Козел. 1967.01

Іванов Порфирій Корнійович

 

1966.12.17 – 1967.01.07

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Козел є тварина життєрадісне, яка може жити зі своєю формою.  У нього борода, роги, маленький хвіст, і той стирчить угору.  Він і на півдні себе показує, і на півночі може бути, і на сході, і на заході теж може бути.  Над ним є господар, його зберігає, як око.  Особливо він потрібний для племені в стаді.  Це всіма називається козел.  А от це козел, котрого чотири чоловіки себе своїм розумом придбавають, тимчасово названий козел.  Не простий козел, а мирський.  У нього в доміно 28 штук, кожній людині попадає сім штук.  Від ... починається, а закінчується шість-шість.

 

2. Один-один – це саме на козла заходити.  Слідом за ним іде один-два, один-три, один-чотири, один-п'ять, один-шість.  Переходить на двійки.  Два-два, два-три, два-чотири, два-п'ять, два-шість.  Тепер продовжуються трійки.  Три-три, три-чотири, три-п'ять, три-шість.  А за цим ідуть четвірки.  Чотири-чотири, чотири-п'ять, чотири-шість.  П'ятірки.  П'ять-п'ять і п'ять-шість.  А шістка найголовніша остання, але вона в грі роль держить.  Шість-шість дубль.  Коли тільки він закінчує свою гру, ставиться останнім, вважається виграш сотня очок.  А ось пустушки, я їх записав як автор чому.  Після всіх порожній, це чорний дубль, ніякого рахунку не дає, окрім як порожнім закінчується гра.  Робить офіційного козла порожньо-порожньо.  Слідом іде порожньо і один, порожньо і два, порожньо і три, порожньо і чотири, порожньо і п'ять, порожньо і шість.

 

3. У цих картах може в будь-якому місці, і перед будь-яким гравцем ... на кому з двох суперників виявиться.  І який козел, він не один.  Простий трудовий, якому треба набрати 125 очок.  Тоді можна буде козла своєму партнерові привласнити.  У них програш, а у нас виграш.  Вони не вміють грати, а ми майстри.  Простого козла треба буде зробити.  У свого щоб 25 очок було, тоді ми маємо право брати дубль шість-шість, а він вважається сотнею.  Коли їм оголошуєш, заходиш.  Кажеш, але ми пішли на козла.  Виграємо – будемо молодці.  А не виграємо – значить, не зуміли.  Для нас не плюс, а мінус.  Ми сідаємо для того, щоб вигравати.  А того хвалять, хто обіграє, того всі підтримують.  Це люди хворі, у них думка одна.  Якщо чоловік перед чоловіком добився успіхів у цій любительській грі, між ними відбулася недооцінка.  Тобто в однієї сторони партнерів, що борються, сили слабкі, а в іншого боку сили більше.

 

4. Тобто козла прив'язати до інших таких же людей, як і ми є, люди, яких учать це діло робити.  Зіграна пара практична.  Вона розуміє, знає, якими сигналами може свого партнера попередити те, що чоловік  робить.  А чоловікові кому не хочеться зробитися над своїм ділом у природі героєм.  Особливо я сідаю в карти грати в буру, то мені по закону треба думати про прибуток.  А прибуток як і де народжується.  Це буде всім добре, що ми запишемо який-небудь козел, цікаво в простому ділі цей козел виявиться.  Ми з вами скажемо в один голос, і назвемо самі себе в цьому ділі молодцями за хорошу нашу з тобою здібність.  Ми цього не думали, а в процесі всієї гри вийшов козел, про який мріялося.  Він між нами всіма іншими, хто про це вболівав, здійснився.  Як же про інше яке-небудь, все може бути.

 

5. Ми обоє не кидаємо хитрувати.  Хочеться партнера прокатати.  І хочеться закінчити, щоб виграти 25 очок.  А якщо інший попадеться під руки, можна буде не так сказати.  Ми з вами на цю справу в цю гру сідали.  І про це кожен думає, коли який буває у тебе настрій, і як ти відчуваєш зі своїм здоров'ям.  Якщо людина думає, всі свої сили на це кладе, щоб було добре.  А коли тобі в житті щастить, ти лише раз радієш за зайвого козла.  Де б це не було, і ми тут розташувалися, зайняли своє місце, як ніби ти на ньому вічно сидиш, і вмієш сильно.  Я, каже, добре вмію боротися, тобто воювати з природою.

 

6. Вона нас таких зустрічає і проводжає, щоб ми були такими, як є азартні.  Для чого ми з вами сюди на це місце сіли.  Наша діло одне – всіх козлом зробити.  І перед усіма сказати свої слова.  Ми з вами сюди даремно не сідали, і не прийшли на про цей рахунок розмовляти.  Ми цією справою хвалимось, і хочемо сказати.  А скільки нас таких на білому світі є, всі вони так само свій час займають.  А потім про це як їм хочеться думати.  Вони не сідали залишатися простим і звичайним козлом.  Їхнє щастя, на цей рахунок оточив козлом залишатися перед усіма чорним, або, ввічливіше сказати, офіцерським.  Нам як хорошим гравцям, та ще кому ця чара випаде, навіть саме доміно не зможе правду підказати.  Ця справа, за яку ми з вами, чотири людини взялися, один одного остерігаємось.  Боїмося, як би я до нього, або він до мене не підгледів і не виявив карту.

 

7. Вона ж вирішує все.  Не так любитель поставить, як я хотів, вже мені як гравцеві доводиться котитися через одне нехороше до мене.  Я повинен між усіма один сказати, що я пройшов.  Або у мене немає такої карти, яка у мене має бути.  Але я даю слово  своїми картами це все догнати.  Одна надія на випадкове щастя, яке випадає двома дублями.  А вони можуть бути і на півдні, і на півночі.  Їм всюди воля одна.  Про цього козла не забувати, а за грою стежити.  І мислити, яку карту на який кінець без помилки поставити, щоб своєму напарникові не перешкодити.  У нього одне, а у мене інше, як би перехитрити своїх суперників.    

 

8. Нам в цьому ділі не треба велика площа землі, або яке-небудь місто велике, де багатолюдна місцевість, яка не обходиться без цього козла.  На цю справу люди свій інтерес, у чому-небудь програється.  Це не лопатою рити землю своїми руками, а сидиш на своєму місці і дивишся, хто перед тобою теж сяде.  І без будь-якої думки у них час не проходить, якщо він відірветься від цієї справи.  Не хочеться нікому залишатися в цей час, назвати себе козлом.  Це значить, ти нічого не вмієш по нашому розвитку робити.  Тобі треба буде по дорозі швидко і акуратно, щоб не перешкодити іншому.

 

9. Навіть повчити, як буде треба між одним й іншим чоловіком, що зустрічається, щоб тільки було добре дивитися з боку на їхню поставлену ввічливість.  Вони один одного вчать своїм зробленим вчинком.  Хіба ми з вами цією справою займаємося.  Хіба тільки ми з вами в цій справі опинилися після своєї праці.  Ми прийшли сюди один з одним свою здібність показати, чи вміємо ми на цьому місці робити нашого козла.  У кого на це якийсь є азарт.  Він більше від цієї справи нічого не знає.  Він щодня ходить по тому ж самому шляху на свою роботу, свій належний час проробить.  Час приходить –він, як і всі, закінчує.  Миє руки, і поспішає потрапити додому.

 

10. Його не одне місце чекає.  Він вважає, це його хвороба не одного чоловіка.  А буває, зберуться такі хлопці вмілого характеру.  Один одного висаджувати через гру, цікаво залишитися переможцем цієї справи.  Як хочеться свого близького по роботі товариша зробити на цей час козлом.  А кому хочеться своєму сусідові, хто теж живе збоку зі своєю рідною сім'єю.  Вона господарем оточена і збережена розумом, де гарна справа.  Цей чоловік завжди з'являється на свою арену, він швидко ходить.  А чоловік, що зустрічається, ніколи не чекає від нього, щоб він своєю голівкою йому вклонився.  Швидше від усього сам цей чоловік раніше всіх, що зустрічаються, їм своєю голівкою поклониться, і милі слова вкладе, як у серці.  Він завжди каже: це мій такий внесок перед усіма такими людьми.

 

11. Він нам все говорить.  А коли я буду цю справа робити перед усіма людьми, хто-небудь візьме і спробує.  Як добре буває в природі, особливо за цим столом можна будь-якій людині сидіти, і будь-яку справу не робити, а розбиратися з ним.  І зробити таке могутнє діло, від якого між нами і природою не буде ніколи ніякого ворога.  Фронт скасується зовсім, люди не будуть поганого в житті думати.  Вчитися в природі по-новому жити, по-загартованому трудитися, щоб було здоров'я.  Щоб була можливість, чим хвалитися.  Це буде перед усіма нами чиста правда, якій довелося зберегти самого себе, як клітину.  І допомогти іншій людині.  Це був свій у цьому ділі вихід на своєму місці.  Серце моє здорове, загартоване, через що не боюся природи, не боюсь нічого.

 

12. Це найголовніше у своєму житті, і смерті не буде.  Якби цього в цього чоловіка не було, життя його не було.  А то живе на землі чоловік, і сильно дихає.  Цього мало йому.  Він різко говорить не про козла – про природу, про фізичне явище.  Найголовніше, це чисте повітря, вдих і видих, снігове, холодне пробудження.  Це найкраще для нервової центральній частині мозку.  Хто своєї думкою буде хворіти, і міцніше від усього любити.  Ніколи не буде забувати за хвору людину, душу його знати.  І всі сили класти йому допомогти, через свої руки струмом вбивати біль.  Це нам не слова одні кажуть, а робиться все діло.  Рука владика пише, ніколи про це не забути, дуже справедливе.

 

13. А просьба яка?  Мене треба просити.  А коли попросиш мене, будеш здоровою людиною.  Кому це не знадобиться, нашому молодому юнакові?  Та ні.  Шановні, це світове значення.  Нам треба любити велику природу.  Не мовчати словами, а треба говорити правду в цій справі.  Не грає ролі хвороба над людиною, а грає ролі людина над хворобою.  Що і примушує вчитися і розуміти моє вчення для того, щоб не сідати у в'язницю і не лягати в лікарню.  Жити вільно, не лізти на рожен.  Буде нам велика слава за те, що ми самі себе полюбимо та інших.  Головкою низько поклонимося, свою ввічливість представимо.  А про життя нове не будемо забувати, воно буде важка для всіх, це моє терпіння.  Своє серце гартувати будемо терпінням.

 

14. Милі мої люди, гляньте на сонце.  Ви побачите правду, своє одужання.  Бути таким, як я, Переможець природи, Учитель народу. Не вчитися грати в козла.  І не робити свого близького друга по життю, щоб він був перед нами козел, і ми над ним сміялися.  Як ми з вами у своїй грі робимося не завжди в доміно і перед усіма переможцем природи.  Сьогодні ми, а завтра вона.  Природа є друг життя, а ми їй оголосили війну.  Між собою і природою поставили гру в карти. Це дні, з якими доводиться рахуватися зі своїм повсякденним ділом, з фізичною та розумовою працею.  Всі ці люди під своїми руками тримають доміно, і хочуть ними зробити на живій людині мертвого козла, це вода.  А природа – живі дні, ми проти них виступили робити.

 

15. І зможемо зробити будь-яку і кожну людину цією грою і цими картами, вони людину роблять козлом.  У козлу мертве, а в людині живе.  Ми не хочемо зізнаватися, що ми у справі всієї цієї гри в доміно робимося азартними, несподівано людину робимо козлом.  А в природі для самих себе щодня робимо з природи мертве, неживе.  Намагаємося це все наявне спожити, тобто зносити своїм тілом це все в непридатність.  І слідом за цим самим своє тіло зробити непридатним до життя.  Чоловік старіє.  У нього все своє життя дні, що зустрічають і проводжають, які не давали живому тілу ніякого почуття для того, щоб від цього всього зробитися чоловіком непереможеним у природі.  Вона всьому діло.  Ми шукаємо правду в грі на цього козла.

 

16. Нам треба шукати в природі не здоров'я. А треба кинути так грати, як ми граємо в козла.  А треба вчитися у чоловіка не боротися і не воювати з природою.  Треба у себе знайти таємницю, і з нею разом нарівні щодня жити природно.  Щоб дні наші природні не терпіли від наших рук і нашого діла, яке нас змусило трудитися в природі, робити в живому факті, і в ньому втомитися і захворіти.  Це вже сам зробив на собі такий нестаток, і ним обгородився, а він робить людину безсилою жити.  Невже це неясна картина для всіх робиться в природі?  Ми ж це робимо, і в цьому ми помиляємося.  Невже нам це діло незрозуміле.  Якби ми не робили ніякого діла, в цьому б ми помилилися?  А раз ми з вами почали щодня якесь діло, в ньому ми стихійно помилилися.  Хоча й не робили ніякого діла, були начебто король, і він постарів і знесилів, і не став зовсім жити.                         

 

17. Йому не знайшовся жодний чоловік допомогти, щоб він продовжував своє життя.  Воно було гниле і смердюче. Хіба це вчені люди, якщо вони не хочуть зрозуміти.  Між одним і другим у природі дві сторони.  Одна дуже хороша і тепла.  У піснях, у танцях, в одягу, наївшись, і в домі можна отримати в доміно козла.  Він не допомагає жити, а заважає робити іншого козла, хто в природі є.  Це все природою дано, щоб ми цю гру на собі розвинули.  І цього козла у самих себе зробили.  Він у нас за рахунок прогресу робиться між нами всіма так, як робиться на Великдень під час великого Господнього воскресіння.  Про нього дзвони три дні били, а ми їх слухали, але   не розбиралися з цією справою.  Це наше багатство все робилося до цього свята.  Хороший господар ніколи не залишався без жертвопринесення якої-небудь тварини.               

 

18. Свято це число своє займало.  Для нього до цього люди наші готувалися, говіли, не їли.  А на Великдень були двері розчинені грати не в козла.  А більшість селян грали в пасхальне яйце, ця гра була введена і прийнята предками.  Грали ті люди, які ці яєчка мали.  Бідному страждальцеві не до цієї гри.  Йому якби хто дав яєчко, він би вас розцілував за яєчко.  А зараз ми себе оголосили в цій всій будові, ми через своє вміння живемо дуже добре.  У нас свої заслужені свята.  Ми їх спільними силами усім народом відзначаємо хорошим столом, всякого роду приготуванням.

 

19. Один одного в цей день не забуваємо.  Запрошуємо в гості, щоб похвалитися своїм наявним добром, яке ти у своїй праці придбав.  Твої в цій справі заслуги цей день згадувати хорошою датою.  У тебе на цей рахунок зібралися кошти, ти до нього готувався.  До цього ти знав, що в ньому ти не посвяткуєш, а добре нап'єшся вина, та поїси приготовленої їжі.  Вона не так у всіх готувалася, і свято не так було зустрінуте.  В одного бенкетом відзначалося, а в іншого сльозами.  Хотіли б відзначити це народне завойоване свято, та нічим.  А багато людей зажили цим часом, їм радянська влада допомогла.  У них велика освіта зробила командиром, вченого з себе чоловіка.

 

20. Інший, що зовсім не відстає, стороною йшов, і все думав цього досягти, що мої батьки в цьому моїй справі напали.  Я ж від простих людей, від бідних, що зовсім не знають, зробився інженер.  А в інженера є свій диплом від навчального закладу, що він проходив кафедри.  Словом, лекції професорів.  Словом, хлопець зробився свого місця ділок.  Отримав від державної партії довіру будувати своє благополуччя.  Мені це місце дали батьки, яких земля під час бою прибрала.  А я не хотів нарівні своє розумове діло підвищувати, а пішов.  Мій товариш залишився, не хотів бути озброєним знанням, а біг вперед.  Навіщо він мені здався.  Мені допомогла зробитися в цій справі матеріальна батьківська допомога.           

 

21. Це рідкість.  Вона між нами проскочила в природі.  Щоб неімущий чоловік любові в цій справі зробився інженером, треба було вчитися, щоб знати.  За своє місце відповідати.  Тобі за нього платиться, ти ж командир.  А твій відсталий товариш, він підлеглий, фізично працює, не живе в матеріальності так, як я.  Куди йому жити.  Я за своїм достатком і дітей виховую, як моїх підлеглих.  У мене діти красивіші від інших.  Щодо розуму, не скажу.  А от щодо витівок можна буде хвалитися.  Жодна дитина, яка виховувалася в теорії, вона корисного не створювала.  Всі молоді люди, вони азартні в доміно зіграти, і свого друга залишити козлом.

 

22. Це все теорія залишила залежний розвиток.  Але незалежність, вона і раніше не мала на це діло успіхів свого близького товариша по справі або по праці обіграти.  І зробити цього козла на людині.  Я цієї справи не робив би, але сили свої в цій справі перевіряв.  Будь-якого гравця залишав ззаду не тим, щоб своєму партнерові палицю в ноги вкинути.  І ставив не каприз свій, щоб він проїхався, не став грати.  Це нехороша сторона твого виграшу.  Ти зумій, дочекайся від свого партнера такої шашки, яка б закінчила, і у них залишилося 25 очок.  Це вже записано нашими заслугами, карта сама приносить не козла, як ми його отримуємо в процесі.  Вчений і невчений береться за цю справу, але не досягає свого вміння, програє, залишається козлом.

 

23. А залишатися ніхто не бажає, крім мене одного, хто про це зважився написати.  Козел я лише тому, що я не сідаю обігравати свого товариша.  Він теж не хоче бути козлом, але його робить карта.  Розум його змушує залишатися бути між усіма в природі козлом.  Цю гру в доміно ми розвинули між собою, ніби це спорт.  Ми можемо ним хвалитися, і через це все діло назвати будь-яку тварину козлом за те, що вона в житті корисного не зробила.  Це залежить тільки від нас.  Перейменувати можемо навіть півня, назвати козлом.  Це проста і звичайна наша в цій справі кличка.  Ми навчили самі себе з інших, можливо, менш розвинених від себе, сміятися всюди за його недостатнє вміння.

 

24. У козла грають два чоловіки, зіграні вміло хитрувати.  Обманом козлом легко назвати.  Але зробити козла, щоб він був дійсним козлом, це було неможливо будь-якій людині.  Хто навіть зацікавлений в будь-якому місці через доміно йому зробити, назва робиться одним яким-небудь останнім заходом.  А ми добре знаємо, двома кінцями два дублі ставиться, офіцерський і сажений, вони оголошуються, адміністративно підвищений адмірал.  Словом, в цю гру треба буде не зівати, а то отримаєш від своїх партнерів будь-якого з усіх козла.  Ми навчили самі себе це робити.  Нас предки змусили один перед одним за цю справу боротися, битися, ледве не до кулаків.

 

25. Не хочемо залишатися козлом.  А охота велика, хочеться в цій грі залишитися не козлом.  Шашки розбираються по сім штук, з п'ятьма дублями не вводиться гра, перемішується карта.  А масть одномасна не допускається в гру.  Словом, сів за стіл – не думай ні про що, крім гри.  Станеш думати про щось інше, то тобі покотять козла.  Так тоді краще не сідати.  А йдеться між нами: що я за людина така в житті своєму, якщо не побуду у в'язниці, або в лікарні не буду лежати.  Ця сторона робиться чоловіком.  Він це діло зробив, а за це діло доводиться законно відповідати – треба не робити.  А як ти не зробиш, якщо у тебе руки, ноги є.  Голова думає, але не знає, що робить.

 

26. І не думає за це відповідати.  У природі є дві дороги, по яких можна людині йти.  А вона взяла залежність, і з нею разом стала крокувати.  А незалежність, вона виявилася ззаду, обійшлися без неї.  У природі себе людина привчила за рахунок природи жити.  У своєму процесі вона розвинула потребу для себе.  Добре одягнутися, наїстися досита у вільний час.  Йде в той натовп, де люди чого-небудь роблять або розповідають.  А ти стій і слухай.  Свої слова вмієш представити – бери свій час і говори.  Як я ось навчився писати про свою практичну незалежну роботу, яка повинна (бути) за законом розвинена в природі форма.  Це, що ми маємо в себе зростання всього природного багатства, нам не дало ніякої користі, крім однієї шкоди.

 

27. Чоловік не довів сам себе до повної досконалості, щоб була повноцінність.  Здорового фізичного розуму чоловіка, ми його змушуємо.  Він у нас даром їсть, одягається, в домі живе.  Він зобов'язаний не вчитися, а трудитися.  Так залежність чоловіка веде.  Чи є користь, немає користі, а чогось треба вчити.  У залежності люди всі роблять, за це отримують.  А незалежність говорить.  Не задовольнятися – то краще не жити.  Завжди хворий, нестаток мучить.  А раз є маленький нестаток, то буде і великий нестаток.  А раз немає, то що можна зробити, крім як треба хворіти, думати.  А вихід який?  Один, яка-небудь форма розкриється з цього всього.

 

28. Незалежність виступає.  Зі свого покладеною грою в козла я ніколи не відмовлявся.  Як малий стою на ногах, ніколи не думаю своєму партнеру в грі перешкодити.  А в викладеною самій початковій карті її доводиться.  Карту ставлю на ту, на яку задумаю.  Це я роблю швидко.  Щоб робити козла, я цілого не роблю, беру і спущу.  Залишу чорного для запису, він 25 очок має.  Але зате я не роблю на іншій людині козла.  А в цій справі вчуся, розвиваю свою думку, особливо шукаю по природі ворога того, хто нам у житті заважає.  Не дає нам легкого життя, оточує важко.  Чоловік дорослий змушує маленького вже діло робити.  З таких років, в такий час ми вчимо його.  А хіба звір свого малюка не вчить, не говорить йому про хижака людину.

 

29. Він йому говорить.  Але хіба за його розвідкою побачиш.  Це чоловік.  Його розум змусив самого себе огородити.  Він оголосив війну, поставив фронт.  А на фронті хто – кого.  Або ж людина – природу, або природа – людину.  А у незалежного чоловіка народилася думка за грою в козла, що можна позбутися будь-якого ворога в природі.  Козел робить людям відпочинок.  Вони, може, чого-небудь інше таке не в козла забували.  А може, один з одним домовилися піти в степ за велику відстань, де лежить поки безлюдний простір.  Там такого столу не буде, такого доказу, і немає такого шуму.  Де правда, а де було неправильно.  Хтось поставив не так свою карту, у гравців не відбулася гра, справа пішла на програш.

 

30. Це законний недогляд.  Тому добре, у кого карта плутала.  Але той заперечував, хто в цьому вигравав.  А зараз ми кожен сам собі міг від природи дочекатися якогось живого.  Це не доміно за столом сидіти.  І не розум свій ламати для того, щоб своєму супернику таку карту поставив, від якої йому носом треба крутити.  Він заходить в оману, несподівана удача, нічого ставити.  Вже хвороба, він терпить.  І в мисливця  немає зайця, вже думає.  Недобре порожньо ходити.  Є заєць, треба його вбити.  А на це природа не дала, осічка, взяла зайця залишила живим.  А азартний Алфьоров Віталій, йому і дім не треба.  Він дуже любить хвалитися своїм я.

 

31. Він грає з Грицем, хто, не подумавши, і карти не поставить.  У кожної людини на все є своя характерна хвороба.  Але у нас, хворих в цій частині, найсерйозніша хвороба – це зробити на якомусь іншому чоловікові козла.  Ця думка не в одного Алфьорова, не відмовиться від цієї справи і Маслов з Борисом.  Їм два на два грати – це їм не треба хороший сніданок.  Особливо іноді підноситься сир зі сметаною.  Так і нас робить в доміно козел, то тих, то інших.  Як вода срібляста біжить.  Вона бере початок від ключа, самого верхнього початку, під селами пробирається, береги обмиває, в море збирається, а потім туди знову потрапляє.  Не зупиняється колесо.                       

 

32. Ми теж сюди потрапили випадково, заслужили бути в цій справі козлом.  Так говориться.  Молодим прощається бути в грі такий козлом. Але як Порфирієві Корнійовичу залишатися.  Не треба з трактористом Сашком, хто малює свої види, але від козла не йде, його отримає.  Зважився про це Іванов написати.  Кому хочеться залишитися свідомим козлом, крім одного нашого Учителя.  Хто більше від усіх призвідник, це він молодь змушує.  А грати кому не лінь, тому і можливість є грати.  Один одному доводити своєю здібністю.  А у нас вони не виділялися між собою.  Команда одна подалася або в палату, або по ділу з палати.

 

33. А більшість, ти хворий, не  хворий, терпиш.  Битися об стіну головою, жоден азартний не вдариться о стіну.  А козла програє своєму партнеру, а тоді психує.  Це добре нам.  Ми спимо, всі лежимо в ліжку.  Кому сон сниться, нібито він на волі.  А його час, буде говорити персонал, треба буде вставати.  Сніданок принесли, поспішай умитися та обтертися.  А після сніданку головне прибирання, миється дерев'яна підлога.  І справа йде до обходу лікарів.  Кожного з нас питають: не захворів чим-небудь?  Прийшла на допомогу лікар Т ... і з цим ідуть.  Настає час прогулянки.  Хто як.  А я незалежний чоловік у природі, попереду ніхто, як я один займаю свою доріжку.

 

34. А думку свою пускаю, куди захочу.  Часто згадую проїзд в автобусі, холодно буває.  А я ж так, як зараз.  Зима в розпалі, а моє тіло таке ж, як і було.  Я можу свою думку направити в Льодовитий океан в глибину.  І можу підняти її в Космос, в небесний простір.  І там копатися зможу, яку-небудь будувати фантазію.  Я не як усі, думають про свій дім.  Я думаю про життя для всіх, щоб так довелося за козла написати.  Щоб люди вдіяти не як козли, а як милі люди.  Щоб вони глянули на сонечко, і побачили правду не в козлі, а в природі.  Моє одне сильне переживання на цьому холоді, по снігу ходити босим.

 

35. Я не божевільний, як це говорять.  Сильно чую холод, але він мені створює природне тепло.  І це буває, як накинеться апатія, і почнеш сили спускати.  А потім велика ... заступається.  Я беру своє слово, і потім знову вгору за самим холодом піднімаю руки, начебто здаюся.  Де береться тут же сила, і йде знову цей холод.  Це не стоїть одне на місці, а все змінюється і рухається без кінця і краю.  Я на прогулянці не стану даремно, і не буду даремно бігати.  Моє вироблення сил.  Я не думаю про який-небудь день, що прийшов, а він же до нас наближається.  Ми до нього готуємося не в козла грати, а бенкет створювати не одному, а юрбою.  Я це ні за які гроші не погоджуся робити.

 

36. Я про хвору людину думаю не так, як стою.  Не сідаю – це моє в цьому діло.  Я не думаю, що треба зробити людину козлом.  Це не моя думка така.  Моя вся думка в снігу.  Не для того, щоб боятися.  А ми боїмося смерті, не хочемо застуджуватися, не хочемо хворіти.  Одягаємося, їмо досита.  А самі цим не рятуємося.  Як хворіли і застуджувалися, так і залишилися.  А я добре знаю, що роблю.  Треба буде обов'язково робити.  Якщо я не буду таким молодим виглядати, то і немає, що і кому говорити.  Це, що я роблю, дітям не доводиться цим займатися.  Сам же не надумає зайвий раз пробігти.  А щоб босоніж та в трусиках.  Ми це вважаємо неможливим з цього холоду займатися так, як займаюся я.

 

37. А в природі не один козел змушує відпочивати, відпочиваємо весь час.  Чоловік живий енергійний не одягнений.  Вже все висить не важке, але не легке.  Надягаємо, огороджуємося.  Кажемо: наше.  А де ж моє?  Всі кажуть: це моє місце, я його оточив, живу на ньому.  Немає жодної людини, щоб він на своєму місці не народжуються.  Тільки таким, як його природа представила.  Всі вони від нього пішли, і обгородилися своїм багатством, вони не захотіли залишатися бідними.  У природі, як за хорошим столом.  А стіл український приймає не всіх людей.  Хто має право в ньому брати участь, а кому і не дозволяється.  Близький, рідний до цього добра запрошувався.  Йому далося на це бути учасником.

 

38. Це все зробила любов.  А в любові і козел виграється.  Не любиш гру – завжди програєш.  Краще буде для тебе, як людини, (бути) таким, як Учитель є.  Він пише про це, де буває.  Ніколи не забуває про це думати, коли не був таким чоловіком, як він є зараз.  Хто зможе сказати про нього, що у нього такі якості є.  Для чого він пише, і зачіпає своїх учасників, хто не чекає.  Знає добре, що й інші хворіють цього козла на собі створювати.  У доміно я теж любитель залишатися в грі козлом через думку мою.  Це мій відпочинок взяти ці сем карт, і за меншістю її на кін ставити.

 

39. Це природне явище, що ти від природи отримав, буде її щастя.  А коли ти не сам робиш свого товариша козлом, тебе не звинувачує сама.  Вона говорить.  Хіба в цій установі перший лежить на цьому ліжку.  Або це одне доміно, в якому робиться чоловік козлом.  Його як азартного примушують умови.  Він не зможе сьогодні залишатися перед своїм товаришем без цього козла.  Та ще ми граємо на висадку, інколи і скажеш на свого партнера якесь незаслужене слово.  Буває, і це все в голові робиться.  А от я завжди стою, і думаю не про цього козлика, а про природу, про її нові небувалі дні, що йдуть по порядку.

 

40. Особливо, коли забуваєш ти, в козла треба.  Для твого незахищеного тіла потрібно  тепло, на холоді не цікаво мерзнути.  Інтерес весь у хорошому і теплом столі.  Та за хорошою зручністю, де відбуваються веселощі різні.  Навіть хваляться у своїх хороших костюмах.  А от робити доводиться неоднаково.  У одного є обережність пити вино, а в іншого цього немає в його кроках.  Він каже: для чого його купили, і скликали компанію мовчки сидіти?  Ми звикли вдома один з одним розмовляти рідко, не дає більше умова, яка робиться нами.  Ми з вами не вміємо жити.  А хвалитися ми вміємо навіть своїм народженим дитям.        

 

41. Він же мій.  Я його народив, і ним хвалюся, що він у мене хороший, нічого не робить поганого між усіма людьми.  А що робить вдома, ми йому за це все прощаємо.  Це його спроба, він зробив сам і вдома.  А між усіма повторить він не погане, хороше.  А от у доміно не самі ми, такі азартні, вміємо грати, у будь-який час свого суперника обіграти.  От ми пара – на пару.  Цього не може сказати ні один чоловік.  Були як Боченок Алфьоров.  Думали, їм ціна велика.  А розібратися, так хохлові іншим разом програють, вони вухами заворушили.  Визнавати не хочуть, що вони не вміють.  Зараз гра складна, на гравця ... І його б'ють ...

 

42. Хоч і незручно, але здаватися треба.  Гриша з Йолкіним обіграв, за один вечір дали шість козлів.  Це рідкість, але буває.  Алфьоров з Маслом зівають.  А коли прозівав, час пройшов дарма.  Щоб сказати про це, такого жодному гравцеві не доводиться мати.  Тут не в гравцеві справа ведеться, а в картах, кому яка дістанеться.  Як який і коли прийде в нашому житті день.  Хіба ми з вами не хотіли добра хорошого.  Хіба нам не хочеться, щоб сьогодні ми з вами мали хороше, тепле і ясне в променях сонечко з самого ранку і до самого вечора.

 

43. Ми з вами такий день не очікували.  А щоб в нашій грі в козла пощастило, як це буває, на це приходить літня пора.  Тепло, добре.  Ми сходимося, і починаємо один одного полоскати.  А люди наші старші, але сидять і відпочивають.  На наше діло дивляться і посміхаються.  Скажуть, кого вони роблять козлом.  А самі себе не зрозуміють.  Це гра їхня введена давно-давно в доміно, мене навчила більше.  Гра це хвороба, через яку я потрапляв до лікарні, а то я й не знав.  А зараз у цих умовах початківців немає, що роблять.  Думка з голови вискочить, не маєш зосередження.  Потрібно постояти, подумати про нашу природу, про те, що знаєш.

 

44. А знати, як ледве тільки візьмешся.  Збоку тебе лежить Сашка козел.  Ми вчора з ним шість штук врізали, це вже наш програш, а Бориса з Маслом прибуток.  Легше і краще від усього живе та людина, хто мало знає.  А більше треба тому, хто знає багато.  Я не знаю того, що знають усі.  У всіх своя думка горда.  У нього немає того, чого я здобув. Я вчуся в природі, терплю.  Зустрічаю і проводжаю будь-який день живим тілом, уже мої заслуги.  Я не хочу від неї відмовлятися, і не хочу про це забувати.  Я від цього лякаюся, страшно одному випробовувати.  Сьогодні підвищилася температура, я такий же залишаюся, як і при зниженій.

 

45. Та ще не їм свідомо.  Яка б не була атмосфера, вона є для мене не в козла грати, щоб когось зробити козлом.  А в козлі хто розуміє це.  Одна радість зустрічатися з небувалим часом.  Холодно від цього діла сильно.  Я один терплю в цю природну хвилину.  Чого б я тільки не надів, це для мене не порятунок.  А от думати доводилося, як ніколи не бувало ще в житті цього чоловіка, хто це діло відчуває і вивчає ці якості на собі особисто.  Який би я не був у цьому ділі чоловік, я переміг ворога.  Але не виграв у свого суперника козла.  У мене і карта так ввічливо ставиться в кін, від якої мій протидіючий по грі товариш не прокотиться.  Він завжди за мою скромність дякує.

 

46. Я, говорить це партії гравець, один з чотирьох, що сидів.  Ніколи він таких можливостей від свого гравця не мав.  Це тільки робилося Корнійовичем.  Його залишали за його свідому гру, яку він робив.  І сам ніколи зі своїм серцем не забував про те діло, де йому доводилося бувати з цими босими ногами.  Їм можна не заздрити, і не сміятися з них, а послати їм найкраще побажання.  Що вони навчили самі себе ходити так, як вони не потребують ніде захисту самих себе.  У ногах виробляється сила.  Я, говорить Учитель, мені дав ім'я народ.  Він  бачив мене, що я такий-то чоловік з такою якістю.  Мені за це можна буде людині будь-якій поклонитися.

 

47. Я коли граю в козла з дітьми, як старий  і малий, їм стараюся не наносити в їхній грі неприємність.  Це милий з ними дух, якого я маю між собою і між ними.  Вони за це зі мною рахуються і хочуть.  Їхнє бажання одне – залишити мене козлом.  Посміятися легше буде молодому чоловікові з такого старого, хто вже прожив багато десятків років.  Не прирівняєш його до юнака 25-річного віку.  А він з ними на одну руку грає, і не поступається іншим.  Інколи доводиться дати своїм суперникам у цій грі чорного козла.  Ми його в цій справі величаємо.  А мені, як такому в цій справі азартному, вам не розповідати, якщо ви самі такі у своїй грі.  Коли вам карта, як це годиться, не прийде.

 

48.  А ви вже по ній бачите, що вона тебе залишить у твоєї програшній партії.  Ти, який би не був хитрун.  У доміно всьому ділу допомагає кожному гравця його карта, що прийшла.  Це карта, яку доводиться на кін ставити.  А до неї у твого суперника і не виявиться, він починає зад голови своєї чесати.  Як же він програє, йому в цьому конові не пощастило, він у природі щастя на це не отримав.  Я йому кажу по своєму росту всієї цієї гри, дитинкою його називаю, а він мене з увагою слухає.  Хоча ти і натренований у цій справі, але ти не по хитрості своїй, а по щастю одному не виграєш у мене.  Як би ти не старався і ні вболівав, у цьому робив, будеш у програші.

 

49. Він як молода людина не хотів навіть своїх слів мені представляти.  Він сильний у цій справі не тим, так іншим, віджене від себе будь-якого нападника козла.  А я такий.  Якщо вже босий ходжу свідомо по морозу, по холоду, міцно терплю.  І знаю добре, що я не застуджусь і не захворію.  Це трохи його заспокоює.  Він за це від мене отримує у себе козла.  Не хотів би від такого невмілого грати в козла, а отримувати для себе козла.  А в природі ж я один такий, хто візьме і обіграє найсильнішого гравця.  Тоді цей гравець в свою голову бере ці сім карт, і починає придивлятися, а що йому в цій грі може завадити?  Він вірить не в щастя, а вірить у хитрість свою.  Але в природі хитрість не в моді.  А от коли щастя приходить.

 

50. І ти через це щастя висаджуєш самих хвастунів зі столу.  Їм незручно залишати свої місця, але що ти поробиш, такий закон введений у природі.  Всі люди ходять одягнені, усюди наїдаються досита, і в домі знаходяться.  Роблять те, у чому помиляються.  А я такий гравець.  Не сідаю за стіл, як сідають усі люди, і хочуть залишити своїх товаришів козлами.  А самі в цьому потрапляють в халепу.  Ніколи не хотів залишатися козлом, а тут, як на нещастя, бере і не щастить, що й сам не розумію.  А козла отримав, і не дихай.  Це сама річ, що йде, у житті проходить між нашими людьми, які не ходять по-моєму босим.  А програти їм як хитрунам козла, завжди можна програти, і обов'язково програти.                          

 

51. А от виграти треба вміти, і щоб із цього козла була користь.  Вона грається на кораблях, у поїздах, в будинках відпочинку, в санаторіях, і перед кожним двором.  Люди вчені, невчені, ніхто (не згоден), щоб свідомо зробитися козлом, крім мене, одного чоловіка, хто свідомо хоче у себе мати. Це тільки природа, а в ній незалежність, вона чоловіка вчить отримати козла, або бути чоловіком у програші.  А у здоров'ї виграєш.  У нас одна тільки людина зі своїми силами воює з природою і з людьми.  Козел стоїть на самому центрі, ніколи він від цих людей не дівається.

 

52. Найголовніше, в цій грі хитра та без кінця обдумана у себе в руках карта.  Гравець завжди зі своїм законом.  Більше семи карт йому у своєму конові не належить.  Дивись на першу з усіх карту, яка на стіл заводить всю розпочату гру, яка робить за домовленістю.  Якщо тільки гра відбувається в морського, то треба одній парі виграти у іншої пари всього 25 очок.  Щоб було законне пред'явлення, дубль взяти шість-шість, він у цей час завоювання має  у себе сто очок.  Люди перед людьми його ставлять на стіл для того, щоб свої карти спустити в грі наперед.

 

53. За тобою залишається перемога.  Будь-яка карта може закінчити свою аматорськи розпочату гру.  Козел морський в багатьох фразах може залишатися.  На цю справу самі люди себе в процесі роблять козлом.  Всьому діло, як буде ставитися одна біля одної інша карта.  Ти не думаєш цей кін від свого, що бореться.  Так само, як від себе, людина зможе отримати невдачу свій належний кін.  Ішло все нібито добре, і акуратно для цього думка трималася.  З боку навіть доводилося дивитися за ходом гри, на якому боці була розташована ця сила, у якому була перевагу.         

 

54. У всій грі так думалося і так виглядало.  Але точно ніхто не може наперед сказати, що я залишуся перед усіма, і своєю призначеної шашкою всю цю гру закінчу.  Такого вдалого чоловіка ні в одної  команди або сторони, що протистоять, не народжувалося.  А це були хвальки перед поставленою метою якою-небудь з любителів, уболівальників. Дуже йому хочеться, щоб його сторона, про яку він і уві сні не забуває, що сьогодні будуть на цьому полі грати люди один проти одного по старому і класному в грі ділу.  Ми, люди, знаємо свою сторону, завжди у себе тримаємо в думці.

 

55. Хто б і де не жив на своєму рідному місці, він на нього ніколи не скаже, що воно зі своїм днем, що прийшов, опиниться в програші.  Чоловік для цього ніколи не народжувався.  Він народився ... для іншого чоловіка, щоб йому, як ображеному, бідному, хворому, допомогти, щоб чоловік позбувся своєї хвороби.  А цією хворобою хворіють всі люди земні.  Вони не зможуть залишатися без своєї сторони.  Вона їх змусила невідривно разом бути в природі залежним від неї.  У всіх людей велика боязнь в природі залишатися на перший рік цього часу, при якому вони хотіли пожити добре, тепло.  Але в цей час ця думка не виправдала себе.

 

56. Порвалася, і не дала людині жити.  Ми з вами які були сильні на своїй стороні.  Криком кричали, що наша сторона, наші всі гравці всесоюзної збірної команди з футболу на міжнародному (змаганні).  На першості належало грати за золоті зірочки або медалі.  Хто був з нашої радянської сторони не згоден, щоб наші руські хлопці по доброму довірилися в 1964 році з Іспанією у них на поле грати.  Хіба думав у своїй озброєній армії фашистської сторони, що вона зазнає краху.  У неї була неправда, яку мали тоді німці.  Де вони Іванова тримали під час оточення під Волгоградом?

 

57. Іванов був посаджений у гестапо, в політвідділі, у поліцаїв начальника Корнієнка.  На 27 діб був затриманий, чим і програли, фашистська витівка не увінчалася.  А де в той час був хворий Іванов, коли готувалися до футболу в Іспанії.  Чия сторона виявилася, наша залежна в природі чи іспанська.  Вчені люди визначили, що Іванов був у нас в Радянському союзі шахрай.  Його треба обстригти, побрить, і як фокусника засудити, посадити у в'язницю.  Де був тоді, коли грала наша збірна  команда міжнародний матч на першість з футболу.  Хто мав рацію і сильний сказати своє слово в життя в природі між цими людьми.

 

58. Хто не хотів, щоб наш Радянський союз зазнав краху.  Іванов був в Одесі в лікарні, його визнала психіатрія Одеси здоровою людиною і як неробою.    Хотіли незалежну сторону засудити, як фокусника.  Але все це виявилося безсилим, і стража вся спала перед незалежною стороною, яка підтримується Івановим.  Хто один у житті себе загартовує і надворі в природі, і на снігу, в морозі терпить один.  Не хоче від свого діла відступати.  Як я був Переможець природи, так і залишуся.  Перед усіма Учитель народу, я вчуся сам.  Навчився сам без усякого вчителя і викладача.  

 

59. Ніхто мене не вчив.  Як ці умови мене навчили в козла грати.  І про нього треба буде, як азартного, написати.  Я теж від цього діла не відстаю.  Разом з молоддю на одному фронті, на одному столі.  Шкода свою сторону.  Візьму та спробую, як буду в своєму наміченому шляху сильним чи ні?  Виявляється, буду.  Моя сторона, виявляється, була і до цього.  Мене цар забирав на війну з німцями воювати як новобранця, сірого солдата.  А сам в цей час був знятий з престолу.  Меншовицька система Тимчасового уряду, який хотів, щоб люди до перемоги воювали.  Цим успіхом не увінчалися вони.  Ми виявилися більшовики.

 

60. Цьому розвитку Ленін завадив, ці віжки відібрав і ввів їх в народ.  Стали через революцію доводити, чия сторона була сильнішою.  Того чоловіка,  у  кого не було, чого одягти, і поїсти, як слід.  У нього свого дому не було.  Він був вояк партизан, неправду капіталістичну проганяв геть із землі.  Де я і тоді, і зараз стою.  На тій ображеній стороні, всіх хворих, хто забутий завжди.  Я свідомо грав у більярд, а зі мною жінка любитель грала в більярд.  Але виграти успіхів не мала.  Коли їй довелося хворобою психічною захворіти, то я грав уже з іншим партнером.  Вона побачила цю гру, і хотіла, щоб мене обіграти.      

 

61. Її таке бажання народилося.  Підбігла, і у мого партнера вихопила кийок.  Вона хотіла, щоб я їй програв партію.  Я до цього вже був підготовлений їй в цій справі спустити свідомо з метою партію, щоб вона отримала задоволення в цьому ділі – вона більше не хворіла.  Ось який я природі ділок.  Своєю косою рукою кошу траву над річкою.  А удав у цей час, вуж, тягне своїми силами бідну жабу, яка криком своїм кричить, а сама лізе до нього.  Я в цей час – на їхній фронт, ні тому, ні другому не зробив шкоди.  А не дав вужеві скористатися, і не дав загинути нашій жабі, щоб її з'їв вуж.

 

62. Ось що я робив у природі в цих умовах.  Не грав сам особисто в козла, а підтримував аматорськи компанію.  Я сідав не з думкою, щоб виграти, а з думкою, щоб програти.  Я живу з думкою тієї, яка веде мене отримати козла.  А за станом здоров'я я з нього знімаю хворобу.  Він цим ділом радіє, що він мене такого дорослого.  Та ще у своєму бронзовому костюмі, сміється з цього.  Хто старається таке діло над іншою людиною зробити, він ніколи в природі не заслужить своє особисте здоров'я, як я його завоював у козлі.  Весь 1965 рік програв у козла.  Та пустував, як дідок з молоддю.  Коли вони виграють, з цього бідного козла сміються.

 

63. А я з нього сміюся.  Це вода срібляста по своєму струмочку йде.  І одна за одною тягнеться, робиться з маленької річки, у велику впадає.  І над селами, містами проходить, впадає в яке-небудь море.  І там ці природні сили народжуються, які зможуть в цей день до людини прийти, і його такими картами оточити.  Чоловік у себе буде мати щастя не залишатися сьогодні козлом.  Я тільки цього не визнавав, цю гру, за яку-небудь користь.  Я вистоював на ногах цілими днями, у грі не сідав, і не очікував від свого суперника  по цій грі, і по цьому розвиненому азарту, в якому ми опинилися з одного боку.

 

64. А з іншого боку чекав свій такий час, в якому ми, обидві сторони опинилися.  Він це щастя свій виграш тягне до себе, а я собі тягну.  Той, хто сильно про цю справу думає, і хочеться йому свого товариша обіграти.  А приходить не за столом з ложкою за борщем, одну за одною сьорбай і сьорбай.  А потрібно в грі кмітливість, знати, що треба буде, якусь карту ставити.  Ми звикли один іншого, щоб у нього був цей камінчик.  У кожної людини ця думка тримає.  Козел даром не приходить на стіл.  А треба кін гри поставити всі свої камінці, щоб закінчити з користю і без користі.  Неначе даремно програли морського козла, без 25 шашок не пришити.  Щоб заслужити увагу, сотню взяти, і його як виграш заходить сотня.

 

65. Заходить той гравець, хто кому записав.  Він упевнено заходить для того, щоб пришити козла.  Ця чи інша сторона зможе погодитися разом нарівні жити.  У природі є дві сторони, погане і хороше, або тепле і холодне, багате і бідне, нове і старе.  Але все це залежне від природи.  Вона в силах, все зможе  зробити.  Або бути таким, або бути таким обов'язково однобоким.  Або науковцем, або невченим.  Життя в природі одне – на черзі стояти і чекати завтрашнього дня, кращого від сьогоднішнього дня.  У всіх немає гарантованого такого часу, в якому не доводилося захворіти або простудитися.  Всі ми такі гравці.

 

66. На сьогодні разом граємо.  Як хочеться один одного обіграти.  І хто з живучих на білому світі сам себе не захищає.  Я для чого взяв ці камінці?  Я в них добре розбираюся, яку де треба поставити, щоб мій суперник вояк зі своїм камінцем більше не поставив свій камінь, вже проїхав.  А раз не наша карта, що ти зробиш, окрім як доведеться почекати другого разу.  Як коли карта себе поведе.  А то й вдруге не поставиш, вже видний програш.  Одні шістки гравця оточили.  І тому, кому пощастило в житті, не бути в грі козлом.  Він, як на гріх, бах і закінчив офіцерським.  Яка це радість стає у цього гравця.  Як же, він цю гру виграв.            

 

67. А його улюблені товариші свою гру програли. Вже робиться в душі не те, що зробилося переможцеві.  Ми, люди, здається, одні в житті, а по-різному розуміємо.  Один вміє, а інший не вміє цього козла морського отримати.  Ми з вами всі знаходимося під небом, нас козел може оточити.  Козел в будь-якому місці і в іншому часі. Лише б хотіла наша людина це побачити чи почути, що в козла грають люди, які обрали місце.  І думають, як би не залишитися, і не зробитися в цій грі кожен раз козлом.  Ми з вами аматорськи в цю гру граємо без усякого гніву.  Вмієш сідати – сідай, тільки ніколи так не думай, як твій товариш.

 

68. Він про нього не забуває, готується по своїй дорозі.  У нього одна мета прийшла цього року та в такий день.  А він до нас прийшов непоганим днем, на землі розклався білосніжний пухнастий килим, в якому можна купатися.  І так у ньому можна накупатися, енергійно загартуватися.  По ньому можна роззутим ходити.  Цього в житті своєму жодна людина не збиралася зробити.  А от у козла, та не простого, а морського, може грати яка-небудь тварина.  А вона таке звання здобула.  Так і наш чоловік роботяга свого труда, йому гнатися.  Іди в козла пограти – він швидко прибіжить.  Візьметься за цю гру, за свої сім різних камінчиків.

 

69. А вони неоднакові в очках.  Я, каже, переглянув, прогледів своїми очима.  Не ту треба зовсім поставити, а він би пройшов.  А коли твій суперник зовсім інша сторона, в ній не твоя думка зосередилася.  У них, обох гравців, щоб нас з тобою, недотеп, обіграти.  А ми, можна сказати, хлопці не зіграні, один одного не розуміємо.  І не хочемо зрозуміти, що треба вже так навчитися, як є тріпати своїми словами, хвалитися своїм умінням.  Про це діло наш чоловік дуже знає.  І на землі він живе і хвалиться.  Сьогодні прийшов такий день, в якому він думав і робив для того, щоб себе в цьому ділі приготував з силами своїми, і сказав про це діло.

 

70. А в будь-якому ділі може вийти навіть адміральський козел.  Рік, він до нас один без своїх днів не приходить, а з собою їх веде, сотні ставить один за одним.  І того дня свою особисто атмосферу розкриває для нас.  А ми, люди, в ній інколи і робимося козлами.  Не доведеться зробитися людиною залежною.  А від цього всього відстанеш, чого-небудь недоробиш, вже наше незнання.  А це все наше незнання, і попадає до мети наш намічений козел.  Дні наші всі по порядку чекають людину зі своїм наявним багатством.  А воно в неї приготовлено робити, а в ділі практично випробувати.  А в природі не що-небудь, зранку сонечко.

 

71. Словом, такого гарного дня ми, всі люди, не зустрічали.  Зростання як зростання всій рослині.  А у чоловіка плантація, тютюн був посіяний.  Він не знав, що з ним робити.  Такий у нього зародив, так що господареві доводилося дуже багато думати, і в цьому ділі трудився.  А задумав не те, що слід.  Він не знаходив того, що за це доводилося побудувати.  А він жив однобоко.  Не думав, що з ним зустрінеться несподівана стихія.  У господаря одна сторона – думати, як про хорошого козла думали гравці.  Вони сміялися зі своїм умінням, а не думали.  Програли козла, як з тютюном господар.  Не зумів доїхати до дому після того, як він цей посів простежив у природі.  На цьому місці, де ріс цей прекрасний тютюн, горе велике виявилося.

 

72. Не думалося ніколи в цьому початому ділі.  Десь взялася маленька  хмаринка, але зате прогресуюча.  Швидко збільшувалася, і розвивала  сама себе ніколи не бувало.  З цією хмаринки посипався ураганний бій, град, дощ і вітер.  Схоже на циклонний ураган.  Це теж для господаря в природі не виграш.  Так само ми, всі люди, стали думати про час, що прийшов, ми його тягнемо.  І хочемо, щоб день, що прийшов, не виявився перед нами козел.  Будь-який і кожен ділок і мислитель може виявитися на будь-якому місці у своєму ділі не морським, а простим козлом за все, що не зроблене ним.  Навіть можна будь-яку птицю, що пролітає по цій місцевості, з якою не довелося назад полетіти.  Так же само і конячка у своїй упряжі.

 

73. Вона сильно себе показує, навіть і своєю хваткою і швидкістю так робити.  Але раз вона цього не зможе зробити, вже можна прилучити до дійсного козла.  А його на цей рахунок по всіх місцях.  І в свій час люди один з одним хочуть посперечатися.  І своїм великим умінням посперечатися: а хто ж у них на стороні буде прав або розумніший іншого когось залишити козлом.  Навіть ягня, від овечки відірване, і йому люди створили ім'я козла.  А ось 28 штук камінчиків, сідають чотири особи.  І кожен не хоче представити себе, щоб між ними залишитися козлом.  Це вже не природа і не прибуток, якась особливість, за яку людина.

 

74. Хіба він сідає в парі за свій належний стіл.  А він готується через щось.  Може бути, через річне свято, або якесь народження свого ангела.  Не обійшлося без цього, щоб запросити як хорошого гостя.  А він в компанії виявився гірше козла.  А ми, чотири людини зіграли ... А раз гравці і розумні люди, самі себе не захотіли зробити козлом.  То ця місцевість цього шматка землі, де свого часу випадково справжній козел пробіг.  А в цей час якраз наші люди побачили, як він по ній біг, і дали цьому всьому полю назву «Козлове поле».  А той, хто бере ці камінці, які розбиралися по сім штук, і всі очками різні, нарешті, повинен залишитися щасливцем.

 

75. Тоді, коли буде 25 очок.  І переможена сторона повинна погодитися з дублем сотенним, якого треба буде присвоїти до своєї виграної сторони, яка не зовсім залишається у виграші.  Це вже ніхто не зможе сказати.  Особливо сильна виявиться сторона, і та може зробитися точно переможець.  Ця сторона, яка завойовує своєю стороною, яка хоче залишитися в природі переможцем.  І так само повинен залишитися цей чоловік, хто хотів своє я на арені показати.  Ми, всі люди, народилися від матері однаково.  Але нас умови життя, процес його показав.  Йому в цьому початку природа як залежному чоловікові дала силу самого себе показати, що він змінив управління формою.                                

 

76. А як наука на чоловікові показала чин вченого, хто і раніше і зараз зі своїм поняттям не хотів по одній дорозі йти. У вченого чоловіка свій напрямок не змінюється на невченого діло.  Учений неученому скаже: я для цього діла вчився, навчився теорії.  Мені як ученому чоловікові довіряється господарем, що я зможу управляти виробничим колективом.  Народу треба дати життя.  А ми з вами, всієї землі люди, самі зав'язали на землі це все належне життя, з цією грою і цим козлом, який може вийти на будь-якій свого роду стороні.

 

77. Все це робилося, і робиться зараз нашим чоловіком у своєму самовільно захопленому житті.  Він знає добре, що йому доводиться важко жити в природі через почату гру.  Його ніхто не примушував і не просив цього робити, що йому в його житті довелося розвинути на собі таке знання.  І показати чоловікові на ньому свою силу, яка зможе іншого чоловіка за його добре, зроблене ним.  Це все нам розповіла наша служниця теорія.  На чоловікові показала різницю, у житті його право, яке робилося і робиться зараз. Ніхто з нас усіх, що живуть на білому світі, не жив і не живе зараз для людини іншої.

 

78. Якби він жив, а не примушував.  А то ж чоловік чоловікові показав, куди ж ти дивишся.  Якщо ви живете разом на одній землі, дихайте одним повітрям, по землі повзаєте, у воді купаєтеся.  У вас серця б'ються, думка мозку не зупиняється, а з місця одного в інше проштовхується.  48 років, як наша форма в праві змінилася.  Це була політика з економікою не наша, не народна, а капіталістична буржуазна.  Довго боролися, і, врешті-решт, перемогли.  Інтелігенцію закликали на свою сторону бути такими людьми.  Хто з того боку пхає, примушує чоловіка, щоб він не сидів, а робився власним господарем.

 

79. Ми це право відібрали.  А примусили руки людини в колективному господарстві (робити).  Ми робимо те, за що і отримуємо.  Хто зростав у молодості і вчився в нестатках.  Запитайте в свого близького товариша, що відстає, хто йому завадив бути таким, як він зробився не нашим чоловіком цього нового господарства.  Йому щось завадило.  Ви, вчені люди, прийшли до нього в його дім, як товариша, що відстає на тому чи іншому виробництві?  У нього запитали, що йому завадило вчитися так, як ми з вами навчилися знати однобоко себе?  Це тобі так уже пощастило в житті оточити себе своїм талантом, і робити приємно народові.

 

80. Наш з вами товариш незадоволений.  А ми не догадалися в нього запитати, що тобі в цьому ділі заважало.  У нас наші каміння доміно, а в нього свої.  Ми сильно енергійно підтримуємо, а от про це забули. А у нас ця допомога була батьківська суспільна.  Не треба допомагати дуже розумному, здібному, талановитому чоловікові, щоб він про нас, людей, що прийшли, писав, а ми читали про своє цим людям, які народилися в житті дітьми.  Ми їм як ученим поблажку даємо.  Свого рідного не жаліємо нічого, а балуємо цим.  Воно відомого дитя.  А як ти або я побалую своє дитя, якщо у мене немає того, чим дитя можна буде побалувати.  А у нас таких дітей дуже і дуже багато.                

 

81. Вони бачать і знають своїх близьких, говорять і навчаються разом, але по домівках розходяться своїх.  Той добре живе, і він думає про урок свій, що його треба робити.  Він одягнений добре, і наївся добре, йому всього достатньо.  Він не думає про цю справу, що його немає.  А в нього батько живе в достатку, він своїй дитині не пожаліє все віддати.  А як же тій дитині зустрічатися з цим дитям.  Ви ж якщо були таким, то подумай про це діло.  Ти ж ним командуєш, як підлеглим.  Він же в твоєму господарстві живе.  І росте для того, щоб вирости.  І навчитися треба, щоб зробитися таким командиром, як я зробився.

 

82. За мою успішність дали мій диплом.  Я сиджу на місці своєму.  Знаю хід всьому господарству, що у мене роблять люди козла.  Але зробити іншому не зможу, самому мало.  А державне народне боюся роздавати, щоб не потрапити у в'язницю.  І боюся лікарні.  Хочеться людині пожити, але біда одна – заважає природа.  А ми з вами поділилися навпіл.  Взяли своє наявне, а їм віддали своє.  Робіть, щоб було між нами, людьми, не козел в житті, а що-небудь таке хороше.  Щоб ми у своєму житті не виділялися, і не хвалилися, що ви це змогли зробити, а от ти або інший не зможе цього зробити.      

 

83. Не всі героями повинні зробитися.  Але будь-який хоче цього, але йому не дається, він без героя гине.  Хіба ми, вчені, не знаємо, що Іванову важко за його віком, що він робить.  Всі знають, і хочуть, щоб він цього не робив.  А він нам говорить.  Якщо мені добре, то я повинен зробити, хороше своє продовжувати.  Чому я ручаюся, що я не захворію і не застуджуся?  У мене є на це сили.  Я теж сідаю в козла грати, і азартно з молоддю граю.  Начебто мені по-старечому не треба було грати.  А я ще інколи і візьму своїм суперникам чорного козла.  Виграш робиться на моєму боці хоч рідко, але влучно.

 

84. Всі грають, втомлюються думати над цими камінцями та очками.  Думаєш палицю в колесо вставити, щоб колесо не крутилося, їхати нікуди.  Так і людина з людиною, вони не сідають програти в цій справі козла.  Він як був, так і залишився козлом.  А от життя людини, так воно і не змінюється в природі своїм ділом.  Про що доводиться як про людей старих і нових писати, у кого була можливість піти не по старому шляху, як ходили всі наші минулі предки.  Вони не знайшли вчення, щоб у природі випробувати своїм рідним тілом для того, щоб завоювати сили волі.  

 

85. Щоб наш чоловік зміг отримати у себе користь у житті.  Людині треба давно вже змінити свій гнилий потік, який змусив усіх людей у природі за рахунок природи озброюватися.  Зробили для себе зброю з природи, зарядили природою, і стрельнули природою в природу людиною.  Чоловік і дійшов до того свого діла, в якому самі себе таким вибухом злякали.  Це все додумався чоловік для чоловіка.  Він хотів так сам себе від ворога берегти.  Це не люди, які не довіряють самі собі.  І іншого вчать, щоб чоловік проти чоловіка більше і сильніше озброювався.

 

86. І робив те, що робили наші всі старі люди, своїх співвітчизників і сім'ю захищали кийками.  Ми з вами і про це не забули нагадати.  У природі між гравцями, чотирма хлопцями, сам козел з рогами не з'являється.  Його роблять люди у своєму процесі.  І в ділі як зробилися з нічого в щось.  Люди ніколи не були у своєму житті залежними людьми, щоб мати те, що є в природі.  Людині одягнутися і поїсти, і в домі пожити.  Здавалося б, не треба нічого, крім як це мати нам усім.  І спокійно жити, не заважати один одному.  Цього не захотіли мудреці  зробити.

 

87. А взяли та не поладили за один час і за багатство.  У когось виявилося його багато через людські інші руки.  Це знайшлися люди розуму, такі ділки, розповісти як про нажите чуже.  А от такого вченого не знайшлося в природі між нами, усіма людьми, який би все це своїм ділом спростував.  І протиставив всьому кінець.  А від цього важкого своє рятівне, легке своє вносить.  Це була б ідея, з ідеї ідея.  Що б ми з вами завоювали?  Рівне, однакове життя без усякої політики та економіки.  Обіцяли свободу, а виявилося гірше.  Між нами режим з боку закону людського вироблено.

 

88. На захист зроблена нами держава, в якій люди є, беруться хороше всім побудувати однаково.  Щоб люди жили не погано, а добре.  Цього наша залежна людина в природі через свою боротьбу і війну не отримувала і не отримає. Природа любить того, хто любить її, і зберігає її, як око.  А хто з наших ватажків чи керівників з тобою, низькою людиною, буде розмовляти?  Якщо він діяч у державній справі.  Йому треба люди ті, які допомагали його діло створювати.  А його був час вбивча сторона.  Іншого знімав, а своє погане ставив.  Скільки років Сталін керував.  Де ви, вчені, були?  Під крильцем огороджували, говорили: Сталін геній.  А виявився нехорошим чоловіком в житті своє дурістю.            

 

89. Культ особистості, який народу не показався хорошим.  Людям треба буде легке.  А їм Хрущов сказав: «Не шкодуй своєї енергії».  А що ж у житті жаліти, людини чи машину?  Людина машину зробила для своєї допомоги, а виявилося, вона у ній загинула.  Так це добре?  Ми не хочемо в цих людях, щоб їм було добре, тобто легко.  Це тільки Іванова діло загартування-тренування говорить про одне всім.  Чим нам так вмирати, як ми з вами вмираємо в природі поодинці, ми за 50 років всі помремо.  І ті люди, яких ми народили, вони б не народжувалися для смерті.  А от Іванов вносить своє нове незалежне.  Не в козла грати, і не робити, як ми робимо іншу людину козлом.

 

90. Іванов вам за стіл ніколи не сяде, і не подумає своєму по життю товаришеві нехороший камінь поставити.  Заб'є свою карту, яка свідомо їм ставиться, щоб програти, а не виграти.  Як це їм робиться в житті нашому.  Зима в розпалі, лежить сніг, з висоти добивається прибуток у холоді.  Не відходить, а додається.  Наша людина, тобто всі люди готуються своїм убранням своє тіло врятувати, щоб воно жило, і робило те, що йому важко.  Він не любить своїм тілом природу, тобто дні, які до нас прийшли.  І стали нас змушувати, щоб ми з вами озброювалися.     

 

91. Ми озброюємося проти зовсім іншої старої сторони ... Ми не знаємо, що робимо сьогодні, і що з цього зробленого буде завтра.  Нас веде наша дорога до хорошого, врешті-решт, ця дорога закінчується поганим, холодним, умираючим.  А за висновком Іванова, перш ніж померти так, як ми вмираємо безсило.  Ми не знайшли такої дороги, щоб по ній іти, і не заважати іншому, а своє ставити, не погане, а хороше. Іванов недарма по снігу ходить, недарма йому холодно або важко – він отримує хороше.

 

92. Іванов ніякої зброї у себе не має.  У нього зброя – тіло, магніт до себе притягнути будь-яку людину.  Людина зустрічається з людиною, з азартним гравцем у козла.  Як же так, що ми з тобою люди як люди, ми повинні з тобою перемогти свого противника, що протистоїть.  У нас з тобою є мила до цього діла домовленість: нікому не поступатися, і нікого своїми силами не жаліти.  Це була перед козлом така домовленість в процесі наших двох чоловік розмов.  Ми так думали, а в природі не так вийшло.  У ній всі хвальки не досягають свого рівня.  Багатий, імущий чоловік у себе нужди ніколи не мав.

 

93. А от коли він зустрівся з неприємним днем, дочекався черги як залежний чоловік, про нього не забула природа.  Йому завдала свою сильну хвороба, яку він до цього не мав.  Не мав, і не хотів її у себе мати.  Ми з вами добре знали гравця в свого видуманого козла, хто все своє життя бився та бився на фронті своєї боротьби проти Радянської влади.  Він був у Білому домі секретарем.  Але йому здавалося, він не буде людиною до тих пір, поки зі своїми планами не завадить руським, що грають у козла.  Він скоро захворів невиліковною хворобою, вона його міцно оточила.  Він зі своїм багатством, зі своїми мільйонами доларів засобами не підшукав такої людини, хто йому б допоміг його рану залікувати.

 

94. Хоча і можна було Далласу допомогти з боку природи, вона його вдарила.  Завдала за його думку захворювання, якому Іванов допоміг би за згодою самого Далласа.  Від цього всього наявного, що він мав, треба було відмовитися, і стати на шлях Іванова.  Не заважати, а допомагати ображеному, неімущому, хворому, хто вже забутий усіма.  Як йому хочеться бути чоловіком здоровим.  Він такого зайвого багатства не мав зовсім, був неозброєний.  А природа його як гонця покарала, щоб він не гнався.  І не доганяв його, щоб жити так, як жив Даллас.  Він непідходящий пацієнт Іванова.  Тут не грає ролі хвороба над людиною, а грає людина над хворобою.

 

95. Далласа зрізала природа.  Він був не друг природи.  Його тіло ховалося, ішло, не любило всі властивості в природі.  Іванов таким людям не помічник, він примушував таке тіло зробитися в природі здоровим чоловіком.  Тоді він зможе зробитися, як думалося Далласу.  Але його думка була перед цим ділом безсила.  Він би заплатив стільки, скільки він врахував.  Це його велике діло.  Бути чоловіком вченим, знаючим ділком.  Все він математично знає, фізично робить, хімію робить, свій прибуток.  Ніби ми через це все нічого не потребуємо.  Ми, всі люди, знаємо наперед, і взяли, як мудреці, перші книги написали, що прийде  такий час.

 

96. А він обов'язково буде і прийде.  Він уже прийшов, ми свідки цього сказаного часу.  Він уже здійснився.  Церкви запустіли, нікому в них ходити.  Люди цьому всьому Божому не повірили.  Стали робити те, від чого нам робилося добре, весело, енергійно.  Людині краще поспівати свої хороші пісні і танцювати, ніж Богу молитися.  Це річ, яку роблять люди один час, поки здоров'я дозволяє.  Але ці люди, котрі артистами виступають, і наші всі зроблені справи малюють комічно.  Люди їх слухають, і комічно сміються.  Можна сказати, ми сміялися самі з себе.  І ми в цьому ділі начебто відпочиваємо.               

 

97. І цю зроблену режисером музику, яку ввели в життя, ми її слухаємо, і хочемо, (щоб) цей звук, цей інструмент дав момент, що пробуджує.  У житті жодна створена музика не програла чоловікові нашому ображеному, хворому, забутому всіма.  Йому не знайшлася жодна музика, і не допомогла йому нічим  ні в чому.  А тому залежний чоловік, хто стоїть у черзі, і свій час чекає.  Тільки жоден режисер, жоден оркестр своєї музики, чи професор, академік науки, він же не знає про свій стихійний день, що прийшов в природі.  А він зі своїми силами пробрався.

 

98. І став своїми силами кидати то направо, то наліво, і, бувало, кидав назад і вперед.  Для нього не було вибору, хто ти є такий.  Композитор свого хору або пісні своєї.  Та й до того якого-небудь цирку чоловік, за якого-небудь померлого дивака роль граєш в постановці.  А хоча б і співак чи танцівник, або якихось смішних наших слів ... Або який-небудь інженер, художник слів.  Будь-якої спеціальності чоловік, він у нас так даром на службі не працює.  За це все ми оплачуємо грошима.  Він нашим людям допомагає у всіх міркуваннях, щоб швидше з річчю зробленою впоратися.  Особливо наша медицина у себе має різні всякі спеціальності.

 

99. Вона цим людям дала можливість своє місце лікаря або асистента, або професора.  У цьому навіть на допомогу прикріпили фельдшера або сестру з нянечкою, і санітара.  Всі на службі знаходяться за гроші.  А от справжнього вболівальника, або любові між цими всіма людьми, ми не знайдемо, крім загартування-тренування.  Чоловік вчений, практичний, у природі незалежний, природної сили.  Йому не треба ні марля, ніякі ліки.  І не треба лікарня з ліжком, відпадає в його справі і операційний стіл.  Він не вірить якій-небудь нісенітниці.  Народжений самородок.  За нього і Біблія написала про те, що від нього відпаде дар Божий.

 

100. Йому не буде треба яка-небудь особливість.  Він зі Сходу прийшов, сам цю силу знайшов, нею оточив себе, і володіє.  Для нього це, що він робить, він фізично проявляє над іншим, нужденним чоловіком, хворим, забутим усіма.  Як йому хочеться позбутися цього.  А цей чоловік Іванов, він на собі цю любов зробив, тепер каже.  Моє тіло є струм, електрика в природі, не застуджується і не хворіє.  Це моя на мені зроблена продукція.  Для чого я це на собі зробив?  Щоб вчити цьому ділі практично людей.  Особливо безсилих, що борються з природою.  Він добре знає про неї, що у неї є особливості, її таємниця, яку ми шукаємо з вами і на півдні, і на півночі, і на сході, і на заході.

 

101. А от у самому собі, у людині?  Чоловік не пробував так себе загартувати, як загартував себе Іванов.  Він вже має у себе 67 років, як народився.  Але він таких сил і волі ніколи не мав, як він на собі відчуває.  Він робить сам над собою, і також експерименти робить на будь-якій людині.  Він зараз у лікарів своє здоров'я показує.  Виходить на прогулянку, щодня займається регулярно 40 хвилин без усякого захисту самого себе.  У нього запитують: навіщо ти це робиш?  А він відповідає.  А раз мені від цього робиться не погано, а добре.  То що, по-вашому, не робити це.  Який же я тоді є в природі самородок?  А за ділом усім, є джерело загартування.  Один труджуся на благо здоров'я.  Вчуся в природі.

 

102. А хвалюся перед світом.  Хочу правду сказати про самозбереження своєї клітини.  Моє здорове серце загартоване 25-річної людини.  А вихід мій у світлі.  Не боюсь я ворога, і не боюся нічого, навіть своєї смерті.  Якби цього не було в мене, не було мого життя.  Я чоловік землі, дихаю дуже сильно, кажу різко не про якесь диво.  А кажу я про фізичне природне явище.  Найголовніше, про чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження.  Про нервову центральну частину мозку.  Я люблю і вболіваю, ніколи не забуваю про хворого.  Душу його знаю, хочу допомогти, через свої руки струмом убиваю біль.  Це нам не слова говорять, а робиться все ділом.  Рука пише владика, ніколи про це не забути, дуже справедливе.

 

103. А яка просьба?  Мене треба просити, будеш здоровим.  Кому це не треба, юнакові молодому?  Та ні.  Шановні, це світове значення.  Не мовчати словами, а говорити правду.  Ролі хвороба не грає над людиною, грає ролі над хворобою людина.  Нам треба вчитися розуміти моє вчення, щоб не потрапляти у в'язницю і не лягати в лікарню.  А живіть вільно, не лізьте на рожен.  Вам буде велика слава, любіть самі себе.  Головкою кланяйтеся, ввічливість представляйте.  Ех життя моє для всіх важке.  Зрозумійте моє терпіння, своє серце загартуйте.  Милі ви мої люди, гляньте на сонце, побачите правду, своє одужання.  Бути завжди таким у природі, Переможцем природи і Вчителем народу.

 

104. Але не мирським, якого роблять на мені мої діти.  А я з ними в ці камінчики до зарізу граю.  Я граю недарма, щоб так це пройшло.  Але знайду чоловіка такого, щоб на ньому показати живий факт.  Не про казку йде мова, а про якусь користь чоловіка.  А вона є у мене, Іванова.  Я вам розповім небувалий новий у цих умовах випадок.  А він виявився зубним флюсом на лівій стороні щоки, яка турбувала хворобою.  Він не міг спокійно заснути.  А коли я між усіма запитав, то він не дозволив.  Десь взялася сестра Клара, яка дала Гриші свою вказівку, щоб я, Іванов, з ним своїм умінням зайнявся.

 

105. Він її послухався.  І дав мені свою щоку, з якою я сам його примусив, щоб він своїми очима дивився в біль.  А я, Іванов, взяв за щоку своєю рукою.  І тримав доти, поки мій струм, електрика мого тіла і його з'єдналися.  Йому сказав, щоб він підготувався вдихом і видихом.  Моя відсутність, коли я руку відніму.  Гриша це зробив.  Але в добавку він з кватирки своєї не погодився на моє прохання зробити чистого повітря для того, щоб закріпити.  Гриша відмовився.  Я цьому не повірив.  Але Гриша від цієї справи отримав не мале полегшення, а велика.  Всю ніч спокійно пролежав.

 

106. У нього пекельного болю більше не проявлялося.  Я йому свою нав'язливість представив.  Бачу, що наш Гриша мучиться.  А медична допомога – полоскання в роті.  Ні, треба ворога видалити.  По-моєму, ніяких тут забобонів ... У цьому ділі було закладено якість хорошу, і зернятко істини посіяно.  Дало мені довести медицині, лікарям я доповів.  Але у лікарів цього немає, щоб зацікавитися і допомогти мені, своїм умінням підтримати.  І ці якості нашому уряду в президію внести для того, щоб наші політики в цьому ділі погодилися, і дали свою згоду мою сторону підтримати.

 

107. І моєму тілу дозволили прогресувати між нами, усіма радянськими людьми, як труд фізичний проявити в цьому ділі.  Мені ніяке поняття лікаря не буде потрібно.  Їхнє залишиться при них, а знахаря при знахареві залишиться.  А моє – це нове, що рухається без кінця і краю.  Одне приходить, а інше іде.  Повітря, яке не стоїть на одному місці, і вода теж вирує, іде по своєму руслу.  А по землі я вчу, як буде треба бути чоловіком здоровим.  У чоловіка я зосереджую його наявні в тілі сили, і своїми силами йому допомагаю.                     

 

108. Це не якась нав'язливість.  Вчення моє – на всі людські муки, яке люди самі собі привели.  Їх природа своїми силами змусила під час свого діла втратити наявне здоров'я.  Він болісно своє тіло примусив лягати в могилу.  Це була на цей час залежність на людині.  Вона його примусила бути таким, що безсило бореться.  Він воював, вбивав, тягнув, все орав, лише б у нього що-небудь було інше.  На що він тримав свою надію?  На це діло.

 

109. І за рахунок цього він продовжував, як за рахунок продукту, цю систему власницьку, індивідуальну, свою нажиту сім'ю зберігати.  Тому чи іншому чоловікові спеціалізованому, хто знає, як руками яку-небудь річ майструвати, або розумом бути обліковцем роботи.  Йому легше доводиться придбавати цю копійку, якою розпоряджаються люди окремого складу.  Вони кимось довірені і забезпечені своїм окладом.  Одному нашому трудязі фізичного труда без лопати, без піднімання важкого ні копійки не платиться.  Йому шкідливість допомагає, полегшує собі більше отримати грошей, і придбати зайвий шматок якогось жирного, солодкого продукту.

 

110. Це не допомагає, а більше примушує і гірше трудитися, і один свій час так важко придбавати, і з колії піти з життя, як і всі.  І також заберуть ту людину, якій довелося легше трохи пожити в природі.  Всі люди від неї залежні, її добром живуть.  Не випросили у неї своє життя, яке природа продовжує за рахунок заслуг людини.  А ми, всі люди, озброєні проти природи.  По ній ходимо своїми ногами, і придивляємося, що краще та легше зробити, а собі багато з прибутку отримати.  Самі хочемо легко працювати, а щоб природа давала багато.

 

111. Особливо земля, яку чоловік джерелом примусив, і він на ній добуває плоди.  Це його в своєму житті в природі є між землею і людиною фронт, війна.  Людина навчилася для цього діла озброюватися, щоб із землею легше битися.  І від неї брати те, що вона нам дає.  Ми від неї щорічно отримуємо урожаєм, і тут же на собі це все витрачаємо.  А землю людям треба мати, треба навчитися доглядати за нею.  Не мати її, щоб вона в тебе була.  А треба для неї мати свою силу.  А ця сила не в тебе особисто.  Щоб землю обробляти, треба сила інша, щоб твариною вмів розпоряджатися.

 

112. Щоб мав у себе землю як джерело.  А земля дає в праці дохід, прибуток.  А цим прибутком ти як продуктом і собі, і тварині даєш свій розпорядок.  Її треба в чому-небудь зберігати, щоб було зручно там день і ніч бути.  І від чоловіка отримувати те, що зробив сам чоловік.  Для годування тварини не одна солома потрібна, і не одне сіно, збиралася полова.  А полову можна було перемішувати.  Словом, можна напувати худобу з борошном.  Але це для господаря не економічно буде створювати те багатство, яке виходило через наш труд.

 

113. Перш ніж зробитися добрим господарем, що не потребує у своєму ділі, треба було зробитися сильним чоловіком у виробництві.  Сільському господарству потрібно не одне тягло, і не одні руки.  А до рук і до тягла треба буде плуг залізний, борона, коса і гробки.  А це все робили кустарі одинаки.  Що не вигадували робити для поліпшення і легкого в житті.  Не простоював, а забирався людьми для використання в праці всякого роду росту інструменту.  Людина на це діло час свій мала.  Поспішала і думала це зробити, щоб у цієї людини було все в дворі, як в хорошому королівському замку.          

 

114. За що не візьмись у своєму труді, у тебе ця річ є.  Ти не йдеш до сусіда, і не кланяєшся, щоб він тобі давав, або відмовляв через те, що вона йому треба самому.  І так приватна власність.  Люди самі себе піднімали в залежній стороні  в природі дуже важко.  І важко було придбавати людям, щоб у них був хороший одяг, фасонний.  І також їжа не погана, а жирна, солодка, смачна.  І дім щоб хороший був, у чому по поганій погоді довелося від неї ховатися.  А то було треба робити, щоб своє життя продовжити.  І зараз, і раніше проходив такий час у нужді, в якій не доводилося самого себе задовольнити.

 

115. Ці якості у залежного чоловіка були і є, і будуть.  Ми з вами тільки марно сідаємо за стіл своєї прекрасної гри в морського козла.  Ми думаємо обіграти свого товариша.  А коли ми програємо, то нам не щастить у карти.  А це господарство державного ладу.  Треба вміти управляти, щоб не залишитися перед людьми козлом.  Як вийшло в старій режимній Росії в домі Романових.  Він управляв людьми, а люди його зняли з престолу за його вульгарність, і його невміння людей задовольняти.  Це добре, що природа розвинула на людині таку теорію, яка за цю справу взялася.  І дісталася до самих людей, і підказала їм самим взятися за цю справу.       

 

116. І не господарювати так, як господарювали пани при царській владі.  А господарями взялися ми, всі люди, стали думати, стали робити.  І з цього діла вийшов не бик у ярмі, і не кінь у хомуті.  А на зміну цього всього, що було раніше, приліз в борозну трактор.  Загарчав мотор, зорав землю чоловік.  На машині стали люди легше і краще в багатстві оточувати себе, нужди стали скорочуватися.  Люди стали вчитися по-новому жити.  Колективно цю землю обробляти, і від неї отримувати загальний соціалістичний прибуток, який добули щодня наші люди.  І берегла це все людина, як око своє.

 

117. Вчені свою роль зайняли, культурно доглядати за землею.  А вболівальника відірвали, найголовніше, від землі.  Чоловік від зернового прибутку в природі став ... мати свою державу.  А один чеченець сказав.  Ми працюємо весь рік безперервно, придбаваємо  у своїй праці врожайний прибуток.  А ось ця фабрика стоїть для нас усіх нашої місцевості.  Ми сюди веземо возами, а звідси нам нічого не дають, як і раніше робилося нами.  Ми ж писали книги в який бік?  Щоб люди були бідними людьми, і захищалися чесною працею перед багатієм.  А йому обіцяли рай в загробному житті.  Ми з вами не грали при Сталіні в козла, а дивилися, як грав у козла Сталін.  Вбивав людей, а ми мовчали.

 

118. Вчені знають ідею Іванова.  Він недарма з нами став грати в козла.  І не думає суперника обіграти.  А вигадує, йому дається писати не про те, що було раніше.  Іванов каже.  Все це добре, що ми робимо над тілом Іванова.  Ми його бережемо, він у нас лежить в ліжку, відпочиває.  А що, якщо його практичне вчення буде, і буде жити на Іванові.  А він робить не те, що ми з вами всі.  Без ложки не сідаємо сніданок поїдати.  Вибираємо зручну свою ложку, щоб сьорбати частіше.  Наше таке завдання перед усіма стоїть: вибити доміно козла якого-небудь.  А моє – треба свідомо програти козла, говорить Іванов.  Я нічого не роблю, щоб сидіти, пишу цю історію стоячи.  І грати в козла став.

 

119. Тому в мене не коротшає моя народжена думка, яка примусила мене про це писати і писати.  У Іванова непогане діло, немає того, щоб іншій людині ображатися.  У нього одне найвище місце від усіх, стояти на високому бугрі.  І свій у себе (низ) перед усіма мати за те, щоб перед природою не помилитися, і не одержати від неї покарання.  Щоб до тебе не прийшов такий нехороший день, як він приходив за деякими людьми, хто дочекався свого дня, у ньому закінчив своє білого світла життя, а пішов на вічне життя в землю.  Він би, може, й не погодився з цим ділом, але його умови примусили, він зробився безсилим воювати.

 

120. Або боротися за свої права в житті, як борються люди. Грають у козла, а їм не хочеться отримувати у себе козла.  Ріжуть до самих зубів, намагаються один одному в грі своїм камінчиком перешкодити.  У кожного гравця свій намір, обставити і перехитрити, і зробити козлом.  А виходить, хто кого, але обов'язково.  Якщо прозіваєш, потрапиш зі своїм пустим, а у твого суперника виявиться голий – от тобі і скомандує команду встати тим молодцям, які програли.  А тим любителям і вмілим гравцям хвалу збоку обіцяють.  А як можна буде сказати чоловікові, якщо він від цього не гарантований.  Зможе в будь-який час захворіти, та ще якою хворобою.  Буває, вояк і має у себе все, а от одного щастя не було.

 

121. Природа не так сьогодні сонечко показала, нізвідки сьогодні вітер подув, а в здоров'ї людині не пощастило.  Сьогодні не було людської гри, настрій змінився, в іншу більш зацікавлену сторону пішло.  Чекали сильно в господарстві, особливо якийсь новенький і небувалий прибуток, через що люди починають у цьому ділі радіти.  Вони це для себе зробили, цю штуку, що не на вічно прийшла.  А один час живе, набридне нею користуватися.  Те ж саме, що й було за царя.  Як цінувалися розумні, їм довірялося прикажчиками бути.  Так вони, ці люди, отримали для себе диплом.  А йому наші люди наслідують, і дають довіру розпоряджатися всім законом у природі.

 

122. Як примушували землю, щоб з неї робили грядку, так і зараз зроблять ранню оранку, її приготують до зими, снігом вкриє.  Цій місцевості людина завжди мислить про цей часу, в який сама себе показала зима.  Накидала багато снігу на поля.  Люди по предковому викладу думають, буде сей рік урожай.  Така думка прокотилася в природі в людях.  Вони це у себе чекали, готувалися, без землі спати не лягали в ліжко.  Сам свою голову кладе в подушку, а землю – під подушку, і по ній лазить.  Бачить її як площу, по якою він своє чисте приготоване зернятко посіє у вологу землю.

 

123. Щоб його зернятко вхопилося, і стало швидко сходити.  Це хазяйська небувала перша радість у цій справі.  Він сам лежить, а йому це в наві показує.  Тільки на ранок він устає, цього в наві немає.  Він знову за своє діло, яке його наближало до поганого дня.  Треба було б того не робити, що він сьогодні на своїй половині задуманій не отримав.  Він отримав те, що він думав.  Йому в цьому не допомогла, а завадила.  Віруючий чоловік вірив дуже сильно Богу, молився багато.  Але ось йому як віруючому не далося мати, що треба.  Він багато раз збирався дати допомогти і лікарні, для Божого явлення в церкву.

 

124. А потім до нього доходила та тарілка, якою у багатьох не брали, вони за своєю можливістю клали, як віруючі в Бога.  А цьому, хто хотів більше від усіх похвалитися, йому прийшла в голову думка.  Навіщо це він буде робити, це ж йому в вірі не допоможе, а грошей не буде.  Він вважав, сюди скільки не давав, все одно їх буде мало.  І вирішив не дати.  Скільки раз він хотів це зробити, а робити побоявся, пошкодував.  І так у нього при гарній прибутковою виручці багато довелося зібрати грошей.  Він зважився свою дохідну касу змінити на більш прибуткову.  У нього зібралися гроші в хорошому місті купити готель з номерами.  Як якийсь підприємець у цій справі, він задумав непогану річ.

 

125. А до нього ввечері в його квартиру приходить міліція у справі, і представила йому свою пропозицію, щоб він гроші придбані їм віддав.  Він хотів відбутися половиною.  А вони його ножом по череву, щоб налякати, і решту грошей він дістав і їм віддав.  Вони йому подякували, і побажали йому ще тільки для них збирати. Ми про цей лад знаємо, який був між нами в природі.  Він же таким і залишився режимом політичним і економічним, за що наші всі люди борються, воюють.  І хочуть залишитися в природі залежними для того, щоб пожити один час свій, та показати своє вміння, і ним похвалитися.

 

126. А з цього, зробленого ним, яку-небудь користь не взяв, крім одного збитку.  Втратив своє здоров'я, і не став жити так, як хотів.  Чоловік вчився, не хотів і не любив половину природи.  І не очікував того, що було для чоловіка в природі шкідливо.  І буде така штука, яку вже чоловік отримав у цьому ділі, свою особисту загибель.  Один він вірить у Бога, хто дуже багато обіцяв дати іншому бідному допомогу, а сам нікому не давав.  А хотів, щоб йому Бог на другу сотню хоч одну овечку додав.  А вийшло не те, що він думав і просив Бога про прибуток.

 

127. У нього не те вийшло в житті – збиток.  Одна овечка пала, зійшла з колії в житті.  І за те, що він не зробив, що обіцяв, у нього всі пішли з життя слідом за однією.  А от такого не було чоловіка одного з усіх.  Його колега по роботі запрошує повторити, що вони до цього часу завжди ... Здійснювали свій одноденний сніданок.  У цієї людини набралася свідомість і не піти за своїм товаришем, хто його запрошував.  Чоловік перший день поставив перед собою практично на собі випробувати цю штуку, яку люди роблять щодня.  Але користь у цьому не знайшов.  Це було раніше.

 

128. До цього народного закону люди жили у своїй місцевості так, як їх природа примусила в цьому поселитися для того, щоб за рахунок цього багатства один час пожити.  Та показати свої здібності у людей, щоб на них подивитися.  І сказати свої слова про нього: він, мовляв, живе між нами краще за всіх, і сильніше від усіх.  У нашому селі був введений між людьми нехороший предковий порядок.  Все літо на своїх дворах топчуться, як бджоли, роблять те, що буде треба.  З самого першого дня року людина без передньої думки не зуміла дорогу знайти, щоб нічого такого не робити, але жити.

 

129. Щоб у тебе було в степу і в домі, цього природа нікому з живучих без праці не давала.  Весь би день господар не кидав свої сили, а їх змушував з поля возити на тік свій урожай для того, щоб солому без зерна зробити для тварини ... і скласти її в скирту для корму.  А зернятка вибрати чистенькі, і заховати в хороші засіки для того, щоб не сказали люди.  А що ти, такий чоловік, робив у природі тоді, коли люди на місці не сиділи і не святкували.  А рано вдосвіта доводилося запрягати, якщо було, у що.

 

130. І на цьому всім бігти швидше від усіх на свій пай землі, який за жеребом дістався.  Суспільство його йому так не наділяло.  Люди добре знають ґрунт цієї місцевості, цього шматочка маленького.  А він йому на один рік дістався для того, щоб на ньому зняти не поганий, а хороший урожай.  Щоб було, чим хвалитися, і показувати себе, що ти вмієш жити.  Якщо у тебе на це діло є здібність, інструмент, є жива сила, чим цю землю зорати по погоді.  І покласти оранку під сніг, нехай її природа вологою живить.  А моє хазяйське діло – думати і робити, і дивитися, що робиться у тебе в твоєму дворі.                  

 

131. Сухо, тепло, добре – не сиди в ньому.  І не чекай милостині, що тобі твій близький сусід дасть.  Він дасть тоді, коли у нього буде це зайве для життя.  Кожна людина, що живе на білому світі, залежна від цієї землі.  Коли є, чим її обробляти, з неї робить хорошу грядку.  А коли ти, як людина, що живе на білому світі, не маєш цієї здібності, цих сил, у тебе немає зброї для цього діла, тобі ніхто не допоможе.  Чим допомагати, якщо немає зацікавленості.  Красти теж треба вміти.  Найголовніше, не ловитися.  А господарем зробитися через свої одні руки, не зробишся.  Треба землю, а до землі силу живу, і щоб був інвентар.

 

132. І до цього любителі люди, старанні в цьому ділі.  Все не тягнуть з двору, а тягнуть у двір.  Тоді буде, коли людина вміло буде цим господарством розпоряджатися.  Найголовніше, не мати у себе любимчиків, і не ділити всіх по-різному.  Ти, мовляв, заслуговуєш бути сином, а ти не заслуговуєш.  І це в житті буває.  Не всі люди однаково народжуються.  Одному дається, а другому не дається.  Що ти зробиш такому рідному батькові, хто у себе народив два сини.  І від роду їм обом показував, що буде треба робити для того, щоб у них було те, що мав їхній батько.  Він їх народив, він їх і примусив.  Один пішов за його прикладом, огородився батьківською славою, зрозумів батька, що батько не хоче поганого дітям.

 

133. А взяв під свої руки, і став по-своєму вчити, щоб його діти, як діти були.  Обидва господарські, ділові, добрі до свого життя, так радували батька.  Адже хороше не буває без поганого.  Цьому хорошому другий син зовсім не такий робився для свого рідного батька.  Йому не сподобалося слухатися батька, взяв і не хотів будувати те, що хотів для свого дитя батько.  Що можна було такій дитині зробити?  Його вільним.  Для того батько йому дав його волю, яку син повинен випробувати.  Батько виявився синові доброю людиною.  Взяв половину вартості цього господарства, і поділив навпіл.  Цьому синові залишив все на місці, а іншому видав на руки гроші.  І побажав йому в цьому хорошого без усякого гніву.

 

134. Один залишився, а другий пішов на своє місце.  Коли гроші були в кишені свої, кожне місце брало без усякого, відпускали, що було потрібно.  Гроші – це вода.  Їх треба до грошей придбавати, тоді і гроші будуть.  А коли ти батька не послухав, кого ж ти будеш слухати.  Грошей у нього не стало, треба йому себе продавати за гроші.  Слухатися якогось господаря недобре теж здалося.  А життя-то вимагало гроші.  Він згадує свого рідного батька, хто не хотів, щоб його син таким залишився, але був батько безсилий утримати.  А зараз це дитя випробувало все на собі, узнало погане і хороше, до батька звернувся.  А батько є батько, він його не забував, все думав.  А де він є зі своїм свавіллям.                      

 

135. Не хотів добре мати, батька слухатися, як батька треба слухати, і доброму батьківському вчитися.  Це добре, що син повернувся до батька.  І йому вклонився, попросив вибачення, він більше цього не буде робити.  А батько був радий його приходу до нього в дім. І від радості без першого сина зробив зустріч бенкетом.  Тут-то син зрозумів батька, який може любити і може не любити.  Це добре, що у батька є, чим зустріти.  Батько не відмовився від сина, прийняв його за свого сина.  І стали своє повне господарство розвивати за рахунок залежності в природі.  Коли сильні були в природі все робити те, що доводилося їм усім робити.  Вони робили вміло і швидко.

 

136. Але коли вони привели самі себе до безсилля, вони в цьому ділі втратили здоров'я, у них стало процвітати нездоров'я.  Спочатку батька ці умови оточили.  Він з дітьми поділився.  Узяв те, що йому дали в труну.  І зарили його як батька в землю в могилу.  Він цього заслужив від природи, все своє життя провоював з природою, він все життя боровся з природою зі зброєю.  Доти він робив у природі, поки його сили робили те, що йому допомагало в житті.  Він у себе мав одяг, їжу і житловий дім.  Це все його не спасло.  Він помер, як помер американський мільйонер Даллас.  І всі ми, говорить Іванов, зі своїм розвитком в природі, залежні від неї, помремо, якщо тільки не змінимо свій режимний в дисципліні потік.

 

137. І не будемо йти зі своїм знанням від іншої людини, зовсім незнаючої, забутої всіма.  Це я був перед людьми принижений.  Хто мою здібність не визнав, що я за своє тіло був визнаний чоловіком психічно хворим.  А мене козли, зроблені людьми, як попку одягли, взули.  І привезли на суд, щоб засудити як фокусника, дармоїда.  Я був центральною психіатрією в Москві виявлений у такій формі.  Мені Введенський не повірив, що я це робив свідомо, гартувався.  А взяв зробив неосудним святим.  Тільки сказав: «Чи то він святий, чи то дурний».  З двох один, зробив Введенський нерозумним чоловіком за те, що я загартовуюся.       

 

138. А я говорив і скажу зараз.  Перш ніж бути розумною людиною, треба навчитися, що-небудь розумне зробити і собі, й іншому.  Я батько є двох сторін у природі.  Жив залежно 35 років.  А тепер вчуся в незалежності. Крім хорошого, не знайшов у цьому поганому і холодному.  Мені добре. Я перебуваю в умовах в людях на очах.  Мене зберігає ця історія.  Вона не козла в людях народила, а чоловіка для ображених природою, хворих, забутих усіма людьми.  Народила для того, щоб ці люди більше в житті своєї так не мучилися, як вони мучяться в таких людях, хто цьому ділу нічого не зробив.

 

139. І не думає що-небудь робити, щоб такій людині покращити становище в житті для слави таким.  Як його виявили на маленькій грудній дитині, що плакала.  Вона криком кричала, щось йому в його житті заважало.  Йому ні мати не знаходила дати такого спокою, ні інша жінка, яка бралася, яка теж була мати своїй дитині.  Виявилися багато перед цим дитям не матері.  А кому природа дозволила  свої сили цій дитині?  Через цього чоловіка, хто вже ними був обдарований.  Він теж їхав у дорозі.  Зайшов в місцевий поїзд КоддахБілорічка спільний вагон.  Це було в Майкопі.  Чоловік цей на своїх ногах перед віконцем стояв, без головного убору.

 

140. У чорному бобриковому осінньому пальто, в черевиках з калошами.  Але з думкою народженою, поставив перед собою і цим дитям, що кричало.  Він так сам собі особисто про себе говорив.  Якщо я правильно йду цим шляхом, по якому доводилося почати, він правильний, то це дитя у мене на руках повинно замовкнути.  І в цю ж хвилину ця молода людина перед матір'ю цієї дитини вибачається.  Каже: дозвольте ваше дитя взяти мені на руки.  Ця мати рада вже відмовитися, і віддати назавжди неспокійне дитя, яке не замовкає, а криком кричало.  Чому це так було?

 

141. Жоден чоловік, який сидів тут в цьому вагоні набитому, крім його одного, хто свої руки простяг, і взяв це дитя від матері на свої руки.  Це дитя зараз же замовкло.  Потримав його, і назад віддав матері.  Всі люди в цьому вагоні в один голос сказали: у цього чоловіка, хто це зробив, він не з таких, як були всі люди зі своїм поняттям.  Він зрозумів, що його люди в цьому ділі народили для того, щоб між людьми в природі це робити.  Щоб люди зрозуміли, і це, що вони роблять, більше не робити.  Треба буде всім людям визнати свою помилку, що вони робили до цього, і більше не робити.            

 

142. А цим людям, які людьми були покарані, всім у в'язницях і всіх трудових колоніях пробачити через цього чоловіка.  А по лікарнях йому народ дозволить це місце обране зайняти.  Хто буде заслужений у природі своєю силою, вірою в цього електризованого чоловіка.  Хто це право від народу отримає не в козла морського нам усім грати.  Ми цим чоловіком будемо осуджені його народженими силами.  У нас він запитає: що ви робили в своєму житті?  Ми йому відповімо всі в один голос: боролися, воювали, хвалилися, танцювали, співали, робили те, що у нас виходило.

 

143. А ви знали мене, такого чоловіка, який прийшов у люди зі своїми силами.  Не в козла грати, як ми його старалися зробити козлом.  Особливо, коли йому навісять козла з яйцями або чорного, то у людей народжувався сміх.  Сміялися і зі старого, як з малих.  А він зі своєю думкою лізе  на високий бугор, на підвищене місце, зайняти його.  А ви всі прийдете до мене, вас природа примусить.  Як боягузові треба було до удава йти, так і ви прийдете до цього чоловіка.  А він у нас запитає: ви провідали мене у в'язниці, коли я сидів?  На суді кого ви судили? Того, що не розмовляв з вами.

 

144. Ви вказали, що він винуватий.  Він же цим ділом був хворий чоловік для нас усіх, але робив діло своє корисне.  Це добре, що ви були безсилі моє тіло осудити.  Я лежу в лікарні.  Ви знаєте. Що його згодом за його все зроблене визнають божевільним.  Прочитайте в Біблії.  Там написано, що Порфирій буде цей чоловік, якого люди визнають одного за його шлях.  Він отримає своє або божевільним.  Люди розуму самі розберуться, і в один голос скажуть ті слова, які вже були сказані для цього чоловіка.  Він своїми словами по нас стріляє.  Правильна в'язниця, хто побудував?  Ми.  Для кого ми її побудували?  Для нас.  А хто у кого краде?  Ми у самих себе.  Хто у кого заробляє діло?  Ми.  У нас судить хто?  Ми самих себе.  Хто відбуває у кого термін?

 

145. Ми у самих себе.  А хто лежить у ліжку і в кого?  Ми в самих себе.  Чи народився з вас усіх хто-небудь такий, кому б далося право це все дозволити?  Ні, крім одного чоловіка з усіх.  Це буде Іванов у нас питати.  А ми скажемо що?  Що тоді ми забули про нього самі.  Але хто казав: у природі немає цієї таємниці, яка повинна народитися на людині, як народилася на Іванову.  Він же тією дорогою йде сам, по якій ми з вами не зможемо йти.  Весь день на ногах простоювати.  І як йому легко і швидко доводиться по природі бігати.  Я вам не хто-небудь зі своїми силами.  Я вважаюся, хворий і старий чоловік.  А роблюся молодим юнаком.  У мене ж моє серце молоде, мій дух у здоровому тілі.  Я тільки це роблю, і буду робити у цьому ділі.

 

146. Сказано мною вже давно, і кілька раз я говорив, і говорю.  На мою долю ця дорога випала, щоб я по ній проходив.  Крім мене, ніхто.  Спробуйте, підіть, зробіть те, що я зробив.  Я знайшов ображеного, приїхав сам особисто, і прогнав від нього ворога.  Якщо хочете, запитайте у Марії Володимирівни Помазан.  Вона проживає в Дніпропетровській області, станція Чаплинська, район Васильківський, хутір Шевченкове.  Вона мучилася хворобою 20 років.  Я думаю, що вона там між усіма людьми жива, здорова, почуває добре через моє діло. Я їй – бідній, хворій, забутій всіма людьми – допоміг позбутися пекельного болю. Хіба це перед усіма людьми не виправдання моєї істини? Вона ж була, є, і буде тільки на мені.

 

147. На моєму рідному тілі є ці якісні сили, які я мав, і маю зараз, і буду мати надалі. Ракові захворювання на чоловікові тому, на якого довелося віроломно накинутися. І треба нападати за наше таке діло, яке ми робимо. Ми в ньому сильно помиляємося. А нас за це природа карає. Ми самі в цьому ділі, що ми весь час робимо. І від природи отримуємо це захворювання. Воно нам не допомагає, а заважає. Треба б жити в природі, а природа такий вчинок, таке діло не полюбила, і не захотіла, щоб далі людина жила. Ми з вами цього не навчалися, не хочемо в природі цю таємницю відшукувати. Взялися за одну сторону, за залежну, за те, що нам треба в житті на один час. Ми ним покористуємося та поласуємо, а потім знову чекаємо, коли нам природа в році один раз уродить.

 

148. Наша така хвороба – очікувати та берегти це добро, яке природа нам дала не для того, щоб ми його поїдали. Це ми самі себе змусили цим добром харчуватися, нас природа цим втягнула. Це не порятунок наш, а наш над цим є труд. Ми нічого не знаємо, а робимо. Наша діло одне. Люди роблять, і ми. Люди теж роблять, люди від цього вмирають, і ми від цього не відстаємо. Добре знаємо за природу, що вона має дві сторони. Одна холодна, інша тепла. Про теплу ми не забуваємо, а хочемо, щоб вона з нами невідривно жила. Ми, всі люди, ці умови любимо. Це нам плоди дає, ми ними задовольняємося, як дарами. Якби їх один раз поїв, та більше їх не було потрібно.

 

149. Або вони один рік зародили, а інший їх не буде. А то вони щодня потрібні, не один раз, а багато раз хочеться вживати. Хто це вигадав, і хто про це підказав? Сам собі чоловік. Він не хотів завжди відчувати своїм тілом видозміни, або сприймати завжди холод. А в холоді жити доводилося людині важко, дуже сильно терпіти, якщо це можна. Але ця сторона, вона була і є, але ми, люди, від цього діла  йдемо. Зробили собі захист самого себе, що зробилося руками, придумалося розумом. А от щоб ми отримали від цього продовження, ми нічого не отримали в цій справі. Ми з вами в чергу стали, і чекаємо свого дня, в якому повинні захворіти. Це не порятунок, а видалення з життя. Ми всі зробилися залежні від природи.                  

 

150. Тому ми не загартовуємося, а кволими робимося, щоб швидше забратися з життя. А холод закріплює своє здоров'я. Тому всі якості щоб жити, вони знаходяться в холоді і в поганому ділі. То навіщо ж ми йдемо від цього діла, ховаємося, робимося штучними людьми. Хіба це допомагає? Ні, це заважає, і сильно заважає. Змушує чоловіка в природі робити з природи для природи, коли може і без цього обходитися чоловік. У природі холоду більше є, ніж тепла. Але ми звикли очікувати тепло, а холод сам до нас приходить, тому він шкідливий нам. Ми б не хотіли, але нічого не зробиш, безсилі це зробити. А в природі, якщо розібратися, то є таємниця для життя людського, але ніхто не зайнявся її випробовувати, знаходити.

 

151. Це те, що спасло в житті. У козла, та ще морського, цього ніколи не зможе бути, що у себе отримує через це чоловік. Він однобоко намагається сам себе не зробити козлом, а виходить так, як він ніколи не подумав. У нього вся думка була, щоб зробити когось козлом, а вийшло навпаки. У нього під руками з камінчиків, що залишилися, вийшов несподівано козел. Як культ особи Сталіна огороджувавсь від людей. Якщо він їхав по території, де люди працювали, Сталін наказував людям, щоб вони з місця свого не рушали. За три управління доріг проїзду не мали права  на колесах по рейках рухатися через його, як вельможу. Він боявся аварії потягу в випадку якогось непорозуміння.

 

152. Ні, природу не обдуриш. Вона тебе, як трудівника, обведе. На твоє ліжко, на твою приємну постіль тебе здорового, енергійного чоловіка покладе спати. А йому нанесе за його неправду, яка була показана на Іванові. У 1951 році в березні місяці вимагали в слугах, щоб вони звільнили з в'язниці посадженого Іванова. Як політичного чоловіка за його діяльність, яку Іванов на людях сіяв. Іванов ніколи так не був захований від людей, як заховали його від людей. Не їм його народила природа, а людям народила природа, щоб людей вчити однієї неправди.

 

153. Яка пише свої слова, які треба буде читати не як про козла морського або простого. Як це люди завжди роблять у своїй грі, у своїй боротьбі з природою. Хіба думав Сталін своїм культом особистості так укладати спати, що назавтра у нього вийшла несподівана стихія. Її створила сама природа за його козлячі танці. Він любив створювати, щоб люди раділи, співали, танцювали, і робили те, що Сталіну подобалося. За його бажанням все робилося з фашистським урядом. Він своїм розумом наполягає цей прогрес зробити в народі, у людях. А ворога за спиною більше народив, щоб він проти наших людей знову групувався, і робився нападаючим ворогом.

 

154. А скільки не воюють люди з людьми, або бувають кулачки на кулаки. Люди б'ються, якщо у них сили рівні. Вони один одного б'ють, валяються, устають, відпочивають, і знову вони заводяться. Доти вони один одного ображають, поки з такого боку з'явиться биток сильніше від усіх і міцніше від усіх. Він йде вперед і всіх валяє, всі від нього падають і йдуть вбік. А зараз на арену прийшов на допомогу розум хитрого чоловіка, хто створив зброю атомну. І підняв одним вибухом місто, все зруйнував. Як же ти не будеш капітулювати, якщо людина людину не жаліла залишити в живих ні на фронті, ні в тилу, а підряд чесала.

 

155. Ворог здався, зброю склав для того, щоб більше не воювати. А тепер треба з ним так вчинити, щоб він зрозумів свого ворога, з ким він починав воювати. Він виявився переможець, як народ над народом. І він же народу як народ повинен за його помилку всю зроблену їм вибачити. Якби це зробили самі люди для людей, ніколи більше війни не було між людьми. А то уряду за його намір всього козлового життя, який мали одні та інші. Над своїми людьми що хотіли, те й робили. Що зробили людям самі фашисти, якби вони Іванова в Дніпропетровську не посадили до поліцаїв, до начальника Корнієнка, і не тримали його під замком за його діяльність.

 

156. Тільки їм довелося бути обплутаним, під Волгоградом розгромили Паулюса. Іванов був винен за своє те, що він у природі робив. Його фашисти посадили на мотоцикл, і стали Іванова возити по гестапівцям. І привезли в саме центральне гестапо. Через перекладача 12 офіцерів розмовляли на тему того, як це вийшло, що я опинився в Дніпропетровську. Я їм, як зараз, кажу, і тоді через перекладача відповідав. Я їхав до Берліна дізнатися про своїх молодих людей, яких брали, їх везли. Куди, і навіщо брали? Ніхто не знав. Я взяв цю ініціативу перевірити, дізнатися про все це, зроблене німцями.

 

157. А офіцери були недурні. Мене, мою думку не зрозуміти, яка їх примушувала. У мене як небувалого чоловіка у них. Я їм кажу про міжнародне, Півмісяць, Червоний хрест, про всіх людей всіх національностей здоров'я. Воно не треба було не Гітлеру, не Сталіну, не Рузвельту, не Черчелю, не Деголю. А здоров'я було треба тільки одному з усіх людей чоловікові незалежної сторони, хто захищав не уряд, розлючений на уряд. А захищав увесь народ, усіх людей, кого свій уряд озлоблено примушував, щоб вони на таких же самих людей, як вони були, стріляли, вбивали один одного. Їхня діло одне було сказати: до перемоги треба буде воювати.

 

158. Треба буде вбити найголовнішого призвідника цього діла циклона, який знищив усю плантацію тютюну. Так і уряд вчинив людей переможців над урядом переможених людей. Як ворога не знайшли, і ворога, що зародився, не можна в ідеї свого роду вбити. А можна залишити думку ображеності. Мій, а не ваш, уряд убив ваших людей уряду. А в природі підряд щорічно по тій же самій місцевості ніколи не було, щоб урожай був високий. Так і перемога над ворогом. Ніколи ніким ніде не перемагали, щоб люди людьми іншої національності розпоряджалися. Особливо партія, не для того вона виховувала людину, щоб людина, ображена кимось, була покарана ще більше.

 

159. Коли Леніна стріляла Каплан, то вона була сильна поранити його, але не вбити. Її ж Ленін не хотів ображати. Це не люди ображені стріляли. Люди безсилі свого роду політики, які не хотіли, щоб ідея нова Леніна більшовицька проходила. Вона була сильно помилкова. Ми, люди, за економіку і політику не воювали, людські голови на фронті не клали. Тому вождь народу був у природі прибраний за нову економічну політику. Вона не була людям потрібна. Все це зробила в людях теорія. Після смерті Леніна козел Сталін, якого наші вчені з чотирьох кінців вибили. Його як генералісимуса, генія зробили між собою. Хто, як над козами, панував своєю вигаданою в дисципліні режимною конституцією.

 

160. Коли на 8-му Надзвичайному з'їзді рад у Москві в 1936 році люди з нею розбиралися. І вводили її .. 25 Листопада Любченко як український голова тримав промову. Я теж зі своєю думкою не козла в життя людське вносив. А холодне і погане, для людини показував живий факт на своєму тілі. Це було, з наукової точки зору, загартування-тренування. Його слід було вченим підтримати, і дозволити не комусь, як моєму здоров'ю доводити до ума. Моя пропозиція не тоді, а зараз місце займає. Не грошове, не таке, як займають зараз вчені, і займали тоді. Їм потрібно життя їх. Вони не бралися за те, щоб люди легко жили в природі. Їм ця картина не була потрібна.

 

161. А я її бачив тоді, своєю писаниною викладав. Нам не треба було оголошувати себе господарями. І не треба перед світом хвалитися, що ми – це авангард будувати для себе соціалізм. Та ще з таким козлом, як себе показав при відкритті воріт. Цієї справи ми всі боялися. А я просив доступ, до вчених ближче стати на арену. І з ними російською мовою розмовляти. А вони як психіатри Іванова на одне око живе ніколи не бачили. Швидше бити мене, щоб я зробився козлом. Я між лікарями опинився в «Матроської тиші» за мою практичну роботу. Я писав з'їзду: нам треба не в природі шукати таємницю для життя людини, а в самих собі.

 

162. У людях треба було копатися. А ми ввели єжовщину ГПУ. Я і про це тоді говорив, і зараз скажу за економіку, яку вчені тягнуть на арену. Це велика й залежна у природі помилка. Хто з управителів вчився в школі без матеріальної підтримки. Це я один був такий. Кинути, зовсім не вчитися. Як ми, всі вчені, однобоко навчилися командувати, примушувати людей, щоб вони йшли на фронт, і нас з вами разом захищали. Хіба вони не люди, у них немає серця або мозкової системи? Вони знають про природу, але не роблять за світоглядом. Треба ж спробувати і сторону Іванова. Він теж у нас чоловік, кричить на весь голос. Мені ваше не треба.

 

163. Такої допомоги я не потребую. Я до природи, хочу вченим показати свою справу. Я ж не був козлом, не вбивця і не розкрадач держави. І не був проти початку. Я тільки на собі вносив тоді, і зараз вношу. Нам не треба буде гроші, які робляться нами. Нам таке природне багатство не треба, в якому починається і закінчується в році. А ми всі заховалися від природи. Не шукаємо в самих собі таємницю, а розвідку прокладаємо в природу. Нам наша земля за наш початок і кінець. Зимовий час примусив всю середину року з природою воювати, боротися. З такою технікою, як зараз, земля не встигає повертатися, робити свій однорічний перепочинок. Ми від природи милостині не чекаємо.

 

164. Ні на кого не надіємося, як на свої руки.  Вміємо все робити і робимо.  Ми нічого не знаємо в природі.  Ти нас народила, а тепер дай.  Ми маємо в себе щастя.  Буде добре – живемо добре, буде погано – будемо жити погано.  Нічого не зробиш.  Всі – за наш спорт, за будь-які чемпіонські досягнення, за які люди золоту річ отримують.  Ми з вами ці експерименти науково підтримуємо, і на юнаках ці якості розвиваємо.  У нас в літературі і на ... є, але немає між нами, усіма людьми, вченими в природі.  Практика Іванова, хто її не для себе робить.  І тій дитині хоче допомогти своєю пропозицією, щоб наші люди знайшли цього учня, який навчається добре.

 

165. Але у нього є матеріальний нестаток.  Він у нас боїться просити.  Але якби ми знали про своє дитяче зростання, і не забували про свою нужду, яка тебе оточувала.  І ти опинився відстаючим від тих, хто цього не мав.  Ми – вчені однобокі.  Нас Іванов не примушує, своїм кулаком не б'є по столу. І не вимагає від нас ніякої допомоги на це діло, а просить нас, всіх учених. Будь ласка, хоч на один день треба залишитися таким, як Іванов щодня показує.  Нам пише про це, що ролі грає в житті людина над будь-якою хворобою.  А ми не хочемо зрозуміти Іванова.  Він з нами погоджується, що він хворий чоловік зі своїм таким здоров'ям хвалиться перед нами.  А ми йому не віримо, що він здоровий.

 

166. Він ще мало для нас зробив.  І сам особисто не робить, ми йому не даємо.  Хіба він би на будь-якому з'їзді не виступив, і не сказав нам.  А ми звикли зустрічати людей по одягу, а проводжають по розуму.  На 22 з'їзд партії Іванов як практик приїхав, де стояло питання ... Куди поділи Іванова?  У «Матроська тиша».  Нехай він там відпочиває на ліжку.  Де ж наші з вами очі?  Ми ж з вами навчилися в козла грати.  Іванов не козел.  Чоловік думає своєю мрією, що люди вчені зрозуміють труди Іванова, розберуться з його справою, з якою він сюди потрапив.  Це було в 1943 році, коли тривала бійня між людьми.  А я був аналізатор    і тієї сторони, й іншої.  Добре знав, що люди не хотіли з людьми воювати.

 

167. Їх примушували козли нові політики, вожді народу. А щоб сказати вождю якому-небудь. У них не було милостині для того, щоб не воювати. Я вам розповім про раніше. Це було між шахтарями. Артільник з артільником засперечалися за чверть горілки. А чия артіль на кулаки поб'є. Тому купувати, чия піддасться. І перевели на бій. То билися кулаками, а то ввели ... Комусь треба поступитися, але робили яловичину. А це ж Гітлер проти всіх виступив зі своєю технікою. Зі своїми людьми пішов проти комуністів і капіталістів. Але удачі не отримав, дуже сила велика всіх. Сталін, Рузвельт і Черчель домовилися цього бунтівника знищити. Я знав добре, що цей союз був при Керенському. «Ворога перемогти», це гасло капіталістів, але не партії більшовиків. Ленін не хотів продовжувати війну.

 

168. Люди воїни не хотіли, я був на боці цього. Приїхав у Москву з такою вимогою, а мене на Казанському вокзалі схопили, і в інститут імені Сербського. А туди без усякої справи не беруть, то мені як людині знайшли справу, поклали, чого я не потребував. А вченим про це не кажи, вони слуги цього народу, бояться вмирати під страхом. Люди, люди, ви зрозумійте мене, говориться Івановим. Легше забити козла, ніж його списати. А от із цього всього початого обидві сторони людей воюють. У того – наступальний характер, а в іншого оборонний. Техніка розривається на людях, ніхто не хоче воювати. А допомогти ображеним було нікому, крім моїх сил незалежних. І то не були в цьому зацікавлені, люди безвинні гинули.

 

169. Наробила і тут теорія старого режиму, їй треба було на комусь зробити козла. Вона від зброї задихалася, таку кількість наробити, і озброїти самого себе. Кудись треба продукцію спожити. Тільки на ту сторону, яка теж у себе це мала, про це не знав ніхто. Сідають гравці грати в козла, воювати, битися до крові. Не піддатися, а процес у ділі покаже. Іванов взяв на себе цю ініціативу допомогти людям. Він професору Введенському весь біблійний план ходу, що буде треба зробити над будь-яким ворогом, щоб другом у людях бути. У Введенського апатія склалася, мене, такого сміливця, в його домі. Каже, я був хворий чоловік. Але не козел, як вони боялися ним залишатися.

 

170. Я був на боці обох. Ну що ж, повоювали, позвучали. Це не перша війна. А була можливість з цією війною домовитися обом сторонам так уміло, так ввічливо, щоб більше не починати так віроломно, як вийшло самими людьми. А я брав на себе слово це зробити. Людей тих й інших відібрати від розумників полководців, і людям домовитися свою зброю в руках тримати, але стріляти людям на людей не треба. Треба стріляти туди, хто примушує людей стріляти по людях. А якщо ви як офіцери хочете з офіцерами воювати, то місця для вас вистачить.

 

171. Починайте самі полководці з полководцями без людей. А то коли у вас є люди в полку, їх достатньо, а ти їм полковник. Кажеш: люди мої, вони слухають команду мою. Я є для них закон. Скажу: лягай – будуть лягати. Скажу: стій під гвинтівкою – будуть стояти. Це режимне і не потрібне. Ми з вами за це в жовтні не воювали, щоб людьми так командувати. Ми з вами своїх батьків залишили на барикадах. Вміле і ввічливе діло треба в житті проводити. Не зброєю хвалитися великою, треба хвалитися людьми. А що люди отримують за те, що вони роблять. Вони кують зброю, і козлу Сталіну допомагають людей убивати.

 

172. Люди йшли за кого в бій на смерть? За Сталіна, за козла. А хто він був такий між нами, людьми? Та пройдисвіт. Семінарію духовну Тульську простежив, і до нього Олексій всій Росії архімандрит теж з агітацією бога, погодився уряд переможених знищити. Це ж не проблема була перемоги над ворогом, а гірше, залишена в людях ненависть. Люди залишилися не відібрані від командира, і не домовилися люди з людьми, щоб не воювати, а вбили. Голови, ноги, руки, діє фашист, сам живе, ображено думає. А раз у нього руки живі роблять, ноги рухаються.

 

173. А зараз такий народ здатний для людей зробити цілу стихію чуму. Цими друзями народу свого невмілого режимного в дисципліні для людей не доведеш. Як не довели між Албанією і Китаєм, вже розбіжність у партії. Які ж ми люди, якщо своїм людям не робимо так, як треба. А вчимо його на злочин іти. Від нього відбираємо, а будуємо державну економіку, якої не люди розпоряджаються. А командири, вчені люди, хто від свого близького товариша через це місце пішов. Зайняв його, і підлеглими на фронті праці командує.

 

174. Хто був Хрущов генерал? Той же самий козел, про якого мова йде. Він же слова говорив кому? Та людям. Треба буде не шкодувати своєї енергії. А будувати своє благополуччя військовим, завойовникам, полководцям, кому є чимала ставка, яку отримує будь-який генерал, будь-який полковник і будь-який офіцер. Але не отримує простий солдат, він підпорядковується присязі. Йому сказав: стріляй – він стріляє в людину. У якого? Самі не знаємо. Хто нам створює все те, що ми маємо. Люди, а запитайте у них: задоволені вони у вас, учених? Ви у них запитали, за що вони зробилися внутрішні злочинці? У вас не склалася думка це зробити. А засудити ми юстицію зробили.

 

175. У нас юридична наука є, робити прокурора або юриста. Ми вивчили його, як людей судити. Ми вибрали не дурного, а розумного, політично грамотного в судді. Спираємося на людей, що це люди все зробили. Люди побудували самі, тільки під указкою чогось не свого. Треба буде прибрати неправду. Каже Іванов. Жити хотілося сильно мені, але природа не давала. Раніше я працював, а зараз відпочиваю. Вчені наші люди помилилися на мені. Визнали свою хворобу параноя розвиток особистості, шизофренія. Ох, як молодість моя, жаліти доводиться її. Але зате хвалю його особисто сили. Він хороший добрий чоловік, мою користь створив. Руки мої золоті, а розум дорогий.

 

176. Якщо знаєш моє тіло, хвалися перед усіма. Звертайся до мене і проси сильно: «Учителю мій дорогий, дай мені здоров'я». Якщо упросиш мене з душею і серцем, ніколи в природі поганого не отримаєш, а ти отримаєш хороше. Природа мати багата. Повітря, вода, земля – найближчі рідні, милі незабутні друзі, у яких можна вчитися. І можна буде навчитися самому й іншому. Треба буде загартовуватися в природі, сили волі набиратися, щоб вони були в тебе. А потім сіяти це маленьким зернятком. Ми звикли хворіти і застуджуватися самі. А вчителя на це немає, щоб учити людей, крім одного тільки руського простого чоловіка, хто сили свої перед усіма поставив.   

 

177. Не лікаря, не знахаря, а свої особисто загартовані. Хоче передати народу, самому ображеному чоловікові, хворому, забутому всіма. Він сильно хоче бути в житті здоровим. Але чоловіка ще не знайшлося такого, щоб про це вболівати і сильно думати, як буде треба вміло допомогти. Щодня вболіває, страждає цим. Просить природу сам, щоб вона відчинила ворота для того, щоб чоловік повернув своє здоров'я назад. Що найголовніше в житті. Їй сказати спасибі за турботу, за незалежність свою, яка допомогла. Людина стала здорова, вже хвороби немає, є життя одне здорове і сильне. Те, що сказано, це є люди. Їм це буде треба отримати.

 

178. Вони отримають здоров'я тоді, коли підуть зі своїми тілами від залежного закону, а візьмуть загартування-тренування, яке навчить людей по-новому небувалому жити. Не буде в природі цього мати. Рік один час народить прибуток, а інший час отримають спад. Буде життя завойоване для того, щоб жити не за рахунок природи, а за рахунок самого себе. Людина від природи отримає, вона його оточить. Дасть можливості жити, а не вмирати. Це буде, і обов'язково. Ми доб'ємося через незалежність, яка навчить без усякого підпорядкування, як жити. А у нас є чоловік Іванов, він свої сили закладає, один з усіх у природі випробує, робить. Ми бачимо його, але йому не віримо, що це є хороше життя, яке змінить наш потік.   

 

179. Ми, всі люди, не будемо грати в козла, як ми азартно хочемо довести на будь-якій грі своє я. Треба його краще не робити, як ми робимо. Робить Іванов, 1965 рік провів. Природно доводить природі, що є можливість жити в природі незалежно, як ще не жив ніколи, не пробував чоловік. А Іванов для цієї справи загартувався. Він не боїться наших днів нашого часу, що він буде такий, зі своїми силами прийде, і перешкодить тілу далі жити. Питається: у природі за що Іванова знімати з шляху його життя, за його бідність, за його любов до природи, за те, що не йде від природи?

 

180. Він же один такий з такою думкою, з таким ділом. У природі це є. Треба буде всім братися за це діло, що робить Іванов. Сім днів проходити по природі по таких умовах, та по білому чистому енергійному сніжку босим у трусиках. Чистим енергійним тілом стикатися з повітрям, водою та землею, як з друзями в природі, близькими, рідними ніколи не вмираючими і незабутніми. Разом бути, як є живе, що допомагає. Хіба можна забути про такі діла, які робив між людьми в природі Іванов. Для нього в природі пізнаний ворог, який заважав людям в житті продовжувати свої дні, що прийшли, щоб у них не втрачати людині ніякій ніде своє здоров'я, цих заслуг.

 

181. Природа Іванова за його любов винагородила. Ніякому ділку, ніякому особливому чоловікові не допомагала природа своєю властивістю, як вона допомагає Іванову. Іванов перед природою заслужив бути чоловіком, кого треба просити. А Іванов сам просить природу, щоб вона йому дала на це життя і вчення, яке потрібно для чоловіка нужденного. У природі є сили, на цю просьбу відчиняються ворота, і приходить через них те, що людина просить. А Іванов у природі випросив своє здоров'я, яке має сам. І хоче, щоб своє наявне передати іншому нужденному, хто хоче отримати у себе здоров'я.

 

182. А кому не треба буде здоров'я, якій людині? Одному забитому спільними силами козлу. Так його робили чотири особи, біля 28 камінчиків сиділи  і думали, як буде треба так поставити свій належний камінь до іншого камню. Це вже залежить від гравця. Гравець в руки бере сім каменів, всі вони різні. Їх треба буде всі так поставити, або бути в цьому щасливцем, щоб між цими камінцями не проскочив який-небудь інший козел. А їх у грі не один морський простий. А є трудовий, набирається без сотенного очок 125. А буває і з яйцями,   у двох сторін рівно очок набирається. Є офіцерський. Найголовніше, це адміральський, краще не може бути.

 

183. Він ніколи не вболіває так, як вболіває за козла. Йому треба в цьому ділі лікар щохвилини лікувати. Та ставити термометр, щоб знати, скільки у нього є тепла. А тепле, хороше любить теорія. Вона навчилася, як буде треба від свого близького товариша йти, і захоплювати своє призначене місце. Його зайняв дипломник, він для цього навчився. Йому доводиться на цьому місці сидіти, і всіма іншими підлеглими розпоряджатися. Примушувати, щоб чоловік чоловіка слухав, і робив діло те, в якому помилився і на віки віків загинув. Хто в цьому залишається винен? За цю справу ніхто не відповідає. Вбила його робота, діло його, в цьому необхідність. Треба буде робити, за це діло гроші платять.

 

184. Він за них працює. Якщо стихійно гине, сім'я отримує за загиблого гроші. А за гроші гине чоловік на будь-якому фронті. Де б він не був, і що б він не робив у природі, чоловік будь-якої кваліфікації залежний, він воює. У боротьбі з природою людина, хто – кого. Або природа – людину, або людина – природу. У природі діл вистачить людині. А от людині здоров'я немає, є одне нездоров'я, яке мають всі наші земні люди. Живуть у цій ось місцевості, і огороджені своїм знайденим у природі багатством. Вони привчені в цьому ділі залишатися кожен день, що прийшов. І в ньому відтворювати те, що буде треба.

 

185. Не на одне сонечко звертати увагу.  З самого ранку зустрічаєш цей час, і готуєшся сам собою, щоб у ньому довелося прожити так, як це буде треба не одній людині.  Повітря проштовхується одне за одним для всіх однаково без будь-якої оплати різних грошей або засобів існування.  Води теж багато, вона нас живить.  А от земля, її площа нас з вами, всіх людей, примушує, щоб ми знали про неї, як про джерело.  Нам всім треба про неї знати, що її треба буде обробляти працею, орати.

 

186. З неї доводиться робити підготовлену грядку, щоб ця оранка була.  Нами приготувати наперед за час в ранню осінь, щоб вона лягла під сніг такий.  Вона повинна на всю зиму прибратися під сніг, і там в снігу лежати.  Без хазяйської думки вона ніколи не лежить, щоб про неї господар, як про прибуток, у себе не розмовляв.  Це обов'язок чоловіка, він за це діло взявся, і зробив для того, щоб у нього було, що на себе одягати, і що поїсти.

 

187. Не на один час і не на один день, а на всі роки.  Та ще щоб була ця річ, яку чоловік для себе зробив.  Вона йому треба на багато років.  Як ось будується для житла дім.  Він не на один рік собі поставив, а, може, на сотні років.  Місто не було містом, а починало воно будуватися з чого-небудь спочатку одного.  А перетворилося у вулиці, у проспекти, у різні райони будь-якої красивою в зелені місцевості.  Вона зародила у себе життя базарного характеру.  Ці люди намагалися бути кустарями свого власного виробництва.

 

188. Вони робили селянину для обробітку землі інструмент, і його продавали йому.  А самі купували у нього продукт.  Це робилося власницькими людьми.  І дійшло до того, що ця власність перед людьми не втрималася, а накрилася долею.  Її замінила колективна спільна обробка землі.  На зміну сохи прийшла машина.  Ціпу і косі заступив комбайн.  Бика і коня замінила моторна машина.  Людині стало легше придбавати для самого себе необхідне багатство в житті.  Він став робити машину машиною.  Став машиною орати, волочити, сіяти і сапати.

 

189. Косити, прибирати, молотити, у спільний зроблений елеватор зсипати.  І це зерно берегти, як око.  Людині про це все, що робилося руками, не забути.  Він своєю думкою продумує для цього всього, щоб все наявне придбавалося не так важко, як воно до цього знаходилося і робилося.  Чоловік вживав, щоб втрачене здоров'я (повернути).  Чоловік думає: якщо він тільки має це все зараз, він більше, краще і якісніше колишнього.  Здавалося б, добре і легко було.

 

190. А раз добре, що може бути в природі краще від цього діла.  Все у нас є, ми нічого не потребуємо, крім одного – між людьми  і природою прогресує ворог, тобто захворювання.  Воно дає тілу людини виразку маленьку. А вона оселилася для того, щоб цій людині в продовженні життя (перешкодити).  Вона робиться безсила, робиться негідна до природного життя.  А негідне, тобто смердюче, природа жене від себе подалі.  Не хоче це безсилля зберігати, видаляє їх смертю, з живого робить мертвим.

 

191. У природі живій і природній мертве не сприймається.  А жило, живе завжди енергійне, що ніколи не пропадає, без кінця міняється.  Але не одну ту ж саму захисну атмосферу мати.  І її зберігати, як хорошу сторону, з нею разом жити, кожен день цим же самим задовольнятися.  Цьому всьому хорошому прийде кінець, а зародиться на землі погане і холодне, з яким ми почнемо вчитися.  І навчимося в ньому, як буде треба жити, щоб ми з вами не жили по нашу старому історичному.

 

192. Щоб нас з вами природа ніколи ніяк за наше хороше до неї не ображала.  Вона нашим буде задоволена, що ми взялися жити з поганим і холодним. Залишимо на шляху ззаду це, а візьмемо те, за що наш Іванов одна взявся.  І продовжує поки один, без усіх крокує по природі не так, як усі.  Ми залежні люди, їх нічим не задовольниш, тільки однієї смертю.  А по слідах Іванова бояться ходити.  Ходить сам Іванов один не для смерті, а для життя.                                 

 

1967 року 7 січня. Іванов

 

:6701.07   Тематичний покажчик

:Моя перемога    14

:Козел і ми    14, 51

:Що робити    16

:Старий потік    85

:Погане - хороше    91, 138, 149

:Бог    99, 100

:Лікування зубного    105

:Залежний потік    136

:Біблія про божевільного    145

:Тюрма    145

:Рак    147

:Холод    150

:Війна 1941р.    156

:8-й надзвичайний з'їзд    160, 161

:Гроші не треба    163

:Прохання Вчителі    165

:Зробити з ворога друга    169

:Не судити    174

:Юстиція    175

:Неправда    175-177

:Здоров'я    178

:Захворювання 190

:Незалежність    178

:Просити    181

:Залишити цю справу    192