Ворота. 1973.01.ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

 

1972.12.19 — 1973.01.30

 

Частина 1. С.1 — 90

 

Редактор, перекладач — Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Один раз, другий раз проходив по ось цих умовах. Ми їх зробили в цьому самі. Їдемо, а дорога наша така довга. І, може бути, від неї куля. Це такий наш у природі час. Ми всім селом підхопилися із самого раннього ранку. Нехай вже нам, таким у житті азартним любителям хліборобам до цього діла. Я, каже, може, і не піднявся, і не став так по двору бігати. Мене мій близький сусід, раніше від усіх він підхопився, і гримить, він поспішав.  А мені, як сусідові близькому такому, не спиться.  Я теж між людьми людина, на пальцях рахував весь тиждень, його по порядку дні. А вони, як навмисне, один за одним зосередилися. І ні в кого, у нас таких людей, не запитав. А тут як тут зі своїми силами по нашій землі фронтом наступає. А нам усім здається, це так треба.

 

2. Всю зиму безперервно ми з вами з самого нашого пізнього вечора так по двору не торохтіли. Нам, всім таким людям, у природі дуже холодно було. Я побачив свого сусіда, як він свою худобу прибирав від цього жорсткого вітру. Він ні з чим не рахувався, по землі шумить. Це ж наш такий близький до нас вітер. Він, як чоловік, від нього біжить, а за собою ворота зачиняє дощаті. Чоловік кожну дірочку запихає. Йому не хочеться, щоб до життєрадісних умов пробирався той холод. Він себе в цьому вчив, він щодня це не забував робити. Він знав і думав, і не хотів від сусіда відставати. Це було видно по цих воротах певно, як цей господар між нами жив. У всіх засвітилося світло у вікнах не закритих. Це добре, сказав чоловік, що відстав. Він не встиг сходити в крамницю до торговця, і взяти за п'ять копійок у пляшку гасу. Його не шкодували лити один фунт.

 

3. Ось тому я між усіма людьми такий відзначився. Хоч на один день про мене сказала природа, який я був ледар. Навіть і цього не зробив. Ми, говорить цей чоловік, на завтра біля Чувахіна на серединці нашої великої вулиці Гори, кому робити було нічого. Ми стоїмо, і я якраз підійшов. Так само, як і всі, на цьому місці робили. Один усім розповідав, а всі його з увагою слухали. Я їм теж про своє горе відстале в цьому ділі розповів. Мене вони ніяк не схвалили. Я слухаю, як інший спритніший мене виявився, упорався з усіма дірочками. Все запихав, що зміг. А про найголовніше в житті забув, своїй улюбленій худобі не дав, що їсти. От такі-то справи зі мною в цей день зустрілися.  Знаєте, яка ніч довга в грудні місяці. Ніхто нічого хорошого і поганого про це не сказав.  А взялися судити Калістрата Пилиповича Бердецького. У нього голос дозволяв в співочій басом бути. Краще говорить Кулімен Максимка.

 

4. Він теж дружину невеликого зросту мав, а по дітям не поступався. Любив трудитися, ніхто не скаже на нього слово таке погане. Я, він говорить, з ночі прийшов з цією лазні. Ми самі прокопали до самого вугілля ветербу. Стали брати його, піками колупали, ми пускали. А на-гора крутили барабаном конем. Це всім Омелян Дем'янович сказав, всім присутнім: не землеробство, а шахта. Я селянин, давно вже вважаюся непоганим господарем. Якщо тільки розібратися, не з поганих господарів. Встигаю все робити у дворі, так само по двору бігаю, збираюся в поле до свого загону. Я його отримав за жеребом, і раніше від усіх своїми силами зорав. Тепер ця оранка мене до себе чекає не з такими силами, не з такою снастю. Я нікого в цьому ділі не чекав. У мене були ворота мої. Я ними розпоряджаюся взимку і влітку, то відчиняю, то зачиняю. Це моя фізична початкова робота, завжди з ними розмовляю. Їм наказую, щоб вони слухалися. Їхня справа – стояти на місці, своїх не випускати з двору. А чужі мені не треба, щоб за ними доглядати. Це був такий у всіх закон на білому світі. Я, каже він, азартний у цій справі.

 

5. По своїй практичній діяльності хлібороб, мав на руках карти. Я не боюся на банк наступати. Знаю я добре цей тиждень, що прийшов. Він до нас з порожніми руками не приходить. У неї є всього шість днів за розвиненим законом. Коли він і до нас прийшов, ми в ньому ні в одному дні палець об палець не вдарили. Особливо старі дідусі з бабусями. Вони Богу молилися, його просили раніше від усіх встати. І швидше від усіх убратися, та попереду всіх з двору виїхати. І там свою роботу зробити, повернутися додому, і знову ворота зачинити попереду всіх. Моє таке людське є життя. З однієї літери починається, інша біля ставиться, робиться в цьому склад. Треба буде в природі зустрічатися, та чого-небудь у нього запитати. Він тобі каже своїми сказаними словами.  Я вчора звідти, мені там подобається, місцевість хороша, та й люди непогані. Я звідти пішов не за своєю любимою дівчиною, що вимагає від нас в даний час у нашому прекрасному житті. А труд для людини необхідний, ми його робили в природі, ми і будемо робити. Це наше в цьому одне з усіх життя, воно нами як ніколи робиться.                 

 

6. І буде робитися ділом усюди.  Ми з вами так по природі шукали. Всі лізли зі своїм розумом на високу гору. А скільки думали, і як думали про це наше щастя. Нам усім хотілося піднятися, і там побачити, і схопити його руками, і скрутити в оберемок. А потім його треба показати всім нашим цим людям. Нехай вони на цю справу подивляться, і скажуть в один гучний голос. Та тепер можна сказати про всіх нас, що б'ються на білому світі. Ми, такі люди, з вами добилися. Чого?  Самі не знаємо про цю справу. Між нами як був найлютіший невмовкаючий ворог, так він для всіх і залишився між нами таким підступним. Таким, що не здавається, а завжди нападає на нас у нашому такому житті. Ми не думали і не знали, а чиї ворота попереду для цієї справи відчинятися. Ми навіть не думали про цю нашу людину, яку берегла весь свій час від найлютішого ворога наша велика мати природа.

 

7. Вона не захотіла між собою тримати такого між усіма марного чоловіка. Взяла й посадила виразку, маленький грибок на його тіло. Він, як мозок, почув, і став про це думати так, як йому доводилося про це зовсім знати.  Йому сказали фахівці лікарі.  Вони безсилі зі своєю такою технікою що-небудь зробити. У них немає засобів, і немає на це людини, щоб цій людині своїм умінням допомогти. Ми щодо цього бідні люди. Ми всі на землі робили і робимо в природі штучно. Ми його огородили добре і тепліше, та красивіше. Ледве не сказали йому сильно: тепер живи в цьому довго. А в природі народилося зовсім інше, це наше зроблене. Взяла і розбила цим горем.

 

8. До нього пробралася злоякісна пухлина рак. А цьому ворогові ми безсилі щастям оточити себе таким. А цьому чоловікові за своїм побутом зробили, всі закопали на віки віків у землю. Це наше невміння зробити, щоб між нами не виходило. Природі важко, вже набридло їй приймати людей мертвих. Вона чоловіка живого прислала на землю. І він написав свою перемогу «Моя Перемога». І останніми словами хвалила його ім'я.  Він чоловік, про нього історія мовчить. Такий чоловік у викопаній ямі в куточку. Між багатьма сонечко світило. А всі цього світла не отримали. Професор Микола Миколайович Корганов, так він мені сказав. «Про тебе дуже багато є, про що писати».  Він мене сам змусив, сказав: «Пиши».  Я написав вступ.  Це дорога, знайдена мною.  Загартування і люди.  Загартування – чоловік, я там відіграю роль між людьми. Це є природа, а в ній люди, що потребують у своєму ділі. Вони почали робити діло таке, як воно робилося самою природою. Вона мені у всьому допомагала. Це повітря, це вода, це земля, що нам таким дала.

 

9. Чоловік перший був у цьому ділі сильний, він від природи все отримав. А тепер цей чоловік, він далеко бачить, нам, усім людям, говорить. Ми до цього діла вважали: сонечко стоїть на своєму місці, а земля крутиться.  Це неправда наша.  Сонця як такого між людьми в атмосфері немає, як ми це все вирішили.  Тепер такий висновок один є. Сонечко є ми, люди. Вони в житті почали робити. І те, що ми бачимо, воно у нас є спочатку до появи цієї людини, хто не визнає цю систему.  Якби сонечко у нас було таке, як ми з вами думаємо, воно б нас попалив. А то це є.  Ми з вами хочемо, те і зробимо. Немає того, щоб не робити і не зробити в природі. Раз чоловік надумав, він своєю думкою оточив, що це йому буде треба. Як ви думаєте про дитячий вік. А мені тоді було 15 років. Я вже був за фахом вантажник, вагони казенні вугіллям вантажив тисячопудові.

 

10. За це господар віддав два рублі на двох. Як хотілося і думалося, полотняний одяг не носити. Здоров'я допомагало. Я це через працю добився слави. Вчитися мені не щастило в сільській місцевості. Треба класи закінчувати, а в тебе сільська робота в полі. Мій батько повинен був цю роботу робити, а він у шахті, йому краще копійку заробити. Як зарубник уміло рубить пай 2 карбованці 20 копійок, получка була в місяць один раз.  А коли получка, без випивки не буває. Зроду биків за собою не водив, щоб знати, як не робити огріхів. Недосипав, а цю батьківську роботу робив. Ми жили разом з дядьком Федором Івановичем. Я йому, як племінник, у роботі фізично допомагав. Хоч діставалося мені від рідної матері. Вона рано будила. А мені, як курці, хотілося спати.

 

11. А робота у полі не чекала.  Її в такому віці, як я був тоді хлопчик. Мені спати, не до роботи, а у матері руки що хотіли, те наді мною і робили. За волосся – не хочеш встанеш.  Так робилося щоранку. А в селянстві аби почав робити. По ногах визначають, по руках, що ти людина. Твоя черга, треба гнати в степ пасти волів. Він ходить на волі. А такого місця багато, лише б не шкодив. Більше від усього бабуся господарювала, в сумку вкине шматок хліба черствого. А там колодязь є з чистою водою, можеш проковтнути хліб. І це було на що. На це образи ніякої немає. Бідність оточувала. А в інших пастухів, у таких хлопців, як був я, і сало було, і яєчка були. А в тебе горе одне, нестаток оточував. А думка підказувала, треба буде фізично себе в праці комусь продати. Без хлопців таких, як я залишався, не обходився. Прагнення було до життя.               

 

12. Але природа і тут тебе не забула, взяла і підіслала Федька Мойсеєва. Він добре по собі знав, що я був у нужді. Правда, голодний не сидів, але вільного шматка в руках не мав.  Він про мене, як сусіда близького, не забув. Побачив мене, що сидів на своїй призьбі в будинку на заду. Запросив із собою до пана Лебедєва на роботу. Кіньми управляти, їздити на них з будинку в поле, а з поля в будинок економіста їздовим. А раз їздовим, то можна і на скирті кидати вилами. Це довелося робити в пана. Можна гроші заробляти, один карбованець на день. Але у нього за це були умови життя негідні, погані. А хлопці хоч сільські, але хитруни. Получку отримали до копійки. А тепер можна страйкувати, ми не хочемо працювати. Ця історія моя описана народу, про це розказано. А коли треба кинути сільське господарство, мене притягнула робота м'ясника. Я навчився торгувати, людей годував, а сам за цю копійку гуляв. Недовго я цю роботу робив. За моє зроблене, в чому помилився, в'язниця мене запросила. Я був бригадир до етапу, на північ потрапив.

 

13. Лісоруб зробився. Фізично став валяти хлисти. Я був чоловік, сплавом розпоряджався. Словом, був чоловік свого фізичного розуму. Мені природа в усьому допомагала. Вона не хотіла, щоб я по-людському жив, гнала з колії людей. Ворота були в сільському господарстві не в кожного господаря. Вони ставилися на своєму місці.  Ставити не які-небудь даремно, вони в людях бувають не однаково.  Все це робить людина, її хитрість. А коли у чоловіка чогось не вистачає, він думає не про те, що слід.  Він у ціль не попадає, куля мимо мішені пролітає. Так, як у бідного нашого чоловіка.  Навіщо йому цей двір, або хороші ворота. Він голий, як сокіл. У нього, як слід, у хаті і тепла не вистачає. Сил на це все людина не має. Живе, та ще на іншого, багатшого від себе, слово скаже. Подивися, який він такий, йому мішками прибуток везуть. У нього ворота не такі, як у мене. Ніколи не відвертають свої умови. Про них і природа забула. А що вона зможе зробити, якщо я такий у житті народився. За мене один Бог.

 

14. Він теж неімущий чоловік. Він не визнає ці ворота, в які не завжди привозять у двір прибуток. Бог навіть не має двору. А бідний сидить напівголодний. Сам дивиться у віконце, чи не йде до нього хто-небудь зі своїх.  Хтось, може, згадав про мене такого.  Його Бог послав, хоч на рік один раз заглянув у мої такі умови. Так жити, як живу я, не треба. А в природі не всі живуть добре, і не всі люди живуть бідно. У них різна дорога, один про одного мислять. Той, хто відходить, він від цього не піде. А той, хто хоче догнати, йому несила це зробити. Велика довга дорога ходити з села в село. А ми звикли жебракувати, начебто старець. Ним ніхто не хоче бути, крім сліпого чоловіка. Йому, як сліпому, все дають. Вони бояться залишитися в людях таким, тому подають, що можна.  А сліпий, він не радий. Йому стільки надавали, скільки донесе. Це все без допомоги Бога не буває.      

 

15. Бог щодо цього вболівальник. Він не такої думки, як усі хочуть, щоб люди так через це все у нього важко працювали. Цей рік, що прийшов, він нам приніс такі дні хороші, теплі ясні в сонечку. Вже сніг зимового характеру випарувався. А всю зиму пролежав, та протримав у своїй халупі. Нічого такого, щоб на користь прибутку, не робив. Одне тільки – сидів та думав, а що можна зробити. А справ попереду тисячі. Ворота не в одному селі мають. Вони бувають і в місті, надають значення своєму будинку. Люди людей пізнають по воротах. А ворота можуть бути на будь-якому фронті. Ми це місце захопили, і привласнили до свого імені. Сказали всім: це місце моє. Ми на ньому живемо, і привчили себе чужим добром хвалитися. Це наш одяг, нам його зробили люди інші. Ми їх змусили своїми придбаними засобами. Ми любимо природу, виходжуємо вміло. Якщо знаходимо потрібне, то беремо його, як своє добро, продаємо.

 

16. Або міняємо на іншу яку-небудь річ, зроблену іншою людиною. Ми любимо свою цю справу тоді, коли нашій людині приготували, зробили, піднесли. Він не хоче залишатися на своєму місці простим, самим звичайним, незаслуженим у людях чоловіком. Він любить потягатись на хорошій м'якій, теплій постелі. Його рано без усякого діла не буди. Він у нас усіма вважається у своєму житті пан, не хтось. А можна сказати всім, він учений за своєю спеціальністю чоловік. Він уміло на своє місце поставив ці ворота. Через них без усякого пропуску не пройдеш. Люди підібрані, на своїх місцях вони сидять, і по-своєму, по-культурному зустрічають. Йому кажуть, щоб він знав, куди, навіщо йде. Ти ж чоловік наш, любиш хвалитися перед усіма чужим. Нам не треба мати таких людей, у кого нічого немає. Наша гордість, і наша краса в нашому такому штучному жити.

 

17. Ми впевнені в цих людях, які нас знають про свою добру совість. Їм за це платять, їхнє таке місце. Нехай він тільки своє діло не зробить. Йому на це є. Не такі ворота відчиняються і зачиняються. Ми не захотіли б, але ми їх самі заслужили. У нас лінь велика. У цьому чекаємо, і огороджені великим запасом. «Заготівельне зерно» написало сюди в ці ворота: «ласкаво просимо». Нема з чим даремно, а з інвентарним чистим зерном, якому місце. У такому затишку сидять люди, лише б їм наряд. У них є такі руки, які оточили себе технікою. Аби подали такий вагон, щоб він був придатний до навантаження зерна. Ми його живо у вікна його закидали, цей вантаж. Цю роботу інші свої люди ворота мають. Вони вже знають добре про своє підготовлене діло. Все це роблять гроші, мірило життя людини. Йому вже прийшли люди, зайняли своє шефське місце. Вони знають своїх відвідувачів, що вони люблять. І коли приходять, вже як ніколи на своєму місці...

 

18. У неї шикарний одяг, сама нарум'янена. Є, чим хвалитися. Обслуга непогана нам, таким людям. У нас, у кожного чоловіка, є своє місце. Ми його бережемо, як око. Це все люди роблять. Вони зустрічають за одягом, а проводжають за розумом. Кажуть, йому треба чоловіка такого сильного, акуратного слугу. Йому не хочеться своє пальто роздягнути, інші люди на це є, одягають і роздягають. Так побудовано між нами життя таке. Ще не захворів, ходиш здоровим чоловіком, а сам відраховуєш гроші на те, що інші люди вже дочекалися, лежать у ліжку, стогнуть. Ми хвалимося перед усіма, ставимо свої вічно нам відчинені ворота на доступ нашій цій їдальні. Вона нас не одних таких своїми обідами годує. Які в неї наші люди страви готують. Можна сказати про це, один аромат.  Це все наше ціле. Говорять ті люди, які в цій їдальні задовольняються. Вони певно не знають про інше. Можна буде від цього краще побудувати таку їжу, аби апетит та здорове тіло.

 

19. Туди скільки не кидай, і як ти кидаєш, твоєму тілу буде мало. Причому тут місто, або його навколишні поля, що ми їх хвалимо. Вони наші, ми від них життя отримуємо. Це не наше є, а це є природне. Ми тільки що в цьому навчилися робити, у нас вийшло. На нашу думку вчорашню, ми її залишили позаду. Що ми на шляху свого діла зустріли?  Ніч, вона наші руки відірвала, і примусила солодко спати. Ми всю ніч валялися, та робили, проговорили. У будь-якому нашому сні, як у наві, у ньому побували та поласували. А потім, коли встали, цього сну не вистачило. Перед тобою розкрилися твої очі, вони не кидалися на те, чого не слід. Стали шукати в усій цій місцевості. Він вже до цього часу цю річ, як свою улюблену, здобув. Я її повинен одягнути, і нею, як своєю, хвалитися. Її зробили для цього діла інші руки. Моє діло одне – на себе одягнути, і потім, коли це потрібно, її роздягнути.

 

20. І на це буває наш час. Ми чужим звикли хвалитися. А природою не хваляться, а вміло її зберігають. Ми, як ледве щось таке, вогонь розпалюємо, палимо до того. Ставимо на нього який-небудь чавун з водою, робимо її окропом, варимо природну яку-небудь сировину. І намагаємося їй смак зробити, і як своє, зроблене нами, проковтнути. Ці ворота, вони людиною давно зроблені, і застосовані хвальбою. Цю їжу готували довірені люди в цьому ділі. Їх на цьому місці поставили, і від них їхній обов'язок зажадали, щоб вони так робили. Він так своєму пану і робить. За це діло він його хвалить. Я, каже пан, маю на це свої гроші. Куди хочу, туди і подіну. Ці гроші мене в моєму пануванні зберігають. Я ними живу, у мене економічне господарство. Люди мої все роблять, аби я сказав. У них на це добра душа моєму господарству допомагати. Це ж люди.

 

21. Люди одні звикли будувати іншим їхнє благо. А інші звикли примушувати одних, щоб підкорялися їм завжди. Так росла і піднімалася наша індивідуальна власність. Ми його, як Бога, з вами ніколи ніяк ніде не бачили. А самі брали слова, нібито він з нами разом жив, і діла нам великі творив. Ми у себе не мали нічого. А потім, коли нас з вами викликав інтерес по природі повзати, і шукати для себе життя інше, як це робив чоловік.  Він же нічого не вмів робити. А коли йому, як чоловікові, прийшло інше, зовсім не таке життя, це було. Вона його стала вчити. Говорить йому, що ми двоє є господарі. Це наше, це не чиєсь. А ми повинні шукати по землі, знаходити і пробувати. Ми тільки не згадаємо, який час нас природа поставила на свої босі ноги. Ми тоді не боялися природи, жили за рахунок своїх сил і волі.           

 

23. Ми не вміли розділяти в природі, а що це було для нас хороше і тепле та погане і холодне. А коли ми свої руки протягнули до природи, ми побачили таке яблуко червонобоке. Ми вдвох вирішили покуштувати. Наші зуби до цього нічого такого не робили. А ми їх у себе змусили кусати. Ми коли скуштували це яблуко, нас у роті оточило почуття якоїсь рідини між цим. Жуванням утворилася з повітрям разом слина, з чим я, як людина, проковтнув. Куди? Сам не знав. Я в природі не народжувався зі шлунком. Ми його зробили, розвинули в процесі свого життя. Нам стало не те, що було до цього. Ми стали чути в тілі якусь неприємність між собою. У нас народилися слова, про щось ми говорили. Ми думали спочатку про своє життя. Це нам все давав і дає нам сам Бог. Без чого ми не починали з вами робити на нашій такій землі.

 

24. Час Бога. Від природи вже те погане пішло. А тепер настало тільки хороше, ніколи не вмираюче. Це не хвала, а сам час показав.  Я, каже Бог, з історії видно, що цьому бути.  Не чужим треба нам хвалитися в природі. А треба так навчитися себе примушувати від цього діла, у чому доводиться купатися, як у ванні. Природа моя зі своїми якостями.  Вони були, вони є, вони будуть. Якщо ми, всі люди, зі своєю душею і серцем візьмемося, і з любов'ю станемо робити, то тоді у нас вийде живий факт. Люди наші всієї землі, вони будуть знати про прихід самого Бога.  Він не проти цього діла, що люди хочуть отримати. Їхній національний народ, він не хоче змінювати в житті людську політику, вони через її один за одним гинули і гинуть. І будуть гинути доти, до того часу, поки не візьмуться за любов свою до природи. І дружбу з повітрям, водою і землею, як робить наш для всіх Бог. Він обрав своє місце, нікому в житті своєму. Це одна з усіх любов і дружба з оточуючими всіма людьми.  Це буде правда.

 

25. Батьком рідним Корнієм Івановичем указано. У нього запитують люди, що він повинен йому, як рідному синові, виділити? Він, як батько рідний, сказав свої, для сина рідного вказав бугор Чувілкін. Ніким він не займався, не займається, і не буде займатися, крім одного Бога. Йому природа відпустить свої сили, дасть йому волю це зробити. Він нам, таким азартним, не покаже свої ворота. Люди не будуть заробляти цього права. У людей у природі зародиться така між усіма одна ввічливість. Люди між людьми, головка їх не буде себе гордо тримати. А своїм вчинком своє тіло буде пробуджуватися. І з іншими він буде зустрічатися, як зі своїм близьким чоловіком. Йому буде низько кланятися, і буде вслід йому говорити: «Здрастуйте».  Це між ними введена дружба, вона кожну людину буде змушувати між собою не мислити, і не робити такій людині. Людина від цього отримає в житті своєму те, що було. Передніх у нас не буде, всі зробимося через засоби однаковими. Ми будемо вважатися однаковими.

 

26. Люди з людьми воюють, і також з природою, весь час змушують. Від неї беруть якості, їх переробляють, і на себе це вживають.  Вони роблять зброю, і з нею йдуть наступати на будь-якому місці. Як Туполєв був конструктор, будівельник літаків, інженер. Він академік, депутат, герой Радянського союзу, на восьмому десятку вийшов з життя людини. От ми які в природі люди, яким зробили в природі смерть. Вона нам, будь-якому чоловікові, у житті своєму відчиняє в природі ворота. Ми, як такі люди є в природі, не рахувалися з молодою дівчиною, коли робили замах на народні гроші. Вони були на ходу поїзда викинуті, і слідом за ними десь взялися на це два мисливця, їм заважала дівчина, вони з револьвера вбили. Це життя молоде, вона загинула через гроші, її люди вбили. Але за грошима, за мірилом був кинутий розшук тисячі умів.

 

27. А що з цього всього люди в житті через це все, зроблене ними, отримують.  Вони в природі самі собі відкрили вічно не вмираючі ворота, куди сам Бог не побажав з ними разом по їхній дорозі йти. Йому як такому літаки не треба, і не потрібні йому гроші. Він їх, як картяр, в буру Мойсеєві програє, а в цьому ділі всьому виграє в природі своє здоров'я. Він ніколи не сідає, стоїть на своїх ногах.  Про свою практичну роботу, про лист не забуває істинно. Люди бояться того, що вони в природі зробили війну з Гітлером.  Фашистів убили. А слід злочинця Гітлера, задуманий ним, війною напасти на Радянський союз. Він свою перевагу втратив через дії Бога.  Самі офіцери запросили його в Берлін.  Навіщо, питається?  Вони були вже безсилі наступати.  Вони думали про Бога, що він буде на боці їхньому. Не так воно ними зробилося.  Бог ніде не говорив, що треба буде людей ображених убивати.

 

28. Він свідок цьому всьому.  Його затримали у Знам'янці. Самі німці передали поліцаям. А поліцаї його не звинуватили вчинок. Він їм казав: я їду в Берлін дізнатися, а що роблять з нашими молодими людьми.  Ешелони туди їх везли, з ними разом їхав сам Бог. Він говорити вмів з фашистськими офіцерами, вони своєю ідеєю помилилися потурбувати його сили. Він був не політик і не економіст. У нього в ідеї це міжнародне діло – червоний хрест і півмісяць. Всім людям треба здоров'я, а не смертельна війна.  Іванов був ні за тих, ні за інших. Він ходу, задуманому Гітлером у природі,  не дав далі прогресувати. Його під 19 листопада 1942 возили по Дніпропетровську. Був мороз 27 градусів. Він фашистами був оточений не на жарт. Іванов заклав думку прямо заочно до Гітлера в голову, щоб він не мав у цій справі успіхів. Нашого культурного німця зі своєю технікою оточили.

 

29. Розбили під Москвою і під Сталінградом. Гестапо мені давало стілець, щоб я в нього сіл. Я не для того сюди до вас у тил прийшов. Ви ж мою ідею в цій частині не знаєте.  Бог не за агресора стояв, стоїть і буде стояти. У нього думка пролазить крізь мозок Гітлера. От тому і командування своє не втримало, стали нести в природі нищівну відсіч.  Руські були на боці самого Бога. Він бачив, як українців, євреїв привозили із зав'язаними очима вранці рано. Пов'язані назад руки, їм давали відпочити. А ввечері вже вони йшли на Місяць. Так говорили люди, а Бог їхні слова записав. Фашисти вже знали, що не за перемогу. У центральному гестапо 11 офіцерів цікавилося вчинком Бога. Вони в нього запитували: хто ж ворота відчинить до перемоги?  Їм Бог сказав: «Сталін». Вони мене своїми німецькими силами вважали юродивим. Я не був проти, аби тільки ваша фашистська ідея не процвітала. Бог бачив вас, як ваш німець комроти тільки що зайшов на нашу вулицю імені Леніна.                   

 

30. Він побачив руську маму, і тут же сказав: «Мамка, я є». (яйця)  Богу в цей час долинули слова, він їх ніколи не викине, який господар опинився на арені. Бог у цей час був ворогом оточений. Він боявся виходити на свою вулицю по імені Леніна. А потім тут же десь взялася сміливість. Наших б'ють, треба йти в тилу допомагати. У мене ж два сини в червоній армії. Це не моя хвороба, яка може зустрітися у будь-якої людини.  Моя хвороба була одна – за ображеного, хворого, злочинця. Я його одного знаю, і вважаю, ми його не вб'ємо. Ми, люди, як воювали з природою, так і будемо воювати. Ворог є природа, вона нам за наше все народжує через чоловіка одного воїна. Ми безсилі залишитися без будь-якого прогресуючого ворога. Він був, він є, і він між нами залишиться таким. Ми не завоюємо в природі світ через війну з природою. Я зважився допомогти руським, хоча вони з собою Бога не брали на бобика. Він теж з ними біг, просився у руських, щоб вони взяли з собою. Але вони не брали. А як бігли, відходили. Куди? Самі не знали, навіщо вони бігли, і як бігли.

 

31. Я в такій формі був, треба було боятися. Ворог найзліший для всього людства. Він ні на які угоди не піде. Його ця сила, він на неї сподівався. Він помилився за природу. Вона для цього народила чоловіка руського Іванова.  І послала з дому, щоб розвідку зробити, і самого представити їм. Вони по нашій вулиці були оточені линвою. Через генеральний штаб нікому з громадян не давали проходу, як і мені з моєю зустріччю з вартовим. Він мене привів у штаб. Я туди заходжу, а про мене вже руській німець малює, як про загартованого чоловіка. Сам генерал зацікавився цією особою, дав свою згоду з моєю просьбою, яка була російським шрифтом написане. Моя думка це зробила. Генерал не відмовився свій шрифт, і свою гербову печатку приклав. Тут я вже цілком роблюся над цим ділом розвідником. Я не боявся офіцера, що їде на білому коні. У них з передками гармата застрягла в балці. Він хотів мене змусити, щоб я йому допоміг. А я це прохання командиру представив. Він його читав, розумів, це їхній був гітлерівський герб. Він тут же сказав: «Пан гут». А сам на коні поскакав.

 

32. Але тепер думаю, мій був виграш. До солдатів, у Должанці вони стояли. Я з ними вів мову не про політику, не про економіку, а про здоров'я всіх нас. Не хотів Іванов, щоб була війна на користь вас, німців. Моя думка малювала не те, що вони хотіли від Гітлера отримати. Моя думка йому тупила в голові, як ватажкові. Я їх не просив, щоб до Берліна поїхати. Вони самі запросили, а потім нічого не зробили поганого, дали мені броню на поїзд з офіцерами до Ростова. Вони вже були обплутані, їх доля везла на допомогу. І тут Іванов вигравав перед командуванням. Він до них підходив, як бачите, давав читати.  Прочитають, і дають йому місце з військовими солдатами, котрі їдуть на фронт під Сталінград.  Вони, солдати німецької армії, мене вважали: руський пан гут. А раз пан гут, то добре. А в цьому хорошому солдати запитували: беруть у полон німців? Іванов ніколи не скаже поганого для свого боку. Він їм каже: руські це одне ціле.

 

33. Солдати німецькі по приїзду додому, штаб розташували.  Вони плани розкидали по столу. Їм же цікаво знати, як армія програла. Я туди, вони не дозволили це дивитися.  Вже стало відомо їхній відступ. Мій син Андрій Іванов був ад'ютант генерала Цвєтаєва, командувача 5-ї ударної армії.  Він не дійшов до Суліна, загинув за визволення Ростовської області. Їхали після бою по мінованому полю, і наскочила на міну. Син мій сидів ззаду, був струс мозку, пожив три дні, і помер.  Він похований у станиці Чорткова разом з ветлікарем. Я ж не пішов разом з німцями. До мене заїхали, як Іванов, що знає, хотіли знати, що я думав. Я їм сказав, щоб ви – додому, а ми вдома залишилися на своїх місцях. Так хотів Іванов, не треба воювати.  І раптом дочекалися червоних, німці пішли, а шнапс із собою забрали, не зуміли. Бог їх перехитрив. Вони за ним заїжджали, але їм Бог сказав, офіцер забрався. І так вони були переможені руськими.               

 

34. А люди-то знають у цьому мою волю, силу. Просять мене поїхати до Москви, і там умовити Сталіна, щоб він зробив так, щоб не було війни. На що обрушився зі своїм закликом американський Рузвельт і англійський Черчиль.  Вони в Потсдамі так домовилися: вбити ворога. Так вони і дали. Бог був проти цього рішення. Ворога вбити неможливо. Але раз люди просять, люди героя роблять. Між своїми людьми чому не спробувати. Раз Гітлера зупинили, чому не вблагати Сталіна. Він у завоюванні революції був разом з Івановим, щоб радянська влада пройшла в люди. А тепер вирішують люди самі. Я приїхав до Москви не сам особисто, мене везли люди ростовці. Я їм малював картину про те, щоб ворога зробити другом. Не треба лізти на рожен. Повоювали, постріляли – не вийшло. Німецькій армії треба здаватися. А зброя шле, там заводи працюють, продукція є. Треба відбиватися, треба битися. А ми теж сильні зробилися, розлютилися на весь вчинок: їх треба вбивати.

 

35. Цю німецьку орду фашизму. Але ворог сильний тримати позиції, його треба добивати. Бог приїхав до Москви, його зустріли люди. Начальник вокзалу Литвиненко не знав його загартування, а прибрав його до рук, як дивака. Думав, всіх підбирає інститут імені Сербського і без діла. Міліціонер привіз Іванова, а йому кажуть: «Чоловіка бачимо, але справи немає, яку справу прислали».  Іванова, поклали на ліжко холодної палати, де можна мерзнути. Повітря видно від рота людини.  Тут я про своє загартування вченим став розповідати, як я завойовував фізично рубежі. Це моя в природі була проявлена любов. Вона моє бажання оточила... Щодо цього я їм, як лікарям, говорю. Ніякого тренера, це була істина моя, вона мені багато дала. Людям добре.  Я досяг практично будь-якого ворога на людині попереджати. Він від нього легко йде так, як ніколи.  Його думкою звільняє.

 

36. Це його, Іванова, природне. Робити на користь людям, щоб більше не було в природі цього важкого для людини. Я їм кажу, що це є біле, а вони кажуть: чорне.  Я починаю говорити, а вони кажуть: біле. Я їм малюю про війну. З німцем снайпером сів у карти грати в «очко» з такими словами.  Якщо хтось програє, у того буде програш. А я тоді, коли потрібно сказати істинно, що наші переможуть. І природа, як природа, у всіх місцях ворота відчинить. Я ворога обіграв, щоб він знав. За що він було накинувся на мене вбити, і тут моя сім'я, особливо невістка Тоня, упросила. Він здався через гроші, я йому їх повернув. Він моє життя не став турбувати. А сам, назавтра його покликали на фронт.  Убили його руські як такого, інші німці передали. Лікарі запитують: чого ти приїхав до Москви, та ще в такому костюмі. Я не теоретик, а практик свого діла.

 

37. Мало того, що я слухаю, як наші погнали на захід Гітлера. Але я цьому ділі помічник, ініціатор усього цього відступу. Я був у цій частині Бог. Протистояв, не хотів, щоб Потсдамська угода процвітала. Ми з вами не такі люди, щоб ворога вбивати. Ми в житті його повинні виховувати своєю силою, щоб історія розпочата більше не повторювалася. Я кричав на весь світ своїм поняттям. Нам треба був тоді мир. Це добре, що в нашому командуванні, і у наших солдатів, і в техніки великі успіхи. Без повітря, без води на цій землі чоловік нічого не зміг зробити. Природа була мій близький друг. Вона моїй стороні допомагала в цей час бити ворога. Але Бог був проти цього. Він просив Миколу Івановича Введенського в цьому, щоб він домовився зі Сталіним, щоб Сталін пішов на дорогу Бога. Ворог був, він є, і буде перед нами такими. Ми його не вб'ємо, а цим самим будемо мати його більше.

 

38. Для руських людей нав'язався із заходу, як на велику країну, це Радянський союз, де люди не були в цьому винні. На них напав Гітлер. Він від цього діла, від Божої такої думки здався. Тепер його всебічно. Було замиритися, і зробитися після цього всього улюбленим другом. Уряди тут не причому, щупальця прокладала наука фашистська, не обдумана в природі. А з хвальбою робилося діло. Що буде з цього всього. Люди, розлючені на чуже, вони не знали, що їх чекає завтрашній день. Вірили Гітлеру, кричали: «Хай Гітлер». Але щоб вийшла їхня затія, вони прорахувалися. Так же само, як ми, всі руські люди. Чекали від Гітлера капітуляції. А йому вона була смертельна з одного, з другого, з третьою, з четвертого боку. На нього обрушилися люди, вони хотіли над ним познущатися за його таке діло, зроблене ним на весь світ. А Бог сильний був зі своїми висновками, з любов'ю. З нею хотів усім довести, що ви ворога між собою не вбиваєте на віки віків, а більше і сильніше на землі розвиваєте.  Вам природа самого призвідника не показала.                           

 

39. Вона зробила те, що було треба. Хіба уряд Німеччини тут у цю хвилину відчував нормально, якщо їм приходив крах. Гебельс було став від цього відходити. Але Введенський академік, світило усього світу психіатр підтримав цю думку. Він не знав теж, після цього суду що люди у себе за це в природі отримають. Їхнє діло, своїх вождів, сказане ними в Потсдамській угоді, щоб убити ворога. А я в господарстві Введенського пролежав три місяці, та про природу торкався. Вона є мій милий друг. Я один такий її любив, співав свої слова у проханні. Я просив природу, щоб вона мене вчила, як буде треба жити і вчитися. Треба так навчитися, щоб людей усіх довелося вчити на їхнє здоров'я. Так я малював лікарям. Ледве не хвалився перед ними, що я є за своє діло Бог.  Я їм цього не говорив, а про рак, про злоякісну пухлину малював картину, що мною ці засоби знайдені і введені на людині. Чоловік після мого вчення став здоровий і сильний, що треба нашим людям у цьому ділі.       

 

40. Хіба всім лікарям хотілося, щоб безграмотний чоловік зовсім у природі переміг ворога. Бог світило всієї природи, вона йому є друг вічного життя. Ми своїми силами вбили ворога. А в Америці він нагороджений, і став своїй капіталістичної стороні допомагати. Тут ображених немає. Бог не за те, щоб між людьми процвітала така війна, як у В'єтнамі. Вона зроблена людьми, вони захотіли між собою поділитися. Старі на своєму місці залишилися продовжувати своє, століттями зроблене. А нові віддалилися в свій бік. І між ними пішла така кривава різанина за місце. Люди не хочуть одного, щоб туди не прийшли американці і не стали їм допомагати. А Радянський союз зі своїм наміром теж допомагає не погано, а добре. Зумійте знайти такого чоловіка між людьми, щоб він ці сторони призупинив, і не дав їм права В'єтнаму допомагати. Американці якщо упустять цей такт, цю війну без перемоги, їм тоді треба зв'язувати свої мішки.  

 

41. І зав'язувати очі, і бігти від цього місця. Бог не тому став мати кличку. Його це з Магнітогорська жінка за свої очі, які відкрила їй сама природа. Вона очима дивилися, а повіки не працювали. Тому ми, всі люди, бідні. Ми не знаємо, а що буде з цією думкою, з цією зброєю, і з цією справою. Кому це все бережемо, якщо нас через 50 років ні одного не стане. Ми будемо лежати в землі так само, як всі там лежать у праху. Кому це буде подобатися. Якщо людину люди народили не для смерті, а людина народилася в природі для життя. Але ми з вами зустріли її неправильно, умови створили свої придумані. Воно ще не жило, а тільки що з'явилося живим тілом у природі. А у нас йому приготовлено одяг. Ми його одягаємо, на ньому будуємо красу хорошу і теплу. Він ще не відчував на собі терпіти голод. Ми боїмося і турбуємося, його годуємо, його напуваємо три рази в день.         

 

42. Він у нас як такої не просить. Ми його змусили, щоб від цього діла йому було добре і тепло.  Це діло робиться усіма матерями. Вона не одна своє дитя веде по цій дорозі. Всі діти виховуються в такому штучному. Так жити за нашим зробленим. Краще відмовити собі в житті. Ми не намагалися і не пробували в житті залишатися без цього всього. Ми не думали, а вже зробили. Природа не чужа, а своя близька рідна. Вона нас усіх важко народила. А сказати вона нам не сказала: тепер по-моєму живіть, і те робіть, що роблять усі по-моєму. Не треба приготовляти людям. Люди з перших днів стали майструвати, та вчитися так, як ми змусили робити для життя свого. У людей така система. Як ніби вони право від когось отримали. Їх ніхто не змушував вбивати німецький уряд. Такого жодна національність не робила. Були татари, і ті були завойовані. Щоб таке в природі зробити, як зробили спільно капіталісти і комуністи.

 

43. Природу цим не обдуриш.  Вона терпить від нашого вчинку, вина буде наша. Ми адже оточені всіма тими людьми, які дивляться, і вони бояться. Велика розвинена на людині зброя. Ми її самі робимо для застосування на людях. Якщо ми звинувачуємо в цій справі капіталістів, то чому ми не хочемо звинувачувати самих себе. Де ми дістаємо сировину, і що ми робимо над нею. Це наше вміння зробити з природи яку-небудь цяцьку, і за неї брати великі гроші. Введена в цьому комерція, люди сваволять. Якби вони не боялися природи, вони б не одягалися. Це все чуже носять на собі, цю штуку, яка висить на здоровому тілі. Духу туди не пробратися, заслонене тіло. Ми з вами робимо те, що не цікаво зустрічатися природі.

 

44. Зовсім чуже природне взяти вбити, а потім пустити на виріб. Якщо тільки природа на це діло прислала цього чоловіка, хто з нами разом ходить по землі. Він не воює з природою, тільки протилежний нашому всьому. Ми ж, усі люди, купуємо здоров'я, і його продаємо. Таке діло в природі не вводилося, не вводиться, і не буде вводитися. Ворота природою відчиняються для життя людям. Золотом не хвалитися, золото не ваше, а природне. Я боюся, не роблю те, що люди хочуть. Чудеса всі лежать у ній, вона тримає таємницю. Ми її не пізнали, та й не знаємо нічого. У цьому всьому ми процвіли однієї смертю. Ми ж умираємо, так ще як безсилі. Мені ваше це не треба все наявне багатство, воно вами присвоєно. Природа милий друг. Вони вас закидають. Це повітря, вода і земля.

 

45. Захоче образити вас жертвою, у вас природа не питається, бере і робить. Ми ж воюємо з нею. У нас куплена зброя, ми нею вбиваємо людину. Тому він патріот, він спорудив цю зброю, яка зроблена нами. І її, як продукт, ми повинні спожити. Ми цього боїмося, кричимо на весь білий світ. Ми це самі зробили, у нас знайшлися люди, розрахували, відчинили ворота новому історичному соціалізму. Ми зробили на це революцію. Люди не пошкодували сил своїх, як ніби це треба. А про це ми з вами забули, що ворота нам відкрилися для того, щоб до нас прийшла по землі сама еволюція для того, щоб у людях народилася свідомість між нашими людьми. Вони не порахувалися з природою, що вона для них холодне і погане. Люди зробилися в природі сміливі й сильні зустрітися з іншою природною стороною, незалежно від усього природного багатства.

 

46. Люди визнають Бога, як такого чоловіка, йому як ділу повірять. Він уже відчинив Богові ворота. Сонечко ясне вогняне сильне все зробить людям. Вони не побояться зробитися в природі такими, як себе примусив у природі Іванов. Він зробився так само, як робилася наша комуністична партія. Вона стала ростити людей, і одного біля одного ставила для того, щоб у природі шукали для чоловіка хороше і тепле. Але зробити вона не змогла. Природа оточила людину всякими засобами для того, щоб йому не дати життя. А еволюція наступає з усіх кінців світу. Люди змінюють свій потік. Вони хочуть зайняти свої позиції для того, щоб між ними жилося не так. У природі одне не вживається, і не буває на своєму тому ж місці. Природа готує ворота, їй це набридло, щоб у нужді жити. У нас є зброя, зайняла місце техніка.

 

47. Коса з грабками вічно клала рядок будь-якого зрілого хліба. А потім йому доводилося людям поклонитися, і сказати комусь свої слова, невидимій істоті. Він їм допомагав цю належну ділянку, на ній робити руками сніп. І зносити в одну копицю 60 снопів. Не родзинки це їли і ковтали для задоволення. Нічого такого не зробили нового, крім як жили важко. А вчилися жити легко після такої революції. Люди не даремно пролили свою кров на барикадах. Їм у цьому на допомогу прийшли вчені люди зі своєю технікою, зробленою людьми. Вона сама стала робити легке. З борозни прибрали бика, що вічно носить на шиї ярмо. Люди побачили ворота, через них пробирався в поле залізний трактор із спільними багатьма силами. Йому не важко чоловіка примушувати, щоб він навчився без усяких віжок, а кермом управляти. Він на це сам довго вчився, проходив школу на це. Йому теорія підказала математично.

 

48. Пройшов свої ворота, і став він робити на землі. Для цього поставили заводи великого характеру, звідки на арену прийшла машина. Їй не потрібні були булки білі м'які, як ми, люди, їх у важкій праці придбавали. Ми добиваємося від природи в своєму житті не теоретичного поняття. Ми з вами добиваємося на своєму фронті, щоб нам в житті не було погано. Люди своїм учинком шукали і робили своє індивідуальне власне місце, ним оточувалися, і в цьому ділі економіку прибуткову споруджували. А потім сюди прийшли на допомогу вчені зі своїми воротами, їх відчинив народ за допомогою природи. Якби не вона, то такого зсуву в частині спільного труда для того, щоб ми, такі люди, у своєму житті так само в природі жили. Та огороджували самі себе зброєю. Ми раніше і зараз від природи йшли. Ми з вами всю бутність відходимо. Її живі природні сили не любили, не любимо, і не зможемо їх любити.

 

49. Бо це мати наша є атмосфера, в кому, найголовніше, в житті є наші помічники нас народити. Ми без них не люди були, а це все зробили вони троє. Вода слід показала. А повітря оточило тіло, і від материнського тіла відірвало. І виштовхнуло на волю землі, де людині довелося вчепитися, як кліщу. І взятися за самовілля свого сліду. Він дивився, він бачив, йому природа народжувала, вона свою площу показувала. Живи ти в цих умовах, але не думай нічого, тільки отримуй своє почуття живе. Ти є в природі сама мізерна істота, якій природа дала розум багато думати. Чоловік не захотів друзів мати у себе, і задався мети зробитися в природі воїном. Став сили на це показувати і ними володіти. Йому знадобилося у себе розвинути апетит, він його в процесі сам зробив. Це в нього було полювання. Він це полювання робив сам між собою і природою. Вона йому давала прибуток.

 

50. А прибуток дається природою в будь-якому і кожному місці. Я, як позивач у цій справі, ворота відчиняю людям, щоб вони знали про природу. Вона відтворює свої сили, а ми їх з дороги знімаємо. Ворота в природі стоять на своєму місці, вони відчинилися для моєї дороги. Вона вболівальниця за всю нашу молодь. Вона не хоче, щоб наші люди гналися за великими грошима. Вона хоче, щоб наша молодь звільнилася від утримання батьків. Щоб наші люди погодилися, з душею і серцем взяли одну однакову зарплату всім людям, що живуть на землі. І не вчилися, щоб з природою воювати. Моя дорога учить усю молодь для того, щоб не застуджуватися і не хворіти. Та не бути між собою злочинним світом. Це все роблять наші мірильні гроші. Не вмієте жити, відмовтеся. Винуваті ми зі своєю перемогою над ворогом. Ми його в природі не вбили, а зробили від цього більше, ніж він був.

 

51. У цьому національність, вона із-за обох сильних сторін терпить. Вони хочуть кращого, вони роблять і чекають від самих себе цього хорошого і теплого. У них велика між собою сварка. Капіталісти ніколи свої ворота не відчинять і не підуть. Вони добре знають, що їм тоді хана. Вони підуть, а радянська влада там з радянським народом залишиться.  Цього не зроблять капіталісти. А коли ми повіримо воротам відчиненим Іванова. Він же еволюційний чоловік, хоче, щоб більше ніде і ніяк війни не було. У нас свій народ, у нас і техніка своя, зброя своя.  Для чого ми це все робимо?  Ми боїмося ворога. А самі не знаємо, звідки він, і як прийде. Ми думаємо: для нас є Америка, вона обрушиться на нас. Якби Америка не боялася, вона не воювала. Вона воює зараз. У неї золота вистачить. Природа змусила, вона попереду багато платить. Люди хочуть жити не погано, а добре.

 

52. Коли молодь зрозуміє, що вона в бій з природою йде за гроші, вони розберуться, і визнають ворота одні тільки Бога, за котрим слід було йти. Вони у себе мають загартування фізичного спорту. Ось що треба всім нашим людям, вчитися на це діло. А ми учимося вміло вбивати людину людиною. Це не ворота стоять для цього, щоб через них пройти. А життя від людини вимагає вчення одне корисної сторони. Треба буде жити. А ми з вами живемо, самі ледве не в золоті ходимо. Вважаємо ми: це для нас все.  Природу не обдуриш і не образиш нічим.  Вона не дарма чоловіка нам на землю представила. Вона даром нічого не дає. А ми своїм ділом вбиваємо ворога, іншим народжуємо такого, як ворог зовнішній. Він між нами народився так. А зараз він сильний і великий. Для того щоб жити, довелося у себе мати в природі сили. Щоб через ворота, що стоять на нашій планеті Землі з самого первонародженого початкового чоловіка. Він у нас прожив, та зустрічався з кожним днем, з кожною ніччю.

 

53. Ми добре знаємо про його таке велике в природі терпіння. У нього була потреба у своєму житті. Довелося жити та думати не про те, що його оточувало вчора на цьому ось облюбованому місці. Йому, як чоловікові, хотілося дочекатися ніколи небувалий у природі цей час. В атмосфері він не спав, ходив на своїх ногах, думкою продумував про що-небудь таке хороше у своєму житті. Ми пам'ятаємо природу з історії, як ці дні до нас приходили. А ми їх чекали не такими, як нам хотілося їх бачити. А скільки їх по землі прокотилося один за одним. Ми, як люди цього свого місця, намагалися найкращим оточити себе. Ми спочатку у своєму тілі не мали потреби такої, як ми одержали б нужду в людях на 1972 рік високосний. Ми до нього були непогано приготовані зі своєю технікою зі своїми людьми. Ми його зимою зустріли.

 

54. Холодна зима лежала, але без снігу. Ми, як вчені зі своїми лабораторіями, не мали успіху людям сказати про свою стихію, що прийшла, з якою ми в цьому році зустрілися.  Ми в природі своїм колективом додумалися зробити цяцьку, тобто машину. І нею стали торгувати направо, наліво, створювати економіку. Це наше політичне діло – робити людям добре і тепле. От ми цього від природи не отримали. У нас є такі місця, де люди оточили себе у великому своєму нестатку. Озимий хліб загинув, не вродила картопля, і не було капусти людям. У тижні в природі які дні приходили, це було не на прибуток, а на збиток. Ми хочемо повчитися, наше діло таке в житті своєму. У нас таких людей багато зібрано в природі добра, ми його маємо. Вважаємо, від початку його життя він правильно крокував по своїй дорозі, у нього працювала своя думка. Вона хотіла зробити між такими нашими людьми небувалу річ. Ми, всі люди, зосереджені своїм розумом.  Нам потрібна машина, ми з вами навчилися робити її.

 

55. У нас, таких людей, вони у себе на зазначеному місці побудують. Це наука є наша загартування-тренування. Вона мною зроблена. Я загартувався в тренуванні, зробив у людях. Вони мені всі допомагали. Я між ними такий виріс. Є, на що людям дивитися, і на це сподіватися, що це буде. Я для цього народився, у цьому вболіваю за нашого хворого, забутого всіма чоловіка. А коли тільки захворів, він уже може так думати?  Він робить те, що не під силу, у нього виходить. Ми цій людині зі своїм розвиненим знанням, яке у себе має. У людини технічне знання. Він готується з нашим хворим зустрітися, і вивчити чоловіка  Зрозуміти його тіло, щоб знати про його потребу і діло, яке лежить перед ним. Він у цьому думає, хоче зробити. А коли він зробить у своєму ділі, це діло він завоює на цьому місці. А ми коли тільки зробимо, у нас вийде живий небувалий факт.  Ми його робимо через наших учених. Вони нам говорять, вони нас учать, вони у нас навчаються не так, щоб даром пропало. Люди навчаються, і себе показують, що вони вміють. І вони роблять те, що буде в житті треба.                                       

 

56. Я такий майстер, такий ділок, така одиниця, про яку знають усі люди. Вони його діло бачать, хочуть зрозуміти. А коли їм стане це все відомо, що це все зроблено для чоловіка, він найголовніше. Йому треба буде вчитися, і так треба буде навчитися, щоб знати свою дорогу, по якій доводиться до мети потрапити. Ми зібралися на сьогодні, щоб цю роботу зробити. Кузня селянська, вона нам робить деталь, щоб ми знали про це важке для нас діло. А ми створили це же саме. На арені у нас з вами лежить ніж або сокира з пилкою.  Все це буде нам треба. Ми ж люди, та ще й такі, нам не це одне в житті буде треба. На цьому місці у нас є жива сила. Ми нею розпоряджаємося так, як ніколи. Живу я, каже мужик свого цього місця, на ньому роблю свою думку. Якщо мені треба сьогодні по ось дорозі проїхатися не самому одному, а разом з нашою конячкою.  Вона у мене, як у якомусь зеленому саду.             

 

57. А сад не який-небудь з усіх, а з хорошими родючими яблуками та грушами. От ми туди зі своїм апетитом з'явилися. Нас зустріло дерево, нами насаджене. Воно нас, як ворота, чекало. Ледве нам про це ось не скаже. Це все ми робили, робимо, і будемо робити. У нас на це є золоті руки. Ми ними кладемо цегляні будинки. А в цих будинках у нас народжується чоловік. Він на нашу землю падає, як на якусь особливість. Воно було оточене повітрям, вода промила слід. А земля його прикріпила, як кліща. І показала очам слід на чотири різні боки. Я цього не знав і не бачив перед собою, зараз взявся за це перше діло. Я хочу сказати цим ось моїм батькам про їхнє те, що вони зробили. Я б без них не з'явився, і не був я на цьому ось місці. А зараз уже мої довгі ноги, що будять, змусили на них стояти, і ними далі ступати, швидко по землі бігати.          

 

58. Цього місця цьому чоловікові мало. Він, як господар, як працівник, не все думає, шукає по природі, придивляється зацікавлено до такого місця. Моя ідея – це є великий труд, новий небувалий, для нашого життя. Ми з вами повинні загартовуватися в тренуванні, і своїх дітей вчити за вченням Іванова, щоб ми з вами не потрапляли до в'язниці і лікарні.  Ось чого ми повинні від природи добитися. Вона нас за те, що ми будемо робити між людьми в природі. Це наше багатство і слава. Багатство – здоров'я.  За моїм висновком, природа нас огородить життям. Ми вмирати перестанемо. Треба вченим погодитися, і своєю теорією це діло підтримати, щоб ми, всі люди на землі, огородилися життям. Вони крокують, і дивляться далеко, швидко охоплюють. І хочуть це місце оточити, і привласнити до свого імені, щоб на ньому вічно освоїти своє ім'я, щоб воно звучало по всій природі.        

 

59. У природі робилося на цьому місці. Чоловік для себе зробив видне для всіх діло, якому багато людей поклонилися. І сказали цьому чоловікові голосно свої слова: «Спасибі». А на це хороше «спасибі», він цю славу чує, намагається ще краще від цього хорошого. І так наші люди жили, і всякого роду творили. А раз один чоловік зробив це діло, а інші люди намагаються теж таке зробити. Я вас прошу не від законної людини, а від природи. Вона нас просить, щоб ми, вчені люди, погодилися з єством. З таким чоловіком, який став шукати ті якості, які стали служити користю. Вона стала через чоловіка живого загартованого, хто для цього діла зробив.

 

60. Ми в природі своєю технікою, своєю технічною силою намагаємося для людей знайти порятунок щодо їхнього нездоров'я. У цій справі відіграє ролі чоловік. Він для цього діла в природі так учився, і досі він не кидає учитися. Йому, як такому чоловікові, доводиться своїм умінням, і своєю зброєю відшукувати те, що людям нашим треба. Люди всі на нашій землі не хочуть, щоб у природі, нашій матері, ми з вами хворіли, тобто були нездорові. Нам, таким людям, що живуть на цьому ось місці, природа відчинить свої ворота. Ми з вами їх будемо проходити для того, щоб у нас не виходило таке нездоров'я. Воно розвивалося, воно розвивається між нами такими ось, і буде воно розвиватися при такому вчинку, як ми у природі бігаємо.

 

61. Ми з вами азартні картярі грати в свої належні карти. У нас на це і час є, ми його знаємо добре. Готуємося для цього діла зустрітися по шляху нашому з таким ученим, з такою фігурою, як в Українській академії є вчений чоловік. Він пустив по природі своє знання, для того він пише свою статтю, яка нас, багатьох вчених, змусила з цим розбиратися і розуміти. Нам він пише. Треба по природі шукати все, для цього ворота відчинити, і через них треба проходити, щоб нюхати, щоб знаходити нам те, що буде треба для нашого такого життя в природі. Ми його так робимо. У нас з вами є, на що надіятися. У природі така величезна техніка, з якою ми з вами зможемо проходити через будь-які ворота. І те ми з вами робимо. Ми в природі поки ще не отримали у людини таких сил, таких можливостей, які б пройшли через ворота такі, як ще не були.

 

62. Наші вчені люди це діло пустили в хід. Хочуть це діло поставити на цьому місці для того, щоб у природі їм жилося так, як вони ніколи не подумали. У них зараз є одне в їхньому житті. Вони повинні вчитися, і вони роблять те, що їм придатне. Капіталісти, вся їхня інтелігенція, вони і зараз у себе буруються. Їм треба наука не колективна, а наука індивідуальна. Йому треба діло робити в природі, одному винаходити. Бо це знахідка робиться ним, за його відкриття винагороджується. Це його є діло конструювати, або вдосконалити за останнім словом техніки. Чоловік не сидить на своєму такому місці, на якому він почав. Він на розі поставив будинок свого характеру. А до будинку став прибавляти за рахунок природи, за рахунок того, що він знайшов у ній.

 

63. Чоловікові вченому в нашій системі він зробив мало. Він починає думати, починає робити, щоб його машина була між людьми такою, якої в житті не було. Виступає чоловік ученого характеру в природі, він за сільське господарство, за його таку силу. Люди не звикли в нестатку жити. А вчені за це діло взялися, їм хочеться зробити в природі таке велике господарство, яке без прибутку не було. Вчені риються, копаються, всі свої можливості направляють у цьому. Їм хочеться сказати на сьогодні те, що вони знають, що буде завтра в цьому. Ми звикли між людьми своїми епізодами хвалитися. Він учений чоловік, по телевізору виступає, каже, щоб люди про це знали, що 1972 рік, що прийшов, нам дав. Він за наше все, нами зроблене, нас образив. Він говорить. Хіба це погано зробила природа. У Москві по вулицях стоять всі снігоочисники, їм робити нічого. Люди відпочивають.

 

64. А раз немає на землі снігу, не буде води, волога відсутня. Звідки ти візьмеш свій урожай, якого нам цей рік не дав. Ми так думаємо, цей рік нам не дав, так дасть нам більше 1973 рік. Таке діло в голові проходить у вченого. Ми не повинні скривджені залишитися. Як залишилися ми в цій вітчизняній війні. Особливо в битві під Сталінградом. Диктор малює картину. Німців була перевага 340 тисяч чоловік, а наших 312 тисяч. І наш командир у цьому відзначився. Йому природа не допомагала, він був без води і без повітря. Земля там не терпіла. Все це зробили люди. Запитайте у Іванова. Це найжорстокіший час, де він був, і що він для фронту робив. Він не політик, він не економіст. Він – червоний хрест, міжнародне здоров'я. Він був проти Потсдамської наради, щоб убити ворога. Це не наша ідея, щоб між собою за плечами залишити ворога. Ми це у себе за свою ображеність.

 

65. Ніколи не бачили, як це вийшло, що у нас за плечами залишився тривожний ворог. Це природа. Вона нас валяла, валяє, і буде валяти за наше хороше і тепле. Ми перемогли у війні агресора всього людства. Це вождь фашизму. А іншого у В'єтнамі стали мати через наше зроблене у війні. Ми ж чоловіка безсилого змушуємо до перемоги воювати. Всі люди були направлені за таку штуку, яка залишилася в історії. Битва надумана Гітлером, він підняв проти себе всіх на ноги. Це була його в цьому перевага. Доти він перемагав, поки за його голову не взявся думкою Іванов. Його, як Бога землі, німецький народ рахувався з ним вчинком. Він був офіцерами запрошений до Берліна дізнатися, як руській людині. А що робили німці з молоддю, яку брали і везли в тил. Я був для них тоді Богом, вмів їх переконувати, що не вони виграють війну, а виграє Сталін. Він свою перевагу не знав, звідки воно бралося.

 

66. Бог був за ображеного. А фашисти агресори напали на руських, їм довелося з боями відступати. Вчений із зірочкою в сільському господарстві вважає його в цьому, він правий перед людьми. Вони робили, вони роблять, і будуть у природі робити. Лише б одна людина у своєму національному житті сказала слово, що підходить. А земля, вона між людьми усіма вважалася джерелом, завойовувалася людьми кров'ю. Люди свою площу розширювали, робили плацдарм для свого життя. Кому з живих людей у своєму житті не хотілося мати хорошу чорноземну садибу, на якій цьому господарю доводилося жити, і діла свої творити. Це захотів у себе робити наш агресор німець. Він хотів очолювати, як раса, над усіма. Але він не врахував, що йому перешкодять з боку природи.

 

67. Вона народила чоловіка для того, щоб захищати ображеного, хворого. Навіщо чоловіка бідного, хворого класти в лікарню, або садити його в тюрму, якщо він вже захворів, зробив злочин. Його змусила якась хвороба. Він не так даремно в природі захворів. Йому в цьому природа допомогла зробитися таким небувалим в житті чоловіком. Його люди Кіровограда за його таке діло прославили Богом. Він був від людей відірваний і кинутий у в'язницю за це саме, що йому й допомогло зробитися між людьми Богом. Він ображеного вчив, його просив по-новому жити. Та щоб старе історичну діло поламати. Хто уболівальник всякого роду захворювання. Якщо для чоловіка хвороба є ворог. А її садить природа. Хто може цьому ділу допомогти, якщо тільки один Учитель. Його люди практично навчили, щоб робити в житті те, що буде їм треба в їхньому житті.

 

68. Вони роблять у природі добре і тепло. А хіба природа не знала про Іванова, що він готувався нею вже бути таким, як він повинен бути. Його ідеї між людьми такими, як є. Вони по своїй вірі хотіли, щоб він і до них на їхню захоплену землю прийшов, у них запитав, як віруючих людей. Він прийшов на землю для того, щоб вивчити положення життя людини. Виявилося, він же свавільний над землею. Виявилося, його сили панують над цим ділом. Він зараз за свій розвиток, що він зробив, воює. У нього є намір один – над землею зробитися господарем таким, як ми зробилися. Це наша трудова діяльність. Робити хорошу річ у житті, за мірило продавати. Ми добуваємо в природі золото, ним як таким прикрашаємося. Вважаємо, це найкраща прикраса всього життя. Від цього всього немає нічого іншого.    

 

69. Цей чоловік, якого прислала до нас на землю Божим допомагати нашому хворому, забутому всіма нами, хто від нас іде на віки віків. Ми з вами не навчилися і не зробилися ділками, щоб це діло зберегти за чоловіком, здоров'я. А здоров'я – це є все для людини. Він його, як усі люди, не має. Вони змусили, щоб вчені люди шукали його по природі. Вони його, як вони думають, не мали, і не будуть мати. За їхнім таким висновком, як вони мислять. Їхнє діло – це техніка, штучне, яке довго в природі не живе, а скасовується, як таке діло. Воно не живе, а скасовується, як і не жило. А от природа, вона була навколо всього жива, яка видозмінюється, ніким вона не переможена. У неї сили були, є сили, від яких ніхто в самозахисті не спасеться. Як помирав чоловік, так він і буде вмирати.

 

70. Йому, як такому чоловіку, вояку з природою. Вона чоловіка зі шляху знімала, і буде знімати такого чоловіка, як він є в природі. Він не спить, а все думає про природу, про ту природу, яка свої дні, свої ночі, добу, тижні, місяці й роки. А в році 366 днів і ночей, до чого люди приготувалися зустрітися з руками. У руках зброя, з чим він сам готувався в поле для цього зі снастю виїхати. І там цю роботу, цей труд, якого чоловік на собі розвинув і зробив. Він робить діло для життя свого. Вона все нам давала, дає. І буде давати діло для цього чоловіка, хто зі своїми датами летить на Місяць. Цього мало, що вчені всього світу летять на Місяць, навіть піднімаються на Венеру зі своїми кораблями. Супутник озброєний пускають для дослідження, щоб люди сказали свої слова про це діло. Що роблять наші вчені, це не бувало ще в людстві.

 

70а. Вчені люди свого характеру, їм природа свого дару не давала, вона їм і не дасть за їхнє таке технічне діло. Вони в життя своє ввели атомну енергію, вони зробили водень. І поставили на стовпи струм, і загатили річки, зробили моря штучно. Змусили, підпорядкували все це. А щоб фізично людину навчили в природі так жити, цього немає. Наша медична наука побачила перед собою такого чоловіка. Прочитала труди Іванова не про це, що пишуть усі люди. Вони хваляться, кажуть. Ми цілий рік готуємося, ми робимо, щоб у нас було. Ми на це закладаємо свої сили, вже ми їх шукаємо. Хочемо ми їх у природі знайти.  Це здоров'я. Ми маємо лікарню, куди потрапляє хворий. Вони не хочуть туди потрапляти, і там лежати. Вони там дізналися, що немає там у цьому такого вболівальника, який би після лікування не мив свої руки. Кому такі хворі треба.

 

71. А за ними догляд треба. Якщо він от, от закінчить своє життя, він нікому не треба. Його природа жене геть далі, щоб він у ній не заважав і не жив. На це є природа, їй набридло так природно з людьми воювати. За що йому, такому чоловікові, такому ділку і воїну, борцю своєї справи. Він же взяв це місце, став за ним доглядати. І він там став робити те, від чого йому став прибавлятися цей прибуток, якого він чекав. А вона багато себе принесла. Вона важка, щоб зібрати. Нам, таким людям, доводиться важко робити, тобто трудитися. І в цьому всьому людина не звикла себе так тримати, скоро у важкій праці зношується. А щоб нам легко доводилося жити, ми робимо для себе допомогу техніку.

 

72. Ми це, що мали, залишили позаду. Цього ми з вами мислення не мали. Ми боялися протистояти в науці. А зараз у нас знайшлися люди, по-іншому мислять, їм це наше не до душі, те, що нами робиться. Це не наше діло, не наша сторона, яка робиться нами. Ми від природи беремо все для життя, цим ми хвалимося. Не будемо ми жити. Це гора високого виду місце. Ми б з вами там так зажили. У нас на цьому ось затишку було все, і сонечко яскраво засвітило, і вітер жарко проскочив. А в цій ось такій тиші і вода там тихо стояла. Ми, всі люди, залишилися цим задоволені. Як от тут себе оточив соловей, це місце перед ним залишилося. А сиділа на кущі сорока, і нікого вона так не пропускала. Як така гра перед чоловіком. Він взявся за це співати пісні свої, вони його пробуджують.

 

73. Їм хочеться, щоб людина ходила по землі, і робила те, що потрібно нам, усім людям. Їм треба природа така, як її вони знайшли. Скільки б вона нам, людям, свої плоди не давала, вона на нашу бідність відчиняла ворота, щоб ми ці багатства брали без кінця і краю. Це ж є люди, вони хочуть мати стільки, скільки неможливо у себе мати. Їм це все дається. А вони це по капіталістичній системі стали свою таку економіку зустрічати і проводжати. Це людська є на них небувала краса. Люди її в природі роблять, вони хочуть жити багато в природі, щоб нічого не потребувати. Щоб вони не знали в житті своєму, що це буде нам треба. А ми так себе навчили, що ще десь зима, цей холод, або неприємна погода, вона нас завжди турбує.

 

74. Ми без цього ніколи не буваємо. Ми кволі люди, нас природа змушує у себе мати. Ми для цього маємо для свого життя в природі і теплий, і хороший одяг, щоб він був міцний, не пропускав до живого енергійного тіла повітря, що часто міняється. Воно без кінця і краю себе перед нами, усіма людьми, гасить. Біжить, не зупиняється, одне змінює форму свою разом з сяючим сонечком. Для них ворота завжди не зачиняються. Хто цим командує, про це знає?  Природа, повітря, вода і земля. А між цим усім є, живуть і рухаються по природі люди. Їм одне набридає мати, їм треба ранок не такий, як він приходить. Та багато днів буває, вони вже про це всім знають добре, і чекають у себе інше, зовсім інше.                             

 

75. У них думка не стоїть на одному тому ж місці. Вони вивчили всі чотири сторони у своєму житті по землі, чекають те, що йде, без чого не залишаються. Треба буде для людей, щоб їх оточила атмосфера одна з усіх, звідки береться туман. Він у нас часто по природі зимою і влітку зустрічається. Якщо бути сонечку ясному, воно у нас господар, своїми променями теплими завжди перемагає, своєю зрілістю. Воно живе тягне вгору і робить багато. Ми надіємося на цьому місці брати, і йому знаходимо місце, де дівати, щоб його тримати багато часу. Ми не зуміємо ним хвалитися, що воно є. Ми для цього ринок міжнародний маємо, торгуємо надлишками. Ми в природі отримуємо те, що вона нам дає у великій кількості. Це не щось таке, а природа, вона є така тривала своїм часом.  

 

76. Треба бути літу такому, що прийшло і до нас. Ми його завжди зустрічаємо і проводжаємо в нашому важкому труді. Ми для цього працюємо, особливо доглядаємо за землею. Робимо з неї грядку, садимо в неї зернятко одне, а хочемо отримати з цього всього багато зерна. Ми цим багатієм, направо, наліво продаємо. А урожай не кожен раз буває, люди зустрічаються з неврожаєм. Це наша є лінь і невміння підготувати те, що слід. Це наша турбота зробитися між людьми інженером. Він у нас народився в процесі нашого життя. Він вчений чоловік, з нього зробили лікаря, з нього зробили педагога. З нього зробили біолога, з нього зробили геолога, з нього зробили будівельника будь-яких об'єктів. Він у нас є ділок робити по намічених кресленнях. У нас є всякого діла люди: художники, письменники, режисери. Словом, усіх справ люди. Вони не зацікавлені зустрітися у природі з поганим і холодним.

 

77. Що нам у природі відкриває все наше багатство? Це наше є здоров'я. А ми його посилаємо проти іншого воювати. Ми воюємо за право на землі. Один робить злочин між людьми, і його судять, дають термін. Він у нас сидить, нудиться, чекає час, а коли він вийде. Інший захворів хворобою, теж думає звільнитися. А хвороба є хвороба, вона мучить від болю. Її вирізають, звільняють від болю. Буває, вдало, а буває, і ні. Я ображений, хворий, думаю про цих ображених людей, хто сидить у в'язниці і в лікарні лежить. Мені сон сниться. У вічній ямі сидів засуджений, з великою трудністю звідти вибрався. А тут такі болісні, не давали люди, на мене насідали, хотіли домучити. А Сухаревська там господарювала, але я її не бачив, і не отримував ніякої допомоги. Все це зробилося через написану статтю академіку.

 

78. Ось до чого ми прийшли. Вчені такі люди визнали за собою провину в цьому. Стали шукати по природі те, що нам треба. Геннадій Костянтинович вчений чоловік. До вас, як людини, що знає в цьому, звертаються наші близькі в частині свого здоров'я. Вони запитують, як бути в природі, щоб чоловікові будь-якому в його житті не хворіти. Ми, всі люди, з вами живемо в природі не так даром. А з нею ми воюємо, б'ємо. Вважаємо себе в цьому ділі: я правий зі своїм здоров'ям. Люди всі хочуть залишитися такими, як хочуть всі люди в природі, що не вмирають. От що нам треба своїми пошуками знайти, і цим самим оточити себе. І бути таким, як чоловік ніколи не був. Він за це діло взявся, цим ділом довів. Йому природа в цьому допомогла зробитися між усіма людьми в природі Богом. Таким же самим чоловіком, як і всі є люди.

 

79. Тільки він один такий чоловік є в житті, якому довелося з природою зустрітися в любові. Як чоловік з природою дали своє слово і обіцянку один одному допомагати, і в людях робити те, чого ми не пробували робити. Між нами, всіма людьми, є люди, чим-небудь нужденні. Ми про них забули, як таких. Вони між нами лежать, хворіють. Їм не хочеться бути таким непридатним у природі. А вона його такого тримає, нам його хоче показати. А ми що з таким зробимо? Та нічого в житті. Ми йому не вміємо допомагати. У нас на це немає людини, і немає таких засобів, щоб ми з вами такого нужденного чоловіка знайшли, і у нього запитали: а що тобі в цьому всьому заважає? Він нам скаже про своє безсиле для нього життя. Він стомлюється, у нього на це є свій нестаток. А ми йому зможемо допомогти, щоб цього нестатку не було. Ми ж є в даній місцевості люди, хочемо зробити, що в іншої людини виявиться хороше, улюблене діло.             

 

80. То що ми з вами зробили? Хвалилися, сказали між собою: це наше хороше, для всіх тепле. Ми ним один час як ніколи користуємося. Ми з вами в цьому живемо один час так, як це треба. А вчені сили. Якби їм представили таке яблуко, що зародилося. І чоловікові дали з'їсти, він би з'їв і поздоровішав, від нього пішла б його хвороба. Ми б з вами ці яблука тоді розвинули, і стали на них свою економіку створювати. А в цьому всьому робиться не так, як роблять вчені люди. Не пробували в природі, у повітрі, у воді і в землі ці якості знаходити. І ними користуватися без усяких грошей, без усяких грошових засобів. Ось що ми з вами повинні в природі знайти, життя в цьому, а не таку смерть, яку ми робимо, і будемо ми з вами робити. Ми вже з вами залишаємося шукати по природі своє індивідуальне мислення. А як його треба вміло знайти, і щоб ним скористатися як таким придатним. Ми його і зробили в природі так, як хотіли, але успіхів ми з вами не отримали.              

 

81. А як була перед нами стихія, так вона і залишилася, і залишиться перед нами такими. Ми не хочемо з вами такого в житті, щоб шукати. Ми боїмося залишатися таким у природі. Вважаємо себе в цьому ділі непридатними, це діло для нас важке. Ми з вами поки віримо штучному, ділу рук людини. Вони нам у природі роблять усе. Риють шахти, бурять свердловини, рубають ліс, доглядають за землею. Роблять греблі, ставлять станції електричні, протягаємо по стовпах струм. Ми даємо його там як ніколи, запалили лампу. Будуємо на землі житловий будинок. Ми навчилися все це робити в природі. Ми легко придбаваємо на землі урожай. Наше таке завдання – від природи брати. І самі робимо це діло, яке робиться всім нам. Ми намагаємося в природі залишитися такими людьми, яких у житті не було. З природою легко справлялися. Вона нас не забуває. Вона нам дає наше здоров'я.   

 

82. Ми тільки не вміємо в природі свої серця виходжувати, щоб вони у нас не старіли і не зношувалися. Щоб ми при будь-яких обставинах втоми не мали. Раз це залежить від самих себе. Ми не можемо на своїх ногах простоювати. Це наша така є залежність. Ми в будь-якому місці, де збираємося усіма спільними людьми, для нас приготовлені вже такі сидіння. Коли ми тільки заходимо в яке-небудь приміщення, вже наші уми шукають свій у цьому ділі спокій. Коли він тільки крокував по дорозі, його діло було поспішати, щоб не залишитися позаду. Це наше підпорядкування своєму заду, він тут панує над усім чоловіком. Організм – це є все, цього не упускає робити. А Іванов, він один такий у своєму житті не хоче по-людському жити. Він живе, і не ховається так, як ховалися всі в природі. Йому це є хвороба, і недобре йому залишатися без усякого одягу та їжі, та житлового будинку.

 

83. А щоб пожити так довелося, як живе наш руський чоловік. Він не добуде те, що ми знайшли. Це все не наше, за що ми гинемо в природі. А от щоб жити, як живе Іванов, ми боїмося вмирати. Бажаю щастя, здоров'я хорошого всім. Які ж ми є в природі такі люди. Нам надано права все в ній робити. Природа нам їх дає кожен день і ніч. Ми робимо з вами, і у нас це діло не припиняється робитися. У природі на землі в процесі людина робиться ділком через своє діло на землі. Він виділив для себе сировину, знайшов у цьому пальне, розтопив піч, зробив продукцію. А з неї склав завод, став випускати деталь. А з деталей склав машину. Без повітря, без води машина не зможе рухатися. На колесах з мотором ця машина возить вантаж і живого чоловіка. Є важка машина, є машина легка. Вона нам усі гори перевозила, всі ріки великі загатила, людей на своє місце вчасно представила. Це все зробив сам чоловік.

 

84. Він народився для цього діла, і недоробив почате ним діло, помер. А Іванов, він сорок років тільки прожив. Сам себе зробив через своє діло Богом. Він нам говорить як таким людям. Ми нічого в житті не зробили, щоб зробити в цьому користь. А з діла ми швидше від усього робимо в житті між людьми смерть. Наше здоров'я втрачається в природі через турботу і великий труд. Ми його в цьому втрачаємо. Ми з ним в природі через їжу хвалимось, говоримо. Найкращі в житті ділки, які не страждають у себе від поганої або малої їжі. Вони страждають від того, що вони мають. Їм цього мало. Вони змушують інших за гроші, щоб у них на цьому місці прибавлялося, і робився у нього на великий час запас. Він його, як господар добра, любить. І вміє зберігати, щоб на нього, таке добро, не напала природа. Вона сильна в цій справі створювати в людях ворога.

 

85. Ми були цією перемогою над фашистами раді. Кажемо: ми його перемогли. Його між нами немає. Таке в житті не робиться людьми, як ми зробили в той час, як капітулювала армія на користь наших військ. Пам'ятаєте, ми були такими, як росіяни, англійці, французи з німцями. Кричав Керенський на весь свій голос: «До перемоги над ворогом». У природі як такій ворога нам не вбити. Ми його намагалися знайти, як думали знаходити. Ми не знайшли і не знайдемо в такому житті, яке ми робили і робимо в природі. Ми працюємо, добуваємо сировину, із неї ми робимо деталь, а з деталей складуємо машину. І її ставимо на арені, хвалимось, що вона у нас є. Ми її самі зробили, і хочемо її за золото продати. Це ми розпоряджаємося, як своїм добром. Вигідно нам – ми продаємо. Ні – ми утримуємося. А то ми німецьких ватажків повбивали, їх не стало між нами. Але залишилося життя.

 

86. Кров німецька, вона ... (своє) візьме.  Це буде, і обов'язково буде. Ми сподіваємося на сили свої, штучні, технічні. Вони були такими, як вони є. Вони такими будуть у житті. Один час ми отримуємо у своєму житті прибуток, ним як ніколи один час користуємося, живемо, та думаємо самі про це діло. А в інший час нам природа так не дає. У нас на це діло сил таких не вистачило. Та й де ти візьмеш те, чого у нас немає, якщо природа нам відмовить, не дасть нам те, що ми щорічно отримуємо. Це наша належна їжа, наш продукт. Ми йому, як хранителі, віримо, його зберігаємо. Говоримо всім: це наш є в природі порятунок. На це діло весь рік безперервно ми в цьому працюємо, створюємо у себе те, що буде треба. Ми живемо в природі, дивимося вдалину. А бачимо перед собою те, що треба. Нам природа не жаліє.                     

 

87. Ми хочемо від нашої природи, від наших умов отримати для людини нашої, на нашій землі створити таке життя, якого ми не бачили. А воно є, і може бути, якщо ми за нього візьмемось. Ми хочемо його отримати в економіці та в цій режимної політиці. Люди бояться по землі ходити без усякого самозахисту. А він робиться людьми за його таким бажанням і красою. Це все робиться для людини добром з природної сировини. Чоловік у природі сам у ній виходив, сам те, що було потрібно для цього діла, зробив. І змусив в цьому ділі думати, щоб із цього якусь річ змайструвати. А коли ця річ виявиться між усіма людьми треба, то люди цієї всієї місцевості цю річ будуть між собою створювати. Вони всі свої сили кладуть на ось цій землі, щоб на ній цей рік отримати великий урожай. Вони цю землю, це місце своєю технікою, силою оточили. Рано її зорали.

 

88. Поклали її під сонечко під сніг. Це діло робиться всіма людьми, а природа сама це робить, що буде треба зробити для цього. Людині доводиться на це все дивитися, і визначати вперед, що можна з цього всього отримати. Люди це життя на цьому місці будують самі. Вони без думки не починають робити своє діло яке-небудь. Вони спершу обміркують, як це треба зробити, щоб вийшло в природі живим фактом. Ми довго готувалися. І всякого роду ми робили, виступали страйками, вимагали від індивідуального господаря для нас усіх, щоб він нам дав своє поліпшення. Він остільки погоджувався, йшов назустріч нам, нам прибавив. Начебто так і треба, нам покращили, добилися, а то, що треба, ми не отримали. Ми намагалися зробити в іншому такому місці, ще краще від цього діла вимога. Ми люди найняті, нам господар платить зарплату.  Але нам цього мало, ми вимагаємо надбавку.

 

89. А раз наша вимога перед ... вийшло, значить треба його залагодити. Господар змушений, він цей конфлікт владнає засобами. Справа дійшла до самих людей, їм хотілося царя змінити на простого мужика, який підкував себе теоретично для того, щоб уміти управляти країною, людьми, тобто ватажка ідеї. А ідея ця колективна самовільна в природі. Лише б чоловік який-небудь і що-небудь намітив ... аби від цього діла не відривалися. Між людьми зародилася вчена думка. Вони учать чоловіка по-своєму, щоб він цим ось радів, танцював, пісні співав, і яку-небудь роль у цирку показував нам, людям. А людям стає ця комедія, вона мало дає людині в житті користі.  Це розкішне дохідне комусь життя, воно створює завжди економіку нашого всього народу.

 

90. Ми люди цивілізовані, у нас на це діло народжується талант з усіх людей. Він себе показує видатним з усіх, йому люди за його виконання аплодують, кажуть добре. А раз він зробив свою роль на «добре», йому дають золоту зірку. Це робилося раніше, робиться зараз. І буде молодь за це діло в житті своєму битися. Вчені люди пошуки пускають у природі у продовження їхнього життя. Між ними наука не стоїть на місці, рухається без кінця і краю. Нам уже землі мало, недостатньо джерела, мало сировини, чим таким людям доводилося задовольнятися. Нам нічим торгувати. Ми б продали самі себе, якби ця була можливість. Ми з вами це робили, ми це робимо, і будемо ми це робити.