Паспорт. 1967.03

Іванов Порфирій Корнійович

 

Паспорт.1967.03.с.189. Як позбутися захворювань, і стати здоровим.  1967.02.с.8. Якщо я знаю, мені буде добре. 1967.03.с.13.

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

Паспорт

 

1. Мороз 32 градуси, холод.  У снігу зустрівся з Домною Гордіївною, молодість моя.  І зустрівся з бароном і Михайлом Єгоровичем, він був у кожушку.  Питаю: чи ти?  Він відповідає: «Я так».  От він став, мені про свою справу торгівлі розповідає.  Я на його молоде тіло звернув, в обличчя придивлявся.  Рукою своєї, як ніби замазати, вітався.  В одному прекрасному місці 1967 року 1 лютого, в середу, мною виявлено 10 порожніх білих з паперу конвертів, розкиданих.  Я їх по одному став складати.  Вісім штук склав, а два виявилися із зернятками, соняшниковим насінням.  На Гуковській землі зустрівся з Фектістом Івановичем, пас своїх корів.  Я там з'явився на неораній землі, де довелося дізнатися.  Це пайка належить їм для заміни яєчок з державою за борг Фектіста Івановича.  Він став розповідати про своє важке життя в колективі, він захворів через це.

 

2. І тихо, але зрозуміло, став казати.  Гарбузи з пайки великі жовті, і як багато їх накочене.  37 градусів холод стояв надворі.  А мені давалося знати, що природа мала в собі життя невмираюче. 1967 рік 2 лютого, четвер.  Благати треба, просити кожного зустрічаючого чоловіка живого своєю просьбою.  Збирали ми по зелені суницю.  Ми збиралися косити пшеницю.  1967 року 3 лютого, п'ятниця.  Як приємно студентки дівчата дорослі співали мені пісні.  Я з увагою їх слухав.  Особливий голос моєї племінниці, вона його тенором виводила.  Це був для мене гімн.  Залежний вперед ліг у лікарню лікуватися, його по справі треба лікувати. А незалежний, його лікарі поклали лікувати, але лікування ніяке. Що з себе представляє сволота, або представляє розумний чоловік.  Що значить, людину вдарити кулаком, або ж погладити по голівці.  І для чого призначена клітина в горах, у лісах співати пісні солов'ям.

 

3. Простого селянського квасу я повинен кухоль випити.  Орють землю і риють.  Земля для грядки і посадки.  Роздягненими або одягненими сидять на спеці або холоді.  На базар збиралися з дружиною, як і зазвичай. 1967 рік 4 лютого, субота.  Мороз, холодно.  А мені доводиться записувати щодня про те, що бачив. І складав порубаний на шматки на бік. Особливо доводилося з порядними людьми розмовляти про те, що є в природі якась таємниця.  Собаки хорти в Одесі зі своїми тільки ланцюгами закрутилися, і не дають собі за цю всю справу ходу. 1967 рік 5 лютого, неділя.  Пішла вгору температура, яка змусила її любити ...  6 лютого 1967 рік, понеділок. У холодні морозні дні привалила думка людська.  Побудувати два помічники  однакові, щоб були ворота для того, щоб люди знали, в який бік і навіщо    треба йти.

 

4. І що в цьому можна отримати. Земля ґрунтова, зроблена в грядку, не посаджена зернятком пшениці, і не посаджена насінням соняшника.  Це все людині треба, без цього життя залежного не отримаєш.  За невміння багато працювати вона мене сильно лаяла, а я збирав бур'ян.  Я прийшов додому в Оріхівці, а Уляна Федорівна доглядає за хворими. 1967 рік 7 лютого, вівторок.  Холодно, зима.  А ти йдеш по провулку, а він зораний трактором глибоко.  Потім з маленьким телям зайшов Клушин.  Я повинен перейти через станцію.  А там сиділи робітники, мене знали.  Коли я з'явився, а за мною міліціонер, мене доганяє і забирає.  Я тільки з лікарні,  але на мені одяг плащ брезентовий і туфлі побиті.  Хліба сходили, і виколосилися вільною густотою.  Вони себе показували ...

 

5. Знову справа з маленькою дівчиною, переслідував сам начальник міліції.  Оточення на тіло впливало, ледве не щастя. 1967 рік 8 лютого, середа.  Підвищення температури 5 градусів. Я йшов з якимось, важко підіймався на гору з різними новими будовами. Неначе двері для проходу, і підіймався.  І за мною одна хазяйка на горище.  А там влітку знаходиться ... без усяких кормів.  Та маленька дівчинка, яка доглядає за нею.  Але корова обмазала своїм мої ніжки.  А потім десь все поділося.  Груші не стиглі сушені їв. 1967 рік 9 лютого, четвер.  Холод пішов, сніг продовжує, по якому доводиться ходити, і думати про те, що вийшло.  Я пішов у сади до Моргушкіна Степана, хотів меду набрати більше.  А собака почула, та до мене.  Я зачепився, ніяк не виліз.  А хотів піти, і з собою меду набрати.  Важко доводилося відриватися.  

 

6. Ці в комісії дні проходили над нами усіма, перевірялося життя цієї справи.  Я 8 січня перед жінкою професором і мужчиною звітував, як порушник, про свою хворобу, що створилася в процесі.  Я захворів дуже, за справою вчених, для них не зрозуміло.  А для мене ясно, як день при сонячній погоді.  І добре знаю, що цьому бути.  Мене природа недарма народила. Нам передали, що за всіма заїдуть.  Ми несподівано слухаємо в Суліні.  У віконце замазаний чоловік підводчик стукає.  Я до нього, він мене не бачить.  По всьому цьому чекає до себе на переговори господаря.  А я йду, думаю, що в іншій кімнаті буде, як воно треба.  Направо двері, а їх немає.  Я туди, я сюди, а їх немає.  Мене всього примусило прокинутися від цього всього ... Василь отримав за своє зроблене діло 25 років відбування.  А коли йому не довелося досидіти, повернутися назад, то його не визнали своїм.      

 

7. У мене на комісії професор запитав: як це вийшло, що мене забрали за лікування і посадили сюди.  Я йому розповів, як це вийшло.  Міністерство охорони здоров'я СРСР послало мене за живими зробленими мною фактами ракового захворювання, де людина отримала від мого вчення допомогу.  Злоякісність, мозкової частини пухлина.  Я приїхав туди, хотів до Москви забрати для випробування.  То до мене посипалися люди за здоров'ям.  Я їх не хотів приймати.  Вони з головою сільради мене прохали, щоб я їх таких хворих своїм вченням прийняв.  Я погодився, мене в цей час міліція забрала.  Мені зрівнялося вже 68 років, я прожив у цьому білому світі. Я пишу свої слова про невмираючого чоловіка.  Це час прийде, настане він.  Чоловік у природі ці якості завоює.  Він буде жити без усякої смерті.  Його оточить наша мати природа, вона його зробить безсмертним.

 

8. З возу або грядки тягнувся порожній мішок.  А собака дуже зла кидається на всіх.  Я побачив своїми очима чоловіка в шапочці сіренькій.  А волосся у нього плоске довге рудого кольору, сам невеликого зросту.  Йшов, наче мене вело по грязі по дорозі додому.  А щоб прийти, цього не вийшло ... 1967 рік 10 лютого, п'ятниця.  4 градуси морозу.  Погода, можна сказати, наша хороша.  А староста Онуфрій Кузьмич побачив, що я, Паршек, цю мою державну одежину старого виду зірвав.  Він побачив, до свого зятя підходить до воріт.  На паркані числа ... висять не до вулиці, а до двору.  Коли він іде, то йому підказує ... 7, 8, 9 і так далі. Я зовсім про цю справу не знаю і не скажу.  А коли я про це дізнаюся, я вам розповім.     

 

9. Перша моя зустріч з арештованими і покараними строком, їх люди оточили.  А вони чекали, як від Бога, свого звільнення в житті людини.  Я тільки їх своїм вченням від їхнього покладеного ворога врятую.  За те, що я особисто робив у житті, цього не буде робитися.  Тепер моє завдання одне – допомогти бідному, хворому, забутому всіма людьми, щоб він повернув своє колишнє здоров'я.  У составі поїзда причеплено два паровози, один «ЕХО», а інший «ФД».  «ЕХО» попереду, а «ФД» ззаду.  «ЕХО» не може чіпати состав з паровозом «ФД».  А коли зачепить «ФД», йому доводиться трудитися і на паровоз «ЕХО», і на состав.  Весь поїзд рушив, в поїзді пішла робота швидких коліс під вагонами.  А паровозів діло – енергію у себе розвивати.      

 

10. Треба нашим людям, що живуть на білому світі, всім до одного чоловіка, в його ділі, зробленому ним, назавжди пробачити, щоб більше йому або їм цього не робити.  Ручаюся я, каже Іванов, зі своєю ідеєю, яка навчить, як буде треба любити природу.

 

Просьба. Шановні ви комуністи, від уряду і до найнижчого члена партії!  Вас народили для цієї справи, що нам почав робити Ленін.  Ми не за призначенням це зробили.  На землі два сусіди, що між собою не поладили, у одного народ і в другого народ.  З двох народів треба узнати, хто ображений природою.  Один ділом загрожує.  Над посольством стоять зі зброєю в руках, голодом морять людей наших.  А ми теж люди живі, не зможемо терпіти від цієї справи.  Теж загроза урядова.

 

11. Хоче народу китайському через посольство кулаками і вигуками довести Мао, як культ особи. Ні, шановні сусіди, розгнівані в природі.  Вас примусило ваше незнання, вічно розвинений потік на вас.  Ви з цього боку робите по-своєму, а ми по-своєму.  У нас між нами в природі народилося зло.  Ми один з одним нові люди комуністи зі своїм однобоким поняттям, примушуємо себе в цьому вмирати без усякої слави.  А того ми з вами для народу не зробимо, що треба буде народу Китаю, і що буде треба нашому народові. Нехай народ попросить мої в цьому сили з чиєї-небудь однієї сторони. Я – як Переможець природи і Учитель народу.      

 

12. Повів коней напувати, спочатку напилася кобила, а потім прийшли троє лошат.  А це було між путями.  Я хотів до приходу поїзда з двома паровозами, що йшли, але коні десь поділися.  А стадо корів десь взялося з козами і вівцями, та були птахи журавлі.  А мені господиня каже ... Землю орю, доглядаю за нею.  А насінини із зернятками збираю, тим же самим буду вчитися жити.  1967 рік 11 лютого, субота.  День не холодний, але чистого білого снігу час.  Ми, всі випробовувані люди 5-го відділення, чекаємо голови комісії Лунца.  Він вирішує все, кого за законом куди і як діває.  Особливо моя хвороба, тут недарма лежить у цих умовах.  І про це всім пише, навіть не забуває про саме хороше для людини, не робиться природою.  Після цього всього свого щоденного запису що зі мною зустрічалося.  Я лягаю в ліжко головою в подушку.      

 

13. У мене одне.  Я свою думку не кидаю, а описую.  І думаю про природу, про всесвіт атмосферу, про глибоке море.  Це моє спасіння, у чому я живу.  І роблю те, що ніхто не хоче робити.

 

14. 1967 рік 12 лютого, воскресіння.  Мій місяць, у якому я колись народився 1898 року 20 лютого.  По бурхливому снігу і великим заметах я на білий світ появився.  Не таким, як інші самі себе примусили здатися в природі.  То були вояки, борці, завойовники свого життя.  А коли до них прийшла наша мати роділля зі своїми силами, вона вдарила його по тілу для того, щоб це тіло не жило, а померло.  Коли я ліг своєю головою в подушку для того, щоб спати, а в моїх зажмурених очах у висоті по-над небом літали чорнокрилі граки.  Їх дуже багато летіло в одну сторону, що і треба було мені ці якості в житті записати.  Я не губився ніде випробовувати свої всі наявні наші справи.  Зустрівся я по проходу, для мене лежала дорога нехорошого характеру.  То був слід, то не було, начебто насипана жужелиця.  І я повинен пройти по ній, і не перешкодити в цьому всьому.  Свої білі ноги я стараюся по цих умовах рухати.

 

15. Мене зустріли умови в житті.  Начебто я вчив інших.  Як виявилася сестра, вона ж дружина моя.  Я до неї, вона плакати сльозами.  Я не ображав, а жалів усіх зустрічаючих, особливо жінок, що живуть на білому світі, за кого я віддав своє здоров'я.  Ніби я когось із усіх своїм свистом виганяю.  Я свищу і лякав, в якійсь незрозумілій будові радість моя цієї всієї картини.  Але не з усім на неї було дивитися.  А яке це може бути життя, якщо нам усім доводиться один час помирати.  Нас з вами це діло не лякало, але ми самі не злякалися.  Йде по дорозі своїй чоловік, і раптом у нього нога поламалася.  Що робити цій людині?  Любий мій хлопчику, я хочу тобі сказати свою правду.  У мене біля лівого боку на грудях лежала моя.  Жити хотіла вона сильно у чоловіка, але соромилася.

 

16. Людина не спить, а все рухається з одного місця в інше, шукає свій вихід у природі.  Маленька дівчинка у мене була на руках.  І хотіла вона зі мною фотографуватися.  Був на столі годинник, він нам показував свій час.  Моя дружина з невісткою їздили в ... і з собою привезли жінок з убитими двома головами.  Люди їх виявили.  Вони кажуть: це початок, треба вбивати давно, дівати людей ніде.  А потім ми на якийсь віз, везли по нашому селу.  А воно виявилося, дошки та колоди ... і довелося зупинити віз на місці.  1967 року 13 лютого, понеділок.  Мороз насідає, хоче температуру додати для того, щоб не сказати цьому місяцю, цим дням, що вони не заслужені бути в природі такими, як вони проходять.  Це час перед весною.  Скоро підуть дні не такі, як вони були.

 

17. У нашому такому господарстві можна буде жити, лише б заробив у нашій матері природі, щоб жити, а не хворіти і не застуджуватись.  Це найголовніше людині, він цій справі господар.  Йдеться про пастуха, він рано пригнав худобу.  Значить, кажуть, він чимось захворів.  Цього з ним ніколи не траплялося.  І це ніколи не було, щоб я від кого-небудь чув такі слова. Гайда гуляти, підіть на прогулянку.  Завжди це робиться між нами всіма ... сварка.  Товариш ти мій, я для тебе свою руку простягаю.  З ним він став розмовляти не на жарт, а на добро.  Це наш людський гіпноз змусить Таню сестру нашу цілувати в ліву щічку.  Справа була в гостях.  Я з'явився, приїхав, десь голос Ульяші почувся, вона мене кличе.  А мене тримає Костя, я не можу без нього відійти.  І раптом він відчепився, мені довелося ...

 

18. Син Костянтина Івановича.  Я тут побачився з Яковом і Уляною, від чого ті злякалися і йдуть.  Я їхав по дорозі.  На чому?  Не зрозумію.  І ніякої дороги теж не знаю.  Я їду туди, де батько її ... начебто мають орати землю.  Я приїхав в одне місце, там де повинні орати.  Побачив оранку, але батька ... Це справа, вона сьогодні красується перед нами, такими вченими в природі, зустрічати і проводжати дні.  Вони і до нас з вами йдуть, і за собою для людей наших несуть нехороше.  Перед собою вчинили так, як вони і не хотіли бачити, але їх примусила природа.       

 

19. А в природі відіграє свою щоденну роль день, що прийшов.  Він до нас, таких воюючих людей, ніколи без усякого діла не приходить.  Ще хто його знає, де він там іде, і до нас він щосекунди наближається.  Ми його тягнемо.  Наше всіх таке бажання, щоб завтра для нас був такий небувалий у житті день, щоб ми в ньому ніколи ніяк не могли чого-небудь потребувати.  А ми потребуємо задоволення.  Якщо природа до нас прислала час не поганий, а наш такий, який нам дає свою користь.  А вона до нас з'являється в джерелі нашої землі для людини життя, яке робиться в процесі нами.  Ми без цього діла, в якому копаємося, і знаходимо для себе отакі життєві умови.  А до нас вони приходять не однаково вчасно.  Хотіли б, але те, що ми думали, не отримуємо від природи.  Ми в цьому ділі бідні люди.

 

20. А коли нам природа дає, ми їх отримуємо у своїй праці, що й примушує в природі на її фронті воювати.  Ми для цього фронту робимо самі снасть.  І зберігаємо ми вміло цю силу, яка нам допомагає в природі придбавати плоди.  Вони треба будуть людині кожного дня для того, щоб наїстися, одягтися, і в домі зручно прожити.  Для цього діла треба щодня весь рік безперервно трудитися.  Та ще не легко працювати, а доводиться дуже важко.  Ми в цьому ділі зароджені і навчені одним енергійним добром.  Нам, людям, треба наш у цьому ділі такт, розвиток нашого початку.  Це буде в природі місце, на якому ми всі визначилися для нашого створеного нами села.  Ми йому ім'я піднесли.  Це вічно початковий час, в якому ми самі навчилися по-своєму, за національним обрядом стали користуватися правами.  Ми для цього діла зробили зброю, і навчилися нею володіти, як якоюсь особливістю, яка в кроках допомогла жити.

 

21. Ми стали робити, що наші руки навчилися робити.  Ми ними чимало такого зробили, або показали між нами в природі.  А раз у нас це є на нашій арені, ми як будь-яку стратегію у себе маємо.  І говоримо, не одне це нам у житті треба. 1967 рік 14 лютого, вівторок.  Два роки минуло в цьому місці, де люди самі себе примусили хворіти своєю складеною хворобою.  Я теж захворів хворобою.  На мені визнали фахівці лікарі психіатри, нібито на мені шизофренія, що розклалася.  Від чого я не відмовляюся в природі, не так, як усі люди, що лежать у ліжку.  Вони бояться свого часу, що прийшов.  Надворі зима, сніг великий.  А на прогулянку треба йти, введений відділенням закон.  Нормальна температура до 20 градусів.  Людина, яка хвора, зможе одягатися в належний одяг.  І з персоналом, санітаром, сестрою або нянечкою, по строго введеній команді.      

 

22. Ми завжди виходимо в 11 годин.  Нас вигулюють, як тварин, по 10 чоловік.  Всі у валянках, фуфайках, капелюхах.  А мене як такого випускає вояччина без усякого одягу.  Я сам цього діла в природі добився.  Не хочу кланятися штучному, або йому як такому вірити.  Не вірю, і не надіюся на це все.  У мене велика віра природою зародилася.  Я вірю сильно, і надіюся на своє бронзове загартоване в природі тіло.  Воно добилося своїх властивих сил волі бути перед усіма людьми чоловіком незалежним.   Я роблю в природі те, чого кожен живий чоловік не зможе добитися, перед природою не заслужив.  І не хоче бути таким життєрадісним, як я себе примусив зустрічатися з природою, з кожним окремим свого роду днем.  Я не боюся часу, що прийшов, залишатися таким, як мене навчила природа.  Не захищати самого себе від природи через свій наявний вчинок, який я маю .      

 

23. Хочу сказати про своє серце.  Я його в процесі виходив.  Дав йому, як ключу всього організму, бути в оточенні молодим і стійким серцем для того, щоб працювати в тілі так, щоб не замерзати при будь-якій і кожній температурі.  Я не зможу застудитися, захворіти, як це може зустрічатися з залежним чоловіком у природі.  Він не такий віруючий, як я.  Не вірю нікому, крім себе особисто, своєму виходженому тілу.  Хто один чоловік у світі не воює з природою, і не хоче боротися, як люди всі це роблять.  У них обов'язково діло є перед усіма руками, хто ніколи в своєму житті не залишається без усякого діла.  Це є життя, почати діло, недоробити його, і своє життя закопати вічно в могилу?  Цього добився наш чоловік, залежний у природі, озброєний зброєю в руках, він нею може матір свою вбити, батька свого вбити.

 

24. Брата, сестру може вбити.  А при будь-якому гарячому ділі він не пожаліє сам себе з дороги зняти будь-якими засобами.  Дорога від порога тягнеться до смерті, будь-яка прокладається в природі дорога.  Вона веде людину по шляху своєму викладеному прямо на могилу.  Ніхто в цій справі не помічник.  Всіх нас тягне туди магнітом.  Ми, як люди, не самостійні в цій всій справі.  Не навчилися з вами, як буде треба жити.  Нас наука навчила всіх до одного чоловіка живого зробитися технічно розвиненим для того, щоб зайняти своє прекрасне в житті місце, і ним скористатися.  Один час постояти на одному місці, та почекати цього мого дня в природі в році, у місяці, у тижні – і померти.  Цього ми з вами, герої, добилися.  І хочемо сказати, що ми, всі люди, навчилися вмирати.  Ми обов'язково такими людьми, як ми робимося щодня кожен раз, ми оточуємо себе.

 

25. І виходимо в природу ковтнути чистого повітря, що йде по природі.  Хто до тебе, такого зробленого чоловіка, як ти на сьогодні зробився.  Ти одягся тепліше, та наївся досита.  Не вийшов би надвір, але ти віриш повітрю, що воно для тебе корисне є.  Ти повинен ним живитися.  Це твій прямий обов'язок і законний повітрям живитися.  Але врахуй.  Повітря – це є кисень живій істоті. Штучному повітря не допомагає, а заважає, сильно жене з дороги все мертве.  Як мене оточили ... такі люди, кому ніпочому було боротися.  А чоловік є чоловік, цьому ділу допоміг позбавитися.  Я легке здобув.  Зустрівся я сьогодні з братом Віктором.  За молодим прикладом, ми своїми руками взялися і стали крокувати.  «Лівою, правою, лівою, правою», – ці слова разом в один голос прокричали.  Жінка молода сліпа прийшла з маленьким дитям до мене, і хотіла його віддати мені.

 

26. А Надя господиня, сестра всім вголос сказала свої слова: це не мені ... Китайці й руські – брати по труду, а по життю друзі.  Не повинні ніколи між собою воювати, повинні жити мирно, у любові з природою.  Дощик у природі пішов, і поливає худобу.  Коней у воду спустив купатися, вони зникли у хвилях, немає.  А я пішов не по воді, де хвиля грала, а по льоду.  З цього льоду з землі вилазить собачка, щеня маленьке, і починає гавкати.  Таким злим він виявився перед оточуючими двома собаками.  Одна з двох кинулася на мене, а я линвою відбився.  Нас двох запросили в доміно грати.  Ми дали своє слово піти грати.

 

27. Кулачки між собою в селі нашому Оріхівці під час темного вечора розвивалися.  Били кулаками один одного по-аматорському.  Кілька пар чобіт вийшло від майстра для продажу їх людям.  Коли ми з Павлом зустрілися удвох, почали грати, як діти малі, через своїх хрещених братів.  Він мені ... під ребра і говорив.  Це ми, як бригадир над усіма бригадирами старший у великому збірному людському ділі, де мені велику суму паперових нових грошей передали.  І мої книжки розглядалися людьми, як якісь.  Цей людський введений обід, він  недарма в цей час для людини так в природі робиться.  Він буває завжди, його щодня будують.

 

28. Про деякий час, що йде по землі.  Він нашими очима відкритий. Ми зранку народили своє  сонечко, що сходить.  Як воно нам себе показало не таким, як завжди.  Воно полум'ям піднімається від землі.  І йде воно повільно вгору до самого цього місця, де йому доводиться панувати над кожним нашим чоловіком, що має нужду.  Він спав, як померлий, що нічого не знає в природі.  А коли він встав не один з ліжка.  А всі люди піднялися на ноги, і стали дивитися не в ту сторону, де наше сонечко себе за землю заховало.  Ми, всі люди, що живуть нам білому світі, своїми очима дивимося в одну східну сторону, де перед нами ніколи на одному місці, і неоднаково воно не сходило.  А завжди на своєму місці так показало, як ніколи.  Сьогодні не видно, хмари небо затягли.  Було туманно, 15 градусів морозу.  А коли піднялося у висоту сонечко, стало пробиватися чисте небо.

 

29. Хмарки розбіглися, стало нашому сонечку дуже ясно пускати свої лютневі промені.  Але щоб таїти, це не з'являлося на висоті такого сонечка, як воно себе нам показало.  Прийшов обід.  Всі ми до одного чоловіка, кожен окремо на своєму місці, але не однаковому.  Ми приготували з природи для себе не однакові, у всіх обід через свій мозок, що багато мислить.  Нас усіх час не однаково зустрів.  У одного стіл накритий небувало, і дуже багато приготовлено.  А от в іншого нехороше попало, чоловік не такого зовсім придуманого діла.  Один не думає і не робить, а у нього все є.  А от у мене такий стіл не накритий.  Усім не хотіли цього бачити.  Але природа, вона бідна наша мати.  Народила у себе людину.  Але от виховати: вона одними правами користуватися нас не навчила, щоб ми в природі не жили однобоко.            

 

30. А щоб ми з вами жили із світоглядом, із кругозором, розуміли нашу природу.  А в природі живуть люди всі залежні, вмираючі люди через це.  Якби ми з вами не думали так жити і не робили, ми б не стояли рядочком у черзі, і не чекали свого дня.  А він у природі є, він був, коли народився.  А коли треба за законом померти, цей день прийде зі своїми силами і волею, у людини право життя відбере. 1967 рік 15 лютого, середа.  Холод той же самий.  А війна назріває.  Люди готуються, уже тягнуть до себе цей час.  Хіба ми з вами не воюємо.  Ми щодня закладаємо свої природні сили.  Готуємося, робимо снасть, тобто озброюємося для порятунку свого життя в природі, в повітрі, у воді, та на землі.  Ми з вами залежні від цієї справи.  Нам треба нашим тілам, щоб жити в природі, тобто зустрічатися з великими і небувало новими народженими днями.

 

31. Ми не зможемо без самозахисту обходитися, тобто без одягу жити.  У нас це вироблено за багато минулих років.  Ми за фасоном робили, робимо, і будемо робити одяг для себе, щоб ховатися від часу, що йде.  Ми добре не знаємо природу.  Вважали, вважаємо, і будемо вважати всі дні, що прийшли, яких ми з вами тягнемо.  Наша думка не бажає, щоб у природі коливався час.  Ми звикли і навчені отримувати від природи в кожному дні, щоб життя наше людська проходила добре, легко і тепло.  Все наше прагнення робиться в природі один з одним на нашій землі, щоб мирно жити, у любові допомагати.  Щоб жити не так, як це робиться потай людиною.

 

32. Він уміє, а я ні.  Хіба природа нас з вами не однаково в житті представила.  Ми матір'ю народжені самі, нас індивідуально день чи ніч зустріла, і оточила нас залежним безсиллям.  Ми з вами не знали, куди потрапили.  У розбійницькі і самовільні руки.  Ми опинилися в полоні не в своїх, а в чужих, у воїнів з природою.  Перший день першої години, ту ж хвилину тіло моє або твоє потрапило в самозахист людського життя.  Хто думав так.  Якщо ми народили чоловіка в цій справі, то ми його самі збережемо.  У нас є предками вироблене в природі таке діло в житті.  Кожну людину без усякого діла і без усякої любові не народиш.

 

33. Наука наша природна бажана енергійна примусила людину, щоб людину народити в заміну.  Війну ми з першого дня оголосили землі, щоб вона була джерелом для людини, давала свою сировину.  Ми з неї робили зброю.  І зброєю придбавали, тобто робили для себе одяг, їжу, і будували житловий дім. Чи не війна в цьому ділі чоловіка з природою?  Щодня він думає, готується, робить, і в цьому ділі помиляється і вмирає.  Земля говорить чоловікові.  Навіщо я тобі знадобилася джерелом, що ти став жити через мої енергійні сили?  Для тебе для твоїх сил, можливостей треба було штучне, твій виріб, цяцька.  Я цього тобі не веліла з мене придбавати.  І не хочу, щоб ти за мною так доглядав, як доглядаємо щорічно.

 

34. Мене ореш, перевертаєш з місця одного в інше.  Кладеш під зиму, хитро чиниш.  Для тебе треба грядка, щоб туди зернятка технічно вкинути для сходів, щоб отримати врожай.  Це не фунт ізюму поїдати.  А треба думати, треба робити, щоб був на цьому місці урожай. Це буде наш людський в природі фронт.  Трудове значення, куди буде потрібна наша техніка, зроблена за останнім словом.  Ми її зробили.  Ми поставили її на колеса, завели їй мотор, і осідлали людиною.  Тепер ми робимо те, від чого прибуток легко придбаваємо.  І хочемо самі в цьому жити, продовжувати.  Цього ми з вами не вчилися робити, і не вміємо ці якості завойовувати, щоб у природі знати, як ними перед усіма хвалитися.  

 

35. Ми в цій справі бідні люди.  Я наче своїм вчинком налякав деяких людей.  Вони ховалися навмисне.  Я їх сам шукав, хотів їхню правду на них розповісти.  Я повинен їх боятися, вони для мене озброєні, можуть з будь-якого дому накинутися на мене.  Але я їх не боюся, як учених людей.  Чекаю від них їхнього визнання.  Як от лікар мою історію хвороби підписав особисто до виписки.  Щиро визнав мене людиною.  Бувало, скажеш іншому чоловікові на його сорочку, чим він хвалиться.  Це його особиста смерть на ньому.  Треба хвалитися своїм енергійним тілом, як хвалюся я перед усіма один.  Гордість наша ніяка, і ні перед ким не зможе правду свою довести.  Спасибі послав двом за їжу, що вони не поїли, залишили для мене свій ..., з яким я зустрівся один особисто.  У моєї руки владики є все, лише б тільки хотів зробити те, що буде треба.

 

36. Я все бажання маю до життя.  Люблю природу не так, як усі люблять однобоко.  До хорошого біжать, а до поганого не загониш.  От які відбуваються справи між людьми і природою.  Вічно закладена, безповоротно робиться війна. У природі день і чоловік один одному не поступаються.  А живуть так, як природа робить. 1967 рік 16 лютого, четвер.  Погода теплішає, а думка живе.  Продовжує свою практику, яка не стоїть зі своїм сонечком на місці, а робиться, підходить до весняних днів.  Можна буде добре стояти на місці, і своє не кидати робити.  Свої сили в тілі народжувати для того, щоб жити не так, як усі люди на білому світі прожили.  Їхнє діло було від бідності йти, а до багатства зі своїм здоров'ям приходити.  Вони в житті шукали в цих днях те, що їм не давалося.                    

 

37. Їхня справа була одна – зробитися на весь всесвіт такою людиною, якої в житті не було.  Вони робилися розумними і красивими, хороше мали, погане ненавиділи, що було треба.  У них був інтерес робити – вони робили.  У них виходило.  Вони рік продовжували.  Їм здавалося, це так і треба.  Є, що їсти на сьогодні – вони дякували.  Є, що вдягати – вони хвалилися.  А дім у своєму житті доводилося ставити на розі, і в ньому свою таємницю робити.  Що тільки є на білому світі з живого, ми робимо його мертвим, тягнемо в дім, і там його технічно розробляємо.  І створюємо щодня кожен раз свіжу і смачну їжу, щоб цим самим не кидати в природі кожен день наперед думати, що буде треба для того, щоб самій людині не померти без нічого.  Усією своєю родиною робиться всякого роду робота, починаючи від лопатки і кінчаючи сокирою.

 

38. Якщо вмієш хорошу ямку рити, і для чого вона в тебе риється.  Так дарма нічого не робиться.  Фундамент риється під яку-небудь таку будівлю, в якій треба буде людині не чим-небудь бути.  Приходить день на арену свого місця.  Він приходить з якими-небудь ділами, про котрі не думали, в них буває різне.  Сходить вранці сонечко, або буває тихо-тихо, а буває сильний вітер.  Що краще в житті своєму, те чоловік і робить.  Він боїться поганого і холодного, у ньому залишатися.  Особливо для нього йде в деякий час дощик.  Чоловік від цих умов ховається в яке-небудь захисне місце, де йому доводилося один час щось у природі робити для того, щоб уникнути від природного діла.  А в природі самій штучне не народжується.  Все живе природне приходить, і тут же зараз збирається і йде на віки віків у своєму часі, щоб вічно в природі жити однаково, як приходить для всіх колір, не змінюється.

 

39. Приходить, скажемо, ніч без сонячних променів.  Ти нікуди не подінешся, готуєшся її сам без кого-небудь прожити.  Живеш одну таку, іншу таку, і так цьому часу кінця не видно.  А ти теж народився для життя свого.  Хочеш у природі пожити не одну цю ніч, що проходить, яка зробила тобі тимчасове явище в житті.  Ти не вічний чоловік, і не сильний у житті.  Для тебе природа є, один час дає прибуток і багатство, а інший час людина це придбане скасовує.  Це придбане відмирає так само, як відмирає сам у цьому ділі чоловік.  У нього, як у живого, і народженого в природі таким маленьким і незрозумілим, навіть безсилим.  Він спочатку не зміг сам себе зберігати живим, для нього треба буде догляд чий-небудь.

 

40. А доглядає за  народженою новою людиною людина доросла і вміла по своєму зразку. Людина – це розумна істота для самого себе.  І щоб близько було на землі при сонечку робити.  Без всякого діла.  На близькому місці, хорошому, ґрунтовому він помре – не кине своє діло робити.  У нього сили не стане – він їх знову придбає, і знову почне робити, і в цьому ділі своєму закінчує життя.  Для чоловіка цього денного часу мало.  За його заздрістю, він би земну планету обома руками обняв, і до грудей притиснув, і проковтнув, як все наявне добро.  Але це йому не дається зробити.  Він живе і робить у природі один раз у житті.  Як веслом по воді, так і чоловік свою цю систему господарську прожив.  Чого він тільки в цих днях не робив, або в належних тижнях.

 

41. Він місяць прожив, рік пропрацював.  Але щоб йому на багато років вистачило без турботи жити, без думки творити.  Якби чоловік у природі шукав для себе смерть, і з нею разом жив, ділився своєю думкою з нею.  Навчався в природі, що буде треба робити щодня для того, щоб не захворіти і не застудитися. Прямо говориться. Усім треба буде загартовуватися в тренуванні.  Всілякі штуки проходити.  Випробувати все на собі: хороше і погане, холодне і тепле.  Тоді заслужиш у природі бути Богом.  А Бог – це мила особистість для всіх.  Він багато жалібний, багато милостивий і багато знає.  Любить у природі живе, а мертве жене зовсім далі.  Не визнає діло людини, щоб його продовжувати.  Бог не радіє нашим усім тим, що ми зробили.

 

42. Прийде такий час, коли наш земний чоловік своє знання завоює в житті.  Він вмирати ніколи не буде ніде ніяк.  Все зробить сам чоловік у природі умінням.  Своє хороше з поганим робити в природі.  Але по расі свого чоловіка йому не заважай.  Він у будь-якому такому місці і часі доб'ється.  Це чоловік, жива і мисляча істота.  Якщо тільки хоче в природі іншого якого-небудь новенького знайти, він цього в житті доб'ється.  Для нього такого трудівника практичного труда і чоловіка.  Вона йому не відмовить за його зроблений вчинок.  Вона йому довірить за заслуги його перед нею.  Він не став йти від поганого і холодного.  Другом зробився, близьким рідним, щоб його за це більше не дозволила природа стьобати.  Він навчився в ній, що буде треба робити в природі, щоб не хворіти і не застуджуватися.   

 

43. Ми, всі люди, бачимо на ньому це все, але не посміємо на нього одного свого слова сказати про те, що він не заслужений.  За нього природа, з ним разом повітря, вода і земля.  Найближчі рідні друзі вони.  Не такі люди всі залежні.  Як ми всі думаємо багато про все, і спішимо, доганяємо.  Він іде, не хоче, щоб з такою людиною відстаючою жити.  Ми живемо, і дружимо сильно з імущим. А неімущі – з неімущими. Всьому діло – рівнина, або ж красуня.  Що-небудь у природі є, яке-небудь зростаюче, що стоїть збоку.  Жива рухома тварина, на яку треба своїм оком подивитися і сказати.  Це, мовляв, дуже добре.  На цьому такому місці можна поставити місто з людьми, що живуть.  На цій рівнині людьми хваляться, говорять про них добре.  Показують на цей час, як він між нами проходив.  Ми не раді цьому, і не хотіли, щоб вони були і жили з нами.

 

44. А коли хороше наше з вами здоров'я, то що можна буде сказати про це діло.  Сама природа по цьому всьому хороша.  У неї і рівнина велика, і всі яри такі, як треба.  А річки які починалися, і великими величезними морями опинилися.  Якщо дивитися здалеку на горизонт снігових гір, або на дрімучі ліси, між ними тягнуться всякого роду дороги.  Та й місця є, поселені люди в своїх умовах, у садах і городах.  Тільки скажи такому чоловікові, та вболівальнику, зацікавленому чоловікові.  А хто не хоче з села перебиратися в місто.  Там не сільське населення і не сільська вулиця, або будинок, за планом поставлено.  Це не в селі, а в місті.  Не на ниві якого-небудь  посіву, який зріє свій час.  У селі просто так живуть, і придбавають на свою сім'ю, і місту залишається.  Місто без усяких грошей не живе.  Йому треба базар, а на базарі люди.  

 

45. Всі хворі, що розклалися.  У них якщо немає в кишені грошей, їм нема чого йти бродити по базару.  Базар учить людину торгувати, до справи людського життя приготовляти, що на сьогодні людині потрібно.  Людина любить гроші.  А за гроші можна буде купити не варене, так сире. Не свіже, так зовсім непридатне. У людини почуття, слух, очі.  Все роблять руки.  А очі дивляться на все лежаче.     1967 рік 17 лютого, п'ятниця.  Особливо на нашу земляну людську силу волі, яка нашим законом, нашою любов'ю, силою зробили величезну з землі стіну.  Вона моя, мною один час робилося, творилося.  Мою приватну власність зберегла.  Не дала мені, як людині, у своєму житті без образи в природі залишатися назавжди, щоб в цій огорожі жити не однобоко.

 

46. Як нашим людям старорежимним не давав волі.  Щоб на цій землі знайшли таку дорогу, яка примусила чоловіка.  Щоб він більше на такому хорошому місці, і в таких приємних умовах, в яких чоловік оточив себе.  Зробив для себе самодержавство, свій особисто трон.  Ледве не богом оточив себе своїм необдуманим синодом, в якому весь наш національний.  Особливо наш руський чоловік на своїй завойованої землі дочекався без цієї огорожі життя своє завоювати не так, як ми з вами взяли Зимовий палац з барикадами. Хіба ми з вами кров для цього пролили марно, для чого ми скинули всю непридатну на землі розвинену інтелігенцію.  Для того ми важко з цим ділом боролися, поки її прибрали геть.

 

47. А зараз на цій кров'ю завойованої нами, усіма людьми, ввели національному народові теоретичний новий небувалий між людьми і природою улюблений свій режим.  Ми з вами хворі люди, нас оточив рак. Нас примусили вчені не земляний вал поділом городити.  Для того ми ці сталеві супутники ракетою в атмосферу пускаємо.  Ми з вами шукаємо в цій справі таємницю, істину.  Щоб людині навчитися, треба буде не огорожею захищати сам себе в природі.  Щоб за рахунок цього діла, що ми з вами робимо, всі люди на нашій землі залежністю оточили себе в цьому природному ділі.     

 

49. Не в природі шукати треба таємницю.  Як ми пустили всі пошуки, направили в хід, щоб відшукати на цьому ділі своєму знання.  Ми ж, вчені, з вами бачимо живий факт на чоловікові, загартованому в тренуванні.  Чому не спробувати, це діло випробувати самому вченому чоловікові, хто шукає в людях істину, показує свою зброю.  Кому, питається? Якщо з нашим, зробленим нами. Це зброя, яка робиться і випробовується Китайською народною республікою.  Чоловік Мао, він править економічно політично, з ним Албанія, на його розвиненій стороні невмирущі держави, як ми зі своїми вченими.    

 

50. Не хотів сам Блохін Іванова духу.  Іванова намір – допомогти людям позбутися від цього захворювання.  Люди пацієнти, ті люди, які позбулися цього ворога, щоб він більше не поширювався.  Люди Хрущову написали листа.  Люди в міністерстві охорони здоров'я СРСР   Угреновича домовилися це зробити, щоб людей, що вилікувалися, перевірити в Москві.  Хто їх знає, кому це треба, як ініціатору Іванову.  Він бере це діло на себе.  І починає робити так, як воно повинно зробитися в природі.  Погано тоді буде, коли я цього діла не майстер.  Але коли я вмію і майстер, то буде не мені одному, а всім.

 

51. Людям добре, що моя ідея добивається.  Вона добилася того, що буде треба людям, залежним у природі у всіх справах свого життя. Хіба людині, хворій хворобою рак, так це хотілося вмирати, як вона померла.  Від нього діла всі вирішені наперед і зроблені.  Знайшлися в природі засоби.  Вони були не в природі, а в самій людині.  Я знайшов це діло, говорить в історії Іванов.  Вилікував, прогнав цього ворога, цю неприємність, яка заважала багатьом тим людям, які без допомоги померли від цього захворювання.                     

 

52. Я чоловік, та ще й який, не стою в черзі, і не чекаю від природи свого дня.  А беру свої сили, свою волю, і хочу всім сказати про життя, про кохання, про діло чоловіка.  Ми, люди, розвивалися на землі своїм вчинком через свою думку і фізичний важкий труд.  Нас примусило робити. 1967 рік 8 лютого.  Мені, як такому чоловікові, чимало доводилося мислити на будь-якому своєму місці.  Особливо при зустрічі нашого нічного часу.  Ти є в природі чоловік не який-небудь у житті своєму, а в природі залежний.  Мало того, що тебе люди зробили над собою царем, або ватажком.  Ви такий закон для себе ввели для того, щоб один час без знання і поняття пожити на землі, та зробити в природі, як усі роблять.

 

53. Прийшов такий день зі своїми природними силами.  А в ньому, як часі, що проходить, щоб клімат один у погоді був.  Це є атмосфера всесвітня, жива, не зникаюча і невмираюча, без початку і без кінця.  У чому ми, такі кліщики, до землі причепилися.  Нас струм, електрика, магніт тримає.  Повітрям оточує себе, а в воді людина, на землі борсається.  Такий шлях дорогу обрав у своєму житті не однаковий.  А природа сильна у себе мати день і ніч, це становить для людини добу, 24 години часу.  З них склався семиденний тиждень, або 7-добовий.  Шість днів по своє горло працюй, а сьома доба для кожної людини відпочинок.  Можна сказати, вічне за рахунком свято цей день.  Ми, всі люди, віруючі в Бога, цьому дню введеному поклоняємося.

 

54. Чекаємо його, готуємося, як би краще, красивіше в ньому одягнутися, та ситніше більше наїстися для того, щоб людині бути здоровою.  А коли людина добре і тепло одягається, багато досита їсть, у неї мета одна – ще краще від цього жити.  Ми з багатьох днів склали місяць, а з місяців зробили рік, в чому виявилося дві сторони.  Одна тепла і хороша, інша погана і холодна.  Ми так і навчилися в природі воювати, безсилим бути, як якась у житті неприємність.  Краще на білий світ не народжуватися.  Діло одне перед людьми стоїть.  Треба буде жити, і сильно жити.  Щоб не вмирати, а жити, як ніколи не пробували залишатися люди.  Вони якщо зрозуміють у житті, що це буде треба народитися в природі для того, щоб жити.                 

 

55. Помирати нам не треба.  Ми всі однаково думаємо, щоб не мало жити, а багато.  У кожного чоловіка такий час, який чекають, і на це діло надіються.  Ми, всі люди, однакові.  Їм доводилося зустрічати кожен день і ніч на своїх місцях, де нас примусила зимувати.  Там ми проводжали тижні, кожен окремо день зустрічали.  Як хотіли в ньому, щоб усе було.  І одягнутися, і наїстися, та в гарному домі пожити.  На хорошому чорноземному ґрунті потрудитися.  І щось зробити для самого себе в природі, щоб до хати додалася інша сусідська хата.  У ній, як своєї власницькій хаті, люди плодилися й робили те, що завжди доводилося.  Мислити про це, що нам у труді нашому додавалося.  Ми на цьому місці обгородилися, зробили свою огорожу таку, якої в житті не було.

 

56. З чотирьох сторін окопалися, поставили стіни кам'яні, або паркан дерев'яний.  Словом, привласнили до імені свого це природне місце. 1967 рік 19 лютого, неділя.  Це місце людиною самовільно захоплено для того, щоб на ньому людині народжуватися.  Маленьку людину, хто природою народжена для життя свого.  А ми, люди, не захотіли так виховувати по-природному.  Щоб це дитя маленьке нічого не потребувало, щоб воно було сильне саме себе зберегти.  Навіщо думати про завтрашній день, або що буде треба сьогодні до сніданку.  Якщо цей чоловік буде треба таким, як його зустріла природа живим.  Він у ній не претендував, і не просив, і не примушував нікого це зробити.  Що люди захотіли у себе ввести?  Те, чого не хотіла у себе бачити природа.  Вона сама водою обмила, повітрям оточила.  І земля ноги прийняла, щоб чоловік по ній повзав.

 

57. І він шукав те, що йому необхідно.  Сніданок з нічого не приготуєш, і нічим нічого не зробиш.  Треба якась матеріальність.  Цього чоловіка щодня вчили, щоб без діла не залишався.  А яке-небудь діло треба буде в житті зробити.  Він коли перебував у матері в утробі, перед ним не було ніякого діла.  Він не був залежний у природі, і таким народився енергійним.  Ми його зробили, щоб він був залежним у природі.  Ми про нього думали і гадали, щоб нашим його зберегти.  Щоб він робив те, що ми йому давали.  Або показували дорогу, по якій доводилося від самого порога ступати.  Де тільки чоловік наш землі зі своїм тілом (не) буває, і що він тільки не робить у природі в цьому ділі, він своє тіло втрачає, тобто втомлюється він у цьому ділі.  А раз у нього є втома, значить, уже неміч.                

 

58. Народилося в тілі безсилля.  А раз у тілі нестаток є, вже хвороба.  Треба людині їсти, та ще й як їсти, і що їсти.  У кожної людини не однаковий одяг, і не однакова їжа, і не однаковий дім житловий, і умови не одні є. Це є інше незалежне природне невмируще живе в природі місце живому тілу.  Ще не почато, і ніким з людей не робилося.  І ніхто не хоче це погане і холодне випробовувати на собі.  Всі люди ховаються, хочуть  хороше і тепле, в чому вони застуджуються і хворіють. Похворіють, полежать у ліжку, і в цьому ділі своє життя закінчують.  Люди вмирають, у людях цей свій розвинений нестаток.  Вони навчилися в цьому ділі не жити, а вмирати.

 

59. Їхнє діло – це помилка природна, введена на кожному своєму місці.  Чоловік для цього діла собі місце захопив, на ньому став будуватися.  Бути для свого сусіда завжди чужим, щоб пожити один час, а потім з цим ділом розпрощатися на віки віків свого життя.  Ми для цього діла одяглися й наїлися.  І в домі ми живемо для того, щоб у ньому жити так, як усі люди.  Трудилися, робили те, що треба, і в цьому всьому себе примусили вмирати.  Всіх людей на своїх місцях закопали в землю.  Їх ніякий одяг не врятував, ніяка їжа не задовольнила, і ніякий дім не врятував від смерті.

 

60. Помер, як і не жив.  Це все зробив чоловік залежний, кому треба була в житті необхідність, через яку чоловік захворів.  У нього виявилося не те, що треба – хвороба. А ця хвороба зживається природою, її умовами.  Треба буде людині не ховатися в штучне.  Не треба бігти від холодного і поганого, як ми, всі люди, біжимо.  До цього діла не маємо любові. От стьобнула, як ножиком, внутрішні ... Уже з Ростова або Новочеркаська їду до дому.  Став особисто, Москва представляє, мене годує.  Їхав на курган на великій колясці, начебто мотоциклу.  А потім повернувся з погашеним світлом.  Собаки оточили.  Зустріч з одним начальником з животом, хто на свій живіт ображається.  Я виступив, став йому розповідати, для чого людина живе.  Для того, щоб жити.  А фактично вмирає.  Треба просити природу, щоб вона давала в житті необхідність.

 

61. Ганна Іванівна роздає на ... костюми. З М ... зустрічався, вони на мене, як на якогось не їхнього боку. Вони танцювали та співали, я пішов від них ... Ми на цій землі взяли та підготували людину не для життя, а для боротьби з нею, і воювати зі зброєю в руках.  Маленька людина не хотіла в цьому бою оточувати себе.  Але іншому не вчили, і не бралися, і не хотіли міняти першу дорогу на другу, щоб людині не воювати і не боротися з природою.  Не примушувати природу, щоб вона без кінця давала.  Цьому ділу кінець буде для того, щоб людині кинути це робити.  Сили людина втратить у цьому ділі.

 

62. А щоб знаходити ми не знаходили, і не пробували відшукувати, і не думаємо про це, щоб жити.  У цьому наша справа, народили, на ноги поставили, збоку підперли, зверху накрили, під ноги підіслали.  Ізольований у цій справі почуття не отримує, доступ.  Ми зробили собі самозахист, він нас оточує одним хорошим.  Ми зрозуміли, що наше хороше і тепле.  Це наше те, що ми в природі знайшли, зробили, ним хвалимось, як своїм добром.  Неначе ми вміємо, і в цій справі озброєні.  Ми навчилися вміло це діло робити.  А в природі є правда, вона невмируща на чоловікові.  Вона розвинена в природі, і робиться в природі чоловіком.  Він іде в природу не зі зброєю в руках, і так думки не створює.  І не збирається так робити, як ми всі зробили.  І навколо самих себе отримали в природі бути чоловіком залежним, таким завойовником і мудрецем.                     

 

63. Хто протилежний від свого зробленого, нашому народові не заважає.  А якусь іншу користь собі й іншим створює.  Наше для всіх не роблено для цього діла, щоб у природі бути переможцем природи.  А раз у природі переміг ворога над своїм тілом, вже герой у людях виявився.  Цим ділом, цим премудрим умінням своє серце виходити в природі загартованим і здоровим, молодим серцем 25-річної людини.  Вихід мій у світлі.  Я, це Іванов, не боюся ворога.  Нічого такого не боюся, навіть у природі своєї смерті.  Мій це труд.  Навчився в природі самородком між людьми залишатися через джерело загартування, для всього людства благо.  Навчався в природі, хвалився перед світом.  Правду хотів сказати про самозбереження клітини.

 

64. Якби цього у мене не було, я давно з колії пішов, тобто помер.  А то я чоловік землі, дихаю дуже сильно.  А говорю різко не про якесь диво, а про природу, про фізичне практичне явище.  Найголовніше, це чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження, миттєве одужання нервової центральної частини мозку.  Люблю і вболіваю, про хворого не забуваю.  Знаю душу його.  Хочу допомогти, через руки свої струмом убиваю біль.  Це не мої слова говорять, а все робиться ділом.  Моєю рукою владикою пишеться.  Ніколи про це не забути, дуже справедливо.  А прохання яке?  Мене треба просити, будеш здоровим.  Кому це не треба буде, юнакові молодому?  Та ні. Шановні, це світове значення.  Нам, усім людям, треба любити велику природу.  Не мовчати словами, треба правду говорити.  Не хвороба грає над людиною.

 

65. А грає ролі людина над природою.  Нам треба вчитися в Іванова, щоб ми не сідали у в'язницю, і не лягати в лікарню.  А жити вільно, не лізти на рожен.  Нам буде велика слава любити самих себе.  Низько головкою кланятися і здороватися з усіма людьми.  З дідусем, бабусею, дядьком і тіткою, з молодою людиною.  Ввічливість представляти.  Ех ти життя моє важке для всіх нас.  Зрозумійте своє терпіння, серце загартуйте.  Милі мої люди, гляньте на сонечко, побачите свою правду, одужання.  Бути таким, як я, Переможець природи, Учитель народу. 1967 рік 20 лютого.  Мій день народження, по числу.  Як хотілось, а думав дуже сильно не мало, а багато.  Цей свій розумний на арені день нічого такого в житті не робити.  Встав з ліжка, дуже чудово.  Мені було дуже добре.  Ну, самі подумайте про мене, такого мислителя, і до того ж діяча.

 

66. Я на всю земну планету такий один уболівальник за того бідного, хворого чоловіка, якого природа силами покарала.  Він зараз лежить у ліжку, стогне, не отримує ні від кого допомоги, а забутий усіма людьми на нашій землі.  Я в цьому народжений навіщо.  Про нього такого всі люди залежні не знають, вони його не бачили, почули.  Назвали по імені.  Десь є в своєму місці Бог, кого люди всі віруючі просять і благають заочно.  Як людині хочеться жити добре і тепло.  А не хочеться жити погано і холодно.  А Бог народжений людиною в природі, своїм вчинком заслужений.  Свідомо зустрічає і проводжає всі хороші і погані, теплі і холодні дні.  Однаково їх любить. Понеділок 20 лютого 1967 рік.  Пішов самий початковий у другій половині цього місяця важкий день.            

 

67. Я його зустрів гірше від усіх.  Не пустив у хід свою народжену думку, щоб вона чекала час, і на нього надіялася, як на якусь гору.  Це був перед кожною людиною день, і в ньому всі його умови.  Особливо приходить такий знаменний у житті час.  Він до нас так даром не приходить.  Його треба буде зробити.  Який він хороший  і смачний тоді, коли його хтось нам приготує.  Твоя діло одне до цього діла, де це робиться щодня один раз.  І себе посадити, як чоловіка живого, цього діла майстра.  Чоловік це буду я.  Не такий чоловік, як усі залежні.  Без цього всього жити не зможе.  У нього сил для цього діла не знайдеться, щоб залишатися без усякого сніданку, щоб не їсти і не пити води.  Жити незалежно ні від кого ніяк.  Я це і роблю.  Сам особисто в свій народжений день не так думаю, як усі думають у природі.

 

68. Моя думка одна – залишатися без цього.  Це така проходить практична робота.  Я не їм і не п'ю води, і до того не одягаюся, залишаюся в одних трусиках.  Бажано залишатися без житлового дому в атмосфері, в чистому повітрі, що йде по природі.  Це в природі сила, вся можлива у людини воля, вона володіє людиною, тілом.  У людини, як господаря, добре господарство.  Людина знає джерело цього всього початку.  Звідки це все наявне береться, через які потреби.  Що в цьому ділі робить чоловік, що воно у нього росте, додається.  А він у ньому радіє, багатіє, гордиться, умінням хвалиться, нікому своє добро даром не дає.  Це не одна сторона в природі, людський вчинок любити одне, а від іншого йти.  Ми, всі люди, це в природі зробили.  І в природі за рахунок цього зробленого ми продовжуємо один час, інший – ми вмираємо.

 

69. Треба буде визнавати вчення, особливо практику Іванова, діяльність.  Вона одна з усіх сильна і вільна, тільки корисна.  Ми ж люди живі, а зробилися напівмертвими, на нас висить неживий мертвий одяг.  Захищає нас від єства, від самого кращого в житті.  Ми йдемо від найголовнішого.  Це повітря, вода і земля.  Що зустріло мене, і хотіло достатньо з нами жити.  Ми природа, ми люди, ми є все.  Аби намітили це діло, нам воно дається.  Аби це не відбивалося на нашому здоров'ї, а було для цього діла прекрасно.  Для нас треба буде життя, та ще яке хороше.  Щоб ніколи ні в початку, ні в процесі, ні в кінці життя не було поганого і холодного.  Ось чого треба заслужити від природи людині, хто не спить, та думає про все, що буде треба зробити.    

 

70. Щоб жити добре і тепло.  Треба шлях свій у всьому нашому ділі переробити на нову дорогу, по якій треба проходити. 1967 рік 21 лютого, вівторок.  Зі своїм хорошим знайденим іти, а іншому чужому не перешкодити.  Не так треба буде з вами зустрічатися, як ми завжди і до сьогодні зустрічаємося на нашій землі.  Вода промиває дорогу, а повітря охоплює, земля свою справу приймає по ній повзати.  Ми цю роботу бачили і чули.  Ввели в це все не те, що мені доводилося з першого дня, тієї ж хвилини робити.  Мої рідні так само, як і всіх народжених людей.  Самі люди потурбувалися зберігати своїх новоприбулих зі своїми рідними силами, щоб кожну хвилину часу треба було жити.   

 

71. Не по тому розвитку, за яким доводилося до мого дня цікаво жити.  Ми навчилися в черзі своїм тілом щось робити на землі, і з водою та з повітрям.  Ми довго не бралися, нас учила наша обстановка при умовах.  Треба була сорочка тоді, зроблена з будь-якого зростаючого прядива, полотна.  Люди навчили самі себе цей одяг шити, від сорочки до самих штанів шили.  Або робилася хустинка, або шапка для порятунку в природі голови.  А чоботи шили або туфлі на ноги, щоб ногам було тепло.  Все це робилося людиною.  Людині не забули дати материнські груди ссати в рот після дитячого крику.  Тіло моє, як і всіх до одного, потрапило в людський зроблений полон.  Не дай Бог, йому показатися в ту саму атмосферу, у те повітря лютневого часу.  Лежав на нашій землі білий енергійний сніг.  

 

72. Він у природі так бушував вперше, наклав на дорогах замети. Я про це ще не писав.  Мене ця система за наше порушення, що я зробив у людях у природі.  За що мене, як хворого чоловіка, не такого, як усі, вовчок з Казанського вокзалу, в спеціальну психіатричну лікарню вдруге попав.  Я опинився в підпорядкуванні і обробці даний цих людей у персоналі.  Треба було купатися в гарячій воді, її не виявилося, я скупався в холодній воді.  Хотіли обстригти, поголити, посадили в стілець.  Але сестра першого відділення під 14 лютого 1965 прибігла в перукарню і закричала: «Стійте, ви не стрижіть і не голіть. За розпорядженням лікаря цього не робіть».  Мене до обробки не представили.  А білизну лікарняну я поклав, не одягнувся, а залишився у своїх трусах з чорного матеріалу.  Тут у моїй справі пощастило.  Я зустрівся таким з персоналом, з усіма.      

 

73. З нянечкою, і з військовим чоловіком, і з сестрою, і з лікарями першого відділення.  Я їх зустрічаю практично.  А вони мене розуміють теоретично.  Вони в мене запитують ввічливо, але не капризно, лише через моє звернення мого здорового життя.  Мені сюди дорога за правилом не лежала.  Це все наробила інститутська адміністрація, вчені психіатри.  Вони хотіли так вчинити, точну перевірку над моїм таким тілом зробити.  Через Бутирку погнали, як усіх злочинців.  Я у справі, як шахрай.  Нібито їздив, байдикував.  Мені від лікарів не було ніякої претензії щодо всієї історії, що створилася.  Щодня в 9 годин по першому відділенню два лікарі Маргарита і Євгенія.  У них на цей час тремтіло, щоб запитати: «Як твоє здоров'я?» Після моєї такий першої бесіди з завідуючою Маргаритою я їй розповів про те, що вона в своєму житті не чула і не бачила.

 

74. У цій справі були живі факти.  Зустрівся я тут поруч з головлікарем Большовою Ганною Іванівною і самим начальником Глібом Глібовичем, де коротка бесіда відбулася, як знову вступив вдруге.  Я у Ганни, як головлікаря, питаю, що вона зробила з моєю такою відповіддю на її такий запит, який був одного разу.  Вона, як психіатр, винна в цьому, для того щоб допомогти моєму стану на волі.  Так я хотів, щоб вона мені відповіла, але у неї з'явилися інші слова.  Вона приходить до іншого, до нового начальника, знайомить мене.  Їхнє одне було – зробити мене без усякого волосся.  Але сил у них не з'являлося на мої слова такі сказані: якщо є у вас такі для мене сили, ви все можете зробити.  Їхня порада мені зробити так, як вони хотіли, не допомогло створити.  Анна в цій справі відігравала ролі.      

 

75. Це не вбивство і не грабіж у нашому народі, а нове вчення небувалого на мені гарту.  Я починаю своєї думкою заочно копатися у випробувачах лікарях.  Вони зустрічалися тоді, коли я був нагодований ними. Я без сніданку не залишалася. Завжди з повним животом старався чого-небудь при обході запитати.  Бо я в цій справі не зупинявся перед усіма так залишатися.  Ми звикли в цей час сюди потрапити за законом справи.  Моє було все перед собою завдання через мою ідею потрапити.  Я ці ворота шукав, знайшов, і відчинив між людьми, щоб по них доводилося проходити.  Від самої Кіровоградської області був направлений в Одесу.  Там випробувачі на моєму тілі вчилися.  Тільки практично їм не довелося здати. Мене здоровою людиною зробили.  А загартування, цей мій розвинений труд, прибрали.  Хотіли засудити, як фокусника, дармоїда.  Справа була одна переді мною.  Адвокат сказав: «Не говори нічого, тільки скажи: я вчений».     

 

76. Така документація переді мною з'явилася.  Я опинився перед народом.  А в цей час люди звернулися з проханням до Будьонного.  І була православна церква, з якою довелося розмовляти.  У доміно гра закінчилася: два – два.  Вказівка в проханні, як комуніст Кузьменко та Михайло Поклонський від мене.     У лікарів перед моєю справою народилася апатія.  Я став у них, як ніколи, заочно лазити в мозку.  Що й сприяло мені дозволити по снігу ходити роззутим, і описувати про все своє в рукописі, що я робив.  Спочатку боявся я цієї лікарняної системи.  Особливо мене зустрічало лікування кожного хворого.  Але ніхто до цього не приводив, і ні в кого не було такої розвиненої думки про здоров'я.  Ми, говорить сам персонал, не бачили, не чули.  У нас такий хворий один, і в перший раз.  Не знаємо, як це вийшло, що Маргарита, завідуюча першим відділом.

 

77. 1967 рік 22 лютого, середа.  Другий день.  А моє право більше і більше прогресувало в добру сторону.  Мені, як хворому одному, це право давалося з розвитку.  Моя це така була на мені хвороба.  Я цим у природі дуже сильно хворію.  Якщо я пропущу який-небудь день, що проходить зі своїми небувалими природними умовами, для мене буде мінус.  Якщо я зустріну своїм енергійним тілом цю атмосферу, що йде по природі.  Тобто кліматичну погоду, яка тоді в Казані лягала на землю білим замерзлим снігом.  Це було для мене одне щастя, мій великий дух у природі, одна радість.  Мені не треба ніяке.  Я всім розповідав свою правду.  Коли був переді мною хто-небудь хворий або не хворий чоловік, я йому хотів все своє представити, щоб він мені, як такому чоловікові, у цій справі повірив.  Я до нього з усією душею кажу, що я це зробив сам, загартувався в природі.  А з мене сміялися.     

 

78. Особливо тут не таке місце перед усіма цими людьми. Хворі, хворі, а між ними знаходився персонал.  У випадку будь-якого нестатку в будь-якого цього чоловіка тут робиться якесь коливання у здоров'ї.  Порушення закону хворим.  Він хвора людина.  Ми його не знаємо, його особисті принципи, але допомагаємо йому такому.  Він у нас користується між нами, усім персоналом, однаково.  Любимчиків у нас, вони всі рівні.  По заслугах розплата вся.  Людина є людина.  Наука є наука, вона прибирає до своїх тутешніх рук.  Особливо введена система шприц, або всякого роду таблетка.  Забава і задоволеність постільки оскільки.  Він це повинен вважати і вірити, що з ним займається вчений чоловік.  Лікар, він чи вона, робить свій обхід.  Вона у хворого питає сьогодні настрій.  Цього замало.  Вона є психіатр, вона всебічно розбирається.  І пише в своєму зошиті те, що треба цьому хворому своєю технічною рукою допомогти.

 

79. У лікаря в цій роботі більше прогресує, і найголовніше, це прив'язка за грубе ставлення.  Хворий покараний під великим лікарським зазначенням.  За ним не одна нянечка дивиться, як він там знаходиться, і що йому треба.  Сестра чергує, як довірений ад'ютант лікаря.  У неї всі права залишаються лікаря.  Вона може і укол зробити.  Може будь-яку таблетку, як особа, що розуміє в цій справі.  Вона залишається на все відділення за лікаря.  У випадку чого-небудь у процедурній телефон до чергового лікаря.  По всій лікарні відділення різні за хворобами і за режимом.  Є два відділення жіночих.  Є відділення туберкульозних.  Є видужуючих № 3, і є до видужування №4.  А вже п'яте відділення процедурне лікуюче.  Є №№ 6,7,8.  № 9 і 10 жіночі.  А №11 туберкульозна.  За цими умовами лежать по заслугах все по путівках хворі з різними захворюваннями, і з різних місць усього нашого союзу.  Люди воюють з природою.  Вони – її, а вона їх за це своїм єством карає.

 

80. А моя хвороба одна – для всіх свідомість, загартування-тренування.  Воно робило те, що всім страшно.  Через мою хворобу, мій вік, і мій вчинок моє перше відділення лікарів передає мене в 5-е відділення до Алмаза Разаєвича.  Він до мене приходив у перше відділення, подивився, який я є.  До себе взяв, як загартованого чоловіка.  У першому відділенні свої права в палатах через годівницю.  Їсти подають, і ліки дають, та навіть розмова ведеться персоналу з хворими.  А також користуються, по коридору проходжуватися дають, у туалет.  Але мені давали бігати, вже це моє пробудження.  Я на прогулянку вибігав, і старався її виконувати.  І березень проводив.  Як тільки я був прийнятий у 5-е відділення у квітні до Алмаза в його господарство, де завжди буває не менше 80 осіб, а більше завжди. У  його куті, де розташовано направо перші двері роздягальня, де персонал їсть, господарство сестри хазяйки.

 

81. Процедурна, кабінет лікаря, їдальня, палати маленькі №№ 42 – 53. Туалет і дворові вікна.  Мене, як нового, прийняла плата № 48. Я ліг в тій палаті, де турок лежав Мустафа Шамал, та Бабай, з вірменами, з туркменами, та грішні калмики та інші.  Всі вони вбивці людини.  Хтось батька образив, матір, дружину, брата свого або сестру.  Зброю зробили для того, щоб нею володіти.  Люди навчилися робити і стріляти, і когось убивати, навіть самі себе.  Як Бабай каже: я, мовляв, голову відрізав дружині, а діти залишилися з бабусею.  У нього всередині, здається, металева ложка, він завжди говорив про неї.  Ми дочекалися часу, нас запрошують за бажанням на прогулянку.  А Полмінов говорить: матір убив.  Ми всі як один одягнулися, у що належало.  По снігу вийшли.  Я свою бадьорість не кидав, вперед всіх, як і зазвичай, робив.  А на дворі хотів свій дух аматорський показати.  Мене попереджали до того, що дійшло до завідувача.

 

82. Мені сестра Клара каже, щоб я кинув на своє насідати.  Думав так, як було вперше.  За мною хворі стали теж бігати, я опинився в цьому призвідник.  Після прогулянки мене кличе Алмаз у кабінет, він мій лікуючий лікар.  Я думав, за хорошим.  А він у мене запитує: «Ти де знаходишся».  Мені став нотацію читати: «На пляжі?  Та ні».  Він мені каже: «Це є психіатрична лікарня, тут божевільні люди.  Я тебе обстрижу, покараю, прив'яжу». Я було розгубився, злякався.    Думаю: режим наді мною.  Це ворог був мій.  Я вмів ворога просити.  До нього не словами, а думки в голові по всьому організму.  Наш Алмаз здався, і сильно відступав від свого до мене покарання.  Я виявився сильнішим, його оточив.  Він учений, а я практик, нічого не знаю з теорії.  А я знаю, як буде треба в природі загартовуватися, про неї думати щодня кожну зміну.  Я і квітень також провів, прийшов травневий народний день, з ким я зустрівся вперше тут у цих режимних умовах.  Не хотів, але нічого не зробиш.

 

83. Така справа переді мною виявилася.  Я знайшов у природі ці якості, ними оточив себе.  Це холод, це погане, що в житті полюбив.  Не став жити так, як прожили всі люди зі своїм безсиллям.  Я з ними поділився.  Взяв на себе цю сторону, яку люди всі не любили, і йшли від неї.  А я цю сторону на себе взяв.  Спочатку думав, а потім практично випробував на собі. Виявилося, у житті найкраща користь для всіх, хто живе на білому світі.  Ніхто з усіх людей цього не хотів, і не хоче ці якості мати.  Ми з вами цього доб'ємося, завоюємо сили волі, чим себе оточимо.  Не будемо ми отримувати від природи те, що ми отримували щодня.  Ми втрачали в цьому своє здоров'я, нас з вами зустрічала неміч.  Ми робилися через це діло безсилі, і відмовлялися в природі енергійно жити.  У нас народжувалася неправда, з якою ми не навчилися, як себе примушувати в природі жити.

 

84. Нас мучила наша всіх правда.  У неї виявилися для цього діла сили.  Нашу думка надуману повертає назад, і штовхає нас у спину, щоб ми цього не робили, що ми почали робити.  Це наш розвиток перший одягом хорошим одягатися тепліше, та краще чим-небудь таким наїдатися досита.  А потім входити в дім своєї квартири, і там розташовуватися, щоб добре і тепло було кожній людині, так було в природі.  Це його таке бажання.  Ніколи в житті в природі, щоб одне було.  Цього не робилося і не робиться, і ніде не буде робитися в природі.  Ми учимося не для того, щоб нам було погано і холодно.  Ми з вами, люди, народжені для цього діла.  Природа кожного чоловіка зустрічає індивідуально, і в природі ми по-своєму розвиваємося усією своєю здібністю.

 

85. Не ми вчимо природу, а вона нас своєю властивістю учить.  Вона наша мати.  Але не вихователька вона наша, щоб ми у неї навчилися жити так, як це треба,  щоб ми не помирали. 1967 рік 23 лютого.  Минув час, четвер зустріли.  Ми зі своєю практикою з теоретичним поняттям самовільно це місце зайняли, і стали для себе будувати перший у житті на землі розвиток.  Ми знайшли джерело, з чого стали робити кожну окрему річ, яка нам у ділі нашому знадобилася.  Ми з природи це руками зробили, ним скористалися, як джерелом.  За рахунок чого ми стали мати на землі в природі свою приватну власність.  В індивідуальній стороні стали городити своє наявне огороджене від усіх ім'я.

 

86. Воно стало звучати на всю цю місцевість, де людина навчилася все робити для свого продовження.  Щоб на місці жити, і так думати, як чоловік щодня зустрічався і проводжав свій час з будь-яким    маленьким і великим ділом.  Без чого чоловік не зміг чоловіка народити.  Люди стали своєю плоттю в похоті задовольняти себе.  У них обох, самця і самки, з'явився прибуток людського індивідуального надуманого життя.  Вони по природі стали нюхати.  За небесним світилом визначили за рахунок іншого чого-небудь тимчасове життя.  Один час своє тіло хорошим, приємним ділом задовольняти.  Хіба це було погано і холодно діло робити.  Ягоди спочатку вживати, або ж себе чим-небудь огороджувати.  І перед сонечком в тихому затишному місці бути.

 

87. Це перша принадність чоловіка.  Вона вчила і показувала свою дорогу, по якій доводилося чоловікові йти.  Він багато для цього всього поклав своїх людських сил, всіх можливостей до ось сьогоднішньої хвилини.  На планеті Землі залежно ми самі себе своє тіло огородили від матері, від всесвіту, від природи.  Творили, робили, винаходили, озброювалися від зовнішнього і внутрішнього ворога, який разом з людиною почав зустрічатися в природі.  І на сьогодні людина озброєна всіма особливостями.  Можна хвалитися одягом, можна хвалитися і їжею, можна похвалятися й житловим домом.  Але от хвалитися не можна буде своїм в природі здоров'ям через війну і боротьбу з природою.  Людина на весь свій розвиток має величезну зброю вогнепального характеру, щоб самого себе від природи захистити.  Є у людини для нападника людини ракетна зброя.

 

88. Атомна і воднева для того, щоб від ворога, що нападає, відбитися.  А ми з вами не знаємо в природі в житті, хто є для чоловіка живого в природі ворог.  Чоловік сам захищений залежний в природі не дає життя, а примушує по-своєму, хуліганському незалежного чоловіка жити так не загартовано.  Як йому ж доводилося 35 років свого життя робити по залежному ділу.  І в цьому ділі помилявся сильно, не одержував того, що треба у своєму житті.  Що ми в дану хвилину навчили себе бути вченими ділками.  Всі вміємо робити для того, щоб свого близького брата  по життю, свою людину вбити через придбане в природі багатство.  Ми однаково не задовольнили себе  Режим важкий для людини, а економіка мала, ми за що б'ємося.  Але не знаємо,  хто в цьому всьому ділі винен.  Або я, або він.

 

89. Винен чоловік своїм вчинком, своєю задоволеністю.  Йому цього мало, він шукає ще від цього більше.  Незалежний чоловік – це Бог природи.  Зовсім не тією дорогою йде чоловік зі своїм наміром.  У людей народилася думка така, як ніби не можна ходити по природі в одних трусах, не можна між людьми корисне створювати цьому чоловікові.  Хіба нам, людям, буде погано, якщо він буде такі експерименти робити в житті.  Нехай він їх робить, лише б це все не було людям шкідливо.  Так наша література в словах звучить.  А ми людині забороняємо.  Він же руку не простягає до нас.  У нас, як людей, наше не просить, у нас не вірує, нас не примушує, щоб ми його просили.  Він сили, волю сам в природі виділив по частині здоров'я, по частини ворога.  Його знайшов, і на собі його відчуває на сьогодні.  Йому хоче дати відсіч, але люди його не розуміють, не хочуть зрозуміти його дорогу.

 

90. Вона не наша з вами озброєна. Ворог людського життя в природі – ми зі своїм наявним ділом.  Іванова недарма гноблять законом, йому не дозволяють своє зроблене здобуте робити. Цього права нікому не давалося з усіх, щоб не давати життя чоловікові незалежної сторони. Провели ми травень місяць, червень і липень місяць.  Це літня пора, в чому я, Іванов, готувався зустрітися з будь-яким зимовим днем.  А мені вже сказано людьми, що я буду тут два роки.  Мене лікарі готують до першої 9-місячної комісії.  Каже Алмаз Разаєвич: «Ти тут не заслуговуєш своїм ділом».  Зробив діло, але воно мале.  За нього можна було штраф заплатити 300 карбованців, не більше, не менше.  Але я не для цього сюди лягав, щоб нічого не робити.  Я про цю справу пишу.  Готують лікарі, нехай виписують, я і цим задоволений стану.   

 

91. Тримають – нехай тримають.  Мої сили в цій справі не їхні.  Я вчуся тут все своє зроблене описати.  Щодня на прогулянці швидко бігаю, як хлопчик.  Турбота дитяча, ні про що не думати.  У цьому всьому я написав про своє виходжених серце.  Воно моє здорове загартоване і молоде, серце 25-річної людини.  У нього моя вся сила.  Мій весь в ньому обов’язок.  Я через нього живу.  Мене моя кров зберігає.  Я нічого такого не роблю шкідливого.  Люблю серцем, душею природу однаково.  Серце моє, а не чиєсь.  Воно мене охороняє зсередини і ззовні.  Уляну я побачив здалеку, вона наша ... Я до неї тягнувся цілувати, у неї було невпізнане лице.  Я з нею сильно заплакав сльозами ...

 

92. А у вересні осінь починається.  Нас готує Ганна Іванівна до комісії.  Особливо Алмаз Разаєвич був задоволений моєю випискою.  Казав: «Тобі немає чого тут бути».  А на комісії Лунц запитав: «Добре тобі лежати в цих умовах?» Я йому відповів, як це було добре.  Але він сказав: «Полежи ще».  Я був убитий.  Я боявся вічно ліжка.  Вересень місяць 1965 року приніс на землю вже заморозки білі, став іній.  Я ці дні небувало на прогулянці зустрічав, і з ними я розмовляв, про те саме ставив.  Якщо я в цій справі винен, то мене природа забере, як непридатного чоловіка.  І про це все зроблено мною.  Для того щоб у цю установу потрапляти, треба мати свої психіатричні заслуги, якісь особливості мати.  Я їх мав, як несамовитий є чоловік.  Якби знали люди ті, яким належить мене випробувати, і зі мною розмовляти щодо мого здоров'я, на тему мого загартування-тренування.

 

93. Воно тільки в мене було, є і буде.  У нас, людей, силою доводять.  А безсилля крахом накривається.  А сили, вони є для зустрічі чоловіка з зимою.  У чоловіка є, як я їх у себе для цього організував.  Світогляд, кругозір у мене був.  Я йшов, і сам себе готував, щоб усю зиму весь час зустріти і проводити.  Не по такій дорозі, по якій ми, усі люди, йшли і знаходили, але не задовольнили себе.  Маленький день, не встиг думкою облазити.  І не зробив те, що робили в цей час усі люди на нашій рідній землі.  Тільки що скосили урожай, що зародився цей рік.  Ми його скосили, обмолотили, зерно собі, а солому з половою в сторону.  Землю стали плугом орати, готувати під зиму ранній зяб.  Це діло робилося людиною.

 

94. Для того це робилося.  Ми не забували думати, і не забували знати про це приготоване нами місце.  Вона нам було потрібно.  Ми з цього місця зробили добре приготовану грядку, яка знову прийняла зернини.  І примусила це зернятко лопнути, і свій зачаток зростати, погнати вгору стебло.  Ми звикли дивитися на шубу гущі.  А потім доводилося цей прибуток очікувати, поки нам не дозріють наші мізерні зернини.  Ми для цього діла багато заклали праці, своєї роботи.  1967 рік 24 лютого, п'ятниця.  Ми повинні по всьому закону трудитися.  Наш природний обов'язок, повинні це в природі робити.  Ми з вами для цього діла очікуємо день нашого часу.  Всю ніч ми пролежали та спали.  Нічого хорошого для себе не думали.  Причому тут бездіяльна думка, нічого такого в житті хорошого уві сні не присниться.  Це тільки рідко буває, в житті сон примушує.    

 

95. Який-небудь закладений скарб.  Про цю справу треба людині думати, або гроші, або золото з сріблом, як людина в прахові лежить у землі без зникнення.  Він заважає життю так само, як корабель, спущений в океан зі своїм добром, з цінністю.  Вони не дають спокою в цьому місці.  У цій природі знаходиться, як куля металічна в людському тілі, посаджена під час військових дій.  Ми адже живемо з вами бідно, і в сильному нестатку воюємо за своє особисте право.  Нам з вами потрібно багато хорошого в свіжому вигляді, смачного поїсти.  Ми б, може, і не переставали їсти, якби у нас з вами було, що їсти.  Ми тоді нікому не вклоняємося і нікого не просимо, у нас є перед собою.  Це наше перше – їжа нашого тіла.  Ми його повинні нагодувати спільними і складними силами.  Дати людині таку можливість в повній формі наїстися.

 

96. Якщо захотілося їсти.  Йому захотілося одягатися.  Йому захотілося пожити в домі хорошому з усіма вигодами.  Ми ж з вами по цій частині в природі самі фахівці.  Всі люди про цю справу багато і сильно кучею щодня думають.  Хочуть і чекають у себе що-небудь таке в природі новеньке.  А це не нове в житті досита їсти.  Якби хто-небудь тебе, як чоловіка, живого і здорового годував.  А ти нічого не робив, за рахунок цього всього в природі з великою радістю жив.  Не життя наше, а життя це чуже, нікуди не придатне, навіть самій природі.  Ми з вами, всі люди, поки такі народжені в природі.  Тільки треба не мало, а багато працювати в якому б то не було господарстві, чи в державі в народній національності.  Ми з вами від цього життя все до одного чоловіка в природі змушені бути такими людьми.

 

97. Як дивиться і зустрічає з нами будь-який і кожний час, який не стоїть на одному такому місці, де ми з вами зустрічаємося.  Ми, люди всі, такі не живі.  Можна сказати прямо природі.  Ми одяглися для того: ми боїмося твого поганого і холодного.  А природа в цьому не розгубилася, вона на захист нам, усім людям, показала нашого руського чоловіка, народженого в природі.  Не в капіталістів, не в експлуататорів поміщиків, а в людях нашого рідного важкого фізичного труда.  Це наш чоловік без усяких грошей завжди в природі думає не даремно.  А з метою він свою думку представив, і став робити по-новому, небувалому.  Давно вже півжиття свого говорить.  Мені не приснилося, а через волосся, через голову мій хазяїн мозок пройшла така нехороша для всіх цих людей у природі думка.  Чому ми, всі люди живі, такі сильні і вільні у всьому?

 

98. Ми ж господарі самих себе, а не живемо ми вільно, ліземо на рожен.  Це все наробила нам залежна сторона, хороша і тепла.  Вона чоловіка багатого, розумного обдурила.  В голову пішла і за собою повела.  Не помалу побігла з людиною разом.  А за поля душею натрапила ногою, і вдарилася об землю носом, та кров пішла.  А кров дарма не наливалася і не має відбиратися.  Вона налита в чоловіка природою навколишньою.  Найголовніше, це повітря, воно наше тіло оточує.  А вода не примушує, просить чоловіка, щоб він до неї ближче приходив зі своїм тілом.  Та в неї, як у ванну, влазив, і там сам себе примусив жити.  Зимою по снігу такому, що випав. Як це було в 1948 році 5 грудня в Сочі.  Сніг випав по коліна.  Хто цю дату згадає, коли я, Іванов, по ньому йшов незахищеним тілом.  А за мною йшли люди.  Чути, говорили: «З гір прийшов Господь Бог».

 

99. Це було сказано людьми.  Але не зроблено так, як це треба було запросити куди-небудь для того, щоб цим людям розповісти про цю істину.  Вона народилася в Іванова.  Він не пішов у дім якого-небудь господаря погрітися або поїсти. А пішов на пляж ..., на міський пляж, і туди в воду спустився, і знаходився у воді.  А люди дивилися і кричали: «Чоловік потонув, його треба сіткою тягти».  Так це і вийшло.  Коли сіткою його на берег притягли, то у нього на бережку лежали одні чорного кольору труси.  У трусах був академіка психіатра Н. Н. Введенського акт про стан здоров'я.  Міліція сочинська в цьому говорить ... Іванов. Причепитися, як до небувалої особистості.  Він перед начальником стояв, і правду по-руському йому казав: це загартування-тренування.  Це мій був такий бій тоді з природою, з людьми Сочі, хто моїм силам не повірив тоді.

 

100. А як божевільного чоловіка, сам начальник велів мене, Іванова, вивести на вокзал.  І нехай він їде, не бентежить наше сочинське суспільство такою справою.  Я, говорить Іванов, люблю не одне хороше.  Я люблю погане і холодне.  Це вода, мій є другий між повітрям, водою і землею друг по життю.  Я був міліцією доставлений на сочинський вокзал.  Мене привезли вже без снігу, він розтав.  До мене прийшли депутати сочинського народу, їм цікаво це навіть.  Але ніхто не звернув серйозно увагу на те, що зробилося мною в Сочі тоді.  Я і в Сочі приймав, давав здоров'я.  Де тільки не був.  У Баку, в Сабунчах.  І там провідав також міліцію.  Як я примусив себе представити в двох бакинських церквах.  У маленькій, де служив священик.  Я туди заходив не помолитися, як моляться всі, і стараються у бога відкупитися своїми боргами.  Я туди зайшов хазяйнувати, на середину став один такий.

 

101. Як мене, такого чоловіка, не пропустити в таке церковне місце, де бувають усі люди грішні.  А праведник я був один, перед усіма стояв без одягу.  У цей час тарілка з грошима йшла, на неї клали гроші грішники.  А я праведний, хотів ними скористатися.  А сам староста, тримач цього діла, не дав права скористатися ними.  Він сказав: «Це гроші народні».  Я до народу звертаюся: «Люди, дозвольте їх забрати».  Всі мовчки простояли, нічого не сказали.  Мені доводилося таких людей залишити.  І піти в собор, де служив свою обідню на святі народження Христа 25 грудня епіскоп.  Я туди, мене хотіли священики прибрати.  Я став на височину від народу на умови ... Коли півча співає, я зосереджуюся на їхньому мовчанні що-небудь людям сказати.  У мене було, що їм за цією обідньою стояти, і бачити перед собою істину чоловіка не такого, як були всі одягнені.

 

102. Іванов роздягнений стояв перед усіма.  Він тільки сказав.  Подивлюсь, як будете любити його, чому молитеся.  Люди чули і бачили, як епіскоп вчинив.  Після служби Божої він хотів усіх, хто молиться, під хрест, щоб як це робиться.  Підходь, роби, гроші клади, сам іди.  Бо епіскоп повинен людям служити іншу обідню.  А я, Іванов, у цю тиху хвилину сказав.  Мої вівці не виходьте з храму, я буду з вами говорити.  Знаєте, що епіскоп на це все зробив.  До мене, як до сатани, з хрестом закричав.  І своїм підлеглим закричав.  Каже: «Виведіть його, цього сатану, нехай він нас не бентежить».  Я їх залишив у спокої.  А за мною вся церква вийшла, і пішла слідом по вулиці.  Де начальник свого району побачив таку процесію за мною.  Як за Гапоном, так і за Івановим ішли.  Люди Іванова йшли до моря ... Хотів теж у воду влазити і там жити.   

 

103. Як це було треба.  Але начальник району міста Баку і тут посприяв Іванова затримати.  За руку, і привів у відділення, де азербайджанці залізничники знали, і захистили Іванова від цього всього.  Так само поїхав з міста Баку, як і виїжджав з міста Сочі Іванов. Ви, люди, думаєте, не це особисто є сам, якому доводиться вам істину розповідати.  Якщо я не вмію, мені буде погано.  Але якщо я вмію, кому буде добре?  Та мені, нікому, крім мене.  Хіба можна буде знати сьогодні про це саме. Краще буде нічого не одягати і нічого не їсти, і в домі не жити.  Краще буде зайняти, за висновком Іванова, Чівілкін бугор.  Там немає того, що мають усі люди, і з цим вони всі вмирають. Іванов не збирається з цими силами так жити, як жили всі наші люди, кому довелося не жити, а вмирати.  Цього Іванов не отримає від природи.

 

104. Він отримає від природи життя, а смерть прожене від себе.  Не зможу навіть слова сказати, як ... перед собою.  Видно, думку не описати.  Пишу, писати хочу, але перестаю через свідомість.  Не хочу писати. Дуже лізе під руки правда, і жене неправду.  Це життя, а смерть іде від нас.  Якщо ми цю справу візьмемо практично, і допоможемо нашому ображеному, забутому всіма людьми, хворому чоловікові, щоб він не томився мучеником.  Це може зробити тільки сам Бог, а він Іванов.  Це не в одних Сочі або в Баку відбувалося.  Я був у міліції затриманий за загартування-тренування.  Я був у Тихорецьку на базарній площі, де мені хотіли дати що-небудь з такого.  Я нічого не потребував: ні їжі, ні грошей, ні який-небудь одяг, ні дому житлового.  Я побачив собор, з цегли червоного кольору складений.

 

105. А якраз там у неділю була служба.  Вона туди запрошувала всіх.  А за мною, таким чоловіком, натовп рухався.  Куди, думаю, діватися від них?  Дай піду до церкви.  Може бути, вони туди за мною не підуть.  Я – в церкву, і люди за мною слідом.  А в церкві була маленька купка людей, у цю справу вони вірили, стояли, слухали проповідь священика.  А я, як небувалий протилежний, туди зі своїм народом, заповнив цю місцевість церкви людьми.  А священик, розумна голова, здогадався своїми словами мене попередити.  Він злякався від цього всього, що було зі мною.  Він думав, що його місце прийшли займати.  Його – з церкви, а Іванова – на місце.  Він як закричить своїм голосом, щоб мене прибрали, як сатану грішну.

 

106. Я це застеріг, і люди за мене заступилися.  Сказали: цього чоловіка, Іванова, не чіпайте.  Він не винен перед вами, такими людьми, що відмирають, хто не хоче бачити Іванова, такого вояка, такого діяча. Таких ще земля не народжувала. Я, коли почув від священика такі сказані слова про мене, злякався.  Думаю, ось куди потрапив, де опинився сатаною.  Це психіатри, вчені люди, які знають психіку, і ті помилилися.  Знаєте, що Введенський сказав про моє психічне життя: чи то я святий, чи то я дурний?  А сам не хотів зробити чоловіка живого за його діяльність святим чоловіком, а взяв та зробив дурним.  І священики не дурні люди, бачать на собі таку не правильна, а вмираючу штуку, так само, як і грішні.  

 

107. Всі люди, залежні в природі, померли.  І помер Введенський, як світило всього союзу.  Вмирають всі священики так само, як прості люди всі померли. Іванов не нашою дорогою йде, він знайшов дорогу Бога, і по ній ступає.  Від самого Адлера до самого Ленінграда не побоявся природи ступити на землю своєю босою ногою, на сніг.  Я не боюся спуститися на дно океану тоді, коли моє ім'я визнається всім народом, що я йду по такій дорозі, по якій іде один Бог.  Він не шкідливий, а корисний у житті.  Йому, як чоловікові, одному з усіх нас довірено ходити по землі не так, як ходять усі люди, одягнені, нагодовані, котрі в домі відпочивають.  Люди від цього діла залежні, вмираючі.  А Іванов незалежний, він Бог природи, він чоловік життя.  

 

108. Він хранитель всьому ділу.  Їде від Сочі, або від Баку, і виходить на кожній зупинці, на кожній станції.  І зустрічається з черговим по станції, вона такої особи, як був для цієї місцевості Іванов.  Він і для кожного зустрічаючого чоловіка небувалий.  Вміє, як треба говорити, і про що треба буде говорити.  Це наше. Чоловік з чоловіком зустрічається і проводжає, щоб він нічим не залишився незадоволений.  Ввічливо все треба робити.  Скажи що-небудь не так, він уже до тебе зі своїм неприємним.  Так краще буде мені і йому, якщо я чи він до мене з вибаченням буде звертатися.  І мене він попросить, або я його попрошу.  У нас між собою зародиться істина, ми один одного через це зрозуміємо, і скажемо всім небувало, що це діло хорошого боку.  Ми повинні всі на це перейти, і почати все робити по такому життєвому шляху.       

 

109. Ось що треба за висновком Іванова зробити з природою. А в природі є дві сторони: хороша і погана. Всі люди до одного прагнуть потрапити до хорошого, а від поганого йдуть, крім одного Іванова.  Він всі свої сили не для самого себе поклав, і кладе своє діло, що він робить.  Це буде життя одне для всіх. Ми намагаємося вдягатися, ми намагаємося їсти, ми намагаємося дуже добре в домі жити.  Це висновок говорить Іванов.  Не всі дано природою, щоб жити добре і тепло.  Висновок, говорить Іванов,  наш один – отримати від природи вічність, котра не виходила і не робилася людиною.  А от зараз зробилося мною в цій лікарні з цим персоналом. 1967 рік 25 лютого, субота.  Холод не припиняється.  Я виходив, виходжу, і буду виходити в холодну ванну купатися по такому хорошому холодного білому сніжку, від якого не треба відриватися.

 

110. До цього часу Уляна сиділа, а я з нею.  Пряла руками ... Ця зима, вона буває один раз в році підряд зі своїми днями.  Вона для життя людини для тіла не прибуткова річ і не красива.  Можна будь-якій людині говорити за своїм висновком своїх реальних кроків.  Ми по землі крокуємо не так просто, як кажуть між нами.  Дивиться через стіну огорожі.  А наш сусід кудись зі своєю силою, зі снастю нишком зібрався, свою конячку запряг у сани взимку.  Ворота відчинив, і поїхав з двору.  Куди?  Знає тільки він.  Коня так не буде гнати.  Його така таємниця перед усіма.  Ми тільки своїми очима назад або назустріч.  Запитати у господаря не змогли, якось незручно.  Він може не сказати.  А наші слова, без усякого знайомства так це не робиться.  З вибаченням, якось обережно.     

 

111. Ми звикли на хорошому не зупинятися.  А хорошому завжди під час говорити велике спасибі, раз недарма доводилося свої сили закладати в цьому ділі.  Ми, сусід із сусідом, тоді в ладу, коли у нас кисет один для куріння тютюну.  Ми вранці або ввечері наша справа ласкавості, один одному допомагати, робити сусідові те, що йому подобається.  Йому ця справа до душі, нашого обряду, воно так і повинно бути в нашому житті.  Ми повинні не думати, а знати про це, чого наш сусід в нестатку потребує, і що йому треба.  Тобі, як чоловікові, чоловіка за його зовнішністю знати.  Треба буде зробити людині у своєму такому життя, щоб людина до людини через вчинок не мала ніякого поганого поводження.  Ми такі люди, хто повинен в цей час не зробити те, що не треба.

 

112. Іду я по дорозі, моя думка зустрічає мене з нехорошим.  І це буває не в однієї людини, а таких людей дуже багато.  Якщо розібратися з будь-якою людиною, ми звикли на своїх місцях робити те, що зробив я в цьому місці, в цих умовах, в яких доводилося одну комісію вісім місяців проходити.  Та думати, та прописати про цю штуку, про це діло, в якому доводилося бути.  Цього мало було мені, такому народженому новому чоловікові, хто не народився в природі для того, щоб чоловік один час у природі пожив та помислив, і помер.  Іванов своє прізвище руське, перед цією справою сам себе не втратив, і не втрачу через це діло, яке я почав у природі без кого-небудь сам особисто.  Яким прийшов у це саме, таким я перед усіма випробувачами виявився, але багато раз прав.

 

113. Я по історії по всьому ділу в природі зробився таким чоловіком, такою живою фразою, з котрим ми, люди всі, стали зустрічатися.  Не так це було.  Мій мозок мислитель рився заочно у всіх людей, що живуть. 1967 рік 26 лютого, неділя.  Холодно, але зате добре в нашому такому житті, в яке потрапили ми, стрільці і вбивці свого часу.  Ми не хочемо, щоб воно було.  Ми хочемо те, що не треба, воно йде до нас.  Але нехай Віктор Корябкін очікує свою дочку заміж.  Він на весілля запросив мене, запрошує Івана Івановича інженера, порядну скромну сім'ю.  Я у них за столом говорю Івану Івановичу і його дружині.  Але нехай так уже, що вас, як сім'ю таку, запросили.  Я ж не питущий.  Їм про себе розповідаю.  А у них син маленький, дівчат троє.  Така мила небувала сім'я, в яку мені довелося потрапити.  

 

113а.  Я з ними без усякого частування граюся з дітками.  Мене всі діти за моє все зроблене полюбили, як маленьке дитя.  Старалися мене не образити.  Це був такий для мене прилад і догляд.  Я опинився в Оріхівці у Андрія Онисимовича.  Мене прийняла матка, а Андрія не було, він був на суді.  Судили когось заочно після смерті.  Його розстріляли, десь у степу.  Я поговорив з нею, і вийшов від них у чистому такому ошатному одягу не ..., а показував, як ніби вона в мене є.  Заходжу в іншу сім'ю, що відмирає, де онук з дідусем проживає, я там навколо них опинився.  Старий був незадоволений тим, що він свій час так прожив, що зараз  нікому він не потрібний.  І саме положення примусило чоловіка старого на це, що він мав.  Я начебто в цьому помічник.  Бачив здалека те, що не треба нікому.

 

114. Вона будувалася, в'язниця. Я і на першу комісію не збирався, і не очікував, і не просив нікого.  Але хотів сильно такої справи позбутися.  Не моїй страві тут відповідати і бути тут.  Мені в інституті сказали: «Поживеш та підлікуєшся два роки, а потім вийдеш».  Мені з листа, зі сну інших людей з міста Жданова Таня написала Каті, що Учитель буде два роки відбувати.  Це добре, спасибі цим людям, і тому ж Бобренецькому району всієї адміністрації, що вони так наді мною зробили.  Виявили, зробили лікарем мене з моєї спеціальності.  Моя хвороба їх примусила помилитися.  Як загартування-тренування, таку небувалу нову на мені розвинути на тілі науку, яка попалася влітку.  Жаркий час при зростаючому врожаї.  Я був в Одесі на експертизі, мене вивчала Слобідка, психічна система 14 відділення, жінка Алла Павлівна.

 

115. Вона мене, як здорового чоловіка, 35 днів у своїй лікарні протримала, у себе зі своїм розумним персоналом. Вони мене в режимних умовах тримали, такого чоловіка, кому там не бути.  І сама завідувачка Алла Павлівна зі своїми сестрами, з санітарами щодня переді мною змінювалися, йшли і приходили зі своїми новонародженими силами.  Вони мені старалися довести, як хворому чоловікові.  Я тоді не хотів цього у себе бачити, щоб психіатри мене визнали таким, як я був до цього, поки не потрапив у їхні умови через мою істину, що народилася на мені.  Я ледве не плакав зі своїми бадьорими сльозами.  Коли мене приймала Алла Павлівна, над дверями стояв і слухав мої слова в проханні, щоб Алла Павлівна за моїм висновком спростувала.

 

116. І зробила мене чоловіком таким, як це є.  Я про це їй малюю картину, як мені вдалося так зробити, як я робив у природі сам.  Я їй кажу: не хотів по дорозі залежній іти.  А взяв дорогу нову небувалу, у природі ніким не зайняту, можна сказати, Божу.  Я їй кажу.  Цього мало, що я загартувався в тренуванні, що не застуджуються і не хворію.  Вона мене слухає з увагою.  Я їй кажу, як завідуючій 14 відділенням.  Зовсім не громадянська, окремо оточена міліцією, і не допускають нікого, тільки приходить сюди сам професор, він же директор інституту.  Мені доводилося через Аллу Павлівну з ним зустрічатися.  Я їм обом говорив про свою ідею, що вона не шкідлива, а корисна в народі, але не в медицині, але не для психіатрії.  Для мене не грає ролі ніяка хвороба для людини, а грає ролі людина над хворобою.

 

117. Я вмію це робити, для цього просився практично показати їм, як я допомагаю своїм експериментом будь-якій людині.  Вони цьому ділу не пішли по цій дорозі, на яку я повернув їх.  І не погодилися зі мною, що я їм правду малював.  Навіть задавав питання на обході перед Аллою Павлівною.  Вони мене з увагою слухали, тільки не з охотою їй доводилося відповідати.  Я їй кажу, називаю її, Алла Павлівна.  Вона мене слухала, я їй кажу: якого командира і за що називали самородок?  Вона мені каже: «Суворова Олександра Васильовича».  Він був полководець, гартувався і гартував своїх солдатів.  Був у боях, завойовник.  Я їй кажу, як психіатру.  А ким же ви мене, як же ви мій весь наявний на мені розвиток вважаєте?                      

 

118. Особливо ви навіть по Ростову знаєте, через професора Н. Н. Корганова.  Це самий мій історичний шлях, де мене в його аудиторії кілька раз приймали за викликом самого професора.  Я ніколи в цьому не відмовляв. 1967 рік 27 лютого, понеділок.  Треба було в п'ятницю, його був лекційний день зі студентами.  Я до нього по його слову, ніколи не відмовляв.  Він у мене був моєї хвороби найперший професор шеф.  Він ніколи не заперечував моєму сказаному.  Ми з ним по дорозі розвиненого холоду зимою один час ідемо по снігу, та по морозу, 17 градусів нижче нуля.  Я в одних трусиках.  А він іде в пальто, у всьому зимовому.  Дивиться на моє таке переживання і велике терпіння.  У нього, як професора, народилася жалість.  Він до мене, як чоловіка одного в природі такого, звертається.  Мене називає по імені та по батькові.

 

119. Каже: «Порфирій Корнійович».  Я йому вірив, і надіявся, як на живу людину.  Але не чекав від нього такої допомоги, щоб він мою здібність, моє тіло так знав, як це хотів я себе в цій справі бачити.  Тому він мені каже: навіщо я себе так мучив або мучу.  Я йому, як професору, став малювати своє.  Я хочу, щоб ви хоч один день спробували так залишитися, як я це все роблю свідомо завжди.  Ви, як професор, зрозумієте це діло, візьмете і напишете людям, як випробувач на собі.  Нехай вони прочитають ось ці слова, які мені сам професор сказав.  Знаєте, що він мені каже про моє діло, яке я тоді ще за його життя робив.    

 

120. Дуже багато доводилося, особливо мені.  Він каже: «Треба писати».  Але він вибачається переді мною.  Знаєте, що він зі своїм розвитком сказав: «Так про тебе дуже багато можна, і обов'язково треба вже давно писати.  Але ми, всі вчені Ростовської області, добре знали і бачили, що ти між усіма людьми один такий.  Але у нас на це сміливість не народиться ні в кого, щоб за тобою по таких умовах піти.  Ми всі, хіба нас мало ростовців, ми ж боїмося природи.  Якщо ми спробуємо залишитися такими, знаєте, куди нас понесуть?  На вічне ліжко.  Це наша законна могила».  Він мені каже: «Краще я, як професор, перед тобою помру в пальто, ніж мені доводиться померти без пальта».

 

121. Я і тоді з ним не був згоден.  Завжди йому задавав питання, і йому, якщо він запитував, відповідав точно.  Я йому кажу.  Якщо це я не вмію робити те, що я навчився знати, кому буде погано?  Мені, якщо я не знаю.  А якщо я добре знаю, що роблю, це буде обов'язково кому погано?  Нам усім.  В особі професора Корганова, і також про всю витівку самої Алли Павлівни.  Я був, за віком своїм, чоловік немолодий.  Мене виявили яким в Бобренцях?  У трусах.  Я і приймав людей у трусах.  Так само робіть, як ви вчинили у Знам'янці в спеціальному приймальнику.  Приїхав обласний прокурор, приїхав комісар генерал міліції обласної, і з ними був Бобренецький начальник районної міліції.  Не треба було одягати сорочку й штани вдягати.

 

122. Я тільки для їхньої цивілізованості одягнувся, навіть сплакнув перед ними.  Кажу, їм відповідаю.  Такі слова, їх можна було почути, цього мало.  А побачити практично буде краще.  Я вам напишу, що я їм малював.  Вони мене слухали після моїх перед ними сльоз. Я не по вашій залежній дорозі йду, і не вашим зацікавлений.  Я не радію зробленим вами.  Живіть ви, але не я.  Я незалежний ні від чого, ніде ніяк чоловік. Моя просьба була перед прокурором обласним одна – пізнати моє тіло так, як знаю я. Воно не робило державі ніякого збитку своїм експериментом, своєю роботою. А користь сіяв для всіх тих людей, які навчалися, по моєму вченню робили самі, ніколи не отримували у себе хвороби та застуди. Ось що я робив, чим я перед ними хвалився.

 

123. Також хвалюся в Одесі зараз. Нехай Алла Павлівна сама, як одна жінка, вона недобра, і помилилася. Я їй пробачив. А теж сам особисто професор, цієї справи шеф, він приходив для цього випробування, розмовляв зі мною. Я ж не відмовився від висновку слів Алли Павлівни, яка мене одна з усіх визнала, і сказала, що я здоровий чоловік. Я коли ці слова Алли Павлівни почув, то не знав, як був радий. Я не знав, по чому ходити. Ходив я, а говорити сам собі говорив. Але пройшло моє все, чого я добивався. Це моє перед усіма здоров'я. Я і не був хворим. Мене Кіровоградський ізолятор не обстриг, як хвору людину. А Одеський ізолятор навіть моє прохання не врахував. Я лікаря просив, просьбою благав, він не пішов на мою зустріч. Також не знайшов свої слова сам начальник під час карантину з переводом у внутрішню в'язницю, заніс.

 

124. Він, як начальник, у мене запитав: «За що тебе посадили?» Я йому сказав: знаю. Він мені каже: «Ти шахрай». Я добре знаю, що я роблю. Визнайте мене здоровим, але не визнайте мене фокусником, дармоїдом. Як Алла Павлівна хотіла мою особистість засудити. Вона мене одягла, вона мене взула, вона всіх спростувала. Каже: «Неправильне їхнє визначення, правильне моє». Алла Павлівна загартування-тренування викинула в яр. Навіщо воно потрібно, навіщо воно треба людям, якщо воно корисне. Каже Алла Павлівна: «Я посилаю на суд чоловіка здорового, і нехай доводить там, на суді, він загартований чи ні». А моя справа – це факт живий. Загартування-тренування все це робило, робить, і буде робити.  Перед брехнею нічого не поробиш, а з нею треба боротися. Треба описати так, щоб люди зрозуміли, за що чоловіка живого калічать. 

 

125. Це є істина, вона не одною експертизою розглядалася. І зізнатися, я був, не входив у рамки вчених зі своїм здоров'ям. Я хворий чоловік не шкідливий, а корисний. Я будь-якій хворобі людини запобігав на ній своїми живими природними практичними засобами, природно зроблю не хворою людину. Стосовно цього і Алла Павлівна, і її професор, й інші були на комісії, не погодилися підтримати мою діяльність. Їхня була справа – у себе протримати, та прогодувати, у цьому догляді. Як мені Алла Павлівна його створила, навіть листа не дозволила написати про це всім. Вона моє писання на арену не прийняла, і не хотіла, щоб я в цій справі описував. Вона мені сказала: «Є ліжко твоє. Ти повинен на ньому спати, тобто відпочивати, це твоя справа».

 

126. Принесли на стіл, поставили для тебе страву. Сідай і їж так, як усі роблять. І якщо виводять на прогулянку на три години, теж це твоя буде справа гуляти. Я такому режиму, крім їди, не заперечив. Робив те, на чому Алла Павлівна сильно помилилася. І примусила всіх державних працівників юстиції, щоб вони з нею погодилися і посадили в ізолятор. І дали можливість слідчому органу поїхати спеціально в наше місто, і моїй сім'ї зробити шкоду, живим людям, і всій економіці. Їхня справа – описати, і накласти на це все державну печатку за моє зроблене діло. Нібито я був в той самий час лікарем.

 

127. Де ви бачили перед собою лікаря без халата, а в одних трусах? Та таким методом, таким ділом, як я вчив людей. Моє це є природне. Повітря, вода і земля. Що людину народило, воно повинно зберегти. Я по-лікарському нічого не робив, і по-знахарському не робив. А по-своєму, по-загартованому. 1967 рік 28 лютого, вівторок. У Луганських я відходив помалу, а потім проходжував. Мене помітила хорт велика собака, і накинулася своїми зубами. А раз мене в цій справі викрили винуватим, я повинен перед народом відповісти. Адміністрації Кіровоградської області здалося, що я до них приїхав заважати своїм учинком.

 

128. Я не був ними виправданий. А за моїми всіма даними, я сам від цього ніде не відмовлявся. Казав, кажу, і буду говорити, що я народ не обманював, і не обману лише тому, що це є природна хвороба. І до мого здоров'я люди йшли, писалися в списках в своїх умовах. Вони хотіли, щоб я за ними доглядав, і їм створював їхнє здоров'я. Чим доводилося мені над ними працювати, то я їм говорив свої слова, від кого люди самі не відмовляться. Це все наробила Бобренецька міліція, якою я не був ображений. Вона мені за своє все зроблене допомогла. Я тут навчався, вчуся, і буду вчитися писати про свою зроблену роботу.

 

129. Треба було сказати про те, що вмію. Якщо вже так лежить переді мною, перед таким чоловіком, як це виявилося. Мене назвали було лікарем. Я буду згоден з ними, і по-лікарському я повинен робити. У мене первісного халата білого лікарського не було. Я був у трусах. За столом я не сидів, і не робив, як лікар, щоб наказувати. Я б зміг, у мене люди б робили. А в моїй справі тут люди інші не причому. Треба було розповісти про самого себе одну лише правду. Я від цього не відвернувся, і не огородився неправдою. А сказав, начебто їм лекцію прочитав, щоб вони знали, хто їх і для чого приймав. Вони стояли групою, слухали мене.

 

130. Я їм казав. Хворий в цьому ділі чоловік, сильно за це діло вболіваю. Мені пишуть люди з усіх сторін листи. Створюють чергу не десятками, а сотнями для того, щоб я на їхнє прохання приїхав. І не як лікар або знахар приймає. Нехай вони себе відірвуть від черги, і навчаються давати, тобто допомагати іншому чоловікові, як я вчився в природі. Гартувався в тренуванні для того, щоб самому в природі не захворіти і не застудитися. Я цього заслужив у природі, тепер сію на людях плоди. Ставлю на ноги каліку, зовсім біль забираю. І людина від мого експерименту робиться здоровою людиною, робиться з непрацездатної працездатною. Я людям кажу. Тут гроші не окупаються.

 

131. Тут треба істина. Вірити своїй душі, серцю. Такою людиною треба зробитися, як вчить Учитель. Віри в цьому ніякої немає ніде. Треба буде знати, що ж для цього діла доводиться за вченням Іванова робити, що Учитель навчає. А Учитель не вибирає людей, у нього вчення одне перед усіма. Треба трудитися самому. Треба щось у природі робити. Не будеш робити – нічого не вийде. У природі дві сторони. Одна хороша і тепла, до якої ми, всі люди, ліземо. І хочемо, щоб вона такою була перед нами. Холодне, погане ми не любимо, з ним не живемо, женемо від себе. У чому ми з вами і програємо, нас за це природа карає. Бере і стьобає своїми природними силами за нашу нелюбов, що ми з нею так воюємо.

 

132. Як робилося, робиться, і буде робитися. Ми в цьому ділі залежні, винуваті люди. Робимо те, що нам шкідливо. Ми не навчилися в природі залишатися без труда. Нас природа без одягу, без їжі та житлового дому не пожаліє. А от Іванову дозволила. Він не так себе в житті представляє, як ми всі, залежні люди в природі. А Іванов ні, він незалежний від природи. Йому треба чоловік будь-якого ступеня для того, щоб його навчити бути таким чоловіком, як він є. Приклад його один для всіх. Вчися любити природу, але не ділити її навпіл. Треба людині любити і хороше і тепле, треба любити холодне і погане. Користуватися в природі однаково. Немає різниці між усіма днями.

 

133. Я не теоретик, щоби писати для людини урок, що треба буде зробити в природі, щоб не хворіти, не застуджуватись. Можна буде і написати, це не буде таке реальне виправдання. Людина вчиться десь там за бугром без усякого того джерела, який передає через свої руки струмом силу, волі. І в цьому ділі робиться практика і читає теорію. Де Іванов свою душу і серце являє до будь-якого і кожного хворого, забутого всіма чоловіка. Хоче своє здоров'я передати так легко, щоб нічим не перешкодити, а своє здоров'я йому залишити. Ось яке діло Іванова. Чоловіка приймає працею, руками все робить, словами вмовляє його, як хворого, так ввічливо. Про все те, що треба, розповідає.

 

134. Просить не поспішати. Встигнете навчитися, як буде треба зробитися людиною такою, як хоче сам Учитель. Він чоловіка, що прийшов, запитує: чого ти прийшов до мене, скаржся? Він каже: «За здоров'ям». Учитель ні одного чоловіка не визнає в природі, щоб він був здоровий, як він. Всі люди хворі, з початком своїм хворіють. Вони потребують – уже це хвороба. А Учитель не потребує, він багатий здоров'ям, його не жаліє людям передавати. Я опинився в якомусь гарному одягу. Мені доводилося показати, розкрити обличчя, щоб мене впізнали. А коли я відкрив своє обличчя, то мені треба було зайти до цих людей у дім. Вони всі в кухні снідали. Я до них у будинок, а там спали люди після випивки. Я почув голос: «Іди зараз». Я в цю хвилину вискочив на високу скелясту гору, піднявся, та потім став спускатися в сад. А там люди стояли, я їх боявся.

 

135. Я і передавав. Кому? Та людям. Яким? Та таким, хто в житті зроду не зустрічався. Я в цій місцевості, де мені створили справу. Я за листом приїхав на прохання хворих. Я приїхав не красти і не вбивати. А діло своє проявляти, робити чоловікові легке, щоб він не хворів і не лежав, і не стогнав. Це моя перед усіма людьми мета і завдання – прогнати від цієї людини хворобу. Це я робив. Ніхто цього не робив і не зробить. У нього таких сил немає, він їх не заслужив і не заслужить, йому природа цього не довірить. В Учителя до всього свідомість. Він терпить у хорошому, він терпить у поганому. Коли це прийде такий час, в якому я зустрінуся з тим, чим треба.

 

136. А люди є вода. А у воді є властиві сили одні та інші. 1967 рік. Лютий кінчився. Місяця, в якому я народився 20 числа, вісім днів минуло. Як прийшов березень, мені стало додаватися, вгору я йшов. Ми вдвох з братом Єгором біля нашої косарки, грабарки. Наші діти біля неї. Я попереду, він ззаду. Недобре обізвав мого сина. Я став братові вимовляти про його образу. Він мені каже: «А як ти на мене, бувало, кричав, як на свого». Ми в цю хвилину збиралися виїжджати на вільні в Сибіру степи для життя. Нам здавалося, це буде легко. Вісім днів пройшло мені на 69 рік. Я про свою практичну роботу.

 

137. Про своє все життя. У цьому ділі зуби всі майже втратив, залишилися в одному місці, чим не жую, а скибками кидаю в свій розвинений кіш. Але щоб яка-небудь була в цьому користь. Ми з вами, не я один, але всі люди, що живуть на білому світі, залишилися задоволені тим ділом, що доводилося за все своє життя в природі зробити. Ми з вами, всі люди, такі. Їхала тітка з племінницею на двох причіпних ... Це чоловік до чоловіка звертається, запитує один в одного. Вони хочуть дізнатися у самих себе. А для чого нас наші батьки на білий світ принесли такими людьми? Хто в даний час так себе примусив в перших своїх днях розвинути?

 

138. Народилися ми всі поодинці, і живемо енергійними для того, щоб обов'язково в природі жити. Ми так думали всі. Але в природі вийшло для будь-якого чоловіка, щоб обов'язково жити не погано, а добре і тепло. Так ми і пустили своє тіло. Для того ми стали все робити, щоб у природі легко не жити. Наші руки для цього стали простягатися, щоб гребти до себе доводилося те багатство, яке ми знайшли в природі. І стали ним один час користуватися через наше пізнання, що ми тоді знали. А ми були ягнята. Кудись і навіщо, то ми мекали, тобто у нас голос був. Але розуміти, або відповідати, або задавати питання в житті – для нас було не те.                               

 

139. Що доводилося чоловікові першому народженому? Треба вчитися. Я прожив так, як усі люди зі своїми думками. Вони потрапили в полон, і стали робити. Чого я сам свій рукопис залишив на шляху ззаду, а взявся за дорогу нову небувалу. Це те, що сказав. А ми прочитаємо, яким був життєрадісним я в той час, коли чоловік змінив форму. Не став робити те, що робили в природі люди. Ми з вами не знали і не знаємо про іншу таку дорогу, яка створилася на мені особисто. Як ми її побачили незалежною в природі. Вона зустріне чоловіка, і буде з ним так оточувати, як не жив ні один чоловік зі своїми близькими рідними. Боятися не буде, що вона для нього погана. А ближче зі своїм тілом, і буде разом з тілами жити.

 

140. Неначе програно два вози пшениці. А всіх подаровано державі десять. І от в цьому числі якраз покрилося через нестаток. І це пшениця, за що доводилося залишитися обпльованим перед народом і перед сім'єю. А дружину бачив не Уляну ... Лікар, вона помічала, що моя здібність не така використовувати. І от колодязь з країв від стінки замерз. Ми цей лід розбиваємо, щоб було джерело більше. І зі снігу утворився курінь, без усякого бери лопату і кидай. У Оріхівці в хаті це робилося. Жінка сніп вим'яла пшеничного порожнього колоса, і назад понесла. А ... лежали без усяких слів порожніми. Незадоволеним я залишився. 1967 рік 2 березня, четвер. Вітер дув.         

 

141. За те, що чоловік себе примусив жити залежно, він провів свої всі роки. Півжиття огородився своїм знанням, ліз угору. Він це все робив у своєму житті для того, щоб люди знали, що йому не доводилося звідкись з'являтися. У мене був батько, мати, сестри і брати. А жили бідно, не мали, і не вміли так хитрувати з землею. Або про багатство так думати, як інші господарства жили, і в процесі багатіли, тобто росли. Щорічно перевалювали з віку на вік, з дня на день, і не забували ночі. У чому люди розумно жили за рахунок своїх рук і розуму свого. Ніхто не хотів залишатися без усякого того, що треба буде в житті в природі.

 

142. Ми з вами ліземо, тобто йдемо від холодного і поганого. Ми не знали нічого. А все робилося в процесі під час свого життя. Ми з вами народилися. Того не знали, що ми в процесі всього пізнали, і примусили цим користуватися, що стали мати. Ми самовільно захопили своє власницьке індивідуальне на землі місце. І стали в цьому всьому придбавати, тобто городити, розвивати на інших тваринах своє благополуччя. Це було в природі перед чоловіком. Він знайшов сам таку дорогу, на собі розвинув таке діло, із джерел джерело. Один час пожити так, як прожили свій час усі люди. Без війни вони в природі жодного дня не залишалися.

 

143. Їх час, що прийшов, примушував робити придумане ними. Це їхній розвиток. Де-небудь краще обрав місце. Словом, йому цього ніхто не давав права на ньому так хазяйнувати або огороджуватися, як цьому чоловікові довелося свій вік зустрічати і проводжати, як це все робилося ним. Йому треба вчинити з природою так, як треба було людям. Тим людям, у кого навіть не було, на чому пересуватися з місця одного в інше. Колеса-то не було, і не було линви, чим тягнути. Люди все це зробили, розвивалися, було дуже важко. Йшли від незнання, від холодного і поганого. Краси на людині зовсім не було. А фізичне тіло прогресувало.

 

145. Шукали у природі свій вихід. Чоловікові живому і розумного дуже хотілося жити в природі так само, як ми живемо зараз. Знайшли, оточили себе маленькими своїми будиночками. Зробили хутір, слободу, село, містечко і місто, в якому довелося по-різному свій час у праці проявити. Один свій час продумав та промріяв, і пропрацював. Діло почав, але того, що треба в житті, не зробив. Не навчив сам себе цю належну дорогу залишити позаду. Розвинена чоловіком залежність, вона з чоловіком довго по дорозі не ходила. Як ледве що-небудь таке, в його прекрасному житті з'явилося незнання. Ворог в якій-небудь стихії наблизився, і став своїми силами заважати нашому народженому чоловікові, де це треба.

 

146. Хто обгородився власністю, у нього утворилася своя, свого імені земля. На ній поставив на розі який-небудь дім. І брався своїм життям з природи тягнути все, що попало. Топити у вогні, варити у воді, а не вдома. У повітря виносити, як непридатне. У себе зберігає це за законом всього розвитку. Смачне, солодке, свіже – в рот. А смердюче – в зад, та надвір на попіл, на порох у повітря. З поля, зі степу тягнемо в свій дім, у хату, або квартиру. Стараємося базу цього добра зробити, щоб це було. Ми через що життя своє тягнемо до одного часу, поки в цьому ділі не доведеться від якого-небудь горя, від нестатку свого захворіти. Це найшкідливіший ворог у природі.     

 

147. З ним все життя воюємо. Хочемо жити без нього, але нічого не зробиш. Самі його народжуємо, допомагаємо йому під час розвитку свого за залежністю. Якась земля лежить, площа, а ми її примушуємо, перевертаємо щороку. Ми робимо із землі грядку не яку-небудь погану, а хорошу, щоб ця грядка порожньою не лежала. А нам давала, тобто приносила урожай, не який-небудь поганий, а хорошу пшеницю, яка в зерні визрівала. Ми його навчилися конвеєром збирати, та зберігати це все, як око. Ми в цій справі за рахунок цього всього живемо, коли чоловік свіжий, одягнений добре і тепло. Він заходить в дім в умови, і там розбирається, і хоче культурно відпочити.      

 

148. Ось чого добилася людина зараз. Не чорний, недопечений хліб їсти, а найкращої випічки білий хліб поїдати. Та з хорошим приварком, у хорошій нашому одягу, та в домі своєму. По дорозі зубці з часнику збирав. І один хлопець розповідав про те, що він робив з жінками. Хіба ти, людина, не будеш таким добром радіти або цим задоволений, якщо цього не було весь час, а потім з'явилося. Значить, про нас, таких людей бідних, неімущих у житті, і Бог зі своєю стороною не забув. Хоча ми цьому не віримо. Вважаємо, це все дали наші руки. Наш розум придумав, а тіло цього діла добилося, і примусило в природі це отримати. 

 

149. Якби наші, що померлі в 19 столітті, встали зараз. І глянули на поля, на цю землю, яку вони щорічно ділили, і свою роботу на ньому робили. У них була така думка, щоб нічого не робити, а урожай отримувати. Ми тепер нові люди колективні. Цю землю примусимо, щоб вона була спільного характеру для життя людини. Це фронт, розкриті від снігу поля для того, щоб на цих полях наші люди зі своєю  технікою виїхали в степ. І там на цій землі в хід пустили свою снасть, зброю. Ця зброя застосовувалася для того, щоб осінню оранку після такого глибокого снігу, який на оранці лежав, і залишив свою вологу.

 

150. А раз волога є в землі, то наша здібність спрямована людиною робити своє діло. Хліб робити, сіяти зерно, волочити всякого роду ґрунт, чорноземну оранку, яка оралася восени. І клалась, під сніг вона потрапляла для того, щоб лежати всю зиму. Та про неї хазяїнові не забувати, а що йому доводиться посіяти, щоб не помилитися, а отримати з цього всього не поганий, а хороший урожай. Ми, люди, це самі поспішаємо зробити. Це робиться один раз в рік. І примушують людину не забувати про це все. Бо день у році кожний, який би він не був у природі, він дає для людини у свій час прибуток.        

 

151. Тому чоловік не сидить на одному місці. Він знає час, в ньому старається зробити те, чого наші люди 19-го століття на цій землі плакали, ридали через свій нестаток. У них не було такої загальної характерної сили, такої техніки, такого розвитку, та вміння такого, як зараз. Не на скотині все це робилося, або без агронома вводилося раніше. Ми не мали навіть ..., а зараз ми отримуємо, хоч приблизно і точно. Всю зиму наші люди на своїй викладеної роботі. Ми її робимо для того, щоб бути готовим з чим-небудь в бій піти, і там з природою воювати. Вона любить, щоб ми, люди, її поважали, і робили те, що вона нас примусила робити.

 

152. У нас на це діло не кінь з волом в ярмі, а машина, трактор. Людина одна на ній сидить, і тягне за собою таку прироблену широку снасть, вона волочить землю. А слідом за цим трактор причіпляється, і слідом за собою саджалку із зерном тягне. Він на свою силу надіється. У ньому сидить чоловік такий же самий практичний, у сільському господарстві займає своє місце тракторист. Він із цією машиною, як з іграшкою свого часу на цій землі свою роботу покладену робить. Не дрімає, а поспішає, знає, береже залізного коня. Якщо цей кінь чим-небудь зіпсується, не буде працювати, не служитиме рукам і розуму людини, вже ця людина далі життя свого не отримає, що він у цей час отримує.

 

153. Він служить у господарстві цього господаря, кому за його розвитком довірилося управляти цим господарством, цією землею, яка дає, як джерело, прибуток. Людина без усякого прибутку не зможе свої роки продовжувати, своє життя, яке люди ввели при залежності. Вона не стала далі рухатися. І назустріч цьому всьому зародилася на одному чоловікові незалежність. Вона дала можливість зустрітися з природою не так, як зустрічалися всі наші люди на землі. Стали робити те, що зробили самим собі шкідливо. А я, Іванов, не пішов по їхній дорозі разом, і не став з ними шукати те, що вони все своє життя на собі прошукав. Їм треба було те, що було важко для себе знаходити. Ми в цій справі все втрачали своє наявне здоров'я, при цьому пролазить в тіло ворог, і не зможе від нього людина відбитися.

 

154. Це природа. Повітря, вода і земля, з якими доводиться разом, як рідним близьким другом. 1967 рік 3 березня, п'ятниця. У Гуково зібралися з багатьох організацій робітники. А я перед ними своє слово дав їм про своє, що я маю, розповісти. Вони погодилися, Кіргофа Колган прийшов, і хлопчик біля мене став. Вони всі сіли ззаду. Я їх не бачив, кому розповідав, але став. Тільки згадав про все це, як доводилося це все мати дуже важко, і сильно-сильно заплакав. Ніхто нічого не допомагав, все сам робив, і зробив. А потім вони мене зібрали і посадили, разом два вагони сіна чистого пирію самі повантажили. Для того поїзд чекав, поки навантажать два вагони. Жити та думати так, щоб у природі перед усіма людьми, які хотіли свої тіла мати такими, щоб бути і не хворіти, і не застуджуватися.

 

155. Були для запрошення листи, які мені на мою адресу: місто Червоний Сулін, Ростовської області, Перво Кузнечна, 12. Іванову Порфирію Корнійовичу. Як Учителеві цієї справи. Просили, щоб я моїм ідейним, загартованим ділом їх прийняв. А перш ніж приймати мені, я про це писав, як це вийшло. Це мій був експеримент. Не для того я це все робив. А для того я це робив, щоб людина від мого діла була така, як я. Я ж не застуджувався і не хворів. Це бажання своє мав передати. Люди здорові, нездорові мене просили. І хотіли, щоб я їм, як Господь, давав здоров'я. Я не Господь був у той самий час. Я був такий чоловік, як усі, порушником.

 

156. Мене міліція визнала за лікаря. Начебто я себе назвав лікарем, а зробити нічого не зробив. За що митарство, мука. Як папка стала копатися, тобто з порушниками стала бути. Сам за цю справу перед природою боровся, воював. Режиму доводив, що нам не треба буде такими людьми, щоб ми за своє зроблене діло перед законом відповідали. Я наводив дані. Не ми винуваті, ті люди, яким доводилося робити в особі свого незнання. Якби чоловік, що йде на будь-який свій злочин, знав, що йому доведеться так перед режимом відповідати – його садять, він терпить – він би ніколи нікому не дав свою згоду це зробити, що він у процесі свого життя намітив. Це таке ..., як надумав.

 

157. Перед усім світом необдумано народа самозванець найбільш любиму і воюючу народність обплутав.  Чим? Світоглядними словами. Розумно мужик обдумав, озброївся, і напав на дрібні Балканські держави, і їх до себе долучив. Тобто людині дати гвинтівку, і обрушитися на Радянську владу. Не на народ, а на нових комуністів, що утворилися, які народжені в бурях своєї війни через Карла Маркса. А він був єврей, Гітлер через них все своє втратив. Він не знав людей, з ким він воює. Те, що йому довелося зробити, жоден цар такої хитрості не закладав, як заклав у німецькому народові свою думку. Німецька раса не дурна на чуже, щоб привласнити. У німця очі для цієї справи розгорілися, він думав одне.

 

158. А в процесі цього йому природа завадила. Він не знав, ніколи цього не думав, що йому не доведеться цих людей перемогти. У нього був план розбити руських, а потім англійців і американців. Ось що він і надумав над світом. Свій чорний хрест у гербі прокласти, і своє гітлерівське сім'я прославити. Природа не дурненька ... перед усіма людьми. У неї дві сторони. Воювати вміли всі, розпоряджатися народом, його гнати в бій. А от програвати в цій справі доводилося між багатьма одному. Цю закваску, яка відірвалася від залежної наукової сторони. Дільба сталася через ... і Карла Маркса. Що значить життя людське в природі? Це глибоке і велике незнання, що буде. А ти, Марку, грай.

 

159. Чого Марки грати. Лише б було в природі якесь психічно ненормальне життя, з ним треба чоловікові будь-якому воювати, стріляти. І вбивати для того, щоб перемагати, і зробитися над іншим чоловіком зі зброєю в руках завойовником. І його, як ворога, в цьому початку за його таку злочинність, яку Гітлер сам в німецькому народові створив. Не довелося задумане зробити Гітлеру перед громадськістю всього світу. Гітлер прорахувався, програв у цьому ділі через свої скажені плани, і своє незнання він здобув. Хіба б він захотів цього допустити в такій величезній війні, розвиненій ним. Він же збунтував так світ усієї природи. Немає того дня, щоб чоловік від важкого не стогнав та не плакав. Все це наробив у природі він зі своїм теоретичним підрахунком.

 

160. Природа навчила всіх не хвалитися, а треба робити. А ми багато хвалилися, говорили, що буде ворог убитий на його землі, а на свою не допустимо. Це так добре сталося, що природа сама примусила полошити Гітлера, пробудити розумників, щоб вони знали, як жити в залежності. І як розпоряджатися природою, щоб вони свого часу не пустували. І не тримала у себе таких простих звичайних людей, які не були здатні воювати з іншими людьми. Вони хотіли цього позбутися, але самі положення створили таке між людьми. Особливо переключилася тактика в думки самих ватажків, людей розуму, хто в бій пхав людей, примушував за свою батьківщину вмирати.                     

 

161. Йому треба було вірити. Не хотіли так болісно залишатися, як робив Гітлер з людьми завойованими. Це його велика і режимна не продумана помилка. А в ділі будь-якому може не один. Гітлер помилився, програв свою війну, задуману німцями. А ця сторона, яка завоювала, примусила своєю зброєю, своєю технікою здатися німецькому народові. І стати перед народом призвідцям, ватажкам перед судом усього людства.   Хотіли Гітлера знайти, з ним розправитися так, як розправлявся він з мирним населенням своїм придуманим бомбардуванням. Він робив для страху. А що Сталін, Рузвельт, Черчель, Де Голь зробили на Потсдамській нараді? Їх же була домовленість вбити свого породженого ворога, не більше, не менше.    

 

162. Всю силу на це зосередили. Уми направили для цього зробити, над злочинцями світової системи, перед народом засудити ворога. А його в кому. Дуже багато витрат заклали, ворога не знайшли. А ворог є, засудили й убили. Це були люди такі служителі, вчені, командири свого народу, вони не винуваті. Винуваті люди залежної сторони. Коли хотіли ворога знищити, перед Богом навіть просили сонце призупинити, щоб ворога добити. Так і американець, англієць, француз і руський чоловік ображеного чоловіка, переможеного, вбитого в крові. Німець не винен. Винна сама природа. Того не давала, що треба всім людям. Дорогу одну показала. Сильному безсилого доганяти, і відбирати будь-якими засобами.

 

163. Так же само, як і вийшло в природі через багатство своє наявне. Друзі погані оволоділи ворогом, вбили, та не так площу землі розділили. Кордон виявився, та ще який ненавистю злий. Разом все робили, а коли ділитися довелося по-хорошому людям, виникла суперечка між переможцями. Стала природа тут заважати своїми принципами, в колесо палицю вставляти, колесо не стало крутитися. Життя стало злитися, один за одним стали з колії йти. Рузвельт помер попереду, Сталін слідом. А Черчель тягнув свою трубку тютюну до 90 років з гаком. А люди не ті в командному складі виявилися, зовсім інші. Не так зовсім. Як треба робити, не робили, а взялися по-своєму жити. Того, що було, вже немає. Війна німецька фашистська багато нового принесла, навіть атом з'явився в цій справі.

 

164. Науці дали волю процвітати. Дороги всі відкрили до комунізму за рахунок природи, за рахунок людей, за рахунок чоловіка того, кому треба дуже багато багатства для утримання його один день.    Адміністрація на мою хворобу обрушилася даремно. Жити не навчилася, а пішла в бій на неосудність. Чоловіка хотіли вбити своїм законом. Чоловікові не хотіли дати нового шляху. Я був з людьми тими, кому треба було, і пішов додому. Зі мною прив’язалися два маленьких хлопчика, вперед біжать, я з них посміявся ... Огородили мене всякими звірками та рибою ... образити, я терплю. І раптом страх мене розбудив. Це діло відбувалася у військовій частині, друг по всьому життю доводилися один одному.

 

165. Нічний час, коли люди сплять, або яку-небудь потрібну роботу роблять. Особливо спостерігачі, ті люди, які приладами шукають у природі яку-небудь таємницю, вони не сплять, копаються, їм треба. А дружина є дружина, вона для того і зустрічає, і проводжає, її діло таке. Доброю не можна назвати свою дружину. Вона зможе бути один прекрасний час. Коли збирають хліб з полів, чоловікові ніколи по хорошому зустрітися зі своєю дружиною. А ти отака знала моє робоче місце, де я просиджую не одну цю ніч, яка мені в цій справі хорошого і нового не дала. Не одному мені, навіть збоку сусід, але він цього не отримував, що треба. А мене злякала моя дружина.

 

166. І не думали цього отримати, що виходить у житті. Після хорошого буває погане. Так і мені каже військовий. Думав, що зробилося щось погане в домі, а воно друг у житті мій по службі приїхав. Треба проявити зустріч. А чоловік ще небувало до нас за свою ідею потрапив. Не відвернувся від свого хорошого і теплого. Він через це діло отримує своє життєве в природі. Для нього холод і погане дрібниці, він від себе не проганяє. Його ділу були проти всі наші персональні працівники: лікарі, сестри, брати і нянечки, і всі військові, що стоять на своїх чергуваннях. Не хотіли, щоб Іванов це у себе робив.              

 

167. Він каже. Я не вбивця і не розкрадач майна держави. Бідні-бідні всі ті люди, які взялися за це діло. Це Іванова ініціатива зробила між усіма нами не те, що ми шкідливе для самих себе зробили в природі. Я, каже, більше 30 років цим ділом займаюся. Моє діло добитися в природі одного – треба буде чоловікові будь-якому ніде ніяк не застуджуватись і не хворіти. Моя така задача перед природою: від неї ці якості відібрати, і їх на собі випробувати практично, щоб це діло між нами процвітало. І жило так, як жодному хорошому не доводилося вводитися в життя.    

 

168. Причому тут такі загрози, з усякого діла залякування. Якщо є такі в літературі слова написані: «Доктор буде лікувати». Там так проговорено про це діло. Всякого роду спеціаліст або практика, вона може експериментувати у своєму ділі на людях, лише б не було шкоди, а була користь. У мене на столі не лежить ніж, яким треба людині пах розрізати, і там частково відрізати. І зашити не так, як було, а так, як підказало штучне. А в штучному діло таке буває в житті. Візьме людина, та забуде в людині металеві ножиці, або пук марлі. Нехай там зарубцюється, заживе.

 

169. Це добре, що хороший до життя лікар про свою помилку зізнається. Як є такі лікарі, які не хочуть і не думають цього, що Іванов у процесі зробив, або зробить. У нього не такий намір, щоб людство 50% від цього вмирало. Треба добитися. А ці якості у нас і в природі поки живуть таємницею. Це тільки Іванов взяв на себе таку величезну роботу практичну, і став на людях сіяти. Якщо чоловік цю роботу взяв, і став робити з душею і серцем, то лише би робилося чоловіком. А раз робилося чоловіком у природі, і вийшло рентабельно, чому нам, ученим, за це діло не взятися і не спробувати разом на людях. Але хворих не буде, це діло.

 

170. То тоді можна сказати Іванову, щоб він не ліз на рожен, і не робив те, чого не треба буде робити. Ми в цьому всьому нашому не хочемо погодитися з ним. Це ж є одна з усіх істина, про яку забути ніяк не можна. Це загартування, воно тренування, робиться людиною для того, щоб на білому світі довелося без усякого важкого, а легко для наших тіл. Ми не хочемо загартовуватися. Ми не знаємо і не вміємо робити те, що нам потрібно робити для того, щоб у природі шкідливого не отримувати, а от саме легким і корисним оточити себе. Не треба нам це багатство, не треба економіка, яку ми політично у себе створюємо, і зберігаємо її, як наше око. Ми в цьому в природі сильно помилилися, що ми з вами стали проти природи такої, як вона є, озброюватися.           

 

171. Ми пізнали джерело. Самі себе примусили в цьому всьому майструвати своїми руками, а думати мозком. Наша думка неправильно примусила сама себе йти від холодного і поганого, тобто від того незнання, що є в природі. Вона від нас ніколи зі своїми силами повз нас не проходила, і не вимагала від нас який-небудь самозахист. Вона любов свою енергійну проявляла, і робила у себе те, що людині живій ніяк не шкідливо. Ми з вами це спочатку, коли у нас з вами не було ні одного, ні іншого, ми жили. Як жили, один Бог знає. А зараз ми Богу не віримо, не розуміємо його. Самі все робимо, нюхаємо носом, робимо в природі те, що нас веде до повного нестатку. Ми життя через це не розпростираємо. А навпаки, гребемо в купки.

 

172. Боїмося залишатися в нестатку. Видно, куди веде наше діло. Я б не писав і не показував свою істину, яка не вимагає для життя в природі колеса або мотор, щоб на машині, яку ми зробили, кататися до того часу, поки вона йде зі своїм розвитком вгору. Ми поки не задихаємося, її отримуємо новеньку справну і енергійну. На все це чоловіка інтерес, і в усьому ділі це хороше і тепле. Сама крутить колеса, возить нас. Нам добре, не витрачає зайвої енергії. Але вона осідлана людиною, не говорить на мові. А сама без усякої думки, хлоп і полетіла в ... Тобто з дороги правильної вона звернула, і потрапила на зустрічну машину, розбилася вона. Гинути їй простимо. Але коли ми гинемо в природі, нам ніяк не простимо. Кому ми віримо з вами?

 

173. Не живому, а мертвому. Чим ми огородилися? Мертвим, неживим. Можна сказати, цяцьками. Вона нам з вами сподобалася, це наша зброя. 1967 рік 4 березня, субота. Я зовсім не по тій дорозі їхав, по іншій. А мій онук їхав не по такій, зовсім інша машина. Я боявся, що він не витягне там, де це треба. А я їхав на більш розвиненій. Тільки хотів я цьому допомогти. Я своєю дорогою різав його дорогу, хотів це зробити. А попереду мого паровоза пасажирського состав. Це добре, пасажирський без людей. Я не вмів ним правити, зупиняти. Моя справа козиряти я вмію. А коли торкнулося, не треба робити це добре, що я роблю. Це все уві сні мене цей страх розбудив. Я своєю машиною розчавив вагон задній. Що наробив у людях.

 

174. Мене посадив на цю машину чоловік знаючий. Мене вчили це робити, а я зробив не так це просто, а своїм ділом. Тому треба нам в'язниця, треба нам лікарня, нам треба охорона, нам треба і лікар, щоб розбиратися з цією справою. Ми вбили людину, людина загинула. Її немає через нашу зброю, через нашу снасть. Яку махину, ми перевертаємо землю, з одного місця кидаємо в інше. Примушуємо її, щоб вона робилася такою, як ми хочемо. Не погане отримати, а хороше, і багато. Це багато треба руками робити, головою мислити, куди це все і як дівати. Ми за рахунок цього всього тягнемо попередній день, ніколи не бувалий на нашій землі. Він до нас даром ніколи не приходить, старе негідне із собою забирає, а нове нам залишає.          

 

175. Те, що ми бачили, закопали. А те, що ми народили, ми не знаємо. А поставили на ноги, оточили красивим, зробили форму людині. Яка вона в цьому ділі, краса. Тіло наше обплутано важким, мертвим, через що ми падаємо. У нас сил не вистачило, щоб далі це продовжувати. Ноги не носять, руки не роблять, мозок призупинився, а серце не стало битися. Ось нам і смерть. Що ми з вами робили? Одне хороше отримували, важким огороджували себе. Куди з вами потрапили зі своїми тілами? У погане, вічно не вмираюче, і холодне. Люди ви мої дорогі друзі! Даремно мені робили на моє здоров'я комісію. Я і до неї писав, і під час її пишу, і буду писати після цього всього. Я не хочу так умирати, як ви самі себе закопали, не дали самі собі життя такого, яке була потрібна всім воно, але щоб було однакове.

 

176. Нас за що зустрічає ворог? За наше з вами незнання. Ми нічого в природі не робимо, щоб не зустрічатися з ворогом. Нас з вами скоро шапками закидає ворог. Він ззовні розростається і зсередини живе, не відступає від свого прогресу. Ми думали в одну сторону, а вийшло інше. Техніка технікою, а людина людиною. Природу не обдуриш, вона тебе обдурить. У неї діл не перелічити, всі сильні для нас. Того чоловіка, якому належало цей час проводити, а інший не зустріти, вже його немає. Ми його зарили, з квітами проводили. Його історія нам залишилася, цього на собі дочекатися. Куди ми йдемо, і для чого ми ступаємо? Поспішаємо з вами, хочемо зробити те, що зробили наші з вами предки. Вони всі померли, їх немає.

 

177. Ми думаємо, туди не встигнемо. Ми з вами цей ґрунт всю зиму готували та робили. До чого ведемо? До хорошого врожаю, до теплого тіла. Скільки ми прожили років, а скільки нам у цьому ділі жити. Цього мало, що ми отримали. Треба відразу всіх нас за це діло прогнати із землі. А з нами природа рахується, нас усіх веде. Вона хоче змінити цей розвинений потік на інший, не вмираючий зовсім. З залежного переробити в незалежний. Досить грядку робити, досить землю садити, робити те, що ми прожили цей день, в якому довелося про це писати. Мені це підказує щодня. Син ці слова говорить, а я їх записую, щоб ми знали про них. І готувалися теж отримати те, що отримали наші предки. Ми, всі люди, цим не відбудемося. У нас народився чоловік.  

 

178. Він протилежний усьому цьому. Каже нам. Помислили, поробили – отримуйте смерть. Від кого йшли, а фактично прийшли зі своїм розвитком, ми ж умираємо. Неминуча наша смерть, погана і холодна.  Ми з вами і приведемо все наше, зроблене нами, до поганого і холодного. Нас з вами оточить нестаток, ми від нього не підемо. Думка народжується природою, про неї пише чоловік, він знає, що буде далі. Ми безсилі люди зробимося. Моє таке терпіння щодня. Я лякаюся у ванні холодній. Воля не дарма у мене є до кожного діла, мети, та ще яка. Я ділок вчити людей не до поганого холодного. А я вчу до хорошого, теплого. Хочу, щоб люди за це діло вхопилися. 

 

179. Це не наше, а природне чоловіка живе. За це все мене і не люблять на волі, і не люблять тут у в'язниці. Я не хочу хворіти. Я хочу, щоб люди зробилися багаті здоров'ям. Моє здоров'я моєї думки не йде, а розвивається, робиться в цьому метеор. Паспорт цим закінчує. Він не хоче бачити старе гниле, нікуди не придатне. Він хоче бачити нове, придатне до життя. Нам треба вчитися не в нашу теорію, а нам треба вчитися в практику. Вона нам шукає не в природі таємницю. Вона нами знайдена у чоловіка, у будь-якого чоловіка, хто має свій паспорт. І з ним у природі потрапляє через своє зроблене діло, непридатне до життя. За це його зловили, створили за паспортом справу, і посадили у в'язницю.     

 

180. Все це наробив паспорт. Він з ним жив у Радянському союзі, не робив хороше, а зробив погане. Кукурудза на полях, коні запряжені ... Моя ідея з душею зроблена, і життя моє взяло жити безсмертним. Лише б чоловік дав свою згоду моїм ділом займатися, і буде він з душею, з серцем все моє вчення робити. Це йому буде в природі за це діло добре і тепло. Це паспорт у природі добився, свої сили взяв.

 

181. Паспорт видається міліцією. Вона бере всіх чесних громадян для того, щоб люди жили в суспільстві. 1967 рік 5 березня, неділя. Був банний для мене прогулянковий день. Я з Любов'ю Семенівною гуляв удвох. І так ми починаємо в житті розбиратися, чому це прив'язали людині в природі паспорт. Це його живе місце, де чоловік визначив сам себе в цій державі власницьким, індивідуально жити. Таке видумане право людини в природі. З цим паспортом ти можеш зустрітися і на будь-якому підприємстві, за своєю спеціальністю трудитися, заробляти належну копійку. Вона людині допомагала тільки жити, так побудували це діло своє. Де б ти не знаходився, і що б ти не робив, твоє місце, де ти народився, воно вічно твоє.

 

182. Ти, чоловік, цю адресу тоді поміняєш у своєму житті, коли твоє тіло поділиться з природою. Собі візьме неживу істоту. А природу залишить, як вона була в природному порядку. Паспорт живого чоловіка закріплює, і його тримає на своїх законних віжках. Закон побудовано в людях такий. Довіряється людині жити в будь-якому місці належної держави не шкідливим чоловіком, а будівельником, учасником і хранителем цього спільного колективного господарства. У кого така політика так жити, як кожного чоловіка примушує в місті мати план на садибу і в селі. Міську людини оточила паспортизація, але не навчила вона жити в природі чесно. Держава такому чоловікові дуже довіряє, робить його в цій справі, можна сказати, господарем народу. Під своє вміння цей колектив веде в бій на фронт людей для того, щоб свою роботу зазначену виконувати.

 

183. І робити те, що буде треба за належну зміну зробити в природі. Для цього чоловіка місць і справ не почато, аби був за своєю спеціальністю живий, він такий же, як і всі ці люди, в природі залежний. Він не гарантований від свого захворювання та застуди. Не гарантований у своєму матеріальному не помилитися з цим паспортом чоловік. Може потрапити в будь-які побудовані умови. Чоловікові такому важко в нестатку жити, дуже неясно, і важко підкорятися своєму начальнику. Самого себе знати, як хорошого в цьому ділі працівника. Твоя діло одне – примусили тебе в умовах працювати. Ти можеш чимало й непогано працювати, до того можеш практично і теоретично спеціалізувати сам себе.

 

184. Як це робиться чоловіком? Бере і робить. За зроблене в касі отримує ці зароблені чоловіком гроші. Видає касир з підписом цього директора, у якого ти працюєш щодня. На місяць аванс дається і получка. Розплачуєшся, якщо тобі вистачає, якщо ти вмієш кінці зав'язувати у цих людях, в яких всі на своїх правах вони живуть. Найголовніше, в природі для цієї людини треба у фізичній праці енергійне здоров'я. А його ніяка особливість не дасть в цій справі, і паспорт не помічник, і в цій справі не допомагають жодні гроші. А зберігають вони тимчасово залежного чоловіка в природі, вони його балують. Комерція є торгівля, вміло треба в ній працювати. І такі товари завозити. Людина їх залишає на цьому паспортному ... місці.

 

185. Паспорт не вихователь і не вчитель чоловікові, що буде в цьому всьому щодня робити. У нього всі свої йдуть дні на арені, він їх зустрічає і проводжає разом із цим паспортом. Немає одного чоловіка, вище 17 років, щоб він був без паспорта. Біда одна, це тіло, якому належить паспорт, не однакове, щоб під одну гребінку чесати. Один одне має, а інший інше. Хоч один день в природі пожити, та цей час згадати не тяжко, а легко на душі з серцем. Отримуєш ти двічі на місяць ці гроші, якими, як робочий, не розпоряджаєшся. Твоя справа – від порога до виробництва знати свій шлях. Вранці йдеш, а ввечері приходиш. Все те, що ти бачиш, перед твоїми очима буває, це не твоє, а чуже. Їм ти на виробництві відпрацювати за рахунок цього мінімуму повинен свій час.    

 

186. Прожити так зі своєю сім'єю, щоб сусіди твої біля тебе живі не сказали: отакий ось, мовляв, живеш біля нас, і не вмієш так добре жити, як ми живемо добре. Зводимо дні з днями, просити не просимо, красти не крадемо, хуліганів у нас не буває. А от таке гуляння, зустрічі один з одним, ми це в житті своєму робимо. Попрацюєш разом, ці гроші за працю придбаваєш. Як не живи добре, але чуже державне, своєму добру будь-яке добро допомагає. Паспорт у кишені, тебе знають, за тобою стежать. Є такі люди, яким треба. Він не зможе без цього залишатися. Через паркан, або через стіну чує, що у сусіда сьогодні, завтра робиться. Ми ж люди, живі люди, бачимо все, але зробити ми не зможемо нічого, щоб поліпшити своє становище. Треба багато і дуже важко працювати, що не допомагає, а заважає від цього важкого діла скоро піти через своє невміння.

 

187. Треба знати, і треба робити. Ми робимо, не шкодуємо самі себе. Працюємо фізично, а розумово не вчилися, щоб самому собі кваліфікацію зробити хоч ланковим. Не для того, щоб людиною розпоряджатися, а бути від людини іншої хоч на волосок по чину вище. І за це хоч на рубль більше отримувати. Так в законі. По одягу зустрічають, по розуму проводжають. Одного разу директора Сулинського металургійного заводу Баннікова ввечері роздягають люди. А він їм каже: хлопці, мовляв, холодно. А вони знаєте, що сказали. Біля Іванова, хто ходить без усякого одягу. На його жодна рука не лежала .... Тому що він не примушував своїм багатством людину втягувати, і робити людину за рахунок свого багатства злочинцем. Іванов не був з таких, щоб зівати.

 

188. Він боявся одного хуліганського ...  будь-якого зможе взяти і вдарити. Іванова тільки немає, за що бити. Він теж має свій паспорт, тільки не таким він ходить, як у паспорті. Ці люди, які роздягали директора, йому говорять. Іванов ходить завжди роздягненим, він не жалується на ноги. Подумаєш, помреш через це ... інше купиш це. Паспорт не велів ніякому чоловікові робити це. Але в житті все буває законне явище, природне явище у своєму житті. Паспорт фото, ім'я має для того, щоб визнати, він це, чи не він. У Іванова в паспорті не його якості, які роблять по природі. Його якості у нього, він ними хвалиться, і робить своїм тілом те, чого не роблять інші. Всі залежні у своїй місцевості від праці, всіх тримають на обліку. А він один плаваючий між нами.

 

189. І робить те, чого ніхто не вчився в природі. Залишатися не таким, як ми з вами живемо. А не маємо того, щоб не потребувати цього паспорту, на якому була написана Казанська лікарня. Вона це діло, мені мою неосудність ввела. Вона мене, Іванова, протримала три роки 10 місяців, та випробувала. А яким я був у природі, таким я залишився на волі. Адміністрація, охоронець порядку заважав. Робив корисне і тут ...  Охоронцям порядку говорю. Не паспорт виховує в людині чесність, а його діло, яке має у себе наш руський чоловік Іванов. Він для цього діла загартувався, і допомагає чоловікові ображеному, хворому, забутому всіма. Він не заслуговує паспорта такого, як усі мають. Його повинні за ділом його розвитку знати, він загартований чоловік Іванов.         

 

1967 рік 5 березня. Іванов

 

:6703.05 Тематичний покажчик

:Невмираюча людина    7

:Всім пробачити    10

:Звільнити з в'язниці    9

:Тюрма   21, 22

:Серце вихід   23, 91

:Смерть   24, 175

:Китайці й росіяни    26

:Сонечко    28

:Війна в природі   30, 33, 36

:Бог   41, 66, 107, 155

:Рак    51

:Жити, не вмирати    54

:Хвороба   60, 134

:Залишатися без потреби    68

:Казань, вдруге   72 - 93, 189

:Сніг    77

:Ворог   82, 83, 88, 90, 162, 176  

:Перша людина    86

:Незалежний че.    89

:Учитель Сочі +1948 з гір прийшов   98 - 103

:Чівілкін бугор   103

:Ввічливість - 108

:Дві сторони   109, 131, 132, 180

:Що робити    131

:Для чого народилася людина    138

:Історія життя    143

:Загартування    170

:Паспорт   179, 180

 

Як позбутися від захворювань і стати здоровим

 

Редактор, перекладач – Ош.

 

1. Життя чоловіка залежить від природи. Під час народження він був облитий водою, виштовхнутий повітрям і прийнятий землею. Чоловік не захотів жити в природі, в оточенні повітря, води і землі, а почав створювати штучні умови для свого життя. Але чоловікові, хоче він того чи ні, доводиться стикатися з природною атмосферою. Люди пішли не тією дорогою. Природа любить ту людину, яка сама любить її душею і серцем. Ми не гарантовані від нещасть, і нас чекає день, для нас призначений. У нас є бажання, щоб все це обійшло нас стороною. Але ми хочемо жити тільки добре, і щоб тіло було в теплі. Усі стараються уникнути поганого і холоду, думаючи, що так краще жити. Але в природі робиться не те, що думають і хочуть люди. Приходить час, і виявляється, що наш відхід від природи до життя в тепличних умовах призводить до багатьох захворювань, у тому числі й раку. А життя людства починалася в холоді і без комфорту, у важких умовах і наодинці з природою. Люди живуть, а от що треба робити для того, щоб перемогти як зовнішнього, так і внутрішнього ворога свого організму, ніхто не знає. Хвороби тихо і непомітно підкрадаються, але сильно діють на організм, і урятуватися від них дуже важко або неможливо.

 

2. Але є чоловік, який може перемогти невидимого ворога. Він каже, що його тіло сприйняло цього ворога від ліктя і вище по всьому плечу. Він протиставив ворогові свою силу. Його союзниками є повітря, вода і земля. П'ятнадцять днів він боровся з хворобою, вжив тисячі ударів і багато різних прийомів, і переміг. Чоловік постійно бореться з природою, він повинен шукати засоби всередині себе для перемоги над смертю. Сьогодні вона – нас, а завтра ми – її. Ми стараємося взяти у природи і використовувати тільки хороші сторони, і уникаємо всього поганого. Але в цьому є і зворотний бік медалі: хороша дія послаблює організм, а погана зміцнює його, примушує інтенсивніше працювати і збільшує захисні властивості. Ми повинні добитися від природи, і отримати сили для боротьби з хворобами. Вона – найголовніше, все робиться за її законами, а ми є частинкою самої природи, і живемо теж за її законами, і ті ж самі сили діють і всередині нас. Люди нікому і ні у що не вірять, вони самі створили такі думки і оточили себе атмосферою невіри. Відгородилися від природи як фізично, так і на розумовому плані. Створили техніку, і стали воювати з природою, протиставивши себе їй, не думаючи, до чого все це може привести.

 

3. Іванов же не воює з природою, вона його друг. Він терпить за істину і за незалежність людини від навколишніх умов, за життя довге і вічне. Помирати всі вміють, треба жити навчитися. Іванов живе не тільки для себе, а й для людей, щоб не йому самому було добре, а щоб його життя було корисне всім. Природа любить тих, хто любить її. Вона таку людини не карає. У Москві живе Сергій Іванович Качалін, який працює в МПС. У нього на верхній губі з'явилася злоякісна пухлина у вигляді виразки. Коли пухлина збільшилася, йому довелося звернутися до лікарів. Лікарі вирішили видалити верхню губу з частиною зубів. Качалін відмовився від операції. Йому повідомили, що є такий чоловік, який може йому допомогти. Цей чоловік живе під Ростовом і приїжджає в Москву заради хворих людей. Цей чоловік – Іванов. Перед Качаліним відкрилася істина. Іванов його прийняв, з увагою вислухав. Він каже, що до нього приходять люди з різними хворобами і просять їм допомогти. Але йому не потрібні їхні хвороби, а потрібні самі люди, які з його допомогою зможуть позбутися своїх недуг. Він учить, що причина всякої хвороби є в самих людях. Їх неправильне мислення і, як наслідок, неправильні діла створюють умови для розвитку всякої хвороби. Не треба відгороджуватися від природи, а треба приймати її такою, яка вона є.

 

4. І тоді наше тіло буде жити згідно з приписаним йому законом, і стане міцним, здоровим і витривалим. Треба сказати велике спасибі тому чоловікові, який з великими труднощами отримав від природи силу, і став її використовувати для блага людей, не шкодуючи самого себе. Природа карає нас за наші нехороші справи. Здорові люди живуть, нічого не знаючи, що рано чи пізно прийде час, і природа покарає їх своїми силами за все погане, зроблене ними. Але іншим, які йдуть по шляху Іванова, вона дасть легке життя. У цьому їм допоможе чоловік, якому природа довірилася за його заслуги перед нею. Вона його збереже, і він буде жити вічно з нами, для нього не буде ніякої смерті. Це обов'язково настане. Він зі своїми силами доб'ється всього цього. Але для нас, простих людей, він буде невидимий. Іванов просив Качаліна робити все по його системі, нічого не пропускати, і тоді він отримає одужання. Учитель каже, що моє здоров'я – це ваше здоров'я, що воно у нього в надлишку, і він ділиться ним з хворими через руки, передає їм частину свого здоров'я. Поки хворий отримує через руки енергію здорової людини, в цей час Учитель пояснює, що і як треба робити, щоб зберігати своє здоров'я. Сергій Іванович каже Учителеві, що він до цього курив і пив горілку, а тепер вирішив все кинути. Учитель велів йому слідувати системі і робити наступне: 

 

5. По-перше, треба вранці і ввечері перед сном обливатися холодною водою, щоб було тобі добре. У цьому ділі доведеться прикласти силу волі і потрудитися самому. По-друге, треба бажати здоров'я іншим людям, якщо його хочеш сам отримати. Здоровайся з усіма знайомими і незнайомими, не чекай, коли вони самі з тобою будуть здороватися, а перший скажи: «Здрастуйте». По-третє, не будь жадібним і користолюбцем, ділися з нужденними, і не чекай, коли він попросить, а сам запропонуй йому допомогу. Про себе скажи, що ти даєш і робиш цій людині добре для того, щоб тобі теж було добре.    По-четверте, треба 42 години поголодувати, не вживати їжу, воду. Почати треба в п'ятницю о 18 годині і кінчати в неділю в 12 годин. Перед їжею треба вийти на свіже повітря і з висоти ротом втягувати в себе повітря і просити того, кому ти віриш, щоб він дав тобі з повітрям здоров'я. Це треба робити щотижня і чекати, і зустрічати цей час, як свято. Щодня вранці і ввечері ходити босоніж по землі або снігу, і не забувати правильно дихати, як написано вже вище. По-п'яте, не треба плювати і харкати на землю. Не треба пити і курити.

 

6. Все це разом узяте пробуджує людський організм, переробляє і налаштовує психіку на новий лад. Все це знайдено народом і використовується Івановим і людьми для позбавлення від хвороби. Ми з вами повинні використовувати ці природні сили і якості, це все святині світу. Учитель каже, що він не лікар, щоб лікувати хворих, і не знахар, щоб визволяти людей від хвороби, а він практик. Він навчився сам користуватися силами природи, і закликає до цього інших людей. Люди не шукають таємницю людського життя, їх більше цікавлять зовнішні сторони, такі, як земля, космос тощо. Люди живуть самі по собі, відірвано від природи, думаючи, що це невичерпне джерело. Вони не піклуються про ті наслідки, які можуть бути в результаті нерозумної діяльності людини. Не завадило б згадати байку Крилова «Свиня під дубом». А людина представляється саме такою, їй не завадило б заглянути в себе, розібратися у власній природі, а потім діяти, твердо знаючи, що їй треба.

 

7. Якщо дивитися на Іванова, на його загартування, можна сказати, що він є самородок, котрий вийшов з народу. Він один свідомо пішов цим шляхом, і свої знання передає людям на їхнє благо, для збереження їхнього здоров'я. Його вустами говорить сама правда. Він загартував своє тіло, серце у нього працює, як у 25-річного юнака, завдяки своїй силі волі він не боїться ніякої хвороби, ніяких негативних впливів атмосфери і навіть самої смерті. У цьому немає ніякого дива, так як він використовує сили самої природи. Він каже, що вирішальне значення має чисте повітря, правильний вдих і видих пробуджує організм, дає швидке одужання, діючи на центральну нервову систему, швидко відновлюють сили організму. Але люди замість того, щоб застосовувати вже випробувані природні способи отримання здоров'я, бояться говорити про це, адже це начебто схоже на щось надприродне. Учитель каже, що не хвороба стоїть над людиною, а навпаки. Людина вище самої природи, і в її силах позбутися всіляких негативних впливів, не шляхом отримання допомоги ззовні, а внутрішніми силами самого організму, пробудивши його методом, випробуваним Учителем на самому собі і на багатьох хворих, що звернулися до нього за допомогою.

 

8. Учитель каже, що треба любити не тільки самого себе, але і всіх людей взагалі, з усіма здороватися, цим прищеплюється любов до людей, і серце людини поступово пробуджується, і відкривається для більш високих цілей. Треба привчити себе і свідомо жити в несприятливих умовах, загартовуючи цим самим як фізичну, так і психічну сутність людини. Не треба мати нездійсненних бажань,  бо нездійсненні бажання призводять до незадоволеності життям. А звідси виникають нервові розлади і всілякі хвороби. Загалом, Учитель закликає очистити своє фізичне тіло природним способом життя, свою нервову систему терпінням. Природний спосіб життя – це прийняття в природі не лише хорошої, а й поганої сторони. Тільки тоді організм буде однаково сприймати будь-які якості, наявні в природі, і при цьому залишатися в рівновазі внутрішніх сил, тобто бути здоровим на відміну від людей, що живуть в тепличних умовах неприродним способом життя.

 

1967.02.13.

 

Якщо я знаю, мені буде добре. А якщо не знаю я, мені буде погано

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Людьми був суд, влаштований за моє діло зроблене. Я відмовився разом йти по дорозі. Взяв незалежну свою дорогу, не зайняту ніким. 2. Вона була і буде, якщо ми з вами не кинемо її так зустрічати, як ми змусили себе зустрічати по моєму природному ділу. Я тіло примусив не в тому місці, де люди однобоко живуть. 3. У них велика віра в це й бажана любов до хорошого і теплого. Що й примусило людину в природі робити фізично або розумово тоді, коли треба була з цього всього яка-небудь користь у життя.

 

4. А ми в цьому зробленому ділі помилилися, і сильно. Нас за це все взяла природа і стьобнула. За наше все зроблене помилилися. Ми застудилися, захворіли, похворіли і померли. 5. На віки віків лягли в могилу в землю. Це не наша з вами система, яку ми ввели, і нею один час користуємося. Хочемо сказати вголос, що ми навчилися не жити, а вмирати. Нас примусила залежність, через що зробилися ми бідні люди. 6. А щоб погодитися з природою, вона має у себе силу волі залишатися незалежною людиною. Загартовуватися в тренуванні, робити справу для всіх людей. Якщо дивитися на це, все погане, але зате холодно.

 

7. У чому народжуються нові невмирущі сили. Вони оточують людське тіло природно. Ніколи ніде ніяк не застуджується і не хворіє людина. Що може бути краще від цієї справи. Всі в дорозі не знають природу. 8. І не знають, що ми повинні робити, щоб не отримати в природі шкідливе. Ми, всі люди, не навчилися, як буде треба жити, але не треба вмирати. Ми навчилися всі користуватися природою, щоб від неї брати. У повітрі беремо, і у воді ми беремо, і на землі ми отримуємо. Для життя тимчасове явище учимося робити. 9. У природі одяг робимо, і майструємо їжу. А дім ставимо на своєму місці. І в ньому розвиваємо таємницю на чоловікові новонародженому. Ми не виховали його, як слід, щоб чоловік наш на землі повзав, і не отримував у себе ніколи ніде ніяк погане і холодне.

 

10. Як це робилося, робиться, і буде нами всіма робитися в людях у природі хороше і тепле, чим ми не задовольнили себе в житті своєму. А взяли зробили, втратили здоров'я. Щоб його знайти, ми з вами такої людини із засобами не маємо. 11. Не знайшли, щоб назад повернути своє особисте здоров'я, яке роблять, і будуть робити так, як зробив в природі сам особисто Іванов Порфирій Корнійович. Загартований у тренуванні, роблю сам. Не застуджуюся, не хворію, а живу в природі. Мені холодно, погано, а зате я роблю чоловікові іншому в житті хороше і тепле. 12. Він учиться у мене, не застуджується і не хворіє. А потім слідом за цим його наявні хворобливі умови від цього зникають. А чоловік в цьому ділі отримує життя своє, але не смерть чиюсь. 13 ... Чоловік створить у природі свою наявну незалежну сторону. А залежність у природі проженемо геть.

 

1967.03.25. Іванов.