Школяр. 1972.12.ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

 

1972.11.04 — 1972.12.19

 

Частина 1. С.1 — 85

 

Редактор, перекладач — Ош.  Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Я — хлопчик такої от місцевості, вона у себе школу мала. Нас як таких початкових хлопців до себе притягла. Нам усім до одного видали букварі, стали ми вчитися. Першу букву «а» протягнули, а до неї представили приголосну букву «б».  Вона до себе представила третю букву. Вони нас змусили, щоб ми складали. І от я опинився перед усіма нами, є такий у житті хлопчик, самий від усіх людей. Мене такого от у своїх роках послали в школу вчитися. Я вже ходжу, у мене буквар, одну за одною букви вивчаю, ставлю їх словами, складом. У мене виходить, як у нашого школяра читка. Я в складах сам розбираюся. З цього дня мене мій учитель з російської мови всі складені слова, він нам усім першокласникам прочитав. Мама для всіх таких дітей залишилася на віки віків зрозуміла, як вона всіх народила. Ми сюди прийшли так, щоб нічого не робити в цій школі.

 

2. Ми сюди ходили самі без усякого такого. Нас наша дитяча і минула любов, що прийшла, до нас вона сама прикотилася, і стала вона перед усіма. Такої ми її в житті не бачили, яка одна для нас хороша. Сонечко вранці щодня своїми променями зустрічає.  Ледве нам як дітям не скаже свої улюблені для нас слова. А ми як діти, що зростають, ми для цього ростемо і піднімаємося на свої довгі ноги, що будять. Ми намагаємося на них бігати швидко по ось цій нашій землі, яка вона для нас є чорноземна, у ґрунті лежить.  Вона дочекалася нас таких, як ми в цій школі опинилися. Вона нам, таким людям, розвинула свою теорію. Як важко доводилося нею так оточувати себе. Ми вже підросли, наші роки далеко пішли зі своїми днями. Яке ясне з променями сонечко, воно часто нас не кидало. Завжди у висоті ходить, і йому не до нас одних. Комашка, і та до нього пробиралася, і намагалася вільно дихнути. Це було і є.

 

3. Я учень цієї от школи, вона мене такого хлопця тримає. Я читаю, я вирішую. І в мене таке велике бажання, щоб далі вчитися, своє завдання запам'ятовувати усно. Яка це була краса перед цим чоловіком. Він взявся за це діло, всі свої сили поклав для того, щоб кинути свого близького в житті одного. Він залишився сам, не хотів таким бути. Його здоров'я не здержало отримати бали. Ми всі, такі хлопці на білому світі, не виграємо, а програємо. Наші кроки припинилися, ми не захотіли далі вчитися. Взялися за фізичну працю, цьому ділу немає кінця і краю. Ми для цього ось народилися, і ми один за одним будемо народжуватися. Такими от нас природа зустрічала, і буде зустрічати. Земля приймала, приймає, і буде нас приймати. Ми з нею, як з матір'ю рідною, так мирно живемо. Одне, до тебе ліземо, та хочемо у тебе відібрати. Ми такі є люди, своїм місцем огороджені. Для нас у природі не одна школа є, нам потрібно вчення. Ми шукаємо в руках зі зброєю, хочемо для себе знайти те, що буде треба.  Ми по землі крокуємо, не дарма школярем зробила, нас умови оточують.  Які ми є люди такі.       

 

4. Йдемо по дорозі, у нас про це думка, вона не хоче себе так проявляти. А учень за це ось взявся, за перший розвиток приватної індивідуальної власності. Вона була спочатку, вона і залишилася. При американській системі це зростання в природі за рахунок мільйонера. Учень, він добре знає про це. І зараз робиться, як воно робилося до цього часу. Було невелике зростання, і таке залишилося при ділі людському. Він нас усіх вів до того, щоб ми знали про завтрашній день у своєму житті. Ми, всі люди цієї місцевості, з самого раннього ранку до сходу сонечка у нас вже наші очі стали дивитися. Через наше серце, що б'ється, через мозок, що мислить, вже готові. З будь-яким ділом хотілося руками зустрітися. Ми не боїмося представлятися в природі фізично. А в праці діл дуже багато всяких. Вони були раніше, вони є зараз на арені перед людиною. Він його робив, він з ним зустрічався щодня, крім одного. Неділя введена людьми як свято. А в понеділок, у перший день цього тижня ми з вами прийшли.

 

5. І почали свої сили розвивати для того, щоб наше тіло від цього діла за весь день утомилося. Йому як такому приходить темна без усякого сонечка ніч, не бачити йому сліду. Він вже робиться, як курка на сідало. А чоловікові робляться умови. Він ці умови готує роками. У нього є ліжко, є спальна подушка, є під голову пухова подушка, і ковдра є. Він у це лягає, і тут же засинає. Він спершу полазить своїм умом по тих місцях, де він був, і що він робив, і що з цього він у процесі отримав. А потім цю думку кидає, починає розбиратися з тим ділом, яке він ніколи не бачив і не робив.  Доти він цю думку прокладає, йому хочеться далі від цього просуватися, але мозок заснув. Йому на це все лізе сон. Неначе йому доводиться як такому чоловікові в повітрі літати, як літає наша птиця. Чоловікові адже цікаво бути не таким, як він важко фізично для цього працював, щоб жити від цього діла багато. Сон і це йому дав можливості побачити, за своїм столом різну, іншу їжу. Він нею задовольнявся.   

 

6. Сон – ніби його щастя в житті, після чого він встав, йому робиться легко. А щоб у наві це діло розвинути небувало, дуже важко було будь-якій людині стати на таку тверду ногу. Дуже багато людей у великій нужді, вони померли, не дочекалися, щоб бути таким у наві. Жити людині на білому світі з такою думкою, з таким ділом, яке він почав робити.  Йому кінця немає і краю. Один тиждень проходить, а інший настає, і цій зміні немає кінця і краю. Людині довелося народитися, і зробитися довелося в природі школярем, щоб цю букву знати усно, і вміти складати їх у слова. А зі слів міркувати фразу, щоб вона була зроблена людьми. Ці люди народили людину для життя. Його зустріла природа так, як треба, доводилося жити. Самі люди не хотіли в природі бачити і відчувати погане і холодне. У них зародилися сили технічні для того, щоб жити в природі. Чоловіка стали одягати, його годувати, і в будинку тримати сплячим, щоб він робився без сили. Ось чого зробили наші люди. У самих себе розвинули в цьому смерть.          

 

7. Ми не пішли по дорозі тій, якою слід було. Ми пішли по дорозі школяра. Стали від кожної букви, кожного слова залежні. Їм треба такі слова, щоб по них практично робити, щоб із цього всього вийшла жива фраза. А вона робила користь таку, з якої був живий факт. Ми нічого не робимо в природі, щоб нам було від цього добре, тобто здорово. А коли чоловік не хворіє, він відчуває краще не може бути. У нього тіло ридає. Йому хочеться багато їсти, він любить випити. Йому дрібниці є труд. Він трудиться важко. Він учиться в школі багато. Робиться ділком, письменником робиться, співаком, танцівником. Професором, академіком, начальником міліції, прокурором, і керівником партії. Словом, усім доводилося шкільну парту проходити для того, щоб оточити себе теоретичним знанням у природі. Всі люди з нею воюють, вони з нею борються. І хочуть довести своєю зброєю, щоб вона знала про таких людей, яких вона народила. І навчила їх, щоб вони від неї озброїлися, і з нею зі зброєю в руках воювали.      

 

8. До тих пір вони билися, хто – кого. Люди жили і воювали індивідуально у своєму одягу, за своїм столом, і у своєму власному домі. Чоловік це у себе мав, і це все він сам    робив, і недоробив все це. Він сам у цьому помер, не дочекався свого продовження. Він хотів у природі жити, щоб не вмирати. А природа жила індивідуально, вона мала загального характеру атмосферу. Якщо їй знадобилася яка-небудь зміна, то вона себе в цьому готувала, у неї атмосфера грала ролі. Якщо їй знадобилося підвищуватися в атмосфері тепла, то воно починається з першого градуса. Якщо вона хоче ввести холод    у життя, то тепло те зникає, а настає холод. Ми знаємо добре, скоро на землю ляже білий холодний у морозі сніг. Ми по-різному самі себе приготували, щоб живій людині не замерзнути. Ми цього часу боїмося. Він у нас не такий, як наша прекрасна тепла весна.  Лише б свої сили показало сонечко, свої промені направило в упор якого-небудь земного місця, це зимовий час, холод морозний із землі йде. Люди кажуть: «Слава тобі, Господи, що наша зима відходить, а весна зі своїми днями приходить».

 

9. Школяр не радіє зимі, він завжди чекає весну. Йому зима не природа друг, а ворог є для будь-якої залежної людини. Це тільки радіє зимі, такому білому снігу той чоловік,  хто переміг природу своїм загартовуванням, своєю роботою. Він уміло це зробив. Він не готувався, щоб з себе скинути важкий свій одяг. Він не готувався, щоб за землею доглядати, йому не до цього. Він не за врожай, він за природу. За повітря, за воду, за землю. Це його любимі невмирущі друзі, він ними оточив себе. Вони йому допомагають бути таким, як він є зараз зі своїм індивідуальним тілом. Він не огороджений індивідуально. Він один – для всіх, а всі такі дні – одному йому. Школяр не один такий є, як вони хваляться епізодами, що він був такий, залишився живим, крім всіх. Я, він говорить, цієї події свідок. Багатьох війна вбила. А де ж був я тоді? Мене закон, як ненормального, не захотів брати, щоб я з ними воював. Я один цього не хотів, щоб вона на людині так важко тривала. Це хотів зробити школяр, він за це свої руки піднімав і кричав «ура». А де ж був у цей час я?

 

10. Запитайте у німців, хто був у гестапо тоді в Дніпропетровську на Україні, коли їх армію під Москвою та під Сталінградом оточили, погнали на захід. Німець мав у себе невдачу. Питається, через кого?  Вони мене як такого запросили, щоб я поїхав з молоддю разом в ешелоні в Берлін. Вони мене довезли до Знам'янки, мене німці зняли і передали поліцаям на вивчення моєї автобіографії. Зима продовжувала своїм холодом наступати.  У них народилася думка такого чоловіка в природі небувало подивитися. Вони захотіли його спустити в Дніпропетровськ в гестапо для вивчення цієї людини, хто сам себе показав перед ними Богом бути. Вони в цей час уже зазнали поразки у своїй армії. Бог допоміг своїй думкою призупинити Гітлера в сказі. Він не став успіхів мати на фронті. Він відчув не те, що було до цього діла у Гітлера. У нього в голові рився своєї думкою сам Бог для того, щоб він далі не ліз на рожен. Так за Богом і робилося.

 

11. Він сидів у політвідділі у начальника Корнієнка, виходив на прогулянку гуляти. А німці шефи із їдальні виходили в білому одягу дивитися на такого в Росії пана. Вони кричали «гут пан, гут пан». Я їм на їхній крик відповідав: раз «пан гут», йому треба їсти. У них хотів отримати відро повне каші з м'ясом. Вони це робили кожен раз під час денної прогулянки. Їх у цьому був програш у війні. Фашисти вірили йому не як Іванову, вони його вважали Богом. У нього запитували: «Хто переможе цю війну». Я їм сказав: Сталін. Вони мені вірили. Так вийшло. Тільки за них був Бог, щоб далі не воювати. Бог хотів вблагати Сталіна через професора Введенського. Він був тоді світило психіатрії. А Іванова російські вчені тримали хворим психічно. А хворих фашисти знищували. Іванова як Бога не стали турбувати, вони йому вірили, і намагалися його зберегти. Він у них був 27 днів і ночей. Бачив, як німецька раса українцями розпоряджалася.

 

12. Вранці людей привозили із зав'язаними очима, назад руками, їх розв'язувала... А ввечері їх садили в машину, і відправляли на Місяць. Така доля чекала Бога. Він теж був руський чоловік. Він змусив генерала штабу, який розташовувався в місті Красний Сулін на вулиці Леніна. У перше захоплення цього міста мотузкою оточили цю вулицю, щоб ніхто не проходив. А я, Іванов, своїм покроєм чергового чоловіка змусив, він мене в штаб привів такого, як я був у трусах. Умів з ним розмовляти. Я був не за економіку, не за політику. Я міжнародний чоловік, любив один природу. Не намагався жити, як жили всі люди, добре і тепло. Добивався від природи ще кращого. Як хотілося німцям завоювати всю земну кулю. Вони думки Бога не знали. Що він у Гітлера заочно рився для того, щоб він свій сказ припинив. Так воно і вийшло в намірі Гітлера.     

 

13. Він хотів успіху, а у нього вийшло, як у школяра, нестаток сил. Армія фашистів не стала просуватися, а стала на захід відступати. Все це наробив на землі сам Бог, своїм учинком втрутився в це все. Ним написано документ Просьба перед усіма людьми, щоб вони йому в усьому допомагали. Він завжди звертався, просив у тих людей, які йшли на його прохання і допомагали. Як сам Гітлер у цьому здався, що не наступ на руських, а йому є велика невдача. Ролі став відігравати Бог. Йому генерал пішов назустріч, свій шрифт, свою печатку гербову поставив на прохання. Тоді-то Бог не став боятися всюди    з'являтися. Один час гармата на конях білих застрягла біля Черевкової. А німець офіцер верхом на коні побачив мене, і тут же закричав «пан ком», тобто «йди сюди до мене». А у мене вже був їхній документ моє прохання. Він узяв, прочитав, і тут же сказав свої слова: «гут пан ком» – іди своєю дорогою.  

 

14. Я був не учень – практик цього. Стоїть армія, на відпочинку в Должанці розташована. Я туди з'явився. Вони мене, як Бога з небес, оточили. Я не злякався, в їхніх мозкових головах своєї думкою рився. Я робив, роблю і буду робити своєму злому ворогові ввічливу просьбу. Я прошу природу, як не просив ніякий чоловік. Вона мене зберігала, і буде зберігати від будь-якого найлютішого ворога, що наступає. Він народжується в будь-який час в природі на людині сам. Якби не знайшлося на Гітлеру такий заочної думки, він своїм задуманим ділом переміг усіх. Йому залишилося перемогти Росію, взяти Сталінград і Москву. Але в цьому ділі німці посміялися над таким чоловіком, як був тоді Іванов. Він не воював, не намагався бути партизаном. Його діло було одне – ображеному чоловікові в його житті допомогти. Особливо за національністю євреям, вони були усіма людьми гнані через Христа, тому Бог на їхньому боці.                

 

15. Якщо тільки вірити доводилося Христу, треба його виконувати. Треба бідного чоловіка між собою шукати, треба йому допомагати, щоб він так погано не жив.  Ми віруючі в Христа, люди багаті від бідного йдуть. А бідний гониться за ним. І так той не пішов, а інший не догнав. З Господом Христом народжувалися, і з ним умирали. І досі така техніка на землі проходить. Ніхто цьому бідному, нужденному, хворому чоловікові не знайшов засобів. І немає такого чоловіка, щоб таким людям допомогти. За землю як билися, так і досі б'ються. Вмирають на віки віків, і будуть люди так умирати по шкільному. А у практичному ділі довелося написати свою працю в цьому ділі «Загартування і люди». Загартування є чоловік, а люди є природа. Я у цьому відігравав ролі між цими людьми. Не по-хорошому і не по-теплому, а по-поганому і по-холодному. Думаю, куди ж із цією працею діватися?   

 

16. Кому її спочатку дати?  Зважився, Спілці письменників Ростовської області. Вони прочитали, і за моєю згодою послали у видавництво «Знання» міста Москви. А видавництво «Знання» тут же без причини це все поштою пересилає на мою адресу. Я отримую свій рукопис, і став мріяти: у чому діло, що нічого такого не написали? Я беру від себе, і їду в Москву, намагаюся знайти видавництво «Знання». Заходжу туди, звідти мою працю прислали. Вони тоді приймуть, коли відшліфовано з усією технікою. «А раз, – вони мені кажуть, – у тебе народилася думка, ти її описав, то треба починати зі свого обласного видавництва, де тебе знають добре». А хто мене такого не знає. Вся Ростовська область, також мене знає директор видавництва. Я їду в ростовське за це діло всього світу, яке буде треба всім людям.    

 

17. А видавництво книжки знаходиться на Червоноармійській вулиці. Я туди поспішав потрапити.  На другий поверх заходжу, питаю: а де директор знаходиться?  Мені показали двері. Я туди вільно заходив і привітався. Мені як обізнаному в загартовуванні. Я загартувався, але писанини моєї у пресі немає. І раптом я перед директором її розклав. А директор мені каже: «Треба буде цій писанині співавтор, щоб він був лікар і літератор, а тоді твою працю приймемо». Мені один обізнаний чоловік каже: «Що ти пишеш, у тебе його без співавтора не приймуть». А навіщо він тут треба. Думку створила практика, робота моя, з чого я побудував теорію, сам друкував. Я за це хочу, без всяких грошей це все зробили. Мені не треба гонорар. Я роблю практично, допомагаю ображеному, хворому, його ставлю на ноги. Все це робиться для людей користь. Ми це хочемо бачити, нас оточила природа. Ось що ми отримали. Життя, але не смерть. За що доводилося неважко описати.  Я писав про життя своє. А тепер їм потрібен співавтор. Я став шукати, і раптом згадується мій лікуючий лікар Ровенецької Гуковскої психлікарні. До них мене прислали з республіканською Казанської психлікарні.

 

18. Мене привезли конвоєм. Я тут до нього, як такий, що знав студентів при професору Миколі Миколайовичу Коргану. Він мені так сказав: «Ти будеш щодо своєї хвороби зустрічатися з моїми студентами». Я зустрівся з Едуардом Федоровичем Холодним. Він мене знав студентом, коли я в аудиторії клініки в інституті розповідав про це безсмертя, про це життя під водою. Я йому чимало думок писав, хотів говорити. А він скоро з цієї лікарні перевівся в Ростов у залізничну лікарню, у поліклініку психіатром лікарем. Я по муках став шукати в цьому допомогу. А сам думаю: чи є за що битися? А сам іду в лікарню залізничну в Ростові, питаю: у вас лікар Холодний Едуард Федорович. Мені показують його кабінет. Він мене як автора зустрічає. Я йому кажу про цю книжку, що вона дасть нашому читачеві. Вона, ця книжка, має у себе всі дороги. По них і йти і придивлятися до того місця, де можна буде побачити в природі такого чоловіка, як я. Едуард Федорович молодий лікар, і до того він поет зі своїми словами, взяв мою працю, щоб її прочитати.  Він у ній узнав істину, написану мною.

 

19. Я зустрічаюся з ним часто через це. Він мені каже. У праці моїй написана казка «Кажуть, що це було», вірш «Проси поради у того, хто може одержати сам собою здоров'я», «Моя перемога», «Неправда». «Загартування і люди», він це мені схвалив. Я у нього запитав, як у школяра, у вченого чоловіка: скажи мені, будь ласка, на що можна опиратися мені?  Він мені каже: «Те, що ти написав ось ці слова, може їх будь-яка людина написати. А от це зробити, що ти практично зробив у природі, не може ніхто таким залишитися». Я йому повірив, як собі. І став його слухатися. Він мене змушує свій той матеріал послати у видавництво, нехай вони читають. Я, як автор цих слів, шлю це все поштою. Вони його отримали, прочитали, і незабаром мені його висилають. Мені пишуть: «Цей матеріал, написаний тобою, не підходить». Я переконаний у тому, що це їхня є неправда. Хочу зустрітися з їхнім редактором. Один час дочекався його приходу на роботу. Він мене приймає, слухає мене. Я йому малюю свою практичну історію про загартування-тренування.

 

20. Це є наука, я її на собі розвинув. Він від цього не відмовляється, бачив не раз мене. І зараз я перед ним стою таким, як це моя праця говорить. Нам, всім людям, треба мати такого чоловіка, і йому, його ділу, дати місце. Нехай він продовжує, нехай він робить. А ви, видавництво цієї книжки, навіщо моїй просьбі відмовили це все людям надрукувати.  Я бачу з їхньої розмови, вони не праві посилатися на те, що у них немає такого вченого чоловіка, щоб цим ділом довелося зацікавитися. Немає, щоб хто-небудь спробував залишитися таким, як Іванов. Редактор правильно дає мені установку свою. По природі між людьми треба мені чоловіка такого шукати. Я бачу, що вони безсилі це зробити. Їм треба відмовлятися, бо просьба практична моя для них є смерть. Я запитую у редактора: що ви пропонуєте зробити? Він дає пораду звернутися до медицини. Вона у нас на це ініціатор, і може вирішити цю проблему. У неї загартування і тренування панує над здоров'ям. Ми маємо в цьому спорт, там усі лікарі оточують себе.               

 

21. У них таке технічне знання, хочуть, щоб люди в цьому ділі копалися. А моєї ідеї вони страшно бояться. «Краще ми, – вони кажуть, – будемо жити менше, а потім помремо, ніж жити холодно і погано». Нас предки так учили, ми по-їхньому робимося школярами.  Життя в природі треба навчитися. Я між ученими учуся шукати собі допомогу в цьому.  Починаю з адміністративної особи, з обкому. Мені кажуть: є такий Нестеренко Іван Миколайович. Працює по всій нашій Ростовської області над медициною. Я дізнався через чергового номер телефону, йому дзвоню. Це хто біля телефону, я в нього запитую?  Він каже: «Кого тобі треба?». Мені треба Нестеренко. Він каже: «Я Нестеренко». Я йому став про історію свого життя розповідати, від самих ніг і до голови я йому себе представив так, як це було новиною. Він мене бачив. Хотів знати, навіщо він мені знадобився. Я йому кажу про те, що трапилося з писаниною. Твоя допомога залишилася медична, вона повинна в цьому допомогти. Він каже: «Надсилай, подивимося». Я тут же йому поштою висилаю весь рукопис цього діла.

 

22. Він його отримує, читає, цьому всьому не довіряє. Мені по телефону каже: «Я цей матеріал вишлю через ваш міськком. А писати, пиши далі». Він мені рекомендує. Я цей матеріал отримав, а в свою чергу інший підготовлений ним послав на Нестеренка І. Н. «Сонечко». Яке виявило цього чоловіка, і йому дало місце. Він на ньому робить, у нього виходить. Він на землі за своє діло отримав ім'я Бог. А Бог тепер зі своєю ідеєю тупає з усіх кінців у природі. Він своє діло не кидає, мислить за ображеного чоловіка, він хворіє.  У нього працює думка про нього для того, щоб між нами не було в'язниці і не було лікарні. Це його буде діло зробити. Він каже про це діло: раз чоловік у нас є, то у нас такі люди зробляться всі. Тут не потрібно великого вміння, щоб зробити все. Чоловік не хоче цього зробити, він не любить природу, іде від неї. А раз він її не любить, що може вийти з цього всього. Ми, всі люди, у цьому перебуваємо. Значить, тому треба бити по голові. Природа, вона змушує, щоб людина змінила своє на нове.

 

23. Це буде вже не старе зробитися загартованим. Я про це багато написав, і є, що далі писати. У мене мій у голові мозок, він так не стомлюється. І так він не спить, як сплять усі люди у своєму пристосуванні. Після цього всього мені доводиться цей матеріал, який мені міськком передав. Я його відправив у Москву до вченої ради при міністерстві охорони здоров'я СРСР професору Ушакову. Він через Великорецкого направив у відділ рецензії. А рецензент направив у лікувальний відділ, з якого вчені брали деякі живі факти і пускали в хід. Мені доводилося запитати у рецензента. Вони мені пообіцяли прислати, а не прислали. Потім мене викликав з психоневрологічного диспансеру головний лікар Нікогосова. Вона викликала для того, щоб з деякими лікарями зустрівся, і з ними розмову мав у частині свого діла. Я їм як лікарям говорив про їхню ідею, вони нічого не зробили фізично.

 

24. Словом, я їх, учених, своєю працею закрутив. Живий факт у житті є. Я один потрібен природі для життя свого. Це є, і буде моє в природі діло. А вчені люди не цікавляться моєю працею, і моєю перемогою в природі. Їм треба патріот, який сам лізе на рожен, і інших веде за собою. Йому не треба його здоров'я. Він себе змушує бачити в природі зроблений ними в цьому році врожай. Він ним хвалився через природу на ось цій нашій місцевій землі. Ми змусили самих себе зробити для цього діла машину. А земля нам каже: чого ви лізете до мене? Я адже для вас не школяр між нами є. Я ваша рідна мати.  Ви ж зі своїми двома довільними ногами, що будять, стали шукати у своєму житті, знайшли труд, стали в ньому трудитися, втратили на віки віків своє здоров'я. Чим ви в даний час роздираєтеся кричите. Це ми його робили раніше кустарно важко, а зараз ми технічно взялися за це могутнє діло. Ми в цьому ділі програли. Техніка буде потрібно тоді, коли буде, що робити в полі. Ми з вами вже цього року побачили поля, розпочаті нами.

 

25. Туди не треба буде наша нова сильна машина. Вона нами робиться, вона нами зроблена через наш такий важкий труд. Він нам поставив патріота на ноги не в усій нашій місцевості. А в цьому місці, де втрималася рентабельна волога. Ми тепер нею так хвалимось, рахуємо на цьому місці тони. Природу не обдуриш. Я вже сказав у своїх словах. Я не школяр, вам про це пишу, прочитайте мої слова написані. Там так було сказано мною. Машина не буде потрібна в цьому місці, де природа не допустить так трудитися. Чоловік у цьому користь для здоров'я не зробить. Ми, всі люди, проходили шкільну парту. Але дорогу Бога ми з вами не шукали. Ми хвалилися своїми геройськими епізодами. Запитаєте: де він був у вітчизняну війну, нав'язану Гітлером. Це добре, ми були ображені, на нас він напав, став бомбити, вбивати народ. А Бог жив з правдою, він живе з нею зараз, і буде він жити з нею. Він на боці бідного, хворого чоловіка, йому ніхто не допомагає. Він як сидів у в'язниці, і зараз сидить, і буде сидіти з такою багатою економікою. Політика тримає в цьому людину.

 

26. Вона цього чоловіка народжувала, вона народжує, і буде вона народжувати. Це наш ворог, а ми його не любимо. Хвороба на людині як розвивалася, так вона розвивається зараз, і буде вона розвиватися при цій справі.  Ми його самі робили, цей карбованець складуємо. Вважаємо і хочемо його бачити не один, а багато. Треба нам зустрічати день не з таким озброєнням, не з такою технікою. А треба дочекатися такого нового сильного, вільного чоловіка, хто буде нас усіх учити. Щоб ми у його вчення не потрапляли у в'язницю і не лягали в лікарню, на це є засіб.  Є такий чоловік, якому море стало по коліна. Він у нас один є. Для цього діла не проходив шкільну парту, він її не визнає. Нам ці слова малює стоячи. У нього їх для нас, щоб їх читати, мільйони. А ми є люди політичної сторони. Ми ж хворіємо, ми ж і вмираємо.

 

27. А боятися природи – і в ліс не треба ходити. Ми озброєні до зубів для природи, так нам зробив наш школяр. Йому треба туфельки, йому треба костюм і кашкет. Він красується в цьому, але в голові його немає. Він про це нічого не знає. А він учиться, як вчиться, ходить до школи. У нього книг повний портфель, але немає до них любові читати і розуміти. Хто йому це буде давати, якщо він у себе як школяр має одну єдину рідну матір. А щоб її, як слід, слухали, він не хоче звертати увагу.  Вона ж його не задовольняє, чого він хоче. Вона бідна мати, він таку матір не слухає. А таких школярів у нашому житті – всі. Вони так виховані, щоб їм була мати за смаком. А смак школяра, він один такий, як у наших людей. Їм дай, природа. Вони лізуть з душі, нічого не знають.  Думають: мати природа без кінця і краю, вона не втрачає сили, всі можливості. Ми ж з вами люди не фізичної сторони, а технічної. Хочемо руки в брюки взяти і нічого не робити. Для чого ця природа, у неї справ вистачає.

 

28. А вони у нас недороблені, не розпочаті. Це наша з вами розвинена на нас смерть. Ні школяр, ніхто такий своє бажання не виявив. Це нам Бог говорить про те, що нам буде на землі за нашу відмову від нього. Я писав про машину, що вона не буде нам потрібна. А ми про це мовчимо, бо це не ми природою розпоряджаємося. Вона сама для цього народила на мені такі Божі сили. Я не падав з неба, як його чекають віруючі. Я виріс між людьми таким. Як вам захотілося прогнати з життя. Питається, за що? Ви самі без мене все робили, робите, і будете самі робити. А де ж я був зі своїм здоров'ям?  Мої епізоди вам не потрібні, ви обходитеся без мене, ви не вірите моїй писанині, що я такий є в природі Бог. Вона моїм силам допомагає, на мою думку давати своє діло. А такої справи, що ми отримали в природі, ми не думали отримувати. У поле нашого врожаю нестаток, ми ним оточили себе. А що буде завтра, ми не знаємо? Наша діло в природі – робити. А за те, що ви відмовилися від Бога, він вам не дасть вологи на землю. Природа сама це зробить, як вона зробила в цьому році.

 

29. Ви смієтеся з його писанини. Вона ж про це пише давно, нам про це школяр розповість. Ми чекаємо сніг білий на землю такий, як він був раніше. За що? За наше небажання вірити Богові, що він є живий чоловік. Він народився таким, як і всі народжені люди. Тут ніхто не причому, що він наскочив своїм тілом на таку народжену думка. Вона його оточила таким, як ми його живим бачимо. Він між нами, як сонечко своїми променями нас усіх оточує. А Бог нашими силами оточується, говорить нам.  Визнаєте, будете вірити, і робити будете те, що робить Бог! Він нікому своїм ділом не заважає і не хоче заважати. Каже: воюєте з природою, за землею ганяєтеся. Вам треба сировина, а з неї роблять всяку машину. Цього ми з вами не отримаємо. В'язницю розпустите, лікарні не стане. Буде чоловік такий, як Бог. Йому, як другові любимому, ворота в житті відчиняться. Не будуть люди в природі з нею воювати.

 

30. Радянська влада починалася з одного початкового чоловіка, хто добився революції.  Вона завоювала таке економічне в політиці на людині життя. Іванов не пішов по цій дорозі. Обрав сам у природі, не став іти слідами школяра, щоб учитися довелося так, як  себе навчив учений. Він технічний чоловік, він теоретик читати, писати, математично вирішувати. А щоб він що-небудь зробив у природі фізично практично. Бог говорить нам усім. Для чого я в такий робився? Мені одному чоловікові в природі робиться погано і холодно, а всім добре і тепло. Я, каже Бог, цього не потребую, і не хочу таким бути. Я люблю природу, вона в мене є любимий друг, вона мені допомагає.  Що хочу, те й попрошу. Чим доведеш цим озброєним людям. Якщо вони свої епізоди показують на телебаченні, і розповідають, самі вони робили. Де ж був у цей час, коли рвалися бомби? Він був у кожного в душі. Йому доводилося закрутити гітлерівську голову, щоб вона більше цього не робила.

 

31. Від Бога відмовлятися не можна, бо він є людина і мислитель хорошому. Сорокова зима проходить, Богу треба більше терпіння мати. Інші люди у нього запитають: а холодно тобі чи ні? Їм Бог відповідає. У тисячу раз холодніше, ніж вам. Ви ж хоч ганчіркою, але затулили себе. Ви цьому вірите. Ваше діло одне – купити цю хорошу фасонну форму, і погноїти її на собі в непридатність. Це ваше діло. Моє діло – немає ніякої потреби. Мені не треба ці умови залежним бути у природі, цього неживого не треба. Треба жити в природі незалежним, як ніколи ніяк. Ось що хоче в люди ввести – ці якості. Одяг не буде потрібний, їжа теж не буде потрібна, дім теж не буде потрібно. Все буде робити в природі з думкою чоловік. Він буде просити те, що легко буде для природи, для того щоб людині жити.  Він буде продовжувати в цьому ділі своє життя. А нас усіх не стане, ми помремо. Інші нові молоді люди народяться і скажуть. А це що такий старий узявся між нами?  

 

32. Він нам, що прийшли до нього, про це діло розкаже. Я був теж таким кволим, безсилим боротися з природою. А потім, коли зустрівся з думкою. Вона мені сказала.  Чому люди одягаються, чому люди їдять і в будинку живуть, а фактично вмирають? Я тут зрозумів, що це неправда з ними живе. Я їх залишив на їхньому шляху, а сам взявся за нову дорогу. То ходив я в шапці, а потім став ходити без шапки. З мене стали сміятися. Я зрозумів, що це не так. Продовжую і продовжую. А у самого думка про чоботи, про черевики з калошами. Я роззутим не ходив: боявся застуди та захворювання. Намагався тепліше, щоб вода не протікала. А думка свердлить, гонить мене роззуватися. Я про це мовчав. І раптом до мене звертається людина, чоловік дружини хворої, що не ходить ногами. Він просить, щоб я її подивився.                             

 

33. Я хворому допомагаю тоді, коли він мені вірить. Намагається моєму вченню поклонятися, тобто робити. А я сам без природи нічого не зроблю. Ми природою всі народжені, а в процесі зробилися ділками. Чоловік ніколи не був комуністом, а адже у ділі він зробився ним. Так і я ніколи не був Богом. А мої діла підтвердили бути Богом. Я йду до цієї хворої. А сам ставлю перед собою слова. Якщо ця жінка сама себе підніме, то я піду по снігу роззувшись. Ось які діла переді мною розкрилися. Правда неправду перемогла. Після мого прийому ця жінка стала ходити ногами. Ось що мені довелося зробити.  Іду я дізнатися правду: ходить чи ні? Люди, може, неправду сказали. Я особисто туди пішов. Виявляється: правда, ходить. У мене волосся зробилося, як у їжака. Вона мене змусила роззуватися. Я вийшов у степ, кілометрів за десять, роззувся і пішов по снігу роззувшись. Дуже було холодно, але терпіти можна. У мене народилося свідомість до цього, природа допомогла цій справі, і вона в цьому допоможе. Мені холодно. А люди, коли побачили мої роззуті    ноги, жахнулися, стали з цього вчинку сміятися. Я зрозумів, це вони сміються не з мене    особисто, вони сміються з себе особисто.      

 

34. Я раніше плював, харкав слину на землю. А зараз цього не роблю. А пив, курив теж дуже багато, зараз це не роблю. Кажу іншим, цього не робити. Крав биків парами. Але зате я людину ніде не вбивав. Ось які були слова зробитися чоловіком багатого характеру. Лаявся дуже сильно, ненавидів іншого. А до природи любові ніякої. А зараз я інший став. Кажу, милі люди, гляньте ви на наше сяюче сонечко для того, щоб бути таким, як я, Переможець природи, Учитель народу, Бог землі.  Бог Отець, Бог Син, Бог Дух Святий – здорове тіло, здоровий дух. А таких людей, які померли, їх уже немає.  Вони чекають свого часу. Для того прийшов один чоловік на нашу землю. Його знає одна євангелістка, читає Євангеліє, а сама сумує. Звертається до Господа Бога. Їй, москвичці, хочеться дізнатися. А хто ж це такий ходить не так, як усі люди? Його знають усі, як чоловіка Іванова. Вона особисто людям розповідала, люди її слухали, вона була віддана євангелістам. А зараз мене слова євангельські прикрасили.

 

35. Так написано: «Ти раба Божа, не журися про нього, він є дух мій». А слова де поділися. Я стала між своїми про це розповідати. А вони мене за це вигнали, хотіли своїм суспільством засудити, як таку, що заблудилася. Я вірю цим людям, вони мої за духом, їх зберігає природа так само, як мене. Повітря, вода і земля – наймиліші невмирущі друзі.  Ми з ними разом живемо, і будемо з ними вічно жити.  Вона каже: це він той самий, кого ми всі чекаємо. Дочекалися його приходу. Але ми поки невіруючі в нього такі люди, віримо небаченому ніким ніде ніяк Богу. Усі школярі від лави відірвалися, і в процесі навчилися бути ділками цього діла. Його недоробили, з ним разом померли. Бог не за цих хворих, хто жадає труда, щоб його так важко робити, як ми в цьому шукаємо порятунку.             

 

36. Люди на землі живуть так, як їм указано. Його між собою бачать, і, не знаючи, засуджують. А всі інші по різному приходу його не вірять. Цього не може бути, щоб він прийшов від якої-небудь матері. Вона його народила, як усі люди народилися в світі. Без повітря і води ми не прийшли на землю повзати, і шукати по природі хороше і тепле. Як ми з вами робили, робимо, і будемо робити. Туди будемо бігти, де добра природного буде багато. Як от зараз зробили люди на такій землі, що не родила, яка пустувала, на ній нічого не було. А коли люди своїм розумом подумали, пустили туди воду, там посіяли бавовну. Вона вродила, живий факт очевидний, ми його бачимо дуже, як про біле золото.  Кажемо: це нам зробили патріоти, видатні люди. Без усякого дощу, без вологи ми на своїх місцях не патріоти, а сидимо мовчки. Я теж людина, поки їм.

 

37. Як усі люди, запасаємося на всю цю зиму. Беру на себе такий день. Сідаю в машину, в колгосп, це перший постачальник продукту. Приїжджаю в Гуково на Морсс. А там правління сільського господарства. Думаю, мене голова знає добре, виконає моє прохання. Я завжди прошу, і природу прошу, і людину прошу  Є чого, випишуть за гроші. Похвалюся, мені дали. А коли я зайшов у кабінет, запитав: як ви живете?  Семенов мені так не відповідав, щоб було погано. «Немає, – він сказав, – капусти, не вродила». Я йому теж торкнувся писанини, написав правду в сільськогосподарську годину до редакції про те, що машина не буде потрібна в полі. Так воно і є, і буде далі.  Без Бога робилося і робиться, і буде робитися. Ми не друзі в природі. Всі до одного чоловіка проти природи озброїлися. У нас для неї є техніка, і ми її робимо для того, щоб люди не робили. Нам треба багато, ми це отримуємо.

 

38. 1972 рік, для всіх він високосний. Один день у лютому прибавився. Цей рік чекали, але не так чекав сам Бог. Люди прибавили великого врожаю, щоб економіка росла в цьому. І була між нами в'язниця, стояла, чекала хворого лікарня. Ворог, як він був між нами, так він і залишився. Його маскування ясне – всякими засобами людині перешкодити. Ми для цього безсилі в природі без Бога жити. Він говорить. За його вченням, ролі хвороба не відіграє над людиною, а відіграє ролі людина над хворобою. А ми не хочемо рахуватися з писаниною Іванова. Вона з практики взялася, а вчені рецензію не дають. Кажуть: ми, вчені, на це не підемо, щоб чоловіка іншого таким, як я був. Він це у себе не зробить. Щоб поїхати в Кисельове в колгосп Мічуріна. І там теж немає капусти, вже на це машина не треба була. Це початок є цієї політики, вона народжена на людині разом з Богом.    

 

39. І жила разом з людьми так, як жили всі люди. Вірили йому як Богу в житті. А потім знайшлися люди такі, перевірили. Кажуть: це все зробили, і робимо ми без усякого Бога.  А Бог тут як тут з нами разом по нашій землі ступає. І те він робить, що нам треба. Ми, всі люди, йдемо по своїй розвинутій дорозі, а Бог своєю йде. Він не патріот хорошому і теплому. Як Суслову на день його народження другу зірочку повісили. Навіщо? Щоб легко померти. Усіх героїв люди народили, вони також всі до одного померли. А Бога умови, його діло створило через природу. Вона йому допомогла бути таким, як він зараз є. Він не потребує Нобелівську премію за те, він у людини ракове захворювання вилучив. Йому доводиться хвалитися перед усім світом. Він хоче істинно сказати про збереження своєї особисто клітини. Моє серце молоде загартоване, здорове – 25-річної людини.

 

40. Мені зірочки не треба, я не чемпіон світу. Я міжнародне здоров'я, Червоний хрест.  Воно так людині не приходить, його люди легко втрачають. А Бог, що ні далі вглиб, з поганим і холодним доводиться, від цього всього краще жити. Я не економіст і не політик. Я – практик, теорію як таку визнаю. Але свою користь для людей робив, роблю і буду робити. Я загартувався тренуванням, не хворію, не застуджуюся. Що може бути від цього краще. Я на це діло нікого не втягую, і не прошу нікого. А своє, зроблене мною, описав, чому я такою дорогою пішов, і що можна із цього всього отримати? Ми тільки не хочемо цим ділом займатися. Ми добре знаємо загартування і тренування, наука це. Я навчився по дорозі холодній і поганій проходити. Нікому я не заважаю, сам все роблю, випробую на собі в природі свідомо терпіти.           

 

41. Хто мене як такого прогнав з праці, за що я зазнав бути перед усіма ненормальним?  Я став у природі через діло Богом. А Богу як такому, є люди, які не вірять. А є – вірять, але не виконують його слова. Де це було таке в законі чоловіка, щоб він шукав у природі від себе бідного чоловіка. Він його знайшов і запитав у нього, а  чому він так бідно живе?  Він свою причину в цьому розповів. Тепер йому в цьому треба допомогти. Якщо можеш у цьому горі допомогти, то допоможи. А сам скажи: я цьому чоловікові допомагаю через те, щоб мені було краще. І без усякого віддай. Ось чого в людях виявив Бог, і вводить він у них. Це велика між людьми народжена допомога. Хто це в житті розвинув? Та сам Бог.  Його ніхто не вчив, як сам себе в природі вчив чоловік будь-якого місця. Він таким у природі не народжувався, його життя створило. Люди в процесі цього всього практично на цій землі чотири роки провоювали. Почали цю війну не ми самі, він на нас напав віроломно. Як він нас розбитих гнав.   

 

42. Ми з вами так не готувалися, сила була на його боці. Ми ніколи не думали, що такий перед нами виявиться ворог. У нього солдати. Німці озброєні, літаки, як граки, летіли вперед, робили бомбардування. Населення мирне лякали. Парашутистів висаджував, оточував з кулеметів ручних. Армії руських здавалися. Танки, як тигри, лізли по землі.  Цього ніхто не думав, що армія руських зміцніє. Всю Україну очистив, свої фашистські права вводив. Німці без Бога жодного дня не воювали. Вони в нього просили благословення, голови хрестили, руську землю забрати. А комуністів усіх обіцяли повбивати, з ними євреїв. Бог їм, як фашистам, не давав слова, щоб їм допомагати. Це не Бога дорога – свавільному допомагати. Німці не знали, що Бог був на боці ображених.  Причому тут євреї, якщо у них народилася ідея така: старому, гнилому не бути. То людини треба вбивати за це? Бог зі своєї місцевості нікуди не йшов.

 

43. Його всі прихильники вважали, що він їхній чоловік. Хоча у нього було два сини, обидва були за батька, а батько – за синів. Німці бачили на Богові правду, йому як Богу вірили, намагалися йому в дорозі допомогти – це їхній був обов'язок. Офіцери самі запросили до себе в Німеччину, в Берлін. Бог виявив бажання туди поїхати подивитися, а що вони робили з нашою молоддю. Вже Гітлер у цьому програв. Це Бога думка заочно діяла. Фашисти погодилися з ним, з бажанням поїхати. Вже вони були безсилі взяти Бога з собою. Вони не знали, що Бог не хоче, щоб німці продовжували забирати територію росіян. Бог був такий один. Він у Гітлера лазив в голові, заочно заважав удачі. А тут фашисти збилися зі шляху, що вони хотіли з Івановим зробити.  Він їм не говорив про те, що він є Бог, світило всьому.  Він у них не робив по Богу. А говорив, як руський чоловік.  Я не політик, не економіст. Я міжнародний чоловік. Загартування-тренування є наука, я нею оточив себе в природі бути таким. Фашисти мені вірили, як Богові. У гестапо їх було одинадцять чоловік.     

 

44. Бог знаходив через перекладача, що їм відповідати. Вони були в захоплені моєю відповіддю. За мене заступилася природа. Вони мене по Дніпропетровську возили на мотоциклі в колясці. Я там без усякої думки не залишався. Згадайте, які холоди були на фронті під час цього штурму, коли німця ми оточили. Я терпів один такий. І просив природу, щоб вона мене вчила, як буде треба жити і вчитися по-новому. Я, певно, тоді перед ними був Бог. Я їм виправдав хитрість Сталіна. Вони вже були оточені під Москвою і під Сталінградом. Техніка не в моді була, сила була в людині. Я, каже Бог, не побоявся з ними говорити. І не боюся я учених. Хоча у мене кулаки, ними не доведеш.  Зараз прогресує атом, його зробив як такий чоловік. Він його боїться, не дай Бог люди його введуть у діло. Бог цьому ділу не помічник. Він не хотів, щоб руські з німцями билися. Бог просив професора Введенського як психіатра, щоб він Сталіна упросив замиритися з Гітлером особисто. А з расою німецькою, з людьми дружбу мати. Бог не давав своє слово, щоб ворога вбити. Це було перед Ісусом Навином.  Він кричав: «Стій, сонці, не рухайся, поки я».

 

45. Хотів убити ворога.  Сонечко не послухалося, зайшло, а ворог згрупувався. Так само, як ми билися. Ми воювали, думали, самі, без усякого Бога.  Десь взялися літаки, десь взялися танки, та солдати, і багато десь набралося. Я, говорить Бог, був у кожної людини в душі перед смертю. Я допоміг руським. Я не хотів, щоб руські лізли на рожен. Я не хотів, щоб ворог між нами залишався. Я не хочу зараз, щоб між нами він таким народжувався. Ввів усім людям однакове утримання, якщо це треба, 33 рубля на місяць мінімум. Якщо мало, ми всім прибавимо. Ми шукаємо в природі правду, вона не перебуває в грошах. Вона знаходиться в людях, у живих, але не мертвих.  Ми зі своїми умами повинні добитися від природи слави життя через наше діло. Бог цьому допоможе, він світило в цьому. Не хоче, щоб була між нами смерть. Ми вибираємо зацікавленість, отримуємо зі шкільної лави. Ми практично робимо. У нас це виходить. Ми в гору ліземо. У нас прибавляється. Ми природу розводимо, вона нами зберігається. Якщо це буде потрібно робити нам, то ми намічаємо для цього день, щоб він був відповідним. Щоб ми його зустріли так, як слід.   

 

46. Спочатку ми чекаємо, до нього готуємося, робимо зброю, чим доводиться це діло зробити. Люди людям намагаються в допомогу його діло зробити. Людині потрібна допомога в ділі, яка-небудь розумна, технічна. Йому треба в господарстві плуг із заліза, йому треба сокира сталевого характеру. Все це зробив чоловік на своєму ковальському горні та ковадлі. А потім як нужденному селянинові буде треба не один плуг та сокира треба. Йому треба думати про одяг, як його треба роздобути, сорочку або штани. А потім піджак, а його шив швець майстер. А чоботи, та ще які, не кожен вміє шити. Люди на це роками навчаються. Усі свої сили кладуть на це людям догодити, чим люди залишаються задоволені на один час. А про інший час він не забуває, про це думку створює. Природа не стояла на одному місці, і неоднаково вона до нас завжди приходила. Ми її чекали такою, а вона прийшла така для нас нехороша. У себе має атмосферу, ми її боїмося і відходимо. Як от дощик сьогодні вночі лив у всю небувало сильно.          

 

47. Ми, всі люди, в теплому ліжку на м'якому підодіяльнику з боку на бік переверталися.  Та тобі який-небудь сон снився. Ти його в житті особливо. Бідному – сон багатого характеру. А він хоч уві сні пожив та покористувався один раз. А багатому не до добра сни приходили, вони йому віщували. Він цього чекав, ось, ось скоро прийде цьому всьому крах. Про це ніхто не подумав, а чекав собі багато. Нікому не подобається це мале. Особливо людям треба і те, й інше. А за третім гоняться. А воно, як на гріх, візьме і порветься бич. Вже не те робиться. Йшов угору, а потім пішло вниз. Цьому ділу ніхто не помічник, тільки допоможе Бог. А він не за прибутком прийшов. Він прийшов за самою ображеною в природі особою. Йому треба зробитися через своє зроблене діло Богом. У нього тіло не таке в житті, як у нас усіх, від неприємності ховаються. Ми звикли в природі на хороше готуватися, і не забуваємо про погане теж. До нього ми готуємося зустрітися. Ми від сильного дощу біжимо, і від сильного морозу ховаємося.  Які ми є в цьому воїни, щоб з природою воювати. Ми для неї є труси, та ще які ми люди.

 

48. За горами, за долинами, де групується в природі атмосфера. А ми готові її зустріти.  Ми знаємо природу, вона не дурна є. Якщо вона тільки захоче змінити своє хороше на погане, людям нікуди діватися буде від цього. Добре ніхто нічого не скаже про це. У природі одне не буває. Те, що ми маємо, це все чуже природне. Може бути, може і не бути. У природі одне будується, інше руйнується. Ми спільними силами придбаваємо, в одну мить може зникнути. Все це робиться природою. Вона для цього народжує героя, як от народився для цього сам Бог. У нього не людські є сили, вони протилежні всьому цьому, а своє небувале ставить. Я, говорить нам, всім людям, що живуть на білому світі,  перед вами виступаю. Вам кажу істинно, що ми в житті своєму є люди всі залежні від природи. Ми з нею воюємо, вогнем стріляємо, рвемо на шматочки землю, борозною оремо. Нам треба життя, а для життя урожай не малий, а великий. Ми з вами тут не шкодуємо своїх сил. Поспішаймо робити у себе на току, у себе в городі з ранку до самої темної ночі. Ми розстилаємо його по току, катком кам'яним б'ємо на полову.

 

49. Гребемо все до купи. А потім віялку перед цим ставимо, полову проженемо раз, та вдруге, а в третій начисто, і в засіки. Кажемо: «Слава тобі, Господи, ми упоралися». Нас зима не захопила своїм покроєм. Якби це зробив, і добре. А попереду нас ідуть роки не такі, може, у цьому неврожайні. Нам стихія – нам горе. А готуватися треба, наш такий обов'язок від зими до зими в полі. А зимою ми в полі не з'являємося, нас тримає хата.  Ми там робимо все, щоб жити. Веселимося, випиваємо, співаємо пісні, танцюємо. Не кожен день це робиться нами. Ми весь рік безперервно працюємо. Робимо для того, щоб у нас було, що на це річне свято одягнути, хороший фасонний одяг. Поїсти досита, і багато. Ми колемо або ріжемо кабана годованого або барана. Як же свято нашими предками введено. А потім і це приходить у природі, такий день. І з ним би не треба зустрічатися. А природа є природа, посадила свою хворобу на людину. Він мучився, знемігся. Сили втратив, у домі своєму на ліжку чекав своєї смерті. Він помер між нами, ми йому не допомогли повернутися.     

 

50. Ми з вами намагаємося самі у своєму житті народитися. Ми самі без природи намагалися на ясне сонечко глянути через свою індивідуальну таку бідність. Ми побачили свого земного царя. З ним разом нападали, вбивали ми інших, вони нас теж.  Такі ж само люди не бажали так, як вимагалося по-природному жити. Ми кров'ю обмазалися, нічого в житті цим не зробили. А от нас таких усіх природа брала, своїми властивими силами оточила. Ми без повітря не обійшлися. Коли нас наша мати народжувала, він нас виштовхнув. А вода слід свій промила. А земля наша прийняла, щоб по ній своїми ногами довільними повзати. А ми це почуття, таку чутність не прийняли, і не захотіли з цим погоджуватися. Взяли у себе умови свої безсилі поставили. Що нас з вами зустріло? Мертве, зроблене нами самими руками, обдумане розумом своїм. Через це все наше наявне людина не жила, а померла. Чому Бог не став з нами    разом протоптаною дорогою йти? Він ішов одного разу дійсно протоптаною стежкою, людською.              

 

51. А попереду калюжа утворилася. Її люди вправо і вліво обходили. Я подумав: це не моє йти по калюжі. Взяв і пішов обходити. Тут же взялася всередині моя хвороба.  Хто цю штуку зробив? Довелося повернутися, і по цій дорозі, по калюжі піти прямо.  Там була земля, вода і повітря – любимі мої, вічно вони живуть. Тут же все перестало боліти. Я пішов далі. Без будь-якої думки я не рухався, старався в цьому шукати для всіх істину. Я в природі знайшов, цим оточив себе, став робити, у мене для всіх вийшло моє здоров'я. Я не став хворіти по-людському, не став я застуджуватись. Моє життя продовжується. Вже так 40-ю зиму зустрічаю з радістю, проводжаю. Але не чекаю її такою, як вона переді мною дуже холодна. А мені, такій людині, у природі доводилося терпіти не на погане, а на хороше. Я між усіма себе показав через діло всього людства. Я став між ними Бог. Не хвалюся, а роблю сам. А попереду мене лежить  велика дорога по нашій такій землі, я повинен по ній ступати. Мене як такого приймуть всі через мою появу на цю місцевість.

 

52. Я помічник ображеному. Моя ідея проти того, щоб була в'язниця і лікарня. Це два місця для людини болісні. Їм усім прощає Бог, щоб по ідеї Іванова жили, більше не робилися злочинцями і хворими людьми. Люди людям допомагають. А в цьому залежному житті – заважають. Їхня думка нехороша в природі: шукати хороше і тепле. А природа така у нас жива річ. З хорошого і теплого відбувається погане і холодне. З чим не треба буде рахуватися, а треба буде зустрічатися однаково з любов'ю. Ми не робимо так, як робить для нас сам Бог. Він народився так, як і всі люди. Зустрічався так само, як усі люди. Жив по-їхньому 35 років свого віку. Самий часник весь у житті був. А потім своїй дружині сказав: купи ти мені маленьку пляшечку горілки. А вона мене назвала: «Паша, ти ж сказав, не будеш пити. З цих пір я не став свідомо пити. Я сильно пив склянками, а тепер я не п'ю ніяк ніколи. Ось де є моя правда. Вона була переді мною, вона є, і буде завжди.

 

53. Ось що в житті Бог зробив, перетворився, і став між людьми жити один з усіх ввічливий. З усіма людьми здоровався, низько клонив голівоньку. Він цю ідею в природі випросив. Вона йому далася через любов до неї. Він любить погане, а не хороше. А в природі є і те, і інше. Немає в людини цього. Він любить і намагається зустрітися в природі з хорошим. А йому, як такому чоловікові, десь візьметься в житті погане і холодне, з чим жити доводиться важко.  Я, говорить залежна чоловік у природі, не очікував. А думав у житті через свій покладений труд пожити. А хто не хоче в житті бачити, щоб було йому в цьому ділі добре. Таке життя з думки людської виходить. Ми раніше так жили, Бога близько не бачили, а вірили сильно. Ми були дітьми, любили свою бабусю через її такий характер. Вона з нами, як онучатами, бувало, скаже: «Внуки, давайте ми поліземо на піч свою». А в цей час цар японський на російського царя напав.  А люди повинні слухатися свого царя, як Бога землі.

 

54. Скаже: треба йти на війну, захищати таке темне, нерозвинене життя в природі. Вона нам по-релігійному говорила: «Це буде останнім часом, на землю Бог прийде. Про це труби ангельські затрублять. А Бог займе своє таке місце, розбудить нас живих і мертвих. Скаже нам усім свої викладені слова».  За вашим викладу, я не був між вами таким. Ви хотіли, щоб я спустився з неба на землю, вивчив ваше становище. Ви зробили у себе неправду, з якою я як Бог виявився не згоден. Взяв з людьми поділився. Їм залишив їхнє, а сам взяв своє. Довго ходив своїми босими ногами по землі влітку і зимою. Була в цьому велика в природі різниця в людях. Одні йому вірили сильно, але виконувати їм було важко тоді і зараз. Інші знайшлися люди, не стали зовсім вірити, стали жити по-комуністичному. Вони ввели в життя колективний труд. Зробили машину, щоб легше жилося. А з машиною жити доводилося легко. Вона сама робила, орала землю, робила грядку, садила зерно в землю глибоко під вологу. Зерно швидко піднімалося і швидко росло.         

 

55. Так хотілося робити на землі для бідноти їхнє життя без усякого Бога. Вони його самі в дорозі життя зробили. Самі любили труд. Лягали пізно, а вставали рано. Між цим у природі зустрівся чоловік з думкою Бога. А вона йому каже про наших усіх людей, що з цього всього вони отримають. До тепла добре одягаються, досита добре їдять. А в домі своєму живуть, сплять, не прокидаються до самої своєї смерті. Це все зробило, ввело людині, це треба вмирати. Зробити нічого ніхто не зміг, і це діло не врятувало. Іванов став шукати по природі правду. Оточив себе істиною. Зберіг своє тіло. Виходив серце молодим, загартованим, здоровим 25-річної людини. Ось нам життя людини, що не вмирає. Він став робити те, що було треба всім людям. Він оточив себе здоров'ям, не застуджується, не хворіє. А що може бути краще від цього людині. Не всім це природою робилося, а одному Іванову. Він сам у природі своїм досвідом добився. Він пише.  Загартування є людина, а люди є природа. Я один між нею виявився, роблю людям корисне.

 

56. Це мої сказані в природі слова.  Природа, дай ти мені життя і моє вчення, з чим я залишуся з тобою нарівні, щоб жити як ти, так і я. Через свої діла мене назвали люди, я є Бог. Він скрізь і всюди є один руський Іванов такий у Росії, в Америці, у Китаї, в Індії, в Англії, у Франції, у Москві, у Нью-Йорку, Лондоні та Парижі.  Він між усіма національними людьми є вболівальник зі своїм здоров'ям. Він усіх учить одному природному початку. Якщо віриш Богові, він чоловіка знає, який є він у природі. Йому хочеться жити-бути в природі здоровим. У нього велика жадібність на чуже. Він весь рік одне думає про це саме, а йому дає природа. Вона нашого чоловіка індивідуально всякими своїми живими речовинами задовольняє. Це його був і є пай у житті. Щодня кожна курочка несе яєчко, а їх у хорошого господаря не порахувати. Вони їдять зерно, все їм треба, хліб, вода. А свиня може народити своїх поросят десятками в рік два рази.  Вівця може привести двох, трьох. А корова з конячкою щорічно народжують нам теля і конячку. Це майбутня для людини сила, вона виходжують нею.    

 

57. Ось які в житті діла людини в природі. Посадив сад, одне яке-небудь родюче дерево.  Він від нього чекає плоди  Цього мало, аби земля була. Вона від діла людини терпить, тому так і дається йому не хороше, а погане. Він живе в природі один раз добре, потім навіки лягає в землю. Треба буде жити, а йому, як поросяті, в чашку налили гарячого, як окріп, борщу. Це перша наша їжа з шматком хліба ложкою. Відра води прісної витрачаються в цьому. Це все не людини, а природне. Чоловік користується цим, він без цього всього жити не зможе. У нього в тілі є великий нестаток, йому потрібно без кінця і краю. Візьміть одяг, він у ньому помирає. Візьміть їжу, він з нею вмирає. Візьміть будинок, він у ньому здихає. Навіщо людині таке життя є, якщо можна змінити на інше, на Боже діло?  Не треба буде вболівати за це, не треба думати про нього. А треба буде робити так, як хоче сама природа. Вона народила на Іванову Бога, щоб жити не так у природі, не так користуватися правами. Не треба нам землю орати. Нехай росте бур'ян, а між ним квіточка, вона нам несе ягідку. У такому бур'яні і звір пролізе, і пташка буде жити, змія пролізе. А ми з цього всього джерело стали мати.

 

58. Нам треба зерно, нам треба бавовна, ми люди такі. А Бог говорить. Якщо треба чоловік природі, то вона його збереже всякими засобами. Вона Іванова, одного такого позивача, полюбила, не може забути. Він у неї такий. У Бога розумове діло не таке, як у всіх людей. Він за нього вбиває людину. За що йому давати Боже життя? Він убивця, він злодій, він яму риє іншому, щоб закопати його. У Бога навіть немає того, чим це діло роблять. У Бога завжди, щоразу він йде по поганій дорозі. Він не думає про те місце, де звір завжди бігає. Бог не чекає хорошого дня, щоб він прийшов завтра. У Бога любов одна зустрічатися з природою всякою. Він завжди знаходиться у ванні.  Йому його почуття проходить по всій атмосфері. Він чує на велику відстань, він бачить далеко для того, щоб з природою жити на однакових правах. Ми так не живемо, наші люди заявляють. У нас наше тіло чекає більшого, сильно зробленого крику. Він тоді-то відгукнеться з небажанням. Йому це лінь з ким-небудь говорити.  Природа на те вона проходить по своєму порядку рядочком тут же збоку, щоб мати своє місце, як робиться Івановим.

 

59. Він робить діло для того, щоб чоловікові жилося. А він живе багато, думає про те, як би хто-небудь його, такого чоловіка, не догнав. Він дивиться назад, не біжить, не кричить. Ледве мені не скаже: у нього краще господарство, він живе легше, ніж будь-хто.  А бідні люди, їм набридло в нестатку сидіти. Йому хочеться, він не має сил, щоб цю річ мати. А що подумає робітник або слюсар, або токар, або механік з майстром. Їхнє діло – штампування щодня щотижня того ж самого. І рік у цьому ділі проходить. Це не яке-небудь щастя, а набридливе в природі важке життя. Сьогодні треба вставати вчасно, і треба крокувати, по тому ж місцю йти, на щось дивитися. Думка одна, ніякої зміни.  Ніякого іншого виду, щоб на нове місце подивитися, і подумати про інше яке-небудь діло. Одне і одне, і одне те ж саме. Що було, воно і є. Ця історія, вона нас усіх так оточує.  І вона оточить нас усіх, таких добрих і недобрих людей. Ми б захотіли там побути, де нас немає.

 

60. Ми коли приходили до роботи не своєї, ні в кого не запитали благословення. Самі все робили, самі чекали, самі готувалися, і самі на своєму місці робили діло. І недоробили цього всього, безсило померли. Нас це копійка, ці кошти на цьому місці, де ми жили так творили чудеса. Між собою робили на якусь машину якусь деталь. Таке діло, йому кінця немає. Тільки що відходить цей чоловік з цього ось місця на інше, і так він змінює місце на інше. А хочеться чогось іншого побачити, та покористуватися від цього краще. Цього ми на своєму місці не отримуємо. А хочеться нам усім цю платівку змінити. Набридло слова, сказані кимось. А наше діло – у цьому слухати. Але от робити важко і шкідливо.  Ми з вами недовго в цьому живемо, по тих же слідах ходимо. Не будемо ми робити це все, а тоді нас в суспільство не запишуть. Ми, всі люди, такі є майстри до одного часу.  Аби тільки погода надворі стала не така, ми до неї приготувалися, вже надягли інше, не таке, як треба. Ми шукаємо інше в житті, а нам не дається. Ми туди, ми сюди, а як не було зранку сонечка, так його і не буде. Які хмари нависають, який дощик ллє.        

 

61. А ми кинули одне і друге, взялися за третє. Немає в цьому ділі того, щоб почати і щось робити, що ми робимо завжди. Я, каже, це місце, в якому люди зі своїм здоров'ям закрутилися. Не зробили того, чого це слід. Ми з вами намітили це діло зробити. А природа нам своїми силами не дає збагачуватися, не дає наша земля того, чого хочемо.  Ми з вами хочемо отримати від землі в природі небувало великий урожай. Ми хотіли це бачити у себе, але природа нам це не дала. У ній поганого дуже багато є. Холодне нас з вами очікує. Ми, всі люди, не хочемо вмирати, а фактично ми з вами вмираємо. Ми не дійшли до того, щоб у нас була в запасі велика база. Ми в цьому люди бідні будемо, наше все накриється крахом. Природа, це земля, вона нам не дасть плодів, не дасть того, що буде треба. Ми вже це отримали, у нас деякі області отримали недостатній урожай.

 

62. Деякі господарства потрапили в незручне становище. А це положення буде в багатьох місцях. У 1973 році поліпшення не буде за те, що ми з вами змусили самі себе не погодитися з Богом. Ми говорили, говоримо, і будемо говорити. У природі це ми все робили самі. Ваше зроблене ніхто не віднімає. А навпаки, живе в нестатку, немає того в природі, що нам треба. А природа, вона вдарила людину своєї посухою. А посуха, вона нам на прохання самого Бога. Він нічим такому чоловікові, як він у природі оточив себе своїм технічним озброєнням. Ми, всі люди, пішли проти природи. Стали змушувати її сили, щоб вони служили користю. Ми стали отримувати від неї достаток, ним стали задовольнятися. У нас є хліб, у нас є м'ясо, у нас є масло, у нас є солодощі. Ми робимо самі одяг теплий і хороший, довели фасон формою. Ми красиво живемо, а будинки будуємо зі зручністю найкращою. А раз ми це маємо, ми сильно озброюємося, і хочемо своєю зброєю. Ворогу не даємо, щоб він між нами прогресував. У нас велике вміння між людьми проходить.

 

63. Ми самі зробили у себе радіо про те, що ми в природі досягали. Нам як новим господарям, народженим між нашим таким колективом. Ми почали робити самі все те, що для нас краще. Нас наша земля за наш такий догляд не стала забувати, що ми в ній таке.  Нам вона дала свій розум. Ми стали на арені вводити. І стали слухати спільними силами радіо. Ми з вами так швидко вхопилися за природу, вона найголовніше в нашому житті. За що ми не візьмемося, те вона нам дає. Ми зробили для себе улюблений колективний труд на землі. Машиною робимо на землі, що хочемо. У нас з вами в природі не було радіо, це нас нудьга мучила. Ми не змогли знати про наше таке хороше в житті. Люди нам народжувалися з усіма якостями. Ми провели радіо там, де нам усім говорило про які-небудь хороші в нас у природі справи. Слухати доводилося про те, що у нас є, і що хочемо отримати. У нас на це народжувалися в таланті письменники, вчені, лікарі, фахівці зі своїм знанням. Зі своєю любов'ю чоловік зробився у нас інженер, конструктор, винахідник. Він вигадав якусь у нас таку річ інженерну, і потрібну для всіх нас.  

 

64. Ми його зустрічали за його хороше, не залишали, нагороджували за це. А було допущено у нас робити все. Ми зробили телебачення, у нас є на цей рахунок програма, а що буде сьогодні. Я вам опишу 1972 року 25 листопада виступ письменника Смирнова про Якутію. Як вона процвітає за ці роки. Нам її національність показав, як їхнє звичайне свято. Вони його самі робили у себе в такому Якутском краю. Люди хотіли, вони це зробили. Ми, всі люди, переглянули цю справу, яка робилася нами.  Це робилося не в однієї національності в наших добрих людях. Ми такі свята річні, придумані в природі предками. Хоч не всі ми життєрадісні, танцюємо ми, співаємо. Своїм вигаданим вчинком, своїм здоров'ям доводимо свою правоту. На весь світ кричимо. Це ми зробили, ми робимо, і будемо ми це робити. Природа багата мати, нам родовища знаходити і відкривати вміло надра. Ми знаходимо нові поклади нафти. Ми знаходимо руду, мідь, залізо. Робимо вміло сталь. Вся ця сировина йде на переробку в наші заводи. Ми цехами робимо деталь, складаємо ми машину різного розміру. Ми люди такі, добиваємося від космосу відкриття.

 

65. З Місяця в мішку тягаємо тамтешні частинки. Ось що ми в невагомості відкрили.  Машину садимо, місяцехід змушуємо, він у нас живе. А самі боїмося, у самих сміливості не вистачає. Ми боїмося життя. Самі озброюємося всякими засобами, тримаємо армію, офіцери навчаються. А самі боїмося воювати, начебто нам не треба. А не воювати з природою не можна. Чоловік у поєдинку, він з нею воює, хоче своїм умінням природі довести. Ми хочемо її обдурити, змусити, обдурити своєю хитрістю. А природу ніде ніяк ти не обдуриш. А скоріше вона тебе своїми силами як людину надурить. Вона чіпляє на тіло свій грибок. А він, якщо тільки причепиться, то вже повернення йому немає. Він з життя йде разом з людиною. Ми йому, як і всім померлим людям, робимо труну, обкручуємо його полотном. І скупаємо, кладемо в труну, начебто на всі віки, що приходять. Бог має таку думку в себе. А навіщо мене природа на землю таким прийняла поморочити своїм тілом усіх людей? У мене розвивається така багата думка про це все. Ми з вами робили в природі для того, щоб нам довелося через це все жити добре і тепло. Ми живу природу знаходили, намагалися її вбити, як ми за землю чужу вбиваємо людей.              

 

66. Ми себе не шкодуємо, йдемо в природу озброєним, і нас таких природа приймає в свої живі речовини. Бог маленьке індивідуальне тіло, воно є початок. Такого не бувало, щоб про це думати, щоб у тебе, у людини, не було нічого. З самого себе починати. Я, каже Бог, без шапки почав. Ходив по природі довго, все мислив, міркував, для чого це я робив. Сам про це нічого не знав. А самому на голову легше, вже мені цю шапку не придбавати, вона не потрібна. А раз голову розкрив, ходжу не так, як усі, вже є зрушення моєму здоров'ю. У мене мозок енергійний, він відчуває сильно холод, але терпить. А коли чоловік не для самого себе робить, то чому не буде в тебе користь. Не в одному місці доводилося у своїй оброслій шевелюрі бувати. Я не був такий кволий  у житті, але втоми я ніколи не мав, як я працював. Намагався сім'ю утримувати. А люди адміністративні зі мною таким не захотіли рахуватися, що я є добрий у житті чоловік.  Вони старалися і все робили, щоб у них було, чим жити, і свої найкращі в житті діла творити. Були між нами такі молодці, за свої заслуги вони жили в природі.   

 

68. Писали, говорили, робили, почали, але не зробили. Я знаю про їхнє таке діло, вони безслідно померли. Їх уже немає, вони всі лежать у постелі своїй могилі в праху. Ніхто нічого такого ділового в природі не зробив. А я 40 років по-своєму живу, і щось роблю, чого ні один чоловік не зробить. Це добре буде всім за моє діло. Я пожив, а потім помер. А якщо я вмирати не буду, каже Бог нам, що ж ми тоді скажемо. Ми мучили природу, ми сміялися з неї, вона від нас сильно терпить. Після чого бере і карає нашого чоловіка. Він живе до часу, не гарантований. Так жити, як ми живемо в природі, не треба. Ми психічно хворі люди. У нас думка нас жене в бій у природу. Тільки що встав з ліжка, свої очі розпростер, сам ногами крокуєш по землі, щось шукаєш. Він або вона сьогодні про це   думає. Вона або він хоче сьогодні жити. У неї в селі приготовлено, в запасі лежить на поличці шматочок сонця. Вона його як картоплю в льоху бере, тільки щоб їй щодня вистачало для варіння їжі.

 

69. Вона і про це не забуває думати. А скільки цих днів іде попереду. Ми їх до себе тягнемо, знаємо, які вони по приходу бувають. Їм теж так хочеться потрапити в те місце, де люди не бувають, щоб вони не потребували їжі. Ми, кажуть наші земні люди, у своєму такому житті без нас таких і сонечко не світило своїми променями. А що з цього всього, якщо ми щодня їмо одну ту ж саму їжу, яка нами сьогодні робилася. І вона робитися буде завтра. Ми не переміняємо думати про це, а що повинні ми завтра робити. Ми починаємо зранку і возимося до самого вечора. У нас день проходить по порядку, ми з вами про це завжди думаємо. А коли почнемо з вами творити це ось діло, нам починає робитися важко. Ми можемо кинути все це, і куди-небудь від цього діла піти. Це все знаходиться у нас. Ми для себе шукаємо умови, а вони лежить по цій ось дорозі, якій завжди може бути кінець. Ми добре слідкуємо за цим ось днем. Особливо тоді нас змушує ясне сонечко на нього дивитися. Воно нами керує.

 

70. У нього свої наміри по тій дорозі, по якій він вчора проходив, ми й не подивилися. А коли сьогодні ми почули голос свій людський, він між нами промовив про таку штуку, яка нами робилася. Ми з вами завжди робимо, щоб чимось на ось цьому місці огородитися. Ми приїхали у поле не так, щоб нічого не робити. Стоїть неподалік одна жінка невеликого зросту. І з нас, таких забіяк, як ми в молодості зростали. Що ми бачили, навіть ми не чули, ми говоримо самі. Нас це учить, щоб ми не робили. У нас є руки не прив'язані, і у нас є ноги, очі, ними доводиться на цьому місці бачити. А от на іншому місці з іншою думкою це все не так. Не таке, як перше. Раніше, як зараз відомо, ми зроду того в природі не бачили, що стали в тому всюди бачити. От які наші на екрані діла. Нам показує, ми такі місця ніколи не зустрічали. А тепер ми бачимо на арені всі сторони, що живуть на білому світі. Вони роблять по-своєму по-національному охороняти порядок. Того, що вони хочуть у своєму житті, вони не отримують. Їм хочеться залишатися в природі, щоб не хворіти, не застуджуватися.   

 

71. Це їхнє сильне в цьому бажання від природи ці якості отримати. А сил ми не маємо, ми безсилі в природі це отримати. Нам таку людину між собою на всій нашій планеті природа не народила. Та й хто погодитися бути таким. Це треба навчитися, щоб так любити, як у нас у Росії виявився не зі шкільної лави... Він в телевізорі може дивитися не на одну особу керівника. Ми його створили, як ми робимо в природі. Ловимо курочку або півня на своєму подвір'ї. Хочуть його або її зловити та щоб зарізати. У суп зварити, щоб ним наїстися. Так воно робилося між нами, і досі людьми робиться. А щоб це все в природі не робити, у нас це не виходить. Всіх за умовами змусили, щоб так жити. Один одного навчив. Всі вчені люди стали в природі жити за рахунок самозахисту. За рахунок не природного явища, а за рахунок чужого. Ми, такі люди, можемо зі своїм візитом відвідувати будь-яку країну у світі. Нам же цікаво бути там, і чомусь потрібному повчитися. А люди живуть на землі. Сіють хліб, сіють бавовну, це система. Вони цим ділом займаються. У нас є це все для життя. У нас є широко розвинена здібність у житті своєму. Ми живемо в природі самі, що хочемо, те зробимо.

 

73. Днів дуже багато стояло один біля одного, їх доводилося поодинці людям зустрічати і проводжати. Без усякого такого ми з вами так не залишалися. Намічали свій план не розпочатої цієї дороги. А по ній доводилося своєю лапою ступати. Які тоді були умови в нашому житті. Ми в молодості росли. Який на нас тоді висів одяг. Лише б ми в ньому були від ранку до пізнього вечора. Ми збиралися гуртом, нас наша мати укладала один біля одного в ліжку. Ми були такі. Немає бігати по вулиці гратися. А нам наші умови не давали. Ми, всі хлопчики і дівчатка, були до цього прив'язані. Нас у цьому тримала обстановка. Ми дивилися вдалину, бачили, як проходять по природі умови. Сидиш біля іншого, живі, що не розуміють. А хотілося б так приємно послухати між собою сказані якісь чудесні слова. А їх ні в кого не було, щоб нам у них довелося вчитися. Я, каже він, у такій сім'ї, можна сказати, у дикунській народжений. А умови оточили непогано, хоч шматок відрізаного якогось хліба.  

 

74. Але у нас було, ми його на своїй землі добували. а бідно-бідно жили. Колеса зайвого не мали, треба було нам возити цю пшеницю, що зародилася в полі. Ми її, як слід, фізично косою скосили, поробили з неї снопи, а з них склали копиці, з хрестів. А відстань чимала була, тут возили воли та конячки бідні, їм було важко. Але так ми завчили. Де ми їх пасли, крім вигону. Їж, що хочеш. Я як дослідник цього всього. Сон мого життя. Я відриваюся від свого колишнього життя, був у хуторі. Бігав, як і зазвичай, роблю зарядку. А слідом за мною сміх пролунав. І пускають хорта собаку, вона ж звір. Я її хотів, як собаку, зупинити, вона більше на мене злиться. Їй хочеться мене порвати. І все ж я лягаю обличчям до землі, а вона лізе до лиця, хоче лизати. Я зрозумів її намір: з нею треба подружити. Піднімаюся, їй даю руку. А вона не собака, а людина. Ми між собою ввели дружбу. Це прийшов цієї собаки господар, він теж біг самого захистити. Я на нього гнів подав, кажу йому: не треба було на мене пускати. Я не винен у цьому. Сам знову біг у тапочках. Небувала історія, щоб я дорогою тримався. А до місця не добіг, дорозі кінець виявився.       

 

75. Опинився під річкою біля Луганчат. Іду по снігу замерзлому. Іду після повені лід. Замерзлий став, я направляюся по ньому йти через Чувілкін двір. Коли я глянув на Чувілкін бугор, бачу його висоту, стараюся потрапити. А сам одягнений, у валянках, став хитрістю підніматися. Послизнувся, десь взявся другий чоловік. Він мене повів, де люди працювали чорні в шахті. Ми йдемо, а попереду техніка, дорога. Ми по ній ішли, я і він залізли. І ні туди, ні сюди, там в одягу залишився. Я перебуваю в приміщенні. Раптом начальник, він приймав тих, хто мав нужду. Я теж до нього з листом. Я тоді на місце, його немає, один папір. Народ у кабінет, в чому справа, не збагну. Тут десь взялася міліція і начальник. І так він мене не прийняв, люди завадили. Не дізнався, що буде далі.     Ми з вами не чекали сьогодні такого маленького морозу. А він між нами по цій ось місцевості на цій землі з'явився. Він і школяреві завадив зі своїм холодом. Ми, всі хлопці, на носі готові зустріти і проводити цю нашу зиму. Яка вона у нас буде цього року. Наші старожили люблять хвалитися за своїм предковим початком. Вони такі дні вибирають і кажуть вперед.

 

76. Я школяр, не один я ходжу до школи. Ми ходимо, вона нас зустрічає, вона нас проводжає з хорошим настроєм. Ми проходимо десять класів. Скільки деньків пробігло між нами такими. Ми не побачили, як пройшов цей кипучий час на шкільній лаві за партою перед своїм учителем. Як йому хочеться нам, усім таким хлопцям, знання теоретичне вкласти. Ми цього в природі добиваємося, учимося для цього, щоб бути командиром, ученим. Знати свою роботу, і вчитися в ній для того, щоб людину навчити бути таким же самим. Ми – всі школярі цього життя, в яке ми потрапляємо. Якщо тільки холодно нам, ми одягаємося тепліше. Говоримо, нам недобре. Беремо і йдемо ми від цього холоду. Ми з вами всі до одного в природі шукаємо вихід інший, зовсім теплий. Він нам дається через наш усіх улюблений труд. Ми його робимо в будь-якому і кожному місці, він для нас необхідний. Особливо ми його робимо на нашій чорноземної ґрунтовій землі. Ми її обираємо, про неї думаємо, говоримо самі з собою. Робимо пораду, а що ми повинні на ось цьому місці на цей рік посіяти. Якщо намічаємо ми пшеницю сіяти, то ми цю землю готуємо по хорошій погоді.

 

77. І щоб раніше, щоб вона глибоко оралася, і під сонцем полежала. Потім умови наші природні заступають. У нас наша думка справилася, готова з надією зустріти на цьому місці сильні осінні з вітром дощі. Ми теж про це знали і готувалися зустріти білий холодний сніг. Він цю оранку накрив, як скатертиною наш хороший стіл, і пролежала всю цю зиму безперервно перед нашими очима. Ми, всі господарі цього села чи хутору, з цією землею на великій відстані говоримо. Ми думаємо про це, який час до нас прилізе, і як ми до нього приготуємося. Ми кидаємо свою індивідуальну думка не на одне це місце природне. У нас таких місць навколо села не розпочато їх робити. А у дворі ще не починав про нього думати господар, метеор щодо цього. Без будь-якої думки в подушку голову не покладе, він цим насолоджується. Йому доводиться не забувати між усіма робитися багатим господарем. Він теж із шкільної лави. Йому не хочеться, щоб у нього не були рогаті воли або місцеві які-небудь конячки.     

 

78. Це йому дає не сон його давнішній, йому це прибавляє через працю природа. Він всю зиму безперервно пролежав та продумав не про одне, а брався за багато, і всяке добро.   Особливо про живу силу, він за нею доглядає, як за собою. Їм готує на всю зиму корм, робив між цим свої умови. А при умовах все наше селянська в поле життя робиться. Про що треба знати, що буде треба зробити на цій землі, щоб вийшов хороший урожай, невідривно про це все знати. І чим треба робити, щоб було чим. У господаря золоті руки, розум дорогий. Все, що потрібно для цього виїзду, ми його робимо один раз в рік з дозволом Бога. Господар з усіма потребами до цього діла підготувався. Не став так думати, як йому доводилося лазити, то він там-то знаходиться. Його як людину досвідчену знає весь наш район. Він хороше робить сам, і вчить усіх інших. Не радить спати, щоб не думаючи лежати в ліжку. Треба знати, про що думати. У школяра, як господаря, в сумці і книжка лежить, і букви там знаходяться. А їх доводиться цьому школяреві складати  складами. Моя мама, вона мене проводжає милим моїм синочком. Йому його дорогу благословляє, говорить йому свої ласкаві слова.  

 

79. Учися ти, милий мій синочку, ти дорогий. Намагайся зробитися людиною. Навчишся грамоті, будеш розуміти, а що тобі буде треба зробити сьогодні. Я є агроном, його це улюблена теоретична парта. Він на ній школяр розбиратися зараз із нашою. Вона без усякого діла на ній нам у житті не дасть нічого, тільки пролежить весь рік і обросте бур'яном. А по-шкільному ніяке місце нам не дасть прибутку. Швець – майстер чобіт, у нього вправність одна, удача спритних рук зробити хорошу міцну дратву. Вона засновує об'єкт. Як і плуг у сільському господарстві перевертає глибоко землю. Він борозну за борозною кладе, густі без огріху ряди, як цвяхи, один біля одного, щоб була велика міцність. Ми коли були предкові торгаші, у нас діло було мануфактурне. Ми купували товар штучно, брали ходовий, його людям нужденним продавали за ціною. Так за прилавок господар був своєму слову. Я, каже, вмію міряти і брати копієчку на копієчку. Сам при першому дзвону в церкві хрестився хрестом своєю правою рукою. Він говорив: Господи, благослови. Селянин теж школяр своєї підготовленої роботи. А ми до неї готуємося, як готувався з метром стоячи кравець. Він ним міряв у довжину і в поперек, та й окремі частини. Я, говорить між нами муляр. Він кладе камінь на камінь, щоб був зв'язок.

 

80. Як і хлібороб на землі робить свою роботу. Він її волочить без огріху, йому треба грядка пухова. А піджак без примірки, ніякий майстер не закінчує свою роботу. Я, каже скляр, ніколи не залишуся без однієї шибки. Хтось виб'є скло, а мені доводиться його засклити. Господаря такого, як він є перед нами, не доводиться вчити. Він ділом своїм показує, як його посіяне зерно швидко піднімається. Все це зробили на ньому золоті руки, він ними в будь-якій роботі хвалиться. Каже всім нам, ви в цьому самі робили. Начебто вони в цьому ось сильні в природі робити. Ми тільки намічене намагаємося зробити, але наше діло недоробили. Ми тільки думали, ми про це не забували отримати. А природа, вона між нами опинилася в ділі недостатньою. Ми хотіли, щоб області та райони, наші окремі господарства від природи отримали все те, що хотіли. А у нас це ніяк не вийшло. У нас між природою утворилася стихійна історія посуха, недорід. Ми з вами цей недолік отримаємо в природі. Думаємо, нам природа добавить, ми отримаємо врожай.

 

81. Є в мене думка. За хороше – хорошим. А за погане – поганим. Ви відібрали у мене права на свою працю. Без усякої науки сам зробив я цю науку, ці діла, з якими допомагав ображеному. Ображений у цьому ділі народ трудівник. А капіталісти, буржуазія фашисти. Наші вчені кажуть: ми, як учені люди, не підемо по твоїй дорозі, і не будемо посилати нікого з інших. А якщо тільки ти це робиш, сам роби. Я як Учитель свого діла робив, не відмовлюся. А у вас нічого не вийшло, ваше порвалося, ваше безсильне отримати, і не отримають. Учитель, Переможець природи, Бог землі, він ходить по землі не так, щоб пропало даром. У нього думка працює в усіх людях, у всіх головах, у всякому мозку, і в усякій крові. Бог теж школяр шукати засоби для того, щоб наш командир, ватажок цього діла погодився з народом. Він буде вимагати від управителя, їм треба буде в житті  їхньому Бог. Вони цьому порядку, цьому чоловікові не вірять. І не хочуть знати, що він є у нас. Ми самі без участі його все зробили. Ми завоювали революцію.

 

82. Ми все зробили, щоб у природі була радянська влада. А радянську владу на ноги поставив народ без усякого Бога. Один час свою власність будував при економічній політиці. Він не хотів, щоб у себе була ця приватна власність. Служив у державі, і нераціонально гроші провів, програв у карти чотириста рублів. Треба їх платити, а їх з бідноти не брали, актом списали. Але життя Бога в цьому духу тривало. Він себе в тому не шкодував. Йшов вночі, брав вулик бджіл. Вже при приватній економічній політиці батькові своїм розумом допомагав його зробити червоним господарем. Батько був шахтар. За мою роботу при білих я працював у Донщині. Не хотів, щоб білі залишилися на своїх місцях. Завжди у нього була своя думка. Він зі сльозами чекав у керівництві   бути червоним. І заочно тримав на долоні у себе Сталіна, Ворошилова як завойовника, він так хотів його. Рік на Україні брався гетьманам служити, допомагати німцеві і буржуазії. Я пішов у Гортмоновский завод, влаштувався слюсарем працювати. У таку революційну боротьбу мене природа від цього гнала, слала на порятунок мого батька з матір'ю та братів, сестер. Вони мої близькі були в цьому.

 

83. Пішов, найнявся косити на сезон у хуторі Колодязному. За хліб працював у Ляхова важко. А козаки білі приїхали щодо боротьби з дезертирами, вони шукали їх на батьках. Батько був з дружиною вдома, дружина вагітна була, народила сина. Її врятував козак зі станиці, вона у нього служниця була. Як білку вгадав, відпустив, не дав її стріляти. А батька викликали, поклали на підлогу, і двадцять шомполів сікли до крові. Ледве-ледве вижив. А Богу не було, чого робити. Він своє робив у Ляхова. За свою працю взяв у двох пару волів, і пригнали їх до Луганська, як злодії. Хотіли їх продати, а природа їм не дала скористатися грошима. Вони їх проміняли на коня з грошима додачу, чим підтримав свого батька. Він поїхав за хлібом заробленим, а у батька продовольчий комітет цей хліб відібрав. Бог взявся сам рятувати себе і свою сім'ю на ось цих кониках. Сам своєю рукою переписав через копірку, начебто йому дозволяється свій зароблений хліб перевозити. Він цих успіхів добився на шляху свого життя. Він повозив свій хліб, доводилося возити його і від інших, чим врятував свою сім'ю. А батько не хотів таку допомогу сина, він не визнавав таку спекуляцію, а вона була в моді. Якщо маєш конячок, то чому не можна підробити.

 

84. Борошно в ціні була. Треба було зерно, а вітряк молов борошно, вези на базар і продавай. Так робив Бог, цього мало. Він поїхав у Таврію, щоб сало там купити. Оточив себе великими грошима в гімнастерці, в чоботах. А бандити біля Кокина зустріли, гроші забрали, хотіли Бога роззути. Бандита довелося вблагати, він пішов на просьбу Бога, по плечу б'є і каже: «Шкода тебе». І вбив сусіда, старого чоловіка. Він не припиняв таке, на волосині життя було. Він як біднота, роз'їжджала, придбавала життя. А люди були, зустрічали, оббирали. Особливо був загін Шкуро, він не давав нікому пощади. А коли Бога забрали, він по дорозі мішки покидав у хліб і приїхав порожній у штаб. Бог до Шкуро сам пред'явив претензію, як безвинних людей привели. Шкуро змусив підводи порожні оглянути, і на це дав документ їх не затримувати. І тут була виграна гра, привезли без втрат. Павло Олексійович Бочаров так сказав: «Другий Сталін, він хитріше виявився». І це було, комнезам, від них затримали. Десь на це взялася Червона армія. Бог – до командира, як бідняк комнезам. А командир наказав не чіпати цих людей. І тут Бог виграв. А от у крадіжці солодкого меду.

 

85. Захотілося Богу, він пішов з хлопцями до вчителя  красти. Взяли акуратно, добре вийшло. Куди прибрати? У свій будинок. А товариш їх продав, зізнався. Через моє таке життя, яке я вів, всі односельці озлилися. І стали його бити прикладами. А потім узялися народним судом, як Бога. Повісили рамки, повісили шлею з коня, по вулиці по селу поводили. Хотіли його засудити народним судом. А два покарання не буває. Учитель Шевердін Григорій Федорович, як потерпіла особа, на цьому наполягав. Але він помилився, тоді відіграла ролі мука. А судді ми мішок борошна відвезли. Суддя був на боці нас, ображених хлопців. Ось з чого вийшов наш Бог. З людей наших. Він разом крав, вів биків у двір, і їх як своїх тримав. Не продавав, а працював у селянстві для себе, будував батькові життя. Він за це був гнаний тими хлопцями, які разом в шахті працювали. А зараз Бога як такого обрала біднота в ходаки шукати землю для малоземельних. Ми приїхали з Іллею Федотовичем Бочаровим в шахті. А нам каже: «Скільки вам треба землі, та скільки буде потрібно?» 470 гектарів у Червоному Суліні, у Гуково ділянка ніким не зайнята.