Сім'я моя чи їхня. Сон мій. 1968.01

Іванов Порфирій Корнійович

 

:Сім'я моя чи їхня. 1968.01.12 – 1968.01.18.

:Сон мій. 1968.01.18 – 1968.01.26.

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

Сім'я моя чи їхня

 

1. Груди мої такі є, де знаходиться моє серце.  Мені здавалося, це діло моє.  Не знаю, від чого починаю. Такий настав час. Година наша з вами з'явилася, а всі належні хвилини, як вони не були в цьому. Руки мої золоті, зараз пишуть вони рядки так про сім'ю дорогу свою. Хто його знає про це. Заєць сіренький не птах, ворона чорна не грак. А от час не такий по нашій іде воді. Сім'я велика є у нас. А яка ж моя, ні в кого не запитаєш.

 

2. Завжди про це говориш сам. Ні тучі, що проходять, ні повітря, для тебе дороге. А от місце моє рідне, я індивідуально тут живу. Всі птахи дикі пролетіли чистим сонячним днем. Всі технічні машини, вони рушили вперед.  Пора школярів оточила. Це буде красень наш день. Ми з вами в родині своїй прожили, бачили сили предків. Наша з вами нужда давно вже померла.  Хмари порожні пропливали, вічно такими показувалися. А сім’ї моєї рідної духмяний аромат стоїть.

 

3. Не треба буде багатства, крім одного здоров'я. Руки великі проклали, їм кінця зовсім не видно. Люди зовсім будуть чужі, але що ти в цьому скажеш.  Борозна оралася бідно, але зараз у п'ять лемішів. Трактористу довелося осідлати цю нашої сім’ї роботу. Вона перед нами не така, як це буде треба.  Вітерець дув з півночі, не тепло було нам. Наша або моя сім’я, сильно потребує вона. Хоч один вчасно дощик із самого ранку мрячить. Люди такі от тут знаходилися, своє у себе вони робили.     

 

4. Їм дісталася черга свій час у цьому чекати. Рано зранку піднімалися. Треба протерти очі. Слух був далекий. Дуже приємно моїй сім'ї жилося. У неї була своя автомашина, ім'я Волга. Було життя комусь не таке, як хтось хотів. Вчора погода така, наш у холоді такий день. Хотіла б людина тепліше бачити природу, але сил не знайшлося. І витрати великі. Одне за одним проходило. Точного зовсім не було. Дорога вже укоротилася. Дощик тут же насідав.

 

5. А от зірки наші молоді, їх ледве-ледве буде видно. Крейсер такої системи ріже носом хвилю.  Грач як ватажок сім'ю веде. Гнізда порожні залишилися позаду. Соловей пісню доспівує над швидкою річкою. Мотором машина загарчала на ось цю високу гору. Дворова наша собака чоловіка побачила чужого. Начебто треба загартовуватися нашому молодому племені. Вода потрібна холодна, а потім нею треба обливатися. Який у світлі нашому буде для нас наш струмінь. Давно-давно твої роки проскочили, не видно твоїх промов.

 

6. А всі швидкі машини пробиралися одна за одною. Коли шофер заспівує спритно пісню свою. Кочегар своєї топки вугілля швидко розкидає. Їхав я разом з ними, бачив прилади всі я. А вчені наші будуть знати всю історію, як вона розвивалася. Давалося багато років. А мотузкою гачок затягувався.  Повна вся з напоєм чарка тримається в руках, щоб ковтати її солодко. А цигарку курив я для якогось апетиту. Ключовий фонтан бив, щоб води просто не напитися.  Я йшов цією дорогою, не знайшов я в цьому нічого.      

 

7. Сонце яскраве світило. Весь день безперервно купався. А наші такі люди на своєму місці оселилися. Місце своє зайняли, самі себе обгородили.  Побудували для себе будинок, вміння своє показали. На нас подивилися вони, вголос сказали слова.  Ми для вас такі, що хочемо, те зробимо.  Хіба в природі мало діл. Перший самий початок, приходить день, таке буде явище. Ми приїхали на базар, зупинилися на місці. Який хороший товар. Люди є інші.

 

8. Надворі стоїть погода не така, як треба. На нашу вулицю таку кури з півнем вийшли. Коні на своєму місці стоять. Біля корови доярка сидить. У когось є млин вітряк. А завізник несе мішок на спині. Хто в який колодязь ходить по воду, треба буде готувати сніданок. За стіл ми сідаємо всі, ложки розбираємо кожен.  Шматок хліба в руки беремо.  Борщу насипана чашка.  Здоров'я таке у нас є.  Будемо разом гуляти.  Як якась особливість у понеділок цього тижня, і місяць буде такий, він буде в році такий.

 

9. Номер пишеться спочатку, букву ставимо поруч, з якою доведеться будувати одну з усіх фразу. Вона для цієї картини, вивчаємо, розуміємо її.  Дівчатка прийшли на вечір, слідом за ними хлопці. Знаєте, який сьогодні день, ми його чекали давно. Це сніжна буде буря з великим розвиненим вітром. Сонечка зовсім не бачити.  За цієї погоди нікого не видно. У тихому такому місці розташувався великий сад. А город у кожної людини, виритий колодязь збоку.  Жінки над віконцями сидять.  Хоч поодинці порахувати.

 

10. Рідко, а курять трубку. Каже сам собі наш Ілля Федотович Бочаров. Я безграмотний мужик. Виходжу на гострий курган, і там розкладаю карти.  Для мене кожен господар хоче отримати свою землю.  Вона його годує, береже, як око. А всієї землі дуже багато, ділимо за жеребом усю. Яка ґрунтова вона, щастя грає ролі. Ми однаково костюми купили за одну ту ж ціну. Хомінкіно болото тут поруч  біля другого.

 

11. А Скаліватська балка недалеко від Оріхівської. Вся площа наша тут розташувалася. А Витушки нашої слободи, шахти в Синьої гори. А вулиць усього три. Гора, Забугіна і Сергуткіна. Церква православна одна, а старовірів три. По-різному визнавали Бога, ходили молилися йому. А от порядок був такий сільському в праві земському начальникові, обраному старшині.  Школа була не одна, можна вчитися в них. Птахи як одна прилетіли.  Слово, один соловей.

 

12. Нам раніше доводилося як хорошу дорогу проходити. Пряма така рівнина.  Особливо вночі було, Місяць у ясну погоду світив, було добре видно.  Поруч стовпи стояли. А грязь лежала глибоко. Ми прийшли, наша молодість, на майданчик танцювати в указаний такий час. Я, Петро Микитович Абрамченок. Хочу сказати своїм односельчанам. Ми з вами не вміємо жити.  У нас є всі можливості від природи отримати все. Ми не зможемо зробити, щоб економіка розросталася. Базар у нас далеко, продукт самі поїдаємо.

 

13. Вулиця для нас введена, особливо зимовий час. Ми, вся молодь така, якій доводилося вчитися. Як ледве що-небудь таке в селі, лише б що-небудь зробилося, люди знають, що сказати.  Судді – самі люди. Трапилося нещастя у людини – вже міркують самі. Зародився на землі урожай – хвалять цю людину. Померла людина – дзвонять у дзвони, обіцяють йому царство небесне. Важко нам жити в селі, та що-небудь новеньке здобувати. Я, каже, азартний у господарстві, любитель хліб вирощувати. Зиму і літо думає, а що робити самому.

 

14. Із села на гору виїжджають, а коли в село, тоді з гори. Ми, говорить Омелян Дем'янович, зможемо хліб робити без усяких агрономів. У нас така снасть, і така дорога в поле. Як ледве що-небудь таке, що не виїхав, то застряг. Кажуть Калістрату Пилиповичу, в його бідність нестаток. А Євстафій Іванович Ковальов, по-вуличному його називають. Один раз прийшов дома господарювати, і то у нього удача вийшла. Всіх своїх курчат потоптав, образився на курку. Вона не захотіла годувати, тому виявився прав перед своєю дружиною.

 

15. А ви знаєте, що вийшло. Не рахувався ні з чим, як батько був Наум, з мужика зробився піп, і до того ж мірошник. У природі не це одне диво.  Єгорка і Васька Лобатік, удвох вони дружили. А Філіп Іванівський хохол, хороший майстер шити людям чоботи. А ми москалі все село, до нього під вікно дражнитися: «Філіп хохол Мазеп». Це не раз сказати, а повторити кілька раз. Від цього людина психує, ледве не кидається у віконце. А село є село, набридає випадок.

 

16. Вся ця місцевість називалася Оріхівське руське село. Ми там жили індивідуально. Що хотіли, те й робили. Прийшла наша зима, вона неспокійна була.  Ми дочекалися, переконалися, всі ми в один голос сказали: тепер вона нас закидає. А тепер таке наше діло: спи майже всю зиму. Ніхто тобі не заважає, крім одного. Якщо маєш коней хороших пару, вони в тебе возили вантаж. А в нашому рідному селі є природне вугілля. Самі мужики дістали, фізично на гору тягають.

 

17. А кінь тягає барабаном. Береш за гроші, продаєш теж в Луганському заводі в робочих квартирах.  Жити було можливо.  Є в засіках хліб, здоров'я є в тебе, копійка легко дістається. Стовп на стовп заробиш. Одне тільки занепокоєння, відстань велика до міста, два дні проходить. А час проходить так, нічого не робиш у праці, а думати доводиться про копійку. Коли це робиш, колесо у тебе крутиться.  Ти зможеш готуватися зустрічати весну.  Не весь час возиш.

 

18. А то в тебе проходить в голові, нібито ти їдеш у степ. У тебе коні як коні, вигодувані досита. А яка у тебе є снасть, у тебе вона лежить на возі, приготовлена тобою. Ти прочистив на чисте зерно. Це робота моя завжди, з ранку і до самого вечора. Тільки це проходить тобою. А коли на факті живому, я про це не забував, не забуду. А робота проходила не по снігу. Час прийшов весняний, людям легко було. Почнеш це діло в будній день, у найперший початковий.  А інші люди дивляться, за цим гоняться самі.

 

19. З села по бездоріжжю не поїдеш. Дуже велика відбувається бідність.  Конячки були не такі, як є в інших. Ми звикли їх годувати, та доглядати за ними зиму. А зима не один день проходить. Пилипівка вся і м'ясоїд, та майже весь найголовніший пост. Перед цим масниця, люди веселяться і гуляють, живуть по-старовинному. Подивився на це місце: побачив чисту правду.  Вона не мене одного примусила, багатьом указала дорогу. Сказав своїми словами. Але прийшов такий час, година на стіні показалася, стрілка точно вказала.

 

20. Я б теж міг це зробити.  Але біда моя, немає нічого, крім однієї хати, та в хаті всі святі ікони. Не один я молюся Богу, бояться життя і мої діти. А у дітей наших є невблаганна в світі правда. Починають вгору підніматися, хоч і важко робити нам, але зате в цьому ділі інтерес. У кожного чоловіка є ворота.  А коли чоловік запрягає яку-небудь живу силу, він упряж уже знає, готується її надіти.  Воли з рогами є, їм треба буде ярмо, та для зчіпки войця. Трьома парами орати.

 

21. А от є коні звірі, їх годують хлібом, як самих себе. Поять чистою водою.  Яка в цьому ділі принадність, хомути на грудях, а вуздечки на головах. Гужі в голоблі зачеплені, черезсідельник на спині. А сиділка перепоясана, віжки запрягли коня, батіг у кучера опинився. А вантаж накладений у драги. Ти моя рідна конячка, вези.  Я, каже чоловік.  Хоче про це сказати, як про якусь особливість, особливо про живого чоловіка, хто не думає вмирати, хоче сильно жити.   

 

22. Все село в цьому ділі зберігається. Він любить свою роботу. А от садиби були обрізані в будь-якому місці, як хотіли. Скажімо про Луганчат.  Вони жили добре, та до цього багато.  Якщо розібратися добре, то вони низ зайняли свій. А іншим довелося поселитися в ряд. Люди дотримувалися обряду.  Палити, багато хто не палив.  Кожного ранку і ввечері здоровалися по ходу свого життя. Вони думали, вважали: їм Бог дав право тут поселитися на цьому місці.  Плодилися, як хотіли. Труд любили всі. Якщо були торгаші, то виділялися професіонали.

 

23. Більше від усього бідність була селян з одним конем. З двома парами волів більшість займали місце. Якщо багач вважався, у нього був свій плуг, три пари волів, а то буває і чотири. Коней була пара, корів півдесятка. Свій був приплід, запліднювач плодився вільно. Овечок старих півтора десятка.    Свині теж водилися. Якщо тільки розібратися добре, раб був цей чоловік.  Не хотів простим бути.  Роздавати скупо доводилося. Даремно горілочку не пив.

 

24. А от вихідці виявилися, в заробіток самі пішли.  Їм була своя воля, хотіли і йшли самі.  Ніхто не претендував, і нікому вони не були потрібні.  Їх у селі чимало було. Аби захотіли, вже говорять, зібралися. Хто? Та Олександр Полєхін. Хто, ви думаєте, хотів на це підприємство йти. Чоловік зроду там не працював, а довелося в цьому регіоні. Змусила його копійка, яка вона була важка. Чоловік продавався, за один день чоловікові платили один карбованець.  А квартира, якщо була, загального характеру.

 

25. Получка була рідко, коли і як хотіли. Лазні своєї не було в інших підприємців. Люди жили людьми близького села. Багатий грав ролі в цьому ділі, сам особисто з капіталом багатий. Між багатим і бідним була велика грань у всіх відношеннях. Спочатку виходив з пузом багач, слідом за ним ішов середняк, потім чоловік бідніший, вже найбідніший після. Їх можна бачити здалеку. Самий крайній без огорожі, ніякої іншої будови. Так жити краще не треба.

 

26. Вони жили не так, як слід.  За собою іншого тягнули. Якщо доводилося помирати, то через великий нестаток. У найбільшого багатія своєї душі і серця не було. А у нього було, що дати, але такої моди не було.  Народився в бідноті він, і також йому ніхто не допоміг, які були люди. У них бажання було жити всякими такими ділами. Вилазив сам з бідноти, наймався на строк у господаря, робив за вказівкою господаря. Хитрий це був чоловік, навчався в природі сам.  Як було в житті, так воно і робилося.

 

27. Захоче поклонитися багатій людині – кланявся сам. Ніхто йому не говорив і не вчив. Такого чоловіка тягнули, хотіли, щоб цей чоловік між ними зростав.  Школи земські вводилися. Хто хотів, той вчився не по-зрозумілому, а як давалося.  Хто на що вивчався.  Один одному, а інший іншому. Аби на столі був хліб, та в чашки налитий борщ, ложка вибиралася своя велика. У цьому ніхто не відставав, брався сам за це діло. Вчитися доводилося практично.  Було хороше – їли, немає в цьому – відмовлялися.  Але хотіли їсти.

 

28. У цьому всьому ділі вигравав бідний.  Чому?  Та тому, що йому не було, чого програвати. Вчився, і навчається зараз хитрий і сильний чоловік, щоб захопити місце. Він з душі виходить в цьому всьому ділі, допомагають наші гроші. Між нами в селі жив Іван Іванович Носов. Його по-вуличному називали Зеля. У нього у дворі – ні кола, хоч конем по ньому грай.  Адже жив, та ще й як.  Хотілося жити, і показати себе, що він вміє з людьми жити. Між людьми влаштовувалися кулачки любительські.

 

29. А він був не малий чоловік, вважався між нами великим. він теж хотів жити, та ще чого-небудь у себе показати, аматорськи хотів побитися.  А у людей це не в моді було ... розбити йому морду. Така звичка у маленького була, здорового чоловіка з ніг збити. А він ніколи по дорозі не ходив, брав свій манівець. І йшов на Рібалкіно, потім на Колпаковську, і тут поруч Морденській, № 10 рудник Мордена. Генерала майора, цивільного радника.  Рубав, як і всі люди, по породі зарубку.  Хоч і нелегко, але треба.

 

30. Його ніхто не примушував битися з іншим на кулаки.  Він у цьому вчився сам в обстановці людській, яка була між ними такими.  Як було два брати з усіх. Вони випили добре, йдуть, як і бувало з ними. Треба добиратися до будинку, а у них народилася думка.  «У цьому глибокому яру загатити велику греблю, щоб набрати в неї води. А потім греблю відкрити, щоб проклятих Рашків потопити».  У них між ними вело життя, вони це фантазували.  Були такі сміливці, в інших, у своїх крали.

 

31. Це діло краще не може бути. Навіть за це вбивали. Таких цар не жалів, висилав на довічне заслання до Сибіру. Були такі між собою вуличні битви один з одним.  Васька Кобяченок та Іван Сегаенок, їх боялося все село, коли вони напивалися п'яними. У природі без цього не буває. Хтось із бідноти не оре свою пайову землю, і не дасть її багатію. У степ на роботу поспішають усі, тільки як приготувалися. У чоловіка такого господаря, у хорошого діяча.  Він умів сіяти хліб, і у нього під руками горіло.                           

 

32. Це Григорій Іванович Бочаров.  Їх усіх було три брата.  Один Меркулайка, сам маленький чоловік. А Радіон Іванович був щасливий на своїх синів.  Григорій любив скупитися, великий був навколо тесляр, у себе змайстрував вітряк. Людям молов хліб. А в Івана Мишкового два було сина. Один працював на залізниці, інший ковалем був. У Ксенофонта Бочерова три брати, жив народ. І Харламови жили добре, показували іншим людям. А всі інші гналися слідом за ними.

 

33. Наше таке в селі діло, доводилося із землею копатися. Ми з вами знали місцевість, вперед з усім готувалися. Треба було зорати, щоб покласти оранку під землю.  Ми на це мали сили чекати до себе теплу пору. Конячку свою запрягали в драги, вона возила своїх людей.  Легше доводилося добиратися до того чи іншого місця пішки. А биками далеко їздили, коли підніжний корм. А поїздами проїжджали до міста, крім цього, нічим не доберешся.  Люди мали гроші свої, їх витрачали, куди треба. А воду ми приносили на коромислах у відрах.

 

34. Коли найнявся, то продався.  Працюй, як хочеш.  Якщо будеш вередувати, завжди буде погано. По всій цій місцевості природа лежала рівниною.  Людина зі своїм тілом сильно в цьому жила. Сонечко в цей самий час піднімало себе вгору, воно дні робило довші. Все це робилося для того, щоб земля народила плоди. Ними худоба, тварини харчувалися для своєї тривалості.  По траві, хоч і рідко, були свого роду квіти, які притягували до себе різного виду комах.  Ми звикли на це дивитися.

 

35. Ми з вами більше думаємо про хороший час у житті.  Для нас не треба один час.  Ми з вами не хочемо, щоб на нашій землі лежав білий холодний в зиму сніг. Ми добре про це знаємо, цьому часу прийде кінець. Зміниться на ось цьому місці наша велика атмосфера.  Людині легше по нашій природі буде жити.  А вітер такий не буде, якого люди не будуть любити.  Кожен свій новий день може не стояти на місці. Один час доведеться бачити. На землі лежав густий туман, він недовго сам себе тримав. Рідко буває надовго.   

 

36. А то полежить до обіду, сонечко розганяє все. Він часто лежить над землею.  Пташка жайворонок злітає, і навколо чути, свої пісеньки по-своєму співає. А на землі в цей час чоловік на своїх ногах, він назад і вперед рухається.  Йому хочеться щось зробити. Він уже багато дечого зробив, чекає від господині іншого.  Вона добре про це знає, цілий ранок буравиться по своєму особисто апетиту.  Вона чоловікові їжу майструє.  Якщо вона цього не зробить, він у неї тоді спитає.  Ти у мене дорога дружина.  Я в одну сторону пішов.

 

37. А ти залишайся на місці, і роби те, що треба буде.  Моє діло – в дім тягнути.  Твоє діло – в цьому розбиратися. Але ніколи ти не забувай про це саме діло. Сьогодні не той день, якого ми з вами проводили. Цьому дню треба кланятися, готуватися, з чим треба жити. Сніданок для людини треба. Це вічна наша система. А до сніданку господиню не вчити, вона ж сама розпорядниця.  У неї для цього є серце і невмируща душа.  Руки у неї добрі, золоті, а розум дорогий для цього.  Якщо вона бачить, що робиться в природі.

 

38. Навіть ранній ранок починається через птицю півня. Він же свої пісні співає, говорить нам про інше.  Встаньте, будить він людей, щоб вони більше не спали. Їх чекає природа ранок. А потім підніметься сонечко. Ніч ця годувальниця, вона від нас зовсім піде. Ми, люди, в цьому самі не будемо з цього часу спати. Наші очі далеко бачать, а вуха наші багато чують, примушують самі ходити.  Для чого, питається, ноги?  Це довільна частину.  А руки?  Все це діло робити.  У природі такій, як вона є, ніколи діла не переробиш.  А от якщо не будеш робити, жити ніяк не будеш.

 

39. Природа наша годувальниця. Встала кухарка на ноги, і вже життя пахне.  Вона – кровожерний чоловік.  Бачить, чує, що робиться навколо цього нашого будинку. Захоче – своїм учинком іншому життя не дасть. Життя інше залежить, найголовніше, від неї. Це жива буде людина, їй дано право готувати.  Вона знає про це.  Або жити, або не жити.  Вона теж жива людина зі своїми такими думками.  У неї в руках гострий ніж.  Ні в кого вона не питає.  Треба буде сніданок хороший, смак вона всім будує.  Вона не жаліє в цьому нічого, цінує всіх живих людей.

 

40. Якщо вона надумала сама голову півневі зняти, від неї це право ніхто не відбирав. У неї сили кровожерної людини. Якби була можливість законна, вона б для цього діла і своїх дітей не пожаліла, як вона не жаліє себе з такою кип'яченою водою борсатися.  Вона не така і не проста.  У неї є живий струм, повна природна електрика, не вмираюче ніколи це.  А ми з вами беремо відро, прив'язуємо до нього мотузку.  Знаємо добре, що відру треба набиратися.  Хоч і важко нам, але тягнути буде треба.  Хочеться людині її пити, і їжа готується з неї.

 

41. Це буде діло людини, готує людина всім їжу.  Вона для нас необхідна в житті.  Якщо її не буде у нас, ми від цього всього розбіжимося, знайдемо іншу яку-небудь дорогу.  Ми ж з вами не свідомі в цьому, у нас є зброя, ми можемо в природі вбивати. Наше таке всіх діло. Ми, всі люди, свавільні.  Хочемо – те зробимо.  Хочемо в полоні тримати людину – у нас на це є наші сили. Ми господарі в природі.  Злодії всі люди. Ми це бачимо, і можемо робити, на це є майстри. Не треба буде робити це, а ми з вами робимо самі. Що в цьому вийде?  Наша така справа.   

 

42. Нас хвалять за це діло. А нас картають не за діло це.  У природі робить це не сама людина, на це є друзі її.  Повітря, вода і земля.  Будинок будується ними на місці, і він від них сам звалиться.  Це не картина, а чиста правда, яку можна зустріти. Щодня щоранку ми не самі встаємо, нас піднімає наша необхідність. Господиня наша знає, що робити.  Нам з чистої картоплі варить суп.  А у нас для цього діла пузо розставлене є.  Ми для цього діла майстри гуртом їсти цю їжу.  Та непогано робиться тоді, коли ми глибоко спимо.

 

43. У нас з тобою двох нерозривна одна думка. Ми хоча і спимо міцно, але про це не забуваємо. Навіщо нам треба буде це, якщо ми зможемо зробити інше. А в природі, та такій, як вона є, по холоду, та по морозу.  Не так це робиться чоловіком, треба навколо його тепле створювати.  Йому не хочеться любити природу не відому, не випробувану.  Хочеться на собі носити мертве, нікуди не придатне. От було б нам всім добре в тихому, затишному ділі, у котрому непогано буде заснути. Сон – це нехороша штука, краще буде не спати.  Як ми з вами все просипаємо, наше тіло вмирає. Ми в цьому програємо.

 

44. А коли чоловік не спить, він чує, оскільки бачить. Єрмак Тимофійович воїн, у ньому поклав голову. А Чапаєв сміливець був, теж від нього загинув.  Чи це не робота їхня. Вона примусила робити нашого мужика в житті. А робочого примусила в наймах. Ми звикли міцно спати, та ще яка в цьому звичка. Ми не народжувалися в ньому. Нас народжувала природа живими людьми в цьому. А нас сон змусив умирати.  Якби ми не знали свою улюблену сім'ю, ми б цього не робили.  А то нас змусили.

 

45. Сон – це саме славне щастя в нашому сімейному житті. Ми робимо те, чого не слід. Наше з вами життя бурхливе щось у природі робити.  Якщо ми заснемо всі, що з нами вийде? Якщо ми будемо спати, нас з вами природа не пожаліє, буде для нас смерть.  Ми з вами, всі люди, не будемо в цьому виправдані. У нас з вами наша неправда є. А коли буде нам заважати хтось, вже у нас не вийде. А вийде найгірше життя через наш улюблений сон. Ми з вами навіки розпрощаємося. А зараз можна все зробити, якщо тільки будемо хотіти.

 

46. У чоловіка живого будь-якої національності. Особливо в природності.    Вона народила такого. Чоловік не хоче таку сім'ю, і не хоче любити хороше.  Солодше в житті немає, як тільки є наш сон. Ми про нього не забуваємо.  Як ледве що-небудь таке в житті, кажуть, сьогодні погано.  Сонечка зовсім немає, є суцільна хмара, дощу зовсім немає.  А робиться в природі, не зрозумієш, що робиться.  Не холодно, і не тепло. А в сторону поганого і холодного. Наше діло таке: терпіти, і терпіти сильно.

 

47. А в людях наших робиться тільки для себе хороше. Ми щодня ходимо від порога, шукаємо в природі те, що треба.  Дорога є одна для всіх, це улюблена штука. А от наш пекучий вітер змінюється не так, як чоловік у нашій рідній невмирущій сім’ї. Ми в ній не по-новому жили, та всі свої плани будували.  Нам не треба буде мало.  І який прийде новий день.  Він і до нас не прийде таким, як це було треба.  Ми завжди хотіли, і хочемо, щоб нам природа давала і давала. А коли нам з вами не дає, ми робимося бідними людьми, у нас народжується апатія.

 

48. Стоїть на місці село. Видно здалеку, воно яке. Добре знаємо про їхнє життя. Воно нашого брата тримає в перших початкових ділах.  Якби не земля, та ще вона яка.  Є хороша і зручна, чорноземна, яка в рік дає урожай.  Ми від неї отримуємо прибуток. У тижні всі дні будні, в які доводиться працювати. У понеділок дуже буде важко від свята починати. У вівторок діло інше. Коли проходить середа, вона пройшла вже половину.  А коли четвер з п'ятницею у тижні проходить, суботній час настає.

 

49. Ми добре знаємо про це діло, приходить день свята.  Це все зробилося природою.  Якби природа такою не була, між нами не було такої сім'ї.  Наша Курська губернія, вона нам тут волю дала.  Ми коли сюди приїхали, то нам було це все чуже. Ми не знали цю землю, яка вона є у нас. У центрі нашого села протікала маленька річка, на якій ми, такі люди, зі своїм багатством поселилися.  Зробили для млина став, багато води ми зібрали. А ми, отакі люди, ходимо в нього купатися.

 

50. Сади наші нами посаджені. У кожного чоловіка є левада. А двір свій власний огороджений кам'яною стіною. Чужого нам не треба буде. А краще буде чужим прожити. А коли чоловік оточений, то будуть його сили.  У нього здоров'я велике.  Вся така його сім'я.  Аби тільки сказали.  Є, чого треба буде робити.  Спочатку ми справляємося в степу, треба буде посіяти хліб.  Яка буде робота, а ми її робимо самі.  Всю бутність ходимо на ногах, а за собою водимо тварину.  Не одну саму, а слідом за нею снасть.

 

51. Весь день безперервно.  А скільки в цьому чоловік думає.  І про що він сам думає.  Якби ця пайка, яку доводиться обробляти, у мене зародила багато, що б я тоді робив?  Особливо в цьому ділі працював, не кидав жодного дня, щоб про це не думати.  А завжди на це дивився, і також чекав цей час.  Що треба в житті, готувалося. Треба була для цього зброя, ми її робили кустарно. Коси лилися заводом.  Що було треба для неї, це все робилося руками.  Хліб у полі достигав, а у нас розум на це розвивався.

 

52. Хто як і тому подібно.  Господарство за рахунок праці росло. У нас в нашому великому селі люди жили дуже погано.  Вся надія була на те.  Кругом села лежала земля, з якою доводилося возитися, тобто зранку до вечора працювати. А що ми в цьому отримували. Без усяких садів не залишалися.  Який коли прийде рік, ми його так зустрічали.  Особливо про нас не забуває весна, наша в житті красуня.  Без нічого не залишається.  Рідко, але буває це і сонечко, інколи не буває.  А саме положення змінюється.  Особливо між нами давнішній сніг, він починає таїти.  Вже час не такий.                                               

 

53. Не одні люди готуються, навіть птахи не такі робляться. Особливо близькі жайворонки. Всю зиму до землі були прикріплені, жодного разу вгору не піднімалися. А зараз не впізнати.  Всі вони як один піднялися на штурм свій, начебто їх хтось змусив.  Зоря сонячна не починалася, а одна з усіх їх вже взяла дорогу, і полетіла. Дає знати цьому чоловікові, хто з предметів жив.  Це не одне його було. Якась погода не така, а тут вітер м'який дує. Більшість низовка буває.  А воду вгорі чутно, струмком вона біжить.

 

54. Це все взимку не робилося.  Встанеш, бувало, рано, ледве біле світло.  А старого виду грач у своїй висоті летить. Що б не дав своїм голосом знати цій людині, хто скаже вголос. Значить, більше не буде зими. Граки, і ті полетіли в степ. А там це не в домі було, а на просторі всієї природи. Звідки вони летять зграєю, самі з собою говорять. Перший мовчки не летить.  А вже ті, які слідом летять, їм в цьому всьому не мовчати. Люди на це дивляться, звикли до тепла.  Один одному говорять.  

 

55. Іван кричить своєму сусідові. Значить, правда прийшла. Непогано по двору ходить наш красний перший півень. Він мовчки сьогодні не був, а якось над курями бундючиться. Значить, весна буде. Яєчка білі будуть котитися. І собака, так вона не чує, як взимку буває. Ти її кличеш, а вона мовчить. Їй не було, чого робити. А зараз всі кури піднялися.  Не буду говорити про людей, про старих, про найменших хлопців. Йому не було, чого робити, всю зиму просидів у хаті.  А зараз не те, видно не одне діло.    

 

56. Не треба було робити це, треба було робити інше. Вся думка попереду, весь такт на землі. Сніг ще лежить подекуди, а тут зовсім не тепло.  А колеса вже стоять, їх господар змастив. Треба буде їхати в степ не з порожніми драгами. Треба буде везти насіння. Ложку посадиш – відро набереш. Та й знак не такий, по селу раніше так було.  Тільки що сховалося за горою наше сяюче сонечко. А воно сідає за землю не однаково. Буває великим полум'ям, а буває, зовсім не видно.

 

57. Люди з цього предмету самі себе сильно втрачають. Одні так говорять впевнено свої слова: «Сьогодні буде такий рік, найкращий урожай».  А людям таким, як вони є, треба в природі прибуток.  Я, каже, мисливець великий, на це маю рушницю свою. Як ледве що-небудь таке, не сиджу, а швидко біжу.  Моя таке завдання лежить.  Атмосфера змінилася.  То квітка росла запашна, а потім це поламалося. Ударив по землі мороз. А от весна це гонить, вводить в життя проліски, фіалки з'являються. А як ледве що-небудь таке, поїхали в поле селяни.              

 

58. І віз заскрипів, і горобець тепер не ховається.  Людина думає сміливо про одну роботу, що робити.  А про своє свято вона ніколи не забуває.  Чисту хорошу одежину на себе натягнути, показати її як таку людям. А люди цінують завжди це. Якщо чоловік добре одягнувся, він непогано і наївся.  А завжди в степ їде він, аби в чому-небудь. У тебе дорога така. Ти за стіл не сідаєш. А завжди треба щось робити.  Більше від усього робиться, зі снастю робиш.  Чого тільки не робиш.  Буває, все робиш, і треба очистити від грязі.

 

59. Ми звикли в чому-небудь, аби тільки одягнений був, а їси на ходу.  Думаєш, ніколи не буде в житті поганого. Рік починається з першої години, а кінчається він у нас останньою годиною. А от треба вміло прожити за рахунок чого-небудь іншого. Може людина будь-яка це в житті зробити. Наша залежність така.  Якщо вона хоче, будь-якому ділу завадить. А буває такий час.  Дивишся, несподівано вийде.  На війні всі люди бувають.  Одного куля вбиває. А інший, дивишся, вб'є, людина з колії йде.              

 

60. Ми звикли вчитися, як буде треба добре жити. Хороше дається в труді, а погане саме приходить. Ми, всі люди, думаємо про хороше, і хочеться нам це отримати. В путі-дорозі рветься, все це робиться природою. Люди ніколи не думають, щоб було їм погано.  А всі до одного думають, що їм буде завжди добре. А перш ніж буде добре, треба буде його зробити. Треба буде його робити, а ми з вами не робимо.  Кажуть всі, що Бог є. Але ми з вами його не бачили.  А дуже сильно віримо, але виконувати його не хочемо.

 

61. Що він хоче для нас? Щоб ми не трудилися. А ми без цього жити не зможемо.  Кажемо: треба працювати.  А робота наша така щотижня кожен раз.  Тільки в погоду, неприємний день не можна буде працювати, ми уникаємо цього.  Хто у нас є з усіх, примушує кожну людину. Замерзати в природі нам усім не доводиться. А який би не був день, його ми зустрічаємо і проводжаємо.  Краще було б нам, якби ми їли і одягалися.  А в домі треба жити, та всякого роду творити.

 

62. На вулиці зла собака не пропускає хід. А сорока своє віщає, хоче підказати новини. Наш борошномельний млин нашому братові меле борошно. У торгівлі прибавилися товари, але покупець багатий. Наша трійка коней. Ми тому дивимося вдалину, яка сьогодні погода. Тут на ось цьому місці ми зібралися в купу, всі наші мужики.  Один про це розповідає.  Їхав я на курорти швидким поїздом.  Рідко, але були зупинки.  Так скоро промчав я по цієї ось дорозі.

 

63. Ми з вами бачили у віконце, як наше село живе. Хто в поле був.  А комусь доводилося дома прикрашати.  А жива скотина ходила.  Чим вона тоді жила, корму було мало.  Але тепла зовсім не було.  А природа з усіх кінців вгору сама пробиралася, місце своє займала.  Робила те, що треба.  Треба буде східний вітер – природа цього не жаліла, щоб сушити землю.  А щоб зміни не було, це робилося один раз.  Коли не треба це, звідкись береться інше.  Не так дув вітер.

 

64. А наше діло таке було.  Треба вчитися в природі.  Коли вона буде така, десь наберуться дощові хмари.  Стануть люди дивитися, а який він для них буде. Хорошому раді всі, тільки погане не проходить.  Коли росте густа трава, а по ній цвітуть квітки. Якщо погода підходяща, то і жучок летить сюди.  Погода така, як треба – для бджоли кладеться дорога. У природі такого продукту дуже багато, і вистачає.  Тільки нашим людям потрібно коса і молоток.  Треба буде воювати з такою продукцією.

 

65. Все у чоловіка на обліку, він сподівається на сили. Та в житті на одне – це яскраве тепле сонце. Ми пропустили в житті те, що слід було в житті. А природа така є. Хоче у себе – завадить, особливо негодою. Треба буде хороше, а воно робиться погане.  А поганого ніхто не хоче. Я давно-давно одружився, як було мені добре. Я, можна сказати, не по тій дорозі пішов.  Став своє життя вводити.  Хотів би це повторити.  Тільки одна правда, на це гроші треба.

 

66. Коли тепер згадую, мені, здається, небагато років минуло. А коли розібратися із цим, то вже мої діти дорослі. Люди створюють свою сім'ю.  Батьківським вчинком у купку гребуть все. На це навчаються самі, створюють у себе сім'ю.  Так не робилася в Іванова сім'я.  Батько своїх двох синів Андрія та Якова. Не по тій дорозі пішов.  Для всіх, якщо дивитися, Іванов Порфирій Корнійович пішов по дорозі незалежній. Став між синами ходити не так, як хотіли сини.  Кому буде добре, якщо їх тато не такий.

 

67. У кожної людини є думка.  Людина від людини йде, хитрує, як буде треба жити. Андрій спортсмен футболіст, майстер, службовець, воїн. Загинув у вітчизняну війну.  Про батька мовчав, не говорив.  Був у п'ятій армії генерала Цвєтаєва ад'ютант. Їхали на машині, потрапили на мінне поле.  Їх з шофером викинуло, а Андрій убитий в задку. Похований у станції Черткове з лікарем. Інший пішов слідом, але природа не дала. Умови не такі, цей спасав себе.  

 

68. Хотів він жити, але не відмовлявся від батька. Професіонал шофер, любитель їздити на машині. Йому як синові, та ще своєму, хто б він не був. Син хоче свого, а батько не проти теж. Тільки син не хоче бачити батькового покрою.  Створює свою сім'ю.  А батько від цього йде, у нього думка зовсім інша. З самого себе зробити чоловіка нового в житті.  Щоб чоловік знав природу, з нею розбирався, і розумів її так, як годиться.  Чоловік повинен бути новий.  

 

69. Не такий, як усі люди.  Ходить по землі босий, не боїться природи, не боїться смерті. Я вибрав свою дорогу захищати самого ображеного, хворого, забутого всіма. Для цього я виходив серце. Тоді, коли вмію, то нікому доводити.  Ніяка особлива одиниця не може від мене відібрати.  Як я був у природі, так і залишився чоловіком. Не таким простим, а міцно загартованим.  Для мене зробити одне – це живий буде факт.  Якщо я не застуджуюся, не хворію, що може бути краще.

 

70. Природа з хорошого починає, живого вона народжує, а от потім людина помирає. Цього Іванов не шукає. Він знайшов багатства в природі, оточив себе ними.  Це треба жити безсмертним. А раз чоловік народився для цього самого, він буде сам захищений природними умовами.  Хто його потурбує, якщо він не робить поганого?  А всі сили кладе підняти чоловіка хворого.  Якщо він не підніме, йому не буде нічого.  Якщо він підніме, що тоді скажете.    

 

71. У природі є все.  Самого себе треба зберегти.  Ми з вами таку сім'ю ніколи ніяк не мали, щоб чоловік це робив. Про природу знав він. А свою сім'ю зберігав, та не забував про хворого.  Хто просить з душею і серцем, він ніколи не буде ображений.  Це буде точне слово, як робить в цьому Іванов.  Ніхто цим ділом не займався, такої думки не мав ніхто.  Хіба можна буде ображеному допомогу створювати.  Не будеш тоді начальник.  Якщо не влізеш у кишеню, злодієм ніколи не будеш.

 

72. Твої гроші в твоїй кишені мене роблять злодієм.  Хіба можна сказати про цю саму істину.  Для мене є сім'я одна.  І у в'язниці, і в лікарні люди ображені законом, і покарані природою.  Ось що довелося вибрати, самого себе зберігати.  Я один такий чоловік між усіма виявився.  Люблю природу тілом.  Не одягаюся, не взуваюся, і не їм зовсім, у дім не заходжу.  З природою близько живу, їх вважаю другом.  Як ніколи дружу з ними, їм низько кланяюся.

 

73. І там на високому кургані, з якого дуже далеко видно, це якраз у нашому селі. Ми якраз у цей час робили свій сімейний виїзд. Нам доводилося під зиму орати.  Наша пайка лежала на ось цій рівнині.  Тут недалеко був рів, на цьому місці загатили став. Верби посаджені на греблі.  Весь час на цьому місці брали річний урожай.  Нам у житті тут щастило, і від природи не були ображені.  Така була завжди погода, лише б тільки посіяли.  Один час нас примушувало, як якихось хліборобів.  Ми дуже сильно трудилися.     

 

74. У нас снасть була хороша, також непогана жива сила.  Коні у нас були, ми в плуг запрягали чотирьох. Вони у нас були від корму звірі. Бувало, як крикнеш на них, як на когось.  Вони були живі.  Ми гралися, працювали на них. Приходить тепла до нас весна.  Нам робити доводилося одне – вранці рано збиралися в степ на весь майже день.  Від самого сонця, до сонечка.  Ніколи глянути на нього.  А все дивишся на роботу, коли починаємо пайку, і закінчуємо скородити.  Наше сільського господарства діло, доводиться думати.    

 

75. А самі про всякого роду роботу ніколи ніяк не забували.  Весною зерно сіяли, а восени хліб збирали.  Коли чоловік у полі, йому ніколи роздивлятися.  У нього в голові одне – робити.  Вся його робота до того, щоб із цього вийшло зерно. Коли добивається цього, господар багатий робиться на свою добру волю.  У них таких росте, збільшується їхнє багатство.  Що тиждень і тиждень – місяць, цілий рік безперервно.  Жива скотина росте, збільшує свою вагу.  А господар у цьому радіє, придбаває собі.

 

76. Мій розум такий зараз, може весь степ пролазити.  Та до себе від інших тягнути. Треба буде конячка – людина її купує.  Треба буде інша корівка –легко її людина придбаває.  У чоловіка на своєму розумі краще від усіх жити.  Він дивиться на двір свій, чого у нього не вистачає.  А природа йому дає не мало, а дуже багато.  Куди тільки не надумав їхати на своїх конях, у нього хороша бричка.  Якщо він їде порожнім, він сподівається на те, що йому доведеться повернутися.

 

77. Це він думає про це. А раз у нього такі думки, він робить все те, чого треба. Він надумав їхати в будь-який час.  Він вже готується там бути. А коней годує, маже колеса брички.  Словом, хоче там бути, його чекають на місці. Тільки появиться він, уже люди готуються.  Ми такі люди в житті, цього дня дочекатися.  А коли день на арені, то люди всі в бою.  Які ми є люди, нам хочеться робити.

 

78. А ми знаємо наших селян, добрих хліборобів.  Вони хліб добувають, та інших ремісників зберігають.  Хіба це робота.  Ти продаєш, за що хочеш. Ти сам особисто купиш, за що хочеш. Наш усіх між собою робиться обмін за рахунок грошей. Раз ремісник за це живе добре, чому не буде жити наш трудівник селянин.  У нього вся земля, у нього розташування.  А майстер цяцьку робить не собі, а іншому.  Ось чого добивається чоловік, він знайшов для себе погане.

 

79. Щоб була конячка одна з усіх.  А корову вибирає найкращу з усіх.  Це все робилося не однією людиною.  Люди з природою на землі боролися, їм була треба зброя.  Вони хотіли, щоб сила була. Чоловік – це охочий робити в природі діло.  Ми так і робили.  Сьогодні робимо у дворі, яку-небудь стіну кладемо, або в городі копаємося.  А буває, ми в степ їдемо орати землю, яку не один рік оремо, або її обробляємо. Ми без цього жити не навчилися, щорічно працюємо.

 

80. А про дім, всю обстановку ми з вами не забуваємо.  Нам потрібно не один цвях, або, скажімо, голка.  Та який-небудь мішок, або яке-небудь покривало.  Словом, людині треба все, від ложки і до сокири.  Ми маємо не одну сорочку, а їх дуже багато, і різних. А які треба брюки, та ще треба чоботи. Хоч головну шапку.  А яке є пальто.  Словом, у дім усе треба. Живого чоловіка тримаємо в ньому. А з дому ми виносимо мертвого. Говоримо про своє горе.  Треба б жити людині, а наша людина померла.

 

81. І помре наша сім'я.  Вона в природі робить те, чого не слід. Ми можемо в свято жити, нічого такого не робити.  А коли приходить будній, він нашого брата примушує. Чоловік якщо не буде робити, у нього двір не буде обростати.  А тому чоловік психічно в цьому ділі хворіє, якщо йому не поснідати, і не пообідати, і не повечеряти.  А в природі стоїть погода не одна, а змінюється.  Так і для людини труд не один, а багато.                     

 

82. Цій сім'ї довелося в житті не вигравати, а програвати.  Скільки не їж, і що ні їж, а все одно помреш.  Те, що зробив  чоловік, для нього погане.  Він у ньому втомлюється, і сильно.  Залежна сторона, вона для всіх однакова.  Але одному чоловікові немає, незалежному з усіх.  Це буду я, зовсім не тієї сім'ї, яка була. А от так жити, як ми не пробували, у нас до цього недовіра.  Ми говоримо: труд рятує нас.  А воно робиться навпаки, ми в ньому вмираємо.

 

83. Ми не хочемо пробувати, так вчені говорять.  Ми твоє підхопимо, це буде добре. А потім воно не прив’ється між нами такими.  А своє наявне упустимо, нехороша буде сторона.  Я, каже новий чоловік.  Це буду я, Іванов.  Нам не потрібно старе, нам буде потрібно нове.  Помирати ми не будемо, а жити ми навчимося. Вдаватися до хорошого і теплого ми з вами перестанемо. А будемо ми пробувати в нашому всьому житті по-незалежному жити, холодно і погано.

 

84. Сьогодні 17 січня, середа.  Велике для мене щастя, це бушує в снігу вітер.  Така погана погода, по якій ніхто не бажає йти.  Чому це мені є радість така, якої не було.  Я, як чоловік новий, не такий, як усі люди, які ховаються від цього.  Я зі своїм тілом близько до неї ступаю.  Прошу природу, як матір.  Чого тільки для цього робить.  А мені доводиться одному цього добитися від природи.  Вона є одна друг.  У неї немає ніякої зброї.  У неї лежить на землі сніг, біліше немає нічого.

 

85. Найкраще в житті небувале щастя – жити не так, як усі.  Ми повинні жити, не застуджуватися і не хворіти. Це буде невмируща сім'я.  Не їхня сім'я, а моя особисто народжена сім'я. Якщо ми все кинемо це робити, що робили.  Не доїли цю їжу, а взяли ми померли.  Яка це буде сім'я, якщо нас усіх не буде.  За 50 років життя ми всі помремо. А ось така буде сім'я, це невмируще ядро.  Загальна думка всіх, нероздільне діло.

 

86. Так жити, як ми живемо, краще зовсім не жити.  Для чого люди людей народжують, або свої сім'ї плодять.  Перше, народитися на білий світ. А друге, треба вмирати. Хто таку сім'ю ввів.  Вона не живе, а відмирає.  А зараз розкрита таємниця, знайдено в природі якість, чим доводиться користуватися.  Це робити те, що треба. А всім людям хочеться, щоб нічого не робити.  Як виводить підсумок всього нашого життя. Якби ми з вами знайшли без усякого труда обходитися, ми ніколи не пішли в наш великий труд.   

 

87. Ми в природі сім'ю розвинули з благословенням Господа Бога. А зараз в процесі ми її починаємо і закінчуємо.  Все це діло робиться людиною, вона для себе це робить. А зрештою у всьому житті ми нічого не добиваємося.  Як ледве що-небудь таке, сім'я бере діло. А потім це все спускається вниз по дорозі. Ми звикли багатіти, у нас це розвивається.  А от щоб жити, та не погано, а добре.  Чому всі наші люди йдуть, та своє зроблене вводять.  Який дім великий зроблено цією сім'єю, яка пожила один час, та пробивалася в цьому.    

 

88. А ми не хочемо братися за це ось. У нашому цьому житті, за яке ми взялися, це людини залежність. Вона завжди потребувала одного і другого. А коли заступиться в цьому, люди не будуть мати нужди.  Цього часу не будуть чекати, він не буде просуватися, не буде ніякої зміни.  Буде атмосфера одна, люди самі оволодіють, примусять себе жити.  Вони будуть учитися, як буде треба жити, щоб ми не застуджувалися. І не будемо хворіти.     

 

89. Це всіх нас завдання, якого ми з вами добиваємося, щоб залежності природної зовсім не було.  А коли ми це знайдемо, то через наш вчинок зробиться все.  Ми більше не будемо думати так, як ми до цього думали. Ще хто його знає це час, він для цього йшов. Але ми його чекали. Ми хотіли, щоб він був. Хіба чоловік не хотів бачити хорошого дня.  А в природі для цього поганого немає в житті.  Якщо нам у цьому розібратися, як вона себе показує.  Ми тільки капризуємо в цьому всьому ділі.       

 

90. Хотіли міцно спати, але природа нам не дала. А от наше для всіх сонечко візьме, себе не покаже. Як на сьогодні хотіли, а воно в житті не покаже. Всі люди цього хотіли, а природа взяла не дала.  Ми з таким наміром, щоб обов'язково було.  Думалось про природу так, а вийшло в цьому інакше.  Навіть за передбаченням інше.  Сьогодні вся західна сторона великою червоною зорею. Говорили, на вітер горіло. Ми зі своїм знахарством, і великим пророцтвом не вклалися в це, прорахувалися в цьому.

 

91. Радість моя проявилася, не відмовилася від цього.  Мене як такого будила, я вставав з ліжка.  Брався за природу, шукав у ній її таємницю, для мене вона була в моєму житті велике джерело.  Я зустрічався з нею один не таким, як це треба.  Я зустрічався незалежний. У мене була думка, вона примусила одне це в житті робити. Я пізнав не дні окремі, і не тижні з місяцями, або такий довгий рік, в якому було 365 днів.  Я вивчав атмосферу, весь всесвіт.  

 

92. Для того я її вивчав у житті, щоб вона залишилася зрозуміла.  Цього права нікому ніде ніяк не давалося. Вже проходять по природі роки.  35-ю зиму зустрічаю, як мене природа веде. Я роблюсь не таким чоловіком. А я залишаюся Переможець у природі.  Це моя перемога в ній. Самородок я, по ділу.  Джерело – загартування.  Працюю я один на благо здоров'я.  Вчуся я в природі.  Хвалюся перед світом.  Хочу правду сказати про самозбереження клітини.   

 

93. Моє здорове, загартоване молоде серце – 25-річної людини.  Вихід мій у світлі.  Я не боюся ворога, не боюся нічого, навіть своєї смерті.  Якби цього не було в мене, я давно б помер. Чоловік землі я, дихаю сильно.  А говорю дуже різко не про якесь диво, а про природу, про фізичне практичне явище.  Найголовніше – чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження.  Миттєве одужання нервової центральної частини мозку. Люблю і вболіваю, не забуваю про хворого.

 

94. Його душу знаю, хочу йому допомогти, через свої руки струмом убиваю біль. Це не слова нам кажуть, діло все робиться. Рука пише владика, ніколи про це не забути, дуже справедливе. А просьба яка. Мене треба просити, будеш здоровим.  Кому це не треба, юнакові нашому молодому?  Та ні.  Шановні ви всі, це світове значення.  Нам треба кланятися, любити велику природу.  Не мовчати словами, правду говорити.

 

95. Не хвороба відіграє ролі над людиною, а відіграє ролі людина над хворобою.  Нам треба вчитися вчення Іванова, щоб не потрапляти у в'язницю і не лягати в лікарню.  Жити вільно, не лізти на рожен.  Нам буде слава самих себе любити, низько кланятися старим. Дядькові з тіткою, молодому чоловікові ввічливість представляти. Ех, життя моє для всіх важке.  Зрозумійте моє терпіння, своє серце загартуйте.  Любі мої люди, гляньте ви на сонце.

 

96. Побачите свою правду, своє одужання.  Бути таким всюди. Переможець природи і Учитель народу. Не того народу, який помирає. Це не люди в природі, тимчасове явище. Ми цього доб'ємося, отримаємо від неї. Природа буде наша, ми її примусимо.  Вона не буде нас так ображати.  Вона нам не давала життя, всіх умертвляла. А зараз ми вмирати не будемо в цій сім'ї.

 

1968 рік 18 січня. Іванов

 

:6801.18   Тематичний покажчик

:Сон поганий     43-45

:Хороше, погане    60

:Нова людина     68,83,84, 88

:Злодій    71, 72

:Будинок і смерть     80

:Родина    81, 82

:Невмируща сім'я    85, 96

:Незалежність    89

:Моя перемога    93-96

                                  

'''Сон мій'''

 

Редактор – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. На землі я перебуваю, чи то в природі, або домі. Так, милі ви люди, я живу між вами.  Ви такі є в природі залежні. У житті своєму любите хороше і тепле.  Це буде не мені такому, а вам, усім людям. Ви ж є люди свавільні, борці, воїни. Навіщо вам треба нехороше інше. Хіба наша земля не хоче мати у себе квітку. Ми не даємо цього, беремо оремо землю, доглядаємо за нею, садимо зерно в неї.

 

2. Тут не єство процвітає, а технічне штучне. Ми про це не забуваємо думати.  Тільки впала температура, стала змінюватися в цьому, наші тіла готуються.  Цю ґрунтову землю орють, кладуть її під зиму.  Кажуть самі собі: так треба нам, усім людям. Ми дочекалися цього, холодний струмінь, дощик нашого брата мочить, нам погано і недобре в цьому всьому ділі. Ми з вами безсилі про це говорити.  У нас з вами є не нове, а старе.  

 

3. Людину посадити у в'язницю, або покласти в лікарню – наше для всіх не спасіння в житті.  Ми не багаті люди, а бідні розумом. Ми думаємо сильно про цю землю, вона у нас під головами, ми і до неї готуємося.  І де той день, і те є місце, коли чоловік зібрався, і на своєму місці поселився.  Йому в цьому щастило, він обростав, на одному умінні не залишався. Свого щастя не забував, знайдеться в природі що-небудь таке живе.  

 

4. Говорять самі з собою: «Це нам Бог дав». А тоді вірили Богу сильно, молилися в церкві.  Просили самі у нього, щоб він дав.  Почав робити це – з благословенням звернувся.  Доробив цю роботу – за це йому сказав спасибі.  І так одне до одного робилося, і прибавлялося нове. Робилося старе.  А старе довго не жило.  Люди живі були, шукали, знаходили. Вмирали через таке діло.  А воно жило один час.  Прожило та сваволило, потім взяло, померло.

 

5. Наше з вами бажання жити так, як це треба.  Приходило те, що потрібно, а йшло минуле.  Ми навколо хутору мали землю, яка нам давала свій урожай.  Але про інше ми з вами не знали.  А згодом утворилося на цьому місці місто.  Люди сюди приїхали з усіх кінців нашого союзу.  За геологорозвідкою вирили для себе шахту.  Великого розміру пласт вугілля, куди треба була машина.  Не залишили залізницю, провели сюди путь. Забезпечили всією гідністю, і ввели постачання людині.    

 

6. Примусили на фронті воювати, і в природі робити, від чого людині зробилося погано.  Розчинилися ворота і в нашу лікарню, магнітом тягнуть і в нашу в'язницю.  Хто це зробив?  Наше економічне багатство.  Ми для цього плодилися, для себе зброю зробили.  На землю в борозну ввели залізного коня трактор.  А після в забій поставили для рубки комбайн. Знадобився людині продукт, щодня в природі чоловік у праці є.  Найцікавіша річ.

 

7. Треба буде йому зробити, він цього в себе чекав.  А робота фізична, та й до того вона важка.  До неї треба підійти своїм умінням у житті.  Треба було зробити для цього всього цвях.  А до цього всього чоловік змайстрував молоток.  Він для цього розвів вогонь, чим зробив залізо. Чим став рити землю, або навчився орати.  Передчасно він це в природі робив.  З одного зернятка багато зерняток придбав.  І почав це все цінувати, кланятися цьому всьому.

 

8. Вибирати для цього місця.  Треба було зробити, людина не шкодує себе.  Раз це потреба, її потрібно обов'язково отримати.  У природі всякого роду, особливо є люди.  Їх зможе зробити будь-який і кожний чоловік. Ми не зупиняємося на цьому, щоб одну пару чобіт, або одну сорочку пошили.  Ми на одному зерні не залишаємося, і на кварті води.  Це не все, кусати один раз хліба, невелика користь.  Наше таке діло, цього місця нам мало. Скриня для одягу виявилася невелика.

 

9. Село наше одне прибавляється.  Водопій води розширюється.  Ми багато чого потребуємо.  Якщо є у нас конячка, ми іншу думаємо придбавати. А коли інша конячка буде, можна людину вважати не бідняком, а середняком.  Такі господарі складаються, удвох по парі коней – чотири, плуг. Вони їх годують досита, дивляться за ними добре.  Стайня для них порядна, для корму є корито. Щоб там перебувати, виробляється тепло.  Для них місять, сіно підкладають їм, чистять їх гребінкою.  Це хазяйське око.

 

10. Він буває не один.  Різного виду господарі.  Є до цього дві пари волів, та одна є корова.  Такою силою живою можна споруджувати будь-яку будівлю.  По господарству доглядає за всім двором. Даремно так нічого не робиться.  За всім живим розвитком сім'я людей ставить на ноги. А по ній і землю придбавають. Снасть роблять на це.  Не бояться зміни.  Кажуть, холодно взимку, треба буде спосіб.  Для цього діла ставлять дім. А до дому будують комору.  Двір у господаря пустий не буває.  На ланцюгу тримають собаку.             

 

11. Колодязь спільний риють люди.  Або за достатком у дворі риють, льох риють і викладають.  А туалет на повітрі, а зараз робиться в домі.  Люди ніжні в цьому ділі. Хіба не можна буде зробити, щоб чоловікові було легко.  Це все діло залежить від самого особисто чоловіка. Не треба буде гадати, а треба буде знати.  Не кого-небудь іншого знати, а треба буде знати особисто самого себе, не як ми знаємо про природу.  Про час, що йде, який не стоїть на місці, і не однаковий він буває.  Ми його чекаємо.

 

12. Стараємося його зустріти обов'язково у фізичному труді, або розумовій праці. У цьому живим чоловіком.  А для нього в цей час треба одяг, і також потрібна їжа, та й до того житловий дім.  Нам потрібно це мати.  А його все роблять руки, одягають на себе, як усі.  Його необхідно носити.  А перш ніж на столі мати їжу, треба до цього руки докласти, щоб вийшов запах.  Не одна в цьому сировина, щоб з неї майструвати.

 

13. Треба дуже багато якісного продукту, щоб на столі стояло. І також не треба забувати про дім.  Будинок людиною робиться один раз у своєму житті.  Поганий буде будинок – вічно будеш жити погано. Тому роблять хороший і зручний будинок.  У ньому ми з вами живемо, більшість в ліжку спимо.  Рідко ми їмо досита. Ми це все робимо в нашому тяжкому труді. Ми багато працюємо, у природі робимо самі.  У цьому ділі дуже сильно втомлюємося.  І на це буває час, коли буде треба відпочивати, та ще як треба відпочивати.

 

14. Один сяде на стілець, може просто посидіти.  А інший у цьому покурить.  Але робота є робота, її ніхто не зробить, крім одного чоловіка.  У нього на це є розум, він може не відпочивати, цього зробити в житті не можна.  Чоловік сам живий, а робить у цьому всьому. Хвалитися не доводиться. Одному тугіше роботу робити, хоча й легка робота. Як це робиться самою особисто людиною.  За що не берися, а їсти буде треба.

 

15. Та ще яка їжа.  Є гарна, а є погана.  Ми з вами робимо все в нашій природі, щоб мені було добре.  А ти, як знаєш.  Це робилося, робиться, і буде між нами робитися.  Ми звикли самого себе захищати.  У нас є своє вміння. Ми не ведемо до поганого, і до холодного не приводимо. А самі дивимося в природу.  Говоримо і просимо, як Бога, щоб не було холодно, і не було в цьому погано.  Ми в цьому по-своєму робимо, а по-природному боїмося.  А в природі пухирчик, він же живе природно.

 

16. Хіба чоловік мертвий?  У нього живе серце.  На ньому мертвий вічно висить одяг. Ми боїмося залишатися в природі самі. Хоча з мертвим закінчуємо життя.  У природі господар чоловік.  Він мислити починав, і робить все сам, нікого не слухає.  Потрібно буде робити для того, щоб було.  Відступати від свого він ніяк не зможе. У нього одне – багатіти, розвивати свою економіку.  Ми за прогрес стоїмо, воюємо з природою.

 

17. Хочемо залежно довести.  А у самих довіри немає до природи однієї.  Ми з вами цьому не віримо: ні повітрю, ні воді, ні землі.  А самі зі зброєю в руках ідемо по дорозі і вимагаємо: ти наше знайдене віддай.  Ми теж є люди.  Пішли по тій дорозі, по якій ідемо всі. І хочемо сказати: це правда. Ми від землі беремо все для того, щоб жити.  Надра ти нам дай, вугілля, нафту і руду.  Ти нам річки, озера і ліси, та всякого роду кар'єри дай.  І всю рівнину площу для посіву віддай.

 

18. Ми цим будемо жити.  Це наша є зброя.  Ми маємо техніку, уся наша снасть.  Ми не кланяємося природі, беремо те, що треба.  Ось які ми є люди.  Ми всі є економісти, у нас є все для життя.  Немає у нас ще засобів, і такої науки, яка б навчила людину в природі пізнавати зовнішнього і внутрішнього ворога для того, щоб з ним довелося в природі боротися. Ми за зроблене багатство, придбане нами, воюємо.  Один одного вбиваємо за нашу землю, за наше все.           

 

19. Ми не навчилися грамоти, щоб народу всьому написати. І сказати їм слова про все те, що робиться. Ми не правильною дорогою пішли. Треба було дорогою Бога йти.  Він нами не радіє, і не хоче, щоб ми це робили.  Ми зробилися скептики.  У це не віримо, що Бог є.  І не хочемо зрозуміти Іванова, він один цю дорогу обрав. Хоче, щоб ми, обидві сторони.  Людина з людиною воювала.  Вони кажуть про нас, що ми їх вороги.  А ми на них складуємо, як на якихось ворогів.  Це наша неправда, ми у всьому винуваті.   

 

20. Від природи відбираємо, а своє створюємо в житті. Хіба не можна написати людині, що ми робимо, і що творимо.  Чуже присвоюємо, а своє від нас іде. Це наша вічна сварка, ненависть уся наша. Ми через багатство вмираємо.  Наше незнання примушує. А щоб навчитися в природі, щоб Богом бути, ми в природі не думали, і не хотіли ним бути. А він за це стоїть один, але ми йому не віримо, і не хочемо його розуміти.  Як робили, і робимо ми.  Ми, всі люди, до такого вчення, яке має Іванов, ставимося з презирством.

 

21. Треба буде загартовуватися в тренуванні. Що чоловікові в житті робити?  Треба практично займатися.  А ми його ідею душимо, не даємо можливості, щоб він на людях довів.  Не штучно, а природно нашому братові воювати.  Ми так не хочемо воювати, як ми з природою воюємо.  І хочемо сказати їй, що ми, всі люди, праві.  Ніхто нам не забороняє, і ніхто нас не вчить.  Як були в природі свавільні, вбивці життєрадісного. А щоб народилася свідомість, то чому не просити?

 

22. Людина повинна знати, і бачити в природі, що треба. У природі не зроблено людиною те, що треба нам. А нам треба змінити потік.  Старим ділом не треба займатися. А от по землі у взутті не ходити. Дорогу залежну закинути треба.  Чоловік народився новий, йому робота людини не треба.  Боятися природи не слід.  У село, або хутір не треба ховатися з усією живою силою, снасть тягти вслід. Треба кинути захищати самого себе.  Треба не вважати різницю.  Приходить на землю наша зима.  У неї на це сил багато, але у людини їх більше.  

 

23. У людини не підготовлено це зайняте місце.  Воно не зроблено так, як це слід. Ми для цього діла вчилися.  Нас природа примусила, щоб ми вміли.  Наше незнання стояло, ми в цьому помирали, ніхто нам не допомагав.  Ми для цього не вчилися, щоб за природу братися.  А от це ми брали, що було потрібно для життя.  У нас на це сили є в природі ними розпоряджатися.  Як ледве що-небудь таке, в цьому був час.  А ми його чекаємо, хоч і довго, але дочекалися.   

 

24. Зустрівся чоловік по дорозі.  Йому, як друга своєму, взяв та скинув з голови шапку. Перекинувся словами з ним, як з людиною. Сказав йому: «Здрастуй». Запитав про його здоров'я.  Я йому, можна сказати, хвалився.  Хоча і погода надворі стояла, а в людей був настрій свою роботу в цьому ділі доробити. У мене він запитав, куди я йшов. Туди, куди це треба.  Ми обоє свою дорогу мали.  Але в цьому всьому вина була за цим хорошим днем.  Я кажу: був учора в місті.  Був приїзд великий.  Вони продавали те й інше.  А нужденний в цьому ділі від природи заслуговує.

 

25. Хоч би чого не скажи, а слухати доводилося про Михайла Інарплова, близького мого дядька.  А він у нас був комерційний чоловік.  Жив краще від інших.  Їздив по людях багатих.  Йому важко було в селянстві.  А в поїздці йому доводилося співати.  Питається у нього, куди доводилося потрапляти, але не всім людям.  Ми, може, поїхали б, але нікуди їхати.  А от найнятися    до кого-небудь, це буває у людини право.  Візьме з собою мішок, а в нього накладе хліба на весь тиждень.

 

26. А їсти доводилося не одне, а варять з картоплі суп. Нам треба була не одна чашка, а ложку підбираєш сам. Куди глянеш оком, можна побачити щось.  Це живий предмет, ми його виявили, ім'я йому дали вслід.  А він не хоче знати, від людини йде, говорить. У тебе палиця є, або ж камінь під руками. А чоловік довчився, зробив рушницю вогнепальну ця тварину вбивати. Чоловік перестала ловити.  Його наука така, на бігу вбивати.

 

27. Ховається людина від людини, будує для себе нове.  Не питає ні в кого.  Місце вибирає, огороджує, і каже: це моє. У природі свого немає.  Воно невмируще місце, а ми на ньому придбаваємо плоди. Це наше в цьому вміння, сила, зробити із землі грядку.  А потім посадити зернятка, щоб взяти багато зерняток. Для життя свого людина одягнулася, наїлася і в хату зайшла жити. Ми думаємо, це все спасіння.  Нас природа за це не жаліє, накидається силами своїми, і вбиває враз.

 

28. Які ми в цьому люди, якщо ми біжимо від природи.  Ми в природі робимо їй погане. А раз друзі образилися, вони вміють помститися. У них сила природна.  Вона через одяг пролазить, створює в тілі ворога, і починає по тілу прогресувати.  У людини сили штучні, а у природи природні сили. Штучне не спільне діло, а зовсім окрема річ.  Ми з вами не рахуємося з повітрям, водою і землею.  Взяли це все в полон, і стали розпоряджатися, як своїм.  Нам природа не давала, щоб ми нею торгували.

 

29. Наша зроблена зброя не допомагає, а примушує.  Думаємо вбити ворога, а виходить навпаки. Ми ворога не вбиває цим, а в цьому всьому розвиваємо його.  Кожух, валянки, шапка в житті є не порятунок.  А в цьому всьому легко вмираємо ми. Іванов нас не примушує, а просить усіх.  Ми так пожили зі зброю в руках. Спробуймо без усякого самозахисту.  Так ми не робили. Якби у мене не було в кишені цих грошей, чи був би злодій.

 

30. Так і в природі її діло.  Якби природа у себе не мала того, що ми бачимо.  І робимо те, що нас не рятує.  Зима для цього не лягає на землю.  У неї мирні міркування, своє погане обмивається. А чоловік не хотів так жити. Взяв і одягнувся, взувся, шапку на голову натягнув. Що його змусило, наша мати рідна? Люди самі захотіли. У нас би того не було. Ми притягли умами. Якби ми не кидали час, у нас зими не було, і не починалася весна. Ми б з вами упустили літо, і не чекали у себе зиму.

 

31. Тільки дозріла ягідка, ми шукаємо їй місце. Зернятка зібрали, як якусь цінність для життя людини. А вийшла в процесі повна війна з природою. Ми тягнемо те, чого не треба. Для наших тіл потрібно й їжа, й одяг, і житловий дім. Без повітря, води і землі жити людині не дається. А коли повітря буде, вода теж, і земля, все буде можливість зробити. Хочемо добре одягнутися, або добре поїсти, або в гарному домі жити. Але от ми з вами отримуємо одне – це наша робота.

 

32. Наша для всіх робота. Ми починаємо зранку, а кінчаємо ввечері. Для цього діла мало, треба прибавляти. А ми починаємо від порога. Куди треба йти? Спочатку подивитися треба в приміщенні на живу худобу, кому треба дати корм, щоб повністю нагодувати, та приготуватися напоїти. А потім упряж приготувати, та в бричку або драги запрягти. Куди тебе думка посилає? Зробити те, що треба. Обов'язково слід вкластися. Більшість працюєш в степу, треба буде робити.                         

 

33. Ця робота велика в цьому. А в природі дуже багато діл, за які довелося братися. Треба було одягатися. А одяг даром не давався, його доводилося за фасоном шити. Матеріал купувався за гроші. А їх доводилося заробляти в важкому фізичному труді. На це шукали майстра, на це діло навчався чоловік. Він бачив перед собою не шитий матеріал, намагався по можливості братися шити. Одяг одягу був різниця, який тільки не робили. І сорочка була треба, і штани теж треба були. 

 

34. Піджак шили окремо. Одягався красиво чоловік, якому доводилося свою форму показувати. Працював на цей одяг чоловік, закладав працю. Не один був на це чоловік, хто любив хвалитися. Є здоров'я – наймешся до господаря, заробиш у нього засоби, на що потрібно вміння. Не будеш знати – не будеш жити. Тобі як людині робили фасонний одяг, чим він не переставав хвалитися. А коли це робиться, у людини росли сили. Маленького не тримали. Всі звертали увагу. Це був наш селянин.

 

35. У нього на ньому форма далеко показувала чоловіка не так, як слід. Один вмів, інший ні. Коли чоловік зібрався зі своїми рідними силами, і став себе захищати то одним, то іншим. Особливо зсередини, став їжу свою створювати. Це був ручний труд і розумовий труд. Один час для цього сировину придбавав з природного багатства. Людина зернятком оточила себе. Стала цю річ вирощувати на нашій землі своїм розумом, своїми руками.

 

36. Та цією снастю, яка давала можливість цю їжу мати. Ми її як продукт в цьому ділі заготовляємо. Цьому всьому віримо, і зберігаємо, як продукт. Говоримо про це, дуже багато днів думаємо в цьому. А робити, щодня ми цю їжу робимо. Ми надію велику в цьому маємо, якщо тільки є у нас. Ми її виростили, це наша картопля. Її навесні садять під плуг у землю, яка нам народить.

 

37. Ми за нею доглядаємо. І хочемо, щоб ми цю роботу робили щороку кожен раз, скільки нам було потрібно, і готували для іншого. У природі без цього ніколи не буває в житті. Людина людині допомагає, або за якісь особливості продає. Ми в цьому жили, і будемо ми жити. У тебе є одне, а у мене є інше. Цінності мої зберігаються. У цьому я живу, і це все зберігаю. І буду жити до того часу, поки є можливість.

 

38. Всьому діло є сили, які робляться нами у цієї природи в цих днях, що проходять. Ми один час ходимо на своїх ногах. А носимо важку вагу до того часу, поки є можливість. А згине, тоді ми. Це все наше скасовуємо геть. Це теж денна робота, втомлюємося через це. А потім приходить ніч, ми до неї вже готуємося. Хочемо сказати: нас примусив це робити Бог. Таке є народне переконання.

 

39. Він цим учинком ніяк не радується. У нього своя дорога є між нами всіма жити. Ми їмо в цьому, а він не їсть у цьому. Ми одягаємося в цьому, а він не робить. Ми в домі живемо. А він каже: це навіщо? Якщо це потрібно буде для нашої природи, то вона людину збереже будь-якими засобами. У неї більше життя, ніж є смерті. Смерть розвивається один раз. А життя в природі є щохвилини і щогодини, безперервна зміна.

 

40. А раз взялася за цю справу сама мати природа, вона дала свої можливості. У неї вони є, вона ж робить людину з живої в мертву. Це її сили робляться, вони в цьому прогресують. Хочуть – то зроблять. Ми звикли це робити. Один час живемо, а інший час умираємо. Самі зробилися віруючі, і самі зробилися невіруючі. Хочемо зробити цяцьку за допомогою якоюсь. Щось людині допомагає в цьому ділі майструвати. Лише б почав робити, і чимось кінчається.

 

41. Хіба людина зробила голку для своєї цієї смерті? Голка робилася для допомоги. Голка в усіх ділах. Голкою можна жити, і шити всіляку річ, яка і де буде голка. Багато років шили руками, всякого роду виготовлення. Це та ж сама пилка, вона зможе розривати готове. У неї такі-то властивості, чим можна проколювати будь-які нариви. А може помилитися, і влізти в тіло, і по крові, і в серце, створити смерть. Такого люди не хочуть, а хочуть, щоб не було.

 

42. Чоловік на цьому не зупинився. Зробив для допомоги своєї гострий залізний ніж. Ми ним готуємо їжу, і можемо різати будь-яке дерево. У природі на це є все. Картоплю для варіння чистять, капусту для борщу кришимо. А всяке подібне живе ми ним розробляємо. Курочку без ножа не заріжеш, свинку теж не обробиш, також овечку ріжеш, корову, бика теж. Ніж – це найкраща, можна сказати, зброя. Можна зробити ручку на всякого роду штучне. Треба шило, або молоток. Словом, без ручки ні кроку.               

 

43. Без усякого ножа людині ні в яку дорогу, яка примушує, щоб обов'язково був ніж. Він ріже, він робить, що треба. У нього таке гостре жало. Людина ним досягає діла, у неї такої потреби немає. А от коли людині доводиться якусь дошку прибити яким-небудь молотком, тут вже ніяк не обійдешся без усякого залізного цвяха. Людині це необхідно якусь худу дірку цим усім залатати. Ми на це маємо молоток, без якого життя вільно ми не зможемо мати. Обов'язково треба це.   

 

44. А Москва почала будуватися з одного цвяха. Коли у тебе є близько бурхливий ліс, людині треба буде працювати, та ще й як. Треба не працювати сокирою, частково пиляється пилкою, і складається за розміром будматеріал за породою. А сокира, як мітла, та ще буде яка. І підрубувати хлист треба, і всі сучки оббивати. Та й будь-який кіл обтесати, і обухом забити в дім. Сокира доброго господаря, можна сказати, майстра, як бритва. Треба тесати колоду.

 

45. Чоловік пилкою, сокирою будь-який будинок спорудить. Це снасть, це зброя. Вона нам усім буде треба не в одному лісі перед хлистом. А з сокирою і пилкою чоловік робиться майстер, будь-яке діло змайструє. У людей цих на цьому місці цей інструмент буде треба для самого себе, і для якого-небудь іншого. Коли ми вміємо майструвати, нас усе село знає. У нас за предковим явищем вважають, по племені такому. А буває, ми свою здібність іншим людям показуємо. Вчимо чужих людей це побачити спочатку.

 

46. Якщо нам не потрібен який-небудь для сидіння стілець, або який-небудь стіл. Ми люди такі для цього, щоб людина на це дивилася, і цю річ хотіла отримати. Але в цьому ділі було важко. Або матеріалу не було, з чого цю річ зробити, або такої людини не було. Природа відкривала все, але вміння було погане, ми навіть цього не мали. Нас день, що прийшов, примушував, діло наше приходило. Якщо ми вміли це зробити, у нас ця річ з'являлася. Нічим було зробити – ми не досягали. А от коли в природі є, і ми вміємо це робити, ми своє діло розвиваємо, і воно у нас росте вгору.

 

47. Ми з вами очима бачимо, і вивчаємо цю землю. Для неї треба лопата або плуг, та до того треба жива сила, людина з цим усім. Люди навчили себе хвалитися, що вони в природі навчилися в цьому всьому робити. Ми такі є люди, хто не спав, а робив у природі. Це добре нам сказати про нашу всю пильність. У нас природи вистачить, вона нас обдарувала. Ми тільки думали сильно, і для цього всього озброювалися цією технікою і снастю цієї. Ми з вами все своє до основи спорудили.

 

48. Нам природа не пожаліла своє наявне віддати. Ми з вами стаємо в цьому багаті, технічно сильні. А от природна сторона, вона нас усіх за це не пожаліла, взяла та ввела ворога, тобто наше незнання. Хоча ми пустили пошуки в природі за засобами, і всіма вченими на фронтах шукаємо це найголовніше, але от знайти ми не зуміли. Нам природа в цьому всьому не допомагає, а все більше розвивається на наших таких людях, щоб ми в цьому не хвалилися. А ми у вітчизняну війну ворога віроломного перемогли. А фактично він у нас більше крила підняв.

 

49. Між нами з вами, усіма капіталістами і соціалістами, не знайшлася голова, щоб зосередитися, і прийти до однієї якої-небудь мети. Виступити на арені, і розповісти про всю історію розвитку тієї чи іншої сторони. Для нашої народженої людини один поріг. Від свого життя люди розсипалися. Для себе шукають хороше і тепле. А щоб всі однаково оточили себе, ми цього багатства не знайшли. Щоб позбутися цього, нас за це все зроблене. Ми з вами, крім смерті, нічого подібного не знайшли. У цьому хорошому і теплому захворювали, хворіли, і вмирали. Ніякої в цьому різниці, що ті, що й інші. Залежні в цьому ділі люди, і будемо ми всі залежні.

 

50. Знаємо добре про цей бік, а от інший бік не визнали. Ми вчепилися за природу, за багату економіку. Як робили між собою, так ми і робимо по-залежному в природі. Нас це діло людського життя не спасло. І в капіталістів, і в комуністів діло одне в природі. Наука нероздільна. Заслуги людини одні. Вчені отримують своє, а невчені живуть своїм. Між собою злочинність, вона одна для всіх. Юстиція та ж сама. Для здоров'я охорона здоров'я, діагноз один на людині. Смерть створюється від одного початку. Щоб було інше.

 

51. Релігію капіталісти визнають і поклоняються. А щоб виконувати його, не виконується ними. А скептики цьому не вірять. Кажуть: «Бога немає, є в природі ми». Нас історія навчила. А от цього не зрозуміють, що є сказані слова приказки: «Бог то Бог, сам не будь поганий». У природі є дорога для цього, але нею ніхто не хоче йти. А Іванов своє в труді заслужив, щоб ним перед усіма бути. Незалежна природна одна з усіх не зайнята, вільна трудова. Спати не доводиться, а любити доводиться.                       

 

52. Життя таке буде. Чоловік не знає нічого, крім одного свого любимого щастя. Він так не буде вмирати через свою любов. Капризом робиться в природі. Вона любить усіх людей, які люблять її. Ми не живемо в природі індивідуально. Природа хоче, щоб ми жили однією сім'єю. Як соняшники світять, так і голови на одну людину повинні думку поширювати. Ми цього не робили, і не збиралися робити. А коли між нами буде чоловік, він тоді зробиться сильний у природі, вона заступиться за нього, як за якусь гору.

 

53. Він заслужить уваги з точки зору теорії і також з практики діла. За нього, як чоловіка живого, енергійного в усіх відношеннях. Він від природи отримає у своєму житті повну довіру. Людина такої форми зі своїм багатством відімре, піде від нас в безодню, невідомо куди. Його такого діяча природа проковтне. Цього розвитку, яке ми робимо самі, більше не буде, і не стане. Нашу свідомість забере.  

 

54. Ми своє життя зіставимо в природі. Вона нам покаже у себе дві дороги. Одна залежна сторона всього нашого людства. Ми по-своєму живемо так, як нас вона примусила. Ми народилися для того, щоб один час пожити, та сваволити так, як ми. А потім помремо ми. Це не наша з вами наука, що ми робимо. Це тимчасове явище: пожити в природі один свій час, а потім у цьому померти. Ми з вами навчилися цього. Треба жити, а ми вмираємо.

 

55. На наше все, зроблене нами в природі, незалежна сторона дивиться не так. Якби не було правди між природою і мною, я б як чоловік не жив, мене давно не було. Спробуйте, залишіться такими, як є я. А тоді ви скажете, можна буде жити. У незалежного чоловіка такої думки немає. Він не робить те, що робимо ми всі. Ми одягаємося до тепла, їмо досита, а в дім заходимо самі.     

 

56. Всі зручності є. Це не наші засоби, замучити чоловіка. А потім направити зброю, і у нього вогнем стрельнути. Це не наші думки. Ми не знаємо, кого вбиваємо. Похіть робимо. А от народжувати не хочемо, ми з вами в природі робимо аборт. Ми з вами не люди в цьому ділі. А якесь людожерське життя, кровожерливість людини. Вбивство чоловіка зробив чоловік. Може бути, він геній. А ми є для цього нехороші люди.

 

57. Один такий час звернулася жінка, одна з усіх людей. Вона в мене запитала, як у якогось чоловіка, щоб я їй сказав, який день щасливий у нашої природи. Я їй сказав: не це треба. У природі заслуги треба, свій учинок. Я їй кажу. Не грає ролі в цьому день який-небудь. Треба зробити хороше комусь, щоб він залишився тобою задоволений. Треба душу і серце бідного знайти, і допомогти йому.

 

58. Ця жінка хотіла на лотерею виграти. Хотіла своїй хворобі допомогти, вона хотіла виграти. До мене всі ображені, хворі звертаються, просять. Хто як звертається. Мене треба просити, як знаючого в цьому чоловіка. Якщо розумієш, хто я є, і будеш мене просити. Не так просити, як просив фарисей, він хотів прибутку. А митар нічого не робив, щоб йому допомагав. Він хотів було звернутися, та був у цьому не впевнений, боявся його торкнутися. Він йому так сказав.

 

59. Я тебе такого не карав, і ніколи не покараю. А зробити, зроблю для кожної людини. Це є не якась мода. А ось це історія нового чоловіка зробити, щоб він зробився таким. Йому не потрібно колишнє своє місце. У природі таких місць у житті вистачить. Не робити те, що всі зробили. У природі не почате місце. Виробити для чоловіка хворого, забутого всіма. А йому потрібна допомога природна. А ми, всі залежні люди, цього розвитку не мали, і не шукаємо цього.

 

60. А от незалежний чоловік у природі новий чоловік. Йому ця дорога, яку ми знайшли, ми цього не потребуємо тепер. А от ображений, він потребує. Чоловік думає про це. Вся сила зосереджена, чоловік у цьому вболівальник. Він не може про це забути, а як думалося про це. І любов свою маю в цьому. У нашому житті ролі має чоловік. У нього для цього всі сили є з природою воювати, і робити те, що його тілу шкідливо. Ніколи не робив, а зараз став робити. На собі розвивати фасон, форму для цього робити, законне буде явище.

 

61. У природі такій, як вона є, одна сторона йде. Ми з вами роздягаємось. Легкими робимося, але красивими. А коли зустрічаємо інше, що гірше для нас. Ми радіємо весні, найпершому початку, до цього часу готуємося. Для нас це буде фронт. Ми не такі люди зробилися. Без техніки ні кроку, у нас для цього снасть. Як ледве щось таке, по теплому повітрю чуємо, нас воно привело до стіни. Ми, може, і не встали рано, і не підняли своєї голови. І не думали того, чого слід цьому місцю кланятися.

 

62. З цим місцем на відстані людина розмовляє. Ще не суха, а сира, нога в грязі тоне. А чоловік набрав жменю зерна, особливо рано сіє пшеницю. Господареві на місці не сидиться, він всю зиму просидів. Цього в житті не пробував, а думати не переставав. На це лежала зима, годувальниця вологою. А зараз прийшов час такий, це інвентарне зернятко в природі посадити в землю, підготовлену нами. Ми для цього діла не спали. Рано встаємо, пізно лягаємо. Навіть рано-рано на це півень своїм голосом проспівав.        

 

63. Він свого господаря чує, як він по двору бігає назад і вперед. Без думки не буває. Він цю землю, це місце, не забув про неї, як джерело. Хоч одну жменю пшениці, а посіяти буде треба. Цей день рік годує. Треба буде не забувати, коли висохне, вже буде пізно. А зараз людині рано. Він у землю кидає жменею зерно. А за собою тягне всю снасть, живу і мертву силу. Порожній двір свій залишає, сам біжить у степ. Поспішає, боїться день який-небудь без усякого діла пропустити. На землі грязь лежить, а ти пробираєшся до нього.

 

64. Знаєш добре час. Якщо це втратиш, то у тебе в цьому році не буде нічого. Ти в цьому програєш, але нічого не виграєш. А коли людина грає в карти, до неї не приходить одне. Обов'язково про двох думає. Добре мені буде, коли моя карта виграє. Але коли вона не виграє, мені й іншій людині від цього буде погано. Ми, всі ці люди, є в природі азартні. Думаємо в природі отримати. А воно, як на гріх, дощу немає, і немає такого врожаю. Вже день нещасливий.  

 

65. Як і карта виявилася. Думалось виграти – виявилося, програш. Роздавав карти не на користь гравців, а для себе. Так і природа така виявилася. Дні свої всі підіслала, а погоду не ввела, яку треба. Треба буде, щоб був дощик. А природа, як на гріх, такою зробилася. Треба азартному набрати очко, а йому не пощастило в житті. Вчасно якраз дощик не пройшов, а посуха вдарила по посівах. Виявися недорід, думка інша вже. Треба місце шукати те, де зародило б багато. Якщо є засоби, обов'язково купиш.        

 

66. Відіграють ролі в усьому гроші. Не треба нічого, як одні гроші. Гроші всьому діло, мірило. Якщо грошей не буде у нас, не буде нашого життя в природі. Ми його за гроші купуємо і продаємо. Словом, міняємо, як якусь цяцьку. Навчилися ми обробляти землю, ми робимо в цьому. А раз нам вродило, ми бачимо багато, чому не продати або поміняти. Щоб так даром дати, ми так не навчилися. А от за цінності міняти, за золото, за векселі, щоб людина людині була завжди слугою за рахунок цього діла.

 

67. Завжди кланявся, просив. Вона йому потрібна. Без цього місця він не зможе продовжувати, або без якої-небудь річі обходитися ніяк не можна. А зараз ми знайшли, і народили для цього чоловіка. Йому доручили не як залежному чоловікові, а як незалежному. Це буде в природі, коли це візьмемо ми в цьому ділі. Люди цю систему повинні змінити. Зі старого саду перейти в нову сторону. Людина повинна добитися, і зробити те, що треба. Ми коли візьмемо, обов'язково між нами буде.

 

68. Хто це зробив у житті, що між нами таке сонце.  Воно не завжди хорошим буває. Щодня не таке, як воно є. Ми можемо його бачити, і можемо не бачити через нашу природу, через наші умови. Вони робляться нами. Ми хочемо гарну ясну погоду, а в природі робиться навпаки.  Хіба люди не хочуть добре жити.  У людей свій напрямок від природи отримати своє.  А природа замість того, щоб дати погоду хорошу, вона чимось завадить.  Рік довгий.  Але щоб не було погано, я для того маю у себе дні, також введені тижні.  Якщо буде погана погода, раді, щоб її не було.

 

69. А вона така набридлива. Краще б так не жити.  А ми починаємо це, але не кінчаємо зовсім.  А людина чекає, от, от зробиться в природі добре.  Скрізь і всюди зелена трава, і зелені шелестять листя.  Але ніколи не забувалося про життя в природі вічне. Про нього між нами думали. Але щоб було, це не здійснилося. Сонечко щоранку сходило, а ввечері воно завжди заходило. Ми зустрічали щодня, і кожен раз проводжали.  Але не однаковий час для нашої людини.  Буває в житті таке, у ньому не хотіли жити.

 

70. А буває таке в житті, жити б і жити доводилося, але біда одна розвивалася, природа сил не дала.  Чоловік все зміг би зробити, якби у нього було здоров'я. А він його втратив. Робиться все це тоді чоловіком живим у себе, коли він буває озброєний. Він добре про це знає, готується в цьому ділі.  Очікує, от, от воно прийде якимось сюди на це місце. Про це не дано знати ні одному чоловікові. Хіба можна буде знати між усіма нами, людьми, хто згодом отримає в природі хороше.            

 

71. Ми з вами багато років прожили, і живемо ми зараз. Але щоб вийшло в житті новеньке і небувале перед нашою людиною.  А те, що робиться в житті, ми про це знаємо добре.  Але щоб у нас вийшло, цього ми ні на одному місці не отримали.  Дуже сильно ми думали.  Але щоб вийшов між нами живий факт, у нас це ніколи не виходило.  Все історичне людство в цьому ділі копалося, рилося в цьому всьому.  Особливо робиться зараз цим озброєним чоловіком.  Ми з вами людину народили, а зберегти ми не зуміли.

 

72. Ми з вами учимося жити. Всі свої зосередження прямо в шлях направляємо, а от досягти не зуміли.  Які були між нами люди, вони своє місце займали.  Був на землі цар.  А скільки цих князів, цих лицарів усіх, були богатирі такі.  А щоб залишитися в живих, цього ми не добилися. Наше це багатство, яке ми маємо, вона нам не допомагає. А примушує нас одягатися тепліше, щоб було добре, а наїдатися досита.  Свої були замки, всякого роду палаци в історії минулій усій.  

 

73. Але щоб чоловік залишився, і він робив це, щоб залишитися в живих.  Дорога для цього була.  Вона залишилася між нами, така вона перед нами.  Ніхто з нас усіх, які прожили на білому світі, сам не мав повного права.  А прийде такий час, зрозуміють самі люди про цю для нас усіх дорогу.  Вона одна лежить, за яку відповідає один лише чоловік.  Його тіло живе енергійне законом не хотіли засудити.  Обстригли, поголили, одягли його одягом.

 

74. Хотіли, щоб він розмовляв з людиною юстиції. Його вчені психіатри за це, найголовніше, визнають психічним. Параноя розвиток особистості. Хворий чоловік між нами, але не шкідливий він чоловік між нами. Він зробив багато корисного самому собі, загартувався. А іншого чоловіка від ворога, що нападає, спас, тобто допоміг хворому чоловікові, забутому всіма нами. Чоловік живе здоровий і сильний, про це все говорить. Втрутилася в це діло адміністративна особа.            

 

75. Завойовники цьому життя взяли, визнали його хворим. Судом народним поклали в лікарняне ліжко. Четвертий рік лежить. Цей мудрець в цьому ділі чекає від народу визнання, щоб люди знали, що він чоловік такий же, як всі наші люди залежні. Тільки він з ними поділився. Всі здорові люди, і всі, що лежать у ліжку, лікарняні люди ходять по нашій землі, по білому сніжку взутими в чоботах. А Іванов ходить роззутий, у трусах. У нього вчені запитують: «Ти себе визнаєш хворим?» 

 

76. Іванов всіх людей вважав і вважає на сьогодні хворими. А про себе говорить. Я хворий чоловік зі своєю корисною хворобою, але не шкідливою в житті. А суд народний в Бобренцях моє здоров'я скалічив. Дав свою можливість мене тримати в цьому, щоб я особисто доводив перед наукою лікарів психіатрії. Вона мене зустріла в природі дивним чоловіком. Ніколи не було такого. Це тільки діло Бога, дорога прокладається його, тільки він по ній може йти. А Іванова юстиція запитала: «Що ти хочеш від неї».

 

77. Я прокурору області Кіровоградської, і начальнику міліції комісару генералу. Їх як діячів просив, щоб вони пізнали мене. Я не підкрашений чоловік, а природний незалежний чоловік. Хочу всім людям сказати. Ми, всі люди, жили в природі. Щоб чого-небудь знали, у цьому не хотіли копатися. Наше діло одне – думати про природу завжди. Ми хочемо, щоб були дні хороші й теплі. А природа така мати. Що хоче, те зробить, але своє наявне ніколи не змінить.    

 

78. Якщо треба змінити, з одного в інше пролізти, сама природа робить це. То піднімається вгору сонечко, то воно спускається вниз. Коли воно йде вниз, дні робляться холодними. Температура інша, з теплої в зимову. Дні не літнього характеру, а робляться спочатку холодними. Потім за собою ведуть зиму в снігу, морози. Люди не такі робляться, щоб тепло і добре було не на один день такий, а на всю цілу зиму. Яка вона не була для всіх нас таких, але ми з вами цього боїмося, ховаємося в штучне.

 

79. А от Іванов зі своїм здоров'ям з такими днями зустрічається не в якихось  умовах, і не за які-небудь гроші, а в самих режимних умовах у тюремному ув'язненні. Треба було туди потрапляти не одному такому, а між людьми багатьма, але злочинцями. Я коли сюди потрапив, боявся про це розповідати. Мені було тоді соромно. Закликаю до протилежного. А коли прислухаєшся гарненько, судді самі люди. За викладеним законом, у них на арені стаття. Я мав 147 по Україні, значить, шахрай.

 

80. Пригнали в цьому ділі. На весь ріст кричу. Я доводив живими фактами, вимагав від закону. Мене прийняв ізолятор Кіровоградський як хворого чоловіка, але в цьому ділі загартованого. Думала адміністративна особа, не стригла і не вкоротила. Підняли мене в камери, і скоро направили до Одеси. Я цього не чекав, що зі мною зробили, коли мене привезли в Одеський ізолятор. Я і там ледве не плакав, просив, щоб мене не стригли, не голили. А лікар одесит мене не послухався.

 

81. Доклав до мого волосся руки. Я був у той час хворий, мені і там робився карантин, введений ними три дні. А коли в корпус переводять, у цьому бере участь начальник, він мене особисто пропускав. Він не зміг спокійно залишатися, у мене запитав, чи знаю я про це діло своє. Він сказав, що я шахрай. Мене конвоював, посилав мене в психіатрію. А я йшов, ніякої особливості ні перед ким не боявся. У природі дні літні проходили. Час мій йшов 35 діб. Я зустрівся з міліцією, їхній режим сприйняв.

 

82. З Аллою Павлівною з Ростовського інституту у Коргана зустрічався. Вона мою ідею чула. А от режимом своїм у цьому ділі примушувала не один день. Люди щодо мого здоров'я не домовилися, проти були. Як хотіли, так зробили. Я весь час на прогулянці назад і вперед без нічого, я так не ходив. Про що я думав тоді, коли доводилося думати про цю природу. Вона цю дорогу вказала, я по ній пройшовся недарма. Взяла одному з усіх доручила це діло. Я знаю про це добре.

 

83. Хмари, що йдуть по небесах, порожні або дощові. Вони починають перед мною, і лилися зливою переді мною. Та ще недалеко був берег південного Чорного моря. Я міг заочно плисти по ньому. Я міг по суші продовжувати, і з людьми зустрічатися. З ними радісно поговорити, як моє загартування на мені зробив режим. Я аналізатор цих людей. Це воїни, борці з природою. Мені Алла Павлівна не дала рукопис прикласти, примусила спокійно спати. А думати доводилося не раз.

 

84. Чого я добивався? Права вільно по природі дихати. Адміністрація не захотіла, зробила мене шахраєм. Я хотів, щоб будь-який чоловік зробився в цьому шахрай, моє вчення звучало. Я як ніколи хотів, дуже любив природу. І зараз 35-річного, застарілого давно вже. Можна сказати про це зроблене мною в цьому ділі. Я всьому діло, це є живий факт. Мене лікарі тримають, вони мене випробовують. Шість місяців проскочило, як один день у цьому ділі. Я не мовчу сам, розмовляю з природою.                 

 

85. Для мене анатомія людини – це живий особисто факт. Я не для себе загартувався, а для майбутньої молоді. Якби вона знала про це, вона б робила сама. Нам потрібно для життя серце. А його я особисто виходив не для смерті, а для життя. У мене це є початок. Я вмирати не буду. Білий одяг ангелів по природі прокричав. Те, що я хотів у житті, мою здібність не відібрати нікому. Я Переможець природи, Учитель є народу. Всі ми будемо такі, обов'язково цього доб'ємося.        

 

86. Не будемо життя укорочувати, а будемо продовжувати життя. У природі я є один-єдиний у цьому ділі чоловік. Труджусь я один для цього на благо всього людства. Ходив по снігу, ходжу я по снігу, і буду ходити босим по снігу. Це мій є природний дух, він є між нами сила. А я це здобув у цьому. Лікарі знають, що пишуть, і що роблять. У природі і в людях є наука психіатрична. Вона про справу Іванова пише, точний аналіз будує. Правда є у Іванова, а неправда у суду. Він дурницю робить у цьому.

 

87. Він отямився, не того поклав. Бога ніхто не судить. Судять у природі людину, залежну в ній. Хіба це не шлях наш – у природі бути незалежним чоловіком. Те, що робить теорія, з нею можна буде погоджуватися. А те, що робить практика, її треба гнати з колії. Теорія розчинила ворота для того, щоб бути соціалізму. Природа дала можливість цій державі бути, але щоб форму чоловіка на інший манер змінити. Практика тільки це зробила. Людям вмирати не хочеться. А сама практика цим оточила себе.

 

88. Якби у мене не було здоров'я такого, яке воно є зараз, про що б писала теорія. Вона побачила початок цьому всьому розвитку. Лікарі про це прокричали, голос їхній у народ увійшов. Будь добрий, живи. А суддя Новіков з Бобренца відповідає жадаючим. Цього мало, що лікарня написала про Іванова Порфирія Корнійовича. А хто повинен вирішити наперед, і хто зможе це зробити. Якщо це природа зробила. Вона чоловікові довірилася Богом між людьми бути. Бог то Бог, але не будь сам поганий. Це давні є слова самого народу.

 

89. Хіба не можна зробитися в цьому. Чоловік робиться цим, він же доб'ється цього. Його сили та вміння. Будьте добрі люди, робіть. Богом бути уві сні, а практично зробитися ним. Треба буде робити те, що люди не збиралися робити. У них їх боязкість, вони бояться, що помруть. А як же вони так вмирають. Їм хочеться пожити, а природа не дає. Любові між нами немає. Коли зародиться любов до цього всього в житті, ми вмирати не будемо, жити ми будемо завжди.         

 

90. Нам природа покаже, ми від неї отримаємо. Рак нами всіма не виліковується. Ми не знайшли у природі засобів. Ми по цій частині не вчилися, і не вміємо з вами жити. Рак виліковується в природі самим чоловіком. Він у природі це отримав, і в природі це прогнав умінням своїм. Знання на це є. А всі технічні люди безсилі в цій справі. Їхня на них неправда воювати з природою зброєю в руках, вбиває людина. А щоб запобігти цьому в природі.

 

91. Треба буде в природі вчитися. Не теоретично копатися, а треба практично показати. Особливо на своєму тілі, на самій людині. На тій людині, хто хоче жити, але їй природа не дає, бере і жене геть. Я цього в природі не бачу. І не хочу нікому сказати, що це не можна зробити. Ворога будь-якого можна вбити своїми силами, наявним знанням. Наша добра воля в цьому ділі копатися, розуміти це діло, і вирішити наперед його. Ми повинні це зробити. Найголовніше, треба жити.

 

92. Не по-старому треба жити, треба по-новому навчитися. Низько кланятися найстарішій людині. Дідусеві, бабусі, дядькові з тіткою, і молодій людині свою ввічливість представляти. Ех ти життя моє важка для всіх. Зрозумійте терпіння, серце загартуйте. Милі мої люди, гляньте на сонце: побачите свою правду, своє одужання. Бути таким чоловіком, як я, Переможець природи і Учитель народу.

 

1968 року 26 січня. Іванов

 

:6801.26  Тематичний    покажчик

:Наша правильна дорога    19

:Змінити потік   22, 67

:Своє в природі     27

:Залежність    27

:Ворог   29, 48

:Просити Іванова    29

:Крадіжка    29

:Природа   39, 52, 53

:Капіталісти і соціалісти    49

:Життя однією сім'єю    52

:Прохання Вчителі    58

:Серце    85

:Всі будемо, як Учитель    85

:Молодь    85

:Учитель   85, 86

:Сніг-дух    86

:Що буде 89,90

:Рак виліковується    90