Серце. 1968.01

Іванов Порфирій Корнійович

 

1967.12.22 – 1968.01

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Серце знаходиться в нашій землі, яке оточене водою і землею, повітрям. А в цьому одна сторона дихає своєю душею і серцем, в якій наші всі люди схилилися і живуть. Сміливо йдуть по своїй дорозі. Вона чоловіка нашого веде прямо, як свавільного, скрізь і всюди на всіх місцях, народжених у природі, і привласнені ним.  Він не хотів цього зробити, навіть на це не претендував.  А його взяли, і за його небажанням зробили таким індивідуальним. Власністю огороджений, своїм пальцем указав місце.  Я народився, як у своєму домі, що вічно живе, і вхопився як за свою особисту невмирущу дорогу.  Вона нами протоптана, від самої столиці Москви лежала.

 

2. І нам віху показувала як своє людське, під грудями б'ється без кінця і краю. Серце вело і веде нашого брата.  Ми з першого дня, з понеділка, з найважчого за першим початком у тижні.  Людина без цього всього жити не зможе в природі.  Щодня вранці сходило в кліматі наше сонечко з теплими променями, що розсікають.  Ними був кожен час весь наш всесвіт задоволений, і наш з серцем чоловік.  У нього воно стало битися, і давати свою дію клапанами, через які кров проштовхувалась, поспішала послати свою енергійну краплю на м'язове місце.  Все це давалося природою, вона посилала цю здібність на людину, своє життя і своє діло.  А скільки їх починав чоловік у своєму цьому житті, яке на місці не стояла.  То робилося одне, а заступало інше, у чому чоловік не був задоволений.

 

3. Йшов у дорогу, в якій шукав у природі такій, як вона зі своїми силами, в якій немає для чоловіка в цьому ділі. Природа така на білому світі, повітря, вода і земля.  Від чого пішло все наше життя, в якому стало вводитися з самого початку, з першої години. Він створив день, а потім ніч, з чого додалася в цілому доба.  А до доби додалися інші, і потім склався семиденний тиждень.  Він у себе має неділю свято день відпочинку.  А місяць складається з тридцяти днів.  А рік складається з дванадцяти місяців, всіх 366 днів або 365, залежить від коливання в неоднакових умовах.  Природа з першого дня розвивається, і не такою, як це завжди буває в природі.  Вона з серцем свою здібність на чоловікові зробила.  Спочатку був створений у двох напрямках.

 

4. Дорога залежна, вона без усякого серця, примусила з цим ділом учитися і користуватися правами.  Це створене життя в природі вмираюче.  Ми починали робити все те, що зробили, і навчилися з нічого.  Наше серце запрацювало, і зробило те, чого на землі не було.  А все чоловік перед собою побачив.  Він не знав спочатку всякого роду назви.  І те, чого не було відомо у людини всередині і ззовні, ми про це не знали, а хотіли про це знати.  Такого бою і війни ми не мали, і у нас не було,  за що воювати.  У землі не було своїх кордонів, і не було своєї землі.  Була одна національна в цьому всьому сім'я, яка не захотіла за рахунок ватажка жити.  А взяли на себе, і зважилися зробитися в природі самі господарями, як починали і інші сім'ї в цьому розвиватися.  І стали у себе під сонцем по землі рухатися, стали у себе народжувати для природи таку людину.

 

5. І такий порядок ввели в життя.  Ми самі це все життєве початкове в природі на одному місці зробили своє місце, на якому ми для цього діла поставили дім.  Обгородилися, поставили свого імені всі будівлі.  І не хочемо, щоб людина не своя ходила у будь-який час року по нашому двору.  Це хазяйська таємниця у двір везти з природи живе, щоб ніхто з інших людей не бачив.  Це все робить для себе серце людини.  Воно приховано грудною кліткою для того, щоб кров приймати, і з неї робити одну й іншу кров, яка нами завжди виходить у природі.  А в природі є ми, яким треба за рахунок чогось розвивати.  Ми з вами звикли за рахунок джерела у себе цю кров, яка на одному місці не стоїть.

 

6. Вона одна іншу проштовхує через мозкові прокладені нитки.  Вони надсилаються господарем для того, щоб життя в природі і в людині рухалася.  Ми живемо і користуємося щодня.  На нашій землі своїми очима бачимо те, що є в ній.  Намагаємося скористатися, як нашим тілом.  Через наше на землі бажання ми знайшли це місце, і стали ним, як своїм один час.  Кажемо: це мій колодязь, я його сам викопав лопаткою в ґрунту. Виявилася холодна чиста вода джерельна, не зменшується на цьому місці, а щосекунди додається.  А ми в цьому всьому примусили себе через умови придбавати.  Ми його зробили, як кругле яєчко.    Камінням стіни виклали для міцності, щоб у зробленому нами відро набирати.

 

7. Для цього звили мотузку, коляску до зрубу прибили.  Цією водою користується весь хутір, що оселився.  Питається, чому це так на цьому місці вийшло, вода виявилася прісна, а не солона?  Яку хотіли ми, таку нам природа дала за наш енергійний труд, який ми спочатку стали робити.  Ми його на собі фізично розвиваємо не на одному місці і не один час.  Ми шукаємо, нам це дається.  Саме життя людини, воно відбувається між нами усіма в природі за рахунок води.  Так це даром вода в тіло не піде.  Вода є сила, звідкись вона взялася, хтось її створив.  Він передбачав, йому це далося побачити, навіть відчути у себе інакше.  Вода не з повітря з'являється, нам дає земля, по якій ми ходимо назад і вперед.  Не хочемо, щоб нам було погано.  Ми для цього самого не один колодязь зробили, і не одну річ для дому зробили, щоб нею один час покористуватися.                    

 

8. А інший час ми цю річ бережемо, не хочемо, щоб вона у нас не була.  А жила вічно, і нам допомагала.  Ми без води не обійдемося, це наше джерело, вона нам дає все.  Треба буде відро води набрати – ми маємо сили, спосіб наш.  А ми його знайшли, технічно зробили, оточили цей предмет вміло у нашому дворі в хорошій огорожі.  У господаря ключ, це його серце працювати сильно, створювати, щоб було.  Колодязь не одна людина у себе на подвір'ї буде мати.  А вода треба всім людям, вона людині допомагає в його розумі.  Треба буде жити, на це є кружка введена, людина їй як такій кланяється.  Бере її рукою, і йде до відра, де зберігається вона.  Бере і набирає повну кружку, і тут же без усякого такого п'є.  Якщо він віруючий в його, сам себе хрестом перехрестить.  Скаже слова: «Господи, Ісусе Христе, помилуй мене грішного».  Скептики цього тепер не роблять, у них своє.  Знайшов, що краще та солодше, побільше у себе, як чоловіка, вкинув.

 

9. Така розвинена в природі на людині потреба нюхати, де чим пахне.  Ми з вами звикли зустрічати найбільше в природі повітря із затишної сторони, яка нам приносить тепло.  Наші серця в цьому всьому радіють.  Справа не йде в природі до осені.  Серце примушує ближче приходити по цьому пишному білому до самої сьогоднішньої крайності. Я, як чоловік, не такий у цих умовах народжений.  Від цієї якості не біжу, щоб від цього багатства доводилося йти.  Я, навпаки, роблю не так, як роблять всі наші люди, яким не дається таким загартованим зробитися.  На все це називається в природі, йому треба мати.  Якщо не буде в природі ніякої зміни, не буде в природі людині інтересу.       

 

10. Природа має і любить у себе живе, але мертве від себе жене.  Так і наша людина зі своїм серцем, здоровим, загартованим молодим. Можна буде залишатися при будь-яких обставинах, і без води залишатися, щоб нею не користуватися як продуктом.  Ми в процесі цього зробили, і оточили себе всією гідністю. Чоловік зробився частковим у природі господарем над іншими такими тваринами, яких під своє панування взяв, і привчив вічно служити підлеглими. Чоловікові довелося дуже багато років над цим обробітком, над собою працювати.  І один з одним близько розмовляти, розуміти, запам'ятовувати.  І вміти робити, щоб у ділі був живий факт якого-небудь такого виду, як початковий на землі поставлений дім для життя людини.  Щоб ми по природі знали, що це за місцевість.

 

11. Ми про це все повинні знати, як це вийшло, що ми стали ступати по землі.  Дуже проста і звичайна в природі така штука, щоб чого було в житті такого. Ми цього не мали, а поступово все це зробили руками своїми. Обросли ми з вами за рахунок знайденого. А ми добре знаємо, коли нам що-небудь треба в житті, а немає, де його взяти, як важко його в природі знаходити.  Вона не кожен раз розкриває для тебе очі. Ти як людина хочеш, і сильно про це думаєш. Твоє серце недарма багато років про це боліло. Хотіла людина отримати, а його природа не давала.  Брала, ці кроки в житті рвала пополам.  Один чоловік сильний залишався в цьому ділі, інший був безсилий, він не завойовував ... У цьому всьому розвитку господар земного життя старався в природі не одну для життя мати. У нього для цього було. 1967 рік 22 грудня тут при умовах лікарні психіатричної Гукова.

 

12. Наша старша сестра Самійлівна, у неї сьогодні не було свого серця, якого вона повинна.  Не має, і не буде мати за такі дії, які вона зробила. У неї народилося інше серце.  Собі по такій дорозі і по погоді від першого відділення їй треба йти в аптеку за медикаментами. Вона одяглася тепліше у валянки, а Іванова Порфирія Корнійовича взяла з 25-річним серцем. Вона хотіла персоналу показати, що наш хворий на це має сили, свою волю.  Вона про це знала, що це милий мій дух у природі.  Нехай вона скаже: можна кожній людині це зробити через своє наявне серце. В чоловіка, залежного в природі, такого виходу не буде. І він не робить, що зробила Самійлівна.  Вона погодилася з висновком одним – це загартування.

 

13. Їй треба просити, щоб цю дорогу по цій погоді доводилося здійснити.  І це зробити, що зробили люди адміністративного характеру.  Прокурор області Кіровоградської у Знам'янці з комісаром міліції Бобренецкого району.  Начальник затримання приїхали подивитися на моє бронзове тіло зовсім без серця.  Вони хотіли бачити мою сіру просту сорочку та шевйотові штани на мені.  Я не був остриженим.  Зі своїм обрядом просив, благав, щоб вони дали свою згоду мене пізнати. Я такий виявився перед людьми в народі тому, що потрібно буде зробитися в природі незалежним чоловіком.  Те і зроблю тільки для життя, але не для нашої смерті, в яку всі люди попадуть.

 

14. І так все випробувачі згорять за їхній для нього вчинок. Він робився ними, щоб серця такого не було.  Серце доводилося виходити там, де і не думалося, своїм терпінням, своєю волею.  Воно починалося для цього не вдома, як це присвоюється своє ім'я.  Моє облюбував місце, і тут же назвав це місце: «моє».  Ступив крок свій для того, щоб цьому місцю додавалося камінь на камінь, як це робилося будь-якою національністю.  Починається з нічого на уподобаному ним місці. Тут не було нічого, хоч конем грай.  А зараз у цю хвилину за царським законом усього національного народу. Ми б усі, може, такими економістами робилися.  І, може, зробилися, як у Румунії був такий закон багатіти обмежував.  Дев'яносто дев'ять господарств у місці своєму можеш мати, а сто вже не можна.

 

15. Так от цей чоловік, якому доводилося це мати.  У нього не було виходу в серце, щоб на цьому місці зупинитися і нічого не робити.  Він помер від цього всього. Коли вмирав, так сказав він: «У всьому цьому краще б я не клав камінь на камінь». Це відбувалося або відбувається не в одній Румунії.  Чоловік не за рахунок свого серця ріс, а за рахунок свого розуму.  Йому цього глибокого колодязя мало.  Він хотів, щоб з крана воду пити, як зараз це робиться між нами всіма.  Лежить у своєму ліжку м'якому з пір'ям, і так боки болять.  Жодна людина від цього не відмовилася, а як її змушували спочатку спати, вона і сьогодні це зробила. Умови примусили за сонечком ганятися.  Зійшло сонечко, ми за ним всі, як кури, піднімаємося.  Не шукаємо чого-небудь схопити, та по-пташиному проковтнути.

 

16. Ми з вами таке серце не мали, щоб без багатства терпіти.  Ми не звикли залишатися незалежною людиною.  І не вчимося, щоб нічого не робити, ні за що не відповідати. Їде в машині «Москвич», її водій веде по таких умовах. Кругом і всюди лежав морозний сніг, а до цього всього дув вітер зі східного боку, за собою гнав в заметах сніг. А машини робили свою в ланцюгу чергу. Кажуть: «Стоп», передня машина застрягла.  А ми в машині сидимо, нас везуть з Бобринця до Кіровограда. А з правого боку пробирався по бездоріжжю автобус.  Їхні серця у кожної людини не так билися по цій погоді, по якій один я заробив справу злочинного лікаря. Це склалося в Бобринцях.  Він сказав, що я себе оголосив через якусь копієчку, нібито я був по такій погоді лікар, начебто вищого Бога.  Можу виліковувати на людині всі її хвороби.

 

17. Природа виходила моє серце не для того, щоб людина в природі так себе важко мучила у своїх кроках.  А треба було поїзду далекого призначення, що проходить на свою станцію, вчасно вкластися.  А пасажирам така маленька зупинка за розкладом.  А тут ми за законом комерційним не торгаші, ми в міністерстві шляхів сполучення.  Коли план вводили, один момент на це не врахували, щоб про нас якась мова йшла, під час зупинки задовольняти людину.  Не одного такого пасажира пропустити свого, що проходить біля свого вагону, з якого доводилося на таке чисте повітря.  Природа по всьому цьому шляху, по якому наш поїзд назад і вперед проходить, не одне це зустрічається.  Говорить головний кондуктор, я був господар цього состава.  А зараз люди за мою вічно розвинену дорогу в моїй роботі.  То я був до паровоза ближче, а тепер нас возять електровози.

 

18. Нас не пустили по цій частині, ми стали бачити головного в хвості.  Він вже свистком не свистить.  А стежить, щоб не відстати від свого поїзда.  Він з серцем, з місця рушає, вчасно намагається входити і виходити на зупинці.  Наше діло всієї бригади – не втрачати своїх пасажирів, а їх по ходу.  У своєму місці він сидить, відпочиває, і дивиться у віконце.  Один з одним намагається перекинутися про що-небудь новеньке.  Особливо йде мова тепер не про місто наше, де заводи, фабрики.  Змушують чоловіка весь свій належний місяць без вихідних днів.  Вранці з дому біжиш, поспішаєш, та робиш свою роботу, вчасно її кінчаєш. Миєш руки, це все залишаєш позаду, біжиш швидше на роботу.  Знаєш добре, це твій дім, ти в ньому зберігаєш свою таємницю.  Можеш із цього за деякий час, людина може народити людину, буває час на це.  А збоку сидить, говорить про свою близьку сусідку, вона привела двійнят.

 

19. У неї не таке серце, як ми ось їдемо. Знаємо своє таке діло, яким оточені.  Як добре тут їсть, апетит підноситься сусідом, у кого які є в цьому свої продукти.  А є такі, їдуть люди, у них кишеня своя зберігає кошти.  Не раз їздять, зустрічаються, говорять про хороших наших розвинених досягненнях, які нам дала і поставила на колесо машина.  І завели у неї мотор, силою хвалимось.  І в місті, і в сільській місцевості у нас на ходу робить техніка, яка обробляє ґрунт землі. Вчать людину, як треба буде господарювати.  Всю багату економіку через зерно і різну продукцію перекинуть нашому хліборобові в село, щоб він так не жив, як він живе у своїх умовах. Так же само страждає у природі різними захворюваннями. Ми в цьому різниці не вичерпуємо між фізичною працею.  Ми працюємо, у вогні коптимо.

 

20. І від хлібного збирання засипає наші горла.  На комбайнах та збирання врожаю, і вибірка наших пластів.  Машина не перестає себе примушувати давати для нашого господарства для чоловіка.  А він у нас зараз досита нагодований і до тепла огороджений.  Якщо свою історію буде знати, як вона в житті починалася.  Таких умов перед людиною не було. А все починало робитися від цілини до самої розробленої нашої чорної грядки під зерном.  Ми по ясному теплому осінньому сонечку починали.  І цю всю належну місцевість чорною оранкою зробили.  Наша агрономія і вся техніка зі своїми механізаторами не залишили все це напризволяще.  Для цього діла є залізо, є і сталь, ми її на ковадлі виковуємо.  І на верстатах різні деталі виточують на окремі продуктивні частини.  У нас є, чим.  Руки золоті, а розум дорогий робити в природі все те, що треба.

 

21. Транспорт залізничний, він у нас так широко і міцно на своєму місці розвинений у чоловіка в руках.    Він якщо тільки взявся за молоток, своїми кліщами охопив гаряче розпечене залізо.  Піт на обличчі, і чутно свою роботу.  Як вона однаково робиться на виробництві, і вона робилася в нашому сільському господарстві.  Людині треба буде цивілізованість, і добре, культурно в своєму домі.  Коли ми з вами після тривалої якої-небудь дорученої роботи.  Ми близькі по населенню, і далеко рідні намагаємося в одне місце за домовленістю зібратися, і що-небудь по-старовинному в бенкеті зробити.  Особливо наша приготовлена, зроблена руками їжа.  А придбання, всякого роду вигадки.  Ми тільки запасаємося, у нас все це даром не проходить.  Згадується і старе, як було важко створювати ці всі наявні закуски, і також випивка.

 

22. А наші різні зіграні пісні співаються нами під гармошку.  Граємо, танцюємо, гуртом веселимося.  А потім приходить наш початковий такий день, ми про нього не забуваємо. І на нашій землі, де беремо з борозни, і оремо землю.  А машину складаємо ми конвеєром на своєму заводі в цеху, або в бригаді.  Домашня проста кішка, вона з людьми так люб'язно разом живе.  У неї таке серце слухатися, і робити те, що вона робить між нами.  Є кішки різного кольору, зі своїм характером.  Вона має свої котячі почуття через вуса на всякого роду, що вона перед собою бачить і чує у себе.  Вона свою живу їжу в природі без усякого серця.  Вона миші любить, і це її полювання.  У неї для себе є струм з магнітом.  Якщо вона полює, вона чекає.

 

23. Миша завжди з'являється з нірки. Вона народжується в атмосфері, у неї теж на свій викладений продукт ціле полювання. Коли кішка спить, вона сита або лінива така, не хоче господареві служити.  Так до неї і господар ставиться. У неї є дуже цікава своя любов, з цим ділом вона енергійно на мишу кидається.  Є такі сильні в цьому ділі кішки, їм дрібниці в природі кидатися на будь-якого сильного щура.  Це теж для господаря є ворог. І нечистоплотна, вона в природі не сидить і не спить.  А часто на війні буває з людським життям.  Він якщо тільки задається своєї мети щурячої, свого добивається.  Робить щурячі свої ходи, і по них крокує.  Хоче промисли від цього у людини отримати.  Людина в природі краде, придбаває нелегально зі зброєю в руках. Вона добуває для свого прожитку те, що потрібно.  Це все природа народжує у себе, і мишу, і щура.

 

24. Найшкідливіші і сильні в домі внутрішні вороги, з якими кішка не в силах сама з цією людиною справлятися. Вона у цьому чутлива, у неї сили свої такі.  Лише тільки з'явився який-небудь у кімнаті шерех, вона вже знає, підняла сама себе, свої вуха в цю хвилину поставила так, як тигр на будь-яку живу худобу.  Вона це не кішка без своїх фізичних сил це в житті робити.  Кішка з господарем, добре зрозумілим і люб'язним, у них є своя ласкава гра.  Людина кішку може по спині гладити за шерстю.  Це любить вона, і сильно розумно людину слухається. Робить у природі те, що від неї треба. На кішці обов'язок від чоловіка такого.  Як є народжені в природі спочатку у господаря його особисті діти, їх як таких намагається жаліти.  Це дитя, з ким вона грається як якась небувала в домі розумна кішка, яка не робить у себе таких діл, щоб на неї господар ображався.  Господар добрий чоловік тоді, коли у нього в домі хороший порядок.

 

25. Вона на це має в тілі не одне серце, щоб за рахунок цього діла себе кожен раз у всьому своєму ділі піднімати.  Кішка є кішка.  А чоловік, який би він не був у житті, йому треба не така допомога, як для кішки. Автор не збирає ці слова по природі, він їх має в голові.  Для того він їх має, щоб читача примусити, щоб він цим боєм зацікавився. І чекав у цьому ділі якогось страшного діла.  Природа, вона так ніколи не буває, а обов'язково щось у себе зробить.  Вона у себе може в будь-якому місці народити крокодила не великого для людини, а маленького.  Коли будь-який чоловік його виявить, і узнає, що це є той самий крокодил, який їсть людей, він йому життя не дасть. Зараз же камінням закидає, а то туди направить свою вогнепальну зброю, тобто рушниця із зарядженим зарядом.  Кулею свинцевою його вб'є. І на це чоловік своєю здібністю розвивається. Чоловік, що живе на землі, він для цього діла огородився, назвав все це своїм.

 

26. Якби не кішка, яка живе разом з людиною в природі.  А багато вона допомагає.  Їй не треба такі умови, як має у себе чоловік.  Він для цього живе, і придбаває у себе не одну річ яку-небудь таку, щоб під себе покласти, і на ній, як на хорошій, добре лежати.  Ми, як люди, на цьому не зупиняємося, що у нас є на це безсердечна кішка ручна.  У неї теж непогане в цьому ділі своє серце.  Вона любить ловити дворового маленького горобця. У неї на це здібність є накинутися на якого-небудь, можна сказати, ручного найкращого ...голуба або навіть голубку. У кішки немає на це діло різниці.  Якщо вона хоче своє полювання проявити, вона може поступово знищити виводок курочки пташенят.  Вона така в житті пані над природою. Тільки у неї над будь-якою ділом чоловіка робити хороше. Господарю не подобається поганий вчинок.  А кішка зможе це зробити не тоді, коли чоловік дивиться, і може на цю шкоду крикнути.  Для кішки це слово нехороше в її житті «брись».  Це значить, треба їй іти.

 

27. Вона не така дурна, щоб людину не розуміти. Вона розумниця з розумниць, одна з усіх наших людей.  Не простягає свої ноги на вчинок життя чоловіка, яке робиться чоловіком.  У нього для кішки є всякого роду хороша їжа, яку сам чоловік своїми руками приготував. У людини не таке в житті своє народжене серце, кому треба свій вихід у цьому всьому.  Не котячий, хто один час з природою природно наступає, і з цим предметом свою силу витрачає.  А потім у цьому всьому робиться сильний як ніколи.  Перед собою ставиться, треба вбити, це одне. А друге , треба фізичне вживання. У кішки такого діла немає.  Вона любителька на все в житті. Аби вона захотіла, вона все робить у своєму житті.  Ногами роздирає, зубами і кігтями.  Вона у себе не має залізного гострого ножа, як має людина у себе.  Кішка, вона сильніша людини в кілька раз. Вона нюхом все чує. Їй робити шкідливе для людини не можна. Якщо тільки вона в житті завадить людині, вона на її вчинок будь-які засоби застосовує для того, щоб цю неприємність, яку ця кішка зробила.

 

28. Кішка є розумниця, вона не допустить у природі такий хижий наскок.  Вона бореться з ним.  У миші є свій мишачий розум, і її є серце, з яким вона розуміє, де її лежить провіант.  Вона шукає склади, приховані під замком. Якщо їй знадобиться в ці умови себе протягнути, щоб там цим добром скористатися, вона для цього діла має зуби міцні. У неї є сила фізична потроху гризти, вона за собою все до чистоти вигрібає. Це її улюблена дорога, вона по ній не стрибає, як по асфальту.  А на своїх дрібних ніжках переповзає, і знаходить своє пахуче місце там, де нечистоплотна господиня зі свій посудом не так вчинила. Треба води нагріти до кипіння, і цей вимазаний посуд до чистоти вимити, як слід.  Тоді і миша туди не піде, і кішки не буде, чого робити.

 

29. Миша найчастіше народжується в таких умовах, де людина зберігає своє добро, свою сировинну продукцію.  Кішка тут ролі в цьому відіграє.  Вона така звірина.  Аби тільки хотіла, все вона зможе зробити.  Очі в неї бачать далеко вночі.  А раз у неї такі видющі очі, чують, то вже це для людини не що-небудь, а весь вчинок лютого звіра, як нашого найлютішого в голоді вовка. Він ніколи не чекав, як робить перед зайцем лисиця. Вона свого кума жене, щоб вовк зайця гнав.  А вона сидить на тому місці, чекає зайця, зі своєю силою накидається.  І скоріше вона любить поїдати голову. А адже стань нехай хто-небудь, це замах не котячий.  Лисиця теж така годувальниця, яка під снігом знаходить мишу.  Вона, як наша кішка, не хоче свою ласку представити, як представляє сама хазяйська кішка.

 

30. Хіба б вона не зуміла господарювати, як господарює домогосподарка.  А у домогосподарки охайної під своїми руками, як у кішки на язику.  Кішка не любить за собою брудний слід, щоб її ловили, і за це карали шкідливу негарну.  До цього часу її ловили, і не раз карали за це діло.  Хазяйське діло одне – корівку мати.  І за нею доглядати не так, як доглядають за чоловіком.  Його тілу потрібно дуже багато всяких справ, що на нашому шляху. І сонечко за хмари на деякий час сховалося.  А без такого тепла ми не виробили у себе, щоб була атмосфера, як це потрібно чоловікові.  Йому треба, щоб дощик часто по землі накрапав. І він для землі зробив, щоб людині було добре, і не було погано.

 

31. Всі люди лізуть зі своїм бажанням, і хочуть, щоб природа примусила себе часто по-іншому в погоді показувати.  Я хочу, щоб чоловік кожен у світлі не отримував від природи те, що йому щодня може прийти нехороша погода в природі, яка примушує по всьому цьому ділу хворіти.  Він би хотів піти і покупатися, побути в умовах, але бідність наша через це буває.  Того, що слід нам у природі, вона не дає.  І важко нам у цьому знайти.  Я, говорить людина, на все здатна зі своїми умовами зустрічатися і їх проводжати. Як хочеться отримати хороше, але не наше погане. Сьогодні, скажімо, для нас важка погода, а треба в ній бути.  Ми, такі люди, знаємо багато раз і хороше, і не забуваємо погане.  У нашому давньому селі, де мене мати народила, про що не забувається. Візьме і сон минулого дитинства і приплететься.  Я не таким тоді був між іншими людьми.

 

32. Особливо зараз чоловік цивілізований. У нього й одяг як одяг, хороший та фасонний.  Його тепер  молодь показує, і дуже сильно своїм здоров'ям хвалиться.  А у нього серце не здорове, а хворе.  Щоб він його старався мати, умови природні не дали. Всім людям запах ранок сьогодні, а атмосфера змінилася.  Звідкись в цей час наплили густо натягнуті хмари, від чого комаха не стала дзижчати.  А грак прилетів назад, не далося свої зовнішні польоти по степах.  І людина зі своєю снастю залишилася, не зробила через це виїзд у поле.  Діло вверх на гору не пішло, а стало спускатися вниз з гори. У людей проявилася до цього недовіра. Вони хотіли, щоб у житті вийшло з цього всього хороше серце. А кішка.  Кіт – це самець, і, можна сказати, не те, що кішка.  Він чоловік, іде від жінки.  Ласка не така, і від нього не те виходить.  Великий гуляка рідко буває.  Але часто люди бажання втрачають на коту.

 

33. А кішку люблять, і хочуть, щоб вона була. З котом не хочуть, щоб він з ними жив. Часто з ним діляться своєю дорогою. Йому знаходять заслуги. Від кота рідко, але буває. Кота з дому проводжають.  Не хочуть, щоб не сім'янином бути.  У кота велика хитрість, вона не допомагала йому, а заважала.  Господар – це в природі командир.  Вміє життя своє будувати для того, щоб господарство не падало, а росло.  Ми, люди всі, жити в природі не хочемо погано, ганяємо від себе ледарів.  Вони народжувалися і заважали.  Тому в це і потрапив кіт, його господар з двору ганяє.  Не хоче, щоб у природі кіт такий був, і робив те, що не треба.

 

34. Кіт народився для того, щоб цьому порядку, вигаданому ними, перешкодити.  Життя чоловіка, вона приходить на арену для того, щоб за рахунок цього пожити та подумати.  А потім зробити, щоб із цього діла вийшов живий факт.  Хіба погано було, якщо у господаря були злі хорти собаки.  А він через кота цього добивався.  Його предки навчили, щоб собаками роздерти кота.  А у господаря був кіт зайвий, він хотів його цим знищити, як нехорошого кота. Взяв запряг пару коней в сани, кота посадив у мішок.  А собаки слідом побігли, як за добрим господарем.  Він це вивів у степ, і мішок з котом кинув собакам.

 

35. Сам чекає, що ж вийде з котом.  Кот з мішка виплутався, та до коня своїми кігтями причепився.  А коні злякалися від цього, і побігли нестримно, господар не зміг утримати.  Як коні добігли до воріт своїх, розбилися, і розбився господар.  А кіт живий залишився.  З котом жартувати не треба, він більшу в цьому роль в житті має.  Це його серце, воно примусило людину позбутися кота.  А кіт, який би він не був, його народила тут для цього природа.  Без кота в будинку життя немає. Як без діяча, без ... сім'ї не прожити, так і без здорового серця людині в природі не жити.  Якби не був вихід моєї ідеї, то моє серце не робило, не допомагало іншим хворим серцям.

 

36. У нас по Донецькій залізниці є станція Дарьевская, Пітомная вулиця, 40. Ольга Йосипівна Котанова.  Вона розповідає про своє серце.  Чому я цю адресу знаю, і вона буде потрібна усім нашим людям, у кого непридатне в житті своє любиме серце.  Яке не стало допомагати тілу, щоб легко жилося і розвивалося здоров'я. Воно всім страждаючим віха. Якщо тільки людина в природі хоче жити без усякого захворювання у своєму любимому серці, не треба нікуди їздити.  Не треба ніяких Кисловодських курортів від захворювання серця, і не треба шукати по природі ніяких засобів у штучному.  Треба цю дорогу узнати, і поїхати туди, в це місце.

 

37. Вона не кішка, літня людина, живе з чоловіком.  Самостійна жінка, зі своїм серцем живе, і вчить усіх не за якісь великі гроші. У неї істина, народжена в природі через своє наявне серце.  Вона нам усім розповідає, і хоче, щоб наші всі люди звернулися не до мене особисто.  А до нашого дорогого Учителя, хто для цього задався своєї мети, пішов з тілом на злочин свого життя. Якщо тільки розібратися з цим ділом, не можна ніяк в житті без усякого здорового серця, ніяке є життя.  Серце є все.  У всякого подібного місця, на якому ніхто не хотів у такому положенні бути.  Яка б не нападала хвороба, воно сильне впоратися.

 

38. Серце є ключ усьому. А ми його у себе не маємо такого, як воно повинно в природі бути.  А воно між нами двома, між мною і нею з самого початку цього всього.  Ми уклали двоє договір стосовно допомоги в любові, і зробили те, що буде треба в житті людини. Вона від вас, як людей нужденних, в цьому не піде, і не відвернеться від вас. З любов'ю вам таким хворим, забутим усіма розповість. Вона у нас є віха початкова.  Досить буде нам по-історичному жити.  Треба нам вже це все важке в природі закинути.  Це залежне життя, що примусило нас усіх відмовитися від другого нашого життя, яке в природі на кожному своєму місці.

 

39. Жінка, вона нашого руського порядку, більше ніякої національної мови не розуміє.  А раз вона не розуміє в цьому, то всьому народові про це не скаже.  Ми такі люди, з нас лише б один чоловік у житті в природі це для практики проробив.  Він же не мовчить, і навіть хоче всім про своє, зроблене Учителем.  Йому наші вчені не вірять, що він такий для цього в природі з'явився.  І не відмовився на собі цю роботу проявити, між нами, такими людьми, такий для цього діла буде треба.  У нас між нами всіма людьми такими цього не проявилося, і ніхто не дав свою згоду це зробити, що зробив у природі для цього наш руський чоловік.

 

40. Я є руський чоловік практичний. Історія його спершу не робилася для того, щоб було хороше. А згодом змінилася у бік того, щоб оволодіти природою.  Як хороший професіонал свого діла, або своєї машини, яка залежить від природи, як і чоловік, від природи залежний.  Йому треба самозбереження.  Він думає вміти, але не знає, що йому буде завтра. Його бажання, як було вчора.  Ми намагаємося зробити не те, що було сьогодні.  Все одно було таке, як зараз.  Ми боїмося, ховаємося, робимо те, що слід.  Від природи отримуємо хороші якості для того, щоб ними скористатися.  Треба нам добре до поту потрудитися.  А потім в цьому всьому здався, як було раніше.

 

41. Ямочка маленька чоловіком копається в житті своєму для зберігання самого життя чоловіка.  Йому хочеться в ній для того зберегтися, щоб продовжувати за рахунок цього всього.  Коли чоловік має у себе, і  чимало, то в нього тоді працює серце  не погано, а добре.  Ямку людина не буде рити.  Коли у людини похоронка, тільки на це.  А коли серце заболить в людини не сильно, а спочатку помалу. А коли серце буде боліти помалу, то біль розів’ється сильно. Ми це можемо у себе зробити. А от знайти засобів таких ми з вами не зможемо.  Цяцьку різну придумуємо, а от для тіла не знайдемо порятунок.  Особливо для нашого на людині будь-якій серця.  А коли ми з вами роєм яму, та ще й яку.

 

42. І для чого це буде треба маленька для людини яма, якщо людина не зможе в маленькому господарстві жити.  Ми такі є люди зі своїм здоровим серцем. Ми до цього нічого не робимо, і не хочемо зрозуміти, що робиться чоловіком у природі.  Він не хоче, щоб господарство було маленьким, або яма була незаповнена і не розширена.  Для того це все чоловіком робиться, щоб у цьому ділі зробленому помилитися і своє серце на віки віків втратити.  Це не мода нашого життя серцю чоловіка не дати волі, щоб воно у нас не втрачалося, як це робиться руками.  Їм треба економіка і політика, яка не створює ніякому чоловікові, щоб у нього було здорове виходжене для довгого життя. Чоловік обплутаний залежністю.

 

43. Кров по тілу втрачається, а знову повертається в легені для обміну з киснем для того, щоб їй енергійній потрапити в клапани.  Серце і розділить на дві частини.  Одна з усіх найякісніша кров від серця відривається і спрямовується до господаря мозку. Його живить, щоб нитки, прокладені по всього органічного тілу.  Кров інша повинна не стояти, а щосекунди просуватися, тобто вона повинна по-своєму жити.  Вона з тілом разом не процвітає, а стомлюється в цьому, і вмирає без сили чоловік через це лише.  Але ніяка годівля не дасть ніяких калорій.  Є розвинений в житті в тілі людини тимчасового явища прохід, про якого мозок не забуває думати, як би своє тіло нагодувати.  Це робиться людиною не на користь, а на найшкідливіший шлях.

 

44. Якби наш перший чоловік у цьому робив не по залежному бажанню, а взяв би та по незалежному шляху пішов.  Не господарство економічне в політиці своїй робити.  А став би він виходжувати фізично в природі своє невмируще серце, якому все тіло так заважає одним запахом. Ми з вами цю систему на самих собі розвинули не для того, щоб серцю було добре.  Якщо тільки розібратися з цим ділом, то можна по підлозі паркетній іти і втратити своє здоров'я.  Ми маємо зал свого дому.  А йому треба не одна люстра висяча з багатьма свічками.  Це не всі умови.  Треба диван, та ще м'який.  Треба дзеркало і шафа, чому одна радість, яку чоловік створив. Йому мало, у дім добрий господар тягне безперестанку, і багато.    

 

45. Так що двір або дім, його не наситиш ущерть.  Мало цього, інший буде. А от чоловік, якщо він вмирає, вже не повернеться.  Жити б, жити, та природа не дала, взяла та повалила. Більше цьому чоловікові не жити.  Він своїм вчинком заслужив цього. Зробився без сил, і за собою іншу людину тягне.  У нього як у всіх, серце негідне. Треба буде в природі заслужити в цьому всьому. А ми в цьому служимо, нам не щастить.  Людина прибуток очікує.  А раз чекає в природі кращого, обов'язково завжди буде погано.  Природа, вона така мати годувальниця зі своїми силами.  Якщо вона хоче, нагородить. Якщо вона не хоче через серце перескочить, обов'язково в баранячий ріг зверне – неправильно буде серце працювати.

 

46. Як наші люди зі своєю думкою будуть жити.  Їм цього місця мало для свого розвитку.  У них народилася думка не така, як вона була до цього.  На одному місці очікувати  завтрашнього дня.  А він обов'язково таким не прийде, у ньому народяться сили нові для цього. Комусь із нас доведеться захворіти, а хтось вже хворіє.  Ми цього не хотіли, а воно саме прийшло, не є добре, а погане, чому ніхто не радіє.  Сам час змінює, одне приходить, а інше іде.  Хоч і хороше місце для життя, але в процесі це діло, як на нещастя, прибуває.  У році буває урожай один раз, а інший ми своїми силами не управляємося, як з нехорошим ділом.  Візьме та не вчасно зробить несподівано таку дорогу, по якій погано йти і їхати в перший раз по бездоріжжю.  Ми цього не чекали.  Сам чоловік звідки, як на гріх, він йшов проти мене.  Я його дочекався, перед ним вибачився.  Запитав: куди це була дорога, по якій він йшов.  Це дорога, по якій мені треба було йти.  Я за його вказівкою пішов.

 

47. Іду, а сам надумав глянути вслід його, він пішов слідами моїми.  А його не виявилося.  Де подівся?  Сама природа про це знає.  Як я знаю, і вчу людину по-природному, по-фізичному. У повітрі, у воді, і в землі, в якому ми з вами не живемо, а відмирає. Для нас економіка в цьому не відіграє ролі, і так само не допомагає політика. Наше серце з душею може бути не в одній церкві, яка поставлена на середині місцевого села. Там люди предкового явища кожне свято збиралися, і своє за тиждень зроблене в гріхах розповідали.  Вони хотіли, як би краще в житті залишитися і на інший тиждень, щоб чистою людиною знову почати.  І робити те, що зробили наші всі люди, які невідривно жили з Богом.  Природа цього не хотіла робити, щоб люди погодилися з цим ділом, і почали розвивати своє почате діло. У них у цьому була віра велика, з нею вони починали робити, і закінчували так само, як у них виходило у своєму житті.

 

48. Крім однієї неділі, та ще по гарній сонячній і тихій погоді.  Особливо молодь, яка робить для себе, щоб їй в цей день було, чого добре і багато поїсти. Та в фасонний одяг хороший одягнутися.  Намагається мати сорочку, брюки, туфельки і головний убір. Його привчили слідом за своїми близькими рідними по природі крокувати, і робити те, що ми робили.  Тільки що наше сонечко зайшло за землю, стало вечоріти.  Ми зробили для вечора вогонь, ми під ним не стараємося робити, а стелимо.  Кожен займає місце своє. Знову бога просять, щоб спати благополучно.  Людині буває невдача уві сні, засинає, і серце не допомагає такому ділу. Тільки що піднімається чоловік з ліжка, а його земля на деякій відстані.  Треба туди бігти не так це просто, а щоб була в цьому всьому велика вигода. Чоловік без прибутку ніколи нічого не робив. Тому він огородився, і хоче, щоб його ніяка особливість не чіпала.

 

49. Йому це місце Бог дав, він так завжди думав.  І хотів, щоб йому завжди так була вдача в усьому.  А природні дні не такі робляться у своєму житті.  Вони йдуть один за одним тільки перешкодити в житті чоловікові за його зроблене вперед.  Одне вимолює, інше починає.  Не треба робити.  А у нього колесо крутиться на спицях.  Сьогодні день такий, завтра інший, так і тиждень, так місяці, так і роки.  Ми їх починали робити з кроку.  Всього цього не було, навіть не світило в природі сонечко.  Простору землі не було, також не було води.  Що було?  Та нічого, крім тіла людини.  Йому захотілося це робити, що він робив.  Одне проводжав, інше зустрічав.  Не таке, як було, а інше, зовсім нове.  Потік життєвий розвинений нами усіма для того, щоб у природі пожити та помучитися важко, і в цьому померти.  Це для нас не потік, яким ми оточили себе і зробили. Посередині села церква для покаяння, і це не допомогло.

 

50. Людина зараз скептична, не хоче вмирати, а хоче жити, і багато раз веселитися один час. І так чи інакше нас ніяка маленька і велика церква з Богом не спасає.  Ми з вами починаємо говорити спершу помалу, а потім переходимо на велике.  Нас було двоє, а потім четверо, вже гурт заводиться в нашій такій місцевості.  Ми взялися за маленьке і зовсім зруйноване нами діло. Важко доводилося нам на старому ділі свій новий початок будувати.  Ми такі люди в житті, нам таким бадьорим людям у цьому. Ми повинні зробити те, чого в житті не було.  То ми вірили невидимій особі, а тепер нас оточило скептична життя.  Вже ми старому припиняємо, а новому народженому віримо.  Самі робимо, у нас так саме виходить, та ще краще, ніж це раніше було.     

 

51. У чоловіка така думка народжена до цього всього.  Він не для себе садить плодове дерево, щоб його господарем бути.  На це потрібно ґрунт та вода, тобто волога.  Воно любить у природі розвиток.  Ми багато садових яблунь не мали, і не в кожного вона була, щоб труд цим оформити.  Як це в житті говориться, я буду в цьому ділі ділком.  Ми звикли починати, як цю яблуню.  Серце одне не було згодне, щоб на цьому місця росла нами посаджена ця яблуня.  З неї ми не отримували в перші роки росту плоди.  Нас змушувало на це все зроблене нами дивитися. Все це робилося і робиться скрізь і всюди на кожному місці в будь-якому напрямку. Але не кожній людині доводиться дочекатися свого повного задуманого.  Це буде дуже рідко як розвиток, в якому яблуня змогла давати людині плід яблуко. Цього природа ніколи не дає.

 

52. Їй легше прибрати зі шляху людину.  Якби розум не думав про це, і не робив цього, життя тривало.  Найголовніше, той чоловік у житті правий, який низи обслуговує. І верхи він не забуває своїм умінням і роботою, яка за заслуги тілу людини допомагає. Це робиться не прибутком.  А зробилося тільки одним незалежним чоловіком.  Тим чоловіком, хто став мудрецем цим.  Він своє таке серце виходив любов'ю, працею.  Ні в кого з усіх не робилося і не думалося.  Вони захотіли по-своєму помалу новонародженій дитині догляд робити.  Він не хотів в полон такий потрапляти, а його примусила обстановка не природна, а людська.  Як цю яблуню вирощували, і хотіли, щоб вона їм давала щорічно не малі, а великі врожайні плоди.

 

53. Ми з вами тільки беремо те, що нам доводиться поїдати. Ми цього навчилися, і стали в процесі все це добувати, особливо управителі наші ватажки для свого такого славетного життя. У них таке серце, яке треба зберігати. А ми наробили спеціально для цих людей. Найкращого майстра примусили, щоб він нам робив такі чоботи, таку шапку і таке пальто, щоб не продуло і не промокало.  Для того ми все робимо, щоб не хворіти і не застуджуватися.  А щоб було в житті продовження, ми з вами не отримуємо в житті цього, і не отримуємо щастя.  У нас щось, а знайдеться, і на комусь якась перешкода.  Ми з вами одяглися тепло і добре, та й наїлися дуже сильно.  Але того, чого слід, ми в житті своєму не отримали.

 

54. З наших рядів вибув на віки віків.  Не забувайте про те, що у нас найменший чоловік ніким ніде не розпоряджається, а тільки виконує наше все.  Хіба він не зміг навчитися або бути на цьому місці.  Його так ніхто в житті нашому без теоретичної роботи і вчення.  Це тільки вдалося тій людині, яка не хотіла серце своє берегти.  Я зараз лежу під режимом, лежу на печі, а навколо мене люди такі, як я.  Це сон.  Написати про маленьке дитя треба, серце у нього було маленька, не велике.  А коли він попав у полон цього діла, він злякався, і не людським голосом закричав.  Все це був сердечний початок за рахунок своїх сил працювати в природі. А вона для цього народила людину для життя, але не сподобалася людям.  Стали по-своєму робити, а діло стало не краще, а гірше, жити за рахунок інших людей.

 

55. Люди знали, що це не їхня їжа.  Але вони спеціально задалися мети самі себе спочатку не сильно, а помалу годувати, поїти, одягати та в домі жити.  Як наша вся хазяйська система, став індивідуально жити. Вони без усякого Бога не зустрічали і не проводжали, щодня просили, молилися. Абияк відновили, начебто один за одним гналися. Хотіли догнати, а піти від цього не довелося, як накинулася природа.  Вона була споконвіку перед усіма людьми розумницею.  Тільки самі люди у своєму процесі життя не побажали цією дорогою, де можна було в хорошому ділі зберегти.  А ця дорога була, вона і буде тоді, коли ми з вами всі за це візьмемося.  І цій людині допоможемо, розвинемо думку свою.  Це не все для нього ці слова.

 

56. Вони повинні чоловіком для свого діла робитися для того спочатку помаленьку, не відразу так говориться.  Нам потрібно відразу без всякого діла зробитися для цього, щоб сміливо піти і оволодіти цією дорогою.  Ми з вами не хотіли і не хочемо на цього чоловіка байдуже дивитися.  Цей чоловік з виходженим своїм серцем. Чому він у природі не боїться її якості, від яких ми ховалися, ховали, і будемо без цього знання до природи ховатися.  Що ми зробили маленькому початку, захворілому серцю, адже воно з'явилося в життя здоровим?  Йому хіба хотілося його втратити, він на це не претендував.  І не хоче зараз цьому вірити, що в природі є, такі проходять засоби. Ми їх не хочемо шукати.          

 

57. Хіба до цього самого не можна схилитися своєю ввічливістю до природи, і зважитися вміло її просити.  Вона яка б у житті не була, але мила, розумна. Дитя змалку примусить бути рідною хорошою матір'ю. Все це робить наша велика природа.  У неї для нас з вами лежить дві добре не вивчених дороги.  Одна дорога для нас прекрасна одна з усіх.  Вона б давно не робила людині своїми силами.  А в неї вони є, не дати йому знову народжену живу в факті річ.  Рахувалася, вона рахується, і буде в цьому ділі вона рахуватися, як з розвиненим розумом людини.  Він поки в людині господар.  Якщо надумає це діло, йому треба необхідно.  Він лізе на рожен.  Йому хочеться, щоб в житті це був порятунок та отримання.

 

58. Щоб було в людини серце, жодна людина про це не думала. Людині кожній можна на собі розвинути, і зробити те, що буде треба для всіх.  Хіба наша незалежність на чоловікові не прийшла, і не зробила це, що від неї вимагалося?  Хіба ми з вами цього не бачимо, або не чуємо про це діло, що буде треба, щоб завоювати на собі цю ось милу для всіх славу.  Вона була, і обов'язково буде на людині розвинена.  Кому це завоювання буде не потрібно.  Якщо залежною дорогою ми йшли весь час, і в цьому всьому ми з вами відриваємося і не доживаємо, для нас найгірше діло в нашому житті.  А от щоб чого-небудь зробити в природі, ми нічого не робили.  У нас наші серця в цьому ділі незаслужені.                     

 

59. Справа тільки за думкою та за людиною, хто ролі відіграє в природі за своє діло, яке в природі робиться щодня щосекунди.  Без чого це необхідно вимагає час, що прийшов.  Якщо тільки він не буде про це все думати, людині будь-якій не буде, чим жити.  У цієї думки йде по природі час, який треба, дні наближаються.  Він про них знає, готуються всі люди, чим тільки вміють, і що тільки є зустрітися.  Це час, який в році один раз приходить, і тут же піднімається, йде.  Тому людина не з серцем своїм своє тіло буде рано (піднімати), а лягати пізно.  Не будеш слухати розуму – будеш без штанів.  Таке в природі кипуче діло. Мужик сільського господарства до цього чистить зернятка найкращі. А живу силу тварину годує, як самого себе.  За нею доглядає, водичкою напуває.  Тільки вона у нього знаходиться в сараї, а сам у будинку замкненому лежить.  А у дворі панує сам, по слову Бога все належить, на що і надія тільки тоді була.     

 

60. Якщо людина, та ще маленького початкового господарства в цьому ділі не буде про нього мислити, не буде Бога просити, і ніякого в житті ніде не проявиться.  А коли з людиною разом Бог лягає, і рано встає по природному розвитку.  Якщо вже не природа допомагає людині, то вже не знаю, що написати.  А писати я вмію про все. Колись Петро російський цар перший, він водився з німцями вченими, які ставилися скептично.  Не довіряли відсталій стародавній у важкому труді Росії показувати своє вчення наукове. Дивись, мовляв, кіт розуміє математику, рахує цифри. А Петро був, він залишився перед природою прав.  Він і доведе, як російський цар, цим німецьким ученим.  А я хочу по-своєму перевірити цього кота на живому факті.  Ви від кота вимагаєте своє, а я своє йому представлю.  У цей час Петро підкинув мишу.  Цей кіт схопився, і за мишу.  Навіщо?  Йому солодше миші немає нічого. Так і тепер між чоловіком залежним і незалежним чоловіком велика різниця.    

 

61. Доводиться в природі доводити не розумом таким теоретичним, який дуже багато зробив. А для себе не знайшов таємниці, щоб такі засоби допомогли позбутися зовнішнього ворога і внутрішнього, який заважав людині.  І буде заважати доти, до того часу, поки у нас, людей, в природі не зміниться потік у житті.  Ми зародимо свою свідомість до цього діла, почнемо самі себе наближати ближче до природи, як зробив чоловік в незалежності, від чого нам усім не відмовитися в природі.  Раз йому в цьому всьому добре робиться не тоді, коли перший пухнастий сніжок лягає.  Він пробудження все це робить, начебто чоловікові такому живому доводиться жити погано.  Природа не така робиться перед цим чоловіком. У ній народжуються свої на це саме сили не ображати людину, а заохочувати в цьому ділі.    

 

62. Комунізм нами будується. Питається, кому, великим умам або нам, теперішнім людям?  Нас з вами вже не стане, народяться люди з нашими силами, захоплять своє почате місце.  І будуть командувати, вчити нас за гроші, інтерес тільки це буде. А незалежність від свого серця виводить живий невмирущий факт, його треба вводити з самим маленьким дитям. У нього теж є, хоч і маленьке серце, але людини.  Не робить погоню за грошима, за таким місцем, де багато дають.  Або люди одні отримують їх, а іншим не вистачає.  Кому це буде придатна наука дипломна?  Вона народилася з глибокого незнання.  Вона не йде своїм вгору, а спускається вниз.

 

63. Ми не хочемо зрозуміти, що ці наші всі з маленьким серцем, вони піднімаються вгору для чого?  Їхні сили в цьому ділі піднімаються вгору для чого, питається?  Та для заміни нас. Тому ми перед собою час прийдешній для того, щоб ми не дрімали, а поспішали, скоріше зайняти своє місце.  І на ньому робити те, що робили наші всі уми.  Вони це діло починали з самого маленького бугорочки.  Цю роботу робити – перед ними стоїть своє завдання.  Вони без цього початкового діла далі можливостей не знаходять.  Залежна дорога теж починала протоптуватися з самого бугорка.  Вона покотилася з гори не для того, щоб жити і робити те, що зробили всі наші люди за цей час.  Їм не важко було.

 

64. А, можна сказати, у цьому ділі.  Їхнє діло – бідніти не доводилося.  А от багатіти, підніматися в житті всім можна, лише б був для цього розум. Пташка маленька зі здоровим серцем між нами в природі живе, і показує всім волю свою небувало. Туман на землі, він починає життю людини заважати, як якійсь качці, що на воді плаває. А чоловік вже недолюблює, у нього до нього не народжується енергія.  Навіть не такий робиться внутрішній вдих і видих, що хворим легким створює затор, чисту неприємність.  Навіть не може себе, у людини від цього густого розвиненого туману губиться серце. З цим густим туманом навіть не похвалишся, і не покажеш сам себе в хорошому одягу.  Словом, туман великий дуже сильно заважає будь-якому транспорту, що йде в шляху.             

 

65. Це така нехороша народжена в природі атмосфера, вона даром на землю не приходить.  Буває, скоро йде.  А буває, участить, лежить днями.  Він у себе має велику вологу, але не таку, як після дощу.  Туман у себе молоко містить, будь-яку відстань оточує цим.  Ми, кажуть звірі, які по ньому мандрують.  Він нам теж, як водієві в машині, так і нам.  Це нехороша така атмосфера для всіх , що живуть у будь-якому тілі, велику відстань займає.  Вгорі лежить ця система, яку не можна буде нічим вигнати.  Погода тиха, але неприємна в цій справі чоловікові. У нього очі по ньому вдалину не бачать, сил на це немає.  Вся залежність в житті живе в природі, але цим не задовольняється.

 

66. Навіть професійна система, і та хотіла бачити після цього сонечко, але природа його скоро людині не розкривала.  Особливо робилося важко залежності, вона на собі несла мертвий вантаж.  І для серця було не добре, а погано через свою нелюбов.  Але незалежність виступає зі своїми словами.  Взялася везти в цих умовах зі своїм розумом, веде така сама, ні в кого не питає, самовільно крокує.  Цей туман на все впливає, в ньому і воювати будь-якою зброєю не доводиться, в такт попадати.  А природа каже, що тобі моє спочатку подобається.  Я не зразу все народжую.  Цей туман, він не зразу на цьому місці сам себе розвинув, і тепер не відходить.  А людині озброєній це не до душі.  Але зате виступає чоловік новий, у цьому ділі говорить: яка моя така є любов.     

 

67. Я не йду ні від поганого туману.  Він для мене, любимого серця, приносить хороші якості.  Як не йшов від круглого всього року, що прийшов. Який він був довгий, а який він капризний і неспокійний.  У ньому не було до своїх днів серця, вони щоразу приходили з нічим.  І так вони пішли бідно, без нічого хитромудрого. Чоловікові не довелося зробити окремо видатне між людьми в природі.  А йому хотілося на собі форму змінити. Він не був задоволений тим, чим він займався весь час, і що зробив. Як тягав у своєму житті свій той же мундир, який йому спочатку доводилося новенького на собі тягати без усякого.        

 

68. Не дуже був хороший по фасону.  Так і цей рік зі своїми усіма днями, які доводилося людині дуже довго чекати. І дочекатися таким, як він приходив і йшов.  Ми були раді лише тому, що нас навчили наші предки з розумом, і без усякого серця.  Ми почали з першого дня.  Це все починалося не відразу, що треба було для нашого у формі чоловіка.  Він ці дні зустрічав не з простими руками, і думав без усякого серця його як день проводити.  Розум з цим ділом не погодився, взяв на себе свої сили, і став примушувати тіло людини, щоб для себе робити, чим треба жити.  А це життя стало в природі заважати.    

 

69. Все те, що природою дається, і робиться нею для чоловіка, йому це не виграш, а програш.  Це не своє, а чуже, зовсім інше. Як лежить земля холодна і морозна. А приходить такий перебіг, не така атмосфера робиться.  А в чоловіка така в тілі до цього недовіра.  Він не зміг залишатися при цьому так, як від нас вимагається від самої природи.  А в неї для цього не погане в цьому людьми введено для того, щоб своє намічене в життя ми всі в цьому продовжували, і намагалися зберегти.  Наше таке в цьому ділі завдання будь-якому нашому чоловікові мати в природі свій щасливий час, про який треба сказати прямо.  Яка б погода надворі в атмосфері не стояла, в початку цієї хвилини, що народилася.              

 

70. Ми з вами сиділи і дуже сильно з умами чекали.  Нас з вами примушувало в нашій сімейці, що створилася, та при такій розумниці матері.  Вона нас для цього якраз всіх до одного на білий світ маленьким хлопчиком або дівчинкою, ми всі з вами такими народжені.  Нас як людей своя рідна мати хранителька на нашій землі з повітрям і водою викинула. Вона наша мати не в одних умовах на свої ноги поставила, щоб на це дитя своїми очима подивитися, і сказати свої ласкаві про це діло слова.  Чому це так вийшло, що у нас між нами введений щасливий такий у житті шлях. Він доступний усім це отримати.      

 

71. Але не всі ми з вами на одному місці, і не в одних умовах, де наш чоловік своє власницьке місце зайняв. І те йому або їй довелося зробити в наших людях за законом. Якщо не хороше в житті, а шкідливе між людьми, а спільному характеру збиток.  Ми це все не прощаємо, беремо і караємо умами своїми.  У нас є такі люди вчені зі своїм практичним ділом.  Чоловік чоловіка за його корисливість карає дуже сильно.  Він у нас з вами, таких милих без серця людях, дуже сильно мислить.  Йому не хочеться в таких умовах перебувати.  Він не забуває щоразу в році це число зустрічати не так, як ми розумні у всіх своїх відношеннях.

 

72. Ми все можемо зробити, аби було нам одним за цим столом за такою їжею і сім'єю, де ми всі як один взяли в руки наповнені склянки.  І раді сказати голосно всі в один голос, що ми залишилися між природою, кому довелося в цей найвеселіший наш час. Ми з вами забули, і дуже не хочемо бачити свого близького в житті чоловіка, а він у нас нашим законом тримається у важких умовах.  Як по історії минулій були такі люди сміливці, вони йшли на рожен. Їх оточувало, може бути, гірше, а може, їм доводилося краще. Але між нами з вами в природі не народжувалося такого розумом розвиненого чоловіка, щоб він був у цьому ділі вболівальник.

 

73. З душею, зі своїм серцем він пішов на злочин. Своє здоров'я випробував на собі для того, щоб у природі добився, і зробив людині іншій легке. Ось це було заслужене місце, нами усіма надумано в маленький небувалий який-небудь день. А в ньому народився для цього чоловік не з такою думкою, і не з такою справою юстиції, щоб чоловік чоловіка карав.  А щоб чоловік з серцем у природі народився, і навчився в природі робити те, що буде треба нашому ображеному всіма, хворому чоловікові, хто не отримав у природі ні від одного чоловіка собі допомоги.  А він у нас між нами в 1967 році в самий останній день, останню ніч своє залежне тіло з хворим серцем залишив позаду.

 

74. І лікарі нічого не зробили. А як вмирало тіло людини від серця, воно безсиле буде між нами в природі через таке серце вмирати. Сім'я погана на своєму місці утворилася зі своїми людьми, хто побачив між собою з іншими цінностями, на які доводилося дивно звернути увагу. І розумово відобразити, що це наша людина.  Але зі своєю думкою не доробить те, що хоче бачити вся належна сім'я.  Вона хотіла у себе старий розвиток свого розуму.  Але цей чоловік, за їхнім висновком, став не в купку, а з купки.  Став не по-їхньому жити, а по-своєму.  Для них це є руйнівним, яка не подобається.          

 

75. І не буде серцю подобатися його робота, яка робилася серцем.  Годував він мозок, годував м'язи, і самого себе задовольняв.  Як ця сім'я, вона себе поселила на цьому місці, так як самому одному з усіх сім'янинові сподобалося. Тут добре ми повинні жити.  А раз це гарне місце, щоб на ньому так, як хотів перший чоловік. Треба буде жити, на одному місці не сидіти.  Від самого порога лежить дорога одна з усіх, лежить не вночі, а вдень.  Це все доводилося розумом без всякого серця нападати, як розбійники несподівано на людей безвинних.  І почне з людьми разом будувати своє.  Він хворого чим-небудь не хоче, щоб він між здоровими людьми був.  Серце. Не утримував сам себе, а гнав від себе.  Як природа зі своїм ділом.  Вона не хоче, щоб так сім'я розросталася, і в себе мала те, що було треба.   

 

76. Люди самі в природі не хотіли у себе бачити поганого. Вони йдуть дорогою самою обраною.  Ще добре не висохло, і не було ясного дня в сонці.  А діло треба було починати, бо таке діло догнало.  Треба братися з розумом та з великою розвиненістю для того, щоб у природі починати.  А раз ми це діло почали, то чому нам це діло не робити.  Всю зиму безперервно розум пролазив по природі для того, щоб на цьому місці підготувати.  Людиною обмірковано та проведено, щоб не самому одному, а вся в цьому сила жива повинна в цьому ділі зі снастю зробити свою роботу. Вона в природі на людині повинна зробитися розумом для того, щоб на цьому місці в цих умовах  доводилося людині робити, щоб у нас в сім'ї без втрат вийшло.

 

77. Людині треба хороша і міцна снасть.  Щоб була хороша упряж і хороші хомути з посторонками і гужами.  Та череседелкою і доглядальницею везти добре.  Щоб була дуга або дишло.  Також на рогату худобу ярмо з войцем для того, щоб восени орати в три пари волів чорноземну оранку.  Ми, такі сім'ї, озброєні для того, щоб не хвалитися цим.  А щоб цим усім обробляти ґрунтову чорноземну місцевість, яка ніким не оброблялася.  А зараз за неї взялися руки людини.  Весь головний мозок, вся системна сила, вона зустрічала і проводжала ці для людини лічені і ново представлені дні, в яких доводилося людині ховатися від такого дня, холодного в снігу, в морозі.  Ми, як найкращі господарі, в цьому ділі знаємо про це, у якої матері до своєї дитини своє серце.

 

78. Якщо у неї їх чотири, діти неоднакового розуму, один одного доганяють, і йдуть від іншої людини.  Треба буде, щоб серця милі, а вони вийшли різні і неоднакові. А у матері рідної серце для всіх однакове.  Вона любить усіх однаково, тільки вони люблять матір по-різному.  Тому у них дороги свої, улюблені не для матері з батьком, а для самих себе. Не в купу вони тягли, а з купи. Не росла сім'я в одне багатство, а розділялася.  І в ширину по розуму розширювалася як ніколи.  З однієї великої сім'ї росли свої окремі. У своєму розумі розвивалися, і по-своєму робили те, чого їхні батьки у своїй родині не досягали. Ці люди старі, а в ділі себе показують новими. У них розвивався труд.

 

79. А в труді турбота не так на сім'ю нашу, народжену нами в природі.  Вона цю сім'ю на білий світ посадила. І цей новий рік зі своїм наявним багатством на цьому місці зустріли люди, які давно в природі живуть, і борються з нею, воюють.  Вони нічого не знають у цьому ділі.  Їм хочеться, щоб перший цей день, а в ньому небувале тепле сонечко вилазило з хмар, і не суцільну місцевість воно займало.  І не як навесні атмосферу променями обігрівало.  Здавалося б, треба півдню розпустити своїх диких птахів, але природа клімат свій не мала.  А зимова погода, температура лежала.  Хотіли, щоб небеса розкрилися, і для цієї сім'ї свою білу скатертину на землі розіслала.  Але сім'я цього духу не мала.

 

80. Взяла, на цей час чистої землі весь день не дала.  Через сонечко не впав сніжок.  Така можливість не дала людям вільно з серцем дихнути. Якщо тільки природа не відмовиться від мене так, як вона тримала, моє тіло зберігала.  І весь свій час людей своїм серцем покарати, щоб вони з моїми силами рахувалися.  Які вони для всіх людей не капризні, а ввічливі!  Але не карають, а завжди сильно озброєні за людей у природі всіх, хворих, нею ображених.  Їм вся моя любов у цьому на мені лежить. Я сильно хворію, хочу, щоб вони важко не жили, як їх мучить біль у природі. Моя думка, моє серце не таке, як у всіх, цим ділом гидують. Моя любов мого діла в цьому. Я це все розсічу, прожену будь-якого ворога.    

 

81. Як такого, що віроломно напав, проганяв, у будь-яку хвилину прожену.  І людині те, що потребує в цьому ділі, серцем своїм доведу, зроблю.  Лежить по землі наша така дорога сімейна, вона від краю до краю сьогодні тягнеться.  Хоче сказати про свою родину, яка в своєму житті шукала в природі таємницю. А їй, як на якийсь гріх, прищеплювалася своя зроблена чоловіком неприємність. Він в природі порушив свій введений закон. Не треба було йому робити, а він у це діло втягнувся. Він хотів чужого. А раз чужим чоловік став задовольнятися не один раз, а багато раз. Люди цей учинок бачать, самі з собою говорять, у кого наш Лук'ян купається, і за це ні перед ким не відповідає.  У багатого раз можна вкрасти.  А в іншої людини можна буде колись пійматися, і за це все відповісти.

 

82. Це не своє сімейне трудове народження, до чого ми зі своїм ділом ступаємо.  Цей день у нас ..., а думка в голові лежить.  Кожен крок для цього ми крокуємо не одні.  Ми, люди, примушуємо, три рази на день годуємо себе.  А сьогодні для нас перше січня.  Може бути, і не надів свою таку гарну сорочку, і, можливо, за стіл приготовлений не сів.  І не хвалився таким минулим роком, якого ми залишили вчора.  А тепер ми з вами зібралися найближчі в природі друзі через цю випивку, а ми з нею часто зустрічаємося.  Особливо сьогодні перед нашими тілами лежать дні важкого характеру, щоб їх у своїй родині без усякої аварії прожити.  А то ж між нами, такими любителями, лежить ненависть щодо життя.  Одному в ньому щастить, легко добувається копійка.    

 

83. А в іншого піт струмком проливається.  Ми говоримо в цьому, це наше не виправдання.  А буває не з усіма.  А хоч рідко, ми зі стихій зустрічаємося, вона нас калічить аж до самої смерті. У природі ми цього не хотіли і не хочемо бачити.  У нас одне – вперед за своїми днями, що прийшли.  Вони нам кажуть, щоб ми не сиділи, і не чекали милостині від природи.  А всі думали, готувалися до нашого однорічного прибуткового і хорошого врожаю.  А він у нас буває в природі один раз в році.  Ми всі сили в цьому ділі ставимо перед собою, всю свою можливість в розумі тримаємо, щоб не забути, що в цьому році завадило. А зараз від цього разу йдемо. Природа не ... хвальків, вона прийшла на поріг зі своїм килимом.  Будь ласкавий, що буде треба для цього діла робити, не просипай, біжи на ногах.

 

84. Доганяй, не відстань. Не будеш поспішати – тебе час уб'є, ти будеш бідним у цьому.  У цьому твоє діло, це свято, та ще річне. Ти зустрічаєшся зі щастям. У матері рідної по її серцю діти однакові розумом, але не по одній дорозі вони пішли. У одного думка своя, оточила себе, вона хоче цей рік зустріти без всякого важкого. А хіба інший проти, тільки розум продумав не так, як це говориться.  Діло перед усіма живе і робиться, але помилка буває одна – недоробить, попадається.  А раз попався в природі, незграбний у природі.  Вона не рахується ні з якими силами, бере і валяє чоловіка.  Поступово у нього відбирає сили, вводить людині безсилля, з чим людина не може впоратися.  А жити якось треба, і хочеться жити, тільки природа не допускає.  Він або вона не живе, а мучиться в цьому.  Хто цьому винен?  Ми самі.

 

85. По-старовинному крокуємо для того, щоб своє серце втратити. І будуть вони по-залежному втрачати, бо нові дні один за одним повинні з'явитися, і в безодню зникнути.  А за них треба передчасно пити те, що згодом в цьому веселить.  У перший день 1968 року люди відпочивали, не хотіли братися за наш великий труд, або за те, що нас у цьому ділі годує.  А учать нас усіх по дорозі ходити, по тій дорозі, у якої немає кінця.  Ми по ній прагнемо йти із самого ранку, і в сніданок під час нашої їжі.  Для нас готує інша людина.  Вона нам усім будує в цьому ділі смак, а вже в процесі розвився апетит.  Ми без нього не сідаємо за наш стіл, де ми з вами зможемо не ...  

 

87. Без усякого серця проводжаємо дні, а з розумом зустрічаємо.  Ще не жили перший день,  і до  нас він прийшов важкий. А ми зібралися, в честь цього нового року, небувалого дня беремо і п'ємо горілку.  Що ми з вами робимо?  Ще не жили, а ділимо бариш.  Я пам'ятаю своїх батьків, що вони робили кустарно і без усякого розуму.  З силою своєї рили для самих себе шахту, хотіли вугілля дістати.  Їх радувала проходка.  Як вони хотіли вугілля дістати, а щастя їхнє не прийшло. Хвалитися вони вміли, ділити бариші теж вміли, і з грошима вони вміли розпоряджатися. Але не дочекалися вони цього, стихія завадила.  Летів козацький літак, а ми дали знати партизанам, вони приїхали, спалили.  А всій цій артілі довелося в кам'яних льохах просиджувати.  І поступово вони в природі померли без грошей.    

 

88. Їм як таким вічна пам'ять, лежать у землі.  За п'ятдесят років цього життя, в якому ми живемо, нас жодного хвалька не стане. Ми всі до одного залежного чоловіка помремо. Хіба не сім'я або не серце Росія, яка створена з мужиків, з кустарів індивідуальних у власності. Вони вміло жили без усякого такого серця, які б за їхню нову і сильну в хуторі Іванов заступилися.  Вони були в цьому ділі праві через своє старшинство. Олексій Микитович Бочаров, Клим Никифорович Токарів, Ілля Федотович Бочаров, Іван Федотович Лазарєв, Іван Антонович Полєхін, Василь Платонович Бочаров, Омелян Федосійович Бочаров, Федір Сергійович Токарєв, Антон Опанасович Полянський.   

 

89. І, найголовніше, Корній Іванович.  В особі свого сина щасливця Порфирія Корнійовича Іванова, на кого випав жереб бути в історії.  Це діло, яке робилося для сімейного життя.  Ніхто з усіх не хотів помирати, і всі до одного пішли в землю, як і не жили на білому світі ці мужики.  І так померла вся Росія.  Тепер помирають люди без сердець соціалістичні, які цими такими господарями на нашій землі фізично створили це економічне і політичне вчення.  Держава не для того, щоб людині будь-якій у ній жити тривало.  Щоб не хворіти їхньому серцю і не застуджуватися.  Цього нові люди комуністи у себе не завоювали це, що слід.  

 

90. Як на перше січня зосередилися умами своїми, як слід, весело проводять один з одним.  Говорять не про перший такий святковий річний день, який не побоїться сам себе в цьому ділі.  Рік – це не один день і не один тиждень, щоб у ньому прожити та робити. Ми робимо місяць не один, а всіх 12.  365 всіх днів.  А його треба було не так, щоб нічого не було у чоловіка. Він зможе сам на своїй роботі або в навчальному кабінеті зі своєю ідеєю. Він сидить і вигадує в свій такий час, як буде треба позбутися поганого в житті своєму.  Ми з вами хіба не хотіли в природі мати перший наш такий день зі своїм зимовим холодом та морозом, щоб для нас був дійсно зимовий у снігу день. А ми його, такого дня, через наші сили не маємо.

 

91. І не можемо в такий час мати такого дня, щоб запрягти в санки трійку зимових коней в гарну збрую, з кучером разом – пішли по снігу кататися.  Ми цього року з першого дня цим не оточили себе.  Нас з вами наші хворі серця підвели.  Ми недостатньо підготовлені зі своїм поняттям.  І не хочемо знати себе так, як потрібно в житті моєму. Вона чоловікові підказує, що сьогодні повинен робити в цьому ділі наш чоловік. У нього одне розумовий прагнення для себе що-небудь зробити не таке, як він робив щодня за своїм розумом і визначенням. У своєму рідному дворі прив'язана на ланцюгу залізному, немає друга, любимішого від собаки.  Вона весь час знаходиться на цій прив'язі.

 

92. Хіба у неї немає розуму, щоб чого-небудь в житті своєї подумати не на цьому місці, на якому вона і на перше січня не була відв'язана й досита нагодована.  Тоді можна було сказати нашому будь-якому господареві у своєму дворі: людину розум примусив це зробити.  Подивіться, це його небувала одиниця, найкраща сторона. Чоловік на цей день своєму собаці зробив те, що хотіло його серце для собаки зробити.  А ми з вами як не робили, і не робимо цього.  Як була на прив'язі, так вона і залишилася в цих умовах.  Може, вона через наше пияцтво і не нагодована досита.  Це хоч рідко, але з такою справою зустрічається.  Собака в умовах, вона між нами в природі терпить.

 

93. А самі знаємо, що буде завтра, що з нами вийде на другий день. Ми не собаки, прив'язані на ланцюгу, щоб нікуди її не пускати.  У нас такий введений закон усім, він не легкий.  А, можна сказати, для людини нашої цивілізованої в усьому.  А їй завтра треба бути в природі на фронті в труді.  Влізай зі своїм тілом воювати, ці тони через себе перекидати щодня.  Щоразу чоловік не прив'язаний, і не лежить на своєму місці, і не чекає скрипу дверей. А коли йому, такому страждальцеві, згадає господиня, приготує і винесе, як псові, в цьому і дасть, йому скаже: лопай, як собака.  Чоловік виробив свої сили для цього, щоб їх витрачати в будь-який час року.

 

94. А ми всі вчорашній день знаємо, його дуже легко проводимо з піснями, з танцями.  А сьогодні фізично в праці.  Шановні люди цього часу.  Ми народилися для того, щоб жити не за рахунок чужого, за рахунок природного.  Нам з вами легше красти, ніж трудитися.  Тільки за руд перед народом не відповідають, а за крадіжку судять, карають.  Люди терміни сидять, терплять через це.  А за труд отримують в тілі хворобу, і в хворобі мучяться один час, а потім чоловік помирає.  Його стьобнула в цьому ділі природа, не захотіла, щоб він був у цьому ділі здоровий, щоб через себе перекидати купу праці.  Нікому це не треба, але необхідність така.  Трудиться, трудиться чесно, а красти ж легше.  Він піде спробувати, і піймався.  Його не як злодія судять, а за те, що він у цій справі піймався.

 

95. Його народ судить, він за це отримає режимне покарання за матеріальність.  А в нездоров'ї хвороба, вона ломить, вона людину жене з колії.  Вона нас усіх у себе тримає, всім нам прокладає свою коротку або довгу дорогу, яка нами прокладається щодня.  Вона нашого брата вчить, що буде треба для цього зробити, щоб скористатися цим часом. А в ньому треба буде самого себе змусити, щоб жити своїм таким тілом без усякої такої аварії.  Щоб людина в природі не піддавалася ніяким захворюванням.  Щоб людина була стійка, у своєму всьому впевнена. Говорить, що її ніяка особливість, і ніхто з народжених для тіла людини.  Ворог зміг образити людину, залежну в природі.

 

96. Такого не знайшлося між нами всіма, такими людьми, хто прожив на землі, своє місце займав.  А от щоб у природі славу в себе для цього завоював, цього жодна національність не заслужила.  І жоден її чоловік, щоб він від неї отримав славу. А одне прекрасне – у природі пожив, та своїм розумом по природі полазив, пошукав те, що він думав у природі знайти.  Але щоб знайти йому довелося, цього не отримав для себе.  Будь-яка людина в житті не хотіла цього дня, який себе в цьому році небувало в такому бруді оточив.  Нам можна сказати свої слова на це, це не зима предкова.  А небувале життя, невеликим холодом розвивалося в хмарному вигляді.  Ми рідко такий час зустрічали, і ми його проводили, його немає.                   

 

97. А раз не такий час прийшов для чоловіка, він вже сумнівається.  Думає, думає  про те, що до цього проходив весь час, до цього року.  До цієї начебто глибокої осені, яка змушує погоджуватися з цією справою.  А він нам таку зимову в снігу та у великому морозі не несе.  І не робить нам такого, щоб ми з вами по такому холоду роздягнувшись не ходили.  Холод є холод, він не якась особлива одиниця, вона потрапляє на нашу землю з висоти.  А до землі прилітає, і свій час летить, від чого робиться атмосфера, холодний струмінь.  Вона не хоче, щоб чоловік його боявся, і на себе чого-небудь з мертвого одягав.  Тому він боїться, у своє йде та ховається.

 

98. А раз у нього така боязнь перед природою, вона породила другий день такий же атмосфери.  І таке явище, в чому серце може і не думати так, як думає весь час мозок.  І конячка зі своїм серцем цьому горю не допомогла, і не довела своїм обрядом.  А вона була розумниця, завжди сама собою хвалилася, як якоюсь красою.  У мене на моїй голові одягнена з ременя вуздечка з грузделями, з різними бляхами.  Я була в цьому невпізнанна, на своїй спині сідло не одне носить.  Я носила до цього і вершника чоловіка з розумом, він мною поводками правил.  Я була йому в цьому слухняна, завжди трималася тієї сторони, яка йому була треба.  Вліво треба – я в тому трималася.

 

99. Треба вправо – я була в цьому скромна. Звір я була.  Під моїми ногами летіло все, я без крил літала.  Не змогла втратити свого улюбленого друга, він же мене виглядав.  У нього на це народився свій розум мене змусити, таку красиву угодовану конячку.  Я не сама в природі є хороша конячка, яка своєю силою допомагала в природі людині не одним верхом.  Господар був прав моїм неврахованим здоров'ям, на все своє село хвалиться, що вона в нього така розумниця.  Сідло знімалося, а хомут надягав для іншого прикладу. Треба було в драги запрягати, і від цього я не змогла відмовитися.  На це я мала ім'я кінь, на собі носити не один хомут.

 

100. Цей хомут був з гужами, і була супонь.  Якщо треба запрягати в драги з голоблями, для цього зверху голови одягали дугу. Закладалася в гужі, супоню стягували, тоді на мені не один кучер їхав.  Навіть я везла вантаж не малий, а великий, сучасна жива машина.  За це все мене як близьку свою щодо цього. Конячка чоловіка знала і любила, своя рідна в цьому ділі добро творила. Мої колеса від моєї швидкості тихо не ходили. Для мене в природі погода в кліматі не народжувалася. Я була в ній літаючий птах.  Для мене дорога – рідний край.  Взимку і влітку мені довіряв чоловік.

 

101. З ним я разом живу в дорозі.  Він їсти хотів, його природа примусила це зробити. І мене він випрягає, ставить до корита, я в ньому приготований хліб також поїдаю. Це моя для цього сила є, після чого не я одна в це впевнена, і сподіваюся, що мої ноги нас обох привезуть. І зроблять те, що задумав наш в цьому чоловік, йому це треба. У чоловіка думає не серце, а розум. Йому хочеться це зробити, він всі сили кладе разом з конем. Для своєї родини гарненького придбати, і цього чоловік разом досягає.  У нього на це є сила волі про це діло не забувати.  А все думати доти, до того часу, поки у своєму дворі не побачить прибуток живим фактом.

 

102. Він мене, як таку конячку розумницю, ніколи ні за які гроші не дасть.  Я у нього друга дружина, яка за господарем дивиться.  Старається, мене водить у чистоті.  І нагодує, щоб я не була голодна.  Вона моя друга помічниця.  Що я, те і вона.  Приходить час, треба нам разом сідати за наш нами приготований стіл.  Вся належна їжа, ми ні в кого не питаємо.  Беремо, кидаємо все робити, а самі, як пси голодні, кидаємося, і свій апетит годуємо.  Ми для цього живемо, у нас не одна наша така конячка є.  З серцем вона нашому горю допомагає у важку хвилину.  Коли чоловікові треба поласувати хорошим, жирним, він має для цього діла корову.

 

103. Вони за нею доглядають, добре годують. Це все робиться хорошим, розумним господарем, хто пізно лягає, а рано встає. Йому, говориться в прислів'ї, Бог в цьому ділі дає. Він думає не про одну конячку, у нього в голові корівка з молоком, та ще не погана, а хороша.  Там збоку стоїть свинарник, а в ньому відгодовується хороша свиня.  Або кошара, а в ній вівці живуть.  Все це буде треба.  У господаря, як на сторінку ставляться ці слова, так і господарство росте не по днях, а по годинах.  Треба буде куди-небудь поїхати за яким-небудь важким вантажем, у людини кінь не один, а з драгами.  Він без підготовки туди не поїде, спочатку нагодує досита конячку, прорахує цей час, скільки йому буде треба.

 

104. Він у це вкладається сам, з собою бере для себе їжу, і не забуває про конячку.  І також у нього в голові те, що має у дворі.  У доброго господаря паном служить слово одне.  За все повне і зроблене його звуть всі навколишні люди паном. У нього немає того, чого б потребувати. А є у нього те, що треба, тому він і пан у домі своєму. Звинувачувати, корити в цьому всьому ділі нікого з життєрадісних тварин не доводиться.  Один без усякого іншого не може показати свої рідні сили, якими чоловік своїм добром хвалиться.  Є чим йому, такому чоловікові, у своєму розвиненому господарстві хвалитися, бо це треба і годиться в природі.  Вона змушує чоловіка, щоб він мав одне і мав друге.

 

105. Треба б мати третє і четверте в своєму хазяйському житті, яке не стоїть на одному місці.  У людини не серце про все думає, а розум про все не забуває.  Хіба можна доброму господарю своє хороше в прибутку господарство забути.  Як не забувалося цьому чоловікові, хто взявся за залежність свою початкову, зроблену ним.  Хіба це не господарство доброго господаря.  У себе на це має в природі свою тяглову силу.  А для нас усіх відома природа, вона є в усьому годувальниця.  У неї є час, у неї є і діло.  Але щоб нічого не мати, щоб нічого не було в житті, це не людина в природі є.                                                   

 

106. У чоловіка день додає день.  Хіба чоловік думав про те, що вийде в природі з новим роком.  Ніхто з усіх людей не старався про це діло подумати, щоб сьогоднішній день перше січня 1968 року був зовсім без снігу і в болоті.  Ми його таким не зустрічали, і не змогли такі дні перед собою бачити.  Не весна, яка повинна бути, і не осінь.  Вже різдвяні в посту починаються в році дні.  Я, говорить природа, така мати.  Що хочу, те і зроблю в житті.  Для мене ніщо вам не дати білого снігу, який лягав щорічно на цьому місці, де наш чоловік у цьому ділі рився. І хоче сказати про господаря в природі.  Він для цього гартувався, щоб не застуджуватися і не хворіти.

 

107. Це його якості, виходити своє рідне здорове загартоване молоде серце.  Воно всьому діло є, чоловіка виходжене в житті своєму серце. А раз його чоловік у цьому дусі виходив, на нього велика-велика надія, на незалежну природу.  Вона нам і другий такий день, без усякого снігу  прийшов.  І хоче нам за своє небувале, щоб ми про це все думали, і бралися за свою зроблену снасть.  За технічну силу, за машину, її ставили на колеса для того, щоб її мотор гудів і змушував енергію виробляти. У ній чоловік рився своїм розумом, дивився в усі боки.  Але одного в житті природа не давала, зима була відсутня. Треба снігу, а його атмосфера не давала. Лежали без всякого морозу дні такі, по землі брудне, інколи в тумані, з вітром дощик іде зверху.

 

108. А люди цим в серці незадоволені, їм не подобалося. І вони хотіли за природою по снігу та по морозу. З одягу робилося, як це треба, і тіло не так забрудниться.  У природі може навіть без усякого серця себе примусити найменший шпак.  У цьому ділі оточить себе, і прилетить на своє колишнє місце.  Своєю появою він себе таким у природі покаже.  І голосом проспіває свою колишню в природі пісню.  Ми, отакі люди, почуємо його такий голос, він для нас таких, не старе це діло йому співати. Така картина для нас відома, на кого звернули ми всю увагу. Як нам було слухати цей голос, між нами ми такого звуку не чули.                              

 

109. А як люди за це все взялися, на нього такий погляд, на таку швидкість, яку він робив.  Він на місці спокійно не буває, бачить перед собою все, радіє нашими дітьми, що бігають по теплу.  А які на ньому пір'я чорного кольору, ми б від такої птиці не відмовилися.  Вона не шкідлива, а корисна є в природі, всіх черв'ячків за кольорами збирає.  І хоче нам, людям, у цьому ділі допомагати.  Які його ноги, вони можуть триматися на будь-якому місці. На нього не впливає ніяка погода, крім холоду, білого снігу.  Більшість він поселяється там, де люди оселилися, і де сади різної появи в житті.  А в це весняне таке тепло люди всі намагаються на хорошу розвинену квітку або на зелену траву.   

 

110. Особливо коли дерево розвивається, воно робить від сонця холодок.  А коли ми тільки подивимося на це місце, де сів цей шпак, він мовчки ніколи на цьому місці не просиджує.  Сідає й починає співати на весь свій голос.  Йому хочеться перед людьми своє миле серце показати.  Кому, кому, але нашим дітям, а у них розум шкільний.  Їх треба вчити, щоб вони бралися за своє все.  І ось такий знаходить.  Хоч і рідко, але буває. Свою особисто атмосферу кілька раз змінює. То почнуть білі без дощу, зовсім порожні, за течією повітря вони пливуть.  А буває таке стане.  Все небо від краю до краю насунуть хмари, а дощу не буває.

 

111. А буває, з цих густих хмар, що насунули, почнуть дрібні краплі падати на землю, з яких робиться сильний.  І слідом за цією дощовою погодою може розкластися по великій місцевості туман.  Особливо буває весняний час, коли сонечко піднімає себе вгору.  Воно б раде промені свої прокласти на землю, а ця стихійна атмосфера заважає, не дає зробитися ясному дню, як буває.  Він не одним людям для їхньої роботи допомагає, і робиться на серці приємно.  Навіть пташка своє гніздечко в цей саме діло.  Їй легше бути, чим вона на ньому знаходиться в холод.  Місце будь-яке і кожне від цього терпить.

 

112. А раз така атмосфера лежить на землі, повітря прогресує, вже людям робиться своїм вчинком не те, що було під час хмар, що вирують у висоті. Вони себе розвивали яблуком. А з них зсередини виблискувала вогнем блискавка, і робила свій гучний вибух.  Це все робилося в небесах у природі не кожен раз кожного дня. Такий з градом запускається ураган. Все це робиться, і буде робитися природою на нашій землі. Особливо розвиваються на морях шторми. На це є море, воно живе і енергійне зі своїми рідними силами з волею зробити якому-небудь кораблю, що плаває.

 

113. Вона ні з чим не рахуються, ні з якими технічними діями.  У воді знаходиться дуже багато різних тварин кровожерливих, самі себе поїдають. І куди свою снасть руки людини спускають і ловлять, навіть стріляють великих китів. А за що людині від природи будуть заслуги? Це тільки в лісах дрімучих, де не одне ялицеве дерево стоїть, біля нього інше.  Або біля ялинки сосна, береза і модрина.  Вона густо себе насадила для того, щоб там наш злий кровожерний звір за своїм нюхом чув іншого безсилого такого, що живе в лісі.  Він знав це місце, і намагався йому завдати свій збиток, убити його.  Це все робилося в природі для того, щоб одній людині не зробитися над усіма людьми.  

 

114. Тому в лісі стоїть завжди тиха погода.  А на землі, та ще на такий рівнині, вона перед людиною зробилася джерелом, що й примусило про неї думати для того, щоб за нею своєї снастю доглядати, як це треба.  Треба обробити для того, щоб чоловік у цьому жив і харчувався для свого здоров'я.  Він землю до свого імені привласнював, самовільно обгородив це. І на ній ставить для себе дім з усіма вигодами, і в ньому пожив да помислив.  Робив по своїй дорозі від самого порога до самого того місце, на якому він весь свій час робив.  А коли день відпав, прийшла ніч зі своїми тихими у відпочинку справами.

 

115. А без усякого повітря і чоловік у себе в своєму житті нічого не зробить.  Він свій технічний розвиток на землі у труді створив, усю свою майстерність.  Розум його навчив, як буде треба для цього зробити, щоб життя людини в цьому ділі затримати. Перше, це йому допомогла природа, народила тварину маленьку.  У господарстві ми одержали б поросятко. Цю система між нами, усіма людьми, ввели, вічно не вмираючий плід.  Особливо було спочатку будь-якому хорошому господарству.  Вони в цьому ділі ласували.  Говорили у своїй такій місцевості, де їм довелося виходити не маленького, а великого.  Не худого, а жирного мали в запасі.                     

 

116. А в запасі люди купалися.  У них сало було, і окости просолені.  А перш ніж людині мати, треба була своя власна земля.  А її одні права не отримували з нею разом жити, а жили в селянстві, працювали на пана.  А були й такі люди, нагороджені царем, він їх на цьому місці посадив з тим, що у них було підготовлено з предків.  Вони до цього діла або місце своє мали від предків.  І що робили, з тим сюди приїхали без сокири, без пили і молотка.  У них був кустарний труд, вони більше всього сподівалися на свою фізичну силу, на своє тіло, якому жива сила допомагала.  Були у деяких людей воли і конячки, та якась снасть, зроблена з дерева.    

 

117. Я, правда, не знаю, мені не довелося це в процесі бачити.  Але, як живий і життєрадісний у цьому чоловік, та ще в природі заслужений, у себе в ній виходив серце здорове загартоване молоде, 25-річного чоловіка серце, з яким я премудро розбираюся.  І хочу вам точно без усякої помилки, як і ви зі своїм здоровим серцем.  Про історію завжди думаєте.  І розумієте, сало і окіст так це без усього не виходить, а завжди треба потрудитися в природі.  Те, що потрібно людині в його початковому господарстві, яке люди знайшли в процесі в різних умовах.  Вони на одному місці придбали з перших днів це зручне місце, яке люди облюбували. У них у дворі не було півня, не було курочки, і не було ланцюга протягнутого, щоб собаку тримати.

 

118. Та й не було в житловому приміщенні нашої домашньої кішки. Вона спіймана в природі й обласкана, яка служила людині допомогою.  Вона миш знищувала, за це господар її любив.  Годував себе і цю кішку.  Доглядав за конячкою і за биками, та за різними тваринами.  Вони його фізична сила на землі, щоб до неї їхати.  А на ній там голими руками не візьмеш.  А треба восени зорати одну десятину.  На це потрібно середньому господареві 8-дюймовий плужок.  А заможному господареві, який не одну конячку у себе має, три пари волів та два хороші з маткою коня.  Є не одна, а дві корови.  Сам виходжує цю худорбу, всю зиму безперервно б'ється в цьому ділі, не жаліє сам себе, а все доглядає за нею.

 

119. Над собою трудиться, доглядає.  І спекти це треба, щоб було, з чого.  І зварити їжу, теж треба мати, з чого.  А господарство складається від кішки, вона теж чекає від хазяйського серця.  Дасть чого поїсти, кішка не голодна.  Нехай мишами займається, так сказала господиня цього будинку.  Йому служить собака, як сторож у цьому всьому.  А їй не завжди здумається, щоб добре погодувати, навіть водичкою не напоїть.  Життя собаки не хороше, а погане, за що відповідає не чоловік, а дружина.  А от чоловіча робота берегти хвіст не погано, а добре, щоб було, чим годувати.  На це збирався без усякої помилки    солом'яний корм, та ховали в клуні полову.  Сіно у кого було, а більшість обходилися всі чистою, без бур'яну, білої тертої соломою.  Додавали полову під водопій.

 

120. Це було і є, воно хазяйське око.  Він за нею доглядає сам.  Годує корову, годує коней, і не забуває про биків, звертає увагу на своїх дворових курей.  І про самця, та про свиню.  Якби сказали господареві: наймись за цим доглядати, він би ні за які гроші не погодився таку любов проявити.  А він радісно сам себе підготував у цьому всьому.  Йому зима вже набридла без усякого сидіти, і готове скасовувати.  У нього для цього бутять воли, коні іржуть від хорошого догляду. А корова рано отелилася, доїться молоком.  Правда, свиня без приготовленої їжі не дасть доброго жирного сала.  А з ним можна легко зібратися в степ для того, там розкидати по землі по оранці зернини.  А їх треба боронами волочити.

 

121. Цьому мужикові в цій праці і море по коліно. Багатство є багатство, а його довелося зберегти у предковому мірилі.  Це будуть гроші, а вони зосереджувалися, росли в природі у самих багатіїв.  У великих хліборобів і заводчиків, і фабрикантів, у поміщиків, підприємців.  Вони могли за свої гроші в природі купувати все. Але одного тільки вони не зуміли – огородитися від захворювання, від застуди та смерті.  Це їх, усіх людей, які йшли від бідних, неімущих. Зовсім розділила, і не порахувалася з їхніми великими в цьому ділі умами, а взяла природа стьобнула.  У нього також негідне серце, як у всіх серця хворі.  А як доводилося безсилим бідним, неімущим людям у природі гнатися.

 

122. Треба його дорогу знати, а в нього розум не розвинений, як це треба.  І науки були занадто відсталі.  Природа на цей розвиток сама в цьому ділі здібна, між собою таких людей народжувала, щоб вона їм своє індивідуальне місце тримала.  Хіба найбагатша людина не хотіла, щоб чогось у житті розумного для народного життя зробити.  Це були на стільці за столом.  Щоб до чоловіка як такого пана підійти, треба запитати дозвіл.  А він може пустити, але допомоги ніякої в житті не дати.  А в наших людей створено нерівне в цьому ділі право. Треба розумом погодитися, і разом визначити таке з душею і серцем життя.

 

123. Не одному багатому чоловікові довелося на собі розвинути вчення для того, щоб від ворога зовнішнього відбитися.  Сюди вникає зі своєю силою бідний, темний чоловік.  Він не жаліє сам себе, йде в природу так само, як господар, у гонитві за врожаєм не малим, а врожаєм великим.  Бідний у цьому ділі сам себе рятує і свою таку сім'ю.  Не думайте ви про те, що йому не хочеться вільно сісти на стілець свій і поїсти того, чого доводиться їсти щодня багатому чоловікові.  Йому люди приготували, він у це впевнений, і вважає, у нього на це часу вистачить. Його особисте зібране ним багатство. Багатий бідному ніяк не вірить, що він напівголодний ходить, а про багатого і ситого не забуває. У нього в голові одне лежить – треба буде Бога просити.

 

124. А Бога не одними словами упросиш, і не за один раз.  По історії лежать давно такі якісні слова і милі такі.  А до цього душі і серця не буде – твоє все помре, як закинутий камінь у море на дно.  Того, що буде треба для життя, він не отримує.  Як ми, люди все, зацікавлені в природі не бідно жити, а багато оточити себе.  Ми в природі не народжувалися, щоб так важко доводилося жити. А хотіли, щоб легко пожити. Для цього приходить наш будь-який у тижні або місяці, або в році день. Він один раз приходить.  Ми їх зустрічаємо і проводжаємо не так, як слід.  Не з однією фасонної обережністю, яка робиться всіма залежними в природі людьми.                            

 

125. А ми добре розвинули труд на чоловікові.  Це в селі коваль, він у себе має горн для розжарювання в полум'ї заліза, яке він тягне. З нього робить що-небудь у житті, воно починається від кочережки і кінчається багатьма іншими речами, які робить чоловік із заліза.  Він його виробляє в продукцію.  Він це все майструє не під набір, а за гроші.  Він вважається один такий чоловік, якого люди добре знають.  Кажуть про нього багато хто, як про хорошу людину.  Якщо тільки що зробилося у річній роботі, і не можна в цьому чекати далі.  Його в цьому суспільство обдаровує, як порядну людину.  Це не людина, а наше для всіх є серце.  Від зорі кує, чути далеко молоток по ковадлу.

 

126. Село не десяток будинків, а багато десятків, сотні.  Живуть всі землею.  Цьому господареві залізна снасть ламається, рветься, А фахівець хто?  Та він.  До нього прийде хлопчик від своєї якоїсь вдовиці.  Їй в її будинку знадобилася для грубки кочерга.  Цей хлопчик, він це діло за своїм віком не робив.  Його мати посилає для своєї допомоги, його просить, благає.  Каже свої ласкаві слова: «Ти піди, синочку, так мої слова ковалю особисто скажи.  Мене, мовляв, мама прислала, щоб я вас особисто своїм голосом попросив.  Моя мама вдома в роботі своїй зайнята. А в цьому вас через мене просить, і благає через мене, щоб ви для нашої груби для чищення колісників зробили. Ми вам за вашу працю заплатимо, що стоїть».  Коваль таке дитя, якого мати навчила, за свою ту чудову роботу в своїй кузні не зустрічав.

 

127. А мені його слова милі, сказані ним, дуже до душі і серця прийшлись.  Я знав цю матір, як вони ще зі своїм чоловіком добре в сільському господарстві трудилися. У них перед усіма людьми зі своєю силою з хорошою снастю не йшли.  Не відставали в будь-який такий будній день в будь-який тиждень, який з першого дня, як прийшла ясна, тепла погода. Всіх малих і старих жене з хати в степ за хазяйським прикладом.  Їсти людині обов'язково треба.  Але не забувайте, що цьому господарству якими засобами треба в будь-якому місці допомагати.  Чим?  Найголовнішим.  Господар, який керує всім цим, він тоді на це все не жаліє.  Чекає такого моменту, до якого готується.  Всі сили останні зосереджує і волю, любов свою у фізичній праці.  Йому належить збирання, косовиця.

 

128. Руками це робити, якщо вмієш жати серпом, і ця робота є.  Коса з держаком, з грабками на ремінцях, кому треба. Фізична сила чоловіка, він її за деякий час на тому місці, де йому доводилося працювати на ній, щоб вийшов із цього урожай.  А коли природа нагородить самого заслуженого в цьому хлібороба плодами, тоді не один цей господар, якому доводилося легко в цьому всьому впоратися.  Його такому в любові ділу у труді сама природа пішла назустріч, його серцю не стала через атмосферу заважати.  А взяла всю неприємну погоду мимо направила.  А людині треба скосити хліб.  Та як раніше берегли колосок, в'язали в сніп, і клали в хрести по п'ятнадцять сніпів.  Вважалася копиця з сніпів. А їх треба зберегти, везти на свій тік, і один скласти.  А потім тік накатати, щоб був він міцний для молотьби. Цього зв'язаного хліба більшість у господаря.    

 

129. Молотять кіньми, катками збивають до пустої без зерна соломи.  Зсипається оберемок із зерном.  Всю зернову пшеницю переб'ють, а солому рожном на голові в скирту складуть для корму худоби.  Він, як господар, це береже, як око.  І хоче, щоб у нього було з надлишком.  А коли візьме віяти цей зібраний оберемок, він робить чисте інвентарне зерно. Кому, як великому врожайному дню, низько-низько у свято неділю Богу як помічнику у всьому цьому поклонився.  І подякував йому за це, що він своїм вчинком наше село не забув, ми хоч не всі до цього діла поставилися з душею і серцем.  Що намітили за своїм таким знанням, церкві піднесли, як годиться.  І попросили, щоб він нас ні в чому    таких любителів не забував.  Ми багато цьому віримо, стараємося по можливості дати свою намічену жертву.  Ми приносимо і говоримо: «Господи, спаси нас у всіх відносинах».

 

130. Ми в цьому ділі копаємося.  Що на нього накинеться, він десь прорветься. І свою штуку в предковому явищі влаштує у всіх нас, таких життєрадісних і віруючих в Бога.  Православною церквою введений Покров пресвятої Богородиці, річне свято. У церкву з інших сіл близькі рідні, знайомі приїжджають.  І роблять своєму річному провіщення, що так вийшло, щоб ніщо таке не завадило.  А зараз ми з'їхалися.  Прийшли привітати мене з такою великою роботою, хто день і ніч своїми руками    і своїм серцем намагався зробити, щоб їм можна було хвалитися.  Ми такі є люди, за цим ось столом, та за такою хазяйською їжею, приготовленою в цей день. Та що довелося випити, не який-небудь гріх.  Серця у нас хворі, не можна було карати, і не треба буде хвалити. Люди різного характеру, все в компанії може вийти.

 

131. А компанія – це не хто-небудь, а природа, яка зможе у себе все зробити тому чоловікові, хто добивається через свою боротьбу і своє повне вчення, який хоче отримати від неї все те, що треба. А його бажання одне для всіх – ми повинні в природі збагатитися так, як наші люди один за одним стали гнатися.  І йти один за одним для того, щоб між ними не вийшло в житті те багатство, та слава, яка примушує бути в природі індивідуалістом, власником у житті своєму. Він не хотів, щоб у нього смітило з ним разом його незнання.  І він не вмів робити те, що йому доводилося зробити, щоб вийшов живий факт.           

 

132. Ми з вами не звикли на одному місці однаково сидіти.  Ми звикли як ніколи самі придбавати те, що треба було в природі чоловікові. Він хоче, щоб у нього було те, що в житті треба. Чоловік хотів і хоче зараз своє наявне господарство, щоб була можливість у житті подивитися іншій людині на це все, зроблене ним. І сказати своїми словами, як це так вийшло в нашому такому життя. Ми люди, обидва з таким розвитком знаходимося в природі, поспішаємо зі своїм здоров'ям жити не важко, а легко. Ми з ним маємо велику різницю в нашій праці, з нашою живою силою. З нашої снастю, яка озброїла людину в цьому ділі робити.  

 

133. Він взявся за своє сам по-старовинному зовсім. По тому шляху він пішов, яким усі люди пішли. Зі своїм розумом він робить для себе те, що буде треба. Він без техніки великої не зможе величезну будову споруджувати.  Вона йому в цьому дуже сильно допомагає у своєму житті. Мозок цим не заспокоївся, щоб не примушувати, щоб тілу людини так даром в природі не сидіти.  Він не спить, а все думає про це. Чоловікові хочеться, щоб він погано не жив, і йому в природі не було холодно. Ця його повне завдання повинно здійснитися в усьому, щоб від природи цього у своєму труді добитися. Людина не спить, а все думає про це, а робить безперестанку. А щоб у бік хорошого. Ми, всі люди, від неї залежні, без землі жити ніяк не зможемо. Ролі вона відіграє в усьому цьому, вона нам дає плоди.

 

134. А плоди – це життя наше. Ми отримуємо в природі їх сировиною, знаходимо, тягнемо. Перекидаємо з місця в інше туди, де це треба. Людей одягаємо, людей годуємо, і людям робимо затишок, щоб вони в цьому ділі пожили та потрудилися. А потім самі себе в цьому ділі зносили, бо це дуже важке життя для тіла чоловіка. Чоловікові це мало, що він працює, у цьому трудиться фізично або розумово. Але вони обидва бояться природи. Їм природа тоді хороша, коли вона людині допомагає. А в природі дві сторони, ми їх у цьому маємо. Одна придбавається, друга скасовується. Одна хороша і тепла, друга зовсім погана, холодна.  Чого наші люди не хочуть, щоб з цими умовами вмирати. У природі живуть два птахи, обидва різного характеру в усьому, це орел з вороном. Один час зійшлися один з одним, вони хотіли хвалитися своїм. Як це вийшло, що орел великий у природі птах, а ворон від орла менший?

 

135. Але вони по-різному харчуються, і в житті по-різному живуть. Орел любитель свіжого м'яса, сам убиває, і тут же поїдає. Каже: мені непогано жити. А ворон каже: мені природа сама їх валяє. А я люблю і роблю, поїдаю падаль, живу цим не погано, а добре. Тільки біда між ними проходить: орел менше часу живе, а ворон живе від орла більше. Але зате орел хвалиться перед вороном, а його картає. Я живу від тебе менше років, але зате харчуюся живим і свіжим. Сам знаходжу, і моя хитрість придбаває. А ти все чекаєш, щоб тобі була милостиня в природі, коли ця тварина здохне. А ти тут як тут, на це накидаєшся. У тебе розкрився в природі скарб, це падаль твоя.  Каже орел: я вмираю в своїх роках, а ти вмираєш у своїх. Щоб жити вічно в природі і люди розумового характеру не добилися.

 

136. Вони давно це продовження в житті шукають, всі пошуки від себе послали по всіх чотирьох сторонах. Самі люди в цьому ділі шукають у природі таємницю. А людям яка буде в природі таємниця. Не така вона є в природі перед людиною. Людині треба вчитися, і не по-старому, по історичному. По-предковому ми навчилися робити будь-яке діло. А їх дуже багато, цих діл. Щоб їх зробити, у нас таких сил немає. Тільки що наш комбайн з цього поля вибрався, покосив хліб, помолотив, і в копиці солому з половою склав. А зерно чисте, справжній інвентар продав за гроші державі.  Треба було, щоб ця земля полежала і відпочила. Такий порядок у природі.  Земля лежить, не орють через відсутність технічної сили. А коли машина є, мотор ричить, лізе в борозну. Хоче, щоб комбайн зі своєю роботою йшов на свій відпочинок.

 

137. І все те, що для неї буде потрібно в ремонті. Їй велика працездатність.  Спасибі їй і всьому екіпажу на ній, що вони вчасно дуже добре вклалися.  І так вони працювали, нашим предкам цього в житті не бачити. Ми від природи не очікуємо милостині. А заїжджаємо 5-лемішним плугом, великою і зручною машиною. Найкращий у житті своєму, це наш водій тракторист.  У нього не розум у цьому ділі зробив – його серце в цьому добилося. І стало робити по цій землі без всяких огріхів чорну оранку. Це не збирання, це не косовиця, від якої сиплеться в кузов машини чисте зерно. А наші люди звикли не пудами, не мішками, а тонами, машинами рахувати. Ми цього добилися, у нас нестатків немає, щоб наша земля даром пролежувала.

 

138. Тракторист вчасно оре, і вчасно він її кладе під будь-яку погоду. Це не таємниця людини є така введена система. А в системі раніше не проявлялася теорія думки людини щодо агрономічного знання. Ніхто не змушував селян, власників, індивідуалістів, які огородилися своїм добром. Особливо це було нашому біднякові, хто вийшов з наших хазяйських дворів.  У нього і думка так не працювала, і не хоче цю систему бачити.  У нього народилося в житті зовсім інше, не хліборобське. У нього опрацьовується така в природі думка, вона звинувачує жадібність і скупість.  У хлібороба економіста тільки одне.  Якби хто-небудь у його житті прийшов на його таку допомогу, і взяв і все поробив, тоді за цей вчинок сам господар дуже низько вклонився.  А ми знаємо, як будь-якому господареві довелося розвиватися.           

 

139. У доброго господаря і свинка панує, він її не одну годує для приплоду.  А от у нашого бідняка, хто своїх дітей дрібних в неогородженому дворі. Вони від нього не хочуть розбігатися. Вони хоч і голодні діти в цьому були, але батька і матір як любителів бачили. З ними разом у затишку, як голодні і напівроздягнені. Ми разом це все переживали з душею і серцем і терпіли.  Нас за це природа нічим ніколи ніяк не покарає. А от ми з вами помремо не так, як усі залежні люди, що вміло борються і воюють, яким треба жити. Вони, за нашим висновком, повинні жити, а у них вийшла близька смерть, з якою треба було ближче від усіх. І з нею порозмовляти так, щоб вона з нами не ділилася, а разом спокійно жила.  І буде вона спокійно жити.  

 

140. А коли вона буде спокійна, ми тоді впевнено будемо жити.  Нас з вами ніхто не візьме, як бере багатого чоловіка в думках. Він любить цим хвалитися, що його природа обдарувала своїми силами. Я, говорить багатий чоловік, дуже багато зробив у цьому для себе. І не забув він про іншого. Я сію зернятка по цій землі для себе, і сію зернятка іншому милостиню.  Він прийде, він поклониться, він попросить.  А я з нього здеру, як з білочки, тоді вже буде мій в цій справі козир.  У мене зернятка будуть в засіках, а у нього гроші в кишені.  Договір у мене, а програш у покупця.  Нас дві людини в природі.  Я потребую, щоб продати, а йому треба купити.  Змова коротка на моєму боці.  

 

141. А по всій нашій природі якщо показати в телевізорі, або про це треба буде знати, на факті живому бачити. Це в житті велике діло є один з одного знімати піджак. Якщо тільки мені, такому молодцю, так в цьому ділі не вчинити, мені ніяк не доводиться в природі жити. А природа, вона така система міняти, торгувати.  Словом, можна сказати про бідну природу. Її не цінують, як якесь цінне діло. А ви самі знаєте, коли чоловік у себе має це велике багатство. Йому далося його отримати, і він як господар так добре хвалиться. І хоче сказати як про свою власність, яка повинна бути у нього. А коли господар цим оточений, то чому не поскупитися.

 

142. Я її народив.  І не багато, і не мало, але в цьому ділі збагатився. Все одно буду цьому господар. А коли я буду господар, то розіб'юся в природі, зроблюся один з усіх великий чоловік, якому потрібні прикажчики. А ми за цей час не забули, і знаємо добре, як зараз у нас робляться в нашому суспільстві, тільки заведеться на цьому місці що-небудь таке. Ми такі в цьому люди, хочемо сказати прямо, як це виходить у житті. Ми засуджуємо, і хочемо сказати: йому Бог дає, а ми не отримуємо.  У нас такі хитрі голови, щоб природу цього року обдурити. Це є у нас така задача у природи взяти так, щоб не було в житті важко і погано.

 

143. Кожний чоловік у природі вмів жити, та ще як добре. А от багатому ця історія шкідлива.  Між ними живе один такий бідний чоловік. У нього немає того, що добрі люди у своєму ділі мають. Ми такі люди у своєму житті, аби захотіли, для нас нічого не варто в цей день, в погоді гарного вигляду.  Ми в ньому всі свої сили кладемо для того, щоб було в житті добре поїсти, а фасонне одягнути, у зручному будинку пожити.  Яка цьому місцю слава, що ми так себе оточили.  Живемо ми все літо, робимо те, що треба. А старе в запасі залишаємо позаду себе.

 

144. Це нам всім говориться історія одна з усіх, вона нами робиться, як начебто ми вміємо. Нас це все навчило зустрічатися з весною і з осінню. Одне проводжав, а інше зустрічав. Наша машина оре, під сніг оранку кладе для того, щоб на цьому місці пролежав сніг і створив свою в цьому ділі вологу, вона нами робиться.  На що велика в цій місцевості, як у якомусь куточку.  Ми навчили самі себе в цьому всьому так зручно жити. Ми виявилися на цьому місці славні в природі майстри. Ми кругом і всюди отримували від неї вдалий прибуток. Ми фізично змусили своїми руками все це робити. Ми з вами не помилилися качати природу.

 

145. Вона нас обдаровувала своїм багатством.  Ми лише б подумали, у нас це виходило, як у якихось молодців. Ми хотіли дуже сильно на цій землі один час збагатитися. У нас на цій площі на землі не одні зручності, не один є в цьому ґрунт. Велика місцевість, незручна земля нам, її, як гірську частину, своїми минулими отцями примусили своєю сільськогосподарською снастю народити хліб. Та звідти, хоч незручно і далеко, нам з вами, таким людям, довелося на своїй улюбленій живій силі.  Хоч і було дуже важко, але зате ми з вами звідти брали добре чистосортне зерно пшеницю, після толоки добре давала десятина врожай.

 

146. Ця місцевість не у нас, таких мужиків, лежала, а ми навколо свого села таку роботу щороку робили. У нас не це було одне. Ми випасали на одній третини нашої всієї землі, пасли корів і биків пасли. І не кидали ганяти овечок, що нашому господареві це все робило величезне прибуткове господарство. Людина була в цьому ділі сильно рада. На все був керівник староста, всіма нами розпоряджався. Треба було гроші цареві збирати – він це все робив сам. А люди, у яких немає грошей, їдуть в балки за дровами.  Для того вона робить, щоб врятувати в цьому своє життя. Людина примушувала людину якусь роботу один час робити.

    

147. Гроші ніхто даром йому не давав, треба їх придбавати. За якесь життя живе даниною розплачувалися часткою. Між нами таке не один рік проходило. Один рік чоловік не заплатить за свою таку землю, а це недоїмка державі. Воно нікому і раніше, і також зараз не кидає. А бере своє повне загальне право. Так робилося, беруть актом спишуть. А комусь, як на зло, візьмуть і з великими розмовами такого молодого господаря покарають.  Даремно теж люди нічого такого не робили, і ніколи вони в цих умовах не зроблять. Треба буде війна. Найголовніше, людський перед людьми в усьому захист, ми його робимо в природі щодня.

 

148. Це добре, що в тебе як господаря доброї душі з серцем поставлений будинок житловою з якогось природного каміння. А накритий вже давньої річною соломою. А от зараз у цьому нашому давно народженому потоці ми з вами перед чоловіком не бачимо минуле. А зараз ми з вами за цей час дуже багато зробили нового. То у нас ходила слідом за старезною конячкою соха, чим ми один час обробляли свою землю. А от зараз в борозну пробралася машина, трактор. Він причепив свій 5-лемішні плуг, посадив у себе тракториста. Як добре в цьому ділі орав. Він оре, він робить збирання. А коли на нього нападає якась неприємність в чому-небудь, людина сама не знає, що і де це все береться.

 

149. Наша введена в люди залежність в природі наробила. Взяла від порога чоловіка в природу прогнала, за стихію нітрохи нічого не сказала, щоб він дивився, і в себе чекав яку-небудь у житті стихію. Особливо зараз робиться самою людиною, волею її. На собі носить такий одяг, і таку їжу поїдає, а в порятунку в цьому ділі не пощастило. Не так повернувся, або, може, води не так напився. А природа яка є?  Чим хоче, тим вона покарає. Чоловік у цьому ділі довго сам не живе. Бере на себе свої повні сили, і ділиться з природою. Залишає все своє чоловікові іншому, а сам іде на віки віків у землю. Це так робилося в природі раніше, і зараз все одно робиться з людиною. Ми свого на людині не добилися, а взяли і померли. На віки розпрощалися з усіма людьми.

 

150. Люди говорять про це діло дуже багато років. А як була перед цим стихія, так вона і залишилася в цьому місці. Стосовно цього нічого не зробили. Треба було для чоловіка таке серце, з яким доводилося бути на одному місці.  Як не бувало сьогодні він повинен бути в одному з усіх хуторів. У хуторі там, де люди в будинку рано піднімалися. Та швидше вони бігли в те місце, де знаходилася кожна на своєму місці на мотузці прив'язана. А їм було потрібно підкласти свіжого корму, принесеного з двору. У природі в цей час відіграв ролі чоловік, йому не доводилося на печі теплій сидіти. Він весь свій день безперервно то одній тварині приніс, а інше на черзі у чоловіка.  Їм би до цього не було свого серця.  У нього не було того, що він думав.  

 

151. А природа несподівано візьме і нагородить. У чоловіка, як воїна, особливо тоді, коли стороні одній щастить, пересилює. Командир бачить свою якість у перемозі. Він звертається до сонечка, щоб воно не йшло, а своїми променями на землю світило, поки сильна сторона не поб'є своїх ворогів.  У природі одне до серця ніколи не буває. Вічно лягає ніч, вона нам не дала можливості цю свою перемогу в природі закінчити, темрява зупинила.  Ворог – це живі люди, у них угруповання стало приносити вмілі сили, ті нові сили, які несподівано стали енергійно в цьому ділі воювати. І ту силу тих людей подужали, погнали назад.  Значить, в природі одне не буває, а інше несподівано народжується, і так хапається за цю землю, і хоче з нами разом жити.    

 

152. Ми сподіваємося на своє, що нам, молодим, скаже старий. А в старих людей більше досвіду. У житті він зробив діло, яке повинно робитися чоловіком нашим. Тим чоловіком, якого природа за його зроблене в житті не полюбила, і не хотіла, щоб чоловік таким був. Він не хотів у природі своє серце у своєму житті виходжувати. І для серця треба зробити те, що доводилося нашому руському простому практичному чоловікові. Це Іванов Порфирій Корнійович. Зі своїми знайденими ідеями він зустрівся думкою не де-небудь на такому просторі.  Це було в Майкопському районі в лісових умовах, у гірських людях. Тільки тоді це все робилося і природою, і самим ним. Між Котдахською станицею Даховською лежали суцільні гори. Та невеликий густий лісок, за яким протікала в глибокій щілини наша Кавказька річка Біла.

 

153. Вона з гір набиралася. А над цим усім люди ходили назад, вперед.  Вона собі пробила доріжку, тільки людині пройти.  Я як такий був відряджений від Армпромлессоюза, кому доводилося не по туману, а по ясному сонячному теплому дню ступати. А в руках тримати газету центральну Правду, і читати уважно статтю «Наука, техніка». Як вчені фахівці звернулися до уряду, щоб вони за їхню яку-небудь зроблену помилку змогли прощати і заохочувати. А мені в мою голову без головного убору через волосся велась думка, з якою я зустрівся, і став її слухати.  Вона мені про це говорить. Чому це так, що наші всі залежні люди їдять, одягаються, а в домі живуть, а фактично в цьому хворіють і застуджуються, а потім умирають?  Це всьому нашому такому народу не слава, а просто так живуть.                                             

 

154. У них є для життя?  Немає того, щоб цим скористатися так, як ми, всі люди, що живуть у світі. А вони з розумом навчилися зустрічатися з природою, і з розумом проводжати цей видозмінюваний час, що йде, в якому доводиться щодня не видозмінюватися.  Просто те ж саме без усякої зміни висить. Не живий, а мертвий одяг, він не допомагає, а, навпаки, у цьому заважає. Ворог лізе, через його пролазить у тіло, і хоче в ньому сміливо прогресувати. І не боїться нікого, а робить по-природному, щоб не жити. А от природі це на руку гнати від себе це безсиле тіло, щоб воно не прогресувало на користь життя. Ми, всі люди, цього не робимо. Всі люди по три рази на день їмо, та не мало, а багато, досита.  Ось чого ми не повинні робити.   

 

155. А все це робить залежність чоловіка. При ній немає здорового серця.  А один лише в житті є розум.  Він чоловіка не просить, а своєю силою хоче, щоб він на своєму місці над іншим чоловіком нічого подібного для себе не робив. У чоловіка першого, хто облюбував, вибрав таку місцевість, яка одна з усіх місць. Не було такого, щоб вона не мала у себе такої для життя зручності.  Природа на цьому місці в цих умовах  для життя така, у природі є земля.  Це для людини одне з усіх таке прибуткове джерело, з якого людина сама себе примусила руками робити в природі те, що потрібно. Плоди треба пізнати, вивчити, і в ній треба отримати.

 

156. А ми від землі в сировині не одне зростаюче в зеленій формі. Ми на цю масу з самого початку її появи свій великий погляд звертаємо, увагу. Розум організму так говорить. Не треба забувати про ріст цей і про світло, і запах усій трави, по якій з'являється, хоч рідко, але ароматна квітка, вона пахнула. А на неї накидалася комаха, або бджілка домашня, або дикий жучок. Словом, усякого виду літаючі жучки, вони цим усім харчувалися, і робили свій умілий в цьому ділі запас. На нього і чоловік нападав, і робився цього господар, прибирав багатосімейну бджілку. І робив для неї сімейний будинок, в який вкладалися із стільниками рамки. Бджілки в цьому розум людини.

 

157. У цьому чоловік учився, і робив для себе чистий мед для їжі. У природі чоловікові не один цей час потрібно, і не одна росла на цьому місці трава і цвіла. Вона дуже багато змушувала в праці косою косити, для того вона рядочками на землю клалась. І при гарній погоді, при сонці і сухому вітру вона робилася легка. Її зручно складали в копиці, а потім звозили гарбою в стіг. Розум людини для цього має свою власну худобу, воли і коні. Та є молочна корова. Їм треба корм готувати. Робиться чоловіком таким, якому на це потрібно свій розум, він зробився від цього всього цілком і повністю, за розумом волочився. І шукав для себе особисто через це своє добре серце.

 

158. Ми звикли уму підкорятися і щось робити в природі. А ми з вами взялися за повний налитий стакан горілки і випили. Ми думали, не шкідливо обійдеться. А ми як багато п'ємо, як інші роблять. До невпізнання пили, і будуть пити, веселитися, від чого в житті виходить хвороба. Від частого пиття вина робиться серце непридатне. Розум не радіє, а себе змушує. Розум від здорового серця отримує якісне харчування. Уму краще, ніж тоді, коли від спорту нездоров'я робиться всередині. А коли погано в природі, нічого ти доброго в житті не скажеш. Ми самі собі цим шкодимо. Не хочемо в природі, щоб серце було хороше. На це ми і робимо це для того, щоб весело в житті. Ми звикли нездоровим серцем обходитися. А швидше нас оточує не те, що слід.

 

159. Якщо не будеш знати про природу, про ту матір, яка всіх нас народила, і досі зберегла чоловіка. Він у нас є одного боку, живе в ній за рахунок знайденого в природі і зробленого руками. А вжито живим тілом, чим чоловік в ній втягнувся. І став у себе це все фізичним трудом придбавати як якийсь для чоловіка потрібний продукт, і будматеріал, та сировину. Кому потрібні  були руки людини та розум, все це належить у житті. Для цього всього утворилися між людьми в місті і селі школи міські та земського значення. Були церковно-приходські, в яких ми, народжені всі юнаки, вчилися, і розвивали у себе при цьому розум. 

 

160. Розуміли технічне в природі знання. А до цього придбавали індивідуальну хитрість свого близького по дитинству товариша, якому в його житті щось таке завадило. Людина будь-яка з силами починає перші дні в школу ходити. Але в процесі цього всього цій дитині або чоловікові, що розвивається, розум перестав командувати думкою, і не допомогло в цьому ділі його серце. Наш помічник чимось характерно захворів. Його бажання змінила зовсім інша думка, яка у нього не стала далі по-новому теоретичному робити. А спочатку він мав своє в цьому бажання, щоб учитися. На це був розум здоровий і міцний. А зараз він не розум, а якась стороння ганчірка. Діти інші, такі, як він за віком, дуже наполегливо за партами навчаються.

 

161. А у нього в голову не йде, як іде його близькому по дитинству товаришеві. Він, як автомат, читає і розв’язує, та пише про це. Словом, вчиться на п'ять. А от цьому молодцю не пощастило в його такому житті, яке його оточило психічно хворим чоловіком. Він своїм розумом збанкрутував, не став далі вчитися. Не став так розуміти, як потрібно нашому чоловікові. Всім нам хочеться бути в природі вченим чоловіком, інженером, ділком в цьому ділі. На весь цей розвиток треба мати креслення для будь-якого початкового об'єкта. Або яку-небудь зробити в цьому річ, вона заслуговувала хорошого, фасонного штучного.

 

162. Ми математично вчимо добре, розвиваємо у себе це. А наш близький улюблений у дитинстві товариш, його природа збила, не дала розум робити те, що всі люди роблять у процесі. Він не так даром вчиться, щоб нічого не знав. У природі такій треба було нам усім вчитися для того, щоб знати свій обов'язок у будь-якому і кожному колективі. Він теж чоловік, такий же самий, як і всі підлеглі люди. Вони не вчені, у них немає на це діло диплома. Освіта, як має його наш нашого заводу директор. Але ми його одному слову підкоряємося, і те ми робимо, працюємо. Нам цей завод випускає продукцію. Я, говорить чоловік, про це думав багато років, навчався на це.          

 

163. Тепер своїм знанням командуємо. Люди мене як ученого чоловіка знають, і будуть моє тіло знати. Я теж такий же є чоловік, як усі мої люди зі своїм розумом. Вони не дурні сюди зібралися цього спільного колективу, який за 50 років нам усе зробив. Ми хіба не бачимо і не чуємо по радіо, або телевізору. Нам природа дозволила. А люди є люди наші всього радянського союзу. Ми всі в природі залежні. Як ви, вчені, в цьому ділі думаєте. Невже ми, всі люди, не знаємо про це діло, яке ми не доробили, взяли і померли на віки віків. Тобто лягаємо в землю вічно. Чого ми з вами в цьому досягли? У нас негідні серця, які захворіли, зараз у природі хворіють. Не дають життя вченим і невченим людям. Всі від серця гинуть.                     

 

164. Хіба для нас ця незалежність не таке життя. У своїй перемозі вона виходила таке серце, таку силу і волю в ньому. Воно не боїться природи, не боїться ворога і будь-якої особливості, яка може будь-якому чоловікові в дорозі своєї боротьби і війни не дати. Як вона і раніше воїнам не давала своїми силами, щоб він далі не робився таким чоловіком, що навчився всіх воїнів вбивати своїм розумом. А серце у нього не було серцем для того, щоб жити чоловікові, і продовжувати йому в природному житті. Треба сильному чоловікові своїм умілим розумом ображеного, хворого, забутого всіма нами мученика в житті пізнати.

 

165. І йому треба допомогти, щоб він не мучився, а був завжди таким, як зробив себе сам особисто незалежний чоловік Іванов. Якби у мене (не було) мого виходу в природі, не було такого серця. А воно у мене сильно загартоване і здорове, як ніколи молоде, 25-річної людини. Воно мене своїми силами зобов'язало. Я ходжу не так, як усі зі своїм повним організмом. Розум мій безсилий примушувати, щоб я в природі одягався до тепла, і щоб фасоном красувався перед людьми. А годував досита солодким, жирним, та багато. А в зручному будинку жив. Здавалося б, від цього вмирати не треба. А ми з вами в цьому не живемо, а вмираємо. Нам ніякої слави немає. Незалежність моя є одна для всіх, вона енергійна, і дійсна вона для нас в житті є через це наше діло.      

 

166. А без цього діла ми не живемо. Я як чоловік у природі себе примусив бути. З самого маленького віку мене тягнули вгору обставини, по днях я ріс і піднімався. Та все придивлявся вниз на землю. Думав, щоб хто-небудь загубив. А природа тягнула мене не для цього. Вона вводила фізичний труд у моє тіло, щоб я знав добре про це діло. І не сидів на одному місці, а рухався з місця одного в інше для того, щоб там бути своєю ногою. І на собі ніс своє все те, що належало для тіла. Я носив найкраще з усіх. Мені не потрібно в житті серце, мені потрібен був розум. Мені моя мама так у житті сказала, щоб я знав свого прямого начальника, близького в праці. Я з молодих років себе вів у цьому, але моя сім'я материнського знання, вона говорила, так краще мені обходитися з усіма людьми. Моя бідність, мій фізичний у природі труд, якому я весь час підкорявся.

 

167. А ви самі знаєте, у природі, та в такому селі, як ми в своєму селі жили. Та думали одне – про загробне життя. Не було в цьому ніяких надій на те, щоб позбутися цього. По природі такі дні проходили, особливо для нас новий 1968 рік. Він за новим стилем розкривався перед нами не таким страшним, як його за старим стилем зустрічали з тими людьми, які не допомагали в житті що-небудь хороше зробити, щоб не думати про це. А люди всю молодь так в цьому духові виховували. Ми, це я розповідаю про себе особисто, хто в той час дуже сильно вірив, і намагався перед побожними людьми. Особливо тоді, коли в тиждень проходило свято неділя, системне свято неділя. А воно буває через шість днів завжди зі своїм молінням Бога в церкві.    

 

168. А зимові такі тепер м'ясо їдять. По природі час у житті поділився пополам. Молоді люди зі своїм новим життям перестали так вірити старим. А для старих людей було заблудження, вони бачать на людині нові, небувалі дні. Особливо свята за подвиги, зроблені новим народом. Старі мали пост Пилипівка, яка в грудні 25 дня Різдво. Новий рік вже пройшов 14 січня. Новий рік скептикам, невіруючим людям. Ці числа і ці дні не треба нікому. А старим людям це було слідом за новим роком Водохреща. Це вже м'ясо їдять. Він Іоанна Богослова, має теж свято Стрітення до самої Масляної, ідуть не прості в зими дні. Вони разом з підготовкою до весни, в останніх днях лютого проводиться Масляна. Це час для селян, хваляться, на конях каталися. У кого був достаток, зиму проводжали, а весну зустрічали. 

 

169. А у Масляної був такий день, за весь рік він людям віруючим в цьому ділі прощення. Чоловік з чоловіком у природі жив разом. Діла ти його, Господа, робив разом, чим ми, всі старі і малі, за це нагрішили. Тепер малий у старого просить своє прощення, щоб він йому пробачив. Ми з вами до цього дня наближаємося, він від нас нікуди не дінеться. А зараз у нас у природі дні перед нами зі своїми силами змінюються. То вітер зимовий подує зі сходу, нашого брата через одежину пронизує, примушує людину в цьому всьому рахуватися. Особливо коли немає на землі морозу, і не лежить на землі сніг. Можна сказати, з цього часу тепло, люди і цьому не раді, ходять у взутті по грязі, що створилася.

 

170. Люди наші всі звикли дивитися на зиму, що створилася в природі. З самої осені почнуться в атмосфері холодні вітряні в морозному снігу дні. Ми з вами такого не бачимо, як буває на нашій далекій півночі. А на ній, як на покинутому місці, де і лютому звірові по такому глибокому насипаного снігу та по холоду не пройти. Звідти в цей зимовий холодний час відлетіли різного виду птиці. І навіть не зустрінеться комар, як він зустрічається при сонечку, він гриз тіло чоловіка. Так щоб йому знати, що він у цьому ділі зі своєю силою тільки зараз зі своїм розумом оточує себе. Він боїться залишатися без усякого одягу. Тепер зима північна. Якщо хто тільки розуміє її, це наше молоко людини.

 

171. Тільки моєму виходженому такому здоровому, загартованому молодому серцю доводиться без усяких перешкод. Я зі своїм рідним таким серцем не зможу боятися, і не зможу страшитися, як є народжені в природі люди. Особливо їхні тіла не підготовлені, як підготував і виходив у себе наш Переможець природи, Учитель народу. Він пише за це все, роз'яснює. Природа є одна зі своїми капризами. Вона хоче, щоб чоловік наш у цьому ділі сам поводився, застерігає. Щоб не помилився сказати в природі те, що слід було в житті. Ми завжди хвалимось, і хочемо сказати, що ми в природі не завоювали того, чого слід у природі. Різні дні зі своїми вільними справами. Якщо хоче природа зробити сама те, що треба для життя, вона людину згортає.

 

172. Людина від неї робиться, як баранячий ріг. А от щоб не піддатися. Ми маємо уми для того, щоб обіграти і виграти в цьому цінності. Треба не вигравати цінності, а треба своє здоров'я через серце своє відновити. А серце коли буде здорове, то тоді цьому виходженому в природі серцю ніяке місце в житті не завадить. Коли у людини серце здорове, тоді їй розум дрібниці. У тілі людини це найголовніше її сміливість. У природі одне з усіх – проявити своє знання. А у знання найголовніше – це здоров'я, через кого людина добивається сили волі. Вона вивчила природу, зрозуміла, як нею треба користуватися.

 

173. Я незалежний в природі такий чоловік. Зі своїм серцем, з душею може бути і на півдні в природі, і також на півночі в кліматичних умовах, і на заході, і на сході. Всі люди залежні, вони знаходяться в природі залежно. У них немає, щоб з природою боротися і воювати для свого життя. Щоб жити, треба мати для цього свої сили. А їх природа відібрала, і не дала свої в цьому ділі, щоб волю мати. Ми так нічого не добилися в цьому всьому. Ми в цьому ділі нічого не знаємо, і не бралися, і не хочемо за це братися. Ми не отримали в природі того, що треба, одного здоров'я. А його мав у природі, щоб вічно жити і користуватися правами. Жити б, жити, та природа не дала.

 

174. А людина будь-яка хоче здоров'я. Але залежність людського життя, вона марно живе в природі. І хоче, щоб для неї приходив по природі той найкращий час, в якому люди свою роботу роблять. У них є для цього діла зброя та снасть, яка тілу людини допомагає. Ми природу поділили навпіл. Одну сторону люблять через її хороші якості. Ми їх через те хочемо у себе мати, вони плодові. Дають прибуток великий для того, щоб за рахунок цього людині жити. Ми цю природу, ці дні щорічно зустрічаємо і проводжаємо. Це ясне сонце і тепла в тиші погода, яка цвіте молоком.                 

 

175. Від цієї квітки людина йти не зможе. Від квітки йде хороший запах, що і змушує всіх жучків, всіх бджілок і різних метеликів в цьому ділі прогресувати. Це все робиться ними робота, яку ці комашки роблять. Вони допомагають запліднюватися будь-якому дереву. Діло людини одне – нюхати і спостерігати, як ця квітка обсипається на землю. І як цей плід округляється. Це природа своєю повітряною системою робить ріст для укрупнення. Дерево вимагає від природи вологи, що й допомагає утримати всю сильну масу. Дерево в силах тримати і дозрівати.  

 

176. Через деякий свій час це дерево родить урожай. А потім ще земля, за яку треба буде не забувати, яка вона є, і в якому місці вона лежить. І що людям треба для того, щоб цю землю обробити, і від неї треба взяти урожай. Ми з вами про це все думаємо, руки свої пускаємо в хід. Хочемо, щоб у цьому не сидіти. Земля хоче і любить людину для того, щоб вона у природі думала. Не забувала, думала та робила. Треба було знати про перший день, який він повинен прийти, і що в ньому треба було робити, яка сила для цього буде треба. Особливо дивимося в будь-яку природу, щоб використовувати всю належну техніку, вона робить все через руки людини.

 

177. Чоловік ввів у природу мотор, примусив машину, вона підпорядкована чоловікові. Він найголовніший з усіх, розуміє в цьому ділі. Для нього прийшов час, настала година. Одне йде, інше починається. Те, чого не треба в житті, зникає. А от те, що буде всіма людям треба, воно прийшло. Це та пара, при якій людина все зможе зробити. А людині треба не для серця продукція, вона треба буде для тіла. Розум примушує руки і ноги не сидіти на них, а треба працювати в цьому всьому. Руками майструвати, а ногами носити. Як ніколи на цьому місці крутимося, крутимося, насилу це все для себе зробимо.

 

178. А природа така є. У своєму житті народить, а доглядає за нею чоловік. Боїться, щоб його зроблене в природі пропадало. Воно масою зеленою зростає, і це все на ниві зріє, робиться для людини зерно. Зараз техніка не стомлюється чисте зерно давати. Ми його звикли по конвеєру гнати у великі запаси. А коли нам треба буде звідти взяти, ми його скасовуємо відразу. Це наша в цьому велика потреба. Ми цей хліб печемо у вогні, розводимо з водою борошно, і з'їдаємо, як продукт. Тілу людини треба, він з цим радіє, живе, і не кидає про це думати, і також робити.

 

179. Усюди да при такій атмосфері плоди наші красуються, прибавляються. Стигле падає, сильне висить. Перший чоловік в його житті нічого не зробив, крім як з другим чоловіком зустрівся. І став робити те, чого другий чоловік у природі примусив робити. Другому чоловікові довелося починати. І він стала робити те, що зробили всі в природі. Їх природа нагородила. Вони для себе за всю історію отримали те, що слід. Тепер цими цяцьками хваляться перед своїм незнанням, перед ... ворогом. Ми його не знаємо, як він між нами з'являється.

 

180. Тільки бачимо його регрес у житті. Все це зробив чоловік другий. Йому забажалося бачити у себе одне і друге, і третє. Найголовніше, йому знадобилося в житті штучне. Він став у природі придбавати, і свого вона добилася з першим чоловіком, хто її у спільному житті підтримував, і стали це діло вводити. Ми навчили самі себе від природи нове в житті зробити, щоб вийшов живий факт. Ми від самого півдня до самої півночі цю систему тут розвинули, і зробили самі. Між нами, такими людьми, народилося наше рідне дитя. Ми його народили. Він зі своїм пішов шукати те, що йому було треба.

 

181. У людей утворилася земля джерело. Це все наробила наша залежність, яка з людиною всякою стала разом жити. Обрала таку зручну місцевість з усіма вигодами для того, щоб у цьому жити, і розводити для людини, що треба. Він потребував природі одяг, а його доводилося дуже важко придбавати. Для нас все це дає свій розвинений розум, він об'єктом турбується. І хоче від природи отримати не поганий, а хороший фасонний одяг. Вона давалася в природі не так даром, а треба повчитися, і навчитися, щоб знати, як ним буде треба оволодіти. Це шуба чоловіка або костюм, який був потрібний будь-якому нашому чоловікові для життя. Тому залежність примушує чоловіка, щоб він робив.

 

182. А незалежність не така, щоб у ній боліло серце. Вона і раніше лежала, і досі вона лежить. Ми по ній не ходили, не підемо в природі на те місце, в якому ми знайшли своє діло. І стали робити не одне діло, їх є дуже багато. Я, говорить сам особисто Іванов про все своє здоров'я. Я в природі ці якості знайшов, ними огородився. Як добре в природі один час бути, мені робиться в цьому ділі дуже добре. У мене тіло моє не застуджується і не хворіє через моє здорове серце. З моїм таким улюбленим серцем можна все в природі робити. Особливо для іншої людини в її житті, яка захворіла і хворіє.

 

183. Сам він нічого не зробить, щоб таке серце у себе мати, щоб цим здоровим молодим серцем зміг так допомагати від будь-якого захворювання. На це потрібно буде у себе отримати свій вихід у своєму житті. Це дано повне право таким здоров'ям оточити себе в нашої природної незалежності. Вона довго ходила назад і вперед. Для того вона мандрувала доти, поки не оточила себе засобами. Будь-якому недугу треба буде допомогти. Для цього підтверджує чисто написана історія про це діло, в якому не всі люди опинилися. Я тільки один чоловік, Іванов, у цьому ділі добився. Не треба буде ніяке на землі населення з будь-якого місця.

            

184. Ми з вами такі в природі є. Наша таке завдання стати всім там таким людям, які не були у своєму житті. А нам треба в цьому ділі не штучне для серця, хто хоче мати. А природну сторону, яка хоче в житті обґрунтувати, щоб у чоловіка було не одне таке серце виходжене, як воно має бути. Чоловік для розвитку має поки серце в цьому одне. А якщо їх виявиться стільки, скільки буде треба для такого життя, яке починалося. А раз воно між людьми і природою зародилася, то обов'язково на арені буде в природі. Так це даром в житті не буває. Природа сама себе зберігає, і хоче у себе зберегти свої якості, як хочеться чоловікові самому.                        

 

185. Він же є в житті один поки. У нашому такому стародавньому, старому селі жило багато індивідуальних мужицьких сімей. А у них були в родині своїй діти. З одним напрямком не хочеться жити, у житті погано всім людям, тільки вони хотіли в природі добре жити. Не народжувалося в житті такого чоловіка, хто б відмовився від свого наявного. Тільки доводилося одному чоловікові зробитися, свідомо відмовитися в природі від свого наявного, а от отримати в природі те, чим людина ніколи не думала в природі жити. У всіх був він один до того, щоб від усього цього в житті відмовитися через своє поняття, через знання своє. Треба було жити по-старовинному історичному.

 

186. А давалося не те, чого слід було. Тому дорога, яку наші мужики мали. Вони по порядку свої дні захоплювали, намагалися з ними пожити так, як їм доводилося один час багатіти. Це їхня робота велася, а от вони цього не упускали. Їх більшість не дожили, взяли та своє здоров'я втратили, їм не було в цьому добре. Ми знаємо про це здоров'я, як воно чоловіка накриває. Він би радий у цьому продовжувати, а природа з цим не порахувалася, нашого брата своїми силами стьобнула. А чоловікові в цьому ділі зробилося погано через своє рідне серце. Воно ніким ніде ніяк не виходжувалося, а котилося в цьому під косогір.   

 

187. Щоб ніяк у цьому не хворіти серцю. Особливо зараз хороший колектив, дуже добре працюють, створюють у природі цінності. І їх дуже міцно зберігають, хочуть продовжувати в цьому ділі. Один нещасливий час прийшов у природі, і вдарив по голові. Відібрало розум, і не дало можливостей свої роки зустрічати і проводжати. Увінчалася в природі стихійна одна з усіх у життя смерть. Ми про це діло нічого доброго не знали, думали з вами про це діло. У цьому ми з вами підросли, і живемо ми здорово і сильно. Але одне не врахували, що природа між нами така, у ній є явище не матері, а мачухи.

 

188. А чоловік будь-який такий. Як вони самі себе примусили, щоб жити в природі легко. А коли кинулися зі своїми силами, треба було жити. А от у цьому смерть не дала, взяла і вкоротила продовження. Чоловік у цьому ділі через своє серце помер, не хотів було жити. Йому давно серце заважало, воно не хотіло так жити, як їм доводилося за рахунок природи збагачуватися. Сьогодні життя одне між нами проходить, ми ним раді. Як же нас не забуває наша велика природа, прибавляє. Дивишся, одне народилось, інше прийшло в руки. Ти його береш і любуєшся. Кажеш про наше таке саме: і Бог нас не забув. Ми в цьому багатієм через труд.   

 

189. А от тому мужику, не бідному зовсім. Він жив добре, у нього не було одного пташиного молока. А смерть не порахувалася, взяла та накинулася на серце, воно боліло через це все. А щоб не хворіти в природі, це не такій людині, як ми є залежні. У нас у природі великий у цьому ділі нестаток. Треба жити добре, нічого собі не відмовляти. А у нас одне, все у нас в цей час є. Ми, можна сказати, багаті у всьому люди. А от яблука антонівка не зможемо отримати. Чуємо його запах, і знаємо добре, який його є смак. А от у нашій місцевості його в цей час немає. Ми б його з'їли, так його немає.

 

190. А зараз не той час, який раніше був у житті. Одна любов до чого? Жити добре. Щоб конячка як конячка, щоб хоч вона була. Та яка упряж хороша. А доріжка начебто лінійка, на ній не тяжко кататися по хорошій рівній дорозі. Та чого доброго накласти, а у двір привезти. Сказати: це моє, а не чиєсь є. Раніше так робилося, а зараз робиться інакше. Помре чоловік, дошки не знаходиш, з чого зробити труну. А зараз червоним оббивають. Квітами   смерть за хороше таке величають. Кажуть: він партійний, йому великі почесті. Він трудився чесно для того, щоб був у нас соціалізм. А при ньому жилося дуже добре, у кого здоров'я є. А хто його втратив, вже не життя.

 

191. А просто якась оточила смерть. А раз ми з вами маємо в цьому свої серця хворі, то ми негідні люди. Ми хочемо жити в природі красиво, добре. А про це ми забули, що нас з вами оточує негарна сторона, зовсім не така, як вона продовжувалася. Ми хочемо жити, а нам природа не дає. Ми в ній безсилі люди. У нас з вами немає того, що треба. Немає одного в цьому ділі – здоров'я. Тому через своє серце вмираємо. Ця дорога, всім вона йде однакова. Жити б, жити і жити треба, а природа не дала. Треба б працювати, а здоров'я не дозволило. Хоч і шкода було своїм людям, але зробити нічого не зміг ніхто в житті.

 

192. А як помирав чоловік через своє хворе серце, так і буде він зі своїм хворим серцем вмирати. Ми добре знаємо свою дорогу, вона нас усіх веде до цього. Але ми позбавлення від цього не шукаємо, і не хочемо ми шукати в природі те, що слід було для людини отримати. Таке здоров'я, щоб не хворіли і не застуджувалися. А жило серце сильно, як воно живе зараз у природі поки на одному чоловікові незалежному. У нього серце не хворе, здорове, загартоване молоде, 25-річного чоловіка.

 

1968.01.12. Іванов

   

:6801.12  Тематичний покажчик

:Серце   35,37,45, 107,155,164,171,182

:Перша людина   49,179, 180

:Дві сторони    134

:Початок ідеї   152, 153

:Одяг    154

:Залежність 155

:Пияцтво і серце    158

:Серце і розум    172

:Незалежність і серце   182, 183