Бог народився в Росії. Продовж. 1972.04.ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

 

1972.04.02

 

Частина 1. С.1 — 95

 

Редактор, перекладач — Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Хто створює життя і смерть?  Наші на землі люди, у них діло для цього початку. Нам треба чоловік, ми його робимо в природі самі. Змушуємо його самі, щоб він вчився робити те діло, від кого все життя залежить. Ми в природі залежні. Для нас природа все дає, вона живе народжує. А ми його робимо мертвим. Чоловіка ми народжуємо для життя, а процес зробив у людському житті першого чоловіка. Він себе примусив, щоб із природою не водитися, так близько до неї не бути, і не бачити того, що у себе мав перший невмирущий чоловік. Він був незалежним у природі. Йому не доводилося так повзати по материку. Він не придивлявся і не бачив перед собою іншого, будь-якого подібного йому. Він був Бог землі і Переможець природи. Його живе тіло зберігало умови в природі. Йому повітря, вода і земля були близькі невмирущі друзі. Він їх любив, завжди з ними зустрічався.  

 

2. По-тодішньому вони вели розмову, один одного вони розуміли. У них такого не було, щоб людина з людиною зустрічалася, у неї як людину питала: ну як ти там у своїх умовах поживаєш. Такого життя не було на землі, як воно зробилося одним чоловіком. Йому в природі був рай через його живе тіло. Він навіть думку в себе не тримав у голові.  І не мав різниці. Він до цього дня не знав, йому ночі не було. Як таке сонечко не існувало. Як було тоді, Бог нам розповість. Йому люди вкажуть за його зроблене місце. Він так до нас даром не прийшов, у нього одне діло таке – зробити себе між усіма Богом. Він такий же чоловік зі своєю думкою зародився, він першого чоловіка піднімає на ура. Він теж без усякої думки не починав робити. У нього було одне – побачити своє.  Бажання з'явилося розділити навпіл природу. Йому, як чоловікові, як першому, довелося побачити вогняне сонечко, яке зайняло своє місце сходити і заходити. Вранці воно підіймалось, а ввечері воно заходило, один час була ніч, що чоловікові доводилося бачити. Але він хотів побачити перед собою чоловіка такого, як і він був.

 

3. І на це прийшла на його зустріч. Йому далося побачити в такому вигляді людину, як і природу. Вона у себе зробила час, літо, зиму. Молодість поставила для розвитку весна, а осінь зі зрілістю піднесла. Ми, каже, у цьому народжені. Природа дала чоловікові не його, а її, чоловік і жінка зустрілися, і стали один одного навчати. За законом діяльності, за старшинством, треба б їй вчитися, а воно навпаки. Вона розуміла природу, як матір свою. Стала йому говорити: ми з тобою господарі і самі початкові люди. Можемо ми робити те, чого людина не робила. Стали вихід шукати: а що робити далі? Природа тут як тут зі своїми силами, їм родюче дерево представила. Їм запах ввела і змусила це все пробувати кусати, жувати і ковтати по можливості. Не сил набиратися, а їх у цій справі витрачати. Це, що було, ми витрачали. Цього не стало. У нас у двох прокинулося своє спільне бажання похоті. Ми вихід знайшли, між собою утворилося по природному, можна сказати, він і вона. Стали пробувати, цим задовольнили себе.

 

4. У цьому задоволенні стали мати потребу. Вона так, без нічого, до них не приходила – брала їх і вела туди, де вони не були. Вони в природі багато зробили. Щоб у них були діти. Вони чули голоси, вони бачили в природі дуже багато, і живого, але мертвого вони не зустрічали. Вони цим раділи. А раптом їм дало знати в процесі всього цього. Вона всередині почула свою живу річ, вона стала битися. Стало давати знати, щось там робилося і прибавлялося. Давало їм замислитися, від чого це робилося, у них було в цій частині велике незнання. У них був практичний фізичну у ділі труд. Їм доводилося рухатися за почуттям їхніх тіл. Вони намагалися по природі шукати від цього дня краще.  Їм природа не відмовляла, чого вони хотіли. Вона їм давала їхнє хороше і тепле, яке вони мали природне. А в процесі всього цього вони свої сили залишали позаду, а робилися в природі залежні.

 

5. Їм треба будуть для їхнього життя кліматичні умови. Вони спершу, вони легко сприйняли це все, а потім їх зустріла дитяча турбота. Вони у себе народили своїх діток, їм треба був їхній догляд. Вони стали по-своєму виховуватися, вони огороджувалися одягом, їм знадобилася їжа та житловий дім, куди треба було з природи тягнути і задовольнятися. Діти стали проявляти свою любов у природі. Одного змусила вівця розводити, а в іншого був хліб, зерно. А все це, на їхній висновок, їм за їхню працю Бог дав. А йому треба, за предковим явищем, люди мають це добро. Вони зобов'язані перед Богом зробити яке-небудь для свого початку жертвоприношення за те, що їм Бог дав такий прибуток. Їх, за історією, було два шляхи. Один себе вів за рахунок тварини, інший себе змусив землю копати, сіяти зерно, придбавати хліб, чим перша людина стала жити на землі.

 

6. Так діла творити, як творяться діла людиною на материку багатонаціональними людьми. Хто як по-своєму на своєму місці рідному живе. І чим вони займаються. Всі люди є мисливці. Хто як своєю індивідуальністю змусив себе зберігати. І кого як природа навчила, як буде треба з нею воювати, тобто змушувати природу, щоб вона їм давала не мало, а багато. Люди розуму обгородилися золотом і сріблом, ввели між собою обмін, а потім слідом за цим зробилися між людьми комерсантами свого природного добра. Не пошкодували на вогнище покласти ягня і мішок зерна, нехай, мовляв, Бог цю жертву приймає. Бог, то Бог, але не будь сам від цього діла поганий. А Бог спершу цього не хотів, що зробив сам чоловік цю жертву. Це на собі життя на землі, дві людини – два життя на землі. За своє хороше і тепле хвалитися стали перед богом.

 

7. Чоловік чоловіка вбив спершу. І також між великими товариствами та маленькими товариствами починалися не на життя, а на смерть війни за землю, багатство, за озброєння. Пішла між собою вбивча національна торгівля. Стали природу хвалити і корити  між грошима. Стали свою державу охороняти фізичною силою. Люди в цьому були хороші, а були й погані. Через появу Бога тримав себе в фізичному здоров'ї. Були народжені природою богатирі, силачі, сорока відер бочку сам чоловік піднімав. Цареві нашому ця цифра не давала нічого. Йому треба була армія умілих полководців, хороших вояк, щоб вбивати невинну людину. Його вбивають при такому розвитку, при таких вчених, при такій обстановці, яка робилася і робиться зараз. Вона і буде так робитися на нашому материку. До того часу ми будемо робити, поки не змінимо свій потік у природі, перестанемо думати про потік у природі хороший та теплий.

 

8. Ми, всі вчені і невчені, станемо думати про природу, про одну сторону і про іншу.  Одна: ми зберігаємося в ній, всі ми живемо на сьогодні добре і тепло. Для цього всього ми трудимося, не шкодуємо самих себе, у цьому всьому втрачаємо сили свої, і в цьому придбаваємо. Ми вмираємо самі. Ось це наший усіх такий є потік, ми з ним жили і живемо так, і будемо жити так. А нове небувале. У житті ми не хочемо визнавати руського простого і небувалого чоловіка. А ми його бачимо, він своїм вчинком ламає наше. Він не радіє нашим, а своє на арену ставить. Нам говорить Іванов. Які ми багаті у всьому люди є, чого тільки ми не маємо. Розповім про молодь, про ту молодь, яка творила в Японії на 11-й олімпіаді. Вона своїм виступом, своєю фізичною роботою на своєму покладеному місці. Він або вона показали всьому світові мистецтво, чи це для нас є між молоддю погано?

 

9. Вона зробила те, за що і отримали люди золото, срібло, і нехай. Я говорю не про це, а про те, щоб не жити однобоко, а треба жити з кругозором. Пожили добре і тепло – давайте спробуємо і візьмемо погане і холодне. Перша олімпіада, вона теж починалася людьми, і 12-у олімпіаду намітили. Це не нове, а старе. Дарвіна слова: сильний буде перемагати безсилого. А як була для нас усіх смерть, так вона і залишилася. Іванов у природі не відшукує таємницю і не озброюється в природі. Пішов чистим тілом у природу, наблизився до поганого і холодного.  Це повітря, це вода, це земля. Проявив між цим любов і велику дружбу. Знайшов у цьому життя безсмертне. Ввів свою писанину про це Іванов, проситься і просить нас усіх усього світу вчених, щоб його ідею визнали і дозволили її молоді опублікувати. Я написав вступні слова, де висловив своє таке бажання. Нам треба такий чоловік, ми його повинні між собою зробити.

 

10. Ось що чоловік, це Іванов, зробив у природі. Він, у цій частині, другий чоловік, робить не те, що зробили ми за золото і за срібло, і за бронзу. Він від нас нічого не просить, а просить з цією ідеєю бути людині. Загартування-тренування є між усіма людьми наука. Я її зробив на собі, моє це діло. Через це діло я самородок. Моє джерело – загартування-тренування. Працюю я один на благо здоров'я всього людства. Навчаюся у природі, хвалюся перед світом. Істину хочу сказати про самозбереження мого особисто тіла. Моє молоде загартоване здорове серце 25-річної людини. Це виходжування моє. Я не боюся ворога, не боюся нічого, навіть не боюся своєї смерті. Якби цього у мене не було, я б давно вже помер. Я чоловік землі, дихаю сильно, а говорю дуже різко не про якесь чудо, а про природу, про практичне фізичне явище.

 

11. Про чисте повітря, про вдих і видих, сніжне пробудження, про миттєве одужання центральній частині мозку. Люблю і вболіваю за хворого, ніколи про нього не забуваю, душу його знаю і серце. Хочу допомогти, через руки свої струмом убиваю біль. Це нам не слова говорять, а все робиться ділом. Рука пише права владика, ніколи про це не забути. Дуже справедливе, а прохання яка. Мене треба просити – будеш здоровий. Це кому не треба, юнакові нашому молодому? Ні, шановні. Це світове значення. Нам треба знати і любити природу, як матір свою рідну. Вона нам словами говорить правду. Не хвороба відіграє ролі над людиною, а відіграє ролі людина над хворобою. Нам треба вчитися в Іванова, щоб не потрапляти у в'язницю і лікарню. Жити треба вільно, не лізти на рожен. Яка буде слава цій людині, він буде зустрічатися з людьми по дорозі з дідусем, бабусею, дядьком, тіткою та молодою людиною.  Їм треба вклонитися головою, і сказати вголос: «Здрастуйте».

 

12. Ех і життя моє для всіх важке. Зрозумійте моє терпіння, мені погано і холодно.  Загартуйте своє серце так. Милі мої люди, гляньте на сонечко: ви побачите правду, своє оздоровлення. І будете таким, як я, Переможець природи, Учитель народу і Бог землі. А ми й досі кричимо, за землю поділилися навпіл. Одні вірять Богу невидимій особі, а виконувати не виконують, їм усім гріш ціна. А інші зовсім не вірять, а живуть також добре і тепло. Ми жили, ми живемо, ми будемо жити по-залежному, по-природному.  Нам таким людям, хто йде зі своїм здоров'ям на рожен. Йому цього, що він зробив у природі, виявилося замало. Він із цим не згоден, іде далі. Йому думка підказує, що природа не так даремно себе в умовах тримає.         

 

13. До цього всього наші батьки, матері, вони в нестатку оточувалися. Їм природа не хотіла на це діло давати. Але чоловік проклав свою думку, він теж частинка цьому всьому. Своє бажання став мати. Лише б сказати один одному: нас двоє, а природа не почата, ми ж їй є господарі. Стали повзати, стали придивлятися. На таке добро ми руку протягнули, його як яблуко оточили, швидше в рот кусати і жувати. Робити в своєму тілі між цією речовиною слину, таку рідину, з чим було неважко проковтнути. І там нове місце робити, це новий організований технічного виду шлунок, якому допомогла атмосфера всередині запалити, для перебудови смачного пахучого у непридатне тілу його тримати. Повітря довго дулося, та все ж це на землю проштовхнуло, перероблене тілом людини.

 

14. Визнано цей процес не першим, йому доведеться сюди по ковтальному каналу потрапляти не раз. Це поповнення, одне приходить, інше йде. Так же само і між людьми живими введене життя. Хіба людина людині завадила. Між двома утворилося зло проти одного і другого, убив ж свого брата за це. Що вони шукали довго, знайшли, їх природа нагородила, і перед богом вони стали хвалитися. І от нібито бог одного з них визнав дари, а іншому відмовив. Чоловік вже чоловікові у цьому завадив. Чоловік над цим чоловіком зробився вбивцею. Він не спитав ні в кого, а можна цього чоловіка було вбивати. Його сила змусила це зробити, чоловік чоловіка першого за природне добро вбив. Це було між людьми їхній початок, як у фізичному ділі, лише б одне яблуко проковтнути.

 

15. А інше на шляху, це в житті зробив сам чоловік. Він робить зараз на собі особисто.  Бомбу зробили, застосували. А тепер така система розвилася між людьми. Одні мають засоби виробництва для того, щоб інших людей там тримати і змушувати працювати, робити цю штуку. Люди людям зробили бомбу і літак, навчили люди людей убивати. Це ніщо таке, це є введена система війна на людях. Не яка-небудь війна, а вбивча. Для цього люди поділилися навпіл. Одні кажуть, що ми робимо правильно, своїх ворогів убиваємо.  Це роблять білої раси люди над чорними людьми. А ми їх визнаємо і їм допомагаємо, нехай вони нашою зброєю воюють. Їхнє це діло праве своє відстоювати. А право таке завойовується. Місце твоє треба зайняти, щоб тебе не було, а я був.

 

16. А місце таке, воно було, воно є, воно і буде. У людях зробимо, завоюємо, уб'ємо зовнішнього ворога. А внутрішньому ворогові куди накажете подітися. Це природа, вона народила людину для життя, але люди по-своєму повернули це життя, змусили себе вмирати. Спершу один чоловік у природі помер, його не стало, а зараз умирають дуже багато, і помруть все ті, хто живе на білому світі. Їх природа за їхню справу вбиває, така система між людьми розвинена на людях, вона йде від однієї людини. Природа цей потік змінює, їй набридло, не може в землі тримати людину в праху. Він же лежить до часу, і на нього знайдуться сили, які прийдуть всіх ображених піднімати. І скаже: що ми робили і для чого це робили. А ми скажемо: хороше і тепле мали. Він нашим не порадіє, а своє покаже, яке нам не до душі. Ми так не вчилися жити, як навчився наш Іванов.

 

17. Він руку свою піднімає не за війну, не за вбивство, не за в'язницю, не за лікарню, а за життя своє невмируще. Бог за здоров'я, щоб не хворіти і не застуджуватися. А раз він цього хоче у себе отримати, він просить сонечко, благає його через природу, через повітря, через воду і через землю. Вони наші творці, без них жодний чоловік не народився, жодна тварина не з'явилося на білий світ. Ми все робили в природі тільки з ними, жили і багатіли. З нею билися за її створене, особливо за нашу матір. Вона нам народила урожай через наш на ній труд. Вона нам ледве не скаже своїми словами: що ви, такі люди, робите наді мною, я і без вас зможу прожити. Мене бур'ян, різнотрав'я, квітами засипає. А моє все життя, що лежить, завжди зі мною і з моїми друзями в ладу.    

 

18. Вони не управляються квіти обпилити, їх я насадила. А зараз у вас на це велика є техніка, вам не важко яму вирити і закопати. У вас технічна для цього сила. Аби захотіли, вам природа дає  Нам треба в житті хліб, нам треба бавовна, нам треба вугілля, нам треба нафта, нам треба руда. Нам треба ліс, нам треба промисли, всі ріки і озера, та моря і океани. Цим ми живемо і задовольняємося. Наробили машин різного характеру, а ними загатили греблю, поставили там електричну станцію, струм там знайшли, пустили туди, куди потрібно. Сила світло ввела, канал прокопали. Заводи, фабрики, шахти енергію отримали, забезпечили транспорт. Самі катаємося і перекидаємо вантажі для потреби. Здається, ще про воду, зрошення не сказали. І туди вода прийшла. За планом все робимо. Навчилися ми зустрічати і проводжати дні.     

 

19. Нам природа давала, дає і буде давати. Ми отримали, у нас є, але однієї таємниці на життя нема. Є у нас смерть, ображає природа нас усіх. А щоб допомогти нам у цьому, немає засобів і людини. Є медицина, технічна, хімічна система. Зі зброєю в руках ми намагаємося хворому мученику допомогти. Ми цю науку на лікарях розвиваємо, робимося професора, вчені високого ступеня люди, доктора. Словом, люди довірені істиною. А як був між людьми ворог, так він і залишився між нами такими, хто не хоче змінювати потік людський, прогнати, а Божий поставити. Люди не люблять природу, вважають її ворогом, адже вона на людину нападає і робить з неї баранячий ріг. А допомагати від цього нікому, крім одного народженого між нами всіма Бога.   

 

20. Він сам прийшов, випробував, дізнався в природі: а що буде нашій людині робити.  Щоб у природі такою, яка вона є перед нами зараз на нашій землі, у повітрі і на воді, як господареві всього цього початку. Він хоче і сильно прагне в природі таємницю. Сам добре знає свою розташовану землю на материку, на ній повзає, бігає на автомашинах по прокладених асфальтованих дорогах. Одна проти іншої ходять, за цим чоловік дивиться.  У нього очі, у нього руки і ноги. Правила про рух, про безпеку вченими екзаменуються, щоб у цьому була його гарантія. Цього чоловік не зможе зробити. За рахунок води і повітря на землі машиною і людиною робиться. Це не ноги свої, яких ти, як господар своїх кліматичних умов. Ти на них на енергійних, живих по незручному такту.

 

21. Земля перед людиною лежить не сама чорна або вся в пісках великих. І високих, непрохідних для людини, гір, де вічно там лежить білий сніг, ми його бачимо. Бувають експедиції, любителі, вчені люди розповідають нам у своїх книгах, як це так вийшло.  Ми, люди, на воді, на великих океанських льодах. Вони туди не прокладали свою дорогу без ученого командира. Їм хочеться перед такою природою своїм добром похвалитися.  Особливо альпіністи, їм шлях важкого характеру і в горах, і в арктичних умовах.  Людина без всякого зброї, без запасу, вона сподівається тільки на свою силу, яка в неї є.  Це мішок, а в мішку може бути ніж, хліб, провіант і вогонь, вогнепальна зброя. Коли людина зброєю оточується, у неї на шляху може зробитися аварія, чому сама природа радіє.

 

22. Я, вона говорить. Ти сам виявив своє бажання туди пішки добиратися. Або на дирижаблі полетіли, або на криголамі поплили, або вас доставив на місце, де розташувалася наукового характеру експедиція. Вона щупає, вона шукає, поки у нього тепло його самозахисту. Аварію всюди чоловікові можна отримати.  Він коли в неї потрапляє, особливо нобелівський дирижабль у крижину врізався і розбився весь на шматочки. Може там врятуватися тіло чоловіка. Буває, чоловік у такі рамки потрапляє, сам він живий, лежить під землею засипаний сорок днів і сорок ночей, а йому допомогти неможливо. Завдяки воді, яка була, він себе врятував. Коли його відкопали, його розумно стали годувати. А хіба від стихії убережешся? Люди йому допомогли померти, ковбаси дали багато поїсти, від чого треба було померти. Що це дає нам у нашому житті такому.  Люди є люди, коли їх оточує наша мати природа.

 

23. Ми в ній люди в мішку. Їжі нема, одяг є одягом. Вона тоді хороша, і легко її доводиться носити, коли ти знаходишся в умовах, там де ти можеш для себе все зробити.  Ти опинився на крижині, там холод, ти в мішку, вогню немає, умов для порятунку в житті нічого немає. Рятуйся, чим зможеш. Природа так оточила, вона тримає у себе таку видимість, через яку льотчик відмовляється летіти. Хіба люди на материку про цю справу не знають, вони зі своїм здоров'ям безсилі цьому чоловікові допомогти.  Він уже сам не йде, його на линві тягнуть, він же не хоче вмирати. Він учений чоловік, його змусила наука це на собі випробувати. Ви бачили живий факт голого тіла, а воно жило, і вказує собі вирити яму в люду. Він туди ліг. Які розумні люди є, коли розпоряджаються арміями, йому вона підпорядковується і слухається. Йде в бій, і там попав у оточення, через нього загинув весь народ. Вина наша, усіх людей. 

 

24. Це добре нам зараз учитися і досягати тієї висоти, того місця, на якому людина не була. А він туди хоче потрапити. Це учений Сєдов не мав правий своїм виступом на північ без усякої підготовки. У природі треба буде навчитися на півдні, як треба буде жити на півночі. Експедицію Сєдова, криголам розвалила природа. Всі люди були врятовані, крім одного каптера. Льотчики добре себе в цьому показали, в комісії з порятунку був Кунбашев. Це добре нам, таким людям, які повернулися назад на материк.  Ми там нічого такого показового не зробили, а криголам Сєдова з людиною пішов на дно.  Ми, такі сміливці, повернулися на землю. Що нас, таких вояк в природі очікує?  Тільки одна наша смерть. А коли через Льодовитий океан пікіруючий літак з людиною.  Як ви думаєте, читачу, де він з ним подівся? Він розбився на шматочки, і разом з ним гине сама людина. Це все наше з вами дає це хороше і тепле.

 

25. Так можна сказати свої слова, щоб не зачепитися. Краще не народжуватися чоловікові, ніж йому доводиться вмирати. Вона для цього шефства народжувала чоловіка такого вояка, хто б починав з іншими національними племенами воювати. Як було шефство татар, вони росіян по історії тримали під своїм режимом. До появи Димитрова в Росії татар розбили. Наполеон хотів Росію захопити, французьких воїнів Кутузов розбив, змусив на захід бігти. А князю Володимиру теж чимало довелося воювати, особливо не ладили запорожці з поляками. А за німців, за японців, за турків, вони часто з руськими проливали кров через царя батюшку. Не так глянув, не так відповів, вже конфлікт.  Природа на місці людей не тримала. На місці купці мали гроші, роз'їжджали за кордон. Що вони хотіли, те вони стали там придбавати.

 

26. Людей своїх міняли на собак, а сила людська за копійку та за хліб, за одяг купувалася, продавалася. Сильний виживав, безсилий відпадав, так робилося в природі. Народ захоплював землю, заселяв, ставив на місці дома, робив хутору, села, міста. Це все індивідуально ріс, піднімався чоловік. Він народжувався за всім звичаєм. Любив землю, на тій працював важко, йому доводилося придбавати, щоб чим-небудь хвалитися. Природа не давала, а він народжувався, робився Гітлером. Хитро прилаштувався в німцях вожаком, утворилася біла раса. А ми, руські – чорні люди, не культурні, нас треба убивати, як євреїв. Князь Володимир задумав на гречанці одружитися, сам був не православної церкви.  

 

27. Йому як воїну полководцю кажуть: приймеш віру грецьку – оженишся, ні – цього закону не отримаєш. Він силою хотів довести, а йому в цьому не щастило, він став своїх людей хрестити, вводити православну церкву. Вона стала служити руському народові, який де був такий, що змовкав. У свій часу цар не сидів сам на своєму місці без науки, намагався з чужими землями воювати. Сам був як будівельник у підготовці якого-небудь корабля, навчався на полководця. Якщо йому знадобилася в його ділі копійка, він у себе мав таких бояр, хто жив за рахунок людей. А Петро ввів реформу їх голити. Якщо він хоче залишатися в бороді, то йому Петро йшов назустріч, якщо він заплатить Петру 1000 рублів.  І так цифра була велика, але раніше такий був між людьми обряд, особливо по вірі в Бога. Старовіри, вони в бородах, як і без бороди в природі помирали.     

 

28. І на це був Петро розумний.  Що хотів він у руських людей як полководець, те він людям робив. Він своє місце – в болоті. Помирав чоловік, а сам старався будувати царю благо на воді. Люди більшість дотримувалися Божого приходу. Вони про нього як про близького говорили. Кожній людині на білому світі його ідею вводили через заслужених перед Богом людей. Він ніби на землю прислав чоловіка для того, щоб люди зі своєю залежністю схаменулися і перестали карати ображеного, бідного, хворого чоловіка. Він був чоловіком ображений. У чоловіка зроду така введена струнка, а ти її знаєш, яка вона в мене багата. Через Бога він її отримав. У нього була своя земля власного капіталу. Він нею розпоряджався, як пан, робив те, що він хотів у природі. Його були люди, підкорялися йому, як собаки. Його слухалися. Він сказав – значить Бога слово.

 

29. І на це був введено між людьми такий закон. Мучили люди людей. Приходив від Бога такий син Ісус Христос, якому давалося природою бідним допомагати.  Він був у цій частині воїн без усякого зброї. Він вів за собою бідних, їх видно час між такими людьми, як був Лазар, брат свого багатія. Він помер від голоду, про це Христос дізнався, прийшов, знайшов його. Сестри, які були у нього, вони ж його поховали, як неживого. Куди його дінеш, як тільки треба його тіло заховати в землю. Тіло Ісуса Христа багато людей оточили, навіть тисячі людей не поїдали їжу. Він їм свої слова представляв, як від Бога. Христос у природі робив, він на це все, створене в природі, був за рахунок народу сильний.  Сказав слова для тих, що п'ють вино, щоб їм води налили в посуд – зробилося вино. Люди пили, люди скакали, Бога хвалили, що він навіть воскресив Лазаря.

 

30. Це сили не Ісуса Христа – самого народу, хто хотів жити, а не хотів помирати. Яка була вільна особистість цей Лазар, він завжди стояв у багатія в ногах, просив їжу. Його багач вважав чоловіком, що не мав, чим себе нагодувати. Якби Лазар чого-небудь цьому багатієві зробив, він би його нагодував. Лазар був чоловік, що просить, про нього була легенда, що його Ісус Христос, як заслуженого чоловіка, бідного воскресив. Лазар у цій справі Ісуса Христа в природі на висоту підняв, як світило. За Ісусом Христом його були учні близькі, йому як Богу вірили, намагалися між ним і собою жити. Один час це таке було перед учнями та Ісусом Христом. Він для них був Бог, творець своєї ідеї. Йому люди давали, а учні це діло зберігали. Між ними були любимчики, це був Петро. Він так говорив. Один час їхали учні по морю човном.

 

31. А Христа природа представила як чоловіка, що ходить по воді. Учні це діло, зроблене Ісусом Христом, виявили, з них усіх Петро виявився, він його назвав Господом. Запитав у нього: якщо це ти такий, повели мені піти так само по воді. Ісус Христос не заборонив, взяв і сказав Петрові: йди, мовляв. Петро сили мав у цей час, це його віра в Ісуса Христа. Але він же був від них не близько. Петро Петром, але думка думкою, вона Петра змусила від цього діла відступити. Петро подумав: це добре буде мені, такому хороброму, що я йду по морю так само, як Ісус Христос ходив. Петро засумнівався, відступив від цієї думки, і тут же став тонути. До нього Ісус приходить, подає йому руку, каже: маловірний ти, Петре, заходь у човен. Христос був на горі, розповідав свої притчі в природі людям. Не хотілося навіть їсти від такого Бога.  

 

32. Та ще дійшло до того, він зціляв своїм тілом, коли до нього хворі торкалися. А коли люди дізналися про воскресіння Лазаря, як же ти, людина простого звання, не підеш за Ісусом Христом. Люди нудилися, йшли за ним. Він їх багато побачив перед собою. Їх треба годувати, а люди того, що треба не принесли. Ісус Христос не знав, що з ними робити. Вони чекали такого слова, щоб почути його таку сильну притчу. Він сам після вина, з яким гравці були хмільні. Йому як такому люди бідні вірили, вони бачили його, коли він до церкви заходив і всіх, що торгували, з неї гнав, вони йшли. А коли Ісус Христос зайшов у пустелю, там де не було нічого, він теж від людей відмовився, їх треба було годувати. А в пустелі дикі свині бігали, так що йому були люди перешкода, вони його кинули. Він з учнями пробирався зі своєю ідеєю. Її вже почули воїни, що є такий пан, за яким ідуть маси. Він зробив наскок, воїнів обеззброїв.

 

33. Ісус Христос – син людський, Бог землі. По горах ходить, у воді не тоне – значить, Бог землі. Воїни варти зібралися в купу. Що робити їм доводилося? Тільки прибрати його одного, не більше, не менше. Цього пана всякими засобами треба прибрати. А Христос відчував це, що його ідею, не заслужену в природі, знайдуться люди такі, приберуть Ісуса Христа. Він знав своїх учнів, вони його продадуть на вечері, коли вони пили і їли. І це їм Ісус сказав: тільки ви мене продасте. Вони не сказали йому, хто буде за це брати гроші. А до Єрусалима треба було йти, то Ісус Христос наважився свого учня послати до господаря і йому сказати слова Христа: піди візьми, бо він приготував осла для Господа Бога. Учень виконав наказ Господа Ісуса Христа. Цим Христос програв. На віслюку їхати верхи – одна була перед природою насмішка.

 

34. Ісуса Христа природа за це прислала, він же помічник її за те, щоб люди над людьми не сміялися. А Христос, якому тоді учні вірили, як Богові своєму, він не хотів пішки в Єрусалим пройтися. Навіщо йому цей Єрусалим, якщо там жили самі озброєні вояки, градоначальники. Христос туди йшов зі своїми учнями бунтувати. Він сподівався на народ. А народ. Під час молитви на горі він там був один. Що він бачив, і що він робив, один Бог знав. А учні спали. Він їх будив і говорив: чого ви спите, бо година прийшла мого життя, мене воїни скоро схоплять. Він передбачав через своїх учнів, вони його зрадили за 30 срібників. Прийшов Іуда за домовленістю з воїнами, щоб без усякої помилки сталася покупка. Люди тоді срібники любили, гроші. Ісуса Христа сама природа не в силах захистити, вона влаштувала над ним Пілата суд. У нього запитує суддя, Ісуса Христа: хто ти є, ти син людський? Він його назвав. А Ісус Христос від його слів не відмовився. Ти, мовляв, кажеш, значить, є правда. Христа, але вона продана.

 

35. Воїнам і раніше був закон такий: на хресті розпинати злочинців. Петро і тут відмовився на суді. Він там був, його як учасника люди викрили. Він відмовився, коли півень проспівав. Він згадав слово Христа. Ні на кого воїни не подивилися, убили бунтівника за це, що він робив. Він між ними заслужив розп'яття. Помер Ісус Христос, але діло його залишилося між людьми. Люди жили, те робили, що хотіли. Вони жили добре і тепло. А природа на це хороше й тепле принесла таких людей, як був між ними Пугачов. Це був практичний чоловік, йому його хоробрість один час повоювати.  Кого слід, вбити, а кому навіть немає оженитися. А до кінця не довів, він був за цей бунт страчений.  Йому за це відрубали голову.

 

36. А коли теорія Карла Маркса, теорія свої вуха підняла вгору, вона написала правду про те, що всі вони робили, а недоробили. Тому пройшла його писанина між молоддю. Її стали люди розуміючі читати, стали розуміти. У людей стало прищеплюватися те, що зробила французька комуна. Це велика прокладена в цьому революція, після чого у цій частині люди сміливо йшли в бій для того, щоб царя прогнати. Декому довелося самих себе з життя прибрати. Багато політичних людей відбували в засланнях у далеких краях.  Але царі між собою як барони не билися, вони гнали в бій народ. У цьому була збита партія більшовиків.            

 

37. Вона в 1905 році після японської війни зробила свою вимогливість. Цар обіцяв, але не дав. Це революційне діло росло і розвивалося теоретиками. Особливо взявся за це діло Ленін. Після такої бійні, яку капіталісти зав'язали, вони ображеними людьми зробилися.  Довго думалося про це діло, а звершилося. Інтелігенцію прогнали, взяли в руки владу.  Дуже важко було новому старорежимному доводити. Люди були, розуміли, намагалися перешкодити.  Не хотіли, щоб хтось, а цар їх, самодержавство, розпоряджалися. Леніна люди берегли, і люди вбили в його початому ділі. Леніна не стало, на пост прийшов Сталін, він свою національну струнку в руських людей протягнув. Йому доводилося битися з людьми. Одних знімав, інших ставив.  

 

38. І все ж він добився від вітчизняної війни, хоч і багато поклали людей за це. Хоч перемога залишилася за нами.  Комуністи після смерті Сталіна хапалися, захоплювали право місця. А де в цей час у цю хвилину знаходився Іванов? За що його прогнали з виробництва англійці, французи і росіяни капіталісти? Що він робив під час російсько-німецької війни? Коли царя прогнали, хіба його не було в житті?  Він був, він мислив зробитися господарем влади. Він не знав, що робити. Чи то воювати, чи то свою сім'ю рятувати від голоду. Я допомагав рідній матері з дев'ятьма дітьми. Я був старший, на мені стояло все, я не спав, думав про батька, про шахтаря. Сам був шахтар. Не помилився думати про ту владу, яка нашими батьками завойовувалася. Вона мого батька в Каменських пагорбах тримала за спалення літака його сином. Мене як такого, я піймався за мед, мої товариші засудили.

 

39. Я був людьми покараний, мене водили по вулицях, як злодія. Я перетерпів, але за життя своє шахтарське ніколи не забував. Ми в ній народилися, жили за рахунок її.  Вона нас виходила, зробила людьми. Ми її кинули, виїхали на Провалля, там ми в житті за радянської влади зробилися господарі за рахунок свого фізичного шахтарського труда.  Ми батька слухалися, всі сили клали, щоб показати свою хоробрість, що ми є сміливці.  Вміємо за плугом ходити, вміємо боронувати, вміємо ростити, урожай збирати, косити, молотити, багато хліба у себе мати. Я був без господарства син, але батька любив, йому допомагав. Від мене мій батько не відвернувся. Приїхали закуповувати хліб робітникам, я батька прошу: вези перший. Він віз. Я був помічник, про це є написана вже історія моєї справи. Я зараз розбираюся з життям, з природою, з людиною, з повітрям, з водою, з землею. Вона нам дає все. Я і від цього відмовився.     

 

40. Я як такий у житті покинутий. Не захотіли люди, щоб я з ними по одній дорозі ступав. Вчені мене за це, що я роблю, визнали божевільним. Визнали, я не маю права бути в природі людиною, зі своїх лав прогнали, не дали за моє все те, що треба було зробити в природі. Які люди були, та в Бога вони вірили, але не наважувалися своє віддати комусь і за щось. Я теж колись любив по молодості ходити до церкви Богу помолитися. А в самого була лінь, навчався на трьох дзвонах дзвонити, це була моя здібність. Один раз у прихід старообрядницької церкви епіскоп відвідував, біля нього була низка багатіїв. З килимами зустрічали. А другий раз вже мені дісталося кадило від нього прийняти, знаєте, що мені багатий один Василь Платонович сказав?  Щоб я звідси йшов.

 

41. Це мене змусило йти від неї. Я найбільше любив у труді шахту. Сам молодий, а в самого в голові сидів Христос, кому багато людей на землі вірили. Була дано йому свято  Пасха. А чомусь склалася така зароджена думка, коли сам себе посадив у крісло своє сидіти. Особливо на своїх довільних двох, ніколи ніяк не втомлюється. Вони у тебе хороші, здорові і сильні ноги. Якби ви, читачу моїх слів, знали і повірили мені, що я чоловік, вже давно своїм здоров'ям відмовив у себе мати стілець або тихий для себе кабінет. Я не пишу сидячи, щоб продумати і поставити шрифт слова. Я не письменник.  Я є чоловік, мої слова – це по паперу метеор, не встигаю, їх одне за одним ставлю стоячи. Та ви самі мене бачите або бачили до цього, хто ходить по землі та біжить.  

 

42. Я шукаю таємницю не в природі, а в самому собі. Я бачу на екрані в телевізорі, теж не сиджу – стою. Стояв, а мені малюки, діти мої, показують у спорті, як спортсмена тренер учить. Як у нього або неї проходить діло на турніку. Та й важко починати себе так на руках тримати, а тілом керувати. Діти не що таке, як наша майбутня зміна. Вона, якщо тільки на що-небудь гарненьке подивиться, він або вона зосередиться, і тут же зі своїм здоров'ям виступить, як і цих слів автор. Ніколи їх, двох хлопчиків, які між собою, та ще в особі свого тренера. Один більший меншого образив, ударив кулаком. Тренер їх зупинив і цьому маленькому дає команду: бий його, по чому хочеш. А він у цьому тренера не слухає, бити не буде, у нього така народжена душа.

 

43. Але таку штуку перенести. Інші хлопці його звинуватили за те, що він не слухає тренера. Дурень, мовляв. Розвернувся, і бах йому по обличчю. То цей хлопчик, якого вдарив кулаком, після такого вчинку йому прощає. І цей винний хлопчик кається, що він ніколи не стане ображати інших таких хлопчиків. Це прозвучала між молоддю небувала правда, яку вводив на своєму синові Яшка. Йому зуби повибивали, а він був правий.  Йому Дідіченко пробачив. Я ніколи не забуду за судовий процес, молодь судили за групове хуліганство. Вони людину зняли з життя, вже ми його, як він був на білому світі, такого не повернемо. А ми ж люди, весь народ, що зібрався, вчені, професори вищого навчального закладу. Ми тут юристи, і найголовніше, юстиція, прокурор. Хто цю справу читав, а його на злочинців писав чоловік, він був на боці загиблого.

 

44. Він хотів своє я в цьому показати і звинуватити цих незнайомих молодих людей. Вони ж убили, самі зізналися. Я 18 лютого на екрані телевізора. Людина б'є тривогу, година в сільському господарстві. Один кореспондент, другий і третій, запрошені люди з району, голова Перемоги. Худоба, тварини не мають у себе фуражу, соломи немає, везуть з інших сусідніх господарств. Ображаються на того чоловіка, хто в управління обласне Ростовське писав у листі і говорив особисто агроному старшому. Він торкався природи. У агронома Іванов запитує: приготувалися ви чи ні до того, що всі чекають попереду. Агроном Іванова закидав своєю технікою, своїми людьми. А ми на що тут от сидимо, обласні працівники. Ми добре знаємо природу усю належну, донський степ. Ми ж учені люди теоретики, знаємо початок, який він був раніше, і який він є зараз. Бачу, бачу я, сказав Іванов.    

 

45. Я помічник ображеного, не хотів говорити, але скажу прямо щодо мети. Природа не обдуриш. Всі люди для цього всього слова. Чоловік ніякий не хоче вмирати, а фактично він захворів. Куди його дорога лежить? Тільки в землю. Так і ваше все те, що ви маєте.  Скасуйте тривогу, вона в сільському господарстві. Голова Росії, але каже, велике в цьому тваринництво. А тут винна природа, вона нашій землі недодала вологи, збір соломи малий. Це добре нам було дивитися на сильні більш учені господарства, які собі заклали за останнім словом нашої техніки. Ображається голова на річку Тузловку, мало йому там води, чекають меліорацію, коли за планом стоїть чистка річки. Але от біда одна, засобів нема, сказав район. А тут якби техніка велика. Зроблена нами, та ще якщо люди наші та інших господарств взялися і вичистили очерети, нам відповідає голова колгоспу.  

 

46. А тут ми ставимося до діла, ми виявили копиці соломи, вона погнила, це теж нестаток. Ми сподівалися на те, що робиться людиною. Руки в брюки, нічого не робити.  Раз взявся робити, не робіть натовп. Робіть Боже, це Іванова написане. Уже нам треба був соціалізм, ми його будуємо в науці, вимагаємо від людей, від залежних людей. Вони добиваються свого силою в природі.  Це добре, що у нас є машина, вона нам допомагає.  І то ми закликали. Нас зустріла тривога. Один командир, після такого бою з ворогом треба було відпочити, поспати. У секрет виставив найкращих людей, на це надія. А ворог виявився від нас хитріший, не став спати, як наші довірені спали. Їх зняли і напали на наші сили. Це, дякую, не спали картярі, грали в карти. Вони за кулемет, і відбили ворога.  А то нашому братові загибель.

 

47. Сільське господарство – це війна з природою. Вона є для всіх людей ворог. Якщо вона не захоче сьогодні, щоб було ясне сонечко, звідкись наберуться хмари, з-під них почне бушувати холодний вітер. Це буває хоч рідко, але зустрічається людина з нею. Природа не любить чоловіка озброєного, вона любить живого, з ним рахується, він трудиться один. Іванов не поет і не творець товариських пісень. Він у нас слухає, коли читають листи, що прийшли з місць. Вони керівника редакції просять, щоб йому за його смаком виконали його улюблену пісню. На що наші молоді люди навчаються, люди з оркестром цей час займаються. А ми це бачимо і чуємо. Це добре нам, усім господарствам, в яких сидить людина і дивиться на все його складене господарство.  Йому не треба нічого мати, як добре озброєний народ весь колектив, він з ним гори свердлить. Але початок є початок з усякої тривоги. Де ж поділися на цю справу науковці.  Хіба їм не було видно ці дари, цей нестаток, якого господар тримає в запасі.

 

48. Це не машина є. Нема пального – вона може стояти. Це жива сила, та ще продукт молоко, гроші, а за гроші робиться все. Злодій краде гроші з каси. Показують нам, що дивляться, як його, злочинця, знаходять. Я, як ображена особа цього заводу, а в нього була своя міліція, були магазини. А я задумав обікрасти цей магазин, в який тільки надійшло взуття. Ми вдвох кілька раз підходили, працівники готувалися до завтрашнього дня, а нам час не прийшов. Стояв вартовий, він теж зайшов погрітися в кімнату. А ми тут як тут зі своєю зброєю, кайлом замок рвали. Де сила і вміння бралося.  Ми забрали чоботи і вийшли з території без усякого на околицю. У снігу закопали, йдемо. А міліція вже бігає, шукає грабіжника, а ми тут же поруч ідемо. От якби показали, як від цього всього позбутися. Один каже: у тебе не буде в кишені грошей, буде перед тобою злочинець? Так у природі в залежної людини ця петрушка робилася, робиться і буде робитися між нами.

 

49. Зумійте залатати дірку без нитки. Так зумійте зберегти людину, якщо ти воїн з природою. Моя перемога – це є все в природі. Мої друзі в природі – є повітря, вода і земля. Я з ними кожен раз зустрічаюся, я їм не розповідаю про своє життя-буття з людьми, вони не просять. А якщо чекають, готуються, їх це змушує, вони без цієї справи не залишаються. Звичка одна – їздити на колесах, на м'яких. Без води не поїдеш. Треба буде вогонь, він дає силу, вся швидкість у ньому. Він на землі, він на воді, він і в повітрі.  Скрізь його з повітрям застосовують, залежить від чоловіка, від випадкового, що цю машину осідлав і нею керує.  Є руська батьківська приказка.  Коли його запрошували працювати, він сказав, мій живіт болить. А коли кашу наварили, він попросився і сказав: а ложка моя велика де?    

 

50. Всі люди геройські, можна сказати, свого роду герої. Це Орловської області, вона на грудях носить зірочку. Їй кореспондент спитав: як же ти на пташиній фермі завоювала таке звання? Вона сказала, як їй доводилося вдома не сидіти, а вирощувати колгоспу курчат. У неї запитали: кого ти з усіх любиш? Вона сказала: «Маму». А фактично, якби не партія, яку Сталін з народом відновив, а початки були від Леніна. А де ж я, як такий Іванов перебував, якщо це так розібратися? Між вами наявно. Ні від кого не ховався, нікого не боявся, нікого не просився і ні в кого не вчився, брав з живих фактів. Коли мене Гітлер тримав у камері в українській території, то до нас в камеру кидали привезених людей. Руки назад, очі зав'язані, побиті до невпізнання.  

 

51. Розв'язувати не дозволено.  Був у нас квочкою, він все це робив. Я був свідок і аналізатор німецького тилу. Він мене боявся зачепити, як юродивого чоловіка. А коли наші повернулися назад, я той;  таким був, таким залишився. Але люди наші своїм вчинком, своєю хоробрістю вони перед природою хваляться. У них сьогодні, як небувалий на столі бенкет. Вони до нього цілий рік готувалися, придбавали, трудилися на це діло. Їм природа на це діло себе в цьому не шкодувала представитися. Я, каже їм, раз почала годувати, поїти і задовольняти погодою. У мене є на це моє живе вічно для всіх ясне з променями тепле сонечко. Воно нам, як людям даного часу, спокою не дає.  

 

52. А по такому дню, хорошому для всіх, і бджілка зі своєю роботою задзижчала. Може бути, зайчик так рано по росі свої ніжки і не підняв, а його в цей час турбують люди нехороші. Мало того, що таке місце вибирає і робить такий свого роду капкан. Йому треба яким-небудь умовам життя приманку. Особливо рибалка на воді, риба така ж дурна, має у себе вільно, ніким вони не зайняті, як і бджілки. Вона злякала зайця, біг від такого дзижчання. Бджілка не розгубилася, вона сама собі говорить: якого ведмедя зупинила, вовка, лисицю. А тебе, безвинного, ти ж мій друг травоїдний. Я, каже бджілка, без квітки не бджола. Догнала зайця і вчепилася за його сіреньку пухнасту шерсть, вхопилася ніжками і сиджу.  

 

53. Я, така бджілка, тобі не заважатиму, а скажу. Жалко тебе, але нічого не поробиш перед цими людьми, вони завидющі на цю справу. Мені зробив сам цей вулик, туди пустив рамки, та ще з вощини, таку зародив матку, не дає нам спокою. Може бути, і допомогло, що не полетіла ось сюди, де з тобою зустрілися. Я тобі повинна сказати, у природі ображеною можу себе зберегти від будь-якого кровожерного звіра, але від юрка, від швидкої птиці – він нас на льоту ловить і тут же ковтає. Каже: наліталися, наїлися, тепер мені допомагай. Це є мій, він говорить, продукт. Я тебе не одну проковтнув. Так і люди, тобою, зайчиком, живуть. Все від їх полювання росте. Вони вас вбивають, їм це сніданок, вони – твоє тіло. Як і ми по квітам лазимо, збираємо цю крихітку.

 

54. А ти, заєць, початкове істота в природі. Людина за тобою весь день ходить, придивляється, а тебе як такого не видно. Його оточила хвороба, він проситься в Бога, щоб він допоміг тебе знайти. А ти сам тут як тут неподалік лежав, підхопився і пішов ходити. Він почув шурхіт твого боязкого життя, за тобою дріб не одну, а багато послав, з рушниці стріляв у того, що біжить, а зайця попав, убив. От і прибуток його є непоганий. Він рано вдосвіта піднявся, йому його товариш у житті попався. Я, каже він, таких бджіл, що прив'язуються, не зустрічав, щоб вони йому свої слова нав'язували. Хіба ти не чув. Ми тут жити будемо всі ображені, низькі в природі, без усякої образи ми будемо жити. Нашого брата, говорить бджола, не будуть примушувати так мед збирати, як ми робимо. Ще сонечко не піднялося в свою висоту, а мене моя добра совість гонить сюди.

      

55. А раз бджола сюди потрапила в такий момент, то тут вже нашому зайцеві тільки доводиться слухати. Бджола правду говорить про це. У природі зупинка за цим чоловіком. Він у себе сили став мати, його така для всіх людей у природі воля. Він полюбив між людьми нужденними, хворими; їхні хвороби сам у цьому ділі випробувач. На нього може напасти будь-яка прогресуюча хвороба людини. Він так, як усі люди, не огороджений, не захищає самого себе. Живе надіями своїми в природі. За такий час в такому будь-якому житті, як живе Іванов, немає ні одного такого чоловіка, як він, любитель і ділок у природі. Йому вже охота, щоб з рушницею ходити або з вудкою сидіти над водою, і чекати від цього в природі цю рибу, що швидко пливе.       

 

56. Цей чоловік такий же, як усі. Він не зможе обходитися без сьогоднішнього сніданку. А його даром ніхто не отримує, він купується за гроші. Також будь-який одяг, чоловік його засобами своїми придбаває, дивиться на цю красу, на цю ось фасонну форму, і сам починає про неї думати, готуватися. Він чекає від майстрів, і матеріал по заслугах, і на це збирає у себе засоби, чим він уже забезпечений. Він це все купує, це його фронт. Він по природі стріляє, по всіх цих. Людина треба державі. Яка б на світі не була машина, вона без людини не машина. Олівець і перуку в ляльковому театрі. Він так робив, щоб там за стіною хтось своїм голосом говорив. Так само будь-яка на ходу машина. Водій її знає всі деталі; якщо вона барахлить, він їх замінює. Він її веде і чує її хід.

 

57. Він на ній катається, як миле дитя. Таких досвідчених, умілих у нас народжує суспільство. За нього все на виробництві хороше. Він має право претендувати на будь-яке місце. Він як робочий, як інтелігент своєї справи, йому за це держава побудувала будинок дев'яти поверхів. Там у ньому одного зразка житлова площа. Коли була потрібна ця площа, він намагався її зайняти. Ніякої претензії, аби ордер та ключі, він господар. Люди живуть і думають ще краще. Вона або він оточили себе між людьми талантом, і свій голос перед ними роблять таким голосом, який мав колись Шаляпін один з усіх. Це обдарованість людини, її любили, чекали наодинці в будь-якому такому місці, де йому аплодували. А він у цьому зростав, його люди квітами засипали, він був потрібен скрізь і всюди своїм виступом. Наша країна і також їхня країна, вони не залишаються без нових пісень і без нових співаків. У нас журі на будь-якому місці дає оцінку за річ, виконану людиною.

 

58. Він її сам репетирує, йому хочеться так цю роль виконати перед нашими слухачами, перед уболівальниками. Кому не хочеться таланту молодого, що з'явився, знову представленого нами самими на сцені. Якогось співака, або поета з режисерськими словами, чоловік бере на себе цю пісню. Йому хочеться своїм голосом, своєю фігурою, красою так це все перед публікою проспівати, щоб жюрі не відмовилося, а дало свою оцінку. Хіба у нас робить тільки один співак, є такі колективи зібрані, у що-небудь грають, у хокей, суперник проти суперника. Їм треба шайба, щоб її хокеїсти з місця одного в інше ганяли. У них свого роду на кидок обов'язково треба її загнати у ворота противника. Хокеїст – майстер, на якого вся надія. Особливо на золоту трійку, у ній прогресує Фірсов. За нього немало в цій обстановці уболівальників. Вони тут на стадіоні, вони перед своїм телевізором. Може, не про одного Фірсова, є інші хороші бійці своєю спритністю, його люди тримають, кажуть. 

 

59. Слухають диктора, що ж нам з вами такий зібраний в СРСР колектив, він же збірною виступає перед ареною усього світу. Чий це знаменитий ковзаняр, або той, що ходить на лижах на велику відстань. Ми робимо у себе змагання, у нас на все є тренери. Вони готують для цього виступу чоловіка, він у нас на рахунку. Треба буде у воді свою головну роботу показати, на це сили свої має, і хоче, щоб вони були у нього завжди чемпіонські. Як робиться в будь-якому фізичному труді. Комплексні бригади комуністичного труда є, бригади є цехи, є названі всі люди виробництва. Ми цим трудом робимо деталь або машину, щоб вона була якісна і кількісна. Наш такий прогрес перед людиною. Свою довіру не виправдав перед народом – з колії йди. Хворий фізично – йому доступу немає. Йому лікар не дозволяє, він іде на відпочинок. Він у свій час робив.

 

60. Особливо воротар Яшин, він світові м'ячі не пускав у ворота свої, хто до самої пенсії простояв на воротах. А хіба біля мартенів не люди перед вогнем стоять, нам, всьому народу, роблять сталь, не мало, а багато. Донбас з Донбасом змагається. Люди не хочуть поступатися один одному, особливо тоді, коли на фронті воюють між собою. У нас були всякого роду сутички в історії, її пам'ятає народ. Бородінська битва. Наполеон був полководець французької армії, з російськими воїнами вигравав, Москву забирав. А Гітлер до Москви, до Ленінграда підходив, у Сталінграді бився, як барон. Всі, що живуть на білому світі, залишилися живими, між нами свій подвиг в епізодах розповідають, як їм доводилося в такій запеклій бійні залишитися живими. Він ветеран, він наш старожил, живе між нами, ми його шануємо, як героя. З пісні не викидаємо, нас залишилося двоє.             

 

61. Ми знаємо добре, бачимо далеко. А які були між нами фізичної праці, як був Ізотов. А технічний чоловік був Стаханов, у пробігу своєму на транспорті на паровозі був Кривоніс. А з полководців Малєнков, з ватажків народних Ленін, Сталін, Малєнков, Хрущов. Я був би, але від цього відмовився, як цар визволитель селян, його вбили люди. Зараз у нас на арені люди щось роблять у житті своєму, чим ми хвалимося. Особливо наші кореспонденти нам про свої дії, які вони проходять практично, нам хорошу сторону показують. Ми дивимося, бачимо, учимося в них, як люди думають побудувати в природі сільське господарство, без усякої потреби. Ми хлібороби, герої полів, вирощуємо хліба, розводимо тварин, ферми вводимо, корів. Це проблема, із проблем проблема.

 

62. Нам учені будують план, показують зразки, як людина має від корівки взяти молоко. Він розклав по всій своїй площі намічені плани, а на це все має велику техніку. Вона його возить, вона йому робить на землі все. Його справа не забувати, а знати ґрунт землі. Вона чоловікові дає знати, коли йому треба приготуватися, і що для цього доводиться робити. Чоловік не забуває і не робить поганого у своєму покладеному труді. Він мало того робить, йому хочеться зробити ще краще від цього. Його мета і завдання так землю. Увечері буде концерт дано нашим воїнам, ми теж дивимося.

 

63. Життя на материку за рахунок природи, за рахунок умов. Ми живемо, вчимося, щоб жити за рахунок мертвого та іншого тіла. Ми по природі бігаємо швидко, дивимося, бачимо далеко, його чекаємо непоганим, як воно хоч рідко, але буває. А в природі не одне хороше, а в ній поганого більше. Але ми в цьому самі себе захищаємо, своєму не віримо тепла, створюємо його штучно. А штучне змінює себе, то одне, то інше. У матері рідний таке лежить перед природою діло. Вони на це діло одружилися, у неї є чоловік, їх двоє, вони народили чоловіка. Мати проносила його дев'ять місяців до свого народженого дня. Йому довелося народитися, як небувалій дитині. Мати зустріла його як такого. Він злякався, закричав і став по-своєму дивитись, став учитися, став ногами ставати. Це була радість матері.    

 

64. Це місце, де жила моя рідна мати, вона ж нас таких всіх породила. Нас як одного в здоровому тілі вона виростила. Вона нам своє вигадане ім'я дозволила, як мати, нам дати.  У нас усіх свій був ангельський день. Це ж у наших людей не якась є в природі мода, а заведене в цьому ділі життя. Ми дівчатка, ми хлопчики ніколи про свою матір таку, як вона мене змалку, начебто від усіх вона любила. Їй про нас ніколи нас таких. А ми в материнських умовах, у такому місці, де ми з вами народилися. Біля нашого будинку поруч вічно протікала швидка річка. Завжди вона в нас на очах. Це наше всіх є купання.  На ній і гуси звикли плавати. А для миття всяких речей це вода. Вона нас своїми хвилями і своєю швидкістю тримає біля берега.       

 

65. Ми вставали разом і лягали разом з нею.  Бувало, мати наша скаже нам: ви б пішли та покупалися в цій нашій річці. Вона нас у місті Новочеркаську Тузловка оточує.  За нею не одні люди скучають. Через неї зроблені, хоч рідко, але мости стоять. Наша мати, вона не богомольна, як раніше матері були. У них усно в голові сиділа така думка, що треба, як тільки встала з постелі, сама умилася, за Бога помолилася, що знає. Їй ніхто не заперечував. А потім ми один за одним устаємо. Хочемо запитати, як іти до вітру. Вона ж мати наша рідна. Всіх нас дев'ятеро, п'ять хлопчиків, а чотири дівчинки. Вона нас жаліла, не випускала без усяких черевик надвір. А бувало черги не очікували, з ліжка  прожогам та надвір дуже потрібно. А черевики – обрізки зі старих яких-небудь чобіт.

 

66. Мамі нашої не одне спасибі їй за її турботу таку, яку вона нам усім робила.  Це було в нас в Суліні, у такому народному дворі, куди мене послали на найбільшій скотинячій машині за провіантом. Дуже багато було людей, що йдуть у цю сторону. Мені по шляху попалося підняти сумку вишні. Я її хотів комусь передати. Спасибі, взяли жінки з дітьми, з дівчатками. Вони мені робили свій наказ, щоб іншим не поступатися. Вони були на мотоциклах, хотіли вперед мене отримати. А я там десь затримався, їм довелося сховатися, поїхали вони від мене. Я біжу далі пробіжку, а мені як такому дається зустрітися. Я в цьому ось у природі так народився. Хіба мені доводилося від матері рідної вимагати.

 

67. Моє тіло, як і всіх тіла, вони прийшли на землю так, щоб нічим нікому зі своїм вчинком не заважати. У природі дні приходили так зі своїми діями будь-якого нашого чоловіка примушувати. Як воно робилося, робиться і буде робитися, якщо ми свій потік, що назрів, він нами так народжений. Ми стали від рідної матері, від такої залежною в природі зажадали. Їй сказали голосно свої слова: ти ж нас усіх так от народила, то зволь, будь ласка, виховай. Приходить день, у ньому піднімається сонечко, а ми на нього так уважно дивимося. Нас очікує свій час, що прийшов, він на материку так от ніколи не ходив.      

 

68. Мати від дітей перша встане, і щось робить, що ми з вами не знаємо. А потім нас назве по імені, мовляв, пора прийшла. Вона хоче, щоб усі прокинулися від свого улюбленого між нами сну. Яке це щастя побудовано для нас, таких материнських діточок. Ми з початку свого життя так навчилися. Спати не хотіли, а мати наша нас примусила. Вона з нами весь день безперервно борсається. Вона ніч проводила не так, як це слід у своєму житті. Все це робилося через нас таких нерозуміючих. Люди, можна сказати, заслуговують ягняти маленького нерозуміючого, каже мати.  

 

69. Тому рано вона встає, а пізно лягає. У неї таке діло перед нею такою. З першого дня наших родимих хвилин мати стала вболівати, вона і зараз уболіває за нас. Ми ж робимося бешкетниками, несамостійними дітьми. Треба вставати за словом матері, а ми на ліжку своєму перемовляємося. Потрібно це матері як рідний. Їй не хочеться, щоб її дитя як-небудь було. Вона всі свої сили на це ось клала, щоб своїй дитині яку-небудь фасонну сорочку, на нас одягла. Це у кожної матері в душі залишилося, і так вона залишилася з цим. Сама не їсть, чого це треба, а дитя нагодує досита.  

 

70. Ми, всі люди, у цьому ділі, одне вважаємо – своє хороше і тепле. Із-за нашої такої шаленої збройної сили. Ми не знаємо ворога, який він буде, і звідки він візьметься, і для чого він прийде. Ми не віримо і не хочемо розуміти Бога. А він був, він є, і буде в природі. Вона зберігає сама себе від залежної людини. Кому буде треба її хороше і тепле. А від холодного і поганого люди йдуть, бояться, аби в це не потрапити. Вони думали про це, що вони робили і зробили, і що у них є. Йому кінця нема, і не буде їм кінця. Вони сильно помилилися своєю вірою, що перестали Бога визнавати. А він не наше таке незнання, він і до нас прийшов живим чоловіком. 

 

71. Тепер він про це мислить і робить те, з чим люди зустрічаються. Вони живуть по-людському. Їм, бідним людям, у природі не знати, який є ворог, і для чого він прийде до нас, і в яких умовах. Ми з вами нічого не знаємо в природі. Вона нам народжувала і народжує, і буде вона народжувати такий для нас прибуток, який ми при цьому розвитку отримували. Природа цим, вона не раділа і не радіє тепер, і не буде радіти вона в даний час. А такого чоловіка вона народить, який народиться зі своєю думкою, він знайде свій ряд, буде протилежний своїм умінням, своїм здоров'ям.

 

72. Він від природи отримає сили і волю для того, щоб себе як чоловіка показувати таким чоловіком, якого в житті люди не бачили. Це для них учинок не людський, а самого Бога. Він ці якості на собі розвинув, вони його оточують. Він не застуджується і не хворіє. Його це вміння подружити з природою, близько стати біля повітря, води і землі. Вона його народила для цього пізнання. Чоловік не став вважати природу для свого тіла стихією. Вона через любов до нею зробилася другом, що вічно живе, а не вмирає. Чоловік, як воно є, і буде перед живим чоловіком, він звикнув у себе носити чуже і мертве, яке вводило в життя штучне тепло.

 

73. Людині це не допомагає, а заважає. У неї всередині немає єства, немає природного тепла. Є один нестаток, це залежна сторона, яку не визнає природа. Природа, вона ні від кого не залежна. Якщо треба бути хорошому ділу, вона розчиняє свої ворота для цього, проходить, живе свій час. Треба буде поганому – природа тут як тут себе змінює. Вона не вмираюче тіло, а людина в цьому не живе, а помирає через своє чуже. Це не визнається природою. А живе хвалиться цим ось чоловіком, хто говорить, не треба нам гидувати, не треба нам відходити, як ми з вами йдемо від природи.

 

74. Вона у нас така нехороша для нас усіх. Ми її вважали, вважаємо, і будемо ми вважати цю природу, яка нас не шкодує, а бере і накидається на наші тіла будь-якими захворюваннями. Ми в ній люди, залежні від неї. А раз ми залежні, ми бідні, без сил тих, які будуть треба. Це наше безсилля, щоб з нею наодинці боротися, ми боїмося. У нас наша думка говорить: треба нам завжди знати ворога внутрішнього і зовнішнього. До нього так готуватися, як ми з вами навчилися робити такі пристосування, таку зброю, таку науку, яка не стоїть на місці.        

 

75. Сьогодні введуть в життя людське одну технічну зброю, а завтра іншу, чим ми іншу людину лякаємо. Показуємо в природі такі епізоди, які ми з вами робили. Ми готуємо до цього ось знову героя, яких не виявилося ні одного. Вояк з вояк усіх не буде таких через це діло. Ми знаходимо чоловіка ображеного, хто через нашу кишеню, через наше хороше і тепле. Будь-яку людину у нас лякає місце. Ми боїмося бандита, ми не хочемо, щоб між нами таким був. Чому він за це чіпляється, хіба це не правда є на білому світі: в одного є, а в іншого нема. Щось тут грає роль у цьому.

 

76. В'єтнам – маленька країна, на яку обрушилися сильні економічно люди. Із-за свого місця один одного вбивають. Не хочуть своїх людей, свою продукцію пускати в хід для знищення людиною людини. Поки багатійте, ростіть до своєї свідомості. Не природа народжує ворога, а ми його створюємо. Якби ми з вами за Богом жили, ми б поганої думки не мали. Що нам з вами дає здоров'я? Не добре і не тепле нам дає здоров'я – холодне і погане, чим Бог огороджений. Чому він не тримається за своє знайдене в природі місце? Бог поступається своїм місцем. Будь ласкавий, ти людина є в природі.

 

77. Він скаже свої слова. Це є істина, вона одна з усіх. Нам природа відмовить те, чого ми чекали і готувалися. А тепер ми цього не дочекаємося, ми його не отримаємо. Нас всіх природа зведе. Ми повіримо Богові і те зробимо, що нам не сподобається. Бог хоче життя, але не смерті. В'язницю і лікарню прибирає. Треба проявити в природі вчення Бога – ніколи злочинця не буде, хвороба скасується, а народиться між людьми любов і здоров'я. Все це зробить сама природа. Вона на поля наявну техніку не допустить за те, що загартованому чоловікові не дають місця. Я, каже, своє між людьми посію. А я моє зернятко маю закласти в людях, вони хворі. Вони жили, живуть і будуть жити.   

 

78. Тільки ти живеш по-людському, з природою воюєш. Вбиваєш ти за своє місце людину. Бог не такого характеру. Він хворіє за те, що ми, всі люди, не гарантовані туди потрапити. Ми такі ж усе, на черзі ми стоїмо і чекаємо ми того дня, тієї хвилини, коли зможемо відірватися від земної кори. Бог проти цього початку, що ми першим чоловіком почали і щось зробили, що ми з вами бачимо, але не віримо Богу. Він просить природу, а в неї є три основних тіла. Це є повітря, вода і земля, що найголовніше нам створило. А тепер за просьбою Бога ця природа, вона весь розвиток призупинить. Вона зробить те, що ми від неї не очікували. Є в книгах написано. Прийде такий час від усіх часів, зі сходу цей чоловік на землі, вона їм не дасть ні хорошого, ні теплого.    

 

79. Ми не любимо Бога, вважаємо його не чоловіком, він дуже погано і холодно живе. Його ідею таку вчені не підтримують. А я як Бог вірю природі. Вона все зробить, лише б тільки на це був чоловік. Він такий, як не був ніколи, такий, як є між нами Іванов. Він на всій земній корі такий. Він може бути в природі в будь-який час живим. А всі цього не зможуть. Людей треба годувати, людям треба краса і житловий будинок. А Іванов не визнає в природі штучне, воно іржавіє, воно, як хімічне, псується. А раз воно псується, значить непридатне до життя. Чоловік – це своєму тілу господар.

 

80. Він просить природу. Природа, дай мені життя, щоб я жив у ній вічно не вмираючий; і був я вчений для життя свого тіла, і також навчав ображену особу, хто чим-небудь хворіє. Він тепер не хворіє, а живе здоровим. Все це зробить своїми силами природа. Вона такий друг для Іванова. Що він не попросить, йому вона йде назустріч і допомагає йому. Він не краще від усіх, але свою форму не поміняє ні на які-небудь особливості. Він не прагне отримати у себе багатство, або в природі так собі красиво співати, як співає пісні будь-яка наша молодь. Вона знайшла у себе талант це робити, вона робить, людям іншим, слухачам, розспівує. На це все люди навчаються, змушують людину в цій справі співати.

 

81. Молодь зацікавлена цим, вона живе красується.  Вона на сцені все робить, готує для свого життя, щоб у них був одяг, щоб тіло вона своїм фасоном прикрашала для того, щоб перед іншим було, чим похвалитися. Їжу готуємо за смаком жирну, солодку і багато. А раз чоловік поїдає, він вже вважає, це для нього добре і тепло. А в будинку якому він живе, одна є благодать, побудована нами самими. Ми будуємо самі, це нам природа дає все, що треба. Ми дуже сильно і важко в ній працюємо, втомлюємося. Ми втрачаємо в цьому своє здоров'я. У нас немає свого природного тепла. Як ледве щось таке, вже свербить.

 

82. Мені, говорить людина, холодно. А раз холодно вийшло, вже треба штучне тепло, зроблене нами на один час. Це є не порятунок у житті своєму, яке молодь завойовує. Вона з природою, з такою, як вона є, воює. Рве на шматочки, палить вогнем, робить сталь. А зі сталі робить ніж або станок, ним виточує деталь. А з деталі складає машину, яка риє і сама закопує. Вона возить будь-які вантажі і сама вивантажує. На цій машині ми з вами катаємося, їздимо назад, вперед на колесах. І також плаваємо швидко на кораблях, літаємо в повітрі. Захищаємо свою батьківщину від нападника ворога. У нас всякого роду військ зброя, і ми сильні фізично все робити. Ми є вся молодь, люди, без нічого у нас нічого не виходить.   

 

83. Коли дивишся, бачиш у природі не все, але частково. Як це старі люди поживають, на них таких перестає дивитися молодь. Вони своє життя вже, можна сказати, закінчують.  За ними і природа не хоче дивитися, вони непридатні люди, нехороші для природи. А молодь, вона красується, радіє, як ніколи хоче жити. Їй все знаходять і хочуть, щоб вона цвіла і росла. Але життя своє вони не знають. Люди хотіли від Бога отримати у своєму житті допомогу, а він їм не погоджувався цього робити. Його люди забрали і посадили у в'язницю, як Бога, його силам не давалося користуватися правами. Його люди повернули, щоб його зробити чоловіком і засудити.  

 

84. Але людям не вдалося його сили відібрати. Він став шукати свій вихід. Суддя була жінка, прокурор змушував засудити його, але не вдалося, він не став з ними говорити. За це все, що зробили люди над приходом Бога, Бог хоче засудити через природу. Вона всьому діло, не дасть своїх сил і можливості, щоб люди так жили, як їм хотілося. Бог на землю не прийшов жартувати, нічого не робити, як це було. Він зі своїми словами, він Учитель, він учить людей, щоб вони вчилися для того, щоб у житті своєї не потрапляти у в'язницю і не лягати в лікарню. Ось що ідея приносить.   

 

85. Чиста душа – чисте тіло, воно хвалиться перед усіма ділом своїм, говорить нам. Ми з вами заслужили в житті отримати те, чого ніколи ми в житті своєї не отримували. Я, каже Бог, милий і невмирущий улюблений друг у житті є, чоловік Землі.  Вона мене такого одного тримає без усякої самозахисту. Я мислю не так, як мислять усі люди.  Вони для цього діла роблять, щоб у них була зброя, та ще така, яку вони у себе приготували і тримають для випадку. Ворог той, про якого люди думають, він на такий рожен не буде лізти. У нього теж розум і живе тіло, воно не хоче передчасно гинути. Він шукає свій вихід, щоб нам так перешкодити, щоб ми знали його і не збиралися таке життя початкове чоловіка.

 

86. Це індивідуальність, вона людину на землі тримає за рахунок чужого добра. Ми і вони люди залежні в природі. Нам дай, ми з цієї сировини все зробимо. Ми для цього діла живемо, і те ми в природі робимо, від чого ми отримуємо холодне і погане. Ми в ділі втрачаємо своє колишнє здоров'я. А раз у нас не таке здоров'я є, то безсилі в природі з нею боротися. Це у нас його не відбереш, воно було, воно є, і воно у нас буде при такому розвитку. Ми люди не такі, як природі треба. Вона від нас вимагає, щоб ми вчилися в природі такому ділу, від якого чоловік ішов би по дорозі такій, щоб не потрапляти в умови такі.

 

87. Щоб чоловік був міцний, щоб у нього була на це сила волі знати цю природу не як ворога.  І не створювати його у себе своїм умінням, своєю добротою. У природі менше теплого і хорошого, ніж у ній є поганого і холодного.  Ми з вами, всі люди, пішли однієї людською дорогою, не зупиняємося, йдемо і придбаваємо. Кому? Самі не знаємо.  Вважаємо, нашій молоді. Вона для цього діла народиться і буде сама творити те, що у неї вийде. Це не життя їхнє іде від смерті, а ми, всі люди, до цього вдаємося. Батьки з матерями, подумайте гарненько про це ваше діло. Ви ж народилися для життя, а вас змусили умови вашого життя втратити на віки віків своє життя.

 

88. Ви теж цього своїм дітям хочете? Ви їх ведете по шляху, ростите, даєте права такі, які вами введені. Ви учите чоловіка, щоб він убивав за своє місце чоловіка. Це не життя ваше, а смерть. Ви сьогодні вбили, а завтра вб'ють тебе. За це природа, вона тобі ніколи не пробачить.  За твою красу, ти від неї її отримав, по-своєму зробив. Кажеш: ніхто мені не допоміг, тільки я сам добився цього. Один час так пожив та помучився в природі, свої сили втратив і пішов безсилим у землю. Тепер там лежу прахом. А в природі такій ніколи даром не проходить.

 

89. На це ось народжується чоловік, про це пише. Він для цього робить у природі. Він не змушує природу, щоб вона від людей терпіла. Ми цей час своїми умами тягнемо. Ми до нього готуємося. У нас для цього є все, щоб з нашою землею впоратися, щоб з неї зробити хорошу, пухову грядку. Вона в себе приймає інвентарне зерно. Вона має у себе вологу для того, щоб цьому зерну раніше зійти і там свій корінь мати, щоб швидше себе в повітрі показати. А потім дочекатися дощу для поливки цієї землі.    

 

90. Все це робиться людьми. Вони хочуть – це все в природі виходить. Якби не люди цієї думки, то природа ніколи цього не давала. Вони всю зиму просиділи та продумали, всі чекали та дивилися на цей холод, а до себе тягнули теплі дні. А тепер народився чоловік протилежний, він не проти всього нашого. Але ми, люди, погані виявилися для нього. Він добився, він сам робить не погане, а хороше. Він між нами всіма народився, не краде і не вбиває. Випробує в цьому сам, а потім практично іншому передає. Каже: це не моє, а природне. Люди самі цього в житті хочуть, щоб не застуджуватися і не хворіти.

 

91. А Бог сам добився цих сил, цієї можливості. А йому адміністрація заважає, не дала можливості трудитися. За що вам давати право продовжувати в цьому вашому житті, яке щорічно робилася і робиться при такому вигляді, як ми в дану хвилину це життя в природі маємо. Це наша зброя, вся наша техніка, вся наша снасть, вона повинна в свій час на своє місце прибути і своє діло робити. А цьому всьому природа ворота не відчинила. Люди не зможуть зрозуміти, чому це так вийшло, що наша земля так від холоду замерзла, а вологи, тепла ми від природи не отримуємо.                   

 

92. Ось чого ми дочекалися. Немає того, що було. Сонечко стоїть в одній порі, щоб змінювалося, погода не змінюється, тримає землю мерзлого характеру. Не допускає до себе нікого, як тільки хоче. Ми дуже багато знаємо, розширюємо в атмосфері фронт, з нею ми воюємо. Наші земні там діла. Хоч хочуть цей ґрунт підпорядкувати під своє вміння, а в самих тіло огороджене чужим, залежні ми в цьому ділі. А раз ми в природі залежні від неї, то ми тоді безсилі з вами в усіх умовах воювати. Наше таке бажання, ми для цього озброїлися. Будь-яку машину зробимо і її змусимо, щоб вона працювала за вказівкою самих нас, людей.

 

93. Ми з вами на землі розвинули таке життя, яке нас там на цьому материку не задовольнило. Чоловік народився для життя свого, а потім він від цього життя, від живого, від холодного і поганого відмовився. Пішов шукати в природі кращого. Він на землі не життя своє розвинув, а оточив себе мертвим, і через це він помер. Тепер лежить у землі прахом, чим природа не залишилася задоволена. Чоловіка через діло народжує, потім йому діло робить у його житті. Він це діло починає будувати, і до самого кінця не доводить, помиляється у цьому ділі, недоробив, помер. Тому перший чоловік це почав робити, через це все помер.     

 

94. За ним, за таким чоловіком всі вони пішли, і стали робити, що роблять у даний час.  Вони не живуть, а в цьому вони вмирають. Кінця в цьому не видно цьому початку. Землю як джерело ми залишаємо, беремося ми за Місяць. Він нас своїми багатствами зустрічає, ми починаємо черпати місячні багатства. А на землі доводиться в мішку вмирати. Щоб ми чого-небудь фізично в природі зробили, ми цього не починали. За рахунок технічного знання самі себе змусили літати на Місяць, і там за рахунок техніки ми придбаваємо місячний не початий ніким ніяк ґрунт. Це не проблема людського життя.  Люди зі своєю наукою не сидять на одному місці.

 

95. Їх змушує летіти на своїх машинах в Арктику, а невдало. Вони там гинули, шукали в природі таємницю. Їм природа нічого такого нового не відкрила, щоб людина залишилася в холоді задоволена. Якщо тільки його як чоловіка в мішку не залишила там, то він прибув на материк. І тут же, як усі, свою справу розпочату не закінчив, як усі, помер. Робить те, що всі, у природі він шукає якусь таємницю. Він її озброєний не знайде. Як був холод, як була спека, вони і на сьогодні самі себе міняють, один одному поступаються місцем. А чоловік для цього він народився в природі живим, а зробив його умови життєві, він у них помер.