Раз, один, два, три. 1969.08. ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

 

Частина2. С.1 – 100.

 

:Раз, один, два, три. 1969.08.

:Видавництво «Знання». 1969.08.с.4

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02. с. 115, 127)

 

Раз, один, два, три

   

1. Це моє місце, де я народився. Краще б було мені в цьому ділі не народжуватися. А мене народили люди для життя. А вийшло, пхнули і сказали: йди в природу сам, і там обґрунтовуй своє діло.  Будеш робити в житті своєму, у тебе вийде живий факт, ти ним оточиш себе.  На ось цьому місці огородився, став мати приватну власність. Вона нам відкрила свої ворота, і сказала про нашу велику таку природу, в якій дуже багато на материку лежить багатств і слави в ній.  Я, чоловік, у цьому багатстві став по землі крокувати ногами, а очима придивлятися.  Я в цьому ділі шукав собі, небувалому новонародженому чоловікові, життя, щоб мені як такому взяла на це діло, і відкрила природа свої діла.

 

2. Я, чоловік, у ці діла втягнувся, став їх робити руками, думав головою.  Довго мені доводилося жити та думати, особливо тоді, коли лягаєш у ліжко. Ти спершу не спиш, а лазиш думкою в тих місцях, де ти був, і що ти там у природі зробив. Хороше залишалося в голові, але на погане ми, всі люди, на це місце не хотіли подивитися.  Я, каже, від цього всього очі повіками прикрив.  А у самого, як у літаючої швидкої птиці, по цих місцях літаю.  І хочеться мені, такому нужденному чоловікові, щоб зробитися в житті таким чоловіком.  У природі мало того, що тобі від цього діла стає добре.

 

3. Але ми такі є люди, все нам мало того, що ми з вами вже робимо. У нас на цьому місці, де ми влаштувалися.  Ми на цьому місці, де ми влаштувалися, як якісь ділки. Ми стали робити, а у нас вийшло. Ми в ньому пожили, покористувалися, а потім нам ця історія не сподобалася.  Ми з вами зустрілися, і стали до нього з сонцем готуватися. Ми добре знаємо його промені, вони по землі розпростираються, і кожне своє містечко оточують.  Це так робиться у нашого на землі чоловіка, всередині в тілі розташований зі своїми  силами розум, велика природна енергія нервової центральній частині мозку, як у такої нашої тварини є.  Природа – це незмірний простір.  Вона не одну нашу землю таку для свого життя має.  Ми, всі люди, на ній учимося, і придивляємося, як буде треба краще від цього побачити.

 

4. Я, говорить природа чоловікові, не така, як ти про мене думаєш.  Своїми лапами проробив по землі стежки, вже слід це зробив чоловік. У нього такі сили, він щось шукає, хоче для себе знайти, а йому це не дається.  Він падає через це, отримує погане.  Він сили свої втратив, йому неможливо їх підняти, і з ними робити те, що робили всі наші померлі люди.  Їх народила природа, і за їхнє зроблене природа покарала.  Вона й досі з людьми в непорядку.  Вона їхнім незадоволена, що вони це роблять.  Як ледве щось таке, чоловік у себе отримав нестаток.  У нього немає того, що треба. Мозок вже думає, щоб знайти це в природі. Це чоловіка хвороба в природі, та ще яка.  Де він намагається побувати, щоб це знайти для себе. А природа, вона є природа зі своїми наявними силами.

 

5. Вона якщо захоче людині дати те, що він шукає в ній, у неї на це є зміна. У бік теплого повертається, і в бік холодного йде.  Ми маємо два кінця.  Південь – це тепла сторона, а північ – холодна сторона.  Зі своїми всіма ділами люди копаються на своїх захоплених місцях. Їм у цьому треба для порятунку свого тіла не один фасонний одяг, або солодка, жирна їжа, та житловий дім для цього діла. Людина на своїх фронтах закладає свої сили, щоб мати це діло.  А в ділі отримати для життя живий тимчасового явища практичний факт. У чоловіка в руках голка або шило, також у нього є ніж, сокира, пила. Все це він зробив для того, щоб у природі було, чим це робити.  Шматок хліба, так задарма все це не дається.             

 

6. Людина народжується в цьому для цього.  Ми, люди, в процесі все це зробили, отримали на цьому місці огорожу, цю стіну. Відмежувалися, і сказали: це наше з вами село.  Ми в ньому живемо, і ми робимо те, що нам потрібно. Зима на арену приходить зі своїми кипучими днями. Ми їх неоднаково зустрічаємо і проводжаємо. Але ми не хотіли, але ми не в силах це зробити.  Природа з нами не рахується.  Бере, на нас наш прекрасний одяг одягає, жене нас в путь-доріженьку, яка нас в природі чекала.  Ми мисливці, ми любителі цього діла. У нас є рушниця на того найменшого і нешкідливого зайця. Ми для нього маємо дріб, якась потрапить, вб'є цього зайчика.  Кров тече, кров на снігу видна.  А ми це робимо, і будемо робити по природі, наш це є спорт.

 

7. Наша це забава. Ми в ліс ходимо з сокирою для того, щоб там зрубати чого-небудь. А поле нашої землі велике, ми рухаємося по ньому один час, як кочівники. Та на небеса ми через погоду придивляємося, визначаємо по них те, що буде треба для хорошої дороги.  А вона робилася нами.  Ми в ній гинули доти, поки з нас, кочівників, знайшовся один чоловік.  Обдумав, як буде треба ввести в природу індивідуальність, приватну власність для господаря, хто на своєму такому місці став придбавати для життя людини продукт.  Ми зрозуміли, що земля нам служить джерелом.  Вона дає для життя продукт, і буде нам давати цей продукт. У сировині ми так його отримуємо.

 

8. Самі собі говоримо: це, що ми з вами пізнали, зробили, цього мало.  Нас наше село примусило зі степу у двір тягнути все. Ми з вами навчилися лити з руди чавун.  Ми для цього вугілля на-гора тягнемо, ним вогонь розпалюємо. І виковуємо у себе снасть, у нас на це є коваль, кузня, горн. Чоловік тягне будь-яке залізо, будь-яку деталь. Також є сокирний тесляр, є швець, кравець, колесник.  Словом, людині для обробки землі треба буде непогана снасть.  Найголовніше, у селянстві треба плуг однолемішний.  До нього треба три пари волів.  Орати, так орати по-селянському.  Ось що треба нашій оранці.  Людей добрих, людей до всього.             

 

9. Людина повинна знати природу, як око своє.  Всі її дні, тижні і місяці, а потім до кожного треба готуватися.  Ми на заводах і фабриках цілодобово, весь рік безперервно робимо для селянина, кочергу виковуємо, вила, і майструємо сокиру з пилкою.  Нам не страшно залишатися на будь-якому місці нашої землі, поки ми маємо засоби виробництва, це найголовніше.  Розумні люди, які своїми руками створили індивідуальну, приватну власність, яку довго протримали у важкому режимі губернатори.  І цар очолював до одного часу.  А потім люди вчені, теоретики опрацювали праці Карла Маркса, і практично ввели в люди революцію. Вона створила для народу Радянську владу. Вона стала у своєму ділі в природі робити.      

 

10. Стала вводити свою народну політику на адміністративних засадах. Ми це робили, робимо, і будемо робити в природі. І з синодом грали попи, а люди цього не захотіли.  Взялися за престол царя, кого прогнав народ. А за землю також у природі воювали, і воюють, як за власність, і будуть з таким порядком за землю воювати. А от еволюція Іванова незалежна ідея. Вона нікому не заважає, а своє в природі зроблене ставить.  Ми цього чоловіка бачили, вважали, він між нами загартований. Своє всім нам показує, як це є в природі. Особливо в чоловіка виявилося перед людьми на своєму тілі.  Воно без всякого самозахисту зі своїми силами.  Він їх у себе став мати для того, щоб на нього люди не сказали за його здібність.

 

11. Він є третя особа в природі.  Бог Отець, Бог Син, Бог Дух Святий.  Це тільки для життя починається.  Ми цього духу здорового не бачили і не чули. Особливо взялася за це діло незалежність еволюційна. Вона нам усім залежним людям в природі так (показала).  У мене вашого нічого немає, є тільки здоров'я моє в тілі.  А у вас нужда, ви хворі є люди.  Вам без нічого – життя як такого не буде.  Ми раніше не мали такої машини, яка нами зараз зроблена.  І вона у нас така є.  Щоб вона нам дала щодо здоров'я, ми в цьому ділі не отримали для себе здоров'я ніякого, а навпаки, ми його втратили.  Нас примусила це отримати природа, а в ній це все зробила залежність.

 

12. При залежності в природі люди нічого доброго не отримали.  А ці наші люди оточили себе, у них розвилося штучне.  Між ними і природою введено їхнє багатство, чим чоловік і раніше користувався. А зараз він більше це в природі розвинув на собі. У них небувалий є одяг фасонний, як якась краса.  Вона зустріла чоловіка, і нарядила його, як хорошу в природі дитячу ляльку. Люди раніше так енергійно не працювали, у них була сторона кустарна. А зараз ми без вчених не пишемо на папері чорнилом букви, не ставимо на арені слова для того, щоб вийшла перед читачами цікава фраза.

 

13. Ми з вами любимо читати, і багато ми читаємо про те, що є у нас зараз.  Без поганого ми з вами не залишаємося.  Нас наша обстановка, вона нас так навчає.  Ми змалку це робимо, у нас так виходить між маленькими людьми, ми вже психічно хворі люди.  Знаємо добре з вами, що з себе представляє хороше і погане. Хороше нам дай, а погане, ми його не потребуємо.  У нас так наші батьки показували на тілі все багатство своє.  Ми за нього, як імущі люди, сильно вхопилися, і стали на собі все так це носити, щоб на нас воно і розлізалося.  Ми порване або гниле на тілі не носимо. У нас з вами є для цього засоби.

 

14. Ми своє  любиме дитя добре одягаємо, чисто його водимо. Це наше таке життя.  Ми для нього все віддаємо, аби він став на свої довільні ноги, та з нами став по-людському розмовляти.  Ми для нього все приготували. Він бачить на нас, що ми йому приготували, намагається робити по-хорошому.  Дитя одного не розуміє, що ця його дорога веде до нехорошого.  Він зараз задоволений всіма такими благами, які є у дитя, але перед ним час один не буває.  Він росте, піднімається, і дивиться вдалину.  Він бачить перед собою, що там попереду цими дітьми робиться.

 

15. Перед ним стоїть велика школа, куди самі діти біжать, хочуть туди потрапити за своїм віком.  І там робити те, що роблять усі. Це їхня дитяча в природі війна. Не один день туди прийти і звідти піти. Не один тиждень треба проходити та провчитися, або місяць весь у цьому ділі дитині треба проходити своїми ногами. А всього треба проходити в школі не так це просто, всі діти входять і виходять, треба це робити десять років.  Це буде тій дитині добре, якщо їй ця школа піде до душі.  Вона її полюбить, і дасть їй в цьому ділі пам'ять.  Розум у неї буде розвиватися в бік хорошого вчення.  А адже є діти і такі.  Він би радий навчитися так, як вчиться його близький товариш, без всякої хвороби у нього виходить усе.

 

16. Він не одним вченням користується, між усіма вчиться добре.  Він на всі викладені предмети відповідає добре.  У нього дитячий народжений у природі вчинок.  Йому природа відчинила ворота для цього.  Він такий між усіма один. Любить себе, любить інших, і любить природу. Він вчиться добре, краще від усіх нас. Ми діти всі своїх різних матерів, але не однаково ми всі слухаємося свою матір. Це буде для нас усіх по-руському сказано, нам всім таким мінус, але не плюс.  Ми в цьому ділі бідні люди, у цьому ділі ніхто нам з усіх про це не підкаже, що ми в усьому винні.

 

17. Тільки через це, що ми не хочемо розуміти, не хочемо знати, і не хочемо слухатися матір.  Це для нас найгірше, найважче в цьому всьому ділі. Це твоя рідна мати, вона тебе, такого хлопця або дівчину таку, народила.  А ми самі не захотіли цього зробити, що хоче у себе твоя матір мати.  Вона хоче, щоб її дитя було найкраще з усіх. Мати своє дитя жаліє. Вона не хоче, щоб її дитя робило те, чого не треба. Дитя це не здогадується, чого хоче матір. Вона хоче, щоб її дитя йшло по дорозі своєї, і бачило, хто повз його проходить.

 

18. Якщо йде старий дідусь з бабусею, чи дядько з тіткою, а хоч і молода людина, він повинен їм свою голівку нахилити нижче поясу, і їм сказати вголос: «Здрастуйте».  А вони нехай як хочуть.  Це твоє повагу, у всьому правота.  Мати твоя хоче не цього одного. Вона хоче, щоб ти, таке дитя. За це все, що ти між людьми зробив, тебе природа за твої заслуги ніколи не забуде.  Ти зробив те, що треба нам усім. Ти через це отримаєш у природі свій розум.  Тобі буде даватися в голову все те, чого хочеш.  Ти ж є хлопчик, хочеш жити і хочеш вчитися. Тебе вчить твоя обстановка.

 

19. Ти робиш те, що треба нам усім, таким людям, як і ти.  Цього мало ти до цього діла зробив.  У природі на це все наше є написано самим Учителем.  Він нас цього всього вчить, щоб було у нас добре.  Його як Учителя треба просити: «Учитель, дай ти нам вчення».  Він ніколи не відмовиться від свого, що буде треба зробити в заліку виховання.  Ти роби так, щоб бути в природі сильним.  Не треба буде їсти, тобто нічого не треба їсти, у рот і води краплі не треба брати.  Це буде не чиєсь, а твоє особисте здоров'я.  Всі твої високі люди, які перед тобою стоять, вони твоєму здоров'ю не знайдуть слова, щоб тобі перешкодити.

 

20. Тебе учить Учитель, практичний сам чоловік.  Він знає те, чого не знають усі.  У цьому ділі не грає знання, відіграє ролі сама людина, її змушує це отримати вчинок її.  А у вчинку разом живе Учитель.  Він цю фразу пише, хоче її нам залишити через цих дітей.  Для них немає природного в незалежності Учителя, щоб нашу молодь направити прямо по дорозі.  Ми перші і початкові в цьому люди молоді.

 

21. Нас навчили наші минулі предки, дідусі та бабусі, та дядько з тіткою, і разом молодий чоловік. Їхня це була ініціатива нашого молодого чоловіка в життя своє пхнути, і сказати свої слова.  Іди ти по дорозі своєї прямо.  Ти зустрінешся з трудом, він тебе оточить.  Ти будеш теорії вчитися, багато ти пізнаєш у природі діл, почнеш ти сам їх робити.  Вони тебе поставлять на ноги.  Ти оточиш себе красою, на тобі буде висіти хороший одяг. Ти будеш чоловік не такий, як ти в житті народився маленьким чоловіком.                                   

 

22. Ти не був фізично розвинений, розумово нічого такого не знав.  Тебе як такого чоловіка зробили великим у житті фахівцем. Ти став через своє вчення інженер. А інженери нам, молоді нашій, потрібні, нам потрібно будувати благо. У нас у самих це є, щоб в процесі свого життя теж треба буде на руки отримати диплом. Ми молодь ростимо. Дуже швидко стаємо на ноги свої, і несемо свій належний у цьому ділі вантаж.  У нас поки є наша сила, ми не рахуємося ні з якою особливістю. У нас з вами є все, що хочеш.

 

23. Роби, сировини вистачить.  Ми по землі бігаємо швидко своїми колесами. У нас є повітря, ми в ньому літаємо, а по воді плаваємо на всякого роду машині з мотором. Все це і зробила нам наша молодь. Вона все це робить у себе для того, щоб жити нам довелося добре і тепло.  У нас є трактор «Білорусь».  Ми його зробили самі для того, щоб у нас наша конячка не вдягала хомут, і не запрягали її в драги, і не возила вона за собою такий важкий вантаж.  Ми теж перестали вола в ярмо запрягати для того, щоб орати нашу годувальницю землю.

 

24. Вона у нас найголовніша, на ній бігає назад, вперед не один «Білорусь» зі своїм пристосуванням, не один плуг він тягає. На ньому сидить водій свого діла. Він ним, як на хорошій паркетній підлозі грається.  Нам він багато оре, і яму риє, навантажує.  Словом, ця машина метеор.  Вона разом з чоловіком робить те, що нам буде треба.  Він рано по осені нам під зиму кладе оранку. А навесні він поспішає з бороною разом, вибирає, і доглядає за землею так, як це треба. Він боронує, він сіє, культивує. Він же косить і молотить. У нього в руках все є.

 

25. Годуємо, напуваємо не так, як це було раніше. По-кустарному робили люди. У них були для цього ноги.  Він лягав у постіль, скаржився, і вставав, про них не забував.  А зараз – машина, автобус.  Хочеш поїхати в район – ти туди потрапиш.  І в області опинився в центрі. А поїзди наші, електровози, вони водять состави по 17 вагонів, де люди з усіма зручностями їдуть. А за «Білорусом» дивляться всі наші люди.  Дивляться, як на хорошу руську машину.  Агроном, він без неї по землі ні кроку, і не відривається від нього голова.  Надія тільки на нього, на машині всяку просьбу виконує голова.

 

26. Цей «Білорус», він і приватній особі оре город.  Тепер людині не так, як було до цього раніше.  Куди-небудь треба людині проїхати, немає чим.  А зараз у нас є поїзд.  Водії електровоза, вони замінили паровоз.  Тепер не гонять пар, і немає виділення з труби диму.  Є тиша, чистота і порядок.  Сідай і їдь до місця.  Це робиться не на одному залізничному транспорті, а робиться у нас в автобусному парку.  Наші люди сідають водіями цього автобуса.  Під'їжджає до станції перший, зупиниться, а його як машину люди чекають.

 

27. Люди на людей надіються. У них сидять для цього діла диспетчера. Як командиру вірить у строю рядовий солдат, так на посту цієї машини чоловік. Він не на одному «Білорусу» їздить, і хоче своє, на це діло надіється. Ми з вами без машини в полі не воїни. А коли на арені ця машина покажеться, і чоловік в ній водій, він її хоче примусити, щоб вона зі своїми деталями працювала на своєму місці.  Це не тварина, нервове є життя, яке люди мали.  Їм без усякої машини доводиться дуже важко жити.  Ми, вся молодь, були в цьому малограмотними.  Вміли прочитати, вміли вирішувати, але математично, ми від цього дуже відставали.

 

28. А як сильно ми за ними гналися, але догнати ми не зуміли. У нас, у молоді, така у всіх введена система. Вона нас усіх примушує бути перед усіма патріотами.  Він повинен між нами в будь-якому місці нашої справи бути.  Ми з вами робимо те, чого не роблять усі.  У нас є, чим робити.  У нас, як науковців, ця штука виходить. Ми інженера і лікарі будь-якої спеціальності.  Особливо ..., хто не сидить на одному місці, перебуває в повітрі. Для того ми це робимо в нашому такому природному житті.  Воно нас примушує розумом це зробити, щоб люди цього не сказали нам за наше небажання.  Ми з радістю і з великим бажанням хочемо освоїти, завоювати це пряме діло.

 

29. Ми все це робимо на нашому материку.  Для того ми з вами учимося знати.  А природа нас такими не родила, щоб ми один від одного бігли. У нас є для всього цього всілякі штуки, щоб у школі вчитися, але не у всіх нас.  Ми намагаємося колективом це діло вирішити наперед, у нас виходить. Захворів наш хлопчик своєю індивідуальною хворобою. Природа йому завадила, ударила в його тіло.  Ми для цього маємо науку медицину зі своїм розвитком, зі своїми людьми, з технікою.  Вони великі вболівальники із засобами.  У них, як лікарів, дорога така по землі ходити, і робити те, що роблять усі наші люди.  Вони для цього підвищують у цьому свою кваліфікацію, робляться професорами, академіками, докторами з великими засобами.

 

30. У них в цьому одна хвороба – своя індивідуальна, приватна власність. А хворий як був хворим, так і залишився хворим. Людина народжувалася, пробиралася через обмивання водою, а повітрям оточувалася для того, щоб жити і по землі повзати.  Очима дивитися, а руками щупати.  Все це робилося людиною для життя свого, але її, як людину, батьки повернули не в ту сторону.  За свої наявні засоби вони стали людину в житті рятувати.  А у себе в палаті в лікарні на ліжку лежала, лежить, і буде лежати через наше з вами незнання.  Як це тут перебувати.  Ми сюди потрапляємо, всякого роду люди, маленькі і великі.  З нами не рахується ніде ніяка особливість.

 

31. Природа така є, лише б вона захотіла над нами зробити.  У неї є сили не наші такі знову народжені, яких наш маленький чоловік став мати.  Він до нас таких людей прийшов, разом з нами жив весь час, так само зростав. У школі сільській вчився. Він намагався зростати, у себе здоров'я мати, як небувало в природі в умовах свого життя.  Я є на нашій землі такий же чоловік.  По дорозі йду, як ідуть всі наші хороші і погані люди.  Вони не шукають у природі того, чого не слід для наших таких людей, хто не кидає мислити про те, про що треба. Я почув про рибалок Калінінської області. Так сказали начальник і кореспондент, що вся наша задача виконати улов цього діла.  Щоб природа знала про нас, таких рибалках, хто для цього всю свою техніку представив, щоб рибу на цьому місці виловити.

 

32. Це буде нам, калінінградцям, мало.  Не одній нашій такій області доводиться людям робити як таким.  Ми руки простягаємо в усі умови природні. А раз люди хочуть зробити, це робиться нами всіма.  Не в одних нас, а у всіх є господарство, начальник або командир, учитель дітей у своєму класі. Хіба йому не хочеться, щоб вони в нього навчилися їхньої справи.  Для того сюди діти збиралися, і вони роблять те, що буде треба нам усім.  Ми від них чекаємо того, чого буде треба.  Від нашої землі треба.  Це є наше джерело, дає нам через наші руки продукт.  Вона годує нас, і добре за фасоном красиво одягає.  Ми з вами в будинку живемо, і хочемо ним зі своєю зручністю хвалитися. Ми такі будівельники цих будинків та хранителі, хочемо самі собі на цьому місці свій зазначений час продовжити.  Ми, як усі люди, будуємо благо.

 

33. Не в одному нашому Калінінграді такі енергійні люди чинять.  Вони такі всі є на білому світі, своїм досягненням хваляться в нашій державі. Є материк земля. Є рівнина площа, є гори, ліси, річки і озера з морями.  Ми в цьому ділі робимо.  Не одна риба нам в нашому житті потрібна.  Ми придбаваємо щорічно не поганий, а хороший урожай хліба, від чого ми отримуємо в наших тілах здоров'я.  Без цієї сировини наш народ не зможе в природі знаходитися.  Це для людини найголовніше, у кому ми маємо сховище.  Це зерно в запасі, як необхідну цінність, маємо.  І для того придбаваємо фізично із землі в надрах вугілля, для того ми його тягнемо з надр на-гора. Ми з нього розводимо вогонь у печах. І це зерно на борошно розмелюємо і з водою чистою розмішуємо, робимо тісто, а потім печемо і випікаємо для людини різного виду хліб.

 

34. З тіста виходить не одна хлібина, можна отримати кондитерські вироби, булочки і бублики.  Словом, все це робиться для людини в природі продукція, вона подається людям на стіл для їжі.  Ми на це все затрачаємо великі сили у праці.  Ми боїмося залишатися без основного цього хліба, поки він для наших тіл необхідний. Ми можемо його у себе зберігати багато часу. Але ми з вами так навчилися робити. У нас на столі не один хліб лежить, у нас два хліба, чорний і білий. А до цього нашого хліба не одна риба є, і не одне м'ясо є.  А з м'яса готуються страви, і всякого роду солодощі здобні.  Їж, людина, харчуйся.  Це не одне потрібно людині в житті.  Йому потрібна буде для тіла і сорочка, і брюки, та ще шапка, і чоботи.  Для цього всього не одна людина в житті своєму це робить.  Армія людей, для армії готується, і вона з силами робить для того, щоб у природі вийшло.

 

35. А в природі для чоловіка не одне це є задоволення.  Йому треба те, чого він не знає, і не подумає, але хотів  Хіба він думав про це, що йому доведеться вмирати?  Або він хотів із землею розлучатися?  У людини сьогодні день, він такий прийшов зі своїми природними силами.  Повітря вітром по землі йде, дує. А хмари в небесах своїм виглядом вирують, вони сонцю не дають землю обігрівати променями.  Людина в цьому своє діло все робить.  І на білому світі вона бачить, як наш маленький птах горобець в природі сам себе сильно примушує. У природі на наших очах він живе, і бачить, і чує, але зробити він безсилий.  У себе таку картину мати, як ми, всі люди, однаково в природі живемо, а від неї йдемо. Наша птах горобець теж живе тіло.

 

36. У нього на ньому є пір'ячко. А яка в нього ніжка, як соломинка. Він на них, як на гумових колесах. Як він швидко ними з місця свого піднімається. І швидко вгору від землі летить.  Він же розуміє, де він знаходиться.  Перед ним стоїть досить велике дерево, а він же горобець, як кліщ, до нього притулився. І так йому доводиться, як на подушках, він спить. Це все для нього робить сама природа, у якої для нього немає різних днів. Я, він говорить, є птах, та ще не такий великий, як є в природі великі птахи, яким теж не потрібно ніяка така особливість. У птахів запасу немає, вони живуть за рахунок природного багатства. Влітку для них атмосфера народжує черв'яка або якого-небудь літаючого жучка. Птахи на льоту їх хапають.

 

37. І хочу сказати: ми живемо, та ще кочуємо з місця одного в інше. Ми таких сіл чи такого аулу не маємо, в якому запас є. Люди без усяких будинків не живуть, у них велика садиба. Людина не птиця є, у якої рук немає, вона не майстриня руками їсти.  На чотирьох ніжках стоїть на якомусь місці стіл, а на ньому чого тільки не буває. У людини ніж, чим вона птицю спійману ріже, і обробляє так добре догола. А потім наливає в посуд воду, кладе це мертве вже м'ясо, і починає на вогні варити. Довго ця вода не кипить, а потім, коли вона закипає, це м'ясо вариться.  Коли звариться м'ясо, людина солить його, і поїдає його, як варене м'ясо, яке готується на вогні. Цього птиця не старалася у себе мати.  Вона завжди на льоту в повітрі.  Воду вона не любить, як є інші морські.  Вони живуть на воді, годуються рибою без усяких людських рук.                                              

 

38. А горобець – це найпростіший і нешкідливий птах.  Вони від наших людей не відлітають, а живуть разом, зустрічаються скрізь і всюди, як зустрічаються по природі люди.  А в людях таких, як ми з вами живемо, і один від одного йдемо. А доганяти, щоб їх догнати, цього ми з вами не зробили, хоча і робили показове для нас усіх. Ми прагнули в цьому всьому ще краще від цього зробити.  Нам давалося один час.  А потім як наше сонечко бере та заходить за землю. А ми без нього боїмося крокувати, у нас народилося безсилля.  Ми слід не бачимо, і не хочемо сказати в цю темну хвилину природі, щоб вона нам розкрила свої очі, щоб ми дивилися і бачили в цьому все те, що нам давалося побачити.  Вдень нам сонце так яскраво світило.

 

39. А ми по землі з ним крокували.  Ось яке перед нами в селі було бідне життя.  Воно нас таких, що мають одну конячку, оточило важко. Треба було жити, та ще своє життя покращувати.  Ми все робили в селянстві, рогату худобу ми розводили, з поганої ми робили племінну.  А як всякого роду намагалися в господарстві мати, щоб була у дворі птиця і племінної бик, вівці та свиня.  І до цього всього треба земля.  А для цієї землі потрібна нам сила жива. А потім снасть треба буде людині, плуг і борона, чим орати і волочити.  І до цього треба упряж для того, щоб нею доглядати за землею, щоб вона давала нам свою зростаючу сировину. І ми з неї робили те, що дає можливість у себе в запасі мати.  Ми знаємо всю природу, всі її дні, які приходять і йдуть від нас.

 

40. Ми їх знаємо, і до них готуємося.  Хочемо сказати, ми з маленького велике зробимо, як ніколи це робили наші люди Вавилон. У них була цінна така думка, їх змушував час зробити.  Вони хотіли таку вежу скласти, яка дістане небеса. У них таке було, щоб ці люди піднялися до самого неба для того, щоб Бога дістати, і з ним на своїй мові розмовляти. А виявилося, в нашій природі зовсім не те. Виявилося, в житті люди Бога ніякого не дістали.  Виявилося не те, що хотіли люди.  Ця ось вежа, яка клалася до небес, вона перед нами звалилася.  Так, щоб у природі з цього всього вийшло, вона нічого такого не зробить. Але саме в людях народиться.

 

41. Труд наш нас своїм ділом огородив, ми навчилися з ним копатися в землі.  Нас примусила необхідність, такий час.  Навесні ми оранку обробляємо, бороною волочимо.  А потім наше бажання робити на землі грядку.  А потім кладемо зернятко у вологу.  Коли зернятко потрапить у вологу, то вона намагається швидко рости.  Для того воно це робить, щоб схід показати зеленою квіткою. А потім буде робитися стовбур.  Через деякий тривалий час почне цвісти ця маса.  Ми цю штуку бачимо щорічно, як колос показав себе, і тут же починає зріти.  Ми до цього діла дуже сильно готуємося.

 

42. Косу сталеву вибираємо, і хочемо її направити.  А до неї ручку, ремінці.  Скільки це діло руками фізично робилося, немає кінця і краю в цьому минулому труді.  Ми в цьому збиралися, і робили в полі нашу роботу.  Нас з вами змушував час, що прийшов у погоді для нас, таких людей, як ми себе змусили при ясному яскравому сонці поспішати.  Ми дивилися вдалину, бачили початок зміни в природі.  Вона нам таке показувала як ніколи.  Нам думалося, нам завадить своїм природа, вона нам не дасть свою роботу закінчити.  Ми просили, благали, мало не кланялися головою до самої землі.  Нас у цьому страшить.  А коли на нас накинувся дощик, він під нами мочив все.  Для нас це була в цьому велика неприємність.  З ним ми рахувалися, і хотіли, щоб ця погода не була.  Ми від природи поганого не отримували через нашу бідність.

 

43. Як ми її сильно просили.  І тут же природа від нас ішла, а приходила наша хороша сторона.  Ми бралися за це діло.  І курочку ми у себе для цього виходили, щоб вона у нас росла і піднімалася вгору для того, щоб нею один час скористатися як ніколи.  Вона наш для нашого життя є в природі продукт, з якого ми робимо різної назви супи.  Ми це у себе робимо на нашу швидку руку. Як ледве щось таке, вже ми цю курочку в пір'ї спіймали.  Зарізали, кров з неї спустили, начисто тіло обскубали і обпалили, як це слід.  Ноги теж обробили, нігті обрізали.  І внутрішність витягли, як слід.  Що придатне до їжі, все ми поклали у воду для того, щоб на розпаленому вогні зварити суп.  Ми чистимо для цього картоплю, обмиваємо водою, кришимо її дрібно.  

 

44. Варимо це з цибулькою, з морквою, заправляємо петрушкою.  Словом, ми робимо так це все, щоб до нас ніхто не підкопався за це саме.  Курочка на білому світі довго не жила, один рік за нашою потребою в ній.  Ми цей суп зметикували для нашого сніданку.  Він нами завжди робився, робиться, і буде завжди до сніданку робитися.  Тільки більшість буває у нас, це діло робиться не з курочки.  А більшість таких днів у нас між нами проходить.  Ми на них, як на нашу бідність, маємо велику образу.  Як же так, день, він днем вважається завжди.  Таким днем, як і зазвичай, він до нас приходить без діла цього.  А ми за себе сильно турбуємося.  Є можливість, ми з вами робимо.  Дивимося за нашим настроєм, за нашим добром, яке воно у нас є, і що ми з нього можемо надалі робити.

 

45. Робимо ми собі, щоб було в цьому добре. Зайве ми збуваємо будь-кому іншому.  У нас є на це діло між собою введені базари місцевого значення.  Районний та обласний ярмарок.  Ми як господарі в цьому всьому.  Не одну таку курочку маємо, у нас дуже багато такого, яке бережуть, і воно дає якийсь прибуток у житті.  Є для цього двору одна або, може, десяток цих курочок, та є для цього один півень.  Він у нас на весь двір красень у своєму вбранні.  А який у нього голос, дає знати ранньої порою.  Словом,    без цього півня по двору не пройде ваша свиня, за нею вівця, а потім йде рогата худоба.    Найголовніше – це корова.  Вона нас своїм виглядом не ображає, щорічно нам телятко приводить.

 

46. А в нашому господарстві такому це живе росте і показує.  Ми для цього дня живемо.  Якщо у нас прибавилося до яєчка інше яєчко, а свиня приводить поросят по десятку.  Якщо ти живеш в достатку, у тебе є в запасі хліб, годуй цих свиней на жирне сало, а воно в ціні.  Це все будуть твої надалі гроші.  А в господарстві хорошому, де можна бачити не одних свиней, господар має живу силу, він нею робить усе.  За цією силою лежить вся земля, яку ніхто не чіпає.  Ця жива сила в ярму, вона запрягається одна за одною, причіпляється за залізний дюймовий плуг однолемішний.  І починають розгоном орати одну за одною борозну. Суцільна робиться оранка.  А без оранки і весна не цікава.  Її тоді очікують, коли у господаря багато.  Він до неї не одну пшеницю приготував, щоб її в землю посіяти.  Сіють у землю ячмінь, і також сіють овес.

 

47. Словом, оранка не посіяна залишатися у господаря не зможе.  Є люди такі в житті.  Вони зацікавлені в природі у своєму дворі мати не одну породу курей. У них водиться індичка, ця птиця при її великому рості має смачне м'ясо.  Для їжі його люди варять у всіх борщах, роблять з нього друге. А якщо доводиться її продати іншим рукам, люди не зацікавлені її тримати.  Це у кого є зайвий хліб, він у запасі лежить.  Господар врахував: чим цей хліб продавати, краще якусь птицю виходити.  А вона в наших людей у ціні.  Людині треба буде харчуватися добре.  Вона багато трудиться для того, щоб жити.  Треба буде багато думати, а потім людина приступає до діла.

 

48. Село не одне пташине м'ясо виходжує. У доброго господаря заможного, хто придбаває в цьому гроші. він їх накопичує економікою. Сам це робить своїми руками, йому природа допомагає.  Він любитель на землі копатися, любитель великий виходжувати рогату худобу.  Для того він її має, щоб у себе перед іншими господарями хвалитися.  Це їхня ризикова гра в карти. Тільки зліз із землі білий сніг, а у нього вся снасть напоготові, вся жива худоба для роботи тремтить. Ми цих людей знаємо добре за їхній такий розвиток.  Він у нас на все село багатий. За що тільки не берися, у нього воно є.  На все він такий любитель. Спить, не засинає. А час він вивчає своєю річної практикою.  Для нього приходить день.  Якщо він весь у сонці, чоловік без діла не сидить.   

 

49. У нього ні одне, ні друге і ні третє так це не лежить. У нього великий розум у голові, що буде треба зробити сьогодні.  Особливо у нього є передчасно готуватися.  А в господарстві, та ще в такому, як воно є у нас, ми не хочемо, щоб воно падало.  А всі сили кладемо в цьому, всю свою можливість представляємо, уми зосереджуємо в природі.  Нам хочеться не одне, а щоб було друге, і слідом за цим третє.  Наше таке діло між нами проходить.  Всі дні безперервно в році, їх треба знати поодинці, а що він там дає в своєму житті.  Двір свого місця, де нас доля визначила.  Природа про нас таких, вона ніколи ніяк ніде не забувала, вона нас не забуває, і не буде вона нас з вами забувати.  Якщо ми цього не будемо між повітрям і водою, та землею робити, у нас вийде хана.

 

50. А от коли ти, як чоловік, ідеш своєю дорогою, а з тобою зустрічаються наші всі люди.  Йдуть старі дідусі, старенькі бабусі, і дядько з тіткою, та молодий чоловік.  За моїм вчинком, як я його роблю, треба від них цього не очікувати, щоб вони тебе своїм невмілим життям оточили.  А ти добре знаєш про свою для них ввічливість, їм її представляєш свідомо і вміло. Здрастуй, дідусь чи бабуся, та дядько з тіткою, і молодий чоловік. Знаєш, що це ти робиш в житті? Повне право тебе веде до еволюції.  За тебе природа, за тебе люди.  Ти є початок, а кінця цьому не видно.  Сьогодні ти так зробив, завтра зробиш, і будеш ти робити завжди.  Ось чого нам, всім людям, доводиться робити.  А коли ми будемо цим займатися, у нас буде одне, і буде друге, і також третє буде.

 

51. Ми завоюємо в природі славу від трьох моментів у житті.  Повітря нам не буде шкідливе, і також вода теж не буде шкідлива, та й земля буде другом любові.  Через це всі ми залежні є люди, кому не треба в житті в природі незалежність, наше загартування-тренування.  Воно нас учить для того, щоб ми не цікавилися режимною політикою, і також нам не треба буде ніяка економіка. Нам потрібна свідомість. Ми не повинні жити добре і тепло. А от холодно і погано треба буде жити через те, що це буде наш початок у житті. Ми крокуємо через поріг, коли приватна власність зростала, і росла за рахунок режиму губернаторів і царя. А зараз приходить вчена революційна.  Старе знімаємо, а нове ставимо для комунізму. А от у даний час ми бачимо на арені чоловіка практичного у всьому в природі.        

 

52. Вона давала право у всьому жити, і дає життя зараз, і буде вона давати в цьому. Еволюція, вона своїм учинком у природі нікому не заважає, і не робить ніякої шкоди.  Тільки просить у природі чоловіка будь-якого, щоб він навчився зберігати своє тіло.  І навчив він іншого ці якості мати.  У природі ці сили є, і будуть вони у будь-якої людини.  Еволюційний чоловік не зацікавлений зустрічатися з природою при капіталістичній системі. А також не зацікавлений зустрічатися з комуністичним ладом.  Шлях у них у природі один – залежний.  Покористуватися одним і другим, і третім.  А потім здатися своїми силами, бо боротьба ні в одного, і ні в другому такої користі не створила.   

 

53. Немає чоловіка, і немає засобів на це діло, щоб нашому чоловікові у природі допомогти.  Щоб він не жив важко, а жив легко.  Ось що третій чоловік став мати в природі свою еволюційну силу. Поки він у нас є один такий з таким підходом до нашого молодої людини, хто не так виховується у нас на землі.  Роль відіграє чоловік, він є в природі будівельник нашої історичної держави. У нього, як у чоловіка, утворилася на землі між собою і сусідом кам'яна стіна.  Вона його огородила незабутньою приватною власністю, яка розвивалася фізично на ось цьому місці, де жив господар. І весь час думав про себе, як би краще від іншої людини у себе в своєму господарстві зробити.

 

54. Він для цього народився маленьким у природі. Його примусили люди дивитися на це все народжене.  Без чужої сили він не ставав у природі хорошим показником.  Йому доводилося бачити в іншого за стіною. А він теж був господар. У нього також була в полі своя власна земля. Він про неї не забував думати, як про джерело своє.  За порадою він не старався до сусіда йти, і запитати у нього, що краще в себе зробити.  Сам розробляв всі наявні у себе плани.  Від сусіда не відвертався, а через стіну дивився, придивлявся.  Намагався фізично більше зробити, чим робив його близький сусід.  У мене була своя голова, щоб щось у себе зробити.  Я є в цій місцевості в цьому дворі за нашим визначенням великий хитрун.  Хочу всім людям сказати про своє все, у мене велика до цього любов, і руки для цього пристосовані.

 

55. Як якась ненаситна скотина поїдає, так і мої руки без кінця і краю до себе тягнуть і тягнуть.  Я не очікував, поки хтось до мене прийде і почне вчити.  Завжди сам рано вдосвіта підхоплювався.  І біжу не один в полі на цю роботу, де лежала на рівнині моя площа, належна мені орати.  Я в цьому великий-великий уболівальник за цією землею доглядати.  Вона мене змушує, щоб я туди не йшов до неї не поспішаючи кроками.  Моя думка мене туди швидко гнала, і зі мною йшла велика сила, яку я тоді мав.  Я поспішав туди раніше всіх там своє наявне зернятко посіяти.  Коли я туди добрався, сидіти мені не доводилося.  Я своїми руками не знав, що доводилося робити.  То прив'яжу, то розв'яжу.  Це була робота така, як ніколи, вона була психічна.  Як ніколи її доводилося робити.  Хоч і з труднощами, все ж довелося її зробити.  Ця робота робилася не одну годину, а багато годин.

 

56. У мене, як у підготовленого вболівальника.  Я з собою брав помічника, він мене заміняв, цю роботу робив.  А моє діло було одне – кидати по землі зернятка, то вліво, то вправо.  Це життя, воно так робилася не один рік, і не один місяць, і не один тиждень.  Щодня це все придбавалося чоловіком розуму. Він городив, йому хотілося від іншого піти.  Це життя на нашому материку, воно для нас велася, лише б ми в ній жили, і творили в природі свою практику.  Вона нам давала свої всі можливості для нас отримати.  Ми цим жили один прекрасний час, і вводили своє багатство, щоб воно у нас було, і процвітало між нами.  Ми його берегли, не давали скористатися в природі іншому.  Його такий самовільний крок, з яким йому доводилося нападати. І сильний у безсилого відбирав, і на час свого життя привласнював.

 

57. Ось чого люди між собою навчилися.  Дуже сильно за землю битися в природі.  Це діло починалося, і закінчувалося потім невдачею. Людина не жила, а вмирала.  Таке життя між нами продовжувалося, воно примушувало людину в цьому ділі оточувати себе.  Були такі люди перші, вони ось це життя почали, і довго вони між собою водили.  Їм хотілося нарівні з Богом бути. У них це в історії. Так, як вони хотіли, для них це не вийшло.  Між собою пішла велика плутанина.  Одному давалося, а інший в цьому не отримував.  Ми так тому довго жили, сильно Богові молилися.  Вірили в нього, що він є десь.  Але ми його так і не бачили.  Коли зверталися, просили, отримували.  А тепер життя інше прийшло, без усякого нашого Бога відібрали власні віжки.

 

58. За це діло природне взялися люди.  Не повірили явленню Бога.  Революцію між собою за все наявне ввели.  На зміну цього багатія прийшов сам бідняк зі своєю рукою, його привела нога в постолах.  Він ці колишні віжки у капіталістів відібрав. Чуже зробив своїм.  Цьому всьому на допомогу влилася теорія, стала бідного вчити.  Ви зрозумійте.  Фізично сильної на людині був воїн. Панував Голіаф в історії, він ніким не був переможений. А прийшла така на людину розуму сила.  Це був пастух Давид, його природа навчила озброюватися, вівцю на ходу камінчиком вбивати.  Він сказав своєму народу, я його не допущу за тридцять кроків, вб'ю.  А йому його люди сказали, що ти хочеш проти Бога, це ж сила йде Божа.  Так це тоді робилося, Голіаф брав без усякого все, але не очікував він цього.

 

59. Коли на нього пустив зі своєї розколотої палички зовсім невеликий камінчик, він його вдарив у лоб.  Голіаф убитий був Давидом.  Всі свої близькі і далекі зробили царем Давида за його хоробрість.  Ось що пережила історія в народі.  Пастуха вчили, як треба буде царювати.  Він був цар, він все робив по-царськи.  Йому було мало.  Він став мати у себе тисячу дружин, але його в цьому ділі примусила свідомість від усього цього відмовитися.  І згодом він нам на слов'янській мові спустив віруючим людям псалтир.  За це все він просив за законом Бога від нього прощення.  Це були слова, але Давид на ділі його не отримав.  Помер так само, як померли всі історичні ділки.  Ми всі дочекалися такого революційного діла.  Не подивилися ні на якого Бога, а видалили з життя самого царя і його Божий синод.       

 

60. Стали ми робити не за Божим ділом. А ввели вчених людей теоретиків, нам природа послала.  Вони стали в цьому допомагати, стали по-новому не по-капіталістичному в природі на землі робити.  За Марксом, Енгельсом і Леніним. На зміну сюди прийшла вся наша комуністична партія, яка ділом себе в народі показала. Він наших людей веде по природі тій, де люди не сидять, а все роблять руками, розумом думають. Хочуть у природі знайти таємницю для життя людини одну. Ми людям обіцяли за їхнє все зроблене рай.  І так ми його якості не знайшли, і не отримали через наш царський синод.  А от ми, комуністи, примусили оточити себе теорією.  Вона нам робить у природі    цяцьку зручну і хорошу для того. Ми з вами до цього жили, а зараз ми живемо, чекаємо в природі наш комунізм.

 

61. Ми народжуємося не в один час, і також ми з вами не в один час умираємо.  Це не нове для нас є, а таке ж саме було старе. Гірше немає в житті один час пожити та сваволити правами, а потім треба вмирати, як ми всі до одного померли на віки віків.  Різниці ніякої немає між життям капіталістичним, і також немає різниці у комуністів.  Доводить еволюція.  Загартування-тренування, воно чоловіка для цього загартувало. Він у ділі є самородок.  Трудиться на білому світі один для всього нашого людства.  Навчається в природі, він хвалиться перед світом.  Хоче сказати правду про самозбереження свого тіла. Моє серце – молоде загартоване здорове, 25-річної людини.

 

62. Вихід мій у світлі. Я не боюся ворога, я не боюся нічого, навіть не боюся своєї смерті.  Якби у мене цього не було, я б давно помер. Людина я землі, дихаю дуже сильно. Але кажу різко не про якесь диво. А про природу, про фізичне практичне явище.  Найголовніше – це чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження, миттєве одужання нервової центральної частини мозку. Люблю я, вболіваю за хворого, але ніколи про нього я не забуваю.  Душу його знаю добре, хочу йому допомогти, через руки струмом убиваю біль. Це не слова вам з нами говорять, а робиться все ділом. Рука пише Владика, ніколи про це не забути, дуже справедливе. Прохання яке.  Мене треба буде просити, будеш завжди здоровим.

 

63. Кому це не буде потрібно, юнакові молодому?  Та ні.  Шановні, це є світове значення.  Природу треба любити, їй низько кланятися, як матері рідний.  Не мовчати словами, треба правду всім говорити.  Ролі не відіграє над людиною хвороба.  А ролі відіграє людина над хворобою. У Іванова вчення нам треба вчитися, щоб не потрапляти у в'язницю і не лягати в лікарню. На рожен нам не лізти, жити вільно.  Ми отримаємо славу за те, що ми зробимо в людях. Дідусеві, бабусі, дядькові з тіткою та молодій людині головку схилимо, скажемо вголос: «Здрастуйте».  Наше діло – сказати, а їхнє – промовчати.  Зробиться в житті ввічливість.  Ех і життя моє для всіх важке. Зрозумійте моє терпіння, серце своє загартуйте. Милі мої всі люди, гляньте на сонце. Ви побачите правду, своє одужання.  Бути в природі таким, як Іванов, Учитель народу, Переможець природи.

 

64. Це еволюція не людська є, вона Бога, одного з усіх чоловіка. Він її пізнав так, як це слід. Вона йому служить користю через його зроблене діло. Ми цьому ділу не віримо, не хочемо в цьому зрозуміти. Це є природа, а в ній все є. Ми нове очікуємо. Вона для нас не жаліє, а дає все своє можливе. Еволюція народилась на білий такий світ зі своїми сильними намірами, щоб прогнати із землі для людини, не було приватної власності. Вона народилась для того, щоб людині не дати того, чого вона хотіла в природі. На неї знайшовся розум людський, і зародив у себе таку недовіру до неї за її діло. Вона не давала людям на землі легко жити. Змусила їх, щоб вони по природі своїми ногами повзали.

 

65. І для свого життя шукали потрібне, чим доводилося жити. Так же само це дано право, при якому розвивають своє життя в боротьбі. Вона для нас, таких людей, непідходяща під ці умови. Я, говорить нам усім, така виявилася природа, яка навчила своїм поняттям з цим ось новим не погоджуватися. Таке воно раніше розвивалося на людині, і зараз воно є між нами, такими людьми, хто в один час не бажає жити важко і погано. Для цього у нас є земля, яка просякнута водою і повітрям, всесвітом оточена. Ми це з джерела придбали те, що людині буде треба один час в цьому ділі пожити та сваволити. Як таке своє тіло скасувати, як на нас наша з вами сорочка згниває, і ми між цим всім пропадаємо.

 

66. Хіба це нам буде добре в природі?  Ми народилися для того, щоб жити.  А нам наша природа своїми силами взяла і завадила.  Це є велика невмируща правда. Треба буде жити в природі чоловікові, а йому вона не дала через його одне діло.  Він його почав робити.  А потім недоробив, взяв помер.  Так ми, всі люди, на нашій землі це робили і зробили, а потім отримали.  Ми зроду в своєму житті цього не хотіли, а зараз нас ця чаша оточила.  Ми пішли на віки віків у землю, стали прахом.  Хіба нам це буде добре?  Що може від цього вийти в житті, коли людина відривається від неї і йде?  Куди?  Ми не знаємо, що виходить далі.  Поки природа, вона ці всі умови тримає у себе.  Ми як хороші в цьому ділі ділки.

   

67. Ми з вами такі є люди, зі своїм наміром очікуємо свого, і довго ми чекаємо. Але дорога наша на землі така. Ми ступаємо зі своїм чоботом по землі не кудись, як тільки в могилу. Ми це і раніше отримували, і зараз ми отримуємо в даний час. Коли чоловік потрібний нам?  Коли він здоровий життєрадісний, він нам необхідний у всьому нашому ділі.  Але коли на нього нападає випадкова в стихії хвороба, він не знає, що з нею робити.  Бо, каже він, прийшло горе.  Люди це на ньому бачать, але допомогти вони не зможуть.  Кажуть, тільки треба буде людину провідати.  А здоровому чоловікові, такому, як нашому земному.  Йому треба буде діло, в якому йому хочеться робити для того, щоб вийшов у цьому ділі живий факт.   

 

68. А діло робити доводилося здоровому чоловікові, який надумав їсти найпершу їжу.  Для того він це у себе зробив, він хотів бути здоровим.  А потім це здоров'я втратити на віки віків. Чоловік без свого здоров'я не залишався.  Він ішов у природу, і шукав для себе діло, щоб зробити це діло фізично в труді. Він багато для цього діла навчався, через це він хотів бути здоровим. У нього на це було велике терпіння, щоб чекати свою викладену їжу, яку він знаходив у процесі, і її намагався вжити.  Він теж її фізично робив для того, щоб вжити її для свого здоров'я.    

 

69. Він багато думав про це діло, щоб не залишитися в житті своєму без усякої їжі. Він намагався у себе мати цю свою їжу для свого здоров'я. Без усякого такого здоров'я йому не доводилося в природі залишатися. У нього діло будь-яке робилося для того. Він брав який-небудь у своєму житті шматочок якогось іншого тіла тварини. Він його вважав своїм поповненням. Йому хотілося в природі не втратити своє особисте здоров'я. Він вважав, якщо тільки він не буде робити це все належне, то він у себе втратить здоров'я. А коли він у себе не буде цього робити, у нього вийде який-небудь нестаток, він втратить у цьому своє здоров'я.

 

70. Через це все він намагався не залишатися без усякого діла в природі. Це його було велике завдання. У природі треба знайти життєрадісну тварину, яка б зберегла в житті своєму це особисте своє здоров'я. За цим усім висновком, він все для цього робив, щоб зберегти своє наявне здоров'я. Без нього він не ходив по цій землі, і не надягав на себе що-небудь зі свого захисту самого себе теж для свого здоров'я. Тіло було сильне це у себе робити для того, щоб бути в природі здоровим. 

 

71. Чоловік ніколи не залишався без свого здоров'я. Він ним один час хвалився, говорив: я здорова людина. Доганяв, ловив, вбивав, обробляв і вживав. Все це робилося фізично в природі для свого здоров'я. Чоловік був один, зробився другим чоловіком, здоровим чоловіком. Для того він ним робився, щоб фізично вміло у себе робити діло, щоб жити в природі здоровим. У мене, говорить чоловік, народилося бажання це робити в житті.    

 

72. Якщо мені не робити цього, то мені не жити. Це моє здоров'я. Я здоровий через це діло, і вважаюся завжди в природі здоровим чоловіком. Ми здорового чоловіка зможемо примушувати в будь-якому його місці, щоб він працював там для свого життя. Він там повинен жити, і він повинен робити те, що робили наші предки. Їхнє життя змушувало це зробити, щоб у природі за рахунок цього діла ми з вами жили, багатіли і нічого не потребували. Це все нам робили наші руки. У них були сили у себе тримати в руках лопату, і рити землю для того, щоб вона нам один час давала через наш труд плоди. Ми рили яму, садили дерево для того, щоб воно давало нами плоди. Ми цими плодами харчувалися, як уміли самі.

 

73. Приватна власність на нашій землі жила, і розвивалася за рахунок здоров'я в природі. Вона народжувала чоловіка, і вона його вчила, як буде треба вміло дні свої проводити. Ми зі здоров'ям все це робили для того. Ми трудилися на землі. І це все збирали, щоб у нас не одна тварина у дворі стояла. Ми намагалися, спільними силами робили те, чого наші очі дивилися. А що робилося у нашого чоловіка. Якщо у нього що-небудь прибавлялося, він цим сильно радів. Йому доводилося в цьому здоровіти. Його мозок став більше думати. І за інше він хапався, хотіла людина більше отримати. Його здоров'я змушувало на ногах не сидіти і не кланятися.   

 

74. А коли хутір наш розростався, у нас була сімейна народжена в хуторі сила гнатися, доганяти іншого. А потім, коли доженеш, намагаємося цього господаря своїми силами перегнати. Десь на це бралося здоров'я. Якщо було потрібно в цьому розширювати, це нам що-небудь зробити, щоб було нам легко. Природа чоловіка народжувала у себе без усякого здоров'я, вона народжує і незнаючим. А коли він живе та слухає, та придивиться, він у процесі свого життя зробиться здоровою людиною, яка не жаліла в себе і не жаліє, а робить те, що не треба. А робити треба.

 

75. Ми на це все не дивимося, що нам важко. А раз треба, то треба. На це здоров'я є. А раз я здорова людина, то чому нам, цим людям, не робити. Це тільки не робить між нами хвора людина, вона знайшла у себе цього не робити. Вчені люди, ви мені скажіть, будь ласка, для чого це все робиться людьми? Щоб у людини було від цього діла здоров'я. Ми з вами в житті людей вводили заводи, шахти і різного виду басейни. Особливо ми ввели нафту, яка допомогла нам створити хімію. Вона введена зі своєю продукцією в науку медичну. Ми дочекалися лікарні, вона нам тримає людину, щоб вона була здоровою, і сильно.

 

76. Він як був у цьому хворий, так він і залишився хворим. Ніякої допомоги ми не отримували в цьому ділі в здоров'ї. І також наша в'язниця, вона нам не дала ніякого виховання. Як був хуліган, так він і залишився, і також злодій і вбивця. Це нездоров'я. Як ми з вами билися з природою в поєдинку, так ми і б'ємося з нею. Ми для цього заклали все наше штучне, всю нашу техніку. Змусили весь народ, щоб він був на своїх ногах у бою з природою. І це нам нічого не дало, крім як відбирає природою природно у людини здоров'я.       

 

77. Наша думка, яку ми шукаємо, вона нас не виправдала. Ми думаємо, є наш спечений хліб, так поїдати, як ніхто, для здоров'я. А ми в цьому ділі його втрачаємо через наше громадське харчування. Ми це ввели тільки для здоров'я людини, а вийшло не те, що треба в житті. Нам ніяка санітарія не допомогла. Здоров'я ми втрачаємо при нашому такому вченні. Ми учимося для того, щоб бути здоровою людиною. А самі в цьому вченні хворіємо, і до кінця свого життя у труді ми мучимося. Хочемо, щоб було нам добре, здорово.

 

78. Це не наша, не людська в природі проблема сісти за свій власний стіл та належне поїдати. Це добре буде, що в тебе на столі є багато і солодкого, і жирного. Ти поїдаєш не все, а залишається. А якщо буде нестаток, то можна буде сказати, комусь поскаржитися, якщо його немає. А щоб наїстися досита, цього ніколи не буває. А ти хотів знову їсти. А перш ніж треба їсти, для цього треба нам фізично потрудитися, та розумово подумати, чого буде треба. Борщ не варять з однієї капусти, до нього чистять картоплю, та м'ясо кладуть. І з чого-небудь з борошном заправка обов'язково треба.

 

79. І цим ми ніколи не наїдаємося. А беремо та робимо, що смачніше та краще друге, і робимо третє, чим людина накопичує своє здоров'я. Вона один час наповнює себе. І хоче сказати всім нам, людям: мені від цього робиться здорово. Ми і виходжуємо теж для здоров'я. А фізкультурою для здоров'я займаємося, всякого роду спортом. Електричну станцію ми на річці побудували, струм ввели людям. Яка благодать у цьому ділі! Легко нам робити деталь. Все робить природа. А людина в цьому робить сама собі яку-небудь цяцьку. Це теж буде для неї діло одне і друге, кінця якому не видно. А от третє – це еволюція, вона цим не радіє. І не хоче сказати: це нам добре.

 

80. Як би ми не робили, але ми її зробили, а в цьому всьому втратили здоров'я. Це не наш доказ, що ми з вами це ось зробили. Ми попрацювали, але недоробили, взяли та померли. Ми звикли на чужий двір заглядати. А в ньому дуже багато нехорошого, це наше нездоров'я на людині. Ми, народ, маємо в себе нестаток, а він нас сильно оточує. Ми хворіли в цьому, хворіємо, і будемо ми для цього хворіти, бо з нами природа не рахується. Бере, поодинці кладе нас у ліжко. Як нам у цьому ділі недобре. Ми цього не хотіли у себе бачити, але нас природа примусила це мати.

 

81. Та ще якою хворобою захворіли. Нас, таких людей, не хочуть навіть люди провідувати. А коли ми помираємо, нам люди знаходяться нас у цьому поховати. Жаліти доводиться, але нічого не поробиш. У нас заклад такий побудовано. У самого сильна жалість, а лопатка в руках, риємо вже яму. А труну з дошки робимо, кладемо як людину в це, забиваємо кришку, і кладемо її в землю на віки віків. Квіти несемо, музика грає. Здорового чоловіка ми з вами любимо зустрічати і проводжати. Він у нас треба всюди як такий. Але це ненадовго. Його зустрічає неприємність, це наша нехороша в житті хвороба, від якої ми йдемо і біжимо. Але щоб піти від неї, цього ми не старалися мати.

 

82. Нездоров'я йде від здорової людини, хто весь час робить недобре діло. Воно кожній людині заважає, і буде заважати людині доти, поки в себе визнає, що економіка і політика в усьому винувата. Якщо це буде правда на нашій землі, буде людина Богом. Його не визнає рука людини, що він такий є в житті своєму. Він прийшов на нашу землю для того, щоб допомогти нашій ображеній, хворій людині. Хто з усіх це має? Та той, хто під законом, режимним ключом на своєму місці знаходиться. Це вічно ображений, хворий, який потребує здоров'я. А його йому дасть Бог. А в Бога сила на це діло народжена.

 

83. Бог – це одиниця є одна для всіх така. Довготерпеливий, і багато милостивий. Не дай Бог це буде наша правда, що йому доведеться цим оволодіти. Всі люди до одного чоловіка є в природі залежні від неї. Їм треба одне й інше, то є хороше і тепле. Бог теж від цього не йде, а намагається у себе додати третє.  Він говорить. Для мене власність, індивідуальність не заважала. І також не завадить зі своїми правами комуністична партія. Мені, він говорить, ваше все наявне не треба буде на моєму місці. Я користуюся своїм наявним, це природа. Повітря, вода і земля. Вони у ділі мої милі друзі. Я їх природно любив і люблю, і буду їх любити.

 

84. А люди всі від цього діла біжать, не хочуть жити з кругозором, тобто так, як хоче жити природа з нами. Вона нашого не боїться надходження, а робить на бік дороги Бога. Як ледве щось таке, вже говорять, людина захворіла, хворіє. А хворіти довелося мало, спіткала смерть. Це порядок, який мають одні й другі. А від свого, що має Бог, будьте ласкаві, не відмовляйтеся. Воно всім не шкідливе, а корисне. Це ображеному допомога. А в природі належить Богові, найголовніше, – це повітря і вода, та земля. А те, що зробили руки людини в природі, самі люди.

 

85. Вони проаналізували всі ті народжені діла в житті. А вони робилися у воді і на воді, та також на землі і в землі, без повітря не залишалися. Все діло робилося через знайдену людиною сировину, вона виявилося перед людиною продуктом. Особливо для його життя знайдено і зроблено з живого в мертву одиницю. Вона колись була жива енергійна, ділова, у природі жила. А ми до неї підлізли, догнали, вбили, зробили, як це в житті нашому треба було. Треба була сумка або мішок, ми це змайстрували. Треба була мотузка, ми теж це все зробили.

 

86. І зараз без цього ми з вами не залишаємося, і ніколи не будемо залишатися в природі. Хоч і недовго з цим доведеться продовжувати своє життя, але зате є. І ми робимо якісну ту хатину, яка приземлилася зі своєю зручністю для людини. Він у ній себе навчив, як це слід, з живого робити мертве. Ми так робимо, ми в цьому копаємося. Сьогодні один, потім другий завтра заступив. А от третій такий чоловік, хто в своєму житті не думав, зробився для всіх Богом. Він собі відмовив багато в чому. Йому в житті не треба було в природі те, що ми, всі люди, у себе бажали мати. Цього мало, що ми в житті своєму за своїм прикладом огородилися. У нас наше таке місце, де ми вік свій проживаємо на ньому. І ми з вами намагаємося зробити те, чого люди в житті не бачили.

 

87. Хіба не можна зробитися в природі Богом? Дорога всім не заборонена. Вона була, вона є, і вона буде. Якщо ми це візьмемо, ми обов'язково досягнемо. Хіба це погано буде людині в природі, якщо вона не буде в житті хворіти і застуджуватися. Це найкраще з усього нам. А ми з вами самі себе захистили з малих років, і самі себе захищаємо тепер дорослими, і будемо самі себе захищати старими. Нас так вчили наші предки, і будуть нас вчити вони до того часу, поки ми не змінимо свій потік. У нас народяться сили, і воля наша буде у нас. Ми не будемо потребувати того, чого потребували всі наші люди, що прожили. Їм був потрібний у природі одяг хоч порваний. 

 

88. Їжа хоч така, що смердить. І до цього треба буде дім, у чому ми не живемо довго, а відмирає. Яке може бути це життя, якщо людина в цьому всьому пожила та сваволила, а потім здалася, сили свої наявні втратила. Це всі жили по-людському. А по-Богу жити доводиться не так, як весь час свій прожили наші старожили. У них було дуже багато хорошого, але з собою вони нічого не взяли. А як його народила природа без цього всього, так він мертвим пішов у землю на віки віків. Цього Бог не робить і не робив, і не буде робити це через свою свідомість. Через те, що доводиться Богові робити. Він між нами один. Він уболівальник за ображену, хвору людину.

 

89. Сьогодні чоловік я здорового характеру. Мені в цьому нічого не треба. Я сам придбаю, сам зроблю все без усякого Бога. Але коли на мене, на такого молодця накинеться її сила, я не можу від неї, від такою нехорошої сили відбитися, мене оточує безсилля. Ніхто мені не допоможе, крім одного Бога, якщо він є на нашій рідній землі. Ми його не бачили, і про нього не чули, що це таке є за Бог. А він чоловік, та ще й який у цьому ділі уболівальник. Знає про це добре, що люди йдуть по своїй дорозі, з природою капризно воюють. Кажуть: якщо ми не будемо воювати з природою, і не будемо своїми силами примушувати, то вона нам нічого не дасть.

 

90. А коли ми будемо рано вдосвіта вставати для того, щоб у природі що-небудь зробити. Природа свого добилася. Вона взяла, сили чоловіка розділила між одним чоловіком. Вона їх поставила перед усіма. Сказала одному: роби те, чого не роблять усе. Тобі одному буде в природі важкувато, твоєму ділу, чого я тобі довіряю. Люди залежні від цього всього, а ти будеш незалежним. Коли твою на тобі любов пізнають, зрозуміють, що це буде треба всім, вони самі прийдуть і поклоняться низько. Тебе попросять, щоб ти їм про це природне явище, фізичне, розповів. У тебе одного чоловіка розвинена правда, але до неї ніхто не прикладається, і не хоче таке мати. А це, що роблю я, для всіх треба.

 

91. Я почув про хворого, прийшов до нього, як нужденного. У нього запитав я про його таку причину, вона його змусила стогнати. Як це все робилося чоловіком, і робиться зараз ним. У мішку залишилося мало борошна, а взяти де-небудь, не було видно. Чоловік недоїдав і помер тому, що муки немає ніде. Ось які є сили людини, вони такими залишилися. І будуть такими доти, поки у нас не народиться свідомість, і визнають зі своїм наявним Бога. Ми його між усіма одного бачили таким. Він на нас сіє зернятко. Хоче нам у нашому горі допомогти, молодим людям ввести свою силу природну. Треба буде вчитися у Бога, як буде треба самого себе пробуджувати, близько стояти до природи. З нею треба руською мовою розмовляти не в частині нездоров'я, а в частині здоров'я.

 

92. А здоров'я має між нами Бог. Він не захищає самого себе, і не носить на собі якусь красу. І не хвалиться нею перед нами, щоб ми на нього, такого молодця, здалеку подивилися. Як ніколи не бачив чоловік мільйонера. А коли він його побачив, придивився, з ним поговорив, як це слід, узнав, що це теж людина. У нього є душа і серце, як є в інших. Тільки не в усіх є такі накопичені гроші, які він придбаває у природі вміло. Копієчку – на копієчку, створюються карбованці. Так і Бог. У нього руки, у нього ноги, у нього голова така ж сама, є душа і серце. Тільки у всіх на тілах висить чуже мертве природне, а не своє особисте, таке, як є у Бога природне. Ми цього робити боїмося, і не привчені це робити.

 

93. Ну що з цього всього, що робиться капіталістами і комуністами. Різниці в днях ніякої немає. Як перед нами на землі починалася природа з ранніх днів весна, так вона і розвивається в природі. Одне поспішають, хочуть у житті нове зробити всі науки. Кожній людині доводиться більше та красивіше, та добре. А те ми не знаємо, що нам, усім людям, доводиться провоювати через те саме, що ми в природі робимо. Про нас, як молодь, наші люди знають добре, що ми народилися для життя в природі. А нас наші рідні не хотіли, а взяли та пхнули в природу, щоб ми в ній навчалися, і навчилися з нею воювати. Ми воюємо. 

 

94. Карл Маркс не поділив людей, щоб одні й інші жили добре. А ввели вчених для того, щоб практику в ділі підтримати. Такого щоб не робити, не творити, ми допустили людину теорії вчитися. Один перед іншим. А трудяться через те, щоб придбавати в природі те, що є. У природі це є наше економічне багатство, за яке треба буде людині братися. Вся наша така система піднімалася на свої ноги і показала достатньо. В індивідуальному порядку це робилося нами, такими людьми, хто жив сам особисто в той час, що прийшов. Ми за цим дуже сильно гналися.

 

95. І це саме у себе будували, вважали в природі надбанням своїм. Ми на це поклали багато років праці. Щоб це все зберегти, як живу природу, ми цього не отримали. А один перед одним у цьому жили, росли як ніколи в цьому. А зараз про нас таких Карл Маркс людям свої праці написав. Проговорив про це, що це не ми були ініціатори, в усьому зачинателі, а був весь народ, в усьому ділі робив. Через це все, зроблене людьми, треба було ввести для людини революцію, яка не стала жаліти у себе людину. Стала за це все людині не давати в природі жити власником на нашій землі.

 

96. Ми по-ленінському стали жити в цьому, не жаліючи себе. Стали робити те, чого ми весь рік за собою вели. Це наш труд, який ми робили. Через це ми втрачали своє особисте здоров'я. Ми з вами не жили, а на білому світі мучилися, та один під іншим вмирали. Нас за це все інші народжені люди закопували. Про це все Карлу Марксу з Леніним не прийшло, а що буде треба робити, щоб ми з вами так не жили? А взялися за інші якості, які люди не знали, і ввели їх у життя.

 

97. Хіба це людини є в житті своєму ідея: за зовсім чуже, за природне вбивати людину. Хіба ви не знали природу таку, яка не хотіла б у себе бачити цього. Але раз про це люди вчені, зовсім не такі, про це діло написали, ми їх прочитали. Тепер треба практично зробити своєю фізичною рукою. Треба буде у власника капіталіста засоби виробництва, землю відібрати, і зробити суспільною, державною. Там, де це робиться людиною в природі, тільки добре. А нам робити погано не треба в цьому.

 

98. Це робили в природі наші капіталісти. Вони присвоїли до себе, до свого імені цю землю, яка не чия-небудь або така лежить не тривожною. Вона зустрічає дні однаково, і день, і ніч. Але ми, люди всієї землі, зробили її джерелом, про що не стали забувати жодного дня. Продумували та готувалися до цього дня небувало фізично. Хіба це не природа ці наші люди. У них це вийшло, що вони стали мільйонерами. Про них іде така мова, що вони живуть добре, і не бачать поганого у себе. Це все наробила природа, вона не всім створила сили, щоб бути всім мільйонерами. Вони у себе тримають бідного нужденного чоловіка, хто сьогодні хворіє дуже сильно.

 

99. У нього чогось немає, а потрібно. Такого національного товариства на землі немає, щоб у ньому народився такий чоловік, якому довелося від цього всього відмовитися. І взятися за самого себе, щоб у природі не жити так, як живуть усі люди. Їх змусила природа. А соціалістична система, нова народжена, це допустила. Вона у себе ввела в'язницю і лікарню через людський вчинок. Люди звикли в природі через своє багатство робитися злочинцями. Це все зробили руки, вони побачили перед собою чуже. Ми вважали, вважаємо, і будемо вважати цю землю своєю. І також вода має свій кордон, а в повітрі ми літаємо в своїй зоні. Цього ніхто не має повного права.

 

100. Хіба ми такі люди з такою розвиненою технікою, і таким великим багатством. Та ще з таким розумом ми зможемо такого чоловіка на ноги поставити. А ми це зможемо у себе зробити. Нехай чоловік робить не за нашим людським таким ділом. Нехай він робить за явленням Бога. Він дорогу свою буде мати. Йому не доведеться чекати завтрашнього дня. А яким він повинен і до нас прийти, і що він повинен нам у себе зробити? Ми завжди в природі думали про наш хороший прибуток. Ми на це сподіваємося, що про нас природа не забуде. Вона себе примушує.