Я став було думати. 1973.09.ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

 

1973.09.26

 

Частина 1. С.1 — 93

 

Редактор, перекладач — Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02.26, с. 115, 127)

 

1. Я став було думати про це,  а мені назустріч прийшло не те. Увечері пізньою порою  зібралася в купу вся молодь. Це проходила між нами небувала в житті зустріч. Люди вже приготувалися до того, ніхто від цього всього не відвернувся. Поодинці лягали в ліжко, а не відразу люди засипали. Мій найменший брат прихилився до стiни. Чого чекав, не знаю?   А ось ця пара конячок на все наше село дивиться. Ми жили просто, небагато. Земля своя виходила на наділ. А збоку був пан підприємець, у нього землі було своєї сорок тисяч. І були ліси та надра, рудник, вугілля. Ось тут наша біднота, вона сама себе зберігала. Особливо я пішов по-селянськи, потім згорнув, став робітником.

 

2. По батьківській дорозі пішов, став підземним шахтарем. Любив фізично працювати. Намагався одягатися добре. За їжею я якось не ганявся, дуже багато досита їв. А от про вулицю не забував, де б не був я і не знаходився, а біг туди швидко. Для мене це дівчинки і хлопці. Та й вулиці ми не знали,  назад і вперед по них бігали.  Старалися про кожного узнати, хто як і чим він жив. Наше таке було завдання: за собою залишити сліди. Ми були сільські хлопці, нам було потрібно життя. У нас наше перед нами є сонечко. Ми встаємо з ліжка з ним, і лягаємо вже без нього.  Наше діло одне перед усіма. Життя розбите та життя гірке. Один з одного краю йде. Свої пісні заводили і співали.  

 

3. Як робилося, і робиться зараз. Розумники – адміністратори. А люди підлеглі – виконавці, у них таких сил не вистачає. Одна є машина, мотор, колеса, на що ми, всі люди, сподівалися. Зима наша люта, холодна, у снігу, вони ні з ким не дружили. Яблуня – це дерево плодоносне. Вже воно багато років стоїть, та вгору без усякої користі дивиться. Коли на землю приходить весна, вона зі своїми теплими днями прийшла, такі собі якості вона піднесла. Ми, всі родючі дерева, стали зеленими листочками обростати. На нас на таких люди звернули увагу, ми своє світло змінили набагато. Біла квіточка стала з'являтися, а люди наші стали цим радіти. Як їм хотілося цю ягідку дочекатися, і якесь лісове слово сказати. Спасибі самому Богу, і також треба подякувати природі, вона нам ці дні ввела.

 

5. Це родюча яблуня. Має вона дуже багато різних доріг. Одна вона вела вічно людину до праці, це її завжди над нею догляд. Я, говорить сама яблуня, скажу, без мене, такої красуні,  ці родючі яблуні, а їх в природі дуже багато сортів. Ними вчені люди займаються, для цього місце, землю ґрунтову знаходять.

Цьому саду ім'я хазяйське вводять.  Далеко це ім'я відоме перед усіма. А люди є на це діло комерсанти,

гроші в цьому свої мають. Вони в нього так у кишені не бувають, треба буде їх в хід пустити. Чоловік без усякого діла не буває, він цьому яблуку хід знає. У нього на це є сторожа, свої робочі є люди. Він, як господар цього всього, має своїх клієнтів. Для цього є транспорт, коні вантажні та автомобіль. Це яблуко везуть усі.

 

6. Лише б за цим місцем доглядав чоловік. Він знає цю яблуню, знає, яке місце, коли воно починає цвісти, а коли воно відцвітає. Його один початок зародок, бути яблуку всюди. З цього яблука варять варення, воно хорошим в компоті буває. Він ароматом дихає, яка є у нас краса. Яблуня, з усіх вона виявилася. Наші люди не знайшли від неї кращу, за її зовнішню сторону, за її врожайність сей рік. Від неї, за смаком її ягоди, не було кращої, ніж вона. До такого яблука і руку не гріх підняти. А щоб кому-небудь сказати про іншу таку яблуню. Ми проїхали по всій місцевості. Є дерева, є яблуні, але таких не було. Ми ними зможемо всі задовольнити себе. А та людина, яка далека від цього, їй не доводиться його бачити. Житловий будинок є у кожної людини, всі вигоди є в ньому. А от життя, яке треба.  

 

7. Ми в цьому саду доріг не отримали. Нас, таких руських забіяк, сама природа не знаходить. Ось чого це яблуко хоче. Воно потрапляє через руки грошового чоловіка в усьому. Літо все безперервно це    яблуко росло, а на нього як всі люди дивилися. Воно один раз висіло на дереві. А ми як люди цього будинку, ходили назад, вперед, та свій апетит у цьому розвивали. А в самих думка про це йшла. Як же так нам, таким добрим людям, та ще такої ось місцевості. Ми жили в місті далеко від цієї місцевості

Тут такого ґрунту землі не було, щоб на цьому місці сад посадити. Ми у себе маємо свій ринок, своїх таких вічного роду людей. Вони турбуються про тих нужденних людей, які хочуть, щоб у них було. Їм треба буде перше хліб, а до хліба треба приварок, ще треба буде м'ясо.

 

8. Для живої людини в природі потрібно не одне в житті м'ясо. Він їсть їжу кілька разів на день, у нього розробляється апетит за наявним своїм смаком. Яблуко – фрукти садові. З самої квітки вид свій показує.  Людина його бачить і визначає сама. У господаря цього фруктового саду. Всі розуміють родючі дерева. Він як чоловік за ними доглядає, бур'ян, траву різну прибирає. Чистоту любить, хазяйський порядок. Яблуко починає відриватися з гілки. Це вже є хазяйський збиток, якщо яблуко раніше часу пішло. Господар – це той же агроном, він для цієї справи сам себе вчив. А сад – це є природне багатство, він господареві несе великі дари. Господар є цьому всьому чоловік, він про це дуже багато думає. Його голова спокою не має. Він сам може перебувати в будь-якому місті. Його життя може протікати в селі, у хуторі і в місті.

 

9. А діло його заслужена марка, може перебувати у будь-якої людини. Про нього колись написав літературно. Він потрапив за це діло в історію. Але щоб у цій справі він себе врятував. Як і всі інші люди, помер. Ні яблуко, ніякий такий сад. Не знайшов у природі ці засоби,  окрім як тільки треба відмовитися від свого хорошого і теплого. Я хочу сам себе всім показати, як нам дає погане і холодне користь. Діло одне перед нами стоїть,  як буде треба запобігти ворогові, щоб він між нами був скасований. Ми на це стали мати чоловіка, він між нами виріс. Ми весь час на нього дивилися, та самі про це все думали. Як же так, що перед ним вийшло. Він не пішов по нашій дорозі. Йому довелося поділитися з нами. Він не став так жити, як ми. Дорогу обрав для себе важку. Усім хочеться дочекатися теплої весни, а він очікує осінь.

 

10. Весна, вона веде літо. А осінь за собою тягне холодну зиму. Ми все літо безперервно   пропрацювали. А нас зима намагалася тримати в хатах. Літній час нам несе плоди. А зима запитує, що ви літо робили? Ми говоримо свої слова: жили, як хотіли. А от сьогодні 16 вересня. На нашу землю прийшов тихий мороз. Він своїм білим покроєм оточив траву. Я як любитель цього всього діла    намагався своє тіло оточити. Для мене це була природна ванна. Я в цей час холодний людям говорю.    Діточки ви милі мої всі. Мороз. А як же тобі, Корнійович, не холодно? Якби ви, такі люди, що йдуть, знали,  як мені в цю хвилину сильно холодно. Я мовчу, я терплю. Кому що скажеш. Якщо це наша мати природа,  вона є з трьох живих тілах. Це повітря, це вода, це земля. Вони у всій цій справі є любимі мої друзі, що вічно живуть. Гляньте ви на чисте ясне небо, ви там побачите свою істину.

 

11. Вона вчора по такому холодному вітру рвалася, бігла по нашому місцю. Ми з вами такі от люди є.    На ось цьому місці ми живемо. Цього дня, цієї хвилини не хотіли бачити. У нас до цього немає ніякого бажання, яке народилося у нашого Іванова. Він зараз знаходиться сам на півдні. Там ці всі люди живуть не так, як він. До нього приїжджають люди дуже багато. Одні приїхали його такого просити, щоб він своїм здоров'ям допоміг. Я, каже вона мені, вся є хвора жінка. У мене кінця і краю не видно цієї хвороби. А я їх усіх з увагою слухаю однаково. Після всього цього діла починав я їм свою історію, свою для всіх ідею. Вона в мене таке є велике діло. Людина, який би він не був хворий,  хоче докладно мені про це розповісти. Я йому як своєму пацієнтові говорю. Я ж не є над вами будь-якої лікар. Мене люди всі обрали, я є Учитель. За що вони мене прозвали такого, запитайте у жінки однієї з усіх. Вона проживає зараз у Москві.

 

12. Сімферопольська вулиця, пошта МКА, будинок 4 В, кв. 15. Голубєва Антоніна. З матір'ю живе,   вона вам таким про все розповість. Її хвороба мучила, психічно ненормальна. Зараз вона працює в готелі прибиральницею. Вона подвійну роботу робить. Все це допоміг я в цій справі. Вона мені, як дитя, завжди пише. Я її лист з увагою читаю. Вона мені так сама каже. Якби такі всі стали, у нас в'язниці такої не було, і нікого Було б класти в лікарню. Це було перед усіма одне, щоб на нас не було хвороби. Треба нам, усім нашим людям, за все це зроблене шкідливе пробачити. Ми в цьому повинні зробити,     ворог всякої системи забратися геть. Ми тримаємо в цьому людей, адміністративно називаємо. Це наша в цьому помилка. Ми природою покарані. Нас природа за це карає. Ми з вами всіляко хворіємо,

 

13. Не будемо ми природу за гроші купувати,  і не будемо її продавати. Ми зробимося своєму слову господарі. Краще, легше так дати, ніж купити.  Ось це ми з вами зробили. Це законне початкове діло. Ми когось убили, нас з вами посадили. Також ми у когось украли. Ми з вами в цьому піймалися. Якби не дідусева лавка, я б ніколи не був злодієм. Якщо ми всі з вами не погодимося  бути  однаковими людьми,  то ми не змінимо свій потік.  Як ця петрушка була, так вона між нами залишиться. Це адже наша смерть, вона нашу людину клала живою в землю. Ми з вами тільки воювали, розоряли самі себе.  Торгували, продавали, купували. Але щоб ми прийшли до одного, цього наша доля не завоювала.

 

14. Ось чого історія нам дала, вона нам за це дає. Ми є вбивці. Ті ж самі люди, яких не треба б мати. А ми це все не визнаємо. Наша справа таке є в житті. На одному місці ми не стоїмо. Якщо буде треба    мені піднятися, то перед мною лежить теорія, вона людину в цьому учить. Він у ній робиться технічний ділок. У нього є таке знання, що підковує.  Він може письмово викласти те, що люди зрозуміють і зроблять. Без теорії нічого не робиться. Я в цих умовах зробився злодій. Мене примусила приватна власність. 1973 року під 21 вересня, п'ятниця. Вночі йду я до маленького вітру. Місце  мене привело у відділення міліції. Я в новенькому чорному кожусі. Міліція ніби не знає, намагається з місця одного в інше перекинути. Я в цьому командую, неначе  на мені відкривається дві платівки.                                                                                                                                                                 

 

15. І ось дві стольні плахи, а до них дві правди докладено. Так воно і робилося мною. Що довелося, те й волік у будинок. А коли в природі придбаваєш, щось говорять, це господар. Я людей змусив повернутися, цим людям я зробив інше. То вони малювали картину іншу, а тепер перед ними інша є картина.  Армія сільського характеру містила разом із товаришем Суріном. А він мене пригощав їжею. Раз до них Дуня сестра приходила кликати Івана, щоб він прийшов у дім наш. Після чого про моє це все    був журнал. Який він був оздоблений, політура. Словом, це висновок нехороший. Приватна вся власність, вона така, яка змушувала чоловіка лізти на гострий великий бугор, тобто він ліз зі своїм здоров'ям на рожен. Йому це було мало, що він мав. Його змушувала робити хитрість. Він сам вставав рано, а пізно він лягав.   

 

16. Йому мало було в природі часу. Колись воював Ісус Навин, йому хотілося сонце утримати. Він не впорався бити ворога. Власність – це гра в карти. На чуже добро заздрять,  а фактично хочуть привласнити, щоб віддати іншому. Цього вона не мала наміру, щоб у когось було, а у тебе ні. Вона народилася на землі через істоту тварину. Всьому діло – це є місце, воно людиною захоплене. І на ньому що хотів, те робив. Він знав природу так, як треба. У природі було чотири різні пори. Половина з них прибуткова, а половина з них збиткова. Для одного часу готувалися,  а для іншого часу йшли.  Весна з літом були для праці. А от осінь з зимою треба йти. Ось чого мала природа. Вона була для людини така, вона по-різному виглядала.

 

17. Якщо в одного було що-небудь таке,  інший за цим слідом гнався. Це була між собою гонка.  Чоловік не стояв на місці. Він намагався йти і доганяти. А коли він догнав,  і присвоїв до свого імені, щоб була своя приватна власність. Вона любила хороше, красиве, тепле. Під неділю 23 вересня зі мною зустрічаються в дорозі два молодих чоловіки. Один з них бравий молодець.  Я йому запропонував своє здоров'я спробувати в боротьбі. Воно перед нами виявилося, коли ми з ним схопилися. Він від мене особисто здався. Це робилося завжди власністю. Вона любила в житті Бога. А Бог був потрібен тоді,    коли людина потребувала прибутку. Природа дає йому це. Він же за це діло просить. А коли він отримав, він намагався йому дякувати.

 

18. Це така в житті власність вводилася,  на яку людина заздрить. І старається ним зробитися. Це його особиста охота. А вона у нас почата споконвіку. У ній люди всі такі живуть. Вона так втягує, лише б тільки він захотів. Приватновласницький чоловік, він індивідуально огородив сам себе. Чоловік хоче бачити на самому собі особисто. Вона як така хоче у себе мати нескінченну дорогу. Конячка одна в мене є, а хоче чоловік іншу. Цим ділом чоловік зацікавлений, навіть у себе отримати свій особистий будинок. Я, каже, азартний селянства. Хочу більш цікавого навчитися, бо моя ця професія не зупиняється. Їй дай, та ще щоб не було мало. Місце це свого характеру, на ньому робилося індивідуально. Навіть ця яблуня розпускала квіти, вона свої плоди ростила.

 

19. По доріжці людина ногами крокує,  та свої думки прокладає. Це теж є індивідуальна думка, вона призводить до того, що треба. Сьогодні вранці 24 вересня 1973 року Уляна Федорівна не стала говорити. Я як індивідуум своєї справи дуже сильно плакав, шкода її. Це теж є індивідуальність, вона привела мене до цього. Я бачив на своєму місці червоного півня. Він перед усіма курками є герой. Я отримав такий удар через свою дружину. І вмирає, одна є особистість. Теж така історія перед нами. Ми так себе вважаємо, не загального характеру народжені. Нас зустріла так сама природа. Ми в ній так себе примусили. У одного є, і дуже багато,  а в другої людини немає того, чим визначитися, і про що так доводиться говорити. Вона багато зробила в житті  як ніколи, можна не забути.

 

20. Ми так і жили, ми живемо так. Є у нас здоров'я, ми ним радіємо. Немає цього місця ніде, щоб було таке здоров'я. У житті є природа, вона така, щоб знайти в ній засоби. Мати наша йде з життя, на віки віків вона. Ні лікарні, ні інститути, ніяка така особливість. Просив я у неї прощення, вона мені сказала: «Гаразд». Ходжу назад і вперед,  але рішення ніякого немає. Одне те, що тебе оточило. Немає гірше від цього всього. Мені це все не буде потрібно. Найголовніше, треба одного проводити. Наша корова стоїть у тяготах, і в нещасному випадку. І от приходжу до цієї справи. Треба буде так робити, а люди так не хочуть, у них таке життя. Треба буде творити, а ми нічого не творимо.    

 

21. Якщо тільки про це дізнаються, що йому не дають дорогу. А відповідати доведеться перед ним, він у нас запитає як у людей. Якщо будуть до мене їхати люди,  то їм давайте всім дорогу. Ніколи про цю справу не забути. Найкраще є в житті. Треба буде не вмирати з вами. А жити доводиться нам вміло. От у нас яке буде наше діло. Це чиста є невмируща правда. А надворі холод проходить. Зима важкого характеру настає. Лікар медичний такий він славний, про що не зможе забути. Раз розбилася цього місця річ, значить, буде цьому слава. Закінчимо прибирання робити на цьому місці, значить так цьому буде слава. Запрягаємо ми конячку в драги. Знаємо, що нам їхати далеко. Вантаж великий кладемо з місця. Значить, буде нам добре. Люди дивляться здалеку в нас, а переглянути не зможуть.

 

22. Змалку немовля качали ми, колисали, і пісні ми співали. Про цю хмарку, про комашку, як вони жили та поживали. Чарки горілки вони не бачили. А завжди приходили не свої. Хлопчик маленький ходить у школу, свої книжки всі читає. Де гатився став глибокий. На ось цій великій землі хрестом хрестилися люди, самі не знали, від чого. Кінь сірого характеру втік. Він ударяв своїми копитами. Брату старшому сподобалося жити разом усім втрьох. Сад фруктовий розташувався, нам дає яблука свої. Значить, є така правда. Нам буде про це відомо. Наш водій своєї машини привчив сам себе їздити. Він знає добре профіль від самого села до села. Гачком смикалася солома, потрібно худобу нею годувати.

 

23. А хлібороб цього ось року розклав навколо карти. Їх на білому світі є багато. Чотири масті, 36 штук.    Коли двинув свій ризик. Йому треба в цьому щастя. Якір у море кинутий глибоко, кораблю доводиться стояти. Є у транспорту світлофори. Жовтий, синій і червоний. Ну і співак цієї ось пісні. Нам  доводилося її слухати. Як якийсь є позивач своєї наміченої дороги. Все почате в житті діло зробити нам не довелося  Молоток лежав у кутку, збоку поруч з ним камінь. Цяцька, зроблена нашими руками,  продається на ринку за гроші. Смерть для кожної людини важка, обійти, об'їхати ніяк не можна. А от щоб навчитися жити, треба буде погана і холодна сторона. А ми з вами горнемося всі до одного, щоб було нам добре і тепло.    

 

24. Слава тому завойовнику з усіх, хто переможе ворога в природі своїм знайденим в природі умінням.     Це всьому діло буде чоловік. Я ходжу по зеленій траві, та ще роззутими ногами. Я ходжу так, як не всі, босими ногами по снігу. Що мене такого змусило? Моя людини свідомість. Бажаний матері своєї зробив стільця для відпочинку. Лікаря діло одне є перед хворим, його справа – виявити діагноз. А потім змусити сестру, щоб вона за його вказівкою робила. У неї виконавчий наказ. Вона має свої фізичні руки, вона практично шприцом керує. Її справа одна є – акуратність. Її діло теж адміністративне. Вона теж командиром вважається. У неї як сестри свій персонал, нянечки, санітари тощо. У неї пов'язана за рецептом лабораторія. Треба буде взяти кров – беруть.

 

25. Діагноз без цього не обходиться. Усі наявні процедури на них. Хворий, що лежить у лікарні на ліжку, за ним дивиться спеціально нянечка. Їхня справа двох – без сестри нікуди. Аби тільки хворий слово сказав, сестра тут як тут на місці. Перед нею журнал книга, вона свої слова записує тут. А по приходу до відділення лікаря. Він знає всіх хворих, на чеку, за ними по-своєму спостерігає.  А Бог нам так говорить. Якщо це треба для неї життя, вона тебе без усякого збереже. Вона тебе народила для цього. Ти в неї народився для життя, але ти не захотів по її шляху йти, взяв ту дорогу, якою всі йшли. Бог по цій дорозі не пішов. Він дорогу обрав свою природну. Дуже йому в цьому холодно, і збоку дивитися погано. Краса знаходиться в тілі, якщо воно робить не по-людському. А він робить один за Богом.      

 

26. У нього ніхто з всіх не відбере. Як він користувався один, так йому дано. Природа його таким само народила, як і всі у своєму житті народилися. А в процесі доводилося все робити. Він теж виховувався так само, як усі. Крав, вбивав, робив те, що роблять усі. Це для природи неприйнятне. А от це, що Бог сам робить. Залишається без усякого того, що всі мають. А ми у своєму житті через свою працю маємо все. Але не маємо в себе одного здоров'я. А наше здоров'я дає велика природа. Вона у себе має повітря, воду і землю.  Бог говорить нам про все їхнє діло. Це мої милі невмирущі друзі. Я скажу правду свою особисто. Помирати я зможу в будь-який час, і будь-яку хвилину, і годину – так думається нам усім. Нехай хто-небудь це спробує, він одного дня не буде жити. Це тільки мої є сили, вони на мені жили, живуть. І ніколи ніяк природа не вмирає. Це повітря, це вода і земля.       

 

27. Що може бути від цього краще. Не хочеш цьому вірити – не треба. А як був я, так і є я Бог. А раз Бог, то вмирати не буду. Ось що говорить природа. Я – всьому діло, я буду у всьому. Всі померлі люди лежать на своїх місцях, вони чекають такого чоловіка,  хто про це діло буде думати, щоб їх життя повернути назад. Це все одно в людях буде. Бог на це все прийде. Він свої сили всім покаже, змусить він усіх одному вірити. Його справа одна – ображеному допомогти. Вони, це мертві, його чекають. Він від природи це отримає. Її сили його оточать. Він тоді сам все зробить. Заслуженого обдарує життям. А ту нехорошу людину покарає. Нехай вона тоді ображається, на кого хоче. Вина його самого. Він пішов по доріжці своїй. А та дорога не знадобилася, він не захотів по ній іти.    

 

28. А раз він не захотів по ній іти, він у цьому сильно помилився. Це було те, що треба. Мотлох не треба було природі. Вона його як бур'ян насаджувала. А тепер прийшов час, не потрібен. Скажу я прямо про це. Ніколи не проститься йому. Всі люди, вони прожили та творили свої справи. А з ними природа не порахувалася. По одному їх із собою забрала. І всіх цих людей із собою забере. Цьому всьому повітря, вода і земля. Були перші такі люди посланці ніби від Бога. Їх тепер не стало ось тут. Бояри, князі і графи були. Тепер їх немає, є один чоловік, він усім доведе істинно. Кажуть всі люди до одного.  По землі Христос ходив. Він був на стороні бідного, намагався його сильно захистити. А тепер йому вірять сильно, важко його виконувати.

 

29. Працює вчений на своїй роботі, трудяга практично виробляє. Не треба б такого нам робити,  особливо неоднаково жити. А от у природі багатство одне, це на місці життя чоловіка. Шановні ви всі вчені! Ви людину народили для життя, а вийшло не те, що треба. Вам доводилося його виховувати. За вашим умінням, йому бути ділком. Ви захотіли, щоб він був лікарем, агрономом, інженером. Своє місце належне зайняти. Кожного діла примусили, щоб цього діла добитися. Я, говорить сама людина, хочу бути в людях командиром, ватажком. Це діло, що люди хочуть. Вони обрали дорогу хорошу і теплу.    Усі свої сили озброїли. Своє місце своїм оточити. Для цього ввели снасть, техніку, з чим люди жили, живуть, і будуть жити за такого розвитку по-старовинному. А щоб нове придумати.  

 

30. Вони б захотіли бути всі з Богом, тільки його дорога для них важка. Людині було не під силу це робити. Вона у природі не шукала поганого і холодного. А природа ці якості у себе мала. Тільки люди самі цього не хотіли. Вони зі своїм життям приходили до кінця. Їх те, що треба, не виправдало бути. Вони стихійно потрапили сюди, захворіли своєю важкою хворобою. А Бог, народжений чоловіком,  він за це діло сам узявся. Говорить нам, усім ученим, свої слова. Нам треба не примушувати чоловіка, і не робити його в природі таким. Треба його ввічливо благати, просити. А ми з вами не просимо природу велику, а з самого маленького примушуємо. Це наша в цьому є велика помилка. Ми природу природну не знаємо. А хочемо, щоб вона нам давала. У ній сили ми знайшли, змусили землю плоди родити. Ми оточили себе її власністю, стали вважати цю місцевість своєю. Нікому в історії не давали і не дамо.

 

31. Людину змушуємо на землі працювати індивідуально і хитро, щоб нам природа багато давала. Для цього у нас є снасть. Національне завели господарство. Королів стали мати, царів. Їм як таким своїм ділом підкорялися. Аби він своєму народові сказав, вони зі зброєю в руках виступають. Хочуть свою націю захистити. Ось до чого ми з вами прийшли. До великого на людині озброєння. Стали робитися вояками в людях. Як воно робилося раніше, так воно робиться і зараз між нами. Своє місце власницьке тримають у себе. Каже, я цьому ділу ділок. Моя діло – робити це діло. Ми хочемо і кричимо, щоб жити добре. А Бог – це особа людська,  він збагатився природою,  повітрям, водою і землею. Це вони його милі друзі, у будь-яку хвилину вони допоможуть. Треба буде по-природному робити, любити в природі все, що є.

 

32. Я природа є, сам чоловік. Не хочу я йти від хорошого і поганого. Моє діло чоловіка – зустрічатися з усіма живими природними ділами. Йти своїм тілом не доводиться. Прийшло тепло – ти до нього повинен бути. Також холод настав – ти до нього теж. Ось що хоче бачити природа. Не вченого теоретика в житті, а практика, фізично розвиненого. Вона каже теорії. Навіщо ти лізеш до темряви? Ти як така створюєш школи. Для тебе як офіцера треба солдатів. А життя цивільного населення. Тобі треба, щоб був трудяга. Ви маєте виробничий фронт.  Для цього всього є лікар, лікарня. Хто це все створили в процесі? Самі ці ось люди. Вони породили людину в цій справі. Він у цьому сам помилився в природі, не так щось у природі зробив. А природа, вона така жива річ. Вона його такого здалеку бачить,

свої для цього наміри має.

 

33. Чим захоче, тим його покарає, всякими засобами завадить. Вона не задоволена чоловіком. Він хоче від неї отримувати хороше, а в природі є і поганого багато. Людина не хоче цього мати, тому вона і гине. Діло Бога залишається у виграші. Він один це в природі робить. Кричить, говорить нам усім. Не треба людину і природу примушувати. Вони народилися для життя. А ми з вами не захотіли жити.   Пішли по тій дорозі, яка змусила нас умирати. Ми через це діло всі померли. Ми почали робити діло. А щоб доробити, недоробили. Богу доводилося теж робити, але вчені через ненормальність йому не дали.    Він не став так працювати, як працювали або працюють усі. Треба буде так жити, як живе сам Бог.   Йому не треба буде природа, як її мали або мають люди.  

 

35. Це на них розвивається всякого роду хвороба. А ми досі не знаємо природу. Через що вона і до нас прийшла, і що ми повинні зробити, щоб ця хвороба від нас пішла. Ми в цьому бідні люди, нас за щось природа покарала. Ми уникнути ніяк не зможемо, у нас на це засобів немає. А раз ми цього в природі не знайшли, ми досі в цьому не озброєні. Нам не треба технічними в природі бути, а ми повинні практично зробитися в природі загартованими, життєрадісними, ні від чого не страждати. Завжди бути природою захищеними для того, щоб між людьми жити. І їх для здоров'я вчити, щоб вони кинули своє людське життя, а взялися за ідею Іванова. Вона нас усіх веде до життя. Якщо ми всі його визнаємо Богом, йому будемо вірити, і вчитися в його слова, ми свій потік змінимо, помирати ми перестанемо.

 

36. А жити будемо ми вічно через природу, вона наша мати. Її треба просити, вона нам допоможе. А раз вона нам допоможе, ми будемо жити не по-старовинному, а по-новому, буде погано і холодно, а ми повинні жити. З поганого, холодного ми повинні грітися добре. А коли ми доб'ємося цього, нам природа дасть. А коли вона нас задовольнить, ми оточимо себе здоров'ям цим. З нами погодиться природа, вона нам дасть наше все. День товклися, ніч провалялися. А скільки цих думок пропускаємо. Я як такий є чоловік можу зі своїм вчинком бути, і на ногах швидко пробігтися. Можна кроком тихо ступати, і можна на коні вершником скакати. Це було там, де можливо бути. Люди живуть на півдні і на півночі,   у людях є схід і захід.    

 

37. А яка це ось є місцевість. По ось цій місцевості річка протікає. Недалеко від цієї ось рівнини є узлісся. Наше поселення стоїть біля цього. Люди у себе розвинули своє село. Господар від господаря зі своїм близько живуть. У одного сила своя велика. Вона в цьому сильна, жива. Треба буде їхати в степ, щоб там землю орати. Я сам господар у цьому, хлібороб селянин. Маю під руками козирну карту, думаю на ній багато виграти. Беру від банщика карту, він мені сам дає туза бубнового. А у нього теж є своя карта. Ми є два суперника. У банщика свій банк, він його поставив для прибутку. Скажемо, п'ять карбованців. А сусід першого характеру, він у цьому говорить за весь банк. А банщик дає йому карту.   На туза бубнового валета червового, уже є тринадцять очок.

 

38. Гравець думає взяти на це вісімку. А на рахунку довелося банщикові дати дев'ятку. Гравець у цьому програв. Банщик з іншим грає. Бере, на малу суму дає йому. А в банщика через них зростає банк. Це його таке щастя. Зібрав банк, банк оголошує. У гравців інтерес розвивається. Вони не хочуть йому все програвати. А банщик всіх повбивав, каже, так і треба мені. Цього мало, що він банк вів. Береться інший гравець банк вести. Він теж карти роздав. Йому хочеться банк вести. А діло рук вміло пустити.

Це робилося одними людьми. Ця гра, вона вводиться між селянськими людьми. Вони в цьому самі господарюють, завжди один одного обганяють. У одного що-небудь новеньке з'явилося, а збоку сусід не мав. У нього така азартна думка з'явилася. Розбити свою голову, а таке мати.

 

39. У людях всіх таке робиться. Маєш сто рублів в кишені. Намагається він мати від цього більше. Задуманому кінця не видно. Аби тільки гроші були, за них купувати можна все. В одного є їх багато,  а в іншого їх немає ніяк. Я, каже молодий чоловік, сам хочу вчитися на інженера. А інший учень на лікаря. Словом, цьому кінця немає. А краще не треба вчитися ні на які такі особливості. Краще з усього, треба вчитися на Бога. Бог став відходити від хорошого і теплого. А прийшов зі своїм здоров'ям  до холодного і поганого. Ось чого сам собі обрав земний Бог, що прийшов. Йому не треба людське багатство. Він цікавиться природою. Він близько став до природи, оточив себе нею.    Вона – повітря, вона вода, вона земля. Милі мої любимі друзі.

 

40. Покарати, образити за його все зроблене в поганому і холодному. Природа цього більше має, ніж мали ми хороше і тепле. Чоловік залежний від умов у природі, він безсилий боротися в ній. Намагається важко підняти, і багато в цьому ділі зробити. Бог цього ось не робить. Важку вагу не визнає. Вважає сам себе, він правий. А всі люди в цьому вони хворі. Їхнє тіло в усьому цьому болісне. Вони без цього жити не зможуть. Прийшов він такою людиною на нашу землю Богом. Ми його можемо бачити скрізь і всюди. Якщо він захоче шлях створити, йому як такому ніхто не заборонить. Його справа така є в житті. Ми про його ідею не знаємо, можемо на ньому сильно помилитися. Його по виду порахувати, він з нехороших людей. Може він по-людському робити. У нього стара історія прийшла.

 

41. Тільки по його шляху, доріжці ніхто з нас не піде. Ми з вами звикли по-людському жити, а Бог живе по-Божому. Людина не зможе бути, як він. Він не цікавиться людським. У нього є дорога своя Бога. Він ступає один з усіх. Його діло одне в житті – по будь-якій землі ходити роззутим. Будь-яка атмосфера – це його є життя. Ми, всі люди, не підемо так, як він. Нам потрібно в природі одяг. Ми боїмося, ховаємося від холоду. Для нас голод неможливий. Ми за це все так працюємо. У нас думка змушує робити. Ми сьогодні лягаємо в ліжко, а в самих думка працює. Ми сьогодні снідали добре. А до сніданку ми приготували найкраще. У нас працює наша думка, вона нашого брата змушує, щоб ми для цієї справи робили. У нас одна дорога по природі. Ми всі очікуємо весну.     

 

42. А щоб ми чекали до себе зиму, цього ми з вами не робили. Зима ні в кого у нас не питає. У неї йдуть по порядку свої дні. Вони для нас дуже холодні, жорсткі для нашого життя. Ми з вами входимо в будинок на цей час. Наші поля, наше тепло пішло на цей час. Ми його починаємо всі до одного чекати. Холод є в природі не тепло, до якого ми всі своїм тілом біжимо. А від зими, ми від неї ховаємося. Для нас таких є своє рідне село. Ми в ньому народжуємося всі однаково. У процесі своєї справи ми учимося. Кожна людина своєї справи дотримується. А от Бог зі своєю думкою прийшов цього не робити, чого люди хочуть. У них їхнє предкове діло трудитися. З перших своїх кроків вони поспішають. А Бог їм каже свої слова. Вас це змушує ваша необхідність. Ви це навчилися самі робити. Ви цю справу робите щодня так. А якби вам іншу дорогу знайшли, і показали її життям вам.   

 

43. Я думаю, так говорить нам Бог, ми б з вами не стали робити. Ми на це от теорію проходили. Учимося десятки років у школах, інститутах. Йдемо самі від важкого фізичного природного труда.  Намагаємося себе показати вченою людиною. Створюємо такі в житті умови, щоб одні люди їх слухалися, своєю працею підкорялися. А наш бідний є трудяга, його діло одне, щоб робити. Бог цього не робить у природі. Йде по дорозі сам ватажком. Треба буде зустрічатися з природою. Він ні в кого не спитався і не вчився. Все став робити в природі сам. Він не думав, щоб це робити, щоб таким у природі залишатися, думав у житті своєму він умирати. Цього діла не витерпить. А зараз він є Переможець, Учитель всього народу, Бог землі. Він для цього прийшов, щоб нашій ображеній людині   своїм умінням допомогти.

 

44. Чоловік у своєму житті є хворий, а його треба навчити, щоб був здоровий. Ось що нам приніс Іванов у своєму розвиненому вченні. Я, каже, не хочу турбувати людей, вони за моїм вченням усі підуть. Це не смерть є наша людська. Є життя невмируще наше. Ми так, як живе наш Бог, ніколи не намагалися. Це нічого в природі не робити. А сильно від холоду терпіти. Так наш Іванов робив. Він робить для ображеної людини. Своїм терплячим умінням ученим нашим на собі доведе. Він не збирається так умирати, як померли всі наші люди. Їх хвороба в природі оточила, вони були завжди хворі. Їхнім тілам не було розвитку. Природа, вона їх гнала від себе. І за такий свій вчинок вона їх у природі карала. Чоловік хотів здоровим жити, а фактично він його втратив.

 

45. У людини довіри не стало, вона стала в природі мучитися. Та й взагалі люди у своєму житті, вони сильно і багато мучилися. Їм природа нелегко віддавала. Вони вмирали, але діставали в природі. Щоб їм хліб даром давався, цього люди у себе не отримували. Їхнє діло було таке в житті, треба про це багато думати, до цього всього готуватися. А потім у цьому треба чекати. Ми добре знаємо про це, бачимо ми здалеку, а яке воно між цим хороше. Ми знаємо і віримо, що це буде, і сподіваємося на нашу природу.    Вона людям змінює атмосферу. У неї сидять дні різного характеру для наших земних людей. Вони стали ними користуватися. Для себе придумали штучне. З ним разом стали продовжувати життя. Самі себе в цьому породили. У своєму цьому процесі пожили та сваволили добре.   

 

46. Особливо за свою власну землю, за свою придуману економіку війни влаштовували між собою. У природі на людях кров лилася марно. І, врешті-решт, їх бажання прийшов до одного кінця. Люди народилися в природі для того, щоб обов'язково померти. Їхнє діло було в ній жити добре і тепло, що й змусило людину втратити. Особливо для них була природа своїм річним урожаєм. Вона розкрила поля від снігу, змусила рости зелену траву, що, найголовніше, буде потрібно тварині продукт. Чим чоловік у житті користувався. Він вважав тіло живе його власністю. Він свої дні, тижні, місяці, весь тривалий рік. На свої улюблені свята. У них був такий закон. Вони зустрічали зі своїм багатством. Їм їхнє бажання було одне – час людського життя чекати. Це була наша красуня весна.

 

47. Вона людям принесла їхні плоди. Вони від неї придбавали все життя. Ціле літо на землі боролися.  Робили те, що буде треба для життя. Чоловікові одного було мало, він у природі шукав інше. Він у житті не хотів бути бідним, він намагався робитися багатієм. Він мав свої очі і руки, та ноги. А земля йому народжувала все. Його справа була по природі шукати. Йому треба було в житті хліб, він потребував одяг, і йому треба був свій будинок. Він розбивається на всі шматочки. Сам особисто думає, копається. Знайшов камінь у землі, ним один час огородився. Ліс йому став будівельним матеріалом. А вода, повітря та земля, ці всі три тіла нам давали жити. Ми жили в природі кустарним шляхом, а тепер ми стали жити технічно. То ми робили живою силою, а тепер у нас є машина.

 

48. Ми справляємося з природою. Що хотіли, те ми зробили. Нам треба життя, щоб було хороше і тепле. Ми для цього всього трудимося. Труд наш у природі все робить. Тільки створюємо економіку. А от здоров'я, ми його втрачаємо. Ми з вами живемо по-людському. А природа, вона сильніша від нас. Ми з нею сильно воюємо. У нас з вами нічого не виходить. Як ледве щось таке в житті, кажуть про нього, він захворів. Лежить у ліжку, стогне. А коли він хворий, він нікому не потрібен. Його намагаються передати лікарям. Це їхня така є робота. У них в розташуванні лікарні ліжковий над людиною режим. Це для хворого такі умови. Його везуть туди, як у баз. Там таких хворих багато. Всі вони хочуть бути здоровими, а виходить зовсім не те. Думалось у природі так, а вийшло інакше.

 

49. Я, говорить хворий у цій лікарні. Коли потраплю сюди в ці умови, а зі мною тут же зустрінеться лікар. А вийшло зовсім не те. Справа лікаря – з іншим треба займатися. Він лікар знає і бачить, коли йому це добре, а коли йому робиться погано. Він теж є людина. Стоїть на черзі, чекає черги захворіти. Він такий же, як і всі хворі. Може в будь-яку хвилину захворіти. Чоловік живе в природі. Він завжди чогось потребує. А раз у нього не вистачає, немає, він лазить, у природі шукає. Спершу думає, говорить, питає, з ким-небудь домовляється. Сусід з сусідом не в ладу. А коли вони в сварці живуть, вони б один одного з'їли. Не знають, що у сусіда робиться. А коли їхнє діло в ладу, то вони разом все роблять. Так чоловікові в його роботі. Він хоче завжди робити.

 

50. А йому природа чим-небудь завадить. Це його в житті є хвороба, вона до нього приходить сама. А він тоді хворіє сильно. Я, говорить людям Іванов, через природу зробився Богом. Щоб рости і збагачуватися природою, цього я не полюбив, це діло, що можна зробити в людях корисним для їхнього життя. А шкідливим ніяк неможливо. Люди на шкідливе не підуть. Я, говорить сам Бог. Нікого не прошу робити те, що роблю в житті я. І не маю повного права примушувати. Я це ось зробив сам, учитися не доводилося ні в кого. А от сьогодні був такий день. Я теж холод сильно відчув, але мої ноги босі від землі горіли. Не чоботи ноги гріють, а в природі повітря, вода і земля, у чому всі енергійні сили. Можна буде вірити тілу, чоловікові самому особисто.

 

51. А нежива матерія, вона не говорить з людиною, і ніякого почуття не дає. Зовсім неживе істота. Теплоти ніякий не дається, крім одного холодного. А людина, вона жива істота. Так ми в цьому ділі   самі особисто помиляємося. Примусили тіло вживати, одягати стали одяг, дім побудували для себе. Ось яка наша історія. Жити б, жити, але не вмирати. А сама смерть прийшла до нас. Вона ні в кого не запитала. Я, каже своєму народові природа, не хочу, щоб ви такими були. Я хочу, щоб ви пішли слідом по дорозі Бога. Вона для всіх важка. Нею ніхто з людей не цікавиться. А Бог нам все говорить. Там, куди ви йдете, місця вистачить. Ви в праху всі лежите.

 

52. Це не все ваше є в природі. Про це Бог говорить нам. Помирати ми всі вміємо. А от воскрешати доведеться. Ми про це зовсім мовчимо, не хочемо навіть цьому вірити. А чоловік наш нам говорить.  Без чужого я ніколи не залишався. Працював у чоловіка чужого, він мені платив дуже мало. Медицина, як така наука, вона в цій економіці панує. Від уряду засобів багато отримує за свої для народу послуги.    Вони робляться на місцях лікарями. Повно набито лікарень хворих. А скільки терпить їх на ногах. Вже за мучеників домашніх хворих історія вся наша мовчить. Є на це «Швидка допомога», оздоровчі відділи районів, обласна система відділів здоров'я. І саме одне з усіх Міністерство охорони здоров'я. Всі вони чимало грошей отримують. Прекрасно за це вони живуть.

 

53. Гляньте ви на трудягу найважчого труда. Він адже робить те, що буде треба. Він важко трудиться сам. А лікарям доводиться роз'їжджати. Вони добре знають про це. Ворог не спить, а прогресує. У нього одне – напасти на людину. Хвору людину зустріла хвороба, вона опинилася між людьми. Вони йому стали слати його дорогу. Він не зміг від цього всього відмовитися. Раз такий він хворий, якому треба лікарня, його як хворого туди везуть. Він туди потрапляє, як у баз. Його як хворого чоловіка приймають, починають його обробляти. Він уже під режимом лікаря. Нянечка в палаті за ним доглядає, стежить за ним, що надійшов. Його діло одне – чекати  від лікаря допомоги. А справа нянечки – мати зв'язок з сестрою. Сестра від нянечки  отримує відомості.

 

54. Вона пише в журнал вчинок. Хорошому хороше робиться. Лікарю треба точний діагноз. А хворого справа – чекай і чекай. Він від лікаря допомоги очікує. А лікар його чекає, як Бога в цьому, щоб хворий сам піднявся. Це не одна в природі ображеність. Їх у природі не перелічити. Найголовніша болісність – це людська в'язниця. Вона багато років тримає людину, він сидить у неволі. Йому звідти не вийти. Це тільки Бога ідея: всім ображеним людям прощається. Його застали у природі умови. Він не зміг від цього піти. Як не пішов сам новобранець солдат. Його за наказом військовим запросили. Це офіцерська згода. Вони людей учать, щоб воювати. Люди не зупиняються на одному місці. Їм треба одне, їм треба інше. Людина без зброї не людина. А Бог це зброя він сам.     

 

55. Люди, ви думаєте одне, а у вас виходить інше. Ваше життя – це ваше здоров'я, а воно падає у нас. Так природа нам говорить. Я ваша мати роділля одна з усіх, не народжувала в себе вбивцю,  і не творила я злодія. Це все нам зробив процес, він нас навчив це робити. Ми з вами вчилися у нього, і в цьому самі померли. Нам таким людям не хвала, а великий-превеликий мінус. Я, говорить Бог, це Іванов. Моє тіло не збирається вмирати. Воно жило до цього по-людському. А зараз його змусила    жити по Богу. Він один такий народжений природою, йому люди не захотіли вірити. Він каже: не вірте ви мені,  але я жив, я живу, і буду жити не в таких умовах, як ви живете. Я в багатство не втягуюся, чужого природного не хочу. Моє тіло таке, як у вас усіх.        

 

56. Думка мені дорогу показала. Це те, що ми їмо, або те, у що ми одягаємося. Та в прекрасному будинку живемо. Це не наш є порятунок, а наша на нас розвинена смерть. Бог, це Іванова є ідея. Вона в житті своєму не визнає. Каже свої слова нам. Природа, вона все зробить. Якщо ти їй будеш потрібен, вона твоє тіло збереже. Твоє тіло буде в природі не таке, як є у всіх. Ми одяглися в одяг хороший, і наїлися досита. Бог залишається без цього всього. Йому не треба житловий будинок. Він зможе в природі бути в будь-який час без одягу. А ми будемо шукати порятунок. Нас природа так примушує. Вона каже: взявся за це діло, то роби його ти сам. Ти вважаєш, це потрібно. Значить, треба буде робити.

 

57. Земля говорить людині. Чого такий лізеш до мене? Ти добре знаєш, що я сама можу жити. А ти своїми технічними умінням примушуєш мене таку. Нас усіх є три тіла: повітря, вода і земля. Вони друзі в житті Богу. Від них можна дочекатися для людини життя. Раз холод і тепло не впливають, значить, вічне є життя. Кому це лежить дорога?  Одній особі, що не вмирає, хто є другом життя. Це повітря, це вода, це земля. Те, що природа дає людині. Воно не є порятунком. Ми всі хочемо від неї плоди. Це буває один раз таке. Дерево плодоносне народить свої смачні ягоди. Ось що робилося в природі. Зранку рано сонечко сходило. А потім люди повставали, ходять назад і вперед.

 

58. Вони в природі чогось шукають. Їм хочеться зробити свій сніданок. А потім вони чекають обідню пору. Їм хочеться поїсти варене. А коли вони зустріли обід, то у них вже береться вечір. Він сонечко від нас забирає. Ми починаємо в будинках світити вогонь. Вже такий час прийшов, йому треба кланятися. Я, один каже другому, хочу спати. Ракове захворювання на людині, воно є від природи. Вона його на тіло садить, свій грибок, що зародився. Його як такого в житті ніхто з людей не може прогнати,  крім тільки Іванова, Бога, що прийшов на землю. Він з природою подружив через його одну любов. Вона змусила погодитися з повітрям, з водою, з землею. Бути один час разом. Це його любимі друзі. Він один з ними разом живе. Невмируще це діло.

 

59. Вона нам всім говорить, крім його одного, ні. Він між усіма людьми такий. Якщо він хоче зробити це, у нього природні сили. Він один є у світі такий. Він дав своє слово нам, ученим, цю злоякісність видалити шляхом природи. Вона буде йому допомагати. Він як рак буде розсікатися шляхом пробудження на ньому. Це буде вміння Іванова. Він навчив себе це робити. Говорить нам, усім людям. Мені тільки одного поставити на ноги. А потім зайду в одні двері, у лікуючі умови в лікарні. А в інші будуть хворі виходити. Це буде зроблено в природі для того, щоб люди повірили, що я є перед ними Бог. А Бог не прийшов на землю воювати, знімати іншого з дороги. Він прийшов у природу сам один такий допомагати.

 

60. Люди є всі в природі хворі, а їх треба навчити, щоб бути здоровими, як наш руський чоловік Іванов. Він є в житті Переможець природи, він є Бог усієї землі, Господар всієї природи. Він її на собі зберігає  шляхом свого рідного тіла. Не йде від атмосфери, а близько з нею живе, як дитя маленьке з матір'ю. Він – до неї, а вона – до нього. Любов самого сина – і материнська є любов. Ось що вони двоє зробили. Життя таке, якого не було. Вона тепер розвивалася. І досі вона розвивається. Він не хоче свої сили показувати. Жахлива картина буде. Його як Бога визнають. Скажуть, це його є справа. Він буде рятувати людину. Йому доведеться одужати. Це небувала мова, за яку всі візьмуться.

 

61. Якщо люди за це візьмуться, тоді вже не буде хана. У Бога сили проявляться, вони будуть робити для життя. А смерть будуть проганяти. Люди самі зрозуміють це, а природа перестане давати плоди. Ми будемо на собі бачити, погоджуватися з цим ділом. Це діло не така, як було. Чоловіка ніхто не примушує. Він сам намагається зробити. День його прийшов до нього в гості. Він з ним зустрівся. Як він зі своїм ділом прийшов, так і чоловік без нічого прийшов. У нього є така велика віра. Він знає, кому вірити. Чоловік до цього не робив нічого, крім тільки закопував самого себе. Це історія погана, вона є людська. Її робили самі люди, вони хотіли це бачити. У них було одне – їсти і працювати.

 

62. Помирати ніхто не бажає. А от жити ми хочемо. Це така наша доля є. Ми її у себе таку маємо. Муха літає літній час, вона кусає у вересні місяці. Ми від неї хочемо позбутися через один лише спосіб. Гроші мої програються своєму близькому супернику. Я вважаю, гроші ніщо в житті. А азартного зустрічаю здоров'ям. Наш в житті такий є обов'язок, любити в природі гру. Я в цей час не сідаю, весь час на своїх ногах. Образити близького товариша. Краще буде, якщо ти його уважиш. Ображаєш його – ти програєш. Ось у чому є істина наша. Вона оточує людину в холоді, і в чистому терпінні голоду. Гроші –  це є не порятунок. А за них люди людей убивають. Життя проходить капризне, нелегальне зовсім.

 

63. Неділя – моє було свято. 1973 рік 7 жовтня. Я на машині «Жигулі» приїжджав. Заїхав до Заволокін Нюри. Поїхав до Каті в Дзержинку. Звідти поїхав у село. Заїхав до Катанової Ольги, потім до Цвєтаєва Івана Федоровича. Приїхав і до Валентини в Кондрючий, там зустрівся з народом. Я з усіма поцілувався і привітався. Побачив, немає Тамари з профспілки. Я запитав у матері її, вона мені сказала: «Захворіла».

Я тут же поїхав до неї на їхню профспілку. Шофер хлопець свій. Ми жваво туди пробралися. Взяли цю Тамару, її до Леонтіївні привезли. Вона змінила сама себе. Я тут ще зустрівся з людьми. Посадив усіх за свій стіл, тримав мову про свою ідею. Я нею став не хвалитися, а на чолі своєї ідеї.

 

64. Як мені доводилося це завойовувати. Моє тіло це зробило. У таких днях, тижнях і місяцях сорок років цьому пройшло. Як мені доводилося починати. Моє діло таке є, воно підтверджувалося живим фактом. Я брав своїми руками чоловіка, йому як хворому відновлював здоров'я. Що сильніше може бути. Повітря – це простір, атмосфера. Вода – це вируюче тіло. Земля – покрій кори. Незабутнє моє тіло,  мозкова система є. Внутрішність одна з усіх серце. А земля, це ноги по ній ходять, її в цьому ділі шукають. Це є для людського життя фронт. Ми є в природі бажаючі, азартні грати в карти. Яке є наше в цьому прагнення. Знайти в природі такий вихід. Ми без війни не обійдемося. Для цього робимо машину. Яка вона є складна.

 

65. Колеса ми приробили, мотор ми ввели, куди знадобилася вода. Ми запалили в цьому вогонь. А земля місцевість указала. Людина нею стала управляти. Я, говорить нам машина, довго чекала свого часу. Як мене чоловік складав. Він для цього багато років думав, та все практично робив. Йому хотілось, і зараз хочеться, щоб його машина з ним мовою розмовляла. Машина повинна сказати, а що у неї хворіє, і який у неї є нестаток. Ми звикли один у одного питати. Сусід біля сусіда живе. Якщо в дусі, він скаже. Ні – відвернеться і піде. Яке життя між людьми робиться і між природою. Вона має в себе три тіла: повітря, вода і земля. Що й було потрібно людині.

 

66. У її такому великому житті. Зброю, снасть у себе мати, щоб з нею на фронті справлятися. Рибалки зібралися рибалити за кілька верст на машині. Так усі люди збираються і роблять. Ідея моя ніколи не збиралася. А якщо це буде треба для життя, то тут на природу не дивишся, а яка вона є зранку. Або з берега це море чи річка завжди робиться страшно. Я теж є людина в цій справі. 35 років воював у природі. Холод і голод зовсім не любив, а до тепла і хорошого пробирався. Моя ідея була далека, зовсім незрозуміла була. А коли з думкою зустрівся, то я став від цього йти. Я не ходив зимою без шапки. Робив у суспільстві те, що робили всі. Це була переді мною приватна власність, вона в природі війною завойовувалася. Самі себе не шкодували ні в чому, а йшли на жертву свого життя.  

 

67. Якщо це треба в природі, воно буде, і обов'язково. Ми цього не бачили на людині, а зараз ми його бачили. Він не такий, як усі є люди. Він не воює з природою, і не примушує її своїми силами. Його тіло не озброєне зовсім. Я прийшов на нашу землю, став я робити те в житті своєму. Моя дружина, її паралізувало. Їй на допомогу прийшли лікарі. Рецепт на діагноз створили, купили медикаментів в аптеці. Лікар сестру Дашу зобов'язав робити три уколи в тіло. Десять днів приходили. А потім два уколи маленьких. Треба робити по два уколи, двадцять днів триває. А моє практичне міркування.  Повітря, вода і земля, їх треба просити так, як прошу я природу. Вона через повітря і через воду. Ми землею користуємося.

 

68. Це одне з усіх лікування через мозок, через ноги, і серце, легені. Моя думка не зупинялася, а рухалася, з місця одного в інше проштовхувалася. Якщо це треба буде тілу моєму, воно перестане  їсти те, що їло. Ми його в цьому обрали одного. Він у нас є один чоловік. Цей будинок побудований людьми, близькими за вченням Іванова. Він у Кондрючому створений. Найголовніше, ініціатор – це Валентина Леонтіївна Сухаревська. Вона за допомогою Григорія та Марка з Петром, їхня бригада. Входить сюди в цей будинок Олександр Васильович і Ганна. Оля і Люба з дітьми. Сюди примикають усі люди, що живуть на білому світі, хто знає Учителя за його ідею. І вони отримали стан здоров'я, за яке вони дякували. Їхнє це даром не пройшло. Цей будинок належить їм, вони можуть туди приїхати.

 

69. І там можуть гостювати без будь-якої оплати, крім одного харчування. Це місце належить Учителеві. Він був з вами разом, і він буде завжди з вами. Він просить вас усіх як своїх, що знають і не знають. Любителі природи й ідеї Учителя. Він один народжений у житті, щоб не було в'язниці та лікарні. Йому доводиться воювати з ученими. Він говорить про біле, вони кажуть про чорне. Він починає по їхньому по чорному, а вони вдаються до білого. Кажуть: це неможливо. А Іванов у них запитує: а що по-вашому можливо? Людині треба народитися для життя. А вона пожила, потім і померла. Це що може бути в житті? Смерть наша всіх, яку ми зробили. Вона між нами прогресує.

 

70. Цей ось будинок стоїть, він зроблений людьми хворими. Для їх одужання, їх життя вони повинні поріг переступити, і вже зробитися здоровими. Це їх істина природна оточить, і скаже це думка Учителя, цю силу людям покаже. Їх створила для життя всіх природа. Вона для цього народила Учителя. Він для цього діла народився сам, взяв на себе це переживання. Полюбив у природі хворобу. Вона від цієї любові пішла. Зараз вона не прогресує на людині. Чоловік, це Іванов, він Переможець природи, Учитель усіх народів, Бог усієї Землі. Він хранитель життя людського. Він і помічник у всьому. Хочеш вчитися в школі добре – знай Учителя та проси його. Він для цього є між нами, у нашій нужді допомагає. Хоче в житті отримати, щоб було непогано.

 

71. Я, як Учитель, перед народом своїм добром не хвалюся. Це все на мені зробили люди. Вони мене назвали Учителем за їхнє на них здоров'я, їм довелося одужати. У всій цій справі, є це істина в природі.  Вона є всьому ділу. Захоче вона – робить. Це її є сили, вони можуть бути у всіх. Наше є таке діло –  вчення Учителя одне є. Ним користуватися можна однаково скрізь і всюди, лише б хотів. Це є ввічливість одна. Високим же не бути ніде, а нижче від усіх. Це твоя улюблена дорога. Щоб заслужити увагу  від нашої природи, треба буде робити в ній, щоб їй від тебе пахнуло. А коли ти пахнеш, то і їй буде добре.    

 

72. Хіба природа на рожен лізе? Це людина, вона на рожен лізе. А раз він на рожен лізе, то йому буде в цьому погано. Учитель, він ніколи не робить те, чого не слід. Учитель зустрічається з чоловіком, з будь-яким таким чоловіком. Він йому в будь-який час буде треба, йому треба в житті допомогти. Він цим хворий чоловік. Як американський Даллас, мільйонер у житті один. Що йому було треба. Він був незадоволений радянською Росією, весь час гарчав на неї. А коли йому доводилося захворіти, він лежав у ліжку хворий. Йому як хворому ставало не краще, а гірше. Він каже свої слова.  Краще б мені було,   якби я камінь на камінь не клав. Учитель таким не допомагає. Він допомагає тим, хто його любить шляхом своєї душі і свого особисто серця.

 

73. Нога ти моя права така, що ти хочеш від мене? Я, як небувалий чоловік, хотів, хочу так завжди. Я бігав, і хочу я бігати, як завжди, своєю ногою. Я нею довго не ходив, як раніше я ходив. У мене впину не було такого, як я мав. Біг мій для мого серця. Воно в природі вимагало швидкості на ногах на землі,  як Учитель робить у природі. Біг – це найкраще в житті моє невмируще здоров'я. Воно не для мене робиться, воно робиться для всіх. Ми з вами по молодості бігаємо, нас з вами умови примушують. Живеш у природі сам. А про те ти не думаєш, що тобі доведеться померти. Це в голову не входить. Голова про це зовсім не думає.

 

74. А от про це вона не забуває, бере таку ініціативу на себе. Хоче добитися через Ушакова, щоб прийняв Блохін. Інститут гінекології. Всі сили кладуться Івановим, а йому такого права не дають, щоб виступити перед хворими. Я б їм сказав про це правду. Хай би хворі переконалися в моєму ділі, від кого люди отримали видалення. А вчені, зараз вони бутять, такого пробудження не хочуть. Тут медицина нічого не зробить. Грибок на тіло садить природа. А щоб його видалити, засобів немає. Тому хворі не отримують допомоги. Рак не виліковується медициною. Вона їх на ліжку у себе тримає, як таких загнаних у баз. Щоб цій хворобі допомогти, треба від природи добитися таких сил можливих, на себе сил. Ними треба видалити зовсім. Ось цього медицина не добилася, вона зробилася безсила.

 

75. Іванов для цього діла загартувався. Він не застуджується і не хворіє. Йому треба людина хвора на рак, він їй передає сили свої. Ці сили вона отримає від Іванова, тоді хвора не буде хворіти і застуджуватися. А раз це хворий отримає, він не буде хворіти і застуджуватися через вчення Учителя. А коли вченням буде займатися, у хворого в цьому процесі рак сам розійдеться. Є книжка, написана мною, «Загартування і люди». Загартування є людина, а люди це є природа. Там я для цього відіграю роль. Немає того діла, щоб я не зробив. Вчені про це добре знають, що моє вчення є тільки, воно показує свою правду. Буде на арені сцена людей. Я як такий ділок, з усіх ділків є ділок. Лише б одного поставити на ноги, в інші двері вийдуть усі.

 

76. Ось яка моя є ідея. Небувала в житті дорога. Якби цього в житті не було, мене Богом не називали. Ця книжка, вона написала слова, щоб у природі знайшли люди самі цього чоловіка, хто буде треба, щоб позбутися ворога. Це перший мій такий початок є. Я сам там добився в цьому, зустрічався на шляху з хворими, робив їх здоровими людьми. Вчені про це знають добре, що я така людина є. Але не хочуть самі такими зробитися, і не хочуть іншого примусити. Живий є факт, це я буду. Що можна сказати про це. Треба буде погодитися з моїм ділом, як вченим треба спробувати. А вони, такі вчені люди, такої практики бояться. Я їм кажу як ділкам. Не вмієте фізично жити. Будьте ласкаві, відмовтеся від свого такого вміння.

 

77. Як виліковується рак шляхом вчення Іванова. Це ідея не людська, а Бога. Він природою рак лікує. Людина, яка захворіла на рак, вилікувалася засобом Іванова. А на нього, як на Бога, у цьому обрушилася українська медицина. Вона охоронця Кіровоградській області направила, їх сили проти ідеї, як виліковується рак. Бобренецька міліція на це обрушилася зі своєю зброєю. Заарештувала цього Бога, на «бобику» його до Знам'янки у психіатричну приймальню, там де всяку людину вивчають. Іванова психіатрія тримала за це все на ньому діло. Він вважався вченими ненормальним. Його тоді не можна було, і зараз не можна назвати цим. Він був чоловік, він і залишився чоловіком. А до нього до Знам'янки приїхала сторона охорони.

 

78. Приїхав обласний прокурор, і обласного відділу міліції Скрипка. Вони робили щодо моєї ідеї висновок. Сам прокурор сказав: «Його треба посадити, і його треба постригти, він був винен перед народом». До Кіровоградської в'язниці. Спершу в КПЗ, а потім вигоном повезли до в'язниці. Мене як хворого зустріла медицина, вона цікавилася зі мною говорити. Я їм корисне розповідав, як лікарям, що зібралися. Тюрма як охоронців порядок таку людину прийняла. Він за своє вчення, за практичне його посадили сюди. Він визнаний інститутом імені Сербського. Його там визнали вчені, бути в житті ненормальним. А перш ніж його засудити, треба його діагноз прибрати. Тюрма шле Іванова до Одеси. Його женуть туди етапом залізничним вагоном.

 

79. Через Одеську в'язницю, вона його приймає, як усіх. Іде він через руки начальника. Він у нього запитав у справі: «Знаєш, за що сюди потрапив?» Іванов йому сказав: знаю. Тоді його в'язниця везе в інститут в ізолятор № 14. Там він потрапляє в руки Алли Павлівни Корницької. Завідуюча відділення, вона психіатр, з ким вже не вперше зустрічається. Іванов уміє говорити, і вміє у них питати. Йому як такому є, чим хвалитися. Він такий один з усіх. З ним Алла Павлівна на будь-які теми говорила. Іванов тут не губився. Йому вона не дала писати. Він намагався обхід зустріти зі своїм поставленим питанням. Він у неї запитав як у завідуючої: Суворова за що називали, що він між нами є самородок у житті?

 

80. Вона йому відповіла: «За його хоробрість». Я теж є самородок. За загартування, за тренування, за одне з усіх джерело в природі. Ніхто не вилікує рак, а я як такий його вилікую своїм умінням, своїми засобами, знайденими в природі мною. Один місяць там пролежав. Мене зробила Алла Павлівна людиною здорового характеру. А загартування-тренування не ввела. Каже вона мені: «Ти дармоїд, нічого не робив, на суді доводь сам». А кому доведеш, якщо ніхто не вірить. Мене готують на суд. Питається: за що? Та за мою ідею, яка була на мені. Мало того, що я ходив у трусиках. Я не застуджувався і не хворів. Виліковую всі хвороби. За це суду треба було судити. Одягли, взули і представили на суд. Судіть не його тіло, що воно саме зробило.

 

81. Судили одяг його на ньому, він нічого не відповідав. Іванов на суді мовчав, не хотів говорити з судом. А своє слово їм сказав: я є в природі учений. Суд виніс своє рішення: в інститут імені Сербського направити до вчених людей його. Нехай вони визначать. Це була Москва, а в Москві керує Хрущов. Ув'язнені люди всі просили від імені їх, щоб Хрущова не було. Тюрма таких людей не тримає. Вперше етапом погнали через Харківську в'язницю. Іванов запитував у замполіта частини щодо    реалізації в'язниці. Він йому каже:  «А коли це буде час, коли буде скасовуватися тюрма?» Він на це нічого не сказав.

 

82. У Іванова така думка цього в житті добитися. Треба так зробити в житті, щоб не було в'язниць і лікарень. Про це малює картину Іванов, він це взяв на себе. Його етапом женуть через Харків. А потім потрапляють в Бутирку. А вже Бутирка направляє в інститут ім. Сербського. Я був такий, я є такий, і буду зі своїм здоров'ям таким. Це мої були сили, вони залишилися на сьогодні. Вчені зустріли мене так, як треба у хворих умовах. Я зі своєю дороги не збивався. Казав, кажу, і буду говорити. Це моє загартування-тренування, моя є в цьому праця. Я знайшов у природі сам, нею я оточив себе. Тепер хочу,  і є, чим хвалитися. На весь світ про це кричу. Тільки я це зроблю, рак вилікую я сам.    

 

83. А мене в умовах тримають за це ось саме. Це та ж сама історія. Треба було говорити істину. Вона між мною жила, вона буде жити, якщо тільки буде треба. А хто не хоче жити? Всі хочуть здоров'я, і не хочуть хворіти. А моя ідея складається з цього. Я з природою не воюю, а в любові з нею живу. Ніколи ніяк не ображаю. А що я не попрошу у неї, вона мені своїми силами допомагає. Ракове захворювання видаляє геть від людини. Найголовніше в житті – це запобігти будь-якому захворюванню. Ось яке є вчення нам вносить Іванов. Його інститут поклав у Казань до Алмаза Разаєвича Дербаєва. Ми з ним наперед вирішуємо все, він дозволив по снігу ходити.

 

84. Три роки і десять місяців. Питається: за що я відповідав? Писав прокуратурі кіровоградській. Вона відмовилася від провини. Я сильно в природі кричу. Хочу вчених просити, щоб вони моїм спробували, хоч один день пожили. Чоловік у житті є свавільний. Йому довелося знайти це місце. Він його присвоїв до свого ім'я. Уміло від усіх огородився. На цьому місці поставив будинок з усіма вигодами. У природі шукає, волочить у цей будинок без кінця і краю. Все це чуже природне. Мисливець, вбивця, злодій. У нього в котлу кипить, вариться. Він без цієї їжі жити не зможе. У скрині складений одяг, йому доводиться його берегти. Він без нього не зможе зимою жити. Це його в цьому боязнь. Він живе з думкою. Сьогодні думає, завтра робить.  

 

85. Це не життя його, а малина. Сьогодні пожив – завтра помер. Він же є в природі чужий, залежний від умов, злодій всієї природи, убивця життєрадісного. А раз він живе в природі за рахунок її добра, то він в ній і помирає. Жити за рахунок цього не можна. У цьому всьому ділі Народився між нами Бог. Він від цього всього відмовився, взявся за холодне і погане, від чого всі люди йдуть. Вони в цьому вмирають на віки віків. Це є історія небувалого характеру. Зараз у даний час таке лежить перед усіма випробування через професора Ушакова. Він дав рекомендацію через заступника Блохіна. Він є раковим хворим. А Іванова випробування показує живий факт.   

 

86. Я, він говорить ученим. Мої слова треба хворим. Я хочу істинно про це сказати. Не штучне в цьому допомагає, а природна природа. Повітря, вода і земля. Скажу, треба купатися на півночі, у холоді, в морозі, на снігу. Я повинен хворого прийняти через свої обидві руки. Повинен хворого навчити, а що йому доведеться робити?  Це моє вчення є, воно багато дає спасіння. Я син шахтаря бідняка, селянина. У 1898 році народжений 20 лютого. Мене зустріла природа у снігу при великому урагані. Моє ім'я Порфирій піп дав. Дитячої красою люди цікавилися. У селі між усіма зростав. Я фізично все робив.

Під час своїх років пішов у церковно-приходську школу. Я вчився добре, але заважали книги церкви.

 

87. У сім'ї був великий нестаток. Не було, за що купити папір. Учитель був дяк Єгор Єпіфанович Сичов. А за малюнки, за художність у моєму букварі учитель покарав мене, поставив на шлак на коліна. Чотири класи не закінчив, пішов у селянську роботу, звідки відірвався, пішов працювати до пана. Між цим втягнула мене лавка мого дядька Єгора, куди я пробирався з братом. Це мої були витівки, я їх робив сам особисто. Село цим хвалилося. Після панського труда я пробирався на рудник. Там я роботу фізично розвивав. Вся моя молодість у цьому ділі пройшла. З точіння вугілля на решеті став вантажником вагонів. А потім спустився в шахту.

 

88. Плитового вагонів на бразбері, катальним у лаві. Потім саночником другого уступу, вагонником по ходу. Відбійник, кріпильник лави, і ходовщик, ставив рами. А потім перейшов на заводське життя. Мене влаштував дядько Іван Потапович у російсько-англо-французьке товариство. Я там працював на бігунках. Старший апаратник амоналу. І тут я не втримався. Під час німецької війни англієць Пуссель, директор заводу, вигнав, не дозволив працювати. Я не був потрібен їм у цьому. Мене покликав цар на службу. Я не доїхав до місця в Петербург, як царя буржуазія скинула з престолу. Капіталісти інших країн у революцію, створену Леніним, не втримались, пішли з Росії. Була введена економічна політика,

її зробив сам Ленін. Вона своїм учинком прибрала з життя Леніна.   

 

89. Сталін став відновлювати в особі мого здоров'я. Я вже працював на відповідальному місці. Мене адміністрація гнала. Я дійшов до червоної армії, вона за мою шевелюру не захотіла, щоб я працював у неї. Я вже про це діло писав. Сам дуже боявся режиму. Намагався зустрітися з думкою, яка змусила мене між людьми зробитися Богом. Я був з усіх боків ображений. Як більшовик комуніст, треба було брати участь, щоб побудувати соціалізм. Я був зі своєю ідеєю ображений один з усіх. Мене адміністрація гнала, а я робив народу користь. Тому його революція несла на своїх плечах. Я, Іванов, народився між людьми Переможець природи, Учитель народу, Бог землі. Тому, як комуністи, вони ображені люди.

 

90. За них Бог заступився, і він заступається за них. Капіталісти, вони своє програли своїм великим озброєнням. А коли діло виявилося Бога, ніхто не зміг перемогти Сталіна. Він був проти сили Бога через його незнання в цьому. Бог прийшов на землю через руських людей. А німці по-старому вірили, його самі просили, щоб Бог їм допоміг. Вони з ним зустрілися в Дніпропетровську. Їхня гра військова була програна. Вони не знали, кого возили на мотоциклі. Це був Іванов, він Бог землі. Німці протримали його 27 діб. Вільно повезли його в Червоний Сулін поїздом з офіцерами через Ростов. А потім з Ростова він поїхав з військовими частинами. Вже німці відчували слабо, їх під Сталінградом розбили,  вони відступили під Москвою. Німець з боями відступав.

 

91. Війна була капіталістична, вона людьми починалася, і робилася весь час людьми, і буде вона людьми робитися. У ній брав участь солдат Іванов. Він хотів завербуватися до союзників. А до нього підходить руський солдат, у нього як у солдата запитав: «Ти де народився?» Я йому сказав: у Росії. Він мені каже: «Так зумій померти в ній». Я хвилювався потрапити на фронт, але мене школа офіцерська не пустила. Я добровольцем на фронт пішов. Хотів кущам голову віддати, або ж груди в хрестах. Мені тоді в житті щастило. Я в карти всіх гравців обіграв. З позиції прислав гроші рідний своєї матері 100 рублів.    Ця історія усіх селян здивувала. Намагався маршову роту закинути. Цікаві були регулярні війська. Хотілося дуже воювати, але історія була велика.

 

92. Фронт створювався теж людьми, а умови Іванова не пускали. Росіяни Галичину без бою здавали. Пробирався на річку Збруч. Найдавніший кордон, де руським військам доводилося битися. Наші гвардійські частини були в той час на відпочинку в тилу. Якраз доводилося роту маршову залишати, а йти в регулярні війська. Ми, гвардійські частини, готувалися з німцями битися. Я до цього діла був готовий у будь-яку хвилину діяти. Спершу в резервній лінії. Ми дивилися здалеку на всі діла на фронті, як німець панував своєю сильною технікою. У нього були літаки, далекобійні важкі гармати. Ми їх розриви спостерігали. Нам старі солдати говорили, щоб ми себе не показували. Це було вночі по темряві, ми міняли армійські частини.  

 

93. А гвардійці займали позицію. Це було не на довгий час. Нам як гвардійцям довелося своїх солдатів посилати на першу лінію, в секреті дозорним доводилося сидіти. Щоб у природі ворога побачити, я цього права ніде не мав бачити лише тому, що його немає. Він людьми робився, щоб закінчити цю війну. Я особисто Іванов, Учитель народу, Бог землі. Разом з гвардійськими частинами весь корпус другий зняли з фронту в тил на Дон для смирення генерала Каледіна. Які ми були вояки. Наш полк 4-й гвардійський стрілецький. Перед собою в польоті виявили три дикі гуски. Я був на боці їх трьох, не хотів сам стріляти. Весь полк бив з гвинтівок. Щоб убити, їм не довелося. Гуси залишилися живі через мою думку.