Мука. 1971.01.ч.2

Іванов Порфирій Корнійович

 

1970.12.07 — 1971.01.14

 

Частина 2. с. 96 — 192

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

96. А чоловіка знати, його здоров'я, краще своє не мати. Люди кафедри закінчували, проходили інститути, їм давався диплом. Довіра бути в лікарні яким-небудь лікарем. Знаючий чоловік скаже, всякого роду ліки на що, і від чого. Що я знав, завжди наполягав, цю Радянську владу, яка нами завойовувалася. Про її ніхто так усно не думав, щоб вона як така залишилася між усіма людьми. Я теж, може бути, збився так з шляху, як збивалися у своїй праці інші. Одному доводилося в житті заробити строк, примусовий в режимі труд. Словом, потрапити у в'язницю, і там проходити свої роки. Я був початковий у в'язниці, у приміщенні сидів, забушував. В Архангельську в Холмогорках найпершим лісорубом бував. А от скоро мене звідти наглядовий комітет звільнив.

 

97. Сулін, завод, вантаження відібрало моє здоров'я. Я пішов на відповідальні роботи. Комірник складу лісоматеріалів, завгосп у радгоспі. А потім експедитором по всьому союзу у Кононова комбікорму. А потім в Армдревпромсоюзе в Армавірському УРК. Потім у військових. Потім у Сулін агентом по заготівлі, де заробив шість місяців ніде не влаштовуватися. Найголовніше, в це саме діло, коли я не зміг поступити ні на яку роботу. Це все робили добрі люди. Їм не подобається потрапляти у в'язницю, лягати в лікарню, і там їх тримають. Вони були в цьому ділі залежні. Природа що хотіла, те вона і робила. Вони були безсилі в природі жити. А зараз вони Іванова обрали між собою таким чоловіком, якого ще не було в житті.

 

98. Самі себе примусили хворіти такою хворобою, якої не було у них. А Іванов за це діло взявся зовсім безграмотний практично мудрістю своєї разом з людьми. Від них взяв сили через прийом. Алмаз Разаєвіч, пам'ятаєш історію написану про Ісуса Христа. Його як бунтівника на хресті розіп'яли законно через людей. За ним ішли люди. А військові на це діло подивилися, що він такий, вирішили його з дороги прибрати. Так і вчинили. Його слова на собі показати, що ми, такі люди, вірили йому. Але на смерть ніхто не пішов, навіть Петро учень, і той відмовився до півня. А як же зараз діло йде з моїми силами? Вони прогресують для будь-якої людини, аби він погодився ходити разом так, як Учитель Іванов. Він нікого не примушує, і не просить, щоб люди слідом пішли. Це робити неможливо, що зробив Іванов. Немає, за що його судити.

 

99. У нього ідея така: людям зробити тільки корисне, щоб чоловік у природі ніколи ніяк не хворів і не застуджувався. Хто проти цього буде із учених. Якщо люди цього добиваються, а у них не виходить. Як ледве щось таке, вже говорять: прохолов, захворів. Хворіє, похворів, а потім і помер. Це в природі люди самі все зробили. Ніхто тут не винен. А все зробила природа. А природа для цього народила Іванова. Моє тіло для цього діла випробували. Ви в цьому ділі учасники. Лікар, та ще лікуючий мого здоров'я. Де ти бачив такого чоловіка, хто по-людському не бажає йти разом по одній дорозі? Від порога ступає, і до порога повертається. Це наша на нас історія вічно розвинена. Ми з дому пішли, а потім повернулися назад не такими, як були, а втомленими. Всю ніч провалялися, відпочили, сил набралися, і знову в хід. Цьому кінця, краї немає.

 

100. Ми в цьому і вмираємо. Такого немає, щоб хвалитися. Можна хвалитися моїм. Але ви цього не пробували, боїтеся природи. Повітря, води і землі. Як же так виходить, ви не такі люди. У вас зброя є в технічному розвитку. Але практично фізично в природі відсталі. Для вас природа ворог. Вона вами не вивчена. Ви її не знаєте, як знаю я її. Це є життя наше, що не вмирає в природі. Повітря, вода і земля – наймиліші невмирущі друзі. Я буду той, а ви ні. У вас сили не такі. Вашій історії буде мінус, але не плюс. Бажаю щастя, здоров'я. Я, Іванов, з багатьма зустрічаюся. Не боюся, але низько йому або їй клоню голову свою. Кланяюся і кажу: «Здрастуй, дитинко». А у нас якісь діти є в житті. Мовчки повз і пробіг. Я від нього не гублюся, а до нього, як дитини, став образу будувати. Він від мого вчинку зупинився. Став слухати, що я йому такому скажу. Я став на нього класти образу.

 

101. Він мене слухає. Стоїть, як вартовий, чекає мої слова. Я йому кажу: що ти зробив? Він ніби не винен. «А що я, – він каже, – вам зробив?» Йому кажу: а де ж твоя молодецька ввічливість? Я йому став вказувати на свою старість. А ти ж молодий для цього чоловік. Я для тебе яку дорогу показую, даю. Ти учишся, тебе цьому вчить школа. Так зрозумій, ми від тебе далекі, від твого віку. Але ти по наших слідах ідеш, повороту ніякого. Я тебе цьому учу. Хочу, щоб ти такий собі знав і це робив. Твоя буде школа для мене, мого віку. Я з ним зустрічаюся, і зустрічаюся з будь-яким чоловіком, з таким, хто мене ніколи не бачив і не знає мене. Але думає не те про мене, що я знаю про нього. Я йому свою ввічливість представив, як людина.

 

102. Завжди йому свою ввічливість поставлю. Він на мене такого недовірливо дивиться. Може думати по-всякому, а я інакше людину розбираю за умовами. Умови примушують будь-якого гризуна призвичаїтися. А хіба птиця свійська не бігає по двору, і не кричить господареві: їй дай чого-небудь. Вона своїми ногами теж риється в чому-небудь, і шукає для себе те, що їй буде треба. Ми бачимо і в людях різне. Хто як живе, і придбаває для себе будь-який одяг, або яку-небудь їжу. А в будинок не всі люди так заходять, вони для себе створюють умови. На нашому одному провулку жив Мойсей, він мав два сини та дві дочки. Сини в нього ходили в найми, заробляли для своєї родини прожиток. Свою землю на конячці приробляли, борошно, в мішку насипане.

 

103. Про діло на чоловікові Бога. Він через чоловіка прийшов на землю. Він у природі шукає таємницю, істину одну з усіх на людях, на тих людях, які задалися мети через свою створену залежність. Вона людину примусила на нашій землі трудитися в поті чола. Добувати важко для себе це збереження в житті. Вона для людей залежних ображених поставила на землі в'язницю з замками, для людини зробила лікарню. Армію людей туди нагнали для того, щоб у цій лікарні доглядати за хворим. Це все робиться за гроші. По телевізору виступають люди, хваляться безкоштовним лікуванням, що вони турбуються, навіть просять, щоб хворі приїжджали і у нас таких лікувалися.                             

 

104. Футбол, це повітря, ворота широкі, але далекі. Для нього немає душі, немає серця. Це саме в житті футболіста. Їх одинадцять чоловік усіх гравців. Десять на своїх місцях, а один на воротах. Найголовніше, здавалося б, легко здалеку забивати. Але противник – така ж сама команда, на місці стоять і не пускають. Я був на Лужниках у Москві, коли наші ростовці грали зі Спартаком. То моя була просьба одна, по стадіону пробігти, коло зробити для того, щоб наші ростовці знали, що Іванов на арені. Тоді наші з виграшом залишилися: 3 – 1. А щоб у них був між цим уболівальник, ні одного чоловіка немає. Також у медицині немає вболівальника, в армії. Всі за те, щоб армія була, були офіцери. Також щоб були лікарі для того, щоб упоратися з ворогом.

 

105. А ми армію маємо, озброєну до ракет. Маємо техніку найсильнішу. Що в армії, те і в медицині. Боїмося ми ворога, як би не програти. Пам'ятаєте про народження холери. Це епідемія найстрашніша. Навіщо зброю робите, нею хвалитеся. Чекаєте, поки на вас хтось не накинеться. Ворог скрізь і всюди в чоловіка. Ось вам і доказ. Лідія дівчинка, вона 13 років була здоровою дівчинкою. А от ворог на її напав, це наша ангіна. Куди ти підеш із цим горем. Хвороба оточила дівчину. Треба лягати в лікарню, там є лікар, найголовніше. Це він вирішує наперед усе. Навколо його персонал. Раз лікар сказав, його слово правильне, гланди видерти треба. Що може сказати дівчинка. Вона хворіє, у неї нестаток, хвороба розташувалася по всіх суглобах. Бач, яка є хвороба холодна, для неї немає життя. І гланди за порадою лікаря видалили.

 

106. А в організмі як була біль, так вона і є. Хотіли засмагою скористатися, теж неможливо, нашу дівчину в лікарню знову. Вона адже людина, сильна в цьому, хоче жити. А медицина в цьому безсила. Техніка їхня тут дрібниці. Дівчина виснажена своїми силами, змучилася від уколів та таблеток. Іванов у своєму ділі є Бог. Це адже не одна така хвора на білому світі є, і не один такий є хворий, якому медицина безсила. Бог говорить усім людям на землі. Не вмієте жити, відмовтеся. А коли ви відмовитеся від свого хорошого і теплого, мене як Бога попросіть, що буде треба зробити, щоб чоловік в природі не простигав і не хворів. У Бога все в тілі, все його тепло оточене природою, єством. Повітря, вода і земля – у цьому вся сила людини є.                   

 

107. Це природа, це людина, але не якась ганчірка, з природи зроблена руками. І спечений хліб, яким ми пестимо. Нам і будинок наш не допоміг, ми в ньому також.  Донька в домі захворіла. А тепер у нас на це засобів немає. І немає чоловіка, щоб цій доньці допоміг. Хіба мова йде одна про дочку. Скільки мучиться людей, а скільки їх на черзі. Усі вони йдуть по дорозі, щоб обов'язково померти.  Кому з нас хочеться це отримати. Якщо ми всі хочемо жити добре і тепло, що нас і примушує в природі отримати погане і холодне – смерть.  Ми ж усі з вами вмираємо так само, як і Лідочка. Вона мучиться, їй гірше, але не легше. Значить, ми в цьому не вояки, боїмося природи. Як же так, я теж людина, такий же самий, як і всі люди. Ви думаєте, я не чую холод, і мені не погано. Всі прикрашаються. А що ж я б не надів, не був таким. У мене тіло теж таке саме.     

 

108. Тільки моє тіло говорить нам усім. Якщо надіти на себе яку-небудь тоненьку річ, вже є злочин моєму життю.  Ворог оточив моє тіло. Так робиться в наших людях, вони шукають тепле і хороше в природі. Треба шукати в самому собі, у тілі тепло, хороше.  Але не в якій-небудь сировині в надрах. Ворога треба у себе видалити, а потім в іншій людині також ворога всередині видалити. А потім і зовнішній сам від такого суспільства піде. Ми його пізнаємо всіма силами, від себе проженемо, і від іншого теж проженемо.  А раз ми цього ворога проженемо на іншому, він сам піде. Ця дівиця буде здорова. У неї властивість доводить. Ми калічимо, не вміємо. Відмовтеся. Від моєї справи за мій утиск Сталін помер, і Хрущова зняли.   

 

109. Борошно і сюди втрутилося, воно говорить нашому братові. Практика сама підказує: бути в природі чоловікові Богом. Люди, які потребують його, вони його просять, але не бачать його. А він ходить по землі, сам просить як таку природу. Повітря, воду і землю, щоб вони йому дали життя, що вічно не вмирає. І навчили його, щоб він людям хворим, ображеним природою допомагав. За це і полюбила природа його тіло, і йому ввела силу терпіти від холоду і голоду. Це він робить заради ображених, він ніякою хворобою не гидує, і не боїться він ніякої в природі зарази. Він каже: природа найголовніша. Це між людиною і всіма тваринами повинна проявитися любов, не така жирна і солодка. А любов повинна зберігати.  

 

110. Не треба примушувати, не треба вбивати, не треба продавати, не треба купувати. Не треба наймати, не треба найматися. Є твоє бажання іншому в чому-небудь допомогти – без усякого допоможи. Ось у цьому всьому Бог живе. Купувати, продавати – вже є злодійство між собою. Краще буде, якщо є, чого дати. Треба знати, як дати і кому дати. Бог ще не прогресує в цьому ділі. Його діло буде одне до кожного хворого, який лежить на дому. І хто тільки забажає, він зобов'язаний відвідати. Якщо хворий заслужений у природі, Бог тут не причому. Він учить людину практично усно розуміти, і робити те, що робили люди. Бог зі словами до них прийшов, зі своєю любов'ю, з ввічливістю. Для нього втоми немає. Він на ногах стоячи фізично над хворим працює. У нього вся душа з серцем для того, щоб передати йому або їй своє особисте здоров'я, яке в місці знаходиться із всесвітом.

 

111. Борошно сиплеться, нам все говорить. Він нашого не потребує. У нього природа, друзі на це невмирущі: повітря, вода і земля. Бог їх не боїться своїм тілом, разом з ними нарівні оточує себе. Струм, електрика, магніт – найголовніше. Згадайте, тварину запрягали в хомут, в ярмо шию закладали. До того віз на колесах везли, і на віз вантаж клали, і самі сідали. І їхали як? Кучер брав віжки, та довгу палицю. Ледве не так тварина вчинила, тут її по боку палицею бах, щоб слухалася. От яка була мука. Вона на собі не несла одяг, не несла що-небудь інше, а жила, та ще давала своїм тілом прибуток. Господар її продавав. Господареві були потрібні гроші, він за них будувався. 

 

112. Словом, Богу ця історія не потрібна. В нього розум зосереджений, щоб учитися, щоб у природі ворога перемагати, щоб йому дати відсіч. Це моє в природі, каже Бог. Ввічливість у мене. Мій такий обов'язок – над хворими процвітати. А раз це буде робитися мною, то і вийде на іншому живий факт. Живі люди через це саме діло доб'ються. Всі незалежні люди стануть. Ми одного чоловіка своїми силами поставимо на ноги. І візьмемо одного чоловіка, йому довіримося самі своїм тілом. Він нас буде вчити в природі, як буде треба, щоб не хворіти, не застуджуватися. А ми через нього доб'ємося, отримаємо у себе цю користь. Більше природою не будемо ми за це ось покарані. Ми від неї отримаємо всі, заслужені люди, безсмертя.    

 

113. Ось що нам несе для всіх людей Бог. Щоб люди наші жили в природі легко, справлялися з ворогом. Його потрібно знати, який він є в природі. Йому треба вмілу ввічливість проявити. Він у нас капризний, холодний, голодний. А коли ти його пізнаєш, сам себе піднесеш в його життєвій любові. Він на твою близьку любов не гордий, а поставиться поблажливо до нашого тіла. Це наша велика створювачка мати природа. Які вона у себе має діла. Ми їх так без усякої мети зустрічаємо і проводжаємо, особливо зиму. Білий сніг, він і до нас на нашу землю лягає тихо, без усякого вітру. А який він для нас білий, біліше його немає нічого. Все це зробила нам природа. А ми від неї йдемо, робимося в природі королями. Не хочемо на інший фасон дивитися. Вважаємо себе багатими.

 

114. Тільки себе показав сніжок, ми його женемо з колії. Ми йому не даємо спокою. Ось що ми чекаємо і любимо в природі – прибуток. А зима прийшла холодна, морозна. Полежала в снігу, нашого брата страшила. І водою піднялася, і пішла геть далі, знову пішла в море, в океан. А ми в конурках в умовах сидимо, в будинках чекаємо в природі сонечка. У них умови, і Богові нікуди висунутися. Тільки покажусь, а до тебе всі люди як ніколи з питаннями. Скажи ти нам, тобі холодно? Ніхто не скаже, що людині тепло. Особливо Богу, він сильніше всіх чує цей пекучий холод, мороз. Але зате у нього здоров'я для всіх зберігається. Він його не шкодує всім дати. А ми з вами його при собі тримаємо, боїмося, щоб воно не пішло від нас. Куртку одягаємо, шматок ковтаємо.     

 

115. А коли людина це робить, вона думає, що цим зберігає здоров'я. А воно в природі робиться гірше, втрачається тепло, падає енергія. Ось що людина робить сама собі. Боїться в природі залишатися, боїться падати жертвою в природі. На землі ввели аули, хутори, села, і містечка з містами. Там в них зробили заводи, роблять із сировини продукцію, деталі. А з деталей складають машину, і пускають в хід. А ми цю систему вивчаємо, і посилаємо в путь доріжку. Залежні від цього діла, тому треба мука. Треба бур бурильний. Ми без борошна в природі не люди є. Муку робимо, борошно продаємо, за борошно купуємо необхідне все те, що потрібно. Треба шапка – дай борошно. Треба чоботи – дай теж борошно.     

 

116. Без цієї муки ми не створимо ніякого діла. А з борошном і сніданок хороший, і обід хороший, і вечеря теж хороша. Словом, вся наша народжена людиною історія. Вона не дає нам у житті нічого хорошого, а от погане ми отримуємо. З борошном ми помираємо, з борошном нас у землю ховають. А от треба нам навчитися, як буде треба залишатися без усякої муки. Тоді людина не буде боятися природи, не буде в хороми ховатися, а буде в природі жити, як не жили інші. У них зародиться сила волі. У будь-який час року чоловік буде жити, як якийсь великий герой. Він вмирати не буде, а буде він жити вічно. Це буде, і обов'язково. Бога такі труди, вони дарма не сіються. У них є якийсь у цьому корисний напрямок. Бог зі своїм протилежний.

 

117. Бог говорить. Саме борошно не може в природі зберігатися. Вона зігниє так, як згниває кал, робиться на попіл. А от чоловік живий, що думає про діло, він повинен залишити все те, що раніше мав. Особливо денну звичку. Чоловікові доводиться про це думати. Він готується зробити для себе якийсь сніданок. А потім треба одягнути на себе, зробити хорошу красу. Вона людину прикрашає. Бог від цього пішов. Знає добре цю муку, це багатство, яке створюється на землі людьми. Здавалося б, у цьому всьому не треба втрачати здоров'я. А ми як ледве щось таке, вже говорять: прохолов, захворів. Якби в цьому в природі були такі якості, уже б Бога на світі не стало, а то тепло чоловіка зберіглося всередині в самому собі.     

 

118. Це не тепло оточує вас. Тепло – у природі, у повітрі, воді і землі. Ось у чому вся суть у житті. Струм, електрика, магніт. А то ви думаєте, це життя наше борошно. Улюблені невмирущі друзі людини, вони обігріють природно. Чому Бог не одягається? Він знає природу, любить її. І хоче він нам сказати про те, що ми помилилися в цьому, стали бігти від неї. Кажемо: ми самі створюємо в природі тепло. А природа говорить. Не буде мене – не буде тепла. Я у себе ці дві сторони маю для того, щоб людині в цьому довелося жити. Це тільки Богу таке угодно належати. А нам, таким забіякам, це все не до душі. Каже мука. Я створена при умовах, найкращих у житті. Для мене це природа дала всі можливості, всю славу в природі отримала. 

 

119. Ось що ми з вами в природі зробили. У нас це вийшло не через муку, а через свою свідомість. Не борошно в природі відіграє ролі, а чоловік. Він, може, вийде з поселення, займе своє місце на високому кургані. Це буде його місце, звідки свою думку кидати по природі, в умови, де люди воюють. Вони зранку встають з ліжка. Цілий день безперервно вони себе борошном годують, за борошно одягаються. Так вони добре і тепло одягаються, такий порядок, таке у них діло. А от я, каже Бог, зі своїми силами, з волею захопив своє, ніким не зайняте, крім одного вітру. Він пронизує моє тіло, від чого доводилося терпіти. Ось що ми бачимо. Говорять про це люди. Вони його вчинком здивувалися. Вони що тільки цьому Богу не говорили, не було, чим переконати.

 

120. Вони в цьому винуваті люди, народ. Хіба тільки у нашої Ростовській області, Красносулінський район. 25 грудня по телевізору виступав про свою народну роботу для народу. Я, говорить Іванов, теж народу несу купи багатств. Це здоров'я одне для всіх. Кому не хочу передати? Невиномиськ, це район, а в ньому є комуна. Я, як заготівельник з Ростова, по децентралізованій заготівлі від Ростовської ОРС, в цю комуну прибув для вивчення економіки. Мене член правління прийняв, і зараз він запросив у свій будинок. Я не відмовився до нього в сім'ю зайти. А його будинок тут до ставка близько. Ми приходимо. А у мене є хвороба дивитися на людей, хто як виглядає. І от бачу, на печі, від входу направо, хтось у шубі ворушиться.

 

121. Це людина, подумав я. Питаю у господаря: хто це у вас на печі? Він мені сказав: «Це мама, малярією хворіє». Так це мій продукт. СРСР. Міністерство охорони здоров'я, вчена медична рада.31.12.1968. т. 18418. Москва. Рахманівському провулку т. 85494. Місто Красний Сулін, Ростовської області, Перша Кузнечна, 12. Іванову П. К. Ваші міркування про користь тренування загартовування організму, як дійсного засобу попередження ряду захворювань людини, прийняті до відома відповідними установами. Займається цими питаннями заступник голови УМС проф. Г. Ушаков. Я вже свою просьбу представляю. Будь ласка, з печі підніміться. Я вже застосовую свої дії. А на дворі лежав білий перший сніжок, що випав. Мама злізла з печі.

 

122. Я – до ніг. А на ногах десять пар панчіх, а ноги льодяники. Де ж ваше здоров'я, ви мучитеся, у вас немає тепла всередині, я їй кажу. І звертаюся до невістки, її прошу, щоб вона дала в тазику холодної води. Вона це зробила, піднесла мені. Я взявся ноги мити, по коліна помив ноги. Питаю: як? Вона мені каже: «Синочку, тепло стало». Її послав на сніг босими ногами. Вона пішла, там побула. Входить, своєму синку каже: «Здорова». Посилає за салом, за яєчками, смажать яєчню. Скажіть мені будь ласка. Це плоди мої. Я повинен людині ввічливість, так сприймати. Це моя праця. А мене за це саме, що я роблю, в психіатричний дім в Сватове Свердловськ, Луганської області посилає. А охоронець порядку за такі якості у в'язницю садить. Доводь, чим хочеш. А ти перед судом, одягли, взули, і суду представили.

 

123. Доводь, кому хочеш. А прокурор Кіровоградської області сказав: «У в'язницю його, пострижіть, поголіть, зробіть людиною, але не Богом». Мене в Москву в інститут імені Сербського. А ви знаєте, який режим тримає в'язниця. Я сюди не марно потрапив, мене там Богом вважали. Я – до своєї ідеї, а на мене надягає одяг міліція, і везуть на суд судити, як злочинця. Я не носив, не ношу одяг. Мене не бачили в одягу, а бачили в трусах. Я не сидів на стільці, приймав людей, став фізично. Їм давав здоров'я, вчив, як буде треба, щоб не прохолов і не захворів. Це моя мета була така. А прокурор став наполягати, щоб мене засудити. Суд виніс своє рішення: послати до вчених, нехай вони розберуться. Нехай вони скажуть: чи є такі люди в нашому Радянському союзі або, може бути, де-небудь за кордоном.

 

124. Де ви бачили такого чоловіка, щоб він бажав бачити погане, і терпіти холодне? Немає в житті, і не було такого в природі, крім одного мене. Я режим тюремний зруйнував. Бутирка – сама режимна в'язниця. Вона мене приймала, і відправила в Казань. От де довелося своїм здоров'ям доводити, в Казані в місцевому конвої. Я питав у стрілка, який конвоював: а чи було коли-небудь, щоб це діло на людині допускалося? Навіть інститут імені Сербського, він застерігає, не давав цьому волі. Я проліз у Казані, там я свої здібності для вчених розкрив. Я їм кажу одне, а вони мені кажуть інше. Я їм біле вказую. Вони говорять на чорне біле. Їм говориться: це чорне. Вони з моїм тілом повинні погоджуватися. У них своє, а у мене своє.                                

 

125. Довго не погоджувалися, потім погодилися. Прорвав щілину, відчинив ворота, хоча з великим трудом. Став виходити на мороз, на сніг, на холод, і став природу любити. Вона мене зберігала до одного такого літнього часу. У мене нога запалилася рожею. А лікар лікуючий застосував укол в сідницю. Так я там у них мучився, а не відпочивав. Мені треба було воля до природи, любов моя. Тільки близько своїм тілом бути, як я це робив. Природу треба знати, треба в ній бачити, від неї чути. Вона по-своєму вся живе. Каже, щоб ми її боялися, як морську хвилю. А холод, він є холодом лише тому, що в природі є тепло, що приходить, і що йде. Які люди зі мною зустрілися. Треба було мене перевірити, треба мене тримати. Я вже так себе примусив любити положення до неможливості, берегти себе.            

 

126. Я боюся залишатися при холоді. Особливо взимку боюся, що це є природна правда. Вона моє життя продовжить, вона мене через це полюбить, і зробить перед усіма Богом. Ось чого нам треба в житті боятися. Природи. Вона нас всіх народила, але ми з нею не погодилися нарівні жити. Живемо ми кожен собі, різні на собі чини маємо. Під 13 травня 1963 року я всю ніч хворих приймав, давав їм своє здоров'я. Я не побоявся лікарів між ними своє ідейне продовжувати. Я це робив. А потім хутір Сведловский Бобриковского району. Запросили, щоб я до них поїхав у хутір для того, щоб там хворих прийняти, полікувати, тобто їм дати здоров'я. Я приїхав, став хворих приймати, а потім їм своє відмовив, не став приймати.

 

127. А голова селищної ради, особа обрана, став просити, благати, щоб їх як хворих приймав. Вони були підіслані. Не такі хворі, які бажали здоров'я. Вони приймалися, вони хотіли, щоб мене забрала така міліція. Секретар сільради подзвонив у район міліції. Вона забрала, застосувала це шарлатанство. Вона хотіла вбити, як барона цигана, за мою до них діяльність. Я не Столипін, я не такий безкорисний чоловік у людях. З ніг до голови перевірявся як ніколи. Яким був, таким залишився. Ось чого хоче дочекатися наша в мішку мука. Недобре дивитися, навіть проводжати, прощатися з видатним діячом на Червоній площі, з Миколою Івановичем Шверніком. Так і всі ми, залежні люди нашої землі, це наслідуємо, нас усіх це чекає.             

 

128. Все це буде перед нами такими. Мішок з борошном не насипався і не висипався для того, щоб наші найвищі люди закінчували так своє життя, яке у себе мало не один мішок борошна. У нього були люди в підпорядкуванні, і це його не врятувало. Він помер через муку. Нехай вже вмирає трудівник, який не має у себе зайвого борошна. Йому, такому бідоласі, прощається. Його в похоронах не видно, як ми бачили їх. Ми проводжали, і будемо з квітами проводжати лише тому, що наше таке життя саме побудовано в умовах. Ми це в природі відшукуємо, і робимо те, що нам у житті нашому шкідливо. Ми намагаємося це зробити в природі. Вона нам дає на це сировину. Ми її маємо, і хочемо сказати про те, що ми це навчилися робити.   

 

129. А от за ці ось якості ми з вами  не бралися. Вони є в природі. Вона наша всіх є мати, однакова роділля. Ми не захотіли її так слухатися, як вона говорить. Ти ж господар у природі, невже тебе, такого молодця, не зможе природа зберегти. Ти, чоловік, розумно прийди ближче так, і що-небудь своє скажи, що ти, такий чоловік, помилився у своєму намірі. Ти озброївся дуже сильно, ти навчився стріляти і вбивати чоловіка. Тобі таке право ніхто в житті не давав, ти сам це все зробив. Ніхто не винен, як тільки в цьому чоловік. Він хотів бути боярином, він хотів бути князем і королем, царем і також народним вождем. Всі вони жили для самого себе, огороджували.

 

130. Жити в природі добре, але по Богу, вони не вчилися братися. Це тільки один чоловік Іванов за це діло взявся. Він залишив всю людську красу, не хотів любити хороше і тепле. Пішов сам, без кого-небудь, у природу. Став терпіти, своє серце загартовувати, щоб воно було молоде і здорове. Щоб воно билося сильно, не зношене жило. Разом з мозком, з головою мислило про ображеного, хворого чоловіка, особливо ув'язненого і божевільного. Треба їх звільнити, щоб вони не мучилися. Так говориться в Перемозі моїй. Рука пише владика, ніколи про це не забути, дуже справедливе. А просьба яка буде. Мене треба просити – будеш від цього здоровий. Кому це буде треба? Юнакові молодому Шановні ви всі люди, це є світове значення.

 

131. Найголовніше в житті – це мати природа, її треба любити, цінувати, як око. Вона не говорить словами, а скаже правду. Не хвороба відіграє ролі над людиною, а відіграє ролі людина над хворобою. Нам треба вчитися у вчення Іванова, щоб не потрапляти у в'язницю, не лягати в лікарню. Ось які наші з вами діла є в природі. Залежить від самого чоловіка, лише б він побажав. Хіба це дорога одна Богом бути між людьми. Можна більше, ще краще і сильніше зробитися людині в природі, ніж Іванов. Він мало в житті. За це, що потрібно в житті, він ще не брався. А належить йому за це братися. Бог пише, пошуки робить. Такі хворі лежать по домах, стогнуть вони в ліжку. А у нас, людей, немає таких засобів. Є у нас велика хімічна техніка в цьому ділі, але не сильна видалити ворога від людини.

 

132. Що за така є своя історія. Одні були до Бога придатні священики, їх ховали в огорожі біля церкви. Тепер історія не така. Мавзолей Леніна, він біля себе всіх близьких діячів кладе. Замуровують в стіни Кремля, як ніби вони від когось ідуть. Спалюють тіла в крематорії. А Бог нам говорить. Діла робляться погані. Свої треба, а чужі не треба. Люди одні народжуються. Тільки виростають, силою своєї захоплюють. Кажуть, те, що людям є, це робиться шкідливо. Нам треба послухати самого Бога, він своє місце не зайняв, його місце – це природа. А коли він від нас відірветься, від усього життя людини, він буде жити для людей корисним. Він на собі за рахунок премудрості відкриє чудеса. Йому як такому віруючі і невіруючі будуть у його ділі вірити.

          

133. Він своїм умом примусить. Люди його будуть шукати. Але він буде між нами, між людьми, але ми його не будемо бачити. Ось ці чудеса і змусять нас повірити. Ми будемо вірити Іванову, як Богові. Його діло буде одне – оздоровити людей. Молодь спробує, не в селі чи місті буде створювати життя, а в природі. Вона чоловіка оточить істиною. Йому в природі за його необхідний учинок не буде ніякого ворога. Він буде його сам перемагати. А ми цього ворога самі створюємо у себе. Треба буде не дерти голову вище від усіх. Було б між всіма людьми легше і краще. Не неси свій ніс завжди. Волосся причеши, щоб воно не стояло, як у їжака. Видно, у житті людини одна з усіх є твоя ввічливість. Вона тебе у всіх справах спасе.             

 

134. Кожній людині вона потрібна.  Бог говорить. У моїй ідеї з грубістю не буде, чого робити. Якщо я буду з нею носитися, то я буду не Бог, а сатана, що в природі не виграє, а програє. Богу не треба буде земля, щоб за нею доглядати, і з неї робити хорошу грядку, щоб туди садити у вологу землю зерно. Це робиться тому, що треба для врожаю. Бог каже: якщо я буду потрібен таким у природі, то природа мої якості в будь-якому місці збереже. Вже я так живу 37 років. А люди бачать. Вони так мене не визначають. Вважають, мої на мені сили – це є для кожного чоловіка тимчасове явище. А борошно за це заступилося і сказало. Якби він бунтував або був проти цього. Він бажає всім, що живуть на землі, саме щастя і здоров'я.

 

135. А від свого не відмовитися. Моє – не примушувати іншу людину. Я не Пугачов, я не Гітлер, я Іванов Бог землі. Дихаю дуже сильно. А говорить Бог різко не про якесь чудо, про природу, про фізичне практичне явище. Борошно тут говорить. Цього не було, щоб чоловік це мав. Ось чого мука хоче. Богу дозволити свободу, від усього народу дозволити у такому праві залишатися. Не треба жити по такому часу, щоб на своєму місці знаходитися в своєму власному дворі придбаному. І сказати: один час своє привласнив, це, мовляв, моє. Треба визнати давно вже, що це є природне. Через повітря, воду і землю перейшло. Це природа створила, а ти вже як чоловік його, як камінь.

 

136. І ось заняття учнів про природу, про молекули, та про блискавку і грозу. Чому це так виходить, що вода йде від напору свого сильно і багато, а потім робиться мало, тобто тонко. Людина теоретично розуміє, лазить у природі розумом, хоче в неї зануритися, і знайти таємницю, якою стане користуватися. Людині не треба буде яке-небудь діло взяти, і його треба буде робити. Є у нас такі люди, які роблять ту ж саму річ сьогодні і завтра. Або фахівець, якому доручено одна своя робота. Він її добре знає, робить, і від неї не відмовиться, як фахівець своєї роботи. Він, мовляв, викладач російської мови. На ній сидить, щорічно його така робота. Він знає цю роботу дуже добре, за нею стежить. Інша робота йому, може, не до душі.              

 

137. Як можна людині йти по багатьом дорогам. І як можна це порахувати. Господар маленького поросятка місячного почав за ним доглядати. Назвав його по імені Яшка. І от йому в процесі треба було дати корм. А щоб він для цього був, його діставали з трави привезеної, поїли. Словом, це порося виросло в кабана. Його треба було зарізати, і з'їсти його. А люди знайшлися такі з грошима, втягнули цього господаря, у нього купили цього кабана. Під'їхали машиною, обплутали мотузкою, і на машину його завантажили. Як це нормально пройшла історія між господарем і комерсантом. До хазяїна цього пробралася бідність, нестаток у житті. Грошей немає, за що в людях можна було купити цю річ. Тому інший господар іншими шляхами ці гроші придбавав, і пустив їх у хід.

 

138. За них придбав кабана, теж річ непогана, хазяйська, за що довелося гроші заплатити. У цьому ділі не якась пройшла казка, а істина була. Так і учневі треба вчитися не одного предмета. Як це робиться нашому учневі. Він предметів набрав, в сумку їх наклав, і носить. Їх недарма носить. Він їх між усіма різницю має, їх за назвою називає, і бере, витягає. Його умови примушують. Йому доводиться з цим предметом розбиратися. А там такий важкий урок перед ним лежить, а його треба прочитати і розповісти про те, що там було. Люди минулі написали, вони розповіли про цього чоловіка. Він це зробив сам, йому довелося це все в природі мати. Зайве за його рахунком треба продати. А в іншого знайшлися гроші.

 

139. Учневі, будь-якому учневі не борошно з мішка висипати. І так само його конвеєр сипле в мішок. А учневі треба розбиратися, по всіх цих книжках своєї необдуманою головою бігати. Математика, вона не так зготована. Вона зроблена і розвинена на сьогодні багатьма людьми, що  розуміють, але не першими. Їх в купку складали, вони хотіли цю цифру роздробити на багато. Або цю цифру скласти в одну зібрану купу, і нею перед іншими людьми хвалитися. Це у нас є таке придбане все, яким треба буде приватним шляхом користуватися, бо це буде вантаж їм усе. Багатьом треба також географія. Площа цієї землі, на якій розташовано ґрунт, ми вивчаємо, міряємо її. Знаходимо, що треба на відстані. Ставимо станок, і цим станком обробляємо таку річ, яку треба нам мати.    

 

140. Борошно говорить. Природу не обдуриш. Вона Бога прислала для того, щоб цю історію, яку ввів людям Ісус Христос, (перевірити). Він її перевірить, і висуне свою для чоловіка, щоб чоловік таким кволим у природі не був. Йому Христос сам не одягав, і не сказав про це. Він не пробував на собі як такому в природі, щоб випробувати природу, примушував сам себе в природі за рахунок самого себе жити вічно. Він помер у бою за своє зроблене. Комусь він своїм учинком завадив. Це система Бога, нікому з всіх не знати і не робити, як Богу це право дано. Помирати ніхто у своєму житті не буде, у себе мати своє бажання. А Бог буде в цьому жити, і користуватися такими правами, буде людям допомагати. Вони будуть знати, що робити для цього.

 

141. Христос. Це технічний розвиток у житті. Ми звикли починати. А щоб закінчити це, ми не кінчали. Колесо закрутилося не помалу, воно закрутилося швидко. Але не тільки воно крутилося, стомилося, йому треба якась допомога. Воно саме не крутилося. Для цього приробили якусь приводну енергію. Довго люди про це думали, і зробили, пустили, ввели. Б'ються, доводять своїм умінням, своєю красою. А щоб від природи добитися, цього нам і Христос не допоміг. А як ми жили, в цьому вірили. А от його заповіді треба виконувати, ми не виконували. І нам за його умовами дуже важко доводилося виконувати. Ми це все залишили позаду, а взялися відшукувати своє те, що належить у ділі виконувати між нашими людьми.

 

142. Ідеш по доріжці, яка нас усіх змушує по ній проходити. Ми по ній ідемо індивідуально, самі собі думаємо. Кожна людина йде по дорозі, а з нею зустрічається теж така людина, тільки з думкою не такою. Як може зустрічатися людина? Їй треба представити в життя в природі самого себе так, щоб вона була від цього вчинку задоволена. Людина своєю голівкою повинна поклонитися, щоб без усякої ліні. Якщо ти це сам почав робити, то кланяйся вдячністю своєї. Здрастуйте, шановний Порфирій Корнійович! Звертається до вас за допомогою і порадою Лебедєва Любов Григорівна. Я хвора на туберкульоз легень з 1957 року. Зараз я перебуваю на лікуванні в інституті туберкульозу. Ліки мені не допомогли. Я знайома з Риммою Григорівною.

 

143. Вона мені багато хорошого говорила про вас. Дуже прошу вас допомогти мені, і порадити, як мені бути, щоб бути здоровою. Я буду виконувати все, що ви мені порадите. Я дуже вдячна Вам заздалегідь за допомогу і пораду. Вибачте за клопоти. Плата 1 рубль, щоб ви віддали, а мені була допомога у здоров'ї, і більше нічим я не хворіла. 21.12.1970. Лебедєва Люба. Москва-А 30. Вулиця Достоєвського, 4. Кор. 2, ж / отд., пол. 127. Я як уболівальник не однієї цієї хвороби. Для мого тіла ролі не відіграє хвороба над людиною, а відіграє ролі над хворобою людина. Я теж людина, і тобі відповідаю. Не за гроші продається здоров'я, або воно купується. Цього моє здоров'я не робить. А без усяких грошей людина людині допомагає. Так він повинен бідного знайти, йому треба ввічливістю поклонитися. І запитати у нього, чого він так погано живе.       

 

144. Це твоя душа до нього поставилася. Ти знайшов потрібним йому допомогти. Дай 50 копійок зі словами. Скажи: я, мовляв, даю для того, щоб я була здорова. І віддай без усякого докору. А відповідаю не людськими словами. Я цьому ділу Бог, допомагаю через силу в природі. Вона за мою любов до неї. Що я прошу у неї? Щоб вона стала в інституті пропагандистом для всіх там хворих, що лежать. Невже люди ще не розуміють, що це є для людини баз. Там є законний режим лікаря. Хто буде один з усіх, щоб чоловік про чоловіка хворого вболівав? Кому ця хвороба треба буде? Ніхто не захоче взяти на себе цю зароджену хворобу. Особливо лікар, весь персонал медицини в лікарні. Вони тільки гроші отримують, і до хворих приїжджають відвідувати. Каже їм хворий палати.    

 

145. Особливо молодь. До вас звертається Бог землі. Він завоював право, силу волі, щоб таким залишатися. Для нього і природа не впливає, ніяка жива особливість, крім ножа і зробленої людиною зброї. Ніякий у природі холод, ніяка спека. Сама природа, повітря, вода і земля – наймиліші в життя в природі друзі. Вони Богу допомагали, Богу допомагають, і будуть Богу допомагати через його один учинок. Справа Бога не за війну, не за боротьбу, і не за будь-яке погане. Хворіти не треба ніякою особливістю. Якщо ця хвора туберкульозом зрозуміє сили Бога, почне його з душею і з серцем просити, благати. Найголовніше, в природі в людях буде робити, вона від природи славу отримає через Бога.

 

146. Він просить природу. Він любить її, йде до неї на жертву, щоб від неї добитися своєї слави Бога. Бог на землю не прийде для поганого діла. Бог на землю прийде для хорошого діла. Якби він цього хорошого не мав, він би ним не хвалився, і не робив би він це. У природі сила є. Це невмируще жива істота. Вона жила, вона живе, вона буде жити в природі так, як робить для людини Іванов. Він своєму ділу є Бог світило в природі. Він переміг ворога. Він завоював у природі сили самого себе назвати Богом. Нікому ніяк ніде не перешкодити, а своє зроблене поставити. Це в житті не пробував залишатися в природі, як змусив сам себе Бог радіти холодним і поганим, в чому його сили залишилися.    

 

147. От ми з вами і дочекалися. Каже наша мука. Я довго жила з Богом батьком, і живу зараз з Богом сином. А Бог Дух Святий не визнав як таку мене, що я йому буду така ж сама розорителька. У Бога батька яке було складне господарство на землі. Вірили дуже сильно Богу через той мішок. Був синод, куди входили великі люди з розвитком духовного звання. Архімандрити, епіскопи, благочинні священики, диякони, і всі до цього близькі. До собору, до церкви, до монастиря, вони ж стосувалися виховання дітей у школі. Бідному обіцяли рай, а самі за своє самодержавство купою лізли в пекло. Ніхто людині в голову не ліз, як ображений. На це все ліз звіром, і ламав цього господаря, у нього відбирав частково віжки.        

 

148. Люди ні на копієчку Боже все не виконували, тому їм на це природа прислала Бога сина на зміну свого батька. Всю приватну власність він прослідкував. У нього була примушена жива сила в ярмі, в хомуті, на землі цю муку через бідняка придбавали. Син пішов на батька війною, забрав у нього віжки, став ними управляти. Так же само став підтримувати своєю ініціативою. Земля як була у них джерело життя, так вона і залишилася в природі джерелом. За неї билися війною, досі не перестають рахуватися з  кордоном. Син по батьківських слідах став ступати. Став учитися більше технічному розвитку. Став від батька вчитися, і своє господарство споруджувати за рахунок машини, за рахунок режимного закону над людиною. Син революційний не повірив Богу, став по-своєму, по-історичному.

 

149. Церкви не визнав істиною, став їх руйнувати, як безкорисну штуку. Школи дітям ставив, людям лікарню ввів, а в'язницю як таку став для порушників тримати, як виховательку в людях. Сам зброю будував. Досі нікого не визнав. Каже: це все роблю я сам. Не хочу, щоб був на цій землі батько. Я хочу зустрічати життя своє сам. Це є люди, створюють вони разом з машиною. Ми танцюємо, ми співаємо. Ми критикуємо старе. А от нове наше нам дає достаток, багато. Ми з вами економікою живемо не приватновласницькі, а колективно. У нас на нашому фронті допомагає машина, ракета, танки. Супутники летять у космос на Місяць, на Венеру, тобто ми вивчаємо космічні умови. Хочемо цей басейн примусити в природі, щоб він нам послужив для землі допомогою.           

 

150. Так ми думаємо, і думали наші початкові люди, що у нас самих це все вийде. Але щоб ми подумали, або нам підказав батько, що ось так у житті вийде, ми б, може, і це. Ми не знали про цю справу, що між нашим батьком і сином посередині йде Бог Духа Святого. І нашого всього, що ми робили раніше, і робимо ми зараз. І синові, і Богові сину не заперечує так жити, як ми в природі завоювали цей мішок борошна. Ми як син без нього не навчилися жити, і як батько теж його не знаємо. Нам Бог нікому не підказав, що на ваш весь цей розвиток іде в природі Бог Дух Святий. І ваше все не визнає. Скаже: живіть, майте нужду, і вмирайте. Це діло ваше. Ви за це діло билися, б'єтеся, і будете так битися.

 

151. Бог Дух Святий не з таким наміром, у нього більше свідомість від цього піти. Не буть батьком, не бути сином, а заслужити духа святого. Без цього всього треба жити, що має Бог син і Бог отець. Бог отець розташувався зі своїм господарством. Він не визнає сам себе в цьому ділі, що це він все сам побудував, або хтось інший з людей. А вірив, вірить він богу, як невидимій особі, і його як такого просить. Сам ні на одну копієчку не виконує, тому його як Бога батька Бог син не послухався. І частину своєї землі взяв, і став будувати, і ніякого Бога не визнає. Каже: я є чоловік господар природи. Хотів своєю силою і вмінням зробити супутник, як Місяць, у нас вийшло. Але щоб таке, на нашу землю прийшов Бог Дух Святий. І нашим усім не зацікавився бути, щоб за землю з батьком битися синові.  

 

152. Бог Дух – це теж чоловік є в природі, такий же самий, як ми, всі люди, у природі залежні від свого багатства, яке ми маємо. А Бог Дух Святий. Мені ваша земля не треба, борошно в мішку теж не треба. Мені потрібно моє тіло. А воно в мене підготовлено умінням, як буде треба в природі заслужити, щоб нічого не потребувати. Бути сильним, бути вільним без цього всього, що має Бог отець і Бог син. Вони вмирають через це. А Бог Дух Святий без їхнього всього буде жити вічно. Вже прожив 37 років, перетерпів у холоді, у поганому житті. Йому не треба інше якесь, щоб ловити звіра чи ловити у воді рибу. Такий свавільний чоловік хотів у себе зробити, він зробився мисливець. Полював доти, поки у нього сили були. А коли він закінчився, то сили загубилися.            

 

153. Бог Дух Святий стоїть між ними двома. Сам думає і дивиться на їхню історію, як вони на гострий рожен лізуть з природою. Атомом, воднем воюють. У них така в обох дорога, гнатися і переганяти. Якщо зумієш, доженеш, ні – так помреш. А смерть необхідна всякій людині залежній. А от Бог Дух Святий цього не заслужив у природі, щоб умирати. Він ні тому, ні іншому, не хоче їх розуміти. Він вірить природі, він на неї надіється, як на свою рідну матір. Вона б його таким не родила, і не дала йому такі вказівки, від яких бідні інші люди отримували для самих себе колишнє здоров'я. А перш ніж чоловікові будь-кому іншому допомагати, треба у самого себе мати здоров'я. Скільки є на білому світі людей, ми у себе свого тепла не маємо.

 

154. А ми маємо надію на те, що нас оточує. Я ніколи не подумав, що з нами так вийде.   Бог Дух Святий на людині, це нам не борошно з мішка висипати. А ми і віруючі, і невіруючі люди цього не зможемо. І нам не в силах залишатися так, як на сьогодні оточив себе Іванов Богом Духом Святим. Те, що ми весь час робили, вже нам показало. Нам історія говорить про те, чого ми не дочекалися. До нас прийде з неба такий чоловік, він нас усіх грішних осудить за нашу слухняність. Ми Богу вірили сильно, а виконувати не виконували. А ми скептики, нам про цього Бога давно говорили, але не так це було. Треба вірити, треба виконувати, а ми цього не робимо. Ми їх за це кинули.

 

155. Взялися, без усякого Бога почали робити. Стратеги ті, хто це починав робити. У них економіка індивідуальна розвилася. Борошно була потрібно батькові і потрібно синові для того, щоб у них через це росла вічно не вмираюча режимна система. Це нічого не дало, і не дасть, це їхня неправда. Наука є нова. Вона не мука, яка сиплеться з мішка. У неї є свій напрямок, щоб загартовуватися в тренуванні. Це наш батько із сином не починає робити, їхня велика в цій справі боязнь. Вони навчаються, багато читають. Кажуть про те, що на людині було. Ми з вами добре знаємо минуле, як себе в природі чоловік розвивав. Він без чого-небудь не залишався. Хоч паличку або камінь брав у руки, і старався потрапити туди, куди буде треба.

 

156. Місце своє кожний чоловік або, можна сказати, господар у природі займає. Усі свої сили він кладе в цій справі. Знаходить інше, яке потрібно йому, теж у цьому починає фізично ритися в землі. А там під нею лежить в надрах скеля, камінь. Його треба звідти по камінчику колупати, і звідти викидати. На ньому базується вся огорожа від іншої людини. Хтось теж зробив фізично з цього каміння стіну. Вона ставиться на цьому місці для того, щоб інші люди не сказали про цього чоловіка, що даремно він тут живе. І камінь на камінь кладе, вже можна буде позаздрити цьому місцю. І сказати свої слова: «Подивіться, який чоловік, що зробив у житті». Видно здалеку, він без нічого не сидів, трудився, робив. У нього вийшла, можна сказати, своя власність, історичне діло.  

 

157. Ми двоє, батько з сином, вибрали для себе дорогу. Вона нас по-людському повела. Ми йдемо по природі самі, нас з вами критикує своїм приходом. Каже: це нам не борошно в мішку, яке примусило нас з вами своє вогнище розташувати, і багатства народу показати, щоб вони цим добром, цим багатством скористалися як ніколи самі. У людей таке бажання, яке змусило їх над цим знаходити, і робити, як ділок. Найголовніше, це є річ, зброя, машина. А ми, батько з сином, так без нічого у нас не буде народжуватися в природі нове. Нам так земля нічого такого у своїх умовах не дасть. Батько з Богом придбаває свого наявне, надіється на нього, просить, благає його, як якусь силу. 

 

158. У батька через це діло так виходить. Він каже своєму близькому синові. Ти, він указує, безбожник, недобре народжений в природі. Батько нападає своїм старшинством, а син відбивається. Який мужик хитрий, хочеш індивідуально. Хочеш сказати, твої молодецькі діла. Я – тому, чому вірить мій батько. Він пробився, колотився все своє життя. Він хотів у своєму дворі не одні драги з бричкою мати. У нього думка примушувала для цього в природі виростити не одну конячку в хомуті. Або пару волів у ярмі для того, щоб ними споруджувати яку-небудь будову. Щоб на нього інші люди сказали, як на якогось у природі чоловіка. Він день не спав, а ніч все думав про це. У нього сили для цього народилися. Йому треба, він розширяє своє діло. У нього достаток.

 

159. Йому доводиться нізащо придбавати те, що буде треба. Для нього як такого люди своїми руками зробили. У них була можливість придбати, що завгодно. Він для цього трудився, думав. Але щоб зробити, у нього своїх сил для цього діла не вистачало. Він їх додавав собі збоку. Люди на це діло трудилися, у них час був. А господар є господар всьому своєму. Воно росте, прибавляється. Цьому росту треба допомогти зберігатися. Робити каміння для стіни. Він звідти на це ось місце як будматеріал поставлявся. Батько камінь на камінь клав, у нього ця стіна росла, прибавлялася щорічно. А за нею доводилося дивитися, як за живою річчю, що народилася. Їй треба закуток, місце таке, у чому їй треба покласти корм, дати води. І на мотузці її тримати.

 

160. У батька звичка щодня ложку в руці тримати. Ми для цього живемо. Для цього у батька народився син любимий. Він уже не так мислить, не так робить. У нього народилося до цього діла недовіра. Батько не просить сина, а говорить йому свої слова. Синові це все не до душі. Він у батька виховується так, як йому хочеться. Будь-яке діло в голову не входить. Батько робить діло сам, щоб у нього завжди на столі одна ложка не лежала. До неї прибавлявся в іншу руку шматок хліба не один. А до нього ставиться чашка, в яку налитий зварений борщ з м'ясом. Це ж за столом така разом з усією родиною робота, вона робиться з шматком і апетитом. Хто як цю їжу їсть, а комусь вона в рот потрапляє через їхні зуби. Вони жують, ковтають з водою. Роблять запас.     

 

161. А син є син, його жаліє батько, він любить, щоб цього не робити. А батька діло живе, він спокійно не буде сидіти. А все думає не про якесь діло, яке робиться ним. Синові ця робота не подобається, він думає про свою, як би робити по-своєму. Мені цікаво, сам батько каже про свою справу. Який би не був мій синок, я його сильно люблю, як свого сина. Хочу йому дати освіту. Досить бути темноті, треба буде зробити в житті вченим чоловіком. А синові треба вчитися, йому в цьому дуже важко, але не хочеться залишатися таким в батьківському господарстві. Краще бути не таким господарем. Треба навчитися бути таким розумним чоловіком, щоб уміти іншими такими розпоряджатися, примушувати, як батько. І щоб вони робили те, що зробили наші предки. Ми їх проганяємо як старе, а своє нове небувале вводимо.

 

162. Ось що нам син приніс із собою. Щоб люди інші робили. Він батькове ім'я добре знає, і його сильно любить, з ним разом на своїй мові говорить. Як же так виходить в їхньому житті. Коли батько сина куди-небудь посилає, він іде туди не з охотою. Йому хочеться пустувати, у нього дитяче мислення. Що краще поїсти, та що краще на себе одягнути, це кожного дитя манить. Він для цього батьком народжений. Ти ж знав, навіщо ти його народжував для життя. А вийшло в процесі важко йому робити. Природа нашій людині не знайшла жодного дня, щоб у ньому не було ніякого діла в своєму житті. А раз людині живій треба буде робити, то за це діло її годують. Їй готують, що краще, та красивіше надіти на себе.

 

163. У людей такий звичай. Як би це діло зробити легше та краще. У природі народився чоловік, у красі його одягли, його нагодували. «Спи, дитя моє рідне», – так йому сказали. Поки маленький, ти живеш за рахунок батька рідного, ти ним ростеш. Але нагадай, для чого? Він тебе таким народив для того, щоб пожити в природі та сваволити. Де-небудь побувати, і що-небудь зробити. А ділки роблять в природі, самі собі народжують сина. Хочуть, щоб він був такий, як і батько. Любив робити в природі. А от синові це його все не до душі. Батько сина примушує, щоб у мішку завжди була мука. А її так ніхто не дає, треба людині братися за наш спільний труд, що нам дає в житті цю муку.          

 

164. Це борошно, легко воно насипане, але важко його піднімати, з ним ворочатися. Воно не природне, а хімічне, штучне. Воно нашого брата годує. Особливо ми годуємо дитя. Його готуємо до справи, ростимо, вчимо для того його тіло, щоб воно вміло робити. Наука в житті людини початкова фізична важка. Ми звикли її робити руками. Цю нашу землю буравити, копати, на ній ставити. Любимо свої стіни з каміння споруджувати, або ж у полі землю буравити. Все це потрібно робити нашому батькові і синові. Їм потрібна мука, вона ними насипається в мішок. Без води і повітря вона нам хліба не дасть. Це тільки дух нашому тілу створює живе. Не важке, а легке діло без усього цього є. Нам не треба буде, щоб у мішку було борошно.

 

165. Дух в природі людині не несе таку турботу. Духу чоловіка в тілі його не треба буде в житті його фізичний труд. Він буде жити в природі за рахунок свого вміння. Не бути між людьми, що проходять, гордим. Своєю голівкою треба низько вклонитися і вголос сказати: «Здрастуйте». Це ласкавість людини. Дух це сам і робить на людині, він його вчить. Батько, це старий початковий в своєму місці у власності. Індивідуально огороджений, сам він без усіх живе. А от син його так життя не став творити, як творив батько. Взяв свою дорогу колективну, спільну, і дуже самовільну. Що надумає в житті своєму, те і починає робити. Лише б не сидіти на одному тому ж місці. Треба робити те, що буде треба нам усім.

 

166. Ми раніше при отцеві так робили, і зараз син робить. На це зроблене ними дух   звернув увагу, як недійсне життя, яке двома особами в природі робиться. Але щоб чоловік у природі залишився через це діло корисним, дух їх не виправдав. Краще не народжуватися на білий світ так, як навчив батько сина жити. Бог – це чоловік. А дух – це повітря, це вода, це земля, яка нам народила батька з борошном і сина теж. Дух на чоловікові взяв і народив для цього чоловіка, йому став допомагати не борошном, а силою і волею для того, щоб не потребувати борошна, не потребувати такого труда. І не робити те, що люди самі роблять. Це їх рожен, вони йдуть проти рожна, проти хорошого і теплого.

 

167. Хіба батько думав, що його син проти нього піде, і не захоче жити за його прикладом. Життя чоловіка одне – треба з природою сильно боротися, з нею треба воювати чоловікові. Він її перемагає штучно, технічно, а вона його природно. На нього садить виразку або грибок, щоб йому в житті перешкодити. Так воно робилося між батьком і сином, робиться, і буде робитися. Борошно круп'яне в мішку лежить, а от сил волі на це недостатньо. Немає в природі для залежних людей засобів таких. І немає чоловіка такого, щоб він знайшов у природі для людей користь таку, як нам знайшла на чоловікові незалежність. Вона подружила так люб'язно. Дух з ним уклав договір не нападати один на одного, і не заважати.               

 

168. Щоб людина природі ніяк не заважала, і природа людині не заважала. Це буде життя таке проходити між природою і людиною. Дух, він творець цьому всьому. Аби хотів, він цього доб'ється в природі. Природа таку любов дозволить, вона за це. Що захоче робити дух людини, він цього від природи отримає. Людина буде природу любити, цінувати, як око своє. Так полюбить чоловіка за його такий учинок, який буде треба нам усім. Це життя, але не батька і сина є смерть. Що з цього всього, що роблять самі люди для хорошого і теплого. Їм доводиться важко і шкідливо трудитися. А дух говорить. Це не життя є в природі жити за рахунок природи. Сьогодні дай, завтра дай, і без кінця дай.

 

169. Краще буде для чоловіка, якщо він не буде лізти на рожен. Ось що дух на чоловікові говорить. У нього на це є право не мовчати, а про це можна багато говорити. Це теж такий Бог, як батько, і так само є Бог син. А Бог Дух Святий, він відкриває дорогу життя, а смерть видаляє зі шляху. Ось що хоче дух для людини ввести. Не хочу сказати за природу, щоб вона була така хороша як ніколи. У неї є дві дороги. Одна дуже холодна, а друга дуже жарка, разом з духом вони оточені. Тепер дали можливість огородитися в цьому чоловікові, хто не став воювати з природою так, як воюють люди на землі за право своє. Їм треба золото, їм треба срібло, а життя їм не треба. Дух знімає, не хоче, щоб люди носили золото. 

 

170. Ось де є правда. У чоловіка незалежного, загартованого тренуванням, хто може при холоді чистим тілом терпіти. Йому в цей час не треба буде їжа. Він каже, мені не треба буде житловий дім. Тільки моє місце всередині природи, в людях нужденних, хворих, хто духа потребує. А вчені на цього чоловіка з недовірою дивляться. Кажуть: «Це ненормальність». Тобто це необдумане розумом. Дух – це найсильніша воля в чоловікові. Тридцять сім років минуло, як цей чоловік у житті в природі між людьми показав. Він батькові і синові не довіряє, що у них є в мішку насипана мука. Вона їх веде по дорозі прямо до мети до холодного і поганого. У них вона робить у тілі і на тілі хороше і тепле. А дух любить холодне, живе і погане, що веде до найкращого з усіх.  

 

171. 37 років прожити так, як прожив у духові чоловік, треба тисячу раз померти. Ось що дух створив. А нашим людям, хто сидить у науці, це є таємниця. Вони пробувати не хочуть. У них є боязкість. А боязкість програє у всій історії. Нам так жити, як живе наш руський практичний чоловік Іванов. Психіатричну спеціальність пройшов, і розповів студентам в аудиторії, яка слухала його про правду. Істинно він говорив про те, що нам, ученим, доведеться важко зробити так, як зробив на собі Іванов. Він надіявся на природу, на повітря, воду і землю. Вони йому не заважають, а навпаки, вони йому допомагають. Природа мати всіх роділля, вона нас усіх однаково народила. Тільки по-різному вони самі виховувалися. І самі вони робили те, що їм було шкідливо.

 

172. Дух не батько з сином, які будують у природі Вавилонську вежу. Півстоліття в цьому ділі пожити, а потім треба буде померти. Дух проти цього діла. У духа немає штучного, немає техніки, немає ніякої зброї. Але чиста свідомість за природу, за землю, за право, за закон. Але в цьому всьому ми обидва, батько і син, програли. Люди гинули марно. Таке життя, яке в природі було, воно залишилося. Труд людський був, він також через борошно в мішку залишився. Дух чоловіка не так попросив у природі жити. У духові вся любов. Цим залишився в природі. Як з другом довелося йому жити, не по-старому, не як-небудь, а по-новому. Треба в природі вчитися, щоб зробитися з нею другом.

 

173. Говориться: сто карбованців не допоможуть, як друг один з усіх допоможе. Це ж повітря, вода і земля – милі для духу невмирущі друзі. Вони разом невідривно жили, живуть. І будуть по природному жити для того, щоб батько з сином не хвалили свою старовину, що вони так живуть у природі через свою працю добре і тепло. Їх у цьому примусила необхідність у природі за це діло між собою битися. Батько – на сина, а син – на батька з ножом у руках, зжити один одного за своє улюблене місце. Самі сидять, а люди інші не кидають свою власність, недоторканність захищати. Батько сильний, і син теж сильний зі своїм багатством. Природу обробляти із сировини на цяцьку. Направо, наліво міняють, продають. Все це робиться за гроші.         

 

174. У них золото є, самі цінності. Це для батька і сина є в цьому ділі велике життя. Люди за це живуть один раз. Дух на чоловікові, не для цього він прийшов на землю, щоб огороджуватися золотом. Запитайте в республіканської психіатричної лікарні в Казані, де дух у природі перевірявся, випробовувався. З цього відділення лікуючий лікар, як до духа вона звернулася, у неї був болісний радикуліт. А дух у цьому процвітав, він свою сторону доводив, як практик. Він каже: у цьому не треба буде наша людська хвороба, яку ми в процесі свого життя мали. Мені треба чоловік не такий, як була тоді жінка лікар. Вона попросила мої сили. Я їх бачив, на ній кільця, сережки. І велів дух їх зняти, і берегти як цінності дома. А самій дав режим, що пробуджує, робити те, що треба нам усім. Це здоров'я. 

 

175. А здоров'я не дає батько з сином. А тільки дух в чоловікові його дасть без усяких грошей, а за істину. Для цього треба вчинок не такий, як у батька і сина. Вони цього не роблять, і не хочуть вони робити. За це взявся дух на чоловікові. Він проти батька і сина, за їхнє зношування, за їхні в природі не заслуги. Вони йдуть різно по дорогах. У них своя недоторканна власність. А в природі як такій немає ніякої власності. Це тільки став мати у себе батько і син. А дух, без цього він живе. У нього до людини зла немає. Він каже лікарю. Моїм займатися – це не хворіти і не застуджуватись. Аби тільки з духом вона робила, ручається лікарнею і в'язницею. Ось що дух створив. Любов до природи, до тієї людини, хто буде з вченням Іванова.

 

176. Це не батька і сина борошно в мішку, з яким треба буде один час пожити, а потім треба в цьому померти. Чоловіка залежного є природна війна, вона нас усіх змушує своє здоров'я втрачати як ніколи, у цьому ділі ініціатор. У всіх своїх ділах з природою не воювати, з природою не битися. Природу як матір треба людині всякій любити як ніколи. Їй низько кланятися, як кланяється дух їй. З нею таке кипуче є діло. Всякий для нас є день, що проходить, йому як такому в природі низько вклонитися. І сказати після приходу спасибі, а після відбуття хорошої дороги. Щоб він в році один раз приходив, і назад до нас приходив без усякої такої стихії для життя людини. Спасибі, спасибі йому.     

 

177. Як батько з сином дивляться на цей насипаний повний мішок борошна. Але душі до цього немає ні в одного, і немає в іншого. Дух це все, зроблене ними, розгонить. Не дасть їм повернутися, щоб вони це мали. Їм природа не дасть того, чого вони отримували. Вона за їхнє недолюблює, і не хоче за їхній учинок жаліти. Вони ж б'ються, великі гроші за це беруть, торгують природою. З одного боку її хвалять, а з іншого лають. Весну як таку чекають, і хочуть, щоб вона була така у квітах. А зиму не хочуть, від себе її як таку геть проганяють. Кажуть: нам така, як вона є, не потрібна. Ми любимо в природі тепле, хороше. А погане, холодне зовсім від себе женемо. Ми цього в природі не хочемо, щоб у нас був між нами холод.

 

178. Ми не любимо природу так, як любить дух її. Вона ж нас обдаровує усіма нашими плодами. У нас є борошно, вона насипане в мішок. Це наше з тобою таке в смітті життя. Ми не хочемо жити разом, один одного любити, але наша з тобою ненависть. Ми не хочемо терпіти так, як терпить наш для всіх дух. Йому дрібниці зустрітися з будь-яким днем на порожній шлунок. Дух не кланяється природі, як ми щодня свою голівку турбуємо. Ми думаємо про завтрашній день, та готуємося цей мішок з борошном розв'язати. Треба буде цей день, що прийшов, зустріти з нашим сніданком, зробленим нами, без чого ми, батько і син, не люди даної землі. Нам потрібно в житті, не одна є для нас у мішку мука.

 

179. Вона нас все літо тримає на полі. Ми з цим часом рахуємося, поспішаємо. А сніданок для нас – це перша страва, ми приготувалися з цим ділом справитися. У нас до цього часу розроблявся зранку апетит. Ми це не пропускали, до цього діла готувалися. У нас, на наше щастя, висів на тілі неживий одяг. Ми як таким хвалимось, говоримо як ніколи красою. Свій учинок не кидаємо, гордість покажемо. Це наш перед нами не виграш, а програш. Ми на землі ноги кидаємо направо і наліво. Це такий закон. Починаєш зранку, до самого вечора не глянеш на сонце. А все думаєш про те, що треба приготувати, щоб було, чого поїсти, та солодке, жирне. Дух теж поспішає вискочити з дому. Так його умови змушують у природу бігти не для того, щоб там поснідати.

 

180. Він туди спішить один чистим тілом, у природу думку пускає. Раз на мені немає неживого, то навіщо мені потрібна їжа, якщо я в силах, це зможу вільно потерпіти. Та на цьому профілю, на якому став прямо проти вітру. Чистим повітрям, вдихом і видихом, поповнювалося моє тіло. Не потребував ніякої ложки, ніякої чашки. Є любимі для цього діла друзі: повітря і вода із землею. По чому я повинен пробігти, дихати глибоко повітрям, а у воді скупатися. Ось що любить у природі дух. А не те, що ми з вами за собою волочимо. Ми будівельники всього легкого добра. Хочемо зробити для себе, щоб нічого не робити, а все у нас було. Ми раніше по-батьківському жили. Робили те, що нам давала соха, дерев'яна борона. А зараз у нашого сина є 5-лемішний плуг, якого тягає трактор. Без машини син не господар.

 

181. По землі ходить, про все по-архітекторському мріє про нове, небувале, якого в житті не було. Ми з вами будуємо те, що будували колись наші предки, Вавилонську вежу. Вони хотіли зрівняти себе з Богом, щоб з ним довелося нарівні творити. І так вони не добилися такої висоти, вона у них рухнула, завалилася, як і зараз у нашого сина мрія. Ми заклали вже фундамент на побудову в людях комунізму. А в природі ми не добилися людям сили і волі для продовження, живемо мало в природі. Будуємо економіку багату, сильну. Але самі себе не зможемо утримати, щоб не захворіти і не застудитися. А живемо так. Як ледве щось таке, вже підломилися, ноги не хочуть носити тіло. А раз сил в житті немає, то і борошно в мішку не допомагає. Людина вмирає, і помре від такого діла.

   

182. Чоловікові нашому, і батькові, і синові, не допомагає сніданок з обідом, і не допоможе вечеря. Ніч проходить, так комунізм нічого в цій справі не зробить. А тільки буде один жити, а інший буде вмирати. За 50 років свого існування ми всі помремо. Як помирав мільйонер Америки   Даллас, і той сказав: «Даремно я камінь на камінь клав». Так і ми, всі люди батька і сина. Кому ми це шалене діло робимо, якщо один час цим ось користуємося, помремо. Кому це буде треба, молодому поколінню? Так воно теж цим робиться. Помруть усі. Що ми з вами так робимо? Розвиваємо на самих собі смерть. Дух батькові і синові каже. Що ви в цьому знайшли хорошого, якщо ви намагаєтеся на собі зробити хороше і тепле. Воно довго не живе. Вмирають, вмирали, і будуть вмирати. Що за така мета наша з вами?          

 

183. Дух нам говорить. Історія треба не така, яку ми побудували. Нам треба історія нова небувала, у природі невмируща. Ось чого хоче весь наш народ. Дружби в природі, любові, а не те, що робиться в батька з сином. Вони не живуть для життя, вони живуть для смерті. По-батьківському, по-синовому жити в природі так не можна, як вони з природою чинять. У них намір один – від природи для себе брати і брати без кінця і краю. А що ж ми їй даємо в житті? Харкаємо, в неї плюємо. Хочемо сказати. Це нам так подобається, добре. Природа адже очі має. Це чисте повітря, ми в нього плюємо, харкаємо. Вона від нас сильно терпить. Вона не може батькові і синові сказати, що це не треба. У них своє самовілля. А раз самовілля, вже є свій намір.

 

184. Про дух. Ще був живий Микола Миколайович Корганов, професор психіатр. Він так сказав: «Нашому народу про Іванові дуже багато можна писати, є цікаве, що писати. Я вже б давно написав. Але мене змусять це спробувати, а я від цього помру». Та так він сказав мені особисто: «Пиши ти сам про це всім, ми будемо читати про те діло, яке робилося самим». Він через своє зроблене нам хоче наше визнання не одне. Цьому треба буде наслідувати, пробувати. А наші вчені так кажуть: «Краще помремо в нашому цьому одягу, чим нам доведеться вмирати без усякого одягу». Так говорить у природі дух. Мені давно вже треба згоріти при таких умовах, але я так живу, як не жив ніхто. А я ці якості завоював.         

 

185. Це буде нам усім добре, так буде приємно, якщо тільки я помру. Вже всі люди говорили, говорять. І будуть вони помилятися на мені. Бог Дух – це такий же чоловік, як усі люди, що живуть на білому світі, зі станом батька і сина. Вони тільки думають про якість, вона на них гниє, скасовується. А зроблена нами будь-яка річ, вона в природі іржавіє, скасовується, як непридатна до життя. Людина в цьому всьому сама себе прибирає з життя. Дорога є батька з сином, вона нашу молодь веде до однієї загибелі. У цьому всьому не видно духу. Щоб від свого піти, від важкого, ми з вами не хочемо дивитися, і рішатися робити по-духовному. Це теж чоловік, він почав на собі шукати силу і волю. Вона його для цього оточила, щоб життя своє продовжувати шляхом свого викладеного загартовування.

 

186. Це є початкова в духу на людині наука. Вона повинна нашому молодому поколінню силу, волю в тіло ввести. Це нам не батька і сина борошно в мішку, а чиста ідейна в природі сила. Вона буде вчити фізично практично чоловіка, щоб він для цього робив, як сам себе примушував дух Іванова оточувати. Він нам, як молоді батька і сина, розповідає, як доводилося мені боятися цього нашого в природі холоду. На ногах я носив валянки з калошами, а капелюх шкіряний з навушниками, навколо тіла кожушок підперезаний. Якби сказали зараз: «Ось тобі цей одяг, бери, носи». Я б сказав: це є для мого тіла злочин.

 

187. Сказали б мені: «Ось тобі гроші великі, тобі вистачить на все твоє». Цю пропозицію відхилив, не побажав на себе надівати. Гроші будуть ваші. Моє тіло, нехай воно живе так, як говорить дух всієї нашої природи. Моє тіло з мішка борошно не висипало. Між нами усіма я не сидів на одному місці, і не робив того, чого не слід було. Люди всі живі, яким доведеться знати ці слова. Як, я такий чоловік, починав між такими людьми ходити. Не кидався на людей так, як вони збиралися юрбою. І хотіли вони мене здати будь-якому міліціонеру. От на посту своєї справи  по Московській міста Ростова стоїть міліціонер. Йому доповів чоловік: «Треба забрати цього босого чоловіка, що ходить по снігу». А міліціонера справа одна – на подію швидше бігти, допомагати чоловікові у ділі його життя.

 

188. Якби я цього не бачив, і не чув би в цих людях страху. Я б так не зустрічав міліціонера. Як він до мене зі своїм вибаченням звернувся. Мене запитує, чому я ходжу роззутим. Йому без усякого відповів. Якщо тільки вам шкода мене, то скиньте свої чоботи і йдіть. Я піду в твоїх чоботах. Так вийшло між мною і міліціонером, він мене не став турбувати. Ростовці мене впізнали, як Переможця природи. Я став іти від хорошого і теплого, від людського. Став приходити до холодного і поганого. Наші психіатри взялися стежити, як за людиною не такою, як у нас є батько з сином зі своєю мукою в мішку. Я так сказав світилам у Ростові.

 

189. Доктору психіатра Артемову і професорові Миколі Миколайовичу Корганову. Такого чоловіка в історії не було, і, певно, не буде, щоб він вдавався до поганого і холодного. Щоб шкідливе не створювати, а корисне в навколишньому світі робити. Якщо я, як ділок, цього всього не вмію робити для нашого хворого, ображеного, забутого всіма нами, навіщо ходити так, показувати себе. Для цього діла загартувався, я не застуджуюся і не хворію, що для мене буде краще. Для того на собі зробив, щоб будь-якому своє передати як запобігання. Якщо тільки юнак буде вірити цьому духу, він буде робити те, що робить щодня Іванов у природі. Він свою думку не кидає так, як ми її кидаємо на чоботи, щоб їх на ноги одягнути.

 

190. Ми їх знаходимо, та подивимося, які вони є. І що буде треба, щоб їх сьогодні проносити без усякого діла, яке втомлює. Це нам не борошно в мішку. Треба день весь в них проходити, ногам робиться важко. Ноги теж живі природні, вони теж хочуть чути живе почуття. А їм вічно робити. Глянути на природу, що там робиться в атмосфері. Чобіт або ганчірка не живе, а мертве. Зовсім не таке, як у природі повітря, вода і земля. Я малюю картину таку у себе, кажу психіатрам. Особливо часто я зустрічаюся з Миколою Миколайовичем Корганом. Він мене часто слухав в аудиторії у своїй клініці перед студентами, тепер лікарями. Я не говорив, що це не буде. А обов'язково дух у природі батька з сином осудить. Що це є за вчені люди зі своїм таким знанням, не хочуть зрозуміти, що дух є в природі сама одна з усіх сила.

 

191. Її треба у своєму тілі мати. А я, Іванов, дух маю, і буду мати. Уже пішов 38 рік цьому всьому. Сили мої йдуть вгору. Але волі до діла не дають наші адміністратори  згори. Я залишив історію своєї справи в Казані в республіканській спеціальній лікарні, психіатричній. Мій лікуючий лікар Алмаз Разаевіч Дербаєв. Він добре знає мене за мою ідею. Це не борошно в мішку є батька і сина, кому треба буде вже давно описати про діло Іванова. Я говорю по телефону з ним. Питаю: ну як справа? Він мені по своїй роботі відповідає. Мовляв, не йдуть справи. Я йому починаю про своє штовхати. Він не каже, що не буде писати. Напишу, коли? Ми не знаємо з ним разом. Я питаю: хто в цьому винен? Він мені відповідає: мовляв, Москва.    

 

192. Шановні ви всі люди, хто вже давно чекає читати мої в історії слова. Я з цією мукою повинен сказати. Це є істина, яку мають наші люди. Вони розмовляти не вміють на цю тему. Я їм кажу «біле», а вони кажуть «чорне». Але коли між собою не буде різниці, ми зробимося однаковими. Любити чоловік буде одне й інше. Ми не будемо йти від холоду, ми не будемо йти до тепла. Будемо раді зустрічати і те, й інше. Наші молоді тіла на ніжках доб'ються цього всього. Будуть вічно жити вміло.

 

1971 рік 14 січня. Іванов          

 

:7101.14 Тематичний покажчик  

:Борошно і захворювання    5

:Корній Іванович Нестеренок    14

:Христос про любов і допомоги    16

:Ми живемо однобоко    31

:Що нам треба   33, 42,57

:Холод, погана   33,49,107,170

:Дві сторони    34

:Незалежність   35,36

:Залежність    36

:Віра в Бога     40

:5 заповідей    43

:Іванов Бог 50,69,73,74,103,106,110-112,118,132,145,146

:Борошно 67,68, 116

:Новий потік    68

:Ходіння босим     73

:Молодь    73

:Хвороба ворог   76, 80

:Кличка Іванова    82

:Здоров'я   82,106, 143

:Нове життя Вчителі    82

:Вчителі історія    80-95

:Ідея Учителя   99,123,126

:Природа   100,126

:Без одягу 108

:Христос і Вчитель   140, 141

:Ворог    108

:Кохання у природі   109, 110

:Тепло, природа    118, 122

:Оздоровлення   121,122

:Бог дух святий   150, 151

:Дух 164-170, 191

:Батько і син   160-166, 175, 183-185

:Комунізм   181,182