Зернятко. 1970.08. Таксі. 1970.10.ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

 

Зернятко.1970.с.96.

Таксі.1970.с.163.Ч.1. с.1 - 20.

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

Зернятко

 

1. Я таке є для всіх зернятко в природі, не один рік в людях живу. Залежить від мене такого, хто не любить жити поодинці. Таких зерняток дуже багато буває там, де їх потребують. Воно людиною зберігається, як око своє. У природі на це від землі до неба піднімається сонечко. Ми такі люди, що живуть на білому світі, чого тільки не робимо в житті. А щоб нам довелося змайструвати на цьому місці.  От якраз я там був, куди ці зернятка надходять з полів.  Їх везуть на автомашинах шофера. Вони це зерно бережуть. Бояться одного. Якщо він для цього взяв путівку, йому довелося завантажитися.  Він профіль свій добре знає, намагається своєю машиною туди потрапити вчасно.  Йому сказали хлібороби цього зерна, вони господарі доводяться через свої агрономічні в цьому ділі знання. Нас цей час зобов'язав робити. Ми це зерно готували.      

 

2. Не знали, що з цим зернятком робити.  Сніг лежав холодний білий на землі.  А люди, які в цьому ділі, без свого сніданку не залишалися. Їхнє діло одне – дочекатися дня, і в цьому дні треба за законом усієї природи чотири рази поїсти. А інша людина така є в житті, хвороба примусила не їсти.  Наше, всіх хліборобів, таке діло, знати наперед, а який день повинен на сьогодні до нас прийти.  Одному хочеться, щоб зранку наше сонечко тепле проскочило. А інший чекає зовсім без усякого сонечка, а по туману доводилося дорогу прокладати.  Особливо зараз треба хороша суха погода, цього не одні хлібороби хочуть, і ті, хто від цього далекий. Він тільки дивився. А бачити не доводилося це зернятко, як його садять чистим у землю. Та щоб була на це волога.

 

3. Люди робляться не такими, як зараз. Їхнє діло не минулий мішок, і не якась для зерна коробка.  Зараз це діло робиться конвеєром. З самого місця це зернятко машина підхопила, і повезли його в будинок. Він крутить колесо дуже швидко по складеній цій дорозі. Наші діти в школі навчаються цьому. А в село їдуть для практики студенти, їм доводиться у нас брати за силою своєї і можливістю роботу. Це їхнє таке всіх бажання.  Як ми вчилися за партою, нам наші викладачі на картинах художніх своїм пальцем показували на ось цю колгоспну ниву. Ми з вами бачили колос цього ось пшеничного зерна. Нам доводилося дивитися на ту лабораторну систему, яку там агрономи постачають.  Їх сільська місцевість примусила в цьому копатися.        

 

4. Це ми самі цей пшеничний хліб поїдаємо, самі землею управляємо. Не одна така масивна клітина посіяно тут кукурудзи. Це наша найдокладніша з усіх для тих, що живуть.  Ми і туди свої руки протягнули.  Нас ця штука зацікавила теоретично обґрунтувати. Наша така є робота про все таке знати, як потрібно цим ось зернятком вигодувати на сало тварину. Це ось одне з усіх є для всього людства в природі. Воно вважається між нами, усіма людьми, сила.  Вона людину робить у житті цивілізованою.  У неї одяг як завжди, він її зберігає в будь свій час. Це наше місце, в якому наші люди живуть, і на нього дивляться.  Йому всі проїжджаючі так заздрять. Кажуть про них давно, як про щасливих людях. А вони теж живуть на цьому місці недовго.

 

5. Із цим усім ділом доводиться з такою природою рахуватися. Велика рівнина перед нашими очима лежить. Ми, як усі добрі люди, нею по можливості користуємося. Ця земля лежить у нас не для однієї пшениці. Ми на цій землі граємося своїм розумом.  Що тільки здумаємо про те, що робиться в житті. Ми можемо посіяти баштан. Він буває роком, як на цю справу гляне наша мати природа. У неї для цього є всі властивості.  Людям лише доводиться для цього попрацювати сильно.  Для цього у нас зараз велика техніка, вона нами без усякого бога споруджена. Ось що нам це зернятко дає в житті.  Треба буде людині у дворі тримати на ланцюгу собаку. Для цієї справи треба по двору протягнути ланцюг, який би по дроту ходив, та хазяйське слово тримав. У випадку будь-якого чужого шереху, пес повинен дати знати.

 

6. Господар не для порожнього двору це все створив.  Є посеред двору колодязь, виритий глибоко до води.  А у нього не одна собака служить. У нього є будь-яка худоба, будь-яка тварина, і є птиця будь-яка.  Що тільки здумає, то тут.  Є, з чого змайструвати хороший і смачний стіл, чим накрити. Люди із зернятка роблять борошно, а з борошна всякого роду тісто. У нас, таких невмілих, може вийти одне. І зерно хороше, і мука біла, а от хліб не догодив.  Хто в цьому ділі винен?  Без води тут не обійшлося. І повітря треба було на те, що робив чоловік.  Тісто саме в піч вогняну не лізе. А вогонь робиться людиною. У лісі рубають дрова, палять на вогонь. А коли протоплять, зробиться велика для цього температура, вона робить невпізнане. То було тісто, а потім вийшов буханець. Ми не один печемо, а декілька. Не на один день, а на декілька.

 

7. Люди наші живі, вони хочуть не одне зернятко мати, а багато зерняток для своєї економіки. А вона дуже часто підвищується і робиться багатою, як робиться наш  чоловік, що народився у природі. Він народжений для того, щоб жити на землі не погано, а добре.  Його, як живого народженого чоловіка, учить народжена предками обстановка.  Вона примушує, вона ледве не словами йому говорить. Ти знаєш, такий в житті чоловік, народжений у природі, ти подібний цьому зернятку.  Воно тільки так не ховається, як тебе, чоловіка, сховали, заколисали. Змусили, щоб не жити на білому світі, як і не жило саме в цьому зернятко. Воно нами не одне народжене для того, щоб жити так, як думає наш рідний чоловік. Він не бачив того, що доводилося бачити в природі.  Він став вчитися від самого першого дня свого народження.

 

8. Йому стала природа щоранку своє народжене сонечко. Воно нам усім себе яскравим показало, і воно нам себе не завжди однаково показує. Кажуть наші такі предки люди.  Це сонечко, яке до нас приходить і йде, ми не бачимо через наше діло в природі.  Подивишся на нього так своїм оком, як ніколи від нас ховається.  Десь для цієї справи народяться великі хмари, вони припинили, щоб нас обігрівало це сонечко. Ми від нього пішли. Очікуємо іншого такого, яке нам несе природа. І хлопчикові від цього ось вчинку буває погано, і дорослий без променів сонечка не посміхнеться, а старому тим більше.  Він радий цим, якщо на нього накидаються промені сонця, від якого залежить все життя в природі.  Нехай чоловік нам скаже про цю справу, що він не хоче жити.

 

9. Він зі своїм розвитком, зі своєю справою радіє сам собою тоді, коли в упор йому світять промені сонечка. Йому без нього робиться не те, що при видному часу. Але коли чоловік на ноги піднімається, він швидко росте. Він звертає увагу не на одне сонечко.  Його як такого оточує інше. Він бачить далі, ніж це слід. Найменша зірочка, вона там у висоті знаходиться, нам дає своє світло. Ми на це тільки дивимося і думаємо: як же це так, що в природі лежить великий і глибокий для людини простір. Якщо йому туди доведеться добиратися, йому потрібно дуже багато часу, щоб там побувати. Це історія тільки продумується. А щоб там це зробити, ми у всьому безсилі. Ми дуже багато бачимо, але не досягаємо того, що буде треба. Хіба в природі немає того, що вона має.                 

 

10. Ми такі розумні люди, але так хочемо.  Це слід було сидіти, ми не втрималися, обірвалися, полетіли. Нас це ось зернятко примусило в цю справу вникати. Ми з малих років взялися за буквар, за перші початкові літери. Ми стали створювати самі слова, і міркувати наші будь-які в природі фрази. Вони починаються від зернятка. Яку ми зайняли ним місцевість. Вона нам свою живу красу в густому масиві представила.  Ох, як нам це діло здавалося, що ми з усього зробимося людьми не такими немічними.  Особливо можна сказати про будь-якого залежного в природі чоловіка.  Він з природою в процесі зробився вовк. У нього не така снасть, не таке тягло, як воно було до цього дня.  Ми з вами не одні ввечері лягали спати, та так солодко засинали. Нам навіть не про те сон снився.        

 

11. Людина ходить по землі, а дивиться вдалину.  Бачить хороше, намагається запам'ятати. А от і погане на землі є, тільки людина вчиться не погано, а добре. Я, каже першокласник, я для цього свою охоту і любов, щоб вчитися. Все своє старання зосередив.  Кажу: не я буду в житті, якщо не вивчуся в цій семирічці. А потім візьму десятирічку, де я повинен отримати середню освіту, щоб мені легко дісталося потрапити в інститут. Так ми раніше в цих умовах жили, намагалися про все наше не забувати.  Особливо за природу, за її дні, рядом посаджені. Ми про них як забудемо, вони нам приносять в нашому такому житті важкий фізичний труд. Як нам доводиться починати з першої самої початкової.  Між людьми вважається.   

 

12. У нашому, що живе вічно не вмираючим. Завжди жив, красувався в природі шестиденний тиждень. І в ньому, як у джерелі, розташувався цей день понеділок, тут же рядом за нашим відпочинком неділею. Яка вона у нас за всім визначенням чиста вважається в природі між нами, усіма людьми.  Вона у нас і раніше вважалася не такою, як усі дні. Ми в неї боялися Бога, щоб працювати. Ми навіть маленькій людині нав'язували своє від предків: ходити три рази в свою належну церкву. А туди з чистою душею нашого брата бідняка не приймає ця система. Вона вироблена занадто, нікуди не придатна через наші наявні законні в державі гроші. Вони створюють таку атмосферу, яка тоді жила.

 

13. І вважалося це діло великою звичкою.  Гроші всі клали люди заможні, вони їх в скринях берегли, як своє око. Непогана приказка така в природі, давно-давно вона живе у першого та ще неімущого чоловіка. Він каже сам собі такі слова. Йому хочеться дуже сильно випити, але у нього кишеня порожня, а взяти було ніде. Так він і залишився незадоволений.  А от наш скнара багач теж говорить не в чужу сторону, а в свою рідну.  Я б теж випив, є на це і здоров'я, є час на це. Але зізнаюся вам, як другу життю: я шкодую грошей. Тому тверезість людини – непогана річ у житті своєму. Треба було поїхати на базар, завелися зовсім зайві наші гроші. А їх можна витрачати на свої наявні потреби, на яку-небудь цяцьку, або навіть, можна сказати, ляльку.

 

14. Чоловік такий простий у житті своєму, він потребує у природі залізного 7-дюймового плуга. Цю снасть хапали. Ці плужки були всі в ходу, їх не захопиш. Як ледве що-небудь таке в житті своєму, кажуть: він цей рік розбагатів через це ось зернятко. Не через одне, а їх дуже багато, таких огрядних зерняток. А без нього в мішку ти, мужик хлібороб, нічого такого в житті не зробиш.  Це зернятко відіграє велику роль у природі між людьми.  У кого воно таке довгий час пролежало, це людське наше всіх золото.  А за золото робилося за кордоном у будь-якій національності. Сила сама була між людиною це золото. За його можна будь-яку дружину придбати, самого мужика в житті.

 

15. Але от між собою чи буде любов, людина з душею і серцем? У цьому можна заперечувати. Я, говорить нам всім, що живуть на білому світі, це інвентарне зерно. Де тільки не бувало у своєму житті, і що тільки люди з мене не роблять. Я цих живих людей весь час годую всякими виробами. З мене робить комбінат хліб печений будь-якого сорту, різного виду, розміру, кольору. А в кондитерських майструють, моя сила і в солодощах, і в малих виробах.  Я потрібен скрізь і всюди.  Навіть тій людині я треба, хто сідає за стіл свого діла, бере в руки авторучку з пером, під руками лежить папір. А думок у запасі в голові стоїть безліч.  Вона починається з листочка, а перетворюється в ягоду, потім ця ягода може потрапити в руки тієї людини, хто не заслужив.                 

 

16. А я про це взяв і написав. Читайте і нагадуйте про моє це зернятко, котре знайшов.  Я довго його в руках не тримав, як мені довелося продумати від самого сходу до самого заходу. Всі люди на нашій такій земній корі розучилися це ось наше зернятко придбавати. Для цього у людей думка народилася така. У самих мужиків індивідуалістів, власників своїх наявних господарств. Яка вона була для людей цікава. Тільки стало сонечко, з півдня з'явилася атмосфера, інша наступала. Видно було з усього цього, як стара давня зима свої крила підбирала. І так не хотілося зі свого місця йти старій давнішній. Свою думку для всіх направила. Ну що ж зараз нас таких стариків проганяєте.  А прийти, ми знову прийдемо не такими кволими і не такими безсилими.     

 

17. Від цього сонечка вода утворилася. Нас таких от випадкових мужиків господарів доля змусила очікувати чисту землю, без усякого снігу. А вода наша по своїм фронтам билася, билася з умовами. Ось чого вона з великим льодом ламала їх, пробиралася, як якась сила невидима. Це все залежить від самих променів сонечка. Ми з вами останні дні проводжали, цей довгий м'ясоїд. Нас очікує старовинний пост, якому раніше вірили, як Богові, і виконували. І тут знадобилося нашим людям це могутнє для всіх зернятко. Хоч міцне було в цьому народництво, влаштовували перед цим масляну. Зараз це все перейшло на колесо повітря.  Ми не беремо мішок з хлібом, і не беремо в руки палицю, і не робимо походи заради нашого Христа.

 

18. Ми йому так дуже сильно вірили, і всі сили клали на себе. Це все треба виконувати.  Масляна, вона без Бога не залишалася.  І тут погоня була. Тільки вчора ми поїли та помолилися Богу за той день, в якому ми їли багато. Це були світові ... це стара історія.  Без цього зернятка ми не залишалися. Хліб печений ми пекли, і їли із засушеними сухарями та чистої водицею, та сіллю.  Ми часто не сідали жувати його та ковтати, у нас нормально проходило. Тут у нас не губилася наша титовська велика ложка. За кожним ковтком вода йшла по конвеєру, як ніколи, заміняла масло або молоко. Скільки цієї води ковтали, багато для людини.  Та ще каже свої слова: я як такий хочу жити не малий час, а довгий. Тому ми і вмирали.

 

19. Пост за часом і до нас приходив. І нам як грішним свої слова говорив. Несіть живе природне.  Від одного відмовляємося, інше починаємо. Тут вода допомагала життю. Ми воду вважали і вважаємо, і будемо вважати творінням Бога. Забили джерела, пустили по трубах. Стали її чистити по-своєму тому, що вона стала продуктом, і один час будматеріалом. Ми кладемо стіни, огороджуємося від нашого холодного вітру. Ми створюємо умови життя. Так ми боїмося води, а самі ховаємося в цьому. Це ми робимо, коли до нас після такого холоду, після нашої морозної зими настає наше тепло. Це проліски, запашні квіточки, а ми їх щорічно бачимо. Їм це зернятко не треба буде. Вони оточені вічно повітрям та водою. Робилися на материку, на землі.

 

20. Як випаровує сонечко цей білий сніг. Він очищає поля для того, щоб із землею борсатися. Це зернятко не сонечко і не сніг, щоб його зробити руками. Ми про це діло думали, щоб у нас на нашій землі родило зернятко. Воно і буде у нас народжувати. Ми так змусили самих у цьому копатися. Яку ми робимо в природі роботу, а без кінця ми думаємо. Для цього не одні наші дідусі, не самі бабусі думали, щоб у них зберігалося це от зернятко. Воно їм давало життя. Чого тільки вони не робили з ним, але все ж їм доводилося старе доїдати, а за нове братися. Як і ми, живі люди, у природі народжені. А іншим доводилося помирати на віки віків.  Вони лежать вічно в прахові.          

 

21. Зернятко каже: і до них доберуся зі своїми силами. Я, воно говорить, всіх людей годую і одягаю, вчу їх бути комерсантами. Вони мною міняються і направо, і наліво.  От що я хочу сказати про себе такого. У мене всі свої властивості не живі і не природні, а хімічні, технічні. Тоді я герой на своєму місці, коли мої колоски пір'їнками обростали. А найголовніше – це колосок не з одним зернятком, і не один на ниві колосок. А скільки раз ми бачили, на зорі сонечко сходило.  Ми всі з ним розмовляли, і самі свою улюблену пісню співали. Все це робилося вдень і вночі. Ми тоді не спали, все дивилися та почуттям оточувалися. На нас накидався величезний вітер і сильний дощ, ми з цим рівно жили.

 

22. А коли сонечко до нас зі своєю якістю приходить, нам воно всім каже: живіть, як хочете, а я вас все одно спалю. А в мене сил для цього вистачить. Я вас прошу: скоріше дозрівайте. З вами зустрінеться комбайн, почнуть з поля знімати комбайном. Будуть косити і молотити, нашому зерну прийде чара така. Конвеєр потече, і колеса під нами закрутяться, профілем вони швидко будуть бігти. Їх змусить біля аулу і кишлаку, біля села. По них рікою ці зернятка провозили.  І воно бачило, як кожна зірочка над ними    сяяла, вона з ними на відстані сама говорила. Ти знаєш, що робиться в житті на землі.  Не визнали, що нам земля не дала можливості, щоб ми від неї отримали благо.    

 

23. Люди на людей за землю дуже зляться. У хід один проти одного пустили зброю.  Мало для життя люди зробили, їм треба більше і краще. Каже зернятко: я і тим, й іншим треба. Мною на ринках торгують. Я у них є золото. Зернятко наше, воно бачить, що ми з вами робимо, і що хочемо зробити. У нас на сцені людина артист виступає, свої слова для нас говорить. Ми ними радіємо, сидимо, відпочиваємо, говоримо про його такі заслуги. Він нам співає, це є мистецтво одне для всіх, чому ми аплодуємо. Інша людина теж, вона на сцені танцює всякими своїми ділами. Це все наробили ми самі.  А от третя особа, вона з нас таких от виходить. У природі він захворів, він застудився, йому зробилося недобре.

 

24. Він лежить, сильно стогне. Його взяла лікарня, лікувала своїми способами. Але, найголовніше, засобів у нас немає, щоб допомагати людині. Він похворів, похворів і помер на віки віків. А четверте, зробився між нами злочинець. Він за те попався. Йому справу зробили, щоб судом засудити. Його змусила необхідність. Державна в'язниця, вона режимна річ, без людини вона не в'язниця.  Її зробили ми, наука юстиція, яка через нас живе.  Якби ми не змушували так, як наші батьки зробили.  Їм таким треба було це зернятко. Люди за це і взялися в природі на землі з повітрям, з водою.  Стали люди робити, доглядати за землею. Вона послужила нам, нашій людині, джерелом.        

 

25. Ми стали в цьому копатися, це зернятко вирощувати. Чого ми тільки у себе для цього не робили. А без цього зернятка не було у нас одягу, не було житлового будинку, та й ми не мали їжі.  Як же жили?  Та от стали мати вміло, хоч і кустарно. Нам було важко, але дірку ми прокопали, знайшли в землі пласт вугілля.  Нелегко і зараз дістається це зернятко придбавати. Від нашого розуму ми це самі зробили на землі, наше все розвинули. У нас вугілля зробило вогонь, ми ним зробили чавун, а потім залізо. А із заліза – сталь, чим ми тепер легко дістаємо це наше зернятко. Воно нас оточило на полях на цій нашій землі. Воно нас оточує і в землі, у надрах.  Ми з вами не одне зернятко в природі добуваємо. Ми ліс на землі рубаємо. Ми залізну руду тягнемо на-гора, качаємо насосами нафту. Кажемо: це все наше. Недостатньо, що ми для цього так важко працюємо.

 

26. А раз ми трудимося важко, у нас виходить. Ми задалися мети для цього зробити машину, привід, мотор.  Струм ми ввели, ми отримали енергію технічну. Стали різати вогнем залізо.  Стали думати, ми все думаємо для того, щоб після цього всього робити.  Ми одне починаємо, а інше кінчаємо. Без землі ми не обійдемося. Нам треба площа не для ось цього одного зернятка. У нас його дуже багато, цього от зерна. Але ми навчилися це зерно вирощувати, щоб у нас було стільки зерна, скільки було треба. Буває в житті людини, не всі зерна користь дають. Є такі місця, в яких людина не отримує у себе це зерно. Немає засобів, щоб із цього зерна для себе придбати здобний хліб. Це зернятко не у всіх буває, і воно не у всіх таким оточує.  Ми, стосовно цього, бідні, і живемо в нестатку. У нас не у всіх є все те, що треба мати.       

 

27. Ми народилися однаково всі як один. Без повітря і води ми на землю не прийшли.  Вода нам путь промила, а повітря виштовхнуло з материнського тіла. А вже земля прийняла, щоб повзати по ній. Тільки от умови не у кожної людини народилося однаково.  Одному і другому в цьому всьому довелося вмирати. Зернятко знову на арені.  Воно хоче сказати не те, що є в природі. Нам цього мало, нам треба багато, та ще щоб було якісне. А ми цю якість неоднаково в природі отримуємо. Чи не краще нам усім, добрим і недобрим людям, призупинити, не робити те, що робимо ми. Ми не доробили, а померли, у цьому померли. Зернятко каже: так і будемо ми індивідуально робити, не дороблювати. Ми будемо в цьому вмирати. Ми неправильно зробили. Стали робити те, що нашого брата примусило зробити.

 

28. Зернятко говорить не про всіх людей, залежних у природі. Воно говорить про одного чоловіка незалежного. Його треба нам прийняти. І дати йому волю політати, як він хоче.  У нього одна думка – нікому не треба заважати, а своє знайдене показати. Будинок стоїть з двома кімнатами.  Одна з них збагачена всіма достоїнствами рук людини. Люди живуть, навчаються, трудяться.  Живуть добре і тепло, але це їм не є порятунок у житті.  Вони через це помирають. А от інша є кімната. У неї можна заходити всякій і кожній людині. Тільки тут треба вчитися не тому, чому теорія говорить. А треба вчитися в природі холоду і поганого – жити будеш вічно. Куди підеш, скажи?

 

29. У нас, як залежних людей, зерно питає. Я вас усіх бачу в наявності, як ви за рахунок моїх усіх можливостей живете. Я для вас їжа вся, я для вас одяг, і я житловий дім весь. Я у вас не співачка і не танцівниця. А правду свою скажу, як це вийшло в житті. Ми як були залежні в природі, так ми і залишилися в ній такими. Хто його знає, де ця зима для нас холодна. Вона до нас таких зі своїми днями не прийде, вона по порядку на землю тихо лягає. А нам доводиться думати, і до себе свою красуню тягнути. Прийшла ця нероба, вона нам набридла. Що ми з вами тільки не робимо із цього сніжку. Зробимо сани, запряжемо в них конячок, не одну, а пару. Вони в мене швидкі так по снігу бігати.

 

30. Ми самі щовечора, вся наша молодь на катанні.  Гора у нас велика, на неї виїдеш не порожнім, а з санями. А з гори ми летимо, як куля. У нас наше діло молоде. Взявся, так роби. А старим, дорослим людям за звичкою доглядати за худобою. Їм треба то вчасно підкласти, то треба вчасно напоїти. Турбота велика, особливо взимку доглядати. Треба, раз ти взявся за це діло. Ти зернятко не так це даром придбаєш. У тебе час розбито на чотири сторони. Одна у нас є південна сторона, звідки можна очікувати тепле повітря. А от вже північна частина, вона нам приносить холод. Схід приймає щодня сонечко, а захід його ховає. Так жили люди в природі.  

 

31. Сильно вони потребували, особливо це їхнє здоров'я. А щоб його зберегти, немає.  Для життя, яке ми маємо, треба працювати не легко, а важко. Ми про це ось думаємо, нас історія до цього веде. Зараз наші тіла заховані. А от коли цей сніг спаде, ми з вами знову дочекаємося, на землі з'явиться зелена травичка. А між нею білі квіточки. А саме життя, воно у людини не зміниться, знову взялася за нашу нетривожну землю. Вона нас примусила, щоб ми за нею доглядали.  Для землі дні однакові, що один, що інший. Час один, а от у ньому люди не однакові. Для когось треба сонечко, та ще щоб воно було тепле. А от коли хмари підуть по небесам, люди почнуть інше про це думати.       

 

32. Я, говорить людина нам усім, люблю, коли дощик починає накрапати. У мене відчуття робиться не таке. Кожна крапля води, вона вже впливає на наш фасонний одяг.  Добре тоді, коли починається із самого ранку день, ми йому всі до одного чоловіка раді.  Але коли що-небудь у природі робиться не таке, як воно має бути. Ми звикли зустрічати хороше, тепле, яка є в цьому краса. Навколо тебе, такої людини, зазеленіла трава, вона щохвилини прибавляється, дає на цьому місці прибуток. А от коли сонечко посушить все підряд, під ногами робиться все на борошно. Ми тут згадуємо не один раз це ось    зернятко, якому сонечко не впливає. А от дощик або сніг вже губить як ніколи справу.

 

33. Погода буває не однакова, а себе міняє. Зернятко знову взялося розповідати про життя чоловіка. Він хоче у себе мати діло не погане, а хороше. Зернятко взялося розповідати про двох солдатів. Вони в одному полку служили, але один одного не знали і не бачили. Так ці ось люди, що живуть на білому світі, їх два.  Один залежний чоловік у цьому. Інший незалежний, тільки от народився на білий світ. Для нього вже по землі лежить дорога, вона ніким ніколи не займалася. І ніхто із залежних людей її не пробував.  Всі цього діла бояться.  Вони вважають, життя на землі, воно для людини однакове. Ти думав, ти робив, і тебе за це все зроблене природа по голівці не погладить. Тобі за твою психічну неприємність, за важке, зовсім непридатне до життя.

 

34. Вона з цим не рахується. Людина в природі ніщо, думає дуже багато про велике діло.  От у нього нічого не виходить у процесі. Треба вже давно своїми руками цю земну кулю взяти, і від цього всього закинути, але мізерний проти цього чоловік. Зернятко про цього хвалька, про цю людину вже кинуло мову свою представляти, в кому світ. Це наше все робиться нами старе і непридатне в нас. Ще десь там за горами, за лісами ці сонячні промені йдуть до нас, а у нас під ногами сніг робиться мокрим. Що це за причина така?  А в цю хвилину людина про що-небудь таке не думає. У неї думка така, їй треба хорошу, простору чорноземну площу.  Для того вона у себе цей шматок мала.

 

35. Він без цього шматка землі і кроку свого не робив. А коли у нього ця земля є, він знає добре про землю, що вона без твого важкого труда нічого такого не дає і не дасть. А от коли він на свободі лягає в своє певне ліжко або в постіль, він без неї не обходиться. Він знає добре, для цього діла робить. У нього двір є, а у дворі, як у замку. Він все зберігає, як око своє. Так у нього є цьому придбаному зернятку комора, засіки. Це зернятко не одне таке, є у нього для цього зернятка дуже багато. Не одному цьому чоловікові треба, і не тільки для борошна, яке чоловік готує. Ці якості у нас у кожної людини різні й у дворі, і на степу. Також вони є показником між багатьма, як хороший, видатний між нами господар.     

 

36. Чого у нього немає. У нього стайня. Свій стоїть у верстаті на прив'язі, про що можна давно не мовчати. А на виставці давно він своїм добром хвалиться. До цього діла не одне це зернятко. Не одне про цього чоловіка так розповідати доводиться добре. А от є в нас такі люди, у яких немає цього зовсім. Він живе в нашому селі, також має своє право дихати легко, і відчути серцем. Але у дворі цього немає, про що доводилося думати цьому господареві. Він під голову не клав так свою землю. І про минуле він не думав, що хтось пробереться в моє господарство, і почне сам господарювати. Цього чоловік у голову не клав. Хіба в нього стіни не як стіни. А ворота які на запорах.  І от є будова, теж на замках і запорах. Все це робиться від зовсім поганих людей.

 

37. А у мене у дворі немає нічого. Це такі слова підніс. Вони в житті прозвучали давно у бідняка. І про це зернятко не промовчати б. Все це робилося людьми. Їхнє діло була одне – чекати і сильно думати, у природу дивитися. Та про багатство не забувати, яке воно є, і яке воно буде. Хіба в Росії були не люди. У ній дуже багато було людей, вони всі жили по-різному. Але от на це прийшов один чоловік такий. Довго в цьому ділі він копався, лазив в історії теоретично, поки не зв'язав купку. І назвав її партією, з якою він виступив, як справа своя. Взявся разом з народом, відібрав ці всі минулі якості у таких господарів, які спали з землею. Тримали під головами, але втримати їм у цьому не довелося. І вийшло не те, чого вони думали. У нас виходить у житті аварія.

 

38. Цю аварію зробили не самі люди, а взявся за цю справу сам Ленін. Він проти господаря, проти царя пішов, став на нього гнів творити, критику справедливу поставив. На це закликав робітників, селян, бідняків, кому це справа сподобалося підтримати Леніна. Він був справедливий сказати в житті, що ми можемо одну державу соціалістичну побудувати в природі. Зернятко не відвернулося від цього в моєму цьому всьому. А от чоловік, народжений у людях, незалежний він, йому як такому ніхто не вірить. Так же само не вірили панове Леніну. Він довів революційним шляхом, зброєю відібрав владу. А тепер лежить питання на одному чоловікові, хто за це діло взявся. Каже: зброя тут не причому, а є людини свідомість до життя.  

 

39. Все те, що ми до цього діла робили, і те, що ми в даний час робимо самі, врешті-решт, ми не доробимо. На шляху свого життя ми вмираємо. Цього наш чоловік не бажає. Він говорить нам усім. Є ввічливість, все в житті зробить. А ось люди не розуміють цього, що є в природі життя невмируща. Це буду я незалежність. Якщо ви не повірите мені як такому Богу, хто своє все довіряє, говорить зернятку. Воно у нас зараз автором і за хороше, і за погане. Як я, Іванов Бог, або Іванов людина землі, живу, так випробуйте на самому собі в природі. Спробуйте щодня залишитися так, як залишився я, Іванов. І зернятко нам усім скаже: це неможлива картина зробити. А робить сам він без усякого самозахисту, без усякого зброї, чистим тілом, чистою головою, розумом.

 

40. Ось що говорить зернятко. Було в природі людині добре і тепло із-за нашого одного залежного багатства. А зараз прийшла на зміну цьому всьому незалежність. Я, каже вона, те роблю в своєму житті. Мені в цьому і холодно, і в цьому ділі дуже погано. Але зате я горджуся в цьому своєму ділі. Мені дуже сильно холодно і погано, гірше не може бути на білому світі. А коли добре придивишся до життя людини, то у неї велика-превелика турбота в її будинку. Він не годує. Треба буде на годинник кожен раз поглядати, щоб у свій час потрапити на роботу. Якщо ми з вами не будемо ходити на роботу, то у нас не буде ніякого руху. Ми без цього помремо, нас наші люди закопають. А то ми встаємо з постелі, і йдемо передчасно на свою роботу.

 

41. Нас з вами примусила це робити залежність. Ми робимо, і будемо робити так, як робили всі завжди. Чоловік він вранці йде на роботу, а ввечері він повертається назад. Це наше не життя на білому світі таке. Ми цього року маємо один місяць відпустки. Вихідний, це нам мало. Я не про це вам як людям хочу сказати, говорить нам дрібне зернятко. Я ж можу всіх стосуватися. Це стосується нас, всіх людей, на нашій землі в наших умовах. З самого дитинства як почали йти від своїх близьких товаришів, так і зараз за розумом своїм біжимо. Я, мовляв, краще тебе, а ти гірше за своїм зайнятим місцем. Всі розумні люди для цього навчаються, щоб з трудом не зустрічатися. Як були співаки свого горла, легко вони залишили путь.

 

42. Їх хороше і тепле примусило здатися. А які в цьому були танцівники, всі вони без нас залишилися. А про це діло писали художники, всі вони робили добро кому?  Людям.  Люди бачили, чули, читали, самі робилися такими. Але ось таким, як зробився наш практик свого діла, дотримав на собі! Здоров'я хоче нам усім передати, щоб ніхто не застуджувався і не хворів. Це він сам собі такі якості ввів. А іншій близькій людині повернув її колишнє здоров'я. Тобто він хворого любить, намагається йому, як забутому нами, допомогти.  Він не індивідуаліст, як це зробилися в нашій Ростовської області світила своїх творів.  Не буду далеко брати, а візьму найвидатнішого світового письменника.  Він пише, але він живе добре і тепло.

 

43. Є такий ще задерикуватий за квартою.  Він офіцер армії.  Всі вони пишуть про своє те хороше, яке буде треба нам усім. Хіба тільки вони в нашій області такі люди, їх дуже багато в СРСР.  А скільки їх за кордоном.  Вони ні один чоловік не випробував того, що випробує наш руський чоловік, це Іванов. Він Переможець природи, і засновник всього нашого загартування. Ми читаємо історію наших минулих людей, що вмирають.  Візьмемо ми воїнів, силачів, що вміло володіють зброєю.  Це все на них проходило. Як весло по воді, так вони у нас побули на арені, і пішли на віки віків. Каже художник своїх літературних слів, це Пушкін, Лермонтов. Як це так вийшло, що вони так прямо написали. Їх за це саме видалили з життя. А є інший Чайковський, він же чоловік такий же самий.

 

44. Одна є історична. Якби вони знайшли такі засоби, або знайшли такого чоловіка одного, хто б добився від природи користі. Він би не застуджувався і не хворів, і до цього добився таких сил і волі іншому допомагати.  Ось що треба нашим людям – здоров'я. А хто його має таке, як має наш Іванов? Вони залишилися в живих через діло своє. Чого нам залишив, або інші решта. Кажуть, був Суворов, це було свого часу.  Зернятко не зупиняло свою промову, вона стосувалася дуже багато чого. Воно знало, чим люди час жили.  У них була жива сила, особливо заводили рогатих волів. Самі були перші. Все це давала людині природа. А коні були жеребці одні з усіх родючі. Треба було цій тварині заздрити.

 

45. Це добре на білому світі так жити, як уже сказано про ділків, про таких молодців. У них гроші були, і багато їх було. Чоловік цими грошима багатів, на них прибуток створював. Заводи будував, шахти відкривав. Зернятко все це бачило, як любителі цього діла самі змушували не спати. Вони вночі думку прокладали на сотню кілометрів. У них збирався великий ярмарок. Люди в ярмо запрягали пару хороших волів. З цим не рахувалися придбавати хорошу дійну корову. На це народжувалися люди. Вони отари мали з хорошою шерстю. Не хотілося від свого відступати. Кожному доброму господареві хотілося, щоб у нього не одна тварина народжувалася племінна. Людина думала у себе народити сина чи дочку, щоб були красиві і розумні.

 

46. Щоб розумніших від них не було ніде. Як тільки народився чоловік у людях, йому шукають дорогу, чим він повинен бути. От один виклав бажання бути в житті міліціонером. Це теж буде людям треба, коли-небудь якесь горе. Напад сильного на безсилого, за сусідством нападає. Тут і шапку скинути не заважало, його попросити. Та хіба тільки це діло у міліціонера робиться чоловіком. У нас чого тільки немає в природі.  Навіть дикі гуси зграєю навесні прилітають на північ, а восени летять вони назад. А ми б теж в природі це з вами зробили, але наші тіла важкі. Коли тільки спустимося у воду, чоловік свідомо там почне борсатися.  Його діло одне – через легені тягнути чисте повітря через гортань. Його будуть умови такі на воді тримати.  Вода – це все для людини.                                                            

 

47. А ми звикли по землі повзати. А самі боїмося в природі вмирати. Нас з вами губить одне незнання. Ми не є в природі такі розумні, такі енергійні, з ким можна буде на землі дружити. Це не такий, як є в природі геній. Він для цього взявся розповідати не про одного нашого чоловіка, про розумового, живого, хто в природі своїм ділом озброєний.  Він за природою рухається, дивиться швидко своїми очима, а вухами сильно чує. Він шукає в природі таємницю, але знайти йому не довелося, як такому діячу воїну з природою. Це тільки зернятко не воює і не вередує, а служить продуктом. А його чоловік для цього діла, він втратив його. А тепер як таке зернятко в путі своєму зробилося для цього діла автором.

 

48. Не про одного азартного картяра, про не людину в житті своєму. Ви думаєте, він у нас не хворий чоловік у житті своєму.  Він думає не те, що слід.  Як хороший селянин він теж уболівальник, йому сто овечок мало мати.  Йому треба прибавити на цю сотню одну овечку, він тоді-то піде вгору рости.  Цього бідняк не дочекався, у нього в дорозі зустрілася стихія, вона змусила овечку одну вбити своїми природними силами.  Вона у нього померла не для прибутку, вона померла для звички, щоб слідом за нею померли всі. Тут і Бог цьому не помічник. Сам просить, а сам не дає. Кому ж у житті пощастить без кінця і краю рости і рости в своєму житті.  Це я буду між цими словами жити.  Мене автор Іванов підняв, як таке, що загубилося, і надумав про таке мізерне написати.

 

49. Я таке зробилося майстром про природу, про все розповідати. Особливо зупинюся на чоловікові залежному одному в його житті, як він себе примусив з таким добром природним воювати. Хто кого і як. У людини є зброя. А в природі є три друга: повітря, вода і земля. Людині треба з ними проявити любов для того, щоб ближче та тепліше, або разом з живими тілами так дружно жити, щоб нікому не заважати. Взялося за це ось зернятко писати. З нього треба буде зробити автора, нехай воно нам строчить не про одних життєрадісних у природі літаючих птахів, які в житті своєму водяться і на півдні, і на півночі.  Вони як такі вільно живуть, а їх люди навчилися у своєму житті влучно вбивати.

 

50. Ось що зробив чоловік. Зварив суп з м'ясом, наївся досита. А потім і помер через свою створену хвороба. Зернятко говорить, йому треба давно це отримати. У природі нічого не пропадає так. За твоє хороше тобі платиться хорошим. Я чоловіком через його труд, через хорошу роботу, і догляд за землею. Вона мене виростила, вона мене виховала своїми умовами. Я дозріло не за один сонячний день, для цього треба було від природи багато різного такого діла, яке є в повітрі, у воді, і на землі.  Я, як якась любляча бариня, у хорошого мужика дружина в руки його потрапила. Хочу сказати про мою всю гідність.  Я є в руках чоловіка золото. За мною в будь-якої національності велика погоня.

 

51. У мене одного немає такої сили, як у нас всіх багатьох зернят. Ми людям даємо борошно саме біле, люди нами торгують. Ось до ч ого наші зернятка прийшли зі своєю обдуманою думкою. Треба нам усім піти назустріч нашому самому ображеному чоловікові якого-небудь злочину. Йому в цьому допомогти, щоб він зі своєю думкою не сидів, і не очікував той час, коли йому скажуть, виходь.  Він відбув своє покарання. Він був відірваний один час, йому ми не дали зі своєю юстицією. Хто її придумав, а ми, завойовники жовтня, погодилися, стали тримати у великому розвиненому режимі. Нам не треба було робити цього, чого ми почали порушувати. Нас примусила важке життя.  Ми виверталися, хотіли жити за цим законом.                 

 

52. У нас, як людей, запитує це зернятко. Куди ми нашу молодь ведемо? Хіба ми не знаємо, що ми її пхнули? Ми їй сказали: іди та огороджуйся своїм умінням. Зернятко не людина, воно є в природі. Його виростило людство для того, щоб за рахунок його поповнення жити. Я, каже воно, раніше не було, а зараз мною дорожать. Я і на експорт придатне, і там я потрібне, де мене ростять. Мої сили – це люди. Я не проти всього цього, але реальності в цьому ділі чоловік не зробив.  Він цим не задовольнив себе. На нього ображатися не доводиться, він бідний. Народжує дитя своє не на життя, а на смерть. Це колесо крутиться, крутиться, а ламатися буде треба. Нежива в природі річ, вона з неї зроблена руками людини, а ламається при умовах.

 

53. Як і їсть щодня чоловік. У нього для цього розум, він ніколи не думає мало наїстися.  Його така є думка, опрацьовується в природі, нюхом чує, оком охоплює. А руками бере і робить, щоб було, що поїсти та поласувати. Це буде не останнє і не перше. Люди цим живуть, їх умови тягнуть до цього діла. Зернятко говорить. Якби я був чоловік, хіба я не зміг зробитися композитором або яким-небудь ділком? Моє бажання не те, що є небажання в цьому виді. Чоловік народився від матері таким, як мати не хотіла. А коли в наші умови потрапив, то тут не питай. Дорога не одна і не однакова. А у мене одна дорога потрапити під камінь або вальці, з мене буде сипатися борошно. А борошном людина хвалиться.

 

54. Один раз у нього приготовлено буває, з мене тісто зроблять, спечуть який-небудь буханець, буває здоба.  Все це буде треба. Я ініціатор. Я всьому справа, змушую людину, щоб він жив по-своєму. По тому самому, за яким усі люди пройшли, їх вже не стало через наше таке ось зернятко. Воно одне безсиле, щоб нас, таких жадаючих людей, по природі прогодувати.  Ми такі є люди, нам мало того, що ми робимо. Ми з вами зараз на своїх місцях живемо. І сильно ми мислимо для того, щоб нам жилося в цьому добре. Ми з вами в цьому хорошому не задоволені, щоб у природі все випробовувати довелося нам так, як хочеться. Ми люди живі, бачимо і чуємо про інші вчинки, якими користуються і зараз.

 

55. Тільки не всі там бувають. Це ті ділки, які природою зацікавлені. У них це не північ, у них це південь. Червоне море, де люди на каміннях голих пролежують, днями печуться на сонечку. Він або вона не думає про те, що було до цього. У них одна зустріч така на цьому ось місці. Їм не треба погане. Їм треба тільки відірване від природи, руками піднесене. Воно продається за гроші там, де можна купити не одну цікаву річ. У природі немає того, що люди зробили. У них для цього є ларьки, що торгують. Зберігають у себе будь-який продукт для чоловіка, щоб він сюди приходив і бачив на арені, що тут робиться. А на цьому ринку зустрічаються два товариша, що живуть. Один господар природи, вирощує цю ось річ.

 

56. А другий характеру іншого, помічник цьому. Він робить із заліза, що хочеш. Він цієї справи майстер. Зробив голку, створив шило – жени копійку на руки.  Кожен день безперервно ця копійка збирається, і кожен день її доводиться витрачати. У цій справі, я господар кишені, маю гроші. А за них купую, що хочу. Я бачу добре, ніс мій чує непогано. Треба купити картоплю, це перше, з чого готується суп і борщ. Я перебуваю на курортах, зовсім нічого не роблю, відпочиваю. Мій мозок не лазить по природі. Мої руки не роблять, ноги мої не носять. А зранку до самого вечора йшов з дому на море, з водою близько живеш.  Запитай у місцевих жителів, хто тут живе, він буває на море?  Він скаже: ні, йому не цікаво.  Він завжди тут поживає. А ти приїхав з далекого краю півночі.

 

57. Якщо я сюди не приїду, і не привезу того, що в мене є, вам, таким людям, робити нічого. Ми люди грошового характеру, весь рік безперервно працюємо, цю копійку куємо. А зараз прийшов такий час, ми його дочекалися. Ми їдемо на поїздах, в ресторанах нас скрізь приймають за наші гроші. А ось зернятко розповідає про незалежного практичного чоловіка, про загартованого в тренуванні. Він не застуджується і не хворіє в будь-якому місці нашої кулі. Він каже: моє – це все наше.  Ми повинні до цього придивитися, і побачити на ньому існуючу правду, яка ним зроблена. Він каже: це не все, що я особисто зробив. Я це зернятко, що лежить, сам підняв із землі. Воно мені допомогло у всьому розібратися. Це наші гроші, спільне надбання всього людства, золото.                              

 

58. Ми цим живемо. А Іванов каже. Треба добитися від природи одного – це життя, але не смерті. Зернятко на волі красувалося, стояло, дивилося, як у цьому всьому готувалися люди зі своїм добром. У них так це не проходило в житті, щоб чоловік сам не взявся за це діло, в якому він опинився. Йому буде треба робити, він став робити, а в цьому ділі він помилився. Він це зробив не так, як слід. А раз зрубано дерево вчасно, але з нього зроблено не те, що треба, вже не повернеш його назад. Як і людина у своєму житті хотіла добре і легко прожити, а їй незнання завадило. Він усе своє життя безперервно фізично в наймах у господаря прожив, та прослухав те, що йому було наказано.

 

59. Цього діла ніхто в житті не побажав іншому, як і не бажає це маленьке зернятко.  Воно нікому не шкодить своїм таким тілом. У нього розуму немає, щоб так думати. І (робити) те, що в природі люди роблять. Вони гоняться за часом. Їм треба те, чого не було в житті своєму. Чоловікові такому ділку, як він себе примусив це діло чекати.  У нього цей нестаток весь час мучив.  Він хотів отримати, але отримати не зміг. Йому умови завадили. Треба буде, щоб у природі приємна погода стояла весь цей день. А виявилося, як навмисне, дощик проливний лив і лив. По ньому ми нічого такого не зробили, крім як взялися за постіль, за сон.  Ми спали безперестанку.

 

60. Цього наше зернятко не робило. Його люди у себе берегли, як око. Вважалося, це все буде треба, як людині треба буде допомагати.  Він народився в людях не для того, щоб жити і нічого такого не робити.  Ми з вами не звикли жити так, щоб без будь-якої думки залишатися. Зернятко нам як таким людям хоче підказати, щоб ми знали. За свій такий у житті урок взялися і перевиховалися. І сказали: от ми, так ми. Такі люди самі з усіх руйнівні. Ми до цього всього не бралися ні за що, і намагалися в житті людям творцям перешкодити. У нас молодецька хватка це робити, що ми в житті отримуємо. Завжди учимося в хорошої і розумної якості. Він для нас один такий, якому довіряється все наявне.

 

61. А той, кому стихія зробила умови, йому довелося зробити якусь справу, він попався, як злочинець. Він на це пішов і недоробив, він попався. Його зустріла юстиція, вона його розбирала по кісточках. Робила на ньому автобіографію. У юстиції напрямок один – цю людину вбити. Зернятко нам, всім людям, так говорить. Незалежність правильно по шляху своєму йде.  Вона вже нам свою якість показала не один день, не один тиждень чи місяць, вже скоро сорок років. Це самі одні з усіх природні сили, чим Іванов випробовувався. Змусив тіло жити не так, як усі в природі люди. Можуть відразу захворіти і похворіти, а потім помер на віки віків.

 

62. Юстиції в цій справі дістанеться. Помирати мої сили не будуть через те, що правду кажу, що це в житті буде обов'язково. Наш ображений чоловік на славу стане, він зробиться, як Іванов. Каже нам, усім людям, що в природі даром нічого не пропадає, думка одна для всіх. Я стою на сторожі на тому місці, де мені дозволено законно бути напоготові своєї тривоги. Я повинен піднятися вчасно, і глянути на те сонечко, що сходить, яке не одного мене своїми променями оточило. Я перед ним стояв так думав, а яким місцем я проїжджав, і що бачив своїми очима. Моє місце – це солдата. Він перед цим стояв і думав про своє улюблене таке життя, яке від нього далеко було.

 

63. Я не сам на цьому місці простоюю. Така є тактична військова наука, вона зробила солдата, про це велике ім'я думати та гадати: а чим можна буде згодом залишитися?  Можна добитися через гарну стійку службу, яка з практикою моєю пройшла вміло. І став вимогливо примушувати себе бути самим маленьким єфрейтором, хто може бути будь-яким офіцером, і дійде до самого генерала. Це не мета і не хвороба проходить повз наших людей. Вони жили разом. Ще десь там за горою, за лісами, може бути, за морями воно рухається, воно і до нас іде, проштовхується. А ми заочно з тобою розмовляємо, але не забуваємо про природу, про її умови. А вона сьогодні такою себе показала, ми цього від неї не чекали.   

 

64. Можна буде похвалитися.  І навіть не чекало у себе зернятко, такою прекрасною, тихою, теплою погодою довелося зберегтися.  Я, каже чоловік, у цьому є уболівальник, зроду без тебе не перебував. Я є цінність у світі. Вся моя економіка спрямована, щоб жаліти, берегти, і так даром це не давати. За мене люди з людьми починали воювати.  Люди у людей відбирали, робилися хоробрими. Люди не боялися залишатися на великий строк під замок, самі себе закладали. І досі сидять, мучяться, просять невидимого Бога, щоб він їх помилував.  І розпустив їх по тих місцях, звідки вони сюди прибули. Я, каже зернятко, за те, щоб люди визнали, що у них є серце і душа свого тіла.

 

65. Вони повинні від маленького до великого чоловіка оточити себе одним багатством, засобами.  Ними люди повинні жити в природі однаково. Або жити всім, або не жити всім. А коли наші люди в природі порівняються, стануть жити. Не для майбутнього будувати добробут, а для нас усіх зараз. Ми не будемо робитися злочинним світом, ми будемо друзі в житті.  У нас не буде розумний, буде керувати той, хто проти всіх.  Розумні і нерозумні – всі отримають свідомість ту, що треба для життя нашого. Ми не будемо йти один від одного, зробимося близькими в цьому ділі братами. Образи ніякої у нас не буде. У кожної людини буде до іншої людини своє серце.

 

66. І буде залишатися на віки віків душа. Ми почнемо в природі шукати нове в житті.  А життя таке була, вона є зараз. Як розвивався злочинний світ, так він розвивається, і буде він розвиватися. А зернятко не так, воно думає просто. Коли тільки ми самі з собою подружимо, і будемо близькі до природи, то ми старе негідне закинемо геть подалі. А візьмемо ми з вами таке діло. Управителем буде в людях чоловік той, хто нам, як ображеним, хворим.  Від нестатку людина буде вільна, а буде забезпечена такою гідністю. Людей не будуть примушувати, а будуть просити. Це маленьке зернятко.  Це є незалежна правда, вона жене цю неправду з дороги, щоб люди цього не робили в природі.

 

67. Вони чужим весь час захищають самі себе. Живуть, думають, хочуть і роблять для того, щоб у природі чужим жити. Залежність людська ображена в природі, безсила з епідемією боротися, бо ворог руки людини.  Вони роблять те, чого нам, всім людям, не слід. Зернятко залишається на своїй такій стороні. Я не за багатьох, а за одного чоловіка, хто протилежний усьому нашому закону. Не треба сміятися з його такої життєвої якості. Не треба ображати, не давати йому цим займатися. Він між нами такий один чоловік уболівальник. Вболіває за нашу хвору людину, яка чумою захворіла і померла сама.  Десь з машиною її спалили.

 

68. Це є в науці не засіб старий, а новий початковий. Природа винна, що вона народжує в житті корисну нам нашу зброю, яку ми маємо. Вона не порятунок. Ми з нею вмирали, вмираємо, і будемо вмирати. Я, як Учитель народу, молоді хочу своє наявне передати.  Не хочу, щоб будь-яке захворювання прогресувало. Я хочу, щоб наші люди залишалися в перемозі над ворогом. Це не запобігання. Охоронець міліція – це не засіб є. Вогнем всіх не попалили. У когось свідомість з'явиться визнати чуже, від нього відмовиться, а візьме своє живе, енергійне тіло, стане його загартовувати. Тобто вчитися буде за Івановим, як треба буде жити. Природа нас усіх таких людей до життя тягне.  Вона не хоче, щоб ми так відмирали.

 

69. Людину, який захворіла на цю хворобу, треба буде стьобати. І те, що ми руками зробили, це машина, її треба теж спалити. Це життєве діло. Зернятко бореться не за ці якості. Воно говорить, нам усім треба братися за життя, яке в природі на людині ще не розвивалося. А зараз це діло між людьми прогресує. І хоче всьому людству сказати як про одного чоловіка, хто повинен це робити сам, загартовуватися в тренуванні, вчитися в природі. Хоче сказати про самого себе особисто. Це робити, що робить один чоловік. Він навчився в природі, як самому запобігти будь-якому захворюванню. Природа полюбила його такі якості, такий учинок, який зробив він.  Він без шапки залишився.

 

70. Він ходить зиму і літо роззутим. Вважає, це є законно. Йому доводиться працювати в повітрі, у воді і в землі. Все це зроблено для чоловіка користь. Ми тепер маємо такого чоловіка, хто у себе має силу і волю свою в природі. Він не боїться своїм тілом ніяких особливих сил, усіх можливостей, які проходять між нами, такими воїнами або ділками.  Ми з вами час чекаємо такий, який нам буде треба. А коли ми його дочекаємося в природі. Він і до нас прийшов, у нас на це є розум. Зроблено нами хороша їжа, за смаком введена, вона стоїть на столі. Будь ласкавий, до цього діла. Сам себе своїми руками по порядку годуй.

                 

71. Перед тобою, перед очима на цьому столі в цьому місці розташовані за заслугами і за старшинством культурні тарілки з будь-якими ложками. Хто привчив правою рукою із спільного котла сьорбати ложку за ложкою. Куди-небудь не потрапляє.  Він з хлібом, у лівій руці тримає шматок, так кусає кожного разу за кожною ложкою. Це робота фізична проходить до самого поту. Хто швидко їсть і багато поїдає, той і в праці нікому з інших не поступається. Він місце своє в природі добре знає, що йому доводиться після цієї їжі зробити. Чоловік, який би він не був у життя, у нього під руками своя професія. У природі справ вистачає, аби тільки в тебе було здоров'я. А в природі всього багато, з чого треба буде робити непогану річ.                                                      

 

72. Ти живеш в селі, там люди займаються селянством. Вони мене, таке маленьке зернятко, весь рік безперервно. Дні так даром не проходять, і не залишається думка без фізичної праці. Саме зернятко так без нічого не набирається із землі, з такої, як вона є один бур'ян. Одна трава без усякого такого не росте, їй потрібно для цього зміна. Треба буде сонечко зі своїми променями без якого-небудь великого вітру. А коли це сонечко на арені не з'являється, його затуляють більшість суцільні без всякого дощу хмари. Вони збираються масивом, і так приходить час, вони зникають в інше яке-небудь не таке, як воно було до цього. У природі це робиться в хвилину або секунду.

 

73. Ти можеш почути або побачити не те, що було. Це йде в природі час, він як на хорошій сцені. Себе приготував зі снастю, з живою силою мужик. У нього на це все є сила, можливість про це діло спочатку подумати, що він в цю хвилину на цьому місці в природі зобов'язаний для себе у своєму житті зробити.  Все це людиною робиться за умовами погоди. В сильний дощ ти нічого не зробиш, з одного боку. А з іншого, це все робиться людьми в час такий, в якому доводиться думати за весь рік, що прийшов. Якщо тільки в цей день хорошої погоду ти зі своїм озброєнням для цього нічого не зробиш, тобі в цьому буде гріш ціна. Осінь така суха стоїть, ясні в сонечку все підряд такі дні.  

 

74. Ми їх зустрічаємо і проводжаємо зі своєю селянською роботою. Земля для того у тебе є, як якесь виробництво. А на цьому виробництві треба бути метеором і фізично, і розумово. Знати, який у неї є ґрунт, і які по неї якісні дні пролітають. Ми звикли на них не сидіти без роботи, у нас на це є розум у цих умовах літати. Від заходу до сходу лежить простір великий. По ньому проходить, по землі і по воді, повітря. Ми в ньому бачимо, з ним разом говоримо. Це наше таке є життя. Якщо тільки ми не зораємо цю ось належну землю нашу, на якій ми весь рік витрачаємо всю свою енергію. Ми з вами це все робимо для того, щоб у нас було з-під курочки одне біле яєчко. А до нього ми дочекаємося другого.     

 

75. А потім слідом за цим прийшло третє, тобто є одне за одним. Сьогодні таке, а завтра інше. За сонечком густі без кінця і краю хмари. Вони не назавжди такими бувають, як і люди такі живуть. Трудяться важко, а потім шукають вихід від цього позбутися. Так у природі воно змінюється з одного в інше. То погода стоїть така, а то стоїть інша. Для першого початку стоять у природі ясні такі сонячні дні, в яких люди самі себе примусили із землею борсатися. Землю треба глибоко зорати для того, щоб її під зиму під сніг покласти, і про неї ніяк не забувати. А завжди про неї думати, та вирішувати, як буде треба зробити в природі, щоб у господарстві прибавлятися стало.

 

76. Природа щось таке, щоб нею хвалитися. Вона сьогодні тобі дає, а завтра відбирає.  Ми в ній багатієм не погано, а добре. І сільська місцевість цивілізовано оточується.  Як в місті, так і в селі. Одяг, як якась улюблена краса. Та й їжа солодка, жирна, і багато. Все це робиться в природі людьми в будинку за столом і в кухні. Природа дає свій продукт через кров, що протікає, чим людина користується, як м'ясом. Вся минула залежна в житті приватна власність, вона тебе, як людину, змушує думати про старе, про небувале, як раніше за рахунок свого невміння волокли. У людях так було поставлено, щотижня сиділи над своїм початком. Цю штуку робити починали раніше.

 

77. Та скоріше від іншої людини своїм умінням піти. Ця штука проводилася, особливо на нашій чорноземної ґрунтовій землі. У природі чоловік копався, жарко було, до сорочки роздягався. А коли холод наздоганяв, він залазив у шубу, у теплі умови, їв досита.  Вважав, це обов'язково треба. Людину робив, у нього виходило. Він вважав, цей теплий одяг з чого-небудь змайструвати йому в усьому ділі допомагає. Або смачна хороша їжа теж допомагає. А будинок, це предків явище, в якому людина народжена для цього життя. Але він в цьому палаці як ніколи помер. І буде він так вмирати доти, до того часу, поки він не візьметься за себе з перших днів його народження. Чоловік народився в природі не таким. Він був страшний, коли закінчував у старості своє життя.

 

78. Його оточувала неприємність. У нього сил не було це все на собі носити. Гляньте в мікроскопічні умови. Що ви можете побачити в цьому гнилому, зношеному ним одягу?  Та й кому буде потрібно це тіло, що відмирає, щоб хтось за ним доглядав?  Це я, каже зернятко, валялося. А мене підняв автор, який створив свою фразу, пише про те, що треба. Чоловік є загартування, а люди є природа. Вони самі себе примушують бути таким, як його природа народила. Він теж ходив, і робив те, що роблять усі люди. А зараз він залишив все те, що було при його такій молодості. Його було тоді, від нього бігти доводилося, а робити доводилося, як герою.  Це моє було незнання. Але це залишилася в історії практика.

 

79. Як захищав тоді бідняка, так я і зараз залишуся в цьому ділі зернятко. Всім людям всієї земної кулі, і всім їх наукам велика просьба, одна для всіх.  Нам треба одного чоловіка, щоб він від природи добився однієї для всіх користі. Ніякого розділення, ніякого привласнення. Це моя пропозиція. Всіх убивць, усіх злодіїв, як професіоналів, звільнити від їхнього ярма. І дати їм такі засоби на життя, які ми самі отримуємо. Це буде тоді, коли всі люди цього чоловіка визнають не таким, як усі. Цей чоловік, якому дається повне право цим ось володіти. Через одного чоловіка ми доб'ємося нового в житті, щоб людина змінила свою вічно розвинену форму.  Вона не буде такою, як ми її мали.

 

80. Чоловік цей буде розумний у всьому. Йому буде доступно в усіх національностях бувати через своє діло. Він виступить зі своїми силами бідному, нужденному, що потребує, в житті допомагати, щоб він так важко не жив.  Буде імущий чоловік ображеному в нестатку давати свою допомогу. У нього є і буде до цієї справи свідомість, щоб бути милим чоловіком до чоловіка. Людина не буде заздрити за чуже, а буде своє мати. Гордість і зло скасується, а народиться між людьми найкраща ввічливість. Все це навчить людину цей Учитель через його вчення. Люди перестануть хворіти. А будуть люди знати, що треба зробити, щоб цим не хворіти, чим ми часто хворіємо.

 

81. У нас буде таке чарівне між нами життя. По дорозі будуть зустрічатися люди. Будуть захоплювати один перед одним, щоб людині, що зустрічається, сказати своє слово: «Здрастуйте».  І в цьому своєю голівкою низько вклонитися. А інший несподівано почує ці ось сказані слова, він на них повинен людині обов'язково поклонитися, і сказати свої ласкаві слова: «Здрастуйте».  Це їхнє таке люб'язне життя між собою проходить.  Вони в цьому ділі повинні вчитися і вчитися. Не теоретично відходити, як це робиться нами, вченими. Хочеться накопичити свого знання більше від іншої людини. А в цьому треба практичний в житті вчинок, щоб людина людину знала, через ці слова її любила.

 

82. Це проходить між усіма вченими і невченими практичні слова в людях. Не хвороба відіграє над людиною, а людина над хворобою.  Він буде робити те, що нам усім буде треба робити. Ми всі повинні цим займатися. Якщо ми всі станемо на одну дорогу, і будемо ходити так, як ходить він. Це між нами є такий чоловіка. Він каже нам усім про своє все нове. Мені на тіло надіти яку-небудь сорочку – вже це для мене є великий злочин.  Краще і легше буде тоді, коли я залишуся чистим енергійним тілом.  Для природи це вважається любов і чиста в житті правда. А вона знаходиться в людях.  Вони всі зможуть зробити з простого звичайного чоловіка Бога.

 

83. Не як чоловікові. Треба буде вірити, що він є Бог,  вірити його зробленому ділу. А діло робилося ним для того, щоб люди дивилися і визначали цінністю. Природа цього чоловіка сама для цього діла народила, і дала свої всі можливості в цьому ділі сильно терпіти холод. Він для цього на землю таким до нас приходить, щоб ми для цього початку одягалися краще та тепліше. Він добре знає, що його бояться всі ці люди. Самі собою розбиваються, наперед за цілий рік готують для себе фасонний, хороший одяг. Його шукають для того, щоб перед іншими людьми хвалитися.

 

84. Я теж такий воїн, як і ти, живий у природі чоловік. Холод за горами, а на мені висить приготований одяг, щоб було добре і тепло. На це в природі народжувалися в ділі своєму майстри. Вони вчилися, вони готувалися зі своїм умінням, зі своєю швидкістю, з учинком своїм догодити. Він цим своє життя робив. Якщо він кому-небудь з людей пошиє якусь річ добре, то інші люди намагаються до нього потрапити зі своїм приготованим товаром. Людині хочеться на себе одягнути цей ось костюм, якого доводилося багато часу придбавати. Я, каже цей чоловік, кому не доводилося спати.  Я працював, придбавав цю копійку, фізично працював. А сам все думав про цей матеріал, так про цього майстра, щоб він зшив хороший костюм.

 

85. Ось що в житті робилося нами всіма. Одного перед іншим вибирали, поспішали людині багатій, імущій догодити.  Своїм тілом, своєю хваткою, якою люди жили. І так один перед одним чоловіком бігли, навіть за столом, за хорошою смачною їжею. Він до цього готувався. Добре знав про того чоловіка, хто був для цього діла поставлений.  Йому була велика довіреність у цьому ділі копатися. Він був обізнаний у цьому ділі, добре знав людей, і їм готував їжу за смаком. Чоловік чоловіка годував, і він же за це хвалив. Лише б одній людині до душі сподобалося. Скажи слово, і потрапиш в такт. Люди тебе роблять у процесі героєм. А раз ти був між нами всіма такий хороший майстер або такий діяч, про кого проскочила далеко думка людини, вона нас як любителів змусила перед ним низько головкою кланятись, просити.

 

86. У чоловіка робили все це руки, але йому не завжди так щастило. Він в окремих випадках і помилявся, не дороблював, це діло псував, як наші теперішні хірурги.  Це їхнє лікування – розрізати, вирізати, і відрізати, щоб біль, страждання йшла. Так і ріжуть.  50% вони залишають у живих, а 50% на віки віків посилають. Вони не винні. До них звертаються, їх просять. А що буде треба зробити, щоб хвороби внутрішнього характеру не було. Вчені люди вчилися, що буде треба зробити всередині, скажемо, у животі.  А чого там немає такого, щоб не захворіти, від середовища свого діла, що робить чоловік.  Він у своєму житті дуже багато дечого робить. Так це нічого в житті не дається.  Все робиться в природі через важкий труд.  Ми його робимо, ми з ним живемо і втомлюємося, ми стаємо кволими.  

 

87. А раз у людини зародилася в тілі недостатня така сила, значить вже хвороба. Людині треба буде здоров'я, та ще не погане, а хороше. Чим їм доводиться хвалитися? Силою.  І на це потрібен розум. З цим розумом і лікар зі своїм науковим знанням лізе до людини.  Він теж хоче зробити на ній хороше і корисне діло. Адже це є чоловік, він показує своїм пальцем. Ось, мовляв, тут-то коле, тут-то болить. А діло лікаря – визначити точний діагноз. Він свої сили всі кладе для того, щоб цій хворобі допомогти, щоб вона більше не турбувала. Хвороба – це є грибок. Така заразна хвороба, яку нічим не зупиниш. Вона аби вчепилася за тіло, то тоді чоловікові не відв'язатися. Вона його тисне, він від неї не відчепиться. Це вже мертве для тіла.

 

88. А раз воно вже мертве є, то йому ніяка особливість не допоможе. Природа поселилася, природа хоче. Вона робить для того, щоб цій людині не жити. Людина загубила сили, не зможе ворогові дати відсіч. А штучне – це вже хімія, безсила задовольнити людину, щоб вона була здорова. На це є природа. А в природі, найголовніше, це повітря, вода і земля. Що породило чоловіка для його очей, для його рук, і для його ніг. Він по цій дорозі крокує, придивляється до самих життєвих умов. Ми в цьому місці при такому часу, нам в житті пощастило. Ми довго думали, важко робили, а все ж зі своїм наявним ми прийшли. Як нам у цьому ділі стало легко жити. Ми всьому ділу зробилися господарі. Треба буде нам вчитися на будь-яку таку спеціальність.                               

 

89. Ми до цього діла готувалися з нашого дитинства. З нашого першого уроку в школі нас для цього вчили, як буде треба за правилом читати, і як буде треба за законом вирішувати. Ми проходили свої класи, з уроками вчилися, нам давалося це важко. Ми з трудом пройшли. І стали думати про те, як буде треба потрапити в той інститут, в якому довелося вибрати дорогу до спеціальності, щоб зробитися інженером. Ми багато років на цю справу учимося, стаємо фахівцями, а потім нам дають роботу в практичному ділі. А робота є робота чоловіка, його треба, як підлеглу особу, примусити так, щоб він цю дорогу, цю роботу зробив без усякої такої помилки. А чоловік є чоловік, у нього робиться все в процесі. Він починає, він і кінчає як ніколи швидко, але не точно. Він міг зробити без усякої помилки.     

 

90. А буває, він помиляється, навіть у цій справі винен. Так ми самі, нам потрібно це.  Про це думаємо, хочемо придбати. Кинулися, а виявилося, його недостатньо. А раз цього не виявилося, потрібно думати про інше. А інше не таке – гірше, ніж було. А в людини, у такої людини, хто одне має, і хороше в житті. Ми намагаємося щось отримати краще від усіх. Хоч шапка на голові, хоч чоботи на ногах, або на плечах висить пальто зимове тепле. А на землі ми на своєму місці житловий дім, якого люди в свій час. На фундаменті стіни з віконцями та дверями. Дах з соломи, черепиці, так фарбовані ..., що будує свою красу. Вона людям показує своє прізвище, по батькові, й ім'я звучить, як небувале щастя людини. Воно відіграло в цьому ділі.   

 

91. Я, каже зернятко, хочу, щоб люди жили з душею і серцем, одне життя обґрунтували. І хочу, щоб вони всі жили однаково. Не так, як зараз вчені взяли над усіма тими, хто фізично працює, і хоче в цьому вилізти на гору. Якщо тільки ми у себе в людях будемо мати одного чоловіка такого, як буде треба нам усім для того, щоб ми у нього вчилися, брали приклад. Нам не буде треба те, що ми завжди мали. Це наше ім'я, що живе в житті.  І свої слова: мовляв, я така людина, вмію по-своєму.  По-хорошому жити хочу. А хто цього в житті не буде хотіти? Люди всі, що живуть на нашій землі, хотіли, хочуть, і будуть вони хотіти в природі так добре і тепло жити. Це їхнє таке бажання залежного в природі боку.        

 

92. Вона нас усіх примусила битися, щоб ми лізли на рожен. Я, каже зерно, ніколи цього не хочу, щоб люди весь час так хворіли, і в цьому ділі застуджувалися. Незалежне життя – це живе природне на людині. Воно нас усіх учить за вченням Іванова. Він проти в'язниці, проти лікарні. За те, щоб людина не лягала в ліжко, і не привчала себе на ньому лежати. Ось чого хоче від кожної людини зернятко. Ми ним в будь-якому місці живемо, і будемо так жити, як не жили. Зернятко не спаситель кожній такій людині, хто в природі не хоче бути незалежною. А всі ми залежні, так ми безсилі боротися, падаємо ми жертвою, і безслідно вмираємо. Цього зернятко не бажає.

 

93. Ось чого наші люди в житті за рахунок цього зернятка добилися. На цій ось землі доводилося важко працювати, щоб це зернятко зберегти. І його у себе мати таким, як його знайшов на цьому ось місці. Так і люди себе примусили один під іншим вмирати.  Їх природа не пожаліла, взяла та покарала своїми силами, своїм розумом, своєю енергією, щоб вони більше це зернятко не вирощували для цього нехорошого життя. Ми народилися всі для того, щоб жити. А зернятко зробило нас усіх своєю дією кволими. Я людину примусило з себе робити все для жування. І кусати зубами для того, щоб мати здатність проковтнути чого-небудь, звареного з рідиною, чим ми досита наїлися.    

 

94. Ось чого в процесі всього цього життя зерно не одну людину примусило про нього думати. Це золото буде, якщо воно збережено в хорошому ділі. З нього роблять будь-яке за сортом борошно. І хліб печуть якісний для того, щоб ним наїстися досита. А коли людина багато їсть і скоро, то у нього ричить фізичне здоров'я. А коли людина так себе почуває, він не завжди це має. Зернятко як таке свою голівку похилило, і просить усіх нас, людей, щоб ми не були ось такими-то людьми, як нас усіх природа змусила бути залежними людьми. Щоб від природи ми отримували без кінця і краю сьогодні одне, а завтра інше. Ми це робимо щорічно, але не отримуємо ми в цьому одного. Як потребували чогось, так ми потребуємо чогось.

 

95. Земля одна та ж сама лежить на своєму місці. Ми і до неї пробираємося зі своєю снастю, зі своєю зброєю. Ми там хочемо зробити те, щоб у нас було це зернятко. Воно з нами встає зранку, і цілий день безперервно робить. А природа в цьому ділі свої умови прокладає. Буває, у неї на арені так вогненним полум'ям сходить сонце. А ми, як і зазвичай, зібралися в землю своє зернятко посадити. Зробили із землі для цієї справи пишну грядку, щоб на цьому місці не один рік росло те, що ми на ній сіяли. І чекаємо цілий рік безперервно цього ось врожаю. Ми не одні в цьому буравилися. Нас примушувала природа, щоб ми у себе тримали живу істоту, особливо треба плуг тягати за собою.  Для цього були потрібні воли, не одна пара рогатих биків.

 

96. І до цього всього люди примудрилися тримати коней.  Вони не так себе годували економічно, як годувався віл на ріллі. От які ми є мужики. Коли у нас є що-небудь, то ми на іншу людину дивитися не хочемо. Ми для цього живемо і робимо. Як до якогось доброго купця, так ми ліземо до природи. Бога невидимого завжди для цього діла просимо, щоб він давав. А він у свій час дає, інший ні. У нас на це є хвороба. Ми вболіваємо в цьому ділі щодня, і вночі думаємо про хороше.  А хороше буває нам усім у свята. Навіть одяг не такий, як він буває в будні. От які є людські в природі справи. Ми самі це ось робимо.

 

1970 рік 22 серпня. Іванов

 

:7008.22  Тематичний покажчик

:Тюрма    24

:Незалежна людина, дві кімнати 28,33,38-40,57,92

:Вода    46

:Що буде   64, 65

:Учитель народу    68

:Загартування і люди    78

:Прохання велика до всіх 79

:Вітаю    81

:Сорочка    82

:Учитель Бог    83

:Ім'я не треба    91

 

Таксі. 1970.10.ч.1

 

Частина 1. с. 1 - 20.

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02. с. 115, 127)

 

1. Після двох годин двадцять двох хвилин по приходу поїзда «Тихий Дон». Я їм їхав від станції Сулін. А мене тут мої нужденні люди зустрічали. Була Марія Матвіївна, Ганна Гаврилівна, Ганна Кузьмівна та інші. Я їх з поцілунком усіх зустрів, і попрямував до розподілу, де сідали люди у таксі. Черга велика стояла. Мені, як загартованому чоловікові, сказали, щоб я в таксі сіл. І тут же водієві адреса даю. Вулиця Дурова, провулок Тополева, 8, кв. 11. А водій був не в собі. Він возив людей всякого характеру, але таких, як цей чоловік, зимою був в одних трусах. Я в нього запитую, як немосковський чоловік. Я йому кажу: з Ростовської області. Він мені сказав: «Не зустрічався і не бачив, але чув, мені так шофера про це розповідали, що, мовляв, чоловік завжди приїжджає в Москву».

 

2. А коли до Москви приїжджаєш, мені не треба ніякий готель. Я завжди зупиняюся за цією адресою. А що якби ви їхали самі по дорозі якій-небудь, з вами я зустрівся, як би ви вчинили. Шофер такого таксі, їхній обов'язок такий, по Москві роз'їжджати припадає на колесах не порожнім. Вони свою зміну повинні возити свого пасажира туди, куди шоферу скажуть. Він даром таксі «Волгу» машину не ганяє, йому потрібна копійка. Він їх збирає по Москві кожну зміну по 30 карбованців. Це таксі державного виробництва, день і ніч воно зі своїми кульками в хвилину, змушує по лічильнику за кожен кілометр 10 копійок. Скільки набере це колесо, якого чоловік не зіпсує. Він будь-якими засобами її хоче в таксі обійти.

 

3. Але вона світлом своїм зеленим показує для зустрічаючого нового пасажира. Раніше візники на конях возили людей усякого роду, а тепер його замінило наше радянське таксі. Воно тебе, як чоловіка такого, що потребує твоєї швидкої дороги. Ти ніяким іншим транспортом. Так тебе таке, що йде по всіх зручних і незручних умовах, до самого парадного підвезе. І, будь добрий, спочатку розплатися, а потім з машини виходь. Таксі може, за домовленістю з шофером, за законом стояти, чекати не більше півгодини. На цей рахунок вже таксі мало грошей вибиває, йому ця робота не до душі. Воно любить частого пасажира. Або такого замовника, якому доводиться не за однією адресою бувати. По всій Москві розташовано дуже багато маленьких і великих вулиць. Є проспекти, окремі провулки, площі.

 

4. До кожному дому є бульварний асфальтований перон. Шофер на цьому таксі фахівець нашого брата. За будь-яких умов у будь-який час шофер не відмовляє. Сам себе з кожним пасажиром, що їде, у якого будь-які є для цього діла. Свої речі і місце в багажі, тут як тут шофер на ногах з послугами. Хоче свого пасажира так ввічливо, ласкаво обслужити як ніколи. Будь-який пасажир залишиться цим задоволений. За це все, зроблене шофером, пасажир йому робить копійчані добавки, за що шофер не залишиться без подяки. Шофера – це люди радянського таксі. У них є парки по всій Москві. Не одне таксі ходить, або бігає на колесах. Буває, з пасажирами, а буває, їх немає. А взяти примусити будь-яку людину, що ходить по Москві. По Москві їх дуже багато ходить. Але з них і такі бувають, вони грошові, розраховують на свою наявну кишеню. Бачить, що зі своїм зеленим світлом таксі пливе.

 

5. А шоферу треба рука людини, він зараз до цього пацієнта свою послугу. Своїм таксі під'їжджає, двері для цього діла відчиняються, запитує шофер: «Куди вам їхати?» А пасажиру треба таке зручне м'яке місце. Йому вже набридло ходити по цій Москві, в якій для людського обслуговування по всій Москві крутяться колеса не в однієї цієї маленької автомашини «Волги», що підхоплює. Таксі є дуже культурні. Тролейбуси, автобуси різної марки і трамваї ходять з кінця в кінець. Навіть для народу побудували, під землею ходить електропоїзд метро. А на цій всякій зупинці може будь-яке таксі з'явитися, і всякому любителю цього діла сідай і кажи, куди тобі, такому молодцю, їхати. Ти кажеш: «Я поспішаю вчасно потрапити на свою роботу». А я їду в своїх особистих справах, мене чекають там, де я потрібний зі своїм ділом. Я їду не в перший раз і не востаннє. Я їздив, і буду їздити через те діло, яке маю.             

 

6. Інша людина живе в Москві, і бачить, як таксі по вулицях прогресують одне за одним. Треба було його вільного зупинити, в ньому розташуватися, як слід. І цей вільний час відпочити. А тут в перший раз потрапив сюди в Москву. Треба буде за кожен предмет, кожен будинок, що стоїть на цій вулиці. Я повинен вибачитися перед шофером цього таксі, і запитати у нього, що це за такий нового типу багатоповерховий будинок. Це не для житла, а готель «Україна», де біля поставлено для посадки таксі. Якщо роблять який-небудь з'їзд, звідси можна на таксі їхати, і воно може приїжджати. Йому як депутату дається повне право сюди в надії приїжджати, і звідси на кожен свій призначений поїзд, що від'їжджає. Можна буде в будь-який час прибавити. Воно хіба тільки таких депутатів обслуговує, воно може будь-яку людину на будь-якому місці підхопити.

 

7. І доставити туди, куди йому буде треба. Я, каже, сам особисто москвич, живу давно в Москві. Періодів часу я бачив багато. Але такої цивілізованості, яка зараз у нас є. Молодь влаштовує у себе будь-які міжнародні спортивні змагання з різних видів. Молодь розгулює по всім своїм стадіонам, або тим місцям, куди з'їжджається вся міжнародна молодь. Вона своєю силою і вмінням хвалитися. А всі наші люди старого покрою, вони в процесі втратили своє здоров'я. Їх змусила все це отримати залежність, яка вела чоловіка, щоб він про це діло не розпочате думав, і вмів. Себе старався підготувати, як діяча у цьому. Ми його в процесі всього життя народили. І хочемо його змусити, щоб він робив будь-яку річ. І на хорошому швидкохідному таксі ця людина може кататися по всій нашій Москві для всіх, і також в інших наших містах.

 

8. Воно може бути послугою не одному нашому ділку, хто по ній їде, та говорить про своє життя-буття. У нього навіть у думці народжується одне хороше. Він біжить зі своєю думкою від поганого. Він не хоче жити в хуторі, як хороший ділок. Він зробив нове. Хоче сказати про самого себе, що я тепер живу в місті, вчуся на це теорії. Хочу сказати про своє досягнення. Тепер моє це не повернеться назад, а буде підніматися зі своїм умінням вгору. Я у всьому цеху хороший майстер, хочу сказати про свої руки. Вони роблять те, що слід. Треба зшити чоботи – людині мене не просити. Треба костюм змайструвати – теж нікому не вклоняюся. А будинок з дерева поставити, моє здоров'я. А на залізо переходити точити, різати, на це є у нас станки.      

 

9. Будь-яку річ обточити, пригнати її до діла. А діло таке в житті своєму. Навіщо ми у себе таку живу людину народжуємо? Ми її зустріли в природі не так, як це ось слід, як хотіла сама природа. А в ній для життя нашого було для тіла повітря, вода і земля, чим ця людина не задовольнила себе. А пішла шукати по природі захист самого себе штучним. Стала передчасно жити, чим треба. Чоловік чоловікові приготував, що буде треба для життя. Одягнув на нього одяг, досита нагодував, поклав спати в затишку в домі. А потім пхнув його, йому сказав: треба буде йти в природу, і в ній життя своє шукати. Люди стали в природі діло вводити всякого роду. Стали землю змушувати своєю працею.    

 

10. Земля для людей зробилася джерелом. Люди стали роздобувати своєму тілу їжу, одяг і дім. У чому людина стала придбавати. У природі розпоряджатися, як своїм. Для чоловіка знадобилася в житті своєму палиця, він її знайшов і зрізав. Став нею володіти, як холодною зброєю. Треба було колупати камінь, він і це зробив. Йому далося зробити голку, шило, ніж, молоток з сокирою, та пилку. Чоловік цим озброївся, став легко в цьому жити, та своєму тілу створювати всі свої умови. Чоловік цим оточив себе, з природою став воювати, став природу вбивати. Самого себе годувати, одягати, у будинку жити. Підглядати через стіну, що створилася між собою і сусідом. Став придивлятися: а що він робив у своєму житті за стіною.  

 

11. Якщо у нього виявився який-небудь прибуток, сусід задумався. Став готувати себе в цьому, щоб теж мати що-небудь інше. Не один дім треба був, та не одна треба зброя. Мати до цього треба місце, де цю зброю пустити в хід. Таксі там буде треба, де є люди всякого характеру, особливо чоловік грошовий. А люди людям готують, вони знають базарну нужду і їхню потребу. Людині треба буде робити таку річ, яка в житті треба. Так і робилося людьми, і робиться зараз ними. Тільки хорошу машину пустили, осідлали, вона працює, що-небудь тягне приводом. Колесо не зупиняється, а крутиться швидко для того, щоб ця машина робила в цьому ділі якийсь прибуток.

 

12. Чоловік шукає вихід. У нього немає, чим жити, щоб не потребувати. Йому природа дає для цього свій розум вийти із цього становища. Він стає рости, як і всі люди інші. Одне за одним прибавляє. І хоче у себе так своє здоров'я зберегти, як у себе має таксі. Ось чим чоловік у природі хвалиться. Чоловік сам себе показує. Своє добро він сам у природі став мати, і хоче хвалитися. Це все зроблено ним. Раніше такого доступного і дешевого таксі не було, за десять кілометрів один карбованець, ти їдеш пасажиром. А в таксі цьому їде шофер. Він каже, кого не зустріне: «На мою долю випало, до мене в машину посадив наш черговий при вокзалі Казанському. Я ніколи його не бачив, а зараз довелося навіть везти, з ним розмовляти».

 

13. Він чоловік з Ростовської області, місто Красний Сулін. Іванов каже: це добре, що вам довелося мене везти. У мене є, чому повчитися, і що-небудь хороше послухати. Я між людьми називаюся Учитель. Я вчу людей усіх здоров'ю. Моїм вченням людина жене від себе в'язницю. І не буде треба їй лікарня, що найголовніше. Я, каже він, є між усіма протилежним. Не хочу йти слідами залежного чоловіка, хто в природі навчився жити за рахунок чужого, за рахунок природного багатства, чим він один час розбагатів. Він ішов від бідності, не хотів жити погано. А ліз угору, ліз за хорошим. А хороше дає сама наша мати природа в нашій праці. Ми в ній працюємо, знаходимо те, що буде треба.

 

14. На наше все бажання ми від неї отримуємо. Вона нам прибавляє по краплі крихітній. Ми багатієм, у нас у дворі чого тільки немає. Є дуже багато живого, є і мертве. Вся наша снасть зроблена руками. Вона сама не ходить, і не слухається, як наша тварина або літаюча птиця. Ми це все маємо для життя. А фактично ми з цим ідемо по природі, нас вона веде з нашим хорошим до поганого, вічно живе, це наша смерть. Це не життя наше, а вічна в землі могила, через що ми всі там лежимо в прахові. Від чого я відмовився, не хочу разом з цими людьми йти по дорозі. Хороше не люблю так, як доводиться любити погане і холодне. Зараз такий іде по природі час. Тепло скасовується, а доводиться зустрічатися із зорями холодними. Уже не те наш Спас приніс.

 

15. Я не готую для себе теплий одяг, і не думаю готувати в запас продукт. Все це в житті не виправдовує. З цим усім люди всі померли. Ми вважаємо, що нам наша природа дає в житті, це законне явище. Ми з вами в цьому живемо, працюємо в цьому ділі, робимо одне й інше. А от щоб доробити це діло, такого нам не доводилося робити. Цьому ділу кінця і краю не видно. Час біжить, змінюється. А для нас це діло не те, що ми маємо. То ми роздягнені ходили, нам було легко. А тепер тягнемо на собі три одежини, і то нам холодно. А як же мені, я ж і зараз, і тоді так не думаю. І не роблю те, чого люди всі роблять. Зима зі своїми днями десь далеко від нас знаходиться. А ми зі своїм знанням, з ділом готуємося зустрітися з нею.

 

16. Чого тільки ми в цьому не приготували, думаємо з цим жити. І наша думка змушує цьому всьому вірити. А віра наша – це не все є. Потрібно робити, і обов'язково. Ми в цьому багато їмо, до тепла одягаємося, а жити ми не навчилися. Як ледве щось таке, вже нежить. Значить, дефект, вже захворювання. Ми, люди, від цього залежні. Безсилі боротися, щоб не хворіти. Одне хочемо, щоб у нас було, і багато. Цього не хоче у себе бачити незалежність. Вона нам усім каже, щоб ми глянули назад, на минулу історію. Вона була на людях сильна. Вони Богу сильно вірили, хотіли з ним розмовляти. От будували Вавилонську вежу, вона людьми не звершилася, звалилася. А які були богатирі всякого роду, бояри і князі, лицарі були, їх вже не стало. Королі, царі управителі нації.

 

17. А зараз цього добра, цього господарства сам чоловік розпорядник і самовільний цього діла. Але не досягав того, чого треба. Таксі нам каже: нам треба життя таке побудувати, щоб ми з вами не боялися так природи, як ми в даний час її боїмося. І в ній хворіємо і застуджуємося. Ми боротися з природою не вміємо, і не хочемо себе вважати таким новим чоловіком, хто народився для життя. Відмовився від усього того, що було. Нам треба взятися. А коли ми візьмемо, і почнемо ми проводити в життя вчення Іванова, у нас через це все не буде в'язниці, не буде лікарні. А коли у нас не буде злочинця, ми свою зброю складемо, і не будемо вводити. У нас не буде захисту сильного людям. Ми будемо рівні. Один на іншого не будемо ми наступати. Це найкраще в житті.

 

18. Війська зовнішні і внутрішні відпадуть. Ми молодь свою так в цьому духові виховаємо.  Вона у нас навчиться в природі бути свідомою в усьому. Вона себе навчить, як буде треба вміти в природі жити, щоб нашому такому тілу не застуджуватися, не хворіти. Ми такого чоловіка повинні між людьми знайти і поставити його на ноги. Для того він це все робив, щоб ми, всі люди, це діло бачили. І розуміли його так, як він розуміє. І хоче стати між нами всіма корисним чоловіком. А коли ми його ідею розпізнаємо, як це слід, що вона народжена в природі ним для життя, але не для смерті, ми йому не будемо заперечувати, його ділу. Він робить у природі ці якості поки сам. Діло він тільки почав робити.

 

19. Це діло вводиться в життя своє для того, щоб наші люди, яким доведеться на це діло дивитися, і своїм словом сказати не погану думку, а хорошу. Нехай, мовляв, продовжує своїм ділом.  Він не повертається назад, щоб у нас нічого не було. Він зробленому дає свою шану. Продовжуйте, але моєму зробленому не заважайте.  Моя діло – це все наші люди в живих тілах. А їм треба знайти таку дорогу, по якій нам треба всім іти, і не втрачати самих себе, як не втрачає себе наша мати природа. У неї є повітря, у неї є вода і земля, що нам, всім таким людям, створило в житті необхідне. Ми з вами в цьому знайшли і зробили. У нас тепер є, ми користуємося у свій час добре і тепло. Цього нам мало. Ми не задовольнили себе. Ми хочемо, а нам природа не дає.  Наші тіла в цьому безсилі отримати.                                     

 

20. Ворог – це наше в природі незнання.  Ми безсилі з ним оволодіти. У нас для цього немає засобів. І немає такого чоловіка, щоб цьому ворогу дати відсіч. Ми в природі залежні.  Нам треба одяг, ми його носимо.  Нам треба їжа, ми її поїдаємо.  Нам потрібен дім, ми його будуємо.  Це не все.  Нам треба не це, а нам треба в природі життя. А ми для життя знайшли в природі матеріальність. Вважали і вважаємо, для життя це все таємниця. Вона людиною у труді розвинена, і зроблено це людиною. Пожила у свій час, і в цьому всьому померла.