Володя. 1973.11.ч.2

Іванов Порфирій Корнійович

 

Частина 2. С.97 — 193

 

Редактор, перекладач — Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02.26, с. 115, 127)

 

 

97. А вода ця ось, вона береться з самої атмосферної висоти. Фронт дій у цьому починає.

Люди наші спокійно сплять, а в природі робиться не те, що ми з вами хотіли. Яка була в природі погода, а зараз що робиться у висоті. Де такі хмари набралися, стала висвітлювати блискавка, грім став бити, як з гармати. Це небесна почата війна. А ми забилися в халупи, як якісь є ховрахи. Там у природі робиться живе. Ми в цих умовах ховаємо мертве. Бережемо, як око своє, цей наш прекрасний одяг. Він між нами, усіма людьми, і так без нічого сам пропадає. Йому природа не дає свого спокою. А посилає нам свою моль. Мені, вона каже, ця штука не до душі. Гризе, як миша, своїми...

 

98. Я зустрівся зі своїми людьми. Вони хіба погані люди. Їм довелося до мене звертатися, як ображеним з усіх. Їм як таким людям побажав своє здоров'я. Люди виправдали себе цим, вони повернули здоров'я назад.  Це все зробила природа, вона у себе має все. Найголовніше – це є повітря, вода і земля. Це три тіла, вони нам все зробили. Ми як такі люди на нашій землі зробили. Ми робимо одяг, зробили ми їжу, і поставили собі будинок. Живи ти, тільки мовчи. А життя в природі чоловіка.

 

99. Він захотів, щоб у нього було. Не одне є повітря для цього, і не одна є між людьми вода. Також є площа, це земля, вона у нас служить джерелом. Все це багатство належить їй. Вона для цього поставила свій шатер. Ми як такі люди знайшли в цьому ділі свій вихід, як буде треба в тому ділі його зробити, щоб не хворіли і не застуджувалися. Яка буде в цьому радість. Ми в природі обгородилися цим. Нас з вами дорога така веде. Ми ж люди всі були хворі. А тепер у цьому ділі ми не помилилися. Це все зробив сам Учитель. Він на це діло багато вчився, практично оточив себе цим. Зараз ми такі стали.     

 

100. Люди добрі і недобрі, ваше життя є в природі. Ти про це все подумав. А щоб ділу вийти, твоя є в природі сила. Ти цю штуку надумав, хочеш цю річ зробити. Яка вона є в житті хороша. Всі люди з нею заздрять. Хочуть, щоб вона була. А вона є така одна з усіх. Ми з нею посилаємо апарати. Це є людський виріб. Люди на ньому хочуть летіти. У них є свій прогрес. Наука наша на місці не стоїть, проситься також просування. Їй мало цього діла. Вона земною корою не задоволена. Їй хочеться другої планети, від неї жде новенького.

 

101. Наше таке є завдання добитися від природи всього. А природне діло таке є, треба було знайти ще краще. А у неї дні не таки, як треба. Ми думали про одну справу, а природа повернула на іншу справу. Треба було тепло, а для людей холод повіяв, вітер північний подув. Для життя людини треба шуба. Тут уже виявилося не літо. Ми з вами не в силах обходитися. Ми в природі так не жили. А нас природа всіх жене. Всесвіт атмосфера змінюється. Вона нам не дає такого життя, а вказує дорогу в село. А там стоять поруч хати, у них ховаються у свій час люди.

 

102. У них на цей час заготовлено всякого роду сало, і приготовлена картопля, і насолена на це капуста. Словом, ми приготовлені зустріти зимові дні. У нас на це є все. Ми раніше жили в селі. А в ній не хотілося вмирати. Я був тоді хлопчик, задумав про це діло: дай піду в місто жити. Там теж люди живуть. Один фізично працює, а іншому довелося торгувати. А годуватися доводилося з базару. Це життя робилася людиною, їй треба думати про себе. З ніг до голови це чуже. А його зробила людина. Вона про це думала багато.

 

103. У нього ця майстерність залишилася, він її показав на інших фасоном. Він оголосив сам себе кустарем. Повісив на будинку свою рекламу. А чоловік у фізичному труді, він зміг себе продавати. Він не зміг без цього жити. У руках мав мітлу двірника. Його як такого любили за зроблену ним чистоту. Місто любило в себе охайність, це не наше село є. Ми, все наше сільське господарство, шматочки хорошої сировини продукт. На своєму транспорті на колесах, намагаємося найкращу річ, як панам на руках доставити. Цю мідну копійку отримати. Все це робилося людьми. Вони змусили землю бути джерелом.

 

104. Вона нам зберігає худобу, вирощує нам урожай. А ми як люди є, намагаємося це все утримувати від самого початку. Ми вважаємо, це наше. А природа робить нам, вона відчиняє ворота. Свій фронт ставить, туди бере і посилає. Тобто людину народжує, це місце йому показує. А чоловік це знає, намагається туди потрапити. Ми є такі люди, зі своїм розумом ідемо. Нам підказує, щоб ми туди потрапили і своє бажання зробили. У нас на це діло зброя є. А для цього яка думка.

 

105. Природа нас чекає, як своїх розбійників. Плоди свої їм готує. Треба людині зайчика,   вона його живим представила. А людині таке буде треба. Він по цих умовах ходить. Свої очі, він їх направив. А зайчик сіренький пуховий, може бути, і не піднявся, але його умови такі примусили. Людина крокує своїми ногами, а йому від цього треба стрибати.   Від цього діла доводиться бігти. Зайчик, як ніде він не був. Його страшне оточило. Йому як зайчику прийшла біда. Він її бачив у себе близько. Чоловікові, як якомусь ділу, треба буде здатися в цьому. А в чоловіка на це діло рушниця, він її як ніколи на руки.

 

106. До свого ока, цілиться. Зайчика слід було вбити. Він би радий залишитися в живих, але вогонь його доганяє. Такі види, стріляє, він робиться мертвим. Чоловік такому дню вклонився, сказав йому за це спасибі. Таке на сьогодні випало щастя, мисливцеві дісталися дари. Ми є в цьому ділі люди таких характерних умов. Вони є між нами всіма.   Ми хочемо їх так побачити, як між нами є все це початкове діло. Ми його стали так робити, у нас це вийшло. Яка вона будова між нами, людьми.

 

107. Цьому місцю є господар, він цю штуку надумав. А раз у нього думка народилася,

він через це зробився ділок. Йому доводилося над собою працювати. Він сам пізнав цю природу, вона лежала під його ногами, він по ній біг, як по килиму. Намагався зустрітися з усяким місцем, де ґрунт лежав. Мені це було треба робити. Я фізично намагався бути. Який ішов на цьому місці дощ, він там лив, як з відра. Моє тіло в природі не ховалося. Природа всіх нас оточила. Я без думки не залишався. Мене примусили умови. Люди роблять самі це, значить, їм це треба буде. 

 

108. Іду я по цій дорозі, а попереду лежить хутір. Він без людей не залишався. У них була така картина. Свої були на місці будинки, огороджені садиби від чужої людини. Був двір, як би живим. Собака зла на прив'язі. А моє діло – про це думати. Я повинен перед ними зробитися чи жебраком, або таким господарем, як вони там жили. У мене на це була думка. Я зважився спробувати чого-небудь попросити. А мене зустрів пес. Я від цього ось відступити сам захотів.

 

109. Не став у них просити. А господарем зробився у них, не став турбувати людей. Моя була в той час природа, вона оточувала всіх нас. А мене одного вела по дорозі. Я намагався її триматися один. На мене тоді ніхто не дивився. А природа, вона бачила. Зі своїх очей не зводив. А думка така робилася переді мною. Я міг було зустрічатися з поганим. А мене зустріла хорошим природа вечірньою такою порою. А мені доводилося далі йти. А бути хотілося в будь-якому місці. А місце своє займає сорока. Може бігти по своєму сліду лисиця. Теж літаючий у висоті шуліка. Ми бачили здалеку орла. А ворон вище від усіх літав. Я це перед собою бачив.

 

110. Не зміг утриматися я. А намагався залишити цю місцевість. Вона лісом була оточена, їй доводилося мене зустрічати. Я бачив, як зайчик стрибав. А соловей пісні свої виспівував. Ну що ж ти поробиш, саме сонечко сідало за гору. Господарі готувалися до цього, свої багатства ховали. Я знову по цій дорозі йшов. І так я про це думав. Вважав себе в цьому, скрізь і всюди прав. А природа, вона така мати, у неї для цього є сили    зберегти тебе. У чому? Та в житті своєму. Це така є природа. У ній є для цього повітря, вода і земля. Вони в житті – найголовніше.      

 

111. Роса нічна зникла, стало по траві сухо. А бджілка маленька лазить, вона вибирає свої квіточки. Жук земляний для життя свого труд закладає. Йому треба буде попрацювати. А люди наші всі такі. Самі біжать в умови. Цю розпочату історію в себе на арені створюють, свою цю роботу. Вона в мене така є, я повинен зробити будинок. У мене сили на це є. А природа, вона дещо таке. У неї надра і ліси. А які є річки, озера. Вони у себе зберігають багато життєвого. А про те, що треба, ми забули зовсім.

 

112. А що ми зможемо знати. Природа велика є мати, вона килим великий має. По ньому треба вміти пройти, щоб не зачепитися, і не перешкодити іншій якій-небудь особі. Знаєте, які у нас є люди. Вони нам таким людям зможуть своїм учинком перешкодити. Ось що між нами відбувається. Одна одну людина обганяє. В однієї є машина, а в іншої людини немає. Вона працює в умовах, теж думає догнати. А природа це ось бачити не стала, вона так говорить. Я хлопчиком народжений у природі. Бачив, як зима лягала на землю.

 

113. А земля має струм. Між повітрям, водою ми як такі люди живемо, і хочемо жити добре. Як довелося робити всяке і кожне діло. Ми туди приїхали на машині. А шофер наш втомився. Він був у цьому ініціатор. А Сталін на мою ідею, він розізлився дуже сильно. Своєю телефонною трубкою разом з листом по обличчю вдарив. Я йому як полководцю кажу: навіщо ти б'єш, я солдат твій? Він на це не звертав увагу. Піднявся і пішов із цього місця. Я його з лівої руки по обличчю, з лівого боку кулаком ударив. І тут же прокинувся. Цього в житті не було. Моя думка не була проти. А завжди я стояв на боці його. Тому він був ображений.  

 

114. Зі сторони не сонечко є, а веселка багатобарвна сяяла якраз після дощу. Ми, люди, на це ось дивилися. Сира погода зустрічалася. А настигав теплий час. Я своїми ніжками пробирався, стояла глибока грязь. Наше людське таке діло. Прийшов до річки до берега.   А від мене, як від людини, плигнули у воду жаби. Так завжди відбувалося. Ідеш влітку по дорозі, а коники від тебе в боки. Що за така в житті причина? Чоловікові в цьому не щастить. Він пішов би і поверх води ногами, та до того не пристосований. У нього є все чуже. А от маленька пташка, вона перелітає з місця одного в інше. Їй підказує її швидкість. Вона зможе спустити себе на будь-яке і кожне місце. Вона мовчки не сидить.

 

115. Завжди щось говорить, або пісні свої співає. Тварина чотиринога, вона не зможе на сонечко. Я виходжу на балкон вночі, дивлюся вглиб в атмосферу. А сам думаю про це все. Думка не стоїть на місці, вона може бути в будь-якому місці, і те вона споруджує, що в житті треба. Чоловік лежить хворий, він в ліжку стогне, йому треба допомога. Не така вона є, як створюють її лікарі технічного характеру. Ця допомога повинна бути природна. Через нерви мозку. Шляхом думки своєї ти по ньому усно лазиш. Від мозку починаєш, по хребту спускаєшся.

 

116. Пальцями рухати в обох довільних ногах. Потім назад по хребту до самих рук до пальців. А потім до серця, легені. Руками обома тримаюся, сам командую: животом повертати. Потім вдих і видих роблю. Щоб чоловік знав, у цьому всьому ділі робиться чоловіком фізично в природі сторона. Чоловік здорового характеру проробляє діло своє. Щоб усі люди хворі про це діло знали. І вважали, у цьому істина. Що чоловік для чоловіка, він здоров'ям огороджений, його не жаліє передати.   

 

118. У природі він зносився, у нього якийсь нестаток. Нерв себе в цьому перервав. Це жива є істота, ми звикли йому допомагати. Він у нас став безсилий, щоб у природі жити.   А природа цей ось початок від себе подалі гонить. Я, каже вона, всьому діло. Що захочу, те зроблю. У мене є повітря, воно займає великий простір. А вода лежить океанами.  Земля омита берегами. Там де люди пристосувалися, вони в цьому знайшли джерело від природи своє брати. І цим ось огороджуватися чоловікові буде треба.

 

119. Він у неї це шукає. Землю змусив народити для того, щоб вона давала цій людині свій урожай. А з цього всього діла люди побудували життя. У них проявилася в цьому охота. Він без цього ось хліба жити не зможе. А нам це виявилося, природа для людини народжує діло. Він у мене є ділок. Своє місце оточити, і всім іншим сказати: це ось моє є місце. У житті своєму оточив себе, на розі поставив будинок. А до нього можна ставити то, що в житті є.

 

120. Є на дорозі камінь, що підходить, або валяється якась палиця. Ти її як таку знайшов, намагався обдумати своїм розумом, а на що цей камінь буде потрібен, Або що я повинен з нього зробити? У мене на це народилися сили. Я захотів побудувати якийсь об'єкт. Я не один є в природі, багато таких тварин є від самого чоловіка до самої маленької мурашки.  Ми жили, ми дивилися, але того в житті не знаходили. Чужим хотіли скористатися, а нам у свій час природа не дала. Взяла овечку відірвала. Ми стали в цьому стогнати. Як же так, що нам не далося у прибутку, ми не отримали.

 

121. Тільки захворіли ми сильно хворобою. А люди в цьому не помічники, Безсилі стали в цьому. Як нам шкода зробилося, втратили ми людину. І Бог цьому не допоміг. А молитися ми молилися, навіть за стіл без нього не сідали. Починали діло робити з ним. А щоб ми закінчили, цього у нас не вийшло. Вся наша історія людей, де вони всі поділися. Їх природа забрала, не захотіла їхнього діла. Наука – це така є штука, вона закладена в труді. Тільки що починає одне робити в цьому.

 

122. У нього розум працює про інше. У неї по порядку йдуть дні. Сонечко піднімається вгору, обігріває земні місця. Люди в цьому поспішають жити. Їх ці умови примусили, щоб це діло на землі зробити. Тільки сніг забрався з дороги, як чоловік на це місце прийшов. Йому треба на ній зробити. Він сюди прийшов зі снастю, у нього в руках плуг. Його тягає жива сила. Особливо у власності було. При дні доводилося розвивати. А територія була велика. Ми з вами знали про неї, вона нам своє показувала, свої річки і озера, так стояв дрімучий ліс.

 

123. Відкривали ми надра, нам треба було вугілля. Ми під землею знаходили нафту, всякого роду руду. Ми цим самим зробили залізо, сталь, що нас навчило майструвати. Шкіру здерли з тварини, для себе пошили чоботи, і зшили сорочку з брюками. Оточили себе цим. У природі хліб добули. А будинок зробили самі. У чому жити б, жити як такому чоловікові. А його за це природа вбила. Він самовільно зробив це. Пожив у цьому свій час, а потім зустрівся зі стихією, вона йому не дала життя. Людина в цьому померла.   

 

124. Іванов у нас запитує. Що ж у цьому мене спасає, якщо я залишаюся в природі таким? Сорок років пройшло в житті моєму. Думка моя така є. Я мертве чуже не визнаю, не живу я так по-людському, і не хочу мертве бачити. Голка зроблена зі сталі. А сталь як представлялася. Ми зробили залізний молоток, у дерево забивали залізний цвях. Це нам не знадобиться. Земля нам не буде треба, заселяти ми її не будемо. Доріг у нас таких не буде. Свого місця у нас не буде, спільного характеру стане. Ми робити так перестанемо. Візьмемося ми зустрічатися з чистою природою.

 

125. З повітрям, водою, землею своїм чистим тілом. Відійдемо зовсім від мертвого. Станом ми жити в природі з живими якостями. Нас природа перестане бити, вона нас таких полюбить. Ми шкоди не будемо робити, а візьмемося за корисне. Ображених у нас не буде. Будуть здоров'ям обдаровані. Такого, як було, ми більше не побачимо. Чоловік буде жити. Йому ця історія не буде треба. Він у природі буде шукати для себе приємне. Фізична сторона –  найкраща з усіх.

 

126. Ми так у природі зробимо, що наші тіла будуть енергійні. Їм не треба буде діло,  яке вони робили і недоробили, від цього всього померли. Яка була в цьому бідність.  Ми самі себе не збагатили. А на віки віків пішли в землю. Це в теорії не нове є. Ушакову листи є. Якби не знав і не бачив, я б нічого не писав. Життя людини – це все те, що вона робить. І сам все це зробив. Він у природі похвалився. А те, що це чуже, вони не хочуть зрозуміти, а цим усім живемо, Ми його вбиваємо так.

 

127. Це моє все належить народові. Він у цьому так не жив, і не робив він цього. Люди звикли до одного. Є одна тварина, вони намагаються добути інше, у них меж немає. Двір обгороджений стіною, а місце належить йому. Він цим усім розпоряджається. Каже всім: моя власність. Вона лежить на своєму місці. А в природі діл багато. Їх в ній усіх не переробиш. Вона змушує людину в ній шукати те, що треба. А хіба йому вистачить. У нього думка розвинена щодо цього.  

 

128. Земля така є матір, вона любить за нею доглядати. Чоловік на ній живе, і робить він те, що треба. Йому в цьому потрібен був камінь, він з нього склав стіну. Від неприємностей пішли. Це їхня така думка, її в себе не викинеш. Вона свердлить наші сили, ми їх направляємо до мети, вона нам у цьому допомагає. Каже: це буде треба. А без цього ми не навчилися жити. Це все не наше є, а природні умови. Воно довго в житті не живе. Цьому всьому приходить кінець. Все це робиться людиною.     

 

129. Йому потрібна палиця, він за нею їде в ліс. Це його там промисел. Він надумав убити тварину. На це діло озброївся, чи він зробив капкан. Або цибулину свою направив, озброїв сам себе. А природне діло. Мисливець є чоловік, його учить наша обстановка.  Вона бере свій приклад без сніданку не лишатися, А що-небудь треба поїсти обов'язково, це його здоров'я. Він з ним не боїться залишатися. Його тіло сите, він тепер думає не те. Сили є на це діло.

 

130. А їх треба на чому витрачати. Він береться за своє діло. А їх лежить у природі не початих. Аби був у цьому чоловік, йому треба побудувати будинок. Він у ньому повинен жити. І туди в цей будинок треба нести живе, і багато такого добра. А все мертве викидається. Чоловік є виробник. Він зможе у себе поїдати, він і витрачати зможе.   Чоловік лише б надумав, він це діло зробить. А в кінці всього цього чоловік умирає.   Йому місце його знаходять, беруть і закопують у землю. Вважають, вони від нього пішли. Ми залишилися живими.  

 

131. А він пішов від нас. Це такий є початок. Лише б одна людина померла, слідом за нею помре інша. Це таке людське діло. Вони самі це зробили. Їх змусили умови. Після свята в будні. Всі як один вони. У  понеділок, перший день свого такого початку і до нас приходить весна. Вона щорічно нас відвідує зі своїми днями, що прийшли. Вони до нас без нічого не приходять, із собою гарну погоду приносять. З нами, такими людьми, на відстані говорять. Вони у людей запитують про їхню таку підготовку.

 

132. Всю зиму вони просиділи, всі дні підряд прорахували, та у своєму ліжку спали. Їх лінь змусила. Біля своєї худоби крутилися. Особливо їх треба нагодувати, та два рази поїти, вранці і ввечері. Це моя робота, господар каже. Встаю я рано до сонечка, мене моя турбота примушує, щоб я знав, що робити у нашому такому селі. Для всіх нас прийшла весна. Вона наші поля очистила від снігу. Все це нам наробило сонечко, воно як ніколи до нас прийшло. Свої промені простерло, і тепло стало робити. Зима де поділася зі своїми днями. Сніг тут же випарувався.

 

133. Стало так у житті проявлятися нове, ніколи не бувале. Зелень, звідкись вона взялася. Як шуба, себе застеляла. А квіточки між цим свої крильця показували, їх аромат був у ньому. Пахнуло тут хорошим. На цю от квіточку десь бралася маленька бджілка, або який-небудь приліз жучок. Про комашок ми мовчимо. При такому ось житті, кажуть комахи, заважають наші люди. Вони по нас ходять взутими. Їм сира погода шкідлива. А наше діло таке є. Ми ж у цьому ділі живемо, каже сама бджілка, самі себе годуємо.

 

134. І того годуємо, хто близько до нас. Він у себе нас мільйони зібрав, зробив нам свої рамкові вулики. Та не один такий вулик, а багато. Це в житті буває рідкість, такі люди в цьому народжуються. Вони на своїх таких місцях зустрічаються з хорошими днями.   Вони з собою принесли дощу, де люди зустрілися з ним, і стали від нього ховатися. У них є свій такий притулок. Вічні там умови. Заходь туди, і живи. Начебто це є умови такі, яких у житті не було. Люди цьому всьому вірять, живуть і роблять вони там, навіть народжують собі людину. Вона сюди в природу потрапила, і стала жити разом з людьми.

 

135. Його як такого зустріли, природа сама зробила. Ми, всі люди, такі є, цим дитям зайнялися. Ще до самого народження йому приготували одіяння, він у нас став чоловіком. На ньому висить його краса, фасоном зшитий одяг. Ми його назвали по імені. Він у нас виявився на прив'язі. Що йому треба, ми дамо. Три рази його годуємо. А воду п'є він, скільки хоче. Словом, це наше діло. Ми його виховуємо таким. Він на наше таке діло дивиться, завжди кожен раз слухає. Намагається слова сказати. Перше – це його є мама.

 

136. Вона його одна хранителька. Молоком грудним годує, за його такою чистотою спостерігає. Замазане скидає геть, а чисте на нього надягає. Будь-якого дитя мати, вона намагається його виховати, за всіма своїми умовами. Що краще, показує, а гірше зовсім не дає. Дитя, воно це діло бачить, намагається в природі не забути. Зиму холодну морозну, не хоче її зустрічати, вона перед ними збиткова. Для неї все літо готуються,   починають робити навесні. Це їхня така є робота. Вона починається з ... Ми його кладемо в землю.

 

137. Чоловіка одягали тепліше, а годували ми досита. Вважаємо, це все йому треба. Закон у людях такий є. У кожної будь-якої людини своє місце є. А раз всі ми живемо на місці, нам є якесь прізвисько. Ми це сім'єю живемо. Робимо в природі все, що попалося. Треба нам готувати їсти. У нас на це є стара жінка. Вона у себе має до людей. Весь продукт знає, де він є, і для чого. Намагається його брати. Вона ж є господиня цього всього будинку. Їй ці люди є свої близькі, рідні.

 

138. У неї для цього руки золоті, сила її така, як треба. Вона нам усім таким догоджає. Смак на це свій робить. Всім ложки свої розкладає. Каже: ви мої рідні. Я вам таким супу наварила, а тепер хочу нагодувати. Старих людей годую спільним. А маленького годую одного. Він у нас є такий один, ми його тягнемо вгору самі. Що краще, то солодше. Це його буде така наука. Він у ці якості потрапив, намагається їх він мати. А час який прийшов сюди, ми його такого не чекали. Осінь після літа прийшла, вся земля лежить порожня.  

 

139. А плодові дерева свої ягоди скинули. Тепер вони стоять голими, чекають у себе зимові дні. Чоловіка маленького ростять, його як такого виходжують. З ним стараються гратися, що-небудь таке говорити. Я, говорить уже хлопчик, слова свої можу знати, і буду скоро говорити. Вони у мене мають спитати, а я їм обов'язково відповім. Скоро буду по-людському жити. І стану учитися в школі. То я пізнаю сам, що доводиться слухати. Вони моєму ученню повірять, я зроблюсь теоретик, знаток у своєму житті. 

 

140. Такому вчитися, чого навчилися всі. Це є не нове в природі, зробитися між людьми директором, або яким-небудь інженером. А може майстром з усіх. Жити буду від усіх краще. Моя це з усіх робота. Хоч трохи, але поживу, так він усім сказав. А у самого в голові школа, вона повинна зустрітися з ним. Вона його буде вчити. Йому дасть свій початок, молоток з ручкою і ключ, що потрібно слюсарю. Він робить гайку і гвинт, чим тримають залізо. Люди, цього вони порядку, обов'язок їхній указаний виконують. У них є такий закон, як би змусити їх працювати.  

 

141. Це два є чоловіки, один у цьому й інший. Я, каже всім людям вчений, навчався дуже багато років. А ти темна людина, нічого ти не знаєш. А з тебе, з такої людини, може будь-якою людиною. Знання твоє пробудить тебе. А по природі можна дивитися. І так можна позаздрити для того, щоб у себе мати. Воно людину втягнуло, змусило її думати, і по природі це шукати. А коли ти його знайдеш, для тебе це все треба, людина привласнює. А коли це присвоюється, то цвях дошку прибиває, це все тримається міцно, на що можна сподіватися.

 

142. Іду я по цій дорозі, вона дуже довга. Можна буде зустрітися на шляху. І річка протікає швидко, і село велике було, та може хутір невеликий. А люди як там жили, і ходили на роботу самі. Один перед одним спішать, біжать у дорогу. Якщо вони цього не зроблять, їхнє життя залежить від цього. Сходить вранці сонечко. А обком КПРС Ростова, у ньому розташувався адміністратор Іван Миколайович Нестеренко, він керує медициною. До нього звернувся з проханням Іванов Порфирій Корнійович, автор своєї праці «Загартування і люди». Вона сколихнула народ, усіх наших учених.  

 

143. Спілка письменників у редакції «Молот» Ростов на Дону. Видавництво «Знання»  знаходиться в Москві. Видавництво Ростовської області на Червоноармійській Ростова на Дону. Професор Ушаков у вченій раді при Міністерстві охорони здоров'я СРСР. Співавтор Едуард Федорович Холодний, він служить в залізничній лікарні. Письменник Черкасов В. Г. Він проживає в місті Шахти. Інженер написав цю книгу, він проживає в Москві. Подорожній провулок. Протопопов Едуард А. Римма Григорівна Подоксік, теж живе в Москві.

 

144. Ці ось люди, вони теоретики вчені. Їх змусила Божа сила. Вони про це ось мовчать. У них на це діло ще не народилися їхні слова, щоб народові сказати правду. Їх оточила неправда, Вони бояться сильно правди, не хочуть холодного і поганого. У них думка народжена, щоб жити в природі добре і тепло. А погане і холодне лізе саме. Бог з ним не наближається, хоче вчених змусити, щоб вони з цим погодилися, і взяли це діло на себе.  У природі фізично спробували. Вони є люди в природі такі ж самі, як і Бог.

 

145. Вони це все прочитали без моєї згоди. Вони як письменники читали цю написану працю Іванова, дали йому рекомендацію послати у видавництво «Знання». Так вони і зробили, послали самі письменники цієї справи. А видавництво «Знання» цей матеріал отримало. Автор цих слів не зможе правду сказати. Вони їх чи читали, чи ні, а прислали за адресою: м. Червоний Сулін. Першо Кузнечна, 12. Іванову Порфирію Корнійовичу. Ніякої причини, а мовчки. Я бачу в цьому неправду, сідаю на поїзд, і туди. Кого слід, знаходжу.

 

146. Вибачаюсь, питаю у них: причина цього всього? Вони побачили чоловіка, роззутим ходить зимою. Кажуть вони мені. У тебе на це народилася думка, так починай ти з низів. Там де ти народився. У Ростові н / Д  є обласне видавництво. Це краще, на мою руку. Ростовці мене знають. Я між ними такий виріс. Я туди, до директора видавництва.  Думаю, почне читати. А він мені каже: «Потрібен співавтор, щоб він лікар і літератор був». Я до Едуарда Федоровича Холодного. Він у залізничній лікарні лікар. У поліклініці психіатр, мене зустрів по-свійськи.

 

147. Не відмовився від праці, взяв її прочитав, це все написане схвалив. Я у нього як психіатра запитав: а на що, найголовніше, спиратися? Він мені тут же сказав: «Те, що ти написав, може всякий написати. А от те, що ти зробив, не зможе робити ніхто». Велить мені послати діло, як робиться, поштою. Матеріал потрапляє до редактора. Він його прочитав. Після чого відбулася зустріч. Я бачу: його небажання. Прошу його особисто. Скажи ти правду. Він мені говорить так: «У нас нема на це чоловіка, щоб він заінтересувався».

 

148. Я до нього ближче, шукаю його в медицині. Мені підказали люди в обком звернутися з проханням. Я зустрівся з Нестеренко І. Н. Він мене примусив йому  за адресою працю вислати. Читав він чи ні. Через міськком на руки я отримав. А писати, він примусив писати. Що ж робити далі? «Загартування і люди» шлю в Москву Голові вченої ради професору Ушакову. Зв'язався по телефону з рецензентом. А вони його в лікувальний відділ, де панує Серебрякова. Я шукаю працю, де вона є. А мені секретарі відповідають: «Ми її послали в область Ростовську, Ростов на Дону».

 

149. А Нестеренко не загубив. Йому вислав «Сонечко». Він мене зв'язав з Нікогосовой,  вона лікар головного диспансеру. До себе мене викликала, колектив лікарів представила. Я їм як фахівцям сказав: ви в цьому нічого корисного не зробили. Ваша технічна рука. А щоб фізично робити, у вас на це сил не вистачає. Ви є бідні люди. Я так їм казав, і буду я їм говорити. Вони в моїй ідеї заплуталися. Мій є в житті рукопис. Треба для цього практика, а потім буде діло. Люди з цієї частини належать моїй ідеї. Це інженера, професора, лікарі та письменники.

 

150. Їм нецікаво це, їм треба економіка, політика. А щоб треба людині здоров'я, цього ми не добиваємося. А от здоров'я втрачаєш через свій особисто труд, ми за це не бралися. А от цьому ділу не допомогли. До нас надійшла праця, до письменників Ростовської області від Іванова Порфирія Корнійовича «Загартування і люди», він її сам написав.  Ми як письменники прочитали, визнали це все силою. І з ним, автором, порадилися.  Її треба відправити в Москву у видавництво «Знання». Ця книжка пише свої слова. Вона у природі шукає такого чоловіка, який треба. А Москва отримала праця цю. Нам усім розповідає Іванов. На мою адресу без причини надсилають.

 

151. Вона правильно вчинила, знайомилася з автором. Він бачив у цьому неправду. Сів на поїзд, і туди в Москву. Знайшов видавництво «Знання», і хто цікавився працею. Одна жінка маленького зросту зізналася, що вона написала і послала. А вже чоловік огрядний,   говорити він став. Раз у тебе народилася думка, то це все діло починають зі свого місця. А у вас є видавництво обласне. Ви, він говорить, починайте звідти. Що мені доводилося робити. Писанина писаниною, але діло є діло. А про нього знають усі наші ростовці.  Я туди у видавництво.

 

152. До самого директора. Думав, що він почне читати. А він відповів і сказав мені про співавтора одного з усіх. Я і тут не проґавив, знайшов на це літератора лікаря Едуарда Федоровича Холодного. Він від мене не відмовився. Що треба, те він і зробив. Змусив мене послати цю праця поштою у видавництво. Я його слово все зробив. Послав до видавництва працю. Але вони її довго не тримали. Як хорошому товаришеві, назад за адресом прислали. Їхньому видавництву не підходить. Я тут уже сам дію. У Ростов на Червоноармійській.

 

153. Редактора чекаю. Розмовляти я вмів. Я ж є цьому ділу автор, зі своєї практики зробив.  І тут моє діло не взяло, я отримав від редактора відсіч. Він мене послав у медицину. А нею закручує в обкомі  Іван Миколайович Нестеренко. Я – до нього, № 906-90. Ми з ним познайомилися через мою працю, моє діло. Він дав слово своє: присилай, я, мовляв, допоможу. Я туди свій рукопис. Чи читали вони його, теж через міськком прислали. А самі примусили писати. У мене є багато написано. Я йому посилаю «Сонечко». Це ворота цій людині.

 

154. А Нестеренко зв'язався з головним лікарем Нікогосовою з диспансеру в Ростовській області. Вона це «Сонечко» читає, або вона хвалиться. Іванов не знає їх тему, що хочуть у цьому лікарі. Вони його запросили в диспансер. Він там зустрівся з колективом, куди входили асистенти і студенти. Я, каже їм сам Іванов. Ви є в цьому бідні люди, щоб фізично що-небудь зробили. Ви цього в житті нічого не зробили. У вас між вами немає вболівальника за нового, що надходить у лікарню, ображеного, забутого хворого. Він ваш є в природі труд, а ви ним дуже сильно гидуєте, не любите його, відходите.    

 

155. А раз відходите, які ви лікарі. Ви цьому ділу пройдисвіти. Ця Нікогосова головлікар, зустрілася особисто з Івановим, як на ярмарку цигани зустрічалися з кіньми, вони ними торгували. Так торгувала Нікогосова з товаришем Івановим. Що можна говорити, якщо Нікогосова місцем дорожить. А Іванов їх бідними називає. Вона не знає Іванова щодо його викладеної ідеї. Іванов є світило, він Бог нашої землі. Його діло – думати про це, і робити на людях користь. А що ти зробила отака? Ти ж гроші отримуєш.

 

156. За своє діло засобами. А Іванову копійки не платять. «Загартовування і люди» читають усе, читає її сам Іванов. Посилає в Москву ученій раді СРСР при Міністерстві охорони здоров'я на професора Ушакова Г. К. Іванову є, з ким говорити. Він змусив усіх про це знати. І хоче, щоб опублікувати ці слова. А їх написано багато Івановим. Він не пише про якусь нісенітницю, він істинно пише нам. Я телефоную Нестеренко. У нього я питаю: узнав, хто я є? Він на мої слова сказав: «Це ти, Іванов?» Я йому відповів: так я Іванов. Він мене послухав і сказав: «Твоя праця перебуває у Єлизавети Петрівни Нікогосовой».

 

157. Я йому так сказав. Читали всі цей матеріал. Винні в цьому ділі вчені, їм це все є страшне. А відповідати їм доводиться, перед природою відповідати. Це Бога є ідея. Вона не хоче адміністрації. Чоловік не повинен командувати. А Бог служить слугою. Він любить природу, за людьми доглядає. З ними по дорозі зустрічається,    як одному чоловікові свою головку низько клонить. Їм свої слова говорить «здрастуйте». Він від них не чекає ввічливості. Сам її над ними будує, щоб вони на це діло звертали увагу. Він їм, як і всім, сказав, це життя побудував.

 

158. Нехай вони що-небудь скажуть на такий його в цьому вчинок. Він від них не відвернувся, а близько став з ними жити, та щось думати, що треба. А вони багато потребують, особливо їхні такі тіла. А їм треба в природі одяг, для життя треба їжа, і на місці житловий будинок. Це не людське є добро, воно все є природи. Ми є злодії в ній, і ми вбивці живого. А навчили самі себе жити за умовами короля. Я, говорить нам Бог,   таку штуку не бачив, як її побудували люди. Їм треба природа така, щоб хороша і тепла.

 

159. Щоб було людині у природі холодно і погано, хто з цим погодиться? Жаба, вона швидка така, а до вужа сама лізе. Це є людини життя. Він про це не перестає думати. У людей розвивається думка, вона їх веде по дорозі до будь-якого початого діла. Ось що люди придумали. Вони чекають цей час, що прийшов. А він у природі є не один, і не однаковий. Ми його тримаємо в голові, до цього діла готуємося. Буде при мені здоров'я.   А коли є здоров'я своє, то легко лізти на гору. Чоловік, він же дочекався, і до цього приготувався з самого вранішнього дня і до самого заходу сонця. 

 

160. Більше від усього землю. А за нею доглядають люди. Їхнє діло одне – зустрічати і це діло проводжати. Ми весною не весь час. У степу бути щодня. Ми це сіяли наш хліб, а потім він ріс багато часу. І раптом він дозріває, робиться масивним урожаєм. Його як такого косили, слали самі на снопи. Рахували, клали в копиці, їх привозили на тік, клали в стіг. А з цього стога на тік слали. Спішили встигнути восени. А у самих очікування таке. Скоро прийде холодна зима. У нас є на це приготоване чистосортне зерно.  Ганчірка зроблена нами на прядці ниткою.

 

161. Мені як такому одному з усіх пише свій написаний лист. Здрастуйте, дорогий наш Учителю. Прийміть наш щирий привіт від усього серця і душі. Вам і вашій родині благополуччя і здоров'я, й іншим у вашому житті. Ви дорога людина для багатьох. Мені особисто хотілося віддячити. І ви приїхали, а я не знала, що вам розповісти. Ви чотири хвилини побули і поїхали. Я не змогла з вами поговорити. Дай же мені пораду, щоб жити так, як потрібно, не хворіти. Я здорова, відчуваю дуже добре. Але чіпляються лікарі весь час. Що ж я роблю або п'ю що-небудь. А я прошу кожен ранок і день вашої допомоги, дорогий Учитель. Суботу, то я двічі не їм, і в середу. Прошу вашої поради, щоб робити або обливати.

 

162. Прошу, напишіть, що мені виконувати. І всім серцем любити природу, і її дари для життя. Я щоранку виходжу у двір, і вклоняюся до землі вам, дорогий Учителю. І прошу вас, щоб ви були завжди з нами. Хоч на відстані, але ви з нами. Я дуже щаслива, що я вас знайшла в 1954 році. І ви мені дали найголовніше – нове серце, любити правду. Правда не хворіє і не вмирає завдяки вам, рідний мій Учителю. Спаситель життя мого. Уклоняюся вам і цілу я вас. Від усього серця бажаю я вам міцного здоров'я, і щастя в вашій праці на благо життя, здоров'я, щоб жити і не хворіти. Любити природу і правду. З привітом, Ольга Кіталова. Хочу вас бачити, хоча б уві сні. Пишіть нам, привіт від моєї родини.  

 

163. 1973 року 23 листопада. Ворошиловградська обл., місто Ровеньки, станція Дарівка, вулиця Пітомна, 40. Я і до вас, до таких ось учених наших людей зі своєю просьбою звертаюся, зі своїм написаним листом, як я створив у праці практично і теоретично одну з усіх правду. Вона між нами такою не жила. Я йшов по вузькій доріжці між лісами, горами і рікою. А зі мною як з людиною зустрілася у природі велика думка. А чому це так виходить у житті, люди їдять, одягаються і в домі живуть, а фактично хворіють і вмирають? Ми доброго не зробили нічого, нам з вами не хвала, а велика є кара.

 

164. Іду я далі по дорозі. Я побачив нацмена грузина Федота Тимофійовича Еліава. Він зимою ходив без головного убору. Я злякався, волосся дибки стало. І я почав цю роботу з шапки. Створив ці якості в природі. А мене за це все природа нагородила, як яєчню на сковорідці їсти, так як мені далося природою. Лише б я доторкнувся до людини, і заговорив з ним на цю тему, людина робиться здорова. А раз мені природа допомагає,  чому я не піду в лікарню? Це моя практика перша. Армавірська районна лікарня,  там зробив експеримент. Мені головлікар Нефедов каже: «Якщо у тебе ці якості є, то ти їх вези в Москву, а нам тут не заважай».

 

165. Я цієї поради послухався. У Москві зустрівся з лікарем Жуковим. Він мені так сказав: «Якщо ти цим будеш займатися, ми тебе загонимо туди, де Макар своїх телят не пас». Я ж не Тюха і не Матюха. А загартовуюся в цьому сам. У мене є природні плоди. У Москві, Тополов провулок, 8. Аралушкіна Марія Матвіївна. Я у неї на квартирі приймав нужденних, забутих, хворих. Мене міліція забрала. А люди схвалили мою ідею. Я всю ніч до ранку працював. Мені за це копійки клали. Я був забезпечений усім.  

 

166. Одна жінка в цьому, я поставив на ноги її від психічного захворювання. Мені не треба ніякий діагноз, мені треба буде людина, її я обробляю вміло. З ніг до голови фізично практично через руки вбиваю біль. На з'їзд 8-й Надзвичайний виїжджав. Брав слово від божевільних і ув'язнених. Ми цих людей самі робили у своєму процесі вчинком. А я вже мав на це засоби, ними в народі хвалився. Ну як, на вашу думку, від Червоного Суліна 1200 кілометрів, їх треба буде проїхати. Я виходжу на станцію. Поїзд ходив Ростов – Москва. Я підходжу до головного кондуктора.

 

167. Вибачаюсь перед ним. Він мене таким не бачив. Я його прошу як головного, щоб він провіз свою ділянку мене. Він мені слова не сказав, а вказав його тамбур: сідай. Я вже, як запрошена особа, заходжу я з ним, займається купе. Надворі зима в снігу, листопад місяць прийшов. Чим їхати, треба квиток. А у мене навіть документа нема. Моє все – це є тіло. А раз я загартувався, значить все. Головний відправив поїзд. Приходить він до мене, нас двоє. Я його прошу, благаю своїми словами, щоб він упросив Глибокінского головного. А він веде поїзд до Чорткова.

 

168. Ростовського резерву головний дав своє слово це зробити. А потім вже мої будуть справи в дорозі. Я всіх головних умовив, я за рахунок їх доїхав до вокзалу Казанського,   вони в Москву привезли. Їду я потягом Київ – Баку, сів на нього в Ясинуватій. Іду, як зазвичай, по вагонах. Я виявив жінку, яка сидить у літній час у шубі. Війна окупувала моє життя. У 1951 році потрапив до державної безпеки. А ідейне своє не втратив. Критика стала бити мене, з усіх боків теорія. У 1963 році як Бога посадили у в'язницю, де доводив свою правоту, і доведу тепер правдою. Моє в праці є загартування.

 

169. Вона мене такого зробила. Я не боюся залишатися без цього. На сьогодні лежить зима, а для мене це є плоди, найкращі з усіх. Від них немає нічого кращого. Від снігу білого і холодного енергійнішого нічого немає. Так і чоловік живий, він не потребує нічого, крім природи, повітря, води і землі. Це є для мене улюблені невмирущі друзі. Знаєте, як довелося працювати. Без охоронця не обійшлося. Це було в Москві. Міліція зустрілася. Вона викликала громадськість, куди входили всі.

 

170. Прокурорський охоронець, державна безпека, партійні керівники. І психіатр, доктор медичних наук професор Лунц. Він поставив запитання: «У тебе є якась таємниця, кому ти її залишиш?» Я йому так відповів: у мене немає ніякої таємниці. А є в мене одна з усіх істина, якою можуть займатися всі. Хочеш бути таким – так от роззувайся, роздягайся. У ньому буде твоя така таємниця. Він мені відповів: «Помру я». Помреш ти, такий вчений. Ти ж технічна людина. Ти живеш за рахунок природи, зверху весь від природи гниєш.   

 

171. Це природне явище чиста є сировина. А чоловік у цьому заклав труд, технічно зробив це. А тепер фасон підібрав, купив за гроші цю річ. Одягнув на себе, нею хвалиться. Каже: от, мовляв, я, так я. Такий зародився чоловік. У мене на це є азарт. Які проходять у цьому дні, вони про себе змушують думати, особливо живого чоловіка. Він усіх залежних людей добре знає, і каже, які вони нехороші є. Бачать одного мене, але нічому такому не вірять. Вважають природу ворогом. Вони в цьому сильно помилилися.    Найголовніше – це мати.

 

172. Вона нас усіх народила, і ввела нам свій розум. І не захотіла, щоб люди вмирали. Взяла й обдарувала одного чоловіка. Важко доводилося це робити. Кругом і всюди були неприємності. Як ледь щось таке в природі, люди зібралися гуртом, хороші чи погані. А їм як таким цікаво, чоловік не такий, як усі. Стоїть на своїх ногах на одному місці. Нас, всіх людей, стосується. Ви люди є залежні всі. Я вас знаю як нехороших людей. Ви мені як такому не вірите. Вам треба наша природа, щоб між вами було сонце, хороший день, що йде, щоб у ньому був Аромат. Чисте повітря для нас.    

 

173. Щоб земля зеленіла, а по ній трава росла, і квіточками вона цвіла. Кому така природа треба? Тільки одному низькому світу. Він у ньому так працює, так він у ньому живе. Без усякого такого захисту. Йому як Богу є простір. Люди поки про це думають. У них одне – до хорошого. А його дає природа, вона нам усім така. Хіба це не прогрес у цьому. Земля є наша мати рідна, вони один одному допомагали. Поживемо та покатаємося. Нам в цьому дуже добре буває, але недовго ця штука проходить.

 

174. За що мені доводиться перед ученими виступити, і про свою ідею їм розповісти.   Я вам не має наміру багато говорити, я вам скажу тільки про один епізод, як мене зустрічав охоронець. Я йшов не так, як усі люди. Це було в Україні. Сніг білий на землі лежав, а люди природою торгували. Вони один одному допомагали. Мені в цей час холодно було. Мені їхня робота не була потрібна. Я повз них проходив. Вони побачили мене в цьому, як один сказали: ля. Тобто подивися на чудовисько, воно повзе між нами такими. А до нього назустріч сам наш народний міліціонер, зі своїми словами зустрічає:

 

175. «Ти звідки такий узявся?» Він ж правоохоронець. Його в цьому повинна ввічливість. Вона недобре оточила мене. Я йому як такому сказав: а навіщо тобі треба я? Він хотів мною похвалитися, але не те було представлено в житті. Міліціонеру хотілося взяти  цього ось нехорошого чоловіка. Так він подумав про це. Йому я одразу сказав на його сказані слова. «А навіщо тобі це ?» – він озлоблено сказав мені. За руку мою схопив і тягне. Я йому був важкий. До нього на допомогу міліціонер ще лютіший прискакав. Теж за руку схопив.

 

176. Удвох мене тягнуть. Я впираюся, але йду з ними. Потім третій міліціонер у шию бах своїм кулаком. Але тут вже треба бігти від цих охоронців. Ми скоро потрапили до начальника. А він у цей час устав. Бачить таку неприємність, каже свої слова: «Що це за привид?» Так вони всі на мене говорили. Я витягнув акт Введенського. Він їх учинком злякав. А коли документ показав, вони всі в розсипну, хто куди. Начальник у них запитує: «Кого ви мені привели?» Вони ні слова не говорять. Мовчать, нікого не знають.    

 

177. Він на них закричав: «Ідіть, більше таких не поводьте». Вони пішли по своїх місцях.

А я пішов по своїй дорозі. Люди цю історію бачили, як охоронець робив. А щоб це не була правда, вони б цього не робили. Я у себе мав цей Акт. Мені видав обласний відділ здоровя. Доктор Шней друг мій. Я на ньому базувався, як атомною енергією. Те, що ми зробили, у нас це все є. Це не наше спасіння. Ми з вами науку стали мати, саму одну з усіх. Вона у нас є така, на одному місці не стоїть.

 

178. Сьогодні зробили ми добре. А завтра ми робимо інше. Ми з вами недоробили діло це. Ми з ним так і померли. Та хіба це є життя, у якому ми з вами живемо? Добре і тепло нам усім. А щоб погано і холодно, не хочемо. Це не людське є життя, а це є життя Бога. Він між нами один живе таким, як його природа народила. Вона говорить нам. Якщо мені його взяти, як беру я всіх. То на що я є в природі? Я адже таким народжений. Хочу всім сказати, навіщо мене природа народила. Вона знала, що робила.

 

179. Обгородили двір. Назвали ім'ям своїм цю свою землю, ми зможемо. Все, що хочемо, зробимо. Ми люди такі, як були залежні в природі. Від природи сировину отримуємо, а виробляємо трудом. Нам буде треба, та ще й як буде треба ця ось дорога Бога. Вона починалася з маленького діла. Я як людина в житті своєму ніколи про це не думав. А зараз природа змінилася, вона з чоловіком зустрілася. Їй довелося на відстані говорити, а чоловікові довелося слухати. Вона йому стала показувати нове небувале діло.

 

180. То тобі треба була шапка, а тепер ти її не носи. Краса твоя спала з тебе. Ти своє волосся розкрив, не став його тримати у в'язниці. Волос твоє стало живитися. Яке в житті стало царство. Волосся звільнило себе від гніту. Біль різного характеру пішла геть звідси подалі. Думка така не стояла на місці, вона пробиралася по дорозі далі. То вона думала тільки про це, а зараз вже почала думати. Цього діла люди стали лякатися. Їм здавалося, це все не те, що треба. Чоловік слідом за людьми не пішов, як вони ходять. Їхнє діло було одне перед ними. А Бог каже: моє діло інше.  

 

181. Я не чекаю так час, як його чекають всі люди. До цього часу вони готуються, що їм треба буде. Їхнє діло одне для всіх. Це робоче на землі діло, за нею треба буде доглядати.   Восени під зиму зорали, під сніг поклали оранку. Вона всю зиму пролежала, та вологи в себе набирала. А зараз ми, всі люди, за це все взялися. З худобою виїхали, та з собою взяли снасть. Діло робити із землі, хорошу пишну грядку. Вона боронувалася вздовж і впоперек, її волочили. А потім узялися за зерно, через саджалку в землю вкинули.

 

182. Так і чоловік себе підготовляв у цьому. Треба буде загартовуватися, зробити, щоб не хворіти, не простуджуватися. А коли це вийде в житті людини, то ми від цього діла побачимо, як це зробилося діло. Ми посіяли зерно на цьому місці, швидко воно зійшло. А здалеку дивитися доводилося, як на якусь шубу зелені. Ми завжди заздримо, якщо воно заслуговує, хорошому, пахучому, приємному. Словом, чоловік, що знає, що бачить. Йому здається, це близько. По своїй дорозі плигає своїми ніжками горобець.

 

183. А машина гримить сильно через свій профіль. А картоплю чистять ножом для сьогоднішнього супу. А кішечка Рижуха на колінах в Уляни Федорівни. Сніг білий лежав масивом. Сонечко сяяло променем. Тиша стояла небувала, жодне дерево не коливалося. Вода застигла зверху, ніякої немає хвилі. Ми школярі, ці хлопці без дівчат оточили себе. Слова сказати тобі доводилося. А йому слухати було треба. Я людина є найкращого дому. Встаю рано вранці, тільки сонечко зійшло.

 

184. Я, говорить людина, мені дуже холодно. А я ж іду і відчуваю холод, але сподіваюся на свої сили. Вони правильно йдуть. Їх не замінити ні на кого. Ось що в житті знайшов. Цього ніхто з нас не знаходив, і не старалися цього шукати. А в цьому ділі є все. Орел літає високо, але рідко сам себе показує. А природа є одна ціла суспільного характеру. Як якась є база. Ми їдемо або йдемо до неї. Нас примушують умови. Нам це буде треба. Ми без цього жити не зможемо. Нам треба буде повітря.

 

185. Нам треба вода, і також треба земля. Це є три тіла, у кому ми відкрили життя. Ми від цього отримали сировину. Обробляємо ми на продукцію. Із землі отримуємо вугілля, різного виду руду, тягнемо фонтаном нафту. Для переробки є у нас побудовані заводи. Ми самі виробляємо продукцію, з чого складаємо машину. А з машиною легко добираємося. Робимо нею гіганти. Нам потрібно буде вугілля, воно нам допомагає плавити. Для нас це теж треба. Ми робимо одяг.

 

186. Ми отримуємо їжу, і нею продовжуємо своє життя. Ми, всі люди, є вояки. Визнаємося в природі зі зброєю в руках. Ми воїни з вогнем у природі. У нас є атомна енергія. Ми технічно розвинені в цьому. А фізичним тілом у природі ми не воїни, безсилі. Ми природи боїмося. Нас наше незнання оточує. Ми в цьому ділі вмираємо.    Нас природа не жаліє, бере і знімає з путі. Це все робить у природі день або ніч, що проходить. На все це час буває. Я в ньому живу свій час, очікую більше всього в цьому.

 

187. Роблю для себе ложку, сам змайстрував з дерева. А раз сам це зробив, взяв своє привласнив. Кажу всім людям: ця ложка буде моя. Ніхто нею не має права так розпоряджатися, один я. Вона мені буде треба тоді, коли сідаю за стіл. Це моя улюблена робота. Вона мене таким так. Як це слід, завжди ми за цей стіл сідаємо, і можемо про все говорити. Одного слухали ми, як цю сорочку шили. Ми добре знаємо історію. Вона нас усіх примусила у степу посіяти коноплі. А потім їх треба смикати, щоб скласти сніп.

 

188. А зернятка треба зібрати, з них билося хороше масло. Щоб людині наїстися, треба буде спекти пампушок. А самі коноплі пішли в переробку мочитися у воді, щоб з них зробити прядиво. Через верстат пропустити, зробити одне волокно. Люди роблять мочки, а потім його треба прясти. Нитка смикається дрібкою. Нитку накручують на скалку. А потім його навивають, готують до станка. А коли це все нав'ють, наберуть кожну нитку в бердо. Ми сідаємо за стіл, і робимо в цьому полотно.

 

189. А коли ми його витчемо, починаємо його білити. 190. А вже полотно міряється, і робиться з цього сорочка. Її шиють комусь одному. Ця сорочка прикріплена, вона вже вважається одного когось. Він її присвоїв до себе: ця сорочка буде моя. Її бережуть, її миють люди, гладять праскою, катають качалкою. Роблять сорочку святковою. І також є штани свої, а комусь роблять їх. Значить, чоловік оточений, йому доводиться пишатися. Йти доводилося від інших таких людей. Вони робилися не свої, їм хотілося бачити своє.

 

191. Своє місце займалося, нікому з всіх не давалося. Я, він говорить про це місце, вже своє життя провів. Я цьому ділу майстер. Захочу, те й зроблю, що буде треба нам. Захотіли і зробили. Свій будинок на місці поставили з усіма вигодами. То виходили надвір зі своїми потребами, а зараз ввели всю каналізацію. Вона у нас засе ... Все це йде в річку. А річка робиться не такою, як зробили самі ми. У нас є конячка, є порода волів.

 

192. Ми їх запрягаємо в хомут або в ярмо. Землю ми оремо. Всю бутність ми в степу. Одне ми робимо з вами. Зима даного часу, вона впала на нашу землю для того, щоб зустрітися з нашим народним Учителем. Це небувала в житті така от зустріч. Вона нам зробила все для життя. Ми ніколи не бачили такого, щоб земля була в снігу, у такому небувалому снігу. Бог за весь час себе обгородив своїм життям у природі. Воно так тихо впало, що навіть не було грому. А треба було людині завоювати рубіж. 193. Ми звикли хвалитися, нас це обдаровує, як якихось людей. Ми є чужими. Природа таких не любить.   Вона говорить нам. Я без вас залишаюся, і буду без вас жити. У мене така є картина, яка нам покаже на нужденних людях, на хворих людях. Тюрми не буде, і не стане лікарні.

 

1973 рік 29 листопада. Іванов

 

:7311.29   Тематичний покажчик

:Бог Учитель   9,11,15,19,72,77,79

:Пробачити злочинцеві    10

:5 заповідей   12,75,115

:Гарне - погане    28, 46, 58

:Прохання   45

:Бог судить  30

:Учитель історія   60-

:Соціалізм    73

:Що буде 77, 124-126

:Прийом    115

:Чуже    124

:Заповіт Учителя загального характеру    127

:Загартування і люди   140-152

:Вчителі ідея    157

:Чому люди помирають   163,164

:Енергійність    169