Я згадав сам про цього Бога. 1974.02.ч.3

Іванов Порфирій Корнійович

 

Частина 3. С.141 — 212

 

Редактор, перекладач — Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

141. Ми як такі люди в цьому втомлюємося, нас сама природа наздоганяє, і накидається зненацька, робить свої особисто сили. Він як чоловік не зможе жити сам, йому як такому умови заважають. Він далі таку ідею не зможе продовжувати. У нього є наука така, щоб на місці не стояти, а рухатися шляхом далі. Ця земля як джерело нам, він нам дає для життя все, лише б ми захотіли. Нас у житті тримає земля. Те, що ми на ній працюємо, через що ми живемо, нас це зберігає. Ми з вами живемо один раз у цьому.           

 

142. Уже для нас з вами місць мало, терпить земля від нашого праху, він весь лежить у землі. Чогось чекаємо. Жалко робиться людини як ділка, але вдіяти ми нічого не зможемо. Рука про це багато пише, ми про це зовсім не читаємо. У нас народжений чоловік у цьому, ми йому як теоретику не віримо. Вважаємо, це зробити неможливо. А це хіба можна буде робити. Моря є глибокі. Атмосфера, вона ще ніким не зайнята. Як джерело є вода, нею ми живемо в природі, вона між нами така. Берег лежить для всіх, він таким однаково, а людина до нього магнітом тягнеться.

 

143. Вода чоловікові розчинила ворота, він їх боїться, вони дуже страшні для людини. А чоловік для них є все, він хоче через них пройти. Німеччину важко було розбити, знайшлися для цього сміливці. Але ворог був на землі, так він залишився. Йому засобів немає, і немає людини. Ми, науковці, заявляємо. Повинні залишити минулу землю, перелетимо супутником на інші планети. Ось чого хоче наша техніка. А чоловік випробувач у цьому, він підійшов близько до води, стоїть, він думає про це саме. У воді там немає стола, щоб розташуватися. Вода – це теж тіло, таке ж саме, як має повітря та земля. Це ж чоловіка милі друзі, вони ніколи і ніде не вмираючі. Чоловіка як друга люблять, і допоможуть все це зробити. Чоловік живий енергійний є, він цьому всьому є провідник, шукає вихід у цьому ділі. Вже багато зробив і робить. Вода нам усім говорить про нашу вітчизняну війну, яку зробив нам Гітлер. А ми проти його стали герої. Це був вождь Росії Сталін. А американський вождь був Рузвельт, англійський вождь Черчель, французький Деголь.         

 

144. Це були люди сучасні ватажки. Їх вже не стало так само, як не стало всіх тих людей, які лежать у землі. Я, каже вода, беру на себе свою силу чоловіка у себе виховати такого, щоб він у мене жив таким, як ми його бачимо всі.  Це Іванов Порфирій Корнійович. Його знають люди такого усно. А вчені бояться його людям показати, він у нас один стоїть перед водою. Це є не невагомість, а фізичне тіло, воно зараз у кімнаті стоїть. А думка його лежить у морі у воді там, де ніколи не були. Вода не має ніякого діла. Немає заводу і фабрики, шахт. Людям на це дороги немає, щоб чоловік по ній ішов. Вода – це не те, що робиться в ній, вона все це зруйнує. А люди намагаються зберігати, люди мокре водяне не люблять. А те, що робилося залежними людьми, вони з цими днями зустрічалися. Ранок сходить і піднімається у висоту, і піднімається до обіду. А ми всі на це дивимося фізично. Наше таке діло буде на ногах. Ми не боїмося зустрічатися з хвилею, нас змусила вода. Я, говорить цей чоловік, якому доводилося це робити. Ступив у воду ногою, вже відомо інше.

 

145. Голові Верховного Ради СРСР т. Підгорному. З вами хоче зустрітися особисто Іванов Порфирій Корнійович. 76 років його вік, він загартувався в тренуванні. Хоче перед народом похвалитися, що він не застуджується і не хворіє. Хоче сказати істинно, що йому холодно і погано. Він поки такий один у світі між народами. А з його рукописом вчені не погоджуються, пробувати практично. У міністерстві охорони здоров'я в лікувальному відділі у Серебрякової лежить праця, їм написана, «Загартування і люди». Це книжка, вона шукає по природі людину. Між людьми в природі виявився такий чоловік, як я ходжу зиму і літо в трусиках. Загартовуюся, і хочу, щоб наші вчені спробували, як природним шляхом фізично зберегтися. Серебрякова мене знає добре, але згоду свою не дає, щоб на мою працю зробити рецензію. Вона мені по телефону свій висновок малює так, що я це зробив, і роблю сам. А щоб вона як учена взяла випробувала таке терпіння, яке маю я. Вона мені так сказала, як учений лікар. Ні ми і ніхто з інших не маємо права примушувати практично робити. А я наче робив, роблю і буду робити. Але народ є народ, він просить мене, щоб я виступив і їм передав своє вміння. Тому я написав працю, він є в Серебрякової.

 

146. А рецензію вона не робить, а бутить на мою працю. Цього вченого запитати. Або я не чоловік природного життя, або я нерозуміюча в цьому особа. Я все це зробив для майбутнього. Прошу вас, допоможіть з боку вас, вашого імені. Іванов. 1974 рік 26 січня.    Волинська область, Горохівський р-н, село Мирне. Від Кесенковой Марії. (Далі лист українською мовою).  Дорогий Учителю. Просимо вас від усього серця і всієї душі, бажаємо вашого приїзду. Увірували в Господа Бога і в істину його. Велику любов і милосердя на зцілення нас, немічних і хворих. Через його посланих, через яких Господь Бог зцілює всі хвороби і показує чудеса. Дорогий Учителю, ми просимо, вся сім'я Марії, про яку ви знаєте. Якщо вам завгодно, зробіть нам ту радість, яку ми так довго чекаємо. Ми дякуємо Богові і за те, бо сказано: кого Бог любить, того і карає. Але ми віримо, що Господь своїм великим милосердям і великою ласкою, любов'ю до нас, грішних через його посланця і нашого Вчителя ... Нехай буде чудо в нашому домі, нехай встане наша хвора ... Вітаємо вас в 1974 році, бажаємо вашому дому щастя, здоров'я ... До побачення, чекаємо вашого приїзду. Море квартою не вичерпаєш. А хмарами набирається повно.

 

147. А кварта води може бути в будь-якому хазяйському дворі. Я, говорить сама людина, не хочу зовсім управляти без води. А води ми зможемо всюди набрати. Особливо протікають великі річки, вони глибоко себе тримають. По них пливуть великі кораблі, возять у свої місця вантажі. Їдуть у домівки свої люди, їх зустрічає хмара дощу. А для людей вчасно це робиться. Адже час будь-який показує природа, у ній є чотири сторони. Є сонячна ясна погода. У будь-якому і кожному своєму місці буває вітер сухий східний. А буває тихий густий туман. Я, говорить у цій справі весна, яку люблять наші люди, тепла. А в осінь йде до холоду. Люди є такі, у житті живуть, їм здається, так воно і треба. Літо прибуток нам дає свій, а зима на цей рахунок збиткова. Вона хоча й оточила водою в снігу, а сніг дихає атмосферою холодною. А холод для людини неприємність. Ми своїм тілом не прийшли до цього, у нас є на них технічна сторона. Вони в природі залежні від неї. Природа половину має одне, і друге мокре. У житті води більше, ніж є в природі суші землі. Я б багато дечого зробив, але не дає цього природа.   

 

148. Ніяка така професія, вона нам не дала користі. Мужик на своєму місці живе, він про своє таке життя не забуває. А в степу зріє його хліб, погода стоїть для цього спекотна. Він зі своєю снастю виїхав косити, а в самого в посуді вода. Він косить косою цю пшеницю, а сам з відра п'є цю воду. У нього після хорошої їжі спрага. Йому потрібно для його тіла вода. Він намагається придбати холодну. Вона у людей в селянстві безкоштовно дається, на це діло їх одна праця. Виритий у землі глибокий колодязь для того, щоб ним користувалися багато людей. Люди від цього джерела не відмовляються. Їм приходить на арену будь-який день. А вода не на одне діло потрібна. З самого ранку відро треба було. Він шукає для цього мотузку від колодязя. Сонечко ще не сходило, а господареві треба була вода. Він не рахується ні з якими труднощами, по темряві він пробирається до колодязя. Йому захотілося води попити, а у відрі її не виявилося. Він їде на свою загороду в степ за копицями, а води набирає в баклажку. Він не може свою душу залишати. Це його така турбота. Жити доводиться на землі, а воду потрібно рукою пити. Це він вважає гігієною, вона введена людьми.

 

149. Жодне село на білому світі без усякої води не залишається. Де б людина не жила зі своїм господарством, що б вона у ньому не робила, їй у цьому потрібна вода. Треба сніданок зварити, вона його майструє з водою. Проковтнути цю їжу, яку їсть, людина не може залишатися без неї. У кожному наявному на землі господарстві людині треба вода. Хоч домна палаюча топить чавун, без води людина не залишається. І хоче, щоб їй природа другом була. Вона треба нам під ногами, ми топчемо її, робимо свої потрібні сліди для проходу. А повітрям намагаємося ми користуватися для свого особистого здоров'я. А в природі всього є багато, аби тільки був апетит. Чоловік у житті своєму намагається все в природі спробувати. Є хороше, смачне, чоловік намагається покуштувати. Воно йому дається один раз у житті, він його придбаває в році один раз. Але без води він не обходиться. Вода – це його є провідник. Він без свого здоров'я не залишається. Вода потрібна тоді, коли чоловік сам. А хоче він, щоб природа з ним була. Він же нею як ніколи користується. Він змусив природу, щоб вона йому давала на землю дощ.        

 

150. Це все зробив сам чоловік. У нього як такого є шлунок, він його у себе цим розвинув. Став доглядати за землею, а земля зробилася через працю його грядкою, він туди посадив зерно. А сам просить Бога, невидиму особу в житті своєму, щоб Бог відчинив ворота на дощ, і його землю належну помочив. Коли дощик вчасно проходить, вся місцевість цьому рада. Як же так, про них не забула природа. Вона якщо їм не дасть дощу в цьому, їм як ділкам робити буде нічого. Природа забула про них. Люди думають, що вони роблять, це буде для них добре діло. Якби це один рік робилося, тоді б було добре в житті. А то треба робити щороку. Ми як такі люди, намагаємося робити. Ми робимо діл не мало, а багато. Нам це все діло дрібниці. Ми такі є люди, без жодних зусиль жити не зможемо. Ми у своєму труді придбаваємо все це. Нам як таким дає природа, ми від цього залежні. Технічним знанням озброєні, робимо з природи будь-яку цяцьку, намагаємося її показати народу, і за гроші її сплавити. Ми як такі люди цим багатіємо. У нас росте між нами економіка, своїм умінням хвалимося. Кажемо: от ми, так ми. 

 

151. Взялися за діло всяке і зробили, нікому з усіх ми не кланяємося. Ми здорові в цьому люди, повинні з вами в цьому робити. У нас з вами чого тільки немає для нашого такого життя в природі. Знаємо ми хороше і тепле життя, і знаємо життя погане і холодне. Коли у нас був між нами цар, він нам таким людям не давав господарювати. Ми були у нього в самодержавстві люди бідні. Такого доступу до природи не мали. Нас усіх оточувала приватна власність. Куди тільки не кинешся зі своїм тілом, тебе зустрічає панська рожа. Він потребує тебе експлуатувати. Не так, як ми з вами думаємо, а він нас до себе наймає за гроші. Він нами і командує, як підлеглими. А наше діло одне – працюй. У цьому всьому зміни не стало. Як було людині в труді важко, так воно і зараз залишилося. Природа та ж сама є, в ній ми знайшли новий ґрунт, сировину, нам це потрібно в нашій справі. Ми цю справу почали робити науково. Нам підказують вчені люди, ми їм віримо, їх ми слухаємо. Не жаліємо себе в цьому ділі. Робимося в житті своєму патріотами, хорошими в цьому ділі ділками. Нас за це діло люди хвалять. Вони кажуть: це ми все зробили. Ми не живемо погано і холодно, нас оточує хороше і тепле.   

 

152. Хто нас з вами похвалить, це ж ми самі. У нас з вами є, у що одягнутися, і є, що нам поїсти. І будинки для життя ми будуємо. Здавалося б, ми ні від чого не страждали. А нас, таких хлопців, природа карає. Вона нам не продовжує, а вкорочує життя. Бере своїми силами, на нас садить грибок. Для цього всього ми не навчилися з вами, на це діло засобів не мали. І немає в цьому ділі такого чоловіка, щоб він своїм умінням допоміг цій людині. У нас наука дуже велика є в цьому ділі, але немає у цій спеціальності вболівальника. Ми свій труд у цьому нівечимо, не любимо його через свою технічну роботу. Вона між нами прогресує заразно. Ми з вами самі стоїмо на черзі. Нас з вами гірше зустріне, ми не гарантовані в цьому ділі. Нас оточує всіх природа, сама природного характеру. А ми люди штучного. Після того, що ми робимо над хворим, ми починаємо мити руки спиртом. Це ж наша є робота, ми її зовсім не любимо, і від неї ми сильно біжимо. А раз ми з вами її не любимо, йдемо, нас за це природа стьобає. Які ж ми є люди такі. Як ледве щось таке, вже хворіємо. Я, мовляв, у природі прохолов, захворів, дуже сильно хворію я. Хто ж нам допоможе в цьому?

 

153. Природа, вона нас покарала, вона нас і буде так карати всіх. Ми люди в ній залежні, безсилі, що борються з нею. А раз у нас сил немає таких, то ми з вами помираємо через це. А от жити ми не змогли, і не навчалися у цьому ділі. Наше всіх завдання, яке ми маємо – жити на білому світі добре і тепло. А кому ми доручаємо погане і холодне? Ми на Учителя довірилися. Він цю сторону в природі обрав, і з нею разом живе як ніколи. Можливо, хтось і спробував цим ділом займатися, але їхня воля нікуди не гідна, вони не можуть такими залишитися. Хіба людина не зможе цього в житті своєму зробити, що зробив у цьому сам Бог? Він для цього став любити погане і холодне. А люди до цього з недовірою ставляться до нього, як до свого. Він є, як і всі люди в природі. Його народила вона так, як усіх. Був у природі залежним. Мені потрібна була, як і всім людям, кварта або відро повне води. Йому як маленькому чоловікові треба харчуватися нею, і обмивати себе дочиста. Все це робилося для гігієни. Для цього самого життя ми з вами, всі люди, воювали з природою.

 

154. Від води ми не відривалися, а разом з нею купалися. Я, каже новонароджений, такого дня в природі дочекався. 7 лютого за старим часом я народився. Пам'ятаю, як зараз: сніг вирував сильно, а я живим сюди з'явився в життя. Мене зустріла сама природа, зустріли мене мої в природі батьки з технічним пристосуванням. Вони ще до цього приготувалися. Сорочку з полотна зшили, та свою кварту поставили на стіл. Він побачив, як несли від криниці відро. Полилася від краю до краю   вода. Господиня цього будинку стала готувати всім. Направо, наліво полилася в посуд вода, супу чавун хороший наварила. Стали цих малюків по-історичному, по-предковому виховувати разом з водою. Вона нашого брата вчила, тягнула і ставила на ніжках. Діти цьому всьому вчилися, і по-дорослому, по-їхньому вони жили, намагалися самі себе утримати. Так воно робилося і робиться, сильний своє місце займав. Всім нам це все хороше показували. Найбідніші, хворі, немічні йшли. Їм як таким доводилося погано. Вони залишали своє життя, як і всі. Їм як таким природа не давала таке життя в ній заслужити. Ми, діти, кожен у себе мали своє таке щастя.

 

155. Як наші дні, що йдуть, вони і до нас приходять, і вони так само від нас ідуть. Ми з вами їх вдало зустрічаємо, і з веселістю проводжаємо. Так і наша така молодь, вона своє місце захоплює в природі. Вона їм усім своє возлюблене місце дає. Люди дивляться, і як ділка його тримають. Він між людьми піднімається. Комусь роблять самі люди славу. Чоловік між ними заслуговує бути ватажком. За ним ішли слідом люди, і йдуть вони слідом. Він їм про це диктує, щоб робити. А в природі їх дуже багато, їх нам треба всі поробити, ми ці діла самі робимо. Хтось зробив це все діло почате. А комусь із-за нього нещастя, він гине. Чоловік залишається в житті сильний, а безсилий відпадає безслідно. Також приходить такий час, і ватажок складає руки свої, і йде так само, як усі пішли геть. Люди ці живуть на цьому місці один раз, ми їх бачимо здоровими людьми. А коли зустрілася з ними хвороба, вони йдуть від цих людей, їх доводиться не бачити. Починають інші люди займати, і те ж саме робити у себе. Робили люди, роблять вони самі, і будуть вони так робити до часу, а потім зійдуть з колії.

 

156. Це суспільство своє наявне залишає у себе позаду. Інше нове небувале, вони між нами таке місце зайняли. І зараз це ж саме діло роблять. Вони це діло, яке почали науково, не доробили, а померли, як і всі померли. Аби нам таким людям не народжуватися. Якби ми знали про це діло, що нам таким доведеться в природі вмирати. Ми коли у себе мали своє здоров'я таке, нас дубом не згониш з місця. А ми в цьому жили добре і тепло. Ми кричали на весь свій світ. Як, пам'ятайте, кричав Даллас в Америці, йому хотілося Радянський союз обплутати. А природа, вона відгукнулася не так. Йому посадила на тіло грибок, він помер у житті своєму через рак. Коли він помирав між людьми, свої слова всім залишив. Він зізнався, це його будова думки, марно між людьми говорилося, він так сказав: «Краще б я камінь на камінь не клав». Так робилося між нами діло, і воно робиться між нами. Говоримо ми, і говорять усі люди. Навіщо ми так все це   робимо, воно у нас не виходить. Ми з вами вмираємо разом з нашою природою, яка йде сама. Це некрасиве таке життя, в якому доводиться помирати. Ми з вами всі вмирали, так вмирали, як і завжди помирали. І ми так помремо завжди.

 

157. А от зараз крокує чоловік по землі, він не побоявся зустрітися з природою. Вона виявилася для нього друг, він любить її дуже сильно, і за це ось все він від неї отримує. Йому доводиться зустрічатися з водою не так, як зустрічався з повітрям. Він живим ніколи не пробував, і ніколи не ходив роззутим. А зараз йому природа все дає, він її недарма просить. Вона йому вказала на арені хворого чоловіка, він побачив його – як яєчню на сковороді. А природа, вона така є матір. Ти прийшов на берег моря. Там лежать на землі голяки, вони під водою чистою знаходяться. А чоловік – це буду я, Іванов. Йому доводиться руки піднімати, і просити у неї як матері свою користь. Вона це діло ніколи не бачила, щоб такий чоловік у житті був. Книжка є «Загартування і люди», вона знайшла мене як такого. Я поділився з людьми усіма, взяв їхнє найгірше, це моє таке місце є. Вода мені в потребу не треба. Я йду зі своїм тілом живим, і такий енергійний як ніколи. Моє життя завоювало в природі. Мені моєму тілу сніг корисний. Ось яка є в житті природа, вона має три тіла всіх, з якими доводилося зустрічатися, як з близьким другом.  

 

158. Ось які біля моря справи відбуваються. Чоловік живий біля води стоїть. Він тільки по ній свою думку прокладає, а сам боїться туди потрапити. Думка людини може бути не на одному бережку. Ця думка може бути не в одному місті Ленінграді, вона зможе закотитися в Москву. А в ній є кімната житлова, вона у себе тримає ліжко, а в ній лежить в умовах людина. Вона лежить в таких умовах, в яких можна порахувати тисячі, мільйони. Вони пишаються, та ще вони ніколи про це діло не подумають. У них одне – оксамитове, шовкове, пахуче на стінах. А скільки цих людей є, на цьому ось місці живуть. У них є велика в цьому боязнь. Вони тільки добре і багато їдять, а води вони бояться, як вогню. Їх тільки за умови братися. Я, говорить технічний скрізь і всюди чоловік. Якщо почую і узнаю про це, то чоловік цієї сторони не буде спати на своєму місці. Це є не його така ось дружба, яку люди хочуть між собою укласти. Ми з вами думаємо, це дружба є. Лежу я в своєму ліжку свого місця, скажімо, в Москві, а ти в Нью-Йорку. Кому буде від цих умов краще. А ти є, як в'язень життя свого, стоїш на бережку моря.

 

159. Що ти там у спокої чуєш? Як там під цим покроєм хвилі хльостають. Це вони розмовляють з тобою. Ти не в м'яких лежиш перинах. А твоє тіло, одне воно стоїть на голих  каміннях. Тобі як такому здається, твоя життя є одна в нашому такому світі такого історичного життя. Воно тебе так оточує, тобі так сильно чутно холод. Це твоя є ванна, вона для всіх. Ти від цього всього терпиш. І хочеш про це сказати: це твоє життя, краща не може бути. Якби я цього не чув, я б цього не робив. Моє це таке діло, воно послужить для всіх. Одна єдина істина, вона нас усіх оточить, і скаже нам усім про це.                               

 

160. Я люблю не м'які умови, я не люблю зовсім тепло. Нехай буде для мене таке діло, дуже мені погано в цьому і холодно. Але я за це є жива людина, мене такого оточує діло природної сторони. Я зустрівся на дорозі з повітрям, прийшов по землі до води. Ти повинен знати про мене, про такого одного лише молодця. Не став я так жити і оточувати, як оточила мене вона. Мати моя є ти рідна, я хочу прямо тобі сказати. Ти мене марно носила, а потім ти віддала природі. Вона мене у себе тримала 35 років всього. А потім вона не захотіла, дала свою волю.

 

161. Тепер я в ній так гуляю, як ні один чоловік не гуляє. Місце це є не моє, а це місце може бути всіх. Живу, радію у цьому ось ділі. Але люди про це зовсім не знають. Знаю я ось це велике місце, про яке зараз читаю. Море, ти не моє одне є в житті твоєму. А морів багато є в дорозі, з чим як природою можемо зустрітися. І сказати воді: ти мій друг. Я тебе люблю і обіймаю, цілую. А ти мене в цьому не забуваєш, даєш своє небачене тепло. Я мізерний є такий чоловік. Хочу тобі сказати як одному. Вода, я в тобі такій ніколи не загину через твою таку енергії. Вона така є у мене такого. Я людина є свого життя, хочу з тобою разом пожити. Нехай твої такі хвилі мене полоскають, я тобі скажу одне спасибі за мою таку ввічливість. Ти ж ніколи в цьому не змінюєшся, не робишся наді мною ворогом. Ти милий мій невмирущий друг у такому от житті. Ти мій незабутній є друг. Про це все я розповім усім людям, нехай вони про це прочитають, навіщо їх доводилося залишити, як якихось винуватців. Вони цього не захотіли бачити, навіть чути не змогли.

 

162. Душа ти моя така є, ти теж хотіла жити. Я  написав лист Голові Верховної Ради СРСР Підгорному. Адміністративно прошу його, щоб він мені допоміг у цій справі. Запитав у вчених про мій рукопис, вона ходить зі своєю ідеєю по руках. Я практично все це оформив. Говорю нашому всьому народу, що ми з вами, всі люди на землі, між собою з людини зробили живого Бога. А у нас є така в житті можливість. Нашу людину врятує в житті Бог. А Бог свою дорогу в природі має, він людський дорогою не хоче йти. Люди привчили самі себе водити добре і тепло по природі. Вона не хоче, щоб так вони жили, як вони живуть у природі самі. Без зброї вони не можуть кроку пройти. Їх оточило як таких штучне. Вони пожили в цьому в природі, та сваволили на землі. А потім зі своєю залежністю потрапили в полон до поганого і холодного, звідки вороття немає в житті. Чоловік для цього захворів, йому зробилося в цьому погано, він в житті зробився безсилий, його як такого оточила смерть. Він потрапляє своїм тілом в холодну. Гірше немає, ніж бути в цьому ділі. Вічно лежати в землі прахом. Це зробили самі люди, вони довоювалися з природою.       

 

163. Вони її вогнем на шматочки рвали, намагалися зробити з неї будь-яке діло. У цьому вони помилилися між собою, їх люди засудили своїм законом за те, що вони порушили право життя. А закон їх тепер тримає в тюрмі. А інших порушників у природі вона поклала в лікарню. Це вічні в житті мученики, вони жадають, нудяться у в'язниці і в лікарні. Їх люди самі не хочуть випускати через те, що вони самі стоять на черзі. Їх завтра самих зловить природа, і оточить їх справою, вони будуть тут. А коли ми зробили між собою Бога, у нього вчення таке є – в тюрму не потрапляти, а в лікарню не лягати.  Людям не треба лізти на рожен, треба нам жити в природі вільно. Яка буде нам така слава! Ми з дідусем і бабусею, з дядьком і тіткою, з молодою людиною повинні здороватися. Низько своєю голівкою поклонитися, і сказати вголос: «Здрастуйте».  Ех, і життя моє таке важке є. Нам треба серце загартувати в цьому терпінні. Милі всі мої люди, гляньте ви на сонечко своє, щоб від цього діла одужати, і бути таким у природі, як я є, Переможець природи, Учитель народу і Бог землі. А ми, такі собі вчені люди, не вміємо свої серця загартовувати, і не вміємо на землі самі жити. Ми в цьому ділі вмираємо, а жити не навчилися.

 

164. А коли ми будемо жити за Божим, ми більше вмирати не станемо. Нас з вами оточить наша незалежність, сила нашої природної природи. Вона хоче від нас, всіх людей, щоб ми з вами зробилися в ній не такими, як ми є зараз. Ми повинні в природі такими залишитися, яких ми в житті не мали. Свідомі, ввічливі, і нижче від усіх. А корисним своїм тілом заслужені в ній бути Богом. Ми будемо робити і вчитися стати в природі Богом. Для нас, таких людей, як ми є в ній, вся юстиція з в'язницею піде, і науки медичної не стане. Піде з лікарні хворий. Ось що нам Бог принесе з собою, життя наше в природі. А від смерті ми підемо, будемо ми всі Боги у ділі. Нас такі умови оточить, ми залежно не будемо в ній жити, а візьмемося за незалежність. Вона нас оточить силами. Ми з вами будемо думати про одного, а він буде думати про всіх. Різниці у нас не буде, а ми однаково будемо жити. У всіх є душа і серце, їм треба їхня воля. Вона нас повинна оточити. Якщо потрібно буде робити діло, ми його будемо.

 

165. Якщо ми з вами обійдемося без нього, навіщо він нам буде треба. Труд як такий, ми його зробили.  Бог говорить нам, усім людям. Потрібно вам це діло – робіть. Мені як такому труд навіщо, якщо я можу і без нього обходитися? Я зможу на будь-якому місці простояти, я нічого не буду їсти. Це вже є таке моє діло терпіти. А ми, як тільки встали з ліжка, беремося за чисту воду. Вона робиться нами на нас, в ній прогресує вода. Вона буде потрібна для сніданку, ми його таким готуємо. Без усякої води суп не звариш, і не проковтнеш через рот. А коли ти картоплю звариш, то тобі приємно все їсти. Мені це діло не буде треба. Я хвилю чую, її слова. Якщо тільки мені доводиться їсти, то до мене близько не підходь. Я, каже вода, не для того є, щоб мене поїдати. Я не така є, як ви, всі люди. У мене ніякої зброї немає, у мене є одне єство. Аби захотіла природа, вона проб'є ворота, і позаливає наші поля, ми опинимося несподівано.    

 

166. Це є така вода, вона такою і залишиться. Ми люди такі у своєму житті, живемо і будемо жити так, як не пробували жити люди. Море наше з вами стояло, хвилі по ньому розмовляли. А ти, чоловік, сам мислив. Там от далеке місце, жив на ньому енний мужик. Йому в цьому знадобилася конячка. Він її в драги одну запрягав. А віжки з батогом лежали, своєї черги вони чекали. Куди він задумав сам їхати. Його така була дорога, ми з нею разом пробиралися, робили в цьому свій слід. А хмари над сонечком вилися, як ніби в цьому піна. А радість наша між нами зігрівала своє серце. І дощик під час літа збирався полити поля. І так ми не встигли доїхати, сонечко спустилося за гору. Їхати треба нам поспішити. А дорога лежала в тумані. Так що ж ти мовчиш, конячка. Ти сама везла підводу. А я-то був такий чоловік, сидів на возі і віжки тримав. Я цього в житті не думав, як річка простягнулася тут. Так що ж, подумай, хлопчисько пішки не захотів ходити.

 

167. І от найдальша зірка, вона себе нам показала. Це життя таке перед нами. І острів був між морями. Твоє в цьому важке життя, ми його самі так от проявили. Собачка маленька зустрілася, нам шлях свій загородила. А красуня наша кішечка, за мишами вона ганяється. Десь узявся сіренький зайчик. Стрибнув він по снігу сам. А птахи у висоті, вони літають, видно людині їхній політ. Знак у житті піднімався, це буде все початок. Чоловік ходить по дорозі, сам про себе він думає. Наша квіточка розквітає, ми помітили її який запашний аромат. По такому долинному місцю вітер дує зі сходу. У такий сонячний день ми з вами очікували дощ. Це наша буде користь, землю ми оремо глибоко, садимо зерно у вологу. А вперед ми поспішаємо раніше, щоб туди потрапити вчасно. Всі машини на ходу, а водії за ними. Мотор сильно гарчить, проситься, щоб ним їхати. Ось цей є вантаж, ми його веземо на місце.                  

 

168. Вся машина завантажена, це буде наша мета. Розробилися такі є люди. Наш буде такий базар, а на базар прийшли люди, їм треба буде продукт. А на ньому такі будуть люди, хто про що проговорили. Один думає сказати свої точні слова. Я такий-то народжений чоловік, можу чимось хвалитися. А ти збоку повернувся, сказав зовсім не ті слова. А господар цієї копійки, він болісно дивиться. Наш ось цей прилавок тримає у себе природу, вона перед нами така багата. Є на ньому добро і золото. Воно лежало в землі. Нам плоди відкриває сама, вказує велике місце, дорогу свою прокладає. З водієм машину веде, народу про це розповість, введе своє тут життя. Сюди приїдуть будівельники, почнуть об'єкт ліпити, у цьому всьому грянуть. Нам усім покажуть патріота. Силою своєю оточить себе. Скажуть: це ми побудували. А, врешті-решт, нам покажуть найголовніше, це джерело, ми його в землі дістали.

 

169. А наші такі от ділки візьмуться, і стануть самі це робити. Зроблять з цього селище, а потім за цим ось місто. Ми протягнемо сюди мотузку, вгору ми будемо по ній лізти. Всі свої негаразди перекинемо. А потім сядемо в машину і поїдемо. Який є довгий профіль, над річками і такими селами, де ліси великі розташувалися по ярах і широких річках. Сюди на це ось місце зі своїм олівцем художник. Пастух отарного стада вів по гірських лісах. Ця велика в дощі хмара за собою гнала живе і мертве. А природа від цього терпить, не дає нам, чого слід було. Жучок зі своїми крилами летить, дзижчить сам собою. Але щоб кому-небудь сказати про цього ось молодця. Він себе в цьому ось таким показав. Дивився і чув вдалині, як по такій алеї, по таких деревах. Він просто не так чекав, як чекають у цьому птахи. Вони пролетіли озера тут, нітрохи не зупинилися. А от поля, засіяні пшеницею, чекали на свій рясний урожай. Гришка сусід сусіду скаже про це саме діло.

 

170. Бригадир кричить сильно, йому треба будуть люди. А природа така є мати, вона напустила у себе хмар. Стало чутно по цій місцевості невпізнанна атмосфера. Крутилася, вертілася на місці тварина, вона собі шукала корм. Все це розгоралося, оживають високі будинки. Кінь копитами сильно б'є. А лягає на місце стадо. Вся машина відбігла, люди це все бачили. Мороз сильно наступає, це буде все недовго. Час мимо так проходить, не видно кінця і краю. А солома від полови відбивалася, і на це діло все було. Місцевість широко оточило, цьому ділу кінця зовсім не видно. Раніше коні грали, а зараз бутить бик. Ми багато проходили самі, а потім почнемо ми плавати. Як хотілося людині краще себе показати. Рудник шахтою називався. А по станції паровоз ішов. У селі на самій середині одна церква стояла. Був на цьому місці сам мужик, а про нього так не говорили. Рано вранці ми вставали, але пізно ми лягали.

 

171. Батіг, зроблений зі шкіри, ним тварину б'ють. А картоплю садять пізніше за всіх, а визріває вона раніше. Скільки цих ось кущиків, а на них літають сороки. Поїзд швидко тут промчав, а всі станції залишилися позаду. Колодязь повний цієї води, відра з нього набирають. Гачком смикаємо ми сіно, тягнемо мотузкою воду. «Крокодил» пише неправду, а його читають майже всі. Газета багато пише про те, чого не слід. Півень голосом проспівав, а курка кудкудакала. Будинок високого характеру, у ньому треба нам жити. А курка – така птиця, їй доводилося кланятися. Гріх взявся в тебе, красна дівиця. Рак повзає задом вперед. А дівиця бере воду. Цигарку довелося тобі викурити, а яка в цьому є користь. Сорока сиділа на кущі, вона зустрічала чоловіка. А ворона з місця одного в інше тримала свій шлях. Старий є жебрак, він давно ходить такий. Зайду я в до ... Що захочу, те й вип'ю.

 

172. Сорок років не хворію. Потрібно всім нам визнати. А як було таке здоров'я. Ніхто не має повного права, щоб життям хвалитися. А нам таким людям ніяк не доведеться хвалитися. Як ледве щось таке є, вже кажуть: він захворів. А раз він хворіє, вже недобре. Суддя судить футбол, ми всі сидимо та мовчимо. Ми просто на цьому місці стояли, побачили вас втрьох. Навіщо ж ми з вами одружилися? Це наше буде незнання. Трійку завжди запрягали, а нам було завжди важко. Такий будинок наш на розі поставлений, це краса була одна. А город був обнесений огорожею. Як одна з усіх ця лялька. Ми з вами давно тут жили, та посторонки все робили. Нам у цьому багато допомагала природа. Самі не знаємо, за що. А от свято річне довго ми з вами чекали. Море велике хвилювало себе, а їхати на човні нам не довелося. Риби ми там набрали. Ми думали, що нам не поїсти. А соняшники густо стояли, всі вони на сонці цвіли. А колгосп наш розширювався, ріс він майже через це. Наша така була частка.

 

173. Їхати, бігти по цій дорозі, ми з вами тут не в цьому. Як птиця, що літає, вона багато вже пролетіла. А бджілка трудівниця вона така. Захоче – прогодує нас медом. А от люди такі там жили, у них у господарстві чогось не було. Мати наша, вона така була, і слова їй не довелося промовити. А от парасолька розпустилася, їй і дощик байдужий. Машина бігла швидко, а водій у ній був молодець. Хлопнув відразу мотор, і почулося гарчання. А шпак чорного був кольору, він прилетів раніше всіх. Слова так сказав, ми почули його. Він тут же поруч просидів, та свої пісні проспівав. Це було наше виробництво, ми на ньому всі працювали. Корінь у землі залишався, він нам давав знати. Цим ось провулком нам довелося йти. Як якась є краса, можна їй поклонитися. Кущ стояв зовсім на рівнині, а сорока цвірінькала. Їде водій електровоза, значить, поїзд великий. Наш начальник був такий, йому в цьому слава.

 

174. А картоплю ми копали, всі мішки рахували рядом. От яка є наша картина. Всі напихав майже підряд. Наша дівиця молода. А ти хлопець є молодий. Купили ми цю ось конячку, їй зрівнялося сім років. Кукурудзу ми з вами посадили, порахували всі рядки. Значить, свято сьогодні приходить, ми зібралися зустріти його. Які зробили веселощі, просто ми в цьому молодці. Як якесь велике море видно було здалеку. Наш кабель, був він сірий, дуже злим себе він вів. Ти хлопець такий був, такий красень. Нас багато зібралося, це наш вічний слуга. Сонце рано сходило, якраз тихо тут було. Ми прогнали всю худобу, треба нам усіх порахувати. Це була російська школа, знають діти про це одне. А всього будинків було багато, тільки їх треба пройти. Саме життя, вона показало свої властивості в природі. Вона вчила цього чоловіка, щоб він кинув це. Жук по землі прокотився, це буде тільки щастя.           

 

175. Серп себе тримав гостро, він різав усе підряд. Наше діло таке було. Значить, нам від цього добре. Ну і вітер тут дув, крім нашого друга. Повітря високо себе піднімало, а низько воно спускалося. Грім сильно по ньому ударяв. Це було нам ясно, але бик рогата скотина нам м'яса багато давав. Бачиш, які ми такі люди, цю ось роботу вони робили. А коваль цього ось заліза, його потрібно буде протягнути. Думка моя піднімається вгору, а інша низом проходить. От між нами таке діло проходить. Написав листа Підгорному. Благаю, прошу його проханням, щоб він мені допоміг у ділі. Я виступаю перед ученими, їм про свою ідею кажу, як ми в природі зробилися залежні. Ми з вами народжуємо чоловіка. Він у нас зустрічається з природою. Вода промиває йому слід, а повітря його живим виштовхує. А земля сама приймає. Але ми з вами цьому не довірилися, взяли та придумали своє в цьому. Звідки взяли цей самозахист, технічне передбачили. Наша ця людина змінила своє, взяла людську природу.

 

176. Він став у природі залежний, безсилий у цьому з нею боротися. Тіло його пішло від живого, а прийшло до мертвому. Воно оточило себе ділом людських рук. Йому стало важко жити, він став у природі губитися. Його сили молоді йдуть геть, він сам себе веде до безсилої старості. У нього в житті виходить не плюс, а мінус. Його оточує погане і холодне. Він від цього своїм умінням іде. Зі зброєю в руках робимо ті особливості, які потрібно. У нас у цьому існують гроші, тимчасове явище, мірило. Ми за них один раз живемо, один раз закладаємо себе в цьому. Щось ми робимо в житті, нам за це виділили засоби. Ми їх колотимо місяць, нам як таким ввели получку. Ми її отримуємо два рази на місяць. Самі в цьому витрачаємо на хліб, на сало і на жир. Словом, у природі вистачить нам різного для людини на арені. Люди люблять хороше і тепле. Вони це на собі показують, щоб інші за ним гналися. А людині аби показати, вона всі свої сили кладе це в себе робити.

 

177. У нас є розум свого характеру, він індивідуально думає, цяцьку робить, йому вона буде в житті треба. Він живе в природі не одним. А є одне – він інше шукає. Земля у нас джерело одне, його для нас дуже мало. У нас є наука, вона не стоїть на місці. Озброюється дуже сильно, намагається інше знайти. Але природа є природа, вона у себе має сировину. Ми її знаходимо в землі, і намагаємося її використовувати на свої потреби. Ми її маємо в запасі. Вона нам потрібна. А раз потрібна, ми шукаємо, знаходимо її, хвалимося.

 

178. Це наука нам знайшла, вчені люди зробили. Це все нам дає техніка, вона людину жене в бій. А з природою воювати не доводиться. Вона взяла і народила чоловіка не технічного вченого. А практичного фізичного труда незалежного чоловіка, сильного в природі, природного. З-за всіх людей виходець. За ділом усім, став між людьми Бог. Він своїм ділом переміг природу, став Учителем народів. Він вчить людину, щоб людина училася і робила по-Богу. Живим тілом жити, завойовувати її сили для того, щоб бути сильною людиною.

 

179. Залишатися такою людиною, як себе представив Іванов. Йому не треба те, чого хочуть люди. Він може обходитися без цього. А люди, особливо адміністрація, незлюбили цього порядку. Це тільки не знадобилося Богу нічого такого в житті. А умови життя Бога, вони людям треба. Це здоров'я не таке, як його мають люди, а здоров'я небувале в житті. Через це діло, зроблене ним, людина не може хворіти і застуджуватись, як робить сам Іванов. Він у природі діло не шукає, а в тілі своєму він шукає. Цьому тілу місць без кінця. Чоловік він живий, його оточує живе, струм, електрика і магніт, що є в кожному живому. Тому Іванов робить живим, він по землі ходить роззутим і без усякого такого одягу. Він не чекає завтрашнього дня таким, як ми його очікуємо. На завтра готуємося з ділом. Вже ми думаємо, у нас це є. А чи будемо ми жити в цьому? Ми, ні один чоловік, не знаємо про свою придуману смерть. Ми можемо померти враз у будь-який кожний час. Нас природа оточує за хороше хорошим, а за погане поганим.

 

180. Ми намітили вбити курочку, або зарізати баранчика. Він цього не чекав собі, а от люди це ввели, кров з тварини полилася. З малих років я це робив, що роблять усі люди. А мені зрівнялося 35 років. Я зрозумів про це сам, що це в житті є неправда. Я своїм тілом став шукати правду. Спочатку шапку скинув з голови. Вічний гніт упав з волосся. А потім став думати про ноги. Довго ходив я з думкою доти, природа обізвалася, вона мене дарами своїми нагородила. Я своїм тілом став допомагати ображеним, нужденним, хворим. Люди про мене знали здалеку, стали мене в цьому відвідувати. І от один чоловік своєї дружини, він звернувся з проханням, щоб я його дружині допоміг. Вона не ходила ногами 17 років. Я від цього не відмовлявся, це моя була хвороба. Хворому я повинен допомогти. І також цій жінці теж хотів допомогти. Сам собі кажу: якщо тільки цю жінку поставлю на свої ноги, то тоді я повинен роззутим, по снігу босим ходити.            

 

181. Ось чого я добився в природі, вона мені так допомогла. Ця жінка стала ходити, я тоді пішов по снігу сміливо. І все інше скинув з тіла, залишився перед природою в трусах. Все це зробив свідомо. А природа, так вона і залишилася такою, в якій доводилося копатися мені. Щоб сказати, що я її не боюся, цього у мене в голові немає. А знаю я добре, що я природа є. А раз я є природа, вона невмируща є. І не дасть вона поганого і холодного через своє живе діло. Я роблю сам свідомо це. Ходжу по холоду роздягненим. Дуже мені в цьому холодно, і дивитися здалеку мені погано. А роблю тому, що моя перемога. Чоловік залежний у природі, і вмираючий, як усі люди. Для мене є такий Чівілкін бугор, він ніким не займається. А тільки зійду, ви його знайдіть. Прийдіть і будете шукати. Коли знайдете, будете просити. А просьба залишиться за мною. Я нікого не примушую, а просити я прошу. Підгорному свою просьбу представив. Прошу, щоб він мені допоміг. Вчені мою працю тримають, не хочуть робити рецензію.

 

182. Я Підгорного прошу не сам особисто, я його прошу від усього світу. Це буде всього світу прохання, щоб Учитель був. Він на це побудував будинок, щоб люди в нього приходили. Тільки вони ображені, хворі, їм треба давати здоров'я. А про здоров'я говорить праця, вона знаходиться у Серебрякової, вона діло це гальмує. А в ділі все життя його. Голова вченої ради Ушаков, він усіма фахівцями управляє. Це є найголовніше, він у цій справі ролі відіграє, але моєму нічого не допомагає, хоч і дає рекомендації. Це його ніщо є. Народу треба ... або скасує це діло, або щоб його не було. А правда ніколи не вмирає. Це «Загартування і люди». Мало того, що описує про чоловіка нового, що не вмирає. Він народився між нами, такими людьми залежними. Я виявився через цю книжку один єдиний такий чоловік. Переможець природи, Учитель народу, учу людей. А Бог землі через допомогу їм. Я уболівальник цього всього, піднімаю людину.

 

183. І хочу сказати, підніму я людину через одне вміння. Я сам фізичний чоловік, люблю природу сам, і хочу сказати про це діло. Мені природа в цьому допоможе. Це повітря, це вода, це земля, що нас застуджує, і ми хворіє. А коли ми будемо не по-людському жити, а ми з вами научимося по-Богу жити, ми цю історію забудемо. А візьмемося ми за нове небувале. У 1973 році на перше травня я був у Москві. А другого травня вночі 49 відділення міліції забрало з квартири на Болотніковській, 42, кор. 3, кв.115. Викликали швидку допомогу психіатричну, відправили мене в Гонушкіно в лікарню. І скоро мене випустили через два дні самі лікарі. Цю людину випустили. Питається у цих людей, за що? Та за їхні порядки охорони, вони робилися людьми, і зробилися. А тепер цього хорошого чоловіка саджають. Ми на це не дивимося тепер. Наша діло таке політика. Ми навчилися цяцьку робити, нею ми скрізь і всюди торгуємо, цю економіку створюємо. Нею так ми хвалимося, що ми такі є люди, у яких чого тільки немає. А ось здоров'я не зберігаємо, а втрачаємо. Ми довго не живемо, а поступово зникаємо.

 

184. Що ж це ми за такі люди є, ми з землі йдемо на віки віків. Це наші не заслуги в цьому. Ми з вами жити не вміємо, значить, наша хвала не є. Ось це історія говорить, я її вже написав у житті. А мою писанину простежила Ростовська письменницька система, вона визнала мою працю. Її необхідно визнати, бо в цьому істина лежала. Письменники нашої області погодилися, дали свою згоду, бо моя ідея є не моя, а це народу є ідея. Він не хоче так умирати, як наші люди навчили себе. Вони через людей вміло танцюють і свої пісні співають. Живуть у цьому добре і тепло. Це все роблять по-людському. Вони людей так змушують, через цих людей люди йдуть у бій. Вони трудяться самі в природі один раз для цього. У них народного немає, щоб свою мати ввічливість. Народ не хоче, щоб ним командували. Люди чують про діло. Вони знають добре, що відділ кадрів є особа, що наймає. Люди туди підходять, узнають про життя своє. 

 

185. Це така господарська одиниця, вона знає про все, що робиться. Це той же директор, його діло одне – приймати людей, їх направляти в цех. Вони там роблять свою роботу. У них таке є життя, як би оточити себе хорошим. А у виробництві люди роблять свою роботу, кожній людині нараховують зарплату кожен день чи ніч. Якби не ці люди, у них би нічого не було в житті. Їх такі є в природі тіла, вони бояться поганого і холодного. А хороше і тепле в природі, вони самі це створюють. Їхнє діло таке людське. З усіх одного роблять героя. Ніхто не хоче бути нижче від усіх. Всі хочуть в житті своєму командувати. А народ нам говорить усім. Треба народу показати своє. А чужим народ не хвалиться. Його є перемога над собою, свої серця загартувати, щоб вони були молоді і здорові. Ось який вихід треба – 25-річної людини серце. А ми, всі люди, не такі, психічні, нервові. Наше здоров'я розхитане. Ми, всі люди, бідні, одного Бога не стоїмо, у цьому ділі не заслужені.

 

186. Народ хоче бачити у себе Бога не такого, як вони раніше мали. Чоловік через його діло, він повинен сам це робити. Він просить природу, її благає. Каже: ти ж мати моя, повинна мені дати своє життя, і навчити по-своєму робити. Воювати з нею не доводиться. А людей весна чекає на поля. Через це все діло люди людям роблять усе. Ми з вами в природі народилися людьми. Нас з вами багатством зустріли люди. Вони більше нічого не навчилися, як змушувати людей робити. Вони стали їм готувати все. Треба буде у ділі їжа. Люди людям роблять усе, навіть для відпочинку стелять постіль. Люди за собою люблять догляд, вони за це дякують цим людям. Люди за землю воюють з людьми, і люди у перемозі з людьми бувають. Люди базар для людей мають. Зброю людям роблять люди. Вони фабрику зробили для людей, мануфактуру їм будують. Словом, без людей вони не бувають. Школи людям у життя вводять, учать їх знання. Всьому діло в природі є люди. Вони юстицію в людях поставили, порядок охорони зробили. Наче їм вони допомагають, а фактично ними живуть.

 

187. Вважають, це їхнє є знання. Вони їм зробили за формою парти. Їм доводилося Богу вірити. А щоб його виконувати, цього немає. Люди без стратега не бувають, їм треба буде в житті ватажок. Вони люблять такий закон, будують вони його самі. Треба людям хутір для життя, вони це місце займають дворами, дорогу накатують самі. Якщо їхати куди-небудь доводиться, вони точну адресу знають. Люди чекають свій час весни. Якщо тільки надумали люди змінити свого царя, вони про це довго думали. А його знімати з престолу треба була революція. А для революції треба люди. Якщо треба буде їм життя, вони не пожаліють самі себе. Ось що вони роблять. Завтра людям доводиться жити. А вони готові це зустріти. Їхнє діло – треба спішити жити. Людське діло таке є в житті. Якщо треба їм самовар, вони до нього готуються всі. Особливо тоді, коли з лазні прийдуть. А з отриманими грошима їм хочеться випити вина. Вони на виробництві працюють, стомлюються вони в цьому. А зараз діло йде до самого покращення.

 

188. А на базар люди збираються весь цей тиждень. Людина понеділок проводила, зустріла вівторок інший. А коли середа приходить, вже половини тижня немає. А коли четвер на носі, людина думає про п'ятницю. У людях про це одна думка – чого-небудь зібрати для базару, і його вивезти людям. Люди це все придбавають, і вони всі в цьому знищують. Це є не народна штука. Люди війну зачинають, і в людях війна йде. Їм як таким не подобається темнота, вони йдуть від них подалі. Народ думає не про те, а про дорогу таку думають. Вони говорять, говорять, а це діло вийде. Ми зробили з усього цього одну дорогу, по якій ходимо. Лазимо, дивимося, бачимо далеко. А зараз побачили, зробили. Ось наш є живий факт. Ми з вами виконали це, у нас вийшов нестаток. Ми своє людське діло втратили. Це є наше діло таке. Люди його починали, вони його закінчили назавжди. Ми цим помилилися сильно. Ми не знаємо, а тепер треба погодитися.

 

189. Люди хочуть краще від цього. Думали, що буде врожай. А природа цього не хоче, бере і не дає їм врожаю. Людей вона не любить, карає, бере і забирає від них сили, а свої природні направляє. Бере і нападає на людину, їй як людині завдає грибок, проти якого немає засобів і людини. А раз немає цього всього, то і життя людині немає. Навіщо треба буде жити по-людському. Ще сніг на землі лежить, а ми, всі люди, чекаємо від природи теплих днів. Наше з вами в цьому життя. Казань. Перший секретар Бабаєв виступив по телебаченню. Сказав, ледве не на весь голос похвалився добром, зробленим у житті людьми. Вони на-гора качають нафту і всю належну сировину. Ми, люди, це самі зробили. У нас ця економіка зросла. Ми такі люди в цьому. Співали, танцювали в усі свої ноги. А щоб була удача в цьому, без примусу не обійшлося. Ми учимося на це діло. Нам допомагала природа, вона нам зробила зброю. Ми на машині доставили, цей об'єкт спорудили. У цьому ми не сказали їй своє спасибі.                       

 

190. Вони потрудилися своїм тілом для того, щоб жити в ній. Вона все це обдарувала. Значить, це буде треба. Людська політика оточила. І зробилася людьми економіка, за що була Казань нагороджена. Це все керувала людьми партія, вони підкорялися їй. У них все це виходило. Так сказав у природі Бог. Я ж теж являюсь в житті чоловік. Не про одну Казань думав, що вона є така на землі, по якій мені довелося ходити, по цьому ґрунту роззутим. Я міг ходити в усіх умовах, і на півночі, і на півдні. Тільки не так ходжу, як ходять усі. Я в природі цим заслуговую. Моя в цьому ділі доля, вона невмируща через це. Цю історію люди почали, вони її і закінчили. А от те, що зробив Іванов. Йому довелося протилежним стати. Він не визнає це все, а своє небувале ставить. Хороше й тепле людське, воно непридатне в цьому. Вважає, в природі нездійсненне. А от холодне, погане, воно в житті здійсненне. Жило, живе, і буде жити. Помирати, як вмирали всі, цього не буде в житті.

 

191. Рукопис людського життя, він був, він є в житті. Але не буде того, що було. Загартування є в житті чоловіка, а люди є природа. Чоловік не захотів по-людському жити, взяв їхнє все залишив, а сам пішов шукати в природу. Довго він по ній ходив, дивився, бачив далеко. Той, хто це життя починав, він же тут помер. Залежність на людині в природі, вона була, вона є, і вона буде. Це життя вмираючого характеру. А той, хто собі в цьому відмовив, він вмирати більше не буде. Коли вчені надрукують працю, люди стануть собі шукати нове небувале в житті. А ми з вами не хочемо це, вважаємо, людям це неможливо тоді, коли люди не хочуть. А раз вони не хочуть цього діла, що може бути краще від цього. Люди свідомо вмирають, вони в цьому ділі вмирали. Це є наші люди, вони в цьому вмирати будуть. Це їхнє є не життя людини. А гарт є чоловік, та ще він який у житті. Привчений до цього діла, якого в житті не було. А от цей чоловік буде, хто за це діло взявся.

 

192. Люди в природі робилися герої, вони через свою працю жили. Їм доводилося для цього робити. Вони багато часу думали про це, готувалися до цього дня. Це їхня була така турбота, щоб у природі збагатити себе. Найголовніше, в цьому були люди. А з них одні шибко бігли, а інші в цьому ділі залишалися. Природа давала своє людям не тим, хто їх примушував. Вона збагачувала бідну людину, хто між людьми хотів жити. А навіщо тому, хто жив добре. Але ми, як люди всі, мало того, що самі це робили. Ми свого ватажка навчили самі, щоб він на нас так кричав. Його учить робити це партія. Вона не хоче жити в нестатках. Вона старий час добре знає, що цар бідному народу не давав жити. А тепер люди самі очолюють, вони з себе будують чоловіка. Його вони самі вибирають, йому як такому довіряються, що він над ними є начальник. Що хоче, те він робить. Йому дано в природі бути єдиноначальником над усім колективом. А ми, всі люди, підлеглі. Йому держава довірила засоби, він ними так розпоряджається. Він розписується на списку, оплачує робітникам.         

 

193. Він більше вболіває за господарством, він є над цим господар. У нього в банку відкритий рахунок. Він свої борги оплачує, і накопичує свою економіку. А робочого діло одне є – сьогодні вранці приходь на роботу, а завтра теж іди туди, де вчора був. Працював, цьому кінця і краю не було. Тоді чоловік відпочиває, коли його природа карає. Він, скажемо, захворів, хворіє, йому звільнення дав лікар. У нього є велика температура. Такій людині йдуть назустріч, навіть кладуть його в лікарню. Він готується до іншого життя, він готується до смерті. Він звідти не повертається, їх списують актом. Навіщо йому на білому світі мучитися, так жити, як живуть наші люди. Вони все це створюють своїм людським трудом. І директор хвалиться ними. Як Бабаєв виступив перед народом. Він каже, це зробили в Казані. Вони як люди працювали, а Казань отримала нагороди, люди виявилися ніщо. Їхнє діло одне – працюй, створюй ці багатства, вони потрібні людям. Вони трудяться в цьому, вони і користуються часткою.

 

194. А на роботу свою ти йди, твоє діло одне – працюй. До останнього подиху працюй – це такий у людей закон. Не будеш працювати в природі – тобі життя не дадуть. А як же ви не дали працювати Іванову Порфирію Корнійовичу, хто в природі зустрівся з ідеєю? А його за це визнали хворим. Він нам сам розповідає про це, у нього написано в працях все. Я вам, як чоловік нового характеру, розповім. Це було діло в природі. Жив я не так, як усі люди. Я мав свою народжену сім'ю, але свого будинку не мав. За своєю історією в житті, він мені був навіщо. Я вже гартувався, був Учитель. Мені за моє добро дали назву. Я став допомагати ображеній людині, хворій у цьому ділі. Вона від мене отримала здоров'я, і мені за це дякувала. А охоронець порядку прив'язався, став заважати цьому ділу. Він каже: «У тебе немає диплома, щоб ти був лікар». Вчені люди між людьми, вони теж такі є люди, які стоять на черзі, щоб завтра захворіти. А я, каже Іванов нам, загартована людина.

 

195. Я не застуджуюся, не хворію. Живу не по-людському. А я живу і вчуся в природі – праця це є моя для всього нашого народу. Я написав листа Підгорному, щоб він мені допоміг. Це моя ідея, я її знайшов у природі, вона мені допомогла. Я через неї зробився від діла герой. Я через діло своє зробився Переможець природи, хранитель самого себе і помічник іншому. Я вболівальник будь-якої хвороби, бо це мій є ворог. Він на людині зародився. Його ніхто не зможе від цього діла видалити, крім одного мене. Я від природи отримав заслуги.

 

196. Вона мати моя, я хочу, щоб вона жила. Мої всі сили для цього є, і будуть вони такими. Я люблю природу. А вона людям ворог, вона завдає захворювання. Вона за це його карає. Він перед цим бідний чоловік. Треба буде жити, а люди самі стали це робити. Їм хотілося, щоб у них було. Природа на їх такий поклик своїм урожаєм обрушилася. Вони самі цього хочуть, а от працювати в цьому важко. Природа народжує це, ми з народженого робимо, щоб у нас була машина, для води було відро. Нікому право не давалося, щоб ним хвалитися.

 

197. Ось те, що є на людях, не є воно людське. А те, що люди знайшли в природі, це все належить природі. Їм як людям не доводиться хвалитися, бо мати є природа наша. Вона мені дала право своє купити для молока корову. Я любив їсти молоко, любив доглядати за коровою. Вона нам народила телятко. Ми його присвоїли як свого, погодували, а потім зв'язали його, і як тварину вбили. Я добре про це знав, що вбивати не маємо права. А я це ось зробив, я тільки в'язав ноги його. А мене за це природа вдарила прямо по капіталістичній стороні. Вони це життя в природі завоювали. Перше діло – це права нога, яка мене болем оточила. Я вже вважаюся Богом землі, а мене, такого молодця, і оточила, гірше пута зробила. Я ходжу весь час на ногах, і про це все не забуваю. Моя думка там знаходиться, це є нога хвора. Вона зроблена вченими, тими людьми, які не хотіли бачити Бога. Вони йому не вірять, вони його не вважають чоловіком. А раз він виявився чоловіком.

 

198. Але люди мовчки проходять мимо, не звертають на нього ніякої уваги. Милі люди, подивіться на сонечко, і ви побачите в природі правду і своє одужання. Можливості стати таким, яким є Іванов, Учитель народу, Переможець природи, Бог землі. Не для того народжений, щоб його вчення і його діло не сприйнялося. Сурьєв,  він все це зрозумів, він своїм виглядом і ділом є живим прикладом послідовникам свого вчення. Те, чого він досяг, грандіозне. Відмовляються від усього цього тільки тому, що нам не все зрозуміло, і ми мало про це знаємо, ми не маємо права. Він є живим фактом, який доводить правильність свого вчення. А якщо люди не можуть поки знайти всьому цьому переконливе пояснення, то не визнавати всього цього може не зовсім розумний і не зовсім чесний чоловік. Але Бог не суддя людям у цьому питанні. Він живе своїм розумом. Він розповідав людям, як народжується людина. Природа оточує дитину з перших днів життя, і дає йому сили, які він отримує від повітря, від води, від нашої землі. Після народження дитини люди кутають його від холоду, починають його годувати, і дають йому спокійно спати. Це є дорога людини в житті. А потім люди учать дітей, що і як треба робити, щоб було тепло і добре.

 

199. Надалі, коли дитина зростає в дорослого чоловіка, його чекає його дорога, по якій ідуть народи. Тобто він буде жити за законним розвитком людського суспільства. Ці закони теоретичного розвитку суспільства відкрили і показали всьому людству їхні великі мислителі свого часу Карл Маркс і Фрідріх Енгельс. Вони показали, що загибель капіталізму неминуча. Його змінить новий більш прогресивний лад без експлуататорів і експлуатованих. Робочі нашої країни перші скинули окови рабства і побудували соціалістичне суспільство. Суспільство рівних і високорозвинених людей, що сміливо дивляться вперед до комунізму. Природа має як хороші, так і погані сторони. Коли люди живуть у достатку і теплі, сміливо дивляться вперед у майбутнє, використовуючи технічні можливості свого століття, це хороша сторона. Але є і зворотна сторона людям. З розвитком техніки, з віддаленням людини від рідної матері природи його вражають всілякі хвороби. Він стає слабким у своєму здоров'ї. Особливо з'являються всілякі страшні захворювання, викликані великою напругою нервової системи, що веде до менш тривалого життя. Іванов пропонує відмовитися від усього штучного. Стати незалежним від природи. Він сам живе життям, незалежно від природних умов, що міняються.                            

 

200. Його тіло не потребує одягу в усякий час року. Його організм має велику волю, і перешкоджає всіляким захворюванням. Скоро буде двохтисячний рік нашої ери, а ми живемо по-старовинному, як жили наші батьки і діди. І ніхто не відірвався і не спробував піти по дорозі, по якій пішов руський чоловік Іванов. Він ділиться своїм здоров'ям з усіма бажаючими, з усіма людьми. Він не одягає одяг від холоду, він може довго не їсти. Йому не потрібен теплий будинок, що створює штучний мікроклімат. Іванов каже, що досить людям умирати, хворіти і застуджуватись. А треба загартовувати свій організм, тримати його в холоді. І не манити хорошим життям, яке дає нам цивілізованість. Люди не вміють перемагати хвороби силою свого організму, і не хочуть цьому вчитися. Іванов є такою ж людиною, як і всі люди, але він живе по-своєму, і думає зовсім по-іншому. Він проти всякої в'язниці та лікарні. Він проти цього, що знаходиться в самих людях. І не вимагає для свого життя всілякі зручності. Бог просить природу, щоб вона була на його боці перемогою.   

 

201. Він своєю думкою переміг капіталістів, оскільки він стоїть за ображених людей скрізь. І зараз теж є люди, які сидять у тюрмах або лежать у лікарнях. Жертви політики, економіки, суспільства. Бог проти цього. Він у своєму вченні говорить з любов'ю до всіх людей, щоб вони мали моє однакове благо, яке одержуємо ми від природи. Адже ні гроші, ні майно, нічого не спасає людину. А почуття живі діють між людьми, вони будуть жити вічно в природі. Ми самі повинні йому довіритися в житті, і цьому корисному вченню. І зараз продовжувати вчитися для того, щоб допомогти ображеним людям, щоб вони не хворіли, щоб чоловік був, як Бог землі. Бог не за те, щоб один жив добре в достатку, а інший лежав у лікарні або сидів у в'язниці. Настане день, і хтось із нас буде покараний. Всі люди не можуть уникнути прогресуючої хвороби століття. А жити за Богу ніхто не зможе, його дорога для людей важка і дуже довга. Що робить він, те робити можуть усі люди. Але вони не хочуть, вони бояться залишатися наодинці з природою, як це зробив Іванов.

 

202. Він каже, що раніше люди жили по-різному. Одні бідно, інші багато. А зараз у нас люди рівно живуть. Бог малює картину подальшого життя, що не буде грошей. Звідси і не стане злочинця, пропаде заздрість і ненависть. У нас буде райське життя. При такому житті дружба і любов між людьми. Закони в природі нам цим допоможуть, і ми завоюємо завдяки цьому вічне життя. Люди повинні знати, що якщо Іванову, що знаходиться в прямому контакті з природою всім своїм тілом, добре, то чому ж їм буде погано, якщо вони підуть по його шляху. Він все робить один, нікого не змушує йти по своїй дорозі. У цьому був би його програш. Люди повинні самі свідомо це робити. Він просить природу допомагати йому. Вважає, що вона є матір'ю. Він просить її навчити жити по Божому. Найголовніше, треба правильно жити, щоб боротися зі смертю і не вмирати. Ця наша писанина збігається з Божим писанням. А бажання народжує любов. Тільки один Бог любить природу. У нього одного почуття розвинені так сильно, як ні в однієї людини. Він володіє енергією і життєвістю, яка оточує і нас. І яка корисна не тільки одному Богу, але і всьому живому.

 

203. За Божим бажанням, і його любов'ю до природи, вона його зберігає 40 років.  Що буде далі? Він не знає. Тільки він упевнений у подальшому продовженні життя. За нього стоїть повітря, вода і земля. Вони його є милі друзі, які допомагають йому в усіх його проханнях. Він має безпосередній контакт свого тіла з природою, яка відчинила свої двері в житті. Він увійшов у довіру в природі, і отримав від неї сили, щоб повзати по землі, і не шукати на ній хороші і теплі умови. Бабаєв на своєму татарському місці, він чужий є в природі, залежний від неї. Його чуже оточує. Щоб він похвалився своїм, цього він одного дня не має. Всі люди в природі чужі, вони нелегально народжені, їх оточила природа. Став від неї залежний. Він сьогодні не задовольнив себе. Він сьогодні прожив добре, завтра доводиться жити краще. Він поїв багато і добре, а завтра хочеться ще краще. Це все не своє, а чуже місце. Захопив місце там, оточив себе ім'ям своїм. Чужий одяг був, їжа теж чужа.

 

204. Навіть для нього день чужий, і тиждень теж чужий, чужий для тієї людини місяць, і людині рік приходить чужий. Людина на людях також чужа. Вони не хотіли працювати самі. Вони для життя народили живу людину, її як таку вчили чужим. Стали змушувати людину, ми стали змушувати чужих. Ми живемо на чужому місці, чуже діло ми робимо. Сідаємо за стіл чужий, також беремо ложку чужу. Беремо ми шматок хліба чужий. Борщу звареного чужого поїв. Ми по землі повзаємо в чужому. Де ми чого не робили, все чуже. Нас навчили пісні співати чужі, танцювали ми по-чужому. Чого тільки в житті не починали робити, це було зовсім не його. Якби чоловік похвалився своїм, тоді б йому сказали, це добре. А то він оточив себе чужим. У нього навіть немає дороги. Він іде в перший раз, його в цьому є незнання. Ми в цьому втомилися. А раз у цьому втомилися, що може бути. Цього в природі немає. Наш такий є обов'язок, тільки треба чужим користуватися. А щоб своїм, цього не було. Я випробовувався фашистами чистим тілом.

 

205. Я своїм тілом хвалився, тому вони нічого не зробили. Перемога буде за мною. Таким, як я був, нікому не доведеться жити. Люди орють землю чужу, вона кладеться під сніг. Теж доводиться про неї думати, вона місце займає чуже. Навіть про неї чужі слова говорять. Ми тебе доглядаємо, чекаємо від тебе великий урожай. Якби ти не була чужою, ти б нас не забувала. Це ми тільки багато думаємо, намагаємося разом близько жити. А про тебе ми ведемо розмову. Спимо ми, не забуваємо про тебе. Вважаємо тебе своєю. А ти нашого брата наказуєш, береш і застуджуєш наші тіла. Вважаєшся в ділі всьому чужа. Ми тебе сильно боїмося. Говоримо багато про тебе. Ти ж є для людини джерело, без усякого труда нічого не даєш. Треба з тебе робити грядку не яку-небудь, а хорошу, щоб зернятка посадити в тебе. А потім цього зерна багато взяти. Ти ж така є, візьмеш і не даси. Вже ти не своя, а чужа. А буває, стільки вродить, скільки нам важко зібрати. Ми з тобою чужі.

 

206. Один від одного йдемо, ми поки люди чужі є. Треба мирно жити, а ми щороку воюємо. Ми є в тебе чужі люди. Треба близько жити, а ми тебе боїмося. А чекаємо тебе щорічно. Хочеться нам через це жити. А ти як чужа земля, за свій вік нас проженеш із землі. Це закон такий у нас. Ми з вами вмираємо в ній. Які ж ми є люди в нашій матері природі, навіщо вона нас таких народила? Ми по-людському живемо з нею. Вона нас живими прийняла. У природі природою не хваляться, не називають своєю. А завжди треба від свого йти. Природа, вона природна. По-людському не говорить, а свої властивості тримає. Вона по-своєму робить. Те, чого хочуть люди, їй не подобається. Люди з нею воюють. Вони хочуть від неї брати самі хороші якості. Чоловік – дослідник усього. Він від себе погане жене, а хороше бере. Це його таке завдання. Він учить так людину, він хоче це мати і цього добиватися.

 

207. А той чоловік, хто я, він в природі не чоловік. Його діло одне – привласнювати, і своїм ділом називати. Він хоче це мати, його таке є діло. Він кричить свої слова сильно, і йому хочеться ще краще від цього. Ми знаємо хороше в ній, як такого зустріти ... Наше таке буде діло – робити і робити своє діло. А раз ми робимо своє діло, з нього вийде живий факт. Ми чоловіка самі зробили. Мати його проносила в утробі дев'ять місяців. Потім його природа викинула, з ним зустрілися друзі невмирущі. Це повітря тіло оточило і з матері виштовхнуло. А вода йому слід промила, землі довелося прийняти. А вже люди його самі виховували, самі його вчили розмовляти. Що йому доводилося робити своєму особисто тілу. Він від людей зажадав одяг, і йому стали харчування творити. А житловий будинок мати, у ньому благе робити. Ми без нього життя не збудуємо, людину в ньому народжуємо, йому свій шлях показуємо. Він у нас учиться сам. А наше діло – робити. А що вийде?  Ми не знаємо.

 

208. Так виступати і зупинятися, цього не можна буде робити. Ми чужим звикли робити, і ним ми хвалимося. Це люди роблять діло, чим ми весь час хвалимось. Знаходимо в природі поклади, намагаємося ми їх качати, і дуже багато брати, і ними в людях хвалитися. Хвалиться людьми адміністрація. Вони їх змушували це робити. А коли в людях вийшло, вони його роблять героєм. Найбільш передові люди, яких вони зберігають. Ми за цим гонимося, і хочемо зробитися ними. Люди ділка не забувають, його ведуть уперед. Він у них таким є, і буде перед усіма. А як всі були залежні, так вони і залишилися, і будуть вони від природи залежні. Ми з вами добилися до того, що люди не стали визнавати, що повинен бути Бог у житті. Ми його такого ніколи не бачили. А зараз він між нами такими своїм тілом виріс. Він з нами прожив півжиття, а далі від цього залишився. Сорок років це робив, і хоче більше робити, і ще хочеться робити, у цьому кінця і краю не видно.

 

209. Такого життя, яке відкрив Бог, ми з вами не шукали. Маленков був генерал радянських військ, він колись прокричав: «Ворога ми перемогли». А сам закінчив своє життя моментально. Ленін теоретик мислитель, а сам не знав народи. Його більшовики берегли. Він як такий допоміг самодержавство царя зруйнувати, а точного ворога не знав. Це його оточували всі люди, він їх не знав, а вони готувалися. Меншовики були проти цього, їм хотілося правду вбити. А Ленін звернув зі шляху новою економічною політикою, вона його не виправдала, через неї він помер. Каплан його вбила. Люди йому не завадили, а навпаки, зробили таким, як він виявився. Всіх вишок повбивав, а над Івановим посміявся. З капіталістами він владнав. А от Іванова, хворого чоловіка, в 1951 році загнав у психлікарню. Вона йому допомогла в цьому ділі, Сталін не втримався у своєму житті, а помер на віки віків. Його замінили інші. Він не виправдав сам себе через прихід Бога.                        

 

210. Заступив на цю дорогу Хрущов. Він довго не був, за самовілля до Іванова він був скинутий людьми. А люди стоять на своїй дорозі, вона їх веде по своєму шляху. Вони навчилися робити цяцьку. Вони змусили себе навчитися бути в житті своєму ділками. І навчилися вони торгувати з людьми. Землю назвали своєю. Такою технікою оточили себе, легко стали одержувати врожай, цим ось розбагатіли. У них є всякого роду надра, вони користуються джерелом. Їм як трудящим природа дала. А вони направо, наліво стали продавати, за це стали брати золото. Цим вони сильно помилилися, їх за це незлюбила природа, як одного кладе в могилу. Це не їхня така воля. Вони живуть через це багато, нічого вони не потребують, навіть імпортують за кордон. У них поки золоті руки. Всі вони роблять на самих себе. Ось чого вони добилися. Вони бояться природи, від неї сильно ховаються. А раз бояться, вони озброюються. Їм треба буде зброя, вони її мають. 

 

211. У 1963 році охоронець порядку прибрав до рук Іванова. Він потрапив через це в тюрму, там його перехрестила Одеська психіатрія. Визнали його дармоїдом, хотіли як шкідливого вбити. Бобренецкій суд було хотів засудити, але Бога судити не було, за що. Він був своїм вчинком прав. Його послали в Москву до вчених. Вони його знають добре щодо його хвороби. Він хворий чоловік у природі стосовно ворога в природі. Не буде в'язниці та лікарні. А охоронцю не сподобалося, він хотів, щоб його не було. Природа любить чоловіка, він живим хвалиться. Всі люди залежні помруть. Вони в цьому бідні люди, кругом і всюди чужі. Цим вони хваляться, що вони це самі зробили. У них їхня є сила. Бог – це є чоловік, він через це діло своє отримав його назву. Він заслужив у природі, що було потрібно між людьми. Зір відновив, йому жінка за це свої слова прислала: «Мені не був білий світ, а зараз я бачу. Як же мені тебе назвати? За це сильне діло ти між нами є єдина особа».

 

212. Вона так сама назвала: «Бог нашої землі». Ми до цього часу мали своє місце, а зараз воно вже чуже. Ми не мали права називати його своїм, бо наше є природне. А природа є друг Бога, невмируща особа. Це є три особи. Повітря – чисте рухоме діло. Вода вічно бурхлива в хвилях. А земля вся в плодах. Все це дісталося чоловікові. Він опинився між цим усім, господар тимчасового явища. Пожив та сваволив цим, а потім він помер, його як такого не стало. Природа на його місце прислала самого чоловіка, йому дала ім'я Бог. Він виявився в житті між нами один такий живий, енергійний у природі, без кінця живе. Чекайте далі.

 

1974 рік 9 лютого. Іванов

 

:7402.09  Тематичний покажчик  

:Просити Іванова    11

:Холодно і погано жити    12

:Задоволення    22

:Учитель Бог  1,31,40,58,60,83,109,111,125,127,153,178

:Що буде після визнання Бога 31,32

:Зародити свідомість у себе    33

:33 рубля   39, 55

:Хороше, погане    43

:Ноги виробили тепло    43

:Холод    43

:Юстиція    55

:Пробачити злочинцеві    56

:Ворог    56

:Господар мозок    56

:Початкова думка Вчителі 57

:Хто закопав, той відриє    59

:Перебувати у воді   76,138,139

:Вода зробить легким   87, 90

:Уляна Федорівна 94

:Чи не їсти зовсім    95

:Що буде   109,164,202

:Історія Вчителя   115,131,178-180

:5 заповідей   127,128

:Хороше, тепле, холодне, погане  153,162,190,199

:Лист Підгорному, залежність   175,176

:Чівілкін бугор   181

:Загартування і люди    191

:Чуже   203,204