Раз, один, два, три. 1969.08.ч.2

Іванов Порфирій Корнійович

 

Частина 2. с 101 - 192.

 

:Раз, один, два, три. 1969.08.

:Видавництво «Знання». 1969.08.с.4

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

Раз, один, два, три

   

101. Завжди вирує, посилає несподівану погоду. Ми ніколи не думали про це, навіть не хотіли у себе таке бачити. У нас, таких людей, як ми зараз зробилися, без того, що ми маємо зараз, жити ніколи не зможемо. У нас з вами віра така проходить на нашій землі. До цього дня, до цього часу всі свої сили кладемо на фронті, робимо таку снасть, таку зброю, таку силу, чим у природі буде робитися. І в цьому ділі народиться для людини що-небудь таке прибуткове. Ми з вами ростемо і розвиваємося в цьому ділі швидко.

 

102. Ми з вами побачили те, що нам буде треба.  До цього у нас не було, і не росло між нами. А зараз ми з вами це зробили, у нас є, у що одягатися. Не в поганий одяг, а в хороший, та в фасонний, красивий, чим можна хвалитися.  Якого тільки немає кольору.  А все одно на тілі він гниє.  Також наша складна жирна їжа хорошого смаку, теж вона всередині пріє, і ми в цьому ділі псуємося.  Які для нас побудовані будинки з усіма вигодами. Чого тільки ми в цьому будинку з меблів не ставили.  Без будь-яких засобів ми це не придбаваємо.  Все це нам дає наш фізичний і розумовий труд, наше здоров'я.

 

103. Ми маємо своє таке здоров'я, яке з нами довго не живе.  Ми його часто у себе втрачаємо. Не хочемо признатися, що (праця) у нас впливає.  А до цього всього є такі в житті люди.  Ми їх в цьому ділі самі примусили для нас робити цю річ.  Ми не хочемо на ногах далеко ходити, нас автобус привезе.  Всі ці зручності і незручності людина у себе має, і хоче краще від цього мати.  На це у нас працює мозок людини. Вони зосереджені обов'язково зробити для себе, щоб було добре і тепло.

 

104. Для цього і труд став мати такий чоловік, він для нього необхідний. То в природі людині не новий розвиток в цій справі, все це є старе.  Не чоловік керує природою, а керувала і буде керувати вона за його зроблене одним і другим.  А от третій говорить нам: ця підлеглість не буде треба.  Ми будемо жити однією сім'єю, і однаково завжди.  Особливо у нас, таких людей, запитає про наше все зроблене Бог.  Ми йому відповімо з природою про своє наявне багатство, все життя привласнювали.  День і ніч намагалися думати і діяти завжди.  А тепер доводиться слухатися Бога.  За його непослух ми з вами вмираємо.

 

105. Він каже: хто вам давав право землю примушувати? А в природі дуже багато такого зробили.  Взяли та проклали по землі спочатку пішу дорогу, потім ми стали не порожні по проїзному сліду їздити.  А по катаному стали ми возити вантаж назад і вперед.  Для нас була така в природі робота, вона є і зараз.  На колесах все це робиться, та між повітрям, на землі по воді ріжуть ракети слід.  Нашого чоловіка в цьому всьому люди навчили за гроші все робити.  Та придивлятися до іншого чоловіка, що він у себе став мати, якусь улюблену сорочку з краваткою.  Він без костюма фасонного не залишався, а туфлі сучасні.  Хлопець не заслуговує старого, того гнилого, яке було раніше.

 

106. А зараз в це втрутилася наша небувала еволюція. Мені ваше багатство, яке ви придбали в природі, не потрібно. Ваші держави навчили себе науково добувати. Майте, тільки один у одного не забирайте, бо це не ваше, людей, а природне живе. Треба людині пожити, а ви її зняли зі шляху, не дали їй життя. Загартування-тренування не говорить і не робить цього, чого робили ми, всі люди, у природі. Нам інший сусід не подобається зі своєю поведінкою. Ми хочемо вчити так, як це починалося. Теорія одна, теорія друга, а у них немає практики тієї, яка б заступилася і сказала теорії, що тобі буде треба. Якщо сам чоловік не зумів себе примусити, щоб не бути таким, як він опинився. Його посадили за добро природне, за добро те, яке у нас у запасі лежало.

 

107. Ми його маємо. Торгуємо природою, за ціною це все підносимо. Треба буде цього не робити. Треба Бога визнати як чоловіка такого, хто задався мети по всій землі і в усіх національностях побувати і сказати: навіщо ви залежно робите від природи. Один одному не даєте життя, ідете від свого близького сусіда. Нам, людям усієї землі, погодитися треба з думкою Бога. Треба буде нам таким жити на білому світі, але не гнатися за якістю. А треба по історії Бога піти. У нашій такий природі живуть люди, вони своїм життям дуже сильно хваляться. У них є своя власність.

 

108. Найголовніше, в житті є природна сила жива. Воли рогаті великі. У господаря, у одного любителя це так робилося раніше до цього часу. Пара передніх в ярмі волів, одні з усіх навчені водити. Вони знають «цоб» і «цебе». Звали їх Мишка та Іван. Інша пара була менша, вона теж була запряжена всередині. А сама задня від плуга – це перші молоді новачки. Вони орали. Погонич їх поганяє. А за плугом ходив сам господар, він був у цьому всьому великий уболівальник. У нього плуг 10-дюймовий свою землю хорошу чорноземну.

 

109. Сам ходив, борозну до борозни прикладав. А худоба жива вези. Відпочинку ніколи немає через свою фізичну роботу. Чоловік бачить цей час, що прийшов у природі, він до нього готується. Цю чорноземну землю хоче в погоду зорати, і покласти під глибокий сніг узимку. Він це діло поспішає орати для того, щоб земля його лежала не тривожна, і набиралася в себе вологи. А господаря думка про це не переставала думати: а що він буде із цим усім далі робити?

 

110. Сам час йде, інший наступає. Чоловік – це минулий індивідуальний власник. У нього своє місце, на розі стоїть будинок, як це треба. Свій двір, обгороджений кам'яною стіною. Є до цього, найголовніше, сховище комора. І льох, звідки він бере сировину, і несе чашками, відрами. Є вода своя, колодязь є. Якщо це все художньо описати, як людині щодня щорічно доводиться готуватися. У нього снасть, це ярмо з війцями. Плуг треба буває для оранки землі восени. Війці – це тяга сили. Ми з вами за що свої голови ніяк не втратили, свій розум.

 

111. І не кидали про це думати, як треба буде провести весняний посів по землі. Тобто треба буде так зробити, щоб не сказали люди інші на тебе так: бач який господар, є в природі сила велика, а зробив не по-хазяйськи. Це можна завжди в себе очікувати. Люди – це велика превелика є критика, яку люди робили у себе. Багаті зберігалися, а бідні люди випливали. Як з боку зараз дивляться на це ось все життя, як воно в природі змінилося. З борозни віл з ярмом пішов, конячки з сохою не стало. А на зміну прийшов трактор «Білорусь», з яким зустрівся чоловік. Свою косу з граблями скасували, комбайн   прийшов на зміну. Кінь з хомутом пішов навіки, мотор замінив.

 

112. Та й життя саме людське стало не те. Земля відійшла до держави нашої, і також завод і шахта. Люди з дому приходять у колектив заробляти для себе копійку. А потім в один час її отримають і принесуть в сім'ю для того, щоб її витрачати на потреби. Ми потребуємо дуже багато. Особливо нам, селянам і робітникам, кому треба в природі життя не таке, яке ми його створили через наш один для всіх труд. Ми його розвинули, і ми з ним безпосередньо живемо, учимося теоретично. Ми практику не забуваємо робити. Своїми руками робимо за вказівкою нашого агронома та нашого інженера. Вони нас ведуть, як учені люди. Кому треба буде їхнє розуміння природи, їм треба таємниця.

 

113. Вони хочуть розширити на землі свою площу. Вчені говорять нам, людям, ледве нас не пхають із нашої землі, яка нам не дала того, чого слід. Ми з вами звикли робити всяку деталь, тобто машину, яка взялася людині на землі допомагати залежати від неї. Ми маємо в цьому ділі джерело. Нашому чоловікові треба було залізо для того, щоб ми з землею легко управлялися. І навіть ми стали впроваджувати сталь. Ми це все маємо на руках своїх для того, щоб у нас була сільськогосподарська техніка за останнім словом. Для цього наші робочі трудівники разом з інженерами і техніками сконструйовали не одну машину, поставили на колесо. У нашої людини є в цьому загальна свідомість робити для цього все своє діло.

 

114. Ми селяни трудівники землі, годуємо самих себе. А робітникам доводиться сировину робити, на продукт деталі. Ми це навчилися робити і з землею. Ми ворочаємо не так, як нас колись примушувала власність. Джерела залізного не мали, хорошої ганчірки не було. Ми в цьому тягнулися у хвості. А от зараз наша стара снасть відірвалася, пішла. На допомогу прийшли наші вчені люди зі своїм розвитком. Вони хочуть у природі, щоб людині так жилося добре. Між людиною і природою поставили на колеса мотор, і ввели в неї електрику. Найголовніше, це нам дає енергійну силу в усьому нашому господарстві.

 

115. Ми робимо самі, вугілля тягнемо на-гора, нафту теж. Все це потрібно країні. А чоловіка народжуємо таким, як ми бачимо його. Хіба це буде погано, якщо ми з вами учимося, і робимося такими вченими. Нам наш народ дозволив у природі все робити для того, щоб була в людях користь. А ми в цьому всьому не всі такі люди, які отримують у себе хороше знання. Не всі такі люди, які освоїли що-небудь нове. Ми з мотором, ми з колесом багато дечого зробили, чим можна було хвалитися. Але одним ми в природі не хвалилися на людині: ми втрачаємо своє особисте здоров'я в цьому всьому. Ми втомлюємося, але не пробуджуємося, боїмося, як учені, природи.          

 

116. А в природі дві сторони: одна хороша, друга ні. Значить, ми такі всі люди, кому не хочеться в поганому вигляді залишатися. А всі свої сили зосереджуємо і пускаємо їх у хід, у природі шукаємо хороше, ним огороджуємося на один час. Це добре. Ми з вами живемо та сваволимо, та поробимо в житті всього. Але не забувайте про одне. Ми зі своїм добром ідемо до поганого. Нам треба буде вмирати не на один час, а на віки віків. Що ми з вами зробили? Гірше в світі немає для людини – це вмирати, лягати в землю. А сторона з предків лежала, в ній життя процвітало. І буде процвітати, якщо це діло всі візьмемо, і ми будемо робити те, чого ніколи не робив чоловік.

 

117. А от зараз він робить, і буде він робити лише тому, що він не навчився в природі без цього жити. Він учиться, теоретично обґрунтовує кожну народжену в природі річ. Він її для цього знайшов, нею користується. Каже сам собі про це величезне діло. Якщо у мене не будуть руки так робити, як вони роблять весь час. Особливо коли з'являється в житті якесь нововведення або з тварин, або з машини, або з врожаю, або в природі неможливе. А чоловік цього сам добився, він зробив це, але не зумів вічно уберегти це все. Прожив у житті один раз.

 

118. Чоловік не хоче бути в природі безграмотним практичним, хто бачить у себе, як його близький сусід живе. У нього є, чим буде хвалитися. Він не такий, як треба в житті. Його життя пішло від тебе. Він знайшов таке місце, тут вміло оточив себе. Йому пощастило, він отримав знання, навчився робити деталі. Я, каже всім людям, навчився вам відра худі лагодити. Це моя хороша для вас усіх робота, чим я живу так добре, краще бути не може. А інший моєму здоров'ю заздрить. Я не сиджу на стільці, і не шукаю в цифрах копійки для хвоста. А фізично на ногах ходжу по дворах, сам голосом кричу: у кого є відра худі?

 

119. Я можу робити нові відра. Це моя є така спеціальність. Вона була індивідуальна. Вона залишилася колективна майстерня. Не худі відра лагодити, а, будь ласка, купуйте нові. Ми для цього живемо і учимося самі робити не одне відро. У нас коваль тягне залізо для того, щоб змайструвати хоч яку-небудь іншу деталь. Вже токар стоїть, чекає свого, цю деталь обтесати на токарному верстаті. Він працює струмом, у нього математична голова, а золоті руки для того, щоб зробити це. І точна думка в голові. А ця робота, цей труд враховується, а скільки за нього треба господарнику заплатити. Є на це нормувальник, і також прикута у господаря бухгалтерія. Вона живе нерозривно з виробництвом.                                         

 

120. Ці ось майстрові люди, вони на місці своє життя обґрунтували при якому-небудь місті, або містечку при районі. Там де багато живе людей за рахунок цього чоловіка.   Йому готується селянами одне й інше. Раніше робилося в селі це не зараз. Був хлібороб великий для цього діла кустарний трудівник. У нього в руках гостра лопата і зроблена сокира з пилкою. У доброго господаря практичного є дуже багато таких діл. Він їх сам споруджує. Чоловік у себе має час природний, знає добре свою землю. До неї він за час готується, а що йому буде треба для того, щоб прожити один день, що пройшов. Він до нього прийшов з вітром. Не треба б зараз.

 

121. А у господаря такого, як він колись бував. У нього виробництво не одна земля лежала, і чекала, поки до неї прийде зі своїми снастями. А господар вітряка був зацікавлений іншим чоловіком, у кого не було такої кмітливості великої, щоб думати доводилося так, як думав господар вітряка про природу. Йому дай Бог дощу вчасно, щоб був у нього урожай. Та й вітер буде треба, щоб крутити вітряк для того, щоб людям молоти зерно. Це зібраний прибуток, він витрачався за гроші на базарі, як є у хорошого заможного села. Розташувався у себе коваль зі своєю кузнею. Йому як такому чоловікові вода за шию не капає. Тільки що ранок настав.

 

122. Він бачив, як сонце сходило. Йому рано доводилося затоплювати свій горн вугіллям. І брати молоток у руки, та також по ковадлу бити, щоб люди не одні близькі чули. Та турбували себе до нього з ділом прийти, яку-небудь річ виправити. Або своє нове діло в житті показати. Це буває не в одному селі перед людиною, хто прилаштувався де-небудь на розі зі своєю маленькою будочкою, для зручності зробив. Каже: будь ласка, будьте ласкаві, заходьте. У мене на це є своя старанність за твоїми чоботами. Цього в селі за людиною немає, є тільки в місті. Не одна сільська робота на землі, за нею доглядають.

 

123. Тут беруть потрібну річ у селянина, у вболівальника такого, як народжений у природі хлібороб. А який-небудь діяч, він народжується через яке-небудь практичне діло, зроблене ним. Воно його родило для того, щоб людині жилося добре. І було б, чим у житті перед іншими хвалитися, і сказати про це. Люди, вони й раніше на все нове дивилися, говорили: це буде нам треба. Без чого ми не змогли залишатися. Бо селянинові хліборобові треба був не один плуг дюймовий, не одна залізна борона, і не один рогатий віл. Або конячка, з якою чоловік невідривно сам себе представляв. Це те, що робилося для життя чоловіка, його така розвинута техніка. Він нею все робив для життя.

 

124. Між людьми і природою був у житті Бог. Він, на прохання будь-якої людини, їй допомагав у ділі. Без молитви Божої для чоловіка він не зміг залишатися на своєму місці. Як ледве щось таке, вже встав, прокинувся. А раз очима глянув на білий світ, розум у голові запрацював. Шукає в природі яке-небудь діло. А перш ніж його доводилося починати робити руками, завжди в цьому слова виразиш. Скажеш сам собі: «Господи, благослови ти мене, такого страждальця, у цьому дні легко прожити. Та чого-небудь цікавіше спорудити». Дорога, куди ти намічав її зробити, вона без благословення Бога не відбувалася.

 

125. А кожен раз звертався до Бога, його просив у нього, так завжди виходило. Ми не сідали снідати без молитви, і не вставали без усякої молитви Бога. Він у цьому допомагав, і людині в цьому фізично розвивав її здоров'я. Майже всю бутність, і весь час тільки думав чоловік про це. У нього, у такого чоловіка працівника, він весь тиждень молився, та просив на своєму місці, де він починав і кінчав з благословенням Бога і великою вдячністю. Люди в цьому ділі для спільного моління побудували для себе церкву. Вони ходили в свято, і туди носили своє подаяння, хто як зміг ним хвалитися.

 

126. У людини була субота остання в тижні. Вона проходила для того, щоб зустрітися з неділею. Так щоб не працювати, а краще поїсти, та в фасонний хороший одяг одягнутися. Це найулюбленіше діло в житті, щоб у природі в такий день перепочити, та Богу суспільно, хто як зумів, помолитися. Ми так уже звикли не забувати про дзвін, він даремно ніколи не дзвонить. Увечері дзвонить до вечірньої, а вночі до ранкової, в обідній час до обідні, і так це все робилося разом з Богом. Говорили, співали, слухали слова Бога, не кидали робити.

 

127. Як ледве щось таке, вже це нас Бог покарав. Ми отримали в тілі свій нестаток. А раз ми оточили себе цим ділом, то ми вже хворіємо. А хвороба наша, вона така через нашу звичку. Ми без цього залишатися не зможемо. А просимо всякими засобами в будь-якому нашому місці. Де б людина зі своїм тілом не знаходилася, і що б вона не робила, там з нею разом знаходився і Бог зі своєю допомогою. Людина робить, людина хоче робити. У неї на це є здоров'я. А її втома, а себе примушує робити діло. Кидає це діло, бере маленький відпочинок.

 

128. Теж його робить з дозволом Бога. У людини це прохання виходить. Ми жили в такі важкі роки. Нас природа не забувала, залишалися без чого-небудь, хоча і гинули сім'ями. І все ж життя наше росла і продовжувалося. Ми хотіли жити не так, як ми весь час жили. Нас примушувала це робити природа. Вона перед нами ніяке діло не робила. Вся історія на ноги піднімалася, і вона робила те, чого ми хотіли. Ми цього часу не мали, чого в даний час чоловік сам обґрунтував. Нашим адміністраторам командирам, лікарям ставилося до відома те, що робиться з нашою ображеною особою, тобто людиною хворою.  

 

129. Він лежить у ліжку, хворіє, стогне, йому ніхто в цьому не допоміг. А зараз пише, просить проханням своїм, щоб сили її природні відвідали на таку відстань, на яку я до них відгукувався, їздив. Я до цього часу приймав відкрито. Куди ці якості дівати, якщо я їх знайшов у природі для людини. Це стосується в житті вас усіх. Ми з вами для цього жили, один час працювали, придбавали те, що слід було. У цьому всьому змінили одне режимне життя, а взялися за нове, за спільне, за колективне. Зробилися люди незалежні від приватного капіталу. У руки самих робітників перейшло виробництво. 

 

130. Ми стали збагачуватися. У нас на арену прийшла машина. Людина одягнулася, людина наїлася, і в дім зайшла жити. Не треба б вмирати в цьому ділі, але саме життя примусило поодинці жити, та втрачати в умовах особисте здоров'я.  Ми не навчилися жити. Нас незнання оточило. Ми хворіємо, сильно хворіємо, як захворів я в природі. Небувало в житті чоловікові бути таким, як мене створила природа. Я поки один такий в людях між природою. Мене як такого чоловіка за моє зроблене діло визнала медична Вчена Рада, охорона здоров'я СРСР, під головуванням професора Ушакова: моє мислення визнано. Те, чого я добився в природі, іншими установами вивчається.     

 

131. Я в цьому особа, що розуміє. Хотів би зустрітися з вченими, їм розповісти про цю таємницю, яку шукають у природі наші вчені. Вони хочуть відкрити те, що неможливо буде. Ми з вами живемо на планеті, на Землі. Але щоб ми таємницю знайшли таку, як я, у природі не знайшли. Дорогі ви вчені, до вас звернувся зі своїм Іванов. Він просить вас, як людей, що живуть на білому світі, щоб ви врахували його діяльну просьбу. Він хоче зі своїм життям і зі своїм здоров'ям перед молоддю усього світу виступити. І їм про це все хороше розповісти, що ми помилилися, зі своїми індивідуальними силами стали з природою воювати. Ми воюємо з нею для себе, а вона воює для себе.

 

132. Це їх, усіх таких людей, які   взялися за це діло воювати в природі. Це дорога для наших вчених, вона і раніше такою була, вона є і зараз. За неї взялися штучно звершити для того, що все робить людина. Дорога лежить по природі не в такому фасонному хорошому одягу, в який ти в свято одягнувся і ним хвалишся. А це на тобі одітий одяг, в якому для тебе і твого тіла є порятунок в житті твоєї дороги. Ти таким ніколи в своєму житті по такій викладеній дорозі не проходив у невагомості, щоб тобі ніякого доступу, ніякого удару не вийшло.

 

133. Твоя дорога навчила себе в цьому зберігати. Це все робиться людиною для того, щоб практично там зробити. Життя на землі відкривається в природі за рахунок того, чого наш предковий чоловік для тіла зробив. Це було його початок робити для того, щоб вийшло як ніколи. Дорога для науки відкривається всюди технічно, зі зброєю в руках. З великим кораблем криголамом «Челюскін» челюскінці відкривали в природі в Арктиці в льодах. А природа цьому криголаму дороги зовсім не дала. Вона цю здатну машину, зроблену руками людськими, взяла, роздавила. Люди звідти зуміли вибратися на лід, крім однієї людини. Це був кухар усьому нашому такому в дорозі руху.

 

134. Він нас цим годував, його дорога така. Він із-за всіх нас загинув у льодах. Ми були врятовані авіацією. Це добре нам, таким людям ученим, хто технічно для себе шукає в природі таємницю. Вона по будь-якій дорозі може відмовитися. Ми в цьому ділі науку свою розвиваємо. Ми такі люди є, сідаємо на своє таке призначене в команді діло, і починаємо робити. Хіба це не дорога, не яке-небудь у цьому ділі, а природна чоловіка. Він любитель, хотів своє в житті показати, взяти на свою силу розуму. Це Левонєвського дорога, вона ним у житті відбулася, і робилася як ніколи в природі.

 

135. Ніхто про цю загибель, крім тільки моєї мудрості. Відкрилося природою, що Левонєвського вбили умови природи. Для цього діла не одна така стихія робилася людьми. Дуже била в битвах у командирів, у таких воїнів, як опинився перед Росією Наполеон. Він помилився зі своєю стороною на руських людях, зі своєю силою пішов воювати. У цьому ділі не виграш, а програш. Та ще такий був перед нашими людьми. Наш цар сидів на своєму історичному місці, він був оточений губернаторськими дорогами. Земний чоловік, що не вмирає. В цьому всьому ділі пішли наступати своєю політичною дорогою.

 

136. Вона нас усіх взяла прямо для завоювання. Теорія писала про все це так, що не треба було людині робити, як зробили все у своєму житті війною. За природне діло життя кладемо. Ви думаєте, це саме і раніше не було? Два брата Каїн і Авель, вони двоє в житті були. Чомусь у них у природі народилася така ненависть, вбив Каїн Авеля, не побоявся Бога. Не злякався людей, став діло продовжувати своє. А та людина, у якої достатку немає, ви думаєте, вона хоче без цього вмирати? Вона сильна жити, але у неї велике незнання до цього діла. Ми, люди всі, у природі є, живемо по-різному всі.

 

137. Дорога наша не спільна, і не один у житті. Хіба дорога практична лежала по землі нашій небувало першого старця. Він же ходив ногами, не бачив очима, заради Христа у віруючих просив. Але сила їхня була. Невміння його примушувало іншого чоловіка бути таким, як він перед ним опинився. Вийшов з хати, шматочок хліба дав йому в руки, за що отримав господар «спасибі». Але ніхто цього не побажав би мати. А от шукати таких людей ми не звикли. Ми навчилися дивитися і гнатися за тими людьми, хто живе добре. Хіба цього ось чоловіка лежить не дорога така. Він ходив назад, вперед щонеділі за 15 верст на ту саму викладену роботу, яка ним робилася щодня.                                        

 

138. Це наш односельчанин Іван Іванович Носов. Його дражнили всі Зеля. Він не ходив прямо. Його дорога така була по горах Родинських, вела в Петропавловку та на Ковпаківку. І тут от Мордінський рудник, шахти, де Іван Іванович закладав свій труд так само, як інші. Він рубав зарубку. А інші були схожі на нього, чорні робилися від вугілля. Хіба це були не такі люди. А вони йшли по своїй дорозі, вся була Бочаровська артіль, працювали уступами. Їх там ця дорога тримала в умовах, кожного чоловіка. Хто як і де працював, і за це все він отримував. За рахунок цього він жив, як жив і багач в усякому такому селі. Він ішов від усіх, біг, не знаючи, куди.

 

139. Дорога минулій людині не була ясна, щоб нею довелося один час так добре похвалитися, і сказати про свою особисто істину. От я така людина зі своєю неприємністю. Вона мене так дуже сильно оточила. І ми йдемо не по такому шляху, як наші всі минулі люди проходили. Вони у себе бачили сонце, при ньому робили те, що було треба. Дорога така була. Як ледве щось таке, вже немає. Сонце за гору сіло, день зник, його не стало. А ми як один чоловік зі своїми рідними силами втомлювалися. Нас як одного така природа поклала в ліжко. Руки, ноги до місця прибрала, і сказала нам.

 

140. Ти мила наша така людина, зі своїми очима і розумом назад і вперед находилася, та все робила. Так нехай тепер твоє тіло відпочиває, воно має спокій. А потім прийде по шляху інше життя, зовсім інша дорога, по якій при сонці не будемо лежати. А піднімемо свої тіла на ноги, станемо по землі повзати, та придивлятися до природи. А чого у неї, у такої багатої матері, немає. У неї для життя людини чого тільки немає в повітрі, на землі, у воді. Це все належне в природі багатство. Воно народжує перед людиною нове. Як на дереві квітка розквітає, так і життя живе розростається. Це всьому справу є наша природа. А в ній розташована на рівнині землі місцевість.

 

141. А до чого наше людське життя йде по дорозі прямо? До такого дня, якого ми з вами дочекалися. А в ньому прийшов час наш людський, про що ми думали і не забували, як про свою власність. Вона у нас була ложка та чашка, а в цьому всьому ми зробили непогану для того часу їжу. Це було перше блюдо борщ, він зварений на вогні. З водою, з картоплею, м'ясом, та капустою. Була не для цього цибулька, давала запах. Це діло у нас не одних таке відбувається в житті, дії для того, щоб самого себе нагодувати, напоїти. Та в ліжко для відпочинку покласти. Це не ми одні таку штуку влаштували. Були такі молодці зі своєю зробленою зброєю. Не одну армію людей на фронті розгромили, не один урожай у полі стиглий знімали. А які роботи ми з вами зробили.

 

142. Говоримо з людьми на своїй мові. Ну а життя наше прийшла таке, яке нам не описати і не розповісти. Тільки що зняли з поля урожай, скосили, привезли. Загнали сюди на це діло плуг сучасний, стали в цій місцевості ґрунт готувати. Ми думаємо жити, і ми з вами робимо те, що в житті треба. Осінь – це буває такий час, що проходить у природі. Вона нас примушує (готуватися) до зими такої, як вона у нас буває. Ми її зустрічаємо, ми її проводжаємо. А потім її таку злу не хочемо, женемо з колії, щоб вона там не з'являлася. Прийшов вранішній свіжий у цьому ділі тільки початковий морозець. Ми в такому морозі, боялися з ним зустрітися і робити те, що ми завжди взимку при холоді (робили). Дорога всім така, яка в природі перед людьми була.

 

143. Вона й буде, якщо ми потік не змінимо. Адже дорога адміністративної особи, він не просить свого підлеглого, а примушує своєю вмілою режимною системою. У старих, у минулих людей було дуже погано до всього нового небувалого. Ми пам'ятаємо багатих заможних людей. Вони ставилися до бідноти з недовірою. Я, каже цар своєї національності, хочу сказати. Всі мої служителі непогано оточили себе. Це так вийшло, що люди всі не поділилися, взяли зі своєю біднотою організовано вони озброїлися проти багатіїв. А багатії бачать цю неприємність. Взялися за свої колишні картелі. Вони не хотіли здаватися, вони на смерть пішли воювати, як зараз у В'єтнамі воюють капіталісти. Вони на смерть свій рубіж захищають.

 

144. Дорога є Пушкіна. Він був на боці бідноти, самої ображеної людини в цьому. Хіба один про це діло. Пушкін був ініціатор, він перед буржуазією виступив публічно, їм говорив. Також була справа Дубровського. Він не порахувався сам з собою, а для життя людини робив те, щоб люди про його бунт знали. Радянська влада завойовувалася якоюсь людиною, вічно ображеною у капіталістів. Я, каже Ізотов, взяв свою таку дорогу, по якій ішли за мною дуже багато слідом. Моя робота піднімала людський дух у шахті. Ми за вугілля дуже сильно з природою щодня билися, як якісь воли. Ми з технікою в руках на своїх фронтах, на своєму місці комбайном не працювали, а фізично давали.

 

145. Ось що ми руками робили. У нас лопата даром не лежала, а як по конвеєру вугілля на-гора йшло. А в Ізотова була в руках така ручка, якою він теоретично не писав. У нього були руки фізично золоті в природі, його сила звучала, як у людей на кожному місці в будь-якому виробництві. Також у транспорті був такий Кривонос. Він водій, і був у всьому такий переможець. Завжди на своєму швидкохідному поїзді великоваговому вчасно і без усякого відставання прибував. От такі були в транспорті люди. Їхня дорога вела вперед. А потім слідом за цим усім звідкись з підготовленою силою технікою Стаханов взявся, більшу дав видачу на-гора вугілля. Та хіба був тільки один Стаханов, всі наші такі в природі люди.

 

146. А в людях таких, як вони були раніше. Їх природа народжувала для історії, щоб вони залишили у себе діло. Особливо був вояк Суворов. Він руськими командував так само, як будь-який у селі селянин над своєю землею. Він для цього діла не пропускав свою народжену думка. Вона не хоче залишатися при своїй такій науці, яка розросталася в цьому. Їй треба було не одну снасть або яку-небудь зброю. Люди у себе мали двір огороджений, щоб до нього не підлазила чужа рука. Він на цьому ось місці міг господарювати, як якийсь небувалий король.                  

 

147. У природі дорога не одна така є, як ми її обґрунтували в природі на ось цьому дворі на ось цьому місці. Мені, говорить людина, якби не природа, у мене нічого не було. А то це місце щасливе зберігати живе багатство. І його треба придбавати на ось цьому місці. У природі не було маленького чоловіка, ми його народили. А от виходити, виховати в літнього чоловіка, в такого молодця, щоб він був небувалий на землі господар. У нього повинен для цього розум за собою вести в це викладене місце, і старалися у себе таке мати.     

 

148. Дорога кожна по природі лежить, вона не почата. Бери цвях, і забивай молотком. Це вже є для тебе діло, та ще яке. Ти починаєш щось у себе будувати, дорогу свою таку, як має у природі людина. Вона її оточує в житті своєї одним нестатком. У неї дні проходять не однакові всі. Їх у тижні з'являється кожен раз, від понеділка починає тягнутися час. Годин усіх 24, половина денних, половина нічних. За понеділком приходить вівторок, другий у тижні він іде. А коли ми його дорогу проводимо без усякої такої стихії, ми зустрінемося з нашою середою.

 

149. Вона до нас приходить за рахунком третьою. Ми добре знаємо за це, що наближається до кінця. Тут слідом поруч четвер починається, вже четвертий день за рахунком. А п'ятниця прийшла на арену свою п'ятою. Коли ми прогонимо цей день благополучно, то тут слідом приходить наша (субота). Можна сказати, у ній люди весь день не працюють через свято. У селі такому великому, як у нас, були віруючі в Бога, чотири секції. Кожна церква мала свої дзвони. Був на це сторож, він же дзвонар. Що йому була за дорога така. Після свого великого сну він вставав з ліжка. Бачить, сонце повернулося від обіду. Йому треба було опівдні. Він скоріше до церкви пробирається до дзвонів.    

 

150. Йому не одному така є дорога. Він без благословення батюшки у дзвони дзвонити не стане. Особливо влітку в спеку в дні косовиці люди без холодної води задихаються. А піп один на все село. Бачить таке діло, дозволяє подзвонити, подражнити тих людей, хто через свій труд забувся, а який сьогодні є день. У степу та при такій злагодженій роботі, а її треба було робити. Поле велике, посіяно хліба. Особливо сьогодні, цей рік нас не забувся Бог вродити урожай. Такі роки рідко, але буває, щоб огрядна стояла пшениця, як шуба. А її треба руками скосити, та ще зв'язати в сніп. Добре, що це робить дружина свого чоловіка, хто не перестає весь день косою мотати.

 

151. Не однією рукояткою по повітрю. А треба буде приробити до рукоятки косу, щоб нею цю гущавину скосити. А покласти рядочками для зручності, щоб зв'язати скоріше сніп. Це все наробила субота, вона призупинила в полі всю роботу. Люди таку дорогу всі мали, вірили сильно в Бога. А церква – це їхнє спільне моління. Вони кинули живе, поїхали шукати собі мертве. Всі призупинилися. А день після суботи неділя свято, йому схилялися всі люди. Таке було у людей, особливо у селян. Вони про це не забували, що є на це завжди наше свято. Шість днів пропрацюй, а сьомий Богу помолися. Ти повинен знати за церкву свою, за прихід свій. Коли Богу йдеш молитися, то ти без копійки не крокуєш своєю дорогою. Свічку треба буде.

 

152. Для нас усіх це закон. А в селі не одні селяни працювали в полі. Вони придбавали ту сировину, за яку брали гроші. Це їхнє було кишенькове золото, за яке робилося в житті все. Захотів, те придбав. А коли цієї копійки не маєш, то ти вважаєшся не людина, а тварина. Дорога лежить по землі не така, як у людини видатної. Вона її ділом оточує. Людині треба буде в житті своєму хоч одну у дворі конячку, та не завадило б мати корівку. А до конячки не одну треба корівку, яка телиться щорічно телятком. Конячці треба хомут, та ще з гужами. Щоб були кліщі з супоню, та дуга для запряжки в голоблі з драгами. Ця конячка є вся сила селянина.

 

153. Вона їсть менше, ніж працює. Людина готову їжу поїдає. А конячка, що дадуть, і стільки, скільки господар дасть. Біда в житті, та ще яка для людини. А от такого нашого сусіда, як жив на нашому провулку Мойсей. Його прізвище було Бочаров. Два сини було, дві донечки. Жили не багато, а бідно, займалися хліборобством, та торгували конячкою. Возили на підводі конячкою виноград, а продавали його в заводі в Луганську. Доводилося хитрістю робити. Не так було в житті. Все робилося людиною, як це буде треба. А село від села вимірювали версти. А щоб там були знайомі або родичі, цього в житті не робилося.                      

 

154. А навіщо ти туди будеш їхати, якщо ти живеш від доходу землі. Вона тебе як селянина примушує, щоб ти з нею по одній дорозі йшов. Земля твоя – джерело твоє. Ти про неї не забуваєш. А вона тим більше має доріг. І цигани теж є земні люди, а от незвичні доглядати за землею. Дорога і для них така. На базарі при покупці конячок без них не обійдешся. Хто, хто, але циган запряг і поїхав на ній. Це теж велика практична в природі наука жити за рахунок випрошеного шматка. Це нам говорить старий циган, який не обстрижений. Не ресторан, його раніше називали трактир.

 

155. Дорога вела до води, там де своїм виглядом вона показувала це. Верба за своїм міркуванням цвіла, і не давала ніяких плодів. А сама висока і розкішна, не така, як в саду, та в такому прекрасному. Вона виросла, стала навесні один час цвісти. Це були не години, і не якась малина з особливістю. Я, говорить сама людина, бачу цю вишню в саду. До неї лежить дорога одна, на колесах приїжджають, і беруть цю спілу ягоду. Вона на багато приготувань іде, особливо вона вариться, краще не може бути. У цукрі компот робиться для другого або третього блюда. В усіх краях робилося це варення.

 

156. До всього столу буде треба з цукром, краще не може бути. Особливо дорого везе своїм шляхом яблуко антонівське. Як його зберігає людина для того, щоб продати за гроші товар, своє бере. Господар цьому яблуку такої дороги не має, як має цю дорогу комерсант, що знає цю справу. Він навіть має місце, куди треба буде в цей час. Ця антонівка, вона потрібна більшості, інтелігенція рідко хто її смак знає. До цього яблука доріг багато, і вони довгі, але ніколи не бувають однаковими, щоб сказати про все це добре. Яблуко пахуче перед нашими колишніми людьми, хто про це думав, як буде треба його зберегти, щоб воно в житті не псувалося.

 

157. Яблуко є яблуко. А чоловік не яблуко. А тіло його було раніше таким мислячим і таким, що робить будь-яке діло. Цар був народу таким, щоб люди для цього робили. Вони творили для себе як ніколи, щоб їхня дорога була одна з усіх хороша і тепла. До чого наші люди зробилися такими. Їм треба таку дорогу, по якій чоловік ішов по воді, але не обмочився. Це робота є одна для всіх важка, від неї біжать люди. Люди навчаються, хочуть природу так зробити, щоб кукурудза нам давала все, або наш гектар давав пуди. Ми перед людиною маємо таку дорогу, і будемо ми мати.

 

158. А от зараз такі люди, вони ні в кого не питають. Як тільки подивитися на цю дорогу, яка до цього була, ми без землі не обходилися, і не зможемо без неї бути. Якщо ми не будемо за землею доглядати, як люди за нею доглядають. Це була для всіх дорога така, якої не було ні перед ким, крім любителя в селі, хто вболіває дуже сильно за це діло. У нього всі дні весь час, їх знає, і до них він готується. Його дорога даром ніколи не проходить. Тільки природа, вона дає чоловікові в цьому ділі щастя. Він боїться в житті стихії. А коли стихія прийде випадкова, йому в цьому робити нічого. Йому доводиться свою дорогу змінити такому народженому в природі чоловікові.

 

159. Він того не бачить, що інші бачать. І йому природа в цьому не помічниця, а тільки тримає в нестатку. Людина думає одне, а у неї виходить інше. Хто б не хотів у себе бачити створений бенкет, та хороших за столом гостей. І також у себе створити легке життя. Нам треба тільки добре розбагатіти. Треба не одному повзати, і не одні руки будуть робити. Тут земля не одна своє господарство ввела між людьми в приході. Навіть муха, бджілка будує благо йому. А інша тварина, воно силою у двір тягне. Вона знає все те, що робить між нами. Інколи нап'єшся, п'яний, і слова свої втратиш. 

 

160. Такої дороги люди не шукали, як вона для них простягнулася від самого півдня до півночі, від сходу до заходу на цій землі, яка нам стала служити джерелом. Ми від неї отримуємо більшість продукту різної якості. Ми в ній робимо товари всього характеру, і добуваємо будматеріал. Наша людська дорога нам у праці дала. У нас для цього наше життя поставлено на ноги. Ми від нього вимагаємо, щоб воно нам давала одне, друге і третє. Ми в цьому ділі жити не навчилися, і не зможемо самі себе зберігати. Наша всіх така дорога, такий такт по землі, щоб було, на чому працювати, і в чому робити.

 

161. Люди зараз зробилися такі, їм для цього буде дуже мало. Вони вивчили землю, визнали: все це не те, що буде треба. Ми землю визнали, на ній дорога не така, як це треба. Її і до нас проклали, до маленьких дітей, які от-от від матері народилися. Наша батьківська така дорога, з таким небажанням це у себе мати, і за ним доглядати. Ми цю дорогу, це діло недолюблюємо. І не хочеться таке дитя ростити, але що ти поробиш у цій справі. Кажуть: наша така прийшла дорога, по якій треба буде ступати, тобто бігти. У природі нас таких ніхто не вчив.  Ми самі це зробили.

 

162. Ідеш, начебто не шатаєшся. А коли прийдеш до цієї дороги, вона тебе привела туди, куди це треба. На мені розвилася моя старість, негідне життя до людини прийшло. А по цій дорозі, по цих умовах ми з вами могли прийти до будь-якого місця. Особливо нам, селянам, під час літнього дня, коли наша природа нам дає свій прибуток. Ми цим прибутком господарюємо, розпоряджаємося, як своєю власністю. Дорога наша така. Є, на чому їздити, і що в драги запрягати. Селянам без цього не крокуй ногами, і не говори про це іншому словами. Я і це бачив, на що не звертав уваги. Не таке хотів сказати про все таке. Ми бачили, і хотіли премудрими зробитися.

 

163. А до коліс була можливість проходити по дорозі, як по ній чоловік не проходив. Від цього місця і до нового ми стараємося, як це треба. Ми тут були, по всьому видно, а прийдемо за вчорашнім, що ми з вами провели. Це пройшла вже не та дорога. Одна дорога, друга і третя дорога може при будь-якої речі, та і з живим чоловіком, хто може жити і себе в цьому видозмінювати. Він може жити на старому такому місці, і може жити завжди на новому. Йому може закон в процесі зробитися не таким, як він до цього розвивався. Люди минулі зі своїм режимом за собою важко вели. Їм було дуже важко між собою дивитися. У одного було, і в другого теж було, а от у третього не було.

 

164. Якщо йдеш по ось цій дорозі, ти бачиш правду. Можна в ній зачепитися живою ногою за огірок, що росте, і це поряд у природі буває. А хіба можна буде почути, коли взутим ти, така людина, йдеш? Твій небувалий на тобі захист самого, він тисне тобі, як вага. Ми в цьому ділі народилися, і по цій дорозі ми пішли. Скільки днів ми продовжували, і так, зрештою, не дійшли. І нам не довелося знайти те, що треба. А дорога, за своїм прикладом вона нас вела, і хотіла точно для всіх показати. Ми не хотіли бачити і задовольнятися поганим. У нас була така на це надія від природи, ми повинні отримати одне.

 

165. Природа багата в усьому на кожному своєму місці. Вона свої дороги по землі розташувала, і сказала нам усім, щоб ми йшли по них прямо. І там на своєму місці робили те, що треба в житті. Дорога прокладалася людині для того, щоб вона по ній не втрачала сама себе. У житті так виходило. Як ледве щось таке, вже говорять: готово. Зробив для того, щоб у ділі вийшов живий факт. Одні люди вірять сильно Богові, їх дорога веде до церкви. Вони ходять туди не молитися, а хвалитися своїм фасоном, своїм одягом. Він їх прикрасив, їм створив таку форму, щоб інша людина про це сказала, та такому ділу позаздрила.

 

166. От, мовляв, мужик, так мужик. Один між нами по своїй дорозі йде. Йому мабуть Бог допомагає. У нього мабуть руки не такі, і розум не такий до своєї дороги, вона його вела до праці. І також є народжені в житті скептики. Вони від цього всього не пішли. Така ж сама йде підготовка по землі, і такі ж самі люди, які хочуть у житті не поганого, а хорошого. Це перший чоловік, віруючий у Бога, а другий скептик. Природа однаково відіграє перед ними ролі. Як була сильна над ними, так вона і залишилася.                                               

 

167. Якби перша дорога була одному кому-небудь, Іванова б показала людині не те. Ми звикли зустрічати і звикли проводжати. Але щоб завжди було всім добре, цього ми не заслужили. Дорога нас усіх веде, і вона нашого брата в природі в 1969 році привела на місце своє. На таке прийшов наш повсякчасний в році вересень, початковий шкільний місяць, в якому наші діти починають у школі перші кроки закладати в житті, в знанні. Їх привела в процесі дорога. Вона раніше такою була. Вчила чоловіка теорії, щоб він багато штучного робив.

 

168. Він у себе розвивав своє знання для того, щоб у природі жити добре і тепло. Ця думка у кожної людини бігла по шляху своєї дороги, тільки вона не довела до кінця. Чоловік це діло розвинув на собі, цю ось небувалу картину. Став у природі для всіх ділок, із ділків ділок. Зробився командиром, ватажком цих дітей, пхати для життя в школу, щоб всі цим оточили себе. Їх своя дорога зустріла. Далі вона не дала в цьому всьому людям на своїй особисто дорозі розвиватися. А природа по-своєму повернула голоблі. Кого слід було, вдарила по тому, де йому стало погано, боляче.

 

169. Він побачив не ту дорогу, по якій весь час ішов і продовжував свої роки. Природна сила, її дорога до людини виявилася в цьому ділі сильніше від будь-якого чоловіка. У його ділі не дала йому закінчити. Він стихійно зустрівся по дорозі тій, де йому вже прийшло в голову не те. Він свою думку направив прямо на захист себе. Далі йому доводилося ступати.

 

170. Взяв би іншу дорогу, і пішов туди, куди безсилий зараз іти. Треба була третя дорога, щоб по ній іти не так, як ішли до цього всі належні в природі люди. Вони не виправдали себе, втратили своє здоров'я. А от щоб його знайти в цьому ділі, цього нам природа не дала. Вона нам за наше, зроблене в ній, не дає. Ми помилилися, і сильно, стали робити те, чого не слід було. А ми наважилися, пішли по дорозі. І взялися за це, і недоробили своє діло. Нас накрила наша стихія, це небувалий час.

 

171. Чоловік від цього горя, він би пробрався не то на Місяць, або на Венеру злетів. Але вже до життя непридатний зі своєю такою дорогою, вона його жене із землі. Такі люди, які йшли від інших людей, які відставали в своєму житті. І так ми з вами не навчилися практично в природі жити. Ми теоретично розкрили дорогу прямо з повітря живого у прах, що вічно лежить в землі. По такій дорозі краще б не йти, як ми її особисто з Богом всі робили. Але наше не пройшло те, чого хотіли в житті своєму. Бог, то Бог, а не будь сам поганий. Такі між нами проходили слова.

 

172. Вірили в це, але біда наша: не виконували. Ми бідні люди, змінили закон, зробилися скептики. Але в цьому всьому ми не отримали революційний шляхом ніякого легкого в дорозі. Нас залишило загартування. Воно у нас як у людей, що живуть, запитало: для чого ми живемо, і що ми в цьому робимо? Найголовніше, в житті що отримали? Війну з природою, бій з повітрям, з водою. На землі немає місця, щоб вільно повернутися. А самі ставимо колесо для того, щоб крутилося як ніколи швидко. Дорога нас в Арктику з технікою привела, і людині дозволила там бути. Не так, як господаря вона вела для того, щоб потрапити на баштан. А там в літній час скільки є кавунів, дуже багато.

 

173. Вони всі лежать різної зовнішності і розміру, також солодкості. Ми тоді це все аналізуємо, коли цей кавун ріжемо та їмо, за його весь смак дякуємо. І раніше це було в природі, така дорога на землі лежала. Тільки нею ніхто з усіх не брався, і ніхто не хотів іти. А от зараз настав час, як чоловік народився зі своїм здоров'ям. Він природу не визнав джерелом, як ми, всі люди, визнаємо її. І змушуємо її нам давати в житті все необхідне. Дорога оточувала людину своїм ділом у труді. Людина стала з ним іти разом як ніколи для свого життя. Людина стала любити це.

 

174. І хорошим на віки віків оточила себе. Дві сторони законного життя. Одна приватна власність капіталістичного напрямки. У себе дуже сильно тримає, але щоб віддати, цього вона не хоче. Ми в цьому процесі завоювали своє життя в природі соціалістичного напрямку, ввели революційний лад. Від старого світу відбирати, а свого не показувати. Ми жили і живемо так, як з природою воювали зі зброєю в руках. Хочемо довести, що ми є люди нові в природі. А от про еволюційну сторону не знали. Тільки зараз дорога пішла з людиною прямо на рудник в шахту заробити гроші для себе. 

 

175. Ми і в лісі маємо, і мали раніше зі своїми руками. А от наша еволюційна сторона цього не потребує, і не потребувала до цього часу. Природа є сила одна з усіх нас. Ми є люди. Якщо тільки хочемо зробити в цьому ділі, то нам природа відчинить наші ворота через одну з усіх нашу просьбу. Вона нам дасть те, що ми через це діло отримаємо. Хіба хоч одна дорога залишилася в житті корисна? Вона примусила людину по природі повзати, і придивлятися до того, щоб у нас було те, чим доводилося хвалитися. Дорога наша така в цьому ділі, вона нас веде в життя. Один від іншого йде. 

 

176. А коли чоловік придивиться, то він побачить у природі одне і друге. А третє зовсім не таке є в житті нашому. Дорога нас усіх тримає не у виправданні самого себе. Не виправдала лютого звіра, не виправдала літаючих комах, які завдають живому тілу шкоду. Ми з вами тваринний світ, кому доводиться своїм тілом годувати чоловіка до самого сильного здоров'я. Це все наробила нам природа. Вона навчила чоловіка, щоб йому було шкідливо. Він не одним м'ясом харчується, і не однією рибою задовольняється.

 

177. Для цього придбаває чоловік у природі на землі зерно. У нього він цим силу закладає, всю енергію представляє в цьому ділі. Але щоб для нього ця дорога правильна була. Це не одна дорога вела розум чоловіка. Він у цьому ділі дуже сильно помилився, що став з природою воювати. Природу став примушувати своєї думкою. Не треба б так робити, як він сам себе примусив своєю похіттю. Він цього ніколи не подумав, що від цього діла народиться чоловік. Його примусило через харчування, став мати чоловік з чоловіком похіть свою. Дорога чоловіка була першого чоловіка, хто ніколи цього в себе не думав отримати. А прийшов час такий для нього в природі, чоловік зносився, зробився зовсім нездоровим.    

 

178. Кому буде непридатність треба. Чоловікові живому треба, якщо живий енергійний чоловік. А коли його природа стьобнула, він став без сил своїх, то йому треба йти з колії. Надія була одна на близьких своїх, хто стояв до нього дуже близько через його створене багатство. Ми своєю дорогою йдемо до цього. Як раз хочемо силою взяти в природі. А її діло – нам не давати. Хіба на полі футбольному кожен гравець, що грає в цьому ділі, не має у себе такої думки, щоб футболом ворота не пробити. Це не футболіст, якщо він не думає про те, що гравці футболісти тієї чи іншої команди, щоб забити йому цей надутий порожній м'яч. Він сам знаходиться в повітрі і в людях.

 

179. А фактично він мертвий, неживий цей футбол. Ми звикли це діло всім своїм народом любити, як любить у своєму ділі людина хліборобство. Про це вона ніколи не забуває своєї думкою в цьому ділі що-небудь зробити для того, щоб вийшов цей прибуток. Хіба чоловік сіє зерно для того, щоб воно не вродило. Він добре знає про цю селянську дорогу, яка не дає йому спокою день і ніч. Хіба він може думати про те ж саме. У нього думка працює не за маленький, думка його працює за великий. І він хоче цього добитися, але не завжди це виходить. Думи людини великі, але діло задумане не виходить. Я, як автор цих слів, таку дорогу обрав, хочу, щоб від неї ні один чоловік не відмовився.

 

180. Хіба чоловік у житті народжувався, щоб не жити. У нього думка працювала про нове з перших днів. А старе непридатне, воно залишається позаду. Я, говорить чоловік першого діла, починав своє життя городити. Це дорога, яку прокладає наш. Найперша у житті нашому – це шпак чорний, один з усіх, прилітають навесні. Вона говорить нам своїм співом про тепло. І сонце як сонце починає проганяти із землі білий сніг. А цей перший для нас птах пісні проспіває. Які тільки вона в цей час не співала. Наше з вами діло – слухати, та помічати, на якому місці розташувалася і сидить, співає.

 

181. Це не один є для нас, таким прилетів, поспівав, як хотів. Сім'єю оточив себе, і один час пожив, по цій місцевості політав. Подивився, що наші люди за цей час в залежності трудом зробили. Готові цей час позаду залишити, а до нового прийти? А час своєю дорогою йшов, він іде так літній час добре, про це не подумав наш шпак. У нього є один напрямок у цьому зібратися зі своїми силами. Нікому нічого не сказати, а взяти свою дорогу. Наш чорний рано навесні прилітає, раніше від усіх птахів. Він і так зробив, від нього раніше перед холодом ніяка не відлітала. А наш один з усіх шпак взяв свою дорогу на південь.                

 

182. І як небувала на цьому птиця взяла і полетіла. Як би в цьому чоловікові не хотілося на таку довгу розлуку, залишатися на своєму рідному місці, це добре. Каже віруючий і невіруючий про це діло. Якщо я залишуся в живих, мене природа пожаліє, тоді буде чоловіка виграш. Я, каже він, дочекаюся не того часу, і не ту дорогу, яку маю. Ведмідь зі своєю сміливістю ходить по своїй дорозі лютий, в шубі все літо він блукає. Любить, що солодше, та побільше. Не боїться він людину, зустрічається з нею. Але від холоду ховається, у зиму залазить у барліг, і там він лежить, лапу ссе. 

 

183. Нікому він цим вчинком не заважає. Тільки чоловік його барліг виявив. Дочекався свого часу, і на нього з силами напав озброєний. Фізично його вбиває. Які нехороші думки людини. А вони зробили природі погане. Навіщо, питається у людини? І на це люди готуються, нюх свій для цього прокладають, роблять природі неприємність. Це не така страшна є, в природі помиляється людина чим-небудь. Ведмідь з людиною розправляється фізично. Він череп кігтями з голови знімає без всякої муки.

 

184. На те між людиною і природою прокладено недовіру в житті. Людина ласує ведмежим м'ясом. І ведмідь з'їдає теж людину шляхом своєї сили. Він не лежить в природі так. Він її робить, щоб була для людини зацікавленість, полювання. Любити треба діло шляхом свого вміння. Не зможеш – не берися. Так природа має у себе війну між собою і людиною, хто цим живе. Ведмідь теж сам накидається до смерті. Ведмідь у природі у ділі грішник.

 

185. А раз він – природу, то і його – природа теж. Так воно робилося, робиться, і буде воно завжди робитися. Сильний нападає на безсилого, і вбиває життєрадісного. Особливо озброюється у природі людина. Зробив для себе. Він на своєму місці   поставив, як його ставлять на розі по порядку від вулиці, де можна проходити будь-якій людині мимо. У будинок цей проходить сам начальник, тобто господар цього будинку. Він у нього входить, щось несе для життя. Там у нього кухня, готується на вогні, придбаває смак для їжі. А природа сприяє цьому ділу, на людині розвиває його.

 

186. Здоров'я чоловікові дає природа. Вона цим рятує на один час. Чоловік у житті ці сили застосував для того, щоб у природі скористатися. Як скористався перший чоловік, якому довелося на собі все це розвинути. Він був сильно віруючий в Бога, чим Бог не радів. І не радіє зараз цим ділом, через яке чоловік не живе довго. Його вбиває на тілі біль. Це має у себе свою силу природа. Коли дає людині плоди в його житті, він радіє цим. А коли йому природа не дасть свого розвиненого апетиту. І не вродить яка-небудь штука на дереві чи на землі, вже чоловікові є біль. Він думає позбутися цього нестатку.

 

187. Від цього діла надумав він. А коли думку люди проклали в Космос, у великий для чоловіка простір,  підготувався в невагомості, у мертвому, неживому, зробленому технічно. Для себе він це все зробив, робить і зараз. У цих умовах гинуть жертвою, а один досягає. Це не життя чоловіка. Ми йому наділи чистий, який ніколи не надягали на тіло людини. І його так не носив, як носить в даний час чоловік, хто вірує в Бога, і невіруючий. Для цього діла різниці у них немає між собою і природою. Не буде цього, чоловік не зможе жити без усякого захисту самого себе.

 

188. У чоловіка не один цей прекрасний одяг, є інше в його житті. Це здобута ним, вічно в природі розвинена, і зроблена руками їжа, яка зберігається в будинку. У тому будинку, якого ми вважаємо в житті порятунком третім. Будинок наш. Ось що наша залежність від природи отримала. Вона цим гордилася. Це практика діла, загартування-тренування. Вона зможе бути на будь-якому чоловікові, якщо він так захоче не добре, а погано в природі жити. І не тепло, а холодно в природі оточувати себе. Як за це взялася еволюційна сторона. Без будь-якої думки в природі жити. Не треба буде одяг, не треба буде їжа, і не треба буде будинок.

 

189. Такої дороги перед людиною не було. А зараз вона в житті є, і буде вона між людиною і природою. Тоді вона буде, коли ми всі це візьмемо, і станемо ми по еволюційному жити так, як живе в даний час Іванов. Він віха, він путівник, він хранитель самого себе в природі. Перед першою людиною такої дороги в житті не було, а зараз вона утворилася практично. Тільки тепер на людині є одне для всіх особисте здоров'я. А воно в природі не піддається ніяким природним захворюванням. Це небувале нове в житті. Ми це діло повинні розвинути.

 

190. Ми, вчені все люди, бачимо в природі живий факт, але не хочемо його діяльність підтримувати, що це буде спільна дорога. Ми її пізнаємо з ніг до голови. Вона нас таких навчить не по такому життєрадісного ступати. Ми підемо по природі, по землі, по воді і по повітрю не так, як ми весь час проходили. Та однією думкою обгородилися. Вона нас примусила йти по дорозі не одній. Ми шукаємо в цьому ділі в природі своє особисте здоров'я. А коли людина має своє здоров'я, вона його не береже, а легко в цьому втрачає.

 

191. Людина непридатна до життя, її жене до смерті. Що ми з вами в природі через думку свою знайшли? Наша з вами сила падає на фронті жертвою. Ось що по дорозі нашій несе людині життя. Ми в природі добилися цього діла. Не будемо з вами вмирати. Ось це є дорога для нас. Вона нас поведе прямо до того завоювання, якого в житті не було. Ця вся дорога зробить на чоловікові правду. Він нею оточить себе, і буде вічно жити.

 

192. Це так зробила наша еволюція. Вона виходила в чоловіка його 25-річне серце. Чому в цьому не жити, і не взятися вченим про це говорити, щоб знали про це всі люди. А коли дізнаються люди, вони не будуть заперечувати цій дорозі. Вона була, вона є, і буде така дорога для всіх нас.

 

1969 рік 19 серпня. Іванов

 

:6809.19  Тематичний покажчик

:Еволюція   10, 50, 64

:Дух Святий    11

:Приватна власність    64

:Здоров'я   69-71

:Тюрма, лікарня   76, 77

:Бог   83,84

:Зробитися Богом   91,107

:Маркс, Ленін    96

:Дві сторони    116

:Перше, друге, третє порятунок    188

:Спільна дорога    190   

 

Видавництво Знання

 

1. Це вам відповідає на вашу відповідь Іванов Порфирій Корнійович. Нове народжене природою. Дуже важко доводиться людям у природі зрозуміти. Тому теорія думкою будувалася і раніше, і зараз. Революцію ввів у люди Карл Маркс. Йому раніше вчені говорили: навіщо пишеш ці слова. Вони хотіли примусити Карла Маркса, щоб він писав про них. Він їм сказав. Я пишу не про них, і пишу не про вас. Моє писання є праця правда. Тому в історії залишився прав автор. Я хочу сказати про природу, яка вона багата зі своїми двома дорогами. Одна веде людину прямо по шляху до хорошого і теплого. Весь світ цим зацікавлений у себе отримати.

 

2. Ми, всі люди, що живуть на землі, від природи отримували, отримуємо, і будемо отримувати. Нас змусила ця дорога. А інша, найголовніша з усіх, це дорога погане й холодне. Вона нам не потрібна ніде ніяк. А чому я за ці якості взявся. Я один у світі взявся і роблю. Вам, як видавництву «Знання», представив, написав про народження моє «Загартування і люди». З чим ви, як з правдою, не погодилися. Я чоловік такий самий, як і всі. Тільки різниця в тому, що я загартований, а всі ні. Це буде добре, якщо мене природа повалить, і не дасть можливості жити. Ми, всі люди, в долоньки проб'ємо. Це буде неправда. А правда – народжує хороше і тепле нам смерть. Ми йдемо нам віки віків у землю. Це найгірше і холодне з усіх. Відступіться, гляньте ви в природу, що робиться на людині.

 

3. На тому чоловікові, хто вам пише про своє. Де ви бачили в історії, щоб хоч одна людина в трусах на ногах своїх довільно і фізично помирала? Людину душать умови. А вас не вчити, ви добре знаєте, що залежність природна будь-якого змушує, щоб жити добре і тепло. А от моя незалежність у природі. Просити природу, щоб вона мені дала життя і вчення моє. Про нього я написав, ви читали і визнали непридатним. Міністерство охорони здоров'я СРСР, вчена рада під головуванням професора Ушакова визнали моє все. Але біда така, можна сказати, і ваша теж. Чоловік між нами і природою один живе погано і холодно. Але ми, вчені, про цього чоловіка боїмося народові розповісти, бо не хочеться хороше і тепле залишати позаду.

 

4. А що, якщо люди про цього чоловіка узнають усно, і будуть вимагати, щоб цей чоловік виступив перед молоддю. І нам, як молоді, розповів і показав, хто цьому всьому винен. Ми, самі люди, не навчилися, як буде треба жити. А навчилися ми вмирати. Так от, шановні, нісенітницю таку не пишуть мудреці. А пишуть мудреці про правду. Не дай Бог тільки цьому залишитися. А визнавати Вам буде треба, цей чоловік на арені живий факт. Люди природу ніхто не любить. А йдуть від неї, крім одного чоловіка. Це буду я.   Бажаю вам щастя і здоров'я хороше. Тисну вашу руку. Іванов.

 

1969 рік 26 серпня