Туз бубновий. 1967.03

Іванов Порфирій Корнійович

 

Туз бубновий. 1967.03. Якщо ви мою ідею визнали.1967.02.с.23.

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

Туз бубновий

 

1. Мені, як руському чоловікові, народженому в природі живим тілом у 1898 році, пройшло чимало часу, днів 29820. Я ці дні 50% зустрічав і проводжав.  Але не радів своєму життю в природі, як радіє гравець азартний картяр цьому бубновому тузу.  Він у цей час був великий уболівальник своєї справи.  Ми, всі люди, не залишаємося, і не вміємо бути на нашій землі здоровими.  По-іншому розвинені в цій справі хворіти, як хворіє весь наш народ.  Всі люди залежні, не хочуть залишатися без усякого такого діла.  А азартний – такий же самий чоловік селянин хлібороб, сільської назви трудівник.  Йому, як і тузу бубновому, всі карти в цьому ділі не програшні.

 

2. Як не програшні мужику дні всі підряд.  Він їх рахує, один за одним ставить на арену від понеділка до неділі.  А там знову початок, і кінця в житті людині не бачити.  Особливо трудівникові, залежному чоловікові.  Ми сьогодні на товарному вантажному поїзді разом з головним везли гроші за куплене місце життя.  Не по рейках, а по вулиці Оріхівка боялися, щоб їх хтось не пограбував. Ніколи такого діла не народжувалося і не народиться, щоб чоловік переродився своєю формою. То був чоловік залежний, а то він зробився в природі незалежний, кого люди всі незлюбили, як живу людину женуть з колії.  Особливо сторона охоронців, вона не хоче у себе бачити правду, яка не продається і не купується.

 

3. А легко-легко втрачається.  Туз бубновий за своє життя ні одного чоловіка не збагатив таким здоров'ям, такою славою, як у нас між людьми народився чоловік, незалежний у природі.  Туз бубновий ні за яких обставин ніде ніколи ніяк себе, своє ім'я програшним не показував.  Хто з людей скаже, що я, чоловік, не люблю всі манери туза бубнового.  Я чоловік, залежний від нього.  Він мене бадьорить будь-якою картою, будь-яким ходом.  Якщо прийде шістка яка-небудь, вже закінчено у цьому очко.  Туз бубновий терпить за все природне явище.  Чоловік цим ніколи не буде ображений.  Туз свого доб'ється, перемога буде за ним.  Хоча і в господаря банку недурна десятка лежить, зате він тягне даму пікову і дев'ятку чирвову, уже банк накрився.

 

4. Перемогу здобув туз бубновий. Так же само будь-який господар. Добре зроблено у нього господарство, він не ходить по сусідах ні за чим.  І не просить він того, чого треба під час цього дня.  Коли жаром залізо розігріте, його майстер тримає щипцями, сам по ковадлу молотком, молотобійця примушує в цей час сили додати.  А в цей час селянин думку свою напряг сьогодні, цю землю на цьому місці зробити з оранки своєю силою і вмінням своїм грядку.  Моя робота зроблена.  Весь день безперервно мені, любителю і вболівальнику, не доводилося брати руки в брюки.  Мені такій людині, хто в цьому селі щодо цього займав перше місце.  Він тут ні на якого туза не брав ніяку іншу карту, яка належала.

 

5. Час природний не давав людині, щоб нічого не думати і не робити надворі.  Та ще в такий час, коли вперше сама себе показала перед сонцем яка-небудь весняна квіточку.  Вона пахла ароматом.  А за мною, як за трудящим, за приватним власником, індивідуалістом, залишалася інша яка-небудь думка, не такого господаря.  Змусила людину оком подивитися, як на щось чуже, зроблену роботу після старанного і улюбленого труда.  Він перед усіма один раз на рік буває.  На це все не приходить уже туз бубновий, як це робиться гравцями.  Карта дається суперникам.  А природа за все бажання чоловіка.  Він дочекався свого дня не один, він зі своєю радістю зустрівся.  Навіть пташка в цей час сама прилетіла і сіла на високому дереві.

 

6. Так-то вона радіє, сама співає і щебече про це саме, про що і людина не розбирається.  Її діло одне – числа на календарі.  Йдуть дні, в яких не одному мені, такому любителеві, і не на одному цьому місці доводиться в природі свою покладену роботу робити.  Це моє щастя – моє здоров'я.  Хто його мені на це посилає?  Природа.  Хіба таксист, шофер якої-небудь автомашини не хазяїн виробництва.  Йому як чоловікові доводилося за гроші загартованого чоловіка в трусах не влітку, а взимку.  Тоді його попередили, щоб він знав про цю справу, що це за чоловік.  Каже сам той шофер, кому довелося його в житті своєму на машині везти.  Куди він їхав, сам Іванов?  Його прізвище руське звучало на весь світ.

 

7. Отримати з Миколаївській області лист, написаний колективом. Усім селом просять здоров'я в Учителя.  Він учить, і хіба він куди-небудь без усякого діла поїде.  Його везуть не в карти грати, і вигравати гроші на тузу бубновому.  Він сів у машину, не забув шану, повагу.  Сказав: «Здрастуй».  Шоферові залишилося за законом сказати йому: «Здрастуй».  Я ніколи такого пацієнта красномовного біля себе в житті не возив.  Я, каже, такий чоловік, що живе разом з нами, людьми.  Все роблю так само, як усі наші залежні.  У природі не живу однобоко, як усі люблять хороше, тепле.  Я, горить шофер, хлопець молодий, видно по всьому його одіянню, не хоче погано, не добре жити.  Такий час настав, не один я, у Москві живуть.          

 

8. Але так своє слово говорю з вами про це.  Ні, милий ви чоловік, ніхто цього не зробить.  Сам, на прізвище Іванов, став не за туза бубнового.  Не за щастя цього чоловіка, хто на туза просив карту.  Йому прийшла сімка чирвова. За самого себе.  Не про господаря банку, він у себе мав туза теж пікового.  Кому потягнув короля жирового, а до нього сімка прийшла жирова.  А я загартований у тренуванні чоловік, не застуджуюся і не хворію.  Мої карти в руках самі козирні, туз, король, дама.  Наступайте, йдіть слідом, вистачить місць, стань і роби.  Моє діло одне – не забути про хворого, кого всі забули.  Я до нього їду не дарма.  Моя справа – його підняти.  Що оточуючі люди мені скажуть.  У мене запитує: «Ти куриш?» – «Палю», – я йому сказав.

 

9. Він каже мені: «А це вже є хвороба ваша». –  «Так», – я йому відповідаю.  «Хочеш, щоб не палити?» – «А хто цього не хоче».  Я бачу, він цьому ділу майстер, щоб його треба просити.  Я, він говорить мені, у дорозі, та з тобою їду поряд.  А навіщо ти мене, такий курець, здався?  Це ми торкнулися в розмовах.  Про нас з тобою і туз бубновий не забуде, людям розповість. Найголовніше, мати у своєму організмі (серце) здорове, загартоване, щоб воно було молодим.  Так от воно у мене працює своїми клапанами.  Він став розповідати про свої в природі якості, які вони для будь-якого чоловіка хороші.  Не палю, і хочу, щоб ти як молодий чоловік у своєму житті кинув.     

 

10. Не мені буде від цього добре, а твоєму організму.  Краще не може бути.  Як йому доведеться в усіх відношеннях битися, і свій час, нав'язаний кимось, продовжувати.  Він мене бере вже у свої такі руки.  Це не туз бубновий, чим азартний радіє.  А йому не приходить десятка для точного, а приходить вісімка.  Вже великого очка можна чекати, і сподіватися на щастя.  Ролі в цьому відіграють карти.  А у мене, каже, шофер, цього діла не початого багато.  Йому скаржуся до цієї справи ввічливо.  Хоч рідко, але влучно.  Нераціонально свої гроші зароблені викидаю.  Яке невміння в житті.  А ми люди старої, не нової в природі сторони.  Треба б цього не робити.  Звичка, хто її ввів?  Питаю я вже у нього.

 

11. Він мене зробив таким сміливцем.  Хлопці всі курці, вірте мені.  Хто тільки курить, вас усіх він просить цим ділом не займатися.  А як люди, та ще й такі, яких ще в коліні не було.  Він каже: в якому суспільстві живете ви?  У колективному.  Що ви хочете в цьому всім зробити?  Так він мені сказав.  Жити не вмієте.  Хіба вам важко буде від цього, що ви перестанете робити?  Не старе буде, а нове.  Не мені самому, а вам усім.  Я йому повірив не як чоловікові такому, як я є в природі.  І, крім мене, всі люди.  Так погано живуть, і користуються великими правами в житті, але нічого не знають, що робити, щоб не курити і не пити.  Яке суспільство народиться в житті?  Найкраще з усіх між нами, що живуть на білому світі.  Я його визнав чоловіком, найкращим з усіх між нами всіма.

 

12. Через туза хоче нас усіх учити одному здоров'ю.  Яке в нього воно розумне.  Я йому і то побажав хорошого в житті.  Я, може, цьому не повірив, але в цій заставі дуже велика правда.  Я зізнався, сам особисто без нього вже мислив, їду по Москві.  І адрес свій дає стосовно цього.  Значить, знає.  Каже мені, всі ви впізнаєте мене, але пізно буде.  Життя наше не подовжується, а коротшає через наш такий нехороший учинок.  Ми, всі люди, він говорить, у цьому ділі на землі живемо, від природи залежні.  Нам цього мало, що нам довірився народ.  Ось цією машиною кого тільки я за своє життя не возив.  А от цього чоловіка привіз до вказаного місця в Москві з великою користю.  Вже не курю, один раз побув на прийомі.  І зробив те, що буде треба моєму тілу.

 

13. Я зараз не забуду його прості й нехитрі за кермом слова. Ось це і вчення його: чисте повітря і природа.  Вона нас народила, вона нас і збереже.  Яка б не була мати рідна, у неї є серце і душа своє дитя жаліти.  Пожаліє і нас, усіх людей, природа.  Її дні зустрічають і проводжають.  Ми чому бідні люди?  Тому що у нас немає здоров'я такого, як має він.  Це сила природна не яка-небудь, наша народна.  Що будемо хотіти у неї, ми отримаємо через такого чоловіка. Каже шофер. Він нікого не боїться, у нього є своє тіло закон.  На ньому трикотаж не висить.  У нього енергія, струм, магніт, повітря, вода і земля.  Немає рідніше і ближче від цього діла людині, без чого не змайструєш і не зробиш нічого.       

 

14. Буде дуже добре.  Курити ми не будемо, пити перестанемо.  Яке буде в цьому ділі тверезе суспільство!  І не таке, як зараз воно волочиться по бур'яну.  Туз бубновий взявся, говорить.  Я цього чоловіка бачив у місті Баку.  Він через міліцію шукав адресу.  Стара поштова вулиця, без району.  Коли тільки кинулися в поштамт головний, нам кажуть: в Сабунчи, № 34 пошта.  Ми туди в цей будинок, де мене чекали.  Я повинен молодому життю допомогти позбавитися від ворога, щоб не було туберкульозу, за що була велика обіцянка.  Але вона не здійснилася через розрив у цьому ділі.  Я, говорить Іванов, тоді був і по такому зимовому, неприємно в снігу був день.  А я між азербайджанцями пролазив в електричку, та пробирався на своє таке місце, звідки говорив усім людям правду, куди, навіщо їхав.

 

15. Та хіба це одне його діло.  Він коли працював у Рострай артілі в Тихорєцькому районі, був колгосп «Червоноармієць».  Він у себе мав коней, конюхів.  І ось на моїх очах це було.  У чоловіка на великому пальці правої руки сибірка оточила.  Він як цього діла є майстер, ділок, та ще був який.  Йому не треба був кінь або машина.  Роззутим від місця одного до місця бігом, у нього і на це вистачило сил.  А зараз він у політвідділі напав на жінку малярійну, і її позбавив від цього.  Яка вона була рада.  Зараз же побігла на роботу розповідати про це.  Де я взяв таку фразу, і хто мені про неї підказав, про цього бубнового туза.  Він нам не про це розповість більше, цікавіше.  Ця пропозиція давно між людьми звучить, щоб вірити цьому.

 

16. Психіатри не пішли по його дорозі, не погодилися з ним.  Туз бубновий і про це не забув нам своє розповісти за цю чоловіка, за небувалого, нового чоловіка.  Бачу його одного чистим тілом на самому високому кургані на Провальській землі.  А до мене думка в мою голову пробирається, начебто людина мені каже: «Іди і допомагай людям хворим, забутим усіма».  Не знаю, що, і кому я сказав про що.  І як допомагати, я не вмію і не знаю.  Люди все зроблять, і піднімуть, і підкинуть.  Сам об землю розіб'єшся.  Так природа не говорить.  Хороше твоє хороше не зробить, як погане робить нам всім.  Не треба б вмирати, а ми вмираємо з таким ділом, за яке я не брався.  Природа примушує, у природі сила волі є.            

 

17. А моє діло робити прийшло, і випало на моє щастя ця доля дружити, любити її.  Знову про своє зроблене в житті в природі в людях, та ще при такому ділі.  У шахті імені  Шварца Свердловського району № 1-2 були підготовлені поля для продовження роботи.  А я в цей час туди прийшов.  Мене Фірс Іванович Носов зустрів не таким, як усіх зустрічають з брюками.  Він хотів, щоб зручніше для обох сторін  було.  Якщо я одягнуся, мене можна вважати в цьому ділі людиною.  Я і кожух одягну, аби пускали до людей для їх визначення.  У цьому ділі мені доводилося бути сильним.  Я втручався в їхню розмову, у них запитую про хороше.  А у них скарга на свою роботу.  Люди хочуть, щоб працювати, а їх природа не допускає.

 

18. З висоти весь дах валиться.  Як з артилерії з гармати б'ють, так людину лякає.  Це все зробилося для мого приходу, куди я потрапив.  Думаю, яка буде моя перша допомога, і кому потрібно, якщо в природі всі люди хворі.  А останні всі стоять у черзі завтра захворіти.  Аби людина знайшлася на що.  А на цю справу, на здоров'я всі люди закричать, їм треба воно.  Без нього жити доводилося важко.  Я нікому не скаржився, і не говорив про свою хворобу.  Він шукає чоловіка, що розклався, хворого, щоб він попросив у мене не щастя.  А час такий мати, між собою в природі легкого дня, щоб у ньому не хворіти.  Ці якості зберігалися у мене.  Для цього мої брати і друзі, вічно не вмираючі: повітря, вода і земля.  

 

19. Чого, чого, а цього добра між людьми в природі не почато повно.  Починай від хазяйки і до останнього, хто буде на арені показаний.  А зараз звертається сама тітка Дуня.  Вона мого віку торкається, як дитя, мене назвала дитинкою.  Сама каже: «Як у мене мучить спина».  Вона розповідає, що вона мала на своєму тілі велику хвороба.  «Я, – вона каже, – не знаю, вже й кому поскаржитися, щоб від цієї людини отримати здоров'я».  А я не туз бубновий, а чоловік загартування, підготовлений в цьому ділі тренуванням.  Я уболівальник у цьому ділі, Переможець природи, самородок.  Вона мені поскаржилася, як хвора, що потребує в цьому.  А я такий чоловік, незалежний від природи, мене можна назвати одного.  Я уболівальник, не можу забути.  Душу знаю, хочу допомогти.

 

20. Кажу, вчу, щоб чоловік зробив у природі те, що він отримує в природі.  Це чисте повітря, вода і земля. Хто їх любить, як природу.  Я ці якості знайшов, ними користуюся.  Хочу сказати: я в природі отримав свою довіру.  Цієї справи ініціатор чоловік, та ще здобув силу, волю, щоб у природі їх брати.  І тут же поруч іншому ображеному чоловікові.  Я прошу тітку Дуню.  Вона до мене звернулася, попросила, як дитину, лише б я їй допоміг.  Я вірив природі, вірю їй, і прошу її не так, як усі примушують.  Мені така команда в серці не до душі.  А коли я прошу, благаю, кажу словами: природа, дай мені життя і вчення, щоб я виявився перед усіма людьми не таким, як усі люди залежні.  Безсилі вояки, що борються з природою, самовільно захопили місце.

 

21. Король людей, щоб люди все робили, а я руки в брюки, нічого не робив.  Моє діло – це практика, труд людини для людини, щоб легко їм було.  А важке нам таке не треба, щоб на тілі своєму носити, і перед усіма хвалитися, як якоюсь красою.  Нам треба похвалитися тілом, але не зброєю.  Тіло треба мати підготовлене, загартоване корисне для того, щоб жити, з кругозором розуміти, а зі світоглядом робити.  Я прошу тітку Дуню.  А вона є людина, ображена природою, забута всіма.  Я тільки один у цьому ділі сильний зробити через природу.  Без неї ні кроку.  Тому прошу, щоб тітка Дуня вийшла надвір, і перед природою з душею і серцем.  Кому вона вірить?  Тому, хто її як людину вчить.

 

22. Вона не відмовилася мені повірити.  І вона зробила те, що буде треба людині хворій, щоб не хворіти.  Вона добре зрозуміла, вийшла, зробила – кудись поділася ця біль. Наша тітка Дуня повертається назад, і називає мене Господом, чим я і не збирався бути.  А хто його знає, була біль у неї, чи не було.  А сало з яєчнею смажиться – подяка тітки Дуні за своє здоров'я, яке я ні за які гроші не продаю нікому.  Сама природа цим розпоряджається.  Вона в цій справі дуже здібна.  Кому це слід, хто заслужений, він тільки повертає своє колишнє здоров'я назад через мої слова і через мої руки.  Від яких тітка Дуня відривалася, і ходила на свій поріг, щоб на ганку підняла своє обличчя вгору.

 

23. І багато не треба тягнути зверху в природі повітря через свою гортань, тягнути слід було до відмови три рази.  Вона мені і всім, що сиділи, в домі чимало було таких, що прийшли, її слухали, як вона мене назвала Господом.  І говорить про хворобу: «Ти з мене зняв стопудову шубу, я не хвора вже».  Це не моє перед народом за моє виправдання.  Я повинен тепер діяти через тітку Дуню.  Вона моє перше початкове в цьому ділі джерело.  Вона отримала в природі ці народжені в цьому місці плоди, але недостатньо ясні.  Ніхто цього не знав і не бачив з багато розвиненого народу, щоб сказали: от, мовляв, людина лежала в ліжку, стогнала, а його сили підняли.  Я добиваюся сам через тітку Дуню, вона в цьому найголовніший магніт.  Що вона каже, це правда, народжена в природі.  Вона не туз бубновий, кому треба дев'ятка, вона набирає двадцять очок, вже велика в цьому надія виграти.

 

24. Тітка Дуня, та ще вона була велика мучениця хвора.  Я у неї, як у сільської людини, хто мене знає добре.  Я таким в житті не був, на що є написана історія, вона мене зустріла таким.  А зараз зовсім не той я Паршек, якого називали всі.  А зараз треба просити, як дружина своєю просьбою Редіна Семена мене, як друга по життю.  У молодості доводилося на вулиці зустрічатися.  А зараз виявилися помічники в тілі.  Ноги уривками хворіли ревматизмом, вона не знаходила спокою.  Але раз просить, треба буде не шкодувати давати.  Як з першою людиною вийшло, так і з другою.  Для роботи Іванова не треба хвороба.  Треба чоловік, лише б він був хворий.  Є, над чим займатися, з ким розмовляти, і спочатку практично вчитися.

 

25. Я приймав людей, їхню таємницю.  Вони кажуть, що у них була хвороба така-то.  Я їм вірю, і вірить цьому весь народ цього населеного селища.  Самі люди підняли мене на висоту, як героя.  Їхнє було в цьому ділі, мені треба дякувати.  А Іванов не туз бубновий, хто в грі ролі мав, він гроші не вигравав.  А це самі хворі народили для себе цього чоловіка.  Він дізнався про сваху Авдотью, вона була близька, лежить п'ять років уже, ногами не ходить, атрофовані по коліна.  Медицина, санітарія безсила надати цю допомогу, яка буде потрібна хворий.  Я прошу тітку, щоб вона пішла до свахи, і їй про своє все наявне розповіла.  Вони були близькі, цьому треба буде вірити.  Живі люди.  Хто не хоче бути здоровою людиною в природі?  Тільки той, хто цього всьому ділу зробленому не повірить.

 

26. А тітка Дуня отримала здоров'я, вона бігає, старається іншому допомогти.  Йде вона вже, як Учитель.  Слухає, який.  Я, Учитель, кинув напризволяще не сам сім'ю.  Є про це написано.  А зараз справа тітки Дуні.  Вона в мене жива людина, те, що буде треба.  Ми на це народжені в природі.  Через цю іншу дорогу, через ворота доводиться проходити.  Хіба Євдокія Панкратівна Бочарова від цього всього відмовиться.  Це не туз бубновий був один, без інших карт був безсилий.  Йому треба валет, а потім вісімку, буде двадцять одне.  Гроші – це все.  А я чоловік уболівальник хворого, для мене це нічого не коштує, як сама природа все робить.  А тут я не такий, як усі залежні люди.  Вони всі хворі.  Сьогодні не хворіє, так завтра захворіє.

 

27. Він в руках тримає зброю, хоче убити іншого.  Каже тітка Дуня.  Прийшла, посилає мене вже як помічника в цій справі.  «Іди, – вона каже, – сваха чекає тебе».  От коли я знадобився людям.  Їм усім треба здоров'я, а ми нічого не робимо, щоб бути в природі здоровим.  Я вчу, щоб чоловік будь-який робив, і в ділі отримував.  Як отримують усі, так отримає сваха, ходити буде.  Уперед сказані слова.  Іванов просить тітку Дуню послав, треба себе в цьому підготувати.  Їй сказали, вона знає, думає і чекає.  А я-то знаю, яка вона була гренадер, коли була здорова.  Вона нікому не кланялася, а бігала, захоплювала, трудилася.  А зараз вона не така, лежить у ліжку, та ще болять ноги.  Йде час до відмирання.  Вона вже апатично налаштована до цього прийому.

 

28. А цим хворобам ніхто з учених не добився таких сил, щоб допомагати, пробуджувати.  Діло тітки, сказали: стели.  Треба йому, тобто мені відпочити.  Я не туз бубновий – жива людина.  Ходжу і думаю про іншу людину, хто мене чекає.  А я заочно думкою силою мозку в цьому всьому енергійно по всьому тілу лажу.  Починаю з мозку, і спускаюся до п'яти до самих пальців ніг.  Потім піднімаюся до самої голови, потім спускаюся вниз до серця, до легені, і в живіт у шлунок.  Я не сплю, а роблю цього чоловіка, хто мої сили побажав перед собою бачити недарма.  А то б у цьому всьому зробитися ходячим, так думала ця Євдокія.  А я знав їх з історії рудничної квартири, біля лазні жив Федір Опанасович Бочаров.  А дружина його без ніг посередині кімнати лежала, чекала мене, не спала.                   

 

29. Я готувався, не спав, чекав, коли ці люди заснуть.  12 годин ночі було, люди заснули.  Я пішов так, що не знає ніхто.  Що я робив, і як трудився над свахою, про це написано в працях.  Наша сваха небувало ходить надворі з сапкою, картоплю з посмішкою підгортає.  Уже не хвора така, як була.  Людям це діло не погане, а хороше.  Вірять не кому-небудь, а мені вірять усі, як чоловікові своєму.  Він це робить з наукою, з практикою, виписаним ділом.  Я шукаю таємницю не в природі, а в самому собі.  Ходжу не так, як ходять усі.  У трусах мене бачать, але моєї таємниці ніхто не знає.  Звідки вона починалася, і як вона робилася, але не сиділа, не чекала чогось у житті.  Дуже багато думали, а тепер практично доводиться плоди отримувати.  Я сію насіння, зернятко між людьми в природі.     

 

30. Добре знаю, це є моє порушення.  Треба мати право, а я його під руками не мав.  Хочу доповісти через діло оздоровчому відділу Свердловського району.  Пишу лист, вручаю хворому, і посилаю його у відділ охорони здоров’я.  Він же чоловік паралізований, йому вірять, і вірять письму, написаному мною.  Нехай завтра приходить у поліклініку, там його приймуть лікарі.  Я вже людям вірю, і хочу за їхньою вказівкою жити.  Взявся за гуж, говори не дужий.  Раз умієш робити, не мовчи, йди, добивайся.  Це твоє знайдене в природі.  Ти майстер говорити і робити.  О 9 годині чекають чоловіка такого, якого не було в житті, щоб таке робив, що нам треба, це здоров'я. Вранці побіг у поліклініку до лікарів, дорога була пішки.  Швидко біг, але на свою голову набіг.  Коли прийшли до поліклініки, десь узявся молодий чоловік, кого довелося попросити, як нового чоловіка, що зустрічається.    

 

31. Я його прошу, щоб це все, зроблене мною в людях, було опубліковано.  Бо це такий для людей перший мій початок.  Я не туз з десяткою, живу між людьми у природі.  Я чоловік, кого з історії моєї було за це не детально чоловіком описано.  Я пишу про життя своє, зроблену мною між усіма людьми, навіть між грузинами, вірменами, росіянами і циганами.  Особливо я зустрічаюся з румунами, які ні за кого не хочуть азартно воювати.  У них була дорога не туза, а своя улюблена в труді копатися, але нікому не підкорятися.  Жити треба буде не по-старому, а по-новому, по якому ніколи тут не ходили.  Я нікому не заважав своїм учинком.  А показувати показував адміністрації.

 

32. Особливо начальнику Бобренецької районної міліції, хто як охоронець свого порядку в нашому народі в природі про мою думку і силу всю не розумів.  У мене в моїх працях мого діла зроблено вже для нашого чоловіка, щоб бути таким чоловіком, як мене одного природа зробила.  Ніколи в житті такого тіла не було.  Ніякий суд, ніякі вчені люди не зможуть розібратися.  Я чоловік, про це історія мого всього життя показувала, показує, і буде між такими людьми показувати.  Моїми хворими документи, довідка, прикладена печатка.  Секретарем міськвиконкому підписано про мою ідею, що я повинен в процесі робити не погане, а корисне.  Для чого я вказав, що я вивчаю цим ділом природу.

 

33. Випробую на своєму енергійному тілі, бронзовому, яке не боїться ні холоду, ні спеки.  Пішим ходом більше ходити, крім користі людям в природі, нічого не дає.  Миколаївська, Варварівського району міліція це все відібрала, і передала нашому прокуророві Червоного Суліна.  Він непоганий мій близький чоловік, говорить: «Тобі цей документ не треба».  А при мені залишилася моя неосудність, акт академіка М. М. Введенського.  Він мене за мою пропозицію, за мою мудру ідею не заважати нікому ніяк. Я заслужив перше моє перебування в інституті імені Сербського.  Я тоді просив усіх людей, щоб вони в цьому розвитку війни домовилися, і перестали один одного вбивати, і пробачили один одного за всю нанесену помилку. Але крім мене, не було, кому починати, і всі боялися запитати або запропонувати хороше.

 

34. Всі сили були зосереджені на те, що такого ворога треба вбити, задушити.  Я не туз бубновий, кому треба взяти даму, а потім сімку, буде щастя, двадцять одне.  Я чоловік, та ще не такий, як усі хворі, зароджені не тим, чим я навчився.  Природа моя, але не чия подібна.  Я не однобоко живу, за мною світогляд.  Я не хочу в'язниці, також проти лікарні.  За нового чоловіка, не за такого, як ми зробили чоловіка опудалом хворим.  У нас був костюм брезентовий робочий, він мені не треба зовсім.  Я роблю і робив, і буду робити.  Що і де я тільки не робив, мене адміністрація не хотіла, щоб я свої сили їм показував.  Мене природа від їхнього режиму звільняла, давала дорогу.  Від Серго Кадиївка вона зустріла не таким, як ми, всі люди, стояли в черзі за хлібом по карткам.                   

 

35. Я перед собою і тут поставив питання: якщо мені півкілограма хліба дасть дівчина продавщиця на моє звернення, значить, правильно моя ідея веде мене.  Навмання я тримався Слов'яносербська і Родаково, де мене товарняк.  З проханням механіка я приїхав в Єлизаветівку до семафора, пригальмував, я зістрибнув.  І на вулицю Луначарського, 2 прийшов до шурина.  Він мене ніколи таким не бачив і не зустрічав.  Я у нього попросив, щоб він на мене надів свою сорочку, свої штани, щоб я не був тузом бубновим.  А був таким вболівальником за того ображеного чоловіка, хто так не чекав.  Я її шукав, знайшов через Федора Федоровича Городовітченка.  Він сказав про вулицю Першотравнева, 11. Там лежала хвора, забута всіма, що не ходить, не працює руками, кочергою згортало її в купу.

 

36. Наша Марія дружина сказала: знайома одинадцять років лежала в ліжку.  Мене примусили, щоб я їх попросив, щоб вони пішли, за мою хворобу їй розповіли, що я вмію таким людям допомагати.  Нехай вона дасть свою згоду, щоб я до неї прийшов подивитися, як на людину.  Марія побігла, скоро вона повернулася.  Мене посилає: «Іди».  Я це робив зауваження всьому місту Луганську.  Я знав добре, знаю про будь-яку людину.  Всі ми не хочемо мучитися або хворіти сильно.  Я йшов через природу, вона її покарала.  А я прийшов їй допомогти.  Приходжу в одягу одягнений.  Вона мене як знаючого прийняла, стала слухати мою здібність.  Людина людині – ворог.  Людина людині – друг, якщо вона вміє людині допомагати.  Не обігравати, як туз бубновий брав короля, а до нього шістку, виходило очко.  

 

37. Я був чоловік природи, вболівальник у цьому всьому.  Вона мене зрозуміла, що я їй розповів.  Вона мене послухала, дала свою обіцянку моє вчення виконувати.  Моє їй сподобалося, не лікаря, не знахаря, а чисто загартованого в тренуванні.  Я їй кажу: зробиш це – ніколи не програєш своє здоров'я, а виграєш.  Вона вхопилася за мене, просить, щоб я прийшов завтра, щоб о шостій я до неї зайшов.  Це була для мене жива справа.  У природі грав ролі я над цією людиною таким, як мене розуміли близькі.  Я спочатку дав слово, що ця людина буде завтра здорова.  Цього мало, що нас усіх змусило не забути, особливо мої сили, спрямовані в її тіло, в її розум, в її всі заочно нитки.  Я заочно пробуджував, робив їй легке.  Всю ніч безперервно не спав для цього, перевертався з боку на бік.  Вона цього ні від кого такого, щоб пробуджував думкою.

 

38. Це моя практика, мій добрий труд.  Але не туз бубновий.  Ми їм зацікавилися.  Всі карти йому були треба для того, щоб не програти.  А гра є гра в карти, і вона азартна для людини.  Цікава тоді, коли ти, гравець, виграв.  А коли програв багато раз, думаєш і шкодуєш, але забути не можеш про свою свідому помилку, яка втратила, а не знайшла.  Краще буде так не вигравати, як ми красили.  А от цього ми не робили, щоб гравцеві сідати в карти грати.  Треба буде думати свого суперника не покарати, а йому програти.  Цього не робить жоден азартний.  У нього в цю хвилину такий кипучий час, як у хлібороба, тобто селянина.  Він не живе в природі без надії.

 

39. У нього велика надія на свою силу.  Він знає добре час, до нього готується.  Рано встати, пізніше лягти в ліжко, краще доглядати, та більше зробити.  Ця думка не в одного колгоспника, вона в голові зосереджувалася очікувати з цього всього прибуток не малий, а великий.  Думає директор, думає агроном, і той, хто робить це, він теж думає.  І знає про свою зроблену роботу на ось цій машині, тракторист на тракторі.  У природі – у повітрі, у воді, на землі – ніхто не хоче в цьому ділі програти.  Поспішають приборкати і примусити природу, щоб вона так повз людей по землі не проходила, їм своїми капризами не заважала.  За хвалу в природі чоловіка і віру в своє, що він робить недарма, а з великим прибутком чоловікові.        

 

40. Він стихії не вірить.  Більшість між нами людей стали надіятися на скептичні сили. Вони не визнають у природі стихію, і не вірять у Бога.  Самі свої сили кладуть на фронті, борються, воюють з днями.  Хочуть, щоб не було неврожаю, а вдіяти з природою ніяк не зможуть.  Часто буває такий час, що людина в будь-якій справі може помилитися, і сильно.  На це чоловік не дивиться.  Його діло одне – хороше й тепле чекати, і у себе мати, з ним невідривно завжди жити.  Це така думка людини на будь-якому місці землі, аматорська та мисливська.  Але природа є природа, ми з вами поки в ній не пізнали ворога, і точно її не вивчили, яким він є.  І для чого він оточив цю людини, яку ми, всі вчені люди, забули, кинули.    

 

41. Він лежить.  А у нас засобів немає на це, і чоловік не народився на це.  Ми з вами не знаємо, що робити для того, щоб людині будь-якій у життя своєму не хворіти, не застуджуватися.  Ми, всі люди, безсилі у цій справі.  Як ледве що-небудь таке, вже говорять: захворіла людина, не бачити між нами її, сильно хворіє.  А от допомогти ми всі не навчилися.  11 років лежить хвора.  Внутрішність хороша, а ноги не ходять, руки не роблять.  Дуже важко цій людині, хто дочекався.  Не туза бубнового, на якому можна виграти, можна і програти.  За автором, буде краще тоді чоловікові, коли він не буде сам ніяк грати.  У нього зайвої думки не буде народжуватися.  Як так це виходить між практикою і теорією велика різниця.  Іванов практичний чоловік, ніколи не скаже неправду.

 

42. А вчені ніколи не скажуть правду.  Вони цій людині робили, а зараз робити відмовилися, перевели на хроніка.  Як людину тримають на обліку, а от допомогти не вміють.  Іванов щодо цього новий чоловік, природою обдарований для цього діла, практик.  Він не вірить ніякій зброї.  Його віра в людину.  Якщо він намітив у цьому ділі робити, і це діло виправдовує в людях, дає якусь рентабельну допомогу, треба буде цього добиватися.  У природі ці якості вміло відбирати, щоб вона нам, людям, без усякого капризу віддала.  На це все, зроблене чоловіком, природа не стала заперечувати цьому чоловікові.  Як нашому Іванову вона довірилася, йому наперед сказав, що цей чоловік буде завтра ходити.

 

43. Я її, говорить Іванов, подивився, вивчив, тепер моя наукова робота у неї в тілі, не в пустоті лазити. А в самому енергійному мозку пробуджувати її нитки, які пов'язані з м'язами, кров'ю, щоб запрацювали не так, як вони були, а по-новому, небувалому. Щоб хвора ця більше не лежала, а ходила на ніжках, а ручками робила. У Серго хліба 500 грамів, ні слова не сказала продавщиця, відрізала і дала. Я сильно не потребував, але випробував: чи буду я в цьому ділі переможець? Всі не заперечили моєму ввічливому поводженню. Я хвору просив, щоб вона не їла від цього часу до мого приходу до неї. Хвора не буде така, а зробиться здорова. Ось що Іванов між людьми в природі знайшов. І кричить у народі: не я, а ми все це діло знайшли. Повинні ці якості на тілі Іванова утримати.

 

44. І робити експерименти, але не в сватівські психіатричні будинку возити, як везли з поводирем. Іванова розум метеор, правильно мислить, і правильно робить у природі. Не воює і не бореться з нею, любить природу не однобоко. Для Іванова хороше, тепле і холодне, погане – ніякої між цими різниці немає. Різниця є тільки у залежних воїнів, борців, розумників і нерозумних розділених людей. Для себе він чекає завтра такий день, в якому не знає, як буде зустрічати. Добре чи він погано буде жити? А як же Іванов каже. Для мене немає  ні доброго, ні поганого. Але скажу, що мені буде, якщо я цього чоловіка примушу жити по-новому. Він жив, хворів, стогнав, а потім буде ходити, тобто буде здоровою людиною. Що ви мені тоді скажете?        

 

45. Я від лікарського догляду, такої обіцянки пішов. Треба мене лікарям, за їх викладом, випробовувати, мою думку. Вона вільна. О шостій ранку донечки хворої пішли на роботу, а я прийшов експериментувати. Не буду я описувати, як це зробилося. А скажу, коли треба буде. Я на сцені покажу перед людьми. О другій дня донечки повертаються з роботи – їхня мама приготувала їсти. Чи не радість буде дітям. А що Федір Федорович сказав про це діло? Пішов, подивився, прийшов, і свого зятя назвав: «Ти Христос». Я йому кажу: Христос по снігу так не ходив, як ходжу я. Зранку на мою долю випав сніг білий, не може бути. Це мої дари, зроблені мною. Федір Федорович каже: «Він (Христос) живий, в Червоному Суліні його життя проходить». Добре про це знає.  

 

46. Не один він, знає Єлизаветівка.  Я так не залишив у природі зроблений мною живий факт.  Пішов у міськраду по Пушкінській. Культурою завідувач був Іванов.  Добре мене про це і з увагою прослухав.  Навіть запитав: а як, якщо буде удар камінням, вугіллям, тобто він торкнувся шахти.  Для мене треба тоді гаряче ударене місце, буде все в порядку.  Іванов я, Іванов завідувач культури просвіти, і Іванов завідувач відділу здоров'я міста Луганська скликав консиліум.  І з ним ми стали розмовляти.  Що ж наші вчені на це сказали?  Його, тобто мене, треба покласти в лікарню.  Я коли ці слова почув, то у мене народилася сила кинути їх у спокої.  І тікати додому в Червоний Сулін до своєї рідної сім'ї, яку залишив напризволяще.  Я вибачився перед шурином Федором Федоровичем за його одяг, зняв його з себе, а сам пішов через Церковне на Краснодон.

 

47. І хотів узнати за ту хвору, яка п'ять років не ходила ногами, а потім через 5 годин картоплю сапала.  Іду по дорозі навпростець, а літаки по два робили навчання, високо-високо себе показали.  Я брав найвищий літак, перед ним я вклонився, задумав сам собі сказати в цю хвилину: якщо цей літак зараз біля мене сяде, значить, моя ідея буде вірна.  Йду далі, а сам розумом дивлюся на цю висоту, дивлюся на це все.  А літак пішов до зниження посадку робити.  І в мої ноги впав, тобто сів.  Я – до нього.  Мені відповідають: «Маленький дефект». Я пішов далі, йду, мені треба Церковне залишити вліво.  А сам тримався на Сімейкіно.  Дві дороги, не знаю, куди йти.  Закружляв, думаю, а нікого немає.  І раптом попереду взявся чоловік.

 

48. Стою чекаю.  Перед ним вибачився.  У нього запитую: як мені потрапити на Сімейкіну?  Він мені вказав свою дорогу, по якій він ішов.  Я по ній пішов, йду.  Дай же гляну на цю людину назад: а не виявилося, немає людини.  Я не знав, що робити.  Злякався.  Галюцинації, так немає начебто. Я не розбивав вікна в поліклініці Свердловського району.  А лікарі передали людям, які залишилися, на ногах ходять.  Їм ніхто не велів надягати валянки.  Після такого діла коли Іванов зайшов до Євдокії Панкратівни Бочарової, вона у дворі, але у валянках ходить.  Цього Іванов свасі не говорив.  А сваха стала розповідати, як лікарі з поліклініки по телефону подзвонили, щоб люди розселилися.  Іванова послали в Сватове за те, що він вікна повибивав.            

 

49. Іванов був прав піти від такого створеного режиму.  Я ж сидів у головлікаря в кабінеті з сестрою вдвох.  Ми так домовилися: дочекатися лікаря Шишова, і з ним поїдемо на шахту Шварц.  І там цю хвору вивчимо, зрозуміємо.  Так ми домовилися.  Я тільки сестрі про все хороше розповідав, вона мене слухалася.  Коли дивимося, до нас заходить міліціонер, запитує документи.  Тут-то я, як ніколи не бував.  А в Москві бував.  Про це лікареві Жуковському говорив, що мене народило такого вболівальника, корисного чоловіка.  Це моє зроблене дійшло.  Лікарі з міліцією здзвонилися, і як хворого чоловіка за це взяли в Шарапкіно.  Не садять, а на сонечку тримають при міліціонеру.  Кому що скажеш, і кому поскаржишся, якщо визнали, я винен.  Не за те я взявся, став людям допомагати.     

 

50. Знаю, розумію, нюх не той, що треба.  Я сказав свасі це, а сам – до дому.  А мій одяг в Новочеркаську по вулиці Базарна, 12, у Івана Климовича Захарова.  Він мене як свого ввечері прийняв.  А вранці встали: ворота розкриті, а гостя немає.  Одяг лежить, а людини немає.  Значить, він пішов купатися, і там затонув.  Давайте про це мовчати, і мовчали весь час.  А сьогодні знову двері відчинені, а немає нікого.  У нас запори, для всіх таємниця.  І я коли кинув у них одяг, встав, ворота були відчинені, я й пішов на дорогу свою.  Зараз повертаюся, а мені кажуть: ворота були відчинені кимось.  Ми згадали про одяг, матінка повезла з переляку одяг.  А я у двір, це ворота мені відчинялися.  Я через них повинен без усякого проходити.  Батюшка Іван Климович образу мав, та не було, чого.   

 

51. Витягнув п'ять карбованців, дав на дорогу.  Це було все правда.  Тому якби я не був таким, як мене історія представила, люди не писали Хрущову, і не проси його допомоги.  Іванову допомогти, щоб з раковим захворюванням покінчити, щоб наші хворі раковим захворюванням вчилися за вченням Іванова.  Хрущов спускає Курашовому за призначенням у Міністерство охорони здоров'я СРСР.  Цей лист заступнику Міністра Урбанському.  Він пише в листі Іванову, як у цьому ініціатору.  А Подоксік податель.  Ми троє разом домовляємося з цим ділом не описувати мої якості.  А ми домовилися 4 травня 1964 року, щоб у Москву привезти тих хворих раковим захворюванням, які вилікувалися від вчення Іванова.  Я, говорить Іванов, дав своє слово привезти вісім чоловік у Москву для дослідження.

 

52. Моє слово – живий факт, моя ідея.  Їду в Кіровоградську область, через обласний відділ здоров’я з Доєвського домовилися мені в цьому допомогти.  Я в район Бобренецкій, в Свердловський хутір до хворого на рак.  А люди ж хворі, і до мене на прийом з проханням голова сільради, щоб прийняти їх.  Я приймав, а секретар сільської ради зателефонував міліції.  Міліція 13 травня прибрала до законних рук.  Міліція як хворого чоловіка примусила ще міцніше братися за своє пряме діло, в якому довелося виступити і доводити про своє для всіх людей незалежне діло, за здоров'я.  Мене за це люди прозвали Учителем, я перед усіма людьми.  А зараз мене всі люди на землі за корисне їм адміністративно женуть, щоб це хороше не поширювати.     

 

53. Зі мною хотіли розмовляти, я з ними не став розмовляти, як з людьми вченими.  Вони цьому, що я роблю, не вірять.  Придумали самі кличку «лікар», нібито я себе оголосив лікарем, вмію всі хвороби виліковувати.  А фактично гроші забрав, і нічого не зробив, нікому здоров'я не дав.  Ці люди, яких я приймав, вони не зрозуміли, вони і не одужали.  Їм не дала міліція цього зробити, самі побачите потім.  А зараз мене на бобику з Бобренецка до Знам'янки в спеціальний приймальник.  13 травня вкинули мене без гігієнічних умов.  Всі мої листування з міністерством і з іншими людьми, з ким я мав справу, цінності вилучили.  Пішов я по муках, з одного цеху в інший, одного тримають.  На 14 травня я повинен на Брежнєвій вулиці в Кіровограді людей приймати.  Мене люди чекають.

 

54. А я вже прихований. І от зміна декорації, належить зустрічатися з самими світилами в режимі. Генерал комісар обласної міліції та обласний прокурор, і начальник міліції Бобренецька. Вони все могли зробити. Вони хотіли дізнатися, що я за людина. Обдурили мене, одягли до зустрічі з ними. Я зустрівся, і ніяк не відступив від свого діла. Я був у цьому переможець. Вони мене зрозуміли, що я шахрай. А я хворий чоловік зі своїми намірами. Я просив їх, щоб вони мене пізнали так, як я їх цим огородив. Куди подівся я, про це в іншому місці моїх праць описано. А зараз я зустрічаюся за моє зроблене діло з ученими, з лікарями, з психіатрами. Мене вишка відбила, мої руки, від покарання. Я був у той час неосудний хворий. 

 

55. І на це я дав свою згоду, що я хворий, але не потребую лікуванням. Не шкідливий, а корисний. Я вам пишу з лікарні, з того ліжка, де я користуюся, відпочиваю. За мною доглядає нянечка, щодня зі мною сестра зі своїм знанням. Біля них охоронець чоловік, він мене охороняє безперервно. Лікарі, особливо завідувач 5-го відділення Алмаз Разаевіч, і старша сестра Римма. У них знайшлося до мене людське серце і душа, не відмовилися від мого хорошого до них. Вони зрозуміли, що це місце не моє. А зробити нічого не зможуть. Раз сюди потрапив, терпи не в погану сторону, а хорошу. Це, що мені представили. Особливо мені дозволили свою загартовану форму, щодня в ній залишатися. Моя сила з першого відділення перед Маргаритою Леонідівною та Євгеном Володимировичем. Вони мене прийняли і своїм вчинком довірили.

 

56. 14 лютого 1965 року мене оточили ці умови на невеликий проміжок часу, де мені було зовсім легко. Я написав у них «Моє серце» і «Моя перемога». Я цим не розгубився. Мене воля людей за мою скромність, і моє діло ніяк не забули. Я перед природою залишився заслужений. Як були мої сили, так вони у мене залишилися. З волі Катя пише в листі про те, що їй Тася з Жданова про це все. Учитель два роки в цій справі буде. Прогулянка мені давала простір кидати свою думку направо і наліво. Я лазив у воді в глибині думкою, піднімався в атмосферу у висоту. Нічого мені не було поганого. Якщо я лажу своєю здоровою думкою, можу в будь-кого. Особливо заочно сиджу в тому чоловікові, кого з душею і серцем приймав і йому давав здоров'я.

 

57. У квітні мене зі своїм персоналом прийняв Алмаз, де я як з чоловіком, одним з усіх. Це виявився лікуючий лікар. Я до травня отримав 50 телеграм з різних сторін, і отримав листа. Я знав, що я не забутий, мене шукали, особливо хвора Люба Катюк з Варварівки, вулиця 8 Березня, Миколаївської області. Як їй не хочеться лежати хворою в ліжку. Вона добилася, прислала. У листі пише про свою хворобу тривалу, як їй доводиться пам'ятати Учителя за його все зроблене перед хворими, кому довелося отримати здоров'я. «А мені, такій молодий дівиці, навіть начальник міліції району, я його викликала, не дозволив приїхати до Учителя». Як же не ображатися на адміністративну особу, якій дано право закону.

 

58. Такого чоловіка, такі багаті руки, їх не велено нікому із здорових людей забувати. У листі пише Марія Володимирівна Помазан Дніпропетровської області, Василівський район, хутір Шевченка, станція Чапліна. Теж дівиця, ми щодо хвороби списалися, вона мені любо пише. Нашого дорогого Учителя від нас відібрали. Ми як хворі не знайшли між собою такого любимого в цьому ділі уболівальника, він один такий. Там в Казані спокійно вже його готують до першої комісії, через вісім місяців вона проходить. Сам Алмаз Разаєвіч, і Ганна Іванівна головлікар лікарні сказала: тебе готує до виписки Алмаз Разаєвіч. Їх люди ті, яких Учитель приймав, і вони Учителя знають, бережуть його здоров'ї. Вони не одному йому пишуть, і не одним тим говорять.

 

60. Він не в силах того зробити, що робить сама природа. Без неї ми не люди. Я вам як людям розповім про свою дорогу. Не треба поспішати. Все це робиться, жодного дня не пропускається. Все пишеться і робиться, але ніхто і тут, і там не погоджується. Взяли своїми словами засудили. Вони ж не бачили Учителя одягненим і взутим. Він у нас таким під час прийому не був, щоб на суді промовчати. Він слова на нас не промовив. Краще буде не нам, а йому одному за нас, людей, можна бути скрізь. Одну комісію жовтневу прожили, професор Лунц не виписав. Ми приготувалися зустрітися з останніми днями, місяцями 1965 року. І дочекалися в житті зими 1966 року.

 

61. Це була моя така робота. Ніхто з усіх не сказав проти мого в природі діла. А казали, що я чума. Жовтневі дні 7 листопада, мені з волі надсилали люди своє здоров'я. А з ними я був в одеській експертизі, де мене визнали здоровою людиною. Обстригли, обрили, одягли, як попку. Про загартування забули, пришили фокусника і дармоїда, шахрая людей. Я хотів було виправдовуватися, не доводиться. Винні ми, всі люди на білому світі. Одні вірять сильно, знають, що він прийде.  Коли і як? Жоден не зможе сказати. А інші зовсім не вірять йому, і не хочуть, щоб він був. А на це все їхнє природа не подивилася. Для цього чоловіка свою дорогу тримала. Ніким вона не зайнята, крім неї.

 

62. Пішов. Каже хвора Люба: «Я його чекаю, він для нас прийшов нам допомагати».   Коли Учитель перший раз був випробуваний за це ж саме, і за нього відбувала Євдокія Ефановна Леонова. У неї запитує професор: «За що ти його називаєш Христом?» Вона каже Тарабарову Василю Сергійовичу: «А ви підіть так, як він ходить, я і вас буду називати Христом». Це було в 1954 році на комісії. Так і зараз два професори були, на другій комісії нічого не зробили. Всю зиму 1966 проаналізував практично в природі до нового року. Вітали люди до 20 лютого 1966 року, теж не забули день народження. Я таємниці не доб'юся, хто цього всього винен. Бог по ділу всьому, випала чара моя його дорогу зайняти. Але люди тузи всього народу бутять, не хочуть.

 

63. Іванов туза бубнового не визнає, що він відіграє в цьому ролі, щастя дає людині, гроші виграти. У Іванова всі дари природні, у листі написано так. Якщо ви медичні вчені фахівці зі своїми силами допоможете Любі Варварівської, я зі своєю хворобою відмовлюся. Одягнуся, взуюсь і шапку одягну на голову, вид людський буду мати. І буду чекати в черзі свого дня для того, щоб захворіти і похворіти, а потім померти. Не для того я сюди попадав, не для того я думку свою посилаю на дно найглибше. Своєю думкою для пробудження не дарма я вгору у всесвіт теж лізу. З думкою прямо заявляю наперед, що Луба після мого прийому хворіти не буде. Це моя перед усіма читачами залишиться правда. Не туза правда, а людини,  така моя правда.

 

64. Ніхто за здоров'я своє не воює. І не робить ніхто з усіх. Хочуть хворіти, як вони щодня хворіють. І хочуть бачити у себе хороше і тепле для самого себе. Всі люди роблять, а шкідливо завершують. Хіба одному Учителеві це діло дано, або більше таких місць немає? Природа лежить не розпочата. Будь ласкавий, за це все берись, лише б було добре іншому. Місць вистачає, і діл не початих для цієї справи. Загартовуйся, стань здоровою людиною, але не забувай про ту людину, хто відстає від нас усіх зі своїм здоров'ям, ніколи не будеш помирати в природі. Як робить Іванов. Ще в лікарні не закінчив своє писання писати про наше життя людини, про його любов у своїй справі.      

 

65. А на волі вже чекають, вже знають, що Учителя сам професор виписав з такими словами: «Сам Іванов пообіцяв сюди не попадатися». Я, говорить Іванов, не туз бубновий, кому доводилося гроші вигравати. Я людина, виграю для всіх здоров'я. Заважати державі, я не заважатиму. І не буду своїм вчинком писати. Про моє зроблене пише в листі Марія. Дуже багато людей її, як мученицю одну з усіх, відвідує. Їх Марія не визнає хворими. Їм каже: «Ви ж здорові люди». Вони їй кажуть: «Маруся, Маруся, ти не бачила нас, які ми були до прийому Учителем. А зараз ми працюємо, допомагаємо, щоб Учитель наш рідний повернувся, і йому за своє все розцілуємо ніжечки».

 

66. Я не пишу і не фантазую про це. Це моя істина, яка у мене є. Сказав слова, навіть написав фразу про Чівілкін бугор. Мені такий дім не треба, про нього чути і бачити, де доводиться нашій людині вмирати. Я написав про померлих людей однієї вулиці, де вони своїми силами поділися. Якби їх підняти всіх, і у них запитати: хто вас отаких примусив у землю прахом лягати? Вони б сказали всі в один голос: ми нічого не знаємо. А самі жили, та з мене, такого чоловіка, як вони всі злодії. Запитує Фектіст Путакін: хіба він не знає, що ми їдемо забирати чужі зовсім хазяйські мішки. Їх від загону продовольчого в степ вивезли, а нам треба був хліб.

 

67. Це діло в Таврії підгледіли, і стали ці ями відривати. Фектіст запитав. У мене не буде нічого в чужому краю. Це добре, що мої сили тут робили, і будуть робити тільки те, що треба точно. Не стане йти зі свого села, щоб ховати. Я бився, і тоді мене ловили через вулик вчителя Шевердіна, хто жив нами. І за вулик свій власницький хотів засудити судом. Після суду народу по вулицях водити, сама одна з усіх мораль у житті це в своєму селі отримати. І бути в славі перед усіма людьми. Хто читав «Луганську правду», вона на весь всесвіт про мене такого прокричала. Я пишу зараз за себе, за людей. Зараз мене – люди, а завтра людей – я. Сміялися з мене маленького, коли у нас проходили кулачки шовіністичні. А на них приходили любителі дивитися.

 

68. Всім давалося вільне право прийти, як я один час пацаном прийшов. І стою, любуюся без задньої думки. А Федір Бердецкій поляк зі своєю правою рукою біг. І до моєї морди, та по обличчю вдарив. Кров пішла з носа. Не винять його, та мені кажуть дорослі: «Так йому і треба». Я був, по-їхньому, винен. А по-моєму, Федот пішов на війну, з Німеччиною воювали, йому цю руку відбило. Це ознака не одна перед мною поставлена нашим народом, хто не хоче, щоб я був Богом. Всі про це ... зроблене Івановим, говорять. Запитайте у Сухаревской Валентини Луганської області, Свердловськ, вулиця Леніна, 2, кв. 6. Вона мучилася припадками, її хвороба мучила, по 11 раз на день билася. А зараз запитайте, де поділася біль. Не духом святим зігнала, а повітрям, водою і землею.

 

69. Що і зробило її здоровою. Розум її запитай: хто, на її розум, Іванов? Вона не відмовиться від нього, як від Бога. Він для її тіла Бог, тобто я, Іванов. Коли треба було жити, і мене лякав полон, моє це незнання. Запитайте у Антоніни Токарєвої. Москва т 29, Нижегородська, 9А. Вона конструктор, інтелігентна людина. Вона хворіла дуже сильно, у неї прохід не тримав ні по важкому, ні по легкому. Лікарям вона дякує за їхню допомогу. Вони давали і робили все для того, щоб не народжувати дітей. Я через це все не працювала, мене робили інвалідом. Я залишалася одна завдяки загартуванню-тренуванню Іванова, до якого мені довелося звернутися. Я цьому не вірила і не хотіла. Але ви, читачі, самі посудіть. Коли болить, вже погано. А коли не болить, вже добре. Так Іванов.

 

70. Він мені зі свого практичного діла не давав к руки туза бубнового, щоб я сіла в карти грати. І у свого друга виграла гроші. Та взяла ту путівку, яку беруть наші хворі, і їдуть до Ізраїлю. А там не отримують, що треба, повертаються назад, і тут помирають. Я сама цього не робила, що роблю зараз. З повітрям, з водою, із землею дружу, люблю, близько стикаюся. Але щоб впливало на мене це, я, крім хорошого і корисного, не отримую. Двох дітей за вченням Іванова народила, сама здорова і міцна. Всім матерям. Я стою збоку Учителя вчителькою, і буду всіх учити цьому, щоб народжувати дітей не важко, а легко. Треба нам усім просити Іванова. Він переможець ворога і Учитель народу. Я з ним разом пішла в Міністерство охорони здоров'я СРСР, дала своє слово допомагати Учителеві.           

 

71. Учитель мав справу з Порфирєвим фахівцем. Він зайшов сам, а мене залишив у коридорі. Я сиджу, раптом звертаються до мене, кличуть у кабінет. Дали мені стілець, бачу, по всій установці, між ними торкнулася мова про це. Вчитель сказав Порфирєву. Коли він Іванову каже: тебе оточила темнота. Тут Учитель мені на допомогу в медицині, сказав про мене. У мене запитує, звідки я є. Я йому кажу: москвичка. Працюєш ким? Конструктор моторів. І почала малювати їм усю картину, як це починалося, і як це закінчували. Все до ниточки їм розповіла, вийшла. Знаєте, що він сказав Учителеві? Вона, мовляв, хвора. Я це розповіла про себе, таку забуту всіма. Спасибі говорила, і буду розповідати про це все Іванова. А скільки таких людей, які отримали здоров'я, зі своєю малограмотністю не можуть виступити і науково доводити.

 

72. Ще Анна Флорова з серйозним захворюванням рак грудей. Треба було робити операцію. А завадило всьому вчення Іванова. Він не вчить нас, щоб ми Богові молилися. Він нам говорить, щоб ми з вами не жили в природі однобоко. Анна каже всі слова, сказані Учителем, прямо для мене, та для такого в моєму житті, якого я сам створив. Випросив у природі дари. Вона як заслуженому чоловікові заради цього тільки дала. Вона все сама зробила за те, що робить у цьому ділі людина. Так і я. Коли мені сказали, що є між нами такий вболівальник і трудяга. За будь-яким чоловіком один доглядає як ніколи. Можна їм позаздрити. Це любов одна, яку нам, людям, природа прислала чоловіка, хто не відвертається від нас, від таких людей, хто давно вже мучиться.

 

73. Він був хворий. А зараз після прийому і вчення Іванова нездоров'я відходить, а приходить здоров'я. Всьому діло наш природний холод і погане, що в житті людині допомагає. Хто дотримується хорошого і теплого, та людина в природі своїм тілом не виграє, а програє через один вчинок. Учитель нашим не радіє, і не хоче, щоб ми залишалися при своїй думці. Вона нас веде всіх по шляху прямо не до мети. Може і не може, це буває з людиною, і часто. Один досягає, інший ні. Кажуть: природа допомагає, вона ж мати. Її треба в цьому ділі просити, але не примушувати, як це робиться людиною. Час, хто його знає, де він далеко від нас є. А ми вже до цього часу готуємося, робимося в цьому ділі воїни.              

 

74. Немає апетиту, ти вже сам губишся. Шукаєш у цьому вихід, щілину, щоб пройти через ці умови. Розумний хірург, що знає, він приймає чергу з різними захворюваннями. Сидить за столом, чекає чоловіка, з ним розмовляє. У нього ввічливо запитує: «А що тебе турбує?» Хворий при мені заходить, з усього видно, не серйозне захворювання. Лікарю хворий заявляє. Я слухаю. Це було у Знам'янці в лікарні, де я проходив по своїй хворобі практику. Мені ніхто в цьому ділі не відмовляв. Я мав про свою хворобу написану мною довідку, що я роблю в природі в умовах. Мені підписав міськвиконком, секретар Козлітен. З нею я всю свою практику здійснював. Мені люди всі йшли назустріч, моєму загартуванню допомагали, чим я вчився практично.

 

75. Я у хірурга отримав право вчитися. Що ж цей хворий лікареві скаже? Хворий заявив, що він на підводі їздить своїй власній. Скаржиться на апетит, у нього він був нерозвинений. Чоловік вважає себе в цьому ділі хворим. А лікареві що доводиться робити? Він сильно не замислюється. Бере папір, і пише рецепт, йому дає в руки, і каже, йди в аптеку. Це все закінчується між хворим і лікарем. Хворий іде, починаю я хірургу задавати своє питання здивовано: як же так, ні слова, ні півслова, ви написали, послали. Що це йому дасть? Я питаю у лікаря. Він мені каже. Я знаючий лікар, мене хворі вважають хорошим, мені довіряються, я у них на рахунку. А раз до мене стоять у чергу, вони чекають, вони вірять. Тому я так швидко приймаю, не думаючи.

 

76. Цю допомогу між собою і хворим знаходжу моментально, що треба людині. У цьому він мені каже, дуже велика історія, про що не закінчити. Я з цього вивів: роль сам чоловік перед природою і чоловіком. Мені каже Анна. Учитель не так у природі приймає як хвору жінку. Учителеві не треба ніяка хвороба. Йому треба чоловік, кого Учитель не очікує, сидячи за столом, начебто якогось вельможу. Учитель в цьому трудівник. Він на ногах стоїть весь час, приймає нас. Перед хворим стілець приготовлено. Учитель зустрічає будь-якого чоловіка, перед собою поставить, у нього запитує: чого ти прийшов до мене? Хворий говорить: «Учитель, дай мені здоров'я». У нього запитує Учитель: чим же ти хворієш? Він показує руками і називає по-лікарському, що за хвороба. Учитель запитає: а лікарі що говорять? Кожний чоловік скаржиться, не допомагає.

 

77. Раз лікарі не допомагають, так от, шановний, моє бери, і роби моє.  Коли будеш виконувати, ніколи не будеш ніякою хворобою хворіти.  Хворий ці слова бере, тоді-то Учитель за ним починає доглядати.  З нього верхній теплий одяг знімає.  Якщо є, кому з народу, допомагає.  А більше сам, нікому не довіряє.  Ноги мити сам садить на стілець.  То нагинається, то піднімається.  Ноги не що-небудь, їм потрібна холодна крижана ванна.  Як тільки помив, якщо ти прийшов з душею, з серцем, отримаєш здоров'я.  Без цього всього діла ніколи, хвороба не буде далі прогресувати.  Людині зараз вже легко зробилося.  Сам стоїть, і руками тримає хворого перед собою.  Йому в очі говорить.  А у самого думка працює в Учителя з голови до ніг, з ніг до голови.  Легені, серце і живіт.

 

78. Робиться пробудження.  І учить словом Учитель.  У день два рази вранці і ввечері ці ноги мити будеш.  Встав – помий, і лягаєш – помий.  Це твоє перше завдання завжди робити.  Друге.  Ідеш по дорозі, з тобою зустрічаються люди всі.  Ти або ви не чекай від нього ввічливості.  Сам її перед ними роби.  Здрастуй, дідусь, чи бабуся, дядько і тітка, та молодий чоловік.  Твоє діло – скажи, і все.  Третє.  Шукай по людях сам бідного, нужденного чим-небудь чоловіка.  Багато не треба давати, п'ять карбованців по-старому, а по-новому 50 копійок.  Дай з метою, щоб ти знав, за що йому даєш.  Ти чогось хочеш у природі мати.  Я, мовляв, даю цій людині за те, щоб мені не хворіти.  І без усякого їх віддай.  Один раз це робиться в житті людиною.  Щоб за тобою боргу не було.  Якщо є, ці копійки віддай.

 

79. До суботи приготуйся.  У п'ятницю поїв, а в суботу не їж і води не пий до самої неділі.  Виходь надвір.  Якщо неможливо, відчини кватирку.  Тягни повітря з висоти, проси сам, кому віриш. Учителя просиш – проси його, а сам тягни до відмови: «Учитель, дай мені здоров'я».  Це твоє свято.  У тиждень раз роби.  П'яте.  Не плюйся на землю і не харкай, не кури тютюн, не пий вино.  Пам'ятай завжди, з ним разом живи, з Учителем.  Він твій вічно всюди зі своїм ділом помічник.  Без нього нічого не роби.  Він за це знає, що ми всі хворі, стоїмо в черзі.  Не думаємо, але нас чекає природа, ми до неї з часом самі йдемо.  Вона нас зустріне так, як мене зустріла.  Каже Анна.  Це хвороба рак.  А щоб вилікувати, ми, всі люди, не зможемо цього робити, окрім тільки одного Учителя.

 

80. Він з холодом близький, і гірше від усіх живе.  Без усяких прикрас.  Любить природу, не йде ні від якої хвороби, своїм тілом відчуває в природі всі захворювання.  Сам знає погано.  Коли болить, цьому всьому всі свої сили кладе цій людині допомогти.  Я прошу, благаю всіх людей, що живуть на землі!  Не чекай час той, коли захворієш.  Він учить, усіх просить нас.  За це все нічого не бере, а сам у цьому ділі всім допомагає.  Хто має можливість, йому допомагають, він від цього не відмовляється, якщо є, за що.  Так йому не давайте.  Отримаєш здоров'я – це обов'язково.  Не будеш хворіти, як я добилася.  У мене Учитель – помічник один.  Я йому вірю і надіюсь, прошу його.  У мене хвороба зникла, немає тієї, яка була.  Рак зникнув.   

 

81. Після мене є, знайдуться люди не з такими явищами, розкажуть. Ми скептики, не віримо цьому – не треба. Повірять, прийдуть, поклоняться, попросять, але буде пізно. Луганської області місто Ровеньки, станція Дар'ївка, вулиця Пітомная, 40. Котенова Ольга Йосипівна. Зверталася і просила, прошу всіх, і буду просити, щоб не забували. У нашому союзі адреса Ростовська область, місто Красний Сулін, Первокузнечная, 12. Де наш Учитель усього народу живе. Переможець природи, хранитель самого себе. А італійський вчений Леонардо да Вінчі, він так сказав у своїх художніх словах: проси поради у тієї людини, хто може одержати над собою перемогу. Я без поради Учителя не залишаюся. Мій дух – це Учитель. Я боялася холоду, любила одягатися добре, тепло.

 

82. Погано не жила. Можливості мене привели так хворіти в природі. Не можна ніяк це забути. Дуже сильно мучилася. Я не туз бубновий вигравати гроші для того, щоб роз'їжджати по світу. І шукати в цій справі лікарів помічників у житті. Самі не вміють по землі, по такому білому снігу, по енергійно холодному, по морозу босим ходити. Я теж боялася. А прийшов такий час, коли я пізнала Іванова не як простого чоловіка. Його велику здібність я пізнала, його дані в природі плоди. Він нас учить не поганому, а хорошого. Сам це робить, і нас учить, щоб ми пробували. Для мене це було теж, піти по снігу роззутим – це розрив мого серця. А коли порадив не відразу це робити, а поступово, потроху я   цим ділом зайнялася.

 

83. Ходити по снігу роззутим, краще не може бути від цього почуття. Народжується міцність усього нашого тіла. Я не ходжу так, як наш любимий Учитель ходить. Йому за це все і природа нічого не робить по ньому, дивитися на нього. Він бідніший від усіх, і біднішого від його немає в природі, гірший від всіх, краси ніякої. А от про здоров'я його, у природі ні одного чоловіка в світі не народжувалося, як він. Мене він у процесі всього цього навчив водою холодною в будь-який час року обливатися. Я не боюся, і не живу тепер так однобоко, як прожили наші всі предки. Вони померли марно. Їх загнала в землю наша залежність. Учитель нею не радіє, жене від себе.

 

84. Все те, що ми знайшли в процесі нашого життя, це для Учителя цяцька, не допомога від цього. У житті через це все ми і мучимося. Ми не живемо так, як хоче наша природа. Вона вчить природу пізнавати, як пізнав її Учитель. Хвалиться нею, джерелом загартування. Він між нами один такий самородок. Серце має здорове загартоване молоде 25-річної людини. Яка його радість у житті через це все. Я не люблю його, як люблять усі люди людей через використання. Моя любов – це кров моя і Учителя. Бути другом у природі для повітря, для води, і для землі. Я такий же самий чоловік, як і Учитель. Різниці між нами всіма. Що Учитель знає. Якщо по дорозі Учителя іде, він ніколи не буде природою ображений. Це люди пишуть, перевірені системою охоронців з усіх боків, і лівого і правого боку.

 

85. Ми з Учителем залишилися на середині. Для нас не треба економіка. І не треба політика, щоб гнити, як ми робимося зараз. Розкажуть вам інші, може, складуть своє красивіше і краще від мене, щоб люди не губилися. Як зараз такі дні передвиборні. Особливо проходить день 12 березня 1967 року, в якому довелося дві комісії пройти. Жінка професор. Вона мене як представленого до комісії не заперечила з цього режиму виписати. Але без Лунца Данила Романовича доктора психіатра сама не наважилася. 8 лютого приймала. Вона б виписала, але сам Лунц другу, і посилено робили два професори, вони своє слово. У жовтні залишити ще на час лікування. Я був не задоволений цим рішенням. Хоча і був професор Андрєєв, він задавав питання своє мені як хворому.

 

86. Я йому відповів: люди не зрозуміли. Особливо наше міністерство охорони здоров'я в особі заступника Урбановича. Ми домовилися троє, я, податель цього листа і заступник, не описувати, а живий факт до Москви привезти. Я був у цьому всьому ініціатор, особливо видаляв злоякісну пухлину. Я приїхав у Бобренецький район у хутір Свердловськ до того Павла. Я тільки зайшов у будинок його, як люди посипалися здорові і нездорові. Що мені доводилося робити? Тільки відмовити. Я так і вчинив. Але у нас є радянська влада наша, нами завойована. Ми повинні їй не заважати, а допомагати. Голова людина не туз бубновий, люди його знають не поганим. Звернулися, попросили, щоб прийняти їх. Я дав йому слово. А вони один іншого підсилають і підсилають. А секретар сільської ради розумна людина, а в міліцію подзвонив.

 

87. Я їх без попередньої лекції не прийняв. Вони так хотіли, щоб я їм дав здоров'я. Я їм цього не говорив, що я лікар. Я їм сказав: хворий чоловік, не шкідливий, а корисний. Я їм сказав, будь-якого ворога попереджу будь-якими видами. А в цей час, коли я їх стоячи приймав, прийняв, але у них не вимагав нічого. Вони хотіли, щоб я до них приїхав. Мені давали гроші, хто хотів того. Я від них не відмовився. Цих людей, крім хворого Павла, в якого я приймав від злоякісності, раку, обплутала міліція. Вони не претендували суду за свої гроші. І досі їм ніхто не допоміг. Я допомагав, допомагаю, і буду допомагати всім. Мені байдуже, мені треба чоловік, та ще який. Професор не заперечив цьому моєму ділу, що я робив у цих людях. Я навіть сплакнув. За такі якості, за таке діло треба на руках носити, дякувати Іванову. А у нього на 68 році запитує жінка, як я люблю свою дружину?

 

88. Я сказав: любив і люблю, і буду любити. Те, що зробив Іванов між нами, людьми, всім спасибі сказати треба. І Лунц 16 лютого викликав для того, щоб виписати Іванова з цих умов. Я йшов, знав. Не хотів з його одне те, що він з моїми людьми не став говорити. Лунц з квартири їх вигнав, як нехороших їх визнав. Я так з лікарем лікуючим до прийому його, він повинен мене приймати. Я не хотів принижуватися як такому, але Алмаз горнувся до нього, не хотів як підлеглий цього робити. Я був упевнений в слова Тасі, сказані вперед. Навіть яблуня цього року восени двома квітками цвіла, давала знати. Прийшов разом з лікарем Любов'ю Григорівною. Як лікарі хотіли мене виписати, їх совість два роки вбивала.

 

89. Такі якості на білому світі в режимі тримати. Я, Іванов, не туз бубновий. Перед інтелігенцією виявився чоловіком новим. Якби старого я дотримувався, по-знахарського робив. Як мене літературна система била, нібито я воду продавав. Дуже багато неправди. Я говорю з лікарями, я роблю в порядку охоронців. Жодного дня не пропустив. А йшов у ванну холодну, морозну для того, щоб випробувати, знайти сили і ними володіти. І огороджуватися, робитися фізичним і практичним чоловіком для того, щоб знайти в природі те, що потрібно не одному Іванову. Природа, вона мати рідна не для того. Щоб люди не застуджувалися і не хворіли, чого Іванов від природи добивається.

 

90. Лунца я сказав: державі я не заважав, не заважаю, і не буду заважати. Лунц каже: «Ми тебе той раз випустили, а ти в Казані роздягнувся». Це мій був дух, я йому сказав. Він мені каже: «Ми тебе виписуємо через громадянську лікарню». Я йому не зумів сказати, навіщо це все робиться? А потім вибачився і пішов. Робіть, що хочете. Діло моє не завернути і не сказати нікому про це. Люди знають, чекають моєї появи. Хіба це ми вчені, чоловік два роки пролежав тут повторно? За що, питається?  Скажіть мені будь ласка. За загартування, за справедливе життя, за любов до природи. За те, що в житті в природі цього не було, що зробив на собі Іванов.

 

91. Він переродився, став не таким, як усі люди, залежні від природи. Щоб з ранку без сніданку, і без усякого захисного одягу довелося людині бути, таких людей природа у себе не народжувала. А Іванов систематично, цим він довів свою правоту перед лікарями, що він у природі не винуватий. Людям він гроші залишав. Державі одній була можливість претендувати, і отримати їх кожному громадянину. Цього люди не дозволили зробити. А направили, не дали 14 травня 1964 у Кіровограді прийняти людей. Я був у той час, говорить Іванов, для цієї справи сильний зробити все те, що мною в природі робилося. Не вбивав людей, а допомагав людям.

 

92. Хіба це треба кому-небудь з адміністративних осіб у Кіровограді, що у нас такий чоловік народився. Заявляв, заявляє, і буде заявляти нам усім порядок такий у житті. Вченим треба визнати діло Іванова, зроблене ним у людях. І президію рад попросити з цим розібратися, і дати права Іванову це робити. Ідея Іванова Божа, доступна всім. Місць для цього діла вистачає, берись і роби. Хіба буде погано нашому чоловікові, хто на сьогодні жив важко. Його мучила хвороба. А коли Іванов взяв своїм практичним вченням, людині стало легко, хвороба зникла, та ще зникає рак. Нам розповість москвич інженер плановик.                     

 

93. Працює в Міністерстві шляхів сполучення. Як хочеться правду людям розповісти про Іванова, як про людину, яку я в житті своєму не знав і не бачив. Але кажуть: так знехотя примусять сапатого любити. А мене змусила звернутися до Іванова моя розвинена хвороба рак. Не думайте, що я в цій справі обманюю. Істину людям розповідаю, у мене фото губи верхньої лежить для живого факту, бережу його Вся історія від кінця і до краю, написана історія лікарів, але ніхто не знайшов це все видалити. А рада давали верхні зуби, щелепу видалити, а губу вирізати. Може бути, і вийшло це, якби я не зустрівся через це з Івановим. Я пішов так само, як усі.

 

94. Приходили до Іванова багато людей з різними захворюваннями. Черга нам займали. Я без цього не був, теж, як чоловік, прийшов. Були люди, зайняв чергу. Чекав, думав за цього Іванова, що за чоловік він. А коли дочекався черги двері відчиняти, до нього в маленьку кімнатку я заходжу. А Іванов чоловік, та ще треба позаздрити його тілу. Кажуть, він при будь-якій температурі надворі в природі ходить. Так я довго про це не думав. Його ввічливість мене змусила йому вірити. Я від нього чую різко слова, він у мене запитує: чого до мене прийшли? Я йому показую губу. Він її бачить, і тут же запитує: куриш? Курю. Даєш слово кинути? Кину, я йому кажу. А горілку п'єш? П'ю, я йому сказав. Так от треба кинути.

 

95. Я і на це дав слово не пити. Хоч і важко було в цій справі, але зате я отримав велику допомогу. Рака немає. Дивіться на мене і дивіться на фото. Це все не туз бубновий зробив, а людина. Ви знаєте, що він робив моєї губі? Після всяких розмов руками масажував. Як робилося від цього мені приємно, краще не може бути. Після чого зжив. Потім став вчити своїми словами. Каже мені,  Сергію Івановичу Качаліну. Проживаю в місті Москві, вулиця Станіславського, 8, кв. 5. Він мене просить, щоб я мив ноги щодня вранці і ввечері. Встав з ліжка – треба помити холодною водою по коліна, лягаєш спати – теж мий. А коли я буду йти по дорозі, і зі мною люди будуть зустрічатися, я повинен головкою поклонитися. І їм сказати своє слово: здрастуй. Дідусеві, бабусі, дядькові з тіткою або молодій людині. Моє діло – їм сказати, а їхнє діло – вони як хочуть.

 

96. Четверте. Один час я повинен не їсти 42 години. У п'ятницю поїв ввечері о шостій – до 12 годин неділі. Суботу всю, а в обід ти повинен їсти. То ти повинен вийти надвір, тягнути повітря з висоти до відмови один раз, другий і третій. Просити треба Учителя: «Учитель, дай здоров'я». І все буде.  П'яте. Не плювати і не харкати. Найкраще, одне з усіх. Це для хворих людей чиста профілактика. Холодно, морозна ванна, в якій мені доводиться купатися, загартовуватися. Самим лікарям здається, добре. Не один лікар лікуючий про це загартування знає, а згоди щодо цього ніякої не дав спробувати разом з Івановим. Випробував та хоч один день спробував залишитися такою людиною, як залишається завжди Іванов. Він у цьому знайшов природні якості.

 

97. Їх на собі розвинув для того, щоб цією якістю допомагати хворому, забутому всіма. Того Іванов у природі добився, зробив живим фактом на мені. Я знаю, говорить Сергій Іванович, дуже багато людей до мене отримали собі здоров'я не гірше від мене, і не легше. Ще чимало в цьому виступлять. Нам як людям вони розкажуть про все те, що чоловік, а не туз бубновий, зробив. Аби він хотів, зробив, проявив у природі. Що може бути, як його. Він так висловився в природі: моя перемога. У цій перемозі всі живі в житті тривалі дні. Перед людиною, перед усіма людьми ніякого не буде ворога, бо серце завоює свою правду, оточить себе силою. Ніколи не буде в житті зношуватися.        

 

98. Я, говорить Сергій Іванович, вас не примушую. І не хочу, щоб ви цьому повірили. Я коли отримав легке, думаю, добре. Значить, не треба цим займатися. Взяв і кинув, відступив від цього діла. А мене в цьому ділі природа не пожаліла, а порахувала мене таким, як усі безсилі. Прищепив до себе теж хворобу, що це сприяло погіршувати. Те, що робив я за вченням Іванова, вигравало, виграє, і буде вигравати. Якщо чоловік це знайшов, сам має, я добре знаю, що не погано, а добре кожному чоловікові, але не Іванову одному. Ми, всі люди, давайте дамо йому своє право. Нехай він пробує цю між нами в природі мету. Те, що людьми говориться, цими людьми і мною.

 

99. Я поки живий. До мене за матеріалом Іванов ці якості розкрив, золотий пам'ятник. Він отримав довіру, чого Іванов не потребує. У нього тіло любить природу, знає її. Питається, для чого ми з вами народилися в це життя, якщо ми з вами не добилися від природи її заслуг. За наш з вами вчинок, який нам через наше все, зроблене нами, чим ми огородилися. У нас з вами як вчених і знаючих людей чимало є для життя нашого. Те, що ми від природи отримаємо, воно у нас є багатство. Цього для нас мало. Якщо хто бачив картину «Перстня діамант», яка ясно була представлена нами, щоб дивилися і були досвідченими в цьому життєвому питанні. Ми цією сім'єю, або хоча візьмемо наш спільний в даний час приклад. Ми з матеріальної частини живемо не погано, живемо добре, але не всі.

 

100. Комусь доводиться позаздрити, особливо нашому близькому сусідові, хто живе, оточує сам себе. І показує своє вміння на цьому щасливому місці, та в наш такий час. Нехай це були буржуазні аристократичні вчені, багаті за природою люди, які непогано у своєму житті прожили. Нам усім можна в даний час людям позаздрити, та і слину поковтати, якщо сам так не жив. А прагнення у кожного солдата є бути генералом. Так і у нас хіба не можна буде зробитися від цього потоку іншим потоком, не чужим, своїм потоком життєвим. Ми дивилися цю картину, раділи цій ситуації, ділу всього людського життя. Чому заслуговує це життя? Не чоловікові, а тузу бубновому, якомусь у житті государю дворянства.        

 

101. Через це все ми з вами від цього всього не пішли. Раніше були цим усім ображені люди, не мали у себе того, чого ця картина нам показала. Дуже дружне таке суспільство, чому багато людей, як  несучасному суспільству, заздрять. Ми думаємо, що такого немає. Все це робить для чоловіка залежність. У них була зброя, і їхній був закон чоловіка тримати не заслуженого, а ображеного. Вже спійманого, невмілого злочинця, нашого внутрішнього ворога, чим не хотів робитися чоловік будь-який молодий. Як ось лежить зі мною. Я його записую, як визнаного лікарями хворим. Шалімов за національністю вірменин. Він не вбив когось даремно, як убивають людей, а вбив свого викладача. Не позаздрити цьому випадку.

 

102. Хто вже працював практично, думає знову перехитрити суспільство. Він же залишився зі своїми нервами, як і був, такий він залишився. Висновок лікарів. Діагностика перша, ніколи вона іншими лікарями не змінюється. Я багато не буду писати, але покажу трьох Аферова і Йолкіна. По дві та по три особи вбити. Ось картина з картин. З 86 осіб знайдеться 10 чоловік не вбивць. Це добре матір рідну вбити або дружину дорогу? Кажуть, ми були хворі. Жодна людина не вдарився об стінку головою. Коли запрошуєш їсти, всі йдуть в їдальню. На цей час не було, так буде ще гірше. Ми цю історію розвиваємо. Не хочемо вчитися в Іванова не вбивати, а допомагати людині. А дивимося, та ще заздримо. Між цими людьми зараз люди гірші людей тих.

 

103. Сьогодні 12 березня. На 50-річчя жовтня вибори в РРФСР депутатів. Я жінка, знаю Іванова як помічника жіночому організму, щоб легко народити маленьку людину. І його вивчити, дати йому право. Учневі знати, в сільському господарстві свою думку закладати. Я Наталія Василівна Цевлюк в Амросевке, вулиця Урицького, 24. Своїх дітей послала для того, щоб допомагати державі будувати. А люди готуються зустрітися з природою, з гарячими днями, яких природа так дарма не прислала. Вона робилася, робиться, і буде робитися людьми до свого часу, до того дня, в якому не гра відбувалася в туза бубнового. А слід було рано встати, а пізно лягати. Усе доводилося на ногах, і розумом мислити, і сильно робити у сільському господарстві.  

 

104. А робота робиться чоловіком весь рік безперервно. Треба наперед знати, і в природі до себе тягнути, щоб жити. Природа проходила, а чоловіка змушувала, щоб він у туза бубнового не грав. А все робив і робив діло, щоб від землі отримати не поганий, а хороший урожай. У природі не стояла на місці, а рухалася з одного в інше. Але такого в житті не робилося перед хворим чоловіком болісного. Він дочекався свого в природі, вона заступилася, і через чоловіка будь-яке захворювання зникало. То чоловік хворів, а потім одужує, перестає мучитися. Значить, цей чоловік, кому довірилося це право, він не буде залежний. Він доб'ється через природу, через чоловіка незалежного. Він нічого не буде потребувати.        

 

105. У цій всій народженій недовірі природа нагородила бути. За все зроблене в людях Іванову ім'я створила. За його холодне і погане в житті назвала для всіх Богом. Його в цій справі всі перед людьми заслуги. Він не прийшов заважати людям, а прийшов допомагати своїм учинком. Його все це не чоловіка дорога зробитися в природі залежним. У природі не пішов по людський дорозі, і не став думати і робити те, що роблять усі в залежній стороні, яка без війни і без боротьби людину не учить на землі між водою і повітрям. Як себе примусив, у проханні випросив цю дорогу, цей шлях, по якому доводилося зі своїм ділом між людьми крокувати. Виявилося, адміністративна особа ізолювала від усіх людських прав.  

 

106. Думали люди вбити його сили. Бога дорога: не прийшов чоловік красти і вбивати людину. Бог місце шукає на землі, де йому стати для того, щоб зі своїм ділом не заважати, а допомогти людям, щоб люди не жили так важко, як вони живуть зараз. Бог – це загартований чоловік, він не радіє людською думкою. І не хоче, щоб люди в ділі своєму помилялися. Бога дорога не людини, зовсім інша. Зброя не потрібно, ніякого захисту самого себе. Місце ніким не зайняте Чівілкін бугор, батька нагорода. З початку життя Бог народився в Оріхівці, його знають усі селяни. Він звертається і просить у людей права, і не заважати, щоб ніхто не заважав йому як Богові. Його діло – він повинен допомогти бідному, нужденному, хворому, забутому всіма.

 

107. Бог – це люди, а їм треба здоров'я, щоб жити. Ми, всі люди, не навчилися жити. А Бог навчився, як буде треба жити, хворіти, не застуджуватися. Що найголовніше, це треба якості всім нам. У Бога немає свого місця, і він свого імені не має. Як ми з ім'ям не народжувалися, ім'я дали самі батьки. У Бога дома немає. У нього три друга: повітря, вода і земля. Що людину народило, те людину і збереже. Бог чоловік. Його наука не вчить тому, чому ми вчимося всі. Ми не хочемо бути дурнями, тобто нерозумними. Ми вчимося вченню якому-небудь легкому і хорошому.

 

108. Нас, усіх людей, примушує обстановка предкова людська. Ми для цього народилися, щоб ми індивідуально мислили в сторону хорошу і теплу. А щоб мислити і готуватися до холоду і поганого, у нас у цьому ділі не розвивається на це думка. Ми знаємо час і до нього готуємося. У нас одне – народиться, пожити, а потім здатися, померти. Такий порядок, такі справи перед усіма. Є земля, садиба, дім на розі – значить, уже господар. А до цього будинку інші потрібні будови для того щоб багатіти. Треба мати людині силу. А не будеш цього мати, господарем перестанеш. У природі людині через думки додається.

 

110. Це буде треба чоловікові новому, що перемагає в його житті. Бог не лізе на рожен, свободи завойовує. Йому буде велика слава за його хороше зроблене. Луганська область, Свердловськ, хутір Кондрючий. Теплинськая  Віра Андріївна. У неї така хвороба. Весь рік на це придбавалося і витрачалося, а здоров'я не було. Я, каже Віра, скільки цих коштів провела, я сама того не коштую. Та й де можна таке щастя знайти, як мені далося отримати назавжди допомогу. Я не так це даром отримую. Сама працюю, щодня роблю те, чого вчить Іванов. Це наш у цьому ділі всіх людей Учитель. 

 

111. Один раз я у нього побула. З першого разу мого прийому ним я зі своїм тілом пішла вгору. А яка у нього в усіх відношеннях розмова справжнього вболівальника за нас, бідних мучеників. Ми його ніколи не забували і не будемо забувати. Та хіба можна такі якості забути. Хворіти такою хворобою, а потім десь вона поділася. Спасибі і спасибі такому народженому чоловікові. Це є наш Бог по всьому.  Він говорить. Ваші гроші, які ви мені даєте. Я знаю, що ви мені їх даєте з душею і з серцем. Знайдуться такі люди, у цьому зацікавляться, скажуть: це я роблю недобре. А прийде такий у житті нашому час.

 

112. Ми обов'язково дочекаємося цей сказаний час, записаний в історії. Ким? Я не знаю. Але це все люди робили, їх примушувала їхня неправда огороджуватися. Вони в ній відчували, неправильною дорогою вони йшли. А цією дорогою, вони думали, неможливо. Нею пішов той, кому випало щастя і робити, і писати. Так про час, що йде, люди колишні сказали, що прийде такий час. А він, каже Учитель, вже прийшов. Ми його дочекалися. Це час, можна сказати, він на нас розкриється з нашим таким ділом. Ми не вчені. Це діло розкриваємо, і вводимо його в люди небувало новим і невмирущим таким живим чоловіком.

        

113. Учитель не чоловік Західної культури. А дорога Учителя – з півдня на північ. Чоловік він східний. Прийшов у той самий час, коли церкви закрили, вони їм не треба. Вірити не вірять. Навіщо з них сміятися. У них ходити бути там. А виконувати точно ні один чоловік не прийшов, коли треба здоров'я. Ми стояли, чекали 14 травня 1964. Вчителя схоронили. Всі знали, що Кіровоградський ізолятор його прийняв. Два рази убував і прибував. Хто-небудь відвідав. А зараз і в Одеській, і в Казанської лікарні хто-небудь відвідав. Усі дари відпали. Цей день останній зими, лютневий, по-старому 28 лютого. Сама природа його першим днем представила понеділок.                               

 

114. Усі дари відпали, померли на віки віків. 49 днів – це другого чоловіка по природі походи. Такого в житті не було, щоб Учителі звільняли. Він же всім протилежний, всьому цьому, що робиться людьми. Якщо не треба те, що ми маємо. Тюрма, лікарня – болісне це діло. Закиньте, і не робіть у природі поганого, не будете там. Все це не буде саме від людей тих, які підуть за Учителем. Учитель не злодій і не вбивця. Його немає, за що тримати і карати. Він прийшов аналізувати нас усіх. Гостра сталева голка зроблена людьми. Йому не шити одяг, і не проколювати своє тіло випадково, від голки помре.

 

115. Це рідко, але буває. А шило, теж воно йому не треба, щоб чоботи шити. Навіщо мені це все, якщо я ніякої їжі не вживаю. Вже сьогодні 15 березня по-новому. Як себе почуваю? Добре. Не проявляється ніякий голод, наче так і треба. Сприяє в цьому ділі повітря. Без повітря нічого не вийде. А з повітрям, водою та землею можна і ложки зовсім не потребувати. Чашка, в яку насипається борщ або каша, тобто хімічне добро, ніж для різання хліба зовсім не потрібно. Сокира з пилкою в ділі не буде потрібно. І земля як така для догляду не потрібно буде. Надра з промислами відпадуть зовсім. Чоловік зануриться у воду, як у близького друга. І там свою роботу своїм терпінням буде робити, як вже в працях сказано за 12-денне перебування у воді в морі.

 

116. Чоловік своє місце без усякої крадіжки займає, стає, як це робиться з історії всього розвитку. Ноги йдуть на дно, а вгору піднімаються руки. Як ворогові чоловіку чоловік безсилий здається, так і в цьому шукач любитель вихід шукає. Про це діло, про цю неозброєну роботу в розвідці чоловікові доводилося чимало мислити. І немало в Чорне море Іванов входив, занурювався у воду на мілкому березі. Де доводилося набиратися сил з повітрям всередині. Тільки треба буде в цій справі не тузу бубновому. А живій людині, хто у воді відчуває, як у хорошій ванні. Тілу доводиться легко в цьому, у воді робити. Ми на білому світі все так ніжно самих зберігали. Знаємо одне – від поганого йти, а приємне, хороше шукаємо.         

 

117. Ми на землі все штучне на ноги поставили, і чекаємо, готуємося зі своєю зробленою зброєю наперед. Спочатку зарядили снаряд, і наша така думка вбити яку-небудь життєрадісну тварина, якій треба жити, розмножуватися. А ми через живіт, через нашу спрагу потреби. Ми для цього і всю землю примусили самі снастю доглядати. Ми привчили самі себе близько не підходити, і разом з поганим нарівні жити. У людей купою суспільством робити те, чого всі ми з вами навчилися. Щодня кожен рік за це братися, що ми завжди беремо, і це діло не доробимо, а інше починаємо. Ми без усякого цього не в силах це зробити.

 

119. Початковий я чоловік без усякого залишатися і зануритися у воду, яка не така важка, як у повітрі на землі. Своє фізичне тіло живе не носиш. На тіло одягаєш зверху не одну теплу сорочку, одягаєш і інший верхній для якоїсь краси. Чоловік живий – це не туз бубновий, до якого приходить по щастю інша яка-небудь карта. Одна в програші, інша у виграші. А чоловікові треба в природі закладати свої наявні сили. І ними треба що-небудь робити, щоб у цьому не програвати, а вигравати. Не природа чоловіка годує, одягає, або в дім заганяє. Це все робить сам чоловік. У нього думка працює. Він всі свої сили кладе для того, щоб день будь-якого часу примусити, щоб він без усякого діла залишався.   

 

120. Хіба чоловікові цього всього достатньо є, що він себе примусив на цьому місці огородитися. І все думати не про прибуток, а чоловік боїться залишатися при збитку, бо йому, як чоловікові, у цьому немає щастя.  Скажіть мені будь ласка. Не про бубнового туза, яку він роль відіграє між усіма іншими картами. Лежить, як і всі, без усякої дії в колоді, чекає моменту гри. Якщо тільки придатні будуть всі карти до гри, вони можуть зайняти своє місце. І кожному гравцеві буде приходити не карта в руки. А за бажанням всього це його щастя в процесі покаже в усьому часі гри. Ми не зможемо розгадувати між тузом і чоловіком будь-яким.  

 

121. Лежить він не так, як туз бубновий. Чоловік лежить у ліжку. Ви думаєте, він лягав без думки якої-небудь. А як він ще лягав, за яких умов. Запитайте, він вам розповість. Я ж чоловік, не якась деревина, щоб її кидати або поставити в будь-якому місці. Я господар природи залежної сторони. Мені не треба погана постіль або тепла ковдра для укривання. Для чого я живу в цих своїх умовах? Мені треба обов'язково, як усім любителям, ділкам, воїнам, борцям довести, що він розумник, вміє жити. Спочатку лягає, ніколи так без думки не засинає. Він чекає завтра, вже собі готує, що він буде їсти, та який одяг він одягне.

 

122. І перед ким він повинен хвалитися, і як він буде хвалитися. Це кожного чоловіка. Відрізати шматок хорошого хліба побільше, взяти ложку, та жирнішого борщу нахлебтатися. Це кожної людини діло. Та зі столу в ліжко відпочити. Від цього і туз бубновий не відмовиться від цієї долі, яка вчить будь-якого чоловіка по-новому та по-незалежному жити, цими правами не користуватися. А раз взятися за це небувале діло, треба не боятися холодного і поганого, і не відмовляти собі в хорошому та теплом. Тоді буде робитися на користь усіх людей. Самому треба все робити на будь-якому місці в будь-якому ділі. Всі повинні робити для себе.

 

123. Для того це буде людина робити, показувати на самому собі, щоб була істина. Ми віримо чоловікові живому, що енергійно робить, хто сам випробує на самому собі. Хоче сказати зі свого висновку про ролі. Ніяка хвороба не нападе на тебе, якщо ти будеш цієї профілактикою практично вчитися над собою. Ти теж будеш у цьому ділі самородок, джерело – загартування. Ніколи не будеш хворіти і застуджуватися, що буде нам у нашому житті треба. Ми з вами не будемо йти по дорозі старій, ми візьмемо дорогу Бога. Робити те, що буде в житті не шкідливо, а корисно. Цього ми доб'ємося, зробимо на самих собі. Ми ніколи не будемо піддаватися ніякому недугу в житті.

 

124. Для чого я ходжу зиму і літо в трусиках? Якщо мені добре робиться. І я бачу в цьому ділі правду. Не одне це все моє ходіння підтверджує моє тіло істину. Я не це все роблю, що загартовуюся цим ходінням. Я в цьому ділі не їм, вода зовсім не потрібна. Це найкраще з усіх терпіння. Без дому  всякого сприймається. Особливо моє тіло тягнеться до води. Я повинен зануритися у воду на глибину, і там без усякого дихання буду жити так, як не пробував ні один чоловік. Хто-небудь спробував, спробував сам зробити це діло? Не знаходять потрібним це зробити.

 

125. А по моєму всьому, це діло не людини. Що я роблю, нікому не подобається. А раз я це знайшов, і роблю сам, мені добре, то що може бути від цього всього. Раз на мене не впливає, я знаходжу в цьому ділі хороше, то мені заборонити не можна нічого. А тільки треба робити і робити не указом, а практикою, ділом. Тим ділом, від якого не можна відвертатися. А треба буде все ближче і ближче ставати. І сильно про це треба кричати.  Це буде, і обов'язково. Мене за це зробить чоловіком не таким, як є у природі чоловік, хто бачиться здалеку, як опудало. А чоловік, що має природність, не буде бачитися, як бачиться цей чоловік.

 

126. Ми цього діла дочекаємося, і обов'язково. Через наше таке на землі побудоване і введене для чоловіка життя самовільне. Самі захопили у власність, і привласнили до свого імені на вічне користування. Чоловік виявився на цьому місці хазяїн. Для нього це місце примусило до себе притягнути близького свого сусіда, з ким вони не стали жити разом. Протягнули огорожу, і стали заводити своє наявне. Що тільки чоловік потрібне для себе знайшов, те у двір свій тягне. Він вважав, це діло, яке він знайшов і у дворі зробив, для нього треба для продовження свого життя. Бо без цього, що чоловік має в природі, він незалежний чоловік.                 

 

127. Між усіма імущими своїми людьми виявився бідний чоловік, що відстає. У себе немає того, що мають інші. Його як такого вважали невмілим, або він не хоче цього робити. А з цих азартних гравців у житті поступово склався хутір, а з хутору село велике. Потім з кустарних умілих людей зробилося місто. Своїм ділом від сільського господарства відірвалися, і стали один з одним міняти. Хто чого має зайве в своєму житті, той повинен його або її вивезти в ці умови продавати або міняти. І так ця місцевість вічне ім'я завоювала для людського тимчасового явища в житті за рахунок шматка ганчірки.

 

128. За рахунок шматка хліба, і за рахунок стіни, чому чоловік став вірити, і надіятися на все це, як на якусь особливість. Між ними родилися карти, і з'явився між ними туз бубновий. Щоб без прибутку в році не лишатися. Чого б ти в житті не зробив, ти повинен обов'язково іншим свій досвід умілий показати, і ним один час хвалитися. Все життя між людьми на землі жилося від цього всього діла залежно. Погоня велика між собою за те, що чоловік придбав. І щоб воно було виходжене. У ньому краще від усіх, або більше від усіх, або сильніше від усіх. Коли чоловік ніякої зброї не мав і не знав, все робилося грудями, руками придбавалося.

 

129. Те, що чоловік у себе мав, він вважав своїм добром, недоторканністю. Але між цими людьми цей туз бубновий змусив людину програтися, збанкрутувати. Але сила була в цьому придумана раніше предками, введена в життя це чоловіком пройдисвітом, нехорошим у житті. Напав на того чоловіка, образив, у нього віжки відібрав, людей підпорядкував. І став своє на місці продовжувати, доробляти своє те, що почав чоловік вводити. Раніше цього місця не було. Все це зробив у природі залежний від цього діла чоловік, у нього були руки та сильні груди. Його вважали всі: це народжений Бога, не протистояли.

 

130. Від цього діла зробилися такі. Між людьми відбувалося законне явище: сильний за рахунок безсилого. Значить, є Бог давати таку богатирську силу, як в історії були люди, особливо чоловік Голіаф. З Богом цю силу вели. Бог допоміг чоловікові грабувати, і навчив чоловіка. З історії, брат брата вбив за приношення жертви, Авеля Каїн через багатство, розвинене на землі. У природі все це зробив чоловік, чоловік чоловіка вбив, Давид Голіафа камінчиком. Це пристосування пастуха вже людини придумана техніка кам'яного віку. Це нововведення введено в люди маленьким чоловіком, та ще пастухом.

 

131. Своїм людям сказав: я Голіафа не допущу за 36 сажнів до стада, за яким ішов Голіаф. Його камінчик ударив по голові, і Голіаф упав, за що пастух, за Божим розсудом. Люди перестали Голіафу вірити, він у той час неживий. Люди вірять живим силам, тим силам, які в природі прогресують. Та для користі людям йому як чоловікові вірять, йому дають свою дорогу. Не тузу бубновому. Він не через Бога давав людині виграти. Туз бубновий може програти в карти в будь-який час через щастя. Бог не вчив в карти грати, а примусило людину щастя свого друга по життю обіграти. Бог чоловікові, невіруючому в нього, збудує кордегардію, тобто в'язницю, яка чоловіка навчила в ній сидіти.

 

132. Бог допоміг навчитися лікареві людей лікувати, і людям побудував лікарню. І для моління Богові поставив посеред села церкву з дзвонами. Ввели свято Бога, йому вірять, за багато часу чекають. І готуються, щоб у ньому чим-небудь відзначитися, і похвалитися тим, що є. А в свято бідний чоловік не похвалиться, у нього нічим. Все це наявне зробило чоловіка злодієм, всякого роду злочинцем. Приватний власник через Бога зробився таким, як ми його побачили між людьми всіма залежними, хто не навчився залишатися без туза бубнового. Він тільки будь-якій людині азартній створює щастя, як і хазяїнові.

 

133. У кожному ділі начебто і Бог допомагає, а бідному сатана заважає. Люди всі залежні, віруючі в Бога і невіруючі в Бога, вони бідні люди, що потребують чого-небудь. Ніякий чоловік себе не навчив залишатися без усякого діла. А в ділі будь-якому може людина будь-яка помилятися, тому що люди з природою воюють. Хочуть, щоб природа їм давала все те, що людство в житті зробило. А от за призначенням люди всі свою продукцію витрачали. У природі народився один чоловік не по Божому явленню, як усі з'явилися на білий світ. І хотіли, щоб їм Бог за їхнє, нічого не зроблене в житті, пробачив. Бога дорогу ніхто з його ділом не зайняв.  

 

134. Люди з Богом всі з трудом народилися, і з Богом свій час прожили та провоювали в природі. Крім однієї смерті, нічого доброго не завоювали у себе. А народилися живими, у процесі всього цього зробилися мертвими. Все наробив у цьому ділі Бог віруючим людям. А невіруючі люди самі без діла Бога померли, і помруть при такій дорозі. При таких справах, як сам себе примусив залежний чоловік. Це зробив, пішов на рожен з силами Бога все це робити. А Бог без милості візьме і покарає. За все те, що людина робить для себе хороше і тепле, за це і Бог карає.

 

135. У природі дві сторони: і хороше, і погане. Треба буде в природі жити не однобоко, у чому гине, вмирає, застуджується і хворіє, що не допомогло, а завадило. Причому тут хто-небудь, якщо Іванову випала чара, тобто щастя через діло, зроблене ним. Він загартувався, ходить зиму, літо живим чоловіком, любить природу. А любов і бажання чоловіка в природі завжди досягається. Лише б чоловік намітив праведну свою думку, він обов'язково в цьому ділі доб'ється, лише б воно було хороше для всіх людей. Хіба Бог прийде вчити поганому. Або скаже вченому: не вчися, або скаже нічого не робити. Бог проти в'язниці, Бог проти лікарні, а за одне здоров'я людини.   

 

136. А здоров'я не дає туз бубновий. А зі здоров'ям живе чоловік незалежної сторони, Переможець природи, Учитель народу хорошому, всім людям. Кому ми це все робимо, і що, найголовніше, в цьому всьому отримуємо? Подумайте гарненько, залежні люди. Міф. Їдемо ми на човні, веслами об воду обпираємося, робимо хвилю. Так і ми це життя будуємо. Живемо один раз, а інший – умираємо. Це наше не завоювання в природі, лягти в землю на віки віків. Людині не нове, а старе. Людина вчилася свої сили в природі представляти, щоб від кожного дня часу, що прийшов, доводилося залишитися на все нові і нові дні, в яких людина не була.

 

137. І чоловік ніколи не буває таким, як я почав залишатися без усякого такого озброєння. З ним доводилося щодня разом бути, і на це все надіятися, і всьому доводилося вірити, як своєму оку. Чоловік

про це діло думає, а фізично і практично він робить. Це його щодня на собі робота є. Він без цього не зможе залишатися, бо він без цього не навчив себе залишатися. І не зможе це все залишити, і піти по новому шляху, по незалежному шляху, ко якому зважився я один. Єдиний чоловік на це діло зважився піти, і добився від природи того, що нам, людям всім, треба.

 

138. Це здоров'я чоловіка, яке нам дає природа за наш особисто створений учинок. Він нас зустрічає і проводжає. Каже: я б ще чого-небудь зробив у природі, але вже втомився. Сил не вистачає у людини день і ніч ту ж саму роботу, яку розпочала сьогодні, а її залишає робити на завтра. Для цього діла, що ми з вами робимо, нам не вистачає часу. У нас сьогодні ми закінчуємо одне, а інше в цьому ділі починаємо, бо треба працювати. А без роботи жити ми не навчилися. Практично так по незалежному жити, у нас на це є безсилля.

 

139. Ми учимося весь час на це. Одне знімаємо, інше надягаємо. Нам поганого не треба, нам треба хороше і тепле. Ні один чоловік не дав свою згоду на те, щоб у себе мати свідомість і її сприймати. Є в шафі одяг, зберігай його, а сам не одягай, залишайся без нього, це твій у житті не помічник. На столі стоїть страва, напої, ти не сідай, це все твоє не порятунок. Стоїть дім для твого задоволення твого життя. Не заходь у нього, бо це все твоє не є добре, а погане. У ньому один час пожити, та в ньому правами покористуватися, а потім померти. Нікому не хочеться вмирати, а сили на це не завойовані.

 

140. Сили знайшов Іванов, ними хвалиться тепер 33 роки. У день по одній букві запам'ятати, вже для героя є фраза. Моя перемога. Я самородок у ділі всьому. Джерело – загартування. Я один труджуся на благо здоров'я на все людство. Навчаюся у природі, хвалюся перед світом. Правду хочу сказати про самозбереження моєї клітини. Моє здорове загартоване молоде серце – 25-річної людини. Мій вихід у світлі. Я не боюся ворога, не боюсь нічого, навіть своєї смерті. Якби цього у мене не було, то не було б мого життя. Я чоловік землі, дихаю дуже сильно, а говорю різко не про якесь диво.

 

141. Я кажу про правду, про практичне і фізичне явище. Найголовніше, про чисте повітря, про вдих і видих, про сніжне пробудження, про миттєве одужання, про нервову центральну частину мозку. Люблю я, вболіваю, ніколи не забуваю за хворого. Душу його знаю, хочу йому допомогти, через свої руки струмом убиваю біль.  Це нам не слова говорять, а робиться все ділом. Пише рука владика, ніколи про це не забути, дуже справедливе. Яка   буде просьба. Мене треба просити, будеш здоровою людиною.   

 

142. Кому це не буде потрібно, юнакові, нашому молодому чоловікові. Так ні.  Шановні, це світове значення. Нам, усім людям, треба любити велику матір природу.  Не мовчати словами, а говорити правду. Не хвороба відіграє ролі над людиною, відіграє ролі над хворобою людина. В Іванову треба учитися і навчитися, щоб не потрапляти у в'язницю і не лягати в лікарню.  Жити вільно, не лізти на рожен. Яка велика нам буде слава в цій справі, ми будемо любити самих себе, низько кланятися головкою всім старим, дядькові з тіткою і молодій людині. Здороватися.

 

143. Здрастуй, дідусь або бабуся, дядько з тіткою, і молодий чоловік. Свою ввічливість представляти. Ех, життя моє важке для всіх. Зрозумійте моє терпіння, загартувати серце своє. Милі мої люди, гляньте на сонце, побачите правду, своє оздоровлення. Бути таким, як я, Переможець природи і Учитель народу.    Все це говориться про мою викладену незалежну дорогу. Вона поганому не любить учити, все в ній хороше і тепле. Ніколи він не йде ні від одного дня, що прийшов, ні від якого часу. Як приїхав сюди в Кавказ для випробування свого здоров'я, ні від чого не відмовився. А визнає свою хворобу, вона правильна.

 

145. Нянечка, вона близька до цієї справи, сестрі говорить. А сестра пов'язана з лікарем лікуючим, щоб сказати про хворого. Серед нас рахується робота, за неї платять гроші два рази на місяць. Погоня за місце, а хворий – законне явище. А от у Вчителя є хвороба, вболіває за людину. Він за це діло взявся для того, щоб чоловіка цього в житті знайти, і узнати про його хворобу, яка на ньому розвивалася і зробилася, через що Учитель дізнається. А потім шукає на це діло засоби, зброю, чим доводиться людині хворій допомогти. У природі на все є здібності, і на хороше, і на погане.

 

146. Якщо чоловік живе добре в усьому, він не потребує нічого. Такі люди в природі поки не народжувалися. І не можна людині такій в житті народитися, бо людина в природі без цього всього не заслужило бути. У нього на цю справу великі розвинені здібності себе не зберігати в цій галузі. Тіло людини в цьому всьому вважається хворим, яке потребують. А раз воно потребує, вже людина думає. А думки які? Добути у людей ці здібності, цю можливість, яка потрібна в житті людині. А ми знаємо добре про чоловіка такого, у житті народженого зі своїм апетитом, зі своїм бажанням.

 

147. У нього на все є велика розвинена охота. Він не зможе жити в природі без усякого прибутку. У природі не одне є, у що чоловік втягується, і він живе з ділом разом. Якщо воно треба, і обов'язково, він повинен це діло зробити. Це не туз бубновий, без людини щастя не отримує. А коли чоловік візьме цю справу, всю належну колоду карт, і намітить у житті з іншим яким-небудь чоловіком. Або з багатьма людьми почнуть грати, свою хворобу в процесі цього всього робити, у них робиться і азартна між собою гра до ножа. А самі закон виконують. Раз сів, значить, гравець. А раз програв, то розплачуйся. Туз бубновий на цю справу, він один в колоді, не кожен раз приходить до одного гравця в руки.               

 

148. І не завжди він так спритно виграє. Карта не однакова на туза приходить, нещастя чоловіка, хвороба на це діло. Чоловік труситься, боїться, як би в карти не програти. У нього це не гравця азартне діло. Таке ж саме в житті чоловіка на своєму місці. Йому не пощастило в житті, він не там, де повинен, сам собі посадив, не в такт попав. Йому на це діло і природа не пішла назустріч, не стала дні хорошого характеру підсилати. Чоловік чекає в житті одне, а отримує інше. Він хоче бути нічим не тривожним, а воно саме приходить і починає турбувати. Не треба б хворіти, як вона. Це Марія Володимирівна Помазан.

 

149.   Дніпропетровської області, Васильківського району, хутір Шевченка, станція Чапліна. Людина нового характеру, доярка, співачка, танцівниця. Сама з усіх зачинателька в колгоспі. Раз працює, так працює. Про Марусю непоганої думки були люди всі, які її знали в цьому ділі. Вона не почала так сильно хворіти. Вона провела 20 років, лежачи в ліжку. Марія старалася цього всього позбутися. Назустріч йшли всі фахівці нашого народу. Хотіли будь-якими способами і засобами в цьому ділі  допомогти. Де Марія тільки не була, і як вона там не лежала, і чим вона не лікувалася. А щоб отримати в цій справі маленьку допомогу, вона ніде і ніяк цього не добилася. Як хворіла бідолаха, так вона і на сьогодні хворіє.

 

150. Хіба в житті в природі тільки одна така Марія? Їх не перелічити. Якщо покопатися в природі, таких Марій дуже багато лежать, і чекають такого випадкового моменту. Каже Марія. Мій рідний брат їхав з міста Жданова, а в поїзді їхав чоловік. Зимовий час, у трусах виходив на кожній зупинці, походжав босий по снігу. Живий факт перед усіма людьми, чоловік не застуджується і не хворіє. Коли заходить у вагон, не мовчить, всім людям про свою справу розповідає. Дуже цікаво він розповідає про нашого хворого на землі чоловіка. Не перестає все чоловікові здоровому в природі говорити, щоб він зрозумів, і став Учителя просити, щоб він його навчив цьому.

 

151. Марія каже всім про Учителя. Приїхав додому брат, до мене по дорозі зайшов, вже мені каже: знаєш що, Маруся. Я його як брата в цій справі любила, намагалася вислухати. Я знайшов тобі лікаря, небувалого чоловіка, хто народився в природі для цієї справи. Він сам говорить усім людям, нікого не боїться. Я, говорить Учитель, будь-якого ворога від людини прожену, тобто хворобу людини будь-яку прожену. Я його запитала: де ж ти цього чоловіка знайшов? А брат каже: він сам у вагон прийшов у одних трусиках. Видно, не мерзне.

 

152. А як тільки зайшов, побачив нас, таких людей, що сиділи на своїх місцях, як панів. Ми його так зустріли. У нас запитує, як ми живемо. Ми не сказали йому, що ми погано живемо. Як це за його словом виходить. Ми стоїмо або сидимо на своєму місці, не чекаємо до себе поганого і холодного. У всіх хороше і тепле, ми всі хочемо отримати. А за його виходом, ми йдемо до поганого і холодного. Ми в усьому нашому це діло робимо не на користь, а на шкоду, як і я, Марія. Хіба я хотіла або думала про це нездоров'я, з яким я зустрілася. Хіба я думала або хотіла такою бути, як мене примусила природа згорнутися в купу. Хто допоможе. Так, мабуть, я помру таким качаном.       

 

153. А брат каже про небувалого чоловіка. Я йому повірила. Він узяв адрес точний, де живе наш Учитель. Ми ж записали. Я сама ледве-ледве по-українськи. Прошу і прошу зі сльозами. Не знала, як його звуть. Милий чоловік, я його назвала, дай мені здоров'я. На перший лист Учитель не відгукнувся, я пишу вдруге. На другий мій лист Учитель відгукнувся. Прислав мені свої слова, я з ними недовго розбиралася, швидко зрозуміла його обіцянку. Дав своє слово приїхати, і на його прохання щоб інші були хворі, і їх він прийме як хворих людей. Я всі свої сили поклала це зробити. Чого-чого, а цього між нами, людьми, вистачає, хворих людей.

 

154. Я, говорить Учитель, не для того народився, щоб не допомагати. Я повинен ображеному, хворому допомогти, і зробити те, що кожна людина хоче у себе мати. Учитель не бачив мене, а вже говорить, що ти будеш здорова. А що може бути краще від цієї справи. А здоров'я – це все є для людини. А Учитель коли отримав мій лист, з яким не боявся ні до одного чоловіка себе виправдовувати у своїй дорозі. Хто писав? Та хвора людина, 20 років лежить у ліжку, звернулася до Іванова, до Вчителя за допомогою, як до загартованого чоловіка. Хто сам перед людьми виступив у поїзді у вагоні. Усіх запевняв, що тільки він це зробить, він цю штуку в життя введе.       

 

155. У мене здібності одні природою обдаровані. І до того мене просять, благають. Хто? Та люди ті, кому я був потрібен. Я від цього ніколи не відмовлявся і не відмовлюся. Бо я в цій справі якби не був знаюча особа, якби я не був у цій справі сильний, я б за цю справу не брався. Я б не їхав з такою впевненістю, з якою хотів своїм перед людьми на землі похвалитися. Я їхав, я не боявся нікого, всім про цю справу розповідав. Люди мене такого чоловіка без усякого транспортом везли. Я їхав не за своїми потребами. Я їхав заради наших хворих, забутих усіма, хто знав мене як помічника і сильно просив.

 

156. Хто з учених цьому ділу тепер заперечить, якщо це є між природою і людьми правда. З нею Іванов підходив до автобуса, їхав від Суліна до Ростова. Треба було взяти квиток, я його не брав, я робив все для народу. Не боявся, що люди мені відмовлять. Їхав не так одягнений, як їздять інші люди всякого роду у відрядження. Самі собою хваляться. Ледве не кажуть, що він заслужений, за державні гроші сам себе зберігає. Йому для сну належить постіль і проїзд грошовий. А я якщо їхав куди-небудь, з собою ніколи не беру мішок. І не везу з собою, як інші везуть у валізі, навіть і випивку. Якщо я їду в справі правильно, то мені і Сулинський автобус не відмовить, і Київський поїзд 17 – 18 не відмовить, який їде від Адлера.

 

157. Справа державна, а я не ховався за зайця, і не робився зайцем. Завжди з народом, де б я не їхав, і як би я не їхав, завжди на арені стою перед людьми і розповідаю. Про що? Та про те, що я в людях своєю працею зробив. Я не мовчу про це діло, всім розказую. Якщо хочеш бути таким чоловіком, як мене навчила природа по цій дорозі ходити. І не морочити людям своїм вчинком своєї справи, що я вмію це. Хвалюся, це моє все для людей. Дивляться збоку. Я дуже бідна людина, що не має в цьому ділі одежини, начебто у мене нічого немає. У мене повний музей лежить в шафі, в комоді.

 

158. І костюми, і пальто, і туфлі, і сорочки, і туфлі. А їсти все є. Тільки я це все бережу, як око своє. Але не вважаю, що це є порятунок. Якщо ти в цій справі багатий, я по цій частині вважаюся людиною бідною, але зате я багатий здоров'ям. Люблю природу не так, як усі люди. Я не жалію сам себе, ніколи не сяду у вагоні або автобусі, і не буду вам сидіти, як інші дрімають. У мене є мова слова зосереджені, навчені. Вчать людей хорошому, тому хорошому, що треба. Я вмію. А раз я вмію в природі жити, значить, я вмію і творити між людьми в природі справи. Не такі, як їх роблять у себе люди не корисні, а шкідливі. Через ці діла людина гине.

 

159. Я за це діло, що мене природа навчила сама робити. Це допомагати людям, але не заважати, як заважають всі своїм озброєнням. Він надіється на свою техніку, що вона дуже така. За що не береться робити, те вона і робить. У ній сидять на м'якому стільці. Водій по цьому шляху не раз проїжджає. Але це є машина, яка по землі швидко на колесах бігає, по воді пливе за рахунок гвинта, і в повітрі літає за рахунок крил. Все це зробив собі чоловік, але не туз бубновий виграв гроші. І не побудував того, що живий і незалежний чоловік над собою зробив. Перестав вірити цьому всьому, став вірити своїм добрим силам, уму своєму, пробудженню нервової центральної частини мозку. Діло чоловіка було одне – навчитися треба, як просити мене своїм проханням.

 

160. Ось як Марія це зробила. Сама написала листа, просила у листі, а сама не спить, чекає мого приїзду. Я про цю справу по дорозі свій договір між собою і Марією розповідаю. У житті своєму я в цьому хуторі на цьому місці не був. Все це наробила природа. Якби я таким не був, брат Марії не брав у мене адресу. Я її всім роздавав, але інші вважали, це нісенітниця. Коли я робив у природі те, що зараз роблять усі люди своє нехороше, мене ніхто з людей не знав. Ці люди живі, вони   розповідають про те, що вони від мене отримали хорошого. Хіба мене бачила Марія, їй сказали. А хіба я її бачив? Це вона мені написала лист, попросила мене. І от я їду від самого Ростова.

 

161. Через Таганрог і Курганну на Іловайськ і Ясиновату, все це я проїжджав. І проїхав Проскурін, а тут вже станція Чаплінська. До станції 6 кілометрів треба було йти пішки. А мене з Марією Матвіївною підхопила автомашина, і в хутір Шевченка привезла. Де ми зустрілися, як рідні стали. Я їй здоров'я, а вона мені нездоров'я. Вже тут туз бубновий у цій справі не грає ролі, ніяка карта. За гроші не продається здоров'я, і ніким воно не купується. А от легко Івановим, живим чоловіком дається. Через справу Марії дізналася Кіровоградська область, район Бобренець, дізналася міліція, особливо начальник. Я йому, як адміністраторові, у цій справі сильно завадив.

 

162. Він свій орган примусив мене вбити. Якби Марія не хворіла так, як її всі навколишні люди знали, як каліку. Вона своєю хворобою 20 років мучилася доти, поки ми не зустрілися. І один одного полюбили життям. Вона мені не пожаліла віддати свою хворобу і своє бажання тілом. А я не пожалів їй своє здоров'я передати, на що весь Васильківський район закричав, і сильно прогримів на цю справу. Приїхала районна міліція, і приїхав сам завідувач відділу здоров'я району. Вони бачили мою роботу з людиною хворою. Міліції треба було погодитися з думкою Марії, їй було все одно вмирати. Але вона не захотіла так мучитися, як на неї накинулася природа. Один час стогнала, інший час вона стала бути такою жінкою, як вона і була у своєму житті.

 

163. За Марією прийшли багато інших, особливо дізналися з Бобренця. А люди, у них з'явилася довіра бачити у себе у своїй місцевості взимку по морозу Учителя, хто не приїхав сюди що-небудь робити. А приїхав до людей хворих, таких людей, кому туз бубновий не був потрібен. А люди цікавилися бачити Учителя такого, як його народила Марія. Своїм здоров'ям вона запалила цей сірник, від якої багато сірників запалилося. Так і люди всі, вони свого часу дочекалися. На 14 травня 1964 у Кіровограді на вулиці Брежнєвої, 34 зібралося триста чоловік.   

 

164. Навіщо вони сюди зібралися? Їх примусила всіх природа. Це був початок кінця. Ми не бачили. Так от почали зі Знам'янки робити. Приїхав до Учителя з Кіровограда начальник обласної міліції та обласний прокурор. Разом приїхав начальник міліції Бобренецька, та людина, яка знала добре про хворобу Іванова. Але не хотів пробачити через те, що було прохання поставлене перед усіма, щоб вчені пізнали Учителя з точки зору теорії. У природі багато для цього доріг. Особливо мене повела перша коротенька дорога зі спеціального приймального пункту в КПЗ, де на мене написали протокол з санкцією прокурора. Мене з КПЗ на автомашині довезли на станцію Знам'янка до вагона ув'язнених.

 

165. Мене, як ув'язненого, повели в ізолятор Кіровоградський з такими силами, щоб у лікарню одеську експертизу доставити через Одеську в'язницю. Все це зробив час, і вагон ув'язнених та вовчок до самого 14 відділення. Це психіатричні умови. У Слобідці була експертиза, вона мене з в'язниці Одеської обстриженим зустріла. А завідуюча відділенням Алла Павлівна 35 днів у себе протримала, розумною себе в законі представила. Хотіла зробити з хворої людини здорову. Що для цього часу коштує людина жива. Більше вірять і надіються на туза бубнового. Всі люди чекають час, одне кінчають, інше починають.

 

166. Як і залежна сторона на людині робиться нею для того, щоб померти. Але Учителя захищала сама природа. Він нікуди не боявся їхати, він вважав себе в цій справі виграшним чоловіком. Надаремно тримають у цих умовах. Він своєю ввічливою швидкістю показував своє вміння від самого Чорного моря, через Кіровоград і через Харків до Москви, до Бутирської в'язниці. Всі люди проходять через неї, у неї дорога одна – прямо в інститут до Наталі Миколаївни. У неї відділення. Моє тіло привезли. Я зі своїм ділом не відмовився, і не став говорити, що у мене немає тих сил, які були перед Марією в хуторі Шевченкове. Учитель був там Учитель, і є Учитель в інституті імені Сербського.

 

167. Я з волі отримував і отримую від людей листи з подякою. Вся історія про це написана, через Марію мене знає інститут, знає добре Казанська спеціальна лікарня, психіатрія, весь персонал. 1965 року, 1966 року по 200 телеграм на рік від людей я отримував, для свого здоров'я подяки. Це все наробила на людях хвороба людини, що примусило по природі шукати свій вихід. Всякого роду пошуки за хорошим, за теплим. Мені як умілому та зрозумілому чоловікові в цій справі. Причому тут очікуваний час. Довго його чекали, і багато років жилося людям в цьому ділі. І все ж на наше таке болісне діло, в якому хоч трошки від природи отримали легкого. Марія розмальовує картину про це діло. 20 років кололо колючкою тіло.  

 

168. А в природі одна людина живе добре, а інша живе погано. І так змиритися ніхто не змиряється. А як жили в природі люди бідно неімущі. Одне все думав та гадав чоловік у цьому – туза бубнового діло. Чоловік, можливо, і не сідав за ці карти в гроші грати, якби він знав це карткове в азарті життя, що примусило чоловіка в цій справі жити не погано, а добре. Ми з вами живемо на своєму місці, і індивідуально щодня думаємо. І от хоч рідко, але в житті доводиться зустрітися з чудово розвиненою кліматичної погодою. Ми, кажуть, стосовно цього колеги. Одні хлібороби селяни за рахунок ґрунту землі, кожен себе таїв у своєму господарстві. Без працівників не обходилися. Правду один одному не говорили, коли ми як любителі сідали за стіл.    

 

169. Я чи був щасливець у цьому кипучому часі. Ми не сідали програвати в карти, всі гравці сідають щастям скористатися, а без виграшу не залишатися. Туз бубновий примусить ударити по всьому банку. На те ти вважаєшся в сільському господарстві господар. Ти не кинеш землю порожнє місце. Щоб на ній було твоє діло, підготуєшся з силами до цього дня. Він прийшов так само, як приходить туз бубновий гравцеві, хто без жодних зусиль програє. Тому так і робиться чоловіком вченим. Він за собою, за таким теоретичним, хоче примусити іншого чоловіка, щоб він більше його в цьому ділі добився знання. І оточив себе для того, щоб у природі зробив у житті те, чого ніколи не було.

 

170. До цього вчений чоловік себе примусив невченого в карти за стіл сісти. І з такими мудрецями, які сіли, йому показати свою практичну в шахрайстві гру, щоб ти не сідав більше, а розпрощався в цьому ділі на віки віків. Азартний так грає, якщо він хороший гравець, він не вірить нічийому, як чекає до себе туза бубнового. А туз бубновий це не все, треба ще щастя мати таке, щоб на туза бубнового прийшла якась десятка. От тоді можна порадіти, і заявити про себе над усіма переможцем. Через своє таке щастя, з яким доводилося взятися все в житті робити, без виграшу не вставати. У природі щастя – це чоловік зі своїм здоров'ям. Він уміє жити не так, як усі думають, гадають добре і тепло весь час прожити. Він ніколи не думав з тузом бубновим програвати.                       

 

171. А на віку, як на ниві. Робиться і думається таке вчення, як я навчився знати. Немає на світі такого вченого, щоб він себе примушував жити не однобоко, як живемо ми всі. Не хочемо з кругозором розуміти, що в природі нічим іншим не завойовується, як тільки своїм тілом добиваєшся правди. Правда допомагає в житті людині. А з правдою жити людині важко. Туза бубнового ти від господаря банку отримав. Господар банку, він не для того ставить на кін цю суму, щоб вирішити його. У нього в голові, як у вченого чоловіка всі сили спрямовані узнати цю таємницю, яку треба було знати точно, що буде завтра. Ні один учений не напише таку статтю, яка б примусила людину змиритися з природою, і не стати з нею як з матір'ю воювати. 

 

172. Сніг лежить на землі, холодно, під ногами тепла немає. А у нас машина працює, мотор крутиться. А час іде, не стоїть на місці. Сьогодні я, а завтра ти. Ми безсилі люди, можемо померти моментально. Не робимо того, що треба чоловікові. Примушуємо його, він робить діло, у ньому помиляється, горить на віки віків. Нам у цьому ділі ніхто не допомагає. Я це діло не роблю. І не хочу, щоб руки в брюки. Якби хтось робив, а я ні. У мене для цього діло, щоб за землею доглядати, сіяти зернини. Примушувати дні, щоб вони додавали те, чого ми чекаємо – урожай. Я на це не згоден, природу під своє вміння підкорити, щоб вона мені як чоловікові давала те, що не потрібно. І давала без кінця і краю.

 

173. Я таку думку від себе жену подалі, щоб я такого не робив, і нічого я не отримував у житті своєму. У мене таке ж тіло, як у всіх. Якщо воно в природі залежне, воно живе нелегально за рахунок того, що в природі знайшов і ним скористався. У природі вистачить, є, чого брати. Вона на це є природа. Що хоче, те вона зробить. Начебто поганого в житті не робив, людям допомагав хворим, забутим усіма. За це подяку брав. Що мені люди зробили самі? Засудили моє ім'я неосудністю за те, що я ходжу по снігу роззутим. Тобто зробився в людях у природі не таким, як усі ділки робити те, від чого робиться шкідливо. Не треба такого потребуючого чоловіка народжувати.    

 

174. І не треба цьому вчити, чому ми всі учимося. Хочемо в природі знайти її таємницю, а вона нам не дається. Хіба хочеться вмирати тому чоловікові, кому доводиться в цей рік у це літо померти. Такого ми ще не завоювали, щоб не вмирати. Наші діла примушують цього не отримувати. Ми не зможемо жити, як думається, незалежністю. Так жити, як ми живемо, так краще померти всім, чим ми вмираємо поодинці. Як ми з вами в житті втрачаємо самі себе. У природі є все те, чого нам не дає життя. І є те, в чому буде можливість жити, вмирати ми не будемо. Ми якщо це спільними силами візьмемо, за це діло всі люди, ми обов'язково доб'ємося від природи. Вона нам відчинить ворота.

 

175. Раз один чоловік це робить, ми всі отримаємо від природи. Але не отримав від природи ні один гравець у природі, на туза бубнового допомогу в житті через карти не отримав. А вся історія, пройдена на чоловікові залежному, на тому чоловікові, хто свою хто свою приватну власність в природі за рахунок техніки розвинув. І зі своїми прислужниками військовими поставив на землі режимну панівну державу. За рахунок туза бубнового увійшов в історію як небувалий чоловік зі своїми всіма картами, котрі не робили людині щастя. Все ж у природній грі для того, щоб свого близького товариша в житті обігравати, сам робився в цьому ділі великим підприємцем, ріс угору своїм господарством.

 

176. Він стихійно примусив сам себе над іншими людьми. Петро Микитович, він своєю неграмотністю прорахувався перед людьми, що прийшли у владі господарства. Вони цю гру, це щастя туза бубнового з усіма іншими картами за щастя не визнали. І за його чесний труд, в якому ці люди опинилися. І їм довелося визнати свою дорогу не таку, яку знайшла історія одного нашого чоловіка, хто не став вірити такій грі. Такому ділу, як він з початку всієї історії починав робити для себе хороше й тепле. Я почув не таку гру. Треба було не очікувати час туза бубнового, що прийшов, і сподіватися на нього набрати виграшну карту, щоб залишитися задоволеним перед усіма.

 

177. По банку вдарити, і забрати банк у свої руки. Це не життя було чоловіка, якщо він у цьому ділі закінчив вболівати за цю справу, за цю гру. Вона його не задовольнила. Як підказали люди, треба було туза бубнового проковтнути, тобто щоб він був у тебе всередині практично. І його не чекати, як чекають практично, щоб він прийшов до людини. Так краще його мати всередині не для того, щоб з ним обігравати свого друга по життю. Туз бубновий проковтнути для того, щоб згодом (свого азартного як суперника через своє свідоме) в будь-якій грі в карти не треба думати про виграш, а завжди треба гроші програвати. А здоров'я таке, як його здобув незалежний чоловік.

 

178. Він через це все, зроблене ним, у природі зайняв дорогу Бога. Хіба можна було допомагати Марії. Вона народила, через свою хворобу вказала всім людям Бога. Маруся не туз бубновий. Вона була колись людина, та ще яка колгоспниця. Доярка, на всю свою ферму співачка та танцівниця. Теж така рекордсменка, бігла вперед. Вона не думала зустрічатися зі своїм належних днем. Він її зустрів, і в ліжко своє поклав. Наказав своїми прогресуючими силами, щоб Марія не піднімалася, лежала, стогнала. А ми, всі люди, на цю справу дивилися та чекали своєї такої черги, яку кожний чоловік у себе має. Але не хоче визнати за живий факт, що він завтра так само захворіє.

 

179. Можливо, від цього гірше. Марія свого дня дочекалася. Їй Бог, ніхто, крім нього, такого права на себе не візьме, щоб таким калікам довелося допомагати. Це діло, що робить наш Іванов, не всякий чоловік зробить. Для нього немає природної залежності. Немає того дня, який довелося подивитися, і з ним зустрітися, як зустрілася Марія. Її природа згорнула в баранячий ріг, вона зробилася не людина в природі, качан. Якби не незалежна дорога, з якою Марії довелося випадково зустрітися через свого рідного брата. Він побачив по дорозі чоловіка, що йде не так, як ми всі до одного ходимо. І хочемо своїм життям хвалитися, що нам добре і тепло.

 

180. Через це все, що ми маємо в себе. Ми, всі люди, бідні в цій справі, залежні люди, завтра захворіємо. Ми сил таких не знайшли у природі, щоб не хворіти. Але нас природа не жаліє зі своїм нехорошим, з поганим та холодним. Вона сильна на всіх це зробити, бо чоловік залежної сторони, він з природою безсилий боротися, і їй доводити своїм організмом. Чоловік не хотів би, але природа сама це взяла на себе, та стьобнула.  За що? Да не за хорошу штуку. Щось Марія погане зробила. Це добре, що вона перед природою заслужила. Взяла на це природа Бога народила. А у Бога сили тільки цим довести людям, куди вони пруть зі своєю прикрасою, зі своїм таким тілом. Вони воїни, борці з природою.

 

181. Сильно один одному чим-небудь в очі кидати. Людина – в природу, а природа – в людину. Чоловік індивідуаліст, одне органічне живе тіло, саме захищене чимось мертвим, зробленим руками. Одягнений, нагодований, і в будинку живе, як король. Не підходь, не під'їжджай, це все моє, а не чиєсь чуже. У природі поки свого добра господар чоловік. А у чоловіка, та ще залежного в природі, немає того, що має сам незалежний чоловік, це Іванов. Він Бог свого діла, йому природа довірилася це робити. Він не дарма свою думку пускає в воду, з нею хоче зустрітися так, як ніколи. Чоловік не пробував залишатися у воді при будь-якій розвиненій атмосфері. Іванов повинен у воді занурюватися до того часу, його повинна тримати вода.

 

182. У повітрі в атмосфері, це найголовніше, коливання великих градусів. Особливо природна зміна з низької у високу, з високої в низьку температуру чоловік завоював, зробив для цього діла свій крок. Його природа силами своїми нагородила. Але ворог поки підступний, не відступає, нападає, як от зараз якийсь грибок серйозно сильний, з чим доводиться рахуватися. Треба з ним воювати по-своєму по природному. Не по штучному ділу, а по природному ділу. Треба природу просити, щоб вона на твоє все відгукнулася, і стала допомагати людині, як потрібно позбутися такого грибка. А він є, і серйозне захворювання, з чим доводиться воювати, як з ворогом.

 

183. Я прошу природу, і мну руками твердість. Моя діло – терпіти боляче, але зате ворог здається, сили відступають. Треба було робити іншій людині. Але не мені, такому чоловікові, як я був, своєму ворогові сила волі. Терпіти боляче, але зате чутливо ворог іде з тіла. Цього ні один чоловік не пробував зробити у себе, бо самому це боляче, і дуже боляче. А як ви думаєте, всі наші самі захищені, в залежності люди. Вони всі так думають і вважають: як загартованому чоловікові в цьому ділі не холодно. Тисяча голок коле в тіло, це такий холодний в морозі струмінь. З ніг до самої голови так дуже холодно. Треба б одягнутися, та так стояти, як стоїть зі мною поряд санітар.

 

184. Він у кожушку, йому не холодно. А я терплю. Сказано козакові: терпи козак – будеш отаманом. Так і мені, незалежному чоловікові, говориться природою: терпи в природі – будеш Богом. Але тоді вже не просіть. Я вас зараз прошу, благаю мою ідею підтримати. Хіба нам, таким людям, як ми є в природі. Хочемо, щоб на нас був одяг короля або царя. Але її немає лише тому, що її люди не хочуть. Та й не можна в часі створеному повертатися назад. Були царі і був король. Зараз президенти, міністри, секретарі генеральні. Вчені люди знають однобоко, і бояться дуже, щоб не захворіти і не застудитися в природі.                               

 

185. Що чоловіка будь-якого чину дуже мучить доти, поки чоловік здасться. У одного Бога не губляться свої сили, а зберігаються вміло природою. Бог – це не туз бубновий, хто народжує у себе щастя. А Бог є чоловік, тільки незалежний у природі. Не те він мислить, що мислять усі люди. У них таке діло. Як із сита вода йде, так і люди з життя біжать. Жити не навчилися, і не хочуть так жити, як учить нас усіх Бог: Не одягатися і не оточувати, і не бути в житловому домі. Як це все робилося, робиться, і буде робитися людиною. Він хоче знати, лізе в гору за таємницею, йому треба вона.

 

186. Він давно хоче зробитися в природі Богом, але у нього ноги погані, кволі, щоб у житті на них швидко бігати. А серце непридатне битися. Як ледве що-небудь таке, вже напад. У природі робиться людиною великий нестаток у житті. Людині треба шукати засоби по природі для того, щоб у себе мати  сили волі, і прогнати від себе таке захворювання, яке напало в природі. Ми, всі люди, не такі в житті зробилися, як зробився наш чоловік Іванов Богом. Він учить нас усіх: стань збоку таким же самим, як робиться завжди в природі Іванов. Він нікого не просить, нікого не примушує, щоб нічого не робити, а Бога місце займати. Бог не робиться простим чоловіком, хто не хоче йти по дорозі Бога.

 

187. У Бога дорога колюча, холодна, морозна, сніжна. По ній не доводиться королю, царю ступати. Найнижчий, але ввічливий чоловік, хто не бореться і не воює з природою. А любить природу і хорошу, і теплу, також любить погану і холодну. Не живе по-залежному, іде від неї. З людьми поділився. Взяв на себе не те, що люди мали, мають, і будуть у себе мати захист самого себе. І так ми з вами азартні зі своєю грою з тузом бубновим не задовольнили себе. Як ми жили в природі зі своїм великим нестатком, так ми і залишилися всі залежні від гри. Де ми тільки на своєму місці не починали грати в свою гру, що втягує,  нас з вами всіх таких азартних природа поодинці зустрічала і проводжала зі своїми силами.

 

188. Нам не давала жити, і не вчила нас з вами, як буде треба, щоб ми з вами не жили однобоко. І не користувалися правами так не любити природу, як ми з вами очами бачимо: далеко розташована місцевість вся під білою скатертиною лежить. Ми це все не сприймаємо, йдемо, боїмося, як би не обпекти себе, і не отримати в цьому ділі для себе погане з холодним. Ми всю свою любов, всю свою можливість направляємо до хорошого і теплого, але ніколи ми цього хорошого, теплого не отримували. Нас примусили умови зі своїми тілами згорнутися. Ми перестали жити, нас забрала до себе природа, і поклала рядочком на своє місце в могилі.

 

189. Тепер ми лежимо в прахові. Нас з вами чекає. Про нас, таких гравців у житті своєму, туз бубновий не згадає, що ми були в природі такі, кому було дано право з природою воювати або боротися для того, щоб у неї для себе відібрати і ним скористатися, як якимось джерелом. Ми за цей час життя на землі дуже багато знайшли такого. І змусили самі себе в цій справі зацікавлено жити. Чого хотіли, ми з вами не отримали. Нас умови по шляху зустріли, і наші сили, які ми у себе мали. Ми не хотіли погано і холодно жити. Ми все це хотіли. Нашому руському чоловікові випала чара, щоб отримати в природі такі сили, яких ні один чоловік не мав.

 

190. Йому доводилося жити за рахунок природи, бути в ній залежним чоловіком. Таким азартним, як усі люди прожили та боролися. Я, Іванов, не став дорогою людей іти, а пішов по дорозі тій, якою жодна людина не пробувала ходити. Я йшов, і по ній зі своїм здоров'ям наткнувся, і став цим ділом займатися. Мене примусили умови. Я став своїм здоровим тілом не боятися природи. Не став я озброюватися проти її днів, що йдуть. Для мене будь-який день приходив на землю не для того, щоб я в ньому чого-небудь такого в житті зробив. У мене розум не в ту сторону повів. Він мені показав дорогу по природі одну для всіх без усякого діла обходитися.        

 

191. Я не думав про той час, який чекав, і в ньому мені доведеться одягатися в хороший і теплий одяг. Це перестав робити. І не став я думати про нашу хорошу, смачну їжу, яка була потрібна нашому земному чоловікові. У день три рази він їв, та ще додавав свято. І в хорошому своєму вічному місці побудував дім, без нього не обходився жодної нічки. Вдень для себе все робив те, що треба було в житті. Одне починав, інше кінчав. А щоб це зробити, і більше його не робити, цього ні одному чоловікові не довелося у себе отримати. Іванов на себе взяв цю ініціативу, і став від будь-якого такого діла йти. Йому допомогли вчені зробити в процесі божевільним чоловіком, не таким, як ми всі народилися.

 

192. А в процесі пожили розумними людьми, потім зробилися такими незнаючими людьми, як і народилися нерозумними. Через наше все ми робили. Ми зовсім не по тій дорозі пішли, і робили зовсім не те, що треба було в житті, щоб по слідах чоловіка йти. Ми пішли по тій дорозі, яка нам зробила кінець у житті. Ми-то жили, коли здорові були. А коли втратили своє здоров'я, ми поодинці залишили це життя, яке з нами разом побуло, і на віки віків воно відпало через наше зроблене нехороше. Ми людині не допомагали, а заважали своїм вчинком. Своєю волею не хотіли звертати на самого хворого чоловіка, забутого всіма людьми.

 

193. Не вчилися йому допомагати. Він у нас був, є зараз. Ми від нього йдемо, а нас природа за це все зустрічає, і своїми силами по тілах шмагає. Ми з вами робимося такими ж самими хворими безсилими людьми. Нас люди самі поодинці закопують. Кажуть: який він був чоловік хороший. Дай Бог йому там нас з вами дочекатися. Ми по тій дорозі всі йдемо. А от Іванов не пішов. Не став одягатися, не став їсти, і дім потребувати. Йому треба інше, що вічно живе в природі: повітря, вода і земля. По землі повзати, а у воді борсатися, у повітрі без кінця і краю жити. Це дорога Бога, не вмираюча ніде ніяк.          

 

1967 рік 24 березня. Іванов

 

:6703.24   Тематичний покажчик

:Серце    9

:Оздоровлення    22

:Прийом    28

:Хороше, погане    44

:«Ти Христос»    45

:Учитель історія   45-54

:Алмаз    55

:Вчителі якості    56

:За що називають Христом    62

:Холодне, погане   73, 135

:Природу не змушувати    73

:5 порад, прийом     77-79

:Учитель про здоров'я    80-95

:Рак   95, 183

:Іванов Бог   105-107, 184-187

:Перебування у воді   115,116, 181

:Історія: Кіровоград, Одеса    165

:Учитель руська людина    189

:Дорога Бога    193

   

Якщо ви мою ідею визнали

 

1.  Якщо ви мою ідею визнали, як практику моєї роботи, це моє загартування.  Вона вам, як ученим людям, дуже сильно дякує за вашу чуйність, за ваше тепле до мене ставлення.  Як ви мене чемно сприйняли, і визначили з любов'ю до себе.  Це я від вас отримав задоволення.  Мені місце представили, і поклали в ліжко для того, щоб мене зрозуміти.  Я сюди в цю лікарню ліг для вивчення становища хворого, а як він, бідолаха, сюди в ці умови потрапив.  Він у свій колишній час був чоловіком зовсім здоровим, на своїй роботі був.  Але коли стали гроші за роботу видавати.  Ми, як і всі, за час один отримуємо, хто скільки зміг отримати.  А горілочку вільно торгували.

 

2. Я на цю діло любив випити.  Мені хотілося від великої втоми це зробити.  Але не знав, що я до такої втоми нап'юся.  Коли і як де мене підібрали, я опинився.  На завтра вже був інший день переді мною, опинився в іншій обстановці.  Я лежу в ліжку, за мною є іншими людьми догляд.  Я тут пробудився і сказав.  Це лікарня, вона «Матроська тиша».  Хто зміг за своєю хворобою сюди потрапити.  А лягати доводилося, такий стан у мене вийшов.  А в лікарні дуже багато лежать в ліжку, у білій постелі з характерною своєю хворобою.  Тут багато лежить хронічних, збилися зі шляху.  Певний час працював, а зараз його примусили умови.  Він лежить тут, лікується, у нього свій лікар лікуючий, за ним дивиться нянечка з сестрою, братом.

 

3. ... У випадку чого-небудь застосування всяке ...     Був зовсім ненормальний, він не зміг відповісти на моє. Я, як і всі люди всякого роду, що йдуть по Москві, на своїх ногах крокував.  А у самого думка одна.  Я про це думаю, і бачу: навколо немає такої форми, яку я мав. 4. Мені, як людині, підказувало, що тут ось в Москві на Червоній площі можна зустрітися із законом попиту.  Не буде тобі заважати ніхто.  Я йшов до Кремля, як і всі делегати.  Але до мене прийшов сам капітан охоронців.

 

5. У нього трусилося тіло.  Він мені показав двері штабу дружини, куди всі ображені добиралися.  І хотіли поскаржитися, хто про що, як і я теж.  У мене моє тіло, а не чиєсь. 6. Про яке знає весь народ землі, що я загартовуюся.  І мені добре, я не застуджуюся і не хворію.  Що може бути краще від цього всього.  Але у нас вчені бутять на це діло, не хочуть мене підтримати.

 

7. Я йшов прямо, пробирався через щілину.  Мій доказ того, що це треба, особливо молоді, яка повинна за це взятися.  Їм це необхідно в їхньому такому труді.  А праця прогресує для його життя. 8. Він думав  жити, тому зібрався в Москві 22-й з'їзд Комуністичної партії Радянського Союзу.  Вона вирішила, і примусила чоловіка переробитися. Від революції піти, а завоювати еволюцію. 9. Вона навчить людини не бути багатим і не бути розумним.  Треба побути спочатку дурнем.  А з дурня зробитися людиною розуму.  У чоловіка всі сили, він крокує по землі, і втомлюється в ній, відпочиває уві сні.

 

10. Так думається в цій справі чоловікові.  Йому хочеться хороше, а від поганого йде.  Але майте на увазі, це природі зовсім не подобається.  Вона поважає хороші якості, але близькі до неї.  Вона теж близька до чоловіка.  Тому не треба буде чоловіка до чоловіка гордість, бо ім'я чоловіка звучить на весь навколишній всесвіт за його на ньому діло.

 

11. А в природі дуже багато всяких різних людей.  А люди заробляють навколо своїм вчинком і сміливістю всюди.  Люди мають свої тіла однакові, але не однаковий одяг, фасон різний.  У одного одна шапка, в іншого інша.  Але щоб були на людині чоботи однакові, цього в житті не було.  А є все, придбавається руками, робиться в природі.  Якщо є зайві гроші, і скільки їх маємо, і для чого.  А по грошах робиться все життя за зароблені гроші.  А в заробітку всі люди бувають, вони не жаліють здоров'я.  Це організм, тіло, воно народилося маленьким дитям живим чоловіком.

 

12. А живому чоловікові, небувалому на світі, знадобилася сорочка.  Йому треба в його житті не одна сорочка, не одні чоботи, і не одні штани, сила-силенна всякого виробу для тіла.  Немає обліку у званні або предмета.  Чоловік не зупинився своїм віком, йому треба цілий рік щодня кожен раз зміна за зміною.  Як не у кожного чоловіка, є дім, не у кожного хазяїна обстановка.  Та й у дім потрібно дуже багато всяких подібного виду предметів, і прикраса кімнатна.  Цьому дому потрібно обстановка, щоб краще від усіх людей.  Погане нікому не подобається.  Всі люди хочуть, щоб безболісно жити.  А хвороба сама настає, хоче людині запобігти.                   

 

13. Щоб у нього не було нестатку, а в нього народжувалося всякого роду діло, я повинен бути в цьому місці.  І сам себе представити, і сказати їм своє: «Здрастуй».  А його така справа одна – подумати що-небудь таке.  У природі одне є, а інше теж, як і взагалі робиться перед всесвітом природою.  Особливо вранці і ввечері, та й обідній час – завжди рухається повітря, і не стоїть на одному місці вода.  А що робиться в народі?  Один перед одним гонка.  Одному хочеться бути вище від іншого, і красивішим, і розумнішим.  А ніхто не бажає бути від усіх дурнішим.  А говориться перед усіма, треба бути в природі спочатку перед усіма дурнем.

 

14. А щоб погодитися свідомо, це була б слава.  А в славі народжується герой.  Кому хочеться піддатися, щоб бути великим, а маленькому уважити.  Це тільки є перед загартуванням-тренуванням.  У неї всі навички до чоловіка, щоб чоловік не був таким, як він був до цього.  У нього щось турбувало, а зараз турбувати не буде.  Він своє діло в цього зробив.  Між нами усіма так пройшовся, як подобається нам.  Він, видно, чоловік з усіх людей, навчений кимось.  Це розумниця з усіх розумниць.  Як він своєю голівкою вклонився, і сказав свої ласкаві слова: «Здрастуйте, дідусю».

 

15. А дідусь зрадів.  Він же в житті своєму не зустрічав такого становища.  А він між нами в природі швидко виріс.  А це є випадок життєвий і характерний.  А він був з предків.  Сама природа породила, і одного чоловіка примусила.  Тільки люди всі його не підтримують, від нього відвертаються, не хочуть з ним дружити.  А він лізе зі своєю ввічливістю, з любов'ю своєю.  Любить природу, невідривно з нею нарівні жив.  Це чоловіка діло, тут ніхто не причому.  Сам чоловік винен, у самого чоловіка народилося бажання.  Він у цьому ділі не жив, а тепер живе.

 

16. Та по землі  буде крокувати, скільки раз він ступить.  І все відчутно для нашого тіла.  А в тілі є радість, є сльози, але більше від усього капризу.  А дуже мало спокою через боротьбу свою і справу свою.  Я не хочу бачити поганого, я хочу бачити хороше, але мені це бажання рветься навпіл.  Ну й око моє невірне з душею моєю, воно бачить хороше, але погане ніяк не бачить.  А життєрадісне це наше.  Нікуди не дінешся від цієї дороги, по якій усі йдуть, але не до мети своєї потрапляють.  Промах взагалі виходить в невмілій справі.

 

17. А діло таке перед нами стоїть, треба робити свою роботу.  Про неї думаю і гадаю, а в такт це діло не попадає.  Краще у нашому ділі нам не жити, якщо не виходить.  А практично на людині в природі зробилося, і вийшов факт.  А з факту розвивається теорія, вона не може без штучного бути.  Завжди вона хвалиться своєю справою.  У неї побудовано життя за рахунок майстерності.  Краса.  У неї стоїть дім, а також в городі садок різних плодових дерев.  Я люблю за ними доглядати, щоб сад давав плоди.  А з саду йде дохід, я тоді розперізуюся, живу. Будую, що буде треба, щоб культурно жити, щоб ти користувався природою.

 

18. У мене є гроші, для мене існує базар.  А на базар надходять із сільського управління всі продукти.  Я щоранку маю нове.  Що хочу, те і зроблю.  Це моє в цьому ділі життя.  Я живу в цій справі краще від усіх. Мені всі близькі заздрять.  Але тільки біда моя одна – природа пустує наді мною, моїм індивідуальним тілом.  Від неї немає порятунку ніде.  Якщо хоче перешкодити мені будь-якими шляхами, у неї є сила своя, пронизлива для всіх нас.  Щоб оволодіти нею, у нас наше багатство не в моді.  І одяг хороший, і їжа всяка є, а здоров'я немає.  Наша про це турбота.

 

19. Життя примушує нас.  Ми думаємо про це спасіння, але нам це не вдається.  Ми по природі шукаємо, і хочемо знайти в природі допомогу.  Всю науку зосередили, всі фахівці є, але щоб від них отримати для себе хороше, ми поки не задоволені.  Не можемо сказати їй спасибі.  Хоч як намагаємося обслужити хворого, а хвороба прогресує.  Завжди багато тих, що толкують.  А щоб сказати про хороше, ми від природи отримати не зможемо.  Наше горе – немічні ми з вами всі.  Теоретичні люди безсилі всі.  Але зараз природа для нас покращала.

 

20. Взяла та підіслала свого чоловіка, він у нас один з усіх і для всіх нас.  Він руський чоловік.  Вважає всіх однаково, яка б не була нація, їй треба здоров'я.  А його має практика.  Вона видозмінює місце, сьогодні тут, а завтра там.  Так що в цій справі не грає ролі природа, а грає ролі чоловік.  Якщо він хоче зробити, він свого доб'ється.  Лише б він хотів, йому природа все дасть. Хоче бути корисною людиною – вона його нагородить.  А для самого себе вона йому нічого не дає.

 

21. Хоче – збагатить його.  На це сил вистачить.  У природі даром не пропадає.  А жила і живе, і буде жити. Це є практика, вона примушує тебе, і буде примушувати.  У природі вся сила.  Вона тебе народила, вона тебе і збереже.  Я адже практика, а ти ж теорія.  На ваш розсуд, а по-людського немає.  У природі доба 24 години, один ранок і вечір, а ніч тривала, і також день великий.  А між усім часом одне йде за одним, нове з'являється.  Все робить повітря.

 

22. А в повітрі почуття.  Буває холодне, а буває спекотне.  Це не час наш, про який ми думаємо, і завжди зустрічаємо.  Цей час був уже, він помер тепер.  А от час, що йде, він учить людину, людина в нього навчається.  Коли він проходив по природі не однаковий, то ми його проводжали таким, як він помер.  А зараз час такий, за який доводиться братися.  І його треба вивчати, розуміти його треба, щоб зрозуміти і розібратися так, щоб його застосувати.

 

23. Це буде людське життя, щоб жити і продовжувати.  А ми не живемо, а вмираємо через наше багатство, через наш прибуток.  Природа нам дає, щоб ми користувалися.  А воно виходить не так.  Наша думка не продовжується, а навпаки, коротшає.  Ось тому буває кінець, і початок є. Чоловік народився для життя.  А коли почав жити, він став придбавати собі, у нього стало рости своє належне господарство.  І він став оточувати, захопив під своє ім'я город, тобто садибу.  На ній став будуватися, і побудував життя.

 

1967.02. Іванов

             

:6702.    Тематичний    покажчик

:Еволюція 9

:Людина корисна і природа    20