Забій стихія. 1972.04

Іванов Порфирій Корнійович

 

1972.03.22 — 1972.04.28

 

Редактор, перекладач — Ош. Редагується з благословення Іванова. Див. Паршек. 1981.02. с. 115, 127)

 

1. Природа, вона не бачила, вона не чула, щоб прийти і сказати вперед про цього дня. Ти знаєш, милий чоловік для нас усіх. Ми тебе одного знаємо, що ти робиш у природі в своєму будинку там, де ми жили. Та ніколи ми про цей випадок не подумали. Ми з вами менше в природі прожили та продумали, а в голові тримали думку одну з усіх. Це є наука радянського народу, вони проти природи озброюються і будуть озброюватися. Йому хочеться довести свою правоту. Природа, вона сильна природним шляхом. А ми, всі люди, штучно хімію застосували для того, щоб навіть гори переставляти. І з них треба робити моря. А на річках ставити греблю для використання води через станцію електричну. По проводам тягнути струм на будь-яке місце, щоб тут було світло і привід для якого-небудь колеса. Струм точить, струм ріже, струмом багато моторів працюю. Це нам фізично нічого не давало, і не дасть чоловікові. Він залежний у природі, безсилий, що бореться в природі.

 

2. Йому треба природна сила волі, яка виходить від природи чоловікові. Він для цього діла загартувався, і сильно йому довелося цього навчитися. Це чоловік Іванов. Він каже всій медичній радянській науці, яка багато зробила, і хорошого. А от одне маленьке зернятко вона недоробила. На це діло обрушилася Іванова думка, вона його змусила робити. А в ділі цьому не вийшла ніяка хвороба. А природа Всесвіт матір підібрала на це свої ключі, замок великий відчинила як такому чоловікові. Спочатку підійнятися на це високе горище, і там свої діла проробити. А потім звідти по-акробатичному вниз головою спуститися. І це треба випробовувати свідомо такому ворогові, як сам це зробив. Спочатку слова не промовив, і дихання заклало. Це було моєму мозку хвала. Я зажадав на себе лити воду, пробудити тіло.

 

3. Зробити його початок, щоб цьому чоловікові перемогти його несподіваного в тілі ворога. Він вже досить добре свої сили проклав. А тепер її треба як науку з дороги прогнати. Такому забою, не перевернувшись лежати, одна смерть. А мене природа вчила, що буде треба робити, щоб цього болю не було. Природа створила умова для того. Раз належить падати, то треба впасти, бо ця дорога, вона належить. По драбині може будь-яка людина спуститися і залізти. А от треба пригнути невдало, щоб забитися, цього робити не доводилося нікому. От і став я вчитися, на дорогу акробата себе привів. Думав, що мені, такому чоловікові, це сіно послужить пружиною. Я падав тут не багато раз для практики. Так падати, як мені довелося впасти на це місце, не треба нікому. Все це через нас, нужденних хворих. Скільки їх на білому світі є таких людей. А вони народжені в природі для нашого людського життя.     

 

4. Йому, як і всім людям, довелося народитися за допомогою одного повітря. Він слідом за водою, яка промила слід, шляхом виштовхнутий на землю. Де він став дивитися, бачити, чути і повзати по якій-небудь рівнині. Так і я на горищі. А коли опинився на землі, мені стало дуже боляче. Це фізична язва до перелому, цю виразку я став мати. Її ніхто не вилікує, вона природна навколо серця. Треба просити природу, щоб вона допомогла мені як такому чоловікові від такого удару позбутися. Я кричу на весь голос, називаю її. Природа ти мати рідна, я тебе прошу, благаю, щоб ти як помічниця не давала зі своєї сировини, і не робила мені свою затримку. Сьогодні треба і завтра треба, цьому кінця краю не видно. Ми, всі люди, що потребують, хворі сильно. Нам дай не мало, а багато. Ми в цьому залежні люди, без чого ми жити не навчилися. Ми, всі люди, учимося в хорошої і теплої сторони.     

 

5. А сторона така. Знаю – піду, ні – залишуся на місці. Я бачу з боку всього цього, у природі по красі його стоїть будинок з вікнами. На даху пофарбовано залізо, є двері, в які слід проходити. Ми так і вчинили. Туди заходимо в цей будинок, як і зазвичай. Ми розглядаємо, по боках розташовані коридори. Праворуч двері і наліво двері з написом. Ми читаємо: у ці двері можна заходити, у цю кімнату, будь-якій людині, і тут можна розташовуватися. Це на лівій стороні так люди життя своє побудували. Вони один час пожили та сваволили добре і тепло. А потім, як і всі до одного, померли. А коли ми підійшли до правої сторони. Тут на дверях теж літери написані. Сюди в цю кімнату теж можна заходити будь-якій людині. Тільки тут люди ніяк не пробували жити. А треба для цього повчитися жити так, щоб із цього вийшло життя інше, що ніколи не вмирає.

 

6. По всій історії всього нашого рівня всього життя, ми, як почали будувати дорогу,  відомим шляхом туди намагалися потрапити. Нас, таких от життєрадісних, до себе чекали. Ми з вами на одному місці крутилися цілий рік безперервно. Зустрічали і проводжали ці наші прекрасні дні зі своїм сонечком, зі своїм вітрами, які не давали нам спокою. Ми знали час, його як такого очікували, а він до нас ледве-ледве приходив. Особливо нас усіх таких радувала наша прекрасна весна, тепла, вся в сонечку. Вона до нас приходила, не одні дні голого сонечка, вона з собою привела з півдня диких птахів. Вони у нас панують, водяться, пісні співають. А ми на це все дивимося, чуємо, милуємося, говоримо: значить, прийшла весна. І трава стала зеленіти, квіточки стали пробиватися. А ми як люди, які мають снасть, з іншою твариною швидше всі в степ на цю безсмертну землю. Вона нас із самої осені чекала та говорила, як хліборобу.       

 

7. А діло хлібороба одне – думати: а що треба робити, щоб у нього в цьому році був великий урожай? Земля для цього діла, вона як джерело усього життя чоловіка. Він її мав, як власність, про неї він не забував думати. А що йому такому чоловікові доводилося після врожаю робити. Він її в себе беріг, як око. І що хотів, те він робив на ній. Вона йому не один урожай приносила. Вона йому річки свої показувала, ліси у себе мала, та всякого роду надра. Їх доводилося зсередини на-гора тягти. Особливо вугілля чорне, з якого робили вогонь, розводили його, і створювали чавун, залізо і сталь. З чим цьому господареві доводилося легко управлятися з нашими ділами. Особливо з корою земною, її нічим так скоро зорати. На це треба була на арену машина, мотор. А чоловік добився в ній такого знання, її як таку осідлати і управляти, нею все робити в селянстві. А селянство, сільське господарство знаходиться на полях свого фронту.

 

8. Треба господареві на наступний рік підготувати її добре, і вчасно зорати глибоко. Він до цього вперед готувався, говорив, треба зорати. Він її зорав, для весняного часу приготував. Він у цій справі кує для себе золото. А коли у нього в кишені є золото, він   покладається на природне добро. А його на білому світі якого тільки немає, і де його немає. Люди – це є природа, вона для себе в цьому ділі придбаває. Тільки що свої сили представила, своє тіло показала, а люди  тут як тут. На своїх колесах по бездоріжжю сюди на це місце наїхали, як жуки, зі своєю снастю, зі своєю живою силою. У нього так, як ми у предків його кустарно розвивали, так і ми зараз фізично поспішаємо у природі практично зробити. У нас в руках є набране зерно в мішку. Ми його набрали в руку, стали його кидати по належному полю. А потім його треба заборонувати, щоб це було зроблено раніше. Ми дочекалися такого теплого часу, він нас оточив. Наше діло одне – треба в ній швидко робити.      

 

9. Ми не спимо самі, а все продумуємо про те, чого не знали, а воно між нами вийшло. Розбив себе з горища Іванов. Це ж махина, тіло його. Він про це ніколи не чекав у свою голову. А раз вийшло на живому факті, тепер терпи. Будуть твої такі сили, які твоєму ворогові дадуть відсіч. Ти піднімешся не заради самого себе, а ти піднімешся заради ображених хворих людей. Вони про тебе знають не так, як про всіх, що живуть на білому світі. Їм треба природа, їм треба повітря, їм треба вода, їм треба земля. Вони цим користуються, у них руки дорогі, у них розум золотий. А очі швидко бачать, вуха чують далеко. Чоловік між мертвим живий, він когось боїться, страх у нього є. Він у природі не воїн, раз боїться природи, раз страшиться її. Тут уже є загибель, його чимось природа накриє. Він десь і якось обов'язково захворіє. Не так хворіє Іванов. Він вдарився боком, йому зараз дуже боляче. Він переживає, каже: це все треба і треба. Такий бій в природі ніхто не робив і не зробить, щоб впасти з такої висоти. Це буде для всіх нас диво.

 

10. І от я такий же народжений, як і всі люди на білому світі народилися. У них був водою обмитий слід. А повітря виштовхнуло на землю для того, щоб по ній повзати, і розвивати свою залежність у природі. Така є наука, вона розвивається, і на одному місці не стоїть, шукає в природі таємницю. Ми з вами шукали в ній. Для того вона нам була в житті треба, щоб двір наш був повністю розвинений. Я, як господар цього двору, хочу, щоб на цьому місці, на розі був поставлений будинок з хорошою зручністю. Як це робилося, робиться нашими предками. Вони жили кустарно, будували на землі своє індивідуальне власницьке господарство, в якому чоловік копався, рився. Робив, прибавляв одне до іншого будовою, щоб було, у чому жити, у чому тримати. Я хлопчик з хлопчиків, з дівчат. Один з усіх у природі хлопчик є, якого слід промив водою, і повітря виштовхнуло. Його прийняла земля, як і всіх дітей, прийняла на ноги ходити. Ми, всі люди до одного, пішли по тій дорозі, по якій ішли люди.

 

11. І шукали вони для свого життя якесь у природі діло, і стали його робити щодня. А потім ми це кустарне діло не стали робити, ввели технічне діло. Стали робити машиною, і недоробили. У цьому залежному ділі довго не прожили, безсило ми з вами померли так, як наші всі предки померли. Їх тепер немає. Вони хіба б померли, якби вони не були залежні в природі. Їм було треба, вони потребували. У них така була хвороба, щоб від природи одне брати і брати. Цьому немає кінця і краю. Партія народила більшовиків для того, щоб стару справу переробити на інший зовсім лад. За це діло, яке змусило першого чоловіка робити і бути від цього діла залежним. Він технічно за це діло взявся, і хотів довести природі, що він робить у природі, це його є над нею перемога. Як ми жили в природі, так ми живемо зараз.

 

12. Перед нами лежить атмосфера, вона одна з усіх атмосфер атмосфера. Ми її зустрічаємо всякий і кожен раз, у неї сила одна. Вона починається, з-за гори показує свій початок. Ми, всі люди, цьому свідки, як було в природі тихо, ясне сонечко світило, теплота стояла. А хмара свій чорний хвіст показала не на жарт. З одної взявся десь сильний вітер, пішов дощик. А десь взявся град крупного характеру, і вибив урожай усієї цієї місцевості. Люди не повірили, а коли прийшли і переконалися в цьому нещасті, так і грибок, виразка сіла, і визначилася на тіло, зовсім не хворе. А раз природа на людину цей грибок посадила, це не на жарт, його не вилікувати. Немає ні в кого таких засобів. І немає чоловіка такого, хто б цьому горю допоміг. Це в природі лежить на чоловікові такий стержень. Йому медицина нічого такого не зробить, щоб йому допомогти. Вони в цій частині нічого не навчилися і не зробили. 

 

13. У нас щодо цього розвинене велике безсилля. Лише б чим-небудь захворіти. А хвороба всяка болісна, у неї є сили такі тримати людину в цьому. Цього чоловіка, цього діяча в цьому взяла і покарала природа. Він забився боком, його природа недарма цим покарала. Він скоро на арену вилізе зі своєю новою історією. Він написав «Загартування і люди». Це буде цей чоловік, який шукає цю справу. Він знайшовся, його ділу треба дорога, а ворота не відчиняють. Він написав для цього діла «Сонечко», воно йому допомогло відчинити ці ворота. А місця-то немає. Всі ми хлопці, всі ми дівиці. І я такий же, як вони народжені природою. Ми обмилися водою, а повітря виштовхнуло так, як вони хотіли на землю. Будь ласкавий, приймай його або її. І тоді його або її веди, де їм сподобається. А в природі є дві дороги. Одна дуже хороша, ми її від предків знайшли, нею користувалися. Кажемо: життя наше така хороше і тепле. Ми у ньому живемо один раз, у цьому наші ласощі.

 

14. А ось ми не подумали про іншу, що вона між нами є. Вона жила, вона живе, вона буде жити між нами такими ось. Ми самі в процесі її створюємо. Самі її в житті не хочемо, а вона лізе на нас. У неї природні сили. Вона садить, як на шкідливе. Вона не рахується з його силами. Він відступає, починає здаватися, у нього робиться в тілі його природний нестаток. Йому треба це, він хворий чоловік. А раз він хворий, у нього такий грибок, якого виявили фахівці лікарі. Злоякісність, вона заважає життю людини. Чоловік – це є все для природного життя. А йому наші вчені не шукають засоби, і у них такого немає, щоб нервову систему мозку пробудити. У них велике поняття про це залишив Павлов. А щоб людині допомогти в цій справі, у них немає нічого, крім однієї надії на технічне знання, на хімію, на своє штучне. Якщо йому не допоможе шприц або ніж, то тоді вже медицина безсила з цим ось займатися. Вона його переводить у хронічну справу.

 

15. Людей багато лежить у своїх домах, а інші хворіють на ходу. Вони не хочуть потрапити в умови медицини, де лікарі мають свій режим, своє лікування. Людям важке не прищеплюється. Їм треба спокій, їм треба природа, повітря, вода і земля. І треба їм їсти. Їм праця не треба. Вони хочуть жити, у них прагнення одне до життя. Але вони недостатньо розуміють, що їхнє це таке є в природі не порятунок. Вони мають одяг, вони мають їжу та житловий будинок. Здавалося б, у цьому місці не доводилося забувати, а воно робиться навпаки. У цьому місці в цих ізольованим домах прогресує «Швидка допомога». Ми її для цього ввели, щоб нашого хворого вдома забирати в лікарню. А запитали ви у самих себе: чи є уболівальник між лікарським і середнім складом, службовцем, і у молодших уболівальник? Один з усіх на хвору людину, на її хворобу є каприз. Аби прийшов час зміни. Ми в цьому суспільстві знаходимося. Це сама шкідлива робота з людьми, з такими хворими займатися. 

 

16. Якби не наказ і не примус молодшого персоналу, працювати нікому було для цього хворого. Йому він не треба зараз такий. А от він буде треба на будь-якому і кожному виробництві. Це людини обов'язкове діло. Воно ніколи людиною не робилося. Якби він таке діло знайшов без труда обходитися, ми б з вами ніколи не пішли в труд. Нас з вами умови змушують. Ми з вами тому робимо, нам це необхідно робити. Ми навчилися за рахунок цього жити. Якби ми не робили з вами цю справу, ми не жили. Ось що нас змусило цим оточити себе. А ми самі взяли, Бога з життя прогнали. Він цього не злякався, а пішов у природу для того, щоб оточити себе в ній холодно і погано. Не став нікому заважати, а взявся за своє Боже. З людьми поділився, взяв свою ніколи не бувалу дорогу з протилежним ділом. Усім хочеться працювати, всім хочеться жити. Але як же бути Богу зі своїм ділом, зі своїми між людьми епізодами. У нього їх не було, він, мабуть, у кущах бузини пропадав. А тепер, якщо ми живемо у природі добре і тепло.

 

17. Ось чого я дочекався, життя, але не смерті. Про це дуже малює ця моя картина. Вона в житті своєму ніким не бралася, і не хотіли думати всі люди. Їхнє було в природі одне – сьогодні дочекатися дня, такого ранку, як нами усіма це робилося. Чоловік встав, піднявся з ліжка і одягнувся, як слід бути. Він свою красу в житті представив. Зробив слово своє перед Богом. Він за це не забув попросити благословення в частині свого особисто життя. Йому доводилося жити і бачити в природі, що ж робилося. У цьому дні в цьому початку він ішов по дорозі, побачив чоловіка такого, як і він, уже приготованого до бою. По-хорошому сказав йому: «Здрастуйте».– «Здрастуйте», – він йому відповів. А життя, саме вона робилася і робиться людьми для того весь цей день, який до них таким прийшов. Ми зустріли, як слід. Ми підготувалися. Ще тільки ранок настає, а люди приготувалися їсти. У них уже піч горить, сніданок вариться. А до цього всього ми тут як тут на місці приготувалися.

 

18. Нас на цю справу не просять. Про це нам історія каже: їсти – одне, а працювати – інше. Це так вийшло між людьми, вони без цього все життя не зможуть. А день цей прожити дуже важко лише тому, що багато справ. А їх підносить природа. Вона так нашого брата змушує, щоб ми в ній працювали. Тобто робили, як робилося між мешканцями цієї місцевості. В одного будинок, в іншого теж будинок. А у дворі чого тільки немає. Все це давалося природою. А земля їх навколо села лежала по всіх зручних місцях, ми її щорічно при умовах ділили. А коли було потрібно, ми її орали, кожен господар свою пайку. Вона йому щорічно приносила з собою урожай. Господар намагався вчасно зорати, вчасно заборонувати, і зернятка в глибину посадити для того, щоб скоро сходи піднялися. А коли зелень вся зійшла, то тут потрібно для цього всього погода. Не одне сонечко, щоб створювало своє тепло. Тут потрібно дощик теплий і тихий. Коли це діло проявляється, то ріст цього всього радує всіх нас. Ми це робили, ми чекали, у нас вийшло.                           

 

19. Ми такі були селяни, у цьому проводили всякого роду. Аби хотів, ось тобі десь взялося порося, воно у нас по-своєму заговорило. Ми цьому ділу близькі, нам він щодня приносив свій прибуток. Ми всі чекали. Як тільки поле з хлібом достигло, ми дивилися, і просили в цей час жарку погоду. Та щоб вона простояла не один день, а багато днів. У нас на це був такий дух. Ми в цей час вважали. Це наше предкове річне свято, нас воно ніколи не проходило. Після природного хорошого врожаю ми не сиділи склавши руки, щоб нічого не робити. У нас напоготові були коси, були граблі. У нас була для цього фізична своя сила, ми її до цього діла берегли, і в хід ми її скоро пустили. У нас стала щодня видна суспільна робота. Ми були раді такій погоді. Вони вставали, вони лягали, але щоб з голови вийшло, ми цього не робили. А от вперед про дні ніколи не забували. От вам вечірній дзвін, нашої церкви дзвін. Ми вже знали, що це субота. Просять нас, щоб ми не забували цю скошену роботу, яку ми робили щодня.

 

20. А тепер прийшов і вклонився нам у ноги старий древній побут. Ось чого ми з вами дочекалися. Нас хоч це все змусить своє тіло перепочити. Ми віримо і робимо в праці, без усякого Бога не залишаємося. Якщо це треба води попити або треба поїсти, або свою пайку доводиться починати, завжди до цієї справи закликаєш Отця небесного. Ми разом з ним у будь-яку дорогу збираємося, і робимо свої для цього кроки. Наше село нічиє, ми так у ньому народилися, щоб не забувати про весь вперед рік. У ньому багато днів і ночей. Ми їх зустрічаємо, ми їх проводжаємо в праці, і от вам виходить живий такий між нами факт. Скоро ми покосили фізично на цій місцевості стиглий хліб. Де він подівся? За цей час ми його повозили, слідом за цим самим ми помолотили, а потім повіяли. Чисте зерно склали в комору в засіки. Стали прибуток підраховувати. Виявилося, багато, багато зерна. А воно завжди тримає свою ціну. Це хліборобське золото, воно приймається покупцем у будь-який день. Йому ціна буває не завжди однакова за прибутковою кількістю.          

 

21. Це зерно, вона у нас у нашому селі придбавається. Ми його рік ростимо. Ми йому дорогу знаємо, куди визначити. Місто наше велике. А в ньому люди грошові, багаті, мають для цього. Мішки ми туди веземо, там це зерно продаємо за складеною ціною, гроші отримуємо. Що треба в сім'ю, ми купуємо. Робимося багатіями, щоб не було у нас потреби. А в природі потреба є на будь-якому місці і в будь-якої нашої людини, хто висловив свої вічно не вмираючі слова, назвав з усіх дітей. Це були в природі хлопчики, і були дівчатка разом зі мною. І от нас усіх людей, що живуть, народила наша мати природа. Слід водою вона обмила. А повітрям оточила, і виштовхнула тіло живе на землю для того, щоб ми там по ній повзали. З нами зустрілися наші рідні батьки і матері. Вони нас, дітей своїх, порахували бідними. У себе не мали, у що одягатися, і що їсти, і не було, в чому жити. Вони як батьки своїм дітям це все технічно представили.      

 

22. У них для нас виявився одяг, їжа і житловий будинок, у чому ми стали жити і користуватися правами. Ми сильно злякалися. Нам здалося, це все чуже. Ми стали рости в цьому власному, індивідуальному. Ми в цьому всьому сильно потребували. А раз нас оточило чуже, ми в цьому стали добиватися від природи, щоб вона нам давала. Свого імені це було наше захоплене місце, на якому ми визначилися, і стали свою приватну власність розвивати на нашій землі. Ми кустарно для цього діла озброювалися, лізли вгору, щоб там дістати собі життя хороше і тепле. Ми від цього діла не відмовилися, взялися, нам запропоноване діло вже робилося кимось, і вони недоробили, померли. Що це їх змусило отримати, ми і досі не провели своє до цього знання. Ми вчилися на це, проходили теоретичні поняття. Прочитували Карла Маркса праці в школі в інше життя, зовсім не таке, як було треба. Він давав знати, як буде треба побудувати у світі одну державу на засадах колективу.

 

23. Спільне соціалістичне господарство, воно нас веде до комунізму через багату базу. Ми, всі люди, за це діло взялися, і робимо так само, як і робили всі люди при царі. А зараз ми робимо всім народом, і будемо робити для того, щоб залежність на людях поширювалася. Держава є люди ображеного характеру, а є люди, що не потребують нічого, їм допомагати не доводиться. У них є своя політика, у них є своя економіка, вона людину не шкодує примушувати. Важко робити в природі, вона від нього терпить. Людина в будь-якій державі від природи в хворобі терпить. А ми, вчені, беремо на себе ініціативу, що ми є батько і мати для лікування всякої хвороби. Ми з вами не зможемо позбутися хвороби, а беремо чуже. Ми багато дечого хотіли. Але нам природа на наше бажання відповідає так. Бога ніхто не бачив, і не зміг його бачити. А у кожного чоловіка є такий намір у себе Бога мати. Але діло його дуже важке. Любов треба мати до всього в природі, з нею не воювати. Це не можна буде зробити.     

 

24. А раз не можна буде цього зробити, то чому про це мислити, про Бога. Це люди йому вірять, хочуть, щоб він їх визнав правильно. Бог навіть не цікавиться нашим, що ми робимо. Він проти в'язниці, проти лікарні, він один чужим не живе і його не потребує. У нього природа, друзі улюблені невмирущі – це повітря, це вода, це земля. Вони йому в будь-якому напрямку допомагають. Бог нікого не примушує і нікого не просить так, як йому доводиться по холоду ходити, а краси у себе на тілі не мати. Він незалежний від кого-небудь, від природи. А завжди хвалиться своїм здоров'ям. Каже: це не моє здоров'я. Місць на це діло вистачить. Будь ласкавий, для тебе є все, лише б ти хотів бути Богом. Бог сприйняв всі наявні на собі хвороби, які є в природі. Він своїми силами, волею дав їм як ворогу відсіч. У Бога всередині тепло є природне, ніколи воно не падає, а завжди живе, енергійне. Це значить, не втрачає ніколи ніяк. Що може бути від цього всього треба людині?

 

25. Якщо чоловік зробився в природі Богом, хіба це буде для людей погано. Він буде вчити молодь не поганому, а хорошого. Історія така. Треба заслужити в природі життя своїм учинком. Ось що говорить Бог. За хороше – хорошим, а за погане – поганим. Бог є господар природи, він же і хранитель усього життя. Його бажання одне – жити, але не вмирати. У Бога така думка по шляху веде. Не чужим хвалитися перед природою, а своїм живим енергійним тілом. У нього такі сили, з якими йому легко доводилося справлятися з ворогом, що нападає. Він часто його турбував. Він хотів свої сили на ньому розвинути для того, щоб тілу Бога не жити. Цього ворог не зробив нічого, крім тільки пішов без усякого повернення. Бог ніякого діла нікому не дозволяв робити. Це все  зробили для свого життя самі люди. Раз захотів, значить треба робити.

 

26. Бог наш не швець шити нам чоботи з черевиками для прикраси своїх ніг. Ми звикли один перед одним хвалитися. Говоримо: які ми в цьому люди, зробили таку справу. Цю шкіру з іншої тварини зняли і на свої ноги наділи. Також кравець не Бог є, а чоловік, та ще майстер своїх рук. А ми цей одяг тягаємо всю бутність доти, поки він не зігниє до самого кінця. Бог не хотів, щоб ми були селяни. Він їх не вчив, щоб вони сіяли хліб. У них одна звичка – з природою борсатися. І тесляра Бог не вчив. Вчила сама себе людина будь-які будинки або об'єкти ставити. Все це робили наші люди, їм це було потрібно. Хіба Бог людину вчив лаятися по-всякому, або курити тютюн, також пити вино? У цій справі тут Бог був не при чому. Ніхто з ним наодинці не зустрічався і не міг з ним говорити. Хіба він би підказав людині бути над людьми паном, або між людьми бути купцем. У людей є все, лише б вони хотіли.               

 

27. Люди у Бога не запитати рано з ліжка піднятися, і в дорогу певну рушити. На це народжувалася у людини в голові думка. Вона ніколи не подумала про такий мій випадок, щоб я стрибнув на сіно, і не вхопився за що-небудь для свого порятунку. У природі такий є чоловік живий, а навколо його дуже багато мертвого діла. Ти себе в цьому не підготував. Ти хотів у природі жити без усякого важкого. У тебе так складалося, щоб жити, але тебе як такого взяла і визначила як чоловіка в його нещасті. Я тут небувало впав, і Бог у цьому не помічник. Його діло там, де це сталося. Він ніколи б не дозволив сюди потрапити. Бог хорошому, а від поганого він сам біжить. І важка картина, щоб повернути своє колишнє здоров'я, це буває рідкісний випадок. Я прошу природу, благаю її, щоб вона мені в цьому допомогла. Це ж її сили будуть. Вони повинні мені в цьому допомогти.

 

28. Цю хворобу, яку в процесі цього всього на собі довелося отримати. Вона довго так до одного випадку приходила. А зараз прив'язалася, вона хоче довести свою правоту, що і це в природі буває. Не на Богові, а на чоловікові такому, хто задався мети добитися від природи бути таким чоловіком, якого в життя своєму не проявлялося. Він повинен бути між нами всіма таким, як його ніколи не було. Він сам це зробив, такі сили розвинув для того, щоб ними володіти. Це треба розбитися вщент. Ми так ніхто не пробував робити, а я зробив. А ось це діло здійснилося. Мені доводиться одному чоловікові такому мучитися. Я не лежачий чоловік. У мене пекельна фізична біль. Все це зробилося через усіх таких учених людей. Вони по природі дуже багато часу повзали, шукали, знайшли, оточили себе, сказали: це моє. А раз моє, кому його даси, якщо це природа вся нас родила. У ній цього добра вистачить, аби людина в цій справі була.  

 

29. Це дуже болючий забій. Він мою ногу праву зробив однаковою. Це був, він є, і буде вічно не вмираючий живий факт. Між людьми в природі немає ніякої такої різниці. Добилися ми одного – треба в житті так трудитися, так битися в ній, щоб було, у що одягатися, і що їсти, та в будинку житловому жити. Це таке наше є в цьому завдання жити один раз. А другий раз життя не буде, ти, така людина, помреш. Ось чого ми в природі самі добилися. Стали в цьому вмирати. Сьогодні їсти, завтра їсти, і післязавтра їсти. А колись від цього багато чого треба лопатися. Вітряк – це млин виробництва зерна, на борошно молоти. І той зношується, ламається від вітру, точиться камінь. І так не знайти стійкості в житті чоловіка. Він же не сидить на своєму місці, щоб нічого не робити. У нього справ не перелічити. Йому природа завжди дає, у неї їх вистачить, аби було у нього здоров'я. Він у цьому себе втратить, і буде він бідним чоловіком у житті.    

 

30. І от у нас у таких людей, як ми зараз навчилися самі все для самих себе робити. Це така склалася картина. Треба було, щоб за що-небудь вчепитися, і те ми повинні зробити в природі. Для нас потрібен у всьому світі чоловік один з усіх. Ми йому повинні дати повне право через його випробувальне діло. Він сам пройшов усі наявні хвороби, навіть здійснив падіння з горища. Тому він є Переможець природи, він є Учитель народу і Бог землі. Він видно здалеку не такий, як усі люди. Тому до нього пішли ображені такі люди, яким треба була допомога. Він не хотів цим займатися, як займаються інші люди, знахарі або вчені лікарі в лікарнях, цим людям, які сюди прийшли за допомогою. Або допоможе, або ні, йому все одно. Вже він хворий чоловік, йому треба шукати в цьому ділі допомогу. А отримає, чи ні, він буде після за це дякувати. А зараз він хворий, розбитий сам.

 

31. Я, каже він, випросив у природи цю низькість. Це не щось таке є, як небувала річ. Перш ніж треба навчитися писати, то треба під руками мати, що треба писати. А коли ти взявся за це діло, до тебе приходять люди живого характеру. У тебе немає того, що люди перше мали. Вони всі оточені мертвим так само, як і всі люди. Учитель народу запитав у них, як у людей: чим ви хвалитеся, що у вас багато мотлоху, бур'яну, що лежить у землі праху? Це все нас бідність змусила. Ми не знаємо, від чого померли. А прийшов сам кінець цьому життю. Вона змусила нас таких в цьому ділі оточувати себе. Ми як ніколи в цій справі померли. Нас змусила всіх таких людей це отримати. Ми померли, нас не стало, за нами тисячі людей зі своїм незнанням ідуть, одні відійшли. Ми говоримо, ледве не хвалимося нашою радянською наукою, вона нам у природі багато відкрила, вона нас поставила на ноги. Ми в ній як народ зі своїм ділом, ми трудимося.

 

32. Так ми зі своєю силою залишилися. Ми вміло це зробили, озброїлися сильно. У нас ворог вже не пролізе, як це думається нам усім. Ми зі своєю ідеєю не сильні, щоб під своє право весь світ підпорядкувати. Ми збагатилися сильно і економічно широко. Живемо, сказати так. Як ми життя побудували своє, немає такої держави. У нас теж своя політика, свій народ і економіка. Є в'язниця, є лікарня. Ворог не викорінений ще, як був усередині і ззовні, так він і залишився. Наша справа сказати, що це ми самі зробили. Наше таке тепер діло треба робити. Що б ми з вами робили, якби ми цього не робили. Ми для цього народжені, щоб робити. Подумаєш, зробили в житті людину. Знову в цьому стоять на арені хлопчик і дівчинка, я теж разом з ними. Нас у цьому ділі народила мати природа. Вона нам свій слід промила, а повітря нас оточило, з тіла рідного матері виштовхнуло прямо на землю для свого життя.

 

33. Для того ми з вами туди потрапили. Це буде людини в природі діло. Нас воно з вами разом з батьками примусило, щоб ми спершу побачили цей живий факт. І з нього сильно злякалися, ми дуже сильно закричали. Ледве свої слова їм не скажемо: для чого ви нас сюди прислали? Хто вам таким людям давав право цих от дітей безвинного характеру в природі народжувати? Нам так була відповідь дана. Ми такі в цьому ділі люди, самі почали на чоловікові земному, хто спочатку приклав свої руки, і для себе з природної сировини робив штучну річ. Для того ми цю річ змайстрували, щоб вона нам усім своєю діяльністю допомагала в житті відшукувати по землі в природі що-небудь від цієї штуки краще. Ми з вами і поповзли по землі, стали відшукувати цього небувалого в життя другого чоловіка. Такого ж самого, як ми з вами взялися за це діло, і зробили фізично.

 

34. Чоловіка представили в життя його. Він у нас народився один раз для того, щоб у природі жити так, як ми з вами вже навчилися. Стали в природі робити для себе своїми руками, своїм розумом діло. Воно нам створило в житті своєму товар, як такий у природі прибуток, він нас таких оточив. Ми разом з природою стали зустрічатися. Ми звикли в цьому. Нас примусила все це робити природа. Вона фізичне явище. Все це робити практично, природу треба навколо себе боятися. Ми в природі довго жили, і довго в ній шукали це все, щоб у нас було, у що одягнутися. Ми з вами побоялися умов у житті, залишатися без цього всього. Думали, що нас природа закидає камінням. А коли ми приміряли на себе це, ми зробили. У нас між людьми і природою з'явилася краса форми, фасонний одяг, ми ним зацікавилися. Стали людям його робити за гроші, і стали його всім продавати. Ми виявилися в природі торгаші, спекулянти, купці, багаті люди.       

 

35. Все це робилося в процесі самою людиною. Без одного інше не буває. Перш ніж нам наїстися досита, треба мати для цього свою підготовку. Їжа так без усякого труда не створюється. Великий шлях треба людині, щоб у ній у статку жити. Джерело було для цього земля, вона нам давала все. Ми в ній маємо сонечко, для цього воно нам змінювало погоду. Ми по природі лазили, шукали, що було в житті треба. Ми знайшли вогонь. А раз у нас став зберігатися, що не вмовкає, це вогонь, він нам допомагав у цьому. Він нашим тілам був будівельник і хранитель на цьому ось місці. Чоловік робив для себе будову з природи. Для цього чимало доводилося робити всякого роду справ, як чоловіка живого зберегти. Я був весь розбитий проти свого серця. Мені треба було померти. Але природа, вона всіх мати, вона нас народила, але такого, як був я в житті, вона першого народила для життя. Не могла від цього піти, щоб не врятувати цього чоловіка.

 

36. Це все, що ми з вами маємо, це не наше багатство, це все природне, не живе, а мертве. А скільки його є в природі. Ми його маємо чуже, але нам воно необхідно треба. Ми цим продовжуємо життя своє. Ми думаємо про це, як буде треба таку штуку утримати. А вона не наша є, людей, вона є природна. Ми її шматочком захопили, привласнили до імені свого. Кажемо: це мій город. Моя є садиба, на якій я живу, як на своїй. Що хочу, те і зроблю на ній. Це не все є для нашого брата на нашій землі. Ми знайшли, ми зробили, у нас таких це діло є, ми ним хвалимося. Кажемо: це наше є. Що хочемо, те і зробимо. Ми з вами за свою приватну власність воюємо. Не так повернувся, не так сказав, а нам вже робиться в цьому ділі недобре. А думка яка є у цього нашого чоловіка месника. Як ледве щось таке в його житті, він уже наступає.

 

37. Його близький сусід дивиться через стінку. Побачив не те, що слід. А у нього немає того, чого треба. Йому потрібно мати шляхом свого нелегального діла. Він або вночі, або вдень намагається у нього вкрасти. Ці якості, вони так і залишилися між нами чужими. Ми таким життям не задовольнили себе, а воно у нас робилося. Воно робить людину одну сильною, а іншу ні. І так це діло без усякого гине. Я, говорить чоловік, жив добре, мені було тепло. Нікого я не просив, нікому я не кланявся. Якщо треба було зробити необхідне, у мене мудрості вистачало. Я був ділок із ділків у природі. Але от не поладив я з природою. Між нами зав'язався каприз, любові не вистачило. Я палицю взяв, а вона мене не боїться, повзе, коситься, реве, хоче моє тіло проковтнути. Я-то живий чоловік сам себе захистив. Хочу жити, а до мене пролізають сили такі в тіло.

 

38. Ми з вами на сьогодні учимося, ми впізнаємо весь світ у природі. Закладаємо для цього всю нашу техніку. Не шкодуємо в цьому самі себе. Гори наші стають нам рівнини. Ми їх у хмарах завойовуємо. Наше все бажання добитися від природи. Я 24 години день і ніч в цьому ділі купаюся. Це мої рідні на це були сили, моя воля одна з усіх. Я був у природі убитий. Мені сон мого тіла підказав через мішок борошна. Я його від себе гнав, як женуть люди від себе футбол. Це моя буде тривалість моєму одужанню, як я відчуваю. Ніколи я це хворе місце своїм мозком не забув. Це одне з усіх місць зроблено мною. Це місце природи, вона пішла на мою таку просьбу, і стала, як невмілому, у природі допомагати. Каже вона: ти будеш у природі падати з висоти, розбиватися як ніколи в житті.

 

39. А я тобі повинна допомагати. Сам себе лікуй. А хто це право має без природи, без матері основної себе на ноги так ставити. Це ми народжені в перші дні люди, які прийшли в природу з нею воювати, щоб її якості завойовувати. Природа один час дасть, а інший час візьме і відбере. Я, каже вона нам. Яка в зорі розцвітала вранці і вечорам. Мої сили в цьому ділі так показували. А вони знаходяться в будь-якому і кожному чоловікові. Він сьогодні взявся за цю намічену дорогу, яка прокладалася по цій рівнині. Ми там фізично йшли, і з нами зустрічалося ясного дня сонечко. Ми від природи чекали в цей час зміни для нашої справи. Я, говорить один одному, помічаю про цей рік наступаючий. Ми в ньому опинилися зі своїм озброєнням, зі своєю технікою. Вона нам така буде потрібна на кожному гектарі. Ми нею оточили себе, і хочемо від неї відібрати велику кількість прибутку. 

 

40. Мій путь і доріженька де була, якщо під Москвою і Сталінградом була обплутана німецька армія. Хто в цьому ініціатор? Якщо мене за мою дорогу німець запросив сам у Берлін. Я не їхав туди, як їхали всі туди. Гестапо мене в цій операції оточило в Дніпропетровську. Вони не знали, хто я такий для них був. Їхнє діло – на мотоциклі моє тіло по місту возити та придивлятися до мене, хто ж я був. І навіщо до них під руки потрапив. Ви що, гестапо, мене не розуміли. Або я його як орган не знав. Він був для мене безсилий. Я з ними, як з німецьким народом, був Богом Землі. З ними, як з воюючими солдатами, зустрівся не для того, щоб їм допомагати, як віруючим у Бога. Він не був за те, щоб чоловік на чоловіка нападав. Бога ідея була на боці ображеного чоловіка, куди входила комуністична партія. Він у ній народився. А капіталісти фашисти. 

 

41. Якби вони знали так, як слід знати Бога з ідеї його, вони би його вбили. Вони побоялися цього зробити. А Бог був у них у руках. Але вони, як уже було сказано, не мали таких сил його з дороги зняти. Самі знали, що Бог прийшов на землю допомагати бідному, хворому чоловікові, мученику. А в той час фашизм комуністів розстрілював, євреїв прибирав з дороги. Ми це робили самі, німці говорили по-своєму: комуніста, єврея пук на Місяць. Хіба Бог їм цього хотів давати повного права? Бог зустрівся з ними, на їхнє задане питання він прямо стояв за те, що перемога буде не за Гітлером, а за Сталіним. Що я хотів би щодо цієї частини сказати, німці цього від мене чекали. Я їм казав одну істину, що Бог ні за того, ні за другого, що має у себе політику та економіку, свій режим. У Бога погана лежить дорога, він за Червоний хрест, за здоров'я всього національного народу. Він проти експлуатації, він проти чужого добра.

 

42. У чоловіка відібрати, а ворога з дороги прибрати – це наявна на білому світі хвороба. Бог випробував це все на собі, хоче всім впровадити. Хіба німець, як раса білого народу, погодиться з Богом по одній дорозі йти? Їхня була в цьому гордість усіх своїх ворогів завоювати. Вони розуміли вчинок Бога. Вони бачили на ньому істину його в цьому терпінні. Він не дарма був у Дніпропетровськ посаджений у гестапо. Вони з ним через перекладача говорили на кожну розвинену ними тему. Ось чого вони від Бога хотіли. Їхнє розпочате самовілля, щоб за ними залишилося. Вони проти новонародженого чоловіка комуніста. Їм він був для життя голка. Бог не боявся нічого такого в природі, за нього вона стояла горою. У Бога не хороша і тепла дорога, як вона була перед усіма. Бога дорога ні перед ким не прихована, це погане і холодне. Ніхто з людей цього не хотів бачити. А Бог пішов назустріч усім цю війну на прохання людей руських. Воно робилося Богом. Бог на арені стояв, говорив усім: я не за те, щоб були вони чи ми.

 

43. Те, що думали німці і хотіли з цим залишитися, Бог не пішов назустріч усьому. Він не погодився з переможцем. Ворога не вбивають на людині. З ворогом треба дружбу мати, його треба у ділі виходити. Здавалося б, Бог цьому помічник. Він є приборкувач. За цю зустріч Дніпропетровську німці ініціативу свою програли. А коли німець поплив зі своїм озброєнням на захід, то Бог на прохання народу руського поїхав до Москви Сталіна умовити, щоб війну замирити. З ворога зробити друга. Щойно на вокзал Казанський приїхали. А Бога начальник Литвиненко до рук узяв, в інститут імені Сербського визначив, як хворого. Бог наполягав: з ворога зробити друга. Але всі переможці наполягали на тому, щоб убити призвідника чоловіка. Бог зустрівся на шляху своєму з ученими, з психіатром, з одним з усіх світилом усього радянського народу Введенським. Він міг таке прохання між собою і Сталіним провести, що народ просить закінчити війну між двома воюючими. З цього всього зробити друга.

 

44. Введенський був на боці Сталіна і всіх дотичних воїнів. Один Бог був проти цього всього. Він говорив, так ворога не вбивають. Я, каже Введенський, не знищувач на людині ворога, а хранитель, щоб він продовжувався. Наші інститути, наші лікарні тримають хвору людину для того, щоб він розвивався. Наша радянська наука медицина нічого доброго не зробила, щоб людина в природі не хворіла і не потрапляла в халепу. Наша медична наука всього радянського народу, вона для вагомої допомоги нічого не зробила. Вона ввела в живе природне тіло зовсім мертве діло, введено це штучне. Ні одного чоловіка природно не врятувала від цього. Не сьогодні, так завтра людина відмирає. Це її не якість. Якість тоді буде людини, коли вона сама не буде в природі хворіти. Природа є природна, вона жива, але не вмираюча у своєму житті. Якщо тільки це діло він візьме і стане робити по-природному, то він отримає від неї одні заслуги, такі як ніколи живі.             

 

45. Ось чого природа хоче бачити від людини. Вічно не вмираючого миру і дружби. Я для цього діла не боявся фашистів, не боявся я їхнього режиму. Вони біля моїх ніг інших людей убивали ні за що. Я був у цій справі Бог, жаху ніякого не було. Я знав, що це все їм виявиться не красою, їх поженуть через мою думку. Вона лазила по Гітлеру, по Рібентропу, по Гебельсу. Про це все скаже наша всіх знайдена історія. Я був між солдатами німецької армії. Ви думаєте, моя така думка між ними так без усякого проходила. Я був сам на ліжку, а сам лазив там, де команда гітлерівського розуму починалася. Я тоді дуже сильно вважав і мовчав через це діло, нікому про це не говорив. Наше діло епізодами брало. А моє в таємниці лежало. Я був тоді поза життям. Мене підтримувала природа, у неї для цього були сили на все. Вона робила людям епізоди. Ми їх робили для того, щоб людина знала, що вона є така велика одна з усіх.  

 

46. Я був не згоден з їхньою системою. Вона як починалася на білому світі на людині хворій, вона робиться і зараз. Куди, якщо немає ніякої на це діло надії, крім тільки одного чоловіка, хто знайшов у природі засоби одні з усіх. Вони були і раніше, вони є зараз такими в природі. Повітрі, воді й землі. Ми навчилися, як буде треба все це отримати від неї. Вона ж людину пошкодувала, її тіло. Вона тільки може звільнити. У неї для цього є всі свої природні сили. Вона володарка у всьому цьому. Хвороба людська, розвинена ними, це є їхній ворог. А він уже переможений у природі. Це все зробив у цьому ділі сам Іванов. Він не побоявся фашистів, щоб на їхній території з ними зустрітися. Вони всіх ненормальних людей розстрілювали, прибирали з дороги. А от чому вони не стали турбувати Іванова за його такий розвинений учинок. Він був не проти цього шефства. Воювати з людьми, це все люди хотіли. Вони зробили у себе так. Іванов усім каже, воюйте.

 

47. А щоб ви цього ворога вбили, вам цього не доведеться зробити. Бо ворог людського життя для нас усіх, для людей, лежить у природі таємниця. Ми не зможемо, у нас на це сил немає, щоб її в природі дістати. І німці, і наші від цього загартовування відмовляються. Всі кажуть: гут. Це по-руському є «добре». А самі бояться цієї дороги, по якій ступає сам особисто Іванов. 25 днів мучиться, він для цього випробування робить. Йому боляче, він терпить. Він упевнений у тому, що його тіло – це є корисний життєвий для всього людства факт. Ми його не ввели в життя, щоб ним користуватися. А говоримо тільки: робіть. А самі в кущі ховаємося, кожухи надягаємо. Вони нам не допомагають, вони від нас відбирають тепло. Ми ним поки тимчасовим явищем користуємося. Так говорить медицина: тепліше одягайся, це буде твоє здоров'я. В інституті не опалювалася будівля, був холод стін. Це гірше, ніж надворі. Повітря мало видозміну, а вода давала частково тепло. А тут ось у цих палатах температура, що померла, з якою доводилося бути.

 

48. Він цим самим один з усіх став збагачуватися, і шукав вихід свій піти зовсім від цього народу. З ними треба буде поділитися. Досить так оточувати, як оточувалися ми завжди. Їли досита, а ходили ми в обряді так, як ніколи ніхто, красиво, з фасоном. А в будинку жили добре й зручно. Але ми в цьому вмирали. Це вже не життя наше таке є. Ми повинні з цим розпрощатися. Цій людині не дали можливості так жити, як жили всі люди. Ми зі зброєю в руках воюємо з природою. А він собі в цьому відмовив, не став по шляху йти, а став шукати вихід свій. Треба буде працювати в такому господарстві, як працював він, а йому пришили недбалість, нібито він неправильно купив клепку. А клепка купувалася в артілі за готівку, було доручено правлінням. І так причепитися законом не довелося. Пішли далі по дорозі. Я, каже, у своєму ділі довго не ходив. Мені робота відчинила ворота зі своїм ділом. Я це діло знав, намагався оформити практично.

 

49. Але тіло Іванова і тут перемагало в цих умовах. Я старався по природі з кожним чоловіком. Як це вийшло, що ти такий між нами появився. Я, говорить нам, усім людям, цього сам у житті не робив. Хто сам це без природи починав. Якби природа була по закону така, як треба буде нашому чоловікові. Він цим не задоволений, щорічно жити так, як ми живемо. У нас з вами облагороджує. Ми в ньому не однаково отримуємо засоби існування. Ось чого люди всі дочекалися. Вони з цим ділом ніколи не погоджувалися. Ми, як адміністрація, на цей путь людей не поведемо. А хіба це буде погано комусь, якщо цей новий небувалий чоловік у природі зустрінеться з такими початковими словами, котрі між людьми стали жити. Вони виступили проти того, що робилося ними раніше. Ми, люди всі, живі тіла одягаємо, і ми їмо, і в домі живемо. Це думка народжена в одного чоловіка, він з нею зустрівся, і став усно не забувати.   

 

50. У природі далі не терпіти від цих людей, які задалися мети вигнати людину зовсім з праці. А хто ж має таке право тепер, щоб без усякого труда обходитися. Це тільки один Бог. У нього в голові і під ногами лежить природа, що вічно не вмирає, живе без кінця і краю. Це його милі друзі. Я розповідав ученим, що моя справа моєї ідеї буде жити вічно не вмираючи. Це чоловік, це живе моє тіло. Вони в розборі показали, нібито я нічого не робив, а писав про якусь людину. Це було тоді. А мене прогнали геть подалі, щоб я їм не заважав. Я так і зробив в особі комісії. Кинув мертве, а взявся за живе. Все місто пройшов по території, ніхто не дав призначення. Я йшов у природу не з порожніми руками. У мене розум був дорогий. Я не мислив, а що буде далі. Я його будував між собою завжди поганим і холодним у житті. 

 

51. Якби не була за мене такою природа, як вона мене знівечила, побила мої такі ребра. Я криком кричав, охав і охав. Це є народжений природою фізичний біль. Вона зі своїми силами турбує, як і всіх таких людей. Це не щось таке напало, а ти його сам зробив. Ніхто тебе такого не примушував, а тільки змусила моя в цьому стійкість. Або те, що мене змусило, буде одне лише перед усіма, одна неприємність. Ось які справи в цьому. Хто живе добре? Хто живе бідно, у того немає матеріального. А природа його дуже багато має, у ділі через труд можна отримати. А ви, люди, самі знаєте про це діло, але не хочете зрозуміти і сказати іншим людям. Ми дві ворожі і воюючі сторони. Вони просять сильно, щоб їм хтось допоміг. А Бог їм ввів у цьому ділі велику війну. Той не правий і інший не правий. Обидві вони лізли на рожен. Їм хотілося оволодіти як ніколи ніхто. Вони цим скористалися зробити те, що буде треба.     

 

52. Я з цією людиною воював ... А історія побудована на основі епізодів. Вони цього заслужили. Довго ми з вами по цій землі билися, а того, чого слід, ми не добилися, чого треба. Яким ворог між нами був, таким він залишився. Його били з усіх боків, убили самих начальників. Вони були винні за те, що їм довелося своїх підлеглих примушувати. Вони, за законом їхніх дій, повинні це зробити. Це їхній прямий обов'язок на безсилого нападати. Вони цього не розуміли, що раса. Це євреї, вони свого права не робили, щоб так убивати, як вбивали їх німці. Цим вони не прославилися. І руського чоловіка вони своїм озброєнням примусили сильно хворіти, тобто терпіти. Бог не за сильного з'явився між нами такими, як ми його бачили. Він не за те, щоб самого себе захищати, не за того, хто в природі силою озброєний проти безсилих людей. Бог говорить. Я бачив, як наша армія без опору на машинах бігла. Самі вони йшли, а Бога із собою не брали.         

 

53. За цим всім ділом, був Бог правий. Він не хотів, щоб ця війна починалася. Він хотів із цієї війни зробити любимого друга. А у нас природа для всіх людей ворог. А для Бога була природа любимий друг. Він на неї не сподівався, як сподівалися ці воїни. Їм була потрібна площа, територія. Їм було потрібно повітря і також вода. Вони цим розпоряджалися, все в цьому ділі робилося, навіть пускали по повітрю кулю. Їм це потрібно, як якомусь чоловікові, хто хотів за рахунок цього завоювати. Бог ні за них, ні за тих. Він зводив їх згодитися миру. Але природа від цього всього терпіла, вона знайшла в людях чоловіка. За висновком і всім викладом усіх думок для того, щоб у природі наші воїни, особливо воїни, яким хочеться повоювати. І в цьому вони повинні між собою з душею і серцем по-людському домовитися щодо того, щоб у природі не воювати. І зробити між собою такий мир і дружбу, який змусить від залежності відмовитися.  

 

54. Ми вправі це між собою зробити, між людьми і природою любов таку, як її хоче у себе мати Бог.  Він говорить. Ми, такі люди всі, не знаємо свого близького ворога, який може сам особисто народитися на будь-якій і кожній людині будь-якими видами. Він був, він є, він і буде між нами такими. У нас він знаходиться в тілі. Я хіба думав про цей забій. Я падав ногами вниз, а вийшло, мої ноги вдарилися, як об пружинну сітку. А страховку акробата не знав, понадіявся на природу, яка до себе притягнула, і дала те місце, де я вдарився. Не помалу, а сильно, про що вже писав. Це моя була перед собою велика помилка. Я її сам зробив, і сам себе в природі вилікував. Ніяких медичних особливостей, застосовував своє знайдене в природі. Це повітря, це вода, це земля. Самі одні з усіх є милі друзі, що не вмирають. Вони завжди зустрічаються і зустрічалися, і будуть зустрічатися з такими людьми, які шукають не те, що треба.

 

55. А зустріти всякому і кожному чоловікові можна буде в природі на кожному місці свого діла будь-яку неприємність. Хороше, вона рідко попадається, а от погане ніхто не хоче. Я цю біль, цей забій свідомо сприйняв, і взявся за це діло сам особисто своїми особливостями відновлювати своє тіло. Так і вченим нашим треба за це діло братися, раз ніким він не виліковний. А я природою це зжив. Я ці якості ніколи не бачив і не чув, щоб вони на таких людях поширювалися. Це людські сили, вони в цьому ділі самі в природі розвинули. І хочуть, щоб вони були між нами. Це небувалий у природі догляд. Найголовніше, вчинок, а ми з природою воюємо. Ми з неї робимо всілякі штуки. Ось чого люди знайшли в природі – сировину. З неї зробили, це їхнє діло, яке зробило річ. Нею хваляться, вона дуже хороша. У неї є на білому світі все, лише б вона була в цьому. Нею можна користуватися один час. Це ж зроблене руками чоловіка, він думав. Його це діло.         

 

56. Вчені без війни жити не зуміють. У них одне – треба людям, щоб вони працювали не погано, а добре. Це їхня мета – примушувати. Треба буде зробити таке в житті, щоб воно було легке і корисне в житті. Я вам як таким людям недарма сюди прийшов. Я з вами завжди на шляху зустрічаюся, про все кажу, торкаюся природи. Вона така є. Ми її чекаємо, а вона до нас приходить зі своїми днями, ми до них приготувалися. У нас на це є снасть. Ми цим озброїлися для цього діла. Треба було зекономити. А ми скоріше, ми поспішаємо перед собою стіл поставити. Стіл любить, щоб люди до нього готувалися. Ми для цього хліб печений нарізаємо в скибках, а до хліба наливаємо в чашку борщу, звареного з м'ясом, з усім достатком. Люди чекали в цьому, приготувалися вживати. Як першу страву, його зі смаком поїдають мовчки. А слідом за цим беруть другу, і цьому знайшли місце. Чекають від людей третю страву.

 

57. Сорок років минуло, проскочило, як ця думка про це зустрілася. Я як чоловік у цьому народився, без одного слова не обходився. А все думав і думав просто. І, врешті-решт, чоловік від природи добився, вона його зустріла таким. Вона йому дозволила ходити без головного убору в будь-якій атмосфері. Вона його роззула, він став ходити без взуття всюди по землі. Вона все це мені дала знати про наших людей, що зародилися, як вони з природою воювали. Як вони хотіли від неї відібрати те, що їм було потрібно. У них був один з усіх між ними великий нестаток. Вони вважалися в природі залежними від неї. Вони хотіли звільнитися і зробитися в природі незалежними. А робити доводилося дуже важко. Ворог людині заважав, велике незнання. Він хотів зробити, вчинити будь-яке вдале шефство на чуже місце, яке мало у себе вічно не змінюване своє ім'я. Це така справа була предків.    

 

58. Вони за це все своє вводили життя, який-небудь національний напад. У житті зробити між собою яке-небудь вбивче життя за цю приватновласницьку дату. Люди по-своєму по-національному цій місцевості дали ім'я, вона була їхня. Ніхто не мав такого права у них відбирати, це їхня була держава. А в неї були керівники люди, вони цих людей за собою вели по-своєму. Їм здавалося, це все мало, що вони мали. Вони за це діло не сидять на своєму місці, так його бережуть, як око. Кажуть: це наше, ми його маємо. Як ми робили цю нашу знову поставлену нову державу. У нас, таких людей, є гасло: «Хто працює, той і їсть». Ми ні на кого не нападаємо, і не хочемо нападати на людей. Живіть тим, що маєте. Це ваше добро. Ви його від природи отримали, і за рахунок цього ви живете. Це недостатня сторона між нами на міжнародному ринку. Ти приїхав зі своїми товарами на це місце торгувати.   

 

59. Всі свої національні маленькі і великі держави розташовані на землі за рахунок своєї хитрості. Ми живемо за рахунок чужого. Нам, природа, дай. Ми повинні мати свою кішечку, свою собачку, свою конячку, свою корівку, свинку, овечку і багато є іншого. Кому зробили ринок. Ти можеш продати, ти можеш купити. Твоя справа є одна – за рахунок цього всього один час добре і тепло пожити. Це кожна держава на це людей має. Вони шукають у природі та роблять свою необхідність. Їхня справа одна – щоб мати у себе природне живе, їм щоб радіти. Ця ж природа є чоловіка дружина, яку чоловік у житті знаходить, і хоче її біля себе такою зберегти. Він її для цього діла тримає, використовує, як свою красуню одну з усіх.     

 

60. Природа на це все йде їм назустріч. Він робить, він думає, він хоче, він і чекає його. Це діло одне – бути в цій державі. А раз ти в ній так живеш, то, будь добрий, по-державному роби. Держави звичай предковий май. Хитрість не мода є у людей, вони природу не обдурять. У неї є своя в цьому вся сила. Вона робить те, що ми на землі бачимо. Вона поставила на своєму місці у кожного села свій господарський дім. Його огородили, як це слід. Із степу тягне у двір, чого тільки немає в природі. Вона нам усім своє в ділі показує. Ми, такі люди своєї держави, хочемо жити тільки добре і тепло. Наша таке завдання, обов'язок лежить такий,  чим-небудь від іншої людини відрізнятися. 

 

61. А в природі, та ще в такій, у кожній державі на арену приходять такі люди. Вони циркачі, фокусники або просто який-небудь ділок у цьому. Люди все в цьому роблять, є всякого роду герої. А бути простим і звичайним чоловіком, хто живе в природі важко в нестатку. У нього немає того, що треба. Він на своєму фронті без задоволення вмирає. Я, говорить природа, не хочу, щоб ви в своїй такій державі зберігалися хитро. Самі думаєте, самі робите і самі народжуєте. Це небувало нам треба народити в природі, чого тільки вона нам не народжувала в людському житті. Ми народилися, як усі люди народжувалися для своєї справи. Чоловік не зміг залишатися без усякої їжі, без усякого одягу і без усякого житлового дому. А на все це потрібен труд, а в труді буде діло, його треба робити людині руками. Він за це взявся, щоб у нього вийшов із цього живий факт.   

 

62. Природа, вона вже давно народила чоловіка такого, хто б став сам захищати хоч одну на землі державу. Його немає, і не буде заслуженого в цьому, щоб його доводилося Богу виправдати. Немає такої національності, яка б заслужила перед Богом виправдання. Всі люди не люблять природу, не хочуть жити в природі погано. Всі свою силу клали на фронті своєму. Поглянути, придивитися до чужого і сказати свої слова. Ця штука зроблена ними, вона повинна бути нашою. Раз у них є така річ, вона повинна бути у нас. Ми всі свої сили поклали для цього діла і зробили це, щоб у нас була така річ. Ми за це золото не пошкодували віддати, а купили цей зразок. Ми стали так жити, як не жив ніхто у нас. Така природа виявилася для цього діла, через це ми стали ще краще і легше жити. Один раз живемо та сваволимо, а потім так чи інакше ми самих проводимо до безсилля. Ми свої тіла втрачаємо, робимося в цьому безсилі.

 

63. Держава з державою жили добре й мирно тоді, коли в них між собою був лад. Сусід сусідові у всьому допомагав. А коли розладили, у них пішла сварка, неполадки. Тут уже цьому не допоможеш. Господар, який би він і де не знаходився, і як би він не жив, він не може залишатися, щоб він був задоволений. Чогось, а не вистачає. Так і господар хорошого звання, він намагається в цьому ділі бути, щоб добре. А йому заважає погане. Ти і не побачиш, як воно і звідки візьметься, а обов'язково своє покаже. Природа, вона оточила все людство, воно так себе примусило. Як ніколи ми в нестачі живемо. Як ледве щось таке, вже говорять. Ця людина, якій довелося це ось місце зайняти і розташуватися, як на своєму. А раз ця земля належить, ми на ній що задумали, те й зробимо. Радість у цій справі вся наша. Ми з вами довго чекали, і, врешті-решт, ми дочекалися день той, який повинен до нас прийти зі своєю якістю. Ми до нього приготувалися, у нас на це створена нами зброя. Нам їм доводиться все робити, щоб у нас було народжене, щоб на цьому місці зробити.     

64. А в природі не одне піднімається сонечко, або починається до цього самого зоря. Ми до цього діла приготувалися. У нас на це у самих створена думка. Вона у нас для цього народжена, щоб на цьому місці зробити.  Ми до нього приготувалися. От, от зміниться в світі наша природа. Зранку буде обідня пора, сонечко наше стане пекти прямо в упор живе тіло. А вітер якщо буде розвинений зі сходу, він нашій справі завадить. А потім слідом за цим стане до того приходити, зовсім потухне, зайде за гору сонечко. Його не буде видно всю ніч безперервно. Це зробила сама природа. Вона буде на боці ображеної людини, вона дає ображеній людині прибуток. Вона її так жаліє. Хоче сказати: ти не винувата. А винен у цьому сам багач. Ось де лежить вся вина така в людини. А чоловік всьому діло в природі. Він у нас є один у природі, аби хотів зробитися в природі таким небувалим чоловіком, якого в житті не було. Як у нас робляться .... Вони намагаються нове в житті показати, це історія небувала.

 

65. А хіба природа не така штука, не така в цій справі сила. Вона зможе з чоловіка простого зробити Бога. Треба буде йому сила волі. У неї є все, що хочеш. Бог говорить чоловікові нашому земному. Ти в природі яким народився? Ми, здається, всі народилися однаково живими енергійними. Ми тільки потрапили в умови неприємні. Нас з вами зустрів бій. Війна, вона нас змушує робити. Ми від цього, зробленого нами, злякалися. Говоримо самі собі: куди ми такі люди потрапили? Тут у цих умовах перебувають люди не такі, як ми є в даний час. Вони озброєні в своє, зроблене ними. Їх примусила це зробити природа. Вона такі дні у себе стала мати, таку атмосферу, від якої людині доводилося бігти. Він від неї сховався, найголовніше, пішов від проби. Коли природа бушувала, вона до нього прийшла, як жива річ, з якою доводилося разом жити нарівні. А чоловік сам злякався, пішов шукати свій вихід, у цьому залишатися пристосованим. Ми стали знати і чекати це діло.

 

66. Нас природа примусила готуватися до цього ось діла. Він і до нас таким приходив. Ми в цьому ділі готувалися все своє життя. На місці не сиділи, а все робили діло якесь. Нам знадобився в природі захисний порятунок самого себе. Вона для цього посадила чоловіка на ось цьому місці. Вона йому дала розум, а що треба буде треба зробити, щоб у природі не так важко жити. Прийшов день понеділок, а в ньому доводилося починати трудитися. Ми починали трудитися. І от було так, що люди побігли всі, скільки їх у житті було. Вони бігли один час, прибігли на не плодотворну землю, яка їх усіх привела під одну ковдру, щоб там думати. А я за ними теж слідом біг, їх догнав, і ззаду ніж відняв. Теж голову сховав, слухаю рішення, як же бути на цьому місці. Кажуть всі люди: земля не приймає нічого. Всі радили на цьому місці тільки сіяти просо. Воно прибуток великий дає і корисне. Так людям довелося за це діло взятися.

 

67. Вони стали жити по-новому і небувалому, їх природа оточила. Вони перестали багато думати, особливо про перший день, про понеділок. Він був у тижні своєму один-єдиний день і початковий, без нього діло ніяке не обходилося в своєму житті. Ми так і вчинили зі своєю такою думкою, яка змусила нас усіх про один урожай мислити. Ми без нього жити не навчилися, як не навчився я особисто залишатися в природі без загартування-тренування. Воно не чекає цей час, який починався і закінчувався без кінця і краю, як робилося нами, усіма людьми. Один накопичує, він їх назвав. А інший зупинився на людині тій, хто ніколи про це довго не думав, що завтра прийде до нас знову такий день, початковий у житті. Ми з вами його почнемо зустрічати так само, як ми, всі люди, чекали. Він до нас приходив так само, як і до всіх людей. Ми його зустрічали не першим і не останнім, як це робилося в природі. Їх було у своєму тижні дуже мало, один день, але зате ці дні в ній бігли.   

 

69. Їм треба чуже. А Учитель навчає нас, щоб ми цим не займалися, а взялися за своє тіло, за живе тіло. Йому дали волю і силу, щоб оволодіти будь-яким ворогом. Ось чого моя ідея піднесла. Я розбився на друзки, весь бік проти серця. Ворог оточував цілий місяць, я страждав від пекельного болю. Як мені доводилося важко ним оволодіти. Природа як такого чоловіка, вона для цього діла оточила. Вона йому як синові дала таке право, щоб у ній так жити, як не пробував ні один чоловік. Мало того, що він випробував на собі всі хвороби, що являються. А вони у нього в тілі проходили, і в такій справі вони повинні пройти. Я, говорить Учитель народу. Перш ніж учити народ, треба навчитися самому всьому природному багатству, щоб ним скористатися як ніколи, і корисно. Ми, всі люди, жили до цього по-старому, по-історичному, по тій справі, яку робили всі люди. Так вони завжди залишалися.

 

70. Але там наш Учитель бризнув високо вгору через одну любов до природи. Він полюбив ворога. Він для всього народу є це природа. Її ми, всі люди, вважали, вважаємо, і будемо вважати перед чоловіком ворогом. Вона йому не сказала, щоб він знав про її нехорошу сторону. А в природі є всякого роду життя людини. Її бажання одне є – вхопитися своїм тілом за хороше життя. Та на нашій землі, як на джерелі, так і на ній. Вона теж хоче бачити у себе хороший догляд і теплу погоду, тоді вона дуже багато нам прибутку принесе. Залежить від нас самих. Ми хочемо, щоб вона нам давала щороку кожен раз стільки, скільки треба. Ми з вами взялися за це діло. Не в перший раз цю хворобу цього забиття отримали. А його доводилося Учителеві легко зжити. Якби не природа, не милі друзі, доводилося дуже важко згодом залишатися. Було перше – це повітря, друге – це вода, а третє – лежала для цієї людини земля. Він по ній без усякого повітря не пішов, і без води він не став би відчувати добре.

 

71. Ми дочекалися Учителя, сина природи. Він народився від себе, такого чоловіка. Йому як такому чоловікові зробилася природа другом, та ще любимим. Як же так, що йому як такому не допомогти. Він же такий у нас один. Його люди, як батька, сина свого, прозвали в природі Переможцем її. Від нього пішли всі нападники хвороби, не стали прогресувати. І так само протягом одного місяця пішла ця розбита хвороба. Він своєю поведінкою, своєю наявною силою між людьми довів свою правоту. Люди, які до нього зверталися, вони його вважали таким чоловіком. Одна жінка з Магнітогорська поважного віку, вона свої повіки від очей не відкривала. А про мене почула, що між нами, такими людьми, зародився Учитель народу, Переможець природи. Їй довелося писати йому листа, в якому вона його просила щодо цього, як Бога свого, щоб він їй відкрив очі. Він до цього ні від кого не чув, що він є між людьми Бог. А в свою чергу дочекалася після своєї відповіді. Він їй написав своє вчення, як буде треба, щоб не хворіти, не застуджуватися.              

 

72. Вона людина землі, вона отримала те, чого слід. У неї (очі) відкрилися. Вона йому, як Богу, пише, і його називає: «Ти є світило всієї землі, Бог для нас. Та ти мене змусив відкрити очі. Я стала бачити. Я стала бути в людях людиною. Для мене це природа вся. Я прямо, як жінка, прокричала по всій нашій матері природі. Це не чоловік даного часу. Характер цього чоловіка не людський. Ми його тепер назвемо Богом землі. Це є Дух Святий. Він буде жити в природі, ніколи не буде вмирати. Його люди в цьому підтримають. Він не буде робити так, як роблять у природі всі люди». Їхня діло одне. Прийшов останній день суботи, на арену поспішила неділя, ми її чекали і сильно на це надіялися. Один з одним ми говорили. Але тепер наші тіла будуть відпочивати. Цілий тиждень пропрацювали та пробилися як ніколи. Не побачили, як ці дні проскочили. Ми тепер підготувалися до нового небувалого початкового цього дня. Понеділок, він у цьому тижні був перший день.

 

73. А слідом за цим днем ішов день вівторка, він теж входить в ці години. Я, говорить нам, всім слухачам, про це діло. Ми, може бути, і не зустрічалися з ними, і не захотіли їх бачити. Але біда наша така, якщо ми з вами не побажаємо так трудитися. А ми всі до нього приготувалися. Навіть маленька дівчинка зібралася, всі свої ляльки. Такий дитячий був порядок. Хлопчикові належала велика палиця, верхом сісти, як на коня. І він скакає, а в руці тримає шаблю. А нам, дорослим людям, не доводиться бути дітьми. Ми буравимося важкою фізичною працею. Нам не доводиться на папері пером писати та чого-небудь продумувати, як таку річ у природі треба врахувати. Ти риєш лопатою яму фундаменту, починаєш класти стіну. У тебе виходить будову без усякого математичного значення. Ти сьогодні робиш, завтра теж робиш. А через весь тиждень дивишся: звершилося як ніколи це задумане.

 

74. А якщо ми у своєму житті пропустимо цей тиждень, не будемо зовсім працювати, ми втратимо своє життя. Нас дні тримають на білому світі. Ось чого нам у житті приніс цей початковий понеділок. Він лише б почав. А час сам не стоїть, біжить без зупинки. Не встиг початок у своєму житті зробити, вже половини тижня немає. А слідом за цим і субота прикотила, значить, тижня нема. Життя наше пішло. Доводиться на поріг ставати   і дивитися вдалину: а що нас там чекає. А їм немає кінця і краю в житті. А потім після цього першого тижня йде тиждень другий. А за другим іде третій, за третім – четвертий. А потім іде місяць, а за цим місяцем другий і третій до самого року. Ідуть вони, а рокам рахунки немає. Їх стільки попереду, не перерахувати. Навіщо це буде треба нам таке несправедливе життя, яке ми продовжуємо. Воно нас усіх за собою тягне. Ми з вами ліземо на рожен, нас природа зустрічає озброєними, ми з нею воюємо.          

 

75. У нас на це є снасть, тобто наша могутня техніка. Ми без неї ні кроку, лише тому вона нам допомагає. Ми її чинимо, робимо для того, щоб вона нам у житті працювала. Ми такий час знаємо, він до нас у році один раз приходить. Ми до нього готуємося зустрітися з ним, щоб у ньому довелося зробити. Ми зернятко в свій час садимо в землю для того, щоб воно потрапило у вологу. А коли ми це зробимо, то воно нам почне ріст показувати. Ми любимо в природі шукати те, що потрібно. Для нас прибуток є в цьому ділі. Сходи нам показали свій масивний вигляд. Для цього потрібна природа, щоб вона вологою оточила і сонечко створила. Ось навіщо нам потрібно в житті земля. Ми на ній фізично працюємо, закладаємо на це свій труд. Це наша з вами турбота. Як тільки сніг забрався із землі, ми кидаємо все вдома живе і мертве. А самі думаємо, самі гадаємо, щоб нам природа не забувала. Вона зобов'язана з нами, з людьми. Вони близько живуть і розмовляють.

 

76. Я, говорить природа, якщо не буду себе міняти, то нашим людям не буде, чого в своєму житті робити. Ми звикли дуже важко працювати, нас умови в це діло гонять. Ми з вами не живемо, а вмираємо. Говоримо самі собі як таким. У природі потрібно буде у себе отримати те, що буде треба. А його нам природа як таким бере і відмовляє. Я, каже вона, всьому діло, є мати, все на світі для вас народила. Ми, такі люди, з вами незадоволені. Говоримо, ми люди такі розвиваємо самі себе як таких людей, щоб ми з вами жили та веселилися, жили добре і тепло. Це наше з вами буде життя, яке ми віками будували, і будуємо ми зараз. Наше діло одне –  у природі цей час чекати. А він до нас так скоро не приходить. Ми його у себе цілий рік очікуємо. Говоримо своїм новим народженим дітям. Для чого ви такими народжені в природі? Ви до нас такими прийшли на зміну. Ми від вас підемо подалі геть, як ішли всі наші люди.

 

77. От чого ми такі люди є на білому світі. Живемо, живемо, а потім треба вмирати. Наша така в природі справа, вона ніколи нами не зміниться, як ми думали про цю справу, і дуже сильно ми її чекали. Ми з вами знову починаємо її так само робити, як робилося до цього. Не прийшов ще на арену цей день, якого ми чекали, а у нас з вами в руках палиця. Ми цю худобу женемо геть подалі. Говоримо їй як такій у житті. Всю зиму за тобою такою доглядав. Я думав про тебе, як і всі в природі думають, гадають: от, мовляв, ця корівка приведе нам бичка чи теличку. У нас у таких людей, які цим живуть, чекають такого прибутку. Це не одне є в господарстві. Прибуток дає щорічно нам худоба, ми її бережемо, як своє око. А ще ця наша корова дає нам молоко щодня, ми в ньому купаємося. Це теж про нас не забула наша природа, як вона не забуває про нас усіх. Вона нам народжує, вона нас у себе зберігає, нам дає через це здоров'я одне з усіх.           

 

78. А ми тоді не знаємо, куди його дівати. Здоровій людині не доводиться на місці так без усякого діла сидіти. Я, говорить природа, така жива річ. Не пошкодую сама себе в цьому ділі, а вам дам, чого ви від мене хочете отримати. Ми від природи отримуємо. Все живе народжується, а мертве відпадає. Цьому не видно початку, також не видно кінця і краю. Ми з вами менше прожили, чим доводиться нам жити. Життя наше все попереду не людське, яке ми маємо. А життя до нас прийде самого Бога. Він буде в природі панувати. Не таким порядком, якого до цього часу мали. Ми повинні потік змінити не на такий, як ми зараз у цьому ділі маємо. Не треба хворіти, не треба застуджуватися. А ми для цього нічого не робимо. Ми з вами в природі робимо те, чого не слід робити. Ми з природою дуже сильно воюємо. Її живе тіло ловимо і присвоюємо до себе, називаємо своїм. І що хочемо, те ми над нею робимо. Хочемо, щоб вона жила між нами такою.

 

79. Ми її як поросятко, як маленьку тварину, пестимо, на ім'я її називаємо. Говоримо з нею по-своєму. Ти наша така, ми тебе годуємо, як себе. Дивимось за тобою, як слід. Якщо це буде потрібно нашому господарству прибавити, ми всі сили кладемо, всю волю направляємо. У цьому говоримо, треба. А нам природа допомагає, як ледве щось таке в житті. Недовго це все робиться в природі. Вона є самою славною в житті нашому. У неї є для нас повітря, вода   і земля. Вони нам у житті створюють все те, що буде треба. Вони допомагають прибуток створювати. Якщо це буде треба, їм не важко всіх догори ногами поставити. У них на це є сили. Що хочуть, те вони зроблять. У природі одне не буває. З маленького робиться велике. Але з великого ми котимося вниз з гори. Я, говорить людина, на це все працюю. Моя думка не стоїть на місці, вона лізе вгору, піднімається до тієї висоти, до якої буде треба.

 

80. Це робота, яку ми з вами завжди робимо. Ми б з вами її не робили, але наші такі умови в природі. Ми їмо, ми одягаємося, ми живемо в будинку. Все це нам дає природа. Ми від неї все це отримуємо, як продукт, як товар і будматеріал. Вона, можливо, і не дала нам у цьому копатися, ритися, але ми так себе завчили. Ми без цього всього жити не навчилися, а навчилися вмирати. На що нам це ось здалося, що ми таку роботу проводимо. Нас без такої роботи природа не прийме, щоб ми такі народжувалися. Наша діло одне – треба народитися за таким законом, за яким усі наші люди йдуть. Їм потрібно в їхньому житті земля, її верхня кора, та надра всякого характеру і промисли. Будь-які є озера, річки і моря, та ліси, кам'яні кар'єри, і пісок з глиною. І це все для людини не задоволення. Ми шукаємо інше, щоб від цього створювалася якась користь.

 

81. Ось що ми в житті своєму знайшли. Ми з вами в цьому трудилися, і дуже важко. Якщо ми не будемо у ділі трудитися, то ми не зможемо жити. У нас одне є в природі. Ми для цього народилися, щоб один час пожити та сваволити, чим є можливість. А потім настане такий час, треба буде вмирати. Які ж ми в цьому люди зі своїм знанням. Ми все зробили, але не зробили і досі – у нас прогресує ворог. Ми сильно озброєні технікою, вона у нас не діє. Ми не зможемо сказати про ворога, що він прийде таким звідси. Ми коли воювали з німцями, ми його як ворога били, змусили його капітулювати з фашизмом. Ми завоювали перемогу над Німеччиною. А всі були завойовники, вони не знали про себе, що їх чекає гірше, ніж це вийшло. Так воно і є. Америка не раси, а раси не Америка. Однаково не жили.

 

82. І ніхто не буде жити мирно. Сусід сусідові не довіряє. Бог не за це, що робить людство. Воно йде на рожен. Про це наші люди не знають, у них склалася думка своя. «Ніхто нам у цьому ділі не допомагає. Живемо ми і робимо в природі самі. В житті немає ніякого Бога. Та й хто його таким бачив, щоб на ньому зупиниться і сказати: так, ось ми бачили, з ним розмовляли. Він дуже багато знає, і він може все робити. Так що в житті своєму говорити, не доводилося зустрічатися з ним». Він каже, є Бог. Це Іванов, якому доводиться поклонятися за його таке діло. Він сам не хотів цього робити, що робимо ми в житті. Це не життя наше з вами є. Сьогодні прийшов такий день, в якому треба буде робити те, чого навчилися люди робити в житті для того, щоб воно між ними тривало. Ми цьому труду віримо, як Богу. Намагаємося ми це зробити. Наша справа фізично бути напоготові в цьому ділі. А природа, вона тут як тут готова.             

 

83. Вже у себе це діло, вона показала нашій радянській науці слід. Люди зрозуміли, що в природі немає кінця цьому. Ми з вами учимося. Хочемо примусити своєю зброєю, щоб наша земля нам давала і давала без кінця і краю свої якості. Ми їх на землі маємо. Йдемо ми по дорозі такій, по якій ми не ходили. Це наша в цьому ділі була розвідка. Ми, всі люди, сподіваємося на наш мішок. Ми не віримо повітрю, ми не віримо воді, ми не віримо землі. А от віримо ми штучному, зовсім мертвому ділу. Вода не така. Те зерно, яке ми виростили, воно теж не таке. Його як сировину треба буде зробити в борошно. У сто відсотків білого пилу, ми не шкодуємо води, а у нас її поки вистачає. Ми з борошна і води робимо тісто, з яким замішуємо здобу. Ми це ось любимо, намагаємося на це розвинути свій апетит. Так же само ми в цьому всьому копаємося, як ми копаємося в природі з трудом. Він у нас важкий. Ми чого тільки на фронт не посилаємо. Всю нашу техніку для того, щоб людині в цьому було легко.

 

84. Навіть сидить в стільці, має кермо у себе, і через його він керує машиною. Вона має свої колеса, на них назад, вперед бігає, і за собою тягає залізний плуг, або вона за собою везе те, що буде треба. Рубали ми колоди в лісі, а звірі на нас таких налетіли. Ми були озброєні сокирами, проти них пішли. А природа щодо цього мовчить, нам свої слова говорить на нашу війну з природою в лісі. Ми так з нею воюємо, одне між усіма потрібне вибираємо, та гострими сокирами рубаємо. Кажемо: це нам у будівництві треба буде. Ми з цього лісу повинні побудувати хороший, міцний житловий дім з усіма вигодами. Це наша сокирна робота, яку ми в селі фізично робили, трудилися. А час ішов, ми піднімалися, росли вгору, вчилися в школі. Нам давалося в цьому жити добре. Землю ми міряли, зерном засівали, скільки слід. Поспішали вкластися в це діло. Нас чекала природа.   

 

85. Вона не хотіла, щоб ми це робили. У нас такий у всіх був запит, щоб один одного на білому світі доганяти і переганяти. Ми звикли в сусідах це робити, особливо на ось цьому прекрасному місці. Мені в моєму житті дуже сильно щастило. За що я не візьмуся, те я легко роблю. А в родині моїй, як у скрині, все так зберігалося. Привчили себе з поля брати, а у двір тягти. Ми не рахувалися ні з чим, лише б тільки прийшов на землю ранок, нас усіх сонечко променями своїми оточило. Для того воно нам це робило, щоб ми з вами раніше вставали. Та в степ ми бігли, і на своєму такому місці швидше робили. Це наш такий час прийшов, земля в спокої не лежала. Нам доводилося з нею борсатися в праці. Вона нас одягала, вона нас годувала. Ми в ній жили, розмножувалися на свої молоді племена. Старі люди йшли з колії.     

 

86. Особливо в даний час, коли люди про людей сильно думають. У них на арені з'являється в сільському господарстві у праці на землі нове небувале. Вони хочуть, щоб шматочок цієї землі без усякого такого давав багато прибутку. На це ми всі люди живемо, і думаємо про цього живого розумного чоловіка. Він через свій розум живе добре і тепло. Ми за ним як таким стежимо. Він починає робити – ми теж за ним слідом. Він помилився на білому світі, захворів, помер як ніколи. І ми це у себе чекали. Помирати не хотіли, але доля наша змусила. Ми, як і він, зі своїми силами втратили. І також ми втратили сили. У нас сили такі, як у нього вони були. Він з нами не хотів нарівні жити, йшов від нас. А як ми за ним гналися. Він нас бачив, він цього не хотів, щоб ми, такі люди, його, такого молодця, доганяли. У нас теж були свої сили. Це треба було зробити, а ми не змогли, нам природа не підказала.

 

87. У неї дві дороги. Одна нас веде прямо до хорошого, а от інша нас веде до поганого. Ми цього і не хотіли бачити, але природа є природа. Вона наші уми повернула не в той бік. Дала нам розум, один для всіх, любити природу, не йти від неї. Ось чого пише рука Владика. Ми по цій дорозі не ходили, а от по цій пішли. Ми людське життя визнали, стали його здійснювати. Ми стали з нею воювати на будь-якому нашому місці. Як от я пишу про свою ідею, кажу. Кричу на весь білий світ про те, що нам треба чоловіка, який би в природі не хворів і не застуджувався. Ми з вами повинні це отримати. У нас для цього багата техніка, вона зможе цьому чоловікові допомогти. Особливо повинна радянська медична наука всі свої сили на це затратити, і таке діло цілком і повністю підтримати. Я про це пишу, про цього чоловіка, одного з усіх. Моя писанина його знайшла, в цьому ділі показала нам усім таким людям, що я такий.

 

88. Є на білому світі один-єдиний уболівальник за нестаток. Я, говорить природа, давно очікувала такого загартованого чоловіка, щоб він був між нами таким. Практично не захищав сам себе, не йшов від мене, як відійшли від мене всі люди. Карл Маркс і Енгельс, вони проклали той шлях для народу, який знадобився зараз. Це природа, це повітря, це вода і земля. Маркс з Енгельсом не змогли заперечити зі своїм поняттям цьому ділу, без якого не можна буде жити ні одному чоловікові. Це найголовніше в житті. Це нам дало все, що ми маємо. Це наше багатство, найголовніше, життя. Ми в ньому багатіли, ми всі сили кладемо на це діло. Не падати в природі, а завжди бадьорим, здоровим треба жити. Нам природа допомагає, ми в цьому домагаємося, говоримо. Наше людство в цій справі копається, щоб у нас було, щоб ми мали для свого життя все. Ми оточені цивілізованістю, живемо прекрасно, нічого не потребуємо. Ми тільки переможені ворогом, від чого в житті страждаємо.

 

89. Це наше захворювання, наша застуда. Ми, всі в цьому ділки, помираємо. Були до цього діла царі господарі. Не знайшовся ні один чоловік, щоб його в цьому врятувати. Померли, як і не було їх, таких мудреців. Прийшли на зміну люди політичного характеру, теоретики зі своїм поняттям. Для життя ввели революційний характер, стали за своє місце битися. Стали доводити один одному багатий і бідний. Кажуть: це моє. А інші кажуть: це моє. Як моя власність є. Коли ми здорові і сильні в цьому ділі робити, то нам треба земля, треба вода і треба повітря. Ми без цього жити не зможемо. Коли не хворіємо, живі і здорові, ми нікому не кланяємося. А коли нас ворог оточить, ми починаємо вже мріяти про цей засіб. А він є в природі. Я Бог землі, випробував на собі всі наявні ці хвороби. Я їх полюбив у природі. Коли з горища я падав, то мені здавалося, я і це зможу перемогти. Час не малий треба було в цьому лежати. Якби не повітря, не вода, земля, я б загинув. Ставити доводиться моє вічне рідне свято.               

 

90. Ми до нього готувалися зустрітися і хвалитися тим, що ми маємо. Було свято народне за релігійним переконанням. Ми йому сильно вірили. На могили померлих ходили з горілкою випивати. Бог про це думку свою пропускає. Каже: те, що ми в цій справі робимо, нам усім непогано є. Треба не це нам думати, що ми на це свято приходимо до померлих рідних, близьких. Починаємо сльози розпускати, свої слова говорити. Милі мої ви всі наші люди, що лежать у своїх могилах у своєму праху. Ви нас до себе тягнете. Ви нам ледве не скажете вголос: у вас там на білому світі народився чоловік. Він Учитель народу, щоб не хворіти, не застуджуватися. Він Переможець природи. Не боїться навіть своєї смерті, він умирати не буде. Він Бог землі. Проти в'язниці, проти лікарні, він один за це думає. І хоче нас усіх повернути назад у життя своє. У нас запитає: що ви в цій справі робили, і чого згодом ми отримували? Ми, всі живі і мертві, йому скажемо свою лише правду. Ми трудилися, через це ми жили добре і тепло. А потім у цьому ми втратили своє тепло і померли на віки віків. Це наше погане і холодне привело. А от коли Бог про це почав мислити.

 

91. Його в цьому привело жити погано і холодно. Бог так один і вчинив. Він гірше від усіх живе, і холодніше йому. Він про це пише, хоче сказати. Корисне в житті не зникає, йому смерті нема. Він у нас не за те, щоб ми робили. А у нас це виходило. Він не за в'язницю і не за лікарню. У нього вчення для нас не таке, щоб від нього згодом виходило через це добре і тепло. Ми тому й учимося, отримуємо своє знання на те, щоб згодом закінчити своє життя. Що може бути від цього всього гірше, на білому світі треба померти. Він не за нас, не за нашу таку діяльність, яка робиться в природі усіма нами людьми. Ми хочемо, ми думаємо, ми катаємося. Ми в природі за землю один одного вбиваємо. Наша війна складена вся з природи. Ми без вогню ні одну кулю не можемо послати в ту ціль, яку ми з вами виявили.

 

92. Снаряд летить у повітрі машиною. Війна робиться в природі за рахунок його, вона створена ним на людині. Без повітря ні одна зброя не стріляє, ні одне знаряддя не посилає свій снаряд. А зараз механізація, мотор введений, він без вогню ні кроку, і без води і повітря не запрацює. Все це дає людині природа, вона її вбиває легко. Війна починається чоловіком, він продумав цей самовільний загарбницький план. Йому набридла постійна їжа, він хоче її змінити. Вона йому треба. Він бачить у себе великий достаток. Йому немає розвороту що-небудь інше зробити. Тиша йому в житті заважає. Природа на цей шурхіт надсилає для цієї справи людину. Нового люди теоретики не принесли, їхні уми розклалися між нашими людьми знищенням. Все це робила наука, вона не захотіла тримати себе в тісноті.

 

93. Люди вчені ображаються, їм у цій справі робити нічого. Руки захотіли протягнути на чужі землі. Ми добре їмо, щодня три рази їмо. А думки не зупиняємо, ідемо ми далі. Свого нам мало. В історії лежить путь, чуже треба буде захопити і скористатися, як своїм скористався сусід його близький. У нього виявив зайве, але зробити не вміє. Його думка така: будь-якими засобами треба зробити. Ми живемо через стінку, те його для мене є чуже. А зробити буде треба. І от він за ним стежить, думає про нього, ходить слідом, як за хорошим сусідом. А у самого вовча думка: треба вночі, коли він спить. А я ж не сплю, а все про це думаю, всю свою силу для цього направив, воля вся зосереджена до цього діла.

 

94. А він же про це не знає. Рецензент не дає згоди, не хочуть, щоб на арені був між нами такий Бог, про якого пише моя теоретична історія. Він повинен таким бути за його такою практикою, яку він робив у природі. А вона дуже погана і холодна для мого тіла. А психіатри кажуть: «Він хворий». У нього така психіка, ні один чоловік не намагався спробувати так, як весь час робив Бог. Він чоловік з таким поняттям, з такою силою і волею, яку не мав чоловік. А цього чоловіка моє писання, це є «Загартування і люди», фізично представлено. Це є писання, воно може писатися на папері всіма людьми. Практика мого тіла є живий факт, від якого ти не відвернувся, а є чиста правда на мені. Ми, всі люди, живемо для того, щоб нам було добре і тепло. А, врешті решт, є в цьому всьому наша розвинена смерть.

 

95. Ось що цей чоловік у себе знайшов – життя своє. А ми з вами, вчені люди, зустрілися з цими словами, з такою практикою, яка нас з вами так злякала. Ми цьому ділу не повірили, що це є на людині правда. Вона з нами не стала нарівні жити, взяла з нами поділилася. Нам залишила сторону в природі хорошу і теплу, яку наш чоловік залежно від неї розвинув. Нам знадобилося повітря, вода і земля. Стали на ній місце облюбовуються, самовільно захоплювати. І на цьому місці почали споруджувати хороми, тобто поставили житловий будинок, город, і назвали ім'ям своїм. Довго ми цим ім'ям хвалилися, довго на це ім'я інші люди дивилися, як на небувале в природі багатство. Він його тягнув з природи. Намагався цю землю обробити. На ній зробити, що буде треба. Я на це горище даром не ліз.

 

96. Мене змусила, як героя, по сіну спуститися. Я так думав, а коли на сіно пригнув, то сіно для мене виявилося пружиною. Я уже опинився головою вниз, а ноги вгору. Тут я орієнтацію втратив, мене потягнула земля. А на ній стояв козуб, я і вдарився з 4-метрової висоти, і сильно розбився. У мене був пекельний біль. Я в цій справі терпів і сподівався на природу, на повітря, на воду, на землю. Я був незалежний від неї чоловік, жив погано і холодно. Просив природу, щоб вона мені повернула своє колишнє здоров'я. Це для мене найголовніше. Не такого ворога, не таку хворобу виганяв, а це мені байдуже. Я був упевнений тільки в ній. Вона мене народила, вона мені дала життя, я нею живу. Вона мене зберігає в природі. Всі її для мене сили природні, вони мене зберігали, вони мене зберігають тепер. Я буду впевнений, що я не буду вмирати. Гляньте на моє бронзове тіло. 97. Йому не треба нічого хорошого і теплого, йому треба в природі погане і холодне, на чому він базується. Хочу сказати. Це сторона моя народжена. І хочу сказати всім нам: вмирати я не буду. Повірте моєму життю, моїй праці. 

 

1972 рік 28 квітня. Іванов

 

:7204.28  Тематичний покажчик

:Оздоровлення     14

:Медицина     14,15,44

:Бога мати    23

:Бог   Учитель 24-26,52-53,71,78,82

:Діти, народження     33

:Істрія війна 41г.   40-46,53

:Новий потік    78

:Наша умова в природі    80

:Хвороби, Бог    89

:Війна, природа    92

:Хороше, тепле. Смерть - найгірше 94