Місяць і годинник. 1969.04. ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

             

:1969.01.20 – 1969.04.26.  С. 1 – 100.

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02. с 115, 127)

 

1. Перша година нашого життя, ми її зустріли на годиннику.  Він нам свій час показав на нашій землі.  Ми цю річ зробили своїми руками в природі, змайстрували, і назвали її годинник.  Він став між людьми господарювати. Йому доводиться людину будити з ліжка.  Він виявився силою розуму, він з чоловіком став розмовляти, ділитися думкою.  А що буде завтра, доведеться зробити?  Без всякого годинника ні кроку. Він годинник державний у Москві.  Кожна держава має свій годинник, за яким все людське життя на землі проходить, і нами, такими людьми, у всьому командує. Життя поставило на свої ноги чоловіка, і дало йому на це розум. Він став про це все думати.

 

2. За годинами став всі прийоми робити. Без годин у нього не починався жоден день, що прийшов, в якому чоловік себе примусив трудитися. Він рано з ліжка піднявся, і став навколо себе цю роботу робити. Чоловік за цим годинником час ранковий засік. У чоловіка виявилося перед ним джерело земля, вона себе міняла щорічно. На неї приходило то одне, то інше.  А нашим людям доводилося зустрічатися, до цієї години себе готував.  Треба було погодитися з природою, і збиратися з нею воювати, від неї плоди придбавати.  А потім за рахунок цих плодів продовжувати своє індивідуальне життя.  Ми її ставимо на ноги.  Так треба було доглядати за землею.  Ми з неї робили те, що було треба.  А треба було від неї йти, ми бігли.      

 

3. Це була пора не такого часу. Ми з вами плодів придбали для того, щоб за рахунок їх жити.  І жили, і будемо ми жити так, як нас природа примушує.  Чоловік відчуває, що до нього по природі приходить. Він добре знає про природу, коли вона яка приходить. Чоловік до неї готується.  Зима нехороша для життя людини.  А от коли природа себе міняла, вона своє суворе залишила позаду.  А про те, що йшло по шляху, людина мислила.  А вона тягнула магнітом інше. А коли приходило на це місце не те, що було, ми починали робити те, що буде треба.  Після зими приходив весняний час.  Не те сонечко, яке до цього було, воно зараз зовсім інше.  Піднялося високо-високо, але зате воно для нас послужило великою користю.  Сніг із землі скасувався.

 

4. А раз із землі пішов білий сніг, а на зміну його прийшла зелена трава з квіткою, то люди почали по-своєму робити.  Вони всю зиму продумали та готувалися до того, щоб до життя зробити діло. Таке діло, від якого доводилося отримати хороше.  Це все залежало від людини, хто ріс і піднімався вгору, одне до іншого прикладав.  Особливо наша древня місцевість, в якій ми народилися, нас наші батьки ростили.  А ми на це діло сильно вчилися. Практично час панує на ось цих годинниках.  А люди будуть спати в подушках, як на якихось ложах.  Їм сниться природа, особливо зелене листя, між ними розцвітають біленькі листочки.  А біля них зі своїми будівлями на дворах зі своєю обстановкою, що у себе як власність індивідуальна жива скотина, якій треба буде допомога людини.  Годувати, поїти, а потім в ярмо запрягати, якщо вона рогата.

 

5. А кінь в хомут запрягається, якщо є що-небудь з місця в інше ходити, добувати.  А день будь-який наш, хоча він і починається в суботу 1-го березня.  Це буде наш в годинах початок, кому доводиться підкоритися словом і ділом.  Начебто кинув хтось ногою, лопатою, і кинув в інше місце.  Ми так завжди робили і робимо з початку цього числа цього дня.  А він прийшов на землю для того, щоб з нами от саме зустрітися. І запитати у нас, як таких людей, хто жив на землі свій час, розростався, як ніколи.  Він починав із найменшої справи.  Бере чоловік своїми руками ось цей маленький камінчик, і до нього починає прикладати інший, який зв'язує.  І починає собі городити подібно до якоїсь стіни від вітру, що йде на природі. А ця стіна, вона так руками клалась і робилася подібно до якогось огородженого приміщення.

 

6. А до цій огорожі треба класти балку або яке-небудь вікно, а може бути, двері.  Все це робилося або робиться з дерева для того, щоб через це проходила якась нога людини.  Ми для цього спорудили цю каюту.  А до іншої такої каюти клалась інша якась менше.  Лягала або розвивалася велика кладка, з якої робили люди для себе колишні будинки, в яких ми як такі жили.  Та придумували з цього всього що-небудь таке хороше зробити.  Справа йшла до того, щоб не одна ця хата або який-небудь курінь стояв на цьому місці.  Ми цього раніше у себе не помічали, щоб хто-небудь тут на ось цьому місці жив.  Ми такі зароджені люди з вами на одному не зупиняємося.  І не що-небудь таке говоримо про яке-небудь діло.  Ми адже недарма проклали туди свою дорогу.

 

7. Вона нас туди вела, ми без неї не зупинялися.  До цій дороги прокладали яку-небудь іншу.  А раз поля не початі лежали, ми за них бралися не за всі.  А потім приходив такий великий час, у чому ми доглядали не за однією землею, як годувальницею. Треба буде цей шматочок змусити, щоб вона тебе знала, як свого господаря. А господар недарма тут на цьому місці поселився, і недарма ми свої дрібні кроки розташували.  Ми на ці всі сили сподівалися, і очікували час від часу.  А все воно до нас так даром не приходило.  Який би він не був у цьому ділі, а прокладався, і робив більше від цього початкового часу.  Ми дивилися і бачили дуже близько, на якому поставлено найперший наш побудований будинок.  Ми раніше не жили в ньому, а зараз у нас проявилася охота у цьому приміщенні залишатися.  І жити, як наші початкові люди в цій справі починали.  Не було двору, а зараз він розвився.

 

8. І робиться для того, щоб він був. А раз чоловік з'явилася, то до нього прибавився другий такий же чоловік з такими словами.  Так як чоловік один є, для тебе слово знаходиться не в твоїй особисто кишені. Ти вчився, дуже давно почав творити.  Твориш не для того, щоб не було в тебе.  Та й хто зможе це зробити без всякого такого, щоб до цієї справи не причепитися.  Як добре на все так дивитися, як ми дивимося і посміхаємося.  Говоримо про це діло.  Ми жили під низами, там десь під горами вода проходила. Та примушувала на все, як на хорошу місцевість, звертати увагу. Все це робилося людьми нашого села. Ось що треба було нам мати.  Не одну конячку, не одного бичка чи овечку, або таке маленьке порося.  Все це робилося в житті чоловіком.  Він не хотів сидіти весь час у воді.  А він прагнув потрапити на таку рівнину, в таке місце, де це може.

 

9. Лютий звір іде від такої людини.  На цьому місці людина починала своє життя, і укрупнювала його всіма достоїнствами.  Сьогодні ми скажемо одне, а інше буде від цього ще більше. Ми бачили, і все сподівалися на все це.  Це тягнулася дорога. А коли ця дорога себе продовжувала на ось цьому місці бути, вона нам не завадила в цьому ділі. Ми часто про неї говорили, і будемо ми про це говорити. Нам не до цієї однієї дороги, яка вела нашого брата в це ось село.  А тут люди дуже багаті жили.  Їм ішло назустріч саме життя в природі в такому вказаному місці, де не одна вода протікає. Там є людські сади і часті левади для того, щоб цю місцевість ми знали.  Вона давала над водою щорічно нам, людям, великий прибуток. А в ньому наша така природна турбота за самих себе.  Це буде нам один спогад про такий кипучий на землі час.

 

10. А ми його зробили на самому собі.  Це одна є сторона, іншу жене зі шляху.  А наша сторона є така, яку не повернеш на іншу сторону, на якій будеш задоволений. Наш ранок адже дорогий. А який наше свято неділя 2 лютого.  Ми за цей прожитий час свого в теплі дочекалися.  Наше таке сонечко зі своїми променями кинулося по нашій підготовленій землі. Стало примушувати всіх наших людей своїм умінням пробуджувати по своїй спеціальній роботі.  Я, каже механізатор, і землі я агроном. У мене досвід великий у сільському господарстві. Треба буде знати практично окремо наш весняний день, що прийшов.  Він мене своєю добротою, своїм теплом, з повітрям і водою на землі, разом з машиною наблизив до дружби свого здоров'я.

 

11. Ми бачимо, як наша погода готує, щоб ми довго не спали, а дивилися на ту природну мінливість.  Вона у нас свій одяг знімала, а новий інший, зовсім не такий одяг, надівала.  Говорить нам, говорила про все своє живе, і не забувала про мертве.  Досить лежати перед нашими очима білому снігу.  А треба вже мені, як матері природі.  Вона не захотіла бути такою, як вона всю зиму безперервно пролежала, та дула східними вітрами в бурі.  Я, говорить чоловік природи, свій намір бачу, тепер погоджуюся з твоєю думкою.  Ти одна єдина виявилася перед весною такою, як вона зараз прийшла і підказала.

 

12. А наше діло людське, ми жодного дня зимового так не пропустили, щоб він у нас, таких молодців, та ще комсомольської молоді.  Вона у нас у цьому ділі.  Ми опинилися перед своїми батьками і матерями послушниками.  Нас вони вчили, ми по-їхньому вчилися, робилися ділками, майстрували машину.  Вчилися в інституті на лікаря, щоб людині в її нестатку допомагати.  Ми трактористи, агрономи, механізатори всіх снастей, і навіть ґрунту землі.  Знаємо ми добре про нашу природу, що вона наша мати рідна, вона нас народила для життя.  У неї не теоретичне таке пізнання.  Вона практично природно може з людиною в будь-якому місці жити і творити справи.  Ось чого нам природа в цей день піднесла кожному окремо.

 

13. Кожного чоловіка проставила на свої ноги для того, щоб чоловік на своєму місці виявився майстер.  Він же хлібороб землі зі зброєю в руках, з пером, з олівцем.  Ми підраховуємо цю роботу, яка робилася нами на полях і на виробництвах. Там ми всі робили самі собі.  Особливо в нашому побуті, де ми життя своє проводили.  Це наше буде діло робити хороше і тепле.  Ми в цьому майстри і розумники на все наше хороше.  Ми не забулися сказати про це молоді, щоб ми вміли в цьому ділі не застуджуватися і не хворіти.  Ось чого ми добилися, у нас тепер є.  А раз ми будемо такі мислителі, і такі в цьому мудреці.  Ми тепер скажемо людині про це діло.  Усім треба буде робити те, що буде для цього треба.  Наша мета – шукати в природі таємницю, яка дається людині.                                          

 

14. Всі ми на це діло мислителі і творці.  Треба деталь на верстаті робити, ми не кланяємося нікому. У нас є на це великі заводи машинобудівні, та комбінати, шахти, те, що ми знайшли. Але от у понеділок 3 березня сніг такого шару, не в силах його прогнати, щоб він уночі не літав, і не було холодно в наш такий весняний час.  Люди не хотіли, щоб така погода стояла.  Все живе і мертве було на колесах, людьми приготовлено.  Це все готувалося до хорошій землі для того, щоб взяти цього року хороший урожай.  Вся думка була до того, щоб люди про цю роботу знали.  І як були люди під час стихії, що їм доводилося робити.    

 

15. А до цього часу не одні старі дорослі люди ходили по землі.  А дітям доводилося бігати.  Також робочий виробництва, він би, може, і не пішов зі своїм полюванням.  Але його змусили це робити умови. Якщо ми не станемо готуватися зі своїми силами, ми провалимося в цьому ділі.  Ми спочатку подумаємо, а потім ми робимо, як і всяка людина. Він подумав про це місце: у ньому треба побувати.  А коли чоловік думає побувати, він будує свою дорогу.  Чоловік з голови не викладає, а все про це думає. Як зараз людям робиться в житті своєму на будь-якому місці своєї роботи.  Я, каже, хочу навчитися для того, щоб знати свою роботу.  Будь-який на своєму місці чоловік, беремо ми з вами чабана.  Стадо овечок, воно живе є.  Її голодну не втримати, без води їй не бути.  Дуже треба знати чабанові.  

 

16. А з твариною людині жити важкувато.  Як місце очищається для якоїсь будови?  Ямка під стовп риється.  Один стовп ставиться, інший до нього.  Протягують дріт, а дротом ведуть розмову один, другий тощо.  Але от коли закладають фундамент будь-якої стіни, і це буває.  Один, другий камінь прикладають, і яким-небудь будматеріалом тримають.  І робити з вікнами не одними, а багатьма, дверями та балконами.  Така будова на глині ґрунтувалася.  Так людина йшла по землі.  Ми з вами починали поодинці, зважали на свої наміри.  Як робилася із заліза ковалем якась деталь.  Це не понеділок, вчорашній день, якого ми теж чекали.  І хотіли, щоб він нам розповів про свою підготовку в житті.

 

17. Він нам не те сказав, що наш вівторок 4 березня.  Буде розповідати про народження людини. Він не народжувався між нами такими, як він завжди був.  Ми його народили в природі самі. Приготувалися його, як наше рідне дитя, зустріти, щоб він був нашим задоволений у житті.  Ми його не народжували в природі безсилим бути.  Його примусила залежність оточувати себе.  Вона його одягла і нагодувала, у ліжко затишного дому поклала.  Це все зробила мама з татом.  Вони його ростили до самого розуму піти в школу повчитися.  У себе накопичити знання, і з ним треба буде в природі зайняти місце, і на ньому в колективі командувати, бути командиром свого діла.   

 

18. Ми з вами так чинимо і з новонародженим, до часу його тримаємо під крильцем, допомагаємо у цьому. А потім приходять його сили, самостійно він починає жити. Ми його пхнули в суспільство. Він пішов шукати в житті хороші і теплі умови.  Не кожному чоловікові це дається в житті. Один добився, інший ні. Не добився, щоб зрівняти, і нарівні жити.  Ця історія не підходить у нас.  Ми з вами звикли йти від того чоловіка, хто не хоче жити погано.  Це погане заважає всім. За цим усім висновком усього нашого життя, у будь-якому нашому господарстві людина не завоює таке право, щоб люди всі жили однаково.

 

19. Його оточили умови, його індивідуальна залежність.  Вона пхнула в люди, примусила сваволити.  Чоловік у природі зробився повним господарем для того, щоб у природі робити будь-яке діло.  А от у ньому доводиться помилятися.  Та ще як ми помилилися в природі своїми руками зробити, щоб у нас з вами була цяцька, тобто машина.  А до неї була деталь. Це ми хочемо бачити і мати. А природу не перехитриш, вона сильна все у себе зробити.  Людину поставила на ноги, кому давно треба померти без усякого такого.  Всі люди залежні, в одягу на своїй м'якій постелі помирають.  А він у нас один єдиний такий народжений чоловік для цього діла.

 

20. Хоче ображеному, хворому, забутому всіма допомогти для того, щоб чоловік у природі не мучився, не жив важко.  Через це все йому дано від природи отримати незалежні права жити не за рахунок природи, а за рахунок самого себе.  Як от ви бачите.  Йому давно треба померти, але природа за його роботу, за його діло не хоче заважати. У нього дорога не людська, по ній шукати хороше і тепле.  А його дорога найгірша і холодна, від чого йому не відвернутися. Треба робити, він такий чоловік у житті в природі один.  Його як такого забіяку, відлюдника, самородка у справі визнали вчені СРСР міністерства охорони здоров'я, вчена медична рада.  Від 31 грудня 1968, № 18-4/5.  Москва.

 

21. Рахмановський провулок, 3. Тел.  54594. Місто Красний Сулін, Ростовської області, Перша Кузнечна, 12. Іванову П. К. Ваші міркування про користь тренування загартовування організму, як дійсного засобу попередження ряду захворювань людини, прийняті до відома відповідними установами, що займаються цими питаннями. Заступник голови УМС професор Ушаков. Це люди, вони, ймовірно, без своєї думки не залишалися.  Знають, в природі що робити. Такого дня на арену не приходило, щоб про це діло розповісти. Цей чоловік у наше суспільство так це даром не прийшов, його умови принесли.  Він не був такий спочатку.  Він був такий, як і всі, свавільний.  Йому море було по коліна.  Він злодій, він вбивця і хуліган був.                            

 

22. Пройшов практично все це. А тепер взявся за те, що слід. Людей поділив навпіл. Своїх до себе долучив, а всіх інших прогнав від себе.  Він так сказав на їхній вчинок.  Відійдіть, і ви створите таке благо, яке сам придбав.  Джерело моє є загартування-тренування.  Це мій дух мого здоров'я.  Працюю я один на благо всього народу.  Я вчуся в природі.  Хвалюся перед усім світом.  Правду хочу сказати про самозбереження особисто своєї клітки.  Моє здорове загартоване молоде серце 25-річної людини.  Вихід мій у світлі.  Я не боюся ворога, навіть своєї смерті.

 

23. Якби цього в природі не було в житті моєму, я давно вже помер.  Я чоловік життя, дихаю дуже сильно.  Різко кажу не про якесь чудо, а про природу, про фізичне практичне явище.  Чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження, миттєве одужання нервової центральної частини мозку. Люблю і вболіваю, але ніколи не забуваю про хворого.  Знаю його душу і серце, хочу йому допомогти, через свої руки струмом убиваю біль.  Це нам не слова кажуть, діло сам робить.  Рука моя владика про це пише, ніколи про це не забути, дуже справедливо.  Мене треба просити як такого, завжди будеш здоровий.  Кому це буде треба?  Юнакові молодому.  Шановні ви всі люди!  Це світове значення.  Природу треба любити, низько їй кланятися, як матері рідний.  Не мовчати словами, а говорити правду.            

 

24. Не хвороба грає ролі над людиною, а грає ролі людина над хворобою.  Ми повинні вчитися вчення і діла Іванова, щоб у в'язницю не потрапляти і не лягати в лікарню.  Жити вільно, не лізти на гострий рожен.  Яка буде нам слава!  Старим, бабусям головкою кланятися низько, і дядькові, тітці, і молодій людині.  Сказати: «Здрастуйте».  Яка з цього всього буде ввічливість!  Ех, життя моє таке важке для всіх. Зрозумійте терпіння, серце загартуйте. Милі мої дорогі люди, гляньте на сонце, побачите правду, своє одужання, Бути таким, як я, Переможець природи і Учитель народу. Нам треба вчитися, і робити те, що робить у цьому всьому він. Хороше таке любительське бажання зробити іншому чоловікові допомогу, який потребує в цьому всьому. Ти йому мий ніжки. Скажи, щоб він сам для цього мив ноги по коліна два рази на день. Система така.

 

25. З дідусем і бабусею, дядьком і тіткою, і молодим людиною здороватися.  Це буде твоя ввічливість.  Бідного в цьому знайди, нужденного, допоможи йому.  Коли будеш давати, скажи: я, мовляв, даю для того, щоб на користь мого здоров'я.  В суботу не їсти до неділі до обіду.  А потім сідай їсти.  Без повітря не треба, а потрібно вийти надвір у природу, тягнути три рази в себе повітря з висоти, і просити Учителя, якому ви вірите.  На землю не харкати і не плювати, не паліть і не пийте. У березні діло наближається до весни.  А холод долав морозно, не давав людям поля.  А раз до поля не допускає в свій час, щоб на ньому працювати для життя, ми в природі повинні просити чоловіка живого енергійного, Переможця природи, для людей корисного. У нього одна вироблена людям загальна колективна порада, в якій треба робити і виконувати з душею і серцем.

 

26. Він є для життя практичним ділком.  Хоче життя обґрунтувати таке, якого не було ніколи. У природі для цього лежить своя історична дорога.  Люди гоняться за теорією, робляться людьми високого звання.  Вони ненавидять людей темних, незнаючих.  Вони не так живуть, по-культурному.  Вони грамотні, у них думка розвивається для того, щоб у природі розкрити таємницю.  Для них природа не природа.  У них права учених. Треба буде зброя, треба буде енергія, ми її беремо із струму.  Це буде, і обов'язково, до часу ріст.  У природі хороше для людини з ним довго не живе.  Та й хто буде своє віддавати.  А людині для порятунку свого життя не одна земля, і не одна вода, і не одне повітря буде треба.  Також теорії треба сировинний продукт.             

 

27. А ми його черпаємо з надр.  Ми на все поки сильні, у нас допомагає машина, а нею володіє чоловік.  Йому треба площа, йому треба, щоб по ній колеса дарма не крутилися.  Він говорить. діло моє за природою.  Але природа, вона йому не друг через працю чоловіка, а сильно ображена на його вчинок.  Люди хочуть від неї багато отримувати.  А раз людина з нею воює, тобто бореться за своє право людини.  А право для людини в природі таке: починати, і закінчувати згодом кінцем. Ніщо зроблене вічно не живе, а одне іншим замінюється.  Так і життя людини.  Воно в природі довго не стоїть, а все рухається без кінця, краю.  Це робилося в природі людьми, і буде вічно робитися.  Люди зрозуміють.  Вони перед собою поставлять в житті питання про те, що їхнє це все робиться помилково.   

 

28. Треба не зупинятися на своєму, а йти далі.  Пожили та сваволили, це було так. Нині 7 березня, день під Жіночий день.  Він не поганий проходить, а хороший для того, щоб жити.  Цей день п'ятниця, вона всіх людей турбує своїм вчинком.  Я питаю у природи.  Скажи мені, будь ласка, що це є за колгоспи, радгоспи, артілі, хутори, аули, села, міста.  Райкоми, обкоми і центральна система.  Все це зробили наші люди, вони без цього не створили життя іншого.  Дитину в цьому народжують для життя, а озброїли її для смерті.  Це всіх нас така доля чекає.  Вона дасть людині в цьому всьому оточувати себе, і робити те, що надумали.  Змушувати робити, стріляти по природі.  Вона не хотіла, щоб ми це робили, або створювали для себе хороше і тепле.  Ми хочемо, щоб нам цей день у природі показав хороше в собі.

 

29. А він від нас, як бував, відмовився.  Не дає свого тепла на поля.  А ми, люди, як ховрахи в своєму місці. Чекаємо від природи милостині, щоб пішла на наше діло, і стала більше сонця, яке обігріває нас, і ми в цьому живемо. Ми такі люди, немає погоди.  Наша діло – не сидіти на місці, а щось у господарстві треба робити.  Ми робимо, а у самих замашка.  Ми чекаємо для цього той день, який нам відкриє всі наші не розпочаті наші поля.  Ми цього від природи чекаємо, і хочемо, щоб природа скоріше це зробила, щоб ми зі своєю новою технікою рушили на своїх колесах, зі своїм умінням.  Зимою приготувалися весну зустрічати зі своїми руками, зі своєю снастю.  А справа є самої природи, вона такі властивості для цього має.  І сонце буде світити, а тепла такого не буде.  Наша думка безсила.   

 

30. Ми тільки думаємо з вами і хочемо, а природа говорить нам не те.  П'ятниця, в цей час вона так не приходила, і у нас, хліборобів, ніколи в житті такої стихії не було.  А зараз ми, ймовірно, заслужили поганого. Ми не хочемо вірити чоловікові нашому, хто прийшов на землю для того, щоб ображеному допомогти.  А люди цьому не вірять, кажуть своє.  Ми піймали злочинця, грабіжника нашого добра.  Це не ваше добро.  Того переможця, того хранителя, хто не хоче, щоб між природою і людьми була війна.  Про це наша теорія не знала, і не хоче вона розуміти.  А в природі не зброя є для цього діла, а, найголовніше, повітря, вода і земля.  Воно нам дало все те, що буде треба.  Ми отримали.  Вона в силі своїм вчинком відібрати через одного чоловіка, хто за це вболіває.  Ми, вся теорія, не знаємо про це, що знає цей чоловік.          

 

31. У нас в руках є зброя, у нас немає премудрості.  Він нам усе давав, і скрізь і всюди захищав.  А зараз ми цього чоловіка не хочемо між молоддю поставити, бо молодь повинна про нього знати, і по його всьому робити.  А його є нове, ніколи ніде не вмираюче.  Якщо тільки діти захочуть по цьому новому жити, вони будуть учитися добре.  Дається повне право просити цього чоловіка.  І вони будуть через це вчитися.  І довголіття ми з ними завоюємо.  Ось що нам каже новий чоловік. Просіть мене, як Учителя, у всьому, благайте як ніколи.  Коли ви все в цьому ділі будете для себе особисто просити з душею і серцем, щоб вам було в житті добре і легко, природа ці якості нам дасть через цього Учителя.  Він сам випросив у природи для себе життя, і вчення своє для всього людства.

 

32. А наше діло – нам треба його просити.  Не будемо просити – життя буде по-старому.  Як ми до цього з вами жили, і наші предки без усякої стихії не залишалися.  Ми раніше просили кого?  Та невидимого Бога, якого не знали всі, намагалися услужити, а діло не виходило. Тепер Бог є в усьому ділі чоловік, хто сам себе показав не погано, а добре для нашої людини.  Він нам друг і брат усім, не хоче поганого.  Живи по-своєму, як ти жив.  А коли ти кинеш нас усіх.  Ми стали продовжувати по-своєму, по-історичному.  А ти з нами поділився.  Взяв свою знайдену дорогу, яка для тебе послужила не дружиною.  Ти не став нашим цікавитися, став шукати в природі дні, які зробилися другом. Це істина перед тобою. І правдою ти оточений, як якийсь є чоловік доброго характеру.

 

33. Ти не погидував і не відмовився ні від кого, хто тебе просив. Ти всіх їх приймав.  Просіть, благайте, ваше при вас є. Його потрібно нам утримати.  Це чоловіка здоров'я, з ким треба жити і жити, і жити.  А ми є всіх своїх дітей матері, нам доводилося їх важко народити.  Ми їх народили не для того, щоб так через умови доводилося важко жити.  Нас ростили не так, як батьки говорили, щоб ми швидше росли і бралися за свою здатність.  Нас вони прогнали геть подалі, щоб ми пішли туди, де наші руки, наші ноги і голови потребують.  Це люди, які прийшли на виробництво працювати, та повчитися для того, щоб зробитися в природі між людьми яким-небудь фахівцем. У природі так це робиться, людина вчиться на всяку спеціальність.

 

34. Його історія очікує. Якщо ми тільки цю дорогу не підхопимо, то тоді ми жити не будемо. 8 березня 1969 року.  Він говорить.  Ми жінки всього світу, матері, невже нам не шкода свого дитя, що ми його пхнули.  І сказали йому, щоб він ішов та думав у житті своєму зробитися ділком, яким-небудь бригадиром або майстром, або завідувачем, або директором, просто не такий дурний чоловік.  На це у нас росте і розвивається наша радянська наука.  Ми з нею разом ламаємо свої голови, ліземо на гору.  Хочемо через свій вчинок сказати.  Це ми люди, тільки правди цієї не досягаємо. У одних сили є в цій частині одні, а в інших їх немає.  Тому часто і завжди горить безсилий.  На жіночий день випала наша суботу.  Вона нам народила малюка для того, щоб у природі жити так, як чоловікові хочеться.

 

35. Його рідні сили не думали про це діло, що їм доведеться через це діло, що йому піднесли, все своє життя цим займатися.  Це для природи не джерело. Для природи це чоловік, народжений він нами, людьми, навчений робити щохвилини кожного разу до втоми.  А потім передихнув, і став знову робити те ж саме, що робили наші предки.  Це наші всі путівники.  Вони нас народили, їм нас довелося пхнути і сказати.  Ви теж такі ж самі люди, можете робити те, що робили предки.  А ми без цього, що нам дала природа, не залишалися.  Пізно лягали для цього діла спати, а рано піднімалися. Через життя, в якому треба було на ногах нести вагу не малу, а велику, пристосувалися.  Це робилося, робиться, і буде робитися людиною.

 

36. Колеса і тоді були, крутилися на осі.  Також був плуг, чим сприяли, наша земля оброблялася.  Лопата теж була, сокира була, голка була, молоток теж був.  Чому цьому не бути зараз.  Мотор починався.  Але щоб сказати: всього вистачає, цього нема.  Кінь, бича сила пішла, їй не повернутися назад.  Як не повертається, а живе наша смерть, вона страшна одному чоловікові. Субота говорить. Я прожила чимало, але такого в житті не зустрічала, щоб собі відмовити в усьому.  Зробитися таким чоловіком між усіма живими людьми, бути корисним чоловіком, та ще яким корисним для всіх.  Це треба добитися від природи такого діла, як це є ось.  До мене звернувся з Довжанки чоловік Бреженев Олександр Васильович, пенсіонер.  У 1968 році з язиком у нього злоякісність росте і росте.  Що йому порадити?  Моя думка підказала правду.

 

36а.  Звернутися до хірурга Свердловського району, Луганської області, Кию Григорію.  Він дав пораду операцію зробити. Йому на язику вирізали цю пухлину, зробилося добре хворому.  Що можна сказати?  Тільки хороше.  А коли стала знову рости, то тут же хворий сказав: «Я не вірю нікому».  І віра пішла далеко.  Іванов Учитель за це взявся.  Він своїми руками до цього прогресу брався, прибрав, зовсім немає.  Одна чистота залишилася.  Що можна сказати в цьому ділі, які заслуги стоять перед Учителем?  Найбільші, і невмирущі діла.  Це буде, ми дочекаємося, йому дадуть повне право. Він буде цим володіти, він доб'ється цього діла.  Його навіть прослухають, погодяться, і скажуть про це діло, правда.  Кому ми віримо, теорії, яка сама від цього не пішла.                          

 

37. Всі вони стоять і чекають свого дня, щоб чим-небудь захворіти і застудитися.  А потім похворіти і померти, як і всі.  А от це практичне діло на собі силу показує.  Нам треба братися за це.  Це чоловік не старого характеру, а нового.  Він хоче навчити чоловіка молодого, щоб він більше про це діло не думав, і не очікував час свій.  А коли час настав чоловікові, треба сідати на стілець, як якомусь панові.  Він на це місце прийшов зі своєю впевненістю.  Його шлях за законом, як сім'янина, він вважається цієї матері син.  А раз син, його годують, його поять, і укладають спати.  Це краще королівського життя.  Якщо тільки розібратися, та придивитися гарненько, ці діли потім мало виграють.   

 

38. У цих людей через це народжується одна неприємність. 9 березня, неділя.  Провів жіночий день, всю їхню хвальбу, все хороше в природі.  Але про те, що вони проспівали та протанцювали, проговорили.  Це було їхнє. А як не було нашої красуні весни нашим людям, так і не було в своєму теперішньому житті.  Її наші люди дуже сильно чекають, по-своєму живуть, самі все роблять.  Йдуть дорогою історичною, у природі нікому з усіх не вірять.  Вчепилися за інженера і лікаря, та агронома, близьких фахівців, без яких цяцьки не зробиш, і нічим у житті не похвалишся.  Живемо не вічно, а один раз.  Та ще недобре буває, часто нам природа на землі стихією заважає, те, що вона нашому господарству.

 

39. Буває, природно на материку візьме і розіллє воду, місцю життя завадить.  Або ураган із землею введе.  Це не хвороба зовсім, коли вона господаря цьому ділу відбирає.  Ми, такі люди, з вами вже важко створюємо своє те, що маємо.  Нас природа всіх до часу волочить.  Ми всі рано помремо.  Як наші всі предки, так і ми всі, залежні від цього діла.  Наше діло – це наша думка, вона правильна чи ні, але ми її не кидаємо.  Вмираємо на фронті боротьби, а самі вгору ліземо.  Згораємо від цього всього. Але по іншій дорозі ми не бажаємо, і не хочемо пробувати, бо це для нас важко без усякого самозахисту в природі бути.  Ми звикли в ній гордитися, красуватися, хвалитися, що ми, такі жінки, вміємо світ створювати.

 

40. Це наше обґрунтування, з чим ми прожили один час, а про інше ми забулися.  Ми не знали, не можемо себе вважати в цьому, нас це примусив.  Ми живемо по-старовинному.  Народилися скоро, а померли пізно.  Все це робилося нами, за гроші створювали діло.  А воно нас привело до відмирання.  Хіба не можна було цю дорогу поміняти на дорогу істини.  Вона ж обґрунтована без усяких грошей для людського життя.  Матеріальність не потрібна людині.  Треба своє живе тіло, організм.  А раз він житиме не за рахунок когось у природі, він буде жити за рахунок своїх сил і своєї всієї можливості.

 

41. Досить старе гниле наше.  Це золоті, срібні гроші, яким людина вірить, за них вмирає.  Люди зрозуміють, перевірять на собі це.  Це добре буде всім нам, якщо моє тіло буде жити так, як завжди живе в цьому, а потім помре, як усі?  А якщо тільки запитати в природі, кого вона в себе любить: мертве чи живе?  Мертве прахом зникає.  А от живе, воно починається і один час живе, і змінюється на інше.  Ми таку природу бачили, чули про неї.  Але щоб її з дороги видалити, ми таких сил не отримали, і не отримаємо із-за живої якості.  Ми всі народжуємося живими, а в процесі свого всього губимося через наше озброєння.  Ми живемо за рахунок мертвого, нас воно давить.

 

42. Ось чим ми збагатилися.  Не життям, а смертю.  Неділя не дарма до нас у ці умови прийшла, і нам про наше все те, що робиться нами, розповідає. За гроші рай у природі не купиш, і ніхто нам у природі цього не може продати.  А от ми, всі люди, легко втрачаємо це здоров'я, яке потрібно.  Коли його не стане, то дуже важко нам відшукувати.  Діти, я вас слухаю.  Бачу скрізь, як ви там, на ось цьому місці, де ваше тіло показує.  Я бачу, як ви на полях або дома з руками, з ногами, більше від усього бігли.  Десяте число показує свою ясну, теплу погоду.  Вона для вас піднесла.  Ви робите те, що буде треба.  Для всіх нас день цей рік нас годує.  Ми понеділок беремо, і всі свої сили на фронті кладемо.      

 

43. Знаємо добре нашу цю роботу, вона мила для нас, за землею доглядати.  Природа така річ, її не обдуриш.  Вона Іванова поставила на ноги для того, щоб зруйнувати їхнє все.  Це буде моя ввічливість. 11 березня, вівторок зі своїм ранковим тихим морозом.  Він тримає свої поля.  А люди в цей самий час нервують, що не задоволені природою.  Вона їм заважає, у них недовіра до неї, особливо до такого числа.  Ми, люди всі наші, не забуваємо прислів'я.  Хто рано встає, тому Бог дає.  Ми теж такі люди, про це не забуваємо, говоримо, і на це сильно сподіваємося, нашу підготовку.  Ми виступаємо, говоримо, запевняємо, що нас природа обдарує.  Питається: за які потреби?  Що ми зробили, або робили такого, щоб нам радіти?  У життя чоловіка пхнули, змусили його в процесі зробитися злодієм, хуліганом і вбивцею.

 

44. Цьому природа не радіє.  І не хоче вона, щоб між людьми росла в'язниця і будувалася лікарня.  Це все дає в житті природа, вона є перед людьми мати.  Не хоче, щоб цим люди займалися, і вони робили те, що їм у житті шкідливо.  Я на те й зважилася підтримати одного чоловіка, що народився по-новому історичному, по-небувалому.  Любити природу, зберігати її всіма силами і розумом.  Ось що потрібно від цього чоловіка в природі, вона його вчить.  Для чого ви чекаєте хороше і тепле.  Приготувалися, озброїлися від природи, хочете взяти не мало, а багато.  Це добре, краще не може бути від цього, якщо ми будемо брати такий урожай.  Але у природи два кінці, один дає, інший відбирає. Всьому діло не теорія зі своєю технікою, а практика з мудрістю.  Нічого не треба робити.  А жити так, як живе Іванов.

 

45. У нього тіло таке, може без усього терпіти.  А все це, що ми маємо і чекаємо від неї – це важка і шкідлива сторона.  Ми хочемо, наше все прагнення, все зрушення в цьому ділі.  Щоб наша кукурудза не підвела, на що ми сподіваємося.  І хочемо сказати про людей різної спеціальності на своєму місці.  Всі дивляться на нове небувале, що люди самі зроблять.  Вони обов'язково доб'ються, дочекаються через це хорошого і теплого. А от хто живе погано і холодно, він у цьому ділі переможе.  Він буде потрібен тому, хто сьогодні захворіє. У нього немає вболівальника, того помічника, хто б узявся і зробив те, що треба.  У нас таких не народжувалося.  Ми не заслужили, і не зможемо цього зробити.  Перед цим чоловіком не хваліться, і не кажіть, що ви вмієте.  У вас є неправда. Не ви це робите, дає сама природа.

 

46. А у природі чоловік.  Йому вона від краю і до краю залишила всю довіру робити.  Особливо чоловікові хворому, ображеному, самому забутому всіма.  А у нас так і виходить між нами всіма.  Тільки що напала маленька хвороба, уже ми думаємо. 12 березня, це середа.  Уляна, моя дружина, у неї народилася.  А день прийшов весняний.  Анапский радгосп виїхав на поле попереду всіх.  Він у землю вкинув ячмінь, овес і гречку.  А П… станиця виїхала.  Так що в природі радість пролунала.  А життя між людьми стало процвітати.  Сніг став випаровуватися з життя, земля зачорніла. Скоро попливуть великі агрегати з механізаторами, які зі своєю силою прийшли ділитися з природою. Людям вона не треба була. А джерело буде треба для того, щоб отримати хороший урожай.

 

47. Всі на землі люди зі своїм наміром чекають цього дня, цієї хвилини, коли наша земля допустить нашу снасть для того, щоб за нею доглядати. Люди про це все часто на своїх місцях збиралися, думали, вирішували всі свої завдання, ставили на стіл, і вони виводили підсумок про кожну не розпочату на землі роботу.  А земля говорить.  Я така одиниця перед усіма, що тільки хочу зі своїм братом і сестрою, те ми на пару можемо зробити людині. У наших ділах все це робиться.  Природа такі фокуси недолюблює, а бере і нападає на сили людини, їх кладе в ліжко, і тримає. 13 березня день непоганий прийшов.  Наближається до роботи.  Нам всім таким людям хочеться, щоб весна свої сили на землі розпростерла. А ми по них зі своєю технікою загралися.  Нам треба буде одне, щоб доглядати за землею.  І ми повинні зробити те, чого від нас природа не очікувала.

 

48. Ми приготувалися зі своєю сім'єю, у нас вона одна така, вона хоче з природою жити без усякої війни.  Їм хочеться від природи отримати хороше і тепле.  Найголовніше, це є багато.  Ми такі люди, нам не треба буде погане.  Зранку дивимося на природу, на таке діло, а вона ворушить з якогось боку.  Ми знаємо південь і знаємо північ. 14 березня, п'ятниця.  Вона нам розповідає про природу, про повітря, про воду і про землю.  Це материк, покрій землі, вона нас приймає всіх до себе.  І дає право всім повзати для того, щоб там жити один час, а в інший час в землю закопати людину за її все, на природі зроблене.  Чого ти лізеш до мене такої, що лежить на такій відстані. Ти знаєш, яка я є.             

 

49. Захочу своє лице змінити, я така є одиниця.  По мені і повітря проходить, і вода просмоктується.  А буває сніг, та ще який він лягає шумний, він лягає з великим ураганом. А потім із цього всього стане робитися вода, вона в кожні свої умови пролізе, і там на цьому місці свою вологу залишить.  А сонечко наше рідне з променями, та з теплом своїм починає там гріти.  І це все під свої сили забирається, і починає наверх до повітря рости до тієї крайності, при якій опиняться квіточки.  Вони стануть цю місцевість прикрашати, та показувати з цього всього плоди.  Вони разом із зеленню піднімаються вгору, і стараються рости до тієї зрілості, до якої потрібно. А ми отакі люди зібралися, і на це діло дивимося, як на якийсь прибуток, своя вся заздрість, як на що-небудь таке.  Це нам усім дає наша рідна земля.    

 

50. Ми їй як такої віримо, від неї дуже сильно чекаємо.  Один проти одного на будь-якому місці по-звірячому виступили, та своє наявне показали.  Це не твоє, а моє особисто, каже господар.  Зробив підводу, в неї запряг пару конячок, і поїхав дорогою, куди це слід.  Він їхав з дому в поле, в степ.  А там його чекала нива золота.  Що ти зрієш, у нас адже твоє діло.  Ми по тобі плаваємо колесами, будуємо, що хочемо.  Треба нам вугілля – копаємо шахту, дістаємо сировину.  А люди, це люди, яким треба один намір. Я бачу і чую, як природа хоче почати своє діло.  Це було так, вітерець, та ще з якого боку. 15 березня, субота.  Вона каже про нашу землю, яка зможе все зробити на своєму материку, на своїй площі землі.  Вона ініціатор усьому. Хоче зробити – посадить людей зі своїм маленьким хутором.

 

51. Вона не пожаліє свою атмосферу ввести. Це всьому діло природа, вона це місце збагачує. У неї є вода і повітря. Все це робиться планово за законом.  Треба буде землю вкрити, босим крокуємо.  Вона це зробить, свою скатертину людям на землі покаже.  Треба буде для людини посадити фруктовий сад, вона це діло у себе розвине, як якусь небувалу в житті плантацію.  Найголовніше, є ґрунт для цього кореня.  Він один за одним прищеплюється, і робить господареві свій прибуток.  Людина в цьому багатстві зростає за рахунок цієї шапки на голові, вона її бадьоро носить.  А чоботи він любить лаковані.  За формою носить предковий піджак.  На весь час робиться самим чоловіком, йому мало саду.

 

52. Він до цього діла привласнює багато такої незручної землі для пасовища тварини.  У нього отара, вівці, найняті живі люди.  Все це для нього робиться.  Він сам власник, індивідуаліст, характерний економіст.  У нього чого тільки немає на це діло.  Земля землею, а будинок будинком.  У цьому будинку у нього секрет зберігається.  Він живе для самого себе.  Хоче робити діло в природі – не побоїться нічого.  У нього рідна своя сім'я, дружина, яку він собі взяв як друга.  Діти народилися, життя пішло на землі за рахунок її особисто.  Треба господареві чого-небудь влаштувати такого, він починає робити.  У нього справ вистачить на цілий рік безперервно, він ними оточений.  Сьогодні одне, а завтра інше, без цього не залишається.  Треба буде земля, він її завойовує будь-якими засобами, війною завойовує, це вже царські порядки.     

 

53. Він для цього обраний, щоб цю форму на землі вводити людям.  Вони без цього на землі не залишаються.  Їм потрібен двір свого характеру.  Він його обгородив, як якусь особливість.  Ми в ньому живемо, це наш хутір чи село, а буває в цьому місто.  Ми в ньому народилися.  Добре один час пожили та подумали.  Про це зовсім не думали, а вийшло.  Чоловік ніколи не думав такого, хіба він хотів у себе бачити у своєму дворі поганого.  Він його захоплював, огороджував.  Робив з усіх боків, щоб було на землі пожити добре.  У нього є все, що одягнути, що поїсти, а в домі визначитися.  Але от одна біда.  Це людське життя одне для всіх таке є, коли здоровий.  Ще хочеться бути здоровим.  Ніхто не хоче поганий одяг носити, а хоче хороший мати.  Та й також хочеться, щоб їжа була свіжа, солодка, жирна.  А дім який хочеться мати.    

 

54. Кажуть, не заважало мармурового.  Це все дає людині праця, вона його у себе стала мати.  Земля таку людину в житті своєму не народжувала.  Вона не хоче передчасно зі шляху її знімати.  Вона хоче, щоб людина жила і користувалася всіма благами. Не це одне багатство є.  Мовляв, у мене сад або чорноземна земля.  А до цього всього потрібно енергійна сила, введений в життя людини струм, електрика.  З чим ми, такі люди, провели привід, і ним робимо все можливе.  Електрика, струм вироблена сила, яка ріже і робить деталі. 16 березня, неділя.  День хорошої, ясної погоди.  Люди в цей день обирають свого рідного керівника для того, щоб людині в природі жити, і слухатися земельного закону.  Він для всіх наших людей рівний зі своїм таким порядком.

 

55. Треба буде чекати такого прекрасного дня, в якому ми, все хлібороби, візьмемо свою нову побудовану снасть. Вона візьметься за нашу землю, що лежить, яка цілу зиму безперервно лежала.  Вона є для людей, як якась годувальниця, набирала собі сил і всіх своїх можливостей.  Під снігом холодним терпіла, набирала вологи для того, щоб навесні себе показати пухом для створення грядки.  Я, говорить земля, в цей день такий людей посадила на своїх таких місцях, і своїм шматочком змусила добрих людей думати про все своє хороше.  Я дочекалася тепла, і з ним разом запросили людину на своїй машині на своїх ногах, з руками за кермом.  Це все робиться нашою людиною на ось цій землі для того, щоб вийшла грядка для вкидання в цю землю зерна, щоб його волога оточила.

 

56. А коли зернятко потрапить в сире, то тут вже не чекати треба, вуха свої піднімати вгору для того, щоб вхопитися за землю і рости з усім, з повітрям та з водою.  Яка це принадність.  Нас з вами в місці оточує на материку повітря і вода.  А ми з вами на землі на ось цьому місці обгородилися, назвали своїм вічно не вмираючим ім'ям і привласнили.  Кажемо: це хутір наш.  Ми в ньому живемо, знаємо дорогу одну.  Від самого будинку від воріт наші колеса крутяться, скрипять.  Хочуть потрапити на те місце, де ми за землею доглядаємо.  Та придивляємося до того вигляду, який на одному місці не стоїть.  Аби він своє зелене стебло показав, сили піднімаються вгору для того, щоб господар цією роботою цікавився, і вперед будував свої плани.  Це його проходять такі самі весняні діла.  Я, говорить чоловік, цій місцевості господар.

 

57. Хочу сказати про всі викладені дороги.  Ногами вони людиною прокладалися, і по них він ногами своїми тупотів. Він хотів цією дорогою проходити, і він робив те, що всі люди на землі робили.  Що хотіли, то на землі поставили.  А місце, в якому ми живемо в своєму домі, ми намагаємося цю систему прикрасити всякими підібраними фарбами.  Ми прокрасили зовнішні.  У нас фарбовані двері і всередині підлоги. А для цього всього наша жива сила.  Є коні, воли та корови з запліднювачем. Є вівці та свиня, і також ходить подвір'ям птах.  Коли господар робив частковий виїзд, він на це діло запрягав у бричку пару конячок зі своєю упряжжю.  Для нього була дорога одна.  Він з дому виїжджав, тримав міцно віжки.  А коли його ці коні по вулиці несли, він їх не тримав, їм давав вперед бігти.          

 

59. Щорічно з нею говоримо на це, щоб від неї довелося більше отримати.  Урожай не так робиться: взяв землю, і нічого не робив.  Спочатку думка для цього закладається, а потім діло робиться.  Ця земля, ця людина – уболівальник про банк гравця.  До нього прийшов туз.  А туз, він не один робить набір, очок  може перебрати.  Так і земля перед чоловіком таким, хто не знає, що в цей день для цього зробити.  Він хоче зернятка посадити, а із зернятка багато зерняток набрати, таке завдання.  Такий шлях у людини лежав від самого двору і до того місця, де людина не один раз бувала, і не один день там ходила. Не одну душу із собою мав, живу силу треба було мати, треба було годувати, поїти, і до діла приводити.  Кожному волові треба ярмо, треба войце, треба щось тягнути, треба буде орати, волочити бороною.

 

60. Треба буде робити грядку, а в неї посіяти зерно.  Все це робила наша людина, що трудиться, якій треба було чекати.  Ось, мовляв, і діло моє зроблено на землі.  А сходи сходили, зелень швидко піднімалася.  Думка моя, так вона працювала вперед, бачила, що з цього вийде.  Цей урожай із цього місця.  Чимало тут поклали праці.  Особливо наші кліматичні умови змусили людину в цьому ділі борсатися від самого кореня до самого колоска, до зернини.  Все це косою ручною до самої рукоятки і грабками з ремінцями, та бруском з водою.  Це людини фізична трудова вахта.  Один час все це робилося, і робилося завжди кустарно і важко.  А природна земля, вона від цього дуже сильно терпіла.  Треба їй виростити цю густу масу, цю рослу посіяну пшеницю.

 

61. Або ячмінь, або жито, дуже багато такого доводилося в господарстві мати.  Треба буде себе дуже добре одягати, а їсти добре.  А в домі жити одна така принадність. Ми такі люди, для нас тільки що скосили, склали в копиці, а гарби під'їдуть, заберуть.  Цей степ, ця нива землі, вона дала людині таке право такого життя, за це діло братися.  Земля чекає на чоловіка, щоб він до неї зі своєю силою і всієї можливістю приїхав.  І став різати, і став орати, готував до цього діла, до того самого життя, яке примусила його кожен дерен перевертати.  Ми природу, особливо землю примушуємо, щоб вона разом з водою і повітрям народила урожай.  А урожай буває не в одному місці, і не одна людина його знімає.  Скільки є людей на цій землі, всі вони у вишнього, або у природи просять, щоб на це була погода одна з усіх.

 

62. Щоб по цій погоді і пташка з півдня прилетіла, свої пісні проспівала.  А чоловікові треба на це діло дорога, якою господар назад і вперед їздить.  Йому не заважало це місце в природі очистити, і там інше що-небудь зробити.  Людина наша цієї місцевості свій клімат любить, намагається свою пісню проспівати.  Голос у неї такий, як якоїсь зозулі.  А земля наша така кругла, вона разом з водою і повітрям, без чого людина не зможе пройти. 18 березня, вівторок, він другим днем у тижні співає свою пісню про наших людей.  Вони в природі не мають свого порятунку в житті своєму.  Вони бідні нужденні в природі люди, що живуть на материку на нашій землі дуже важко через свою розвинену залежність.

 

63. Вони знайшли в природі багатства, відкрили в землі надра.  Вугілля, нафту і залізну руду на-гора тягнуть сировиною.  Це все заводами переробляють на продукт споживання, з чого роблять точну деталь.  Її прикладають до машини, вона працює на благо.  Людина цю деталь витягнула на ринок всієї торгівлі, і показала її зроблену.  Ця річ не одна зроблена нами.  Ми дуже багато робили, робимо.  У нас база, в запасі все це лежить.  Ми його продаємо і купуємо, тобто ми міняємо природу.  Раніше це робили, і зараз ми робимо.  Нам природа розкрила поля, землю нашу, показала джерело своє.  Людину змусила щороку кожен день на це все наявне придбавати, робити.

 

64. Трудитися, щоб придбавати в природі це багатство.  Особливо ми, всі люди, доглядаємо за землею.  А земля – це є все для життя багатство. Воно потрібно в житті людині, вона його потребує.  Це її є хвороба одна для всіх.  Є у тебе в мішку, ти думаєш про життя, його робиш у своєму труді, зупинки немає, як немає в будь-якій державі.  Ми її своїми деталями створили, тримаємо на кулаках.  Ми, всі люди, не вміємо через це діло жити.  Нам цього буде мало.  Ми бережемо цю власність, як око, і хочемо, щоб вона була джерелом вічно.  Але одна перед людиною біда, вічного такого немає в природі. Йдуть дні один за одним, вони продовжуються, самі себе показують новими для нас, всіх людей.  Одній людині життя її відкриває, а іншій не дає життя.

 

65. Ми з вами народилися для життя свого.  А природі це все не сподобалося.  Взяла й прислала свій наявний день, а він виявився для людини поганим, в ньому людина померла на віки віків.  Більше вже його не побачимо таким.  А інший на зміну людині прийшов, він його став у цьому ділі ростити.  І це чоловік став придбавати, що йому буде треба.  А хіба людині мало треба, йому треба багато.  Природу не обдуриш.  Вона жива сильна все слати людині.  Він у природі продуктом людських рук.  Вона його примушує.  Вона йому дає, і вона від нього його особисті сили відбирає. Чоловік безсилий боротися з нею. А раз він безсилий боротися, він не вміє жити. А раз він завжди хоче від природи отримувати, і багато, він меж не має від неї брати.  Одне дай і дай, і кінця немає, як і робиться всіма людьми.

 

66. 19 березня, середа. Лежала на землі сира погода. А люди сиділи, не знали, що робити.  Працювати в степу не допускало.  А ресурси природні падали у нас.  Я в той самий час проходив по підлозі кімнати, а у самого думка ковзнула написати про життя чоловіка.  Він був у цьому зацікавлений чим?  Та життям.  Воно з чоловіком живим зустрілося, як якесь нове небувале живе в природі для чоловіка.  Кажуть багато про життя хороше.  А інших хулять, мовляв, у них погано і важко.  Війна у всіх робиться з природою, вона для всіх є джерело, створює людині умови.  Ми, всі люди, живемо один раз.  Той, хто у себе має все для життя, він не має свого виділеного продовження.  І бідний, неімущий чоловік теж умираючий.

 

67. Дорога асфальтована, вона лежить на землі, для кожної машини шлях дає.  Так і з тваринами теж саме.  По паші, по траві ходять до самого часу.  Так і держава живе своєю наукою, неоднаково користуються правами.  Навіть птахи, і ті живуть у природі неоднаково, але літають, і хочуть жити індивідуально.  Так же само звірі, теж живуть по-звірячому.  Ми тільки гордимося, і хочемо сказати, що ми живемо добре, а самі щодня вмираємо, як і не жили.  Всьому мертвому ділу приходить кінець.  Все це зробила наша премудра природа.  Вона у себе не хотіла бачити цього, щоб живе помирало.  Вона хотіла бачити живого, щоб не йти, а наближатися, і разом із цим жити вміло, як ніколи.

 

68. Я, говорить у природі людина.  За всім висновком всієї історії, не хочеться мені помирати.  Добре вона знає про це, і дуже сильно хочеться залишитися в живих. Треба буде перед землею заслужити, щоб вона тобі дозволила по ній босою ногою ходити.  І також перед повітрям, без усякого сорому одягом не одягатися.  А по чистій бурхливої хвилі плавати без ніякого страху.  Ми цього повинні від природи добитися.  От тоді-то можна буде нам усім хвалитися.  Ми повинні зробити в природі одного такого чоловіка, своїми силами підтримати, довіритися йому.  Він нам, як джерелам, повірить, і візьме як ніколи в природі це діло отримати.  Буде з нами користуватися, це буде добре і вправно.

 

69. 20 березня. Заступив наш земний, на материку проходить день четвер.  Йому доводиться про це всім малювати про людину, про її таке життя, в якому опинилася сьогодні.  Ми, люди, самі своїми руками змайстрували, зробили це діло, але недоробили це діло, самі померли на віки віків.  Одяг, зшитий нами, не спаситель.  У цьому їжа наше не спасає. А змусила людину одну поставити на розі свого двору дім.  Він ніякої ролі в житті не дав тій людині, хто в нього думав про це діло.  А потім приходив час, людині доводилося робити.  Людина в цьому заморилася, лягла у ліжко відпочивати, добре спати, ніби як сил своїх набралася.  А потім прийшла в бій на цей фронт зі зброєю в руках, хотіла було природі своїми силами довести.  А природа не відступила, взяла і їй створила неміч, знесилила.

 

70. Його сили відібрала, а ввела йому безсилля. Чоловік став в цьому падати, йому ніхто не допоміг, а як був хворим, так і залишився хворим.  Лежить у м'якій постелі, сам стогне.  Йому не хочеться хворіти, боляче хочеться позбутися від цієї хвороби, вона його тисне, жене з путі.  Ніякі килими, ніякі машини, ніяка зброя не допомагає, а бере та останнього чоловіка примушує хворіти.  Немає такої людини, щоб у своєму озброєнні не захворіла.  Немає такої людини багатої, щоб вона у ньому не померла.  Від усього, що людина зробила своїми руками, або принесла своїми ногами, а розумом придумала, такого порятунку в житті не знайшлося.  І немає на це ніякого мудреця, щоб такій людині допомогти.  Вона ж робить для себе зброю, начебто їй це дає легку допомогу.  Ні, воно змушує людину це все робити, майструвати, і в ньому втомлюватися.  Людина втрачає сили.

 

71. Краще бути таким чоловіком життєрадісним, як він був спочатку.  Перші люди були так не озброєні, а довго в силах жили.  І він не робив те, що роблять самі люди.  У нас народжений один такий для цього діла, йому не потрібна така думка, яку люди створили.  Він для всіх ображених людей на шляху став і стоїть.  Їх чекає, поки природа на них нападе і повалить.  Вона це зробить, вона повалить їх, а потім і підніме.  А раз людина підніметься без усяких засобів, люди за це скажуть комусь спасибі.  Не золото з сріблом, а підніме хворого, ображеного, всіма забутого той чоловік, який уболіває за це діло. Уболівати не будеш за це діло – допомагати не будеш.  А у нас всі люди медицини вболівають за свої засоби, за своє те, що людині треба.  Ми такої людини не маємо, щоб він на іншій людині не любив хворобу.  Через любов свою виходить користь.

 

72. Та ще яка є цінність.  Це земна кора, материк, та ще який він є в природі.  Люди по ньому повзають, люди шукають багатство, люди заслуговують славу, але поганого і холодного не хочуть.  Це не природа природного порядку, штучне робиться людьми.  Вони люблять себе, щоб було їм добре і тепло.  Як же така незалежність. 21 березня.  Мороз надворі.  А час, треба була робота як ніколи.  Люди збиралися, готувалися, це їхнє було діло свою землю обробляти.  Це все робилося людьми, вони цей рік доводили до самого кінця, до свого врожаю, який вони посіяли.  Ми жили, наші двори розташувалися по багатьом своїм місцям, де нога людини своєю лапою ступала.  Я бачив цей час, коли людям доводилося в степ на свою пайку пробиратися зі своєю силою.                         

 

73. Він туди без чого-небудь не їде, а із собою везе для посіву зернятка в мішку.  Він цю місцевість добре знає, її до грядки приготував. Кілька раз він по ній пройшовся, та привів живу силу із снастю.  Як він хотів цього прибутку від природи отримати.  Він тільки її починав, з будинку у ворота виїжджав по-селянськи, голову хрестом руки хрестив.  Говорив свої слова: «Господи, благослови».  Ці всі люди, де б вони не знаходилися у своєму житті, вони цю дорогу дуже добре знають.  Намагаються туди потрапити, і там зробити свою покладену на весь рік роботу.  Я, говорить людина, якщо цей день прозіваю, не зроблю того, що слід.  Ми з вами тоді з колії зійдемо, наша дорога заросте бур'яном.  У нас наша земля буде не тривожна лежати.  У тебе, як господаря, перестане прибавлятися живе у дворі.

 

74. А коли господар спорожніє, не буде у нього, чим хвалитися.  І сусіди не стануть його вважати.  Вся природа відійде, і не буде йому створювати те, що він хоче.  Хіба людині хочеться в своєму житті рано так підніматися, і по бездоріжжю їхати одній людині на своїй снасті.  Хочеться легко дістатися, і там своє зробити.  Людині хочеться, щоб про нього природа не забувала.  Він їде по тій же самій дорозі, по якій їздили всі. Звідки, на цей гріх, підхопився сіренький куций зайчик.  Треба було прокричати, йому сказати сильно словами.  А самому треба було подумати про те, а куди і навіщо ти їхав. Конячка ступала прямо по дорозі, їй від цього було дуже важко. Вона на возі везла та на собі була обплутана, і за собою тягла залізний віз.

                  

75. Я з собою привіз приготований обід.  Це людині не з гаража вискакувати на автомашині.  Раніше з села по бездоріжжю, ніякої хорошої дороги не було.  А до місця чимало доводилося їхати підводою.  Треба, щоб колеса крутились не з порожньою підводою, не з якоюсь особливістю. Їхали люди з потом на лобі. 22 березня, субота.  Ясна погода.  А дорога на землі, на такому материку лежала.  Вона в будь-який час, що проходить в атмосфері, зустрічала і проводжала.  Ніколи від цього діла в природі не відвернулася. А коли йде в повітрі який-небудь вітер, він живе тіло пронизує. А люди ховалися в самозахисті, робили для цього свій затишок.  Ми з вами підходили до річки швидкої, що хвилювалася.  А вона вночі перед місяцем свій блиск, як дорогу, показувала.  Я, говорить нам природа, така є для всього.                                         

 

76. Лише б тільки захотіла зробити і показати нашому рідному чоловікові.  Він у цьому любитель своїми руками будувати, робити те, що нам візерунком природа показує, особливо по цій дорозі, по цій магістралі.  Вона йшла біля великого дрімучого лісу.  Вона повз села, повз міста, повз аулу вела себе.  А по ній, по такій красуні, яка-небудь машина з яким-небудь візерунком не проходила.  Його віз за своєю путівкою водій.  Він хотів поспішити, змушував машину швидко робити, і те вона в ходу робила.  Ми на своєму місці жили, дивилися, як вона повз нашого дому проскочила.  Ми так добре своїми очима не розглянули.  А моє діло водійське, дав сигнал, що я їду по ній.

 

77. Пильно дивлюся, і бачу все, як наша ця ось дорога лежала на ось цьому місці.  Ми по ній проїжджали з веселими піснями, з швидкою думкою.  Тут можна було бачити по цій дорозі, і міркувати, що хочеш технічно, в умі все робити.  Водій машини, він на цій дорозі, на цьому шляху, яким їздять усі.  Але того, чого слід бачити людині, водій не кожен може розуміти.  Він слухає роботу мотора.  А можна буде відчинити вікно кабіни, і напустити чистого бурхливого повітря.  А коли це слід, водій ніколи не забуде про людей хворих. Їх сьогодні не поклали в ліжко, так покладуть завтра.  А щоб кому-небудь у цьому ділі допомогти.  Ми з вами не навчилися зустрічати таких людей, щоб вони навчилися в природі з нею дружити та її любити.

 

78. Як любить зима весну.  Вона зла, сильна холодна.  А сонце є сонце, воно і світить, і гріє.  Але хвороба є хвороба, вона людину не гріє, а від неї завжди буває холодно.  Ми, багато людей, за цим ділом по дорозі роз'їжджаємо. Але щоб бачити довелося, ми нічого такого хорошого не бачили по дорозі, і про це не думали.  Водій сидить у машині в кабіні, а думка його говорить.  Він знаходиться на одному полі, не між лісами.  А по ній ходять один за одним, гуляють глухарі.  Їх треба мисливцеві з рушниці вбивати.  Але таку картину тільки в цей час подивитися.  Я можу, говорить водій, бути на їзді, де птах живе і плодиться безперестанку.  А от на тій швидкій річці, де риби багато ловиться.  Наші люди в цьому ділі за рахунок цієї риби жили, живуть. У них без горілки стіл не накривають.  А коли в чашці є, то і в пляшці є.  Наше людське діло одне – наливай і випивай, та поїдай.  Знаєш, що говорить природа.  Наша дорога протягається по землі.             

 

79. А от життя людини втрачається завжди. 23 березня. Неділя. А водій у свій час у свою годину біжить по трасі. Дивиться на початкове, перше тоді, коли будувалося по-предковому по-кустарному. А такі між людьми в селі хати на арені стоять, ми їх зі шляху женемо.  У нас у місті наука і техніка.  По-новому будинки роблять, ставлять їх на арені багатоповерхові. У них цивілізована культура.  Ми користуємося землею, як джерелом. А на ній такій посаджені всякого роду дерева.  Місця для гри дітям, каток.  На ковзанах діти катаються, у хокей грають.  Словом, небувале дитяче щастя, на ось цьому місці навчаються діти.  Вони тут же поруч ідуть в магазин продуктовий, де можна буде добре харчуватися.  І школа для уроку поруч, далеко не бігти.

 

80. А справа всіх людей проходить по годинах. Ми їдемо машиною з цього тракту.  Не одне проїхали село.  Бачили, по-старому без агронома землю обсівали. Старалися зернятка вкинути у вологу. А наше діло – їхати, і дивитися на ниву, на землю, яка народила зелені сходи. А природа щодо цього як себе представила. Усім нам буде добре після теплого невеликого дощику. І запах не такий слав він через вдих і видих.  Ми намагаємося в цьому ділі, по природі добре і вправно доводиться своєю машиною бігти.  Дорогою цією доводилося на ручні годинники дивитися, і бачити на небі сонечко, що гріє.  Воно з'являлося з хмар, що проходять, вони не стояли, а бігли по материку, затуляли промені сонця. А наше діло була вперед ось цією асфальтованою дорогою.               

 

81. Ми не стояли, поспішали, як би вчасно вкластися.  Для нас місце горить, ми в ньому мало буваємо. Більшість нам дається по дорозі відрядження.  Ми з нею разом живемо, і кладемо свої сили.  Ми в цьому ділі живемо, заробляємо копійку, не витрачаємо даремно.  А ми такі шофера, робимо незаконне явище.  Треба берегти машину. А машину робили руки людини, наука зображувала, тіло конструювала, вона давала будівництву хід.  Ми взяли приклад однієї людини, по ній вирішували питання в житті.  Ми цю науку на людині створили, щоб робити будь-яку таку річ.  Це будівельний матеріал вода і камінь, і ліс вирубують сокирою, а пиляється пилкою.  І всякого роду басейн.  Вугілля, залізна руда і нафта – це нам знайшла геологорозвідка.  Вона свої вишки поставила на місці, і там бурила таку дірку, знаходила поклади.  Ми в цьому ділі маємо розрахунок математичний.     

 

82. І у нас є струм, електрика, дає станція енергію.  Все це напрацювали люди, у них була і є наука, розвинена технікою. 24 березня, понеділок.  Він мене змусив йти до начальника міліції, розмовляти. А редакція приходила, знайомилася зі мною, вони в журнал хочуть, щоб моє тіло прогресувало.  Ми кинемо малювати про це, візьмемо годинники, які робляться всюди.  Ми по годинах робимо всякі складні операції, і також по годинах діти для цього навчаються.  Прийшов час годину запитати у вченого чоловіка.  Хто змусив у природі чоловіка живого вчитися, щоб він багато в цьому думав, а потім багато працював?  А з цього всього чоловік повинна зробитися героєм, щоб отримувати велику зарплату, щоб жити добре і тепло.

 

83. А потім, врешті решт, довелося втратити своє здоров'я і захворіти, похворіти і померти.  Це найгірше в світі.  Ми не виграли в цьому, а програли.  Години з хвилинами запитують у людей, у батьків: для чого ви своїх дітей народили?  Щоб вони швидко росли, і пішли в школу. Людина вчилася на добре і багато, і зробилася в людях командиром, як обізнана людина, яка веде за собою колектив.  Всі батьки цього хочуть. 25 березня, вівторок.  Він так з годинником розмовляє. А що якщо навчитися по-незалежному жити не добре і не тепло, а щоб було холодно і погано?  Треба буде вчитися, та ще по-новому небувало, щоб природу любити, і з нею разом жити.  Та розповідати про її такі практичні дії.  Дай цьому чоловікові оволодіти.

 

84. Цей чоловік не теоретик підготовлений, а чистий є практик корисного діла.  Годинник говорить. Як ви його зустрічали?  Виписали обласним управлінням відходів.  Годинник зроблений з природи, вона права в це втрутитися.  Природа за цю адміністративну відмову зробить людину в баранячий ріг.  Годиннику можна своє місце зайняти.  І в будь-якої людини запитує: ну як ти в природі живеш?  Погано. 26 березня.  Середа наша, остання в цьому місяці.  Ми почули про годинник, як він на землі зустрічав чоловіка.  Йому говорив, як борцеві за своє життя, яке будувалося в природі ним.  Ти хотів від природи отримати.  Скажи ти мені, годиннику: а що ти дав природі за це все?  Одне мертве тіло, і те лежить в пороху в землі.  Що воно чекає?  Воно силою закладено.   

 

85. Добре знає, що ці ось люди, яким доводилося створювати це багатство, в природі довго жити не будуть.  Їх природа за їхню хоробрість, за їхнє здоров'я, яким вони хваляться щодня. Ми, мовляв, такою зробленою технікою або машиною, або таким зарядом будь-які гори повернули на річці, і загородили моря.  Це наша є правда, з якою ми живемо, і розростаємося на користь цього здоров'я, яке тепер довго в природі не живе.  Як ледве що-небудь таке, вже кажуть: наша людина захворіла.  І такою важкою хворобою захворіла, якою вона і не думала хворіти.  А наша медицина не в силах допомагати раку, тому людині доводиться з життям розлучатися на віки віків. У цьому не допомагає ніяка їжа, ніякий одяг. І не допоможе залишитися в природі живою житловий дім.  Людина вмирає.  За 50 років всі підуть з колії.                   

 

86. Природу цим не обдуриш, вона сильна все зробити.  Всім людям нашої землі хочеться своє хороше зробити, а вона для нас не пускає своє тепло, свої дні, які до цього були. У них з'явилася для цього діла неміч.  Вони цього не думали, щоб ми по-старому йшли, як колись було.  Годинники мали багаті люди, і по них вони жили, багатіли.  Тепер перейшли в область переказу.  Взяли природу в свої руки, обгородили її законом: це, мовляв, наше.  А самі цяцьку роблять, і продають цю машину за кордон, вони цим добром багатіють.  Раніше була власність, капіталісти. А зараз ми соціалісти. Ми також навчилися читати і навчилися писати, математично підраховувати. Міркувати і озброюватися проти людини.  Це не якась така економічна політика.  Ми раз завоювали кров'ю цей шматочок.

 

87. А він наш є кровний, на якому ми всі живемо.  А самі, як цигани, по базару бігаємо, торгуємо з чужими країнами.  Наша велика в цій справі помилка.  Ми людей інших не знаємо.  Навіть не знайшли виходу в житті, щоб не було у нас ображених.  Ми з вами співаємо на сцені, ми з вами танцюємо, ми з вами відпочиваємо спокійно.  Ми самі йдемо на законний злочин.  Ми їх ловимо, з ними розбираємося і ми судимо законом і караємо.  Ми їх у в'язницях тримаємо, ми змушуємо працювати в колонії. Ми тримаємо в неволі.  Ми заохочення ніякого.  Таких людей ми зживаємо. Такого права ми не хотіли і не хочемо.  Але нас навчить природа своїм учинком, своєю силою.  Вона все зробить нам за наше беззаконня.  Казали: ми не будемо мати для людини в'язниці. А самі режим охоронців ввели людині нашій.  Це ж ми сидимо на цих режимних годинах.

 

88. Мої милі друзі – це повітря, вода і земля.  Вони нам все дали, вони і відберуть за наше нехороше.  Ми чоловіка зовсім нормального, взяли та зробили ненормальним.  Де це було, щоб чоловіка нашого, корисного для всіх людей, ми відірвали від участі в будівництві. Він з нами такими не згоден бути, як ми.  Хочемо один час пожити, а інший ні.  Він каже. Усіх в'язнів звільнити.  Хворим психічно дати дорогу.  Не треба людину в неволі тримати.  А от так зробити, щоб образи ніякої.  Ось що вимагає чоловік.  Любов до людини, і велика для всіх ввічливість.  Всі люди, залежні в природі, ніколи цього не робили.  І ніхто не збирався, крім тільки одного нашого руського, загартованого в тренуванні.  Він це робить і цього всіх учить.

          

89. Годинник ручний або стінний, і також кишеньковий не причому.  А от я, як незалежний чоловік, їм не вірю.  Вони зі мною говорити не стануть.  Я проти них, щоб мати.  Годинник годинником, а чоловік є чоловік.  Він його робить, він його продає, і він же купує для свого форсу.  Якщо йому здійснювати яку-небудь далеку дорогу, він на них не дивиться, як на якусь дійсну надію.  Вони на руці.  Годинник показує, для цього циферблат.  Вони йдуть день, не зупиняються, і також ніч без зупинки йдуть.  Можуть розмовляти як ніколи з людьми на відстані.  Годинник теж за те, за що Іванов, незалежний чоловік. Тюрма не треба.  Якщо по суті розібратися, не буде треба і лікарня.                   

 

90. Я б своїм організмом пройшов по всій нашій земній кулі, між усіма людьми на материку. 27 березня.  Прийшов четвер, він знову нам годинник представив.  Він за це саме взявся.  Невже ви зацікавилися цим ділом, що вам не доводиться навіть цього діла кинути.  Наше діло таке.  Каже сама людина.  Тільки що з цього шматочка земельки зняли цей урожай, комбайна не виїхав з ниви.  А ми ж трактористи, це наша робота.  Від нас чекають люди, щоб ми їм зробили те, чого вони хочуть.  І також ми знаємо про цю роботу, про цей час.  Якщо ми тільки не підготуємо в цьому себе, то нам вийде хана.  Ми не годинник з механізмом.  Наша діло, прийшов час того початку, треба глянути на свій годинник.  А він добу нічого не їсть, а йде.

 

91. Їхнє діло не наше таке, як ми взялися цю пайку орати. Наше діло, про це думати спочатку треба.  А годинник, одну хвилину 60 раз треба вдарити. 28 березня.  П'ятниця остання, вона своє вираження залишає позаду. Ми не всі залишилися задоволені, що зробилося в природі.  Про наше самовілля сказати слово.  Це небувалий в житті мертвий чоловік. Треба просити живого чоловіка корисного неушкодженого, такого мудреця, якого люди за його такі дії будуть любити.  Він по землі ходить своїми ногами не так, як усі люди, взуті залишаються на весь свій день, що прийшов.  Їм це законне явище взуття своє носити на ногах, як якусь красу, і нею хвалитися.  Взуття різне.  Одне хороше, якісне, інше не заслужене, а носити треба.         

 

92. У чоловіка живого чобіт зовсім немає, є свої живі босі лапи.  Він їх кидає недарма направо і наліво. У нього для цього думка своя зародилася бути протилежним усьому.  Не очікує для себе природні умови.  Особливо чекали п'ятницю, яка завивала.  Пил чорний нікому не подобався. Але природа за все своє пройдене дає свою спеку.  Їй не подобалося, що люди це робили, забирали в свої руки.  Але зараз, будь добрий, відповідай.  Я цього людям не хочу, щоб вони у себе мали режим такий розпоряджатися чоловіком.  Його не доводиться турбувати, він у нас один на землі мислитель і хороший ділок.  Він руками своїми зробив, у нього вийшов живий факт.  Пожили, бачили, чули, і у нас вийшло так, як ніколи, добре і вправно.

 

93. 29 березня, субота.  Вона в снігу себе показала.  Зима, нам вона не набридла.  Ми щороку цю зиму завжди зустрічаємо не з душею і не з серцем.  Хто тобі скаже добре.  Перед нами завжди на столі прибраному лежить гарно велика ложка, вона тягне до себе людину своїм апетитом. А природа примушує людину думати.  А робити, лише б здоров'я.  Люди праці не бояться за це братися, у них на обліку південь з північчю.  Для цього їм доводиться готуватися.  І те вони завжди від історії робили.  Предки ввели це життя.  Час на це діло тепло показав. А люди були цьому раді, їм прийшла така в цьому ділі робота. Їх день рік годував. Їм була надія, вони знали про це.       

 

94. 30 березня, неділя. Морозу немає, а сніжок пурхає. А людям – по серцю ножом. Їм треба тепло, яким вони задовольняються. Сніг іде, не перестає. 31 березня. Останнє число. Це справжня початкова зима, вона тривожить людей, їм не дає в степ виїжджати. Закон у природі такий, одне в житті не буває. Камінь на камінь даремно стіною не клали, і не робилося з цього місто. А зараз починається велика невідступна наша в природі на чоловікові любов через друга: повітря, воду і землю. Вона за цього чоловіка, стала приносити дні не такі, як це треба людям. Вони всі думають передчасно за велику відстань отримати у себе прибуток. Їм не треба буде ідея Іванова, шлях Іванова.

 

95. Їм треба золото, срібло, чим люди зацікавлені. У них на це є сила волі. Але одного такого здоров'я, яке має Іванов, люди безсилі це мати через своє наявне в природі залежне багатство. Зараз природа не розв'язала свої вузлики, і не прислала потрібні дні, яких люди чекали. Вони їх чекають, але дочекатися у них сил немає. Природа їм не дає того щастя, того здоров'я і слави. Природа дає думку свою нову небувалу для людей. Вони цього не хотіли, щоб зима тривала, і свої такі холодні дні. Погане для людей у даний час робиться, і буде на людях робитися за їхнє забування тієї особи, яку ніхто ніде не бачив.

 

96. І не дасть вона тепер жодного весняного хорошого дня. Вона людей озброїла, дала всякого діла зброю, але не дала вона людині мудрості. Це теорія – каприз людський, але не дух дорогий. Ми годинник маємо для того, щоб на нього дивитися. Це не сонце наше тепле є, яке жене із землі біле. А зараз воно у нас, людей, безсиле. І птахи не як птахи співучі, і літаючих з півдня на північ люди рідко бачать. Люди хочуть цим довести, що вони змалечку знають, і природі своїм умінням показують. Це не премудрість одна, а тільки примушує залежного чоловіка. Він більше нічого не зробить, як цей будиночок шпаківню, котрий треба.

 

97. Але нам, таким добрим людям, не треба буде по природі капризувати, ображатися на нашу природу. Вона правильно зробила, що свій ураганний вітер примусив бушувати. 1969 рік, все робилося з допомогою його діла. А зараз чоловік померлий, його не стало. Але людьми діло продовжується, і буде так байдуже продовжуватися. Ми не вміємо любити інші народи, іншу націю, особливо тих людей, про яких ми не знаємо. Хіба земля буде наша, якщо вона природна. Вона нам ростить стебло і зернятка, і також цим вона нас годує. Ми в ній пожираємо. Ми виробляємо будь-яке хлібне печене. Все це робиться з водою у вогні. І також ми вигодовуємо нашу худобу тварину до самого віку. А потім вбиваємо, розробляємо на сорти, м'ясо м'ясом, а шкіра шкірою.

 

98. Для цього народилися майстри, великі і добрі люди перед нашим сонечком. Ми доглядаємо за нею, і хочемо, щоб вона була грядкою, і приймала в себе зернини. 1 квітня, початковий день. Людям треба хліб. А до хліба – земля і вода, та повітря, яке допомагає киснути дріжджам. Люди зробили в цьому ділі снасть, перший голочку з ниткою. А потім зробили собі шило з дратвою. Стали шити одяг і чоботи з шапкою. Людина стала прикрашатися. Для їжі люди зметикували пісне і жирне, люди люблять хороше і солодке. Людям треба буде при умовах дорога залізна, асфальтована. У вагонах люди люблять, щоб зручність на такому такті. Ми ввели життя літакам через наші села, міста, де прокладені швидкі ріки. Стоять біля них дрімучі ліси. Там по рівнині при затишній погоді.                  

 

99. Люди любили у дворі заводити дворову птицю. У людей своє око дивиться на якусь племінну тварину. Особливо коли людина обрала своє місце, його огорожею обгородила. Та на розі поставила свій будинок, йому зробила свою улюблену обстановку. Вона доброго господаря примусила мати пару конячок і хорошу збрую. Він на них їде зі свого будинку, як якийсь купець. Ми жили і багатіли на цьому прекрасному полі, де ліс невеликий над річкою, узлісся пролягло. Там у ньому є озера, птиця дика розводилася. А ми тут же поруч жили. Нас навчила наша місцевість, як буде треба до цього діла підготуватися, та зброю на це направити.   

 

100. Ось що захотіли бачити на цій нашій швидкій річці, де пароплав плив. Ми все життя провели в цьому місці. А десь шахти вугільні копалися. Люди раділи, і з нею разом по одній дорозі проходили. Та на відстані за нею говорили. Чоловіка любителя на землі вважали господарем. Він радів, він же і любив це все. Особливо орав землю, доглядав за нею. Щоразу брав у свої руки олівець, ручку з пером, на папері все малював. 2 квітня. Люди у людей питають. У вас виявилися гроші в кишені? А раз у вас їх немає, хто туди має право пролізти? Ніхто. А зараз люди від людей розумом пішли, силою в теорії виявилися. Люди людей за це зробили злочинним світом.