Що буде далі. Продовж. 1969.06.ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

 

С. 1 – 100. Ч.1

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Щойно я закінчив писати.  Одна це була така задумана фраза, вона мені дала можливість все зробити для цього діла.  Місяць це квітень у нас найсильніший з усіх місяців.  У ньому наші люди нашого материка за цією корою доглядають, технікою грядку роблять для того.  Їх ця система змушує робити.  Ми приготувалися ступати своєї взутою ногою по нашій зеленій траві, що росте.  Це було сьогодні о шостій годині 14 хвилин, він не стояв, всіх людей на ноги поставив. Цьому дню треба низько вклонитися, бо він нас рік годує. А зараз наша чорноземна площа чекає, і хоче, щоб ми з вами на одному такому місці не сиділи.  Від самого півдня і до самої півночі наші люди думали про завтрашній день.  Ми про нього не знаємо, що ми будемо з вами робити.

 

2. Наша діло одне – вранці раніше виходь. Ти, людина, без думки не залишишся.  Йдеш на роботу, думаєш про те.  А що, коли ввечері повертатися назад, у тебе вже і сили не такі, і розум не такий.  Це буває один раз на тиждень, і то буває після нашого відпочинку.  Після неділі в понеділок йому не доводилося радіти, особливо зараз ось в цю прекрасну хвилину ми з вами сьогодні повинні відпочивати.  Особливо йдуть останні дні цього прекрасного місяця.  Він до себе тягне наше пролетарське міжнародне свято. До нього до такого всі люди готуються. Весь народ, вся техніка торжествує, як у нашому сільському господарстві.  На полі взялися всі люди за нашу землю. Хто і як себе він змусив сьогодні робити.

 

3. Ми вважаємо, ця наша дорога буде треба.  По ній наша машина, особливо ходить щодня автобус.  Возить наш народ то на виробництво, то він їде з виробництва.  А думки про це не погані, а хороші.  Як би отримати хорошу їжу на зручному місці на столі, де можна побачити не в одних імущих людей.  Для цього біжить і наша біднота.  Вона сьогодні, 27 квітня, прокинулася, кинулася на фронті у свій бій.  Вона захотіла доганяти  такою зручною дорогою свого близького сусіда.  Він від нього ховався, не хотів йому своє надумане в таке свято казати.  Я господар свого добра;  куди хочу, туди і подіну.  Це моя особиста справа продати за гроші.  Я зумію купити для себе те, чого у мене не вистачало.

 

4. Нехай мій близький сусід, у нього немає того, що я на сьогодні мав.  Хороша жирна, солодка їжа приготована.  Я на це діло йду, хочу довести своїм умінням, що я йду по тій дорозі, по якій всі вже пройшли, їх немає.  А нам, таким молодцям умільцям, від цього не піти.  Ми такі ж люди, як і всі, зі своїм наміром.  Всі сили кладемо, особливо нашому з усіх біднякові всі відкриті дороги для цього діла, щоб зі своїм здоров'ям гнатися, доганяти цього шкідливого багатія.  Чим це буде вважатися між собою?  На столі, в шафі і в будинку.  Це тільки нам, всім мешканцям землі, хто день і ніч свою з природою бореться.  Хочуть їй як дню зі своїм наявним багатством довести, що ми вміємо свої тіла у тебе як у матері рідної втратити.

 

5. А чоловік є на землі. Чоловік, він не думає про це діло, що його рідні предки давно вже лежать у землі.  У нього думка одна – на своєму місці в природі зробитися таким небувалим чоловіком.  У нас люди такі тепер не хочуть визнати іншого чоловіка, що це він сам зробив, сам добився від природи.  А ми, вчені люди, 25 років на це діло учимося, щоб серед нас залишитися корисною людиною.  А ти ж невчений береш це діло. Я в цьому, каже, мудрець і хранитель самого себе. Розумію по снігу ходити босою ногою, і мені не шкідливо.  Моя нога не холодна, а тепла.  Це я цього добився, щоб слова сказати і впевнено прийти до того місця, де люди один одного примушували вмирати.

 

6. А я йду по природі, проти мене йде маленький чоловік, найперший початковий чоловік зі своєю назвою.  Він у нас піонер.  Я особа для нього, що відмирає, старий чоловік, можна сказати, дідусь. А йому треба ввічливість, пошану.  Як нам хочеться швидко в цьому рости.  Але природа є нескінченна.  Вона у себе має перші початки, маленьких тварин, що зародилися.  Вона народилася у перших днях цього тижня.  Коли люди брали в руки свої гострі лопати, вони рили те, що вони хотіли на цьому місці поставити.  Раніше вимагалося у маленького господаря для однієї або двох тварин закутки, поставлені з каміння стіни, покриті на кроквах соломою.  Все це було мало для цього.  

 

7. Село дуже велике, де я жив.  Але було видно здалеку, хто і як де жив.  Особливо непоганою дорогою в степ пробирався на своїй конячці.  А підвода була накладена, нелегко доводилося чоловікові бідному пробиратися.  Особливо деяким селянам через круту яку-небудь гору підійматися і по ній спускатися.  На це такий у нас рух, дуже багато таких гір.  А їхати було треба, та ще щоб раніше та швидше.  А коли добирався до самого вказаного місця.  Ми його зробили з осені, цю оранку зорали.  А тепер таке наше діло всього життя, не приїдеш, і не зробиш, щоб було все добре.  А коли ця пайка цієї землі буде оброблена, як слід, у неї буде посіяно чистосортне зерно.

 

8. Ми подивимося назад нашої всієї роботи, подякуємо, кого слід, що нам, таким ділкам, у цьому довелося зробити.  Від малого і до старого їдуть у степ, і там проводять свою річну роботу.  Ми зранку сьогодні всі записали цей день 28 квітня.  Наші люди на полях, наші люди в порятунку.  Всі вони хочуть не один цей день прожити, і свою думку працею оточити, щоб у нас на арені не народжувалося поганої сторони, щоб нам від цього не було холодно.  Природа така наша мати на материку, вона від сонця отримує свої теплі для людей промені.  Люди під його теплом все своє хороше роблять.  Особливо тоді, коли в нашому саду свій цвіт молоком обливає, та ароматний запах в носи наші спиртом проходить.

 

9. А людям відома для всіх намальована картина, її треба чекати.  Ми звикли з вами хороше дочекатися.  Особливо для нас усіх наша зручна земля, яку ми присвоюємо.  І говоримо, це наша рідна завойована земля, по якій ми ходимо, і думаємо не за погану сторону, а за хорошу.  Щоб у нас не один сад був для життя.  Ми повинні жити і придбавати такі речі, а їх у нас дуже багато.  Їх ми самі робимо з нашої сировини в природі.  Це все наробила для нас природа, вона нас на це місце посадила без нічого.  А жити якось треба чимось.  Ми і рушили шукати по різному прикладу.  Хто як стали накидатися, силою, умінням зброєю відбирати і до себе привласнювати.  Ми так у природі жили, робили своє національне плем'я для нашого спільного людського життя.

 

10. Ми жили для себе.  А по природі були ярки з горбиками, та струмочки робили річки.  А на площі землі населення: хутори, аули, села, містечка і міста, де жили.  Самі з природою боролися, один за одним відмирали.  Яка між собою плутанина, вона нас із землі проганяє геть.  Які ми безсилі в цьому люди, боїмося залишатися без шматка хліба і ганчірки, та житлового будинку.  Ми з вами звикли так зустрічати.  Знаємо добре про сьогодні.  Він і до нас даром не прийшов, а всіх підняв на ноги, щоб ми жили.

 

11. Та робили для свого життя, щоб ми були наївшись, одягненими, та щоб у будинку ми жили.  Це наша всіх така буде слава тій людині, хто багато цього зробить.  А хто від цього всього нашого нестатку не пішов, він такою хворобою залишився.  Ви знаєте, як буває.  Цього не отримаєш в житті своєму, ніби щось у житті втратиш, як втрачає людина через те здоров'я.  Найголовніше в житті, коли людина здорова і міцна.  Вона біжить у природу щось зробити, це її лише турбота.  Вона нас усіх оточила залежністю, щоб чого-небудь потребувати.  Особливо ми на це все кладемо, щоб нам таким людям, як ми народжені в природі, не було погано і холодно.  Як ми проживаємо на півночі в тундрі, де мало потрапляє промінь сонця.

 

12. Ми на це тепле і хороше весь рік безперервно закладаємо свої сили, не жаліємо самих себе, йдемо на рожен.  Нам треба, ми люди хворі, хочемо бути завжди здоровими.  Для цього робимо собі зброю, з нею в руках добуваємо необхідне. 30 квітня нас привів до Москви.  Ми наблизилися до свята.  Нас змусили умови, ми їхали поїздом № 99 Новоросійськ – Москва, перший вагон, шосте купе. З нами їхали люди з усіх країв. І їхали діти, яким я здавався Дідом Морозом.  Ми оточували себе, мій приїзд був для того, щоб люди наші визнали.  І погодилися зі мною, що я не який-небудь безкорисний, а я перед усіма людьми залишився через свою роботу і великий труд.  Я від природи заслужив увагу.  Я став бути в природі корисним тому чоловікові, ображеному, хворому, забутому всіма.    

 

13. Цей чоловік, він у нас між нами не один є.  Їх на білому світі дуже багато лежать у ліжку, стогнуть сильно.  Я це тільки знайшов і оточив себе цим.  Для мене ця хвороба невідома. Мені треба посилати прохання.  Просіть – будете здорові.  Я один для цього є уболівальник.  Хочу сказати про мою діяльність.  Вона спрямована проти поганого в житті.  Ми з вами живемо один раз, і хочемо, щоб нам у цьому ділі було добре.  А хороше кому не буде треба.  Навіть Марії з паличкою, вона бачила Учителя в наві, як небувалого в житті чоловіка, хто з усіма народами слухає.  І говорить на багатонаціональній мові.  Для того це все робиться в людях на ось цій рідній нашій землі.  Вона наше джерело, ми від неї, як від природи матері рідної, маленькими людьми народжуємося.  Нас народила для життя.

 

14. Ми народилися від живого тіла живим тілом самим, таким як ніколи.  Можна сказати якій-небудь такій народженій життєрадісній маленькій тварині, хто сам себе примусив з одного місця перебратися в інше місце.  І там себе змусити глянути на сонце як ніколи.  Можна подивитися і побачити між такими людьми, як ось зараз скрізь і всюди.  Особливо наш рідний земний чоловік.  Йому треба для життя свого необхідне, яке нам природа щорічно дає сировину через наше пізнання.  Ми його на своїх заводах, у фабриках у цехах людськими руками робимо деталь, тобто це для нас є продукція, чим ми своє тіло годуємо і одягаємо.  Чоловік живе в будинку, розпоряджається не таким ділом, яке він став мати і має.  Людина на це все своє закладає сили розуму.

 

15. Він ним по всій природі, по всій землі шукає.  Хоче для себе знайти від цього краще і ним скористатися для життя.  Наша наука теоретична, вчені люди нам зробили для допомоги в природі у праці агрегат, машини.  І почали наступати фронтом по всій нашій землі в будь-яких умовах.  Там, де не ступала нога людини, вона стала ступати.  І стали люди робити те, від чого легко і тепло, добре жити.  Ми по цій дорозі, цим шляхом біжимо, хочемо в цьому перегнати інші народи.  Ми для цього озброїлися, у нас для цього є найкраща техніка, з чим ми будь-яке будівництво.  Гори, моря розробляємо, енергію виробляємо.  Все це ми робимо, народжуємо людину живу. А в процесі її життя ми з вами не навчилися виховувати.

 

16. Ми через це все наше досягнення в природі, наша людина навчилася легко придбавати те, що їй знадобилося.  Вона це стала мати і має це одне, друге і третє, чим оточила себе, зробилася залежною людиною. 3 травня.  Тиха, хороша в Москві погода.  Люди цими днями гуляли, відпочивали.  Готувалися зі своїми травневими днями краще в житті зробити, щоб природа їм на цей рік, земля дала урожай.  Ми коли цього дочекаємося, і до нас прийдуть дні не такі зі своєю силою, з волею.  Ми про це діло, про це все з вами думаємо те, що слід було у своєму житті, для людини зробили, всю наявну техніку. І весь механізаторський народ примусили виступити, і показати самих себе, що ми з вами зуміли на землі за короткий строк зробити. Ми вміємо управляти, вміємо осідлати машину, і вміємо робити цю грядку, по якій робилася не одна наша ярова пшениця, не один наш ячмінь. І також осіння сівба була, показана з осені.

 

17. Такі були сходи, що красувалися. Ми думали, це є все для нашого такого життя.  Ми в цьому ростемо, ми в цьому багатієм, самих себе змушуємо вчитися.  Це для нас не все, про що ми з вами розповіли.  Ми маємо всі свої здібності, всю свою можливість посадити таке наявне зернятко, яке у нас до часу зберігається.  Ми і до цього зі своїм агрегатом готуємо ґрунт для цього зернятка.  Знаємо добре їхні такі сходи, ми їх зустрічаємо із сапкою.  Намагаємося цю нашу нехорошу в траві прибрати, а залишити саму потрібну в житті цю зростаючу річ.  Особливо сходить кавун в два пелюстка. Клітка спочатку починає свою нитку тягнути, а потім по землі вона на кілька кінців себе протягне, і квітучі квітки показує.  Потім починає зав'язуватися загальний бич. Ми з вами прожили вже до самого четвертого травня, день для людей є недільний відпочинок, свято. Йому приклоняються всі наші люди на землі.  Їм треба буде зібратися, як за релігійним обрядом, як це ось слід будь-якому віруючому в Бога чоловікові, хто повинен за своїм обрядом піти до церкви.

 

18. А там люди всі до одного стоять на своїх місцях проти свого святого образу ікони.  І по-своєму всьому йому, що молиться, доводиться туди.  Він туди заходить потихеньку, не заважаючи нікому з усіх.  Починає свої молитви напам'ять.  Як це початок, прочитає митаря молитву: «Боже милостивий, прости мене грішного».  Хто за минулий час нагрішив, а потім береться за найосновніше: «Це гідно є, якщо покладено».  І так далі і тому подібне.  Доводиться читати: «Слава Отцю і Сину і святому духу».  Це сама є з усіх спочатку молитва.  Вона допомагає людині тут на цьому місці в цих умовах бути, як рідному нашому приходу.  Особливо нашої такої ось громадської церкви.  Ми її творили думку, своїм приходом зберігаємо.  Це буде між нами така улюблена віра через наше таке життя.

 

19. Ми на нашій землі живемо і робимо те, чого буде не треба за явленням Бога робити.  На це все наше життєве діло, ми на цьому місці, де зі своєю силою зупинилися.  Церква зсередини прикрашається нами, людьми, золотом, сріблом.  Ми її ставимо на середині нашого села. Пофарбована не так, як наш будинок.  Вона у себе має дзвіницю, де висять з міді дзвони.  Ними дзвонять, нас кличуть.  І буває, дзвонять на погоду для порятунку людського життя.  Ми у три дзвони вчилися дзвонити для якого-небудь річного свята.  Особливо було служіння на Великдень.  Це свято було одне з усіх Христу, хто був у славі нашого великого життя.  Ми до цього свята готувалися весь рік безперервно.  Йому низько кланялися.  Як Господа просили в нашому такому житті. А ми його будували на землі, вона у нас була джерело. Ми в природі багатіли, і чекали в році не одне це велике свято.  До нас приходило народження Богородиці. А коли народився наш рятівник Христос, він у нас був у числі перед новим роком 25 грудня.

 

20. А хрещення його було 6 січня.  Це такі були свята, на які не жаліли дзвони.  Просить нас, щоб ми з вами знали і готувалися нагодувати досита себе.  А потім перед нами було таке діло, їм доводилося серед нас хвалитися.  А хвалитися святом не доводилося, хвалилися самі собою перед Богом.  Вбиралися, з кишені витягали гроші, святу через руки посилали.  Торгівлю на свічки завели, та Богу слова оплачувалися перед настоятелем.  Ми в день щоранку перед обідом служили обідню.  А ввечері служили вечірню.  Найголовніше робилося вночі, ранкова – це початок.  Віруючі сильно приходили, і з собою несли копієчку.  Вона господаря в церкві тримала, священика та старосту церковного.  Ми їх самі тримали, і не жаліли засобів на те, щоб ця церква огороджувалася всіма достоїнствами, як людьми, які прибирали, робили красу.

 

21. А краса наша є природа, вона перед нами усіма змінюється.  То вона нам себе показує на нашій землі своїм покровом.  Я, говорить зима, така холодна, в морозі і в білому снігу, та в жорсткому вітру.  Вона нас своїми почуттями оточила, змусила нас усіх одягатися, їсти, і в житловому будинку бути.  Це все нам наробила наша чиста в білому снігу зима.  Вона і до нас не один такий рік зі своїми силами приходила на ось цю землю, і себе поклала такою.  Люди їй не були так раді.  А зі своїм убранням, зі своїм задоволенням ми, люди все, на це діло, так на це все подивилися.  І сказали: значить це наша прекрасна квітуча зима.  Вона нікого з усіх не боялася.  А треба було на цьому ось місці лягати, і всю свою бутність пролежати.  А ми, такі всі люди, звикли від неї йти.  Ми біжимо, хочемо йти від цього такого часу.  Наше одне до цього бажання: дочекатися такого теплого сонечка в природі.

 

22. Ми, такі люди, з вами недолюблюємо.  Особливо перед нами завжди на це місце приходить неприємна погода.  А коли приходить наша квітуча, у своїх квітках перед нами завжди, ми тоді біжимо, і самі собою радіємо як ніколи.  Та говоримо, як якісь небувалі люди, хто хоче бачити в житті своєї теплий, хороший час.  А час на цю справу наступав.  Ми колись були молодими, можна буде про це діло сказати, як про юнаків. А які ми між усіма нами такими в цій місцевості пустуни.  Для нас не було такої важкої дороги, по якій ми колись пробиралися.  Нам тоді було небагато років.  Нас учила наша сільська обстановка.  Якраз в будній такий день нам, таким молодцям, абсолютно нічого вдома робити.  Спасибі нашим старикам за те, що вони нам ввели в своє минуле життя невеликі класи школи. Нас як селян вчили читати, і вчили писати, давали розбиратися з арифметикою, що у нас і вимагало на це розвинене діло.

 

23. Кожний з нас хотів стати перед нами усіма таким розумним чоловіком, хто б узявся за це діло, і став би вчити нашого такого брата. А що він на цьому місці проробляв.  Його таке було діло, особливо зимою.  Від самого вранішнього сходу сонця у дворі не один наш півень проспівав перед курями, він над багатьма робився господарем.  А збоку жив теж такий же самий сусід.  У нього теж були кури, тільки не такий був півень. Як хотів господар не поступатися цьому сусідському півневі.  Він інколи через стіну візьме і перелетить до наших курей та нашому півневі не дає ходу.  Господар – він, а не наш півень над своїми курями, які люблять сміливого бадьорого півня, що гуляє.  Він змусив нас дивитися на цю штуку, яка народилася не на жарт.  А кури наші, вони цього півня полюбили.  І приймають його, як свого.  Ми не на це все його, такого сміливця, годуємо. А він, бач, що зробив нам усім.

 

24. А люди звикли дивитися на стихію, що трапилася.  Каже чоловік: по природі я ходив.  Відшукав у цьому для всіх таємницю, як і шукає наш чоловік у цьому всьому.  Він же народився для того, щоб зустрітися з цим числом, з шостим травнем.  А який він був з ранку? У морозі, вся трава була біла.  А люди всі, хто куди.  Хто за город береться, а кому треба базар.  У нього дві корови, їм треба молоко збувати.  А машина, особливо автобус, він нашого брата не тримає  вдома, щоб сидіти на одному місці.  Є на це діло, яке робить чоловік за гроші.  Він швидко на поїздах їздить назад і вперед, своє життя в природі змінює.  Каже нам усім.  Він у цій місцевості живе добре.  Він у цьому хороший майстер однієї справи.  Його тримає як діяча це виробництво.  Без нього люди не такі, як це треба.  Вони приходять сюди, які не знають цієї справи. А коли живуть та навчаються, потім почнуть навчати інших.

 

25. І так це діло не стоїть на одному місці, а все рухається з одного місця в інше.  Я на цьому місці цю ось покладену роботу, яка повинна мною робитися.  Без мене ця потрібна робота.  Залізо так це не тягнемо, з нього робимо залізну деталь. А потім ми її на верстаті обробляємо, готуємо до машини.  А коли в машині буде лад усьому, то і людині буде легко в ній бути.  Для машини треба буде, щоб дорога відповідала своєму відношенню.  Ми з вами навчилися по землі та на машині швидко бігати, та по цій місцевості з вами придивлятися.  У нас з вами такі в природі очі.  Якщо хороше місце, стоїть на ньому погода хороша.  А чому нам, таким ученим. Пізнали природу як таку.  Знаємо добре з теоретичного поняття, що ми повинні робити, якщо у нас у таких людей природа розігралася.

 

26. І так вона нам свої сили показує.  І хоче вона, щоб ми з вами, залежні в природі люди, боялися.  А коли чоловік природи боїться, він уже не воїн для неї. Ми проти неї озброюємося. Ми сьогодні деталі подивилися на календар. 7 травня. Знову за це саме діло взялися.  Вчора недоробили, так сьогодні доробимо. З себе скидаємо належний одяг на всю ніч весь час.  Це звичка вічно нашими предками введена.  Встаєш з ліжка – берись зараз же за свій одяг, він тебе, як живу людину, очікує.  Ми зобов'язані це зробити, вимагає від нас цивілізованість.  Вона нас не хоче, щоб ми носили поганий порваний одяг, який ми завжди отримуємо після нашого врожаю на землі  Не будемо ми грядку робити, не будемо садити в землю зернятка, через це діло життя не буде.   

 

27. А от коли нам буде потрібно будинок, ми на це діло місце зручне обираємо.  Риємо фундамент, закладаємо його камінням для того, щоб стіни міцно трималися. Це не одне у цьому ділі копається.  Його життя вимагає від природи, його діло робиться в цьому. Коли чоловік має в себе їжу в запасі, є сировина і одяг є, і також дім на місці стоїть, він про інше що-небудь не думає.  Себе вважає повним господарем в природі. Чоловік у цьому живе, він не думає про смерть, він думає про життя. У нього є одне і друге, і третє, він шукає в природі четверте.  Дивиться по сторонам, піднімає вгору голову, дивиться на наше всіх сонечко.  Йому хочеться, щоб воно його своїми променями не кидало обігрівати. Чоловікові не до душі одна спека.  Він хоче дуже багато.  У природі бачить таке, чого він у житті не зустрічав.

 

28. Йому хочеться жити краще від усіх.  І мати у себе тільки добро, щоб ним користуватися як ніколи легко. Чоловік думає багато про що, він мріє більше мати.  У нього є на дворі курочка одна та півник.  А потім він далі дивиться, треба йому кішку мати з собачкою.  А потім добратися до поросятка, до овечки, до корівки.  А коли це будеш мати, то тут необхідно треба конячка.  А до неї треба буде драги і вся належна упряж, щоб не була вона яка-небудь. Господар – це метеор у житті.  Його примушує все робити для життя свого природа.  А в ній повітря, вода і земля.  Від повітря, від поганого доводиться людині йти. Воно заважає в житті.  Треба б, щоб погода стояла суха, як слід, а воно навпаки робиться природою.  Господар приїхав зі своєю снастю на поле для того, щоб там закласти фундамент.

 

29. У нього для цього є свій плуг 10-дюймовий.  Його тягають за собою три пари волів.  Вони запряжені в ярма з войцями.  Земля вимагає для цього силу живу, а нею управляють люди, день і ніч разом з нею.  Це робилося, робиться, і буде робитися в природі людиною.  Вона не забуває про час такий, який їй буде треба.  Ми його в рік два рази міняємо, своїми силами атмосферу. То він до нас приходить теплий, приємний у цьому ділі. А буває, приходить він дуже холодний. Ми від цього часу біжимо, відходимо. Забираємо із собою живе і мертве, приїжджаємо у двір, і там на всю зиму розташовуємося як ніколи.  Вдома у нас для цього є запас собі, як людині, також ми готуємо тварині. Собі солодше, жирніше. А худобу ми годуємо соломою, половою, сіно буває.  

 

30. От які діла людини. Назавтра прийшов час для нашого учня школи.  Ми, як діти, всі повинні вчитися не на те, що ми з вами до цього робили.  Ми і досі так робимо.  Хочеться мені бути розумною однією із усіх людиною.  Ми зараз, в цю хвилину, в цю годину, діти.  Наше діло, нас змусила необхідність учитися.  Для того ми сідаємо за наші парти першого класу, щоб провчитися так свій рік на добре, щоб без усякого перейти в клас другий.  А у другому класі, це не в перший ми потрапили.  Спочатку в ньому важко доводилося займатися, як займалися у третьому році. Це буде наше все – провчитися до десятого класу. Отримаєш середню освіту. Наші діти досягли свого знання, обрали мету, чому далі доводилося вчитися.  По всій нашій державі розташовані вищі навчальні заклади: інститути, технікуми, університети, академії.   

 

31. Треба вчитися, кажуть студенти першого курсу.  Коли я, каже людина, закінчу агрономію, сільське господарство. Агроном – це вчений чоловік, теоретик. Так потрібно робити, як учиться на сьогодні молодь.  А з нього виходить директор.  Ця система між нами розвивалася, розвивається, і буде вона розвиватися такою.  Той, хто відстає, той не доганяє, а буде про це довго думати, і як він буде думати.  У нас людей змалку пхають для того, щоб щось робити і з діла отримати живий факт.  Ми не навчилися бути в природі незалежними.  Нас, усіх людей, тримає як кліщиків залежність від землі. 8 квітня.  Ми в цьому ділі зрозуміли, що нам, таким дітям, як ми себе в цьому примусили по залежному ділу жити.  Ми слухаємося своїх батьків, як предкове початкове джерело. 

 

32. Ми починаємо з першого кроку за ними слідом ходити та придивлятися, що вони в цьому ділі робили.  Їх теж змусили в цьому по-історичному робити.  Надія одна їхня була на природу, на всі її умови.  А в неї вони без кінця і краю.  Сьогодні сонечко рано вранці сходило по-новому і небувалому.  Треба б йому нам у житті зробити те, щоб ми, всі люди, на такий його вчинок не ображалися. Люди звикли надіятися на хороше, а поганого не хочуть.  Промені недаремно так вдарили по повітрю.  Вона свої сили проклали за велику відстань, яку ми не знаємо.  І не зможемо зрозуміти, що ж буде у нас у таких новонароджених людей, хто прийшов і як прийшов для свого життя.  Ми з вами не одне сонечко таке зустріли.

 

33. Воно у нас довго таким не було.  Скоро воно нам зробило хмарність.  Ця система змінилася, стало вогкістю пахнути.  Море нам з дощем прислало такі густі хмари, яким треба було радіти.  Земля у себе зростання мала, а волога відсутня.  Природа не хотіла у себе поганого для нашого брата на землі між водою і повітрям, щоб була одна якась погода, на одному місці жарило.  Цього сонце не в силах зробити.  Скоро тут настає вже мокре з обложним дрібним дощем.  Ми його в цей час чекали, він нам таким у ділі був потрібен.  Ми площу для цього зайняли.  Наше бажання, щоб природа не робилася такою, як їй подобається.  У природі є якась невивчена сила для нас.  Ми про це думаємо, гадаємо про хороше, а нам звідки взялася історія погана.

 

34. Знаєте, як це робилося. У нас, таких людей, народжується людина. Ми думаємо про це саме, що ця новонароджена людина буде такою людиною, як ми з вами.  Не хочемо бути таким між нами, хто йде від нас, хоче своїм усім зробитися, як робився хитрун.  Він пройшов історію, так її запам'ятав, а тепер йому довірилося бути над нами керівником.  Він нас змушує, щоб ми даремно на цьому місці не сиділи, а працювали фізично.  Придбавали у себе продукт і товар, що нас і змусило в цьому озброюватися. Ми на це діло дуже багато учимося, пізнаємо природу, від неї отримуємо все.  Хочеться нам легко все це придбавати.  Для цього ми вводимо живу силу.  Робимо для цього снасть від самого леміша до самої борони.  Це все потрібно нам для обробітку всякого роду грядки, а в неї садили зерно.

 

35. А коли це у нас є, ми кум королю. А коли у нас цього немає, ми в цьому вічні батраки.  Нас, як неімущих у цьому ділі людей, за копійку купують і продають.  Хочуть, щоб ми з вами, бідні люди, їм допомагали в їхньому господарстві. А вони від нас, таких неімущих, ховаються. 9 травня.  День непоганий, в якому люди самі себе підготували зі своїми засобами.  Особливо ті люди, той чоловік, хто любить у себе випити.  Йому потрібні гроші, він без них жити в природі не зможе.  Через торгівлю, через продаж із землі продукту він чоловіка задовольняє ситістю і своєю красою. Чоловікові треба це, він це використовує для самозахисту і свого житла.  Люди в цьому всьому не живуть по-природному, а живуть по-своєму, хто як придумав.

 

36. Особливо одягом, їжею і будматеріалом.  Він у нас у природі є.  Людині треба буде силу живу мати, та до цього треба снасть, щоб було, чим за землею доглядати.  А потім від землі брати такий прибуток, який давала собі й іншому. Треба продати і купити для себе все необхідне. Треба людині шапка, а її робила людина фахівець. Треба людині чоботи, вона їх збирається роками, щоб зшити.  Також штани треба не погані, а хороші.  Також треба сорочка теж непогана.  А до будинку чого тільки не треба.  Це не життя.  І так на для цього люди самі собі свої послуги робили і роблять, і будуть робити через свою бідність. Людина багата даром своє добро не роздає. А бідному буде треба, він просить у нього.  Не дає йому так даром.  А раз не дає, треба у нього вкрасти.

 

37. Більше всього живуть і надіються на належну землю, яка продавалася.  Її люди купували і на ній сіяли зерно.  Вони своїм господарством росли.  Що зайве, не тримали, збували державі, розплачувалися грошима.  Це наша система, видумана нами.  Ми без цієї дачі, без викупу не користуємося, щоб вона була моєю.  У кого є гроші, у того й свято.  Без усяких грошей ми не навчилися у природі жити.  А от за гроші навіть в деякий час собі люди цим докоряють.  Вони продаються за гроші, їх як продукт у цьому купують люди, цим хочуть огородитися.  Немає, від свого того, що тобі дано, в житті не втечеш.  Ти, як тіло людини, потребуєш.

 

38. Запит один перед цим.  Люди для цього діла готувалися століттями.  Вони за рахунок цього діла жили один раз, і то за рахунок природи.  Вона нам дає, вона нас учить, і до того змушує, як ніколи, один час пожити та покористуватися всіма правами в природі, через це все померти.  Цю ось штуку ввели ми самі через наше багатство, через нашу в природі залежності.  Воно століттями давалося людині.  Чого він тільки не робив, чого він тільки не творив, а життя саме примусило вмирати.  Торгівля, купівля, продаж, чим чоловік навчив себе це все робити.  Для того він це все робить, щоб обов'язково померти.  Хіба це наше з вами завоювання в природі?  Ми кожному дню, що прийшов, кланяємося, його просимо в цьому ділі, щоб він для нас послужив користю.

 

39. А він ішов, і приходив до нас не для всіх однаково.  Одного радував прибутком, іншого збитком лякав. А в цьому всьому народилася боротьба за своє існування. Мені треба одне хороше і тепле. Так у цьому люди для себе добивалися, а після цього всього доводилося помирати.  Ми не для цього починали своє зроблене.  Ми в цьому втратили своє здоров'я.  А раз ми взялися за це діло, нам доводиться піти з колії в житті. Не треба людині боятися природи, не треба їй кланятися, кожному окремо дню.  Треба їх вважати однаково сильними. Якщо людина хоче залишити позаду нашу вічно вмираючу залежність, вона цього доб'ється.  І до цього діла є дорога для всіх нас.  Потрібно в житті собі відмовити в усьому нашому наявному багатстві.  Для цього перестанемо вірити старому, а візьмемо ми новий початок.

 

40. Ти, людино, візьмеш те, що треба.  А для тебе немає того, чого буде треба.  Ми такі є люди для цього життя.  Нам треба природа, та не одне повітря, і не одна вода із землею.  Ми з вами в цьому ділі не виграємо, а програємо своїм життям.  Хочемо від природи отримати природне. А в природі немає, щоб не було хорошого.  Ми з вами це хороше в машині відшукуємо.  Ми хочемо зробити таку цяцьку, якої в житті ще не було.  На те ми вчені, ми чимало для цього діла навчаємося.  Але до того ми з вами не прийдемо, щоб нас природа не турбувала своїми силами, щоб ми в ній через своє пізнання не застуджувалися і не захворювали.  Ми цього в природі не відшукували, не хочемо такими в природі бути.  Щоб хазяйнувати над своїм рідним тілом, ми не навчилися.  А чужим тілом ми розпоряджалися, і будемо ми розпоряджатися.  Ми на це діло вчилися, нас дуже багато таких лікарів.

 

41. А щоб серед нас, таких учених, зародився в житті уболівальник за ображену, хвору людину, забуту нами всіма.  А вона у нас є, ми з вами таких засобів не одержали, щоб від цього всього. На це є живі люди, вони схильні до того, щоб у природі робити з вами те, з чого створилася історія. У нас приватна індивідуальна власність є у кожної людини, також у цій нашій колективізації. Ми примушуємо землю, щоб вона нам не давала малих результатів.  Ми з вами всі сили кладемо в цьому ділі, щоб уміло природу примусити, щоб вона у нас не була мачухою, а була рідною матір'ю. Я хочу про це багатьом сказати.  Скільки б ми з вами в цьому ділі не брали і не беремо, нам таким людям мало, не вистачає.  Ми ніяк не доб'ємося і не скажемо в один голос, що ми це зробили. Кинемо з вами все старе, думати про хороше.  Треба нам з вами подумати про погане і холодне.  Ця думка ніколи не була.

 

42. Іван, а Іван є руський наш чоловік з такими намірами. А що якщо це все старе нами всіма зміниться на нове діло. У нас тюрми не стане через це все, лікарні через здоров'я не буде.  Ми зробимося такими людьми, як наш Іванов.  Його тілу не треба краса.  Економіка з політикою відімруть, бо земля не буде людині служити джерелом.  А буде кожне місце у себе мати квітку аромату.  Ми з вами цього доб'ємося.  Жити, красуватися в таких умовах ми будемо. Нам не потрібно таке сонце, і не буде треба Місяць.  Як ми поспішаємо його захопити.  Для нас земля показує дорогу прямо в такт в інше атмосферне явище.  Це є берег між водою і повітрям по землі.

 

43. Нам не треба буде стіл з різними стравами, напоями.  І в нас не стане шафи, де через це водиться моль.  Ми зовсім закинемо дім.  Нас огородить така свідомість.  Ми з вами так не будемо вчитися, і знати поодинці, нас оточить премудрість. І допоможе нам це все.  А в цьому всьому повітря, вода і земля.  Про радянську владу, про народне право люди, які були, говорили, що буде такий час, що не буде царя.  Цього багато не хотіли, а за це люди відповідали законом.  А адже прийшов цей час на факті, цей режим відпав, і не стало цього царя.  А тепер це всім показало.  Ніякої немає зміни на людському тілі, і немає ніякого нового в труді.  Він як був важкий для людини, так він і залишився.

 

44. Далося всім учитися.  Навчилися, як легко жити, для себе придбавати багато.  Це ми з вами зробили, навчилися всі люди.  Але не навчилися, щоб не воювати з природою, а зберігати в природі самого себе, щоб не хворіти, не застуджуватися.  Що ми з цього отримуємо в житті, якщо ми їмо багато?  У нас є, що їсти, або хороший одяг вдягати і зношувати до праху. А будинок стоїть, поки поваляться стіни.  Краще жити в природі, чим це все в природі зроблено, людиною.  Наша кореспонденція мовчить про це діло.  Вона не хоче розібратися з цією системою для того, щоб допомогти цьому всьому початку. Ми не повинні в природі так мучитися, як у нас сидять в ув'язненні.

 

45. А хто хотів або хоче там своє життя проводити.  Ми всі хочемо бачити у себе свободу, але нам це все не дається.  Ми через нашу економіку потрапляємо сюди, через своє батьківське виховання.  Ми з вами як народилися?  Всі до одного однаково живими.  Нас зіпсували засоби батьків.  Вони нам показали цю дорогу.  Ми спочатку плакали, не хотіли цим займатися.  Але що ти поробиш з ними, у них була своя фізична сила.  Вони що хотіли, на наше тіло надягали.  Чим хотіли, тим годували нас.  А в якому будинку ми зростали, один жах перед нами.  Ми в цьому красу людини приймали, але не природність.  Ми втомлювалися, і втомлюємося зараз.  У нас немає пробудження природної сторони.

 

46. Давайте будь-якого життєрадісного живого своїми видуманим одягнемо, і чим-небудь нагодуємо не за смаком, він же пропадає.  Йому треба знаходити те, чим природа його сама годує.  Птах живе і терпить без води і їжі не так, як наша народжена людина.  Вона одним не харчується, і не поганим, а хорошим батьківським.  А своїм вона почне користуватися тоді, коли стане дорослою фізично людиною.  Вона в середовищі нас треба буде.  Ми з вами в нестатку живемо, нам дається дуже важко придбавати своє життя за рахунок продукту і товару, та будматеріалу.  Нашому тілу треба буде штучний самозахист. А його робить людина трудом за допомогою свого здоров'я.  Це нам з вами не допомагало.  Вся історія лягла в могилу в землю, зараз лежить у прахові, чекає.  Не знає, чого.  Люди не думають про це.

 

47. У людях є прогрес, рости до стелі.  Як будувалася вежа Вавилонська.  Ми не знаємо, що буде завтра. Ми хвалимося, що ми живемо добре і тепло. Але як би ми з вами не жили добре і тепло, нас веде це все до поганого і холодного.  Зрештою, ми вмираємо.  Нас нічого не спасає.  А от про це нове і небувале всі кореспонденти мовчать.  Вони себе в цьому навчили за політику та економіку в природі писати.  Їм треба буде між живими життєрадісними, щоб було для показника велике, жирне, красиве.  Ми з вами для цього всього живемо, і хочемо цим між нами хвалитися. І сказати слова свої про те, що ми вміємо жити і робити, про що не раз наш кореспондент у телевізорі показує. Ми будемо дивитися і погоджуватися.

 

48. Сам з собою чоловік учиться і працює.  Він підвищує свою кваліфікацію.  У нього є така робота, такий труд, чим він робить деталь для машини.  А зроблена з деталей різного виду, вона швидко доставляє на велику відстань будматеріал господареві, що потребує.  На ній сидить чоловік прикріплений, нею керує.  За що, як за виробництво, чоловік вчепився.  І став нею землю орати, під сніг зимовий класти.  Це все робить машина, і швидко вона все робить.  Загачує греблю, затримує води моря.  Під телефонні стовпи риємо ями.  Хоче сказати людина.  Корпуси ставлю для будинків, і протягую дріт.  Кажу своєю національною мовою.

 

49. Хіба це все для життя свого.  Ми чоловіка вчимо майстерності.  У нас чоловік робиться ковалем, тягне вміло залізо, майструє деталь.  Найголовніше в житті, треба буде зробити стіл.  А потім навчитися треба голку робити з шилом.  У нас і на це навчаються люди.  З них які виходять шевці або кравці.  Можна на них всю роботу, що він робить і як він робить.  Йому ми, всі люди, за його хорошу роботу, якою він показує свою якість, ми не скажемо йому, що він заслуговує простого чоловіка.  Він у цій частині хороший на все майстер.  Йому за це не жаліють заплатити ту копійку, яку він випросив.  Він на це тесля не сокири з пилкою, а найкращих меблів майстер.

 

50. У нього фуганок, у нього рубанок і добірна частина.  Йому доводиться своє знання іншій людині передавати, як передає свій фасонний одяг, який з матеріалу хорошого шиють. Тому фізична робота, вона нас учить цьому хорошому.  Ми тут не відстаємо від цього, учимося на інженера.  Проходимо теоретично всякого роду розрахунок математичний.  Інженер – вчений чоловік, знає всі інші науки.  Хто з чого складається, і як воно з предків розвивається, і що воно дає.  Директор якогось великого виробництва невченим не зможе бути.  Перш ніж стати директором цього господарства, треба теоретично себе підготувати.

 

51. Закінчує вищий навчальний заклад, воно йому багато теоретичного знання залишає.  Він не практик, він теоретик якої-небудь мети.  Він на цьому своєму вмінні не зупиняється.  Він описує дисертацію, що він зробив, у цьому нового ввів у життя небувалим ділом.  Ми не одне фізично робимо, ми навчилися теоретично.  Особливо у нас у сільському господарстві є чоловік агроном.  Його всі сили спрямовані для того, щоб землю примушувати родити не мало, а багато якісно.  Це його в цьому все агрономічне діло, що краще отримати, і це все продати за гроші.  А землемір з телескопом зі своїм вимірником, він точний розрахунок робить, визначає ґрунт землі, і їй дає оцінки заслуг.  Він для цього багато часу навчався.

 

52. Інженер вугільних шахт, він не відразу отримує із студентської лави.  Його до цього практично привчали, та давали йому там бути, де це треба, знання треба було.  Треба знати, хто ж у цьому найголовнішу роль відіграє в шахті.  Коли шахтар працює добре, він знає шахту, його ставлять бригадиром.  Він підбирає людей, вони все це роблять, вугілля на-гора пливе по конвеєру. У труді будь-яку людину господар оформляє.  Де б ти не знаходився, і що б ти не робив, твою доброту в ділі ніс.  Хіба можна буде у дворі, коли прибирає людина сміття.  Та й конюх був для коней хороший.  Наші люди не всі погані.  А коли у людини є здоров'я, і вона його не жаліє, а старається своїм умінням багато робити, такій людині велика хвала.

 

53. Ми робимо все для того, щоб жити.  А виходить із цього всього, ми не живемо в природі легко, а в цьому мучимося важко.  Наші з вами тіла, вони нами красуються, довго через це не живуть.  Їхній одяг хороший фасонний у нас тисне.  Доти його носять, поки не почне розкладатися і прийде в непридатність. Як цьому всьому показує ріст посіяних хлібів.  Ми з вами так само своїми очима дивимося на все нове, ніколи не бувале, що з'являється.  Воно нас своєю красою примушує не забувати, яка на землі весь час лежить зелень, вона відбирає у тебе очі.  І як вона швидко піднімається, і своєю гущавиною вона перед нами в'ється.  Ми цю зелень не прибираємо з дороги.  Ми такому росту ніколи не скажемо, щоб він у нас не був.  Як ми молоде тіло зустрічаємо, і хочемо, щоб воно у нас було і росло, як це не робилося ніким.  

 

54. Люди народжуються живими, а ми їх робимо в процесі чинами.  Ніде і ніяк без всякого повітря не живе.  А там, де це робився технічний ріст усього, воно робиться згодом шкідливе, непридатне до життя.  Ми робимо чоловіка живого технічним, штучним, і змушуємо його в природі жити.  А природі треба діло живе, а не мертве.  Вона з дороги жене з колії, щоб не жило в природі мертве, воно йде в прах. А такий між нами такими не народжувався чоловік, щоб довелося хвалитися своїм. А от ми надягаємо на себе свій одяг, ми до того їмо.  Кажемо: через це все ми живемо.  Красуємося як ніколи добре, горілкою напиваємося, сидимо в ресторані.  Яке наше з вами задоволення.  На нас, таких людей, інші дивляться, говорять і заздрять.

 

55. Ми не такі, як були.  Ми з вами до всього готуємося.  Спочатку думаємо, а думи завжди приводять до справи.  Сама в цьому природа показала нам, а що ми повинні зробити, щоб у нас був на нашому тілі красивий та фасонний одяг. Та жирна, солодка їжа, щоб був житловий дім з усіма вигодами.  А для цього всього потрібно земля, щоб за нею, як за хорошою пані, доглядати.  З неї треба зробити грядку, щоб садити зернятко для врожаю.  А ми, такі люди, без нічого жити не зможемо, та й не можна буде створити те, чого ми маємо.  У нас на це люди себе навчили робити точну деталь для того, щоб лікувати машину, у якої в роботі спір.  Вона багато нам у всьому допомагає.  Ми маємо сировину, качаємо її на-гора.  І на зроблених заводах із сировини виробляють продукцію.

 

56. А продукція створює вже нам точно розраховану деталь для того, щоб складати машину.  Треба для неї мати всякого роду для цього деталь.  Ми на все маємо точний розрахунок, щоб не помилкова була людині допомога.  Що і складає у нас таке величезне наше будівництво.  У нас люди на це всі трудяться на всіх наших фронтах.  Ми для цього учимося, щоб створювати хороше, сильне і розумне.  Ми народжуємо у себе людину, що зовсім не знає у цьому ділі.  Як сіємо в землю зерно, а потім тягнемо його вгору до самого зрілого зерна.  Нам допомагає своїм кліматом природа.  Без будь-якої землі ми не отримаємо тих земних сходів, вони у нас не будуть так швидко на очах рости.

 

57. Ми з вами тягнемо вгору своє рідне дитя.  Він у нас росте за допомогою повітря, він дихає легенями.  А воду поглинає, і до того обмивається.  У процесі цього всього він на ноги стає, і сам себе носить назад і вперед.  А хліб стоїть до самого свого часу, поки ми до нього не приступимо зі своїм умінням, зі своєю технікою, фізично в труді, і почнемо його збирати.  І на це нам, як жадаючим людям, природа допомагає.  У неї стає така погода, яка нам треба буде.  За цей хороший наш період ми збираємо хліб, солому собі.  А зернятка в засіки.  Це наше людське таке тимчасове життя.  Ми його побудували між повітрям, водою і землею.  Що нам допомагає нашій дитині рости і зберігати її тіло, так як ми її весь час хочемо берегти.  І хочемо, щоб вона у нас ніколи ніяк не хворіла.  Ми для цього всі сили кладемо.

 

58. Всю свою можливість викладаємо, і хочемо, щоб наше дитя здорове, життєрадісне було. Ми в цьому ділі безсилі ростити цю людину, як не вміємо ми виходити до зрілості річний урожай. Не кожен раз нам дається щастя, щоб нас оточувало хороше завжди.  Ми живемо, самі себе ростимо, але не всі це отримують. Як наші ці ось дні. Ми з вами сильно думаємо і хочемо зі своєю думкою, щоб нам природа завжди йшла назустріч. Ми з вами для цього озброєні.  Дитя своє зустрічаємо не з поганим, а з хорошим одягом.  Але на нас на це все природа не дивиться.  Проривається на це бідне оточене дитя, і починає на нього нападати, з усіх боків його тисне.  У нас на це є дитячі лікувальні установи, є лікарні, лікарі спеціальні є.  Але немає у нас такого вболівальника, який би знайшов для цього у природі таємницю.  

 

59. Ми на сьогодні не хотіли б такої погоди, такого східного вітру, а він у нас є.  Не дає нашій людині спокою, як і не отримує наша дитина.  Вона нами виховується так, як треба.  Зустрічаємо його з радістю, а проводжаємо зі сльозами.  Ми його пхаємо, примушуємо.  Він не хоче, але з небажанням робить.  Знає добре, що він помиляється.  І буде помилятися він все одно, за цю помилку отримає покарання.  Так і кожен ріст, за яким спостерігає чоловік.  Його як живе в житті намагається оточити для того, щоб воно жило та сваволило свій час.  Такій людині дано право зустрічати і проводжати свої дні, що йдуть у природі.  Вони шкоди не завдають, а тримають користю для того, щоб природа не залишалася одна.  У неї сьогодні є одне таке, і є у неї й інше.

 

60. Хороше всюди величається, хоча б наша земля, або на ній посіяний хліб, та ще якого господаря.  Завжди люди дивляться і заздрять.  Де б воно не було, і як воно не стояло, йому на місці дають оцінку.  Хоча чоловік, він своїм учинком визначається.  Якщо розумну річ який-небудь наш чоловік спорудив, йому велика хвала, і нагороджують його.  А коли вона є нове небувале, то її на виставку навіщо, кому треба погане?  Якщо у нас в нашому суспільстві зародився не такий у житті чоловік зі своєю такою якістю. У своєму процесі все це зробив для ображеного чоловіка, хто хворіє, але ніде він не отримує для свого здоров'я допомоги.  Він нами всіма забутий.  А він хоче в житті здоров'я, йому треба теж здоров'я.  Мене просить син, і просить батько своєї матері.

 

61. Вони добре знають, що я такий є в житті, допомагаю хворим.  Вони й звернулися до мене з проханням. Якщо я це вмію робити, скажіть. Я зобов'язаний це зробити, я зобов'язаний будь-якій людині в її тяжкому житті допомагати.  Я уболівальник у цьому.  Знаю добре, що природа є мій друг – повітря, вода і земля.  Без нічого вони нам життя не дадуть.  Причому тут я, якщо це зробила природа.  Я зроду не ходив по землі роззутим, і особливо зимою.  Хто це зробить, з хороших чобіт або черевик та в сніг. А я це відчув.  Для чого я тільки це зробив для цієї матері.  Я перед собою поставив питання в житті в природі.  Я вірив її силам і йшов до неї через свою любов.  Якщо тільки цю жінку, яка 17 років не ходила, у неї був ревматизм.

 

62. Хвороба серйозна не виліковна ніким, ніяким фахівцем. А я не відмовився.  Бачу свої сили, вони мені дані природою.  Я говорю перед усім світом, ставлю ці слова: якщо тільки вона піде своїми ніжками по землі, то я повинен скинути свої черевики з калошами і піти зимою по снігу. Це було Овечкіне Невіномиського району.  Я там все це зробив.  По-своєму її прийняв, милиці закинув на горище і сам пішов.  Минуло кілька днів, скрізь і всюди мовчання.  А до мене підходить один чоловік, хто про цю картину добре знає. Він хотів сказати мені, що ця «жінка, яку ви приймали, вже вона ходить».  Як ви думаєте, читачу, це було нормально для мене?  Я ж дав слово якесь.  У мене волосся стало, як у їжака.  Я не знав, що робити.

 

63. Чи від цього відмовитися, сам не в собі.  Правда жене в сніг босими ногами.  Я цьому чоловікові не вірив.  А сам почав нишпорити у природі в умовах, а що я зробив у таких людей?  Одне хороше.  То вони були хворі, а тепер вони стали здорові.  Я сам пішов, переконався в тому, що я був правий.  Це діло тепер залишається зробити.  Слова були сказані мною, вони повинні залишитися в законі.  Я повинен підкоритися розуму і піти так, як ніколи в житті не ходив, заради тільки одних бідних людей.  Це мені було доручено від природи захистити ображеного законом.  Раніше люди через політику, через режим залишалися царем ображені.  Довго їх у цьому ділі тримали.  А прийшов такий час, треба було змінити цього індивідуального чоловіка обраними людьми, тільки тими людьми, які у себе мали.

 

64. Не людину переробили зі старої на нову, а як була політика з економікою, так вона в природі між людьми залишилася.  Ніякої зміни ми, всі люди, не отримали.  Як наука перед людьми була.  Вони на землі катаються на своїх колесах, швидко бігають.  Їм нецікаво без усякого вантажу по такому профілю назад і вперед бігати, і на створене нами дивитися, як ми один час себе у всьому підняли.  У нас на нашій землі не один хутір має свою бригаду, свою площу землі, по якій доводиться бачити, особливо людям сільського господарства, які на одному місці так не сидять.  Вони придумують, як би краще та цікавіше зі свого зерна посіяти, і нашим робочим свою продукцію за ціною хорошою продати.  Ми селяни, а ми робочі такі є.  У нас для цього гроші є, а у нас, кажуть люди села, всякого роду продукт.  Ми між собою маємо такий улюблений по роботі договір.

 

65. Ми їм даємо продукт будь-якої якості всякими шляхами за гроші.  Ми цю систему проводимо усіма видами.  Немає у нас – у них буде.  У них немає – буде у нас.  Все це нам робить природа, вона нас посадила на цьому місці.  А от цього не було, та й хто з цим ділом погодиться.  Раніше говорили люди про час вперед, вони бачили, із собою несли.  Їм, як людям, не вірили.  А хто цьому повинен повірити, що в даний час чоловік зробився Богом.  А коли його всі люди визнають Богом, то тоді не природа буде примушувати щорічно так народжуватися, як ми народжуємо.  І будемо ми з вами вмирати.  Цього нам природа не буде створювати, вона на чоловікові залишить сили Бога. А Бог вмирати ніколи не буде через своє вміння.  Це його дорога, по якій йому доводилося ступати.

 

66. За Бога будуть всі ображені люди, навіть заступиться злочинець.  Ніхто їх не звільнить, як Бог їх усіх звільнить.  Досить розпоряджатися чоловіком хворим.  Хто про себе сильно думає?  Та той чоловік, кому доводиться важко жити.  А той, хто благами будується, той бідно залишається.  На нього буде накидатися кожна комаха за його все, і буде вічно заважати. Бог – це не щось таке, як є чоловік.  У нього своя мислима дорога.  Він не хоче, щоб у природі розвивалася на людині залежність.  Вона багато такого зробила в житті.  Не треба б було чоловікові робити.  А він змайстрував, йому вона, як річ, сподобалася, тому він погодився це зробити.  Якби він цього в житті не робив, то у нього нічого не вийшло. Чоловікові треба було близько стати до землі, по якій він став ходити не босою ногою, а взутою в чоботи.

 

67. Чоловік пішов шукати не дорогу Бога, а свою особисто.  Зацікавлений бути в ній, тобто щоб не було погано. Він від нього став іти, а хороше створювати. Богу це не по нутру.  Бог не пішов цією ось дорогою.  Хіба Бог не бачив або не чув від цієї людини, хто став від землі відбирати для себе хліб. Хіба Богу не було відомо про те, що світ мирським не належав, щоб ним чоловік задовольнявся, або живою твариною життєрадісною.  Це було для дороги Бога недобре.  Що із цього всього, що ми з вами прожили не один рік і не один день.  Для нас залишилася позаду вся історія, яку ми бачили, і ми робили для свого особисто життя.

 

68. Бог не якась літаюча в природі високо і далеко птиця.  Бог – це є наш руський простий практичний чоловік Іванов П. К. Він все це зробив, від природи добився через ображеного в природі, хворого чоловіка, забутого всіма.  Бог – це не якась у житті річ, а чоловік мудрець, йому відкрилося діло.  Бог у нас є контролер діл, що з цього всього ми отримуємо.  Якщо яке-небудь діло починаємо, у нас воно є не останнім.  Ми одне робимо, а про інше думаємо.  Щойно зійшло з ночі сонечко.  А я, як добрий господар, у цьому ділі готовий зустрітися з такою дорогою, по якій доводилося не так просто продовжувати зі своєю радістю. Так завжди людині бажав Бог. Він не вчить поганому. А тільки він бажав і хотів кращого людині, і бажає зараз.

 

69. А йому як доброму не вірять, з усіх боків лають. Кому не дається таке право на собі зробитися в природі Богом?  Він же не робиться для будь-якої живої людини шкідливим.  Він учить всіх людей однаковому, сильному, вільному, щоб жити. У нього сили природні для того, щоб жити самому.  І своїми силами практично допомогти ображеному природою чоловікові, бідному, забутого всіма нами.  А йому треба вміло допомогти, щоб він не був ображений у природі.  Бог тільки на це навчився, озброївся, знайшов засоби в природі, став людині допомагати.  За нього, як за близького друга в природі.  Вона врахувала всю його в цьому любов, і таке величезне діло для життя.

 

70. Бог у природі – один-єдиний чоловік, з любов'ю до цього поставився, і став на боці ображеного, він уболівальник.  Для нього ніщо є який-небудь у природі ворог, або який-небудь такий  житті нестаток. У Бога друзі – повітря, вода і земля.  Самі мої незабутні друзі.  Вічно вони жили, живуть зараз, і будуть жити попереду.  Ми, отакі люди, поки цьому не віримо, і не хочемо знати Іванова, хто не пожалів своїх сил для цього.  Практично взявся за це, перевірив всю історію, яка залишилася позаду, вона йому багато дала про це діло знати.  Ми Бога не бачили, і ніхто з ним не розмовляв. А велику в цьому віру до нього мали.  Щоб його діло виконували, цього наш чоловік ні один не зробив. А всім було дуже важко.  Від усіх близьких нижче, і ввічливіше від усіх.

 

71. Своєю голівонькою вклонився і сказав уголос: «Здрастуйте».  А потім він бідного між нами всіма знайшов і дізнався, що він потребував. Йому цей нестаток з душею і серцем усунув. Тому він заслужений у природі це робити.  Йому природа відчинила ворота.  Він у нас один.  Його, як чоловіка живого енергійного в цій справі, як діяча, нам треба просити.  Він у цьому хворий чоловік, вболіває за людину.  Коли його попросить людина, він зобов'язаний їй допомогти з душею і серцем.  Людина не буде в природі хворіти, їй Іванов як Бог у житті допоможе. Ці всі люди, які йому вірять як Богу, вони в цьому врятовані.  Їх як таких природа прийме і огородить своїми рідними силами. Чоловік будь-який буде це робити, що робить Іванов у природі.  Він ніде ніколи не буде нею ображений.

 

72. Бога ніхто в житті не створював.  Його сама природа представила, щоб він був не для поганого, а хорошого.  Ми з ним разом обов'язково доб'ємося, зробимо те, що буде в житті людям треба.  Вони не хотіли в природі вмирати, але через їхнє небажання не в силах це зробити. А в природі їх дуже багато, на якомусь ділі і помилиться.  А коли чоловік неправильно ступить ногою, йому вже робиться шкідливо, він у цьому падає, йде на віки віків у могилу.  Це все зробили люди.  Бог не хотів і не хоче у себе це заводити, навіть не бажає, щоб ці люди робили.  Спочатку, за повним розвитком людини, люди Богові дуже сильно вірили.  Але щоб його знати, вони нічого не знали.

 

73. Себе вважали негідними його бачити.  А от зараз він і до нас на землю прийшов сам зі своїми силами.  У Бога немає того, що має людина.  А людина не зможе жити по Богу. А у Бога дорога для всіх однакова, вся в квітах і в запашному запаху.  Богу не доводиться час чекати, як ми зараз очікуємо.  Час, хто його знає, де.  Ми не знаємо, який він до нас прийде.  Ми чекали таким, а вийшло, таким він прийшов.  Щоб Бог погодився з нашим таким культурним виступом на арені на нашій сцені.  Ми з вами для себе це робимо, самі співаємо, самі танцюємо.  А Бог, він цього не робить і не хоче цього, щоб наші ці люди цим займалися.  У них такий є ризик, з яким вони живуть.

 

74. А раз люди цього хочуть, у них це так виходить.  Робота роботою. А всякого роду самодіяльність. Ми без цієї церемонії начебто й жити не зможемо.  Це наша є в цьому справа – пожити в природі весело. А потім приходить у цьому наше горе з нами такими, як ми виявилися між людьми вчені з різними видами.  І ми від нього учимося зустрічати такого чоловіка, таку в природі сцену, від якої буде не легше, а важче.  Ми, всі люди, це робили для себе, щоб з якої-небудь людини сміялися.  Нам усім смішно, коли ми всі купою дивимося.  І сміятися, нам здається, – це добре.  Ми користуємося один раз.  Які в цьому ділі були наші люди, їм ніхто не допоміг. А всі вони захворіли своєю хворобою, і від нас забралися назавжди, їх немає.  Інші люди на цю справу прийшли.

 

75. Стали по-своєму вміло жити, щоб не бідно жилося, а багатше і добре.  А природа на це все багате, хороше дивиться інакше.  Вона не рахується ні з якою особливістю і йде своїм шляхом.  Взяла на наше таке хороше і тепле, з яким ми вмираємо, і на це діло прислала чоловіка, хто від усього цього відмовився.  І став по природі не гордість шукати, йому як чоловікові, попалася на шляху своєму ввічливість, з ким він став разом жити між людьми, та свої справи творити.  Особливо йому не сподобалося наше все те, що ми з вами робимо.  Ми цю історію, це діло починали робити з хрестом, з благословенням.  Нам у цьому давалося добре. Один цього досягав, інший у цьому відпадав.  А природа з ними не рахувалася, і не рахується вона зараз.

 

76. Віруючого в Бога і невіруючого в Бога бере і кладе в ліжко.  Тримає, доти він стогне.  У Бога є своє знайдене, а в людей своє є.  Вони без усякої загальної думки не зможуть жити.  У них одне є – як би більше часу в природі за рахунок зробленого діла прожити.  Ми, всі люди, цього хотіли, але природа нам такої дороги не показала.  Вона (не) була приготовлена як ніколи нікому. А Бог дочекався зустрітися із цим ділом.Человек болел, а ему надо создать помочь. Людина хворіла, а їй треба створити допомогу.На этот счет свои силы естественные приложил, учится Бог практически. Для цього свої сили природні приклав, учиться Бог практично. Ему как таковому природа поручила, и стала в этом деле Богу помогать. Йому як такому природа доручила, і стала в цьому ділі Богові допомагати.  Люди на це звернули увагу, і стали йти як до Бога зі своїм нездоров'ям.

 

77. Він у цьому ініціатор.  Бога любили дуже сильно до цього часу найбільші багатії. Він їх примушував бути душевними з серцем до людей.  Вони не рахувалися із засобами, вони хотіли в загробному житті для себе отримати вічно не вмираюче життя в раю. А що їм доводилося робити? Вони без кінця творили в гріхах своїх, але вони вважали, їх гроші викуплять.  Тому вони й не жаліли їх визначати за заслугами.  Є такі слова, сказані кимось про фарисея і митаря між слов'янами.  Фарисей Бога просив, він хотів у рай потрапити, але його обман не пускав.  Він багато Богові обіцяв. А давати було важко. У нього були навколо бідні, але він їм не допомагав, а за засоби свої будував благополуччя це церкви.

 

78. Багатії показували себе в іншому порядку.  Одні хрести на собі в церкві носили, а інші купалися в крижаній воді, третім доводилося радіти, що вони живуть добре.  А митар сам себе не вважав людиною правильності, а завжди він вважав себе грішником.  Його Бог визнавав у необхідності, і також його любив. А зараз від цієї любові відмовилися, не стали вірити Богові. Любов у цьому припинилася між людьми і Богом.  А той тільки тримає у своїй голівоньці, природою покараний, це хворий чоловік, що страждає, до ліжка прикутий.  Він просить Бога, щоб до такого життя повернутися, яке люди мали і мають. У них у всіх велика між собою різниця в житті.  Один одного вчать, підказують, навчаються, хочуть чим-небудь обігнати.

 

79. Така в житті є наука чоловіка.  Народився, нічого не знав.  Він не ходив ногами, не розумів розумом, він не міг називати цю річ ім'ям.  Його вчила предкова обстановка.  У цих людей не було любові до життя. Їх батьки примушували одягатися і їсти. Вони хотіли, що краще та солодше, і тепліше.  Вони все своє життя проводили в цьому.  А Бог таким, як він зараз, прийшов, любить своїм ділом хворого. Він його поцілунком приймає, який би він не був у цьому ділі, яку хворобу на собі не мав.  А все ж Бог хворого любить через його на ньому ворога.  А раз Бог цілує хворого, то з нього йде геть його хвороба.  Простому такому чоловікові ці якості не даються так просто.  Перш ніж бути в природі заслуженим у людях, треба буде щось робити, що можливо.

 

80. Ми без його допомоги не зможемо жити.  У нас, як технічних людей у штучному, є ложка з шматком хліба та чашка з борщем для того, щоб перше поїсти.  Та заїсти другим чим-небудь жирним, солодким для того, щоб наїстися досита.  Бог про це все розбирається премудро, як ця історія робилася.  Без цвяха та молотка ні одна будівля не будувалася.  І не шили одяг без усякої голки. Чоловік, а не Бог цим оточив себе. Йому треба був будинок з усією різною обстановкою, чим чоловік один час як місцем користувався.  Він там у себе мав всякого роду в житті своєму діло, робили самі для себе ці люди.

 

81. Вранці вставали з постелі, бралися за чисту воду і вмивали своє обличчя, а потім рушником втиралися.  Мали ікони для моління Богу, не одну поясну з поклонами молитву усно напам'ять читати ясно і добре.  А потім вечірній час, теж за це все бралися, і читали багато раз та кланялися, просили прощення у Бога, покаяння просили.  Не одне було, багато раз кланялися перед Богом.  Як тільки починаєш збиратися до якої-небудь їди, а її Бог нам дав, ми у нього просимо дозволу, щоб він дав свою згоду на те, щоб цю їжу на користь свого здоров'я поїсти.  Це нами робиться в процесі не один раз.  Ми хрестом себе огороджуємо і читаємо про себе усно кожну окремо молитву.

 

82. Так нашого брата вчив і говорив, щоб ми практично в труді огороджувалися. Чоловік наш при будь-якому ділі, він хрестить голову і каже Богові свої слова, щоб він йому дозволив у цьому ділі зробити благополучно.  Для того він все це по порядку в природі робить, це його таке в житті завдання  Та ще воно робиться швидко, щоб виходило в житті для себе якесь велике добро.  Ми з вами бачимо це і хочемо, щоб у нас це завжди було.  У нас на це крутиться наше єдине колесо.  Доти йому доводиться крутитися, поки воно на осі поламається. У цьому нам передчасно і Бог не допомагає.  Він нас примушує, щоб ми з вами, такі добрі в цьому ділі люди всі, без Божого діла не залишалися.

 

83. Нас з вами історія до цього веде.  Ми щодня працюємо, створюємо у себе те, що нам треба.  Всі дні так не проходять даром.  Обов'язково чоловік з Богом проживає, просить благословення, і потім ми йому дякуємо за це зроблене діло.  Ми історію зробили чоловіком.  Нас навчила природа, щоб ми з вами для цього робили з Богом.  Ми все це робили.  Кажуть так: без Бога ні до порога.  Ми завжди від нього відриваємося, і туди ми йдемо, де це випадкове.  Бог у саду ніколи не був, щоб нам стеріг плоди.  А от це він робив, на людині ворога пізнавав, і старався його вигнати. Люди кинулися, але не всім це все давалося, щоб позбутися цього ворога.  Ми такого чоловіка на шляху своєму зустріли, він присланий до нас природою.

 

84. Природа на наше все важке, що ми з вами в житті отримували, болісно нас природа примушувала, щоб ми з життя йшли. А нам як нікому не хотілося в цьому залишатися. Як же так ми народилися з вами. Треба буде жити не як-небудь, а як це ось робилося. Людині треба було жити, а їй Бог не давав далі продовжувати роки. Які ми в цьому люди, якщо ми не вміємо оволодіти нашим зовнішнім і внутрішнім ворогом. А Бог його на собі переміг, і став перемагати на іншій людині. Його як Бога треба у всіх справах просити. Він прийшов і став нам усім допомагати. Не хочеш цього, що нам Бог дає, – іди, там місць вистачить. Не такі люди за званням були, де вони всі поділися? 

 

85. А Бог нам усім говорить про свої сили. Це буде всім добре тоді, коли мене ворог переможе. Я для нього є самородок. Люблю друзів своїх у природі: повітря, воду і землю – від чого залежить життя людське. Ми з вами не живемо так, як це слід за явленням Бога. Нам заважає ворог, у нас серця непридатні. Ми з вами не зможемо весь час жити: не виносять серця. Ми б жили так, але нас природа не жаліє, бере і карає, своєю хворобою нагороджує в цьому ділі. Які ми є такі люди, що ми з вами не навчилися жити. Це ось дорога, по якій наш Бог іде. Він загартовується, він у тренуванні робить, щоб нам не по-історичному, по-старому жити. А треба по-новому жити. От тоді-то нас можна буде всіх назвати як хороших людей.

 

86. Підвода для тіла Бога не робилася. А от чоловік у себе зробив для того, щоб належний вантаж возити назад і вперед. Та самому на це все сісти, у руки взяти віжки та батіг. Для того щоб було дуже багато на це все, зроблене чоловіком, дивитися. Було мало. Та й до того бити батогом цю життєрадісну тварину. Яка була в цьому наша радість, вона не однакова є. У одного чоловіка є своя сила, він її застосував. Як добре все робиться на цьому місці, та в цей час. Ми запрягали в хомут конячку за голоблі гужами, дугою. Словом, обплутали це діло. Так навіщо в цей самий час буде народжуватися Бог. Його діло одне. Йому сильно вірили люди, але робили все не по Божому. Сміялися всі з іншої людини невмілої.

 

87. А хіба б чоловік бідний, неімущий в цьому ділі не зміг посміятися з такого величезного діла. Це і зараз у житті сміються з якої-небудь нісенітниці. А з правди сміятися не будеш. У нас зараз на чоловікові народився природою Бог. Він шкідливе людям не робить, і не хоче, щоб хто-небудь це робив. Кажуть по всій нашій історії, що Бог і до нас прийде з небес із золотим одягом. Він нас за все наше зроблене на землі осудить. Ми неправильний спосіб життєвий ведемо. З нашою природою, з нашими людьми за землю, за багатство воюємо. А Бог наш є земна людина. Каже: нам треба не воювати так з природою, як ми з нею всякими шляхами воюємо. Це є одне наше небажання до іншого. Хіба Бог наше з вами у нас все це відбирає. У Бога є дуже багато свого. Особливо його особисті сили, він ними керує.

 

88. Ми, всі люди, у цій черзі стоїмо, і чекаємо на собі хворобу. А Бог наш такий на це діло загартувався в тренуванні для самого себе. Йому як Богу природа вже нічого не зробить через його ідею. Чоловік живе на землі, а думає про небеса. Йому в цьому ділі мало на нашій землі, він нічого не отримав хорошого. Тут на ось цьому місці в цей час коли погода стоїть холодна, не така, як треба їй бути. А літо є тепле. Богу не цікаво буде літо зустрічати, а потім його проводжати. Краще буде в нашому житті з холодом ближче побувати. А Бог не рахується ні з якою особливістю. Йому все одно буде для його тіла, що весна початкова до літа, також йому хороша буде в атмосфері й осінь. Різниці ніякої немає для нашого Бога. От які є діла в природі.

 

89. Люди всі по-своєму живуть залежно. А Бог їхнім не радіє. У нього ноги роззуті завжди. Горілку Бог так не п'є, як випиваємо всі ми, люди. Вважаємося в цьому цивілізованими.  Багато нас таких учених, які в житті своєму роблять яку-небудь річ.  Це є людська наука, з чим людина не стоїть на одному місці, а шукає в природі небувалу таємницю.  Вона не дасть нам так ходу, як ми один час не хочемо в природі жити з Богом.  Його на допомогу завжди просили, бо людині одній жити в природі дуже важко, у неї не вистачає чогось.  Він думає про це дуже багато, але йому в житті не дається.  А коли він звертається до Бога небаченої особи, він його знає і просить сильно його.  Бог не всім однаково допомагає.

 

90. Та й чого треба допомагати.  Треба знати, чого робити в природі здоров'я.  А у здорової людини розумна голова до свого близького добра. А в добрі вважається дружина доброго знання, вона у мене велика-превелика розумницю, у себе народила дітей.  Ми створили хорошу сім'ю, по жменьці, по шматочку в купу тягли. А прийшов час такий, за нас взявся своїми силами  Бог.  Він змушує, щоб ми не робили те, що було самому чоловікові шкідливо.  Він нікого не просить, говорить нам всім.  Знаєте, що ви в житті робите?  Вони відповідають Богові: ми тобі не віримо, а хочемо без усякого Бога побудувати наше намічене.  А те, що ми не знаємо, ми це не беремо. А от коли ми попросимо з увагою Бога, ми легко у себе робимо і досягаємо.

 

91. Що може бути від цього краще.  Якщо ми самі в цьому ділі  починаємо, а нам в цьому не щастить, ми психуємо.  Наша нервовість турбує в природі.  Які ми в цьому люди, якщо ми не віримо Богу.  Він у нас на весь всесвіт один є.  За його наміром все одно це буде.  Йому 70 років зрівнялося.  Він на це сили має свої кинути нас зовсім, нашу землю.  Переступити через поріг.  А побачити перед собою не вмираюче, а майбутнє море, яке ніким ніколи не вивчено.  Богу не дозволялося по землі босяка ходити.  Та й хто з людей піде і скаже: це я переможець природи, кому треба як Богу повірити і з ним погодитися, як з чоловіком.  Це я буду носій цієї ідеї, я Бог всьому.  Якщо мене просиш, то я прошу природу.  Вона має друга.

 

92. У Бога на землі між національністю немає ніякої різниці, та й професій теж немає. Є тільки одне тіло чоловіка, яке народжене чоловіком. Для того він народився в природі, щоб змінити старого і самому зійти з колії, як не жив у природі, за його особисті справи. Бог для всіх однаковий. Що малий є і що великий, немає ніякого в житті чоловіка, раз він залежний від природи. Всі люди залежні, як штучні люди. Вони не такі є, як земний навчений у природі незалежний Бог. Він не для того прийшов зі своїми силами до нас на цю землю зі своїми босими ногами. Він не свавільний обрати місце таке в житті, його огородити огорожею.

 

93. Поставили стіни з чотирьох боків. А на розі від вулиці свій власний дім ставили, дахом його накривали. Зробили вікна, та двері ввели, куди щохвилини людина може входити і виходити в природу. Вона його будь-якою своєю властивістю зустрічала і огороджувала так, як хотіла. Чоловік без усякого самозахисту ніколи не виходив у природі. Якщо йому доводилося дорогу довгу здійснювати пішки, то він у дорогу брав що-небудь поїсти. Така людська була в житті звичка, хто як себе міг представити. У цьому місці у людей була своя сила для того, щоб до них природа приходила така, яка була людям треба. Це тільки знову народжений Бог небувалий чоловік про це думає.

 

94. У нього думка працює не так, як у всіх. Наші люди на земній корі ввели своє власне індивідуальне життя. Воно їх змусило кожному дню низько-низько   кланятися, та питати у себе: а що повинен сьогодні чоловік зробити. Він по двору так даремно своїми очима не дивиться. У нього є руки, все роблять, щоб у дворі, як у хорошій кімнаті. Та у порядного господаря по порядку всі будови стоять, і чекають до себе тварину, щоб у цих умовах, в яких знаходиться будь-яка жива скотина або дворова птиця. Ми, всі люди, такі, без цього всього не залишаємося. Стараємося самі себе примусити цю тварину виходити. Як би краще та красивіше перед усіма задобрити, що я такий є між усіма господар. У мене не одна конячка, не один бик.

    

95. І не одна породиста корівка, та свинка з вівцями. Ми так у цьому ділі самі себе поставили. Жити треба, та в деякий час веселитися. А хорошим добром ми завжди хвалилися. І говорили самі собі: треба нам з вами в природі так навчитися жити, щоб у нас було всього вдосталь. Нам дасть природа щорічний прибуток. Особливо лежить під ногами у нас наша земля. Ми по ній зранку до самого вечора повзаємо назад і вперед. Шукаємо по нашій матері природі те, чим перед усіма можна тільки хвалитися. Ми живемо в ній один раз. Нас наші предки народили для того, щоб погано в своєму житті не жити. А змушує людська обстановка в своєму місці і у дворі так жити. Як хотіла кожна людині, щоб було живе і красиве, хороше, ніколи не вмираюче.

 

96. Так ми у своєму житті завжди продумували мати у себе непогану землю, чорноземну, прибуткову. А потім для нас треба сила жива, чим цю землю обробити. Чоловікові без снасті не показати носа і не ступити кроку. На це треба було людині мати кмітливість так у людях жити, як не жили всі люди наші живі. Їм хіба одна земля буде треба, та ще яка у нас перед нами буде. Ми звикли на цьому місці багатіти. І розвиваємося ми для того, щоб наші люди жили всі на землі так, як хоче жити чоловік. Щоб у нього було у дворі і на полі, і також у своєму домі. А раз чоловік має у себе багато, то йому буде треба, кому це здихати, тобто продати за гроші. А в грошах походить вся державна по землі система.

 

97. Ось чого наші люди шукають. І хочуть, щоб між ними в природі був господар, та ще й який чоловік. Бог зовсім не такою дорогою йде. У Бога дорога така – не вболівати за багатство, а вболівати за людину. Він марно так сам себе змушує думати. Ще цього не було, а він все думає у себе мати. Це така думка чоловіка, він може померти за цей час. А він біжить бігом, жене ці дні. Бог цього не робить, що роблять люди. У Бога очі дивляться тільки на хороше, але на погане навіть повіки не піднімаються, а руки не збираються робити. Хіба комусь хочеться лопатою в землі яму копати, та з каміння стіну класти. Це робота фізична проста, але важка, погана, як ніколи.

 

98. Люди – це не Бог, хто ногами більше ходить по землі. У людей на це є дороги або бричка для пари коней. Та й до того є лінійка з тачанкою. Їх возять хороші коні, щоб покататися і подивитися в цьому самого себе, що ти не бідного характеру, а багата людина.   Подивитися на твоє все. Ти єдина в житті людина. Цікаво знати, звідки це все взялося. На цьому ось місці колись люди не знали, що тут великі поклади вугілля лежать. Тому сюди і профіль, залізницю проклали, і люди стали на цьому місці робити. Ми побачили шахтарський копер з колесами, по яких ходить могутній канат.

 

99. Він для цього сюди ось побудований, живу силу спускати і витягувати. Люди це робили, роблять, і будуть за рахунок цього людського діла міста рости.  Бог говорить. Навіщо це все робити, якщо можна на ноги стати, і на них стояти стільки часу, скільки не стояв чоловік. У нього велика в цьому ділі втому. Він, мало того, що одягається. Носить на собі належний одяг доти, поки він на ньому не зігниє. Це не хотів бачити чоловік, у нього бажання від цього піти. А Бог навпаки, близько стає до цього. Він хоче сказати про себе. Я Бог природи, любити хочу її, але не вболівати за засоби, вболівати треба за холодне і погане.

 

100. Бог не водій поїздів далекого сполучення. І не шофер автобуса, і не таксист. Зможу тільки на них їздити. Ми так навчилися ними їздити, як смажена яєчня, а ми її поїли. Це все поробили між нами такі люди, про кого малює картину Бог. У нього не кувалда з молотком, і не скляр з алмазом. Хіба тільки нашому Богові можна від цього відмовлятися. Чоловік теж може це в житті проробити. Але він не птиця така, яку можна в будь-який час побачити на своєму такому місці. Де їй не буде потрібно ніякий наш зроблений руками одяг, і не буде їй потрібен стіл з різними стравами. А навіщо їй буде треба житловий дім, в якому не раз вже чоловік свою душу залишив.