Геологорозвідка. 1970.12.ч.2

Іванов Порфирій Корнійович

 

Частина 2. С. 96 — 193.

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

96. Він мучиться своїм нестатком. Чоловік на Місяці, але не сам він на Місяці. А його така технічна думка створюється. У нього і колеться, і боїться сам у цьому вмирати. А вмирати все одно сьогодні, завтра, післязавтра. Смерть неминуча і на Місяці. А от незалежність малює свою картину. Вона перед усіма стоїть на одному поки чоловікові. Він один з такою думкою, з такою він дорогою, по якій люди не пробували на бережку стояти. У них одна мета, одне поняття бути в природі проти неї озброєним. У нього є для цього техніка.  

 

97. А коли ми живемо в природі погано, потребуємо здоров'я, то немає, у кого просити. Ми з вами звикли в природі примушувати самих себе. І примушуємо здоров'ям іншу людину, яка слухається, і робить те, що доводиться робити всім. Природа, вона не домашня птиця курочка. Ходить зі своїм тонким голоском: ко, ко, ко. А про те, що робиться в житті геологорозвідкою. Люди з Богом лізли до землі, і нею, як джерелом, розпоряджалися. Казали: це моя власна земля. Я її бережу, як життя своє. Зберігаю за собою горде ім'я, ним дуже сильно хвалюся. Кажу, це мені за мою таку справедливість Бог життя створив. Я живу в суспільстві так, як прожили всі наші предки, зі своїми вигадками в природі робили.

 

98. Він без цього діла, яке він почав робити, далі не може жити. Одне він у природу дивиться, бачить далеко, визначає, що йому буде треба для цього діла робити. Чоловік думає про одне, є одна тварина яка-небудь. Він хоче, щоб друга була. Це така система проходить між людьми індивідуально. Однією сім'єю чоловік росте у своєму господарстві, він на це не перестає думати. А сам не кидає за цим доглядати. Він хоче, щоб у нього було величезне господарство не погане, а хороше. Він для цього ось трудиться. Живе, щоб прибавлялося це господарство. Без ока і рук ти нічого у своєму дворі не отримаєш.

 

99. Коли у тебе, як на долоні, відома картина. Ти в цьому всьому не перестаєш одне, про це думаєш, цей час небувалий чекаєш. Він повинен і до нас таким прийти, як ми його хочемо бачити. У нас один є намір, щоб було у дворі хороше і тепле.  Ми робили це, і робимо зараз це діло. Ставимо на місці ми свій будинок, а до нього за можливостями пристроюємо.  Кажемо: нам буде треба одне й інше. Ми на цьому зі своєю наукою не зупиняємося. А нам, прогресуючим уперед, природа не дала те, що слід. Ми хочемо, але нам вона не дає. У неї є сили для того, щоб нам заважати.      

 

100. Вона каже: я вас скручу в баранячий ріг. У мене, а не у вас є така сила і воля.  Що хочу, те і зроблю. У природі є, найголовніше, це повітря, це вода, це земля. Три основних тіла.  Вони нам зробили шило, або голку, та ніж із сокирою, і також молоток з пилкою.  Чоловіка цим самим навчився шити чоботи, робити їжу, будувати будинки. Ставити на землі будинки та умови в житті, машину на колесах. Вона адже взята із землі, пробурена, знайдена в покладах. А потім побудовано на цьому місці спеціально для людей це виробництво, де люди свою працю закладають. Їх ця робота примусила від підприємця засоби в житті придбати.

 

101. Люди – це не тварина. Їм потрібна їжа, їм потрібно одяг, їм треба будинок, в чому вони живуть. І розмірковують вони на цьому місці, живуть і тут же плодяться. Це все їм потрібно, в їхньому житті необхідність, яку люди самі створюють, роблять у природі руками. У них виходить по-різному в житті. Це треба, щоб одні люди для інших людей готували те, що їм буде треба. Особливо промисловість, вона для сільського господарства робить всякого роду снасть, чи то з дерева, чи то із заліза. У них виходить об'єкт. Вони на ньому там риються, хочуть цю місцевість примусити з агрономічним умінням без усякої природи технічно примусити цю площу, щоб вона нам, таким людям, давала і давала.

 

102. Ось що на землі люди роблять. Вони без усякої техніки дуже важко живуть. Треба людьми керівник, їм треба людям вказувати. Вони гору зламають, така була людська сила. Коли воювали з ворогом, кричали «ура», гучним спільним голосом намагалися його збити. А він теж таке бажання мав у цьому ділі. Його люди в природі створювали. Вони це в житті в природі намагалися зробити, а їм їхня невдача приходила і йшла. А геологорозвідка стояла та бурила, знаходила для себе це місце з покладами. Вона примушувала людей своє життя розвивати, і вони роблять те, що зробили всі. Люди наші, у них так час не проходить. Він у ділі людину примушує жити, як ніколи ніхто. Сам себе чоловік примусив трудитися.

 

103. У людей лежить дуже багато доріг. На морі теж є поверхневе життя, яке тримає у себе міста. Але щоб чоловіка вода у себе тримала, цього чоловік не пробував. Він живе за рахунок прибутку на материку, і він знає свою близьку місцевість, на якій він спить. А про неї, як ґрунтову землю, не забуває, що чоловікові робити. Він змалечку своїми кроками крокує, їх по порядку рахує. Кладе, як у солдатському житті. Ми марш свій прокладаємо, під ногу співаємо. І хочемо, щоб усі військові люди під командою вміли самі собі будувати те. Вони за це словами оточували себе, і групувалися як ніколи для військових умов. Треба буде в природі за цю землю воювати. І ми повинні робити те, що зробили предки.       

 

104. Вони для цього діла обгородилися, захопили самовільно на місці свій двір, і створили свій хутір. А для нього відрізали ділянку землі для того, щоб цю землю вчасно готувати, з нею борсатися. Вона так нам нічого не дає, і хоче, щоб ми по ній бігали швидко. І те ми повинні зробити на ній, щоб вона нам народила через нашу всю роботу урожай. Ми чого тільки не посіємо, треба хороший обробіток. Ми не повинні забувати про кожен наш день, що наступив, на землю прийшов. Він без усякої атмосфери до нас не приходив. А кожен раз свого приходу він нам у цьому давав свій прибуток. Його примушували умови. По цій землі він крокує, він дивиться, він думає вперед, як це діло зробити.

 

105. Земля не вода бурхлива, вона на місці не стоїть, рухається. А земля від своїх умов терпить. Вона приймає для якої-небудь будови фундамент для того, щоб на ній стіна з каміння стояла. Це не життя вільної квітки, а просто чоловіка розуму. Він на час сховався, для себе побудував будинок, а в ньому він без думки всякої не обходився. Йому треба вирити в землі льох, і викласти камінням для того, щоб у ньому зберігати яку-небудь річ, що псується. Ми в ньому ховаємо картоплю, кислу капусту, бережемо буряк, цибулю, моркву. Словом, для того, щоб їжу створити, треба нам вода. А вода це не щось таке, як є один з усіх предметів продукт живого значення. Він теж вмирає, робиться мертвий, ми його поїдаємо.

 

106. Ось що на материку чоловіком робиться. Він проклав дорогу, по якій щодня рухається, та полює на будь-яку річ. Дорога по землі веде всякого чоловіка туди, куди це треба. Ноги одна за одною рухаються, і тому знаходять кінець цього місця. Ми так і робимо свій такий такт. Він чоловіка приводить до справи. Він занурився для цього в узлісся, щоб там яку-небудь деревину зрубати. Або геологорозвідкою відкрив таке кипуче з сировиною місце. Де люди оселилися, і влаштували між собою і природою базар, куди люди своє наявне добро везуть тій людині, хто цього потребує. Один хвалить, інший корить. Той хоче продати за ціною, а інший теж.

 

107. А раз в одного є зайве, то тут вже треба поміняти в торгівлі. Яка птиця не летить у небесах, їй доводиться сідати на землю. І то вона робила в житті своєму, своє рідне гніздечко складала і несла яєчка. А потім виводила пташенят для племені, це її в природі був такий розвитий ріст. Ми з вами ці гніздечка знаходили, намагалися залишати своїх у природі діток, щоб вони між природою так жили, як ми з вами таке на землі життя проявили. Уже нам пішов 1970 рік, останні місяці проходять зі своїми днями в природі. То вони приходять, то вони від нас ідуть зі своєю розвідкою. Вона нам готує.

 

108. Вона нас примушує, як таких живих людей, щоб ми з вами на одному місці не сиділи, і не очікували милостині від природи. Ми своїми тілами взялися за все те, що буде треба нам робити в природі. Ми робимо на нашій землі, на нашому місці огороджуємося. Говоримо, що це все наше. Ми своїми руками це все зробили. Це наша земля, по якій проходить щодня нова природа. Ми в ній знаходимо небувалі поклади, їх у себе маємо, конструюємо, з малого велике робимо, споруджуємо, за природою ходимо. Перед усіма ми хвалимося. Кажемо: це все ми самі зробили, теорії навчилися.

 

109. Командуємо людьми так, як не розпоряджалися ніколи таким величезним колективом. Ми в ньому живемо, спільно гідність на землі робимо. У нас господарство є, всякі діла на нашій землі. Ми для цього всього маємо чорну металургію і кольорову. У нас транспорт на залізних колесах на сталевих рейках, а паралельно дороги асфальтовані. Ми по ній машинами бігаємо від заводу до заводу, від фабрики до фабрики. Розвозимо всякого роду матеріальності, нам це треба. Ми з вами багато робимо також природою, на цьому зазначеному місці торгуємо.

 

110. Виконуємо іншим свої замовлення для того, щоб наша економіка не стояла, а росла за рахунок зробленого нами багатства. Воно нас збагачує через наш труд. Ми працюємо, ми це робимо на нашій землі, на нашому місці, у нас це є. Ми його показуємо по телевізору. Ми його бачимо на фактах. Робимо руками, мозком думаємо. А наша справа вміла по всій природі звучить. Ми з вами робимо для наших молодців, нехай вони теоретично навчаються в цьому ділі. Для них представлені всі повні права взяти на цьому місці свою роботу, і нею так командувати іншими людьми. Нехай вони роблять те, що буде на цьому місці треба. Ми ж з вами їмо, ми з вами одягаємося.

 

111. Ми з вами культурно живемо сусід із сусідом у будинках. З'їжджаємося на з'їзди, збираємося в готелі, звідти по телевізору говоримо про самих себе, що я такий-то заслужений в орденах чоловік. Я мав право розбити шість ворожих танків. Він каже, начебто це залежало від нього. Люди, обрані народом, люди для народу. Один перед одним наряджені, самі собою хваляться, що вони всі в радянському союзі живуть, і розпоряджаються законом діяльністю. Хіба це погано бути на з'їзді в Москві, у такій столиці, як є Москва. Я їду від народу для того, щоб там чого-небудь новенького сказати.

 

112. Нехай люди нашого союзу послухають про мою таку діяльність. А як же мені, такому чоловікові? Я не народжений без природи, вічно таким не був, як є я зараз. Я, говорить Іванов ученим. Я не таємниця, а є істина одна з усіх. На рожен я не лізу, і не буду змушувати інших людей, щоб вони теж лізли на рожен. Я колгоспів не маю, у мене немає заводів і фабрики, шахт немає. Я не підприємець. Я є незалежний від усієї природи. Нікого з людей я не примушую, і не хочу, щоб люди цим займалися. Я чоловік розуму, хочу в природі, щоб люди мене зрозуміли, що я не вбивця тіла людини. З мертвим не живу.

 

113. На мені ніяка річ не гниє. Я хочу, щоб наша молодь схаменулася, куди їхні роки ведуть. Це все, що вони зробили, наші предки, не нове. Старе примушувати людину. Не знав, куди, навіщо? Якщо нам потрібно нашим тілам сила, воля. А ми цього не даємо самі собі, примушуємо, щоб наші тіла надягали одяг, і лізли під землю вугілля добувати. Або в домни розпечені, або в мартенівські печі. Це ж вогонь, а ми робимо, та інших примушуємо, мовляв, працюй. Хто працює, той і їсть. Більше і важче працюйте, а тільки мене не примушуйте. Нехай мені буде гірше, якщо я не буду так працювати, як ви самі лізете в труд. Ви вважаєте, що без труда життя немає.

 

114. Хіба вам що-небудь погане Іванов говорив?  Він говорить. Це, що ви все робите, це не нова сторона в природі, бути за рахунок її багатими. Ми колись були бояри, королі, царі, над народом ледве не земні боги – і то не втрималися зі своїм народом. Правда прорвалася, зробила революцію, зняла царя, ввела сам народ. А народові треба їжа, треба одяг, треба житловий дім. А потім вже до цього треба працю. А в праці будь-яка людина на своєму місці гине. Якби ми з вами знайшли дорогу таку, де можна було без праці обходитися, ми б ніколи не пішли в труд. Кому він цікавий, якщо від нього робиться важко і втомлено. А от коли людині легко, він нічого не робить, такого діла немає.

 

115. Люди не навчилися залишатися без усякого труда. Ви ж, вчені люди, Іванова таким чоловіком зробили, щоб він за своє відкриття відірвався від виробництва. Іванова вигнали. Йому наділили хворобу шизофренія, 1-ї групи інвалідність. Це вчені всі, вони зробили на свою голівоньку. У природі так даром нічого не пропадає. 37 років від сходу і до заходу, від півдня і до півночі доводилося своєю ногою ступати не так, як усі люди. Говорити про те саме життя, яке наші предки на землі зробили. У них з'явилася у самих себе така сила, яка стала з природою воювати. А перш ніж почати цю війну, треба дочекатися такого часу, в якому ти, чоловік, без труда не зможеш жити.

 

116. У тебе така от думка, такий путь, по якому можна буде йти. Це дорога всіх, вона нас веде до теплого. Ми в голодному всю зиму просиділи, і про те думали, що ми чекали. Нас з вами, таких людей, і сонечко з променями, таке тепле, не чекало. І ніякий день, що проходить, названий нами, він теж нас так не чекав. А ми його як такого тягнули до себе, самі з собою говорили про це діло. От якби природа взяла, та зробила сама собою, цей ось білий застарілий сніг взяла і прогнала. Це діло буде її. Якщо вона тільки захоче своїми силами це зробити, десь візьметься відразу інше, не те, що було в житті. Ми бачили, як наша зима свою скатертину по землі розкладала, як слід.

 

117. По землі дощем обливало. А на ранок знову приходив мороз, білі мухи пролітали, новий сніг прикидав. Каже сама людина. Як він, цей час зимовий, надокучив. Від нього всі в хату біжать, бояться холоду. А я, такий чоловік на світі, у мене в голові стоїть земля з полями. Такої землі ні в кого не було. На ній такий покрій. Як ледве щось таке, перед нашими людьми восени рано лягає глибокий білий сніг. Ми про це, вся наша така місцевість, говорили, говоримо. Цьому чоловікові досягти природою щастя. Як же цей сніг лежить усю зиму. А весною як ледве щось таке, попереду цього місця ніякого місця. Видно з усього цього, воно вже лежить без снігу, так що волога в ньому.

 

118. А коли до нас, таких людей, пробереться сонечко яскраве, і стане перед нами в упор палити своєї спекою, то тут як ніколи проявиться людини неміч. Вона скаже не те, що ми про це діло до цього говорили. Звичка нехороша, за нею на конях доведеться бігати і наздоганяти. А нам треба язик свій у себе так різко тримати, щоб кожну букву вимовляти. А потім її розуміти, як якусь фразу. Вона дуже така скромна і довга для цієї дороги. Здалеку на неї кричать: агов ти почекай, подивись ти сама на цю ось огорожу.   

 

119. Яскраве сонце, душа за горою. Але пам'ятай ти, рідна, кого зустрічаєш. Ми йшли по дорозі, здавалося нам, даром. Ми прожили цей час, але не бачили того, що буде треба чоловікові. Він народився в цьому ділі, йому буде слава. Він у природі шкоди нікому не буде створювати. У нього буде в житті одна користь. Треба буде жити, і міцно за це треба вхопитися молоді всієї земної кори всіх національностей. Вона повинна в природі так жити, як це буде треба, щоб у природі жити. Ми повинні через цього чоловіка добитися в природі, вона нас оточить.

 

120. Вона нас і навчить практично природно передати свої сили і волю, що найголовніше. Воно буде треба нам. Роки тут не причому. Нам потрібно тіло, а ми його не хочемо зберігати так, як у житті зберіг сам Іванов. Він же зі своїм тілом на рожен гострий не лізе, і не хоче нам заважати. Він нам своє практичне життя в природі вносить. Кричить по природі сильно, вказує місце. Що ви, отакі діти, робите? Ви ж йдете по старих слідах, шкідливих для нас, усіх людей, що живуть.

 

121. Ми з вами, усі люди, залежні від цієї справи. Може, ми помиляємося. Ми цього чоловіка, який повинен бути в природі, не бачимо. А самі себе поодинці, чоловіка за чоловіком ми проводжаємо, нам природа не дає життя. А чому живе не так Іванов? Він у нас не просить ніякої матеріальної допомоги.  Він говорить. У мене є природа, любимий друг, що не вмирає, вони мені в усьому допомагають. Учать, як буде треба обертатися з молоддю даного часу. Я їх не учу, я у них учуся. Питаю, куди ви йдете зі своїм таким необдуманим наміром?        

 

122. Я, говорить Іванов, іду до життя. А ви всі йдете до смерті. Моє ви у мене не відберете. А у вас природа ваші сили відбере. Ви зробитеся бідного роду що-небудь зробити. На себе ми рук не піднімемо. Це буде, і обов'язково буде. Що за мета ваших отців це продовжувати. Ми ж люди, та ще які на білому світі. Своєю енергією закидаємо, всі моря з річок робимо, загачуємо греблю. Це ж є нове. А хіба ми чоловіка такого не зможемо зробити, щоб він вчився у природі. І навчився, щоб жити по-новому, небувалому новому.

 

123. Він нас, з молоді, нікого не примушує і не просить. Ми самі бачимо, але мовчимо. Не хочемо правду про це сказати. Це є істина наша. Чоловік наш, він руський простий практичний, добився від природи. Вона його навчила, як буде треба молодого чоловіка зупинити без усякої його образи, щоб він зрозумів про ворота, йому вони відчиняються. Це небувала ні перед ким ввічливість, яку старий і малий здобув. Вона всі капризи побиває між людьми, а любов і свідомість в душі з серцем вводить. А раз між старим і малим є любов, значить, є життя. Вона буде вічна. Це буде, і обов'язково буде.

 

124. Сніг це є холод, біліше і енергійніше від нього немає нічого. Чоловік його сили завоював у житті. Визнав, треба для людини в природі не геологорозвідка. А треба почуття людського життя в цьому ділі, але не слабкість у житті. Ось чого ми з вами добиваємося в природі через це саме вірне діло, життя, але не смерті. Якщо ми з вами так будемо робити, то нас з вами, цих ось людей, не буде через 50 років. Ми з вами всі помремо, нас не стане. Ми поодинці відірвемося від цього життя. Що ми за такі є в природі люди, що ми з вами не хочемо жити. Це все наробила природа.

 

125. Вона людині відчинила ворота, і оточила нас цим. Це треба людині в природі народитися, а потім треба в процесі померти. Дуже погано, дуже людині недобре. Він цього не чекав у себе. Йому хотілося сильно жити на білому світі. А жити йому не довелося, у нього немає сил, він не навчився, як буде треба жити. У нього не народжувалося нею таке знання. Він у цьому бідний чоловік. Його лише одне незнання мучить. Він вважає себе, якщо він тільки у своєму житті на себе одягне форму свою, на голову шапку, на ноги чоботи, а на плечі пальто, і брюки.

 

126. Збоку якщо подивитися, він, здається, король краси. На його таку форму дивляться здалеку з жахом. Це не який є в житті страх, що він має. Він цим не врятований. Його так само, як і всіх, природа забере до своїх рук. Він так само, як і всі люди зі своєю прикрасою, вмирали і вмирають, і будуть вмирати. А от так, як наш Іванов без усякого самозахисту, чоловік другий не пробував у природі залишатися. Йому треба путь, а в путі треба мішок їжі. Цього мало, він на собі несе силу-силенну ваги одягу. Коли в будинок він заходить, йому робиться важко. Він починає роздягатися, йому треба легке. Він намагається роздягнутися, і від втоми сісти на своє місце, і відпочити більше.

 

127. Цього не надумає у своєму житті бідняк, він не робить діло. У нього таких діл немає. А от це є діло, треба його робити, а робити людині не хочеться. У природі є багато справ, але вони не розпочаті, їх люди не знаходять так, як це слід пробувати, щоб з цього діла полилося живе життя. Люди роблять діло, щоб з нього вийшов який-небудь об'єкт. Чоловікові не треба буде те, що люди не хочуть мати. Він не хоче дивитися на який-небудь нескінченний простір, де немає нічого такого, крім одного вітру, що йде без кінця і краю. Він іде в одну сторону звідки-небудь збоку.        

 

128. А чоловік зі своїм штучним, зі зброєю там не живе. Не думав, не робив ніколи чоловік. Він тільки думав на шляху свого розвитку зустрітися де-небудь з Богом самим. А тепер прийшов час такий у природі, через діло своє зроблене сам Бог. Цього люди не хотіли, щоб його називали ненормальним чоловіком. Цей чоловік між ученими людьми своєю поведінкою заслужив бути в природі між людьми божевільним. Це добре буде нам усім, якщо це буде людська правда. А що, якщо повернеться тією стороною, яка стане робити за Божим явленням.

 

129. Чоловік його діла заслужить такої уваги, що люди від його такого тіла почнуть в житті спасатися. І будуть отримувати від цього всього порятунок у житті. Якби не було правди на ньому, то цього б не було. Візьміть, спробуйте, залишіться таким, як він між нами зараз один себе показує. Це нам буде добре всім таким, якщо він так, як ми, захворіє або прохолоне, це його в усьому буде велика помилка, він у цьому помре? Ми скажемо, що був такий-то чоловік, не боявся природи. Ходив він не так, як усі люди. Його, як і нас, взяла покарала. І так, як ми всі, похворів і помер так, як усі люди. Іванов даром не ходить так, як йому доводилося у своєму житті зустрітися на нашій землі не так, як інші люди себе показують.  

 

130. Іванов став себе показувати, а з нього сміялися, як з божевільного. Старалися психіатри його, як чоловіка в природі, пізнати, вони його в режимі тримали. Йому говорили: «Навіщо це ти так робиш?» Він себе не підвищував цим. А завжди нас називав слідом своїм голосом: ви бідні люди. Вас примусила природа, щоб ми з вами одягалися, їли, і в будинку жили. Це історія не зараз взята нами. Ми цю історію ведемо слідом за собою з давніх древніх років. Час не прийшов ще до нас таким, як це буде треба, а у нас вже пошиті для цього піджаки, ми їх носимо. Готуємося до цього жити завтра.

 

131. Не жили ще в природі, а у самих на місці стоїть дім. Він нам потрібен, самі захищені ми від умов, як і одяг на нас висить. Ми ж йому віримо, як такому. Носимо до того часу, поки він розлізеться. Цього права ніхто не давав. Все це зробив чоловік сам самовільно, він зайняв таке місце, і став ним розпоряджатися. Візьміть, мій такий у природі був учинок. Хто це давав повне право відірвати від виробництва чоловіка, і йому не дати права трудитися. Це їхня, і велика в цьому помилка на тому чоловікові, про якого вони не знали нічого. Він був ідеєю оточений, він був сильний їх примусити це зробити.

 

132. Вони зі своєю наукою два рази брали в свої умову. Тримали, як політично неблагонадійного, шарпали. Говорили, робили неможливу штуку, яка залишилася в історії в Ленінграді, в Казані, і в Чистополі. Це істина була одна з усіх – здоров'я, червоний хрест, міжнародне значення. Це добре мені було, такому чоловікові. Усі голови міських комітетів, профспілок не відвернулися від цієї хвороби, стали йому, як хворому, допомагати. А раз допомога від народу пішла, чому це діло не робити. Ми з вами звикли зустрічати за одягом, а проводити за розумом.

 

133. Цей чоловік наш уболівальник за це, він нам несе всі наявні в природі дари, плоди людського життя. Він від цього скоро відмовився, не став цю копійку отримувати, за неї розписуватися. А взявся за своє ідейне, на самому собі здоров'я показати те, що нам усім було потрібно. Ніхто його таке здоров'я не мав, і не зможе його мати. Цього мало, що він сам ці якості має. Він їх не хотів сам у себе тримати, а став сіяти по природі на людях. А вчені люди зі своїм знанням накинулися, як на знахаря, і як хворого чоловіка. Не злякалися у пресі критикувати. У нього на це діло лежала сила, воля і до вчених потрапляти в умови.

 

134. Ось що люди над мудрецем самі зробили. Цьому бути. Бог Землі прийшов таким, щоб нас всіх за наше несправедливе діло так сильно засудити. Ми такі є всі люди на нашій землі, живемо не так, як живе Бог, що прийшов на Землю. Він живе гірше від усіх нас. Не хвалиться, а терпить до того дня, до того часу поки його визнають ним. Він чоловік не такий, як усі люди, у них хвала. У кого не спитай, як він живе. Він не скаже, що він живе погано. А скаже: добре. Йому від його одягу робиться тепло. Ні, це неправда. Він живе погано. Витрачає свої сили на все це, і своє здоров'я в цьому втрачає.    

 

135. Він завоював це право між людьми на цій землі. Через державну безпеку – у Луб'янку. Не боявся нічого. Він робив те, що його не засудиш. Це його здоров'я, якому психіатри не довірилися, а стали його випробовувати. Люди вчені та невчені лежали в ліжку через своє діло, створене ними. Вони щось хотіли, у них було до цього життя своя недовіра, свої думки. Вони не погоджувалися з таким урядом, який був тоді зі Сталіним. Один матрос з далекого сходу кричав криком про Сталіна, що він нехороший вождь. Він строго режимом тримався лікарями. Він прогресивно виступав проти його такого порядку. А Іванов думав, що його тримають за загартування, за тренування.

 

136. А йому як такому пришили політику: 58-10. Це теревені. Я не базікав, а говорив, говорю ученим, як таким людям. Якщо я вмію ходити по снігу босими ногами, то я вмію і зберігати своє здоров'я. Воно потрібно не одному мені. Моя таємниця залишалася при мені такою таємницею. Я один з людей протилежний усьому цьому. Я пишу про це саме. Не природа відіграє ролі над людиною, а ролі відіграє над природою людина. Я не боявся нікого в природі. Я був господар у неї від усіх. Від усіх військових просився зробити від Ленінграда до Москви свій небувалий загартований пробіг. Але лікарі є лікарі, над моїм здоров'ям на весь голос кричали: «Це є неправда». Вони тримали під своїм режимом.

 

137. Я їм казав, як лікарям, що це є в природі на людині одна правда, якої ще не було в житті. Я і в Москві давав відсіч, і в Ленінграді теж давав відсіч, і в Казані давав відсіч, і в Чистополі не боявся про загартування говорити. Я своєю швидкістю, як метеор, намагався між людьми проскочити. Це був мій у природі біг, якого треба було робити, як якесь небувале діло. Бог є, він був, і буде він з нами такими. Як ми, всі люди, хочемо бачити, і з ним разом жити. Ми звикли його просити заочно, не бачили ніколи його. А він будує зараз чудеса, допомагає віруючим у нього хворим людям.                 

 

138. Це запитаєте в Москві за адресою такою: М-159. Сімферопольський бульвар, 4в, к.15. Валентина Яківна Голубова. Вона вам розповість про себе, як вона хворіла, як їй доводилося лікуватися в лікарнях. І що вона сприйняла, і від кого, що вона зробилася здорова жінка. Це діло їй не людини допомогло, а самого Бога. Хто разом з ним був у цих умовах, він бачив Іванова дії між людьми. Ось що він хворим робив. Не жалів сам себе, віддавав їм здоров'я. Це було у нього і на волі, і в будинку, і в лікарні. Він від цього не відступив. Говорив, робив, і буде він робити через своє вміння і свій обов'язок.

 

139. Якщо ми з вами захистимо цих двох осіб, це божевільного і ув'язненого, то ми від природи отримаємо до всього доступ до життя вічного. Ось чого добивається від природи Іванов. Він недарма режимом перевіряється, законом тримається як ніколи. Не довіряють, бояться цього діла, бояться, щоб не вийшло таке погане. Особливо ми про це забули. Ми з вами без нього радісно на землі живемо, йому як такому не хочемо вірити.  Він говорить. Хто зможе допомагати тим ображеним, хворим людям? Та ніхто, крім одного Бога. Він такі на землі чудеса творить. Аби повірила, як Богу, і його з душею просила.

 

140. А нашим ученим: він дурень, і йому треба в житті перешкодити. Він і на це образи ніякої не клав. А вважав у цьому: він є Переможець природи, сам Бог Землі. Якби він не був таким, йому б не довелося в цих умовах бути. А то вчені через це закрутилися, у них на це живе сил не вистачить. Природа багата на живе і на сміливе. А от учені не хочуть, вважають: «Іванова ідея, вона не потрібна». За його таким оповіданням. Я йшов по зробленому з цементу, така рівна площа, вишка перед Чорним морем. Треба мені, як умілому, і зробити.

 

141. Такий був у житті крок. Вважалося, вічне там життя. У цьому синього кольору води. Звідки взявся хлопчик. Я не став стрибати, відступив, пішов назад, де наліво звернула. Одна себе повернула до цього моря. А інша повернула по дрібних камінцях вправо до людей. Я потрапив через їхню будову, зачіплявся одягом. Я пробирався в життя. І раптом життєві сади по цій вулиці, по якій слід було йти. Там виявилося жінок безліч. У них треба запитати, а я цього не хотів робити. Та й до того вулиця ця закінчувалася. Я закрутився, пішов у ліву сторону.      

 

142. І раптом переді мною десь узявся зі своїм давно старовинним металом комерсант, що живе давно на цьому місці і його двірник. Я не запитав, побачив дорогу зі старого заліза іржавого. Порожні начебто стоять церкви, але були поріжки. Мене туди вгору до небес однієї будівлі потягнуло навіщо. Я хотів прямо і швидко уміючи зробити. А виявилося, це дорога не моя. Туди-то виліз, а звідти. Десь ця церква іржава поділася. Я і зачепився на незручному місці, нікуди рухатися не можна, вело до страшних умов, крім цього одного двірника. 

 

143. Він мене бачить, він мене чує. Але допомогти мені ніяк не зможе, окрім як пішов шукати линву, а по ній треба спуститися. Цей сторож або комерсант слуга літній мужик пішов линву шукати, але нічого не знайшов. А пішов людей насмішників привів. А у них такий закон: за це все треба його засудити, покарати законом. І так воно і виходить, навіщо ти туди ліз, що ти хотів з цього зробити? Від тебе всі люди відмовилися допомагати. Або ж падай, або до справи до суду. Вибирай те або інше. А потім не було, чого мені робити, треба молодого чоловіка просити, треба обіцяти йому на пляшку.  

 

144. Він став на це погоджуватися. А робити, ніхто нічого не робить, крім одного. Хтось сказав: мені місце гарантоване визначити судом. Не хотілося цього, або з такої висоти стрибати – уб'єшся. І від такого страху прокинувся. Висновок з цього всього один. Взявся за гуж – роби. Боятися єства не треба. Треба було випробовувати море те, в яке не став стрибати вміючи. Це твоя дорога, що не випробувана ніким. Та й це теж ніким не випробовувалося. Тобто людськими стопами йти дуже недобре. А по-новому, як це сказано, теж страшно стрибнути в глибоке і холодне море. Цього ні один чоловік не робив, і робити не хотів. А от природа тягне, дає чоловікові дорогу прямо в море.

 

145. Значить, людині треба буде робити те, що проробили всі люди наші. Ми жили індивідуально, по-власницькому, цим ми огороджувалися. Зробили інше колективне людське суспільство. Так же само доводиться жити на землі, та думати про час, коли він буде такий. Ми його чекаємо не таким хорошим і теплим, а він приходить до нас таким. Якщо ми не приготувалися до цієї справи, у нас не буде те, що в цей день треба. Ми з вами не будемо робити, у нас не те вийде, у нас не буде нічого. А коли ми з вами змінимо час? У нас був холод, у нас був на землі сніг, лежав. А тепер атмосфера зникла, інше життя пішло. Чорна земля з'явилася. А потім стала пробиватися зелена трава з квіточками. І тут ми цю землю взяли в шори, перевертаємо, волочимо, оремо, робимо грядку.     

 

146. Це все, що ми з вами робимо, робилося раніше, і робиться зараз, і буде воно робитися людьми надалі. А запитай у цього чоловіка, він цю стару дорогу знає добре. Ні те, ні інше. Якщо будеш за цим жити, як жили наші діди й батьки, вони від цього місця не пішли. Їх змусило відбудувати в'язницю, їх змусило і лікарню скласти. Це попередження і огородження від цього. А от так, як живе Учитель Іванов, ніхто з нас, що живуть, не пробував. І не хоче ніхто починати, бо це, що я бачив уві сні, неможливо. А робити доводилося те, що зробили давно поодинці. Залізти туди, звідки злізти не можна – це наше штучне життя, яке ми робимо щорічно.

 

147. І кожен рік ми запасаємося всім необхідним, що буде треба нам у житті. Це наш не порятунок у житті нашому: щодня їж солодке, жирне, та більше. Або фасонну, теплу форму, як одяг, одягай. І наше діло щодня до самої втоми не корисне, а шкідливе. Зайти в дім, і там спати до відмови. А все одно прийде такий час, геологорозвідка, вона людей тормосить, щоб вони знали, і готувалися цей час зустріти. А природа, вона не знає, як себе для наших людей, який день представити. Вона нас, як мати рідна, всіх різнокольоровими видами зустрічає, і вона нас проводжає. Ми на цьому, що нам дає природа, не зупинилися.

 

148. У нас на арені і те, і те, таке хороше, випробуване нами. Ми ним робимо, але це діло не має кінця і краю. А життя чоловіка вимагає це діло робити. А з діла виходить не одне. У житті буває хороше, вдале, а буває і ні. Як і людина в житті своєму. Ось вся історія від самого Христа. Це техніка, яка вводилася в життя. Ми з вами її на землі робили, робимо, і будемо робити. А тепер чоловік прийшов Богом, право від народу завойовує. Він це царство, яке робиться нами в природі. Ми не хочемо в природу йти, щоб там по-новому доводилося жити, та робити те, що не робили люди на землі. Вода провідником для людини зробиться.

 

149. Вона буде служити тому, хто для неї зробиться другом любимим. Тоді чоловік там права завоює, коли він пройде атмосферу в повітрі, він випробує і підвищену і знижену. Босими ногами буде ходити по землі в будь-який час року. Вода сморід від себе жене, а енергійне живе тягне до себе. Вода – це є улюблений друг повітря і землі, де чоловік так, як усі люди, не живе. Він живе, і стикається з ними не так, як усі живуть, самі захищені і наївшись. Чоловік озброєний проти повітря, проти води і землі. Він від них намагається мати. Птицю і звіра вбити, а у воді рибу сітками зловити. А землю буром бурити, і орати покрій землі.           

 

150. Це є не нове начало, а старе історичне погане. Чоловік це все, що прийшло на арену, зруйнує, введе не таке однобоке життя. Він примусить себе з кругозором жити, щоб не впливало ні повітря, ні вода, ні земля. От тоді-то чоловік буде жити. Він не буде їсти їжу всякого роду, він не буде носити одяг, він дому не буде потребувати. Йому буде море завжди по коліна. Він не богатир і не снайпер, а мудрець у ділі своєму. Він герой з усіх героїв, свою ввічливість має перед усіма. Нікому не заважати, але своє знайдене і наявне нікому так не дасть.  

 

151. Він піде в будь-який циклон так, як є. А ви не підете. Я вам зараз напишу цієї ось адреси лист. Вона є людина. Проживає в Москві М-149. Сімферопольський бульвар, 4в, кв.15. Голубова Антоніна Павлівна. Здрастуйте, дорогий мій Учитель !!! Прийміть гарячий привіт і масу найкращих побажань, але, головне, міцного здоров'я на довгі, довгі роки. Від Антоніни, моєї мами Анни, і моїх доньок Ірини та Марини. Дорогий мій Учителю, я у вас була два рази з тіткою Варею. Велике їй спасибі від нас, ми узнали вас. Дорогий мій Учителю, я вам дуже дякую. Все, що ви мені говорили, я виконую. Мені допомогло, і ми не хворіємо, слава Богу.

 

152. Дорогий мій Учителю, я вас дуже прошу, і також мама, і мої донечки. Просимо вас, приїжджайте до нас до Нового року. Ми будемо вас чекати. Це селище недалеко від Болотніковської вулиці, де я була в перший раз. Дорогий мій Учитель, у нашій родині також все благополучно, слава Богу. Я працюю в пральні, мене багато людей поважають. Мама працює на ринку, старша донька навчається у 2 класі, а менша ходить у садок. Дорогий мій Учителю, ми дружимо з тіткою Варею. Вона хороша жінка. З чоловіком я розійшлася. Дорогий мій Учителю, у нас окрема квартира трикімнатна.   

 

153. Дуже вас просимо, приїжджайте до нас. Пишу я вам лист вперше, і якщо щось неправильно в ньому написано мною, то прошу вас, вибачте мені. Дорогий мій Учителю, я лежала кілька раз у лікарні, лікарі намагалися мені допомогти, але не змогли. У мене була така хвороба, що не дай бог нікому такої хвороби. Люди мені всі здавалися чаклунами. У животі у мене щось переверталося. А коли я лягала спати, то хоч тікай. Під вікнами чути було якийсь дикий свист, то сміх якийсь, то жах. Взагалі, все навіть не можу описати. Спасибі вам, мій дорогий Учитель, що ви мені допомогли. Мільйон раз вам спасибі. Приїжджайте до нас до Нового року. І живіть у нас хоч з місяць.    

 

154. Дорогий мій Учителю, я лист свій писати закінчую. А до побачення писати не   буду, так як ви щохвилини з нами залишаєтеся в наших серцях. Міцно вас цілуємо і обіймаємо, чекаємо вашої відповіді і вас!!! Слава тобі, Господи, що є ви, наш Учитель дорогий. Допомогли мені, а також багатьом іншим людям від жахливої хвороби, яку вважали невиліковною. А я так не хотіла вмирати, адже у мене двоє діток. Я рада і спокійна, що ви, Учитель наш дорогий, є з нами. Тільки вам міцного здоров'я на довгі, довгі роки, і ніколи не вмирати. Антоніна. 25.11.1970 року    

 

155. От нам і природа. От нам і люди, і чоловік, кому треба повірити, і його перевірити. Може бути, він нам неправду сказав. Ми його повинні прослухати усно. Це діло не таке, як є на інших багатьох. Невже це неправда їх. Так правда є Бога самого. Слова вбивайте, не допускайте до місця його. Він прийшов сам особисто нас усіх судити. Я чому таку війну оголошую. Сміливо кажу, видно всім віруючим і невіруючим. Всі люди, вони від природи. Це бідні люди тим, що їм треба. Вони потребують цього. А раз їм треба, це вже вони хворіють. Їм хочеться це отримати. А в природі є сили такі, яких нам не знати. Ми живемо, багатієм один час, це нам не допомагає. Краще жити в природі, не мати нічого.     

 

156. Я для цього пишу, писав, і буду писати. А робити, роблю для самого Бога. Ви думаєте, неправда є наша. Бог говорить: не я особисто це зробив у природі, зробили люди. Вони вік свій вірили, не знали, кому. Говорили, що є Бог. Який? Вони про нього багато думали, але бачити не доводилося. Їм доводилося помилятися. Він був у неживих. Їхня віра була неправди. А зараз Бог, нікого він не примушує, нікого він не просить, щоб йому, як Богу, вірили. У нього є для цього магніт до себе віруючих тягнути. А той, хто зовсім не вірить, йому буде така слава. Помирати так не будуть люди, вони будуть знати про їхнє порушення. У природі вбивали, крали, та до себе це привласнювали.

 

157. Самовілля вчинили, та бій самих себе. Я, Бог землі, всьому вашому протилежний. Ви говорите: селище своє, тобто наше. Село теж своє, і місто своє, район свій, і область своя, і центр свій. Земля наша, народ свій. Ми в'язницю поставили, склали лікарню. Ми змусили людей, щоб вони на землі трудилися, заробляли копійку. І у нас вони в нашій торгівлі купували необхідність. Ми свій народ годували, одягали, їм будинки будували. Вони у нас живуть культурно, мирно, добре. Їх за це хвалять. А ті люди, які помилилися. У нас їх визнали люди, вони хворі за умови і за заслуги. Вони ділом оточили себе.

 

158. Їх ми за корисливість посадили у в'язницю, а інших поклали в лікарню. Допомагає нашому братові в природі або в землю на віки віків, або на війну з природою воювати, хто кого. Сильний безсилого закопує в могилу. Ми з єства зробили зброю. Навчили самі себе нею володіти, оточили себе цим. А самі в природі залежно від неї живемо безсило, застуджуємося, хворіємо. А мене, такого чоловіка, хто не застуджується і не хворіє, вони побачили, прийшли, поклонилися моєму здоров'ю. Стали мене просити, щоб я їх навчив, як буде треба, щоб не втрачати своє здоров'я. У мене воно природне, Всесвіту, живе енергійне, струм, магніт.

 

159. Я їм через руки передаю сили волі. Тільки живіть не по-своєму, а по моєму Божому вченню. Щоб не хворіти, не застуджуватись, треба заслужити. Одне те, що треба буде робити діло таке самого себе обслужити доглядом. І треба свою ввічливість показати в людях, щоб вони про тебе не сказали поганого про твій для них учинок. А ти коли йдеш по своїй дорозі, з тобою будуть зустрічатися люди. Дідусь з бабусею, дядько з тіткою, і молодий чоловік. Ти не чекай від їх діла, сам роби. Їм головкою вклонися низько з душею і серцем, свої слова говори: «Здрастуйте». Дідусь чи бабуся. Дядя з тіткою і молода людина. Що ти їм зробив? Хороше, і хороше від них отримав.

 

160. Вони ніколи не скажуть про це погане. Це друге. А третє. Не чекай, поки хтось до тебе прийде, і почне вчити, як буде треба жити, щоб у тебе було все, ти жив багато. А йди, шукай у твоєму селі, хто живе між нами погано. Ти його розумій, знайди, запитай у нього, що йому заважає, що він так бідно живе. Узнай добре, і допомагай йому, щоб він не хворів на цю хворобу. Ось це буде добре і тобі, і йому. Четверте. Приходить день суботи, ти до неї готуйся. Не їж до самої неділі до обіду, до 12 годин. Коли треба їсти сідати, ти вийди в природу. З висоти тягни через гортань повітря. Хто тебе вчить цьому, він Учитель. Його проси, щоб він дав. Ти через це отримаєш хороше життя. П'яте останнє. Не харкай, не плюй, не пий, не кури. Все це у себе збережи, як око своє. То ти будеш жити за вченням Бога.

 

161. Не повіриш – живи ти по-своєму. Зробися злочинцем, зробися хворим. У вас є в'язниця, є лікарня, і є у вас кладовище, де ви поселені на вічне життя. Це все так думаєте. А Бог говорить своє. За хороше – хорошим, а за погане – поганим. Хто з вас, людей, живе гірше і холодніше від Бога. Він же на наше не претендує. Каже: це все ваше, ви ним хваліться. Сьогодні здоров'ям своїм, а завтра ви захворієте. Хто буде вам у цьому допомагати? Лікарня. Вона провідник до смерті. Лікар, він сам стоїть на черзі сьогодні захворіти. У вас на це засобів немає, і чоловіка у нас немає. А тільки народжений природою Бог зі своїм вченням, зі своєю просьбою до природи. Вона його народила для цього. Вона його навчила про це діло писати. Бог ні про кого не пише, про одну правду, яка повинна між людьми жити.       

 

162. Ніхто тут не винен за це діло. Ми, всі люди, винні за свою дорогу, за залежне життя в природі. Ми нею йдемо, і нею на сьогодні без усякого Бога в природі хвалимось.  Бог говорить. Хваліться, живіть добре і тепло. А все одно до поганого і холодного ви прийдете. Віруючого в нього спасу, а невіруючого в нього засуджу. Ось чого ви зі своєю розвідкою дочекалися. Бог ні в кого не запитав сам себе назвати ним, саме діло показало, саме життя визнало Богу бути в людях. Люди без Бога заблукали. За землю воюють, вбивають один одного, не рахуються з ворогом, що його треба зробити любимим другом. Бог всіх втихомирить, своїм словом, ділом нам покаже, за що його прислала на землю природа. У 1935 році 25 листопада Бог був у Луб'янці таким, що не говорить, перед психіатрами став захищати ув'язненого і божевільного.   

 

163. Заради них приїхав любителем на 8-й Надзвичайний з'їзд. Я не мав права себе називати божевільним за діло моє. Ніхто мені не вірив, що я Бог. Він тільки захистить ображеного, хворого. Наша молодь, вона теж своя. Куди ми її ведемо? Ми її прикрашаємо формою і фасоном. Вона у нас живе. А куди вона зі своїм наміром йде? До вічно не вмираючої могили. Бог говорить.  Моєю дорогою йти можна будь-якій людині, тільки треба заслужити від природи. Вона ж наша роділля всіх нас старих і малих. Я в психлікарні «Матроська тиша» лижу на ліжку, як хворий. Який я хворий? Я їм, як лікарям, малюю картину свою, що я Переможець природи, Учитель народу, Бог землі. Вони мене за таке діло, що я ходжу в трусах, я для них божевільний.        

 

164. Я боявся хворих. Вони були галасливі, один одного били. Я був, говорить Бог, тихіше води. Їм своє малював, як таким, що я не даної землі чоловік, не з таким ділом. Я по землі і по траві, і по снігу ходжу роззутим. Не боюсь застуди, не боюся хвороби. А жити маю намір безсмертним. Бог вмирати не буде, а жити буде. Що ви тоді скажете йому, такому Богові? Вашої історії буде кінець. А початок Бога буде. Буде вводитися людям ця історія, яка змушує людину не втрачати здоров'я, а буде розвивати його. Ісус примусив людей йому як такому вірити, йому поклонятися.

 

165. А от його треба буде виконувати. У них не народжувалася така сила. Вони були при Христу горді, самі себе любили, а іншого ні. У Бога між людьми цього немає, є дружба і любов у всьому цьому ділі, допомога обов'язкова. Бог для цього на землю прийшов, щоб без усякої війни втихомирити. Здоров'я буде треба всім, а його має сам Бог. У нього друзі є, він з ними нарівні живе, один біля одного близько, люблять. Бог дружить з ними. Вони йому, як люблячому в природі одному, допомагають. Це ж живий факт, живе діло. Якби не вони, що б тоді один Бог у цьому зробив. Він тільки ними живе.

 

166. Природу просить, а вона чує. У неї вся сила є для цього діла, щоб руйнувати цю геологорозвідувальну вишку, яка людьми нашими поставлена. Ми шукаємо те, що треба. А от те ми не знайшли. Богові те, що ми шукаємо, воно не треба в житті. Він прийшов з хорошими напрямками. Він живе не для самого себе, щоб одягнутися, або наїстися, та в дім житловий зайти, щоб у ньому пожити та сваволити. Цього Бог не хотів, щоб зручність для нього було. А потім у цьому треба померти. У нього не така думка. У нього збережене серце, щоб воно працювало правильно. Щоб Бог його молодим мав, його робота, і діло його.

 

167. Він не поганий чоловік зі своїми висновками. Він для ображеного чоловіка прийшов, і йому хоче допомогти. Він не за в'язницю і не за лікарню, він за здоров'я, за червоний хрест. У нього є одне – врятувати молодь від важкого життя. Якщо у тебе що-небудь зайве, то треба по-людськи накинутися, і відібрати у тебе, і привласнити, як якусь данину. Нічого в житті не дає хороше. Ми вбиваємо природу, а вона нас вбиває. Чому вона Бога з дороги буде знімати? Ввела природа сили для нього природні. Ми вмираємо самі.

 

168. У Бога хуторів немає, сіл теж немає, і немає у Бога міст. Він один воїн у природі своєю любов'ю, своїм ділом. Він буде ходити по воді, його люди примусять, його не будуть бачити. Він стосовно цього Бог. Він нікому не заважає. Хочете бути Богом – збоку місць вистачить, аби твоє бажання, щоб робити те, що робить сам Бог. Він ніякою хворобою не гидує. Він не цікавиться ніяким місцем. Він не хоче бути яким-небудь завідувачем або директором, також лікарем, професором, або ж академіком. Богові це місце не підходить. Він не любить машиною їздити, і кататися на колесах. У нього не втомлені свої довільні ноги, ніколи вони не втомлюються.               

 

169. Всі звички в людському житті скасовує, всяку будову із землі жене. Запашний аромат у квітці не треба. Всі тарілки, чашки, кружки – це все в природі Богові не треба. Живіть, користуйтеся, роз'їжджайте, у повітрі літайте. Але мене, каже Бог, не катайте. Я стану біля якогось високого предмета на найвищому бугрі. Це Бога ніким не зайняте місце, він нас туди всіх приведе. Ми ж бідні безсилі люди, нам дай. Ми ж нічого не знаємо в житті, що ж буде далі. Ми від природи чекаємо кращого, а вона нам цього не дає. Ми матеріально багатієм, у нас є штучне одне для всіх.

 

170. Для Бога стара дорога нехороша. Що це за життя таке, сьогодні на виробництві, і завтра на виробництві, ту ж саму роботу роби й роби? Бог один такий. Його зробили вчені психіатри, не дозволили бути в труді. Ростовський державний медичний інститут на своєму місці Нахачіватський провулок, клініка Корганова. Вона Бога приймала і випускала. Бог говорив студентам. Що для мене ворота щодо цього відчиняться по всіх моїх призначених дорогах. Це я мало зробив людям. Треба воскресіння з мертвих. Це буде, коли люди обличчям до нього повернуться. І вони на весь голос будуть говорити про нього, тоді-то буде все.

 

171. Богові впливати природа не стане. Богом може всякий чоловік зробитися, його в природі одне бажання. Не думайте про те, що він упав з неба. У нього є написана ним історія, яким він був до цього. Цю історію професор Корганов рецензував, як фантазію мого житті. Але вона у мене зберігається. Такі ж усі були люди. Такий шлях, який Бог пройшов, ні одна одиниця за це не бралася. Хто піде по дорозі, яка його веде до поганого і холодного. Таких людей з такою дорогою ніде природа не народжувала. А от таких, як зараз народжуються люди зі своїм наміром, зі свого силою.

 

172. Воно ще хто його знає, де це тіло знаходиться в матері в утробі, а йому шиють. Його хочуть зустріти, щоб на ньому була сорочка, та загортати ковдрою. Дитя отримало для себе все своє задоволення. Про нього турбуються всі люди, вони йому готують. Він відчуває, цим задихається. А щоб його залишили на руках таким, як ми його народили, нас всі навколишні назвуть мучителями. А це, що ми йому передчасно приготували, це дорога до геологорозвідки. Бог так нам каже, щоб природа, вона слухала. Людину народили всі для життя, але батьківська боязкість взяла на себе це право, щоб його своїм огородити. Ні на що вони не подивилися, а взяли і пішли по цій дорозі.   

 

173. Злочинцем зробилися, силу свою заклали, а це зробили. Ось вам і крок нашої смерті. Треба йти. А ми зі своєю цивілізованістю ліземо самі на рожен. Воно так нам не дається. Ми його в праці отримуємо, і хочемо, щоб це у нас було. Хіба нам Бог зі своїм наміром не одягнувся, і не наївся, він би з дому не вийшов. А то його одне це життя примусило, щоб цього не робити, Бог і не робить. Він так не трудився, як трудяться всі. Скажіть, будь ласка, навіщо йому так трудитися, як трудяться всі? Він же не потребує нічого. Йому одяг не треба, їжа теж не треба, і також не треба дім. Йому треба буде природа, любимий друг у житті. Це – повітря, вода і земля. Найближчі та найрідніші незабутні друзі.  

 

174. Без них ніякому чоловікові ніяка думка не народжується ні на що. Всьому діло – це вони. Створили і штучне, створили і діло, поставили на місці геологорозвідку. Бог не проти цього діла. Взялися за це діло – робіть самі. А мене за що саме люди хворі люблять? Це є я, моє тіло для всіх. Воно в атмосфері загартоване. Єство, магніт, електрика. Як сірник, від одного загоряється, а все згорить. Так і хворі. Вони шукають від цього діла порятунок у житті. Кажуть, медицина в цьому допомагає. Вона у себе тримає фахівців людей, чоловіка, хто як сам себе в цьому ділі примусив працювати. Це робота чоловіка над чоловіком хворим.  

 

175. Якби це залежало від чоловіка. А то це йде прогрес від природи. Від хвороби. Кому вона буде треба по суті, якщо людина вмирає від неї. За що буде вона для людини хороша, якщо людина з нею воює зі зброєю в руках. Скрізь і всюди розташований на землі, у воді і в повітрі фронт. З природою людина воює один час, від неї прибуток отримує. Цим вона один час радіє. Каже: ну природа не забула про нас, таких нужденних людей. Особливо весною робиться. Курочка, птиця домашня, ходить по двору, сама кричить: ко, ко, ко. І от до вечора, дивишся, яєчко знесе. Вона господаря не забула про те. Що робить для неї господар? Він її годує, береже її, як око. 

 

176. У неї розуму немає такого, як у людини. Вона могла б накидатися на людину, але у неї сил не вистачає цього зробити. А чоловік якщо тільки думку проклав до неї. Йому як такому надумалося сьогодні в сніданок, щоб йому, як якомусь національному на своєму місці королю. Я, каже чоловік такого характеру, що хочу, над моїм господарством зроблю. Це мій великий труд, як усіх. Не буду знати про природу, не буду до неї так готуватися, і чекати цього часу. І до цього часу природа готувала поля, землю для того господаря, хто ніколи про цю місцевість не забував. А до неї готувався зі своєю снастю, з усіма силами для того, щоб цей шматок земельки, поораної під зиму, пролежав, та набрав у себе вологи. А тепер йому, як господареві, доводиться на цьому місці доглядати за землею, зробити це діло.

 

177. З цього діла зробити хорошу грядку. Бог від цього йшов. Він брався за комерційне життя, йому щастило. Але він з шахти, він з-під землі не вилазив. Він шахтар, всі підземні спеціальності працював вручну. Вважався, як і всі, шахтарем. А дорога Бога розкрилася з Кавказьких гір. Там доводилося йти по дорозі вузенькій, де один час ходили люди. З Богом зустрілася у природі така думка. А чому це люди нашої землі так живуть?  Вони одягаються, вони їдять, і в домі своєму живуть. Живуть, так величаються, а потім умирають. Їх це все примусило вмирати. Бог став практично на собі випробувати.  Взявся за голову. Визнав: це все неправильно в житті.

 

178. Цю шапку по-своєму, хоча і важко було з цим зустрічатися. Бог із цим став ходити без головного убору. Уже люди стали робити за його вчинок гоніння. Став працювати, а його визнали чужим, не таким.  Особливо визнали за його шевелюру оброслу.  Він виявився піп, і йому за це дали термін шість місяців. Нібито від роботи відмовився, і за це все вирішили.  Це весь час доводилося з людьми, як хворими, займатися, тобто працював з людьми.  Бог був, у сили вірив, він бачив у природі, і сподівався на навколишнє.  Природа хворих надсилала.  Лише б одну людину на ноги поставити, а    тоді всі за нею оздоровляються, повертають своє особисте здоров'я назад.  Я вам розповім про Фірса Івановича Носова. Він мене на шахті ½, колишній Голіцинській. Я до них прийшов випадково.            

 

179. Я по природі без усякої їжі пройшов, та зустрічався з людьми. Вони не хотіли його, як Бога, приймати. У Новочеркаську по вулиці Радянській, або старій Базарній, жив старообрядницький священик Іван Климович.  Він Бога не визнавав, а зустрічав, як свого односельчанина.  Йому дали спокій.  Він заснув, і спав до півночі.  Пішов у природу на гострій курган в Новошахтинськ. Опинився там вночі. А коли йшов, нікому не говорив.  Бог йде по степу по бездоріжжю. Бог у природі випросив, йому вона дала.  На польовій дорозі біг борзий сірий пес собака. Майте на увазі, вона такого чоловіка не бачила. І від одного слова, йому дав Бог: «Хлопчик».  Цей пес зупинився, і закрутив хвостом, начебто він Бога знає. Бог до неї, вона чекає, і підпускає до себе з руками. Значить, є друг у природі собака.  Бог сам не їсть, і ця собака голодна. Два друга нерозривних ідуть, і грають всякими ділами. Хлопчик слухав Бога.

 

180. А у Бога на це все перед цією собакою проявилося бажання, він хотів її погодувати.  А десь взялася червоноармійський намет, біля нього оралася земля трактором. Бог прийшов до неї, і в офіцера випросив хліба, як одному. Офіцер виніс хліба і сказав: «Дай сам». А Бог так і вчинив, віддав їй хліб. Собака поїла, і від намету не пішла. От які стали в дорозі діла. Це добре, перепілка з-під ніг вилетіла, а там два яйця, Бог їх випив, пішов далі. По дорозі зайшов до одного Івана Олексійовича Іванова на шахту ОГПУ. Він працював на 11 ділянці в шахті. І той не погодився. Сказав: «Я тобі не вірю, а вірю техніці». Так от я у Фірса Івановича вдень. Він мені виніс штани, я і від цього не відмовився, надів штани. А сам зайшов у хату його будинку, вони мене оточили. Я у них, як шахтарів, запитав: ну як справа у вас?  Вони стали скаржитися, стали говорити. У них шкідництво зроблено кимось, буряться палі.          

 

181. І це було для них горе. Їм це не до душі. Аварія стала. Це природа, а вона робила через цього Бога.  Він запитав у них: є хворі у вас?  Йому хазяйка тітка Дуня каже: «У мене радикуліт, не можна буде нагнутися». Бог посилає її на поріг, щоб вона вийшла надвір у природу для того, щоб там повітря потягнути, і сказати, тобто попросити, кому вона вірить. Вона вийшла. Бог свою силу чекає. Вона прийшла і сказала: «Ти Господь, з мене шубу зняв». Цього Богу мало. Він шукав інших, без ніг, що лежать у ліжку. Богу каже тітка Дуня: «Сваха Євдокія Панкратівна Бочарова, вона п'ять років лежить».  Де вона не була, ніхто не допоміг, крім одного Бога.  Він вночі до них на прохання Євдокії.  Вона просила тітку Дуню, щоб Бог прийшов.  Богу треба показати людям це.  Шість годин, ранок, Євдокія ходить.  

 

182. За це Бога беруть через міліцію, та в Сватове у психлікарню. Там Бог не побажав бути, на ходу зіскочив. З Кадіївки до Луганська. У Луганську теж поставив одну жінку на ноги. А Бога знову до лікарні. Словом, Бог в муках. Іде він по дорозі по тому місцю, де літаки літали у висоті. То треба було сказати: якщо цей літак, найвищий, біля Бога зараз сяде, це буде правда.  Так воно і вийшло. Літак з причини сів біля ніг Бога. Потім далі. Дві дороги, з яких була потрібна одна. Але в степу не було нікого, крім Бога одного. Бог закрутився на цьому місці. Природа в цей час шле чоловіка по тій дорозі, по якій треба Богу йти. Чоловік приходить, нарівні стає. Бог у нього запитує: якою дорогою йти, щоб на станцію Синельникову потрапити? Він каже: «По тій, по якій я йшов». Бог рушив, а потім глянув назад: цього чоловіка не виявилося тут.

 

183. Що це таке робилося в житті. Шість місяців провів, а потім дали роботу в Ростові при залізниці імені Ворошилова при ОРС уповноваженим. Бог роботу зробив, уклав договори з колгоспами. А його взяли, обстригли і скоротили з місця, зробили хворим чоловіком, дали першу групу інвалідність. Тому Богу треба померти, без усякого діла жити нічим. А у Бога є зброя, це природа. Повітря, вода і земля. Він за них заступається. Каже: хто вам давав право це все робити, що ви робите. Бог наш говорить. Робіть, поки все робиться на користь вас. Але коли це прийде такий час, коли мої сили … вгору, їх люди визнають, і підтримають їх, то тоді вам не буде, чого робити. Бог буде на арені стояти.

 

184. Бог зі своїми силами сильний. Бога карають адміністративно, обстригли і скоротили, тобто через їхній вчинок. Необхідно треба Богом бути. Бог так, як це сказав, не народжується. Йому треба його природне діло. Він повинен бути не таким, як усі є в природі залежні люди. Він повинен бути сильний і вільний у природі. За його висновком, те, що люди зробили і роблять, це все непридатна картина. Вони людину народжують для смерті. У них для новонародженого чоловіка в природі вся його снасть, вся його зброю для життя шкідлива. Це ж треба людині народитися на білий світ, а потім у житті помучитися. Одному дається, а іншому ні. Один зробиться в природі злочинець, його у в'язницю замкнуть, він буде там нудитися.

 

185. А іншому призначене ліжко в лікарні лежати, стогнати. А от інші самовільні такі, як борці геологорозвідки. Люди у себе для освіти навчаються, одні на військового, інші на лікаря, треті на інженера, а четверті навчаються на циркача, співають і танцюють. Все це робиться через економіку та політику. Богу це все не потрібно. Він говорить нам усім. Живіть добре і тепло, від вас це право в природі не відбирається. Але що ж, колись і вам фізично не буде потрібно таке. Раді б сорочку на себе одягнути, але сил у тебе не буде. Радий буде що-небудь у житті зробити – у тебе не буде розуму, він припинить мислити. А серце твоє зовсім без думки зупиниться. Ви самі себе своєю хоробрістю показали. Без цього всього жити не навчилися. А вмирати ми змусили самі себе.

 

186. Ми люди безсилі в природі. Бог від цього діла зав'язує очі, біжить швидко. Він це зрозумів про все життя. Шкідливого не робить, показує на людях хворих користь. Допомагає природою Бога. Друзі його любимі – повітря, вода і земля – всякими засобами допомагають. Бог живе в природі не так, як усі. Він не збирається носити на собі зайве. Носіть ви самі, це ваша цивілізованість ганчірка ваша. Вона на ваших тілах гниє, ви через це все вмираєте. А всередині їжа кисне, вирує без кінця і краю. Ви знаходитеся в будинку, начебто в якомусь королівстві. До вас не проникає ніяке життя живе, що йде по природі. Воно з мертвими не хоче зустрічатися, а тікає, йде від людини. А чому буде від Бога бігти. Якщо у нього одні труси. Коли він у воду входить, йому не потрібно і це.

 

187. Він труси носить для цивілізованості. Якщо тільки Бога узнає наша вся молодь, що він є чоловік у житті. Його прихід один з усіх дати людям не важке життя, а їм треба легке. Бог радіє не за в'язницю, не за лікарню, а за життя вічне нескінченне. У нас, усіх людей, є та сила, яка зможе людину зробити новою людиною. Щоб ця людина змогла себе в природі загартувати так, щоб не хворіти і не застуджуватись, що і треба нам. Особливо нашої молоді, яка цим в спорті займається. І скоро в цьому вони без усякої користі горять. Молодь якщо тільки зрозуміє Бога, і піде по його дорозі.

 

188. І почнуть робити те, що зробив сам для цього Бог. Молодь погодиться жити, але не вмирати. Після думки, що народилася в природі, зараз ж народилося в людях на це гоніння. З адміністративної точки зору, Бог не заслуговував будувати на землі таку державу, яка стала на землі робити те, що робили до цього. Бога вважали, що він є, йому як такому сильно вірили, але на одну копієчку не виконували. А раз не виконували, то Бог народився зі своїми силами, зі своїм мудрим розумом. Створив свої слова для будь-якого національного чоловіка, щоб він у природі робив те, що буде треба молодому і старому. Це зроблена Богом заповідь, вона людьми створена для пробудження тіла. Він повинен як ніколи перед природою і людьми свої наявні заслуги.

 

189. Перше. Людина повинна за своїми ногами довільними доглядати. Тобто треба мити холодною водою по коліна вранці і ввечері. Устав з ліжка – берись за свої ноги. Лягаєш – теж мий. Друге. Коли будеш іти по своїй дорозі. А з тобою, як чоловіком, зустрічатися будуть люди всякого роду. Дідусь з бабусею, та дядько з тіткою, і молодий чоловік. Ти, як той, що зустрічається з ними, не чекай їхньої ввічливості, сам її покажи. Їм головкою низько вклонися, і скажи: «Здрастуй». Дідусеві, або бабусі, дядькові і тітці, і молодій людині. Нехай вони, як хочуть. Твоя справа – сказати. А третє. Це робитиметься нами усіма. Треба по природі, між людьми є такі люди бідні, в нестатку. Слід нам усім цього чоловіка знайти, і гарненько розуміти, що він вашої допомоги потребує. Обдумай гарненько, а потім зі словами скажи: я цій людині допомагаю за те, щоб мені було в цьому добре. І віддай без усякого. 

 

190. Четверте. Треба в п'ятницю повечеряти, і починай терпіти. Тобто не їсти нічого, навіть і без води до самого обіду в неділю. У 12 годин треба їсти сідати. Ти, як людина, надвір вийди, і підніми голову у висоту, і з атмосфери повітря через гортань тягни до відмови. Сам віриш цьому вченню – Учителя проси. Він Бог є, його треба визнати, і скрізь і всюди просити, як Бога. Він у цьому помічник і творець цього діла. Не буде Бога між нами – не буде здоров'я. Будеш це робити – ти від природи отримаєш це здоров'я. А здоров'я має сам Бог, і він це здоров'я своє не жаліє віддати без усяких грошей.

 

191. П'яте. Чоловік до цього не повинен на землю плювати і харкати. Це стосується повітря і води. Ти, як людина, якщо хочеш зберегти своє тіло, щоб воно від природи не отримувало жодного впливу. Ось що нам Бог приніс, щоб у нас, людей таких, перестала бути в'язниця, і не буде лікарня. Цього нам геологорозвідка принесе, і приніс зі своїм тілом Бог. Місце своє земне за собою між людьми закріпив. Тепер ви, хоч і не вірете йому, і не визнаєте його, у нього на це діло сили розвилися. Він своїм учинком, якого йому доводиться в природі робити. Це небувалий момент, щоб він один так робив, а інші ні. 

 

192. Бог у природі це заслужив, він може, а ми ні. Ми, всі люди, залежні в природі. А Бог у нас незалежний. Ми за те, щоб геологорозвідка не переставала своє діло робити. А Бог упевнений у цю справу, що розвідка не потрібна. Аби тільки Бог був. Він своїм учинком не заважає, а навпаки, людям хворим допомагає. Хто тільки його знає, що він Бог у житті нашому, він чи вона його від душі просять. Він їх учить, що буде треба. Перше. Щоб не застудитися і не захворіти. Ці якості у нього залишилися. Він їх сіє тепер на людях, і за це він між нами живе.

 

193. У нього не наша з вами сила, а природна. Бог не вірить нам, і не хоче по-нашому жити.  Каже. Живіть добре і тепло, у вас це ніхто не відбере. Але моє холодне і погане для вас не підходяще. Ви моїм користуєтеся тоді, коли вас природа валяє, ви починаєте хворіти. І хворієте доти, поки ваш ... перестане мислити, і серце не стане битися. Це ваша смерть. Ви самі це зробили в природі.

 

1970 року 6 грудня. Іванов

 

:7016.06  Тематичний покажчик

:Учитель у справі Бог   36,39,134,156-193

:Людина природа   40,85

:Лікарня, провідник смерті 52,161

:Учитель історія   52-64,137

: 33 г.   67

:6 місяців строку 179-

:Людина яка повинна бути 65,74

:Здоров'я всі сохран.    69

:Холодне погане    72

:Місяць, справа техничес.    74

:Вода занурення, пошук сил 79

:Геологорозвідка    81

:Могили, закапати чоловіка  82                                

:Учитель, хто він   112,132

:Праця 113

:Тягнемо час    116

:Молоді треба    119

:Ув'язненого захистив 139

:Вода провідник життя  148

:Віра неправди в невидимий.  156

:5 порад не хворіти 159,189

:Молодь    163

:Христос    164

:Бугор місце Бога    169

:Зробитися богом кожному    171

:Народження дитя неправий.  173

:Перша думка на Кавказі 177

:Спорт, горить молодь 187.