Середа. 1969.01. ч.1

Іванов Порфирій Корнійович

 

:Середа. 1969.02. ч.1.

:Ви мене такого.1969.02.с.5.

:Наші земні люди.

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

Середа. ч.1. с.1 100

 

1. Ми, люди, дочекалися цього дня, коли наше сонечко розбудило нас усіх, особливо дітей наших. Вони коли лежали в ліжку сплячими, то їм здавалося, вони знаходяться на морській хвилі. Ми не можемо на собі цього зробити, що наша природа хоче на нас, людях, зробити. Вона вчила сохою на конячці орати. Косою, серпом знімати із землі урожай, катком і ланцюгами молотити. Чистий хліб, зерно зберігати.  Це одне в історії, яка росла, і розвивалася сама в людях природа.  Вони тоді і зараз в нестатку живуть, і будуть так вмирати, і вмирають зараз.  Природа нам, таким людям, недарма середу першим днем поставила. Вона вказала людині, як треба буде зачепитися і залишитися живим.  Те, що ми з вами робили і зробили.  Він прожив на землі, і робив те, що робили все з маленького до великого.  Доріг не було ніяких, а зробили по землі, по воді, і в повітрі.

 

2. Середа каже.  Прожила в історії, не бачила і не чула, щоб чоловік перевиховався не на хороше і тепле, а зробив найгірше в людях. Показав їм живе енергійне загартоване в тренуванні тіло. Там, де нога людини не ступала, вона тепер ступає.  Це зроблено 35 років, живим живе прийнято.  Люди всі повинні це зробити.  Він корисний ображеному, хворому, забутому всіма.  Краще не може бути тюремникові і хворому.  Скільки їх таких земля піднесла. Мученики живуть, живуть, і помирають, як і всі люди в житті помруть.  А от людина ролі відіграє. Ніяке золото з сріблом не треба. За що буде забирати чоловіка, якщо він не потребує самозахисту, і для живлення ніякої потреби.

 

3. Ось що.  Ми побудували для життя дім, а потім у ньому померли. Я середа, але не людина, хто не зі мною однією зустрівся і мене провів. Дуже багато раз я перед таким була. Як я зустріла його без того, що заважало в житті йому. Я не їм, він мені сказав, і не хочу, щоб люди це робити не змогли.  Хіба чоловік не заслужений у природі. Може зі своїм здоров'ям так перед світом хвалитися. Свою правду в людях у природі розповісти про самозбереження своєї особисто клітини.  Каже нам усім середа, про яку люди весь рік безперервно думали, робили, і, врешті-решт, підготувалися зі своїми ділами. Ще не доробили і не отримали те, що слід було.  Наша наука на місці не сидить з людьми, і не мовчить природа зі своїми багатствами.  У ній вистачить діл, лише б люди робили, щоб їх столи були накриті, і поставлено на них все належне.

 

4. Вони були цим раді, що я така славна сестра всіх моїх близьких братів.  Я одного проводила, а з іншим повинна зустрітися як ніколи.  Так же само, як я завжди з ними жила.  І я бачила, що наші всі люди розкрили свої невмовкаючі роти.  Вони в них заповнені ситістю.  Їм дай інше, краще від цього. Людина від цього шматочка не відмовиться.  Його, як смачне, солодкість, зубами відкусить і прожує, а потім проковтне.  Я, природа, скільки живу, не чула і не бачила у своєму тижні такого дня, який би відвернувся від свого близького друга, з яким вони вік прожили, але ніколи свій каприз не поставив у цьому. Як з любов'ю він на своє місце приходив, так він без усякого пішов.  Середа каже нам усім, що сиділи за столами з хорошими, веселими ділками.

 

5. Ми зі своєю наукою ліземо вгору.  Я була і залишилася, зараз живу.  Вам розповім про будівництво нашої колишньої Вавилонської вежі.  Вона людьми затіялася не на жарт.  Люди через неї хотіли близько бути до Бога.  Але він цим всім не радів і не радіє.  Каже середа про людей вояк.  Особливо я зупинюся про Навина Ісуса.  Він бив ворога, але не закінчив його.  Йому, як полководцю хотілося сонце зупинити.  Але сонце його словам не підкорилася, а зайшло за гору.  Ворог залишився, групувався, на ранок став іншим.  Вже для Ісуса Навина програш.  Так і ми, радянські люди, зараз.  Нам природа пішла назустріч нашому бідному життю. Всі фронти зігнала з території.  І сказала: не допущу нікого сюди в ці люди командувати.  Нехай вони самі.                   

 

6. У них на плечах голови, носять ноги, а руки їхні все роблять самі.  Я є вам усім мати роділля і хранителька.  Не хотіла бачити таку економіку, не хотіла давати режимну політику. Я, каже середа, чула, як ваші вожді говорили.  Нам зараз добре і тепло в цих наших будинках, ми цим радіємо. А в якому стані знаходиться наш близький по життю чоловік злочинець. Його примусила так само, як і ми зможемо потрапити до в'язниці.  Та не за горами для нас є лікарня.  Гляньте ви на сонце моє, яке лізе до тепла.  Ви подумайте, в якому стані вони живуть. У найгіршому, гірше не може бути. Їх прийшов визволити чоловік, але ми цьому не віримо. Не хочемо розуміти, що він зі своїм здоров'ям заслужив від природи це зробити. Повітря, вода і земля – друзі його.    

 

7. Коли люди будуть жити так, як ми живемо в природі.  І у тижні нас сім днів, як ніколи брати.  Ми один одного знаємо добре, і даємо один одному свою дорогу, щоб він не ображався на нас усіх, що йому випала така чара.  Сонце весь день не показалося, дощ проливав.  А ми біля нього благополучно пройшли.  Так і ви навіщо в природі сваволили.  Ви сидите перед телевізором, бачите все.  Але не бачите свою в'язницю і лікарню, там наша людина нудиться. Ви думаєте, він не думає звідти вибратися. Або ви не думаєте про хворого. Він не хоче вмирати, а безсилля його жене із землі геть. А земля, як основне джерело, нас тримає. Хоче, щоб ми землю, повітря, воду оточили. Наші всі дні зробили це і роблять. Вам же, самим людям, за ваше все навіщо воювати, один в одного відбирати?

 

8. Хіба це все є ваше.  Подумай і скажи: хто в житті живе погано?  Тільки Іванов свідомо між людьми один живе погано. Ніхто не хоче. А хіба Іванову хочеться жити погано.  Він це робить для нового. Відійдіть від мене, і створіть те, що я створив.  А ми, люди, безсилі це зробити, що наш руський чоловік зробив у природі. Він один по ній пішов шукати не те, що шукали ми. І в цьому знайшли смерть, але не життя таке, яке знайшов Іванов.  Він відмовився від шапки, щоб на голові її носити.  І не став взуття на ноги одягати.  А от весь для цього скинув одяг. Це не порятунок в житті є труси. Я, говорить середа, з ним жила в році, бачила, як він рухався по землі.

 

9. Він від землі сил електричних набирався.  Всім вченим розписував про це саме, що він є перший такий в житті, є сам не захищений.  Веде себе до внутрішнього ворога, якого довелося перемогти під ніч 29 грудня 1968 року. За два дні старий рік, не дотягнув до мене, каже середа, 1 січня 1969 року. Іванов не робить те, що впливає йому, і шкідливого не створює людям. А як казав він, що я один розкріпачу ці права, доведу перед усім світом, звільню всіх, що мучяться у в'язниці і в лікарні. Наука моя веде мене прямо до мети.  Це вода, яка мене прийме, і своїми силами виштовхне з води фізично в повітря.  От до чого веде ідея Іванова. Там труси не знадобляться.  Люди такого, за його словами, бачити не стануть.            

 

10. Люди за все зроблене ними втратять.  Він буде ходити по землі до того часу, поки люди визнають його.  Де він подівся, ніхто не зможе сказати?  А будуть окремі люди з ним говорити, і будуть його бачити.  Але він нашого всього не буде потребувати, і не буде природу примушувати, щоб вона його в неї втягувала. Він принесе страх адміністратору.  Всі його будуть боятися, і будуть від його появи бігти. У нього зброї ніякої. Все це відпаде. Віра всіх людей перевалився на нього.  А він буде між нами жити.  Бідні люди, він на нас тоді скаже, Довоювалися. А тепер у цьому провину на себе прийміть як таку за своє, зроблене нами.  Каже нам усім середа.  Він, як чоловік, на подушці спить, а в самого думка примушує від нашого всього відмовитися.

 

11. Я, каже він, зруйную ваше своїм вчинком.  Я Бог природи, суддя людей, але не яка-небудь фантастична ідея.  Горе, він говорить, буде бідним вмираючим людям.  Я прийшов на землю що робити?  Сил у неї набиратися, щоб мені холодно не було.  Ось що я від природи отримав.  Я про це дізналася, середа говорить, його природа не турбує.  Він людина.  Але дорога, по якій він іде, це дорога Бога. А Бог є чоловік, кого ніхто не мав права примусити, щоб він жив по-нашому, по-залежному в природі.  Я є незалежний у природі ділок, із ділків ділок.  Ніхто цього не навчився, і не робив ніхто, крім Іванова.  Він в Оріхівці, Луганській області є, ніким ніколи не зайнятий.  Йому батько рідний показав життя. У батька не було достатку відокремити свого сина.  Він помилився, він помер, його не стало. Як же мені це не дякувати нашій природі, вона мене там збереже.

 

12. Всі ми там будемо. Але я цього не роблю, бунтувати, заважати нікому я не буду. Я люблю природу, вона мене любить.  35 років з ним разом живу.  Життя його проходить більше від усього в степу на високих курганах, там, де ніхто цей шматочок не займає. А Іванов його по цілині проходив, це було його таке пробудження. Народитися і піти в природу – цього не було, і не буде перед людиною такого шляху. Материк, найголовніше, земля, на якій люди всі гинуть за те, що вони роблять. Не живуть, як це треба.  Це середа взяла свій природний і великий на себе приклад.  Вона з проханням звертається до своїх братів і сестер днів, що не прийшли в усьому 1969 році, щоб вони появу одного чоловіка не такого, як усі люди, що повзають по материку і в повітрі літають, та у воді плавають.

 

13. Ми всі повинні в цьому активність проявити цьому чоловікові, хто просить нашу матір природу, нас усіх, щоб ми звернули увагу на все. І допомагали такому чоловікові, хто низько нам, всіх дням, кланяється.  І просить природу, щоб природа через думка Іванова заочно допомагала йому в його початому ділі. А діло його стосується нас, усіх людей, що живуть на материку.  До нас усіх звертається природа, особливо до вождів свого місця.  Природа не жартує, а істину нам вносить, щоб ми це на самих зробили.  Взяли свою ініціативу, і погодилися з природою.  Не ми нею керували, а вона нами.  Хочете, щоб море свої береги направило на нас.  Воно в силах це зробити.

 

14. Цього Іванов її не просить. Він чекає від людей їхню віру. Я така є премудра у всьому. Хочу сказати правду про те, що робиться на нашій землі в атмосфері.  Ми йшли по дорозі такій, наткнулися на житловий будинок, що стояв. А в ньому, як у природі, є двері, куди людині входити і виходити.  Та коридор направо і наліво, тут же двері одні й інші, на яких був напис.  Ось у ці двері можна буде входити будь-якому і кожному чоловікові. Тут для його життя є все для того, щоб пожити один час. Поробити і повчитися якого-небудь діла, а потім його не закінчити, і помирає чоловік.  Для цього люди самі себе закопують у могилу. Ми пішли до інших дверей. А там теж напис, тільки не такий. Сюди можна заходити будь-якому чоловікові.  Тільки треба вчитися, щоб навчитися, як буде треба жити, щоб не вмирати.

 

15. Чоловік навчиться, він доб'ється від природи, вмирати більше не будуть люди.  Ось що ідея загартування-тренування, вона не дарма з людьми живе, і те вона зробила на чоловікові одному. Я ніколи не кину те, що затіяно мною. Почну кожного чоловіка в його такому житті зустрічати, і йому про це розповідати.  Я адже середа, та ще перша в році.  Коли почула про це діло, то у мене народилася така думка зупинити чоловіка вченого.  У нього запитати: що ви за минуле зробили?  У вас створюється не те, що треба.  А він мені, як середі, своє розкаже. Все наше штучне належить народові, і вся техніка служить людям. Це все буде своїм умінням допомагати.  Але я йому скажу.  Те, що зробив наш Іванов, ми, весь світ, вся наука нічого не зробили.

 

16. А от озлоблено воюємо один з одним. Але не визнаємо середу, як їй першій у році довелося заступати на своє нове не розпочате місце. Вона бачила нас, тільки не всіх. Ми такі, хто один одного стали вчити, критикувати, та лікувати, як хвору людину. Невдалі рекомендації одруження.  А в людях не в голові, а в цивілізованості дуже багато закладалося.  Це окремих осіб пісні, і групові танці, вони будуть треба нам, хто оточив себе хорошим вчинком у нашому теплому періоді, куди залізли наші заслужені.  Журі визначає нашого чоловіка, як він нам свою історію в олімпіаді зробив. Ми її бачили і визначили за її або його заслуги.  Ми цього хорошого комічного прослухали та продивилися.

 

17. Але не в усіх таке враження залишилося, як визначив нашу всю штучну гру, яку ми перед народом зробили.  Не в кожного було таке терпіння на все це дивитися.  Великі і вигадані нові небувалі постановки для нашої людини.  Це тільки тому, хто обманює сам себе.  І він ... до того, що йому жити в усіх відношеннях добре. У житті нашому хорошому щось обов'язково заважає. За рік того минулого часу наші вчені тренери не одного чоловіка підготовленого привели на сцену.  Були між нами, людьми, жінки, чоловіки, і також вся наша молодь зі своїми спортивними справами.  Сюди притягли на сцену найбільшу в житті тварину слона.  Слідом за ним на сцену прийшов мишка ведмідь. Особливо показали нам мавп, собак.

 

18. Не забулися про коней, які надресировані по команді людини танцювати.  Я, каже, не цього йшла попереду всіх. Хотіла цей рік на ноги свої поставити на нашій землі.  І взятися за одне таке виховання, яке б зуміло нашого хлопчика чи дівчинку, що відстає, у якої голова не розвинена була сприймати.  Ми, всі хороші такі на сцені, забулися про нашу таку попередню дорогу.  А ми по ній добре і тепло ступали, як у такому колективі, в такій дружній родині.  Ми з вами провели компанію як ніколи добре і тепло.  Комусь із нас усіх доведеться цього року погано і холодно починати.  Це тому чоловікові, хто, може, на сцені виступав, і про це саме говорив, які є ми на сьогодні. Залишаємо цю нашу дату. Ми це зробили, щоб наша середу чула, на своє належне місце прийшла.  І нам про це все розповідає.

 

19. Я, говорить середа, нічим від усіх наших днів.  Особливо я від старого року відірвалася своїм приходом.  Температура в атмосфері лежала однакова, але неважлива, було по минулому всьому. Ми не очікували цього року такого, як він виявився перед нами, людьми.  Снігу на полях немає, стояла брудна погода.  Всі ці вигадки танці різні протанцювали і пісні проспівали, як ніколи не бувало.  А хочемо цього року заради Леніна, сто років від народження, нас повинна природа обдарувати.  Питається, за що?  Каже середа.  Ми, всі люди, є від природи залежні.  Це буде нам усім добре, якщо наш гектар сам себе в цьому році виправдає – взяти те, що ми намітили.  А наші слова для нас непогані.  Треба не до малого йти, а до великого.  А от не придумали таку одиницю сказати.  Давайте ми, всі наші люди, зі своєю матеріальністю помиримося.

 

20. Визнаємо матір свого дитя, якого вона нам народила для життя.  Це автор говорить, але не хто-небудь, як один у цьому ділок, із ділків ділок.  Все одно свого доб'ється, на себе прийме всі переживання, доведе правду.  Що дитина, що старий, у всіх є серце і душа.  Всі ми хочемо жити.  І так жити, як жила весь час середу.  Вона каже: вчора тільки мене однієї не було.  Я б своїми силами вийшла на сцену.  Хороші індивідуальні хлібороби раніше теж були, зустрічалися вони не раз зі мною.  Більше в цьому були азартні картярі у себе мати землю.  Якщо тільки багата людина, він мав у себе силу тягло для того, щоб зорати добре землю.  Треба три пари волів, 10-дюймовий плуг, без працівника не обходився.  День і ніч жив у степу, та все поспішав.  А думати, думав про все.

 

21. Особливо чорноземна земля.  І тоді, і зараз люди розумні не кидати про це думати.  Прибуток врожаю – це карти б'ють по банку. Хліб, найголовніше, це життя людське.  Хвалитися ним треба тоді, коли зерно буде в засіках.  Це все зробила наша земля, вона ввела людське життя.  Хліб, сіль взятий від неї.  Якщо не вчорашня середа, яка проявила свою любов, на себе взяла ініціативу цей рік на землі проявити.  Де на цей весь початок взявся продовжити цей тиждень цього небувалого на землі року. А брат четвер у цьому другий день пішов, проявив себе без усякого сонця, і при великому шумному вітру. Все це у наших людей на землі починалося.  Не бути землі – не бути в житті людини.  Він цього першого дня прийшов на своє трудове діло, і став свою роботу робити.

 

22. Разом з собою і з технікою людина рухається по землі.  По дорозі прямо через ліси, через ріки, по горах на ту туманну площу, де лежить на землі товщиною в метр сніг.  Все це наробила природа.  До цього нового року зима місяць пролежала.  А зараз люди пішли зі своєю думкою під копил.  Вниз сонце перестало спускатися.  Вчора середа довготу тримала у себе свою.  А четвер накинув 8 хвилин.  І то це вже для людей буде йти ближче до своєї весни.  Всьому діло наше – це земля.  У нас не було хуторів, великих сіл і міст.  Ми, люди, це самі на землі проявили в праці. Ми раніше колеса не мали, щоб його направити по колії.  А зараз 2 січня чистий наш четвер.  Він нас, всіх людей, за своєю спеціальністю змусив на місця свої прийти, і разом з нашою землею робити.  Вона тебе тримає, як кліща.    

 

23. Ти вниз головою висиш, та думаєш про хліборобське і важке життя, яке починалася на землі тягнутися.  А зараз що робиться на нашій рідній землі. Ледве не залишають її капризи, що народилися між собою на людях.  Я бачу на землі не те, що люди всі стали мати.  Борозна не сохою, не конячкою колупалася. У борозну ввалився наш людський залізний трактор, він за собою не один леміш тягне, а відразу всіх п'ять. А швидкість яка.  Не встигнеш очами накинути, як ділянку розпочату зорав.  Цьому всьому може заперечити своєю протилежністю Іванов. Здоров'я дала земля, вона його і відбере.  А от зберегти його, цього чоловіка, не знайшлося.  Якби ми з вами не жили так, і не думали в цьому ділі надто багатіти, ми б не були такими.  Чим ми на землі не робилися, ледве не стали всі царями землі.  

 

24. А зараз що нам земля народила?  Розум людський у природі розвинула.  На людях нова цивілізованість пішла. А яка введена за гроші їжа, ми її купили. Зерняток чистеньких ми зібрали багато, заводом борошно змололи.  А потім комбінат хліб спік, і ми з вами наїлися досита.  Голосом ми кричимо сильно пісні. А на ногах ми танцюємо.  Ми зробилися ділки праці та ділки теорії. А от внутрішнього і зовнішнього ворога не зжили, ми не ділки в цьому. Чоловіка такого немає, і засобів не знайшли. Ми з вами діла не ділки, програли в карти своє здоров'я.  На нас накинувся ворог на материку, на землі, на воді, і в повітрі.  Ми нічого такого тривалого не зробили.  Наша з вами велика помилка в нашій економіці та політиці.

 

25. Людина потрапила у в'язницю і лягла в ліжко в лікарню хвора. Хто це зробив на землі?  Ми самі, що природа не хотіла бачити.  Тому Іванов каже.  Не одягнуся, не буду їсти, і в домі жити згоди не дам.  Доб'юся повного права в людях.  Вони мені дадуть те, що я в природі знайшов.  Не материк у своєму житті, а вода мене такого прийме.  Я піду в воду жити енергійним живим тілом.  Мені повітря допоможе, воно оточить моє тіло за мою любов, за мою істину. Я не хочу, щоб між ними прогресувала в'язниця і лікарня.  Це буде моє таке діло, яка буде треба нам усім. Четвер на арену прийшов, узяв свої слова, нам говорить.  Якби хто-небудь з людей знав цю от дорогу, по якій іде Іванов, будь-який погодився б залишитися навіки в живих.       

 

26. Ми з вами за це діло не бралися, і не збиралися такими залишитися. Але раз народилася на це думка, то й зробилася мрія. Так це даром не народжується думка.  Про це пише автор сам ділок.  То тут без цього не обійтися.  Кроки треба фізичні прокладати по цій землі.  Вона Іванова народила.  Вона народила на нових місцях такі міста нові небувалі з будь-яким нашим ділом.  Ми по землі дороги профіль залізні, асфальтовані стелим, найкращі магістралі.  На землі ставимо заводи, фабрики, і шахти вугілля і руди, свердловини буримо.  Все це людям треба.  І буде звеличуватися на землі, на воді і в повітрі.  Якби не було бездонного колодязя, ми б туди не спускалися, і не шукали для себе такого.  Що ми все своє життя п'ємо?  Воду. Але ніколи досита не напиваємося.   

 

27. Так і наш космос, висота наша атмосфера. Нічого ми не отримали, поки наші розпочаті жертви.  А щоб ми взялися за таку штуку без усякої цяцьки.  На це є у нас заводи.  І в ньому різні цехи з верстатами стругальними, будь-яку фабричну річ зроблять такі люди.  Добилися ми такої техніки, по воді за велику відстань плавати між льодами.  Ми пробираємося в саму Арктику. А тепер ми робимо кораблі, літаємо в космічні умови.  Там нам потрібно бути в орбітальній системі між Землею і Місяцем, щоб пробратися до системи Місяця.  Він нас таких притягне і втягне, і ми опинимося там назавжди.  Ми всі капризи ззаду залишимо, а візьмемо інше, небувале. Це добре нам буде, всім зацікавленим людям, хто цього діла доб'ється.  Їм природа дасть.

 

28. А якщо не дасть, куди ми тоді подінемося?  Землю ми втратимо.  А ось ідея Іванова. Загартування-тренування, дух людини.  Нічого не кидає, на землі рухається, і з землею пов'язаний.  Холод – це енергія, а нею треба пробити щілину.  Грошей ніяких, і ніякої матеріальності, ніяких витрат. А будь-якому і кожному чоловікові можна буде все це робити. Чоловік Іванов, говорить четвер, всі нації визнає. Їм усім потрібно в житті своєму життєвий потік у природі змінити на той потік, якому всі наші люди своєю голівкою низько поклоняться, і скажуть усі наші люди в один голос. Звідки ти наш такий добрий чоловік взявся, ми по твоїй дорозі пішли.  І зустрілися, як зустрічаємося ми зі своїми близькими.  Ми не проти іншого приходу, а йому так з душею і серцем.

 

29. Це означає, день і до нас приходить.  Ми, всі люди, будемо його на своє місце.  Самі –з місця, а нове – на місце.  У нас так даром не доводиться віддавати своє належне місце.  Ми для цього дуже сильно готуємося, і тоді на цього чоловіка наступаємо. У нього не питаємо, для чого він на ньому розташувався. Це багач, але не бідняк, якого природа змусила слідом за ним гнатися.  Це не вчорашній день четвер своє належне місце зайняв.  Нікому поганого не робив, взяв також по природному явищу. Все це робилося, робиться, і буде в п'ятницю 3 січня продовжуватися. Вона вчить нас, всіх людей, щоб ми своїм місцем не сваволили, не жили на ньому, і не привласнювали до свого імені це природне місце.  Ми з вами народилися для життя, але нас природні умови примусили це зробити в ній.

 

30. Ми всі нашого хутору, чи села, а, може, навіть міста.  Воно нас народило, ми в ньому маємо своє власне місце на землі, розпоряджаємося, як своїм.  Всі люди в природі на своїх місцях живуть.  Навіть трибуна, зайнята перед усією п'ятницею 3 січня.  Його тіло теоретично говорить Ленін.  Він присвоїв до свого тіла цю ідею, через яку люди наші все теж стали досягати своє місце по Ленінському.  Добре і тепло жити.  Ми маємо колективне на виробництві.  Кожна людина свою деталь робить.  І хоче сказати.  Він теж на трибуні вчиться, хоче навчитися теорії, щоб інших невмілих вчити.  Це теж є його завойоване в теорії місце.  Він на своєму місці працює, і за це все отримує.  Йому в природі, всім нам допомагають гроші.  Вони нами створюються.

 

31. Ми з ними кричимо на весь голос, що ми живемо добре і тепло. Тут на цю справу виступає п'ятниця, говорить нам, таким ділкам у житті нашому. Як же Іванов зі своєю ідеєю живе?  Він ні від кого не йде, і не називає своїм місцем, навіть запрошує всіх.  Іванова місце безгрошове.  Вони йому не допомагають, а заважають.  Він каже лікарям.  Вони прийшли перевіряти діяльність Іванова, коли він учив усіх одному. Не бути господарем свого місця.  І не хвалися собою, що ти вмієш багато жити.  Це твоє тимчасове явище.  Ти можеш сьогодні померти, аби захотіла природа.  Вона сили свої найде, їх йому представить.  Ми жити без грошей не вміємо.  А Іванову за його діло, що він робить, люди все дадуть. Ви думаєте, лікарі не на своєму місці, або вони не люди такі ж, як ми з вами.

 

32. У них така душа із серцем слабка. А Іванов каже їм.  Якщо ви лікарі, хочете допомагати людям.  Я не сиджу, а на ногах.  Мию людям їхні ноги.  Вони мене просили, щоб я їх вчив по-своєму в природі жити.  Я їх вчив, вони мені давали самі в руки гроші.  А за гроші тепер вводиться наше життя на своєму місці.  Ми звикли багатіти, тягнуть з природи у двір.  Нам потрібно не одне діло робити у дворі. Це наше життя на нашій землі.  Хочемо – то ми зробимо.  Ми є господарі.  Я не господар природи, у мене місця ніякого немає.  Хочеш моїм місцем скористатися – будь добрий, сам біля мене таким стань збоку.  І починай робити те, що я вам про це пишу.  Хочу сказати, що ви мене марно у в'язницю саджали, клали в лікарню для аналізу. Я проходив там практику.

 

33. Іванова місце, це не його одного місце, а наше всіх.  Ми зможемо все зробитися такими, як Іванов.  Зі своїми силами прийшов до нас, говорить п'ятниця. Іванов не Ленін теоретично вчитися. І в природі робити те, що роблять наші близькі по життю вороги капіталісти. У нас і у них так само прогресує ворог зсередини і ззовні.  Ми практичну ідею Іванова на живих людях не визнаємо, що наше здоров'я – це є природа, а в природі людина. Це я, Іванов, люблю залишатися при будь-якій температурі, як бачите, живим енергійним. Але наші люди вмирають на своїх місцях. А щоб визнати, та спробувати, цього ми не хочемо робити. У нас своє штучне діло. Ми воюємо з природою, їй своїм ділом доводимо. Ти нас народила всіх – ти нас годуй, як годувалися ми.

 

34. Ленін зі своїм тілом втратив здоров'я, його як такого не стало.  І помремо ми, такі ж самі, як був Ленін.  Він одягався, він їв, і в домі жив. Ніякої такої різниці між нами не мав. Я і тоді така була, як і зараз.  Суворий, холодний мій день. Всі люди поховалися, біжать від мене. А от Іванов не йшов, не йде від неї. Мені він так сказав. Нехай живим мене для слави підніме, і буде природа вічним другом. Життя мені дасть, і моє на мені вчення.  Каже п'ятниця.  Я така холодна в природі, з холодом не хотіла б своє наявне передавати, таке холодне і погане в житті.  Це тільки другий місяць тисне по нашій землі без усякого снігу мороз з жорстким вітерцем.  Одна є принадність, духом оточена, говорить Іванов. Які у нього народжені здібності це описувати про діло, мій талант.  Я люблю прямо і без цього всього природу.  

 

35. Ми з вами, хто цьому ділу вірить, і, найголовніше, навчається в це просити, йому доводиться в п'ятницю в 6 годин залишити своє задоволення.  Ми на себе беремо нашу для нас цю новонароджену в першому тижні суботу.  Вона колись своєю властивістю, в історії Лазар своє бідне здоров'я повернув назад. А ми встаємо в суботу, і не робимо для того, щоб було добре і тепло. А нашим тілам доводиться залишатися без цього всього, ніхто цього в житті не робить.  Це ж люди сприймають, які знають вчення Іванова.  Цінують їхню роботу, любов до природи.  Купаються холодною водою і миють ноги.  Виходять у природу, з висоти тягнуть чисте не почате повітря. А з людьми зустрічаються завжди ввічливо.  

 

36. Старому дідусеві й бабусі, дядькові і тітці, також молодій людині головкою низько вклоняються.  Словами кажуть: «Здрастуйте».  Це наше діло – сказати, а їхнє діло – як хочуть.  Ми з вами не повинні забувати про бідного, нужденного чоловіка.  Його доводиться шукати, до нього вміло звернутися, і у нього треба запитати.  Що тобі заважає, що в тебе така є нужда? А раз у нього нестаток, то треба йому допомогти зі словами.  Я, мовляв, даю тобі за те цю свою допомогу, щоб мені було добре в житті. І віддай.  А субота – це наше велике свято. Його треба весь період часу протерпіти, і дочекатися 12 годин неділі.  Без повітря не треба сідати їсти.  Завжди перед обідом підняти обличчя у висоту, і до відмови повітря тягни через гортань.  Кому віриш, того проси.

 

37. Курити не треба, і пити вино не треба, харкати, плювати на землю не треба.  Це тебе і виправдає в житті твоєму. А зараз ця субота продовжується у великому холоді, 21 градус морозу. Люди такою природою незадоволені залишилися, ховалися, не хочуть любити природу. А субота така наша всіх роділля, лише б вона хотіла у своєму такому ділі. Я приходила після п'ятниці, і прийду.  Наша природа.  За багато років виросли, і створили атмосферу людині. Якщо він не буде робити, що його навчила обстановка. Він чоловік був живий, а поступово обріс своїм зробленим багатством.  Це його цивілізований одяг, їжа, і житловий дім, у чому чоловік ріс і розвивався.  Я його бідного неімущого такого страждальця бачила, але (не) змогла навчити.

 

38. Люди з самого першого дня стали за рахунок іншого жити в природі, створювати, і в цьому всьому помилилися. У природі на це діло чоловікові не треба брати дружину, щоб вона так командувала, вчила чоловіка.  Вона говорила: це ось все наше.  Це не людини все в природі.  Рукою не треба показувати, і називати: це наше є.  У чому ми і розвилися.  Це не Бога пошуки, ягідку або маленьке ягня, або шматок земельки.  Мій день випав на мою таку долю.  Всі люди малі і старі хотіли, як би краще на себе одягнути, та солодше, жирніше поїсти.  Якщо є хороший дім, в ньому не заважало величатися.  Як сьогодні 5 січня 1969 року першим днем заступив, і поділився навпіл.  Першу половину віддав природі, незалежності, єству, живому чоловікові, неозброєному зовсім.

 

39. Іванову, загартованому в тренуванні, переможцеві природи, і Вчителеві народу не так на погане діло, а на хороше, на корисне. Щілина пробивається до нового.  Але старе не пускає озброєного чоловіка, хто має у себе залежність від природи.  Присвоїв ім'я в природі, тримає на прив'язі, і в приміщенні зберігає для свого тіла.  Думає і вважає, це його свято. Він одягнувся, він наївся, і в хату зайшов жити. Хвалиться, йому добре.  Куди може від цього краще.  За столом поїли, а у вбиральні опинилися. Таке для природи не робиться, щоб вона сказала цій людині: ти робиш для мене добре, у воду по каналізації спускаєш.  Природа не дурна.  Майте на увазі, Іванова вона посадила на те місце, звідки він буде, як у залежності, питати про його озброєність, про таку техніку.

 

40. Про всю таке життя, яке будується архітекторами, вони на це план, зручності створюють.  А от ворога не зможуть призупинити, йому сказати зсередини і ззовні.  Цього ми з вами не шукаємо, лише б нам було сьогодні добре і тепло.  Хіба це зручність нам неділя створила?  Вона нам ясне небо, чисте, сяючий Місяць показала. А сонце наше промені свої розкидає без всякого снігу.  Але от тепла немає, нам ця погода прийшла.  Іванову в ній не дають ходити. А раз ідеї Іванова немає свободи, то будьте ласкаві, за це все отримаєте плоди.  В'язницю пройшов, проаналізував, дізнався, який там розпорядок.  Наші люди це місце займають.  Помилилися: не було, кому вчити.  Всіх пхають у природу: йди, мовляв, шукай собі життя. А він пішов, і наткнувся на неприємність.                       

 

41. Кому хотілося сідати в тюрму, або лягати в лікарню? Тій людині, хто не хоче слухати і вчитися в Іванова.  Він же уболівальник один з усіх людей просить природу, і також законний уряд, який оточений злочинним світом.  Він їм своїм вчинком заважає. А от понеділок прийшов на своє місце в цьому році шостим числом першого тижня.  Він теж без усякого снігу при ясній погоді прийшов.  І став розповідати про залежну і озброєну на людині силу.  Вона на ньому народжувалася за гроші.  Людина вчилася раніше багато, і вона знала те, що не знали всі.  Так і зараз всі люди озброєні, вони самі себе в цьому спасають.  Армію людей самі примушують. Гонять у бій для того, щоб він робив, і своє почате недоробив, захворів.      

 

42. І так само помер, як умирали всі предки. Ніякої різниці немає між минулим і даним часом.  День даного характеру, він може чоловіка примусити щось зробити, або в житті про те написати, чого в житті не було.  Хіба при такій розвиненій в холоді температурі можна про це думати, що це зробиш, у воду підеш жити.  Між повітрям і водою життя    живе на землі, тільки треба завоювати її в природі, як робиться Івановим. Між кімнатою і повітрям на землі цього мало.  Треба на березі моря обґрунтувати це все.  Понеділок весь в ясному тихому сонечку.  А вівторок виявився останнім.  Сьоме число, йому доводилося цей тиждень у цей час у природі закінчувати.  Іванов стоячи про це пише, його змусив талант креслити через людей.  Через ніч свою зустрічалися з кожним новим днем, з шматком хліба, та з одягом у домі.   

 

43. Людям доводилося дім залишати, а на природний не початий фронт за своєю спеціальністю бігти. Весь тиждень доводиться рано підніматися і пізно лягати.  У природі такі дні, у добі 24 години, з них на роботі людина буває 8 годин, свою роботу ту ж саму робить.  Я, каже доярка колгоспного молока, дою на фермі корів. У нас введена техніка.  За такими тваринами доглядають люди. У них у руках вила, лопати. А корова на прив'язі, вода йде по трубі, у кожної є кнопка, сама воду п'є. А корм солома або сіно, концентрат пливе по конвеєру.  Вболівальник чоловік любить цю роботу. Не одні доярки на фермі.  Є у нас птиці кури, півні.  Щодня несуть, яєчка дають, та виводять курчат.  Все це роблять люди.

 

44. Свої введені машини, на них водії шофери.  Працює молодь комсомольці, всякого роду вантаж везе в колгосп і з колгоспу. А трактористів діло ледь не агронома.  Цю землю оточили з усіх боків, знають, що над нею робити.  З розуму, голови людини не виходила земля.  Це є багаторядкова книга зі своїми листами, з написаними словами, що сьогодні в цей сонячний ясний день люди думали, і чим вони підготувалися. Зима холодна, морозна без усякого снігу з людьми на відстані говорила.  Це буде мені добре, якщо погода така до нас прийде вчасно. Ми зі своєю всією снастю на саме місце прибудемо, і скажемо в один голос.  Ми своїми такими днями кожну людину поставимо на своє місце. Він сам сюди прийде і скаже.

 

45. Я людина даного суспільства.  Я, говорить середа, другий раз заступила зі своїми силами.  Чула, як у вівторок наші з «Сільмаш» своїм досягненням у ковальському цеху.  Він без цих людей, які починали робити із заліза комбайн.  Це не папір, в книжці аркуші, на яких написано багато слів про яку-небудь фантазію. А це фізичний людський труд на конвеєрі.  Кожну деталь треба буде руками зробити, відшліфувати, щоб вона була придатна.  До неї деталь приставляти, і відповідною гайкою прижимати.  Це там у цеху збірки люди розставлені з такою думкою. 8 січня мій другий день цього року, говорить середа.  Ці люди не один комбайн на колеса поставили, а два комбайна.  Це для них та інших людей буде в природі небувала слава.  Ми це робимо нашому сільському господарству.

 

46. Вони цей агрегат чекають з нетерпінням. У них на землі робиться людьми не так, як у нашому заводі очікується деталь. Руки людські її беруть, і за стандартом прикріплюють.  У них без усякої вологи за рахунок розуму зростає комбайн.  Все це робиться кмітливістю розумом.  А у нас у сільському господарстві ролі не роблять руки людини.  Земля, велика площа, вона своїм покроєм до сонця довго не лежить, щоб на ній росла зелена трава.  Ми на це діло агрономи з цим сміттям. У нас на це є 5-лемішний плуг, ми його чіпляємо до залізного трактора.  На ньому сидить чоловік водій цієї прекрасної машини.  Вона у нас ходить своєю швидкістю вперед. Її діло одне – цю землю перевертати знизу вгору, робити оранку. Вона миттєво цю роботу робить вчасно.  А інший час лежить на ній сніг всю свою зиму.

 

47. Він чекає весну. А тоді він відкриває нам дорогу для того, щоб ми їхали в степ зі своєю всій снастю, і робили із землі грядку. А потім в її сіємо зерно для того, щоб воно вхопилося за землю.  І росло, лізло вгору, щоб до своєї зрілості піднялося, щоб цьому комбайну довелося себе змусити зі своїми технічними деталями.  Цей урожай даний не однієї землею.  А тут брала участь повітряна атмосфера, вона ролі з водою має.  Це три нерозривних тіла зробили комбайн косити, покласти і чистити, без всяких втрат давати людям зерно.  Ми всі це робимо.  Їмо добре, одяглися краще.  А дім побудований з усіма вигодами, в одному домі все робиться.  Тільки треба бути такими людьми, як себе примусили ковалі «Сільмаш».  140 відсотків в ділі своєму показали перед людьми.  І тут без всякого повітря, без води на землі не обійшлося.

 

48. Цю машину, яка зібрана людьми, і по землі вона рухається за допомогою цього всього.  Всьому діло це природа, а в ній погода, так воно робиться.  Каже середа. Це можна буде робити людям у природі. І хліб на землі посіють, і машину на колеса поставлять. А от ворога із землі від себе не проженуть. Як він між людьми жив, зі своїми силами красувався. Він над такими ковалями раніше був, і не пішов він зараз. У чоловіка його безсилля. Ми будуємо хороше. Каже нам середа. Цього ми раніше не бачили, таку вчену систему. Вона нас усіх зобов'язала даром не їсти хліб. Ми всі на обліку, без усякого труда ти ні кроку. Це що ж за така теорія. Сама маєш достаток, а іншому не даєш.  По-своєму його змушуєш.  Ти повинен робити те, що вмієш сам.         

 

49. А коли візьмеш та недоробиш, зіпсуєш, тоді відповідай. Краще не берись і не роби, якщо не знаєш це. Злочинець – це хвороба людська, вона людьми присікається. За це карають, б'ють, саджають у в'язницю, щоб він знав. Це ніколи від людини не йде таке, що зародилося.  Як у труді чесно людина працює, так і в чужій кишені. Ми хочемо зробити те, щоб усім людям від цього було добре.  У нас така ідея народилася, але вона страшна і важка.  Ми бачимо на чоловікові його правду, але їй не віримо, як такої любові в природі. 9 січня цього року, четвер. Другий день другого тижня.  Я, каже він, чув гру через стіну, як Свердлов з Москвою ЦДСК в хокей на льоду.  Гра тривала, закінчилася на користь Москви.  Цей колектив, який вболівав.   

 

50. А ключками шайбу у ворота заганяли.  А вболівальники, багатотисячна армія людей уважно дивилися. Це сила людська, вона не індивідуальна.  Ми витрачаємо на це діло, а воно не дає нікому користі.  Це сила, яка не заважала моїй ідеї.  Це не політ у космос, як це в невагомості робиться.  Під такий галасливий зосереджений в думках в людях колектив, і на шайбу дивляться, і витрачають силу її. Треба повернути на живого енергійного чоловіка, його правду всіма підтримати.  На таку фізичну небувалу роботу, яка протилежна нашому всьому. Техніка нами конвеєром зробила, робить хороше і тепле.  Ми це отримали, оточили себе.  Можна сказати, живемо ми, як це слід.  А адже дорога лежить інша.

 

51. По землі ходити важко захищеним в одягу, і наївшись у домі.  Четвер нікого не бачив і не чув, щоб відмовитися від хорошого, що ми маємо.  Навчилися багато, технічно робимо в самозахисті так, як робили всі.  А от так, як Іванов робить, це його знайдене знайшов сам, нікому не нав'язує. Але шукає в цьому щілину, щоб її пробити, і не стати робити те, що роблять усі. Іванов нікого не примушує, але просить дозволу. У цьому колективі всі рядком сидять і розмовляють, які ми зробилися високі люди зі своїм розвиненим знанням.  Ми живемо, можна сказати, добре і тепло.  Нас тримає природа, чим ми дуже сильно хвалимось.  Але не знаємо того, що пізнав, і хоче бачити Іванов.

 

52. Така витрачається сила в природі на цю шайбу, яку ключками б'ють.  А ми всі в цьому хворі, і вимогливо засуджуємо гравця, що він цю шайбу не забив. Дайте ми ці уми повернемо, і станемо розбиратися з Івановим.  Він щось знайшов, хоче ввести в життя, але їх не пропускають наші вчені.  А це буде все одно, буде писатися історія про це, робиться самим Івановим.  Він говорить.  Ми не навчилися зустрічати маленького чоловіка в природі зі зробленим нами ділом.  Він без цього лякався, його ця атмосфера оточила страшно.  Почуття природні інші зовсім, зроблено людьми.  А люди, які прожили багато років, народжують однаково по-природному дуже важко.  Цьому всьому сприяє вода, вона промила дорогу.  А повітря оточило, а земля прийняла повзати по ній.

 

53. І шукати те, що шукали всі.  По різних дорогах поповзли.  А щоб стати, і думати про одне, цього ми не робили, щоб жити однаково. Такою масою людей, таким колективом, такою радісною думкою можна все, лише б ці люди наслідували.  Всякого роду можна буде зробити.  Лише б вони цю людину знали, і, найголовніше, від нього очікували користі.  Він говорить.  Ви народили людей, і їх треба виховати в духу свідомості. На десяте число випала доля бути без усякого ясного сонця.  Були зранку рано навислі хмари.  Я все чув про те, що ввечері робилося в художньому фільмі. Комсомольці своє діло на виробництві. І будинки різної самодіяльності, на сцені постановка Костянтинівського району.  Співали пісні і танцювали.

 

54. На все ми дивилися з душею і серцем.  А коли дійшло до комсомольських зборів, на порядку денному стояло одне питання про бригадира.  Він вдарив дівчину по щоці.  За що, не сказали точно. А комсомольці зібралися 14, всі вони проголосували за двох, вивести нечистих на обличчя.  У комсомольців виховання від молока ... вимогливе.  Ніхто не хоче, щоб було погано собі.  Всі хочуть самі себе навчити бути вченими людьми.  Кому не хотілося бути керівником, командиром, примушувати людей.  Треба вчитися.  Дитя треба спільними силами ростити. 11 січня припав білий м'який до крайності сніг.  Я по ньому вже, як у духові, ходив.  І то я зустрічав, чого не існує.  Чаклунство в птахів ... Воно спочатку з цього всього вийшло.

 

55. За рахунок цього було ... не до людини.  А коли проговорили чаклуни своїм словом, то люди повернули себе назад в короля і принцесу.  А в журналі міст був ... Мурманськ, свою силу він показував, та співав «щедрий», хата була українська.  Мурманськ співав «Білу ніченьку».  А журнал виявляв нестаток. 12 січня ліг глибокий білий сніг. Він примусив людей від нього ховатися.  Мені вночі три рази на нього доводилося виходити. Це була найкраща в житті сніжна для ніг ванна.  Я мислив про одне таке багатство, яке укрило всю землю.  Через цей сніг, через зиму я побував на всьому материку у кожного нужденного чоловіка, хто навіть мене такого не знає.  Йому лише б тільки хто-небудь про це діло сказав, він ніколи не відмовиться.  І не скаже, що це чоловік даної землі.            

 

56. Я такий в житті народився один з усіх людей.  Усі хворі спраглі, я їх дуже добре знаю, свою любов до цього проявляю.  Ніколи про це не забуваю.  Моя любов тремтить до цієї людини.  Знаю про це лікарню, як там вчені чинять.  Знаю добре койку будинку.  Він якщо тільки дізнається, що є між нами не уболівальник про це, він ділок.  Що такому скажеш?  Тільки треба просити.  А прохання в природі – це є для будь-якої людини все. 13 січня в понеділок, перший день, сніг тихо стояв, чекав моє тіло.  Я по ньому йду, в сто тисяч мене корчить.  14 січня по-старому Новий рік.  Це сама одна з усіх така незакінчена мелодія, вона робилася людьми молодими ... пророблялося і в життя вводилося.  Але не минуло через смерть.  Наші такі людські діла між старими та молоддю.

 

57. А зараз 15 січня.  Діло йде вперед.  Люди молоді на це все, що робиться Івановим.  Він один це робить, він загартовується в природі.  Це не мелодія гралася.  Це здоров'я набиралося для того, щоб жити.  А ми з вами хвалимось, і красуючись тим, що на нас є, і всередині.  Ми поїдаємо, та говоримо самі собі, що ми вміємо будувати для житла хороші багатоповерхові будинки.  Якщо це не природа.  Якби це не люди, ми б на нашій землі цього не бачили.  Всьому діло – земля.  Ми, люди, це робили на ній.  Ще не прийшов день завтрашній, а ми це вже тримаємо в руках.  Самі лягаємо спати, а у самих в голові діло. Ніч – настає сонливість.  Людина не живе, а засинає.  Як якась неприємність після неї, людина робиться слабка.  Потім ми за три місяці час чекаємо, і до нього готуються не спати.

 

58. Як ми лягаємо. А робити діло, яке ми щороку робимо, наша польова на землі робота.    16 січня.  Це було на екрані телевізора.  Наш ростовський кореспондент вів свою передачу, як наше сільське господарство. Особливо йшлося про молоко, як його в цей час дають. Зоотехнік тваринник Зерноград був, він почав розповідати з обох сторін, яка рентабельна, а яка не була хорошим джерелом. Але зоотехнік говорив про хорошу доярку, про її обласне та радгоспне змагання. Як вона отримала пральну машину і холодильник. Гра ... вона кожну людину змушує про своє діло думати. Технік попросив електромережу, щоб під час доїння молока не ви ... А кореспондент редакції сказав: ми декого примусимо, щоб цих перешкод не було. Словом, на цьому закінчили художній фільм «Анна Кареніна».

 

59. Л. Н. Толстой писав, зображував свої дійсні в природі на людях творіння.  Це є предкова невмируща в природі на людині любов.  Вона взята.  Пропаганда «Наука і релігія» схожа на те, чого не хотіли допустити.  Сам священик відмовився.  І в Космос полетіли четверо льотчиків космонавтів, вони були разом.  17 січня, п'ятниця.  Вона в природі як ніколи красувалася своїм ясним сонечком.  А у мене визнання вчених ... тільки було переді мною не так, як планували.  У мене дружина, вона каже, диктує, а про мене природа.  Субота 18 січня.  Вона без всякого сонця, хмара, що нависла. Як було холодно, так воно і залишилося. При якій доводилося зі своєю практикою сильно про це думати.  Всі люди були такими, як ми бачили їх весь час на арені, і бачимо ми їх зараз.

 

60. На мою думку і висновок, між ними зараз немає іншого, щоб ми погодилися з Івановим. Він нам не пропонує цінності, і йому не треба буде ніякої матеріальності. Він проти багатства, яке має в даний час людина. Сьогодні неділя 19 січня. Дуже хочеться бідному, хворому, нужденному, забутому всіма в його житті допомогти, треба. Я один чоловік у світі, взявся не теоретично, а практично нашим людям довести правоту життя. Нам потрібно давно вже змінити одне на інше. А ми з вами досі жили бідно, потребували, і досі ми не задоволені своїм життям. Мені пише мати своєї дитини 14 років з Вітебської області, Орсуанскій район, п / о Юрцова. Галянова Марія Кузьмівна.

 

61. У сина хвороба мочиться (нетримання сечі). Лікарі їй сказали, що це пройде. До мене звернулася жінка доросла, 40 років мочилася. Вона живе в Луганській області, Свердловськ, хутір Кондрючий, її ім'я Ольга. Вона стала моїм вченням займатися, у неї стало здоров'я. А що якщо тільки вчені наші звернуться до президії для того, щоб Іванова народ визнав, і дав йому право це зробити на людях, щоб люди у своєму житті взялися за легке, щоб людина не була в природі старою. На рожен гострий не лізла, жила вільно, але вміло, щоб хвороби та застуди не мала. Хіба цього не можна буде зробити в природі людині. Вона ж господар землі, води і повітря. Не заважати цьому, а допомагати всьому. От тоді буде природа, та ще вона буде яка у світі.

 

62. Сьогодні загальної гідності людське свято неділя. Воно для нас всіх однаково прийшло, зустрілося з нами. Ми в ньому свої руки ні на що не підняли. А про те, що було потрібно нам усім до однієї людини, ми не забулися. Взялися готувати, для самих робити стіл. Чим це треба буде в сніданок, ми готуємося. У нас одне, друге і третє. Ми цим сильно на всю зиму запасаємося. Є, чим жити, що для цього діла робити. Ми люди, та ще які мислителі від поганого, що для себе робить Іванов. Він дуже багато пропустив таких днів, в яких не взявся ні за що, щоб ложка трималася не порожня, а з їжею. Та не з поганою, а з хорошою.

 

63. То на це буває, в році проходить такий сильний день, в якому не думаєш, а воно вийшло. Десь взялося таке енергійне здоров'я, воно творило в природі так діло, від якого не відмовишся. Раз ти чоловік, та ще такий є в природі один чоловік у світі, як Іванов. Він був, він є, і він такий буде між нами, людьми. Він не боїться холоду, ходить роздягненим. Він не боїться голоду. Захоче не їсте – він у будь-яку хвилину собі в цьому відмовить. Ще буде краще, ніж людина їсть. Іванов щодо цього не хворий, і не як інший, хто не зможе без цього дня прожити. У Іванова сили для цього піднімаються вгору для того, щоб цей експеримент відтворювати в будь-якому такому місці. Люди вчені дуже затрачають на це цінності, засоби.

 

64. Це все є людський труд. А за визначенням Іванова, цього не треба буде робити. Хіба ми, всі люди, цьому дню не раді, що таке в житті є. 1969 рік 20 січня лежала на землі найсуворіша зима. А Іванову в голову прийшло про Місяць з Землею розмовляти. Що це таке сталося між Землею і Місяцем, що люди стали пробивати в невагомості щілину. Їх наука технічна в штучному примусила. Про це Ціолковський подумав, своєї думкою передрішив. А зараз люди за це діло взялися, не одна дорога лежить, а дві, та ще не однакові в житті. Самовільне захоплення і привласнення, та злодійство і вбивство.

   

65. Каже Місяць нашій Землі. Мільйони простору між тобою і мною лежало. Ніхто про цей Космос не знав. Та й навіщо ти сюди доїдеш з волами в ярмі, або з сохою та з конячкою. Дороги довгі від міста до міста в асфальту не блищали. І не бігли одна за одною автомашини, і не їхали в них люди так, як робиться на землі. Тільки що прибрали на цьому місці урожай. А плуг 5-лемішний з трактором та з трактористом тут як тут зі своєю думкою приїхав. Стали обгоном обганяти цю пайку. Треба буде вчасно підготовку закласти. Каже механізатор тракторист. Я отримав вказівку від агронома це завдання зробити заздалегідь. По погоді зорати цю оранку, щоб вона від сонця осіннього ясного прогоріла.                 

 

66. Милість не чекай, глибше ори, та вчасно. Це не я такий у нас один на нашій корі земній. Ми з мрією поспішаємо, наша наука не стоїть на місці. То ми пробиралися від села до села, по бездоріжжю їздили на колесах. А зараз, каже земля, мої люди хочуть від мене отримати джерело своє для того, щоб у них був хліб, та до нього жири, молоко і м'ясо. Та одяг хороший, і щоб був з усіма вигодами житловий дім. Не хутори з селами, а міста нові. Тут-то люди зі своїм озброєнням не стали боятися, що їм доведеться по-старому у важкій нужді без хліба залишатися. І не мати одягу, та в чому жити. Зараз ми самі все це робимо. По землі біжимо швидко, по воді плаваємо теж швидко, а в повітрі ...   

 

67.   Все це зробив розум людини. Каже Земля Місяцеві. Люди самі додумалися, і прийшли до висновку це зробити. Ми, говорить людина, повинні пальці поламати на своїх руках, але Місяць буде нами завойований. Місяць від такого вчинку, від такої людської сили не відвернувся, свої ворота відчинив. Каже. Завітайте, ви, люди живі. Але не в невагомості до мене прилітайте. Треба завойовувати сили в природі фізично. Люди нашої землі сколихнулися, їх примусила наука поспішати. Вони шукають в природі таємницю, яку люди хочуть знайти. Тому говорить Земля. Мої люди раніше робили на мені свою роботу. Кожен окремо   індивідуально брав собі шматочок земельки.

 

68. І за своєю можливістю з нею боровся, її робив грядкою. А на грядку придбавав зернятка, їх у неї сіяв для того, щоб вони йому давали прибуток. Як він хотів, так її і отримував. Така у моїх людей система мільйони років розросталася. А от зараз в цю пору розростається між людьми і природою техніка. Взялися вчені за це діло робити. Люди дуже багато над цим ділом думають. Хочуть нового чоловіка в невагомості загартувати, і послати його в Космос там ці здібності розкрити, щоб вони дали людині там життя своє технічне освоїти. Цього хочемо освоїти ми і вони. А от на Землі дорога є не штучна, а природна. Вона поки лежить на землі неясна картина для наших людей, які від цього далеко пішли.

 

69. Не хочуть на собі бачити умови погані і холодні. Всі люди хочуть, щоб у них було. Найголовніше, хліб, одяг, теж і житлове будівництво. Від чого між нами всіма народився наш руський практичний на землі чоловік. У нього дорога без усякої науки зроблена для свого здоров'я фізично. Я, говорить Іванов усім, не поспішаю потрапити на Місяць, щоб там померти. Я народився Землею не для того, щоб на ній втратити своє наявне здоров'я. Я не пішов слідами всіх, а взяв дорогу, кинуту нами усіма. Ми пішли по дорозі, залежній у природі. Взяли такт з півдня на північ, де лежить вічно на воді крижина. Ми між півднем і північчю стали своїм тілом пристосовуватися.

 

70. Зиму живемо, літо живемо. Ми з вами живемо, всі свої сили кладемо в цьому для того, щоб жити добре і тепло. Для цієї справи лежить наша чорна земля, вона джерело всього нашого життя. Ми з вами, всі люди, за це діло взялися. А Іванову дали можливість не це зовсім робити. Він коли був залежний від природи, він робив те, що було потрібно всім. Ми тепер надаємо слово наше всього народу всієї нашої землі сьогоднішнього дня вівторка 21 січня. Нехай він нам розповість про підготовку наших всіх людей до нашої красуні весни. Вона подекуди свій ґрунт підносить, у повітрі готується представитися до цього часу, коли сонце подужає своїми променями.

 

71. І стане гнати із землі білий сніг. Буде мати право сушити землю для того, щоб людина до неї наближалася зі своєю технікою. А у людини під руками стоїть не один приготований трактор. Він чекає до себе людину для того, щоб заводити і сідати в нього, щоб керувати ним. Як ложкою до рота, так і над землею. Цей трактор за собою тягає всю належну снасть. Вівторок, це число наближалося до цього часу, коли люди візьмуться за свою роботу, за те діло, яке буде треба в нашому житті. Ми, весь наш народ, вся наша система, не про один Місяць думаємо, і з ним ми на відстані розмовляємо. Наше діло – для цього готуватися. Як ми, механізатори, до землі приготувалися, і з нею всю зиму по-науковому говорили, де і як вгадати в такт посіяти.             

 

72. Ми для цього маємо зернятко. Хочемо сказати, що ось на цьому місці ми повинні посіяти одне зернятко. А з нього взяти велику кількість прибутку, лише б воно зійшло на вологій землі. Ми люди такі, вже із сапами стоїмо, бур'ян рубаємо підряд, а найголовніше залишаємо, даємо ріст, дорогу. Як на Місяць хочемо тракт прокласти, щоб фізично тілу людини прикріпитися. Ми, всі люди, вчені і невчені до цього діла готуємося для того, щоб завоювати цю планету. Мрія наша теоретична. У цьому ділі ми копаємося, хочемо туди дорогу прокласти за умовами безповітряного простору. Ми так літаємо на супутниках з апаратурою щупати м'який у цьому ґрунт. Наука для цього щілину пробиває, хоче людину висадити на Місяць.       

 

73. Каже Місяць людям, що жадають. У мене того немає, що має для людей Земля. У мене для науки нове. Треба буде це пізнавати, і щупати, як це в житті потрібно. Природа пожаліє наші тіла, відчинить ворота, свою площу покаже, запросить нас, таких шибеників. Ми раніше у великій нужді копалися, і досі ми потребуємо. Деякі захворювання, ми на це не знайшли кошти. Немає у нас того, що треба. У людей вчених одне завдання – це ворогові дати відсіч уміло. А у нас ворог сильний. Ми з вами давно риємося, з природою боремося, ледве не кричимо з цього місця. Наше будування зі зручністю для людини. Ми думаємо, щоб він на нас не працював, як на своїх учених, хто свої всі зусилля кладе, придумує таку сильну техніку.

 

74. Вона треба буде на будь-якому придуманому виробництві, на якому не обходяться без інженера, без обдумування своєю головою. Треба буде вугілля, як якусь одиницю, розробити, щоб вона була. Колись у шахті спочатку ми лампочкою бензиновою освітлювали. Ми з твариною з кайлом пробираємося до зарубки, фізично робили руками. А бур з молотком, робили бурку випалювати. Це робилося все кустарно, важко. А зараз ввели, і робиться за розвитком теорії, вона прогресує при цьому ділу. Де тільки не візьми науку, вона робить успішно. А за землю як билися ми в природі, і досі ми б'ємося, і будемо за це право за землю битися. Вона нам вирощує хліб з прибутком. Для цього доводиться від самого півдня і до півночі працювати не так, як це в природі було раніше в сільському господарстві на полі між людьми і снастю.

 

75. А хіба між природою і людьми такими не розвивалася за рахунок ворога наука медична. Вона цю всю хворобу на людині перемогла своєю технічною силою? Чоловік у цьому хворів, і хворіє зараз, і буде хворіти. Ми в цій частині між людьми і природою такого легкого не ввели, щоб наша людина не хворіла і не застуджувалася. У нас всі люди стоять у природі на черзі. Немає між вченими і невченими ніякої в цьому різниці. А між людьми в природі як був зсередини і ззовні ворог, так він і залишився. Ніякої немає зміни, крім народженого на людині його незнання. Він не знає, що буде з ним завтра, який у нього буде стан.

 

76. Все це робилося на землі бідно. Брали з десятини 5 центнерів або ж десять пшениці, а вважалося на золото. Так і зараз хліб теж золото вважається. А на Місяці цього немає. Там для нас є одне те, чого ми не знаємо. Ми, всі люди, з сяючим сонцем проводили це число, в якому нам давалося повернутися назад, і згадати своє дитинство, як воно себе піднімало на ноги. Тоді між хлопцями і дівчатами на вулиці була одна балалайка, під неї і пісні співали, і танцювали, але за свою. І це між нами зустрічалося, адже хлопці, та ще древнього села. Вечір був у наших руках, де любо ми на своїй вулиці на своєму краю в гурт збиралися.

 

77. Як якісь давні ділки. А сьогодні по такій землі по такому холоду в цьому місяці четверта середа прогресує, 22 січня. Я торкаюся знову Місяця. Він і раніше був такий, як він на сході біля зірочки ясним показує. Ми такий Місяць і до цього бачили. Але таких розумно розвинених людей, які зараз захворіли своєю радістю. Вона їх як таких взяла в шори. Стали тренуватися, стали робити те, чого не робили наші люди. У них такої зброї не було. Вони кустарно ходили, дивилися очима через всю кулю. Їм здавалося, це все давалося між ними і людьми Богом. Тодішні люди таких шкіл, які б навчали цього чоловіка робити з нього космонавта.    

 

78. Місяць каже. Ти, Земля, сильно взялася за це діло, яке опинилося між Землею і Місяцем. Скільки літає цих супутників, і куди вони діваються? Раніше росло індивідуальне господарство на цьому місці за рахунок ягняти, теляти і порося. У кого був достаток. Та свої діти, яким доводилося їх пасти на цьому місці. Раніше у молоді сиділа якась у цьому ділі боязнь. Люди себе вважали грішниками. Вони весь тиждень поспіль від неділі до неділі, ніколи глянути на Сонечко, і колись подивитися на Місяць. А зараз у цей час можна побачити літаючого супутника. Його пустила Земля, зроблено руками людини.       

 

79. А раніше цього не було. Земля спала. Нині четвер 23 січня. Ніколи не очікували і не думали про це діло, яке в телевізорі. Наше земельне управління Ростовської області на 1969 рік. Агроном і лаборант для зерна підготувалися до посіву. Агроном Морозов про посіві озимої говорив, що природа була спочатку на нашому боці. Вона витягнула такий ріст хороший від землі, а умови природи не такі. До дня народження Леніна випав на землю сніг. До старого року не падало на землю, а морози знижувалися. Вітер дув, і наніс на посіви, велика шкода нашому хліборобові. Треба подумати, і погодитися зі стихією. Її  ніхто з всіх не очікував перед нашими людьми.

 

80. Я був у земельному управлінні в Ростові, заходив один раз на цю хвальби. Ставив своє питання: ми підготовлені зустрічатися зі стихією? Мені так агроном сказав: вона у нас відсутня. Природу обдурити ніяк не можна. У неї повітря, вода і земля – це нашого тіла близькі рідні друзі. Їх не можна буде примушувати, і вимагати від природи, щоб вона нам давала плоди. Цього ми, всі люди, поки не заслужили. Наше діло було одне – на сцені танцювати і співати різні пісні. А щоб природу просити не для того, щоб вона нам давала плоди свої, а ми їх переробляли на відходи. Цього не просив в природі Іванов. Він просить природу, щоб вона йому створила в тілі здоров'я, і продовжила йому життя, і навчила його свої міркування рукою описувати.       

 

81. Іванов нашим усім не радіє, і не хоче нашими слідами йти. У нього своя дорога ображеному, бідному, хворому допомогти, щоб він викрутився з важкого, а в легке потрапив. Це вже зроблено, вийшло в природі. Люди добре знають Іванова за його діло. Але не хочуть зрозуміти, це для нас є не ягідка, а квітка. Я народився в одному році разом з партією, самою останньою буквою. Я за те стою, щоб люди народжувалися з однаковими серцями і однаковими душами. Я не народився для того, щоб   залежність людини в природі жила по-різному, як вона зараз живе, цього не буде. Ми з вами доб'ємося, випросимо в неї і здоров'я, і щастя. У життя заслужимо, не будемо хворіти і застуджуватись. 

 

82. Це діло сам учений медичної ради прийняв до дійсного міркування. Це не чиясь, а моя користь усім людям. Я її без закону не почну, і не скажу нікому про це. А от зима, та ще така у нас. Вона проходить не так, як хотіла завжди. Вона суворо у нас показує, щоб люди наші зі своїм фасоном довго не затримувалися по своїй дорозі. І вони не хочуть її бачити, ховаються, і не хочуть свій ніс показувати. Це тільки я такий. Для мене різниці немає в природі. 24 січня. Основна шахта імені 50 років Жовтня, вона хвалилася адміністративно своєю здобиччю, як вони з природою воюють за вугілля. Їм треба багато. А щоб мало, цього вони не знають. Кореспондент хотів показати на сьогодні все шахтарське.

 

83. Це не минуле діло з санями. Чим ми в даний час хвалилися? Своєю технікою, зробленою руками людськими. Особливо комплексні бригади, та комбайн з бункером. Все це йшло в цьому колективі, як по маслу. А коли треба шапки розбирати. Кореспондент у головного інженера. Він хотів ще додати видачу, щоб шахта вийшла на перше місце. А інженер скаржиться від себе і від тресту, частин не вистачає. І про те, що очікує, не сказав. Так це не буде робити, як хочуть бачити кореспонденти, їм хочеться хороше і тепле. А інший про часовий виробі виступає, говорить про якість будильників, про модель розмальовану.

 

84. Куди ці будильники йдуть? На експорт за кордон. Словом, така картина ясна. А от про смерть людську люди мовчать, один за одним лягають. Нікому з учених про це кореспондент не напише, щоб вони за це взялися, і вони зробили те, що Іванов знайшов. Мовчать, не хочуть, бояться своє позаду залишити. А все одно їм, всім людям, доводиться зустрічатися. А ми з вами без цього не обійдемося. Нас так до себе тягне магніт, не дає нам спокою. Один за одним лягає в землю. Які ми люди, та ще з якимись силами. Ми на собі носимо багато ваги. І хочемо сказати, нам в цьому легко. Ні, нам у цьому дуже важко.

 

85. Коли здорові, накидаємося, як звірі, цю чашку поїдаємо, цей кухоль води з апетитом випиваємо. Трохи ми не скажемо: нам це мало, треба більше. Це не дитинство, від якого ми з вами біжимо, а наближаємося з вами до старого, до недостатніх сил. Це не нове і не добре і не є тепле. Чогось потребуємо. Це не мода, що ми з вами зробили, а от сила. Без цього ми жили, та ще й як жили. Кажу про хлопців. Сидимо, балакаємо, а потім пішли за молоком, забрали. От і спогад, та ще який у селі дитячий. Треба буде в степ гнати пасти волів. Ти, як хлопчик свого двору, погнав їх по тій дорозі, яка протягнулася на пасовище, де травичка зелена, листок був на дереві. Це не людина, а рогата тварина.

 

86. Йому треба не промахнутися, нагнути свою голову на цьому місці, вкусити губами рослу травичку, потім пожувати, і зі слиною проковтнути. Місцевість не дуже була така в зеленій траві, щоб кожної окремої худобі поїсти в день пуд сіна.  Ми цього не змогли видати.  А про самих себе мовчали.  Сніданок сніданком, а обід обідом.  Якщо він тільки був, його ми створювали.  Хоч і важко, але жити, ми жили.  Остання в січні субота холодна з вітром 25 січня. Були організовані космонавтам подарунки.  За їх те, що вони зробили, їм усіма силами дякують.  І пісні їм співають, і вірші читають. За їхнє зроблене в космосі присвячувався «Огоньок» у Москві.  Люди навіть просили, щоб з їхнього колективу зробилися космонавти, і хотіли, щоб вони були в них.        

 

87. А про моє нововведення небувале нове раз газета «Комсомолець» написала, і тут же проти пішла.  Яка з друку лягла на моє тіло критика.  Друк хотів убити людину, що не живе.  У Москві громадськість запросила до себе з багатьох організацій, зробили фото.  Хотіли на мені в природі розкрити по-їхньому таємницю.  І от доктор медичних наук психіатр Лунц ставить запитання: «От якщо ти помреш, кому залишиш те, що маєш?» А я їм став розповідати.  У мене як такого немає ніякої таємниці і не було. А якщо хочете, я його запрошую, щоб він спробував те, що слід було в природі робити.

 

88. А люди проти цього збунтувалися, і хотіли з дороги зняти.  Він уперся, як бик.  Каже нам усім. Який же я ділок буду, якщо я не доведу природі і людям таким, як вони зараз є, за якісь багатства, за землю одну для всіх. Вона є наше джерело, ми від неї отримуємо плоди через свій труд на ній. Так вона нам не дає сама без усякого догляду. Вона завжди нас з вами примушує, щоб ми про неї не кидали думати. А потім ми готувалися, щоб у нас було те й інше. А коли треба, найголовніше, це закладати зернятко, треба буде його у вологу посадити. Треба буде грядку хорошу зробити. Словом, сидіти не доводиться. І це треба, обов'язково треба. За що між людьми відбувається війна, вбивають за це.     

 

89. От нам є найостанніше в цьому місяці першому 26 січня 1969 року. Він хоче сказати про право всякого чоловіка, хто сам хотів залежним від природи, зробився в житті хорошим багатим чоловіком, хто поклав всі свої сили, всю свою можливість представив. У своїй місцевості обігнав усіх. Він же жив, йому ніхто не заважав. Та й бідному страждальцеві теж природа допомагала гнатися слідом за багатим. А от між ними народився злодій, нехороший чоловік. Поки він піймався, його викрили люди, законом покарали. Він своє відбув, прийшов на місце своє. Та й хуліган великий, задирався між людьми, битися він любив. І також вбивця між нами жил. Він теж людина, вбив людину, ніхто йому не заперечив.

 

90. А от Бог – це така хороша в житті кличка. Такий у природі путь. Богом можна зробитися будь-якій людині в будь-якому місці, тільки треба не по-людському жити. Не треба торгувати товарами, не треба наживатися за рахунок природи. Треба робити те, що буде корисно людям. Ця дорога і зараз лежить. Тільки нею ніхто не хоче йти. Дуже холодно і погано залишатися без краси, без усякого одягу недобре дивитися на живе тіло. Та й хто погодиться бути від усіх нижче, і ввічливість мати. Свідомість така є у цієї людини, хто виявив своє бажання піти по дорозі Бога. Треба навчитися, щоб це все отримати, світоглядне значення через матір природу, через його до неї любов. Ніхто цього права не відбере у цієї людини не бути таким, як є він перед нами.

 

91. Природа навчила, як буде треба перед нужденним, хворим, бідним чоловіком бути помічником, від цього піти. Бог з усіма може жити і дружити з його допомогою. Нікому він не сказав, щоб йому бути проти. Торговець без Бога не продав аршин мануфактури. Злодій теж просить і благає його, щоб не попастися. Немає людини, щоб стихію не зустрічав, важку сторону. Бог ні від кого не відвернувся. Як жив він з усіма, так він живе. А ми йому не бажаємо наслідувати. 27 січня день понеділка, погода приємна. Я в снігу покатався, дуже добре було. Після розрухи відновлювалося сільське господарство. Спочатку показали цю жінку, вона велику роль відіграла в цьому ділі. У неї було двоє дітей, їм доводилося шукати житлову площу. 

 

92. І так вони пішли на сцені. Вона бачила, як танки наступали, як війна була. А потім вона зробилася в цьому ділова. Діти вивчилися і пішли на роботу. Словом, вона грала артисткою. Про неї говорив, як нагороджену жінку. У неї на грудях висіла золота зірочка. Потім взялися за важке щастя, яке давалося на уроку. Добилися танців, пісень. І офіцери вчили молодь воювати, і також стріляти зі зброї всякого роду. У цьому розповідали, а потім виступив хор П'ятницького. Одна мати своєї дочки 11 років, ходить в 5 клас, але не по-материнському веде свій вчинок, і не так вчиться. Та й при матері не так, як хотілося матері. Вона пише редакції, хоче їм поскаржитися. Що тільки вона по-своєму не робила, але дорогу вона не знайшла.

 

93. Для цього знайшлася одна помічниця вчителька. Вона стала захищати дочку. А матір звинуватила за те, що вона її прив'язала за волосся до стільця. Людям, які хочуть цю матір звинувачувати, треба вміло просити її, благати, щоб мати дочку просила, але не змушувала, і не вимагала від дитя. Ми, всі матері, такі. Раз народили, значить, моє г ... Воно повинно робити те, що я його примушую. Воно повинно мене, як матір, слухатися. А раз воно буде слухатися в цьому, значить, похвала.  За що? За твою вимогливість. Його із самого народження стали примушувати. Треба надягати сорочку. Одягаєшся – не розмовляй. Дай ручки, буду надягати цю сорочку. Користі від цього дитині ніякої, крім як треба її носити доти, поки вона порветься, попріє на нашому тілі. Ми цю звичку ввели самі.

 

94. Воно не вимагало їсти. Йому було не до цього. А раз дитя груди стало смоктати, молоко, то треба приготуватися, чим знайдеться нагодувати. У природі багато такого, щоб готувати, з чогось зробити їжу. Вона зроблена хімічним шляхом, треба їсти. Та ще не матері з батьком, а природне. А дитя перше новонароджене спільне не примушувати і не просити. А спільними умами зберігати в цьому немовля. Ми його не приймаємо, щоб він жив за рахунок природи, був залежний. Це у нас новий чоловік доб'ється одного права, він стане в цьому ділі незалежним. А незалежність виробить у себе безсмертя. Це ми таке повинні силами зробити. Нехай він буде таким, як це для нас треба буде. Такому чоловікові, як він зараз у нас є, йому життя в природі немає через боротьбу і війну з природою.

 

95. Також він не отримує через це благо. У нас є для цього шляху чоловік, його народила для цього діла природа. Він з нею близько живе, на відстані в користь свою каже. Як чоловік хоче добитися сил і волі для того, щоб жити. А життя буде людині не в хаті на постелі, за столом в теплому, а в природі. Біля моря на камінцях в повітрі і на воді три буде моменти, які не будуть втомлювати, а будуть пробуджувати сильно тіло. А от ці люди не хочуть, щоб такий чоловік між ними процвітав. Він помічник і хранитель свого здоров'я. Воно у нього було, є, і буде воно при ньому. А раз воно є при ньому, то чому іншій людині не передати. У нього є свої сили і воля, чим людина зможе свої сили в цьому ділі поправити.      

 

96. 28 січня. Цього ж року він не буде вже в цьому місяці, ми його будемо чекати в лютому. А зараз цей день мені розкрив у білому лежачому снігу великі якості. Ними тільки користуватися людям нужденним, ми цьому не віримо. А сніг укрив усю нашу землю. Яка в цьому є для людини така благодать. По цьому сніжку, по таких умовах не один чоловік своєю ногою ступає. За ним усі тварини ступають без усякого взуття. І сучасна машина крутить свої колеса. Гусеничний трактор, він своєю силою тисне. А поїзди товарні та пасажирські мчать по цьому снігу. Літаки теж сідають на нього і вертольоти. А чоловік від основного пішов. Це лежить на горах його улюблений друг по життю.

 

97. Як же ти не будеш радіти ним. Тобі природа віддала всі плоди. Цей біленький сніжок, він оточує маленьку і велику місцевість. Вона його в свій природний час, як близька сестра, прийняла разом чимало. Днем зустріла і провела. Сніг ні на кого ніякої образи не клав. А що він не один рік і до нас приходить однаково, але не теплим, а холодним. Для нього люди влітку готувалися, думали, знали, що їм зима в цьому не помічниця, і не якась дарувальниця в природі. На ній всі люди трудяться, щоб вона їм дорогу дала проїхати по землі. Був бідний, що не має сил, він із села нікуди не виходив. Його дорога в хороший цей час. А багач, що має в цьому сили свої, він полював, йшов у ліс на звіра зі зброєю в руках. Йому треба до зими.

 

98. У нього така сильна зброя, такий шлях у житті. Він більшу площу примусив служити доходом. Він у цьому сили великі закладає, волю у себе має. Він коли від землі бере урожай, він робиться ще більше скупий. А за всі свої наміри в господарстві робить, і намагається краще від усіх якусь річ зробити. Ми такі люди всі. Є у дворі якась скотина, вона сюди недарма пробралася. Вона хоче, щоб у цього господаря було багато. Він хотів, щоб у нього і снасть була така, якої у інших не було. Він це все робить. Пішло це все з десятини, з шила, з хомута і ярма. Ми думаємо, що цей чоловік, він даром сюди в цю атмосферу цієї місцевості. Такий мужик був у цій частині, його природа сюди через його здібність посадила. Він між людьми в цьому виріс.

 

99. Це місцевість, на якій не жив чоловік. А його вона посадила, і дала йому свій талант. Якби не це місце, і не цей материк, на цьому місці не було нічого. А раз розум зародився, то і діло стало не одне, а багато. Хутір – з однієї хати, а коли їх десяток чи два, то утворилося село. А в селі треба буде яка-небудь іншому господареву допомогу. Я, каже, навчився ковалем бути, моя в цьому вся свята професія. А взяв усе зі своїх предків. У мого дідуся були воли, та була одна конячка. Земля своя була. Але щоб він її сіяв, цього він не хотів перед іншими принижуватися. Йшов він до пана, а у нього земля для цього лежала, він її хорошим хліборобам віддавав. Йому хотілося, щоб цей хлібороб без скупщини не залишався. Землю так не роздавали. А от вона давала прибуток.             

 

100. А за цей прибуток пан ріс, і хлібороб піднімав себе. Це робилося усіма. А тепер у даний час лише б одні зробили, а інші підхоплять. Але щоб була з цієї справи якась користь. Вона є мовою, вона і на ногах, пісні співають та танцюють. Це не життя продовження за рахунок цього всього штучного жити. Ми працюємо фізично, ми розумово думаємо. У нас є для цього надра, у нас заводи, наше сільське господарство. І наша шахта всякого роду робиться за одним прикладом. Тому ми дуже багато робимо, ми всьому господарі. А раз я господар землі, або шахти, або заводу. А хоч залізничного транспорту, або водного, чи повітряного флоту. Ми від старого неімущого йдемо, а за нове ми тримаємося. У нас всі є спеціальності. Люди слюсарі, електромонтери. Словом, всі призвідники хорошого.