Я згадав сам про цього Бога. 1974.02.ч.2

Іванов Порфирій Корнійович

 

Частина 2. С.71 — 140

 

Редактор, перекладач — Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

 

71. Ця історія, яка є, ми як такі з нею прожили, та пробилися в цьому ділі. Нас зустріла природа, вона нас усіх однаково прийняла. Вода чиста слід свій промила. А повітря своїми силами виштовхнуло. А земля як така нас прийняла. Нас з вами як таких оточили умови життя. А батьки знали про це діло, що люди народжувалися всі. Їх народила наша мати природа. Вони зі своїм розвитком дуже багато про це думають. Їхнє діло одне їх оточує. Вони в природі знають, в ній не один є час. З перших початкових кроків, як тільки приходить весна, вона дає людям знати про себе. Я, каже вона нам усім, не одна приходжу на це місце. У мене є мої в цьому супутники. Я як така природа жену від себе все старе. Зима впала на землю з осені. Всю зиму сніг пролежав, та проробив свої справи.  Холод, він міняв свою форму. А раз холод в атмосфері з'являється, вже це людині була неприємність. Він від цього йшов, намагався своєю думкою піти. Людині набридла ця зима. Вона хоче бачити тепло.       

 

72. Це тепло, воно є в природі через одне наше сонечко. То воно було між нами, а свого тепла так не давало. А зараз між нами і сонечком атмосфера прислала такі дні, хоч роздягайся зовсім. Сніг відчув інакше, а люди стали дивитися вдалину зі своїми справами.  Їх змушує природа готуватися. Земна кора робиться інша. Птахи дикі самі сюди прилетіли, дають усім знати: весна. Сніг робиться на воду. Мокро було скрізь і всюди. А в природі змінювалася погода, свої сили ставила на арену, звідки бралася зелень. Листочки на дереві пробивалися. Був запах зовсім не той. А людям доводилося думати, як це треба буде зробити, щоб у природі вийшов урожай. Ми з вами приготувалися на це. У нас техніка стояла на колесах. Водій готувався зустрітися зі своєю такою роботою. Він цю систему знав, що зробити з цією землею. У кожної людини було діло з цієї землі зробити грядку. Вона готувалася людьми, щоб туди посіяти зерно, зав'язати цей урожай.

 

73. А раз на землю прийшла весна, вона нас своїм оточила. Ми почули в ній таке, ніби прибавляється природа. Вона свої промені розповсюджує, і вводить теплу пору. Ми за землею доглядаємо, на ній ми робимо грядку, а своє зернятко садимо в землю. Вона нам заростала сходами. А сходи наші лізуть, як шуба, нам нашу бадьорість піднімають. Ми про цей урожай говоримо багато, а більше від усього ним багатіємо. Я колись був такою людиною, робив те, що роблять усі люди. Вони дуже сильно вірили в Бога, а бачити зовсім не бачили. А зараз природа створила з людини простого Бога. Він став робити те, що хотіли люди. Їм хотілося жити від цього краще. А в природи дорога довга і важка, нею доводилося ходити всім. Вона починалася від самого снігу до самої зеленої трави.  Ми в цих умовах ходили, до себе тягнули майбутнє. Як хотілося бачити теплі сонячні сяючі промені. Ми як такі дочекалися, нас зустріла весна. Вона так нас змусила робити.  Ми до цього діла готувалися, нас дивував вид, що прийшов. То ми оточувалися снігом.

 

74. А зараз зелена трава та пахучі білі квіточки. Одне в природі таке щастя, воно нас оточило. Так ми вважали його природою. Уже нам біла муха не народжувалася. А от сонечко наше пекло. Люди під це тепло намагалися потрапити, їм природа така створена.  А ніч темна весняна оточила. Автор писав книгу «Загартування і люди». Чоловік є загартування, а люди є вся природа. Вона між собою народила дослідника цього діла.  Вона зберегла особисте тіло для того, щоб цьому чоловікові бути. Ця книга, ця писанина вказала цього героя, він повинен бути в природі. А коли він у цьому оточував, він зустрічався з багатьма. Я у нього запитав про це, мені відповіли правильно, що такий народжений чоловік з такими показниками. Я у нього як чоловіка запитав: а для чого це ти робиш, не так у житті живеш? Тому і відповідаю, як небувала одиниця, не така, як усі.  У мене чужого немає. Так сказав нам Бог.

 

75. Письменники Ростовської області мою писанину прочитали, дізналися про моє життя буття. Воно починалося мною, як якась гра. Рецензія велика наука є, нею люди вчені займаються, вони про це діло говорять. Зустрілися з великою неприємністю, вона виявилася для них істина, яка на людині народилася. Вона хоче людям явити саму себе небувалим життям.  Я, він говорить нам, всім людям, у всьому ділі є самородок. Яка б не була для мене природа, моя в цьому є для неї любов. Це мої милі невмирущі друзі. Я від них не ховаюся, не йду від них. А завжди нею як такої хвалюся, вона для мене є рідна мати. Вона промила для мене такий слід, без усякої аварії мені довелося дістатися.  Повітря моє тіло виштовхнуло. Я пішов по своїй дорозі, став зустрічатися по дорозі з атмосферою. Мене оточили чотири сторони. Дві сестри, а два є брата, всі вони відіграють свою роль. А коли вони ролі відіграють у природі, то що може бути від цього краще. Ми маємо площу землі, вона під нами дуже велика. З нею можна буде все робити. Навіть у воду можна спускатися, і в ній як воді жити.

 

76. Це все дано робити чоловікові, він спускається у неї бути. Йому доводиться там терпіти. Він уміє легко плавати, і також в ній бути. Це ж є вода, вона сильна, але вона тримає в собі людину. Буряк давно лежить у льоху, ми його зібрали для корму худоби. У нас є своя корова, вона любить добре поїсти. У неї господарі турботливі люди. Ми всі, хто живе на білому світі, любимо від корови молоко. Наше таке буде діло, щоб не один буряк був. Корова є тварина, є скотина. Вона живиться соломою і сіном, а водою вона задовольняється. Це буде людська картина.  Вона багатьма роками росла. І вводилося все це людьми. А природа, вона дає все, лише б людина захотіла. Вона знаходиться в будь-якому своєму місці. Ми бачимо її такі капризи. Вона себе так показала. Сьогодні день проскочив таким. У нашому селі люди проживали, їх умови змусили бути так. Їхнє діло було одне в цьому, у них господарство розвивалося на ось цій землі. Ми в ній багатіли, вона нас збагачувала, давала нам свій корм.         

 

77. А ми в цьому селі жили, не одні такі є між людьми. У нас, таких людей, стоять на своїх місцях будинки, з якими доводилося не розлучатися. А від будинків робилася дорога через свої особисто ворота. Ми маємо на це діло таких швидкохідних коней.  Вони нас на тачанці возили, куди ми хочемо поїхати. Нас змушувала наша думка, вона цілий тиждень збиралася зі своїм наявним добром. Ми його складали по одному яєчку.  А корова нам давала молоко, з чого ми робили своє масло. А базар був від нас недалеко.  Як ледве щось таке в цьому, ми опинилися в ряду на базарі. Наша така господиня в цьому своїми руками показує свій товар, ласкаво їх у цьому запрошує.  Є, на що таке хороше запрошувати, і за це все треба гроші отримати. Ми не живемо в селі без грошей.  Наші люди нашого села, умови їх примушували. Зі Ступіна приїхали люди. Їм треба буде їхнє здоров'я, а воно дається Учителем. Ми до нього приїжджаємо завжди. Хоч і дорога довга, але зате ми першими приїхали. Москвичі, вони сплять. Їм ближче, ніж треба.            

 

78. Їм краще, їм легше, ніж нам. Наша така дорога, треба їхати поїздом, а ще треба їхати електричкою. Рак, що живе у воді, він більшістю перебуває без повітря. Йому доводиться перебувати на дні. Він рухається назад і вперед. А коли його зловлять люди, він фізично не зможе жити. Яка може бути в цьому роль. Ми себе змушуємо перебувати на землі в повітрі, ми дихаємо ним. Воно нас у себе тримає, як кліщиків. Людині треба перебувати в морі у воді, щоб без дихання оточувати себе. Я вам свої слова в природі кажу, це є наша істина. Вона оточила нас усіх. Моя дільба залишилася позаду. Я повинен її зробити на нашому білому світі. Люди повинні залишитися на своїх місцях зі своєю теоретичною наукою. А я як такий чоловік повинен оточити себе практикою. Вона мене оточила істинно. Якщо хочете ви прочитати мою таку історію, вона завоювала перемогу. Там сказано про все, особливо останні слова. Це буде ім'я його в трьох могутніх назвах: Бог Отець, Бог Син, Бог дух святий.

 

79. Він не повинен між нами залишитися. Його сила, вона між природою. Вона побула, пожила разом з нами, такими людьми. А тепер його прийшла дорога, вона його веде в море, у воду. Люди з ним не погодилися, і не стали його такого визнавати. Він же між нами є один. Його обрали люди Учителем, він нас учить здоров'ю. У нього на це є така хвороба, він уболівальник у цій справі. Йому доводиться допомагати. Питається, кому?  Та самому ображеному чоловікові. Ворог знаходиться в ньому, він є хворий у цьому. А Переможець і Учитель є Бог Землі. Його дорога лежить у воді, у світі тварин. Природа нам дасть усе, і дасть нам все наше багатство. Що в цьому найголовніше є, машиною їхати по трасі, або у воді крижаній залишатися? Я є один з усіх позивач. Всьому цьому ділу протилежний. За мною лежить ця дорога. Вона вже мною робилася, і буде вона мною робитися. Ми цю ось дорогу ненавидимо, від неї ми з вами ховаємося. Наше діло одне – хороше і тепле. Цього Іванов не захотів.

 

80. Він себе так перевіряє перед нашими людьми в природі. Я теж є чоловік, такий же самий один з усіх. І синичка маленька пташка. Вона з нами, такими людьми, свої пісні виспівує, та дивиться вона на нас так, як не дивилися люди на людей. А от мені доводилося думати про це море, що не вмирає.  Воно лежало на цьому ось місці, і буде воно лежати між нами так, як воно лежить зараз. Море вирувало до цього часу, досі, воно буде так бушувати. А мене, такого чоловіка, якого змушує природа, як небувалого чоловіка, пхає, жене в ці умови. Ми думкою оточували себе. А вогонь жаром розгорався.  Це було діло в такому лісі. Ми, люди, розвели цей вогонь для того, щоб від холоду грітися, або для їжі чого-небудь поїсти. У нас на це є продукт, він узятий нами з природи.  А в природі такого часу дуже багато, і є між нами таке місце. Воно нам таким людям треба. Ми як мисливці до нього готували себе, воно десь від нас знаходиться. Ми для цього озброєні, у нас є для цього рушниця, або за поясом знаходиться ніж.

 

81. Не вб'ю вогнепальною, так заріжу живе ножом. Це наше мисливське діло у себе мати двоствольну рушницю, і вміти нею як рушницею управляти. Робити для неї заряди. А коли звіра піднімеш, він від тебе так біжить. А чоловік, він же готується, до нього такі дні приходять. Заєць або вовк, а потім лисиця, вони в цей час граються. Для чоловіка робиться така радість, він тут же готовий до прицілу. Йому треба в цьому гармата, своїм оком він прицілиться. Йому хочеться звіра вбити. А звір психічно від людини йде, а йому вслід дріб пускають в зад. Він робиться безпорадний. Звір цього характеру не пішов, його вбив сам мисливець. А раз природа тут потерпіла, уже між ними війна. Хороше з поганим зустрілося, як ніколи довелося терпіти. Люди навчили себе годувати через цей ось розведений вогонь. Він знаходиться не в одному лісі. Його можна зробити з будь-якого діла, а в цьому ділі не дрова горять. Тут може кипіти вода, це природа в посуді вариться. Людина хоче їсти м'ясо, а до м'яса шматок хліба, та й картопля в супі.

 

82. Вариться в супі пшоно, особливо робиться суп з курки. Вона нами вирощується у дворі. Спіймати, зарізати – людина на це вчилася. Якщо їй треба досита наїстися, вона розіб'ється, але зробить. Стіл чотири ніжки має. Його можна скрізь бачити, і на ньому можна все робити. На цьому столі може лежати вилка для спеціальної їжі. Стіл може тримати у себе не одні спеціальні вилки. А можна навіть що-небудь робити. Ми звикли на ньому все робити. Можемо біля нього бути. Ми гуртом сіли за стіл свій такий азарт показати. Він у людини в розумі є. Ми тут у цих умовах думаємо, надумаємо будь-яку машину. Наша думка лежить на столі. Він в руках тримає цвях, а молотком чоловік забиває. У нього, як ділка, запитують: що з цього всього вийде? Він каже, це тільки початок. Думка моя народилася за столом. Всю зиму я продумав про це. А от щоб наїстися досита, я за цим столом не наївся. Тільки що виліз з-за столу. У мене залишилася думка, я повинен за собою прибрати. Мій стіл на місці стоїть.              

 

83. Люди до нього приходять, і займають свої місця. За столом вони вирішують завдання.  Пишуть вони свої правильні слова, хочуть за цим столом себе показати, що він є між нами майстер. Костюм людського життя він продумано скроїв на цьому столі. Чоловік за столом може стояти, у нього на це є свої руки. Він може з нічого щось зробити. На столі лежить голка з ниткою. Вона потрібна нашому кравця, він у нас на першому рахунку майстер. Йому доводиться фасон робити. Його такі є руки. Лише б йому попався матеріал, він з нього змайструє будь-яку річ. Це є розум людини. Він багато про це діло думав, і все ж він надумав, зробився без столу Богом. А думка Бога звершується. Як жабу удав тягне, так і Бога вода в себе тягне. Він зроду так не ходив по природі. Йому доводиться робити не по-людському, а за Божим напрямком. Я, говорить нам усім стіл, помічник людським рукам. Вони роблять все, що хочеш. На столі стоїть відро з водою. Людина бере кружку порожню, і набирає в неї води. Це тільки може зробити людина, вона добре поїла.

 

84. А раз він добре наївся, він і води багато поп'є. Це є потреба людини. Він для цього сідає за стіл, і стає сам себе так годувати. У нього є ложка, шматок хліба. Якщо тільки йому розібратися, він є та ж сама машина. А в машини є своя потреба. Вона живиться пальним, вживає вона воду, їй потрібно буде масло. І для роботи потрібна людина. А людина вважається у неї водій. Стіл представив його бути ним. Він їде по дорозі такий.  А у самого думка кидається по сторонах. Йому не заважає бути в цьому місці, та що-небудь таке зробити. Він з машиною займається, хоче їй газу піддати. А у самого в голові і в ногах гальма. Вони його здоров'я зберігають завдяки фізичному явищу. Йому як такому чоловікові природа допомагає у себе оточити себе. Він більшість про це все думає. Йому доводиться їхати по цій дорозі, а вона профільна така. Її побудували самі люди. У неї камінь, пісок і асфальт, міцна вона у них виявилася. Але зате вона звивиста гірська через всі хребти Кавказу. Їдеш по ній, а сам думаєш бути під косогором.

 

85. Водійська така робота. Він її практично розуміє, у дорозі свою роботу робить. То він підіймається на гору з нею, доводилося йому спускатися вниз по такому зробленому людьми спуску. Його обгородила природа знаком. Мимоволі згадуєш тут Бога. Перед тобою лежить прірва. А машина є вона машина, нею людина навчилася управляти. Вже в цьому ділі надійний ... про нього сама доля говорить. А на цей його такий пробіг і природа сама не забуває під нього, під кам'яний килим слати. Тепер ти, моя годувальниця, поспіши, не озирайся назад. А бери свій курс вперед. Ось що наш водій зробив на найбільше свято. Свій стіл у кімнаті накрив, скликав до нього своїх близьких рідних. Став сам їх добром своїм пригощати. Просить їх, мовляв, їжте мною створене все це добро, щоб ви такі люди мене знали.  Я до цього такого дня з багатьма думками готувався, і намагався у себе на столі зробити. Мій розум такий розкрив себе, хоче мені таку штуку сказати. Стіл накривали всі ми. Хотілося ще краще накрити, бо це картина    наша, нами все це зроблено.      

 

86. Стіл може бути в будь-якому місці, і на собі йому доводиться бачити все. Я, каже він, так живу, і роблю те, що роблять усі. Буває, порожнім простоюю. А буває, часто себе міняю. Це залежить від усіх нас. Ми ж такі от люди, та ще зі своїми спеціальностями, які прогресують. Ми ж теоретично учимося, робимося в цьому ділками. А раз теоретично підкували себе, то ми креслення креслимо правильно. Нам треба побудувати об'єкт, ми його за планом представили, необхідно нам так треба. У нас з вами зростає економіка, а політика затверджується. Ось що робить наш чоловік. Йому треба природа жива, він її ловить і вбиває. Це його є плоди, вони його оточують. Він на них так полює, і хоче отримати в себе це. Кожна людина злодій життя, краде в природі все. Знає добре, що це чуже. А багато днів готується, робить для себе зброю, йде на фронт цього. А коли буває невдача, він психічно хворіє. У нього горе оточило, він нічого не знайшов.

 

87. А взяв і захворів у цьому ділі, його оточило безсилля. А раз з ним це зустрілося, вони безсилі воювати. Вода – це щось є таке, вона повинна зробити людину іншою зовсім, легкою в цьому. А раз він буде легким, то він буде літати.  Це природа, вона зробить його таким чоловіком. Такою природою, якою вона не була, а зараз вона є. А стіл може стоять у будь-якому і кожному місці. За ним може сидіти і маленький, і великий чоловік зі своїм напрямком. Свою думку веде прямо по своїй прямій дорозі, вона його веде ... Ми можемо бути і в хорошому, і в поганому місці.

 

88. Стіл буває малий і великий, на ньому може лежати все. Він може чоловіка посадити одного хорошого і поганого. Чоловік без думки не сідає, він може робити все. У чоловіка руки дорогі, а очі далеко бачать. А стіл їхній на місці стоїть, він чекає до себе людину. І без усяких грошей люди можуть за цей стіл потрапити. Вони сюди сідають для задоволення. Треба буде за ним напитися, та солодшого, жирнішого поїсти, і багато потрібно всім. Люди людям це роблять, від них вони залишаються задоволені. Яка буде наша краса, якщо ми форму одягнемо. Йде людина по цій дорозі, він свою думку тримає. А нікому він не каже, що йому треба робити. Робити доводилося одному, а всі люди дивилися. 

 

89. Як був стіл на цьому місці, так він і залишився на тому місці. А от ці люди самі за нього сіли, і хотіли, щоб біля них сіли інші. Ми до цього місця приходили самі, нас ніхто з усіх не кликав. А хочеться скористатися цим. На столі, як на хорошій ниві. Ми посіяли тут зерно пшеницю. Нас змусили робити умови. Цей стіл на багатьох ніжках, він у себе прийняв компанію. Це зібралися всі люди, у них місця були неоднакові, і не одна думка у них була. Всі вони по-різному думали, їх вело до свого життя. Я, говорить один з усіх живих, працюю шахтарем в шахті. Моя робота під землею. А я, каже, будівельник об'єкта. Можна сказати, я муляр. Наші люди неоднаково живуть, і неоднакове багатство. Ми, всі люди, такі є. А от народився у них Бог, не такого є складу. Він свій день не забув 7 січня, понеділок. У ньому не захотів було їсти. Він говорить нам всім. Якщо тільки я буду треба таким, як мене природа зробила, так я і залишуся перед усіма. Я живу не так, як люди живуть. У мене людського немає.

 

90. Вони мають багатство своє. Їм цього є мало, для них одне й інше треба. А Богу це буде не треба. Він каже самому собі. Якщо я буду такий потрібен природі, то вона мене врятує в усьому живим. Природа недарма у себе народжує. Я ж людина, як і всі є люди зі своїм таким напрямком. Я природу люблю, разом з нею. Вони мої милі друзі, що не вмирають. Я хочу сказати, у повітрі життя завоював. А вода мене допустила в ній бути. Усі свої сили направлені, щоб у ній бути. А коли вода своїм тілом оточить, тіло людини зробиться легким. Ось що Бог сам має. Він на це і є Бог. У нього організм не такий, як у всіх. Дві ноги роззуті й різні. Одна є соціалістична, інша є капіталістична. Два світи служать людині, а людина між ображеними живе. Він бачить у себе розпорядника, він же адміністратор є. Я, каже він, можу жити по-старому, по-людському. То люди їли й одягалися, та в житловому будинку жили. А зараз така думка, треба в бурхливу воду йти, у море, що кипить.

 

91. Сніг під кінець такий, а холод теж не такий, як був. Того, що було до цього раніше, зараз в даний час немає. Є нове така справа, воно поки не вивчена нами. Йде ранок сьогодні, а до нього йдеш чистим тілом. У самого думка летить прямо. Її можна направити у висоту. І можна опустити нижче, у саму глибину, море води. Я, каже муляр кустар, кладу з каменю стіни будь-якої висоти. Каже майстер цегельного заводу. А його робили з глини і писку, на що він був потрібний у своєму ділі. Господар його купує на діло, будує який-небудь об'єкт. Наш інженер спорудив об'єкт цегляний, куди входить вода і будматеріал. Та пальне палять. Майже все підряд вогонь без води знищує, а вода своїм струменем гасить. Ми між цим живемо. Нас оточує єство. А штучним оточуємо себе. На прив'язі пес, прив'язаний він злий між людьми. Діти ходять по алеї, а самі з собою пустують. Ось яка там лежить картина, вона тягнулася від цього далеко. Ми це ось бачили і придивлялися далі.

 

92. Заради своєї дружини Уляни Федорівни 7 січня 1974 довелося свій голод стримати. Я це питання наперед вирішив. На дружину свою витрачав 19 карбованців, сама Таня їх віднесла за просьбою тільки моєю. Це було нами намічено двісті карбованців витрачати. Це була моя в цьому хвороба. Я повинен у природі їх віддати найлютішому в природі ворогові. Це за столом у азартного, він мій був такий ворог на ніж. Він лізе на мене, щоб ці гроші мої виграти. Я роблю це свідомо лише тому, щоб наше виграло. Воно повинно в цьому виграти. Уляну Федорівну напоїли кількома пігулками. Я, як чоловік Уляни Федорівни, дуже сильно про це думав. Як же так, що інші люди, такі ж самі люди є, вони приходять до мене на прийом. Самі особисто просять, як Учителя всього народу. Я це від дружини почув. Вона заплакала, свої сльози пролила. Каже через зуби: «Дай мені здоров'я». Тут доводиться вже воювати з цим стомленим тілом. Перше моє було завдання –  ці гроші визначити.                       

 

93. Я починаю мити ноги по коліна водою, а то була їй хана. Я коли приїхав з Москви, то мені мій син докоряв: «Сам їздиш по московських людей, їх піднімаєш на ноги. А мати моя при смерті лежить». Це була його часткова правда. Я теж тут був неправий. Треба було по-своєму працювати. Так трудитися, як я працюю в нашій матері природі. Вона мене змусила робити, як роблю я це всім. Беруся я за ноги, мою їх холодною водою по коліна. Вона від цього здригнулася. А коли взявся за її спину, вона криком закричала: «Що ти робиш». Я знав, що вода холодна пробуджує. Таблетки, всі їхні скасував. Починаю заради її не їсте. Вважаю, я це ворога вбиваю. Наша Уляна Федорівна глянула очима – значить, вже це є добре. Я насилу на ноги поставив, вона хитається, а ходить. У неї таке бажання, схопилася. Хоч і важко, але ходить вона. Я її ... по-своєму, по природному явищу. Прошу природу, щоб вона допомогла. Вона по-моєму ходить. Я бачу, що це треба. А синові не хочеться цього.

 

94. Йому треба буде лікар, їхня стара витівка. Вона захворіла, параліч лівої сторони, серце. А лікарям тільки скажи, їхнє діло одне – допомагати. Вони будь-яку людини приймуть. Намагаються її діагноз впізнати, а потім вже застосування. Всякого роду є справа. Наша Уляна Федорівна потрапила під уколи великі, і багато. Я один був проти цього, мало не кричав на повний голос. А щоб підтримати, цього ніхто не робив, і не зможе цього зробити. Молодим людям не подобалося, у них було це своє. Лікар, це всьому ділу лікар. А що це за людина? Він же нічого не зробив, а тільки завадив людині. Так ні, він створив користь, чоловік шкоди не отримав у цьому. А раз він не отримав, уже добре. От яке тут діло, як ніколи в житті. Ми медичним займаємося, і будемо займатися таким. А як безслідно вмирав, він і зараз вмирає. Нового вона нічого не зробила, тільки старе. Ми звикли мазати, і досі ми мажемо.

 

95. Краще буде нам усім, якщо ми не будемо їсти. Як ми їмо, так краще буде не їсти.  Легше буде один раз кинути, ніж ми починаємо, а не закінчуємо. Це найгірше на білому світі. Бог так малює в цьому. Сьогодні їж, завтра їж, а колись треба буде кидати. Каже про це діло Іванов. Я сорок років про це діло думав, а кидати не хотілося. Одне, їв і їв, і багато їв. А от настав час, треба кидати. Чоловік живий зовсім не їсть – це є істина одна в природі. Вона чоловіка змусила в цьому, він сам кинув у цьому робити. Любити треба природу в цьому. Зберігати її в цьому, як око.  Це буде добре, і за це чоловік буде збережений. Він від природи, від всесвіту буде набиратися сили. А де ти набереш, якщо колють уколи. Це є не природні умови, а є штучного характеру. Борозна по цілині оралася, вона зробила. Ми так допомагаємо людині, особливо хворому, ображеному. Його покарала природа, вона йому повинна простити.

 

96. У неї є для цього все. Вона в цьому всьому діло. Захоче – вона покарає. А захоче – вона помилує.  Ці якості у неї є.  Вона те, що у себе народила, взяла і багато створила. А потім його висушила, і кинула його в пил. Воно там опинилося. Сама людина не бачить його. А зараз чоловік оточив себе, він на 1974 року не став їсти. Йому зрівнялося 76 років. Понеділок, перший день Різдва. Пішов від початку року другий тиждень. Один день не довелося мені їсти. Як я себе відчував у цьому? Мені не хотілося зовсім їсти. А вечір був на ... Цьому ділу ми всі кланялися, три рази в день їли їжу. А в четвертий раз доводилося сідати, треба було повечеряти. А я це перший день зробив. Поїв цієї їжі. Але щоб задовольнитися, як це буває після. Людина так наїдається, після чого їй пити захотілося. Він цілу кружку води випиває. А потім у нього розробляється його колишній в здоров'ї апетит. Ця історія завжди з кожним зустрічається. Людина живе, і вона мислить, а потім слідом робить.                    

 

97. А я в цей самий час цього ось не отримав нічого, наче зовсім про це не думав, і нічого такого не робив. День цей понеділок пройшов як ніколи добре. Моєму вікові цього не зробити. А я це робив і зробив, мої заслуги перед природою залишилися. Я не став по старих слідах іти, щоб про це, що було, думати, як ми завжди думали. Нині поїв добре, а завтра я повинен більше поїсти. Це все від мене відірвалося зовсім. Це я так провів добре день, і ніч свою так добре провів. А на ранок другого дня вівторка, про що давно так доводилося думати. Адже день пройшов другий. Треба буде по-старому їсти, а я не їм свідомо, і не буду я так їсти, як раніше. Краще і легше від усього, коли кинеш зовсім їсти. Я про це не забуваю зовсім, адже я взявся не їсти за Уляну Федорівну. Вона повинна від цього мого вчинку повернутися, і буде здорова. Я не рахуюся з часом, іду я по дорозі сам. Хочу йому так сказати про все це ось зроблене в другому цьому дні. У нас, всіх людей, була можливість, чим робити. Ми робили та думали, у нас все виходило.

 

98. А до середи ми з вами готувалися. Краще буде нам зробити все. У середу мороз хороший проходив, та ясна погода стояла. А люди технічні бігли, їм треба було їхнє життя. Вони купували життя своє, жили в цьому за гроші. А Бог прийшов на землю зовсім без усяких грошей. Вони створюють тимчасове життя, через це всі вмирають. День будь-якого призначення, він приходить за життям. Середа є третій день, ним користуються всі люди. Вони не змушують, щоб у ньому їсти. Він не з запасом прийшов, а зі своїми якостями такими, як ніколи. Я, говорить людина, таким життям не задовольнила себе. Треба б жити по-іншому, а думка цього не дозволила. Взяла й прислала погані дні, несподівано мене оточила, у моєму тілі посадила грибок. Він є недоброго боку. Для нього немає засобів і чоловіка, йому такому в житті допомагати. Я, каже він нам усім, прийшов на цю ось арену, щоб сказати науці медичній про те, що вона не зможе нічого цього зробити.                 

 

99. Я є природа, являюсь на це, та ще я яка є в житті. Що я хочу, те я в цьому зроблю. Хочу, щоб було добре. Це є не все для людини. У всьому цьому ділі треба сказати про те, що є народжене життя, і є на це все смерть. Вона народжує тіло людини, і вона його як людину умертвляє. Це все тимчасове явище, як веслом б'єш по воді. А природа, вона народжується для життя. А якщо вона з'являється в житті, то вона один раз у природі на своєму першому місці, щоб таким на тому місці не бути. Ось які життєві умови проходять у цих місцях. Чоловік народився для життя, а фактично він у цьому вмирає. А раз життя в природі вмираюче, значить, як такого життя немає. Це все робила і робить сама природа. Вона повинна в житті пустити чоловіка не такого, як він є зараз. Ми повинні чоловіка переробити не на такий живий факт. Нам не потрібно те, що є у нас. Ми його не хочемо у себе мати. А от це, що знайшов Бог, це діло можна мати кожному. Перше, треба своїм ділом у природі заслужити уваги від неї, щоб вона не турбувала, а була людині користь.

 

100. Я думаю про одне те, яке вже здійснилося. А ми знаємо добре, що життя є таке, яке ми самі створили. Це є буква, і слова говорить. Він говорив про це, і буде він про це говорити. Це є наша історія, яка розвиває закон. А в законі існує юстиція. Вона до себе гребе армію, солдата і офіцера, хто захищає інтереси тих людей, які в цьому суспільстві живуть. Люди всі живуть однаково. Як сажали у в'язницю, і також лягали в лікарню, цьому кінця не видно при теоретичному понятті. Ми природою хвалимось. Кажемо: це ми зробили. А якби не робили, що б у нас у цьому було. З наших цих ось людей це ось все в житті виходить. Патріот лізе сам на рожен. У цьому природа його не захищає. Вона його так само, як і всіх, жене скоро і просто з життя. От ми жили в селі, ми того з вами не творили. Раніше теж був закон такий, ми його так от не обходили. Проти нашого царя йшли, ми всі наступали.        

 

101. Це була форма царя, землю їм ми обрізали. А вчені наші землеміри стовпи ставили на свої ділянки. Вночі місячної погодою ми їх, як землемірів, зустрічали, вони каталися на велосипедах. Зробили їм свою засідку, вулицю мотузкою перев'язали. Нам, таким от хлопцям, цікаво було подивитися, як вони один на одного падали. Один одного забивав, криком сильно прозвучало. Нам, таким хлопцям молодцям, доводилося від цього тікати. Ми бігли по городах вночі. Добігли до Павла Кивенка. Він би нас догнав у цьому, його гудзик відірвалася від штанів. Ми всі, троє нас було, від нього втекли. Значить, так буде треба. Ми закон їхній поламали. Вони землю вводили нам, селянам, через кращі умови.  А зараз наші діти молодці зібралися курей украсти, або на кониках верхи кататися. А в самих такого не було, як їм довелося пійматися. Вони пустощі вчинили, але піти від цього, не пішли. За курку брали два рублі, а за конячку ... били. От вам ловля яка.

 

102. Все в міліції сидять, розбираються законом. А у рідних батьків, матерів душа завмирала. Куди нам таким доводилося дивитися, на таку з усіх штуку. Вона наших дітей довела зовсім малолітніх. Хто в цьому винен? Ми. Ми їх самі народили. Так платіть за коней, батьки в цьому винуваті. Їм як дітям пробачили за їхню таку пильність. От яке діло відбувалося між нами, людьми. Ми, вчені всі люди, вивчаємо на ходу мавпу, а дельфіна у воді. Хочемо з ним розмовляти на великій такій відстані. Знаємо добре, що він є звір. А яку в цьому користь людині це все давало. Ми людину народили на білий світ для того, щоб жити. Зустрічали його передчасно, як якогось чоловіка. Ім'я йому на життя своє дали. Старалися з нього зробити ділка. Школа теоретична далася, розум його на це розвинули, щоб він управляв людьми, відстаючими зовсім. А він, коли отримав призначення, став свою гордість мати.

 

103. І показував сам себе людям. Вони його не схвалювали, намагалися від нього позбавитися. А він свої сили вводив, як небувалий є король або цар. Він людьми вічно обирався. Його як такого церква поставила, він нами усіма жив один час. А потім підібрали ключі, і цього царя прибрали з життя. Стали люди самі управляти, над своєю природою господарі зробилися. А хто чого тільки надумав, то він так у житті робив. Аби зростала економіка і вводилася в життя політика, ми з вами її скрізь берегли. Хочемо цьому чоловікові, щоб він жив. А він пожив один час, та сваволив цим ділом. А природа як була над ними сильною, так вона і залишилася над ними. Люди за своїм цим ділом, вони не зможуть так жити. Кішка бігає по своїх слідах, а миші розбігаються в нору. Люди жити хочуть на білому світі, вони не можуть жити, як хотілося людині багатіти. Вона порвала сили свої. Граки стадом прилетіли, вони на своїх особисто місцях. А люди жили в закутках, їм доводилося ховатися, це життя було таке від старого і малого.

 

104. А базар був недалеко, там купували продукти, хто як і так подібно. Ми до нього прийшли пішки. Наше діло було таке, щоб раніше від усіх прийти. Сьогодні сонечко сходило, а хмари від вітру біжать. На землі багатство будують, а життя своє ніяк не знають. Ці люди самі вдалину далеко дивляться, їм це все здається в житті. Вони йдуть зі своїм далеко. Здається, у природі не народитися так, як ми зараз живемо. Землю знайшли джерелом, щорічно змушують родити. Вона штука не така для нас, як ми з вами самі думали. Те, що робимо – нам добре. Але недоробили – нам погано. Дах залишився не накритий. А жити ж у чомусь треба. Я маю свій будинок на місці, у ньому намагаюся сам жити. Хто як сюди приходить, у нього є свій розум. А дерево зрубано давно, і розділене на частини. Є на це діло майстри, у них є в руках сокири та поперечна пилка. Рубають, пиляють дерево до самого чистого діла. Знає цю роботу він.

 

105. Він пише цю ось роботу, про неї часто так говорить. Це життя, яке ми проводили, воно до нас більше не прийде. Навіть сьогодні сонечко не там сходило, свої промені воно представило. А всі тварини, скотина вважаються в житті свої. Ми її зможемо за гроші продавати, і за гроші її ми можемо купувати. У нас з вами є такий закон. Аби тільки захотів курочку на дворі мати, сам її назвати своєю. А її народила природа, сама в цьому вона зробила. Я, говорить чоловік сам собі. Нікому я не вірю так, як вірю самому собі. Жив я в селі, у великому селі, мене ніхто не знав. А зараз через це ось узнали, дали мені ім'я самі.

 

106. Я маю чисте тіло енергійне, душу і серце. А цвях, забитий у дошку, треба буде тримати. А в природі все змінюється від самого краю і кінця. Ми з вами прожили стільки, скільки нам не перелічити. Ворона літає від свого місця, вона всі бур'яни перевіряє. Це теж у житті вода, живе в природі відходами. Раніше цього в житті не було, а зараз люди все роблять. Їм не треба буде життя. Вони шукають у себе цяцьку. Вона це місце прикрашає, робить для себе живий факт. Він гарчить, йому слід дорога. Як сорока білобока, вона кущем вважається, і робить вона те, що буде треба.                               

 

107. Люди всі наші, вони мислять про це діло. Робиться це ними самими, але ніяк у них не виходить. Одне те, за що вони так живуть. Їм від цього робиться добре і тепло. Треба їх усіх визнати, і записати це в історію. Не хотілося було зізнаватися в житті, що нам жити так важко. Народилися ми в радощах, а в сльозах ми вмирали. Діло ми з вами почали робити. Але от доробити, цього не зробили. Багато нами розпочато, ми його так залишили. Природа нашому братові не дала, взяла та посадила такий грибок. Ми б раді це зробити цій людині, допомогти позбавитися від цієї муки. А природа йому не прощає за його такі от вигадки. Не треба чоловіка примушувати, не треба його вчити на такого ось командира. Він адміністратор усього нашого діла. Його звання директор заводу, він є господар становища. Прорвалася дірка в штанях, йому треба її залатати. Зносилася сорочка на ньому, треба буде нову купити. Все це дала йому чужа копійка. Кажуть, на це він навчався, це його зібрані плоди. 

 

108. Захотів насміятися над людиною. Його за це все, зроблене ним, покарав. У нього в руках є охоронець. Люди в житті помиляються, їм треба за все зроблене прощати. А у директора, у охоронця в'язниця, і є на це діло лікарня. Між людьми і працею фронт, за що потрапляє людина в лікарню, він сидить, нудиться у в'язниці. Він лежить, стогне в лікарні. Йому як ображеному ніхто не допомагає. А більше і сильніше ним розвивається для цього діла, що роблять люди. Вони воюють з природою, їм доводиться її перемагати. Вони її оточили, рвуть на шматочки. А вона їх валяє поодинці. Цьому розпочатому ділу не бачити кінця і краю. Тільки що народився чоловік, вже його оточує нестаток. Він став жити не в живому характері, а йому доводилося оточити себе в мертвому. Такому людському праву природа запобігає. Людині завдає шкоди, людина робиться безсилою. Він для цього одягнувся до тепла, йому доводилося наїстися досита. А в будинку живе він з усіма такими вигодами. І це все йому не допомогло, щоб залишитися задовільно. Людина в природі не живе, а фактично вона помирає.    

 

109. Людина в житті своєму помирала, і досі вона помирає. На це все між людьми не знайшлося ніяких засобів, і немає для цього народженого чоловіка, щоб ці окови розбити. Я для цього на землю прийшов, все одно цьому чоловікові прощу. Він буде в житті вольний. Його в'язниця звільнить, лікарня не буде тримати, людина зробиться Богом. По-людському жити не буде, діло його так змусить. Самородком він оточить себе. А його особисте джерело буде загартування-тренування. Його особиста праця буде для всього людства. Він як чоловік в житті буде вчитися в природі, щоб похвалитися перед світом. Він скаже нам істинно про свій збережений організм, про свою особисту клітку. Серце молоде загартоване здорове 25-річної людини. А який вихід у білому світі. Ми повинні спільними силами народити людину. І за Божим розсудом виходити, щоб він не вчився теорії, а вчився природно в природі, відчував практично на собі. Йому не треба одяг, і не треба йому їжа.

 

110. Геннадій Костянтинович! Ви професор, голова вченої ради. Твоя справа одна – господарювати над ученими. У них дуже багато спеціальностей, які роблять на благо всього народу. А щоб бути між людьми корисним, цього ми, технічні люди, від природи не отримали. Ми цим життям не задовольнили себе лише тому, що ми живемо в природі, багатіємо. Ми в цьому залежні, бо живемо добре і тепло. Нас так природа зустріла, оточила працею. Навчила бути командиром, командувати людьми. А люди є природа, вона гине і гине при всіх її умовах. Чоловік у природі живе добре і тепло, він помирає взимку і влітку без різниці. Йому немає ніде порятунку. Тільки їхній є програш у цьому ділі. Чоловік почав робити, але недоробив, він помер на віки віків. Так що ж це життя наше хороше? Ми ж його самі від віків побудували, і ним весь час користуємося. Ми живемо один раз у цьому, а в другий раз відмираємо. Це є природне явище народиться на білий світ людині, а потім треба буде померти. Це наше є не наука, ми з вами нічого не знаємо в природі, і не хочемо його розуміти. А природа у себе має щодо цього хорошу сторону, і вона має сторону погану, з чим люди воюють. Вони одне хочуть мати, а від іншого йдуть. Природа більше не пізнана. А раз ми більше не знаємо в житті, ми з вами нічого не знаємо. Фізично природа вимагає від людини його діла.             

 

111. А він усе це боїться. Каже людина природи. Я повинен озброїтися проти природи для того, щоб у ній легко довелося жити. А легке, воно не всім людям дається. Один живе добре, інший живе погано в нестатку. Зробіть, щоб усім людям було добре. По-людському жити – треба вміти робити цяцьку. І нею між людьми торгувати – будеш багатий тоді. А багатство оточує людей один раз. А інший, банкрутує, йде під копил, скасовується природою. Вона штучне не любить, вона жене від себе мертве. А живе тіло народжує, вона його зберігає на віки віків. І буде людина зберігатися шляхом природою, повітрям, водою і землею, як ніколи ніхто. А природа все нам зробить. Якщо ти є чоловік, та ще корисний у житті, то люди ніколи від себе не проженуть, а більше до себе вони приймуть. І скажуть люди цій людині спасибі. А раз люди тобі хорошого побажають, то що може бути краще від цього всього. Я, говорить нам чоловік Божого явлення. Жив у природі, живу в ній, і буду так жити, як не жили всі люди. Каже Іванов нам усім. Я любив природу, люблю, і буду природу любити своїм особисто тілом. Я залежність людську жену подалі геть. А незалежність у природі сприймаю. Хочу, щоб вона була на кожній людині. Не треба нам таке багатство. Не треба нам така велика слава, яку люди не змогли на собі втримати. Люди цього всього були герої, вони через це вмирали, їх не стало.

 

112. І не стане їх, якщо вони будуть продовжувати самі так, як продовжували ми завжди. Це не життя наше, коли ми з природою воюємо. Нас природно вона періщить, а люди її вогнем рвуть. Тому народна теорія є наука, вона на місці не стоїть, а рухається з місця одного в інше, піднімається у висоту. Там технічно в космосі риються, розуміють. Хочуть там відкрити чоловікові діло, щоб він його почав робити і не закінчив. Він так само помер, як він і на землі робив. А от Іванова практична ідея Бога. Вона себе не міняє, а робить в житті людям користь, яка вже показала нам, усім людям, що це є в природі життя, яке повинно бути продовження вічного характеру. Людині дати право це робити. Бог дещо таке є, як людина. Йому треба його діло в житті робити. Він через нас вмирати не буде, а життя своє нам піднесе. Це пишеться практикою ученим. Не дай тільки Бог цій справі зробитися. Школяр – це є чоловік. Він народжений природою, Богом у 1898 році 20 лютого. Сімдесят п'ять років прожив. Як йому довелося ступити на землю. Якби знали про це люди, вони б кожен крок свого діла. Який я був тоді маленький хлопчик, пам'ятаю про це, як зараз. На вигоні пас я овечок.

 

113. А село було в цьому велике, три великі-превеликі вулиці. А скільки до цього було провулків. Стояли три великі церкви. Та одна між ними була православна. Люди цієї місцевості ходили Богу молитися. А скільки таких було хлопців, всі вони жили по-своєму, по-батьківському. Вранці рано з будинку йшли. Де вони там були, сам Бог знає. А ввечері вони додому приходили. Їх годували всіх досита. І кожній людині своє місце знаходили. Слалась постіль, як це годиться. А коли доводилося лягати спати, по білому світу треба походити, та про щось багато разів помислити. Це було кожної людини в цьому. Ми коли маленькі були, то нас змушували старші робити, що нам у житті своєму не хотілося. Треба було влітку волів пасти, нас як підлітків примушують. Кажуть, а більше всього обіцяють. Не кожен день таке буває. І за покликом, і по природній погоді нам, такому молодцю, не хотілося так рано підніматися. А у нас на це є така опора. Комусь із нас таких доводиться биків пасти, і на це ось час наш буває. Скільки у нас таких господарів, один іншого обганяють. У одного є, чим похвалитися. І інший має у себе те, що треба. Кажуть, цьому кінця немає.

 

114. Я, каже, маю у себе конячку. А інший має у себе биків рогатих. Ну що ж тепер ти поробиш. Від села до самого села далеко. А от ця ближня дорога прямо, вона пішим ходом через річку. Та над ... біля тополь. Їхав селянин на коні теж сюди. Ми народилися в природі самі. Одні приватною власністю оточили себе. А іншим довелося завоювати владу колективного спільного труда. Все це зробила в житті природа. Вона посадила на місце царя, і ввела теоретичного чоловіка. Ленін багато допоміг стати на ноги комуністичній партії більшовиків. Вона народилася в 1898 році. Народився разом у природі Іванов Порфирій Корнійович. Він разом робив діло революції. Його за одну думку, народжену капіталісти, прогнали з заводу. Пуссель директор, Еміль завідувач. Англо-франко-російське суспільство, Штерівський новий завод динаміту. Іванов був для них небезпечною людиною. Він з їхнього магазину чоботи з черевиками забрав. Зробився у них злочинець. Його тіло було ображеної людини, з ким ідея Бога пішла разом по одній більшовицькій дорозі, щоб радянська влада була між людьми. Так воно між ними вийшло. Ленін очолив цю справу.       

 

115. Повів за собою партію, з людьми став будувати соціалізм, за що його як такого вождя люди підтримали. Робітники і селяни, куди входив зі своїми заслугами Іванов. Хоча він і був старої армії солдатів, але його справа життя, він весь був більшовик. Його бідність, незнання велике. Він дивився, він бачив, з цього всього чекав одну для всіх свою перемогу. Люди живуть пополам. Одні здорового характеру, інші люди з нездоров'ям. Всі люди до цього йдуть, вони про це ніколи не думають, що їм буде така обставина. Людина нічого не робить, щоб бути здоровою. Всі люди спрямовані до зношування. А щоб накопичували здоров'я, ми в цьому більше втрачали. Тридцять п'ять років я жив у природі, залежний був від неї. Свою халупу кидав напризволяще, йшов по природі, придивлявся, що тобі в житті було треба. Хорошому поклонявся низько, намагався його зачепити. Усі свої сили клав у цьому. Мені це було в житті треба. Хороше, тепле в природі брав. І хотів мати, як усі його мали ми, всі люди, так як це робилося нами. Наша, всіх людей, залежність нас змушувала трудитися. Ми з нею так воювали.

 

116. Йшли на фронт своєї роботи, і там ми по-своєму робили. Це наш один з усіх фронт. А він нас до себе тягнув, намагався нас з вами примушувати. Ми в ньому робили свою справу. А справ у природі безліч багато, а їх доводилося робити для того, щоб людині жилося добре. Він в будь-яку погоду намагається туди сам особисто потрапити. І він робив те, що треба. Земля лежала для нього джерелом, він весь рік безперервно не забуває про неї думати, що буде на ній робити. Ми з вами до цього дня готуємося. Він до себе нас так зі своїм ділом тягне. Йому нашого брата доводиться чекати. Ми зі своєю зброєю приготувалися цю землю нам зорати. Ця борозна кладеться під сніг. Це є наше з вами все багатство, через що ми отримуємо урожай. Ми думаємо про це щодня. Особливо ми косимо хліб. Зерно, як золото, відправляємо на елеватор, а солому, полову, все це худобі. А із зерна ми мелемо з вами борошно. Потім цю муку розводимо водою, запускаємо дріжджі на тісто. А це ось тісто місимо і готуємо до випікання. Тісто садимо ми у вогонь в піч для того, щоб хліб вийшов. Ми його як продукт намагаємося реалізувати.                              

 

117. З цим печеним хлібом гори чоловік перевертав. Він будь-який стіл накривав, це була їжа людини. Він вранці сідав їсти, і ввечері йому доводилося їсти. А що з цього відбувається. Якщо раніше їли так, і зараз так само їдять багато. А трудилися раніше добре, і зараз люди трудяться. З цього всього ми не виграли, а в цьому ділі ми програли. Їжа – це не все є людині, і також не рятує одяг, та й будинок наш не задовольняє. Це все вигадки людини, вони нашого брата змушують. А щоб що-небудь у цьому нове. Природа справ має багато. Якщо ми не будемо працювати, так що ж ми за люди будемо такі. Нам сказали: треба працювати. Треба нам буде їсти. Ми з вами повинні це зробити. Треба нам одягатися – ми одягаємося. А в будинку ми так живемо, як і жили ми весь час. А вболівальника ображеного підлеглого, хворого чоловіка, забутого всіма – такого природа не народжувала. І не було навіщо його народжувати, він таким людям не був треба. Вони берегли у себе свої кишені. А злочинець на них накидався. Він за цю справу отримав термін.

 

118. А юстиція як закон проявилася, вона цими людьми вводилася, брала на це свій курс. Вона не вчилася в життя свого, як треба буде людину не садити. А її наука змусила тримати. Без юстиції в'язниця не була. Все це наробила в природі вона. Її люди взялися на цій справі розвивати. Навіть голови бунтівникам знімали. Це як ніби їхній закон, він був необхідний людині. А тому, хто експлуатував, змушував людину важко працювати, це було, за законом, треба. Трудяга так не жив, як господар. У господаря були засоби, і багато, він ними розпоряджався сам. А бідний в нестачі жив. Він теж думав багатим зробитися. А між ними була природа. Вони боялися дуже сильно холоду і поганого. Хоч і розірвані, намагалися життя своє створити. І, врешті-решт, вони вмирали так, як вмирали всі люди. Як такий потік не зміниться. Вчені лізли вгору самі, вони лізуть зі своїм умінням зараз. Ніякого іншого шляху їм немає, вони вмирали так само, як помирає і підлеглий. Зараз у партії народився уболівальник у цьому ділі, він помічник цьому всьому. Не хоче, щоб люди були такі, як вони є зараз.

 

119. Ми з ними по дорозі зустрічаємося як ніколи, дивитися не хочемо один на одного. А от свою ввічливість не маємо. Хочемо заслужити у неї, як заслужив у людей Бог. Він полюбив і упросив природу. Треба буде зранку одягатися або їсти, йому це зовсім не потрібно, він легко так переживає. Невже люди недостатньо розуміють у цьому ділі, навіщо народжуватися треба в природі. Якщо здоров'я є, одне. А друге, є в людях хвороба. А при хворобі людині вже не те, він починає сам хиріти. До чого ця історія наближається, і кому він буде треба? Землі, як джерелу. Вічно свою форму вона змінює. Я, каже всім нам природа. Вас усіх до одного народила, і на вас усіх не однаково дивлюся. Зустрічаю вранці, і ввечері проводжаю. А ти як людина хитруєш. Тобі приходить такий поганий час. Ти його не бачиш, як він пішов. Це ти на це дивишся, бачиш цього чоловіка, він перед тобою здоровий. А здоровому чоловікові є дорога, вона його довго не веде, а йому як такому завдає удару. Він від цього падає.   

 

120. А коли він від цього падає, вже чоловікові не життя. Він про це діло не так, як це треба. Чоловік уже не воїн, він тупо ногами ходить, і руки так не мотаються. А про природу таку, як вона є, цей чоловік не думає. Він так на сонечко не дивиться. Сам із собою розмовляє. Я був до цього часу здоровий, мені всі люди заздрили. А я зустрічався зі східним вітром, для мене він не був хороший, і вода в річці непристойна. Земля моїм ногам, вона важка. Може бути, і одягнув би на себе, а сил-то тих немає, які були. Таким чоловіком не треба бути. Треба впевнено в цьому сказати, що це ось не така дорога. Сам би там був, але ноги не ходять. А птиця не домашня є, вона високо десь там летить. Бачать, як люди ... У них руки є майстри. А як вони хочуть, щоб у них було те й інше. А якщо взятися за це діло, то ми не будемо про це знати. Соловей пташка маленька, пісні свої вона співає, та на своєму такому місці.

 

121. Ми, люди, це самі чуємо дуже сильно і добре, як він свої слова підносить. Я, він говорить, найменша пташка, але зате я голос свій маю такий. Не одні люди мною зацікавлені, навіть місця ці ось чують, як я почну зранку співати, і до самого ранку пищу. А ходить, пасеться скот, він не зацікавлений. Зірки на небесах, так вони сяють. А людям треба буде дочекатися. От, от наш ринок в хід піде. Люди на нього з околиці приїдуть, їм треба буде це робити. Один до одного підходять, він у нього так питає. Чоловіком таким зародитися, як його зародили люди. Він адже народився нерозуміючим, можна сказати, ягням. А в процесі його всього життя показав, між людьми зростав. Йому як такому чоловікові всі можливі штуки вводили. Ми, всі люди, по землі лазили, та хороше для себе шукали. Як це ось людьми робилося. Кращий від усього одяг одягали. І їжу з самого ранку готували, апетит вони у себе розвивали, щоб від цього всього багато поїсти. Це таке от було завдання. Сам себе тримає в умовах, а думає про якесь місце. От якби я був птахом, можна було високо підніматися.

 

122. Це є фантазія, ніколи не тривожна. А от це було одне. Ми з вами зібралися в дорогу, вона нас змушувала і зустрічала. Ми на кониках швидко їхали. А місцевість була, рівнини мало, більше від усього горби. А які розташовані села. Всі вони займалися селянством. Час для них приходив, і тут же він ішов. А готуватися зі снастю доводилося. Тільки що показалися сходи, вони показали вже урожай. А раніше було збирання таке. Посіє зерно, абияк це зробили. А от його знімати було важко. Руки людини робили, коса була бритвою. А хліб була одна густота, її доводилося знімати з місця. Косили стебло на кореню, клали його рядками на землю. А потім збирали в сніп, і робили його снопа. А ці снопи збирали, клали в хрести. З цього всього складалися копи. Ми їх брали на віз, і везли в город. Там ми клали з снопів одинки, складалася велика робота в цьому. Осінь була введена в цьому, ми пропрацювали, промолотити, та провіяли на чисте зерно. Полову з соломою окремо збиралися для корму худоби. Це все робилося нами. 

 

123. А природа не стояла зі своїми днями. Вона приходила і йшла від нас, як якийсь новий струмінь. Слідом за цим приходив холод. Білі мухи прилітали, і робили свій килим. Кажуть люди про зиму, рахують дні поодинці. Цю зиму люди проживали. Робилися в ній молодцями. Я, говорить цього села мужик, під зиму поклав оранку. Сніг піде від цих людей. Прийде на це зелена трава, з'явиться ясне сонечко. Стане навколо тепло. Ми з вами легко чуємо. А от коли вітер починався, було в цьому холодно. А раз з'явилося тепло, ми його зустрічали, і з ним розпрощалися, як це робилося в природі. А природа, вона така, яку ми не доганяли, а вона бігла.

 

124. І жучок прилетить, десь візьметься ... зелений. Церкви раніше були в селах. До них приходили Богу молитися люди. А от пастух був один, вони йому вірили всі. Сказав господареві точну адресу, і яка коли корова відгуляла. Бугай був один. Пастуху це було треба, він стадо пас за умовами. Треба було ходити за нею. А їв хліб з водою, та присолювали сіллю. Село, вона є село. А земля, вона є земля. Воду не відбереш відром, її дуже багато є в морях. У чоловіка є дві живі ноги. Одна з них капіталістична, інша соціалістична. А голова вся в білих волоссях довгих. Сам весь організм схожий на Бога. Він не радіє ні тими, ні іншими. В одних є в'язниці та лікарні, а в інших є ображених людей більше, ніж слід. Їм немає для цього сил. І немає в природі засобів і людини, щоб їхню хворобу, яку вони мають, видалити, щоб її не було.                               

 

125. Капіталісти з Богом живуть, і роблять своє власне панування. А соціалісти, комуністи самі кажуть, що вони самі зробили. Один одному поки вони не довіряються. У одного землі як такої багато, і в іншого теж є земля, і свої в цьому є люди. Вони з Богом своє благополуччя тримають. А інші зовсім не визнають Бога. Так само озброюються, як усі люди. І змушують природу, щоб вона давала за їхньою такою вказівкою. Пішла назустріч їм, і стала давати одне й інше. Вони землю змусили родити. Кора земна стала родити врожай. А на ній ліси і гори, озера і річки з морями. Відкриті надра, все джерело природне, воно зробило на землі людину економіста. У нього шахта, у нього завод і виробництво, яке на землі зробило гроші. А за гроші люди продалися, потрапили під умови. Одні люди у людей експлуатуються, а в інших колективно живуть. Капіталісти свою ногу у чоловіка мають праву. А соціалісти свою ліву ногу мають у чоловіка. Бог стоїть на середині між ними. Вони стоять на своїх ногах, і кулаками вони погрожують. Ех ви такі є в цьому люди. Поки у нас є зброя одна, зроблена нами, всіма людьми. У нас є на це всі наші уми. Ми можемо з вами домовитися, і почати своїми цяцьками торгувати. У одного є золото, і багато.   

 

126. А в іншого є джерело природне, родовище, природна сировина, всякого роду пальне. Є вугілля, є нафта, є різна руда. Нею люди в житті навчилися торгувати, за це ось брати золото, гроші. Ми пишаємося своїм виробом. А вони кажуть: у нас на це є кишеня. На ринку міжнародному є золото, за нього продається будь-яка зроблена річ. Це все зроблено з природи руками, уми людини додумалися зробити. А от визнати своїм це все не зможе ні один чоловік у житті своєму, окрім Бога, який є між ними. Він дивиться на це все діло, каже сам собі. Якби ви цього не робили, у вас би в житті нічого не вийшло, ви б померли. А то ви звикли хвалитися своїм, як один час думав фашист. З Господом Богом кинувся на руських. Він хвалився своєї зробленою технікою. Вона йому допомогла зосередитися в природі і піти. Він сміливо йшов у бій з перемогою. Він не знав діло Бога у природі, що він народився на боці ображеного. Це не капіталісти, а соціалісти, їм природа дозволила будувати нове. Тому Гітлер програв. У нього замашка була велика. Але вийшло не щось таке, як вічного роду загибель. Як робилося раніше людьми. Вони без людей ні кроку. Ми, люди, якщо в цьому перемогли, кажуть наші військові епізоди. 

 

127. Хто був у цій справі прав? Генерали арміями командували. А хто був в силі солдатів? Який він, і де був, і як ролі знаходив. Про нього навіть свій генерал забув. У нього залишилося завоювання. Комуністична партія радянського Союзу думає, вона в цьому права, якщо генерали перемогу завоювали. А де в той час був сам Бог? Він був перед смертю в кожної людини, він помирав, безсило закінчував своє життя. А вчинок цієї торгівлі природою Богу зовсім так не подобається. Я, каже, за те свою руку піднімаю іншу, щоб не було в'язниці та лікарні. У кожній своїй державі люди хочуть зробити, а от для цього засобів немає. І немає такого ось чоловіка. А Бог вносить свої народні слова. Треба буде ближче до природи, щоб від води не йти. Стати біля покрою повітря. Ми всі це робимо на землі. Ноги водою холодною мити щодня вранці і ввечері. По дорозі такій ми йдемо, з нами зустрічаються люди усякого порядку. Дідусь, бабуся, дядько з тіткою, і молодий чоловік. Ти як особа, яка проходить повз їх, повинен головкою поклонитися низько, і свої слова йому сказати: «Здрастуйте». Не чекай ти їх ввічливості, сам у природі захоплюй, щоб вони залишилися тобою задоволені.

 

128. Коли ти це будеш робити, то ти в цьому заслужиш увагу. А потім, у природі будеш шукати такого бідного чоловіка. Йому вчинком свою ввічливість проявиш. Вибачишся перед ним, начебто не знаєш. Скажи йому свої слова, як ображеному чоловікові. А   чому ви так живете, і що вам заважає? Він тобі скаже: одна бідність, вона мене оточила на сьогодні. Так от я тобі даю через одне хороше, щоб ти сам собі допоміг. І віддай своє все намічене. А четверте. Це буде субота з воскресінням, треба буде 42 години протерпіти без усякої їжі і без усякої води. Це будуть твої в цьому сили такі. Тобі треба буде сідати поїсти. А ти так, як всі хочуть, повітрям задовольняйся. Вийди в природу, і підніми обличчя вгору. Сам тягни повітря через гортань, і проси Учителя. Тебе учить народний Учитель. Ти повинен тягнути це повітря, якого ти будеш робити завжди. Воно як ... корисне потрапить до тебе за твоє все хороше. Повітря щохвилини проходить. Якщо ти заслужений у цьому, то ти свою хворобу виженеш геть. Так це робилося і робиться чоловіком. Він на землю не плює і не харкає, не курить, і не п'є вина ніякого. Ця історія проходить перед будь-якою людиною, вона його зустрічає таким у природі. Він між нами робиться таким заслуженим в природі чоловіком.      

 

129. А не те, що воїн у цьому надумав, або він хотів так от зробити. І ми в цьому повинні померти. Це буде наша одна з усіх неправда. Це діло ніким у житті не робилося, і воно між нашими людьми не робиться. Це все пропрацював сам особисто Бог. Він був на середині цих людей стояв, та на всю цю дію дивився. Він бачив, як хлібороби з природою воювали. У них як таких азарт розвивався, їм на місці не доводилося сидіти. Вони цього діла всі любителі. Цей ось рік попрацювати доводилося добре. І свій отриманий врожай цього року, він з ним забрався, як слід. А власник шахти зробив своє, він доставив на-гора багато вугілля, і доставив його за призначенням. З ним як паливом в доменних печах зумів господар витопити чавун. А потім з чавуну зробили залізо. Із заліза треба зробити сталь. А зі стали довелося робити машину. Тут-то і хімія прийшла на допомогу зробити мотор з пальним ділом. Це машина не одна, їх починалося від трактора і паровоза маленького компаунда. Паром робився цей весь рух. А тепер все пальне спалюють, мотор добре працює, колеса крутяться швидко. Вантажі тепер возяться з місця одного в інше. А об'єкти в цьому ділі ставляться, їх доводиться здавати в експлуатацію.

 

130. Здавалося б, нам це діло треба. Ми навчилися все продавати, на золоту монету робити. Ось що робив труд чоловіка. Ось що робили самі господарі. Вони в купу збирали ці гроші, чоловік їх бачив і мав. А щоб їх стримати, по суті цим і господар не зміг заручитися. У нього в брюках рвалася дірка. А цю дірку майструє чоловік, він цей прибуток робить сам. А господар у цьому ділі багатіє, своїм ділом вони веселяться. Але вони про це не знають, що не для них народився Бог. Він не бачить між людьми такого чоловіка, хто б народився чоловіком, а потім пожив. З цього всього зробився не людиною. Таке право ні в кого не відбиралося ворога найлютішого в житті любити. Ми такого не бачили, а можемо в природі його побачити. Він у нас поки буде один чоловік, не адміністративна в цьому особа. Йому не потрібно земля. Він і часу не буде потребувати. Я, каже Бог, це Іванов. Ідею цю Божу сам знайшов, її не привласнюю. Я є чоловік такий, як усі люди. У приватній власності оточував себе. Жила родина мого батька бідно. Вчитися довелося чотири класи. А більше нічого не було. У батька золоті руки.

 

131. Він своє життя провів у наймах. Працював він у шахті, працював по вугіллю вручну, всю зиму батько з шахти не вилазив. А весну квапився попасти в селянство, намагався зробити своє, селянство зробити. Він про землю свою не згадував. А робити доводилося разом зі мною. Ми цю землю мали навколо свого села, де за жеребом діставалася нам. До нього як свого діла доводилося самотужки їхати. А сила яка була тоді у Корнія Івановича. Він нікому не вважався близьким, тільки мав одного брата. Він теж жив у таких умовах. Пара конячок, та одна корова. Ледве-ледве обробляв свою землю. Вона любила сильний догляд, намагалися за нею доглядати. А врожай у цьому не виходив – бідність робилася у них. Завжди на зиму вирушав батько. А ми, такі дрібні діти, залишалися при матері, вона з нами вела свою промову про це. Я вже про це написав історію, вона у мене лежить в архіві. А зараз мене за мою ідею, знайдену мною, адміністрація прибрала. А охоронець визнав за це хворим, дали мені на це ненормальність. Я з нею разом цього Бога завойовував. Мені доводилося своєю дорогою йти. Люди всі йшли по своїй дорозі, а я йшов по своїй дорозі.        

 

132. Вони зі мною не хотіли зустрічатися, а я їх бачив такими. Їхнє діло було будувати. Вони почали мене побоюватися, як ніби я для них небезпечний. Я зустрівся з ученими, став говорити. Я їм тут же сказав: я не такий, як ви всі. А життя проходило таке, як і було. Люди молодь стали вчити. Великий доступ у цьому, школи є, і вчителі є. Люди спеціалізуються в цій справі, робляться лікарі, робляться інженера. По-новому будують своє життя, а старе вони кидали життя. У них як молоді наряди з'явилися, і їжа стала інша. А моє життя проходить хворого, я намагався сказати точно, а мені такому не вірили, як людині. А раз вони не вірять, що можна вдіяти. Доля була така, треба буде жити. Горобці рядочком сиділи на винограді. Про що вони так завжди думали. Верблюдам по піску йти було дуже важко, лапою ступати. А ось чиста весна йде зі своїми теплими днями. Нас давно там люди чекають, нехай веселяться цим усім. Птахи дикі прилетять, і зі своїми рідними піснями. А от гуси рядочком летіли, та про своє місце не забували. Але про це діло люди добре знали.     

 

133. А у людей у руках своя зброя, їм доводиться в цьому ділі бути. У них начищене так зерно, а його треба буде в землю посадити. Це люди наші все зробили, сходи швидко зійшли. А тепер наше діло до природи, вона повинна нам послужити вологою. Залежить від самої атмосфери, вона часто себе змінює в цьому. Один дощик вчасно пішов – вже забезпечений усім урожай. За цим люди женуться слідом, тягнуть до себе такі умови. Вони не сплять ні день, ні ніч, все про це вони думають. Про цей урожай будують, думають, не один об'єкт, або такий інший. Сходи зеленіють для нас. А люди, вони так багатіли. З новим життя вперед йшло. Море, воно буває скрізь і всюди живе, енергійне, і розбурхане вдалині. Через нього можна буде розмовляти. Воно, як і всі моря, під головами. У них свої властивості живі. Люди навчилися там ловити рибу, цим самим свої животи напхати. А тепер ми, такі от люди, дочекалися цього чоловіка. Він свою думку туди направив, і з нею на відстані говорить. Вона йому каже. Я, мовляв, цього першого чоловіка зустрічаю. У цій справі зовсім не озброєний живий простий чоловік.

 

134. Чоловік – це я є, Іванов, з такою душею, з таким серцем. Одна з усіх є вода, вона до мене звертається, як море. Своїми хвилями нас страшить. А ми, всі люди, боїмося мокрого. А Іванов – це такий є чоловік, якому не потрібна наука. Йому, тілу треба практика, море, вода. Ви не думайте, що вона за горами. Вона знаходиться внизу під ногами, і в висоті вона вирує. Може розлитися по рівнині землі. Все це є для нас несподівано. Вода є природна сила, вона струм, магніт, електрика. Ніхто про це діло не подумав. У подушках під ковдрою народився, і в цьому самому він помер. Та хіба це життя людини? Це є людини неміч. Він це все зробив особисто. Він захотів народитися, він же сам і помер, не захотів жити. А це є ідея природна Бога. Він ці уявні якості знайшов, ними як чоловік народився, своє залежне життя провів. А зараз про своє наявне таке свій рукопис думок представив. Це все, що він їм зробив, він теоретично описав.   Говорить нам, усім людям. Ви ж є люди такі, як і я є. Я теж був один час залежний від нашої великої природи.

 

135. Море – це таке живе місце, де теж енергійно живуть живі тіла. А я, Іванов, думаю практично сам собою спробувати. Я теж є людина в своєму житті. А думка моя проходить по воді, вона вниз по сходах спускається, і пролазить через своє живе. А я теж людина такого явища. Чую і бачу по телевізору, як це готується людина до польоту в космос. Громадськість про нього знає, і за нього ручається. Це робиться всіма людьми. А я, Іванов, один являюсь у світі такий. Про мене знають люди усно, а не з друку, який створюють люди. Лежу я на ліжку у себе вдома, а сам спускаюся в воду, в море. Мені робиться страшно, що по-вашому робити доводиться, якщо сама думка б'ється в серці, це буде треба зробити? Люди цьому не вірять, і не хочуть зрозуміти. А природа дала розум написати про це всім. Школяр, він знаходиться в учених. Вони читають і розуміють, що цей епізод придатний до життя. Ми з вами все це діло завоюємо. Чоловік, він є в цьому Бог, світило всього нашого життя. Йому доводиться починати це робити. Він є такий у житті чоловік. Таких нікому не зустрічати, і ніколи не бачити його.                    

 

136. Ось яка історія наближається, треба буде до цього підготуватися, і до цього діла прийти. Ми з вами дочекалися, між нами такий чоловік зародився, якому доводиться вирішувати. Треба буде йти у воду. Ось до чого думка веде. Вона починалася з самої голови, і дійшло все до того, що треба. Чоловік про чоловіка розповідає, як це перед ним вийшло. Він жив так, як усі люди. А зараз взяв, поділився з нами. Собі взяв погане і холодне. Скинув всю свою красу, не став образ людський носити. Ми від води знаходимося близько. Вода знаходиться скрізь і всюди, де тільки вона не розташована. У неї є свої сили, що пробуджують. Без води ти життя такого не побудуєш. Треба буде щоранку вмиватися. Вода буде треба щодня. А їжу треба готувати, хліб треба буде випікати. Словом, всі тварини живляться. А вода розташована в ярах, і збирається в ставках. Словом, всі будівельні матеріали робилися з води. А зараз чоловік відмовив собі. Він не робить цього, що робив. Вода приходить до цього, що було. Каже вода. Я такого чоловіка, як його представила природа, ніколи у себе не бачила.

 

137. І ніхто з усіх не бачив, щоб життя своє тут знайшов. Він про це думав багато, його сама вода тягнула, бо це життя прийшло до цього. Почав робити з голови, кінчав своїми ногами. Це твоє нове життя, воно тебе сюди привело. Ти як людина про це говорив, і не кидав людям доводити. Нехай вони залишаться на своїх місцях. Це минула знайдена історія, вона про нього розповідає, як йому довелося завойовувати. Він почав ходити з відкритою головою. Волосся від вітру бушувало, а люди сміялися. Все це робилося в природі свідомо, і зробиться все це діло. Ми ніколи такий крок не робили, і не робився він між цим. Вода це не є земля, вона живе тіло тягне собі. Краще не треба було про це думати. А раз ти це надумав, то йди. Це, що задумав я, буде. Неправда є, за неї ні один чоловік не буде любити. Сьогодні прийшов четвер, він із собою приніс нове. Це небувала зустріч. Ми прожили дуже багато часу, та продумали про це діло. Але ніколи себе не готували, як цей час прийшов.       

 

138. Чоловік, це я, Іванов, він сьогодні не їсть вперше. У нього є на це надія через  зустріч води з чоловіком. Він став про це думати. Як же так, що доводиться так жити, як не жив ще чоловік. Чи це не буде мужність, коли людина пішла у воду? Ми з нею разом живемо. Вона від нас недалеко хвилює, як якесь людське село. Нас таких ось не здивуєш. Люди їдуть до моря всі для того, щоб там купатися, або побувати в санаторії. Словом, там відпочити через свій особистий труд. А я їду не через це діло сюди. Мене оточила думка, вода, вона може бути скрізь і всюди. Це берег морський лежить вічно. А там лежить одне біля одного повітря, вода і земля, де можна не уміючи загинути. Так потрібно буде вчинити, як мене змушує природа. Від людей цілком і повністю піти. Я приїжджаю на будь-який берег моря. Я вмію плавати, вмію пірнати, і вмію по-своєму тримати тіло. Це буде залежати від природи. Я не мисливець у житті. Я дослідник свого здоров'я, щоб природа дала путь.

 

139. А моє особисте здоров'я, я його шукаю в природі так, щоб на мене природа не впливала ніде. Ось тому мені доводиться від людей відриватися, і стати на ці колеса. Тут є атмосфера повітря, і є земна кора, голяки, та морська є хвиля. Я повинен тут розташуватися. Як таке людини є тіло, воно фізично звикло до життя, без усякого захисту є. Я своїм тілом шукаю в природі життя, а от смерть хочу видалити. Це мої такі наміри. З трьома тілами доводиться стикатися. Повітря повітрям, вода водою, а земля землею. Треба буде з ними разом пожити. А природа така мати є, візьме і стьобане чим-небудь. А природа каже мені. За що я тебе такого буду карати, ти ж мій є улюблений друг. Ти для мене є один у житті. А людей дуже багато в природі живуть, у них усіх є технічний самозахист. Вони пішли від мене штучним, їхня це є нелюбов до мене. Я одного чоловіка у себе народила, і показала цей шлях у воді. Він сюди приїхав для того, щоб практично вивчити, як буде треба жити без усякого в повітрі, у воді і на землі. Це буде перший початок, а його треба здійснити. 

 

140. По землі ходити я вмію, дихати повітрям через ніс умію. А от по воді ногами не вмію. Вода ще не дозволяє користуватися. Треба буде до цього підходити. Перед цим ось початком по камінню фізично пробігти. А руки підняти вгору, і свої слова вголос сказати: «Природа, дай мені життя і моє вчення». А потім ногами в воду ступити. Ці три тіла тебе оточили. Вода пішла тобі назустріч. Вона не переманила на свою сторону. Оточила людину не так, як він оточив себе повітрям. У мене як такого немає того, що має повітря і земля. Такого я не маю столу, і у мене не буде треба ніж, або така ось теорія, яка зроблена розумом людини. Він змусив землю всю йому давати врожай великий. Животи у людей розпустилися. Людині все це мало. Вони вже не хочуть бачити земний такий покрій. Яка б машина не зроблена, а все ж хочеться ще краще зробити. Гроші у людей ростуть сильно, економіка розвивається. Заявили вчені люди так, ми цим потоком не задоволені. Скільки ми беремо цього врожаю, наша техніка все це робить.