Портрет шукає в природі істину. 1971.04.ч.2

Іванов Порфирій Корнійович

 

1971.03.21 — 1971.04

 

Частина 2. С. 91 — 190

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

  

91. Він їх став мати для того, щоб без цього залишатися. Він іде по дорозі Бога. У нього немає того, що мають всі люди. Він сильно терпить без краси залишатися, без їжі бути, і також у дім не заходити. Укажіть ви мені, будь ласка, де таке може бути місце, підкажіть. Якщо атмосфера інша лежить на землі, зовсім інша. Люди живуть по-своєму, по-задуманому хто як, не однаково. Один має, а інший ні. Краще буде, якщо не мати, ніж в одного багато, а в іншого немає. Я буду завжди говорити всім. Нам краще не треба такої держави. А яка ж буде нам треба, скажи, портрет? До старого він не веде, і нове нам нічого не дає, і не дасть нашому розвитку. Воно нас веде до поганого і холодного. Ми з вами вмираємо на віки віків. Ми повинні виходити між собою такого чоловіка, щоб він з природою близько своїм живим тілом спілкувався.       

 

92. Для того він повинен з нею робити, щоб від неї отримати сили волі природної сторони. Щоб цей чоловік зробився енергійним, міцним, живим чоловіком, ніякої природи не боявся, і не йшов від неї. А був упевнений у свої сили для перемоги будь-якого ворога скрізь і всюди. Людина будь-яка в житті з ним повинна погодитися, і піти по його слідах. Що він буде в природі робити, те і всі люди. Він до старого не веде. Його дорога одна – вперед за новими ділами. Нічого не робити, нічим не відповідати, і ні перед ким. Ось чого нам треба в природі цим чоловіком добитися, життя, але не смерті. Цей чоловік уже у нас, у таких безсилих людей, є. Йому треба люди всі, щоб вони про його діло знали, і намагалися йому вірити з хорошого боку, що він сам буде робити на нас самих. Ми люди такі не гарантовані від усього поганого. Ми оточені в природі стихією. Можемо таке діло зробити, в якому можна помилитися, і загинути на віки віків.

 

93. Іванов своїм навченим учинком навчився, як перед природою треба заслужити. Це будуть люди, вони його зроблять героєм через всі його діла. Він перед ними став як ніколи ввічливий. За будь-якою людиною він намагається доглядати, її навчити так, як ніколи. Природою пробудити, щоб людина навчилася в природі робити так, щоб вона не хворіла і не прохолола. Нам треба зробитися в природі сильними, вільними для того, щоб ворогу своєму в будь-якому місці дати відсіч. От тоді-то буде життя чоловіка в природі невмируще. Люди будуть однакові в природі через любов. Я чоловік міжнародний перед усіма життєрадісними людьми, тими людьми, хто живе на землі, не знає, для чого він живе. А йому в цьому треба допомогти, щоб він не отримував у житті ніколи поганого і холодного. Ось чого треба нам в природі добитися. За моїм усім висновком, чоловік повинна добитися від природи безсмертя. Він доб'ється перед людьми. Доведе нам усім, що нам не треба буде створювати справу на будь-яку людину, і не треба її ніяк судити.       

 

94. Для цього чоловіка не треба буде ніякі в природі особливості. Він уболівальник за іншу людину. Його одна мрія перед усіма, щоб ліквідувати в'язниці та лікарні для того, щоб там людина не мучилася ніде. Ось що говорить нам живий енергійний чоловік, це Портрет.  Він говорить нам усім. Якщо ми це все візьмемо, зробимо в цьому чоловіка нового, щоб він був сильний і вільний своїм умінням. Він турбується за своє писання. Вона пише про людину, про природу, як вони стали один з одним мило жити через свою любов, через своє діло. Чоловік кинув у природі шкідливе для себе створювати. Він там у цій книзі показав на арені, як це з ним вийшло в природі. Він не став цікавитися природними багатствами, відмовився йти в бій з природою воювати. Зброя не треба була в його такому ділі. Вона його як чоловіка навчила бути в природі не таким чоловіком. 

 

95. Він не вірить нікому, крім природи. Кинув шукати в ній життя хороше і тепле. Визнав це неправдою. Вона все зробила на людині, одну розвинула залежність. Він став потребувати природи, як джерела свого. Йому в житті потрібна земля, і йому треба стала вода, також повітря. З чим доводилося всім людям шукати те, що треба. А їм для створення свого життя дуже багато буде треба. Особливо потрібна для всього цього земля. А на землі стали шукати діло таке, через яке доводилося жити. Як жити, про це турбувався сам особисто чоловік у природі. Він своїм умінням пізнав природу, час, що йде по землі, з ним намагався зустрітися, як з хорошим. А вона йому заважала. Треба було в природі для людини сонечко, щоб тепло було, а час його в атмосфері не давав. Звідки взявся такий сильний дощик, він не давав нікому розвернутися.         

 

96. А чоловікові було треба на землі розвернутися, для себе зробити яку-небудь снасть, яка землю орала, волочила. Без усякого заліза не обійшлося. А залізо нам дала земля, руда. Ми її зробили руками за допомогою повітря, води. Стали землю обробляти, на ній робити грядку. А в неї садити зернятко, яке давало одне багато зерна. Без усякого такого діла між цим не сиділи, а шукали по природі. І шукаємо по ній що-небудь таке хороше зробити, щоб не мучити себе в цьому. Ми з вами і досі шукаємо по природі те, що нам буде треба в житті. Таке ми повинні знайти, і оточити себе всім. Такого ми не знайшли, і у нас такого між усіма немає, щоб вистачило цього в житті. У ній не буде, щоб ми не потребували. Ми в житті чого-небудь потребуємо, а його у нас такого немає. Ми всі свої сили кладемо, всю свою можливість представляємо. Нам хочеться в природі цього добитися, але ми не знаємо, що робити для цього, щоб нічим ніяк ніде не хворіти. А добитися в природі цього, ми для цього нічого не зробили.          

 

97. І навіть з таким ділом ми ні за що не бралися, щоб у нас це вийшло. Ми живемо по-своєму, кожен сам себе захищає, хочемо бачити у себе хороше і тепле. А портрет пройшов це фізично практично, і не визнав це все своїм живим. Це буде зовсім інше чуже, не таке, як своє тіло. Природа народила сьогоднішній день, і з ним віддала всю його природну сировину, з чого доводилося змайструвати людині яку-небудь іншу річ, зовсім неживу. Вона в даний час прийшла на арену, щоб як річчю жити, і себе показувати небувало. Для цього день природний і до нас зі своїми умовами заглянув. А ми, всі такі люди, зі своїм таким умінням поприходили, і в ньому спочатку думати, а потім все робити. Наше одне – у природі робити. Організм себе примушує про себе турбуватися. 

 

98. А людям день поганого характеру не буде треба в їхньому житті. А от так воно вийшло, щоб не приходити до нас цьому дню, цього не хотіла бачити у себе природа. А така перед нами розкрилася зі своїми днями, ми їх однаковими ніколи не бачили. Хотілося сильно мені, говорить людина, сьогодні так представити на ось цьому місці і в цю таку хвилину. Було добре і тепло. По тиші ясне сонечко, воно не могло свої промені однаково пустити, як промені, що обігрівають на нашій такій землі. Навчилися всі тварини, як буде треба, щоб пройтися і подивитися, як на якусь особливість. Ми такі вболівальники за це життя.

 

99. Якщо сонечко нас зігріває, особливо при ньому робиться як ніколи, від нього тепло на землі. Кожне живе атмосферне, воно тільки через нього живе. Не бути сонечку – не бути і людині. Це було в природі так, як ніби ми всі кидали в житті своєму, і просили ми когось, щоб він нам щоранку щодня надсилав таке сонечко. А ми при ньому так себе примушували прикрашати, щоб нам у цьому було добре і тепло. У нас така вчена будова робиться нами всіма. Ми не зупиняємося на одному, а біжимо ми далі. І хочемо ми зробити в житті більше і краще. Наш такий на білому світі початок. Тільки що зоряниця на білий світ з'явилася, слідом за цим на східній стороні зійшло яскраве для всіх сонечко. А нам, людям, прийшла така думка.

 

100. Треба в природі хворіти, щоб наше сонечко дало таку атмосферну погоду, яка всіх нас примусила бути в природі здоровими, міцними, енергійними людьми. Ми вийшли для цього в природу з нею боротися, від неї відбирати, що треба. Квіточка почала цвісти, щоб на неї доводилося приємно дивитися, а чистим повітрям через запах його дихати. Ягідка зав'язалася, а ми її чекали, як якусь нашу особливість. Вона довго росла, та показувала себе здалеку нам усім. А ми були цим ділом зацікавлені. Ми знали цю ягідку, до неї дуже швидко готувалися. Говоримо давно про неї. Якщо ця ягідка зі своєю зрілістю себе підніме, наші руки на це діло запрацюють. У ягоди цієї є велике прохання до всіх нас, людей.

 

101. Ми хочемо, щоб наша молодь була між нами такою милою в житті, як наша ягода. Хоче з нами зустрітися за будь-яким і кожним зробленим нами столом. Я, каже, яблуко хорошого сорту, і на смак хороше, а на утримання ще краще. Коли висіло на дереві, ми на нього дивилися, як на чоловіка, і бачили його такий у побуті нестаток. Він між нами такими жив, йому всі люди заздрили. Він умів господарством керувати. Ніколи не кидав думати про своє хороше, форму на собі носив красиву. Та й здоров'я було одне з усіх. У народу визнавався особливо силою, сам себе показував завжди без усякого працівника.

 

102. Треба буде піднятися до сонечка – не рахуватися ні з чим, як треба буде. А у нього господарство показове для того, щоб не сидіти. Якщо треба буде куди-небудь поїхати, та подивитися на який-небудь ярмарок. А на нього люди з усієї місцевості з'їжджаються, і своєю худобою хваляться, яку він тварину вміло виходив. Та він іншого примушував собою так хвалитися. У багатого, як у груші, так і в нього закохувалися інші жінки. Він між ними жив, як якийсь у місті купець. Він без грошей не залишався. У нього комерція процвітала у всіх куточках нашого побуту. А люди багаті не сиділи на своєму місці, щоб нічого не робити. У них була така мета, щоб у природі для всіх своїх було добре.

 

103. Особливо чоловік даного господарства, він своїм наявним багатством так ріс, так розширювався, як ніколи. Він хотів у себе всередині свого господарства мати який-небудь в засобах прибуток, або яке-небудь маленьке або велике виробництво, якого потребували б люди. Ягодою, або якою-небудь грушою, або сливою. Ми ці ягоди поїдаємо, і бережемо їх у сухому вигляді. А як ми з вами хочемо цю найкращу ягідку доставити в ту саму торгівлю, де можна її купити. Це місце, це сад. Людей для цього діла не вчити. Вони знають цей час, коли вони розквітають, а коли людям робиться в природі добре. У людей природа поділена навпіл. Одна сторона стоїть на одній стороні, а інша сторона стоїть на своїй стороні, чим не радіють вони.

 

104. А ось зайчик, та ще по такій дорозі. І портрет не хоче, не вірить цьому, і також робити не хоче. Всі вчені служать за гроші, їх утримають засоби. Вони не хочуть мати у себе чоловіка незалежного. Всі люди хочуть у природі залежне. Вони хворі в природі своїм нестатком, вони незадоволені. Їх оточував, оточує, і буде оточувати ворог, тобто хвороба. У портрета для цієї справи зі всієї колоди карт всього три: туз, король і дама. Вони не прості, а козирні. Для того щоб на них ніхто не наступав, це сам портрет від усього нашого народу заслужив. І хоче сказати про своє писання.

 

105. Воно малює картину про одного чоловіка, Переможця в природі, Учителя народу, Бога землі. Ви всі будете поклонятися йому, справі. Ніхто ніяк нічим не зможе живому природному тілу допомогти. Портрет малює картину не про сторону вчених, а про свою природну. Вона нам дала в житті все необхідне. Ми з вами цим живемо один раз, а шукаємо в природі нове небувале. У процесі нас змушує робити все руками ця чарівна ягідка, або маленький чоловік. Ніхто його не створив, як ми його народили, на білий світ його представили, і стали дорогу показувати. Як ми її з дерева знімаємо, і кладемо ми її в таке місце, де вона зберігається на деякий час. А все ж це місце для ягідки неприємне виявилося.

 

106. У природі на це все знайшлися сили, і створилося. Ми його стали вчити на ногах ходити, та по різних місцях лазити. Він став вчитися слова говорити, та придивлятися до нас, таких ось людей. А ми однаково ніколи не жили, хто як. Він бачив, старався сам себе примушувати, як на кого-небудь. Йому в очі потрапляло здалеку хороше і погане. Він примічав, запам'ятовував, і ліз на гору за цим. Ягідка не думала, і не мріяла вона потрапляти в ті людські руки, які ці ягоди берегли. Ось що на білому світі люди робили. З маленької людини робили великого. І йому доручалося робити таке діло, з якого вийшов живий факт. Портрет за свою таку діяльність вже відповідав перед вченими. Вони ж його зустрічали і проводжали як такого. Він один такий.   

 

107. Як ми його зможемо побачити. А ми йому, таким силам не віримо. Він фізично розкрив у природі своє тіло так, як наш чоловік ні один у житті не пробував.  Вчені – це  не портрет, а всі знаходяться в мішку. Якщо їм такі умови представити за свою справедливість, яка доводила нам усім перед народом. Не штучне відіграє ролі в природі в оздоровленні. А грав ролі і грає на сьогодні, і буде грати природний порядок, сам чоловік. Якщо він тільки захоче зробити те, що буде нам всім потрібно. Це наше здоров'я. А він не побоявся потрапити в руки охоронців. Портрет любив природу, через ображену людину сів до спеціальної приймальні. Йому всі прокричали про те, що він є хворий, але це не входить в рамки вчених.  

 

108. Сам прокурор області з начальником міліції були зацікавлені вбити цього «шарлатана». Він каже свої кипучі для всіх слова. Раз я переміг природу, вбив найлютішого ворога на собі. Мені тут ні до чого, хто грає ролі? За моїм вченням, сам у природі чоловік. Я його вчу тому, щоб він не хворів і не застуджувався. Це вже є над природою перемога.  Ніяке захворювання в цьому не приходить. А раз тіло не отримує захворювання, вже є живий факт. Всі люди залежні в цьому. Вони хворі, чогось потребують, їм треба допомогти. А раз вони потребують, вже вони люди всі хворі, не гарантовані завтра захворіти.

 

109. Портрет впевнено заявляє, що люди лізуть на рожен.  Вони нічого не роблять, щоб бути здоровими, міцними, сильними, вільними. А те, що нас з вами, народ, запросив на роботу, ми з вами погодилися на це. Пішли назустріч цьому всьому, стали робити, робимо. У нас є для цього все. Ми економічно багаті, а політично сильні. У нас є в'язниця, у нас стоїть на арені лікарня. Як був між нами всіма всюди ворог, так він і залишився з нами. Ми з вами для цього нічого не зробили. Не знаємо, що робити в цьому ділі. Немає засобів, і немає чоловіка для цього, щоб нашому ворогу дати відсіч. Портрет недарма своє наявне в природі ввів.

 

110. Він не побоявся в'язниці, і не боявся психіатрії. Вийшов на арену своїм знанням, і став про це вчення кричати свою наболілу правду. Портрет в учених запитав. Навіщо Суворова як командира, полководця назвали самородком?  Це його було діло солдатів загартовувати, щоб у бою солдати були витривалі для того, щоб ними завойовувати. А хто ж буду я для цього народу?  Якщо я в природі між людьми загартувався. Не хворію, не застуджуюся, це мої в природі якості. І до того я навчився вчити людей, щоб вони теж не хворіли, не застуджувалися. Хто ж тоді був я? А мене, такого чоловіка, в цей час – учений.

 

111. Я їм давав слово в Москву привезти тих хворих, які позбулися ракового захворювання. А мене схопили, посадили: сиди, мовляв, пройдисвіт. Я нікому не довіряв, і нікому не вірив. У мене природа була заступниця. Мене сон убив: моє волосся заплутали звірі люті. Значить, вчені не виграли, а програли. Для людського тіла треба не цяцька різного характеру. Людей усіх не здивуєш цим. Вони лізли на рожен зі своїм поняттям, зі своїм азартом. Вони хотіли вежу Вавилонську, вони її робили, вона у них завалилася.

 

112. Так і зараз ними робиться. Квіти в будинках – це не порятунок. І не гігієна одна з усіх, це вас обмиває вода. Сто років ні один чоловік з хорошим поняттям не залишався, а безслідно зі старістю щезав. Ось чого чоловікові природа дала в цьому ділі. Він у ньому помилився і загинув на віки віків. До цього портрет свої ноги не прокладає. Він крокує прямо до життя. Йому як такому в його житті дається на людях одна з усіх користь. Він не очікує у себе того, чого чекають люди.                            

 

 

113. У них одна замашка: грати сідати на своє місце. І думати, як би свого близького товариша обіграти, зробити його дурним. Це було, воно і є перед усіма. Яке б не було в житті господарство, воно оточене стихією, природою. Вона грає ролі над усіма. Ми самі не знаємо, що ми робимо, і що із цього діла отримуємо. Намагаємося тільки народитися, на білий світ наш прийти. А що з цього всього нашого діла? Пожили та помучилися. Сказали: ми знову живемо. Цього ми не отримуємо, вмираємо, як і не були на білому світі. У портрета не такі думки, його думка інша зовсім у природі. Він нам усім каже, що ми живемо по-старому.

 

114. Нас з вами оточує завжди природа. Вона нас за наше все зроблене недолюблює. Технічна сила стала чоловіком вводитися в його життя, що прогресує. Йому треба було зростання. Чоловік прибавляє, щоб у нього було більше. Ми так і думали, і за це боролися з природою. Ми воювали з нею доти, поки вона з нами не пожартувала, а взяла та накинулася на наші такі тіла. Ми були від усього, що має природа, самі захищені. У нас був одяг, у нас була їжа, і у нас був житловий дім. Здавалося б, що ще треба від цього. А ми без цього не починали жити. Навіть зараз, а не раніше. Ми маємо якісне, і велика кількість. Що може бути краще від цього.

 

115. А у нас, залежних людей у природі, ворог всередині і ззовні як прогресував, він і буде між нами прогресувати при такому вчинку. Ми побудували політичний режим і велику економіку. Ми як би не боролися з цим, природа від нас сильніша. Вона на все мудрість народжує. А ми бідні люди в цьому всьому. Ми не гарантовані туди потрапити. А місце є для нас і у в'язниці, і в лікарні. А от ми з вами засобів від цього діла не знайшли. У нас немає чоловіка, щоб він був для цього діла Учитель. Всі навчаються на те, щоб у природі жити добре і тепло. Скажіть мені будь ласка, у нас таких запитує портрет. А де ж та половина, в якій опинилися люди? Вони сидять у в'язниці, лежать у лікарні. Що ми з вами для цього зробили? Законно тримаємо. Ми не допомагаємо нашій людині, а більше в цьому розвиваємо.

 

116. Яка є рибна ловля, а риба хитрує, іде. Так і це діло в природі. Вона одного чоловіка цього народила з такою думкою за це все, щоб чоловік між нами був незалежний у цьому ділі. Він багатий природою, він подружив з нею через свою любов до неї. Він любить повітря, він любить воду, він любить землю. Це його друзі. Він може залишатися без одягу, він може не їсти, йому будинок не потрібен. Йому треба природа, повітря, вода і земля. Не для того, щоб їх примушувати бути джерелом. А бути в них живим, природним, ніколи ніяк ніде не вмираючим. Ось що нам чоловік новий в історії даного труда дасть, життя, але не смерть. Добре і тепло може кожна людина жити, але втриматися від холодного і поганого вона не зможе.

 

117. Холод і погане не прикрашає життя людини, а гробить будь-яку людину. Так чи інакше людина, залежна від неї, вона безсила боротися, тому й умирає на віки віків. Портрет не про це у своїх працях відзначає, а пише про чоловіка загартованого в тренуванні, та за всіх людей у природі. Вона наша мати, що хоче, те вона і зробить. До цього часу чоловік у ній вмирав. А в даний час він не буде вмирати через своє вміння. Він природу пізнає, вивчить її, а потім буде від неї брати користь. Він переможець будь-якого в природі ворога, раз він любить, з ними живе як ніколи з холодом і поганим. Що може бути від цього гірше. А раз він живе так, то вже для природи є добре.

 

118. Чого ми з вами сміємося? Самі не знаємо, через що. Думаємо про врожай, про те діло, що перед нами розвивається. Це лежить наш немалий труд, він примусив портрета мислити по-іншому. Люди рятують себе в неживому порядку, вони привчили себе в природі рятуватися в неживому вигляді, у вмираючому за рахунок того, від чого йому стає в природі шкідливо. Чоловік дуже багато думає. Але про все те, що йому потрібно, він забувся. Йому доводиться в природі плавати, він у ній шукає хороше і тепле. Від поганого і холодного всі люди біжать. Краще так не жити, як ми себе змушуємо за рахунок чужого жити.

 

119. Для портрета і яр невисокі гори. Ми звикли з ним розмовляти на тему того, як це так вийшло, що и ти, портрет, почав цю роботу робити. Ми з вами, всі люди, що живуть на білому світі, так ніколи не думали. А тобі, такому чоловікові, довелося в природі оформити. Ми для цього самі захищені, у нас є на все зброя, ми легко справляємося з природою. У нас на це є велика для всього техніка. Ми не кланяємося сусіду. І ми з вами живемо не в природі, а ми живемо в мішку. Та ще цей мішок ми бережемо, боїмося, як би в нього передчасно не потрапила моль, і не поїла його. Ми живемо не фізично в природі. Завойовуємо славу. А економічно багато ми забезпечені всім достоїнством. Ми не боїмося вмирати. У нас є такі люди, лише б вони почули про померлого чоловіка, вони стараються його проводити.

 

120. А портрет свою думку прокладає по природі так, як її люди самі зробили. Тільки що стала міняти свою велику в природі форму. Вона зібрала всі свої сили, і стала від цього всього відступати. У неї народилися зовсім інші сили. То люди жили, весь час ховали самі себе. Думали їх уми, так говорили своїм бажанням. Людям вже набриднув цей холод, що продовжувався в природі. В ньому доводилося всім у нестатку жити. Все це робили люди, вони це роблять, і будуть вони робити. Лише б одна людина слово сказала, а інші про це діло почули. Вони почнуть за його все зроблене свої слова ставити. Як же не будеш про це діло говорити, якщо сама природа для цього діла. Одне відходило, інше приходило.

 

121. Саме сонечко йде і приходить, піднімається і знижується. Як самі люди, вони йдуть і приходять за часом. У портрета висновки свої. Добитися від природи, від її умов, які робляться між людьми. Війна із природою не на жарти кожним чоловіком робиться, над природним джерелом господар. Він же говорить про це. І кожен раз думає в цьому ділі, що воно буде. І чекає цього часу не одна людина, він їм треба. Тому він і до нас приходить. Ми до нього готуємося з великою технікою зустрітися, ми без цього не буваємо. Нам з вами треба обов'язково щось на цьому місці зробити. Земля сама материк мертвого характеру.   

 

122. А ми її зробили для цього своїм виробництвом. Природа не встигла до нас прийти зі своїми силами, вона до нас прийшла. Один час відходить, а інший насідає. Ми знаємо добре про це діло, поспішаємо робити, щоб у нас було зроблене. Для цього нам треба, щоб своє на нашій землі було зроблено з великою удачею. Ми в землю поклали зернятка зі своєю великою думкою, що ці зернятка дадуть нам прибуток через нашу роботу, через нашу працю. Природа йде назустріч цьому, і поливає наші з вами поля. Робить нам допомогу, щоб ми в цьому ділі не хворіли. Ми для цього і сіємо зернятка, і чекаємо для цього від природи дощу. Знаємо добре, що для цього всього нам на нашу думку вона допомагає. У нас є уми, ми ними розпоряджаємося, думаємо.        

 

123. Тільки що наше для всіх сонечко показалося, нам уже народився після цього його захід. Ми його зі своїми ділами потягнули вгору. Воно піднімається до самого обіду, до того місця, звідки стане спускатися вниз до самої темряви, до ночі. А люди зі своєю думкою зустрічали час і проводжали. Без нічого щось не робиться. А раз прийшла ніч, людям треба буде в ліжко лягати спати, живе робити на мертве. Людям сняться сни різного характеру. Хороші в житті міцно запам'ятовуються. Я, каже, уві сні був на небесах. Бачив там живе і ніколи не бувале, в наві. Чого тільки там люди не мають. У них все розпорядження природою. Вона їм приносить всі постачання.

 

124. Люди спали, вони ні про що не думали, їхні тіла померлі лежали, сонними говорили. Могли бути в природі багатими, це була їхня одна втіха. Вони без одягу, без грошей не залишалися. Це було їхнє створене на землі таке життя. Хоч маленький шматочок земельки, чоловік як таку привласнив, назвав її своєю. Він на ній, як якийсь король, як незабутній в житті хлібороб. Від землі цієї своє джерело мав, йому це було треба. Він цим жив. Намагався не бідним бути, а щоб було у нього одне й інше. Треба буде, щоб була сила якась у житті, чим доводилося тягати. Особливо треба волочити землю.

 

125. Або перевозити який-небудь вантаж, та не завадило б возити самого себе. А я любитель є свого всього діла. Хочу вам сказати, у природі нашому народу про те, що мене адже народили умови життя. Ми з вами всі були від цього діла залежні. У нас було все для цього. Ми йшли в природу озброєні в бій для того, щоб ці умови перемогти, тобто завоювати її такі сили. Ми їх знали, вони і до нас таких приходили один раз. Ми про них всі так думали. Люди в природі, вони на вказаному місці продають, купують груші, яблука. Це все робить природа. Вона зародила у себе такі сили. У неї кожен день і ніч, що прийшов, бувають такі сили. Ними чоловік хвалиться, як живою річчю.

 

126. Каже сам собі, і перед усіма він кричить, хвалиться. Це все зробив сам я. Особливо у мене зародилася в житті своєму якась жива худоба. Вона виявилася у мене, такого господаря з усіх, зайвою. Я маю, крім цього всього, свою власну тварину, назвав я її, вона є моя. Я хочу, і те над нею зроблю. У мене на це є мотузка, я її зробив для того, щоб рогату худобу в'язати. Вона у мене така є. До свого росту вона піднімається на свої дебелі ноги. Вона має свою силу. Чоловік їй як такій зробив на таку шию ярмо.

 

127. І будинок наш людський стоїть на одному місці в селі і в місті. Ми коли їхали по дорозі своєї. А приклад був наш у цій справі. Нас зацікавила ця вся їхня історія. Вони жили так, як хотів хороший хлібороб, азартний у своїй роботі. Він живе для того, щоб своя власна земля його у свій час оточувала. Він хотів, щоб вона була ним добре оброблена. Чоловік любить сильно цю землю. У нього така є думка не відходити від цього всього, а ближче до природи, ближче до умов. Людині треба все необхідне. А раз йому треба, значить треба про це не забувати, завжди думати. Ось чого хоче наша природа. Вона веде чоловіка не одного по цій дорозі. Вона його вчить, вона йому показує своє все те, що є на білому світі. Чоловік ганяється за найкращими і теплими ясними променями. Вони ударяють у те місце, що красується, де живе і розташовується зі своїми умовами. У нього, найголовніше, є самовільно захоплене ним місце.

 

128. Обрано шматочок придатної землі, на чому чоловік свої всі історичні діла виробляє. Він між собою і природою поставив на землі свій власницький будинок окремо від усіх будинків. Він у ньому намагався жити так, як ми з вами не пробували на цьому місці. У нас для цього вводилася наука, якій ми не довіряли, щоб свою практику на це все проміняти. У нас була жива сила, ми її тримали, за нею доглядали, годували, поїли в свій час. Для цієї справи своє тіло піднімали з ліжка, прибиралися, треба було одягнутися за предковим початком. Завжди дивишся очима в природу. По запаху чуєш, що робиться в природі. Особливо взимку тоді, коли без усякої дії лежала наша чорноземна площа. А по ній жорсткий вітер не мовчав. Він своїми силами зупиняв будь-якого чоловіка, йому своїм поняттям говорив. Ти що робив влітку, спав, нічого не робив? А зараз треба було, а у тебе немає того, чого потребував у даний час цей чоловік.

 

129. А такому чоловікові не одна земля була треба. Він про неї не переставав так завжди думати, і по ній такій для себе шукав. Йому було потрібно для життя свого, щоб легко було. Він як чоловік завжди готувався. Йому треба було, у що одягатися в такий холод, у таку погоду. Він не боявся зустрічатися взимку на білому сніжку з таким пекучим холодом. Йому цей вітер був байдуже. Він пробирався в умовах, його чекала до себе жива худоба. Вона хотіла, щоб людина для неї принесла з городу її корму. І поклала для того, щоб бик або корова їли досита, своїм ротом наїдалися. Це була завжди щоденна така турбота. Він у цьому трудився, він в цьому через це ріс. У нього щорічно по одній штуці прибавлялося. Він для цього сам жив. Йому не було такого часу, щоб він нічого не робив. Це його була така введена робота. Вона його цим оточила, вона його примушувала придбавати все.       

 

130. Він по землі лазив, шукав більшого. Він вранці рано до сонечка піднімався. І звертав увагу на природу, на те, що робилося за віконцем. А за віконцем бушувала природа.  Повітря, вода і земля. З нею чоловік не переставав воювати. Він у ній сильно озброювався, робився в один час ділком, тобто вояк. Він був картяр, грав сильно в азартні карти. Для нього по землі проходив час. З'являлося сонечко на горизонті, то воно ховалося за землю. Чоловікові був день у моді. Він намагався в ньому зробити те, що треба для життя. Він цей рік обробив шматочок цієї земельки. Він був на це впевнений, що вона його, такого азартного в природі, прогодує. Він не спав, а все про це думав, його думка не стояла на місці, вона йому давала бадьорість. Він занурився в неї, втягнувся в це, старався себе примусити в природі мати багато. Йому це мало. У цій справі він у природі картяр. Він не хоче на одному місці стояти, він хоче змінити. То він робив менше, а зараз він робить багато. Йому ця історія мала. Він живе за рахунок природи.

 

131. А природа є, найголовніше, це повітря, це вода, це земля. Вони для людини породили всілякі в житті справи. Він став користуватися, як джерелом, цією землею, цією водою, цим повітрям. Землю чоловік став примушувати своїм умінням, своїм трудом за нею доглядав, щоб вона йому давала прибуток не малий, а великий. А воду повернув, щоб вона йому давала через її дії енергію, силу струму. І розводив у самій собі рибу. Чоловік здатний на все, він може і не може. А вчиться по природі плавати, а в повітрі літати, як якась птиця, що літає в природі. Вона є маленька, вона є велика, і кровожерна, щоб убити її, і розтерзати до самої крові. Ось що показує в себе природа. Але щоб була вона мертва, цього у себе природа не любить. І не хоче, щоб вона була. Вона хоче те, чого люди не хочуть.  

 

132. Ось чого чоловік добився, з природою війни. Чоловік її вбивав, а природа – його за його таке важке для нього діло. Він узяв на плече козуб, сплетений ним для того, щоб у нього соломи набрати, і її принести цій худобі. Вона її їла до своєї ситості. А цьому портрету немає права від охоронця порядку робити. Він своє діло закладає в природі правильно. Його ідея за собою веде наш весь народ по шляху, щоб ми з вами в природі так не падали жертвою. І не вмирали так, як ми з вами не знаємо, через що вмираємо. Ми люди всі хворі без природи. Ми не навчилися, як жити. Нас портрет примушує в природі бути для закону новим чоловіком. Портрет вмирати не хоче.

 

133. А от жити, він не за старим початком, а за новим небувалим законом. На що адміністративна особа не довіряє йому, а хоче своє старе вносити. Раніше сильно вірили Богу, а тепер перестали вірити. Взялися за економіку, за політику. Побудували Вавилонську вежу, вона звалилася. А тепер небувалий в житті ні перед ким комунізм. А люди раніше і зараз живуть добре і тепло. Але щоб у них була якась зміна в законі. Як була в'язниця з лікарнею між ними, так вона і залишилася. Люди живуть однобоко. Слухаються вчених. Якби ми цього не робили, що нас оточує, ми з вами не вмирали. А то ми такі люди, не хочемо бути дурнями, учимося на вчених. Нехай вже це було раніше, у такому одязі ходили, оточували самі себе.

 

134. А зараз шик з атлетом. А щоб любити природу, цього немає. Ні підлеглі, ні вчені не хочуть її любити. А взялися з усіх кінців тягнути для себе це багатство, за яке всі отримують славу. У цьому ділі ми, всі люди, зробили для себе смерть. Вона стала прогресувати в природі, вона зжила. Їй як такій стали служити люди продуктом. Це все люди, цим ображені. То вони жили, живими будували своє благо, а тепер вони лежать у землі прахом. Це теж є такий початок у житті. Коли прийде такий час, чоловік додумається, він проломить стіну. Його умови примусять це зробити. То людина вмирала у своєму житті. А то вона не буде так важко жити, а легко їй доведеться все наявне придбавати. 

 

135. А це буде, і обов'язково в природі буде. Ми від неї доб'ємося як ніколи ніде. Ось що ми з вами зробили. Ми від неї отримали найгірше в житті. Ця викладена нами дорога, вона для всіх нас нехороша. Треба народитися в природі радісно для нашого життя. А в процесі всього цього діла ми не задоволені. Ми були всі хворі в цьому ділі. Нас усіх природа примусила про це діло думати. Наша думка одна була про те, а що робилося чоловіком у природі в його початковому життя. Він не знає нічого такого, крім як треба відірватися від свого житлового будинку, і за думкою своєї себе направити. Що було йому потрібно, він добував у природі, одне й інше. Від поганого йшов, а до хорошого вдавався.

 

136. Він вставав з ліжка, сам себе будив, сам собі говорив. А дивитися доводилося вдалину. Він бачив у себе яскраве вогняне полум'я сонечка. Воно показалося перед нами такими, як ми були, всі люди бачимо на шляху нашого проходу. Нам таким природа приготувала, у неї є площа землі. Це джерело всього людського життя. Вона у себе має дуже багато такого залежного багатства. Ми від неї відбираємо все те, що треба. У нас на це є така зброя. Ми легко придбаваємо сировину. А на це у нас є всякого роду промисловість. Заводи, фабрики, комбінати із сировини роблять продукцію. А з неї ми робимо кожну окремо у ділі деталь. А вже з них ми складаємо машину, яка потрібна всім. Ми на машині все наше зробили.

 

137. Вся наша продукція доставляється. Ми від заходу і до сходу, від півдня і до півночі доставляємо собі всю продукцію, яка треба буде на кожному такому підприємстві, яке тримає чоловіка для його життя. А життя його таке: сьогодні йди, завтра йди на роботу. Вимагає саме життя. І звідти теж іди, кінця і краю не видно. Ось що у природі людина робить днем. Він себе примушує від будинку відриватися, і проходити в умовах своїх. А умови наші. Ми для цього діла весь день безперервно одне робимо, не те, так інше. У нас під нашими руками може лежати ніж або шило з голкою, чим ми один час користуємося. У нас є і сокира з пилкою, що нам допомагає робити в нашому господарстві. Ми зробили таку машину. Вона нам возить вантажі, вона нас на колесах возить. Нам вона крутить привід. І вона нам землю оре, робить грядку, садить зерно, вона сапає всі наші культури. Нам вона косить, і робить силос, і молотить. Косить хліб на зерно. А потім починає робити те, що треба буде всім.

 

138. Ці зернятка по конвеєру. Цей хліб по ларьках свіжий, гарячий, м'який як ніколи. Людина цим користується, як якимось прибутком у житті. Вона цим підтримує своє особисте здоров'я, на що сподівається. І каже, у цьому є своє власне життя. Пожив та помучився один такий час, щороку все літо безперервно робив. Всю зиму безперервно думав, все мислив про це. Я, говорить нам усім своїм голосом портрет про це добре і тепле. Що ви хотіли отримати, знаю добре. А все наше таке. Що ми його таким зробили. Ми з вами прожили, та боролися з природою один раз. Вона нас задовольняла не зовсім. Ми лізли вгору, щоб у нас було. Це наше приватновласницьке діло в цьому. Ми захоплювали, робилися багатіями.

 

139. А потім ми падали через незнання своє. У нас збанкрутували як ніколи. Ми стали не такими. У нас було безсилля, щоб жити добре. Ми жили погано. А щоб другий раз повернутися до цього, ми такого права не мали. Ось до чого ми наближаємося. До того, щоб розпрощатися на білому світі з життям. Цим ділом ми з вами так все життя провоювали. А хорошого у себе такого не знайшли, скільки нас у природі не народжувалося. Ми з вами народилися для життя нашого. Але процес наш з вами не давав, він був для нас дуже важкий. Ми робили самі те, що було не треба. Гострий рожен стояв, а ми на це не дивилися.

 

140. На нього завжди енергійно лізли. Це наші очі, вони далеко бачили, а вуха шерех теж чули. Але щоб дізнатися в природі, ми нічого не змогли. Пожили та потрудилися, а потім багато подумали. Не на хорошу дорогу з вами потрапили. Наука наша нас учить, щоб ми в природі озброювалися для того, щоб ми в житті своєму нічого не потребували. У нас з вами все є для того, щоб ми легко у себе своє здоров'я втратили. Ми в природі не знаємо нічого такого, щоб для нас було добре завжди. Які ми є люди. 1971 рік пішов від нашого технічного розвитку. Ми навчилися народжувати людину. Від нас не відбереш могилу, ми її самі для людини померлої вирили, і труну їй зробили. Землею закопали, щоб вона більше не піднялася. Це ми всі отримали від природи, лежимо в прахові. Хто у нас ображений є в житті своєму? Ув'язнений і божевільний до віку свого.

 

141. Та мертвий лежить у прахові. Кому це буде треба? Та нікому. Крім як наша є велика для всіх заздрість. Вона нас з вами умертвляє, і буде вона нас усіх. За це, що ми зробили в природі, ми помремо. Це все не наше, а чуже є, чим ми один час користувалися. І ми цим будемо весь час користуватися. Землі поки вистачить, місце є, де можна закопати чоловіка. Він думав про це. Про свій красивий і фасонний одяг, без якого він ні одного такого дня жити не може. Вона його одягає в усі умови. У природі там, де він не бував зі своїм тілом, він старається приодягненим з'явитися. І тут же себе показати таким чоловіком, якого в житті не було. А зараз він на бенкет запрошений, як учасник цього діла. Він сюди для цього діла запрошений. Він мужик відомий у навколишньому оточенні.

 

142. Портрета така лежить дорога. Розумно треба для цього зробити, щоб усю залежну систему із землі прогнати. Вона у природі розвинена самовільним захопленням приватновласницького діла. Ми природу оточили своєю зброєю. Вона нам усім допомагає легко придбавати те, що є в природі. Вона нам дає те, що буде треба. Ми до цього часу такими в природі отримували не користь таку, а велику шкоди. Нам природа на це діло давала свій багатий урожай. Ми ним дуже сильно раділи, говорили: «Слава тобі, Господи, що вродило нам хліб». Ми його бачили здалеку, і на це всі готувалися, руками косили. А зараз у нас робиться технікою. Така робота, такий труд, ми його робили, і зараз робимо.

 

143. А от у житті щоб змінилося, що-небудь таке інше. Особливо в тому, чим чоловік завжди оточував себе в захворюванні. Він від цього сильно розвиненого ворога не пішов, а навпаки, більше до цього сам себе привів. У портрета є своя така воля. Вона хоче зробити в людях те, чого ніколи не бувало, а тепер є. Це буде чоловік наш, такий чоловік, якого не було. Він доб'ється від природи. Вона йому дасть те, що слід. А людям треба буде в природі яке-небудь діло на будь-якому місці. Чоловік на одному місці не зупиняється, для себе він шукає найкраще і багато. Все це переведено на якусь велику цінність.

 

144. Вона поки у себе держить закон. А на сьогодні, найголовніше, у житті це є золото зі сріблом. А потім іде слідом наша мідь, яка потрібна. Все це є багатство людини. Він за це все може придбавати, і може збувати. Є зайве у чоловіка якесь добро, він його старається продати за гроші. До цього люди зробилися майстри, навчилися бути для чоловіка, що потребує в цьому ділі. Людина живе на білому світі один раз. Їй треба буде для життя свого: перше, це чимось треба наїстися досита. Не поганого в житті, а хорошого, солодкого, жирного, і багато. Потім їй треба буде самозахист одяг не поганий, а фасонний, красивий, чим треба хвалитися. Його сама не кожна людина зможе змайструвати. Не кожній людині доводилося на це вчитися.

 

145. Ми з вами раніше не такі були на все вояки. У нас не було того, що ми маємо зараз. Ми не були на все такими майстрами. Ми не вміли пекти хороший, пишний білий хліб, і не вміли варити з м'ясом борщ. Наше незнання примушувало себе за це сильно уболівати. А перш ніж себе нагодувати або одягнути, треба буде, щоб під руками лежало в запасі у великій кількості. На що людина в майбутньому сподівається, і каже: це моє. Я його цілий рік безперервно по одному зернятку збирав, а тепер на все майбутнє бережу, як око. На нього надіюся, як на велику гору. Це моя та істота, яка нас усіх на білому світі держить. Ми з цим ось живемо, важко працюємо, у цьому ось придбаваємо цей продукт. І також ми його обробляємо, і вживаємо на себе для свого життя.   

 

146. Не буде між нами на материку проходити вода, яка не буде вирувати повітря. А це все людині дає в процесі життя. Для портрета в природі не треба нічого в його житті, крім людей одних усіх. Це вони живуть на білому світі для того, вони своє життя на землі проводять, щоб у них було те, чого вони в природі потребують. Їх за їхній труд, що створив, за їхню роботу, яку вони проводять у житті, природа як таких огороджує. Вона їм дає від маленького до великого за їхню таку турботу. У них по природі треба шукати одне те, що в житті їм потрібно. Природа – це є люди нашої землі, вони огородилися своїм добром для того, щоб за це все пожити один час, а потім у природі здатися.

 

147. Ми так і робимо щодня кожен раз у своєму такому житті, в якому ми живемо. Ми своїм здоров'ям не задоволені, всі наші такі люди. Ми хочемо бачити те, чого не було в житті. Але нам, таким людям, як ми є зараз, вона не давала, і не дає, і не дасть за нашу свідомість, яку ми будуємо на самих собі. Це наше наших старих, які давно вже прожили своє життя. Їх теж так само природа примушувала з нею битися за своє наявне багатство. А багатство своє є у кожної людини. Це всі наявні в природі люди мають. Їм треба для життя свого. Це наша чорна земля, яка лежить сама без усякого в квітах, у бур'яні заросла. А сама взялася служити людині джерелом. Вона по ній повзає, вона її від верху до низу вивчає.

 

148. Йому хочеться що-небудь знайти в природі новеньке, небувале, щоб ним перед усіма людьми хвалитися. Ми з вами, всі люди, поки такі, не зможемо залишатися без усякого діла. Нас природа примушує, вона нас зробила такими людьми, ми стали залежні в ній. Нам треба земля, нам треба вода, нам треба повітря, чого ми в житті, як неприємність, боїмося, ховаємося зі своїми тілами. Ось що ми зробили в природі через це все. Ми пожили один час, так пожили, як ніхто в житті не жив. А потім захворіли, похворіли, і померли на віки віків. Ось що ми від неї отримали за наше все те, що ми в житті мали. Це треба було нам у природі народитися, а потім треба нам померти. Ми не люди наші є в природі, які не завоювали своє життя.

 

149. Ось що ми у своїй національності ввели: примус і свою небувалу гордість. Ми, люди, є всьому діло. Один перед іншим за своє наявне битися. Ми з вами не прийшли, і не дізналися про свого близького сусіда. Він чомусь так погано між нами поживає. Йому хочеться пожити так, як живе його близький сусід. Він жив добре, і живе добре. А я не зможу так жити. Не вмію обдурювати так природу, як її приборкали всі. Я не маю таких  сил, таку здатність, яка робиться усіма людьми. Ми в природі недарма вмираємо, недарма один одного закопуємо.

 

150. А щоб цього в житті нашому не було, ми, всі люди, не хочемо цього діла. Взялися за нашу боротьбу в природі, та за нашу війну, яка нами робилася, вона робиться. І буде вона нами робитися доти, поки ми не навчимося, як буде треба жити. А життя наше таке – в природі. Ми з вами тільки думали, як буде треба жити. А щоб ми вміли, як буде треба в природі жити, ми не навчилися, і не хочемо навчитися. Народжуємося людьми, і в процесі ми учимося людьми. Вони нам показують своє почате життя, яке робилося весь час усіма людьми. Хто його знає, де цей час у природі розвивався, він розвивається усіма нами. Ми тільки піднімаємося на свої ноги. Очима дивимося, бачимо здалеку. Намагаємося це отримати, щоб воно було таке, як ніколи.

 

151. Нашим людям у природі доводиться портрета любити. І дякувати за його таку зроблену на собі фізичну відкриту дорогу. Вона нам знайшла в житті такі засоби, від яких ворог не став на людині своїми силами в природі прогресувати. Він випробував на своєму ділі у своєму тілі. Йому доводилося в природі загартовуватися в тренуванні. Він з нами, усіма людьми, поділився. Знайшов ту дорогу, яка змусила людину за старим ділом не думати і не робити. Йому такий день, якого всі люди очікували, і поспішали один перед одним його у себе не втратити. Вони готувалися всю зиму для цієї справи. У них усіх одна думка така, як буде треба природу нашу приборкати. Не шкодуючи себе в цьому, зі снастю, з тваринами разом доводилося зустрічатися на полі. Фізично все робити для того, щоб його життя в цьому було.

 

152. І змушувала його тіло на землі щось таке в житті на весь рік, що проходить, зробити. Ми всі до одного чоловіка це звикли на своєму колишньому місці робити. Він для цього сам себе вчив бути для цього діла майстром. Він готувався в цій справі, був відомий для всіх людей. Вони потребували цього чоловіка, хто зробився для їхнього життя помічник. Люди не змогли у себе в кожної людини мати у дворі кузню, або бути кравцем, або шевцем. А люди в цьому ділі сильно потребували. Їм треба в житті, найголовніше, хліб. Його вони ростили цілий рік. Всі готувалися, та робили на землі те, що треба їм для цього діла. В їхній роботі була потрібна кузня кувати який-небудь перелом, або розрив. А його треба скувати, щоб була можливість чим-небудь цю почату роботу доробити.

 

153. Чоловікові треба буде для цієї справи чоботи, він їх до цієї справи зшив, тепер їх носить. Також брюки з піджаком, він їх так одягає, і старається для свого життя зробити. І також домашня робота проходила між нами всіма. Хто за що брався, і кому яка робота належала. Кажуть, це треба робити. На що в природі змінювався такий час. А чоловік про нього не забував, він його чекав, і до нього зі своїми силами готувався. А час примушував кожну людину, щоб про нього знати. І якусь покладену роботу доводилося так робити. Люди дихали, люди чули запах, і весь час свій озброювалися для того, щоб у них вийшов ріст у господарстві своєму. А зростання людського життя в будинку через початкову першу улюблену кішечку. Вона служить господареві тим, що ловить від нападу миші, щурів. Це вояка з ними, вона йде на смерть, старається вислужитися людині.

 

154. А людині мало кішечки. А надворі на прив'язі тримається зла собака, вона берегла хазяйське добро. Чоловік чув, чоловік бачив, намагався сам між людьми так навчитися, і бути від усіх людей кращим. Як воно в житті робилося людьми, так воно робилося. Вони хліб ростили, шили чоботи, і також шили піджак. А потім робили на багато часу дім, у ньому, як умовах, доводилося жити. І робити те, що зробили всі люди. А молодь і тоді, і зараз, вона в природі виховувалася не легко, а важко. Вона і сьогодні у нас у людях виховується. Вона нас слухається, вона бачить далеко, намагається захопити, щоб у неї було, чим хвалитися. А день для них не так даремно приходить на своє місце.

 

155. Молодь у себе любить тільки одне легке і хороше, і тепле. Некрасиве їй не до душі. Молодь, вона нами народжена для того, щоб ми себе нею змінили. Ось вона була навіщо потрібна. Їй як такій треба буде дорога, по якій доведеться йти без усякого промаху . Вона повинна у себе виробити свої сили такі, якими вони будуть володіти. Їй треба для життя, у що вчитися. І навчитися у такого чоловіка, хто для молоді стане Учителем. Молодь у нього навчиться жити не по-старому, а по-новому. Ми повинні знайти в природі ті засоби, які знаходяться в ній як такій.

 

156. Земля свої природні сили має, і також вода з повітрям свої енергійні властивості має. У нашої такої молоді, яка добивається у себе життя, у неї весь свій секрет. Вона може зробитися будь-яким у природі спеціалістом, у неї це ніхто не відбере. У неї широкі права на все є. Аби вона захотіла бути в людях патріотом, їй це буде дано. Природа їй допоможе в усіх відношеннях. У неї руки для цього золоті. Вона має у себе ноги довільні, на них у самозахисті ходить. Очима вона бачить далеко, помічає.

 

157. Їй хочеться зробитися такою, як багато людей зробилися такими людьми, про яких іде між нами всіма мова. Чого вона тільки не зможе в природі зробити. Вона у нас озброєна на своєму такому місці. У неї є велика зброя, вона нею володіє один раз. У неї є велика охота на це все діло. Вона є людина жива, всіляко вона свою думку по природі прокладає. Їй хочеться новеньке у себе бачити. Те, що вона вже зробила, це для неї є в житті старе. Вона в житті прагне за собою залишити те, чого вона не бачила. Природа велика мати для неї, такої молоді, як вона в житті не була.

 

158. Для неї розкритий всякий рубіж. Вона є ділок, із ділків ділок. Вона лише б це для себе намітила, вона доб'ється. Зробить у себе все те, що треба в людях. Вони тільки в життя своєму не такі, як це треба для них. Природа зі своїми багатствами, вона велика і сильна у всьому, все вона зможе зробити. Це є люди, всієї земної кори молодь. Вона в природі шахти із заводами будує, весь полум'яний вогонь розпалює. Каже сама собі: я роблю таку швидкохідну і зручну машину, на якій нам усім доводиться на колесах кататися. Ми швидко по ній бігаємо, стараємося в час наш потрапити. Це наша вся в цьому мета, і все наше завдання лежить перед нами зробитися в житті своєму людиною такою, якої в житті не було. Портрет для цього діла сам у житті свідок.

 

159. Він свою праву руку підніме, і з цим ділом погодиться. Каже: від цього всього залежить наша прекрасна молодь. Вона навчилася в природі легко і скоро вмирати. Ось що нам ці люди в природі зробили. Вони оточили себе холодним і поганим, лежать всі в прахові вічно. Але з тим, що вони зробили в житті, портрет не погоджується. Він каже їм: не своєю дорогою пішли. Є дорога інша, не така в житті, як вона є, її молодь підхопила, тепер її продовжує. Це наша зроблена нами всіма економіка. Ми добилися такої політики, якої в житті не було. Людина туди сама потрапляє, і хоче там бути, як це є. Вона адже думає не про погане. Як це робиться охоронцями порядку, хто хоче цього чоловіка в режимі тримати. Ми, вся на наша молодь, яка не гарантована туди своїм вчинком потрапити. 

 

160. Портрет не такий, як уся наша молодь. Вона живе в природі для чемпіона всього світу. Їй доводиться виступати. Всякого роду є молодіжний зліт для будь-якого змагання. Людина хоче себе показати в цій справі небувалою людиною. Які б не були в житті змагання, вони тимчасово себе показують, і хочуть бути в світі краще від усіх. Але це не все наша молодь завоювала. Вона за свій фізичний труд у світі отримала в тілі нестаток, з яким потрапила в лікарню для того, щоб там собі допомогу отримати. Є такі захворювання у людини, з якими вона ніде не отримує допомоги, а сходить з колії за все своє хороше. А хіба думав чоловік, що його хуліганське діло нічого не отримає у своєму житті. Аби він у цьому зачепився, його бере юстиція. Вона свій закон перед цим розкриває. І хоче цьому чоловікові своє нав'язати. А чоловікові треба в цьому сили отримати для того, щоб звідти викрутитися.    

 

161. Чоловік ні один не пішов і не відірвався від в'язниці. Робити є найголовніший у житті своєму будівельник. Він будує хутір, він будує село і місто. Йому доводиться все це розоряти. А от щоб для неї була єдина в природа користь.  Цього вона в житті не шукала, не шукає її лише тому, що вона такою дорогою не проходила.  Їй доводиться підійматися зі своїм, що робиться в людях.  Їх усіх нелегальність веде цим шляхом, по цій дорозі.  Вона хоче змусити чоловіка такого, як він у нас є. Йому в природі не хочеться помирати, але нічого ти не зробиш з такими умовами, їх породила природа.  Вона йому не дає сил, і не хоче їх дати молоді.  Вона всі свої сили на фронті кладе, всю свою можливість робить для того, щоб у природі жити і продовжувати. А сил у себе не має. Як тільки щось таке, вже говорять люди про цю нашу людину: вона у нас застигла, захворіла, хворіє сильно.

 

162. А таких засобів немає, і немає на це діло чоловіка, щоб ми цьому чоловікові від цієї недуги допомогли. Нічого ми не зробили для самих себе, щоб ним хвалитися.  І сказати: це ми зробили.  Нас природа народила.  Ми в ній народилися для того, щоб жити.  І нам хочеться в ній жити. Але природа нам не дала. Взяла і направила свої сили для того, щоб цій людині не дати можливості, щоб нам довелося в природі жити.  Ми у свій час пожили та сваволили своїм учинком.  Ми захоплювали, ми тягли, ми робили.  Нас це не зупиняло по землі крокувати, шукати.  Ми пливли по воді, щоб скоріше туди дістатися, і там у них взяти, а своє представити. Ось що нам, людям, вода дала. Одного пропустила, іншого поглинула, він залишився у воді. Стали перебиратися у висоту в повітря для того, щоб там літати.   

 

163. Атмосфера широка, атмосфера далека, яку ми не знаємо. Ми намагаємося вивчити, зрозуміти цю систему, і ми хочемо там життя ввести. Наша молодь на землі не навчилася, як буде треба жити, і свої діла творити. Ми з вами не хочемо бідно жити. Нас природа примушує багатіти, щоб у нас було все. Ми такі є в житті люди, нам треба природа. Повітря, вода і земля, що нам дає все. Ми відкриваємо для цього поклади. А от це не до душі є нашому портрету. Він у нас, молоді, запитує: для чого ми це робимо, і що з цього всього ми з вами отримуємо? Ми йдемо на рожен, воюємо з природою, хочемо їй своїм ділом довести. Воно для неї погана сторона, заважає своїм мертвим ділом. Те, що вона у себе природне має, це є найкраще з усіх. Ми від неї отримуємо продуктом тоді, коли його знімаємо з дерева. Або ми отримуємо із землі, вона нам дає свій урожай.

 

164. А ми, всі люди, проживали свій час, цим ділом завжди раділи, і говорили: мовляв, нам добре через цей урожай. Вся в ньому сила залишається позаду. Ми до нього готувалися як ніколи. Люди поспішали прибрати з поля. Раніше було, точили коси, натягували грабки, щоб усякий ріст класти на рядочки, щоб з нього зв'язати сніп. А потім зносити в одне місце, і робити хрест. А з хрестів копиці виходять, їх доводиться за кілька верст возити, та в одинок складати. На це все доводилося з силою трудитися. А потім його кладуть на низ, та на тік розстеляють. Потім молотимо, робимо солому, зерно з половою, щоб віяти. Ось що ми раніше в природі робили, трудилися, жили. А зараз ми технікою огороджені. Недовго доводилося орати землю, або з неї робити грядку, зерно садити швидко. Недовгий час доводилося по цій землі, яка ростила кожне стебло. А ми на нього дивилися, як на якусь масивність.

 

165. Ось для чого ми зробили швидкохідний комбайн. Ми довго не косили, довго не молотили, і довго в одне місце не возили. А все робиться в одну мить, щоб швидше та більше. За що ми беремо від людей гроші? За це діло, що ми зробили самі. А гроші у труді придбаваються, їх платять за труд. Ми їх отримували, і на свої потреби витрачали. А в природі шукаємо ми те, що в житті потрібно. Чоловікові треба в його житті така дорога, якою всі люди не ступали. Всі люди від неї залежні. Вона дала кашу, вона одягла людям тіло, вона і народила для людини все необхідне на землі. Чоловік без води і повітря не фізичної сторони, щоб йому жити. Він пішов від них, боїться своїм тілом доторкатися. Він у природі шукає і на півдні, і на півночі. Йому хочеться розкрити всі карти для того, щоб у них бути азартним. Не боятися природи, зі своєю зброєю бути на півночі. Закладати свої сили в експедиції.

 

166. Ми добре знаємо про те, що в природі є дуже багато такого багатства, яким можна буде жити без усякого такого. Ми це багатство не знайшли. Ми не маємо повного права про це сказати, що ми не зможемо це зробити. Чоловік – це є все в природі. Він мислитель, він уболівальник, він гониться за хорошим, штучно в цьому озброєний. Він від цього залежний. Йому треба земля, материк, йому треба повітря, йому треба вода. Все це людиною робиться для того, щоб у цьому самого себе врятувати. Чоловік пішов від найголовнішого. Треба близько бути своїм тілом, щоб було відчуття для цього велике. А ми цього не маємо. Чоловік живий енергійний, як і природа сама жива енергійна. Від кого залежить чоловік? Від природи. Адже він одягається, він узувається, все тіло сам захищає. Каже сам собі: я боюся залишатися без цього всього. Портрет не заперечує всього цього. Треба б від цього жити, а ми в цьому вмираємо. Навіщо ж ми це робимо, якщо нас мішок не спасає.

 

167. Портрет – це душа, це серце наше є чоловіка. Ми всі однакові є. А раз ми однакові тілом, нам не треба буде ніяке багатство. Ми повинні бути цим не зацікавлені. А от бідність, це погано жити, ми не хочемо, йдемо. Ми звикли ганятися за хорошим і вдалим часом. Воно нас змушує до нього готуватися. І чоловік у природі робить те, що йому буде треба. Вся історія, всі люди лежать у землі, та чогось у прахові вони чекають. Їх примусила природа, вона їм для цього знання не дала, щоб огородитися в цьому, і не отримати собі нестаток. Ми, всі люди, у природі ображені через наше в природі хороше. Нас за це природа тримала і тримає в таких умовах. Треба буде жити в природі, а ми зі своїм хорошим багатством вмираємо.             

 

168. Це не запах у природі, і не якась є особливість, яку можна буде як таку хвалити. Нам давно треба взятися не за це, що було перед нами. Ми цей потік повинні поміняти на інший потік. Взяти і погодитися з тим самим бідним, нужденним чоловіком, хто в даний час живе погано, йому холодно. А як ми з вами жили, і йшли один від одного, і також гналися, не догнали, і з цим померли. Ми, говорить портрет, не полюбили так природу, ми її примушуємо. Що ми в ній робимо? Ми не даємо дихати землі, одне буравимо. Також повітря тримаємо в умовах своїх, вода теж нам дає таке життя, без якого обходитися ми ніяк не зможемо. Це три тіла, які створили нам усе.

 

169. Ми через це вмирали, вмираємо, і будемо вмирати. Ось що нам природа дала. Вона нам дає за це, ми її тримаємо під замком. Хто ж з нами такими погодиться, якщо ми хочемо багато, нам мало не треба. Природа є друг людству, але ми їй є вороги зі своєю зброєю. Ідемо, і відшукуємо для себе те, що нам треба. Вона нам один час дає, а інший ні. У природи сили свої, а у людей свої. Природа є природна, а люди є штучне. У них як таких думка своя думає про це. Якщо тільки людина думати про це не буде, то вона нічого в природі не отримає. Чому це так у людини виходить? Вона спочатку думає, а потім починає робити. Без будь-якої думки жити не можна, нічого у нього не виходить.

 

170. Те, що люди роблять, і вважають це все своїм, це неправда. Я, говорить нам усім портрет, стою за одного ображеного чоловіка. Того чоловіка, хто сам себе привів у своєму житті в прах. Або ж він сидить у в'язниці, під замком тримають його. Ніхто не хоче йому дати волі, так само хворому в лікарні. Портрет це є чоловік. Він пройшов усі умови в житті в природі від самого півдня до півночі. І кожне діло, що проходить по природі, воно для чоловіка дає все. Він у ній шукає те, що буде треба. Але те, що слід для людського життя, щоб він ним задовольнив себе. Чоловікові це мало. А раз мало, то люди для цього народжуються, щоб у них було. У людини немає такого, щоб нічого не було. Ми стараємося, всі свої сили кладемо.        

 

171. Соловей така маленька птиця, зі своїм веселим голосом співає пісні. І в лісі його цікаво слухати, і на своєму місці приємно дивитися. А от чоловікові вченому, що знає цю справу, особливо досвідченому. А він у природі як ніколи почне вечірню зоряницю, і не перестає всю ніч безперервно. Його голос розвивається по природі і вранці, так же само співає. А от чоловіка першого наукового оприлюднили в природі як такого. Люди в космосі. Яка була в цьому радість! У всьому світі небувале. Люди всі до одного в світі кричали про таку справу. Цей крик по землі пробіг не один раз. У це люди вникали, говорили про це, це робили, і чекали в цьому люди. А в природі з цього вийшла через деякий час перед усіма важка жертва. Це не соловей, а природа, а в природі є жертва. Вона вийшла не через природу, а через штучне. Сказати б не так, як це робиться в природі. З самого ранку сонечко вогняне сходить.  

 

172. А люди всі дивляться на нього, як піднімається у висоту вогонь. Це люди, вони після свого глибокого сну встали, заговорили знову про це велике в невагомості диво. Ми такі не кукурудза є така, за якою треба буде добре доглядати в природі. При такій вологі, як вона є зараз, у неї ріст швидкого значення. Тільки чекати і сподіватися на великий прибуток. Так це робота, труд людських рук робить. А в атмосфері, та в невагомості, це не фізична сторона, з якою доводиться дочекатися до самого першого початку в людському житті. А те, чого не думали вчені. І хочеться, а смерть у мішку не бере. Ми так звикли брати на нашій землі, гребти руками в купу.

 

173. А це проба була, як Арктичне дослідження. У воді в глибині, та в льодах рилися. А зараз наука зробила крок вперед, і кінця зовсім не видно. Ми лазимо в природі по світилам. Там є великі оточені простори. А що з себе представляє цей річний урожай. Його чекають від природи так само, як щось чекають новеньке, небувале. Природа цей мішок дала, вона не хоче, щоб люди цим займалися. У них картярський азарт це робити. А раз вони це намітили, значить, вони думають, щось там розшукати і ним оволодіти, що людині в житті буде потрібно. Якщо він вже так озброївся, так збагатився економікою, яка є в нього. А політика, вона спостерігає і чекає, що ж учені їм дадуть, якщо врожай народить таку кількість щорічно дуже сильно.      

 

174. А от щоб не таке, а інше знайти. Ми знайшли, і учимося в цьому ділі, нам це мало. Тюрма одна. Людині це мало через людське таке знання. Ми назвали свої міста героями за те, щоб не сказали самі люди про їх таку чистоту. Вони так там ввели своє командування із-за найкращої чистоти на вулиці. Ми в ньому буваємо рідко, але зате влучно. У нас за це все недарма проходить наша копійка. Це буде на цьому місці вперше. Ми раз в цей ресторан заходимо. Нас люди теж зустріли так, як інших. Вони зустрічалися за свою нажиту копійку. Ми такого будинку не бачили, що нам на стіл піднесли. Це тільки доводилося по пальцях рахувати. А от щоб заручитися за це діло, і другий раз сюди не потрапляти. У нас вдома теж є, чим харчуватися, і що буде попити.

 

175. Наша людська звичка. За рахунок нашої землі ми живемо. Та як ми багатієм. Це все дає нам вона урожай. А ми починаємо його робити із самого зернятка. Воно у нас для цього є, все життя наше за рахунок його живе. Ми на базарах його купуємо за гроші. Нам люди його привезли і продають. А наша справа тільки – цій людині треба чого-небудь продати. Ми з вами міркуємо про будь-яку цяцьку. Ми купуємо за гроші, а продаємо теж, що в господарстві нашому тепер потрібно. Раніше була тварина рогата віл, його запрягали в ярмо. На ньому їздили на підводі. Куди хотіли, туди вони і приїжджали. Наше таке було діло. Один помирав, інший народжувався. І зараз люди як народилися, так вони і помруть. Цього портрет у себе не бачить. Його така ідея. Не кукурудзу заводити, не свиней у себе мати. А краще і легше буде тій людині, хто не хоче бути залежною у природі.

 

176. А раз йому доводиться це діло в природі мати, вже це є для нього нове, небувале. Він так не трудиться, і не думає про самого себе, і намагається своїм умінням зберегти. Це не є для нього порятунок у природі через одне й інше. Він живе у своєму селі чи місті, а має у себе. Ми завжди готові зустріти те, що нам буде в природі треба. Ми з вами цього дня очікували, він і до нас таким прийшов. У нас від цього вийшов великий прибуток. Ми його почали берегти, як своє око. Природа для нас є все. Ми подумали.

 

177. У нас народився чоловік такий, як ми хотіли. Він і до нас прийшов зі своєю небувалою думкою. Йому довелося між нами дуже багато часу для цього діла вчитися, щоб зробитися в природі ділком. Він виявив своє таке бажання, яке його примусило цим оточити себе. Він від природи отримав довіру. А в природі чоловік зможе своїм умінням зробитися для того, щоб у цій місцевості панувати, тобто в житті робити те, чого не роблять люди. А в людей герой робиться ними, вони його поставили на поріг життя. Вони його як такого слухалися, і йшли для цього діла в бій, щоб завоювати природу.

 

178. Як у природі робилося між націями всякого роду. Вони хотіли мати у себе такого командира, тобто вояка. А він в історії залишився, як шефство татар над руськими, або Наполеона. Та також Гітлер залишився зі своїм ділом в історії, він того нам таким залишив у своєму житті. Так що є своя національність всякого роду. Вона не хоче у себе бачити такі розпорядки, які раніше їх у цьому тримали. Люди вчені. Люди по природі самі шукають те, що вони мають у себе. Їм хочеться так. Чоловік будь-який прагне зробитися в природі таким, щоб боялися його всі люди, а він ними розпоряджався. Наука мала у себе такого чоловіка. Вона і до цього часу хоче у себе такого командира, щоб він умів вести за собою маси.      

 

179. Уміння робити – це перемагати. Ми слухаємо сильного. Я в цій місцевості живу, пасу власних корів. У мене громада велика. Я вмію пасти, знаю добре цю місцевість, намагаюся кожну корову нагодувати. А коли у мене скотина сита, я її тримаю на стійлі подалі. Залежить від природи, від її умов. Мене люди за мою роботу хвалять. Кажуть: «Ну, пастух хороший, вміє пасти, образи на нього немає». Це не один є в селі такий мужик. Живе і сподівається на свій час. Цілий день ходить на ногах, а сам не забуває про кожну корову. Вона годує господаря, і створює йому його багатство. Чоловік нею один час живе, сподівається на якесь інше його діло. Не одну у себе корову має, та молочко попиває. У цього мужика хлібороба є своя власна земля.

 

180. Він з нею не розлучиться. Одне все думає про це діло. У нього в мозку стоїть одне – як треба буде з нею впоратися, щоб вона між людьми не пустувала, а завжди вона свій вигляд міняла. У нього сільська така звичка. Немає чого-небудь – вже його хвороба, він думає про це. Хороший хлібороб ніколи не залишається без усякого нестатку. У нього завжди перед ним стоїть діло. Він завжди говорить про нього, у процесі вигадує, знаходить вихід. А коли цьому ділу майстер, він тоді цим хвалиться, і його робить з піснями. Він свою роботу цінує, її робить, і в цьому він живе. Намагається зробити від цього краще. Свою роботу він людям показує, люди бачать здалеку, і намагаються це ось зробити. Чоловік працює в шахті у підприємця господаря в наймах більше від усього вручну. Лямкою санки тягає. Заробляв копійку, а копійка його годувала, поїла, доглядала в житті. Портрет був між людьми уболівальник.

 

181. Він старався пройти по цій дорозі, щоб за неї не зачепитися. Працював по-домашньому в сільському господарстві, був незадоволений. Доводилося йти до пана найматися. Все це копійка примушувала. Та одягом старалися прикрасити тіло, щоб люди не сказали на тебе, такого в селі красеня. Одна бідність батьківська не давала розвернутися. У тебе, як молодця такого, була хоробрість. Він на ногах у дитинстві босяка бігав. Та придивлявся, що де в іншого дядька покладено. Люди мали у себе дечого з такого, за яким доводилося спостерігати. Особливо за батьком не таким, як він був у тебе. З шахти шахтарем не вилазив. Старався вручну зарубку зробити, за неї в день отримати два карбованці, це було тоді добре. Батько нас усіх десять чоловік годував, поїв і одягав. І інколи в получку горілочку попивав. А мені це залишалося в душі.

 

182. Ніколи ласки, як син, не мав. А хочеться, щоб батько давав, як інші отці. Я, як портрет цього часу, не був своїм дитинством задоволений. Йшов від цього, старався більше від усього залишити свої витівки, а йти до важкої фізичної праці. Він був для мене, такого молодця. На шахті точив вугілля на решето, це був мій перший початок у труді. Я намагався його зробити в дитинстві, а потім сам себе спустив у шахту, де доводилося залізні вагони своєю силою волочити на плитах. А потім санки возити лямкою. Після чого вагони ганяв, а потім відбивав вручну вагони. І дійшов до зарубки. Всі ці роботи моя молодість проробила. Я старався сам себе одягнути, взути, як міський хлопець.

 

183. Ми, всі люди, по-міському хотіли. Але нас бідність зі своїм нестатком у холостяках тримала. Доти наша молодь бідно дихала, поки цар російської землі з колії не зійшов. Йому довелося свій престол змінити на більш розумну діяльність. Куди вчені прийшли зі своїм знанням. Стали вони робити в природі те, що нашим людям було потрібно. А нам треба було хліб, ми його отримували від землі в процесі своєї роботи. Ми за землею доглядали, робили для себе грядку живою силою. А тепер нам дала радянська влада в житті нового чоловіка. Він нашою дорогою не пішов, якою ми з вами йшли і йдемо.

 

184. Нас природа примушує шукати в ній таємницю, вона нам не дається так, як ми хочемо. У нас велика техніка, ми сильно в цьому озброєні. Робимо те, що потрібно. Хіба це є для нас, таких вчених людей, хто на нашій землі зробив такий супутник, який ходить своїми колесами по Місяцю. Це вже є новий рух. Ми самі це зробили, але без усякого мішка ми не обійшлися. Ми з вами нічого не зробили в природі людиною, щоб вона свої сили фізичні розкрила для того, щоб у природі завоювати славу. Щоб природа не була такою, як вона є зараз.  Ми – її, а вона – нас. У нас із нею ведеться на будь-якому місці війна.

 

185. Щоб природу любити, цінувати як таку – цього чоловік наш у природі нічого не зробив. Він тільки чекає цей час, який до нього прийшов. Він по ньому вже приготувався своїми ногами ступати. У нього є, з чим зустрічатися. Він це сам зробив, а тепер це на собі носить, ним хвалиться, як якоюсь річчю. Вона для нього є не жива, а мертва. Від живого тіла відбирає сили свої. Не тепло чоловікові дає, а розвиває у чоловіка холод. Він завжди у себе не має тепла, тому він скоро в природі вмирає. Тепло є чоловіка – це природа. Вона його своїми живими властивостями оточує, вже тут немає неживого. Є в природі життя, воно не вмираюче, вічно змінюється життя.

 

186. Потреба чоловіка дуже маленька. У нього є джерело, це вічно лежить на одному місці земна кора. Він з нею разом весь свій час живе, і з нею воює. Вона йому дає за його всією можливістю. Він з нею лягає спати в ліжко, а у самого така буває думку, він з нею, як з матір'ю рідною. Він просить її, щоб вона про нього не забувала. А завжди відгукувалася своїм багатством. Вона йому як чоловікові ніколи не відмовляла. Якщо йому треба буде що-небудь у житті своєму відкрити, вона тут як тут готова йому віддати. Він так це ніколи не відкриє.

 

187. Йому більше дається в праці. Він ходить і шукає по цій землі геологорозвідкою, бурить, потрапляє на поклади. Намагається їх використовувати на свої потреби. Він без цього не зможе жити. Йому треба для цього у своєму всьому вогонь. Йому треба вода, і йому треба повітря. Він без цього жити не зможе. У нього є основна земля як материк, на чому він будує всі свої хороми. Для того він їх на землі ставить, він цим оточує себе. У нього від природи є велика, і міцно складена з каміння стіна з усіх боків. Він поставив халупу для порятунку в житті самого себе. Це його є самозахист.                       

 

188. Він її якості недолюблює. Вважає, вони для себе адже шкідливі. Він намагається від цього часу, який прийшов до нас своїм енергійним життям. Людині треба буде завжди, щоб світило своїми променями яскраве сонце. Воно у нас кожен день сходить, воно і заходить. Це наш є провідник. Ми при ньому встаємо зі свого ліжка, уже ми дивимося вдалину. Ми бачимо це сонце, що сходить по-різному, не однаково воно і до нас приходить. Ми його завжди бачимо. Це наше полум'я, наш теплий хороший шлях у житті, нам воно дає все. Через нього нам приходять хмари дощові, створюють у себе водяні прошарки. Наша земля від цього терпить, вона свій характер змінює. 

 

189. То ясно стоїть у природі, то темрява оточує цю лежачу землю, яка колір свій міняє. Те зелень з'являється, то білий сніг прийде на землю. А в природі без кінця і краю одне змінюється, не стоїть на одному місці. Люди це діло змінювали. То у них була на землі якась у житті стихія, то вони чимось раділи. Їм природа дала. Але от життя, вона не змінювала свій вигляд. Люди як жили, турбувалися, так вони і до цього часу живуть, та все про своє багатство думають. А в багатстві, найголовніше, це люди, що працюють. Вони на землі життя будують, хочуть іншим людям довести, що вони вміють жити.      

 

190. А інших не хвалять, кажуть. Їх, як людей наших, ініціатива перед партією лежить у великій до неї просьбі. Вона повинна визнати всі сили їхні. І зробити у себе в своїй державі для своїх людей не таке режимне і важке в природі для людини життя. Треба нам, ученим, сильно подумати, і погодитися з ними. Вони сидять, тужать в ув'язненні, чекають волі. Інші лежать у ліжку зі своєю хворобою, яка їх тримає в лікарнях. У нас немає засобів. Немає такого в природі між людьми чоловіка, щоб він про це подумав, і нашу молодь своїм вченням у духові свідомості.

 

1971 квітень.  Іванов

 

:7104  Тематичний покажчик

:Хвороба   16,17

:Оздоровлення   17,108

:Погано добре   32, 39,73,87,167

:Тюрма, лікарня немає    42,50,73,80,88,170

:Сон    47

:Учитель про місце    48

:Портрет   50, 56, 65, 132

:Таємниця    54

:Одяг    54,185

:Місце не привласнювати    56

:Незадоволення життям    60

:Залежність    72

:Життя невмируща, що робити, безсмертя    80

:Не судити, не створювати справу, пробачити 80,93

:Учитель Бог   84, 89

:Що робити державі? Яка треба держава?    91

:Яку треба людину    92

:Ліквідувати в'язницю і лікарню,

:Для цього треба Бога визнати   94,190

:Молодь   157-159

:Людина і природа   166,169,184

:Новий потік    168

:Незалежність    175

:Своє тепло    185