Портрет. 1971.02.ч.2

Іванов Порфирій Корнійович

 

1971.01.15 — 1971.02.07

 

Частина 2. С.96 — 190

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

96. Ми за його прикладом не пішли, а взялися за своє, знайдене нами. Це наша їжа, одяг і житловий дім, у чому ми народжуємося, і в ньому ми помираємо. Так що ж ви мені тепер скажете за мою до вас здатність. Я з вами поділився, знайшов вихід один для всіх. Це загартування-тренування. Воно мене навчило, як буде треба за його прикладом у природі жити, щоб не застуджуватися і не хворіти. Що ж може бути від цього всього краще. Це все нас веде до продовження життя, але не до вкорочення нашого такого життя. Як ми робимо? Всю нашу красу на себе ми тягнемо. А їмо жирніше, солодше, і багато. А будинок потрібно для життя свого з усіма вигодами. А що якщо нам знайти в природі такі якості, щоб вони замінили наш труд. Ми б з вами звідти не вийшли. Навіщо нам потрібна природа.  Повітря, вода і земля.           

 

98. Вона нехороша, у ній сильний холод. Лижи в будинку, ні про що не думай. У тебе є все. Це не порятунок все, і не задоволення. А ми в цьому всьому втрачаємо своє здоров'я. Діти, може, ви так думаєте, що у мене немає таких можливостей. Ви ж живете через це добре і тепло. А у мене народилася така свідомість. Це нам не дасть потім. Ми самих приводимо до смерті. Це і є холодне і погане. Зарити людину в землю. Моя, знайдена мною ідея, протилежна. Вона говорить. Краще і здоровіше на тіло буде холодне і енергійне, що й дає нам життя вічне. Бажаю щастя, здоров'я всім. А в'язниця зі своїм адміністративним режимом лізе на рожен. Їхня справа одна – раз сюди привезли, то звідси повороту немає, щоб суду не засудити. Для цього слідчий і адвокат статтю піднесли, щоб розписатися.

 

100. Суд вирішує свою справу, в Москву в інститут імені Сербського перевірити. Атмосфера знову у в'язниці повернулась. Іванова, як хворого, посилають до Москви без усякого. Навіть валізу залишили ручки у в'язниці. Це вже повернулися голоблі в драгах на бік мій. Люди тюремники бачили в Кіровоградській тюрмі, у Знам'янському КПЗ, і Одеська в'язниця бачила. Але ніхто з всіх не запитав у начальника: «Чи були такі думки у вас, щоб реалізувати цю в'язницю?» Одне роблять, щоб люди людей не бачили. Ховають людину від людини. А Іванов є початок, щоб не бути цій в'язниці. Я про своє загартування ніде не мовчав. Казав, кажу, і буду говорити всім. Тільки воно нас в житті всіх спасе шляхом вчинку одного. Це буде природна в людях істина. Люди будуть робити те, що треба.

 

101. У моєму всьому є людська істина. Тіло моє таке є, як у всіх воно є. Тільки у них серця не виходжу так, як виходив я його у себе. Воно у мене молоде, здорове, загартоване серце 25-річної людини, що і мене зберігає в цьому. Я такий є в природі один. Мене посадив Хрущов. Я їхав через Харківську в'язницю, мене просили, щоб Хрущова прогнати від цього. Я не доїхав до Москви до інституту, як Хрущова прогнали. А я потрапив у Бутирку, у саму центральну з усіх в'язницю, яка прийняла, і скоро вивезла в інститут. Я потрапив сюди за своєю хворобою, від чого наші вчені не відмовилися. А яким я був, таким я і залишився. Мене в інституті не стали стригти, голити. Я не побоявся вчених, що вони мене за мою здатність засудять. Цього я не отримав, і не отримую я від них поганого.

 

102. На мій учинок усі кричать, що я в людях зробив злочин, гробив їх. Якщо я вмію так гробити, як я це робив, то вам таким робити нічого буде. Я ж не ... і не який-небудь ділок, щоб чого-небудь зробити. Я роблю те, чого не робить ніхто. За всім висновком усього цього життя, не дай Бог цього, до чого веде природа. Я гордості ніякої нікому, а яка ввічливість. Вона примусила природу любити. А за мою любов до природи вона мені довірила робити те, чого не робили люди. Ось що нам в інститут приніс Іванов – одне щастя в житті, від якого не можна відмовитися. Це ж робить це діло Бог нашої Землі. Він повинен проаналізувати, пройти всі режимні умови. І добитися від природи такого діла, за яке треба людям дякувати. Це його щастя бути Богом.

 

103. Якби я був несправедливий у природі або шкідливий у людях, я б це не писав і не говорив. А то холодно надворі, а мені доводиться йти в умовах. Мені вам не розповідати. Ви самі це все знаєте, як буває тепло тілу, холодно. Це не одяг, він висить на тілі, ніякого тепла не дає, а тільки відбирає у тіла тепло. Посудіть самі ви, якби був одяг у житті людини корисний і їжа, також дім, чоловік продовжив би життя своє. А то все це ось навіть завадило своїм зношуванням. Адже одяг на тілі псується, і всередині кисне. Що може бути від цього хорошого. Якщо людина живе в будь-якому будинку, він такого почуття в природі не отримує, а нестаток своєму тілу робить. Нового ми в цьому не знайшли.

 

104. Треба не в природі шукати, а треба шукати в людині. І зробити його іншим, зовсім не таким, загартованим у тренуванні, щоб він зробився таким же самим, як і я ставлюся до себе і оточуючих. Всім треба в житті не потребувати нічого такого, яке потрібно нам. І спільними силами зробити одного чоловіка, нехай він учить ображеного хлопчика, що росте, що тягнеться до діла. Цей чоловік не повинен сидіти на одному місці, і чекати від природи милостині. Вона повинна розв'язати це питання в житті. Він добивається без усякої перешкоди бути там або в іншому місці, щоб його не підозрювали, і не саджали чоловіка, як Бога. Він чоловік, та ще й який мудрець у житті. Знаходить засоби здолати для будь-якої хвороби, будь-яке місце в повітрі, у воді, на землі.

 

105. Москва мене посилала. Каже, наш для всіх є портрет. Він у Москві 1 травня 1963 року з ображеними, хворими людьми. Вони до нього приходили, просили, як Учителя, щоб він дав їм здоров'я. Він оточив себе природою, вона йому допомагає, тому його Москва, як джерело, матеріально тримає. Портрет після свята 4-го числа зустрічався по Рахманівському при міністерстві охорони здоров'я СРСР. З замісником міністра по частині злоякісної пухлини, тобто раку. Медицині такій шарахатися не треба. Їм треба засіб знайти, і цю проблему вирішити наперед. Це рак, не щось таке, говорить Горинович. Таку річ зробити. Це є в світі все наявне золото. А якраз це все робиться не для золота, а для того чоловіка, хто зміг його на собі розвинути. Це хворий. 

 

106. Він з портретом зустрічався, стосовно цього говорив. У Ростовській області станція Гуково оглядач Сироватка Олексій. Не буду його характерність описувати, скажу прямо. У Чуєвкі проживає Сироватка Олексій. Давайте ми з вами зустрінемося на сцені будь-якого місця. Я, як Учитель цього діла, вам, як молоді, покажу, як це виходить на людині. Він курив 30 років, а потім після прийому Іванова він кинув, не курить. Це говориться про початок. А перед ним лежить велика проблема, це є рак. Мені не треба ніяка технічна система. Шучне тут ні до чого. Мені треба  чоловік. Я його вказав, він живе в нашому районі в Гуково Олексій Сироватка. Працює на станції оглядачем. Один чоловік в Чуєвкі. Ось нам і засіб. Не треба шприц, не треба ніж, і різні таблетки. Нам на щоці розповість чоловік. Як це вийшло, що Олексій узнав Іванова.

 

107. І після всього аналізу всіх лікарів йому забажалося приїхати до Іванова і сказати так, як йому Іванов давав рекомендацію до самого Харкова. А коли про твою хворобу скажуть: це рак, і нами, як медициною, не виліковний. То тоді ти знаєш, де Сулін. А там тобі скажуть, де Іванов живе. Приїжджай, я йому сказав. Він приїхав. Я його прийняв на льоту. Все не вводив. А наш Олексій вилікувався протягом одного місяця. Ось нам живий на людині факт. Не треба їздити далеко. Прошу вас. Бажаю вам щастя, здоров'я всім. Шановна ви вся молодь. Може, ви порахуєте, це неправда, я нічого не робив. У нас в Ростові знаходиться обласний відділ здоров'я на Чехова. Та хіба там у ньому сидить один лікар, який технічно заміщує директора Полякова. Багато не треба. Я з ним мав справу. Йому мої пацієнти, які одужали від мого вчення.                                        

 

108. Я просив їх, щоб вони мені з допомогою їхнього діла продали хорошу машину, щоб відвідувати на місці лежачого хворого. І дали через президію повне право це робити в нашій області. Довелося відповісти одній хворій з Миколаєва. Я не маю диплома. Диплом – це моє тіло. Воно не технічно робить, а природою. Повітрям, водою і землею. Що нас породило, те нас збереже. Я вас, як комсомольців, всю молодь, прошу, щоб ви від Казані, республіканської спеціальної лікарні психіатричної. Там у мене лікар, випробувач мого здоров'я, він зобов'язаний правду написати. Він не пише лише тому, що боїться правду сказати. Каже: «Мені Москва не дозволяє». Це його неправда. Вся історія там моєї хвороби. Це Дербеєв Алмаз Резаєвич, нацмен татарин. Якщо взявся за це діло, говори. Не дає і міністерство охорони здоров'я СРСР.     

 

109. Кажуть: штани одягни. Я хвалитися не буду, але скажу правду. Не штани зробили людину, а людина зробила штани. Носіть, будь ласка, тільки на мене не одягайте. Лист скаже вам усім. 20 січня 1971 року. Добрий день чи вечір, дорогий Учителю! Звертається до вас жінка, яка страждає важкою хворобою. Я вже вам писала, просила, щоб ви приїхали до мене, і знову прошу. Дорогий Учителю, будь ласка, приїжджайте. Я вам дуже буду рада, дуже, дуже вдячна. Я вам віддячу за вашу працю і турботу про мене. Та не одна я тут така, що потребує вашої допомоги. Наші жінки розповідають, як ви їм допомогли. Вони вас просили, щоб ви приїхали до мене. Я не ходжу ногами, і до вас приїхати я ніяк не можу. Восени я хотіла до вас приїхати, домовилася з машиною. Але наші жінки поїхали до вас, а ви поїхали в Москву. Та й говорили жінки, що машиною до вас не можна.

 

110. Милий дорогий Учитель, будь ласка, приїжджайте. Я вас дуже буду чекати. Їхати так. Доїхати до Ростова. Сісти на електричку Ростов – Кущівка. І встати за П. Перша зупинка, 41 кілометр. А тут будь-якого запитаєте, вам скажуть, де живе Паша, що їздить на візку. Поїхати до вас, дорогий Учитель, у нас нікому. Живемо втрьох. Моя мама, 70 років їй, і дочечка моя 16 років. Віднялися у мене ноги під час вагітності. Дитя врятували семимісячне, а я так і залишилася. Де я тільки не була, і в лікарні, і в інституті, і на курорті. І скільки бачила, і лікувалася у ворожок. Уже не лікуюся, і нічому не вірю. А от дуже мені хочеться, щоб ви мене подивилися. Це останнє, чому я ще вірю. Якщо ви мені не допоможете, тоді, значить, доля моя така. Так мені залишатися.

 

111. Дорогий Учителю! Ще раз дуже прошу, будь ласка, приїхати. Це моя остання надія на вас. Ось у мене поки все. Будьте здорові і щасливі. З привітом до вас, Паша. Дуже буду вас чекати, дорогий Учитель. Ростовська область, Азовський район, село Ново Транук. Ржаніковій Парасці. Це все змусило Іванова в Кіровоградський обком партії написати, щоб він Іванову допоміг у його справах. Я домовився, дав своє слово, щоб доставити в Москву. По дорозі від Ростова і до Києва дорога велика. Можна багато думати і написати. Найголовніше, у житті будь-якій людині треба наука загартування-тренування в природі. У повітрі, у воді, і в землі. Треба навчитися в цьому всьому, як у ванні, бути. Треба визнати природу, що вона мати рідна. Атмосфера всього розташованого життя. Але досі для нас таємниця лежить, звідки взявся чоловік.

 

112. Ми добре знаємо про повітря, про воду і землю. Це три тіла, які допомогли здійснити чоловіка. А він не став з ними близько жити, і не став з ними дружити. А навчився штучно від них відбирати те, що було потрібно чоловікові. Він став робити. У нього вийшла ложка, чашка і шматок хліба. А раз він наївся, йому треба одяг, і також житловий будинок. Ми з вами навчилися створювати це легко. У нас є, з чого робити. Ми катаємося, ми літаємо і плаваємо. Але відвернути від природи свої тіла ми не навчилися. Ми воюємо з природою зброєю, завойовуємо ми це. Але природа від нас терпить. Як терпить наша людина у в'язниці, у лікарні. Але щоб із цього всього користь була, ніякої. Як би ви не берегли людину, все одно її природа знайде, і там їй не дасть життя. Ми пішли від дружби, ми пішли від природи, своїм вчинком не любимо. За що нас буде любити природа, за те, що ми її примушуємо?

 

113. Від неї все беремо, нам мало.  Природу не обдуриш. Вона нас покарає. Ми у неї беремо, це не доказ наш. Ми програли. А життя є невмируще. Я вас прошу підтримати мої сили. Бажаю щастя, здоров'я всім хорошого. Цього замало. Мені знайшовся по проїзду моєму якийсь їде начальник міліції, якому бригадир поїзда допоміг у Дніпропетровську в міліцію як такого здати. Я не довів своїм ділом. А мене міліція залізнична за мою ідею знає, пускає на волю. Садить на електричку, щоб я добрався до Знам'янки. Ця Знам'янка створювала справу у в'язницю. Я через кого тепер потрапив до Москви. Лежу на ліжку, а у самого думка одна горить і лазить по всій нашій землі. Шукає дорогу прорватися з цього діла, і порхнути в люди, у молодь так, як це і вийшло.

 

114. Мене стали спускати по мотузці в низи, у самий мій умовний початок. Москва в Казань прислала відпочивати, як інвентаря здорового на 100% життя. А от Казань, це лікарня, своїм учинком оточила. Не дала Портрету, щоб він доступ мав у природі. Поклала в ліжках, і тримає, як чурбака. Якби не були у Іванова сили, він би не розмовляв на цю тему з лікарями, з цими людьми, з якими я жив у палаті. Це лежали вбивці, хворі люди, визнані лікарями. А моя ідея – це життя, наука є загартування-тренування. Сила волі людини. Він не хотів, щоб його там, як хворого, тримали. Але умові такі перед ним були, чим завоювати це право в природі, щоб люди не бурчали. Це я є сам, взявся від самого заходу. Іду, з людьми розмовляю, що нам не треба в'язниця, нам не треба лікарня.

 

115. Нам треба зробити з природи не ворога, як ми з вами думаємо. Ми зробимо з неї друга в любові, щоб ми не хворіли, не страждали, і не вмирали. Така історія перед нами лежить. Треба буде жити. І так у природі жити, щоб не потребувати нічого ніяк. От яка моя в цьому перемога. Битися треба. Я нічого не роблю для нашого хворого. Треба вийти на найвищий. Є в Україні, Ворошиловградській області, село Оріхівка, моє рідне, де я народився, і зростав. Там ніким не зайняте місце Чувілкін бугор. Я повинен там постояти і подумати про те діло, за яке я взявся. Це треба зробити, добитися. Як от сьогодні середа, 27 січня 1971 року. Я його не зустрічав таким, як зустрів я його зараз на вільний зовсім шлунок. У мене все здібності є проковтнути це, що ковтають усі.

 

116. А я не ковтаю свідомо. Де беруться в цьому ділі мої сили. У мене зубів багато не вистачає. Це моя є любов до природи. Якщо почну це робити на собі, то тоді нікому не буде, чого робити. Ось які відбуваються у світі справи. Треба буде давно це робити, а я не роблю. У природі є все, але ми не вміємо їх брати, як бере їх портрет. Він для цього пише, говорить про своє все хороше. Ми з вами живемо в природі через це діло, що ми живемо один раз, працюємо, нам за це платять. Ми отримуємо, і за потребами їх витрачаємо. Але коли у нас не буде нашого здоров'я, ми продовжувати вже життя не вміємо. Нас таких природа ні за які гроші не тримає. Ми покотилися під гору. Ми живемо до часу, і один раз. А вдруге, це наше бажання жити б, та здоров'я не дозволяє.

 

117. Ми нечесні люди такі. Таке життя побудували, для нас дуже важке. Все у нас є, якщо роздивитися, і одяг хороший, і їжа жирна і солодка, а дім з усіма вигодами. З такого життя нам не йти. Але ми тут не винуваті, винна природи. Вона нас народила, і нас примусила, щоб ми трудилися. А труд, який би він не був у нас, ми в ньому втомилися, робимося слабкі. А тілу неприємність, а ця неприємність, вона примусила людину хворіти. Він хворіє такою хворобою, ми на неї не знайшли засобів, тобто людина помирає. Такого немає, щоб людина жила. А як же так, що перший чоловік не хворів, не застуджувався, він і не вмирав. А як же вийшло, що його змусило в процесі вмирати. Його діло робив, і недоробив, він і помер. І буде він умирати за таких обставин. При такому ділі, як ми його робили і недоробили, померли. Що для цього доведеться робити. Треба в цьому жити. Я теж чоловік, та ще й який став.

 

118. Працював, робив. А мені вчені не дали за мою ідею. Взяли, скоротили, а потім хворим зробили, і не дозволили трудитися. Я не будівельник цього всього, а уболівальник життя людини. Знайшов засоби на всяку нашу хворобу. Я собі в природі знайшов здоров'я невмируще, і хочу, щоб кожен зробився таким. Як зробили люди мені. Взяли, сказали, нібито я помер, мене немає на білому світі. А я жив, живу, і буду жити. Це зробили наші вчені. Їх є рішення, що моє все прийнято, і багатьма іншими організаціями вивчається. Те, що я зробив, кожній людині є смерть. А як же я живу, та ще й як хочеться жити, щоб не вмирати. Це мною робиться на це, і буде робитися. Але це хіба погано нам таким, якщо ми завоюємо в природі безсмертя. Бажаю я щастя, здоров'я всім хорошого. Хвороба, вона наша є розвинена. Може піти через наші тіла? Ми робимо в житті те, від чого можемо захворіти в будь-яку хвилину.      

 

119. А щоб запобігти і не хворіти, ми нічого не робимо. А це є в природі, можна буде завоювати ці якості. Природа є повітря, вода і земля. Вони породили чоловіка, і навчили, що робити, щоб не хворіти в природі, і не потребувати нічого. Цього добився я, у мене немає ніякої хвороби до того. А що має наша залежна людина? У нього немає чобіт – вже хвороба, та ще яка. Він поривається, він думає про це. Всю свою можливість для цього направляє, йде на будь-який злочин. Йому хочеться придбати. Сам себе у важкий труд закладає, каже, нудиться у своєму нестатку. Його така перед природою вимога, щоб творилися ворота. Хазяїн надів цю потребу. А скільки її було, цієї потреби, коли ми не були технічно розвинені. Ми з вами більше потребуємо зараз. У нас на нашу хворобу, яка оточила нас. Це рак. Ми для цього не знайшли засобів. І немає такого чоловіка, щоб нашій людині допомогти від цього грибка. Всі ми, вчені, цим хворі, а беремо допомагати цій людині, але не в силах.

 

120. Ми намагаємося в людині тушити цей біль. А за моїм вченням тут ролі не грає хвороба над людиною, а грає ролі людина над хворобою. Нам треба такого чоловіка, загартованого тренуванням, щоб мав силу і вільний перемагати в своєму тілі всякого ворога, що напав. Тоді цьому переможцеві сіяти в людях своє здорове зернятко порадою, щоб він вчився за Учителем робити, щоб чоловік будь-який не застуджувався і не хворів. Ось яке є в природі вчення, щоб бути здоровою людиною. Не боятися спеки та холоду. Бути таким любителем у природі, не відвертатися своїм тілом від будь-якого захворювання. Якщо вмієш, допомагай. Нехай чоловік робить, нехай він живе через твою вічно не вмираючу славу. Це буде, і обов'язково в природі буде. Вона свій напрямок змінить, сили нам свої дасть через нашу з вами таємницю. Вона в чоловікові тому, хто природу переміг. Нам потрібно його визнавати, хвалити його всім народом. Він нам ще не робив нічого для нашої хвороби, але робити доведеться. Наші вчені нічого не зробили по цій частині.           

 

121. Чому це я взявся за це діло? Я побачив далеко-далеко це життя. Воно і раніше між людьми було, вона є і зараз, холодне і погане. Кому з нас сподобається це все. Чоловіка такого природа зустріла. Вона його навчила, щоб він з нею воював. Його примусили умови. Він за це діло взявся, тепер робить. Це діло нам показало в природі, такі дні прийшли. Ми, люди всі, нарядилися та наїлися, як бочка, такими зайшли в дім і жили. Весь час знаходилися. Якби не наше сонечко, не наше тепло, ми б там були, і не вийшли. А то до нас прикотилася така ясна погода, за якої ми не забували, а все думали. І готувалися такі дні зустрічати. А він нас рік годував. Ми в ньому спішили свою роботу зробити. Так у нас і проходило. Ми без нічого не залишалися. Треба було за землею доглядати. А догляд був такий однією сім'єю, яка не спала, а всередині робила, щоб чимось доводилося цю роботу робити.

 

122. Вона показувала в путі слід, по якому всі наші люди намагалися жити, і свою економіку розвивати. Вона росла, вона робилася, щоб було, чим хвалитися. На добре людське не скаже погане. Ось що нам дала наша земля за те, що ми на ній, склавши рук, не сиділи. А нам життя предкове показувало всю історію, що прийшла. Хіба не було таких молодців, які у житті своєму нічого не хотіли робити, у них була одна бідність. Також ми не пішли по старих слідах плутатися. А взялися за минуле, за природу, технічно примусили її. Від наших сил вона терпить. Ми споживача вводимо в життя, примусили зброєю природу годувати. Через цю кількість та якості ми живемо, та не погано, а добре. Це хороше не нам таким дається. До нас люди не кидали робити фізично. Запитаєте, де вони поділися? Їм за їхнє хороше не дала життя природа. Нам так теж наступає, вона не це нам несе.

 

123. Зізнатися, що ці агрегати не будуть працювати, і вся техніка стане через відсутність. Наша невдача. Як нам хочеться від землі брати високий урожай, а цьому ділу кінець є в природі, вона нас закидає. Ви ж бачите по природі, що в цих днях виходить. Немає білих мух. Немає природної таємниці. Тільки є такий народжений чоловік, якого не було в житті. Він не дарма народився в природі. Розбирайтеся самі особисто. Бажаю щастя, здоров'я хорошого всім. Скільки наша мати на білому світі не жила такою, вона ж свої сили втрачає так само, як і люди всі, що живуть на білому світі. Де їхнє тепло природне поділося? Так і природа наша, вона вичерпується, як ніколи ніхто. Є її таке безсилля. Ми по ній лазимо, шукаємо її таємницю. А вона є в чоловікові такому, хто не став вірити залежній людині. Він же каже, що цьому всьому не буде кінця, краю.

 

124. У нашому столітті люди стали рити шахти. І в нашому столітті шахта перестала давати вугілля. Ось що говорить наш портрет нам усім. Ми, всі люди Кіровоградської області, очікували Учителя, переможця в природі ворога. Він Бог землі, прийшов для порятунку в житті нашої людини хворої, забутої всіма. А ми, адміністрація Бобрика, куди входила партія, прокуратура, міліція і суд, хотіли засудити, як шарлатана. Це добре, що я дотримав всього свого. Пройшов у горах вузьку щілину між нашими людьми. Вони хотіли мої сили зняти. Істина заступилася. Моє тіло рвалося до природи. Люди вчені не довіряли, не хотіли, щоб мої якості процвітали. Це було моє життя в природі між людьми. Я уболівальник, розвідувач у природі здоров'я. А мене, як хворого чоловіка ввели. Це добре, що мої сили фізичні, недарма вони робили.

 

125. Я на своїх ногах двох, як машина, бігав, бігаю і буду бігати. Біжи ти, у будь-яку хвилину тобі треба тренуватися. Я у відхожому в інституті не давав спокою черговим. Моя сила гриміла. Я ні перед чим не зупинявся. Як був, руським словом, богатир. Іванов по цій частині пролежав у інститутському режимі, не відступав від свого. А як казав вченим про самого себе, так і зараз кажу, що моя дорога не така, як усі її мають. Дуже погана і холодна. Немає чоловіка, щоб він зі мною погодився із таким напрямком, з такою дорогою, по якій я ступаю. Цього немає ні одного чоловіка, щоб він побажав цю історію спробувати. Хай скаже весь належний персонал цієї установи про мою таку здібність. Це є правда. Запитайте в Бутирці, у такій в'язниці, через яку мої сили проходили. Це ж лікарня має лікаря.           

 

126. Вона мене зустрічала, і проводжала вона етапом. Вона бачила, провідник говорив свою неправду. Нібито я їм багато і добре, мені Москва постачає. Я так говорив, говорю, і буду говорити. Ви заслужите перед народом. Учитель робив, робить, і буде робити те, що буде людям від цього добре. Я пройшов воїна режим, узнав. Тепер моє здоров'я шлють до Казані в республіканську спеціальну психіатричну лікарню, там я повинен відпочивати. Мені треба працювати, як іншим людям, а вчені мене жаліють, не хочуть, щоб мої сили губилися. Або загубилися так, як їх втрачають всі наші люди, весь наш народ. У них на це народилися сили розуму. Природа все це зробила. Хіба можна буде людині простій це робити, що зробив у природі я. Природа через любов все це зробить, і в неї на це все є сили.

 

127. В'язницю провів, потрапив в інститут, теж туди потрапив через хворобу. А тепер в Казань теж через хворобу. Не знаю, чи виберуся з цієї справи. Цією справою не хочу сказати, що я роблю в природі погано. Моя діло одне робиться. Я не їду на базар, і не продаю товари. Я їду по природі, шукаю в житті те, що всім треба. Це здоров'я, те здоров'я, яке буде треба всім. Ми це діло не робимо, ми втрачаємо здоров'я, воно у нас не живе. А у мене моє тепло живе. Візьміть історію тих людей, того чоловіка, хто колись прожив. Він, як і всі інші, втратив своє здоров'я, своє те, що він мав. У природі всі залежні від неї, вони не залишилися живими. Самі силачі, богатирі з неможливою силою, якої б не були національності, вони померли. Їх не стало, вже немає їх на білому світі в живих.      

 

128. За що я буду в природі вмирати? Я не силач у житті, я любитель у природі. Знаю сам себе особисто, як незалежного чоловіка. Партія – такі ж люди, як і всі люди на нашій землі, у природі залежні. Їм необхідно треба в житті своєму одяг, їжа і будинок, який купується працею для порятунку в житті, щоб пожити та повоювати з природою. Це наша з вами в тілах дорога одна – пожити і померти. Нам, як новим людям, таким у природі ділкам, не заслуги. Є перед нами всіма грибок. Він на кожного не сідає. Тіло заслужило його прищепити. А ми з вами на це засобів не маємо, і чоловіка немає такого. Нас таких немає, за що хвалити. Ми з вами цього не знайшли. А от хороше і тепле в штучному знайшли, оточили себе, живемо ми в достатку. У нас є все, але не порятунок у житті. Ворог як був, він є, і буде між нами доти, поки не змінимо свій напрямок. Ми не любимо, найголовніше, природу.

 

129. У неї дві сторони. Ми маємо хороше і погане. А от холодне, погане, ми від чого біжимо. Ми живемо однобоко, зі світоглядом не живемо, недолюблюємо природу. За що вона нас буде любити? Ми від неї йдемо своєю красою і ситістю. Ми знаходимося в будинку, і там нашого брата природа знаходить. Жене своїми силами, не дає життя нам наше невміння. Ми з вами навчилися помирати, за життя ми не бралися. Як же мені, Іванову, так доводиться мовчати. Якщо він навчився в природі жити не за каприз, який ми маємо. Один одному не поступаємося своїм місцем, говоримо: це моє. А де ж моє, скажіть, таке місце, щоб я там його зайняв, щоб люди мене не турбували? Я є засіб на всяке захворювання. Я уболівальник у цьому, помічник ображеному, хворому. Моя ідея веде до того, щоб у нас не було в'язниці та лікарні. Коли ми цього доб'ємося в природі, будемо жити в одній сім'єю, нас не буде, за що судити.

 

130. Наша незалежність на чоловікові виправдає. Помирати нам зарано. Нам треба жити. Такі Іванова висновки. Ось які діла життєві. Але смерті не буде. Ми переможемо ворога. Бажаю щастя, здоров'я хорошого. Я не був у чужих, проходив великі перешкоди, але все ж добився свого доброго для всіх. Це моє здоров'я. Воно зустрічалося з природою. Воно зустрічається з людьми, так ввічливо обходитися в будь-якому місці кожного дня, відвертатися не доводиться, який він сьогодні прийшов, і що з собою разом приніс. Як і чоловік по своїй дорозі крокує. Він не про одне хороше й тепле думає. У нього думка така, щоб не було біля нього поганого і холодного. У чоловіка живе те, чим він цікавиться. Задався мети однієї – бути в природі сильним і багатим, і імущим. Все у нього є, і може дістати. От які молодецькі діла.

 

131. Ставлю перед видавництвом Ростовської області. Він мене прийняв, як такого автора, хто дав згоду зробити зустріч з Едуардом Федоровичем, як рецензентом моєї праці «Загартування і люди». Загартування є чоловік герой свого діла, він відіграє в природі в людях свою невмирущу роль. Цю роль можна буде зайняти будь-якому чоловікові в нашому житті. Треба заслужити в природі, щоб зустрічатися з повітрям, з водою і з землею, як улюбленими друзями через діло своє зроблене. А діло таке зроблено ним. Не треба буде ніяке застереження, а тільки природна сторона, яка дала можливість зробитися незалежності. Де тільки і як не приходила погода по природі, чоловік, я портрет, зустрічався, і відчував від хорошого і поганого діла. Мої ноги не боялися по природі повзати при будь-якій атмосфері.                    

 

132. Ось що доводилося бачити одного разу по густому без листя. А сорока білобока, вона мене такого побачила, і тут же на цьому місці зацвірінькала. Вона сама собі говорить. Всім вона моє тіло показує, щоб усі наші близькі подивилися і сказали вголос. Ось який народжений у природі чоловік, він хоче нам усім сказати. А вам буде яке діло, щоб я тут не ходив. А дорога моя була протоптана. І от мої очі бачать, і хочуть пальцем на цей предмет показати, як на якусь живу сову, що сиділа на дереві. Вона зі свого місця так і не рушила, і не звернула уваги на мій прохід біля неї. А я йшов, та все про природу думав. А як же так, що мені не доведеться ці якості знайти. Вони десь там біля когось є.              

 

133. Це було до цього часу раніше, коли люди мали цілинну земельну ділянку. А на ній стояли складені скирти сіна. І от одна не докладена, я на ній сиджу. А скирта зад піднімає, і робиться чистим інвентарним зерном пшениці, вона мене засипала. Я вийшов на териконі зверху. А інший час. Я перед народом вище всіх. Хотів мову тримати. А до мене з натовпу пробирається Ленін. Він підскочив, і дулю мені суєт. «На, – він каже, – тобі, дурню». Потім іду я по своїй доріжці, одній з усіх. А на мене йде поїзд з усіма продуктами. А з іншого боку йде хвиля морська, куди доводилося йти, мене вона накрила. Я й пішов у воду. На мене там напав дракон, начебто удав, і став притискати до дна, щоб тримати.

 

134. Доти мене у воді тримав, не давав дихати, поки у нього народилася жалість мене викинути з води. Я й пішов по природі між отарами овечок. У цьому всьому народилася думка. Чому це люди їдять, наїдаються досита, і одягаються до тепла, і в будинку живуть прекрасно, а, врешті-решт, у своєму житті вони вмирають? Це далося мені таке мислення, щоб я знав про це саме, що воно нам, людям, ніякого життєвого діла не дає. Все це нами для цього знайдено, зроблено нами все це. Але щоб була яка-небудь у цьому цінність, ніякої. Чоловік народжений у природі. Йому доводилося зустрітися так, як зустрічається ягня з нами. Воно тільки не розуміє руську мову, щоб сказати. Так це робиться чоловіком. Він береться так, як усі бралися.

 

135. Хіба дитя будь-яке, що зростає на своєму місці, від своєї матері рідної побачить ласку у догляді за ним. А дитя є дитя, воно себе змушує капризно тримати, особливо перед рідною матір'ю. Вона за ним доглядає, бачить його всі приклади. Вона його, як дитя, любить, і ним один час хвалиться. Це її є лялька. Вона його одягає, вона його годує, і вона може на його весь проступок класти свій гнів. Вона його нестаток бачить. А він на ньому буває хороший пахучий, а буває, він смердить. Матері він робиться противним, вона на це дивиться з недовірою. Інколи вона докладе до нього свою руку. А йому від цього всього робиться боляче. Він починає криком кричати, починає вередувати. А мати на це дратується.

 

136. Не палиця, яку можна підняти, і кинути куди-небудь. У матері рідної є до дитини своє улюблене серце. А дитя за хороше звернення до нього є дитя. Воно дивиться, воно чекає: от, от прийде його рідна мати, і скаже йому свої улюблені слова. Він їх чекав, вони його потішать, як якогось маленького, начебто забутого усіма. Він про цю самотність добре знає. Йому це все не до душі. У нього є рідна мати, у нього є батько і багато братів, сестер. Усе це не те, що йому буде треба. Він направо і наліво в своєму житті дивиться, бачить, як навколо його всі люди живуть, і що вони там на своїх місцях роблять. Це чоловік маленький, його бажання одне – бути в природі здоровим, доступним у всьому. Йому цього сама мати хоче, щоб її дитя зробилося таким дитям.

 

137. Немає можливості, ніякій дитині не доводилося зробитися такою, як мати її хотіла, щоб вона у неї була така, яка в житті від матері не народжувалася. Дитя живе в материнських умовах. Вона хоче – вона його пхає. Вона дорогу показує не до якої-небудь дурної незрозумілої особи. Люди живуть неоднаково, і думають не за спільне, а по-своєму, по-індивідуальному. Так маленька людина, він чи вона, думає. Як мати рідна хотіла, щоб зробилося такою людиною, яку навколо ми не бачили. Ми з вами жили або живемо в такому комерційному місті, де знаходяться всі наші обласні установи. Тут обласний виконком партії, він керує всіма належними організаціями. Ми знаємо добре виробництво, де наш весь народ працює, а ними керують учені.                                      

 

138. Хіба такому ділу не могло навчитися це наше дитя. За знанням визначається чоловік, йому, як розумному. Він тільки думає стати на арену таким чоловіком, щоб всі про нього сказали: це він є народжений природою. Ми для цього діла народилися, щоб у нас не був порожній двір, щоб у дворі стояв будинок з усіма його вигодами. Він нами поставлений для нашого життя, ми в ньому смажимо, варимо, поїдаємо. І всередину все кидаємо для того, щоб там в непридатність зробити. А потім треба буде зібратися з силами, і піти надвір, там свій обов'язок віддати. Це все робиться нами не один день, щоб людина сама себе в цій красі показала. Це нею зроблено одяг для прикраси і тепла. Але він у нас завжди до зносу висить, ми ним хвалимося, його носимо до самого кінця і краю. Це було, воно зараз є між нами.

 

139. А коли заглянеш у яку-небудь скриню або шафу, або в капот, де лежать усі належні ганчірки. Їх людина тримає для випадку, він не буде при них умирати. Це його такий буде порятунок. Він де б тільки не знаходився, чого він там не робив, а додому йде на всю ніч, щоб відпочити. І чого-небудь солодкого, жирного поїсти. Це робилося всіма нами все наше життя безперервно. Живеш ти на хуторі, по-хуторському думаєш, як би не забути про сніданок. А він робиться для нас усіх хазяйкою, вона піклується про це. У неї є ключі від комори. Від того продукту, від якого ні один чоловік не відвернувся зробити це діло. Воно робиться всіма нами. Для цього миють руки, готують, на стіл кладуть хліб, ложки, ставлять чашки, ніж кладеться.

 

140. Цей стіл, його кожний чоловік накриває. Тільки чим він його у свій час накрив. Без цього чоловік не навчився жити, щоб нічого не їсти в своєму житті. Це людини рожен, він себе змусив про це життя довго думати та робити по природі. У нього є для відпочинку ліжко, на ньому лежить подушка з пір'ям, він її кладе під голову. Вона його змушує про щось подумати та погадати. Але щоб забути про те, що він робив вчора. Це його таке діло, він поспішає не відстати. Кому хочеться відставати. Будь-ким він працює на своєму виробництві, де колективом майструють, роблять будь-яку цікаву річ, без якої не обійтися. Людям вона треба. Люди – це є все. Вони зранку йдуть на роботу, ввечері йдуть з роботи, їх примушують умови. Вони без праці жити не навчилися.

 

141. Значить, нам так і доведеться вмирати. Ми шукаємо через нашу працю в природі таємницю. А що, якщо ми цю дорогу перевернемо на іншу дорогу. Підемо, і знайдемо на ній без усякого труда залишатися. Ми в нього тоді не підемо, нас оточить інше. Ми повинні сказати, ми живемо через труд. А як же мені, Іванову, доводилося кидати це все? Ви мені допомогли. Мене за мою роботу зроблену скоротили. Спочатку постригли, а потім такий наказ дала Ростовська ОРС. А коли оскаржив, господарник сказав, що я там нічого не робив, писав про якусь людину. Я ж не похитнувся, а став своє продовжувати. Мені тепер ваше не цікаво. Я знайшов таємницю в самому собі. Я не працюю з тих часу по природі, ходжу і шукаю те, що треба людині в її житті. Я знайшов сам, ним оточив себе. А тепер всі мої сили зосередилися передати його молоді, нехай вона починає.

 

142. Портрет спустив свій рукопис, своє діло. Попросіть мене, щоб я вам його так показав, щоб вам було ясно. Моя книга цього рукопису, точно вона свої пошуки кинула по всіх фронтах. Такого чоловіка відшукати, і його треба нам на сцені показати. Він був у природі і є, і буде таким. Його ідея одна для всіх зробитися таким чоловіком, якого не було. Він між нами повинен бути не штучний, а природний, живим фактом. Так сказав лікар психіатр Едуард Федорович: «Цього мало, що ти сам написав. Найголовніше, це ти сам є живий факт. Нікуди не дінешся, пиши. Я в пальто замерзаю, а ви в одних трусах. Така вам буде слава одна з усіх». Я не кинув про це малювати, я не кинув про це думати. Свою практику народу покажу. Я не робив нічого такого, щоб була користь людям, якби у мене не народилися такі якості.

 

143. Я б ніколи таким не був. А то я був і є таким, для мене немає в природі ворога. Я не йду від природи, не хочу, щоб вона від мене йшла. Повітря є мій милий друг. А також вода – милий і улюблений друг. Також і земля – незабутній і невмирущий друг. Вони, ці друзі, все для мене зроблять для того, щоб у природі жити не таким чоловіком, а жити в природі Богом. Ось що моє тіло заслужило. Портрет Бога, він прийшов на землю не для того, щоб людині, народженій в природі, було погано і важко. Він у нас один ватажок для життя, але не для смерті. Бог не примушує нікого по цій дорозі йти. У нього свій намір, свій такий обов'язок в житті не зупинятися, а своє робити і робити, як ніколи ніхто, щоб бути в людях корисним. Йому це треба робити, він для ображеного прийшов.

 

144. Бог не кішка є, а чоловік з поняттям цього діла. Він не знає, як це треба себе представити в люди таким чоловіком, хто прийшов на землю для того, щоб врятувати самого себе й інших ображених, щоб люди більше не мучилися і не хворіли. Ось що він нам приніс. Врятувати людство треба, врятувати самого себе від будь-якого ворога, що нападає в природі. Я не цікавлюся природним, як ми беремо сировину, а потім обробляємо на продукт споживання. Я за нього не воюю і не борюся, тому моє тіло живе не озброєним, як інші, а природно через любов до природи. Ось тому я не застуджуюся і не хворію, вже я навчився цього всього. Я Учитель життя, але не смерті. Якщо наша молодь зрозуміє, у цьому підхопить, то ми доб'ємося всі цього. У нас не буде злочинного світу і не буде хворого.

 

145. Нехай персонал сам це учиться робити, і також адміністрація всього нашого суспільства. Вони цьому повинні навчитися, і зробитися такими, як Учитель. Він проти цього закону і діла, щоб людей у базу тримати за їхню хворобу. Вона зможе зустрітися з будь-яким чоловіком, хто не займається ніякими для цього діла шляхами. Ми це переслідуємо, вважаємо, для нас неможливо. Як вважали люди, неможлива буде радянська влада. Вона ж відбулася, вона ж створилася. А це природа, у неї, найголовніше, чоловік наш руський Іванов практично зробив, він добився цього в природі. Тепер учить людей, щоб не хворіли, не застуджувалися, як це отримав Учитель народу. Це мої сили, вони зараз між людьми розвиваються користю. Мені, говорить портрет, не треба ніякий біль.

 

146. Вона на чоловіка робить посадку для того, щоб йому не дати життя далі. Це сприяло повітря, вода і земля. А я в цьому ділі живу з ними, через любов свою до них друзі. Мене просить чоловік, він звертається до мене. А я прошу природу, щоб вона допомогла мені цьому ображеному, хворому, щоб він більше не мучився. У мене вироблений людьми так у п'яти пунктах вчинок. Він людині через діло своє допомагає, аби тільки людина робила. А це діло потрібно усно словами знати з душею і з серцем. Перше. Ноги свої по коліна мити холодною водою щодня двічі, вранці і ввечері. Встав з ліжка – берись за ноги. Лягаєш спати в ліжко – теж мій. Друге. Ти ходиш по дорозі, з тобою зустрічаються різного характеру люди, вони повинні з тобою поздороватися. Але ти старайся з ними зустрітися ввічливо з серцем.               

 

147. Сам захоплюй, їм голівкою вклонися, і скажи: «Здрастуйте, дідусю». Або бабуся, та дядько з тіткою, і молодий чоловік. Це твоя з ними укладена дружба, любов. Третє. Це треба між собою шукати ображеного, бідного чоловіка, щоб він потребував чого-небудь. А ти зможеш допомогти – йому треба допомогти. Дізнайся гарненько вперед. Скажи, я, мовляв, йому даю для того, щоб мені було від цього добре.  І віддай без усякого. Четверте. У п'ятницю повечеряєш ввечері, і лічи години, 42 години, в обід у неділю будеш їсти. А коли треба сідати, то вийди надвір, і підніми лице у висоту, і тягни повітря через гортань, і кажи: «Учителю, дай мені здоров'я». Три рази потягнеш, три рази скажеш. Сідай їсти, їж все, не бійся. Це твоє буде свято щосуботи кожного разу. П'яте. На землю не харкати і не плюй, не кури і не пий (алкогольне).

 

148. Що може бути краще від цього всього в житті в природі. Ми цим всі виходимо серця, вони будуть у нас загартовані, здорові, молоді 25-річної людини. Це наша буде здорове життя в природі, чим роззброїмо ми в'язницю і лікарню. У нас буде між нами проходити чесна свідомість. Ось чого ми від природи доб'ємося. Нам вона за це все послужить благом. Нас цим природа помирить. Ми не будемо горді і мстиві, а будемо між собою ввічливі. Ось що нас з вами чекає. У нас різниці не буде. Ми захоплювати будемо приниження. А каприз, ненависть відкинемо зовсім. Ми будемо одному Богу вірити всі. Не будемо нападати і підсиджувати. А будемо ми допомагати, як таким один одному. А коли ми зробимося, як Учитель. Він просить природу, вона йому допомагає у всіх його справах.

 

149. Бог зі своїм нікому не заважає, але своє зроблене і знайдене в природі ставить. Вмирайте, місць вам вистачить. А ми, каже Бог, почекаємо. Той, хто закопав, він його відкопає. Обов'язково буде це діло. Бог примусить собі вірити, як Богові. Якщо ми цього ось доб'ємося, вивчимо ми природу, зрозуміємо цих ось людей, які померли давно. Їм не хотілося нікому вмирати, а померли, як і не жили. А раз їх природа покарала, їх природа і все це пробачить. Вони не винуваті. Їм треба жити, а природа не дала, взяла та вмертвила. Тепер приходить те, що треба буде жити за рахунок природи, за рахунок уміння. Ми з вами чекаємо завтра краще, ніж було. Ось чого людина в природі очікує, а сама для цього нічого не робить.                

 

150. А Бог по-своєму нічого такого чудесного не робить, йому належить в природі робити. Він, як і всі інші, повзає по землі. У нього ноги такі ж самі і руки, тільки саме тіло не ховається від природи. На голові шапку зовсім не носить, також чоботи зовсім не носить, і весь належний одяг теж не носить. Вважає, це все чуже, не його тілу належить. А раз чуже, значить вкрадене в природі. А злодіїв природа не любить, ловить, своїми силами карає. Вона ж не така, тому сили природні гонять далі від себе. А Бог є Бог, він не такий є, як усі люди. Він думає не про хороше і тепле. Він мріє і робить у холодному і поганому вигляді.

 

151. А раз він в природі живе бідніше від усіх з матеріальної частини, та і йому робиться в природі холодніше від усіх. Він сам вибрав цю дорогу, цей шлях, він веде Бога до завоювання. Якщо тільки дізнається молодь, що вона йшла по своїй дорозі неправильно, то що можна буде нашим предкам сказати. Вони народили цю молодь, цю силу людей, тільки виховання не таке, нікуди не годиться. Показали, нагодували, одягли, оточили, і взяли, пхнули: йди, куди хочеш. А самі для цього поставили в'язницю і лікарню. Для закінчення всього цього життя відвели місце для могили. Це таке явище в природі між людьми. Сам закон людський кожного чоловіка примушує, щоб він працював, а всі сиділи, нічого не робили, що й мучило нашого брата.      

 

152. Зізнайтеся, кому ця структура сподобається? Від будинку відриватися щодня, йти на роботу і з роботи. Одна ходьба в житті не задовольняє. Ми з вами прийшли на роботу, нас змусили умови цю роботу робити. Ми самі повинні це все робити, щоб за рахунок цього пожити один час, а потім у цьому всьому треба померти. Це нехороша на нас структура, важке життя. Все життя, що пройшло, лежить в землі прахом. Ми так робили, ми так робимо, і будемо ми з вами так робити доти, поки ми послухаємо Бога слова. Він нам скаже. Ми ж сильні в цьому Бога визнати, як чоловіка одного з усіх, йому повірити. Він не хоче бачити між людьми таку розвинену смерть. Це є неправда. Ми її самі побажали, щоб вона на наших тілах була.

 

153. Гляньте ви назад на ту історію, яка була, а її вже немає. Вона померла, сама в бою загинула. А що, якби їй сказали тоді, коли вона тремтіла в силах, їй би показали дорогу Бога. Я думаю, говорить портрет, будь-яка людина погодилася б піти по такій дорозі заради життя, щоб більше наші люди не помирали. Ватажок цього всього Портрет Бог своєї сили, він так прожив 37 років, вже заслужив безсмертя це у себе показати. Може, скажете, це я робив без участі вашого. Ні, шановна адміністрація. Я з вами разом укладав договори, робив свою покладену народом роботу. Ми уклали, а реалізувати мені як такому не дали. Знайшлися люди такі, яким моє волосся не сподобалося. Обстригли, поголили, і під скорочення представили. А потім зробили хворою людиною.

 

154. Що хочеш, те й роби. Тобі мізерна пенсія, отримуй, і, як знаєш, живи. Це ви зробили на мені. Я ваше вам кинув. Ви своїм живіть, а я буду жити своїм. Ось яке ви захотіли, те і зробили. Це ваше, а моє є Боже. Дорога ця була, вона є і зараз. Так тут я ні до чого, що мені довелося оформити. Портрет говорить. Я не на базар їду, і не на яке-небудь весілля. Я їду і шукаю по природі засоби, ті засоби, які лежать у природі. А їх потрібно пізнати, які вони є, і на що, найголовніше, треба. А потім їх застосувати на нужденних хворих людях. Ось тому я таким зробився. А на хворобу в природі що я зробив? Я нічого не зробив. Треба в природі робити, бігати і бігати, своє серце розвинути. Ось що я роблю, і буду робити в житті. Любити природу, любити її умови.      

 

155. Щоб моє серце в цьому було хороше, здорове, загартоване і молоде 25-річної людини. Ось що нам хоче Бог в портреті прищепити. А ми до нього ставимося скептично. Ми не хочемо, щоб було його бажання. Він нас жене халепу? Він нас не жене   в халепу. А сам особисто все він робить не для самого себе. Він свою історію залишає нам, молоді. Хоче, щоб ми робили так, як він. Він нас учить небувало новому. Чужими руками жар він не загрібає. Треба йому йти босими ногами по бездоріжжю – він в будь-яку хвилину піде. Без усякого гніву треба залишитися, без одягу в будь-яку погоду він залишається. У нього проходить випробування, він не боїться в природі. Йому не треба буде в дорозі ніяка конячка для того, щоб на неї сісти верхи, та ще в сідло. Цього Бог не потребує. Скажи йому: у дорозі сядьмо відпочити.

 

156. Він скаже. У бігу можна більше відпочити. Ви думаєте про ресторан. Так він думає. У нього такого, як у вас, щоб був апетит, у нього цього немає. Він розбирається з часом, добре знає роботу. Знає, як її робити, і що з неї виходить. Якби ми з вами так не жили, як ми зараз добре живемо, і будемо ми так жити, як живемо зараз. Нас природа зустрічала, зустрічає, і буде зустрічати. Вона нас як стьобала, так вона і буде стьобати за наше хороше і тепле. Це ми самі поставили на розі цей будинок, і в ньому трубу для вентиляції вивели. Жити б у ньому, та не пощастило у здоров'ї. Певно доведеться з природою без цього будинку залишитися, і лягти на віки віків у землю. Так наші предки ввели це наше життя. Ми з вами разом на одній підводі на парі коней їхали. Бачили, як із цього будинку виносили труну з померлим тілом.       

 

157. А ми в один голос сказали про це горе. Цій людині жити б, жити, а їй природа не дала. А от нам, що їдуть, свого часу така доля теж прийде. Ми теж помремо так само. А що я тоді думав, коли мені було мало років, я був юнак? А хочеться копійку від когось отримати, щоб у житті своєї тіло прикрасити, щоб воно було схоже на сільську людину. Я і вирушив з мішком на горбу. Мені мати наклала хліба, а його треба не близько нести. Запитайте у мене, що я тоді думав. А хлопці вже там, у пана працювали. Діло було за мною, таким хлопчиком, хто їхав не вилами кидати на скирті, а конячками управляти, возити гарбою сіно. Весь день безперервно за цими хвостами. Але ж є такі хлопці мої ровесники. Їх ці умови не примушували робити, вони в цю пору в школу не ходили.

 

158. Зранку за дитячим прикладом де хотіли, там вони себе показували. Їх не примушували умови придивлятися до господарства. Їхнє діло одне – в літо спекотне не на річці у воді купатися, так у сад за ягодами пробиратися. Такою дитиною треба було народжуватися. У селі жилося не так, як було в пана. Тут материнського немає нічого, щоб тебе, як дитя, пожаліли. Ми, говорить портрет, не в багатих умовах всі там були, в чому нас вела природа не до краси, а до чучельного стану. Нам була відведена для спання кошара, ми в старій соломі спали. Якщо встигнеш води набрати для пиття, то нап'єшся. Та й після чого доводилося пити? Солодкого не було, а жирного не питай. Тут все робилося. Далеко не ходи, а то собак пан випускає маєток берегти. Це закон. Після заходу сонечка ми лягали спати.

 

159. Нас дзвіночок будив. Сонечка немає, а ми вже встали. Де тут умиватися, якщо треба швидше тікати на своє місце. Своїх пару конячок брати, і швидше їх у гарбу запрягати, треба спішити в степ. Господар любить працівника доброго, старанного. А кому це не сподобається, якщо хлопчик слухняний. Йому дорога вперед за вершинами, а їх нема й близько. Це ж фізична така робота була перед нами. Хочеш, не хочеш, а працювати треба. Штани любили носити, чоботи теж треба. А сорочка треба, та й без шапки не обійдешся. Все це буде треба. Ми там у пана не сиділи, а тут осінь була така ясна, без дощу були дні. По-сільському бігати б, бігати, умови життєві тільки дітям. А дорослі на своїх місцях, де треба було що-небудь робити. Чоловік пригнувся, і робить свою покладену індивідуальну роботу, яка робилася нами.                        

 

160. Ми в місті жили, так і в селі без усякого труда не залишалися. От які ми жили люди. Хтось був потрібен у панському дворі, а хтось не хотів бути в чужому дворі. Його вчила обстановка нашенська, що ми робимо, то роблять усі. Хіба я б погодився з цим ділом якомусь чужому чоловікові. Зовсім я його не знав. А зараз через ці гроші і поздороваєшся, і скажеш йому: «Здрастуй». А він як був чужим чоловіком для тебе, так він і залишився. Я, говорить портрет, тоді цього не знав, що ми це робимо для історії. Що чоловік не падав з неба, як це людьми говориться зараз про цього Господа, хто прийде один час нас, грішних бідняків, за гріхи осудить. Люди людей запитують, в якому ж одягу він прийде? Люди людям відповідають так: він спуститься з неба небувалим чоловіком у золоті. 

 

161. Все це так малювалося нашими предками, і так ми про це думали, намагалися цю копійку у праці придбати. А за копійку таку як ми колись жили, за золото будували будь-яке життя в природі. Треба було одяг, треба було їжа. Ми її придбавали працею в природі в умовах. А умови люди мали, і вони їх на людях створювали. Ось що робилося в природі, ось що вона нам на людях давала. Вона чоловіка маленького примушувала на себе працювати. Якби не було треба чоловікові одяг, то він не придбавав його. А то він ним, як якоюсь красою, хвалиться, і каже: це моя. А коли за ним полюють, то з нього робилася не краса. З нього як такого знімають і кажуть: ти умів це робити, зумієш і це. А раз вмієш, тебе не вчити.                                                                                  

 

162. Я це навчився дома за кіньми доглядати. Мені в цьому щастило в степу на роботі. Це було у себе. А у пана, якщо сила є, можна буде і на скирту вилізти. Місця вистачить. Повозив я тиждень, а тиждень тепер вилами кидай. Так воно робилося, робиться. Раніше, чим нам лізти в шахту, бути там саночником, вже це не мода така. Треба буде прийти в контору до завідуючого, і його попросити, щоб він дав верхову роботу на решеті. У нього Бугрєєв підрядник, він брав таких молодців, куди я сам потрапив. А робота така проходила вісім годин, і тільки вдень. А в шахті працювали саме сиділи, крутили до десятої години вечора з шостої ранку. Весь тиждень не доводилося бачити цього сонечка, а працювати було треба. Ніхто не давав жодної копієчки, а за будь-яку річ вимагали. Треба одяг тут.

                                                       

163. Я так і робив, з гори починав, а під землею кидав. Ішов на завод. А там робота чужа, люди на людей робили зброю. А мені це не треба. А ось це буде треба. За їхнє до мене ставлення, на все їхнє життя мені довелося їх образити. Я зробився злодій, забрав чоботи з черевиками. А сам був призваний на царську службу. Потрапив до царя в гвардію. Де коли це був такий царський час, у парк не могли входити ні собака, ні солдат. Я цього не захопив. А от між солдатами слух був, щоб на посту свого місця я був у караулі. Мені так офіцер ротний командир сказав: якщо буде Ленін іти, то я повинен у нього стріляти, він є шпигун. З тих пір, з тієї хвилини щось не так у мене в голові виходило. А у Керенського, як у служителя Бога, не переставали у три дзвони лунати.                                                                              

 

164. Так Бога служителі говорили нам: наша бере. Фронт став після царя сильний. Гучков, Меліков допоміг цьому. Більшовики приїхали в Петроград, а потім перебралися до Москви, своє місце. Син революція відібрав у батька віжки, і став по-своєму все робити. Ту ж саму здатність у життя ввели. Так само, найголовніше, від людей не пішла земля, і не пішло повітря і вода. А раз це залишалося, то тут вже не нове зроблено людьми. Залежність як була, так вона при людині залишилася. Людина без зброї жодного кроку. Портрет взявся за дітей, наших юнаків. Вони кричать усі зі своїх місць. Там, де вони живуть, зосередилися, в один голос говорять, звертаються до дня. А що ти нам, отаким дітям, в телевізорі показуєш. Наша в природі розвинена це така введена система.     

 

166. Вчені не дають такі вільні права розповідати про світила, небесні планети. Інші хулігани заважають. Таку лекцію можна буде слухати. А от що робиться на планетах. Ми добиваємося такого на Землі вбивства людиною людини. Ще в житті не було такого часу проміжку в природі без снігу на такій площі землі. Ми, всі люди, прожили, не зустрічали, щоб біла муха до нас за наше скептичне діло не сідала на землю. Кажуть, що самого Бога немає. Так його діло на чоловікові живе, і хоче дітей від цього божевільного лиха врятувати. Такий розвиток робиться на людях неможливий. Немає людині свідомості, пішла чесність, захворіли люди психічно через хороше і тепле. Людям цього на землі мало, вони шукають у природі багато і якісного для того, щоб прогресувати.      

 

167. Ти нам як таким показуєш про хороше і тепле, про наше життя веселе. Чому ти не насмілишся нам показати про істину, про живого Бога? Чорта з хвостами, нам противно робиться. Нам потрібно, щоб серце і душа була в житті. Ми, всі діти, цього у себе не маємо. Велика між нами гонитва за своїм місцем. Нікому не хочеться залишатися з поганим і холодним. Всі ми розсипалися по різних місцях, і дивимося на ось цей день даний. Скоро, скоро ворота відчиняться істини. «Загартування і люди», воно вже написано давно. Ця книга шукає Бога, його святі слова. Про наше все не цікавиться. Так своє життя в природі закінчить, як ми його закінчуємо. Треба б цій людині жити, кажуть інші, а у неї тільки пташиного молока не буває. А смерть не відмовилася, прийшла за хорошим і теплим, а привела до холодного і поганого.

 

168. Що може бути гірше від цього. А Бог діла хоче по-своєму між молоддю виступити, і сказати свої слова. Я теж чоловік такий, як і всі люди. Чому я не хотів по-людському жити? Ви думаєте, це так даром дісталося мати. Чому хвора з Миколаєва хоче, щоб я, як Учитель, її відвідав? Або є такі інші, які просять Учителя заочно? Їм це допомагає. Хіба це все продається, або це купується. Учитель це сам робить. Для цього діла Учитель народився, як і всі народилися, тільки виховувався в нестатку. А коли прийшла радянська влада, йому далося самоосвітою зайнятися. І він став робити те, що неможливо нікому робити. Його вчила природа, друзі йому допомагали: повітря, вода, та земля. Учитель став тоді, коли він навчився в природі допомагати ображеному, хворому.

 

169. Він і є уболівальник за це. Вам цим не доведеш. Доведеш стихією природою. Ви ж не вірите істині. Я ходжу роззутим через людину, через того, хто не ходив 17 років ногами. А коли я його примусив ходити, я вперед сказав слова. Якщо тільки я це зроблю, що вона піде, роззутим я піду, і буду ходити для цього сам. От і всі мої природні діла перед Богом є. Я недарма Бог є. Я у ділі його несу ім'я його. А з в'язниці, з лікарні всіх випущу. Вони в цьому не винуваті. Винуваті ми всі до одного. Якби ми в кишені не мали грошей, хто б туди простягнув руку. А раз кишеня у тебе є, значить, є у тебе і гроші. Я роблюсь через це злодієм, а хвороба приходить через чуже, зовсім не твоє, а природне. Воно примусило людину бути хворою.        

 

170. Бог не проти того, що робиться в природі. Нас, таких озброєних людей, нічим ніяк не злякаєш, а тільки злякає сама природа. Вона для цього діла народила нам, людям, що живуть, діло на нас. Бог робить на людях. А коли йому повірять, як Богу, то він з нами розпрощається, піде у воду жити. Його вода прийме, і також візьме повітря. Цього мало, що по землі він пішов босими ногами. Він піде по воді, все це буде. Поки сили такі є в природі, і в людині все одно буде це. Злочин піде, а хвороба зникне. Ми через це все примусимо своїми тілами погодитися з нами, що ми такі зробилися. Не боїмося природи, не страшимося нічого. Нам за це все наше вона дасть волю, силу для того, щоб бути в природі людиною, якій через це стало добре.   

 

171. Що за таке ось це. Вона чоловіка примусила збитися з праведного шляху, через алкоголізм він зробився не чоловік життя. Від нього відвернулася вся громадськість, прогнала його з лав тих людей, які хочуть в природі через свій вчинок благий. Ми живемо в природі, будуємо життя таке, щоб ми були огороджені своїм достоїнством. Щоб у нас з вами для цього була робота, на якій й інші повинні свій час там попрацювати. Затратити там свою працю для того, щоб там необхідне потрібне для людини зробити. Людина цим допомагає людині. Вона робить деталь для того, щоб у  машині замінити. Або будь-яку частину, яка потрібна будівельникам якого-небудь об'єкта. Ми цю частину робимо колективом на заводі.

 

172. Нас учені за собою ведуть, вони нас женуть у бій для того, щоб ми там не сиділи, а що-небудь таке у виробництві робили. Це наш такий обов'язок, ми повинні це робити, ми це і робимо. У нас у нашому колективі виробляються деталі для інших, більш складних заводів, де робляться великі цінні машини і що-небудь інше. У нас на це сидять і думають багато вчених. Лабораторіями та інститутами закладають своє професорське життя, яке повинна надалі для людини продовжуватися. Ми на це діло, щоб жити так, щоб нам було добре і тепло. Ми учимося, намагаємося в стихії чоловікові допомогти. Буває, у природі все робиться людиною, таке діло він робив, і помилився через свою халатність. Не хотів це все чесно споруджувати, у нього вийшов у цьому ділі нестаток.

 

173. Він цю річ зіпсував, покалічив. Люди про цю корисливу історію узнали, стали говорити. Це історія нехороша, вона нас змушує робити. А яке не було діло перед чоловіком, він може помилитися, буває і це. Машина є машина, а у неї є апарат, який працює для живої людини, знаходить неполадки. А неполадки самі люди створюють. Хтось повинен прийти і заявити про таке діло, в якому наше місто Білгород залишилося. Пенсіонер залізничник взяв вихованку до себе її виходити. А вона підросла, відчула силу, і не сказала ні слова, пішла зовсім із цього міста. А вихованці є люди, вони турбуються. Кажуть: де ця наша дівчинка поділася? Треба в міліцію заявити. Прийшли, заявили. Значить, немає такої людини за адресою. І от на це щастя з-під льоду в річці випливає жінка молода, що підходить.    

 

174. Кримінальний розшук і подумав на цього пенсіонера: це, мовляв, він її задушив і під лід кинув. Більше ніхто тут не скаржиться. Взяли, посадили, визнали, що це він зробив. А юрист це дізнався, відбив це горе, вдруге стали дізнання робити. І дійшли до того, що тільки він. Ворошилову втрутитися довелося, завдяки йому в живих залишили, не розстріляли. Цей пенсіонер їде до сестри в гості, і зустрічається з вихованкою, її тягне сюди до Білгорода, як живу. Вона жива. Хто винен? Люди, та ще які. Другий приклад. Заходимо в міністерство охорони здоров'я в Москві по Рахманівському, 3 до міністра з лікувальної частини Прохорова. Зі мною прийшла громадянка москвичка Антоніна Токарєва, проживає по Набережній. Я зайшов у кабінет, а вона сіла в коридорі. Ми ведемо мову про те, що мене оточила темнота.

 

175. Це говорить мені Порфирєв, він не довіряється. Я йому запропонував, цю громадянку викликати в кабінет. Порфирєв згодився, дав слово її запросити. Я її покликав, вона входить, привіталася. Ми їй сказали: «Здрастуйте». З нами було два хірурга лікаря. Порфирєв у неї питає: «Звідки ти є?» Вона йому каже: «Я москвичка». – «Де працюєш?» – «Працювала конструктором літакових». І стала про медицину розповідати, що шість абортів зробили, і не давали народжувати. «А Іванов взяв, у нього життя вийшло. Я народила двох дітей, і стала здорова». Вона нам розповіла, і пішла. А Порфирєв слідом за нею говорить: «Вона ненормальна». От вам і справа. Куди хочеш, туди й лізь. Це не хтось є, а орган медицини. Я чоловік, але початковий, у цьому є рятівник молоді. Нам треба життя, що не вмирає. Ось що треба нам. 

 

176. Тоді ці лікарі бачать на мені правду, кажуть мені: «Що ти хочеш перед усіма зробитися благим. Ми хірурги, працюємо на людину. Ми 50% залишаємо в живих, 50% ріжемо». От із цього всього виводьте, хто тут правий, а хто винен. Мій прийом був правильний. Я без браку приймав, а мене, як шарлатана, у цьому звинуватили. А зараз, коли я з цих умов вийшов, пишу прокурору. За що ж мене карали, якщо мене вчена рада при міністерстві охорони здоров'я СРСР визнала моє мислення і загартування-тренування, як запобігання будь-якому захворюванню? І прокурор Кіровоградської області не відмовився. А де ж мої поділися роки, які я в режимі провів. За що, питається у охоронця?                

 

177. Шановні ви вчені психіатри. Ви мене, як порушника в законі, визнали в Одесі здоровою людиною. Чому ви визнали, я нероба? Ніби я нічого не робив, ходив, обдурював людей. А потім одягли, взули, і на суд. Де ж логіка цього всього? Мене ніде не бачили одягненим. Хто ж може мене визнати. Якщо я вважаю: надіти на себе одяг – це вже є злочин мій. Ось що я зробив. Суд змусив погодитися з моєю хворобою. Послати в Москву в інститут імені Сербського для того, щоб мене перевірити, що я не симулянт. Я не злякався, і там перед вченими розкрив усім очі, що є правда мого портрета. Я не відступив від свого, не злякався природи. Моє молоде здорове, загартоване серце 25-річної людини.

 

178. Гарчало, рвалося, щоб показати себе людям. Мене не допускали, боялися. У них була довіра до того, що я це робив правильно. Але вони не хотіли, щоб я, такий безграмотний, у природі своє довів. Я був правий, любив людину, їй у цьому допомагав. Але хворобу як таку не визнавав. У мене як такого на комісії питала професор жінка: «А як ти лікуєш рак?» Я їй кажу, що я не лікую ніякий рак. Для мене є хвороба будь-яка, вона на людині ворог. Її ніхто не має права з людини зняти. А я за допомогою повітря, води, землі це зроблю. Людина позбавиться від цієї хвороби. Людина для мене – це все. Аби вона мене попросила, щоб я їй допоміг. Портрет малює свою історію. Раз я не застуджуюся, не хворію, що може бути від цього краще в моєму житті. Щось мене такого спасає.

 

179. Я докторові медичних наук психіатру Лунцу так сказав, коли він мені ставив своє питання, що цікавило. «От ти помреш, кому залишаєш свою таємницю?» Я йому кажу.  У мене немає ніякої таємниці, а є моя істина. Ось збоку стань, і те роби, що роблю я.  Він так сказав: «Я помру».  Вмирай, не ти один такий будеш помирати. А я, як портрет, не буду вмирати. Сили мої – це природа. Я вже сказав, як лікують рак. Є й написана людиною на Сироватці Олексія. Якщо я одну людину поставлю на ноги, то всі хворі поставлять себе теж на ноги.  Це магніт.  Як люди йдуть по черзі в тюрму, їх тягне їхній злочин. А це здоров'я, кому воно не треба. Я його бережу для нашої молоді, яка на сьогодні у себе має своє нездоров'я. А його наша молодь у себе втрачає легко.

 

180. Для того щоб довести вченим психіатрам, я проходив усі наявні етапи, починаючи від інституту, у Бутирку. А з Бутирки мене повезли в Казань, де я зустрівся із-за людей.  Про етап теж не приймав. Я примусив своєю сміливістю. Я там теж дотримав. Потрапив на відпочинок у лікарню. Мене пересікли, не давали розвернутися. Я рвався, бився за це, мені довелося пробити цю щілину. А потім вже ходив вільно. Не можна сказати, мене санітар водив. Я дуже здорово переживав, а все ж довів свою правоту. Скільки мені доводилося цього діла переживати, так про це все думати. Особливо я думав, як би цю силу в природі не втратити. Та й хто її таку страшну підхопить.  Це тільки мені довелося її оформити. А любити так природу, як ніколи. Я знав, і написав «Перемога моя».

 

181. Якби я не був правий, мене б не спускали щодо дистанції ближче до дому. Бутирка приймала, і вона проводжала до Казані. А з Казані через в'язницю Казанську Ростовський етап прийняв. Через в'язницю повезли в Ровенецкую лікарню, в Гукове.  Там, де треба пролежати шість місяців, я пролежав один рік. Скільки я там подумав, за що я тільки сам не брався. Щодня робив біг, все бігав. За кого тільки доводилося згадувати. І на півночі я був, і на півдні в море купався. Так на схід пробирався, і на заході був. Але чоловіка хворого з голови не викидав. Вважав сам себе стовідсотковим помічником. Якщо тільки треба буде допомогти йому в якій-небудь хворобі, я по організму лажу з голови до самих ніг до пальців. А потім піднімаюся думкою до самого мозку, і знову спускаюся до самого серця.

 

182. А потім звертаюся в легені, і починаю йти в голову, а потім в плечі до рук до пальців. Тут у Новоровенецькій лікарні я закінчив працю про пошуки чоловіка в природі. Так вона називається «Загартування і люди». Загартування – чоловік, а люди є природа. Вони на очах своїх бачили, як цей чоловік між ними зростав. Він, це портрет, своє все життя нове показував. Герой буде грати ролі в природі Іванов. Від самого дому він починав по бездоріжжю своєю ногою лапою ступати, і досі він ступає недарма. У нього прохання одне перед природою. Він її просить, щоб вона йому дала життя, і навчила його, як буде треба допомогти нашому ображеному, хворому чоловікові, забутому всіма нами. Цьому чоловікові, якому не йде в голову його думка. Це наш юнак, якому треба сила, воля.

                          

183. Цей чоловік, може, в природі за своє діло заслужить бути таким чоловіком, хто з природою буде жити в дружбі, у любові. Його природа в цьому навчить, а що буде треба людині робити, щоб не застудитися і не захворіти. Цей чоловік буде практична віха для цього діла. Він сам буде в людях робити, щоб йому не сказали: що ти робиш, куди ти хочеш молодь подіти? Молодь ніхто не має повного права примушувати. Нехай вона дивиться назад, що робиться людьми. Нехай вона подивиться на портрет, це діло. Він не один рік між ними живе. Він так склавши руки не сидів. Він продовжує писати про своє зроблене. Природа від нашого діла у себе нічого легкого не отримала, крім як земля терпить. Вона не зобов'язана від нас цього отримувати.                                

 

184. Ми з нею воюємо. Ми хочемо, щоб на ній не ріс бур'ян, щоб вона наші животи годувала. Ми для цього зробили техніку, нею самі управляємо, примушуємо вміло, щоб вона працювала з нами разом. Але портрет свої слова ніколи не візьме назад. Вони як говорили, говорять, і будуть говорити, що природу не обдуриш. Ми харкаємо в лице їй, обпльовуємо. Не хочемо дивитися на її такі якості, ховаємося. Кажемо: без цих хороших жити не зможемо. Як же наш портрет не злякається залишатися без цього всього. У нього віри немає до вашого. Земля давно б вам відмовилася давати це все. Але ви ж люди, за це все зроблене вами вмираєте. Вас у землю закопують. Це йде один у цьому потік, він колись себе змінить, в інший зовсім бік зміниться через цього чоловіка. Портрет займе своє місце.

 

185. Він дочекається свого часу. Куди ви йшли зі своїм напрямом? У бій з природою. Вона ж вас народила для життя. Ви не захотіли за її прикладом жити, а пішли за вигаданим. По-людському стали в природі шукати таємницю хорошу і теплу. Ось чого захотіла сама молодь. Зараз вона оточує себе, і продовжує в житті своєму. Невже ви не бачите, або у вас очей немає, щоб ними на цього чоловіка подивитися. Він все це робить для нас, для майбутнього молодого чоловіка, хто, може, зі своїми силами не народжувався. А зараз, може, між нами народився. Він візьме і спробує, у нього вийде, це будуть у нього сили і воля. Він зробиться таким же самим, як і портрет даного часу. Чоловік від природи заслужить, його природа полюбить, йому дасть свої сили і волю.     

 

186. А тоді-то ми своє візьмемо, ми все від природи отримаємо. Вже це діло, що ми робимо, у нас буде інше. Ми з вами на сьогодні робимо те, що нам буде завтра шкідливо. Ми з вами не знаємо, чи буде завтра добре і тепло. Ми тільки про це думаємо. Якщо цього не буде, а буде холодно і погано, у нас з вами є те, у чому є можливість зберегти цього чоловіка на час. Портрет у свою чергу малює. Це ж не порятунок за рахунок чужого прожити в природі. Природного де ж можна добитися від чоловіка мертвого, він же лежить у землі, його природа в прах зробила. Раз вона одного поклала, то вона покладе другого. А тепер навпаки. Раз природа зберегла чоловіка живого у себе, то народиться скоро чи пізно другий такий же самий чоловік.

 

187. Ось до чого веде портрет. Він пахне життям, але смерть він жене геть від себе. Що може бути від цього краще в житті чоловікові. Якщо він весь час помирав, а потім вмирати він не буде. Якщо ви як такий чоловік цьому не вірите. Вже 38 рік пішов цій історії, як себе чоловік для цього став загартовувати. Вже ці роки він прожив, але не нажився. Я, говорить портрет, що треба робити в природі, ні на одну копійку не зробив. А належить робити з людьми разом. Хто тільки хоче бути таким чоловіком. Портрету важко між законом залежності. Йому не довіряють, що це буде так. Люди вмирали і вмирають. І будуть вони вмирати до того часу, поки не зрозуміють про цього чоловіка, що його природа не даремно в люди прислала. Він робить те, що треба всім людям, це здоров'я.        

 

188. Спортсменом, фізкультурником без здоров'я не зміцнієш. На катанні на ковзанах не проїдеш, футбол не зробиш, і важку вагу не піднімеш, не побореш. У будь-якому місці фізично ти, як чоловік, не відпиляєш пилкою який-небудь кінець. Нездоров'я кладе тебе в постіль, як якогось молодця, робить його безсилим. Тільки через вчення Іванова злочин піде від людини, і хвороби не буде на людині, якщо він це візьме з душею і з серцем. Буде любити природу так, як вона його полюбить. Тоді між ними капризу ніякого не буде. Людина і природа одне ціле і невмируще. Тіло живе, і буде жити в природі вічно. Хороша і погана сторона є, і буде вона доти, до того часу, поки цей чоловік візьме зі світоглядом буде він жити.   

 

189. Щоб однобоко жити, як прожили наші предки, йшли від іншого, бігли, а їх доганяли. І так зі старого минулого чоловіка не вийшло нове, щоб отця син послухався. І став він робити те, що робили всі. Син словами озброївся, не став бути слухняним робити те, що робила власність індивідуально. Батько розпоряджався багатий над бідним. Син пішов назустріч допомогти цим біднякам, колективно стали робити все, взяли під своє командування. Це не моя, а наша священна гідність. Ми повинні його зберігати в цьому, як око. А сам себе не жаліє робити по-науковому, в чому ми можемо помилятися. Що значить, це наше. Ми соціалістична сторона, як син у природі. А отець є сторона капіталістична. На середині їх прокладає себе дух.

 

190. Він є в матері природі в трьох основних тілах: повітрі, воді і землі. Ці тіла за умовами, вони є духу друзі через любов одну. Через любов дух – це вся природа. Вона чоловіка учить у цьому, довіряє в цьому. Він господар ображеному. Він не хоче, щоб були ображені, сиділи у в'язниці і лежали в лікарні. Він хоче, щоб люди самі себе зберігали в природі природно, але не штучно. Треба нам навчитися жити. Помирати не треба.

 

1971 рік 7 лютого. Іванов

 

:7102.07 Тематичний покажчик

:Здоров'я   7,10,63

:Прийом   11,12,19,181

:5 порад що дадуть   12,15,53,60,146

:Учитель історія 16,34-48,86,90,157,180

:Тюрма лікарня не буде коли

:Визнають Вчителя   23,24, 89,100,129

:Учитель Бог 26,52,60,81-84,102,143,154,168-170

:Учитель ідея   60,114,118

:Таємниця Вчителі 61

:Природа повітря, вода земля 63,70

:Чуже своє 71

:Життя смерть 72

:Молодь   73,185

:Отець син, Бог 80,84

:Загартування 83,100,111,120,144

:Рак   93,95,106,107,128,178

:Одяг тепло в тілі 103

:Безсмертя    118

:Хто закопав той відриє     149

:Злочинець піде хвороби не будет170

:Хвороба 178

:Дух 190