Лампочка. 1968.06. ч. 2

Іванов Порфирій Корнійович

 

Частина 2. С. 97 – 197.

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02.26, с. 115, 127)

 

97. А в природі йдуть дні для нас однаково природні. Ми їх до себе дочекалися такими, як це треба. Природа не назвала так, як нам довелося в житті назвати. Кожному дали окреме ім'я. Шість днів дали будніх, які примусили людину в них працювати. Це день такий був для нас затишний. А ми з них один тижневий день для життєвого питання обрали, як-от сказав про нього Бог. Шість днів ми всі повинні працювати, а сьомий ми з вами повинні відпочивати. Це нам ми його зробили святковим у своєму життєвому труді, це неділя. Ми віддавали йому перевагу через Бога. Громадське місце було у нас церква, вона нас. Три рази ми приходили в неї, своє діло зробили. Нам наш настоятель розповів про нашого Бога, які є у нього для нас усіх свої розпорядки.

 

98. Ми, всі люди нашої землі, вважалися без лампочки. Але всі ми грішні за наше одне для всіх самовільне явище. Ми зробили все неправильно, нас за це не жаліла природа. І не вважала такий у природі день, що прийшов на землю, щоб він нас таких за наше все пожалів. У нього природні властивості. Немає в них того, чого не слід було. День це наш не чоловік, що народилася для свого життя, якому потрібен не один день, не яка-небудь особливість треба буде цьому чоловікові. А йому треба одяг, треба їжа і житловий дім. Це все дається людині природою, та ще такими днями. Він цього не має, і не хоче сказати про себе, що він не учасник в цьому всьому.        

 

99. День такий, як сьогодні, можна сказати, нам усім небувалий такий, як він є зараз, для життя людського початок. Ми в нього думали, гадали, щоб жити не погано, а ми старалися жити в природі добре і тепло. Нам цей день, ці умови не дали. Ми від природи не думали, а нас за наше недобре діло сам цей день покарав, ця атмосфера взяла і огорнула, покарала своїм учинком. Природа у себе для людини живої мислячої в цьому не має свого діла хорошого за такий один для всіх вчинок, який робила людина в цей день. Ми з вами ніколи не подумали, що він буде такий. Сонечко навіть не показалося, не було, для чого. Люди не заслужили. У них діло таке, що хмара сильно догнала, і не дає сонцю спокою.

 

100. Я, говорить в цьому ділі чоловік, не очікував. І не думав перед собою таким, хто до цієї години до цієї хвилини вважався чоловіком не таким, як це довелося. Навіть не думалося в цьому дні захворіти. А діло таке підказало цьому чоловікові захворіти такою хворобою, про яку ніколи не думав. А хвороба буває на людині не одна, а різного характеру. Ми тому і зробили самі собі цю штуку, яка в природі нас змусила здатися. Ми думали, щоб не хворіти. А потім нас з вами зустріла така стихія не до життя, а до смерті. Ми з вами стали через це діло ступати. От яке в природі діло наша таке, у цьому жити добре. А від поганого ми не пішли. Нас змусило бути в цьому всьому безсилою людиною.

 

101. Нас, як таких людей усіх, що живуть у природі, цей день не пожалів, а взяв та образив, відібрав у нас такі сили. У такої нашої матері природи не одна наша земля, або ґрунт нам дав свою сировину. А ми взяли своїми рідними силами без всякого дерева змайстрували, завдяки повітрю і воді, лампочку, у якої немає такого, як є у людини. Одне з усіх могутнє це серце, та добра душа, з якою можна буде жити в нашому дрімучому лісі. У такій атмосфері, в якій всі тварини не порозумілися, як це слід. А взяли свій напрямок один з одним боротися. Вбивати один одного, як убиває звір найсильніший кровожерний найменшу і безсилу тварину.

 

102. Природа, як дрімучий ліс. Так і чоловіка розумного з пилкою, з сокирою присилає в цю місцевість, і навчить чоловіка розбиратися з різними деревами або хлистами, що стоять. А він не тривожно в житті дихав і стояв, розмовляв про людське життя на материку, яке робить у природі. А природа його не вчила так залишатися на білому світі, як йому доводилося робити в цьому лісі. Він туди не приходив без усякої думки, щоб так залишатися. Природа примусила чоловіка бути на сторожі, і озброюватися таким предметом, до якого він підходив, і своїм оком оглядав. На це діло були руки, та ще які сильні все зробити.

 

103. Тут, він говорить, не одна тільки шпала буде, і будматеріал, та пиломатеріал теж. Все це зробиться чоловіком руками. А руки чоловіка це не щось таке, як одна з усіх майстерність, з якою чоловік грається. Він цю свою роботу направить туди, де буде потрібно йому діло. Хоч і те місце, в якому буде ця шпала промаслена блоком лежати, і, може бути, цю всю можливість через себе пропускати. Ці самі вагони або платформи, на яких ліс з місця одного в інше перевозиться. Людині треба буде, і обов'язково треба для зручності, щоб сидіти і думати про яке-небудь раціональне діло, з яким людина не розлучається.

 

104. А все про це діло він думає. Як же на це він має свою майстерність. А чоловікові треба було зайнятися, і зробити з дерева такі штуки. Він говорив сам собі. Що я не зумію зробити для себе стіл для того, щоб за ним сидіти і робити те, що робили всі наші предки в цьому ділі. Ми з цього дерева не одне зробили – стілець або, скажемо, стіл. У нас на це розум працює, і ми розумом володіємо скрізь і всюди, щоб наша річ така, зроблена нами. А нею треба буде хвалитися, бо все це робимо ми для себе. А раз нам треба було в житті нашому, то ми його створили. Воно у нас, як якась хороша іграшка.

 

105. Хоча б шафа дзеркального виду, куди треба було ввести частину, для цього діла хімія. А з цього дерева зроблена дошка, а з неї ми з вами робимо мізерну річ. Хіба в нашому житті, та ще при лампочці, буде треба одна річ, яку зробив у процесі чоловік. Він оком визначив, і сказав свої слова, що це ось пило будматеріал. Скрізь потрібно сама делікатна робота, куди ми з вами, всі люди, свій труд закладаємо, як якусь особливість. Нам усім у цьому допомагає сама наша велика в природі техніка, вона нас піднімає вгору. Ми з вами ліземо з самого низу і до самого верху.

                            

106. Для нас цей шматочок, це сама здорова деревина робить   прекрасну продукцію. Ми з вами отримуємо через наш технічний труд і всю здібність у   цьому киплячому ділі. Нас з вами оточує в природі що? Та найгірше у ділі наше незнання. Ми багато маємо дерева, багато ми робимо, але того, чого слід, чого ми ніколи не думали. А зробити нам обов'язково треба. Ми з цього дерева, та ще разом з нашим залізом в асортименті, можемо хороми споруджувати. Ми споруджуємо не один комбайн, що швидко ходить і робить свою роботу. Він багато нам, та ще вночі з лампочкою електричною.                               

 

107. Раніше у нас на цьому місці на такій рівнині ми з таким ділом не зустрічалися. Це була надприродність таку величезну машину пустити в хід для нашого сільськогосподарського чоловіка. Він був тоді бідним дуже сильно, незнаючим. Водив за собою конячку, тримав її на колу, годував, поїв. Але боявся без неї залишатися. Вона була помічник, у неї вся сила була допомагати. Вона за собою тягла драги, та й сам сидів чоловік. А на драгах не один оберемок дров людиною було принесено. А конячка не під гору, а на гору своєю силою везла. Людина від цього діла чекала у житті прибуток. Вона у двір везла, господар складав. І він хотів, як хороший справний комбайн.

 

108. А комбайн – це не людина і не якась особливість у житті. Машина, та ще виробнича, вона нам дає чисте зерно. Як пилорама, вона пиляє колоду на окремі дошки по сантиметру для якої-небудь справи. Ось що робить наша людина. А ми з вами не знайшли дерева або того місця, на якому стояла ця колода, з якого ми зробили вміло цю прекрасну річ. Ми в ліс так не ходимо, і не шукаємо для себе це саме, що задумали зробити. У чоловіка є розум, і у нього є для цього руки. Він не ходить у ліс без нічого. Він задався мети чого-небудь із цієї появи змайструвати на цьому ось місці, де його змушує не один ліс по ньому ходити. Чоловік ходить ногами, він повзає.

 

109. А у нього думка така, не в одному лісі бувати, і з дерева робити не одну будь-яку річ. Робиться умінням, скріплюється. Особливо дорога рейками прокладається на шпалах, костилями прибиваються. На що велика надія будь-якому поїзду свою швидкість розвивати. Тут теж потрібна одна з усіх електрична лампочка. Вона показує водієві тяги свій профіль. А він більше обгороджений посадками та великими просторими полями, де птахи одні літають, та самі з собою говорять. Вони інколи сядуть на дріт, і сидять доти. Вони не бояться поїзда в будь-який час погоди.

 

110. Ми цим поїздом цією місцевістю не встигли добре глянути у віконце, вона залишилася позаду. Ми їхали, ми і говорили про це село або хутір, або місто, в якому робили свою зупинку. Вона нам дала вийти на повітря, і подивитися на природу, на такі влаштовані якості, якими доводилося не одним нам проїжджати, та бачити людську турботу в цьому ділі. Ми, каже наш сусід у купе, щорічно робимо тут пробіжку цими швидкохідними поїздами. Вони нас змусили за наші гроші піти в ресторан, і там зробитися людиною культурною для будь-якої страви.

 

111. Ось що ми зробили в природі. Ми з вами в природі боїмося одній людині на материку залишатися. Нас з вами оточує більшість вода і бурхливі хвилі. У лісі цього немає. Більшість відіграє ролі в чому? У великій тиші, що стоїть. Вона дає одне те, що ми маємо. У нас між тваринами і водою, і повітрям  введена велика боротьба. Кожна жива істота в природі шукає таку дорогу. Такий поставлений стіл в домі. А його зробили людські руки. Він для цього робився, щоб на ньому лежало для людини, що поїсти та випити. Це солодке, це жирне, найголовніше, багато. 

 

112. Ми опинилися на материку, нас оточила більшість вода. Ми багато маємо лісів, нам дала земля надра, чим ми озолотилися. У нас є сітка, та ще сталева. Ми, люди, живемо не в лісі, зайняли найкраще в житті місце. Оточили себе полями. Стали мати вічно те, що служить допомогою, це наше живе те, що з нами живе, мила тварина. А є дикі звірі, так їх люди називають. Вони кровожерного характеру, на що піде. А то не рахується з чоловіком, як не рахується сам у природі чоловік. Він вивчив, його змусило одне робити – він споживач, що потребує цьому ділі.    

 

113. Його оточує природа. Він її боїться, бо це для нього не життя, яке він має в дні. Він тимчасове явище. Один раз приходить до нас, сам себе показує від сходу і до заходу сонечка, а потім це все діло випаровується, як і не було на світі. Весла обидва б'ють по воді, і роблять коливання, а потім десь все це дівається. Джерелом служить в цьому ділі чоловікові сама земля. Він у ній знаходить, розуміє, робить. У нього це все виходить, як на долоні. Щоранку встає рано, лягає пізно. Шукає те, що буде треба в житті, сам себе захистити. Зробитися в природі таким вояком, якого природа не мала. 

 

114. Він цю річ зробив із сировини, добився одного, але от іншого він боїться отримати. Це його вода, сильніше від неї нічого не може бути. Море велике, а океан не вивчений. А в цьому морі адже можна буде без лампочки перебувати. І от це не яка-небудь лампочка в житті. Сам думає про це все чоловік. Він продумав дуже багато про природу, про повітря та про воду. А земля у нього залишилася материком, де себе чоловік узяв та прикріпив. Свою індивідуальну душу для того, щоб жити, та ще й як жити разом із землею. Вона у себе має простір кори, по якій не одна людина вміє двома ногами так красиво ступати.

 

115. І за собою слідом залишати свою створену думку. Вона людині створює в житті те, що буде треба. Раніше це в початковий час ми з вами нічого не знали, але нас вело до цього, щоб ми обов'язково щось знали. Особливо нас зустріло наше з променями сонечко, воно нам родило день, діло, що світиться. А раз у нас з'явився на арені день для ока людини, то чому ж не буде в природі з'являтися нічний час. Є такі життєрадісні умови. Їм не потрібно лампочка. Особливо якому-небудь хижаку, звіру кровожерному. Ми їх дуже багато в житті бачимо, і про них у деякий час наш учений розповідає, як з'явилися вони в багатьох місцях у житті.

 

116. Знаємо добре про клітину людини. Вона нам недарма так народжена. І від чого вона так з предків піднесена. Вона була в мізерному існуванні. Вона починалася у нас між нами не так це даремно. Чоловік посадив свою клітку, він знав, що робив. Він не жив так, як живуть зараз. Особливо треба вкинути своє таке знання. І подумати про цього чоловіка, хто у нас народився, як він народжувався. А що йому допомогло в цьому ділі стати на свої такі ноги? По землі довелося повзати. І свою форму іншим людям показувати, щоб інші люди дивилися і вчилися в цій справі. А ми з вами добре знаємо про минуле таке діло. Ми ж з вами жили, голки у нас не було. А де взяли нитку? Також не мали будь-якого полотна. Є між нами така тварина, яка змушує людину її боятися.

 

117. Вона не озброєна проти когось, а дико налаштована фізично. У неї на це є ноги, а на них є кігті. Це ж сила наш ведмідь, а зубами рве. Тому ми і торкнулися найближчого друга. Це нам не лампочка електрична, яка раніше на нашій землі не була, і не висіла на стовпі. Жив же світ, і щось він так робив. Без усякого такого діла не знаходився. І він не зміг сам без нічого продовжувати. У нас розумні люди всі народжувалися. Їх уже немає, вони всі лежать через це діло в нашій землі. А земля така є матір. Що ми хочемо, те ми знайдемо. Вона нашу думку так не залишає. Вже час, який ми з вами прожили, не дуже було легко. Можна сказати, було тоді дуже важко.  

 

118. А раз важко було чоловікові, він на це не дивився, а брав діло і робив своє. Земля не яка-небудь така річ, яку не можна буде назвати матір’ю. Вона роділля всьому. Лише б чоловік хотів на ось цьому місці посадити яку-небудь особливість, і що з неї зробити (треба) буде. Якщо для цього треба буде яка-небудь будова, чоловік думає, з чого буде треба зробити цю саму будову, і для будь-якої мети. Чоловік колись був сам, у нього не було такої огорожі, яку він став мати зараз. Власності у нього не виявлялося. Він не знав, що називати своїм. А зараз розвилися люди, зробилися в природі мільйонери. І що бідняк? У нього одне є в природі – треба буде гнатися. За ким?

 

119. Він навіть сам не знає, від кого він іде, і кого він наздоганяє? Ми землю оточили своєю особливістю, дуже сильно її змусили під своїми ногами терпіти. Ми робимо для цього діла, на землі наносимо.  І будемо починати будь-яку нову історію, яка не була на землі в прибутку. Залежний від лампочки чоловік, він не одним ділом зацікавлений. У нього таке діло завжди буває на цьому місці, де доводилося один раз поселитися, і на цьому місці побудуватися. Та щоб у цій будові жити, щоб було в усіх відношеннях добре. Як робилося людьми предками. Є, що їсти, є, що одягати. І є, в чому жити. Треба буде жити, і треба буде знати, що потрібно для цього, щоб було. У природі людина не така, як це думається іншому.               

 

120. На ось цьому місці в цей один прекрасний час людина сама себе примусила такою бути. Нас вже тут не одна виявилася в природі на цьому обраному хорошому місці. Через це все ми сюди зібралися для власності, для індивідуальності, щоб з нашого фізичного діла вийшло не велике, а початкове   і вміле діло в суспільстві. Нас навчили робити, що кожен чоловік окремо зобов'язаний не спати, не просипати свій час, що прийшов. У ньому ми з вами піднялися, в ньому ми через це живемо, ростемо і придбаваємо, тобто ми на землі багатієм. Говоримо всім. Давайте ми побудуємо на цьому місці для вболівальника, для людини нашої віруючої в Бога.

 

121. Нехай він сюди ходить. А це наше всіх місце, ми його зробили для самих себе. Цю прекрасну для моління Бога ми поставили на цьому місці. Краще не можна сказати про це, це була цього товариства Христового церква. Ми її своєю працею, своїми засобами спорудили. Вона у нас не одна, щоб там людині не доводилося нічого не робити. Тут всередині не один зображений, і прикрашений усякими вигадками, навіть сюди пущено в хід золото зі сріблом. І тут недурні люди поставлені цей обряд зберігати. Саме положення таке всередині зробилося, розумницею розповідається про це. Ми, люди, в цьому грішні, нас з вами змусило самовілля, тобто наше вміння.

 

122. У своєму дворі власному у господаря це одна курочка з півником ходить, і чекає свого діла. Господар її недарма тут тримає, у нього є для неї корм. Він нею зможе розпоряджатися, як собою, весь належний тиждень. Так щоб нічого не робити цьому чоловікові, він жити не зможе. Всі люди так зростали на своєму місці. І не всі люди будували цю церкву. А всіх нас любителів, які знають це діло, саме положення, буття жене туди. Цим самим ділом, що ми робимо, Бог нами не радів. І не хотів, щоб ми це затівали. Наші душі щось перед природою думали, у них була апатія до цього. Вони боялися залишатися без усякого Бога і без усякого моління.

 

123. Мужик, це селянин, він без нашої землі ніякого кроку. Вона його змусила один час вірити цій спільній нашій церкви, яка не щодня служила. Вранці рано служили ранкову. А перед обідом закінчували години, або обіднє служіння. Ми в цю церкву запросили не одного нашого хутірського, або сільського батюшку. Він у нас там не один з нами займається. Приймає нас усіх місце церковне. А в ньому були такі, можна сказати, Божі місця. Ікони стояли на своєму місці, де людина може стати, і свої поклони, у ділі кланятися. А ту свічку, яку довелося купити, поставити під свого ангела, святого архангела Гаврила слугу Божого, хто душу відбирав. 

 

124. У церкві не один піп вважався людиною. У церкві був торгаш. Продавав і купував для себе і для іншого свічки, влаштовували своє благополуччя, але не чиєсь. Ми коли в неї заходили, чули голоси всякого роду. Хор співав, просив Бога для всіх прощення. Щоб люди це чули, але не боялися бути ...  Охороняти це місце, в якому люди складалися по можливості, і на це свято, на це моління посилали свою копієчку. Ми до свята, такій людині, як ми її зносили. А вони, кому це було треба, розбирали. Не по багато, а по копієчці складалися рублі. Для цього був у церкві староста, він із цим порядком рахувався.                         

 

125. Господар цієї копієчки, яку в своєму дворі придбавав, він старається її як би краще витратити. Хто як куди діває. У селі так робиться якому-небудь ділку, особливо тому вмілому чоловікові, хто вміє робити що-небудь таке хороше. В одного зроблена на своєму місці кузня. Вона без коваля нежива, і до неї ніхто так не прийде. А коли тобі потрібно зробити ковалем з заліза. Коваль кує з самого ранку, б'є по своїй ковадлі, у жару розпікає до красна. Хіба нам не треба ця кочерга або який-небудь гачок. Ми нікуди, швидше біжимо, хочемо прийти до коваля, його змусити робити чого-небудь із заліза.

 

126. Для хорошого майстра це дрібниці зробити яку-небудь кочережку, або, може бути, на який-небудь гвинт гайку. Руки людина   не одне вміють тягнути з заліза, і розбивати його тоді, коли воно жаром горить. Це не всі люди в цьому селі вміють робити. Наша діло одне – щотижня кожен день з природою на будь-якому місці доводиться так важко трудитися. Ми робимо річний час, як він прийшов, і ми його таким у себе дочекалися, наше діло. Ми, як ледве що-небудь таке, вже зібралися. Запрягли в бричку пару своїх домашніх робочих конячок, сідали ми на свої місця. А кучером любив правити наш найстарший батько.    

 

127. Ми всі свої його слухалися, як доброго командира. Лише б сказав, що ми повинні сьогодні своїми руками зробити. У нас наші оброблені весною поля, посіяв землю зорану сам без усіх. А земля добре не зроблена, як слід, заросла бур'яном. Багато зародився по посіяному хлібу, був осот місцями. Це буває роками, а тут часто, і можна бачити, як шкідливий запущений молочай. Він псує хлібну солому корм, худоба не любить цю приготовлену здатність для їжі. Скажу, ми на ці загони, на цю ділянку свої руки не жаліємо. А відпочивати не доводиться. Як один, нахилившись, треба смикати молочай, маже руку.

 

128. А осот має у себе гостру колючку. Не за столом це, і не свято. Бувало хоч курочку, або якого-небудь півника, а обов'язково в борщі зварить господиня. Домогосподарка, вона добре знає, який коли проходить день. З їжею в степ готується, хоче їй своїм робочим у степу догодити. Наше таке всіх діло, вранці не доводиться довго спати, особливо у нашого батька. Він добре знає цей час, хоче нас змусити, щоб ми всі не думали про молодість. А вона у нас у кожного під головою лежить. Ми, як ледве що-небудь таке, вже не забуваємо про своє зібрання.  Де? Ми, як молодь, вже знаємо, і туди біжимо. Ми там не одні буваємо, туди сходиться весь наш край, сама вся молодь зі своєю хваткою.

 

129. А зараз треба б спати та потягнутися, але не дає час. Сонечко піднялося, на це якраз і не станеться якого-небудь дощику. Мій батько цього ніколи не хотів, щоб його діти, народжені ним, як-небудь даремно свій час проводили. Добре нашому одному ковалеві, він нам кує. Він наші всі гріхи забуває, хоче чого-небудь такого зробити. Ми йому кланяємося, його сильно просимо. А він, як і всі ковалі, хоче нужді будь-якій уважити. Йому це підказує дуже добре не зміг цьому чоловікові зробити вчасно, підгострити леміш. А ви самі знаєте, коли у тебе погана снасть, або нехороша рушниця на полюванні, вже ти не мисливець. ... Пропустить час зорати землю не в ту саму хвилину, або не вчасно.

 

130. Господар цього місця поспішає, ніколи не дивиться на сонечко, яке воно є. А у лампочки такої маленької є свій один-єдиний розвиток не на погане цьому ковалю, хто рано-рано вставав, та свою пісеньку він по ковадлу бив. Особливо тоді , коли ним цікавився кожен господар дому. У нього на це діло велика нужда, йому треба одне й інше. А от немає на це знання, щоб будь-яку таку гарну річ для людини зробити, і нею як ніколи один час покористуватися. Ми не завжди маємо щастя, щоб ця штука, зроблена ковалем, з нами вік жила.

 

131. Цього ми не навчилися народжувати у себе.  Це тільки повітря, вода та земля, невмирущі тіла.  А якщо хочуть на це місце допустити чоловіка, він його облюбує, і на цьому свої хороми збудує.  Ковалеві, одному чоловіку, вдалося навчитися цієї здібності.  Він робив щодня, щохвилини примушував міх дути, так горн розпалювати, щоб не згасав він.  І варив, палив це залізо, з яким коваль намагався своїми руками змайструвати господареві те, що буде в його ділі треба.  На цю річ доводиться дивитися здалеку, що вона буде потрібна в господарстві, можна сказати, кожен день.

 

132. Ми на бричці, на парі запряжених коней робимо з дерева.  Так називаємо його по-селянському, це мій барак подвійний.  Тоді ми ним користуємося, коли його оточує залізо.  Він стане здатний для того, щоб не порожню бричку з чотирма колесами возити двома кіньми.  Бричка теж є вся дерев'яна.  Її робив, можна сказати, майстер теслярського діла.  Він споруджував її ходову частину, і зробив для цього колеса.  А потім на весь стан поставив зверху ящик.  Рука коваля теж тут не відстала від цього діла. Здалеку дивишся на все це, що має у себе бричка.  Золотом стає цей людський труд.  За цим ділом була велика погоня.

 

134. Вони бачили сонце кожен день у природі.  Воно рано-рано саме вставало, а пізно лягало.  Як робилося людиною не бідною, а багатієм.  Ми звикли на одному не залишатися.  Для будь-якого селянина двері завжди відчинялися і зачинялися.  Тільки люби ти, такий чоловік, жити і працювати в природі.  Вона твій труд озолотить. Це електрична лампочка, вона нам, усім людям, своїм світлом говорить.  Діло це робиться не одним ковалем у життя.  Він уміє залізо тягнути до самої такої крайності, з якої вийшов живий факт.  Йому принесуть залізо, він придбає вугілля. А горн у нього зроблений з міхом, ковадло стоїть на місці.  Потрібен молоток не поганої якості, а хорошої.                

 

135. Це не роль у селі є один такий, що добуває вільно копійку. Йому несуть люди, він їх робить сам, як робить у церкви староста, хто відповідає зі своїми засобами за все. Він їх від народу віруючого отримує, і намагається цю церкву в хорошому достатку зберегти. Хіба це не нове на чоловікові зароджене діло. Чоловік для цього загартувався, не боїться ніякої особливості в природі, навіть своєї смерті. Треба вихід у природі на чоловікові серця. Воно не повинно в житті на чоловікові зношуватися. Воно повинно у себе розвивати сили життя. А це життя буде робити для цього чоловіка міцний стан на тілі в природі, щоб воно ніяк не коливалося, а піднімалося вгору.

 

136. Ми зробили самі цю лампочку, вона у нас світить для всіх. А чому ми не зуміли зробити у себе чоловіка такого, як нам підносить Іванов. Ми з вами, всі люди, адже такі. Нам потрібно в природі життя, щоб ми так не вмирали, як нас примушує природа. Вона з нами не рахується, ні з якою особливістю. Хто б ти не був, і на якому місці не стояв, і не думав ти про своє таке добре здоров'ї, ми, всі люди, у цьому безсилі залишатися. Природа що хоче, те вона зробить над нами. Ми ж у природі самовільні. Лише б тільки побачили або знайшли ми, то у нас такий апетит, з яким ми, як люди, починаємо на землі робити. У нас свої для цього руки.     

 

137. Якщо яму вирити на ось цьому місці, та ще яку. Про це хай скаже нам цей чоловік, у нього на це діло придумав розум. Йому було потрібно це зробити, у нього цього не було. Він один з усіх тих зачинателів зробити для себе те, що буде треба. У домі такому, де складена руська піч з усією своєю зручністю. Навіть у дах протягнута труба, вона поглинає з висоти велику кількість падаючого повітря, який знизу від самого вогню бере і жене вгору дим. Ми цю штуку бачимо не один раз, а часто ми це робимо. У нас всередині виходить вогонь. І ми варимо або печемо, все це робить вогонь. А раз вогонь, то там і вода, та повітря, чим ми з вами живемо.

 

138. Та розвиваємо сили, які люди кидають направо і наліво. Це робить кожен день людська залежність. У неї не вистачає можливостей обходитися без цього всього. Ми, всі люди, у свято біжимо в цю церкву. Без однієї копієчки не доводилося зустрічатися з такими людьми, хто нам, таким людям темним у всьому, читає про Господа Бога. Вони співають, і за всім порядком дивляться, щоб було прибрано. Порядок наш такий всіх, хто приходить сюди. Ми заходимо в ці умови, як доведеться, а за нами такими прибирають. І ця робота, вона людину вчить між усіма обходитися. Люди від людей беруть   приклад, а в історії багато мінливого в житті. Аби тільки були в кишені гроші, вирішують усе.

 

139. Люди – це не хтось такі є. Вони не одними ковалями зробилися. І не одна створена церква. Земля розчинила ворота на те, щоб у ній була шахта. Вугілля треба було, також ввели заводи, фабрики і промислові господарства. Вони до себе притягли бідного чоловіка, щоб чоловік там робив те, що цьому ділу було треба. Наш чоловік зі своїми силами туди пішов, щоб себе в цьому зберегти. Його змусила неімуща нужда. Він відірвався від основного, що робилося в природі. Важко доводилося в таких темних умовах, як вони були між нами в природі. Що не береш, все розривається, і не робиться так, як це треба. Ми звикли примушувати чужих, або своїх.

 

140. Але треба було людині в цьому ділі оточувати себе. Людина – це не Бог є всесвіту. А найменша в житті істота, якій природа віддала свій розум, свої руки, очі і ноги, які себе по землі фізично носять. У природі перед нею людина зробилася господар. Він обрав цю дорогу, і по ній став ступати, щорічно за цим часом ганятися, то йти, то наближатися. Залежність така є в природі. Прийшов день, яким він є. Ти повинен в ньому жити, та справи свої розпочаті творити. Якщо ти в цьому собі відмовиш, тебе як такого природа вб'є, ти від голоду закінчиш своє життя. Ти це сам зробив, не хотів розпочате продовжувати, не хочеш по-людському жити. Один час покористуватися в природі.

 

141. Попрацював фізично, зробився в природі на ось цьому місці сам господар. Такий господар, якого не було ще в житті, багатий чоловік. Він один такий показник, йому природа допомогла своїми днями придбати те, що було треба. У нього зосередилися свої на це сили. Він зробив все те, що треба було цьому місцю, оточив себе. У нього це місце виявилося небувалим щастям. Лише б він намітив, у нього це виходило. Він закінчував це сам, і хотів не зупинятися, а своє розпочате продовжувати. У нього народжувалися нові інші сили, він на одному не зупинявся. Думав, щоб до цього прибавити. У нього це виходило. Дарма він з двору щодня не виїжджав весь рік безперервно. Він із собою не рахувався, брався за це енергійно.        

 

142. А в природі дні так не приходили. Чоловік взявся за землю, за нею доглядати, щоб її добре обробити, і на ній посіяти пшеницю. Коли чоловік із землею копається, він про неї думає, щоб добре зорати без усяких огріхів. Та ще вчасно її треба дерен перевернути, щоб земля на цього чоловіка свій гнів не поклала. Нехай вона вилежується, і чекає свій час, коли на неї природа покладе білий сніг. Та не тонкого покрою, а товстого, щоб у цьому ділі ми від цього всього отримали не малу, а велику вологу. Я, каже всім людям свої слова, для цього діла людей примусила не спати, а рано вставати, пізно лягати. Без будь-якої землі я не лягав у подушки. Коли моя голова до подушки прикладалася, а земля під нею вже лежала. Я її зорав, вона тепер мене чекала до себе зі своєю снастю, і з силою своєї.

 

143. Раніше від усіх я повинен сюди потрапити. І краще від торішнього діла я повинен зробити цю грядку. На що ми сподіваємося, і кому ми віримо? Хліб –  найголовніше. А його добували зерном з соломи кустарно важко, на землі кам'яними катками вибивали. Скільки над цим ділом доводилося працювати, селянству було дуже важко. Треба було фізично косою скосити, граблями згрібати в сніп, зв'язати. А потім в копицях повинен вилежатися. Возами якими-небудь, зробленими гарбами за деяку відстань потрібно було привезти. Раз на день або два людині відпочивати не доводиться, а назад, вперед доводилося таким транспортом користуватися. А робити треба, годували себе.     

 

144. Таке діло на цьому місці проявлялося, бо все вважалося від Бога. Нібито знайшлася такий чоловік, який цю історію перевірив. І сказав свої слова, що це ми робимо марно. Цьому чоловікові знайшлися люди, і сказали на нього свої слова, які цього чоловіка зі шляху прогнали, і не погодилися з його висновком. Як коли це люди одного чоловіка слухали, він був проти всього? Вченим доводив, буржуазії, що ми, люди такі, зможемо побудувати в одній державі соціалізм. На це себе проявив у народі Ленін. Він за це боровся, а всі з ним не були згодні. Хто ж буде з цим чоловіком згоден, якщо він у природі проявив сам? Нікому не заважати своїм, а своє в природі поставити. 

 

150. Ми, люди, всі до одного зможемо довіритися одному такому воякові. Ми його повинні в цьому підтримати. Наша діло – це не коваль, і не церква, і не робочого шахти, і не заводчика з фабрикою. А чистого рідного чоловіка, хто не хотів з усіма разом іти. Я, він говорить, був хлібороб, працював в селянстві, знав добре цю роботу. Працював у шахті, підприємцю віддавав своє здоров'я, на заводі заклав труд. Але капіталіст англієць Пуссель Штеровська динамітного заводу мене в цьому образив. Я був у інспектора праці в місті Луганську по провулку Селянському. Хотів, як руський чоловік на своїй землі, вернутися в труд. А знаєте, що він мені сказав: «Ми віримо більше англійцеві, ніж руському».   

 

151. Про це вже написано, доведено. А от це щоб думати і чекати, коли це вийде. Ми всі не проти цього, щоб наша така природа в цьому ділі відмовляла. Вона народила нас усіх, і дала свій розум для цього діла, щоб ми з вами не кидали думати. Наша всіх мета і завдання: по небесному лазити своїми   очима. Ми, такі в ній люди живі, примічаємо, а що було раніше? Такого не було чоловіка, хто себе примусив бути в природі сильним для того, щоб чоловікові жити, не застуджуватись і не хворіти завдяки тільки тілу. Він не ходить по нашу такому, як ми всі до одного чоловіка, хто тільки побачив білу ... на землі мушку. Та не одну, а багато їх у даний час народилося у людини залежної.

 

152. Інша така пішла у себе думка, з якою довелося людині ховатися, бігти від такої атмосфери, що прийшла. Одна була приємна, все літо на землі пролежала та дивилася на всесвіт. Я, людина, від такого хорошого в житті позбулася. Тепер   прийшла така кипуча, для всіх вона страшна холодна, погана природа. Ми для неї вперед пошили чоботи, зробили на голову шапку, а пальто понад костюма наділи. Ми зробилися, як якісь пани. У нас ця вся можливість є. Ми її зробили руками, цю нитку скрутили, це полотно створили. А майстра як такого на стілець посадили, дали йому в руки не молоток, а сталеву гостру голку. Вона нам потрібна, всім людям.       

 

153. З цією голкою людина не живе погано, вона живе добре, комусь цей одяг робить, думає про це діло, людей одягає. Люди нею залишаються задоволені за свої особисті гроші. Я, каже кравець, поки у мене є таке здоров'я і розум хороший, руки як руки не для самого себе, а для людей. Все наше село знає мою хату, знають мене як такого в житті. Відмовити не зможу, але шити по-своєму вмію. У мене є в голові, я сам крою для цього, сам шию. І хочу, щоб мій покрій на людях процвітав.  Я в цьому фасоні ходжу, хочу, щоб людина в ньому красувалася. Робота моя штучна, всіх одягаю в нове, все мені дякують, і багато просять. Але я ледве-ледве управляюся. Хочу сказати, моя робота не легка, все на місці сидіти та працювати, тобто шити якійсь людині.

 

154. А чоловік чекає від мене своєї краси, він любить хороше. Він у поганому стані завжди помирає, вічно лежить у праху холодний. Треба буде жити, і треба буде продовжувати не по-старому, а по-новому, по Іванову. Він нам пише, у нього такий сильний розум, своє тіло змушує, щоб по-незалежному жити. Помирати так, як ми багато, не треба. А от по дорозі Бога, не по людській, треба буде ступати. Тільки не треба робити те, що люди весь час чекали, дочекалися. А зима у людей не питає. А якщо треба їй на своєму місці бути, у неї мух вистачає накласти товщу снігу. А вже людині не до душі. Не хоче людина, щоб зима продовжувалася, і те вона все життя робила, і буде вона робити.     

 

155. Ця наша така лампочка, що світить,  вона вічна така в життя введена. Вона якби була людина, та ще така вона є, як зараз. У природі своє добре вона шукає, і хоче багате, хороше і тепле знайти, і скористатися ним. Ми такі люди всі, йдемо по дорозі тій, яка нас змушує бути в необхідності. Ми йдемо зі своїм тим, що нам потрібно. А раз наше бажання в житті зробити від лампочки сяюче світло, то ми з вами не підемо від найкращого. Вона нас веде до багатства одного, з чим ми жили, живемо. І будемо жити так, як наші батьки і прадіди себе залишили на полі бою з природою. Вони теж не хотіли у себе бачити, щоб їм було від цього погано.

 

156. У них сили були спільні, вони без війни на своєму місці ніколи не були. У них дні по порядку розташовані, і в них людина робила цю покладену на себе роботу. У всіх наших предків, що прожили, були тоді дуже великі в житті нестатки, бідно вони без усякої снасті залишалися. Навіть на арені ніде не було в природі для людини цієї лампочки. Було велике непорозуміння. А щоб його викорінити, у них сил не вистачало. Вони із цим жили до одного зазначеного в природі часу. Їх природа за це важке своїми можливостями завжди перемагала. Природа у своєму горі. Скільки років ми на білому світі прожили та проробили те, що буде треба для ось цього життя, яке ми маємо. Воно у нас таке нелегке.

 

157. Треба б жити нам усім однаково, тільки таких людей ще не народжувалося. Ми, каже наш цей чоловік, хотіли було добитися одного для всіх. Але наше таке бажання, такий шлях, по якому ми прийшли. І хочемо сказати, нам усім добре. Хіба тому, хто вже давно помер, було в житті погано? Він жив добре, і прагнув краще від цього пожити. Біда часу, що прийшов, тіло втратило свої сили. А раз людина зносилася, втратила у себе свої родимі сили. Так же само і втрачає себе будь-якого виду лампочка. Людина – це не лампочка, жива, але не штучна. Що робить у життя для себе наша людина? Вона йде по своїй викладеній в труді дорозі. Щоб змінити цю дорогу, цього люди не шукали, і не хочуть шукати.

 

158. А лампочка не говорить нам ні про що. А сказати вона зможе в будь-який час і кожну годину, щоб ми такі люди взялися за своє діло в природі – треба шукати істину. А ми за весь час, що прожили, не знайшли того, що буде для нас треба. Ми молилися сильно, дуже вірили. А є між нами і такі люди скептики, які не віруючі в нього. А щоб у природі заслужити те, що буде для життя нового треба, ніхто з усіх людей цього не отримав. А вона нас як ображала споконвіку, так ми і залишилися такими бідними, ображеними, хворими. Та до того нас забула історія, щоб помилувати. Треба буде допомагати в цьому ділі, а ми дуже сильно мучимося. І хочемо сказати, нам природа за це не зможе такого в цьому чоловіка підіслати.

 

159. Ми, всі люди, є в природі свавільні, розбійники, вбивці, злодії, нехороші в природі на місці люди. Ми на ньому поселилися, він нам допоміг отримати. А от чоловік жінку шукав для того, щоб вона народжувала в природі таку людину, з якої ми самі зробили діяча. Він у нас вміє робити те, що треба. Кажуть, вмілим він не народився, примусила його необхідність. Життя саме те, яке ми знайшли з вами, і стали його продовжувати. Це наше таке в природі самовілля. Дорога для всіх нас така, якою ми йдемо прямо, піднімаємося вгору до одного часу. А потім наші сили обриваються, і летять вони назад вниз. 

 

160. То чоловік робив, знав, що йому доводилося робити. І для чого він цю лампочку ввів? Для того він її зробив, щоб нічний час використовував. Йому цього часу мало. Він хоче бачити у себе те, що йому в житті не доводилося робити. Чоловік не вміє, у нього на це розуму немає. А дорога по землі лежить, вона ніким не зайнята. Всі ми йдемо, і хочемо йти по дорозі хорошій і теплій. Хіба наші предки не хотіли цього світла, хіба у них на це немає рук, чи немає голови, щоб так думати, щоб такого діла не потребувати? Цього люди у себе не мали, не мають зараз. Навіть у них під ногами лежить камінь, його треба фізично прибрати.  

 

161. А раз камінь завадив під ногами, чому не завадить що-небудь інше. Людина його несподівано стала робити. А щоб вийшло, людина недоробила, у неї сил не вистачило. Вони обірвалися, і зробилися в цьому ділі безсилими. А раз у людини немає таких сил і можливостей, вона вже хвора людина. Сьогодні – ох, вона думає про це. Завтра вона – ох. Готується цю латку залатати, ніяк не знайде на це засоби. Дірка як була порвана, так вона і залишилася. Всі люди на своєму фронті своє діло роблять. А як був ворог для життя людського, так він і залишився перед людиною. Ворога не знайшли, не розгадали його.

 

162. І не зуміли зняти з шляху його. Зброї не знайшли, такої людини немає, щоб нам навчитися у неї. Ми з вами як тільки народилися, своїми оченятами подивилися на наше все діло – не витерпіли, криком ми закричали. Але зробити, ми нічого не зробили. Треба було одягатися, треба було їсти. А нас в домі народили, життя ввели таке, воно нас оточило. Ми без неї не залишилися, цю залежність прийняли. Робимо її так, як нас наші батьки навчили робити. А от щоб доробити, і живий факт вийшов, ми з вами тільки сильно думаємо. У нас немає на це охоти помирати, а от зробити, ми нічого не зробили. Як жили з вами, як гуляли з вами, так ми прожили.

 

163. Померли, як і не жили. Які ж ми люди. Дивуємося всі ми з азербайджанця, він, мовляв, прожив сто років. Хто вам, таким людям, не давав? Якщо природа не знала так про людину, як вона її готувала бути такою людиною, яку самі люди зустріли. Він виявився таким чоловіком, ми його вже такого бачили, зустрічали й проводили на віки віків, як і всіх. Ми також з ними пожили один час. А потім, як і всі, померли. Лампочка не про це бореться, не про це вона говорить. Було, а зараз цього немає. Природа пожаліла, взяла, як на якийсь щасливий момент, до нас як таких підіслала одного народженого на білий світ чоловіка. Ми такого не бачили і не чули. А природа сама.

 

165. Лампочка – це неживе тіло. Вона на своєму місці висить. Вона не розмовляє з людиною. Але бачить вона, а чує дуже сильно, але в цьому всьому не помічниця. Як наша теперішня молодь себе на ноги ставить, у неї одна своя думка – перед собою бачити і зробити всілякі штуки. Я, говорить сучасна в цьому ділі молодь, думаю про це, і намагаюся сказати про нашу нехорошу в цьому ділі старість. Вона йде сама з колії, і хочеться їй жити. Але ми, такі енергійні в цьому ділі, женемо її за нехороше. Вона нам не знайшла того, що треба.

 

166. Ми в природі як були зі своїм молодим тілом залежні від неї, так і залишилися. Нас природа за наше незроблене в житті своїм вчинком не жаліє. У природі для нас усіх одна дорога лежить, від самого порога протягнулася до самого кладовища. Нічого хорошого наша людина в цьому ділі не зробила. Вона яка була капризна, така і залишилася. Навчається вона багато років. Знає добре, що в природі є якась таємниця, залежить від нас самих. Ми цього в природі не шукаємо. Які ми є люди, якщо ми недолюблюємо природу. Яке може в цьому ділі життя, якщо ми є люди не зі світоглядом.          

 

167. У нас з вами кругозору немає. Ми ж живемо самовільно. У природі дві  неоднакових дороги. Одна для нас хороша і тепла. А от інша погана і холодна. Які ж ми такі в природі люди є, якщо ми з вами живемо на білому світі один раз. Ми намагаємося, всі сили кладемо, всі можливості представляємо. Робимо діло, щоб воно між нами в природі продовжувалось. А от свої тіла живі не хочемо знати, бо між нами і природою прокладений стрижень, це мертве діло. Ми його самі створили, як хороше добро. І ми ж його на собі особисто знищуємо, як хорошу річ.

 

168. Для цього зроблено нами. Хто ми такі є в житті, якщо ми зробили хороше, а потім ми його виробили на погане. Ми не вміємо жити. А раз ми не вміємо жити, ми для цього діла зробили лампочку. Вона у нас горить, а ми по-над нею живемо, і думаємо не про старе, а про нове. А у нас так не виходить, як це робиться. Ми з вами живемо погано через природу. Вона нас за наше все ставлення карає. Ми застуджуємося в ній і хворіємо сильно. Щоб знайти засоби або чоловіка такого, нам лампочка в цьому ділі не допомогла. А науку стару, нікуди не гідну ввела молоді. Це вчинок хуліганський, невмілий жити.

 

169. Ось у чому суть. Між природою і нами не хороша одиниця, а зовсім погана вона для нас усіх. Ми свої руки, своє тіло не бережемо, і не хочемо бути ми ввічливими такими людьми, щоб обов'язково цим хвалитися. Ми ж всьому діло в природі. На нас дивиться історія цієї самої нашої лампочки. Вона може не такою стати, як вона є зараз. Від неї піде джерело іншого, зовсім не того, який треба в житті нашій молоді, яка ніколи не чекала від природи того, що треба. Потік той, який був, і є зараз, ми повинні змінити на нову небувалу одиницю, яка стане жити не за старим історичним, нашим предковим.

 

170. Як по-батьківському ми, вся молодь, жили, так ми і живемо зараз. З розбратом важко. Ми думаємо, нам у цьому ділі мало. Ми думаємо зробити ще краще від цього, щоб було багато і добре. Нас з вами веде в природі економіка, яка в житті не дала ніякого корисного. Як була вона в природі раніше, так вона і залишилася в нестатку. Ми хочемо нове ввести, а для нас старе стелиться. Без усякої соломи не обійдемося. Це наш повсякчасний печений хліб, а без нього і борщу з супом не поїси. Це перша їжа, з чим ми жили, та дивилися, як на якусь особливість.

 

171. А в цьому сама суть у житті, без якої ми нічого не створили. А як воно було таким початком, так воно і створилося. Якщо треба буде для шиття голка, ми розбиваємося, а шукаємо її для того, щоб що-небудь нове зробити. А сокира наша в руках, їй лише б якесь дерево. Наша діло одне – рубай та теши. А там ми подивимося, як буде воно у фортеці жити. А якщо тільки не відрубаємо, як це слід, ми в цьому кланяємося, просимо заради самих себе цю нашу довгу зубасту пилку. Вона ні з якою особливістю  природі не рахується. Співає для цього діла свої всі пісні. Що вона робить у цьому всьому?

 

172. Якщо тільки розібратися, не знайдеш початку, і не буде такого кінця. Що ця пила на цьому місці наробила, гірше не може бути в цьому ділі. Лише б було велике дерево, що росте. Воно з різними сучками нітрохи не вважається. Яка в руках твоя пристосована буде пила, вона може зробити будь-яку по ходу діла дошку. А з цієї дошки майстру не промовчати. Він до того допиляє, або своїм умінням доробить з цього букового дерева або ялиці. А буває, від цього не йде наш, давно він вже на цьому місці зі своїми відростками стоїть. Ми на нього дивимося, та по дощу під нього ми ставали.

 

173. А коли сонечко з висоти своїми променями світило, нас всіх туди ... Ми від цього йдемо, намагаємося, якщо це є можливість така. Ти чоловік, а йому чого тільки не знадобиться ось на цьому місці з живого зробити. Я роблю, він говорить іншим. Викопаю глибокий фундамент, а в нього вкладено багато каміння почну класти стіну. Не одну таку роблю велику. І щоб добре вона від свого вміння стояла, деревом складу, як це треба. Ми довго це робили. Як ледве що-небудь таке в житті своєму, кажуть. Ми це накрили, тепер вважається для якої-небудь мети будівля. Одна вона не буває, збоку теж сусід ставить.

 

174. І дивиться, зробити краще від свого сусіда. Ми з вами не дивимося на всякі ці сторони. І не думаємо про те, що ми не зробимо. Для чого у нас є все, аби тільки взялися наші руки. Це не голова і не ноги, які не ходять самі, а в цих умовах заплуталися на собі, такому молодцю, хто по цій дорозі даром не ходив. Його думка змусила назад і вперед. Як тільки щось таке, лише б стало видно. Ніч, кажуть, пройшла, а день за собою привів нам сонце. Ми з ним не в одному лісі застрягли, і вибираємо собі, що краще. На те він і є ліс. Якщо в нього прийдеш, та ще є, з чим звідти скоро повернутися. Буває, і так проходить, звідти приходиш без нічого.                      

 

175. Ліс і рівнина, площа не одна, вона різна, вічно на ній росте невмовкаюча деревина. А от у відкритій атмосфері. Можна буде сказати, це місце, таке явище, де може людина себе примусити, як якусь іграшкову річ. Моя така є пропозиція в житті. Нам усім треба всіх звільнити від їхніх важких захворювань, щоб наші люди були вільні отримати для душі і серця одне для всіх рівне існування.  Наша економіка багата це в житті зробити.  Ми це все самі повинні зробити.  Перше.  Треба людину задовольнити, її просьбу.

 

176. Це найлютіший ворог між нами, усіма людьми, вбивця, який нашим режимним законом покараний.  Він за свою діяльність сидить у неволі, думає, як буде треба йому від такого вчинку позбутися.  Він в цьому ділі дуже сильно хворий чоловік. А через його таку хворобу інші робляться між людьми в природі.  Ми їх боїмося, і через цю боязнь ми їх тримаємо.  І не хочемо, щоб вони отримали на це право в житті рівне, найменше існування.  А у нас такі можливості є, лише б захотіли люди в природі це зробити.  Особливо у нас, нових соціалістичних людей, де прогресує для чоловіка нашого незалежність.         

 

177. А ми, всі люди, залежні в цій справі, через це наш такий чоловік потрапляє в халепу. Він на наш весь розвиток своїми звірячими силами нападає, і за наше все, зроблене нами, зі шляху знімає. Ми перед ними всіма заслужили. Ми не хочемо, щоб наш відстаючий чоловік, якому природа не допомогла стати таким чоловіком, як я опинився в життя своєму, це місце зайняв.  І ним доводиться розпоряджатися, як своїм місцем.  Воно мене в цьому ділі зберігає.  Я за це отримую, і живу в цьому добре. Боюся одного – в природі стихії.  Особливо боюся я чоловіка, не такого розпорядника, як я маю повне право людьми розпоряджатися.

 

178. Тобто їх примушувати, щоб вони добре працювали так, як мені хочеться.  А за це отримували те, що призначено. Ми з ними нерівно живемо. Я їм не заздрю, а вони мені сильно заздрять. Я один між ними отримую свою встановлену законом плату. Серце і душа у мене така ж сама, але живемо ми по-різному. У мене – надто, а у них нестаток.  Давайте це все ми владнаємо, погодимося на пропозицію висновку Іванова.  Він нам пише, як буде треба зберегти своє здоров'я, щоб не хворіти і не застуджуватися.  Для цього треба буде в природі між людьми зробитися корисним в житті чоловіком.  Ми цього чоловіка можемо спільними зусиллями зробити.  Таким чоловіком, щоб він навчився бути таким, щоб він вніс свою пропозицію в життя наше таке, яке має сам Іванов.

 

179. Він в даний час сильно кричить по природі, говорить нам.  Що ми робимо чоловікові тому, хто не боїться ніякого страху.  Він не вірить Богові.  А Бог за те, щоб не вбивати і не красти.  Бог за самозбереження в житті людини.  Так ми живемо в залежності в природі, від поганого йдемо, а до хорошого наближаємося.  Для нас буде краще, якщо ми будемо вчені.  Їм, як дипломованим, зараз вірять.  У нього по-науковому запитують про його зроблену будь-яку в житті річ. Вона робиться чоловіком, вона потрібна їм на один прекрасний час.  А потім ця річ відмирає, інша в житті з'являється.

 

180. Ми це робимо.  Навіть людину у свій час народжуємо. Учимо її технічного діла.  Це у наших людей прийнято, тільки не у всіх.  Один це завойовує, інший відстає, у чому найбільша злоба.  А її треба нам усім в природі перемогти шляхом одного тільки.  Лампочка не хоче дивитися і слухати про старе, нікуди не годне.  Це буде наша всіх залежність, яка нас усіх своїм безсиллям оточила.  Вона непогана в житті річ, зародила нам своє багатство одне і друге, і третє.  А раз ми з вами в природі збагатилися, вона нам дала, вже ми цим хвалимося.

 

181. Самі зробили, у нас ця історія вийшла, одна вона для всіх однакова.  Ми намагаємося жити, та ще й як, щоб було між нами в природі людині добре.  Така наша в природі всіх дорога є.  Ми з вами її знайшли, впізнали, застосували, і зробили живим фактом. Ледве не скажемо в один голос, що це є по історії Вавилонська вежа. Ми не кидаємо цього робити. Природа втягує, відчиняє ворота для нас. Ми в них вільно так добре проходимо, і не зачіпляємося.  Говоримо самі з собою на повний голос. У нас є все для нашого такого життя, як ми його маємо.  Ми стали жити з таким умінням.

 

182. Що тільки не візьмемо робити, воно розривається в житті. Ми в цій справі люди, сама історична голова.  А от визнати свою помилку не хочемо.  Однобоко все в природі робимо, самовільно чинимо, або розпоряджаємося природою.  Тобто її примушуємо, щоб вона давала не мало, а багато.  Ми ці якості шукаємо на материку.  Хочемо, щоб у людини нашої було все, особливо треба їй особисте здоров'я. А воно не завжди виходить з нами в природі.  Щось нападе, візьме і пролізе якась неприємність, почне робити свої капризи.  А коли тіло почує неприємності які-небудь, вже почне думати і гадати про своє погане.  Кожній людині хочеться не хворіти.

 

183. А хвороба є хвороба, та ще й яка. У лампочки, та ще й такої, захворювання ніякого, крім тільки одного – вона зовсім гасне. А от коли людина втратить своє здоров'я, їй дуже важко доводиться знайти.  Можна буде сподіватися на якусь особливість, що вона є і буде в цьому ділі така.  Раз йде мова про це, то чому це не вийде.  Ви не думайте, панове або товариші, що ворог внутрішній і зовнішній свої вуха опустив, і нічого не робить.  Ми з вами прожили немало. А от жити доводиться більше, але у нас у природі це ніяк не виходить. Як був між нами ворог, так він і залишився.           

 

184. Змін ніяких у чоловіка.  Він думає, не погано, а добре завжди робити.  А йому природа завадила.  Обдурити природу так, як ми її змушуємо, буде дуже важко.  Недобре своєю матір'ю розпоряджатися.  Вона нас всіх до одного однаковими на білий світ створила. Ми з вами не захотіли йти по дорозі Бога.  Визнали людську дорогу, і пішли по ній шукати не смерть.  А життям ми оточили себе, не яким-небудь, а залежним.  Стали підкорятися їй.  Вона виявилася розпорядницею, у неї сили є на все наше.  

 

185. Що вона в житті хоче, те вона зробить.  Якби вона не була такою кипучою на нашому материку, ми б з вами цього не робили, що ми робимо.  З природою воюємо, вбиваємо один одного.  Будуємо на землі багатство не мале, а велика, економічне і політичне. У нас як була в'язниця, вона і залишилася.  Лікарня будується, вона у нас є, і буде за наше людське таке переконання.  Ви міряємо кому?  Нашому ділу.  А в ньому ми помиляємося.  Як ледве що-небудь таке, вже говорять: щось напало. Ми природою ображені за те, що не захотіли бути з кругозором або світоглядом. Люди розбійники, злодії, вбивці, самовільні.

 

186. Ніхто не змушував Гагаріна вмирати, його таке діло на долю між нами випало.  Він це робив не сам особисто. Наука наша не стоїть на місці, як і ми не стоїмо на місці. Кому я зробив погане?  Сам живу в природі холодно і погано.  Хіба Бог без цього робив, у нього душа, у нього серце.  Він знає нас усіх, бідних, вмираючих у цьому. Це добре буде нам усім, про це говорить лампочка. Пожив та помучився 35 років. Прийшли роки такі, треба буде вмирати. Де ми бачили, щоб людина помирала таким бадьорим, таким сильним, таким умілим і спритним в усіх відношеннях?  У нього як такого таємниця є.

 

187. Він нею базується, і хоче нам сказати як таким.  Скажіть ви мені такому: хто я є такий? Мовчу я нікому ні слова не кажу.  Я не такий як усі.  Подумайте самі, яка моя є дорога?  Вона не людська є. Дорога моя є Бога.  Вона людину веде прямо до одного життя, смерті ніякої.  А до продовження.  Бог прийде зі своїм до людей на землю для того, щоб у них запитати, як у бідних людей, що безсило борються, вмирають.  Що ви робили в своєму житті?  Ми йому відповімо: всі жили, живемо добре і тепло.  Він скаже: ну що ж, живіть, тільки не просіть мене.  Природа не ваша, а моя.  Вона за мене, як одного чоловіка, хто не хоче йти по людський дорозі.           

 

188. Він хоче йти по дорозі своєї, по тій дорозі, де люди живуть всі однаково з думкою, одною для всіх.  Де люди вмирати не будуть, а будуть жити вічно. Початок буде чоловіка, того чоловіка, хто не буде воювати з природою. Не буде жити добре, а буде жити для всіх свідомо погано і холодно, щоб чоловік цей своїм вчинком засудив нас всіх. Якби ми з вами цю історію не мали, ми б тоді не хвалилися. А то ми в цьому ділі хвалимося, а самі нічого не маємо у себе.  Це треба отримати свою волю, силу свою.  Самого себе лікувати, тобто любити природу, жити з нею нарівні, але не однобоко і самовільно.

 

189. Хто кому давав право для того, щоб у природі, та ще такій, як вона нам себе показала, ми з вами опинилися. І ми стали на материку робити те, від чого нам згодом стало через це хороше і тепле шкідливо.  Ми жили в природі, мислили і працювали, та з нею дуже сильно воювали.  А коли війна відбувається між природою і людиною, хто ж виявиться в цьому ділі сильніший?  Ми знаємо добре людину і знаємо природу, хто ж в цій справі буде сильніша, людина чи природа?  Хто кого народив?  Нас, всіх людей, однаково на білий світ створила. І дала розум, у всьому індивідуально оточувати себе так, як ми всі зробилися в природі від неї залежні.        

 

190. А раз нас, всіх людей залежних, природа оточила, ми в ній зробилися тілами, безсилими боротися. У нас віри немає в силу свого здоров'я. Ми боїмося природи, одягаємося до краси, щоб на нас інші люди не сказали про наше з вами вміння: ми, мовляв, не вміємо жити. У нас немає хорошого одягу. А їжа нами в природі створена, це теж процес всієї історії. Хіба це є наш у природі порятунок: жити в домі один час, а потім треба померти. Це не наука нашого людського життя, а просто наше з вами невміння в природі навчитися, як буде треба жити, щоб не хворіти і не застуджуватися. Ми в цьому не люди в природі. Ми йдемо не по своїй дорозі, а по чужій.

 

191. Наша сторона, яку ми, всі люди, стали мати, нас не задовольнила, а навпаки, примусила людину втягуватися, що й примусило людину звертати увагу на все наявне в природі. Ми дивимося, ми бачимо, ми і робимо те, що ніхто в житті не робив, і не хотів робити. А раз не хотів, це вже для себе неприємність наша. Це тільки перший день нашого початку. Ми з вами в цю саму хвилину захворіли, втратили своє особисте здоров'я. Воно весь час у природі вирувало, росло, вгору піднімалося. Ні на кого не звертав уваги, гордився своїм здоров'ям. Говорив іншій людині про те, що я або ти не вмієш жити. Твоє місце одне з усіх багате, лише б здоров'я твоє робилося. А коли ти здорова людина, але нічого ти в природі для себе не зробив, то гріш тобі ціна.

 

192. А от людині треба буде так в житті навчитися, як це слід. Знати про той розвиток, про ту колишню історію, яка була до цього. Ми з вами, у природі люди, такого не мали. Та коли нам, таким темним, тоді доводилося мати. Якщо у нас, таких необізнаних людей, не було мотора, все робилося фізично тваринами. Снасть була непридатна, зовсім неміцна, самі люди не задовольнялися, у них цієї лампочки не було, а от був темний нестаток.  Люди   у себе таїли, не зізнавалися за своє таке щастя, а воно його оточувало. Він мав те, чим легко жилося. А тепер у нас багато всього.        

 

193. Тільки ми не добилися одного в житті. Між нами як процвітав недуг, тобто хвороба, так і процвітає зараз, та ще сильніше. Ми нічого не зробили. Особливо були раніше приватновласницькі вчені. Такі вони були здібні робити для самих себе, що краще та красивіше. З цього всього людина отримала те, що вона перед собою побачила, як зараз на нашій землі робиться. Особливо для снасті або машини побудований завод, де люди спільного діла майстрували, як майструють завжди зараз з нашими вченими людьми, які отримали повне право розпоряджатися всім материком. Усією атмосферою, яка стала давати зі своєї наявної сировини те, що в житті слід було.

 

194. Ми добували в природі хліб. На це все робили снасть, щоб цією снастю обробляти землю, щоб вона нам народила те, що в житті треба. А людині на цілий рік не один хліб був потрібний. До хліба треба буде картопля, як основна в приварку. Та потрібно пшоно або гречка, без чого нам, людям, не обійтися. А для цього сіють соняшники, з чого роблять масло, сіють льон і коноплі, з чого роблять прядиво. А з цього прядива тягнули пряхи нитку, і снували для полотна цю довгу нитку. Ми самі без усяких наук кустарно практично старалися робити. Яка вона була важка робота на нашій землі. Це було джерело, якому кінця, краю не було, щоб це діло припинилося.         

 

195. Ми з вами, всі вчені, не навчилися залишатися без землі, без води і повітря. Як би не було, ми з вами очікуємо час. Знаємо його, який він є в природі. А він у нас у році один раз приходить і йде. А ми з вами приготувалися не самі його зустрічати, нас багато. У нас в руках, найголовніше, є інструмент, зброя. А його без фахівця не побачиш. На це народжувалися руки, та ще голова, яка багато думає, а руки тоді роблять. За це все людина від людини отримує. За це в труді його слава, що робив, і що зробив, та ще за який час. Нам потрібно якість і кількість, словом, наша швидкість. Ми повинні самі це робити, і самі в цьому повинні отримувати, щоб у нас, таких людей, було, чим це ось обробити або зробити.

 

196. На те ми і працюємо. А от лежить така наша задача всіх людей, що живуть на білому світі. Особливо наших учених, хто отримав у природі від народу всю довіру, щоб знайти в природі такі якісні засоби, і ними оточити себе. Ми, такі люди, в цьому ділі свою здібність не змінили. Як потік на землі лежав зі своїми фокусами, зі своїм капризом, так він і зараз при даних вчених. Ворог життєвий не викорінений. Його дії на людину прогресували, прогресують, і будуть прогресувати через наше незнання. Ми не вміємо жити, у нас на це сил не вистачає, щоб примусити природу своїми силами, щоб вона людині в цьому ділі допомогла. Вона на ньому не бачить нового. А все старе, нікуди не придатне живе. Це болісний характер.

 

197. Ми навіть не хотіли думати про це. А він між нами і природою є, і буде тоді, коли ми з вами природу ніяк не любимо. Живемо всі до одного чоловіка, і прагнемо зробити для свого життя таке, щоб воно було хороше і тепле. А ми не хочемо у себе мати це найгірше і холодне життя. Воно з нами поки нарівні не живе. А бере свої сили, та направляє на нашу людину. Який він добрий не був, вона, як природа, його карає. Ворог цьому ділу сильний, великий над цим ділом, і сильно прогресуючий. Ось які діла відбуваються у наших учених людей. Вони для цього нічого не зробили. Навіть не зуміли рак вилікувати, тому вони нічого не знають. Знає чоловік, незалежний у цьому ділі.

 

1968.06.08. Іванов

 

:6806.08  Тематичний покажчик

:Довга молитва не треба 28

:Тіло опускається у воду -

:Літає у висоту    39

:Учитель Бог про відхід   54,55

:Хороше погане 64,85

:Незалежність   66,77

:Війна в природі і смерть 86

:Рак - 87

:Загартування і люди 87

:Народити юнака хто визнає 87

:Жити однаково 157

:Пропозиція Вчителя 175