Водій. 1969.12.ч.2

Іванов Порфирій Корнійович

 

1969.11.25 – 1969.12.31

 

Частина 2. С. 101 — 189.

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127).

 

101. А Москва така, один до другого, не хочуть, бутять. Рогу на мене поставили, начебто я не Водій цього початкового діла. Секретар спілки письменників Ростовської області, він так написав. Каже вона: «Вже треба визнати професором давно ...». На зупинці тролейбус залишаю, і по Енгельса швидко біжу. А міліціонер, в цей час черговий, помилився, дав свій свисток. Він коли глянув, це біжить Іванов, свою тривогу відставив. От які зі мною зустрілися в путі діла. Я продовжую, біжу як ніколи посередині ... А машини то зустрічаються, то пробігають ... Але такого одного з усіх чоловіка Іванова.

 

102. А він свою швидкість побажав, розвиває, як ніколи юнак не пробіжить. Нахочеванский залишив, і до Куровського біжу. А тут стоїть ... університет, знаю добре Жданова діяча науки. Він мене не прийняв ... Я прибіг до книжкового, звернув управо, тут  на ліву сторону обласний відділ здоров'я. Я потрапляю до самого заступника Полякова. Він мене зустрів з моїми словами. «Ну що, отримав від людей листи, чи ні», – мені заступник сказав. Ми з ним вже розбиралися. Мене хоче посадити, я ніколи не сідаю. Кінчайте діло, але мене у себе не забувайте, як помічника всієї народженої історії. Вони заметушилися, як лікарі своєї справи.

 

103. Прибігли зверху. А Поляков серйозно з ними займається не так. Як їм не сподобалося хворих людей писання. Я зупинив, як лікаря. Люди неправильно написали. Напиши сам ти правильно на факт живий. Це я, Іванов. Ви дайте мені людину лікаря, щоб він, як кореспондент, за моєю дією простежив. А я роблю людям користь. Що ви мені тепер скажете. Вони доручили психіатричного диспансеру обласного головлікаря Нікогосовой Єлизаветі Георгіївні. З нею стали по телефону викликати, ледве-ледве додзвонилися. Це все діло їй доручили, розібратися з Івановим. Мені дають 11 грудня, а по-моєму було 12 грудня. Лікарі знають, навіщо я ходжу, і що я вимагаю ... Справедливість одну.

 

104. Давно мої слова проговорили. Операційний стіл з ножом відійде, не буде треба. Вручають: обласний відділ здоров'я направляє на ... госпіталізацію громадянина Іванова П. К., Червоний Сулін. Заступник обласного відділу, розпис. Іванов не на машині біжить. А по місту по провулку Чехова, та по Пушкінській вулиці. Люди дивляться, як на ненормальність. В чому справа? Лякаються такої людини. А інші знають Іванова, ним хваляться. Кажуть: це Іванов, він загартувався. А чому так біжить? Це він нехай нам про своє все розповість. Лікарі всьому діло, вони за це взялися, бачать правду, але не хочуть її визнати. Ганяють від кута до кута самі.

 

105. Обласний відділ здоров'я доручив головному лікарю психіатричного диспансеру Єлизаветі Григорівні. Треба по Семашко бігти швидко вгору від № 70 до № 120. Це місце, куди мене послали. Я туди біжу, як божевільний. Якби люди все знали, навіщо я туди так швидко біжу. Хочу сказати, мене треба за це на руках нести. А фізично своєму серцю життя. Як мотор у машині, так і я роблю. Метеором піднявся в кабінет, хочу лікареві доповісти. Не про машину мова йде. Вона була, вона є, і буде вона не така, як зараз. Люди все зроблять. А зараз, мила моя Єлизавета Григорівна, мені треба живий чоловік. Нехай він бере мішок хліба, і що-небудь такого іншого.

 

106. Слідом за мною перевірять. Їй кажу. Я вмію жити без їжі, без усякої їжі. Це дискусія, лікарі цьому не вірять. Ну що ж, нехай по-вашому буде. «Людина не зможе жити без харчування». А по-моєму, по Іванову, зможе. Чоловік за це взявся, не хтось, Іванов Порфирій Корнійович. Він для цього не їсть, хоче своїм ділом довести лікарям. З лікарем домовилися, що буде робити, щоб мій живий факт жив. Листуватися, чого я хочу від них. Моя практика викладе. А зараз як такого до вокзалу мене підвезіть своєю машиною. Єлизавета Григорівна дала шоферові Сергію команду Іванова довезти до вокзалу.

 

107. Я з Сергієм покотив по грязі по їх двору. Я говорю Сергію водієві. Ми з лікарем домовилися їхати в народ. Я – зимою, а вони хочуть улітку. У нас не збігається. Вони хочуть величатися. А моє діло – всім людям, так само і тобі, водієві, треба здоров'я. А ти ж, я йому кажу, боїшся природи. Ти не вояк є, а боягуз, можеш загинути моментально. Водій мені сказав по дорозі, коли ми їхали з ним удвох. Він каже: «Про тебе лікарі кажуть, як діяча, що ти багатьом людям допомагаєш».  Я йому кажу. Залежить від мене цей чоловік. Я не лікарня, і не баз тримати людину в умовах.

 

108. Моя робота – це люди. А вони зі мною. На вокзал привіз водій на червоному хресті «Волзі». Я вже між людьми. На мене як такого дивляться небувало, особливо військові. Самі одягнені в шинелях, в пальто. Я що не людина. До заступника вокзалу щодо квитка до Москви на 19 число, щоб місце було зайнято до Суліна. Так начальник мені сказав. А люди, як бджоли, хочуть моє слово почути. Хто що про мені скаже. А моє діло, як 17-річної людини.

 

109. Мені каса видала квиток, я його поклав у кишеню. Вагон 8, місце 15. Сам до чергового по відправленню на захід приходжу. Мене зустрічають, це було початок одинадцятої, поїзд буде через годину. Я від народу не йду, мене оточують транспортники. Їм же я цікавий, з ними розвивав це. А раз до поїзда годину очікувати, я пробіжуся, кажу сам, в кондитерську, де виробляється печиво, тістечка. Словом, все те, що їсть людина. А по дорозі люди холодно дивляться на мене. Я з ними, як з людьми заслуженими, голівкою поклонюся й скажу: «Здрастуйте».

 

110. Заходжу в кондитерську. А там дівчата в білих халатах. Для них це дуже холодно ногам, вони мене жаліли. Я їм кажу. Жалійте ви самі себе. А мені, за законом своєї ідеї, треба буде чого-небудь у папірець звернути. Це буде подарунок дружині. У цю хвилину пішла робота, треба буде догодити Іванову. А він довго у нас не був, квапився попасти до поїзда. Прийшов, а поїзд на 30 хвилин запізнюється. Я зустрівся з працівниками другого резерву кондукторів. Я їм, як Водій, кажу, де був цей час. Я за Бога земного відповідав на Україні. Там де я йшов, а мене зустрів районний начальник міліції, Кіровоградської області, Бобренець.

 

111. Він сказав: «Ти Бог є землі, а ми йому не віримо. Тебе у в'язницю посадимо, щоб ти таким не ходив у нас на Україні». Моя була тільки одна просьба – вивчити, зрозуміти мене, хто я є такий. І от за це саме від КПЗ до в'язниці була невелика відстань. Перевозив в'язнів вагон, я був один. Мене не стригли, а повезли в Одеський психіатричний ізолятор. Моя здібність була довести лікарям, що я здорова людина, тільки загартована. Вони погодилися з моїм висновком, з моїм здоров'ям. Постригли, одягли, і на суд. Доводь суду, що ти ходив по снігу роззутим, дурив людей. Цього не можна було в одягу доводити.

 

112. Люди пішли проти, не захотіли робити моє вчення, вирішили засудити людину невинну. Суд на мою сторону повернув. Через в'язницю погнав в інститут імені Сербського, де моя взяла. Я довів професорам, лікарям, що я є хворий чоловік. Не те роблю, що роблять усі. Природа на моєму боці. У конвой пішов без самозахисту. Через Бутирку мене спустили в Казань. Там один час пролежав, свою їм силу показав. Це було недостатньо. Вони комісували. Спустили на місце. Вже місце моє міське врятувало. Не Богом я опинився, а людиною. Всі сиділи слухали, засміялися. 17-18 поїзд Адлер – Київ пропустили. Я його з черговим проводжав. А пасажири дивилися у вікна вагонів. Пероном 105 поїзд приймається.

 

115. Я в перший по  приходу не сів, а в другій мене пропустив провідник. Коли я зайшов у вагон, то азербайджанці мене такого за минулим знали, кинулися говорити зі мною. Я їм точно відповідав, їм кажу. Цього мало, що я роблю. Та до цього не вживаю їжу давно. Їх це все заїло, моя неправда. Я вас не примушую. Не вірете мені, як Водієві в цій справі. Я один такий був і є, і буду з вами. Але сідати, не сідаю на ваш запрошений стілець. І не буду вас слухатися, щоб піти в ресторан, і там розпустити своє черево. Питається, для чого це все робиться людиною? Сьогодні їж, завтра їж, і післязавтра теж їж у нашому всьому цьому ділі.

 

116. Так є, сказано давно людьми. А з Ростова беруть поїзд з Глубокіно. Ми Водії нового потоку. Треба було з ними їхати. Але азербайджанці оточили, слухають з увагою мої слова. Сіли їсти, то їж досита. А раз не їсти, то зовсім не треба їсти, чим недоїдати. Ми їмо один час, але інший терпимо. Це наша неправда – їж, їж, і їж до самого ус... Ми ж лопнемо від усього цього. Наше таке життя, яке ми самі в процесі зробили. Ми з вами, говорить Іванов, не з шлунками народилися. Азербайджанцям це діло нове, вони ні від кого цього слова поки не чули. З учених нам ніхто про це не говорив, що так собі чоловік народжений.                 

 

117. Він із собою шматок хліба не приніс, і в ганчірки сюди не потрапив. Його, як енергійного чоловіка, вода обмила слід, а повітря виштовхнуло його, а земля прийняла, щоб жити. І те він повинен близько з природою робити, щоб чоловік жив у природі. І продовжувати життя своє не за рахунок хорошого і теплого одного, а він повинен жити в природі за рахунок поганого і холодного. Природа, вона з перших років народженого життя хотіла, щоб так чоловік робив. Але його батьки взяли, і стали по-своєму виховувати. Вони думали, що це дорога для людини буде одна з усіх.

 

118. Дорога, яка привела всіх нас до відмирання. Ви знаєте про це, азербайджанці. Я вам читаю лекцію, це моя праця така. Я працюю на це. Ви не зможете цього отримувати, чого я навчився. Ви бідні люди в цьому. Ви бачите на мені живий в природі факт, що я не такий є, як усі люди. Всі хотіли і хочуть, щоб їм було на нашій землі добре і тепло. Цим вони помилилися, вони програли, а не виграли. Вся їхня історія показала на людині мінус, але не плюс. Треба людині жити, а вона не захотіла жити, як це треба. Природа з нами не згодна, що ми від неї беремо не мало, а багато, не погане, а хороше.      

 

119. Тому ми хворіємо і застуджуються. Лежимо в лікарнях, і сидимо за це у в'язниці. Ми цю систему повинні зжити шляхом свідомості. Ми повинні відмовитися від минулого того, що ми мали. А зараз повинні взятися за те, за що ми з вами не бралися, і не хотіли у себе цього мати. У нас Водій є. Його місце – це Бога, самого себе зберегти. Тобто зберегти в природі так, як не пробував ніхто. Азербайджанець запитує: «Ти, Іванов, скажи, чи було, що ти продавав воду людям після твого купання?» А Іванов у нього запитав: ти б купив воду сам? Азербайджанець переключається на інше. «Тебе садили у в'язницю, а ти порізав вени. Тобі за це дали термін сім років, ти сидів», – він у Іванова питає.

 

120. Стали дивитися. Правда, у мене є поріз. Тільки це шахта порізала. Їм довелося доводити. Надіслано рішення вченої ради Міністерства охорони здоров'я СРСР. Тоді-то зацвірінькали по-своєму азербайджанці. Вони залишилися задоволені за те, що я один загартувався. Більше немає нікого в світі. А от щоб не їсти, у них залишилася недовіра. Ну, що ж, не вірте. А я, каже, з вами розлучаюся, і на своїй станції Сулін вас залишаю, і йду далі. Моє у них так і залишилося в думці. Вони кажуть більше. А мені треба готуватися, щоб написати. Ростов. Психіатрична лікарня, проспект Семашко, 120. Єлизаветі Григорівні. Вона там головлікарем. Лист. Єлизавета Григорівна! Ти мій друг по дорозі допомоги хворому.

 

121. Стосовно допомоги для хворого потрібно провести велику роботу. По-перше, можна виступити по телевізору і розповісти, для чого я загартовуюся. І що дає моє загартовування і, найголовніше, для нашої майбутньої молоді, по-моєму, для вас вже відомо. Можна говорити про всякі хвороби. Але, головне, ворогом здоров'я людей є ракове захворювання. І я можу сказати прямо, що я прийшов до висновку: тільки тоді можна позбутися від цієї страшної хвороби, якщо постійно користуватися моєю порадою. Є люди, які страждали пухлинами раковими, але твердо взялися за моєю порадою за самолікування природними багатствами, і ніякої пухлини не відчували. Ви, звичайно, як лікар, як фахівець медицини, всебічно підтримуєте хімічне лікування для хворих.

 

122. Але я неодноразово писав, говорив, і наполягаю на тому, що хімія ніякої користі не робить для хворого. Єдиний і правильний вихід хворого від своїх мук – це природне самолікування. Повітря, вода, і, найголовніше, самому над собою, від чого буде пробудження. Навіть з перших днів роботи над собою хворий відчує себе легко, і від цього шкоди не буде ніякого, крім користі і швидкого повернення до праці. Я дуже багато провів експериментів з різними захворюваннями, і можу з гордістю сказати, що ефект від цієї поради дуже величезний. Можна позбутися від будь-якої хвороби, тільки, звичайно, потрібно працювати самому над собою. Природа багата своїми якістями, їх потрібно у неї взяти, щоб не хворіти і не застуджуватись. У цьому головне завдання, і в цьому все здоров'я людства.

 

123. І я, як практик, хочу розповісти людям, що можна не хворіти, не застуджуватися, і жити довгі роки здоровим. Дорогі всі мої друзі, які в житті всьому нашому, нам треба це, і сильно треба здоров'я. А я його знайшов, сію його на людях хворих, забутих усіма нами. Я виступаю за те, щоб ми не мали ув'язнених і божевільних. Ось чого нам треба добитися. Щоб наші люди не лежали в ліжку, як Водій цієї історії, він не хворіє і не застуджується. Йому теж холодно, а дивитися погано, гірше від усіх. Але зате я не відмовився від свого того, що маю. Це буде природна та економічна правда, любити треба природу. Як полюбили наші абхазці, сфотографувалися разом, як з видатним Водієм природи. Це їх одне бажання. Якщо вони будуть цим займатися, і, найголовніше, будуть з цим рахуватися, як корисним, шановним чоловіком.

 

124. Про це діло, як люди, що бажають бути в природі здоровими людьми. Це їхнє діло. Захочуть – попросять. Відгукнусь, приїду, усіх їх прийму. Навчу, що буде треба в цьому ділі зробити. Моя така наука характерна для всіх. Вона в лікарню не піде, не буде надіятися на лікаря, бо лікар є штучного порядку. А моє в природі є життєве природне. Що може бути від повітря, води та землі. Це самі милі три друга в житті. А ми, всі отакі для них друзі, вдосталь одягнені, взуті, в шапці крокуємо по природі, йдемо від неї. Холодно – ми одягаємося, тепло – ми роздягаємось. А щоб стати таким, як стою на сторожі за здоров'я я в цьому. Всі наші близькі, всі наші знайомі, вони теж не хочуть, щоб бути хворим. Ми добиваємося, але у нас не виходить.          

 

125. Цьому написано лист, за який повинні взятися всі люди, за це водійське діло. Воно нас веде до життя. Не треба до лікаря йти, і там лягати для того, щоб там очікувати порятунок. Де це було, щоб чоловіка нерухомого хворого, у кого коле, ломить, не дає ходу в житті. А жити якось треба. А перш ніж треба в житті жити, треба силу, треба волю. А хто дасть йому в природі. Треба людині не лежати, а як водій на ногах. Він терпить від холоду та спеки. Так доводиться людині жити. Треба рухатися, та лякати самого себе. Водою обливатися, а повітрям глибоко через гортань дихати.

 

126. Ми в чому народилися, ми повинні в цьому самі жити. Ось що ідея Водія вводить. Сам Іванов нам кричить на весь свій голос. Ніхто не має повного права людині де-небудь купити своє здоров'я. Воно є в природі не для того, щоб продати людині. Цього ніхто не має ніякого права. Якщо люди самі дають, їх брав не для самого себе. Ці гроші в житті ролі ніякої не грали. Ними доводилося заспокоювати тих людей, той народ, хто був у цій справі жадібний. Я як водій цього значення. Мені гроші в житті через азартного картяра свої сили здобувати. Я не сідаю з Мойсеєм грати без жодної мети. Моя справа була програти йому.

 

127. Я живу бідніше від усіх, якщо дивитися по природі. За що мені давати пенсію, якщо я не учасник будувати соціалізм. Моє не однобоке таке в житті діло. Я хочу сказати чоловікові. Якщо йому без здоров'я представити політику й економіку, яка вона буде для нього, якщо він буде хворий. Політика та економіка, це чоловіка не є порятунок, бути багатим і гордим. А природа – це друг у житті людей повітря, вода і земля, без чого політика, економіка безсила рости. Якщо нам, всім людям, відмовить земля давати плоди, то ми як такі в природі не підготовлені зустрічатися з таким ділом. Ми придушимо від нестатку. Політика хороша тоді, коли є щось в економіці. А Водій наш Іванов для цього ростить, щоб усьому цьому бути протилежним.

    

128. Я, як Бог у природі, буду стояти на своєму енергійному місці, кому буде холодно, але не шкідливо, а буде корисно. А раз це буде, значить, чоловік на ходу буде, на ногах рухатися, і не буде більше хворіти. Як же я від самого Баку до самого нашого міста Москви, я їду і стою на ногах. Щоб сісти на своє заднє місце, це вже цього місця підлеглість. Не гордість моя, а мінус мій. Треба жити на ногах так, як я роблю. Для мене дорога по Радянському союзу відкрита. Я на базар не їду. А бідність, погане і холодне людям показую. Це моє в природі таке є зброя. Мене за це любить природа, допомагає вона мені.    

 

129. А я її прошу, як чоловік, щоб вона мені дала життя своє і вчення про це писати. Якщо мені треба проїхати від Сочі до Ленінграда, я їду туди з ленінградцями. Вони мене везуть, як переможця природи. Вони на ньому базуються, як загартованому чоловікові. Він на кожній станції виходить і каже про будь-яке в природі явище. Люди наші, віруючі в Бога, дивляться на небо. Їхня діло – чекати час, коли Бог буде спускатися на землю. І буде своїх шукати для того, щоб нас, як грішних, всіх засудити за наше таке діло. Ми живемо на землі, однією дорогою йдемо. У природі не любимо холодне і погане, на це дивитися не хочемо. Нам треба золото зі сріблом. А чисте енергійне тіло нам не треба. Ми самі робимо руками, майструємо одяг, щоб він у нас фасон мав, і красотою обшивався.

 

130. Ми ж люди такі. Нам треба хороше і багато. Це все, як матеріал, на нас гниє, воно пріє на нас. А їжа, яку ми їмо, вона всередині кисне, наше тіло псує. А в будинку ми живемо, ми там робимо живу людину, народжуємо її для заміни себе в житті. Цим самим нашим Бог не радіє. У нього не золотий одяг висить, а живий бронзовий енергійний природний, ніколи він не вмираючий. Жив, живе. І буде жити не по нашому людському – треба красти, вбивати для свого хорошого і теплого. Бог навіть нам це не велить, щоб ми це в природі робили. Наша справа – від природи йти, не любити її. Одягатися в хороший і теплий одяг, начебто короля. А Бог прийде на землю, його народять люди чоловіком.

 

131. Він за своє зроблене в людях отримає ім'я своє Бог. Це не людини буде діло. Людина не зможе залишатися без одягу, і без їжі, та житлового дому. Все це дала природа сировиною людині. У Бога немає ні курочки, ні півня. У нього немає, в чому тримати кішечку або собачку. Він голий, як сокіл. Йому не треба одіяння, йому не треба їжа, і не потрібен дім житловий. Йому треба ображена, хвора людина, забута усіма. Ми не думаємо про тюремника, та про божевільного, як їх звільнити від їх ярма. Бог прийде, за чуже, природне він нас засудить, за наше діло. Ми робимо діло не на користь усіх, а на шкоду самого себе особисто. Хочемо, щоб сито, жирно, солодко, добре і тепло. Хто ж буде жити холодно і погано.         

 

132. А такої сторони більше, і вона живе на користь здоров'я людини. А ми, всі люди, тільки воюємо з природою, людина з людиною за хороше і тепле. Що нашого брата згодом, всіх віруючих і невіруючих, приводить до поганого і холодного. Людина в цьому трудиться не легко, а важко. Навчається на інженера, щоб командувати всіма. І від природи все за своє зроблене отримували простуду і захворювання. Вмирали, вмирають, і будуть вмирати. Через це діло недороблене. Люди всі померли. І помруть усі через те, що вони одягаються і їдять, та в будинку жили і живуть. Люди віруючі і невіруючі, розумні і дурні, всі хворіють і вмирають. Це їх рятує їхній одяг, їхня їжа, їхній житловий дім.  

 

133. Природа не ділить бідного з багатим, а всіх карає. Чому ж Іванов Учитель не так чинить. Він один для всіх. Йому холодно, йому погано. Він не цікавиться жити по-людському, його ідея без цього всього. Щоб було холодно і погано не залишалися. Його дорога така. Любити природу всю, але не відвертається, а близько живе. Перед моїми ногами була срібна сторона. У жінки своя права дорога, чоловіка ліва. Водій хоче, щоб його ноги доводили свою правоту, що у нас є одна капіталістична сторона і соціалістична. Дві різні ноги, права і ліва, і два класи. Але я ходжу на двох цих ногах, і показую у себе мир.

 

134. Для мене немає поганого, немає хорошого. А є здоров'я одне, нічого не потребую. 19 грудня 1969 роке о 8 годині 56 хвилин відбуваю. Це моя пряма задача. Він має зустрітися з сесією в Москві, про своє їм розповісти, як люди нововведенню допомагають, як люди хочуть перекручувати ідею. Вона зовсім нехороша для всіх, нова, небувала, Божа. Хоче для людини в житті легке зробити. Хто буде в житті щодо цього сильний, якщо один є корисний, а всі будуть шкідливі природі. Вона всіх примусить жити, ми перестанемо через це помирати. А наше життя буде процвітати за рахунок нового діла. Люди не будуть оточувати себе старим.

 

135. Навіщо обманювати, якщо я не падав з неба. Я чоловік, вмію перемагати природу, вмію робити експерименти корисні. Я їду в Москву не  що-небудь купувати, а я їду чоловікові ображеному, хворому допомагати. Але не обманювати в міністерстві охорони здоров'я СРСР.  Заступник міністра Угренович, він давав слово 3 травня 1969 року, щоб хворих привезти для аналізу. Я й поїхав у Кіровоградську область. А мене там 13 травня вже забрали, як пройдисвіта, шарлатана, грабіжника. Ніби я грабував людей їхніх. Мене охоронці забрали до рук.  Каже. Ти, мовляв, Бог землі людям є. Не Бог землі, а чоловік землі. Але я роблю те, що не робить ні один чоловік у житті. Хіба я не чоловік.       

 

136. От мене, як Водія землі, до Москви. Своїми зупинками я пробирався лише виходом із вагона. Мене оточувала низька температура. Я зміг тільки глянути на наш «Тихий Дон», що проходить біля сіл і міст. Ми всі на це місце дуже уважно дивилися. А люди на це все думали, але зробити, як інші, як змогли. У москвичів, у людей, не така звичка, яку треба переробити. Ми є такі люди, вміємо робити, вміємо по своєму доброму жити. У нас з вами є одне й інше, є можливість, чим у природі хвалитися. Ми такі є в житті своєму водії своєї машини, свого продуктивного місця, на яке нас інші такі люди, довірені в цій справі, поставили, щоб ми з вами брали з місця свого цей поїзд, в якому всі люди їхали, і бачили мою таку здібність.

 

137. Вона нас всіх змушувала повернутися, і так на це все уважно подивитися, та подумати. Це наш чоловік зі своїми висновками. Вони нам показують небувало. Все те, що ми бачили, це наш для всіх є живий у природі факт. Від початку нашого народження ми з вами стали по землі крокувати, і стали ми з вами, як водії, до цієї місцевості придивлятися, як ніколи. Вивчати, а потім застосовувати свої знайдені якості. У нас з вами вони нас ведуть не по одному, щоб воно було однакове з усіх. Ми такі є люди всі, тільки різного характеру. Живемо ми один від одного далеченько через стіну. Це моє, а це моє є тіло, або моє є життя.     

 

138. Я живу не для когось, а я живу для себе особисто. Це моє місце мого двору, стоїть свій будинок, як іграшка. Я в ньому живу, і хочу сказати про іншого чоловіка. Він теж живе, так само на собі носить, на голові шапку, а на ногах у нього надіті чоботи з теплими онучами. Це все, чим іншого чоловіка не здивуєш. Він теж намагається не таким у житті зробитися водієм свого діла, краще від іншого водія. Ми, як пастухи, можна сказати, за своє наявне. У нас в одного чоловіка товста палиця. Він нею володіє помалу, до цього діла не приводить. Якщо йому доводиться на весь рот закричати на яку-небудь одиницю, він з цим сміливо вчинить. Він не всіх, як одну, в цьому ображає. Його велика в цьому всьому є перед усіма тваринами сила. Він цією палицею по боку б'є.

 

139. У нього така робота. Він, як небувалий поводир, щодня з нею ходить. А в цій всій своїй такий викладеній роботі можна буде навчитися толковому ділу. Ти будеш у житті своєму такий практик. А практика людину змушує фізично камінь взяти зі свого лежачого місця. Людина від цього діла може зробитися будь-яким майстром. Всьому діло – це на все дивитися вдалину на цей кут і визначати точно. Можна сказати, про всю цю будову ми думаємо, ми і робимо те, що треба. Для нас це місце, на якому пастухом проживаємо, це наше не все робиться. Природа дає палицею право не цим займатися, багатіти за рахунок природи. Вона багато чим обгороджена, і огороджувалася за всіма тими правилами, за якими людині треба було і тепер треба. 

 

140. Місце короля, місце царя, це ... з народу вироблене у царя слово, що царює. Ми королі. Ми, всі люди, звикли з вами бути в природі за вченими умовами. А от так не робиться нами, такими людьми. Як народилися в домі, так і померли в домі. Це наша звичка. Ми себе привчили вмирати, але не славою жити. Цього не було, і немає, щоб чоловік живий відмовив сам собі в такому хорошому і теплому житті. У чоловіка ця думка не народжувалася, не було такого діла. Навіщо поневірятися, навіщо такий спосіб мати, якщо можна буде жити так, як не жили люди. Вони кочували, вони залишалися на місці одному жити. І то вони самі думали, що варто було для такого життя жити. Ми живемо всі в мертвому.  

 

141. Ми не жили в живому, а в мертвому ми закінчуємо життя. Є висновки одні з усіх, як буде треба не боротися з природою, як ми все це робимо. Хочемо природному дню довести про те, що ми вміємо жити. У нас з вами на це є все. Ми не кланяємося природі, не просимо її. А йдемо, наступаємо своїм умінням, своєю красою гігієнічно робимо. Кажемо: це ми все зробили. Пожили один час, сваволили, та поговорили про все те, що у нас є. А от зберегти це все не зуміли. Наш цей день до нас як прийшов важким, так він від нас і пішов, як пішли всі наші люди. Вони сюди приходили в це добро гостювати, у них наміру не було такого, щоб зовсім кинути, і нічого не робити в цьому ділі.

 

142. Це не людини рука, вона робила, але недоробила, та на віки віків померла. Давайте з вами гарненько розберемося, гарненько подумаємо з вами про життя своє. Про те, в чому ми прожили, і як жили не такі герої, не такі ділки, всі до одного померли. Так і вони помруть, як вони себе змусили в природі все це ось робити. Не треба б було спочатку чоловікові нашому маленькому їсти, не треба було йому так одягатися, і в дім так заходити, бо це все чуже. Не своє тіло людини, а природна сировина. Ми дерево звалили, ми його розрубали, ми ним скористалися. У вогні розпалили, це наш такий зроблений нами вогонь. Ми в ньому навчилися варити, смажити те, що ми вбили. І змусили йому вірити як такому.

 

143. Місцевість наше село велике. Зі східного боку від сходу сонця синя велика гостра гора. А на заході червоного каміння теж велика гора. Там на Україні оселилися наші руські мужики. Одні вірили Богу православної церкви, їх було дві частини цього населення, а одна частина вірила в Бога. Три церкви, єдиновірна, старообрядницька і без попів. Чим різницю між собою мали. Носили бороди, не голилися, не палили. Вважали людей, хто курить, ... Між ними завжди проходила така боротьба між собою.

 

144. Якась недовіра під час дільба землі на паї. Більшість кричало на весь свій голос. Ви, отакі люди старої віри, нехороші для нас люди в суспільстві. А ми від вас чуємо, що ми теж рашки, теж тютюн курили, люди нехороші. Меншість їх вважалося, за обрядом всього життя, вони рашки. Земля, яка лежала навколо їхнього села, їм давала життя, яке там ці мужики проводили за рахунок цього. Ці люди, їх називали по-вуличному, і за прізвищем. Скажімо, це вулиця Забугіна, а ця вулиця Серготкіна, а от ця вулиця Гора, яка одна від двох вулиць завжди свою недовіру терпіла, свою ненависть.

 

145. На цій місцевості протікав посередині маленький струмочок джерельної води. Вона багато збирала в свої власні загачені стави. Ця вода крутила камінь і молола борошно населенню, де люди пристроювалися жити не водою, так вітром на вітряку, і так це життя. Змусила природа між усіма цими мужиками бути на прізвисько одному хазяїнові, з Нестерят вихідцю, Тимофію Кузьмичу. А у нього було два сини, один Георгій. Інший Іван, який був любитель сам себе ганчіркою хорошою прикрашати. У нього, як батька, було теж два сина. Одного звали Федір, іншого Корній. Федір дотримувався господарства, а Корній сам себе продавав, за копійку наймався в найми.

 

146. Пас отару з Кирилом Гулько. І от у нього дружина, яку за себе взяв, Корній Мотрону у Григорія Івановича Бочарова, одного з усіх мисливців. І, врешті-решт, у Мотрони народилася дочка Анюта, а слідом за нею народився Паршек. Мати була прядильниця, а батько був шахтар. Він був цьому всьому Водитель. Він цього сина народив, не знав, а який він буде тоді, коли ми, як батьки, підемо з колії. Зараз він, як усі діти, народжені для життя. А ми, як батьки, йому зараз же показали смерть своєю долею, своєю умовою. Ми такі ж самі люди, як і всі. Народили цього сина, і зустріли тим, що ми у себе мали.

 

147. Це наше багатство, це наші руки, наш був розум. Хоч у полотняному одіянні нам такого красеня зберегли. Ми цього не знали, що наш син так своє життя нам показує всім, як ніколи. Один бере його на свої руки, хоче потримати на своїх руках. І інший теж, також йому хочеться такого хлопчика на своїх руках тримати. У тітки Степаниди запитують: «Чий же це такий є хлопчик?». А вона про нього почне говорити з самого народження, першого дня. Як його зустріла зима наша своїми останніми днями. Все в бурані, сніг такий-то йшов на землю ... А його мати Мотрона нам у життя привела. Навіть до попа Наума єдиновірної церкви не можна було дістатися. Сама бабця взяла, як водій цього всього, пішла до священика, і розповіла про все те, що зустрілося з життям.

 

148. Порфирій народився у Корнія Івановича сином. Він не по днях, а по годинах прибавляв за рахунок догляду свій ріст. За ним доглядала більше від усього материна сестра Степанида. Вона над ним, як мати. І годувала, і напувала, і завжди на руках носила скрізь у край від своєї хати до самих Ностерят. Скільки життя пройшло між такими мужиками, які один час жили, а інший час вони відживали. Це один час, що наступав, приходив, не стояв на одному тому ж місці. Всі ці люди, які в нашому селі жили, сімсот дворів, вони до поганого самі себе не вели. Вони всі хотіли по-новому, по хорошому і теплому жити. Але біда одна така була в природі. То вона давала і вона дає нашій людині, з чим вона була рада зустрічатися.

 

149. І хотів таку весну зустрічати зі своїм таким здоров'я, з таким часом, який змінював себе. Зима закінчувалася, а весна починалася. Люди за цим гналися, одне позаду своє залишали, а інше робили, як ніколи. Зі своєю снастю готувалися. У одного вона була в достатку розвинена, а в іншого її зовсім не було. Він тільки про це думав і гадав, як її доводилося мати. На все це народжувалася своя сила, воля. Людина цю снасть в путі свого життя робить. Як довелося це все маленьке у велике таке зробити. Телятко народжується зовсім дурним, нерозуміючим, і зовсім незнаючим до цих життєвих умов. Його люди наші вчать, щоб воно у цьому обростало.     

 

150. Йому дорога одна. Якщо він такий бичок, на своїх таких ніжках піднімається, і робиться міцним, йому готують ярмо з війцями, щоб тягати за собою будь-якої вантаж. Так і людині дорога одна. Вона на людських руках носиться і няньчиться, як маленьке небувале дитя, до життя. Він очима бачить, що навколо нього людьми робиться. Рік безперервно неоднаковими умовами живуть люди на ось цій землі. Один день перший у тижні понеділок приходить, як водій. Можна сказати, це водійський початок у труді людині показати. Ми з вами звикли зробити все це діло. Але ж у нас на цьому тижні зустрічатися буде, так само зустрінеться людина з другим днем. Це було вже не те, як це вчора було. Вчора боліло, а сьогодні було добре. Значить, продовжувалося не до душі.

 

151. Це перший тиждень, він по-своєму все в своїх днях поставив. Так же само для молодої людини проходить у місяці теж не один цей день понеділок. Він на рік буває 52 дня. Всі вони не такі, як вони зранку приходили. Вони не так у природі пішли. У році одному ніколи й свята не бувають. А також ідуть і приходять, як ніколи. Зі своїми силами приходять, а людині в перший раз у житті таким треба зустрічати. Люди роблять, люди на зроблене дивляться, помічають, кажуть. Корнія Івановича отець Іван Тимофійович дочекався свого онука Паршека. Любив його до крайності, говорити з ним. Навіть з собою на підводі брав їхати на конячці. А онука було діло одне – слухатися, що йому, як онукові, дідусь скаже. Сідай на підводу – треба сідати. Куди поїдемо? Про це дідусь скаже.                     

 

152. У дідуся, як у всіх господарів, лежало не одну конячку у себе мати, і не одну пару волів. А щоб було дві, та свій плуг. Дідусь не один такий із землянки перебрався в побудований ним будинок за рахунок суспільства. А прийшов час, недоїмку треба оплатити. Волосний старшина, як господар цій справі. Треба за недоїмку потурбувати. І от моєму дідусеві Івану Тимофійовичу Андрій Холомида прийшов, до закінчення став палицею бити. А господарем тоді був дідусь, про свою провину знав. Не став відпрошуватися. А взяв своїх овечок, поклав у драги. Робилося в понеділок, після неділі в будній день. Ми вдвох поїхали в містечко Успенку по непротоптаній дорозі. Хоча нашому Белогривчику важко цей живий вантаж везти, я не злазив з драг.

 

153. Мій дідусь любив розповідати. Йому хотілося, щоб його онук знав про все те, що робилося в природі мужиками. Особливо він торкнувся віри їх в Бога. Так люди сильно в Бога вірили, за своєю роботою вони, може, і забули про який-небудь день. А то їх дзвін в церкві продзвонив до вечірні, все живе люди кидали. І їхали до справи Богу покаятися за його шестиденні гріхи в природі, мужиками усіма так робилося. А Забуга один хитрував у цей час. До гарби, та по снопи, лише б вони були в копицях. Чин йому, це не треба. А ми, він говорить, своє будемо брати, як своє добро. Під'їхали, і стали накладати. Наклали, і на своє тік привезли, і в одинок склали. Було свято неділя. Хтось і перед іконою стояв, молився, Бога просив своє прощення. А Бог в цей час про це мовчав.

 

154. Він своїм усім про наше таке ніяк не хотів, щоб ми з вами, отакі люди, цим займалися. Тільки що закінчували самі, у цьому ділі бачили. Та ми хотіли не випускати це річне діло. Ми ростимо кожне окреме зернятко, його так ми збираємо. Як ледве стало дозрівати, у нас у всьому вже точилося, коса відбивалася. Своя була фізична сила до цього врожаю. Тепер тільки вже цим Паршеком малюється картина. Для чого мене це створила природа таким. Я не кращий від усіх. І не хочу сказати, що я не хочу зустрічатися з тим часом, з яким зустрічаються всі з тимчасовим природним життям, за рахунок одного хорошого і теплого живуть.

 

155. 1922 рік травень. Ми його не чекали, як його доводиться очікувати. Моєму здоров'ю прийде таке місце, на якому доведеться сідати. І з людьми доведеться розмовляти, як з чоловіком, у нього питати. А він мене буде питати, як у давнішнього старожила. Як же так, що ти будеш вказувати. Зберігся, не помер так, як померли всі до одного. Я йому, як юнакові, скажу свої слова. Як я хотів, щоб вони мою цю незалежну ідею підтримали. Як мені хотілося, як якомусь у цьому ділі ділку, щоб своїм здоров'ям повірили, і зважилися в цьому ділі підтримати. У природі я залишився таким чоловіком, хто у Миколи Миколайовича питав. По дорозі навіть просив його, щоб він звернув таку свою увагу, і про це все хоч трошки написав.

 

156. А він мені такому що сказав. Я його, як професора слухав. Він мені каже: «Про тебе є, про що дуже багато писати, і багато можна навіть мені про тебе писати. Але я якщо тільки напишу про тебе правду, тоді треба слідом за тобою йти. А я в цьому помру. Так краще ходи без усякої писанини, і я буду в своєму пальто вмирати». Його вже не стало. Це є Ростовської області світило психіатр. Його, як чоловіка, вже в житті не стало. Він чоловік такий, як усі були люди залежні у своєму житті. Я добре з ним говорив про моє життя.       

 

157. Особливо мій був початок, я його сам робив у цьому ділі з колючок. Від своєї місцевості я, як водій, відірвався. Не став своє місце, де я жив своїм. А пішов у природу шукати те, чого в житті ще не було. Люди по своїй дорозі йшли, і наближалися ближче і ближче до смерті. Я говорю юнакові. Ніхто мою особу не підтримував з перших моїх кроків, і ніхто в процесі не знайшовся мене підтримати. Я був один, є один і зараз. Все моє вважається несправедливим, що я загартовуюся, працюю над собою в природі. Те, що ми зробили в природі. Водій свого часу бачить, як наші люди в цьому всьому роблять. Вони не хочуть поганого зі своїм наявним ділом.

 

158. Їх стара сторона, що пройшла, страшила. Не дай Бог, старому історичному ділу повертатися. Ми будуємо своє нове, небувале, через що виходить сила. Це зброя, тобто техніка, яка не стоїть на одному місці такою, як вона була. Вона росте і росла. І буде зростати в такому труді, в якому люди копаються, роблять для того, щоб було, на що дивитися, і що мати. Ми не хочемо бути такими, як були перші початкові люди, у яких не було, чого запрягати, і везти в чому-небудь вантаж. Все це розвивалося повільно і нудно. Без усякої такої зброї важко нашим предкам доводилося на землі жити.

     

159. Та битися, як вони билися в такому нестатку в своїх умовах, в яких вони не жили, а мучилися. Але закладали в цьому ділі життя. Вони цього не знали, що такий порядок у природі буде. Вони б цього не робили, що вони тоді отримували. Ми з вами тепер знаємо добре, що робилося, і як робилося. Все це в історії відбувалося через віру в Бога. Вони такий путь мали. Коли прибуток був, це було все від Бога. А коли був збиток, тоді говорили: Бог за нехороше твоє покарав. Вся історія розвинена в цьому ділі. Вона без Бога не до порога. От як люди жили, та ще пили горілку, влаштовували бій, бенкетували. Правда, не всі це робили, але вийшло.                             

 

160. Як і зараз робиться при такій величезній техніці, та при такому порядку. Не треба б цього діла допускати, що у нас усіх душа є і серце є, тільки ми не однаково трудимося. Не однаково задовольняємося, і не однакову житлову площу займаємо, не однаково добре одягаємося до тепла. Комусь і зараз доводиться переживати. Особливо нашій рідній молодій дитині, яка хотіла б покористуватися хоч одним днем, як є інші діти, у своєму достатку живуть. У них є, за що піти в кіно, і, що з хорошого одягнути до самого тепла.

 

161. А інший живе в умовах важких, йому ніде взяти, він огороджений нестатком. Ми, кажуть, живемо при соціалізмі. А отримуємо ми в цьому ділі по-різному. Отримуйте, у вас ваше ніхто не відбирає. Ви для цього вчилися, бігли від іншого. Не хотіли дивитися на відсталого. І так само робилося до цього раніше, і робиться зараз в даний час. Не всі в природі задоволені, щоб було тепло і добре. Комусь і раніше, і зараз буває холодно і погано. Так він і тоді не мав успіхів, і не має зараз успіхів. Це така людська хвороба –  битися за більше, за жирне, за солодке.

 

162. Бідному раніше обіцяли рай, а зараз йому обіцяють комунізм. Ми народжувалися не в один час, і не будемо народжуватися в один час. Вчилися всі, тільки не однаково отримували успіхи. Нас природа ображала тоді, ображає зараз. Своїми силами накидалася і накидається, і відбирає від нас сили, і вводить безсилля. Ми, люди всі, це отримували, отримуємо, і будемо отримувати. Всі живемо зараз добре. Бачимо чоловіка  одного, що роздягнувся. Самі себе одягаємо до самого тепла, добре одягаємося. А їмо їжу досита солодку і жирну, та багато. Ми з вами до цього чоловіка прийшли і запитали у нього, як це слід, з вибаченням, своєю ввічливістю. Прийшли і запитали: «Що тебе змусило, що ти так от ходиш?»      

 

163. Адже тобі в цьому ділі холодно, і ти проводиш життя не таке, як ми, отакі люди. Устали з ліжка – швидше біжи на роботу. Закінчив свою роботу – іди додому. Таке колесо між нами, воно крутиться між нами такими. Ми для цього працюємо не легко, а важко. А в тебе інше, навіть ти про це не думаєш, що ми думаємо. Та себе одягаємо, годуємо, і в дім заходимо. А тобі це мабуть не треба буде. Ні один наш чоловік цього ніколи не сказав йому. Він від нас не чув. А от це у нього питали, як у небувалого загартованого чоловіка: «Ну як, тобі не холодно, або як ти цього досяг?» Їм доводиться істину розповідати від початку до кінця. Він тебе слухає, що йому розповідаєш. 

 

164. А щоб він потурбувався, та сказав: «Ось тобі одяг і взуття, бери одягайся. І будь таким, як ми є». Це вони самі себе одягають, і самі їдять, і в будинку живуть. А я, як така людина, ними не радію. У мене є своє таке ж саме, як у всіх людей. Воно приховане це їхнє тіло. Воно у них залежне як ніколи. Оточене матеріалом мертвим, вареним забезпечено досита один раз, а потім заховане в складені стіни. Живи там, та думай про природу. Про ту природу, яку ми знаємо, який і коли прибуток вона дає, і як там його придбавають. Час приходить нічний, ми всі до одного чоловіка спимо, та потягуємося як ніколи. Хочеться міцно нам спати, але нам не дає наше діло.

 

165. Якщо ми рано не встанемо, як ми весь час вставали, ми будемо спати, то ми не потрапимо на роботу. Хто ж нам за сон буде оплачувати. Ця бездіяльність нічого не дає, тільки відбирає від людини його сили. Перевірте на самому собі, скільки ви в житті живете. Менше, ніж спите. А уві сні герой гине. Звідки береться у людини солодкий сон? Він приходить у природі від свого втомленого діла. Ти фізично сам себе в природі носиш, і фізично на собі ти весь належний одяг носиш, як усі. Доти ти його тягаєш, поки він на твоєму тілі не зігниє. У природі даремно нічого не пропадає. А от у цьому всьому чоловік згниває, він від цього всього залежний. Йому це буде треба, він без цього жити не зможе. 

 

166. Не одна для життя шкіра треба. Чоловік цим одним не задоволений. До хати двір великий, щоб у ньому робити що-небудь інше. Це діло, яке робилося на цьому ось місці, люди робили раніше, і роблять люди на такому ж місці зараз. Без вмілого діла і без важкого труда раніше і зараз не залишалися. Як люди жили в природі, щось вони робили, що доводилося мати. Раніше і зараз ми маємо, і в ньому ми живемо один раз. Народжувалися ми раніше для цього у себе. Ми народжувалися для того, щоб ми це у себе мали. Все наше таке є придбане нами багатство. Чого ми тільки в цьому не мали. У нас було, у нас є, і буде у нас. Якщо тільки ми так будемо чинити, як ми для себе робили.

 

167. Це наше все народиться чоловікові. Він народжується для того, щоб пожити.  Ми для цього і взялися жити, щоб нам у цьому було добре і тепло.  Ми раніше цьому були водії, ми і будемо через це все водіями хорошому і теплому. А поганого і холодного, ми всі цього не хочемо, і дивитися не хочемо на це.  А самі одне – ідемо ближче та ближче до цього.  Ми приводимо до одного вмирання.  Хіба це раніше в природі не було, чи немає зараз цього відмирання.  Ми самі це зробили, і зараз ми, як водії, в цьому самі себе привели.  Моя дорога не така є, у неї хорошого і теплого не зустрінеш. Та й навіщо буде турбувати цього чоловіка, якщо він сам себе в цьому роззброїв.           

 

168. Йому мертве буде не треба. А от він живим енергійним сам себе показує, як чоловік небувалий новий. На собі не носить, і не хоче, щоб чого-небудь поїсти, або в домі пожити. Це людське таке діло – пожити у свій час добре і тепло, а потім у цьому всьому померти. Це дорога не водійська, а вмираюча. Ми, всі люди, такі, що обов'язково треба померти. Ми в цьому ділі помремо, як і не жили на білому світі. А природа така. Вона бере, і садить грибок, від цього діла людина не навчена відбитися лише тому, що смітить велике незнання. Тому ми хворіємо і застуджуємося. Похворіємо, похворіємо, і вмираємо ми на віки віків. А от у загартуванні, у тренуванні діло інше.

 

 

169. Людина не надіється ні на кого, щоб тобі такій повинні допомогти. Людина нічого не робить.  А в усьому цьому ділі треба людині робити, щоб людина ні на кого такого. А самій над собою треба займатися. Треба буде пробуджуватися в природі в природі, щоб твоє або інше тіло купалося, або повітрям живилося.  По землі босими ногами ходити по природі, по снігу, не боятися снігу. Так робити, в тиждень 42 години не їсти ніякої їжі.  Ось що людина повинна робити, і цим займатися.  Як небувале в житті це діло, якому кінця і краю не видно.  Одне робити і робити, як у свято. Від чого людина ніякими хворобами не буде хворіти.  Цього ми на людині добилися як ніколи.  Ось що треба нам всім робити, і не кидати братися, та так все робити. 

 

170. А ми, лише б тільки захворіли, хворіємо.  Інших доріг немає, одна нас веде до лікарні, до лікаря з сестрою, та нянечки.  Їхня справа одна.  Вони знають добре, що і до них обов'язково хворого привезуть.  Ворог, тобто хвороба прогресує. Один за одним чоловік хворіє. Тільки порятунок один – лікарня.  Це є для людини технічне лікування.  Не таблетка, так шприц. Не шприц, так ніж, операційний стіл. Люди цим займаються, люди цього хочуть. Але лікареві все одно це, так і бути.  Є хворий – сюди дай.  Він нам, як випробувачам, потрібен.  Ми його, як чоловіка хворого, обов'язково приймемо.  І дамо йому ліжко, нехай він полежить у нас, у такого адміністративного персоналу.   

 

171. Чоловік наш земний захворів, він хворіє, вірить нам, лікарям.  Куди він більше піде, якщо для нього є лікарня. А ми, як лікарі, зобов'язані це робити. На це нас з вами учать, щоб ми знали, що це наш обов'язок згідно із законом. Його треба прийняти, скупати, в білизну одягнути.  І на призначене ліжко покласти, нехай він своє вказане місце займає.  А наше таке діло – за ним, як нянечка, спостерігати спочатку.  У нас таке правило.  Побачити нестаток, зараз же донести сестрі. А вона записує хворого в журнал. А що було з тим новим, що надійшов, тоді-то лікар з цим ділом розбирається.  І застосовує цьому діагнозу спосіб, аж до самого ножа.  Болить всередині – чоловік просить вколоти йому, в цьому не втриматися.  

 

172. А просить, як ніколи, нас таких.  Ми всі сили прикладаємо, як водії в цьому здоров'ї.  Бачимо хворого, а хочеться йому своїм режимом допомогти.  Ми йому робимо таке, щоб він завжди про ці умови думав. Якби було добре в лікарні, то люди звідти не прагнули йти. А то там люди лежать хворі, що доходять, в цій справі їх турбує хвороба. Він стогне, він там чи одужає, чи зовсім помре.  Хворий не хоче там лежати, проситься у лікаря, щоб його звідти виписати.  Він робиться на цей час здоровий, а фактично йому ця хвороба не пройшла.  Вона у нього була, вона у нього є, і вона у нього буде.  Він з нею знову потрапить.  Його справа така, хворого тримати в умовах, нехай він переживає.  Це йому не що-небудь таке, а лікарня, лікарі, сестри і нянечки.

 

173. А сім'я цього хворого, вона його звідти чекає не хворим, а здоровим виписатися. Йому теж не хочеться тут лежати, як якомусь страждальцеві, чоловікові хворому. Але хвороба, так чи інакше, вона від нього не йде, живе завжди з ним. Треба робити самому, доглядати за собою. Досить іти в лікарню для того, щоб там лежати, і чекати від лікаря допомоги. Людина – це господар самого себе. Треба на ногах відбиватися від усякої наступаючої хвороби, є природні особливості. Людина повинна свої ноги по коліна мити холодною водою.  Вранці встав – помив, а потім іди, куди хочеш. Це ваше вдень на ногах діло. Прийшов у дім, треба буде обов'язково лягати спати. То ти помий ноги по коліна, і лягай спати.

 

174. Це буде твій догляд за своїми довільними ногами. Це ти робиш тілу пробудження. А друге. Це буде треба йти по дорозі, по якій треба буде з людьми зустрічатися. Особливо зі дідусями, бабусями, з дядьком і тіткою, та з молодою людиною. Їм треба, як водій, низько кланятися своєю голівкою і говорити ввічливо свої слова: «Здрастуйте». Бабуся або дідусь, дядько з тіткою і молода людина. Це твоє особисте діло поважати людей своїм вчинком. І знати їх, як людей зустрічаючих, вони тебе виведуть у хороші, добрі люди.  Третє. Треба буде такого нужденного чоловіка, якому слід допомогти. Ти його повинен знайти, і розуміти, як небувалого чоловіка. Йому треба допомогти, як нужденному. Твоє діло – сказати: я, мовляв, даю цьому чоловікові за те, щоб у мене не було ніякої хвороби. І віддай без усякого всього.

 

175. А потім чекай суботу. У п'ятницю повечеряєш о шостій вечора, а потім терпи до неділі до 12 годин дня. Прийшов час сідати, треба їсти. Ти виходь надвір, піднімай вгору голову, і тягни повітря з висоти. Кому віриш, Учителя проси: «Учителю, дай мені моє здоров'я». Сам тягни, сам говори, тобто проси Учителя. Він ініціатор допомагати будь-якій людині. Це буде завжди твоє в житті свято. Ти кожен день робиш це – твоє здоров'я ніколи не загубиться.  П'яте. Не плювати, не харкати, і не пити, не курити. Це якщо тільки будеш робити все, від тебе все відійде, не зробишся злочинець.            

 

176. У тебе, як людини, буде робитися свідомість. Водій для цього народився в своєму житті. Якщо ми до цього свідомо приведемо себе, і станемо ми свідомо все робити, у природі роззброїмо ми в'язниці, і у нас не буде лікарень. Ми доб'ємося від природи. Не вона нами буде розпоряджатися, будемо ми нею керувати. Вона нас за це всіх полюбить, нас не буде в цьому карати. Ми будемо через це сім'єю однієї жити. Нас ніхто не буде судити. Ось чого ми з вами в житті через це доб'ємося. Чоловік стане через це все здоровим, сильним. Не буде потрапляти у в'язницю, і не буде лягати в лікарню. Ось які ми віжки будемо мати. У нас не буде потрібна юстиція, міліції зовсім не стане.

 

177. Я цю історію не хочу брати на себе. Але як це так виходить, що в людях виявився Учитель? Всі люди визнали мене за їхню допомогу. Давайте виберемо цього чоловіка. Нехай він зробиться таким чоловіком, який від природи заслужить увагу, і буде переможець природи. Він повинен таким бути, як я в цьому є водій. Я веду всіх людей до одного того, що робиться між людьми. Це людини особисто здоров'я. Ми з вами повинні зробити в природі те, чого ні один чоловік не починав робити. Треба людині в житті не прогресувати, щоб людині в житті за рахунок людини жилося. А ми це робимо, всі наші види розростаються за рахунок людини.

 

178. Природа нам дає через наш труд. Ми з вами його на собі робимо, не бережемо самі себе, і не хочемо шукати інші якості. А вони були, є, і будуть, якщо ми за них так будемо братися. Як же мені, такому водієві, довелося залишатися без усякого труда. Я мав такий у себе ріст, якому треба було працювати, щоб зносити своє тіло, як зношують всі себе. Ми ж з вами живемо в житті дуже мало. Можна сказати, не продовжуємо, а укорочуємо. Ми не живемо за рахунок свідомості, і нам треба буде гроші. Це тимчасове мірило. Ми їх на своєму місці отримуємо, кожний чоловік не однаково від малого до найбільшого по чину.

 

179. А за старшинством ми нічого не отримували, і не отримуємо зараз. Водій наполягає на тому, щоб врахували люди свої душі і засоби для того, щоб наші люди себе не піднімали на своєму такому місці. У нас є техніка не мала, а велика, тільки нею треба володіти. Давайте ми доведемо цю справу до самого кінця, визнаємо цього одного Учителя, станемо малюка виховувати в духові цього. Нехай він робить. У нас піде не по-старому історичному, а по-новому. Ми кинемо відраховувати на ці потреби, які у нас були. У нас більше таких потреб не буде. Ми цим учинком, який ми візьмем, це зживемо.

 

180. Нам треба Водій людини для цього діла. Нехай він продовжує, нехай він робить. Це його сила, у цьому воля залишатися для цього без усього. Нехай робить, ми будемо на це дивитися. Ми не для майбутнього це розростаємося, робимося економічно сильні і політично режимні. Це все нам не дасть хороше і тепле. Ми з вами в цьому як вмирали, ми вмираємо, і будемо в цьому вмирати. Це все нас примусила економіка. Вона з предків примушувала чоловіка, щоб він у природі робив. Так і зараз чоловік у природі примушує, щоб він робив так, як це було раніше.

 

181. Ми з вами кланялися і кланяємося. І будемо ми кланятися щодня за те, щоб він нам дав життя за рахунок природи, за рахунок шматка хліба, за рахунок ганчірки, за рахунок каміння. Все це давала, дає людині природа сировиною, і за це вона людину знімає з путі, як непридатну в природі. А чому це так робиться між нами, усіма такими людьми, хто не в один час помирає. Здавалося б, не треба вмирати. А ми ж робимо свій порятунок, цим створюємо багатство, оточуємо себе ним. Хочемо сказати: це все ми зробили для свого життя. А чому ми в цьому вмираємо? Такі люди кладуть свої голови. Нехай уже війна, яку зробили самі люди для себе вбивати. Вони один одного вбивають за шматок землі, за те, що вони роблять.

 

182. А от при цьому законі ми не будемо це створювати, що ми створили. Ми водії такі, щоб воювати з природою, з умовами. Ми такі є люди, нам треба багато, мало не треба. От за що люди наші в природі гинуть. За природне багатство, за сировину, за вугілля, за нафту, за руду, за ліс, за камінь. Що нам дає ріст сіл і міст, але життя немає. Є в природі смерть, яка кладе людей на віки віків. Ми не живемо в природі, а ми в природі вмираємо тільки через це. Водій у житті я один воюю за це, і роблю в цьому я один. Що з цього всього робиться в житті, якщо ми примушували, примушуємо людину, і будемо ми примушувати. Покращення в житті не буде через один до людини каприз.

 

183. А ми так звикли примушувати, особливо природу, вона нам підпорядкована. Нам цього шматочка, на якому ми намагаємося попрацювати не погано, а добре. Сили треба на це мати. А природа, це живий факт, від нас, від таких можливостей терпить. Ми не за законом її примусили, щоб вона нам так давала. Вона говорить. Я вас такими не народжувала, такими не хотіла народжувати. Люди самі в необхідності завоювали право таке, від чого ми ростемо. Мені довелося практично досліджувати обласний закон. Я робив людям хороше здоров'я.

 

184. А мене охоронець порядку став вважати Богом, що я допомагаю хворим людям. Я перед ними виявився Бог. Тому вони мене взяли таким, як мене природа створила. Мене в трусиках з місця злочину конвоювали міліцією та військовою охороною. Після цієї розмови зі мною зустрівся начальник міліції і прокурор Кіровоградської області, до кого було моє прохання одне з усіх, щоб вони мене вивчили, хто я є такий. А вони мене зробили чоловіком таким. Як вони самі хотіли вбити мою ідею, щоб вона не була, так вони і вчинили. У конвой без взуття не брали, змушували взутися, одягнутися. А я цього не робив. Коли був створений наді мною суд несправедливого характеру, то моє бронзове тіло огородили шляхом краси.

 

185. Чучельний одяг наділи на мене. Не чоловік я став, а попка. За мене природа заступилася. Вона не стала судити судом Водія. Він практично сказав про цю справу, що не буде над людиною цей режим. Зміниться він в кращу сторону через Водійське вчення. Чоловік наш земний, він буде робити те, що слід. У житті не буде потребувати того, що доводилося чекати час для того, щоб цим ділом огородитися. І з ним один прекрасний час пожив, а потім помер. Це не військова сторона, і не міліція з прокурором. Один час за рахунок людини пожити та поласувати, а потім так само, як і всі люди, розпрощатися з білим світом на віки віків.

 

186. І військові, і прості люди погодилися з цією справою, що нам Водій пропонує. Що він нам в життя ввів, це небувале для всіх, Водійське нове. Не одягатися, через це і не їсти, і в дім не заходити. Є на це три основні живих неумираючих тіла. З ними треба буде ближче, та швидше з ними залишатися. Як з Водієм вчинила природа. Вона його прийняла до себе, як ніколи, таким мудрецем. Чоловік повинен виявитися між людьми корисний. Герой даремно в природі не народжувався. Він примусить людей наших змінити свій напрямок, який вів нас усіх до поганого і холодного. А візьмуть природу так, як не бралися люди.

 

187. Перестануть одягатися, перестануть їсти, і не стануть у дім входити.  Це буде, і обов'язково буде. Народяться і на це діло люди, візьмуть природу. Будуть вивчати її якості, зрозуміють їх, стануть користуватися ними. Вони дадуть повне право чоловікові життя. Він перестане в природі хворіти і застуджуватися. Ми їх, ці сили, у себе будемо мати шляхом загартування. Це все зроблять люди. Вони перестануть свідомо робитися злочинцями, і хворіти вони не будуть. Що будуть робити служаки цього діла. Треба визнавати ці народжені якості. Вони чоловіка примушують по-новому без нічого жити. Чоловік такий вже більше не буде. Як ледве щось таке, вже говорять люди про нього, він захворів.

 

188. А раз він у природі захворів, вже йому тут життя немає. Його жене природа, ролі не відіграє в цій справі. Людина живе вічно на цьому місці, нікуди вона не дівається. Це природа, яку ми бачили і чули, тільки з нею її мовою не розмовляємо. Ми своє тільки знаємо. Від неї хороше і тепле вимагали і примушували. А коли ми приходили до цього самі, нам за це, як водіям, в житті природа своїми силами посадила на тіло грибок. Щоб наші вчені не змогли цьому горю допомогти. Тому наша людина безсила з природою боротися. У неї велика потреба. Їй треба одне і друге, а за третім доводиться бігти.

 

189. Тільки Водій цьому ділу, він говорить. Якщо моє буде, наше людство виконає те, про що я писав. Найголовніше, люди перестануть займатися злочинно, або чим-небудь занедужувати. Ось від чого відпаде в'язниця і не буде лікарні. Всі ці люди прийдуть до мирного творчого життя. Почнуть не воювати, а любити своїм тілом природу, яку ніколи так не любили і не люблять. І не будуть її ніколи так любити, як її полюбив наш водій Іванов.

 

1969 рік 31 грудня. Іванов

 

:6912.31  Тематичний покажчик

:Одяг Учителя 20

:Перша думка Вчителя 21

:Наука Бога    23

:Народження людини    26

:Вода    30

:Під водою   30, 41

:Вчителі історія: юність    32-37

:Паршек в 15 років    50

:Загартування    37, 78

:Рівна життя всім   44, 55, 73, 74

:Погане -хороше   53, 81, 84, 118, 132, 134

:Водій Учитель  59, 60-63,69,81,89,90,91,93,119,130

:Учитель не відпочиває    63

:Учитель що вносить    64  

:Загартування і люди   84 - 104

:Моржі, йоги    87

:Віруючі в Бога    91

:Тюрма Казань   111, 112

:Оздоровлення   121 -127, 161, 169 -173

:Рак    121

:Політика.  Економіка    127   

:Жити на ногах    128

:Прохання 129

:Бог   130, 131, 135

:Дві ноги    133

:Життя в природі    141

:Чуже    142

:Оріхівка    143

:Нестерята, дитинство Паршека   145, 147

:Загартування   161, 169, 173, 187

:5 порад   173 -175

:Тюрми, лікарні немає    176

:Смерть    182

:Ноги вчителя    67

:Природа    69

:Сон    165

:Без потреби   186, 187,