Геологорозвідка. 1970.12.ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Нас з предків умови такі змусили всіх, щоб ми з вами не сиділи на одному місці.  Дивились очима вдалину. Ми бачили в природі, старалися його скоро догнати. Ми бігли швидко, але так чи інакше ми не догнали. У нас вийшло. На одному місці стоїть вишка, горить на ній яскравого кольору вогонь, це бурильний верстат. Він стоїть на своєму місці, де люди розташувалися для того, щоб в землі знайти для себе які-небудь сировинні надра. У нас на це все є теоретична в цьому напрямку думка. Вона починала бурити з самого верху, буриться буром машиною. Ми всі свої сили кладемо, всю свою волю.  Ми представляємо на те, що у нас у землі є всякого роду багатства. Для того ми шукаємо в землі, щоб нам своє життя за рахунок цього продовжувати. Ми так і вчинили.

 

2. Для цього діла добилися ми сировини. Зробили чавун, залізо, а із цього всього ми винайшли машину, мотор. А коли мотор став працювати, він своє тіло швидко носить.  Тобто йому зробили колеса, ввели кермо управління. І на цій машині людина стала їздити з місця одного в інше, стала знаходити для цього буріння хороше і зручне місце.  Де у своєму житті такі люди не були, вони тільки зараз це діло розуміли. Ми в житті ростемо через це. У нас на арені стоїть не одна для цього діла ця вишка. Ми маємо дорогу, по якій біжать на колесах автомашини. Вони везуть для життя будь-який будівельний вантаж, він нам потрібен на об'єкт. Люди везуть цвяхи і ліс, ми веземо товари нашому народові. Він для життя ставить будинки на землі, своїм достоїнством називають.

 

3. Це буде наше все. Ми взялися за це діло. А в нашому такому предковому селі, яке нами, селянами, заселено. У ньому була посередині невелика ріка, що протікала від самого заходу сонечка, від джерел початкова.  Вона нам давала свої енергійні сили збиратися в декількох власницьких ставках.  Вода, вона крутила колесо млина для того, щоб нашого замовника задовольнити борошном. Ми, наші три вулиці, розташовані на своїх місцях. Наш господар на садибі розташувався. Він жив і надіявся на природу. Вона його від самих ніг і до голови одягала, досита годувала. Він не забував про свій дім, свій двір. Коли це треба, він з нього зі своєю силою виїжджав. Для того він їхав на своїй підводі, йому доводилося працювати.          

 

4. Він туди на цю землю приїхав для того, щоб її вчасно зорати, та покласти її під сніг.  Щоб вона лежала, чекала до себе чоловіка зі своєю зброєю, зі свого снастю. Їхати доводилося туди нелегко. Особливо люди пробиралися туди дуже важко, дорога не набита після зими. Вода після снігу себе швидко прибрала, як і не було. Перед сонечком зеленіла одна трава, а по зелені лазили на своїх ніжках вівці, вони паслися на траві. Але пастух за ними спостерігав. Наше таке було діло весною. Ми поспішали впоратись з роботою. Вона нам не давала такого спокою, а примушувала робити.  Ми без думки не залишалися, і не змогли іншому господареві, такому любителю, хто на сьогодні надумав ще більше від цього року прибавити в своєму посіві. Він сили такі мав. Їде по цій дорозі, по такому шляху. А з ним зустрічається односельчанин.

 

5. Йому, як своєму близькому селянину, треба шапку свою скинути, і вклонитися в пояс, сказати: «Здрастуйте». А люди на цей вчинок вчилися дивитися, як на якусь особливість, на найкрасивішу, що ніколи ніяк не вмирає. Цю нашу, що вічно живе в природі. Біліше від нього немає нічого, як він падає на чорний грант землі. Сніг любить кожне своє місце, і там він лежить свій час. До того часу він лежить, поки до нього інша, не така якість у природі зміниться. Зі своїми силами зосередяться, і почнуть ламати з усіх боків цю лежачу силу, яка здасться, і почне від свого наявного багатства відступати.

 

6. З білого цього снігу почнуть краплі водяні падати, і утворюються маленькі струмочки.  І попливуть по землі водяні бурхливі хвилі. Ми їх зустрінемо, ми їх проводимо, і будемо ми їх знову такими чекати. Як воно робилося, і робиться, і буде робитися.  Тепер у цей день, у цю хвилину цієї години почалося з цього ось білого дня 4 листопада 1970 року.  Я, як автор, ці ось слів творець. Мене для цього природа народила, для цього навчила.  І підказала вона мені, як буде треба жити, щоб у природі збагачуватися цими способами.  Не за рахунок усього цього жили, та ховалися в умови. І там вони весь час готувалися дочекатися не такого дня, як він зараз прийшов. Всю землю білим снігом одягнуло. Це все наробила велика мати природа.           

 

7. Про цей день, який до нас прийшов зі своєю такою якістю, які у природі довгий час готувалися, щоб і до нас прийти. Це його в атмосфері така сила, такий шлях. Він ні на кого не подивився, а прийшов так, як хотів. Тільки люди свої очі розкрили, не встигли один з одним поздороватися, йому відповісти, мовляв, здрастуй. А сніг уже на своєму місці лежав. Він це перший упав на землю, своїм виглядом усіх попередив. Це ось я такий перший початковий до вас прийшов. Хочу від людей, щоб вони у себе народили такого чоловіка, який би знав не по одну нашу практичну науку геологорозвідку. Вона багато нам у житті знайшла, і піднесла в інші наші науки життєрадісну умову, яка на сьогодні живе.

 

8. Чоловік цей ось на білому світі народився для того, щоб обов'язково померти. Він через цю геологорозвідку у себе чимало дечого зробив іншим таким наукам, які очікували від неї потрібної допомоги. Яка шукала в природі наявну сировину, із якої робилася продукція з фабрикату. Ми на цьому всьому не зупинялися, а бурили глибоко, знаходили поклади, чим ми з вами багатіли. Вчилися більше зробити в природі заводське виробництво. Ми це в житті через геологорозвідку стали мати. У нас нове вийшло на цій землі. Ми замінили труд ручний технікою. Ми не стали так землю обробляти, як ми потребували тяглову живу силу. Ми витягли з борозни коня з волом, а завели ми залізний зроблений нами трактор. Завели його пальним, стали борсатися з нашою ґрунтовою землею.

 

9. Вона від нас вимагала, від учених людей, агронома.  Він між людьми і природою став вирощувати те, що в житті треба було людині. Він в життя своє сільське управління змусив робити. Для прибирання колективних хлібів пустили комбайн.  Він косить хліба, він на ходу все це молотить. По конвеєру з ківшу викидає в машину, її змушує везти на елеватор.  Держава цей хліб на землі збирає для того, щоб наших людей у всіх куточках нашої землі годувати. Це все робиться людиною для того, щоб у неї було накопичене багатство. Людині треба в природі жити, а воно нам дається через наш фізичний труд.  Ми фактично самі це діло зробили. Цю землю стали орати глибоко, і готувати цю землю під глибокий сніг, щоб він нам приніс із собою вологу.

 

10. Ми з вами робимо те, що нам важко. Якби ми нічого не робили, і нічого не творили на цій землі, у нас би такого розвитку ніколи не було.  Ми з вами, всі наші люди, озброюємося. І ми робимо те, чого не потрібно мати. Ми маємо наш з вами важкий фізичний труд.  Він нам на нашій землі дав плоди. Ми вишукали в ньому те, що потрібно нашому чоловікові в природі. Він колись не кланявся природі, і нікого він не просив. Він був самотній, щасливий у всіх його руках. Треба була йому їжа, він її через техніку придбав. Треба був йому одяг, він йому дався через станок.  Йому треба буде будинок. У нього є на це промисел, ліс, надра, камінь і пісок, та глина з водою. Будинки житлові з'явилися людям на землі багатоповерхові. Туди ти заходь живим, а звідти тебе виносять у труні неживим.

 

11. Ось що чоловік зробив. Він через геологорозвідку ці якості на собі став мати.  Йому в цій справі не допомогло нічого, що він робив. І на собі він людям цю красиву форму показав і хвалився: ось, мовляв, я, так я, такий чоловік. У мене є в животі і на тілі. Є таємниця в будинку, а у дворі живе багатство, яке зі стін складених не виходить. Ми це все нажите в природі бачимо і чуємо дуже сильно, як це робилося діло. І як вийшло, що так люди в цьому всьому зажили. Вони багато років так жили, так вони творили. Але одного вони не досягли. Вони не зможуть себе рятувати. А їх як оточувало життя важке, так вона і досі оточує. Воно йому не дає всіх можливостей так жити, як він не жив на білому світі. Ми з вами за ці життєві умови не бралися і не беремося.

 

12. Ось що зробила сама геологорозвідка. А вона вже у нас стоїть на місці своєму. І вона нам шукає те, від чого зробиться нам добре і тепло. Ми ставимо верстат, і так глибоко ми буримо, знаходимо в землі різні метали. Ми відкриваємо нафту, поклади вугілля. А потім тягнемо на-гора, і тут його обробляємо, із сировини продукцію напівфабрикат робимо.  А потім деталі, з яких машину придумуємо. Хіба ми в природі одну цю машину спорудили.  Ми не одні будинки житлові побудували. У нас відбудовані театри і сади, ясла. Це цивілізоване життя.  І дітям школи, інститути, навчальні установи. У нас шахти, технікуми, інститути, там працюють на них люди, вони там заробляють копійку, і нею живуть. І нам хочеться довго пожити за рахунок одного природного особистого здоров'я.

 

13. Ось що хоче мати наша наука геологорозвідка в природі. Ми, люди всі, бігли і бігаємо.  До цього часу вони всі бігли, поки їх не зупинила хвороба, нестаток у природі.  Вона людині дала свій розум, своє бажання цією роботою озброюватися.  І ми стали робити те, що ми ніколи не починали. А ми зробили, озброїлися фізично. Всі люди пішли в бій за землю, так ми билися до крові. Нас примусила природа, обов'язок нашого життя.  Ми на землі так трудимося, так робимо для самих себе. Своє власницьке господарство на землі робимо, всі сили на фронті кладемо.  Бурим ми землю для того, щоб у нас було все те, що нам потрібно.

 

14. Кажуть, нам треба залізо, сталь. Ми це самі зробили, озброїлися сильно. Ми землю присвоїли колективно, змусили народити технічним шляхом великий урожай через наших людей, через велику нашу техніку, через один умілий шлях. Нам це треба.  У нашого чоловіка є для цієї справи свій власний живіт. Він чоловіка примусив бурити глибоко цю землю. У нього розвинений на це діло апетит, йому в житті потрібна швидкість. Він на місці не звикнув споконвіку сидіти. У нього така думка, що розклалася, яку чоловік у процесі став мати. Він мав до цього часу в хомуті конячку, а вола водив за собою в ярмі. Що за причина це була така в природі, за рахунок цього доводилося жити?

 

15. А от зараз геологорозвідка не така в житті стала, вона забезпечувалася струмом, вона мала кришталь для буріння глибокої свердловини. Людина трудиться для своїх умов. А наші умови показують, по асфальтованій дорозі різного виду котить на своїх чотирьох колесах автомашина. На ній сидить чоловік, нею керує. У нього під руками кермо, нога тримає педалі, гальма. Він цим ділом загвинчує, у нього очі вперед дивляться. У нього профіль зроблений фахівцем. Яка вона рівна без усяких знаків. Він по цій магістралі їде довго. Йому треба за адресою точно потрапити. У нього є мова, він є чоловік землі.  Вона його фізично тримає, щоб він на ній щось робив. Це наша природа.

 

16. Не будеш бурити землю – нічого не отримаєш у своєму житті. Зараз ми сильні, зараз у нас для цього могутня техніка. Є на глибині всякі поклади. Ми дістаємо, і зброю для життя людини робимо. Ми в цьому застрільники з природою воювати, з природою розмовляти на своїх національних мовах. Вона нам дає все те, що буде треба. Наша земля нам народжує свій урожай. А ми для цього діла на ній працюємо, щоб у нас було все для нашого життя. Ми цим ділом озброєні, у нас такі по природі рухаються дні зі своїми якістями, з повітрям, з водою, і все це робиться на нашій землі. Вона їх приймає для людського життя. Сонечко сходить своєю порою зі своїми променями.

 

17. Воно нам усім дає видимість через наші очі. Ми його бачимо, але не чуємо його дію, яка лягає на землю своїми променями. І дає зростання тій масивній рослині. Людина, як якась дворова птиця.  Вона риється, вона вибирає, хоче щось проковтнути. Вона підряд не любить все, їй маленьке зернятко, їй маленький черв'ячок. А чоловікові треба багато і велике.  Він маленькому не ініціатор. У нього у дворі завелася конячка одна. А до неї треба на шию хомут з гужами, та щоб були голоблі драг, та драги з супоню. Тоді-то ми візьмемо і натягнемо на спину черезсідельник, і зав'яжемо ми віжки, у руки візьмемо батіг. Але тоді ти, така конячка зі своїми силами, бережися. Я тобою командую, ти для мене є допомога в житті. За собою везеш чотири колеса та драги.

 

18. На цих драгах немалий вантаж лежить, ти, як конячка тварина, вези туди, куди тебе правлять. А людини діло – сиди і керуй.  Кому буде з цього важче.  Ми добре знаємо про це, тварина, воно тримається на вуздечці. Людина доглядає, як ніколи.  Вона робить те, що її примусять робити.  Вона прив'язана, вона слухається, що їй скаже господар. Вона поганого в житті не хоче у себе бачити. Вона ж є природа. А ми її запрягли, примусили важко бути в умовах рук людини.  Також рогатий віл, він запряжений у ярмо. І те везе, що людині не зробити. А ми, такі люди, робимо, робили, і будемо це робити.

 

19. Ми в житті своєму прожили весь час.  Через цей початок ми робили те, що було від цього важко. А тепер все це зупинилося цілком і повністю. А взялося нове технічне на землі за рахунок повітря, за рахунок води.  Все це робить у природі чоловік. Він у цьому є борець, він вояк. Хоче примусити природу, щоб вона йому давала, і давала багато хорошого і теплого. Це чоловіка такий намір у природі. Вона складається з багатьох тіл живих. Найголовніше тіло – це невмируще багатство планета Земля і вода. Вони оточені нескінченним простором, атмосферою повітрям, що дає життєрадісній живій істоті дихання.             

 

20. У природному житті сильний видавлює безсилого. Тобто хитра думаюча особа в природі своїм озброєнням примусила всіх підкоритися, служити тимчасовими плодами.  Це образ людської раси.  Вона за рахунок природи зростала, зростає, і буде вона в природі до самого кінця і краю зростати.  До тих можливостей, поки земля буде його своїм джерелом задовольняти.  Це сила природна тримає у себе чоловіка, він прогресує за рахунок цієї справи. А раз чоловік робить у своєму житті якесь діло, то він його почав робити, він його робить із-за свого хорошого і теплого. Йому це дають інші, як і він, живі підлеглі служать своїм життям. Чоловік розпоряджається, як собою, так і ним.

 

21. А тварина цього вчинку не знає, що їй у цьому ділі доведеться життя своє закінчити.  Вона служить фізично людині, будує в природі її життя тимчасового явища. Слідом за цією ображеною твариною лягає, робиться без сил своїх сам у природі чоловік. Він так само, як і інші живі тіла закінчує своє таке життя в природі. Він не заслужив від неї через це своє самовільне діло, у нього розуму немає кінця і краю. У цій справі фізично сам себе примушує. Тіло його у свій час здоровим трудиться, а в цьому труді їсть їжу. Вона так даром не дається, треба нам для цього діла потрудитися. А потім буде треба добре поїсти, щоб із цього вийшло тепло. Нині працюй, завтра працюй, і післязавтра працюй.  А все одно доведеться втрачати своє здоров'я і в праці, і в їжі.  

 

22. Все це наробила природа. Вона знайшла у себе алмаз, і стала бурити землю. Що думав чоловік, те вона йому дала. Вона його своєю красою втягнула. Вона дала йому життя тимчасового явища, за рахунок цього хоч день пожити, а потім не важко буде вмирати. Як це робилося в природі, так воно і буде робитися над чоловіком. Вона його народила живим енергійним для того, щоб жити в природі без усякої смерті. А ми з вами на це діло не пішли, взяли в природі залежну дорогу. Стали від природи, такої милостивої, йти своїм тілом, як від якогось ворога.  Стали на себе одяг, зроблений нами, одягати, і приготовлену їжу стали поїдати. Цим ми стали хвалитися. Іншим показуємо, говоримо: от ми, так ми є такі люди, які стали жити в будинках до одного часу.     

 

23. Цей час чоловіка не задовольнив, і він у ньому помер, як і не жив. Так краще буде не жити. Це, що ми з вами робимо, нас не веде до хорошого. Адже є інші шляхи, як от знайдена в природі чоловіком ця дорога, всіх вона є.  Ми її не беремо, а взялися ми за хороше і тепле.  Де ж поділося життя погане і холодне? Ми туди самі потрапляємо. І з цього всього ми застудилися і захворіли. Ми довго з вами не хворіли, нас наздогнала стихія, ми померли.  Але ж можна буде і це знайти в природі. Ми з вами не будемо цього отримувати.

 

24. Залежить все від нас, таких ділків. Ми з вами це діло почали, робимо. Але щоб закінчити, у нас землі є багато бурити свердловину. Ми буримо, нам треба поклади надр, чим ми продовжуємо своє життя. Нас це багатство оточує. Ми з нього робимо всілякі штуки. Для нас треба буде з усіма вигодами дім. Ми в ньому живемо один раз тоді, коли у нас є, що поїсти і одягнутися, в чому ми виходимо в природу. І на це все надіємося, як на якусь велику гору. Ми наїлися, ми одяглися, і маємо свій будинок. А раз ми це у себе маємо, то наше життя в цьому продовжується.  Ми з вами учимося теорії. Знаємо добре, що це все нас таких ось не задовольнило.    

 

25. Ми всього знанням не охоплюємо. А як ледве щось таке, ми вмираємо. Хіба це буде наше діло в житті. Ми в ньому помиляємося.  Не знаємо, що робити для того, щоб чоловік у природі не хворів і не застуджувався. Хіба це наука є психіатрія.  Вона ж людину в себе тримала, і випробовувала її сили на ній у природі. Є на це діло лікарі, кому довірявся цей ось чоловік, про якого мова йде. Він у ділі своєму є у природі чоловік не такий, як є всі люди. Стоять на черзі, чекають свого дня.  Він у ньому захворіє, він в ньому простудиться. Треба буде в природі так учитися, так фізично загартовуватися, щоб сил своїх набиратися. От якого нам треба в цьому чоловіка. Не алмазом різати всякого роду камінь у землі. Треба в природі своїм вчинком від неї заслужити увагу, як буде треба жити не так, як було до цього.

 

26. А старими слідами не доводилося йти. Це старе діло бурити землю. Треба залишатися без нього. Вчитися треба в природі. Вона дає і життя, і дає вчення. Вона показує з самого снігу, що відлітає. Від біленької мізерної квіточки, через яку утворюється і росте плодова ягідка. Вона себе показує всім однаково. Тільки відпаде від плодової ягідки безсила квітка, вона ледве-ледве падає на землю. А плід енергійно взявся за природу, сам перед людьми розвиває свою силу, свій ріст, своє здоров'я. Йому в природі немає того, щоб перешкодити, крім одного літаючого білого метелика. Ми цю сніжинку бачили, але не в силах були їй запобігти в цьому.

 

27. Моя думка така в природі, яку не мав ні один чоловік у житті своєму. Треба буде працювати для цього діла, а його ми почали робити для того, щоб у нас вийшов живий факт. Ми з вами їхали вдвох по ось цій дорозі, а з нами зустрілися національні цигани. У них свій кочівницький обряд. Вони не можуть жити так, як живуть всі інші люди. У них свої будинки, в яких вони там все роблять для самих себе. У них є кухня, де готується різна смачна їжа, за яку ми з вами щодня боремося. Щодня вранці рано робимо ми сніданок, до нього ми готуємося, хочемо так наїстися. Після цієї ночі нам захотілося їсти, ми у себе розвинули апетит.   

 

28. І хочемо сказати зустрічним циганам, що живуть у шатрі. Вони теж так роблять, як і всі. Самі собі приготували не один цей сніданок поїсти. У людей такий запит у житті, це все робити доводиться.  День, він своє вимагає. Йому треба і обід, поставити на стіл не одне блюдо, як це робиться якою-небудь великою родиною. У велику чашку набирають борщу, і ложками кожен собі починає сьорбати. Вони так по предковому викладу завжди їдять, і також увечері теж багато їдять. Це тільки день ми зустріли, і проводили його з такою якістю, з такою системою. Ми з вами жодного дня не пробували, щоб без цього залишатися. А скільки цих днів проходить по природі, їх не порахуєш. Треба з ними миритися, готуватися весь рік безперервно, ми їх не забуваємо пропускати.

 

29. Які вони для нас довгі без усякої їжі чекати. Якщо тільки будеш сидіти на одному місці, на тому місці, де люди сидять, і нічого не роблять, вони нічого не думають. А коли мозок не мислить про природу, про умови. А вони лежать на білому світі не розпочаті. А чекають до себе людину зі своїми силами, з розумом, зі зброєю лізе до нашої площі землі.  Вона чоловіка тягне до себе, як якогось діяча зі своїми ділами. І ось матір своїх рідних дітей, вона їх для цього народила, і вона їм дала можливості. Вони сил набралися в житті. У них, як у дітей своїх, пішло непогане в цьому життя. Вони жили добре, і вчилися в цьому ділі. Росли самі як ніколи, робилися людьми. Вони стали шукати таку дорогу.     

 

30. Вона їх ростила, вона їм дала волю, щоб у себе зав'язалося таке хороше і добре життя, яке люди роблять.  Вони всі свої сили на фронті кладуть. Самі добилися такого права прийти в розвідку, і влаштуватися нам на роботу. Ми за своєю спеціальністю те ми робимо встановленим станком. Ми в цій роботі зі своїм здоров'ям робимося ділками.  Нас за наше вчення, за нашу пильність хорошу призначають до місця. Ми спільними силами цю вишку на цьому місці оточили, стали на цьому місці збагачуватися, жити так, як нас учителі навчали. У них така своя для всіх лежить дорога, по якій всі наші люди йдуть. Вони свої пошуки направляють, всі свої сили, і всю наявну на землі зосереджену техніку.

 

31. Вона нам усім допомагала, допомагає, і буде скрізь і всюди нашій вишці допомагати відшукувати нам багатства. Ці в землі народжені природою поклади, ми їх із землі тягнемо сировиною. Ми на нашій землі людське життя побудували своїми руками, принесли ногами, а розумом оточили. Зробили завод, із сировини випустили напівфабрикат для того заводу, хто випускає свою продукцію. Ми нам, людям, із деталей склали машину. І цією машиною ми з вами перегородили великі річки. А там ми заклали фундамент, і поставили на ньому електричну станцію. Ми нею виробляли в цьому всьому енергію, струм. І протягли ми по природі цю силу, і нею огородилися на кожному місці, де жила наша людина. Ми пустили в дроти зроблений нами.

 

32. А коли ми прикріпили цю силу до станка, цим станком ми стали різати залізо і сталь, і виточувати будь-яку річ. Вона нам потрібна в нашому колективному господарстві. Ми стали рости в бік імущого. Ми стали вникати в це діло. Ми сильні робимося. У нас для сільського господарства прийшло на зміну те, що треба. Ми одержали б у себе білий і чорний хліб, та всякого роду приварок. А з цим приварком ми стали одягатися, взуватися. У гарний одяг одягаємося, робимося цивілізовані люди.  За своєю справою ми ганяємося. Хочемо, щоб нам від цієї справи було добре і тепло. Ми цього добилися, нам добре. А коли ми це отримали в природі хороше. А хто в цій справі не зацікавлений. Ми, всі люди, живемо, намагаємося цим в природі хвалитися. А коли люди цим перед людьми хвалилися, їх природа за це взяла і стравила війною.

 

33. Війна, вона нас.  Ми за землю стали вбивати один одного. Ми, люди, були в цьому ділі ображені. Їм на цю стихію народила порятунок у житті людині ображеній, забутій усіма. Це ув'язнені, божевільні, які не входили до конституції. Ці люди між нами народжувалися і народжуються, і будуть народжуватися через наше хороше і тепле. Це все нам створила ця наша геологорозвідка. Вона нам глибоко в землі знайшла надра.  Ми цією економікою збагатилися, нас оточила природа. Ми, як люди, все своїми пошуками старалися в природі діставати, це наше з вами завдання. Ми з вами стоїмо такими людьми, яких природа огороджує. Ми всі ледве не скажемо нам таким.  А коли це от не буде нами робитися?  Ми в природі своїм учинком робимося між нашими людьми завжди злочинцем.        

 

34. У нас для цього каратель. Вона примусила інших людей зробитися законними людьми. Ми навчилися з цією справою розбиратися, поставили інших людей, щоб вони їх своєю зброєю охороняли. Це все наробила наша з вами економіка. Ми її таку маємо.  Ми з вами тільки у нас не знаємо, куди її дівати. Замикаємося, а чоловік на це народжується професіоналом. Він близько до цієї справи. У нього на це є очі, є руки, і у нього є розум. А це все лежить перед ним спільного блага багатство. Воно нам, як людям, своїми словами не скаже, і попередить нас, щоб ми такі в цій справі не робили.  Ми це не відокремлюємо від себе неможливим. Якби ми не знали про це діло, що є можливість будь-якому чоловікові сюди забратися, і зробитися господарем нелегально.  Злодій або грабіжник, він без думки в природі не залишається, як хороший у цьому ділок своєму наміченому ділу.

 

35. Він би не ставив самовільно цей станок, цю машину. Його примусили гроші. Він ними один час живе, тобто за них на цій свердловині працює. Він там не хотів. Він би зроду туди не пішов. Його умови примушують, він без цього жити не зможе. У нього весь намір пробурити, і на що-небудь таке натрапити своїм буром, це є пошуки. Ми цього в природі заслужили. Вона все наявне життя від нас своїми силами відібрала. У одних була можливість, а інші втратили. А ви, всі люди, у природі у своєму житті це маєте. Коли в тебе не вистачає особистого здоров'я на життя, ти стаєш безсилий. Ми так і отримуємо. Як воно робилося, так воно і робиться між людьми. І буде робитися доти, поки ми всі не візьмемо, і почнемо ми робити те, що робить Іванов.

 

36. Він такий один-єдиний чоловік, якого не було між нами такими. Він зі своїми силами нам себе показує, і своє діло в силах він робити. Для нього природа все своє віддає через любов, через все своє наявне. Вона йому як такому все своє віддає для того, щоб чоловік зробився таким, як він ніколи не був. Його природа своїми силами. Вона його таким зробить, щоб інші люди йому, як такому чоловікові, повірили. І з ним погодилися, що він у ділі є Бог. А Богу як такому люди сильно вірили. Але щоб виконувати людям, ні дин чоловік за це не брався і не береться. Цьому чоловікові не підходить, дуже важко.  За викладом Бога, треба на собі показувати нехороше. Ми звикли дивитися на штучне, на хороше, на мертве.        

 

37. Що може давати мертве живому? А ми самі себе прикрашали, і говорили про цього знову народженого Бога. Він чоловік не такий, як усі люди. Його як такого знають люди ті, хто у себе в природі розвинули на тілі нестаток, тобто хворобу. Вони оточили себе ворогом, а він знаходиться між ними. Його сили – заважати людям, щоб вони не жили так, як вони хотіли жити самі без усякого Бога. Їм як таким на їхнє бажання природа не дала своїх можливостей. Людям вона не дала те, чого люди хотіли. А люди хотіли бачити природу таку хорошу, таку ясну, таку тиху, куди і комашка з жучком показалася.  Чоловік свій важкий одяг закинув, він йому не знадобився. Він залишився в тільній, не підготовленій до життя.  

 

38. Люди такі немічні залишилися. Вони були сильні на собі такий тягар (носити), це наша річ, яка з нами не розмовляє. Вона на нас пріє. Люди знають одне – цю річ придбавають для свого такого життя. Воно ними робиться щодня, ним хваляться. Їм доводиться на цій арені втомлюватися, їм доводиться своє здоров'я втрачати. Вони робляться Боги, одні й інші. В одних це є, а в інших цього немає. Природа мати наша в цих умовах, вона нас усіх до одного чоловіка по-своєму народила. Ми народилися не в геологорозвідці. Нас народили наші умови, хто як і де. Тільки наше бажання одне в природі, ми зобов'язані жити, і довго. У нас різні очі, різні руки, і також наші ноги.     

 

39. Ми, що живуть, речовину в природі риємо. Ми шукаємо те, що буде треба. А в природі є дві зовсім однакові сторони. Одна – холодно і сильно дує. Друга – тихо стоїть.  Як море один час бушує. Воно ж океанське живе без берегу, воно для нас страшне. Ніде в ньому зачепитися, і там для себе чим-небудь зробити зручне місце. Ця дорога не людська, у неї життя все є Бога. Він у ньому так само, як морські ображені живі риби.  Люди озброїлися ловити їх для себе, і розробляти, на сковорідку кладуть, на жару смажать. Їм цього кита мало. Бог не за це діло, прийшов їх захищати, щоб у природі так люди жили. Бог їм призначив у часі зупинитися. Свій вік у себе мали, повоювали, поборолися, а потім пішли з білого світу.    

 

40. Ми з вами зробилися які люди, боїмося природи, як вогню. А вона нас тягне. Стоїмо на бережку, одна нога на материку, інша на воді. Так і життя людини проходить між собою. Чоловік біля чоловіка. У одного є всі можливості у себе мати в природі. А от інший чоловік цього діла не має. Чоловік здоровий, інший хворий. А щоб не хворіти, цього не можна мати через політику і через економіку, де матеріальна частина втрачається, а фізична сила відходить. А раз матеріальність з колії пішла, вже її треба шукати. Є думка хвора, вона думає про те, як би знайти для себе таку річ. Та ще продумується про хороше. І також, коли здоров'я від тебе піде, тоді важко шукати в природі, неможливо.

 

41. Я вже так не думаю, як мені доводилося думати. Я намагався в житті своєму де-небудь зачепитися, і що-небудь фізично зробити. Моя думка здорова примушувала на арені що-небудь зробити. А зараз у мене сил не вистачило, і їх немає у мене. Я по природі шукаю такі засоби, таку можливість, яка не була. А вона в природі є. Ми не вміємо від неї брати. Ми сподіваємося на землю, ми їй віримо і хочемо сказати прямо, ще для цього діла не прийшов такий час. Ми з вами заклали думку. Ми передчасно взялися за це.  Готуємося, зосередилися, пустили в хід для того, щоб ми один час не спали, а щось робили над землею. Спочатку її треба орати. Волочили, робили з неї грядку пухову.  А потім пустили в хід саджалку, вона посіяла нам зерно. Воно вхопилося за землю.

 

42. Ось що можна придумати, ось що можна зробити, і в природі на цьому місці можна отримати через наш єдиний труд, через наше діло. А діло наше людське не одне є, їх дуже багато, у природі справ, і вони різні. Їх люди на землі роблять, хочуть, щоб був з цього живий факт. Ми з вами працюємо в шахті. Нас, як робочих фізичної праці, господар тримає. Каже. Ви такі люди потребуєте цей труд, у мене працюєте, заробляєте копійку. Я за це вам плачу. Моє підприємство цей труд використовує. Мною ви його робите. А я з цього отримую користь, визначаю засобами, і оплачую грошима. Це мої люди власного характеру, вони в мене вважають, тримають все моє. Те, що люди роблять, рахується весь труд, вся робота, за яку доводиться розплачуватися.     

 

43. Ми встали, вранці повставали. От ми такі люди, на білому світі народжені.  Довго ми з вами збиралися, що це слід було в цьому ділі. Ми так не сиділи, склавши руки.  У нас на це були голови. Ми думали, один з одним зустрічалися, говорили. У нас таких виходило, хоча ми в цьому були прості, не вчені селяни.  Ми слухали, розуміли, намагалися фізично зробити, як на небувалому місці. Ми за цю справу бралися дуже сильно, між собою кричали «браво, браво». Що не посієш на ось цьому місці, нас природа пожаліла. У неї були такі властивості, нашого брата тримали так, щоб він скоро не захворів і не прохолов, що людині в цьому щастило. Він за що не брався, у нього наче так було. Він не вчився. А раз це місце природою оточене, то чоловік розумів, намагався робити. У нього все робиться так, як це слід.

 

44. Природа природою, а адже людина людиною. Для цієї справи треба буде нашому сонечку в свій час встати, показатися людям так, як не бувало. А люди бачать, надворі для них прийшла пора, кожний чоловік за своє наявне діло брався. Він у цей час поспішав зробити те, що буде треба. А коли у нас із цього що-небудь вийшло, то тут уже нічого не говори. Треба буде за це діло братися, і куди-небудь по порядку прибрати. Ми весь рік безперервно це ось діло робили. Весною починали, до сонечка по зорі вставали, нас примушував час. А коли ми це діло зробили, ми побачили сходи на цій місцевості. І тут же стали звертати увагу на природу, на дні, що прийшли. Ми їх зустрічали, ми хотіли від них те, що було треба. Природа нам свої сили ніяк не жаліла дати. Як ледве щось таке, вже хмари з'явилися на небі, звідки брався дощ.

 

45. А земля любить для цього вологу. Вона в хорошу погоду цвіте квітами, а зелень. Це все робиться чоловіком. Якщо він не буде знати природу, і до неї не буде готуватися, він у цьому своє наявне програє. Йому треба жити, і завжди бути енергійним. Коли він буде в природі таким, як це треба для життя. А життя буває літньою порою, і буває зимою.  Люди звикли за собою тягати стіл, він накривається по-різному. У одного чоловіка є все необхідне для життя, жирне і солодке, та ще багато. А от у іншого чоловіка цього немає, він від цього гірше живе. Ми знаємо добре про умови людського життя. Воно робиться в природі хороше і погане. А ми, всі люди, тримаємося хорошого і теплого. А от від поганого ми всі біжимо. Бог – це є чоловік, він не став по дорозі йти.                   

 

46. Ось чого люди в будь-якому селі хотіли. Одні хороші великі стіни, щоб сусід до сусіда не пробрався. І не заздрив твоєму добру. У нього є одна сила, а от у мене інша. Ми з вами звикли зустрічатися з природою приємно, щоб у нас одне було й інше. До хорошого ми біжимо, а від поганого біжимо. Хто не вміє робити, тому поганий осуд. Хто вміє, того хвалять. Ми так природу з усіх боків бачимо, і хочемо, щоб вона була такою, як вона приходить зі своїми ділами.  Вона цю місцевість оточила, і не відходить вона такою. У неї в дану годину сонечко сховалося, зовсім не видно. А хмари низько нависли, не видно так, як при сонечку. Воно нас не порадувало. А які стали люди у випадку вечора і холодного дня. Людям несила залишатися, вони поховалися, ховаються в умовах.

 

47. Цей літаючий білий метелик. Він надсилається природою для того, він сідає на своєму місці, де залишає свої яєчка. А яєчка народжують живих черв'яків. Так і людина народила у себе цю геологорозвідку, вона людину огородила. Вони в природі знайшли залізо, зробили для цього сталь. Розвинули цю систему, озброїлися проти природи.  Побудували між собою і природою фронт. Своїм умінням підпорядкували, призупинили річки. Зробили моря для того, щоб легко в житті своєму жити. Виробили енергію, протягнули струм, примусили його служити людям. Вони стали робити машину, стали нею орудувати, як руками. У них на арені селища нові і міста. Люди стали жити в будинках пристойно, одягнені, досита наївшись.                                

 

48. Природу як таку з усіх боків стали всякими засобами вивчати. Навчилися бути інженерами, за математичним розрахунком стали робити все. А от для чоловіка нічого такого не зробили, щоб він не хворів і не застуджувався. Як був залежний від природи, так він і залишився.  І буде він завжди залежний. Його потреба велика зробити таке життя, в якому доводиться здоров'я втратити. Не вміли жити, знайшли таку дорогу, по якій стали люди свою думку прокладати. Стали описувати те, що навіть не думали. А йому, як людині, далося побачити такого рухомого звіра, що біжить по повітрю. Він став за ним, за таким сильним, полювати. Всякого роду хитрувати, робитися таким, як і не був у житті. Чоловік додумався, зробив йому пастку, звір піймався. Він його вбив, як звіра.

 

49. А коли він землю зробив джерелом, він на неї дивився, а безсилий обробити.  Вона його, як чоловіка, примусила про неї думати, і придумувати для неї снасть, чим треба її обробити. Знаходили надра, оточувалися працею, і так чи інакше люди від нього не пішли.  Стали пристосовуватися, вводити в життя фізичні руки і ноги. А потім примусили іншу тварину, щоб вона на них працювала. Після цього всього люди ввели машину, трактор зробили, щоб він орав. А от чоловіка переробити, цього вони не хотіли і не бралися.  Як був треба одяг, так він і залишилася йому треба. І їжа теж, а житловий дім для життя.  Це все наробила геологорозвідка. Вона хімію ввела, і будматеріал представила. Ми за це ось взялися, і добилися від природи. Вона нас оділа, вона нас нагодувала, і в будинок жити ввела.

 

50. Вовк наш лютий живе з вівцею, недружно він з нею вчиняє, як хоче кровожерно.  У нього є сила природна, така ж сама, як у людини. Він її побудував, зробив у труді, руками озброївся, став прогресувати по природі. Вона йому дала те, що слід для тимчасового явища життя. Чоловік не відкрив у природі життя, а відкрив у природі смерть.  Чоловікові доводилося. Для того щоб жити, він став у природі трудитися, тобто працювати.  Йому без праці нічого вона не давала в житті.  Він вставав з ліжка, його змусила необхідність, він це зробив.  А коли він попрацював, йому довелося втомитися.  Він сильно від цього діла втомився. Йому треба відпочити, він дочекався такого часу.

 

51. Коли природа себе міняла з одного в інше, день як такої пішов. А прийшла в житті ніч, нею треба користуватися інакше. Ми з вами ввели в життя сон. І ми в житті його розвинули так, що й не почули, як у нас забрали своє добро це. На це є ніч, та ще вона яка.  Хочеш нелегально добути – ти це придбаваєш у природі. Час такий, вдень з трудом придбавається, а вночі легко губиться. Ось які справи робила розвідка. Через неї чоловік своєю ідеєю захворів, він став ходити без головного убору. Його як такого прогнали з торгуючої організації, і вигнала військова частина за те, що він був зарослий у бороді. Командування визнало його чужим чоловіком. Що можна було робити такому ідейному чоловікові?                        

 

52. Він наважився перевірити сили свої. У міжрайонну лікарню в Армавірі, де Нефедов був головлікарем, він, як кореспондент газети «Правда», добився відвідування хворих у палаті. У нього на його діло була відповідь від редакції. Черговий лікар йому і слова не сказав, дав доступ відвідати хворих. Він з нянечкою став робити обхід. Першого хворого операційного примусив залишитися здоровим чоловіком, хто зараз же на другий день виписався. А другий з відкритою раною відчув добре, про це нянечка доповіла лікарю.  Лікар заборонив це робити. Він далі не став. А назавтра прийшов до головлікаря Нефедова. Він з ним зустрівся стосовно цих хворих, яким допоміг він. Головлікар Нефедов так сказав: «Якщо в тебе є ці якості, то ти їх вези до Москви, хай вони там розбираються». І це все було прийнято до відома.

 

53. Повертаюся з Кавказу додому. Думаю, гадаю, що цікавіше для людей, здоров'я чи хвороба? Я був, він говорить, хворий чоловік. А хворим, забутим усіма, я допомагаю шляхом природи, загартуванням своїм. Мені в Суліні в ОРС заводу дали роботу заготівельника. По області Ростовській їду в районах, а там люди хворі. Я з ними займаюся, допомагаю багато. І от в ОРС надійшла риба морожена, а мене, як знаючого справу, попросили реалізувати. Він каже, коли я працював над рибою, люди мене порахували священиком. І як священику дали такий розрахунок, як ніби він відмовився від роботи. Шість місяців проходив. Він не ходив, а допомагав людям. За це ледве не поклали в психлікарню в Сватове.

 

54. Завдяки вмінню на ходу поїзда пішов. Закінчив цю безстрокову шестимісячну відпустку. Прокурор області Ростовської допоміг прийняти на роботу в Рострой ОРС залізниці ім. Ворошилова уповноваженим децентралізованого порядку. Цю роботу відновлював, укладав договори, треба було приймати і реалізувати. Адміністрація додумалася обстригти і скоротити його з роботи. Він у контрольну комісію Азово-чорноморського краю. Голова Чернов викликав його в адміністрацію в особі юриста.  Вони на його сказали, нібито нічого не робив, писав про якусь людину. Він писав про здорового чоловіка, але ніхто йому не допомагав.

 

55. Бачить, що йому підтримки (немає). Його змусило скинути одяг весь, і кинутися в трусиках по місту. Та в природу, де потрапив на хутір Кошкіне Нецветаєв. Двом людям очі відкрив, це правда. Його влада Генерального села Новочеркаського району впіймала.  І за адресою привезла в Ростов по Енгельса, 43. Це та контора Рострой ОРС, де він працював. А його скорочують. Він не радянську владу лає, а окремих осіб. Його – в ГПУ.  Якийсь Попов не знайшов нічого поганого. Він у трусах, його перевірили, і пустили на чотири сторони. А в той час була боротьба з безпритульними, їх забирали. Куди він потрапив на базарі міста Ростова, як безпритульний.

 

56. Приводять в 2-е відділення, де був одяг його. Він стоїть без одягу. А з карного розшуку підходить, каже: «Твоє прізвище Іванов?» Він каже: так. Його взяв він, і повів наверх. Там він одягнувся, і отримав вказівку піти до голови контрольної комісії Чернову. Ось тут-то він і зустрівся з психіатром доктором Покровським. Він з ним проговорив про це всю ніч. Куди залізнична прокуратура втрутилася. Він доводив своє, що є можливість без усякої медицини обходитися, і без усякого такого, що робить злочинцем людину.

 

57. Іванова не знав ніхто, за його розвитком. Прокурор залізниці імені  Ворошилова для цього викликав двох докторів Покровського і Артемова і професора Коргана. Весь день безперервно була розмова про те, що я зробив у житті. А вони не знайшли навіть потрібним Іванова покласти у себе в лікарню. Що робити доводилося Іванову? Взяти дорогу в море Азовське, де нехай хвилі морські заберуть. Так зробив на собі Іванов.  Залишив одяг у яру в балці, а сам кинувся в море. Потрапив на Мясницькій район чистим тілом.

 

58. І тут це діло не пройшло. Десь узявся вірменин, він зупинив Іванова, і йому життя показав попереду. Його довелося послухати і повернутися до одягу. А за ним погоня на конях, на автомашині. Наздогнали, призвели до машини. А Іванов вершника посилає, щоб він поїхав, взяв одяг, і привіз. Тоді-то вершник привіз одяг, його доводилося надіти, і сказати: везіть туди, куди хочете. Привезли у відділення міліції в Мясницький, там в кожусі перевертався ніч. Назавтра в Ростов, де за мою таку роботу міліція поклала в психлікарню на Пушкінській.

 

59. Ось тут зустрів Іванова ненормальний народ, психічно хворий, прямо в буйному відділенні, де довго не був. А Іванова перевели в спокійне, один місяць пролежав, хвороби ніякої не виявили. Вони ЛТЕК призначили, і стосовно праці дали 1-у групу інвалідність. З 200 рублів 138 копійок пенсією. Було тоді дуже важко бути. Але я сподівався на своє діло, це допомога людям, за що не доводилося копійку отримувати. А я, як Іванов, психічно ненормальний, у профспілки, до місцевкомів ходив, та представляв свою хворобу. Вона отримувала від голови допомогу, хто скільки випише, розпис свій залишав. Ця історія не увінчалася, довелося її кинути, а взятися за своє здобуте, це допомога хворим.                                        

 

60. Я не став ці гроші отримувати, взявся за своє те, що давав чоловікові користь.  Він отримував здоров'я, і тоді він дякував Іванову. А охоронець порядку втрутився, посадив, хотів обстригти, але прокурор не наклав санкції, Іванова не обстригли. У Іванова втрутився за це друк, критика, як знахаря.  Давали дрозда.  І дійшло до того, що державна безпека Іванову за це діло пришиває статтю  58-10, і кладуть, як хворого, в психлікарню. 3 роки 10 місяців був у Ленінграді, був в Казані, був у Чистополі, а вже Казань в 1954 році, з 1951 року, звільнила. Іванов свої якості не забувся і не кинув. Як розвивав, так розвиває.                                             

 

61. Свою ідею сам не кидає. Їздить до Москви в Міністерство охорони здоров'я СРСР, т. Порфиров і заступник. Словом домовляюся з тими, хто отримав допомогу від ракового захворювання. А в мене їх всього п'ять чоловік. Іванов роз'їжджає, допомагає, в Кіровоградський обком лист спускає. Не мовчить, про це з усіма вченими людьми говорить.  Навіть написав професору Ростовської області психіатру Невському казку.  Пише багато і всім. А зараз з Угреновічем домовився в Москві привезти людей вилікуваних. Іванов дав слово їх привезти. А самого вчені вивчали, ставили на рентгенівський апарат, ніяких відхилень немає, все в нормі. Їде в Кіровоградську область за листами хворих.

 

62. Іванов їх учить, як буде треба людині загартуватися, щоб не хворіти, не застуджуватись. Цим самим повертає своє колишнє здоров'я назад. Ось що робив Іванов у людях. Він не ховався, ішов прямо у трусиках. Він був воїн у природі щодо цього. Не боявся, що його так заберуть охоронці. У нього сила волі, він базується на ділі, на користі одній людській. Його в Кіровограді чекали триста чоловік, він їх конвеєром приймав, працював стоячи. За це брав, хто скільки дасть. І от його забирає міліція Бобренська. Садять, як Бога землі, у психіатричну приймальню за те, що він обманював народ. А потім у КПЗ у в'язницю, женуть його в ізолятор психіатричний до Одеси.

 

63. А там його стрижуть, голять, роблять у формі людиною, і на суд судити народом.  Домашнє все описали до голочки. Народом судить такого чоловіка, якого не бачили в природі. Він же не ходив у одягу, а його одягли, як хотіли. Підготували вбити силу Бога.  Не тут-то було.  9 серпня 1963 року привезла міліція судити. А він не став з народом говорити через неправду. Сили в тілі були, але не в одягу. Тіло було ізольовано. Ось тому послали його в Москву в інститут імені Сербського, де його визнали не Богом землі, а чоловіком, загартованим у тренуванні. Послали в Казань у республіканську психлікарню.  Там два роки десять місяців пролежав. Все доводив свою правоту.

 

64. Сили були такі, бити всіх вчених, щоб вони на людині не помилялися, і щоб юстиція не лізла зі своїми знаннями. У Іванова є знання практичне, життєрадісне фізичне явище.  Правда його огородила. Він стоїть при температурі 46 градусів у трусиках, а до нього підходять у кожусі. Питають: «Холодно тобі чи ні?» Він їм, як випробувачам, каже: спробуйте, хоч на один день станьте такими, як був Іванов. Його спустили в Гуково в Новоровенецьку психлікарню. Вона звільнила від цього режиму Іванова на волю. Він у ній більше сил набрався, щоб про це писати. Пише, не боїться за свою ідею, яка протилежна, вона його вела в природі правильно.

 

65. Він виявився вояк практичний у природі. Він переміг природу.  Вона його такого навчила, що буде треба зробити. А вчені не хочуть, щоб він таким був між людьми. Він не йде від нас зі своїм. Близько з нами розмовляє так з людьми, особливо з молоддю. Їй він несе в собі гори багатства, це здоров'я без кінця і краю. Треба буде людині зробити, що навчає всіх Іванов. Він проти того, що робиться людиною. Він не хоче, щоб такою людина в природі залишалася, щоб людині було добре і тепло, це її не система одна з усіх. Людина повинна жити в природі з кругозором, один та інший час жити однаково.  Так жити, як живе наш Іванов. Для нього одне є.        

 

66. Він не боїться природи і не ховається від неї.  Він проявив своє бажання, у цьому полюбив нехороше місце, це людини є хвороба в природі. Він узяв на себе це, але вона від нього відвернулася. За його істину до неї не стала турбувати, як вона турбувала нас усіх своїми силами. Старими поробила, і видалила геть безсилими людьми. Вони, такі люди, хотіли жити, але їм природа не дала можливості, взяла і підрізала їхні сили. Вони зробилися безсилими людьми. Щоб боротися з життям, сил у них немає. Іванов каже про одне. Яким тебе народила мати природа живим енергійним сильним чоловіком. А ти сам не захотів по цих слідах іти. Взяв та звернув у іншу сторону. Став робити, йому стало шкідливо від цього діла. Але раз взявся за це діло, роби.

 

67. Це твоя необхідність взяла на себе, і стала тебе вчити цим ділом. Ти пішов по тій дорозі, по якій люди не ходили. Ти став її робити, щоб вона була в тебе хорошою дорогою. Ти її протоптав, знесилив своїми силами. Вона нас не стала тримати у себе так, як це треба. Земля джерело для того, щоб людині в природі жити. А ми з вами не стали жити, а пішли шукати по природі хороші якості, і натрапили на погані. То нам було здорово і добре, а потім після цього погано, нездорово. Це вже є не любов природна, а каприз для людини і природи. Вони зробили це все самі. Не треба було чоловікові своїми силами допомагати, і не треба йому давати, і не треба його втягувати, як природа своєю властивістю. Вона примусила його, як чоловіка, здатися.     

 

68. Чоловік збагачує сам себе думкою. Він робить, трудиться для того, щоб була у нього така режимна політика і багата економіка, чим доводиться в природі козиряти, як такому трудящому. Як він робить у цьому своє діло, але недоробив діло розпочате, і з тим він помирає. Ви пошуки геологорозвідкою людиною робите не для того, щоб природа спокійно лежала. До неї пробрався чоловік, що жадає, і став зі своїм наміром робити, йому це треба. Він таке життя у себе побудував, цим добром покористувався, та що-небудь таке у себе став мати. Це добро, яке нам знайшла розвідка, воно на ринку продається, міняється на цінності. Його продають направо і наліво.

 

69. За це природне добро люди навчаються, робляться інженерами. Вони сильно озброюються, ідуть проти одного, вбивають життя, не жаліючи себе. Це життя прокладають. Те, що нам знайшов Іванов, це міжнародне є значення. Усім треба зберегти своє особисте здоров'я. У цій роботі між людьми і природою немає у нас любові. А розвивався і розвивається з жадністю каприз. Ми воюємо, ми б'ємося за це, і в цьому гинемо. Хіба це людини є життя на білому світі? Треба буде в природі народитися.  А потім в ній один час пожити, а потім зробитися непридатним до життя, тобто втратити своє здоров'я.               

 

70. А без нього людині життя немає. А війна є розорення всьому життєвому питанню, де чоловік. Що він там робить. У нього є боротьба. Вміння жити, щоб будь-які чудеса творити, щоб у цьому своє здоров'я втратити. Він для цього і трудиться, на рожен він лізе зі своєю думкою. Людині треба природа, треба велика площа, або ж її надра, промисли.  Це його є все в цій справі життя. Він для цього трудиться. У нього є все для того, щоб збагачуватися. Йому буде треба те, що потрібно в його житті. Найголовніше, це їжа, та самозахист, і самозбереження житловий будинок. А це все придбавається чоловіком у природі працею і озброєнням. Все це робиться для того, щоб було не мало, а багато.

 

71. І щоб було хороше. А раз людина хоче це мати у себе, то треба для цього бути пильним. Ось що має у себе природа. Найголовніше в житті – це живе енергійне тіло. А хто з людей його таке має?  Всі люди природи боятися. Вони зробили самозахист для самих себе, і наділи одяг на тіло, оточили себе ним. Вважають, воно їх обігріває. А робиться цим же самим шкідливо, безсило, втрачає, витрачає своє тіло. А раз його втратиш, то тут знайти дуже важко. Здоров'я людини – це її життя все. Але коли його не буде. Природа сама таке суспільство народила тільки через цю геологорозвідку. Ми в цій справі живемо один раз, а от в іншій раз ми вмираємо.  Кому ми це все будуємо?

 

72. Майбутньому поколінню. У геологорозвідки не корисні пошуки по природі. Вона робить для людини пошуки, щоб обов'язково знайти в житті якесь таке багатство.  Колись настане час, цього багатства не стане. Ми без нього обходитися не можемо, бо це треба. А раз це треба, це наша економіка. Вона була, є і буде, тільки в якому вигляді. Ми з вами пошуки прокладаємо скрізь і всюди, тільки не для життя, а для нашої смерті. Ми в природі не шукаємо людині здоров'я, а воно знаходиться в природі у холоді, у поганому, природному вигляді. Від чого ми з вами біжимо, не хочемо бачити холодне.

 

73. А як же своє бажання має Іванов. У всіх людей є прагнення на цьому місці збагатитися, побудувати величезний будинок для зручності. А сам тоді щодня і вночі одне чекай, а інше проводжай. Коли наша геологорозвідка призупинить це діло, і нічого не буде по природі шукати. Ми прийдемо до свідомості, завоюємо спільну силу в природі і волю, ми не будемо вмирати. За наше хороше до природи вона нас сама збереже. Ми такими зробимося в природі. Люди не будуть втрачати на когось свою теплу енергію. А будемо пошуками відшукувати у себе це наявне тепло. Ось що наш Іванов у природі знайшов, він цим оточений. У нього сила і воля до життя, щоб так жити, як ми з вами не пробували.     

 

74. Ось що нам треба в житті всім. Практичне явище в природі. Чоловіком свій фізичний стан розвинений. Чоловік між нами всіма має народитися таким, якого між нами не було.  Він не буде так ось мислити, як ми всім колективом хочемо природу, всю землю примусити, щоб вона нам не давала мала, а щоб вона нам дала більше, ніж було. Ми таку природу женемо геть від себе. А хочемо бачити в природі такі дні хороші, які ведуть нас до збагачення. Ми на цьому не зупиняємося, що ось тепер ми на Місяці зробили, показали всьому світу всім людям своє зроблене. Це все робиться в житті не фізично. Можна сказати, технічно, не для того, щоб за рахунок цього всього можна було жити.  Це ми показуємо своє в природі зроблене.

 

75. Це все робиться розумниками, як зробили в природі лікарі. У них бажання було одне – моєму здоров'ю своїм умінням допомогти. Я до них приїхав у Казань у психлікарню чоловіком живим енергійним. Нічого я, каже Іванов, не потребував. А нога в процесі цього рожею запалилася. Це такий було стан, на який лікар Дербеєв звернув увагу.  І самовільно зробив укол інсуліну. Іванов плакав, просив, благав, але не послухалися, зробили. Тепер свою роботу дивіться на нозі правій. Це вами зроблено, і помилково зробили. Що можна буде в природі від цього, що ми вміємо шукати більше, якщо у нас є в природі не життя, а ми розвили смерть.

 

76. А смерть, нам вона не потрібна. Ось що нам відшукав наш Іванов по природі. Вона не хоче, щоб ми цю геологорозвідку для цього діла продовжували. Ми не хочемо всі до одного чоловіка помирати, у нас одне прагнення до життя, але у нас нічого не виходить.  Ми з вами як жили в природі важко, так ми і досі важко живемо. Думаємо ми дуже сильно, з цим рахуємося, що нам природа змінить, ми перестанемо відпадати так, як нас природа жене геть від себе. Це за наше все те, що ми робимо в природі. Ще не починали ми з вами жити, а зранку готуємося. Розвиваємо ми свій у природі апетит. Що з цього всього ми надалі отримаємо?  Ми повинні зробити те, що робили наші предки.           

 

77. У них було одне – одне проводжати, а інше зустрічати. Лягаємо спати, що з тобою вийде? Ми і досі не знаємо. Після цього, що ми зробили. Це наше є перед нічним часом.  Ми сідаємо за стіл для того, щоб те, що нами приготовлено, ми прибрали на цьому столі.  Ми з вами це робимо кожен день і ніч. Їмо досита, поїдаємо дуже багато, але щоб наїстися, ми з вами ніколи не задовольняємося. Сьогодні ми суп зварили з картоплею, завтра це змінили на інше, а їсти було треба. У природі ні одного чоловіка немає такого, щоб відмовив собі в їжі. Їхнє таке розвинене на них діло.  Щодня не раз їсти, не мало поїдати, а багато треба поїдати, і хорошого, смачного.  Немає зупинки.  Немає того, щоб сказали: досить.

 

78. А от це було, воно й є перед нашими такими людьми. Він не народжувався з таким шлунком, з такою можливістю, яка робилася в людині. Це його був такий розвиток. Хіба така в житті була геологорозвідка. Цієї справи, такого розвитку ніхто не бачив у природі.  І все одно чоловікові мало, він цим не задоволений. Йому треба одне і друге, і третє, кінця, краю не видно. Ось що ми з вами мали, маємо, і будемо мати до одного нашого випадку, до однієї нашої хвороби. Ми хворіємо завжди, і будемо ми хворіти в нашому нестатку. Це наш такий апетит, така робота, без якої жити ми не зможемо. Ми живемо в природі за рахунок знайденого. Ми з вами для цього знайшли, і зробили те, що нам треба.

    

79. Ось що ми з вами сьогодні знайшли.  Добре і смачно, і гарно попоїли досита. Ми з вами наїлися, як це слід, один раз. А другий раз нас з вами цей час чекає, і чекає нас з іншими більш розвиненими силами. Чоловіка прагнення, що треба в природі отримати.  Він всі свої сили поклав для цього, всю свою можливість, примусив з природою воювати.  Не жаліє сам себе в цьому. А природне відбирає, а своє ставить для цього чоловіка. Він наважується йти з материка у воду для того, щоб там розкрити ті можливі живі сили тілу чоловіка, там жити без усякого харчування. Ось чого чоловік добивається, ось що він хоче відкрити.         

 

80. Зимовий час, на морі треба собі життя відкрити. А життя, воно вже пройшло думкою від самого берега своїм невідривним мозком. Ми повинні це завоювати лише тому, на це є чоловік. Він трудиться один, він думає про цю всю будову, що на землі наш чоловік змайстрував. Це в природі є початок королівського дому. Кожен чоловік до цього діла сам  себе веде.  Він підхопився для цього, біжить.  А Іванов своїм тілом боїться, як боїться наука. Місяць вона щупає технічно приладами. А чоловік живий, він шукає в природі життя фізично. Він так не залишався, так не робив, як йому доводиться тепер робити. Ось що зробив Іванов.

 

81. Заклади свої сили в природі так, як не пробував чоловік. Він своєму рідному місцю, де він живе, не довіряється. Його тягне до себе вода, море. Той берег, він сам є вдома у квартирі, у самого в тілі застигає своє тепло.  Іванов не геологорозвідка, а живе тіло, ним пошуки пускає. Говорить про це. Я, говорить Іванов, з берега ступаю по воді. Мені буде не холодно  Як це робиться природою в кожному чоловікові, він цього сильно боїться. Нам треба життя вічне на чоловікові розкрити. А ми геологорозвідкою смерть на людині розвиваємо.  Нас природа топить, розоряє своїми викладеними силами, і буде вона нас розоряти.

 

82. Ми в ній робимо.  Для неї є новий початок. Одні будуть радіти таким підвищенням, а іншим доведеться плакати. Одні мислять про комунізм, а в інших у голові не вкладається. І вожді в природі гинуть, і підлеглі теж лягають у землю для того, щоб на ній не жити. Земля нас не спасає, а те вона робить. Чого розвідка не кидає землю. Нашій землі не під силу цього робити, що на ній зробив чоловік. Він на ній озброївся. Йому доводиться землю залишати позаду через наш комунізм. Ми в цьому вмираємо, нас в гробах несуть, з квітами ховають. А ми плачемо за ними, а самі закопуємо в землю на віки віків.

 

83. Що ми робимо природі, у землю людську енергію закопуємо, і тримаємо її там. Які ж ми з вами є люди, одному віримо, іншому не віримо. Залежністю оточили себе, хочемо нею задовольнити себе. А от від незалежності всі ми йдемо. Не хочемо ми пробувати це.  Вважаємо ми, це все важко. А легко нічого не дається. Життя саме людське, воно у труді важкому народжується. І тільки вона живе одна по-своєму один час. Це його таке побудоване життя в природі. На ньому хороший одяг. І жирна, смачна, солодка їжа, та багато. Ось що ми самі собі в житті своєму зробили. Склали з каміння житловий дім, і пожили в ньому, а потім ми в ньому померли.     

 

84. Ось цього треба буде боятися. Лежиш на своїй м'якій зручній постелі. Сам про цю місцевість думаєш. Ти, як чоловік, там повинен зануритися у воду, в ту воду, в яку ніколи чоловік з такою думкою не занурювався. Тепло чоловіка, сила чоловіка, вона повинна це зробити. Безсилий чоловік померлий зовсім непридатний до життя. Він це не зробить, щоб з материка піти у воду. А з водою можна чоловікові тільки варити, пекти, обмиватися.  А щоб бути з нею нарівні. Вона до чоловіка не така, як він завжди сам про неї думає. Вона йому допомагає, як будівельнику, у всіх його ділах. Вона робить землі вологу для того, щоб зародився урожай.  Без води ти ні сюди, ні туди.   

 

85. У чоловіка на землі є два тіла, що для життя треба. Повітря ріже, а вода вирує. Між цими трьома тілами людина живе. І все необхідне він у природі добуває через свою працю. Він для цього живе, щоб у нього було, що одягнути і поїсти, та дім, у чому пожити один час. Ось що люди зробили. Вічно війну з природою, яку не кидають. Вона їх б'є по тілу природно, а вони б'ють її штучно зі зброєю в руках. Вони роблять з природою те, чого не хоче бачити у себе природа. Вона нашого брата калічить. Вона їх не жаліє. У неї для цього є всі свої можливості для того, щоб накинутися на людину.

 

86. І йому в будь-який такий час не дати життя. Так вона за їхнє все діло, що вони зробили на цій землі. Їхнє це є царство, вони відбудовують королівські хороми різного виду, показові в містах вежі, собори, храми, палаци і будинки.  Ця вся прикраса людині не дає в цьому ділі порятунку. Ми це все зробили самі руками з природи. Вона терпить місцем і ділом. За що вона нас буде жаліти? У неї є для нас у воді такі сили, і в повітрі теж свої сили, і також є сили свої в землі. Вони оточують з усіх боків чоловіка. Він може в усякий і кожний час на своєму місці своєю хворобою захворіти. Чоловік, він озброєний для того, щоб розоряти з усіх боків своїм умінням природу.

 

87. Вона цвіте з маленької квіточки, і робиться стиглою і зрілою ягідкою, на яку дивляться всі наші земні люди. Вони цього часу чекають, щодня зустрічають і проводжають. Своїм розумом роблять цю ягідку, як ніколи, вона між природою і людьми.  Ми його, як плід, що росте в природі, тягнемо до себе, щоб він у нас був такий.  Він у природі росте для того, щоб ми з вами, як такі нужденні, ним харчувалися. Він нами зберігається. Ми його зможемо продавати, як свій. Вони мають у себе ціну, а люди їх купують, коли потребують їх. Їх, як смак, уживають. І хочуть, щоб вони на столі для закусок лежали. Ми завжди хочемо сказати про цей накритий наш стіл. Для нас не одні лежать яблука.      

 

88. Люди готують цей стіл підготовкою. Це було колись раніше. Ми жили по-власницькому, індивідуально. У селі огороджені своїм двором, а в ньому ходила домашня маленька курочка. Вона нам в один день несла одне яєчко біленьке. Ми їх збирали, складали, вважали своїм добром у природі.  А умови наші були худі. Стіни ставилися з каміння, обмазувалися глиною, ставилися крокви, а накривалися соломою. І де тільки дощик з'являється, вже тече. Не було такого затишного теплого місця, де можна було тварині подихати. Всі до часу терпіли, і щось інше у цьому очікували.  Природа сама без технічного ока нічого нам не давала, і не дасть вона нам.

 

89. Це так наші з вами предки жили, у них великої техніки не було, все робилося руками.  А руками море з води не зробиш. А струм, енергію по всіх робочих місцях не протягнеш.  Все це наробила наша земна людина через геологорозвідку. Вона недарма така зроблена.  Свердлить землю, шукає поклади, а в покладах лежить під землею сировина. Ми її звідти силою тягнемо, доставляємо транспортом туди, куди це треба. Ми там завод поставили, випускаємо чавун, робимо залізо, сталь, із цього всього у нас виходить деталь. Ми складаємо машину, пускаємо її в борозну. І під її колеса кладемо профіль асфальт, і по ньому бігаємо з вантажем швидко.   

 

90. У нас на нашій землі росте господарство велике, величезне воно є.  Ми маємо сільське господарство, землю оремо, кладемо її під сніг вчасно. Завоювали цю землю барикадами, тепер ми її бережемо, як око, з нею борсаємося щорічно. Вона нас не залишає. Так ми від неї беремо урожай, і ним, як добром, самі себе годуємо, одягаємо, та в домі своєму живемо. Робимо те, що нам треба. Людину ми народжуємо, її сили по дорозі тягнемо з найменших років. Змалку починаємо вчити теорії, і не кидаємо. Ми про фізичний труд, він нам у житті на землі створює все. Ми маємо міста, ми маємо села, в них учимося, досягаємо диплома, стаємо інженерами.     

 

91. Беремо на себе команду в колективі, у праці командуємо людьми. Люди роблять на землі свою багату економіку, режимом її бережуть, називають своєю. Це все наша є держава. Ми з вами в ній живемо, і працюємо завжди на хороше діло. За це отримуємо, за зроблене нами нас хвалять. А за систематичну помилку нас народ судить, ми відповідаємо перед законом. Закон не любить у себе чоловіка порушника, за його заслуги карає. У нас він є такий. Ми його в своєму режимі тримаємо. Вважаємо, це наша сторона правління. Ми його народили, як дитя. Але от виховання ми йому не дали. Згадайте, як ви в молоді роки зростали. Як молоду людину всі умови примушували робити.

 

92. Ви через матеріальну частину помилилися, не так її зробили. Вас за це люди засудили. Треба б пробігти, самого себе показати. Кому це хотілося таку бадьорість. Спочатку нашого молодого чоловіка це нехороше оточувало. Ми тільки зараз визнаємо самі себе, навіщо це робили. А без цих пустощів ми б нічого не зробили. Один пішов по тому шляху, по якому треба нам усім іти. Закон примушує це діло зробити. Природа чоловіка ніколи не примушувала. Сам чоловік це хотів зробити. Він поставив цю вишку, цей бур, яким вертить землю. Хіба тобі хворому добре, коли ти хворий? А тобі шприц пхають у тіло. Так і землі.     

 

93. Її з усіх боків турбують, від неї відбирають сили. А раз ми їй своїми силами оголосили війну, то ми будемо робити, що природі шкідливо. Вона мати наша, вона народила нас усіх для життя, але не для війни. У неї є дорога не така, по якій ми з вами йшли.  Вона з любов'ю, не з війною, а з життям.  З нею разом цей чоловік, який буде робити протилежне.  Щоб не перешкодити іншому, а своє поставити.  Він це і робить. Від його початку в'язниця зі своїм режимом від людини звалиться, і лікарні більше не буде.  Чоловік у природі своїм учинком заслужить увагу, огородиться силою, волею.

 

94. Він піде в природу не таким, як він до цього ходив. Його примушували люди це робити. Він помилявся, а за помилку його судили. Це не дорога наша з вами, яка поодинці нашого брата стьобає. Вона сильна в цьому чоловіка нашого тримати. Ми з вами завжди програвали в цьому ділі. А вода наша з вами чоловікові своїми бурхливими хвилями розкриває очі, чоловікові без цього всього. Нам не треба будуть міста і села для життя нашого, а нам буде треба пробудження для нашого тіла. Ми будемо стояти на бережку, а самі по воді лазити думкою.

 

95. Наче ти, чоловік, там не бував, а зараз там хочеш побувати.  Це його є таке бажання.  Все те, що чоловік на землі своє наявне робив. А чоловік робив у сільському господарстві. Він своєю роботою не виправдав, а примусив більше від усього робити.  Він робив, і в цьому ділі фізично помилився і захворів. Йому в житті цьому знадобилася медична лікарська допомога. Вже він став думати не те, що думали про життя люди.  У нього думка рятівна. Не хотілося б працювати так, як він хворий є на білому світі. Він думає стати чоловіком здоровим, як він і був до цього. А вона йому не дає, він хворіє в цьому, страждає захворюванням.