Володя. 1973.11.ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

 

Частина 1. С.1 — 96

 

Редактор, переклдачОш. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02.26, с. 115, 127)

 

1. Я цього в житті зовсім не бачив, навіть в історії не доводилося бачити, щоб чоловік пішов назустріч     цьому самому ділу істини. Наші вчені самі в цьому мислять, говорять самі з собою, торкаються нашого уряду. Вони у себе мають медицину, як таку науку народну. Вона багато засобів забирає. Так як військові люди, їм треба, щоб була зброя. А ми як Радянський Союз, на це діло багаті. Ми в цьому тримаємо армію, у нас є склад офіцерів, у нас є солдати у Червоній армії і в флоті.   

 

2. Ми маємо лікарів, є на це професори. Є у нас персонал  сестри, нянечки,  у нас є санітари. Якщо народжується хворий, його покарала природа, а ми повинні цьому допомогти. Перше «швидка допомога», телефонуй. Ми, крім цього, нічого не вигадали. Хворого вдома не тримаємо. Це наше одне, героя у нас немає, крім цього. У лікарню треба відправити, а там хай вони самі з ним таким займаються.  У них на це є все, найголовніше, ліжко.

 

3. А від койки до самого порога, аби тільки була людина, йому буде в моєму місці життя. Він зі своїм здоров'ям заслужить, він може повернутися назад. Йому доводиться в природі бути таким чоловіком, якого в житті не було. Всі люди, вони технічно обгороджені,  штучно роблять те, що треба. Їм потрібна була земля, а земля родить плоди. Люди хочуть це робити, у них тепер зародилася думка  самих себе назвати сильними. Їх змусили умови зібратися  на конгрес у Москві. Вони свої уми направили для того,    щоб своїм розумом переробити весь світ.

 

4. Щоб люди не були чужими, а були своїми. Ми з вами жили по-старовинному, так ми і будемо жити. У природі як були залежні, технічні, оточені штучним, так ми такими залишилися. Нам треба в цьому природа, повітря, вода і земля. Це три є тіла, звідки ми придбали для своїх тіл все. Ми самі зробили для самих себе одяг, приготували смачну їжу, поставили житловий будинок. Здавалося б, жити, жити. А нас у цьому ділі природа взяла покарала, вона посадила грибок.

 

5. Вона не захотіла, щоб ми були в цій справі задоволені. Змусила нас усіх хворіти. Ми в природі хворі люди. Нам треба в ній одне й інше. Ми не задоволені цим. Для війни з природою озброєні, у нас є техніка всякого роду на колесах. Ми її зробили самі. А як був між нами ворог, так він між нами залишився зсередини, і ззовні. Ми його самі у себе створюємо. Не треба б воювати з природою, і не треба було вбивати живе. А нам це треба було в житті. Земля є джерело наше, ми через це живемо, і сподіваємося, ми будемо через це жити.

 

6. Повітря нам треба скрізь і всюди, а вода теж потрібна в житті. Ми повітрям дихаємо,

а воду п'ємо, і обмиваємося. Вважаємо, це наш закон. Ми це ввели самі. За це ми й отримали. Від цього  природа нас з вами простудила, Ми в ній через це захворіли. Між людьми ми хворіємо. У нас на це немає засобів, і нема такої людини, щоб цій людині хворій, нужденній допомогти. Ми в цьому бідні люди. Пустили в хід хімію, є на це все штучне, яке живому тілу не допомагає, а заважає. Це живий є факт.

 

7. Слабкість є, хвороба наша в житті людини найважча, прогресуюча – це рак, від чого ми не знайшли порятунку. А от природа сама, це вона зробила нам, людям. Вона народила чоловіка такого, як ми всі народжені. Він так само виховувався між нами, ріс і озброювався в природі. Мислив, хотів жити добре і тепло. Йому також доводилося в природі красти і вбивати. Він своє власне знайшов, а жив так, як йому хотілося, щоб було йому добре і тепло. Йому доводилося боятися природи, Теплий, хороший носив одяг. А їжу намагався їсти жирну, солодку. У будинку жив у землянці.

 

8. Щоб свій власний був будинок, цього він ніколи не мав, і не хоче на своє ім'я мати. Це не його така ідея. Він з цією ідеєю зустрівся по людський у лісі дорозі. Вона змусила його, як ніколи погодився, що це все, що має людина,  це для неї є шкідливе. Людина прикрашається, живе добре і тепло. А потім це все приводить людину до відмирання. Найхолоднішого і гіршого немає від людський смерті. Іванов з людьми поділився, взяв свою знайдену дорогу, а їм залишив їхню дорогу. Пішов по дорозі новій.

 

9. По небувалій дорозі, новій, по тій дорозі, по якій не ходив ніхто. Це осінь, це зима, але не весна і не літо, яким люди всі радіють. А Іванов радіє холоду і поганому, що людині дає життя. А ми від цього всього йдемо. Ми не люди є в природі. А людина в природі є  це він, Іванов, один з усіх. Він для цього діла загартувався. Це його пряме діло. Він сили такі став мати, щоб їх уміти передати іншим ображеним, хворим. Вони у нас не задоволені, сидять у в'язниці, лежать у лікарні. А щоб їх звідти прибрати, треба свої плоди людям показати.     

 

10. Щоб люди довірилися і погодилися з ним, люди повинні побачити на цій людині користь. А коли вони дізнаються, і на це все подивляться, вони свої висновки зроблять, чи треба буде це зробити. Він свої слова нам скаже, одну з усіх правду. Нам треба пробачити всіх злочинців, щоб вони не ображалися, і не мали до людей претензії. Всі ми повинні переробитися, за Божою думкою жити. Треба робити всім те, що робить він сам. Він нікому не хоче поганого, а тільки, щоб було добре.

 

11. Я, говорить нам Іванов, нижче від усіх і ввічливий. За собою доглядаю, пробуджую себе водою, а повітрям поповнююся. Вважаю, так треба. Якщо йду я по цій дорозі, зі мною люди зустрічаються. Я їх усіх вважаю однаково. Старому, старенькій низько поклонюся голівкою, і скажу їм «здрастуйте». І дядькові, і тітці, молодій людині. Наше діло, а потім як хочуть. Ми повинні між собою такого чоловіка знайти, особливо бідного, нужденного, щоб він потребував. Йому треба в цьому допомогти, свої слова сказати.

 

12. Я, мовляв, цьому чоловікові даю, щоб за це не хворіти. Я йому з душею і з серцем дав, тобто цьому чоловікові допоміг. А слідом за цією справою. Треба не їсти і води не пити, 42 години протерпіти. А коли час прийшов сідати за стіл їсти, то треба вийти надвір. І підняти свою гортань. Тягни повітря до відмови, якщо знаєш, кого просити. У мене є природа, а у вас, у всіх людей, є для цього Учитель. Він для цього народжений, і навчився природою, щоб у цьому допомагати. Проси його – будеш здоровий.    

 

13. Це просьба задовольняє всіх. Це час у нас є свято. Ми його робимо щодня в суботу до неділі. А потім останнє все. Не плювати, не харкати на землю, і не палити зовсім тютюн,   і не пити ніякого вина. Ці дії, це діло самого особисто є чоловіка. Він повинен усно запам'ятати, і з душею і серцем робити. У нього як нового чоловіка буде між нами виходити. Це те, що в природі знайшов, є для будь-якої людини, є невмируща істина. Вона в природі зробила Богом. Я з цим ділом шапку скинув, не став взуття взувати.

 

14. Весь належний одяг зі свого тіла скинув. От і вчинок є Бога. Цього мало, що змусив себе залишатися при будь-якій атмосфері, чистим тілом терпіти. І до того ж зустрівся з чоловіком, з ображеним, хворим у природі. Він звернувся, як до Бога, щоб зі своїм вченням цього чоловіка навчив, що треба буде робити тоді, коли йому треба допомогти. Людина хвора робить, вона отримує своє здоров'я. Людина будь-яка не застуджується, не хворіє. Ці якості я через руки передаю, струмом убиваю біль. Вона йде геть від людини, і здоров'я стає колишнє.    

 

15. Це все зробив сам Бог. У нього між людьми залишилося ім'я. Бог не за цю війну стоїть, яку люди самі роблять. Він за любов з природою. Вона – його друзі невмирущі. Бог проти в'язниці, щоб вона була. У Бога лікарні немає. Він зі своїми людьми живе мирно. Так у своєму житті не виражається. Говорить нам, усім людям. Я вас таких нічим не змушую. А захочу – те в житті зроблю. По снігу роззувшись ходжу. Так не живу в нужді, як живуть люди. У них своє місце обгороджене, будинки житлові побудовані. Що є в природі, ловимо живе, у двір самі волочимо, та в будинку розбираємо.  

 

16. Смажимо, варимо на смак, потім ставимо ми на стіл. Свої ложки в руки беремо, повно ми живіт напихаємо. Кажемо: ми є молодці, браві в цьому забіяки. Зі столу ми все прибрали, зробилися ми досита. Не втримались ми в будинку, як до вітру нам захотілося. Хто і як, на це горе, Ми проробили історію. А от природі недобре. Каже нам сам Бог. Ми самі ліземо на рожен, не хочемо визнавати її якості. Зброєю, вогнем доганяємо. Не шкодуємо, а вбиваємо живе. Як їй так важко жити, вона від нас сильно терпить.

 

17. Ми щороку землю оремо, та в будинках сидимо, чекаємо. Нас сильно мучить холод, мороз. Ми з теплої шуби не вилазимо. Може бути, і вийшли з хати, але наше тепло оточує. Люди весь свій час, у себе славлять вони Бога. А його як людину не видно. Він є велика природа, у повітрі може знаходитися, з водою він може бути. А по землі йому доводиться повзати. Він з'являється в деякий час. Люди заслужені його бачили. Він і до нас приходив так, як треба. Я, говорить Іванов, ішов дорогою. А переді мною виявилося дві дороги. Одна вліво себе тримала, а інша вела прямо вправо.

 

18. І от, на моє таке щастя, десь взявся вдалині чоловік. Я стою на місці, його чекаю, він людиною до мене прийшов, я його з вибаченням дочекався. У нього ввічливо запитав: «Скажіть мені будь ласка, як мені на Сімейкіну потрапити?» Він мені теж сказав ввічливо, указав цю от дорогу, якою я йшов прямо. Я йому подякував: спасибі. Він собі пішов по дорозі, а я собі теж пішов по дорозі. Довго я не думав ні про що. Дай же гляну на цю людину. Повернув свою голову: а цієї людини не стало. Я тут вже злякався. Як же так: ні кущика, ніякого ярка, а людини немає.

 

19. Чи це не привид живий. Він у мене так і залишився. Я скрізь і всюди був ним огороджений. Він зараз у мене, я ним огороджений. Мене як такого не визнають, що я є такий от чоловік. За свою справу заслужив Бога у себе. Це небувалий я чоловік, Бог усієї природи є. Ходжу босими ногами по всіх умовах землі. Розмовляю я з усіма людьми, ледве їм слово про нього не скажу, що це є Бог я. А мені так кажуть віруючі люди: він прийде до них з висоти в золотому одягу весь. Золото, він його не любить. У нього тіло живе найдорожче. Гляньте ви на образ його.

 

20. Ви бачили його на малюнку, це його є мистецтво. Вся на ньому є його натура, він же це саме є. Це не якась літаюча птиця. Він ходить по нашій землі, він і до нас таким прийшов, ми, всі люди, його не визнаємо. Знають мене люди мої, у них є моя віра. Вони позбулися свого ворога через моє ідейне вчення. Його історія людей створила, щоб самі люди, вони усно займалися. Те, що треба, робили. Їм доводиться щодня робити. Вони мені сильно вірять. У них їхнє зародилося, вони в цьому здорові.

 

21. Бог завжди з ними є, а вони з ним знаходяться. Це живе наше енергійне тіло, воно має у себе фронт у сільському господарстві. Джерелом служить земля. До неї люди приготувалися зустрітися  у будь-який і кожен день і ніч. Їм доводиться про це думати.  Вони для цього діла самі озброїлися, зробили залізного коня трактор. Його як машину чоловік осідлав, став ним орати глибоко землю. В час осінній він це зробив, поклав землю під сніг. Вона у них набирається вологи. Люди про цю готовність не забули, вони про це думають. Вони лягають у ліжко в подушки.     

 

22. Сам намагається заснути, а у самого думка лазить по ось цієї нашій природі. Йому зима не дає розвороту, щоб доглядати за землею. Люди лазять, майструють машини. Їм діло одне – готуватися до бою. У них є майстерня, там вони всю зиму роблять, свої всі в цьому нестатки. Дні свої рахують на пальцях. Рік вони прожили благополучно, проводили глибоку осінь, зима їх оточила. А тепер людям прийшов на зміну інший зовсім, новий рік. Старому довелося залишитися позаду. Ми в ньому добро поробили. У цьому ділі люди померли, недоробили своє діло, залишили нас.

 

23. Ми їхнє діло продовжуємо. У нас молодь народжена, ходить у школу, навчаються вони. Намагаються зробитися фахівцями. Кожна людина місце займе, від телятника до крупного тваринника. Люди стануть створювати господарство. Економіка огороджується нами, людьми. Ми цей рік самі почали, зиму, останні дні залишаємо. Природа нам змінює атмосферу. Вона наше сяюче сонечко, воно піднімається вгору, зі своїми променями лазить на північ. Йому не захотілося на півдні бути. Люди стали на снігу помічати, от скоро нагрянуть наші дні, теплом сяючі дні. Вони цей сніг заберуть геть, земля обмиється водою.

 

24. Де тут візьметься зелень, вона стане землю застеляти. Звідкись взялися тут квіточки. Повітря по них ворушить, воно сушить нам нашу землю. Ми до неї приїхали зі снастю робити на цьому місці грядку. Для цього ми її скородили, щоб зернятка посадити. А природа у нас така є. Як ледве щось таке стало, уже пір'їнки сходили тут, зазеленіли рядочки. А в людей бадьорість на душі. Люди бачили здалеку, як природа готувалася,  вона свій фронт розкривала, людям у цьому допомагала. Казала нам усім, але тепер тримайтеся, злива пішла.  

 

25. З вітром разом вирувало. А люди в цей час ховалися, їм ця погода була не до душі. Вони чекали в природі не це. А в природі починалося і закінчувалося, воно по-своєму робилося. А по-людському ми робили в природі. Ростили на цій землі урожай, Він у нас ріс і багатів. Колос показував, і тут же цвів. А наша справа була на це дивитися, та таким урожаєм милуватися. Як він колос свій наливав, та готувався до стиглості. А наше діло – у цьому чекати. Ми свої комбайни на арену поставили, ріжемо хліб передчасно, ці колоски рядочком кладемо. А наше таке сонечко з вітром сушить, робить зерно до готовності.  

 

26. Транспорт автомашина на колесах, мотор ричить. Водій готовий рейс звершити. Зерно зі степу посипалося в засіки. Люди за цим піклуються всі, одного зернятка не втратити. Ось яке було людське завдання. Вони збирання закінчували з веселим настроєм. З таким добрим ділом. Йому, цьому ділу, кінця не видно. Воно починалося в цьому й кінчалося. А от життя людини в цьому ділі, вона народжується, і тут же вмирає. Ми, чого слід нам, не завоювали. Нам дорога – хороше і тепле є в житті одне з усіх. А от дорога інша, холодна і погана, вона нашим людям не до душі. Від такої дороги люди біжать, ідуть вони від цього.

 

27. А Бог, народжений між нами природою, він такою дорогою не натішиться. Йому сніг білий морозної сторони – це найулюбленіша в цьому дружба. Любить природу, так її любить Учитель. Цьому чоловікові не народжуватися. А він між нами всіма Бог народився. Він для цієї любові народився, для цих людей на землю прийшов. Він нікого не примушує, щоб вони своє діло кидали, а діло Учителя взяли. Учитель є Бог землі, він нам говорить усім: землі для нас вистачить. Аби люди вмирали, їх, таких людей, закопають у землю. Ця історія в житті була, і є вона зараз перед нами. З такою дорогою ми помремо.

 

28. А от у Бога дорога не така, вона з природою в дружбі. Повітря, вода і земля – милі мої невмирущі друзі. А в словах є людська приказка. Не треба нам сто рублів, як нам треба для цього любимих у цьому ділі друзів. А ми всі є люди, вважаємо природу ворогом. Ми її якості вважаємо. Їй у цьому ділі не довіряємося, і не знаємо, а що робити,   щоб не хворіти, не застуджуватися? Ми боїмося природу, як ворога. Технічно пристосувалися, штучно ми обгородилися. Сказали: нам добре і тепло. А, зрештою, у всьому цьому ми приходимо до поганого і холодного.

 

29. І померли в цьому ділі. А зараз Бога не допустили робити, йому таку ідею не дали будувати. Сказали вчені, що я психічно хворий. Я їм за цю справу низько вклонився, і їм сказав своє «спасибі». Я з 1933 року не брав участі в цьому, не ліз у цій справі на рожен. І це все, що людьми робилося, мені вчені не дали. Я не учасник у цьому був, я не був убивця в цьому ділі, я не торгував на ринку. Я в цьому ділі сильно терпів. Знав добре, що я цим вигравав. А той, хто мене випробував, він свою ідею програв. Фашисти удачі не мали. А зараз люди знають, але не визнають. Роблять своє на шкоду людям.

 

30. Бог кричить на весь голос, у людях у природі кричить, щоб про це почули, і вхопилися за це діло. Воно не є людське, все це діло Бога. Він на здоров'ї прогресує. Торгувати, міняти – це не можна робити. Бог за це діло судить, і буде він судити за це. А Бог нам все говорить. За вашим висновком, так буде, як Бог хоче. Не сильні будуть у славі, а найменші заберуть все. За них, як ображених людей. А ображені люди, вони були, вони є в цьому ділі. Їхнє діло, бідних людей, вони не самі воюють.

 

31. Бог на стороні в'язниці за те, щоб не було її зовсім. Також щоб не було лікарні. Це вчення Бога робить. А він є між людьми один такий, якому треба кланятися за його ідею. Він свого в житті доб'ється. Йому скажуть усі люди на весь свій для нього голос. Треба буде йому довіритися, щоб він робив, як людина. Я народився в стародавньому селі, де люди жили скупі. Самі себе кустарно одягали. У них була тваринна худоба. У мого рідного дідуся була в сільському господарстві чужа зовсім сила. Дві пари волів рогатих, та була одна конячка.    

 

32. Корівку тримали. Земля нас усіх годувала. У дідуся як у хлібороба була бабуся горбатенька. У нього два сини та дочка була. Своя власність земля, була суспільного характеру. За жеребом вона діставалася. Її слід було орати восени, але це людей не задовольняло. Люди свою землю мали, а до пана по сусідству ходили. За скупщину брали землю у пана. А потім знаходили час, йому як господареві возити сіно. Я, як маленький пацан, з дідусем разом їздив зовсім в інше село. У Чистоферовці це село було.

 

33. Що я там робив? Під час обіду пас худобу. Ми їздили на парі волів, звозили належне сіно. А на прохання прикажчика хазяйського, треба було уважити йому, віз у будинок його завезти. Дідусь вночі з іншими до Яковенко на волах повезли, а звідти вони п'яні приїхали, і нас як дітей не забули. Дідусь в чашці пряників привіз, і туди кинув 20 копійок срібла, я цьому був дуже радий. Намагався з ним роз'їжджати. У нас були ще вівці. А дідусь був збирач податей. І за ці гроші поставив будинок під черепицею. А гроші державні були, їх треба колись платити.

 

34. Волосний старшина був в іншому селі, він приїхав за недоїмкою, куди мій дідусь потрапив. Слухаю, палиця б'є про закінчення. А це десятник прийшов, староста прислав за дідусем. Він скоріше від усього своїх овечок у віз уклав, і мене посадив. А сам Белогривчика запряг. Ми з ним поїхали на базар. А дорога була на Успенку, лежала по землі горбистій. Нас по селу зустріла собачка маленька Шарочка. Так-то вона нас не пускала, але ми цього не зрозуміли, що це був початок ґрунту. Не на користь усе робилося, а на шкоду дідового здоров'я.

 

35. У цього м'ясника товару не було. Він прозівав скотний базар. Дідусеві пощастило в житті. Він мене готував до косовиці. А я за його закуски, хоч у море. Він на горбу одну, я на іншу. Ми поїхали з онуком розвіз возити. Дідусь буде кидати в горбу, а онукові треба топтати ногами. Дідусь вкинув копицю одну, під іншу під'їхав. А на це все наше горе, десь узявся в природі вихор, він мого дідуся вбив, відняв у нього мову. А два працівника Івана, вони мені його поклали в горбу. Я привіз його додому. Мене зустрів дядько Федір, він був старшим сином.

 

36. Його як батька поклали в будинок, він там лежав ... До самого Михайлового дня. Так без мови і помер. Його на кладовищі Гори поховали. Чи це не моя ініціатива. Я скоро став учитися в школі руській і слов'янській мові. Руська мова давалася, але молитви Псалтиря ні. А все примушували, треба знати. А писати не було, на чому. Купили чорнило, та перо з ручкою. Паперу зовсім не було. Я застосував на букварі. Біля видів ставив свої види на папері. У себе набруднив у букварі, і намалював у брата Івана. Йому від учителя не дісталося.

 

37. А от мені від вчителя за це діло дісталося. Він мене бив по голові, та ще поставив на коліна на жужелицю. А мораль якась пройшла між усіма учнями? Я дуже в нестатку жив. Жирного, солодкого не бачив. А мені саме через брата Івана. Дідусь Єгор Тимофійович, він торгував бакалією. А Іван, братик двоюрідний, додумався, у матері від скрині ключ взяв, і до крамниці застосував. Набрав копійчаних закусок, і переді мною стоїть і їсть. А мене в цьому взяло. Я до нього, став допитуватися. Він мені зізнався, все докладно розповів.

 

38. Раз він це зробив, то чому не повторити. Ми вдвох разом туди, він за пряники взявся, а я не забувся за гроші, і набрав закусок я. А що це змусило? Та моя є бідність, вона зустрілася зі мною. Я народився для цього. Сімдесят років не довірявся природі, не був я другом їй. А коли мене зустріла думка, то я дуже багато років думав про це діло, що люди ці самі, вони в цьому помилилися, що вони втягнулися у природу, стали себе в ній захищати.

 

39. Це все для них чуже, це продукт, це товар, і для життя будматеріал, було все живе, а ми зробили мертве. Я записую сьогодні день, він зі мною зустрівся таким як ніколи, а він мені вклонився. Я, каже вівторок цього року. Скільки раз на цю землю спускався. Свої сили глибокі він приносив. А щоб такого чоловіка зустрів, цього діла зовсім не було,   щоб чоловік такий, як він між нами такими народився. Ми є в природі неоднаково, у нас сила вселенська почати яку-небудь неприємність. Ми всі наші дні знаходили у висоті. Нами всіма розпоряджається природа. Вона нас без нічого не посилає.   

 

40. Завжди нам вона говорить. Не думайте ви, такі дні, що вас посилає природа на цю землю, на планету, щоб ви там відпочивали. З вами разом сонечко, свої воно промені розкладає. Без нього людина нічого не бачить. Він там на своєму місці живе, вважається в житті господарем. А ми у нього є гості. Повинні порою обмивати, всю цю землю обрости. Він за нею так доглядає. Йому треба буде хліб, зерно. Він потребує бавовну. А надра, промисли, все це він знайшов, цим самим оточив себе. Нехай задовольняється.

 

41. У нього є наука, прогрес. Особливо це космос. Вони посилають супутник, роблять свої пошуки. Їм цього мало, вони шукають, щоб було багато. А природа їм на це дає день. Він весь день робить сам, їсть і одягається, та в будинку він живе. Яка є в цьому краса. Пожив та зустрівся з ними, а потім не захотів з ними зустрічатися. Його сили пали геть. А зараз я кажу всім нам, людям. Вівторок взявся за це діло, зустрівся з такою людиною, якої в житті не було. А зараз він між нами є, це Іванов Порфирій Корнійович.

 

42. Він зі своїм здоров'ям взяв і поділився з ними. Знайшов дорогу іншу, зовсім не таку, як вона була. Він тепер нас не чекає, щоб ми до нього прийшли. Таким теплим і хорошим, нашими плодами не цікавиться. Він їх сам у природі знайшов, ними тепер він живе. Каже: так жити, як жили всі люди, мені тепер не доводиться. До теплого, доброго не поспішаю. А що буде в природі, з тим я сам зустрівся. З шматком хліба не буду я, Ганчірки зовсім не потребую. Не хочу, щоб був будинок. А мені потрібна природа.

 

43. А в природі є все природного характеру. Повітря, вода і земля – наймиліші мої друзі.    Вони всім нам допомагають, створюють свої умови. Потрібно буде народитися живим, а в процесі всього цього змінитися. Людина технічно вчилася, а штучним оточила себе. А тепер Іванов взявся за діло, за природне, за фізичне, за практичне. Він говорить нам, усім дням, які ми є в нашому році. Ми можемо йому перешкодити. Ми в цьому нехороші є дні. Він у нас виявився таким один. Не хочу у вас просити, щоб ви мені таке давали. Я не пташка є крилата.

 

44. У мене є руки і ноги. Розумом я розпоряджаюся, сам собою все роблю. Так не мислю, як мислять усі. За ложкою я не женуся, про сніданок я не думаю. Залишився в природі без цього. Обід, так не чекаю його. Він у мене проходить без цього. А свідомо терплю. Вважаю себе сильним у цьому. Вечеря зовсім не треба. А щоб через це все треба лягати спати, я можу і без цього залишатися. Сон, ми його самі створюємо. А коли ми будемо жити по-новому, по-історичному, і зовсім у житті небувалому. А це бути таким, як є він.  

 

45. А він живе у своєму тілі, у живому і енергійному тілі. Чужого зовсім не потребую, а своїм перед світом хвалюся. Дуже сильно мені холодно. Я терплю в цьому ділі не для того, щоб було погано. А я роблю, щоб було добре. Якщо я не поїм їжу, мені тоді робиться легко, як ніколи робиться добре. Тіло моє природного характеру. Не плює і харкає в очі. А просити, просить природу. Ти моя є мати рідна, дай ти мені життя моє. І навчи мене жити, щоб я жив, а не вмирав. Ось чого я просив у тебе, і буду просити вас.  

 

46. А люди як хочуть. Їхнє діло одне – примушувати. Нехай вона нам дає, а ми будемо від неї отримувати. Це було, це є, і буде ця історія. Люди у нас жили багато. А коли вони помирали, їх бідність оточувала. Вони потрапили в погане і холодне. Смертю вони оточили себе. А от Іванов упросив природу, вона йому як другові віддала свої невмирущі сили. Він ними оточив себе в цьому. Яка йому буде від людей слава. Вони його тоді визнають, заспівають свої слова. Сила в ньому виявиться. Він тоді у них запитає, як у людей, що живуть.

 

47. Вони цього слова не чули, і не бачили такого чоловіка. Я перед ними так стану, і свою здатність покажу. Вони подивляться на неї таку. Нею як такою переконаються. Самі скажуть собі в цьому ділі: це всьому діло є він. Ми його не визнали чоловіком. А про це все ми запишемо в історію. Це буде не людина жива, і не вояк є в природі він. А чисте чоловіка тіло, це є він же, Бог землі. Його це діло робиться ним. Він робить на людині здоров'я. Любить він природу з душею і з серцем. А раз він це робить, у нього обов'язково вийде.

 

48. Він буде сильний у всьому. Його діло – це робити. Він своє діло не кине. І не скаже нікому, що це не треба. А обов'язково це буде. Бога сили ходять по землі, але їм ніхто не вірить, розуміти зовсім не хочуть. Діло рук людини, і його розуму в цьому ділі. Він про це продумав, а як буде треба зробити. Дуже проста штука. Ти в руках лопату тримаєш, хомут з ярмом на шиї не висить. Щоб сказати, в цьому важко, треба буде знати. І те робити у себе, що буде треба. Землю ти не ореш, коваль у кузні залізо не кує. Тут ніякої хитрості. Візьми себе в цьому, не думай про сніданок.

 

49. Тебе начебто не готують. Знаю добре про тебе так, що ти такий не потребуєш їжі. Ти в цьому легко переживаєш. Твоє тіло себе навчило, як буде треба терпіти. Дуже проста в цьому небувала штука. Сили твої, вони є при тобі. Сніданок – це таке є діло, про нього думає кожна людина. А ти теж є така людина в житті. Тебе як такого це ось не стосується. Час, що проходить по нашій землі, він у себе закону не має. Його як такий усі люди чекають. І до нього, як такого сніданку, свої шлунки розпускають. Від природи апетит вимагає, вони добре знають за це діло. Він сьогодні апетитно поїв.

 

50. А завтра він готується, аби більше поїсти. Він на це діло продукт має. Люди є, з нього готують. Вони теж сподіваються на когось. Є такі люди надійні, їм доводиться роботу свою знати. У них, як на хорошому столі. Стоять біля столу лавки, або ж наставлені стільці. Людина не бик, як тварина. Він добре знає своє місце. Якщо він у степу, він без сонечка не хлібороб. Його діло – зробити обгони. На це треба швидкість. Він це не сам все робить. У доброго господаря є на конюшні конячки. А в сараї стоять воли.

 

51. Їх теж він годує, не хлібом, а соломою, половою. Напуває в день два рази водою. Вони потрібні тоді, коли треба. Ми на них оремо землю у глибоку таку осінь. Зиму всю безперервно їх годуємо, з під них ми щодня чистимо. Ми до весни так готуємося, щоб худоба була сита. На них доводилося нам працювати, орати, наша земля лежить, по ній слід зерно посіяти. Людина сама це робить. Бере запрягає в ярмо биків, і починає скородити землю. З неї робити у себе грядку, щоб зерно потрапило під вологу. Кожен господар від цього не відмовився, взяв у такий день це зробив.

 

52. Він вважає, його обов'язок. Якщо він цього не зробить, у нього родина не буде жити.  День цей, він рік годує. Він посіє пуди в цьому ділі, а отримає урожай тони. Бач, яка є в природі штука, її зробив сам чоловік. Він у степу там трудиться, і робить собі відпочинок. А зимою йому буває страшно, він боїться природи. Вона його одяг не любить, через його холод проходить. Він його не обігріває, а тільки сама захищає. Це людини не порятунок. Їсти теж не задоволення, а це є тимчасове явище. Сьогодні це роби сам.

 

53. Завтра теж сам роби. А колись треба втомлюватися. Тіло постаріло в цьому. Треба було робити це, та не в силах людині. Він безсилий у природі. 1973 рік 30 жовтня були похорони Будьонного. Всеросійський полководець, він заслужений у природі чоловік, революціонер громадянської війни. А прийшла йому загибель. Його всі правителі несли, закопали в землю на віки віків. І конгресу сили не допомогли. Він між нами такий помер. А ми, всі люди озброєні, залишилися, нас усіх така участь чекає. Ми намагаємося жити в хорошому ділі з теплом.

 

54. Це наше не спасіння є. Ми технічні люди, нас штучне оточило. Які ми є безсилі люди. У невагомості науку розвинули, а самі боїмося природи. Чуже наділи і носимо. Самі собою хвалимося. Були раніше купці, на ринку міжнародному торгували. А зараз торгують природою. Комуністи, соціалісти, їхнє таке є діло, на золото все перекладається. Люди роблять, самі не знають, що. Економіка є така. Задарма хліб не будеш їсти, потрібно на це гроші. А гроші є мірило, їх сьогодні багато, а завтра немає.

 

55. Люди їх у труді добувають, а в нужді їх витрачають. Відставати в житті не хочуть, спішать самі собою жити. Є хороший, теплий будинок, ми намагаємося краще створити. Це ми на цей рахунок великі в житті майстри. Народити людину ми зможемо, а от закопувати ми теж уміємо. Самі плачемо, сльози на очах, а в самих у руках лопати. Ми боїмося зарази цієї, намагаємося мертвого закопати. Це наша така ідея є. Ми живемо в природі один раз, а інший раз ми вмираємо. Нас природа у себе не тримає. Вона любить живі тіла, своїми силами зберігає.

 

56. Якби не була правда, Іванов не робився Богом, і не оточувався в природі ним. Він не за те, за що люди живуть. Йому довелося поділитися з ними. Їм їхнє залишив він, а сам узяв своє знайдене, це в житті погане і холодне, що вічно лежить у природі. Так нашим людям хотілося, а їм природа не дала, вона їм шлях вкоротила. Взяла й умертвила людину. А людина в житті є все, вона про це все думає, готує себе в цьому. А дума його не звершується через погане і холодне життя, вона його зробила мертвим. Ось що день наш приніс.

 

57. Такого дня не треба, а нам треба життя таке, якого в природі не було. А зараз воно і до нас прийшло. Та як вона нам себе показала. Ми його вчинку злякалися. Всі люди назвали його: Він між нами є божевільний. А раз він божевільний є, вже не людина в житті. Його люди женуть від себе, йому не дають можливості жити. Він не має права працювати, брати участь у громадськості. А йому за це природа сили дала, він у неї випросив сили для того, щоб жити так, як не жив ніхто. А тепер Бог сам живе по-своєму, по-Богу.    

 

58. Бог не знає нічого, а шукає в природі таємницю. Вона є в самій людині, вона знаходиться в поганому і холодному. Вона людині допомагає. Він отримує через це здоров'я. Ніхто з усіх не допоможе, крім тільки людини. Тієї людини, хто оточений у природі поганим і холодним. Ми, всі люди, не такі, як він. Нас з вами оточує хороше і тепле. От який у нас є нестаток. Нас з вами думка веде, але вона між нами безсила. Чоловік поганої сторони, він оточується природою. Вона у себе має все. У ній є повітря, вода і земля. Що може бути від цього гірше, або від цього краще. Ми нею караємось.  

 

59. А людина цього боїться, вона від цього відходить, а шукає в природі хороші якості. Я жив і виховувався в селі, у великому селі Оріхівці. Вона мене такого виростила. Люди жили, користувалися землею, а вона оточувала людей. Вони в природі так жили. Снасть була недостатня, бідна, а землю доводилося орати. Вона дісталася в суспільстві за жеребом. Силу мали багаті люди. А бідним доводилося ... Словом, жили дуже важко. Завжди дивилися на багатія. А багач ішов уперед. А бідному страждальцеві доводилося їхати по набитій дорозі. Він застрявав зі своїм добром.

 

60. Йому була важка дорога. Він завжди тягнувся в дорозі, і просив вищого Бога, щоб він йому в цьому допомагав. А бідний тільки на це сподівався, він так думав про Бога. А в природі, та ще в такій, треба буде працювати, і чимось. Багатий нікого не потребує, а все робить сам. Розповім про свого батька. Він був фактично шахтар. Зиму всю він пропрацював, а до весни приходив додому, у селянство вкладався. Він зимою про нього не думав. Підготовки ніякої не робив. А працювати треба було. Мій батько трудяга був, і це він сам робив.

 

61. Який був я помічник зі своїм таким здоров'ям. Це моє було таке дитинство. Треба буде куди-небудь побігти, а у тебе вони ... Їх доводилося ліниво примушувати. А так робити, як робив я, краще не народжуватися мені. Батько мій мене недолюблював, завжди до мене ставився недобре. Я більше з дядьком Федором, він мене як онука з собою брав після смерті мого дідуся. Я як ніколи це життя не любив. Воно з самої весни до самої осені в поле тримало. Чоловік, який він не був у цьому, а працювати доводилося, треба. У цьому всьому життя проходило. І так я піднімався вгору.

 

62. З низів треба вгору лізти.  Кожній людині було недобре. Ось що чоловік бачив. Він від хати своєї відривався, і їхав зі снастю зовсім. Я, каже хлібороб, та ще був неграмотний. Він завжди у себе просив, ледве не кланявся цьому всьому. Він же знаходиться в природі, з нею на відстані говорить. Як ґрунт, визначає. Він вже знає, що сіяти. Це в нього бережеться для першого такого випадку. Ми це все робимо, у своєму житті придбаваємо, начебто це буде треба. Ми скажемо, посіяли десятину.

 

63. Сказали свої слова. Слава тобі, Господи, що ми це діло з вами зробили. Нам природа пішла назустріч. Ця місцевість дала врожай. На нашу з вами бідність, ми багато стали мати у себе зерна. Виявилося, його багато зайвого. Його треба продати комусь, за це зерно гроші отримати. Ці гроші кладуться в кишеню, або їх ховають подалі. Вони збираються в купу, їх робиться дуже багато. А у господаря діри великі, він їх намагається залатати. А на це діло потрібні чужі інші руки, їх треба для цього найняти,  їх надалі треба зберегти, щоб вони робили.

 

64. Хазяйське надумане діло. Воно йому знадобилося розширити цю систему, зробити у дворі якийсь об'єкт. Ми з вами так і робимо. Немає того, чому треба бути. Ми починаємо його робити, щоб у нас це ось було. Я, каже господар нам. Бачу, знаю, що робити. Якби у мене не було цього достатку, я б це не починав робити. У мене зібралося багато грошей. Їх треба пустити в хід. А ми, коли тільки є зерно, заводимо свиней. А коли свиней заведемо, їх ріжемо, і на базар. Все це переводимо на гроші. А коли назбираємо багато грошей, думаємо ми про млин.

 

65. Зробитися між усіма підприємцем. А коли у мене буде своє виробництво, я як господар хорошого типу, такий завод у себе зроблю, якого в житті не було. Що треба людям в їхньому житті? Найголовніше, це мука. А коли чоловік своє зерно робить на якому-небудь млині на борошно, він перевіряє себе в цьому, яке є борошно, і що воно дає. Є зерно в цьому погане, а є, мірошник псує борошно. Господарю розрахунковому не догодиш. Він купив для сорочки мануфактуру, а вона виявилася неякісна. Скоро в цьому зносилася вона. Також він пошив собі чоботи, а скоро в житті зносилися.

 

66. У природі зроблене діло, воно в житті довго не живе. Робиться з каменю будинок, за своїм характером криється. А от жити доведеться в ньому? Про це господар не знає. Його діло в житті робити. У природі років не початих не перелічити, їм кінця немає. Є в житті одне діло. Одне кінчаєш, інше починаєш. Так і наука наша робить. Руки людини на це є. Посіяв зерно по оранці, воно виявилося рідке. Уже його в цьому не обдуриш, він пам'ятає свою помилку довго, Виправляє її кожен раз. Вивіз на ринок ... продати. Проробляв він у цьому.

 

67. Ледве на собі волосся не порвав за це саме діло. А базар – це є такий ринок, він усіх добрих і недобрих людей приймає, і дозволяє свою ціну брати від будь-якої людини. А продавати, продавав за ціну. Люди прийшли з грошима, вони чогось потребують. Є на прилавку товар. Від тебе право таке не відбиралося. Вас між собою два друга. Один тягнеться, не продає, а в іншого грошей мало. А продукт, він для цього лежить, щоб знайшовся йому господар. Його люди на землі вирощували, по одному виду його збирали. А в самих у себе в розумі, це хороше на базар.      

 

68. Їм як людям треба гроші, вони через них живуть. Тримають їх у прихованому місці. Вони бояться чужих рук. А свої руки їх купували, а тепер треба їх зберігати. Той, хто їх у праці придбавав, він їх шкодує витрачати. Куди-небудь вони їх не дівають. А той, хто за цим слідкує, він у природі персонал, знає всіх цих людей, і де у них гроші є. Намагається всякими засобами в цієї людини їх відібрати. Він має великі успіхи. А той, хто ці гроші клав, він про них уже забув. Кинувся там, де вони треба були, а їх таких уже немає.

 

69. Що робити доводиться? Та тільки в цьому плакати. А ми з вами тоді плачемо, коли у нас близький, рідний вмирає. А нам же таке діло жаль. Це наша з вами така стихія. Я хочу вам сказати про це. Ми з вами теж на черзі. Якщо це буде нам треба, щоб від цього мерця йти. Ми його з дому виносимо на кладовище, наша всіх є така неприємність. А мерця ховаємо в труні в землі. Вважаємо, це все нами зроблено. Історичний небувалий закон, він нами, людьми, підхоплений. Ми ці карти тримаємо в руках, їх у нас, усіх людей, 36 карт. А у Бога їх тільки три карти, і то у нього вони козирні.

 

70. Туз, король і дама. Хто хоче, той і вчиняє. Він зі своїм тілом хвалиться. Сьогодні я третій день не вживаю їжу. Вважаю, у цьому краще, ніж їси. Але я як людина є зі своїми знайденими силами. Вони є в повітрі, у воді і землі. Що ми їм робимо. Тримаємо чоловіка у в'язниці, лежить хворий у лікарні. Працює він на виробництві. Учить дітей у школі, викладає знання людям. Він показує свої факти. Він бригадир цієї бригади, в якій зробили багато. Їм як таким шана. Ми добре знаємо минуле. Між нами були вояки.

 

71. Вони нам революцію завоювали. Ми їх по історії таких шануємо. Війна наша вітчизняна прибрала з собою багато людей, ми залишилися в ній у перемозі. А між нами як був ворог, так він у природі між нами залишився. Каже: мене не визнають Богом, а самі себе підвищують у високих людей. Бог нам все говорить. Я не хвалюся таким здоров'ям, як ним всі люди хваляться. Їхнє в природі таке є діло. Вони без роботи в природі ні кроку. Їхнє тіло вимагає одного – треба буде людині трудитися. А Бог каже: як же мені бути? Вчені люди співають свою пісню, нібито я в цьому хворий. У мене через це немає паспорта.    

 

72. А навіщо він мені треба, я не збираюся в труд. І нікого не змушую трудитися. А от по Богу я роблю. Не їм ці дні, близько до сьомого листопада. Це було більшовицьке завоювання, царя скинули з престолу. Люди оволоділи життям, робітники, селяни взяли владу. А я, Іванов, влади не потребую. хочу в природі послужити користю. Люди ображені допомогою оточили себе, її в природі знайшов Бог. Він догори дном перевертає вчення Карла Маркса. Він виявив у людях правду, але не зміг добитися одного. Це його зробила революція, вона поплутала Леніна.

 

73. Учепитися за нову економіку. Він через це діло сам помер. А Сталіну доводилося добивати людей. Цим партія і зараз огородилася. Діло комунізму продовжується, щоб людина його діла дочекалася. Бог так цьому ділу говорить. Ми соціалізм кров'ю завоювали, і ми будемо в ньому вмирати так, як умирали раніше при царі. Ми тоді жили з живою силою, у нас була снасть кустарна. А тепер Ленін ввів учених. Вони як раніше на бенкеті пили, так і досі на своєму бенкеті п'ють. Розпоряджаються низькими людьми. У них є один для всіх процес. А щоб у них вводилося життя, ми з вами цього в природі не отримали.

 

74. Вчені в цій частині бутять, вони Іванова Богом не визнають. А він зі своїм лізе на арену. Що конгрес сказав його посланцям? Перед ними став охоронець. Про що мова йшла цими посланцями? Вони лист написаний з поїзда отримали. Їм було доручено доставити його на конгрес. Римма і Тоня його понесли, і зробили крок у цьому ділі. Ви ж, усі вчені люди, нічого такого не зробили, щоб у нашому житті раку не було. Це є ворог внутрішній. Від нього вмирають видні люди, і вмирають всі інші. Бог став на шляху цього.

 

75. Він не вчений чоловік, а практично загартований тренуванням. Про що вам розкаже  «Перемога моя». Бог – чоловік природного характеру, він учить ображеного чоловіка,   щоб він не піддавався хворобі. Ось про що була створена думка на конгрес. Я написав ученим людям, що я розвідувач у природі засобів. Потрібно, щоб наші люди не мучилися, і не вмирали від цього раку. Моє практичне пробудження нервової центральній частині мозку. Я уболівальник є в цьому. І мої сили йдуть до істини. Вони хочуть зробити в людях точно, щоб цього не було зараз. А було між людьми нового характеру у своєму житті. Людина пожила добре і тепло.

 

76. А тепер треба взятися за інше, за життєві умови. Треба буде спробувати пожити холодно і погано. На цей рахунок зробився Бог, він цю систему розкрив своїм ділом у людях, щоб вони чули і бачили. Не сказали Богу: «Це чума є». А треба давно вже погодитися з пропозицією Іванова. Нам треба в житті чоловік, як у нас Іванов. Він говорить про це. Ми повинні цього чоловіка всіма людьми зробити. Його такій ідеї довіритися. Нехай він далі продовжує. Йому вчені люди не дають говорити своє слово.  

 

77. Твоїм, тобто Іванова, шляхом ми не підемо, й іншого не примусимо. Вас як учених ніхто не примушує. А люди знають про це, бачать, вони колись свої слова скажуть. Це він, мовляв, кого ми чекали. Він прийшов до нас у природу для порятунку життя. Ми цього діла у своєму житті дочекаємося. Наша правда восторжествує. Прийде цьому край, чуже, мертве від свого, від живого піде. Природа правами Бога оточить себе, вона вмирати так не буде, як помирають наші люди. У мене зброя – це моє живе тіло. Воно своїм учинком дало відсіч усім ворогам. І ззовні, і внутрішньо. А друзів у себе нажило. Це є повітря, вода, є земля. Найближчі невмирущі друзі.

 

78. Вони допомагали, вони допоможуть у будь-який такий час. Бог їздив по природі, ходив він по нашій землі. Робив між нами, такими людьми, чудеса. І буде він робити для нас ці природні чудеса. Йому як любителю в ній дозволити повне право. Він буде допомагати бідним, нужденним, хворим, що і потрібно людям. Вони хочуть у себе мати. Здоров'я – це є все для нас. Ми воюємо з нею сильно, але успіхів не маємо. Безсилі в цьому ділі. Сильний виявився між нами Бог, він є в природі сила.

 

79. Він говорить і робить істинно. Не зброя рятує чоловіка. А в природі є істина. Це його особисте енергійне тіло. Воно в природі не застуджується, не хворіє, що найголовніше в житті. Конгрес усього світу сильний, він через це все залишився позаду. Їхній такий учинок виявився між моїм листом. Мої посланці виявилися не в моді. Їх не допустили бути людьми. Конгрес – це людське діло є, вони говорили даремно. Ось які були люди, що воюють. Вони і залишилися в природі такими. Їхнє діло праве в житті – воювати, вбивати людей. Як вони вбивали, так вони вбивають.

 

80. І будуть вони вбивати лише тому, що вони є воїни. А Бог так говорить. Всі люди в природі воїни. Вони роблять для себе зброю, вони вирощують для себе хліб. Його фахівці випікають, по місцях своїх реалізують. Вже є точки такі, які продають хліб. Ми його купуємо і поїдаємо, наїдаємося жирного досхочу. Йдемо ми на виробництво, там ми робимо деталь. Туди її посилаємо, де люди збирають машину. А машина у нас продається. Ми її зможемо продати всякій людині, і також усякій державі.

 

81. Це комерційна війна, монопольний розвиток. Ми в ній живемо добре і тепло. Політика нас оточує. А от Бог таке не схвалює. Каже: робите продукцію, і вмійте її так витрачати. А ви її продаєте направо і наліво. Самі собою хвалитеся. Це, мовляв, є закон.  Закон є початок війни, а кінця її не видно. Так побудовано людьми місто, або велике в природі село. Воно зробилося з селища чи хутору, де люди не переставали жити зі своєю історичною війною. Вони мають у себе фронт. Спершу їхнє діло – чекати час. Вони в цій справі самі готуються.

 

82. Їм на це все потрібно не одна снасть у житті. Їм треба їхня сила. Вони її мають для цього. Люди невідривно біля неї сидять, ходять, думають робити, щоб було, чим зробити. Земля давно вже чекає нашого такого чоловіка. Він свої сили восени заклав, тепер зимою він про це думає. Йому доводиться воювати з такими днями, що прийшли, які приходять щорічно. Людина про них не зможе забути, а які вони були в природі, коли ми їх починали робити. У природі не одні дні лежали. Для цього всього діла людина прихоплювала і ніч.

 

83. Вони у себе мають таку техніку, на яку сподіваються щось зробити. Це є машина, зроблена із заліза. Живить її природа повітрям, водою. А по землі вона колесами бігає. Робить те, що хоче чоловік. Він на неї не сідає з порожніми руками. Він для цього місце зайняв, щоб нею що-небудь робити. У нього вона пристосована в цьому. Вона може землю будь-яку орати, і їй доводиться вантажі возити.  Вона свої кінські сили має на те, щоб у природі робити. Це людини і машини є фронт, аби він задумав зі своєю думкою. Його там чекають, він везе туди цим людям потрібне. Він добре знає цю дорогу туди, вважає її зробити.

 

84. Йому як такому водієві підказує, сидить на місці, та своїми очима він дивиться, а що для нього робилося в природі. Йому як чоловікові в цьому ділі, він робить у цьому ділі не сам. Його машина не дивиться в профіль. Вона за рахунок води, повітря розвиває свою швидкість. А вона водія котить повз якогось населеного пункту. Є по цій дорозі різне. І багато того, чого не бачив водій. Спати в цій роботі не доводиться. Зустрічає інші машини, він їх з хорошим проводжає. Навчається в природі, як буде треба нам, таким воякам, щоб благополучно проїхати. На це є у водія пляшка. Вона його оточує весело.   

 

85. Він на цьому місці може вчитися, усна його робиться робота. Чим йому доводиться в дорогу рушати, він повинен у себе які-небудь слова сказати. Нам цього водія не доводиться вчити. Він хлопець, мужик підкований, діло треба буде здійснити, цей рейс, щоб благополучно обійшлося. Він цього в житті досягає. А місцевість у дорозі, вона змінюється. То покажеться дорога рівна пряма. А буває, треба спуститися і піднятися. На це я є цьому ділу водій. У мене машина працює добре, мотор гарчить по цій дорозі. Та не погані для цього колеса. Їдеш, ти на свою здібність надієшся. У тебе попереду поставлені знаки, де поворот вправо і вліво, тебе багато попереджає.

 

86. Ти знаходишся в дорозі на фронті, дивись вдалину очима двома. А буває все, зустрічається аварія, вона робить на людях жертву. Люди її своїм здоров'ям роблять,   вони не можуть, щоб не порушити. У них під руками перша папіроска, він її тягне через себе сто раз. Вважає, без неї не працівник. У нього не закон є медицини. А в ній є свої лікарі, вони про це діло нам кричать, щоб ми ніяк не курили. Це є для людини нікотин, він сідає на найлегше, і затуляє своїм покроєм. Начебто він води напився, у цьому ділі  накурився. А коли він кидає курити, його цей покрій сохне, знову викликає курити. Він про це знає, але робить.

 

87. А раз він робить, у нього виходить. Він є справжній курець. Курить вже дуже багато років. Всі роки, які є в природі. Не перебореш – вони тебе вб'ють. Твій мозок, колись він втомиться. Це є його особисте в житті діло, воно ним робиться щодня, так кілька раз.   Він починає без кінця і краю. Він не один тютюн через гортань тягне. Йому доводиться вживати повітря. Тут потрібно йому теж вода. Все це входить в легені. А ми ці якості виробляємо. Це ми робимо своїм тілом. Та ще від нас не йде геть вино, пиво. Ми його так-то спритно вживаємо. Це робиться завжди нами. А коли стихія виходить, ми про це діло згадуємо.     

 

88. Не треба було робити. Вже зробили, що тобі завадило у нашому такому житті чоловіка. Ми це для людей робимо. А те не знає, що його діло ніколи не зробиться. Сьогодні він робить ці деталі на одному тому ж місці. Ту ж саму роботу робить. І до неї приходить щодня, і йде він теж щодня. Буває таке в цьому ділі. Получку дають гроші. А в тебе апетит людини. Ти його направив правильно, у цей день випити вина. Є на це люди, сидять у торгівлі. Їм там ці люди треба. Але не треба напиватися так, як напивається російський чоловік.

 

89. Він пив, йому хочеться ще пити. Та ще нажив збоку товариша, з яким вони пили і ділилися словами. А потім дійшли: бах його в обличчя. Це все робиться руським чоловіком. Не я йому розбив його морду, так він мені до крові розбив. Нас підібрав у цьому міліціонер, доставив нас обох у міліцію. Добре ми це зробили? Звичайно, недобре в житті. Це картина для всіх нехороша, але ми цю картину робили, робимо ми завжди з вами. Часто потрапляємо у відділення міліції за це саме діло, якому немає кінця і краю.    А ми самі це зробили. Якщо цього мало, ми пустимо ніж. І це в житті нашому буває. Ми з вами самі це робимо.  

 

90. За це ось відповідаємо ми. Між людьми проробили діло своє, чим заробили свій термін. Територія російської землі, вона огороджена власністю, на яку люди інші нападають, і хочуть привласнити. А у них це все не виходить. Це історія неправильної сторони. Куди як джерело людського життя. Гине у славі своїй, він і буде гинути через своє незнання. Ми вважаємо: природа, вона для нас ніщо. Ми її примушуємо, щоб вона нам давала своє в житті необхідне. Нам треба для цього все в житті своєму. 

 

91. Ми ці місця знаходимо. Ми робимо на цьому місці все. У нас як учених людей є вчені люди, вони за своїм рецептом зробили таку машину, вона нам треба. Ми нею робимо всякого роду діло. Вона нам тягне на-гора сировину. Скажемо всім, це наше вугілля, воно потрібно для вогню, чим ми залізо розігріваємо. І в цьому робимо гвинтик з гайкою.   Вона нам тримає в плуга леміш. А йому доводиться рити землю. Це наша всіх снасть, вона нашими руками зроблена. Ми тепер ввели таку техніку. Для нас треба швидкість. Ми стали вчитися на це діло. Не одне залізо ми маємо.

 

92. У нас з вами всякого роду відходи, ми їх додаємо, куди слід. Починаємо вводити хімію. Яка у нас виходить річ. Ми зроду в житті не мали, а зараз подивіться в будинок. Ви там побачили об'єкти, вони нами всіма будуються. У нас є селища і міста. А біля них наше є діло. Ми як такі будівельники. Для нас розгорнулася робота, такий для всіх фронт. Ми робимо все те, що треба. Будь-яку цяцьку майструємо, потрібну і непотрібну річ вважаємо, у житті треба. Це теж є люди. Ми опинилися на стороні їх. Вони просять нас, як треба буде навчитися господарювати в житті своєму.  

 

93. Не стали старому вірити, а взялися вірити самому собі. Ми з вами повзаємо також по землі, руки, ноги свої на це маємо. Треба нам будинок поставити для життя, наші люди на це є майстри. Вони зробили стіни, вікна заклали, вивели трубу, накрили його. А всі вигадані зручності у процесі цього зробили самі. До будинку провели воду по трубах, стали мати каналізацію, у будинку туалет. А постачають людям наші люди. Вони пов'язані з такими місцями, де цього багатства дуже багато. Ми в природі робимо, що було потрібно. Особливо ми такі є люди. Ми в цьому ділі розбагатіли. Для наших людей зробимо все своє, це наша є така робота. А відрядження там, де не були.

 

94. А от зараз доводиться бути. Це ж є наші всі люди, вони це діло нам приготували. Нас навчили, як нею стріляти. Ми захотіли самі це робити. На нас напали. Стали територію собі відбирати. Не голими руками брали. Їм вона була, їх золота копійка, у них вона є, і багато. Наше тепер таке діло робити, цією зброєю бити чоловіка,  поки він так не озброївся, у них такої цяцьки немає. Шапками одними воювати не будемо. Земля сама не дає врожай. Ми з вами живемо по-новому. Треба буде 5-лемішний плуг, ми його зробили самі. Тягу ввели в це, машину. Вона на будь-якому фронті є. Вона може людей вбивати, у неї є така здатність. Землю без втоми орють. Це буде її діло.

 

95. Можна її переключити на інше. У машини є своя сила, вона робиться технічним шляхом. Все це робить у цьому чоловік. Якби не він у нас був, ми досі тягнулися у хвості. Стебла ручною косою. Вона тепер у нас фізично не застосовується. Ввели на польовому фронті комбайн. Він все косить підряд і кладе в рядочки. А пристосування всякого роду підберуть, до самого колоска зроблять. Говорять самі люди, це не все, що ми зробили в житті. Ми не рахуємося самі з собою. Треба буде на цьому місці згоріти,   наша дорога є така, аби тільки захотів. Ми приїхали сьогодні до Москви, заїхали прямо в Медведку до Тетяни Федорівні. Зустрівся з Олександром учнем. Він мені свою арифметику показав.  

 

96. Вона як така змусила бути перед ним небувало. Я навіть ніколи не подумав, і не хочу теж нікому сказати про це ось хороше. Я, каже селянин нам, великий уболівальник у цій справі. Живу у своєму рідному селі. Щоб про це забути, я добре знаю про це. Завтра до нас приходить день. Він і до нас, як і завжди приходить, із собою приводить сонечко. А воно до нас приходить, рано вранці себе нам покаже. Всі свої промені розкидає. Йому як такому світилу ніхто в своєму житті нічого не скаже. Воно сюди на це місце приходить, нам тільки променями світить. А ця наша місцевість потребує не одні промені сонця. Йому треба буде в житті своєму, щоб земля приймала воду.