Поїзд. 1969.11.ч.2

Іванов Порфирій Корнійович

 

Частина 2. С. 101 — 192.

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127).

 

101. Ми його самі спорудили своїми руками, умами.  Це зручності цього хорошого і теплого життя.  Це життя, яке ми зараз маємо, воно нами завойоване. У ньому чоловік один навчився, як буде треба в природі жити. Він це право отримав сам, ним вільно користується. А інший, ображений, хворий, забутий усіма, він і досі лежить у ліжку, стогне.  Ми такого важкого і режимного в законі не мали. Чоловік іде тією дорогою, якою по природі проходив.  Він раніше жив і зараз живе в природі важко.  І буде при такій обстановці, або при такому потоці, який ми мали, маємо.  І будемо в своїй голові мати через наше теоретичне життя, яке одному дається, іншому ні.

 

102. Той, який зумів це життя оформити, навчитися бути вчителем, агрономом, лікарем та інженером, йому буває легше прожити в природі.  Він особа, що розуміє, командує тим, хто підпорядковується один час.  Це робилося раніше, і робиться зараз у житті.  Бідні наші діти, вони не знають нічого такого, щоб їм було від цього легко. Вони народжені в цьому ділі так, як їх змушувала природа, щоб чоловік жив, і вчився для цього трудитися.  Це діло на ньому продовжувалося один час добре чи погано, але жити було треба. Помирати нікому живому не хотілося.  Його, як чоловіка живого, нарядили в мертвий неживий одяг.  Він на ньому попрів, він його задушив, не дав енергійно жити.

 

103. Бо це, що зробив собі чоловік. Він не хотів чути, не хотів бачити поганого і холодного. Чоловік живий повірив мертвому неживому, став цим сам себе захищати, і задовольнятися став мертвим. І всю зиму безперервно не виходив з дому. Такого почуття, такої енергії, яка була потрібна в житті, наш народжений у природі чоловік не мав. Він, як квітка. Цвіте один час, а коли на нього потрапить порошинка мізерна, то він починає в'янути. Так і наш земний чоловік, він теж природою знімається за його все, що він робить. Його оточує не природа, він огороджений штучним. У нього є на це діло одне, є інше, і є   третє. Ніщо з цього не допомогло і не допомагає. У природі вмирали люди, помирають люди, і вмиратимуть вони через це.

 

104. Мертве з живим ніколи не жило, і ніколи не буде жити. Як воно робилося людьми і робиться на землі, так і буде людьми робитися. Нового небувалого в житті людини ні в однієї, ні в іншої. Вони як жили, так вони живуть. І будуть жити, залежні від природи. Щоб у природі жити довелося так, як жив Іванов весь час, і живе він зараз! Що надалі його очікує. Він багато мислить про небувале нове. Не дай щастя цьому ділу здійснитися, нашому всьому ділу. Він буде нас за це все судити. Ми всі до його діла ставимося з презирством, і не хочемо, щоб він був таким між нами. Він наш є і буде за наше все суддя.

 

105. Це нам буде добре, якщо він, Іванов, так, як усі, у своєму житті з нами розлучиться? Як розлучився сам весь світ, все людство з людьми. Люди людей народили, люди людей примусили, пхнули в природу. А вони в ній помилилися, і на віки віків зі своїм померли. Тільки дано одному нашому Іванову оточити себе, жити з природою, з живим життєрадісним повітрям, водою і землею, як з любимим другом. Але все це люди не робили, і вони робити не збиралися, і не хочуть усі за Івановим іти. Дорога, якою йде він, це дорога Бога не вмирає ніким ніде ніяк. Видно з усього, тіло Іванова чутливістю, здоров'ям оточене не так, як робилося людьми. Вони збагачувалися завжди природою і збагачуються нею, і будуть збагачуватися.

 

106. Люди такі всі. Пожити один час, а потім треба, як і всі люди померли. І так вони повмирають, як і завжди вони вмирали. Їх немає вже. І помре вся наша молодь і дорослі, старі люди похилого віку, старенькі. А от тіло Іванова правильно показує, і воно хоче жити однаково на нашій землі, в повітрі й воді. Ми мало зробили, чим доводиться робити для того, щоб жити Іванову. Він повинен пройти всі національності на землі, щоб у людському  житті зосередилися, і глянули на одного чоловіка, на небувалого чоловіка в житті. Це буде Бог землі, він не буде своє здоров'я втрачати ніде ніяк, а буде жити по-новому небувало.  

 

107. Його природа з ніг до голови за його доброту полюбить, створить на ньому силу волю. Він буде ходити взимку і влітку роззутим, в одних трусиках. Через це все помічник своєму особисто здоров'ю, і допомагає чоловікові хворому, ображеному природою. Це є тільки він, зі своїх сил показує, і робить він один залежно в природі. Він є природи господар, самовільний над цим материком. Він цю місцевість облюбував, стільки він захопив, і визначив цю ось місцевість, на якій він став, як на землі, своє важке діло робити. Йому це діло так даром легко не довелося. Він для цього місця скільки праці заклав, поки він огородився кам'яною стіною, і цю місцевість присвоїв до свого рідного в природу імені.

 

108. Він для життя свого на цьому місці посадив фруктові дерева. Не одну вишню або сливу, збоку її груша посаджена, та й до того ж яблуні є і терен. Все це робиться з біленького квітки, один раз в році цей урожай буває. Люди його чекають, і хочуть, щоб він у нього був не який-небудь, а сильний урожай. Він її береже, як своє око, до самої зрілості. А коли він дозріє, тоді його доводиться вживати. Це чоловіка втягує в цю ягоду, над чим лежить його труд, не поганий, а хороший. Чоловік на цій садибі, йому ніколи лежати, спати.

 

109. Він своїм мозком думає одне, виробляє план, що йому в цьому році на цій своїй садибі доведеться зробити. Чоловік метеор, він ініціатор, вояк з природою, вбивця природи, злодій природи. Він хоче попрацювати менше, отримати більше. Це його таке завжди бажання – мати у своєму дворі хорошу річ. А природа є природа, вона цій людині візьме та не дасть. Він тоді весь рік безперервно чхає. А раз він не задовольнив себе цим в природі, він вже хворіє, він хворий перед природою. У нього не вийшло те, що він хотів. Він не виграв, а програв у цьому.

 

110. У нього на цій садибі не вродила. Він вихід свій в цьому робить, хапається за соломинку. То він збуває зайве, а точне, те, що треба, придбаває. Це його в природі на цьому місці вміння. Він не спить, а все думає, що ж йому доведеться цього року посадити, або посіяти на приготовленій землі. Він з нею борсався, робив під зиму оранку, а на ній навесні облюбував, що треба раніше посіяти. Найперше зерно вважалося, вважається, і буде вважатися, це наша пшениця. Готується для цього вперед земля, щоб навесні своєю силою обробити, зробити грядку хорошу. А на ній сіємо цю пшеницю. Весь рік про це думали та ворожили.  

 

111. У природі є не одна ця пшениця. Чоловік має на це все землю зайву. У чоловіка розум працює не над одним. У нього повна плантація, не один сад посаджений. У нього місце і на картоплю, і на огірки, і помідори, і цибулю, моркву тощо. Сіють у полі ячмінь, овес, просо, кукурудзу, гречку і жито. Це необхідно для життя людського. Ми до цього ще капусту садимо і баштан. Якщо це наша в цьому ділі економіка, вона примушує в будинку у дворі мати, ми це маємо для себе і для нужденних інших людей. Вони добре знають. Кожна людина думає про те, що доводиться людині робити і робить у цьому.                                        

 

112. Він для цього діла має у себе снасть і живу силу, або є машина, чим цю землю обробляти. За нею доглядати, та наявні вантажі від урожаю везти. Ось до чого ми дожилися. Влаштували на землі вічно не вмираючі могили. Вони стоять у кольорах та огорожах, що прикрашають, та в землі труни стоять. Яке нехороше, найгірше в житті, холодніше немає від цього всього. Ми туди не прагнемо потрапляти, і ми не хочемо, і наше живе життя дуже про це не думає. А коли чоловік захворіє, він вже математично, тобто йде з життя моментально, з апатією землю залишає.

 

113. Помирати нам не пізно, нас могилка у себе тягне магнітом. Ми б, може, не захотіли, але наше таке всіх життя. Ми йдемо, біжимо по природі від цього, нас умови примушують. Ми коли їдемо по нашій дорозі, ми потрапляємо на яке-небудь життєве селище. Чи то хутір, або село, а буває, що стоїть на своєму місці місто з примарними будинками, з культурними парками, з кінотеатрами. Словом, це робиться не так, як у селі історичному. У місті заводи, фабрики, і до того огороджені парки.

 

114. Словом, хочеш   покататися на ось цих колесах – вони не зупиняються. Крутять, і дуже швидко, тобто швидко біжать заробляти господареві належні гроші. А за ці гроші весь світ живе. Все людство в цій місцевості красується. Я, говорить людина, для себе це все побудувала. А щоб я шукала життя. Ми тільки дуже сильно хвалимося. Говоримо, що це місце наше. Ми в ньому живемо один-єдиний раз за рахунок їжі, за рахунок одягу, за рахунок житлового дому. Ми в це вкладаємо всі наші засоби, всю свою можливість. 

 

115. Для того ми це в природі самі робимо, щоб знищити все це хороше і тепле. Ми його робимо на непридатність у природі на цій місцевості. Не один наш поїзд «Тихий Дон» себе тут ось на цьому місці показує. Я, говорить чоловік, своїми руками його збудував для того, щоб ми з вами його в ділі зносили. Він наш є. Скарбничка гроші збирає. А ми за гроші все в житті робимо, і хочемо, щоб наші гроші нам допомогли. Я вам за них не продамся. Я живу для нашої молоді, але до них ми ще не дійшли. Вони думають, моє життя людське. А якщо тільки розібратися з цією справою, то в природі є життя без усяких грошей.

 

116. Це тільки одного чоловіка в житті, як борця і творця цього діла.  Він хоче нашій такій народженій у природі молоді.  Ми її примушуємо від усієї нашої душі, щоб вона робили те, що наші предки зробили.  Їх природа.  Були такі люди в громадянську війну, які не хотіли, щоб радянська влада в життя своє проходила. Тому і війна така громадянська тривала.  А хіба таких людей зараз немає, яким у житті цьому не щастить.  Вони кричать сильно.

 

117. Мені люди даного характеру говорять: у природі немає вічності, а все тече, змінюється з одного в інше. Так і я весь час думав, і погоджувався з багатьма, що це так є і буде.  А коли тільки з голови прибрав свою красиву шапку, то у мене народилася далі думку.  Треба буде свої чоботи з ніг зняти.  Це було не так просто.  Все життя безперервно доводилося влітку і взимку взутим, а потім треба роззуватися.  Цього в житті ніхто з нас не пробував робити.  І не хотів цим займатися, чим я, Іванов, зайнявся.  Один час мене зустріла думка така.  А чому це так, що люди всі, що живуть на білому світі, вони не так просто живуть?

 

118. Їх примушує жити їхня необхідність.  Вони б зроду в житті своєму не стали цього робити, і не пішли б у свої умови.  Якби вони цю дорогу кинули, а для себе знайшли дорогу іншу, без усякого труда бути, пішли б вони в труд?  Або давайте запитаємо у не народженої людини.  Якщо ти народжуєшся для смерті своєї, а тобі можна буде в цьому не народжуватися, народився б ти для того, щоб померти?  Я думаю, такій людині не треба народжуватися.  Що з цього, що ти пожив кілька років, а потім треба вмирати.  Краще буде будь-якій людині не народжуватися. А раз тебе народили, і зустріли зі своїм наявним багатством, і взяли тебе штовхнули в твоє природне життя.

 

119. Ми його спочатку все робили, і ми з вами це почате діло недоробили. Нас природа за це діло не погладила по голівці.  А взяла, і капризно взялася за нього, тобто за тіло людини, і йому не дала життя.  Він помер так, як і всі інші.  Так помруть всі інші, і будуть всі інші в цьому ділі вмирати. А за висновком Іванова, це не буде робити.  Я теж так само, як всі люди, до цього діла був.  На своїй роботі працював, як усі люди інші.  Але нашим людям мій такий учинок, який став по природі показувати.  Всі люди стали вважати за це все хворим чоловіком.

 

120. А в природі цього на чоловікові ніколи не було.  Психіатри зі мною зустрілися через охоронця порядку, він мене спіймав у степу.  Я сам себе показав чистим енергійним тілом. Мене по пшениці не зрілій на конях спіймали. Я в поїзді цьому всьому розповідав.  І вперед описав про все це докладно.  Мене охоронець порядку за домовленістю з Чорноморським краєм, з міліцією домовляються.  І визначають моє тіло в психіатричну лікарню по Пушкіна ... Я в таке спеку по сонцю бігав, сам  засмагав.  А коли мене везли від Хопров у Ростов, на небі ні однієї хмаринки не було.

     

121. А мене хотіла Месніковська міліція, хліба виписала, як належало.  Але я у них спав, всю ніч проворочався.  Я лежав на підлозі в кожусі.  Черговий так мені сказав: от, мовляв, встанеш, та накинеться.  Я без усякої думки там не лежав.  Про що я тільки не думав.  Я свій цей початок підтвердив. У природі так я ставив перед собою.  Якщо тільки в Ростов ми приїдемо, буде для цього мого прибуття, повинен дощ із грозою, з блискавкою пролити. Я був буфетником станції Хоприг запрошений поїсти, але я не їв.  Їсти, це люди по всьому робили, їх вважали хворими.                                            

 

122. Я вже не ходив у взутті, і не вважався хворим.  Але зустрівся з трьома світилами. З доктором Покровським, з психіатром доктором Артемовим, з професором Н. Н. Корганом, з психіатрами.  Вони мене своїми питаннями змушували, щоб я їм свій початок розповів.  Їх змусила психіатрія на мені все в природі знайти.  Я в той час не їв, але був упевнений у природу, що вона мені в будь-який час допоможе. Коли я їхав у вагоні по проїзду від Хопров до Ростова, зі мною зустрілися з «Молота» кореспонденти.  Їх це зацікавило, чому я такий чоловік скитаюся по степах, по природі.  Ніхто за це не брався, і ніхто не хотів таким залишатися, як я за своє право боровся.    

 

123. Я і тоді не був хворий чоловік. Але все це, що говорив, говорю, і буду говорити.  Людям правду розповів: буде в Ростові дощ. Так воно і вийшло. Закрутилися в небі яблуками на дощ хмари, от, от спуститься. Ми опинилися вже в Ростові. Нас на порогах дощ почав мочити.  Я до цього приготував сам себе, одяг не хотів мочити.  А тіло – це не промокає, і таке воно не вмираюче.  Я не зупиняюся, іду з конвоєм по вулиці Енгельса.  Ми по вулиці крокували, а конвой хотів, щоб я призупинився під яким-небудь козирком.  Люди на нашу дійсність визирали, як ховрашки.  І на наше все сміялися.  А ми своє продовжували.  І все ж дощ нас помочив.  Ми добралися до крайової міліції.      

 

124. Міліція чекала, вона направила по Пушкінській у психіатричну лікарню. Я в ній не збирався так бути, як мене туди поклали.  Я просив, благав лікаря. А санітари, як молодці, вже з руками, готові були мене в'язати. Я і це на них помітив, в буйне відділення дорога привела.  Я від напруги атмосфери встояв.  Мені, як новому вступнику, дали ліжко без матраца. Ось куди моє таке тіло спочатку. Сюди в це стадо попав.  Чоловікові здоровому можна між ними зробитися хворим. Але у мене був один розум, один настрій на своє наявне.  Я всі сили напружив зустрітися зі своїм лікарем.

 

125. А наш поїзд по Воронезькій області Кроссашом підходить. Ним через апаратуру диспетчер командує. А наша справа – поговорили, треба буде стати. А дві жінки повинні в Лісках висаджуватися. Їм теж така думка в житті сподобалася.  Каже одна з них: «Це правда, яку старий чоловік розповідає».  Вона малограмотна, фізичної праці, у неї таке до цього почуття.  Їй, як матері свого рідного дитя, підказувало звернутися.  А що буде треба зробити, щоб мій син на мене, на рідну матір, не нападав, не лаявся.  Їй доводилося, як матері свого дитя, сказати.  

 

126. Ти ж сама його народила, а от виховати не зуміла. Та й інші люди так подумали.  Це було б добре без в'язниці та лікарні залишатися. А вчення Іванова доводить все це через молодь змінити.  Так буде вона виховуватися через вчинок один для всіх.  Це бути в природі ввічливим і нижче від усіх.  Ми проїхали вперед, ми поїхали до Лісків. А спати доводилося в цей час сильно.  Іванова тривожило.  Як же так, я був весь час «ненормальний», а зараз учені погодилися. Значить, є правда. А яким я був, таким залишився. Моя здатність моєї ідеї, вона в природі вводить нове. Людина буде жити, вона так вмирати більше не буде.

 

127. За висновком самого Іванова, як такої смерті на людині немає. Це все в природі зробив процес, а ми його самі у ділі спорудили. Не треба було людині народжувати цю маленьку людини, і не треба було її так зустрічати, як ми її зібралися в своєму багатстві зустріти. Це було її не порятунок на живе тіло надіти неживий шматок ганчірки, або почати рідину вживати. Ми, дорослі, це самі на цій людині зробили, розвинули її всю систему потреб. Вона змусила її в природі на ділі здатися. Люди змалечку це не хотіли починати робити, але їх вік став примушувати, за це треба братися.             

 

128. В яке суспільство потрапив, того ти і набрався. У природі люди, які почали змалечку свою покладену роботу робити. Якщо він її не візьме, він не чоловік є даної сім'ї. За стіл навчився з великою ложкою сідати. А коли треба брати в руки сокиру або лопату, треба рити землю, начебто чоловікові важко. Він втомлюється в цьому. А раз його оточила неміч, він заморився, йому потрібен відпочинок, спокій. Він повинен не на тверде, а на м'яке лягти, і заснути. А потім, коли людина спить, йому треба підніматися. А після сну умови знову тут же примушують підніматися. А що-небудь треба буде робити, бо без діла ніякого людина в природі своїм тілом програє.

 

129. Якщо чоловік працює, що-небудь робить у дворі, для нього інші люди готують що-небудь поїсти. Так ця система розвивалася у приватній власності, так і чоловік себе піднімав на ноги. Ріс до одного часу, зміцнювався, робився людиною. На ньому, на голові була надіта за фасоном шапка, вона накрила його волосся. А ноги наділи на себе які-небудь чоботи. А оточили себе брюками та сорочкою, з пальтом, або з шубою. Чоловік красу мав. Якщо глянути в мікроскоп, то не знаю, що тут показується в цьому житті, від чого потрібно буде бігти. А ми навчилися це все носити до самої смерті, що  безсило напала, яка задавила тілу. 

 

130. А тіло, воно ніколи не збиралося так умирати, як воно в умовах лягло. І буде вмирати при залежності. Вона чоловіка в природі втягнула, щоб чоловік без цього не залишався. Йому треба щодня властива в природі їжа. Він нею живився досита. Він хотів їсти, поїдати. Йому здавалося, він мало їв, треба буде їсти більше, ніж це треба. А їжа робиться не з однієї сировини, вона робиться з багатьох плодів. Створювалася руками чоловіка для самого себе. Все краще і краще знаходилося, такі продукти робилися в природі, щоб ними один час наїстися до повноти.               

 

131. Що буде з цього, ніхто не брався, а всі вважали, це буде добре. Природа поганого не народила чоловікові. Чоловік у ній це все вибирав, він весь час робив те, що йому було завгодно. Але думати йому доводилося більше від усього про життя в природі, про більший прибуток. Йому не йшла в голову ця могутня наша для всіх смерть людини. Ми, як люди   живого характеру, а можемо померти з вами на будь-якому цьому місці. От їдемо в цьому поїзді, нас вона будь-якого може тут зустріти за те, що ми не думаємо і не хочемо у себе мати цю смерть. А вона така розташована в природі, ні в кого вона не питає.

 

132. Якщо потрібно буде людині перешкодити, у неї є свій хворобливий початок. Це найменша ранка, вона для цього в житті на людині показується. А потім робиться більше і більше, потім приходить і до кінця. Людина залежна від природи, за нею вона ходить слідом. Вона тільки пішла від одного в житті чоловіка, переможця природи, хто свою залежність відігнав подалі. Він став жити в природі незалежно. Йому не треба буде ніяка для людини режимна політика. Чоловік хотів це зробити, він пішов до іншого його образити. А вийшло, він попався, і програв його всю силу.

 

133. З ним зустрілося безсилля, воно його повалило там, де він ними розпоряджався. Чоловік за столом за їжею може померти. Це його серце, воно у нього не виходжене, а стомлене своєю жадібністю. Скільки таких людей померло  від серця. Не те що від серця, може людина від самого маленького початку. Лише б тільки захворіла, це її буде початок, а кінець згодом покаже. Ми радіємо хорошим ось цим життям, нас воно не задовольняє. Ми з цього хорошого приводимо себе до поганого діла. Це наша розвинена на нас смерть. Гірше не може бути від цього діла.

 

134. Жив чоловік добре, а потім треба помирати. Де люди поділися? З колії пішли навічно невмирущі в прах. А такий «Тихий Дон». Коли він свою швидкість розвиває або вкорочує, це за профілем законне явище. Ми ним їдемо. Проїхали вже Донець, а тепер попереду нас зустріне Дон річка. Ми і це все вночі проскочимо. Нас везуть по шляху диспетчера та чергові по станції. Вийдуть на перон, своє зелене світло покажуть, і гайда від нас без зупинки. На ходу так сказав оператор. Це йому подивиться в хвіст, благополучні його сигнали. От що доводилося розповідати Іванову. Я цього, що роблять люди, не будівельник. І не хочу так от вмирати, як померли всі до одного.

 

135. І обов'язково помруть всі наші люди залежні. А от незалежний чоловік у природі, це Іванов, він вмирати не буде. Його таке   тіло, яке не думає про таке життя, яке робилася людьми. Ми хочемо те, чим Іванов не радіє. Він для цього з себе скинув весь одяг. Його доступ до природи не такий, як він у нас є з самозахистом. Він не ховається, як ми з вами не любимо природу. Ми не друзі їй, а вороги зі зброєю. Ми з нею воюємо, хочемо від неї забрати все її необхідне. Вона нам дає за можливостями. Хоче вона – нам дасть. Ніхто від цього у неї не відбере. А хоче не дати – вона не дасть. Це її будуть сили, її в цьому воля.                 

 

136. Вона для цього давала, дає, і буде давати людині урожай. Ми не хочемо його малим отримувати, а всі намагаємося багато отримати, і хорошого. От чого не хотів у себе отримати Іванов через одну смерть. У мене немає того, що всі люди мають. У природі я вважаю, коли одягнуся, є на мені великий злочин всього свого життя. За цим усім моїм висновком, я вважаюся першим чоловіком у природі. Такого не було, щоб він бажання виявив бути в природі з холодним і поганим. За це його природа полюбила, як такого в природі борця зі своєю наявною особливістю.

 

137. Так і наш Ростовської області поїзд «Тихий Дон». Його прийняли вночі воронежці. Люди в будинках спали, а поїзд між ними мчить. Про це наша бригада дивиться і каже. Ми ваша є машинна підвода, вас всіх будимо з ліжка, запрошуємо. У нас для вас є належна спальна білизна, є наволочка, два простирадла і рушник, та ковдру бери. За це всього карбованець. І стели, як умієш. А потім, як вдома, розбирайся, і в ліжко лягай спати. Спи глибоким сном. Нехай тобі що-небудь таке в твоєму житті присниться.   Олександр Васильович Бреженєв, він зустрівся з Учителем. А у мене, він говорить, був ... Я від нього сильно страждав. Він усім говорив про це.

 

138. У нього він оселився на задньому проході. Я тоді працював у шахті. Це моя була мука, марлею обмотувати і розмотувати до крові, доводилося терпіти. А мені у сні Учитель каже. Знаєш що, вода в шахті недарма з висоти капає. Звідки вона береться, про це знає сама вища особа. Так помийся цією водою, цими краплями. Я, каже, про це нікому ні слова. А взяв і став водою обмиватися. Два рази помився – десь ця біль поділася. Мій свищ, він у мене через це діло звільнився, дав силу волю. Як же мені про це не розповісти. Це була чиста в природі правда. Їду я в поїзді від Єнакієве до Дебальцеве, зустрівся з хворою людиною, у нього на зубу флюс.

 

139. А зуб це зуб, він болить до самої крайності. З Хоцепетовкі Башкирської комсомолець себе показав, як ніколи, білою хусткою обв'язаний. Я ініціатор цього діла, знаю добре, що цій людині потрібно було зробити. У мене для цього є руки золоті, у мене розум дорогий. Зараз же у нього запитав, як у хворої людини. Він мені сказав: «Флюс». До якого мені доводиться тільки притулити свої руки. Це був струм, електрика і в мене, і в нього. Мій струм електризуватися, здорового характеру, а у нього дефектний. От ми з ним зустрілися. Я йому свої всі послуги, як дорослий, надав. Знаю добре, що він по бюлетень їде в Дебальцеве. А я йому сам себе представив, як молодому чоловікові. Цього він не розумів, що є люди, для цього народжені.

 

140. А раз вони народжені в житті, їм треба вірити. Комсомолець в цьому здався, дав право в цьому ділі йому легке зробити. А мені, як ділку, лише б він дав свою згоду до його тіла доторкнутися. Він цього всього не заперечив, дав моїми руками оточити цю біль – зараз же ця біль миттєво зникла. А раз чоловік отримав легке, він за це саме хотів віддячити. Він дістає 15 карбованців за старими, і дає мені в руки. Я йому сказав. Мені ваші гроші не треба буде. А ти, як комсомолець, про це молоді розкажи. Для нас двох була правда, про неї в живому факті не забути. Він цього не думав і не чекав про свою розповідь комсомолу. А вони його порахували зрадником. Я, каже Башкин, правду кажу.

 

141. А як це мені все давалося в житті своєму. Я про це пишу дуже багато. Не про один цей наш Ростовський такий поїзд. А ми його як такого по нашій землі пустили. Він вже залишив позаду і Ліски, а взяв на підйом свою швидкість і до Воронежа. Він нас, таких ділків, яких знають всі наші радянські люди. Вони копаються в природі, придбавають сировину. А з сировини наші людські руки. Найголовніше, це розум, він почав багато думати. Особливо вчені хочуть зробити нашій людині, нашому ділку в житті, щоб він разом машиною в цьому або іншому заводі зробив ширшу сконструйовану машину, яка б нашим людям у всьому багато допомагала.

 

142. Природа не пожаліла, відкрила нам надра. Ми побудували для цього заводи, зробили потрібне в природі. І в сільському господарстві ввели велику снасть за землею нашою такою доглядати. Є, чим робити для цього грядку. І у нас чисте зернятко, ми його таке стали мати, і в землю один раз в році його садимо. Воно нашу землю займає свій належний час, не дає ходу іншим людям, або іншій природній рослині ходу. А ми, як ці   ось на землі люди, без цього врожаю у нас і розум не працює. Ми такі добрі люди тоді, коли у нас є все на білому світі. Є, чим будь-яку стихію прикрасити. Ми робимо в житті те, від чого у нас виходить веселе життя між людьми.

 

143. Ми не голодні, ми не роздягнені, ми живемо в будинках. Для нас побудований спорт молоді. Вона у нас за золото все це робить, і хоче в природі краще зробити, велика майстерність, всякого роду експерименти. Ми, вся молодь, на своїх ногах хочемо перед іншою національністю поставити своє вміння в природі зробити те, щоб вони цього в житті своєму не зробили. У нас усіх така жива бадьорість в будь-яких номерах, щоб цікаве що-небудь у житті зробити. Ми юнаки молоді, граємо у футбол, це наша майстерність перед такою масою людей. Вони вболівальники за того молодця, за гравця, хто в цю хвилину міг своє вміння і спритність цей порожній футбол вбити в цю азартну хвилину.

 

144. У кожного чоловіка така сила через мозкову систему йде. Люди за це хочуть зробити такого героя, якого в житті не було, як воротар Яшин. Він багато років тримав у цьому першість. А настав такий час, його неміч, він свою здатність втратив. У природі чого тільки на людині не було в житті, він все мав у себе. Але цього ніхто в світі не завойовував, щоб людина їхала поїздом таким. Та ще в м'якому вагоні № 8, місце 19, без всякого квитка. Його свідомість, як чоловіка загартованого, переможця природи. Він сам себе зберіг, і допомагає іншим хворим. Він на базар не їздить, природою не спекулює ні праворуч, ні ліворуч.

 

145. А от коли до нього звертається людина, що потребує, хвора у своєму житті. Тут я вже перед нею є вболівальник, вболіваю я за неї. Думаю, що їй для цієї справи дати. У мене все в житті в природі безкоштовне. Продавати, купувати, щоб людина у мене купила здоров'я, це є людини хворої одна історична дата. За це Учителеві дати його утримання. Він поки не за гроші живе, не за якісь особливості в природі. Він вірить їй, а вона у себе має повітря. Який простір в атмосфері. А води скільки між землею лежить. Все це є багатство природи.

 

146. Вона дозволила, дала повне право цим усім безкоштовно збагачуватися. Він цього добра господар, хранитель у цьому всьому себе. Я, як чоловік, не захищаю сам себе ніякими природними умовами, на собі мертве не ношу. Вважаю, все це природне, вбите людьми. І зроблене ними для того, щоб разом пожити та помислити в природі для того, щоб йому було добре і тепло. Це хороше, це тепле, воно є в природі, також у людині. Якщо він хотів і для цього зробив, у нього вийшов живий факт. Це чоловік, він у це вірить, він це робить, щоб у природі людині було добре, щоб людина нічим ніяк не хворіла.

 

147. Ми це в житті шукаємо, і хочемо розкрити це для себе. Поїзд недарма біжить по ось цій Воронезької місцевості. Його приймає область. У ньому їде до Москви наш уболівальник, кому довелося знайти в природі засоби, які треба нашому хворому, страждальцеві, мученику. На своєму місці він лежить, забутий усіма нами. Ніхто з усіх йому такого не допоміг. А зараз в дану хвилину не мовчить, а на весь свій голос у цьому поїзді говорить. Він знає добре, що це потрібно нашому народові. Нашій людині треба тільки вміти передати.

 

148. Щодо цього сам цей чоловік готовий кожного нужденного чоловіка прийняти. Його такий фізичний стан, за нього вся наша природа. Він у ній заслужив, тепер не боїться кричати. Говорити можна, але наші люди поки мовчать. Їм не хочеться, щоб я перед ними такий виявився. Мені люди, що потребують мене, пишуть листи. Своє прохання ставлять, щоб я їм дав своє здоров'я. А я його у себе маю. Хочу сказати: це моє буде тіло, воно живе, воно енергійне.

 

149. Воно не так у природі живе. І не так про це думає, він про це не поспішає. Його веде шляхом сама природа. Він їде до Москви не сам, його тягнуть зі своїм хорошим люди. Він такого чоловіка поставив на ноги, це Голіцина. Вона отримала здоров'я після того, як їй довелося зробити розвантаження свого шлунку. І вона робить вдих повітря через гортань, в день кілька раз тягне з висоти з природи. А мене, як ініціатора в цьому ділі, просить. Вона каже: «Я кроку не ступлю без твого імені». Вона мене величає за своє все: «Учитель дорогий».

 

150. Я до цього в лікарні лежала, напад змушував. Мені так і лікарі сказали: «У тебе утворився пісок з камінням у жовчі». І боліла страшно печінка. Мені хотіли зробити операцію, але в мене інфаркт, серце погане. Лікарі сказали: після нападу, іншого зробимо. А я з тобою, дорогий Учитель, це все проробила. А через задній прохід все це чорнотою пішло, і багато гною. Не втрималася я, дорогий Учитель, тепер їм те, що мені не веліли їсти. Здоров'я прибавилося, ходжу в магазин, ношу по п'ять кілограмів ваги п'ять кілометрів.                                                  

 

151. І о п'ятій піднімаюся. Тисячу раз кажу тобі спасибі, дорогий Учителю. Забулася до свята привітати Вас з Жовтнем, вітаю. Як ви, воронежці, думаєте тепер, будете такого чоловіка зустрічати. А коли я їхав цим шляхом, та перед ранком наш поїзд біг, ви не вийшли зі свого лігвища, з умов. Вам все одно там спати так, як сплять на нашій земній кулі на корі, на материку всьому. Вони про цей початок ні трішки не знають. Кажуть, десь є наш заступник.

 

152. Він нас за наше нехороше покарав, щоб ми цього не робили. А ми в природі робимо, робили, і повинні невпинно робити через наше таке в природі життя. Ми ж заклали людину в матері, вона не захотіла народжувати. А у нас на це фахівці є робити аборти. Людину вбивали, вбивають, і будуть вбивати в цьому. Навіщо вам за це треба прощати. Ви винні в усьому. Як от одна матір своїх двох дочок. Вона не знала про цього Учителя, що їде в цьому поїзді, а від таких же самих хворих почула. Їй теж така хвора розповіла, що і до нас їде чоловік, наш руський Учитель. Він нам дає своє здоров'я, не жаліє нічого.      

 

153. Сюди везуть народ, він їздить безкоштовно. Скільки він людей врятував від недугу. Його вчення однакове для всіх нас – повітря, вода і земля. Найголовніше, його треба просити. Він у нас є Учитель. Ми його так зберігаємо, так ми його бережемо. Він нам допомагає своїм умінням, своєю силою і волею. Він уміє, від цього не відмовиться ні один чоловік, ні одна одиниця. Знали Іванова, знаємо його, і будемо ми про нього знати. Просили, і просимо ми його, і будемо просити його для того, щоб він нам давав своє здоров'я. Ось для чого він нам говорить. Він між нами не марно їздить без будь-якої оплати. Його везуть для цього діла люди, і цим «Тихим Доном» він їде. Його чекає ця мати, якій не знайшлося ні одного чоловіка, немає засобів.

 

154. А була в цьому одна велика надія на цього Іванова, на чоловіка, на Учителя одного для всіх. Він уболівальник за нас, він уміє нам допомагати, він для нас Учитель. Їздив і їздить, і буде їздити своїм поняттям. Його чекають, він без користі не приїжджає, обов'язково комусь дасть здоров'я. У нього думки ніколи в голові не буває. Хворий лежить за морями, хворіє. Він не знає, кого просити. Просить невідомого чоловіка, якого ніколи і ніяк не бачив. А зараз він ось у поїзді їде. Василю Івановичу Сулінському про це життя свої міркування говорить. Я, каже, чоловік, якого в житті не було. Моя хвороба не одна з усіх. Вона змушує іншого хворого, вмираючого у своєму житті, Учителя просити, щоб він йому або їй дав здоров'я.       

 

155. Хіба це не мати своїх дітей. Вона теж хоче жити, і своїм дітям допомогти. Але у неї народилася апатія, вона тягне людину хвору назад. У неї одне в голові. Вона вже відмовилася в житті своєму, що вона буде жити. У неї немає думки такої, щоб жити. А у Іванова вона була, вона є, вона і буде. Він обдарований природою, його природа не карає так, як вона карає нас усіх таких, як ми є. Як ми виявилися перед природою безсилі навіть говорити. Ми не вміємо ходити по землі. Найголовніше, роззутим зимою і влітку. От які ми люди, багаті для самих. А поїзд наш при такій розповіді не стоїть, він мчить через Воронезьку область, потрапляє в Мічурінську. Вже ми проїхали грязь, справа залишилася за самим другим Мічуріним.

 

156. Нам ця думка цікава. Але чи правда це. Я, говорить Іванов, боюся далі за цими умовами крокувати. За мене природа. Ви от їдете в Москву здихати. А переді мною лежить природа, мороз, вода. Я повинен в це зануритися, і там не так показати, як усі копаються. Я повинен спуститися на воду взимку тоді, коли мене визнають усі люди. Я не буду такий кволий, як вони. Мене народила природа для вічного життя. За те я отримаю від неї властиві якості, за моє бажання. Я не хочу, щоб між людьми була така різниця. Народилися всі живі, а от потім у процесі один з одним поділилися.

 

157. Один потрапив у в'язницю, інший у лікарню, а всі інші чекають свою чергу, їм теж там бути. Я не хотів з ними бути. Вони хотіли моє тіло таке засудити, хотіли вбити мене у в'язниці, як хворого тримали в лікарні психіатричній. Людям я не сподобався. Вони не хотіли, щоб я такий був. Я у себе зародив для всіх людей хворобу, моє діло було Бога. А Богові як такому право не давалося так ходити, як змусив я сам себе через ображеного, хворого, забутого нами. Ніхто йому не допоміг. Вона послала чоловіка свого до мене. Попросила сина чергового по станції Овечкіне, а він був близький до мого тіла.

 

158. Я тоді не ходив так, як я зараз ходжу, але сили мої розвивалися на людях, я їм допомагав. А це жінка не ходила ногами 17 років. Як ви думаєте, що я зроблю, якщо я був чоловік такий, як і всі. Ходив без головного убору, але взутий. Тоді перед собою ставлю завдання.  Якщо тільки цю жінку поставлю на ноги, то я тоді повинен піти роззутим по снігу. Люди цю обіцянку не знали, а взялися судити, не таким я став в цьому. Хвороба вчених відібрали, а взялися судити, як здорового чоловіка. Одягли, взули з ніг до голови.  Хотіли, щоб я з ними на суді розмовляв.  Цього я не робив, а сказав: я з наукового боку це все роблю.  Вважаю, моя дорога правильна.

 

159. Я цю жінку Бондаренко в селищі Овечкіне прийняв за своїм вмінням, сам її залишив. А мені про це говорять. Жінка та, яку я прийняв, ходить. Як ви думаєте, тепер мені йти в сніг роззувшись.  Я пішов у степ в природу, там де сніг. Так я ніколи не зустрічав, щоб людина сама себе примусила роззутися, і по снігу йти роззутим.  Це був мій жертовний страх, я його робив на славу свою. А люди хотіли мене за це судити.  За мене була природа, вона примусить наших усіх людей за це, що я роблю. І назвуть мене, як це хочеться людям, щоб я був перед ними Господь Бог.  Тоді я буду ним, коли вода моє тіло примусить по ній іти.    

 

160. Ось це будуть наші людські справи.  Вони мене оточили цим добром. Це буде, ми дочекаємося цього часу, коли Іванов залишить материк нашої планети землі.  Він фізично переселиться, буде жити на воді між бурхливими хвилями. Він забуде про наше все, що ми з вами робили. Та ще думали зробити, це наше вміння. Ми танцюємо, співаємо пісні, але нас з вами чекають сльози.  Не хитрість наша зробить у житті користь – наша мудрість.  Вона запанує, вона природу попросить від свого імені.  Вона повалить нас всіх, залежних від природи, від її сил.  Ми ж в цьому безсилі боротися з нею.  Вона ж наша мати, всіх нас народила, і змушує по землі шукати хороше і тепле.  Ми чим не задовольнили себе, а взяли і стали жертвою.

 

161. За цю роботу, за цей труд треба нашим ученим, нашим людям брати на свої руки, і гучним голосом кричати своє «ура». Браво, браво цьому зробленому, цьому досягнутому! Я, говорить герой, все роблю це через мозок людей. Вони зустрічалися, мого тіла живого лякалися. А я не побоявся ні природи, не побоюся чоловіка будь-якої хвороби, що він у нас такий є. Ми, всі люди, цим гидуємо. Кажемо: ця хвороба, вона переходить. А, по-моєму, у природі цього не було і немає, це боязнь є наша. Я люблю природу, всі її напрямки, і також розціловую людину. Хвороби як такої немає, є в природі чоловік, сам він це розвинув, удосконалив цю хворобу.              

 

162. А коли ця хвороба вбила, він помер від неї. Я всіх людей люблю, всі вони, по життю, друзі, а, за умовами, вороги. Я для того це все роблю в житті своєму. Своїм струмом вбиваю будь-якого ворога на іншій людині. Це моя сила це робить. А раз я роблю те, що між людьми виходить. Люди хворі, зовсім непридатні до життя були. Я їхнє бажання добре знаю, що вони хочуть жити. Їм хтось про це саме розповів. А хворий, йому хоч цеглиною по голові вдарили, лише б вона у нього не боліла. Хто хоче в природі так мучитися. Як є такі голови, як на собі носять по десять хусток. Їй від природи холод, а вона не нагріється. У неї ніколи немає тепла. А їй сказали про Учителя, що є такий-то чоловік. Змалювали все його життя.

 

163. З ніг до голови, це його вся зовнішність така. Він так недарма в трусах, роззутий по снігу ходить, це його сила волі. Йому кажуть: прийшла хвора, просить здоров'я. Учитель його не продає, а в природі так він дає. Любиш Учителя, що він у нас є такий, хоче дати своє здоров'я. А воно через руки передається, як шуба. Відходить твоя стара хвороба, а нове здоров'я Учителя впроваджується. Хвороба є хвороба, а вчення Учителя – вчення. Він зустрічає будь-якого хворого своїм поцілунком, з серцем людину приймає. Йому ніяка хвороба, яка є, не треба. Він діло має з людиною, з живим тілом. Золото всяке прибирає. Каже: дуже багато на тобі чужого природного. Ти живе вбив, а мертвим огородився. За що тебе прощати. Тебе треба карати.     

 

164. Це говорить Учитель нам усім. Раз серце вилікувалося, ним жовч вилікувалася, в якій був камінь. Пісок заднім проходом пройшов. Це небувале. А каліка без ніг, вмираючий чекає його до себе заради тільки здоров'я. Вона Учителя очікує. А Учителя діло, він би пішки до хворого пробрався. Він добре знає про всіх людей, вони всі хворі, стоять у черзі, чекають у себе. Може, гірше від цієї хвороби, якої не було. А зараз почастішав на нас, на людях, ворог, це рак. Йому ніхто не помічник, він  для людини є дуже хитрий. Сідає непомітним на тілі грибком, довго сидить, вкорінюється. А коли силу свою візьме, тоді впину немає. Рак людину з'їдає. А коли людина вченням Вчителі займається, в повноті всі слова виконує, у нього ця хвороба не прогресує.

 

165. Він своє тіло пробуджує природою, повітрям, водою і землею. Я для цього народжений у природі. Якщо я одну людину вилікував, тобто дав їй здоров'я, то я дам багатьом. Це не мої особисто сили роблять, щоб чоловік хворий був в природі здоровим. Всьому діло є повітря, вода і земля. Що вони породили, те вони і заберуть. Сталь – це є все, і та іржавіє. А хвороба є це тільки початок, кінця зовсім не видно. А Учитель цього ворога знімає з шляху своїми руками, своїм тілом струмом вбиває біль. А в повітрі є такі бацила мікроскопічні. Коли вони всередину потрапляють, миттєво атмосферу нутрощі людини роблять бадьорою, тобто здоровою. А у воді треба всім людям купатися, бо вона багато дає слави.

 

166. Я цей шлях роблю сам. Це було в Овечкіне в комуні. Я був там на постійній роботі від Ростовської районної ОРС. Мені довелося по хуторах ходити, я ходив без головного убору. Мене зустрів член цієї комуни, запросив у свій будинок. Я думав, навіщо? А у нього була вже мета. Я зайшов у його кубанську хату, по ходу направо була піч. Я – туди, а мені здається, там щось живе поверталося. Я питаю: що це таке у вас на печі? Мені кажуть: «Мама в лихоманці там в шубі лежить, мерзне, ніякого тепла». От навіщо він мене сюди привів. Я велів мамі піднятися. Вона з шуби вивернулася. Я шукаю причину цього всього, в чому тут була справа. До ніг, а вона на себе десять панчіх наділа.

 

167. Жінка не стара, щоб сказати, вона віджила. Я вирішив їй у цьому допомогти. Роззув всі її панчохи. Попросив у невістки холодної води. А надворі філипівка зима, землю снігом накрило. Всі люди від неї тікають. А я один – до цього, свій улюблений дух. Я вже з природою дружив. Багато часу не працював, а ходив по природі не таким, як усі люди. А сюди сам обласний відділ здоров'я, він так мені на мою пропозицію сказав, щоб я їхав у колгосп для того, щоб колгоспників лікувати. Я його добру волю виконував. У мене не порошки допомагали, а холодна вода. По снігу силу тілу давало. Ця мати лякалася, вона зроду не мила так ноги, як я сам взявся за це діло.

 

168. У природі вся така сила. Вона любить мої сили, їм сильно допомагає. У цьому всьому роль моя була над будь-якою хворобою. Я помив ноги, а у неї вони загорілися жаром. Я говорю матері, як людині, щоб вона йшла на сніг. Вона мене слухалася, вірила одному прийому в житті. Вона ніколи на сніг не ставала. А зараз матір як по кімнаті в хаті, так вона на снігу. А він чистий як ніколи лежить на землі. Я, каже хвора малярією, постояла, подихала, і в хату прийшла. Взялася готувати такій людині сніданок.                

 

169. У нас були яєчка, сало було. Я жива, сама це зробила. Мій у цьому ділі початок. Цей чоловік, він був з Ростова. Кого тільки він не приймав, йому люди не давали відпочити. Він день на ногах ходить пішки по хуторах, а вночі з людьми. Йому це Бог мабуть дав так. І зараз я цим поїздом їду. А мене чекають у Москві з великим бажанням. Ніхто не хоче в житті своєму мучитися. Ми проїхали Мічурін, їдемо в Рязань через Ряжеськ. А потім нехай чекає Москва.

 

170. За що вона, тобто природа, мене нагородила. Я адже народився в такому відсталому селі, де мужики через землю багатіли. Вони будували своє рідне благополуччя, розвивали в природі приватну власність. Я теж народився в сім'ї хлібороба. Мене зустріла не так, як усіх зустрічала природа моя мати. Вночі в бурхливому снігу народила. Мій був ангел, за святим писанням, 7 лютого по-старому, а по-новому 20 я народився. Моє ім'я Порфирій, якому люди стали поклонятися. 

 

171. Щодня на нього дивилися. Він був син одного шахтаря Корнія Івановича. Він не жив свого часу добре, завжди фізично боровся, малограмотному довелося народити сина. Його, як людину, зустріла школа церковно-парафіяльна. Вона йому розкрила в голові колір. Він побачив на книзі першого чоловіка Адама, і другу жінку Єву, як вони раз множилися своїм господарством. Їм було перед Богом мало, їм треба було більше. Він намагався разом з Богом більше отримати. Ми з вами без Бога не обійшлися, щоб не народити у себе вбивцю людського життя. Бог цьому всьому допоміг. Матір зробити для свого сина, а також Бог батька зробив своєму синові.

 

172. Бог створив і злодія, іншого чоловіка. Ділок усіх хитрощів, теж допоміг у цьому Бог. А торговець або торговка на базарі хрестила голову. Вона так само, як комерсант любив обдурювати інших не комерсантів. Так що дім для життя побудований разом поряд з Богом. Без нього приватна власність, вона розвивала до самого царя. Королі теж Бога не забували свій народ примушувати. Цю брехню визнав тільки Ленін. Він примусив бідноту з буржуями, кулаками поділитися. Взяти в свої руки такий закон. А в законі режим дуже важкий, що не можна буде робити. Людина залежна від умов. Їй треба, а вона не знає, де брати.

 

173. Бог людині побудував завод і фабрику. Також з Богом будуємо церкву, в'язницю і лікарню. За що Бог розгнівався, і став їх за це карати? У природі було все зроблено людиною, чим Бог не радів. А зараз люди утворилися скептики, вони не вірять своєму Богові, а тому, що люди створили при ньому. Ці невіруючі взялися, як за своє добро, навіть з людьми віруючими воюють. Вбивають за що, питається? За чуже, за природне. А щоб це все допомогло, цього ми не бачили і не чули. Людина як жила на землі, за свою власність вбивали, так і зараз за землю йде війна. Різниці немає ніякої, тільки є одне-єдине. Треба було жити, а ми вмираємо.           

 

174. Це не ми є люди в природі, а природа роділля всього цього. Раніше так було людиною введено в життя. Падає зернятко із засіків на землю. Господар бачить свою біду, не прибуток, а збиток. Каже сам собі: «Господи, благослови нагнутися, труд для цього закласти». Господар нагинається, це зернятко бере щупальцями, піднімає його в засіки назад. Тут він з радістю промовив: «Слава тобі, Господи, прибуток вийшов». А коли у господаря курочка знесла яєчко, господар його побачить у сідало, як він радіє цьому яєчку. Бере в руки, сам дякує за перше яєчко, що з'явилося. Він не одним яєчком радіє. Приходить час, треба корівці телитися. І от благополучно, мати все це сама зробила. Телятко прибуток свій дало, або лоша.   

 

175. Все це робилося людиною в природі Богом. Приходить ранок рано, себе сонце показало. А мужик встав, дивиться на нього. Каже: «Слава тобі, Господи, день почався». А сам з Господом Богом зловив курочку, їй головку різав без Бога. Зварив з цього супу цілий чавун, теж подякував Богові. Треба сідати за стіл. А там вже йому, як господареві, поклали різаний шматок хліба, ложку поклали. Він заслужив, щось у цій сім'ї зробив, теж треба помолитися Богу. А коли наївся, повний живіт набив, дякувати Богові треба, він робив людині апетит. Здавалося б, це все робилося не Богом, а чоловіком, та ще яким.

 

176. Зараз люди вже йому не вірять, а живуть по-своєму, по-людському. Вони без того не залишаються, що було раніше. У них великий прибуток спільний створюється або на землі, або в курнику, або у тваринництві. Де за свою зміну у людини може не одне зернятко валятися, і не одне яєчко відразу пташниця виявила, та й теля може не одне з'явитися. А конячка наша вже для хомута не в моді мужику зустрічатися. Чоловік зустрічається, він теж щоранку встає. Він для колгоспу, не для себе особисто, завжди поїв солодкого він. А сонечко піднялося, прозівав чоловік. А за сніданок він сумочку захопив. Знає час такий, треба снідати не одному, а колективно.

 

177. Без усякого Бога сідають, і мовчки їдять. Один – своє, а інший – своє. Хліб купувався, може, однієї випічки. Також яєчко колгоспне, ковбаса виробнича. Все це ми самі зробили. Ми тоді порадіємо, коли поїмо, багато поїмо солодкого і жирного. А потім одягнемося в гарний фасонний одяг. Перед іншим, перед неімущим себе показуємо. Це я, говорить чоловік, зробив сам, або який будинок побудував. Раніше мої прадіди цього не мали. Вони всі були індивідуалісти, власники, все робили з Богом. Тепер, каже комуніст, я в Бога не вірю, вірю в свої руки, голову, розум. Якщо починаю щось робити, знаю добре, що це мені належить зробити. Я без Бога все сам роблю. Не кажу, що це він дав.

 

178. Автор запитує. Скажіть мені, будь ласка, чиє це все, і де ви його взяли? У природі своєю працею зробили, так само самі добували. Землю не сохою орали, а трактором. Не косою косили, а комбайном. Тоді люди не такі були зовсім, у них в голові не сиділо те, що зараз. Ми з вами також руками робимо, на колеса перейшли. А зараз все робить машина. Раніше фізично добували, воювали, а в даний час про атом міркуємо. Тільки от одного ми не добилися – своє серце не виходили, щоб воно у нас не старіло і не псувалося. А завжди воно було молоде, здорове і загартоване, як у 25-річної людини. Ми з вами не в здоров'ї, не зрівнялися. 

 

179. Що в капіталіста, те робиться в комуніста. Рак, як хвороба, прогресує своєю силою. Ми на це засобів не маємо, і немає чоловіка, хто б був помічник цьому. У цьому ділі не знайшлося, немає таких людей, не знайшлося нікого. А зараз чоловік знайшовся, робить діло. Хто моїм добром цікавиться робити, той ніякими захворюваннями не страждає. Треба буде обов'язково вчення Іванова приймати. І треба буде робити те, що буде людині користь. А коли людина від людини отримає користь, то тоді-то і буде людське життя. Чоловік буде треба людям, він людям дав користь одну з усіх нас живих людей.

 

180. Ми залишили позаду своїм поїздом місто Рязань, взялися за наше столичне місто Москву. Вона нас запрошує всіх, щоб ми приїжджали і давали свою пропозицію. Василь Іванович дав свою пораду Іванову Порфирій Корнійовичу, щоб звернутися до хірурга Петровського. До того лікаря або міністра, якому часу не було Іванова прийняти. Іванов своє зробив у своїй практиці, і через шість днів повернувся назад додому доглядати за корівкою, допомагати своїй дружині. Молочко любимо поїдати – любимо і доглядати за корівкою.

 

181. Я як автор слів «Загартування і люди». А спілка письменників Ростовської області прочитали труд мій, взяли самі у видавництво «Знання» послали. Я приїхав до Москви, заходжу в цей відділ. Мені відповідає жінка, дівчисько. Вона навіть не прочитала, а відповідь за своїм підписом дала. «Я, – каже вона, – і не прочитала, тільки глянула, що це така робота, що не підходить нам. До нас надходять труди наукові, оброблені, як яєчко». Я говорю серйозно чоловікові. Як же бути з думкою, куди її подінеш, якщо вона народжена. То порадьте, куди далі звернутися.

 

182. А ви в обласне видавництво зверніться. З Москви люди посилають труд, написаний Івановим. Це його практика така. Він робить те, що буде нам усім треба. 23 жовтня я звідти з Москви виїжджаю. Нічого не добився. А своє, що потрібно. Приймав людей, люди залишилися задоволені. Я їм дав здоров'я. Таку жінку для практики прийняв, вона нікому вже не була потрібна. У неї дві дочки, обидві працюють. За нею треба догляд. Учитель не Христос, дунути в людини, щоб вона був здоровою. А Учитель коли подивився на забуту всіма людьми цю людину.

 

183. Прийняти я прийму, дам їй сили. Але хто буде їй фізично допомагати? Дочка каже: «Ми обидві будемо їй ноги мити холодною водою». А потім вона сама повинна усно робити. Діло Учителя навчить, що треба зробити, щоб вона краще почувала. Щоб їй робилося не гірше, а краще. Так і зробив Учитель. Ця хвора вже у нього на обліку, він про неї не забуває, а все думає розумом. Як можна забути про це саме, якщо був безнадійний, а тепер живе, буде жити. Я без цього з Москви не їду. Сам намітив описати. Цей поїзд, який привіз, він же мене назад везе в 7-му вагоні. Про що тільки я їм не розповідав.     

 

184. Особливо не забувся їм, пасажирам, як мене вчені люди визнали на землі Богом. Я приймав людей, давав їм своє здоров'я, як уже говорилося. А мене Бобренецька міліція за це забрала. У мене виявили гроші, я їх зібрав. Мені давали самі хворі, вони все віддали. Але цьому бути. Треба пізнати мене народові, щоб я не був перед ними Богом, а був чоловіком таким, як я є зараз. З Москви отримав один і другий лист. Я вам їх напишу в історії, щоб знали так Іванова, як ніколи корисного чоловіка в природі. Перший лист. Здрастуйте, наш дорогий Учителю. Великий вам уклін, дорогий Учителю, від москвичів. Дорогий Учителю, велике вам спасибі за ваше лікування, яке я отримала від вас.

 

185. Я була у вас на прийомі, дорогий Учитель, на Болотніковському, 44. Не в останній раз, коли ви були, а перед цим. А востаннє я, на жаль, не знала. А так хотіла бачити. Адже коли я побачила вас, дорогий Учителю, перший раз, дуже розгубилася, мене било, як у лихоманці. І я толком не могла вам розповісти про свої хвороби. Але, незважаючи на це, мені стало краще. І ті хвороби, про які я вам говорила. Наприклад, у мене болять суглоби, болить жовчний міхур, з яким я лежала в лікарні. І мені хотіли його оперувати. Але, так як я була двічі з інфарктом серця, лікарі побоялися, і відклали до наступного нападу. А тепер після перших розвантажувальних днів – заднім проходом, я навіть злякалася. Спочатку, як бруд, а потім дуже багато відходило жовчі, яка мене полегшила. Адже лікарі казали, що жовчний міхур забитий повно піском або камінням, і тому у вас такі великі напади.

 

186. І лікування – це видалити міхур. Але тепер я стала майже все їсти, коли до цього цю їжу не можна було їсти від болю. Стала менше задишка, і я стала ходити нормально. І навіть з магазину ношу продукти з вагою 4 – 5 кілограмів, і піднімаюся з ними на 5-й поверх. Я вам, дорогий Учитель, говорила, що в мене в лівому боці, в животі вище паху шишка, як куряче яйце, вона мене трохи турбує. І дуже турбує на ногах, за вухом, і на шиї, і на носу, це екзема. Свербить, і від цього напевно болить голова, і шум у вухах. Прошу вас, дорогий Учителю, підкріпіть, допоможіть мені в моєму здоров'ї в житті. Дорогий Учителю, якщо можна, допоможіть моїм дітям у здоров'ї і в особистому житті. Дорогий Учителю, вибачте, що я у вас так багато прошу. Але я коли у вас прошу, куди б я не йшла, і ви зі мною скрізь мені допомагаєте.

 

187. Спасибі, мій дорогий Учителю, за все ваше лікування і турботу про людей. Ще раз, і тисячу раз велике вам спасибі, дорогий Учителю. Виконувати, я виконую, як ви мені сказали. Але в суботу під вечір у мене болить печінка. Я виходжу тоді на балкон, як вдихаю повітря, стає краще. Але тоді я вдихаю не два рази, а три або чотири рази. Так можна чи ні? Якщо можна, як-небудь повідомите. Дорогий Учителю, вибачте, що я не привітала зі святом. Тепер, 10 листопада, вітаю я вас з минулим святом Жовтня. Бажаю вам здоров'я, терпіння у вашому житті, довгих років життя. До побачення, дорогий Учителю. Слуга ваша хвора Голіцина. Тепер другий лист. Здрастуйте, наш дорогий Учитель. Привіт і низький уклін від москвичів. Дорогий Учителю, отримала від вас лист, якому я дуже була рада.

 

188. Ви, дорогий Учитель, відповіли на мій лист, в якому я вас просила про підкріплення. Тисячу раз вам спасибі за ваше лікування, з яким я стала здорова. Мене навіть по голосу узнають, що я стала міцнішою і здоровіше. Спасибі, дорогий Учителю, що з вашою допомогою я стала зовсім жива. Дорогий Учителю, тепер, як ви мені писали, зроблю настій води, і викупаюся три дні поспіль від екземи, яка мене турбує. Дорогий Учителю, просимо вас, дайте мені здоров'я і благополуччя, моїм дітям у роботі та особистому житті. Дорогий Учителю, допоможіть, не забувайте про нас, грішних. Я завжди з вами, і ви у мене стоїте завжди перед очима, як дорогий цілитель. Дорогий Учитель, вибачте, що не так я, може, пишу. Але я в своєї радості і не знаю, як вам описати. Я дзвонила дівчатам про своє здоров'я.

 

189. Вони дуже раді, і все мені підказують, як і що. Дуже хороші вони люди. Дорогий Учителю, до побачення. Будьте міцним і здоровим, наш дорогий Учитель. Цілую вас, ваша хвора. Ще раз вам спасибі за вашу турботу про людей.  Москва. М 209. Вул. Керченська, 6, кв. 159. Голіцина О. І. От я і вдома. Закінчив це все писання про наш поїзд «Тихий Дон». Я написав працю вступ «Загартування і люди». Звернувся до лікаря психіатра, який знає, у дорожню лікарню Ростова Холодному, щоб він наклав рецензію. А він мене з ним послав до Москви в радянську науку в «Прогрес». Я туди послав казку та інші вірші.

 

191. Якщо це буде потрібно людям, особливо 3-му з'їзду. Колгоспникам направив свою просьбу, щоб народ дав своє рішення про користь загартовування організму людини, щоб він не застуджувався і не хворів. Ось що нам ростовський поїзд, Іванова без усякого квитка возив. Зараз його везуть до Вірменії в Єреван. Треба і туди поїхати, треба там запалити теж такий само сірник у коробочці. А це буде про мене, про такого чоловіка, хто своє зернятко, знайдене в природі, сіє на людях.  Це буде, і обов'язково буде. Іванов, це чоловік, він практично завоював, добився від природи. Він нею сам оточив себе, нею один час живе. 192. За це все, що я проїхав у поїзді «Тихий Дон» 17 жовтня, бригаді велике-превелике спасибі, за всі до мене послуги. Писав я, пишу, і буду писати.

 

1969 рік 24 листопада. Іванов.

 

Набір – Ош. 2013.03.  З копії оригіналу. Немає сторінок: 27,65, 66, 67,190.                  

 

:6911.24  Тематичний покажчик

:Погане і холодне    25

:Жива людина вічний    26

:Рак   4,16,41,44, 51

:Лікарня    44

:Прийом   44,163-167,167,168

:Учитель і природа    49

:Медицина   54,55

:Учитель три роки 10 місяців    56

:Учитель народився на Україні    60

:Учитель історія: Кіровоград   68, 69,120,121, 131,157

:Ідея Учителя    81

:5 заповідей    88

:Думка, справа, помилка   96, 97

:Незалежність    98

:Одяг    102

:Іванов суддя    104

:Вчителю пройти по всіх національ.  106

:Холодне. Погане 112, 114

:Смерті немає   126,127

:Правильне народження   людини 127

:Залежність    130

:Смерть   131, 132

:Лікування зуба    139

:Аборт    152

:Хвороба    161

:Лікування жовчі   164, 185

:Серце виходити    178