Бог народився в Росії. 1972.02.ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

 

1972.01.15 — 1972.02.12

 

Частина 1. С.1 — 95

 

Редактор, перекладач — Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02.26, с. 115, 127)

 

1. Я син робітника шахтаря, сам з 15 років став вантажити 1000 пудові вагони, допомагав батькові. А потім на бразер ставив вагони, потім катав вугілля в лаві. Слідом за цим санки тягав, за цим вагони ганяв у незручних ходах і у воді. Рубав на бурки зарубку, основний був відбійник лави. Я був у хазяїна Мордена раб у шахті. Мене мій брат двоюрідний звідси витягнув, запросив на завод Штерівський динамітний. Я був Іваном Потаповичем рекомендований через Красіна, завідувача амонального відділення, призначений на бігунках старшим апаратником. Влаштувався непогано. Але завдяки природі, вона зробила в себе навколо цього заводу проливний дощ.

     

2. З двох годин зміна не вийшла моя, бігунки працювали, а вивантажувати треба. Одна пара прийшла з росіян і полячка. Так цьому бути. Я не мав права робити цей порох, а його я хотів за допомогою цієї пари вивантажувати. У цей час російсько-німецька війна на фронті розгоралася. А німець директор цього заводу, завідувач француз заводу та інші особи прийшли в цей час будівлю розширювати. Вони від цієї пари, від полячки, побачили сльози, нібито я її побив на цій роботі. Це була не моя функція, я це не робив.  Директор дав завідувачу Емілю звільнити як такого. Ніхто мені не допоміг, щоб я повернувся на цю роботу. Я за це діло їхній магазин, чоботи хромові забрав, ніхто не зміг знайти.

 

3. А потім мою молодість убили, через урядника дівчина вийшла заміж. Я був ображений цим. Десь взявся мій рік новобранця. Я був покликаний у гвардію в Петроград служити.  Коли залишав своє село, на підвищене місце на околиці став перед народом. Сказав свої слова: тільки ми замиримо цю царську війну. Сам не доїхав до Москви, нам сказали: царя немає. Гучков і Меліков сіль йому піднесли. Тепер боротьба пішла між ученими за царське місце. За капіталістів був Керенський;  за робітників, бідних селян – Ленін. Я був сирий солдат. Не доїхавши до Петрограда, у Москві нас тримали на карантині 12 днів.  Ми це дотримали.  Нас, як овечок, оточили солдати, відібрали хороше своє, а потім зі скриньками. Пам'ятаю, як зараз, бачив чергу, що стояла за хлібом.

 

4. Вона нам услід кидала свої слова: це, мовляв, сільські вівці. Ми потрапили в манеж біля Н ... собору.  Нас, як новачків, туди погнали, і перед нами виступив офіцер, як перед панами. Я нічого в цьому не розумів, намагався дочекатися частини, куди я повинен потрапити. Мені щастя випало Царське Село. 4-й стрілецький гвардійський полк. Він був розташований недалеко від саду Царського Села, де було написано: «Сюди не можуть потрапляти солдати і собаки».  Багато дечого в той час зустрічав. Але царя не бачив, а бачив я часто демонстрацію, що ходила по вулиці в місті. А навчання солдатське ніколи не кидав. Як хворий потрапив у околодок, а там лежали всі поголовно з назрілими умовами. Якась жовта суміш була заправлена. Я звідти втік, йшов, намагався потрапити в стрій. Було змагання між ротами зі стрільби.

 

5. Я стріляв, три кулі попало в ціль, чим перемога виявилася за мною. Я записався в навчальну команду, вона тримала мене. А умови змушували бути перед вчителями.  Відпустки не допустив, а примушував новобранців через виступ перед солдатами. Вони вибрали за мій один виступ, примусили бути обраним депутатом солдатів. Коли потрібні люди, то і Англія вербувала на свій фронт. Я як такий завербувався, а до мене приходить руський, запитує: «Ти де народився ?» – У Росії. –  «Так зумій у ній померти».  А потім став гарнізонний парад, де Керенський особисто виступив і закликав капіталістів. Я теж туди потрапив, слухав його промову до перемоги над ворогом. А ворог свій фронт розвивав, куди довелося записатися в добровольці на фронт воювати: або груди в хрестах, або голова в кущах. Така була думка моя. Нічого в житті не розумів, крім як по дорозі в маршову роту.

 

6. Коли їхав на фронт, у карти всіх обіграв, мені в цьому щастило. Я намагався воювати, ніякі особливості я не слухав, нікого. Намагався потрапити на першу лінію, вона мене приймала, як гвардійця. Один раз чекали: буде так наступати на росіян. Не пішов. А потім росіяни хотіли піти в наступ: теж не пішли. А Керенський дав свій наказ зняти гвардійців з фронту на смирення Каледіна на Дону. І туди ми, як гвардійці. У тилу зупинилися. За наказом Леніна більшовиків надійшли установчі збори, де було багато номерів. Я голос подавати хотів за українців, як за свою місцевість, яка німцями згодом була окупована. Але більшовики були сильні тим, що вони були політично сильні під гаслом «Не воювати, геть війну».

 

7. Росія залишилася без царя, вона господаря втратила. А очікувався пост новий небувало. Весь світ завоював, куди входила Франція і Англія. А німець наступає, тисне на Петроград, йому доводилося. Після мого відходу з фронту німцям удалося захопити Україну, де між собою билися гетьманці і петлюрівці. Я між ними там був, а в самого в такого, як я був більшовик, за робітників, бідняків. Моя думка у більшовиків. Де б я й як не знаходився, я намагався захищати Радянську країну. А капіталісти закрутилися один проти одного. Німець на Росію і англієць теж, американці і французи теж. А я був не за них, я була руський чоловік проти капіталістів. Що вони тільки не робили в природі, а на боці були милі мої друзі. Це повітря, це вода і земна кора. Що у них не було в голові.

 

8. А я про це нічого не знав і не прагнув знати. Устаю рано вранці ледь світло, а в самого було в природі комерційне життя. Я намагався своєї матері багатодітної допомогти. Моє діло було знову лізти в шахту, відновлювати господарства всередині Росії. Проходила між людьми боротьба за місце, за право, за те, чого в житті не було. А намагалися старе вбити, а нове народити, учені одні допомагали, інші не хотіли. Важко було з цим ділом ставати справжнім господарем. Я був за свою нелегальну роботу вбитий своїми по шахті хлопцями. Вони мене викрили між усіма, я був злодій. Я це зробив не сам, а природа мене змусила робити. Я був таким, як усі люди робилися. Вони намагалися жити будь-якими засобами. Я не зміг зрозуміти в природі, вона давала, усім тим розпоряджалася.

 

9. Я весь час був таким мерзляком, як ледве щось таке, вже якась хвороба прищепиться.  Вона наді мною відігравала ролі. Я хворів на тиф, я хворів на малярію. Словом, що вона хотіла, те вона робила у своїх справах. Я був молодий, намагався їсти добре, одягом красивим хвалився, силу мав егоїстичну. Намагався з місця в інше бігти, йти, за собою тягнути. Каже: я зробився в природі практичним службовцем. Я був сільський хлопець, мене до Бога тягнуло зі своїми силами. Природа, вона мене зробила ходаком на інше Привальське місце, де моє предкове прізвище отримала жереб. Хутір назвали Іванов.  Тут природа перейшла на бік мій, стала родити небувало врожай. Батько вів це господарство. Я від нього відмовився, через що мене і привів Гуковский осередок в партію.

 

10. Я був прийнятий у кандидати в 1929 році, секретар осередку був Борщов, він зараз генерал. Я був великий помічник на селі в закупівлі хліба робітникам. А на мене збоку хуторян стало гоніння. Я неминуче залишив положення хутору, сам перейшов у Сулін працювати м'ясником. І тут моєму батькові не було від хуторян місця, йому пришили торговця. Я через нього як син потрапляю в чистку. І мене чистка в Ростові одного у свій день відновила, я став працювати. Свою роботу перервало дворічне покарання в'язницею. Потім з виправної колонії я був за свою хорошу роботу достроково звільнений. Після чого в заводі ударником в 1930 році пропрацював завдяки природі, вона мені перебила восьме і дев'яте ребро. Я з цього пішов на належну роботу, став відповідати за своє зроблене. І до того я допрацювався, я зустрівся з думкою. Чому це так, що люди їдять і одягаються, у будинку живуть, а потім вони вмирають, ідуть на віки віків?

 

11. Я став розбиратися із цим, став з ними ділитися. Своє знаходив, а від них відходив. З голови кинув шапку носити, став шевелюрою оточувати себе.  Став вивчати людини природного порядку з книги професора Ранке.  Він представив малюнком своїм організм людини і мавпу горилу, де довелося вчепитися як за природу, а не за штучне, яке робилося людьми. Чоловік стояв на першій сторінці, він був незалежний від природи. Я його шукав і знаходив у своєму писанні. Мені практично природа в цьому допомагала. Я зроду без шапки зимою не ходив у природі в розвинений холод, у мороз. А зараз я ходжу без головного убору. Моя голова себе почуває від цього всього добре. А люди, яким доводилося на мене дивитися, вони чомусь сміялися.

 

12. Це вже, я вважав, добре, вони будуть плакати.  Я в природі шукаю таємницю, яка буде треба всім нам. А вони закочуються, їх сміх оточує. А я на Кавказі та по горах, та по лісах їздив, відкрито в природі над рікою, над морем своїм голосом кричав, як ніби перед народом виступав. Їм хотів про це все, що знайшов, укласти. Я ходив у природі вже не так, як усі ходили інші люди. У мене рука права не встигала свою народжену думку описувати. Я, як письменник цих слів, вони будували фразу чоловіка живого. Вона стосувалася життя в природі, як залежності на людині. Я більше від усього звертав увагу на те діло, яке робили люди. Їм треба була для життя земля. Вона була для людини, як опора на все. Він усьому діло є, ініціатор таке місце знаходити, і там для себе побудувати дім.        

 

13. Всі люди в природі не залишаються без цього всього. Обов'язково захоплюють улюблене таке для збереження всього місце. Чоловік живе, думає. Він для цього робить, щоб у цьому жити по-людському добре і тепло. Я від цього став учитися в природі, і від цього став відходити. Я шукаю в природі істиною, а мене гонять неправдою. ВЦРК в Армавірі приходить товар. Ящик весь нормальний, упаковка хороша, я за накладною здаю філії під розписку. А при розкритті штуки не виявилося. Мені як експедитору підносять Акт на постачальника, я з цим не погодився, розписуватися не став.  Ничаєв директор за 24 години мене розрахував. Я – у союз торгівельних службовців, він тут сказав: я виплачую двотижневу допомогу. Каже: розрахую. Так за ним і вийшло. Мене взяв воєнторг на заготівлю дров, а потім перевели на продукти. Від продуктів звільнився за шевелюру.  

 

14. Військовим мій учинок не до душі був, вони мене звільнили. Я в Сулін, у своє місто повернувся. Тут став працювати в ОРС заготівельником. А мене попросили продати на вагах рибу. Мене там люди визнали за попа, і мене зняли. Змусили самі, нібито відмовився від роботи.  Мені дали тоді шість місяців не влаштовуватися. Я ці місяці провів між хворими, що потребують, я їм допомагав природою.  Повітря, вода і земля – це повертало їхнє здоров'я назад. Лікарям треба було в цьому допомогти, а вони через міліцію Свердловського району, та в психіатричний будинок у Сватове. Я пішов на ходу, та в Луганськ в Єлизаветівку до шурина Федора Федоровича Городовитченка. Він допоміг зустрітися з хворою, зовсім непридатною до життя, 10 років лежить у ліжку. Я її протягом доби змусив готувати дітям обід. А потім до міськради Луганська звернулися за допомогою, там був Іванов.    

 

15. Він викликав на цю тривогу всіх лікарів відділу здоров'я. Вони зійшлися, знають цю хвору, хочуть за це до лікарні. Я від них пішов сам за поле, дуже не хотів туди потрапляти. З Луганська на Ш ... намагався потрапити через аеродром. А кукурудзники у висоті літали. Я бачу найвищого літака, що літав, і кажу: якщо я правий у своєму цьому, то цей літак має сісти біля мене. І тут же він став спускатися і сіл якраз біля мене. Я до нього, питаю, що за причина цієї посадки. Вони сказали: «Нестаток». Значить, правда є моя. Іду я далі. Намагався потрапити в Синельникове. А дві дороги, я став, думаю, куди йти: вправо чи вліво? Звідкись взявся чоловік, він ішов правою стороною. Я його дочекався, запитав, як мені потрапити на Синельникове. Він мені показав: йди моїм слідом. Я пішов, кроків п`ять пройшов, глядь назад – його немає. Хто це був? Невідомий нікому чоловік. Він мені свою дорогу передав. Я через це все являюсь на землі Бог.  Вірите, не вірите, а добро моє отримуйте.

 

16. Я прийшов на землю всіх віруючих і невіруючих засудити за їхнє хороше і тепле.  Я з ними вже, як такий чоловік, поділилася, взяв дорогу Бога холодну і погану. Я цю шестимісячну режимну історію з успіхом на хворих людях справився, багатьом людям допоміг позбутися їхніх недуг. Іду в Ростов до обласного прокурора Кузьміна, йому про цей часу хочу поскаржиться. А вперед зайшов до редакції «Молот» до одного працівника, він зі мною пішов в обласній відділ здоров'я. А там був директор Донських, він у мене запитав, як я лікую людей. Я йому кажу: лікують людей лікарі, а я загартований чоловік, тепер вчу людей, щоб вони вчилися в мене, і були такими, як я, переможцями в природі. Він сказав, щоб я йшов у колгосп. А прокурор дав мені свій номер телефону: якщо знайдеш роботу, тоді телефонуй. Так і вийшло. Іду я, по Енгельса, 43 відділення залізничне імені Ворошилова. Я читаю: потрібно на виїзд з Ростова уповноважений децентралізованого порядку заготовок.

 

17. Я туди до Соколова, він мені каже: «Піди, поголися, тоді приходь влаштуватися».  Я беру телефон прокурорський, викликаю, кажу, щоб він дав рекомендацію взяти на роботу. А робота ця робилася мною і зробилася. Соколов прийняв через фінансову комісію. Я був цьому ділу радий, старався його зробити, як хотів директор Алімов і фінансовий директор. Вони отримували продукцію з Невіномиська. Я там працював і людям усіх недуг допомагав.  До цього місця не ходив ногами босими по снігу. Це буде злочин усього людського життя. Але раз я пішов по такій дорозі, по якій мене через людей таких, як вони зустрічалися. Особливо була Кравченка дружина. Він попросив мене, щоб її подивився і щоб допоміг. А я, перш ніж іти до неї, перед природою поставив питання: якщо вона від мене піде ногами, то я тоді піду по снігу роззутим.           

 

18. Я це виконав, прийняв цю хвору. Через деякий час мені кажуть: та жінка, яку я приймав, вона ходить. Я не повірив, сам пішов, переконався, вона ходить. У мене волосся стало, як на їжакові. А раз у природі сказано, то треба і зробити. Зимою 17 градусів морозу, я йду в степ, там роззуваюся і йду в селище. А з мого вчинку, мені холодно, а люди з цього сміються. Я зрозумів сміх, що це все робилося ними марно.  Мене тягнуло до цього, я вже завойовував умови, приходив до того, щоб перемагати в природі.  Я близько до неї ставав, сам себе в цьому людям показував, і показую на самому собі. Адміністрація за моє хороше в цьому мою шевелюру зняла, а потім скоротила, на що я подав заяву в партійну контрольну комісію Азово-Чорноморського краю товаришу Чернову. Він мою справу розбирав. А господарник Богачев сказав, що я нічого не робив.

 

19. Укладали договори з колгоспами, з радгоспами та комунами. Треба працювати, а мені, як уповноваженому, цього не дали. Що я зробив? Скинув одяг і пішов у природу.  А хто мене такого там чекав? Я був один, на мене люди дивилися не так, як на людей. Я пробирався в людських умовах, вони мене зберігали як такого. Сам директор велів фельдшеру прийняти в приймальну кімнату, щоб я на кушетці спав. Так і вийшло, без усякого такого їх довелося залишити. І – в степ, де доводилося на цьому місці виявити чоловіка, що різав для Ростова дерезу на віники. Цим цей чоловік живився. А я без усякої їжі проходив і побажав йому в цьому хорошого. А сам пробирався до того зустрічаючого місця, де на кургані стояла вишка. Вона мене захищала від сонечка, як холодок був. Я там трохи постояв та подихав при такій тихій погоді.

 

20. Я її пережив, пішов далі. Для мене і вода послужила другом, я в ній купувався, вийшов на гору. А тут як тут отара овечок з пастухом розташована. Я – до них, а вони були навколо пастуха. У чому тут була справа? А мені пастух говорить про себе, він був сліпий, не бачив. Я до нього проліз між нашими вівцями, добрався до сліпого. Його змусив, щоб він подивився у свої очі, зробив вдих три рази і сказав: «Учителю, відкрий мої очі». Пастух побачив своїх овечок, а я далі пішов після його подяки. Мене зустріли три дівчини в народному святковому обряді. Я їм дивним показався, вони запитали, я що я був за людина. Я у них запитав, як у дівчат цього села Кашкіне: немає у вас таких людей, щоб вони чим-небудь хворіли. Вони мені нацменку показали, через перекладача я її змусив повіки в очах підняти. Це мої сили.

 

21. Я їх отримав у природі через повітря, воду і землю. Сам у степ на курган вийшов і там визначився, стою.  До мене підходять три тракториста, у мене запитують, а що я за людина. Я їм сказав: я розвідувач у природі свого здоров'я. Вони мене зрозуміли, просять, щоб я сам точно і докладно розповів. Вони мене такого слухали. Я їм кажу: ваша думка не така. Ви думаєте, цю ось землю зорати, вчасно покласти зерна до сонця.  Я, кажу їм, від цього всього йду. Це тільки роблю я: по цій землі ходжу і роблю без залежності, з незалежністю. Вона з нами не живе. Обдумали, його як людину треба запросити в будку. А там на вході був портрет Сталіна. Я як гість туди потрапив, а вони запросили каші поїсти. А потім заснув. Знову до нього приїхали голова і секретар осередку на лінійці. Запитали: а хто вам давав право сюди запрошувати незнайомого в цьому. Я про це дізнався, що це стосується мене.

 

22. Ми їдемо по дорозі троє, мені ставлять питання, щоб я їм розповів, а що робиться на небесах. Я їм розповідаю те, що робиться на землі. Я їм не боявся розповідати, як не боявся приходу білих. Ми коли їхали по дорозі, то місяць дуже видно світив, а молодь на вулиці Генерального села прогулювалася. Ми приїхали до конюхів, де мене визначили.  Я зайшов у їхні умови життя, і побачив на стіні рушницю. Я у них запитав: це що за така штука у вас висить? Мені, такій людині, відповідають: «Це рушниця». Я їм звелів її прибрати. Вони її прибрали на просьбу мою. А сам у них, як господарів цього хутору, чим вони займалися. Вони своє знають, за цими кіньми вночі доглядають, а вранці ці коні йдуть на роботу нашого колгоспу. Я їм про себе кажу: ви про мене чули, що у нас є такий народжений чоловік не з такою думкою?       

 

23. А ваше те, що робите ви. Це не в моді робиться. Я вас добре знаю і вважаю ваше життя, воно початкове першого чоловіка. У вас одне робиться на білому світі. День перший зустрічаєте з ранку, а потім його ввечері проводжаєте. Це у вас було, є, і воно ніколи на інше не зміниться. Ми з вами ніч спимо, нічого не робимо, а от коли ми втомимося, нас з вами ясне сонечко зустріне. Ми будемо дивитися, а потім зберемося з силами, зробимо сніданок. За ним прийде обід, вечеря, і так ми весь рік безперервно зустрічаємо і проводжаємо. А скільки робимо ми справ, кінця, краю не видно. Що ви в цьому отримуєте? Хороше й тепле. Ви, шановні, не живете, а мучитеся. Вмирали ви, вмираєте, і будете помирати. Всі ви помрете. Тільки мені, як другу в природі, через повітря, воду і землю. Це мої милі друзі, я з ними жив, живу і буду жити. Ми дочекалися сьогоднішнього ранку, треба зробити процедуру, скупатися і підготувати себе зустрічатися.

 

24. Я бачив по будинках по трубах, як у кого піднімався дим з труб. А господарі землі безпритульного, за їхнім визначенням, спіймали. Він ходить назад, вперед по розісланих плитах. Він не мовчить, він говорить про своє зроблене. У цей час десь взялася на небі біла яблуком хмара, йому доводилося цю хмару своїми силами скасувати перед людьми.  Десь взявся хлопчик, він йому пампушку в сметані підніс. А йому довелося сказати, щоб він відніс назад тому, хто посилав. Безпритульного чекає дільничний. Приїхала полуторка, приїхав з нею директор МТС. Він виліз із будки, у нього він запитав: ви знаєте мене?  Директор сказав: «Ні».  Я йому так сказав: я таких людей, як ти, убив 50 чоловік. А ти хочеш мене на своїй машині везти. Він зараз же поїхав. Тоді коней подали від сільради. Ми поїхали на лінійці до дільничного.    

 

25. Він нас чекав до себе, віз мене комсомолець. Я хотів їх примусити, щоб вони за мною зробили погоню. Вони мене ловили, я не йшов, а сів на лінійку і їхав по жарі. Це не моя була дорога, а їхня. Вони привезли, комсомолець доповів. Дільничний чекає, як безпритульного зустрічає. Я за дозволом заходжу. Він – мене по-своєму, у що тільки не висловлювався. Чим хотів, тим його називав, начебто він йому цим завадив. Дільничний не знав історію цієї людини. Втомився від лайки. Я у нього як дільничного запитав: що ви втомилися? Він мовчить. Я у нього запитав про портрети Кагановича, Ворошилова, Сталіна. Вони свідки цього виховання, як ви нас на селі зустрічаєте. Ви ж мене не знаєте.    Я йому читаю свої слова. У вас господарство є рострайорс? «Є, – він сказав, – хто там директор?» Алімов, фінансової Берецький. Тоді-то він переді мною вибачився.

 

26. Ми пішли туди пішки, щоб він переконався. А то прокурор Новочеркаська хотів акт складати, як на безпритульного. Я зустрівся з агрономом, хто мене добре знає і зустрів.  А одяг мій у відділенні № 2 до себе тягне. Я в Ростові перед контрою виступив, кажу про Радянську владу, а виню в ній людей адміністраторів, хто мені не дав роботи. Мною займалася міліція, 1-е відділення, на зміну ГПУ взяло як контрреволюціонера. Стали по кабінетах кидати, але нічого такого не знайшли, пустили на волю. Рано вранці куди ти подівся? На базар у люди. А тут таких уже ловлять, збирають їх у купу, і в 2-е відділення ведуть. Там з нами розбираються, кого куди. Я теж з ними потрапив. Сам собі кажу: куди мене привели, і за що мене водять? Коли привели у відділення, до мене підходить з карного розшуку, він запитав у мене: «Як твоє прізвище?»    

 

27. Я йому сказав: Іванов. Він мене взяв із собою, ми пішли з ним наверх до мого одягу, він дочекався мене. Мене карний розшук одягає і говорить мені, щоб я йшов до Чернова.  Знову там, де був, після такої дії, якою мені довелося оточити себе. Я був нікому не треба, навіть усі люди, що зустрічали, пішли. Я став безпритульний. А зараз я зустрівся з лікарем психіатром. Він мене примусив свою адресу написати, де я народився. Ми з ним у кабінеті Чернова всю ніч проговорили про моє таке тіло. Я йому про своє малював. Він був учений, а я практик. Він цього не мав, що маю я. Назавтра прибавився доктор Артемов і професор Корганов Н. Н., щоб розбиратися. Я їх називав бідними людьми, і буду називати. Вони залежні в природі, вчені в людях, технічні, що знають володіти зброєю. Вони штучно людині допомагають.    

 

28. А я допомагаю природно природою: повітрям, водою і землею.  Це все нас, першого чоловіка, змусило робити. Ми в цьому продаємося і купуємося. У мене золото зі сріблом ролі не відіграє. Гроші мені дають люди за моє добре до них для утримання. У них питаю, як у світил області. Ви вчені, що теоретично знаєте в природі, що ви зробили фізично? Ми неправильно живемо, землю оремо, урожай беремо. А самі навчилися продавати направо, наліво – цього природа нам не веліла. А ми ввели обмін. Нам так земля каже: я материк, вас як кліщиків причепила до землі. Але щоб вам сказала, треба землю енергійну орати і за рахунок мене так багатіти. А потім ми стали в процесі битися, воювати за це джерело землі не людське. Люди тільки самі себе розвивають у цьому.  Зброю роблять, хто яку у себе має, той тим стріляє.

 

29. Самі в цій справі не хочемо продовжувати. Хочемо, щоб нам у цьому було добре і тепло. Це наше життя людське в природі однобоке. Треба буде жити в природі з кругозором. Хто тут при чому, якщо це все зробила природа. Вона мене так само народила, як і всіх індивідуально, тільки в таку зиму. Як я народився, розповідає моя рідна матір. Дуже була буря, сніг вирував у природі, не можна було людям вулицями проходити. Я теж зустрівся так само, як усі люди зустрічалися зі своїми рідними на шляху. Вони почали мене берегти, щоб я жив між ними, зростав, про що є рукопис, написаний мною. А зараз дорога мене веде прямо по природі з ділом до Бога. Я чоловік, тільки те я роблю між людьми, що ні один чоловік не збирався зробити. Я відірвався від сім'ї та з дому пішов у холод у морозний день. А люди від мене йдуть, як від божевільного.    

 

30. Ви ж є в мішку. Які ви є люди в природі безсилі, щоб жити. Їм, таким ученим, хто цьому не вірить, вони залишилися при своїй думці, а я залишився при своєму. Але в людях є закон: добре їсти, добре одягатися, а в будинку добре жити.  Я з ними розійшовся: вони пішли додому, а я пішов у степ. Що, думаю, робити далі? Іду з міста, проходжу військовий аеродром. Потрапляю у велику ліщину, де випасалася худоба. А зважився кинути одяг і бризнути в Азовське море, яке бачив здалеку, як дзеркало блищало. Весь чужий одяг у природі скинув, і пішов прямо через Мясніковське село.  Мене такого вірменин зустрів і сказав: «Твоє життя попереду, повернися назад».  Так він мені сказав. Я по пшениці до одягу біжу, а за мною на конях, мене ловлять, за руку ведуть мене до машини.  Міліція ловить, я їх прошу, щоб вони поїхали верхи і взяли одяг.  

 

31. Так вчинили, привезли мій портфель. Я одягнувся і сказав: тепер везіть, куди хочете.  Вони мене на вечір привезли в міліцію. І я виявив у них кожух з великим волоссям. Я запитав дозволу в нього закутатися. Мені не відмовили, я в нього не влігся спати, а став я думати, що я робив. Мені вдавалося, але це я роблю не для себе, а для ображеного, що у в'язниці сидить, а в лікарні лежить. А я про це мрію. У мене така зброя для всіх. Лише б він звернувся, попросив мене у своїй нужді, він чогось потребує, я йому допоможу. Він залишиться задоволений. Це моя ідея робить. Мені мої милі друзі, що не вмирають, допомагають. Це повітря, це вода і земля, що нам усім створило життя. Я, говорить природа про тіло, хто лежить у кожусі, про мене не забуває. Він думає про той час, в який він прожив, не так, як він зараз ходить по муках.

 

32. Йому люди не дають, щоб він так жив, як живуть вони. Їх природа змушує від себе гнати, він не їхнього боку. Його думка така, яка хоче звільнити в'язницю і лікарню. Це в природі зробиться і буде. Даремно я в цьому кожусі не лежу і не думаю про це. Людина хвора, що страждає, підніматися не буде. Я зараз у таких руках, від яких не відірвуся.  Ранок настав, прийшов, треба буде купатися водою. А працівники вже сходилися, їхнє діло одне – доводилося розбиратися. Вони в Ростов, в Азово-чорноморське управління.  Що робити з безпритульним Мясницького району? У справі його треба в Ростов везти. Я їм кажу: приїдемо в Ростов – буде гроза з дощем. А до Ростова треба їхати багато Київським поїздом через Ж ... Ми з міліціонером ішли, побачили примусових людей на дорозі.

 

33. А люди звикли зустрічати ображеного, чим-небудь заохочувати. Я відмовився від цього. Які били пропозиції, я їх не брав. А от коли ми стали поїздом в'їжджати в Ростов, мої слова збулися, гроза і дощик у Ростові. Він мене не промочив, я йшов у трусиках.  Ми прийшли в управління. Я, говорить міліціонер, доповів. Скоро мене повезли у Пушкіно, Артамонові будинки, там мене приймав лікар. Я його просив, а він дивитися не хотів. А санітарів двоє напоготові були прибрати до рук, якби я такий був перед усіма.  Мене сюди природа прислала не в море, а до людей хворого характеру. Кому сподобається, коли він безпритульний? Він не потрібен нікому. Його тільки тримають у цих умовах, в які я потрапив. Це світ непридатної сторони. Вони не хотіли в їхньому житті такими бути. А зараз це ліжко, ці умови, щоб завжди вони були.

 

34. Я, каже, ні про що таке не думаю. Це будинок мій, мені хочеться в ньому бувати. А коли я туди потрапив, себе визнаю даремно. Мене люди не захотіли, щоб я там працював. Всьому справа – це природа, вона кожного чоловіка змушує. Якщо він здоровий опиниться між нами, йому як трудівнику, буде треба місце. Люди намагалися на волі жити, намагалися зберегти без війни. Я через свою мудрість багатьом казав, що буде між нами і німцями війна. Раз ми торгуємо і продаємо природне багатство, то обов'язково буде, зброя застосується на людях. Я цього не хотів бачити, щоб така війна між віруючими і невіруючими людьми. Їхня техніка збільшувалася, вона робилася людьми, та організовано був напад. Ми звикли, щоб нам було добре скрізь і всюди.        

 

35. 33-й  рік ніколи не забудеться: психіатри дали висновок, щоб мені дати першу групу.  Через кого я пішов у природі не так, як ходять усі. Я поділився з людьми, взяв свою дорогу. Вчені люди зі своїм поняттям помилилися: зробили чоловіка ненормальним. А раз їм довелося це зробити, то вони в цьому втратять своє наявне.  Я в природі заслужив своїм тілом.  Вона мене одного для показу пожаліли, всіх учених на цю справу звернула увагу, їхній розум укоротила. Вони визнали мої молоді сили непрацездатними. Психічно я це робив хворий. Вони моїм словам не вірили. Я їм казав правду. Вони мене, як людину, запитували: мені холодно чи ні? Я їм казав істинно. Мені в тисячу раз холодніше, ніж вам, але на мене природа через мої дії не впливає. Я їм казав, особливо ЛТЕК, лікарю Сонцеву.     

 

36. Я маю у себе природного характеру тіло, чим виходив своє серце, що б'ється, воно у мене завжди 25-літньої людини. Не боюсь я ворога. Вони за мою справедливість взяли, як шизофреніка, вдарили по голові.  Вони мені пенсію з 200 рублів виділили 138 рублів.  Так їхня помилка на моєму здоров'ї зробила. Я не розгубився – як хворий себе профспілкам, місцевкомах, шахтним комітетам. Словом, я руку простягнув за допомогою в різні організації та склади продовольства. Я став жити так, як не жив Сталін. За моє загартування любили всі, їм було цікаво, що у нас є такий чоловік. Говорити про це я вмів. Для цього всього писав, пишу, не кидаю історію, як я з людини штучної створився в живого природного Бога землі. Я не застуджуюся і не хворію через сили волі, я їх у природі став мати. Що може мені від цього краще.

 

37. Я – спортсмен, загартований чоловік, можна сказати, Бог землі. На мене, буває, ворог нападає за моє ще несправедливе діло. Я ще не йду по дорозі так, як слід. Проскочить хвороба, спробує прогресувати, але у мене є милі невмирущі друзі в природі: повітря, вода і земля – що нам, таким людям, на білий світ посадила клітку на материк. Він повзав, став озброюватися, став битися, красти, вбивати, торгувати, купувати і продавати. Пожив, пожив один час, його природа прибрала до рук. А мені не як людині, а як Богу всієї землі. Я дорогу обрав правильну, ніхто нею не ходив. Я ходжу, начебто прошу, і більше турбую. Це теж до часу, викриють. Я беру, це діло припиняю. У мене свої природні плоди. Я навчився в природі загартовуватися, із цього всього я тепер сію зернятко на людях хворих, які потребують.      

 

38. Ми, як хворі, стали Учителя шукати, стали його просити, як такого в цьому помічника. Він наш рятівник від наших недуг, він учить нас. Каже Ольга Йосипівна Котанова з Ворошиловградської області, Гревенкі, станція Дарьвка, вулиця Пітомна.  Вона зараз життєрадісна, всім ученням займається, всім каже про це вчення. Але люди є люди, бояться розлучитися з хорошим і теплим. У Донецькій області в Амвросіївці по вулиці Урицького, 27. Цевмо Наталія Василівна, вона всім розповість про себе та інших, як на очах її ці якості відбувалися. Люди вчилися, повертали своє здоров'я назад. У Москві, Варшавське шосе, 10, кор.4, кв. 56. Шишлова Анна Гаврилівна, вона всім точно розповість і про себе і про інших. У Миколаєві є хвора, вона мене не бачила, а вченням моїм зберігається. Живе і хоче, щоб я її прийняв.  

 

39. Не буду більше вам вносити список цих людей, яких я приймав, учив. Вони живі, відгукнулися всі на моє таке вчення, не шкідливе, корисне.  Куриш – курити не будеш.  П'єш вино – пити не будеш.  Запишу одну вболівальницю Учителя.  Вона проживає в Ворошиловградської області, Свердловського району, хутір Кондрючий.  Сухаревська Валентина Леонтіївна. Вона хворіла. Чим?  Не знаю. Що вона отримала від мене? Не знаю. Знаю добре те, що вона гроші дала 22 тисячі, по-старому, за які діло створювалося.  Мене садили, а потім виправдали.  Я – цю річ, у Москві приймав хворих, ставив каліку на ноги. Мене як такого преса критикувала. «Крокодил» фейлетон писав: «Порфирій цілитель». Правда писала статтю: «Іванов гастролює по землі». «Вечірка» писала, це все моє мистецтво на сторінці показала: я мав рогату корову. Правда, не мав ванну і не продавав воду.

 

40. А це робив: хворому не дозволяв пити ніякої води і їсти їжу. Ноги мити холодною водою по коліна, повітря тягнути з висоти. Я сам це все роблю, особливо з людьми, коли зустрічаєшся. То я не очікую, поки він мені скаже «здрастуй». Я йому завжди головою низько вклонюся і скажу: «Здрастуй».  Дідусеві, бабусі, дядькові з тіткою і молодій людині. Це моє вчення. Його сам народ створив. Я його усно маю. І кожній людині, хто звертається до мене за допомогою, я не відмовляю. Приймав, приймаю, і буду приймати.  Це є моє знайдене в природі для людини ображеної, хворої з будь-якими хворобами. За моїм вченням, ролі не відіграє над людиною хвороба, а відіграє ролі людина над хворобою. Я як Бог цього всього маю діло з чоловіком дефектним, з хворим чоловіком.  Він залежний від природи, у нього немає сил, його тепло пішло.

 

41. Він міг його втратити між одягом і їжею, та житловим домом. Це його все власницьке, індивідуальне ім'я. Ось до чого йшли і йдуть всі люди. Куди я зі своїм вченням не приїду, вже велика створена черга, її робили самі. У них конверт, а їхній адрес місце життя, всередині написано на папері «Учитель приїхав». Тільки не пишіть «любимий», як робилося іншими. А чоловікові цей лист потрапив під руки, він – сюди з жінкою. Ледве не до бійки. Писала районна газета «Червоно Сулінська правда», вона мене назвала «шаманом». Я не носив на собі предкові цяцьки, і не змушував нікого танцювати, а завжди хворому говорив: я не знахар, я не лікар, я загартований чоловік, учитель.  Я вчу всіх одному природному фізичному практичному явищу: чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження, миттєве одужання.

 

42. Я люблю хворого, душу знаю його, серце, хочу допомогти. Через руки струмом убиваю біль. Найголовніше – це повітря, це вода, це земля. Шановні люди, ви всі не маєте свого тепла всередині, у вас ноги холодні. Ви тільки хочете, щоб вам було добре і тепло. А вони вам цього не дають. У цьому ділі ми всякими хворобами хворіємо, і довго лежимо ми в ліжку хворими.  Не хочете бути здоровими – хворійте, страждайте своїми недугами. Вони вас мучили, вони вас мучать, і будуть вони вас як таких мучити через ваше небажання, через ваше невміння. Ви нічого не робите в природі того, щоб було вам від цього діла добре і тепло. Вас ваша спека пробирає. Ви одяглися, наїлися, але вам холодно. Ви намагаєтеся потрапити в умови, зроблений зі стін будинок, а в будинку створено тепло штучного характеру.           

 

43. Що ми з вами шукаємо живого чи мертвого, до нас не прищеплюється здоров'я таке, як буде треба. Ми його втрачаємо в процесі свого життя. Ми учимося, у нас таке бажання залізти в дім, де опалюється, і там спати до самого солодкого сну. Я цю систему не визнаю, і не погоджуюся з людьми. Вони не хочуть робити для себе в цьому, щоб було йому, тобто людині, добре і тепло. Він одягається до тепла, він їсть досита, а коли він виходить у природу, він тремтить від холоду. Не вмієте жити, відмовтеся. Вже природі ця система не до душі. Вона нічого не зможе зробити таким людям, хто живе в природі однобоко, не хоче в природі жити з кругозором. Я, він говорить, живу так, як прожили наші предки. Вони один час очікували, а інший гнали. Так робимо ми, від одного йдемо, а до іншого біжимо.

 

44. Ми, всі люди, такі в житті є, цілий рік безперервно робимо діло, щоб це діло чого-небудь прибавило, давало. Ми маємо землю, один час за нею доглядаємо, як на виробництві. Із сировини робимо деталь, виробляємо струм. Ми оремо землю, її кладемо під зиму під сніг, щоб вона набиралася вологи. Ми своєю снастю намагаємося поспішити потрапити з ділом, із цією оранки робимо ми грядку, щоб в неї посадити у вологу зерно, щоб воно швидко зійшло і показало сходи, які вони були. На них дивитися, цьому всьому господар уболівальник, того діла.  Йому хочеться, щоб його ці сходи швидко піднімалися. Цьому всьому приходять і йдуть дні з ночами. Вони своїм приходом створюють у себе таку атмосферу, яка змінює у себе погоду. Для цього посіву треба буде волога, треба буде сонце і тепло природне.    

 

45. Через повітря, воду на землі все це робиться природою. А людина стоїть та думає, щоб із цього всього вийшов на цьому місці великий урожай. Так це нами робилося, робиться, і буде робитися. Ми думаємо, якщо наша природа нам вродить великий урожай, ми через нього зробимося багатими. А про те ми з вами не подумали, що треба буде для врожаю від нас закласти великий фізичний труд. Урожаю на ось цій землі будуть потрібні люди з руками, та щоб був у них розум, щоб це все вийшло, з цього всього зроблено нами прибуток, та ще який. Цей прибуток щоб якісний і великий. Ось чого наш господар чекає. А те, що йому доводиться самому все робити, йому це байдуже. Він гору через себе перекидає, це дрібниці, аби він у себе мав. А на це якщо нещасний випадок цього господаря, він, скажемо, помирає, на його місце будуть інші.

 

46. Це споконвіку продовжується такий час. Якби не було землі, її площі, або не було повітря, або води не було. А раз це є, то в цей час живе і видозмінюється одночасно. Весна приходить на землю недарма, і не так обходиться в природі. На землі лежить старий сніг, що давно впав. А весна з сонечком прийшла, своїми променями теплими на цьому місці розклалася. А снігу це не до душі, став збиратися і йти чистою водою. Його змили умови, це все робилося природою, але не предковим господарем. Він не подумав, не хотів знати про це діло, що йому доведеться в цьому вмирати. Його як господаря тягнуло до більшого від цього урожаю, про що не одні ми думаємо. Якщо у нас щорічно буде родити цей великий урожай, ми його намагаємося зустрічати, і ми це проводжаємо.  Говоримо, йди ти та приходь з прибутком.

 

47. Я не учений по теоретичному знанню. Я був, є і буду в природі практик. Усі хвороби пройшов на собі я в природі. А тепер моє таке завдання: нас усіх випробовувати, їм давати допомогу. Я так приймаю, лише б одному дав допомогу. Чоловік чоловікові вірить, він природно цьому вірить, він сам від цього отримує здоров'я. Це все робить природа, вона сильна все зробити, так і я, чоловік здорової сторони, роблю те, що треба. Звідки взялася така битва між віруючими і невіруючими? Їх за вигадане ними природа стравила для показу. Гітлер задумав нехорошу історію між людьми прокласти. Його змусили комуністи це у себе зробити. Він став групуватися, як це слід. Він не знав, чим це скінчиться. Його було одне перед радянською Росією – росіян треба прибрати до рук.  Тоді він би дав поїсти всім іншим.

 

48. У природі дві сторони: одна вдала, інша невдала, куди потрапив у халепу сам Гітлер.  Він в природі розвитку циклічного не знав. Він теж починає з маленького, йде по материку зі стихією. Вона робить природно. А Гітлер почав на колесах, на моторах. Без повітря і води земля не хотіла бачити воїна задуманого. А той, хто у себе не чекав, а готувався з ворогом битися. Німець віроломно на радянський союз напав, а тут не підготувалися до війни, німцеві була удача в цьому. Він, можна сказати, зі своєю технікою пробирався, як у гості. А російські воїни в паніці бігли. Я цю штуку на факті випробував. Мене з собою ніхто не брав, а самі йшли в тил. Я про це нічого не знав. А потім, коли тільки побачив техніку, то я задумався. Як же так, Росію Гітлер розбиває. Я став для цього ритися в голові Гітлера для того, щоб його задумане зробити, оточити.

 

49. Я задумав побувати в Берліні, про свою молодь дізнатися, куди її везуть і навіщо везуть. Мене взяли німці разом з ешелоном. Я їхав разом з молоддю, до Знам'янки проїхав, а тут мене зсадили, взяли поліцаї для перевірки. Я їм свою правду довів, вони вирішили мене спустити в Дніпропетровськ в гестапо, щоб він дав перепустку. Мене везли з собою офіцери. А коли приїхали до Дніпропетровська, мені доводилося в їдальню визначитися, де солдати сиділи за столом їли. Я їм через перекладача розповідав про загартування-тренування, про своє здоров'я. Солдати німецькі кричали «гут пан». А мене скоро комендатура прибрала до рук, посадила на мотоцикл, і пішов по місту при 27 градусів морозу. Вони спочатку возили скрізь, багато цікавилися, залишалися при своєму «гут пан».                

 

50. А раз я у них був «гут пан», вони мене перевірили. Я у них був у політвідділі в камері смертників. Мене німці годували кашею, я був ситий. А коли треба було звільнити мене, дали знати коменданту, щоб посадити в поїзд. Місце дали, я їхав впевнено, як заслужений у них. Вони мене не ображали. Я доїхав до Ростова, а потім мене взяли вісім солдат, я доїхав до Суліна. А потім дізнався через штаб німецький, що вони програли війну. Не треба було брати мене і тримати у себе. Моє виграло. Німці в цьому всьому програли, але з боями відступають. Їхнє діло всередині політики – вбивати невинну людину, вони це робили. Мені вони не зробили нічого шкідливого, як порахували мене, але я був ними доставлений додому, вони мене любили.  1943 рік змусив їх залишити нашу місцевість, війна триває, йдуть запеклі бої. Мене люди просять, щоб я поїхав до Москви і запропонував Сталіну замиритися.   

 

51. Я їду, мене начальник Казанського вокзалу зопалу кладе без усякої справи в інститут.  Він справу створив після, але мене поклали в інститут імені Сербського, як хворого.  Ось що наші люди творять. Я їм хочу ввести хороше, щоб люди наші ні на якому фронті не гинули. Ворога треба просити, і з нього треба зробити друга. Ми один час бігли від його зброї, він був над нами сильний. А тепер наше вміння нас змусило свою сміливість йому показати. Ми його зупинили. Нам природа за нашу стійкість і сміливість допомогла його армію оточити. Йому дали нищівну відсіч. Ми його погнали на захід, він уперто з великими боями відступає. Нам треба не битися, як ми тоді билися. Це наш був рожен. Але ми, Росія, Америка, Англія, Франція, домовилися на Потсдамській нараді вбити Гітлера. Добре, що він з боями відступає. Ми його гнали, це було добре нам.     

 

52. Він теж думав сам себе в цьому спасти. Його розгубленість втрачала армію. Це все йшло в наш бік. Спасибі скажіть Богу, що він їм не дав свій розум для того, щоб у той час не зробити гітлерівської армії атому. Він би нас усіх попалив. На розсуд Бога, він бачив, що згодом будуть жити знову мирно. Економіка і політика змушує це робити.  Материк природної землі з людьми поділився пополам. Одні залишилися при своїй старій історії, вони не стали нове вводити. Богу, як такій невидимій особі, дуже сильно вірили. Але щоб виконувати, вони на бідного дивилися з недовірою, йому обіцяли гостру лопату. Він ішов до багатої особи зі своїм тілом, просив, щоб він його взяв на роботу.  Багатий про його думки не знав, що це така буде штука. Він його брав, як потреба його була така, він був необхідно потрібен багатієві. Тому бідняк до багатого влаштувався на роботу.

 

53. Він чужий. Це не життя є в багатстві, а вічна боротьба. Один одному не довіряє, підглядають. Він же продався, а він купив. Кому буде гірше? Тому, хто потрапляє в халепу. Люди з людьми як вони б'ються один з одним до ножа, а потім вони починають зустрічатися і починають говорити в бік того, щоб знову мирно, дружно жити. Ми так робили, так ми робимо, і будемо ми робити. Який би ти не був сильний у житті своєму чоловік, на тебе знайдеться сила природна, вона тебе звалить з ніг. Ти ж у природі є крихта одна з усіх, та ще сама захищена від природи. Ти боїшся, хоча і одружишся на твоїй коханій дівчині, яку ти полюбив. Але про неї ти не знаєш, вона має у себе свій розум, і при ній залишається своя любов. Ви обоє є люди чужі, далекі, як господар з працівником. Господар по одній дорозі зі своєю думкою, у одного своє, а в іншого своє.

 

54. Щоб воно було однаково, цього в житті не було, щоб людина своє наявне здоров'я іншому віддала. Чоловік вмирає, він іде зі своїм тілом туди, куди всі люди підуть. Але ні один чоловік не погодиться з ним лягти в могилу. Всі йдуть від смерті, всі від неї тікають, а фактично один за одним туди йдуть. От яке обманне людське життя. Поруч живуть два сусіди, у них однакова під дворами земля, однакова будова, і також сила жива така. Начебто не треба між ними поганого. А сама думка підказує: треба глянути на його подвір'я, а що мій сусід робить. Я, каже, туди своє око простяг, а він курей годує. У нього два півні, а в мене один. Мене це заїло. Я став із цієї хвилини хворіти, і я втратив з кишені сто карбованців. Як же це так вийшло, коли він це придбав? Подивися, який чоловік, мене обігнав. Хоч не показуйся на вулицю, мужики засміють, скажуть по імені, назвуть: Максим. А Максим відгукнеться, скаже: ну що тобі треба. Як же так, що вийшло: у тебе немає півня, а Іван має, у нього два, а в тебе один.

 

55. Що ти будеш на це говорити, коли правда є. А вулиця є вулиця, всі мужики зібралися тут, вони побули, постояли, проговорили, посміялися, і по своїх домівках розійшлися.  Вони про цього півня за столом у себе розкажуть. А я, таке нечестя, від Івана Максим відстав. А здоров'я є на все, аби тільки хотів, чоловік у природі зробить. Він своєю дорогою пішов, його ніхто не змушував так іти, як він пішов. І наткнувся, втратив своє здоров'я. Тепер Максим через цього півня вмирає. Він же хоче, а йому природа не дає. По-людському жити і робити діло – треба вмирати. А по-Богу – гірше від усього на білому світі і холодніше від усього, але зате вмирати не будеш. Що ми хочемо в житті отримати, життя або смерть. Бог говорить так. У мене немає свого, і до чужого інтересу немає, його так придбавати, як придбавав другого півня Іван. Всі люди по одній вмираючої дорозі крокують. Щоб вони спробували та пішли по дорозі Бога!

 

56. У них сили на це не народжувалися. А дорога Бога, вона споконвіку на своєму місці як лежала, так вона і досі лежить, і буде вона між людьми такими лежати. Вони її бояться. Так кажуть вони: краще вмирати ми будемо, ніж нам ступати по шляху Бога.  Це живий факт. А любов, яка б не була в людини нога, він фізично по землі босою ногою боїться ступати;  вважає, від цього всього він захворіє. Бога ніщо з штучного не захищає.  Він природи не боїться так, як ми її боїмося. Це для нього любима невмируща лежить для всіх дорога, тільки люди не навчили себе так жити. Вони по-людському, щоб у них було в засіках, у погребі і в сараї з твариною. А Бог говорить. Якщо я такий буду потрібний у природі, вона мене нічим ніяк ніде не зачепить.

 

57. Я не вбиваю так час і не хочу, щоб він до нас таким приходив і відходив. Ми за хорошим шкодуємо, а от до поганого нас не притягнеш. Я, каже Бог. Для мене в природі погане краще не може бути. Я люблю, ніколи не одягаюся при холоді. Для мене холод – це сильне, енергійна життя. 37 років я таким пройшов, скільки можна за цей час померти. А є сказані в людях слова: береженого і Бог береже. Всі люди так, як вони ходять, померли. А Бога ідея – це ідея є чоловіка, незалежного в природі. Ним як таким у природі будь-який і кожний чоловік хотів бути. А його це діло треба заслужити в природі, щоб природа за твій вчинок заступалася, а не накидалася, як вона робить. Ледь щось таке в житті своєму, вже нежить, кахи, кахи, з носа потекло, десь взялася нестерпна температура.

 

58. Вже, кажуть люди, людина чимось захворіла. Її за щось Бог покарав. Так предки залишили свої слова в історії. Це їхня неправда. Була вона, є, і буде між цими людьми. У них усередині свого природного тепла немає.  Як вони народилися в природі? Природним порядком всі до одного чоловіка. Але їхні батьки по-своєму за звичаєм зустріли, як зберігають квітку кімнатну. Їй земельку чорноземну, водицю підливають, повітря тепле, тримають на вікні. Наша квітка росте й цвіте, як це хотів хазяїн цієї квітки, він у квітах своє життя проводить, й іншу людину цьому учить. Так і дитя, тобто людину, люди зустрічають, вони нею граються, як маленькою лялечкою.  Йому хочуть сорочку надіти з полотна, а їжею рідкої нагодувати, а в теплому будинку покласти в ліжко і сказати. Спи, спи, моє дитя прекрасне, я колихаю тебе.         

 

59. У цьому всьому дитини тіло не розвивається, а в умовах воно живе, втрачає своє тепло цією чужою ніжністю. Людина, вона у нас є кімнатна квітка. Її в природі поставиш – її вітер засушить, а сонечко спалить. Дитя не в силах своїх утримати те тепло, яке має у себе сама природа: повітря, вода і земля, що нам у житті все дає. Ми його придбаваємо в труді в мішку, щохвилини робимо діло, у ньому втомлюємося фізично. Особливо зимою до тепла одягаємося, йдемо надвір і там до поту трудимося.  Ми втомлюємося у ділі, у нас від цього всього тепло втрачається, раптом якесь запалення. Для людини це неприємність, якій допомагає в науці своїй лікар. Він для цього діла учиться теорії, його змушують бути грамотним. Він навіть розбирає латинь, а по-латині весь світ читає. Розбирається в цьому ділі. Хочуть цю жару, що з'явилася, чим-небудь видалити, вона ненормально тіло палить. У нього, у цієї людини, клітина жива запалилася, піднялася в тілі температура.

 

60. Вже тіло хворе, ворог напав, вважає лікар. Це природа його простудила, він захворів, він же залежний у природі, без сил чоловік у нього тепла природного немає.  Він не може сам цього зробити, і лікарі не в силах цьому хворому створити тепло.  Він в житті своєму в природі по снігу, по морозу не ходив, він боїться цього. А хто боїться, той і не воїн.  Всі люди в цьому вмирають. Бог зі словом вийшов, нам як ученим говорить. Ти ж лікар наукового боку, технічно знаєш історію цієї квітки, як вона росла. Вона була без тепла природного. І тепла людині живій шприц не дає, також таблетка не дає, і ніж не відріже. А сила людини – за заслуги в природі. Воля Бога дасть, він господар, він друг і любимий у цьому друг, разом наодинці з ними живе: з повітрям, водою і землею. Вони Богу допомагають це тепло створювати від самих ніг і до самої голови, струмом, електрикою.

 

61. Не вмієте, відмовтеся від цього вашого лікування, що допомагає. Люди без тепла у вас на ліжку лежать, без тепла мучяться. Богові волю в цьому дайте.  Він хворих усіх конвеєром поставить на ноги. Він не говорить про медичну науку, що вона нічого не зробила, вона нам не потрібна. Вона багато зробила і робить. Але в ній не вистачає зернятка, а воно є ось цій квітці. Не тоді йому треба допомогти, коли він або вона захворіє. Його або її треба вчити тоді, коли вони здорові на ногах ходять. Ми свою молодь так легко народжуємо в природі за допомогою лікаря. Ледве не з першого дня починає говорити і розуміти. А от як ми їх ростимо або виховуємо. Живе тіло з допомогою природи відірвалося від материнського тіла, і тут же стало в атмосфері кричати.     

 

62. Воно зрозуміло, куди воно потрапило. У незручну кашу, де люди народжувалися для життя, а їх повернули до смерті.  Дитина, він не простягнув руку і не попросив матір, щоб вона йому дала цю зроблену в природі руками ганчірку. Вона йому це все приготувала ще до цього крику. Вона предками обгороджена своїми засобами, чим ми, кожна мати, зустрічає. Він у неї не просив її рідини, вона сама його годувала, вона його напувала, і в ліжко клала, колисала. Ви думаєте, що воно не бачить і не розуміє. Воно до всіх батьків психічно відноситься, робиться через це все нервовим. Він вже за це все відношення тримає в руках ніж. Його слово одне – мама, дай. Якщо мама не знайшла, не дала, дитя робиться незадоволеним. Ми його самі учимо цьому, це не наше суспільне виховання, в якому чоловік дитині шкодить, на будь-яку штуку перевертається, і робиться таким, як він є.

 

63. Не батьків дитя слухається, а дітей батьки слухаються. Вони тягнуться в нитку тільки заради дітей. Бог у себе два сини мав, вояк. Одного відібрала вітчизняна війна за визволення Ростовської області. Він був ад'ютантом генерала Цвєтаєва 5-ї ударної армії.  Інший при мені. Краще б не треба.  Він, такий намір дітей. Каже: я, тато, буду жити, як живуть усі. Тому треба його забезпечити до самої смерті. Таке життя проходить у людях між старими і малими. Бог був проти цього завжди.  Погоджувався зі станом цього діла.  Зараз проходить така чутка, що люди самі роблять. Вони з Богом і без Бога, в цю вітчизняну війну з собою привели самого Бога. Він для цієї любові в природі народився.  То розділили навпіл землю, стали битися за своє завоювання. А тепер спільне природне будуть цінувати, зберігати в цьому самих себе.    

 

64. Бог прийшов на землю для спасіння у житті людини. Ми звикли, щоб наше брало. А самі в цьому ділі. У своєму тілі, особливо в ногах треба мати своє природне тепло. А ми його не маємо, всі ми носимо для цього діла чоботи або черевики, щоб у них ноги робилися теплі. А виходить навпаки, ноги у взутті мерзнуть. Треба так зробити, щоб по морозу, по снігу набиралися сили тепла, що збереже від будь-якого ворога, що нападає. Німці своєю теорією не врахували, своїм знанням, у цьому столітті їхня затія. У 1914 році затіяв цар з царем за землю воювати, довелося їм нелегко тікати з України. А зараз вони з боями відступали, для них залишали територію. Їм довелося свій режим здати як ніколи. Програв німець, довоювався.  

 

65. Люди за перемогу добивалися, вони запитували у Іванова. Ті люди будуть у перемозі, які схитрують. Так їм Іванов сказав про перемогу: Сталін переможе, Сталін. То слава була за комуністами, вони здержали свою політику й економіку, вона їх задовольнила все в природі зробити. Комуністи по-своєму уклали переможний мир над фашизмом. Це в людях не те зробилося в природі, ворог залишився між своїми людьми. Він сидить у в'язниці, нудиться і до себе чекає людину неочікувану. Юстиція щодо цього не спить, працює, садить;  думає, що вона робить краще в людях. А люди самі не стоять на місці, одне рухаються. Ця війна багато хвороби залишила на людях. З ними медицина орудує, робить догляд за ними. Ворог внутрішнього тіла не спить, він не спав. Як нападав на людину, так він нападає на людину. Не дає їй життя через наше невміння.  

 

66. А цим двом ворогам не народжувалося таке вчення, щоб вони не прогресували.  Найменше, це початок життєвий. Ми ноги свої не держимо в теплі.  Вони у нас задихалися, задихаються і будуть задихатися. Тому у нас не виходжують будь-яку клітину людини. Людина з таким теплом завжди себе в природі втрачає. Треба буде отримати в ногах природне тепло, яке вносить у життя людині Іванов. Я, говорить Іванов, у природі бився, колотився, практично все для цього робив, щоб виходити своє серце таким, якого не було ні в одного чоловіка – здоровим, загартованим, молодим, що зовсім не зношується в своєму житті. Цього мало, що зробив він собі, він у природі став мати свої улюблені сили, які стали давати через тіло іншій людині те, що треба. Людина через людину.    

 

67. Люди жили в природі і сподівалися на свою індивідуальну силу, що вона його в цьому спасе. За часом всім зима проходила, місяць останній проходив лютий, він останнім снігом бушував. А я тут як тут у матері десь узявся, вона мене такого, як і всі народжувалися живими. Нас обстановка де і як оточила. Першому чоловікові довелося це діло почати, і то він зробив нам усім, від чого вийшло наше діло, з чого отримали життя хороше і тепле. Як нам на це все приємно дивитися, як на якусь небувалу скарбницю, вона у нас є і буде така. Ми не відмовимося від цього діла у себе мати. Ми на це вчені, ми учимося, хочемо більше від цього знати, краще робити, щоб у нас було багато. А от у нас зі своїм природним теплом ніяк не виходить. Ні мозок, ні серце, ніякі особливості себе не обігрівають.

 

68. Особливо ноги тримають в мертвому, задихається живе, також і весь організм не виходжений для життя людини. Людина скаржиться на голову, на серце, і псуються легені. Ми не живемо, а поступово вмираємо, видно з усього цього. Зроблено Івановим для того, щоб люди про це знали, що тепло виробляється не в штучному, а тепло придбавається в природі, в умовах повітря, води і землі, від чого ми все отримали. Через штучне ми пожили та покористувалися, і, врешті-решт, ми померли. Це нам природа в процесі всього цього зробила. Вона змусила цього першого чоловіка, щоб він цим джерелом для цього оточив себе. Йому природа стала давати одне й друге. Він не став залишатися без цього, йому як такому треба було робити, щоб із цього вийшла якась річ.  Чоловікові спочатку було потрібно.

 

69. Він у цьому всьому втратив своє здоров'я. Він через це все помер, його через це не стало. Він в природі захворів через свій нестаток. У чоловіка немає свого тепла, яке повинно бути. А його він у процесі втратив. А коли будь-яке господарство збиток має, то йому вже є початкова хвороба. Ми, всі люди, в цьому дефектні, хворіємо в цьому, раз ноги у себе не мають свого тепла. Звідки його візьмеш. Це так воно в житті робилося першим чоловіком, а зараз його діло більш широко розвивається. Всі люди бояться вогкості, всі люди бояться снігу і морозу. Це все змушує наша предкова історія. Вона не стала залишатися в природі природним шляхом. Голова, найголовніше волосся, якому треба разом з повітрям бушувати. А пори в тілі дихають, допомагають, щоб кожна клітина окремо обігрівалася.

 

70. Ми жили однобоко, а щоб з кругозором, нас цьому наше середовище не вчило. Ми індивідуально жили і все самі робили.  Нас з вами це зустрічало і проводжало на цьому місці, де доводилося починати своє діло робити. У кожної людини на це була хитрість, вона в руки давалася. Ми, всі люди, по своїй дорозі повзаємо. Наша думка така. Живу я в селі, як живуть усі наші люди. У них є свої двори, своя садиба. Як нам хочеться жити легко, щоб нічого не робити, а в тебе засіки повні зерна. У такого чоловіка в гостях не побуваєш. Він сам прислухається до такого початку, а він у році робиться один раз.  Після хорошого врожаю. Він всю бутність колотився на цій чорноземній землі. Вона любить такого господаря, хто з нею на відстані розмовляє. Це стосується нашого чоловіка першого, початкового, він у цьому народився. Йому дай, він більше нічого не знає.

 

71. Є у нього в будинку кішка, вона його зберігає від комах. А комаха в порожньому приміщенні не народжується. Їй так само, як і кішці, не дається порція, не те, що ти їси. Сам чоловік собі готує, а кішка або собака чекають, а коли їх господар згадає. У нього пряде думка по цій землі та в природі. Він добре знає розташовані дні, їхнє назву. Особливо до нього приходить після свята неділі перший у тижні початковий день понеділок. У ньому не зможеш руки в купу, щоб нічого не робити. Природа даремно один раз в році не приходить, вона свої килими хоч і рідко, але влучно змінює. У неї чотири сторони, особливо вона у себе має свої не почате місяці. Люди про них знають добре, до них вони готуються не зі своєю однією фізичною силою, вони її з боку іншого приводять. Вона його слухає, вона у нього на мотузці, щоб не пішла від нього. Він її годує, він її напуває. Він від неї вимагає, щоб вона йому допомагала.

 

72. Він був безсилий це зробити, що йому робила цей день його конячка. Він її примушує. Спробуй не повези цей віз, а він у нього поклав чимало вантажу. Конячка в хомуті, на ній вуздечка, нею віжки, голоблі причіплюються, та сиділка на спині. По-культурному все це робилося, і може зробитися в даний час. Ми з вами вміємо примушувати тварину, вміємо за нею доглядати. У мене віжки для цього, і батіг у мене є. А горло яке, спробуй не повези – отримаєш по спині. Тварина не бик, яких люди запрягають пару в ярмо, і чіпляють на них драги, вантаж великий кладеться. Вези, рідна худоба. А господар сів на віз, і поглядає, куди і навіщо я туди їду. Без усякого наміру не живу на білому світі, без хліба не залишаюся. Їду в поле на весь день, там треба працювати. День цей рік годує. Тому не я один це роблю в нашому селі на цих волах або на конях. Їх треба годувати теж.  

 

73. Так селянське життя побудовано, без лайки не обійдешся. Ми звикли, щоб зранку рано, вдосвіта встати. Особливо встають добрі господарі, він не спав, а все продумував про сей рік, який він буде у нас. Видно по нашій цій зимі, вона у себе дні не тримала, для нашого врожаю дні, їх оточували великі морози. А сніг пухнастий білий ліг рано на землю. По ньому наші діти на санчатах так швидко з гори каталися. Їм було байдуже молодий свій час у цьому проводити. А ми, мужики, повставали з ліжка рано. Нічого робити з худобиною домашньої, прибрали.  І один за одним зійшлися, стали молоді старих слухати, а вони про минуле нагадувати. А які були чуйні люди, Єгорка Сичов, та його був друг, вічно обидва вони прийдуть під хату Тихона.   

 

74. А в ній хохол українець з Іванівки жив, нам шив він чоботи. А у них вистачає терпіння на це його під віконцем дражнити: «Хохол, ти Мазеп». А він не хотів цього слухати, його правда заїдала, він між нами, кацапами, поживав. Нас цар під час війни турецької завоювання. А ми самі Курської губернії, тут визначилися між панами. Біля Голубовського пана, Круглянського пана, біля Щетовського та біля сіляновського.  У них працювали свої селяни, їх звільнив цар, їм дав землю. А ми землю свою наділену мали. А землю брали в пана на скупщину. Хто у себе мав живу силу, він з відстанню не рахувався. Їхав туди вночі, приїжджав вночі, це його була така робота. Він, бідняк, зі свого снастю не відпочивав. Він на це все народився, як народжувалися все трудівники.  Їм доводилося дуже важко в цьому жити.  

 

75. А панові було на руку, у нього брали землю, і за неї ми, як селяни, відпрацьовували.  Пам'ятаю, як це зараз робилося в цьому місці. Я ходив останній рік у школу, нам повинні видавати похвальні листи. А я був потрібен дядькові Федору Івановичу, він за сільським господарством після смерті батька свого ходив. А батько мій Корній Іванович у цей час на роботі в шахті. Я спав у ліжку, а моя рідна будила за моє волосся, щоб я її послухався рано, як дитина, вставати і їхати в поле. Там допомагати волочити, а дядько буде розкидати по оранці пшеницю. Моє таке діло – назад, вперед водити за собою дві пари волів, і слідом за ними була прив'язана кобила. Я волочив доти, до того часу, поки дядько закінчить сіяти. Він взявся за мою роботу. А по туману збирав по оранці часник, та по росянці їх збирав, як потрібним цим хлопцям.

 

76. 35 років я так жив, як усі, щось я робив. І раптом по шляху зустрівся з Божою дорогою. Я став жити в природі гірше від усіх. Мене зустріли, постригли і зробили хворим психічно. Лікарі дали за моєю хворобою 1-у групу інвалідності. Я непридатний ні до якої праці, ні фізичної, ні до розумової. Я, за їхнім висновком, повний дурник. Мої здібності змусили про це писати. Невже б я не зміг вчитися. Мені було 35 років. Я був фізично здоровий, зміг лопатою рити та кидати, а мені не дали. Я для цього віддав усе, для того щоб бути таким, як показали всім людям. Вони погодилися і відкинули від себе.  Я з ними поділився, і став на землі жити так, як не жили люди. Всі до одного чоловіка були в природі залежні. А я взявся за незалежність, яка нікого своїм учинком не зацікавила.

 

77. Як вони жили, так вони і досі самі живуть. Їм треба дивитися в такі наші люди, вони за ці роки зросли і навчилися теоретичному знанню. Якщо ми не були такими музикантами і режисерами. На кожну написану письменником будь-яку пісню, у нас на це є всякого роду музика, є багато співаків і співачок. Ми співаємо нашим людям, ми їх слухаємо. Бачимо танцівників ансамбль різних націй. На це все зроблено нашими людьми. Між ними лікарів велика армія для людей наших. Є професора з докторським званням. Академіки, інженера різного фаху, конструктора, винахідники. Всі люди стали ділками, за кого не візьмись, він уже закінчив 10 класів, вже середня освіта. Куди хочеш, туди поступай учитися.        

 

78. Ми так і робимо. Хочеш бути в людях цього ось початого людського життя помічником першим. Чоловік без нашої землі, без чорноземної, не залишився. Йому треба буде місце, двір землі, він по ній ходить, він по ній повзає. І думав з першого дня зробитися між людьми чоловіком служби, вічно воїн від міліції до самих внутрішніх військ. На своєму місці бути командиром, за собою вести армію солдатів. Вони у нас проходять навчально-гімнастичну марширування. Їм дають гвинтівку, автомат, учать, як у ціль попадати. У ціль спочатку – в мішень, потім на війні в людину. За свою націю, за свого офіцера солдати давали клятву його грошову службу захищати грудями. Це воїни, вони нами робляться для внутрішнього ворога і для зовнішнього. Якщо чоловік такий на шляху своєму появиться, ми зі зброєю в руках дамо будь-якому ворогові відсіч. Ми такі люди всередині, посягни на соціалістичну власність – у нас на це служать люди аж до самої юстиції.

 

79. Ми розбираємося з будь-яким ділом, це ми всьому діло, люди. Робимо для людей, вони нас тримають, як найманих людей, гроші платять. Ми за свою роботу їх отримуємо і ведемо спосіб свого життя. У нас є і близькі друзі, є брати, є сестри, батьки з матерями, дядьки з тітками, є дідусь, бабуся. Всі ми в цьому свої. Але коли на тебе найде погана для всіх людей думку, ти не по-їхньому став у природі між людьми мислити, став не по-їхньому робити. Люди бачать його вчинок не такий, як він є між ними. Не став одягатися, не став їсти, не став потребувати так, як ми потребуємо дому. Він з нами поділився, взяв сторону не нашу, а взяв сторону свою Бога. А ми йому як такому не віримо. Бог каже: мені ви, як людині, не вірите, а от ділу моєму повірите. Я уболівальник за нашого ув'язненого і божевільного. Вони сюди прийшли від людей. Ми їх посадили, ми їх поклали, тепер їх тримаємо під замком. Він у нас без думки не сидить, думає про волю, як ми думаємо про життя.

 

80. А в людському житті дві дороги, одна їхня, а інша ніким не зайнята, крім одного Бога. Ми йому не віримо як такому, вважаємо, без нього все це ми самі зробили. Він нам не потрібен. А він каже: я до вас, таких людей, не збирався приходити. Ви ж і віруючі люди, але вони мною хваляться. Ми віримо, треба виконувати, а вони не виконують – це гірше від вас, від невіруючих. Я прийшов на землю до ображеної людини, до тієї людини, хто мучиться, сидить у в'язниці та лежить у лікарні. Він стогне, йому треба допомога Бога. А ви, все такі люди, які стоять на своїх місцях. Вони чекають свого часу одного, за своє зроблене діло в природі його засудять, суд посадить у в'язницю. Ви теж скажете. Будь ласка, попросіть, як просить в один час ув'язнений. Такої науки не народжувалося в природі, щоб чоловік заступився, спростував цю юстицію штуку. Вони теж такі люди, як і всі.

 

81. Не в тюрму його посадять, так ляже він у лікарню. Захворіє своєю хворобою, від цього ніхто не йшов і не піде. Це дорога для всіх нас хворих, які живуть у житті своєму добре і тепло. А їм не подобається моя Божа дорога в природі ходити роззутим і роздягненим, на кого дивитися людині іншій не хочеться. А Бог не дивиться ні на кого. Йому дуже холодно залишатися між нами одному, але він добре знає про природу. У ній є повітря, є вода і земля. Вони для Бога милі друзі, що не вмирають і зберігають. Він добре знає свою до них любов, не йде від них і не ховається. Якщо потрібно буде яка-небудь просьба Бога до них, вони ж тут як тут йому зі своїми силами допоможуть. Вони ненавидять чоловіка залежного, діяча, воїна в природі, хто озброюється, робить зброю, бігає на машині, літає в повітрі, плаває по воді швидко. Бігають поїзда з місця, везуть різні вантажі, їм це треба будувати хмарочоси будинки. У них живуть один раз, веселяться та психують сусід із сусідом за своє місце, яке вічно не живе, начебто людина через стіну заважає.

 

82. Це істина одна вся людська є. Ми для цього в природі народжені першим чоловіком у цьому ділі спробувати, а потім його недоробити, у ньому померти. Це історія стара.  Нікуди вона не годиться для нашого чоловіка, кому доводиться з криком народитися, а потім померти. Це не наше людське життя. Ми чекаємо, скоро до нас прийде другий чоловік, його назвуть всі Богом за його діло. Йому не потрібно дворова курочка, якою ми один час як своєю розпоряджаємося. Якщо це нам буде потрібно з курятиною зварити, ми її не пожаліємо. Її зловлять, та голову скоріше відрізають. А вона яєчко нам в день несе, ми їх збираємо, та на базар. Ми його своїм добром створюємо. Яєчко, інший масло, з-під корови молоко, і гуси з качками продаються за гроші.  Це добре, що твоя земля вродила багато зерна, ми за рахунок його будуємо економіку. У нас сало є.            

 

83. Ми годуємо у відгодівлі волів на сало, щоб баришника зацікавити, від нього взяти багато грошей. Це добре, що у нього накопилися через велику комерції ці гроші. А якщо їх у людини немає. Як йому хочеться солодкого, жирного, а грошей немає. Тому він бідний, йому ніхто не допомагає, а сміються з його життя, він жити не вміє. Всі ми вміємо жити тоді, коли нам наша природа дає. Ми на землі придбаваємо, у нас є одне, у нас є й друге, і є третє. Ми багаті в цьому люди, направо, наліво торгуємо, продаємо, купуємо, міняємо природу. Вона від нас сильно терпить. Ми своїм добром торгівлю між собою ввели. Один купує, а інший продає. А де дівається професіонал, він шахрай вашого, злодій чужого. Як ми з вами помічали, до часу протримали, час прийшов, йому треба за гроші продати.

 

84. Ось що ми зробили між собою, ми з вами природу грабуємо. У нас на це є земля вся належна, є сила жива, є технічна. Ми землю оремо, ми її волочимо, сіємо зерна.  Без повітря і води нам сама земля нічого не дає. Ми індивідуальні господарі, за рахунок цього ростемо. Між нами і професіонал крутиться, йому потрібні наші гроші. Він на це має око, бачить нас здалека, всякими засобами на нас накидається, і відбирає у нас наявне. Як накинувся Гітлер. Це добре, люди відбилися. Такого задуманого ніхто не отримає, щоб усім світом одному розпоряджатися. Треба зробити діло таке між нами всіма, щоб ним були люди всі задоволені. Це тільки Бог один-єдиний уболівальник за це. Йому не треба базар, він не продає, нічого не купує. Йому не треба красиве, він не вбирається, як ми всі. Нашим не цікавиться він.  

 

85. У нього думка одна для всіх нас своє природне місце отримати, щоб його знали люди і не робили йому погане. Якщо нужденні до нього прийдуть і будуть у цьому просити, він заочно людині допомагає. Його тіло разом з живим природним повітрям, з водою на землі знаходиться. Його улюблені друзі, що не вмирають, вічно живуть і йому хороше за це роблять. Бога ім'я не захоплено, не присвоєно ніким ніде. А в природі завойовано через діло славою в природі. Всі люди не гарантовані, вони стоять на черзі, щоб завтра захворіти. А помічника природного між людьми немає, щоб він такий засіб мав для відновлення його особистого здоров'я. А Бог щодо цього вболівальник, він вболіває за це, він любить цього ворога, від нього не відгороджується. Це, що ми маємо, це не наше є для будь-якої людини.

 

86. А засіб є, це природа, вона має у себе повітря, воду і землю. Для всіх це улюблені невмирущі друзі, з якими треба дружити, любити. А ми це все томимо, гонимо від себе.  Це вже не заслуги наші з вами і не любов є до природи. Тому ми з вами не живемо, а вмираємо. Ми від цього всього залежні, нам дай, ми більше знати не хочемо. А Бог говорить не те, що говорять люди. Ми живемо в природі один раз, другий раз ми вмираємо. А куди ми з вами йдемо, у нас запитує Бог? У землю. Чим? Мертвим тілом. А робимося прахом. Там ці якості є, вони чекають мою ідею. Вона про цю ображену людину мислить. Лише б одну людину звідти підняти, всі вони тут як тут, піднімуться.  

 

87. Це струм, електрика, магнето. Як ми з вами живемо? Ми хворіємо, ми застуджуємося і вмираємо. Цього Бог не отримує від природи. Він раз не хворіє, не застуджується, вже є його в природі якості. Він їх не привласнює до себе особисто. Бог каже, це всієї природи є. А ми, люди такого порядку, хто в природі такою зброєю шукає таємницю. Бог каже: треба не в природі шукати таємницю, треба шукати таємницю в самому собі, в людині. Не треба ім'ям своїм називати, а треба визнати це все природне. А в природі думка, живі люди, але не мертві. Ми народжені, нас з вами наші предки тільки зустріли, і по своїй дорозі повели. Це їхня була велика в цьому ділі помилка. Ми їх не просили, і не наполягали на тому, щоб вони нам готували. 

 

88. Ми не народилися, нас природа не народжувала в ганчірці. Вона водою наш слід промила, а повітря виштовхнуло на землю. А земля є наш усіх материк, він нас, як кліщиків, до себе прикріпив, нам дав силу, волю між повітрям, водою на землі повзати. Ми повзаємо, навіть плаваємо і літаємо в невагомості. А фізично ми з вами не вміємо по землі ходити роззутим, ми боїмося. Богів не багато, він один є, а можуть усі зробитися богами. Дорога одна веде в природі для того, щоб жити в ній вічно. Не один для всіх, а для одного всі. Тому Бог просить моєму зробленому не заважати. Я доведу до свого того, що люди всі зрозуміють, що це буде треба. Бог не прийшов на землю, щоб людям перешкодити. У Бога є прохання одне для всіх. Ви робите те, що вам треба робити. Бог дуже просить, будь ласка, робіть, тільки моєму ділу не заважайте.

 

89. Моя діло це ви самі створили вчення, воно нас усіх веде до цього, бути Богом землі, не розпоряджатися людьми, як ми, люди, людьми розпоряджаємося. Ми людей люди вбиваємо, і будемо вбивати за його місце. Він його окупував як цар, із царів цар. Бог цього місця не хотів, навіть щоб царі і найпростіші люди цим займалися. Бог нікого не примушує, щоб він слідом за ним ішов, і не забороняє нікому. Будь ласка, навіть просить усіх нас, щоб ми з вами почали робити те, що робить у природі Бог. Він сідає за стіл на своє місце – сідай і ти біля нього. Що він, те й ти. Якщо він не сідає за стіл і не думає про нього, то і ти не вимагай. Це твоє буде між усіма людьми як Бога завоювання. Бог стоїть на своєму місці правдою. Якщо він буде природі, тобто людям, потрібен, його природа природним шляхом збереже.    

 

90. Якщо ми тільки візьмемося за самих себе, ми пізнаємо свій в нитках мозок. Він пов'язаний з м'язами для того, щоб по тілу кров проштовхувати. Вона на місці не стоїть, а одне рухається з одного місця в інше. Ця кров, вона обігрівається нитками. Кров є рідина, вона цілком і повністю живі і енергійні клітини. Вони через мозкову систему рухаються і роблять поштовх тому ділу, де робиться застій якого-небудь руху. Якщо ти, це є чоловік, що знає в цьому ділі живого чоловіка сам збою сильний, а він знаходиться в нестатку. Я повинен його прослухати, чим же він томиться. У нього болить серце. Йому треба допомога не технічна лікарська медична, а природна людська, засіб рук чоловіка.  Цього хворого чоловіка треба буде прийняти. А прийом такий.   

 

91. Це наша велика мати природа, вона багато місць своїх займає. Особливо земля, вічно лежить на білому світі материк. Він у нас ніким своїм розумом не вивчений. Ми його своєю зброєю не змогли пізнати так, як слід. Він у нас нескінченний, оточений Льодовитим океаном, Арктикою, де лежить вічно неймовірна крижина. На ній проходить білосніжна скатертина покриття снігу. Там ніколи людини нога не ступала. Тільки може туди зі своєю білою вовною пробратися, і там може жити наш північний білий ведмідь.  Він свій барліг робить у великій глибині снігу, і там він лежить сам, ніким він не тривожний. Йому, як такому звірові, не треба буде таке сонечко, яке змінює своїми променями на земній корі атмосферу. Воно туди не потрапляє.

 

92. Вона жила, вона живе, і буде в теплих краях, де можна побачити дуже багато різних хороших і поганих видів речовин. Це ми на це діло дивимося через своє око. А щоб ми там з вами були, як є любителі мисливці цій місцевості. Вони туди рушили зі своєю експедицією. Їх примусила нескінченна місцевість, що лежить. Вони відірвалися від своїх місць, що вічно лежать, їм набридло сильно. Вони свою думку пропустили через таку далечінь. Їм здавалося, вони так думали, що там на цьому місці є живі люди, такі, як вони. Вони зі своїм пристосуванням, зі своєю зброєю де тільки не були. Їм хотілося відкрити таку твердо впевнену місцевість, що вільно лежить, на якій можна було людині вчепитися, і там своє людське життя змусити, щоб вона там робила якесь таке діло, щоб з нього вийшов живий факт. Він від природи цього в житті вимагав, щоб вона йому показала такий шлях, як ми його маємо вже на нашій землі.    

 

93. Це незручне і невидиме таке місце, від якого одне наше сонечко зі своїми променями і своїм теплом не відвернулося його обігріти, як невідомо нікому. Та буває, по ньому проходить така створена природою погода. А ми, як люди, живі й самі захищені від цієї атмосфери. Вона нам ці умови розвинула. Хоч невеликий такий час, але буває, все робиться через такий розвинений вітер. Він ці ось хмари з дощем з океану циклоном нагнав, від якого ні одна одиниця жива не врятується. Це ось сильний ллє дощ, він робить на цій землі таку вологу. Йому хочеться свою атмосферу протримати, поки не зміниться в цьому ділі природа грати. У ній, такій приємній, такій тихій для всіх живучих на білому світі, не буває саме, залежить у цій атмосфері.     

 

94. Ролі не знаєш, а що в цьому грає. Думка може починатися в природі від невідомої маленької тварини. Інколи своїм оком бачимо, але розуміти один одного не розуміємо. У нас почуття не такі, як це треба їх між собою мати. Це добре буде між нами такими от, у природі народжені сили, яких має для себе злий звір. Він більше від усього нападає на безсилу тварину, без усякої зброї, а своїми зубами, ногами і грудями починає мучити. І до самого серця, до ключа життя він доходить, його кров п'є. Це робиться часто в природі. Вона народила у себе, але не виховала їх, щоб вони між собою жили спокійно. У природі добра вистачить, є дуже хороше і дуже погане. До хорошого місця всякого роду лізуть. А буває таке діло, комусь і хороше непридатне.

 

95. Кажуть люди про цю справу. Раз прилетіла на північ рано чорна пташка до весни, то це вже предмет, буде починатися тут весна. А як ми цю нашу злу, холодну в морозі зиму чекали, весь свій період очікували і готували для цього діла запас, щоб нам жити. Ми добре знаємо, у природі так робиться на білому світі. Одне зникає геть, йде, а інше на арену приходить. Так і наша сніжна зима, вона вже свої вузлики зв'язала, від нас таких іде. І більше мене, вона каже, не бачити вам. Я така нехороша для вас весь час буваю. А ви для мого приходу залишаєтеся незадоволені. Якщо я такою до вас не прийду, хто що в житті своєму зробить. Вам води в морі ніхто ложки не прибавить, це все я вам роблю. Цей ось холод, він вас змушує від мене ховатися. Ми всю зиму носа не показуємо в поле в степ.