Ворота. 1973.01.ч.2

Іванов Порфирій Корнійович

 

1972.12.19 — 1973.01.30

 

Частина 2. С.91 — 184

 

Редактор, перекладач — Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

91 .... Нам наша держава платить за наш труд, за нашу роботу. Ми всі ділки, воїни, хранителі цього добра. Вважаємо його своїм, говоримо. Ми це все робили, робимо, і будемо ми робити.  Ми в ньому по-своєму живемо. У нас, людей, таке є життя, воно робить у природі, щоб з цього діла було людині добре і тепло. А жити в природі, щоб було погано і холодно, так людині всякій непридатне. У людях таке життя, яке люди між собою будують. Між ними один пух розвивається, між ними живе шовк, блиском забарвлюється. А як було людині в цьому ділі холодно, так їй і це не допомогло позбутися від хвороби, від важкої недуги позбутися. Хвороба була, хвороба є, і хвороба буде між людьми, такими залежними від природи.              

 

92 ... Не праця як така в природі нам робить. А роблять всі наші люди на нашій ... між повітрям і водою. Все нам дає і дасть все. Ми робимо те, що буде нам треба. Ми люди ... для нас усіх завтрашній день. Він би до нас таким не прийшов, але ми у своєму житті захотіли цього діла, що ми повинні зробити самі. Наші уми живі вчора заклали. Свій мозок не один, а багато нас є. У нас усіх є одне мислення: раніше від усіх встати, і раніше за всіх це місце захопити. І на це місце глянути, яке воно буде сьогодні. Воно й до нас, до таких людей, як ми опинилися перед цим. Не такі були ми, люди, як ми вчора себе показали. А зараз ми зустрілися з природою. Вона до нас не такою прийшла. Ми б її не хотіли бачити. А природа не стандарт, яке-небудь штучне. Природа – єство.  Повітря, вода і земля. Між цим усім ми, всі люди, знаходимося. Говоримо ... у нас одне не буває.

 

93 .... (Розмито) Воно яскраве зі своїми променями ... Природа, вона сильна все зробити. Ми люди ... тимчасове явище в житті, але мислителі. Вона не зупиняється, біжить по природі. Починається з ранку самого до раннього сніданку. Ми разом по цього біжимо, і намагаємося разом з пошаною сюди до обіду потрапити. Цей час до нас приходить завжди через одну ніч, ми його тягнемо. І наше бажання одне для всіх веде природу таку, як вона не була. А вона така жива природна істота. Воно на одному місці ніколи не стоїть, а рухається по такій землі. Якби не ми, такі є люди, яким не треба буде одне сонечко. Воно щодня приходить і щодня воно йде. Ми, самі люди цього хочуть, і в цьому роблять, у них виходить. Раз вони для цього зробили свій крок у цьому. Вони від першого пішли, а наблизилися до другого. Так воно між нами робилося. Цей день, якого ми дочекалися, він між нами ... такий приходить.     

 

94. (... розмитий) А тільки є всьому діло наші люди. Якби вони взялися за це діло, яке ми, люди, взялися робити, і не зробили своє це діло. Цьому ділу кінця немає. Ми його зустрічаємо. Це наша природа, наш чоловік, без якого немає в природі життя. Він думає, він вирішує, він ... дочекався. Він бачить, як це починалося, і як воно йшло. Це все робилося на очах людей. Якби не люди, якби не людина, кому б ця штука була треба. А то людина зробила у себе цю невмирущу в природі штуку. Вона людину оточила цим ... веде в природі сонечко природної сторони. Воно десь живе там далеко-далеко. Ми про це місце не знаємо. Це наша в природі таємниця. Якби не люди наші, то на землі не було нічого.   

 

95. Чого ми на землі жили. Це наше з вами вважається багатство, наш одяг, наша їжа, наш житловий дім. Ми з вами, всі люди, пішли від найкращого в житті. Немає біліше, холодніше, енергійніше від снігу. Немає нічого такого, як є сніг. Ми, всі люди, його боїмося, і не вважаємо його життям. Йдемо від нього в своє зроблене штучне. Що ми, люди, зробили, те ми і робимо зі своїм умінням ... Ми змайстрували для себе смачну, солодку, жирну їжу. І поставили на землі свій житловий дім з усіма вигодами. Це для нас є все, ми маємо в природі це, як таким оточили себе... Ми весь рік безперервно на своєму цьому місці на землі учимося, доглядаємо за нею, грядку робимо. Зернятка в землю садимо, думаємо про неї до самої весни.             

 

96. Тому ми зустрічаємося, говоримо. Зараз нам добре зробило сонечко, своїми теплими променями розігнало все непридатне нашому життю, а ввело тишу, тепло. А на ньому ми сміливо риємося із землею, хочемо ми від неї дочекатися хороший для себе врожай. Ми до нього всю зиму готувалися та говорили, один з одним радилися, як і що ми повинні за літо зробити. А сніг для нас даремний, він лягає на землю тихо, всю зиму безперервно прибавляє, робить морози. Холод – це ніщо є таке для людини в житті. Мороз любить сонних людей, вони в ньому засинають, їх зима умертвляє. А от літо коли настає, люди робляться розв'язані. Вони відчувають не так, як вони відчувають зимою. Вони не вірять повітрю, що воно тепле є ...

 

97. А чоловік на себе тягне ганчірку, який-небудь самозахист. Він боїться залишатися без цього шматка. Йому здається: якщо він тільки не одягнеться і не наїстися шматка хліба, то він зараз же скінчиться, помре. Це його вічно введене в предках життя. Він народжений живим тілом. Живе тіло, яке не знає в цьому. А процес, наука людська змусила себе огородитися. Ми носимо не для краси цей належний нам одяг. Ми його одягаємо від холоду, нас страшить без нього залишатися. Холод є в природі холод, а тепло є тепло, прибуткова сторона. Ми в цей час землю примусили, щоб вона нам щороку давала плоди врожай. Ми весь час теплий з нею займаємося. У нас для цього діла є снасть, чим землю орати. І коли і як ми її зораємо, виходжуємо урожай, ми мислимо. А природа, вона нам допомагає давати з висоти воду.

 

98. А сонечко є сонечко, зі своїм тілом дає природі силу тягнути вгору до того моменту, поки стане зріти. А коли урожай стане спіти, то люди до цього часу, як тут вони були зі своєю зброєю. Вони її зробили для цього діла бритву, щоб стебло зрізати, і в умовах там у машині молотити, і робити начисто в бункер. А з бункера в автомашину, та на тік, де збирається велика маса зерна. І його конвеєром – на машину. А машина водієм – на елеватор. А з елеватора у вагон пульман, а вагоном доставляється в комбінат. І млин на борошно переробляє. А борошно за нарядами та по точкам хлібопечення, у комбінат. З його як такого роблять тісто, а з тіста ліплять всякі кондитерські вироби. Ми на одному хлібу не залишаємося, до хліба бублики ліпимо. Слідом за бубликами йдуть різні булочки і печиво.          

 

99. На це є прилавок, а за ним стоїть людина в білому халаті. Він на це вчився бути продавцем, обслуговувати ввічливо споживача. Між ними договір, культурне обслуговування. До самого столу йде, і потрібен цей хліб. А хліб, він потрібен людині й зимою, і літом. У господаря є велика потреба, це наш органічний шлунок. А шлунок – це наша є така потреба в природі. Сьогодні дай, так не мало, а багато. Дай завтра теж стільки, скільки все життя своє вживає. Він кусає зубами, він жує зі слиною, ковтає з повітрям. І там всередині це все кисне, робиться в непридатність. А тіло не тримає в себе те, що смердить, а жене геть подалі до землі. Земля продукт зародила, задовольнила людину. Він один раз наївся, дивиться, як би вдруге наїстися, і в третій, а буває, і чотири рази їдять люди. А в людях це робота.

 

100. Щодня кожен раз, кому кінця, краю немає. Як якомусь нашому близькому чоловікові, що живе, хто оточив себе природним багатством, і назвав все це своїм ім'ям. Це його одна є неправда між людиною і природою. Природа чоловіка народила, зробила його в цьому господарем. А він у ній не хотів господарювати, узяв та звернув з тієї дороги, по якій слід було йти. Чоловік став сваволити з природою, з нею став воювати. Ось тому вона для нього розділила свій час. Стала для людини тьма і світло, також літо і зима. Все це робилося людиною, і зробилося, і буде робитися людиною. Якщо йому відчиняються на це для весни, щоб від природи брати хліб. Ми це зробили, дочекалися осені, пошили для себе одяг, також себе нагодували і одяглися. Здавалося б, це є від цього всього порятунок. Нас природа ніколи не зможе напоїти. А раз ми це маємо, ми хворіємо.     

 

101. Раз чоловік у природі народився, він те, що має перед собою, сам створив. Він зробив діло, і в цьому виявився цього діла ділок. Коли радянська влада прийшла на своє місце, їй доводилося будувати державу. Інженера ні одного не було такого вболівальника, хто б узявся за це діло робити. Не було професора, академіка. Не було такого режисера, композитора. Не було, чим учитися, щоб знати добре. Все зробили в природі люди. Їх розум себе примусив відкрити в природі це багатство, і мати у себе сировину. Це все робилося в житті для того, щоб люди жили не так, як їм в нестатку доводилося за царя-батюшки жити. Ми на це все кров свою пролили на барикадах, стали по-новому жити і вчитися. У нас стали заводи як заводи, шахти, і наш великий транспорт. Ми зробили машину. Не кланялися близькому сусідові, щоб він нам дав колесо. Ми самі його зробили. І навчилися по-партійному командувати. Ми в цьому живемо, самі робимо, самі озброїлися проти ворога.

 

102. Ми по-більшовицькому, по-народному робимо. І в цьому ділі як був між нами, усіма людьми, в природі ворог, так він через нашу економіку і нашу політику залишився. Лікарня і в'язниця, вона була, вона є, і вона буде, якщо ми по-людському будемо жити. Як вони в природі себе показували. Проти зовнішнього ворога і внутрішнього вчені силою оточили себе. Найголовніше, це є люди. Вони навчилися бути лікарем. Їх природа змусила від офіцера військовослужбовцю не відмовитися. Бо природа, вона народжує хороше і погане, у неї є дві сторони. Одна робиться людьми. А інша знаходиться для людини таємницею, з чим всі люди не згодні. Вони кажуть: ми для цього діла, щоб жити добре і тепло. Ми своїх сил в цьому не шкодуємо. Йдемо з вами в природі на рожен. Кажемо: нам треба. Ми учимося для цього, технікою озброюємося проти природи з силою своєю. Ми на місці не стоїмо, а піднімаємося для того, щоб завойовувати вершини.

 

103. Ми як з природою воювали за своє місце. Ми на ньому сіємо зернятко, а збираємо їх багато. Нам одне мати – це не наше таке діло. Нам дай таку матку, таке поросятко і ягнятко, щоб жир був, і була шерсть. Нам треба бавовна, ми її сіємо для того, щоб одягатися. Офіцеру офіцерське, а солдату солдатське. Лікарю, як адміністратору, вченому чоловікові, своє місце займати, і розпоряджатися своїм колективом. У нього є свій підібраний ним персонал. Вони до нього приходили, кланялися головкою, щоб він їх узяв на цю роботу. Як же так вона чи він буде господарника в цьому господарстві корити. У неї запитує хворий, що прийшов. Він хоче знати про цю лікарню, в яку йому довелося вперше потрапити. Він бачить нянечку або близького санітара. Він до них звернувся, у них питає про тутешніх лікарів.

 

104. Він до них потрапив через свою хворобу. Він хоче від неї відчепитися через цих лікарів. Ці люди, яким доводилося служити у них, вони кажуть цьому хворому: «У нас всі лікарі хороші, ввічливі, умілі фахівці». Вже на їхніх очах багато залишають це місце, а самі біжать від такого хорошого. Не заріжуть, то заколють. Людина в лікарні лежить, як залежна від лікаря. Потрапив, то каркай. Ми ж люди, які не прийшли на своє місце, щоб нічого не робити. Ми ж були тоді більшовики, показники всім людям. Ми взялися за це будівництво, таке величезне слово. Це був соціалізм, він розвивався фізичним та розумовим технічним трудом. Ми робили, ми отримували. Нас за добре діло хвалили, а за погане корили. Нами природа як розпоряджалася, так вона і розпоряджається. Ми в ній потрапляли за зроблене діло, нас за нього ловили, розбиралися.

 

105. І приходили з юстицією разом покарати в'язницею. Я туди потрапляв, як злочинець. Мене там не одного такого діяча в камері тримали, були гірше за мене зі своєю справою. Я зробив цивільний злочин. А були такі люди політично неблагонадійні. А між ними сиділи вбивці людини. Щоб цього діла між нами не вийшло, треба було між нами не робити. Ми оточені економікою, вона між нами живе і зростає. Також робиться політика, ми її створюємо. Кому вона буде потрібна режимна. Тобі повчили для того, щоб ти в цьому оточив себе, не зловживав законом, не накидався своїм привласненням, і не ображався на закон, зроблений нами. Ми його завоювали, у ньому ми трудимося, створюємо економіку як таку. Хочемо, щоб вона між нами була. 

 

106. Вона між нами така залишиться. Ми її повинні берегти, як око своє. Держава через ворота проходить ніби по новому шляху, а всі провулки в ньому старі. Нестриманий народ, йому це життя колективне не до душі. Люди в новому характері не погоджуються з цим ділом, що робиться в нашому житті. Особливо наші вчені змушували самі себе щось робити в природі. Люди людей змушують, щоб вони у своїй праці своє здоров'я легко втратили. Цьому винне саме життя, воно людей у цьому оточило. Люди самі лізуть на рожен. Не живуть вони, ці добрі люди, яким треба буде жити. А вони в цьому не живуть, а легко відмирають через умови. Ні природа не допомагає, ні вчені люди не допомагають у цьому.   

 

107. Чорна металургія робиться в природі людьми. Вони ці якості розкрили, і їх роблять фізично. Ця продукція треба нам скрізь і всюди. Ми її робимо з сировини. Нам дає це все природа мати рідна. Вона людину змусила теоретично вчитися, в ній бути вченою людиною. Для того чоловік учиться, накопичує своє знання. Він вищий навчальний заклад закінчив, він учений у природі чоловік. Він багато знає в історії життя людини. Але не гарантований у природі від будь-якого захворювання. Він може, як усі люди йдуть у свої відчинені ворота. Їм дуже хочеться на білому світі жити довго.

 

108. Вони, як і всі такі залежні в природі люди, в будь-яку хвилину можуть захворіти. І тут же може згоріти. З цим природа не рахується. Для неї аби чоловік такого характеру, як він є. Він є в мішку в самозахисті. Його ззовні оточує ганчірка, а зсередини шматок черствого хліба. Сам знаходиться за стіною в будинку. Здавалося б, цьому захищеному розумному чоловікові в природі жити і жити. А йому, як і всім людям, природа через їхню війну до неї, вона їм дихати вільно не дає. Як ледве щось таке, вже людина прохолола, у неї нежить, температура. Значить, є якась хвороба. Людина захворіла, вона хворіє, лежить у ліжку, стогне. Вже їй не до життя.    

 

109. А коли він був здоровий, він не сидів на одному місці. Ліз вгору, намагався захопити своє таке місце, де йому доводилося легко сидіти і командувати апаратом. Це так робилося чоловіком, і зараз ним робиться, і буде ним так робитися до одного випадку. Він у своєму житті не гарантований. Його оточують сили в природі теплі і холодні. І до одних він за поля душею, до них намагається потрапити. Чекає такий час, хоче його бачити. А в природі є інше холодне, воно нікому з людей не треба. Ми, кажуть люди, для цього учимося, щоб знати, як буде легко відбирати в природі те, що людині в житті його треба. Він любить своє діло робити, а в ділі народжується живий факт, за що він гроші отримує. І за них він між людьми живе добре і тепло.

 

110. Це роблять не одні вчені, а все і невчені. Знають про солодке, про жирне. Також люди знають фасон, і щоб одяг був теплий. Він усіма прийнятий, як форма для людини. Він його зробив, ним огородився, хвалиться, що він її носить до часу. Він на ньому не зберігається, а гниє. Це вже для чоловіка будь-якого недобре, йому треба шукати інший. Це його мислення. Вчені люди не відступають від свого продуманого у змаганні життя. Погоня велика розвинена і хороша між людьми. Один перед іншим гнеться, все роблять люди за гроші, за своє багатство. Їм треба за це нагороди. Він устигає. Його здоров'я гарчить, лізе вперед, щоб більше від усіх отримати. Це була така заздрість при індивідуальному житті при власності.

 

111. Коли люди вірили Богу, у нього на це діло благословлялися. А зараз самі люди без всякого Бога робили, роблять, і будуть так вони робити. Це їхнє хороше і тепле. Як би вони не жили і не веселилися, вони танцювали і співали, розкрашено одягалися, їли жирне, солодке і багато. А як вони захворювали і застуджувалися, так вони в ці умови потрапили. Їхні тіла в цьому ділі зносилися, стали непридатні із-за своєї сторони. А як же сторона погана і холодна? Вона на свій бік привернула одного чоловіка. На його долю випала чара. Це Іванов, він не захотів жити добре і тепло. З нами поділився, взяв сторону погану і холодну. Це сторона природна.

 

112. Вона чоловіка навчила, що буде треба людині робити, щоб не хворіти і не застуджуватись, щоб жити довго. Цього успіху Іванов від природи добився, став відмовлятися від чужого природного, а своїм тілом став хвалитися. Йому не треба одяг, не треба їжа і не треба житловий дім. Так говорить Іванов. Якщо, я як чоловік, живий енергійний, буду треба таким, як я є зараз, то мене природа за це все нагородить. Я з нею не воюю, і не хочу її примушувати, щоб вона мені давала і давала без кінця і краю. Цьому всьому колись прийде кінець, природа втомиться, не стане нам давати своє діло. Нам нічого буде в ній робити. Вона зноситься через наше бажання і нашу потребу.

 

113. Перша людина – це технічний чоловік. А другий чоловік – природний, загартований, практичний чоловік. Він від природи за його любов до неї заслужить. Йому природа буде однакова, що літо, що зима. Він буде господар над нею, але не вона. Як ми її чекаємо. А собі готуємо для цього часу їжу та одяг. А в будинок заходимо, і там все життя просиджуємо. Не вийшов би з хати, але потреба така змушує виходити до вітру. Що ми робимо природі? Їй в очі робимо гидоту. За що вона нам буде давати здоров'я, якщо ми на неї харкаємо. Біліше снігу немає, а ми на нього кладемо своє негідне смердюче. Це не до душі нашій атмосфері. Люди звикли так робити, за це собі отримують від природи болісну хворобу. А за що природа буде карати Іванова, якщо він не потребує нічого в природі?

 

114. Люди були колись панські кріпаки, працювали на пана. Прийшов час такий, знайшовся цар, помилував, дав їм землю, звільнив від гніту. А тепер царя не стало. Стали люди самі все в природі робити. Стали вчитися, мізкувати стали робити цяцьку, тобто машину. А машина стала машину робити. Ось чого чоловік від природи добився. А тепер чоловік доб'ється від природи, йому не треба ніякого діла. Йому не треба буде ніяка їжа, ніякий одяг і ніякий будинок. Він буде Бог землі. По ній буде ходити безсмертним, свої чудеса творити. Він буде дружити з природою, любов з нею проявить. Буде вчити людей Божій справі. Те, що було, його не буде. Ми станемо на свої ноги, і на них будемо простоювати завжди. У нас буде своє природне тепло.  

 

115. Ми з вами штучне кинемо, візьмемося за єство. Не спасло людське діло, а недоробили, це діло померло. Взялися тепер за справу Бога. Сорок років вже, як чоловік взявся за сторону Бога. Якщо тільки буде треба природі ця штука, яку люди у себе не випробували. Природа цю сторону мала, вона має. І буде вона мати у себе цього чоловіка, хто не пожалів себе таким залишити. Його діло одне для всіх нас – нікому не перешкодити, а своє діло поставити. От ідея, так ідея така. Немає зацікавленості в цій справі ні в учених, ні у невчених. Усі вважають, цього не можна зробити. А це є можливість так працювати, як працюють люди, що змагаються, хто не шкодує сам себе, так себе гонить нестримно.

 

116. А якщо ці сили, ці здібності є, куди ти їх подінеш. Колись був письменник Чернишевський утопіст соціаліст. Він був на боці того, чого сам не знав. Йому давалося писати про тих, яких він знав. Йому це доводилося нелегко. Письменник Толстой був свого часу, він боявся скинути з себе графство. Жити доводилося без цього важко. А Горький, письменник руського чоловіка і багатьох інших. А от письменник один з усіх про тундру, Якутію, оленів, сніг, холод, людини, її там пристосованість. Вони в мішках оточуються, їх природа тримає за рахунок тваринного м'яса. Вони там водять оленя і лося, на них роз'їжджають, собаки їх возять. Вони природні люди, у них шкура, їм хліб не доходить так, як його люди в природі вирощують. У них є вільна земля, яку вони поділили. Кожен колгосп зі своїм народом окопався, зробився хліборобом. У нього для цього є зброя, техніка, чим орати землю.       

 

117. Цих умов у тундрі немає. Їхнє діло – по снігу на оленях кататися, та пасти їх. Це їхнє таке заняття. Вони люди, які кочують у цьому, вони живуть по-своєму. Теж їх зустрічає ніч довга і день короткий. У якутів є свого роду. Вони кочують через життя. А ми, хлібороби, оточили себе на землі, теж без тварини ми не зможемо залишатися. Нам треба корова, нам треба свиня або вівця. А дворова курочка або півник, гуси або качки, з індичкою. Їм треба теж, як людям, так і їм, корм. Господар на це все сам любитель в цій справі. Він одне економить, інше проривається, невдача оточує. І так людина на землі будує своє благо за рахунок землі. Вона нам, всім любителям, ворота відчиняє, нас жене в бій зі зброєю в руках. Якщо не підеш у бій, то тебе не посадять за стіл, і не дадуть тобі ложку, і не покладуть під твоє місце хліба. Люди людей годують за діло. А той, хто не буде робити, йому столу в своєму житті не поставлять, і не покладуть на нього всякого роду їжу.

 

118. Ми для цього діла є пастухи. Пасемо оленя і ростимо хліб, годуємо самі себе. Ми не впевнені в це, що будемо тривало жити. Ми можемо захворіти і застудитися. Не допоможе ні тундра, ні Якутія, ні будь-яка інша місцевість. А всі бояться природи. А в ній дві сторони, одна тепла, а інша холодна. Та й інша займає своє місце і проходить між людьми. А у людей на це діло є пристосованість. Вони тягнуть на себе шубу і валянки. Людина в цьому різниці ніякої не має. Якщо йому природа не прислала свій хороший для життя день, він вже відчуває недобре в своєму тілі. У нього якийсь є нестаток, якась неміч оточила. Він вже не так дивиться, не так мислить про все.

 

119. У нього думка шукає своє в цьому спасіння. Це хвороба, вона на нього напала йому в житті перешкодити. Як він за це бився, не сидів на одному місці, біг від нього подалі. Ми між собою для цього діла змагаємося, щоб ми, такі люди, одні іншим давали. Одні з іншими нарівні жили так, як змушувала природа. Вона людей у себе має не однаково, одні інших витісняють. Як Дарвін, він так у людей свою різницю. У одного сили одні, а в інших сили інші. У самого передового працівника диктор питає про бригаду, що відстає. Видатний чоловік не відмовився, він дикторові каже: є така відстаюча бригада. Він дає слово їй допомогти. А щоб своє слово цьому чоловікові віддати, а себе примусити бути в природі відстаючим, це не вигідно. Перший, він для цього є перший, а задній є задній.

 

120. Він між нами був, він є, і буде він між нами. Бригада є людська, вона не однаково живе здорово. У неї є, народжуються, що недостатні у фізичній праці, є хворі. Ми їх від себе прибираємо за призначенням. Ми любимо труд енергійний і встигаємо. Для нас не треба таких людей, які відставали, ми їх гонимо. А коли самі на цю дорогу потрапляємо, з боку на це все важко дивитися. Твій труд, якого ти робив сам, він тебе примусив здатися. Тобі так само, як і всім людям, що відстають, доводиться здаватися. Сили людини, вони не завжди ростуть і показують себе таким у праці заслуженим. На це буває один час, чоловік показує себе в праці. А його сили знижують свідомо, щоб він не жив такий. Йому природа допомагала з боку показання від вищих.

 

121. На якій би роботі не знаходився, він робив економічно. Ми, як адміністрація, так хотіли прибрати з дороги, щоб його не існувало. Якби він тримався так, як зараз у цьому вважають його першим. Він знайшов у природі засоби, ними огородився. Він, як такий загартований чоловік, ніколи таким не був. Цього мало, що йому довелося загартуватися в тренуванні. Цей чоловік полюбив природу. Вона за його любов до неї не відмовилася його любити як такого, і йому допомагати. Він вибрав у природі шкідливого і великого в його житті. Він нападав на ображеного чоловіка, у нього відбирав його сили, і ввів себе в його тіло. Став його мучити так, як треба в житті. Він почув про такого чоловіка, хто сам не хворіє і не застуджується. Йому це від людей їхні заслуги, вони його такого нам, усім людям, показали.                                       

 

122. Напишу. Зустріч з молоддю Папаніна Івана Дмитровича, хто схвалив на крижині свою посадку. Йому, як ученому чоловікові, довелося в цьому просторі перебувати через льотчиків Громова та Чкалова. Їм хотілося показати свій героїзм, перелетіти через Північний полюс. А друге, треба було знати, як течія, і як крижини своє показували. А як їм, капіталістам, не доводилося слави добитися, так це геройство показати. Арктика як лежала в льодах, так вона лежить і досі. А Папанін своїм перебуванням на крижині наробив крові. Півсотні ведмедів убив, це почин його в природі нехороший. Він за це був обраний депутатом. Його залишилася про це радість. А про Ліванєвського загибель і слова ніхто не запитав. Він першим зірочку отримав, йому повісив Калінін Михайло Іванович, як полярнику. Він, як учений комуніст, багато для уряду зробив.

 

123. Це молодь хотіла прослужити. Всі були за те, щоб між цим відбулася зустріч. Молоді цікаво було ставити йому запитання. Він був чоловік видатний у житті. А молоді було треба, вони росли в цьому, їх учила партія, їх ставила на свої ноги. Вони такими робилися, як не робився в процесі сам Папанін. Його марка один час прозвучала між людьми не погано, а добре. Йому за це доводилося пожити та сваволити. Цій молоді теж хотілося бути таким. Вони щодо цього змусили себе Папаніна задавати питання. Їм цікаво знати, як це тіло в процесі його життя стало таким. Він їм, як молоді, своє розповідав з самого його молодого життя, як він такий скромний, такий чесний між людьми. Він робив хороше, щоб його життям залишилися задоволені всі люди.

 

124. Те, що зробив Папанін, це не чудеса в мішку. Будь-хто може за таким навішуванням, яка будувалася в людях. У нових людей, хто своїм хвалився, і то їм про минуле він зі сміхом розповідав, як ніби треба зробитися цьому молодому поколінню, як зробився в цей час сам Папанін. Він був між багатьма людьми їхніми умами збережений. Папанін як у цирку своєї ролі. Він прожив, та проробив у своїй історії, яка змусила молодь, щоб їй довелося практично самого Папаніна прослухати. Він казав, який він був у дитинстві. Він теж вчився краще від усіх, але не було батька у Папаніна його в школі протримати. Він був у цьому ображений. Молоді люди на нього дивилися, бачили на ньому. Його, як такого діяча, у своєму житті природа втягнула до діла те, що він практично пройшов. Йому двічі не дадуть так даремно зірочки. Це його тримало між нашими людьми героєм.  

 

125. Якби в цьому ділі не було Папаніна, то був би тоді інший такий же самий, як є і Папанін. Роль його життя привела до цього діла, як ми, вся наша молодь бачила. Вона тільки не змогла таке питання поставити йому: а що він, найголовніше, в житті своєму це все потім отримав? Йому 78 років, він прожив добре, і важко пробирався в природі. А інші люди, особливо молодь, ним зацікавилися, його викликали з ним зустрітися. Це чоловік видний, він багато в житті для цієї розмови зробив. Він у природі, як всі люди робили, маленькі й великі. Їх умова змушували так робити. Ми цього не зробимо у себе, каже молодь. А Папанін це зробив, його змусило зробити його життя. Він і зробив, показав, а зараз він учить. Його зустріли молоді люди, які дізналися про його таке життя. У нього не запитали: а що він із цього всього отримав? Вони свідки, який був тоді Папанін. Ми його хоробрості заздрили. Він заслуговував бути такою людиною. А зараз перед молоддю себе показав Папанін.

 

126. Це його нехороше, він хвора людина і стара, нікуди не придатна, не чує. До чого це його привело. Він нас учить своєму. Він любить батьківщину, за неї воював, намагався нам, молоді, своє залишити. Він пожив свої належні роки. Він мало фізично робив у праці. Він в адміністративній особистості, він своїм вчинком так учив, йому доводилося завжди бути начальником. А потім його справа привела, треба в цьому відмовитися, сили його пали. Він нам цю пісню співає, нас змушує, щоб ми так його дорогою йшли, і в такій справі, як він, проходили. Його історія пройшла між нашими батьками зі славою. Цікаво нам природа в мішку на крижині показувала Папаніна. Це було в житті його один раз. У нього ніхто з молоді не запитав: як він задоволений залишився цим усім, що він у природі зробив, і що він отримав у цьому всьому хороше і тепле? Якби йому знову запропонували виконати цю роботу, він би від цього відмовився.

 

122а. У нього на це сил не вистачить. Вже Папанін зносився. Його зустрічає погане і холодне, як воно зустріло нас, усіх померлих. І помре також і Папанін. Він молодь оточив своїми словами. А що б ви молоді залишили таке хороше. Він їм сказав правильно, що нам усім треба жаліти, зберігати природу. У річках не засмічувати воду, і не рубати ліс, це буде для людей все кисень. Людині треба, він так сказав молоді. Але не сказав він їм, що йому хочеться в природі жити краще від того, що він бачив. Але йому природа в цьому перервала кроки, ввела в його тіло безсилля.

 

123а. Він не Папанін, як він колись був. Його ім'я в народі звучало, але зараз він безсилий погодитися перше життя зайняти. Тому наші діти побажали його історію прослухати. Він у нас був такий один видатний. А зараз його сили йдуть у ті умови, в які люди все, залежні від природи, йдуть на віки віків. Цього б молодь не хотіла бачити, але такі в природі йдуть один за одним наші вмираючі дні. Вони між нами проходять життям. Ми бачимо висхідне зі східного боку наше яскраве з променями сонечко. Відчуваємо, з нами стикається, з нашими тілами, чисте здорове повітря. Ми від нього йдемо весь день безперервно. На себе надягаємо мертву красу, це наш є одяг.               

 

124а. Ми його в процесі зробили, і в цьому ми ним хвалимося до самого заходу сонечка, ми його не скидаємо. Кажемо: від цього всього нам робиться легко і добре. Ми один день зустрічаємо, другий день зустрічаємо, і третій день ми зустрічаємо, їм кінця в житті не видно. А ми їх так само проводжаємо, як самих себе. Пожили, сваволили, а потім померли. Ідея Іванова людська – це загартування-тренування невмируще. Я, каже він, в цьому ділі є самородок. Я труджусь на благо всього народу один. Вчуся я в природі. Я хвалюся перед світом. Істинно хочу сказати про самозбереження своєї особисто клітини. Моє молоде загартоване, здорове серце 25-летньої людини. Я його виходив. Я не боюся ворога ніякого, навіть не боюся я смерті. Якби цього у мене не було, я б давно помер і не жив. Я людина землі, дихаю я міцно. А різко кажу не про якесь диво, а про природу, про фізичне, практичне.

 

125а. Найголовніше, у цьому є чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження. Миттєве є одужання центральної нервової частини мозку. Люблю і вболіваю, але ніколи я не забуваю про хворого. Душу і серце його знаю, хочу допомогти, через руки свої вбиваю струмом ворога. Це не слова говорять, а все робиться ділом. Рука моя пише владика, ніколи про це не забути, дуже справедливе. Мене треба просити, будеш здоровий. Кому це буде не треба, нашому юнакові молодому?  Та ні. Шановні люди, це є світове значення. Нам треба любити, як матір рідну. Це нам говориться чиста правда. Не хвороба відіграє ролі над людиною, а відіграє ролі людина над хворобою. За вченням Іванова, відіграє ролі людина над хворобою.

 

126а. Нам треба вчитися в Іванова, щоб нам не потрапляти у в'язницю і не лягати в лікарню. Жити вільно, не лізти на рожен. Яка буде нам усім слава головкою низько кланятися старому, старенькій, дядькові з тіткою і молодій людині. Їм сказати: «Здрастуйте». Ех, і життя моє таке важке для всіх. Зрозумійте моє терпіння, мені дуже холодно. Але я терплю для серця, його загартовую. Любі мої люди, гляньте ви на сонечко, ви побачите правду, своє одужання. Бути таким, як я, Переможець природи, Учитель народу і Бог землі. Від цього всього не відступив, і не відмовлюся ніколи. Робив, роблю, і буду в природі робити, щоб люди не сказали про це неправду. Я в цьому ділі в природі втоми не маю ніде і ніяк. Аби побажали люди, їхнє слово одне в просьбі до мене, я тут як тут опинюся.         

 

127. Я перед молоддю про своє зроблене не звітував, і мені молодь не ставила свої питання. А попросять мене, щоб я зі своїми силами між людьми всіма виступив і свої слова їм сказав – я не відмовлюся. Завжди скажу їм. Я є Бог за своїм ділом. Я це робив, роблю і буду я робити, і зроблю в будь-яку хвилину перед молоддю. Нехай вона скаже про мене свою правду. Я був, я є, я буду таким, як і починав робити. У мене є написана історія, яким був я до цього діла. А який я залишився на сьогодні. Хай вчені про це скажуть. Я про це написав прозу, це «Загартування і люди». Вони цього чоловіка хочуть, щоб він до нас на землю прийшов, свою істину на людях поставив. Його правда була, вона є, і вона буде. Якщо люди погодяться, попросять його як такого, він їм на сцені своє діло покаже. Сама природа це зробить.    

 

128. Читайте казку «Кажуть, що це було». Вона є, вона буде між нами, якщо ми цього чоловіка будемо мати. А ми цю книгу цього чоловіка знайшли. Таким його нам у нашому житті показали. Він між нами стоїть на своєму місці, свої слова говорить, показує на нас своїм пальцем. Це ви живете в природі добре, вам і тепло. Хто ж погодиться погано і холодно. Ми, всі люди, до цього всього не привчені, від цього всього ми біжимо. Надягаємо одяг хороший фасонний, дуже теплий. Сподіваємося на це все, що нас він спасе в природі. Вона змусила людину цьому вірити і сподіватися на це все. До цього часу готуватися зі своїм ділом, його робити. А коли зробиш, у нас це вийде.   

 

129. Ми цьому ділу майстри, все це зробили, у нас вийшов живий факт. Це наш одяг, це наша їжа, і наш житловий дім. Ми це самі зробили, затратили на це свою працю. Ми знайшли сировину, нам природа це місце вказала. Ми його знайшли, і стали з ним руською мовою розмовляти. Він нам по своєму практичному випробуванню доводить, холод адже знаходиться між нашими житловими будинками. Це все нам створює біля наших тіл холод. А ми цьому холоду не віримо, і не хочемо цього чоловіка розуміти. Він має рацію, але ми не праві в цьому. Цей чоловік у нас такий є другий чоловік. Ця книжка, вона мною написана недарма про цього чоловіка. Він у нас один такий, як це люди очікували. Він прийшов до нас за цим. Чоловік, він зробиться між людьми.

 

130. Шановні вчені! Ви подумайте краще, ніж ви думали до цього. Вас змусили умови. Ваше місце вас, таких учених, не виправдало на ваше діло, яке ви зробили в людях. Воно вас не привело до того, до чого ви думали. Ваша думка така, вона залишилася не новою. Як був ворог між людьми, так він і залишився. Ніякої зміни в природі. Чоловік сильно сам озброївся в усіх сферах нашого життя. Ми тільки думаємо чоловіка зробити в себе, щоб він не був таким, як він у процесі зробився перед нами. Ми винні в цьому, не послухалися Бога в цьому. Ворота були між людьми від самого Сталінграда і від Москви без усякого бою відчинені.

 

131. Ми послухалися капіталістів, зовсім старих людей, які винесли своє рішення за те, що їм довелося в операції брати участь. Вони сказали. Ми цього ворога Гітлера як такого повинні разом з найсильнішими державами знищити. Природа народжувала таких видатних людей, щоб люди наші знали. Вона зможе народити такого чоловіка, якого в житті ще не було. Він показав себе не таким. Взяв дорогу, не розпочату зовсім, по землі крокувати. Він поїхав до фашистів у Берлін. Навіщо його, як Бога, самі офіцери воїни цієї вітчизняної війни. Він навіть не знав у цьому, чого хотіли гітлерівці. Їх змусила природа не принизитися перед ним. Вони оточили себе не такою думкою, як їх змусила природа це зробити над ним.

 

132. Він був у той час самий          любимий друг природи. Любив зустрічатися з повітрям, водою і землею. З чим разом люди з людьми воювали, без чого гармата в ціль не попадала, мотор без води не гарчав. А людина хліба не могла проковтнути досхочу. Повітря, вода і земля примушувала, щоб чоловік з чоловіком у цьому бився. Один Бог був проти цього. Він дав свою згоду німцям поїхати в Берлін. Але вони не знали Бога, як уболівальника в цьому. Він виявився на боці руських. Вони не знали цього, що робилося в природі. Знав один Бог, він же людьми був названий Переможець природи. Він за це діло над Гітлером взявся своєї думкою лазити в його голові, щоб розсікти цю перевагу, яку він у природі отримував. Знам'янка Бога затримала, поліцаї стали його вивчати.

 

133. У своїй небувалій історії Бога виправдали, йому показали шлях назад на схід до Дніпропетровська. Його спустили в гестапо, він туди в природі рухався. Армія німецька була оточена. Дніпропетровськ для Бога не мати рідна, де панування показало в цьому гестапо. Він Бога взяв у руки, став йому забороняти. З солдатами, котрі їхали на фронт, Бог через перекладача говорив свої слова. Німці із захопленням кричали «гут пан». А пан вів мову для вас, агресорів, щоб ви цю війну програли. Знав про це Бог. Він не пошкодував сам себе, у таку низьку температуру сісти в мотоцикл, і по місту по гестапівцям показувати. Бога природа любила, його думка за росіян створила. Армія фашистська успіхів не стала отримувати, покотилася на захід. Бог-то в гестапо перевіряється, його фашисти у своєму кабінеті зустрічали. Для чого, питається?

 

134. Вони вже були обплутані. Їм доводилося вірити Богові. Він їм не посоромився говорити про перемогу. Вони в нього запитували: «Хто буде у перемозі?» Бог сказав: «Сталін». А раз Сталін, у них з рук випала довіра, що треба здаватися з такими сильними боями. Бог цього не хотів, між людьми продовжувати війну. Усі свої сили клав у цьому перешкодити переможцям. А Сталін був друзями оточений. Він від Рузвельта, від Черчеля отримав допомогу. А що він від Бога отримав, якщо Богу Сталін не вірив. Він був комуніст, вів народ у бій без усякого Бога. Але Бога люди, що потребували в цьому, попросили, щоб Бог поїхав до Москви, і упросив Сталіна, щоб він замирився. За Божим бажанням, зробити з ворога друга. А Бога як такого охоронці порядку Казанського вокзалу зустріли. І швидше в інститут імені Сербського в психіатрію, щоб він нашому задуманому не заважав. Ми ворога погнали, самі руські люди.

 

135. Люди, підлеглі з однієї і другої сторони, залежні від командування. З ними той бог, якого вони все життя не бачили і не знали. А я якраз народився в цьому природою. Мені не дали спокою, змусили потрапити в психіатрію. Але я не загубився, знав свою допомогу, як робити її. Але мені зробили вчені, вони стали зустрічатися. Я особисто зустрівся з Миколою Миколайовичем Введенським, світилом російського народу. Я йому став малювати картину за мир. Він так сказав: «Нас Сталін з тобою посадить». А раз так академік Введенський сказав, навіщо було продовжувати. Нехай люди б'ються, це їхня була справа мстити. Це добре для руських, Бог зі своєю історією став на шляху допомагати.

 

136. Бог з'явився на Курській дузі і багатьох інших місцях перед людьми. А Бога тримають в умовах. Кажуть вчені люди, це не чоловіка діло. Ми такого не допустимо, щоб у наших людях це процвітало. Бог говорить. Я чоловік один з усіх, нікому не нав'язую і нікого не змушую. А якщо вчений чоловік, він повинен зрозуміти, що люди самі поділили природу на дві сторони. Вони в процесі цього зробили. Одна сторона є в житті, людина з нею нарівні завжди намагається пожити, і продовжити це хороше і тепле життя. Всі люди такі бувають.                    

 

137. А от друга сторона, вона є смерть. Життя люди народжують, а потім переходять на смерть. Чи не краще буде нам так не народжуватися, як ми з вами народились. Наші рідні, вони мене народили для життя. А мені хороше й тепле створено людьми в природі. Вона ці якості на людині одні не любить у природі. Дні приходять не однаково. Скільки їх у природі, вони один за одним ішли і приходили. Щоб однаково таким, як сьогодні, прийшов день, вже його такого не буде в житті. Приходить на нашу землю небувалий. Як він був підходящим.

 

138. А чоловік за кілька днів до нього приготувався. У людей на це зустріч. Ми щодня такими, як є. А природа без кінця і краю йде і йде. Моя ідея така, щоб іншому не перешкодити, а своє поставити. Це найгірше з усіх і холодне, гірше не може бути від цього всього. Ви всі живіть добре і тепло. Іду я по одній дорозі. А на шляху моєму лежать гроші сто карбованців, папірець. Як, по-вашому, я повинен їх підняти, і як чесна людина написати оголошення? Це добре буде тому, хто загубив, якщо він грамотний. А якщо він не вміє читати, чи, може, на цей слід не напав.  Як же бути? Гроші великий шматок. Той, хто їх загубив, на тому місці він вже не раз по ньому проходив.

 

139. А гроші вже знайдені, їх тримає чоловік. Він вже просить Бога, щоб він йому допоміг щодо цього чоловіка. Щоб він не знайшов, а гроші залишилися за ним. Це не Бога ідея. Він завжди стоїть на боці ображеного в житті. А ображений ділок, він таке діло життя зробив, за яке доведеться перед законом відповідати. Він цього ніколи не думав у житті. А коли люди в це діло вникли, розібралися, змусили цю людину перед іншими людьми зізнатися за свою провину. А вона вчила цього чоловіка зробити без усякої провини. А люди є люди, звинуватили його, за це законом засудили. Він на суді зізнався, що він це зробив сам.       

 

140. Його, як порушника, засудили, дали йому термін. Він сидить у в'язниці, не знає Бога і не просить його. Бог усім порушникам прощає.  Він говорить. Це є чоловік, він помилково став робити це діло. Йому набридло без усякого діла жити. Пішов і піймався. А коли чоловік ловиться з чужим, то люди всі криком кричать: його, такого чоловіка, треба засудити і покарати його за законом. Сьогодні ми його засудили, завтра мене теж засудили. Ми ж є люди, та ще й які. Сам не зробив таку річ, а в іншого побачив, зацікавився. Як же самому таку річ мати, довго про це думав, ходив. Але до одного прийшов – чуже привласнити. Треба накинутися і красти.

 

141. А крадіжка людьми не визнана. Це легка істота, люди це не визнають, відбирають це все назад. Я, говорить чоловік, народився, як усі люди. Зростав по-людському, жив між ними 35 років. Дружину мав, двох дітей синів народив. Жив так, як усі, придбавав у праці копійку. А потім зустрілася думка в природі. Мені хтось із усіх через голову підказав. Чому це так, що люди живуть добре і тепло, вони одягаються, вони їдять досита, і з усіма вигодами живуть у будинках, а фактично вони вмирають? Це їх змусило все те, що вони зробили на собі, вони пожили через це все добре і тепло. А потім їх привело одне погане і холодне. Це є для людини її смерть. Гірше немає від цього діла, ніж доводиться жити, а ти вмираєш.    

 

142. Це діло не людське, а Бога. Я, він говорить, не раз біля цього пройшов, і не раз подумав про це. Як же так, то я жив по-людському, як і всі люди живуть. А потім подумав, може, правда тут у цьому ділі є. Став приходити до істини, вона мене оточила. Я став голову роззброювати, не став носити на голові шапку. Вже це я зробив сам. Мені стало від цього всього, я відчув краще. Значить, мені добре. Чому не взятися іншому кому-небудь з усіх. А люди бояться, як боявся я сам особисто спочатку залишатися без цієї шапки. Ні, думаю я, це неправда людська є. Вони тіло прикрашали, вони на голову клали шматок ганчірки, і говорили всім: це їхнє хороше. А тепер мені треба перед усіма хвалитися. Я хвалюся і кажу всім: це добре мені.

 

143. Через свою цю думку виявився такий. Я один між людьми ходжу назад і вперед. А сам з голови не викидаю думати про це, мною зроблене. То я ходив у шапці, мерз по холоду. А тепер ходжу без головного убору, мені не холодно. Думаю, що ж ще таке зробити, щоб ще краще від цього було. Я став пошуки своєї думки пускати далі. То я зробив поліпшення своїй голові, а тепер діло йшло далі. Треба буде роззути ноги не влітку, а взимку. Хто ж це робив, це неможливо, так я подумав. А потім думаю: я без шапки не ходив, а тепер ходжу.

 

144. Сам дивлюся на людей, вивчаю їхній учинок до мене. Вони не всі, але частково сміялися. Начебто я такого чудного і не роблю. Але ворота я відчинив по небувалій дорозі йти, і пішов. А ноги мучили, вони змушували мене роззуватися, і по снігу треба ходити. Це було не людське діло, яке на мені розвивалося. Я вже працював над людиною, вивчав його життя в природі. Який він був бідний. Як ледве щось таке, вже говорять, він застудився, він захворів. Він хворіє, і похворів, а потім помер. Його як такого не стало. Він більше не повернеться назад до нас. Як же так, ця історія розпочата нами, людьми, і так вона між нами продовжується. Ми в цьому вмираємо.

 

145. Я якраз і роблю, вже допомагаю людині хворій, нужденній у цьому. Я їх брав, і через руки свої струмом передавав їм здоров'я, якого вони не мали, а я його мав. І от це було в Овечкіне, Невіномиського району, Краснодарського краю. Я там працював від Ростовської районної ОРС, як уповноважений з децентралізованої заготівлі. Роботу свою вів акуратно. І також про це не забував, людей ставити на ноги, і відкривав очі. Мене як такого там люди добре знали, і до мене приходили. Я їх спасав від хвороби. Приходить до мене Бондаренко, батько чергового по станції. А в нього мати на милицях від болю мучиться. Таким хворим я не пробував допомагати. Я вже допомагав іншим нужденним у цьому, треба ж спробувати і це. Перед собою ставлю завдання.  

 

146. Якщо тільки ця хвора від мого прийому буде здорова, і піде ногами, то я даю слово, піду босими ногами по снігу, по холоду, по морозу. Сам дав уже слово обіцянку прийняти цю жінку. Я її прийняв, як і всіх приймаю. Вчу їх, щоб вони не застуджувалися і не хворіли. Так і її я з душею і серцем прийняв. А мені люди кажуть: «Хвора ходить та, яку ви приймали». Ви думаєте, радість мене оточила, або я за це брався, чого хотів. У мене волосся на голові став, як у їжака. Чи то жити, чи то не жити? А думка моя куди вела? До життя небувалого, до нового. То я ходив взутим, а зараз мене вело ходити роззутим по снігу. Раз сказав, значить, треба зробити живий факт на собі. Так я і вчинив, за це все сам взявся робити.

 

147. Якраз у природі лежав на землі сніг. А слово є для мене слово. Я встав рано вранці, темно було, і пішов спеціально в степ. Тільки для того, щоб там роззутися, і по снігу прийти в селище. Я так і вчинив. Від селища далеко пройшов. Зняв черевики з калошами, і йду назад. А мене люди побачили, стали з мене сміятися. Мені холодно, а вони сміються. Це щось є в цьому неправда. Я взувся, тут же і сміх припинився. Думаю сам собі: щось не так робиться, люди щось роблять, вони ж мене не знають, мою думку не вивчають. А я вже два моменти зробив. Найголовніше, це голова та ноги мої. Вони в цьому зробили еволюцію, без усякого загартувалися. Взяли на себе в природі добилися життя, але не смерті. Це не людська дорога є. А Бога природні умови є у своєму житті, небувале нове через цих двох досягти.

 

148. Ми з вами тому і вмираємо. У нас немає того, що буде треба. Ми звикли за природою ганятися, за хорошою та теплою. Ми роздягаємось, робимо на землі те, що треба. Земля – це лежить таке джерело в нашому житті. Вона заростає бур'яном, і ми до цього навчилися вирощувати врожай. А коли ми доглядаємо за землею, то вона нам дає свій урожай. Ми все літо для цього діла свої тіла в праці примушуємо, щоб вони не були без цього діла. Поки ми цей хліб збираємо в засіки, у нас тіло втомиться. Без цього жити, ми живемо один раз. Якби природа не міняла з одного в інше. У чоловіка такого, як він у нас є. Йому треба таку природу, щоб у ній була весна, літо, осінь, та зима. Це його в цьому є нестаток.    

 

149. Через ворота я без шапки легко пройшов, і не важко було роззутим ходити через ворота. А ще носив, не кидав осіннє пальто, особливо взимку. Мені допомагали прогресувати в цьому головні пасажирських поїздів. Вони мене пізнали через учинок мій. Я був Іванов, сідаю я на поїзд Київ – Баку від Ясинуватої. Час проходив у природі літній, можна сказати, жарко. Я їхав уночі. Моя діло – було б спати. А я між людьми по вагонах іду, дивлюся на людей, а люди дивляться на мене. І раптом я зустрічаюся з людиною, з жінкою. Вона сидить на своєму місці в шубі, їй холодно. Ось це і є моє диво. Я до неї зі своїми словами. Вона мені стала розповідати про цю історію. Вона з Кавказу з Моздокського району, радгосп «Балтійський флот». Ніколи я про цю мову не забуду.

 

150. Вона мені каже. У мене чоловік комбайнер, йому дали путівку в Крим до Євпаторії в санаторій. А я хвора його дружина. Для того щоб мені допомогло цю шубу з себе зняти. Мені, вона каже, тепло не буває. Сама сиджу в шубі, а холод оточує. Я нею зацікавився, став до неї ближче зі своїми словами. Їй кажу: я тебе роздягну. А коли вона їхала з Криму, їй лікарі сказали: «Ти по дорозі вилікуєшся». Я був у цей час вже Переможець природи, вона мені допомагала в біді. Їй як жінці кажу, а сам уже по її організму проліз думкою від самого мозку і до пальців ніг. А потім повернувся назад до серця, і легких, та в живіт, а закінчив у пальцях рук. Її прошу, щоб вона сама пішла в тамбур, і відчинила двері. Сама зробила вдих і видих через гортань, і попросила мене: «Учитель, дай мені здоров'я».

 

151. Три рази вдих і видих і три просьби. А потім приходь. Це мій був такий експеримент. Вона звідти повертається, і каже мені і тим, хто сидів з нею поруч. Мені вона каже: «Шуба не потрібна». Сама її скинула. «Що ж тобі за це». Вона стала розплачуватися. Дає мені адресу, просить приїхати. Є, чим розплатитися, і за що. Найголовніше – це здоров'я. Ось де живий факт. Йому треба повірити. І Учителя треба просити, будеш здоровий. Дочекався часу, зимою їду в «Балтійський флот» до цієї жінки. А компанія Бухаріна, Рикова в повній формі розпалювалася. Мене, як диверсанта, у Моздокську в'язницю, де було 150 осіб, набито повно. Голови районів, агрономи, секретарі, всі комуністи сиділи. Мене туди до них вкинули. Я вже свою ідею проводив на ногах стоячи, і їжі не потребував. Мене сам начальник міліції Моздокського району Фірсов вкинув, як безпритульного.

 

152. Я їм свою форму показав, що я загартований. Але це сторона охорони, вона вивчає в цьому. Мій одяг був розібраний, а потім все принесли і віддали мені. Я починаю відступати. То не їв, мене запрошували колгоспи. А коли я побажав їсти, колгоспи відмовили. Ви ж є комуністи, перед собою такої людини не бачили і не побачите. Так я їм усім, що сиділи в КПЗ сказав: я чоловік загартування. Мене начальник НКВС з Фірсовим взяли під колонку під воду при 17 градусів морозу. 20 відер вилили, таке випробування проходив. Волосся замерзло, а тіло парувало. Цьому ніхто не заперечив, сказати мені неправду. Кого тільки я не запрошував на свою дорогу, тому ворота відчинялися до свободи. Ніхто не погоджувався таким залишитися, крім одного мене. Три місяці цього режиму я просидів. Ніхто про цей арешт не знав, і ніхто не передавав передачу. Вже перед виходом.

 

153. Хто, чого? Я і досі не знаю. Я передачу вжив, добре наївся. А у мене запитує: «Ну як, наївся?» Я йому сказав: наївся. «Але тепер ти один за свою провину виходь. Буває, помиляємося і ми. Тепер іди, куди хочеш». А по радіо передають про 8-й Надзвичайний з'їзд, хто туди повинен потрапити. Тільки воріт не було ув'язненим і божевільним. Я їхнє місце зайняв. І став у цьому думати: як же любителем на ньому побувати. Взяв цю дорогу через ворота туди потрапити ненормально. Всі делегати на з'їзд вибиралися, мали мандати їхати до Москви. А я свій шлях слав один з усіх за рахунок свідомості, і вміло в одних трусах. Як один час сказав Луначарський Радянської влади. Берегли сильно, але Іванова пропустили на Червону площу Кремля. Я звернувся до головного Ростовського резерву на своїй станції Сулін по проходу поїзда.

 

154. Він мене таким в житті не бачив. Я його зупинив з вибаченням. Його я прошу, щоб він мене взяв, свою ділянку провіз до Лихої. Він мені такому не відмовив, указав свій тамбур. Я туди сів у листопаді місяці 1936 року. Заходжу у вагон, мене звідси ніхто не турбує. Я вже господар становища. Думаю, як би цього головного умовити, щоб він мені пішов назустріч, і вмовив Глубокінского головного резерву, хто буде везти цей поїзд до Чорткова. Головний, може, і не хотів зі мною розмовляти. А я, як ділок цього всього діла, став своїми словами змушувати головного, щоб він звернув на мою історію серйозно. Я йому кажу, їду на з'їзд до Москви захищати ув'язнених і божевільних. Це моя була така поставлена перед головним просьба, щоб головний попросив головного Глубокінского цьому задуманому ділу не перешкодити.

 

155. Головний Ростовського резерву не заперечив, дав слово виконати цю історію для Іванова. А Іванову треба було одного головного вблагати. А там вже і ті по шляху погодяться з новою думкою. Головний господар поїзда, він має право одного у себе в купе провезти. А як же не погодиться інший головний, якщо він йому здає поїзд у справності всіх вагонів, і з людьми, та ще з делегатами на з'їзд 8-й Надзвичайний, де будуть виступати делегати. Не заперечив головний Глубокінскій взяти Іванова, по своїй ділянці провезти. А там, коли він Воронезького головного упросить, Іванов забезпечений поїздом до Мічуріна. А вже Мічурін до Рязані. А в Рязані москвичі беруть і ведуть до Москви цей потяг, в якому їде Іванов у трусах. Ніхто цьому вчинку не заперечив.

 

156. Іванов у Москві, та ще в такій формі, куди йому подітися, скрізь і всюди міліціонери. Я у вокзал, а там люди, вони цього страху не бачили. І тут, на моє щастя, десь узявся міліціонер жінка. Зопалу: «Звідки ти такий узявся?» Я їм показую пальцем у висоту, тільки з неба впав. А вони кажуть: «Ми їх, хто падає, підбираємо». Ну, я їм кажу, беріть мене. Вони думали, мене якась стихія оточила. Я ним став малювати про загартування-тренування, воно мене так огородило. Так вони мене не стали тримати. Я отримувати до Москви через ворота пройшов на Червону площу, будинок № 3 рад. Там реєструвалися депутати, я теж став у чергу. Знайшовся чоловік у вільному одягу мене як такого прибрати до рук. Він чемно звернувся до мене. Запитує, а що це ви за людина?

 

157. Він велів за ним іти. А там вже емочка стояла, чекала мого приходу. Я сів, машина покотила прямо в Луб'янку, вона мене прийняла, як такого депутата. Я з ними не став розмовляти. Я приїхав на з'їзд захищати ув'язненого, божевільного. Вони мене по кабінетах водили, потім викликали психіатрів. Приїхала Іванова, лікар без одного ока. Вона мене, як психіатр у білих халатах, змусила свою істину викласти, що мене лікарі за моє загартування-тренування зробили ненормальним. Я вважаюся за це все хворим. Вони втратили те, що мали. Хіба можна таку людину зробити у себе ненормальним. Я говорю психіатрам. Моя думка буде ясна. Моя ідея це все зруйнує. Люди це все визнають, і почнуть робити в житті, у них це вийде. Не індивідуальний буде самозахист людини, як це робилося. Ми будемо робити в природі за рахунок єства те, що є в природі.

 

158. Вона буде спільного  напрямку. Свого імені не буде. Природа перестане з нами так воювати, як ми з нею зустрічаємося, і як ми її проводжаємо. Люди не будуть один одному заважати. Природа всіх нас оточить силою. Ми не будемо потребувати. Нам не буде треба чуже природне. Ми будемо мати своє те, що при нас є. Ми будемо природу, як матір, просити, щоб вона нам давала сили. Ми цими силами оточувалися і жили. Нас як таких людей, природа не буде так карати, як вона всіх людей поклала в могилу. Вони там лежать у праху, щось вони там, як мерці, думають. Їх природа як таких у себе тримає. Ми знаємо добре, що в природі даром нічого не пропадає. А як жило в атмосфері, змінювало себе, так воно змінює і досі. Це війна, про яку я думав їй допомогти. Але саме життя людське за це бралося, і буде братися, щоб воювати до того, щоб перемогти ворога.

 

159. Це нічого в житті не зробили. А зараз між мною і психіатрією зав'язався доказ, що тільки моє візьме і буде діяти. Цього важкого режиму між ними не буде, такої злоби.  Людина, вона буде не такою, як вона була до цього. Цей будинок, якого Учитель намітив будувати для тих хворих, які не знають про Учителя, їм відчинені ворота всім до цього будинку. Вільний доступ для того, щоб зустрітися з нашим улюбленим незабутнім Учителем. Він між нами один-єдиний з усіх уболівальник. Він хворіє і хоче ввести в це місце свою пропозицію, щоб люди знали про цей будинок. Будували все ті люди, які від Учителя отримали своє колишнє здоров'я від природи. Найголовніші стратеги і засновники – це є Валентина Леонтіївна Сухаревська і Марк Іванович Пономарьов.

 

160. І є інші люди, які знають і хочуть, щоб на людях більше не поширювався ворог ні з яких напрямків. Між нами хто буде цей будинок проходити, він буде вчитися в природі, щоб через свій людський вчинок йому дорога не слалася у в'язницю. Вона його не буде за його справедливий шлях. Він не зробиться злочинець у житті, і не буде потрапляти в лікарню. Буде жити вільно, не буде лізти на рожен. Яка буде в людях слава, якщо він або вона не буде очікувати від зустрічаючого чоловіка, поки він тобі своєю голівкою поклониться. Ні, шановні. Ти його виявив перед собою, тут же зараз свою ввічливість йому з любов'ю представляй. Головкою низько вклонися, і скажи йому: «Здрастуй». На його обряд не дивись.

 

161. Ти будеш для нього другом життя вічно. Тебе за це природа не буде забувати. Вона тобі відчинить завжди ворота, щоб ти у неї був здоровою людиною, як і Учитель. Він є у природі чоловік такий, як і всі люди, що живуть на землі. Тільки його люди розділили між собою за те, його не визнали таким. Він ділок опинився між нами такими. Він помічник нашим тілам. Хоче своє ідейне вчення ввести в наше життя, щоб ми не хворіли і не застуджувалися. Самі жили, і лікувалися в природі природно природою. Повітря, вода і земля, чим цей будинок будувався, і побудувався для тих людей, хто виклав у природі бути не хворою людиною. Є люди, вони цей будинок побудували. Вони про його не повинні забувати, це їхнє здоров'я. Найголовніше, з ними завжди Учитель.             

 

162. Він просить природу, щоб вона дала таке життя, якого не було в природі. То ми з природою воювали, як ніколи. А зараз ми зробилися через Учителя близькі друзі. Ми для неї будемо нові небувалі люди. У нас потреби ніякої не буде, крім одного лише здоров'я, яке нами в природі збережеться через Учителя. Він у нас один такий знаходиться. Ми його бачимо такого в серцях і душі. Він нам показується і в наві. Це люди є в природі заслужені, обдаровані нею. Ми повинні знати про свою з Учителем ідею. Вона не чужа, вона наша жива природна, холодна і погана. Якщо збоку на неї дивитися, красивішого немає від твого живого тіла. А те, що ми до цього мали на собі, це чуже, це природне. Ми його в природі знайшли і спорудили, зробили руками, і не дожили, з ним разом померли. Це наше в цьому ділі не порятунок.     

 

163. А ми з вами поки живемо на одних правах. Ми так само, як і ви, працюємо, вашому життю не заважаємо. А говорити говоримо. Хочеш бути здоровим, щоб не хворіти, не застуджуватись, тут такого в природі немає поганого. Нас Учитель навчає одному природному. Це повітря, це вода, це земля – три є тіла, які нас живими приймали, і нас вони ростили. Але ми не захотіли йти разом з ними нарівні, взяли, та пішли по людському шляху, природні умови залишили позаду. Як перший чоловік. Він терпів один з усіх, він був оточений холодом. Краси зовсім не мав. А жив сам у природі, доти він панував над природними умовами. Йому ніхто з усіх не заважав. Він був господар усього, світило природи, а Бог землі. Він у той час що хотів, те й зробив. Але йому не було більше, на що спиратися.

 

164. Він такого технічного в природі, зробленого руками нічого не зустрічав. Йому доводилося оточувати природним порядком. Ми тоді такими сильно озброєними не були. Нас тоді не було в природі, був один чоловік. Йому забажалося побачити перед собою те, чого він не бачив у природі. Він почав з самого себе, став зустрічатися з іншою людиною. Він так думав: йому інша людина буде в житті своєму допомагати. Чоловік один проходив по дорозі. Його зустрічала природа одного життєрадісного, живого, енергійного, незалежного ні від кого. А коли він свої сили до чужого повернув, то чоловік першу думку свою проклав до другого чоловіка не такого, як був він у природі. До нього на допомогу цьому розвитку прийшла жінка.

 

165. Вона теж природою підіслана такою, як і треба для другого чоловіка, тобто першого чоловіка. Прийшла на його допомогу жінка, прибуток в житті чоловіка створила. Ми стали в цьому ділі будувати своє індивідуальне життя на землі, як і слід, з силами Бога, яких ми самі в дорозі знаходили. І ставили на колеса цей вантаж, везли на інше місце, робили те, що буде нам треба. Від одного поганого, неімущого ми йшли, а намагалися прибуток створити. Людина стала людину народжувати для примноження життя. Стали бога невидиму особу кликати, щоб він нам давав без кінця і краю цей прибуток, який у житті з'являвся, і тут же рядом зникав.

 

166. Люди народжувалися для того, щоб у природі як такій відзначитися, що він був такий, а потім він так само, як і всі люди, і помер. Він лежить у праху. Люди між людьми всі росли, і робилися ділками вбивати через свою силу людей. Людям не хотілося жити між людьми простою звичайною людиною. У них був ризик від цих людей своїм ім'ям піти через своє маленьке вчення. Він робився царем над усім народом. Люди, що підкоряються йому, вони за його корону йшли в бій на війну, і за землю з Богом воювали. Цього діла сам Бог не хотів у себе бачити, чоловіка, щоб він робився в житті снайпером і вбивав людей. Бог не той Бог, який чоловіка тягнув між людьми управителя.

 

167. Він цього не велів. Це все робили самі люди. І зупинялися на кличці Бога, начебто це йому Бог допоміг це все зробити. Бог царя такого, як він був, ненавидів за його обман. Намагався на людині створити теорію таку, яка зробила між людьми людську революцію, і разом з цим теоретиком розбити всі окови. На що в життя зі своїм знанням прийшов на допомогу людям Ленін. Він оточив себе силою розуму, змусив руський  народ з царською ордою воювати. Доти він з ними воював, поки люди зрозуміли, і взялися за цю намічену теорію. Люди не відмовилися від іншого, зовсім не такого, як було раніше кермо і управління.

 

168. Люди людям підкорялися, вони їх вважали Богом. Цар – це земна людина, його люди зробили. Він людьми керував, як Бог захотів, те над ним робив. Продавав, міняв, було кріпацтво. А тепер після цього всього зробилися без усякого Бога народні. Сам народ взявся за це діло робити. То робили бояри, князі, лицарі та царі. А тепер обрані народом люди без усякого такого Бога, як його царі малювали між людьми такими, як вони опинилися перед народом зі своїми силами для того, щоб довести людям, що є Бог. Люди зробилися людьми такими, як їх між собою не бувало. То вони вірили Богу, молилися йому, його просили, а він по можливості їм давав. А зараз вони кинули йому вірити як такому, і не стали йому молитися.

 

169. Стали по-своєму, по-людському реконструювати, робити самі. Особливо взяли в оборот цю нашу землю, та повітря і воду. З чим вчені люди стали залишати Землю позаду, а самі вище і вище на Юпітер, на Місяць перебиратися. А в цей час прийшов на землю сам Бог без усякого людського діла, а зі своїм ділом. Видумано за комуністичним ділом. Наше діло – від природи брати не мало, а багато. Такі сили виклали в людях. Вони стали без Бога розпоряджатися. Вони спізнилися від природи. Вона народила чоловіка такого, йому дала силу жити разом з нею нарівні. Вона і він є милі друзі через свою любов, яка змусила людину полюбити природу.        

 

170. Вона не відвернулася від нього, стала разом близько жити, і йому стала в його житті допомагати. Він випросив ці якості, які потрібні для наших усіх людей. Це здоров'я є в природі, яке мала і віддала цьому чоловікові, щоб він робив. Він народився природою для того, щоб допомагати ображеній людині. У нього така ідея. Він вчить людину усно словами, щоб вона не потрапляла у в'язницю і не лягала в лікарню. Жила вільно, не лізла на рожен. Яка в цьому буде людині слава. Вона навчилася цього робити у Бога сама. А вона працює на ринку прибиральницею. Вона взимку багато через себе кидає снігу. Звернулася до Учителя, до Бога землі. Їй дуже важко жити на білому світі, праця важка. Звернулася до нього за допомогою.

 

171. Каже: «Багато снігу буває взимку. Учитель, допоможи мені, щоб не було снігу». Це її слова зробили, вона впросила цього чоловіка, хто повернув історію цим назад. А друга жінка каже Учителеві: «Учителю, я купила хліб за гроші, принесла додому, поклала на стіл, а він зник. Що це за причина». Це теж ображена жінка щодня цей хліб купувати. А якщо немає хлібних грошей, то хліба не купиш. Не хочете ці якості. А вони ведуть людей усіх до життя через вчинок, який привів. І відчинив ворота, дав у руки роль. А ролі відіграє сам чоловік у природі. А він довго між людьми жив, думав, і привів сам себе до того, щоб бути в природі переможцем над ворогом. Особливо за тим, хто буде.

 

172. Цей будинок, якого спорудили люди, вони близькі до Учителя через його ідею. Вона буде потрібна для нас, усіх людей, що живуть на білому світі. Вони хочуть, вони будуть здорові і сильні. Їм тільки про це діло дізнатися. А дорога буде до цього будинку безкоштовна. Учитель її перед усіма людьми своїм життям виправдає. Учитель є ми, а ми є Учитель. Такого діла для здоров'я ми з вами не робили і не робимо. А зробили ми самі цей будинок, щоб тут була нога нужденного чоловіка, хворого, хто свої всі сили в цьому кладе в житті своєму. Йому на це відчиняться ворота. І скажуть зустрічаючі люди, які будуть раді цим нашим гостям. Ми його приймаємо за свого близького в житті.

 

173. І покажем йому наше яскраве сяюче на небі в променях теплих, тобто це сонечко. Якщо ми йому віримо, як такій особі, то ми повинні повірити нашому рідному і любимому Учителеві. Він у нас такий один у природі з нею дружить, її любить, як самого себе. Так їй низько головкою своєї кланяється, просить, як рідну матір, щоб вона нас усіх пожаліла, і перестала своїми силами стьобати. Ми теж будемо такими життєрадісними людьми. Допоможемо Учителеві нашому стати на землю нашу, і отримати повне право в цьому жити, і про нас таких безсилих не забувати. Якби тут в цій справі не було правди, то ролі відіграла б хвороба над людиною, тобто неправда.                                          

 

174. Ролі відіграє людина над хворобою. Значить, нам слід було вчитися в природі, і не забувати про ідею Іванова. Він для нас, всіх людей, є Учитель. Учить нас усіх одному, щоб ми вірили природі, повітрю, воді і землі. Це є незабутні милі невмирущі друзі через його любов. Вони Учителя знають, вони йому допоможуть з будь-якої людини будь-якого ворога прогнати, щоб він більше до неї не повертався. Все це ми в цьому самі винуваті. Ініціатор хто цього всього? Учитель. Він нас ставить на ноги сам, не боїться природи, розціловує нас усіх. Навіщо, питається? У цьому всьому і любов природного характеру. Я, говорить Учитель, цим затримаю будь-якого ворога. Я його люблю, і забираю з собою. Він іде від вас, більше не прогресує. Бувають спалахи, але часткові.

 

175. Їх треба нам не боятися, а своє наявне ставити. За тебе горою стоїть у природі Учитель. Він же Переможець природи, Учитель народу, Бог землі. Він ходить по землі один, місце своє не займає. Він тоді нам скаже про своє, хто він є, коли його через цей будинок пізнають, і будуть шанувати так, як наша улюблена одна з усіх жінка. Це Валентина Леонтіївна. Вона є стратег, про це хай вона сама нам розповість, як це вийшло, між людьми виявився могутній будиночок. Це життя Учителя допомогло Сухаревській зробити в природі. Зробити крок з тієї історії, за якою всі люди шукають його. Але їм він не приходить, і не прийде із-за свого знання. Він пізнав природу так, як не пробував її пізнавати ні один чоловік. Йому, як Учителеві, холодно, він не боїться залишатися в ньому, не страшиться.

 

176. Про це нам все говорить. Я, він говорить, між людьми чоловік такий же самий, як і всі люди. Я люблю природу не так, як усі її люблять. Сьогодні є маленький прибуток у цьому, а завтра більше. Цьому кінця не видно. А ідея Учителя, вона його веде до життєвих умов, до холоду і до поганого. Тіло Учителя є краса з краси. Воно жило, воно живе. І буде воно жити з нами, з усіма людьми, тоді, коли ми його визнаємо всі, і скажемо в один голос: ура, це є він, невмируща особа. Це нам, всім людям, які живуть у природі. Він їм каже своїми словами. Навіщо так нам народжуватися, змалечку самі себе змусили в цьому ділі відходити. Ми стали боятися в природі того, хто нам відчиняв ворота для життя. Ми цьому могутньому, сильному не повірили, повітрю, воді й землі. Це наша мати, вона Всесвіт для того, щоб огородити цього чоловіка, хто повірив своїм силам. А вони є природні. 

 

177. У природі є струм, електрика, магніт. Також є це все і в людині. Він має розум, свій напрямок. Йому хочеться хорошого і теплого життя. Хіба немає цього в природі, немає сил таких з кругозором у людині, як вони є і вирують у природі. Зі зброєю в руках, можна сказати, не природно фізично ми з вами в природі нічого не робимо, а от штучно. Ми для цього діла озброїлися природою, знайшли в ній для цього діла сировину. І для нього побудували вогненні заводи, і злили чавун, а потім залізо. А із заліза сталь, а зі сталі зробили різець із заліза робити деталь. А вже з деталей ми складаємо будь-яку для експлуатації машину. Ми на ній гори знімаємо, технічно будуємо на річках греблі, де ми вміло видобуваємо енергію, силу технічну. Це все нам відкрив у природі розум людини. Він хотів поліпшити своє становище за рахунок цього всього. А природу не обдуриш, у неї чоловік фізичної сторони господар.  

 

178. Він каже про те, що ми людьми зробили, і те, що ми в себе маємо.  Нам цього мало. У нас наука людська не сидить у природі на одному місці, а піднімається вгору за новими рубежами. Розум вчених зосередив себе, і припускає. Є така в природі планета, на якій живуть свого характеру люди. Ми як такі туди щупальця прокладаємо, робимо в цьому фронт, посилаємо техніку. Такий спосіб технічний, як місяцехід і всякого роду супутник з усіма приладами. Ми так навчилися це робити на землі. Вся сила є в цьому люди, але технічного прикладу люди вчені. Все це їм допомагає спосіб, зроблений руками. А от фізично так, як себе Іванов змусив по землі ходити, як ми його бачимо. Він з нами розмовляє на ту тему, якою він пізнав природу. І між нею і собою ввів дружбу через любов. Вони зробилися вічно живими, енергійними невмирущими друзями в частині продовження життя людини в природі. Вона людину полюбила, і дала свою силу волі.  

 

179. Шановний голова міської ради депутатів Свердловська. До вас звертаються ті люди, які отримали здоров'я від Учителя Іванова Порфирія Корнійовича. Ми самі спорудили на вашій території будинок у хуторі Кондрючий на садибі Сухаревскої Валентини Леонтіївни. Ми, всі люди, які не отримали ні від кого допомоги. А інші люди стоять у черзі, вони чекають свого дня захворіти своєю хворобою. Ми, як люди, що живуть на білому світі в природі на землі. Наше бажання – по ідеї Іванова природно вчитися природою, повітрям, водою і землею. Ми цьому віримо, і знаємо добре, що нас природа шмагає. Вона нас і пожаліє через наше пізнання природи. Ми близько до неї станемо, і разом будемо зустрічати природні дні, щоб не застудитися і не захворіти. Нас буде в природі вчити Учитель.        

 

180. Здоров'я передає він через руки струмом. Люди зцілюються, робляться здоровими, не застуджуються і не вмирають. А хвороба минулого характеру зникає в цьому. Ми вас, як депутатів, просимо цій людині довірити нас у цьому будинку наїздом приймати, і нам здоров'я запобігати. Коли будете розбиратися з цим ділом, то викликайте на це за адресом Іванова. Він вам доведе до самого кінця і краю своєї зробленої в людях ідеї. Це загартування-тренування людська наука. Бажаємо вам щастя, здоров'я хорошого всім.

1973 рік 29 січня. Іванов. Це буде всьому діло еволюція, вона між людьми зародилася на людині. На тій людині, хто ці ворота народив сам, і їх відчинив у природі, щоб нам не застуджуватися і не хворіти. Що вони хотіли, і добилися свого в житті. Ми маємо в цьому поводиря.             

 

181. Вчені не наважилися виявитися такою людиною, як наш Іванов. Він так нам усім каже. Радянську владу багато хто не хотів, щоб вона пройшла в життя. Живий факт показав між людьми. А люди все про це говорять, це життя природне. То ми прибутком жили, наша радість оточувала нас, на кожен рік був урожай. Ми через нього пили, співали і танцювали. Пожили, сваволили, а тепер треба здаватися. Це все наше буде відпадати. Ми з вами будемо в природі стихійно оточені. А раз за нас візьметься сама природа, вона буде по Божому шляху ступати. Ми йому не віримо тепер, як раніше вірили. А природа прислала нашого руського чоловіка, на його дорогу поставила ворота, йому відчинила. Він тепер іде сам, нам говорить. Пожили, сваволили, а тепер я вас за ваше зроблене осуджу. Ви робите у природі прибуток.

 

182. В одного господаря було стадо овечок, їх за рахунком сто штук. Але йому хотілося прибавити одну овечку на другу сотню. Так люди в природі жили. Йому, як на гріх, взяла та й упала одна з цієї сотні. Вже пішов у природі вниз цей прибуток. Такого початку господар не чекав, все зникли. Ми зустрілися з 1972 роком на всій розташованій землі. Думали, що врожай візьмемо великий. Я, каже дівчина молода, вона між нами така є в житті своєму. Хочу сама вигадане сказати словами всім нам, таким  добрим і недобрим людям, що народилися, які в своєму житті такому слухають таку розумницю. Можна нам, всім людям, похвалитися. І зайняти своєю добротою такі величезні ворота. Я прагнув у природі таке діло на собі зробити. Про це узнає наша перша людська історія.

 

183. А її між нами такими ніколи не було. Виступає в цій частині наш руський чоловік. Він набрався для цього великого терпіння, і тут не вигадане сказав. Я теж є людина, такий же самий у природі. Але мою пропозицію вся молодь підтримає. Нехай це наше таке одне з усіх, про яке ми, всі люди, будемо добре знати. Я про це всім говорив, говорю, і буду говорити цій нашій дівчині. На білому світі як таку її просять, щоб вона зрозуміла. Наша всіх є пропозиція в такому житті. Як ми її самі робили, робимо, і будемо в людях робити. Це ти, наша дорога така дівчина, на віки віків свого життя. 184. Нам треба зізнатися, і так записати в цій добрій книзі Ворота. Вона між нами залишиться дівчиною. Ми, всі люди, такі в природі залишимося цією поведінкою задоволені.

 

1973 рік 30 січня. Іванов Учитель

 

:7301.30 Тематичний покажчик

:Сонечко ми   9, 93

:Бог   14, 24, 114, 136

:Перша людина   21, 23, 49, 100, 163

:Чівілкін бугор    25

:Рівність    25

:Війна 1921   27-33, 65, 66, 132-134

:Російські  українці    29

:Ворог, війна, світ   30, 34, 37, 38

:Дорога Бога молоді    50

:Одна зарплата    50

:Наука гарт    55

:Загартування    58

:Наше бажання веде    93

:Сніг    95

:Учитель історія   112, 141, 142

:Природа    112

:Моя перемога   126а

:Дві сторони    136, 137

:Прийом    150

:Ім'я загальне, свого не буде    158

:Що буде    158

:Будинок Вчителя   159, 160, 172

:Вітатися - 161

:Чуже - 162

:Ворог    174

:Ворота    181