Згодом людина не буде вмирати. 1966.10

Іванов Порфирій Корнійович

 

Згодом людина не буде вмирати. 1966.10.

Для снів. 1966.12.  

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

Згодом людина не буде вмирати

 

1. У природі для життя людини є дві сторони.  Одна з них погана, інша хороша.  В одній стороні визначається холод, а в другій стороні стоїть тепло.  Люди всі навчені позаду залишати погане і холодне, а зустрічати хороше і тепле.  Ми, всі люди, знаємо і робимо, і до одного, і до іншого готуємося.  Від холоду йдемо всі ми, а до тепла звертаємося.  Осінь – безкорисне діло в житті, воно веде до зимового часу безкорисного.  А весна наша – всіх людей на землі красуня.  Яка вона зі своїми днями тепла, сонячна в променях, до чого комашка вилазить, жук вилітає на зелень з квітами.  Запах обдаровує.  Всі птахи, що відлітають, назад повертаються.  А чоловіка його належна земля тягне.  Каже: треба буде доглядати.

 

2. Вона з осені зорана, під зиму в сніг покладена.  Хороший уболівальник хлібороб селянин ділок, цьому всьому ініціатор не забував про це ґрунтове місці.  Зернятка чистив.  Всю свою можливість в природі готувався.  Ми, люди всієї землі, поділилися.  Один чоловік з усіма іншими. Всі йдуть по залежній дорозі.  Їм здається, що вони правильно повзають по землі, і в цьому всьому шукають життя.  А фактично знайшли в цьому всьому смерть.  Залежний чоловік – чоловік, захищений    сам себе одягом і задоволений їжею.  Він знаходиться в кімнаті хорошій і теплій.  Він вмираючий чоловік.  А один народжений у природі чоловік, незалежна дорога, яку пізнав Іванов Порфирій Корнійович, руський.

 

3. Я, говорить Іванов, і став для цього всього готуватися, тобто загартовуватися в цій справі.  У тренуванні цих результатів добився.  Не став застуджуватися і хворіти.  Що може бути від цього всього краще чоловікові будь-якому, хто цим ділом буде займатися, і почне робити те, що зробив на собі особисто Іванов.  Він у цьому добився реальності, чим хвалиться, своїм зробленим ділом.  Я кажу всім людям, щоб вони знали про мою здібність. Вона визнала моє діло самородка.  Джерело – загартування.  Я один труджуся на благо здоров'я всього людства.  Навчаюся у природі, перед світом хвалюся.  Правду хочу сказати за самозбереження особистої клітини.  Моє молоде здорове, загартоване серце 25-річної людини.  Мій у світлі вихід.  Я не боюся ворога, не боюсь нічого, навіть своєї смерті.    

 

4. Якби у мене цього не було, то не було б мого життя.  Я чоловік землі, дихаю сильно.  А різко кажу не про якесь диво.  Я кажу про природу, про фізичне, практичне явище.  Найголовніше, чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження – миттєве одужання центральної нервової частини мозку. Люблю і вболіваю, але ніколи не забуваю про хворого.  Його душу знаю, хочу йому допомогти, через свої руки струмом убиваю біль.  Це нам не слова говорять, а все робиться ділом.  Рука пише моя владика.  Ніколи про це не забути.  Дуже справедливо.  А прохання яке?  Мене треба просити, будеш здоровий.  Кому це буде не треба, юнакові молодому?  Та ні.  Шановні ви, це світове значення.  Нам треба кланятися, просити, любити велику природу.  Не мовчати – правду говорити.

 

5. Не хвороба грає над людиною ролі, а грає ролі людина над хворобою.  Нам, молоді, треба вчитися, розуміти діло Іванова, щоб не попадати у в'язницю і не лягати в лікарню. Жити вільно, не лізти на рожен. Яка нам буде слава любити самих себе. Головкою кланятися, свою ввічливість представляти.  Ех, життя моє важке для всіх. Зрозумій моє терпіння, для цього серце загартуй. Милі ви мої люди, гляньте на сонце, побачите правду, своє одужання. Бути завжди таким, як я є, Переможець природи, Учитель народу. А ми, всі люди, залежні, примусили робити в природі те, що від нашого імені вийшло. Особливо зараз, в даний час. Ми з вами технічно розвинули все те, що нам стала давати земля. Вона себе зробила джерелом. Ми на ній стали добувати хліб і одяг. Також зробили з надр будь-яку різну зброю. Пустили в хід ми для того, щоб у нас з вами було побудовано життя хороше і тепле.

 

6. Причому тут хтось з усіх людей, що залишилися, що вони в цьому ділі померли. Їхня війна, боротьба не виграла, а програла за те, що вони робили своє діло, і в цьому ділі помилилися. Їхня дорога повела не туди, куди це слід. Ми в природі народилися для життя, щоб жити. А природа за наше все стьобнула. Взяла не пожаліла, а взяла та покарала своєю хворобою. Ворог напав, і став турбувати. Чоловік стогнав один час, а потім помер, його не стало, як і не жив він. Незалежність має свою сторону холодну і погану, з якою зустрівся Іванов. Навчився робити по-природному для того, щоб чоловік жив, але не вмирав. Я, Іванов, любов свою застосував у цьому ділі. Всю залежну сторону переглянув, вивчив.

 

7. Зрозумів старе і непридатне діло, його робила залежність. Я така зроду. А за мною, як за хорошою, йдуть і йдуть. Навіщо? Я сама не знаю. Один час пожити та попрацювати, чому я і навчила всіх одному. У цьому ділі пожити добре, та сваволили по природі такій. І зимою з природою воюю, і влітку. Не перестаю думати про завтрашній день. А він і до нас, знаєте, як повільно йшов зі своїми рідними силами і волею. А що я такий чоловік був і залишився. Мене треба одягати, годувати, і в домі хорошому пожити. Це на мені не на одному чоловікові думка така. Вона залишилася на всіх живучих людях. Вони всі хочуть, але коли приходить час такий, вже ми не хочемо працювати, і, можна сказати, дуже важко. Ніхто не працював би важко, але нічого не поробиш, треба.

 

8. У природі не всі дні однакові. Один теплий і прибутковий, інший холодний, але збитковий. Ми, всі люди, не хочемо, щоб зима була. А вдіяти не зможемо. Жити якось треба взимку і влітку. Готуємося, робимо діло те, в якому ми помиляємося. І на віки віків гинемо. Вмираємо ми взимку і влітку. Наша красуня мати природа природність, незалежність. Вона не боїться ні зими, ні літа. А як вони в природі були, так вони залишилися не тривожні. Я, каже незалежність, одного чоловіка поставила на ноги, і не вчила його бути безсилим. А сказала: ти чоловік такий же, як і вся є природа. Вона не йде і не ховається від свого часу. Треба бути дню такому, як він приходив і йшов. А чоловік таким, як він народився. І його зустріла природа, збагатила його, дала свої всі можливості. Чоловік не такий, як усі.

 

9. Ми захищаємо самі себе, але по-різному. Чому, питається? Хіба різниця між одним і другим повинна бути такою?  Ми, два чоловіка, стали жити в природі, по-різному стали думати, і діло не таке стали робити. І самі форму різну носять. Одному доводиться вірити чомусь своєму ділу зробленому. Я, каже, без природи ні кроку. Вона в мене джерело. Це йде час, хто його знає, він десь є. А в мене народилася думка з ним зустрітися, і що-небудь у ньому такого зробити, щоб чим-небудь хорошим хвалитися. Чоловік залежний не вміє жити в природі без усякого діла, він цьому навчений. А я, каже незалежний чоловік. Так вчитися, як ви всі вчитеся, багато знаєте. А робити, без кінця робите, але у вас не виходить. Ви в природі боїтеся жити. 

 

10. Для вас час не такий, як це треба. Ви всі однаково готуєтеся, вам це треба. Якщо вам природа не відкриє свої білі поля, і не дасть вам свій прибуток, ви відпаде від землі, як кліщики. Ви ж залежні від цього, багато трудитеся для цього. Але життя, як це треба людині, не виходить. Ви ж вояки, борці з природою. А я один у природі такий не вояк – друг у природі. Мені не потрібно те, чого тобі потрібно кожен день. Немає ганчірки, немає шматка, дому немає. Ти без цього всього не чоловік красень, хвалько чужим. Ти навчився в природі жити незалежно від неї? Боятися і ділити час перед собою не доводиться. Природа мати роділля. Вона все може дати, лише б ти хотів. А ти хочеш жити, але у тебе не виходить.                           

 

11. Ти не заслужив своїм учинком, вмираєш без цього. А як же я один між вами всіма живу, не боюся природи. Вона для мене не така. Я люблю, дружу з нею. Близько стою, говорю з нею на своїй мові. Не хочу і не примушую. Ви гляньте назад, яка у вас техніка, зброя яка. А розум людини розвинений до академіка. А як був ворог внутрішній і зовнішній, так він і залишився з вами через ваше багатство і вашу нелюбов. Ви хочете у себе бачити, і будуєте хороше і тепле. Це ваше життя, бажання ваше, але вам природа цього не дає. Від вас відбирає ваше здоров'я, ви робитеся нездоровим чоловіком. Вона вас жене геть із землі, не любить ваші якості. У вас дух не такий, який потрібно атмосфері. Що через ваше тіло проходить? Жирне, солодке, свіже, і смачне. На що воно перетворюється? На нехороший сморід.

 

12. Так за що ви, хороші люди, один час танцюєте, співаєте, а інший час плачете? Друга по життю своєму в землю закопуєте. Що ви зробили, щоб він не вмирав?  Та нічого. Каже нам усім Іванов. Я один чоловік з вами не погодився, не пішов за вами слідом. І не став я по природі відшукувати життя, як ви отакі шукайте у своєму важкому труді. Ви озброєні проти природи. Вона ж мати ваша, повітря, вода і земля. З чого ви народилися, і з чого зробили зброю, чим стріляєте. І кого вбиваєте своїм вигаданим режимом. Це все наробила наша дорога, залежна сторона. Вона нас примусила це робити. Ми сильно помилилися, що по цій дорозі пішли. Наше, всіх людей, велике незнання, через це вмираємо. Ми з вами пробували слідами Іванова йти, або з його думкою погоджувалися. Він же з нами поруч стоїть, нам про свою ідею говорить.

 

13. Нас усіх це життя не стосується. Це ж загартування-тренування. Воно безгрошове, за нього ніхто ніде ніяк не заплатить гроші. Воно найбагатше, невмируще на чоловікові одному. Я невмирущий чоловік. Я роблю те, чого всі люди не роблять. Ми боремося, воюємо з природою, а він ні. Він любить природу. І хороше, і тепле, і погане, і холодне. А ми живемо однобоко, тому ми свого в природі і не завойовуємо, вмираємо. А Іванов живе не так, як ми всі, залежні від природи. А він незалежний. Велика різниця. Він живе, а ми вмираємо. Незалежність у залежності питає. Що мене рятує? Я живу не тим, чого у тебе повно є всього. У мене нема нічого. Як же, мій один чоловік живе, а твої всі вмирають. Це ж у тебе буде недобре, ти їх примусила, навчила цьому ділу.

 

14. Вони за тобою пішли. Стали робити для хорошого і теплого. А вийшло погано: пожили, сваволили, і померли. Куди вони прийшли зі своїми ділами? До холодного. Ти їх обдурила своїм хорошим і теплим. А моїм. Каже незалежність, твої люди не в силах терпіти, незагартовані, слабкі, безсилі. Не такі, як мій один для всіх є. Живе не по-вашому, а по-моєму, по-природному. А твої люди живуть штучно чужим, не своїм. Твої люди не задоволені життям. А мій незалежний чоловік не потребує нічого. Твоє це природне, навіщо воно тобі, якщо це природа. Залежність і незалежність одна другій милі друзі. Якщо треба теплому бути, холодне щезає. Куди? Та в атмосферу піднімається, а тепло живе. Холод настає – тепло зникає. Це не сонця діло, а самого чоловіка. Він сильний у всьому все зробити, лише б хотів.

 

15. Його це бажання, його це любов. І смерть прожене, і життя народить. Всьому діло чоловік, незалежний у природі, він буде жити. А залежному чоловікові життя немає, він чужий. А раз чоловік для природи не свій близький, він не чоловік, і не друг по життю своєму. Він не знає природу і не вчиться в ній. А вона всьому ділу пані. Що вона хотіла, те зробила. Якщо хоче своїми днями вирувати, у неї ці сили є, і вони скрізь і всюди. А чоловік є чоловік, він від неї залежний. Зима – не фунт ізюму поїдати. Треба до неї зі своїм тілом готуватися. Думати і робити те, чого, може, і не слід було. Чоловік помилився, що одягнувся і наївся, та в домі жив. Інша дорога чоловіка так не вчить, і не робить він для себе це. У нього незалежність, природа, природна сторона. Повітря, вода, земля – найкращі в житті друзі.

 

16. Ніхто з усіх не помічник тобі. Це три тіла найосновніших у ділі, у всьому. Ми зробили голку і шило, та сумку, мішок, з чим чоловік по дорозі пішов шукати того. Він його ніколи там не втрачав. Всі ми люди не такі, як він є. У нього немає того, чого ми всі маємо. Наше з вами діло одне – місце зайняти, і на ньому свій час стояти, і чекати долю свого життя. Ми не він. Ми безсилі залишилися в цьому ділі. Свого дня дочекатися. А він довго не приходив зі своїми силами. А потім прийшов, здався. Не думалося, як він місце своє зайняв. Мені, говорить з усіх один чоловік, зробилося погано. У мене щось не так оточило, біль якась напала. А у нас немає на це діло людей, і засоби ми не зробили. Ми в цьому всьому бідні люди, не вміємо і не робимо нічого, щоб ворог цей не прогресував далі.

 

17. Ось які ми всі початкові люди. У нас ні в одного серця здорового немає за наше, зроблене нами. Ми зробили дім, з чужої сировини поставили, трубу витягли, двері поставили. Вікно засклили, кватирку зробили, і засувку ввели. Питається, навіщо? Та потім, щоб було добре і тепло. Зручності робимо собі, і будемо робити для того, щоб було добре. Ми не очікуємо в природі жодного дня, і не один час, який пав на нашу землю, який приходить і відходить. Знижується і підвищується повітря, це життєве питання. Ми це мали, маємо, і будемо мати. У природі на одному місці в одному напрямку не були ніколи ніякі особливості. Ніяка мертва річ, яку ти сам зробив на цю землю. Або зернятком, або лозинкою, або розсадою, або ягнятком.

 

18. Або поросятком, або телятком, або лошам та верблюденям ... Різним курчам, та найближчим маленьким чоловіком. Все це початкове або зростаюче до одного свого часу, яке призначене. Ми всі, хто живе на землі, що зростають свій час, живемо ми, й інші види живуть за рахунок свого часу, що прийшов. Він прийшов і оточив, і з ним один час пожив та помилувався. Подивився на все те, що робилося в природі одне і друге. А в природі мало того, що воно народжене. Ми, люди цього часу, від нього дочекалися. Воно нам себе показувало в красі від самої квіточки, від самої маленької початкової зорі. Ми її рано зустріли, а пізно проводили. Це наш з вами даний природою новий народжений час. Краса, початок у житті. Людина не все інше у себе має.

 

19. Він приходить, як ми йому раді. Ми в ньому всі сили кладемо пожити, та дочекатися від природи хорошого. Ми з вами стараємося свою молодість у цьому ділі провести, та продумати про це місце і час. Яке воно добре для нас усіх. Ми з вами без однієї години, або однієї хвилини. Він заповнюється, як ванна з молоком, так і в природі час повітряний проходить. Ми його чуємо, і не відчуваємо так, як треба було в природі чоловікові, хто не близько став до природи. Його діло одне – зустрічати і проводжати. А потім не таке ж саме зі своїми днями і місяцями, і таких тижнів, як у минулих місяцях. Неоднаково було, є, і буде. Рік так не буде. А от незалежність, вона була в житті своєму, вона себе показувала в природі, так вона і залишилася. І буде вона такою, як і повинна бути в будь-який час.

 

20. Ніякого живого діла особлива природна сторона, яка починається і кінчається тим же самим у повітрі, воді і на землі. Що й зароджує в природі те, що буде треба. У природі живій немає того, що ми з вами зробили руками. У будь-якому ділі живий факт. Ми з вами щодня щороку робили, робимо, і будемо робити, щоб вічно ця штука жила. Вона швидко народжувалася, і так само швидко вона зникла. Ми з вами робили діло, яке не зупинялося. Одне з'являється, інше йде. Щоб вічно жити, як жила природа. Берегла, береже, і буде берегти у себе природні якості, що видозмінюються. Вони були, є, і будуть ніколи не вмираючі. Якщо ми це все в природі пізнаємо, і добре будемо це все знати, як живу річ, і будемо самі себе в цьому ділі живими зберігати. Тіло це живе було, і буде живим до того часу, поки не втратить сили. Сили розуму це діло розвивали.

 

21. Хіба це не сили чоловіка. Немає в житті нічого такого, щоб про нього писати. Це в природі буде для цього сам чоловік. Він своїм уміння заслужив тільки хорошої точки зору. Немає кінця і краю про нього писати. Це є жива й енергійна клітина розуму. Вона в природі себе навчила робити щодня, і щотижня доводиться робити, весь місяць безперервно свого часу чоловік не перестає. Все робить, і буде він у природі робити своїм тілом все належне весь рік. Для нього це мало часу. Він залишає і на майбутній рік це недороблене діло. А в цьому ділі вся таємниця чоловіка лежить. Щойно закінчив сьогодні в цю саму хвилину збирати з цього шматочка землі, на котрому йому доводилося весь рік робити, щоб у нього вийшов хороший урожай.

 

22. Якщо він упорався, подякував, сказав свої ласкаві слова про це всім. А у самого вже народилася думка нова небувала в житті. Цю ж місцевість своїм здоров'ям оточити. І примусив, як рідну матір, щоб вона йому не відмовила знову за нею доглядати, як за нею доглядав чоловік весь свій час. Щоб він без діла свого один день проводив, у нього цього немає. Він – та ж сама мураха, що повзає, крихітна жива фізична річ, яка котить по землі вагу, більшу від себе. Чим він відрізняється? Своєю силою, котра більша від чоловіка, на цій землі робити життя спільного характеру. Мураха не чоловік індивідуаліст свого власницького діла. Чим чоловік і відзначився себе вважати у своєму початому ділі. Він його сам не закінчив, а почав нескінченну свою затію, в якій він опинився.      

 

23. Знову те ж саме зроблене ним колесо закрутив. Ту ж саму роботу з першого цього дня знову почав своєї зробленою технікою або машиною робити, що йому доводилося починати в цьому році. Але він тепер до цього діла себе переозброїв. Зробився сильнішим і розумнішим від цього року. Зробити треба, і поспішити. Обов'язково треба, щоб природа не назвала тебе в цьому ділі поганим чоловіком. Вона такого чоловіка за його все зроблене не хотіла у себе бачити. Але нічого вона не вдіє з ним. Він сам цю роботу обрав у житті. І кожен день, що приходить, чоловік на арені тут як тут. Він своєю машиною хвалиться на весь світ, на всю природу, що вміє швидко справлятися з цим ділом, яке він не встиг доробити, як слід. Людина ніколи не скаже на все своє створене, це для нього є нісенітниця. У нього як у живого чоловіка про це думає мозок.

 

24. Він і примушує тіло, щоб воно саме своїми руками все це робило після його думки. Він вже в борозні оре своїми п'ятьма лемішами землю. Робить чорну оранку, яка свого часу захоплює, лягає на весь час бездіяльною землею. Все це робиться чоловіком для його особистого життя. Він примушує мовчати своїми силами, розумом цю кричущу землю, яка у свій час у зелені буває, а в інший час на неї лягає білий сніг. Але почате це діло, воно не однієї борозною зробилося, і лежить при умов не одних. Ми, люди, з вами робимо це спільне діло не один раз і не один такий час. Ми цю роботу починаємо так, щоб робити доводилося на цьому місці кожен день і весь час. Воно робилося, щоб із цього діла вийшло що-небудь таке.

 

25. Ми на цьому місці вирощуємо той хліб або зерно, яке збирається людиною по одному зернятку. І складається у велику купу для того, щоб цією купою перед іншими хвалитися. Ми це зернятко обробляємо на цій землі своїм навченим умінням. Тільки закінчили дозрівання, вже робиться підготовка на таке інше починання. Цьому колесу, цьому початку ніколи немає кінця і краю. Рік зі своїми днями вимагає своє діло. А людині довелося свою роботу почати для життя в сільському господарстві в природі в часі за рахунок зробленого діла. А в ділі початок починався від самої зовнішньої грунтової площі землі. Цього місця, в якому чоловік опинилася. Він своє почав, про що доводилося багато думати, щоб у природі в такому початому ділі борозна починалася, і робилася не в перший раз і не в останній.

 

26. Все це діло починалося робитися в природі на цьому місці   і в цей час для того, щоб не сказали люди, що живуть на білому світі. Що це за такий є між такими усіма чоловік, він один із таким напрямком, у такому духові є? Він теж про це сам думає так само, як і ми всі до одного чоловіка в природі. І готувався по тому часі. Він себе оточував у великому нестатку. У нього також не було такого достатку, як у цих імущих. Вони з хитрістю, з умінням від поганого і холодного пішли. Їх примусила це зробити природа. Зовсім ворота відчинилися, і через них пішла нога чоловіка. Не так просто вона зробила крок по землі. Вона хотіла зі своїм ділом всіх залишити позаду. А взялися за своє таке оброблене в природі діло, яке треба всім. І обов'язково братися, і шукати по природі не таке, як воно є зараз.

 

27. Один від одного своїм умінням, не хочуть своє наявне віддати. Так своє наявне початкове знання, яке не в усіх таким хорошим є. Ми добре знаємо про те, що моє від твого краще, тому що у мене знаходиться моїм, але не твоїм. Ми не хочемо вчитися в новому початковому небувалому ділі. Це наш є розвиток у природі, наша незалежність для всіх. Вона була до цього діла початого. Яке б воно не було перед чоловіком, але його треба було робити. Так робити, щоб із цього вийшло нове, але не те старе діло, в якому людина почала робити. А потім це діло не закінчила, а кинула через свій нестаток. Людина втратила себе, своє особисте наявне здоров'я. А без нього ми з вами, всі люди, не вміємо продовжувати. У нас таких навичок у себе не народжувалося, і їх у нас немає. Щоб ми з вами навчилися зробити в природі, щоб людині від цього діла була допомога, тобто добре. Навіщо всі люди, кожна людина лізе вгору?

 

28. Для того щоб за це здоров'я вхопитися. І міцно триматися доти, до того часу, поки у нас між нами вийде одне для того, щоб ним скористатися. Ми з вами, всі люди, робимо таке діло, яке робилося спочатку. Чоловік робить своє діло від початку свого життя. Він робить це діло кожного разу, в будь-який час те ж саме, що він почав робити. І буде це діло продовжувати до того часу, або години, своєї хвилини, поки в чоловіка не зміняться ті початкові сили, з якими ми з вами починали. Але не довели це діло до кінця. А щоб його закінчити, це було неможливо через зміну цього в природі діла. Ти, чоловік, дочекався часу, воно тебе цим обрадувало. За це діло взявся, але до кінця не довів. Тобі час інший завадив, він змінив свою форму. То була зима, а тепер вона свої сили залишила позаду.    

 

29. Ми з вами зустріли інше нове. Від холоду і поганого пішли. І йшли геть подалі, як це робиться чоловіком. Він почав своє діло в природі робити. Яке б він не почав, його треба було доробляти не таким, а кращим від цього діла. Ми з вами беремо в житті те, що потрібно, від чого це почалося. Воно нам своє показало, треба було робити весь рік безперервно. А природі, по суті всього цього висновку, не потрібно було робити чоловікові. А чоловік взявся за це діло, сьогодні робить, завтра теж. Як він одягається, і він їсть, і в домі він живе завжди. Це його не все задоволення. Чоловік у природі своє починав не для того, щоб кинути, не на це все починало робитися. Цьому кінця не видно. У році 12 місяців, у місяці чотири тижні з днями. У році 52 тижні, а в тижні шість днів, в одному дні 12 годин. Можна буде раптово померти за одну годину. А чоловік який, він у цьому чоловік зі своїми якісними ділами.

 

30. Йому доводилося народитися і жити в 19-му столітті, тоді панувала копійка капіталістичних засобів виробництва. Важкий був доступ для того, щоб землю обробити, щоб отримати прибуток, багатство для того, щоб був достаток. Користувалися тим, чим це було треба при власності, котре в селі поширювалася за рахунок кустарного труда. Чоловік жив за рахунок свого індивідуального відсталого в техніці діла. Ми з вами користувалися джерелом, таким же залежним у природі, мало достатнім для того, щоб жити добре і тепло. Ми цим були відсталі. У нас був одяг не дуже технічний. Але ми його робили для того, щоб він був для збереження свого тіла. Ми мали у себе і їжу не таку, як це слід, щоб вона була, достатньо давалася.

 

31. І так само ми жили в домі історичному, і стародавньому домі. Ми характер свого населеного життя. Не старалися примусити себе відступити від свого близького знання. А це було, і воно залишилося між нами і природою. Вона нам зі своєю різноманітністю в діях своїх підсилала дні. А в них чоловік намагався думати про все, чого не знав, і що було треба робити в природі. Чоловік не зупинявся робити. За це його все йому природа давала, і вона дасть кожному чоловікові. Він користувався правами, один раз своїм царським режимом. Людям, які жили в ньому, дуже важко доводилося визнавати той режим. Дуже мало таких людей, які були задоволені своїми днями, які приходили, і йшли від нас у великих нестатках. Чоловік просив у своїй хворобі, що створилася, яка примусила його не задовольнятися. У чоловіка була хвороба, розвинена на ньому.        

 

32. Дуже сильно хотів, щоб так не доводилося хворіти, як інші люди важко хворіли від тієї хвороби, яка чоловіка оточила. Чоловік лежав, давав собі звіт, що він покараний богом. А бог карав чоловіка за те, що він нібито щось у житті своєму зробив, якусь для себе неприємність. Така була думка у кожного чоловіка, хто страждав від своєї викладеної і розвиненої хвороби, яка від цього всього створилася на чоловікові. Нікому не доводилося позбутися цього захворювання. І не знайшлося жодного чоловіка, щоб він в природі заслужив увагу бути за своє діло, зроблене ним. І за це все від природи одержав довіру розбиратися і робити те, що чоловік хотів хворому чоловікові. Царська режимна система передала свою владу самому народові, хто цього не очікував.

 

33. І не хотів нікому з інших, видно, проти того порядку, котрого народ сам підтримав. Своєю силою зробили революцію. Вона народила через зброю і завоювання самого народу, оголосив самого себе владою радянською. Вона стала у себе виховувати людей. Але щоб між ними народився чоловік такий, якого не було. Він, за історичними минулими книгами, повинен у природі народитися, і нас за наше все вміння і невміння наше, що ми з вами, люди, робили. За землю билися, стали господарями такими, як і не думалося, а зробилося. Народ проти природи сам особисто озброївся, зробився над всією природною природою. Вона нас, всіх людей, примусила в ній бути залежними. Як було воно в природі, так воно й залишилося, воно і буде між нами.

 

34. Добре й тепле, ми, всі люди, до цього діла. А в природі, та ще в такій, як вона била, і зараз є. Я вам, як автор цих слів, розповім про своїх людей, що горювали, від чого вони в своєму селі Оріхівка, Катеринославської губернії, Слов'яно-сербського повіту, Петропавлівської волості. Хто від чого був залежний. Сіліванко Федір прожив свої роки за рахунок кар'єра, ламав камінчик. Ламав і продавав його людям, бідно проводив своє життя. Вірив Богу, молився в православній церкві. Вже немає разом з дружиною. Іван Савінов Гераськіни, були три брати. Можна сказати, коли жили разом, господарство гриміло, був у них вітряк. А коли розділилися, стали самі собі жити за рахунок наділеної землі. Доглядали за землею не багато, всі померли. Також поруч жив Лісотка, одну конячку мав, бідно придбавав засоби для прожитку.

 

35. Савінови брати теж жили небагато, а згодом дочки прийняли до себе зятів ковалів, ковалі доживали, теж їх не стало. Писареви, два брата. Клим раніше помер, Онисим з племінниками та з синами доживали, пізніше помер. Сіряк бідний, що не має живої худоби, як інші мали своїх. Дві пари волів та одна конячка, вже був свій плуг, своє виробництво. Він міг нікому не кланятися, або домовитися з яким-небудь таким, що має одну конячку. У Кирюхи Сіряк було багато дітей, більшість хлопців. Землю свою, належну на пай, віддавав багатієві на скупщину. Та в шахті робив, ледве-ледве тягнув своє життя, та дітей годував. З цим багатством дітей залишив, а сам разом з дружиною похований. Епіфанов, мужицький єдиновірний  священик при своїх чотирьох синах жив. Захарови, як дорослий помер, і немає вже синів, крім Павла Климентовича.

 

36. Куліш своїх дітей ростив у такому саду і на садибі, яка впадала в Хоминку річку. Теж старим помер, і діти теж померли. Хто жив багатшим, як Богачов Сергій. Пару конячок мав, але бездітний, крім одного сина Федора. Молодим розпрощався із землею. Брати Микита і Микола доживали, по-селянському доглядали за землею. Самі бездітні, крім однієї дочки Васелиси. Теж померли, немає. Кулик Кубаткіна руйнач. Ножиком сім'ю все лякав: «Заріжу». Пару конячок мав, жив мужик скромно, у нього синів троє було. Сам помер, і не стало. Амросія сім'я і Дениса. Амронови Старчаки, два брата жили. Мали три пари волів і конячок показово. А коли поділилися, ні в того, ні в другого не стало того, що було. Крім своїх дітей Івана та Насті. Іватоха Бочар тесля. Цьому легше було жити, і працював сокирою. Сам помер, і сина Симона не стало. Також Нестеренок Архип зі своїм сином Сидором прожили показово добре, в достатку. Обидва померли, і онуків не стало трьох, крім одного шахтаря Павла ..., хто при радянській владі отримав за шахту пенсію, поки живий.

 

37. Збоку Лежнив Павло, теж, бідолаха, по лінії скитався. Взяв козу, з чим розпрощався із землею. Збоку Абрамчата багатії два брата жили. Один Петро, був обдарований дітьми. Другий мав незаміжню дочку, вона розлучилася. П'ять пар волів, та три пари конячок прикупив, земля була. Про них можна було цікаво писати. Вони виїхали в Гуково, хутір Іванов. Там показали людям, що вони вміють землю не самі обробляти, а працівники допомагали. За це Петра Микитовича вивезли на північ, потім повернулися назад, і став по народу ходити просити. А брат Микита Олексійович помер на хуторі Іванова. А Петра поховали в Шахтах. Збоку проти Гордєєвих, Носових жив батько і два брати Іван і Климентій. Теж середньо жили. Батько помер скоро, Іван Гордійович залишився на місці. А Клим у зяті на дворики перейшов, немає, померли. Збоку багатіїв Абрамчат жили дві удови, зовсім нічого не мали, крім як хтось щось дасть.  

 

38. Там вони жили до свого часу і померли, теж люди закопали. Жив поруч Ілля Бочаренок, про якого знали всі. Він знав всю пайову землю, і намагався її поділити на двори. По тому часу, він жив добре. Їх два брата були, розділені з Федором. Ілля був багатий з синами. Трохим Чумко помер, залишилися його діти. А сам Ілля вийшов на Гуков в хутір Іванов, сам себе там на новій землі поклав. Немає Платона, вбила Вітчизняна війна. Федір поки живий. Брата не стало, теж помер раніше від Іллі. Лук'ян, його дражнили Жабрей за його скупість. Він торгував, їздив на коні, і підвозив до кожного двору до господаря. І називався своїм наявним товаром. Між людьми розбагатів, навіть вагу представляв, був справжнім купцем. Але бідність, його сапатого неграмотність виявила, пішов з цього всього жебракувати. І також ... жив життя, нібито його розтягнули люди. Він у місті Луганську мав торгівлю. Його знали, його жаліли, він жив цим добре.

 

39. Прийшла радянська влада, не така йому, він своє життя втратив, як і всі. А Слесарев жив з синами, сам помер. А Дарина в Красному Лучі живе з дітьми. Там Фонос з Тришкою поділили обидва, що не вжилися через дочок Фоноса, розділилися, по конячці взяли. І стали самі жити, наживати собі багатство за рахунок землі. Фоноса залишили, на старому дворі помер, немає здорової людини. І Фонос Оникійович зі своїми синами теж посварилися. А Д ... все більше возив вугілля, на стороні гроші заробляв. Здоров'я було, хвалився ним. Помер, а сина вбила машина. Словом, наслідки нехороші. Радянська влада всіх до своїх рук прибрала. Того вона не прийняла, хто до неї сам не додав своє придбання. Сам бідняк у колгоспі, вже помер колгоспником. Збоку жив сусід, був сторож в церковно-приходській єдиновірній школі. Там, бідолаха, у цьому всьому помер, немає.       

 

40. Артем Іванович Слюсарів – дзвонар вічної церкви, і в цьому він і помер. Іван Омелянович Захаров – чоловік розумного покрою, староста старообрядницької церкви. Взяв у дочки Гафію у Єгора Тимофійовича, і її виховав. Прийняв Василя Платоновича в зяті. Сам прибрався, і сама Агафія теж дружина слідом померла. А Василь Платонович виїхав на Гуково, хутір Іванов, там себе закопав, на шахті помер. А Іван у місті Шахти. Максим Носов працівник шахти, одне робив – гроші в решеті, пив вино, помер, немає. І діти, Гаврошка помер, інші живі. Іларіон Іванов жив сам, у нього біда – діти дівчатка, крім Яшки, одного сина. Помер він раніше від усіх, і помер Іларіон. Вісеновий Гришка помер чумою. А Омеляна Дем'яновича вбили білі козаки. А діти вивчені, Давид вчитель, а Аннушка агроном ... з Василем. Де, чи живі, не знаю. Бочаренков Афанасій чотирьом синам батько. Теж жили добре, як разом жили.

 

41. А Іван Олександрович помер удома. А син його Іван Іванович зі своїми синами на Гомщеном руднику в праці поклали свої голови. Також через це все помер Артем Сергійович. У провулку жив Токарев Степан, він мав двох своїх дітей. Еліферов помер раніше, три сина в живих залишилися Василь, Павло і Михайло. Василь прибрався сам, Степан старостою церкви був, померли всі, їх не стало. Збоку Нестерята два брати жили Єгор та Іван. Івану довелося землеробством займатися, а Єгору торгівлею. Батько Тимофій Кузьмич пічник спритний. А горілочку хто не пив з мужиків. Чувахіна теж розділені брати, жили добре. Але як вони в цих умовах помирали. Помер Фома, батько Максима, і помер пізно. Вже сам Максим слідом за сином Наумом. І померли Василь брат з Федором. А брат двоюрідний Леон залишався живий поки. Єгор Стефанович, він же і псаломщик церкви. Та опрацьовував свою належну землю на одній конячці, помер.  

 

42. А внук переїхав до Москви як політичний чоловік. Федір Іванович кум його теж жив, два рази одружився. Немає, параліч знищив як хлібороба. Збоку жили два брата Сичови. Корній від вулиці з сином Єгором займали місце. Працювали важко на одній конячці. Батько помер. А Єгора бандити зв'язали та в колодязь вкинули. Під Ровеньками Анофриев Кузьмич вибирався громадським старостою, почесним чоловіком. Жив дуже легко. А потім так само, як усі інші. То не хворіли, а потім десь узялася хвороба, і звалила з ніг, не дала не одному Анофрію життя. Створила природа смерть. Померли до цього всі ті, кому довелося отримати своє безсилля, і з ним довелося померти всім тим, про котрих доводилося нагадувати. Як вони хотіли жити і продовжувати свої роки. Хіба Севастьянову старості церкви, та ще з таким сином, як Іван. У себе мав господарство, були воли, коні. Самі себе обслуговували своєю працею і умінням, як буде треба за бджолами доглядати.               

 

43. Вони на таке жили. Іван Матвія вивчився на кравця шити селянам одяг. Матвій, як отець Іван, помер, їх закопали. А Гнат з Андрієм і Василем виїхали на Гуково ... Василя вбило на вітчизняній війні. А Костик Щербаков зі своїми дівчатами огороджувалася в селянстві, сам все фізично робив. І косив, і молотив катками. А не зберігся, захворів і помер, як і всі. Жив Семен Полєхін і брат Кирило Мамончік. Кирило був у цьому селянстві, на цій землі свою кустарщину розвивав. Збоку хто розумів про цього такого хазяїна, це не хлібороб тоді вважався в такий час. А він заважав іншим своєю невмілою рукою. У нього були фізичні нестатки. А тут насідала бідність, у ній було безсилля це господарство мати. Коли він їхав у степ на свою роботу, не дивитися доводилося, а треба допомагати цим людям. Вони на цій вулиці не один такий чоловік, про кого всі подробиці доводиться описувати. Збоку жив Сат ...

 

44. Це вже в не таких перебуває на своїй дорозі. У нього великі в цьому ділі нестатки, але він жив не так, як наш односельчанин. У нього й Василя Волкова, хто позаду жив зі своїми дітьми, їх ростив. А сам не виходив від чужого труда в наймах. Збоку вже поруч через провулок жив Тихон Кобзін швець, віруюча людина в Бога. Одружився з дочкою Горбунова мужика, взяв собі Понізовску Анну. А вже поруч жив Іван Кобзін, його дражнили Капіталістом. У нього було два сини Гавро і Никон і дочка. Так жити не треба, як себе привів Гавро. Його, як і інших хлопців, розстріляли, не дав ЧК далі цьому бути. Померли також Волох з братом Трохимом, кому була можливість жити добре. Але у них велика недовіра брата до брата, і так розсипалося, як і не жили. Кобзов Омелян ..., він своє господарство завжди огороджував вміло, трудився дуже сильно, по чотири відра води носив від колодязя. Йому було байдуже. Видно з боку, не так себе Монтики тримали.

 

45. І Ківенок не так жив, як це було потрібно жити в нашому такому селі, де було достатньо можливості жити так, як жили хлопці Полянські. У них велика різниця була між Інароловими. Вони теж жили, коли батько тримав разом Павла і Семена. А зараз у Михайла і ... Феодосія, хто себе примусив гнатися за всіма іншими. І Григорій Полєхін, і Гнат Антонович Заярнік багатий мужик, безпопівський, хто жив дуже сильно. Завжди допомагав Гнату, щоб він свою майстерність коваля не забував. А горілку Гнат пив краще від усіх. Він сподівався на голову батька, який жив у Новочеркаську в багатого такого ж самого віруючого чоловіка. І Олександр зі своїм батьком прибрався, як і не жили. Вони біля старообрядницького священика, простого мужика, хто свою довіру здобув, і служив своєму такому народу, хто сильно не йому вірив. А через Бога його зберігав своїми засобами. Сергій у себе мав три сини. Всі вони були не такі, як батько непитущий, скромно себе тримав в умовах.

 

46. Як не тримали Слюсаріви і Кобякови хлопці, Яшка втратив очі. А Екімка був кравець, від сухот, тютюну помер так само, як і Платон. Семен був мужик багатий до того часу, поки дружина брата часто пособляла бути господарем. Якось це загальне давалося, і допомагало один одному жити добре. Але хороше у двох братів не виходило. Ні в яких Полехіних і Слюсаравих, та до того Кобякових. Вони вчилися, але не розуміли, не стали один одному допомагати близько рідними. Через стіну кам'яну жити не хотіли б, але нічого ніхто цього не зробить, щоб кинути своє, і піти для того, щоб не мати нічого. Цього і Кобаткіни, хлопці шахтарі не робили. Самі працювали в шахті у підприємця, а самі боялися кинути назавжди це створене село. Воно магнітом всіх тягнуло, і тримало у себе так само, як Новикова Петра. Він теж жив добре, коли мав своє це здоров'я, з яким він хвалився. І хотів, щоб Токарев Макар цього не робив.                                     

 

47. Як йому доводилося чекати, коли чоловік не вмирав, а йому доводилося про нього думати. А до діла сама природа проводила, вона прибрала всіх, і батька Акили, і Акилу. І всіх німих не побоялася, і не пробачила їм за те, що вони жили близько до цвинтаря. Природа нікому з села не прощала, який би ти не був чоловік, на якій вулиці не жив. Для тебе створений поріг, від якого ти ... Не допомогло ніякому Мілосовцю, ніяким Нестерятам і Бочерятам, Заярнікам, щоб позбутися свого горя. Ні Пічугіним, ні Чувілкіному не доводилося зустрічатися з таким розвитком, сильним у природі. Ми вдвох зі своїм дідусем на двох гарбах приїхали. Одну випрягли, пару волів поставили під копицю. А іншою парою під ряд під'їхали. Одну копицю вкинули в гарбу, під'їхав дідусь під іншу копицю. На вила набрав, вкинув.

 

48. Став набирати на вила – десь узявся вихор, такого не було в природі. Він мого дідуся повалив, не дав можливості далі так жити, як хотів мій дідусь продовжувати. Він помер не так, як всі померли від свого нестатку. Скільки ми залишили їх позаду, всі вони лежать в пороху в землі. Лежить мій рідний по батькові дідусь. Він мене до себе чекає таким, як усі лягають без усякого нашого знання. Чому це так вийшло? Мій дідусь був разом зі мною, я залишився в живих, а його не стало. На Михайлів день його поховали. Мене йому не дочекатися. Я від цього бою і цієї стихії вислизнув. Мене мої кроки не туди повели. Всіх залишила на своєму місці доживати, а мене по природі погнала, такого чоловіка, на собі нове в житті випробовувати. А потім гарненько вивчити його, якщо він виявиться цьому ділі корисним для іншого.          

 

49. Я довго ходив назад, вперед. І за природою дивився для того, щоб знайти в природі і довіритися тому, що має бути. Не треба ніякого іншого діла, як треба знайти в природі задоволену таємницю, з чим треба допомогти цим померлим людям, щоб вони там не лежали в порохові. І не чекали до себе нас живих людей, у них магніт такий. Ми розвинули у себе потік, через який ми всі туди потрапляємо. Нас тягне туди природа. Вона нас примусила у себе багато робити для того, щоб у цьому ділі помилитися. Ми, люди, всі для цього діла зробилися залежні в природі. Ми хочемо, щоб наші тіла в цьому ділі хворі не жили, тому ми з вами взялися своєю працею доглядати за землею. З неї один час робили грядку. Після зимового тривалого часу ми взялися, і зробили з неї хорошу пухнасту грядку.

 

50. А в цей такий теплий сонячний день довелося посадити в землю зернятко для того, щоб воно своє місце зайняло. І стало за своєю можливістю рости. До того часу воно себе піднімало, поступово свій ріст підвищувало, і в цьому ділі зародився колос. Він став цвісти, не один, а багато класів. Масивність такого жаркого часу сонячного дочекалася, і стала в цьому всьому зріти. Пшениця або жито, або ячмінь, овес, або інші культури – вони збиралися для життя людини. Це все робилося людиною для того, щоб за рахунок цього всього діла один час пожити. Так же само, як ці мої односельці. Вони свого часу непогано жили, як це треба. Одягалися, їли досита, у домі своєму жили. Хотіли пожити ще краще від цього всього, але їм завадила природа. Вона з ними мирно не жила, і не хотіла їх зберігати за їхній один такий вчинок.        

 

51. У природі, як на ниві якійсь, один за одним проштовхувалися дні зі своїми такими діями. Їх у неї дуже багато, вони в неї всі різні, але сильні у всьому. Якщо тільки хочуть образити людину в чому-небудь, сили у них вистачить. Є такі сили, яких чоловік у себе не думав розуміти. Чоловік робить зброю для використання у своїх цілях, у цьому він робить з природи своє штучне для того, щоб за природою швидко бігати, по воді швидко плавати, а по повітрю швидко літати. Це все зроблено для чоловіка чоловіком для того, щоб природа йому не сказала свої слова. Що ж ти, такий голубчик, на білому світі розташувався, зайняв своїм розумом цю належну місцевість? Земля у тебе, вода і повітря, а ти не робиш нічого такого, щоб тобі від цього всього вийшло добре і тепло. Ти для цього нічого подібного не зробив. А твоє діло тебе привело до холодного і поганого через залежність.

 

52. А де ж поділася твоя незалежність? Вона є і була, і буде між нами тоді, коли ми з вами це діло візьмемо. Нам природа своїми силами допоможе. У неї як у матері рідної є вся її любов і зберігання самого себе, в житті своєму все зробити. Біднота недарма Іванову довірилася бути ходаком у природі. Природа його витягнула за справедливість із цього місця, де він жив. І направила туди, куди він свої ноги направив крокувати до самого Кавказу, до самого Чорного моря, до Адлера зі своєю роботою пробирався. Все робив людям свою роботу добре. Лесдревпром союзу Армавіра знає. Глетвілов, як керівник цієї організації, знає Іванова роботу УРК за його скромну і тверезу діяльність. Редакція «Вірменська комуна» зв'язалася патріотом, свої замітки писала. Особливо стосувалося господарського боку товариша Нічаєва, як директора кінного двору.

 

53. Він велику довіру, все зміг робити. Особливо він робив вугілля, котре давалося Макіївським заводом № 5 для міського населення, щоб його продавати. А він його взяв по дорозі переадресував в Овечкін в пункт сіна робітникам. А його як вугілля не прийняла станція, а порахувала як гравій. Це заготівельникові зерна в бруд вивантажили. Мені колега по роботі моїй таку штуку розповів. Я до редакції, а редакція статтю мою. Директор Нічаєв за 24 години видав з допомогою Іванову, щоб він і духу тут в кінному дворі не бачив. За те, що Іванов довів ... вагон горілки, ніякого бою. А Ничай виділив кущ. Голова правління приліз. Іванова треба гнати в шию, щоб він не подавав у профспілку радянських торгових службовців. А Ничаєв сказав: «Я йому плачу двотижневу допомогу». Іванов це все залишив. Прийняв Воєнторг постачати командний склад. Іванов вагонами завалив, а на рахунку грошей для дров не виявилося. Йому як працівнику дають постачання продукту.

 

54. Всередині Армавірського району робота Іванова не сподобалася Червоній армії. Через його шевелюру, через волосся на голові і на бороді прогнали з Армавіра Іванова. Повернувся додому Іванов у Сулін з горем. Як же працюю і вчуся, вчуся і працюю. А моя робота, моє вчення не до душі нашим ученим, особливо медицині. Вона хотіла, щоб я їм не заважав, як було в міжрайонній лікарні, яка Іванова визнала. За всім висновком всієї роботи, він кореспондент Правди. А в Іванова була відповідь з газети Правди про те, що мій матеріал є в міського прокурора міста Армавіра. Черговий по лікарні прочитав, і дав мені право бути практичним лікарем у лікарні. Він Іванова одягнув у білий халат. Іванов лікар не теоретичний, технічний, а практичний, природний. Лікар через навіювання, через слово, силу волі примусив хворих бути здоровими. Нянечка, вона здогадалася, що Іванов не кореспондент, а якийсь небувалий лікар.

 

55. Залишила Іванова, пішла доповісти лікареві. А лікар велів це все залишити. У Іванова і на це сили були. Залишив лікарню, і до прокурора. А там слідчий прив'язався до Іванова. Вчора хтось схожий на Іванова, без головного убору, в пальто ходив по квартирах. І сам себе представляв інженером будівельником колгоспу. І в цю хвилину зникли дві пари хороших туфель. Це діло шиють Іванову. Слідчий прокурора забирає без головного убору чоловіка, і в перше відділення міліції. Там я опинився. Думаю, ну тепер заробив, посадять, будеш сидіти. Сиджу і перечитую своє все по роботі ..., ніби все в порядку. Кличе мене в кабінет уповноважений карного розшуку. А там вже мати сидить слідчого. Я слухаю. У мене уповноважений запитує: «Ти інженер будівельник?» Я тут, говорить Іванов, зрозумів, що на мені помилилися люди. Як учинили всі люди зі мною на роботі, так і в цій справі. Бачу, але правду свою перед усіма.

 

56. Далі слухаю. А у матері як свідку запитує уповноважений: «Скажіть, це він?» Вона йому підтверджує: «Він». Я звертаюся до матері, її називаю мама. А мама синка слухає, каже: «Він це самий». У міліції сумнів. Викликати іншу яку-небудь жінку, яка підтвердила б цю почату історію. Інша жінка приходить – вже для Іванова свобода. Він назавтра йде в лікарню. А нянечка говорить Іванову  про першого операційного хворого, якому я, Іванов, дав читати книжку Пархоменко. Нянечка каже: «Він вже виписаний, поїхав додому після твого відвідування». А у того, що з ранами, припинилася біль. Хоче вас бачити хворий, А в цю хвилину входить головлікар Нефедов. Він вчора був у відрядженні в краю, а Іванов з ним зустрівся вперше. Його як господаря намагався вислухати. Нефедов Іванову каже: «Є в тебе стосовно цього якості – їх передай письмово відділу здоров'я в Москву».

 

57. Нефедову про це доповіли: живий факт є. А справа Іванова – слухатися, та робити те, що люди підказують. В Іванова сили і воля є цьому ділі, але немає у нього теоретичного знання, наукової справи, у Іванова практика. Я тобі дам. Він приїжджає в Сулін додому до рідних не таким, як виїжджав. Приїхав у шевелюрі, обріс, у волоссі, в бороді. Не такий, як усі. Він навчався, він писав про природу. Іванов писав про те,  за що люди померли. Він шукав цього діла ключ, початок. Чому це так у природі виходить, що на долю Іванова випало діло робити, через що вийшов живий факт. Будь-яке захворювання йде від чоловіка ображеного, забутого всіма. Чоловік був до цього діла Іванова хворим. А коли Іванов з ним позаймався, навчив, що треба буде зробити. Іванов учить, що буде треба робити, щоб не хворіти, не застуджуватися. 

 

58. У Іванова руки золоті, він від природи отримав за його діяльність. У цьому всьому ділі Іванов не боїться залишатися без усякої покрівлі, без самозахисту. Щоб чоловік здоровий допомагав чоловікові хворому, треба самого себе електризувати, гартуватися в природі. Бути таким, як це робилося самим Івановим. Його скоро ОРС Суліна взяв за його фахом. Іванов вмів працювати, і про неї писати, як письменник. Не залишався на тому, що він не вміє роботу виконувати в районах Ростовської області у колгоспах, у радгоспах, різних артілях, комунах. У Іванова твереза і розвинена голова в цьому ділі. Він заслужив від природи, вона за нього горою. Сьогодні чоловік зробив, а завтра це все зроблене треба описати, як ти, чоловік, цю роботу практично зробив. Це найкраще у всьому, працю свою описати. Вона робилася мною, і буде робитися через уміння свого діла. А діло, воно не що-небудь таке, а діло  є труд. Він людину примушував робити.

 

59. Особливо в допомогі чоловікові. Ти його не знаєш, а він лежить у ліжку. Хіба я або хто-небудь з усіх не хоче бути здоровою людиною. А свято є свято людям. Прийшла морожена риба, вагон. Треба буде реалізувати її. Директор знав роботу Іванова на вагах, запросив цьому допомогти. Іванов із серцем, з душею взявся, попрацював. А люди його визнали не як свій, а як чужий. Порахували за священика, подали в райком союзу заяву, що ОРС тримає у себе попа. Я, говорить Іванов, по переговорній до трубки розмовляти про діло, зроблене мною. А мені команда: «Кинути всю роботу, повернутися додому». Я задумався: щось не так. Їду і сам думаю. Виявилося, директор і місцевком у мене запитують: чи був я коли-небудь попом. Я, їм говорить Іванов, довів до самого того, що я не піп. Треба справу в райком союзу написати, а потім Іванова на роботу посилати.

 

60. Цього не зробили, а послали знову Іванова у відрядження. А райком союзу дізнався, і догану директору Лозицькому. Що робити, Іванова знову з роботи знімають. Та на іншу щоб послати. А самі домовилися з головою комісії Григоренком, нібито я відмовився від роботи. І за це мені шість місяців ніде не поступати, начебто вовчий квиток. Я, говорить Іванов, хотів довести, а виявилося, у них і суд на стороні, не пішов в мою сторону. Я цю систему цього часу взяв на себе, зробив те, що треба. Пішов на всі поступки для того, щоб щось було в житті, щоб хвалитися. Шість місяців проходив та виконав те, що треба було. Законне явище в природі зробив. Ніколи не був таким, без усякого одягу, в трусах перед народом. Ніч, день стояв на атмосфері без жодного задоволення, а на природі відкритим, чистим тілом. Сам не знав, чого чекав. А вийшло, як ніби в цю хвилину сказав словами своїми.                    

 

61. Як на сковорідці яєчня виявилася, так і діло переді мною виявилося, щоб я йшов по природі в люди, де лежать у ліжку безпорадні хворі. Вони від когось чекали, щоб чоловік, начебто якийсь Бог, їм допомагав. Про що думали люди і чекали. А самі дочекалися чоловіка мене, Іванова, кому довірено це діло провертати. Всякого роду захворювання проявляти, робити на людині пробудження. Чоловік я, вчився в природі, цього діла навчився. Став тим помічником, якого чекали Богом землі. Не мені треба було кланятися. Як це з історії люди хотіли, щоб вони йому за це чудо кланялися. І щось своє давали, чого він би від них отримав. Іванов не з таких, щоб за рахунок їх жити. У Іванова свої ввічливі як ніколи, служить для всіх однаково. Як хотів хворим, щоб їм від цього діла, чого навчився робити Іванов. Він за чоловіком доглядав. Йому доводилося людину пробуджувати.

 

62. Лякати в природі тіло, щоб воно йшло на страх. І робило, як робив сам Іванов. Іванову природа допомагала. І допоможе будь-якими засобами, лише б до нього звернувся як хворий чоловік. У природі ці якості є. Вони ніколи не були між людьми такими зроду. Собака чужа зовсім голодна по дорозі бігла. Вона тримала свій шлях. У неї до мене нічого не було, щоб мені свою здібність показати. Вона не розглядала на всі боки. Я цю собаку побачив, перед нею як друг у житті поставив з нею подружити. Я до неї, її Хлопчиком назвав. Кажу їй: Хлопчик. Вона послухалася мене. І тут же зупинилася. Повернулася до мене, і стала хвостом виляти. Значить, мій милий  друг у дорозі. Я без їжі в природі, і вона теж. Я – до неї, вона – до мене своєю всією душею. Я Хлопчик. Вона ледве не скаже, що я твій друг. Куди ти, туди і я.

 

63. Сіра велика собака хорт. Мене як чоловіка не такого, якого вона бачила без будь-якого діла. У природі я один виявився таким не ловити птаха. Не заважати їм, щоб під час своєї гри піднімалися і сідали, а потім за це знову бралися. А ми б, з собакою чоловік, заважали у них грі. А навпаки, ми в цьому всьому силу, волю   виробляли. Я – собаці Хлопчику. А Хлопчик Іванову протягав своє бажання. Любов у всьому природна між собакою і людиною. Велика дружба залишатися в природі незалежним характером. Природа – собака, природа – людина. Вони зустрічалися двоє випадково один одного підтримати. Тільки чоловік у природі помилився своєї думкою цю собаку пожаліти. Не знаючи її сил, і не знаючи волі, пожаліти  цю собаку, що вона без їжі йде і грається з природою разом з людиною. Як і людина без їжі ступає по землі.

 

64. Шукає такого чоловіка. Виявив червоноармійський намет з радгоспу № 10. І жалкував собаки так, як вийшло. Чоловік годує завжди собаку. А собака бачить, у кого є хліб, і вона туди плете сама себе в цих умовах зберегти. Собаку не обдуриш. Вона бачила і бачить, і буде бачити, у кого є хліб. Там вона і залишиться. До цього намету Іванов зі своїм собакою небувало до лейтенанта прийшли. Іванов став йому розповідати про ту історію, яку він почав шукати в природі чоловіка, здатного все в житті зробити. Особливо торкнувся цієї собаки. Стояла і дивилася, і слухала, як Іван хотів пізнати її, слідом за собою повести голодну. Собака не погодилася з висновками Іванова. Собака не претендувала чоловікові, і не просила у людини допомоги її годувати. Сам чоловік надумав старе пройдене життя, яка розвивалася між людиною і собакою в природі. Так вийшло і зараз.

 

65. Не собака годувала чоловіка, а чоловік годує собаку. У цьому собака виграла. Своєю дорогою пішла, не захотіла вірити Іванову. Він же знайшов собаку, своїми силами її зупинив. Вона другом послужила розуму чоловіка один час. А в інший час вона не пішла за Івановим через його безсилля. У чоловіка проявилася жалість, він не знав сторону, в природі сили, які були до цього. А зараз між собакою і чоловіком у природі недовірливе безсилля, яке розділило навпіл залежність назад. І залишилася біля намету з лейтенантом. Він виносив з намету хліб, два шматки. А собака цього не хотіла. Це все наробив у природі лейтенант. Якби він не знав Іванова справедливу діяльність, він би не дав йому хліба. А коли лейтенант ці шматки давав Іванову, він говорив, щоб Іванов годував цю собаку. Собака бачила, собака чула, але не довірилася в природі так іти, як з Івановим.

 

66. Собака прийшла, вона не хотіла цього робити. Кланятися людям через цей нестаток. У Іванова не було цього хліба, він годував чужим хлібом червоноармійським. Тракторист в цей час на своєму тракторі орав, гарчав його мотор. А між нами і військовими відбувалася несподівана допомога. Іванова розлучили із залежністю. Собака пішла по своїй дорозі, чоловіка військового. У боротьбі за своє діло, за яке собака не захотіла підтримати, залишилася позаду. У неї до Іванова не проявилося явище підтримати його такий початий шлях. Він рухався до одного по дитинству Івану Олексійовичу Іванову. Він працював на шахті ОГПУ 11-ї дільниці. До нього доводилося Іванову силами прокладати дорогу. Може, він погодиться з висновками Іванова.

 

67. У Іванова здібності не такі є, як у всіх. Залишатися і погодитися з тим періодом, якого робив Іван Олексійович? У нього економіка політична, у нього гроші зароблені. Він вірить техніці, вона його рятує. У неї для всіх людей все є, чим треба одягнутися, чим наїстися, у чому жити. Це все залежність дала. А в незалежності оточив себе Іванов. За ним не пішла і собака, і не погодився по дитинству друг. Він не вірив істині, що в Іванова сили Бога. Він їх знайшов, він ними хвалиться. Каже другу: якщо я вмію це робити, що почав, ми будемо жити не технічно, а практично. Не за гроші, а без усяких грошей. З чим Іван Олексійович не погодився, і не став підтримувати свого друга Іванова. Вночі кинув Іванов дім свого друга. А зараз залишив високий бугор. Прийшов у люди, що борються з природою, на рудник Голіцина, тепер імені Шварца, до свого односельця своєї вулиці. Під горою в садах Фірс Іванович жив.                       

 

68. Він перебрався на рудник, був ... робітникам. Отримував гроші, цим жив, свою сім'ю привів до розмноження. У нього зять і я був. Для нього Іванов малює щось, як діловий й чужий. Фірс Іванович не відмовився від Іванова. Вийшов назустріч, і запропонував надіти штани його для того, щоб зайти в його будинок. Іванов не заперечив це зробити, пішов назустріч цьому всьому. А в Іванова розвідка одна, шукати на собі сили ті, які були потрібні нам усім. Він зайшов, і став розпитувати за їхнє життя, що працюють в шахті. Їм не пощастило в цьому, підготовлені поля сідають, не дають продовжувати вугілля давати на-гора. Ламає, тріщить, лякає. А затримувати треба комусь. Більше лежала доля на авангард комуністів. Вони в цьому повинні самі в бій іти, і за собою вести масу безпартійну. А комуніст каже Іванову: «Кину квиток, але не  буду лізти на цю смерть призначену».

 

69. Звинуватив того спеціаліста, хто це робив у полях, гроші за це отримував. А нам доводиться цю роботу робити. Ти ж шахтар, стосується Іванова. Знаєш, що це таке сідають поля. Іванов знає і робить. Каже нам про себе такого, народженого природою. Я, він говорить, напризволяще кинув свою сім'ю, дружину і дітей. Чого я шукаю? Я сам не знаю. І не зможу довіритися вам, як таким людям. Ви на дорозі тій опинилися, і стоїте всі ви на черзі, чекаєте свого дня. Помрете всі ви через це все. Ви свавільні. Не такі ви в природі, як я для вас всіх уболівальник, з уболівальників уболівальник. У вас є хворі, щоб хто-небудь чим-небудь стогнав? Тітка Дуня Фірса, у неї п'ять років стоїть колом поперек, тобто радикуліт. А мені, Іванову, не треба ніяка хвороба. Це тимчасове явище тіла людини ворог. Він напав, і він мучить людину.

 

70. Чоловік може чоловікові здоровим організмом допомагати, і вмілим умінням. Вона каже, страждає. І просить мене, як своє дитя, щоб я їй допоміг позбутися цього ворога. Але вона ні від кого не отримувала допомоги. А зараз, коли Іванов послав у природу, на поріг у повітря. І там підняти обличчя, з висоти до себе тягнути повітря чисте. Багато не треба для цього діла, а три рази вдих і видих. Кому вона вірила? Або мені, або Богові, або природі. Швидше за все, вона мене просила. Я їй такого пробудження не робив, а робила сама тітка Дуня. Вона з повернення в свою кімнату нічого не додала, крім того, що мене назвала Господом. Я заслужив увагу перед її особистістю. Вона за це готує мені яєчню і сало. Чому повірив їй? Вона каже всім людям, що приходять, свою правду: «Як шубу, зняв хвороба мою».                 

 

71. Це Іванова магніт. Він зробив у природі крок для того, щоб людині не мучитися і не хворіти, щоб вона не застуджувалася. Чого я, Іванов, у природі добився. А раз Іванов ці якості здобув, в них чоловік повернув своє здоров'я, за що Іванову приготувалася яєчня. Я був цим не задоволений. Каже сам собі Іванов. Треба таку хвору, як Авдотья Понкратьевна Бочарова, говорить Іванов. Йому розповідає тітка Дуня. Де вона зі своїми ніжками не була, і на курортах, лежала в лікарнях. Важка хвора не ходить п'ять років уже ногами. Ось це наша хвора, а спробувати треба. Якщо мій експеримент звершиться, то я той же самий чоловік, якого шукав. І він потрібен у природі, щоб наші люди не хворіли і не вмирали з такими пекельними болями. Іди до неї, нехай вона дасть свою згоду, щоб я зміг на її прохання заходити. Я все одно поставлю її на ноги, каже Іванов тьоті Дуні сам.              

 

72. Посилає, йди і розкажи про саму себе, про свою хворобу, і як вилікувалася. Це, найголовніше, мій струм моєї руки, якого дочекалися. Назад прийшла тітка Дуня, посилає, щоб я йшов негайно. А я втомився, хотів у них повалятися в ліжку. Та подумати, заочно полазити по її організму. Я не спав, Іванов думав про неї, як про людину, забуту всіма. Ніхто цього не вмів робити. А я в природі навчився. Мені допомагають повітря, вода і земля, на що я і надіявся, на цих близьких рідних через загартування друзів. Я недарма залишив сім'ю, сам пішов добитися від природи цих сил, можливостей. Для мене все одно, лише б попросив хворий. Я його або її поставлю на ноги. У мене тоді не було того, щоб брати за це. Я робив людям експерименти для того, щоб знати, що буде треба зробити. Щоб сваха на своїх атрофованих ногах стала ходити так, як вона раніше ходила. Іванов на це мав сили все зробити.   О 12 годині ночі до Авдот’ї прийшов.

 

73. З нею зайнявся до шостої години ранку. А вранці вивів надвір, дав сапку, щоб вона сапала. Це все показалося перед людьми, які лізли, як на диво. Це було природне практичне фізичне явище. Авдотья ходить. Люди, хто і не хворів, і той прийшов, щоб Іванов їх приймав і вчив, що треба робити, щоб не хворіти. Іванову треба від відділу здоров'я допомогти, щоб йому дозволили. Він пише листа, описує хвороби і лікування. Сама себе хвора відновила за допомогою моїх рук. Я просив лікарів на це відгукнутися, і допомогти цьому початку. А у них з'явилося бажання закликати Іванова в поліклініку Свердловська, Луганської області. І його як хворого чоловіка заховати за допомогою міліції в Сватове в  психіатричний дім. Так лікарі Свердловська над ідеєю Іванова насміялися. Одягли його в брезентовий шахтарський костюм, через Дебальцеве поїздом, через Куп'янськ у Сватове везе провідник, як хворого. Не доїжджаючи Куп'янська, за Серго Кадієвка є лісок, в який поїзд увійшов. Іванов підготувався, зістрибнув.

 

74. І до самого Луганська пішки. До шурина Федора, до брата дружини зайшов. Він злякався. В чому справа? Дай сорочку, дай штани, а потім будемо говорити. Федір одягнув свого зятя, слухає. А він у нього запитує: є у вас люди хворі, щоб лежали в ліжку? Є у нас близька знайома Євдокія. Ні руками, ні ногами не володіє. Дружину шурина Марію посилає, щоб вона пішла і сказала хворій за її бажання, щоб вона дозволила експериментувати над нею. Марія туди, приходить, посилає. Вечір був. Я – до неї, а в неї донечки дві працюють на заводі. З шести годин йдуть на роботу. Що вмів, сказав, щоб вона не їла до завтрашнього дня, до приходу Іванова. Донечки на роботу, а Іванов за хвору. Дві години дня, наша хвора зготувала дітям їсти. А Федір за цю справу назвав свого зятя Христом. Це неправда його була. Я чоловік. Тільки лікарі зайве зрозуміють. Хвора з Єлизаветівки міста Луганська ходить і працює, це вдалий експеримент. Іванов у міськраду зі своєю пропозицією, з послугами в культпром.

 

75. А там завідувач теж Іванов, хто взяв Іванова. Його зрозумів, та зібрав міський відділ здоров'я. Там теж Іванов завідувач лікар був та інші лікарі. Домовляються Іванова в лікарню покласти, як і було. Він від неї пішов, біжить не за призначенням, і пішов від цієї справи сам. Провезти до дому до свого одягу. Він його кинув у Новочеркаську в попа старообрядницького, хто не хотів зізнаватися за одяг. Його примусили таємні ворота везти це діло моїй дружині Уляні одяг. А ворота відчинилися мені. Я поспішав до Новочеркаська до одягу, тому вони випускали, відчинилися і зустрічали. А їх відчиняють ті, що знають. І ось я йду по дорозі, а переді мною дві дороги в степу виявилося. Людей не було. Куди йти? Сам не знав. Раптом чоловік йде проти мене, каже Іванов. Я його дочекався, він прийшов. Я у нього з вибаченням запитав: куди йти, щоб правильно потрапити. Він мені свою дорогу вправо показав. Я пішов і сказав йому спасибі. 10 кроків не пройшов. Дай гляну на цього чоловіка – а його не стало.

 

76. Де подівся?  Не знаю. Рівнина була. Я не знав, як біг звідти. Заходжу до тієї хворої, до свахи Авдотьї. А вона ходить у валянках. Каже: «Сваток, нам передали, нібито Іванов вікна повибивав у поліклініці, його за це в Сватове в дім». Ну як можна було жити та робити те, що я зробив? Я до одягу, а його повезла в Сулін матінка. Мені кажуть: ворота відчинилися мені, але не вам. Я в Ростов у редакції «Молот» одного кореспондента оточив, примусив з ним разом до директора обласного відділу здоров'я. Ми до нього удвох потрапили на прийом. Донських не погодився з висновками Іванова. Послав у колгосп. А я вже закінчив свій законний режим за відмову. Був у обласного прокурора. Він мені дав номер телефону. Якщо знайдеш роботу, дзвони. Я по Енгельса, 43. Відділення залізниці імені Ворошилова, в операційний відділ постачання. Їм було потрібно на виїзд у Невіномиський район уповноважений децентралізованого порядку по заготівлі різних продуктів.

 

77. Я – до завідуючого Соколова з постачання. А він мені каже, куди я зайшов? У транспорт. А перш ніж заходити сюди, треба постригтися і поголитися. Каганович був міністр шляхів. Він стриг і брил тих, хто заходить. А я у нього попросив телефон, Соколов дозволив: «Дзвони». Я номер набрав Кузьміна. Обласний прокурор слухає. Іванов трубку Соколову дає, щоб Соколов говорив. А йому прокурор сказав: «Прийми». Ось де Іванову доводилося експериментувати над людьми, і в Невіномиському районі, і в Тихорєцькому. Радіо не мовчало, а проговорилося, що це не уповноважений, а лікар людей хворих. Іванова відкликають від роботи. Метою затримали, обстригли. І примусили в контрольну комісію Азово-чорноморську написати заяву, щоб розібралися зі справою. Робота підготовлена, треба працювати, а Іванова знімають за своє вчення. Він і господарник у комісії у голови Чернова. А господарник Богачов виступив, і почав бити Іванова. Нібито він нічого не робив, а спав і про якогось чоловіка нового писав.                       

 

78. Що було робити Іванову. Він відновив роботу, примусив операцію робити. А господарник говорить не те, але його все. Іванов скинув одяг, і пурхнув у цей час, коли безпритульного зживали. Пішов у степ у природу. Опинився недалеко від хутору Кошкіна. І там бідним, що не бачили очами, Іванов зір дав. Все це робила природа, а по ній продовжував діяти Іванов у трусах. Не для того, що йому доводилося вміти. Або він метою це сонечко у себе бачити. Це його в природі ванний експеримент. Йому доводилося на заході сонечка йти по колгоспним соняшникам, і з нього колгоспники сміялися, кричали. Він пробирався до високого кургану, і там він зупинився бути ніч. Три тракториста прийшли, і стали цікавитися ним, що це за чоловік. Їм Іванов коротко свою розвідку охарактеризував.

 

79. Я, він говорить, розвідувач у природі свого особистого здоров'я для того, щоб його отримати, щоб не хворіти і не застуджуватись. А потім все це вчення передати молоді. Його трактористи як порахували, запросили в свою бригадну будку. А самі повідомили в село Генеральне. Кашею нагодували, Іванов здався, ліг спати. А в цей час приїхав голова сільської ради і секретар, запитали: «Хто мав право у виробничу будку сторонніх людей пускати». Я став трактористів захищати, кажу: ніхто нікого не пускав, Іванов сам прийшов, і в спокої заснув за деякий час. Хотів у степ Іванов йти, його ловить секретар осередку колгоспу. Веде, на лінійку садить. Ми, він говорить, таких підбираємо, і туди діваємо, де це потрібно.

 

80. І мене вважали, як безпритульного, вони підібрали, їдемо. А секретар осередку починає сміятися: «Ти, мовляв, рятівник, прийшов з неба, розкажи нам про небо, що там відбувається?» Іванов не відмовився. А про все те, що робилося на землі, він їм розповідав. Як колгоспи, радгоспи на землі самі себе відновлювали за рахунок трактора, плуга і комбайна. Людей за хороше хвалили. А за погане, як мене, Іванов каже, треба вигнати із землі. А його привезли в стайню до конюхів, щоб конюхи берегли. А Іванов побачив, рушниця на стіні висіла. Звелів її прибрати, а то Іванов всіх постріляє. Конюхи прибрали. Всю ніч безперервно з конюхами Іванов говорив, він їм розповідав про своє досягнення. Для мене немає того, він їм говорив, чого б я не зробив. Особливо Іванов помічник хворобі. Чоловік хворий повинен його просити те, що йому потрібно.

 

81. А Іванов струмом вбиває через руки біль. Ворог у цьому зникає, у хворої людини повертається колишнє своє здоров'я. Він починає жити не по-старому, а по-новому. Він робить те, від чого йому робиться добре. Йому природа природно допомагає. А в природі ці якості є.   Їх треба заслужити, щоб отримати. Я, говорить Іванов, заслужив своїм тілом. Не так живу, як ви на своїх місцях свого дому. Ви смертники, не сьогодні, так завтра. Не в тюрму, так в лікарню вас самі люди покладуть. Зроблять гроб, у нього покладуть, накриють, і цвяхами приб'ють, закопають у землю. Ви всі туди наближаєтеся, неминуча це для вас картина. А я зі своєю розвідкою не туди себе веду. Подивіться завтра на мої слова та на руки. Я вам покажу, яка моя правда. Ми всі не спали через нашого такого гостя, через Іванова.                          

 

82. Ранок, сонечко піднялося. Наш гість водою себе облив. По тротуару став ходити назад, вперед. Та нам показувати: ось хмара. Якщо я правий у всьому цьому, то вона зникне. Ні – вона буде така, як вона й була. Ми на нього звернули увагу, хмара зникла, немає. А в цей час йому хлопчик у сметані пампушку приносить. У нього як у дитя запитав: хто тебе навчив? Він сказав: «Папа». Так віднеси ти йому. Я, говорить Іванов, не заслужив у вас цього робити. Треба заробити. Підскочила машина «полуторка». З МТС сам директор приїхав, виліз з будки. А у нього Іванов запитав: чия це машина? Він сказав: «Машина державна,   МТС, я директор. Хочу, щоб вона тебе довезла до дільничного для розбору, що ти за чоловік». А у нього Іванов питає: ти знаєш мене? Він каже: «Ні». Йому Іванов сказав: 50-го чоловіка вбиваю такого, як ти.

 

83. Директор не дав машину, сів і поїхав назад. Подали коней сільської ради. У них запитує Іванов: чиї коні? А йому кучер відповідає: «Голови». Іванов велить їх випрягати, а голову з кучером запрягти. На них Іванов хотів 12 кілометрів проїхати. Іванова хотіли мотузкою в'язати, Іванов не допустив. Він це робив те, що обіцяв конюхам. Приїхали, комсомолець привіз Іванова. Дільничний чекає Іванова, заходять за дозволом. У кабінет дільничного тільки ногу я поставив, як дільничний став направо, наліво нецензурно висловлюватися. Село виховував у бога і мать. Я злякався, не втікав. А втомився, заморився. Я у нього як у лейтенанта запитав: ви втомилися? Він мовчить. Я у нього запитав про портрети: що це за люди були, Ворошилов, Будьонний та інші? Вони ж свідки, чули всі, як ви зі мною управлялися одне лаяти.

 

84. Я вас добре слухав, але ви мене не знаєте. Потрудіться, візьміть трубочку, у підсобного господарства запитаєте: «Чи є у вас Іванов, такий-то працівник?» – «А кого ти знаєш?» – «Директора адміністратора Алімова, а фінансового Бірецького, добре їх знаю», – сказав дільничному Іванов . Дільничний свій тон змінив після слів агронома. Він йому підтвердив. І приїхав сам за Івановим для того, щоб взяти Іванова і доставити в контору, як хворого чоловіка. Кому потрібен такий Іванов, крім однієї міліції та ГПУ. Ці люди займалися, але провини за ним не знайшли, дали свободу. А одяг його тягнув до себе Іванова як безпритульного. І в друге відділення привели, а там був його одяг. Він його одягнув і пішов до голови знову. Голова викликав психіатра доктора Покровського, хто всю ніч з Івановим розмовляв, та відповідав на всі запитання Покровському.               

 

85. А Покровський слухав та розумів, у нього залишилося: ні то святий, ні то дурний. А щоб він визнав Іванова чоловіком, котрого Іванов знайшов у собі, загартованого в тренуванні. Велику дорогу пройшов, через щілину пролазив. Але, хоч і важко, а проліз між усіма ділками і охоронцями порядку. Особливо зустріч з ученими психіатрами. Іванов практик, а ви теоретики. Учені не знають того, чого пізнав Іванов. Він знайшов ворога, представив на собі ворога, зжив його вмінням, силою, волею. Не став вірити і надіятися на все те, чого доводилося чекати. Це Іванов викинув з голови, а взявся за потрібну справу для всіх. У природі мислитель є чоловік, він же руйнач, він же і зберігає. У нього все є.  

 

86. Лише б він хотів, він доб'ється. А Іванов добився, зробив сам все, на собі випробував, ворога прогнав, зжив хвороби з тіла. А народив у себе здоров'я, яке передається Івановим правильно природно природою, людиною людині. Не так, як це робиться в природі технічно. Іванов робить практично. Сам себе пробуджує на землі, у воді, у повітрі. Будь-яким доступом і всякими ділами. У природі є все, її треба просити, як таку матір. Вона нас родила, вона нас не примушувала, навіть не хотіла, щоб чоловік робився залежний. Для природи мотлох, непридатність не потрібна. Вона не хотіла, щоб чоловік помирав. Стосовно цього Іванов писав про цього чоловіка.

 

87. Він вносить нам, ученим, що буде треба зробити, щоб нашого чоловіка не стьобала природа, і не хворів, не застуджувався. Вносить людині п'ять пунктів, людина повинна робити.

:1. Мити ноги по коліна холодною водою щодня вранці і ввечері.

:2. З людьми вітатися, кланятися з усіма людьми. Здрастуй, дідусь, бабуся, і дядько з тіткою, молодий чоловік. Наша справа – сказати, а їхня справа – як хочуть.

:3. Чоловіка бідного треба шукати. Виявити, узнати, вивчити. Кому треба допомогти, дати те, чого потребує, з метою: я йому даю для того, щоб мені було добре. І віддай без усякого осуду.

:4. Треба 42 години не їсти. У п'ятницю ввечері о шостій годині повечеряй, а в неділю о 12 годині будеш їсти. З повітрям. Перед їжею надвір вийди, і підніми обличчя вгору, і тягни повітря. Віриш Учителеві – проси його, він дає здоров'я. Щотижня робиться, як свято.

:5. Не плюй слину на землю і не харкай, не пий вина, не кури тютюн.           

 

88. Це примусило погодитися з ненормальністю Іванова і доктора Покровського, і професора Корганова, і доктора Артемову, трьох світил Ростовської області. Іванов написав істину, говорив теж, а вчені не погодилися. Примусили Іванова поділитися з народом на всій землі, із залежними людьми. Хто хотів жити не по-природному, вмирати хотів, він уже помер за рахунок цього. І помруть всі після цього. Іванов своїм загартуванням вчених попереджав, щоб вони не помилялися. Вони помилилися на Іванову. Зробили не те, що треба було Іванову. Допомагати в дорозі, але не заважати. Сили Іванова на користь прокладали, і робиться чоловікові користь.         

 

89. Цього чоловіка Іванов знайшов, зробився в процесі, сам випробував. Перевірив і в теплому, хорошому, і в поганому і холодному. Життя не різне, а однакове, що тепло, те і холод. Не треба йти, і не треба гидувати. Треба буде все в природі корисне любити, а шкідливе не сприймати. Ми його робимо самі, ззовні одяг і житловий дім, зсередини їжа. Що чоловікові цій справі не допомогло, а примусило в цьому всьому розпрощатися з білим світлом. А в Іванова склалося не те. Він не хоче, щоб природа панувала над людиною. У природі є страх якогось напрямку.

 

90. Людина боїться на землі ходити роззутою, у людини немає довіри до води. А повітря вона боїться, як якогось найлютішого ворога. Ми з вами для цього озброюємося, робимо з природи річ, і нею хочемо задовольнити себе. Це наша іграшка, зроблена нами машина, нею людина опанувала. Вона їй підпорядковується, робить те, що треба. Один час для нього готується, за час цей ґрунт готується. Ми його як добре зорали. Оранка лягає під сніг, і всю зиму безперервно людина не забуває, про неї думає, як про ґрунт. Збирається зробити для насінин, щоб в гарну грядку вологу посадити. І щоб ці зернятка сказали спасибі за такий догляд над землею, за турботу таку.       

 

91. Я за це все отримав першої групи інвалідність. Я хворий чоловік, що знає про це. У конституцію подав свою пропозицію. Нам не треба юстиція наука, злочин за рахунок цього розвивати. Не треба нам медицина, за рахунок хворого розвивати. Нам треба чоловіка, такого чоловіка спільними силами зробити для того, щоб у природі навчитися. І зробитися таким, як себе навчив Іванов. Він себе не пожалів у цьому, навпаки виступив. І не став робити те, чого зробили всі наші люди. Природа їх не пожаліла, прибрала, як непридатних до життя, залежних. А Іванову дала можливість за рахунок самого себе жити. Іванов хвалиться, і буде хвалитися ділом, що доводилося робити.

 

92. Вчені цього не хочуть. Щоб люди не робили. А то там в цьому ділі їм доводилося закінчувати своє життя. Які ми з вами люди, та ще вважаємося в природі господарями. Маємо свою природну економіку. А самі не вміємо жити з нею разом нарівні, щоб сам, без усякого найму. Ми люди нового характеру, у нас з вами є все, самі не вміємо користуватися, не вміємо самі жити. Які ми господарі в природі, якщо ми не вміємо самі себе зберігати. У нас є найми, лікар у нас служить слугою. Навіщо я йому, якщо він здоровий чоловік. Він же моїм нездоров'ям гидує. Він боїться від мене захворіти, надягає рукавички, миє руки спиртом. Я його хворий, господар його роботи. Йому плачу, зберігаю за це.

 

93. А він учений чоловік, добре знає цю роботу, робить сам, а сам не любить. Який же він інтелігент, вчений чоловік, якщо він сам такий невмілий. Не вміє залишатися сам собою, без усякого самозахисту. Йому треба одяг, він його купує. Йому треба їжа, він її придбаває за гроші. Дім йому побудують люди для того, щоб він разом з людьми тими, яких він лікував, з ними разом захворів. І похворів, а потім помер. Лікаря не стало так само, як не стало цього господаря, хто у себе утримував не одну науку медичну. За рахунок хворого чоловіка розвивав, щоб чоловік захворював, прогресував. А лікар навчався практично. Але щоб зробити чого-небудь новенького, він не зробив, і не шукає. У природі є це.

 

94. Природа не людина, а людина є природа. Не треба на інших випробувати: тваринах, щурах, жабах. Так треба на собі в природі всі хвороби проходити практично. І так нам треба вченим зробити, свою покладену роботу треба любити. Від науки загартування-тренування особливо лікареві, молодому чоловікові не треба буде йти. Треба буде робити, загартовуватися, бути в природі таким, як примусив сам себе Іванов. Він не лікар і не знахар. Загартований чоловік, у тренуванні навчився. Знає, що робити чоловікові, щоб він не хворів і не застуджувався. Іванов не вчений, а практичний чоловік, без найму робить. Вчить всіх здоров'ю, любити холод і погане. А ми, всі вчені і невчені, не любимо холод і погане.                

 

95. Йдемо ми від самого хорошого і теплого. Ми ж господарі всього, особливо природи. А самі не вміємо господарювати без усяких грошей. Купуємо, продаємо здоров'я – цього ніхто не має права робити. Здоров'я не купується ніде і не продається ніде. А в труді в нашому залежному житті в природі ми здоров'я легко втрачаємо. Але важко доводиться повертати здоров'я людині назад. У людини кожної є ця таємниця, але її треба знайти. І розуміти для того, щоб нею скористатися, як буде треба будь-якій людині огородитися без усього, але жити за рахунок повітря, води і землі. Що нашу людину породило, воно повинно і зберегти.

 

96. Іванов від свого знайденого не відмовиться. Він вмів жити без найму, без нього живе, і буде він жити без найму. Гроші не помічник, гроші – смерть. За них вбивають, але життя через них не досягають. Їх треба, за висновком Іванова, спалити, як непридатне в житті золото, срібло. Відмовитися треба від прикрас. Це є людини в природі хвороба.

 

1966 рік 27 жовтня. Іванов

                        

:6610.27 Тематичний покажчик

:Моя перемога     3, 4

:Невмираюча людина,

:Учитель живе, а ми вмираємо     13

:Залежність і незалежність     15

:Помилка людини    15

:Три друга    16

:Історія: Армавір    54

:Шість місяців без роботи   59-61

:Вчителя історія   62-78

:Курган  78-82

:Природа     86

:5 порад    87

:Юстиція і злочин    91

:Медицина   93, 94

:Здоров'я   95, 96

:Загартування    94

:Гроші, найми    96

             

Для снів

 

1966.09.17 – 1966.12.22

 

1. 1966 17 вересня.  Вночі я чимось рухався, невідомо, чим.  Потрапив у снігопад, а потім кінь. 18, 19 вересня сни не прояснилися через незручний сон.  А от під 20 вересня люди виганяли плодовитих    хороших чорно-сірих курей на траву пасти.  А мені, такому пастуху, доля дісталася стерегти червоно-чорних півнів.  Недалеко біля мого брата Федора квартира.  Я намагався потрапити в гості без батьківського піджака.  Під 21 вересня.  Онук Геннадій біжить, показує місце своєї любимої бабусі Уляни, яка лежала хворою чимось.  Був я, Порфирій, а потім проявилася в своїй палаті, розкрилася в нічний час лампочка електрична.  22 вересня.  З косою вийшов порей хороший, чистий косити. А попалася якась нехороша посіяна гарновка, яку хотів косити. 

 

2. А Федір Сергійович начебто цьому залишився незадоволений.  Мені кажуть: подивіться, багатий хто.  Я побачив: одна за одною жінки, і одна з одною деруться, і до нас по розробленій оранці.  Г ... прийшов про Уляну питати брат рідний, як ми з нею обходимося.  У природі бачив багато чистого зерна пшениці, і ясне сонечко світило.  А голубка два голодні в цей час на віконці сиділо.  23 вересня.  Побачив свою середню молодість, поголитися особа молодість.  Я йшов вниз по-над Хомінського вниз річкою, якраз біля двору Петра Івановича вийшов на середину всього села на площу.  Вже я ним піднімався на горбок літнім зараз віку.  А на мені була полотняна сорочка підперезана.  Йшов і думав про кончину свого життя.  Потім по вулиці нашій віз померлого дядько Федір Іванович, батько йшов, і з ними слідом йшла м ...

 

3. Вона старою показувала.  А сама так побігла по призьбі в селі.  І говорить мені про свою таку силу, вона була від усіх сильніше.  Я з цих умов прийшов здоровий і міцний.  Моєму стану належало або працювати, або управляти.  Я ні цим, ні іншим не зайнявся.  Але бачив свою здатність чоловіка незалежного, як зараз в одягу.  24 вересня.  Зустрівся з онуком маленьким Геннадієм.  Він їхав на паровозі, а мати його стояла попереду, чекала.  Він їй говорив, щоб вона не вірила Богу.  Цю ж саму ніч довелося всю ніч разом спати з Уляною дружиною.  Але знати, я її не знав, що вона зі мною.  Тільки тоді дізнався, коли ми з нею піднялися, і вона до вітру побігла.  А в цю хвилину дітлахи свою кобилу з лошам повели в річку купати.  Ця річка виднілася.

 

4. Дощик моросив.  Видно було, кружляв.  Я бачив у своєму селі, як одна дівчина перевозила півня з курочкою разом.  Півень не хотів, повернувся, ніхто цій справі не допоміг.  А згодом всі хлопці, які опинилися всі Міюсовци, вони робили фізкультурні вправи.  Їм, як знаючим, кричав.  25 вересня.  У Гуковських степах будку бачив геологорозвідку.  Я був пастух стада, напував свою корову на балці в Суліні біля двох джерел біля залізниці.  Хлопчикові керівник дав вказівку корову мою гнати в стадо.  Вранці мороз нуль градусів, вдень 8 градусів тепла.  Привіз паровоз ешелон вугілля до вузькоколійки, зупинився паровоз на своїй дорозі широкій.  А я своє вугілля здаю трудящим, як людям, яким належить цей вантаж.  А сам спустився вниз, начебто заховався, щоб мене, такого чоловіка без затишку, не знайшли.  Мене ці робочі виявили, і хотіли мені допомогти.                        

 

5. Я був заплаканий через свою бідність.  Мені доводилося через один труд невідомий переходити.  А якщо його обходити, щоб у вугілля, кінця не видно.  Я йшов проходку шахту через непорозуміння.  Хотів здавати цю роботу, забирав лопату, і назад сів, хід не пустив.  Я опинився в голишах в домі.  Мені допомогу створюють, шукають, кричать.  А я сиджу вже на голишах.  Ми великою компанією хлопців спільно зробили незаконну неприємність, за що доводилося ловитися.  Для нас це був великий страх, але нас спіймали Чівілкіни мужики, і хотіли законом великим покарати.  А потім за запрошеними людьми доводилося в шинель одягатися.  Але я свідомо через важку вагу не надів, а пішов так, як є.  Загартувався.  Моїй ручкою писали запис телефону, я їм не дозволив писати.     

 

6. Бачив перед собою у відлигу білий сніг.  Я в невідомому місці був, якісь справи творив.  А потім так сильно заснув, не розбуджу сам себе.  Де я опинився, не знаю?  Але у мене ліхтар провідника світить.  Я не зміг розібратися, де я є.  Біля тітки у вагоні.  За що, про що Іван Іванович Горюха хотів убити?  Я був біля Ларіонова саду сидів вночі на стіні із залізним клинком.  А потім це було в Оріхівці на тому дворі, де я народився.  Я туди зі страхом прийшов, і біля стіни своєї біля колодязя сіл.  І побачив незвичайне світло, яким хтось з боку дому світить прямо в мене.  У цей час паровоз залізничний виходив з двору, я його хотів випустити.  А Фурпа померла собака взяла за вухо лівого боку, і не дає мені дозволу.  (Далі нерозбірливо).

 

95. А бабуся Орина кричить ... а Уляна стояла з нею, чекала мене.  Я писав слова буквами золотими про ділі не погане, а хороше.  Мене вело до цього одного.  Я письменник.  Булочки різні збирав, і складав одну на одну.  А не їв, і не збирався їсти, бо апетиту не було.  Молодим чоловіком бачив Федька Бочарова, у нього, як одного колишнього життя, питав.  Він посміхався, але нічого не казав. Був у Данилівці у Фашкіних, зустрівся з Василем в пальто, в чоботах.  Та пішов.  А потім хотів писати додому листа.  Опинився з Уляною вдвох, прийшов додому.  А сам на коні поїхав.

 

98. Несподівано прийшов такий денний час, в якому сам себе примусив чекати чоловік.  Він у ньому став було думати, як потрібно посіяти.  Не винен він, а винний час прийшов.  Про лікування однієї дівчини.  Давалася порада, як буде треба їй через себе у здоров'ї допомогти.  Ми в ліжках на такій постелі, нам послано було.  У них спати, як би вмирати. Так складалися умови своєї думки.  Він свою ложку належну до цієї їжі отримав ...         

 

99. Це буде один-єдиний чоловік у цьому ділі, де буде йому природа служити завжди користю для того, щоб чоловікові ніколи ніяк ніде не хворіти і не застуджуватись.  Ось що чоловік від природи згодом отримає.  Життя, але не смерть.  Люди ті, які себе навчили бути завжди вище від усіх, вони звикли примушувати тих безвинних людей, які стараються щодня свої сили класти на фронті боротьби.  Вони через це самі вмирають.  У них сил не вистачає робити.

 

100. Машина «Волга», яку ми маємо, вона мертва, зникає в прах.  А бики, на яких повинні в житті поміняти, це один є продукт.  Вів свою корову на бійню.  Вона побачила бійню, і не пішла далі.  Я її пожалів, не став убивати.  Несуть чотири чоловіка одного мерця сирого чоловіка.  Можна його назвати живим померлим чоловіком, якого біля мене поставили.  Я їх суджу за їхню справу, що вони не знайшли ніякого більше шляху, куди їх дівати.  У землю і в землю, це їхній не порятунок.  За їхню те, що вони зробили, я даю слово, їх звідти підняти з мертвих у живі.

 

101. Кодамоське море, а за ним є вище за течією інше ... море, на якому мені доводилося думати.  Мати сина вигодувала і виростила, а в бій на фронт послала.  Нарізала, і в сумочку поклала хліба.  Каже: «Іди, мій синочок, дай Бог тобі залишитися живим».  А кого-небудь війна не вбиває.  Хвора привезена в лікарню, але самого лікаря немає.  Що скажете нам усім із цим зробити.  Ми запитували весь персонал: приймати чи не треба?

 

102. Везуть молодого чоловіка у в'язницю.  І про нього думають, як це вийшло, що його за цю справу покарали.  Тепер відповідатиме.  Велика в цьому наша помилка.  Треба нам за це все зроблене прощати, краще буде від усього.  Сидить на одному місці чоловік, та сам боїться, як би не обгоріти.  І так він став не палить. Скільки буде терпіти, буде знати про цю історію.  Луганська область, Єлизаветівка, Першотравнева вулиця.  Хвора розслаблена, ні руками, ні ногами не робилося нічого ... Їй допомагав я шляхом єства природного.  Повітря, вода і земля.

 

103. Що породило, те і зберегло.  Не треба буде людині робитися Богом, або героєм, яким не слід бути в природі.   Треба зробитися таким маленьким людиною, відірватися треба від хорошого і теплого.  І не робити того, що ми всі до одного залишаємося залежні люди в цій справі.  А треба зробитися незалежною людиною, корисною в житті.  Чого хоче не одна природа, а багато людей, але у них не виходить через неправду.  Природа, природа, ти для мене мати рідна.  Другом звати, це є повітря, вода і земля, які мої любимі друзі, що вічно живуть у природі.  Через мою любов вони мене зберігають, хочуть, щоб мій дух жив.

 

104. Віз один хлопець показати мене комусь.  А у нього в домі дружина була.  Я йому кажу.  Молоко є, підемо вип'ємо.  Ми пішли.  А у нього звірі собаки, яких ми проходили з трудом, вони накидалися.  Зайшов він за двері охорони, ми зайшли.  У нього дім з обережності, його товариш зустрів.  Ніякий герой мене не зможе обдурити за мою справедливість.  Вона каже: я хочу жити.  Сестра Зіна щось і перед кимось готується.  І мені каже, що вони сьогодні до нас не прийдуть.  Прийдуть вони пізніше.

 

105. Ніхто з усіх не має права видалити ракову систему, окрім мене.  Але я видалю, як ворога, від людини.  Для тебе це стосувалося, комусь не був ніякий салют.  Я пройшов придатністю в природі, а вони ні.  Жодної людини не знайшлося такої, як Іванов ... 106 ... Пройде така війна по землі, яку ніхто не хоче.  Вона буде, про що не знає ні одна така людина.  Такий час між нами народиться.  Сонечко буде світити, але щоб було тепло, ми не будемо цього в житті отримувати.

 

107. Треба буде нам народитися такими, як Іванов, для життя, але не для смерті.  Треба буде навчитися жити, вмирати ми вміємо. Треба буде щось на стіл поставити.  А у нас і одного не було, і другого не було, і третього не було.  Так і розійшлися, нічого не поставили.  Прислали з кимось одяг з дірками.  Ми на нього подивилися, але надіти, ми не наділи.  Ми це все робили в косі, де річка Дніпро нічого не дає зробити.  Мука ти, мука наша така, навіщо ти народилась така?  Краще було б тобі і нам таким, якби ти не народжувалася.           

 

108. Мати ти наша небесна, розкажи ти нам про все небесне, про земне.  Ми самі будемо перед кимось відповідати за нашу провину.  Ручки ви мої дорогі, допишіть до самого кінця.  Вам будуть, золоті, заслуги від цього народу.  Нехай вони читають, знають істину одну, це життя невмируще. Фарба, ти фарба різного кольору, покажи ти нам безсмертну картину.  Урок багатого чоловіка.  Але він не знає, за що він живе.  Це його така в природі перед людьми іншими лежить велика помилка.

 

109. Ми знаємо істину таку, яка йде, йде, йде без кінця і краю.  Це вода в своєму руслі, немає їй зупинки.  Як і людям усім немає краю в їх такому розвитку.  У них вийде в природі через таку економіку крок у житті.  Наше з вами всім сонце дороге, але ми ліземо всі на рожен через наш вчинок один для всіх. Ми хочемо про це сказати, але не можна нікому про це нас слухати.  Сказати б, я дуже багато сказав.  Але чи буде всім від цього добре.  Наша з вами сила, вона рветься в нас на шматки.

 

110. Машину ми зробили таку, на колеса ми поставили.  Але щоб оволодіти нею, нам не довелося.  Мало знаємо, практично гинемо один за одним.  Наше буде таке, розбити цю зграю, щоб вона не піднімала вуха.  Сир принесли не такий, як це треба.  Якщо готують, навіщо наші яєчка.  Можна буде все зробити, голова та руки.  Все буде добре.  Але навіщо нам буде холодне і погане.  Радість наша радістю оточує, але погано людині буває, коли вона у цьому помирає.  Треба нам краще не жити, ніж нас з вами закопають.

 

111. Прийшов на землю такий час якраз після дощу.  Ми з людьми потребуючими стояли.  А у них скирти сіна затекли.  І у них мені ... показують чуже місце, на якому не треба було нічого такого робити, вивершувати.  А в цей час лежало скошене, і все їм треба було вивершувати.  Жодна така одиниця не зможе виступити, і своє слово сказати про нашу велику природу, про нашого руського чоловіка, хто з кругозором бачить.  І хоче він зробити в житті те, чого не було в житті.  Але чоловік і не робив того, що було потрібно для життя.

 

112. Народжується день, приходить час.  Ми, ці люди, для самих себе побудували.  Він у нас буде заповнюватися тоді, коли ми відпочиваємо.  Ми самі артисти, самодіяльність яку-небудь таку зробимо.  Один сміх перед нами.  Цей птах дівиця, вона по всіх селах проходила.  Свій голос прокричала за те, щоб нам жилося добре і тепло.  Ми знаємо добре, що з нами не живе довго хороше і тепле.  Бере і рветься, подалі йде.  А ми без нього жити не навчилися.               

 

113. Візьміть його, він твій від душі, і великий друг по життю.  Він не може тобі перешкодити через свою свідомість.  У неї, як жінки, запитали: «Ти далеко була від Сталіна?» Вона каже: «Близько». – «А як він говорив, простою чи гордою мовою?» – «Було дуже важко зрозуміти, я його дуже сильно боялася».  Добре живе цей чоловік на білому світі.  Але погано тоді, коли він помирає.  Хорошого можна було бачити на цьому місці мало, але поганого можна придбати дуже багато.  Не на кращу дорогу, а на гіршу.

 

114. Лежав, лежав я в постелі.  І раптом я підхопився, і цю саму хвилину згадую про це саме.  Починаю  вправлятися.  Це моя нічна фізкультурна робота, мій великий у цій справі труд.  Я не хочу нічого такого робити.  Мене примушує природа, щоб я робив те; що знаю, те з любов'ю пишу.  Це моя картина, про що малюю я сам у цій справі.  Спускаюся я вниз в глибину моря, іду я з піднятими вгору руками стільки часу, скільки вистачить сил моїх рук.  А потім, якщо треба, я беру по швах руки, і піднімаюся.

 

115. Вгору у висоту я кидаю думку.  Вона в мене швидко піднімається.  І досі йде, поки я про неї думаю.  І така думка прослизнула.  Я когось у житті просив, щоб вона шукала по людях гарну гармошку, я її купив, і навчився добре грати.  Якщо така попадеться, то треба погодитися з магазином.  Якщо гроші є, візьми цю річ для розваги.  Вчися, буде шматок твій хліба тоді, коли добре виконуватимеш будь-яке замовлення в житті.  Це твоє все те, чого ти хочеш.         

 

116. Якщо у тебе є таке бажання з високої кручі стрибнути у воду, я як такий не заперечую нікому.  Вмієш плавати – на берег випливеш.  Будеш живий і здоровий у цій справі.  «Господи», – ти сама сказала ... Миколаївна.  Вона призвала Бога до себе для того, щоб вона позбулася  від свого важкого і бідного горя.  А вона ще більше і більше лізе вгору.  Мені в руки дає жінка пригорщі насіння.  Я їх беру в свої руки, тут же   зараз їх висипаю іншому в кишеню.  Нехай він їх ...

 

116а.  Маша стояла і чекала мене до себе, поки я з продавщицею про культурне обслуговування поговорив.  Їй кажу: ви повинні таких людей як краще обслужити.  І вийшов з магазину до матері.  У неї питаю: а ви чого тут?  І прокинувся.  А ми вигодовуємо дома коней для скачки.  20 Листопада вранці приходять ... вибирають   труну своїй матері.  Чекаю такого в природі сну.  Він мені підкаже, буде указувати, що буде нам зробити в природі людині для того, щоб жити.

 

117. А перш ніж жити в природі, треба зробитися сильною людиною в природі, воїном одним.    Чоловіком, що доводить у природі не штучно, а природно.  Треба знати природу, а робити тим більше.  Треба робити.  Я пишу недарма, тут в цьому умова мене обдаровує правильно. Йшли вчені люди, а потім з них виявилося два чоловіки.  Один старий, другий молодий у простому селянському одягу, у постілах.  На горбу у них сумки прохача.  За моїм усім визначенням, це все означає.  Останнім часом, коли візьме силу незалежна сторона, ці заслуги, вони за своє зроблене ними в природі таке щастя отримають.

 

118. Але це буде їм в природі пізно. Треба робити зараз, робити в духу свідомості, щоб по цьому навчанню не потрапляти у в'язницю і не лягати в лікарню.  Ось що нам несе незалежність.  Вона буде потрібна нам усім, щоб ми були всі вчені і невчені однаково здорові і міцні, як Учитель наш.  Марина правильно.  Я заслуговую між людьми і природою, і про що слова Учителя.  Я думаю, говорить Учитель, це наші ягідки будуть, за висновком Учителя, сльози.

 

119. Як ви думаєте, Учителя можна примушувати, як примушують умови всіх нас?  Я думаю, що Учителя треба сильно просити, щоб він це діло робив.  Він один уболівальник і зберігає серця. Сестри дівчатка одні маленькі у мене на руках чистенькі гралися.  Одна одну турбують, щоб не ... Так по ... прийшов, на гору насилу піднімалися для того, щоб потрапити на ділянку.  Мені кажуть.  Я буду ночувати, а Яшка гроші буде давати.  Принесли мені ... гарбуза.  Стріляло на мене з висоти остання зброя ракета, вона верещала і летіла.                

 

120. Після цього я впав вниз обличчям на землю, і став відозвою користуватися.  Заспівають слова мої, і відновиться все життя в цьому.  Треба було на переїзді поставити стовп.  Він повалився, лежить на землі, а проїжджати важко.  А після цього що вийде тоді, коли мене на місце доставлять таким.  Я вийшов з машини в білому костюмі, мене люди зустріли.  Я спускався сходами до води.  А мене доганяє з ... І почав мені говорити: я тобі напишу листа.  І мені зробилося добре.  І жінка мені каже ...

 

121. А люди думали, що для них сало.  Це був збір.  Люди хотіли бути здорові.  А людям треба продукт сало, його ніхто не брав.  Багатшого від мого створеного життя немає ні в кого, крім мене одного.  Треба природі дякувати.  Я здоровим духом хвалюся.  Мені треба зробитися таким, як ніхто не має на це право.  Можна було ... збирати.  Тільки навіщо.  До мене хлопчик, начебто син, прийшов і ніжиться.  Одна одну чекала, приїхала відпочивати.  І каже: мета у мене є, що закусити і випити для цього.   

 

122. Я так себе в природі примусив, що мені на цьому місці хотілося купатися.  Донечка маленька, та татко і матуся – всі відпочивають культурно в цьому місці.  Це така для нас установа, де можна комусь із нас померти.  І це буває рідко, але виходить у цьому місці.  Працювали в артілі інтернаціональній, а потім додому йти  вийшли.  Стоять дві національні жінки, з ким довелося це знову принести, і піти далі.  Лягаю я в 1966 році 23 листопада в ліжко.  А сам з природою на цій мові розмовляю.  Хочу, щоб природа мені допомогла, і практику по дружбі підіслали.      

 

123. Не кидаю, пишу те, що мені допомагає природа.  А я про це місце малюю, і прошу, як матір свою рідну, що не ужилася, померла.  Чекає до себе мене.  А я прошу в природі, щоб вона моє тіло зберегла для того, щоб люди подивилися, і сказали всі в один голос.  Чому так це робиться між нами усіма в природі, чоловік один-єдиний живе не так, як це треба, якщо холодно і погано?  Він не шукає в природі хороше і тепле, а шукає погане і холодне, з ним разом нарівні живе.   

 

124. Для чого, питається?  Для того щоб жити і творити природні чудеса. Дірку в стелі залатав, і зустрівся по виходу з дружиною Уляною.  Вона мені багато зібраної білизни в руки віддала.  Виявилося, це діти, які від ... не захотіли бути.  Я онукові передав теж.  Везли ми в нове місце сіно.  А коні зупинилися, не доїхали, втомилися.  А потім ми хотіли, щоб вони повезли.  Брат Уляни поїхав.  Іду я по цій дорозі, по якій доводилося потрапити туди, де всякого роду люди вигадували що-небудь хороше зробити.  Особливо радянські розумні винахідники.

 

125. Вони робили підошву.  Я у них запитав, як це краще.  Вони мене за моє все незлюбили, і загрозою дали мені залишити їх.  Я залишив їх, вони за мною.  І примусили мене, наді мною знущалися.  Чого вони наді мною не робили, всякого роду побої.  І за шию, хотіли задушити, у рот повно накидали, хотіли задушити.  Покалічили моє життя, від чого я в страху прокинувся.  Ми з жінкою продали своє ... поміняли на природу на вітер.  Я згадав, сьогодні побачив Мойсея, і хотів з ним у буру пограти.  Це моя була хвороба.  Я пробирався до нього, щоб це зробити.  Або я програю, або він.  Але пограти не довелося, Мойсей від цієї справи відмовився.  Я був у цьому ображений.

 

126. Моя дружина Уляна дуже сильно лаяла.  За що?  І не знаю.  Грали в холодному і темному місці в карти, а потім перейшли в тепле і світле місце.  Грати перестали через одного гравця ... Яшка спить, а ми домовляємося сніданок готувати, і втомився Яшка. Ми, всі люди, прийшли в дім, і стали придивлятися до мене, що я був за такий чоловік. Ми стояли, чекали.  Але щоб нас примусило звернути увагу на машину, що стоїть, в яку повинен сідати начальник.  І раптом він з'являється, йде.  Я його бачу.  Він же такий чоловік, як усі.  Я його знаю за його хваткою.      

 

127. Програвся в карти дуже сильно, про це дізнався мій батько, він був на мене незадоволений.  Вийшов тато на вулицю Гору, сидів один без кого-небудь, зажурився.  І я вийшов теж, сидів, і дідусь прийшов у гості.  Вночі піднявся надвір.  Взяв у руки ... і йшов.  А потім електрику засвітили. Велике стояло надворі.  Переїжджали односельці в інші умови, в управлінні розбили.  Іду я, і особливо наші люди з Коравяки.  А потім їхав, ми підганяли корів.  А народ своє бажання зробить, візьме і почне ними користуватися.   

 

128. Розбудила сама завідувачка цієї лікарні, каже: «Що ти спиш».  Треба буде робити те, що всім треба.  А невмілого із землі женуть.  Виходжу я зі свого дому добре.  Бачу себе не так, як є зараз.  Я бачу таким молодцем, який був раніше.  У природі є все.  Лише б ти хотів, на твоє бажання ворота відчиняться.  Смерть нам не потрібна.  А от життя буде нам треба.  Від сходу до заходу великий простір, і від півдня до півночі також багато.

 

129. Нам треба у цій справі людина зі своєю якістю.  Зі свого силою, з волею для того, щоб обов'язково зробити в природі справу.  У людини в цьому є своя таємниця.  Але не в природі вона лежить.  А ми її шукаємо.  Вона цікава, красива, найголовніша, життєва.  Ми, всі люди, повинні за це діло взятися, бо це буде треба.  У природі є для цієї справи повітря, вода і земля.  Найкращий у людини є друг.  Які вони багаті, сильні, у них є все.

 

130. Лише б чоловік хотів, вони йому допоможуть все зробити для життя.  Ми з вами люди, та ще які були раніше до цього часу.  А зараз ми не такі.  Можна сказати, великі вчені, знаємо все.  У нас бажання одне для всіх – пізнати все.  Лише б наше здоров'я.  А у здоров'ї є все.  Земля, вода і повітря – все є.  Це не птах небесний у висоті летить, і сам себе роздирає.  І не вода, на глибині містить рибний світ, який пожирає один одного без усякої зброї, без усякого місця.

 

131. Ми люди є свідомі.  Стараємося багато думати про це, робимо більше.  А от щоб виходила користь яка-небудь для продовження цього, ми нічого не зробили.  У нас є один нестаток.  Ми не знаємо, що буде з нами далі.  У нас під машиною колесо міцне, а мотор у машини швидкий.  Тільки дай і дай пальне, без якого машина не запрацює.  Так і людина наша на землі – без їжі, без одягу та житлового дому не буде жити, помре.  Мати наша природа багата, сильна. Але маємо на увазі. Ми її тягнемо, ми її знищуємо.  У неї сил не вистачить нам усім постачати.  Ми будемо бідні люди.

 

132. Час наш прийде.  Дім наш нікуди не дінеться.  Він далеко-далеко від нас, але наближається. Природа розташована земля, а на ній одна яка трава така росла.  Багато ми пройшли, не бачили жодної тварини, крім однієї конячки чорною.  Вона по ній ходила, ледве-ледве їла, та вода по балці протікала, начебто шахти.  За бугром стояли будівельники ... під'їжджали ... ніби повинні бути, але не бачив я їх.  А боялися.  Ми від його ... прагнули з Яшкой потрапити.  Але він спати хотів, я його будив.  Ми прагнули вміло потрапити.

 

133. У балагані не хотіли спати через те, що не було нічого.  Два брата Яшка і Феоктист збираються на виїзд у дорогу в балку.  Дві підводи одна за одною, брички.  Я прийшов, щоб коржиків Уляна поклала.  Вона сказала, щоб я не турбувався.  Буде привозити щодня в степ.  А мені кажуть, не линву йди, свого товариша з колодязя витягуй.  Ми були в степу, треба було звідти йти.  Ми повинні зустрітися з машиною.  Йшли довго.  А потім Яшка був маленький, встав, і ми стали підніматися.  А у нас порваний мішок причепили.  Ми ледве-ледве від нього вибралися.                 

 

134. Господарська сторона нічого не робила, в цьому втратили багато.  Треба було послати чого-небудь, а ніяк не робив.  У нашому сараї дві корови і два теля.  Я хотів їм підкласти корму.  Нам потрібна цей чоловік, за яким їдемо.  Запрягати треба коней, і на лінійці їхати степом.  На мою здорову ногу підхопив свою колісну, і тримає, не пускає.  Поки Фірс Іванович прийшов, він кинув.  Їхав я на автомашині в просторі.  Вона мене зверху везла, а конячка мені не давала.  По дорозі зустрівся на другий автомашині.

 

135. Коли я їхав на ній, то виявилося ... коні, я з ними став, як з людьми лякав.  У природі для цієї справи родилася жаба.  Вона народу запропонує, всьому світу для всіх Бога земного створити.  Нехай він народиться для життя, але не для смерті.  Йому треба дати всім візит для того, щоб про Бога розповісти, і сам себе показати користю, але не шкодою. 27 листопада ввечері ворог внутрішнього характеру з шлунку пробирався, хотів турбувати, але я його повітрям ззовні назад завернув, він скоро зникнув.

 

136. Сни снами, а діло ділом підказує.  Якщо вмію розбиратися з ними, як  з потоком у природі.  Мене якась сила втягувала, робила свої всі приклади, щоб мене відволікти.  Я відбився хорошими словами, Христа хрестом ... Згадую про Комарницького, того чоловіка, хто міг мене захистити живого.  Така дружина, яка його зраджувала в любові.  Ви будете вічно дорогими батьками.  Нам в Должанке Єгорова дружина купила і взяла яблук.  Ми сиділи всією сім'єю, чекали час поїхати в Шахти для продажу машини.  Яшка не пішов на роботу.  А з роботи приходять перевіряти.

      

137. Він  акуратно приходив, та в дім без головного убору.  Приходять прямо в дім.  І там знайшли таку справу, що він удома, але не на роботі. Причепилися.  Я на захист вийшов, як батько, став сина винного захищати.  Це добре, що мені є, чим доводити, своєї правотою.  Живуть на одній землі двоє, один одного називають: ти, мовляв, лякало в житті.  Як і я, теж лякало в житті.  Ми повинні зробитися ділками, і творцями всього того, що треба в житті нашому.  Ми повинні зробитися ділками і суворими людьми, хто повинен завоювати у себе життя.  Не на нашому місці за умовами.  Але наша кухня, в яку пустив ...                     

 

138. А в кухні лежало повно ячменю.  На мене ображалася Уляна, що не таких я прийняв квартирантів.  А інші сиділи, і хотіли випити з нами, але Уляна не погодилася, і могорич не відбувся.  Був у кімнаті, але не вечеряв. Уклав договір з людьми, щоб вони давали мені без усякої оплати за їхнє все наявне води повну автомашину, і те неторкнуте.  Маю воду, але не витрачаю її лише тому, що вона мною, Івановим, не вживається.  Тому вона повинна жити, як живе Іванов.   

 

139. Він не одягається, не їсть, і в домі не живе.  Він Бог Земний природи. З дівчинкою удвох гралися.  Вона мене запрошувала красти.  Я їй казав.  Того, хто краде, ловлять, саджають у в'язницю на етапі.  Про що  підтвердила бабуся внучці.  Ми, всі люди, себе примушуємо, щоб спеціально був у тебе апетит.  Він усім треба для того, щоб проковтнути не своє, а чуже.  З двома вбивцями людини.  Невідомо, чия голова була.  Ми були троє, я у них, як сторонній учасник.  Вони все робили.  Я тільки з ними їхав, і приїхали в глухий тупик.

 

140.    Мені доводиться розлучатися.  Я їх залишив.  А вони домовляються зі мною покінчити, вбити.  Я від них пішов.  Я намагався кудись їхати.  І навіщо переді мною виявився міст через річку.  Я був у валянках.  Намагався ... Дивився, як люди себе гнали.  Хто куди… Мені один час сниться.  Нібито всі люди погодилися, щоб я, як чоловік, побув Богом на землі.  А ми повчилися б, як буде при ньому жити.  Добре – залишилися.  Ні – назад залишилися зі старим ділом.  Ми при Богу не жили, і не бачили його.

 

141. Він народився на мені, Іванову.  Зараз Іванов робить все, що треба Богу робити. У Бога наука є одна для всіх нас – любити і сприймати природу, особливо холод, та погану справу бачити.  Не боятися треба робити, бо справа народжує чоловіка на це.  І вчить його так, щоб він робив по Богу.  Любив усіх, і просив усіх, щоб вони робили те, що робить сам Бог.  Ви б мене не розуміли одного, як би краще, погано.  Від цього всього ми б не постраждали.  А мені було добре один час.  Я сапав город в сорочці.  Треба воду до сніданку прийняти.  Я хотів бігти в трусиках.

 

142. Ледве-ледве зняв сорочку з брюками, вона мені тісна була.  Папірець червоний, але не гроші.  Це був простий згорнута в купу папір.  Поїхав орати землю чотирма кіньми, і вчасно ... 143. Така була зроблена стрілянина.  З добрим ранком, я їм сказав добре.  Але вони навіть не подали самі ніякої для мене відповіді.  А за це винен не буду.  Простота, це гірше буде ... це буде для всіх неправда.  Віктор був зовсім здоровий, і з нами грав весь час.  Чому так він захворів?  Ми і він зовсім не знаємо.  Але хворіє він дуже сильно, навіть лікарі не знають.  Не можуть сказати, що це по ... його весь час сильно хворіти.  І зараз хворіє ...

 

144. Збиралися на конях їхати в степ, і я збирався, був у хаті.  А мені каже, ми збираємося їхати в завод.  Ця справа була перед жовтнем.  Дітей розпустили.  За мною йде Андрій.  Я в нього запитую ... він мені каже: а що нині за день?  Нібито я був молодий у відпустці.  І гуляв з дітьми надворі.  Мені друг пише листа: «Я чув, що тебе вбили за нехороше твоє діло».  Люди кавун простий довго їли ...

 

145. Це буде правда, від якої нікуди не дінешся.  Завжди залишиться переможець у правді.  Ми сюди в цю місцевість приїхали для придбання ниточки.  Я побачив сестру господиню, їй кажу: ти що ж робиш?  Кажуть, до тебе приїхали з Сочі.  Я думаю і чекаю повсюди Чувахіних.  Він іде, і заходить з північного боку, і на мене накидається боєм.  Сниться холодна страшна для всіх моєму тілу зима.  Вона лякає і сонного зі своїм міцним холодом.  Довелося піднятися з ліжка.

 

146. Сонечко пало на землю, на друзки розсипалося за наш обман, і наше нехороше своє людське діло.  Любити треба природу, не гордитися своїм здоров'ям, що ти бик з рогами, можеш людину заколоти.  Де твоя ввічливість є.  Глянь ти на сонечко.  Подумай, скажи, є Бог.  Чоловік прийшов і сказав свою промову правильно.  Якщо це все прочитати, що написано, то можна і не їсти цього, що сказано.  Сказано кимось, що він у батька.  Батько втратив у праці своє здоров'я.  А його, тобто мене, зберегла природа.  Тому я здоровіше від усіх людей.  Я по всьому є Бог.     

 

147. Нам тільки ніхто не скаже, крім одних людей.  У них сила одна є і буде.  З дядьком Філіпом зустрічався, один одного згадували. ... Вугілля завантажив і послав його мені.  Про переселення каже, що, мовляв, переселився.  А потім биків повний двір, та сіно знайшли.  От ми і запишемо солодкий, але зроблений самим собою в природі для того, щоб від іншого ... почути слова.  Мовляв, я люблю фронт праці.  А я йому відповідаю на його слова.  Є фронт, де не працюють, а живуть.             

 

148. Вони через цю радість стали давати до того часу.  Я вдарив по стіні кулаком.  Мені моя дружина Уляна каже: «Нам курочку шкода різати».  Будемо їхати до Луганська.  Йшли ми по дорозі з дружиною, вона зустрілася з подружкою.  Я у неї, каже Уляна, у цієї жінки взяла, посіяла картоплю ...

 

149. Дві бочки насолили капусти, вистачить поросяті.  А яблука виявилися у мене під піджаком.  Я підперізував їх.  Решта лежали в шафі, про які говорю Уляні, щоб вона знала.  З села Кисельова отримали стільці і столи.  А Павло Елісферович сказав: «Не будемо робити доти, поки не одягнемо на себе одяг». Я було хотів одягнути, а потім відмовився.  Ленін був у засланні, а до нього приїхала Надія Костянтинівна, привезла книг дві валізи.  Він намагався чужим, як теоретик.  Але мені, як практику, довелося самому книги створювати, на що народилися свої властиві сили написати.

 

150. Від Москви до Ленінграда велика відстань, більше 600 кілометрів траса дороги лежала по асфальтованій дорозі.  Доводилося давати свою згоду взимку здійснити втечу, мені відмовили.  Чому це так робиться, між нашими вченими відбувається, що моє те, що народилося Боже діло, не визнають?  Я ж роблю те, що не роблять усі люди.  У мене одна дорога тільки лежить Бога, по ній ступаю.  Хочу, щоб вона за мною залишалася.  Я один її обрав, і її продовжую.  Думаю і надіюся на все це, що мені природа допоможе.

 

151. Ніщо таке, зроблене руками, мені, такому чоловікові, не зможе допомогти.  Я один нічого не потребую.  Моє тіло доведе всім, це небувале нове хазяйство комунізму.  Людина боїться сильно ... блохи, яка дуже сильно лякає ... як блоха.  Хіба це моє знайдене є між нами всіма погане, якщо це все робиться хорошим.  Наша попередня дорога, якою ми йдемо, вона нас примусить.  Ми цього доб'ємося, що будемо жити безсмертними.  Нас примусять умови не вмирати.  Їжа накладена в чашку з молоком, але їсти не доводиться ...

 

152. Вона мені не каже, щоб я їв.  Купив корову одну, і стало дві, ніяк їх не загонимо у двір.  Однією конячкою плугом орали землю, а я тримався за рукоятки.  Цибулю зелену зібрав, і всю її викинув.  Листя сухі зібрав я, і хотів їх попалити.  Які вони сухі, горіти будуть добре.  Місяць піднявся в небо високо, як на нього доводиться подивитися.  Це було в Звіревому, сиділи ми з подружкою, і грали ми удвох в карти.  Наша розмова до доброї справи.  У наших братів у дружбі лежать поруч поля, що відбуваються по природі.                 

 

153. На городі була прорита колонка для спуску спеціальної води по всьому двору.  Шпак ранній весняний птах, він рано прилітає, і пісні перед нами, людьми, на своєму місці співає.  Він нас, таких вояк з природою, щодня проводжає і зустрічає.  Нас, таких людей, що борються з природою, на цій землі задобрює.  Дає знати, що буде тепліше.  Сонечко додає свої весняні дні, нам віхою служить, показує віху ближче і ближче.  Ми наближаємося по дорозі далі й далі.  Нас тягне до себе цей час, що прийшов.  Він нас усіх своєю силою, як квітка, примушує жити.

 

154. Наші всі люди поспішають, намагаються встати вранці рано вдосвіта, щоб виїхати попереду всіх.  Намагається потрапити на те місце, де людині доводиться робити всією силою розуму та іншою особливістю, з оранки осіннього часу зробити дослідну грядку.  І в землю під вологу вкинути зернятко, яке себе розвине, і швидко почне піднімати вгору зелену масивну систему.  Вона будь-якого хлібороба і селянина за свою зроблену роботу на землі красить.  І хоче, щоб для цієї людини була краса, яка бадьорить, веселить.  І тягне вперед по дорозі близько до того часу, якого не хотів би ніхто, ніякий чоловік, який у природі хоче жити.

 

155. І думати або робити те, що робили всі люди, які хотіли.  І робилося людьми, щоб було їм добре і тепло.  Хіба не хоче будь-який чоловік, що живе на білому світі, щоб у нього на сьогодні був такий день хороший, в якому можна було залишатися за будь-яких поганих своїх нездорових явищах.  Людина знайшла  для цієї справи свою дорогу.  Вона нас, людей, поступово стьобає, кладе на своє місце, яке несподівано зустріло неприємністю.  Вона будь-якого нашого чоловіка, хто в природі заслужив бути таким, хто один час пожив та подумав, та поробив.  А потім покористувався, втягнувся в цю справу, і став робити одне свій час, і другий час, і третій, і четвертий, і п'ятий, немає цьому кінця і краю.

 

156. А робити буде треба, життя примушує встати зранку, і братися за це діло, цей початок.  Весна даром не приходить. Ми по-над вікнами проходили, а Іван Олексійович стояв, моїм милом туалетним махав.  Два чорного кольору стоять на столі, ними треба буде користуватися через розмову.  Фельдшер лікарні думає щипцями здоровий палець відхопити, наловчитися, щоб обдурити.  Вчені люди примушують народ з народом боротися, воювати за право свого життя, за природу, за більшість, та за свою славу.           

 

157. Ніколи такого не було, щоб сам Алмаз зробив на прогулянковому дворі обхід зимою по такому холоду.  Брат Єгор приснився, як ніби в нестатках жив.  Більше працював, дуже бідно себе показував.  Мене за мою зроблену роботу в житті люди як такого засудили.  Я ламав сталінську ... і підкидав їм порівну ... кидав.  Всіх людей я кошиками обділив, говорив, розціловував, щоб люди від свого наявного сильно відмовилися.  І взялися в новому ділі більше робити, ніж вони зробили до цього часу, в якому померли.

 

158. Зійшли ми з Конкою на великий курган.  А це виявилася купа піску.  Ми опинилися під т ... Конка пішов у пісок, я біг.  Як важко доводилося пролазити.  Поки я дійшов до людей, вони все від мене відвернулися, нібито я не хотів діла.  Ми, кажуть, за твоє все зроблене теж будемо свинями.  Я, кажу людям, з порожніх кукурудзяних качанів народитися на землю для нового життя.  І раптом звідкись узявся дуб.  Він зробив одне, друге і третє.      

 

159. А з цих трьох вийшов, народився я.  Я розповідав тим, хто народився, це знали, вірили ... А в них щоб вийшло.  Якщо взявся робити це діло, люби його і зберігай, за рахунок цього всього ... Мене запросили в моє діло віруючі, я приїхав їх провідати.  Вони хотіли, щоб я їм сказав про їхні збори.  Ошукані вони були, у них поховати.  Я їм сказав: у вас не приймуть їх.             

 

160. Йшов я в дім.  А надворі під мішком була гуска запряжена.  Вхопилася за ногу, і каже: «Я тебе не відпущу, ти дай мені свободу».  А яка може бути свобода, якщо вони утворили.  Козу треба пасти, коза каже: мене годувати треба.  Я хотів пасти по траві, вона просить хліба.  Алмаз приїхав, я йому кажу: для тебе тримаю твою любительську сторону рибку.  Збирався з дружиною Уляною сапати свій город.  Я їй кажу: лише б було, чим і що сапати.

 

161. Я ніби вдома опинився.  А мені кажуть: корову вкрали у нас.  Напали на мене в хаті жінки, і стали по горбу бити.  Я був у такої жінки, у якої їй хвала, що вона за одного та за другого повинна вийти заміж. 162. Радість моя народжена.  А як буде, знає одна мати природа, але ніхто з усіх.  Вона нам підкаже.  Вона нас навчить.  Ми навчимося не поганого, а хорошого. Ворог є чоловік.  Якщо ти йому наносиш нищівного удару, його ображаєш, то він тобі мстить.  Краще буде йому і тобі від цієї справи, якщо ми цього не будемо вводити в життя, ні я, ні ти.  Наша така людська справа в житті, щоб жити не важко, а легко було.  Тоді можна буде всім не зброєю доводити – своїм розумовим ділом.  Це ніхто не зробив, а ми зробили.

 

163. Ось це незалежне діло загартування-тренування один чоловік сприйняв і став його робити, а потім взявся, став вводити.  Він хотів, щоб було всім добре. Він більше нічого.  Кричить.  Це його все ... А ми з дружиною двоє.  Я їй кажу.  Знаєш, що він кричить.  Дружина не знала.  «Ні», – вона мені сказала.  Я їй кажу.  Це він мене сприйняв, я і зародився сміливо.  Приходить до мене та жінка молода, яку я не знаю.  Вона вітається, і мене ..., а потім у цьому ділі подає, як від радості, і тут починає сміятися.  Що вона хотіла, я зовсім не добився.  А інших людей чекав.

 

164. Це були тобі що за хлопці.  Їх я більше ... Дорослий чоловік, старший від мене.  Ми з ним, як з головним, поїхали поїздом.  Їдемо, а він нудиться, що прожив дуже важко, але нічого не нажив.  Дякує. 165. Мені так хочеться, каже з Жданова Михайло.  Він бажає, розповів мені, так хочу тобі повідати.  Війна, хтось наступає або хтось вирує, а нас женуть бігом.  Куди, навіщо?  Самі не знаємо, що це було.  Ми його оточили своїми силами, але взяти ми його не змогли.  Він був сильний, зібравшись всі в одну таку велику групу людей більшість ... Вони хотіли його або її провести ...

 

166. Прийшов я до церкви, нижніх вхідних дверей. А стара одна стояла не пускала. Я її прогнав, вона ображалася. Але потім до моїх ніг добралася через свою руку, котра мою руку стала гладити. Я з ногами пробрався. Я летів з висоти. У своєї річки Луганського ставка... Їде Яшка в Каменськ, я йому роблю наказ купити дім. А за скільки? Хата одна коштувала 10 тисяч, а хороший дім – 100 тисяч.   

 

167. Уляна каже: «Де їх візьмемо на хороший дім?» Сват обіцяє.  І говорить про це.  Вчені не хочуть мене визнати.  Гроші всі мої у мене.  Яєчко курочка несе, а ми ними розпоряджаємося.  Кажемо: дай ти на це, курка.  А коли тебе примушують, тобі погано.  Так краще без яєць.  Я у себе, мені кричить дружина голосом: «Паша».  Я обзивають.  Вона кличе: «Іди».  Значить, щось.  Вона риється в грошах.  Я не знаю…

 

168. Ми були вдома, спали.  Я буджу Уляну. І от виходжу, як окремий від усіх.  За мною дивляться ... і стоять вслід.  А мені немає, де бути, і сім'ї я не треба.  Іду в степ.  А сам не знаю, куди?  І от знаю, знають мої, а вони дали знати.  До мене став бігти народ, щоб забрати.  І прибігла міліція, вона мене виявила, що я чужий.  І ті, хто знав, зробилися чужі.  Я не знав, куди подітися.  Як мене одягли, комсомолець затримує ... А я не знаю, що робити.         

 

169. Після цього мене штовхає в ноги, щоб я вставав і писав.  Я встав би, мій це дух.  Але я відтягую далі, що буде.  Я опинився в церкві, а мене просять народу у дзвін продзвонити. Мій батько помер через фізичну працю, вся кров вийшла з нього.  Ніхто йому не сказав спасибі. А тепер мені довірилося практично фізично природою народу доводити живим фактом.  Якщо це правда, ви побачите на собі все те, що будете отримувати.

 

170. Вас чистий четвер підніме на ваші такі безсилі ноги.  Вам Учитель скаже свої слова.  Дорогу покаже, як буде треба спочатку цілувати, а потім садити в клітку.  За що?  Та за добру справу.  У селі багато мужиків живуть, але по-різному.  Хтось із них один вискочив, і біжить попереду всіх, примушує за собою гнатися.  А хтось із них один залишається, ніяк не дожене.  Щоб однаково жити, цього у них немає.  Не допомагають, а заважають.  Заривають всіх до одного через цю справу.

 

171. Ми і будемо закопувати до того часу, поки не змінимося самі.  Я на мотоциклі поїхав туди, куди це треба.  Не я ним правил, а він мною правив.  І де подівся?  Не знаю.  Хлопчик і дівчинка маленькі зі мною граються.  Хлопчик плаче, як за батьком.  А на ніжках ходити не зможе.  Я його взяв і підняв, по сходах вийшли з ним надвір.  Він навіть ... вгадав ... звідкись узявся він, біля мене стояв.  Де подівся?  Не знаю.

 

180. М'яч всьому діло, а ним володіє хлопчик.  А його важко ганяти.  І так я з молоддю весь час гуляю для того, щоб легко жити. У нашому корівнику повинна стелитися підлога.  А потім я збираюся начебто на роботу.  І там так ... його Іван надів і побіг.  А там були гроші.  А потім Єгор прийшов, батько став ображатися.  Що я вам, всім дітям, доброго не зробив, що ви так скоро мене забули?  Особливо Єгор розписувався.  Всі за це повинні розписуватися самі.  Про що говорити треба.  Ми це діло робимо, і хочемо, щоб воно було.

 

181. Я затримуюся начальником. Нібито з Геннадієм начальник сидить на печі.  Я його прошу нагинатися.  А сам пішов, опинився він  в садах.  Іду, а мені каже сторож той, який мене затримав.  Він голий побіг.  Слухаю сміх з нього. ... виходить Яшка з ... пляшка порожня.  П'яний виявився ... Нам треба вчитися в життя своє, але не треба буде вчитися в нашу смерть.  Для всіх найгірше і холодне – це вмирати.

 

182. Не треба нам боятися, нам треба йти на перелом.  Бити, ламати старі стіни, а нові ставити.  Ось що треба нам – розум мати.  Мене моя дружина так любила за моє все.  Але не бажала, як хворого.  Зараз поклала в останній, і своєю рукою обняла ... говорить: ти ... мій ... обняла, ми з нею лягли.     Вийшов я з дому, а назустріч мені Андрій Іванович на коні верхом.  І їде ... неначе до ... У нього запитую: задоволений урожаєм цей рік?  Він каже: «Отримали дуже багато, навіть по сто».    

 

183. Потім зустрічаюся з двома жінками, у яких всередині жар знаходиться.  Так вони і пішли.  Цар минулий за якимось цукром ...  Каналізації ніякої по природі. Уляна турбується за Яковом, наварила вареників ... Два хлопчика чогось тягають воду воротком з колодязя. Своя гідність, щоб це була наша власність.  Цього ми ні від кого не отримали ніякого права, щоб користуватися цим шматком землі, або багатством.

 

184. Наше людське діло – знати, що це все є спільне надбання.  Так Бог говорить.  Мені ставлять питання.  Хто це є апостоли?  Це ж люди, які слідом ідуть, а шкодять більше.  Є Каменський міст залізничний, внизу ходить транспорт машини, а вгорі ходять потяги.  Але нам доводилося вести тут з Грачіновіно.  Чому ми, всі наявні люди, не хочемо, щоб між нами і природою народився в житті Бог?  Одеські психіатри, якби вони моє загартування-тренування визнали такому суду, як воно є, судив би моє тіло суд?  Ні.  Вони мене обстригли, в чучельний одяг одягли, як попку.  Такого чоловіка жодний чоловік не бачив.

 

185. А психіатри перш ніж треба.  Мене як визнавали вчені?  Хворим, але не шкідливим, а корисним.  Одесити неробою визнали, фокусником, і послали у в'язницю.  Моє тіло засудити, як такого не було.      15 грудня 1966, четвер.  Стали бомбити Ханой столицю В'єтнаму.  Відмовтеся від юстиції та медицини, а визнайте винними себе – ворога не буде.  Прийшов на шахту піонер зі своїм голосом, та так-то співає пісні про революційний час.  Вставай.  Проклинати, заклинати ... Хіба це завоювання наше, якщо один добре живе, інший цього не отримує.  Один помирає, інший доганяє.         

 

186. Мене зустріла природа ходячого по снігу босими ногами.  Не шкідливо було, а корисно, добре.  Для чого це все робилося.  У нечистому одязі йшов я додому степами.  А назустріч на коні їхав.  Виявилося, я огрядним ішов.  А діти мене не турбували, а бігли.  Я опинився на високому кургані.  А мене оточила вільного вода, вона додавалася.  Мене повинні забрати, я плакав.  Збирався в будинку людьми бенкет, частування.  Комусь подобалося, комусь ні, але треба було готуватися.  Зараз лежу я на ліжку в палаті, від світу ізольований.  А з кожним чоловіком, з живим і мертвим чоловіком, можу зустрічатися.  І на будь-яку тему зможу з ним розмовляти. Якщо він хоче від мене отримати свою надуману допомога, я її на ньому зроблю.  

 

187. Я цьому ділу Бог. Хвору людину завжди прошу, і просите ви мене – все у вас буде.  Йшов від свого дому, і зустрівся з Петром.  Він у мене запитує, як їздив.  Наче в ... А дядько Пилип цей майстрував зуби в косарці.  Стіна зроблена стійка і міцна.  Вся обросла лісом вона, стоїть між залежністю і незалежність, котра не мазана людьми.  Тільки зараз люди через народженого Бога в житті сказали.  Ми будемо її духом зберігати, цю стіну, яка привела з собою Бога.  Раніше було так сказано: через деякий час прийде на землю Бог.   

 

188. Він у нас на землі запитає: а що люди такого зробили, щоб їм було добре?  Нічого, крім поганого і холодного, смерті.  Редакція «Вечірньої Москви», яка виявилася правдою перед Сергієм Івановичем Суботіним, хто про Бога правду написав. Не свою особисто редакційну, а Божу. Ми тепер можемо сказати тим людям, які йшли по своїх слідах.  Мовляв, ідіть, а ми трохи почекаємо.  Залишимося, і підемо своїм знайденим шляхом. Я звертався до секції євангелістів, у яких запитав, хто себе приготувався залишатися перед обличчям праведним?  Вони мені заручилися своєю справою, тобто баптисти повинні зустрітися з Богом.  А я у них запитав: який же він буде, і звідки прийде він.

 

189. Мені так сказали: «Він спуститься з висоти, до нас на землю прийде».  Я у них запитав: який ж буде на ньому одяг?  Вони так мені сказали: «Золотий».  Я їм сам себе представив.  Чи не я буду він, цією особою, про якого мова йде?  Вони всі, що зустрічають, сказали три рази: «Ні, ні, ні». Одна циганка у мене запитала: «Чи можна украсти моєму чоловікові у колгоспі корову?» Я їй в цьому ділі не відмовив.  Можна, кажу, тільки не треба ловитися.  Вона від мене пішла, і мабуть веліла циганові піти, корову вкрасти.  А він піймався.  Тоді вона з образою хотіла мені сказати про свого цигана: він піймався.  Циганці не так треба було вчинити, не так запитала.     

 

190. Їй треба було просити мене: як потрібно красти скрізь і всюди, щоб не ловитися?  І на це у мене є вчення. Той не програє, хто не спить. А той, хто спить, він своє царство програє.  Я не прийшов на землю для того, щоб засудити грішного чоловіка, незнаючого в житті.  Я прийшов засудити праведного, хто багато вірив, але виконувати не хотів.  Цьому буде непростимо.  Його зігнати із землі.  Сам жив за рахунок цього обману, сам тягнув на це діло до себе Бога, щоб він його за несправедливість засудив. Зустріч багатого з бідним.  Бідний прийшов у його дім попросити хліба, зерна мішок.  Піднявся на другий поверх.  А головкою перед ним за прикладом багатія не вклонився.

 

191. Багачу кустарна просьба не пішла до душі.  Він бідному відмовив.  Бідний спускається по сходах вниз, сам із собою розмовляє про марну зустріч.  І сходами піднімався він даремно, що не випросив. Треба вміти просити.  Будь-який твій ворог переможений через це, через прохання твоє.  Цікаво і це, як живий факт написати.  Сестра Зінаїда, вона стоїть у фуфайці, їй холодно.  А хворий без усякого одягу здалеку кричить їй, щоб вона зрозуміла, що їй говорить хворий.  Сама одяглася, а хворого тримаєш без усякого самозахисту.  Вона коли побачила мої двері, вони залишилася не зачиненими. Знаєте, що вона мені пред'явила.  Іди ти, і зачини за її наказом.

 

192. А то в коридор наш сморід для її тіла йде.  Яка ж вона сестра, не любить свою працю.  Не полюбить її природа. Погань мені збирають, виганяють з хутору, де я перебував.  Виявляється, у коваля донька, з якою я заговорив.  У моїх штанів, які були не нові, надіти їх доводилося,  носити.  Я збирався до від'їзду.  Те, що сьогодні належить поїсти, його треба не їсти, залишити до сніданку.  Ремонт дому свого ... Уряд непогане діло людині, розумні голови сидять, перевіряють наші з вами справи. За хороші хвалять, а за погані б'ють.     

 

193. Вчені знають, як на транспорті ввели гальмо Матросова.  Так вони хочуть тепер зі мною.  Я не продав своє, і продавати нічого. Правда людська.  Не хворіти і не застуджуватись.  Кажуть, ми помремо.  Ми вмираємо від незнання.  А треба нам жити, ми більше вмирати не будемо.  Ми прості люди, але вміємо вередувати.  У своєму начебто домі я зустрівся з Яковом маленьким і з Уляною дружиною.  Цей четвер 22 грудня 1966 думав, щоб не вживати ніякої їжі.  А коли я зайшов у процедурну, то переді мною опинилася посилка Єфімова.  Я у нього запозичив, взяв шматок смаженого.         

 

194. І що мене примусило їсти після 12 годин гуляння.  Я поїв капусти, поїв сметани, поїв м'яса, і густого молока.  Що й примусило лежати в ліжку, та грати з Йолкіним в доміно на те, хто ж залишиться силою.    Я сьогодні почав писати про те, буде це.  Історія нам це розкриє, на людині таємницю. З чоловіка простого народиться за нього Бог.  Він на землю прийде не віруючого карати. А віруючого засудить, і йому дасть вічно вмираюче життя на чоловікові. Чоловік залежний був у природі збагачений у житті на один прекрасний час, в якій він живе, а потім помре.

 

195. Не зброя людині в цій справі допоможе, а природа чоловіка мудрецем зробить.  Хто в себе виявить таємницю, призупинить смерть, а введе життя не тимчасового явища, а таке, що вічно продовжується, безсмертне.  Люди ображені, хворі йому допоможуть, він стане в цьому ділі Бог Землі.  Все залишається за незалежністю, вона жаліє людей своїм вчинком.  Вона не хоче свою мрію на арені отримати.  Якщо тільки на це погодиться чоловік, він не відмовляється від цього всього.  Природа мовчить, чекає від нього все те, що потрібно в незалежному житті.

 

196. Це буде одне для всіх.  Сон говорить нам про це, і буде це необхідно.  Сон теорії помилився своєї дулею, під ніс піднести своєю правою рукою.  А зараз це все говорить перед практикою.  Вона крокує недарма по снігу босими ногами. Вона і візьме точно свій верх, і буде панувати над усією землею.  Буде нас просити як таких людей, щоб ми цього не робили, що робимо.  Ми весь час вмираємо.

 

1966 рік 22 грудня. Іванов

 

Голова вів розмову в пальті генеральському, що не приймалося.  Я на собі бачив ... сержантський одяг.  Їхали на конях орати з плугом, біля контори зупинилися.

 

: 6612.22    Тематичний покажчик

:Не спати    190

:Суд Бога    100,190,194

:Прохання Вчителі    187, 191

:Прихід Бога    189

:Тюрма покарання - помилка,

:Прощати, не карати    102

:Зробитися незалежним    103

:Під водою    114, 115

:Незалежність    118

:Погане, холодне    123, 181

:Повітря, вода, земля - друзі    129

:Бог    140

:Ворог    162

:Смерть    181

:Земля - загальне надбання    184