Портрет шукає в природі істину. 1971.04.ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

 

1971.03.21 — 1971.04

 

Частина 1. С. 1 — 90

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

  

1. Це чоловік такий, як і всі народжені.  Він зі своїм портретом аналізує все своє життя, що створилася в природі. Особливо чоловік, він стоїть на своїх ногах, прикріплений до землі. Йому доводиться очима дивитися вдалину, він привчив себе тільки хороше бачити, і його як хороше робити. Він це добре швидко робить для того, щоб цю річ іншим показати і похвалитися. Так і думав зробити кишеньковий злодій. Він здалеку визначає людину і бачить її кишеню. Усі свої сили кладе на своєму фронті, це його є заняття.  Він як чоловік у цю хвилину, цю годину відволікся, у нього думка працює про інше. А діло злодія направлено своєї думкою прямо обібрати, тобто витягти. Цей чоловік зі своїм ділом, він цього бою ніколи не очікував. А раз він його в природі почав робити, це його така звичка.  Може, і удача на це прийшла. А скільки не кради, а ловитися треба.  Люди це мали, люди це роблять.   

     

2. Говорять про це. Злодій поліз у кишеню, а там і грошей не виявилося. А якби гроші були, то тут вже одному збиток, другому прибуток. А буває і цей початок. Людина до людини руку свою хотіла протягнути і гроші витягнути. А тебе цап, за руку впіймали.  Діватися нікуди, треба зізнаватися, що я злодій. А той, хто має в кишені гроші, він не завжди про них думає. Той більше від усього думає, у кого немає цих грошей. Ми поки неоднаково в цьому живемо. У одного є, другий радий би отримати, але сил таких немає.  А є сили у всякого чоловіка. Жив Герасько Трегубов, він мав вітряк безкрилий. Вся була надія на пайову землю. Вона в нього лежала, як у всіх. Вона господаря змушувала про неї думати. Особливо вона до себе не одного Гераська зі своєю упряжжю та зі своїм таким здоров'ям, в якого був свій нестаток, не в одного Гераська. Біля нього жили інші. Бердяцькі, вони теж жили в нестатку, як і всі. Ми з одною конячкою, з корівкою, а їх треба було утримувати, годувати, поїти. От які є діла.     

 

3. А хіба немає таких нужденних людей, таких людей, у яких не було нічого. Вони ж жили, і не хотіли погано жити. Вони бачили інших, як вони краще від них ішли. Він не хотів це все бачити. А ви добре розумієте, у природі коли чоловікові немає, де взяти. А чоловік живий, йому не хочеться залишатися від інших. У нього непогана думка. Я, говорить чоловік, у природі треба буде ходити назад і вперед. Ми цих людей бачимо. А от такі люди, що виділяються, вони не в силах все це зробити. А на конях та на підібраній парі, він на них, як небувало їде він на бричці, яка дзвеніла на кожному колесі по-різному. Це пише Ганя.  Дорогий Учитель. Я дякую вам за всі ваші поради та турботу, яку ви проявляєте для життя людини, що страждає. Як багато я отримала допомоги для мого здоров'я. У 1967 році я захворіла. Я у вас таких не просив, не прошу.  Я прошу природу. А в природі люди.

 

4. А в цих людей є своє на це право між усіма людьми зібрати з'їзд самими видатними у справі людьми. Ми там повинні хвалитися, а що ми з вами зробили для того, щоб у нас був через це комунізм. І візьмемо віхи на продовження цього. Ми, всі люди, які зібралися на з'їзд, живемо добре і тепло. А я цим людям просьбу представив, щоб вони не заперечували моєму поганому і холодного. Я незалежний чоловік, вболівальник за ображеного, хворого чоловіка. Хочу, щоб він навчився у мене. І став по-моєму робити, загартовуватися. Водою обливатися, повітрям дихати. А по землі босим ходити в будь-який час року.

 

5. Моє вчення таке молоді треба, а вони цього не хочуть. Вони будують у себе лікарні та в'язниці, без яких молодь жити не вміє. Вона лізе на рожен, горда і груба, заслуг у природі не має. А раз люди не заслужені, вони залежні. Їм треба хороше і тепле, і багато.  Це не вчинок ввічливості, і не догляд за собою, щоб серце виходити молоде здорове загартоване, 25-річної людини.  Я його виходив, тепер воно в мене незалежне, не боїться воно ворога.  Не боїться нічого, навіть своєї смерті, їй не буде. Раз це я маю, то чому не буде мати інша людина.            

 

6. У мене, такого одного чоловіка, воно є таке. Я його виходив, тепер хочу його молоді передати. Нехай вона в природі учиться, робить практично. Моє бажання – хочу цим холодним, поганим оточити себе. Я так не боюся природи, як її бояться всі. Самі ховаються, самі відходять, і самі помирають. Мої такі в людях пошуки. Нам треба такий чоловік у житті, щоб цей чоловік був у природі загартований, щоб він був тренований. Добре знав природу, її любив. Тому й довелося їхати 28 березня, о 10 годині 30 хвилин сідати на № 15 у 12 вагон, 23 місце. Їхати доводилося до з'їзду з думкою. Про що я думав у природі? Про внутрішнього ворога, про зовнішнього. А ми його самі на собі будуємо. Не треба було робити те, чого не слід для життя робити. Не треба б воювати, тобто боротися. А ми поспішаємо, хочемо, щоб у нас було.

 

7. Портрет їде на з'їзд не просто, він із собою везе ідею. Ця ідея, вона для людей нова, небувала в житті. Ми з вами перестанемо думати, і потім треба буде робити. Ми по цьому місцю втрьох ішли, всі думали про цей час. Він до нас так не приходив, як ми думали. Зранку рано піднялися з ліжка, взялися за свою домашню роботу. Особливо нам, таким от слабким мужикам, небувало упав на землю білий сніг. Він своєю товщиною припав на це саме слово або на місце, де може сам чоловік своєю ногою ступати. На його весь фасон, всю його хватку звертають увагу. Ми троє не переставали один з одним говорити. І до того місця доходити, станемо доводити. Люди ми в цьому вчені. Наші спеціальності між нами, такими людьми. Можна сказати про цього ось чоловіка. На все село він живе, видно здалеку по місцю, по всій будові. І що в його будинку є, це тільки ми можемо про це говорити. Це люди, вони вмирають за своє добро в житті. Нас трьох природа зберігає.

 

8. Ми можемо сказати за самих себе в цьому не так, як інші на своєму місці топчяться. У нас на це є час глянути своїми очима прямо, і побачити в природі не погану річ, а хорошу, і нею так зацікавитися. Особливо нам, таким друзям, хто один без іншого жити ніяк не зможе. Ми з вами не хлібороби, і не які-небудь добрі господарі. Ми з вами виконуємо борг і обов'язок, нашого портрета ідею. Вона нас не по-старому огороджує, а по-новому. По такому шляху, яким йшли раніше по природі наші ці однакові дні. Їх природа у себе ставила такими днями, яких наші люди ніколи не змогли бачити. Таке життя, яке природою будувалася. Вона не хотіла бачити такого забіяку, такого чоловіка, як він був. Він же такі якості втратив, їх у нього не стало. Він став від цього йти. Йому захотілося не по такій дорозі йти. Він пробирався в природі, шукав вихід. Йому треба було щось робити хороше.              

 

9. Я, говорить один з трьох, не бачив так днів, за якими треба було нам усім проходити.  Ми ламали в дорозі самі людське нехороші справи. Ось що ми з вами по природі втрьох робимо. Ми не творці для себе згодом поганого. Ми, кажуть троє, не людського духу.  Всі люди на білому світі живуть щодня по-своєму, за тим прикладом, за яким хоче сама природа. Вона дорогу прокладає, вона чекає у себе такого чоловіка, якого не було на білому світі. А от ми як такі йдемо не по такій дорозі. Самі думаємо не про хорошу місцевість, або яка для людей є рівнина, придатна для будь-якого посіву. Цей ґрунт змусив людину вирощувати на цьому місці найкращі в житті квіти. А потім їх возити споживачам, щоб вони втягувалися, а не шкодували за цю красу свої наявні гроші платити. Ця справа проходить між нами завжди. Коли настрій непоганий, ми вдвох зустрічаємося. Один потребує, у нього є, за що собі придбати запашну квітку. А я як любитель це насіння вирощував.

 

10. Тут між людьми така звичка. А тут люблять усі як такі, без них недобре в кімнаті.  Каже господар цієї роботи: а от коли вони почнуть сходити поодинці, і стануть квіточки з'являтися, нам робиться дуже добре. Цей ходовий товар, ми його робили, з місця посилаємо туди, куди це треба було нашому чоловікові. Він це сам майстрував, найкращий з кращих у природі, з найкращої сировини для того, щоб цим багатством хвалитися.  І за нього обдаровують те, що чоловік у природі зробив. Це золото зі сріблом, це природне багатство найголовніше. Це чоловік, він дотримується хорошого і теплого. Це не багатство в природі одне. Де ж дівається погане і холодне, якому поклоняється чоловік один єдиний незалежний. Переможець природи, Учитель народу, Бог землі. Три чоловіки у своєму житті не заспокоюються. Один одному хочуть доводити свою правоту про те, що йому одному доводиться жити правильно.   

 

11. Між батьком і сином немає в житті ніякої радості, а є одне в природі самовілля. Що-небудь таке знайти, і ним похвалитися, і сказати: це, мовляв, я знайшов. Я це сам зробив для кого? Для себе. А якщо буде потрібно кому-небудь з інших, я як господар, зможу продати, або проміняти на щось цікавіше. У нас усіх така введена звичка один за одним гнатися зі своїм наявним добром. Я від бідного йду, а бідному треба за багатим гнатися.  Всі живуть залежно, у всіх є своя власність. Кожна людина себе досита годує. І він же одягається, у будинку живе з усіма вигодами. Здавалося, що нам більше треба в житті. Як сьогодні було зранку 5-го квітня 1971 року. Ми його зустріли і проводили теж таким холодом, гірше, ніж взимку. Вітер був східний без усякого сонця. Нікому не було розвороту, а гребли в купу. Це було погано людям. Вони горнулися з криками про одне тепле. Як недобре було в такий час.    

 

12. Особливо, в кого не топилася грубка в хаті, було холодно. А у степу при такому вітру, та біля заліза під такими хмарами. Про історію отця, це вже штука така проведена. Він нею жив, і вірив одному Богу сильно. З ним він ішов у природі на будь-якого ворога, намагалася йому дати відсіч. А щоб виконувати, він нітрохи не виконував. Так його дія перед сином провалилося. Як їм тільки не доводилося сильно трудитися через своє особисте багатство. Він без Бога ложку борщу не ковтнув. Їм треба було за стіл сідати обов'язково без його дозволу, у них слова були такі. Він своєю поведінкою набриднув. Разом просить, а разом забуває. Він думає, це все нісенітниця. Взявся за це діло – тупцюй, раз тобі в цьому ділі допомагає. Ми звикли одне просити, нам здається, мало. А кого ти повинен у житті своєму просити, якщо тільки не його.    

 

13. Ця історія, вона давно протаскується людьми. Ніби так і треба робити. Чоловік у природі так важко трудиться. У нього як батька до сина не було такої довіри, щоб йому зізнаватися про свою кишеню. Він її таїв від сина. Тому він так і жив весь час. Батько – для себе, а син хотів для себе. Але якось у цьому сина примушувала природа погоджуватися з батьком. Вони один одного розуміли, любили, жили до одного початку.  Буває в житті і така стихійна річ, візьме батько і помре. Все це достоїнство залишається синові.  І це буває, як воно вийшло в народі, боротьба за життя. Якийсь початок повинен бути, особливо у самих теоретиків. Це неправда батька, зародилася недовіра. Взяли і пішли на жертву. Убили одного, а потім інший взявся, і добився свого права, і зняв зі шляху свого діла батька. Він своє здав, і пішов назустріч служити народові. Народ став господарювати усією природою. Вона стала народжувати людині необхідне.  

 

14. Кажуть, це все, що тобі дала природа, буде твій початок. Ти це зробив сам. Я це не скажу, і не буду привласнювати до свого імені. Це є природа, вона не хотіла, щоб люди від цього діла вмирали.  Вони самі це все робили, їх змусили робити умови. Вони без цієї справи дороги не прокладуть. У них є один напрямок кращого чекати. У них є така думка. Якщо нічого не будеш робити в природі, то не буде в тебе ніякого господарства.  Це все на твоє бажання дається природою. Вона чоловікові давала, дає через його працю.  Він не спить день і ніч, про це думає, щоб у ній чогось гарненького зробити. У природі таких доріг дуже багато для того, щоб там на цьому місці довелося зачепитися. Це місце, на якому робилося і робиться усіма нами. Особливо для цього проходить по природі такий час. Природа його сюди прислала, щоб з ним зустрілися люди. А в людях уся сила.  Вони з природою не рахуються ніяк.        

 

15. Чоловік сам із землею не впорається, у нього для цього є лопата, це його є перша зброя. Пила і сокира з молотком, що й допомогло йому в природі зробити для хазяйського діла снасть. Ми розвинули для цього діла вогонь, зробили якісну сталь. А вона нам дала голку. Потім знайшли кришталь, що і робить нам із сировини деталь Ми в природі не хочемо бачити поганого, а ми намагаємося бачити хороше, і ним оточуємо себе. Хоч і це буде треба. Нам без цієї хорошої земельки, вона нас збагатила. Вона нам дає те, що треба. А от неприємності самих нехороших умов, які заважали тому хорошому. Ми, всі люди, на білому світі для здоров'я нічого не зробили. А кожен день і ніч ми проводимо час для того, щоб тілу було в цьому добре і тепло. Це наше все. Ми про це хороше не забуваємо. Якщо тепло зранку робиться в природі, нас усім радує.

 

16. А от коли природа нашому чоловікові стане поганою бути, то вже якась йому неприємність. Він від цього ховається, у нього вже є нестаток якийсь у його тілі, тому він і захворює. І у нього не починається процес, він стихійно захворює. А хвороба грає ролі над чоловіком, залежним у природі, він живе чужим. А раз на ньому висять природні умови, то й усередині теж накинуте природне. І також будинок житловий складений.  Хворіти в природі треба, і необхідно треба. Природа народила чоловіка для життя, а вийшло навпаки.  Він не встояв у природі, взяв і помер.  Ось що зробив чоловік для себе, нездоров'я.  А з нездоров'ям жити людині доводиться важко.  Він тоді шукає в природі інші зовсім діла, сам порятунок, щоб людині своє колишнє здоров'я повернути назад.  У чоловіка є природна хвороба, вона йому ввела в його тіло.        

 

17. А раз вона посадила людині свою грибкову хворобу, вона тільки сама зможе видалити через науку людини, через загартування-тренування. У нас один чоловік це діло пізнав. Він свої сили направив для того, щоб цей чоловік не хворів більше.  Портрет для цієї справи змалював у Москві художник Корнєєв.  Він цю всю художність зробив для того, щоб люди знали про це діло. І намагалися просити своїм проханням для того, щоб у природі так не жити, як ми з вами живемо. І хочемо, щоб нам було краще, ніж було. Тому нам треба робити, щоб не було в природі погано. Ми хворі, ми стогнемо, ми думаємо в умовах.  Нас тримає ліжко, нам не дає життя лікарня. І ми сидимо у в'язниці. Це найгірше в житті діло в цьому нам залишатися. Хто з нас усіх таких людей знайдеться, щоб у цьому горі нашому людському допомогти? Ми маємо в себе такого тільки одного чоловіка, хто знає нас усіх, і за нас він вболіває.

 

18. Він думає про Трой ..., де хвора лежить.  Це, що я знайшов у природі випадково, воно було завжди.  За нього ніхто не брався, і не хотів братися за це діло. А воно є природне людське як ніколи, воно наше є. Те, що ми з вами до цього діла робили або робимо.  І буде воно робитися лише тому, що це все треба людям. Вони з природою воюють, вони примушують себе бути такими. І їх вона валяє поодинці. Вони в природі і не думають робити, щоб їм згодом було через це добре. Вони не хочуть, вважають природу ворогом.  Тобто вона їм через їхні діла заважає. Вони роблять у природі погане. Її хороші якості знищують, зношують їх на ділі, щоб їх у них не було. Вважають, їм природа зобов'язана давати те, що їм треба. Вони загострені цим ділом. їм дай хороше і тепле. А погане навіщо. Портрет малювали для того, щоб цього в житті не було.

 

19. А от перш ніж іншого корити, треба своє в цьому зробити, щоб на це люди пішли і погодилися. Вони істини не бачать. Краще в житті не робити, ніж ми робимо. Ми жодного діла не доробляємо. У нас у природі те буває. Ще час такий десь є в природі, а ми про нього думаємо. Та ще й як візьмемо, всі до одного чоловіка тягнемо. Він нам необхідно треба. Людям у природі круглий рік, він не однаково в атмосфері проходить.  А люди в цьому якраз жили. Їм була сторона одна хороша, прибуткова, інша зовсім не така. А люди звикли дивитися здалеку своїм оком, і визначати, що хороше, і що погане в житті. Чоловіка завжди таке діло. Треба в житті не сидіти, як інші є такі люди. Їм не до цього діла, у них думка не така. Тому чоловікові, у якого є свій хазяйський початок, йому слід прибавити. У нього на це і розширюється площа, і робиться будова. Як же цьому не бути, якщо людина почала про це думати.           

 

20. Він же бачить, і він же до цієї справи готується. У нього є на це час, що прийшов. Він до нього підготував сам себе.  З самого ранку він не гляне на це сонце, яке свої промені розпростерло. Ми всі такі люди, взялися за це ось діло. Це наша земля, наша належна площа, на яку ми зі своєю силою приїхали. І почали ми робити те, що для нас треба. У цей самий час нам доводилося самих себе примушувати. Ми про це думали, а потім стали робити. Для нас, таких людей, які цим ось живуть, і за цим стежать, ідуть ці ось дні, яких доводиться дочекатися. І в боротьбі з силами і зброєю цю ось могутню землю примусити. Вона цього не бачила, що ми для неї хочемо. А от в такій нашій природі, що давно живе на білому світі, багато таких змін. Вони робляться нею день і ніч. Вона хотіла сама себе змусити в такій атмосфері. А атмосфера на місці не стоїть.

 

21. У ній один час людям треба в природі для діла свого, скажемо прямо, залізний цвях.  Ми його купили, ми його продали, як потрібну річ. Вона нам потрібна на якесь діло. А людині зі своєю такою потребою вона як така необхідно треба. Як якась річ, що починається на цій землі, росте в лісах. Вона багато років себе показувала, як якесь здорове дерево для будівництва нашого. Ми його виявили, ми до нього зі своєю зброєю прийшли. І як вмілі люди це все визначили, як буде нам його так зручно без усякої втрати покласти. У нас на це є сокира, чим (треба) буде підрубати. А пилою ми його зрізаємо. Воно у нас в ту сторону впаде, в яку ми його направимо. Тоді у нас є око, яким ми розрізняємо, а що з нього повинно бути. Наша голова каже: це буде від самого кореня шпальний. Він буде потрібно нашій дорозі для міцності для того, щоб сталеву рейку під поїздами тримати.          

 

22. Ми їх збираємо, частково за замовленням у нас їх забирають. А розпилювальний будматеріал ми направляємо в наші заводи, вони пиляють нам дошку для всякого випадку. Наше діло таке, що краще від цього всього ми повинні зробити. Не таке, як було до цього діла. Люди тепер не такі зробилися. Ними можна буде як хорошим колективом ... давати. Я чоловік учений, а ти такий – фізичного важкого труда. Людина не в одному лісі може трудитися. Ти на сьогодні перед нами є лісоруб. Ти добре знаєш всякої породи деревину, що вона нам хорошого в нашому будівництві дасть. Ми прорили рів для фундаменту якого-небудь викладеного об'єкта. Креслення змусили людину для цього багато років теоретично вчитися. Я, каже, інженер будівельник стосовно цього діла. Мені доручено здійснити це діло, в якому не один я копаюся. Цей будинок ми спільними силами своїми спорудимо. Якщо нам подивитися здалеку, як дивляться на будинок, ще не поставлений. А він його конструював, дав людям, що в цьому ділі робити.

 

23. Сюди не одне треба буде дерево. Або готове з цементу зроблене в залізі матеріалі. Я, каже, на цю ось будову запросив до себе фахівця хорошої якості муляра. Або того будівельника, хто кладе на кутах, це передню стіну з вікнами. Наш такий ділок, де б він не знаходився, яку б роботу не робив, про нього знає історія. Шахтар працює під землею, а сам думає про природу. Йому хочеться за свої зароблені гроші поїхати на хороший базар, де купується все для любителя. Людині треба купити святковий одяг для того, щоб ним перед усіма похвалитися. І на це буває такий час. Одне сяє сонечко, приємна погода стоїть. А люди дивляться на свої зелені добрі сходи на своїй місцевості. Говорять один з одним про цей рік, що підходить. Він нам чимало такого нового для життя приніс. У нас народились здорові діти, як якісь огірочки. Народилися за умовами своїми для життя.        

 

24. У них такого в житті нічого не вийшло, як в однієї рідної матері. Вона свого сина на білий світ створила. Ось які наші діла в нашому полі. Трактор оре землю, готує чоловік під її зерно. А тому лежить велика задача в цьому ділі, а як буде треба цьому чоловікові в його такій важкій роботі своїм умінням допомогти. Він адже потребує хорошого і теплого. Тому розумні люди недарма на своєму місці сидять, одне думають. І він думає про це: як би взяти руки в брюки, нічого не робити.  Це було таке перед людиною діло, так воно і залишилося. Людина в природі шукає своїм умінням легке. Важко і шкідливо не доводиться жити. Йому його голова допомагає що-небудь таке зробити для нашої такої великої землі. Площа дуже велика, оком не охопиш. Раніше було не в силах цю площу охопити. А тепер на зміну живій силі прийшла техніка. Розум людський зробив машину, залізного коня трактор. До нього причепив 5-лемішний плуг. Він ним, як пером на папері пише, так і тракторист.

 

25. Йому не за плугом ходити, та думати, що з цього всього вийде. Ще ми взялися за це діло, за штучне, ми хочемо довести до самого кінця. Нам хочеться з цього всього зробити небувале в житті діло. Це те, чого ми в природі не знаємо, і не зможемо з вами знайти. А в природі воно є, і було воно на землі. Тільки ми від цього всього зав'язуємо очі, і не хочемо ми на це дивитися. Кажемо: як же так це виходить з нашим чоловіком, з яким живе наша наука. Вона його вчить, вона його примушує робитися в житті не таким чоловіком, який колись був, раніше народжувався. І зараз народжується для того, щоб жити в природі тривало. А ми в цьому всьому самі не захотіли жити так, як хоче наша мати природа. Вона адже оточила живе тіло повітрям і водою.

 

26. А земля прийняла людину по ній повзати не природним тілом, а штучно захищеним.  Сильно озброєним для того, щоб люди в природі з нею, як матір'ю рідною, воювали. За рахунок того, щоб вона їм без кінця і краю одне давала і давала. Це чоловік хоче від природи отримати, і досі так від неї отримує, але йому мало. Він хоче базу таку побудувати, щоб був басейн, який не відібрати. Цього хотів чоловік, він тепер хоче, і буде хотіти. Але йому, як такому чоловікові, природа не давала, не дає, і не буде вона йому давати через його один гордий вчинок. Він йому, як такому чоловікові, сильно заважає. У нього немає свідомого догляду за собою. Він на своїх ногах взутих ходить весь день безперервно, вони у нього задихаються. Не бачать, не чують, що є в нашій матері природі.            

 

27. Ноги – це є довільна частину тіла. На них треба по землі повзати природно, щоб вони були завжди енергійні такі, як природа. Прийшла на землю цю ось, свої запашні квіти ввела, будь добрий, ними насолоджуйся. Як наш чоловік.  Він на себе надів чоботи, і слідом за цим плугом по борозні проходив від самого сонця до заходу сонця. Зайшло сонце – він їх зняв з ніг. І їх як втомлених поклав, вони раді цьому місцю. Не одні ноги людини цим штучним огороджені, все тіло людини обплутано цим. Він по шляху своєму біг, поспішав на роботу свою, на яку йому доводилося їхати електричкою. Мовляв, прийду, зроблю посадку. А там зручності є, я сяду і відпочину. Така у кожного чоловіка є думка, це його така мрія. Він встиг до електрички, сів у неї, кинувся, а місця всі зайняті.  Сісти цьому чоловікові не довелося, вже у нього є нестаток, хвороба його оточила. Він думає. Це людина робить не так на користь свою, а на велику свою шкоду. Це ми поки малюємо про одне діло.

 

28. Скільки їх, таких діл, у природі.  Все це робить для себе сам чоловік. Він від народження свого життя ні одної ноги не поставив на землю для того, щоб йому не було в житті шкідливо. Заслуги в природі цим не відвойовуються, щоб для тебе як чоловіка була від цього діла користь. Ти людина, а з тобою зустрічаються багато інших, зовсім не такі люди. Вони мають свою думку, не таку зароджену, яка нас усіх таких веде своїм шляхом. Я їм, як новий, небувалий ніде, такий в природі зароджений чоловік.  Низько-низько головкою своєї вклоняюся, кажу вголос: «Здрастуйте».  Дідусеві, бабусі, дядькові з тіткою, і молодій людині. Я від них ввічливості не очікую, поспішаю за собою захопити. Моє діло – сказати їм, а там ти – як хочеш. Я за це не відповідаю, а за свої слова.

 

29. Я кажу, значить, моє тіло таке з ним учинило. Воно перед нами заслуги великі через свою ввічливість стало мати, люди героя роблять. Тому я і не їм, не одягаюся, і в дім не входжу. Нічого вашого не потребую. Ваше все життя в природі психічно хворе, судячи з усього цього діла. Видно, з усіх він є між усіма такими один єдиний чоловік. Про це він пише, говорить з людьми, що він не їсть. Це його чиста природна ідея, його змушують умови. Я своїм тілом таким у природі сильно хвалюся. І кажу я молоді: все одно будете ви роздягатися, і будете мене такого шукати. Ви всі такі люди, тримають нас усіх на черзі. Ми з вами живемо один раз, і думаємо ми про хороше і тепле. Нам цього мало.  Маю чоботи, треба черевики. Маю черевики, треба на них калоші. І так цьому немає кінця і краю. Особливо їжа створюється людиною не для того, щоб її в цьому ділі не було. Для цієї справи люди не шкодують самі себе.                  

 

30. Вони встають рано, лягають пізно. Їх змушує природа. Земля, вона змінює свій вигляд. У неї є одна сторона й інша. Одна дуже холодна, інша дуже спекотна. Одна дає свій прибуток, інша готове придбане з собою забирає. У цьому всьому чоловік привчив сам себе жити.  Він живе і думає про це все, як йому доводиться турбуватися про самого себе щодня. Треба нагодувати досита. Чоловік думає поснідати добре, а потім пообідати теж добре досита. А приходить вечір, людина вечеряє на всю ніч весь час. Це все робиться людиною не один день, а кожен день цілий рік. Людина одне – їсть, і їсть    досита. А потім приходить час, людині треба старіти, сили падають. У неї ноги підломилися, не зможуть тіло утримати. Всі органи притупилися, і так вони робляться безсилими. Навіть важко одяг носити. Вона утомилася, зносилася, на віки віків іде в землю.      

 

31. Люди, що разом їдуть в електричці, запитують у мене. Як же ти живеш? Ти не їси, мовляв, святим духом харчуєшся? Я говорю, недарма мене мистецтво представило. Я не чекаю так час, як його чекають усі. На землі лежить білий застарілий сніг, він себе приготував із цього місця піти. А на діло говорити доводиться про це. Коли прийдуть на це місце ті дні, те сонечко, яке атмосферу змінить. Сніг піде, а травичка зелена з квітками з'явиться, поля висохнуть. А ми як люди в цьому готові зі своєю технікою, зі своєю снастю. Вже водій за кермом, йому доводиться робити. А наше таке в житті діло. Тільки що від ложки відірвався, не виліз із-за столу. А в самого розум вже повернувся туди, куди невідривно йдуть всі по дорозі прямо. Я, каже він, щойно із-за столу встав. Не встиг забути, як думка пішла інша. А потім треба сідати до обіду.        

 

32. Ось яка наша петрушка. Краще буде жити погано і холодно, ніж ми з вами живемо на білому світі добре і тепло. Ми з вами один раз живемо зі здоров'ям. А то ми його втрачаємо. Наша справа одна, вона перед нами – жити, та думати не про погане, а про хороше. Так воно і робилося, і робиться нами тепер, і буде робитися нами. Ми з вами старе не забулися. Як встали з ліжка, так у віконце дивимося, що надворі. Хороше – цьому раді. Погане – йдемо.  І намагаємося одягнутися, наїстися. Словом, без нічого ми не підемо. А як же я такий чоловік, якого ви зараз бачите. Мої слова, вони ніколи не помруть. Говорили, що його застрелили, він уже помер, його немає, він вибув з колії.  Вся історія, що пройшла, побудована на легенді. Богу сильно вірили, його просили, щоб він їм допомагав. А він навіть їхнім не радувався.  Я, каже він, не хочу вашого бачити.  Ви живете чужим природним. Вона вам дала, дає, і буде давати у вашій необхідності.     

 

33. Ось чого наш селянин чи хлібороб хоче. День весь безперервно він машину примушує працювати на його благо. У машині своя енергійна сила. Вона не рахується ні з чим. Їй дай дорогу, вона за свою роботу взялася, вона не кидає, поки не закінчить. У неї втоми немає, вона не лягає від втоми. Їй не треба корм. Вона загорілася, горить, а через це сил набирається. А в саду, та в такому великому саду є дуже багато різних плодових дерев. За ними треба догляд людини, як доглядають за дівчиною. Маки дай. Чоловік їй говорить, він їй обіцяє. І не кидає про неї думати, як про якусь красуню, яка знаходиться в цьому саду. Вона по ньому ходить, і придивляється до цих прекрасних плодів. Сама собі каже: а яке ж із всіх буде найсмачніше? Ним би поласувати. От які є справи між дівчиною і хлопчиком. Як вони ..., вони кажуть про того лише чоловіка, хто парочкою живе, та не ладиться.

 

34. У природі час на землі не буває однаковий, але один одному дає дорогу, вона у них вільна. Якщо тільки потрібно часу йти, то тоді не питай і не повертайся, збирайся і йди. Час не такий прийшов на землю. То лежав білий застарілий сніг, у холоді весь. А тепер біжить на це місце сонечко, воно ні з ким не рахується, а говорить. Був такий час, треба було по-твоєму жити. А зараз час інший, вже холод не треба. А прийшло на зміну ясне тепле сонце. Воно не рахується ні з якою особливістю, бере і жене геть далі від себе цей ось застарілий холод. Він вже налітався, йому прийшла пора з цього місця йти. Свої сили туди направити, де він щорічно буває. А потім, коли ця весна полежить, набридне всім, зі своїми квітами зацвіте. А ягода прожене геть все це подалі, стане ягода дозрівати, стануть ягоди прогресувати. Їх зайві почнуть продавати, з будинку відрами тягати направо і наліво, кому тільки буде потрібно.

 

35. А нашій людині обов'язково буде треба ця площа. І от ми так рядочком жили, веселилися завжди своїм життям. Я або він завжди старалися в своїй праці чим-небудь показати. Хоч ямочку лопатою рили для якого-небудь фундаменту. Ми на цьому ось не зупинялися, і не стояли на одному тому місці. Ми за це ось все билися. Вважали самі себе неімущими. А от коли люди здалеку подивляться, вони його правду побачать, і скажуть, як один чоловік, про цього чоловіка. Це наш такий ось чоловік, якому було мало часу. Треба було не робити те, що йому доводилося зробити. Хоч камінчик на своїй стіні, але покладе. І скаже: це так буде треба. У нашому цьому році ми посіяли зернятка, спішили захопити ранню вологу. Холодно було, але ми, як механізатори в цій справі, не рахувалися ні з якою особливістю. Ми дали слово своєму народу, що ми як вмілі люди це зробимо, і обов'язково у нас це вийде.     

 

36. Конверт робиться з паперу для того, щоб за адресою точною послати родичам або знайомим лист. А в конверт цей лист кладеться з написаними словами. А словами такими можна по природі кричати, нехай вони тільки слухають. Ми для них свою улюблену ввічливість представляємо. Як на якій-небудь арені, люди збираються на площі для того. Кубанці, азербайджанці зібралися до мого приїзду. Це було зимою, практична поява мого тіла зимою по снігу. Кожна людина сама себе примушує зі мною зустрітися. Як зустрічається наша молодь, це їхнє ставлення до мене. Їм хочеться у мене, у такого чоловіка, запитати про моє таке здоров'я. Воно вболівало, вболіває, і буде вболівати за ображеного, хворого. Ми всі на боці цього всього стоїмо на черзі. Ми не гарантовані від усього цього. Якби не були умови, ми не робилися такими. Ми всі, вчені та невчені, не зробили своєму організму здоров'я. Ми втрачали здоров'я, втрачаємо, і будемо в цьому втрачати.   

 

37. Нас з вами природа за це все ображала, і буде вона ображати. Як хотіла вона, так і робила, і буде робити. А от портрету цього не зробить. Він їде зі своїми силами, зі своїм напрямком до людей. Вони хочуть у природі своєю думкою зробити в житті те, чого в житті не було. Їм хочеться відкрити таке джерело в природі як ніколи, щоб воно у них був невичерпним зі своїми залежними багатствами. Це наша земля, наше повітря, наша вода, що людині давало весь час. Воно дає в прогресі те, що треба для нашого життя. Ми з вами для цієї справи учимося теоретично, робимося хорошими ділками. Для себе робимо заводи будь-якої марки. У нас для цього є доменні і мартенівські печі. Нам потрібно залізо, нам потрібно сталь. Ми воюємо з природою, вона нам дає. Ми маємо зброю таку, якою дістаємо все необхідне нам. Ми для цього діла озброюємося.  

 

38. У нас є машина, є літаки, вертольоти, у нас є вогнепальна зброя. Ми впевнені в наше таке вміння воювати. Ми своє кровне бережемо, не хочемо нікому своє місце віддати. Я для цієї справи щодо цього за Марксом, за Енгельсом, за Леніним навчився іншими людьми командувати. У нас всі люди працюють, свою покладену роботу виконують. За це все від нашої колективної держави енну зарплату отримують. Ми для цих грошей майстри людині представляти всякого роду товар. Ми торгуємо, ми продаємо, і ми купуємо. І з цього товару фасон видумуємо, красу надягаємо, ми нею хвалимося. Кажемо: це у нас не все є для нашого чоловіка. Ми для самих себе робимо комбінати хлібопечення. Ми відбудовуємо столові і ресторани, буфети і кафе для населення. Запрошуємо, будь добрий, іди і користуйся всіма благами, у нас є все. Ми з вами для цього всього учимося, щоб нам знати, і робити для того, щоб нам було в житті добре і тепло. А ми знаємо історію всю, вона нами робилася на добре.

 

39. А потім це хороше приводило нас до поганого. Ми з вами вмирали, вмираємо, і будемо вмирати. Ось що ми в природі через це все знайшли. Ми з вами на цій землі не знайшли те, що треба для життя. Земля своїм багатством не задовольнила. Ми зробили такий супутник, з яким ми стали пробиратися з хорошого і теплого в те життя, якого не було. Ми шукаємо в атмосфері на іншій планеті. Ми стали Місяць практично завойовувати для життя, ми в це втягнулися. А на землі лежала сторона, вона у себе мала силу життя. Але не таку, як вона була до цього. А зараз взялася за тіло чоловіка незалежність, природа природна, найгірша і холодна. От за це найважче життя природа нам народила в цьому чоловіка. Він ці сили завоював. Тепер хоче їх усьому народові показати, як корисність одну для всіх. Це вчення, яке буде вчити всіх нас, щоб люди не хворіли різними захворюваннями.

 

40. Нам треба добитися від природи, так своїм ділом зробити, щоб не потрапляти у в'язницю і в лікарню. Ось чого треба добитися в природі. Життя, таке свідоме життя, яке буде допомагати в житті ображеним людям, хто на сьогодні оточив себе нестатком. А його треба зжити.  Москва – це самий є центр. Столиця, куди наші посланці, обрані   люди, зі своїх місць приїжджають своїм зробленим хвалитися. І сказати нашому всьому народові про те, що ми з вами дали своє слово в цьому всьому не зупинятися, а підвищувати свій рівень у своєму культурному житті. Вона нас примушує всіх. Ми робимо в природі те, від чого нам робиться добре і тепло. Ми так і раніше до цього часу жили. Всі ми про це думали, і так само ми думаємо зараз так добре, так тепло жити, як ми з вами ніколи не жили. У нас усіх немає свого внутрішнього тепла в тілі.             

 

41. Ми з вами сподіваємося на наш зроблений у природі виріб той, що ми маємо, він нас у природі врятує. Це все не наше є – природне чуже зовсім, не живе, а мертве. Ми, всі люди, є живі енергійні тіла, природні, сильно прикрашені фасонним одягом до краси. А наїдаємося жирного і солодкого багато досита. Ми живемо в домі з усіма вигодами. Що може бути від цього всього краще. А ми з вами на цьому не зупиняємося, говоримо: це все нам буде мало. Нас наша земля не задовольнила, щоб ми були цим задоволені. У нас у природі нюх інший. Ми шукаємо по природі її таємницю. Ми хочемо в ній знайти славу самих себе, щоб було у нас між нами те, чого ми не мали. То ми були в природі залежні від неї. А тепер навпаки, природа оточила чоловіка одного з усіх. Вона його поставила на арені не для того, щоб він був над нами управитель, примушував нас, щоб ми для цього хорошого і теплого робили. Це життя, вона була і є перед нами однобоке.

 

42. Хіба це буде погано цьому чоловікові, коли він оточить себе світоглядним поняттям, і буде любити природу? А вона у нас є погана і холодна, хороша і тепла. Ми цього не хочемо мати. Обрали самовільно своє місце. Кажемо: це місце, в якому ми індивідуально живемо, і хочемо від цього ще краще жити. Природа нам дні неоднаково посилає. Ми їх зустрічаємо і проводжаємо озброєними, не такими, як це буде треба. Природа не любить мертве, жене з колії геть подалі. Вона ні з якими силами залежного чоловіка не рахується. А бере, його сили і відбирає від нього, йому завдає шкоди своє захворювання. Вже він в нестатку живе. Цьому нестатку ніяка особливість не допоможе, крім тільки природи. Вона ж посадила грибок, він у ній прогресує, ми з вами безсилі оволодіти. Вона нам дихати не дає, ми з вами вмираємо. Які тільки ми не були перед природою озброєні технікою, силою – нас це не врятувало. Ми в цьому померли. Портрет про себе малює картину. Я не прийшов на землю капризувати, не любити природу. Це мій буде нестаток перед усіма.     

 

43. Навіщо мені треба хвороба, якщо я оточив себе здоров'ям. Я ніколи не хворію, не застуджуюся. Завжди кажу: мені в житті гірше і холодніше від усіх, але зате мені здорово. І сильно я терплю за всіх наших хворих. Я у ділі є самородок. Джерело моє – це загартування-тренування. Ех, тут як тут найгірше на білому світі. Це робиться у нас у людях. Хочеться нам жити, нашим молодцям. Вони жили, процвітали на білому світі за рахунок свого вміння. Ми з вами по природі повзали, ми шукали, хотіли знайти в ній таємницю. Але нам, таким людям у природі, вона не давала джерело для цього. А більше від усього путі загороджувала. У неї для цього немає нам сил, щоб ми ними огородилися. Як нам хочеться по-новому, історичному жити, щоб ми з вами на нашій землі не потребували, і нічим так не хворіли. Нам потрібно в житті нашому, ми не зможемо без цього дня жити. Ми в ньому живемо добре і тепло. Нас природа примушує сьогодні жити від цього дня краще. Ми з вами вчора що робили? Дуже важко працювали, і добре смачно їли, досита наїдалися. А в який одяг ми з вами одягалися.  

 

44. Це наша фасонна краса людського життя, наш одяг. Ми в домі прожили з усіма вигодами, протерпіли. Це таке наше було життя, ми прожили. А от сьогодні в цю хвилину в цю годину нас, таких людей зі своїми силами, природа зустріла, і не захотіла нас з вами допускати. Ми до цього діла підготувалися, зробилися. Навчилися з природою воювати, у неї найкращі якості відбирати. Ми прожили вчора не думавши добре і тепло, на ногах проходили. А скільки ми руками робили, очима дивилися. Боялися, щоб вона не повалилася. А самі цим хорошим поринули в погане. Щось не так в тілі зробилося, якийсь нестаток моє тіло оточив. То було добре, не відчував поганого, а потім стало чути. Природа задалася своєї мети. Взяла, свої сили вона і представила, оточила цього нашого в природі господаря, він у нас захворів. Йому не треба цього, він би радий зі своїм наміром що-небудь хороше зробити в природі. А вона відірвала його руки, він не зможе, призупинилося його життя в цьому. Він не в силах продовжувати, тому він і не доробить, вмирає. Йому природа не дозволила. Взяла, те, що він робив, призупинила. Мислитель зійшов з колії, не став мислити, не став робити.           

 

45. «Альо, це хто біля телефону». – «Я, каже загальний відділ КПРС». – «Ви два листи і два прохання на 24-й з'їзд отримали і відправили на виконком Червоного Суліна для чого, питається». Я міг зустрічатися з ними завжди. Вони моє загартування-тренування добре знають. Я у них на людях виріс не для шкоди, а для користі всього нашого людства. Люди живуть у природі, вони борються через хороше і тепле. Вони в цьому не жаліють самі себе, ідуть у бій, і зі своїми силами ступають. Шукають для самих себе що-небудь з усього хороше і тепле. Щоб люди не хворіли і не застуджувалися, що найголовніше в житті. Зовсім від природи відбирають все те, що треба нам у нашому житті. Ми живемо з цим усім один раз, у нас процвітає здоров'я. Ми за рахунок цього здоров'я радіємо, і хочемо, щоб воно у нас було завжди. Ми його накопичуємо завжди, хочемо, щоб від нас не йшло воно. А весь час зростало і робилося більше. Це для природи таке діло не підходяще, щоб жити в природі за рахунок її якостей.

 

46. Вона нам дає в себе хороше і погане. Але ми на це все маємо своє око, бачимо і визначаємо, що в житті є хороше, і що є погане. Ми з вами дотримуємося більшість хорошого, а від поганого всі ми біжимо. Це наші умови, вони примушують людину в цій справі розділяти. Природа має два характеру життя. Одна є сторона прибуткова, інша сторона збиткова. За одною ми ганяємося. Хочемо, щоб у нас була така можливість у цьому всьому трудитися, тобто робити те, що буде треба в житті нашому. Ми знаємо природу, знаємо її цілий рік, всі розташовані місяці, і навіть тижні, а в них дні. Ми завжди в цих днях і ночах самі себе представляємо, трудимося. І стараємося в природі зробити те, від чого нам буде добре і тепло. Ми це в природі шукаємо, як таємницю, хочемо її знайти. Але природа нам цього не дає, бере і накидається на нашого чоловіка. Вона на ньому бачить його нестаток, і своїми силами заважає. У неї для чоловіка озброєного, сильно знаючого. Він діло будь-яке робити починає і не доробляє, втомлюється, йому треба відпочинок. А ми його робимо в чому? Швидше спати.        

 

47. Сон для людини – миле щастя. А раз він милим представляє себе, вже втягування. Ми звикли спати, нас сон вбиває. Краще менше спати, ніж ми більше спимо. Сон героя вбиває, і уві сні він помирає. Краще жити треба бадьоро. Ось що нам знайшов новий чоловік.  Життя, але не смерть. Чоловік це буде новий портрет. Він до цього часу не прогресував між нами. У портрета є одна між людьми думка. Треба нам добитися від природи не того, що ми мали. Ми мали в природі залежність від неї. Нам треба буде площа, нам треба надра, ми без цього жити не навчилися. Ми вміємо на колесах кататися, весь вантаж на них возиться. Ми не живемо, а з цим помираємо. Портрету в природі немає різниці між днями, між тижнями і місяцями. Що літо, те і зима. Вона така ж сама, як і весна, і літо, і осінь. Людина не повинна готуватися зі зброєю в руках. У людини тіло живе енергійне. Ніколи воно не вмираюче через те, що воно нічого такого не робило, і не потребувало робити.

 

48. Йому треба навчитися жити так, як живе наш ніколи не бувалий на арені Портрет. Він своє місце Богом землі зайняв, і хоче нам усім про своє розповісти. Це буде добре нам усім, що він так само, як всі бідні люди в цьому вмирають? А якби вмирати йому так, як ми помираємо, він вже давно б не був на білому світі. Його не захищає ніяка особливість. Він хворіти так, як ми, вже не хворіє. Нам треба місце, таке місце обгороджене, в якому доводиться жити багато, вміло. Він говорить, як портрет всього нашого всесвіту. Таких умов не має, як маємо ми. Я місце не визнаю, і не хочу його мати так, як його мають усі. Для цього місце треба нам мати природу. Повітря, воду і землю. Що нас таких людей змушує в них робити те, що роблять усі люди. Чекають час. Яка думка, готується до діла. На це снасть готова, нею доводиться робити не одну годину, не один день або тиждень. Доводиться місяць на це все працювати. Люди ночі не сплять, а всі думають, як би догодити природі, щоб вона їм зародила. 

 

49. Портрет не про це думає. При ньому вже його люди померли за цю славу. Він не їсть лише тому, що він знає не це, що ми зробили. У цьому ділі наша є велика помилка. Вона нам представила в цьому всьому чоловіка не такого, як ми є всі до одного в природі залежні від неї. Ми з вами чекаємо цей час. А що в ньому вийде, ми не знаємо? А портрет нам таким каже, що померла наша Мотрона. Перша така мучениця вона була за нашого Вчителя. Вона йому вірила не як чоловікові даному, залежному від природи. Вона вірила і знала, що я не чоловік, а Бог землі.

 

50. Прийшов у природу нас, всіх померлих, підняти, і нас за наші справи такі засудити. Ми вмирали з Господом, боялися його, щоб він нас не засудив. А тепер його сили настали. Він цього через своє діло доб'ється. Йому природа допоможе через ображену, хвору людину, яка нами забута. Ось що нам Бог землі з собою принесе. Він нам життя таке принесе, якого ще не було на білому світі. Це його перед нами знання в природі, як буде треба жити, щоб не вмирати. Він так вже між нами живе, і користується правами тими, якими чоловік не пробував, і не хотів братися за це все. Він ходить не так, як усі ходили. Їхній одяг відбирав сили. І не дав їм так жити, як наш Портрет себе примусив.        

 

51. Він іде по дорозі істинно. У природі знайшов таємницю, вона для всіх нас, що живуть на білому світі, дуже холодна і погана, через що ми з вами вмираємо. Портрет не погодився це у себе мати, цю неприємність, щоб спочатку пожити добре і тепло. Через технічне око він для цього діла сам озброївся. А портрет цим не зацікавився, а пішов по природі шукати життя, але не смерть. Він не побажав так однобоко жити, як ми живемо. Він узяв дорогу погану і холодну, що йому це дало розуміти бути таким, як він перед нами зараз. У нього зброї немає. Він дружить з природою, з повітрям, водою і землею.    

 

52. Тому він через це сподівається. У природі нічого так не пропадає. Жило і видозмінювалося, так воно і буде. Ця атмосфера між людьми не стане прогресувати. Чоловік наш новий небувалий у природі – це портрет, він мистецтвом обгороджений. І зараз живе за рахунок природи, за рахунок єства одного. Йому як природному незалежному чоловікові допомагає в його організмі, щоб не була потрібна ніколи ніяк ніде їжа. Він давно про неї не думає, і не хоче як таку вживати. Його такі народжені в природі сили, його така воля без їжі залишатися. Ось що йому довелося в природі зробити. А раз він цього добився від неї, то що може бути краще від цього. Портрет за ображених усіх, він виступає, доводить у цій справі свою правоту.  

 

53. Портрету не треба буде ніякий діагноз, а йому треба буде людина. Моє таке життя в природі робиться. Це фізичний стан, він нам розкриває перший на землі початок. Він не думає про подальше, і не шукає в природі небувалу таємниці.  Він говорить. Я не примушую природу, щоб вона перед нами такою залишалася. Ми такі є люди, повзаємо по землі зі своєю такою сильною технікою. Вона нам у житті нічого поки не дала реального. Чоловік у цій справі як помирав на фронті свого життя, так він і зараз в цій справі вмирає, і він буде між нами вмирати. Це його велике незнання в природі, як буде треба жити. Ми з вами нічого не знаємо щодо цього. Думаємо про те, що нам природа ворота свої відчинить з такою величезною технікою. Ми для цього заклали сьогодні це маленьке зернятко в землю.

 

54. А самі думаємо, щоб воно нам дало багато таких зерняток, чим ми живемо. І думаємо про щось нове, нам небувале в житті. Нам воно буде даватися, і обов'язково це буде, тільки не те, про що ми з вами так думаємо. Всі уми зосередилися в природі це робити. А таємницю ми як не розкрили, так її між нами немає. Вона є в природі в незалежності від неї, нею оточив себе чоловік. Тепер істиною доводить, своєї правотою історію минулого характеру, що вона вся зроблена нелегально. Ми з вами без участі Бога в житті нічого не зробили і не отримали, крім одного – одяглися, наїлися і в дім зайшли. Неприємно, зараз знаходимося в чужому, в природному. А раз чуже це буде, значить, нас з вами незалежна сторона осудить. Ось що нам портрет малює. Не треба нам з вами знаходитися в природі в мішку. Хто вам вашому тілу дасть здоров'я, якщо тіло пішло від природи, сховалося воно подалі?

 

55. Хто ж за неї заступиться, якщо сама природа це робить?  У ній лежать всі її можливості для життя людини. А ми з вами не хочемо в природі шукати ті якості, які потрібні людині в житті. Що з себе представляє в природі зроблена людиною наша теорія, яку спорудила сама особисто людина?  Вона фантастично робить справу в природі не на користь у житті людини, а на шкоду, на руйнування свого тіла.  Портрет не ганяється за землею, йому не треба гектар. Він не визнає в цьому зернятко для того, щоб примушувати землю терпіти від цього. Треба себе як людини змусити, щоб людина не була мертва, і не носила на собі неживе почуття. Треба буде зародити у себе такі сили і волю, якої в житті ніколи не народжувалося. Ось приблизно так говориться людині. Ти ж, людина, з тобою зустрічаються добрі і недобрі люди. Ти від них не чекай милостині.

 

56. Це придумане не портретом, а предковими добрими людьми. Вони його кинули виконувати перед собою, а взялися за небувалу гордість. Треба йти від нього, а ми до цього вдалися. Живемо в природі на обраному місці, між собою огородилися, і присвоїли ім'я своє в цьому. Будинок спорудили на розі, з природи тягнемо у двір, що попало.  Спробуй хто-небудь через огорожу переступити.  Король закопошиться, скаже свої слова грубо: ти що там робиш?  Закон порушив, на чужу власність наступив. У мене для цього є зброя, я дам відсіч. Ось що зробили люди на землі – межу. А портрет каже: це нісенітниця така, яку можна зжити шляхом свідомості. Ми не маємо права своїм називати. Це все чуже природи. А в природі зробився живим мертвий самозахист від іншого. А інший сильний, нападає на безсилого. Це було, це є, і буде воно між нами в природі на цьому місці. Ми його захопили, на ньому зручності для життя зробили.

 

57. Став вчитися в природі, щоб легко жити і багато в природі. А в природі капризи в єстві є тільки у людини, вона в ній живе. У природі час змінюється з одного в інший. Якщо потрібно буде бути зимі, вона і до нас у свій час приходить. Люди про неї знають добре, і до неї вони готуються. Зима є холодна і голодна. Вона скасовує з дороги те, що було. А людині треба буде умови, за рахунок цього треба зручно прожити.  Людина – це є такий початок своєї справи. А в справі немає кінця і краю. Сьогодні, скажемо, осінь із землі пішла, а на цей рахунок прийшла зима зі своїми днями і білими мухами та гострими голками. Людині стало не те, що було до цього. Вона боїться залишатися такою, як вона була до цього часу. Це тільки людина пішла від таких умов. Вони перед нею змінилися, і стали жити по-іншому. Ми з вами звикли зустрічати тепло, та ще хороше. А потім воно саме змінювалося на інше.

 

58. Станок якийсь довільний під ім'ям моїм робиться технічний, якого в житті ще не було. До нього дерев'яний футляр з різними закусками. Не в природі шукати, як ми шукаємо для себе таємницю, нею хочемо так огородитися, як ніколи, щоб нам було в житті не погано і не холодно. Всі зручності для людини робимо, їх в умовах ставимо. Найголовніше, це нашого чоловіка, хто на землю прийшов добитися від неї блага. Він не народжувався в природі для того, щоб з нею довелося воювати. Він народився живий енергійний, у нього було тіло, яке не розуміло життя того, яке вже багатьох наших людей оточило. І примусило їх знати про час, що прийшов, який він буде.

 

59. І з ним треба буде зустрітися не з порожніми руками, а з озброєним тілом, зі снастю, щоб із землею борсатися. Вона у нас джерело, її треба змушувати, щоб вона нам давала хліб і наш одяг. Ми для цього діла учимося в нашому процесі. Ми хочемо, щоб нам у цьому всьому було легко, добре і тепло. Ми пам'ятаємо, чим ми орали землю, чим ми волочили оранку. А яким зернятком ми засівали. Це таке діло давно було. А якою косою ми косили, або чим ми його возили на тік. А молотили ми чим. Віяли, робили чисте зерно на вітру. А куди ми його зсипали. А потім під камінь клали, робили борошно. А пекли чим хліб. Одне горе було без усякого сита. Ця історія, вона вже перед нами такими навченими відмерла. Ми з вами не так зустрічаємо своїх дітей. Наша техніка примусила нас своїм умінням фарбувати. У нас є, чим одягнути, чим нагодувати, і в чому доводиться жити. Ось що ми зробили. Саме хороше і тепле життя. Такого життя ще у нас не було. Ми його зробили, зараз наша молодь красується.

 

60. Живе вона добре і тепло, красиво огороджена. Навчається для цього. Робляться ділками, інженерами, агрономами, словом, директорами. А от життя в продовження ми не отримали, і нічого ми на землі для цього не зробили. І не знайшли ми з вами нічого, щоб у цьому похвалитися. Те, що ми маємо, це наша цивілізованість у цьому. А здоров'я як ми раніше втрачали, так ми його і в даний час втрачаємо. А самі хвалимось, що ми є всього діла господарі. Землею своєї розпоряджаємося. Ми говоримо: це вона наша. Ми в ній добуваємо сировину, ми добуваємо продукцію. Самі себе годуємо. Одягаємо, і в будинку ми живемо. Ставимо на колеса машину, нею управляємо. Вантажі перевозимо з одного місця в інше, і самі себе возимо. Але щоб задовольнити себе життям, ми цього не отримали від природи. І не отримаємо так, як ми живемо. Вона нас не допускає, і не допустить вона нас через свої природні сили. Вона не любить штучного, а любить живе, зберігає його, як око. Ось що нам треба.

 

61. Життя не таке, яке ми будуємо. Діти наші для цього всі навчаються, щоб надалі жити добре. Вони наша, стариків, зміна. Ми так само зростали. Ми так само про життя майбутнє думали, як думаємо зараз. Уже нам земля того не буде давати, що давала нам спочатку. У ній була волога, такої кількості сировини ми від неї не отримували. А зараз у нас для неї зроблена техніка. А її у нас такої не було. Ми зараз не ходимо так пішки, як ми раніше ходили. І на кониках їздили, і на волах. А зараз у нас мотор, машина. Вся природа катається з місця в інше. Раніше на землі цього не робилося, у цьому всьому була велика нужда, вона і зараз велика, у цьому потрібно. Чоловік і тоді, і зараз не задоволений. Йому доводилося і доводиться багато думати. І він дуже багато робить для того, щоб у нього було, що їсти, у що одягатися, і в чому жити. Це ми у великій кількості зробили, але не зовсім.        

 

62. У нас була і є завжди велика потреба. Особливо раніше не вміли добре одягатися, і досита наїдатися, у будинках хороших жити. Зараз усього вистачає, аби кошти. Ми від цього залежні, нас природа примушує в цьому необхідне по природі шукати. Ми в житті своєму не знайшли те, чого треба. У нас дуже багато є для життя людини. Але от одного немає, щоб ми були гарантовані в цьому, щоб ми не потрапляли у в'язницю і не лягали в лікарню. Ось чого нам треба добитися в житті. А у нас на нашій людині в її житті це розвивається. Примушує матеріальність і фізична сторона, вона псує людину. Ми без цього жити не зможемо. Вважаємо, труд свій – це благо. Ми тих засобів не шукали, щоб без нього залишатися. А в природі це є, ми їх не відшукуємо. Що з цього всього виходить, якщо ми з вами так важко для цього трудимося? Ми це все поїдаємо, і воно нас із собою забирає. Це наша мати природа, земля, повітря і вода – що нам все дало.    

 

63. Ось кому треба вірити. Єдиному Богу всього життя. Сьогодні субота, 1 травня. Сниться сон. Пробираюсь я до кладовища, ніби померлого батька ховати. Його яма могила з краю. Ми туди його в труну поклали. Він там став відходити. Я до нього, як до батька свого тіла. Він сидів, я його став в губи цілувати. А з носа у нього кров полилася. До цього лікарі прийшли. Він ним став про купання говорити. Вони йому підтакували. Це було шукання їх. Три чоловіки. З них два чоловіки, одна жінка, яка фахівець, була скульптором. А два техніки. Вони привезли через індійських вчених в бога. Вони хотіли, щоб я їм сказав, що я є в цьому ділі Бог. Портрет мистецтвом своїм ім'я його несе для того, щоб люди вихваляли. Але люди поки про це діло мовчать. Їхнє діло одне – шукати своєю технікою, своїм учинком. Він себе показує в природі так, як не показували всі наші люди. Вони ходять назад, вперед та дивляться на іншого чоловіка форму, фасон, красу чоловіка.

 

64. У них це все в голові опрацьовується, і робиться ними так. Вони не зможуть залишатися такими, як наш портрет. У нього бідне і холодне в природі тіло. А кожний чоловік носить одяг на своєму тілі для того, щоб втягувати. У природі на своєму місці не сидить, і не говорить він, що це його місце. У нього слава проходить одна. Він своє в житті не показує, що він уміє, і багато хорошого на своєму місці робить. У нього одна мета і таке завдання – перед   усіма бути однаковим. Природа бачить його правду перед нею, і хоче своє все йому передати. Вона для цього вітром дує, робиться холодно. А як по мокрому дощу всі люди відходять. А коли дощ з висоти на землю падає, для людей це все робиться грязь. За такої погоди й носа не покажуть. Вода робить вологу, і трава в цій справі росте і піднімається вгору. Ми з вами в цей час самі себе захищаємо, робимо парасольку, йдемо від цієї природи.

 

65. Портрет як Бог на землі, він ніколи зі своїм тілом не йшов від такої природи, як вона перед нами є. Йому в ній байдуже. Він її вважає рідною і любимою матір'ю. Вона нас усіх однаково зародила на білий світ, по землі принесла повзати, шукати примусила хороші, пахучі якості, ними задовольнялися один час. Це їхній був такий час. Вони робили діло таке, у ньому сильно помилялися. А от портрету ці умови були для нього такими, як хотіла сама природа жити. Так вона йому в його кроках не завадила. У неї це тільки нове між людьми не з'являється вдень. Або приходить вночі якась неприємна в природі погода. По ній люди не підготували самі себе зустрічати.

 

66. У них зародилася така апатія, вони в поганому не звикли бувати. Їм не треба буде буря або який-небудь ураган. Їм треба тиша і приємність. Ось що наш народ на землі любить. Маленькі квіточки і зелена травичка, та ясне в цьому розпечене сонце. Як хочеться це все кожній людині при цій атмосфері в природі знаходитися. Люди про це знають, у себе це чекають. А от коли йде на весь тиждень неділя, людям не хочеться цього починати. А воно саме примушує до цього вдаватися. Хіба це не наша буква або не наше слово, сказане в природі. Ми з вами колись жили, трудилися нелегально з Богом, він нам допомагав. Він давав те, що було нам потрібно. Ми у себе тоді добули в житті своєму за це все в'язницю, від якої ми з вами відбулися нашою революцією. Народ не хотів царського самодержавства, яке режимом будувалося інтелігенцією. Ми цю штуку на людині бачили і тоді, ми бачимо і зараз.             

 

67. Вона проходить в природі на нашій людині чим? Великим нестатком. Ми, всі люди, раніше були від природи залежні, і зараз залишилися в цьому залежні від природи. Ми з вами вмирали, вмираємо, і будемо ми так вмирати через наше діло. Ми його робили, ми робимо його, у ньому помиляємося. Хіба наша еволюція, яка між нами не була ще, несправедливо чинить? Вона своє на ноги ставить, а чужому не заважає. У природі, найголовніше, в житті, це є чоловік. А він практично робить, і про це всім пише. На всю природу криком кричить про цю перемогу. Ворог убитий, його в природі не стало. Тепер на місце прийшов наш руський чоловік Він своєю перемогою хвалиться, говорить нам усім. Ми з вами такого корисного нічого не зробили. Між людьми як процвітала наша режимна в'язниця і лікарня, так вона і процвітає. Це наша з вами неправда, про яку ми писати не перестаємо. Ми про це пишемо, говоримо, але у нас не виходить.

 

68. Писанина писанині є різниця, вона мною, Івановим, написана. «Загартування і люди» є мій перший виступ. На цю справу Едуард Федорович Холодний, він же лікар психіатр, він же і літератор, поет своїх слів. Так сказав на цю писанину, коли я запитав, як у рецензента, на що можна буде сподіватися? Я його змушував, щоб він мені свою правду сказав. Він мені так сказав: «Писанина твоя в нашому житті ролі не так відіграє, як відіграєте ролі ви, живий факт на білому світі». А ми, вчені люди, всі живемо один раз на білому світі. А робити це не хочемо. Ми знаємо Миколу Миколайовича Коргана, професора психіатра, світило був Ростовської області. З ним теж доводилося зустрічатися, як з медициною. Він мене примусив це писати. Я писав, я пишу, і буду писати не на шкоду нашому народові, а на його користь. Іду я по дорозі разом з Миколою Миколайовичем, холод був 27 градусів. Він іде в пальто, а я, Іванов, іду без пальта.

 

69. Він жалів мене, каже: «Навіщо ти себе мучиш?» Я в нього запитую: невже тобі шкода? А раз шкода, то візьми, спробуй залишитися таким. Корган мені так сказав: «Краще я помру в пальто, ніж мені вмирати доведеться без пальта». Так мені, Іванову, Корган сказав. Це вченим у природі робити було важко. Як і створювалася нелегко народом революція, де був глава і вождь цій справі Ленін. Він за майбутнє боровся, він гнав зі шляху старе гниле. Він на допомогу запросив учених, інженерів для побудови нової держави у світі. Він запросив на допомогу в друк Дем'яна Бєдного та Горького для того, щоб писати про майбутнє, про нове. Життю людському треба було одне багатство. Це економіка, це політика, через яку люди стали добиватися, щоб у них зайшов у борозну кінь залізного характеру. Людям треба була великої кількості сировина для вироблення різносортного заліза.            

 

70. Ленін у природі кричав народу: «Треба струм, електрика, енергія». Словом, щоб люди отримали в природі життя хороше і тепле на цій ось землі, яка стала служити джерелом. Вона нам давала хліб, давала нам вугілля та залізну руду. Також давала нам нафту і ліс. Вона нам давала, але все це було нам важко власницьким шляхом  огороджувати. Ми довго з цим боролися, поки самі стали природою розпоряджатися. Ми стали господарювати на землі. Що хотіли, те на ній робили. Ставили великі заводи, будували величезного значення машину. Ми намагалися примусити своїм умінням стримати по-своєму воду. Вона нам стала робити греблі. За рахунок цього всього ми на річках поставили станції електричні. Ми протягнули по проводах струм, ввели на кожному місці привід, де це треба було нам. Наша наука теоретична на одному місці не стояла. Ми завоювали в природі повітря. У нас робилися люди сміливого польоту в повітрі.

 

71. Для цього діла вводилися крила для польоту. Завойовували на криголамах Арктику. Нам хотілося знати природу з усіх кінців, країв. Нам було потрібно знайти в природі таємницю. Ми самі себе не шкодували гинути в цьому жертвою через відкриття всього. Нам потрібно було дуже багато перебудувати. Ми одне ставили, інше досягали. Наша всіх мета була така, добитися від природи, щоб ми не жили так погано, у великому нестатку. Ми від цього пішли. Ми вдалися зі своїм умінням. У нас став чоловік жити так, як він не жив ніколи. У нього хороший, теплий фасонний одяг, він його носить, і ним хвалиться. Також їжа солодка, жирна, і до відвалу він її їсть. А в будинках люди стали жити з усіма своїми вигодами. Здавалося б, що можна від цього всього отримувати, нам жити б, та жити. А ми не задовольнили себе. У нас у житті нашому великі нестатки. Як був над нами такими ворог, так він і залишився, сильніше став лютувати, особливо захворювання рак. Що ми робимо в природі людиною, щоб його не було?  Да нічого. Крім тільки одного – думали та робили хороше і тепле.           

 

72. А от від поганого і холодного ми зав'язували очі, і бігли туди, куди хотіли. Ні один чоловік з цим не погодився залишатися, крім тільки одного чоловіка, хто народився разом з нашою партією більшовиків. Про нього історія є написана, яким він був до цього часу, яким він став у даний час. Він між нами не такий, як ми всі стали, оточили себе багатством, природою. А він прожив 35 років так само, як і ми. Намагався одягнутися до тепла, намагався наїстися досита. А потім зайти в дім, і там розташуватися, і спати вволю. Це добро ми, всі люди, завоювали, стали в цьому жити добре і тепло. А от Іванов Порфирій Корнійович, він це життя не визнав, і не хоче зараз ним займатися. Це життя, яке ми зробили самі, – це наша всіх смерть. Ми вмираємо, нас ніщо не рятує. А що ж рятує в цьому нашого чоловіка. Він між нами всіма таким виріс. Ми його з історії знаємо, яким він був до цього, а яким він став зараз. Він нам про це все розкаже. Портрет – це чоловік нового характеру.

 

73. Він нам все говорить. Перш ніж таким зробитися, треба не робити того, що ми всі робимо. Ми залежні від цього діла. А раз ми залежні від природи, ми люди всі в природі чужі, безсилі працювати і жити. Ми вмирали, вмираємо, і будемо вмирати. Це все наше, і тепер залишилася історія за нами. А Іванов виводить підсумок такий. Якщо я роблю те, чого не роблять усі, вже переді мною нове. Я живу для цього холодно, мені й погано, але зате на мені не поширюється ворог, на моєму тілі.  Що може бути від цього краще. Іванов нам все говорить. По-вашому, по-індивідуальному я прожив 35 років. Всю свою молодість для цього діла віддав. А зараз я живу. Вже 37 рік   пішов, як я став всьому вашому протилежний, не зацікавлений ваше продовжувати. Ми з вами йдемо на рожен. Воюємо з природою. Ми – на неї з штучним, а вона – на нас єством. Ми залишаємося перед нею бідними. Ми в цьому вмираємо. А раз вмираємо, то що може бути від цього гірше.      

 

74. Це все нам зробили в природі учені, інженера, конструктори, письменники. Що-небудь корисне в житті не придумали. а те, що було у нас, те ми почали робити, і робимо ми зараз. І ми будемо це робити до того часу, поки ум нас не зміниться в природі потік. Він у нас був, але ми не хотіли робити, щоб нам бути холодно і погано. А взялися відшукувати для себе хороше і тепле. на що наша природа обрушилася. стала наносити чоловікові свої сили. У цьому чоловік став хворіти. Став старіти, і упав на віки віків. Ну і життя таке, котре ми змайстрували. Це наше все те, що ми в природі знайшли. наше таке діло, від якого не можна ніяк відмовитися. ми захотіли, те в природі отримали. вона з нами такими не рахується, всіх держить на рахунку своєї сили. А раз вона має для цього діла сили, вона не пожаліла їх на чоловікові створити.  

 

75. Через це все вона йому доручила взяти на себе цю корисну ініціативу. Чоловік цим сильно захворів. Йому в голову прийшла одна з усіх думка така. А чому це наші люди так на землі живуть? Для цього діла вони багато роблять своїми руками з природної сировини. Вони для цього місце своє обрали, його обгородили стіною, щоб до нього не наближалася ніяка особливість. Це була власність, індивідуальність. Вона нічого такого не думала в житті в природі, тільки чоловік додумався собі побудувати для життя свого, де він повинен під час негоди ховатися. Йти від природи, щоб там перебувати, і про своє життя-буття день і ніч думати. Та готувати собі їжу, та шити одяг для самозахисту свого. У нього там знаходилася зроблена ним піч, яку доводилося дровами топити, та тепло в будинку через це робити.     

   

76. А по теплу можна було по-хазяйськи лягати в подушки, приготовані з пуху пір'я, і ковдри на ваті. Чим доводилося користуватися один час розумом. Коли чоловік клав свою голову в ці м'які умови, він лягав спати. Але азартний в цьому ділі, він ніколи не кидав про це ось діло думати. Він своєю думкою лазить, прокрадається, хоче туди сам потрапити, і там для цього практично зробити. Природа для чоловіка є в його житті, особливо земля, джерелом. Вона йому через його турботу, що він на ній робить. Це його руки, його голова, його ноги й очі. На це все дивиться, і хочеться так це зробити, як ніколи. Нікому не перешкодити, а своє розпочате зробити. У природі на землі проходить чотири сторони. Не загороджене спільне діло повітря, води і землі.   

 

77. Через що чоловік за своє зроблену роботу зміг отримати на землі урожай. А думка чоловіка не така є, їй доводиться дуже швидко по природі бігати, та шукати по ній підходяще в житті. Чоловік розумів по природі, коли і як повинен вітер по природі дути. Він уже знав, які надворі стоять природні умови, і що можна йому в них зробити. Всі люди чекали, і раділи у себе мати, щоб воно в природі людині було хороше і тепле. Більше всього люди гналися, і хотіли бачити перед собою пахучу квітку. Це вже було на дворі атмосферне явище. Я, говорить людина, що лежить у ліжку, про це не забувала думати, що доводилося в цей час. Надворі стояла така приємна і тепла погода. Вона нас усіх примушувала в будинку всю зиму безперервно про це ось думати. Ми кожен сам собі у своєму такому будинку жили, та в ньому про це думали. Хіба можна хорошому вболівальнику селянинові про це забути. Він жив біля своїх сусідів, ненормально ставився до них, від них ховався, намагався мати.

 

78. Сусід з сусідом.  Рідко такого знайдеш, щоб їм довелося хвалитися, і сказати йому хороші слова, йому сказати спасибі за його таку допомогу. Він побачив у мене мій такий нестаток, а я його мав, але зжити я не зміг, не вистачило на це сил. А він як сусід побачив мої муки, у цьому ділі намагався мені допомогти.  Сам прийшов у двір, і навчив мене, що треба зробити для цього, щоб видалити цього ворога, щоб він не заважав. Я коли тільки послухався цього чоловіка, він правильно сказав, у мене вийшло. Я став від цього вчення жити легко. А що якби не цей чоловік, не ці умови, в яких жив його чоловік, він сусід. А ви знаєте, як сусіди з сусідами національними живемо. Зустрічали з хлібом і сіллю, як хорошого друга, а проводжати довелося з ножом. Так робилося людьми. А щоб з допомогою доводилося жити в природі, одне одному допомагати.  Це було б не погано, а добре доводилося в природі так жити, щоб не хворіти, не застуджуватися в природі.  Треба знати природу, її любити, як матір, зберігати в усіх умовах.

 

79. Бути в природі між людьми героєм – треба між ними бути ввічливим як ніколи.  Ось чого вимагає в житті природа від кожної людини – заслуги від неї. Вона любить живе, а мертве зі шляху жене. Іванов сам у своєму тілі живий, він енергійний тим, що він робить.  Це його все, він від природи не йде, як ми від неї щорічно йдемо, біжимо, не любимо в природі погані якості. А в природі їх навпіл. Є і тепло, є і холод. А чоловік у цих умовах пристосований, він їх сам у природі здобув своїм тілом. Він з дому у вікно подивився, бачив, що робиться в природі.  На хороше він мало затрачає сил своїх. А от на погане він озброюється. Одягається до тепла, щоб було затишно, не яке-небудь опудало, щоб був краса чоловіка. Це чоловік робить, він це по природі шукає, швидко видаляє очима. А ступає ногами, розумом на ходу обмірковує. Силою нападає, хоче це перемогти. Побачив на землі ростуть ягоди, намагається їх зірвати і поїсти.      

 

80. Іванов своїм навченим учинком, він навчився, як перед природою треба заслужити.  Це будуть люди, вони його зроблять героєм через все його діло. Він перед ними став як ніколи ввічливий. За будь-якою людиною він намагається доглядати, так його навчити, як ніколи. Природою пробудити, щоб людина так навчилася робити в природі, щоб вона не хворіла і не прохолола. Нам треба стати в природі сильними, вільними для того, щоб ворогові своєму в будь-якому місці дати відсіч. От тоді-то буде життя людини невмируще. Люди будуть однакові в природі через любов. Я чоловік міжнародний перед усіма життєрадісними людьми.  Тими людьми, хто живе на землі, не знає, для чого він живе. А йому в цьому треба допомогти.  Щоб вони не отримали в житті ніколи поганого і холодного.  Ось чого нам треба в природі добитися. За моїм усім висновком, чоловік має добитися від природи безсмертя. Він доб'ється перед людьми, доведе нам усім, що нам не треба буде створювати справу на будь-якого чоловіка, і не треба його ніяк судити.    

 

81. Треба нам, усім людям, ображеним, засудженим пробачити. Нас усіх таких природа карає, і хоче, щоб ми стояли в черзі. Це буде, і обов'язково буде так, якщо ми тільки так будемо. А от уболівальника не було такого, щоб він вболівав за всіх нас, що живуть на білому світі. Він не радіє цим, що ми з вами зробили. Ми в природі знайшли самі в житті всьому те, що нам усім заважає. Ми поділили природу на цілий рік, у ньому поставили час. Кожен місяць займає своє місце, у ньому розташовані тижні, а дні неоднакові.  Є свої дні, в них доводилося людині своїм тілом щось робити, і в цьому ділі втомлюватися. А коли людина сили свої за день свого часу втратила, їй не треба навіть і сонце, яке гріє.

 

82. Він себе вважає чоловіком таким, який має у себе такий розум. Він без нього жити не зможе. У нього є до цього своє почуття до природи. Вона йому показує своє наявне. Він його став у своєму труді придбавати. Щодня йому було потрібно на тіло щось натягнути, з природи зроблене руками. Він і готує для себе в запасі їжу, у нього вона є. Він повинен сам себе чим-небудь нагодувати. Його потреба така: вранці поснідати, в обід пообідати, а ввечері повечеряти. Це введена обов'язкова для людини їжа. А в році 365 днів, всі вони підряд стоять, і різні. У них доводиться розібратися, і, найголовніше, їх треба чекати, як час, що проходить по природі. А в них без усякого діла людина не сидить. Під лежачий камінь вода не потече, треба його підняти. Так і людині, у неї така обрана дорога, по якій вона своїми ногами ступає.

 

83. Сонечко ще думало вставати. А хороший уболівальник свого добра вже не спить, піднявся, думає, його примушують умови. Він би ніколи цього не робив. А раз робити не будеш, хвалитися нічим. Діло його дає в житті все, що є на білому світі. Він вважає, це законне явище, рано вставати, а пізно лягати. Так всі люди проробили. У них всі дні на обліку. Вони знають, що доводиться робити для того, щоб цей рік добре і тепло прожити. От і природа, і чоловік, у ній треба йому придбавати цілий рік. Треба йому щодня по три рази поїсти. А одяг носити, не знімаючи з себе. А в будинку він живе завжди, від поганого в природі ховається. І там робить собі на зміну чоловіка, він у ньому народжується. І він у природі робить те, від чого йому доводиться бути в природі залежним. Він вдень все це потрібне в житті починає і не кінчає, як йому в природі потрапляє під руки.

 

84. Моє зовсім не таке, як це треба. У портрета зовсім не така в житті думка. Він рахує в природі не днями, а мить у цьому проходить, він видозмінюється. То день буває, то ніч настає. А от у житті грає ролі чоловік. Він до себе тягне по природі той час, який для життя треба. Чоловік хоче, щоб у нього був такий сонячний теплий день, в якому доводилося від нього не йти. А діло портрета одне – зустріти і проводити таке ж самий час, як він був, і є. А люди цього не хочуть бачити, як бачить його Портрет. Він всі свої сили кладе для цього, щоб довести природі своїм умінням, що він прийшов на землю Богом. Він на собі не носить ніякого одягу, і не їсть ніякої їжі, а будинок не потрібен ніяк. Ось що хоче бачити у себе портрет. Він для життя в природі не азартний, щоб отримувати прибуток. Він для цього не хоче це знати.

 

85. Природа ні одного чоловіка в цьому багатстві ніколи не зберегла. Всі люди пішли під копил, вони померли через залежність. Якби вони не були такими людьми, як їх збагатила мати природа. Вони з цим лізли вгору. Хотіли зробитися в житті такими багатіями, яких у житті не було. Але природа таких людей, як вони власністю росли і розвивалися в свою сторону. Що з цього всього, що вони пожили в природі добре і тепло, а потім здалися. Їх прибрала природа, як таких безсилих людей у природі. Вони вміли природу примушувати, щоб вона їх золотом збагачувала. Природа їм багато дозволила, багато дала всього. Але ні одному не доручила, а взяла і відібрала наявні сили. Чоловік не стала жити добре і тепло. У нього з'явилася хвороба, він захворів. Йому треба в тілі тепло, а воно відходить. А штучне тепла в тіло не дає, він мерзне. У нього в тілі холодне. У нього немає того тепла, що до цього було.

 

86. Він би жив, але у нього сил немає це природно мати. Портрет говорить. Що ви в цьому робите чи творите? Ми думаємо, щоб нам, таким людям, від неї отримати хороше. Цього хочемо. Якби ми від природи не отримували цього, то нас природа за це не тягнула до себе. Чоловік будь-який від цього не гарантований, а стоїть на черзі, він це у себе чекає. А раз йому таким бути, вже його такий програш. Кого ми з людей видатних візьмемо, і скажемо: він заслужений чоловік? Він у нас є, один очолює. І так само є у них, теж живе для народу, високого поста, він розпорядник надбанням. У нього є для життя все. Він каже: я генеральний секретар КПРС. Вона робить все те, що мають люди. Вони не знайшли дороги такої, щоб залишатися без усякого труда. А всі люди стали залежні від природи. Немає дощу – вже ми в цьому хворіємо. Нам потрібен він, земля живиться вологою.            

 

87. А що якщо ми вирощуємо всякого роду плоди. Ми робимо це самі, і хочемо, щоб нам природа давала без кінця і краю. А хто є в природі господар? Той, хто переміг природу. Той, хто учить людей для того, щоб вони не застудилися і не хворіли. Це тільки сам Бог робив і робить, і буде він робити через своїх улюблених друзів. Через повітря, через воду і через землю, які нам все створили. Золото і срібло, і мідь. Всякого роду залізо і сталь, з яких зробили машину. І пустили її на колеса бігати швидко. А на воді плавати, а в повітрі літати. І в цьому всьому треба буде гинути на віки віків. А мені як портрету, як незалежному чоловікові, Богу землі не треба нічого людського. Мені треба погане і холодне. А природа у себе має сили в холоді, а не в теплі. Це тільки люди цим обгородилися, цим збагатилися. Живуть один раз у природі добре і тепло. А от по Богу вони не хочуть, у них сил немає на це діло .

 

88. Як ледве щось таке, вже прохолов, вже захворів. Вони вірять штучному, вони дотримуються хорошого і теплого. Від вас усіх це право в природі не відбирається. Ви його мали, і ви його будете мати вічно. На вас таких розвиток, ви в цьому вмираєте. А Бог говорить. Там місця вистачить. Вмирайте, ваше діло вас примушує. А мене, каже Бог, ніхто не має права турбувати. Я чоловік не будівельник цього всього. Я любитель природи, люблю її тілом, обіймаю, цілую. Кажу їй: яка ти є хороша для мого життя. Я тебе, як матір, люблю, але не примушую її, щоб вона мені, такому герою з усіх, свої плоди давала. Я не мужик землі, не хлібороб, і не якийсь дослідник у природі. А я є помічник бідному, нужденному, хворому в усіх відношеннях. Мене треба буде просити. А люди не знають мене такого ні у в'язниці, ні у лікарні, ні за яким-небудь виробництвом. Або на землі, або там, де нашій людині важко.      

 

89. Кого будеш просити в цьому, щоб бути в природі здоровим. У того треба буде просити здоров'я, хто може отримати перемогу над собою в природі. А ми через це все, що маємо хороше і тепле, робимося поганими і холодними. Ніхто з тих, що живуть  на білому світі в природі без цього всього не обійшовся. Він жив у природі добре і тепло. А це все людину мучило, і мучить весь час. А портрет або Бог живе, а не мучиться, як мучиться чоловік у природі. Йому треба, він хоче мати дуже багато, щоб було красиве, живе і хороше. А раз люди це у себе мають, то вони в природі не будуть мати.   

 

90. Бог не просить цього, чого хочуть люди.  Він говорить. Люди потребують здоров'я. А коли вони його стали мати, стараються його в природі витрачати. Бог вболіває за тих нужденних людей, які втратили в природі своє здоров'я. Він не хоче, щоб люди так жили. Є така дорога, лежить по природі. Але ми вважаємо: нам неможливо робити. Хто погодиться з цим природним холодним і поганим ділом? Немає на сьогодні такого чоловіка, щоб він зважився на це все. А природа навпіл тримає у себе це. Є в неї одне на землі. За висновком усіх людей, хороше і тепле. А є в природі тільки для Бога холодне і погане. Чоловік взяв на себе, ці народжені якості став мати, що може в людях таких вийти, якщо у них не буде одягу, не буде у них їжі, і не буде дому в них. Вони через це все відчують. А от для цього народився чоловік зі своїми силами.