Водій. 1969.12.ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

 

1969.11.25 – 1969.12.31

 

Частина 1. С. 1 — 100.

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127).

 

1. Це було в місті Ростові на Дону в автовокзалі в диспетчерському віконці, де водії своїх автобусів з путівками підходили відзначатися про прибуття та відправлення.  Я якраз сюди ось прийшов, став питати у водія: ти звідки такий є?  Він мені свою місцевість сказав: «Я з Прочноскопса».  Цю місцевість добре знаю, навіть у ньому був.  Сюди потрапляють автобуси не з однієї нашої області чи району.  Сюди в Ростов прибувають з багатьох інших областей і країв, як ось Краснодар і Ставрополь.  Вони до нас везуть своїх людей, а ми їм своїх людей веземо.  Через 10 хвилин буде на Червоний Сулін відправлятися.

 

2. А мені з самої Червоноармійської вулиці почав підказувати. Я туди потрапив до лікаря Холодного.  Він мій рукопис читав, і дав свою здорову пораду, як працю опублікувати.  Я, не доходячи до приміського вокзалу, побачив: електричка на Лиху відходить.  Що мені залишалося робити, крім як таксі взяти і догнати.  Треба догнати електричку.  Десь узялося таксі, висаджує пасажирів. Я зайняв місце, хочу, щоб він швидше їхав. А він нацмен вірменин свою недовіру до мене представив, цей водій таксі.  Він думав, що я йому не заплачу. У машину сів інший пасажир. Я змушений був на вимогу водія дістати карбованці і обнадіяти водія проїздом. А іншому пасажирові доводилося доганяти загальне таксі. Ми їдемо, поспішаємо у два кінці. Я дивлюся на лічильник, де вибиває копійку, а він зіпсувався. Він працює на око. У водія одне – не повезу доти, поки гроші не даси.

 

3. Ми помчали швидко.  Я у водія запитую: чому лічильник не працює?  Це йому навіщо, він за копійку возить.  А я йому кажу, як водієві, ти мене знаєш?  Він про мене чув, як є такий Іванов, а бачити не доводилося.  Так от тепер ми з тобою поряд їдемо. Я тебе можу питати. І примушувати, щоб ти за сигналами придивлявся. І своє брав наздогнати електричку. Водій на всі пари біг, але пасажир водія змінив адресу на півдорозі. Автобусна станція взялася своїм відправленням на північ. Мені доводилося в автобус сідати без квитка. А провідника на цей час не було.  Це перед тим, що треба вирушати, було всього чотири пасажири, та я був п'ятим.  Водій порахував усіх пасажирів, і тут же про мене не забувся.  Водій сказав: «Це наш».  Тобто сулінський Іванов, кому треба буде їхати. Він зараз знаходиться в своїх думках. Чи то поїхати до Москви самому, чи передати. А про воду не забути.  Води є більше, ніж материка.

 

4. Ми їдемо містом до аеропорту.  Нас не ніжить водій.  Він жене вперед, щоб будь-яку автомашину обігнати.  Це було водія на чотирьох колесах з мотором.  Його знання, вміння натискати педалі.  Я їду цим автобусом не порожнім і не з речами. У мене в руках пакет з написаною своєю працею. Я загартування-тренування. Перебуваю не так, як всі люди, що живуть.  Я не про це думаю, що думає будь-хто у своєму автобусі. Став говорити про це писання.  Воно говорить про залежного чоловіка. Вони не так живуть у природі. Їхнє діло – народитися в природі живим, а в процесі треба зробитися мертвим.  Хіба водієві тому чи іншому подобається.  Він ніколи не відмовить по своїй дорозі.  Йому підняли руку, він побачив це.  Але він не знав, що буде із цього.  Я кажу про загартування, воно нам потрібна більше для того, щоб не боятися природи.  А тут поруч про це знають, треба доставити цей рукопис через обком.

 

5. Ми стараємося без водія допомогти цьому ділу. А їх по дорозі скільки, цих водіїв на своїх різних машинах, не один напрямок тримають.  Я почув розмову двох, що сиділи на своєму місці, їх щось таке змусило.  Один іншому говорить.  Для всіх людей недобре, на нашій землі велика зміна, цього року не буде врожаю озимих.  Кажуть люди, їх теж слухають люди, тільки ніхто не знає про це точно. А от я їм про свій лист не сказав би, але довелося змалювати про нього, куди я його направив за призначенням у Ростов, обласне управління. Я так писав про цю стихію.  Запитував: як ви, тобто люди, залежні в природі, себе підготували свій великий нестаток зустрічати?  Мені сказали: так ми своєю технікою підготувалися брати багато, але не мало.

 

6. Багато, але не мало.  Природа цим нашим не радіє. Тільки що кажуть, захворіла людина, вже вона померла.  Хіба не в процесі це все між нами вийшло?  Раніше трун таких, таких могил не було, наряджених у квітах.  Ми це все самі в природі зробили.  Навіть сама природа щодо цього говорить нам, людям, щоб ми до неї, як джерела, не лізли.  І так ми за нею не доглядали, як ми зробили з природи снасть, зброю.  І почали землю турбувати, вона нам не кожен раз щорічно хороший урожай давала.  А зараз знаєте, як ми яєчню смажимо на сковорідці.  Сало ножом нарізаємо, яєчок наб`ємо, і на вогні живо смажиться.

 

7. Весь ваш апетит, як не бувало.  Сідай і їж, як свою.  Тільки їж досита. А ти тільки поїв, став робити перепочинок, у тебе небувало стало падати.  Ти знаєш добре, що у тебе є надія на те, що в тебе є.  Ти сподіваєшся і на це, і на інше, а кінця цьому всьому не видно.  Нині їж, завтра їж.  Не один раз, а по три рази, та по чотири.  Організму твоєму колись треба падати.  Тобто губити себе не можна ніде. Водій на своєму місці, він дивиться по сторонах, чи немає якого-небудь чоловіка, що забрався сюди, і він потребував проїзду цією дорогою.  Ця ось машина може будь-яку людину, лише б тільки вона захотіла.  Зараз люди всі на колесах, особливо залежні в природі, їм ходити по природі дуже важко.

 

8. Водій цієї машини своє діло знає. Із Червоного Суліна він їде на Грес. А з Грес на вісімнадцятий, а з вісімнадцятого – у місто Шахти. Із міста Шахти через каменоломню по Персеяновських степах біля сільськогосподарського агрономічного навчального закладу через Хотунок, і в Новочеркаськ заїздом. А коли водій залишає цю автобусну станцію, у нього одне. По території люди потребують проїзду і в Ростов, і з Ростова. Як же ти не будеш потребувати, якщо тільки треба що-небудь купити для себе хорошого в житті. Ми з вами для цього живемо, хвалимося цим, придбаваємо у себе засоби існування. Дивимося направо, наліво. Ми бачимо, на себе надітий хороший одяг. Та відчуваємо, що ти терпиш до приїзду твого додому. 

   

9. А вже коли поставиш свого цього коня в порядок з усіма умовами. Як це робилося, робиться, і буде в будь-якому місці водієм.  Він дивиться на машину, він бачить не одну, що проходить по цій трасі. У нього на це діло велика пам'ять запам'ятовувати інших людей.  Водій за умовами є комерсант. Він без прибутку на цих колесах не водій. У нього такий ... між людьми.  Бачить, знає по буквах, звідки їде ця машина.  Зараз держава викачує засоби.  Вона людину примусила з цим водієм, хто везе Іванова без квитка. Він теж стоїть, спостерігає за кожною машиною з водієм, що зустрічається, який тільки марки немає, і звідки це є машина.  Може своїм зацікавитися інспектор, якщо він стоїть на боці цього всього.  Хто знає, що ця машина крита везе.

 

10. У цій машини весь водійський секрет.  Він на ній так уміло їздить, може проїхати в будь-якому профілі.  Якщо цей водій з ... машина не його особисто власна.  Машина є надбання народне, також і чоловік надбанням живе для народу. Я їду ось цими автобусами, не з одним водієм зустрічаюся, або зустрічався, і буду мабуть зустрічатися, як Переможець природи і Учитель народу.  Хочу сказати про водія.  Який він маленький чоловік, а права має великі.  Хоче – і в будь-якому місці зупиниться.  І кого хоче, того він візьме.  Я сідаю на цю машину через посадкового чергового, щоб водій мене знав.  Я їду з водієм не на ринок природу продавати. Я хочу добитися свого кипучого місця, якого люди не знали, і не хотіли за нього братися.  У природі народитися самородком не таким, як був полководець Суворов.             

 

11. Він воював, він мав солдатів, він з ними відвойовував.  Я цю дорогу полководця не шукав і не шукаю. Майте на увазі, і не буду шукати. Але от цим водіям, які знають мене, і беруть з собою. А я кажу всім. Хочете жити – моїм слідом ідіть. Не хочете – не заважайте. Мені ваше тимчасове явище. Що ви будете мати до 2000 років життя нашого?  Водія цього не стане, він зійде з колії. А інші не такі його замінять. Як от я в поїзд саратовський увійшов. А за мною юрба людей. Одні п'яні, інші хворі, розумні і дурні.  Усім хотілося знати: а що це за такий чоловік. Я їм на це слова не промовив, а вони хотіли поговорити. Тільки розумниця сама з хорошою думкою прийшла. Я їй, як любительці, все детально розповів. Кажу, називаю дитинкою, навіть дав листа московського приймати.  Я був цьому прав.

 

12. Водій – це чоловік односторонній. Дуб, що лежачий на землі, розпиляний на дрібні шматочки.  Вони вибухають, самі знищуються поодинці. Так що цьому початку буде кінець.  Ми цю частинку самі знищимо атомної продукцією. А те, що ми не робимо, воно у нас не приймається, воно не в житті є. Це буде перед чоловіком один порятунок. Я, говорить чоловік, зробився в природі незалежний ні від кого і ніяк. Це моє терпеливе в природі життя. Чоловік їде в Саратовському водійському поїзді, він про це діло слухав.  Він говорив, що я не їв ніякої їжі.  Доводить, що ми з вами.  Не з Саратова ця історія почалася. Ми з нею зустрілися в Червоному Суліні.  Він з нами говорити не хотів.  А час ішов, поїзд по дорозі мчав.

 

13. Це було треба, історія цього вимагала. Люди лякалися, їх це не дивувало. А поїзд на місці не стояв. Як нам цього хотілося, щоб ми змінили свій потік. Я, каже він, один на світі такий. Всі наші люди хочуть одного – і хорошого, і теплого.  Нас правда з усіх вразила.  Вона говорила про всіх нас.  А місцевість залишалася і зустрічалася попереду.  Наш водій цього електровоза бачив, і передбачав наперед, що буде далі. Словами сказано нашим вождем на всесоюзному з'їзді третьому колгоспному. Уряд усім колгоспникам не пожаліє засоби послати, техніку. Велика кількість тракторів, комбайнів, також машин, та інших необхідних частин.            

 

14. Все це буде нам треба для того, щоб ми природу примушували, вміло від неї брали багато продуктів якісних. Уряд не природа. Адміністративна особа в цьому над чоловіком. А чоловік є природа, жива істота, народжена природою для того, щоб жити.  Ми його зустріли для життя.  Його батьки не так з ним у процесі вчинили.  Взяли за віком та пхнули, як небувалого чоловіка. У цьому не сказали йому, як такій особі, щоб він про це знав, і готувався в цьому зустрітися. Я не думав ніколи, щоб це зі мною зустрілося. Без усякої такої сили, волі я не зміг у себе зробити. Моє таке в природі життя.  Про нього багато і довго думав.

 

15. Але щоб робити мені, такому молодцеві, я нічого не зробив. Мене мій страх обіймав.  Та невже це буде, я з цим ділом зустрінуся? Хіба буде можна такому залишатися. Я ж цього ніколи не робив. Мене природа примусила, вона пояснила, хто я такий є.  Немає і не було в житті чоловіка.  Ми на кожному цьому місці любили слухати про таке хороше прибуткове діло. Нас з нашим водієм зустрічав час не так, як це хотіли. А потім ми вирішили приїхати з хорошим таким усім у наше донське місто Ростов. Провідниця сказала.  Нас ніколи в житті своєму, скільки їздимо від Саратова до Ростова, на першу путь приймали.  Я теж прагнув вийти з вагона, але мене діти, що їхали, затримали. Я матері двох дітей своїми руками зсадив, і в цю хвилину радіо прокричало: від Москви до Сухумі поїзд через п'ять хвилин відправляється.

 

16. Я шукаю цей поїзд, на якому путі він стояв. Пробираюсь не легко, а швидко. Люди всякого характеру зустрічалися, хотіли моїй посадці в цей поїзд допомогти. Ми шукали бригадира цього поїзда.  Нам кажуть, що йди по нумерації далі. Я йду, дивлюся на контролерів, вони теж хочуть мені в цьому ділі допомогти.  Я їду в Єреван, він чекає давно за запрошенням. А бригадир не виходить. Раптом він невеликого зросту абхазець вискакує. А йому контролер каже: він хоче до Сухумі проїхати. Перед цією людиною таке діло відбувалося другий раз.  Бригадир такому вчинку не зміг відмовити, сказав свої слова: «Сідай».  Я, як з квитком, зробив швидку посадку у вагон № 7 м'який.  На проході мені персонал цього вагона вказав місце, щоб сидіти на ньому.

 

17. А я в цьому не мав потреби, стою собі біля віконця. А на мене кидають такі слова, від яких доводилося легко відбиватися. Я їм сказав. Не політик і не економіст. Я за півмісяць, за червоний хрест, за міжнародне здоров'я. А раз я за це стою, сам себе показую, то будьте ласкаві мені такому вірити. А раз вірити, значить, слухайте.  Цього мало буде від мене слухати, що я ходжу літо і зиму в такому от вигляді.  Я їм, як абхазцям, таким нацменам, став про це говорити.  Я до цього ось діла прибавив нове діло.  У себе, як організм, не ввожу ніякої їжі, ніколи і ніяк я не їм. Тут були лікарі, їх ці мої слова щодо цього сильно заїли.  Вони обрушилися зі своїм. Як же так, стали у мене питати, як у людини не такого, як усі.  Вони цьому вірили, погоджувалися, і хотіли добитися  в цьому, що це було ніяк неможливо, щоб людині не їсти.

 

18. У них залишалося питання: «Як же жити?» Цей ініціатор бере своє слово, і починає людям своє доводити.  Він бере чоловіка одного з усіх.  Ми його яким народили?  Живим, енергійним.  Пам'ятаєте, як він закричав. А мати його рідна швидше ..., їй стало жалко малюка. Він від материнського догляду забувався, і міцно засинав.  Що його примусило це робити?  Природні умови.  Він у нас не народжувався таким, як ми зробилися.  Такими, як от зараз, розумними і такими ділками. А раз ми пішли від минулого, прийшли до даного, то вже не те, що ми мали.  Нас примушують умови. Ми спочатку так не їли, і не зустрічалися з таким видом. Нас економіка привела, показала щодня це руками робити, і очима дивитися.  На ногах ми ходимо, і носимо вантаж.

 

19. Це все наше зроблене, що ми в процесі цього дня зробили, то нас, як переднього ватажка, годує. Ми знаємо, ми робимо, сподіваємося на це все, що воно нас спасе – це наша одна неправда. Ми спочатку, коли нас народили, то у нас не було, чим кусати. Ми не в силах були пожувати, та зі слиною ковтати.  У нас навіть не було шлунку, у чому цю їжу, яку ми з вами зараз їмо. У нас з вами є така людська сила.  Ми без цього шматка жити не зможемо, і також без цієї одежини.  Ми вважаємо: це все наше.  А раз наше, ми повинні поїдати, тільки що. А людям це не подобається, вони цього не зможуть зробити.  Наше діло таке: більше туди по-руському накидати, та солодше, та жирніше.  І тепліше, щоб було добре, це такий наш одяг.  Я їм кажу про самого себе. Гірше і холодніше від мене ніхто в природі не живе.

 

20. А всі моєму так заздрять. А самі не хочуть цьому наслідувати. У них, всіх людей, велика недовіра. Це тільки я один такий на білому світі. А інші всі бояться, на себе надягають цивілізовану одежину. Чого тільки в цьому чоловік не придумав у своєму житті.  На своїй голові національній носить, це його такий фасонний одяг.  Я не привчив так без усього залишатися. Я чоловік, та ще який я є сам захищений. У мене для життя не одна водійська сорочка або картуз.  Я можу носити на голові і шапку, і капелюх. Мені не вірять, не хочуть зрозуміти, що це можна робити. Ви ж бачите, яка моя є сорочка. Це природа. Вона мене своєю якістю одягла. Це повітря, вода і земля – три тіла.

 

21. Навіть мене в цьому годує.  Вона ж є дім, хранителька. Мене моя думка така зустріла.  Чому це так, що люди одягаються, їдять, у домі живуть, а самі в цьому помирають?  Нехай це буду я. За моїх тридцять п'ять років існування я повинен померти тисячу раз. Я жив, живу, і буду жити в природі за рахунок її такої якості.  Моє діло – спостерігати за ними, як буде треба добре. І до хорошого, і погане має показати.    Мені жінка провідниця, з Горького сама, вона мені показала це місце, я дав згоду його зайняти. А в цей час люди збиралися, і намагалися дізнатися істину. Я їм про неї розповідав, зі мною сталося дуже багато таких зустрічей. Мене як такого обробляла громадськість міста Москви.  Психіатр доктор медичних наук задавав питання.

 

22. Всі слухали, намагалися подивитися, що буде далі.  А у мене не одне це.  Я підкувався під це діло, кажу їм.  Цей учений Лунц задає питання, питає про таємницю: «Вона в тебе є?  Куди ти подінеш, якщо помреш?» Я йому кажу. У мене немає ніякої таємниці, є одна істина. Збоку мене стань, і роби те, що буде треба. Роздягатися вмієш, шапку знімати, також чоботи.  Це буде вся моя таємниця.  Він каже: «Та я помру».  Всі засміялися. Цікаво кожній людині, вона намагається що-небудь запитати.  А водій свого діла, він одне – своїм пробігом залишає і Кущівку. А в Сасикіному став, вимушена була зупинка при світлі. Нашим людям до самого переднього вагона. Люди наші знали про це, бачили його тіло. Він з радості своє передав. Але організованість не така була, як у нашому купе.  Оточили нашого вагона люди.

 

23. Серед них були лікарі, хімік, інженер. Він просто дивувався такому голодування. Я правильно говорив, що я не вживав ніякої такої їжі. Вони мені не вірили. Я їх примушував брати з собою мішок, або навантажити машину.  Все одно той чоловік, який буде їсти, він залишиться, він загубиться.  Втоми немає у цьому.  Це наука, з усіх наук наука.  Можна сказати, Божа.  А Бог то Бог, не будь сам поганий.  Ось що я їм своє ввів.  Вони намагалися довести моєму всьому, але у них індивідуальний захист.  Вони вірять минулому предковому явищу. У них продукт харчування, їжа на першому рахунку.  Це їхнє, за законом всього розвитку, вся надія на це, для життя порятунок. Також одяг з чого-небудь не робився.  З початкової сировини, з нитки.

 

24. А вона в кустарному труді тягнулася з прядива руками. І багатьма нитками ткали в берді, на станку робилося полотно. А з нього творився одяг, чим людина своїм тілом красувалася.  Вона весь рік безперервно старалася це робити. Ця система виходила через важкий труд. Також чоловік жив у землянці кам'яній, а накрита була землею. Але думка його примушувала йти. Все він для цього клав, збирався.  Готував у себе засоби, якими намагався чоловік для себе зробити за останнім словом дім, як робили всі наші люди на землі.  Вони боялися природи, йшли зі своїм тілом на рожен. Завжди огороджувалися словами. Це все їм давав Бог, вони в цьому заслужили. Я, каже Бог, цьому всьому вашому не радію.

 

25. У мене є те, що у вас теж є, але воно приховане. Таке ж саме, як у мене, це ваше тіло.  Ви не хвалитеся ним, а показуєте чуже природне, зовсім не одухотворене, а мертве.  Ми, всі люди, крім одного мене, живемо так. Один час радіємо, як ніколи. Але ця наша радість оточує тоді, коли у нього є, що поїсти. Він ставить на стіл, ним один час харчується, тобто він цим живе. У нього є, він щорічно придбаває. Хоче сказати нам усім. Це він для цього робить, трудиться, щоб за рахунок цього один час пожити, а потім померти.  Це вічні материнські сльози.  Вона народжувала людину для даного життя, щоб жити в природі не погано, а добре. Людина для цього й народилася.          

 

26. Він про це тільки і думає, про наявне добро. Про те, щоб у нього було на цьому місці, в чому доводилося жити. Я воюю в природі за самого маленького початкового чоловіка. Я не даю свою згоду на те, щоб ми з вами так його народжували, як у нас народився сам без усякої нашої допомоги.  Сприяла природа сама.  Вона робила, творила всі чудеса.  На це був ініціатор: повітря, вода і земля. А ми від цього своїм добром, яке ми самі зробили в природі, пішли, від основного життєвого діла. Нас стали вчити предки, стали виховувати в духові нашого штучного. Ми оточили себе в природі не живим, як це треба. А ми оточили себе мертвим, неживим, як це зробилося людьми.  Один час за рахунок цього пожили та поласували, як це слід.

 

27. А потім знесилили, і впали жертвою. Ніхто нам з наших водіїв, всіх ватажків, що живуть, такі якості не знайшов. А вони, ці шляхи, і раніше були. Лежала на землі для чоловіка пряма дорога.  Він по ній не пішов, а став своїм умінням звертати з цієї правильної дороги убік. Став по природі шукати те, що йому було треба. Він за цей весь час знайшов хороше і тепле.  Огородив себе ним, і став користуватися цим знайденим у природі добром один раз. Я, як ділок, цьому всьому протистояв. Сказав людям, ми не праві в цьому всьому. Так ми виховали нашого цивілізованого вченого, інженера.  Він навчився багато нас, таких невмілих, за своїм історичним примушувати. Він не знає, що буде з цього діла.        

 

28. Його діло одне – на цьому місці не стояти.  Ми дуже багато зробили, але мало з цього всього отримали. Чоловік народився для життя свого. А ми його взяли і завернули, повели по своїй ученій стороні.  Треба тільки трудитися, за це будеш жити.  Зробиш те, що буде треба.  Чоловік не народився, а ми йому приготували оточувати себе, чим йому доводилося жити. А ми взяли, та звернули, стали по вже протоптаній дорозі ступати.  Історія за рахунок цього всього як розвивалася, так вона і розвивається на сьогодні по природі. Ми в ній не народжені з шматком хліба. Ми з собою не несли ганчірку. З нами не прийшов дім, в якому ми живемо. Водій є електровоза, він нас так швидко по цій дорозі везе.  Ми без усяких розмов у нашому купе, але зібралися мене такого ...                      

 

29. Як сказав один з хіміків. Ви є лікар, а я хімік. Він каже, це не наш з тобою розвиток.  Я їм кажу про мою появу сюди. Ніхто не знає моєї думки, навіщо я сюди прокладаю дорогу.  Я їду в Єреван, він мене таким вперше очікує. Я їду на запрошення самих ображених, хворих людей.  Вони мого приходу всі чекають.  Я наближаюся до свого.  Кажуть, що це буде перша від самого Ростова зупинка. Ми тут стоїмо всього п'ять хвилин. А потім ми будемо зі своїм водієм пробиратися на кавказьку станцію. Будемо повертати на одноколійну дорогу. Ми будемо їхати біля Чорного моря.  Від самого Туапсе весь наш шлях лежить по-над морем, по-над водою.    

 

30. Я цю воду боюся як ніколи, в неї ступати. Я про це діло, про воду розповідаю, як про природу. З повітря у воду йдеш, як у хорошу теплу ванну. Я вмію плавати, вмію пірнати, вмію лежати на спині, але боюся чогось.  Є таке у воді, начебто вона тебе хапає.  Я знаю добре про свій у природі вчинок.  Він не йде, і не полює на живе. А для того він туди йде, щоб там у цій атмосфері завоювати не тимчасове життя, а вічно не вмираюче.  Вода не примушує в себе фізично людину робити. Вона його не як усіх приймає. Він піднімає вгору свої обидві руки, перед природою здається, йде вниз так, як це його допускає    сама вода.  Вона теж має у себе живе енергійне.

 

31. Струм, магніт, електрика.  То є й у людини, підготовленого вже до цього діла. Я хочу сказати про те все своє наявне.  Люди були і проти цього. Але такому в природі ділку зовсім не доведеш.  Він правий по-своєму, його ідея вірна. Звідки він з'явився?  Про це ніхто не скаже. А це ми, всі люди, свідки, як він у своєму році свій день народження захопив.  І з нами разом жив, на ноги піднімався в нехороших таких ось умовах, а вони такі були. Хотіли сильно, щоб на столі було солодше, жирніше, і, найголовніше, це більше.  Ми жили в сім'ї, цього не бачили. А хотіли наїстися досита. А потім робили після їжі, як інші. Одягали тепле і хороше.  Мені цього не давалося, за рахунок чого я так жив, і ріс вгору.          

 

32. Моє життя в нестатку піднімалася. Він себе показував сільським хлопцем до самого труда в шахті. Мене, як хлопчика 15 років, мого здоров'я. Нас, таких молодців, двоє було.  Один вагон 1000-пудовий в день вантажили. Я зустрівся фізично з цією важкою роботою.  Мене такого перекинули під землю на плити в брезбер.  А потім катальним, санки тягав, вагони ганяв, відбивав, рубав зарубку і бурив, ходунки проходив.  Отже, я практик шахтар, залишив дуже багато фізичного труда.  І разом не кидав сільське господарство. А потім кинувся в завод.  Спочатку старший апаратник. Я такий був для них чоловік, вони не захотіли мене в себе тримати, відібрали моє право на труд, примусили мене бути служакою. Цар мене закликав, до царя в Царське Село я їхав служити. А по дорозі самодержавство повалили, чому моє здоров'я не раділо.

 

33. І Тимчасовий уряд не утримався, прогнали більшовики, чому я радів, як трудящий.  За моєю думкою в житті, я був більшовик. Але мене, як такого в житті, за мою справедливість не полюбила адміністрація. Вважала, начебто я хворий у цьому ділі чоловік.  За мою ідею я отримав від ЛТЕК від лікарів 1-у групу інваліда щодо праці. Що доводилося робити такій людині? У природі шукати вихід. Мене стали зустрічати часто.  Я їх шукав, і знаходив місцевкоми.  Вони мене зберігали.  Я по них від одного до іншого приходив, їм про це небувале розповідав. Вони слухали, погоджувалися, і на моє здоров'я виписували. І я їх залишав, знаходжу інший місцевком. А зараз я їду для того, себе показую, щоб люди знали це діло, до якого мене сама природа вела.

 

34. По всій дорозі вона залишила минуле те, що наші предки мали. Вони нас втримати не змогли.  Під час нового ладу змінили своє господарство. Ми стали на новому місці, на нашому прізвищі хутір. Звідки мені доводилося вчитися комерційним чоловіком.  Був приватним торговцем, перебрався в місто Красний Сулін. Я тут у робочому кооперативі продавав м'ясо робочим, звідки потрапив у в'язницю. У виправній колонії рубав ліс, за свої заслуги був звільнений. Я не став відходити від фізичного труда. А пішов на жертву удвох з Федоровським.  Наша двійка хотіла природі довести, але вона виявилася сильнішою, ніж виявився я у своєму труді.

 

35. Вона мої ребра лівого боку об рейки перебила.  Я з вагона побився.  Потрапив до Акулича в лікарню, і став сміятися від одного вчинку. Мене звідти скоро викинула. Я зустрівся з Тарасовим, з будівельником радгоспу. Він мене знав, і взяв завскладом лісним.  Де моя робота показала перед ученим Воронцовим.  Він мене вчив писати з букви, а рахувати з цифри. Словом, мене стали вважати людиною діловою в господарствах. Я прийняв радгоспне складське господарство так, як виходило. Треба без усякої помилки. А мене директор Суязов хотів в'язницею задавити. Я був миттєво звільнений. Сам суддя сказав: «Їдь куди-небудь в інше місце». Куди довелося вибути, і там, на Кубані робити операцію в роботі.

 

36. Вдало відбувалося в тому місці, де доводилося виконувати.  Я вже працював, і про роботу писав. Моя робота відбувалася один час по лісах і по річках біля Чорного моря.  Від Адлера до самого Армавіра всі лісові умови мав, з причини своєї роботи з лісовими союзами.  Робота моя була така. Артілям відправляв клепку, лісоматеріал і всяке інше.  Моє діло була кооперація, торгівля.  І все ж мені довелося потрапити до військових.  Коли я цю роботу провів, не гріх потрапити на будь-яку іншу роботу, яка мене примусила, ніби я відмовився від роботи. Мені по профспілковій лінії довелося шість місяців – я повинен ніде не працювати. Я це між людьми проробив, не влаштовувався на роботу, а навчав людей, як буде треба, щоб не застуджуватись і не хворіти. Я на цей час у природі мав.

 

37. Мені допомагала в цьому природа. Я будь-яке захворювання виліковував своїм вченням.  Я був людям корисний у всьому. Мене зберігали, особливо Іван Павлович Кобзін. Він був у будівельному комітеті, мене як такого зберіг.  Я свій наявний одяг віддав старому, що йшов по лісу.  Він був для мене невідомий звідки.  Я його після шукав, не зміг знайти. Закінчив свій строк, з увагою прийшов до обласного прокурора Кузьміна. Він мене послав шукати роботу, щоб цю латку залатати. У природі так вийшло, мене зустріло Овечкіне в Невеномисском районі, куди я приїхав з довіреністю працювати.  Я працював і допомагав людям, таким калікам, від кого брав свої сили, давати їм здоров'я.  А зараз я на запрошення людей їду в Єреван.

 

38. Дуже страшно, не хочу дивитися на цю місцевість, яку ми разом з водієм проїжджали.  Моя це дорога лежить разом з водієм прямо сюди через рівнини і річки, та через гори снігові до самого Чорного моря.  Моя це початкова в цьому ділі віха. Я йду по цій дорозі, по якій мчить наш електровоз з водієм. Він не одного мене в цьому поїзді везе.  Всі люди їдуть у своїх індивідуальних справах. А я такий один чоловік в обряді.  Взагалі ніхто не погодився їхати туди, куди ніколи не доводилося їхати. Той чоловік взяв, своє бажання виявив попросити Учителя народу.  Його просять всі наші земні люди, він до них їде. Вважає: це моя така викладена робота.

 

35а.  Я з людьми разом їду. Їм своє невмируще діло, як картину, малюю. Цього мало, що я в такому одязі ходжу.  Вам цікаво у мене навіть запитати: чи холодно мені, чи ні?  Я їм усім своє початкове відповідаю.  Ви це пробували робити, чи ні?  Вони відповідають так боязно: ми, мовляв, не зможемо цього зробити.  А я їм починаю говорити.  Як же так мені довелося це зробити?  Я адже такий один-єдиний чоловік з такими намірами.  Коли я починав це робити в природі, учитися не було, у кого. Щоб запитати. Такого чоловіка не було, щоб він мені підказав. Мені в тисячу раз холодніше, ніж вам. Але я від цього терплю. Знаю добре, що це буде треба не одному мені таке загартування-тренування.  Ми його колись вивчимо, зрозуміємо, застосуємо.

 

36а.  А раз у нас один є такий чоловік, він оточив себе в природі силою і волею.  Тут у цих багатьох роках, тут ролі не відіграє. Ролі в житті відіграє чоловік, він цього добився своїм тілом на іншій людині, на хворій людині.  Йому доводиться легко з ворогом, який напав на людину, її тисне своїми силами.  Я його легко виганяю.  Як от я вам говорю.  Не одяг наш з вами нас, всіх людей, спасає. І не спасає нас наша зроблена нами їжа, або наш житловий дім.  Це все наше тимчасове явище. Ми всі такі на землі люди, яким хочеться всім так добре і тепло жити.  Я цього не шукав і не шукаю, і не хочу такого шукати. Народився чоловік для життя живий. А ми його одягли, нагодували, і вкинули в дім – живи, як хочеш. Він би жив у природи, але йому не дали умови. Він ними огородився, його примусила залежність. Це штучна сторона. Ми її маємо в житті. Один раз живемо та подивимося.

 

38а. Чоловік я живий енергійний у всьому. Хочу сказати про їжу. Я її не вживаю свідомо.  Я перебуваю в дорозі – за собою мішок не ношу. Хочу, щоб всі такі сталі. Я вболівальник про життя наше минуле. Почну сам з історією розбиратися, яка вона була на людях така важка і недостатня. У них був тільки двір, а у дворі стояла хата, в чому чоловік жив, та про природу не забував думати.  У нього була земля, яку господар з голови не викидав.  Він її знав від голови до самих ніг.  У природі для людини ця земля джерело.  Він усе своє життя землю тримає, завжди не забуває про неї.  А що він повинен на ній посіяти, або що він цього року придбає.  Це така думка будь-якого мужика в селі. Інший би і подумав, але не було, чим робити.  У нього садиба, розгороджений двір.

 

39. На розі складена хата, та сарай для конячки однієї. Льох, та на чотирьох колесах віз.  Що було більше, не видно.  Ми думаєте, у нього немає серця або душі. Це все зробили в природі люди своїм учинком, своїм самовільним життям.  Він оточив себе як ніколи на простому не таким мужиком, хто не мав нічого. Як це вже сказали, у мужика простого чоловіка не одна на розі поставлена хата. Ззаду рядочком комора, і поруч конюшня, і сарай для биків, і корови стоять.  Запліднювач, вівці і свині, та пташник.  Всьому треба дати порядок.  Людині все це треба зберегти, як хороше і прибуткове. Чоловік не забував їх годувати. І про самого себе не забував, що їв. Сам все готував для свого апетиту. Більше від усього я не забував кожному закутку кланятися, і підкладати те, що було. Годували волів соломою і половою, воду пили з колодязя вранці і ввечері. А себе не забував після погодувати. Не в одного це діло проходило.             

 

40. Якщо це все ..., що робиться на білому такому світі, і водій на своїй автомашині цього в житті не отримував, що я. 2 грудня під вівторок і в середу я думав, просив природу, щоб вона уві сні розповіла про моє оце писання. Чоботи нові мої новими санчатами вчені робили, два молодих учених. А старий в головах стоїть, він з цими чобітьми згоден. А в ногах стоїть стороння практична особа, говорить.  Ці чоботи, ці санчата можна буде ще краще зробити, ніж вони робляться зараз. Я з цим водієм цього поїзда прибув до міста Сухумі о 7 годині 10 хвилин ранку. Знайомих таких я не зустрів, не було, куди зайти.  Я вирішив себе примусити по перону назад, вперед проходжуватися, як і завжди зі мною трапляється.                     

 

41. У мене велике вміння тримати себе навколо людей, що зустрічаються. Я такий був між ними один. А вони, абхазці, мене не бачили. Старалися зупинитися, і на таке чудовисько подивитися. Мені була в той час атмосфера нова близько морська. Я їхав у море купуватися. Намагався глянути на її тихі береги кам'яні. Я бачив море через віконце, старався потрапити в нього.  Воно мене примусило своїм недалеким почуттям, я через гортань дихав.  А у самого така думка лазить заочно у нашого керівника, у вожака, водія свого народу. Я так по воді кидав свою думку і борсався, пробирався, як жива людина.  Там я вже випробував, мене народ у Сочі відірвав практично від води. А у мене був акт Введенського про мою ненормальність. Вони мене вивезли на вокзал, і їдь, куди хочеш. Я там зустрівся з вибраними людьми.

  

42. З ними говорив на тему цього діла. А зараз абхазцям хотілося, щоб я їм чого-небудь розповів. Я мовчки ходжу по перону, та поглядаю на свою викладену дорогу. Як би свою ногу так поставити, щоб не вплинув на них асфальт.  Моя така є сила, струм, магніт мого тіла.  Тільки зараз якби дозволили виступити в природі між тими, що зібралися, я б їм, як Учитель, свої сили на них показав.  Це небувалий момент такому випадку. Я господар свого тіла, нікому в цьому ділі не заважає.  Каже.  Я вмів, і знаю, що в даний час треба.  У мене немає ніякої політики, ніякої економіки. Моє здоров'я – червоний хрест, півмісяць, міжнародне здоров'я.  Що буде треба зробити людині, щоб не захворіти і не застуджуватись. Ось що я між людьми знайшов, і вмію це в природі робити. А людям це буде треба здоров'я, одне з усіх.     

 

43. А от у цю саму хвилину по всьому Радянському Союзу пролунала скорбота. 2 грудня під 3 грудня наш полководець революції помер Клим Єфремович Ворошилов. У житті прожив 89 років.  Він був водій у Червоній армії. Як він не жив, чого він не робив зі своїми людьми, чужих людей з життя прибрав. А от сам себе привів до безсилля. Таку участь усі наші минулі і чужі полководці, вони також. І дані полководці наближаються до цього діла зі своїми заслугами. І де б тільки водій не був зі своїм поняттям, він вів своїх підлеглих, і буде він їх у бій вести. Але про це саме він нехай не забуває, що це його все на ньому. Він жив, живе один час. Але те саме, що заважає в природі, ніким не зжите, крім одного воїна з природою Іванова П. К.   

 

44. Це буду я, один цією дорогою йду. Це буде добре всім людям, що так, як усі, помру?  А що якщо я буду, і буду продовжувати, і залишу життя людське.  Що тоді буде людям.  Ми тоді скажемо про самих собі: це ми всі робили в житті, неправі.  Я тільки з дому йду, не хочу робити те, що роблять усі. Моя думка всіх примушує перепросити у самих себе, що ми з вами робимо між собою. Хочемо, щоб у нас не було відстаючих. Хочемо, щоб він працював, а я вказував.  Така у всіх була система.  Я живу так, як не жив ні один чоловік на світі. У мене є, а у нього немає. Хто цьому винуватий?  Давайте ми розглянемо  гарненько. Це буде винен той, хто залишив на шляху свого близького до життя чоловіка, і пішов далі.

 

45. А от у нас такого немає, щоб у тебе з'явилося бажання. До самого бідного чоловіка прийти в його дім, вибачитися перед ним. Сказати йому, цьому нужденному чоловікові: чого ти потребуєш у житті своєму, що живеш так погано?  Візьми, та дай того, щоб він жив добре.  Цього жоден ланковий своє місце не надумає віддати. Кожен від іншого ховається.  У нього свій будинок, а в мене свій. Ніхто в своєму житті цього не зробить, щоб комусь дім віддати. А я як такий живу за рахунок однієї природи. Хочу сказати про своє місце, по якому ходжу назад, вперед.  Будь-якій людині можу його віддати, нехай стає збоку, і починає робити. Я в Сухумі ходив, нікому не заважав.  А до мене підходить, в хорошому обряді, одягнений, при краватці.  З перону прогнав, сказав так: «Іди ти, а то заробиш строк сісти».  Я пішов у зал вокзалу, став у кутку, щоб ні з ким ніяк не говорити.

 

46. А на мене люди, як якісь для себе нехороші, наступають. Вони хочуть зачепити мене.  Я від цього шукав вихід.  До оглядача прийшов, дозволу запитав: а можна у вас побути?  Жінка не заперечила, взяла, і сказала: «Іди в приміщення.  До Ростова, поїзд повинен на Ростов іти».  Я так і вчинив.  А до мене пішли працівники залізничники.  Я з ними теж став говорити стосовно такого, як їм не доводилося бачити.  А зараз їм доступно стало разом ділитися. У нас була образа між ними і мною.  Хтось із абхазців прогнав з перону, через це я вас залишаю і їду в Ростов.  Абхазці стали запитувати гостя, щоб він у них погостював. Він каже: не треба проганяти. Я їхав не до вас, їхав у Єреван на запрошення: Аздобян проспект, 2, кв.  3. Крапівкін Яків Тимофійович.  Моя така тепер була мета.                   

 

47. А раз від абхазів образа відбулася, то тут треба її загасити.  З боку їх була пропозиція, щоб я у них залишився гостювати.  Я не погодився бути таким, як вони думали. У них одне, а у мене інше. І я їхній у житті помічник, допомагати нашій молоді.  Вона у нас із-за нестатку помирає.  Якби вони знала про те, що вони вмирають марно. Нас тягнуть предки. У природі господар на все людина, але їй це не дається. Хотілося б з народом так поговорити, як доводиться нагадувати, що не природа повинна розпоряджатися, а сама людина.  Приїхав у Сухумі, побув, сфотографувався з робітниками транспорту. Прийшов ростовський поїзд, на нього довелося сісти за дозволом бригадира.  Він сказав, щоб посадили в спільний вагон, де не виявилося ні матраца, ні подушки. А відпочити треба було.     

 

48. Їду я з ростовцями, зупиняюся на кожній зупинці. Цікаво вийти і вхопити повітря морського. А сам про прибуткову річ пам'ятаю, везу додому. А на моєму проїзді стовп сусід поставив. Я і на це не подивився, об'їздом поїхав. Під'їхав під ларьок, і дивлюся, чи та особа. Сказали її ім'я.  А ключі в кишені, чим відчиняти, і як треба, і яким відчиняти.  На це був напарник, він прийшов цьому ділу допомагати.  Це було не діло.  А стояла запряжена кінь, прилавки були порожні.  Це моя така свердлить думка.  Сам їду в поїзді, сиджу на місці у вагоні.  А сам думаю про море, про ту дію, про яку ніколи ніхто не думав, і не представляв собі в ньому бувати.  Я був у природі, таким залишився.  Як мене жене сама природа, вона мені таке в житті показує.  Я повинен зробитися у воді легким.  Мене, як людину, виштовхне назовні з води, як такого чоловіка.  А тоді я буду жити, правами такими користуватися, як ніколи, природними.       

 

49. Це буде. Тут у житті одяг не помічник все це зробити.  Ми звикли до відмови наїдатися, і в домі міцно спати.  А от не беремося за природу, за те, що потрібно людині.  Повітря дуже багато в просторі, і також вода оточує землю.  Вона від неї через повітря нікуди не дінеться. Згадую я про молоде юнацьке життя, коли я був неодружений.  Але мої такі в житті роки змушували від свого порога йти туди, де була можливість своїми ногами, та ще в такому обряді. А ми в ньому ледве не наполовину розірвані.  Що на тобі було?  Сюртук. Не штани з матеріалу, а з полотна зшиті, та така ж сама сорочка.  На голову одягалася якась дідівська покинута шапка. Тоді ніхто з цього всього не сміявся і не міг, ніхто не говорив.  Всі про це знали, але зробити в цьому не змогли.     

 

50. Взуття жіноче недоношені туфлі. Я в них ішов 15 верст до пана найматися.  Це було тоді от у селі, в якому я жив, людська краса. Люди не добивалися, і ніде не доводилося його брати.  Дотримувалися так, як це треба.  Один перед одним гірше і гірше одягалися, і їли також. Мені моя мати клала в мішок на цілий тиждень хліба ячмінного синього, а не білого, та поклала кавун туди. Що я робив своєму тілу? Та на злочин ішов. А в цей час спасибі було природі, що вона була на боці мого такого життя. Сонечко осінньої пори пекло.  Якраз сіно хороше.  Люди на місце зимового часу звозили, так у панській економії робилося по порядку. Хліб посіяний зібрали, і також насіння соняшнику змолотили, на насіння чисте виробили.  Пан готувався до зими, задумав робочим подякувати за їхню роботу грошима. Я був тиждень їздовим на конях.

 

51. Возив зі степу у двір сіно, а хлопці його накладали і складали.  Моє діло було везти.  День був до самого вечора за 60 копійок плати.  А на скирті сплачувався рубль. І там було важко, і там такій людині, яку оточували недостатні умови. Я то в житті робив тоді, коли моя молодість примушувала мене ступати по дорозі. Я наближався до того, чого я в житті не зустрічав. А йшов від того, що мене оточувало.  Я не боявся того, що мені доводилося зустрічатися. Я день перший початковий понеділок у тижні зустрів так, як ніколи. У ньому сам себе примусив бути в природі таким чоловіком, якого ніколи в житті не було. Я вже вівторок зустрів так, як не зустрічав перший день. Я хапався, я бився за свої дорослі сили, за ті сили, яких у природі не зустрічав.

 

52. У природі чоловік ріс, піднімався, і те він робив, що доводилося в житті бачити. Я чоловік, піднявся на свої ноги, на свій органічний хребет. І обережно все те, що доводилося зробити. А зараз не те, що раніше було. Чоловік розпростирався своїм здоров'ям, своїм умінням себе так в навколишній обстановці показати. Це було, і зараз воно є, і буде воно між людьми робитися, бо наука прогресує людиною. Простору багато потрібно для життя. Людина шукає живе, а робиться мертве. Ним один час живе, а інший час сам сходить з колії.  Він зустрівся з безсиллям, втратив у процесі те, що буде треба.  Чоловік – це в природі є все на нашій землі. Чого він тільки у своєму житті з природи не поставив.

 

53. І чого він тільки в природі не шукав, йому природа дає.  І дала те, що йому в житті своєму завадило. Людині в процесі треба було одяг та їжа, та житловий дім. Це все зроблено руками людини не для того, щоб воно померло, а для тимчасового такого життя, яке люди в природі знайшли.  І нею один час користуються, а інший час вона йде.  Змінюється на інше якесь таке міцне і величезне ім'я. Тільки зараз приведено до того.  Що робилося в житті нашому, тепер не робиться. Те погане, те холодне в житті людини виходило із-за хорошого, солодкого та жирного.  Вся армія людей лежить у землі в могилі прахом. Це нам дало життя. Ми оточили себе смертю на віки віків. Хіба це наші люди, що вмирають.

 

54. Нам ця історія, яку ми робили і робимо, не подобається. Але вона між нами такими продовжується. Якби я, як такий, не оточив себе природою, я б не був таким життєрадісним. Їхав біля моря вночі. Чути, в берег билися хвилі. Але боявся глянути, а що там у цій темряві у воді робилося. Там такий світ, що живе, не спить, а рухається без кінця і краю. Сильний за рахунок безсилого продовжує. А зараз чоловік такий фізичний у природі народився, якого в житті не було, і немає ніде. Він знайшов у природі вихід огородитися тим, чим не огороджувався ні один чоловік у своєму житті. Чиста повітряна система стала для нього ванною, а вода, що вирує. Земля такою нянькою не знадобилася. Такою бути завжди слугою, дай і дай, і дай без кінця.    

 

55. Таке тепер від людини пішло.  Немає вимогливості – немає того, що було. Є життя одне для всіх однакове.  Серце є у кожної людини, у кожної людини є душа, і тіло є.  А чомусь люди не хочуть вмирати. Всіх однієї грошової зарплатою від малого до старого.  Водій своє вносить – 33 карбованці.  Не помреш від цього.  Якщо треба буде людині прибавити, не одному буде прибавлятися, а всім.  От тоді-то буде людина легко жити.  Якщо йому буде треба поласувати іншою якою-небудь твариною, ми свою згоду дамо його з життя прибрати.  Якщо ми свідомість введемо, у себе визнаємо.  Все те, що ми для тіла робили, ми цього робити не будемо. Кожен день шапку на голову одягати для краси, ми тепер цього не робимо. Чоботи не взуваємо.    

 

56. І не застібаємо на гудзик. А також не одягаємо сорочку, і не застібаємо її ми.  Пальто не носимо зовсім. А раніше тягали до зношування. Це робили, робиться, і буде робитися нами.  Ми вмираємо, ми вмирали, і будемо вмирати через це. А от коли тільки ми хотіли жити. Якби ми, всі люди такі, що живуть на наші землі. Якби нам сказали про наше життя таке, що ми повинні народитися, а потім треба померти – ми б не дали свою згоду народитися, щоб нас народили. Мати з батьком взялися, запас купували за свої засоби.  Одягти на тіло наше одяг, і вкинули всередину їжу, і для нашого життя житловий дім.  Це все давалося чоловікові через його тяжкий труд.  Він усе своє життя щохвилини не перестає думати. І він робить для цього діла, щоб у нього було, у що одягнутися, що поїсти, і в чому було пожити.

 

57. Це житловий дім, в чому доводилося про природу думати. Вона починалася від порога, і дійшла до самого того місця, де чоловік сам себе примусив робити.  Йому треба, щоб у нього було все через те, що знайшов. Землю примусив, щоб вона давала йому не малий, а великий урожай. Воду змусив свій корабель плавати. Та будь-які гребли гатити, і будувати у себе струм, електрику. У повітря пустили літаючих птахів.  Це все зроблено людьми для того, щоб хвалитися, що ми вміємо жити. Це для природи не є любов. Її бажання, вона допустила людину до дії.  Думка привела людину в цьому робити.  Він робить для себе, щоб було йому в цьому ділі добре і тепло.  Це все зробив сам чоловік, але природа в цьому не досить задоволена.

 

58. Вона не хотіла, щоб чоловік це робив.  Взяла та народила нам, таки людям, для Водія в природі.  Вона його так, як всіх, не застуджує. І він так, як ми, не хворіє. Він такої потреби до землі не має. І він воду так не хоче примушувати, щоб вона нам робила те, що ми від неї отримуємо. Також сама атмосфера безповітряного простору, вона дала нам там бувати.  Все це природа чоловікові дала технічно в невагомості зробити. Але фізично так, як це для нас зробив сам Іванов.  Він прийшов назустріч нашому бідному народженому чоловікові, хто народився для природного життя.  Він став підніматися на ноги свої через те, що на ньому було і в ньому. Та в навколишній обстановці, яка день і ніч чоловіка оточувала.

 

59. Іванов від природи ці якості отримав, нам їх показує свідомо.  Просить нас, таких людей, щоб ми йому так дозволили своїми лапами ступати. І, найголовніше, це його діло – бідному, хворому, нужденному здоров'ям допомагати. Чого буде нам треба добитися від природи, вона до цього веде нас усіх, до свого. Вона цього не хоче, щоб ми лежали в землі прахом. Водій життя це буду я, один перший чоловік.  Не хочу, щоб природа нам давала урожай. Я проти цього діла.  Наші люди не заслужили від неї отримувати своїм учинком. У них великий розвиток один – брати і брати прибуток.  А коли людина бере в природі її плоди, вона в цьому ділі терпить. Їй давати важко. На це діло Іванов відгукнувся, і став практично проробляти в природі.  Не вживати, і без усякого одягу по природі бігти.

 

60. Кому яке буде діло.  А люди на конях по пшениці чистій у колосках. Їм мій вчинок не сподобався. Я тоді був один небувалий хворий у природі чоловік.  За свою правду довелося перед природою зовсім без одягу чистим тілом перед людьми.  Я робив те в світі, чого не робив ні один чоловік.  Природа не хотіла, щоб люди залишалися такими, як вони зробилися в цей час. Вона заклала людині сили для того, щоб потік інший пішов між людьми через це все. Те, що на людині було, воно тепер не буде. Мертве від людини зовсім піде, а народиться в природі живе, вічно не вмираюче. А як перший початковий чоловік у природі жив, як він і повинен своє місце зайняти, своє минуле місце.

 

61. Тому форма, і в цьому вся політика і економіка в людині зникне.  Червоний хрест, півмісяць, міжнародне здоров'я залишиться на віки віків жити. Ми, ніхто з усіх, не хочемо вмирати. А фактично вмирали, вмираємо, і будемо вмирати через своє незнання. Треба буде жити без усякої смерті через погане і холодне.  Я стосовно цього зустрічався з видатними вченими, з психіатрами. Вони задавали багато питань.  Їх цікавило моє фізичне життя в природі. Я їм так говорив, що моє це є у кожної живої людини, щоб відмовитися. Я відмовляв сам собі, тільки не мати чужого. Я, як практик, на їхнє вчення дивився, як нездорову одиницю. Їм в природі хотілося зробитися такими ділками, яких у житті не було.

 

62. Хіба вони не хотіли своїм умінням ображеній, нужденній людині допомогти. У них цього не вистачало. Вони такі ж самі люди потребують на цьому місці. Вони не змогли віддати в природі, своє багатство присвоїли законом свого імені, це моє. А ти береш своє. Раз ми природу матір годувальницю змусили нам давати в цьому ділі необхідність, ми з природою вчинили так, як вона зроду не думала такою бути. Це все ми тягнемо. Хто  з людей може це спробувати, якщо ми, всі люди, не бажаємо залишатися в природі з поганою стороною. А раз ми хотіли отримати в природі саму хорошу якість, тільки це придбавається через людський фізичний важкий труд. Ми в цьому втомлюємося, по-перше. А по-друге, відпочиваємо як ніколи. Це така наша введена в природі звичка. А як же я?

 

63. Я в будинку не визнаю, щоб на якомусь місці сісти. Природа зі своєю якістю ніколи на одному місці не стояла. За її прикладом іду. Сідати, не сідаю на своїх місцях, свої ноги не тримаю. А стояти, тільки вони мені допомагають у себе бадьорість мати. Ідеш, думаєш одне про те, що в житті людиною не робилося. А це з дому не робив, щоб перед цим сидів і відпочивав. Моя думка ніколи вона про те, що не слід було думати. Мене змушувала по неправильному шляху рухатися. Я ніколи не потребував, щоб тілу давати відпочити.  Я про це навіть ніяк не думаю, щоб де-небудь призначалося місце, на якому доводилося відпочити. Я цього не потребую. Крім тільки на короткий час можу очі закрити і заснути для ...

 

64. Я до станції пішки біжу, сильно бігав. А щоб взяв сів на яке-небудь місце, цього мене і в поїзді не вчила природа. Я був такий в житті один. Квиток для проїзду ні на який поїзд не брав. Вважав, це мене везуть люди. Я відкривав історію людини незалежного життя. У мене думка склалася: від усієї залежності піти, і вдатися до того, щоб більше поганого людям не робити. Ось що я ввожу людям. Нам треба народити такого нового чоловіка за допомогою природи, щоб вона йому допомагала в житті залишатися без усякого діла в природі. Щоб чоловік у житті своєму більше не зустрічався з таким самозахистом, який йому, як дитині, на його таке тіло одягли. Не треба боятися природи так, як ми це зробили. У природі єство. Струм, електрика, магніт у повітрі, воді, та в землі.

 

65. Живі природні діла самої природи. Вона водою промила слід, та повітрям виштовхнула, земля прийняла. Ось це є чоловіка природна сила. Не в природі чоловік для цього діла над чоловіком так робив, як він його одягав. Треба було форму застібнути, а потім розстібнути. Все це робилося фізично людиною. А їжа як застосовувалася, це одне є в природі горе. Скільки треба дати, і як треба давати. Природа практично все це застосовувала на людині ... Хвилі повітряної не потрапляло людському тілу. Що може бути від цього всього гірше. Ми привчили дитину, як початкового чоловіка водія. У природі своїй зроблено людьми це життя. Ми з вами вирішили все над ним зробити. Школу не одну йому з класами представили. Він пройшов низькі класи, пройшов середні, потрапив в умови вищих. Зробився свого роду фахівець у чомусь.

 

66. Його, як чоловіка, природа не залишила без одягу бути, не залишила природа без їжі бути. Вона його щодня одягала, годувала, і в ліжко укладала. Наказувала йому: ти в мене живи так, як я хочу. Один час по-своєму пожив, а потім по-моєму здався, сили свої втратив, став хворіти. Похворів, похворів, змучився, помер на віки віків, як і всі померли. Це не система зроблена нами такими. Треба так пожити один час. Бачиш, в житті не виходить – відмовся. Візьмися за інше зовсім. Стань відмовлятися від усього цього, бо воно не дало нам реальності в цьому ділі. Водій життя не добився того, що буде треба. Як плоди від дерева відриваються, так і люди від землі падають. Ідуть геть далі від життя, а приходять до смерті. Це неможливе таке діло, щоб жити в природі. Чоловік цього не отримав, чого слід у природі. Він на собі розвинув безсилля.          

 

67. Чоловік зустрівся з природою у війні. Він став від неї відбирати те, що йому подобалося. З поганим він не став зустрічатися. Йому треба буде хороше і тепле. Тому чоловік на голову надів шапку, а на ноги чоботи, всього себе обкутав ганчіркою. Вважав, все це дуже добре. А от без цього всього чоловік не знаходить такої сміливості, яка змусила так це все робити, як Іванов. Він іде по дорозі, і стоїть у приміщенні, але не забуває про свої довільні ноги, що доводиться немало на них стояти. Вони не хваляться своїм одягненим чоботом, і не носять на собі мертве. А завжди йдуть по будь-якій дорозі  на землі, і все рівно, щоб наступати. Я теж маю для цього діла почуття. Хочу так по цьому місцю пройтися, і нікому не перешкодити. Ось яка така моя задача. Треба так жити, як ніхто з усіх не брався.

 

68. Моя така думка без цього місця не залишалася. Якщо я їхав поїздом, сідав у поїзд у Суліні, і проїжджав полустанок Кондрючий. Хіба я їду тільки в напрямку цього місця. Мене поїзд везе у напрямку своєму будь-якому. Я можу в Гірській встати, і опинитися в Новошахтинську через вісімнадцятий кілометр. Я на Мехасмотневській станції виходжу. Відвідую чергового по станції, це моя видозміна. Я в холоді купаюся, не боюся ніколи потрапляти. Найголовніше – це моє вчення, з людьми розмова. Їх цікавить: мені буває холодно чи ні. А ви спробуйте залишитися хоч на одну годинку. Їм ця пропозиція нікуди не годиться. А потім я їм починаю розмову, свою картину про це. Мені, як такому чоловікові, у тисячу раз холодніше, ніж вам.

 

69. Але майте на увазі, я не звикнув до таких ... від природи якості. Я пізнав природу. Хочу вам сказати про істину одну для всіх. Природа – це наша мати. Вона багата для всіх і холодом, і теплом. Тобто у неї є хороше і багато поганого, ще більше є. Але ми такі є люди, які стали користуватися, ближче до хорошого, а від поганого біжимо. Ми з вами живемо однобоко, не з кругозором. Боїмося ми холод. Ми, всі люди, не такі, як я перед вами стою. Я дорогу обрав для себе не протоптану. Я Водій є всього людства. Я з вами навік поділився. Пожив один час, тепер вибачте мене, будь ласка. Може бути, я не так для вас роблю, але ви на мене не ображайтеся. За мене заступилася сама природа, вона мене вчить з усіх боків. Хоче корисним мене визнати в людях.

 

70. Люди в природі живуть дуже важко, трудяться для того, щоб отримати чого-небудь інше. А я від цього йду. Мене природа не вчить, щоб я з нею на фронті воював. Ви знаєте своє одноденне життя, що ви робите. У вас колесо крутиться, а ви в ньому живете. Чи ви біжите до труда на виробництво, чи ви біжите з виробництва додому, і так це діло між вами проходить за гроші. Ви сонце зустрічаєте без усякої любові. А заходить воно так, як і завжди з вами. Швидше сідай, будемо спати лягати. Ось які ми з вами люди. А мені сонце не треба, я не очікую від нього іншого. А ми чекаємо від природи випадку. Вона нам дає врожай у нашому труді. Ми працювали не помалу, а важко. Ви водії не свого добра. Ви живете чужим природним. У вас не ваше місце, на якому ви живете.            

 

71. Це шматочок, на якому ви живете. Ви знаєте, що ви робите. Ви б зробили те, але ви не в силах зробити, у вас це не виходить. А думка велика ваша, але засобів у вас немає. Так ви хочете, але вам природа не дає. У вас розум короткий. Ви тільки знаєте рости в цій землі. Вона вам дає стільки, скільки ви не думали зробити. Дім – це не все для нашого життя. Треба і до будинку мати дуже багато такого, без якого не обходимося. Особливо треба для дому повітря і вода, без чого життя не створиш. А земля треба для того, щоб у ній буравитися. Вона є джерело. Ми її оремо. Ми за нею доглядаємо, як за нареченою. Хочемо сказати. Ми сильні її примушувати, щоб вона нам давала багато того, що треба.

 

72. Якщо ми не будемо мислити про це, то у нас на цьому місці не буде обростати. Ми тягнемо з природи живе і мертве. Ми з цими будинками, із цим усім багатством створюємо хутори, села і міста. А до цього прокладаємо дороги для людської зручності. Ми для себе створюємо, і хочемо життя поліпшити. Якщо ми не будемо в будинку так жити, як ми живемо, та думаємо про все те, що маємо ми. Та ще щоб воно у нас було хороше. А коли воно хороше, то є, чим хвалитися. Ми хвалимося не своїм добром. У нас є все чуже природне. А наше, що ми маємо в житті, це наше тіло, яке ми в зробленій історії зберігаємо. Чим ми втрачаємо своє здоров'я. Це наша з вами не хвала, а чистий у природі програш.

 

73. Ми без усякого прибутку не вважаємо день минулий, який не давав прибутку. Ми, всі люди, цим на білому світі живемо, та ще вигадуємо від цього всього краще. Ми живемо не однаково всі, тому ми і бідні все. Один від одного йдемо. Не хочемо, щоб він мене доганяв. Це є у нашої такої людини, хто хоче у своєму житті це все перегнати. Це не наша така задача, яка не погоджується з іншим. Всі люди тримаються на своєму місці, так як він хоче бути на ньому господарем, і називати це все належне діло моїм ділом. А щоб він віддав своє наявне комусь, цього чоловік не навчився, і не хоче це знати. Але це тимчасове явище. Ми робимо в природі так, як робить наша наука.          

 

74. Ми не вміємо уступати своє іншому. Кажемо: будь добрий, вчися досягати сам цього. Це історія минулого чоловіка. Треба буде примусити сам себе не жаліти своє наявне здоров'я, яке має чоловік. Всі люди таять, всі люди ховаються, не хочуть шукати хворого чоловіка, хто лежить і стогне в ліжку. Люди вчені думали, що я є ненормальний чоловік зі своїм ділом. Хіба можна забути про таку хвору Тамару. Вона проживає по Центральній у Свердловську, Луганської області. Це Тамара. Молода людина зовсім втратила своє здоров'я серця. Астматична людина ні від кого не отримувала допомоги, щоб будь-які засоби допомогли. Тільки моє вчення зосередилося, і дало ворогові природну відсіч. Ми цього діла ніколи не зустрічали.

 

75. Каже сама Тамара. Я всі надії втратила, щоб у природі жити. Пройшла всі лікування, дійшла до інституту. А тепер чоловік знайшовся, засоби виявилися. Я не думала, що я буду така. Без води холодної не залишаюся кожен день і ніч. Зранку обливаюся, і тягну повітря. Вважаю, це все мені дало реально. Не я одна така доходяга є на білому світі. Є та жінка, яка мені сказала. Вона хворіла, і сильно закутувалася. У неї був рак. Я не можу вам так передати, як вона надворі в холодній воді купається. Відчуває добре, десь поділася ця хвороба. А Олександр Васильович, який він був, його серце боліло, він був весь опухлий. А тепер що з ним після такого вчення, він вам сам розповість про це. А скільки є таких місць, де немає, щоб не було там людини хворої. 

 

76. Коли я лежав у ліжку, мене випробували. Я неодноразово лікарям говорив. Я в цьому ділі водій цієї якості. Тепер скажу про Сироватка Олексія. Він навіть у Харкові перевірявся. Йому так сказали: «Рак, але призупинити цю течу ми не зможемо». А зараз я про це описувати не стану, нехай він розповідає. А лікарям ця система не дійшла, вони ці засоби не визнають. А природа, вона велика щодо цього. Що вона хоче, те вона і зробить. Лише б чоловік у цьому ділі виявив свою згоду зробитися в природі господарем Водієм всього нашого людського життя через зроблений на собі труд. Це загартування-тренування, воно лякає людину своїм холодним і поганим. Воно її пробуджує своєю якістю. Людині треба було від хвороби померти. А вона прогнала свого ворога з тіла.

 

77. Стало йому легко, добре дихати, і у нього стало битися серце як серце. Мозок став мати думку свою, бажання до життя. Чоловік – це є водій всього людського життя. Нікому своїм не заважав, не заважає, і не буде заважати. Все знайдено в природі самим для нашої людини, для нашого Водія на землі, і хранителя в природі. Є про це праця написана «Загартування і люди». Але вчені не визнають. Він брався з природи, робився на людях, вони цьому живому факту свідки. У них вся сила є до життя, але у них воно не виходить. Любові до природи немає. Є одне – між собою відбувається війна. Вбивають чоловіка за шматочок землі. Чоловік чоловікові через його багатство не довіряє.    

 

78. Іде людина від людини подалі. Не визнає серце і душу свою. Вбивають один одного люди. У зв'язку з цим всьому Водій життя заявляє. Не вмієте на землі жити, як треба.   У природі треба жити. Відмовтеся від свого невміння. Природа нас не вчить, як буде треба в ній захворіти і застуджуватись. У природі всі живі є якості, вони хвору людину ставлять на ноги. Ці ноги починають людини носити, людина по-новому починає жити. Він не вірить нісенітниці, зробленої в природі руками. Це діло штучної сторони. А єство, найголовніше, це живе повітря і вода на землі, з чим чоловік уклав на землі через любов свою дружбу. Водою став чоловік обливатися.

 

79. А повітрям задовольнятися, через гортань тягнути з висоти до відмови. А по землі треба навчитися босими ногами ходити так, як ходить наш Водій. Він своє життя не ховає, і не йде від нас. Говорить нам, всім людям. Ідіть, допомагайте, любіть природу так, як люблю її я, Водій. Моя загартування-тренування, воно не моє, воно ваше. Ви боїтеся природи. Мені надсилають лист з Полтави. Вони про мої здібності, про мої засоби почули від людей, що у нас на землі ходить на своїх ногах не так, як це треба. А він ходить в одних трусиках без шапки, зарослий у волоссі, пристойно поводиться. Роззутим ходить навіть по снігу, та по морозу терпить. Від цього чекає від людей своєї слави. Його діло ідеї невмируще.  

 

80. Цей чоловік пише про свого рідного сина, як він хворий лежить у ліжку. Він народжений Учитель, це Водій був. Він заявляє всім нам, людям, що живуть, особливо нашій такій молоді. Вона у нас в цьому ділі відстає. Не навчилася сама себе зберігати, щоб не хворіти і не застуджуватись. А ця можливість в природі є ці сили отримати. Ми, всі люди, живемо, і нічого не робимо для того, щоб бути в природі впевненим у свої сили. А ми їх маємо. Тільки не хочемо самі цього робити. Нас лякає своїм почуттям. Вона нападає на чоловіка тоді, коли він своїм багатством огороджений. Він вважає: це для нього є все, якщо він так одягнувся і наївся, та в домі він так живе.

 

81. Він забуває про природу таку, яка на одному місці не стоїть, а з тихого бурхливого діла твориться. Ось тому так не хоче наша молодь. У природі оточувати себе не можна буде одним, треба користуватися в природі й іншим. Пожив один час, походив, покрасувався, а потім починай робити інше. Я адже маленький в цьому чоловік, але Водійський. Боявся дуже сильно цієї природи, особливо кутався в теплий, хороший одяг. Мене це все не зупинило. Я кинув це все. А почав робити з шапки, а закінчував чобітьми. Коли я це зробив сам, то для мене розкидалися всі природні поля, вся система захисна самого себе пішла геть подалі.         

 

82. А коли їдеш від місця до місця, ти не сідаєш на це місце. Думка змушує, щоб своєму тілу чого-небудь робити. А до Москви їхати поїздом багато такої місцевості. Ми зустрічаємо і проводжаємо їх разом з хворими, що лежать в ліжку. Вони ні від кого легкого не отримали, щоб знайшлася така людина із засобами їм допомогти. Вони без допомоги відмирають. Як це було, воно є. Наша молодь у спорті оточує, але цього вона не стала мати, щоб не хворіти і не застуджуватися. Ні в одній області немає такого місця, щоб там не лежав чоловік зі своєю хворобою. А якби вони знали про цього чоловіка, вони б просили. Тому, хто просить дається, а тому, хто стукає, відчиняється.

 

83. Так і цьому чоловікові. Раз він у людях добився, свою ідею повинен у природі прославити своїм корисним експериментом. Він для цього в природі навчався, проходив на собі всі негаразди. А це було треба, він про це нам написав «Загартовування і люди». Але вчені крутяться, не хочуть народу опублікувати. Там такого немає, щоб нам заважало. Там все легальне, нове до життя, але не смерті. Ми з вами повинні цей потік життєвий поміняти, з шкідливого його зробити потік корисний. Скільки людей на білому світі. Вони народжувалися від матері в природі життєрадісні. 

 

84. А в процесі свого життя чоловік робився в природі не таким ... У нього не було нічого подібного для такого життя, чим хвалитися, та красу свою іншим показувати.  Це все наробив у природі чоловік, він з природою через це все воював.  Йому хотілося від неї відібрати багато хорошого і теплого.  Але, врешті-решт, він сам себе через це все втратив. Природа через хорошу і теплу дію на людині робить погане і холодне.  Ми тільки з цим ділом не розбираємося в людях. А загартування-тренування, воно вивело підсумок на цьому ділі.

 

85. Примусило себе жити і холодно, і в голоді.  Гірше від цього діла не може бути.  Але чоловік живе вже так 35 років.  Він не застуджується і не хворіє так, як ми.  Навіть своє вчення не жаліє передати іншій людині. 12 грудня 1969 року. Я як такий у житті своєму зважився Ростов зустріти по такій погоді.  У нас сніжок сипав, холодний вітер зі сходу дув. Я по шляху по місту зайшов у свою міліцію, там торкнувся життя.  Я черговому говорю.  Не знайду на працю рецензента вченого чоловіка. Прочитала моє «Загартовування і люди» спілка письменників, і взяли, самі направили у видавництво «Знання». А видавництво ніякої причини не дало автору знати, прислало за адресом Іванову. «Ми такий матеріал не будемо публікувати». Автору довелося їхати в Москву самому.  

 

85а.  Він там отримав на свою думку, щоб звернутися до видавництва обласного.  Я туди, а там директор мене приймає.  Дає мені, щоб я знайшов чоловіка, знайомого з літературою і медициною.  Я і це зробив.  Едуард Федорович Холодний, він не відмовився, взявся прочитати, прочитав.  Дав, як лікар психіатр, щоб я звернувся до Москви до радянської науки в «Прогрес».  Тому ми вийшли без 7 хвилин на майданчик.  Там по холоду довелося не стояти, а бігати. Яка була природна краса.  Я не з багатьох таких, які самі захистилися від природи. Їх змусила залежність, вона одягла всіх і нагодувала. Всі вийшли по холоду одягнені, тільки Іванов був роздягнений. Йому було в тисячу раз холодніше, ніж відчували всі. Але на Іванова це не вплинуло. Він поїзд московський проводив, із запізненням прийшла електричка. Ми, все сулінці, у різні вагони зробили посадку.  Я теж зробив свою посадку в той вагон, де сиділи зі Звірового чотири особи.        

 

86. Я з ними поговорив. А потім кинув, пішов до водіїв уперед. Мене вони зустріли, як чоловіка світового. Вони добре знають, навіть сажали на майданчик, вітали. Це одна з усіх є моя користь для всіх. Вчених доводиться засуджувати за їхню таку несвідому історію. Я перед водієм на це став мати скаргу. Як же так, не зможу довести. Як спочатку вчинили з Ціолковським, він теж гальмувався ними. Плутався в цій частині. Водій був з цим згоден. Він просто говорив, це їхнє бюрократичне ставлення. Хіба молоді це діло не читати, вона йде по неправильному шляху. Її свої батьки пхнули, вона самовільна. Що захотіла, те вона від природи в процесі отримала.

 

87. Вона ні з чим не порахувалася. А як взялася за це діло без всякого гарту, застудилася, захворіла, і, як ні в чому, померла. Я водієві кажу про наших моржів. Купаються, їм пошана, це чемпіонське діло. А моє – це не йога однобока. Вони так чудеса свої творять. Мені доводиться творити з кругозором. Я люблю холодне, люблю і жарке. Для мене немає хорошого, і немає, щоб було погане. Я зважився в Новочеркаську змінити іншого водія, щоб мене в Ростов привіз. А мені кажуть, сідай в електричку, а то вона піде. Я до хвостової, та у водійську кибитку. А жінка мені не сподобалася. Я тоді мовчки по вагонах, не став мовчати. А став перед пасажирами своє прохання допомоги. Вони слухають моє прохання, але не можуть зрозуміти через одне, що я звертаюся.

 

88. Їм малюю картину, щоб вони дали свою згоду мені про це що-небудь сказати. А у них своя була думка. Своє місце не упусти, як не упускають це мати. Вони підбирають людей, щоб у них були люди заодно. Так робилося, робиться, і буде робитися. А на мою таку вимогливість вони не відмовляють. Сказав мені: «Треба чоловік, щоб він був лікарем». За мною стежили. Дізналися, що треба в цьому ділі робити. Я від обласного відділу здоров'я буду вимагати, щоб вони мою здібність проявили через телевізор. Я народу розповім, яку роль відіграє людина над хворобою. Особливо я людям розповім про свої засоби, і як я їх на людях застосовую. Це буде живий невмирущий факт. Людина повинна в природі між повітрям і водою, та на землі своїм енергійним тілом перебувати без усяких чужих та природних речовин.

 

89. Чоловік господар усьому. Раз він намітив це в житті зробити, його будуть у цьому природні сили. Він буде на собі цю історію показувати. У природі таких місць вистачить, лише б чоловік хотів. Він не хоче цього визнавати, що це все робиться тепер чоловіком. Він між нами такими виріс таким, у природі інших, як він, немає. Ніхто не хоче в природі користуватися, щоб йому було погано і холодно. Це тільки він робить. Він весь час робив для того, щоб не одягатися і не їсти, і в дім не заходити. Це буде, раз він це робив на собі, він повинен за законом розповідати. Це його пропаганда між усіма людьми. Не тоді війна починається, коли ...

 

90. А як війна між людьми робиться, то про це всім друк пише. А от про це саме, що чоловік по-новому робить, жодне видавництво не хоче оприлюднювати. Чоловік ніколи для цього не сідає, у нього втоми немає. Тому він завжди ситий. Його тіло, яке він має, воно не змінюється. Волосся одне побіліло під сніг. Він подобрішав. А живіт не падає, це його сила в цьому людям про це говорити. Він сам це робить для того, щоб у природі перемогти все. А раз тільки переможе, ворог не буде більше прогресувати. Люди вчені довго з цим не будуть погоджуватися. У людей дорога така: жирніше, та солодше, і побільше. Це все наша історія, що пройшла, у цьому ділі стали жертвою. Ні один чоловік не хотів бути чоловіком не таким, як усі.

 

91. А це буде, і обов'язково буде. Всім нашим людям, віруючим в Бога. Вони хотіли близько стояти до Бога. Але їхнє жадання в цьому ділі через хороше і тепле добитися. Не цікавилися зробитися ним. А сам Бог не радів людської нужді. Богу така дорога, по якій ідуть люди. Вони адже народилися для того, щоб померти. А самородок у ділі, він є з усіх загартований у тренуванні. Йому вірять, що він зможе ходити по снігу роззутим, і терпіти від холоду. І в цьому не вимагається ніяка їжа. Ось цьому люди не вірять. Іванов не такий, як усі люди, тому він не по людській дорозі проходить. У нього дорога Бога.

 

92. Бог не втягується, щоб чого-небудь зробити в житті хороше і тепле, що змушує людину. Приводить після цього всього до поганого і холодного. Бог не потребує одяг, йому не треба їжа, і також житловий дім не треба, і всякого роду вигадки не потрібні. Що заслуговує на землі бути Богом. Він уболівальник за хворого. Якщо тільки звернутися, як до того, хто знає це діло, що Бог – це природа. Вона таблетки не дає, шприцом не дає уколи. А от холодною водою купається при будь-яких обставинах. Він хоче нашої молоді зробити те, чого вони ніколи не вчили і не роблять. Ось що треба молоді приймати. Цей вчинок, за який вчепилися всі ті люди, яким від хвороби допомогло. І досі допомагає.  

 

93. Бог на землі в природі не воїн. Він так, як усі, не працює. І не робить для себе будь-яке діло, яке недороблює і вмирає. Це чоловік, він є в природі безсилим боротися. У Бога немає ніякої власності. Він не лається, він не харкає і не плює на землю. Не курить і не п'є ніякої рідини. А наші люди нашого характеру дуже багато віруючі. Вірять, і вони повинні в цьому виконувати. А як же будеш виконувати, якщо хочеться того, що люди вживають, не погане, а хороше. Хто любить природу холодну, хто це зробить, і кому треба холод? Всі люди ходять одягнені по землі, і досита наївшись. Це їхнє все те, що дає людині бути здоровою, вона це не завжди має.

 

94. Для цього він трудиться, своє діло доробляє. Але щоб він доробив, цього він не кидав. Бог того не думає, що думають усі. У Бога думка така. Пожив, доглядав за землею, від неї отримав урожай – будь добрий, не збирайся з цим зустрічатися. Бога діло одне – це думати і думати про небувале в житті, про нове. Це його зустріне в природі вода. Бог уже визначив місце не на печі в будинку, як це робиться нашими добрими людьми. Це в будинку, в кімнаті, на ліжку в постелі м'якій пуховій лежить людина. У неї останні свої дні, їх залишає позаду. Вона вже в цей час зараз не думає про це, що раніше думав. Мозок перестає вже у неї мислити. А серце у неї ледве-ледве б'ється. У Бога цього діла немає. 

 

95. Він коли свою думку пускає в хід по природі, то у нього його біле волосся поодинці стає, як у їжака. Бог лякається. Як же так, що йому доведеться від народу відірватися, і прийти до берега Чорного моря. Як вже практично робилося на людському пляжу. Не тоді, коли сонечко пекло в твою спину, а тоді, коли всі люди від холоду роз'їхалися по своїх місцях. Я, як Бог цього діла, сюди прийшов, і голосно голосом закричав у природі. Вона мені, як Богові, в цьому малює. Були у свій час тут люди, лежали на боках, задовольнялися природою, їм і камінь був байдуже. Вони зараз роз'їхалися, кажуть, хай Бог купається один.

 

96. Не на цьому одному місці можу стояти весь час без усякої втоми. Нехай природа скаже, коли мене вчені люди в умовах своїх. Вони мене, як Бога, тримали, не пускали від себе. Я їх так оточив своїми написаними словами. 46 градусів морозу, я стою на місці прекрасно, тілом дихаю. А до мене в шубі, у валянках підходить лікар, як випробувач. Він у мене, як людини, запитує: «А холодно тобі чи ні?» Я йому казав: а ти, мовляв, не пробував? Він відповідає: «Якщо я спробую, то мене більше не побачить земля таким». А мені давно про це сестра хазяйка показала кладовищі. Я їй, як чоловік, кажу: це місце не для мене побудовано. Це місце магніт, ви його зробили.

 

97. А раз ви його огородили, то ви туди йдіть. Це ваше місце, де знаходиться для будь-якої людини магніт. Я вас, всіх людей, називаю бідними людьми. Де я тільки не бував, з ким чого не говорив, ніхто моїм ділом не хоче займатися, бояться. Як боялися залишатися без свого індивідуального власницького господарства. Не бідні люди, а багаті, вони не хотіли розлучатися з трудом. А все ж прийшов час, радянська влада прийшла ... Зайняла своє місце, і не заперечила вона. Між людьми народився Бог зі своїми силами. Він їх берег, він їх не показував царю батюшки, синоду церкви. Бог себе показав у соціалістичних людях на тому психічному будівництві, де ніколи чоловіком це не робилося. А зараз людям це мало. Дай, дай, і дай.

 

98. А коли ж буде це діло, скажуть, досить? Кажуть: у могилі, коли будемо лежати в прахові. Цього діла Бог не збирається отримати, він про живе так сильно думає. Дорогою Бога жоден віруючий не піде. Це буде неможливо зробити. Бог сідає на тролейбус перший від Сільмашу до вокзалу. А водій бачив це діло, він був на ходу, зараз зупинив свою машину, що веде. Всі люди, що їхали, знали Іванова, що він теж свого путі був Водій. Він нам свою голівку схилив, сказав усім: «Здрастуйте». Вони сиділи поруч. Багато сказали: «Здрастуйте». Перед ними своя жалоба стала.

 

99. Скаржиться на нашу радянську науку, на «Прогрес». Як же так, я, він говорить, нам усім написав працю «Загартування і люди». А виходить, не те. Моє написане, їм здається, не те. Опублікувати народу вони не хочуть. У них до моєї праці велика недовіра. По муках ходять ці праці, їм у нас місця немає. Ціолковського теж не приймали, не рахували в цьому ділі. А прийшов час такий, визнали ділом космонавтів.  Каже Іванов. Мені, як такому ділу, не треба політика та економіка. Мені і всьому народові нашої землі – півмісяць і червоний хрест.  Я їм кажу. Це міжнародне значення, здоров'я є всім. Ось що я народу знайшов. Про це писав, пишу і буду писати.

 

100. Я їм, як ростовцям, сказав про рецензента. Про того людини, хто повинен мою ідею визнати, та рецензію свою накласти. Був один з усіх ділків ділок видатний психіатр Н. Н. Корганов. Він мою ідею підтримував, і хоче мені сказати: «Про тебе багато треба вже писати, і є, що писати. Але я писати не зможу. Якщо я напишу правду, мене змусять це діло на собі випробувати. Так краще я вмирати буду в пальті, ніж я помру без пальта». Помер, немає Н. Н. Корганова. А тепер залишилися інші учні його, зустрілися зі мною. Едуард Федорович Холодний, він, як психіатр, так сказав мені: «Я вас направляю в Москву».