Середа. 1969.02. ч.2. Ви мене такого. 1969.02

Іванов Порфирій Корнійович

 

:Середа. 1969.02. ч.2

:Ви мене такого.1969.02.с

:Наші земні люди.

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

Середа. ч.2. с.101 193

 

101. 29 січня середа остання, вже п'ята вона за рахунком, хотіла сказати ученим. Адже те, що наш цей автор пише, його одна правда. Він такий народжений, нікому поганого не робить, не говорить на людину склоки ніякої, крім хорошого боку. Я, каже він, це чоловік не наш, він новий за своєю ідеєю. Не хоче з нами так весело дружити. Він нічого не говорить про все таке, нами всіма зроблене. Я, каже він, спробую, так поживу. Якщо в цьому не знайдеться нічого такого, я так само, як і всі, помру. Мене не стане, як і всіх не стало. І то я прожив не так, як усі жили 35 років. За цей час не один раз можна так померти. А я не так живу. Зустрічаюся з людьми всіма моїм таким.

 

102. А в середовищі склалася довіра до цього народу за його хвалу. Тільки що зробили одне, те ж саме взялися робити. Він вважає, інше йде в житті, інший рік, а робота та ж сама. А от це не починається і не закінчується. А як тільки надумав, почав, це робив, в ділі не в фізичному труді, а в природному порядку. Треба легко жити, і треба буде в цьому користь. Чому не взятися за це діло нам усім. Ми ж такі люди, перед нами лежить інше, зовсім не таке було, якому щодня в цьому кланялися, просили Бога. Це все на собі за рахунок моління зробили. А тепер доводиться погодитися, за рахунок свого власного жити.

 

103. Це не все таке є перед нами такими, хто в природі збережеться. У ній так робити, як не робилося ніколи. А зараз це діло в моді, та ще в якій. Люди цього не думали, вони не пробували, щоб у них це виходило. Вони від цього бігли як ніколи, не хотіли зовсім сприйняти. Це неприпустимо так залишатися, як залишився я один при цій погоді. Вона їм на арені такій себе показала. Якщо це було сонце, та така тиха і приємна як ніколи погода. У кому була можливість до неї такої підходити. Може бути, з нас хто-небудь і вирішить таке терпіння на себе взяти. Я, каже середа, сама не розберуся як ніколи в цій справі.

 

104. Я хочу, щоб сам ініціатор розповів про це. Це історія, яку ми з вами почали робити. Ми почали з ягідки однієї або яблука. Словом, одне зернятко, яке зібрало в житті дуже багато зерна. Це зерно може перевозитися з місця одного в інше. Це зерно, в якому закладені якості, а вони зберігаються вміло. Ми з цього хліба печемо різні кренделі з бубликами. А люди по копієчці зносять в купу ці гроші, за які робилися всякого роду будови. Це зерно від землі сталося, і людину вигодувало. Воно цього хотіло, щоб ми з вами такі люди, як воно нас створило. Це могутнє і добре діло. Якщо ми взялися за це діло, і довели через це велику силу. У нас для цього є в засіках, цього зерна у нас багато до цього діла.

 

105. Ми із цим зерном все робимо. Це буде нам дуже погано тоді, коли я за це візьмуся по-справжньому, як це говорить моя ідея. Каже чоловік, якому не до душі це діло. Він каже: треба це все суспільству припинити. Але в цьому суспільстві є дві половинки. Одна за те, щоб не допустити. І одна, є більшість, дозволяється, за це, щоб було. Нехай він як знає, так сам собою робить. Це його в цьому є. Поки я нічого не бачу і не чую, але має відкритися моє всім. Це треба буде робити. 30 січня, четвер, п'ятий у цьому році. Він про це нічого хорошого не говорить. Якщо цьому тільки бути в наших людях, ніяка особливість цю історію не поверне назад. Це чоловік робить природне.

 

106. Цього чоловіка треба обов'язково народити знову, це не бути нікому, тільки робиться одним ним. Це робиться для того, щоб було по-новому, по іншому такому шляху, по якому наші люди не намагалися цим ділом займатися. І зробити те, що не робив наш чоловік. Ми не знаємо про його таку думку. Він заради цього тільки робить. Він ходить в природі так, як не ходив ні один чоловік заради цього, щоб визнали його через ображеного. Не треба, щоб він між нами знаходився. А коли він між нами зникне, не буде прогресувати, ми з вами не будемо піддаватися ніякій особливості.

 

107. Ось що ми в природі спільними силами віднімемо, здоров'я. А коли чоловік на себе не надягає нічого протягом одного року, він же не побоїться залишити сам себе таким, як він був. Ми, всі вчені, його вважали, що він ненормальний. Він від цього не відмовлявся. Хай по-вашому, це тепер померло. А зараз природа переселилася, вона йому служить благом. Так давайте ми візьмемо це діло всі. Я п'ятниця, випало на мою долю це 31 число, я закінчила цей січень, свою зимову роботу. А наші всі люди дарма цей час не залишали, вони готували на 1969 рік снасть. Їх земля до себе дуже сильно чекала. Лютий один проводимо, а люди візьмуться за свою сільську роботу.

 

108. Будуть масу зерняток тягнути до себе. Агроном місцевість свою не забуває, що він повинен посіяти, щоб не прогадати. Рік один день годує. Пшениця вперед сіють, а за нею ячмінь, овес і кукурудза, та соняшник. Все це треба знати людині, особливо тому, хто хоче жити. Він найбільше думає, робить те, що буде треба. Січень згорів. Ми прожили да прочекали, як якусь особливість. Думали ми про нього, він нас закидає снігом, або оточить холодом. Мороз, чого ми боялися. А він у нас злим не проходив. У нього до нас душа чуйна виявилася. Він говорить нам, людям. Не ображайтеся на мою долю таку.

 

109. Якщо я цього не зроблю, мене мої всі дні заб'ють, і скажуть: які ми дні зимові. П'ятниця остання наша в січні жителька, вона брала на землю чистий пухнастий білий сніжок. Треба людям радіти цій погоді. Даремно люди не поспішають. Якщо поїхати в місто, на це є машина. Вона по дорозі довго не ходить. Це не минуле, а дане. Все робиться чистим червоним зерном. Його тримають у такому приміщенні, де йому можливість себе зберегти. Ми вважаємо, загибель цього зерна при холоді, та при такій зимовій холодній погоді. Вона нашого чоловіка примушувала з хорошим таким красним зерном. Його треба буде зберігати.

 

110. Господар добрий завжди про це думає, але ніколи про цю землю. Вона лежить мертва, але природна енергійна. До неї треба буде прибути на якій-небудь силі. Земля нічого не дає, крім бур'яну, або чого-небудь такого. 31 січня виїхав до міста Шахти, де взяв у броні квиток на м'який вагон до Москви на «Тихий Дон». Їхав швидко Глибоку, зустріло Мілерово, та Воронеж, Рязань. Зустрічали люди, і багато. А ночували у Фросі до обіду, потім розговорилися, і почали роз'їжджатися, хто куди. Ми поїхали до Тамари, а в понеділок ми поїхали в державну торгівлю, там продемонстрували. Після в СРФСР, де домовилися мені дати машину безкоштовно.

 

111. А потім побув до 6 лютого, виїхав о 10 годині 55 хвилин, їхав № 100 поїздом. Приїхав 7 лютого, а 8 лютого став писати про становище своє, яке воно повинно бути. 9 лютого було свято неділя. Я сильно температурив, вночі під 10 лютого стало добре. Я став писати про це. Все це робилося через ногу. Я відчуваю по-старому. Сидів я на стільці одному, а на іншому лежала хвора нога. Я згадав про природу, про повітря, про воду, про землю, у чому чоловік винайшов всі свої наявні багатства, але не знайшов свого одного. Це таке здоров'я, яке людям усім потрібно. Ми такі є люди, взялися за одне діло. І ми отримали те, від чого не вийшло одне, щоб було хороше.

 

112. Ми сьогодні знайшли одне хороше. А потім знайшли краще від цього хорошого, і ним почали користуватися, весь час за нього вболіваємо. Немає на столі, нема на тобі, і немає житлового дому – вже є велика хвороба, яку важко буде вилікувати. Це все в житті знайдено. Ми по природі лазимо, у ній дуже важко придбаваємо. Знайшли одну річ не погану, а хорошу. Ми шукаємо ще від цього краще, красивіше і зручніше. Все робиться людьми не в один час, і щодо красоти краще і краще. Посадив дерево родюче, яке воно це одне між нами всіма. Воно до себе тягне інше, і якісне. Багато цього добра насаджено. Ми звикли без цього жити.        

 

113. Ми зробили руками чоботи з чистої виробленої шкіри. І також зробили на голову шапку не одну, а картуз, або капелюх. А щоб досита наїстися, не один хліб на стіл кладеться, і не одна ложка з чашкою. А в чашку насипаний борщ, або суп, та й друге що-небудь є м'ясне. Є каша якась, є компот, або чай. А готується вогнем, та ще яким вогнем, з водою, та ще якою.  А будинок треба буде побудувати, та ще який дім. Можна з каменю, можна з саману, і можна з цегли, і можна з дерева. А дах який спочатку був. Треба буде для цього діла землю орати. Чим-небудь її не ореш, і не повезеш плуг. А орати потрібно від господаря. Він цим живе, і розвиває себе в цьому.        

 

114. Сім'я сильна все це робити. Один уміє орати під зиму. Інший про це думає. Готується зустрітися з весною, з такими теплими днями, з такою погодою, де тільки людина працює. А щоб це посіяне росло і піднімалося вгору, щодо цього ладить всьому природа. Вона своєю вологою дає знати чоловікові хліборобові, щоб він не забував про цей час, і готувався він до нього. У чоловіка одне – чекати хорошого врожаю, та мати на це своє здоров'я, щоб цю силу із землі зняти, і в діло її привести. Косою ручною треба буде в рядки покласти. А слідом це все пов'язати, та в хрести покласти.

 

115. А потім це все у двір перевезти, щоб не сказали поганого. 12 лютого, вівторок. Не було між нами, людьми, тепло, а було холодно. Я, каже вівторок, за те холодний прийшов на землю, всіх самовільних і борців у природі попередити. Що більше такого хорошого в людях не буде через те, що Леніна зробили комуністичним Богом. Він по всьому світу примусив людини, щоб людина людину за її добро знімала з життєвого путі. А як була різниця між людьми в їхній такій матеріальності, так вона і залишилася між нами. Природу не перехитриш. У ній треба буде піднімати все, і носити треба на ногах.    

 

116. У природі старе не змінилося. Як були гроші такі в житті між людьми зацікавленими, так вони і залишилися. Без цих грошей людина робиться в житті своєму бідна. Йому скажи, що ти будеш жити добре через це діло. Людина за гроші побудувала собі на землі життя. У людини розум робиться через них. Це буває один раз. Одяг куплений за гроші, але він не обігріває ніде і ніяк. Цей одяг важко носити. А коли їжі наїдаєшся повно, дуже добре. А їжа – це така річ, яка перетравлюється, як у казані. Одне нове і нове туди надходить. А його треба переварити, та зробити непридатним.

 

117. А всі люди хочуть, щоб у них були завжди гроші. Всі люди купують хороший за фасоном одяг. Всі люди хочуть, щоб у них таких була на столі смачна і жирна їжа. Вона так в природі даремно не дається. Це добре, що у нас така придатна їжа, та й вода до хліба. А техніка – це не людина, не руки живі, не приголублять. І не скажуть про що там даремно. А всякий приварок робиться, він з м'ясом вариться. Хіба це добре, перед нами тече кров. Хіба погано людині від м'яса. Він тільки їсть, він тільки насолоджується в другий, втретє раз в день. До самого відвалу їсть. А ніч всю спить, та продумує про завтра.

 

118. Яким він вийде до людей, в якому одягу, і який на ньому буде фасон. Це не в нашої людини така створена думка. Всі люди люблять красу, і запах хороший, та й хочуть у теплому перебувати. Не одне це перед людиною лежить. Хіба мало око бачить по природі. Він по землі дивиться, йому треба на цей рік добре попрацювати, йому в цьому році треба прибуток взяти. Він бере з природи для того, щоб було не мало, а багато. Не погане, а хороше. Якщо починають по-своєму і по-новому жити, у людини веде вперед думка. Раніше по-старому жили, і ми робили те, що нам індивідуально.

 

119. Як хотіли в своєму дворі маленьке живе в прибутку, особливо з тварин без мови. Ми її народжуємо для життя для того, щоб з неї взяти багато м'яса і шкіри. На це ми живемо. І хочемо, щоб у нас народжувалася не дочка, а народився син. З батьківськими бажаннями ми це думали, у нас це й виходить. Одні ми в будні не носимо чоботи. А для свята ми маємо зовсім інші, щоб ними хвалитися, щоб не сказали тобі, що ти не вмієш жити. У тебе не один є син, якого ти любиш. І хочеш його по-батьківському одягнути, і чоботи на нього на ноги одягнути не погані, а хороші. А шапку одну з усіх, а пальто з брюками. Все це треба, і дуже треба не один цей рік.

 

120. А на другий рік вже чималі думки, за прибуток беремося, всі свої сили кладемо його прибавити. Ми це джерело беремо із землі. Та ще думаємо, на якій. Чи то вона піщана, чи то вона чорноземна. А працювати було потрібно, та не малою силою, або поганою упряжжю. Все це робилося любителем, хто знав сам себе, і знав оточення, усю належну землю. А до неї природу, яка давала нове небувале. Ми з першого дня побачили на землі небо, і незмінну зелень на дереві, розцвіла квітка. А ми в цьому чекали, один день проходить хороший, інший день наступає, і плоди прибавляються. Робиться на землі урожай. Це було перед усіма, так воно і залишилося зараз. Хто близько до цього, він живе добре.

 

121. І син, і батько, вся родина лізе вгору для того, щоб мати. І міг зверху вниз придивитися. Хтось, може, побачить якийсь скарб, невичерпне багатство. Середа друга в лютому, вона говорить. Я приходжу до людей недарма зі своїми такими силами. У мене вони направлені за їхню ввічливість, їм на їхній проступок завдати шкоди. Я вічно їм заважала у воді, коли вони відкривали свою дорогу для якої-небудь торгівлі. У мене, як не в людини, все є. Я є природа, та ще яка, завжди перебуваю посередині всіх моїх братів і сестер.                

 

122. Особливо я завжди відриваюся від вівторка, а вдаюся я так само, як і завжди робилося в життя нашому. Ми один без одного ніколи на землю не приходили. Це всієї природи материк, на нього посадили людину не для життя свого, а для смерті. Він оточувався весь час багатством. Бач, які колгоспники виявилися переді мною. Мені довелося цей рік починати, я тепер усім пані. Що хочу, те і зроблю за їх такий приклад. Від мене, як землі, щорічно вимагати великого врожаю. Я на це не мовчу. Ми всі до одного дня мовчали. Ми для цього їх тягнули, втягували. Думали, що вони схаменуться, відмовляться.

 

123. У нас природна сила. Ми всього цього початківці. Жаліли весь час вас. Послали чоловіка нового, щоб люди з його вчинком погодилися. А він один з усіх прийшов таким за наше, зроблене нами. Ми в шори взяли це природне діло, хочемо до самого кінця довести. А Іванов нас за це все називає бідними людьми. Ми ж не знаємо, що буде з нами завтра. А ми як приходили, такими і йшли. Нас природа не умертвляє, дає нашому місцю шану. Як ми були раніше не такими, як зараз. У нас така система проходить між людьми. А зараз ми прийшли назустріч цьому чоловікові, хто за нами став заступатися.

 

124. Ми весь час з озброєним чоловіком зустрічалися.  Ми того духу не отримували, і того життя не чули. А от ми з людьми прожили. Пішов 1969 рік. Тільки, я розуміла, марно я приходила сюди, ось на це прекрасне місце. Я разом з сонечком цей час проводила. А чоловіка примушувала, щоб він робив те, що роблять усі.  Я цієї відмови не бачила до сьогодні.  А середа на цей рахунок на всю свою роботу. Я прямо скажу тепер людям.  Такого в житті не буде. Природа зробиться в житті не така, як вона до цього була.  Або вона буде такою сильною.

 

125. Люди лише б що-небудь надумали, їм це буде дано, і сильно. Вона не забувала про своє.  Це буде.  Холод, як він є, все це припиниться, не буде. Запитує у чоловіка злочинця, злодія: хто тебе, такого хлопчика, навчив красти?  Ти ж не народжувався таким.  І мати твоя, батько твій в житті своєму не хотів, щоб ти між такими людьми виявився.  У тебе до цього професійна спритність.  Мовчить, не говорить, визнає себе в цьому винним.  Я б вам сказав, як людям доброї до мене душі, я б ніколи не погодився злодієм бути.  Але біда для мене і для вас одна – чужі гроші або річ примусила.

 

126. Як же так, у нього питають, чому чужі?  Та тому, у мене їх немає. Злодій для мене не зробиться, і немає, за що його шукати. 13 лютого 1969 року, четвер.  На мою долю випав буран.  Я його дуже радісно із заметами очікував.  Все це робилося взимку, найлютіші для людей дні, якими Іванов цікавився. У них, як природи, питав: для чого це все вітром робилося?  Мені четвер, як день, що знову прийшов, каже.  Це стосується наших людей, щоб вони знали велику матір природу, її такі ось дні.  Та таку погоду, яка може у себе на це робити.  Що зробила по нашій землі природа?  Вона всю землю верхній покрій взяла, і людям за їхнє хороше в очі жбурляла.    

 

127. У неї сили такі народилися, весь посів озимих прибрала.  Це заробили самі люди.  У них хвала розвивалася, їхні танці, їхні пісні.  Їхнє на них погане злодійство, хуліганство, вбивство.  Це не життя, а розорення всіх наших людей у природі. Через нове введення в люди на себе взяли, стали по-своєму робити.  Бога як такого з дороги прогнали, своє штучне ввели.  Тисячоліття жили і розвивалися. А зараз Бог не побоявся ніякої перешкоди.  На землю прийшов чоловік з душею і з серцем до ображеного, хворого, забутого всіма людьми чоловіка.  

 

128. Хто мучиться в цьому ділі, лежить у лікарні, сидить у в'язниці.  Ніхто про них не турбується, немає в цьому всьому вболівальника.  Всі на цій службі знаходяться, вболівають за свої засоби.  Четвер говорить.  Не було такого генія або чоловіка, хто про це  сам пише.  Я через це, що я люблю природу, хочу істину зберегти, щоб на землі зробилися люди одні з усіх.  Вони погодилися з душею і серцем, не стали йти від ображеного, хворого чоловіка, забутого всіма.  Хіба можна людину класти на ліжко, в лікарню людину.  А завтра ти захворієш, або ти втратиш своє здоров'я на чому-небудь, куди тебе визначать.  Це твої будуть заслуги.

 

129. І в лікарню покладуть, і у в'язницю засадять, лише б ти забунтував, тобто сам себе представив не так, як інші. Люди чужі недолюблюють інших самовільних, злодіїв, або хуліганів, або вбивць. А кому хочеться доглядати за будь-якою хворою людиною. Добрі люди не хочуть чоловіка, щоб він завжди був злодій, і відповідав за своє перед народом. Хто погодиться бути завжди хуліганом, або бути людиною вбивцею. У природі може будь-яка людина на цю дорогу потрапити, і там все зробити, що буде непридатне людині тій, хто від нього постраждає. Такого в житті не було, щоб хороше зробити людині.  

 

130. 14 лютого. Це наша п'ятниця, яка хоче нам сказати про час, що прийшов у природі, за старим стилем один місяць до весни. Вона нас до себе зі своїми днями тягне. Хоче земля, щоб за нею люди доглядали. Людям потрібно урожай не поганий, а хороший. Тоді нас природа не забуває, коли ми самі себе підготуємо з усіма видами, зі снастю, з насінням, з людьми. Ми не дивимося, у нас наші очі ріжуть, прямо у вітер для того, щоб розсікати атмосферу. І бути в цьому ділі знатними. Що де і як буде треба в такт посадити зернятка, щоб на це волога не забулася про нас таких.

 

131. У нас працює думка не про одне діло в труді. Людина не забуває про природу, про такий день, в якому щастя народжується на природний дощ. Я, як п'ятниця, цьому місцю в році господиня. Хоч один день на моє таке зимове право. Залишаю себе на віки віків такою, як я прийшла сьогодні. Це моє незламне щастя в білому снігу лежати. Всіх наших людей ця атмосфера тривожить. Чоловік не знаходить потрібним ступати від свого села в степ, він вважає, це все не влітку. А зимою можна такому чоловікові втомитися і заснути на віки віків.

 

132. А вмирати нікому не хочеться. Ми, всі люди, для цього за землею доглядаємо, щоб на ній пожити та попрацювати. Багато прибутку взяти, і за це все своє особисте здоров'я втратити. Ми більше нічого не отримали, крім одного – пожили і померли. Це нас примусили умови. Ми такі є люди, не хочемо шукати те, що буде треба. Ми щороку робимо те, що нам у цьому шкідливо. Ми на землі працюємо, грядку з неї робимо, щоб вона у себе вологу тримала, і робила сходи. А ми на них дивилися, і готували себе весь великий прибуток зустрічати. І готувалися це дозріле прибирати, молотити, робити на чисте зерно.

 

133. Ми в цьому періоді в цій роботі багато працюємо, та дуже сильно думаємо. Моє проходить життя, скрізь і всюди без моєї участі нічого не робиться, починається і закінчується. Обідати сідають всі, обідають довго. А от щоб не їсти, за це я не відповідаю. Кажу всім людям. Дуже важко в сільському господарстві людині жити в природі, та про це все доводиться думати. Ми сьогодні почали, а кінчати, самі про це не знаємо. Про це думаємо, а от робимо добре. Наше таке от діло велике літо триває. А щоб нам вистачило часу на це, ми з вами чогось у житті не зробили. Хоч, може, маленьке діло, але недоробили.      

 

134. Залишилося до весни, а весною це не восени. 15 лютого. Я субота така, я зробилася, як неділя. Мене люди зробили святом. Я така, як і завжди буваю. Плаваю на море разом з моряками, з рибалками. Рибу ловлю, тобто допомагаю людям своїм спокоєм, щоб було добре. А природа посилає мені свої сили, я їх зустрічаю однаково. Мене природа дуже сильно любить за мою скромність. Яка б погода не починалася між нами, я як така з природою близькі друзі хорошої думки. Скільки б вона не бушувала у своєму житті, а відпочивати доводиться природі. Теж такий друг для самого себе, це такий природний живий час, що проходить. Я, каже субота, з усіма, навіть можу водитися з півнем.

 

135. У мене всі є сили. Які б вони не були переді мною, я їх ніколи так просто не міняю. А от людина без усього боїться залишатися. Йому треба їжа, йому треба стіл у будинку. Йому треба пальто тепле і не погане. Де його скажете взяти? Або на поле на материку, або на воді, або в повітрі. Я сама без усіх живу. Хочу сказати. Майстриня в цьому ділі, без мене і кроку немає. Я така субота є. Лише б хотів чоловік, обов'язково мене дочекається, і зі мною разом він може все зробити. Залежить від нього, від такого молодця. Він не дивиться ні на які особливості. А бере і озброюється проти мене і природи. Вона ж хранителька і покровителька всього.   

 

136. Ось який чоловік у житті своєму, не рахується ні з якими благами. Йому треба мене зустрічати з духом. А він одягнувся, наївся, і ліг у дім спати. Це не мій суботній час прийшов, настав кипучий мій час. Я така, як і була до цього завжди. Кругом мене лежить білий невмовкаючий у нозі сніг, не теплий струмінь, а мороз надворі задуває. Люди такий час не хочуть. У них один намір, щоб було добре. А хороше людям дають гроші. А гроші придбавають по-різному, хто як. А буває, людині попадає щастя, начебто якийсь скарб. Йшов хто-небудь, їх загубив. А я йшов по дорозі, а вони, як чуже втрачене. Особливо люди наші, яким довелося втратити.

 

137. Я 16 лютого в неділю встав рано. Вже став думати про природу. Про самого ображеного, ув'язненого чоловіка, про кого, як про хорошого, ніхто не думає. Всі близькі до нього жили, вони живуть зараз. Ним, як підлеглим, розпоряджається. Це ув'язнений, хворий між нами, такими людьми. Хто цьому чоловікові своїми засобами, своїм багатством допоміг зробитися злочинцем? Він без людей не зміг зробитися. Люди його своїм законом посадили. А от йому допомогти звідти вибратися, і створити умови, щоб він туди не попадав. У цьому ні одного чоловіка не народжувалося, щоб цьому горю допомогти.

 

138. У нас наука юстиція в людях поширюється. Люди, за розвиненим законом, не прощають, а карають, щоб чоловік сидів і думав там про це звільнення. У людини одне – на якогось бога сподіватися. Це чоловік чекав, і вже він забувся про цього Бога, хто прийде зі своїми силами, їх усіх звільнить. Якщо ми це в житті зробимо самі, то нас за це діло і природа нагородить. Це магніт, який тягне до себе бідних людей, свій потік змінить. Більше його в людях не буде. Проявляться люди. Людям за їхнє зроблене у війні прощають. Миряться, і як дружно починають жити між собою за їхнє одне добре діло.    

 

139. Такого зла і сум'яття, як на сьогодні між ув'язненим і утримувачем його у в'язниці. Ми з вами повинні цьому злочинцеві зовсім пробачити, і з ним укласти дружній договір про ненапад. Люди ув'язнені прослухають між собою домовленість за це все, що люди на себе беруть один для всіх обов'язок урівняти людей з душею і серцем. Всі як один чоловік, малий і старий, буде отримувати одну вигадану чоловіком зарплату 33 рубля на місяць без будь-якої образи. Будемо працювати з допомогою машини, і будемо однаково рівно жити. На це врахуємо. Професійність всяка враховується. Всі ми повинні мінімумом забезпечуватися.

 

140. Не буде в людях поганого, всі люди будуть робити хороше. Якщо ми з вами цього не зробимо, то нас природа буде ображати всіма силами своїми. У нас з вами переважена вся ображена сторона на своєму рівні, народжується неприємність. Якщо ми цього рівня доб'ємося, то у нас люди всі зробляться в природі переможцями. Ось що нам сьогодні неділя ввела. Він хоче, щоб це діло було між нами такими, як воно і є, і буде. Хворіти люди не стануть. А вчення Іванова нас усіх веде до одного. Це треба нашій молоді за це діло сильно взятися. І бути такими, як вони є зараз. Всі його п'ять пунктів виконувати, з душею і серцем виконувати.   

 

141. Ось чого хотіла бачити природа. Вона не хоче старого історичного. Понеділок, 17 лютого. У тижні перший день, якому доводилося кланятися своєю голівонькою, і про це не забути, що в ньому робили. Особливо вдень на всій нашій площі землі. Це була свобода одному нашому лютому звірові, свободу бачити в житті в природі. Він кровожерний, він голодний, полює на птахів, на безсилих тварин. Йому доводиться пробиратися на запах у село, там де живуть. Люди самі себе рятують там, де самі себе навчили від природи захищатися. Вони сильно там проти природи озброїлися, і не кидають.

 

142. Одне лізуть зі своїм умінням вгору. Перед ними лежить земля з водою, а повітря оточує. Ми без цього на землі не люди є. Нас без цієї зброї природа закидає, не дасть людині жити. Раніше, каже понеділок, мені, такому дню, був великий у природі для життя запах. А зараз на землю ставлять будинки не одноповерхові, а високі, багато поверхів. А що, якби вони були дерев'яні. Їх кладуть з цегли, і ставлять на залізобетоні. Туди проводять газ, а в кожній квартирі є велика зручність. Кухня, кожен має вогонь, і у кожного є туалет, ванна, і їдальня, передпокій. Словом, дуже добре. Магазин продовольчий внизу під будинком.

 

143. А в будинку ліфт, кнопка.  Краще не може бути. У природі встаєш за часом, лягаєш за часом. Встають – думка одна, найбільше про роботу, про те виробництво, де людина свої години проводить у ділі. Він там це діло робить, у нього можна буде взяти цвях з молотком, і прибити дошку. Або можна з каміння класти стіну, яка цьому господарству буде треба. Та й взагалі чоловікові знайдеться будь-яка у ділі робота. Даремно людині гроші не будуть оплачуватися. Це добре, що я працюю в шахті, так, може бути, бригадиром. Гроші чималі отримую. А тут така сім'я є, вона вміє заощаджувати, уміє зберігати гроші, а за гроші робиться все.       

 

144. А коли люди у себе мають гроші, вони на це мають життєвий план у природі. Він, як господар хороший, хоче у своєму цьому будинку як ніколи такі умови, на які сподіватися, як на якусь особливість. Ми з грошима все маємо, у нас навіть час даром не проходить. Прийшов день, скажімо, він зимового характеру. Ми в ньому повинні зробити, готуватися до бою. У нас в степу стихія, вона видула озимий хліб, а його треба пересіяти чим-небудь, крім кукурудзи. А її треба заготовити, щоб вона була придатна до посіву. Ми повинні це робити обов'язково, у природі не спати.  

 

145. Раз інтерес у житті є, треба буде придбавати. Я задумав поїхати з села в місто. Знаю добре, що там життя проходить не таке, як у нас у селі. Тут розташована від краю до краю природа. Є, на що своє око розпростерти. Рівнина, простір лежить нескінченний. І також маленькі струмочки проштовхують себе сріблястим блиском. Особливо в лісі, та на який-небудь лощині. Особливо при нічному місячному світлі, коли погода проходить без усякого вітру. Можна людині позаздрити. А що в цьому місті є? Всі люди не такі, як є власники свого добра. Є картопля зайва, її треба обов'язково на базар у місто.

 

146. Люди далекі від цього. Вся надія на кишеню, на вміння купити, продати. А річ, яку потребують, робиться руками, її і придбавають руками через гроші. Хіба чоловік буде потребувати того, чого не потрібно. Ми з вами в природі через вогонь робимо зброю будь-яку. Без води з повітрям не обходимося. Робили яку-небудь ганчірку або матеріал. Сучили, навивали, обливали і товкли – у нас виходило полотно. Ми його кроїли, і з нього штани, сорочка виходила. Ось нам дії наші є трудові. Леміш для плуга купували у кустаря, він його із заліза робив. І скалка з ярма теж дерев'яна не виношувалася. Налигач потрібний шкіряний з бляхами намазаний.

 

147. Ми такі є люди, та ще в такій місцевості, яка чекає не такий холодний час. І не хотіли всі наші люди, щоб продовжувалися ці холоди. Люди не живуть так, як це буде треба. У природі є одне те, що ми з вами бачимо. А буря в грязі, в землі не перестає, ревом несе, як якась хвиля морська. А люди такі, яким доводилося йти від цього в свої хати, у свої умови. Ми є люди такі, які бояться залишатися. 18 лютого, це був вівторок, теж холодно було. А хотів написати про те, що робилося в природі. Зробилася неприємність, яку люди збиралися скасувати за рахунок кукурудзи.

 

148. Таких у природі дій не з'являлося, як було в цьому році. Ми зустріли великий природний ураган. А по ньому не кожний чоловік з хати вискочить надвір, і стане спортом займатися. У людей така в житті буває звичка: укутатися тепліше, та не визирати з постелі. Туди встигнеш потрапити. А природа є природа, у неї огорожі немає, у неї є сила всіляка, така річ. Якщо ти, чоловік, хотів цього зробити, добився від природи блага, щоб вона тебе не турбувала цим. А природа на цей рік обрушилася, і взяла, циклоном накинулася на таких людей, які стали по-своєму жити.

 

149. Не стали Богові зовсім вірити. Стали у себе розвивати в природі своє людське злодійство. Стали робити хуліганство, дійшли до вбивства людини людиною. А щоб це повелів Бог, ні в одному слові це не сказав нікому Бог. Він був завжди проти цього всього. Завжди його, як чоловіка, за нехороше, зроблене в житті, карав. Говорив йому. Що ти такий зробив між нами такими, ти ухитрився. Ти сам це зробив. Тобі твоє бажання ніхто не ввів, щоб ти цього не робив. Ти, такий чоловік, обрав свою цю дорогу, і став по ній сам ступати.

 

150. Забувся про історію минулу. Взявся за самовілля. Господар природи я, мовляв, чоловік, всьому ділу мислитель. Ні за що не відповідати. Я на все це сам зробив зброю, і навчився сам з неї стріляти. Сприяє цьому ділу ворог, він розчинив ворота. Я пішов прямо через них. Побачив зайця, став у нього з рушниці стріляти. Бах по ньому, та не влучив. Став сам нервувати, ближче до цього діла підходити, та суворіше дивитися. А зайчику адже сніг – це найкраще природне духовне щастя. Лежи, поки на тебе мисливець наскочить, як якась неприємність. Чоловік тут вже не розгубився, зайця довелося вбити. Обробити його, як слід.               

 

151. У природі одне не буває, і не буде одне. А зараз нам природа хоче зробити за наше все зроблене, ми цим оточили себе. 19 лютого, середа. Вона тягнула зиму. Дуже холодно було. Треба було визнати природу. А в ній не один живе господар зі своєю силою і снастю. У дворі прив'язана на ланцюгу собака. А до неї прийшла інша чужа зовсім. Хоче, щоб вона поступилася йому своїм місцем. Вона йому каже. Якби я була конячка така, як є вона. Конячку даром в будь-якому господарстві не годують. Її запрягають, кладуть вантаж, і їдуть не близько, а далеко. А на мені господар відіграється цим, що я зберігаю його у дворі.

 

153. Або ж бик в ярмі не один є. А їх у плуг запрягають три пари волів, і весь день вони цю землю орють. Поспішають вчасно її покласти під сніг. А ми собаки, та ще вони які. Одна любить господаря, не забуває про його багатство, а береже, як око своє. А ти звідки взялася така не домогосподарка? Тебе мабуть прогнав господар з двору. А ти бачиш це місце, ним зацікавилася, хочеш зробитися хорошою собакою. Іди, нероба, не хочеш стерегти свого господаря. Він теж такий, як ти є. Подобається чуже місце. Я не хазяйська дійна корова, яка годує своїх людей. Ми з тобою нероби, хоча б від нас з тобою м'ясо брали, як беруть від вівці.

 

154. Свиню годують від пуза (черева). А ми з тобою чекаємо один час, і то не зовсім господар сам нас годує. Іди ти, не заважай, поки господар мій не побачив. Він на неробу дивиться інакше. У нього на першому місці стоїть розмальована конячка. Вона його годує, вона його напуває і вдягає, він через нас живе. Для конячки місце таке зберігається, упряж є одна з усіх. Вона запрягається, на чому господар сам роз'їжджає, він цим милується, говорить. Куди б я не поїхав, мене люди очима зустрічали і проводжали. Говорили, як про непоганого хазяїна, і завжди вони мені заздрили. Я тихо ніколи не їхав по дорозі.

 

155. Очі у мене і в моїх коней горять, немов зорі. Видно за всім цим моїм виїздом, я непогано живу. У мене двір доводить, дім стоїть на розі. А які мої хазяйські корови, свиня заводська, вівці світові. А скільки роблю я посіву, труджуся сам. Завжди шапку ношу по-купецькому. У мене лінійка для виїзду, я не боягуз у житті. А от коли у тебе не таке явище з твоїм добром, тобі як такому в житті на це діло не пощастить. Ти думаєш про одне, а в тебе проявиться інше. Хочеться, щоб ріс прибуток. А в тебе, як на якийсь гріх, розривається нитка, робиться в пальто діра. Хочеться, щоб у тебе були племінні красені в житті коні. А вони пішли під копил.  

 

156. То, бувало, їдеш, а у тебе шапка на боці. Гір не було перед тобою, була одна рівнина. Кнута не тримав у руках, віжки одні, тільки вихором підхоплювали. Я був у той час невпізнанний. Мене вважали довірливою людиною. Дорогу знав. Куди, навіщо, без промаху туди потрапляти. Нікому раніше від мене в степ не виїхати. А коли я з дому виїжджаю на базар, мої жеребці іржуть на весь голос. Не встигну віжки взяти в руки, як прощаємося з будинком і двором. Ми на вулиці покотили на весь галоп. А тепер вже не те стало, що з тобою попереду було. На низ пішли зі своїм ростом. На всі предмети не щастило. Навіть не та у дворі стала собака. І не було, на кого гавкати.     

 

157. 20 лютого, день народження. Ганна з рукою хворою приїхала. Четвер – це чистий день. Він від недуга вирвався, а створився в здорового чоловіка. А коли чоловік робиться здоровим, він до всього придатний. Вся історія вважає його в природі потрібним. Я, говорить людина, поки у мене не болить нічого, крім одного організму. Він потребує, йому треба чоботи, щодня їх одягати, і весь день безперервно на ногах ходити. І носить, як усі, також на голові шапку подібну до якої-небудь красоти. Вона лежить щільно на волоссі, пріє день і ніч. Також і сорочка з штанами тільними теж затуляє живе тіло своїм мертвим матеріалом.

 

158. А на додачу ще другі штани, і сорочку надягають. Зверху цього надівається пальто або шуба. Робиться цілком одягнений в одяг чоловік. Якщо не буде мати у себе енергійних сил, то цей одяг не буде на тілі висіти. А коли чоловік енергійний, він не понесе на собі цей фасонний одяг. Він на ньому мертвий, готує тіло до того, щоб знесилити себе. У природі живе тіло живе між живим у природі. Вона сильна і доступна, коли навколо тебе в'ється життя, повітря, вода і земля. Вони чоловіка тримають у себе живим чоловіком. Йому треба не одна шапка, не одні чоботи. І не один його одяг, котрого він носить, і потребує цього діла.

 

159. Якщо тільки цього не буде, він без цього робиться без сил, хворий. Він без чобіт не чоловік. Шапки не буде – вже він не такий здоровий чоловік. А коли чоловік має цю форму, то тоді у цього чоловіка на це велика надія. Він не забуває про цю систему, що вона є в запасі. Чоловік живий, а надіється на мертве. У цього чоловіка живе через це організм. Він для цього трудиться, і хоче обов'язково це все для цього мати, як таку річ. Ми її маємо, і нею огороджуємося, і вона нас у цьому спасає. Енергія не в одягу, не в мертвому. Енергія в повітрі, у воді і на землі. А ти, як людина, є жива одиниця, оточуєш себе живим, і за рахунок цього живеш.

 

160. Якщо тільки у людини немає, скажімо, чого поїсти, наїстися, то тоді людина робиться безсила. П'ятниця, 21 лютого. Пішло життя за рахунком інше, стало теплішати. А ці порядкові люди поставили між собою дні, що проходять. Немає у господаря войця, він їде на сторону купувати. Це його все в цьому життя проходить через це. Немає долота, чим доводиться прорубувати дерево. Це все дістається людиною за гроші. А раз людині не по нутру, приходить на землю не до душі день, а в ньому треба буде таку роботу робити, в якій недобре робиться. Ми з вами так не звикли обходитися. А тут під руками не те, що буде треба. Або нехороший інструмент, або така робота. Не робити б, не треба.

 

161. А коли людині не подобається, або нехороша погода в цьому ділі. Ми приїжджали на ярмарок людський, куди дуже багато людей з'їжджалися. Особливо ті люди, які навчили самі себе у своєму господарстві перед іншими людьми хвалитися. У нього це все зробили гроші. А гроші купувалися господарем за хороше зроблене добро. Люди самі все це придбавали, і робили на землі. Труд селянський відбувався не на що-небудь, а на хороше, створюване чоловіком. У нього в руках і в голові була сила, щоб мати у себе тепер річ. Особливо починається від самого батога або хомута. У господарстві будь-якому треба для двору, щоб була для дроворуба сокира не поганої якості, а хорошої.

 

162. Також упряж усяка для коня. Особливо господар любив пару запрягати в таврійську бричку, яка торохтить своїми тарілками. А господар любитель усього, щоб його кінь на цьому місці не йшов, як звичайний кінь. А у господаря любителя такого, як він був у свій час. Я, каже він, не дивлюся на погану річ своїми очима. І не хочу я навіть думати про це. У мене мої є сили добитися від природи. У мене ж своя земля є власницька. Для цього я маю свою силу, щоб доглядати за землею. Я з нею розмовляю своєю мовою про своє росле життя, воно так на місці не стоїть. А от все рухається з місця одного в інше.

 

163. Для них хліб, та ще овес для годівлі. Ми, добрі господарі, у селянстві думаємо менше, ніж робимо. Приходить після неділі на нашу землю наш перший у тижні день понеділок. А їх, та ще з якими людьми він прийде. А то і немає, на кого дивитися. Є можливість. Я, каже. Тут поруч заступає вівторок. А вчора, та ще при такому ясному сонці, як навмисне це все робилося, на небесах не було однієї хмаринки, що проходить, і не було жорсткого вітру. А з пониззя морська атмосфера подихала, начебто вона завжди там і там. А люди цей час знають, свої сили туди направили, начебто чекають вони: от, от треба конячку вивести з верстата, у хомут одягнути та в голоблі. А потім поставити дугу, прив'язати кінці, і в узду віжки запустити за грузделі. А потім рушати сміливо, як це робиться.

 

164. Або на базарі робилося людьми. Хочеться сильно свій продукт продати, а покупця немає. Робиться, як на гріх. Стоїть ларьок з різними харчами. Його люди оточили, як мухи. А от граки чорного кольору, вони розігралися, як ніби на вітер, наче на погоду на дощик. Все це робиться природою. У неї земля, найголовніше, материк, де лежить велика площа чорноземної землі. Я, говорить людина, вже на землі живу дуже довго. При мені ввели машину в орану борозну, яку орють не одним лемішем, а п'ятьма лемішами, через що робиться скоро. Як тільки почали, вже вона згоріла, вже її зорали. І готуються до того, щоб на неї впав сніг не на один день, або один місяць, а більшість лягає в зиму на чотири місяці. А коли він пролежить цей час, на нього попадає чара сонце.                                 

 

165. А коли наблизиться до землі сонце, люди не стануть думати про зиму. У цей самий час полетять з півдня на північ птиці, одна за одною зграї. І от якраз на землю прийде зі своєю снастю мужик. Він скаже сам собі: це, мовляв, моя прийшла така робота, потрібно за землю братися. 22 лютого. Вже день важкий до весни приходить, а тепла немає, є холод. Люди з такою механізаторською силою хочуть природу обдурити. У них зародилися гроші, вони хочуть купити в природі своє здоров'я. Це право було не їхнє одне, а право прийшло його самого. Він цим правом взявся за це діло своїм умом їм, як озброєним людям, у цьому перешкодити. Чоловік для цього народжений.

 

166. А у людей така проходить по землі думка.  Ми сильно озброєні, і про це саме думаємо.  Хочемо примусити дні, щоб вони по-старовинному до нас приходили і йшли.  А дні стали не наші з вами, за них взявся Іванов.  Він їх не так, як це слід, зустрічає і проводжає в природі.  У нього немає того, що несуть за собою механізатори, ділки світу.  У них для цього техніка, а в Іванова слова природи. Не люди повинні природою розпоряджатися, а природа, вона мати.  У неї не техніка в руках, а чоловік живого тіла для того, щоб сказати цьому ділу.  Що робиться в житті нашому, це буде обов'язково.  Так що природа нашим таким, що ми з вами робимо, вона не радіє.  Вона такого права не давала, щоб ми проти неї так озброювалися, як ми такі стали озброєні проти неї.

 

167. Для нас природою створений ураган.  Ми його засудили народом, ми і дали йому волю вільно жити.  Він же не так ходить по землі, як усі. Я вас не просив, щоб ви мене забирали.  І не хотів, щоб ви дали свою згоду посадити в тюрму, а потім поклали в лікарню.  Я у вас пролежав у самих центральних умовах, а потім в республіканських, а тепер місцеві умови. Яких людей доводилося зустрічати, найголовніше, психіатрів.  Чого вони мені тільки не говорили, але мого цього не відібрати їм. У них – їхнє, а у мене – моє.  Це, що доводилося знайти, і ним розпоряджатися, як своїм добром.  Ми не бралися за це, а взялися за своє озброєння, за те, що всі люди робили.

 

168. Те, що робили всі люди, вони застосували на явленні Бога.  Хіба можна було цим ділом займатися, чим займаються всі ці люди.  У них одна думка – зиму скоріше із землі.  А самі всі за землю взялися обробляти. Це все діло зробили для того, щоб посіяти зернятка, щоб їх змусити, щоб вони росли і піднімалися вгору, щоб подивитися та чекати нового врожаю.  Це їхнє таке діло одне, але не забувати про своє вдаване.  У них немає віри, немає того, що слід.  Ми в цьому ділі звикли багатіти, і розвиватися в хорошу сторону. А навіщо нам сторона погана.  Холод ми від себе женемо, геть далі від себе.

 

169. Та техніка, яку побудували через явлення Бога, вона живе між чоловіком одним. А ця техніка, яку створили люди без усього цього, ми нею користуємося, як ніби так і треба нам. А природа не давала нам усім це, щоб ми з вами бралися за це діло.  Це стара дорога.  Більше посіяти, щоб був хороший урожай.  Через які потреби?  Тільки через мертвого чоловіка. Хто ж вам дасть це робити.  Треба буде живе енергійне. А мертве – це вже не життя наше таке. Ми шукаємо життя таке, щоб воно жило і робило те, що буде нам усім треба.

 

170. Неділя, 23 лютого.  Вона прийшла зі своїми силами.  У неї вони йдуть по землі не до добра, як це вони завжди проходили. У цей день вся ненависть до людей. Їм не давалося таке право, щоб розвивати у себе таку штуку, такий шлях, який робився ними.  Це їм вхопитися за те, що робили наші власники.  Їх змусила робити необхідність. У неї застосовувалася Божа сила.  Вони свого часу цим жили, та все про це думали. Тільки зняли цю врожайність, взялися за інше діло.  Їх змусила їхня думку робити, про цей шматочок, про цю земельку думати.  І до неї готуватися зі своєю силою і снастю.

 

171. Чоловік під'їхав орати для того, щоб вчасно зорати.  І покласти її під зиму під сніг.  Так робила наша капіталістична сторона.  Вона це в природі у Бога випросила, молилися, кланялися.  Все це робилося біднотою, вона у себе мала свій такий великий нестаток.  Вона на фронті своєї боротьби робила, і вмирала в цьому. Вона хотіла жити за рахунок чогось.  Одному одне давалося, іншому інше.  У природі люди зі своїм добром.  Проблема знаходиться в людях така.  Треба буде чекати час, і сподіватися на нього, як на якусь особливість.  І до неї сильно готуватися, щоб на ній зробити те, що треба.  А природу не обдуриш, щоб у неї купити або продати.  Цього ніхто не отримав, і не отримає такого діла.

 

172. Ворог – це наше в нас незнання. Ми звикли за стіною у себе ховатися, та тихенько розмовляти. Це все робили в природі хитруни і багатії. А ми, ще не прийшов до нас такий час, як ми хвалимося своїми засобами. А природа є чоловік, він думає про все це, що придбавається. 24 лютого, понеділок. Так він проводив червоноармійське свято, з ним розпрощався. А зараз заступився, взявся розбиратися з порядком всієї природи. Вона готувала свої дні для того, щоб людина зі своєю думкою на своє місце приходила для того, щоб з весною зустрітися.  І захопити найперший день, у ньому поспішити, своїм агрегатом зробити свою першу роботу на ось цьому місці на землі.

 

173. Цього чоловіка чекають усі люди з його напрямом. Він в організації зі своєю силою виїхав для того, щоб нам усім посіяти найкраще відібране зерно.  Ми це зерно приготували із самої осені. Ми справили машину, у нас всі люди до цього діла підготувалися зі своїми руками.  Вони майстрували, робили, кожну деталь підганяли.  Створювали машині здоров'я, щоб на цій машині чоловік не плавав у цій роботі, щоб він своєю снастю на цій землі орав.  Йому легко доводилося свої кінці загортати, і робити цю землю пухом. А там от слідом за цією роботою пливе саджалка із зерном, кладе по порядку свої призначені зернятка.

              

174. Він добре знає, і поспішає, не втрачає свої хвилинки. Намагається своєю машиною зробити стільки, скільки зі своєю машиною до цього не робив. Його примусило робити, так як він пообіцяв людям не дрімати на своїй пайці. А те він робив, чого від нього вимагала партія. Вона його зобов'язала через природу зробити те, що він дав своє слово перед народом виконувати своє доручене завдання. Це не власність індивідуальна. Чого-небудь у себе потребує чоловік, в цьому ділі хворий чоловік, якщо він тільки вчасно не вкладеться. І не зробить у себе те, що він пообіцяв. Він нас усіх підведе. Ми коли працювали, грали, співали пісні в цьому ділі.                        

 

175. Ми з вами такі люди. З самої осені думаємо про це, свої сили направляємо в машину. А вона за собою тягне агрегат, борони. Тільки наша робота, наш ґрунт, це не щось, а є земля, властивості. З самої осені ми для цього діла поклали оранку. Ми сподіваємося на свою снасть, яка вперед робить. Готує вона ґрунт для подальшого діла, яке робиться машиною. Вона сильна, на ній сидить чоловік, думає про це, у нього в голові все сидить. За кілька днів він сподівається, і хоче чоловік своє надумане отримати. Це для нього був, є для нього урожай. Урожай не дає машина, і не дає людина, урожай дає природа. А в природі повітря, вода і земля, з чим ми зі зброєю в руках воюємо.   

 

176. Ми повинні про це знати, як про якусь особливість. Це селянські є люди. А перед цими людьми на столі лежить колода карт 36 штук. Є з них сильні, є з них безсилі. У природі такі дні, за які хапаються люди, як наші механізатори. Їхнє діло – це машину взяти, завести, і сісти за кермо, нею управляти на ось цій землі, та цій місцевості. А там діло не моє, що робиться із землею. Вона адже входить, найголовніше, в три особи.  Це – повітря, вода і земля. Ти між цими робиш щодня, і ніч прибавляєш, поспішаєш вкластися в своє намічене. Як хороший азартний в карти, на одній він не виграв, так думає виграти на іншій.

 

177. Карта – це вода, те ж саме. Це по природі проходить наш день, що йде, вічно не зупиняється. Як карта, що йде, вона до людини приходить тузом. А чому не отримати йому туза другого або десятку, очко зробив. Це дуже рідко, але буває щастя. А на тузи приходить валет. Після чоловік бере дев'ятку, вже перебір. 1968 рік. Восени всі люди працювали. Всі люди робили на те, щоб не було погано в ділі. Всім ми хотіли так зробити, як робили ми завжди. І хотіли, щоб у природі була погода. Особливо зимою добре. Всі люди хотіли старовинної зими, щоб зима без снігу не приходила, і вона робила те, що завжди було.

 

178. Ми зі своєю силою довго не отримували на землі сніг. У нас новий рік прийшов без снігу. Та й малий сніг на це впав. Ймовірно, цьому бути. Середа наша початкова, вона прийняла лихо. Нам треба було давно про це знати, і чекати це. Ми такі сильні, ми такі багаті, нас нікому не зломити. А якщо тільки розібратися гарненько, ми не є люди природи. Нас вона всіх закидає будь-якими видами. А щоб у цьому нам хвалитися, як ми хвалимося, це рідкість. Це не де-небудь є в природі. Вона якщо хоче, то вона зробить. От яка вона є роділля.    

 

179. Цей день 25 лютого 1969 року. Він збирався зустрітися на цей час зі своєю якістю. А природа зі своїми силами приходить, і хоче себе змінити. А люди в цьому ділі підготували, взялися за машину за кермо зі своїм умінням до землі. Їм хочеться з нею позайматися. Земля без нічого людям не дає ніякого прибутку. А коли до неї приїде трактор не один, він приходить на цю землю разом з трактористом, з усіма причепами, з усіма боронами для боронування оранки. На це був зимовий товстий в масі сніг. Він цю оранку своєю вологою розклав, як якусь пуховку. Зараз час не такий, цю зиму сніг не лежав.

 

180. Вівторок проходить не так, як це в природі завжди було. Тримала до свого часу весну, залишилося до неї три дні. Вона не в силах себе за цю погоду показати більше, а в тумані атмосфера показує, як чорна земля лежить. Це все робиться зараз у колективному господарстві. Люди це діло заслужили. Вони взяли на себе велику ініціативу, нібито це все робиться на землі ними. У них розум такий розвинений, і те чоловік робить у його житті. Раніше чоловік цього не робив, і не зміг зробити в природі таку машину. Такий агрегат з такою снастю управляється швидко зі своєю роботою. Лише б тільки почав робити, вже сходи з'явилися на третій день. 

 

181. А коли сходи прийдуть у законне явище, то і люди піднімуть голови, як півні над курями. Зелень – це річний прибуток, вона змушує природою красуватися. Люди в цій справі живуть, вони прокладають для цієї справи свої очі. Їм хочеться швидше це отримати. У них є, чому позаздрити, і сказати свої слова. Це те є одне з усіх щастя, яке змушує сильно думати вперед про це діло, яке хоче показати нам усім, що ми не заперечуємо отримати. Це красуня природа, якщо вона хоче, то зробить, що вона робила весь час.

 

182. А раз буде врожай, то буде все. Люди наші такі всі, зі своїм ділом вони зустрічаються. У вівторок, у цей близький день ми, всі люди, чекали від природи одну зміну. Ми не хочемо, щоб наша природа така була, як вона є зі своїми останніми днями. А вони от-от від нас, таких людей, скоро підуть на віки віків. Ми їх так ніколи в холоді не зустрічали і не проводжали. А зараз, як навмисне, ця зима себе показує. Вітер східний полоскає, несе з собою такий пил. А людям в цей самий час цю весну чекай. Вона не хоче підніматися передчасно, щоб стати на свої ноги і ходити по землі.         

 

183. Весна – це не зима, вона зараз свій час на тепле змінить. У природі з'являться птиці інші, і жучки з комашками, та які-небудь живі, що повзають по землі. А зараз я в лютому живу так, як не подумають люди. Не хотів такого холодного дня. А природа є природа, вона не хоче у себе зміну робити. Бере і продовжує свій намір. Їй не хочеться змінювати себе на людське бажання. Вони хочуть, щоб люди були такими жадібними, як вони стоять і чекають цей час, коли їм доведеться робити своє діло. Ми за це діло повинні взятися, і зробити те, що буде для життя треба. За землю братися, та за нею доглядати, щоб вона знала про це. 

 

184. Нам би цього не зустрічати, нам би цього не бачити. Ми в цьому ділі забулися про те, що робиться в природі. Господаря всі такі сили залишилися. Він один не хоче, щоб це було. Йому відкривається в природі картина. Він не хоче, щоб весна наступала. 26 лютого. Погода змінилася так, що пішла історія в сторону весни. Стало тепло, людям на користь роботі. Вони хочуть у житті працювати, трудитися для того, щоб людям для себе було, у що одягнутися, наїстися, і чим жити в домі. Ми для цього діла закладаємо свій труд, а в труді все придбаваємо.  

 

185. Ми, як люди, це зробили. І хочемо самі робити це. Наша в цьому ділі така любов і бажання жити в природі добре і тепло. Ми це життя будуємо в нашому ділі весь рік безперервно, одне робити, інше починати. Ми цього хотіли, і хочемо в житті це зробити. Якби такого життя у нас не було, ми б у ньому так не жили, як ми неоднаково у всьому живемо. А раз нас природа примусила, щоб ми важко для цього діла жили і працювали, наше таке діло: в житті хоч трошки, але треба в цьому працювати. Яка б не була в житті робота, ми її робимо для того, щоб жити.

 

186. Живемо ми не однаково. Тому що треба піднімати за кінці. Вчена медична рада міністерства охорони здоров'я, управління медичної служби під головуванням професора Ушакова дали на руки для того, щоб виправдати мою історію, яка робилася мною і творилася в житті. Я йду дорогою своєю, яка робилася тільки мною одним. Я не став трудитися в природі. Мислив у природі, шукав те, що було потрібно людському життю.

 

187. Ми намагалися робити, тобто будувати своє благополуччя. Ми заклали для цього діла труд. Хіба від нього хто-небудь відмовиться, або в цьому не буде трудитися, якщо це треба для чоловіка нашого в цьому ділі? Ми зобов'язані це робити, ми з вами це і робимо. І будемо це завжди робити, щоб було добре і вправно для свого любимого життя. Ми з вами в цьому ділі дружно живемо, і робимо те, що буде треба. Я хочу людям у цьому ділі сказати. Не буде краще в нашому житті тоді, коли наше тіло заслужить увагу в природі без цього всього залишатися?

 

188. Ми за це діло не бралися. Ці слова, які написали вчені. Він не один погоджувався з цим ділом. У них була домовленість мене в цьому задовольнити. Я ці слова читаю, але не вірю їм. Раз це діло написали в житті, сказали, треба буде вірити, і сильно вірити цьому ділу. Він не людський шлях. Ми такі в житті є діти, які нічого в своєму шляху не розуміють, і не прагнуть зрозуміти. Для чого батько або мати це дитя народила? На свою зміну. Щоб один час такий пожити та сваволити в природі, за рахунок її такої пожити. А потім своє здоров'я втратити, і розпрощатися на віки віків із цим життям. Ми, всі наші предки, це отримали, і також наша майбутня молодь цим оточила себе.

 

189. Нас учить природа по запаху в ній шукати, і знайти те, що було потрібно для життя. Це ж треба зробити нам усім, народитися в житті, пожити, а потім померти. Ми, такі діти, всі так народжені, так ми помремо, як ніколи ніхто. Для чого ми такі народилися. Нас природа таких примусила щодня зустрічати, щодня і проводжати. Цей день не хоче по-нашому всьому відриватися, і то він у себе зробить, що нам усім буде не до душі. А що, якщо тільки ця зима як така, у снігу вся вона залишиться як ніколи, така не поступиться весні, не захоче з нею нарівні пожити?

             

190. Господар є чоловік, той чоловік, якому довелося з людьми поділитися. Їхнє їм залишити, а своє взяти. Це я зробив, не хочу їхнього мати. Хочу своїм скористатися, і в житті зробити те, що буде треба. Ми хочемо, щоб для нас весна з нашим надбанням прийшла, і зайняла своє місце. А ми зі своєю технікою взялися за землю, за те місце, в якому людині доводилося робити. Їхній обов'язок такий є, тільки треба хліб робити. Сіяти хліб, та вирощувати хороший урожай, багатіти за рахунок цього всього. Ми так і робимо, так і отримуємо.               

 

191. Я один час своєю хворобою захворів. Мене зустріла адміністрація, вона моє здоров'я прибрала до своїх рук, і хотіла мене зі шляху зовсім зняти. Але завдяки вченим нашим психіатрам, вони мене з ніг до голови переглянули. Мій організм воював з природою, і хотів своє наявне показати. Нехай скажуть психіатри, нехай скажуть про це лікарі, що моє тіло не заслуговувало між нами, такими людьми, хто бачив мене, як піднімався вгору. Як люди хотіли хорошого і теплого, але природа нам ні в якому випадку не давала. Такого запорошеного зимою не було, і немає на сьогодні ніде, крім землі.

 

192. Ми повинні сказати про наше все. Ми з вами прожили до 27 лютого. У нас таке діло в житті. Чекай та думай, як про якусь особливість. Цей день, якого ми з вами дочекалися, він нам не хоче відкрити свої очі. Ми від нього не отримали нічого, тільки чекаємо і сподіваємося на погоду, яка повинна до нас прийти такою, як це треба. А тепло не йде, як навмисне, і не йде. А зима лежить, як ніколи. Всі ми думаємо про нашу таку роботу, яку підготували. Треба буде нам робити, у нас машини для цього. У нас на це люди зі своїм умінням лізуть до землі для того, щоб її обробити. 

 

193. Ось ми які є люди для цього. Останній день іде зими 28 лютого. Мороз з арени пішов, стало наближатися до весни, до теплої пори. Така в пилу погода, яку люди ніколи не бачили, а вона триває. Це не на добро, а на збиток у житті. Ми, люди, хорошого не отримаємо, і не будемо в цьому щасливі, як ніколи. Я, говорить зима, йду на віки віків. Нехай приходить зима інша, нехай вона робить по-своєму. 

 

1969.02.28. Іванов

 

:6902.28 Тематичний покажчик

:Вода прийме виштовхне в повітря 8,9

:Що буде з Учителем 10

:Учитель Бог 11,90

:Загартування 28-33

:Чи не привласнювати місце 29

:5 порад 35

:Чоловік і дружина 38

:Спорт не дає користі 50,52

:Сніг 55,56,96

:Сон 57

:Лікування нетримання сечі 61

:Завоювання Місяця 67,68

:Повітря вода земля друзі 80

:Бог хороша кличка 90,91

:Незалежність безсмертя 94

:Білий сніг 97,109,131

:Ленін 115

:Що буде 124,125

:Не потрапляти у в'язницю

:33 рубля рівність 139

:Однакове життя 140

:Бог проти вбивства злодійства 149

:Одяг мертве живе 159  

    

Ви мене такого

 

1. Ви мене такого в нашому житті практика дуже вибачте за те, що я в природі такі якості відкрив на самому собі особисто. Це моя загартування-тренування, улюблений для всього нашого народу труд. Моя до всіх вчених велика прохання не заважати мені, а допомагати моєму здоров'ю. Для того ми будемо це робити, щоб ми, всі вчені і невчені люди, поставили між собою і природою одного чоловіка. 2. Щоб він своє намічене не призупиняв, а йшов у природу в наші люди, весь земний народ, і там відшукував для всіх, що живуть, корисну таємницю, щоб вона росла і розвивалася між нами такими, як ми є.

 

3. Це все наше нами всіма зроблено, і його треба зберегти. І цьому новому небувалому чоловікові дати дорогу, тобто відчинити ворота. Нехай він робить у нашому такому житті, яке у себе чекає нашого земного чоловіка, кому природою дано ці заслуги мати. Ми від цього всього не повинні відмовитися, а всі свої сили і розум зосередити. Попросити цього чоловіка за те, що він для нас зробив велике діло. 4. Він сам добився, загартувався в тренуванні, не застуджується і не хворіє. Що може бути краще в житті. Цю роботу, цей труд нашій молоді, всьому народові треба буде підтримати. І розвинути цю систему для того, щоб наші люди жили легко, щоб у них процвітало здоров'я. І в цьому всьому жила партія Радянського союзу. Хай живе червоний хрест, для всіх нас здоров'я.

   

5. Це буде сьогодні ясний яскравий ранок, за яким люди зі своїм здоров'ям швидко гналися. А сам час стояв на місці, він змінювалося щосекунди. Як наш чоловік уміло думав про своє життя. А в людях таких, як ми є, для себе знайти в природі такій, нам старе вже набридло. Ми знаємо добре цю дорогу, по якій люди крокують. Це було в цю хвилину. Наша дворова на ланцюгу хорт собака. 6. А ми бачили ясну картину, як по двору півень прокричав. І всіх курей примусив ритися в смітті. 

 

1969 рік 5 лютого. Іванов

    

Наші земні люди

 

1. Наші земні люди в природі знаходяться у видавництві. У них апатія народжена перед цією працею. Вона нам, як ідея між людьми, особливо перед молоддю. Хоче вона всім нам розповісти не про якесь таке узяте старе. Згадайте про ті дні, що йдуть по землі нашій. А вони в природі чого нам не давали. Ми люди такі в житті своєму, хотілося нам побачити в природі нове небувале, а природа старим нас обгородила. Хіба ми не хотіли жити так, як нам у природі думалося. Ми з вами довго чекали не такого в природі, а доброго сходу вранці рано сонця. А ви знаєте, як буде дивитися в те місце, де одне ніколи таким не буває. Десь тут якраз в цей час взялася маленька і скора хмаринка, що бурхлива на небі.   

 

2. Ці ось умови, що створилися в атмосфері, не такі стали на наших очах показуватися. Ми з вами раді б подивитися на це місце. А наше сонце перед усіма сховалося, не стало його променів на землі. Уже не та атмосфера між нами проходить в ось цій красивій нашій місцевості. Ми цього ніколи в природі не очікували. Та й хто в цьому ділі подумав про нашу в природі таку негарну погоду. Вчора в нашій навколишній місцевості ці умови не бачили. Був по-старому наш красень золотокрилий в цей час на головних воротах. Він злетів і проспівав. Всі близькі люди про це сказали. Значить, в природі не будуть довго такі дні продовжуватися. У всьому цьому ділі наше село стояло високо від іншої місцевості. Здавалося б, у нас було добре, ранні роботи на землі відбувалися. Там у них на низах.

 

3. Якщо їдеш по такій, можна сказати, непротоптаній. Та ще не з гори, а весь час на своє конячці, запряженій у драги, їдеш на гору і на гору. Старий дідусь Висонових Потапко між нами такими хлопцями, можна сказати, бешкетниками. Завжди він сам в саду в курені прислухався до нашого шепоту. А ми добре знали його поведінку. Він на свої ноги з ліжка без хреста і моління ніколи не ставав. Це його був такий в умовах пост. Ми, та як тільки приходить на арену наше свято. А наші люди, тільки що ранок настав, запах річки до нас приніс. У цей самий час ми підготувалися з дому за звичкою на вулицю бігти. Всі по-старому на полях, у дворах замовкли. Але вітер був південної сторони, мало сушив чорну землю. Тут поруч біля нашого великого багатія жили вдови. Одна маленька Маланя і німа.

 

4. Заярнікі мужики були чималого росту. А от Старчеки небагато жили. Біля них недалеко через провулок Бочаров Іван Платонович, тесляр сокирного діла. Він жив не разом з батьком, до кого звертався прихід для побудови нової будь-якої частини церкви. Іван був і до цього причетний. Якщо тільки чоловік задумав із села куди-небудь в інше якесь село чи хутір пробратися, треба було про це всім добре подумати. Якщо у кого-небудь є пара конячок, в бричку запрягати. Треба цьому господареві на млин їхати, особливо лежала дорога прямо через Івкін високу круту гору на Петропавловку. Без гальма ніхто сміливості не набереться, щоб тут під гору їхати. У селі першому чоловікові по будь-якій дорозі їхати доводилося важко через бездоріжжя. Ми навколо свого такого села, воно багато сусідів мало.