Що буде далі. 1966.12

Іванов Порфирій Корнійович

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Люди ми, земні люди, нас з вами народили люди.  Як вони хотіли, щоб ми жили в природі легко.  Не довелося нам жити легко через наше діло, або через наше незнання з першого дня нашого життя.  Ми для цього не народжувалися, нас народили батьки.  Якби ми знали про це, ми ніколи не народжувалися в ці умови. Ми потрапили в полон, у великий розвиток нашого технічного на нас життя.  Ми не претендували.  Що хотіли, те з нами і зробили.  У нас не питають, їм був треба чоловік.  Який він буде в процесі?  Про це ні мама, ні тато, нічого вони не знали.  Це для всіх є  людська таємниця.

 

2. Народитися треба, і обов'язково треба, раз для цього діла трудилися.  Але точно не знали, чи буде від цього разу зародок.  Ми для цього не в перший і не останній.  Нас історія цього всього навчила.  Ми не вміли міркувати, щоб між нами і природою слова лилися так, як мені природа на прохання моє дала знання думки.  Я не писав, і не було, про що писати.  Любові ніякої, практики не створювалася. Життя моє примусило мене писати про найпершого чоловіка, про першого землі.  Він був між собою і природою Бог життя.  Не хотів він від свого імені відступати.  У нього народилося безсилля.  Він не виходець, щоб залишитися таким, як він і не був у природі.

 

3. Його примусило незнання це зробити.  У нього народилася своя любов у природі побачити чоловіка такого трудівника, як був він.  Найперший чоловік, він був за будовою, на вигляд.  Якщо дивитися на Іванова, точно буде він.  Йому наш розвиток відомо в ділі нашому.  Ми і чоловіка народили, і зробили всю належну техніку.  Всю зброю придбали, у нас у руках є, чим брязкати по природі.  Особливо не тоді було, до зустрічі чоловіка з чоловіком, або самця з самкою.  Природа на все була сильна і щедра за бажанням зробити.  Захотів чоловік чоловіка побачити – чоловік цього часу дочекався. Не «він» до нього прийшов на допомогу в житті, а прийшла «вона» до нього.  Як це і виходить у житті, з маленького – у велике.

 

4. Що було треба людині тоді. Він жив безсмертним, правами користувався всіма.  Це його ініціатива була народжувати чоловіка в себе, і по-своєму його треба виховувати.  Чоловік ніколи не подумав, щоб новонароджений чоловік додумався вчити у себе чоловіка.  А другий чоловік зробив практично.  Не спитавши, і слова нікому не сказав.  А першому чоловіку каже: «Ми в цьому всьому є початок».  Перші люди в своєму житті.  Що хочемо, те зробимо.  У нас вийде між нами і природою у живих людей живий факт.  Ми його зробили удвох через природу.  А в неї тоді була сила така, лише б глянула на це місце, де ніколи не буває однаково.  Чоловік дочекався часу такого.  Йому пощастило побачити ягідку, та ще яку красуню.    

 

5. Вона з самої квітки запашної в ароматі, здатності росла.  Ми прибрали до рук, як своє добро.  Стали цю ягідку пробувати, рвемо та в рот кидаємо.  Вона приємна, солодка, чим і розвинули апетит без кінця і краю.  Ягід було багато, і чимало було фруктів, щоб збирати і готувати запасом.  Ми не мали посуду, і не знали, що робити далі.  Вона сама буде згодом показувати.  А ми будемо дивитися і чекати в цьому ділі.  А природі це все не подобається.  Вона цього не хотіла бачити, щоб чоловік не перший чоловіка вчив, як належало.  За всім, чоловік був першим, а жінка друга.  Вона йому казала, що це все наше з тобою.  Ми повинні користуватися, як своїм, не боятися нічого.

 

6. Сьогодні ми попробували, завтра поїли, нам не погано, а добре і тепло.  Це діло проходило не завжди.  А погано і холодно стало після їжі.  Ми всі чекали в природі, і хотіли ми дочекатися.  Що буде далі?  Те, що маємо зараз.  Ми двоє жили, не знали так само, як зараз не знаємо ми про завтрашній день.  Всі ми чекаємо чогось.  І тягнемо до себе день, що йде.  Ми його зустрічаємо, ми його проводжаємо не однаково хорошим.  І до нього готуємося.  Вся хімія пущена в хід свого діла.  Всі люди в праці копаються, риються, шукають що-небудь цікавіше та краще.  Наше завдання і мета все відібрати в природі всі наявні якості і ними скористатися.  Бути в ній майстром.

 

7. І цієї майстерності  кожній людині треба навчитися.  І не чекати від природи милостині.  А треба в природі всім нам добитися умами.  І сказати в один голос за те, що буде далі.  Ні перший, ні другий, ні ми, всі залежні в природі люди, про це діло не знали, що земля виявиться найголовнішим у житті джерелом.  У неї все багатство знаходиться.  Ми його придбаваємо сировиною, а потім обробляємо.  І ним скористалися, як продуктом.  Один час їмо, одягаємося, і в домі живемо.  Ми, всі люди, від цього діла залежні.  А ми поділилися навпіл через матеріальну частину політично, економічно.  Не стали один одному довірятися через професію.  Це, мовляв, моє є, а ось це моє.  У мене, заявляє, сторона своя, люди мої.

 

8. І зброя моя для того, щоб з природою воювати.  І вчені є для того, щоб вони вміло створювали все.  Є для людей нехороших, злочинного світу в'язниця.  І людині, що захворіла, лікарня.  А здоровій людині – труд.  І ми своєю стороною це все маємо.  А черга для нас всіх однакова стоїть.  Ми цього обов'язково дочекаємося.  А поділилися, взяли зброю в свої руки, і показуємо її.  Дивіться, але не робіть нам поганого.  А ми вам не будемо робити поганого.  У природі не буває між двома різними сусідами хороше. Курка з півнем зробили через любов свою бійку.  Боюся, як би між нами двома пролізла природа і за умови свої помирила.

 

9. Як було приємно і добре слухати і дивитися на дружбу і любов між двома ворогами.  Милі й рідні друзі.  Що й послужила чоловікові наука.  А от В'єтнам, маленьке національна держава примусила великі і збройні сили на їхній землі, людських тіл знищення.  Послужили так, як ми двоє про це діло не знали. А примусили самі себе воювати з природою.  Хто кого.  Ми не знали наперед, що люди зробляться такими незнаючими в природі.  Нас було двоє на землі.  А зараз вчені, академіки, професори, президенти. І генеральний секретар своєї партії, і генеральні прокурори, начальники своїх директорських місць, і всі прості люди фізичної праці.  Ніхто не зосередився, щоб знати про наслідки: що буде далі?              

 

10. Нам, таким двом чоловікам, що народилися природою.  Але не навчила бути однією думкою, щоб чоловікові від цього вчинку, що він буде робити, було легко і добре.  Ми не захотіли мирно один з одним слухатися і робити.  Все для нас було б добре.  У нас була і тоді недовіра до самих себе.  Ми не знали вперед, а що ж буде далі?  Наше діло почате робити.  Ми недаремно стали їсти і наїдатися досита.  Ми одягаємося теж недарма.  І дім житловий будували, у ньому жили недарма.  У нас до природи була різна довіра. Що ми нічого не повинні робити, а жити по-незалежному, по-природному, як хотіла сама природа, щоб люди не виховувалися так бідно в нужді.

 

11. Нам було мало.  Ми самовільно мислимо, риємося в природі, шукаємо для самих себе таємницю.  З першого дня ми хотіли, щоб нам було добре і тепло.  А природа стала попереду дороги, і не пускає у себе  бути в ній, панувати, знати про це діло, що буде далі.  У нас не було на це розуму, щоб знали про чоловіка, що прогресує в природі з покоління в покоління.  І робив своє діло, і не дороблював його.  Поспішав захопити час, що прийшов, і не пізнав його, і як непридатний проводив.  Щодня так робилося, і зараз при такому достатку і при озброєнні такому.  Так же само жили важко, і живемо важко.  У нас з першого дня не виходило в житті.  Один одного пхаємо, щоб хтось щось зробив, а я так був.

 

12. Природа про це не так говорить нам, окремо кожній людині.  Не захотів, самовільно взявся робити – так роби це твоє діло.  Одне кінчаєш, інше починаєш без усякого кінця і краю.  Тільки що прийшов день, ранок настав, треба в ньому жити без усякого діла.  А людині вчора думка прийшла на цей день, треба незакінчене докінчити.  Повечеряли рано, а апетит не стоїть, одне з'являється і розвивається, його треба призупинити.  І таке діло робиш, а інше рядом збоку стоїть приготовлене.  Вже це наша фасонна форма, одяг, зроблений руками.  І одягається на тіло для краси чоловіка і самозахисту в природі.  Чоловік навчив себе зберігати в умовах дому.  Він не знайшов дороги без нього залишатися.  Йому треба, і необхідно треба це.

 

13. Не пропускає одного дня.  Ще десь пізній сніданок або обід, або вечеря.  Без нічого за стіл людина не сяде, треба приготувати до столу.  А перш ніж з чогось готувати, треба мати у себе запас не малий, а великий.  Ми його тоді не мали, такий хімічний одяг.  Навіть не представляли, що наш чоловік такий вчений стане, і буде від невченого йти.  Або такий фронт між природою і людьми    поставить.  І скаже чоловікові: стріляй, і щоб кулі куди даремно не лягали, а попадали в чоловіка.  Ми не знали, що це буде.  І нікому не готувалися свої слова передати, чоловікові, щоб він зрозумів, і в процесі цього не робив.  Ми безсилі тоді були своє початкове діло призупинити, і не робити того, що ми зробили двоє.  У нас двох народився маленький чоловік.  Ми злякалися, не знали, а що з ним спочатку в природі робити.

 

14. Ми про цей прихід дізналися, коли ще воно було у нашої матері в утробі.  А бачити ми не бачили, і ніколи в житті не народжували.  Тільки про це діло думали, і місце йому готували.  Воно було живе і наше.  Нічого не доводилося робити, крім як треба рости, як око своє.  До того розуму, поки він зрозуміє про життя своєї.  Сам знайде це діло і почне робити, розвивати.  І вчитися в природі, як буде треба людині навчитися легко і добре через це пожити, покористуватися.  А потім перед кимось треба своїм умінням похвалитися, що ти не такий є, як були  твої батьки.  Вони не знали про це, що буде далі.  А несподівано вийшло між людьми в природі.  Люди спершу визнавали, і сильно вірили в Бога, і перед ним хвалилися.  Його просили, щоб він їхньому радів.  А він же був природа.

 

15. А в природі це все робилося чоловіком.  Живий факт вийшов через це багатство, яке у природі чоловік знайшов, і став ним як своїм користуватися.  Брату рідному своє не давав, за це добро вбив брата. А чоловік чоловікові, за природним явищем, в житті своєму брат і помічник, друг, любитель і хранитель.  Але на В'єтнамі такому створений    бій, розклався фронт.  І Косигін, і Джонсон не допоможе в такому вогні.  Куди всі науки дивляться.  А вдіяти не придумають, щоб фразу написати, і її треба прочитати тому, хто її почав робити.  Це був не брат і не чоловік у природі, хто почав цю справу.  Сюди треба не людину запросити для розбору цієї справи. Треба нам попросити з душею і серцем Бога землі або Переможця природи, або Вчителі народу для того, щоб він нас таких людей навчив.

 

16. А що буде треба нам зробити, щоб ми не хворіли і не застуджувалися.  Це буде нам усім треба.  Ми це повинні підхопити з душею і серцем, це діло робити.  Що ми з вами почали, людей любов.  Ми обоє погодилися, і робимо ми те, що нас учить.  Від поганого йдемо, а до хорошого біжимо.  Ми двоє погодилися слухатися, говорити.  До цього початку, коли не було нас як мислителів, нічого не було, крім як змусила сила розуму це бачити.  Якби не чоловіка життя в природі, цього не було, що наш вчений світ зробив.  Він розділив людину з людиною своїм злом і недовірою.  Причому тут хто, якщо сьогодні народився один раз за своїм розвитком наш прекрасний день, що бачимо.  Ми двоє в ньому починали робити для себе не погану, а хорошу затію.

 

17. Хіба можна було другого чоловіка, що прийшов, не любити, його сказані слова щодо нашого всього.  Ми б не хотіли боятися в природі, але ми заборгували своїм вчинком.  І примусив час, який до нас прийшов, і скоро від нас пішов.  Не весь час між нами двома крутився зі своїми якостями небувалий наш ранок.  Він нам у перший раз підніс таке народжене між нами в природі, що сходить зі своїми теплими променями.  Ми при ньому ніби поспішали щось новеньке для свого життя зробити.  Ми по землі придивлялися для того, щоб побачити. Ми не бачили зроду, як цей час себе перед нами    змінював.  Ми не знали, що буде далі.

 

18. Наше сонечко в атмосфері сховалося.  Ми побачили, від нього сильні сили приходили до нас на     

нашу цю землю, по якій ми не переставали дивитися.  І знаходити таке для нас місце, де нам природа не жаліла сама себе представити.  Щоб ми на цьому місці не зупинялися, а рухалися далі.  Ми довго шукали, ходили ми назад і вперед.  Нас примушували умови не сідати, не лягати.  Ми були в цей час бідні люди.  У нас були руки, з нами були ноги, очі, рот, вуха, і все належне наше тіло.  Його ми самі стали  стерегти, у зручних і хороших умовам перебувати.  І вчитися кожному ділу, зробленому нами обома.  Ім'я ми давали.  І не забували глянути вгору, що там перед нами робилося.

 

19.  Ми пронос, що рухався, сильно-сильно стали чути.  Особливо тоді, коли ми в перший раз наїлися.  Ми не те в природі такій непочатій стали пробувати.  Нам сьогодні перший день такий прийшов.  Ми своєму апетиту представили не те, що ми вчора солодко проковтнули.  Те, що було перед нами вранці, і стала роса з молока, а зараз зникла.  То стояла тихо померла без вітру погода.  А зараз і сонечко себе змінило, опинилося не там.  І вітер де взявся, став дути.  Просто ми бачимо перед собою нове і нове.  За той перший наш розвиток  можна сказати природі «спасибі», що вона нас таких бідних людей жаліла.  У неї є душа і серце.  Вона ж наша мати, батько наш, і годувальниця у всьому нашому побуті.  Ми по природі, вважаємося брати і близькі рідні друзі.  Ми кліщики землі, шукаємо удвох по природі таємницю.

 

20. А от знайти.  Ми нічого не знаємо, що буде від цього всього, зробленого нами, далі.  Ми люди бідної сторони.  Що я як чоловік мав?  Слова сказати не вмів.  Ніякої штучної краси.  Сорочки не мав, брюк теж не було, і кашкета, хоч шапки не було, чобіт ніяких.  Доріжки теж не робилися, сусідів ніяких.  Місцевість була.  А щоб хата стояла, ми цієї справи не бачили.  А разом жили, та ще як близько.  Один одного берегли.  Разом двоє робили, терпіли, очікували, думали.  Через це все наше ми дочекалися свого нового і небувалого в цьому ділі.  Що цьому ділу допомогло?  Ми самі не можемо сказати, що як де пробудило нас, любов у цьому проявило.  Чи повітря зробило свою  бадьорість, або вода створила таке, або земля зі своїми багатствами.

 

21. Воно ж спонукало нас двох діло зробити.  Це жінка почула  щось живе в утробі.  А раз заворушилося, вже примусило думати про це нове.  Ми готувалися зустріти не так, як люди себе примусили цієї справи позбутися.  На саночках добре каталися.  А от возитися не знайшлося рук, і сказати чоловікові добре.  Ми не знали, що буде далі.  Воно й до нас саме прийшло.  Треба було народити.  Без повітря і води не обійшлося.  Слід був обмитий водою, а повітря діло – штовхати.  Важко було, але на землю упав.  Свій голос показав.  Ми почули, вважали, його в цьому ділі претензія: народили – виховайте.  Хто кого по суті до себе своїми силами тягнув?  У кого вони були.  Чи то у людини, що йде по дорозі разом з природою. Чи то сили були в часу, що йде. Чоловік не сам народжувався.

 

22. Його виходила мати в природі за допомогою природного часу.  Вона про нього думала, дев'ять місяців носила.  Практично берегла, та чекала час.  Вона не знала нічого, що буде далі.  Самі природні умови примушували робити.  Вона людини матір'ю рідною готувала, ламала все, але сили збереження не втратила.  Робила те, що треба було.  Сильно від цих пологів терпіла.  Її примушувала природа своїми силами в життя, зроблене людьми, такого представити, як хотіла бачити природа.  Той час, який зустрічав, він давав новонародженому життя природне.  Чоловік новий небувало потрапив у цю атмосферу, його вперше зустрів час.  Дорога була нескінченна, яка була до цього часу.

 

23. Вона і залишилася зі своїми силами.  І буде вона, якщо ми з вами не кинемо її.  Вона залишилася позаду.  Ми з вами, всі люди, своє місце зайняли в черзі не таким, народженим природою.  Ми зробили цього чоловіка залежним від природи, захистили.  Думали самі: що буде далі, якщо він буде одягатися, їсти, і в домі спати.  Ми двоє вважали: це буде для нього законне явище жити і рости в природі.  Ми цього не бачили, як доводилося зростати.  А самі взялися за цього чоловіка виховувати по-своєму, по- батьківському.  Ми його з чиєю допомогою народили?  Говорили нам усім, що Бог у цьому допомагає.  Ми з вами прожили вік свій, але зустрічалися з ним так, як ми зустрічаємося на шляху, чоловік дорослий і маленький.

 

24. За всім законом всієї природи, повинен жаліти батько і його ростити вміло.  Їх обох вчила обстановка, яка приходила, таку ми зустрічали.  А в природі для чоловіка народився день. Спершу він з ним свій часу виконав.  Ми не знали, чим він жив.  Його живила природа, і одягала, і колисала уві сні до того часу.  Він сам без усякого шматка хліба і шматка ганчірки.  Та халупи й стіни, на яку доводилося надіятися і вірити, що вона спасе в житті.  Ми по можливості робили раніше до цього часу це діло.  Але нічого ми не знали, що буде з цього далі.  Тільки що сьогодні в цю хвилину відірвався чоловік від чоловіка, вже він став по-своєму думати, і став по-своєму робити. Не легко було, але важко чоловіка у природі берегти.

 

25. Чоловік бачив чоловіка, а що він у житті робив.  Намагався на ноги стати, щоб ними повзати.  А очима дивитися, прислухатися в природі, що робилося.  Ми руками робили.  А діла непочаті у природі були, їх треба було робити.  У нас і вийшов живий факт.  Ми в цьому ділі народили чоловіка нового, але побоялись його залишати без залежності.  Всі сили на це представили, всю свою можливість в розумі зосередили.  Зробили все, щоб легше довелося в природі робити діло.  Тобто  воювати з природою, ловити безсловесну, вчити ласки, а потім ніж.  Ми не це одне робимо, ловимо і вбиваємо.  У нас зброя на це є.  Ми з вами зробили з природи.  Без повітря, без води і землі нічого не робили.  Нас як природу природа примусила залишатися в природі залежними людьми.  Ми не робили того, що робимо зараз у цей прекрасний час, який до нас тупо йде.

 

26. Приходить нас вчити цього діла, в чому ми помилилися і погоріли.  Ми не пробували брат брата вбивати, життя у нього відбирати.  А в процесі всього життя поспішили й зробили.  Початок є, але кінця не видно.  Раз ми з вами взялися за улюблене діло, в якому опинився наш маленький чоловік.  Ми його примусили зробитися таким залежним в природі чоловіком, хто себе примусив очікувати завтрашнього дня.  І став до нього готуватися, щоб з ним зустрітися не погано, а добре.  На це діло для чоловіка був розвинений ним труд.  Він трудився для цього діла, щоб у нього було те, за що він у свій час жив.  Чоловікові треба було кожен день, щоб був для цього і одяг, і їжа, і житловий дім.

 

27. А перш ніж це все мати, щоб воно було, треба не один рік прожити та пропрацювати на це.  А продумати.  Якщо цього не буде у нас, то не буде чоловіка.  Тому й чоловік народився таким потрібним, якому цього всього мало.  Він для цього і озброївся по історії людину вбити.  Чоловік сам це заробив, сам до нього прийшов у двір його.  Самовільно вбив чоловіка чоловік.  А раз не пожалів цього зробити  чоловік, то у нього виявилася своя приватновласницька економіка.  А в економіці грала ролі всьому наша рідна земля.  Вона одягала чоловіка, годувала, і йому будувала дім, тримала в умовах.  Чоловік робився королем між людьми за свою таку здібність.  Можливо, за цей час він не одного чоловіка закопав у землю.

 

28. Він зі своїм народом не на життя йшов, і ламав усі стіни, він ішов на смерть.  У нього люди такі покірні.  Лише б вожак сказав: нам буде треба вежа для того, щоб її таку велику скласти.  Вона нам допоможе пробратися до бога на небеса.  І там дізнатися те, чого ми не знали, а що буде далі.  Бог нічим нашим не радів.  І не буде він цим радіти, бо Бог – це природа, а у природі чоловік.  Він розвинув цю систему, бичував, без коліс робив вежу.  Вона в нього звалилася, не стала служити користю, і даремно чоловік закладав свій труд.  Ніякого живого факту.  А його люди хотіли бачити, і з богом порівнятися.

 

29. Як старий зі старою в море із золотою рибкою, так і з ділом рук людини.  Чого вони тільки не майстрували.  Хотіли все зробити таким мудрецем.  Таким царем, кому було мало свого народу, з ким доводилося важкувато жити.  Та будувати від інших  таких князів, щоб з ними воювати, і воювати без кінця і краю не на життя своє, а на смерть Божу.  Бог не велів убивати, Бог не допускав красти, тобто він поганого не бажав чоловікові.  Це чоловік сам все зробив.  Дуже сильно вірив Богові, вважав його у всьому помічником.  А сам не робив того, що хотів бачити на людині Бог, не виконував.  Чоловік у природі крав і вбивав.  Робився царем через людей, ледве не Богом землі.  Царю як батькові Богу, своєму ватажкові все робили, лише б цар наказав.  Його рука владика все написати.

 

30. Він був господар землі, господар і чоловіка, такого ж самого, хто нічого не знав у себе: а що буде далі. Ми, всі люди, залежні в природі.  Знаємо добре, що допомогла чоловікові народитися, але не зберегла його за свою думку.  Він не вдарив себе камінням по голові, і не пішов на злочин життя.  А пішов шукати в природі хороше і тепле.  Перший початок у житті, що-небудь з продукту приготувати.  Готується будь-яка їжа.  Та ще в чому готувати, і чим готувати, і для кого.  Треба знати, яку їжу, і в який час треба цю їжу мати.  Ми народили одного першого маленького чоловіка, хто в перший раз цю їжу прийняв.  Він не думав того, що з ним зустрінеться з цього початого діла погане.

 

31. Як починалося це живе.  З бруньки живого листочка.  Між ними розвилися квіточки доти, поки освітлиться і дозріє із зеленого кольору ягідка перша.  Вона починає поспішати, і виростати до самої зрілості.  На її люди будуть поглядати, і в цій справі апетит будувати.  Хворіє сам, і до цієї справи себе готує не одну цю ягідку проковтнути, а багато.  Збити цей апетит, і досита наїстися.  Що буде далі від цього діла, жодна людина в житті цьому не знає.  День приходить не такий, як це треба.  І людина за людиною народилася, теж не знає у себе, що ж буде після цієї вежі, або після бичування.  І хто з цього всього вийде і тоді, коли два чоловіка було на землі, і зараз.  Нас з вами така велика кількість людей, і так розумом розвинені.

 

32. Що буде далі.  Немає такого мудреця, щоб він вивів підсумок усього початого людиною  життя.  За що ми з вами не будемо братися, або ми почнемо робити, йому кінця немає, і не буде.  За що тільки ми з вами не бралися в природі обробляти, нам з вами хочеться дочекатися завтрашнього дня.  Він зі своїми силами до нас приходить.  А йдуть вони безсилі.  Ми їх проводжаємо таких.  Ми не хочемо, щоб вони до нас знову приходили, та те робили, що зробив день вчорашній.  А він нашого близького сусіда образив, не дав можливостей далі повітрям дихати.  Мозок не мислив, серце стало, кров застигла, життя немає, померло.  Це таке життя людини, воно залишилося на нас.  І рухається разом з нами, залежними від природи.

 

33. Як і всі люди, дочекаємося свого такого часу, який вже з нашим чоловіком пішов.  Немає його, і також нас з вами не буде.  Ми з вами такі ж самі люди, не знаємо, що буде далі.  І перші, і другі, і останні люди в цьому ділі бідні люди.  Нам треба в природі хороше і тепле.  А всі люди йдуть, біжать, не хочуть водитися з близькими рідними своїми товаришами.  Він мій по життю ровесник, а щастя в цьому.  Кому буде довше жити?  Про це ні той, ні інший ровесник не знає.  І не міг знати перший і другий, і останній чоловік, що ж буде далі.  Ми на землі почали свій розвиток кустарно, і не технічно, фізично.  Як робилося, і робиться зараз, і буде робитися над залежним чоловіком, хто дуже багато думав сам, а робити не переставав.  Йому треба жити в природі легко і добре, і тепло.

 

34. Що спонукало чоловіка. Від цього поганого і холодного пішов не один чоловік.  Ішли всі від цього, і йдуть, і будуть іти від такого діла, яке робилося добре.  А далі вийшло те, чого не подумалося.  Не хотів ніхто вмирати, а вийшло на факті.  Ніхто нічого про це не знав, і не має права про цю справу знати, коли  і як йому або їй доведеться вмирати.  Ми думаємо не один день жити, не один тиждень, і не один місяць, і не один рік.  А хочемо багато років прожити. Хорошого і теплого не довелося отримати. А швидше за все ми, всі люди, помремо.  І більше жити так не хочемо, як ми жили, жили, жили, а потім померли.  Не хотіли шукати і тягнути до себе такого дня, якого в житті не було.  А він був, він є, і буде він між нами, такими людьми, які чекають у себе такий час, як він має бути в природі.

 

35. А ми не віримо цьому.  І не хочемо зрозуміти природу, яка вона хороша, сильна, любима.  Все на землі людині допомагає зробити.  Особливо коли живуть люди в лісах, де без усякої палиці не обійдешся.  Починаєш по ньому робити пішим ходом свою цікаву розвідку.  Ти шукаєш у житті того, чого треба.  Думаєш знайти таке струнке дерево, з якого не одна ложка для їжі.  Видно, це такого сорту дерево, з якого тільки ложки роблять.  Я був у цьому ділі зацікавлений робити.  Ложки собі робив, і роблю іншим.  Для того я роблю, щоб у мене вони зайві були.  А коли що-небудь в господарстві маєш, то інший на це заздрить.  Свої сили направляє, хоче зробити краще.  А у нього так не виходить.

 

36. Невміння псує все.  Взявся робити, робив, зробив.  Та не так обробив земельку належну, яка його один час примушувала сильно  думати.  А коли прийшов час, треба на ній робити, а в тебе як у людини на це не народилися сили такі, щоб ти ними притягнув день, що йде по природі.  Час такий, де ти як нужденний хворий чоловік себе приготував.  Знаєш це місце, де звір по своїй дорозі ходить, його треба вбити.  Це полювання людини на тварину.  А в природі чим тільки не займається чоловік у своєму житті, лише б із цього, чого він навчився, діло робити.  І те буде треба, чим чоловік живе.  Особливо він годує себе, одягає, дім будує.  У природі для цього є все, лише б твоє здоров'я.  А здоровій людині завжди море по коліна.         

 

37. У нього народилася думка у себе на своєму певному місці, де чоловік визначився, як на своїй садибі жити.  Він на розі ставить хату або дім для життя, щоб не один рік жилося.  Ця хата робилася не з одного матеріалу.  Рубали та клали стіну для самозахисту.  У житті це робив не один чоловік.  Усі живуть у хатах, у ній людина народжується і зростає.  А потім, коли сил набереться, ногами упреться, а руками тримає. Він береться і робить, не доробить трубу в хаті, бере і вмирає.  Не це одне діло є у людини.  Дуже, і дуже багато таких людей, що вміють.  По всій нашій історії люди жили  по-різному, і мали у себе неоднакову думка.  Особливо  багатий з бідним не ходив по одній дорозі.  У бідного була сила, щоб догнати цього багатія.  А у багатого робилося інше – піти від бідного.

 

38. Що було треба американцеві Далласу, підприємцю мільйонерові?  У нього фірми, люди найняті роблять.  А він у Білому домі секретар, свої думки кидає на бік.  Їздить по сусідах, узнає думку, хто як у природі живе.  Хто чого потребував, тягнув на свою сторону, їх учив по-своєму багатіти.  І дивитися по сторонах, хто як живе.  Всіх Даллас з душею відвідував, вчив інших, як буде треба зробити, щоб нам, капіталістам, організувати разом і зосередитися.  Сильно озброїтися для того, щоб цій заразі радянській владі не дати життя.  Вона була для приватника не до душі, не по серцю, щоб разом сісти за стіл, і разом одну їжу поїдати.  Цього духу не хотіли зароджувати між собою в природі.

 

39. Даллас один був проти, щоб радянська влада на землі жила.  У нього на це апатія, недовіра.  Йому доводилося думати про це не один рік, а багато років.  Він робив, щоб такий лад, якого Радянський союз мав, недобудував.  Не додумав Даллас, що буде далі.  Він із цією думкою і помер.  Всі його мільйони залишилися продовжувачу. Народилися на його місце інші.  Не радянська влада, це не індивідуальність, щоб жаліти тіло, що залишилося у тебе.  Ти його вважав до самої смерті своїм.  А прийшов такий час, особливо в американців, у багатих таких людей.  Хто б на одній землі не жив разом з комуністами, велика між їхньою управою різниця.  Один живе сам, не кланяється, у нього все є.  Своя латка, своя голка, свій ніж, своя пилка, нитка своя, мішок свій, скриня теж є своя.

 

40. Це для рук людини.  Але Далласа немає, а Радянська влада як була, так вона залишилася між природою з людьми.  Тільки Даллас та інші зі своїм наявним багатством небайдужі в цій справі, духу не хочуть у природі цього допустити, чого хоче бачити безсила бідна людина.  Вона не хоче бачити такої людини, як був у той час Даллас.  У нього думка одна – будови не дати радянської влади, Радянському союзу в житті.  Своїм озброєнням, силами перервати дорогу, щоб далі він зі своєю думкою не рухався, і не ріс зі своїм новим в природі народом.  Так думав Даллас, на своєму він не зупинявся, робив, готувався з капіталом це зробити.  Але він не знав природу, не вивчав, і не хвалився.  Свою правду не казав, що у нього виходжена клітина.  У нього серце не молоде, не загартоване і не здорове.

 

41. Старе серце і хворе серце, яке не забезпечило своєю роботою тіло Далласа.  Помер він від раку, і помруть усі інші.  А як була незалежна ні від кого ніде ніяк Радянська влада, вона і залишилася.  Свої життєві умови продовжує на своїх уболівальниках, на людях, хто був не згоден, і не хотів, щоб Даллас жив і своє намічене продовжував.  Це було не нове, а старе.  Ніхто не знав, що буде далі.  Ми добре знаємо про одного тільки чоловіка.  Він був не воїн, він не хотів, щоб незалежність була, а завжди був проти.  А Радянський союз не хотів, щоб капітал був.  І от із цього всього для наших людей викотилося в природі через когось  несподіване нове горе. Воно оточило руських від такого бомбардування від літаків терпіти.  Німці віроломно напали.  У них була така сильна техніка, з якою доводилося рахуватися всім народам.                                          

 

42. Багатьох Гітлер прибрав до рук, примусив воювати проти руських через те, що в життя вводилася партія комуністів.  Вона озброєна, примусить усіх бідняків і робітників на стороні цього бути.  Гітлер не вигадав для народу якусь хорошу штуку, і не ввів її в життя, щоб від цього вийшло не погано, а добре.  Він усіх ватажків примусив сколихнутися для того, щоб спасти самих себе.  У цій справі ініціатор був Сталін і Рузвельт, і Черчель, і Деголь.  Це добре, що так вийшло, що ворог помилився у себе.  Це час, коли німців у Волгограді і під Москвою погнали через одну думку Іванова.  Він був на стороні ображених.

 

43. І старався їх на своє місце прогнати, щоб з ворога зробити друга.  Таке було питання в житті на землі.  Всі ми захворіли психічно на чуже, і хотіли скористатися також.  Як ми вчинили на його такий завзятий і руйнівний відступ, з великими втратами з одного боку і з іншого, які мали.  Така справа несподівано вийшла в природі з людьми, та ще з політичними ватажками.  Це добре, що так обійшлося. А то Гітлеру треба було завоювати, щоб ця сторона, ці люди були підлеглі. Їм би довелося важко фашистський режим сприймати. У природі закон: сильний був над безсилим. А безсилому було дуже важко. Як і зараз людина людину вчить вченню, щоб вчення допомагало бути командиром, розпоряджатися силами.

 

44. Як це робилося, робиться, і буде в природі людьми робитися. Одні інших. Так підказувала природа, залежна сторона. Один іншого знімали, а себе ставили для того, щоб за старим режимом підкорятися тій стороні, яка тягнулася від першого початку життя людини. Вона вчила чоловіка, щоб він зі своїм знанням ішов від темного чоловіка, хто хотів бути вченим. Але йому це не далося, він залишився позаду. Гоняться, але догнати не доводиться. Вчений прислужник хазяїнові засобів виробництва, кому чоловік своєю голівонькою кланяється. Йому хочеться жити не так погано, як він живе. Треба в цей час так жити, як ми почали жити після вітчизняної війни між собою в природі.

 

45. Через довгу війну, яку разом робили з усіх боків ми з вами, і капіталісти, і комуністи. Політичні люди робили, з нами робили хворі люди, ображені природою. Вони фізичного важкого труда люди, не такі розвинені, як ми з вами. Нам простимо воювати. Навіщо ми примушуємо воювати людину, підлеглу нам. Ми в природі робимо те, що для нас народжується. Ми робили велику справу в житті в природі, а не знали, що буде далі. Я автор цих ось слів. Якби ми знали, що буде далі, ми б не робили. Як був ворог зовнішній на арені, так він і залишився. А про внутрішнього ворога мовчимо, не встигаємо писати про злочинця. Він був, є, і буде між природою і людьми. Ми помилилися, і сильно. Не треба стріляти, не треба вбивати.

 

46. Це не наша допомога була перша на тому фронті, якого зробив цар. Він своє отримав за свою справу. А ми тепер завоювали світ через братання, через чоловіка такого ж самого, як є ми. Всі захотіли вбивати ворога. Били ми, Радянський союз, били американці, била Англія і Франція. Також били німця в 1917 році, коли народилася Радянська влада. Нам Ленін говорив: «Війна нам не треба».  Ми люди свідомі. Знаємо, що через наше діло, що ми робимо в природі, ми не знаємо, що буде далі. Іду я по перону на станції Каменоломні Північнокавказької залізниці. Поїзд стоїть Баку – Москва. А тоді міжнародні вагони жовтого кольору ходили ззаду. Я з голови в хвіст рухався. Дивлюся, а біля тамбура вагона стоїть генерал. Він ніколи цього не подумав, що я у нього запитаю.

 

47. Ви мене вибачте, я йому як генералу сказав. Він бачив на мені всю мою форму, я був зимою в трусах. Він сказав: «Будь ласка, що ви хочете від мене?» Я в нього запитую: що ви завоювали в природі у вітчизняну війну? Він мені відповів: «Перемогу». Я не розгубився запитати одне між ним і мною. Він був у пальті, а я без усього. Я в нього запитую: яка ж може бути перемога між вами і мною? Він набрався сил, зі мною не говорить, піднявся по сходам у тамбур, у вагон пішов. Я слідом думаю. Не завоювання ця наша з вами перемога. Ворог на заході, на сході, на півдні і на півночі не переставав думати і групуватися, і озброюватися. Чоловік проти чоловіка за що? Та за природу, за наших людей, за режимний закон, за всю дію нашу. Ми з вами робимо погане людині.

 

48. Не встиг захворіти, і не знаємо його хворобу, розгортаємо папку. А там папір, починаємо писати, з букви справу заводити. В'язниця – це орган юстиції, закон. Від маленького міліціонера вгору дивіться. До комісара, до генерального прокурора ця справа дійшла. Хворий фізично порушник закону, нам кричить, хоче правоту в цьому довести. Ми, вчені люди, всі однаково стоїмо на черзі, чекаємо свого дня, час іде. Ми не знаємо, що буде далі. Може, між нами в природі зміниться. Ми очікуємо в кращу сторону, а воно робиться в гіршу. Треба б жити, а ми вмираємо. Нас з вами природа не жаліє, і не хоче, щоб ми це почате діло робили. Вона права. Непростимо капіталістам, старим людям, власникам, господарям, експлуататорам своє діло відстоювати.

 

49. Питається у людей наших і їхніх: що ви в цьому виграєте, якщо ви весь час воюєте? Ви на це діло учитеся і озброюєтеся. У вас заряд атома. Застосовуйте, чого мовчите. Продукція правильна. Боїтеся, хочеться жити.  А вмирати ніхто не хоче. Природа жила і буде жити так, як вона між собою в людях вирує.  Що хоче, те і зробить. Хоче продовжити час життя людині за її заслуги – вона все зробить. Але на це все героя народжує, ставить його на ноги, показує дорогу. Не пхає, як ми своє дитя. Не доросли до самого того діла, щоб знати те, що треба. А ми з вами і досі не знаємо, і нам про наше все зроблене в природі ніхто не підкаже, що буде далі. Ми з вами бідні люди, сьогодні початковою хворобою захворіли. Ворог хитрий і сильний стосовно нашого здоров'я, який просипає, втрачає сам себе.

 

50. А ось знайти цю якість, цей засіб, ним озброїтися, ми не знайшли. Бідні, не зуміємо перемагати ворога. Боїмося природи, а вона створює його, хто з ним воює. Чоловік, він хоче перемогти, а в нього не виходить. Він неправильно крокує. Ми двоє народили у себе людину.  Хоч і дуже важко, але зате на світ білий появився інший зовсім чоловік.  Він себе примусив жити за рахунок того багатства, якого сам чоловік у праці знайшов і ним огородився.  Став його берегти, зберігати, своїм добром називати, до свого імені привласнювати.  Щоб ніхто не бачив, у свій город мале і велике тягнув.  Казав: це моє, а не ваше. Я сам у природі знайшов, не підходь ніхто.  Моя власність, вона повинна бути ніким не займана.

 

51. Я йому господар не один є в аулі або в селі, селі повіту, своєї губернії. І держави самодержавної зі своїми губернаторами та начальниками, приставами  і всякими людьми, хто в своєму житті на своєму місці нічого не знає, а що буде далі.  Таких мудреців чи героїв земля не народжувала до 1898 року.  Один одному не давали спокою, накидалися сила на силу, кров проливали.  Один голову клав, йому це давалося померти на війні, інший залишався в живих.  Але не кидав себе залишати без нічого.  Крав, убивав, робився в житті на своєму місці королем, боярином, князем через свою хоробрість.  Довірилися    одному  цареві, і він проморгав.  Знайшли руку, оточили себе людьми.

 

52. Навчилися.  Шкода воювати.  Один у одного свою власність відбирали, робилися на час панами.  Як довелося вигадати вченому чоловікові розділитися навпіл, і прихилитися до чоловіка неімущої сторони, яка озлоблено страйкувала.  Визнати наявне своїм спільним надбанням, і з ним разом жити, але над людиною не повинно бути ніякого панування.  Тобто чоловік підлеглий не повинен бути таким.  Як він до цього часу не знав ні Карла Маркса, ні Енгельса, віхи це були цьому розвитку.  Написали про цю справу, що революція повинна поставити   свого ватажка діяча.  Але не вказала народу, хто в цій справі буде початком цього нового соціалістичного господарства.  Всі ми примкнули за своє вільне діло.

 

53. Ми за це по-марксистському.  Робилася справа самим Леніним.  Він отримав довіру від самого народу, щоб побудувати в світі одну нову соціалістичну державу.  За словами, люди повинні жити однаково, щоб не було маленької частинки. Щоб вона не розпоряджалася, і не було всяких підлабузників.  А були всі народжені люди рівні, з одним достатком.  Ось чого хотіла ввести людині Радянська влада.  Але не Леніну доводилося брати на це все ініціативу, і брати своє право, на місце комісара ставати.  І на допомогу народу став запрошувати вченого для того, щоб знову таку економіку в п'ятирічку робити над людьми.  Навіщо нова економічна політика, Ленін не знав, а вніс цю справу робити.  З великими словами він перед народом виступив.

 

54. Нічого не знав, що буде далі.  Його жінка есерка Каплан стріляла, знімає зі шляху.  Все це наробила в природі даремна історія.  Вона захоплювалась на цьому місці недарма.  Ми з вами довго про цю справу думали.  Ми хотіли, щоб такий час прийшов через наше одне таке важке переживання.  Ми з вами, люди, на нашій землі народжені для того, щоб ми один одному в житті заважали.  Це нас з вами примусило наше самовільно захоплене в природі таке місце, на якому ми з вами, всі народжені для цієї справи люди, примусили сильно свої уми.  У природі до свого індивідуальним тіла тягнуть, що попало у своєму житті, лише б від цього всього була людям живим на білому світі велика для життя користь.

 

55. Ми в природі цього діла не робили і не отримували в житті, щоб нам було від цього діла добре і тепло.  Буває часом, ми самі цього хотіли, і зараз у житті своєму хочемо.  Але життя саме нам, таким людям, як ми самі себе примусили.  Ми, всі люди, весь час думали, думаємо про це діло, і будемо думати.  Чоловік, який би він не був на білому світі, залежний став від природи.  Раніше, коли їх було двоє, у них під руками розумом не міркували.  Вони жили без нічого.  Це прийшов на допомогу цьому перший чоловік, хто подумав з другим чоловіком зустрітися на землі для того, щоб веселіше    доводилося на землі думати і робити.

 

56. Перший чоловік був сильний викласти своє таке бажання, щоб зустрітися з таким часом, якого на землі не було, щоб було два чоловіки.  Це все наробила природа, а в ній це було зернятко посіяти у себе, таку живу річ, що зародилися на чоловікові, яка прийшла до чоловіка.  І не стала вчитися у першого чоловіка, що буде треба робити, щоб це діло почате продовжувати.  Вона каже йому: «Ми двоє так прийшли один одного слухати і це діло робити».  Ми в процесі цього всього вчилися робити в природі.  Нас з вами примусила необхідність.  На нашу долю випало таке діло, щоб ми зробили.  А у нас це діло народило живий факт.  Ми перший день нашої зустрічі з першим чоловіком в житті не знали, що буде далі.

 

57. Нас учив у дорозі час, він не стояв на місці, відкривав нам очі.  Ми вдвох придивлялися, запам'ятовували, і накладали своє ім'я, щоб його запам'ятовувати.  Це наш для цього був початковий урок у житті.  Ми напам'ять запам'ятовували, і робили те, від чого нам було добре і тепло.  Такого затишку, такого діла ми двоє не робили, що роблять зараз.  Всі люди, що живуть на нашій землі, нічого не знають у своєму житті, що буде далі.  Як і ми двоє.  Якби знали, що із цього вийде погано і холодно, ми б зроду в житті своєї цього не робили і не думали.  Все це примусив себе думати в цьому ділі перший чоловік.  Він помилився на собі в природі прибавити чоловіка в житті.

 

58. Другого чоловіка, хто своєю думкою прийшов не допомагати йому. Вона стала в житті його заважати.  Його діло почате нехороше народити чоловіка для життя його, а повернули його зовсім не туди.  Чоловік зробив діло.  А в ділі вийшла неприємність.  Два брата, і ті не порозумілися.  На цій землі треба жити та допомагати.  А у нас вони через своє зроблене багатство зненавиділи.  Один каже: «Моє хороше в житті». А інший каже: «Моє краще». І за це в природі гнів між собою і природою.  І стали хвалитися перед Богом, стали на багатті палити як жертвоприношення.  Це робилося предками для порятунку перед Богом.  А Бог був.  Спочатку цьому одному з усіх сильно вірили, але щоб виконувати, цього ми не робили.

 

59. Вважали це зайвим, робити в природі діло хороше.  Було важко, і неможливо було розвивати цю історію, яка робилася людьми для того, щоб було в цьому добре і тепло.  Це не доказ в природі жити людині не за світоглядом і не з кругозором, а однобоко.  Вченим жити, а невченим плентатися в хвості.  Не отримувати від природи такого легкого дня, який на арену приходить.  Ми його неоднаково на землі зустрічаємо і проводжаємо теж у тих людей, яким місце довіряється.  Він зі своїм розумом до господаря прийшов робити.  Це діло все робилося для того, щоб із цього діла було всім  добре і тепло.  Ми тільки про це довго думаємо, практично випробуємо в ділі.  

 

60. Але на фактах ми нічого не отримуємо.  Один добре живе, матеріально задоволений.  А є у нас люди такі мало задоволені, їх більшість у цьому ділі.  Жоден учений чоловік, перший і сильний чоловік, не хотів крокувати  по можливій дорозі, по тій дорозі, по якій люди всі йшли.  І йдуть для того, щоб один час у природі зі своїми силами повоювати та поборотися, і примусити природу бути джерелом.  Це зробили своїм умінням люди перші  Вони не захотіли на землі Богом бути.  Його природа примусила здатися, він став відступати.  Свої наявні сили втратив, а чужих сил не знайшов.  У них загинув, як і не жив на білому світі.  Його один час природа стьобнула природно.

 

61. Йому його початок всього життя не дав знати, не дав розуміти, і не дозволив продовжувати. Чоловік чоловікові не допомагав, а заважав, і не давав іншому хорошого.  А сам у цьому ділі потрапляв.  Не дорога природна, вона лежала і лежить  для людини завжди.  Ми її маємо, по ній ідемо, і хочемо, щоб вона між людьми такою в природі була.  Вона тягнулася, і тягнеться зараз від самої першої людини, робиться у праці руками.  Нам це буде треба.  Ми без цього не зможемо зустрічатися з будь-яким    часом.  Він і до нас ледве-ледве приходить для того, щоб один час  пожити разом.  Та подивитися на все створене проти природи озброєння.  Особливо на людині є, і в самій людині, і що людину оточує – це чуже природне, непридатне живому тілу.  

 

62. А інше яке-небудь зроблено з природи для того, щоб тілу людини жилося від цього діла, зробленого ним, не погано, а добре, було і тепло.  Людині більше нічого в його житті не було потрібно, крім свого місця в природі.  Перші люди, що жили в природі, більше надіялись  на допомогу Бога.  У ній так самі з собою люди не жили, їх було два.  Вони вірили, і просили у небаченого, а мислячого Бога для того, щоб він їм допомагав жити так, як вони себе примушували  без нічого обходитися.  У них срібла не було, золота теж не було, щоб купить або продати кому-небудь.  Це не введено було.  Самовілля теж не було, щоб захоплювати до свого імені, присвоювати.

 

63. Називати іншу тварину на ім'я, а потім нею користуватися.  Особливо зараз ми, люди, розвинули за рахунок цього всього своє власницьке в природі, індивідуальне на землі життя.  Та ще й яке цікаве.  Тільки що забралися з цього місця в цьому часі або дні, що йде по природі.  Вже інші сили технічні    поспішаємо закладати для майбутнього.  Жити ми будемо чи ні в цьому початковому ділі, але це обов'язково нам треба робити.  На це приходить наша красуня біла, що не тривожна  нічим.  Вона на землю лягає тихо-тихо, не чути.  Бувало, устанеш рано до сонечка, а земля вся укрита білою скатертиною.  Скажеш сам собі: сніг упав на землю.  Не тепло, а холодно.  Готуєш сам себе.  Не по-річному виходиш надвір з хати, а по-зимовому.  У холод одягаєшся тепліше.            

 

64. На що чоловік жив весь час.  І щороку щодня не кидав  думати, не кидав робити, а примушував себе до цього часу готуватися зимою, не влітку.  Без валянок не ступить на землю, білий сніг лежить.  І шуба теж треба.  День весь бродиш по природі, доріжки чистиш, або діло робиш те, без якого не обходишся.  Думати – одне, а робити – інше.  Зараз не тоді, машина, трактор.  А раніше жива сила, з якою доводилося по-своєму, по-людському обходитися і доглядати.  Як за собою, так і за твариною.  Це був такий час, всі люди цим займалися, свою власність показували.  У деякий час волами рогатими хвалилися, що вони йому допомагали в житті.  Чоловік орав, на них возив у двір.  Він робив це діло для того, щоб у природі довго не жити, а скоріше забратися із землі.  Він через силу все це робив.

 

65. З землею борсався, не давав спокою, не забував про неї, як про джерело, думати та багатіти.  Земля народила для людини прибуток.  Він соломку на двір в стіг складає, все це тварині готує. А собі – чисті зернятка в засіки. Про себе не забуває, і зараз зі своїми силами лізе під трактор з молотком або ключом, ремонтує.  Хоче, щоб його машина в природі за землею так доглядала, як ніхто.  Робила грядку.  І на цей час чоловік собі готував, готує, і буде готувати.  Він добре знає.  Якщо він не буде здорову машину мати, він не отримає врожаю ніякого.  Земля так нічого нам не дасть, а пролежить весь рік. Порожнє місце покаже, що людина не робить.  Він лягає спати тепер разом з трактором разом.  Сам на подушку    кладе для зручності  голову, а трактор під головами.  Він усно з ним заочно розмовляє.

 

66. Готується щодня, все робить, робить трактору ремонт.  Чоловіка діло на землі все ... Доводиться не поодинці – колективом.  Не один трактор треба на сезон, не одна машина, яку зробив чоловік.  І він на ній катається.  А ремонт робить той, хто вміє, і кого примушує цей час, до якого людина не приходить без продукту.  Людині треба продукт, і машині треба теж.  Такий прийшов на землю час.  Ми його зробили таким для нас, можна сказати, нехорошим, холодним і поганим.  Живемо ми з цим ділом, боремося, воюємо, а потім умираємо. Нам у цьому ділі не заслуги, і не наше з вами завоювання.  Жити треба, і хочеться сильно жити.  А час такий настав, нам жити природа не дозволяє, бере і карає своїми силами.

 

67. Хто б ти не був, селянин чи робітник, будь-якій місцевості чоловік.  І ти не знаєш тепер у цей час, а що буде далі. Ми дивимося на землю не так, як дивимося ми, всі до одного чоловіка, які думали про неї, і хотіли, щоб природа зі своїми силами не стояла на одному місці, і не була така.  Як вона спочатку важко показала, бідно.  Було холодно і погано, чоловік від чого відривався, і йшов углиб для того, щоб люди людей народжували й робили їм своє життя.  Воно в цьому ділі росло і робилося великим.  Люди дивилися і говорили про це діло.  Було, є, про що говорити до одного часу і до однієї години, поки зберігає це все природа.  Якщо це треба.  Ми не знаємо, що робиться за бугром, і що буде далі.

 

68. Всі ми чекаємо свого дня, щоб було добре. А природа не та була, яка зустрічала тоді, коли чоловік не знав, що йому доводилося думати і робити, і що могло вийти зі зробленого. А зараз чоловік не той, якого ми з вами мали, він у нас не мав такого розуму. А запитай у кого-небудь, він скаже, що я багато знаю і роблю. І виходить те, що в житті погано буває. Чоловік у природі робить у житті те, через що йому доводиться на один час задовольнятися добре. Він для цього заклав свою працю, щоб люди інші сказали про нього, як про вмілого хазяїна, хто все своє життя бився в природі та продумав про своє зроблене. У нього у дворі дуже багато різної будови для того.

 

69. Це все чоловік для себе будував, щоб на нього не сказали інші такі, а може, кращі від нього, господарі. Жив, мовляв, він у цій справі, століття провів, а щоб толк якийсь, нічого не зробив. Щоб подивитися і зосереджено сказати про це свої слова хороші, господар не заслужив. І не було в природі такого чоловіка, щоб він у себе мав усе, і нічого іншого не потребував. Чоловік жив у Румунії, він мав за національним  обрядом 99 економних господарств. Багатше його не було в Румунії. Він хотів сотенну, округлити. А закон йому не давав цього робити. Він жив міцно, але коли прийшов його час, треба буде здаватися, то тут у нього народилася велика жалість. Сам вмирає, лягає на віки. А все це його кому дістанеться.

 

70. З собою забирати немає сенсу. Всі люди коли жили, то вони добром хвалилися, і говорили: це моє. Мало придбаваю, багато продаю. Але коли нас ділить природа, то тут нічого не скажеш, крім одного слова – даремно я це все робив. Не спасло моє багатство, як я не жив, що не робив. Природа так мене не обійшла, не було, за що обходити, заслуг ніяких не було перед природою. А як почав робити своє діло в житті, недоробив, так все залишилося. Як у залежного чоловіка, хто всі свої сили клав у цьому ділі, беріг сам себе. Щоб не потрапити в руки природи, і не захворіти і не застудитися, цього чоловік жоден не робив. І не хотів ці якості в природі відшукувати. Без свободи намагався все робити, ліз прямо на рожен своїм серцем.         

 

71. Він сьогодні жив добре, завтра теж добре.  Всі люди не хочуть бачити у себе поганого.  Погоня усіма людьми щось робити для себе краще від усіх.  У нашому селі жили люди, є їм добре, їм допомагало в житті жити добре.  Він легко справлявся з джерелом.  Щоб зробити, він недоробив, помер зі своєю думкою.  Хотів доробити, а не довелося.  Скоро накинулася природа, вдарила своїми силами, не дала    пожити людині.  Відібрала сили, ввела безсилля своє чоловікові залежному, вояку.  Хто не навчився іншу людину просити, а навчився в природі примушувати, щоб він робив.  Я нічого не робив, а жив за рахунок цього діла добре, не тривожно.  Такого чоловіка не народжувалося в природі, щоб він нічого не потребував, і він нічого в своєму житті не мав.

 

72. Він тільки не знає, що буде далі.  Хотів пожити так, як хотіли всі, але природа не дала, відібрала у всіх свій вік. Ніхто з усіх живих людей цього не заслужив повного права, щоб у природі знати, що буде далі.  Ми знаємо і робимо те, що нам завадить.  Природу не любимо.  Хто нас з вами таких полюбить?  Нам природа треба, і хороша сторона треба, ми поважаємо.  За це діло всі помираємо.  Нас природа не любить.  І не дає, щоб у нас мозок зі своєю думкою розвивався, а серце було молоде, билося без кінця, краю.  Для цього чоловікові треба народитися такому, щоб його природа за його діло зроблене любила, і наше корисне в житті тіло зберегла.

 

73. Людина повинна такі якості у себе завоювати в природі, добитися від природи, щоб знати, що буде далі.  Ми такого чоловіка між собою і природою стали мати.  Він заслужив від природи увагу, щоб жити.  Я, говорить Іванов, хвора людина.  Не вболіваю за вас, здорових людей, хто цьому не вірить, що за діло створене народився.  Чоловік, він зі своїми силами не до нас прийшов, його попросили в природі хворі люди, ображені природою, забуті нами всіма.  Якщо ви своїми силами і умінням допоможете    молодій людині.  Люба з Миколаєва звертається.  І зверталася до багатьох фахівців, але такої людини не виявилося, щоб їй допомогти, щоб вона не лежала і не стогнала.  Якщо ви їй допоможете від цього ворога позбутися, це ваша робота.

 

74. Ви її не любите, таку хворобу, і не допомагаєте. Ви безсилі в цій справі. Ворога не треба виганяти капризно, як ми самовільно до нього відкликаємося, хочемо призупинити. А він знову відгукується, рве діру, і лізе через щілину. Йому ми нічого такого не зробили. Ми не знаємо, що буде далі. А чоловік цьому народженому ворогові – я. Для цієї справи народився, щоб їй допомогти. Я допоможу, упрошу ввічливо цю Любу, щоб вона моїм природним практично скористалася. Стала робити те, що буде їй треба робити. Вона свого ворога з тіла прожене сама. Але не ми з вами, хто хвалиться цією справою, що фахівці, лікарі цієї справи. А не вміємо цього ворога зжити.

 

75. Ми з вами навчилися різати та уколи давати, та пити пігулки. А щоб була якась користь. Ми не знаємо, що буде далі з нами. Теоретичне поняття таке. Ми всі народилися для природи, щоб працювати в ній, і жити за рахунок її діла. Тільки що поступив на фізичну і важку роботу, а у самого вже народилася думка її кинути. І піти трохи вище, хоч на сірник, але вище від усіх, що дзвонили. А тоді, коли покаже сам себе в цій справі, господар підвищить далі. Такі люди довго не живуть на одному місці. Їх за це піднімають робити гучне ім'я бригадира. Ця система не на одній людині проходить, і вона все життя проходила. Ми цю роботу захоплювали, і намагалися робити.

 

76. Ми це все робили для того, щоб у природі за рахунок когось легше жилося, а робилося для заробітку більше. Ми самі всі такі люди, хто для цього отримав у природі здоров'я, і ним розпоряджається, то направо, то наліво. Йому хочеться, як би іншими людьми покомандувати. Та примушувати, щоб вони працювали, а я ні. Це у нас така традиція є у кожної людини. Хто в природі не хоче бути простим звичайним чоловіком, йому хочеться в житті, як це робиться, начальником бути. А начальником чоловік буває вчений, і довірена людина від когось, або від господаря цього виробництва. Або від партії, вона контролює всіх нас, що роблять. Ми з вами поки не зможемо жити без усякого ватажка.

 

77. У нас повинна бути віха, або ватажок, хто нас за собою веде, і нами командує, як своїми людьми близькими. Я повинен вас усіх, молодших від себе, примушувати. І те діло робити, щоб у нас з вами росла і зміцнювалася економіка. Ми в цьому ділі розвинені люди на нашій землі робити те, що щорічно нам дає врожай. Ми його самі в цьому ділі робимо, одне не кінчаємо, а за інше хапаємося. Без усякого діла будь-якій людині життя немає. Він лягає спати, а сам все життя природну кладе під голову. І групується опанувати цим ділом Якби він знав, як буде треба все робити, щоб у господарстві росло і додавалося, він би не лягав спати. Його це вся практична ідея.

 

78. А в цьому всьому чоловік воює. Йому хочеться жити добре і тепло. А сам не знає, що буде далі. Через це незнання вмирає він. Хіба не можна буде жити. Ми з вами за це не бралися, і не бажаємо ми братися за цю справу. А в природі дорога є, по якій можна буде ступати. Ми ж одну обґрунтували, і взяли як джерело наше, стали ним користуватися, як своїм оком. Це наша земля, ми її знаємо і хочемо, чекаємо її краси квітки небувалої в зеленій траві. Але нам це все недостатньо, щоб ми з вами не мали права розмовляти з природою. Вона ж друг нашого тіла. Хіба вона хоче, щоб ми в ній умирали. Вона нашим таким вчинком не радіє.

 

79. А хоче допомогти нам, вказати нам цю дорогу, по якій треба буде йти всім однаково і без усякого нестатку. А щоб з силами своїми ламати, розкидати все, що попадає під наші руки. І робити зі старого нове. От тоді-то буде у нас нова небувала дорога в житті. Ми її візьмемо і почнемо пробувати. Дорога ця була, вона є зараз, і буде вона завжди, якщо ми візьмемо робити це діло, через котре вийде з чоловіка Бог. Ми не в силах йому нічого зробити в його житті, бо він у нас за свою дію не відповідає. У нас він вважається в природі вченими: хворий чоловік неповноцінного розуму. Він не надіється ні на кого. У нього надія одна на хворого, ображеного, забутого нами всіма. Він хоче бути таким, а ми не вміємо йому допомагати.    

 

80. А допоможе йому діло Бога, чоловіка руки, розум, зосереджений все це зробити. Бог на землю прийшов нікому не заважати. А прийшов допомогу створювати. Ворота іншої дороги відчиняти, щоб між людьми в природі не було бідності, а було одне багатство. За ділом Бога всього життя, Бог не хоче, щоб люди сідали і сиділи, томилися у в'язниці, і працювали в колонії. Всі ми за це голосуємо і розвиваємо цю історію, щоб наша юстиція ввела за рахунок чоловіка, який знає, що буде далі. А далі не буде того, що робиться зараз. Ми всі через це все зробимося Богами. Для нас не буде потрібна в'язниця. Ми через це розпустимо всіх хворих по місцях. Будуть люди не такі залежні від природи. Їм дай те, чого вони хочуть.

 

81. Бог говорить. Мені не треба нічого, крім одного повітря, однієї води і землі. Через електрику і струм треба одне життя, яке мене оточує. Я Бог, не прийшов багатому, розумному, що багато знає, допомагати. Я прийшов з новою дорогою, її показувати, вчити нашу молодь, щоб вона не гинула у нас в таких умовах. Не встиг стати на свої ноги, як його пхають, хапають, хочуть, щоб він був на своєму місці, зайняв своїм тілом чергу, і чекав час свого дня. У ньому чогось робити, щоб добре один час. А інший час, він наблизиться до холодного і поганого, помре. Це не Бога дорога, вічно розвинена на людині, на вояку, на борцю, хто не хоче бачити у себе погане і холодне, біжить до хорошого і теплого. Цього Бог не робить, і не хоче, щоб усі люди робили. Вони мають на це і місце, і час.

 

82. Та ніякої хитрості немає, і не важко робити, щоб бути самому Богом у житті. Треба робити за вченням Бога. Вчися, тобі Бог підкаже, що буде треба зробити, щоб бути Богом. Бог не вбивця, Бог не злодій, не перелюбник. Бог практичний у природі, фізичного явища чоловік, хто доглядає за собою, робить у природі, щоб не вмирати. Бог безсмертний. Він миє ноги щодня вранці і ввечері холодною водою, пробуджує цим центральну нервову частину мозку. І старому дідусеві і бабусі, дядьку і тітці, молодій людині низько вклоняється з душею і з серцем, їх любить. Каже вголос: «Здрастуй, дідусь, або бабуся, дядько з тіткою, і молодий чоловік». Твоє – говорити моє. Бога діло – їм сказати, а вони як хочуть. Я не буду ні перед ким винен, і Бог не скаже за це нічого. 

 

83. А от бідного чоловіка, Бог навіть примушує себе шукати його. І дізнатися, чого ж він потребує. Бог дізнається, що йому треба в цій справі, чим він хворіє. Треба допомогти. У Бога всі сили на це є підняти чоловіка будь-якої хвороби, і примусити чоловіка бути здоровим. Це Бог сам на людині розвинув, зробив, і хоче, щоб ми з вами, всі люди, це робили з душею і з серцем. Знайшли бідного чоловіка, дізналися, чого він потребує, треба буде допомогти. Скажи: «Я цій людині допомагаю для того, щоб мені не хворіти нічим ніде ніяк». Без всякого я це як Бог роблю і сам.  Приходить суботу короткий день, з ранку до самого вечора не їм, лягаю в ліжко, сплю натщесерце, у неділю не їм до 12 годин. А коли час цей приходить, я теж Бог, як людина, вийду надвір, підніму вгору обличчя, і тягну три рази повітря, вдих і видих.

 

84. Сам прошу природу, дуже їй вірю, надіюся на її природні сили. Кажу: природа ти моя дорога, дай мені життя моє і розвий на мені моє вчення для всіх. Я це все зроблю як Бог, сідаю і їм стільки, скільки завгодно. Але не вважаю, що їжа допомагає. Так я думаю, і надіюся на свої сили Бога. Це все тимчасове явище. Прийде час мій, Бог говорить, Чівілкін бугор, вже написана фраза про це. Я як Бог не плюю слину, не харкаю на землю, не курю тютюн, і не п'ю вина ніякого. Завжди тверезим виглядаю. Ось чого робіть з душею і з серцем. У вас на арені буде Бога діло. Ніколи нічим природою за це не будете ображені. Ваша хвороба у вас зникне. Ви станете, якщо заслужите правди, теж станете таким же самим Учителем, як і Бог.

 

85. Нас учить одному здоров'ю. У природі є дві сторони. Вчення розумове теоретичне, і фізичне практичне. Ленін боровся політично за нову державу, разом з народом за Радянську владу, за робітників, бідняків селян. А фактично ввів соціалістичне господарство, де почали будувати за допомогою вчених економіку. Їй потрібен був фахівець інженер, будівельник. Їх запросили для того, щоб вони науку і техніку розвивали на людині. Нам потрібна була на це металургія, шахти, заводи, і електрика. У цьому всьому залишили для людини режимну юстицію, закон та медичну допомогу лікаря. Влилася на цю справу радянська інтелігенція.

 

86. Вона стала йти від поганого життя до хорошою через своє вміле озброєння, що й примусило кожного нашого чоловіка бути залежним у природі, що бориться. Воюємо з нею за життя.  Не вільно, всі однаково в цьому ділі живемо. Ліземо ми серцем на рожен. Немає ніякої слави за нашу нелюбов самих себе. Не з душею і серцем живемо в природі. Не вболіваємо за вчинок наш між нами, людьми, щоб ми знали старих, і дорослого дядька з тіткою, не забули про молоду людину. Їм треба, будь-якій людині, свою голівку низько клонити, і говорити вголос. Щоб не по вітру слова проскочили. Душу треба з серцем мати на це все, свою ввічливість представляти всюди.

 

87. Це вчення практичного чоловіка, незалежного чоловіка. Його життя важке для всіх, велике терпіння. Треба загартувати серце. Милими людьми назвати, щоб вони глянули на сонце для того, щоб побачити правду. Через неї оздоровитися і бути здоровим чоловіком, Переможцем природи, Учителем народу. Але не примушувати, треба просити будь-якому чоловікові будь-якого чоловіка у всіх його справах. Буде не те, що ми думаємо. А що буде далі через наше хороше і тепле. Ми для цього ввели електрику, і зробили агрегат, машину, і хімія запрацювала на всю силу. Щоб наша економіка зростала не для того, щоб наш чоловік жив погано. Ми для цього учимося, щоб своє місце зайняти і ним розпоряджатися, як своїм ділом.

 

88. Свого місця у природі немає. А є наш корисний чоловік, котрий робить у природі легко без усякого режимного закону. З великою просьбою до чоловіка, щоб він більше не воював з природою. Не боровся з нею за її наявні якості, з яких робиться зброя і заряд. Навчається, як буде треба стріляти, і в кого стріляти. Зброя є зброя. А природа є чоловік, він навчився нею володіти. І примусив себе у чоловіка стріляти за те, щоб він її не робив, і не поширював зброю по руках. За зроблене діло робиться між нами в природі людьми війна. Один одного не жаліємо, вбиваємо. Немає жалості, і свідомості немає, щоб чоловік з чоловіком погодився, і сказав один одному. За що ми в цьому воюємо? За цяцьку, за ганчірку, за шматок, за зовсім мертве, неживе.

 

89. Залежне в природі життя – це теорія, вчені люди себе ведуть, та інших підлеглих примушують вбивати ні за що іншого. Це ненависть, зло між людьми в природі, яке розвелося давно. А практично, незалежно треба навчитися в природі трудитися для здоров'я, і хвалитися своїм серцем на весь світ за вихід його в світлі. Такого чоловіка не було, щоб він зробився за своє діло, зроблене ним, Бог. У Бога хитрості немає. А він живе, як усі не думали жити. У черзі не стоїть. І не думає про завтрашній день, що в ньому доведеться мені краще жити. Цього діла природа ніякій людині не дає, крім як образить за його хороше. А хороше ніколи хороше не створювало, щоб було добре людині.

 

90. Також наша нова соціалістична держава, у ній наші всі люди не знають, що буде далі. Один чоловік не хоче, щоб люди наші робили самі собі шкоду. Ленін після смерті брата свого, він свої сили направив для того, щоб змінити форму царську. Він разом з народом боровся, і робив те, що йому в цій справі допомагало завойовувати. Він тільки не знав у природі, що буде далі. Люди завойовували, брали барикади, разом з ученими завоювали владу радянську. Вона бралася нелегко людьми зі зброєю в руках, вбивав чоловік чоловіка. Це не все наше таке завоювання, що ми зробили з вами в цьому ділі. Господарі примушують природу, щоб вона нам давала все те, що буде в житті треба.

 

91. Чоловік не живий, а напівмертвий, жити багато не буде, помре, як і не жив. А щоб знав, що буде далі, і на сьогодні не знає. А старається жити, всі свої сили для цього направив. Волю представив лягти в подушки, і через неї розмовляти з усім багатством. Це людини не спасіння є в житті, самовільний примус іншого чоловіка, щоб він робив. А ми з вами не робимо того, що він робить. Ми хитруни, розумні люди зі своєю думкою чекати свого часу. А коли він і до нас прийде, та ще яким він прийде, ми нічого про цю справу не знаємо. І не можемо точно сказати про цю справу, до якої ми себе готуємо. Ми з вами не знаємо, що буде далі.

 

92. Хіба можна пузом, що наїлося, хвалитися, або хорошим, теплим одягом, хоч житловим домом? Це не порятунок людини в житті. А тимчасове явище в нашій природі пожити, подумати та поробити. А помилка буває. Люди людей втрачають у труді у важкому житті. Ми з вами за це по теоретичному розвитку людям не обіцяли. Ми говорили: так будемо жити добре всі, якщо тільки ми з вами завоюємо те, що треба в нашому житті. У нас сили на це є, всі наші здібності в людях. Наша діло одне – взятися і на самих собі випробувати. Що ж з цього всього вийде далі. Ми не хочемо у себе бачити сторону Бога. Вона непогана є зі своїми навиками.

 

93. Вона учить нас, щоб ми робили по Богу, але ми з вами це діло не визнаємо, і ненавидимо. Не хочемо з вами жити холодно і погано. Це ж саме є початок, Бога сторона. Від кого ми з вами відірвалися, і біжимо від близького рідного друга. Це повітря, вода і земля. А прийшли до штучного, до діла рук людини. Всі вони з ділом людину поставили на ноги, але не навчилися розпізнавати природу. І на це не трудилися, щоб своє виходити серце для того, щоб продовжити не секунди, а роки. Ми з вами дочекалися час не такий, як він був, інший. А до нього себе підготували зустрітися, і зробити те, що ми весь час робимо, що доводиться робити. Самі вдома сидимо старожилами, а дітей молодих послали на фронт боротьби воювати з природою.

 

94. У неї відбирати її сили, і ними один час користуватися. Цього кожна людина в житті хоче, але у неї, у такої людини залежної, це діло не виходить. А от інший час прийшов, треба вмирати, холодно і погано. Прийшла смерть, що примусило людину. Хіба ми, люди, про це не знали і не бачили, і не зустрічали, і не проводжали. Ми народжували самі маленького чоловіка в житті. А коли він у нас виросте, постаріє, свої сили втратить, тоді мовчи, готуйся до смерті. Ніякої надії на це, щоб жити. Ця жаба квакушка незалежна, життєрадісна тваринна в природі є. Вона надумала своїм умінням людям запропонувати свою думку.

 

95. Щоб на землі народилася для мирної мети всіх людей дружба, яку принесе живий енергійний чоловік сам Богом землі. Всім людям нашої землі треба дати йому візит для практичного діла в природі. Йому для просування не буде треба ніяка залежна в природі, зроблена руками річ для того, щоб нею користуватися, як користується наш рідний на землі чоловік. Бог один чоловік є нашому протилежний. Його діло, один є намір виступити перед кожною людиною, і розповісти ту історію, яка ще не була на людині. Тільки зараз вона народилася людьми всього світу, цю невмирущу річ показати.

 

96. Для Бога не буде потрібно ніяка особливість. Вона нам усім розповість перше початкове діло. Ми від нього дізнаємося не старе, а нове небувале в житті. Він покаже свої якісні руки, які струмом убивають будь-якого ворога. Бог його на собі пізнав, і все своє життя в цьому ділі з ворогом провоював. Не кустарно по ньому вогнепальною старався його вбити. А словами упросив природу, щоб вона за його таким проханням створила життя таке, яке ніколи перед людиною не стояло. І не робило того, що нам Бог на нас покаже. Він нас усіх своїм умінням зведе в купку, і ми протягнемо свої руки один одному.  

 

97. І з вами погодимося. Не з нашим усім озброєнням, не з нашою боротьбою чи війною, яка нас, людей, поділила навпіл. І поставила на своє місце для того, щоб ми з вами стояли і це діло чекали, у чому нам доведеться помилитися. І на віки віків самі себе ми кладемо через це в землю. Ми з вами, всі люди, що живуть, але цього не знали, що буде далі. Нам природа представила одну з усіх жабу для того, щоб ми всі погодилися з цією справою. І дали свою згоду прийняти таку людину, кому ми, всі люди, дали ім'я. Нехай він між нами сам себе для цього діла показує, і, найголовніше, він буде вчити всіх.

 

98. Для нього немає ні доброго, ні поганого. Він один з усіх учить здоров'ю, щоб ми вчилися цьому всьому. Я жаба, тому я стала говорити. Він біля річки косив сіно косою руками для своєї корівки. Почув він мій крик перед вужем – і до нас на фронт нашої вічної війни між жабою і вужем. Своєю рукояткою коси розвів. Я пішла по своїй дорозі, а вуж своєю. Тому людина заслужила через цю справу від природи у себе мати золоті руки. Бог для усіх нас самородок. Його джерело загартування визнала, в житті одного Богом його назвала. І прошу нас, вчених і невчених, з цим діло погодитися, і дати право його волі своє місце зайняти, і своєю дорогою вільно йти.

 

99. Це не ми з вами є в природі залежні люди, всі говоримо. Нам сказала про це жаба. 35 років він так само, як і ми, боровся, провоював. Якби не залежність, з якою доводилося зустрітися. Як зустрівся один час Іванов з незалежністю. Для нього це був початок у природі робити людині не для того, щоб з нею боротися чи воювати. А треба це все змінити старе на нове. Треба чоловіка навчити, його просьбою просити. А не примушувати, як ми з першого дня почали маленького чоловіка одягати, годувати, і в домі жити. Він відірвався від поганого і холодного. А примушували, щоб він наближався до хорошого і теплого за рахунок живого і радісного. 

 

100. Хіба тілу чоловіка треба такому мудрецеві на своїй багатонаціональній мові говорити. У кожного чоловіка своя хоробрість. Він бачить, але зробити, нічого не зробить. Йому приготували все для життя подальшого. Показали дорогу, ми її бачимо, стараємося туди потрапити, і там своє вміння показати. Хоч порвана шапка на ньому і латані чоботи, але зате сам чоловік на своє обличчя красивий. Він робить сам усе. За що тільки не взявся зробити, у нього під руками горить. У нього на місці і дім не такий, як у всіх. Він сам не такий. Хоч трошки, але більше є з багатства. Живе він краще від усіх, все він має. Але він не вчився, щоб дати. Чекає, поки хто-небудь.

 

101. Не хворіти людині, не застуджуватися. А у нас всі люди такі слабкі, у природі стоять на своєму місці, хто б він не був зі своїм таким вченим званням. Природа є природа, вона не голубить наші   рідні тіла, котрі близько є до повітря, води і землі. А стійкості не має людина, не знає нічого в житті, що з нею, найголовніше, з цього має бути. Наша нелюбов до життя до природи. Ми для цього діла бідні люди, не працюємо для нашого здоров'я. Природу ми не знаємо, свою історію, теж з нею не розбираємося, що може бути. Найголовніше, в житті це наша друга, зовсім не така в природі сторона. Вона свою дорогу веде не таку, як ми її проклали від порога своєї хати.

 

102. Добре вона відома і ясна. Як наше сонечко вранці сходить, а ввечері заходить, так і наш чоловік. Де він не буває, чого він не робить, все для хорошого і теплого вибирає. А, зрештою, що виходить? Сам особисто тілом іде від холоду і поганого. А його тягнуть умови час щохвилини до смерті, і холодно, і погано людині. А наш руський між нами, багатонаціональними людьми, такого народила чоловіка, йому свої сили в цьому ділі довірила самого себе рятувати. Він не йде і не ховається від холоду і поганого, йде прямо, говорить усім. 35 років по-вашому я жив. Переді мною фронт з джерелом під головою   лежав. Я теж чоловік був залежний, як усі. Без одягу, їжі та житлового дому не чоловік краси був. 

 

103. А зараз не такий – загартований у тренуванні, завжди не те мислить. І не надіється ні на кого, не вірить нікому, крім свого рідного тіла. Якщо воно у мене є, то мої сили, моя воля не отримає, і не піде по дорозі залежній. Я піду зі своїм тілом по дорозі незалежній. Воно у нас дорогу веде разом з холодом і поганим, разом у природі терпить. І чує наші сказані слова про це: він, мовляв, один не те робить, що всі зробили. Не знають, куди подіти, і що з цим захворюванням робити. Особливо зараз між нами, такими людьми, прогресує ворог рак. Лише б примазався, як він тихо вкорінюється. Свої сильні коріння закладає в будь-якого чоловіка, і завдає йому смертельний удар. Чоловікові б жити, за віком і за ділом його, але природа не дала йому.

 

104. А незалежність цього не має і не робить. Любить і холод, не соромиться поганого. Це самі одні з усіх засоби. Їх можна отримати кожній нашій людині, до котрої цей час, окремо кожен день іде, і йде від нас. Ми його зустрічаємо і проводжаємо не з порожніми руками. А готуємося за деякий час, про цю справу мислимо багато, а робимо ми важко. Весь рік безперервно готуємося, щоб у нас був хороший одяг, солодке, жирне поїсти. А в домі зручно пожити. Це не порятунок є і не задоволення, у цьому ділі ми легко втрачаємо своє здоров'я, а не вчимося з вами знаходити.                         

 

105. Ми не такі люди, як Іванов. Цього добра не потребує, не визнає наш на нас розвиток, а всьому цьому початку протилежний. По-вашому, жити – треба обов'язково в природі хворіти і застуджуватись. А потім вмирати, чого не хотіли. А нас примусила природа, це ми робимо, у чому ми і вмираємо. Навіщо ж так жити, як ми з вами озброюємося, робимося вояки. Хочемо жити і збагачуватися, та продовжити свої роки. Ми цього не отримали. А болісно без усякого помічника жили самі, нікому не кланялися, ні в кого не просили. Самі самовільно надумали, без чужого не залишалися, завжди додавали у природі за рахунок свого вміння.                           

 

106. Ми з вами учимося на півдні і на півночі, учимося на заході і сході. Своїми силами зробили зброю для себе в допомогу того, що ми примушуємо землю, щоб вона нам давала не мало, а багато, в чому ми з вами і вмираємо. А в історії всій нашій розвиненій, за ділом Іванова, цього не повинно бути, у природі робитися. Незалежність вводить не те, що люди весь час думали, і робили кожен раз те ж саме головне, від чого робилося холодно і погано. У людей це велося споконвіку. У людей не життя процвітало, а смерть примушувала людину не жити. У людей смітило велике незнання. Вони робили те, чого не слід було   робити ні одному чоловікові. Це такий віками вводили потік.

 

107. Така штука для цього зроблена людьми. Вони ввели цю залежну дорогу. Примусили людину не спати, а робити в житті небувало хороше і тепле, без чого себе не навчили обходитися. Якщо ми з вами, всі люди, що живуть на білому світі на нашій землі, визнаємо дорогу Бога, яка залишалася позаду між людьми в природі. Це – незалежність, загартування і тренування. Його ніхто не поспішав освоїти так, як Іванов зважився піти на злочинну жертву. Я зустрівся в природі з думкою. Вона мене примусила   розбиратися з життям людини в природі. Чому людина одягається, і чому їсть і в домі живе.

 

108. Самі в цьому всьому своє здоров'я втрачають. Ніяка особливість цьому всьому не допомагає. Ми, всі люди, зосередилися, пішли по дорозі своїй. Стали в природі озброюватися природою, і розвивати її дуже цікаво до того часу. Ми робимо, і в ділі отримуємо добре. Ми в цьому не отримуємо продовження, укорочуємо життя. Ми з вами, крім цієї дороги, не прагнули знаходити, цією дорогою втягнулися. І роблять всі люди те, чим Бог зі своєю ідеєю не залишився задоволений усім нашим людством. Ми не любимо однаково природу, чекаємо її, щоб вона нам давала прибуток. А бездіяльної природи ми не хотіли, щоб вона до нас приходила зі своїми нехорошими, холодними в снігу днями.

 

109. Це час зимовий, від якого ми не відмовлялися.  У домі зручно приготовлено.  Ми цей час собі бережемо.  Зі степу всі йдемо, крім одного озброєного мисливця.  Всі хороші хлібороби селяни господарі зовсім приготувалися зустрічати і проводжати між теплим і хорошим місцем, де чоловік може себе укласти в хорошу, теплу, м'яку постіль з подушкою.  Але найголовніше, про шматок належної землі, де довелося людині закласти передчасно свій труд.  Це все робилося людиною для того, щоб про неї не забувати.  А все думати про всю створену атмосферу, яка лежала за вікном.  А ми, вся наша родина, від цієї температури заховалися в умови наші.  І хто про що думав і гадав у цей час.

 

110. Що кому діставалося робити.  Буває безболісно проходить цей час, що йде по природі. Ми кожен свою роботу покладену без усякого капризу робимо.  Нікому, як нам, діставалося робити.  Ми робили самі.  Нас примушували наші умови в цьому домі, робити свою роботу думали по-різному.  Хто про що.  А ми всі думали про завтрашній день, чекали його не таким, як він прийшов.  Сьогодні дуже холодний, весь у снігу.  Зимовий мороз надворі був, нас як непридатних загнав у нашу хату, хоч не виходь.  Ми холоду боїмося, нас страшить зима.  Ми не любимо холод.  Цю дорогу нашу людську ми повинні замінити на дорогу, ніким не зайняту.

 

111. Вона й до цього, до чого наші люди ведуть зі своїм у природі розвитком на нашій землі, яка стала людині джерелом.  Про що люди не кидали думати, не залишали свої руки без усякого діла. Хоч маленьким трудом сам себе чоловік примушував.  Він до цього діла наближався. Йшов на сторону куди-небудь до іншої національності, або до багатої людини наймався на термін.  І в нього робив за його вказівкою, був його рабом.  Не будеш слухати, не будеш робити – це жити не будеш.  У природі дні до нас, людей, даром не приходили.  І в них без нічого не дихнеш.  Все це робилося за вказівкою в природі.  Так говориться, встав з ліжка – інше зовсім думай.

 

112. Твоє діло хазяйська, ти повинен зробити те, що роблять усі.  Обличчя і руки водою помити.  Якщо віриш Богу, як це робилося.  Бога таким ніхто не бачив.  Як хотів будь-який чоловік Богом бути, але гріхи і попа нашого не допускали зробитися, Богом бути.  У нього в його житті  приходили такі дні.  Про них ніколи не забував.  Завжди річне велике свято, він його від себе ніколи не проганяв.  І хотів би таке, щоб усі дні по природі проходили.  Такі дні людину не гнали в степ.  За явленням Бога, хоч голодний, але сиди, нічого не роби.  Економили в усьому своєму ділі.  А іншим багатіям цей час давав спогад, робити одну свою розкіш.

 

113. Вона у них за рахунок природи створювалася, і робилася для веселощів.  А коли у людини додавалося, він тоді радів.  Коли у нього було, він нічого такого не думав, і не намагався прокладати на це свою дорогу.  Вона показувала, що буде треба зробити.  Зайве ніколи нікому ніде не заважає, швидше за все втягує.  Примусить  все робити людину, і радіти, і плакати.  Все на віку свого життя можеш зустріти.  Такі ми справи переживали, але от цього ми в житті не хотіли бачити.  Де воно взялося таке небувале у нас горе, не маленьке, а велике.  Між нами, людьми, в нашій родині в природі старий чоловік вожак захворів.

 

114. А от цьому горю чоловіка не знайшлося.  І ніхто з наших людей не зміг навчитися, щоб вміти в природі це робити.  Чоловік на це діло не народжувався, природа не допускала такого часу, щоб чоловік у ній заслужив бути таким уболівальником.  Про таких людей природа нашим ділом, що ми робимо.  А наше діло нехороше для природи.  Вона любить тих людей, хто до неї ближче стоїть і сильно любить, то природа про нього не забуває.  Йому ставить свої заслуги, щоб чоловік був між людьми не такий, як усі, за свою якість.  Природа не дає так, щоб залишилася на ньому яка-небудь слава.  Її треба буде робити на собі, щоб люди боялися, тобто від тебе йшли.

 

115. Значить, не Бога сторона, не його діло – самих людей. Цих людей, хто став не робити, а думку пускати в погоню за природою, швидкою в польоті, або швидкою в бігу. Дуже було тоді дивитися і залишатися на своєму місці. Ми, люди, не пішли по його дорозі, один за одним стали відриватися, і не стали жити, безсило все залишали. А самі йшли в природу прахом, де і як. Цій справі ніхто не наслідував. А всі йшли, бігли один за одним. А щоб піти або догнати, це у них не виходило. І ніхто з усіх людей це не зробив. Природа залежному чоловікові не дала рівного життя, щоб люди жили на землі, однаково користувалися правами.

 

116. Природа не підсилала такого дня, щоб він був однаковий, або людина народилася зі своїми силами однаково. Час людський, а не Бога. Чоловік жоден з них не зміг обходитися так, як Бог хотів. Чоловік безсилий був зайняти Бога місце. А Бог в будь-який час зміг людину замінити, і бути весь час людиною. Поки за це не взялася природа, і між собою і всіма людьми довірилася, дала чоловіку одному цим ділом по дорозі Бога йти. І робити те, що людям всім не під силу здійснювати, і робити те, що робить Бог. Такого дня, як ми його чекаємо, він не потребує. І йому цей час не треба. Бог не готується так зустрічати час, як весь час зустрічали і проводжали.

 

117. Бога діло не людське, нікому з людей не підходило, лише тому, що Бога люди всі думали і чекали, його як такого немає. Це були, вони залишилися в природі для будь-якої людини заслуги в природі, щоб не застуджуватися і не хворіти. Цього діла ні капіталістична сторона, ні соціалістична сторона не завоювала, щоб бути в природі Богом. Він зі своєю якістю не погодився служити своїм ділом. Це діло Бога допомагало чоловікові для того, щоб чоловік так не мучився, як він мучиться зараз. Однаково, хто вірить і хто не вірить, а залежність одна для всіх.                            

 

118. Вона була і є, і буде вона болісна через наше незнання Бога. А він чоловік, такий же самий, як і всі люди зі своїм вчинком. Через нього не довелося ні одному чоловікові стати в природі Богом, бо ніхто з усіх людей не став діло Бога робити, крім тільки одного нашого руського чоловіка Іванова. На його долю випало щастя це місце своїм тілом зайняти. Він не побоявся ворога і будь-якого захворювання. Пішов у природу прямо не так, як ходять і роблять все наші земні люди зі своїм наміром. 35 років я був таким, як і всі вояки і борці за свою справу, за свою власність, яка визнавалася. І зараз вона на місці своєму визнається, без чого люди не зможуть залишатися.

 

119. Діло Бога оточило одного мене. Я зустрівся з його силою, вона мене оточила все робити, по Богу робити. Ніхто не погодився бути таким чоловіком, як себе показав між людьми в природі. Це небувалий початок для життя незалежного чоловіка, хто виявився перед нами Іванов. Ми, люди всі, хто живе на білому світі, бідні люди. Їх Іванов називає за те, що вони одного чоловіка своїм багатством не одягнуть. У них немає того, що потрібно для Іванова. Він Бог лише тому, що йому природа дала ім'я за його один для всіх небувалий вчинок. Його примусили це робити люди.

 

120. Вони ж хворіють, вони ж застуджуються. Бог цього не отримує, і не хоче їхнього наявного у себе мати. Він незалежний, один протилежний усьому. Бог не всі такі люди, хто з-за нього поділився на землі Божим, і живуть залежно від неї. Вони без кінця і краю роблять свою справу почату. А щоб закінчити, вони цього не досягають. Їм природа не дає волі, сили відбирає у них вона за самовілля, за війну, за боротьбу з природою. Не треба б цього робити, що роблять самі в природі люди. Але вони в цій справі не знають, що буде далі. І була діло одне народитися в природі, а потім треба померти.

 

121. Залежна дорога погана. Від самого порога, від хати або будинку починається, а закінчується могилою. Для всіх своє місце в землі. Ми самі це зробили. Разом з нами починав це робити і Бог. Все йшло, як по маслу, разом. А зараз Бог з нами поділився своїм ділом, нам він не заважає. Каже. Живіть, красуйтеся самі, але мені моєму не заважайте. Я по землі ходжу, вашого не чіпаю. Мене випросили люди не здорові, а хворі, вони ображені природою, забуті всіма нами. Лише тому, що ми не навчилися їм допомагати. Самі такими робимося, нас, людей, люди закопують, і їх ми зариваємо. Це така наша всіх залежних людей дорога, для нас важка, холодна і погана.  

 

122. Бог нам усім каже одне для всіх. Треба навчитися жити, вмирати ми встигнемо. Нас, людей, віруючих в Бога і невіруючих, тримає природа на одному рівні за наш з вами зроблений режим. Ми не дарма зробили міцну в'язницю і лікарню. Ці два предмети треба нам, людям всім, за наше в природі діло. Ми робимо, ми і помиляємося. Всі люди з грішком. Той не помиляється, хто нічого не робить. Бог одну професію у себе має Учитель усього народу, вчить здоров'ю, щоб люди не хворіли, не застуджувалися, жили легко, безболісно . Це нам Бог вводить у життя. Ми Бога не примушуємо. А як за хворою людиною доглядаємо. Ліжко через десять днів міняємо, простирадла два, наволочку, купаюся в лазні щодня.     

 

123. Прогулянка введена, їдять три рази стільки, скільки всім. Спить тихіше спокійно всюди сам, ніхто тебе не потурбує. Бог не молодих років, 68 років. Старий, як малий, з колії життя не йде, і не поспішає залишити своє місце. Бог – це чоловік наш, не поділений з нами разом, на своєму місці стоїть, прикріплений босими до землі ногами. Це Іванов. Про його діло, що він зробив в природі, навіть не забули людям даного часу розповісти ми, всі присутні жаби, які в один голос у природі прокричали. Наш голос почула годувальниця і хранителька в багатьох місцях. Ми це випросили її сили.

 

124. Вона відгукнулася до нас, незахищених. Дала слово своє, і доручила сили свої Іванову бути над усіма воюючими, які борються, творцем миру. Це зроблено природою Іванову для того, щоб він був один між нами, усіма людьми. Допомагав руками своїми струмом будь-якого ворога від ображеного, забутого всіма людьми, хворого, щоб він більше так не мучився, як він мучиться до цього часу. І буде мучитися до того часу, поки ми, всі люди, узнаємо про Іванова, такого чоловіка, одного для всіх, незалежного, Переможця природи, Вчителі народу. Ми запитаємо у наших учених. Хто-небудь був такий по історії, щоб уболівав за людину так, як уболіває за кожну людину Іванов?

 

125. Він знає, що далі буде. Якщо ми своїми тілами не підтримаємо ідею Іванова, Бога землі, то ми своє становище ніколи не полегшимо. Ще гірше нас візьме в шори ракове захворювання. І буде мучити нас усіх за те, щоб ми визнали за його діло Богом. Скажіть, запитує у людей жаба, хто більше знає від нього. Що далі буде. Бог своє місце займе, у нас, у залежних людей, запитає. Що ви робили, або робите, або будете робити? Щоб нам усім було добре і тепло. Ми всі як Богу зізнаємося і скажемо. Трудилися ми всі, але жили ми по-різному. Каже від фізичної, низько оплачуваної праці: нас учені забули, а себе ні.

 

126. Поети зробилися для красивих слів. Нас примушують, а їх просять. Ми з ними неоднаково живемо, однаково ми помираємо. Нам таким простимо. Ми не задоволені життям, а вони нас учать одному труду. Бог не радіє нами, що ми робимо, через це помираємо. Наша в цьому ділі школа. Ми навчилися самі це робити. Вмирали, вмираємо, і будемо вмирати без визнання Бога. Жаба не людина, свої слова назад не візьме. Ми живемо не так, поділили природу, один одного не ображаємо, місце своє завжди беремо. А ми, люди, нам мало. Ми сваволили. По всій землі робимо свої діла. Один одного вбиваємо за наші зроблені руками діла.

 

127. Це зброя, з чим ми не боїмося охороняти нашого злочинця.  За що? Та за його діло. Він його зробив   свідомо для доказу, що він вміє робити. А ваша справа – просити його. Він ділок усьому, вміє допомагати. Він Бог землі, його треба просити, чого хочеш отримати. Бог заслужив в природі, він не кланяється природі, завойовано тепло. Діло Бога не злодійство, і не вбивця свого діла, не самовільний початку власності. Йому не треба буде ніякий самозахист і ніяке задоволення, і не порятунок у своєму житті. А чисте справедливе продовження вічного життя. За це, що зробив Бог у цій справі, він отримав від природи заслуги чоловікові зробитися невмирущим.

 

128. За це все діло, зроблене в природі Івановим, йому люди дали ім'я Бог. Він один чоловік у світі не пішов по дорозі тій, по котрій ідуть всі наші залежні на землі люди. У них у кожної людини своя дорога: пожити один прекрасний час та подумати. Так чоловік про природу думає, як йому хочеться один час своїми руками робити. Він жодного дня в житті своєму без усякого діла не пропустив. Час його природний примушував завжди про нього вперед думати. І готуватися зі своїми силами, у труді фізичному поспішити. Бо це діло, яке робиться в природі щорічно, воно і буде так робитися в ній через нестаток чоловіка того, що йому природа щодня приносить щороку.

 

129. Йому такому розвиненому мало. Він учиться, і хоче так в природі навчитися, щоб своє призначене місце зайняти. І робити над іншими людьми те, що їм шкідливо слухати. Люди з людьми поділилися давно, не живуть мирно на землі через труд, що створює. Один його робить, інший чоловік чоловіка примушує. Ми з вами, ні один чоловік, що прожив у своєму житті, не чув від жодного чоловіка, що живе на білому світі, щоб чоловік свого або чужого просив так. Як з душею і серцем доводиться в деякий час просити людей, щоб вони пішли на могилу, і чоловікові померлому зробили в землі вічну хату.

 

130. Ці люди з душею, з серцем зобов'язані свій закон виконати. Вони народилися в природі для цієї справи, щоб один одного закопувати. У них така наука про цю справу знати, і готувати самого себе в цій справі. Він добре знає про час, природу, про кожен день.  Так добре практично на своєму місці   стоїть, і чекає того, чого сусід дочекався. Йому ми зробили труну, і зарили ми його. Сказали свої слова вголос: «Нехай він нас чекає до себе». Це все наробила в природі залежність. Вона цих ... як магніт нас, людей, тягне, і по своїх місцях кладе поряд. Хоч і шкода розлучатися зі своїм близьким рідним, в цьому ділі розлучатися.

 

131. Ми, всі люди, безсилі у цьому ділі. У нас усіх наші серця непридатні, щоб ми з вами в природі у своєму житті продовжували. Ми з вами, навпаки, щось робимо, невільно живемо, ліземо на рожен, усіх така участь наступає. Може, продовжив би свої роки, не вмирав так, як помирають всі безсилі люди. Їх примусила це отримати природа. У неї даремно не приходять на землю дні. У них сили такі для кожного чоловіка перешкодити в його житті. Кожного дня це робиться природою, хоч одного, але умертвить. Не хоче бачити таку людину у себе, хто кинув вірити. З початку свого життя вірити Богові, слава недарма звучить давно вже про нього, як про помічника. Але ми його не бачимо, і не хочемо його розуміти.

 

132. Вчитися не хочемо його діла, щоб зробитися самому Богом. Така проблема є в природі, нею треба людині нашій займатися. Ми з вами для цього діла нічого не робимо. Всі вчені люди живуть у природі не по Божому, однобоко роблять. Треба буде природу любити своїм тілом, близько стати. А ми, всі люди, ненавидимо це, тому ми такі. Не хочемо розбиратися і розуміти природу, яка вона є. Біліше немає снігу, і холодніше від нього немає. Ми його не любимо, женемо від себе цей час. А раз ми його женемо геть, хто ж нас з вами пожаліє за наше з вами таке зроблене діло. Ми одяглися недарма, щоб було нам тепло. А хіба Іванову, нашому чоловікові, не холодно, або він не одягнувся б, як ми?     

 

133. У нього тіло таке, як воно у нас, тільки не така дорога. Бога дорога – невмируща. А людська – вмираюча. Бог просить, щоб чоловік цього не робив, від чого йому робиться шкідливо. А чоловік чоловіка примушує, щоб це продовжував чоловік. Йому робиться після цього діла в природі холодно і погано, він помирає. А Бог живе, і буде в цьому ділі жити через своє зроблене в природі діло. Він Бог природи, підкорювач, її завжди просить своїми словами, щоб вона йому дала життя. І навчила Бога про це всім писати, щоб люди читали і розуміли його душу і молоде серце, яке ним самим виходжених для життя.

 

134. Бог у своєму здоров'ї нікому ніяк не кланяється. У природі на себе узяв усю ініціативу робити по Богу діло. Жодна людина не піде по цій дорозі, по якій ходить сам Бог. І не зробить те, що робить перед усіма людьми Бог. За його висновком, у природі не те, що думає чоловік, а потім він робить. Його велика в цьому ділі і сильна помилка. Бог хіба не одягнувся б у прекрасний, хороший, фасонний одяг, хіба його у нього немає, або йому ніде взяти? Бог не радіє нічим тим, що всі люди роблять. Вони їдять – Бог не їсть. Як же він живе, у нього питають люди? Він відповідає сміливо. Треба в природі заслужити, зробити людям те, щоб було їм від цього добре.

 

135. Жодний чоловік не навчився в природі, щоб вилікувати рак, найсерйозніше захворювання для людини, ворог. Він нападає на будь-яку людину, і завдає їй нищівного удару. Бог у людей питає. Ви що зробили у своєму житті, щоб цього не було? Люди відповідають йому як Богові. Все життя працюємо, примушуємо землю народити нам урожай. Надра знайшли, промисли відкрили, все це треба. Робимо одне, а інше починаємо. Без кінця і краю це все робиться. Ми думаємо: що ми робимо, це буде добре і тепло. А воно перед нами виявляється  холодно і погано, на віки віків умираємо. Каже, це все робиться так, не так, це не обійдемося. Ви скажете Богу що? Ви неправі в цьому ділі.

 

136. Вас осудить за ваше все, зроблене вами, Бог. Він знає вас з ніг до голови, що ви робили, робите, і що будете робити. Найголовніше, що з цього всього вийде. Ми не знаємо, що далі буде. Чекаємо від природи такі дні і такий час, якого не було. А зараз за нашим бажанням, ми хочемо, щоб природа нам послала день такий, як ми хочемо.  Краще не може бути. А ми його хорошим дочекалися дуже добре. А вийшло не те між нами, людьми, у природі зробилося холодно і погано для нас. А Бог нам говорить не те, чого ми хотіли. Для нас природа прислала не хорошу, не теплу погоду, а завдала для нас одне   погане. Ми не чекали цього. Але Бог цього не хотів, щоб люди в цьому ділі томилися.

 

137. У них – своя думка, а у Бога – своя.  Сьогодні день неділя, 4 грудня. Зима, холодний день, з яким на мою долю випало зустрітися зі зниженою температурою. 17 градусів нижче нуля вночі, а вдень буде 12 градусів. Я не одягнутим буду проводити прогулянку, і не наївшись. А зі своїми природними силами, з любов'ю, з дружбою, з умінням, без усякої зброї ворогу дається відсіч. Бог у цьому ділі залишиться прав. А всі не залишаться праві, а отримають  свою неправду і провину за те, що одяглися, наїлися, і в домі жили. Їх природа як незаслужених стьобнула. У будь-який час була і буде стихія. Чоловік не буде сильний, а безсило втратить своє здоров'я, і помре на віки віків. Бог цього в житті не отримає. У нього сили такі, воля з природою нарівні жити.

 

138. Бог запитує у вас, у людей: хто ж народився зі своїми силами вперед, я чи ви? З першого дня народження вас оточила залежність. Вона людину примусила відшукувати в природі штучне для життя природного тіла. А в процесі всього цього ми помилилися, померли на віки віків. Нас люди як людей закопали в землю. Для чого ж ми стали в природі вчитися. Хіба нам нічим було дихати, або для нас не було місця такого, де була можливість залишатися в природі. Як ми тепер примусили самі себе з Божою допомогою одягатися і їсти. Нам Бог допомагав, це зробити. І також Бог допоміг поставити на місці дім.

 

139. Скинути з голови свою красиву шапку. І скласти з пальців хрест, рукою перехрестити голову і пояс. Для цієї справи треба буде людині віруючій сказати слова: «Слава тобі, Боже». Не без кого що-небудь не вийде. У природі дві сторони. Одна сторона хороша, зроблена людьми тепла. І разом з цією справою ми себе примусили в природі поділитися навпіл через придбання багатства. Для цього діла чоловік проти чоловіка озброївся, і навчився в природі з Богом і без Бога у чоловіка, у самого себе, стріляти. Тобто людина віруюча в Бога вбиває безбожну людину. А безбожна людина вбиває людину з Богом.

 

140. Значить, ми, люди обох сторін, самі себе примусили, взяли цю залежну дорогу, яка без природи не обійшлася. А примусили себе в природі робити те, від чого тій та іншій людині зробилося важко, вона втомлюється. Чоловік віруючий і невіруючий в Бога, залежний від неї, втратив своє особисте здоров'я. Щоб чоловік з Богом і чоловік без Бога навчив сам себе для того, щоб отримати такі засоби, і була така можливість здоровій людині запобігти будь-якому захворюванню, і не застуджуватись, не хворіти. Ми, всі вчені люди, цього не найшли, і цим не озброїлися. Для нас з обох сторін природа такі якості не дала. І нам не дасть за нашу нелюбов до природи, за однобоке життя. Нам треба хороша і тепла сторона.

 

141. Бога,  за нашим усім, ніхто не бачив, і не зможе бачити в цьому ділі, в якому чоловік опинився в залежності. А незалежна дорога, вона була, є, і буде, якщо її Бог не кине. По ній нікому, ніякому чоловікові по дорозі Бога не йти. Всі наші люди бездіяльні ображеному природою, хворому, забутому нами, усіма людьми. Як ось вже було неодноразово. Нас Люба миколаївська просить, нашу науку медичну. І за кордоном вчені з таким Богом, якого вони без душі і без серця мають, вони теж в цій справі не помічники. У природі треба заслужити довіру від неї, щоб самого себе не втрачати, як не втрачає сам себе Бог. Він упевнено говорить усім людям, що ми не вміємо з Богом жити.

 

142. І без Бога ми не навчилися допомагати ображеному нами, усіма людьми. Бог говорить. Якщо ви цього чоловіка, про якого мова йде, своїми навичками піднімете, то тоді ім'я моє, назване людьми, помре. Але якщо ви їй не допоможете, то тоді я допоможу. Я перед природою заслужив. Хвора людина – дух мій, радість моя. За що на мені і помилилися в цій справі вчені. У них з'явилася така сміливість і до моєї повноцінності пришити неосудність за мій бій в природі з людьми. Без усякого зброї воюю з природою. Бог говорить нам, усім людям на нашій землі. Покажіть ту сторону, яка залишилася задоволена своєю зробленою зброєю. На це все будеш надіятися, як на якусь особливість, вона тобі в твоєму всьому допоможе.

 

143. І покажіть хоч одного чоловіка між нами, такого неозброєного, щоб він між нами жив і нічого не потребував нашого, і не застуджувався, і не хворів. Таку людину ні у віруючих, ні у невіруючих, крім Бога Іванова, не знайти. Він робить не для віруючого і не для невіруючого. А Бог робив, він робить, і буде робити для себе. І хоче це діло нам, людям, особливо молоді, передати. Їх навчити, щоб вони навчилися жити не для смерті, а для життя. Бог просить усіх людей не робити того, що роблять усі люди. Ми, всі люди, у своєму ділі помиляємося. Своє власне місце зайняли, і щодня на ньому живемо й своє діло робимо.

 

144. Наше з вами діло – війна з природою, боротьба між собою, чому Бог зі своїм ділом не радіє. У нього своє. Просить людину, щоб людина тієї сторони чи іншої сторони взяла та погодилася з природою, що є між нами усіма Бог зі своїм знайденим у природі ділом, від кого не треба відвертатися. Ми його роботу не визнали і не підтримали, як чоловіка з новим, небувалим вчинком у нашому житті. Ми його не як чоловіка в цих умовах бачимо, з нього так сміємося. Він же такий чоловік, як і всі народжені, тільки йому випала доля бути в природі Богом за наше нехороше. Ми не захотіли допомагати своєму близькому другові за своїм розвитком, і не захотіли, щоб він місце таке зайняв.

 

145. Бог говорить нам. Просіть – буде все, і хороше. Але не примушуйте, і не посилайте людину проти людини в бій. Ми з вами для цього діла народилися, щоб поділитися навпіл у природі, і добром її похвалитися. Ми це навчилися робити. Все ми робимо з природи для нашого чоловіка. Він теж природа, від цього всього терпить, йому в цьому ділі дуже важко. А тут таке щастя людини: пожити та подумати, та поробити. А потім сили свої здати над природою, тобто над чоловіком. Він тебе за твоє до нього закопає. Ми народжуємо людей, ми їх зариваємо. У нас ця сила, але не у Бога. Ми його молодь женемо на фронт. Кому будувати це діло?  Нам. Не життя наше, а смерть нашу.

 

146. Вони по нашій дорозі йдуть, але не по Бога. Дуже сильно люблять хороше і тепле. Його продають між нами, людьми, у природі. Бог за свою роботу не бере, і нікому в житті не радить здоров'я купувати. Природа не продається, а в любові і дружбі для користі в житті людиною будь-якою робиться. А ми не загартовуємося в природі, і не учимося бути таким незалежним чоловіком, як Іванов. Він заслужив від усіх людей і від природи між ними зайняти місце своє, призначене давно, Богом бути. Богом зможе стати будь-який і кожний чоловік, маленький і великий. Лише б чоловік від свого вміння відмовився робити своє діло недороблене, через що отримав свою призначену смерть, і в цьому помер.

 

147. Це не хвала і не слава. Вчені написали в книги свої сказані слова, нібито я повинен померти, як і всі люди вмирають з ділом своїм недоробленим. А в мене, Бог говорить, ніякого діла немає. Є любов до природи і дружба. Бог хіба не побажав стати царем, але не хотів лише тому, що треба людину примушувати, посилати на фронт діяльності, щоб вбивати їх. Я, каже Бог, міг бути архімандритом, епіскопом, попом, але не побажав неправди, яка примусила вірити в Бога. Але виконувати ніхто не хоче. А людьми бути, робитися ними, я не побажав бути ніяким викладеним майстром. А взяв дорогу свою, належну мені, Богу – нічого не робити, ні за що не відповідати.     

 

148. Це одна в природі дорога, яку Бог обрав, сам йде по ній. Свою віху взяв. А всі ззаду залишилися зі своєю боротьбою і війною один одного вбивати, і не давати життя. Цього Бог не бажав, і не хоче, щоб ми це робили в природі. Ми не знаємо, а що попереду в природі відбулося між людьми і днями. Хто кого до себе тягнув? День чоловіка, чи чоловік до себе тягнув? Ніхто не знає, що буде далі. Ми говоримо про людину, як про силу ту, яка робить у природі. Ми не знаємо, як себе природа показує неоднаково. Буває час такий, в якому опинилася людина через одне багатство в природі.

 

149. Вона примушує людину кланятися своїм вчинком. Людина не герой робиться в житті. Якась прірву перед людьми в природі, якась є до природи недовіру. Ми відірвалися від найкращого, від живого, попадаємо в оточення зовсім мертве. Спасіння нема зовсім іншій людині, що вірить в це зроблене діло. А з цим ділом чоловік живе, на нього надіється, як на якусь особливість, як на природу. На повітря, на воду і на землю. Що й примусило чоловіка джерелом бути. Земля людині народжує сировину в надрах і промислах. А руки людини все це зробили на яку-небудь продукцію. Вона поки на час дає допомогу, начебто ми через неї живемо, і розвиваємо між собою, людьми і природою.

 

150. Ставимо на арену колеса з рамою, з мотором за рахунок пального. У хід своє знання швидко пускаємо. Ми говоримо, машину зробили руками, розумом ми її осідлали через ноги. Ми пустили, сказали самі: «Ну, машина, розвивай швидкість свою». Для тебе це все зроблене, чоловік, віруючий у Бога, і невіруючий в Бога чоловік також за рахунок машини. По землі проклав від міста до міста асфальтовані дороги, і без асфальту. Автобуси ходять із села в село, хутір не забувають, їдуть. Люди всі катаються на колесах. Їм скажи про Бога, що він є наш. Все, зроблене нами, ним зруйнується без усякої зброї.

 

151. Думкою і ділом зроблено людьми всюди машина, комбайн, трактор і підйомний кран. Сама риє, сама закопує, рубає вугілля, на-гора видає. Так само як у сільському господарстві робиться на землі пишна грядка трактористом, і трактором сіється зерно, сівалкою кладеться під вологу. А швидко сходить, показує своє зелене стебло. Як машина легкова, автобус і вантажна. У випадку аварії, нещасного випадку чоловік гине, йому повернення, по-людському, не буде. А за викладом Бога, у природі нічого не пропадає. Одна машина розбивається на друзки, люди там вбиваються. А машину збирають, всі гаїчки, гвинтики ... і мотор везуть на переплавку в мартенівську піч.

 

152. А таку чушку, яка вогнем розпалюється, у вальцях з водою і повітрям робиться за замовленням асортимент. Господарю, людині це буде треба на будь-якому місці на фронті. Кожен гвинтик, гаєчка, ключ, молоток з щипцями, і робиться токарний верстат. Не ходити, шапку не скидати нам. Ми себе навчили з природою воювати, боротися, брати всі можливості. Я чоловік, як і всі народжені. Хочу про Бога сказати, але мені ніхто не повірив. Саме діло підказує про все, зроблене мною, Богом бути. Я впевнено це роблю. І хочу сказати про машину. Вона не жаліє нас, розбивається в друзки під час свого бою. Людина це робить, у неї азарт на це лежить скрізь і всюди робити для вбрання.

 

153. Бог запитує в народі у віруючих людей. Чому я для вас хороший, ви визнаєте мене, але не хочете виконувати? Слідом не хочете йти, бо для вас це важко. Нехай вже невіруючі люди втратили себе в цьому, вони не вірять. Їм можна пробачити, вони не знають, що далі буде. А ви добре знаєте про його прихід. Він даром до нас не прийде. Він у нас запитає, що ми зробили, щоб бути таким же самим, як Бог. Себе розкрив, ім'я Порфирій якого, вчені зберігають, і не хочуть людям правду розповісти. Скажіть, будь ласка, що його зберігає в цьому ділі, якщо він один такий між нами, людьми і природою, через своє серце.

 

154. Він нас усіх любить і жаліє, не пускає своє діло в хід. А що якщо правда буде, перед нами вона виявиться, я буду Бог. Ми з вами поділилися ділом давно. Ми Бога прогнали з виробництва, зробили неосудним чоловіком. Йому необхідно робитися між нами, людьми, в природі Богом. Він нам робить по Божому, калік ставить на ноги. Вчить здоров'ю чоловіка, щоб він не застуджувався і не хворів. Що може бути від цього нам краще. А ми його за це діло тримаємо в темниці, у лікарні. А самі свої адміністративні режимні умови програли зовсім. Конвой у шубі, а ти, дурень, іди чистим тілом.

 

155. Хто і де це діло робив? А ми чоловіка зробили неосудним за що? Та за правду. Бог я, але не ми, отакі люди. Я прийшов на землю недарма. Вивчу, зрозумію, хто винен, засуджу.  Ми бідні люди. Одного не одягнемо, а він нас усіх своїми силами обдарує. Він багатий у цьому. За нього природа. Він буде жити, а ми всі помремо. Ми з вами лаємося, сміємося, харкаємо, плюємося, закопуємо в землю людини. Хіба Бог цьому вчить, або він хотів, щоб ми це робили? Він нас усіх до одного чоловіка просить, щоб ми цього не робили. Не вбили чоловіка, і не садили у в'язницю, і не клали в лікарню.

 

156. Ми – книжники, фарисеї і лицеміри у цьому ділі. Горе, горе вам буде тоді, коли узнаємо, що далі буде. Фарисеї, книжники та лицеміри – це люди людей примушують, щоб вони робили і помилялися в ділі своєму. Це діло помре. Після мого проходження люди почують діяльність Бога. У природі відіграє ролі просьба ввічлива, у любові треба робити. От тоді-то можна зайняти будь-якій людині через це діло Бога. Бог не народжується людиною. Бога народить його діло корисне. А так даром без нічого щоб Бога отримали. Він не прийде командувати, заставляти. Він нам низько-низько поклониться, і своє прохання піднесе, щоб ми від свого діла відмовилися, а взялися за вчення Іванова. Себе любити, але можна не любити.

 

157. От тоді-то буде Бога слава. Бог не вчить нас убивати, сміятися, харкати, плювати, красти та закопувати в землю. Наша діло буде цього не робити. Ми тоді будемо праві. Хіба чиє це було діло побачити між зеленою травою маленьку червону ягідку, що висить. Мене втягнула свою руку простягнути, і її як плід привласнити. Сказати в природі слова ім'я своє, і привласнити тілу. Це самовілля в природі, залежно починає робитися. Діло непогане було в природі. Не природа сама відірвалася і впала в рот. Треба було знайти і розуміти, що для цього треба людині зробити, щоб тіло його запрацювало не на користь, а на шкоду. У природі з пахучого, смачного зробився непридатний сморід.

 

158. Кому було з цього добре, мені, чоловікові чи природі? Вона цей сморід прийняла, і чоловік у себе здобув. Вже робиться обом сторонам недобре. Ми, всі люди народжені, не знаємо, хто кого народив, чоловіка чи ягідку. Ми це побачили, але не записали. Тоді історії про це діло не було. Ми не знали і не вміли, що буде треба зробити, щоб з хорошого зробилося погане. Чоловік відірвався від живого, а потрапив у незвідане мертве. Не хотів би, але саме в цьому діло вийшло. Пішов шукати в природі життя чоловік. Чимало проходив, прошукав та продумав, а потім робив. Це робити, що зробила людина, Бог був не помічник, проти цього всього нашого діла, у природі зробленого людьми.

 

159. Відмовився і від цієї ягідки, і від прекрасного накритого столу. Він був накритий за багато років часу, що пожив. Ми його в процесі стали мати. Це наше таке місце, ми про нього не забуваємо щодня сідати і підніматися. Нас примусив це зробити наш час, що прийшов на землі. Який би він не був, ми в цьому застережені. У нас немає потреби. Що б не було, де з вами таке діло не робили, ми до цього місця приходимо по-старовинному розвиненому чотири рази на день. Через деякий час нас примушують знати і готуватися. Приходить сніданок. Ми, де б не були, все там кидаємо, а спішимо потрапити. Це законне явище наша звичка людини, гуртом сім'єю очікуємо.

 

160. У нас на це людина, що народилася з предків, будує на собі свій власний придуманий століттями смак. Апетит робиться на нинішній сніданок. Ми про нього знаємо, він у нас робиться таким, як зараз виходить. А тоді цього перед ягідкою не було, ні часу такого, ні стола, ні двора, ні ложки, ні шматка, ні ножика. Питається, навіщо це треба, якщо потреби ні в чому не було. Навіть ніякого посуду ніде не стояло, щоб ним користуватися. Чоловіка було невміння, та й учитися було навіщо. Якщо чоловік не вмів робити ніякого діла, у нього нічого не виходило. Він був тоді не таким чоловіком слабким, або у нього серце до життя непридатне, або тіло зношене старе. Цього чоловік тоді у себе не мав, щоб горе таке було.

 

161. А ми свідки цього. В Україні є радгосп «Должанський». Проходить залізниця, переїзд без охорони. Йшов автобус не порожній з посадки на лінію. У цей час якраз і автобус на полотні, і паровоз з розгону. Наші люди, крім двох, гинуть. Недобре, але ми винні, це зробили самі. Зараз введений сторож тощо. Раніше цього ми на цьому місці не отримували, а до нього ми поступово наближалися. Це нам не бики і не коні, на них один час роз'їжджають, як на живий худобі. Шість волів, тобто три пари биків з ярмами, одна за одною. У процесі за одиночний плуг 8-дюймовий залізний, чим ми весь свій час проорали. Дуже повільно ця історія робилася. Треба ложку дерев'яну мати, треба до цього інструмент.

 

162. Ми волів тоді не мали. Де взяти плуг. А його робили руки людини. І почали створювати все самі ми, люди. Це був живий факт, на очах проходив. Цих мисливців на все село один або два, й ті не намагалися зайця вбивати. А зараз рибалок стільки розвилося, їх місце від людей на льоду не видно. Так і життя наше проштовхувалась. Не в однієї людини вітряк стояв, і по хорошому вітру крутився недарма, він давав борошно. Перша вітряна, водяна. На кожному струмочку гребля води збирала, і пускала свою здатність. Цим займалися не політичні люди, яких ми зараз маємо, вчених людей. Тоді мій дідусь покійний залишив свою історію, Григорій Іванович Бочаров, матері моєї батько. У нього тепер була пила, рубанок, і фуганок був. Що тільки не візьме, все він зробить.    

 

163. Був мужичок не з великим розумом, сам собі вітряк зробив. А як вийшло між чоловіком і яблуком. На яблуні воно росло не для тебе таким червонобоким, та теж воно високо забралося. Біля нього доводилося людині часто ходити, та поглядати на все це. Який можна мати апетит, і такий він був, як ми його із-за цього шматочка хліба, спеченого в печі. Треба вкусити зубами. Як це було треба природі народити чоловіка, щоб у нього було все, чим думати, що робити. А першого дня ми з вами не знали. А зараз у нас на дорозі скільки утворилося для нас свят, та ще й яких геройських, великих. Не можу навіть вам про цей час сказати. Раніше ми знали мало, щоб великі ... були зазначені дні. Ми ж жили в 20-му столітті кустарно, не технічно. Дуже сильно більшість вірили Богу.

 

164. А от за його законом, колись написав не на папері, а на камінні Мойсей нацмен єврейської нації. Він нам сказав. Це історія писала. Бачив він Бога? Ми не знаємо. Але слова такі прозвучали між нами давно. А спочатку по початковому розвитку, коли Адам з Євою удвох додавали людьми життя, Бог сказав: «Адам, Адам, що ти зробив». А Адам слідом за жінкою голою ховалися. Він не хотів бачити на собі Бога і силою хвалитися. Його умови примусили йти по дорозі не тій, по якої треба було йти нам усім. Ми пішли за Адамом, за Євою, стали від Бога відступати. Біжимо, ідемо, не хочемо і зараз Бога слухати. Своє наявне на землі робимо не живою силою, не одним плугом. А трактором п'ятьма лемішами. Коси одиночної, щоб чоловік косив, махав, як він раніше це робив, вже у нас між нами, людьми, немає.

 

165. Є комбайн. І Адам з Євою нічого про це   не знали, що далі   буде. Як і зараз люди такі розвинені нічого не знають, що далі буде. Ні Сталін, ні Рузвельт, ні Черчель, ні Деголь не знали, а що далі буде. Я був при окупації затриманий в Дніпропетровську. Гестапо мене в комендатуру. В їдальні солдат німецької армії підібрався. Я про себе їм розповідав через перекладача. Я не сміявся, так само малював, як про Бога всієї історії моєї. Мене не грубо запросили, посадили в мотоцикл – і по місту по начальникам моє тіло показувати. І про війну між німцями і руськими. Гестапо хотіло, щоб я йому сказав, як передовий чоловік, хто ж буде в цій бійні завойовник?

 

166. Я їм відповів. Тай чоловік завоює між усіма людьми і природою, хто перехитрить, зробиться сильний перемогти ворога, той буде і в славі. Раз мене посадили в політвідділ до начальника поліції Корнієнка. Ми не думали, а вже під Москвою і під Волгоградом німці програвали. У мене питав сам Корнієнко, а як я з церквою? Я йому відповів: дуже далеко. Але скажу про силу свою. Був, є, і буду таким. Щоб хто-небудь був такий мені перешкодити, сам у цьому ділі програє, як програв зі своїм народом Гітлер. Не по-моєму ворогові дали відсіч. За моїм висновком, треба було з ворога в той час зробити. І не вбивати, як ворога, а другом представити. За все зроблене треба пробачити.

 

167. Ми б з вами не мали більше ніякого ворога. А зробили, за моїм висновком, друга. Ось що треба знати, і робити було треба. Рузвельт скоро помер, слідом за ним Сталін, Черчель, залишився Деголь . Ми добре знаємо, що він не зупиняє свої думки, сильний ворог для нас. А тут ми не ладнаємо з Китаєм. А природа, недарма вона природа. У неї сили не такі, як у людини. Змінні живі, природні для того, щоб боятися її якості. Ми для цього на колеса не дарма, в хід вводимо струм, електрику. Мотор гарчить, готується до бою в природі. І в селі, і в місті також всі люди неоднакові зі своїм наявним багатством. Сусід із сусідом ділиться навпіл, рве своє багатство.

 

168. Тому або іншому як робиться добре, коли у людини є, або що-небудь з нового і цінного в житті з'являється. Цій справі чоловік будь-який радий. Випадково навчився жити від свого близького  сусіда. Вже нехороша дорога між ними, різна, один таїть, іде, не говорить. А як іншому хочеться по хорошому і порадою поговорити. Порада хороша не розголошується, таїться. Навіщо тобі розповідати, якщо це моє, а твоє – це не моє. В одного селянина жив, працював працівником за хліб. І от в один час треба розплачуватися чистим натуральним зерном пшеницею. І випадково господар упустив своє зернятко. Нагинається і його піднімає в засіки. 

 

169. Працівник бачить його скромність, бере своє зароблене зерно в жменю, і по підлозі кидає. Працівник подумав, що господар стане ці зернятка збирати. А він навіть руку не протягнув. Каже працівникові: «Я твого не потребую, а своє бережу». Господар каже: Дуже багато на землі сидить диваків зі своїм поняттям. Щоб пожаліти, за свою працю зайве дати, такої власності не народжувалося. І не було такого господаря, щоб без віддачі чого-небудь людині неімущій дав. Він на прохання може дати, але з яким-небудь у цьому ділі прибутком. Чоловік так не живе, він обов'язково щось робить. У нього думки не свої, а чужі, як би чужим чим-небудь скористатися.

 

170. Міста на міста не схожі, і села також. А люди всі різні оселилися, і живуть неоднаково. Бідні часто думку пускають на багатого. А у багатого думка інша, піти від нього, обгородити своє, і не потребувати його. Так воно робилося, і буде між державами робитися всіма. У будь-якої національності є свій ватажок. Йому треба вірити, і слухатися, що він скаже. Це закон у природі. Треба буде за всіх вмирати. Людина по порядку помирає, свій день не втрачає. Прохання до вас, учених. Ми з вами залежні в природі. Ставши такими, помилилися люди сильно. Ми пішли по дорозі тій, яка не стала корисною. Ми від цього всього отримали шкоду, у всьому нас оточила неміч.

 

171. Ми захворіли, в чому програш для нас. Похворіли, похворіли, і померли. Всьому причина – хороше і тепле. Ми оголосили  війну між собою, людьми і природою. У нас є для нас зброя, штучне і вміння. А в природі буде для нас повітря, вода, земля, єство, особлива сила, воля. Ми ж усім індивідуально захищаємо самих себе. Ми безсилі в природі. Не вміємо заслуговувати, щоб зробитися Богом землі. Своїми силами примушуємо іншого чоловіка, щоб він підкорявся. Так само робилося, робиться в природі, не допомагає, а заважає їй своїм вчинком. Не хоче любити природу холодну і погану. Любить залежна людина хороше і тепле, тоді однобоко живе, тому вмирає.

 

172. Висновок такий. Ця залежна сторона себе не виправдала. А от знайдена в природі незалежна сторона на чоловікові Іванову практично всьому світу доводить, що можна через діло великого добитися, у природі зробитися Богом усьому. Не знищувати, а зберігати себе, як око своє. Так і природу не треба примушувати, щоб давала і давала без кінця. Незалежна сторона переслідує мету – бути здоровою людиною, не застуджуватися і не хворіти, що найголовніше. Цього одного з капризами і гордістю не заслужили в природі. А коли станеш просити по Іванову, виграш залишиться за тобою. Недарма хлопчикові піонеру своєю голівкою вклонився Іванов.                   

 

173. А любить холод і суворе Іванов не так, як інші. У холодній ванні купається природно. У нього в результаті сили Бога. Ми тільки не визнаємо його. Йому в цьому ділі випало щастя. І йому природа вклонилася в ноги. Не помічник чоловік чоловікові зараз. Ніхто чоловікові не помічник і ніщо, ні його думки, ні його діло. Останні зовсім не визнають Іванова. Його діло нове, а не старе. І не вбивати людиною людину. Від цього вчення краще буде чоловікові ображеному, хворому, забутому всіма. Іванов це право отримав від природи. Не яке-небудь чудо, а фізичне практичне природне явище. Лежить в основі його чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження, миттєве одужання центральної нервової системи.

 

174. Самого центру психічного життя людини. Ось основа життя. Після цього всього написаного треба братися за могутнє покладене діло. Любити самого себе душею і серцем. Треба робити те, що придатне Богу. Він не проти цього всього незалежного. А він був проти того діла, до якого прокладалася від людини в природі думка. Вона людину примусила готуватися. Як це було в гірських кавказьких станицях. Було найкращих два мисливці. Їх нікому було вчити знати про природу, де, коли, в який час може звір з'явитися.

 

175. На це все люди у своїх предків брали приклад, їм це була здібність і вміння. Чоловік зі своїм зробленим готується зробити, що ні один чоловік не знав ні про яке місце, що ж далі буде. Вони двоє це робили, збиралися, і те вони робили, чого ніхто не знав. Мисливська хитрість – мовою даремно не базікати. Дивитися прямо. Вони думали про природу зробити те, чого не вміли інші мисливці з історії всього життя. Якщо вони пішли в те саме намічене місце, вони ніколи порожніми не приходили. Їх природа за їхню пильність обдаровує. Вони початкові в цьому ділі хворі, їхнє бажання сильне в природі зброєю взяти.

 

176. Вони йдуть по дорозі для свого, двох чоловік, полювання. Вони не в перший раз себе так примусили на те вказане місце, де вони зі своєю думкою і своєю приготованою зброєю визначалися і чекали. На арену вона їм покаже найбільшого, здоровенного звіра. Вони обидва думали і чекали: ось, ось буде здаватися звір. Вони його покладуть, тобто вб'ють звіра. А природа є природа, її не обдуриш. Вона за того бідного чоловіка, що залишився. Йому не допомогло, і пішли самі. Цього звіра не довелося побачити. Свій час просиділи та прогледіли. А щоб дочекатися і побачити те, чого вони хотіли, з цим добром не розлучитися, звір так і не прийшов. Мисливці не дочекалися. Час прийшов, треба місце залишати.

 

177. І йти небувало так додому без усякої користі. Ми, вони кажуть двоє по шляху, хто ж з нас таке в природі зробив недобре. Що ми з вами, такі азартні і вмілі на все оточення. Нас люди знають, що нам так ніколи не доводилося повертатися. Тільки що вони між собою проговорили за свою першу невдачу – перед ними двома розкрив своє тіло звір. Він недарма в цей час прийшов, про що мисливці не знали, що далі буде. У них народилася радість. У цей час свої рушниці направити, чотири дула в ціль, і миттєво залпом вдарити в цього звіра. Це мисливців була перед природою енергія без усякої думки, а ненавмисне діло.

 

178. У цьому ділі ці мисливці радість мали, коли прийшли до цього місця узлісся. Мисливці не дарма це зробили під захід сонечка за землю останні хвилини. У мисливців залишилося своє знання. Раз такий величезний звір був поранений, він далеко не зможе ступати, його життя за нами. Ми його повинні по всіх умовах залишити на своєму місці, де він повинен весь час лежати і стогнати, та рану лизати. Ми його повинні прибрати у вільний час. Завтра прийдемо, і впораємося з ним. Це їхня була така домовленість. Без усякої помилки це зробити, наша тепер така доля. Треба йти, і собі, як це робилося, ми повинні завтра цього звіра легко прибрати до своїх рук.

 

179. Мисливці хоч перед вечором на заході сонечка на шляху зробили це діло, в якому опинилися мисливці. Ми зробили, чого буде треба. І краще від цього діла не може бути. У природі не одна ця лежить дорога, яку обдумали ці мисливці. Без причини смерть ніколи не приходить, щось цьому завадить. Ми обміркували добре, але не знали, що далі буде з цього діла. Я, каже, пішов додому у свій будинок. А він пішов у свій дім. Не з однією думкою розійшлися. Я цього не подумав, щоб свого товариша по полюванню зрадив. Взяв на себе ініціативу, як це не слід було зробити. А хитрий мисливець від іншого не став очікувати свого товариша по полюванню.

 

180. Я, говорить хитрун, пішов на рожен своєю справою в природі. Як треба, озброївся, приготувався до ножа. Мисливець цього не знав, спить спокійно, але діло не бачить. Ми, кажуть обидва, про це не домовлялися, і не думали це робити. Він це сам особисто надумав. І не став свого товариша турбувати, сам пішов на це вчорашнє місце. Його думка нікому не стала про цю удачу казати. Ми на це діло не домовлялися один з одним, любителів у цьому ділі, залишити на своєму місці, там, де був звір. Він не думав, що до нього прийде один мисливець. Це було щастя природи. Вона це захотіла перед людиною, залежною від неї, показати. І успіхів у цьому ділі досягла. Звір побачив людину, що за ним полює. А людина прийшла його.

 

181. Звіру не було, чого робити. По всьому природному закону, ведмідь на це сили клав, підняти на ноги себе. І накинутися на цю людину з ревом, з такою природною силою. На фронті боротьби своєї людині зі звіром довелося битися. Це була надія, вона перед звіром і людиною вийшла. Чоловік надіявся на рушницю свою двоствольну. А в природі вийшло не те, чого чоловік хотів. Він раз – у нього осічка одна і друга осічка. А ведмідь на задніх ногах реве і наступає. Мисливцеві робити було в цьому ділі більше нічого. Вхопився за ніж, звіру під бік. А звіра діло – за череп кігтями. І обидва лягають на полі брані мертві. У цей час сіно клав мужик на гарбу, бачив прекрасно цю боротьбу.

 

182. Приїхав, сказав родині мисливця. Чутка прокотилася по станиці про нехорошу картину, яка зробилася хитруном мисливцем. Він це діло почав, але недоробив це діло, помер. Мисливець мисливця обдурив за своє життя. Але зате звіра люди з'їли за гроші. І шкуру здали в ... Людину поховали за гроші. Немає того, що хотів чоловік, і не отримав звір у цьому.  Каже Іванов. А от моє полювання в самому собі проявилася. І хотів у себе змінити на чоловікові його старий нікуди не придатний в природі потік. Він не повинен таким продовжуватися, як його люди сприйняли. Я це зрозумів в природі, став добиватися свого. Мене доросла свідомість.

 

184. Прийшло в мою голову: я повинен обов'язково вчитися. А той час мій довелося моєму віку доганяти тих своїх улюблених товаришів, що пішли, які отримали свої призначені дипломи. Вони тепер забезпечені своїм практичним знанням за собою вести колектив людей. Тобто примушувати народ, щоб він вів культурний спосіб життя між собою. Ми, кажуть всі вчені у своїй справі, помічники нової небувалої держави соціалістичної. Народне надбання почали робити, доробляти для того, щоб наші діти не сказали нам, як ображеним у цьому незнанням.

 

185. Ми вчилися у людей учених, запрошених на службу нашої справи. Йому не шкодуємо, як вченому платимо. Кажемо: ти наш чоловік, ми тобі в цій справі довіряємо. І хочемо, щоб ви довели почату справу до свого кінця. Ми з вами не знаємо і не бачимо, щоб не сказати своїм дітям неправду. Ми нею обгороджені, з нею свою молодь ведемо. Ідіть і чекайте, майбутнє все залежить від нас, таких молодців, як ми в процесі робимося. Не треба б це робити, а ми без тюрми не люди. Так колись Луначарському просвітителю сказав Ленін про його помилку.

 

186. Він дав Леніну своє слово виконати. По всій Москві, по вулицях прокламації проклеїти. А Луначарський теж людям довірявся, що вони йому зроблять, зрештою. Одна вулиця, на яку натрапив Ленін, виявилося, вона не бачила ленінської вказівки. Що тоді Ленін сказав йому на цю ось якраз помилку: «Ми і тримаємо в'язниці, для того вони у нас стоять, щоб людей, що народилися зі своєю помилкою, карати, і їх там виховувати». Братик ти мій, ми вчимо молоді кадри не на це все, що ми робимо з вами. Нам треба навчитися по-новому зробити, щоб наш чоловік зі своїм поняттям зробився, в середовищі нашому навчився тримати.

 

187. Раз визнано всіма нашими вченими, про тютюн мова йде, значить, треба кинути всім до одного, не курити людині. А також пити будь-яке вино, щоб тверезим у нашому суспільстві залишатися. Труд робити треба не такий, як він до цього був кустарний і нехороший, важкий, без зброї, без струму і без машини. Ми вчені цієї половини, залежні від природи, не гарантовані. Всі ми стоїмо в черзі і чекаємо свого дня. От, от він нагряне, і почне робити те, що зробив він усім людям, які нами усіма закопані в землі. Ми, люди і вчені, і невчені, не знаємо, що далі буде. Ідемо по дорозі предків, не по Богу. Як він хотів, благав першого чоловіка по історії розвиненій, щоб чоловік у природі зі своїм недоробленим ділом не помилявся.

 

188. Ленін учений чоловік, що спирається на минулих вчених, які не зберегли самі себе у своїх справах і помилилися, на віки віків померли.   Іванова думка примусила написати своє прохання Сталіну, щоб він допоміг вчитися. 25 карбованців заплатив за цю справу, послав з Білоріченської станції. Секретаріат відповідає: «Можна працювати і можна вчитися». Вчитися можна і працювати. Ось це допомога. А я не цього хотів добитися в природі, чого добиваються всі. У мене народилася думка не така, як у Леніна. Примушувати, бути у своїй справі комісаром – це старе. Нам треба шапку не вченому скидати, не науковця примушувати, щоб нашу молодь вели туди, куди вона йде зі своїм наміром.

 

189. У нас такої науки не було перед нами практичної, по якій наш руський чоловік Іванов сам від природи навчився писати. До чого наша залежність привела. Ми навчилися самі себе закопувати.  Так   навчіться ви жити, щоб не закопувати. Ось це буде завдання наше всіх. А її почав Іванов продовжувати на самому собі. Його практичне діло нашим ученим не сподобалося. Не захотіли вчені, щоб наш ображений чоловік, забутий усіма, не стогнав, легко сам себе позбавив від важкого всього. Найголовніше, треба буде знати, що далі буде. Ми всі залежні люди даного характеру, і не знаємо, що буде далі. А щоб нам зробити те, що задумав Іванов. Між нами зробитися практично не вченим, а корисним чоловіком, природним незалежним чоловіком.

 

190. Я перед з'їздом 8-м Надзвичайним ставив слово. Не юстиція треба нам, і не медицина, нам треба Бог землі. Вчити людей тому, чому треба. Бога дорога наша всіх, треба загартовуватися, треба в тренуванні робити в природі те, чого ми не робили ніколи. А Іванов любить життя. Знає про природу, хоче сказати про випробування свої заслуговувати Богом бути. У природі хороша і тепла сторона, це всім нам добре. Але погано нам те, що ми з вами всі йдемо від холодного і поганого. Воно жило нескінченно, і живе зараз, і буде жити вічно.

 

191. Якщо ми, всі люди, це практичне діло Іванова візьмемо, і почнемо з нашою допомогою робити, ми ці якості завоюємо на собі особисто. Всі зробимося такими життєрадісними мудрецями, і почнемо робити. У нас тяжкого горя не буде, ми доб'ємося від природи легкого. Почнемо ми жити, і будемо жити і жити. Слова сказані ... Будемо ми не теоретично, а практично знати, що далі буде. Природа розкриє на людині таємницю. Помирати ми перестанемо, а будемо жити вічно.

 

1966 року 10 грудня. Іванов

 

:6612.10 Тематичний покажчик

:Перша людина   2-6, 56,62, 164

:Погане, холодне    6

:Що буде далі   7,72,73,80,81,189

:Людина    15

:Учитель Бог 15,80,81.96,116,122,125-128, 134,143,147,152-156

:Війна 41г.   42,165-167

:Голосування за ідею Бога     80

:Бути самому Богом    82

:5 заповідей   82-84

:Ленін соц. держава   85

:Залежна людина   115,121,171,172

:Однакова життя    115

:Просити, не змушувати    145

:Здоров'я    146

:Незалежність що дасть     172