Небувале. 1971.12.ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

 

1971.10.21 — 1971.12.06

 

Частина 1. С.1 — 90

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02. с. 115, 127)

 

1. Сьогодні сонечко сходило, я стояв і дивився.  А в самого думка блищала, як-от це була правда.  Ми, всі люди до одного, мріяли про це.  А діти наші якраз по цій дорозі йшли.  Їхня думка тягнула їх прямо до того, чого вони хотіли.  Першокласник біжить, своєю швидкістю він женеться за другокласником. Йому хочеться своє кинути, а інше почати.  Важко було запам'ятовувати всі по порядку в алфавіті літери. А голос викладу тягнувся прямо високо, начебто він знає напам'ять. Я, каже менший від усіх хлопчик, вчуся на ту справу, якої в житті не було. А зараз переді мною стоїть завдання свій клас з успіхом    залишити позаду. А взятися за другий рік мого вчення і клас, що прийшов до мене. У мене мій розум. Я багато став думати, і задачку свою вирішував. Мене за це моя вчителька першого класу похвалила, я перед нею виявився славний хлопчик. У мене є дисципліна не така, як у всіх дітей. Я у себе вчинок виробив дитячий важливий, як ні в кого.

 

2. Мати його рідна зустрічає і проводжає з такою посмішкою. Ледве йому в очі не покаже, і нічого вона не скаже свої слова. «Ти, – вона його називає по імені, – сьогодні урок свій читав». Він її за це боявся образити своїми словами. Хіба ти мій голос за читанням не чула. Я був уже готовий зібратися з іншими хлопцями разом у кіно. Як хочеться погуляти та побешкетувати молоді. Я маму свою слухаюсь. Аби вона чого-небудь наказала, у мене для цієї справи народжується в природі бадьорість на цей рахунок. А у мами десь взялося мене примушувати, це народжується у неї не кожен раз.  Я якраз вільний, урок свій вивчив, мені ніхто не скаже поганого в цьому. А навіть за це всі похвалять, і скажуть збоку: він завжди в школу йде чистенький, як годиться.  На ньому кашкет як кашкет. А костюмчик, як з голочки, черевички під брюками. Видно, його мати позивач, водить чистенько.

 

3. А вчитися доводиться зранку в першу зміну. Ми починаємо в класі займатися від усього свого поняття, з нами вчителька грається.  Вона всіх напам'ять знає ім'я, прізвище.  Знову говорить цей хлопчик. У нашій школі і дівчатка навчаються, їм теж хочеться навчитися теоретичного знання для того, щоб читати якісь письменницькі книги.  Їх треба розуміти, навіщо це хлопчик росте.  Він піднімається вгору, він не боїться по цій дорозі ступати.  У нього на це є своє особисте здоров'я розбиратися на ходу.  А що він повинен в цей день, що прийшов до нього?  Він повинен щось зробити. Йому як чоловікові підносять у школі фізичний по любові його труд. Він і від цього не відмовився, з душею став його робити. Йому дрібниці було запам'ятовувати спочатку.  Яка йому показувалася ця перед ним буква, він без всякого затору називав.  І тягнув свій склад для слова. Він скоро це вивчив. І зрозумів у цьому, що йому це буде треба у себе мати. У нього складається на це діло швидко кмітливість. Він вчиться добре, а читає він швидко без зупинки.  

 

4. Йому як хорошому учневі ніхто не допомагає, він сам все робить. Він береться за букву, її оточує. Діти не люблять капризи. А самі, коли йдуть по своїй дорозі, а з ними зустрічаються дорослі люди. Він від них не чекав слова «здрастуйте».  А сам швидше захоплює місце таке, про яке не думалося, а зробилося. Не було видно, як прилетіли з півдня рано птиці, значить, буде в природі тепло. Ми за цим прикладом збираємося. І їдемо разом зі своїми в свято неділю на базар. Там люди з усіх кінців нашого району з'їжджалися, та своє наявне добро людям нужденним за ціною своєї продавали за гроші.  А самі заходили в магазин, брали на вибір. Вони не забували в цьому нас, і себе старалися одягнути, взути й нагодувати. Ми в цьому копалися, рилися в землі, закладали фундамент на велику глибину, там на дно його клали. Старалися закласти стіну якої-небудь будови з верхом, вікнами та дверями.  У нас, всіх таких людей, виходить, можна сказати, житловий будинок. Він на цій місцевості не один такий. А біля нього інший не такий стоїть сусідський дім направо, наліво.

        

5. А їх тут не можна порахувати. Вулиці, провулки складають місто. А в місті в нашому районі не одна така є школа, вона наших хлопців тягне до семикласного знання. Ми тоді маємо повне право сказати про наше вчення, про наш обов'язок такий, що ми зуміли не залишатися в тому чи іншому році.  Як тільки не доводилося важко вчитися, вміло розвивати. А деякі хлопці і дівчатка клювали, спали, не захоплювали те, що ми хотіли отримати за урок п'ятірку. А вчителька наша така розумниця перед нами такими, як на горе наше, візьме і напише нам небувалу трійку. А з трійкою приходити до четвірки дуже недобре. Я, каже наша вчителька, знаю хлопців і дівчат, не хочу їх ображати. А за їхньою заслугою вони отримали те, що нашим людям не до душі. Я, каже дівчина, така вона на вид росла, біле волосся, видна вона. А от встигати, щоб сказати, вона у нас є розумниця, ніколи не відрізнялася. Так вона поводилася, як ніхто ніяк. А місто наше має у себе таку чистоту через прибирання вулиць. Воно нас, людей, змушує сказати спасибі.  Ідеш проти інших людей, їм скажеш «здрастуйте», і голівкою поклонишся.                             

 

6. Дядя наш сусід, він завжди синочка свого вів у школу, просив його вчитися добре. А хто може бачити цю ось зроблену забаву. Ми всі свята всю зиму безперервно тільки відпочивали. А в будній перший день тижня понеділок треба знати парту, та вивчати завдання їх. Люди розуміли, намагалися від інших людей сприймати. Це було раніше і зараз таке в нужді людське життя. Свого немає, ніде взяти. А природа така багата і велика, по якій доводиться на колесах їздити назад і вперед. Ми зустрічалися з багатьма чужими мужиками. Вони приїхали, як і інші, на ярмарків. Привели якусь тварину, щоб там кому-небудь з усіх за гроші продати. Ми це місце добре знали, в один час сюди збиралися хвалитися наявними господарством. Це місце така зона, де можна будь-якому селянинові сюди з усім своїм багатствами приїжджати, лише б не так даром. Ми сюди не одні росіяни могли приїжджати, сюди їхали німці, українці і цигани. Словом, є можливість свій виріб привезти, і показати, як на виставці нашої держави. Ми не одного хлопчика вчили читати.  

 

7. Не одну конячку ми запрягали в драги. На неї на шию одягали хомут, і клали на спину сіделку. Коли за кліщі хомута чіпляли через дугу голоблі, черезсідельником підв'язувалося. А віжки в руки брали, і батогом поганяли. Ось це була кінська фізична наука. А вола рогатого теж вчили люди, щоб він на своїй шиї носив ярмо і війце, за собою віз який-небудь вантаж. Це така була людині допомога іншої тварини в труді.  Вона робилася людьми, роками вводилася в життя. А зараз це діло скасовано, став доступ іншій, інший у людини. Всі люди молодого характеру навчаються, хочуть технічно бути в природі знаючими. Вони історією огороджені. Беруть приклад минулий.  Що люди робили, коли у них на їхній землі не зародився урожай? Як мухи по холоду зникали, так і люди без хліба не змогли самі себе врятувати. Їх природа не тримала.  А зараз люди навчаються на це діло, не хочуть мати в себе стихії. Змушують природу, щоб вона нашого малюка годувала, напувала й одягала в хороше. Ми, всі люди, що живуть, для цього діла у своїй місцевості свою наявну хату або будинок будуємо.

 

8. І в першу чергу не забуваємо про малюка, йому як такому будуємо початкову школу.  Такий наш у людях порядок. Ми з вами самі не забуваємо про нашу на нас хворобу, вона між нами прогресує. А щоб допомагати їй, треба лікаря, треба лікарня, ми її будуємо. А за всякого роду пустощі ми будуємо в'язницю в області мати, таке людське є виховання.  Хто на що змалечку починає міркувати. У одного будівельна справа всіх представлених креслень архітектурних. Люди вчені думають, як буде нам треба цього хлопчика нічим не образити. Йому треба знання теоретичне вкласти, щоб він перший рік провчився в своєму класі так, щоб його ніколи ніяк не забувати. А за другий рік треба братися, щоб всі ці роки залишалися історичними датами. Ми учимося, проходимо не два роки всього, як бувало. Ми з вами учимося, закінчуємо церковної школи земського управління чотири класи.        

 

9. Нам як таким дітям за наше таке вчення давався похвальний лист. Ми тоді цим    задоволені, знали читати, складати. А зараз вся наша молодь, всі наші люди намагаються жити не по-старому, по історичному, відсталому.  Ми всі учимося на нове небувале. Ми хочемо вчитися на інженера, на лікаря, на геолога, на будівельника.  У нас є юстиція, яка козиряє нашим законом. Хоче, щоб наші люди через режим не потрапляли більше ні в які злочинницькі дії. Ми для цього починаємо вчитися з першого класу, нас учать бути людиною свідомості. Ми з вами працею живемо, нас оточує в цьому наш достаток. Ми шукаємо по природі те, що треба. А для нас треба наше особисте здоров'я, ми його виковуємо в цій справі. Займаємося більшість у сільському господарстві, учимося на агронома. Ми хочемо, щоб про нас природа не забувала. Свою землю живила вологою, нехай вона нам дає свій урожай. Ми для цього озброюємося, робимо для роботи на ній машину, трактор. До нього чіпляємо чотирьох лемішів плуг, ним її оремо. Причіплюємо агрегат, це борони, ними ґрунт волочимо. Сівалку тягнемо, садимо зерно.

 

10. І на це все ми готуємо практично чоловіка. Він знає природу, він знає те, що ми робимо. Це є одне з усіх вчення, воно на полях вирощує. Виходжує маленьких тварин, як ягняти, порося, теля, лоша. Все це треба нам, людям таким, як зараз.  Учням першокласникам потрібна книга, з якою маленький учень з нею від будинку і школи проходив сам. Про це наші такі люди, їм треба не одна земля, не одне повітря і вода.  Людям без пошуку природа так не дає. Треба походити, треба поплавати, треба політати.  У цьому всьому можна знайти небувале таке, як є тварина. Острови, ліси, гори, простір всюди відкривається. Ми хочемо розмовляти з природою на своїй національній мові. У нас для цього є все, що хочеш, зроблена зброя. Ми маємо голку, ми маємо шило, маємо ніж з сокирою, і палицю та вила з граблями. Ось що руки тримають. І можуть зробити на колесах з мотором машину, її осідлати, і поїхати в будь-яке наше місце. Ми їдемо на роботу, ми їдемо з роботи. Ходити, ми не ходимо.

 

11. Ось до чого рухається наша людина. До нашого життя, хорошого і теплого. Ми для цього учимося, проходимо перші початкові у своєму рості класи. Нас зустрічає семирічка, і також ми проходимо школу десятирічку. Вона нам вводить середню освіту.  Ми з цим підготувалися бути у своєму житті студентом. Наше знання дало отримати від інститутської комісії належні бали. Від нашого знання і людина, ні один учений не відмовиться. Ми починаємо перші курси інститутського знання. Нас учить професор, асистент. Ми запам'ятовуємо нашу теорію. Наше те, що ми прожили, бачили.  Зустрічалися з цим, що нам вітчизняна війна в житті дала. Не забуваємо минулі національні війни, які робилися людьми. Ми такого героя не зустрічали ні в якому народі, щоб він узяв у природі найгіршу і холодну дорогу. Всі люди озброєні своїми технічними знанням, і навчені, як буде треба битися зі своїм найлютішим ворогом. Ми на це у себе маємо хімію аж до атомного зерна, до ядерного діла. Хочемо сказати, ми готові зустріти будь-якого на землі ворога.

 

12. Ми йому дамо відсіч. Ми хочемо життя, але самі не навчені не боятися свого близького ворога. Він як був, так він і є, і він у природі буде для нас. Ми боїмося природи, ми землю сиру, мерзлу дуже сильно боїмося, також відвертаємося. А воду холодну теж ненавидимо. Ми народилися в цьому, і в процесі створили технічне життя.  Воно нас змусило бути в природі від цього залежним. Ми стали в природі копатися, шукати не погані якості, а хороші. Ми ними оточили себе. Стали імущі люди змушувати людей неімущих, щоб вони важко самі працювали, створювали їм їхнє багатство.  Непогане воно щоб було. По історії так людиною робилося, і робиться зараз, і буде так робитися. Для цього і дитя почало учитися, щоб бути грамотним ученим, знати добре історію. Вона нашу людину змушувала, змушує, і буде змушувати, щоб вона в природі жила багато, мала багато добра. Особливо люди створювали цю справу, щоб жити добре.  Не всім, одним багатим людям.

 

13. Ми в природі жили, живемо і будемо так. Як хотіли добре жити, так ми і залишилися такими. Бідний, хворий чоловік, що потребував, він перед законом сам відповідав, у цьому як потребував допомоги, так він і на сьогодні потребує. Ніхто не знайшовся йому допомогти, крім нового небувалого в природі незалежного чоловіка. Він у природи своїм учинком загартувався. Для нього через його любов до неї. Вона його навчила, зробила його у всьому небувалого. Самородок, чистота всього людського життя. Це загартування-тренування, воно у труді себе показало для цього бути в природі таким, як його люди між собою не бачили. Живий факт був. Це він прийшов на землю сам для того, щоб людське життя в природі засудити. Він не став на голові носити шапку, розкрив зовсім волосся. А коли тільки протерпіла ця голова в природі бути такою, як вона народжена. Ця головка, якій вода проклала слід на землю допустити. З цього всього такого живого небувалого люди стали сміятися. А волосся бушувало, сам собою говорив з природою. Вона йому підказувала: це люди сміялися самі з себе. Ніхто в житті своєї спочатку своє вчення не починав так, як він.                     

 

14. Це були перші історичні в природі початки. Він, як маленьке дитя, намагався природу зрозуміти, а яка вона є для цього початкового діла ходити між людьми без головного убору. Це для людей є перше небувале в житті. Людину не теорія вчила, а сама природа.  Вона практично всім себе показала. Раз голова отримала в цьому історію, то не гріх було залишатися взимку при морозному холоді без усякого взуття. Він ніколи цього не пробував, і не хотів було так залишатися. Природа прислала людину хвору, що потребує в своїй хворобі. Вона жінка, свого чоловіка прислала, щоб він його попросив, як знаючого в цій справі. Він для цього народжений. Це його робота фізично допомагати будь-якій людині, хто тільки його попросить. Він не повинен від цього відмовитися, а своє наявне в силі і волі треба людям показати. Чоловік дружині не добився точного його в цьому приході. А дав своє слово до неї прийти. А чим було потрібно відвідати її в ліжку, не ходить ногами 17 років Бондаренко. Станція Овечкіне, Невеномиського району. Чим було йому це зробити?  Він перед собою поставив слова свої. Якщо тільки я цю жінку поставлю на ноги, я повинен зимою при холоді роззутися, і піти босими ногами. Шапку вже я не носив, ходив без головного убору. А коли він відвідав хвору, милиці велів закинути на горище. Так і зробили вони.         

 

15. Не думали і не гадали. А люди зустріли, кажуть йому: «Ваша жінка, яку приймали ви, вона ходить». Я нікому з людей не вірив, сам іду живий факт перевіряти. Дізнався, жінка ходить. Я повинен, він говорить, залишитися при будь-яких обставинах у природі роззутим уже. Не побоявся природи, залишилося одяг скинути весь. І от іду я на злочин усього життя. Я вірив природі, вона допомогла мені цю жінку поставити на ноги. Вона ходить, і також він вийшов у степ, у холодну зиму роззувся, і йшов по снігу. А з нього стали сміятися тому, що він ходить роззутим. Значить, є це природна правда. Вона оточила мене за те, що він каже: я допомагаю всім хворим людям. А одяг згодом весь скинутий ним. Дивитися всім людям на це погано, і з жалем відносяться до цього діла ненормально. Він каже: я в природі працюю так, як усі працюють, але красу свою не ношу. Намагаюся зробитися гірше від усіх нас. Це є неправда, вона губить людину. Це було в селі Оріхівка, Успенського району, Луганської області. Там він, цей чоловік, у бідняцькій сім'ї шахтаря народився. Всього чотири класи пройшов церковнопарафіяльної школи. Учителем був Єгор Стефанович Сичов, його професія псаломщик.       

 

16. Закінчити школу не довелося через сільське господарство. У молодості довелося свого батька замінювати з дядьком Федором Івановичем. Про це вже є написаний рукопис історії. Її професор психіатр Н. Н. Корганов назвав фантазією. Я працюю в сінному пункті станції Конаково комірником комбікормів. Від млина Успенки кіньми його везуть до мене в Чеха, станція Конаково. Я, він говорить, так побудував свою роботу між начальником і собою. Аби клієнт приїхав. У мене яруси, у мішках лежить комбікорм, а сировина в деяких будівлях, я її прийняв за актом. Клієнт звертається до мене, питає: «Ну як тут справи». А у нас була змова з начальником. Ти, він говорить, господар комбікорму, тримай запас у цьому складі. А я, він каже мені, господар вагонів, я буду чекати від тебе відправника. Так у нас виходило. Я без нього, а він без мене.  Горілку пив начальник, а я був учасник. Курочку їсть, їв з апетитом. Ця робота мене там довго не тримала. Скоро клієнт з Ростова перетягнув мене в Любинську для того, щоб отримувати для радгоспу будь-які вантажі, і належні товари і продукти.    

 

17. Я залишив сінний пункт, перейшов у сільське господарство. Там довелося бути господарем свого місця недовго. Скоро я директором Ромінським був знятий. І от я зацікавився поступити в експорт лісу бракувальником. А випробування в Новоросійську не пройшов, провалився. Їду я назад додому. Що робити, думаю? Спеціальності ніякої, крім, показує дорогу, в шахту треба лізти. І раптом мені по дорозі зустрічається чоловік, у нього запитав, як потребуючий роботи. Він мені каже: «По вулиці Урицького є леспромсоюз. Там потрібно агент по відправці лісового матеріалу і клепки в лісових гірських районах». Я йому сказав: спасибі. А у самого тремтіли руки, билися ноги по землі, швидше туди потрапити. Приходжу, запитую у голови Гнутвінова: вам потрібно агент по відправці лісу?  Вони з Виродовим мене прийняли, і дали мені документ, і виписали гроші відрядження і проїзд. Моя робота була від Армавіра. Любинська і Майкоп зі станицями, Туапсе і Сочі з Адлером. І от перше було. Він каже про зустріч з Любинським ліспромсоюзом, дізнався про клепку. А вагон – діло його, треба дістати.  Вранці приходив місцевий поїзд двадцятка, він ішов у Любинськ.  На нього дуже багато клієнтів.

 

18. Особливо я задався мети цей вагон під клепку.  Став з тими, що зібралися. Мова йшла, кому сам начальник представить, у нього права на це широкі. Він між нами, як туз.  Я теж намагався їм розповісти про те, що доводилося робити в ув'язненні. Була бригада блатних. Вони: захочу – працюю. А працювати треба. Прийшов вагон пульман, вони стали без усякого нагляду. Їхня хитрість: двері закласти, а порожнім відправити.  Пароплав закордонний прийшов за балансом, а вагона немає. Тоді начальство розпорядилося мене над їхньою роботою поставити.  І от я з ними дружу, вони мені вірять. Я їм будую за їхнім бажанням життя. Сонечко, весняні дні, хочеться людині перед ним спати, я їх в цей час не турбую. Кажу: поки немає роботи, спіть. А коли вагони прийдуть, тоді мої хлопці за діло. У них є старший їхніх блатних. Сказав – є їхній закон.  А моя справа бригадирська. Вміти треба вести за собою цих людей. Я їх просив, вони слухалися. Я їм давав поблажку. Їм хочеться піти на станцію, щоб когось обібрати. Я пускав їх двох.

 

19. Вони приходили з удачею, ти для них вже зробився хороший, вони тебе не підведуть.  Я, він говорить, з ними вів сплавну операцію, штовхав по річці ліс. А ягода була в лісі суцільна, через це довелося потрапити в стінну газету. Один сміх був між нами всіма.  Жарт жартом, а просьба перед усіма моя початкова, це перша небувала.  Вагон начальник дав, до П'ятигорська артілі клепка пішла. Цим я змусив своє начальство з моєю роботою погодитися, і дати мені свою довіру. Я тоді поїхав у Майкоп, теж там був лісовий союз, він мене приймав, як чоловіка промислової організації. Я зв'язався з Апшероном, потім поїхав у Туапсе на море, у перший раз я побачив його. А потім у Сочі моє знайомство з цими працівниками. А потім поїхав в артіль, у завод лісопильний. І в Адлері, там доставлялася букова продукція. Я не так звертав увагу на Кавказьку гірську в снігах над морями природу. Вона там зберігала південних національних людей. Більшість там жили вірмени, одного зразка чорні люди.  А життя їхнє було там легке, літнього утримання.

 

20. Про ці умови доводилося малювати на папері, особливо про станицю Коддах. Вона розташована в горах від Майкопа до Даховської, де доводилося йти по людський дорозі між річкою Білої і горами сніговими. По ліску, по протоптаній людьми. А моїй голівці з висоти з неба впала природна небувала в житті думка. Вона мені як небувалій людині говорить. Чому люди одягаються й їдять, і вони живуть у будинку, а порятунку в житті не мають?  Вони жили так, вони живуть, і будуть вони жити. Вони вмирали, вмирають, і будуть вони вмирати.  Це їхній перший початок у житті є. Ця думка розповіла про це життя, яке було. Воно є, вона і буде між нами, такими вченими, яким я зі своїм    початком вже зробив по роботі.  У справі адміністрацію змусили слухатися. Учень свої всі роки проходить назад і вперед. А про свою думку, він із себе героя не викидає з голови.  Ми, такі діти, любителі дивитися, запам'ятовувати, читати, як це треба нашому першокласнику.                                    

 

21. Яка трудність цю букву запам'ятовувати. І її одну до одної приставляти, з них робити слова, які хотіли. Учень уже читає, йому хочеться навчитися читати так, щоб на місці своєму не лежали аркуші. І написав сучасний письменник. Він їх брав з життя, говорив про те, що між людьми було. Це живий невмирущий у природі факт. Я, говорить цей маленький хлопчик, все одно виросту, ці класи до семи пройду. Що там мої підручники мають. У мене про це запитає сама наша вчителька, вона мій урок початковий оцінить, і за це все поставить у моєму зошиті «5». Це оцінка нашого дитячого труда рідко, але буває. Хлопчик каже, треба нам усім бути таким. Мене моя мама ніколи не примушує, щоб я її послухав і побіг. Це для мене і для нас усіх таких не мода така. А ось так матері треба своєму рідному синові своїм учинком своєю ввічливістю так сказати, його по імені назвати, а то є спільні слова. Синочку, піди, будь ласка, в магазин, купи хліба.  Що може бути краще мені і моїй мамі.

 

22. Я, як голка, своєю швидкістю своїм тілом, і не бачив цю відстань, як воно все залишилося позаду. Нас усіх до одного повинні так матері просити. Мама – це наше початкове в природі джерело. Вона хоче, вона і робить перед своїм дитям, переді мною.  Я спочатку цю просьбу зовсім не розумів. Вважав, своя мати недостойна це зробити.  Вона мати, вона народила нас таких усіх. Ми в неї повинні слухатися. Вона нам говорить без «будь ласка».  Якось важко слухатися по-кустарному, нікуди не придатному. Ми любимо у себе мати ввічливість. Дитя, яке б не було, треба буде просити.  У нього на це народиться традиція.  Він зрозуміє, його не посилають, а просять, як своє дитя.  Я є вчителька перших класів, знаю я всіх дітей, учу їх як своїх рідних. Хочу своє знання їм передати. А якщо є між усіма який-небудь, що не розуміє в цьому, вчення йому в голову не йде. А я, як мати його рідна, починаю просити, благати, як робиться в житті.  Дитя відчуває у себе хороше, починає братися читати, писати, вирішувати. А раз він взявся за цю справу, зупиняти не доводиться. Він знає, для чого він робить. У нього одна мета – свого товариша догнати і перегнати.

 

23. Це в житті між дітьми робилося, ними робиться, і буде воно робитися.  Один тільки є між нами чоловік, за це взявся, він небувало сам так робить.  Йому треба вже давно так померти. А він живе, не так, як ми. Як ледве щось таке, вже він прохолов, захворів. По-нашому говорять, він помер. Що таке мене спасає. що я ходжу такий?  Бачили такого, щоб він так умирав. Він шукає в природі в самому собі своє живе тепло. А всі люди живі, вони своє тепло витрачають на свій самозахист, на наш одяг. А небувалий у житті чоловік – це переможець природи, він з нею живе нарівні. Він її любить, не йде. Вона –до нього, а він – до неї.  Нерозв'язно так, як він, не жив чоловік. У нього дорога не людська.  Він у природі один так живе. Йому дивитися, на ньому краси немає. Він живе погано, одягу не носить, їжу не вживає, будинку не потребує. Дуже йому холодно. Він живе, а ми ні, ми помремо. Вкажіть йому в природі таке місце, щоб йому люди не заважали. Вони безсилі, хворі люди. Вони до нього прийдуть просити допомоги, а він не відмовить, він уміє давати здоров'я.

 

24. Люди – це природа, вона сила, все зробити може. Вони не хочуть умирати. А цей небувалий чоловік своїм вчинком, якого він робить, він умирати не буде. А ми, всі люди, залежні від природи. Малі та старі самі захищені. Ми вмирали і вмираємо, так і будемо ми вмирати. Ось що небувалий чоловік у природі говорить. Мені давно треба померти, а я живу, і мені так хочеться жити. Чого ми помираємо? Це старе нікуди не гідне життя. Треба народитися, а потім померти. Таку писанину жодна теорія, жоден учений не погодиться її як ідею прийняти. А вона є живий факт. Чоловік загартований у тренуванні, у справі самородок, Переможець природи, Учитель народу, Бог землі. Його життя безсмертне. Це всьому народові було сказано, він вже помер, його немає, вбили його. Він жив, він живе, і буде він жити. А помруть всі люди ті, які хочуть жити в природі добре і тепло. А згодом всі вони самі себе приводять до захворювання. Їм ця дорога, вже веде вона до відмирання. Це добре, що за нього заступиться природа, візьме і поверне  його колишнє здоров'я.  Цього в житті природа не робить.

 

25. Він небувалий чоловік. А захворіє, у нього створиться температура. А тепло у нього природне. Шановні ви для мене і всього народу вчені! Ваше ім'я по всьому світу прозвучало за рахунок вашого доброго і теплого. У вас на це були засоби вашому розуму отримати ваш диплом. Це не все є перед нами в природі. А ми в ній шукаємо таємницю, яка лежить в одній стороні. Це наше, всіх людей, хороше і тепле. Це не все є в природі.  У неї є погане і холодне. Ми з вами комусь діло довіримо копатися, ритися в природі без нашого мішка. Ми з вами технічно озброєні. Хочемо сказати природі: ми сильні з тобою боротися, тобі доводити про своє вміння. Ми зробили те, що нам дало хороше і тепле.  Через це все де наша історія, поділися наші вчені і невчені люди?

 

26. Вони в цьому доброму та теплом померли, їх немає на білому світі. Є у нас один чоловік. Це Іванов Порфирій Корнійович, він так. Загартувався в тренуванні. У ділі є самородок. Трудиться він для блага всього народу. Навчається в природі, хвалиться перед світом. Хоче істину сказати про самозбереження своєї клітки. Серце молоде загартоване здорове 25-річної людини. Мій вихід у цьому. Я не боюся ніякого ворога, не боюся нічого, навіть своєї смерті. Якби цього на мені не було, я б давно помер. Я чоловік землі, дихаю дуже сильно. Кажу я різко не про якесь чудо – про природу, про фізичне, про практичне явище.

 

27. Це, найголовніше, чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження, миттєве одужання нервової центральної частини мозку. Люблю і завжди вболіваю, знаю я нужденного, хворого душу і серце, хочу йому допомогти. Через руки струмом убиваю хворобу. Це не слова говорять, а все робиться ділом. Рука права пише владика. Про це ніколи не забути, дуже справедливе. Мене треба просити – будеш здоровий. Кому це буде треба?  Юнакові нашому молодому. Шановні ви мої, це є світове значення.  Природу, як свою матір, треба любити. Це є не слова наші, є правда. Ролі не грає хвороба над людиною, грає ролі людина над хворобою. Нам треба вчитися в Іванова, щоб не потрапляти у в'язницю і не лягати в лікарню. Жити вільно, не лізти на рожен. Буде тобі слава.

 

28. Старому, старенькій, дядькові з тіткою і молодій людині низько вклонися своєю голівкою, і скажи вголос: «Здрастуйте».  Ех, і життя моє перед вами важке є.  Зрозумійте моє терпіння. Дуже сильно холодно. Серце своє загартувати. Ви милі люди, гляньте на сонечко, яка є правда, оздоровлення. Бути таким, як є я, Переможець природи, Учитель народу, Бог землі. Це наша практика, але не теорія говорить. Нам усім все родило єство, природа всяке діло. Ми його не доробили, а померли. Нам гріш ціна. Ми корисного в житті нічого не зробили. Як жили добре і тепло, так ми живемо зараз, і будемо ми так жити. Як вмирали, так і будемо ми вмирати тільки через це все хороше і тепле. Бога землі, ми його як Іванова, загартованого чоловіка, вже поховали, він у нас помер. А він знайшов у собі таємницю через погане і холодне, продовжує своє життя. Нам, як ученим людям, написав свою працю «Загартування і люди». Загартування є чоловік один, люди є природа.                

 

29. Між ними моє тіло створилося в природі небувало. Я не потребую ніякого одягу, ніякої їжі, ніякого я не потребую дому. Ось чого я у себе став мати. А людині, яка живе на білому світі. Всі люди хворі, які потребують у природі, залежні від неї. Бог говорить. Я цього не роблю – не робіть ви. Що ми отримаємо від природи? Життя вічне не вмираюче. Це буде на мені такому. Я вже написав «Перемога моя» і «Неправда». Вона характеризує одне це в природі бути. Я написав про себе в ЦК КПРС. Від цього не відмовлюся. Люди не бачили зовсім Бога. А як вони глибоко вірили, але за Богом вони нічого не робили. Бідного, хворого не знаходили, і не допомагали йому. Це найголовніше. Ми не хотіли його так любити, як ми хотіли, щоб нас прийняв Бог. Перше його є завдання для всього світу на нашій землі – звільнити ув'язненого, божевільного. Дати засоби існування мінімум серцю і душі, малому і старому, різницю ніякої, 33 карбованці.

 

30. Ми будуємо майбутньому комунізм. Якщо буде мало кому-небудь, ми прибавимо не одному, а всім. Тоді-то Бога ідея, яку він сам у себе знайшов, це буде для всіх людей таємниця. Ми будемо жити не по-капіталістичному і не по-соціалістичному, а за Богом. Він чоловік віха небувалому живому тілу чоловіка. Хто не хоче жити так, як живе Бог, нехай своє намічене продовжує. Бог не для його народився, щоб за землю рідну люди вбивали самі себе. Треба нам навчитися в природі по землі ходити босими ногами. Нас природа збагатить славою, ми не будемо залежні від неї. Потребувати нічого не будемо. У нас поводир є, це Бог. Він буде сідати за стіл – будемо ми з ним поряд. Він просить нас.

 

31. Такому чоловікові, як Бог, щоб ми йому вказали місце бути на ньому. За це все, зроблене ним. Це небувале життя в природі. Ми воювати з нею не будемо. Продавати, купувати теж не будемо. Всі ми будемо жити здорові і сильні. Як наш Бог, такі й ми зробимося в природі. Досить нам умирати, нам треба жити, і самих себе зберігати. Це буде все поки що. І от цьому хлопчику маленькому зрівнялося сім років. Він пішов за законом своїм у школу. Став ходити перший рік спочатку в перший клас. А вчитися треба буде при успішності десять років. Добре, якщо дозволять бути в природі такому молодцю, хто не піддався ніякому захворюванню. Цим щастям не один цей хлопчик оточить себе. Багато таких інших дітей, вони в природі заслужили проходити в школі всі свої домашні роки.

 

32. Пощастило їм цим знанням між іншими хлопцями проскочити. І отримати у себе оцінку за своє хороше навчання. Я, він говорить, не лінувався. Вважав, це все треба. Я був у всіх умовах треба. Я себе вважав учнем найпершим з усіх. Мене за це все любила навколишня система. Я розбирався дуже добре у всіх предметах. Треба було по-російськи прочитати якусь фразу, написану якимось нашим сучасним письменником. Він писав про матір свою дитячу, яка отримала назву за свого сина… Діти наші бачать далеко, хапаються за це найкраще, за це показове. А він біжить від нас таких відстаючих хлопців. Каже нам усім. Є можливість будь-якому учневі будь-якого класу вчитися так, як ніхто з нас не брався. Ми, діти, у себе маємо підручники. Наше таке діло – за це треба нам усім колективно братися, старанно сидіти читати, писати і вирішувати на всі зацікавлені завдання. Ми за своїм графіком з ними розбираємося. Говоримо, сьогодні таке наше завдання, а його треба нам своєю старанністю вирішити.

 

33. Це говорять початкові в цьому хлопці. Треба закінчити успішно сьомий клас. А коли ти або я перевалюся з великим успіхом, то мені буде неважко розбиратися з цими класами. Я, каже він, мужик чи хлібороб свого діла. Зараз він сидить на своєму покладеному місці, дивиться на цю справу. Учень звертається зі своїм умінням. Він говорить. Невже вам, як таким у житті своєму, хочеться вмирати? Нас, як залежних в природі вояк з нею. Ми для цього озброєні, щоб землю змушувати, щоб вона нам давала те, чого хочемо. Ми їй не даємо спокою. Буравимо всю площу для посіву, а різні рови риємо для водопроводу. І по-різному зберігаємося для зручності і самозахисту від усіх ворогів. Ми думаємо, це наше все є спасіння. А природа є три основних тіла: повітря, вода і земля. Що нам народило те, що ми маємо в цьому ділі хороше і тепле. Воно нас усіх веде шляхом.

 

34. Ми йдемо і робимо те в природі, отримуємо через це все смерть. А смерть, вона у нас прогресує. Так навіщо ми з вами народжуємося? Навіщо нам потрібна школа, скажіть, що я вчуся на це все 25 років? Я роблюсь теоретичним ділком. Ми, науковці, знаємо всю історію минулу. Вона нашого чоловіка з малих років примушує у праці копатися, робити як-небудь діло. У природі є дві половини в житті. Одна прибуткова ясна тепла. У літню пору ми живемо. А зимою ми зібране витрачаємо. Для нас усіх ця половина погана сторона і холодна. Ми до неї завжди готуємося, щоб у нас було, чим прикрити тіло тепліше та краще. І також було, що поїсти. Ми живемо в будинку, самі лягаємо в ліжко, а самі лазимо по природі. Хто чого шукає. У одного є, він придбав, а в іншого немає. Він сидить і думає про своє життя, буття. Перед ним розташований час, що проходить. День 12 годин, в якому людина повинна сідати їсти не один раз, а чотири рази. А в тижні сім днів.

 

35. А потім ідуть більше, місяці. У зими три місяці, і в весни три, і в літа три, і осінь теж три місяці. Рік всього 12 місяців, 365 днів і ночей. А людині треба в ньому прожити, та не погано, а добре. Тому він щохвилини кидає свою думку в природу, шукає для себе існування. А природа мати природна. Вона для цього посадила тіло, і дала чоловікові на це діло. Він пішов полювати, йому природа дала хоч трошки, він занурився, себе погодував. Каже: я ситий, наївся, у мене прибавилося здоров'я. Це першого чоловіка. Він для цього народився не завжди їсти. Він не кожний час їсть. Ніч спить, вмирає на час. А життя треба так побудувати, щоб не було добре і не було погано. А завжди було чутливо на користь твого здоров'я. Ніколи ніяк ніде нічого не потребувати. Ось що треба мати у себе. Життя живе енергійне для того, щоб не хворіти, не застуджуватися.

 

36. Якщо моя ідея буде такою, її все одно визнають учені. Їм треба пробувати. А в природі для непідготовлених людей вона неприємна. А якщо тільки загартування в людях не пройде, то тоді доведеться вмирати. А погане, холодне візьме своє. Природа, вона ж є мати. Вона його сили пожаліє. Вони житимуть, вони отримають від природи славу в житті своєму. Це північна морозна сторона, вона залежній людині непридатна. Він від неї, як від поганого і холодного, ховається, відходить. Як птиця, що кочує, вона під час тепла розмножується. Так і наші люди, вони при умовах хороших і теплих молодих людей народжують. Їх учать, їм показують, що в природі треба робити тоді, коли їхнє тіло живе і рухається при умовах. Він відчуває, він бачить, він розуміє, коли і що треба людині робити. Природа не однакова є, змінює свою форму, а за нею ганяємося, як у цьому нужденні.

 

37. Час дня, час тижня, час місяця і час року. Щоб однакові були, і стояли на одному місці, цього вона не робить. У неї одне, у неї інше, немає кінця нового. Щойно на білий світ показало себе сонечко вранці, це буває найенергійніше на початку дня. Тільки що ми побачили це червоне полум'я, що сходить, воно довго не було. Звідкись набралися суцільні хмари, його від нас закрили. Десь узявся вітер, роздув усю цю вранішню систему, від чого наші люди відвернулися. У них такі умови, вони не хочуть у природі бути. Їх потягнули самі умови, підходили, вгору лізло зі своїми силами. Для людей сніданок, люди всі свої засоби до цього діла тягнули, хто чого. Один брав відро порожнє, і йшов до колодязя для того, щоб у ньому набрати води. І з нею приготувати яку-небудь їжу з картоплі, чи супу з пшоном наварити, та хліба шматок. Сидить і наварює, сам жує, досита наїдається. А потім після чого біжить до вітру. Його це чекає і робота, яку він робить.

                                                   

38. Природа зі своїм піднімається до обіду. А потім воно падає у нас, і приходить до вечора. Люди робляться втомленими, їх жене до себе ніч, вона тягне до себе як ніколи. Де б хто і як не знаходився, він там не залишається ночувати. Його в дім житловий умови запрошують. Спочатку він для цього сідає за стіл, і добре досита наїсться. А потім добереться до ліжка, сам себе укладе в подушки. І лазить по своїй місцевості, де що і коли там стояло. Про все доводилося, як про дійсність, яка була людям треба. Чоловік хотів, щоб йому як любителю, хто без цього і дня одного не зможе прожити. Його діло – що-небудь треба день зробити. Та що-небудь з хорошого поїсти, непоганий одяг надіти, щоб ним похвалитися. Це було перед кожним чоловіком. Він любив на собі красу, яка прикрашала його. Чоловік не засне доти, поки не втішиться.                                                         

 

39. Його примусить практика. Хоч трошки, але зробити. Чоловік хоче, чоловік прагне це зробити, що він почав. Він перший клас закінчив, прагне захопити другий клас, і так зупинки. Я, каже школяр, за свою роботу не отримав погане. Так і чоловік небувалий почав свою роботу продовжувати. Він у житті своєму про це не думав. Без шапки, головою розкритою ніколи не ходив. Також без їжі не залишався. А в будинку завжди старався бути. А зараз кидає свій житловий дім, і йде по бездоріжжю туди, де ніколи чоловік ногою своєю не ступав. Я вийшов у степ взимку взутий по снігу з селища Овечкіне. На це ніхто не наважувався. А мене примусила природа, це небувале в житті своєму. А я вийшов, і сказав природі своє прохання. Природа, дай мені життя, моє вчення, щоб не втратити своє здоров'я в цьому. Сам знімаю черевики з калошами, і покрокував по снігу.

 

40. Як ви думаєте, читачу, можна буде це в природі починати з першого кроку. Я був упевнений, що мене природа не образить, вона близька зі мною, я її полюбив. Так от, шановні вчені та невчені. Ми, всі люди, весь народ таємницю відшукуємо в природі. Перш ніж прийти часу, ми, всі люди, про це мріємо. І, найголовніше, в житті є підготовка. Зі своїми силами, зі своїм умінням це на нашій землі збирався робити. Люди тягли до собі це життя, яке ми чекали. А природа накрила поля снігом, і не допускає ногу людини на землю з його снастю. І не дає йому на цьому місці робити грядку. Зима лежить до свого часу. А коли природа почне себе міняти з одного в інше, десь візьметься тепло. Стане земля проганяти сніг, десь водичка набереться, стане вологою насичуватися. А тут як тут і люди візьмуться швидше за землю. Стануть її обробляти для того, щоб зернятка вкинути. Щоб воно зародилося, і стало рости вгору, щоб із цього був урожай.

 

41. А перш ніж побачити на цій ниві те, що зародилося, треба багато пережити в природі. Вона ніколи без стихії не буває, у неї є все. Дні проходять по землі, сонце та сонце. Багато бачиш змін. А того, що треба нам, не доводиться зустрічати. Людині заважає в житті погана погода. А коли дощик намочить землю, десь радість людини. Десь береться зелена травичка, а над нею біленькі квіточки. Інше зовсім повітря, від чого і дух розмножувався. А шахтар лізе під землю, колупає вугілля для того, щоб його на-гора видати. Усі заводи горіли від нього, палили цим ділом чавун. А з чавуну – залізо, а із заліза – сталь. А зі сталі – деталь, а з деталей складали машину. Ставили на колеса, заводили мотор, її пускали швидко. Казали: біжи наша ця машинка до самого краю, тільки нас вези, але не розбивається. Як буває аварія, люди гинуть. Так промисел відкривають, і надра знаходять, треба нафта. І все треба арктичне, і завойовується космос. Це все для людини не таємниця є, а жертва.

 

42. Всі вантажі возилися, весь одяг робився для порятунку. Все в природі вбивалося, робилася кров через життя людини, це не таємниця. Таємниця – це чоловік той, який хоче на себе взяти в природі силу і волю бути однаково в природі. Ось що тіло повинно у себе мати, тепло природне. А те, що мають люди, вони самі захищені мертвим. Це їхня не таємниця. Мішок може бути порожній, може повний. З чим цей мішок? Може своє, а може чуже. Якщо вдало, це добре. А коли невдало, то вже недобре. Коли не болить нічого, то відчуваєш добре. А коли заболить, вже неприємність. Це чуже примусило чоловіка про це сильно думати. Він без цього жити не зможе, його ідея без кінця і краю. Сьогодні потрібна Арктика зі своїми умовами. Там природне не материка, де можна буде жити, і будь-яку справу робити, щоб скористатися чужим. Там такого місця немає, де б можливість була до імені свого привласнити. Ми цього хочемо, у цьому живемо один раз за рахунок цього природного багатства.

 

43. Це не наше є, а в природі розміщене. Захопили землю, населилися племенами, зробили умови життя.  Кажемо: це все наше. Ми від цього діла залежні, ми трудимося на цій землі, для самих себе придбаваємо, збагачуємося цим. Кажемо: це наше золото, якому вичерпання немає. Це наша територія море, і також належна наша земля. Природа не для того, щоб своїм ім'ям збагачувати. У природі немає для людини таємниці, вона має для людини джерело. Є в ній надра, є в ній промисли. Вона нам дає все для нашого збагачення. Ми економічно багаті, для цього ми озброєні політично. Що ми хочемо, те ми і робимо. Це наша з вами земля, ми на ній огороджуємося штучно. На всю зиму залазимо в мішок, і там ми по-своєму без природи живемо. І не відчуваємо те, що є в природі. А в ній один час є тепло, спека. Ми від неї біжимо, в кущі ховаємося. Вона йде геть, приходить зима, холод, морози, ми ховаємося в кожухи. Це не наше з вами, а природне. Ми вбили звіра, зробили з шкіри одіяння.

   

44. Як ти, людино, думаєш, це твоє? Це тваринного світу, не твоє особисто, природне. А в природі є повітря, є вода, є земля. На землі прикріпився своїми ногами, своїм тілом. Чоловік по землі став шукати те, що було потрібно в житті. Він став робити руками, дивитися очима. Гарне ловити, від поганого йти. Саме життя в цьому вчило. По першому чоловікові пішов розвиток. Аби чоловік почав, а за ним слідом ідуть інші. Це все змусило чуже природне. Вона ягнятко нам дала, а воно розвинуло стадо овечок, чим   чоловік жив. І задовольнявся доти, він власницьким життям оточив себе. Поки назріла партія комуністів, вона створила радянську владу народну під вчення Леніна. Вона стала створювати соціалістичну державу за рахунок природи. Вона годувала, вона поїла, вона одягала, вона озброювала. І показувала нове і нове місце. Це природа, а в природі перший чоловік.                                     

 

45. Він озброївся для того, щоб робити. А раз робити, значить, воювати з природою. Вона природна, а ми ліземо штучно. Ми для цього озброєні, щоб нам померти. Ми зробили голку, шило і ніж. Це все зброя холодна, але робить на шкоду здоров'ю людини. Навіщо нам буде треба одяг або чоботи. А ми їх шиємо, ми їх носимо доти, поки порвуться. А негідні ми міняємо. Так само ніж, ми ним ріжемо те, що поїдаємо. Нам треба хліб нарізати, ми шукаємо ніж, починаємо різати. А коли вівцю ріжемо, свиню ріжемо, яку-небудь тварину не на користь, а на шкоду. Тому й природа за це нас карає. Вона на позначку робить. Якщо ти вбив життєрадісне, то і тебе природа вб'є, у неї нічого так не пропадає. Природа для всіх є мати роділля. Вона така мати, нас вона народила, як і всіх, і на білий світ для життя піднесла. І з перших днів вона, як мати, жаліла, і жаліє за його добру справу, якщо він її слухається і розуміє.

 

46. Каже. Я тільки з'явилася з однієї природної атмосфери в іншу. Моє тіло оточило себе небувало повітрям. Нова народжена особа тільки з'явилося в ці умови, зараз же закричала. Ми зібралися навколо нього, і стали наперед вирішувати, чого йому треба? Він у нас чогось потребував. Він потребував одяг, треба його одягнути. Йому треба їжа, його треба нагодувати. Він повинен бути в будинку, всі його послуги. Він не народився зі шлунком, на ньому не було ніякого одягу, у нього дому не було. А зараз перед нею або перед ним розчинилися ворота штучно жити. І робити те, що роблять усі. Він став щодня спостерігати характером. Його розвиток став розумітися. Він став своїми оченятами на те місце дивитися, став гімнастикою своє тіло змушувати, став голос свій робити. Ми так сказали. Цей хлопчик буде небувало розумний. Так роки проходили, дні і ночі, тижні, місяці. А в ньому чоловік зростав, старався чоловіком показатися. На ньому вже шапочка, на ньому вже черевички.

 

47. Його природа зі своїм тілом народила для того, щоб жити. А його люди не захотіли цього робити. Треба буде в природі людині не хвалитись своєю красою. Що на тобі, на такому живому тілі висить? Опудало зовсім не живе, а мертве. Воно не обігріває людину. А між живим прокладена грань. Чоловік сам себе захистив як такий. Він своїм розумом вірить і робить штучно. А природу він вважає ворогом, він її боїться як таку. Вважає, якщо він не одягне на себе зайве неживе, він зараз же прохолоне і захворіє в природі. А лікувати від цього нікому. Лікарі, вони озброєні своїм для чоловіка захищеного. Вони одягають чоловіка до тепла, і добре чоловік під їхньою командою живе, і він їх слухається, на сьогодні яку їжу поїдати. Природа тут не причому, вона в стороні знаходиться. Вчить вже наука медицина. Вона зібрала у себе таких людей, які навчилися.

 

48. На живій людині своєю технікою вони роблять. У них все штучне, у них вся хімія. У них шприц, у них ніж. Вони кажуть: ми є над цим усім світила. Народ – це люди, вони у себе обрали цю науку істиною. Стали своїх синів, дочок вчити і посилати на те місце, де люди в природі часто хворіють. А медицина, як теоретична сторона, вона визнана, як наука, все робити над людиною. Аби він захворів, до нього повинен сам лікар прийти, або його привезуть на колесах. Він у нас учений, з чоловіком хворим він займається. У нього є своє практичне для цього діла робити. Ми його тримаємо на першому рахунку за те, що у нас він нам допомагає. Для нас стоїть таке завдання, йому від народу велика допомога. Йому треба, на його думку, місце для того, щоб на цьому місці стояла лікарня. А в ній він панував, як господар. У нього є господар відділ здоров'я, там сидять вони, нами керують, дивляться за нашим порядком.

 

49. Ми, як фахівці, у них на службі. Це народне господарство. Їм, як гігієні, відраховують засоби на це. Будують інститути, кафедри для того, щоб між людьми прогресував лікар на своєму місці. Йому як фахівцю дається повне право над хворим чинити. У природі на людях ворог поширюється, він своє бере. У нього є сили над штучним бути у славі. Ворог не над тілом панує, а над тим, що в людині є. Це все не людини, а природне. Нею поки розпоряджається ворог. Він жене від себе це чуже, а своє природне ворог не в силах буде побороти. Чоловік живий енергійний, він відіграє ролі над будь-якою прогресуючою хворобою. Вона не в силах над ним погане в природі зробити. Бо така лежить по природі його важка дорога. Він по ній іде своїм тілом впевнено. Каже: я не такий є в природі чужий, як є чужі всі люди. Треба своє в природі завоювати.                               

 

50. А з чужим з природним можна тільки легко вмирати. Дорога не своя, а чужа. Куди тільки не повернеш в природі зі своїм тілом, щоб там перебувати, ти як людина свій і живий без цього чужого не зможеш крокувати. Ти від цього залежний, тебе оточує природа, ти її боїшся. Вдягаєш на себе одяг. Кажеш: я його сам придбав, зробив, змайстрував у природі. Вона мені допомогла своїми силами підіслати, як мисливцеві, любителю в цьому ділі. Я чоловік, знаю про цей у природі час, готуюся до нього. Нас було двоє любителів на всю Горську станицю. Ми без прибутку ніколи не поверталися додому. Особливо було наше таке ризикове полювання на ведмедя. Ми робили вночі засідку свою. Йшли по дорозі тій, якою проходив Миша їхній. А вони навіть зі мною не привіталися. Я не так ходив по природі. Я шукав у ній життя, його таємницю. А вони не знали, що я був не на їхньому боці.

 

51. Я був на боці ображеного. Я природний чоловік, не такий, як вони були нужденні. У мене чужого не було, а своє тіло. А у них думка вела по природі туди, де цей звір з'являється. Вони туди йдуть в засідку для того, щоб там вбити цього звіра. Ці люди, ці мисливці, вони не знали, що самі з собою робити. У них велика думка цим днем збагатитися, їм треба вбити ведмедя. Тушу пудів на десять, це для них було б добре. А раз для них буде в природі добре, тому вони непогано озброїлися. Їх підготовка змусила впевнено крокувати. А в природі народилася на цьому місці зовсім не та картина, яку малювали ці мисливці. Їм довелося цього місця досягти, і всю бутність вони просиділи до самого заходу сонця. А звір не показався, він десь в іншому місці своє весілля грав. А мисливці психували.

 

52. І так того, що було потрібно їм, вони не отримали від природи. Їхня справа була одна – один одного лаяти і ображати за цю справу. Як же вийшло в перший раз, такого ще не було. Проходячи узлісся, ми вже йшли додому. Десь, на наше щастя, взявся неможливий звір. Ми в нього з двох рушниць стали стріляти, залпом чотири рази вистрілили. Значить, звір наш, так ми обидва проговорили. Приходимо до цього місця: кров не маленька, а велика. Ведмідь поранений в кущах визначився. Вони вирішили це зробити завтра. Зараз на дворі вечір. А завтра ми прийдемо зі свіжими силами, і цього ведмедя знайдемо. Він наш, нікуди не дінеться. Думка була сказана для двох. А ніч була довга. Один від утоми спав, відпочивав, а інший задумав свою хитрість проявити. Не ліг спати, а озброїв сам себе, став збиратися в похід сам із цим звіром справитися. Така його думка робиться. Нічого не говорив цьому товаришу, а сам все робив.              

 

53. Приходить рано на те місце, і слух свій розпускає. Де ж він буде, цей ведмідь. А він лежить, бідолаха, лиже рану. А час не стояв, йшло до світанку. Ведмідь бачить мисливця, а мисливець – його. Приходить, і от ведмідь свої сили напружує, він іде на чоловіка прямо, його хоче за це розтерзати фізично. А в чоловіка рушниця, він її прямо направив. А рушниця в цей час і відмовила стріляти. У мисливця був ніж, він за ножом. А ведмідь кігтями за голову вбиває людину, а звіра ріже ніж – обидва лягають жертвою. Війна в природі, один одного поклали в труну. Це все наробив чоловік. Це добре, що люди брали сіно, і бачили цю історію. Приїхали, сказали рідним. Яке було в людях горе. Але факт, люди не доробили своє діло, а померли. Це мисливець винен. Не пішов би – був живий до одного часу. Він помер раніше часу. Умруть всі ті, хто бореться з природою, кому доводиться від природи отримувати в процесі свого життя прибуток.

 

54. І також наші селяни, вони теж до свого діла оточують себе. Вони про це діло спочатку думають, готуються зробити. Це такий обов'язок. Якщо ми припинимо це діло, не будемо його продовжувати, ми без цього всього початку далі жити не зможемо. А це, що ми з вами сьогодні і завтра одне робимо, і в цьому ми помиляємося. Перш ніж треба за це жити, ми з вами готуємося до діла. Ми ще не маємо, а намагаємося зробити і отримати. Ми так і робимо. У нас немає, чого їсти. А материк – це місце землі нашої, воно нами захоплено. Кожний чоловік оточив себе цим своїм власницьким місцем, на якому він став створювати для життя свого природне. Йому для того, щоб жити легко, треба буде місце з якою-небудь будовою. Треба буде це місце обгородити. А на розі будинок поставити з природи. А потім в цей будинок треба з природи тягти живе і мертве. Треба мати у себе, і розводити на цій землі птицю і тварину. А потім мати вогонь, щоб допомагати собі, щоб було в цьому тепло і добре.            

 

55. Для цього всього людині знадобилася голочка для створення для себе якого-небудь одягу. На це все затрачається сила чоловіка. Він її робить, він її носить, і в ній, як такій, втрачає своє наявне здоров'я. Чоловік думає, чоловік сподівається. Начебто він у цьому розвивається і в цьому живе. Він же по природі шукає, знаходить, починає робити. Прийшов день, він для того прийшов і до нас, щоб ми з вами зустріли не як-небудь, а з ділом. У нас на це є розум. Він з нашим тілом каже, що буде треба зробити, щоб сьогодні пожити не погано, а добре. У нас зроблений нами ніж, ми ним собі в житті допомагаємо. Ловимо руками курочку, а до неї кипить, вариться на вогні приготований з картоплі суп. Ми самі цю їжу майструємо в природі, і хочемо поїсти досита. Ми це придбаваємо, як природне якісне добро, яким ми добре і тепло живемо. Чоловікові ніякому не давалося такого права називати своє місце землі. І на цьому шматочку чоловік став заводитися живим своїм. Він став робити для життя свого будинок з чужого матеріалу, його поставив і сказав: це мій дім. Куди він став з природи знаходити, тягнути, і тримати, як своє. 

 

56. Це є жива природа. Людина ці якості здобув для того, щоб за рахунок їх життя свою продовжувати. Такого великого господарства, як його чоловік розвинув у себе за деякий час, його як такого люди не мали. А зараз доступно стало людині землю змушувати, як джерело в цій справі. Ми розводимо велику площу землі, і на ній сіємо зернятка для того, щоб ним годувати себе і ту тварину, яка росте і розвивається для нашого задоволення. Ми його маємо, і тримаємо, як своє. Що хочемо над ним, те ми робимо. Це наша сила, наша воля в цьому копатися. Ми маємо такий комерційний закон купувати і продавати зовсім чуже природне. Навіть своє дитя, ми теж його народжуємо живим. А в процесі за рахунок цього чужого робимо. У нас є надра природні, ми їх під землею добуваємо, а на-гора даємо. Покупцеві відправляємо за його адресою, у нас на це є транспорт. Ми це вугілля по конвеєру пересуваємо. Все це робиться за гроші. Вважаємо, це все наше. А природа каже: все це моє. Ми людину через людей народжую. Ми їх ростимо, у нас є збереження. Ми маємо продукт, його зберігаємо. Все це наше.

 

57. Зайве, як цінності, продаємо. Кажемо: не треба. А самі гроші беремо. Навіть чоловіка дорослого від себе женемо, він нам даремний не треба. Він іде в природу, знає в людях порядок. Один одного за розумом змушує. Це треба працювати. За цю роботу шахтар залізної руди на себе особисто заготовлює. За призначенням вона йде, топиться в печі на чавун, її люди обробляють. А потім роблять залізо, сталь роблять в асортименті. Як продукцію продають за гроші. А гроші у господаря людям не рівно видаються. Це є серце, це є душа. Людина утриманець. Він тримає на прив'язі корову, це розумна і продуктивна. Щодня дає молоко, а його люди вживають. Ми з молока робимо багато іншого, особливо відбивають масло. Це чуже, а ми його, як і хліб, поїдаємо, і їмо, як своє. Корова народжує своє телятко. А ми його беремо під своє командування. Ми йому ім'я даємо, намагаємося дати пійло. Воно у нас, як дитя. Ми за ним доглядаємо, бережемо. Хочемо, щоб він був живий і великий. Це є засоби, що накопичуються. Кажемо: це корова інша, від якої потрібно, як своєї, позбутися, тобто треба людям нужденним продати.

 

58. Ми якщо тільки не продаємо цілком і повністю, як своє, м'ясом продаємо. Ось що ми робимо. Ріжемо це тіло, як чуже поїдаємо. Хто ж нам здоров'я за це дасть. Чужим тілом жити. Чого ми не брали від природи, це все є гроші. А за зроблені людьми ці гроші ми купуємо все. А раз купили, вже присвоїли до свого імені. Це не правда є, це не порятунок, а тільки в цьому розвиток. Ми на чоловікові зробили перше діло. А діло перший початок є крок, а він починався по землі. А зараз бігають назад, вперед машини. Що ми маємо, це все є чуже, але не наше. А наше є своє тіло. Люди очікують, і хочуть, щоб день, що приходить, завтра таким днем прийшов небувалим, хорошим і теплим. Так ми всі хотіли. Це наш буде день. Він із собою привів на арену сонечко, вона нам себе показало вогненним полум'ям. Це наше людське сонечко, воно нас усіх на нашій землі своїми променями обігріває. Ми йому віримо, як Богові. Завжди до його приходу ми піднімаємося, дивимося на його зорю. Визначаємо погоду, чи вона буде ясна, як ніколи, ця погода.          

 

59. Вона дуже швидко себе в цьому міняє. Все це робить на шляху наше ясне сонечко. Воно про нас усіх зі своїм теплом не забуває. Воно нам наш час у себе тримає. Для нас час перший приходить, це після холодної морозної в снігу зими. Вона наша, але їй такій не раді. Ми в ній втрачаємо те, що маємо, це наше здоров'я. Як ми його без нашого теплого сонечка. Всі сили свої кладемо, бережемо, але вона отака для нас нехороша, візьме і пришле білих мух. Вони одна за одною кладуть глибокі замети. А ми вже по них з приготованими санчатами, у валянках, у шубі. Словом, неможливо важко. Я, каже вона нам усім, і до вас прийшла для того, щоб ваше зібране із собою забрати. Я не така є, як всі вам несуть прибуток великий. Я не хочу, щоб він у вас був. Ви вважаєте, це ваше таке життя. Його ми зустрічаємо, його ми проводжаємо. Як ледве щось таке, вже сидять, їдять за столом сім'єю. Хто як до цього всього приготувався. Він в руку взяв свою велику ложку, йому відрізали ножом шматок хліба. Його діло тепер – не відставати від інших. Треба буде себе примушувати своїми зубами кусати, з рідиною жувати, а з повітрям ковтати.

 

60. Це все робив не один. Це перший для життя людини є початок. А ньому лежать дні всього тижня, що належать природі. Він зі своїми сімома днями і до нас прийшов. Ми його дочекалися, він свої різні дні з собою привів. Це було дано ім'я нашому першому в природі по порядку. Ми йому ім'я дали. Він наш є для всіх понеділок, який без нічого і до нас не прийшов. Він зі своїми рідними силами прийшов для нас таких людей, кому треба в житті своєму одне й інше. Чоловік без цього не залишався сам собою, він думав про це, готувався, щоб піти на фронт свого місця, що розташувався. Чоловік його добре знав, і з ним разом по ось цій дорозі крокував. У нього на цей час були в голові очі, він ними прямо дивився. Він бачив далеко, далеко. Розташувалася ця місцевість, яку наші люди, цю землю, захопили, і привласнили до себе. Ім'я її, вона залишилася наша. Нам не один день в ній доводилося з природою воювати. Ми для цього всього робили в ньому свою справу. А наш час не стояв, все по природі рухався хвилина за хвилиною, а година за годиною.      

 

61. Весь день ми билися, робили своє в природі діло. А нас з вами як таких людей для цього дня вона озброїла для того, щоб цей день легко прожити. Ми з вами жили не один цей ось день. З нами зустрічалися умови наші в природі. Ми думали, що сьогодні природа зі своїми наявними багатствами нас збагатить, як таких нужденних у цьому ділі. А вона прийшла і до нас така хороша і тепла. Ми в ній нашу всю цю роботу зробили в цьому році. Тепер сказали свої слова. Ми від цього всього чекаємо великого прибутку врожаю. Ми, всі люди цієї місцевості, зустрічали, проводжали не один цей день. Ми трудилися не легко, а важко. У цих днях не хотіли поганого і холодного. А природа підіслала для нас такий дуже холодний, ми злякалися. Це добре, що у нас було, у що одягнутися до самого тепла. Ми з вами одягалися, вкутували самі себе. Таким робили чоловіка, на кого ми звертали увагу, як на якогось небувалого богатиря. Він у нас спершу наївся досита, одягнувся до тепла, вийшов на вулицю між людьми похвалитися. От я, так я такий у житті є чоловік. У мене є для цього все, лише б природа приходила. Я готовий її цим зустрічати не один такий день.        

 

62. Я зустрічаю і вівторок так само, як я зустрічав перший день. Я любив у природі багато їсти, любив красиво одягатися. Особливо був на це свято для наших людей. Ми до нього готувалися, з чимось зустрічали в році цей день великого значення. Ми святкуємо, ми веселимося, показуємо себе такими красивими, здоровими, молодими, як ніколи життєрадісними, веселими. Вони зустрічають, вони проводжають по порядку, один за одним ці наші дні залишаємо. Час наш біжить від нас. Ми його не бачимо, як він між нами швидко біжить. Нам, усім людям, хочеться жити в природі, не з одним тижнем зустрічатися. І не один місяць пожити, та побачити щодня своїми очима. Ми бачимо, і тут же ми розцінюємо, що нам потрібно, а що не треба. Дорогу робимо протоптану в ділі, там ми робимо те, що вміємо. Нам за це гроші платять. Ми за них, як свої, купуємо продукт і одяг, будуємо будинок. У ньому ми живемо, народимо діток. Вони у нас ростуть, робляться людьми, навчаються дуже багато років, робляться між нами ділками. Вони інженера, вони лікарі, вчителі, геологи і конструктора, розумні люди.  

 

63. Штучно змусили огородитися в природі. Вона їх фізично представила з повітрям, водою. На землі ніжками поставила, навчила боятися природи, ховатися від неї. Не фізично бути разом близько, любити самих себе через вдих і видих. Яке є в природі пробудження! А ми з вами отакі люди одяглися, як це слід. Кажемо: нам добре і тепло. Яке це наше щастя в природі так жити, а не любити природу. Це вже не наше з вами є життя, і не наші з вами сили в цьому огороджуватися. Ми привчили самі себе, за рахунок природи ми живемо, за рахунок чужого характеру. Ми нафту качаємо із землі, її іншим людям продаємо, міняємо всілякими шляхами. Ми знаходимо в природі метал різного виду, руду, на наші заводи все це посилаємо обробляти на різну продукцію. Ми її робимо для машини, а цю машину продаємо, вона годує на нашій землі людей. А люди всі йдуть по дорозі до кращого, до небувалого в житті. Люди хочуть продовження життя, а природа їм не дає життя за їхнє діло. Вона говорить. Якщо ти мені будеш треба як живий чоловік, я тебе не трону. А коли ти озброєний проти мене, ти мене на шматочки, мою міцність рвеш. Робиш мною гребли, зупиняєш мою швидкість.

 

64. Природа говорить. Я тебе такого у себе народила. Якщо у тебе в тілі не буде свого тепла, то ти чужим теплом не нагрієшся. Ти повинен в природі стояти на ногах близько до неї. У тебе повинні такі народжені сили, з якими ти не повинен робити твоє діло. Вони при тобі повинні залишатися. Тіло не повинне в природі втомлюватися. Він не повинен у природі на своє заднє місце будь-яке сідати. Завжди чоловік повинен по природі босими ногами за любої погоди рухатися. Він повинен свою швидкість у своєму серці розвивати. Це його улюблена робота, що завжди не зупиняється. Тіло не повинне носити на своїх порах ніякого мертвого. І не повинно в себе вкидати. Це не своє живе, а природне чуже, воно нікуди не придатне, мертве. Воно на тобі висить, без усякого обігрівання бовтається. Це було б тілу легко тоді, коли йому всередину накидають якоїсь природної їжі? Вона туди потрапляє всередину свіжа смачного характеру. Якби вона там цілком і повністю зберігалася, не псувалася всередині, діло б було від цього інше. Чоловік у всьому цьому досита наїдається. Йому по холоду було б від цього всього в тілі тепло.

 

65. А якщо тіло наїдається досита, воно відчуває не те. Йому потрібно як тілу самозбереження. А самозбереження відбувається в природі живому тілу через зроблену руками річ, сорочку або штани. Словом, це не штучне, що обігріває, воно у себе не має ніякого тепла, а псується всюди. Тіло їжу любить пахучу, але не ту, що воняє. Якщо тільки з цим процесом розібратися добре в природі, це все, зроблене ним, йому не допомагає, а заважає. Чоловік – це органічне тіло, воно живе в природі не за рахунок того, що воно поїдає. Воно їсть у день три рази. Нехай на це проходить 3 години часу. А в добі 24 години. Тіло в цьому чудово почуває. Воно про їжу не забуває, сам за смаком робить. Лягає спати, засинає, і про це все забуває. Тіло залежне від цього всього. Воно безсиле для того, щоб таким залишатися і в природі жити. Ми, всі люди, смердимо від цього всього. Залежність у природі не довела правоту. А от незалежність у природі на чоловікові живому, вона виробила свої сили в природі, її добра не потребує нічого ніде ніяк. Ось чого наш чоловік у природі своїм тілом добився. Життя, але не смерті, через це діло. Це все зробила на ньому природа. Вона на землю прислала цього живого для життя чоловіка.

 

66. Перший чоловік, для цього діла він озброївся. А вже другий чоловік говорить. Все це озброєння в природі є для чоловіка не порятунок. Сила воля чоловіка життя живого тіла. А ми, всі люди, є такі безсилі, нужденні у всьому. А природа теж має у себе, вона нам дає за можливостю. Майже весь тиждень цей зі своїми днями вона нас замела дощем. Закрило все небо, не видно зовсім сонечка. А людям було погано в цих умовах. Ми так жили, був у нас великий нестаток. Це значить, була між нами нужда. А в ній доводилося в природі важко оточувати. Яка між нами проходила турбота про це все думати. Ми лазимо своєю думкою по природі. Нас як таких не допускало, щоб ми спокійно на цьому місці лежали. Ми рано піднімалися, пізно лягали через умови. Ми більше старалися, як би від свого близького сусіда не відстати. У нього теж є своє індивідуальне господарство, з яким він не розлучається, про нього мислить. У нього і в мене є своя земля, з нею доводиться на відстані розмовляти. У неї був річний урок.

 

67. Треба було людині знати про це напам'ять, який буде завтра у нас наш день. До нього треба приготуватися. А в році, та в такому, як він нам свої тижні підніс зі своїми днями, зі своїми ночами. Я і мій сусід цю нашу зиму всю безперервно з двору в степ зі своєю снастю не рушали. А з іншим тваринам не розлучалися бути разом. Ми про це не забували в природі, годувати, поїти. Ми за цим доглядали. Я як такий чоловік у своєму житті собі запасався, і тварині теж клав стіг соломи або сіна. Для того це все робилося нами. Самі вільно по землі рухалися, бачили, що робилося на білому світі. Ми себе зберігали в хаті на постелі, а тварину тримали на прив'язі, щоб вона нікуди не йшла. Вона їла весь день безперервно солому, та поїли водою. Господарю видно було здалеку, що робилося між цим ділом. У самого жир розливався, солодощі поїдалися, а іншому не вистачало соломи. Тварина терпіла в нестатку. Ми думали, вистачить, а воно не вистачило. Життя відбувається через це. Чим ореш землю, хто тобі допомагає? Тварина. А ми нею розпоряджаємося як такою. Хочемо сказати про те, що у нас немає того, що буде треба. А людині треба буде у себе мати свій плуг, свою тяглову силу.

 

68. Щоб була корова, запліднювач, вівці, свиня і домашня птиця, тоді господар може задовольнити себе. У нього немає меж. Є 100 овечок, треба овечку прибавити на другу сотню. Цих людей дуже мало таких, і ті потрапляють в аварію. Не прибавилося, а убавилося. У всіх людей є нестаток, його кожна людина хоче зжити своїм прибутком в природі. Як радий господар того, що у нього приплід прийшов. Він його зустрічає, намагається зберегти, як свій. Ми так звикли говорити. Якщо прибавляється, це Бог дав. Убавляється – Бог покарав. А в природі дуже часто змінюється те, що робиться в природі. Курочка одна, вона нам несе в день яєчко. А у нас вже така думка, прибавити курочку другу. А природа не дає. Каже: почекай. Ми дочекалися, не одна прибавила. Я один такий, хто не має у себе ніякого щастя. Треба б за часом народитися синові, а в мене, як на гріх, народжуються дочки. Ми на це дивимося не так. У когось є, спочатку народжений у нього син. А комусь не дається отримати, і навіть дочки мати. Це в природі таке буває. Чоловік задумав проїхати по такій місцевості.

 

69. А знати, не зміг знати. Це його був у цьому початок. Їхати по бездоріжжю буде треба. Це не теперішні машини. Ти такий чоловік, якому не доводиться в кишені мати гроші. Він не зможе їх у себе придбавати, щоб вони у нього були. Він живе на такому місці, звідки не доводиться знати такої дороги, по якій можна було проходити своїми кроками. І там цю копійку можна за свої послуги заробити. Люди є на білому світі, вони живуть неоднаково. В одного є, а в іншого немає. Що треба в цій справі робити? Треба по природі шукати. Ви думаєте, всі місця людського життя зайняті, і задоволені вони цим. У Мілерово з Москви приходить поїзд «Тихий Дон», №46. Він бере і висаджує пасажирів. На моїх очах це робилося, і повинно воно завжди робитися носильником. Він зустрічав пасажирів, і їм пропонував свої послуги на їхні важкі речі. А пасажири не йшли на його пропозицію. Хоча важко їм було, але вони шкодували гроші. Цей носильник був ображений, його така була робота. Як один говорить. Випив би, але грошей у кишені не виявилося. О, сказав, моя біда. А в іншого і гроші є, і здоров'я є, і час не втрачено.

 

70. Пив би, але гроші шкодую. Отже, скрізь і всюди відбувається у чоловіка біда. Він живе в природі для свого тіла. Йому треба про це думати, знати цю місцевість, яка має для чоловіка його наявне багатство. Він його в надрах знайшов. Зробив спочатку шахту, що проходять, яка відкрила йому пласт вугілля. Кустарним фізичним трудом став на гору через барабан на вагонетки, що повзуть, вугілля. А зараз так розвилася для цього діла техніка. Її зробили в житті своєму люди. Вона не на одній шахті введена. Її споруджує завод, фабрика, таке виробництво, в якому самі люди готують деталь. А потім споруджують машину, ставлять на колеса, заводять мотор, запалюють пальне. У неї садять підготовленого чоловіка, він її слухає, він її водить, і покладену роботу він нею робить. Більше всього він вникає в землю. Вона нам дає вугілля, вона нас постачає рудою. У ній є нафта, мідь, срібло і золото. Ми спільно з ученими робимо, нам легко здобувати у себе цю річ, яку чоловік технічно робить.

 

71. Багато нам допомагає тепер у нашому будівництві енергія, струм, електрика. Вона нам освітила місце, ми там фізично робимо свою працю. Вона привела привід, змусила колесо робити. У нас газ сприяє створювати в будинках тепло, і кожному чоловікові в кухні тримати вогонь. Він ним розпоряджається так само, як енергією. Він через радіо слухає у всій державі, які новини, і що хтось зробив, або в книзі написав якусь фразу. Особливо геологорозвідка, вона нам шукає в землі поклади різного виду. Нам наша машина змінила предкове життя, технічну діяльність у праці створила. Я, говорить чоловік, для цього діла озброївся в природі на будь-якому місці. Я б'юся з ворогом. Мені на моєму фронті ця техніка допомагає, щоб я цю річ швидше зробив. Вона у нас на будь-якому фронті допомагає з будь-яким ворогом справитися. Особливо у нас є ворог зовнішнього порядку, це зовсім інші люди з вчинком. У них приватна власність, у них індивідуально у себе придбавають своє багатство, а у нас колективне спільне соціалістичне господарство.       

 

72. Люди там і тут однаково в природі живуть залежні. Їм треба материк земля зі своїми наявними покладами. Їм треба озера, річки, моря. Їм треба ліс і навколишня сторона, повітря простір. Ми робимо будинки високого типу, багатоповерхового виду. У нас є цивілізованість у людях. Хто на це мирне творення нападе, ми на це маємо зброю зовнішньому та внутрішньому ворогові. Це в'язниця, це лікарня, вона нам допомагає у себе тримати хворого. У нас цей ворог, він був, він є, він і буде за наше все зроблене в природі. Що ми не робили, чого ми не творили в природі, ми добивалися від неї життя, щоб воно у нас було хороше і тепле, в чому ми втрачаємо своє здоров'я. Ми люди всі хворі, у природі з достатком хочемо жити. Ми добиваємося створити таку велику для людини базу, від якої має бути джерело. Що ми хотіли, те ми одягли, і наїлися. З усіма вигодами жили в будинку. Ось чого наша людина хоче в природі отримати. У нього для цього розвинута техніка. Робити сталеве полотно, також на землі вирощувати хліб, і будівельний матеріал. Ми це все робимо через цементну промисловість.   

 

73. Нам вона допомагає. Ми через неї добуваємо все те, що нам треба. Ми на землі живемо, будуємо своє благополуччя. Шановний товариш Нестеренко. Це вам пише Іванов. Загартований чоловік, той, хто не застуджується, не хворіє. Зиму і літо ходить у трусах 37 років. З цього всього я написав вступну книжку, свій рукопис представив спілці письменників Ростовської області. Вони прочитали, самі послали в Москву у видавництво «Знання». А видавництво без причини надіслало мені за адресою. Я туди їду сам. Вони мені кажуть. Якщо народилася думка у тебе, то ти починай з місцевого обласного видавництва. Я в своє Ростовське видавництво до директора. Він мені каже, щоб я знайшов рецензента. Я знайшов лікаря залізничної лікарні в поліклініці Едуарда Федоровича Холодного. Він мені так сказав. Те, що я написав, це не все. Багато пишуть. А те, що я зробив, це живий факт, за це ніхто не брався. Мене змусив у видавництво послати поштою.

 

74. Вони звідти прислали, як вихором. Я їду до директора, до головного. Він мені каже. У нас в області немає на мій рукопис вченого, тому моє писання їм не проходить. Їм треба на мій рукопис не такого Холодного, як він у нас є. Він мій випробувач в Ровенецькій лікарні. Тому я вас прошу. Допоможи мені вибратися із цієї справи, нехай вони мою авторську силу надрукують. Ця книжка, вона на ноги ставить чоловіка між людьми корисного. Про що запитайте у заступника обласного відділу охорони здоров'я Полякова. Він з моєю справою займався щодо мого вчення для хворого. У нього під руками багато листів від людей. Але у них їхні висновки лежать на мені, нібито я хворий. Завжди нове так приходить між людьми. Я про це давно кричу на весь свій голос, але мені ніхто не допомагає. Це буде перед вами останнє прохання. Я був у вас 15 листопада 1971 року, дзвонив, 90690 ваш номер. Але він мені не дав з вами зустрітися. Я був змушений Ростов покинути. І вирішив вам написати свою правду. Якщо це буде треба, що додати, вам мої сили завжди практичні на живому факті.  

 

75. Вони робили, і можуть в будь-який час зробити. Я пишу про це, дуже багато є написано. Прошу вас у цьому допомогти. 1971 рік 16 листопада. Іванов. Те, що ми з вами почали у своєму житті, ми з вами зробили. Цей наш перший початок. Ми стали в природі озброюватися. Нам стала давати природа. Ми стали від неї отримувати те, що було нам треба. А нам для життя земля зробилася в процесі джерелом. Ми стали про неї думати, з нею на відстані вели потрібну в природі розмову. Вона один час нам не була потрібна. Ми її не потребували, щоб по ній своїми ногами назад, вперед ходити. На ній лежав білий замерзлий сніг, він у себе тримав близького звіра вовка. Він по ньому блукав, нюхом чув запах в селі тварину. Він намагався вночі туди пробратися і дістатися до овечок. Це так було, між селом і полями в природі зайчик був у снігу. Його мисливець змусив піднятися, і порхнуть туди, куди це треба. Лисиця сестриця, вона своїм хвостом виляє.

 

76. Не дає себе в образу, ловить зайця. Вона цим живе, не зайцем, так мишами. Це теж є корм для лисиці. чоловік з рушницею, він не боїться вдень по снігу ступати. У нього вогнепальна зброя, на неї чоловік надіється, як на якусь круту гору. Хороший досвідчений мисливець у цьому ділі, він без ножа ні кроку. Все буває на білому світі. По паркетній підлозі йде людина, вона втрачає своє здоров'я. А в природі все буває. Вона нам народжує для життя людини все, аби тільки людина надумала. Треба брати першу народжену людину. Він жив у матері дев'ять місяців. У нього не було шматка хліба, там не стояв кухоль води, а був він оточений тілом живим природно. А коли дозрів його всередині час, треба було йти в природу. У повітря, у воду і на землю для того, щоб там побудувати для себе життя. Він у процесі всього цього отримав від природи хороше і тепле. Він тримався однобокого життя, йому не треба був у природі холод.  

 

77. Він від нього йшов. Робив у природі самозахист, щоб у цьому всьому жити. Природа є природа, вона жива, вона живу людину народила. Але ми, як люди цього характеру, навчилися по-своєму. По історичному предки змусили себе в цьому зберігати. Раніше не було таких зручних будинків, не було такого одягу, і не було їжі такої. Чоловік чоловіка народжував, і чоловік чоловіка зустрічав в умовах свого життя. Чоловік перший народжений природою, він жив один. Він хотів побачити іншого такого чоловіка, як він. Йому довго природа не давала бачити другого чоловіка такого. Як він думав зустрітися з чоловіком таким, як він був. Йому набридло жити поодинці. Він довго з такою думкою по природі лазив, але чоловіка такого, якого він чекав, не дочекався. До нього прийшла в допомогу його такого життя жінка. За історією Старого завіту. Чоловік був тоді Богом. Він не одягався, він не їв, у нього дому не було, жив силами Бога. Він не боявся природи. Для нього було однаково, що світло, що тьма. А коли прийшла до нього жінка, то у них пішло життя інше.   

 

78. Вони стали між собою знаходити мову свою людську. Жінка народжена для цього, щоб чоловік жалів і слухався її голосу. Вона говорила: нас на білому світі є дві людини. А природа багатосильна в цьому, у ній джерело в житті було не почате. А ми його двоє пізнавали, і намагалися попробувати. Хороше сприймали, а від поганого йшли. Між нами двома в нашому житті зародилася похіть, збудила їхні тіла. Вони так по-природному зробили. Їхнє не виграло, а програло. Чоловік свої сили енергійні в цьому втратив на новонародженому в природі. Вони почули, у тілі щось б'ється. Але не думали, що це людина. А коли настав час цьому, чоловік народився по-іншому, від тіла матері відірвався. І став по-своєму від батьків вимагати. Став учитися, як буде треба робити, щоб йому було добре і тепло. Спочатку люди обґрунтували своє життя так за рахунок маленької тварини. Розводили їх, різали, м'ясо поїдали, із шкіри робили одяг. І от треба було переходити з цього на землю. Інший брат Каїн взявся за землю, робив. Став хліб добувати. Між ними двома була боротьба через Бога. А йому треба, за їхнім міркуванням, жертвопринесення.

 

79. Авель перший був, початковий брат, розводив овечок, а Каїн хлібороб. І от їхній побут змусив зробити це. Авель убив барана, поклав на вогнище, а Каїн зерно насипав. Горіло по-різному. І от жир підняв свою атмосферу у висоту, а зерно стало над землею витися. Тому у них між собою народилася ненависть. Це так Бог примусив Каїна на вбивство Авеля. Це від тварини, через землю це вийшло, розділ людини з людиною, вина землі. Вона змусила на материку цю картину розвести через одного чоловіка. Він хотів своєю думкою бачити в природі чоловіка, він не вгадав, якого. А йому природа підіслала людину жінку. Вона більше його знала, вона його стала вчити своїм учинком. Вона теж торкалася природи, знаходила в ній своє. Казала йому: нас усього двоє. А природа була не почата по ній крокувати. Вони на це пішли шукати по ній кращого, і наткнулися на погане. Сини взялися за війну, один одного вбили. Авель перший був. Від Каїна Авелю були треба вівці. А у Каїна лежала земля, яку не тривожили.

 

80. Вона потягнула людину своїми багатствами. Він за них, за історією, брався, старався догнати і перегнати своїм наявним. А удачі він через природу не отримував, діло не давало. Він у ньому помилявся, втрачав своє здоров'я. А щоб його знайти, природа таких засобів, такої людини не давала. В історії минулого, було сказано. Після цього всього розвитку, яке робилося людьми. Вони від природи самі добивалися, проти неї озброювалися, йшли зі своїм добром з півдня на північ. Захоплювали місцевість. Її привласнювали до свого імені, як свою власність, оточували себе. Казали: це наша національність, наші люди. Вони без землі, як джерела, не змогли так жити. Їм треба був хліб. Їм треба був одяг і житловий дім. Яке було в цьому занепокоєння в цій справі жити за рахунок природи індивідуально. Ми мали у себе державного царя зі своїми прислужниками. У селі глухому обирали старосту, у великому селі обирався волосний старшина. Словом, ні одна місцевість громадська не залишалася без правителя. Також кожне місце індивідуальне теж вважалося моїм.

 

81. Воно природою збагачувалося до того часу, коли на нього нападе природа. Вона створює свої умови такі, як представив Карл Маркс. Ми його як такого рукопис довго не визнавали. А потім його думку все ж визнали, надрукували, розповіли правду. За неї взявся Ленін, він його «Капітал» вивчив і зрозумів. Своїм учинком брався зробити в одній державі соціалізм. Він між вченими ставив питання: у житті організовано побудувати соціалізм. Він проявив у себе захопленням через робітників і селян бідняків. Через революцію довелося добитися радянської влади. Щоб бути господарями, треба повалити самодержавство царя, а себе оголосити народним надбанням. Ми тепер люди, народ господар усьому. Стали на допомогу кликати вчених для того, щоб вони своїм умінням робили в житті те, що слід було для всіх. Ми перестали користуватися землею індивідуально. Ми її взяли в суспільства для того, щоб на ній створювати трудом колективним. Ми так вчинили.

 

82. Ми цю історію почали так один час. У нас цього не було, а потім ми в природі знайшли, оточили себе, стали користуватися джерелом. Воно нам давало на цій землі життя. Ми його починали в природі важко, кустарно. Ми жили нам білому світі, раділи. Казали: це нам дав для цього сам Бог. Ми цього раніше не робили, а зараз нас природа примусила шукати по природі не погане, а хороше. Нам це було мало. Ми зробили крок по природі далі. У нас є для життя все, що буде треба. Але ми не зупиняємося в ній для людини шукати нове. Ми всі сили кладемо на своєму фронті, хочемо дістати і ним огородитися.  Кажемо: це все наше. А природа, вона нам не давала, щоб ми ним користувалися. Це ми самі в житті проявили у себе бажання, і ми робимо те, що нам робиться потім шкідливо. Ми з вами застуджуємося і хворіємо. Нас ліжко у себе тримає, хоче у себе тримати. Ми робимося непридатними до життя.                  

 

83. Ми для природи смердимо зі своїм багатством. Ми хвалимося, говоримо: треба ще більше і краще знаходити. Тому ми не стали на одному місці, а все просуваємося, робимо від цього всього краще. Ми знаємо добре, у цьому ділі вважаємо природу матір'ю. Вона нам дає на нашу думку. Аби ми з вами це намітили зробити людині для свого в природі життя, вона нам відчиняє на це діло ворота. Ми через них пройдемо, і почнемо робити те, що ми до цього в природі робили. Ми без цього жити не зможемо. Нам потрібна машина, нам потрібна і техніка. Ми для цього озброюємося. Знаємо добре природу, як близького свого за ділом ворога. Він нас з вами не вважає людьми любові. Люди від неї беруть все те, чого вони хочуть, вони це все в житті отримують. Їхнє діло одне – їм дай. Вони більше нічого не розуміють у житті своєму. Один час дочекалися, він і до них прийшов, до нього приготувалися зустрітися.

 

84. А в році для всіх, що живуть на білому світі на материку, чотири головні атмосфери. Перша південна сторона, а друга північна, третя західна, а четверта східна. Це лежить температура, що вічно змінюється, яка йде по природі. Свого часу ми чекаємо цілий рік. Про цей весь початок думаємо, коли це прийде наша для всіх нас весна. Вона з собою веде наші дні, сонячні, теплі, у променях. Ми їх дочекалися після такого холодного та зимового в морозі часу, в якому ми протерпіли. І те, що було на собі, витратили. А тепер природа змінилася, стала після білого чорна земля. А по ній такій стала пробиватися зелень, трава з квітками. Та наша робота така, взялися за землю свою. Людям треба для цього діла приготувати, під зиму глибоко орати. Її орали або орють у хорошу суху осінь. Її кладуть люди під сніг, щоб вона набиралася вологи. А ми всю зиму проговорили самі з собою, та промріяли, що і де треба буде посіяти.

 

85. У нас для цього є всякого роду зерно. Ми його для весни в такому місці зберігаємо. Для цього обираємо йому місце для того, щоб цю земельку зробити пишною і удобреною. Як грядку ми робимо під капусту. Лопатами копаємо, гною підкладаємо. Кажемо: це буде треба. Ми не одну капусту сіємо. У нас багато належить для свого зернятка місця. Весь день безперервно не один я, чоловік, крокуємо. Не одна сила тварин. Вони за собою тягають снасть, роблять для людини зручність, щоб у нього садити зернини. Це було, є і буде. Для того це робиться людьми весною. Ми день попрацюємо в природі, а цілий рік ми годуємося. Нас умови змушують це робити. Ми поспішаємо захопити цей час, намагаємося на землі зробити пухову грядку. А потім туди в землю посадити зерно. І на це зернятко є снасть. То розкидалася рукою зверху, а тепер зробили люди самі саджалку. Зернятко лягає у вологу.

 

86. Ми з вами і цим вигравали, робилися через гроші. У кого вони були, у того і свято. На все треба була для обробітку землі сила жива худоба. Бики рогаті, коні хвостаті, за ними доводилося доглядати, як за собою. Їм природа родила корм солому, полову, і було сіно, та чиста джерельна вода. Бик цим годувався всю зиму безперервно. Його в закутку тримали, годували, поїли. А коню давали борошно, від нього була потрібна сила. Він у нас досі в хомуті запрягається, за собою тягає колеса. А бик економна тварина, у хорошого багатого господаря за рахунок цього росте і піднімається господарство. У нього є воли рогаті, у нього є коні хвостаті, У нього є молочні корови, він від них бере багато молока, а з молока робить масло. У нього є запліднювач, підлітки, він ними старих замінює. У нього є вівці для вовни, і ласощі м'ясо баранина. Він має свиню, заводить поросят, годує на сало кабана. Дворову птицю заводить. Є курка не одна, та десяток. Є для них півень не один, та два.

 

87. А вудка треба тому господареві, хто живе біля річки. І гуси є, і індички є. Словом, господареві жити б, жити при цьому достатку, і вмирати не треба. Так робилося, і робиться зараз у капіталістів. Індивідуально вони розвивають свою небувалу техніку. У них джерело є земля, а на ній люди, які в природі зроблять усе. Так само і в соціалізмі у труді колективному на материку робиться все, що хочеш. Ставиться на колеса машина з мотором. Вчені навчилися жити без живої сили. Переключилися на природне, на пальне. Сила змусила робити, мотор крутити. Все це робить людина, у нього розум створює в природі, він ним будь-якого ворога перемагає. А от серце, він не знайшов йому засоби. Не знайшов йому чоловіка, щоб чоловіка вчити, і виходити таке серце, щоб з ним не боятися природи, бути переможцем у природі будь-якого ворога, що накинувся на тіло. Всьому діло є серце, ключ органічний. Він працює, він в людині живе живим виходженим. Він не псується. Він як був у молодого чоловіка 25-річного, так він і залишився здоровим, загартованим, не в самозахисті, а в єстві в природі.                      

 

88. Такого чоловіка нам природа за наше все зроблене в ній не народжувала. І не хотіла нам народжувати через нашу залежність у ній. Вона всьому справа. Якби не вона зі своїми днями, у нас би не був такий різний час.  Він нам дав можливості надумати, і зробити для самих себе такий фасонний у моді одяг. А ми з вами в ньому як мерзли в природі, так ми і мерзнемо. Ніяка особливість нам не дала. Як ми для цього куховарили, без вогню ми не залишалися. Вода була потрібна завжди, то ми варили з неї супи, то ми варили борщ, без м'яса такий смак не створювався. А без хліба не їжа була. Ми три рази за законом всім сідали за стіл і вилазили, досита наїдалися. А щоб наїстися, та другий раз не сідати, цієї моди ми не зустрічали. А прихоплювали ми, четвертий раз сідали та полуднували.  Нас достаток змушував пхати туди їжу. Ми їли один день, другий ми їли, і третій ми їли так, як хотіли.

 

89. Без чого ми своє життя не починали. У нас таких міцних шлунків не було, ми їх в процесі свого життя зробили. Ми спочатку, коли нас наші батьки, у нас тоді зубів не було. Нам готували їжу рідкого вмісту, своїми руками пхали. Воно плакало, але ковтало.  Ми їх змушували, як людину, так поступати.  І до солодкого, і до жирного примірялися.  А до поганого, гіркого, не лежала душа до цього. Природа нам з квітки ростила ягідку.  Ми її бачили здалеку. Ми хотіли дочекатися одного – зрілих плодів. Вони росли днями, їх тягнуло до нас наше очікування. Ми біля них кілька раз проходили, і на них своїми очима дивилися, їхній смак знали, слинки в цьому ковтали. А час не той був.  Наше життя хотіло, щоб ця ягідка зараз дозріла. Ми готувалися до цього часу, а він від нас був далеко. Нам доводилося рахувати дні, вони нашого брата змушували, щоб ми з ними на відстані розмовляли. Ми добре знаємо цю ягідку.

 

90. Ці умови цю ягоду можуть продавати направо, наліво. Ми так робили. Дивились на урожай, він якийсь був у нашій місцевості. Бачили і визначали, що за них можна взяти.  Не одні ми до цього базару готувалися. Найкраще відбирали. Ми везли на базар для того, щоб якому-небудь нужденному чоловікові, у кого є в кишені на це гроші. Він на базар прийшов щось купити, а ми продаємо. А щось і самі на місці поїдаємо як ніколи. Більше від усього дістається дітям. Вони у нас на це навчаються, як буде треба їм, щоб не були вони голодні. Мати за цим спостерігає, до самого дорослого віку ми їх годували. Ми їх навчили самостійно. Вони у нас самі кусають зубами хліб, стараються його пожувати, а потім його треба зі слиною проковтнути. Наші пращури на дітях бачили їхню доброту, намагалися їх як хороших у всьому затримати. А що-небудь з барахла, його від себе гнали подалі. Він цього заслужив, йому доводилося самому по природі шукати.