Продовження портрета. 1971.03.ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

 

1971.02.08 — 1971.03.20

 

Частина 1. С.1 — 90

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Хмара вночі чи вдень, ти показалася скоро, на тебе ми дивилися. А яка ти для нас є. Ми тебе злякалися. У нас грядка на землі, в неї зернятко посіяно.  А ти йдеш не сама, тебе послала природа не просто це так. Мета у тебе якась. Ми нещасні люди. Наше діло – дивись, дивись, та придивляйся до мети.  Буває, ти йдеш по дорозі. А буває, вітер з дощиком сипле. А наша така є земля зеленого кольору, і біліє. Всі свої дні надворі біля портрета, як чоловіка, запитують, їм цікаво, за це діло взявся. Дуже просто став розповідати. Людина – це жива і мисляча тварина. Аби хотів, він зробить. Прорве цю щілину, дорогу прокладе. Сьогодні ранок, 9 лютого, вівторок. Приємна сніжна зимою погода. Я встав в 4 години, ринувся по цьому сніжку своїми босими живими енергійними ногами, які стали чути таке невмируще почуття в ньому. Як є така тварина, як наш є маленький не кровожерливий зайчик.          

 

2. У житті своєму самий боязкий, такий він чистенький, скромненький сріблястий. Як тільки почує шерех людського руху, він зараз підхоплюється зі своїми рідними силами, і біжить по своїй волі. У нього доріг багато, як і в мене, такого чоловіка. Я не боюся природи, що вона мене застудить. Або я в ній по такому чистенькому, біленькому. Біліше від снігу немає нічого, і холодніше від нього немає нічого.  Як одне енергійне життя. Заєць іде, він боїться людину за те, що людина полює на нього. У людини палиця є, вже є для зайчика неприємність. Аби дістав, він його вб'є. Це таке життя введено. А з моїм таким озброєнням я повинен боятися зайчика. У нього є нігті, він може стрибати.  Чоловік без зброї своєї, він безсилий ступати по цьому сніжку. У нього на ногах одягнені чоботи або валянки. Він у них, як якийсь купець. Але він, якщо в них день походить, робиться втомленим. Цей сніг примушує від нього швидко йти. Вся сила людського життя, яке разом з ним поряд на нашій рідній земельці розташовується, і по хорошій сонячній погоді.     

 

3. Чоловік без цього снігу, можна сказати, пан. У нього під руками лежить вся природа, він має зброю на все. Все літо день і ніч він у степу знаходиться. Як рибалка на своєму човні та з веслами, він по морю без усякої думки не пливе. А хороший господар хлібороб у цій частині, він свої всі зуби втратить у їжі, але не забуде про своє життя-буття.  Йому якби не цей сніг у природі, він би забувся про свою хату. А то він прибрався, говорить сам собі: тепер прийшов самий час, треба буде відпочивати. За літо все ніколи було сісти на хорошому стільці, і подумати гарненько. Ця земля – це робота нашого селянина, вона його губить. Один мужик, можна сказати, дурень. Йому скажи: біжи, скільки оббіжиш, це буде твоя вся земля. Він біг, день-то великий, мужику мало, потрібно лужок. І от уже на заході сонечка нашому мужику треба було лужок прихопити.  Він до самого сонця біг, прибіг на місце, і дух здав, помер він. Кому земля дісталася?  Мужику іншому, не такому, як зараз. Механізатор, вчений чоловік з дипломом. Йому довіряється машина, виробництво зерна. Комбайн сам з чоловіком косить, комбайн молотить, і чисте інвентарна зерно.

 

4. У сніг такий біленький енергійний нашому братові порятунок робить наш побудований нами цей будинок, наш рідний. Я в ньому народився, і в ньому живу, багато про це все день і ніч думаю. Без цієї думки не залишаюся, завжди дивлюся вдалину. Очі бачать гарне, зацікавилися це все мати. У мене вистачить сил разом спільно з тваринами, з іншими зовсім. По цьому сніжку тільки я без усякого захисного всього діла можу вийти надвір, на таку приємну для всіх погоду. Тільки у своєму природному костюмі можу зустрітися з будь-якою розвиненою атмосферою, у будь-якому місці зможу пірнути, як у ванну. Сказати свої у всій нашій рідній природі слова. Нехай вони котяться від самого яскравого сонечка і до глибокої темної ночі. Нехай вони, всі люди, цим ось оточать себе, і зі мною разом поруч стануть. А нас природа оточить усіх до одного. Ми в ній зробимося не такими, як зараз є. Люди зі своєю снастю, зі своєю зброєю біжать у будинок. А в будинку йому смажиться, йому вариться, готується. Він для цього прийшов сюди, його умови чекали, і чекають його завжди тут за столом за обідом.               

 

5. А в природі, у цій матері, цього немає.  Вона чисто біла, як сніг на землі лежить.  Каже: я вас усіх озброєних проти мене застуджу, і покараю своїми силами.  Я прийшла до вас, лягла на цю землю. Думала, що ви вийдете з цих ось будинків не в одягу, а чистими тілами. Ви, такі люди, до мене ближче! А я до вас теж близька сама. І ми удвох знайдемо спільну живу мову, і почнемо про це розмовляти. Хто нас з вами розлучить.  Що ми, всі люди, зробилися такими, не хочете мене любити. Тільки поверну свій суворий з півночі вітер, у вас вже приготовлена для вас форма одяг. Ви її не жалієте. Як ледве щось не так, у вас уже нове. Ви огородилися, ви боїтеся мене. Як же не злякався мене один чоловік, єдиний став таким. Він нам усім свою перемогу написав. Таємницю розкрив не в природі, таємниця виявилася в самому чоловікові. Він повинен жити не так, як ми живемо, зі зброєю в руках вбити, зарізати. Кого? Та тварину свою. Ось що ми стали мати. А на дорогу прийшов чоловік, нашим усім не зацікавився. Взяв та полюбив те, що ми не любимо, відходимо всі до одного, що є на білому світі.    

 

6. А прибігаємо до дому, до грубки, до столу, що краще, жирніше та солодше. Ми адже для цього всі працюємо, особливо хлібороби. Та й усі ті люди, які цьому ділу допомагають. У них теж таке, та ще більше сховище, щоб самому пожити. А ти, такий чоловік, обрав дорогу, по ній іди. Мені, він каже, ваше все не треба, це все чуже природне. А от сніг, за вашим усім висновком, ви від нього тікаєте, ховаєтесь, ідете, не хочете на нього дивитися. Це ваше в природі найгірше. А для мене це є щастя в природі по такому килиму, та ще по білому сніжку, та ще босими ногами. Одна принадність у природі у ванні купатися, та ще в такій, як купаюся я зимою. Ніхто цього не робив і не робить, і не буде робити. Я є цьому всьому сказаному світило природи, Учитель народу. Вчу людину, як по цьому сніжку пройтися босою ногою. Це вже здоров'я, як у мене. Я сам іду вперед, а ти йди слідом, щоб погане з цього вийшло. Ми з тобою по путі йдемо поганому, тільки нам таким доведеться жити добре.

 

7. Ми з вами за сніг не брались і не робили. А сніг – це мінерал. Він до одного часу не тривожиться. А потім робиться водою, і заповнює ярки, і омиває землю. Робить вологу для того, щоб трава піднімалася. А коли зеленіє трава, то життя людини бадьоріше. Вона дивиться, вона бачить, а що їй буде треба для того, щоб наші люди зимою по селу не топили. Він старається, він робить, до цього готується дочекатися, у себе має пару хороших конячок. Яка нам принадність на таку пару в упряжі подивитися, та позаздрити такому господареві. А він сяде попереду, тримається за віжки, він ними править, щоб зручніше проїхати. Так люди вслід йому сказали: «Ну і сучий кіт». Такий собі любитель, він не сидить на одному тому ж місці, склавши руки. У нього думка не стоїть на місці.  Він за нею, як за красунею, бігає, розвиває фізичний стан. Який він розбитний у житті. У нього у дворі, як у доброго крамаря за прилавком. Чого у нього немає для того, щоб за цією земелькою доглядати.       

 

8. Це хіба тільки він між нами такий зародився молодець. Це він щасливець, він нашого брата примушує по снігу не бігати, як ми з вами на вулиці вечора проводимо. Наша вся молодь у цьому ділі зацікавлена, як би на парочку з молодою дівицею прокотитися, і що-небудь їй сказати про життя своє. Ми літнім часом більше від усього за роботою, хліб зі степу прибираємо. Ми, всі такі люди, поводимося до зими. Набридло літо у праці шататися. Якщо ми не будемо так за землею доглядати, нам не доведеться ні оком позаздрити, і не скажемо ласкаве слівце своїй любимій дівчині. Це пара таких конячок, як її має господар. Він спить, а у самого така думка буравить: як би йому, такому молодцеві, зробитися такою людиною, щоб нічого не робити, а жити добре. Каже цей молодець.  Мені, такому любителю, ніякий дядько, ніякий чоловік цього не дав. Змалку я думав, не намагався по природі так без усякої справи проходити. Як ледве щось таке нове в природі з'явилося, особливо інше повітря, запах почув, став думати, говорити про це саме.          

 

9. Це і до нас прилізає зі своїми силами весна. Десь узявся, найперший прилетів сюди наш постійний цього місця гість чорненька маленька пташка шпак. Ви не думайте, що він і до нас таких мовчки заявився.  Він вже пісні свої співає та присвистує. Ось це гість, так гість наш, він нас порадував. Під ногами стало сиро, зі снігу вода потекла. А наша справа людська, думати про це не доводиться. Коли весна на порозі, то тут цьому білому снігу робити нічого. Іди ти, братику, геть, до нас у гості прийшла весна, ясна, красна. А ми, такі люди, нам не сидиться. Ми без іншого не в силах це зробити, на допомогу свою у нас є підлегла тварина, на прив'язі стоїть. Ми за нею доглядаємо, годуємо її, напуваємо.  А коли потрібно, ми запрягаємо її в хомут, драги, у голоблі тощо. А вола в ярмо, він у нас сила за собою. Ми їх привчили парою все це робити. Борона від нас не йде, плуг вони за собою в дві пари волів тягнуть. Кажуть: «Ну і бики, які вони у нього добрі, не треба їм батога, встигай сам за ними бігти». Тільки тоді це діло робиться нами, коли цей сніг випарується. А тут же з'являться з-під снігу наші біленькі квіточки.

 

10. Їх по-руському називають поросята, вони годують людину. Людині, що солодше, жирніше, та більше, аби мені. А ти, такий громадський пастух, теж думай одне, а рахуйся з коровою. Вона ім'я має чиє. Твоє діло – їх усіх нагодувати, вчасно напоїти, і дати на волі їй полежати. Хвалитися цим, що я роблю, не хочу лиходієві, щоб він свою палицю кидав услід за кожною скотиною. Дуже важко жити, і непогано, зустрічатися з життям того бідного чоловіка, хто радий би це зробити, але він не вміє. У нього працівники найняті, і що примусять, те треба робити. А наші люди, та ще господарі вмілого порядку, вони навчилися примушувати, щоб чоловік даремно не сидів. А взявся за діло – роби, за це тобі господар платить.  Краще не підкорятися, краще розпоряджатися. А пастух, у всьому цьому догляду їх двоє, а стадо сто голів палиці однієї боїться. А як же люди, сусід до сусіда дивиться своїми очима, і побачили, що-небудь у сусіда є новеньке. Вже він думає про це, як би собі цю ось річ зробити. Це робиться нами, зараз взялися за Місяць, на Землі вже робити нічого. Атом у обох є, людський труд все робить.

 

11. Ось що треба нашому чоловікові, хто хоче руки в брюки, нічого не робити. Від цього всього і я не проти, сусід сусідові сказав. А люди надумали побувати там, де ще нога людини не ступала. А тепер вона фізично вже ступає. Чоловік хоче скупатися у воді, і не помочити волосся. Як робиться приладами, технікою. Весь Місяць облетіли, зробили м'яку посадку, навіть люди там були. А от до самої істини не дійшли. Все це роблять наші гроші. Ми в цьому для цього озброєні, у нас для цього всі люди працюють. Всі люди вчені мислять про це. А от не хочуть зробитися незалежними від природи. Це не Місяць, а наша рідна Земля, вона дозволила нам усім повзати по землі, і для себе шукати хороше і тепле.  Ми дуже добре живемо, але наука не задоволена цим, вона в природі шукає таємницю. Заходимо ми в будинок, у цей будинок, в якому ми ні одного разу не були. Ми зайшли у двері, у холодний коридор, проходимо далі коридор.  Направо, наліво є двері, з право і з лівого боку. Ми йдемо направо, де було написано. «У ці двері можна будь-якій людині заходити, бо тут робиться те, що наші всі люди зробили.  Вони цим живуть, через це все вони вмирають».

 

12. Це, ми сказали, стара історія. Нам треба історія нова. Ми йдемо на ліву сторону, тут теж напис такий є, ми читаємо. «Сюди теж можна заходити, і можна знати, а потім треба навчитися, як буде треба жити. Коли навчишся, то ти не будеш помирати».  Куди підеш жити?  Направо – це старе, а наліво – нове. Нам треба нове, вчитися життя. Ця історія, вона нам шукає любителя чоловіка, щоб він взявся за це, і став між нами по-новому жити. Наше людське кинув, а за своє небувале взявся. Не так, як зі своїм індивідуальним власницьким предки оточували себе, їх це не врятувало. А ось незалежність – це не стара ідея, вона живе по-новому, по-небувалому. Всі люди одягаються, всі люди їдять, і в будинку живуть, а потім вони вмирають. Так жити, як себе навчила незалежність, це буде. Цього не хотіли вчені, і не хочуть невчені цього робити. А робити доводиться нашому чоловікові. Він навчився цього діла, тепер йому як такому можна буде жити. За цим вченням, вмирати не буде. Користь є, і буде вона між нами такими, як живе наш портрет.

 

13. Він проситься на сцену у молоді, для того він хоче себе, свої здібності нам показати.  Які нам потрібні для того, щоб за рахунок їх прожити. Та навчитися, як буде нам треба за рахунок цього жити і не вмирати. Сніг як такий у природі –  діло, що не вмирає. Воно жило, живе, і буде вічно жити. Це мізерні і властиві по природі йшли, йдуть, і будуть невмирущі йти через їхнє діло. А чоловік сам він живий, а чомусь одягнений він на час.  Його це не порятунок у житті, і також їжа з будинком. А який робиться ним труд для цього нашого чоловіка, хто сам себе оточив у природі залежністю. Чоловікові в цьому доводиться з перших кроків, з першого початку свого життя він почав себе приводити до парти, щоб на ній сидіти. І звертати увагу на свого викладача, хто за ними всіма уважно спостерігає. Він разом з ними розмовляє, ділиться думкою. Він також на нашому боці, щоб нам допомогти. Ми хіба проти цього. Ми намагаємося, але у нас якось у цьому не виходить.                   

 

14. Хочеться свій урок освоїти, щоб знати на «добре». А голова не така, а тут підхід не такий важкий.  Дуже критики наш Учитель ... начебто ми і не розуміємо. Дурити, пустувати на вулиці – саме прищеплюється. А от вчитися, щоб було легко в розумінні. Ми нізвідки допомоги не отримуємо. Щоб батьки розуміли, що вони знають, повинні підказувати, це поки не мода. Треба міркувати самому, не йде в голову. Без усякої мети пішов у перший клас вчитися. Занурився, як у воду, у ці літери, у ці слова. Буквар дали для читання, писання рукою і арифметику. Все це є, але у нього немає точного визначення.  «1» лиш вона паличка, а от «2» зовсім не схожа на інших. «3» три крапки, вона свій образ знає. А от «4», можна сказати про цю цифру, вона не важка, щоб її, як слід, скоро і спритно написати.  Це гарна цифра.  А от п'ятірка, вона є відмінниця, за неї борються всі люди. А вже шістка – це останній день на робочому тижні субота. Займає сьомий день неділя, а понеділок буде вже восьмий, дев'ятий – вівторок, а середу буде нуль. І вже це буде з цього всього математичне числення.    

 

15. У цьому всьому людина вчиться, а кінця в цьому ділі не видно. І так він, бідолаха, не добився, не пізнав точно, взяв і помер. Також чоловікові піднесли його всі за алфавітом букви, маленька проста, а велика заголовна. У них він занурився, як у воду він потягнув, так і через них. Букви мають два характери. Одні голосні тягнуться, інші стоять на місці, не голосні. А це проста і початкова перша буква і велика «А», від якої можна починати розбирати сенс цієї фрази. А вже буква «Б» – це не голосна, але початкова за своїм наголосом «б» маленька. А третя буква «в» – це проста і маленька сама початкова. Може бути там з якоюсь іншої голосною буквою. Б – це означає бути. Ми беремо розбиратися в буквах. Маленька «в» завжди роль більшу має до заголовної букви «В».  І також четверту букву ми візьмемо, і поставимо її на арені. «Г» заголовна веде себе до пана. А за цим буква голосна говорить голосній. Вона теж непогано грає ролі в звуці своїм заголовком.  

 

16. «З» – це теж приголосна буква, яка може дзвонити в дзвони. Заголовна «З». Ми пішли відшукувати по природі жучка, що літає або повзає по землі. Це «ж» маленька, і велика приголосна «Жук». «І» – це вже веде за собою руського чоловіка Івана. Він у нас живе в селі, та носить своє прізвище Іванов. А за нею буква розташовується «н». А в кінці цього всього чоловік від чогось завмирає. А як доходимо до букви «о», ми кричимо сміливо це «о».  За цим себе читати ставить буква «с».  Головна буква, це Сергій. Ми проходимо далі, беремо людей, буква «л». Мислимо далі, це ми є люди. За цим ідуть слідом робітники. А раз це робочий, треба буде «р». Словом, всі такі ж само останні.  Жоден теоретик не зможе залишатися без цього всього. Треба навчитися читати, треба навчитися писати, і також треба нам вивчати всю минулу історію, і що вона нам у цьому дала. Якщо тільки хороше, то ми з вами погодимося, і станемо цю історію продовжувати.  Ми зрозуміли в цьому всьому, що це ... все розвиток на нас, він нас приводить до відмирання.

 

17. Ми з вами повинні від цього всього відмовитися, і взятися всім за історію нову небувалу, яка була в історії, але наші предки не хотіли цим ділом займатися. У них ноги ходили по землі, і шукали для себе в природі таємницю. Люди без усякої землі не вмирали. Їх вона примусила, щоб вони про неї думали. Кожен раз цей час від природи чекали для того, щоб у ньому доводилося робити це діло, якому не було кінця і краю.  Ми одне позаду залишали, а за інше бралися. Це все нас вело до того, а що буде завтра.  Ми, всі люди, що живуть на білому світі, таку політику на своєму місці. А яке воно є, якщо хороше воно всім буде. Це місце непогане, коли люди цього двору в ньому щось роблять. У них ними поставлений будинок на розі. Може позаздрити, і кожна людина за цим будинком тягнеться. Ніхто не хоче в порожньому дворі обходитися. Хоч собака на ланцюгу, хоч є кішка в хаті на печі. Це добре, зараз колектив про тебе, про таку людину вони не забулися.

 

18. На цю площу землі загнали трактор, і борозною робили полосу не одну. Цей трактор оре не одному мені, а спільній державі. А потім це зернятко, яке скосили, обмолотили, і на автомашині відвезли на елеватор. Потім за нарядом відвантажили в те місце, в якому люди його потребують. Його мелють на борошно, а мука розподіляється по хлібозаводам, де хліб печуть. А по магазинах розвозять будки, хлібні машини. Чекай, коли хліб м'який до них привезуть. Це денний прожиток. Так от ми й живемо. Та ще ми думаємо про інше, про краще від цього. Раніше огороджувалися на цій землі власно.  Кожна людина має свою якусь тварину. На ній він сидів, як на своїй конячці. Запрягав її в драги, і їхав він туди, куди хотів. Або на парі волів у ярмі. Хоч і важко було цього порядку слухатися, але зробити нічого не зробили, крім як знайшлися люди зі своєю загальною думкою. І відібрали в Отця віжки, ввели Сина. Не такі, як вони були до цього часу. Якщо їхати в степ, не так на конячці, на биках, а на тракторі, на автомашині. І то буває затримка.

 

19. Хочеш жити так, як прожили наші люди – живи. Але зараз живуть люди легко і добре, та й тепло. Але це, що було раніше, і є зараз, не увінчалося. То ми жили власниками, а зараз ми живемо колективно, але не задоволені цим дуже. Ми народжуємося для життя, а от у процесі губимо самих себе, так що жити важко. Жили, жили, а потім померли.  Цьому ось портрет своїм висновком протилежний. Вважаю: це все ми робили даремно. Ми примушували раніше самі себе, і тягнули інших. А зараз з голови стали примушувати, щоб він робив те, що треба нам усім. Ми з вами будуємо таке господарство, щоб у ньому було все в достатку, щоб був хліб, щоб був одяг і житловий будинок. А до будинку всі розкішні вигоди. Цьому теж кінця немає, все нам мало. А коли ж у нас буде в такому достатку, коли ми нічого не будемо потребувати. У нас таке тіло, таке здоров'я. Якщо не буде на нас і в нас, то ми вже губимося. Кажемо: це буде для нас погано, якщо у нас не буде, що одягнути, або поїсти, ми помремо.  Все одно ми помремо, якщо будемо їсти й одягатися.     

 

20. А от по-духовному, та по-незалежному ми ні один чоловік, залежний у природі, ніхто, ні батько і ні син, цього не робив. А портрет цього добився. Каже: ви не любите найбіліший енергійний сніг. Це все є для чоловіка. Хіба він від чоловіка коли-небудь відвернувся, і не хотів було лягти на землю. Це не партизанська війна, і не яке-небудь у людях самовільне захоплення. Природно в природі робиться чоловіком. А доведе своєї істиною, тілом своїм.  Вже 37 років таким ходить, і все краще і краще. Боюся одного.  Портрет каже: не дай Бог, мені це все доручиться зробити. Вона вже допомагає, вже робить незалежним чоловіком. Не цікавлюсь тим, що у себе зробили люди. Це для будь-якої людини ніякого порятунку. А є система, що втомлює, вона примушувала батька і примушувала сина здаватися в природі. А от духа портрета це звеличується. І те робиться, що не робив батько і син. Знову повторюю, не дай Бог, тільки мені доведеться людство судити.

 

21. Адже в природі так, щоб на землю був якийсь дощик, він завжди з'являється без хмар, вони приходять із-за гори. То яблуками розвиваються поступово. Люди на це дивляться, самі з собою говорять і міркують. Особливо старожили цього села, їм він не потрібен, одному мельнику водяного млина потрібен. А діти біжать, по домівках ідуть, бояться, щоб не промокнути. Тільки дорослі залишаються надворі що-небудь від дощу прибирати. Ніхто не знав його долі, який він повинен у нас проходити. У нас лежить ясна осіння та глибока осінь, все дозріло, його доводиться зібрати. Дощик нам треба тоді, коли ми з оранки, та ще з-під снігу, ми зробили на ній грядку, туди посадили зерно. Ось тоді-то нам хоч з відра лий. На наше все хотіння природа не дивиться. У неї свої для цього є плани, вона ні в кого не питає. Якщо тільки хоче які-небудь кадрилі з себе випустити, у неї простір великий.       

 

22. Атмосфера енергійна, такої сили її не було ніде. А зараз Бог його знає, що це за таке діло. Не хотіли, щоб у цей час погода мінялася. Нам треба сонце. У нас руки золоті, у нас розум дорогий. Одне прибираємо, інше беремо. А природа, вона є зі своїми новими днями природа. У неї є повітря, є вода і є земля, у чому ми і не розгинаємося, працюємо. Якщо ми цьому відмовимо, не будемо мати свій дух до природи, що і коли ми повинні зробити. Це наше мужицьке діло, фізично важче хочеться нам зробити. У свій час вона велика, щоб весь рік прожити. Не всі дні бувають погані, а бувають хороші, в яких ми не забуваємо. На це діло в цей бій ми не жаліємо своїх сил, всю можливість направляємо. Усіх тварин тягнемо за собою. А снасть, яка це наша з вами зброя, ми нею володіємо. У нас це діло так не проходить. Аби прийшла природа зі своїм, і до неї ми спішимо потрапити на те місце, де підготувалися цю роботу зробити. Більше від усього ми робили, робимо самі фізично на ногах.

 

23. А дощик розвивається.  То був маленький, то він прибавляється. Значить, нам природа захотіла своїм добром перешкодити. Як ми в цьому молимося, просимо Бога цю штуку притушити. Та надіслати нам таку нашу приємну погоду з хорошими в сонечку днями, щоб вони допомогли нам усім цю свою роботу прибрати. А нас, таких хліборобів, у яких не вистачає сил, щоб кожен день свого часу як ніколи треба зібратися з усією снастю, з усіма живими силами для того, щоб це місце даремно без всякого не лежало. А тут дощик по всій нашій місцевості десь узявся, він нам сильно в цьому заважає. Ми до цього привели, у нас відбувається на таких молотьба, а погода наш азарт збила. Ми кожен сам собі дивимося на ці ось умови, особливо нам хочеться побачити перед собою ясне сонечко. Воно не мені такому одному потрібно. Всім нам доводиться в один час зустрічатися з нашою найзлішою і холодною в морозі зимою. Вона вже до нас таких людей на дорогу, лягає на землю сніг. Ми поки дочекаємося цього часу, нас природа закидає різними видами.      

 

24. Це осінь для нас, вона має у себе сонечко яскравих днів. А бувають хмари суцільні, а за цими хмарами може знову яскраве сонечко. А буває, сам не зрозумію, що робиться в природі, що послала, Самі не знаємо, хто зустрілося. Всі з великим жахом сказали вголос: ну і природа вона така, де вона взялася на наше таке горе. Ми ще не зібрали, як це слід. А тут природа за нас таких хороших взялася. Вона у нас запитує, що ми робили все літо. Які були народжені дні, у теплі знаходилися. А ми ледве не роздягнені босоніж бігали, нам це байдуже. Ми свою таку природу, як вона себе нам показала, не хочемо її більше. А роботу робити таку, як у нашому дворі, якщо вона є у нас, ми повинні. У нас на стайні стоять коні виїзні і робітники, а за ними треба догляд, та ще хороший. Вони без хліба не залишаються. Їм потрібна вода, різка соломи для того, щоб це все змочити і борошном пересипати. Тоді, як господар своїх коней, питай їх в упряжі доброту. А ти, кучер, тримайся за віжки, та покрикує на них. Вони живі і сильні в цьому.   

 

25. Бережися, кричи їм, щоб вони давали дорогу, а то ми задавимо. Їде на цих кониках сам цього ось дому наш господар. Він виїхав, біжить, поспішає на базар. У нього тачанка на ресорах, немає краще від неї. А у самого думка розвивається по всій його території.  Цей дощик, він на нас находив, ми його чекали. Тільки в природі погане почалося. Люди на своїх місцях неоднаково жили. У одного було, а в іншого не було. А полювали було за ... Хіба нам погано в роботі знаходитися, або жити в достатку. Це гірше немає, якщо немає, і немає, де взяти. Коли хлібороб свою підготовку зробить у всіх відношеннях, він зоре землю, її покладе під сніг. І про неї безперестану він думав всю зиму про своє зроблене таке. У нього все приготовлено, дай йому весну. Теплі дні – він тут як тут. Напередодні все він зробив. Грядка готова, зерно посаджене. А от, як на гріх, суха погода, немає дощу. І це буває, зустрічається з людиною стихія. Йому доводиться так переживати, у нього думка не та. А коли робиться добре, то людина росте. А коли не в порядку, то тоді буде біда.

 

26. Мама, синок рідний говорить, яке щастя. Я отримав вчення, живу добре, дружина і діти мої. А от тобі з нами не доводиться жити через дружину мою. Вона не наша, чужа зовсім, не хоче, щоб ти жила з нами. Мабуть нам з вами не жити. От які діла проходять між нами такими. А я свої сили материнські з батьком клала, думала, що дитя моє, воно нас не забуде перед останнім кінцем. Коли не буде в матері всіх можливостей, син відгукнеться, прихистить матір. Ні, цього я не можу створити. Я буду вважати свою матір, як далеку. А щоб як воно було матері, на це зараз молодь. Та візьміть ви свій час.  Де поділи ваших батьків, матерів. Ми народилися для цього. Вчилися, знаємо добре цю політику, цю економіку. Вони не червоний хрест, не міжнародне наше здоров'я. Це добре, що ти жива, тобі треба давно померти. Ось що побажав матері свій рідний син.  Він інженер, добре свою роботу знає, робить її на «відмінно». За це отримує досить багато. Вистачає і на одяг, і на їжу, і всі культурні умови, як це нами робилося і робиться зараз.  

 

27. Ви думаєте, це є неправда. Ви своїм життям не задоволені. Ви старі люди, вам простимо померти. 37 років я мив ноги холодною водою по коліна не для того, щоб я помер. Я цим пробуджую нервову частину мою для того, щоб мої ноги дружили, і любили повітря, воду і землю. Я 37 років зустрічався з людьми: з дідусем, з бабусею, з дядьком, з тіткою, і з молодим чоловіком, юнаком. І своєю голівкою низько кланявся. Говорив з душею, з серцем, спішив їм сказати: «Здрастуйте». За це ображатися не будуть, а тільки дивуватися. А мої для них є заслуги.  37 років допомагаю ображеному, хворому, забутому всіма. Це я отримав допомогу від природи. Вона на прохання мені свої сили віддала, щоб я вчив молодь. 37 років в суботу моє свято. Це – в п'ятницю поїв ввечері, до самого неділі до 12 годин. 42 години перетерпіло без їжі, води.  У 12 годин треба сідати їсти. Я виходжу в природу, і піднімаю вгору обличчя. Я вірю природі, її прошу: «Природа, дай мені життя і моє вчення, щоб його передати молоді». А сам користуюся через гортань повітрям до відмови три рази. 37 років на землю не плюю, не харкаю, і не курю, і не п'ю. За що мене покарає природа, якщо я між людьми заслужив від них хороше.

 

28. А природа за це все думку прислала, щоб я знав таємницю людини. Чому це так виходить? Живе людина в природі, вона одягається добре, до тепла. Їсть солодке, жирне, і багато. А в домі живе з усіма вигодами. А фактично, вона в цьому всьому вмирає. Довго ходив по землі, та все думав. Для чого ж це все робилося, робиться, і буде робитися? То краще не народжуватися. Моя мудрість підказує мені: це все чуже природне, вбите людиною. І скористалася своїм свавіллям. За що їм дається це життя, якщо вони вбивають людину або тварину. А самі себе задовольняють хорошим і теплим. Такого права нікому ніколи ніяк не зміг дати, своє індивідуальне самовілля. Я став з людьми ділитися, став від них я йти. Шапку кинув на голові носити, мені добре. А люди стали сміятися, та зробили. Потім не дали мені, шість місяців я не зміг працювати, начебто я відмовився від роботи. Я в цей час людям допомагав, а мене психіатри  у – лікарню. Я відбував за мою шевелюру. Довелося до прокурора області, тоді був Чорноморський край. А він каже: «Іди, шукай роботу, я тобі допоможу». Іду, переглядаю оголошення: «Потрібно нам виїзд з Ростова в Невіномиськ уповноважений децентралізованого порядку заготовок при Ростовському районному ОРС».

 

29. Я туди. А мені кажуть: «Обстрижись, поголися, тоді приймемо на роботу». А я взяв номер телефону прокурора, прошу телефон. Начальник Соколов зв'язався, прокурор наказав взяти. Роботою укладав договір. Треба реалізувати продукцію, за продукти отримувати. А мені скорочення через мою допомогу хворим. Цього мало, стали розбиратися, визнали мене хворим чоловіком, вважали. Тепер вчені визнали, дали на руки. Моє мислення правильне, вивчаються багатьма установами мої роки. А я проходив, подібно до нерозумного. А зробив те, що треба. Ось які наші справи. Помирати нам не треба, нам треба жити. Ось це буде заслуга нам усім. А які ж ми є люди такі. Почули про те, що хворіє наш чоловік. Прийшли, провідали, пожаліли його. Щоб не хворіти, природі цього мало. Вона його за це стьобнула. Він полежав, стогнав, і помер, як і всі вмирають. Про нього почули, з усіх кінців з'їхалися ховати. У них на очах сльози, шкода таку людину. Але ми зробити не зможемо. Наш такий введений обов'язок, купити вінки, музику, зробити труну, вирити могилу, туди спустити, і лопатами закопати. А потім повернутися на квартиру. А там люди близькі потурбувалися, зібралися, купили горілочки, щоб згадати, і побажати йому, як і всі бажають, царство небесне. 

 

30. Знову повертаюся, починаю перевіряти по крапельці, та по трошки, що ж виходить? Ми з вами для цього народилися, а потім помремо. Які ж ми в природі такі люди? Ми як почнемо за ненависть свою воювати, чого ми тільки на цю людину не пускаємо в хід. Наше діло живе. Криком кричимо «ура», щоб ворога свого перемагати. А ворог зі свого боку кричить «ура», йому теж хочеться перемогти свого ворога.  Що з цього всього. Ми, всі люди, залежні від природи, хочемо отримати хороше і тепле. А як його треба нам отримати, ми нічого цього не робимо. Невже такого чоловіка між собою, такого чоловіка заслуженого між нами і природою. Нехай він про нашу помилку скаже. Що ми з вами не віримо істині, живому чоловікові, енергійному, загартованому, що ніколи ніяк не вмирає. Він повинен нас вчити не на те, щоб нам було погано, як це робиться. Живе він дуже сильно, все у нього є. А от здоров'я, не зміг його зберегти, воно у нього підкачало, і він у цьому помер. А тому по-незалежному жити нам не можна.

 

31. А як же чоловік наш руський Іванов на себе взяв це діло, він завоював цю історію. Нам, усім воякам, заявляє свою силу. Роззброю всіх, розпущу ображених по домівках. Мовчу, але не роблю. Чекаю того, що треба буде. Шановні, ви, вся молодь! Це наша з вами, як старих, так і малих, істина. Вона каже прямо нам в очі, щоб ми знали про наш одяг, хороший, фасонний і теплий. Також не забували про їжу жирну і солодку, і наш будинок з усіма вигодами. Це не наше є в житті спасіння, а тимчасове явище в житті. Один раз ми живемо, а потім ми здаємося зі своїми силами. Ми в цьому втратимо здоров'я, і розлучимося з життям, із залежністю на віки віків. А от по-незалежному, природному, ми не пробували. І не пробували залишитися так, як залишаюся я в природі. Я вважаю, мені холодно дуже, і мені погано. На мені немає краси. Я повинен померти, якщо це так вимагає наша цивілізованість. Вона їде човном, і працює веслами по воді. Ці хвилі з'являються, а потім зникають. Так і наше молодецьке життя в природі, вона народжується, вона вмирає.       

 

32. Інтересу ми не заслужили. Коли ви мені дасте право між молоддю, між вами виступити, мої слова скажуть вам не про щось таке, а про людське життя на нашій планеті Землі. А зараз моя до вас велика просьба. Якщо ви не доведете до чистого діла. Мої праці, увесь рукопис направте в Ростов у видавництво в області по Червоноармійській. Там є рецензенти, і по цій частині домовлено з лікарем психіатром Холодним. Ця історія, про яку йдеться, вона, можливо, і з'явиться між людьми батьковою індивідуальною у власності і синовою соціалістичною системою. Ми таку справу зневажаємо, нам це не до душі. А от якщо це буде правда, що тоді ми з вами на цю тему скажемо. Ми при холоді не обігріваємося, і на віки не наїдаємося, і також в будинку помираємо. Будь ви міська людина, будь ви сільська, різниці в житті немає. Ми як здавалися, здаємося, і будемо здаватися природі. Яка вона жива, енергійна, невмируща, якій краю не видно. А ми, як ледве щось таке, вже біжимо, ховаємося. Від кого? Від друга близького, від повітря, води і землі.   

 

33. Що нас таких народило. Ну що ж, ми пожили, посміялися, потанцювали, а тепер треба нам взятися за діло. Подумати, для чого це ми всі робили. Знову вам нагадаю про американського мільйонера Далласа. Він проти радянської влади весь час бушував. Хотів по-своєму зробити, а природа йому не дала сил. Так, як і всі предкові люди, коли помирав, сказав: «Краще б я камінь на камінь не клав». Золоті його слова залишені нам. Так навіщо ж ми воюємо з природою. Ми королі, ми панове, ми товариші. Як вмирали, так умираємо, і будемо ми вмирати за наше хороше і тепле. Ось що ми з вами в житті придбали? Не життя, а смерть. Портрет мого тіла такого не бачить у себе, у нього продовження. Нашій усієї молоді треба вчитися у Іванова практичного вчення, щоб нашого ворога внутрішнього і зовнішнього скасувати через наш учинок. Ми своєму самому злому ворогу, як близькому і любимому другу, маємо пробачити, і більше в цьому не поминати. Взяти все живе людської душі і серця. Одну мінімальну, що належить усім. Вона дорівнює тридцять три карбованці.           

 

34. Хто б він не був за своєю професією, ваше діло. Якщо держава цінує в природі чоловіка, що він ваш, на вашу просьбу прийде, зустрінеться з вами. Він не відмовиться у вас робити те, що буде потрібно, бо він через це живе. Ми не королі, не пани і не товариші. А такі всі прості люди, свідомо один одному в цьому допомагаємо. Треба буде доріжка – ми її протоптаємо. Не треба – ми будемо стояти на одному місці, і протерпимо як ніколи без усякої справи. Ми з вами до цього діла почали робити і не закінчили його робити, і так ми померли. Навіщо його робити, якщо можна і без нього залишатися. Ви ж, усі люди, від себе такого чоловіка виштовхнули, взяли й прогнали. Куди? У природу. Я без всякого діла це все оформив, здобув ці якості. Подивіться на моє таке лице, я адже зуби втратив в їжі, а зараз живу і без цього всього. Яка в природі є благодать! Яким я був у природі, таким і залишився. Тільки моє тіло є не таке, як у вас. Одне – їж і їж. А коли це буде перед природою край, щоб ми всі так не їли, як не їм у природі я. Для мене столу не треба, сніданок відійшов, обіду немає, і вечері не стало.

 

35. Потік такий, він тривав з таким ось ділом. Всі бігли, за своїм ділом поспішали. Його від вас ніхто не відбирає, робіть. А я не буду так робити. У мене сили, народжені природою. При 35-річному віці я ваше діло кинув, не став жити по-вашому. Воно не ясне, у ньому таємниці немає, один для всіх каприз. Заважаємо своїм іншому, захоплюємо, ненавидимо. Це все приводить нас до згубного, від чого вмираємо, нас люди в цьому ось закопують у землю. Це наша з вами предкова ідея. А так ми з вами жили, та творили чудеса на нашій землі, ледве не робилися капіталістами. Земля робила Ізотова, робила Кривоноса та Стаханова через створену техніку, вона багато в справі створила героїв. Від мене за мою ідею відібрали працю, не дали вчитися. Так що ж тепер через це все доводиться вмирати? Ми знайшли в природі для молоді такий вихід: без цього всього в природі залишатися. Як я залишився в одних трусах. Я пішов на жертву через це все. Думав: якщо я буду в цьому прав, то мене природа озолотить за моє все.

 

36. Так і вийшло. Вона мої руки струмом електризувала, а розум зробила дорогим. Я будь-яке захворювання на людині скасовую своєю силою. Я своїм тілом разом живу, як живе разом повітря, вода, і земля. Це мої нерозривні друзі в житті за моє в природі корисне. Я повинен за поведінкою нижче від усіх нас, і в мене має створитися свідомість. Та й на що доводиться ображатися, якщо в природі не треба нічого. Сільське господарство оснащене всієї нашої технікою. Воно не стоїть на місці, продовжує в природі озброюватися. Люди роблять все для того, щоб своєю підготовкою і ділом приборкати, щоб вона нам давала в цьому періоді не мало, а багато. Ми, всі міські люди, вчені, для цього діла взялися, нашому хліборобові стали робити всякого роду машину. Особливо зробили для людини трактор. Він його, як таку машину, не тримає на прив'язі. Якщо треба орати, він оре в будь-який час року, і так ретельно. Оре як ніколи дуже багато.            

 

37. Все робиться не так бідно, як це раніше доводилося про це біднякові думати. Він був немічний, у нього не було живої сили, у нього не було, чим орати. Дядя, будь ласка, зроби. А дядько сам не управляється. Це не зараз, всю землю орють машиною. На всій землі ходить агрегат борона і також саджалка. Ми цю грядку, цю землю в один рахунок зробимо, поля рослинності, аби у якісному ділі було зернятко посаджене. Аби зерно було придатне до сходу, земля його витягне, ріст буде на очах твоїх прибавлятися. Все це робиться людиною за агрономічною наукою сільськогосподарською. Вона свою справу вводить в життя, знає, що робити в людях. Агітація агітацією, але людина – це найголовніше. Механізатор, він же слюсар, він і токар, і коваль. За деталлю в кишеню не лізе, завод її за формою робить на будь-яку машину. Ми вчені на все. Передчасно ми цей комбайн готуємо, щоб він у нас не гальмував під час збирання. Ми добре знаємо, в природі день рік годує. Ми з нею, як природою, щодня дихаємо разом.           

 

38. Вона – нам, а ми – їй. Вона урожай принесла, а ми для цього свою працю заклали. У нас не чекає, у нас робиться для того, щоб у природі не втратити одного дня. Завжди на своєму місці і вчасно треба буде зорати цю землю. Ця штука не стоїть на одному місці. Треба про неї сильно подумати. Чоловік ніколи не забуває про те, що він робить. Він командир цього виробництва, знає своїх людей. А люди людьми розпоряджаються. Треба буде їхати – ми поїдемо. Є, на чому їхати, аби здоров'я. А коли людина здорова, то їй і море по коліна. У людях під руками лежить все те, що потрібно для природи. Ще хліб не дозрів, стоїть, хвилюється, достигає. А для нього стоїть тисяча комбайнів, і також на них комбайнери досвідчені хлопці. Якщо взялися за діло, їм і ніч байдужа. Машини одна за одною мчать. Конвеєр працює, люди приймають все, і направляють його туди, куди слід. Ми цього хліба господарів, ми його споживачі. Мало того, що скосили, обмолотили, та відвезли. Взялися за підготовку, за оранку. Наш тракторист – воїн на будь-якій ділянці. На будь-якому фронті він робить те, що буде треба. Народ цей хліб поїдає, народ цьому всьому і допомагає. Це наша всіх робота.           

 

39. Наші механізаторські руки все роблять у господарстві. Ми отримуємо наказ з вишки.  Нам аби голос показався на арену, ми його зараз підхоплюємо і починаємо робити. Наш обов'язок: де б ти не був, і що ти не робив, все це потрібно нашому народові. Ми його робили і робимо, і будемо ми робити. У нас зростає економіка, всі галузі її розвиваються.  Нам від цього добре і тепло. Хіба погано нам, таким людям, хто в природі дуже мало чого потребує. Це є найулюбленіший труд, якого я знаю добре, і роблю його за законом.  Мені за це виділили зарплату, я її отримую.  Мені вистачить на одяг, мені вистачить на їжу, мені будинок спільний побудували. Я живу в своїй квартирі, всіма благами користуюся. От що ми робили, і зробили самі в природі. Це наша система не капіталістична, а соціалістична. Тому, що робили вони, ми не поступалися. А от це ми обидва нічого не зробили для того, щоб ми не хворіли і не застуджувалися. Це нами ніхто не робить, і не зробив ніхто, щоб умів ці сили на собі робити.           

 

40. Ми абсолютно в цьому ділі не пробували. Хто з нас усіх погодиться робити так, як зробив на собі Іванов. Він це нам показав найсильніше і вільне в природі діло. Це треба зовсім відмовити собі, від усього чужого. Ми боїмося залишатися зі своїм тілом.  Вважаємо, це все не під силу. Нам холодно дуже, я це визнаю. Голод я терплю. А в будинку жити, як ми живемо, дуже важко. І некрасиво, погано. А раз некрасиво і погано, але зате енергійно робиться в тілі сила волі, яку від людини не відібрати. Якщо ми, всі люди, хоч один день не поїмо. Так ми намагаємося щодня більше поїсти. Одне їж і їж, і їж. А от щоб не їсти, цього ми не хочемо. Вважаємо: якщо не їсти ніяк, вже ненормально.  Дуже багато треба робити в житті, щоб від природи заслужити увагу. Не будемо це робити, що зробив сам Іванов. Він народився в цьому. Гляньте ви на сонечко, ви повинні побачити правду. Яка є різниця на білому світі між людьми в природі. Вона всіх народила живими, тільки в процесі ми потрапили через хороше і тепле в клопіт.

 

41. Ми хворіли всі нуждою. Нас рідні зустріли, ми їх оточили, і за це все стали робити у своєму ділі. І недоробили, один від одного матеріально пішли. Кожний чоловік обрав свою дорогу, він за нею йшов сильний. Направо, наліво кидав свої довільні ноги, ні на кого він не дивився, а своє самовілля робив. Доти він своє наявне багатство у себе мав, поки він був сильний. Але його за це хороше і тепле, яке ми, всі професіонали, свого місця не відмовилися, у себе це отримати. Але хороше і тепле довго з нами не живе, йде від нас. Ми його втрачаємо у себе. Це наше здоров'я, яке не кидаємо. Йдемо на природу, збройним шляхом чинимо, і ми її якості відбираємо. Що ми з вами хочемо над ними, те ми робимо. Це не наше, а природне. А ми зловили, прив'язали. Кажемо: це моє. Потім убили або продали. Словом, це життя замучили. Вона від цього померла. Ми її зарили як таку. А той, хто в природі робить, він же і помиляється. За помилку його природа карає, за те, що він Богу сильно вірить, а не виконує.

 

42. Ми так і робимо з ним. Знаємо його, а не виконуємо. Кому гірше буде за це все, що ми зробили або робимо? Він і до нас прийде, він уже Богом землі прийшов. Його діло самородка. Він загартований у тренуванні. Трудиться на благо всього національного народу. Це не ваша є в природі перемога. Ви залежні люди, на ваших тілах висить одяг хороший і теплий. Ви ним прикрашаєтеся, хвалитеся своєю красою. Бог вашим цим не радіє Це ваше зроблено вами. Ви залежні. У вас душі і серця такого до сусіда немає. А у чоловіка, незалежного в природі, хто не пішов по-людському по їхній дорозі, обрав свою природну. Не прикрашається так, як ми прикрашаємося. Він живе гірше від нас усіх.  Йому холодно, а нам ні. Він вболіває за ображеного чоловіка, забутого всіма нами. А він хоче, щоб між нами всіма це. Тюрма, вона тримає у себе злочинця, і тримає у себе хворого лікарня. Це все через вчинок один, зроблений людьми. Його треба нам усім виконувати для того, щоб цих діл у природі не заслужили – бути злочинцем і хворою    людиною.

 

43. На це є вчення саме практичне для всього світу. Перше, за собою доглядати, мити ноги. Це законна в природі заповідь. Вона нами робилася, і буде робитися вона нами для цього людьми. Вони через це перестануть бути такими людьми, яких ми робимо самі своїм капризом, своїм злом. Нам потрібно буде для всіх незалежність, ввічливість. Вона була, вона є, і буде вона між нами, якщо ми будемо самі між собою робити. Ми в природі живемо для того, щоб нам було від цього діла добре і тепло, чим ми і програємо в цьому самі. А де ж наше з вами холодне і погане? Ми його втратили, на віки віків пішли в землю самі через це. Ось що нам залежність зробила на нас, таких людях. Ми зробили для себе одяг хороший, теплий; приготувати їжу жирну, солодку.  Будинок поставили на розі з усіма вигодами. Потім сваволили, а потім померли. Це не завоювання в природі перед Богом і людиною. Ми не живемо, а вмираємо. Немає, чим хвалитися. А є, що корити. Чоловік буде суддя цього. Він заслужив без цього всього жити. Він живе один у природі незалежно. Має у себе здоров'я.

 

44. Не жаліє нічого ніяк ніде, а всім бажає щастя, здоров'я хороше. Я сам це все пишу з практики своєї ні за них, ні за своїх. Все це брати з тіла для того, щоб намалювати фото, портрет. Науковці кажуть: штани треба одягнути. Вчені сміються. А зі сміху люди бувають. Коли критикував Рябов, він написав у «Крокодилі»: «Порфирій цілитель». А сам три місяці не прожив, як помер. «Московська правда» писала, як про «гастролерів». А «Вечірка» це у себе показала ванну, в чому я, Іванов, купаюся, і продаю воду. Вся теорія провалилася. А я яким був, таким і залишився. Я написав пропозицію в академію медичних наук. Вони взяли на облік, прикріпили професора Анатолія Костянтиновича Шитова, хто працював у Рязані в імені Павлова. Я туди їздив, з лікарем розмовляв на будь-яку тему про людину, про природу вів розмову. Ось вам історія, вона бачиться на людині з гір Кавказьких. Я не довіряв своєму батькові і синові. Вони неправильно роблять над природою, її так змушують, вона у них терпить. Вона їм дає, але від них вона їх сили забирає природно. А коли природа забирає сили, то йому робити нічого.

 

45. Колись було так. У одного багатія було стадо овечок, то він хотів до цього стада, до цієї сотні прибавити одну овечку. Він просив Бога. Йому він цей прибуток не дав, а взяв та збавив. Робити було нічого. Сам нікому не давав, а хотів отримати. А от митар, маленький і бідний чоловік, він не знав, кому і як вірити. Він не розумів, а вважав, він грішний перед Богом. А його за це незнання Бог не карав. Я людині не кажу, що ось як інші говорять. Ми повинні жити з тобою добре, треба перед народом заслужити хороше. Обіцяне довго не живе. Якщо жити добре, щоб було тобі від цієї справи, треба буде робити, щоб інші не сказали. Я своєю справою не заслуговую, нічого я не роблю, проходив, подібно до дармоїда. Я б цього не сказав, що люди говорять. Я в природі зробився таким чоловіком, хто буде нашій молоді треба. Я не змушую людину, щоб він робив шкідливе для самого себе.                               

 

46. Якби він сказав: «Ось я це роблю, і в ділі не втомлююся, або мені від цього не зробилося погано». Ми з вами все робимо не до душі. Ти циркач, співаєш пісні, артист свого роду, розумний, кого багато хто хоче бачити, послухати одні його слова. І сказати: та він молодець. А цим молодцям ніколи не доводиться так це от помирати. Вони за собою волокли всякого роду діло, недоробили, посковзнулися, і втратили здоров'я. Це їхня була справа, вони її почали робити, але щоб її завершити не отримати в цьому поганого. Всі люди померлі. Хіба це кому-небудь від цього приємно, що чоловік жив та жив би, а йому природа не дала закінчити. Ми з таким учинком, з такою справою, яку роблять всі, а потім у цій незакінченій справі помирають. А в природі це дорога, по якій зараз іде Іванов. Вона лежала погана, негарна дорога, холодна дуже. Нею тільки взявся чоловік, він визнав у себе свободу. Він не береться робити так, як роблять усі. Особливо зараз прив'язалися до свого власницького двору, до дому. Він, як господар цього дому, як віха. 

 

47. Він мислить багато, йому не треба, щоб було мало. У нього така думка, за собою собі волочити. Чоловік відривається. Чоловік крокує, як він крокує, і що він у цей час думає. А по землі місць дуже багато. Тільки куди ти потрапиш, це твоє самовільне право. Ти на тому місці жив, ти там робив те, що слід було робити. Я, говорить чоловік, народжений у цій місцевості. Знаю добре всю природу, що проходить по землі. А раз я знаю, те й роблю в природі для себе діло. Мені захотілося поїсти. Що? Та що було у себе приготовлено. Людині треба хліб, або м'ясо з рибою. А вона ловиться, побивається в природі. Вони заради Господа Бога ходили зимою голі, заради слави своєї святої, і також були заручники для Бога, і багато років не розмовляли заради Бога, були черниці. Словом, все робили заради раю свого. А зараз роблять люди, славлять самі себе, патріотами робляться заради тільки комунізму. Я не для раю ходжу погано і холодно. Мені не для комунізму.                          

 

48. Один буде показувати сам себе, що він вміє добре і тепло жити. Це не доказ, щоб ти жив добре. А хтось живе незадовільно. Ми живемо під одним покроєм у природі, а маємо різний самозахист. Особливо всі віруючі і невіруючі в Бога, люди залежні, вмираючі люди. Крім мене одного, такого незалежного в природі чоловіка, хто не заради самого себе так ходить, щоб між людьми бути святим. Я ходжу для того так в природі, і роблю діло одне для всіх це, щоб не було в природі через моє вчення ображеної людини ніде і ніяк. Моя сила і моя воля доведе щиру правду. Не хвороба грає ролі над чоловіком. Буде грати ролі він, сам чоловік над хворобою. За вченням практичним, чоловік буде прощати самому злому ворогові. За це він благо від природи отримає. За незалежністю від природи, немає, за що мстити. Ось що говорить портрет нам усім. Ми вважаємо природу, вона сама зла з усіх на світі.

 

49. А я, як Іванов, її погане і холодне полюбив. Для мене однобокого немає. Я люблю хороше, тепле, і погане, холодне. Для мене прийшов сьогодні день. Який би він не був, я його зустрічав однаково. Не боявся я, що в ньому помру. Це моя в житті віра в природу. Я не боюся нікого. Мені тому давно треба померти. А чому ви вмираєте? Ви озброєні знанням теоретики, робити і це продавати. Якщо я виступаю між молоддю за правду. Те, що я зробив, це моя істина, не допустить до людини її внутрішнього і зовнішнього ворога. Запобігає, щоб наш здоровий чоловік не захворів ніяк. У мене ці сили, для цього народжені, роблять. Не йде в голову вчення. А коли він просить, то у нього виходить, його просьба задовольняється. Учитель дає всім людям хороше здоров'я через свій портрет. Любиш, не гидуєш Учителем, любиш його. Він тебе цілує, ти від цього хворіти більше не будеш, не будеш це робити, вмирати.

 

50. Якщо це я роблю, моє здоров'я цьому всьому допомагає. Я вас примушу своїми силами любити. Ви мене будете просити, благати мої сили. Це добре, що ви дочекаєтеся так само, як від усіх. Ви дочекаєтеся від нього смерті. Так і я, якщо помру. Ви скажете: був такий, писав він нам таким, ми його думкам не вірили, і не допускали, щоб люди про нього читали. Це небувале на людині. Він за це все сам взявся, розпочав перше з голови. Йому вона допомогла більше і краще розвиватися. Вона стала на хворих будувати благополуччя. Чоловік моїм словам вірив, намагався мене слухати. Я йому казав. Якщо я це зробив, загартувався в тренуванні, сам не застуджуюся, нічим ніколи не хворію. Хочу сказати нам усім, що може бути краще від цієї справи в природі. Чоловік, що не заслужений в ній, ролі ніякої не відіграє. А коли за твоє хороше полюбить природа, вона тебе нагородить. Я дав своє слово навчитися тому, щоб хворому допомагати. Що від цього всього краще. 

 

51. Я веду розмову з чоловіком, він мені скаржиться. Чому він скаржиться? У нього болісна біль у тілі, це найгірше діло в житті людини. Цю хворобу, що родилася, ні одна медична служба не може видалити. Це природна є таємниця, вона була для наших людей, вона так і залишилася таємницею через наше незнання. Ми природному тілу навчилися технічно, хворобі допомагати штучно. У нас поки прогресує хірургія, у неї перше вилучення. Його нічим, тільки пустити в хід ніж. А в деяких болях шприц робить свою неприємність не хворобі, а тілу. Болить, у тілі відбувається, а тут іде голка, ріже тіло. Та ще властивість спосіб, який нам хімія представила. Це природа, вона посадила цей грибок, і від нього стало робитися погано, тобто боляче. А раз людині боляче, їй треба допомогти не штучно, як це робиться медициною. Вона може помилятися на сто відсотків своїм знанням. Ми в цій частині бідні люди.        

 

52. Ми не знаємо нічого в цьому. А за що природа людину покарала? Ми з вами в цій частині нічого не знаємо. Вона наша мати, усіх вона нас народила, зустріла однаково. Ми отримали дорогу до виходу через воду. А звідти виштовхало повітря, його прийняла земля живого. Але наші батьки перед ним хвалилися своїм зробленим багатством, застосували до нього своє штучне. На тіло наділи мертве, а всередину накидали хімічного. Оточили це все будинком, де людина стала жити, і свою справу робити. А їх у природі не переробити. Тому людині довелося захворіти через своє незнання. Ми не стали робити те, що нам відчувається. Природа піднесла найближчих улюблених друзів. Це – повітря, це вода, це земля. З ними ми з вами не захотіли дружити, а цивілізовано від цього пішли. Нас зустріла неміч. Ми з першого дня стали з природою воювати. Ми стали робити в ній штучне, технічно своє вчення застосували. А природа для нас своє єство застосувала. Ми вбиваємо її тіло, вогнем спалюємо, розриваємо. А вона нас природно накриває, поступово своїми силами валяє.     

 

53. І з нами не рахується. Тримає роками каліку, яку медицина не в силах обслужити. Вона не може, вона безсила це зробити. У неї стіни, у неї біль. У неї персонал, він адміністративно виступає проти людини хворої. Лікар дає сестрі вказівку. Правильно чи неправильно, а закон один. Не сестра лікарем розпоряджається, а сестра повинна підкорятися лікарю. Він командир. Сказав – будь добрий, виконуй. А сестра в цей час сама хвора, вона ж не знає цього процесу. Але її обов'язок такий. Сказав лікар, це є її закон, роби. Запитайте у хворого, скільки і коли він приймає цих уколів? Дуже багато. Кажуть, уколи – це здоров'я людини. Хто їх застосував? Вчені. Вони хворобі нічого не дають. У них велике подразнення. Не треба б робити. А лікар є дипломований, він сам на черзі стоїть, у нього голова хвора, але він є прикажчик. Сказав – треба вірити йому, треба, щоб робили за ним. Ось що робиться в цих стінах. У лікарнях адміністративно наказують людині приймати, робити те, що наказав лікар. Він відповідальна особа за це діло. Людина вмирає. Лікар думає, а який Акт йому допоможе, дасть цю можливість розправитися. Бо це є робота дипломованої людини.

 

54. Коли людина помирає, за це ніхто не відповідає. Фронт великий для людини в природі. Чого тільки люди у своєму житті не роблять. А природа для них є грім. Як б її не рвали на шматочки, але вона сильна над чоловіком. Він же дихає, він же обмивається, йому земля дає плоди. Він цим одягається, він це їсть, а в домі живе. Портрет говорить. Ти ж сам захищений, чого вмираєш від болю? А біль посадила природа, він захворів у будинку. А тепер на допомогу прийшли вчені лікарі. Їхнє діло одне – треба допомогти людині. У них є все для цієї справи. Але, може, у них зернятка немає, істини природи, від чого всі люди біжать. Це від повітря, і від води, і від землі. Раз його батьки примусили по-своєму, по-історичному, по-предковому стали ми всі жити, та діло робити. Собі на цьому місці поставили будинок. Це вже небувале присвоєне ім'я, це мій дім. А коли господар помирає, за його люди судяться. І тому хочеться, й іншому хочеться. А будинок є будинок, в якому людина народжується, і людина в ньому вмирає. Доброго він нам не дав, із собою забрав господаря у вічне ліжко.       

 

55. Без усякої причини людина не хворіє. А раз він захворів від природи, ніхто не має права йому допомогти. Бо він є природа, а природа його не полюбила. Жене його з колії за те, що чоловік для цього нічого не робить, щоб йому не захворіти. А раз він не робить своєму тілу природне пробудження, то що йому може в цьому допомогти. Якщо стомлення природа не любить, а ми всі стомлюємося у своєму ділі. Ми робимо і втомлюємося. А раз ми в ділі втомлюємося, уже нам робиться погано. Ми захворіли, у нас нестаток. А цей нестаток людського життя, його люди народники, тобто знахарі цієї справи. А із знахарів наша медицина вилилася. Вона ці технічні сили в штучному замінила, стала застосовувати хімію, начебто вони вміють. Їх, як учених, на службу запросили господарі, тобто ті люди, у кого був у кишені капітал. Медицина без засобів нічого не змогла зробити. У неї є надія одна – змусити за це все, зроблене ним, гроші отримати. Лікар – це здоров'я. А раз говориться про здоров'я, хто може заперечувати цьому.

 

56. Люди за своє здоров'я всі багатства віддавали, але це у капіталістів. Воно не було таким, як його зробили в природі самі люди. А люди без грошей ніщо є, їм треба гроші. А за гроші здоров'я не купується і не продається. Ленін нам революцію створив. У Леніна розум такий народився, знести царя з престолу, щоб він не бешкетував. Цар   в житті своєму програв. Але природу тут не обдуриш. Берегли Леніна, але між людьми не вберегли, його підстрелила Каплан. Вона свого в природі добилася. І все ж вона зробила своє, вбила вождя мислителя, хто підхопив ідею Карла Маркса і Енгельса відібрати у капіталістів. А їхня свята дорога від Бога оточувала, до якої входив синод православної церкви. Вона наш уряд царя з собою вела в рай, що у нього нудилися люди. Вони жили, віддані у господарів, хто хотів бути через це діло святим. І так ніхто не хотів своє наявне панування при власності індивідуальній віддати. Тільки зуміла ідея Леніна відібрати все наявне у господаря, і зробити це господарство більше технічним, науково обґрунтованими. З силою прислали на це діло людей, і їх примусили, щоб вони в цьому новому господарстві працювали так, як не працювали тоді люди, великим режимом.

 

57. Можна сказати, це нова політика сина. А отця відійшла вся система Божа. Зруйнували самі люди, стали все робити без усяких святих, але з патріотами. Це нашого брата примусило робити. Ми втягнені в діло робити за гроші діло, і недоробити його, померли на віки віків самі. У цьому ділі не допомогло нам скептичне життя. Знаємо добре минуле, знаємо добре дане, але не знаємо ми, що буде завтра. Всі ми жили, і живемо зараз добре і тепло, але від залежності ми не пішли. Як жили, трудилися важко, так ми і в даний час працюємо. Утомлювалися особисто, і втомлюємося особисто. Від хвороби і застуду не пішли. Захворіли, застудилися, і похворіли, полежали, і померли. Нічого не зробили людині. Ось чого ми добилися один час. 18 лютого із самого Ростова організували поїзд № 45 «Тихий Дон». Він по дорозі підібрав нас, що їдуть до Москви зустріти свій народжений день 20 лютого. У цей час виїхав до людей тих, які його, як Учителя на білому світі, хотіли, щоб він по приїзду свій білосніжний килим на землі заради своїх босих ніжок послав.

 

58. А до цього приїзду тут у нас у столиці матері Москві лежала одна чорнота. Вона не захотіла так зимовий час терпіти. Це одна ідея природи для наших улюблених для Учителя людей. Вони хотіли в цей день Учителя бачити у себе за своїм столом, накритим тим, що наша мати природа через труд наше життя створила. Це є наша радість, через яку всі люди, віруючі і невіруючі, батька і сина заслужили велику увагу один час так в природі пожити. Та помислити своєю головою, а потім треба буде зробити. У природі між людьми вийшов живий факт, як ми його бачили на нашій землі. Люди самі себе прикрасили, як буде треба жити, щоб зі своїм здоров'ям не зачепитися за природу, і не завадити їй. Вона адже нашим, що ми з вами робимо, вона нами не радіє. Ось вам є перед вами живий і невмирущий факт Акулини. Ви її пам'ятаєте, як Учитель її, найменшу жінку між вами, приймав.

 

59. Мої були перед вами всіма сльози. Я вам їх не покажу, як Учитель, але про це вам розповім. Ось у неї ви запитаєте, що треба було з таким білим снігом робити. Без усякого труда, як наш Учитель по ньому так ходить. Ви хіба не знаєте історію нашого улюбленого Учителя. За що ми його так любимо? За те, що він не жаліє свої дари вам роздавати. Ви ж до цього дня не бачили такого білого снігу. А він перед нашими очима лежить, дорожче всіх. А наша чарівна Килина не знала, що це Учитель до нас їде. І його день не треба буде забувати відзначити своїм бажанням. Це телеграма, вона ж раніше надсилалася. Запитаєте, що її примусило сніг прибирати. Учитель нам свою дорогу проклав від самого Ростова до Москви заради нас і своїх ніг. Наша Килина від поту води напилася. Учитель таким людям безсилий створювати здоров'я, просіть самі. Учитель усього народу вчить їх здоров'ю. А ви ж його приїзд псуєте. Анна Гаврилівна, віруюча в Бога сильно, вона його не знає, де він є. Їде за Учителем, а сама запитує у Бориса. А Борис не хоче бачити всіх нас.

 

60. Йому треба один Учитель. Якби вас не було, чи був би Учитель? Ви ж його своїми силами народили. Він через вас уболівальник, любить вас, і береже вас через своє здоров'я. А ви, Ганно Гаврилівна, просіть мене одного. Учитель без народу не Учитель. А Борис, ображений чоловік, зять Анни Гаврилівни, зовсім чужий чоловік, не наш чоловік. А Ганна Гаврилівна, вона заслужила бути у неї вдома через такий учинок. Звідки буде здоров'я, якщо Учитель нашим не радіє. Він говорить. Бідні ви всі люди. Ви адже живете, і за Учителя лаєтеся. Хочете, щоб вам було добре і тепло. Ви так живете. Як же живе наш Учитель? Він своє місце не зайняв. Коли його люди, як Учителя, визнають, він причтами нас заб'є. А ви ходите до церкви Богу помолитися, вас там приймають за гроші ваші, ви ж там здоров'я втрачаєте. Хто вам дав здоров'я. Ви ж, Ганна Гаврилівна, яка була, і які всі були. А зараз Учитель приїхав, це ж ваша вся радість. Він не до них їхав, він їхав за своїми справами. Його день народження змусив з нами зустрітися. Він не пожалів сам себе, у цьому свою силу нам показав.                 

 

61. На другий день після снігу яке вам було сонечко. Перед таким снігом це тільки нога Учителя заслужила ходити по цьому снігу заради нас усіх. А тепер я повинен про самого себе вам, як людям, розповісти. Я Учитель народу лише тому, що моє все життя направлене для того, щоб у природі здійснити тіло своє. Це портрет духу одного. Він буде над природою в даний час не такий господар, як його батько з сином. Не знають, що вони воюють, вбивають людину через своє багатство, яке зберігає як таке. Хто в даний час живе добре і тепло, він нічого так не думає, як доводиться йому робити. Він недоробив, у нього ще не виходило. Він захворів, його став мучити його нестаток, це нездоров'я. А в нездоров'ї не зможе ні один чоловік погоджуватися, щоб йому було боляче, це погано, крім одного нашого улюбленого Учителя. У нього засоби ці, у нього сила, у нього воля в природі робити те, що люди всі хочуть.

 

62. Учитель Бог землі, він прийшов до нас батька з сином втихомирити, щоб вони пішли за природу, за повітря, за воду, за землю. Хто через духів любов вічні друзі. Дух перебуває в серці кожного нашого чоловіка. Не треба лаятися, не треба сміятися і ненавидіти. Це не наша з вами є ідея, щоб людину вбивати, або його, як підлеглого, пхати. Це наше велике в природі горе, нас воно оточує. Ми з вами хворіємо, ми з вами стогнемо. Куди ми з вами йдемо? Тільки в могилу, в землю, вмираємо. Гірше немає для нас, це смерть. А ми нею так добре хвалимось, що ми вміємо. Їх як таких з квітами, музика грає, люди близькі плачуть, а у самих лопати в руках. Щоб нам з вами жити, не хворіти, не застуджуватись, треба любити, просити Учителя. Учитель уболівальник цього. Він у своє тіло приймає в природі всі захворювання. Він друг природи. Між ним оточують повітря, вода і земля – вони ніколи не вмираючі. Жили, живуть, і будуть вічно з духом жити. Це заслуги Учителя.       

 

63. Він цьому ділу ініціатор. Він є помічник ображеному. Йому не хочеться, щоб на землі між людьми стояла за наш з вами злочин в'язниця. Його вчення вчить нашого брата, щоб ми з вами не гнівалися, і не мали свою образу. Вчитель навчає нас, щоб ми один одного любили. Через свою свідомість треба нам усім мати в природі одне в зарплаті, як Учитель. Йому народ за його хворобу підніс 33 рубля, таку зарплату. Доводить усім, щоб всі люди сприйняли, любили, цінували, ніколи не йшли на рожен. На те, щоб зла не було, а був мир між нами всіма. На то в Москві 22 лютого прийшов чоловік не в такому порядку, біля управління військ МВС СРСР. Вони зустріли вперше такого чоловіка, якого в житті своєму ці люди не бачили. А зараз його прохання. Онука Геннадія Андрійовича з Архангельської області переведуть у Ростовську область на прохання дідуся. Він зіграв ролі в цьому ділі. Його кореспонденти сфотографували чистого на снігу.  

 

64. А раз це прохання начальник задовольнив, вже залишилася перемога за Івановим. Тепер ця просьба перед урядом, вона буде задоволена, щоб люди виховувалися в духу свідомості. Молодь буде виховуватися, як буде треба, так на землі вчинить, щоб у природі заступити заслугами, щоб вона полюбила його тіло, щоб на нього не накидалася ні застуда, ні будь-яка хвороба. А між людьми заслужити через ввічливість, яка ніколи не буде ніякого зла і ненависті. Ось чого люди у себе доб'ються. Життя вільного без рожна. Не буде сваволили, і не буде шкідливим бути. А захоче бути здоровим чоловіком, таким чоловіком, якого побачило в Москві управління. Воно знає  добре. У природі немає таких, і не буде в житті. Цій людині доводиться ходити по земній корі не так це даремно, щоб пройтися між людьми, і нічого не зробити. Природа велика з усіма своїми справами. Вона чоловіка цього примусила не так по природі ходити, не так і робити.      

 

65. Він не уболівальник за економіку та політику. Він уболівальник за червоний хрест, за міжнародне здоров'я. Воно нам потрібно у всіх куточках нашого білого світу. Учитель цьому вчить, він не боїться нікого. Йому в цьому ніхто не заважає. Він не хоче нікого в цьому примушувати. Живіть, подивіться, своє все зацікавлене зупиніть. Це діло недарма між нами робиться, недарма ми його фотографуємо. Він у нас такий ось один уболівальник за те діло, якого в природі не було і не буде. У нього така думка народжена. З усіх наших людей ніколи не народжувалося, щоб хто-небудь так про це подумав. Чому це так робиться, що люди себе змушують одягатися? Вони одягаються добре і тепло. Чому вони їдять жирне, солодке й багато, та в будинку живуть? А фактично вони в цьому вмирають. Цього чоловіка за його добре діло назвали Учителем. Він нас учить через пізнання в природі таємниці. Вона примусила спочатку шапку скинути. А коли тільки з голови шапка звалилася, то вже і думка з'явилася. Вона не стала тримати по-старому.

 

66. Я прошу природу, вона на моє прохання відгукнеться. Допоможе вона повітрям, водою і землею, щоб тіло жило так, як вони невмирущі вічно живуть. Раз я упросив командування внутрішніх військ, то для мене і зовнішнє командування теж піде назустріч моїй просьбі. Перестануть один одного вбивати за нашу землю. Ми не будемо від природи залежні. Не будемо задовольнятися чужим, а будемо своїм задовольнятися. Відповідати ми перед природою не будемо, нас вона пожаліє. Ми не будемо або Земля, або Місяць. Пише Бог Землі. Його народила система. Він не міг в отця, тобто у капіталістів. Він народився у сина, у соціалізмі. Йому не вчені його сили ввели. Він їх волею ввів в природі через народжений дух свого тіла. Воно стало любити і оточувати себе, разом і близько з повітрям і водою, та землею. Що й стало чоловікові через чоловіка допомагати. Чоловік наш хворий, забутий усіма нами. Ми не навчилися йому допомагати. У нас немає таких засобів, щоб чоловіка природою пробуджувати від його захворювання.

 

67. Богу не треба в його силах і волі ніяка хвороба. Він прийшов заради нашого юнака, щоб його так виховати, щоб він робив свій свідомий вчинок у своєму житті. Через що дитя буде народжуватися не для смерті, а для життя. Якщо ми доб'ємося від природи так, як добився між нами наш чоловік, у себе став мати Бога. Він говорить. Всьому діло є початок. Це наш руський чоловік. Він цього в природі фізично добився. Не хвороба чоловікові допомагає, а особисто чоловікові, його тілу треба пробудження. Йому треба повітря, вода і земля. Це, у ділі всьому Бога, є улюблені невмирущі друзі, які дали згоду у своєму ділі цьому чоловікові допомагати. Ці три тіла, найголовніше, в житті нам дадуть все те, що ми маємо. Ці тіла три через це все полюбили чоловіка не в красі, а в найгіршому і в холодному вигляді. Йому дали можливість мати силу волі для того, щоб не застуджуватись і не хворіти, що саме в житті треба нашому юнакові молодому. Якщо він буде дотримуватися цього вчення, для нього не буде треба в'язниця і лікарня. Він буде герой, перемагати свого ворога, що оточує.

 

68. Коли він навчиться це робити на нашій Землі, то нам не знадобиться Місяць в цьому вивченні. Ми з вами на Землі доб'ємося життя, і не будемо ми вмирати. Ось що приніс наш з вами Бог не на небі, а на землі. Тільки життя, тільки славу. Нашим вченим для цього ... вистачить, аби у них було здоров'я. А без здоров'я і Місяць не завоюємо. Нам Земля дає все. Ми в землі риємо будь-яку ямку для того, щоб на ній ставити стовп не один, а багато стовпів, щоб по них протягнути дротяний телефон. І по ньому з будь-яким містом, з будь-якою людиною можна буде розмовляти на будь-яку тему. Про цю розмову знає природа, чує вона, всякого роду має у себе. Твої близькі рідні викликали на розмови дізнатися, як там на їхнє здоров'я йде у них сімейний лад, не гуляють за звичаєм. Раз так виходить, нічого не поробиш, і нікому не поскаржишся. Кажуть, немає таких тепер людей, які чогось хорошого сказали. Всі люди такі, аби посміятися. Особливо таке горе, яке стихійно попалося в будь-якому місці.

 

69. Я, каже, поїду поїздом в одне місце. І зустрінуся по дорозі з такими друзями, які роблять собі. Після тифозної моєї хвороби нас зустріли зі зброєю бандити. І хотів чоботи зняти. Я йому хліб з м'ясом дав, і упросив просьбою. Він мене штовхає по плечу, говорить: «Жаль тебе, такого молодця». І не став мене вбивати, вбив іншого. Тому моя думка примусила себе просити природу, вона є мати. Я криком її прошу, щоб вона дала мені життя і вчення, щоб свою історію описати. Я для цієї справи роблю, завжди прошу природу, щоб вона мені в моєму житті допомагала у ділі. Я роблю, чоловіка вчу, і прошу його, щоб він робив. Він через це все не буде ніколи ніяк хворіти. Ось що нам на прохання моє піднесла велика природа. Вона у себе має дух до життя.  Це повітря, це вода, це земля. Вони народили чоловіка для життя. Але чоловік не хотів разом з ними жити. А взяв свою дорогу, став сам себе захищати, став жити по-людському, не став любити природу.   

 

70. А став з нею воювати, став її примушувати, щоб вона йому служила джерелом. Вона йому один час дає, радує, а інший – із собою забере. Вона з нами не говорить, а по-своєму робить. Що намітить, те вона по-своєму насідає. Треба людині жити за таких обставин. Ми люди такі. Нам дай, і не мало, а багато, чим ми не задовольняємося. Йдемо по дорозі далі, шукаємо в природі таємницю. Ми з вами що тільки в природі не робили, чого ми не творили зі своєю технікою. Навіть взяли на буксир Місяць, стали вивчати, а от все ж таємницю ми не знайшли. Як жили ми на Землі, з нею воювали, так і будемо ми з нею воювати. Це наша людська думка примушує. А щоб цього не робити, у нас таких сил не знайшлося. Ми повинні з природою воювати, у нас народжені сили для цього діла. Ми його робимо, а інше починаємо. Наша в цьому заздрість у кожної людини. Всьому діло сам чоловік, він без війни ні кроку. Він її зброєю б'є, а вона його природно стьобає.

 

71. У природи сили є на все прибрати з дороги. А у людини штучне введене на один час. Отець з сином не виграв це все, а програв. Їм треба буде економіка і політика свого роду. А їм не треба життя, яке дух нам підносить. Він хоче сказати батькові і синові. Пожили, сваволили, зробили своє все те, що залишилося в історії. Це наша смерть, вона нас усіх на той світ направляє, вона нам життя не дає. А тепер на це прийшов такий час, в якому доводиться вчитися, як буде треба жити не по батькові і не по синові, а по духу. Не треба нам те, що було з нами. Один одного примушували, щоб він робив. Тобто він творив для того, щоб померти. А дух від цієї справи відмовляється, не хоче по-людському жити. А по-своєму, по-природному для того, щоб не робити те, що зробили люди. У духа весь його намір своє на ноги поставити, а чужому не перешкодити. Ось що нам несе з вами дух. Він хоче нам сказати про те, що ми помиляємося.

 

72. Не стали ми за Богом жити, взяли самовілля. Що хотіли, те ми в природі робили. У нас руки зробили діло, а потім інше стали робити в житті. Ми діл наробили скільки, немає кінця і краю. І в цьому ділі ми з вами всі померли. Які ж ми з вами є люди, якщо ми з вами не спробували дорогою Бога йти. Це наше небажання і невміння наше. Ми навчилися примушувати іншого, щоб він робив, а я на це дивився. Не батькові і не синові. Шановні комсомольці, я вас прошу переконливо, щоб ви представили мій рукопис зі своїми ділами. Видно з усього: ми не навчилися жити, а навчилися вмирати. А перш ніж жити, треба буде робити для цього. А ми з вами робимо те, що нас змушує вмирати. Ми вмирали на віки віків. Якщо ми не хочемо життя, то що ми з вами хочемо. У нас з вами сили волі немає, а безсилля ми розвинули. Ми залежні від природи. Нас природа змушує, щоб ми боялися природи, хоронились від неї. А раз ми боїмося, ми не вояки в природі, а труси. Бажаю щастя, здоров'я.

 

73. 24-му з'їзду КПРС. Прохання від Іванова Порфирія Корнійовича. Ростовської області, місто Красний Сулін, Першо Кузнечна, 12. Я до комуністів всього союзу звертаюся зі своїм загартуванням-тренуванням, щоб його ввести на інших хворих, забутих нами. А я в природі навчився. Природно природою, повітрям, водою на землі пробуджую. Мені не грає ролі хвороба на людині. Я вчу людину, щоб вона фізично займалася. Людина сама виганяє у себе будь-яке захворювання, тому людина грає над хворобою ролі. Я, як Учитель, вчу його, щоб він не прохолов і не захворів. Це мої сили робили, роблять, і будуть робити для нашого юнака. Моє вчення не знахаря і не лікаря, а загартованого чоловіка, хто любить природу, особливо повітря, воду і землю. Це мої природні друзі через живе тіло. Ви ж дозвольте, будь ласка, я вас буду просити без усякої шкоди. Я дуже багатьом вже допоміг і допомагаю. Але вас я прошу. Треба будівництво комунізму. Я буду вчити людей, щоб вони у себе мали здоров'я.         

 

74. Якщо це буде потрібно довести практично, я можу на сцені це зробити. Тому це моє прохання є до всіх людей для того, щоб вони це діло дозволили, право ходити. Незалежність, вона співає і розспівує в природі свої пісні про нашого Бога. Він друг любимий їй, вона хоче бачити таким, як не ходив ні один наш чоловік. Всі люди від природи залежні. А раз вони залежні, то їм доводиться важко боротися з нею. Вона як була всесвіт, так вона і є сильна, вільна. Вона це робить для того, щоб людині довелося один час пожити та робити, як робили всі наші люди. Незалежність, вона виховала, вона народила чоловіка для того, щоб він зі своїми показав нам і точно ввів їх для того, щоб більше в житті своєму не хворів ніякими захворюваннями. Це може зробити тільки душа і серце. Незалежність – це не чоловіка здоров'я, а самого Бога путь. Він змусив одного чоловіка так оточити себе.   

 

75. Природа – це повітря, це вода, це земля – любимі невмирущі друзі Бога. Бог є наш земний чоловік. Він не танцює і не співає, навіть у людях зло не створює. Він уболівальник за нашого бідного, хворого чоловіка, хто нами всіма забутий. Він не хвороби, як це робиться вченими, призупиняють, відрізають. А діло Бога одне – пробуджувати чоловіка, щоб він ішов у природу, і там з повітрям, водою і землею нарівні жив. Ось що нам незалежність принесла.  Життя, але не смерть. Це тільки зробив Бог, він вмирати не буде. Він випросив у природі ці сили, цю волю. Зараз він просить піонера, його з вибаченням зупинив, у нього запитав, що він зробив. Піонер зупинився, запитав у мене: «А чим я вас образив?» Я йому сказав: своїм вчинком, не поздоровався. Тоді-то піонеру дійшло, він каже мені: «Здрастуйте». Я його просив дуже сильно, щоб він завжди робив повагу старшим. Я просив старця, щоб вона виручку всю денну віддала, вона мене погнала. Як хотіла, так і зробила.

 

76. Милі діти мої, ви гляньте на наше сонечко, побачите правду, своє одужання. Такими будете, як я, Бог землі, Переможець природи і Учитель народу. Вчу здоров'ю, щоб жити, а не вмирати. Ось для чого я, як Бог, вас закликаю. Ми з вами незалежно будемо жити, і з природою будемо в дружбі оточувати себе. Нас повітря саме захистить як ніколи живими. А вода нас з вами енергійно прийме, не буде на нас нападати, нас залишить живими. І також земля не буде примушувати, щоб ми з вами одягалися, робили свою красу. І також ми не їли, і не наїдалися досита. Нам не буде потрібен в природі житловий дім. Нас з вами незалежність оточить усіх, як один. Ми будемо жити однією сім'єю. Природа нас таких не вщипне, і не стьобне наші сили. Вони будуть спільними непереможними. Як от я, Іванов, один в природі між усіма людьми. Мені такому жити дуже важко.     

 

77. Нікому такі якості підтримати. Люди роблять для себе шкідливе діло, і в ньому гинуть. Іванов не теоретик, він є практик у житті. Йому доводиться фізично по природі бігати, у нього велике терпіння. Управлінню внутрішніх військ, МВС СРСР. Начальнику. У вас був я 19 – 21 лютого. На вашому порозі стояв чоловік не такий, як усі люди. А ми всі командири внутрішніх військ МВС СРСР. А для чого ця історія робиться ним, ніхто не запитав? Швидше взялися фотографувати. Моє просьба було сильна. Я мав і маю право тільки просити від себе вище. У мене зброї немає, щоб я комусь із наших людей наказував, щоб вони послухалися мене, і мою ідею підтримали. Це діло робилося так. Щоб хто-небудь мене примусив, немає таких людей у нас, і не було. Це тільки моя свідомість у труді добилася від природи. Вона мені в мій організм спустила для цього свою думку. Я вам, як воїнам, зараз прочитаю, а чому це так виходить. Людина одягається, людина їсть, і в будинку живе не погано, а добре і тепло. А чому вона вмирає? Я в цьому став шукати таємницю, її знайшов у собі, я став роззброюватися для цього всього. Я спочатку шапку зняв з голови, потім черевики, і весь належний одяг скинув акуратно. 

 

78. Дійшов я до незалежності, вона мене недарма оточила, дала мені сили і волю. Я це у себе став мати через мій труд. Я загартувався, й іншого навчив, щоб він, як хворий чоловік, цим ділом займався. І в нього десь поділася його колишня хвороба, він теж загартовується для свого здоров'я. Вам про це розповість. Москва, вул. Полярна, 16, кв. 289. Новікова А. Ф. Вона фельдшер. Ви її викликайте, вона про мою користь, яка в людях сіла, вам розповість, щоб ви не сумнівалися в моїй у вас такій поведінці. Я незалежний у природі чоловік, Бог Землі, Учитель народу. Своїм ділом нікому не заважаю ніяк ніде, а своє вчення проводжу. Вчу людей, як буде треба, щоб не застудитися, не захворіти. Чоловік легко сприймається інший. Люди хворі беруть моє вчення, добиваються від природи, у них десь дівається їхня хвороба. А наші вчені знову чекають від Місяця порятунок. Треба його на Землі зробити. Я це діло роблю на людях. Пишу про це, а мене вчений світ не підтримує. Вони мені дали на руки, я вам його висилаю, прочитайте. Я вас, як воїнів, прошу мені допомогти. Чомусь секретаріат Брежнєва від мого листа мовчить. І наша вчена рада не хоче нічого робити щодо цього.

 

79. Ви, як кореспонденти, мене сфотографували. Я вас прошу і благаю, щоб ви цього фельдшера прийняли. І він, як ініціатор цієї справи, вам розповість попутно цей експеримент. Я написав прохання на 24-й з'їзд КПРС. Вона робить те, що я вчу. Ви будете задоволені моїм для вас вчинком. Він себе 27 лютого так незалежно представив за рахунок того, що робиться в природі Богом. Він у нас один-єдиний в людях чоловік. Йому не треба буде ніякий захисний одяг, і не треба йому ніяка краса, і не треба буде ніяка їжа, і також не треба ніякий житловий будинок. Все це є людська потреба, ми її через свою працю добуваємо в природі. Ми, всі люди, живемо нелегально. Хочемо, щоб хтось щось зробив, а ми на це все дивилися. А щоб це зробив, як робить у природі Бог. Він очікує своє місце, він його повинен зайняти згодом. І про те, що ми з вами все робили і робимо, і будемо робити весь час.

 

80. Доти ми все в природі робимо, поки самі себе так легко закопаємо в землю. Ми з вами не ділки є, а безсилі люди. Ми не зможемо жити, у нас за 50 років не буде життя цих людей. Хіба це життя наше. Природа і на півдні природа, і на півночі. Природа така розташована скрізь і всюди. Вона знаходиться на сході така, як і на заході. Вона нічим не огороджена від будь-яких живих умов, що з'являються. Струм, електрика, природна вона сторона, форма, що змінюється. Таке в природі завжди проходить. Воно на одному місці ніколи не стоїть. Як воно рухалося, воно рухається по нашій землі. Щоб була різниця між самозахистом і людьми, немає ніякої в житті різниці. Чоловік зі своїм здоров'ям безсилий боротися. Він вимагає від своїх умов, він їх для цього зробив у природі сам, щоб ними один час задовольнити себе, бути. А потім з новими силами в розвинену і гіршу погоду.     

 

81. Чоловік зі своїм організмом, він по цих умовах природних крокує. Доти він ходить на ногах, поки сили не втомилися. А коли вони втомлюються, йому потрібно фізичний відпочинок від природи. Йому тільки сісти на цьому місці, йому сон на шляху попадає, він засинає, і вмирає на віки віків. Його змусили умови, від чого він застиг. Це не природна сторона. Це штучна у всіх умовах. Її на себе чоловік одягає. Вона на ньому висить, як неживого характеру. Можна сказати, шкідлива і гнила. Від чого найбільше людині завдає свого роду хвороба. Він у цьому своєму житловому домі помирає.  Іванов каже. Якби я не був у природі таким, як я зараз став, мене не було на світі. Я маю 72 роки, не чую втоми. У мене до бігу не було такого бажання в 17 років. Я в даний час біг би, біг би. Мені холодно, а всім тепло. І в цьому захисному самого себе теплі чоловік завжди помирає. Його привело життя хороше і тепле. А навіщо помирати буду я, якщо мені не добре і не тепло.

 

82. Я так живу, і мені хочеться жити. На мене, такого героя, і природа в будь-якому місці не буде нападати. Це добре буде нам усім, якщо моє тіло, воно між нами такими помре? Ми скажемо: був такий, а тепер його не стало. А якщо тільки я залишуся в живих, то вам, бідним людям, доведеться визнати цю ідею істиною, що тут немає ніякої такої таємниці. Треба буде зважитися, і зробитися таким, як Іванов. Він портрет є в природі, хоче сказати про свою думку. Вона нас усіх до цього закликає, щоб ми пробували робити так, як починав у цьому сам Іванов. Він каже про те, що ми одержали б у цьому ділі вже не економіку з політикою, а свідомість до природи. Вона не буде нам шкідлива. Вона не буде нам зла за нашу любов до неї. Вона мила стане перед нами, у неї буде для нас миле серце. Вона нас не буде так стьобати, як вона в даний час нас стьобає.

 

83. Аби захотіла, вона все зможе зробити. Хоче умертвити чоловіка – йому за це життя вкоротить. Він на віки віків іде в землю та робиться прахом. От які справи відбуваються в житті людському. У свій час він народжується чоловіком, йому дуже важко доводиться в природі пробиратися. А коли його люди тільки зустріли, вони були підготовлені, знали, як його було зберігати. За ним треба доглядати, щоб його ростити. Для того щоб його зробити людиною, треба буде догляд, і велике над ним око, щоб дивитися і доглядати. Цій людині треба силу мати, щоб людина сама себе навчила, як буде треба на своїх ногах ходити, щоб спочатку не падати. А потім прикрашати своїм одягом, і ним перед усіма хвалитися. Ось що треба людині змалечку робити. В одяг одягатися до самого тепла, щоб було так добре, і було від цього всього тепло.  

 

84. Я так, братці ви мої рідні, на нашій землі. Ми з вами живемо не погано, а добре. У нас є джерело, це наша земля. Як ми на ній сильно думаємо, а за нею ми доглядаємо, тобто на ній ми працюємо. Хочемо ми з вами від неї отримати великий урожай для того, щоб ми за рахунок нього пожили та помислили дуже добре. Ми, всі люди, цим урожаєм годуємо самі себе. Зберігаємо цих тварин, у нас плодиться жива худоба. Є коні, є воли, є вівці, корови, свині. Все це урожай тримає. Люди будь-яких умов живуть за рахунок цієї землі, вона тримає своїм продуктом все живе. Ми з вами як ніколи, без землі життя немає. Ось які земні справи. На землі чоловік не хотів так жити по-людському, взяв і поділився своїм для них вчинком.  Він так сказав. Ви живіть так, як ви хочете. А я так жити не хочу. Ваша всіх це залежність, та ще в природі яка. А я так не хотів, взявся, та по-своєму, по-Божому. Почав жити так, як ніколи не пробували жити.

 

85. Це моя дорога Бога, я по ній своїм ділом крокую. Москва я, наша є столиця, мати, для всіх мати. Свою дорогу я показала в найдальші краї. Північ ти така наша рідна, як і захід милий мій. Від сходу мчать одні хмари, півднем сонце огороджене. Продовжували всі колгоспні поля. Річки ми такі бачили. Села і хутори працюють в колективі далеко. Нашого вченого чоловіка напише нам його рука. А в природі криється сама потрібна краса. За таким кипучим місцям наша є ця сильна сім'я, одна вона ясна з усіх. Інженери, агрономи, фахівці, всі колгоспники, і прості робітники. Ми про природу не забули, проспівали колишні пісні в голосах. А от наші люди такі, вони багатонаціональні, у них не було того. А от зараз у нас є найкраща одна з усіх розвинена електрика. Її всю людина осідлала. На рейках ми ввели мотор. Так у нас є і буде. Всі люди наші такі, кинули все, раніше зроблене, взялися тепер за нове. Нам місцевість нашу знати, ніяк нікому не пізнати.             

 

86. Сонечко наше тільки сходило для нас таких усіх. Ми не старого покрою. Ми сюди прийшли на ваше. А от дорога це наша. А твоє серце тук, тук б'ється. Як мозкова частина, думки за нас, таких ділків. Ми в цьому готові всі. На полях у сільському господарстві, на виробництві робимо деталь, за що ми відпустку і гроші отримуємо. Цей урок в даний час на пляжі в Чорному морі. А це дорога призначалася їхати в жаркі краї. Московські люди сильні, від природи вимагали все. Вона нас усіх таких любить. А в природі дні однакові. А от наші міста ні. Є обласні, крайові, там закладена вся культура. Майструють ці всі люди. На плакатах забезпечені. Все це нам треба. Люди сильно говорять. Ми всі повинні жити, і радіти всім добром. Москва,  нам сильно говорить вона. Ми, люди всі вчені, можемо в житті допомагати. У нас такі робітники, розвитку не було такого. А зараз на нашій землі мчать швидкі поїзди, легкові автомобілі та автобуси. Дорога нас веде на море. Ми там заповнюємо пляж, своє особисте здоров'я. Південне не таке сонце.      

   

87. 88. Що ми є на нашому транспорті. Про їх таку спекотну погоду ми не забули. Добре знаємо, і учимося враховувати про їхню одну на землі підготовку. Бог Отець, Бог Син, Бог дух святий. Це на земній корі на материку в природі між собою живуть три чоловіка. Один з усіх це є власник індивідуаліст, будує своє благополуччя на капіталі. Він перший початковий чоловік Бог отець. А другий, це соціалістична колективна нова наукова сторона, в якій роблять своє життя комуністи. Це Бог син. А третій чоловік на своєму шляху, він у себе не має ні економіки, ні політики. Він однобоко не живе, дотримується світоглядного поняття. Це буде червоний хрест, міжнародне здоров'я, при якому залишається Бог дух святий.

 

89. Він незалежний ні від кого ніде ніяк. А ми, отець з сином, залежні від природи люди. Нам дай, ми без цього жити не навчилися. Ми живемо і воюємо з природою. Так воюємо з нею, її примушуємо зброєю, технікою, щоб вона нам давала, і багато. Ми, вчені люди у батька і сина, шукаємо по природі її таємницю, та ніяк у нас не виходить. Живемо добре, живемо тепло, а шукаємо з вами краще. То копалися, то рилися, робили на Землі, а тепер перевалилися ми із Землі на Місяць. Хочемо її своїм умінням підпорядкувати, і примусити Місяць служити людям джерелом. Незалежний чоловік, Переможець природи, Учитель народу, Бог землі не те з собою нам приніс. Він знайшов таємницю в самому собі особисто. Загартувався в тренуванні для цього, і з людьми на землі поділився. 37 років минуло, як Іванов не по людський дорозі крокує. Він узяв дорогу Бога, випросив у природі. Вона його навчила, як буде треба, щоб у ній не застуджуватися і не хворіти. Він через свою любов до природи заслужив бути від неї таким, як ми його бачимо.

 

90. Він живе по-своєму, по-природному. Який би день на землю не приходив, він його зустрічає природно живим чоловіком. Він любить повітря, він любить воду, він любить землю. Це його милі невмирущі друзі. Він з ними живе так, як ми ніколи не пробували. Нам він не заважає, а від свого не відмовляється. Живе так, щоб природі своїм учинком не перешкодити. Найголовніше, це джерело від природи не отримувати. А живе і стикається з нею своїм енергійним живим тілом. Він любить її якості, що змінюються, і з ними разом живе. На арені холод сильно чує, але він на нього не впливає через те, що він для природи не чужий. А ми з вами одягнемо хороший, фасонний, теплий одяг, та наїмося досита. Вийдемо в природу, хвалимось: подивіться на мене, на такого молодця. А скільки їх було на білому світі, аж до цього часу хваляться штучним. А як вони від цього діла застуджувалися, хворіли і вмирали, їх немає. А ми в цьому стоїмо на черзі. Ми з вами завтра теж захворіємо і помремо.