Небувале. 1971.12.ч.2

Іванов Порфирій Корнійович

 

1971.10.21 — 1971.12.06

 

Частина 2. С.91 — 195

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02. с. 115, 127)

 

91. Він шукав умови, щоб чим-небудь і де-небудь зачепитися. Чоловіка здалеку бачать, намагаються люди його торкнути. Він чогось у житті потребував. Його тіло повинно за умовою своєю трудитися. Я, каже молодий чоловік, потребую праці. А люди знають, намагаються його надіслати на адресу. Він туди пішов. Його, як чоловіка, що потребує в труді, знає це діло, взяли на випробування. Як він працює, як у нього проходять справи в цій частині. Господар цьому працівнику сильно не довіряє, вивчає його в цьому. Він робиться господареві до душі, господар йому довіряє. А раз вони стають близькі, у них робиться довіра один до одного. І от воно стало в цьому їхнє життя. Вони стали довіряти. Але яке діло робиться, то кажуть, та ще й як. У цій праці самі люди гинуть. Вони завжди в цьому ділі гинули, і будуть вони гинути через це саме. У них на це діло сил немає, щоб у важкому такому труді доводилося продовжувати своє життя.

 

92. Раніше поодинці трудилися, їм було простимо. У такому кустарному труді люди втрачали своє здоров'я. Ми його не знаходили самі в цьому, тому ми і помирали. Нас природа в цьому не тримала. Як ледве щось таке в житті в природі, вже говорять люди: захворів чоловік. Лежить хворий, стогне від болю. Йому доводилося в житті своєму розпрощатися з білим світлом. Сильний залишається на місці, а безсилий іде за своїм часом. Це було так перед людиною. Коли сили в тебе є, ти вважаєшся людиною в людях. Ніхто на тебе так не скаже, що ти є хвора. Всі люди, що живуть на білому світі, вони намагаються бути в природі здоровими людьми. Їх від природи самі умови тримають такими. Як він хоче завжди в житті щось зробити. Його як такого сама природа не хоче, щоб він у ній хворів. Вона тримає у себе таких страждаючих, щоб люди знали і бачили цю людину хвору, що страждає таким.

 

93. Але ми на це не звертаємо увагу. Є лежить хворий. Нехай він так лежить, як він лежав до цього часу. Він лежить без усякого і зараз. Про нього ніхто не думає, навіщо йому це. Якщо він зараз у бригаді комуністичного труда. Його люди створили, щоб за рахунок його у свій час добре і тепло пожити, а потім швидше від цього труда забратися. Ми, люди, зробили це самі. Вони не знайшли нічого, крім цього труда. Він був, він є, він і буде таким у природі для людини будь-якої шкідливим. Ми в природі не шукаємо того, що треба. Ліземо самі ми на рожен. Хочемо важко трудитися, нас ніхто в цьому не просить, а саме положення людське змушує. Як нам хочеться від природи її якості придбавати. Ми не шкодуємо ні в чому, стараємося робити те, що буде треба. Нам так нічого в наші руки не потрапляє. А коли ми камінь повернемо, і вода потече.        

 

94. Ось які відбуваються в природі між людьми справи. Як би він не жив у ній, йому треба необхідність. Він від неї залежний. Він у природі не здоровий, йому треба багато речей, щоб захистити самого себе від природи. Люди всі, що померли, лежать у праху в землі, їх Бог своїми силами підніме через живих людей, які закопали їх самі. Вони стануть перед судом за своє, зроблене ними в природі. За Божим словом за своє порушення отримають покарання в їхньому житті. Одні й інші будуть люди, які самі себе за своє зроблене перед Богом. Він скаже, як важко мені, як Богу, по своїй дорозі доводилося підніматися на таку високу гору. Люди не хотіли, щоб моя слава приходила. Особливо наша адміністрація гнала моє життя, щоб я не працював. Відрізали волосся моє, а потім вигнали з меж суспільства людей. Я був вченими психіатрами за це, що робив, визнаний хворим, ненормальним.

 

95. Мені дали 1-у групу інвалідність. Я, як Бог, прийшов на землю для того, щоб підняти нашого бідного, хворого чоловіка, ув'язненого і божевільного звільнити. Щоб не було в'язниці та лікарні. Бог, це я, колись разом з партією більшовиків народжений у 1898 році в останніх днях зими. Люди мені допомагали залишитися між ними всіма. З малих років я вчився красти, мене умови змушували людські. Ми, всі люди, були злодії в природи. Ми були всі вбивці природи разом. Я був покараний за моє злодійство. Народ мене засудив, показав мене біля себе, як я мед у рамках у одного вчителя забрав. Він хотів засудити законом, але йому не довелося. Суддя був на стороні самого Бога. Двічі не судиться в народі Бог. І це все пережив. Били нелегально, хотіли мужики покарати, били, як хотіли. Але визнати провину на ньому їм не довелося. Разом із злодіями пили вино, і ридали за вчинок.

 

96. А життя, яке покладалося на Бога цього. Він тільки нелегально жив, і все те, що робив, своє наявне не взяв. Визнав сам себе Богом землі. Відмовився від чужого в природі. В умовах 35 років був залежним чоловіком, все своє життя за рахунок природи жив. А потім здався, став жити за рахунок самого себе, і став допомагати бідним, хворим людям. За що потрапив, як Бог, у в'язницю, потім за це саме в лікарню. Три роки і десять місяців там пролежав, та весь свій шлях описував, за що його люди назвали Богом. Якби він не любив своїм тілом природу, вона б йому не дала того, чого він хотів взяти від неї. Ми, всі люди свої на землі, цього не бачили, і не хотіли такого чоловіка знати. А він між нами таким проліз, його природа протягла. Взяла такі сили для цього діла ввела, довірила йому бути Богом.

 

97. За наше таке хороше й тепле треба буде нас усіх засудити. Ми стали з природою воювати. За першим чоловіком ми пішли, і стали ми робити те, від чого нам стало важко. Ми цю систему на самих собі розвинули і зробили самі. А в природі для життя людини дві дороги. Одна дорога залишилася і досі, вона лежить першого чоловіка. Того чоловіка, хто її залишив позаду, а взявся за небувалу свою дорогу. Став від перших йти, і вдався до другої, яка стала йому давати хороше і тепле. Чим зацікавився, став жити в природі сам чоловік.

 

98. Йому стала давати земля, воно його оточила цим. Неправда. Мені хотілося сильно жити, а от природа не дала. Я раніше працював, а тепер відпочиваю. Вчені наші люди помилилися на мені. Визнали свою хворобу. Параноя розвиток особистості, шизофренія.  Ох, як молодість моя, жаліти доводиться її. Але зате я хвалюся, ім'я його ціную. Хороший розумний чоловік корисним мене пізнав. Руки мої золоті, а розум дорогий.  Якщо знаєш моє тіло, хвалися перед усіма. Звертайся до мене, проси сильно: «Учителю мій дорогий, дай мені моє здоров'я». Коли мене ублагаєш з душею і серцем, ніколи в образі не залишишся. А те ти отримаєш, що слід. Природа багата матір. Повітря, вода і земля. Найближчі рідні милі незабутні друзі. З ними можна вчитися, у них можна навчитися. Для самого себе і для іншого треба буде трудитися, загартовуватися в природі.  Сили волі набиратися, щоб вони були в тебе. А потім сіяти це маленьке зернятко. Ми звикли хворіти і застуджуватись самі.

 

99. А Учителя на це немає, щоб учити людей, крім одного тільки руського простого чоловіка, хто сили свої перед усіма поставив. Не лікаря і не знахаря, а особисто свої загартовані. Йому хочеться передати всьому народові, ображеному чоловікові, хворому, забутому всіма. Він сильно хоче бути в житті здоровим. Але чоловіка ще не знайшлося, щоб він був такий, щоб про це хворіти і сильно думати. Нам буде треба йому допомогти. Він щодня вболіває і сильно думає, страждає в цьому. Сам природу просить, щоб відчинила ворота для цього чоловіка назад повернути своє здоров'я. Що найголовніше в житті.  Їй сказати спасибі за її турботу, за незалежність свою, яка йому допомогла. Людина стала здоровою, вже хвороби не стало.  Є життя одне здорова і сильне. 1969 рік 18 квітня. Іванов. Те, що довелося в природі зробити, може будь-яка людина. На цьому білому папері у своєму вбранні написати.

 

100. Це буде для наших людей фантазія. А от я пишу з життя істинно, хочу про свою справу всім людям розповісти. Про те, що я не такий чоловік, як є всі наші люди, що живуть на землі. Вони без чужого в природі жити не зможуть. У них є велика потреба на це. Сама природа в процесі їх життя розвиває апетит. Вони всі люди хворі щодо цього. Всю весну пробилися у своєму ділі, доглядали за землею. З неї робили грядку для того. Перш ніж нам доводилося жити колись, ми заклали у вологу землю наші інвентарні зернини. Самі знаємо і чекаємо у себе сходів від нашої зробленої роботи. А тут як тут на наше таке десь узявся з теплою струминою дощик. Він про нас, таких людей, не забувся на цій грядці своїми краплями намочити землю, додати вологи. Ми цією погодою раділи. Говорили Богу спасибі за те, що нас у цьому всьому не забуває природа.

 

101. Ми, такі люди, любимо чекати, а самі для цього не перестаємо думати. У нас є людська хвороба за ці сходи, за ці масивні зелені сходи, які чисто самі себе показали зелені рядочки. Ми з вами про це вже сказали. Тепер будемо Бога просити, щоб наша мати природа свої якості для цього діла не шкодувала. Інколи  нам нашу цю місцевість помочила, щоб наші сходи робилися, вирували густотою. Ми на це діло дивилися і раділи, як на якесь небувале щастя. Сама природа робила людям їхній урожай, вони його чекали. До цього вони готувалися на цьому місці, про яке вони одне просили. Ледве не кланялися Богу, щоб природа з ними погодилася, і прислала такі ясні дні, таку суху погоду, в якій сам собі чоловік не давав своєму тілу спокою. Каже він: треба готувати до цього косу гостру, рукоятку дебелу, а грабки на мотузочках. До цього Бог давав нам здоров'я. Цю пшеницю, що виросла в такому вигляді, треба викосити руками, так рядочками покласти.                   

 

102. Як за прилавком людина міряє мануфактуру. А це все збирає руками, робить гузир і в'яже сніп, кладе в копицю в хрести. Це все наробила нам природа своїми силами. Вона на нашу всю думку, що створила, змусила скажено трудитися. Ми все літо на це віддали, всі побачили в засіках чисте зернятко. І сказали: «Слава тобі, Господи, що ти про нас не забувся, таке життя нам побудував». Він цим навіть не радів. А говорити, говорив нам. Ви не знаєте, що ви робите. Думаєте, в цьому жити добре і тепло. Хіба у вашому усьому не було того, що робиться людиною. Були ділки, були мудреці, багаті економісти зі своїм добром, зі своїм життям. Вони були богатирями. Де вони поділися з цим чистим зерном? Їх вже не стало, вони померли, їх немає. Залишилися грішні люди в цьому, і тим немає спокою. Як ледве щось таке в житті своєму, вже говорять: захворів, лежить, хворіє. Його гонить природа, він, врешті-решт, умирає. 

103. Ви пам'ятаєте, знаєте добре Далласа американського мільйонера. Він би дав себе в образу, якби можна було за гроші відкупитися? Та хіба народ би свого ватажка не захистив? Як був ворог між людьми, так він і залишився таким сильним. На нього засобів не знайшли. Він над людьми панує, і буде панувати в такому духу. Це погане і холодне наша смерть. А ми з вами, не один Даллас такий був. Він уже помер, його немає. І той, хто за ним гнався, він теж хотів таким бути, але йому удачі ніякої не було, так він і помер без мільйонів. А Іванов зі своїм тілом зробив таке діло в житті, через яке заслужив увагу бути самородком. Джерело в цьому саме загартування-тренування. Я, він говорить, труджуся один у природі для всього народу. Я вчуся в природі. Я хвалюся перед світом. Я хочу істинно сказати про самозбереження своєї особисто клітини. Моє молоде здорове загартоване серце 25-річної людини. Мій вихід у світі. Я не боюся ворога, не боюся нічого, навіть своєї смерті.

 

104. Якби у мене цього не було, я б давно в цьому помер, мене не було. Я чоловік землі, дихаю я сильно, а говорю різко не про якесь диво. Я кажу про природу, про фізичне практичне явище. Про чисте повітря, вдих і видих, про сніжне пробудження. Миттєве одужання нервової центральної частини мозку. Я люблю і вболіваю, про хворого не забуваю, душу його, серце знаю, хочу йому допомогти. Через руки струмом убиваю біль. Це нам не слова кажуть, все робиться ділом. Рука права пише владика, ніколи про це не забути. Яка справедливість. Мене треба просити, будеш ти здоровим.  Кому це буде не треба, юнакові молодому?  Та ні. Шановні ви всі люди, це світове значення. Нам усім треба мати природу за це любити, цілувати. Нам не слова говорять, а правда одна. Не хвороба грає над людиною, а грає ролі людина над хворобою за вченням Іванова. У нього треба нам вчитися, щоб не потрапляти у в'язницю, не лягати в лікарню.  Жити вільно, не лізти на рожен.

 

105. Яка буде слава! Головкою низько вклонитися старому, старенькій, дядькові з тіткою і молодій людині, вголос сказати: «Здрастуй». Ех, і життя моє таке важке для всіх нас. Зрозумійте моє терпіння, мені сильно холодно і мені погано, але загартуйте свої серця. Милі ви мої люди, ви гляньте на сонечко, ви побачите правду, своє одужання. Бути таким, як я, Переможець природи, Учитель народу, Бог землі. Ось що він нам говорить, всім людям, що живуть на білому світі. Хто навчився людині допомагати технічно, штучно, вірити хімії. Вона на цьому поширена, чоловік у цьому живиться. Він думає, це все йому допомагає. Є шприц, це сталева велика голка, вона м'яз ріже. А людині треба від цього терпіти. Та ще який буде склад. Люди не однакові, і робота не одна. Ми з цим звикли вмирати. Наше серце не працює, воно стає жити. Та ще до цього застосували гострий ніж, він точно не відрізає. Це вам не сучок в дереві. Його коли ріжуть, то дерево цьому значення має. А чоловік, він же живий, а його тілу представляють мертве. Якщо є в тілі яка-небудь хвороба, вона нам чутна, що в тілі є біль. 

 

106. Це вже є людини нестаток. Він даремно там не сідає. Щось його змусило в природі, він став турбувати. Для цього є у нас очі, якими чоловік дивиться далеко. Він бачить по природі, а що там робиться, намагається туди він практично потрапити на те місце. Так і розум людини може своїми силами потрапляти в цей біль, яку має природно розсмоктати шляхом своєї думки. Ворог, тобто хвороба, йде сама через здорові руки чоловіка. Це струм, магніт, все в природі недостатнє скасовує. Чоловік наш на це все народжений, він перемагає своїм тілом будь-якого ворога, що зародився в тілі. Це сама природа, вона ж ясне сонечко до нас вранці представила. А потім в процесі свого часу звідкись узялися ці хмари, що по повітрю пливуть, або з них пішов дощик. Вже є в природі атмосферне явище інше. Ми їх бачимо кожен раз, чоловікові вже не те робиться. Він більше від усього горнеться до теплого сяючого сонечка. Це його є здоров'я. А коли змінює себе природа, то вона дає через людину знати, це буває у людини в тілі ревматичне явище. Всьому діло є чоловік у природі з природної сторони в природі живим своїм тілом.

 

107. Ніхто ніде ніяк не зможе допомогти людині хворій, крім повітря, води і землі. Треба буде людині такою зробитися спочатку у своєму житті, як зробився тепер наш Іванов, він Бог землі. Чоловік, що вірить в це пробудження в природі, коли він це вчення прийме, буде заслуженим. Він будь-яке захворювання вижене шляхом цього діла. Він в природі повинен робити так вчинком, як це потрібно в його житті. А життя людини таке. Треба буде політично робити, а економічно багатіти за рахунок природи. Ми її направо і наліво, як товар і продукт, за гроші продаємо, нас умови змушують. Ми без цього всього жити не зможемо. Ми оточені грошима. А за гроші ми здоров'я купуємо і продаємо. Наша справа – вгору рости і підніматися. А з високої гори можна посковзнутися і впасти, розбитися назавжди. Так природа робить, так вона у себе отримує. Бог говорить. Я один між людьми, що живе, не такий, від політики відірваний, економіку не визнаю. Не сам це роблю, міжнародне значення чоловіка. Треба буде зробити природу так.

 

108. Вона не хотіла цього на людині бачити. Цим, що робить людина, вона не радіє. Капіталіст або комуніст, ти в житті своєму є в природі від неї залежний. Кінця і краю не видно, скільки ми маємо багатства, а скільки ми думаємо мати. Цього ми не знаємо. Якщо тільки це Бог візьме і почне робити, на людях свої сили показувати, вони дадуть людям реально. Якщо люди зрозуміють, що це буде треба, треба на це ватажка. Бог від свого не відступить, а буде все робити. Йому як такому природа: повітря, вода і земля – любимі незабутні друзі. Для цього не треба сто рублів, вони не в силах людину живу зберегти. Людина народжується з повітрям разом, з водою теж. А на землі їй доводиться ходити невзутою і неодягненою, з чистим енергійним тілом. Другом любові. Людина ніколи ніяк ніде не буде ображена. Ось що нам, людям, за це все вона прислала. Живого невмирущого Бога. Він між людьми такий є один. Не прийшов допомагати адміністратору цього діла. Він з міжнародним хрестом, зі здоров'ям. Він буде відпускати ув'язненого, він буде випускати божевільного.         

 

109. Він один для всіх. Людям несе не те, що було до цього. Він в житті вводить небувале. Простить злобним людям. Він багато терплячий і милостивий, мудрий для того, щоб люди такі були. Бог всіх однаково по одній дорозі веде. Він усім показує життя, а від смерті йде. Якщо ви цьому ділу не вірите, візьміть на себе цю історію, виконайте, ви теж таким же самим Богом будете. Люди всі цього хочуть, але їм природа не дозволяє. Вона за любов його до неї полюбила, і віддала йому все те, що він хотів. Його бажання одне – нашому бідному, хворому, нужденному допомогти. Він допомагав, допомагає, і буде допомагати. Він у цьому ділі заслужений у природі. Вона його обрала. Він буде нас усіх за це, що ми робимо самі, судити своїми силами.     Сніг упав 15 листопада вночі з морозом. А я, як Бог, по ньому чистими ногами ступав. І доводилося довго електричку очікувати. А до мене незнайомий підходив зі своїми словами. Він жаліє, мене називає, я для нього був старим.   

 

110. «Досить, – він сказав, – так ходити, треба було одягатися». Тому я йому слово своє не сказав. Я знав добре, що за мене вся природа. Вона мені дала всередину природне тепло. Тому моє тіло було впевнене в ці якості. Я стояв на снігу, мені було дуже сильно холодно. Я знав про своїх близьких незабутніх друзів. Це є повітря, є вода і земля. Я їх не боюся, і не захищаю сам себе в цьому. Іду я прямо. Кажу: це моє життя вічно не вмираюче. Воно жило між людьми, зараз живе, і буде воно в людях жити так, як живе зараз Іванов. Він нам розповідає про своє хороше для людей. Це загартування-тренування, вона буде потрібно нашій молоді. Я про це все практично написав вступну книжку «Загартування і люди». Загартування є для природи чоловік, небувалий у житті. Мене як такого самі люди, про це все зроблене ним в людях практично. З Магнітогорська вона мені за віком пише лист, в якому свої слова викладає.   

 

111. Вона до мене звернулася, оскільки це потрібно для неї. Вона від людей, їй сказали про те, що він усім людям не якимись ліками допомагає. Люди йому за це дякують. Вона про нього почула, а сама не бачить своїми оченятами. Ось що зробила вона. Його назвала: «Учитель, дай ти мені зір». Я вже відкривав на інших людях. Чому такій людині не допомогти, вона ж просить. А раз вона просить Учителя, він для всіх нас у природі прийшов нам допомагати. Я їй, як Учитель, своє вчення практичне описую, щоб вона мене зрозуміла, а що буде треба для цього всього їй зробити. Вона повинна свої ноги мити холодною водою вранці і ввечері. Пробуджувати себе, це Учитель цьому небувало на людях учить. А друге, вже так людям, що читають, скажу про це діло. Ти йдеш по дорозі своєї, а з тобою, такою вже навченою людиною, будуть зустрічатися люди всякого характеру. Вони без будь-якої думки своєї мимо не проходили, їх змушували умови.   

 

112. Від них не чекай милості, а сам або сама роби. Головкою їм низько клонися, говори їм вголос: «Здрастуйте». Бабусі або дідусеві, дядькові з тіткою або молодій людині. Твоя душа з серцем у них задуману думку відірвала. Він повернув головку, як на незнайомого, каже йому: не знаєш мене, а вітаєшся. Він або вона каже: я вчення Учителя прославляю. Роблю для того, щоб ворог мій від мене забрався, тобто не хворіла я. Третє. Треба самому в природі шукати нужденного хворого. Щоб перед ним вибачитися, і йому, як чоловікові, що знає, в його житті треба допомогти. А коли дізнаєшся, що він особистість, що потребує, треба сказати: я, мовляв, даю цю допомогу для того, щоб ніяк ніде не хворіти. І без усякого віддай. Час не стоїть, рухається з одного в інше. Суботній час треба терпіти без їжі та води до неділі до обіду, до 12 годин дня. А в обід треба їсти. Ти виходь в природу в повітря, там земля, там повітря, там і вода. Через гортань тягни повітря всередину до відмови три рази. Віриш цьому Учителеві – проси: «Учителю, дай мені здоров'я».

 

113. Більше від усього проси Учителя. А він сам просить природу, до неї завжди звертається, говорить: «Природа, дай мені життя, моє вчення». Щоб я про це написав, і щоб вчені мою справу цю своїм знанням підтримали, визнали моє діло. Це субота, як тижневе свято. Завжди про нього думати і робити. Треба не харкати на землю і не плювати, не пити, не курити. Це буде з душею і серцем робити для самого себе. Це все Бог уже зробив, він учить людей одному цьому. Хочеш – роби. Не хочеш – кидай, живи по-своєму. Що ти робив у природі, те ти й роби. Це ваше людське. Це старенька пише на мою адресу лист. Ростовська область, місто Красний Сулін, Першо Кузнечна, 12. Іванову Порфирію Корнійовичу. Я його, як Бог, отримав, читаю, сам цим словам не вірю. Вона мені дякує: «Ти мій Бог, відкрив очі». Я довго ходив своїми ніжками, і робив те, що в житті було потрібно, щоб заслужити в природі ці якості. «Загартування і люди» розповіла про це, знайшла всі його кроки в цьому ділі.

 

114. Тепер треба читати молоді, треба Іванова в цьому підтримати. Нехай він на своєму тілі це відчуває. Це його робота, труд фізичний. Хворого почути, де він є, і до нього треба прийти. І за правилом усім прийняти. Навчити його, щоб він усно тримав це вчення в голові, миттєво робив це. Все це робити в природі для того, щоб у ній повернути своє колишнє здоров'я, і більше в цьому його не втрачати. Ми з Богом доб'ємося, він буде сам зустрічати дні. І в них буде терпіти від усього цього. Ми доб'ємося в природі істини. Вона нас таких прийме і збереже. Ми не будемо так вмирати, як ми один за одним помирали. У нас всередині буде зроблено нами природне тепло. Ми будемо сильно чути природу, терпіти будемо. У нас буде народжуватися сила волі не людська, а природна. Ми її якості, що йдуть по ній, своїми тілами полюбимо. Будемо спільними силами досягати сили. Щоб природа нас так полюбила, як ми її, всі люди, полюбимо. Природа є нашому тілу мати, вона нас збереже в життя нашому.

 

115. Якщо тільки розібратися з цим ділом, як робилося і робиться людьми. Ви, люди все, що розумієте в нашому земному житті. Ви гляньте на минулу історію, яка вона була, і що вона мала у себе. А де ж вона поділася в даний час? Ми так живемо, у нас є багато, і знаємо, де брати. Але у нас в нашому житті на ворога, що народився на людині, такого чоловіка немає, і немає таких засобів, щоб цьому ворогу дати відсіч. На це у нас народився у ділі сам Бог. Він робить те, що треба нам усім. Це його здоров'я непохитне ніде ніяк. Це таке здоров'я, яке передається людиною людині. Не хочеш цього отримувати – вмирай без цього, як усі вмирали. Так вони без Бога помруть. Це все старе. Всі люди вчені шукають те, чого вони хочуть. І роблять для себе, щоб було їм і всім людям добре і тепло. А кому ми з вами доручимо зайняти сторону погану і холодну. Тому Бог сам зайняв цю сторону, він з нами поділився. Каже: ви живіть добре і тепло, а я поживу холодно і погано.                

 

116. Кому буде згодом краще, тому, хто вмирає, чи тому, хто буде жити? Ми, всі люди, схильні це у себе мати. Ми з вами живемо один раз, а інший раз ми вмираємо. Бог зі своїми силами ще не вмирав. Багато людей сказали свої слова про те, що Іванов, загартований чоловік, вже він помер. А інші сказали: «Його вбив офіцер». Питається, навіщо, якщо він природі улюблений друг? А політикам, економістам він зі своїми силами не заважав, і не міняв у природі. Він не продавав і не купував природу. У нього така була думка. Чоловік у природі народився для життя свого. Він став створювати всі умови. Він став у природі знаходити якості для того, щоб користуватися ними, але не розпоряджатися людиною. Люди вчені безсилі без народу. Їх на службу запрошували теж люди. Їм хороше і тепле треба було в житті. Ленін не практичного фізичного труда чоловік. Він політичний теоретик, через свого рідного брата пішов проти государя.

 

117. Він був прав допомогти своїм знанням, це зробити революцію. Він цим очолив, як Бог, розпоряджався людьми. У нього, як ватажка, запитували, що потрібно було робити. Він на себе взяв усе, як голова, став робити по-своєму. Він на пости ставив людину, і давав свій вже народний наказ для того, щоб утримати це право, яким в природі володів. Ленін хотів, щоб через людей побудувати в одній у світі державі соціалізм, щоб був один колектив. Це його діло, було гасло: «Хто працює, той і їсть». Він вчених змушував, шукав їх по природі, і ставив їх на ноги своїм енергійним знанням. Йому хотілося, щоб це звершилось через наших учених. Вчені дійшли зі своїм знанням, додумалися, стали будувати небувалий крок. Це були годинниковий майстер примусив кремлівський годинник. Чоловік їх змусив технічно співати інтернаціонал. Як би в цьому аплодували, якби не наука. Вона ж допомагає, щоб щось у житті було. Чоловік це був початок Ленін.         

 

118. Він примусив людей учених науку робити. А на цей новий рахунок Ленін був ініціатор вчених змушувати, щоб вони робили на бік соціалізму. Люди у труді фізичному не змінилися. Як були треба руки для діла, так вони в цьому будуть треба. Без них ми не обходимося ніде і ніяк. Цей є вчені, які йдуть по теорії, вони не хочуть мазати в цьому свої руки. Їхнє діло інженерне жити легко, а іншого чоловіка фізично примушувати, щоб він сам працював. Це ж нерівність у людях. Вона була, вона є, вона і буде в природі між цими людьми. Закон такий. Від іншої людини треба йти. А іншій треба буде в природі гнатися. І та, й інша людина цього не отримує. У них їх бажання навпіл. Хочеться, і сильно хочеться в природі людині отримати хороше і тепле. А природа взяла, їй своїми силами завадила. У неї на це є все, аби захотіла. Взяла, хмарами без дощу зовсім заслонила, з-під них холодний вітер подув. Ми від цього всього відвернулися.

 

119. Наші тіла стали шукати в природі самозахист. Нам не хотілося, але умови змусили. Немає для нас нашого теплого у своїх променях сонечка. А хмари є хмари, вони хороше не приводять. Можуть спустити все те, що хочеш. Не дощик маленький спуститься, так сильний піде для нас дощ. Це для людей таких природа робить недобре. Вона для цього діла будує людині неприємність, чим людина в своєму житті незадоволена. Раніше і зараз люди жили в природі, огороджували самі себе індивідуально власністю. А зараз добилися в природі свого колективного права жити по-новому небувало. Люди на землі поділилися. Не хочуть старому експлуататорському підкорятися через свою залежність. Вони доводять один одному за рахунок землі. Шалено озброюються, хочуть через це все знайти в природі таку таємницю, яка б їх примирила, і змусила жити так, як говорить у природі на одному поки незалежному чоловіку. Він жив у природі по-власницькому, і жив за радянської влади так само, як і всі.

 

120. Люди для себе шукали таємницю жити довго, але без природи, за гроші, які придбавалися трудом. Люди там і тут не вигравали, а програвали. Здоров'я купували за гроші, і купують зараз за гроші здоров'я. У цьому ми як втрачали здоров'я, так ми і будемо в цьому втрачати. Гроші – це не порятунок у житті є. Як би ти їх не придбавав, і як би вони тобі не давалися, це не що-небудь живе енергійне. Це є мірило всього. Найголовніше, в житті є природа.  Повітря, вода і земля. Все це нам давало, дає, і буде давати через наші руки, через наш розум. Ми дивимося очима, намагаємося зробити яке-небудь діло таке хороше, для всіх воно потрібне. Особливо ми зробили тепер небувалу в людях продукцію. Атомна енергія і воднева, це теж належить до продукції. Це діло рук людини погрожувати нею в природі. Ми і вони цю продукцію маємо. А от щоб вживати її, бояться її витрачати. Вона дістане того, хто розумів. А якби вона не була такою, її вже давно застосували.

 

121. Економіка, політика їхня і наша, вона людині зробила на ній природну залежність. У людей є гроші, є одяг, будинки житлові. А от такого здоров'я, яке заслуговували мати від природи, при якому не застуджувалися і не хворіли, цього ми і вони не навчилися в природі відшукувати. Ми знайшли і оточили себе однією для всіх хворобою. Вона приходить від природи до людини не за хорошим, теплим, а на ній створює велику для цього діла температуру, і останнє тепло з тіла забирає від людини живої. Її робить холодною, вона помирає на віки віків. Ніякі гроші, ніяка техніка, ні економіка з політикою тут не в моді. Як була на людині залежність у природі, так вона і залишилася на живій людині в такому озброєному ділі. Щоб із цього всього природа пішла назустріч і залишила людину, щоб вона жила за ці якості тривало, цього в природі не було цій людині і не буде. У неї серце хворе, не загартоване. У житті людина швидко йде через це із землі.

 

122. Ми всі такі в житті люди є, всі до одного залежні від природи. Робимо цяцьку і продаємо її за гроші, цим живемо. Це є людська неправда вмираюча. Вона для всіх безсила боротися в природі за життя своє. Іванову не доводиться за життя боротися. А любити в природі, зберігати самого себе. А ми всі від цього хорошого і теплого вмираємо. Гірше немає на білому світі смерті. Іванов проти цього, він за життя. Гірше немає від нього ззовні. А як йому холодно, неможливо терпіти. А раз мені холодно і погано, то від цього всього життя доведеться продовжувати. Спробуйте ви хто-небудь це зробити. Ви ні за які гроші цього не будете робити. Ви вважаєте, це вам не потрібно. Не знаходите в себе це зробити. А як же мені такому доводилося починати. Я це без кого-небудь зробив. Мої сили виявилися на арені такими, яких немає в житті. А чоловік для цього загартувався, він живе не так, як усі люди, від природи залежні. А Іванов у природі незалежний.                      

 

123. Чоловікові такому ніяка їжа не допомагає в житті, ніякої житловий будинок в будь-яких умовах не спасає. А в свою чергу, як залежного в природі чоловіка, гонить у бій з природою, з умовами воювати для того, щоб відвоювати в ній своє право. Щоб бути чоловіком здоровим для боротьби з природою. Вона любить чоловіка здорового, йому завжди знаходить в його житті діло. Він без цього діла жити не вміє. У нього немає доріг туди по ній іти, щоб там не зачепитися. У природі різних місць і людей у житті дуже багато. Вони у себе мають теж справи такі в природі не розпочаті. Без чужих рук ці люди не обходяться. У них на це є власні засоби, якими він володіють. Він за них побудував людьми для інших людей, що потребують, у цьому ділі таке виробництво, де робиться яка-небудь для інших людей потрібна снасть. Чоловік землі працівник, він сам не зможе в селянстві для себе зробити залізний плуг. У нього для цього є жива і здорова сила, чим він один час приходить на цьому місці з землею борсатися, її оре.

 

127. Вона йому одному не потрібна, приватна власність. Вона дивиться на всі наявні місця. Вона бачить, як і де чоловік себе в природі примусив жити. Він добре знає, що цьому підприємцю або заводчику, або фабрикантові треба буде хліб. А в Росії його люди навчили себе в природі добувати. Особливо зараз мають у сільському господарстві таку величезну закладену техніку. За агрономічним вченням, ця земля так даром щоб вона у нас в природі роками без всякого пролежувала. У людей не було таких сил і можливості таку площу охопити, і від неї конвеєром гнати на зерносховища чисте зерно. У нас для цього такі зерносховища, у себе тримають інвентарне зерно. Їм наша держава, наші правителі тримають таких людей, хто в цьому комерсанти. Вони діячі з чужими закордонними людьми на цю тему зустрічаються, і ведуть свою винахідливу розмову. У одного є зерно, а в іншого є золото, він ним у будь-якому місці для своїх людей купить це добро. У Радянському союзі зерно є, це надбання народу, ми ним багатієм, як цигани на ярмарках.

 

128. Він без коня на те місце не виїжджав, і не залишав себе невмілим бути. Його діло – комусь, як нужденній людині, конячку треба продати. А без хліба будь-якій людині важко доводиться в природі жити. На це ми задалися мети змусити землю, щоб вона нам, не одним руським людям, через наше вміння народила врожай. Ми цим на всьому материку хвалимось нашими людьми, що вони вміють. У них у руках кермо. Він, це чоловік водій цієї машини, без усякого прибуткового діла на ній не їде. Машина є, торговець придбаває за рахунок пробігу копійку. Наша держава з іншими державами торгує. Не на папірці, а на золото йде розрахунок. Ми своєю землею, своїм народом, своєю технікою на відстані з природою говоримо. Хоч приблизно, ми знаємо, який завтра буде в природі ранок, що він нам для цього діла принесе. Ми через це все, що ми маємо в себе козир, у руках своїх тримаємо, на будь-якому міжнародному ринку виступаємо. Робимо їм свою пропозицію укласти договір. Ми – їм, вони – нам. При їхніх або наших умовах ми домовилися. Ми зробили, у нас вийшов живий факт.         

 

129. Як ми раніше жили, як ми тепер живемо. Є у нас хліб, є у нас одяг, ми будуємо будинки, робимо нові міста. У нас на все є достаток. Ми кричимо, ми хвалимось на весь світ про те, що ми не капіталісти експлуататори, будуємо своє благополуччя. Ми свої люди всі робітники, бідняки селяни таку державу зробили. Всі ми навчилися робити. Ми робимо не комусь, а собі. Учимо цій справі дітей. Вони у нас робляться інженера, лікарі, вчителі, винахідники, майстри всякого діла. Здавалося б, ми зі своїм напрямком йдемо по всіх дорогах до комунізму. Ми цього діла доб'ємося, зробимо таку базу, в якій не буде ніякої потреби, за нашу висновком і нашою наукою, яка себе змусила зробити крок далеко. Ось що ми, наші всі комуністи і всі наші, у нашому Радянському союзі зробили. Здавалося б, у цих умовах не треба б людині застуджуватись і хворіти. А у нас він хворіє і застуджується. Всі стоять на черзі, учені та невчені. Чекають цього дня, в якому вони, як і всі інші, захворіють.  

 

130. Такого місця на материку немає, щоб не хворіти і не застуджуватись. У нас така є мати природа: повітря, вода і земля. Ми з ними в дружбі, в любові не живемо. Ми зробили самі в цьому зброю, це наш є продукт. А ми його споживачі, самі зробили. А тому самі боїмося пускати в хід, раз воно призначене винищувати. Руки людини, значить, треба робити. А боїмося, хочеться нам жити, вмирати нам зарано. У нас є справи, дуже їх багато, не переробити. Цим шукаємо в природі таємницю. А вона нам не дає, щоб ми з вами жили в ній спокійно, вміло. Як нас вчить Іванов, щоб між нами не процвітала в'язниця і лікарня. Щоб ми з вами в природі не лізли на рожен, жили ми вільно. Яка нам буде слава через те, що ми в людях будемо робити. Будь-якій людині в його житті низько своєю голівкою вклонися, і вголос йому скажи, щоб він почув твоє слово: «Здрастуй». Особливо дідусеві, бабусі, дядькові з тіткою і молодій людині. Ох, і життя моє таке важке для всіх. Мені сильно холодно, і зовсім без одягу залишатися дуже погано. Зрозумійте, яке терпіння моє.      

 

131. Серця свої загартуйте, будете здорові, як Іванов. Він говорить. Милі всі люди, гляньте ви на сонечко, ви побачите свою правду, своє в цьому оздоровлення. Бути таким, як я, Учитель народу, Переможець природи, Бог землі. Вашим не цікавлюся, а своє – на землю ногами босими ступаю. Горджуся цим перед усіма вами, тобто нами. Ми в цьому нашому всі вмираємо. Ось що нам піднесла наша зроблена нами техніка. Вона без хімії не залишилася. Сировину ми отримали з надр землі, а завод нам відлив сталь, з чого ми деталь відлили. І обточити, змусили в машині працювати, нас катати на колесах. Ми тепер пішки на роботу не ходимо, нас возить вранці і ввечері машина, введена по землі бігати, а по воді швидко плавати. Ми літаємо у повітрі. Нам тепер легко добиратися через космос. Наука людського життя на місці не стоїть. Їй потрібно простір для того, щоб людину вчити, як буде треба з космосом працювати. І там нове щось знаходити, як ми знаходимо в даний час. Ми без мішка не шукаємо, і не зможемо знаходити.

 

132. У нас основне – це є материк, звідки ми починаємо. Як тільки народилися в житті своєму, вже зробили для себе рушницю. Або учимося бути мільйонером, теж треба револьвер. Словом, людина без рушниці не мисливець і не розвідувач. Люди жили важко в селянстві, робота була дуже важка без техніки. Горілка була, але рідко її пили: грошей не було. А зараз лише б здоров'я, воно поки дає нам життя по-різному. Хто чого робить, один іншому підкоряються. Є директор, є завідувач, є майстри, є бригадири, працюють колективно. Є ланковий, це люди, довірені на роботі стежити за порядком, доносити директору. А директор приймає цьому робочому заходи. А їх в людях, цих заходів, не перелічити. Вони створюють людині в житті нове, або здоров'я, або нездоров'я. Буває помилка, та ще яка.  Каже Іванов. Директор приймає на роботу людину, у неї запитує: «Чи вмієш вузлики зав'язувати». Працівник сказав: «Вмію». Так і робилося весь час до самого конфлікту. Цього працівника ображають. Він старався, роботу підготував.

 

133. Робив, уклав договір з колгоспами, а його взяли, постригли, поголили, і скоротили. Куди хочеш, туди лети. Тобі дорога одна – фізично працювати. Треба повертатися в шахту. Це не нове, а старе діло – людині в цьому заважати. Перед комісією розбирали. Господарник заявив, що цей працівник нічого не робив, писав про якусь людину. Не допомогли йому, а геть гнали. Що робити перед цим народом? Зняв одяг, і кинувся в природу природно: нехай вона поглине цього чоловіка. Він не знає, що робити далі. Доводити адміністрації дуже важко, все одно звинуватять. Це організація, народ, люди, цей чоловік один між усіма опинився. Йде по природі не так, як усі.  Він говорить. Я зі своїм тілом прийшов на землю для того, щоб по-небувалому мислити. А раз він по-небувалому став у людях мислити, їм це не до душі. Він від природи заслужив, як від друзів, своїх близьких, незабутніх. Вони йому в його ділі завжди допомагали. Він опинився ввечері перед директором радгоспу, він його, як любителя, сам послав у медпункт фельдшера. 

 

134. Це було раніше і зараз, протилежному чоловікові місце життя не знаходив він. Його з роботи гнали. А він практично зробив, на людині показав. Він по дорозі зустрівся з людиною, різав дерезу, і цим він жив, у Ростов він возив. А я, він говорить, в Ростові. Свій одяг залишив, сам пурхнув у природу до милих друзів. Вони мені допомогли переночувати в приймальному покої. Фельдшеру довелося про свої практичні якості розповісти. Він їх з увагою слухав і погоджувався. Це чоловік, у кого народилася думка, практично робить. У Ростовському ОРС був пастух овечок. Він не бачив своїми очима овечок, пас їх за шумом. А цей чоловік, вболівальник цього нестатку, бачить, його оточили вівці. Він до нього пробрався, у нього запитав: «Чому це так робиться, що вівці тебе з палицею, як пастуха, оточили». Він йому, як сліпому, став говорити. А я такий чоловік для тебе є, твої очі змушу, ними будеш дивитися. Він спершу цього чоловіка своїми руками обмацав, але сказати, йому слова не говорив. Чоловік пастуху говорить.  

 

135. Раз чоловік робить не так, вже він не наш, а протилежний. Він не шукає в природі через боротьбу свою таємницю. Його діло було на самому собі розвинути цю таємницю, яка може бути в будь-якій людині. Це є правда, вона робилася ним. Залишив пастуха зрячим. Він від пастуха не пройшов до Кошкіна, де проживали вірмени. З ним три дівиці зустрілися, їх змусила його особистість. Він не був зовнішністю схожий на цивілізованого чоловіка. По-руському у них запитав: «Чи немає у вас між вами людини, хворої чим-небудь». Вони йому сказали: «Є у нас жінка, у неї очі не відкриваються, повіки». Йому аби була яка-небудь хвороба, вона перед ним не грає ролі. Сам чоловік. Він їх просить, йому її показати. Щоб люди його вчення природне виправдали, і сказали про чоловіка: він, це зробив Бог, ніхто з усіх. Йому довелося їх залишити. Через хутір до Генеральського села не пішов, а тримався масивного посіяного суцільного соняшника. Він туди на курган гострої могили тримався. Це його була тут ночівля. А сапальники побачили на ньому цей екземпляр.

 

136. Вони сильно розсміялися, це був для них дикун. Його помітила бригада трактористів. Вони до нього не побоялися в своїх костюмах замазаних підійти. Між ними почалася розмова. Він їм малював картину свою, для чого йому довелося таким залишитися. Він їм каже. Перш ніж іншій хворій людині треба допомогти, то так воно і повинно бути, всі ці наявні хвороби в природі треба на собі випробувати. От я, він говорить трактористам, це діло проводжу. Для мене немає такої людини, якій би не допоміг. Він їм малює картину. І немає такої хвороби, яку б я своїм вченим не виганяв. Трактористи його думку зрозуміли, взяли, запросили в будку, та ще кашею пшеничного нагодували. Коли він поїв, від утоми заснув. Він чув голос, що кричав: «Хто вам давав таке право сюди сторонніх людей заводити». Це стосувалося мене він говорить. І зараз же піднявся йти в темну ніч. Його ловлять за руки, мовляв, не йди, поїдемо в село. Посадили в задок лінійки, і везуть його в Генеральне село Новочеркаського району. Він, ні слова не кажучи, дочекався слова. У нього секретар парторганізації запитує: «Ну, як там, на небесах, ти нам розкажи». 

 

137. Він починає їм малювати про землю, яка вона є багата. Її люди працюють, її люди орють колгоспами, радгоспами. Словом, праця колективу. Все це зробила нам жовтнева революція. Ми з вами стали жити по-новому. Вони думали, у ньому які-небудь старі нестатки. Сам голова сільради, він його на своїх конях на лінійці в село Генеральське везе за його вчинок. Він безпритульний, так малювали люди на ньому. А у нього руки для хворих людей золоті. Він бере хворого, і вчить його по небувалому жити. Людина починає це все робити, у неї реально виходить, десь дівається минула хвороба. А його адміністрація за це з роботи жене. У станиці є колгосп «Комсомолець». З ним укладався договір нашою організацією, Ростовської районної ОРС. Він працював уповноваженим децентралізованих заготовок. Він пішки ходив. Коли побачив чоловіка, у нього на хустці була підв'язана ліва рука.

 

138. Він трусився: хворий у цьому чоловік. Знає, що робити цьому всьому. До нього. Запитує: що з тобою, що руку носиш? А колгоспник конюх, доглядати треба за кіньми. Йому колгоспник каже: «Сибірка». Підемо в правління. Він його повів, своїми руками зробив, що вона пурхнула. Наш конюх за це яєчню насмажив. А мене затримують, він нам говорить. Запитали, їв що-небудь. Це у них не народилася думка цю людини погодувати. Він же голодний. А ми його вночі по такому місячному світлу. Вся молодь, що гуляла, бачила, не так сказали. Повезли.  Кого? Вони не знали. У стайню до конюхів. Нехай він там з ними до ранку говорить. Ми їм скажемо, це для них є закон. А те вони не знають, що за нього вся природа, проти одні люди. Залишили, доручили, будь, мовляв. А ранок ранній всьому. Ми розправимося, так по степах не ходять. Він побачив: на стіні висить рушниця.     

 

139. У них питає: що це таке? Йому кажуть. Заберіть зараз, а то я такий хлопець для вас, постріляю всіх. Вони прибрали, стало в приміщенні тихо, боялися. Кого, самі не знали?    Гірше немає на білому світі тому чоловікові, хто що-небудь у природі знайде небувале. Ним хоче в людях хвалитися, а йому не дають. Кажуть: «Ти не за те взявся». Із науковцями, лікарями щодо цього зустрічався в Москві. Так вони йому сказали: «Це для нас є ніякий не жарт. Якщо ти будеш це робити, хворому допомагати, то ми тебе загонимо туди, куди Макар не ганяв телят пасти». Я говорю конюхам в процесі цього всього. Ваша справа – за кіньми доглядати. Ви більше нічого не вмієте робити. Ви навчені у цій місцевості жити за рахунок цього всього. Ви продовжуєте старе, нікуди не придатне. Учите дітей бути інженером, лікарем. Вони вам покажуть мати. Їх оточить нова небувала інтелігенція.

 

140. Він зробиться полководець, сяде на місце своє політичне. Йому так слова не скажеш. Через пропуск можеш побачити. Щоб допомогу від нього отримати, цього не народжувалося. Народяться люди небувалі, зрозуміють це діло. Ми всі в цьому помремо, як і не жили на білому світі. Нові люди розуміють, від цього всього, нами зробленого, відмовляться. Стануть робити те, що буде нам треба. Бог прийде на землю, за наше все нас осудить. Ми не з кругозором, а однобоко жили, і зараз живемо. Навчилися за кіньми на прив'язі їх тримати. Ви боїтеся поганого сказати. Він багато толкового нам приніс. Цього розвитку не буде, зміниться в природі, люди інші прийдуть. Цьому Богу повірять. Він у нас запитає: що ми з вами робили? А ми йому відповімо: ми працювали важко для того, щоб жити нам довелося через це добре і тепло. А потім ми в цьому доброму та теплом своє здоров'я втратили, його у нас немає. Всі лежать у постелі в своїй землі в праху. Їхня справа одна – чекати, мовляв, цього чоловіка сили.        

 

141. Він дочекався ранку, йому треба було пробудитися в природі. Вона його зустріла холодною водою, він у ній скупався. Вийшов на вулицю, став назад, вперед бігати. І став по всій вулиці говорити, як радіо. Йому давалося право. Його підхопили в степу на кургані, як безпритульного. Він вам своєю поведінкою завадив. Він нам розповідає. Причому тут хтось, якщо його природа нам представила. У неї на це є сили, вона може все зробити на живій людині. Вона йому думку спустила. Чому це так? Люди в природі одягаються добре і тепло, а їдять жирно і солодко, у будинку живуть зручно. А самі один за одним помирають, їх вже не стало.  Він говорить нам всім. Не думайте, що це так даром в природі пройде. Ні. Якщо Бог він буде, і є Бог.

 

142. Богом він і буде перед усіма. Він своїм ділом нікому не заважає, але своє не кине. Раз я є Бог для вас усіх, то і буду я суддею всіх нас. Щоб ми знали, за що. Хіба йому не працювати, його ж прогнали. Він і зараз на порозі безпритульного. А які він діла творить через природу. Він змусить своїми чудесами, йому повірять. Він займе своє місце, нас з вами осудить. А мертвих усіх підніме, будуть вони стояти перед ним. Машина «полуторка» з МТС прийшла за ним, щоб його такого до дільничного везти. І приїхав сам директор для того, щоб на нього подивитися. Він усім показав на хмару, яка від одного голосу розійшлася. Потім йому пампушку всю в сметані приніс, а він від неї відмовився. Хлопчик маленький назад поніс тій людині, хто давав. Він у директора запитує: чия це є машина? Йому директор сказав: «Це моя, я розпоряджаюся нею, служу в організації. Хочу, щоб тебе машина завезла».

 

143. То він йому сказав: ти знаєш мене? Він каже: «Ні». Та я вже 50 людей таких убив. Директор тут же поїхав на своїй автомашині. Директор, він йому навздогін, вбивця, він людей змушує, щоб вони на його життя працювали. Я вас усіх звільню, не будете більше підкорятися. Готується комсомолець, буде його везти на конях сільради. Кучер подав коней. А він каже: чим їхати на конях, ходімо пішки, ми швидше прийдемо. Був якраз сінокіс, збирання. Він кучерові дав пораду: коней випрягати, а голову з кучером у дишло, конячці вслід. Вони тоді мотузку. Стійте, не в'яжіть. Він дав слово їхати. Сіли, поїхали, повезли, як безпритульного. Нехай, мовляв, не ходить. Є такі люди, на нього говорять. Він їм у відповідь. Якби ви знали, на що природа вчить його. Він же Бог землі. За ображені якості, за ту справу, небувалу в житті, готує. Він Бог землі.

 

144. Йому ми не віримо, гонимо його з колії. Нехай, мовляв, доводить. Йому показує двері дільничного. Він такого в житті не зустрічав, а зараз йому доводиться розбиратися. Дільничний з місця його став лаяти. А він став і слухає, що ж буде далі. А він на нього сипле нецензурні слова. Це виховання робиться села. Дільничний втомився, прийшов до мовчання. Тоді-то він у нього, як людину міліції, запитав. Ти закінчив свою промову дільничного, це все було для безпритульного. Він дільничного вбив цим, він не знав, кого лає. Ти знаєш директора Алімова, з комерційної частини Берецького, вони ось збоку в своєму господарстві. Дзвони агроному. Він бере трубку. Дзвонить: «Це господарство чи ні». Йому відповідають, агроном біля телефону. «У вас є працівник Іванов?» – «Як же, є. Я був у Ростові вчора, бачився з ним». – «Так от він у мене». Тоді-то дільничний вибачився. Каже: я, мовляв, помилився. А що робити, тільки треба ворогові прощати. Бог не карає, він завжди виправдовує, і буде перед усіма правий.     

 

145. Його за це, що він робить, ні один закон не буде судити. Він незалежний ніким ніде ніяк. Після чого хотів протоколювати, а дільничний заступився. Сам його повів у господарство його, і віддав агроному. А він прийшов, сказав ув'язненим. Їх буду я, як Бог, звільняти. Куди йому діватися, окрім як треба доставити в контору Ростовського ОРС, Енгельса, 43. Так агроном учинив. Його машина із сіном повезла. А коли його привезли до конторі, він своїм виступом змусив всю систему охорони стати на ноги. І зайнялися, як з контрреволюціонером. У міліцію на другий поверх до начальника першого відділення по Ворошиловградському. Тут десь узявся начальник ОГПУ, до себе забрав. Посадили, по кабінетах качають його. Кричать: звідки ти взявся. Судили, прийшли до висновку: це наш працівник. На ранок випускають. Іди, куди хочеш, тільки з Ростова їдь. Він на базар, а його, як безпритульного, забрали в приводну, де багато вже було там, і його туди. Він думав: куди, за що потрапив, розберуться. У друге відділення, там прийшов з карного розшуку, запитав: «Твоє прізвище?» Йому він сказав: Іванов.                   

 

146. Іду, за ним іду, наверх приходить, він йому його одяг дає. Він її одягає. І посилає до Черних у контрольну комісію. Він туди, а Черних викликає фахівця лікаря психіатра. Всю ніч проговорили. Навіщо він роздягнувся? Це так треба, нове небувале. Зустріч в Галиновича в кабінеті з вченими. Так запитує в учених: так це робиться з усіма ненормальними людьми? Вони народжуються через яку-небудь діло. А цей чоловік цієї дороги. Він для цього діла прийшов, заручився бути в природі таким чоловіком, якого не було в житті. Він каже ученим. Помирати можна від цього, що він робить, всякій людині. А от він каже: треба заслужити увагу від природи, щоб жити. Бог ніколи він не вмирав, і не вмирає він, і не помре він у природі. Якщо ви, всі люди, не вірите, що він є в людях народжений Богом, ви хто-небудь візьміть, спробуйте хоч на один день залишитися таким. Він вже нам себе показав, ходить так, як не ходили інші.    

 

147. А ми не підемо, наші тіла не такі, ми в цьому ділі кволі є, як кури. Одна за одною відпадуть від землі. Він каже: ви ж учені, технічно знаючі в цьому ділі. Намагаєтеся теж людині допомогти, ви в цьому вболівальники, вас мені не вчити. Ви зробили все для цього, але щоб у природі бути босим, вам природа не дає своїх сил. Ви вояки з нею, привласнили до себе цю землю, як джерелом користуєтеся. Богу вона не треба буде в житті. Він оточив себе не тим, чим оточили себе усі люди. Ви, він говорить, залежні від неї. Вона ж є вам мати. Ви не народжувалися в ній без повітря і води. А до землі прикріплені по ній своїми ніжками повзати.  Для чого? Та для того, щоб на цій землі за рахунок цього пожити добре і тепло один раз. А в другий, треба нам помирати.  Він говорить. Я, Бог землі, не за цим прийшов, щоб з вами разом довелося вмирати. Я сюди прийшов на землю вчитися, як буде треба в природі жити, щоб не вмирати.

 

148. 37 років, це нам не якийсь жарт. Вона його змусила дуже багато корисного на людях зробити. Люди ж, які від нього отримали діло, вони роблять, і виправдали самі себе. Вони від цього зробилися здорові. Роблять те, чого їх навчив Бог. Бог не воює з природою, не вбиває людей. Шановні ви вчені люди! Те, що ви зробили в природі, для вас це є смерть. А те, що Бог робить у людях, його є життя. Живе ж живе, а мертве відпадає, але воно лежить все в праху. А в природі нічого даремно не пропадає, воно жило, і буде воно жити. Я вас, він говорить, засуджу. Ви неправильно йдете по дорозі, заважаєте природі.  Він говорить. У мене в моєму тілі ніколи поганого не буває, у моєму тілі хвороби ніякої не робиться. А те, що робиться в природі. Якщо приходить весна, ми, всі люди, роздягаємось. Кажемо: жарко. А прийшло літо – ми ховаємося в кущі. Осінь настала – ми одягаємося. А коли зима прийшла, ми залазимо в хати і будинки, там просиджуємо зиму.

 

149. А Бог у природі цього не робить. Він як був природний, так він і залишився між нами таким. Він свій напрямок від цього не відірве. Він говорив, говорить прямо. Ви нічого не зробили в природі корисного, і не зробите. Ви воюєте з природою, і вам хочеться від неї брати достаток. Він говорить. І буду мислити один, щоб природа змінила свій напрямок у житті. Люди хочуть від неї брати необхідне те, що вона дає. Бог проти цього. Його думка говорить про те, що зробив він. Не доведеться вченим робити. Вони теоретичні люди, а він практичний чоловік. Сам себе зберігав, і буде зберігати. На нас, як на залежних у природі людей, вона накидається з усіх кінців і країв, не дає життя. А Богу є одна воля вільно жити, ніякого нападу. Де не був, куди не приходив, природа за нього. Він вийшов після вчених у природу. Вони йому не допомогли в його ідеї, а сказали: іди. Він пішов зовсім голий, скинув одяг, і попрямував на море Азовське.

 

150. А йому назустріч старий нацмен вірменин, сказав: «Вернись, твоє життя попереду». Він цього старого послухався, повернувся до одягу. А за ним погоня на конях, на машині. Спіймали, привели. Треба одяг. Поїхав на коні, привіз. Одягнувся. Тепер ведіть або везіть, куди завгодно. Міліція Месніковська до себе забрала, привезли. Тепер лягай, ось тобі кожух. Загортають і спи до самого ранку. А вранці розберуться, що з тобою зробити. Думається про що? Та про самого себе. Причому тут буде хтось. Якщо, він говорить, все це зробилося мною. Я, він говорить, з Кавказьких гір цю думку привів, а практика бушує. Ніхто з нас за це саме в житті не бралися. Кому в природі буде треба будь-який хворий. Він не відмовився, любити, цінувати став цього хворого.

 

151. Не порахувався із заразою, від чого вся медицина миє руки спиртом, і йде від своєї основної праці. Він цю роботу своїм вчинком розбив. Медицина штучно і технічно. Хімією будь-який науковець лікар практично робить. Це називається те, що ми зробили все в мішку. Він цьому заперечив, всю залежність від себе прогнав, погодився з незалежністю в природі. Вона його оточила, вона йому дала сили, волю свою. Він став любити природу. У нього є друзі: повітря, вода і земля. Вона зробила з людини Бога. А Бог став робити те, що треба. Нам медицина дає для лікування людини всякі шляхи. Ми на землі відкриваємо сірчані ванни, ми вводимо санаторії, різні відпочинки в будь-якому місці. Намагаємося технікою довести, що ми вміємо це робити. Ми учимося у наших фахівців, у ділових професорів.

 

152. А раз ми учимося штучно, ми і робимо в природі. Це діло більшість прогресує на хворих людях під операційний стіл. Лікарі без ножа нічого не зроблять грибку. А у нього рука так без усякого вашого обходиться. Природа є людина, він Бог є. А Богу природа, його думки допомагають. Він говорить. Ми йшли по дорозі. А на нашому шляху стоїть будинок чотирьох сторін. Ми заходимо в нього в двері. Є коридор направо і наліво за законом всього цього. Йдемо на праву сторону: напис на дверях. Ми читаємо. У ці двері можна буде заходити, і в цій кімнаті можна буде людині жити так, як ми всі в природі живемо добре і тепло. А потім згодом треба буде вмирати. Це картина буде наша не нова, а стара.

 

153. І йдемо ми на ліву сторону. Дивимося: теж напис. Ми читаємо. Сюди теж можна заходити будь-якій людині. Тільки тут треба буде вчитися. А потім, коли навчимося, як буде треба жити, ми з вами тоді не будемо вмирати. А зараз наша власність, вона розвивалася в селянстві. Ми хліб вирощували на нашій землі. На своєму місці жили, так заводилися самі собою. У нас, як у хороших господарів, водився за законом у природі робочий сильний кінь.  Не один був, а стільки, скільки було потрібно. Більшість ми у себе мали рогату худобу, теж робочу в ярмі. Ми ними гору ламали, камінь на них возили.  І те ми будували у своєму дворі. У нас, селян, така була мода азартна. Є будинок для свого життя особисто людини. Тільки у всіх воно робиться не однаково. В одного покрито соломою, інший очеретом. А в третього, у багатія будь-якого, він криє дах залізом.  Це ми з вами проговорили про необхідне своє житлове приміщення.

 

154. А скільки у дворі є інших, трохи менших від будинку. Будова потрібна і необхідно треба для збереження зерна, із засіками комору, криту під черепицею. Треба льох, ми його риємо в землі, викладаємо камінням. Там зберігається у господаря хорошого соління, картопля і так далі. А сараї кожному за умовою. Бики окремо від племінних корів. Запліднювач – собі, вівці – собі, і свині – собі. Та й є на городі поливальний. Це є у кожного мужика в селі, обов'язково повинен бути город для посадки картоплі для себе, і для іншого. Для цього введено в людях базар. Кожну неділю, якщо маєш у себе зайве, непотрібне, то, будь добрий, ти вези на базар. Не всі люди живуть у своїй кишені багаті.  Є навіть, просять, це вже є професіонали. Між людьми ходять сліпі, а сліпому не гріх давати. Хто Богу вірить, той не залишає прохача. А хто не дає, тому життя завжди важке.  І от на базар один їде на конях, інший на коні, третій на волах.

 

155. У всіх своє, у природі здобуте. Він його везе продавати, як зайве добро. А щоб він віддав даром, він шапку не хоче зайвий раз скинути, людині поклонитися. Він між усіма гордий. А інший прийшов за останню копійку цього добра купити. Він торгується, господаря просить цією копієчкою поступитися. Якийсь господар є на білому світі, візьме і відмовить. А копійка в рублі є нестаток. І так не купив, а господар через свою скупість не продав. Я, каже Бог, ходив по землі не таким, як усі люди ходили. Гол, як сокіл. Підходжу так само, як інші.  Питаю: чиї яєчка? А господиня на прилавку каже: «Мої».  Він їй починає докоряти: ти говориш, це яєчка курочки. У тебе є достаток і місце, де цю курку можна тримати. Він сиротою перед нею: у мене немає ні місця, ні курки, але ж хочеться яєчко з'їсти, а його немає. Брати чуже теж не можна ні під якими видами. Вона йому дає яєчко  Він його не потребує, а господар.  Він живе без вашого яєчка, без вашого молока, без сала, без м'яса.

 

156. А ви, як хазяйка, йому даєте одне яєчко. Він вашим не цікавиться. Коли в цьому захворієш, до нього прийдеш. Він ні за які особливості здоров'я дає за заслугами. Ви вважаєте, це все ваше. А Бог каже: це все чуже, не ваше, а природне. Ви у неї крадете, ви її грабуєте, направо, наліво продаєте, наживаєтеся. Говорите: це ви самі зробили, але цим у природі трудом. А як же мені жити. Хотів попрацювати, як працюєте ви, а мені ваша наука заборонила. Всі отримують пенсію 120, є персональна. А мені за вбитого сина на війні дали всього 33 рубля. Я їх не за законом отримую, це мені дала смерть мого сина. Він був офіцер. А що, якщо тільки буде моя правда.  Він говорить. І капіталіст не хоче вмирати, і комуніст не хоче вмирати. А Бог їм доведе своєю правотою. Помирати він не буде через природу, через своє діло в ній. Він друг природи, він любить один її, близький до повітря, до води і до землі. Він хоче жити разом, як друзі що не вмирають. А ми, всі люди, цього не любимо. Всі від цього йдемо. Які ми в цьому є вояки. Ми труси. Як він до удава йде, сам кричить, а сам наближається.

 

157. По дорозі Бога ніхто не піде, тільки буде ходити він сам. Бога сили, але не наші з вами. Ми помремо, а він не буде вмирати через своє таке життя. Він між нами такий один є господар усієї природи. Хотів – зробив. Він один проти в'язниці, він один проти лікарні. Його наша чорноморська міліція кладе в Ростові по Пушкінській вулиці Артамонові будинки. Там лежали люди, що віджили в природі. Туди їх психіатри відправили, і тримають на замках. І Бог туди потрапив, його поклали, як хворого. Він лікаря просив, благав, щоб його не клали. Як же не покладеш, якщо він голий. А у нас голі вважалися ненормальними. І Бог туди потрапив. Розповідає про становище їх самих хворих, який у них там розпорядок. Вони весь день на ногах, хто чого робить. У нього справа така. А між нами два бійця з кулаками, захисники лікарів, сестер. Я теж сюди потрапив. Мені, як Богу, представили ліжко без матраца на добу. Теж подумали, що я є такий. А я сів і спостерігаю, що це за люди сюди потрапили. А це люди наші, їх сюди свої рідні привезли за їхнє діло.

 

158. Є зовсім без трусів чоловік, у нього не тримає утроба. Як хотів, так і зробив на всякому місці. Є командири громадянської війни, себе вважають. Він криком кричить: «Стій, не відступай, забирай бронепоїзд».  Є танцівники, є співаки, самі з собою говорять. Тобто такі ж люди тут лежать, як вони знаходяться на волі. Я і до них ближче. Хотів було вчити, щоб вони кинули палити. Але у них, у психічно хворих, це система курити. Чекаю лікаря, а він не підходить. На мені мою свідомість чекали. До санітарів довелося звернутися. Він каже: скажіть, будь ласка, куди це я потрапив. Він мені каже: «У дурдом, де одні ненормальні знаходяться». А якщо Бог говорить, я нормальний. Що робити далі? Є у нас сестра, можете її попросити, а вона вашому лікарю доповість. А ви попросіть лікаря, а він вас у спокійне відділення покладе. Якщо вам не подобаються наші кулаки, з якими ми зобов'язані їх укласти в ліжко. Вони слухаються нашого бою. Так я розпрощався з цим народом, з цими людьми. А перейшов до більш порядних хворих, де не кричать, не співають, не танцюють, спокійно думають.                  

 

158а. Я зрозумів, як лікуються люди, і скоро звідси йдуть. Людей привозять з міста Ростова на Дону алкоголіків, вони сюди потрапляють через горілку. А тут їх водою ... купають. Вони коли в це товариство потрапляють, їх швидко через тижнів два віддають   рідним. А його, як чоловіка, приїхала дружина, вона забрала і з собою повезла додому працювати, як іншим. Лікарі створили ЛТЕК. І що хочеш, те й роби з першою групою. У хід треба, а у нього самого традиція народилася. За чоловіком він став доглядати. Аби помітив на ньому яку-небудь хворобу, він йому обов'язково допоможе. Хвороба – це ворог людського тіла. Особливо волос на пальці. Його треба медицині розрізати. А Бога діло – це його золоті для цього руки. Аби він ними за дефектні руки взявся, у них так природного характеру. Аби людина дозволила. Вірити не вір, а дозволь. Треба діло, цього волоса не стало. Також ранка зникла, грибок. Медицина не в силах. Олексію Сироватці на бороді грибку допоміг. Він звернувся до Бога, йому він за один прийом цей конфлікт вирішив, убив цей грибок.

 

159. Бога тримали, як людину загартовану, в інституті імені Сербського. Він його, як чоловіка, вивчав своїми словами. У нього комісія запитує: «Як ти рак лікуєш?» Він від душі й серця теоретичним людям відповідав, як практик є в людях. Я тут у цій частині не причому, мене сама природа нагородила своїм здоров'ям. Вона мене у себе зробила незалежним ніде і ніяк. Я люблю природу: повітря, воду, землю. З ними близько живу, ними природно живлюся. Вони мої милі друзі, вони в усьому допомагають. Мене треба народу дякувати за ці якості. А люди вчені моєму досвіду не довіряють. Я не хочу, щоб  сторона охорони на мене гарчала. Як вона мене такого боїться. Я ці якості Бога ніколи ніде не втрачу, будь-яку початкову хворобу скасую. Колючки ревматичні, вони були на людині болісні, вони десь поділися. А мене в Дніпропетровській області, Васильківського району відділ здоров'я з міліцією затримує. Думає, що я знахар. Я при них людей сухотних виводив.

 

160. Я їх тримав стільки, скільки сам був. Вони кажуть: це небувало. Він наших хворих застудить. А нам, тобто лікарям, з ними борсайся. Зараз у Києві є знову організований новий інститут, холодом лікують. Вони де брали досвід? Їхнє діло не пройде. Вчені мої лікарі, випробувачі мого діла, говорили, говорять, і будуть говорити, що нібито це мій гіпноз. Він якщо на сцені робить людиною, то він безсилий у ділі. Дресирувальники лютих звірів, тигрів, левів, хотіли, щоб я на їхню роботу подивився. Мені ця історія вже відома. Ці звірі ображені, їх треба, по-моєму, всіх випустити в природу. Я туди прийшов, а звірі не пішли на сцену. Тоді вони підходять до мене, і просять мене, їхній зал звільнити. От які були в цьому справи. Не треба заважати, не треба Бога не визнавати. Треба йому вірити, особливо людям хворим. Запитайте у лікаря психіатра Голіколосовой, вона з моїми людьми, з пацієнтами займалася. Вони через Полякова, заступника охорони здоров'я, всі листи приходили.

 

161. А вчені на це звернули свою увагу халатно. У них до цього діла віри такої немає, вони Бога не визнають. Кажуть: це ми, комуністи, самі все для цього діла зробили. Ми самі в цьому копаємося, шукаємо всякого роду для технічного шляху. Ми в природі знайшли те, що було потрібно нашому хворому чоловікові. Він хоче отримати від лікаря допомогу. Лікарі самі стоять на черзі, чекають у природі своє захворювання. Вони не гарантовані, такі ж самі, як усі є люди, технічно озброєні. По-науковому більше кладуть, застосовують, в чому медицина відіграє роль. А Бог цьому не дає значення. Каже: нам треба буде себе змусити бути таким чоловіком, яким він має бути. Таким, якого не було. Він почав своїми ніжками ступати по землі босоніж, до самого тіла живого роздягнувся. І не боїться залишатися за всякої погоди. Найголовніше, це загартування.

 

162. Якби людина в цьому ділі не вмирала, тоді б заслуга була медицини. Вони в цьому утримувачі, а допомагати, не в силах цього зробити. Всі як один безсилі, щоб боротися. А природа за це і їх карає. Як ледве щось таке, видатні люди помирають. Але Бог, вам до відома, щоб ви знали, він безсмертний чоловік. Йому допоможуть повітря, вода і земля – наймиліші незабутні в любові друзі. Я, каже, по-вашому, з вами нарівні, 35 років залежний залишався. Боявся природи як такої. Вона мене морозила, ноги замерзали в чоботах, руки без рукавиць нічого не робили. Холод проникав через одяг. Не був я впевнений, що я не застуджуся або захворію. Зі мною дні зустрічалися дуже важко. У них доводилося часто і важко робити, робота змушувала. Дні, які вони були, ми про них як таких знали і чекали.

 

163. Бог нам усім свої слова представляє. Ми один час через одного чоловіка придумали свої звірені нанесені людям плани, зробити на землі кошмар. Йому, мабуть, у цьому ділі недовго доводилося і не важко. Він для цього діла думав. Люди погодилися комуністів знищити: це був для власності ворог. Він примусив з великою охотою, з такою підготовленою технікою, вона йому допомагала радіти. Він своїх фашистів запевняв весь світ для цього діла завоювати, щоб їм доводилося потім бенкетувати. Такі дрібні держави прибрав до рук, і змусив їх на себе служити. Ми, він говорив, повинні успішно справитися з цією операцією. У нас така велика техніка. Весь капіталістичний світ за це вхопився, вони за ним пішли тільки через комуністів, через нових у світі людей. Вони визнавали Карла Маркса, як нацмена. І хотілося йому цю націю знищити. Те, що задумав зробити в людях Гітлер, нікому такої думки в природі не давалося.

 

164. Він на себе весь світ полководців, всіх фашистських учених змусив на це звернути велику увагу. Як же бути в усьому світі? Володарі, вони з Богом хрестилися, йшли по дорозі, але не до мети. Вони прорахувалися. Коли везли вони в Берлін молодь, до себе в Німеччину, то з ними в ешелоні їхав Іванов загартований чоловік. Він у них запитав: можна з вами поїхати до Берліна для того, щоб на цей набір. Німцями робилося. Вони дали слово його, як загартованого чоловіка, туди доставити. Мовляв, німці на це все подивляться, і скажуть свої слова. А фронт наближався до Сталінграда та Москви. Іванов руський чоловік. Він не хотів, щоб через німця по своїй вулиці не мав повного права вільно ходити. Вулиця була заради тільки штабу генерала німецької армії. Вони на свій шрифт своїми літерами написали документ, через що Іванов був між ними «гут», ніхто його не турбував. А навіть отримував у представлених пунктах той солдатський фронтовий пайок.

 

165. Він їхав туди впевнено. Без усякої думки він не залишався. Він заочно рився в Гітлера і в Ребентропа, і Геббельса для того, щоб у них їхня думка не відбулася. Люди всі німецькі командири, полководці погоджувалися, вони говорили «гут пан». Всі вважали його Богом землі. Вони не знали про те, що робилося для них сильне угрупування під Москвою і Сталінградом. Вони мене зсадили у Знам'янці в орган поліцаїв, зі мною стали займатися зимою по снігу. І вирішили мені в цьому допомогти. Спустити в Дніпропетровськ, і взяти пропуск до Німеччини для того, щоб там продемонструвати. Вони були безсилі, помилилися на мені. У мене не було знайомого навіть в Дніпропетровську. Я приїхав, мене з собою везли офіцери. Мені дали пальто офіцерське і сорочку, як німець, мене зробили. Фашисти мене підхопили солдатом озброєним. Я став їм, як воїнам, розповідати в їдальні. Вони мене через перекладача слухали, по-своєму робили, аплодували, кричали «гут пан». Я не для них був народжений, щоб їм допомагати. 

 

166. Я народжений в той рік, коли партія народила мене. Я чистий є комуніст. Бог землі прийшов на землю ображеній людині допомагати. А партія комуністів тоді була ображеною, їх Гітлер винищував. Я, як Бог землі, солдатом не говорив, вони мене за Бога не прийняли, а порахували юродивим. Я людина, але прозорливий мудрець, з мудреців мудрець. Мене від солдатів взяв озброєний солдат, і повів місцями їхніх гестапівських умов. Мене возили на мотоциклі, як називається голого. Вони всі кричали, дивувалися «гут пан». А про те вони не знали, що вони заборонили їхати до Німеччини. Вони сильно помилилися. Що після їхніх розмов з гестапо, а їх було всіх 12 чоловік. Через перекладача я їм говорив. Мені як такому економіка не треба буде, і також політика не треба. Моє – півмісяць, міжнародний хрест, людини здоров'я, не хворіти, не застуджуватися. Їх ця правда всіх убила. Вони хотіли знати, хто ж буде в цій війні переможець. Вони мене змусили, як підлеглого, щоб я їм сказав. А самі тримають заарештованого. Я перебуваю в політвідділі поліцаїв, у начальника Корнієнка.

 

167. Я їм сказав: хитрість, вміння воювати. Той буде у перемозі. Їх уже в листопаді 1943 року оточили. Вони не стали наступати. Не за них сторона Бога. Вони його обманювали, самі вірили, а самі його на факті не пустили. Кажуть: «Гут пан». А людей у камеру ..., пов'язані руки назад, привозили, а на Місяць відвозили. За що? Я, як Бог, їх не хвалив за це, що вони робили. Я їх усіх смертю засудив. Вони від Москви розбитими залишилися. А біля Сталінграда Паулюс зі своєю армією і технікою оточені. Вони мені, як Богу, привели руських лікарів, хто у мене запитав, чого хотів я. Я їм показав свій будинок. Я очікував двох синів з війни, вони воювали, батька не врятували, він воює. Так мені німці дали дорогу жити. забронювали місце з Берліна, щоб його доставити в Ростов. Я їхав в їхньому класному офіцерському вагоні, з ними не мовчав. Мене посадила комендатура міста. Я їхав. І мені в цьому допомагали. Я відчував на них свою слабкість. Зрозумів, що вони провоювали. Моя, як Бога, взяла.

 

168. Німці були, і залишилися моїм таким вчинком задоволені. Я коли у Корнієнка був, він зі мною вів мову, як українець. Йому доводилося ставити питання: а як у мене церква, тобто Бог. Я йому довго не став тримати мову, а кажу: Бог то Бог, але не будь сам поганий. Я бачив по німцях, коли виходив на прогулянку гуляти. А збоку була їдальня німецька, вони раді мене бачити. А я їм кажу: їсти треба давати. Вони мені цієї каші рисової з м'ясом відро клали, і через стіну давали. Самі говорили: «Гут, гут пан». Навіть на прощання мені доводилося йти, де у них за їхні марки продавався продукт. Вони мені звісили всього потроху, і бажали в путь «гут». Я в комендатуру на станцію. Мені кажуть: «век», тобто почекай, зараз поїзд з Берліна буде, мені є місце. Сам офіцер садив, і офіцерам говорив, щоб до Ростова він їхав. Офіцери за мною дивилися.      

 

169. Я бачив по них, що вони у війні програвали. Я їм казав: з історії всієї науки, немає такої людини, як був Бог. Вони ледь не скажуть самі: Бог я один такий. Зима, холод, сніг, а я в одних трусиках. Не боявся я розстрілу. Бачив, за їхнім відношенням до мене. Вони були ввічливі, навіть брали шинель офіцерську і сорочку вовняну. Говорив цивілізованому: не треба речі, мені й так було добре. Не офіцерів я слухав, а слухали мене офіцери. Я був не односторонньо підготовлений, умів з ними говорити. Вони коли мене групою запитували своїми питаннями, я не боявся і не утруднявся. У мене віра була така, що наші переможуть. По всьому видно, по їхньому відношенню. Я до Ростова доїхав пасажирським поїздом. А тут мені довелося до ешелону звернутися, вони мене до Червоного Суліна посадили.                       

 

170. Я їхав, харчувався, як вони. Вони в мене запитували: «Як Червона армія бере в полон». Я їм так розповів без помилки, вони мною залишилися задоволені. Я міг і повідомити партизанів, щоб вони зникли, але вони мене не послухали. А я їм говорив, особливо Баташеву. І от я вам розповів те, що бачив в окупації. Вже чутно за їхнім ділом. У нас снайпер стояв, а вони любителі грати в карти. Німець запропонував з ним у гроші в карти грати. А потім змінив платівку. Хто в кого виграє, за тим буде перемога. У 21 грали. Я його обіграв, він мене хотів застрелити. А моя сім'я, невістка Тоня стали його просити, упросили, залишився на волосинці. Він коли поїхав на фронт воювати, мені німці передали Антона, вбило його. Скоро наша армія 5-а ударна з'явилася в наше місто. Ми звільнені без усякого бою. Стало нам відомо, що сина мого Андрія вбило. Він був ад'ютант генерала армії Цвєтаєва.

 

171. Немає його в живих, сам генерал привіз речі і все його надбання. Хоч і горе було велике, але у природі не переставав своїм напрямком ходити, і думати про людину. Я їм не вносив своє надбання, що зробив у природі. По фронту я їздив, аналізував, бачив, і на собі відчував бомбардування. Раз німці випробовували, погодилися з моїм. Їм було своє завоювання шкода віддавати. Вони билися, як бики. Їм хотілося втримати. Але Потсдамську угоду зробили: ворога знищити. Він великий збиток зробив для руського народу, забути ніяк неможливо. Тільки треба бити і розбити, знищити ворога. Бог цього не велів. Його попросили люди поїхати до Москви до Сталіна. Поїзди ходили, мені такому все можна зробити. Народна просьба, я їду її виконувати. І своє в окупації розповісти. Спасибі скажіть мені за усну думку про вітчизняну війну.

 

172. Я за Богом у них, фашистів, силу відбирав. Приїжджаю в Москву. Хто мене знає, цікавиться. А хто не знає, підходить, питає: а хто я такий. Я не сказав нікому, що я є Бог. Моє діло, я роблю за Богом. А мене начальник міліції вокзалу забирає, і жене з міліціонером в інститут без усякої справи. Йому кажуть, він Литвинов, що це загартований чоловік. Він нікого не послухав, а став діяти по-своєму по-бойовому. Де тут скажеш про цей світ, тебе вб'ють одразу. Я потрапив через начальника в інститут імені Сербського. Він мене на ліжко поклав. До нього підходять, запитують лікарі: чого ти сюди приїхав, був би вдома? Він їм каже. Богу землі і тут треба побувати. Звідси люди йдуть на вічне ліжко. Я за цим сюди не прийшов. Мене люди попросили. Я малюю картину самому професору Миколі Миколайовичу Введенському про те, щоб ми Сталіна прохали замиритися з ворогом.

 

173. Я Введенському малюю правду: ми отримаємо краще. Я Введенському все, все йому по порядочку висловив, як мене німці зустрічали і проводжали. Вони теж війни не хочуть. Якщо ми зараз його погнали, він у наших пунктах з великим відсіччю відступає. Ми ліземо на рожен, нас за це не полюбить природа, вб'є нас самих. Це вічна з історії ворожнеча і ненависть. Люди залишаться, будуть думати: за що це зробили люди на наших батьків. Якщо це таке є в природі становище: за багатство до смерті битися. Ми і б'ємося. Введенський мені так сказав: «Нас з тобою Сталін розстріляє». Я йому кажу: за це можна було померти. Знаєте, скільки ця війна від Москви до Берліна поклала на землю куль, а вогню скільки з повітрям попалили, а води скільки пішло, людей повбивало. Не захотіли послухатися пропозицію Бога здійснити. Було б для людей легше і краще. А тепер бийтеся, як барони. Вмирайте ж на полі битви. Мені не воювати. Я допомагаю тому, хто ображений природою.

 

174. А зараз ображеної держави немає. Як капіталісти з комуністами природу поділили навпіл, до атома озброїлися, один одному показують своє вміння в Космосі літати. А людей змусили воювати. Американець допомагає своїй стороні живою силою, а Радянський союз озброєнням. А як билися люди за землю, за право, так вони б'ються зараз. Кому ця війна принесла хороше. Тільки жертва. Думкою розмовляє на те, щоб не воювати, не вбивати. А самі вбивали, вбивають, і будуть вбивати, тільки не нас. Якби атома не вистачало адміністратору, тоді цю продукцію пустили в хід. Обидві сторони хочуть жити за рахунок підлеглого. Вчені не виграли в цьому, а програли вони в цьому ділі.              

 

175. Люди на материку всі живуть. У кого тільки не спитай, вони живуть добре і тепло. Тільки одні люди, що вмирають у природі, їм робиться погано і холодно. Їх образила природа за те, що вони з природою воювали. Її на шматочки рвали, і рвуть зараз, їх за це природа зненавиділа. На них послала свого ворога для людини. Посадила на тіло грибок, він у нього став прогресувати до того часу, поки зробився безсилий в цьому. Природа таких людей у себе не тримає, вона мотлох жене з путі. Ми всі не хочемо вірити Богові, його немає. Всьому діло – ми самі, але не віруючі в нього. Його не розуміють, його сили не хочуть сприйняти. Вони не такого Бога очікують. Він для них прийде вогнем, їх визнає за земних людей, а інших погубить. Ні, він прийде до нас тихенько.

 

176. Про це давно нам, усім людям,  треба подумати. У природі так це даром не пропадає. Убив ти людину – і тебе вб'є природа. Закопав ти навіки – і тебе закопають теж навіки. А Бог повернув від смерті багатьох. І його бажання думки звільнити тюремника, звільнити божевільного. Коли він це зробить на людях, йому як такому повернуть, і дадуть йому його місце. Він нас осудить. Одні будуть його, а інших він від себе прожене. Ті, хто йому вірить, а виконувати не хочуть, він їм скаже: відійдіть від мене, і створіть те, що створив я. Вони залишаться засуджені мучитися без кінця і краю. Ось що нам Іванов несе.  Життя, але не смерть. Життя процвітає в природі. А ми, вчені, його в цьому ділі тиснемо, не даємо йому розвернутися. Він нам своїм не заважає. Але те, що у нас є, його не буде, воно зміниться. З холодного і теплого (поганого) буде нам хороше і тепле.

 

177. Бог говорить сам собою про цю штуку. Вона починалася в роботі з самого нашого північного Кавказу в природі. Над високими сніговими горами, між річкою Білою, у лісі по протоптаній людьми доріжці. Мені там доводилося в тепло своїм організмом ступати. Я ходив уже без головного убору в шевелюрі волосся. І от у цю хвилину, що пройшла, мені доводилося через свою здорову головку думкою огородитися. Я став розбиратися в житті своєму. Звернув увагу на всіх добрих і недобрих людей, які самі на материку побудували у своїх умовах життя. Вони їли, вони одягалися, вони жили в будинку. Але спасіння у цьому не отримували. Як стояли в черзі на своєму улюбленому місці. Очікували свою хворобу, про яку не думали. Вони нею хворіли, сильно в цьому хворіли, похворіли, а потім померли. Ніякої слави в цьому не знайшли. Мене змусили ці умову з цим ділом розбиратися. Я в той час вже писав, щось писанням шукав, але дочекався. І за це є історія, вже мною написана.

 

178. Я про це забути не можу. Чому це наш перший чоловік у своєму житті почав робити, і що він у цьому ділі отримав? Найгірше і холодне життя, це його смерть. Тут якась лежить перед усіма людьми неправда. Я став у природі практично цю таємницю шукати. Вона виявилася не де-небудь, а в самому собі, у тілі своєму особисто. Я став чуже не визнавати, став своїм хвалитися. Перед світом свою правду кажу, і зберігаю в цьому клітину. Моє виходжене серце, молоде загартоване здорове 25-річної людини. Ось нам усім є ясна в природі таємниця. Я вхопився за це ось діло, став у цій частині з людьми ділитися. Собі я не вибирав свою половину, а людську їм залишив. Кажу: ви живіть добре і тепло, тільки мене так не примушуйте. Я поживу в природі погано і холодно. Через цю думку, яка мене змусила з людьми поділитися, я з ними на добрих засадах розійшовся. Їм кажу: це ваше, а це ось моє є. Нікуди ти не дінешся, а тільки буде життя не так, як усі живуть. Буду жити за Божим розсудом.

 

179. Хто буде правий у цьому, я, як Бог, чи ви, всі люди? Приходить день цього часу. 1933 рік, він був теж таким роком, як ми зустрічаємо їх щорічно небувало за тим прикладом, як це робилося людьми. У нього сьогодні готується, а завтра поїдається. Ми так це діло починали і не кидали робити, у цьому ділі ми померли. Бог із цим сам у природі розбирається. Якщо ми для неї будемо, як люди, потрібні, то природа нас сама пожаліє за наше все для неї хороше. А ми ж робимо їй своїми тілами тільки погане. Гляньте ви в чисту воду, скільки там знаходиться нашого людського добра. Гляньте ви в атмосферу, чого ми туди не посилаємо. А материк нашої землі, як він від цього всього терпить. Вона приборкана нами. Ми за золото її купуємо, за золото ми її продаємо. Від циган приватного характеру ми не пішли. У нас здоров'я в ресторані купується, в їдальнях продається. Ми в цьому живемо не погано, а добре. У вас це хороше не відбирається. Живіть, користуйтеся, але як Богу не заважайте. Він доброму не заважає своїм учинком, а про своє не забуває.                  

 

180. Жив був я в цьому ділі, а тепер не хочу так жити, як живете ви всі. Ми віруючі люди, що не таке зовсім діло за писанням очікуємо. Нас за своє те, що ми зробили в природі, він нам простить за нашу з вами віру. Наші батьки і діди, вони теж так само Богу вірили сильно, але трошки недовиконували, це їхня була вина. За Бога душу віддавали, з ним лягали в гроб. А гроб був зроблений всім померлим людям, хто в природі не заслужив своєї слави залишатися таким чоловіком, якого Бог наш своїми умовами замінив. Він кинув думати, він кинув чекати, він упевнено став це робити. Його в цьому перемога виявилася. Ворог здався, йому не в силах доводилося боротися. Він не зі зброєю в руках до неї прийшов. Його була поставлена перед нею велика просьба. Він кричав своїм голосом. Йому хотілося бачити в природі, що вона йому дає. Він у неї просив життя своє невмируще, і щоб навчитися з практики своєї описати, як це вийшло між усіма людьми.

 

181. Вони не хотіли слухатися між собою. Люди всі до одного пішли своєю викладеною дорогою. А Бог взяв свою, ніким не почату. Йому вчитися доводилося важко, терпіти для того це все. Ним робилося, щоб на нього ми, всі люди, не сказали про це діло, яке я, як Бог, у природі почав. І зараз сам роблю, у мене виходить у тілі не так холодно, як у себе мають всі наші земні люди. Вони в природі обігріваються не живими тілами, а штучно зробленим руками. Бог цю штуку в себе поламав, знайшов у природі не добро від неї отримувати, як люди щорічно. Вони отримували і отримують, і будуть вони в цьому ділі отримувати. Їхні тіла від цього діла залежні. Вони в дорогу не підуть без усякого мішка. Їхнім тілам треба зустрічатися зі сніданком і обідом, та й треба повечеряти. Звичка для нас дуже погана. Ми важко живемо, але вдіяти в цьому ми не зможемо. У нас таких доріг, щоб по них здійснювати яку-небудь подорож.

 

182. Ми з вами це не робили і не робимо сьогодні. У нас одне між нами – ми живемо в своєму будинку. Своя призначена квартира з усіма вигодами нас з вами зберігає. Наше діло ми робимо щодня на якому-небудь заводі або на шахті, або в сільському господарстві. Вранці встаємо, а ввечері лягаємо. У цьому дорога одна, вона нас усіх веде. Ми йдемо туди на роботу, а потім ми повертаємося назад. Йдемо у свій будинок для того, щоб у ньому відпочити. Більше й іншого ми в житті своєму не маємо. А в природі кінця не видно. Один день приходить, а інший відходить. А в ньому добра, і багато в житті, але буває, зустрічається і біда одна яка-небудь. Десь візьметься в людини нещастя. Яка-небудь стихія, народжена природою, візьме й оточить. Ми про це дізнаємося тоді, коли побачимо своїм оком, або почуттям почуємо, щось на ось цьому місці чутливе. І прибавляється, росте, і більше розвиває свій біль. Людина про це все починає думати, починає шукати в цьому вихід. Як було це поставлено природою грибок у Сироватки Олексія. Він ходив, він думав те, що думали всі ці люди. У нього на бороді всівся рак.

 

183. А коли рак, йому вчені лікарі сказали, ми цьому не помічники. Шукай сам у природі засоби, і ними дай цьому ворогові відсіч. Він зустрічається по дорозі. Я лізу на паровоз. Він майстер поїздів далекого прямування теж, у паровозі зустрілися. Я цю марлеву пов'язку побачив, у нього запитав: що це за штука у тебе? Він мені прямо сказав: «Рак». Що ти робиш з ним, я у нього запитав? «Ходив до лікарів, а лікарі засобів на це не мають, щоб цій хворобі допомогти». Вони йому так сказали: «Ми безсилі». А раз вони безсилі це робити, то ти до них їдь, і переконайся, чи точно це рак. А, може, це ні, нехай словесно підтвердять тобі. А коли ти точно дізнаєшся про це діло. Я живу в Червоному Суліні, Перша Кузнечна, 12. Мене багато хто відвідує з не такими захворюваннями. А твій рак не буде раком у тебе. Наш Олексій Сироватка зараз працює оглядачем на станції Гуково без цього раку, я йому допоміг. Він поїхав в Дебальцеве в районну лікарню, йому дали направлення до Харкова. Він туди поїхав, але зміни ніякої не отримав. Як був на ньому рак, так він і залишився раком.

 

184. Тепер одне – це Іванова вчення загартування-тренування. Воно взялося за це. Не думав, не гадав, а Сироватка Олексій зі своєю хворобою приїхав у дім Іванова. Його звуть за це все Богом. Ті, які отримали здоров'я, його просять: «Учитель, дай мені здоров'я». У нього вся природа, весь живий світ.  Повітря, вода і земля. А раз він з ними дружить через свою до них любов, він упевнений у це діло. Його просить, щоб він точно дізнався у фахівців лікарів, що це є рак. Він же слухається, йому хочеться позбутися, вмирати не хочеться, молодий. А про Іванова йде давно така мова, він багатьох від різних захворювань врятував. Йому вони дякують, йому обіцяють спасибі. Ніколи його не забувають. А коли Сироватка зі своєю марлею з'явився, його Учитель прийняв. У першу чергу він у нього запитав: ти їздив до лікарів? Він став розповідати про їхнє рішення. У Дебальцевому сказали, щоб я сам народними засобами лікувався.

 

185. А коли до Харкова поїхав, мені прямо сказали, що медицина не в силах цю течію з ранки призупинити. «Ми не маємо на це сил», – сказали. Мені, Іванову, так підтвердив сам Сироватка. Йому Іванов каже. Мені їхнє визначення не треба. Ніякий діагноз ролі над моїм вченням не відіграє. Тут у цьому сама природа робить людині поблажливість, йому його здоров'я повертає назад. Я її упросив, вона через мою турботу мені допомагає. А що я сам міг зробити. Я не чаклун, як інші думають про це. Я дослідник у самого таємниці. Якщо ви читали цю книжечку, ви прочитували «Перемогу мою» два рази. Я в ній написав, щоб читач про це добре знав, і рішався після читки це зробити, що навчає усіх людей одним вченням. Він сам фізично займається з хворим. Йому допомагає роззутися, роздягнутися, шапку скинути, посадити в стілець.

 

186. Це його до цього труда любов, він хворого зустрічає поцілунком і проводжає, поцілує. Це для хворого значення велике. Якщо треба померти, то довго вона не буде мучити. Поки люди цьому безсмертю не вірять, повірять. Сьогодні живу, завтра живу, і післязавтра теж живу. А час іде, вже пройшло 37 років цьому всьому. А твій Учитель каже: дурень, а не рак. Ми йому зараз засоби природні представимо. У мене струм, електрика. Він пов'язаний з атмосферою, Всесвітом. Руки мої золоті будуть для тебе, а розум дорогий. Учитель йому розповідає, а сам працює руками. Цю ранку оточив своїм великим пальцем і тримає, він доти тримав, поки йому довелося почути через своє і його таке з'єднання. Мій струм сильніше його струму, він убив ворога. Тепер Учитель просить його, щоб він обріс, щоб люди з нього посміялися, як небувалого чоловіка. Наш Сироватка побув у Іванова, а потім поїхав з цим вченням додому. А Учитель просить на цей рахунок природу, благає її.   

 

187. Це робить сама природа, за що Іванов з нього не взяв ні копійки. Він там сам провів цей сеанс – десь поділася ранка, і течія зникла. Він приїхав, каже: «Немає раку». Тисне руку мою. Каже: «Спасибі за все твоє хороше». А наша сторона охорони не дає цьому ділу розвернутися. Не дають навіть паспорта. Кажуть: «Ти ненормальний, тебе треба судити, ти злочинно чиниш». Начебто я грабую людей. Моя ідея не грошова – природна, незалежна. Як я не потребував нічого, так я не потребую нічого. Мені не треба ваше. Ні одяг, ні їжа, ні житловий будинок. А мені треба повітря, вода і земля. Що мені в цьому буде треба за моїм вченням, я вболіваю одним. Для мене потрібна людина, така людина, якій я буду в її нужді треба. На неї накинулася природа, зробила йому або їй в житті нестаток, тобто хворобу, яка мучить день і ніч.

 

188. Він або вона не може, не знаючи, чого-небудь зробити, щоб повернути своє колишнє здоров'я. А у мене друзі близькі рідні милі, ніколи вони з людським життям не вмирають. Вони жили, вони живуть, і будуть вони так жити. А між ними за своє здобуте в природі добро чоловік умирав, він вмирає, і буде вмирати. У нього на це немає сили і волі. Люди всі залежні від природи. Їм дай, вони нічого більше не знають. Вони не вчилися небувало жити, щоб він або вона не потребували нічого. А то вони, всі люди, залежні в природі, безсилі боротися на своєму фронті, відпадають від землі, лягають на вічне ліжко. Ніякої в цьому немає зміни. Як воно було, так воно і є, і буде доти, поки ми всі не змінимо свій потік. Свою форму замінимо іншою. Штучне поміняємо на єство. У нас для цього є вже поводир, ватажок цієї дороги. Він поки один, йому не дають нею користуватися в природі. Люди самі цього гидують. Він між ними сам пробиває щілину. За нього природа. Якби не вона, він би давно помер.

 

189. Його тіло було таке ж саме, як воно у всіх є, на собі носить мертве. А раз чоловік оточений мертвим, він не чує живе. Хто ж йому в житті буде допомагати, а тільки він втрачає в цьому ділі здоров'я. А за висновком Іванова, що він робить, це природні умови. Він з нею разом пробуджується. Прийшла весна – він і до неї після холоду. Літо наступає – він у ньому купається. Осінь настає – він теж такою людиною, як і був. Лягає на землю сніг – він від цього білого снігу не йде, а ступає, як по килиму. Йому це не літо, а зима холодна морозна. Він чує холод більше в тисячу раз. Йому холодно, але він на нього так не впливає, як на нас впливає. Тому він живе, він цим любить природу, від неї не йде тридцять сім років. Це його система оточує. Він впевнено нам заявляє. Його немає, за що природі турбувати. Їй краще нас усіх з путі познімати, ніж його одного. Він людям себе показує не таким, а терпінням Бога. Все одно це буде. Ми через Іванова доб'ємося слави. Його так чи інакше молодь прославить. Побачить вона, йому, як людині, повірить. Він їм чудесами доведе живим фактом.

 

190. А зараз люди йдуть у бій з природою. Вони від неї силою, технікою умінням гребуть. Для цього роблять зброю, вибухову істота. Гори валяють, роблять греблі, моря на землі заводять штучно. Хочуть знайти в природі таємницю. Та таємниця, вона не знаходиться в тому стільці, або в чоловікові, хто на ньому сидить, і про це він думає і думає. А йому на це все не доводиться зробити, що буде треба. І йому ця посидючість нічого не дала, щоб від цього всього була користь. Не промисел який-небудь, що викачує яку-небудь сировину. А її треба туди доставити, і там зробити деталь, щоб з них скласти таку машину, що не зношується. Щоб вона сама без усякої людини працювала, і давала свою продукцію не для того, щоб це діло відмирало даремно. Людина на цьому стільці в цих умовах засипала, їй доводилося знайдене втрачати. Вона себе змусила цвях прилаштувати.

 

191. Забити проти себе в стіл гострим кінцем, і чекати, поки моя голова до нього не спустить себе. І від цього удару самого себе пробудити, щоб свою думку не забути. Чимало на це діло всього приходило. Тільки ця дорога привела чоловіка до чужого. Як наш народжений чоловік, у цьому він по своїй дорозі пішов прямо. А йому, як такому досліднику, знайшлося в природі чуже. Він не зупинився її продовжувати, і йому не довелося це все зупиняти в природі. Він купував, він продавав, він у цьому багатів. Думав, кінця цьому не буде. Думав, це його все. Він так буде жити більше, інші люди не будуть так жити. Як не стояла на своєму місці наука. Як вона розперезала поли, хотіла наздогнати того чи іншого чоловіка.

 

192. А він від цього діла біг. Він не хотів, щоб хтось за ним гнався. Я чоловік, не задоволений цим. Мене одна конячка не влаштовує в своєму житті. А в іншого – дві, теж він думає про третю. Як же той багач свою думку розвиває далі, у нього з живої сили, свій плуг. Та чого у нього немає для того, щоб не сказати, от у мене цього немає. А машина така, яка у нас знаходиться, ми її робимо. Але ніяк ми не зробимо, щоб вона була така якісна, якої в житті не було. Ми від неї хочемо дочекатися не того, що ми бачимо. Вона швидко біжить по дорозі, від її сил утримання немає. А природа – це є для цього діла не фунт ізюму поїдати. Її оточує повітря, вона забезпечується водою. А пальне, через енергію вона працює. Людина нею керує. Він по-своєму не говорить, а все слухає, як вона працює. Вона не стоїть.

 

193. А раз не стоїть, а рухається, та не помалу, а швидко. Чоловік цим не задоволений. Йому треба те, чого не було. Як людині на білому світі жити в природі хочеться. У нього всі дороги по землі прямо ведуть туди, де лежить не одна хороша погода. Вона якась буває між людьми нехороша. Їм хочеться не така дорога, як вона у них від самого будинку лежить. Її роблять наші всі люди. Куди ти поїдеш сам, якщо надворі знизилася температура. Дні такі, як вони треба, прийшли. Зараз не такий час. Йде чоловік по своїй дорозі, вона його веде прямо. А зустрічний чоловік десь, на це горе, взявся. Він мене такого навчив, дав мені можливість не бути таким, як мене мати народила. Вона широке мені поле показала. Навіть учила, щоб нічого такого в природі не робив. Краще, ніж бути таким, як він є. Не треба бачити такого чоловіка. Він не хоче ввічливість визнавати. І його думка в цьому така, свої досліди на землі передавати людям.         

 

194. Таємниця це не моя особисто, яку я знайшов на собі. Вона належить всьому нашому народу, людям, вони повинні загартовуватися. У них це все для того, щоб робити і розуміти, що це буде обов'язково треба нам усім. Ми з вами не повинні вмирати. Ми повинні жити по-новому, по-небувалому в природі для того, щоб з природою не воювати, а любити її без кінця і краю. Це залежить від нас самих особисто, від людей. Ми повинні в природі це зробити. За наше все хороше, що ми з вами в ній зробили, ми всі отримаємо від неї славу. Ми будемо жити в природі вічно. Ми живі люди станемо, мертве від нас піде. По-моєму буде так у житті нашому життя, але не смерть.  

 

195. Наша така, яку люди самі хочуть. Вони цього початку чекають. Їм не хочеться так в природі вмирати, як вони до цього часу продовжують. Ми теж є жива і розуміюча в цьому ділі природа, яку треба береги, як око. Ми нічого не робимо з цим, спимо і вмираємо. Бажаю вам ще дочекатися нових слів для життя. Іванов.

 

1971 рік 6 грудня. Іванов

 

:7112.06 Тематичний покажчик

:Вчителя початок шляху   14,177

:Початок ходити босим   14,15

:Просити дитя    22

:Вчителі історія   133-150

:Учитель небувалий Бог 23,24, 30, 31,94,96,108,109,122,176

:Бог, перше завдання   29

:Ходити босим    30

:Перша людина   35, 77

:Яку життя треба побудувати собі 35

:Загартування    36

:Народження людини    46

:Людина бореться з природою    53

:Своє тепло    64

:Стояти    64

:Робота над собою    64

:Незалежність    65

:Праця    93

:Суд померлих    94

:Хороше й тепле    97

:Стрілянина очима, пробудження    106

:Відкриття очей, Магнітогорськ    111

:5 заповідей    111

:Що буде    114

:Серце   121,131

:Учитель     174

:Учитель у війну   164-173

:Рак як лікувати   159,160,186

:Медицина    161

:Початок на Кавказі    177