Одна, що йде, інша зворотна. 1966.12

Іванов Порфирій Корнійович

 

Одна, що йде, інша зворотна. 1966.12. Один проти одного. 1966.12.01.с.48. Просьба до вас, вчені. 1966.12.07. с.1. Що хоче незалежний чоловік. 6607.13.с.3.

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02.26, с. 115, 127)

 

Одна, що йде, інша зворотна. 6612

 

1. 31 жовтня.  Вже впав сніг, мороз 11 градусів нижче нуля.  Холодно, але ясно.  Підготував сам себе,  не їм, як усі.  А один раз в день в 11 годин.  Пішов на побачення, пройшовся, добре мені зробилося.  Побув, поговорив, інші з Куйбишева про мене узнали, яким треба.  У 12 годин назад прийшов.  Потім побув 20 хвилин, пішов на прогулянку.  Мене ця температура охопила, як вогнем, гострі голки тикали.  А я терпів від цього зрушення, від цієї неприємності.  Не зробив я нічого, щоб було погано.  Самовілля ніякого.  Я грабувати не зміг, вбити не мав наміру. Сказати щоб про неправду.  Чоловік наш ... боку, хто задався мети.

 

2. Треба цього добитися, таємницю в природі пізнати.  А вона не там виявилася між нашими людьми.  Незалежність одна, загартування-тренування для всіх наше життя.  Вона загартувала чоловіка, зародилися сили в ній, щоб не боятися ворога.  Ніякої не було хвороби через своє молоде загартоване здорове серце.  Смерті ніякої немає, одне життя проходить.  Якби у мене цього не було, не було мого життя.  Я чоловік землі, дуже сильно дихаю.  Різко кажу не про якесь диво – про велику природу, про практику фізичну.

 

3. Найголовніше в усьому – чисте змінюване повітря, величезна атмосфера, вона висока яка.  Ти робиш вдих і видих, миттєве одужання будь-якій і кожній людині.  Не причому тут гроші.  А снігове пробудження – холодна морозна погода, найгірша, гірше не може бути – нервової центральної частини мозку.  Я не забуваю хворого, всіма нами забутого.  А як це важко такій людині жити.  Ми з вами дочекалися ранку.  Нам треба буде знати про навколишню природу. Не відвертатися від інших, особливо від старих і дорослих людей, наймолодшої людини.

 

4. Свою голівоньку нахилити, ввічливо говорити: «Здрастуй, дідусь чи бабуся. Здрастуйте, тітка з дядьком.  Здрастуй, молода людина».  Ніяка особливість тебе ніде не візьме.  Любов між вами зародиться.  А дружба буде яка! 1 листопада.  Був мороз 8 градусів вночі, а вдень 6 градусів.  Як приємно було, я занурювався у ванну.  Цього, що я робив, нікому не доводилося робити.  У природі робилося мною те, чого не робив ніхто.  Я не думаю про життя.  Моя вся думка в природі.  Треба відразу померти, так слова мої сказали.

 

5. Це не бувало в житті, щоб людина навчилася пізнавати час, що зустрічається.  Я в холод швидко біжу, мій мозок попереду.  Знаю добре про цю прекрасну роботу, вона ж моя, не чиясь.  Природа є дорога мати фізично, практично.  Повітря, вода і земля – найближчі друзі, хто знає одного мене.  Ніхто з усіх не робив, і не зробить ніхто. 2 листопада.  5 градусів вночі, а вдень 3 градуси.  Я, Іванов, таким же самим виходжу.  Ніколи від цього і ніде не відмовився в цьому ділі.  Сонечко було відсутнє, вітерець дув.

 

6. Сонечко яке було.  Я без взуття залишався, білий сніг під ногами.  Вітер голкою ріже.  Звідки припливає це енергійне тепло.  А його без усяких заслуг треба буде знати.  Хіба нам час не такий, або годину з хвилиною не та, яку ми чекаємо.  Не треба нам мислити про те небувалому місці, де ми з вами не були. Згадай про своє місце, де ти і як бував.  Природа себе не міняла, а от ти, людина, ніколи в одному не була.  Обов'язково різна, не така, як у мене, у одного Іванова.  Це не повторне таке.

 

7. Жив мужичок у селі, та діла свої творив.  Не такі дні, як прийшов сьогодні. 3 листопада 1966 року.  Останні дні проходять.  Такого дня не було, і мабуть його не буде.  7 градусів морозу зранку, сніг білий і холодний.  А вдень температура градус.  А раз це робиться, уже не плюс, а мінус.  Великий у житті нестаток.  Треба було їсти, а ти навмисне не їж через свій вихід.  Це мій білий сніг – найкраще в світі.  Холодне приємне, але зате хороше.  Чутливість велика, але зате немає шкоди.                      

 

8. Ми бачимо це, але не хочемо наслідувати.  У нас з вами довіри ніякої немає.  А адже він це робить все свідомо сам.  Ми, всі люди, не такі.  Хочемо бачити своє.  А яке воно буде, нічого в цьому не знаємо?  Наша справа одна – чекати час небувалий, а він тупо до нас іде.  Це не якась цяцька – природа, та ще яка.  Пташка рання з усіх, вона поспішає потрапити в цей день, в який треба обов'язково бути.  Та купатися у ванні, яка краса в цьому.  Купатися і купатися, і купатися.  Що від цього може бути краще.

 

9. Якщо розібратися з таким часом, що йде.  А нам підказала сусідка про небувале свято, воно ж буде наше.  Ми готуємося самі в цій справі.  Покарав у цій справі себе.  Який його одяг красивий.  А тіло його яке.  Тільки подивитися і сказати комусь правду, вона ж підкаже нам.  Ми сьогодні збагатимося, а завтра будемо бідні.  У цій атмосфері багато різних діл.  Всі вони такі є важкі та шкідливі.  Але крім ... не знали, і не хочемо ми братися.  У цього тижня шість днів.

 

10. Які вони важкі, якщо чекати без діла.  Ми починаємо рахувати за цим порядком.  А скільки між людьми не такого, як слід ... Річка одна тягнеться.  А от риба по ній хвилі від себе кидає, тому рибалка її ловить.  Він чоловік розумний і в усьому своєму полюванні.  Але коли до нього доходить, він плаче, не хоче.  Його за законом беруть, та ще йому говорять.  Ми цьому винні.  А у нього запитують.  Хіба це люди є.  Один чоловік у житті у в'язниці не бував.  А ось цьому біднякові доводиться горювати.

 

11. Мати його рідна щастям не обдарувала.  А тут можна сказати про свій такий ріст.  Інші ж люди в цьому дивилися на нього самого.  У нього й одяг не такий, і саме положення у нього, з усього видно.  Будинок не такий, як усі.  Ми б про це не сказали, а доводиться сказати про таку красуню дівчину.  Вона вдалася не в сім'ю, а в когось з усіх.  Вона не така, як  ми думали.  І хочемо дочекатися часу такого, як зараз. 4 листопада.  Це було нині.  Легенько-легенько була біла сніжна скатертину.  А нам усім доводиться від неї відвернутися.

 

12. Ми такі люди самі.  На що ми не подивимося, помилитися зможемо.  З самого ранку до вечірнього часу дивишся вдалину на вітряк, а він уже не крутиться.  Значить, погода не така.  А коли й не треба буде, десь береться сонечко одне, і хмаринки не побачиш.  Що це таке робиться?  По дорозі йдеш один, а місцевості не знаєш.  У тебе шапка на голові, і та підказує про чуже.  Море води стоїть, а нам, живим, мало, треба б таке море інше.  А що це за рівнина.  У цьому році не було одного хорошого дощу.  А люди хочуть бачити не красивого зовсім, а толкового в житті.

 

13. Хіба це чоловік є?  Живе один на арені, багатий, іншому зовсім не дає.  Краще з ним не зустрічатися.  Ти йому головкою кланяєшся ... Градусів 6 нижче нуля, а вдень буде 4 градуси.  Ми, всі люди, боїмося.  Залежні в природі одні з усіх хворі, що потребують багато чого.  Понеділок – це день перший або він останній, у році 365 днів.  Час не такий, як буде треба, може бути, і недобре.  Але треба сказати про це, весна прекрасна світила.  Всіх треба розуміти, як час, що йде, він до себе тягне, особливо молодь і всіх старих.

 

14. Бабусь, і тітку з дядьком, і молоду людину.  Це люди наші, такі ж, як і всі ми.  Не віримо природі, а віримо штучному, технічному ділу.  А іншої нової дороги ми нічого не знаємо.  Вона була і є, і буде холодна і погана, найперша від усіх.  Ми не захотіли бачити чисту правду, вона поки для всіх таємниця.  Ми з вами шукаємо, хочемо в природі знайти, а важко вивчити.  Адже сьогодні була лазня.  Цього нікому не дозволяють, щоб прогулянку мати.

 

15. Який білий сніжок, а погода чудова.  Тиша, з тиші тиша.  Вона примусила зустрічатися живим тілом своїм, по цьому м'якому снігу ногами, лапою ступати.  Отримую своє здоров'я.  А для здоров'я людина є все.  Він зможе думати, як йому доводилося переживати в нестатку.  Того немає, чого треба.  А от те маю я, що шкідливо.  Ми з вами, мужики цього нашого місця, оселилися на ось цій землі.  Вона нам буде потрібна.  На ній своє село оселилося.  Індивідуально обгородилися, щоб ніхто нічого не знав, як буде треба сусідові у сусіда що-небудь підглядати.

 

16. А це кожної людини є велика жадібність довше і краще пожити.  Ми вмираємо, але робимо.  Що з цього всього між нами зробиться.  Щоб рівно жити, у нас сили не одні.  У мене, як у сусіда, свої.  А в тебе, сусіда, свої.  Ти думаєш про своє, а я думаю про своє, перегнати чим-небудь.  У мене не така снасть, і не така жива сила, у цьому всьому ділі ролі відіграє.  Час один прийшов, але місця різні.  Природа багата всім.  Найголовніше – земля.

 

17. Ми її оремо, тільки не в один день.  І не з такою думкою, яка є у нас обох.  Я у себе маю багато не такого, як у тебе.  Вважаю: краще, ніж у тебе.  Вже я хвалюся собою.  А ти думаєш про це.  У тебе одне є, а в мене є інше.  Я не думав завтра захворіти, а випадково довелося.  Це добре твоє улюблене між нами щастя.  Тебе природа зберігала.  Зранку сходило сонечко, хмаринки зовсім не було.  А комусь із всіх треба не тиха погода, а вітер зі сходу.  Він нажене дощу, йому більше вірять.           

 

18. Чим, чим, але не цим.  На моєму боці свято.  Я вгадав, що посіяти, щоб був урожай.  А коли у мене вродить, у тебе немає – вже твоя хвороба.  Ти би радий був у цьому, а в тебе твій програш.  Не пізнав свого дня, помилка твоя велика.  Дірка прорвалася у тебе, латка не допоможе. Краще в цьому не жити, і не багатіти на цьому місці.  У природі недовіра народилося для цього діла.  Я хворію, дуже сильно захворів.  Але ніхто не хотів свого такого життя.  Моє життя погане, забрався в погане, треба буде прощатися з білим світом навіки.

 

19. 5 листопада 1966 року.  Тиха приємна погода, 2 градуси зранку, а вдень температура нуль.  Біла скатертина заслана.  А серце моє радіє в цьому хвилинному житті.  Ми не навчилися бути в природі такими, як вона хоче.  Хіба нас таких людей ніхто не бачив.  Вони ж всі однаково нужденні часом.  У них бажання величезне, щоб обов'язково бути.  Сьогодні треба зробити, щоб із цього діла вийшло, і багато. Ми з вами в цьому всьому не задовольнили себе.  Хотіли довго прожити, але біда з горем не дала.  Не в той самий час.

 

20. І сонечко наше не так сходило, і не так воно змінювало атмосферне явище.  Треба було те, чого слід.  Ми про це думали, а як хотіли бачити.  Готувалися сильно, і раптом нещастя.  І це буває в природі.  А сьогодні неділя, 9 листопада.  У нічний час 2 градуси, вдень по Казані нуль.  Одна лежить у снігу погода.  Це тут ніколи не бувало.  А от війна у В'єтнамі була, і вона буде через сусідські відносини.  Один хвалиться своїм, інший своїм хвалиться.  Чоловік на землі зробив, і зробить для себе наше небувале життя.

 

21. Ми всі з вами стараємося зробити те, чого в житті не мали.  Наша розвідка шукає.  Хочуть лікарі знайти такі засоби, чим була можливість запобігти будь-якому ворогові.  А самі стоять у черзі.  За предковим початком одного того ж дня, в якому доводиться нам, усім людям, попадати в умови.  Не хотіли б цього, але не в правах ми самі.  Такий життєвий потік зроблено нами всіма.  Ми не хотіли рахуватися, і не хочемо ми бажати цю хорошу природу, холодну, погану любити.

 

22. Сприймати як якусь особливість.  Ми нічого не знаємо. А хороше наше, тепле ніколи не виграє, а тільки програє. Щоб багатству рости, і в цьому всьому оточувати себе, цього природа не дає.  Вона любителька того, що робиться добре. Хороше не створює хороше.  А погане довго не буде погане.  Ми, всі люди, такі, щоб жити добре за рахунок чого-небудь такого.  А в природі є сили на це, і вони обов'язково будуть.  Залежність людини, вона з предків жила, і так буде жити.  Як учора грачами робилося, а сьогодні вони прилетіли.  Це давній розвиток, ми бачили це.

 

23. А інші особливі птахи, вони зі своїм ділом один раз прилітають.  Своє місце займають, і все літо на тому місці вони живуть, і правами користуються.  Їх природа годує і поїть, вони тут водяться.  Так і хутір з селом на цьому місці чоловіка сажають, і оточують усією його гідністю.  А думати доводиться наперед про час.  Він іде до нас повільно, але приходить він.  Яким він прийде, ми з вами не зможемо сказати.  Він приходить для нас таємницею в житті.  Ми хочемо отримати, а природа нам не дає.  Я, каже вона, всім цим не радію, що ви робите.    

 

24. Я не хотіла вас бачити такими, як ви думаєте.  У мене є сьогодні, а завтра буде ваше.  Ми не хотіли робити, воно саме прийшло.  Після зими холодної весна зі своїми днями до нас у гості настала.  Сонечко променями стало гріти землю.  Ну й життя йде до нас багате з усіх.  А ми приготувалися як ніколи сильні.  Хочемо комусь сказати: ми сильні все зробити.  У нас зброя величезна з будь-яким ділом управлятися.  Наші з вами руки, розум мислить, а яке зосередження. Ми можемо зробити, робимо небувале.

 

25. Землю робимо грядкою.  Сидимо на цьому місці.  Управляємося в часі.  Думаємо, що буде добре.  А коли отримаємо  наше це все?  А от якби ми з вами добилися основного, що нам найголовніше.  Всім людям треба любиме природне здоров'я. А здоров'я кому не треба, соловейку співати пісні? А чоловікові, не треба йому в житті перешкодити.  Діти, і ті граються, всі вони здорові.  Хочуть не те, чого треба.  Хіба б погодилися вони в природі народжуватися, якби йому сказали.  Миле ти наше дитя, ти народилося для того.

 

26. Як було чутно, кожний чоловік говорив про це найкраще.  Цілий рік чекали. А інший не дочекався. Чоловік це.  Буду я про це діло писати, що сьогодні другий день пішов до 50-річчя. 8 листопада 1966 року.  Нічна температура 4 градуси, денна температура нуль.  Для мене, Іванова, яка б не була вона.  Я для неї один є такий чоловік, якому не треба нічого вашого, всіх залежних від природи людей.  Ви що зробили для того, щоб заслужити?  Ви не заслужили, а прослужили своїм вчинком.         

 

27. Мій вчинок один для всіх.  Каже Іванов.  Треба навчитися, як жити треба.  7 листопада був 49 рік революції.  Ми, всі люди, для того це життя поставили на свої рідні ноги.  Але ніхто не брався на них стояти так, як наш Іванов.  Він повинен їсти, як усі.  8 годин ранку, сніданок.  Я дістав свою їжу.  Приготував спільний стіл, накрив його сам.  І попросив людей, щоб вони як своє їли, скільки треба.  Як ви думаєте, я чоловік, та ще й який гуманний.  Один з усіх не вживаю їжу свідомо.  

 

28. Не знаю, скільки.  Але важко такий день, як я його вчора проводив.  Знайдіть одного чоловіка такого, як я є.  Мене люди не бачили.  І все тут таке, що я, можуть всі зробити.  Треба працювати над собою, тобто робити в житті те, що зробив Іванов.  Усі віруючі і невіруючі хотіли зробитися Богом.  Але доля випала на це мені, руському чоловікові, Порфирію Іванову.  Сама історія розповіла про його таке діло.  Він у цих умовах недарма. Ліжко заслане стоїть, на котрому доводиться думати, щоб робити непогане таке для всіх.

 

29. Ми не знаємо нічого.  А коли чоловік робить, та ще на користь майбутнього.  Все може бути, аби хотів чоловік.  Любов треба отримати.  А хто з нас усіх любить холодне, погане?  Той чоловік з усіх, кому доводиться робити самому особисто.  Це буде, і обов'язково буде моє, а не чиєсь.  Хіба холодне, погане кому-небудь з нас сподобається, у цій справі залишатися.  Час не такий, як у всіх. Всі ми люди залежні, хорошим і теплим огороджені. А незалежність одна тільки що починається, і буде робитися одним чоловіком.

 

30. А коли знайдеться чоловік, наслідувати почне.  Вже буде перший на стороні правди, чоловік буде жити по-новому, небувалому.  Як ви думаєте.  Якщо є все, чого їсти.  На столі приготовлено, а в тебе апетит повний.  А в тебе свідомість на це все робить.  Милі всі люди!  Ми добре знаємо, що ми знаємо менше, ніж нам доводиться знати. Теорія на людині не така сильна, як практика на людині.  Холодом не теорія володіє, а практика обходиться з поганим ділом.  А з хорошим ділом гине теорія.  

 

31. Скільки років життя, як народився чоловік.  Він від незнання йде.  Куди, питається?  До великого пізнання.   Чи є між нами хоч один чоловік світоглядного поняття?  А мільйонний рахунок маємо.  Лише б був рахунок хорошому, але не поганому.  Це говорить теорія.  А практика говорить, легше вилазити з поганого. Ми знаємо природу не через діло загартування-тренування.  А нам потрібно знати і робити по загартованому ділу і  тренувальному шляху.  Хто зможе зробити так, як робить практичний чоловік.  Він не теоретик, зі своїм поняттям.

 

32. Це ж любов є одна для всіх велика природа.  Дух наш в ній.  Це чиє здоров'я?  Наше з вами.  Це буде таємниця.  Краще буде від хорошого і теплого?  А буде краще погане і холодне, від чого ми біжимо, йдемо від цього. Не любимо з вами погане і холодне.  Ми з вами йдемо куди?  Щохвилини наближаємося до розвиненої смерті.  Це для нас нехороша сторона, і некрасива дорога.  Не хочемо приймати продовження свого життя.  Намагаємося писати літературно, долати.

 

33. Треба б докласти про це теорію, а по ній щоб піти, і попасти до мети прямо. 9 листопада 1966 року.  Говорить не те, що треба.  Ми з вами не робили те, що доводиться знати.  Самородками не були такими, як нам треба.  Ми з вами не трудилися, щоб людині було на благо здоров'я.  Ніхто з нас усіх не вчився в природі, щоб перед світом хвалитися.  Свою правду не говорив про самозбереження клітини.  Ми, всі люди, не такі, у нас гарту немає, здоров'я немає.  Молодість відходить 25-річної людини.  Ми не виходжуємо, щоб були такими, не боялися ворога.

 

34. Ми страшимося чогось, своєї наступаючої смерті.  Через це все ми не живемо, а вмираємо.  Ми не люди землі, не дихаємо міцно, різко не говоримо.  Нема, про що думати.  Ми не віримо природі.  Не віримо ні практиці, ні фізичному явищу.  Для нас це не найголовніше, чистого повітря немає.  І ми не робимо вдих і видих.  У нас немає ніякого снігового пробудження, немає миттєвого одужання.  І вже не такий мозок центральної нервової системи. Любові ніякої до хвороби, не проявляємо до нашого хворого.

 

35. Душі для нас немає, ми про це не знаємо.  Руки зовсім не наші, не вміємо нічого робити.  Говоримо дуже багато, а діла найголовнішого немає.  І про це не пишеться нічого, щоб що-небудь було.  Забувається завжди.  Прохання й ввічливості ніякої між нами немає.  А просити буде треба, у цьому всьому є ділок.  Ми, вся молодь, цього зовсім не потребуємо.  І не хочемо знати наш світогляд.  Любити ми не хочемо велику нашу природу, мовчимо, не говоримо.  Неправда живе між нами.  Не людина відіграє ролі над хворобою, а відіграє хвороба над людиною.  Вчення Іванова не треба.

 

36. Ми вчитися цьому не хочемо.  У в'язницю самі сідаємо.  У лікарню везе наша «Швидка допомога».  Вільно не живемо.  Рожен у нас відсутній. Ніякої подяки, любові до себе немає.  Голівкою не вклоняємося, ні з ким не здороваємося.  Ввічливості у нас немає ні в кого.  Вважаємо, життя хороше. Тужити не розуміємо.  Серце своє не гартуємо.  Які ми люди.  На сонце не дивимося, не можемо ми бачити правду.  Завжди ми хворі.  Щоб бути такими, як це треба нам.  Перемоги ніякої, щоб ворога перемогти.  Вчителя на це діло немає, і не буде Учителя.

 

37. А якщо Учителя не буде такого, який треба, щоб жити добре.  Через це діла не буде поганого і холодного.  Ми не хочемо знати про природу таку, що не має таємниці.  Має таємницю чоловік один з усіх нас.  Ми, всі люди залежні, нас за це все природа не жаліє.  Спалює нас, сміливо наносить хворобу на тіло. 10 листопада 1966 року.  Четвер, і до нас він прийшов зі своїми зробленими багатствами.  Це не радує наше в усьому діло, і не спасіння наше.                      

 

38. Ми ж з вами люди, та ще які нехороші.  Від природи дай не мало, а багато.  Не кінчаємо одне, а інше починаємо.  У нас колесо крутиться.  У нас не питається.  Приходить час сам, наше діло нам робити.  А що з цього виходить?  Не наша радість, яку ми робимо.  Зброя величезна, що нам не допомагає в нашому житті. Навпаки, нас примушує, щоб ми не сиділи, і не чекали милостині. А наперед думали, і готувалися з ділом.  Це вся історія робить, і вона повинна зробити те, від чого нам робиться погано.

 

39. Ми в цьому ділі хворіємо і застуджуємося.  Яка може бути для нас радість, якщо людина живе, він росте до одного часу.  Навчається теорії, а потім практиці в фізичній і розумовій праці.  Оточує сім'я, треба буде зберігати.  Це невеликий проміжок.  Треба б жити – старість нападає.  І не побачиш нічого, як це все прийде.  Чоловік наш іде від хорошого і теплого, а приходить до одного холодного і поганого –  помирає на віки віків.     

 

40. Хіба це радість, лягти назавжди в землю?  Невже для нас ця штука незрозуміла.  Холод і погане ніким не випробуваний.  Це істина є до природи любов. Усім тілом людині треба буде сприймати.  Не відвертатися ні від хорошого і теплого, а також холодного і поганого.  Ми з вами, всі люди, учимося для того, щоб свого близького залишити позаду, а самому йти.  Людей темних не любити.  Чи це є правда?  Перед природою і людьми велика несправедливість.  Природа треба всім.  А кому треба чоловік.

 

41. Він найшкідливіший з усіх.  Йому треба земля.  Він потребує багато чого, особливо потребує хороший одяг, теплий.  І смачну їжу, та житловий дім.  Для цього треба вміння і матеріальні засоби, чому кінця не видно.  Одне тільки кінчаєш, а інше починаєш.  У природі час не стоїть, і не однаковий.  Думається про хороше і тепле.  Але це все не так.  Як хотіли, не виходило.  А людина хотіла.  А раз вона хотіла, значить треба.  А природа є природа, але не людина для неї.  Людині доводиться.

 

42. Дуже багато треба.  Воно ж народилося, і тут же вмирає. 11 листопада 1966 року.  П'ятниця, найкраща зі своїми пшеничними снами.  Я не хотів підніматися.  Не хочу писати, але примушує мене правда.  Знайдеться таємниця, вона не дає мені спокою.  Думка розвивається, немає впину, їх багато.  Писати, писати і писати про сьогоднішній день.  Люди землю орють, під зимовий час готують.  Самі собі роблять дорогу.  Яка вона була, така вона і залишилася між нами в природі.  У кожного чоловіка ніколи не думається, щоб йому було погано.

 

43. У нього на арені є, чим зустріти цей час, котрий не потребував цього і не радів цим.  Добре знаю про чоловіка, йому допомагала природа, щоб він сьогодні не відстав від вчорашнього.  Кинувся, а його немає.  У нього нестаток хвороба, та ще яка перед ним.  Взяти ніде ні за яке діло.  Як померли все одно, без чого життя немає, є одна розвідка.  І до цього велика думка.  На це все надіємося.  Не тут, так там, десь знайти треба.  А от раптом виявилося, цю штуку знайшов.  Взяв та присвоєні сили свої поклав.       

 

44. Так йому завадило, він не зміг дістати.  А ви знаєте, коли не зробиш, яка в тебе хвороба.  Ох, і ох, і ох, з чим і помирає.  Хіба це наша радість?  Ми з вами нічого не знаємо, що буде завтра.  Що ми хотіли, те у нас не виходить.  Богу ми не віримо, і не хочемо, щоб він був.  А він як був Богом, так він і є Бог. І буде він Богом тоді, коли він буде робити народу те, щоб кожний чоловік у природі легко жив.  І користувався правами не однобоко, а зі світоглядом, з кругозором.  Переможець природи.

 

45. Раз він ворога переміг, значить, він переміг себе. Діло його підказує між природою і людьми обов'язково Богом бути за його зроблене діло.  Він помічник хворому, ображеному всіма.  Він Учитель здоров'я, Учитель народу, Бог усієї землі.  Суддя і критик нашого.  Він не буде в природі застуджуватися і хворіти.  Найголовніше, навчитися в природі усякому ворогові запобігати.  Ніколи нічим не хворіти і не застуджуватися.  Життя для всіх продовжене, зовсім не вмираюче, незалежно в природі, погане і холодне любити.                   

 

46. Близьким другом жити, чоловіком у природі, господар свого діла.  Ніким не зайняте місце.  Нічого не робити, і ні перед ким не відповідати.  А всіх людей судити за їхнє все порушення. 12 листопада 1966 року.  Такої погоди не було, сніжна і тепла.  Цього в житті не було.  А людині залежній треба одне й друге, тепле і хороше.  А щоб інший бік, холодний, поганий.  Це Бога сторона, заслуженого чоловіка, обдарованого багатствами.  Йому потреби ніякої, відпала черга, час не тягне.

 

47. Віри ніякої, надії ніякої, крім самого себе.  Треба знати все, і кланятися йому.  Велику природу любити душею і серцем. 13 листопада 1966 року, неділя.  Морозець після дощу.  Прогулянка мокра, але зате вона тепла.  Було до прогулянки не так добре.  Грибок прогресував, але я його видалив сам під час швидкого бігу.  Мені від цього всього, як і вчора було через суперечку за кватирку з Алфьоровим.  Я цю сварку не визнав.  Я прошу його, а він на це уваги не звертає.  Це не людина природи.     

 

48. Старше від себе.  Ця система не буде.  Ми, всі люди, що цим всім умінням своїм завоювали?  Нашу всю природу. 14 листопада 1966 року.  Понеділок.  1 – 3 тепла.  День без сонця, краса.  Спасибі треба сказати великій нашій природі, такому хорошому дню.  Ніколи цього не очікував.  А час такий прийшов.  Не природа робить чоловікові, а чоловік заслужив у природі.  Думку свою проводить.  Якби чоловік не  мислив, у нього нічого не вийшло.  Все це почате закінчиться Вавилонської вежею.  Один чоловік усьому протилежний.  День і ніч все думає, шукає в природі нове.

 

49. А старе почате діло – недороблене діло, в якому помилився чоловік.  Тепер чоловік народився новий небувалий, своїм ділом робить страшніше і більше від усіх.  Не однобоко живе, з кругозором мислить.  Сказав: це буде.  На це я прийшов на землю розбити все зроблене.  А народу для цього невмируще діло.  Ми такого чоловіка не хочемо, щоб він був.  І не вірить ніхто цьому.  А за розвитком Іванова, у ділі він є Бог.  Його діло.  Не треба робити (своє), і не ніхто не буде помилятися.  Всі будуть жити не по-старому, а по-новому.  Не буде людина вмирати.

 

51. Я і на це не був радий, що вчені примусили по цьому паперу практично про все зроблене писати.  Я писав, пишу, і буду писати ні про тих, і ні про інших.  Я пишу про природу, про повітря, про воду, про землю – про близьких рідних друзів.  Без нічого не буде життя.  А коли людина робить для загального блага.  Люди хочуть Бога, але не вміють це робити, щоб Богом бути.  У Бога такі властивості і наміри любов.  І хвороба в природі, хвороба ніяка для людини.  А людина для хвороби, може зробити все, лише б тільки хотіла.  А якщо здорова ідея, вона прийде до мети.

 

52. До цього дня по льоду неможливому гуляв.  А мені лікар Алмаз каже: «Може тобі тапочки».  Я йому як завідувачу кажу: це не буде мій дух мого життя.  40 хвилин я проходив, остерігався падіння.  Це моя краса. 16 листопада 1966 року.  Середа.  Погода зимова стоїть надворі.  Це мені природа робить такі дні, щоб завоювати час, а йти від черги.  Залежність видалити геть, а народити між людьми і природою незалежну сторону.  Вона через психіатрію по всій місцевості прозвучить справою свого поняття.  Для цього всього нам народиться в житті Бог через зроблене діло, через одне хороше.

 

53. Я теж хотів би, але не знайшлося сил на це, щоб зробити це.  Нам вчення не було, дороги не прокладалися.  А бажання велике, тільки природа заперечила, не таку силу створила.  Ми на це подивилися.  А щоб досягти. 17 листопада 1966.  Четвер.  З самого початку ранку не було ніякого сонечка.  А удача бігати по коридору.  Михайло Тетерін стояв.  Я за це діло дякував того, хто вводив закон.  Це мій милий дух, розвиток наш.  Радів, і радію, і буду радіти.  Природа дорога.

 

54. Не знайду таке діло. Особливо для нас повітря, вода і земля.  Без чого ми не помислимо і не зробимо.  А наша справа одна – починати.  А щоб закінчити, ми з вами не зуміємо. Давайте залишимо все почате, а візьмемо нове.  Не робити свідомо буде краще від усього.  Я зробив на собі особисто, а мені природа назустріч пішла, показала цю дорогу.  Я по дорозі один ішов, мені дві дороги зустрілися.  Одна вліво, інша вправо.  Куди доводилося йти?  На моє щастя, довелося побачити чоловіка, що йшов проти мене.  Я дочекався його, він підходить ближче.  

 

55. Перед ним вибачився, запитав про дорогу ту, яка буде треба.  Він мені свою дорогу показав. 18 листопада 1966 року.  П'ятниця.  Це мої роки є.  Я тоді не мав того, що маю зараз.  У мене не було розуму.  Він лежав без усякого діла, чекав свого часу.  Він був там десь.  Я про це все не думав, і я не робив нічого такого в житті корисного.  Зі мною нічого не зустрічалося, я був сірий чоловік, котрий не розуміє зовсім.  Нічого не знав про майбутнє, що це діло розкриється, силою себе буде показувати.  Навчуся просити природу, зберігати сам себе повітрям, водою, землею.

 

56. На це вона і мати є.  Вона нам дорогу показала.  І хотіла, щоб ми по ній пішли прямо, не зачепилися за чуже, а своє не втратити.  Це наше всіх улюблене, ніколи не забувається. Куди не підеш і не подивишся, для нас хороше і тепле.  Щоб хто-небудь сказав: матері нашій поклонитися та попросити її, щоб вона зрозуміла і сказала вголос.  Я в тебе, такої махини, заслужений буду. 19 листопада 1966 року.  Субота.  Галка чутно прокричала.  А радіо не замовкає.  Тільки наші люди цієї місцевості не задоволені своїм спокоєм.     

 

57. Це не наша краса, та ще вона яка.  20 листопада 1966 року.  Неділя.  Без усякого снігу день лежав.  А на прогулянці легко, були 40 хвилин всього для того, щоб загартовуватися.  Не боятися природи, страшитися нічого, навіть своєї смерті.  Сьогодні день завойований. 21 листопада 1966 року.  Понеділок.  Одна погода стоїть, щоб пожити да попрактикуватися.  Як у ванні холодній купатися.  22 листопада 1966 року.  Вівторок.  А день сьогодні, він подекуди приходить і йде.  З нашими силами не рахується, кому це слід, хто в природі не заслужив цей час продовжити.  На нього як на чоловіка стихійне діло, про котре не думав.

 

58. Я, говорить чоловік нам, не нажився на білому світі, щоб легко пожити.  Та сваволити, як інші, теж захопили своє місце для майбутнього життя.  У них непогана думка була у себе вводити непогане життя.  На це діло природа.  Особливо джерело земля, вона нас тримає на ногах.  А повітрям міцно оточує.  Вода найкраща ... Чоловік один з усіх думати на свій бік, як би краще зробити, щоб чим-небудь хвалитися.  Ми хвалимося добром.  Якщо у тебе здоров'я є, людина робить у себе.  Даремно не сидів на місці, а обов'язково щось робить.  Діло його примусило робити.

 

59. Він починає господарювати, йому буде треба своє.  На розі поставити не поганий, а хороший дім.  Це робиться при достатку. Хорошому мислителю треба не один дім.  Якщо хто пробував господарювати, або на собі випробувати в цьому початковому ділі, то він всі свої сили клав, щоб у цій нашій місцевості культурно пожити.  Та великий розвиток, цьому кінця немає.  Одне, друге і третє тощо. Ми з вами в цьому ділі живемо один раз.  А інший час, ми втрачаємо своє здоров'я, робимося ми хворі.  У нас нестаток, безсилля народилося.  А з ними дуже важко жити.     

 

60. Якщо під гарячі руки немає близько токаря, або якогось інструменту, чоловік губиться.  У нього народжується ним хвороба в нехороший бік, а коли людина думає для самого себе.  А треба думати для всіх.  Вчені – мала купка. вони нам не знайшла того, що буде треба.  Вони знайшли для людини життя живе, а зробили мертве.  Ми ніколи б не погодилися, якби знали про це.  А в природі є це, дається, але мало.  Ми не це хочемо.  У нас зацікавлені більше від усього.  Я люблю життя людини.  Повітря, вода, земля.

 

61. 23 листопада 1966 року.  Середа.  Професори й лікарі, вчені ви люди!  Між усіма і природою сторона залежна і незалежна сторона.  Залежно ми прожили, а от незалежно ні.  Ми учимося по-старому, а по-новому треба вчитися.  Ми навчилися багато чому, а фактично ми нічого корисного не навчилися.  Наше з вами незнання.  Ми ворога не пізнали.  І не знайшли йому засобів, щоб запобігти йому.  А раз ми це не зробили, ми бідні люди.  Однобоко живемо.  Одну сторону любимо, іншу від себе женемо. Хорошим і теплим не нарадуємося.

 

62. А коли холод, погане ненавидимо, які ж ми люди? Слабкі зовсім, не загартовуємося.  Всі стоїмо в черзі, очікуємо свого дня, не гарантовані. Як ледве що-небудь таке, прохолов, захворів.  Не хотіли б цього, але не поробимо нічого. Природа є природа, а ми з нею воюємо.  Хочемо їй довести індивідуальними силами.  Ми не знаємо, що буде з нами завтра.  Одна вся надія.  Ми хочемо, але нам не дається.  Все у нас є, жити б та жити.  А щось ...

 

66. Діл дуже багато, нам їх не зробити.  Це тимчасове явище наше штучне.  Ми не навчилися жити.  Наша наука – смерть. Хіба природа вмирає.  Вона жила і буде жити.  Помирає людина залежна в природі.  Не вмирає людина незалежна в природі.  Чим ми хвалимося?  Своєю зброєю.  Ми зробили її самі з природи.  Навіщо вона потрібна? ... Це неправда, вона введена нами.  Ми трудимося для того, щоб у нас було.  А що нам треба?

 

67. Ми самі не знаємо.  Хотіли б життя, дуже заважає труд.  Без нього ні кроку.  Що ми робимо?  Самі собі шкоду.  Не робили б, але життя примушує, магніт тягне.  Завтрашнього дня не було б.  А ми жити як будемо?  У нас на землі людей скільки, всі вони думають.  І бажання у всіх одне – непогано жити.  А повністю добре чому не виходить?  Та ми не в силах зробити це.  24 листопада 1966 рік.  Четвер.  Таким теплим, хорошим природа нагородила.  А людина залежна захопила своє місце, і хоче в ньому жити.        

 

68. Ми по-залежному живемо, треба жити по-незалежному. А залежність примушує випробувати за рахунок джерела. Початок народжує і додає до іншого життєвого чоловіка. Ріст всьому ділу. 25 листопада 1966 рік.  П'ятниця.  Час прийшов Бога, він не прийшов у життя своїм недоробленим ділом.  У нього все для цього.  Дорога не однакова.  Краще б йому не народжуватися.  Він нікого не просить.  Що б людина не робила, то для самого себе, їй від цього діла шкідливо.  Людина воює.  Про це добре знає Бог, ніколи не скаже, щоб ми цього не робили.

 

69. Бог говорить нам усім.  Взявся за це діло – тепер умієш, роби.  Тільки подумай про це, що з цього вийде.  Ми живемо в природі один раз добре, і то не всі легко.  Одному природа допомагає, а іншому ні.  А що робиться згодом.  Ми б не хотіли, але нас умови примушують.  Сили природні проходять.  Розум припиняє мислити, а серце призупиняє битися, життю людини приходить кінець, відібралися сили.  Це не сторона Бога, залежна в природі, нехороша для неї.  Ще життя не було, а він ним хвалиться.   

 

70. У природі жив мужик, багатий, що розмірковував.  У себе мав плантацію, хороше місце для прибутку.  А на цьому місці у свій час, що прийшов, закладав найману працю.  Дуже багато і важко працював, а в кінці багато думав.  Він очікував у себе врожай не малий, а великий.  Дочекався господар цього діла.  Для нього дні такі на цю землю прийшли.  І погода стояла така, яка треба було.  Один час їде на своїй конячці на це все подивитися, діло було в неділю.  Чому не поїхати подивитися, та про це помислити, що можна робити для цього всього.

 

71. Чоловіка весь напрямок, але не Бога бідність.  Чоловік цього хотів, і зробив усе для цього.  Коли глянув очима, і побачив це багатство, він не знав, що робити.  Він подумав небувало про цей урожай.  Чого тільки не мав у своїй такій голові.  Він не знав дороги Бога, ішов від неї подалі.  Бог цим не радів.  А чоловік цим добром сильно радів.  А в природі своє було, взяла і розвинула з-під бугра маленьку хмаринку.  А вона привела ... град, дощ, вітер.  Не зрозумієш, що робилося для цього місця, а плантації не стало.

         

72. Що може з цього вийти з цим чоловіком?  Він від такого бою з природою жити не зміг, а помер навіки.  У чоловіка, не у Бога, а прорвалася у господарства діра.  Таку дірку сім'єю не залатати.  Господаря, найголовнішого, для життя не стало.  І більше цьому не бути.  Бог таким не займається.  Цього, що має людина, немає у Бога.  Бог передчасно нічого такого не думає.  А приходить час, хороше і тепле або холодне і погане, Бог це сприймає, обидві сторони однаково.  Значить, до природи любов.  А раз Бог природу любить, тоді й природа любить за це Бога.              

 

73. Одного чоловіка не любить, вона його вважає злочинцем із злочинців. 25 листопада 1966 року.  Субота.  Теж такий день і час, в якому висловлюю свою думку про діло хороше небувале.  Це для всіх нас Бог.  А у Бога сила волі.  Все він зробить не для самого себе особисто.  Він прийшов на землю для того, щоб змінити в житті той потік давнішній, розвинений на людині.  Примусити в цьому ділі, щоб у природі не був законний режим для людини. Ми, люди нові комуністичної партії, з чим ми не погоджуємося. З живим чоловіком, з його природною ідеєю.

 

74. Вона привела людину до точного комунізму – нічого ніде не потребувати, і ніяк.  Ось це буде не чоловік нашої землі, а Бог природи.  Хіба можна буде своє тіло примушувати, щоб воно не вживало, а терпіло свідомо.  Треба робити не для шкоди, а треба зробити для користі, щоб наше все зроблене померло на віки віків.  Ми, люди, це діло повинні в природі завоювати.  Хіба такий чоловіка зустрічався з такими силами.  Він цього не думав, навіть і не знав про це.  Для всіх нас наука загартування-тренування, вона введена для життя без будь-якої оплати.  Ми її ... вводимо.         

 

75. 26 листопада 1966 року. Неділя ...  Це підказує нове незалежне зовсім.  Ми, всі люди, приготувалися до чого?  Та до того місця, де завжди таким буває.  Люди від цього всього ховаються по місцях.  Шукають для себе життя, щоб жити добре і тепло.  Ми любимо це діло, і кланяємося низько.  Не за смерть нашу, а за життя своє.

 

76. 28 листопада 1966 року.  Такий хороший був для мене зимовий холодний день. 29 листопада 1966 року.  Вівторок.  Снігу більше додало, дуже пухнастий і білий.  По ньому вчора ходив енергійно добре без жодної шкоди, а була чиста сила.  Думка розвивалася, серце билося добре, а швидкість була енергійна.  Про жабу не забути, вона розповідає своє нашому народові, про життя незалежне.  Сестра Римма шукає правду, вона зарита у кота.  Люди думають про все, а про холод мовчать.  Так воно буде.

 

77. 30 листопада 1966 року.  Сніг білий лежав.  А Бог свою ідею штовхає.  Не кидає ходити босими ногами по снігу, та думати про історію.  Що з цього діла буде, або завоює, або ні.  У природі таких немає.  Всі люди самі себе від цьому ділі хоронять.  Одягаються тепліше, їдять досита, а в домі з вигодами живуть.  Про що не кидають думати.  У людини в голові не виходить зима з літом.  Якби він не думав, і не збирався робити, у людини життя не було б. А то він зранку починає, а пізно ввечері кінчає. Хочеться сильно жити не погано, а добре.     

 

78. А в природі йдуть дні не такі, як хотів наш земний чоловік. Він у цьому ділі красується. Його тіло до самого кінця свого життя веде. Чоловік з чоловіком розмовляє тоді, коли йому робиться в житті добре. Ми збираємося де-небудь у якого-небудь господаря, хто любить ці напої або всякого роду частування. А його треба отримати. Це все робиться любителем, він діло до себе тягне. Хочеться йому зустрітися не так погано і холодно, як зустрічається з зимою наш руський Іванов. У нього на це діло є велике терпіння. Він добре про це знає, коли і що робити.

 

79. У природі чоловікові діл багато готується. Він без нього ні кроку. У нього всі дні на обліку. Вся почата історія не яка-небудь проходить у житті. Починається з бідності, а кінчається багатством. А час сам доганяє, не такий само приходить, природа щось чудне зробить. Осінній час відходить. Настає останній місяць 1966 року. А початкова йде зима. Прожив мій рік, шістдесят восьма осінь. А шістдесят дев'ята доганяє зима. Вона перша така на землю приходить. Біліше і холодніше не буває від природного снігу. А мені, чоловікові такому, одному з усіх людей важко доводиться терпіти.

 

80. Ми чуємо від козака, такого терпіння ніхто з усіх не робив. Його терпіння одне – робитися отаманом. Так і моя ця доля. Випало моє щастя отримати ім'я Бога за природу одну, за любов для всіх. Після зими настала весна, з котрою я небувало зустрівся. Травневі перші дні моє тіло оточили. Ворог накинувся, три рази форму розкривав, я з ним боровся. Думав, що мені кінець прийшов. Після цього всього стало краще в житті. Природа пожаліла.

 

81. Дала мені шлях, наше розвинене знання. Зустрічати час і проводжати його. Воно мене тягнуло до себе, а я його тягнув до себе, як небувалий день. 1 грудня 1966 року. Четвер. Лежить мороз, почуття інше. Дуже добре було на здоров'я. Думка така була про найголовнішого ватажка. Він же путівник, йому вірять найбільше. З ним помирають люди, а зробити не змогли. Таке горе було, з яким боротися важко. І от народився час, можна сказати, поганий. 2 грудня 1966 року. П'ятниця. Йдеться про Бога, не про людей таких, як вони є зараз.

 

83. Бог ніколи не ображається, і не злиться ні на кого. А всіх просить, благає, щоб ми не робили того, що роблять усі люди. Вони йдуть один від одного, огороджуються самі. 5 грудня 1966 року. Понеділок. Конституція, закон, проти чого я виступив в 1936 році 25 листопада. Я був за нового чоловіка, за незалежного в природі. За того чоловіка, хто повинен жити. Але не за того чоловіка, хто повинен вмирати. Я приїхав на з'їзд в одних трусах. Я писав про те, щоб не було людині ні тюрми, ні лікарні. Люди були загартовані, сильні і розумні.

 

84. Це важко одному. А коли нас багато буде, то ми завоюємо природу. Знайдемо таємницю, особливо пізнаємо природу, нашого шкідливого ворога, його зробимо другом. Через життя наше ми полюбимо того, кого ми не знаємо. Нам хороше і тепле, якщо у нас є те, що потрібно нам для нашого життя. Ми хороший одяг любимо, їжу смачну поїдаємо, у домі з вигодами живемо. Це все не доказ. Доказ в природі, найголовніше, чоловік. Він у себе народив для всіх нас залежність, вона не взята з природи.  У природі дві сторони.

 

85. Одна відома, ми знаємо добре це, але іншу ми не знаємо. Неначе треба погодитися нам, усім людям, з усім зробленим нами. Воно не допомагає у ділі, а розвиває його ділом. Ми знаємо в природі менше, ніж доводиться знати. У тебе розвинений апетит, чоловік його на собі розвинув. Зумій його призупинити. Стіл розкрили для цього. А ти зумій, відмовся, не болісно, а свідомо в терпеливому  труді. На те я народився, щоб зустрітися з природою не таким, як це треба. Людині треба знати і хороше, і погане, і тепле, і холодне для вивчення живого факту. Любов у всьому.

 

86. 6 грудня 1966 року. Вівторок. Зима кліматична. Вона примушує бути Богом землі. Якби Бог був проти цього зробленого діла, він би нам завадив. Він нам дав свою волю робити та подумати. Не знає, що далі буде. Чоловік народилася для життя, а сам мало знає. Більше треба знати, але не робити ніякого діла. Бог у слові допомагав. З ним народжувався чоловік. Одягався за допомогою його, їсти примушував. Він будував дім. Йому показував дорогу одну для всіх. Одягався щодня, їв теж.

 

87. А в домі хочемо жити. Ми з вами всі робили, і ми всі робимо, і будемо всі робити. Наше велике незнання. Спішимо вчасно зробити. Добре його вивчили, що він нам дасть. Або хороше, тепле життя, або важке. 7 грудня 1966 року. Вівторок. А холод холодом. Так він і є холод у нашої великої природи. Вона наша годувальниця. 8 грудня 1966 року. Четвер. Пройшовся тихо, дуже важко, але терпимо. Треба сказати, добре. Сьогодні перша проба, це почуття моє, ніколи не забувається. Мій улюблений холод, найгірше діло.            

 

88. Треба буде сказати гучне слово про цього чоловіка, що красується. Він це зробив, хоче свою здібність перед світом показати. Це небувала одиниця зробитися в природі чоловіком небувалим. Не таким, як він був. Без усякого захисту самого себе, і немає ніякої зброї. Магніт є тіло, йому треба вірити.  Він не такий, як усі. Тільки піднявся з ліжка, глянув через віконце. Зимою не зацікавився, а літом швидше за все. Ніякого очікування, а діло ось збоку. Треба буде поспішати, час лізе, на порозі.

 

89. Квіточки з'явилися між зеленню, чутно через ніс. Ми це схоплюємо. Наша справа – дивитися. І треба відчути, який добрий початок, ми з вами дочекалися снігу. Зима бездушна прийшла, вітер дує із заходу. Північ мовчить душею. А от південь на час пішов, немає того, що було. Чоловік змінився, кинув те, що було. Шапку не носить на голові, взуття скинув з ніг. А весь належний одяг зовсім не втримався. Не та чоловік, котрого ми знали. Наше таке діло в житті, минуле треба залишити позаду.

 

90. Люди все напоготові, як вечір покажеться. Зараз наше діло одне, як у якихось дверях. Ми там робимо все, що потрапило для нас. Ми до бою готові зустрічати ніч нашу. Вона мені попадається під 9 грудня. Ми цього не робили, і не хотіли робити. У нас до цього велике незнання, що робити доводилося. Ми зиму зустрічаємо, а женемо від себе. Ми не хочемо думати. Все це готувалися, чекали цього діла, південної сторони, низового вітру. А сонце піднімає себе вище, вище, і вище.

 

91. Робиться в природі те саме діло. Земля очищає від снігу всі свої поля. Ми любимо зелень, красуємося квітами. Але люди взялися за діло обробляти грядки кожні. 9 грудня 1966 року. П'ятниця. Снігу ще більше привалило ... Найкраща з усіх думка одна для цього діла. Ми, люди, ніколи не згодні. У природі задоволення ми не отримали. І не отримав чоловік природний, незалежний. Що і зробив у цей час Іванов Порфирій Корнійович. Сила не була природна, а діло зроблено ним.

 

92. Природа зробила дорогу одну для всіх зовсім нову, Божу. 10 грудня 1966 року.  Субота. А 8 грудня стихія. Через мою їжу, що я не їв їжу. Люди в порту, острів Кріт у Греції, 200 людей загинули. Це моє покарання, а людське терпіння. 11 грудня 1966 року. Неділя. Нога мене не турбує, а пальчик лопнув. Від чого все наше життя, яке я проводжу. Думаю, як це буде далі. Люди мені не вірять, не хочуть розуміти, що мої сили не такі, як вони є у всіх. Ми не так живемо. А я живу по-новому, по небувалому. 

 

93. Моя думка веде мене прямо до мети. Ящик збитий міцно, соловей пісні співає. Мужі конячку запрягають. А господиня пече хліб. Час наш насідає. Закрилося зовсім сонце. Наше діло все робити, не забути про цей день. Люди цієї місцевості думають про одне. А сідають на стільці, місце своє займають. Хоч і невдача наша. За стіл спільний сісти. Ми не одні чоловіки, є у нас жінки. Робота не одна, різна зовсім. Каже чоловік дружині: хоч трошки, але постарайся від твого розуму.   

 

94. Ніхто до тебе не прийшов, крім мене одного. Я хочу сказати про наше щастя. А твої одні вигадки. Не хотіли, але вийшло. Не дівчинка народилася, так хлопчик з'явився в ногах своїх. Життя своє нам показав. Чи там, чи тут, але на ніжках пішов. Як це діло вийшло? Ми не майстри про це саме знати. Квітка йде після зеленого нашого листка. А приходить час не для цього діла, що ми почали сьогодні. А завтра до нас прийшло. Ні трішки не знаємо, а говорити ми навчилися, та ще як добре. 

 

95. Зустрілися ми по дорозі, узнали один одного. Ім'я моє – йому, а його ім'я – мені. Зовсім не те діло. Я виявився для неї чоловік. А я, як і була, жінка. У мене для нього все було, але він цього не мав, що я мала. Я думаю про те, що йому в голову не прийшло. Ми вдвох не домовилися, дороги різні знайшли. Любов між собою не ввели. Я, він говорить, поганий став для неї. А я для нього гірша зробилася. Треба було б жити, а ми з вами не зуміли. Що для цього потрібно. Один стоїть мовчить, другий теж мовчить. Слів не знайшли більше, щоб їх кидати. Ми не знаємо нічого.

 

96. А що нас очікує? Хороше й тепле. Не нам це буде треба. Нас навчили предки. Ми ніколи не зможемо про них забути. А про це все наше згодом забуваємо. Малі лізуть вгору, ми, старі, спускаємося вниз. Нас час примусив один від одного йти. А сам потрапив у лапи режимного закону. Одні з усіх політики. Вона тримає в руках, боїться таємницю свою сказати. Скажи про хороше, живий факт не такий. Так краще ми відступимо, не підемо по дорозі тієї ж самій, котра робиться нами. Ми різного характеру.    

 

97. А от природа не така. Хороше і тепле завжди не буває. Йде одна дорога по своєму сліду, нічого розумного не знайшла. А от інша йде слідом за нами всіма. Вона нас запитує: як ми живемо? Ми не скажемо: погано. А скажемо ми: добре. Що ж ми отримали з цього всього? Та нічого з усього, крім поганого, та ще непридатного до життя. Нас природа не пожаліла, і взяла за наше і стьобнула. У неї для цього сила є взяти за руки і ноги. Найголовніше з усіх, у ліжко вкласти.

 

98. Ось чого ми з вами заслужили разом. Це чоловік, дружина, двоє друзі. А народили чоловіка не такого, як ми є. Ми вперед думали про нього, а він кинув думати про нас. Свої рідні сили прийшли, розум на це діло розвився. А думка вела прямо. Ми з вами нікуди не пішли, як тільки до одній нашій залежній стороні. Вона нам відкрила все. Ми стали користуватися одним, другим і третім. Але з цього всього ми не зробили нічого. Взялися за діло своє, недоробили, помилилися. На віки віків поклали в землю. Це все зробила нам наша залежність, та ще вона яка.

 

99. Природне живе, не вмирає ніколи – повітря, вода і земля. Хто близько буде до цього самого початку, він буде першим у цьому ділі. Це його буде робота, для цього закладений труд. Він не побоявся природи, нічого не злякався. А коли треба було ворога перед ним. Ніякого діла. Шапка не потрібна, чоботи не потрібні були, і весь одяг не треба. Значить, ворог переможений. А коли ворога немає, то й життя в природі робиться для людини інше.

 

100. Всьому діло – наш чоловік. Він взявся за те, що треба. Про це чоловік не знав. А коли став робити, у нього це вийшло. Йому на все діло пішла назустріч мати велика природа. За що вона довірилася? За одну справедливість через діло його, та любов свою до природи таку, котрої не було ще. Вона сили показала для життя чоловіка, а смерть від чоловіка вигнала. Ввела дружбу, любов, яку люди не проводили. 12 грудня 1966 року. Понеділок. Він нам нескінченний час, початкове в житті принесе на арену.

 

101. Вчора було не те для нас таких, хто не навчився без цього в цьому році залишатися. І не робити, і не починати ту справу, яку недоробили. Це тиждень, в котрому ми з вами не приготувалися. Цей понеділок зустріли не таким, як він зараз до нас прийшов. Не треба було цього робити. А ми не можемо без цього залишатися. Нас наша наука не зупиняє, а навпаки, примушує. Якщо ми кинемо це робити, ми припинимо своє те, що за тисячу років ввели. Тому ми не хочемо залишатися такими, як себе веде Іванов.

 

102. Наші такі слова, ми ними говоримо.  Твоє зроблене не підхопимо, а своє не вбережемо.  У нас нічого не виходить.  А як же Ленін не боявся вводити своє поняття про соціалізм в одній країні.  Хіба ви, вчені, не чули, що була можливість побудувати одну державу для свідчення. Це ж ми з вами не отримали.  Ленін був з теоретичного боку прав це зробити.  Люди живі підтримали.  А зараз ми не заважаємо цій державі, цій економіці, політиці.  Навпаки, продовжуємо робити нового чоловіка.  Такого чоловіка, як у нас народжений Іванов.

 

103. Він нікого не примушує, і нікого не просить.  Каже свої слова.  Що ми є за люди такі, що ми цього не попробуємо.  Одну сторону вивчили, ідемо в хвості, як за якою-небудь неприємністю.  Це наша нелюбов одна, вона наша для всіх. Треба любити природу, як її любить Іванов.  Він говорить нам усім. Ми дуже помилилися тим, що стали озброюватися проти природи.  Звідки взявся вірус, народжений для нас ворог.  І за що він і до нас потрапив?  Ми з вами такого не робили.  Але от засоби для цього шукаємо в природі, але знайти не зможемо.  Природа цього не дає.                       

 

104. Ми з вами не заслужили, щоб цього ворога прогнати.  У нас велике в цьому незнання, воно нас примусило не знати.  Ми з вами бідні люди.  Одного чоловіка не одягнемо.  А він, цей чоловік, Іванов багатий на весь всесвіт, всіх нас одягне.  У нього костюми не такі, як у нас усіх є різні, хороші й погані.  Наше незадоволення.  А Іванова – здоровий дух, здорове тіло.  Що можна зробити з вами усіма, або зі мною одним.  Ми, всі люди, залежні.  А він незалежний, з нами поділився, не хоче жити.  Каже, я вам не заважаю, а от своє ставлю.  Не для вас особисто, а для себе особисто.    

 

105. Холод і погане – моє. А ваше – хороше і тепле. Я, каже, щоб час цей не йшов від нас.  А ми його женемо геть своїми умами.  Вимагаємо силами, щоб ти, 1966 рік, від нас, таких людей, які не задовольнили себе.  Нам такий час не треба, щоб він робив холодне і погане.  Відзвітуй перед нами.  Якщо ти хороший рік, у тебе совість не така.  Кого ти народив нам, а кого умертвив, скажи?  Це, що ти зробив, не один прогрес проскочив.  І не те він примушував робити.  Всі люди померли.

 

106. А щоб спасти кого, не дати йому смерті.  Рік – це час такий, 365 днів у ньому.  Я тебе як історію проводжаю з душею і серцем.  Люблю так само холодне і погане, всі люди цього не роблять.  Вони зустрічаються з природою хорошою і теплою.  А я зустрічаю один, вона холодна.  Я один тебе люблю.  А всі тебе не люблять, зі своїм наміром ідуть по своїх слідах.  Одягнений, взутий, в шапці, як опудало якесь, а не наш чоловік.  Чужий зовсім у нас, залежний у природі.  Йому це все мало і мало.       

 

107. А буде йому багато, коли він помре.  Рік наш іде від нас, інший рік наступає до нас.  Різниці ніякої між ними двома.  Як би день неділя, 11 грудня 1966 року.  Ми прожили, всі ті люди, які залишилися в живих. 13 грудня 1966 року.  Другі ті люди наші, вони попрощалися з білим світлом через свій нестаток.  У них не вистачило сил, воля пішла від них. А прийшли ніколи не очікувані. І не хотіли, щоб ця історія тривала.  Ми, кажуть тепер там самі собі люди, померлі за цей рік, що пройшов.

 

108. Зовсім не хотіли, і цього дня ми не чекали.  Ми хотіли жити, і дуже цікаво жити.  Ми з вами хочемо дочекатися, що далі буде.  Тепер не 19-е століття цього життя, проходить 20-е століття.  Воно нашу людину примусило   жити по-новому, по небувалому.  У нас є, що одягнути і поїсти, найголовніше.  І є, де в домі пожити.  Ми тепер природі не кланяємося, і не просимо у неї милостині, як і завжди це робиться.  Особливо буває взимку.  Та в цей самий час у сім годин ранку тебе з ліжка піднімають.  Ти на своїх ногах.   

 

109. Твоє діло – доглядати за собою.  Після того, як ти подивився на вікно, що там робилося.  А надворі не тепло стояло, холод зимовий насідав.  Він із собою свої сили нам для життя приніс.  Ми йому віримо, але не надіємося на нього.  Без одягу не виходимо, намагаємося досита наїстися, щоб непогано було.  Дім потрібно назавжди, без чого людині жодного кроку.  Чим треба буде жити?  Одягнутися тепліше, та наїстися ситніше. Хвалитися чимось треба, на що зроблено одяг, і зготовлена їжа, дім побудований все для людини.     

 

110. Щоб так не говорили, як кажуть Іванову.  Він, мовляв, не так ходить, у нього неповноцінність.  Він і є не такий.  Як всі добрі люди розуміють природу.  У них є система чотирьох різних сторін.  Весна, що починає, літо, що зріє, а осінь – збиральна система.  Зимовий час все прибирає з дороги, щоб старого не було в нашому запасі.  Ми з вами такі люди зі своїм поняттям.  Осінь пішла, зима на дорозі, зима до нас прийшла.  Треба приготуватися, особливо місяць грудень.  Люди в цей час спали.  А про час весняний продумували, про весну.

 

111. Та за перші дні, сонячні, теплі, жахливо наші робочі.  Земля форму міняла.  Сніг водою робився, йшов вируючи.  Всьому діло – підготовка, не в той час була.  Коли цього не було, не було за що братися.  Особливо кустарництво, котре не вміло робити, а робити примушувало.  Як же рік, останні дні приходили річні.  Нам, людям, прощатися доводилося.  А час не стояв, все він рухалося.  І хотів, щоб довго не бути.  Завжди людині на носі.  Його щодня зберігала, і хотіла, щоб жити.

 

112. 14 грудня 1966 року. Середа. Людині доводилося краще. Значить, треба воювати з матір'ю природою. Вона останні дні року залишає позаду в перший і останній раз. Криком кричить, не хоче навіки йти. Як людина з людиною розлучається і йде. Цьому розвитку немає кінця і краю, особливо нашим людям. Вважаю себе. Це буду я особисто, Іванов, хто навчився в цьому писати. Вся писанина є про Велику природу, про дні, що йдуть, про всі початкові тижні та 12 місяців.

 

113. Цілком і повністю про весь рік 365 днів. Що він нам несе? Дві найголовніші сторони. Одну ми любимо і чекаємо. А от іншу ми не любимо, і не очікуємо, як хорошу і теплу в житті. А от нелюбов показують, на що і природа ображається. Жити в ній так, як ніколи, а свідомість ввести, цього ми не хочемо робити. Грудень місяць холодний, він неоднакову температуру нам приносить, важко лізе вгору. Це було, і є завжди, ніколи не змінюється. Це час наш, ми б його не хотіли, але що ти поробиш. Зима треба нам усім для того, щоб був урожай.           

 

114. А ми його робимо самі. Проти цього всього народився наш Іванов. Ми народилися недарма, нас для цього піднесли, час такий. Особливо я народився. Ніхто в житті цього не робив. Я роблю для самого себе завоювати в природі місце Бога. Нехай хто-небудь спробує, зробиться таким, як я. На сьогоднішній час я не пропустив жодного дня. І вночі б виходив на таке місце, де це важко робити. Моя любов мого духу. Це перше, біг швидкий та свідоме терпіння. Я даремно це не роблю, мене природа веде сама.

 

115. Задарма папір не дається. Пишеться рукою владикою. Про що я пишу? Запитаєте ви у мене, я вам про це розповім. Про найголовніше, про наше життя на землі, та про природу, про повітря, воду, землю. Це наші друзі, більше у нас немає, крім їх трьох. Вони були помічники у всіх наших справах. Якби не вони, ми б цього дня не бачили, він біля нас не проходив. Їх трьох забули, міняли свої умови. Це знижена температура робить людині шкоду здоров'ю, тому вона боїться, і сильно ховається від неї.     

 

116. А раз чоловік боїться, він не вояк у ній. І не стратег усьому, якщо він боїться. Ми кого повинні боятися? Одного чоловіка. Він у нас шукає в природі одне хороше і тепле. А його у нас мало. Більше від усього лежить для людини в шляху погане і холодне. Ми його не хочемо, і не знаємо ми, що з цим робити. Щоб не було у нас цього, ми з вами не заслужили, і не заслужимо. Наше діло – порушення, наше діло – вбивати. А щоб жити нам спокійно й уміло.

 

117. 15 грудня 1966 року. Четвер. Ми від цього діла ховаємося, і будемо ховатися до того часу, поки не зробимося переможцем. А коли переможеш ворога, та ще на самому собі, вже не треба нічого, крім одного, ти навчився діла. А раз ти вмієш, значить, тебе треба просити, ти учитель є. Навчився на собі перемагати свого найлютішого ворога, ти вмієш це робити. За твоє все треба тебе обдаровувати, за те, що ти допоміг людині ображеній, хворій, забутій усіма нами.      

 

118. Ми ж не вміємо, ми нічого не знаємо. А звідки і як на нас вірус приходить, і за що він нападає? Якщо всі тварини ніде ніяк не хворіють цією хворобою. Хворіємо ми, люди, за наш вчинок. А у вчинку все життя хороше і погане. Учитель – це Бог, він на всі руки. І хороше любить, і погане любить, у чому все життя. Воно на людині проходить. І обов'язково пройде за наше нехороше, що ми зробили. Учитель – Бог землі, він недарма терпить. Його діло – природа.

 

119. А в природі вся сила. Ні в кого немає сил, як у неї є сили на все те, що треба. За хороше – хорошим, але за погане – поганим. Хіба Учитель хотів робити вам погане. Ви ж його посадили за що, питається? За те, що він прийшов спасати нас від найгіршого. Ми з вами йдемо не по тій дорозі. Нас природа не любить за наше зроблене. Вік свій помиляємося, умираємо щодня. Так це хороше ми з вами не заслужили. І не маємо права ніякого сказати: ми самі все зробили.

 

120. Наше діло одне – наше невміння. Робити треба те, щоб ми не застуджувалися і не хворіли. Ось чого нам треба в нашому житті. Не так ходити, як ми заплутані ходимо, як король. Ми своє здоров'я щодня втрачаємо. Не вміємо ми жити. Наша дорога важка. Ходити, на собі носити мертве зовсім – це наш не порятунок. Що хочу, те й буду їсти. Я вибираю в природі. А як же природа нам дає і хороше, і погане. Ніколи не відмовляє. Каже нам.

 

121. Як не хочеться мені такої сили, як я, каже природа. Я по дорозі своїй своїми днями спускаюся. А холод по порогам вгору і вгору. Бере свої сили, ніякої зміни. У зими плюс іде. А у чоловіка залежного мінус оточує. Краще і легше було б чоловікові тоді, коли він зможе сам себе цим огородити. Не штучне спасає, а єство, що найголовніше в житті чоловіка. Одяг тисне його, а їжа наповнює, робиться неміч.

 

122. 16 грудня 1966 року. П'ятниця, яку не об'їдеш. Ми з вами в необхідності цей час проводимо. Хіба б ми спали таку довгу ніч. Як ми її проводимо, ми в цей час свої сили втрачаємо. Вводимо в себе те, чого не слід. Замість себе народжуємо чоловіка, учимо його новому, щоб він у нас своїм знанням озброювався. Щоб він не відставав, а біг вперед. І захоплював робити те, чого не робив чоловік. У маленького чоловіка свої сили є.

 

123. Нові народжуються, вони щодня міцніють. А у старої людини відходять. Краще було б нам таким не народжуватися. Влітку простимо для нас усіх таких, від спеки ми біжимо. А от холод ненавидимо, живемо не в ладу. Щоб нам було потрібно, і далося людині – не боятися нічого, як не боїться Іванов. Він відчуває ці два місяці останні осені, і перший зимовий місяць. Я їх відчував як ніколи добре. Моє тіло засвоїло. І навесні, і влітку робилося для себе одне. І робив я для всіх, особливо молоді.

 

124. Як би я не жив, але моя думка на місці не стоїть, рухається вперед. Не думає про те, про що думають усі люди. Як би завтра краще одягнутися, та ситніше наїстися. А в домі пожити найкраще в житті. Цього я не думав. І не хочу очікувати так, як очікують усі наші залежні люди. Вони живуть за рахунок природи. Як же так мені доводиться терпіти. Я вам даремно це діло не буду робити. Я роблю з метою – не їсте нічого, не вдягати нічого, та в дім не заходити.

 

125. Це погане, найгірше. Ми цього не робили. А я це думаю, і хочу за рахунок свого зробити експеримент. Скільки днів минуло таких, як ми бачили. Особливо з одного в інше, холодне і мокре. Нікому не побажав, ні одному чоловікові. Це неможлива штука, яка проходить на мені. Це мої такі якості, які я щодня відтворював, і відтворюю, і буду відтворювати не для смерті, а для життя. Воно примусило бути таким життєрадісним.

 

126. Як я завжди сам собою роблю. Це мій великий дух. Не довірятися природі, як ми закутуємося.   Природа до нас прийшла з такою радістю, яка потрапила в перший раз сюди. Ванна холодна, а ми всі до одного на себе надягаємо. І ходимо не живі, можна сказати, мертві. Чоловік я один такий у цьому ділі. Народжений чоловік зі своїми силами, їх зустріли розбійники, вбивці людини. Мені теж це показали. А ми їх побачили, скоріше ховати, присвоювати до себе.

 

127. 17 грудня 1966 року.  Субота. І вчора такий же самий, і сьогодні непоганий, всі дні хороші. А от завтра що буде, ми з вами подивимося, дочекаємося ми. Що буде, не знаємо? А от час такий перед нами стоїть. Я ніколи не думав про наших людей, що вони будуть такими. Їх примусила робити це природа. Вони б не готувалися, і не гнали від себе те, чого в житті ми не чекали. Чоловікові нашому треба жити і мислити, та робити, а природа не дала. Яр глибокий прорила.          

 

128. У природі одне не буває. Чи то зима лежить на землі, чи то білий сніг накрив скатертиною. А наша справа одна – дивитися, і до цього часу готуватися. Бо це все для людини не погане, а хороше. Зелень перша сохне і відходить, а природі треба інше, не хороше і не тепле, а холодне і морозне. Для людини погане. А ми з вами всі хороше шукаємо, і хочемо знайти те, чого не було в житті. Ми з вами давно це шукаємо, але щоб знайти це, нам не вдалося. По всій цій дорозі зустрілися з нехорошим. Ми з вами йдемо, і сильно біжимо. Думку свою скасовуємо.

 

129. Треба б на цьому місці, та ще на такому кущі, у такій гущині найменший наш соловей, що прилітає сюди. Ми, кажуть люди, недалеко від цього місця зі своїм наявним багатством. Рано нас умови примушують, особливо перший тижневий понеділок. Ми хрестимося, поспішаємо рано в степ. А голос солов'я нас з вами зустрічає, він нас проводжає. Є, про що говорити, і розповідати за цей час, ми не зможемо забути. А ми один перед одним сильно поспішаємо. Нам нікому сказати, щоб ми з вами взяли і кинули це діло.

 

130. А час не чекає, завтра день вівторок. Він ніколи від цього не піде. Соловей так само, як у понеділок, так і в вівторок, і в середу свої пісні співає. Наша справа одна – і ввечері пізно слухати, вранці рано слухати. Але от кинути свій весняний такий час. Як він прийшов, так він і піде від нас. Ми з вами тільки на місці чекаємо, чекаємо такого часу у себе. Але одного не дочекалися, щоб від нас пішла наша небувала смерть. Ми не учимося, щоб вийшло без цього. Наше одне – від цього ніяк не можна піти.    

 

131. Іванов Порфирій Корнійович не мав права сказати у світі чоловікові за його зроблене якесь діло. А завжди говорив, говорю, і буду говорити за його вміння. Слава йому за це все зроблене. Хіба заперечує Іванов кому-небудь з усіх стати близько так, як близько стоїть Іванов до природи. Не так, як усі люди залежні до хорошого і теплого. Іванов і це робить, і має у себе, але не забуває про своє погане і холодне. Це діло ніхто з живих людей не робить, і ніхто не хоче це робити. Бояться. А Іванов нікого не просить і не примушує. Навіть просить: це треба робити. Своє наявне ставити, а чужому ні в якому випадку не заважати.

 

132. 18 грудня 1966 року. Неділя. Те, що робить Іванов, не початий ще час. І ніким не зайняте місце. Воно було, є, і буде будь-якій людині. Скільки є спеціальностей, всі вони зберігаються за рахунок коштів. Тільки моє загартування не оплачується нічим, крім однієї свідомості. Я протилежний усьому цьому. Найголовніше в житті, це вболівальник і помічник людині хворій, ображеній усіма і забутій.         

 

133. З душею і серцем я це зробив, примусив бути сильніше від усіх. Я, говорить Іванов, отримав довіру від всесвіту природи. Звертаюся з проханням до всього світу людей для того, щоб зрозуміли прохання, для чого воно вноситься чоловіком, хто в природі сам себе оголосив вченим воїном. Він вміє жити, обрав свою дорогу в природі, став нею користуватися, як і боротьбою. Залежно, штучно робимо діло для того, щоб жити довелося один час добре і тепло.

 

134. Ми з вами в це діло втягнулися, стали це любити, учитися більше. А от дорогу іншу забули, що вона є з хорошою якістю не такою, як ми її маємо. Вона незалежна зовсім на людині. Дорога Бога збережеться до путівника, до життя, радості, нового, небувалого, до практичного діла. Він нас учить. Ми, всі люди, взялися за це, і стали робити до природи ближче, не примушувати.

 

135. Не примушувати, як це робиться. Треба просити того чоловіка з душею і з серцем, хто ці якості знайшов. Він їх не хоче десь даром подіти. Його прагнення ввести своє все, знайдене людям. Нехай наша величезна і любима молодь це робить у своєму житті, щоб ми з вами змінили свій потік так, щоб не перешкодити. Ми більше не будемо йти від свого близького товариша. А близько до холоду і поганого в житті станемо.

 

136. Свою любов у цьому розвивати не для смерті, як це робиться. Ми життя зробимо неумираюче. Ми люди є, усіма народжені для того, щоб мислити та робити те, що буде треба для життя нашого. Ми господарі є в природі. Що хочемо, те ми зробимо. Наше діло буде. Діло Іванова підтримають для того, щоб його діло процвіло. Воно нас веде, і легке воно нам показує, не лізти на рожен серцем.

 

137. 19 грудня 1966 року. Понеділок. Як це виходить у нашому житті. Треба б жити чоловікові, а йому природа нанесла ворога для того, щоб не заважати в житті своїм вчинком. Це наша неправда, наше невміння жити. Ми з вами навчилися для того, щоб жити. Нас навчила обстановка це робити. Що нам за це природа піднесла? У нас народилося безсилля зробитися такою людиною, як воно і вийшло. У нас на це сил не народилося для того, щоб ними скористатися.

 

138. Немає, кому вчити; немає того, щоб жити в природі. Ми ліземо на рожен серцем. Треба б робити, а нас женуть учені. Кажуть, треба робити. За Івановим будемо робити те, що нам природа дала. Дає корисне, але не шкідливе. Віддалилася смерть, а народилося життя. Хай живе Іванов, але не наша залежність.

 

139. Ці дні зимового часу, та останні дні цього року один за одним позаду залишали. Вони так без нічого не хотіли залишатися. Як це було до цього. Рік працюють, б'ються, у цьому році розправляються. У людей час на носі. Знають добре, що треба нам трудитися. Треба нам думати, а не переставати це діло робити. Недарма ці дні щорічно йдуть. Їм від цього кінця ніколи не буває перед людьми в їхньому житті. Природа змінює форму. То тепло буває, то холод насідає. А щоб була любов людини в цьому ділі.   

 

140. А коли любов людини, то не треба нічого. День сьогодні проходить.15 грудня зимовий, у снігу білому. Природа не може, вона задоволена цим. Вона не хотіла такою приходити до людини зі своїми днями. Я, говорить час грудень, останні дні проходять. Ніхто не хоче їх залишати навіки, як своя сім'я не хоче свою людину нести в труні туди, куди віднесли всіх. У природі не пропадає. Всі народжене даром з'являються, зникає.

 

141. А як воно було між нами, так воно і залишилося. Жоден рік не змінив сам себе, щоб таким бути, як цей рік. Йде у себе чоловік. А чоловік у цьому ділі мав усе. Він і радість має, і горе вводить. Але щоб відмовитися, і більше цього не робити, чим будеш жити? Треба буде матерія, треба буде зерно, треба буде і будматеріал. А люди споживачі, колектив сьогодні хоче у себе мати. Та й людина цього не проти. Залежність така, вона нас жене, щоб ми це мали.

 

142. 20 грудня 1966 року. Вівторок. А ось де взялася заміна незалежність? Вона ніким не вводилася. Взявся за це все Іванов руський чоловік. Заявляє народу, соціалістичній державі, всій політиці та економіці. Проспали, проморгали зі своєю пильністю, з усім озброєнням. Чоловік народилася земним Богом. Хоче сказати вченим сьогодні.

 

143. Винести свою велику подяку за те, що вони допомогли народитися земному Богу. Я, каже він, самородок у ділі.  Джерело – загартування.  Працюю я один на благо здоров'я. Вчуся у природи. Хвалюся перед світом. Правду хочу сказати за самозбереження клітини. Моє здорове загартоване молоде серце – 25-річної людини.  Вихід мій у світлі. Я не боюся ворога, не боюся нічого.  Якби цього не було, не було мого життя.

 

144. Чоловік я землі, дихаю дуже сильно. А говорю різко не про якесь диво, а про природне, фізичне практичне явище. Найголовніше, чисте повітря, снігове пробудження, миттєве оздоровлення нервової центральної частини мозку. Люблю і вболіваю, не забуваю про хворого. Душу його знаю.  Хочу допомогти, через свої руки струмом убиваю біль. Це нам не слова говорять, а все робиться ділом. Рука пише владика.  Ніколи про це не забути, дуже справедливе.         

 

145. А просьба яка?  Мене треба просити – будеш здоровий. Кому це буде не треба, юнакові, маленькій людині? Та ні. Шановні, це світоглядне.  Нам усім треба любити велику природу. Не мовчати словами, говорити правду. Хвороба не відіграє ролі над людиною.  А відіграє ролі людина над хворобою. Нам треба вчитися у діла Іванова, щоб не потрапляти у в'язницю і не лягати в лікарню. Вільно жити. На рожен не лізти. Нам велика слава любити самих себе. Головкою кланятися, зі старими здороватися. Низько кланятися головкою ...

 

146. Ех життя моє важке для всіх.  Зрозумій моє терпіння, серце своє загартуй. Любі мої люди, гляньте на сонце, побачите правду, своє одужання. Бути завжди таким, Переможець природи, Учитель народу.    Надворі зміна у бік хорошого. Сніг бушував, вітер подував. А життя було треба, не таке було, як його люди тримали у себе. Якби ми не були винуваті, ми б не ховалися, і не вимагали те, що слід було для порятунку.

 

147. 21 грудня 1966 року. Середа. Ми привчили себе до одного з усіх. Це наше життя, яке робиться нами. Ми за місяцями. А дні зустрічаємо на один час, проводжаємо. Не хочемо, як це по-нашому робилося. А хочемо, щоб по-природному робилося. Завжди було добре. Вітер назад, але не вперед. Надягнуть якусь нісенітницю в якесь непорозуміння, що не слід було. Їм це треба буде.

 

148. Людині треба буде хороше. А щоб поганого, ніхто не хоче, і не погоджується, бо це важко для всіх людей. Місце їхнє мені не треба, я не цікавлюся їхнім. У мене своє, а у них їхнє. Я не хочу так жити, як живуть вони. Залежність – нехороша сторона, людину примушує, не під силу жити. А за всім правилом, чоловіка треба просити, благати просьбою, щоб він це не робив, від чого виходить стихійна смерть.

 

149. Життя немає людині в залежній стороні, є одна смерть. Люди самі це захотіли, у них проявилося це діло. Їм потрібна була власність, вони захопили місцевість, і стали її городити. Ім'ям своїм назвали, чужу людину гнали. Вони хотіли те, що треба. Надумали на все село одну церкву побудувати. Це у них сил вистачило. Що тільки треба для життя, вони старалися зробити. Це суспільний розум. Школу сільську побудували, слідом за нею лікарню. А в'язницю побудував цар. Це все вигадка була князівства, примусили народ з народом воювати.

 

150. Люди не прагнули до ввічливості й уміння. А робили самі собі смерть через війну з природою. На землі панували, була зайнята панами, а ми, люди, у них жили. Та ще захищали грудями, йшли в бій. Самі не знали, за що? Такі висновки були між людьми і природою. Ця земелька стала джерелом служити. Без неї людина ні кроку. У чоловіка думка народжувалася, що він повинен робити навесні, влітку, восени, взимку. У нього це за планом. Вони озброювалися, робили хороми, садиби захоплювали, господарями називалися.                           

 

151. Багатий ішов, зі своїм ховався. А бідний гнався, доганяв. Хотів він привласнити, як око своє. У них не виходило. У одного свої сили були, а в іншого свої. Але гордість споконвіків, ніякого визнання. Зумієш просити – проси. Не зумієш – нічого не отримаєш. Ця історія, вона зараз. Всі люди прагнули піти від усіх людей, і зробитися таким чоловіком, якого не було. Богом хотіла кожна людина зробитися, а не довелося, зачепитися не довелося. Дорогу не знаємо його, а то й це зробили.          

 

152. 22 грудня 1966 року. Четвер. Нікому це в голову не увійшло. А Богом треба бути, треба по Богу робити. А ми всі навчилися по людському робити те, що в житті виходило. Дорога Бога не така, зовсім не схожа. Бог за шапкою не ганяється, у нього чобіт немає, всяка одежа відсутня. Дому зовсім немає. Він говорить нам. Моє місце – це ваше, кожної людини. Хочеш бути Богом у житті, щоб тебе природа вважала за це діло Богом землі – місць вистачить. Час на це не пішов.

 

153. Тільки ти роби. У тебе до цього не приготовлено. Ти не заслужив цього, у тебе вчинок не такий, як у Бога. Він природи не боїться, любить природу один, близько до неї стоїть. Він ніколи не думає ні про які багатства. А про смерть не забуває. Вона з ним разом завжди, тільки вона не сильна. А вчинок Бога, він ногою ступає по снігу чистим тілом. І хоче, щоб усі такими зробилися, помічниками один одному. Війни ніякої між людьми і природою. А любов була між усіма, як робить Іванов.

 

154. Він сам не воює, і не хоче, щоб хтось воював. У нього фронту ні на що не існує. А мирні умови жили, і будуть жити. У Бога немає того, чого ми, люди, маємо. Є така сила природного боку, незалежного зовсім. Не треба нам мати, що ми до цього мали. У нас з вами почате діло, і не закінчене воно триває. Ми, люди всі, крокуємо по дорозі, вона нас усіх веде для того, щоб дочекатися того, чого не слід. Ми отримали від природи навички кожному окремо.

 

155. Хоч один день, він буде мій. Я його індивідуально чекав, а тепер дочекався. Хочу в ньому попрацювати, та собі зробити те, чого хочу. Це буде моє. Природа так не давала жодного місця, щоб привласнювали. Так дні приходили, так вони і йшли. З тією роботою, яка була до цього, кожен сам собі. Один одному не довіряв. Це моє, він говорив, а ось це моє. Земля цього не хотіла, вона для всіх була мати. Якщо треба чоловік, вона його збереже. У неї на це сили є.  Що хоче, те і зробить.

 

156. А от чоловік цього спільного не хотів. Взяв, як король, себе парканом обгородив, своїм ім'ям назвав. У руки лопату взяв, став її копати. У неї сіяти, як на грядку. А природна дорога не така є людська взята. Є дорога Бога. Він не старається робити те, що роблять усі. У Бога сили для всіх природні, ніколи ніким не переможені. Як були збережені, так вони і залишилися збережені в природі. Прийшла весна, вона така ж сама, як і осінь початкова.          

 

157. 23 листопада 1966 року. П'ятниця. Приходить літо повне, воно красується своїм добром. Але тому чоловікові, хто його так знайшов, як Богу довелося здійснити. Змалку у пана працював. А потім перейшов до шахтовласника, де свої сили клав. А я хотів не так жити, як мені люди багатого роду не давали. Вони хотіли, щоб на мені урядник вибив їхнє борошно, про яке я не знав. Якби знав урядник. Бив на прохання мужиків, які на мені сильно помилилися.       

 

158. Я цього і не думав. Як люди хотіли моє тіло неправді загнати. Я був найбідніший. Не було такого чоловіка життєрадісного. Такий же, як усі були мої зростаючі. Тільки що мене урядник від своїх рук відпустив. А хлопці, мої за віком товариші, мене зустрічають, проводжають. Їм шкода стало, що за борошно відповів. Запросили учасником борошна бути. Горілку пив разом, вони брали, а я відповів. Говориться так: на бідного батька і всі шишки валяться. Я в земській школі і не думав черешню ламати.

 

159. Та рвати в кишені. А відповів у кардигардії. У мене були люди захисники. Адміністрація садила. А М ... солдатка, у якої був я, вона не сказала про мене, що це я зробив. Мене шахтарі захистили. Я в житті не дозволяв зробити, насміятися над безрідним, та хворим чоловіком. Бити чужу дитину. Цього діла не було, воно народилося. Кому прикинути, як не Паршеку. А природа цих людей смертю, цим дитям розігнала. Моя діло – це починати, як я з душею і серцем повстанцем був.

 

160. Хто був, як не я, першого загону Толстоусова. Мої ж зростаючі всі хлопці не захотіли, щоб я був таким відновником шахти. 11 фунтів хліба отримував за упряжку, де я був довіреним чоловіком. Хотіли мене артільником над народом зробити. Я сам цю команду не прийняв. Крали всі, а мені перед народом довелося відповідати. Нібито я один такий. І все ж мене природа з цього несправедливого суспільства вигнала.

 

161. Самі заможні зробили ходаком. Мені на мою долю довелося залишити хутір. А прізвище, на моє щастя, не пропало. Зараз цей хутір Іванов оточений своїми будівлями міста Гукова. Я про це в президію послав. Мені одному не довелося господарювати, як інші люди господарювали. Я працював, разом робив закупівлю хліба. Нікого не боявся. Отця примушував хліб везти, а за ним везли всі. Цим моя робота показала мою робочу руку, яка пройшла практичний шлях.          

 

162. 24 грудня 1966 року.  Субота. Його не зломили незаконні особливості. Таких хворих не було, і не буде. Щоб загартування-тренування коли-небудь хворіло якоюсь хворобою, цього не було. А психіатрам треба цьому чоловікові ...  Сказати людям усім, це не чоловік нашої землі. Бог – цей чоловік. Він навчився цьому. Відібрати, що не відбереш. Це його сили, але не наші сили. Ми безсилі люди це зробити, що робить Бог.  

 

163. Один між людьми і природою. Причому тут хтось, якщо в Казані 21 градус морозу. Для Бога все одно. Треба буде терпіти і свідомо холодно. А жити-то треба для того, щоб себе таким показати. Холодно, але не тепло. Бог робить не для себе, може, тому, хто і не думав про це. Цей час прийде, він недарма робиться. Все буде так, як ніколи, від цього діла добре, але не погано.

 

164. Бог на землю прийшов для допомоги людей. Йому не треба ніякий одяг, їжа не потрібно, дім теж не треба. А треба видозміна велика інша. А з нею важко треба зустрічатися. У перший раз і для людини нове, і для природи теж нове. Нею треба дорожити, не йти від цього. Діло Бога одне – жити в природі, і обов'язково треба жити. Помирати ми не будемо. Такі слова Бога звучать між людьми і природою. Він ці якості на собі завойовує потроху.

 

165. Раз за це природа, вона допускає це, робить. З холодного і поганого виходить живий факт. Самі одні в усіх сили, які зробляться. У природі один чоловік такий незалежний, кому довелося на собі за це діло оформити Бога. До того, що було. Вже воно не буде, буде діло нове. Людина людині допомагати буде всіма можливостями. Я, каже Бог, не прийшов, щоб вбивати або красти, привласнювати все. А хочу сказати всім: це наше всіх, від чого не відмовитися.   

 

166. Багатій людині і Бог, як Бог. А бідній і Бог не треба. Краще б було добре, але не всім. Це робиться природою, вона збагачує всіх нас. Багатому своє дає, а за бідного не забуває. Які ми люди є, якщо ми по снігу білому, по холодному не навчилися ходити. А от красти ми з вами навчилися, іншу тварину вбивати. У нас з вами є все для того, щоб це ми робили. Ви думаєте, що Бог не вміє робити, або у нього цього немає.

 

167. 25 грудня 1966 року. Неділя. У нього навіть ложка є металева. Люди зробили самі. А от для ложки, він говорить, нам і без цього можна жити. Хіба спасіння життя людини гвинтівка або яка-небудь зброя. Вона є в нас, вона і в них. Машину зробила людина, але не машина – людину. А природа всім мати: і нам, людям, і Богу. А ми озброєні. Бога за його хороше хочемо прогнати із землі. Наше таке бажання. Ми самі говоримо, що Бога немає.     

 

168. А він якраз між нами Богом народився. Хвороба людини – це ворог природний. Особливо зараз між людьми і природою захворювання рак. Вірусне діло, яка знаходиться в повітрі, у воді, і в землі. Ззовні нападає, і зсередини теж на клітину нападає. Цьому ніхто не помічник, крім самої людини. Він це заслужив, він і зможе видалити. Але він не вміє і не знає, що буде треба зробити. Щоб на здорову людину, це не часто, але траплялося. Сама людина винна через вчинок, через своє діло.

 

169. Ніколи у Бога цього не буде. Він заслужений чоловік своїм учинком, тому він і Бог. Любить природу всю однаково. Бог каже: це не ваше. А, можна сказати, моє це все. А вашого немає. Якби це ваше, ви б жили так, як я. Не готуюся один, і не роблю те, що роблять і думають усі. У них дорога одна, без якої жити не можна, багатство треба. А його треба знайти, придбати так, як це робиться. Весь рік безперервно одне – роби та роби.       

 

170. Руки навіщо. Вони нам дають хороше і погане. Наші діти хороші, а чужі погані. Так і іншого вчинок у чому-небудь такому, особливо в господарстві. Яка-небудь неміч у будь-якого і кожного чоловіка. Не так, як це треба, вже інші говорять. Буває багато хорошого, а є погані слова. Але в житті все буває. Дивишся, а назустріч іде жінка з порожніми відрами. За предковим явищем, це діло пусте. Як чоловік є, всю зиму він пробився та продумав, а, врешті-решт, не вийшло.     

 

171. Йому стихія не дала. Багато готувався для цього діла, а коли прийшов час, настала година така ніколи несподівано. І природа природою. Сонечко пекло, світило, повітря зразково дуло. На все складене дивитися було добре. А як бути в цій справі. Горе своє, нещастя, воно примусило людину хворіти. Якби це була правда, вона накинулася, як це годиться. Вся лапа на двох ногах підмерзала. Я як такий чоловік, описую стійкість у тілі.

 

172. 26 грудня 1966 року. Понеділок. Я коли йду надвір в морозний холод, як у вогонь вкидаюся. Так чоловікові, що ніколи не хворів. Він вперше захворів, та ще якою хворобою, небувало новою, від чого не звільнитися. Хвороба хворобі є велика різниця, від чого чоловік помирає. А щоб добитися таких умов, таких сил волі. Найголовніше в житті – це бути людиною розуму, самому себе вилікувати. А ці якості є, їх тільки треба у себе заслужити. І рак, таке захворювання геть десь зникне моїм умінням.

 

173. Каже в цьому чоловік. Я її знайшов, і примусив сам себе. Залежно пішов, став на собі носити, і себе годувати, та в домі жити. Це найголовніше для того, щоб підготуватися в цьому ділі. Ми ж їмо, але назавжди не наїдаємося. А в одягу замерзаємо, і в домі вмираємо. Щоб жилося нам, цього ми не знайшли. У природі для людини є таємниця. А у людини для природи є теж таємниця, вона людину примушує, і природу теж.         

 

174. Залежні один від одного. У природі треба трудитися. А людині доводиться що-небудь робити. У чому все життя зосереджується, і хоче на живому факті показати природі. Вона чекає від людини одне, друге і третє. Людині жити доводилося за рахунок чогось. Не буде в природі повітря, і не буде води, та й не виявиться шматка землі – людині без цього всього жити не буде можливо. Це все примусило нашого чоловіка, щоб він у себе придбавав їсти чого-небудь, робити став одяг, і побудував дім. 

 

175. Все це зробилося нашою природою з природи. Найголовніше, чоловік є природа. У нього руки роблять, очі дивляться, а вуха слухають. Розум примушує бути завжди озброєним проти природи. Вона себе міняє. Один час такий, а інший час інший. У природі ділам немає кінця і краю. Все робити і робити, без кінця і краю робити. У чому чоловік робить, і він у цьому і вмирає. У нього для цього сил немає.  

 

176. А щоб їх мати, природа не дає. Народили в цьому ділі Бога самі люди. Вони хотіли ним бути, але природа не дала. На долю випала чара Іванову Порфирію Корнійовичу пройти такий шлях. Така дорога є одна для всіх, але ми самі не хочемо. Крім одного чоловіка в світі, ніхто цього не шукав, і не хотів знаходити найлютішого нашого ворога. А він є між нами, людьми, та великої природою небувалим чоловіком. 18, 19 грудня 20-градусні морозні дні проходять.

 

177. 27 грудня 1966 року. Вівторок. Для когось любимі в природі морозні, в снігу дні. Вони приходили і йшли між одним чоловіком у світі. Таким духом, таким здоров'ям, як його мав сам наш руський чоловік. Він цю історію розвинув, зробив все це. Не люди, які одягалися до тепла, наїдалися досита. Ми бачили, і добре знаємо, це робити нікому права не давалося. Хто погодиться відмовитися від усього наявного в природі.

 

178. Робить діло своє в природі, славу свою один чоловік Бог, ніхто, крім його. Всі люди хижаки. Гра відбувалася весь час між людьми і Богом у природі. Як воно виходило, так воно живим фактом вийде між народженими. Залежність втратила свої сили. А знайшла і оточила себе, це незалежність зі своїми справедливими силами і волею, що перебудує своє життя, яке народиться в природі, стане законом.

 

179. А в законі народжується і безсилля, і сили. Але такого в житті ніколи не було, щоб між людьми і природою народився Бог за які особливості. Треба буде робити. А ми ніхто не робимо, та й знати про це ми не знаємо. Ми з вами знаємо хороше і дотримуємося, а погане ненавидимо. Які ми з вами люди. Одне любимо, а от інше ні. За що будуть нас зберігати, якщо ми робимо, а потім недороблюємо. Вже ми повинні.       

 

180. Навіщо нам робити. Іванов, він за це нічого не отримує, крім одного – йому тільки робиться погано і холодно. Він сильно терпить недарма. Він це все у себе зберігає. Чекає від людей визнання, коли його пізнають, і скажуть в один голос: це, мовляв, він. Крім його, ніхто. Він і до нас прийшов з нами розбиратися за те, за що треба. Хто в житті що зробив? Життя тривало. Час йшов, зупинявся. Одні люди йшли з колії в житті, а інші приходили. Усі хотіли, щоб добре і тепло було.

 

181. А доля випала на цей весь час мені, говорить Іванов, цю систему узнати. Багато людей скептично ставляться, це непогано буде. Але не хочу сказати, за авторським визначенням. Буде в цій справі всім нам добре. А якщо буде за автором, що ми тоді скажемо. Краще було б родичатися нам усім, ніж ми розходимося. Не допомагаємо з вами, а заважаємо. За хороше – хорошим. А за погане – поганим. Що нам у житті допомагає? Тільки природа. А ми з нею боремося, щодня воюємо.  Ми її вбиваємо, а вона нас убиває.

 

182. 28 грудня 1966 року. Середа. Ви думаєте, що вона дурна. У неї рядочком дні посаджені, свого часу бувають. Цей час ніколи ніде не вмирає. А людина в цьому ділі безсила боротися. Це було і є, воно між нами нікуди не дінеться, крім сонечка. Сходить в один час, а в інший заходить. Ми тільки не знаємо, що далі буде. Хороше чекаємо всі, і хочемо це отримати, а у нас не вийде. Ми з вами всі хочемо бути по хорошому.     

 

183. А псуватися, не вийде це. Хороше не дає хороше, а скасовує. А от погане наявне, це дає рентабельне, задумане здійснюється. Я Богом ще не був, але моє діло підказує. Праця моєї ідеї, вона мене примушує, щоб я не відмовлявся, а йшов прямо по дорозі. Уряд, розумні люди темних людей примушують, щоб вони завойовували в природі життя, яке дається отримати на фронті боротьби з нею. Люди в цьому ділі воюють. Вони народжують людей для того, щоб їх вирощувати, як худобу.

 

184. А потім з них робити вчених, командирів, вояк, кому треба підкорятися, йти в бій. Або я – його, або він – мене. Невмируще вбивство. У цьому ділі себе люди показали. Дорогу свою взяли не на життя, а на смерть. Темним людям простимо померти. А от ученим людям не буде прощатися за їхній розвиток, за знання їхнє. Вони добре знають про чоловіка вояка цього діла, щоб робити в природі, щоб не хворіти і не застуджуватися.     

 

185. Це людини завдання досягти на собі в природі. А ми знаємо добре діло Іванова, але не хочемо підтримувати. Зробили його за це неосудним хворим чоловіком, не дали йому розвиватися. Хіба він убивця або розкрадач цього добра. Він незалежний чоловік, загартований у житті, не застуджується і не хворіє. Що ми з вами отримали, воно нам не рентабельне. Ми з вами зробили хороше і тепле, яке закопує себе поганим і холодним. Вічна смерть, з якою ми живемо і її продовжуємо.

 

186. А дорогу Бога людську, яка нас учить, як буде треба жити. Ми, вчені люди, боїмося цього зробити, що робить Іванов. Хіба ми не зможемо довіритися Іванову. Нехай він своє діло між нами продовжує. Він же нам не заважає, а навпаки, допомагає. Хоче молодь вчити не того, чого навчають наші вчені люди. Вони хочуть, щоб наш чоловік не жив, а повоював з природою, потім втратив сили, і більше не повернувся.

 

187. 29 грудня 1966 року.  Четвер. Віха у нас є, це Іванова діло. Якби він нас примушував, діло було б інше. А то йому не треба ніяка наша допомога. Він все це робить за рахунок свого здоров'я. Якщо його у нього не буде, то і робити буде нічого. Його діло невмируще, загартоване тренуванням, любити природу, і хороше, і тепле, і погане, і холодне, що й дає життя людині. Не вийде у нього – ми його заберемо з дороги. А вийде – ми, бідні люди, будемо його просити, щоб він нас цьому вчив.

 

188. Він же не чума, як ми з нього зробили. Він за його діло є Бог. Все наше людство, воно не хоче вмирати, і також не хоче вмирати Бог. А люди це горе привчилися робити. Бог цим не радіє. Що ми з вами робимо, неможлива штука. Треба свого близького товариша по життю не забувати. А треба почекати, і у нього запитати, як у відсталого, а може, невмілого. Допомогти в цьому ділі, підібрати, і з ним разом рухатися для того, щоб знати це діло разом.

 

189. Якщо ми це будемо робити, то у нас спільні сили будуть наші. Ми з вами тоді мислити будемо всі одне. Треба буде одягнутися – ми одягнемося. Треба їсти – ми поїмо. У домі жити треба – ми будемо жити. А якщо ми доб'ємося одного для всіх, не будемо потребувати. Ми будемо все одягати одне. А він одягне нас усіх. Ось чого ми доб'ємося, сили волі. Це наше завдання, всіх наших людей, вчених і невчених, звернути увагу на всю роботу, тобто весь труд, якого наш Іванов робить сам.

 

190. Він хоче це не для себе особисто ці якості від природи відібрати, і ввести їх людям. Нехай вони займаються, і по природі шукають. У неї є для цього все, лише б вони проявили своєю любов'ю. А коли ці якості є в природі, то думаєш правильно. І для якої мети. Якщо це все є в природі, вони є джерелом людини, чим користуються ті люди, кому це буде треба.

 

191. А кому не буде треба здоров'я людини, воно робиться на людині залежно. Це все чуже, не наше зовсім, природне явище. А ми з природою як природа воюємо, вбиваємо природу природою. А по Іванову, за практичним явищем, найголовніше, повітря, вода, земля – три найближчих рідних друга. Людина без цього жити не зможе, у людини без цього сили не народжуються. Це те, що ми, всі люди, в природі зробили. Ми від неї отримали смерть.

 

192. 30 грудня 1966 року. П'ятниця. Вона, по-нашому, нехороша, усіх нас кладе в могилу. Треба нам кинути давно. Іванов за це діло взявся, і сам знайшов це. Тепер кричить перед усіма: треба нам жити. Є така дорога, такий для нас шлях, в чому ми завоюємо не нашу розвинену всіх людей смерть. Ми від природи отримаємо, за висновком Іванова, життя. Нам ворота відчинить, ми вільно пройдемо. І оточимо себе цим. Будемо сильні щодня додавати ті якості, які є в природі. Вони будуть у людини.

 

193. 31 грудня 1966 року.  Субота. Ми господарі під нею, але не вона під нами. Погано, холодно живемо, а самі просимо природу, щоб вона нас вчила, і давала життя і в усьому хороше.

 

1966 рік 31 грудня.  Іванов

             

:6612.31 Тематичний    покажчик

:Сніг    7

:Хороше, тепле, погане, хол. 22,32,39,40,85,183

:Незалежність   29, 69

:Теорія і практика    30

:Любити людину    40

:Коли буде Учитель Богом   44, 45

:Життя з Богом    45

:Властивості Бога    51

:Ми бідні люди    61

:Природа не вмирає,

:Смерть людини    64

:Бог   69,68-74,86,114, 118,142,143, 152-154, 164, 165, 176

:Комунізм    74

:Ворог   94, 103

:Любити природу    103

:Помилка людей    103

:Ти є вчитель    117

:Сон    122

:Діти, народження    123

:Своє став, будь іншому не заважай 131

:Моя перемога    144

:Прохання    148

:Залежність   148, 149

:Що буде - 165

:Оздоровлення    172  

 

'''Прохання до вас, вчені'''

  

Ми з вами залежні в природі. Ставши такими, люди сильно помилилися. Ми пішли по дорозі тій, яка не стала користю служити. Ми від цього всього отримали шкоду. За все нас оточило безсилля. Ми захворіли, в чому програш для нас. Похворіли, похворіли, з тим і померли. Все наробило хороше і тепле. Ми оголосили війну між людьми і природою. У нас є для неї зброя, штучне, вміння. А в природі буде для нас повітря, вода, земля. Єство сила така, воля. Ми індивідуально себе захищаємо. Ми безсилі в природі, не вміємо заслуговувати, щоб зробитися Богом Землі. Ми примушуємо своїми силами іншого чоловіка, щоб він підпорядковувався, як це робилося, і робиться в природі, і буде робитися. Людина в природі не допомагає, а заважає своїм вчинком. Не хоче любити природу, холодне і погане. Любить людина залежна хороше і тепле, тобто однобоко живе, тому вмирає. Висновок такий, ця залежна сторона не виправдала себе. А нова знайдена в природі сторона незалежна на людині. Іванов практично всьому світу доводить. Можна через діло добитися у природи, зробитися Богом усьому. Не знищувати, а зберігати, як око своє. Так природу не треба примушувати, щоб вона давала і давала без кінця. Незалежна сторона життя переслідує мету бути здоровою людиною, не застуджуватися, не хворіти, що найголовніше. Цього з капризом і гордістю не заслужиш у природі. Коли станеш просити по Іванову, виграш буде за тобою. Піонеру сміливцю своєю голівкою вклонився. Іванов недарма любить холодне і важке. Іванов не так, як інші, у ванні холодній купається щодня. У нього сила Бога.  Ми тільки не визнаємо його. Йому в цьому випало щастя. Йому природа в ноги вклонилася. Людина людині не помічник, ніхто не помічник і ніщо ... не визнає в цьому ділі Іванов. А його діло нове, а не старе. І не вбивати людину. Краще буде чоловікові ображеному людьми, забутому всіма. Іванов це право від природи отримав. Не яке-небудь чудо, а фізичне практичне явище лежить в основі. Чисте повітря, снігове пробудження, миттєве одужання центральної нервової системи. Самого центру психічного життя людини.  Ось основа життя.

 

1966.12.07.  Іванов

 

'''Що хоче незалежна людина?'''

 

96. Вся наша планета заселена. Усі національні люди по своїх місцях. Всі люди з розвідкою шукають по природі таємницю всякими патріотичними шляхами. Але щоб знайти і скористатися, ні в кого не проявилося змінити в природі себе. Як воювали, і борються з природою. Хочуть сказати свою правду.  Що ми робимо? Вважаємо нашим законом – добре і тепло оточувати себе. Ми, всі люди, живемо добре і тепло. Але щоб їм природа пішла на їхню роботу спільну, і створила чого-небудь новенького. Так і залишилися із залежністю. Вона не виправдала людей на землі. Магнітом притягнула, і закопала всіх людей. За ці всі муки хворі, забуті всіма попросили Бога. А природа сама знайшла чоловіка, і доручила нашому руському Іванову, хто взявся за це діло, і зробив собі нову, небувалу дорогу. А вона не робилася і не думали незалежно.

 

97. Тобто Іванов розкрив на собі таємницю. І в холод, і в поганому вигляді практично все робив. У природі відібрав силу, волю для того, щоб не думати, а робити. Без всяких плодів. Не треба буде ніякої зброї, і не захищати сам себе. Треба буде одна свідомість. Примусити себе любити природу. І хороше з теплим сприймати, і холодне з поганим. Це зробив все Іванов. Пішов на жертву, і став не воювати і боротися, а випробовувати свої сили і волю для того, щоб ворогові дати практичну відсіч. Прохання, ввічливість добилися, і вчинок у житті. Ось нам і таємниця. Хвалитися своїм серцем, молодим здоровим, загартованим. Ніколи ніде ніяк природі не переможений. Як був переможцем, так Іванов залишився Учителем здоров'я. Яка б не була атмосфера, вона нами завойована. Доведено природі, господар став на землі чоловік.                       

 

98. Він не боїться нічого. Знає добре, смерті немає.  Якби цього не було, не було мого життя. Я був, я є, і буду через природу. Вона вас усіх прибере до рук. А одного Іванова залишить через важке терпіння. Ми будемо у нього вчитися. Він за те, щоб не було в'язниці та лікарні. Досить мати баз, щоб тримати на прив'язі людину. Треба дати волю, сили для життя, але не для смерті. 1966.07.13. Іванов.

 

                                    

Один проти іншого

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Я залежна сторона, а ти сторона незалежна. Що в житті було треба для того, щоб чоловік в одній стороні користувався. У мене, говорить залежність, лежить джерело земля, без якої людині жити не можна. А треба буде на землі, у воді і в повітрі живе життя. Всякими шляхами придбавалося і робилося весь час, ловили і убивали для задоволення чоловіка. Він у цьому ділі був залежний. Йому було треба одяг, їжа і житловий дім. Що у всьому ділі примусило людину важко працювати, із цього всього отримати в житті свій нестаток. Того, що треба буде для життя в природі, не виявилося.

 

2. Нема, і не знаємо, де взяти. І не вміємо робити в цьому незнанні. Ми, всі люди, робили діло своє на нашій рідній землі. Що ми з нею, зі шматочком, на одному місці робимо своїми силами, своєю волею? Кладемо під голову, і на відстані говорив уболівальник чоловік. Не одна земля треба йому, і повітря треба, він не забуває про воду. У нього під головами лежить все це багатство, чим чоловік старається сам себе примусити бути від цього всього залежним. Жодний чоловік будь-якої національності без цієї думки не зможе залишатися. У нього немає того, що потрібно в природі. А вона це є таємниця. У природі, або в людині ми її шукаємо самі.           

 

3. Але от знайти не зможемо цю таємницю, яку давно шукаємо. Але щоб її знайти, і нею скористатися без усякого джерела. Ми, всі люди, не навчили себе залишатися в житті без будь-якої думки. Нам вона треба буде для того, щоб після цього всього в природі робити. Нас з вами залежність примушує, щоб ми це робили. Для цього всього і день, він за велику відстань сам себе народив. І поступово цей час ми тягнемо для життя. Ми, можливо, цього не отримували в природі, але нас з вами примусили наші тіла це робити. Якщо у нас з вами не буде нового часу, у нас не вийде ніякого життя. А то саме життя себе примушує.

 

4. Себе народити щоранку знову нам не на тому прекрасному місці. Хоч на хвилинку проти вчорашнього дня, але не в той час і не на тому місці. Щоб схожий був один на іншого, одного дня такого не було. Ми завжди зустрічаємо і проводжаємо, без усякого діла не залишаємося. Ми звикли так робити. Слідом за думкою біжимо, не хочемо відстати від життя, що йде, яке не стоїть на одному місці. Рухає себе одне за одним. Те, що ми з вами почали робити, це наше в цьому життя проходить. Ми без очей не підемо, нас з вами день примушує дивитися вдалину. Ми з вами живе шукаємо. У нас для цього є мозок наш.

 

5. Думає дуже багато, і цікавого, через серце, яке в секунду кілька раз вдарить. Б'ється своїми клапанами для того, щоб кров по своїх місцях проштовхувати. Одна дорога лежить до мозку живити господаря, а інша йде до м'язів. Намагається кров'ю обслужити, як краще. Вона робила, робить і буде робити. Її діло – заповнювати по тілу м'яз. А потім далі вона себе подібно колу веде в легені для основного обміну киснем, що дає крові енергію, щоб потрапити не даремно в серце. Якби не це діло в тілі знаходитися. Та від мозку прокладаються мізерні нитки по всьому тілу, як струм природно робить, через що живе без усякого достатку.

 

6. Тілу нашому не треба нічого іншого, тільки треба буде в житті своєму три головні тіла: повітря, вода, земля – найосновніші милі для чоловіка друзі. Щосекунди нове і нове для тіла зіткнення з живою якістю, з електрикою, зі струмом, з основним. Це, найголовніше для життя всього, жити не по- залежному. А ми ввели одяг і ввели їжу, і дім житловий, від цього всього зробили порятунок. Ми ж з вами люди живих тіл, хочемо жити легко, але нам не дає наше все зроблене. Ми в процесі цього не отримуємо хорошого і теплого, нам природа за наше все зроблене не дає. Ми з вами огородилися.

 

7. Не захотіли бути господарями, пішли в підпорядкування. Стали в житті шукати живе, а робити з нього мертве. Ми з вами огородилися чим, і від кого? Від самого головного – від чистого повітря і від вируючої води, відрізалися від землі. Ми з вами зробилися залежні в цьому. Ми не живі, а мертві. Нас ця вага до землі тисне, не дає нам виходжувати свою здорову думку, з якою давно треба погодитися. І піти не по тій дорозі, по якій ішли наші всі предки. Вони не хотіли бачити у себе холодного і поганого в житті своєму. Всі вони від цього йшли, не хотіли бачити це все відчуття, яке було потрібно чоловікові. Але він по-предковому робив і робить, і буде робити.

 

8. У нього один розвиток. За рахунок мертвого, зробленого ним, прожити один час та поробити. Самого себе зносити, зробитися безсилим, і піти з колії життя. Це ми робили, робимо, і будемо робити в природі залежно. Вмирали, вмираємо, і будемо вмирати, якщо не змінимо ми свій весь режимний в законі потік. Ми віримо ділу нашому, без якого не живемо. Ми народжуємо чоловіка для незалежного життя, щоб він жив не так, як ми самі його примушуємо. За нашим залежним розвитком огороджували один час. Другий, він втрачає сам себе. Мозок недостатньо отримує в цьому сил, серце людини хворе, тому він у нас припиняє свою роботу. У нього здоров'я йде геть, енергія.

 

9. Тіло знесилюється, носить на собі все не належне. Чоловік приборканий з усіх боків, не живе енергійно, а помирає поступово. Це не життя людини залишатися в природі за рахунок форми, фасонного одягу, смачної апетитної їжі. Або ж житловим домом був задоволений. Виступає на арені незалежність. Вона на арені зайняла місце своє на одному чоловікові. Каже нам. Як же я себе примусив без цього обходитися. Мені не треба твоя залежність. Мені треба, каже чоловік, незалежність. Вона допомагає чоловікові, щоб жити, за рахунок цього продовжувати. Я, говорить чоловік незалежної сторони, не такої віри. Чому ви всі вірите? Мертвому, а не живому.

 

10. Треба вірити повітрю, воді й землі. А ми віримо одягу, їжі і житловому дому. Скільки я так прожив та прочекав часу, а продумав я про своє діло. Весь час робилося не так, щоб вийшло. Мені такому давно введено чоловіком залежного життя, будь-хто інший зі своєю протилежністю виступив і почав доводити про своє те, що нашому чоловікові не під силу все це робити. Чоловік по-моєму, по залежному жив, і живе зараз. І буде він робити, якщо йому ніхто не перешкодить, і не знайдеться цей чоловік, який введе в природі нове, небувале. А зараз наше яке діло.

 

11. Ми з вами прожили чимало в природі. Зі своїм озброєнням і всією технікою ми, всі люди, будемо по своїх місцях. І до нас буде наближатися час, в якому ми не будемо так сидіти і милостині чекати від природи. Ми вміємо працювати, робити діло якесь. Ми робимо діло для того, щоб у природі чого-небудь вийшло. Ми повинні побачити у себе будь-який живий факт. Як у нас між нами, такими людьми, у природі проходить свій час атмосфера, одна тепла, а інша холодна. Коли стоїть тепло, приємна погода, ми роздягаємося догола. А коли холод доганяє, ми одягаємося до тепла. У цей час їмо більше для того, щоб сито було. Це наша, всіх людей, турбота.

 

12. Трудимося ми для самих себе, по теплому із землею боремося. З неї робимо грядку, садимо зерно, всю весну на ногах, руками обробляємо цю землю. Хочемо, щоб у нас були хороші сходи. Треба отримати від землі в природі урожай. А ми щороку його вирощуємо, чисті зернятка для себе збираємо, з ним разом готуємось зустріти холод, тоді все дрібниці. На всю зиму хороші господарі зі степу йдуть зі своїми наявними силами. Всю зиму роблять, готуються, особливо зараз при колективі, у такій технічній підготовці до землі навесні. Чоловік з поля душею робить те, що буде треба. У праці на землі все літо безперервно кожного дня.   

 

13. Ми, всі люди, їм кланяємося. Раніше опиралися на Господа Бога, хто тоді по можливості давав. У багатого потреби такої немає, як у хворого вона є. Тоді вигравав господар, у кого була снасть та жива сила. Він завжди щороку збирав зерно, йому вистачало. А от бідному доводилося тужити, думати. А багатий не дасть бідному. Зараз ми так індивідуально не живемо, і так у нужді не плаваємо. У нас є спільна гідність любов у труді. Для природи це не перше і не останнє. Кінчати, і знову починати з тим же самим розумом, з тією думкою. І руками, і ногами робиться і носиться. Про самого себе особисто не забувається.

 

14. Я не зможу сказати про свою сторону, про незалежність, яка у себе багато людей не має. Вона одного чоловіка в цьому ділі  навчила в природі, і в духові свого здоров'я виховала. У нього серце виходжене молоде загартоване, здорове 25-річного чоловіка. А у залежних людей серце непридатне до життя. Всі не гарантовані, а на своєму місці стоять, чекають дня, в якому чоловікові доведеться захворіти і застудитися. Словом, помилився, на віки віків помер через свою думку, яка з ним через подушку розмовляла. І обіцяла голова своєму тілу, щоб воно руками робило, а ногами топталося по тому місцю. Про нього він не забував всю зиму думати, і готувати те, що було потрібно для цієї землі.

 

15. Чоловік знав ґрунт, чого під рік посіяти, і в цьому ділі чекати урожай. Йому не доводиться сидіти і нічого не робити, саме положення примушує багато в цьому ділі робити. Я, каже незалежність, давно від цього діла відмовилася. І не стала сама цього на людині, на такій квітці, на живій людині робити. Хіба це порятунок його, на себе цей одяг, кожного разу одне, надягати щодня. Або жити день, треба три рази поїсти, хоч хліба чи борщу, лише б повний був живіт. Це все робилося, робиться, і буде робитися в природі людиною. Для неї потрібен був дім.

 

16. Як же так, що цьому всьому незалежна сторона протилежна. Природа чоловіка в формі не народжувала, і не хотіла, щоб він був такий. Все це наробили самі люди. Вони знайшли цю дорогу, по ній пішли. Вони не хотіли зустрічатися з днями поганими, щоб їм було від учинку людського добре. Хіба природа не хоче бачити у себе любов і дружбу, яка не робиться людьми в природі. Люди природу за її холод не люблять, і не хочуть, щоб холод був. Для людей хороше. Лінуються і не вміють люди в природі робити те, що треба було робити, щоб не впливав холод на організм, на тіло людини. У природі треба знати, як працювати на благо здоров'я, але не робити те, що людині шкідливо.

 

17. Чоловік у природі народжується незалежним ніде і ніяк. А в процесі цього всього люди за допомогою свого багатства цього чоловіка повели по дорозі тій,  якою всі люди йшли, і робили те, чого не треба було слухатися. І не треба було робити те, чого не слід було. З природою воювати, боротися. Між нею і людьми фронт. Людей примушували, щоб чоловік у чоловіка націлився і стріляв. Тобто людина залежна в природі навчилася людину вбивати.  За що? Та за природу, за джерело, за землю, за те, що має людина. Він це має і зберігає, як око. На нього, як на чуже, накидаються інші люди, і привласнюють до свого імені. І робиться своєю людиною.

 

18. Чоловік повинен бути в природі фізично практично простим енергійним чоловіком, хто сам себе для цього діла загартує. Зробиться живим чоловіком для того, щоб не думати про завтрашній день, і не чекати час, який щосекунди наближається для того, щоб з ним небувало зустрітися. І приготувати самого себе таким, як він і не був у ньому, захищеним і озброєним проти природи. Вона у себе має дні, що йдуть по ній, які ніколи такими не приходили. Ми їх не бачили, вони між нами в природі вперше приходять.

 

19. А нам треба їх зустрічати і проводжати у своєму приготованому. Зроблено руками цю штуку, цю річ, яку доводиться надягати, і на собі носити красою. І перед іншими треба нею в природі хвалитися. Вона така не жива, а мертва, нікому нічого не говорить. А тіло її носить, чує всі неприємності, воно не дихає, а задихається. Природа тримає сама, цим дихає, щоб був дух здорового тіла, яке має жити і не ховатися так, як ми, всі люди, однаково по-своєму живемо. Треба буде не боятися, а знати природу так, як вона хоче, щоб чоловік не думав і не робив того, чого не слід було в житті. Природа велика атмосфера.

 

20. А людина індивідуально повинна бути в цьому ділі така, як усі люди залежні. Вони віруючі в Бога, сильно хочуть на дорогу його потрапити, але сил не мають його бік любити. Бояться, ідуть, не хочуть у його ділі жити. Тому він не за них, не приймає їхнє діло. Не радіє з ними, що вони в природі зробили. Вони помилилися, не тією дорогою пішли, не Божою. Своє місце зайняли, ім'я йому дали, привласнили власністю індивідуально. А самі стали його від чужих рук берегти. Нікому не хотіли це право, ніякого бідняка не допускали близько. Зброєю своєю лякали, з Божими молитвами жили, просили Бога, щоб він їх у цьому зберігав.

 

21. Багатий словом багато обіцяв, але давати не давав. За це все, що не зроблене ним нічого з обіцяного, Бог не заступився перед війною, боротьбою між багатими віруючими. Хто тільки надіявся на діло Бога, вони близько самі себе ставили до Бога. Кланявся низько, але не виконував. Своє бідному не давав користуватися, стріляв бідного. А сам хотів і думав про це діло, що за його заступиться, за багатія, а не за бідного. На цю штуку Бог не пішов. Він не любить неправду, яку в себе багатий тримає. Він хоче, щоб за нього заступився Бог. Він не пішов слідом за багатими, а залишився разом з бідняками, робітниками, селянами.

 

22. Бог думав з ними залишитися разом, щоб у природі шукати, щоб знайти в природі це діло здоров'я, яке було треба нам, усім людям. На це діло піднімав себе зі своїми думками чоловік на стороні Бога. Він разом ріс між нами, людьми, все робив по-залежному. Йшов по тому шляху, по якому всі йшли. І робили те, що слід було людині робити, і в ньому помилився. І помилявся Бог, коли йому доводилося жити, як усі люди жили. І не вірили Богу, що він був, є і буде. Старалися все по-залежному робити. Чоловік до 35 років цим ділом займався. А природа грала ролі за сторону Бога, за загартування-тренування, за здоров'я.

 

23. Але чоловіка не знаходилося по цій дорозі йти, крім одного чоловіка, хто хотів вчитися, як вчилися всі люди. А йому не пішли назустріч, а вказали дорогу незалежну, ніким не зайняту. Це була дорога одна для всіх – працювати, вчитися, і вчитися, і працювати. Природа підказала: йди і зустрічай, і проводжають не так, як зустрічають і проводжають усі люди. Не гарантовані люди зі своїми силами, своєю волею. Чекаємо дня свого у своїй фасонної красивій формі. Що він чоловік такий зі своїми озброєними силами, якими він їх нагодує, напоїть, буде жити в домі зручному.            

 

24. А це робили на землі багаті і роблять бідняки. У них одна є політика час дочекатися, до нього підготуватися, і робити, що роблять залежні люди. А я, каже Іванов, з ними поділився. Взяв дорогу Бога, а їм їхню. Не став їм наслідувати, не став у природі шукати таке життя, яке знайшли наші всі люди і ним оточили себе. Один час хороше і тепле придбали, а того, що треба в житті, не досягли. Люди хотіли самі собою в природі довести своєю правотою, що вони не такі люди, як вони були до цього разу. Люди вірили в Бога сильно, але виконувати його заповіді не захотіли.

 

25. Для них це показалося дуже важко. Навіть у житті цього не робити. За Богом так краще нічого не робити. Так вірити, як вірили до цього люди всієї нашої землі за своїм хотінням. Хотіли дуже багато хорошого для Бога зробити. Але практично Бог від багатих залежних людей цього діла не дочекався. Взяв і відмовився, пішов назустріч біднякам, селянам і робітникам. Поділив землю навпіл, дав волю обом сторонам прогресувати, у природі робити те, що потрібно кожному чоловікові. Люди на землі двох характерів у житті виявилися зі своїм розвитком.

 

26. Навчаються дуже багато. У природі озброюються один проти одного, правдою доводять. Ті старі господарі господарюють, хваляться Богом, нібито вони роблять своє діло з допомогою його. Він їм допомагає за їхнє до Бога. У них на службу прийшли вчені люди, стали проти людей безбожників озброюватися. Зі своїм умінням роблять зброю за останнім словом техніки. Бояться безбожників капіталісти, у них стара заправка в житті. Чоловіка іншого без засобів виробництва на вулиці ловлять, і його навчають по-своєму працювати, щоб він знав у житті своєму, як буде треба хазяїнові годити.

 

27. Щоб у господаря робити те, що хоче від людини отримати капіталіст. Раз добре ти господареві робиш в його господарстві, він тебе за це тримає, гроші за твою роботу платить, і створює всякого роду умови. Все не робиться без допомоги Бога. Вважає і робить господар всі свої можливості, для цього представляє в житті сам себе. Ніколи не забуває робити те, що він від Бога отримав. У нього велика сила розуму говорить. Це моя земля, мій завод і фабрики, мої люди, які у мене роблять самі цю продукцію. Вона буде нам треба, людям моїм, і мені, як господареві, буде теж треба.

 

28. Я приватний власник, багата людина, мільйонер. Будуємо за гроші це залежне життя з Богом разом, експлуататорське. Своїм розумом зберігаю себе та інших людей по Божому. За хороше – хорошим, а за погане – поганим. Ми такі мільйонери, цю копієчку на копієчку створюємо. Наша економіка політично охороняється. Хто – на нас, ми – на нього. Ми свою власність, Божу сторону не уступимо нікому. У нас є на це діло гроші, ми за них все робимо, хороше для себе і погане для Бога. Не хочемо здаватися так без усякої війни, щоб ми своє капіталістичне господарство проміняли на соціалістичне, на нове комуністичне господарство, у якого та ж сама лежить для життя грошова дорога, залежна в природі.

 

29. Та ще не індивідуальна, колективна. Всі люди свою нову державу відстоюють грудями. По-Марксистськи, по-Ленінському роблять, хочуть наше все зроблене руками робітників, бідняків селян. Вся історія ведеться від Бога. Сказано слова: без нього не дійдеш до порога. Він ці в природі якості розвинув. Чоловіка озброїв, навчив, пхнув його на фронт боротьби з безбожниками, хто силу свою здобув. І став без усякого Божого діла у себе у своєму політичному господарстві робити те, що роблять капіталісти. Вони з Богом воюють з людьми, їм Бог допомагає озброюватися.

 

30. Так вони з Богом навчилися зброю в природі робити, їх Бог навчив зброєю цією оволодіти. Без Бога вони в людину не стріляють. За це по Божому явищу грошима оплачується. І за те, що чоловік чоловікові хороше робить, йому добре оплачується. Залежно від цього діла живуть, і воюють самі з собою з Богом. І без Бога своє почате діло в природі доробляють своєю обіцянкою. У одних під головами у труні в землі лежать люди, чекають у себе раю. А в інших – комунізм. Обидва залежні від природи, ні ті, ні інші не гарантовані у своєму житті. Захопили половину землі, площу поділили навпіл. Зі своїми вченими хваляться, що вони вміють воювати з природою.

 

31. В одних є все, чим доводиться загрожувати. І в інших є, чим погрозити. І сказати слова: не підходь до мене близько, бо я тебе знаю, що ти з Богом живеш, а не по Богу все робиш. Чоловіка чоловіком за гроші наймаєш, і вбиваєш безвинного. Забутого всіма, хворого чоловіка ні в них, ні в нас не звільнили від ворога, тобто від хвороби. Як хворіли, застуджувалися ми в цьому всьому ділі, нам не допоміг позбутися цього ворога. Хворіли, хворіємо, застуджувалися, застуджуємося. І будемо з вами це все отримувати доти, до того часу, поки ми з вами, всі люди, не візьмемо природу, і почнемо працювати для блага здоров'я.

 

32. І не визнаємо ми, обидві сторони, дорогу Бога, і не хочемо за вченням Бога жити. Між нами усіма такими залежними людьми в природі один єдиний чоловік з нами разом не пішов. А взяв дорогу, нами кинуту, не залежну ні від кого, ніде ніяк. Бога дорога. Не однобоко він живе, як ми всі до одного чоловіка. Йдемо від поганого і холодного, самі біжимо до хорошого і теплого. Пожили, сваволили цим ділом. А потім за наше хороше і тепле, придбане нами, нас природа стьобнула. І ми не втрималися на ногах, нас неміч звалила, ми всі в ліжку опинилися, вона нас довго тримала.

 

33. Ми в ній стогнали доти, поки сили наші в природі всі не відібрала. Ми з вами лежали і стогнали, нам було боляче. А коли настав наш час, відмовилося повітря людині допомагати дихати, серце не стало битися, мозок перестав мислити, життя людини призупинилося, не стала жити. Бог цим ділом залишився незадоволений. Як же такі люди в природі, багаті всім, все є. Одяг є, їжа є, житловий дім є. А от здоров'я такого, яке Бог має, ні в однієї людини немає. Всі серця хворі, не виходжені, щоб бути серцю здоровому, загартованому молодому, як у Іванова серце 25-річної людини. Каже Іванов. Я не боюся будь-якого ворога, що нападає.

 

34. Знаю добре, який він є між нами, усіма людьми, в природі. Але перший, початковий чоловік цю картину на землі розвинув. Вона, не він, залишилася в природі винувата. Винувата вона за своє небажання залишатися такою людиною, як був перший чоловік, незалежний ні від кого ніде ніяк. Другого чоловіка, такого, як я, перший чоловік не очікував. А вона до нього прийшла за його бажанням. Вона не стала робити те, що хотів від неї перший чоловік. Він думав: якщо зустрінеться з нею, то вона буде йому допомагати в його житті, котре незалежно зробив. А воно вийшло навпаки. Вона його стала вчити своїм приходом.

 

35. Йому каже: ми всьому діло, тут на цьому місці господарі. Для нас природа повинна все нам давати. Ми повинні від неї брати все те, що було потрібно. Спочатку чоловікові одному в природі не треба було нічого, тільки він хотів бачити чоловіка з такими силами, як був він. Природа пішла йому назустріч, прислала не його, а її. Вона стала командувати між собою і чоловіком. Вони стали знаходити в природі саме початкова те, чого їм забажалося. Вони були голі. На них природа тоді не впливала. А вона його примусила, щоб він з нею близько був через продукт, що знайшли, чим люди перші задовольнялися.             

 

36. Вони свою потребу мали, і стали по природі шукати, як своє добро. Ним стали запасатися. Його стали берегти, як око, для того, щоб їсти, одягатися, в чому-небудь перебувати, начебто печери. Це довго себе примушувало на чоловікові розвиватися, воно повільно вводилося так важко, як ніколи за собою залишали слід. По сліду чоловік став продовжувати, їх примусила місцевість і час. Атмосфера примушувала придбавати в ділі, яке робили вони двоє. До того доробили, милувалися одна з одним. Їй довелося народити дитя, не одне, а двох, і різного характеру. Один став робити одне, другий – інше.        

 

37. Якщо ми з вами не визнаємо ці природні якості природного порядку, і незалежний на людині труд, нас з вами, всіх учених, треба прогнати із землі, щоб ми свої фантастичні твори не творили. І не робили для даної людини цю цяцьку, яка сама себе кидає в це місце, де це не слід. А ми з вами прокладаємо розвідку. Ми це все робимо в житті нашому для того, щоб нас, вчених, люди наші хвалили за здібність діяльності. Ми ж з вами робимо те, у чому нерідко помиляємося. Нас за це діло природа не жаліє.  

 

38. Бере, своїми силами і карає. Стьобає нашого брата за те, що ми з вами, всі люди, живемо на своїй землі багато років; думаємо, щоб зробити для самих себе якусь користь. Ми нічого не робили, і не намагалися шукати в природі цю користь, яка буде треба в житті нашому чоловікові хворому, забутому всіма. Він від нас, від таких вчених, і сильно розвинених людей, чекає. Але ми з вами, у цьому нічого такого не зробили, щоб між нами, такими людьми в природі ворог зникнув. Або хвороба від нас пішла геть, від людини.

 

39. Ми робимо, ми шукаємо з вами практично, по природі лазимо. Ми хочемо знайти в природі цю таємницю, яка нам допоможе зробити у себе цей засіб. Ми його знайдемо і зробимо своїми руками, щоб нам допомогло дізнатися, хто ж цьому всьому нашому в житті заважає, і за що, найголовніше. Якщо ми з вами візьмемо  цю непочату дорогу, то вона нам розкриє це наше для всіх. Вона буде не де-небудь перебувати, як ми в цьому ділі думаємо, і робимо дуже багато такого діла, в чому ми помиляємося. Але нас примушує це робити. Ми робимо, щоб була в цьому нашому ділі маленька допомога.

 

40. Ми з вами поки не бачимо і нічого не отримуємо, щоб наша людина земна задовольнила себе своїм легким хорошим вчинком, і стала робити його вільно і вміло. Треба в природі людині своїм тілом робити для того, щоб у природі не отримувати в будь-якому ділі шкідливого. Ми з вами народилися в природі в холодних живих умовах, у найгірших умовах, але нам допомогли наші предки своєю зброєю. Ми виступили в природі, стали по ній стріляти своєю зробленою зброєю. Ми по ній вогнепальною, штучним стріляємо, націлюємося, попадаємо по природі, хочемо живе вбити, і ним скористатися, як своїм добром.

 

41. Ми його порахували ім'ям своїм, бережемо його, як око. Не хочемо, щоб хтось із усіх не наших людей напав, і нас, не винних ні в чому, розоряв. Ми на це все робимо зброю та її вивчаємо. Розуміємо, що це все робиться, і буде весь час у природі людиною робитися. Для людини ця продукція заготовлюється, для того вона запасається, на що йде такий час, а він не за горами. Може чоловік в житті своєму все зробити. Він же думає, а потім робить, щоб у нього з цього діла вийшов живий такий небувалий факт. Він нами робиться, і буде робитися людиною, залежною в природі.

 

42. Таким чоловіком, хто сам себе, своєї енергії не жаліє, лізе на рожен, свободи в цьому не бачить. Важко трудиться сам, не отримує ніякої слави, не любить себе, і не любить природу. Ніякої немає низькою ввічливості, щоб не сказати про таке життя, яке терпить важко без загартованого серця. Помирав чоловік, вмирає він, і буде він вмирати за це, що ми не знаємо чоловіка такого, як Іванов. Він отримав від природи за своє все, зроблене ним, Бога землі. Він господар у природі, Переможець природи, Учитель народу. Самородок, по ділу.  Джерело – загартування.

 

43. Трудиться на це все один для блага здоров'я. Будь-який фронт – нездоров'я. Будь-яка війна є нездоров'я, і будь-яка боротьба – нездоров'я. Не заважати, а допомагати. Пожили залежно час – давайте будемо жити незалежно. Що нам це дасть? Випробуємо на собі не однобоко, а зі світоглядом, кругозором. Ми не будемо йти, не будемо ззаду залишатися. Місце захоплювати не будемо.

 

44. Якщо вмирати, всі відразу помремо. Ні – не будемо вмирати, так будемо жити вічно. До того йде час, здоров'я несе чоловікові. А чоловік – це буду я, Іванов Порфирій Корнійович. Господар природи, любитель її.  Не боїться ворога, не боїться нічого, навіть своєї смерті. Каже всім.  Якби цього не було в мене, не було мого життя. Чоловік землі я, дихаю сильно.

 

45. А кажу різко не про якесь диво, а про природу, про практику, про фізичне явище. Найголовніше, чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження, миттєве одужання центральної нервової частини мозку. Я люблю і вболіваю, але не забуваю про хворого, душу знаю, хочу йому допомогти.

 

46. Через свої руки струмом убиваю біль. Це не слова кажуть, все робиться ділом. Пише рука владика.  Ніколи не забути, дуже справедливе.  А просьба яка?  Мене треба просити, будеш здоровий. Це кому не треба буде, юнакові молодому? Та ні, шановні. Це світове значення.  Нам всім треба любити велику природу.  Не мовчати словами, а говорити правду.

 

47. Хвороба не відіграє ролі, відіграє людина над хворобою. Нам треба вчитися за вченням Іванова не потрапляти у в'язницю, не лягати в лікарню. Жити вільно, не лізти на рожен. Яка буде слава на білому світі любити самих себе. Низько кланятися головкою, ввічливість треба робити. Старих не забувати, дорослих теж, і молоду людину. Головкою кланятися, здороватися з усіма.

 

48. Здрастуйте, дідусь, чи бабуся, і дядько з тіткою, молодий чоловік. Низько головкою вклонися, ввічливість покажи. Ну й життя важка. Зрозумій терпіння, серце загартуй. Милі мої люди, глянути треба на сонце, побачити правду, своє одужання, свій такий обов’язок. Бути завжди Переможцем природи і Вчителем народу.   

 

1966 рік 1 грудня. Іванов

 

:6612.01 Тематичний покажчик

:Тягнемо час    3

:Повітря, вода, земля   6, 7, 10

:Змінити потік    8

:Залежність   9, 14

:Незалежність   9, 10, 14, 43

:Перша людина, винна вона   34-36