Дочка. 1968.03. Смерть. Товариші, панове. 1968.03. ч.2

 

Іванов Порфирій Корнійович

 

Частина 2. С.97 – 192.

 

97. Ти проживаєш у своєму селі там, де доглядають більшість за землею.  Дуже цікаво дивитися на такий у природі прибуток.  Він так даром не ріс.  Для цього всього йшли по природі дні. Особливо вважався день у житті тижневий і будній.  Свято було хороше завжди в будь-який час тоді, коли в тебе повно в засіках насипано чистого зерна.  Особливо робилося людиною в природі.  Починає з дому по хорошій дорозі в погоду. Ти цього діла є господар, у тебе повний двір життєрадісних тварин.  Вони вимагають ретельного догляду.  Їм треба корм, їм треба вода, і щоб під боком суха солома.                     

 

98. У людини без цього нічого не вийде в житті. У неї всьому діло – це мішок.  Та ще не порожній, а повний із зерном.  Вже можна сказати про це от діло, це гроші.  Зерно особливо цінувалося завжди на ринку. У будь-якому комерційному ділі горновка пшениця гарної якості на це була, вона є зараз ... Хлібороб, що розуміє в цьому, це його найкраще з усіх багатство.  І на млині людина вигравала.  Коли у господаря надворі стоїть у запасі стіг соломи для тварини, то у нього для себе є і пшениця.  Вона не псує хазяйський настрій. У людини будь-якої є на це свої очі, вона ними далеко бачить, намагається в це місце потрапити сама або на драгах, або на бричці.

 

99. Це ось віз, він потрібний в будь-якому місці. Особливо хазяйській великій такій силі, яка є.  Вона не однаково зберігається у людини.  Є в природі і великий достаток у цьому ділі. А в іншого господаря кінці ледве-ледве сходяться. Хліб росте на землі, і один час робиться в цьому урожай. Господар для цього діла закладав труд, та ще який. Один чоловік у цьому ділі грається, у нього сила тяглова і хороша снасть, та й у самого є здоров'я.  Все робиться в свій час, і не з лінню, а з добротою. У чоловіка душа з серцем.  Він оре, не сам тягає залізний плуг.  Його не порожній везуть, а з землею.  Борозну робить, оре оранку.

 

100. У чоловіка без створеного запасу дороги немає.  Якщо він голодний, і у нього немає, чого поїсти, це не чоловік у житті своєму вважається. Такий господар, який не потребує річного врожаю.  Хто чекає щодня свій зроблений у природі врожай, у нас був Абрамченок Петро Микитович.  Трудівник був на все село.  Раніше його ніхто в селі не виїжджав у степ, і пізніше його ніхто додому не приїжджав.  А коли бідному треба була яка-небудь селянська допомога – до нього, як багатія, такого чоловіка.  Він цим не радів, що до нього бідні приходять просити заради Христа. А Петро чоловік, що вірує в Бога.  Він нікому так даремно не дасть.

 

101. У Петра Микитовича голова своя на плечах.  У нього свої діти.  Для обробітку всього, що робилося на дворі і в степу, була потрібна стороння допомога.  Не про одного Петра йде мова в природі.  На цій землі є цікавіші господарства, і сильніші люди.  Тварина – це не все.  Найкраще з усіх – це наші люди.  Вони даремно не ведуться такими, як ми жили в своєму селі не однакові. Одні були віруючі в Бога за православним церковно-парафіяльним. А інші були одновірці, маленький молитовний дім, з мужиків був піп.  Треті займали своє старообрядницьке місце в церкві, куди входив цей Петро Микитович з братом Олексієм Микитовичем.

 

102. Обидва були власники.  Показували, як треба Богу молитися.  А четверті були, їх називали безпопівці.  Жили в одному селі.  Одна православна церква була на дві вулиці.  Ходили Богу молитися.  Шість днів працюй, а сьомий до Бога помолитися.  А одна вулиця обслуговувала три парафії.  У цьому всьому була велика різниця між життям у природі.  Старовіри, без попів мужики великої статури.  Не бриті бородачі, не палили тютюн, а горілку пили більше від усіх.  Не любили у себе цих православних людей за їхнє одне куріння тютюну.  Жили всі за рахунок землі, за рахунок природи.  Ті по-своєму молилися, а ті по-своєму.           

 

103. А землю ділили на жереб одну і в один час.  Так що ділилася не в духові ця земля, яка діставалася господареві один раз в році.  Ми були прості сильно не озброєні люди в цьому ділі.  Прості руські селяни.  Ледве не руками все це робилося з ... Будь-який господар зізнавався, у нього запитували, як у багатія.  Називали його по імені, по батькові.  Хотіли знати, скільки він посіяв десятин.  Він сіяв не для себе особисто.  У нього був розум. Каже дочка про талант цього діла, який зробився в природі.  Не всі були такі відчайдушні на всі сільські справи.  Каже Паршек Івану зробити так, щоб цієї ось російсько-німецької війни не було.  Нас закликав на службу цар.  Ми не доїхали до свого місця – цар Романових втратив свій престол.

 

104. Ми приступили вчитися на солдата, щоб знати, як володіти зброєю.  І для чого, і у кого стріляти.  Ми були руські, а вони були німці.  Це ми проводили в селі кулачки, дві вулиці – на одну вулицю.  А зараз руські з німцями воюють за панування.  Німцеві треба територія, він пішов для цього на руських війною.  Ця війна була потрібна Данилу Абрамченко, Кольку Писарєву та Платону Імахену. Так вони жили багатше від нас.  Особливо жив у цьому ділі Паршек, своєю хоробрістю, молодістю змушував на його обряд дивитися.  Спасибі скажу своїй матері.  Вона не хотіла, щоб я гірше від усіх ходив хлопцем. Хоч просте, але чистеньке.

 

105. Не Абрамчатами і не Писарятам, а Нестерятами ми були двоє, так нас величали по-вуличному.  Ми були на все село хлопці, нам не давалося в житті щастя. Та багатство так в природі не робилося за рахунок давнішніх сил. Ми жили надією, слову Бога вірили дуже сильно.  Але щоб душа з серцем була виконувати, як це треба.  Нехай нам, таким хлопцям, він не допомагав, але ми тоді вже йшли його дорогою.  Бідного бачили здалеку, намагалися його від багатих людей виправдати. У селі так робилося, начебто це їхнє таке право зібратися на яке-небудь гуляння, яке робили багатії.  Цим вони хотіли довести і похвалитися, що у них така хоробрість зародилася.  Вона їм розкрилася на вдові.              

 

106. У Мотрони гуси з'явилися. А у них проявилися пустощі, охота цю вдову образити.  Так це робилося ними, взяли й пустили руки на гуси. А ми про це дізналися, пішли, у них вулики забрали. Ми були на боці ображених людей. Ніколи не виїжджали зі своєю упряжжю з конячками у дворі порожні. Ми клали поклажу на драги, або у нас була для цього бричка з хорошим ящиком.  Ми туди клали все, щоб із збереженим доїхати.  Щоб на дорогах від нашого села був накат, ми цього в житті на своєму ґрунту ніколи не мали.  Колесо нашої підводи по цих слідах не крутилося. Ми в цьому потреби ніякої не мали.  А з природою, як з матір'ю рідною, всі її умови знали.

 

107. Гроші були потрібні скрізь і всюди. Природа змушує людину в будь-який час поклонитися в будь-який день, аби тільки намітив будь-який господар. У нього є зерно для того, щоб із зерна зробити борошно. А млин не в своєму селі. За десять кілометрів інше село, в мішку туди не понесеш на своєму горбу. Хоча і безсилий чоловік, не має в цьому упряжі, люди різного характеру є. Люблять, коли його просиш, так ще вміло свої слова представляєш. У нашому селі багато імущих. А є такі, у яких однією конячки немає, немає і корівки. Навіщо йому це. Він сам себе найняв на строк, заробив матеріальну частину.  Город є свій, оре, садить картоплю, цибулю, моркву, часник, і для борщу капусту для зимнього дня.

 

108. А до нього чоловік зі своїм організмом готувався, як у бій.  Цього мало багатий чоловік має, у нього всього багато придбаного в природі.  Він запасний, немає одного пташиного молока.  Але базар людям нужденним.  Вони в нашому селі живуть, базар там буває для привозу.  Туди будь-який господар старається свою наявну продукцію.  А він збирає, сам не їсть її, а береже.  Один час намічає від свого двору відправитися на своїй парі конячок.  Він їх так добре для цього діла підгодував.  Вони в нього живі й сильні.  Це місце, куди люди збираються.  У них їхнє багатство змусило будь-яку людину сюди приїхати. І з села на базар привезти, що краще, та наділити будь-якого свого покупця.  Він теж сюди приїхав, його зацікавила ця от річ, яку господар привіз продати.  І до нього підходять, запитують ціну товару.  Дивляться по привозу і якості, починають говорити.  Господарю грошей сподобалося.             

 

109. Хоче цей нужденний чоловік цю річ купити.  Усі свої сили кладе в цьому ділі.  Бачить чоловік, який приїхав на такий підводі, йому треба будуть теж гроші.  Їх на арені двоє.  Йому нелегко дісталася ця копійка.  Він зі своїм здоров'ям працює, копається так само, як і селянин.  Це добре мені, каже, у мене на це є своя придбана сила, ось ці конячки.  А вони мене сюди за кілька годин привезли.  Я для цього нікому не кланявся, але погода, на моє таке щастя, дорогу зробила.  Я легко сюди по цих умовах прибув, тепер своє місце в цьому ділі зайняв.  Виклав добро, хочу продати цей фунт, по-старовинному була вага, коров'ячого масла, яке робилося руками.  І чистоту охайно робили для продажу.  Тепер у цьому нам не гріх узяти з людини вартість.  Ми такі селяни є трудівники свого роду.  Перш ніж сюди їхати, ми збиралися.  Хочеться не відстати від інших.  

 

110. Господарство будь-якої нашої місцевості потребує копійку.  А її придбаваєш для самого себе в цих днях хорошою такою дорогою, яка нас завжди приводить до місця.  Ми, як і всі, туди не потрапляємо.  Дочка нам говорить.  Які ми з вами є в природі люди такі.  Як ледве що-небудь таке, вже наші тіла захотіли сильно їсти. Нас природа навчила своїм викладеним учинком.  Вона не така є, як себе примусив чоловік щодня готуватися в цьому ділі.  Тільки що очі відкрив, а мозок, його господар, вже показує своїми силами, що буде в цьому дні чоловікові зробити, щоб цим ділом залишитися задоволеним.  У нього всередині поселилася своя потреба.  Свій робиться в природі крок для того, щоб чим-небудь хорошим погодувати.

 

111. Чоловік своїм здоров'ям, своїми руками і розумом своїм бере робити те, що буде треба.  А в природі у чоловіка є для цього все, чим він майструє, щоб з чогось зробити.  Особливо перед людиною розкрив себе рік. У ньому не один день такий, як ми першим днем поставили перед собою в нашому такому шестиденному тижні. Він у понеділок не примусив чоловіка, щоб він поїв свою їжу, приготовлену ним погано.  Він себе примушував, щоб для цього діла поїсти добре.  Значить, належить людині в цьому добре попрацювати.  Сировини для цього вистачає.  Щодня доводилося для цього в природі робити.  Саме положення примушує людину. Якби не було на дворі виритого і викладеного погребу, ми б з вами не готувалися з цією продукцією, яка нам зародилася в природі людиною.  

 

112. Кожен день часу, що прийшов, і до нас прийшов.  І як він рухався, але ми в цей день без нічого не обійшлися.  У нас, людей, побудований розпорядок.  А про нього знає господиня цього дому. Вона любить свій дім, усіх своїх народжених, і всі свої сили цього дня кладе. У природі майструє, що краще.  Особливо вона любить свого господаря. І через свою любов вона не пожаліє, як це іншими людьми робиться.  У них без м'яса суп не вариться.  Та щоб було м'ясо, як застосовується в цьому домі. Ходить по двору курочка яка-небудь несучка.  Інші, гірше від неї, по яєчку на день приносять прибуток.  А це зародилася якась у природі дурна.

 

113. Господар в природі не тримає у своєму господарстві неробу.  Бачить, не те у нього по двору ходить, своє місце займає.  Намагається цю штуку прибрати.  Надійшла така в житті людини пропозиція господині, розумна для свого тіла.  Лише б вона почула про це діло, вже вона свої сили приклала.  На цю ось прекрасну курка, що не несе, свій гострий ніж направила. Зловила її, зарізала, і обробляє від пір'я.  Їй хочеться догодити своїм трудівникам, вони вже на дому щось потрібне роблять.  У степ вони не поїхали, там робити нічого.  А вдома не перелічити, скільки є такої роботи, яка була потрібна.  Навіть чоботи на свої ноги, у них зробилася дірка, а її треба залатати.  І в цьому ділі без нитки, голки не обійдешся.     

 

 

114. А майструвати, чим є.  Треба буде подумати, чим цю латку залатати.  На швидку таку руку взяв у руки пук соломи, і заткнув її.  А то ж знадобилася вироблена теж непоганої якості, а її зробив чоловік.  Теж виніс на базар, і за хорошу ціну продав.  Теж у цьому ділі вбив свою галку.  Це кажуть у народі такі слова для прибуткової мети.  Мисливець будь-який без усякого цільного діла не залишається, думає.  Він чекає час такий, в якому люди робляться не такими бідними людьми, які у себе отримують для життя річний прибуток.  Каже серед нас наш селянин: я в цей самий час вгадав, що на цьому шматку землі посадити.  Вийшла велика прибуткова удача.  Я цього не думав, щоб на цьому місці така гарна картопля вродила.

 

115. А картопля потрібна і людям і тварині будь-якій, її їдять усі.  Я для цього діла побудував льох не для однієї картоплі, яка зберігається там.  У мене господиня всьому і прибиральниця – це за старшинством мати наша.  Вона нас, усіх дітей, народила.  Дочка наша говорить про свою матір, що так думає про це.  Вона не забуває про це саме в своєму житті.  Захоче – на свій смак зварить нам сьогодні борщ.  Вона в чавун або в каструлю наливає води, ставить на приготований вогонь.  Вона поспішає в цьому приготувати картоплю.  За кухарським правилом, треба м'ясо зварити, а потім картоплю кришену покласти.  А смак визначається по нюху і смаку ложки.  Якби господиня не знала, що з себе представляє сьогодні день.  А в ньому треба вкластися, щоб люди не образилися.     

 

116. Мати матір'ю, а робота роботою.  Якщо все добре робиться у своєму житті через одне здоров'я, мати приготує все хороше.  Вона знає, що буде треба зробити, щоб її люди не залишилися в цей день голодні.  Про хорошу охайну матір свою і дочка нам не втомлюється свої слова розповідати. Вона залатає, вона миє, і в неї вистачить навколо тебе пройтися, і на твій гарний одяг подивитися. Щоб вона випровадила тебе не поївши.  Вона для свого дитя розіб'ється на друзки, а випровадить, як слід. Щоб нікому не довелося сказати про це діло, що наша мати цього не зробила.  У неї свій жіночий апетит, своє рідне дитя не образить.

 

117. Для цього 365 днів у році вона один за одним зустрічає і проводжає.  Ніколи свою роботу не кидає так, а обов'язково щось придумає, непоганим сніданком усіх досита нагодує.  Ми для цього весь рік безперервно одне робимо, а за іншим кидаємося.  У нас день без усякого прибутку ніколи ніде не залишається.  Хоч ниткою, хоч голкою, але яку-небудь латку шиємо.  І це буде треба.  Що робиться між нами в природі, нам не догнати.  Вона біжить, поспішає, і нас примушує робити, що буде треба кожній нашій людині.  А він на своєму такому місці стоїть.  Сьогодні він їде рано в степ для того, щоб там свою належну роботу зробити.  У степу така робота, без якої ніколи ти не обійдешся.

 

118. Для цього чоловік народився, він із землею борсається.  У нас, таких людей, як ми зародилися.  Каже дочка про це.  Тільки атмосфера своїми діями не в ту сторону пішла, люди наші на землі перестали байдикувати.  У них думка зовсім не та, яку мали до цього.  Зима ходу не давала.  Та по снігу такому холодному хто хоче з теплою хати виходити?  Змушують умови.  Ти ж господар цього двору, а в тебе набитий повний тваринами.  Ти ж їх став мати для своєї мети, один час вони будуть тобі потрібні.  Ти їх бережеш в умовах, годуєш, чим слід.  Треба подавати не один раз, а двічі напоїти.  А воду береш відрами з колодязя, ллєш у корито.  Все робиться фізично.                 

 

119. Так люди говорять.  Жодного дня такого в році немає, щоб нічого не робити.  Навіть сідають за стіл на своє вибране місце. І хочеться не на твердому посидіти, та поїсти, як слід. Як наші ці дикі гуси, що перелітають у висоті.  Вони коли збираються в політ на велику відстань, у них сили зосереджені цю місцевість пролетіти.  У них велика в цьому здатність, ніде між людьми не сідають.  Вони добре знають: якщо їм де-небудь сісти, то треба втратити серед себе деяких.  Тому їх не треба буде вчити, вони більше людини знають.  І від земної кори на великій відстані летять, щоб рушницею вогнепальною цю птицю не дістало.  Ми, кажуть птиці, бачимо всю готовність рук, як люди ковтають слину.

 

120. Ех, якби цього гусака зі своїм.  Гуси – це не які-небудь люди. У них немає такої зброї, не навчаються, снасті не мають.  Літати в повітрі люди не бралися.  Людське діло одне – тільки повзати по землі. Самовілля на будь-якому місці, на якому люди оселилися, і стали свою здібність розвивати. Люди людей примушують, поділилися. Одні чином оточили себе, та ще які заслуги, або титул, якому треба буде кланятися, як людина людині. Він сам себе примусив вчитися для того, щоб зробитися дипломованим на всяку спеціальність. А в спеціальності кожна людина місце своє захоплює, і по можливості зростає. І робиться начальник, якого люди бачать, йому за чином кланяються.

 

121. І його бачать, а знають за його всіма титулами. Їх примушувати ніхто не має права, крім одного закону, що може робити, а що не зможе. Він для цієї справи вчився, щоб знати, як треба буде жити добре. І робити краще цього, що робив своїми руками, і своїм розумом мудрував. Багато часу фізично, а не технічно змушував машину, щоб вона за допомогою ремінного приводу робила. Ми зробили енергію, струм, ним оточили себе так, як завжди. Струм застосований на кожному виробництві. Світло, електрика багато дає часу користуватися під лампочкою всякого роду. Світло допомагає прибавити в труді. Ми не така є птиця, її дорога в перельоті.

 

122. Це наше повітря, воно допомагає птахові в польоті перебувати. Не така людина зі своїми фантазіями, які людину змусили свій розум втратити. Якби не була в цьому всьому винна наша всіх залежність, вона подружила з людиною. Для самих себе це зажадало в природі живе тіло людини. Адже живий організм раніше цього бою, цієї революції не потребував. Природа не змушувала чоловіка сваволили, тобто думати про завтрашній день. Він його не тягнув, і не робив завтрашній день. І не залишала вона діла чоловікові, щоб він його доробляв.

 

123. Сьогодні те, і завтра те. А дні приходять зі своїми силами не старі, як вони були в природі. Ми з вами їх бачили, і робили те, що нам у цьому ділі шкідливо. Небувало новий день завтра йде. А ми для цього самі озброїлися, зробили непоганий одяг. А по тому часу і обряду одяг був хороший. Ми його для порятунку в житті руками на землі робили. Треба була натільна білизна – ми її пошили. Треба були штани іншого кольору національності іншій якій-небудь. Вона ні від сорочки, ні від кашкета, ні від чобіт з черевиками, ні від валянок з кожухом не відмовилася.

 

124. На себе мертву одиницю на живе тіло надягати, і її, як вагу свою належну, носити. Ця мертва одиниця в житті носиться доти, поки її природа своїми силами не знищить. Вона є тимчасове явище. Раз надів на себе, вже пом'ялася. На ній атмосфера інша, не яка-небудь, вже впливова. У природі одне не буває, щоб сонечко і сонечко безперестанку. А дощу, тієї вологи, яка потрібна для будь-якої і кожної рослини. Краплі дощу потрібні людині для пробудження центральної нервової частини мозку. Людина повинна в цьому купатися для того, щоб не застуджуватись і не хворіти.

 

125. Жити в цьому ділі енергійно. У дощ, коли він іде, їжа не потрібна. Перевірено на собі Івановим. Апетит у воді не розробляється. Одяг носять на материку в якому-небудь аулі, чи селі, великому місті. Ця місцевість живе за рахунок своєї праці. Може бути, і не робилося цього, але вина вся лежить на наших предках. Вони придумали фантазувати, за це діло бралися, але успіхів у цьому не отримали. Ховалися від повітря, йшли від води, і також ніякої рентабельності земля в цьому ділі не дала. А навпаки, стали дужче від цього всього в природі відходити.

 

126. Ми з вами знаємо добре, в житті всьому в природі є струм, електрика і магніт. І в повітрі, і у воді, також є в землі. Це ж саме є і в будь-якої життєрадісної тварини, звіра чи птаха. І є ці якості в самій людині. І друг у любові в природі через це все. Вона прийняла живе маленьке дитя, енергійного, міцного. Як він так сильно закричав від такої справи, коли побачив на людині чуже природне вбите. Життя радості людини для продовження в цьому житті. Маленьке дитинча від цього вчинку, який був на ньому, воно від запаху злякалося. І від діла, що робив наш земний чоловік, не стало бути спокійне, як воно було у матері в тілі.

 

127. Він там зберігався, жив за рахунок материнського тіла. Воно його індивідуально без почуття повітря, води і землі. Тіло зародилося від тіла живого. Насіння в живе посадили для того, щоб народитися в природі людині. На це були наші людські невмирущі діла в природі: повітрі, воді і землі. Водою слід промити, а повітрям оточити, земля прийняла чоловіка в цьому живого. А старожили, люди предки, цьому всьому не повірили, що природа є мати. Вона роділля всіх нас і хранителька всюди. Люди по-своєму стали ростити людину не для того, щоб вона в житті не боялася.

 

128. Була такою людиною, як її народила в цьому природа. Вона мати живому тілу. Вона, але не діло рук людини, яке ми робити стали в процесі життя. Навчили самі себе з природи добувати в сировині, і це все обробляти на продукт, на товар і на будматеріал, з якого стали майструвати не одне. Людину одягали і годували, змусили жити в будинках в містах. Збагачуватися цим, і розпоряджатися так, як ми на сьогодні зробили. Озброїлися самі, і стали самовільно природу для цього примушувати, щоб природа без прибутку не залишалася.

 

129. Хоч потрошку давалося нашому земному чоловікові. У нього ніж, у нього сокира, у нього пила. У нього голка, у нього шило, у нього є нитка будь-яку діру залатати. Він це робив, робить, і буде робити в цьому. Він жив і живе, і буде жити. Він як помирав в цьому, і вмирає, і буде вмирати. А от ми життя, та ще такої фантазії не придумали, щоб показати в телевізорі про продовження життя. Ми знаємо добре, що загартування є фізична наука. Вона не вчить людину від неї йти, як ми робимо. Хороше, тепле зустрічаємо, а погане, холодне не хочемо, щоб воно було. Його б прогнали, але ми сил на це не маємо.

 

130. Беремо, та йдемо. Ми народилися для того, щоб жити вічно в природі за рахунок свого вміння. А вміє той чоловік, який практично по-старому, гнилому прожив,  по-незагартованому. Зазнав горе і нужду, бачив всі свої нестатки. А коли став загартовуватися, чоловікові, нашому Іванову, прийшла думка не кидати цю штуку робити, щоб у природі добитися одного – не застуджуватися і не хворіти, а жити вічно. На це вчить наша природа, коли і як, і де треба буде зробити в цьому, щоб за тобою не залишилося колишнє. А новим оточити себе, як оточив себе Іванов. Знає про нього дочка, хоче розповісти про це діло.

 

131. Всі люди знають не про одну дорогу, а про іншу дорогу, одну з усіх ту дорогу, по якій ішли всі по-своєму. Але не пішли тією дорогою, якою треба буде будь-якій людині ходити. Іванов знайшов, зробив, тепер показує нам усім, щоб ми вчилися так робити. Як добре жити по незалежному ділу. А по незалежному ділу живе один чоловік, той чоловік у житті Іванов. Він природу пізнав і хоче. Її просив, просить, і буде просити. Це Іванова діло. Він для цього загартувався, загартовується і буде для цього загартовуватися.

 

132. Моєму тілу фізичному, енергійному, загартованому не треба в природному житті ні таке місце, на якому всі люди роблять. Я цього не потребую. Залежність, вона мені не треба, що мають усі люди, про що нам дочка вже розповіла. Я, каже, весь час свій про це, що має Іванов. Він наш руський чоловік, не одних людей він спасає від природного нападу. Він своїм учинком любить природу, і хоче руки людини відбити, щоб вони нікого не вбивали: ніякого звіра, ніяку рибу і ніяку птицю. Щоб жили в природі так, як навчив себе Іванов теж.

 

133. З мішка я не висипався, а з труда я з'явився. Мені природа допомогла. Я приклад взяв від неї зробитися в природі не таким чоловіком, як роблять усі люди. Якщо я є уболівальник у цьому всьому, практичний чоловік. Лежу, як хворий, в Гуковській лікарні. А до мене звернулася по життю друг Олександра Васильовича Ганна, яка хворіла. Лікувалася у бабки гуковської травами. За кожну пляшку настою Ганна платила 5 карбованців. А успіхів, щоб сказати, не вийшло. Я хворіла, хворію і хворію, кожен раз за цими ліками їду, кінчаю і їду, набираю.

 

134. А хвороба у мене як була, так вона і триває. Спасибі не мені треба говорити – всім нам, хто цьому ділу повірить, і до Вчителя потрапить на прийом через моє направлення. Мене навчила Валентина Сухаревська, я її послухалася. Ми поїхали неначе відвідати своїх рідних. Мене Учитель прийняв у своїй машині «Волзі» за рекомендацією Валентини. Вона цього добра ініціатор. Каже, на собі зупиняється, і просить кожну людину. Щоб бути здоровою людиною, треба зустрітися особисто з Учителем. Він скаже, що буде треба зробити в природі хороше, щоб не хворіти і не застуджуватися.  

 

135. Якщо буде виконувати вчення, ця хвороба зникне. Я вам кажу точно. У мене від цієї знахарки зберігається два чувала трави, а зараз ця трава не допомогла, і не допомагає. А допоміг не мені одній такій людині, як я була хвора. Зі мною зустрічалася хвора зі Свердловська Луганської області. А я живу в Должанці. Ми з нею одним засобом лікувалися. А коли мене один раз прийняв Учитель, то у мене десь стали діватися хвороби. Я була з вигляду людина по здоров'ю гнила жінка. Спасибі треба сказати Валентині і Вчителеві. Це два соратника в цьому ділі. Я зобов'язана Вчителю служити, як це розумію його. Вже від мене пішло джерело.         

 

136. Моя подруга зустрілася в автобусі. Я їду до Вчителя, а вона до бабки. І от моя зустріч її перемогла, завернула дорогу до бабки, а привезла я сама її на прийом до Вчителя. Він прийняв її у вагоні при всіх відвідувачах. Ми в Учителя побули, як пацієнти, хворі люди, кому треба здоров'я. Я, каже Ганна, про це знала, але не робила. Коротше кажучи, Учителя обходила. А зараз я зробилася помічниця тій людині, хто не знає Учителя. А я про нього розповідаю нужденним, тим хворим, які забуті нами всіма. Ми не навчилися їм допомагати. А Учитель навіть просить, щоб ці люди до Учителя сміливо їхали. І його цілували за його прийом, і за його таку посмішку до нас.

 

137. Каже Учитель Ганні. Тепер ти в цьому ділі ініціатор. Зустрічайся з хворими людьми і направляй, їм розповідай правду, що ти стала здорова. І подружка стала добре відчувати. Ось що Іванов робив до цього, і зараз у нього такі є якості. Всі будете в ногах йому кланятися. І будуть ці якості. Вони для Іванова є друзі, які жили, живуть, і будуть жити так, як він сам живе. І доводилося робити те, чого не знаходив ні один чоловік. Він не став робити, що було потрібно. Ми вибрали для життя місце не погане, а хороше, чим доводилося милуватися в природі. Земля – людині джерело. А на землі – вода, маленькі і великі річки.

 

138. Також і ліси. А в лісах були озера. У лісах живі звірі, у водах – риба. Словом, без цього всього дім життєвий не побудуєш. І не буде, чого поставити хорошого в домі. Природа сама народжує для цього в дім. А людині доводиться із знайденої сировини робити. А потім цю річ зроблену доводиться зберігати, як хорошу і корисну в труді річ, яка людині в її силах допомагала. Особливо плодилися різного виду тварини. Їх доводилося своєю наявною худобою плодити. Цього маленького доводилося робити великим, і розпоряджатися в цьому, як собою, куди тільки потрібно було.

 

139. Чоловік себе у своєму житті не жалів будь-яку вагу перед собою піднімати. Він вважав, це його така буде робота, в якій фізично розвивається апетит. Якщо він добре завжди в якому-небудь ділі працював, він у цьому добре і багато їв. Таке було індивідуальне побудоване життя. Без будь-якої землі не взяли гору. Треба буде двір. А його так даром не дають. Або в спадщину тобі, як людині, ця будівля переходить. Суспільство бачить твою здібність у цьому, що ти берешся за це діло, і хочеш на цьому місці своє господарство зробити. У людини в розумі так робилося, і зараз робиться.

 

140. І буде в природі, та ще в залежності робитися. Без неї в природі, прогресу ніякого, щоб була яка-небудь фантастична наука. Ти без усякого дому нічого не помислиш. А коли ти дім свій власний станеш мати, тобі в ньому ніяка особливість не завадить. Все починаєш робити через думки. Не одне ти в домі робиш. Або куди-небудь у дорогу свою намічену збираєшся. Ти для цього діла жив, і мав яку-небудь розвалину. А потім у цьому всьому набрався сил своїх, придбав для цього будматеріал. І з поганої землянки перебрався в новий дім для того, щоб у ньому своє життя пожити так, як це думалося і думається кожній людині, що народилася в цьому місці.

 

141. Раз він народився в природі на цьому дворі, він вважає, це двір його власного життя. Він зобов'язаний у ньому жити так, як прожили всі його прадіди. Вони не відривалися від своєї думки. Кожен день вранці треба підніматися і озброюватися, як це робилося всіма людьми. Намічалося все в домі зробити вдало. Особливо десь і якось придбавається весь цей наявний виріб. Особливо людина намагається у своєму житті мати зручне і хороше в домі. Щоб був хороший стіл, на якому стояла не одна чашка з ложкою, а до цієї чашки інші з іншими стравами.

 

142. Порожній не треба був у цього імущого господаря. Він для цього живе, і придбаває на землі у своєму труді в своєму власному дворі, обгородженому стіною. У цьому дворі люди свій вік прожили, та проробили для нього, щоб чого-небудь іншого прибавити. Людина одним домом не була задоволена. Що з себе представляє цей дім? Голі накриті стіни, їх треба по-хазяйському обмазати, і ззовні побілити, щоб інші не сказали про це наше невміння. Що ми для цього діла знаємо, те ми в житті й робимо. Ми з вами навчилися, що для цього робити. Та все, що є під руками. Якби ти не мав у себе вдома свого, ти б у ньому так солодко не спав, і не готував у ньому для себе їжу.

 

143. І не сідав ти за свій придбаний стіл. І не чекав від когось, щоб тобі добавили не поганого борщу, а з м'ясом. У господаря, у хорошого селянина, хто не спить, а все риється, не те, так інше. У нього до дому є все, що треба буде. Людина живе, і думає не один рік пожити, та щоб не погано, а добре. На це закладається будь-якою людиною труд або фізичний, або розумовий. А раз взявся за це діло, роби. Бо це все твоє на білому світі в цій місцевості, в якій ти народився, і ти повинен в ній померти з будь-яким багатством. Ти для цього діла не людина, а безстрашний вояк, борець. Вмираєш, а робиш. Кажеш: треба. А раз треба, значить роби.

 

144. Ти піднявся вранці. А вчора ти намітив, що доводиться робити. Твої сили зароджені це зробити. У тебе народилося вміння не сидіти без діла, і не курити тютюн, або пити вино без діла. Така процедура непридатна в житті. А от це трудове, воно робилося, робиться, і буде робитися за рахунок сили і волі людини. Аби він хотів, він добивається. Ця система залежна в природі. Вона зроблена хорошими людьми. Хто хотів добре в природі жити, він не волочив на чисте поле, щоб там нічого не було. Поле завжди родило дуже багато, і збиралося з поля трудом. А ви знаєте, як це робилося або робиться в житті такому. Немає чого-небудь, а ти береш і робиш, чим є. Але щоб не працювати в природі, цього не робив чоловік.

 

 

145. Цієї дороги у себе не шукав і не шукає. Ми пішли тією дорогою, якою не слід було йти. А ми за це діло взялися. Одну скотину в дворі став мати, а без іншої ми не обійшлися. Стали думати, як цю штуку в житті зробити. Самі день і ніч не спали. Все робили, та до цього ми готувалися зустрітися з таким днем, який не завадив зробити те, що було в житті треба. Ми без нічого жити не навчилися, і не бралися шукати в природі нові шляхи. За рахунок того, що ми робили в природі, ми обгородилися. Нас ця краса задовольнила одним. Ми цю форму зробили, в порвану ганчірку, непридатність перетворили ми.

 

146. Треба б новенький, чистенький цей наш одяг, а його немає, він у нас зносився в непридатність. І тілу якось недобре дихати. Краще було б людині мати хороше завжди. А хороше робиться згодом поганим. Чоловік не народжувався в природі поганим, пошарпаним. У чоловіка живого були сили закладені повітрям, водою і землею, у чому себе зберігав чоловік. Він помилився тим, що став примушувати чоловіка на себе працювати, на себе робити. Один прекрасний час чоловік без іншого чоловіка життя ніякого не знайшов. Тому він і кинувся в природу шукати іншого чоловіка. Він його будь-якими засобами в дорозі оформив.

 

147. А примусив себе любити. Це все зробило бажання. Про це все розповідає донька. Я, каже вона, в цьому практична людина. Знаю про все, що будуть робити ці зовсім чужі. У них не такі зовсім є однакові прізвища і також імена. А коли ти живеш у своєму селі чи в своєму будинку, про тебе поверхово, про твоє зроблене знають. У них одне – це людини в природі своє особисте здоров'я, яке буває завжди. Здалеку дивишся на спільну силу. Хочу всім сказати. Сьогодні даром без усього ні один чоловік не наважується спробувати. Ми з вами живемо в природі один раз. Фізично був здоровий, а зараз не знаю. Хотів би жити, і користуватися такими правами, якими не жив зовсім чоловік.

   

148. Каже нам ця озброєна людина. Мені і влітку важко, на мені висить мій неживий одяг. А в одягу велика буде для людини в житті різниця. День літній теплий, спека. Ми в цьому ділі не намагаємося тепло одягатися. Але своя улюблена красива форма щоб була чистенька, новенька і фасонна. Чому так людьми робиться? Коли спекотна температура, то людина в ній просто живе. А коли стане холодно, морозний день, людина собі не відмовить зайву вагу одягу поносити. Це прийшло в природі та на материку. Люди своєю формою змусили один час пожити кожну годину і день. Це діло людини робити, все те, що буде треба. Ми для цього стали воювати з природою, боротися.                                                   

 

149. Якби ми з вами такі люди не зробилися, як зустрілося життя маленької людини з великою людиною. Хто кого, і як. Швидше за все ці сили залишаться на нашому земному чоловікові. Він у природі шукає, і хоче зробитися таким у житті чоловіком материка, на якому ми прикріпилися. І ми на ньому робимо денне явище. Ми зможемо в цих умовах не жити, як ми стали на своєму місці за рахунок природи оточувати себе. Ми за всім правилом живемо, і працюємо в природі так, щоб від неї відібрати все необхідне. Я є для цього діла чоловік. У мене щохвилини народжуються нові небувалі думки материка. Хіба це буде для нас усіх діло, в якому ми всі помиляємося. Ту ж саму роботу, яку ми з вами робили. Це життя починали без усякого підготовчого діла. Нас з вами зустріло що спочатку в житті?

 

150. Ми з вами і досі читачеві на цю тему не відповідали. Може бути, набралися фантазії. А це авторська рука хоче про все наше, що народилося, сказати. Про цей розвиток, що починався в житті. Чи то день, в якому ми з вами працюємо, чи то була ніч наша дрімуча. Або йде атмосферне явище, в якому прийшов час нашої весни. Або після цього робиться природою осінь. Весна – хороше джерело між нами всіма. А осінь вже не те, що нам весна розкрила. Ми після цього отримали в природі холод. Ми не хочемо навіть знати про чоловіка, або про того самого самця, або про самку. Але добре знаємо нашого простого невченого чоловіка. А він у нас запитує, як чоловіка у чоловіка. Раз вже так виходить, що ми не зможемо про це сказати, так скажіть мені про курочку та яєчко. Хто ж у цьому всьому попереду своє місце зайняв, яєчко чи курочка?            

 

151. Природа народжена не для того, щоб ми її так примушували. Для наших тіл нам треба було. І півень у селі зі своїми курями один час треба. Коли починають перші курочки гніздитися без участі нашого півня, яєчка наш господар не отримає. Наші хазяйські кури одна за одною починають прибавляти свої біленькі яєчка. Це теж один час вони замінюють у природі для людини найцікавіше на найголовнішому річному святі. На ньому наша людина цим фарбованим яйцем хвалиться, і намагається їм, як хорошим продуктом, один перед одним хвалитися. Люди в цей час в розпал робили в своєму житті те, що було треба.

 

152. Одна курочка не в силах забезпечити велику таку сім'ю, яка чекала, як за обрядом, цього діла. Повинна людина не менше десятка отримати цих фарбованих яєчок, та не яких-небудь. Біле яєчко тоді не визнавали за яєчко справжнє. Люди цей день чекали у себе. Це час, як якийсь особливий у природі час, що народився. У ньому люди будуть обов'язково готуватися, як небувало в усьому. Особливо дні наші такі робилися довгі. І високо по небу проходило наше яскраве ніколи не вмираюче тепле в променях сонечко. Воно в природі на цьому кипучому материку своєю появою примушувало чоловіка в цей час довго не спати.

 

153. Його півень будив своїм голосом. Він теж готувався, як готує себе чоловік у цей час рано піднятися зі своїми снастями і худобою, яка своє місце займала. А йому, як хорошому в цьому господареві, прийшов такий час, в якому доводилося підкорятися цьому нашому півневі. Він теж своїх несучок якраз в цей час готувався перед господарем похвалиться, щоб ця курочка щодня свої яєчка приносила. Як таких курей не будеш тримати, або не будеш їх годувати так, як потрібно. Це яєчко не в одному господарстві, і не однієї людини, яка його придбаває. У людини така є побудована фраза, вона робиться людиною.

 

154. Цих курей особливо бережеш, і годуєш в достатку. Щоб півень був півнем, але не якою-небудь людиною, яку змушували ці дні недосипати. Як робив наш красень різнокольоровий півень. Він себе вів на бік, завжди красувався своїм червоним гребнем, який давав півневі свою красу. Півень був у цей час передбачений всіма шляхами. Йому, такому хорошому півню, не забував господар умови створювати. Півня в цей час годував, поїв, і йому господар давав у своєму дворі зі своїми курями весь день безперервно з місця одного в інше рухатися. Та своїми ногами ритися, шукати яке-небудь втрачене хазяйське зернятко, або в землі такій виявити черв'ячок. І тримати себе від усякого нападу з боку. 

         

155. У природі робиться, хоч рідко, але буває. Своїми кровожерливими кігтями зі своєю силою накидається шуліка на одну відокремлену курку, яка самовільно пішла від всіх курей, яка не захотіла слухатися півня. Він завжди на такій сторожі. Як тільки шерех у своєму ділі з'явився, так в цей час півень стає на свої довгі ноги, що будять. І починає він, як захисник всіх курей, криком кричати небувало сильно. У природі не одне це буває. А буває, налітає в той час, з висоти в природі з'являється двокрилий великий орел. Він може будь-яку курку вбити або навіть півня. Тому наш такий розумний і веселий півень за собою водить у купі всіх курей. Вони його, як півня, слухають.          

 

156. На відстані розмовляють, а один одного розуміють. Треба буде курочці йти на своє вибране місце. А для неї господар помістив гніздечко для яєчок. Будь добра, скажи своїм голосом. Стає кудкудакати, вона дає всім знати. І півень про це знає, коли курочка пішла на гніздо нестися. Вона там спокійно сидить, поки яєчко знесе. Поки ця курочка нам як таким людям, особливо в селі у хороших, досить розвинених господарів. Вони в цей час не бувають вдома, і не сидять, щоб нічого не робити. Курочка одна стала кудкудакати, яєчко знесла одне. А слідом пішла інша, теж на гніздечко вона сідає. І майже всі по одному яєчку в день вони несуть. А є такі, які через день яєчка несуть. А господареві це вже є прибуток. Господиня хвалиться господареві своїми курями.

 

157. Особливо вона хвалить півня, як він доглядає за своїми курями. Можна сказати, наш півень молодець над своїми курями гуляти. А господареві не до цього, він знає свою діло селянське. Найголовніше, це така робота залежить від цього часу. До цього часу не один півень над курями, готувалася до своїх сил людина. На себе бере, і робить діло те, яке годує цілий рік. Хороший господар не забуває своїм розумом. Він думає не про одного півня, який його попереджає, щоб чоловік не спав. У природі, та ще такого азартного, хто на своїх ногах не сидить на своєму місці. Весь день безперервно своїм озброєним тілом ходить назад, вперед. Йому хочеться свою роботу розпочату доробити. Природа на це є матір, таку погоду, як зараз приходить, майже вся тепла і сонячна. А людині ходи, топай по оранці. 

 

158. А за собою треба водити тварину. Очима треба буде дивитися на огріхи. Це не півня робота, зустрічати курку, коли від яєчка відривається, і швидше біжить у гурт, де красень над усіма курями кудкудакає. Тобто ходить, як парубок над дівчатами. Так робиться, як робилося у доброго господаря. У такого доброго незабутнього чоловіка, хто знає про це саме. Раз встав півень, вже проспівав, він дав людині знати, що треба вставати, та йти до худоби підкласти корму. Якщо цього людині не робити, і не вставати раніше. Так що все робилося на нашому ходу. Людина ходить, людина мислить. І хоче більше зробити, ніж це буде треба. А буває, і не зробиш цього. А раз не зробиш, вже нестаток. Без усякого півня не життя.

 

159. Селянство – це болісна робота, на якій наш хлібороб зі своєю здібністю. До цього часу доводилося готуватися, як на цьому ось місці доводилося людині робити. Ми такі  люди зі своїми силами такий великий і жаркий день доводилося топтатися самому особисто одному. А з людиною разом ходить, за собою тягне борону, яка волочить ґрунт до пухової грядки. Вона, як хороша ґрунтова земля, в цю вологу приймала для сходів посіяне зерно. Ми так це все робили, щоб на цьому місці між повітрям і землею з'явилися через цей закладений на цьому місці великий труд. Природа, з якою наш чоловік на цьому місці зустрівся, нам пішла назустріч.    

 

160. Він про це місце не забув. І ніколи про своє народжене місце на цьому ґрунті не забуває, як не забуває своє минуле місце наш соловей, що прилітає сюди для всіх. Він своє таке місце ніколи не забуває, від нього відлітає і до нього прилітає. І там він робить те, що потрібно для поповнення в природі. Соловей у лісі водиться, своє гніздечко звиває, і там яєчок накладе. А потім виводить маленьких діток. Без пісень своїх він ніколи не буває. Особливо його задовольняє тихий затишний вечірній час, або вранці. Рано встане на своєму житловому місці людина, а він співає, та такі чарівні пісні. Стояти і слухати такого солов'я, що зародився на цьому місці. Він співає тут не перший рік, він і буде в цих умовах співати, як півень на яку-небудь погоду.

 

161. Злітає на велику складену з каміння стіну. І своїми крилами похлопає, і починає кричати кукуріку. Не раз прокричить, а рази два чи три. Люди на цей рахунок догадливі, зараз же скажуть: у цій частині в природі є якісь неприємності. Чи то буде буря якась вітрова, або може звідкись взятися дощик недобрий. Природа така річ. Якщо тільки покажеться де-небудь літаюча на своєму місці наша білобока сорока, вона, швидше за все, дає цій місцевості знати. Мовляв, дивіться такі ви всі близькі до мене маленькі і великі пташки. Чоловік зі своїм нехорошим для всіх носом іде. Його цікавить усякого роду живе, а не те, що він у цьому ділі не знає. Йому треба наша куріпка зі своїм гніздечком.

 

162. Чоловікові, як мисливцеві з рушницею, треба буде сіренький зайчик. Він зі свого місця підхоплюється, і так від нього швидко біжить, йде від чоловіка, боїться перед ним свою кров втрачати. А як же тим кораблям далекого сполучення. Вони по своїм направленим місцям, по шляхах свого плавання. І то буває свого роду така несподівана стихія в природі. Вона раніше бувала, і є в просторі. У воді тонуть без усякої появи назад. І на сьогодні цей корабель не знайшли, він затонув. У природі не в одній воді для людини буває, всякого роду є випадковість. У стихію потрапляє людина без всякої повені. А на рівнині на просторі в природі йде по путі по сталевих рейках який-небудь поїзд, або товарний, або поштовий. Є швидкий поїзд, розвиває швидкість до ста кілометрів на годину.

 

163. Хіба тільки одна вода робить людині шкідливе. У цьому всьому чоловік гине. Йому доводиться своє життя втратити не так, як вимагає материк від кожного нашого чоловіка. Він народився на своєму місці. Де він зі своїм здоров'ям не буває, і що він там тільки не робить, добре в цьому всьому живе. І красується на ось цьому місці. А час не стоїть, все рухається з одного місця в інше. То був чоловік молодий, енергійний у всіх своїх напрямках. А зараз людині треба буде зізнатися, що його діло в цих могутніх днях, вони чоловіка примусили бути втраченим. Хіба хочеться людині де-небудь на ось цьому місці помирати, як помирають всі ті люди, кому не доводиться повернутися на своє колишнє місце, де він народився. Це вже його таке безсиле бажання померти там, де жилося йому весь час добре. Поїзд, або пароплав, або який-небудь у цьому човен.

 

164. Вони гинуть випадково ... Так і птиці, що літають по білому світу. Вони збираються сильними перевіреними в своїй атмосфері тримаються. Чоловік її бачить, один час низько вони летять, але от у цей час немає в нього рушниці, він би нею стрельнув. Але птиця як летіла, так вона і полетіла. Ніякої зміни вони не роблять. Їхнє діло одне – у свої краї летіти, де вони поодинці водяться, і прибавляють свою сім'ю. А там, де вони живуть вічно, чимось харчуються, їх там не перелічити. Таке буває в житті лихо, що людина не розрахує. І не зможе вона знати, що буде завтра. Я, каже дочка, цього такого торкаюся. І хочу не про одне свято велике річне. Воно предками так прикрашається, треба до нього паски пекти, треба до нього фарбувати яєчка.

 

165. І щоб у це свято не був борщ пісний. Ми такі свята на своєму місці, вони в році кілька раз бувають. А ми їх зустрічаємо і проводжаємо. Такий в житті час чекаєш, і збираєшся в цьому ділі. Та й до того ми готуємося поїсти, що краще та солодке в цьому попити. А наряд фасонної форми, красивий. У нас, у людях, цього вистачає. Ми непогано зібралися на цьому місці, сказали це, кому слід. Запросили, щоб вони нас відвідали, як любителі в цьому ділі. А в народі прийнято один одного запрошувати, та пригощати, чим краще. Це буває, між нами всіма хвалимося прізвищем, а потім застосуємо руку в цьому всьому, та й до того морди поб'ємо. І від цього всього не відмовляємося.

 

166. Хіба національність з національністю далеко від себе живе. Вона ж збоку, тут же поруч на своєму місці. З радістю своєю люди по порядку з'являються в життя, і тут же поруч люди помирають від одного незнання. Ті й інші теоретично навчаються, продовжують в цьому свій розвиток у природі. У природі одного немає для того, щоб жити і жити без усякого другого. А є в природі інше, яке чоловікові в його житті заважає. Це зроблена людьми смерть. Вона чоловікові заважає, і буде заважати такому, як він є в природі. Його діло зробило у природі залежним. Таким він є, як ми його один час бачимо. І хочемо його змусити, щоб він своє життя таке продовжував на це все, що створено в природі.

 

167. Ми на чоловікові отримали такий нестаток, він ним на цей час оточив себе. У нього розвивалася хвороба, з якою він мучився, і не зможе цього уникнути. Ми з вами звикли одного хорошого материка дотримуватися. Ми хочемо в цьому ділі добитися від природи того великого блага в житті, але наша земля в такій атмосфері не виправдала на чоловікові цьому. Взяла та проявила у себе такий коректний вчинок, з яким люди не навчилися в природі відшукувати те, чим треба в цьому жити. Якби чоловік такий в цьому ділі виявився в природі, щоб ми на ньому не виявляли важкого моменту. Ми, всі люди, хочемо в природі своє наявне завоювати.

 

168. Для цього діла будуємо в житті важкі і легкі промислові виробництва, які нам, людям, у цій галузі дають для життя нашого продукцію. Нам треба ремінний привід, шестерінка, яку крутить мотор. Він працює способом пального і повітря. На землі швидко колесами крутиться. Можна сказати, великий рух проходить залізницею по металевих рейках. Ми з вами навчилися рушати в цьому ділі, і добре зупиняємо без усякої такої шкоди. По нашій такій магістралі, де ми, водії, привчили самі себе дивитися вдалину, і по всім сторонам. Ми цю картину вивчили. У нас на нашому такому пробігу довгому і швидкому ... Без всякого іншого чоловіка йшов у путь і приходив на нашу кінцеву станцію.

 

169. У цьому нашому русі транспорту найголовніше – це наші люди. Вони зробили, у них всьому діло є кермо. І все робиться в людях наших розвинених усіх наших наук, які змусили чоловіка таким, як він у нас виявився не загартованим. Ми, всі люди, прагнемо не фантастично прогресувати в цьому ділі, а взялися за природу. Де б не знаходився, а обов'язково треба людині її таке наявне здоров'я. Розбиратися і виводити підсумок, що зробилося між нами такими людьми, хто взяв та поділився навпіл своїм знанням. Людина сама себе примусила в природі зробитися для того, щоб на материку довелося зі своїм таким добром розгорнути свою спроможність.

 

170. А вона є між нами в природі. Як ми бачимо, вона зроблена усіма нами. Тільки зараз   ми можемо сказати про велику природу, про те, що робиться в ній. Такою вона виявилася, з чим довелося хвалитися, що ми на своєму такому місці. Я зробився у природі фахівець, тобто чоловік зробилася на цьому своєму місці господар. У теоретичному ділі я отримав довіру від усього такого народу за мою всю здібність, до якої я прийшов. За 15 років мені довелося зробитися теоретичним в цеху майстром. Наша така робота є фізична практична, якою наші люди займаються, роблять.

 

171. А мені, як такому чоловікові, довелося дивитися за нашим усім тим, що робилося нами. Для того мене призначили бути начальником один час за все наявне відповідати. Ми з вами, люди такі, не навчилися, щоб нам не розпоряджатися і під усякої командою робити. Ми з вами навчилися для того, щоб хто-небудь з нас усіх нами такими командував, і нас командир примушував робити. А діла в житті бувають різні. Одне діло досягає точності, а інше ні. Ми звикли, щоб чоловік усіма своїми здібностями не відставав, а свою покладену роботу виконав. І так її акуратно зробив, щоб ніхто до нього не пробрався, і не сказав йому, що він не вміє.

 

172. Всі люди живі і енергійні для того, щоб це робити. А наш такий час для цього і до нас прийшов, і заступив не таким, як це буде треба. Не така надворі стоїть атмосфера, не з такими силами, не з такою волею. А раз взявся за це все намічене, обов'язково треба буде в цьому зробити. Така була в природі людини задача. Ми з вами змайстрували, поставили на свої колеса машину, на неї посадили людину, що розуміє і робить. Він цю машину осідлав, нею один час управляє. Нею робить сам те, від чого нам усім робиться добре. Ми в цьому живемо, і практично учимося для того, щоб наше діло не відставало, а йшло вгору, тобто росло без кінця і краю.

 

173. Ми навчилися в цьому всьому зі своїм таким умінням робити те, що нам треба. Я тракторист, але я на ньому не повинен в цьому ділі хворіти. І сильно думати про те, що я цього не зроблю. Це людьми робилося, у них це і вийшло. Він же розумна істота, я ніколи таким не був. Хто мене таким навчив, що я став розбиратися з такими людьми, які себе підготували для того, щоб почати свою втому. Вона людину примусила втрачати свою силу. Вона стала губитися і приводити до відмирання. Люди пополам. Одна сторона – здорові люди, які поспішають потрапити на місце, в якому щохвилини свої сили втрачають. І приводить не до сил, які робилися, робляться будь-якою людиною на будь-якому місці в усякому ділі.                                                

 

174. А нездоров'я, природа тягне людину своїм нестатком. Коли чоловік фізично, розумово енергійно сильний чоловік, він свої сили направив, і веде в непридатність так, як ця машина. Вона має у себе деталі, які треба створити якісно. В анатомії професора Ранке представлені органічні клітини без усяких початків зношування. Всі деталі здорові для того, щоб жити. Але це зроблено художником для показання цього одного органу. А раз все тіло працювало, щось воно робило, і для чогось він цю роботу будував. Він собі хотів зробити, щоб було добре і тепло в цьому робити. Чоловік своє тіло одягав, своє тіло годував, і своє тіло заганяв в умови будинку.

 

175. Там його багато часу тримав. А як же так, що на першій сторінці доводилося бачити мавпу горилу, і також збоку стояла людина зі своєю природною якістю? Ранке, ймовірно, це бачив, він про це багато дечого в природі написав. Це історична перша наука, вона була такою між нашими людьми, такою на людині є. Тільки більше її на собі розвинули, і зробили на людині не те, що було потрібно в житті людині. Перший був не таким розумним ділком усякі діла робити. Він не зміг бути таким, як він в даний час обгородив себе, і став умілим чоловіком. Він пішов від основних життєвих умов, від повітря і води. Чоловік ці природні якості не полюбив, пішов далі, огородив своє тіло.

 

176. Тіло людини є не якась зроблена машина, яку люди по своєму тілу винайшли. Ми стали нею користуватися, як якимось джерелом у житті. Ми стали її сили штучні випробовувати на користь свого фізичного тіла. Ми з вами від неї з пару добилися якогось руху. Нам машина недарма дісталася, і не з чого-небудь. Природа на це не пожаліла відкрити у себе шахту, вона дала людям для вогню вугілля. А вугілля примусило пар з води силу створювати. З'явилися під машиною колеса, які стали крутитися вперед і назад. Як у нашого возу, якого возив кінь в хомуті, або віл в ярмі. Все це створювала нам природа.        

 

177. У ній ми знайшли пальне, і вона дала сировину, руду різного виду, з якою ми відлили залізо. І стали робити собі холодну зброю. А потім дійшли до того, що нам природа показала властивості, якими стали стріляти. А коли ми цього досягли, у нас на арені зробилася снасть. Її возили, як якийсь залізний віз на колесах, і самі ми це робили, каталися. До тих пір ми воювали, боролися з природою. Через пар машини стали мати у себе енергійну машину, яка котилася вперед і назад. Це ринувся по землі будь-якими засобами. Всякого роду зброя, здатність природи. Вона стала давати всі свої можливості в доступі до цього діла. А зараз це земля, з якою всі люди навчилися придбавати те, що треба. Ми так і зробили поступово.

 

178. Не було до людського життя на материку, яке змусило ноги по землі повзати. І до того вони дійшли, у себе стали мати підлеглу тварину. Вона людині стала служити своїми фізичними силами, і своїм тілом стала годувати. Час в житті один не стоїть на місці, і не робить своє діло одне. Людина себе міняла, і змінюється все те, що було в житті. Одне, зроблене руками, не стоїть, а зникає геть, змінює свою форму, яку людина робила в житті. Людині і треба було, і не треба. А людина визнавала це. Ми селяни хлібороби, тільки з цього всього нам доводиться робити. Коли ми з вами робили, і недоробили це, взяли і померли. А от те, що треба, ми з вами не зробили.

 

179. Треба було не так починати життя, як ми його залежно в природі почали. Цього молодий чоловік не вимагав від нас, щоб ми його одягали і годували, та в домі прекрасному так ми жили. Як наша вся історія залишила позаду. Все у нас з вами було, що одягнути, що поїсти, і в своєму домі пожити. А потім у ньому померти. Хіба це є наше таке діло, якого ми з вами дочекалися. І ми почали робити те, чого не зуміли доробити, свої сили втратили. У нас не вистачило сил це все продовжувати. Ми не почали нове, а при старому померли. Немає нашій такій людині у своєму ділі заслуг. Ми тільки намагаємося своїх рідних дітей народити. А от, найголовніше, в цьому ділі виховати. Не по старій дорозі йти, а треба буде рухатися новою викладеною небувалою дорогою.  

 

180. Ось чого нам треба в природі добитися. Однієї невмирущої вічно бурхливої і вільної води. Вона допускає у себе бути живому енергійному тілу. Воно для цього діла саме занурюється, як і тварина не шукає для себе порятунок у цьому ділі. Треба буде людині, щоб вона знала природу, і починала практично робити. Вода є джерело. У воді можна буде жити по-енергійному. Це нічим ніяк нічого не робити, як людину вчить загартування. Воно хіба у нас таке ось у природі не народжувалося зі своїми силами. У неї вони були, є, і будуть для того, щоб нашим людям таким народженим у цих днях, в яких люди опинилися. Їх привела наша природа за їхній один лише вчинок, з яким довелося людині зустрітися. Чоловік наш це зробив. У природі отримав через свій єдиний труд наші такі якості, які потрібні були нам у житті. Нам природа за це все наше не пожаліла себе дати частку того, щоб ми з вами не жили в такому нестатку, в якому ми раніше до цього часу жили.

 

181. Ми користувалися тягловою силою живою, і індивідуально був той нестаток. Нам таким людям, як ми тоді були, природа не давала можливості з цьому ділі виплутатися. У людини не було технічної такої сторони, яка в даний час виявилася між нами в природі. Ми маємо кулю планети, на ньому є живе життя, і материк лежить між більшістю в природі повітря і води, як маленький острівець. Ми з вами до цієї кори своїми ніжками причепилися, і стали повзати з місця одного в інше. У нас на нашому шляху виявився нами знайдений в допомогу такому життю живий факт, з яким ми разом народжувалися і разом у своїй праці вмирали.

 

182. Ми з вами від цього всього нічого не знаходили. Ми у себе раніше не мали лікарні. У нас між нами, такими людьми, не було такого чоловіка, щоб він розбирався з нашою такою хворобою. І цій хворобі знаходив спосіб задоволення, як у нас робиться лікарем. Йому дали такий перевірений теоретичними вченими диплом, щоб лікар у цьому всьому розбирався, і він робив те, що треба хворій людині. Тій людині, хто в природі отримав свій нестаток у тілі. Фурункул, або просто сіла ранка, вона свою форму розкрила. Ми її бачимо місце, зародилося не на хороший розвиток. Для нас вона не дає почуття, щоб ми про цю маленьку ранку знали, буде вона у нашої людини. Як вона з'явилася в житті, так вона скасується. Ми такі якості рідко спостерігаємо і всередині, і ззовні. Особливо зараз між нами зародилася така крупинка, яка так даремно не приходить, і не робиться легким.

 

183. Це місце ми наукою медициною, фахівцями вивчили. Зрозуміли, що ця хвороба так не проходить, обов'язково веде за собою смерть. Від цього ми з вами, всі вчені люди, не знайшли такого в природі засобу, яким людині хворій допомогти. Ми такого чоловіка між нами поки не маємо, щоб він розбирався, і зробив те, що треба в житті. Цього в нас поки не народилося в природі. А ось це в природі є. Ми таким хорошим місцем вміємо хвалитися, що ми на цьому місці так вправно і вміло прожили через своє зроблене. Навіть трохи квітами, не огороджувалися. Людина раділа у своїй славі, яку вона зробила в природі. Ми наводимо приклад у природі Гагарінський. Вони в машину не сідали, і не думали про те, що з ними вийшло. Вони летіли такі чини, і не з таким знанням, як інші є люди, які навчилися між нами бути такими в природі чинами.

 

184. Полковники, герої Радянського Союзу зробили подвиг у природі такий, якого ніхто в світі не робив. Це слава проскочила по всій землі. Як же, завоювання космосу. А зараз ці люди в природі втратили самі себе так само, як втратив себе на своєму місці і Гагарін, й інша яка-небудь проста людина. Але з душею і серцем він свій час прожив, та проробив так, як це було треба нам, усім близьким. Але от ми з вами не вміємо в цьому горі допомагати, щоб людина від цієї маленької ранки не горіла і не вмирала. Тоді-то можна сказати, що ми герої. Нас було двоє в житті таких, як нас знав весь народ, наше зроблене. А зараз цим людям мінус, їх природа перемогла. Так же само, як наш безсилий чоловік, що бореться, гинув через своє незнання, так і Гагарін. Їх було двоє в цьому польоті, але вони тут своє вміння перед народом не виправдали, їх природа перемогла.

 

185. У природі не такі є природні якості. Без хвальби Гагарін в цю машину не сідав. І не сказав, що я не вмію це зробити. Два подвиги, два таких діла давалося чоловікові випадково, так само, як зробив в космосі наш Гагарін. А зараз, у таких випробуваннях Гагарін загинув. Ніхто йому в цьому не допоміг, і не допоможе такому чоловікові живому в природі огородитися, як огороджувавсь Гагарін. Він ліз зі своїм на небеса, хотів дізнатися в природі те, чого ми всі не знаємо. Чи є на нашому такому материку Бог, чи його зовсім немає? Ми робимося в цьому ділі самі боги. Хочемо сказати про це саме, що ми зуміли такий час прожити, та командувати. Як далося в житті обплутати такий народ Сталіну, з яким він разом прожив тридцять років. Він був на своєму місці не чоловік, а якась здатність вбивати людей. Як і зараз нами робиться, найбільшими національними державами.

 

186. Побудувати фронт в найменшій державі. Це В'єтнам, де на людині відбувається не мала, а велика жертва. Це така ж у природі ловля різної риби, і там гинуть судна, їх пожирає за їхнє зроблене в природі, і разом із цим гинуть люди. Як це зробилося самим Гагаріним. Машина з людиною не розмовляє, вона нікому про свою біду не скаже, а в цей самий час промовчить. Це наука, людині давно треба знати. Природу ти ніколи не обдуриш, вона ж роділля наша. І воля в ній, всі сили є для того, щоб не цією дорогою йти. А треба йти дорогою небувалою, такою, в якій смерті немає. Недавно Комаров   згорів, недавно Малєнков пішов від нас. На весь свій голос хвалився перед нами, людьми, коли робив у Москві свій парад святковий. Ми сильні ворогові дати відсіч.

 

187. А про свою хворобу він не знав, що його оточила така хвороба, від якої доводиться вмирати не одному Малєнкову. Вмирають всі люди тільки залежні в природі. Дочка не про цих героїв розповідає, які страшно вмирають. Вона про це, може бути, і не сказала. Потурбувалося радіо в вістях про це говорити, що ми втратили таких славних героїв, яких не пожаліла сама природа. Вона в цьому помічниця зробити з нас, таких героїв, баранячий ріг. А ми їй як такій не віримо, що вона така мати роділля. У цьому може зробити все, лише б вона захотіла. Вона допустить, вона і відмовить, своїми силами все вона нам зробить. Ми ж люди всі є безсилі боротися з нею.

 

188. І не зможемо ми з вами зрозуміти, що буде треба зробити в природі, щоб вона нашого брата, тобто людину, своїми силами не турбувала. Як не турбує вона одного чоловіка нашого в цьому ділі, загартованого в тренуванні, що робить для того, щоб цим героям сказати. У нас така незайнята дорога, ніким не випробувана – це ті, що літають у воді, вічно живуть. Ми вчепилися за материк, за цю крихітну грань, на якій зуміли з природою поділитися, і зробитися борцем, воїном, ділком один час. А щоб жити людині в природі, ми боїмося залишатися в природі таким, як у нас є один-єдиний чоловік, хто близько став до природи. Вона приймає у себе і пароплав, і реактивний літак. А щоб спробувати зробитися невмирущим чоловіком, таким чоловіком, як у нас Іванов.

 

189. Один з усіх людей не визнав материк за порятунок в житті. Треба шукати у воді життя таке, щоб вічно жити. А ми від цього йдемо, не хочемо жити разом з водою. На материку ми фізично користуємося правами, за це наявне багатство людина з людиною так воює. У них немає до життя, щоб за рахунок цього всього жити. Іванов знайшов, оточив себе, на нього не впливає ніяка особливість. Він зайняв дорогу не людську, як вона робиться. А він зайняв дорогу Бога, щоб у природі жити. Це треба навчитися, як буде треба у воді вміло. Щоб у воді знаходитися так, як себе без усякого дихання Іванов тримає, свою клітину.

 

190. Вода – це не материк землі, як ми на ній розселилися. І от дочка стала про появу чоловіка всередині по-новому, історичному розповідати. Став пробувати то у повітрі, то у воді. А потім не плавав, не пірнав, як це робилося людиною будь-якою. Це його фізична сила, він на воді тримався, як колода, що плаває. А зараз чоловік повинен пройти через атмосферне явище, яке чоловіка змусить, щоб він не був таким сміливим чоловіком, хто був зі зброєю в руках. Він для цього діла озброївся, щоб з природою доводилося воювати так, як воюють з природою. Один на один йдуть за деяку відстань, і там свою зброю на цьому місці застосовують. У воді є всякого роду риба, яку довелося рибалці зловити, і в свій зроблений посуд.

 

191. Чоловік повинен бути в природі не такий, як його зробили люди. Його одягли, взули, нагодували, і взяли, пхнули в житті. Йому не сказали про те, що з ним зустрінеться. Він думав одне, а вийшло інше. Чоловік будь-якому хотілося легко прожити, а зустрілося на шляху найважче, у труді жити. Щоб знати, це не довелося. А більшість робив, і в цьому ділі помилився. Багатство людського життя ми в природі навчили самі собі вичерпувати. Найкращі якості знаходити, і ними користуватися так, як користувалися всі люди, що прожили. Їх зустрічало в дорозі, в якій ми опинилися, ніколи не придатне. Ми в природі не хочемо залишатися такими людьми, як вони прожили з нами. Ми без старого не оточили себе, у нас такої техніки не було, такого знання не існує. У нас приходить ніколи і ніяк не бувале. Скаржаться на природу.

 

192. Як вона до цього робила, так і буде нею робитися. Вона хіба хотіла, щоб людина зробилася в природі залежною. Це не її така є дорога, в якій вона опинилася на материку. Це з води виходить острів, з якого люди стрибають у воду під час спекотних днів. Природа не хоче бачити цього на людині. Вона хоче, щоб людина природного порядку жила у природі так, як ніколи. Земля землею, по ній повзати, а повітрям треба оточувати себе не в самозахисті. І також треба буде залишатися у воді не так, як ми в ній один час купаємося. Пірнаємо, плаваємо, на спині лежимо. Це фізична така сторона. Треба навчитися так, щоб тебе вода няньчила за твою всю роботу і твій учинок. У чоловіка такого, як Іванов, ці якості є. Ми з вами повинні їх розвинути на чоловікові в природі по-новому і небувало життєвому, про що далі буде написано.                                                   

 

1968 рік 29 березня. Іванов

 

:6803.29 Тематичний покажчик

:Життя людини і природа    37

:Хороше й тепле    67

:Любити людину    75

:Змінити потік    86

:Дві дороги    86

:Хороше, погане   88, 146

:Життя в селі    102

:Одяг   123, 124

:Загартування    124

:Вода    125

:Народження людини   127,128

:Струм, електрика    126

:Для чого народилася людина    130

:Загартування Іванова   131, 132

:Прийом   134-136

:Помилка людини    146

:Півень   155-158

:Залежність    179

:Життя у воді   125,180, 187,188, 189,192

:Рак    182, 183

:Життя по природному   190-192

:Нестерята величали   105

 

Смерть

 

1. Куди ти глянув, для якої потреби, і для чого прийшов. Я є чоловік, не народжувався для поганого, я народився для хорошого. Мене зустріла природа, як живе тіло. Повітря силу ввело, а вода промила слід. Земля наша мати прийняла до себе повзати. А люди цьому навчилися, стали по-своєму робити. Не стали природу розуміти, не захотіли її ми слухатися. Вона адже розмовляє з нами, навіть учить нас своїми днями. 

 

2. Своїми днями кланяється людині. Ледве не просить природа, щоб ми з вами, люди, погодилися з нею.  І дали свою згоду потік нашого життя змінити, цю систему, цього чоловіка не загартованого. Треба поставити на арені нового загартованого чоловіка.  А ми як люди землі, це своє діло почали робити. Але щоб доробити нам, ми в цій частині нічого не зробили. Хіба це дорога одна, яку ми почали.

 

3. Це дорога стара, нікуди не придатна. Дві тисячі років живемо. З великими обіцянками, з великою надією очікуємо свій час. А самі не знаємо нічого, що буде завтра. У природи дві дороги. Одна хороша дорога, інша погана дорога.  Як ви думаєте про це, якою дорогою нам з вами буде треба йти? Всі ми закричали: ура, нам потрібно хороше. А погане женемо з колії. Ми любимо природу своїм серцем і душею хорошу і теплу.

 

4. Ми ж вчені люди всього нашого світу. Куди ми з вами заділи найгірше життя? Воно була між нами, і так воно залишилося. Води простору більше, ніж земної кори. У воді є світ свій, без зброї живуть. Та ще нас з вами своїм тілом годують. Питається, погано кому? Нашій матері природі. Вона має у себе це: повітря, воду і землю – що нам дало все. Ми від неї отримали своє наявне хороше.

 

5. Хіба вода вас просила, щоб ви по ній плавали. Або вас земля примушувала всю площу використовувати, як ми з вами зробили. Оремо бажану землю, викачуємо засоби.  Вугілля тягнемо на-гора, руду, нафту і ліси.  Все це людині треба було. А також повітрям користуємося, особливо наше свавілля.  У воді затопити корабель, або пустити в повітря технічну машину. Як ви думаєте, вчені, добре в цьому природі?  Нам, людям, слава, у природі живе цяцька.

 

6. Не хвалимося живим, а робимо все мертве, що нашого брата змушує втрачати здоров'я. Наше єдине бажання – мати хороше здоров'я, щоб не хворіти, не застуджуватися. Цього ми в житті не отримуємо. У нас те, що думається, у нас в житті не робиться. У природі люди такі. Хочеться в природі жити. А, врешті-решт, ми з вами помираємо. Між нами в природі прогресує смерть.  Ми ліземо на рожен.

 

7. А раз ми не живемо погано, а ми живемо добре, нас з вами природа сміливо стьобає тіло. Здавалося б, цього не треба робити. Ми в цьому ділі помиляємося. Не треба буде трудитися, а ми з вами трудимося. Оремо землю в природі, риємо яму в ній. І сіємо для цього зерно, хліб ростимо, урожай. А по воді ми плаваємо, ловимо в ній рибу. По повітрю літаємо, птицю в польоті вбиваємо. Ми в цьому ділі добре і тепло живемо.

 

8. Але за це все зроблене ми з вами, всі люди, створюємо живу силу. Робимо для цього снасть. Всю зиму готуємося, думаємо день і ніч. До себе тягнемо час, очікуємо його таким, як буде треба. Поспішаємо в цій справі. А коли приходить пора, люди з двору їдуть. Живе і мертве тягне, і сам по землі пливе, добирається з цим до місця. І починає працювати разом з твариною і снастю. Кажемо: так треба.

 

9. Всю нашу весну і все наше літо з землею так борсаємося. А в самих апатія. Ми в це не віримо. Природа всьому діло. Якщо вона хоче, вона обов'язково зробить. Для цього є вода, повітря і земля. Вони ввели смерть життю людини. У них на це сила є і така воля. Вони не люблять людину, її не вважають своєю. Раз людині треба було це все зробити, природа допустила.

 

10. Чоловік зробив, і в цьому розвився. Не став жити по-природному, а вхопився за своє власницьке тіло. Одягати до тепла і добре, годувати жирним і солодким досита. І в зручному житловому домі. Ми не отримали того, чого треба. А по бездільній дорозі пішли. Цим ось оточили себе. Це буде дорога наша. Ми з вами так жили, та свої діла творили. А в природі їх багато, нам їх не перелічити. День наш прийшов, він нас змусив, щоб ми робили.                     

 

12. Наші одні руки, ми їх для цього зробили. Одну мету перед собою поставили. Доріг для цього багато, нам їх не перелічити. Одна буває коротка, інша без кінця буває. Ми з вами намагаємося за своє життя пройти, і нічим ніяк не зачепитися. У кожного нашого чоловіка, він у цьому ділі всьому. Робилося, робиться, і буде робитися нами в природі такій, як вона така є.

 

13. Це ж люди самі, у них це зробилося. Вони самі отримали, і вхопилися за це діло. Яке воно важке для того, щоб зробити. У нас от таких все вийшло. Якби не природа, не наші милі друзі, нічого у нас не вийшло.  Повітря, вода і земля. Якби не це все, нас би не було давно.

 

14. А то ми самі люди без цього не обійшлися. Взяли та пішли самі, у них у всьому зробилася яка хороша дорога. Ми це все змайстрували. То було на цьому місці кустарне село. Техніка зовсім відсутня, їздити доводилося на конячці, або ми з вами звикли запрягати вола. Ми далеко не їздили. А як наші бджоли, у них робота одна така в природі є. На своєму особисто ходу гинула, як наша муха. Ми їх убиваємо.    

 

15. Бджоли зробили в процесі такий маленький дім. А в цьому ось домі свій один з усіх порядок. Цю всю місцевість ми добре знаємо, як якусь річ. Особливо знаємо про літо. Встає вранці наше сонце. Ми за ним як один від свого порога починаємо. Дивимося очима самі. А наша маленька бджілка між нами, усіма людьми, вона недарма летить тут, та своїми пір'їнками дзижчала біля нас. Ми з вами тільки сказали про це саме.

 

16. Ми теж такі бджоли. Не такі є в житті, можна сказати, замазані.   Фізично ходити багато ми дуже сильно лінуємося. А бджола така між нами. Хвалитися, бджола не робить, а працювати попереду всіх. Вона про це знає, що ці якості бувають у цей час один раз. У неї як у нас всіх. Без усяких грошей ти ніде не потрібен. Твоє діло одне. Переступив через поріг, уже атмосфера інша. Ти не так дихаєш.   

 

17. У тебе не така думка є. У висоті маленька пташка, її люди наші, що живуть, називають жайворонком. Її діло одне перед нами. Коли вона літає в висоті, ви думаєте про це, що робиться в житті. Вона де тільки не буває, а своє гніздечко не втрачає. Людина теж така на білому такому світі. У неї така дорога не пташки літаючої, не бджоли, що дзижчить. А коли йдеш по дорозі, та ще такій, як вона була. Ми її робили самі з самого нашого ранку до самого нашого вечора.

 

18. Ми не такі є, як бджола і птиця, у нас з вами не те є. У степ не самі крокуємо, і без чого-небудь не залишаємося. Завжди з нами є якась зброя. Ми з цим живемо. Та робимо ми з вами те, чого ніхто не робить. Найбруднішу роботу, із землею борсаємося, як з якоюсь лялькою. Весь рік безперервно без цього ось ні кроку. Весна наша прийшла, а ми з вами як тут вже на цьому місці. Та з таким ділом, вже зернятко тикаємо яке-небудь недарма.

 

19. Наше всіх таке завдання – із цього насіння виростити не одну таку річ, а багато таких речей. У степ несемо в кишені, а зі степу веземо возами. Знаємо добре, що це буде треба. Ми його посадили в землю, травою не дали зарости. Кожного окремо по кілька раз сапали. Я теж людина є, розумію про це діло, коли і як все. Ми, як такі люди всього розпорядку, знаємо так про природу, про один день окремо, або ж про тиждень.  

 

20. Ми стараємося знати про місяць, також про весь рік, що проходить. Дві особі сторони, які вони є різні. Зимою такий час, тільки літом не те зовсім. Якщо тільки подивитися здалеку своїм оком, можна буде сказати про всі такі кліматичні умови, що є. Ми по цій дорозі не один раз у житті своєму зі снастю проїжджали. Раніше пошта така коли їхала від села до села, дзвіночком дзвонила. 21. А от ранні граки, всі вони на своїх місцях. Навіть цією порою стадо пастух збирав. Говорить з думкою сусід: це літо непогане буде.

 

Товариші та панове

 

1. Два класи на материку розташувалися, і поділили своє панування над природою. У цьому ділі стали залежні. Природі щодня кланяються, і зі зброєю в руках примушують землю, воду і повітря, як помічників. У цьому ділі захопили самовільно це місце. І побудували на куті дім. Це у вас не останнє, і не таке, як воно було до цього. Ми з вами такого розвитку і озброєння не мали, були безграмотні. Наш мозок безсилий робити, щоб вийшло в цій справі добре і тепло. Все своє життя ми з природою воювали, боролися, робили вміло. А от від істини. А вона не в природі виявилася – у людині живій. Не буде в нас своїх тіл – не буде у нас нічого. А коли наші тіла енергійні виявляться, то нас ніяка особливість не візьме ніде ніяк. Чому так ми одягаємося, ми їмо, а в будинку живемо. Самі хворіємо і застуджуємося.

 

2. Похворіємо, похворіємо, і, врешті-решт, людина будь-якої особливості вмирає. Це робиться і у нас, таких невіруючих, і у них, віруючих людей. Вони побудували між собою за землю, за багатство ненависть, зло таке, яке до вбивства дійшло. Чужим добром скористалися, а своє таке нікому не дали. Ця робота введена самими людьми, адміністративними чиновниками, кому не хотілося своє місце віддати незаслуженому. А взяли, поділилися навпіл, і в цьому ділі озброїлися. Стали один з одним воювати силою, людьми. Прийшли до одного. Найменша національна держава біля моря В'єтнам, і в ньому фронт створили. Там наші своїм допомагають, вони – своїм. Кров людини річкою тече. І нічого не зробили для того, щоб кинути воювати. Усі хворі зі своєю загрозою. Немає вболівальника, щоб кинути, і не робити більше цього. Щоб рахуватися з людиною. І визнати за нею свою ввічливість, яка не повинна капризувати. А своїм ділом людина будь-яка повинна людині будь-якій допомагати в її житті.

 

3. Не чекати в природі, щоб чоловік до чоловіка приходив, і заради чогось просив у цій справі. А щоб чоловік імущий у цьому всьому шукав і знаходив нужденного. А йому треба допомогти, щоб він в нужді не жив, а був у достатку. Ось що повинен зробити між собою в природі – любов один до одного, але не зло. Досить іти від бідної людини. Досить не рахуватися з людиною. Треба визнати своє місце, щоб воно за тобою не залишалося до твого безсилого життя. Треба буде визнавати іншого, не такої чоловіка, яка це робив для самого себе, щоб було добре і тепло. А для іншого, як знаєш, турботи ніякої в цьому. Йдуть, біжать розумні від дурнів, бо розумні робляться через теоретичне поняття. А мудреця Бога ми не хочемо дорогу визнавати, і не погоджуємося з його силами, які будуть потрібні чоловікові ображеному, хворому, забутому всіма. Це буде між нами в природі. Чоловік завоює сили і всю можливість це отримати, зробиться через це все. Він примусить чоловіка не хворіти.

 

4. Ми коли визнаємо це, йому дозволимо. Він нам покаже істину, яка зробить, щоб наш молодий чоловік у житті запобігав будь-якому захворюванню. Ми знайшли в природі такий учинок, яким чоловік буде займатися. То чоловік буде заслужений у цьому всьому, хворіти і застуджуватися не буде. А щасливим. Що тільки не хоче зробити, через це буде успіх. Спробуй-но з душею і серцем. Треба буде визнавати Бога чоловіком. А у нас один робить те, що треба буде зробити, щоб бути Богом. Його діло жило, живе і буде жити з нами завжди.

 

1968 року 14 березня. Іванов

 

   

:6803.14  Тематичний    покажчик

:Новий потік    2

:Гарний і поганий    3

:Смерть   6, 9

 

:Товариші, панове

:Допомагати іншому   2, 3

:Це буде    4

:Визнати Бога людини    4

:Вчинок для молоді    4