Звідки я думку взяв, що таким став. 1966.10

Іванов Порфирій Корнійович

 

1966.09.20 – 1966.10.11

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Устали ми з вами сьогодні, вже високо піднялося сонечко.  Нам треба було чого-небудь зробити.  А нас таких своя думка оточила.  Ми перед цим зупинилися.  Не знаємо, чи був коли-небудь між нами, людьми, у природі Бог.  Так написано слова ясно і зрозуміло, що Бога ніхто не бачив, і не зможе бачити.  А от його дорога будь-якого чоловіка вела і показувала, що буде треба робити.  Ми, всі люди, не такого діла.  У нього свої висновки, а у нас свої.  Ми недолюблюємо, однобоко живемо, без хорошого місця самі себе не примушуємо думати.  Наші думки такі, щоб було за Богом.  Він між нами один не збагачений.

 

2. У нього такі руки, такі ноги, і очі, вуха.  Тільки не така чутливість самого через одяг.  У нього немає чобіт, ходить роззутий і без головного убору.  Красивої форми.  Щоб хвалитися, чим треба, цього не виявилося у Бога.  Озброєння не таке, боязні немає.  Є одне, як усі люди народилися.  Йому, як Богу, погоджуватися з формою та умовами.  Треба було дивитися і вчитися такої якості, якої ніхто не робив.  Чекали чоловіка на арені.  Краще не може бути.  Чоловік одягався, їв, і в домі він жив.  Хотів жити краще від усіх людей.  У Бога такого азарту не народжувалося, обганяти когось не доводилося.  Ввічливість була.

 

3. У нашого Бога для всіх людей дорога не така.  Дуже важка і незрозуміла.  У людей дорога зрозуміла і легка робиться.  Своїми умами навчаються, робляться ділками.  Джерело відкрили землю, стали життя продовжувати за рахунок її.  У ній знайшли всякого роду надра, і на ній промисли знайшли.  За землею стали доглядати, як за рідною матір'ю.  Вона себе примусила годувати людей.  Такий час прийшов, у людей розвилася потреба.  День такий прийшов, три рази чоловік сідав за стіл, три рази вставав з-за столу.  А щоб досита наївся, у нього цього не було.  Він їв те, що придбавав у праці.  Його діло було про цю справу думати.  

 

4. Між нашими людьми себе представила економічна політика.  Вона наших бідняків оточила, і примусила мене обрати, як бідняка, у ходаки нові землі шукати.  З Луганської області, Успенського району, села Оріхівка в Ростовську область, Звірівського району, Гуковскої сільради, хутір Іванов.  Моє прізвище, був жереб з 10 дворів, випала доля моїй історії.  Як уповноваженого цього хутору, назвали ми, люди, хутір Іванов.  Тут я в 1928 році був Гуковським осередком прийнятий в кандидати, керував ним Борщов.  Але технічно я виступив з допомогою людям, пішов шукати по природі чоловіка нового, незалежного ніким ніде ніяк.

 

5. Люди одні вірили сильно, але не виконували в цьому ділі, що хотів Бог.  А друга половина людей не вірила, що є Бог. Він буде, якщо ми це діло візьмемо, і будемо практично робити, щоб чоловік наш зробився не через яке небудь діло, а через заслуги в природі тілом.  Вся Ростовська область знає, як ростовця, як загартованого в тренуванні чоловіка, що ходить в одних трусах.  Це моя цивілізованість.  Я ці якості завоював, сам зробив пропозицію про те, що нам буде треба цього чоловіка, хто на собі в природі доб'ється свої сили мати.  І буде ними користуватися, як живий факт із цього всього.  Ми, всі люди, повинні вчитися у нього, брати цей приклад.            

 

6. Треба загартовуватися для того, щоб бути таким чоловіком, такою віхою в людях, любити все в природі однаково.  Я між людьми таким виріс.  Мене за мою скромність полюбила природа, цю дорогу показала одному.  Я поки її господар, іду і роблю те, чого бояться всі люди.  У них до мене велика недовіра. Я, як чоловік, один це роблю, нікому не забороняю, і нікого не примушую.  Хочеш – іди слідом, місць вистачить, лише б твоє бажання.  Природа тобі допоможе через твою любов, і твоє бажання самого себе загартувати.  Чомусь люди наші з цим ділом не погоджуються, і не хочуть, щоб я це в природі робив.

 

7. Мої сили – ваші всіх, я їх маю, це здоров'я наше. А ми, люди, не хочемо дороги моєї бачити.  Вона одна з усіх дорога, веде кожного чоловіка таким бути, як я у ділі зробився Богом.  Люди спочатку до цього прислухалися, вірили, очікували.  Їх примушував маленький чоловік цього всього схилитися.  Ми його народили, і ми його шкодуємо.  Між нами такий один своє бажання представив.  Його треба одягнути, він їсти хотів, ми йому дали, після чого заснув.  Ми не кидаємо про нього думати.  Наше таке діло – його ростити цим.  Він потрапив до нас у полон для того, щоб цьому вчитися не на користь, а на шкоду.  Буває це, буває й інше.  Чоловік довго себе піднімає, а до кінця не доведе.

 

8. Зустрічається із силами з природою.  Вона йому щодня діло створює, він втягується, робить, вчиться в природі, заряджається природою.  Стріляє по ній, влучає в ціль.  І робить шкоду одним, іншим руйнує.  Ми цією дорогою йдемо.  Збоку нас іде своєю дорогою, нам нічого такого не говорить, над цим спостерігає, бачить усі наші витівки.  Оплачує нам за зроблене нами хороше, обдаровує хорошим.  А за погане – поганим.  Ми це бачимо, як нас це все знімає з шляху.  Ми робимо для природи не те, що слід.  За Божим ділом, не треба турбувати природу.  А ми з вами взялися, і робимо їй те, що вона від нас чорніє.  Ми з вами на ній робимо грядку для того, щоб у неї вкинути якесь зернятко.  

 

9. А коли воно зійде і підніме  самого себе, нам покаже свої сили.  А ми їх повинні зробити, і зробити те, що нам подобалося. Наша людська думка примушує відчувати, щось не так.  Збоку чимось хтось допомагає комусь.  А самі ми не бачимо, не знаємо.  Кажуть нам, що є якийсь Бог.  Ми його в своєму житті не бачили, який він є.  Ми його боїмося, а він нас карає.  Ми самі заробляємо.  Не треба б народжувати так дитя, і так виховувати.  На ноги поставили своє тіло, йди за місцем розташування.  Ех ти, час, такий ти прийшов, скоро нам скажеш про свій прихід, яким ми тебе такі дочекалися.  Сьогодні наша неділя взяла найнижчу температуру, в нулі.

 

10. Завтра такий один з усіх.  Ми, всі люди залежні, прожили та продумали.  А скільки ми проробили, все наше з вами залишилося позаду.  А от цей день і до нас приходить небувало, з усіх днів день.  Ми з такою думкою не зустрічали.  Він і до нас свої сили підніс без чого-небудь.  То чоловік завжди одягався вдень у свій одяг.  А зараз не одягається, і ніч приходить, говорить. Якщо ми всі зробимося такі, як наш Іванов, ми всі до одного чоловіка оточимо себе хорошим і теплим.  Ніколи ми з вами не будемо зустрічатися з холодним і поганим.  Нас усіх природа озолотить такими днями, вони будуть такими.  Ми ніяк не будемо їсти, і не будемо про це думати.        

 

11. Нас час зустріне, підкаже нашим усім людям.  Цей день буде завтра, після неділі в понеділок 26 вересня.  Він з кожним чоловіком у природі буде зустрічатися.  З ним може розмовляти про дорогу Бога, яку ніхто з наших всіх залежних людей не спробував, щоб не зробитися таким безсилим чоловіком, який бореться з природою.  Як ми всі до одного чоловіка одягаємося, ми боїмося за щось природу, крім одного чоловіка, що розмовляє руською мовою.  Це один-єдиний чоловік, хто не хотів так вчитися, як ми всі з вами учимося, щоб зробити для себе таку річ хорошу.

 

12. Про неї треба нам дуже багато говорити і дивуватися, що ми з вами всі навчилися робити такий хороший і теплий одяг, яким ми хвалимося.  Кажемо: ось, мовляв, пальто так пальто.  Або черевики з калошами, та шапка носиться на голові, що нашу людину прикрашає своїм виглядом.  А от щоб було завжди для цієї людини тепло і добре, то тоді б можна було погодитися.  І сказати про нашу дорогу, яка нами робиться.  Ми їмо добре, а одягаємося ще краще.  А коли заходимо в дім, теплу квартиру, роздягаємось.  Що ми в цій справі виграємо?

 

13. Легке, хороше для себе культурне життя.  Ми відчуваємо добре.  А самі так чи інакше хворіємо, та ще якою хворобою хворіємо.  По-нашому, треба було у цьому жити б, жити, а в нашого чоловіка не вистачило сил, щоб врятувати себе від цього діла.  Помер чоловік, і ніхто не знайшовся цього всього допомогти, щоб повернути себе знову в життя це.  У нас таких людей не народжувалося поки, і немає на це засобів, щоб людині в цьому ділі допомогти.  Ми з вами такі природні ділки.  Вміємо в своєму ділі, все ми з вами вміємо робити.  Навіть народжуємо живого енергійного маленького чоловіка, пхаємо в усі боки.

 

14. А у нас нічого в процесі не виходить.  Дорога така дуже важка.  Як ледве що-небудь таке, вже говорять: зачепився за природу своїм тілом, або руками, або ногами, або головою.  Не пішов від такого суворого в режимі закону.  Чоловік вийшов в люди сам собою хвалитися, що він у нас такий між усіма людьми зародився.  А от вчинок підвів, цей кухоль пива та склянку вина.  А тут палю багато.  У цьому ділі все наше життя проходить.  Не в тюрму за це потрапиш, так покладуть у лікарню.  Крім цього, наша з вами залежність нікуди не веде.  Це чиста правда.  Наука наша нехороша, вчимося не в Бога.  Чому це так виходить з нами?

 

15. Дуже часто за нашу роботу, яку ми з вами робимо.  Суботній останній в тижні  короткий день був 24 вересня.  Ми, всі люди, його зустріли з самого ранку на роботі в колективі свого виробництва.  А до вечора своєї зміни наші люди попалися зі своїм здоров'ям в аварію.  Одну сторону «швидка допомога» під'їхала, забрала в лікарню, що стихійно захворіли.  А іншу сторону за діло, зроблена не законно, засудили, посадили у в'язницю.  Нехай відповідають.  Третя сторона людей залишилася в порядку відпочиваючою, день будуть у черзі зустрічати.  І жадати такого часу, у чому доведеться відповідати.

 

16. Така наша людська в природі вишукана залежна дорога.  Ми її знайшли, нею оточили себе, а тепер чекай ці всі дні, що пройшли по природі.  Так вони до нас не приходили.  У них намір для людського життя не хороший, а поганий.  Чоловікові дано право все робити в природі, він робить те, що треба.  Трудиться, працює чесно, в цьому ділі втрачає здоров'я.  Зробили все гроші людині.  А за гроші людина жила тільки з ними.  Гроші – це було всьому мірило.  Без них залежна сторона нічого не зробить людині.  А коли у людини будуть гроші, вже обов'язково їх треба на чому-небудь витрачати.

 

17. За ці гроші і купується, і продається наше з вами велике.  Не знаємо, що ми своє залежне життя в природі побудували за гроші.  Ми без них ні кроку. А як же Бог визначив свою незалежну дорогу без усяких грошей.  Відчинити ворота, і по дорозі крокувати, не бути в природі поганим чоловіком, не жити за гроші.  Жити разом з друзями: з повітрям, з водою, і з землею.  За цю справу не потрібно ніякого золота, срібла.  Богу треба його тіло для того, щоб це все сприймати.  Не треба буде Богу, це чоловікові Іванову, ніякі особливості.  Я, говорить Іванов, вірю тілу, і сильно на нього надіюся.  Разом близько з другом живу.

 

18. Якщо я не потребую природного, живу я своїми природними, вже моя перемога.  Мій дім треба навчитися фізично писати.  Я пишу і це розвідаю.  Хочу цього добитися в природі. Вона мені дала свої природні сили, це мій дім дорогий.  Повітря, вода і земля.  Якби не ці три друга, яких довелося пізнати, що б я зробив.  А то всьому діло це.  Вони мене своїми силами огородили, зробили мене не таким, як усі люди.  Я виявився зі своєю думкою правий.  Загартувався в тренуванні, сильно відчуваю в природі, хочу більше від цього відчувати. Моє таке завдання Бога, любити в природі найгірше і холодне.  Допомогти хворому, скривдженому, забутому всіма.                        

 

19. Якщо це моє тіло має не для того, щоб ним хвалився.  Я не хвалюся, сильно в цьому ділі терплю.  Не було такого чоловіка, щоб він день весь ходив без усякого самозахисту.  І вночі без вбрання лежати на одному боці і на іншому боці, на спині й животі.  Це фізкультурна вправа, спати солодко не доводиться.  А сон короткий, але достатній цьому всьому.  Зате моя Божа сторона виправдовує одного мене для того, щоб нашу молодь цього всього вчити.  Я незалежний у природі чоловік, якому довелося в природі завоювати силу волі для того, щоб здоров'ям хвалитися.

 

20. Не хворіти, не застуджуватись, а своє життя продовжувати.  Ось що нам несе боса нога Бога.  Ми з вами не пробували залишатися без цього всього.  На нас залежність весь час висить, і на нас вона прахом зникає.  Ми це робимо природі своїм тілом погане і холодне.  Самі за це діло згодом потрапляємо, і в житті згораємо, вмираємо.  Це буде залежна людська сторона, що в предках пройшла.  Вона веде себе до цього.  Ми свою дорогу робимо в житті.  Не треба було думати, і не треба робити, як ми робимо все.  Зброєю своєю перед природою хвалимось.  Кажемо: ми це зробимо, зарядимо, націлимося і вистрілимо, уб’ємо.  Скажемо: нам добре.  А раз нам добре, то що може бути краще від цього.

 

21. Інший від тебе падає жертвою, від чого помирає людина.  Наша дорога: погане і холодне – з дороги, а хороше і тепле – на дорогу.  Ми радіємо квітці, ягідці.  Цим ділом займаємося.  Для нас вимагається зустрічати і проводжати перший день, що прийшов.  А в ньому ми їмо не один раз, а три рази наїдаємося.  Так наш Бог Іванов не робить.  Йому треба холодне і погане, та й не проти теплого і доброго.  Кругозір повсякчасне діло, воно повинно в цьому ділі жити, і виробляти свої сили в природі, як ніхто.

 

22. Дорога наша неприємна.  Нам природу чекати, час до себе тягнути, котрий не знаємо. Ми з вами є люди, залежні від природи і наших завтрашніх умов, хто якою дорогою і з яким наміром буде йти.  Ми всі, що живуть одній місцевості, користуємося джерелом одним.  Нас усіх годує земля тоді, коли кожен наш чоловік навчив себе за землею доглядати.  Вчасно треба зорати, щоб вона заслужила увагу на всі сторони природи, щоб під сонечком прогоріла великий час.  І, як хороший хлібороб, цю землю не забував, тримав в умі.

 

23. А природа природою.  Для нас робить те, чого господар цей рік не подумав.  А час нікого не просить і не чекає одного.  Сонечко в ній завжди змінюється.  Осінь починається з самого вересня.  Літо пішло, не стало тепло, а перевалило до заморозків.  Для нас і вітер не такий, як він теплим проходив.  Це не весна наша красуня, що починається в природі прибутком, чим чоловік один час радів.  Перед собою бачив, але боявся сказати сам собі: але тепер я цим добром буду жити.  А осінь це такий час, який підібрав, підчистив і визначив.  І точно робив, щоб другий час недарма днями готувався.  Щодня температура сідала на низ.

 

24. Господар нашої дороги, нашого шляху, який примусив господарювати в прибутку.  Людині треба теперішній та осінній день, ми його завжди таким маленьким і мізерним зустрічали, намагалися пропустити скоріше.  Ми його визнавали придатним і непридатним до життя чоловіка, хто в цьому усьому намагався перемагати всі умови, що прийшли.  А вони не зупинялися, а йшли, і змінювалися з однієї форми в іншу.  Тільки сам себе не міняв чоловік у природі.  Він знав, коли по цьому місцю проходить яка-небудь атмосфера.  А він, як сам захищений у своєму штучному, всі сили зосереджує, і хоче за рахунок знайденого в природі прожити.

 

25. Це, що він на себе одягав, і те, що йому доводилося поглинати, це все його вважався один час порятунок.  Ми примусили природу з цим самим зробленим погодитися, і один час за рахунок цього прожити.  Ми з вами живемо один раз через це саме.  Якби чоловік наш цього не зробив у себе, він би не жив.  А то він з перших своїх кроків свого початкового життя їй не вірив, намагався цей час, що проходить, вбити, а скоріше дочекатися.  Як це робилося і робиться в нашій матері природі, ніщо таке одне не буває.  Прийшов і йди, ти нам не потрібний.

 

26. Без чого ми жити не зможемо, це наш частковий вдих і видих чистого нашого повітря, що проходить у часі.  Він скрізь зі своїми мізерними клітинами буває, і кожному живому дає можливості жити.  Нікому не заважає, а старається жити.  Але наш чоловік боявся цю якість сприймати, і віддалився від цього часу, що проходить.  Чоловік його не вважає, і не хоче це зрозуміти, що це все йде по природі найосновніше діло, що йому один час допомагає в житті.  Треба було ближче до цього всього, а він не захотів.  На своє живе енергійне тіло надів мертве, нікуди в цьому не придатне.  Він же своєму, зробленому своїми руками, повірив, погодився із цим ділом, і став на собі цю річ носити.       

 

27. Йому здалося, у цьому ділі добре і тепло.  Я вам, як незалежний чоловік у природі, розповім.  Мені не доводилося намічений день.  26 вересня, понеділок, зустрічав і проводив.  Я його намітив по заслугах.  Він був для всіх людей важким у своєму тижні.  А от для мене він виявився небувалим, новим.  Я для нього пошаною піднявся.  Так я втомився в свій час, не видно було сонечка, що сходить, надворі хмари стояли, але холодно вітер дув.  Без ватяного одягу природа не веліла виходити нікому, крім мене одного, та Крапивкіна, мого учня.

 

28. Моя розвинена на мені хвороба – писати про те, що трапилося в житті в природі.  Зараз я описую про минулий один день життя.  Мені довелося пустити радіо, воно мелодію заспівало Шестакова.  А я для свого діла вийшов на коридор, у чергового дозволу взяв побігати.  Свою в цьому ділі швидкість для тіла мотором розвинув.  Він мені дав згоду, щоб я побігав.  Мій стан, треба відпочивати.  А на мою долю випало щастя серце своє виходити.  Я цим всіх побивав.  Своїм загартуванням, здоров'ям, молодістю, яка мене бадьорила, як молоду людину.  Я цим був задоволений, один у природі чоловік із цією бистротою.         

 

29. Мені бігати по природі – це мій дух.  Це мого дня такий виступ мого такого фізичного загартування.  Я не для того це все роблю, що мені доведеться, як усім людям, обходитися.  Я незалежний один чоловік у світі, знайшов такі для себе якості і ними оволодів.  Треба було подумати, у що одягатися, і що їсти, та в якому домі залишатися.  Я не думав зовсім про це.  Я взяв дорогу Бога, для всіх найважчу, одну дорогу, по котрій проходив Бог.  Він один, ми його не бачили, і не можемо без людини бачити.  Треба було думати про те, про що всі люди після свого дня думають, а потім роблять.  У них з цього не виходить, крім шкідливого.  А от Іванова нова ідея.

 

30. Вона для людини важка, але не шкідлива.  З ранку після ночі нічого не їсти, нічого такого не робити, окрім одного, треба на прогулянку, що запобігає.  Я виходжу, коли підмітають робітники, а я бігаю.  У природі заморозки знімаються моїм тілом.  А Борис, нашої палати хворий, хотів своєю лисиною похвалитися, що він вміє свій худий кашкет за козирок знімати і вклонитися.  Неначе я хочу від їхнього такого небажання, яке вони робили без Алмаза.  У мене засіб Алмаз.  А слова Бориса мене перекручують, нібито я хочу це, що мене просити треба.  Якби мені було від цього погано або недобре, я б не намічав цього дня, і не робив нічого такого, щоб історія про це знала.  Я цей день перед собою зробив, як свято.       

 

31. І роблю зараз такі наміри.  О восьмій сніданок, а я його не роблю свідомо.  Знаю добре, що це треба, але мені підказує, це можна в будь-який час зробити.  Я не зробив, а мене обдурили, не взяли, я залишився, вони пішли.  Думаю, поскаржуся лікарю Алмазу.  Так і зробив, дочекався лікаря Маргарити Іванівни, зайшов чорнило набрати за дозволом, вона мені дозволила.  Я набираю, і образу їй на стіл кладу про те, що зі мною вчинили так, не взяли для пробігу.  Я їй кажу.  А сам залив ручку, і швидко це все залишив.  Але про Алмаза не забув.  Половина на дев'яту, Алмаз прийшов, мені кажуть.  Я туди зі своїм, претендую, хочу цього добитися.  Це моє все в цьому завдання і велика мета.  Хочу і люблю це в природі робити.  

 

32. Я до нього в кабінет зі скаргою.  Він мене прослухав і каже: «Вже дав команду ходити».  Ходжу для життя, але не для смерті.  Це тільки цей день пробує перед усіма показати свою сильну діяльність, яка робиться мною.  Я чекаю прогулянки, скоро буде одягання людей в фуфайки.  Видно з усього цього, що готуються.  А я оточений, як у голках, іду в знижену, нижче і нижче.  Восени холодно, але зате буде після тепло.  Я особисто в цьому ділі себе завжди вів, веду, і буду вести попереду всіх.  Люблю сили одного з усіх часу, і зміну клімату.  Що погане або холодне в природі, для мене це буде хороше і тепле.  Я цим духом горджусь, як маленькою людиною.        

 

33. І хвалюся, як ніколи.  Вважаю, це сила моя.  І вона залишиться такою силою, ніхто не цікавиться її у себе мати.  І я, каже чоловік залежний.  І я теж такий, як усі одягнені.  Але я їм один сказав, скажу і буду говорити.  Не вдягався, не одягаюсь, і не буде одягатися.  Це його або мій мізерний, найменший початок.  Це буде правильне явище в житті.  Ніякий чоловік залежний не робив по такому холоду, щоб ходив і бігав так, як я, Іванов, ходжу в такому вигляді.  А думка яка, не така, як у всіх нас, живущих на білому світі.  Я маю намір за щось накинутися на чоловіка.  Іду і біжу повз іншого чоловіка.  Вважав, вважаю, він обдарований, краще від мене.  І більше заслужений в природі, ніж я.      

 

34. Я своє все будь-якій людині передам.  І ніколи не відмовлюся від того, щоб навчити хорошому.  Я вчився, вчуся, і буду вчитися в природі в умовах в тому місці, в якому ніколи не був чоловік.  Я йому великий помічник.  Мене природа за моє зроблене не образить.  Я тільки один такий ходжу.  А сам прошу, благаю природу, їй словами кажу: природа, дай мені життя моє і моє вчення.  Я прошу її, а сам лазив у будь-якому кожному чоловікові.  Знаю добре, він хоче життя, але він не просить, а примушує, жене в бій своїх дітей.  Про це я добре знаю, і роблю для того, щоб люди про це знали, що я народився для цього хорошого.       

 

35. Хіба природа допустила мене одного, вона б образила назавжди.  Моє тіло чуло, а бачило далеко, а думку свою прокладало ще далі.  Велике діло це чоловік робить сам, у нього тіло все бачить, каже про це саме, що ним робилося.  Ніхто не хоче своїм пальцем.  Бояться, і сильно, самі не знають, кого.  Ми, всі люди, залежні в природі, всі ми з вами робимо.  Від самої голочки, шила і молотка.  Примусили цвях найперший забивати.  Зробили із старого матеріалу хату, тобто будинок поставили на розі своєї садиби.  А до будинку прибудували багато і багато іншого.  Навчилися пізнавати природу, від джерела беремо сировину, робимо яку-небудь особливість, нею, як машиною, користуємося швидко і зручно.    

 

36. Є, чим хвалитися.  Наша зброя, зроблене руками, це є все, щоб перемогти ворога.  Цього ми з вами нічого не зробили.  У нас внутрішній і зовнішній ворог як був, так він і залишився зі своїм прогресом.  Ми з вами нічого не зробили, щоб було легко і добре.  Від років Адама ми з вами технічно рухаємо свою техніку по природі.  Всі наші розвідки пущені в хід для того, щоб новенького чого-небудь знайти і ним користуватися, як якою-небудь особливістю.  Нас з вами наша земля не задовольнила, уми наші направилися і зосередилися в одному космічному напрямку.

 

37. Умам нашим простору для конструкції мало, ми шукаємо на інших планетах.  А от найгірше і холодне в природі ми не захотіли шукати.  Наше небажання.  Не хочемо, вважаємо: у природі одне хороше і тепле.  Більше нічого ми для себе не знайшли.  А дорога була в природі інша, не така вона, як це є.  Ми проти справи Бога.  А інші вірують сильно в Бога, але у його ділі нічого не зробили.  Вірять, але не виконують, тим людина програє.  А щоб віруючому зробитися Богом, ніхто не хоче, ні старі люди, ні нові.  Богом, може, багато хотіли б, але саме діло дуже важке, не підходить історія.

 

38. Ніхто з усіх не хоче по доріжці Бога йти.  А пішли по своїй людській.  Стали свої тижні, суботи смертю закінчувати.  Це діло зробили ми з вами самі.  За це все наше, що ми придбали, отримали від природи.  Вона нас з вами за це не пошкодувала, стьобнула.  Ми з вами ради цієї суботи померли.  Нас на віки віків поклали в труну в могилу.  Це ми провели в цьому всьому свій обов'язок у праці.  Ми цьому раді залишилися, що нас природа народила, вона ж і забрала з собою.  Ми все це розвинули самі, ввели такий потік.  Треба б у всьому часі жити, та ще й як буде треба в природі жити.  Ми з вами цього діла не робили.

 

39. Взяли та застудилися, захворіли.  А щоб навчитися в природі, що буде треба в цьому ділі зробити, щоб ми в цьому не отримували.  Ми ж бідні люди, вхопилися за свою таку залежну дорогу і по ній пройшли.  Стали з природою воювати.  У нашому розпорядженні шість днів, працюй і працюй, а потім в сьомий день відпочивай.  Ми цей час самі поставили на свій вид.  Це все закінчуємо, а потім знову в неділю стаємо в чергу.  Та ще як ми в цей час у святковий день їмо, наїдаємося досита.  І як ми в свято своє тіло наряджаємо, на всю цю місцевість свою перед іншими хвалимося.        

 

40. Як же нам не хвалитися нашим зробленим часом.  Ми через себе чимало праці перекинули.  А зараз за предковим законом ми робимо відпочинок.  У цей день не гріх буде і горілочки випити, зі своєю сім'єю повеселитися, як ніби це є такий у нас закон.  Про себе ми не забуваємо.  Одне кінчаємо, інше починаємо.  У нас ходить для цього колесом сонечко наше.  Воно недарма завжди вранці нас будить.  Ми б з вами, може, і не встали з ліжка, але сам час жене.  Ми на себе, такого чоловіка, всі свої сили кладемо.  Намагаємося його одягнути, взути і шапку на голову надіти.  Зробити його красу в житті, щоб не сказали інші.

 

41. Ми ж такі люди на землі, все це самі сваволимо, захоплюємо, і робимося приватними власниками свого належного місця.  А до тебе, любителя господарства, десь узявся сусід.  Він не один, тебе оточили багато сусідів, стали створювати місце якого-небудь такого села, хутору, де ми стали багатіти індивідуально за рахунок землі.  Наше з вами життя побудовано не однаково, щоб було у всіх по шнуру.  Ми різними себе показували.  Не так хотіли, а так не хотіли, щоб ми в житті своєму не довірялися.  Будь-якими засобами ми не хотіли, щоб мій близький сусід жив краще за мене.  Я старався, і своєю хитрістю йшов далі зі своїм наявним.  Мені доводилося не довірятися цьому сусідку.  А сусід такою політикою обгороджений, щоб своєму сусідові не показувати придбання, а тримати під замком.  Ми на цю скромність не подивилися.

 

42. Взяли, пустили через стіну своє око.  І придивилися, що у сусіда можна скористатися його особистим добром, тільки треба було робити так, щоб сусід цю історію створену не бачив.  Ми самі це злодійське діло для цього розвинули.  І посадили таких у захисті людей вчитися, бути на боці цієї справи помічниками.  Детективами, довіреними людьми, хто став на своєму місці панувати, і став на цьому місці нюхати, прислухатися та придивлятися до тих людей, хто один у одного крав, через стіну тягнув і привласнював, як своє.  Кому поскаржитися?  На цю справу були найняті люди, їм право давалося з цією справою розбиратися, і з'ясовувати, хто цій справі був правий, а хто був винен.  Ми це все на собі зробили, і для цього ввели з військової справи режим.  Склали кардігардію, холодне місце під замком, де чоловік окремо, від усіх ізольований до з'ясування.                          

 

43. Людину пізнають, роблять показання свідків.  На це люди сидять і розбираються за своїм зробленим законом.  Цього чоловіка, як треба, викрили.  Він сам зізнався про свою роботу, про свою справу, яку він створив.  А у людей на кожне діло, зроблене людиною, було введено так ... Скільки коштує предмет, стільки треба і платити.  Що ти зробив поза законом, будь добрий, відповідай.  Ми самі цю справу в процесі розвинули, зробилися перед іншими людьми злодієм.  Ми самі це все розвинули на собі у своєму такому місці, де люди жили дуже важко за рахунок своєї придбаної землі, яка  без догляду за нею нічого не давала.  А коли ти на це сили мав, і ними як своїми власними розпоряджався.  У тебе вони були на інших тварин, які одне до одного додавалися, і росло господарство, роками показувало себе.  А тобі треба подумати про це саме діло, щоб і в тебе це було.

 

44. Ти людина така ж сама.  У тебе є руки, твої ноги, голова, розум, очі, вуха і все належне тіло, чому треба не одне що-небудь.  А людині треба все, що можна буде в природі діставати, і привласнювати, у свій двір заганяти.  Словом, тягнути, щоб ніхто не бачив, як тут треба зробити.  А потім ним хвалитися, коли ти вже розбагатієш, будеш тримати під замком, нікому не будеш давати.  А люди є люди, які роблять у природі.  Не треба для людини це злодійство.  Є ще для людини вбивці людини.  Люди є промисловці, які навчилися робити на низах в темних, некультурних людях.  Вони зробили між собою таку штуку, яка розвилася між людьми.  Це ж багатство, є економіка, за яку люди з людьми стали боротися, воювати, самі себе представляти, що він у цей час здобув.  Це його хитрість, часткове вміння.

 

45. Йому хтось дав це, він здобув.  А чому я, сильний перед ним, не можу на його наявне накинутися.  Як це діло робиться, і зробилося вченими розумними мудрецями.  Чоловіка, що знає в цій справі, треба посадити у побудовану свою велику в'язницю, як людей неблагонадійних.  Цієї політики трималися, і зараз ми від цього діла не пішли.  Про що говорять люди вчені.  Що вони хочуть в житті хороше і тепле.  Кому з нас, вчених, це не сподобається.  І нас невчених примусили до цього схилятися.  Ми через це все різними живемо.  Один свою хорошу економіку через це діло в природі має за своїми засобами.  А природа як була для людини однією, міняла собі форму, так вона і поміняє в будь-який час свою цю форму, яка є на нашій землі.

 

46. У наших людей, хто сам себе не примусив по дорозі Бога йти.  А у нас, людей, є іншим велика віра зробитися у своєму ділі Богом.  Та хто цим володарем не хотів бути в природі, таким чоловіком, хто зміг робити для свого життя, щоб не застуджуватись і не хворіти.  Божа дорога робить.  Це буде, якщо чоловік кине свою залежну дорогу.  Він вже змінить своє життя, старе піде.  Ми з вами в цей час пустили в хід школи для вчення.  Ми стали вчитися в сільському господарстві.  Стали агронома робити, а інженера для будови, геолога для пошуків, військового вчили на командира, лікаря на хворобу.  Це все ми розширювали, всю діяльність економічно.  Ми стали багатіти матеріально.  У нас золото, у нас срібло.

 

47. Ми люди комерційні з іншими народами торгувати, і культурно себе в природі представляти.  Але у нас з вами ворог жив і буде за наше все.  Ми з вами за землею доглядаємо, як за своєю матір'ю.  Вона нам дає корм, одяг і будматеріал, чим ми в природі ростемо і додаємо таке діло.  А в справі будь-який лікар і юстиція свої крила налаштують, і будуть робити людину слідчим і прокурором.  Вчили суддю, щоб нашого чоловіка в цій стороні за його помилку карати, саджати у в'язницю.  І за втрачене здоров'я лікар отримав право класти в лікарню в палату на койку, за ким треба дивитися.  Треба купати, треба одяг одягати, робити чоловіка хворим.  Чоловік своєю дорогою пішов.  Вона його вела для того, щоб бути в природі.  Ось ділок вчений чоловік, він для цього діла провчився.  Закінчив середній та вищий навчальний заклад.  Тобто вчився і вчився, і вчився.  Важко доводилося цьому чоловікові при силі вчитися.     

 

48. На цю всю боротьбу і війну математика, і сюди прийшла на допомогу хімія.  У всьому світі всі люди нашої землі хочуть у природі знайти, і зробити в природі те, що буде треба для нашого чоловіка.  А він у нас добивається від природи одного – легкого життя, щоб воно не була таким ..., як воно у нас в людях робиться.  Ми з вами безсилі, і не вміємо зі своїми умами відбирати в природі сили.  Ми люди боязливі залишатися в природі в поганій і холодній стороні.  Ми з вами це не визнаємо, що нам це нічого не дає.  Одні роблять, інші не відстають.  Хочуть у своїй половині таке показати, якого в нашому житті не було.

 

49. Ми його чекаємо, він у нас має народитися між нами не такою людиною, як ми з вами озброєні.  І зробили таку зброю, чим ми всі хвалимось.  Говоримо на своїй між собою розвиненій війні.  Ми люди старої капіталістичної сторони, захищаємо самі себе в цьому ділі.  А нові наші соціалістичні люди, хто своє завоювання відстоює, кажуть свої слова.  Ми ж люди є залежного боку в природі, та й вони від цього діла не відмовляються.  Однаково час чекаємо, на нього сподіваємося, як на якусь гору.  Ми, всі люди, в ньому сильні дочекатися свого належного сильного дня, який ні на що не дивиться, на наше з вами діло, і завдає нашому здоров'ю шкоду.

 

50. Ми з вами в цій справі безсилі нашій природі довести.  Ми з вами люди, що роблять свого боку.  Наша діло бере і дуже багато робить, щоб було.  Ми маємо, у нас багато можна показати і хвалитися.  Це наше все.  Ми з вами цю дорогу знаємо, і по ній такій плентаємося.  Хочемо сказати, це наша з вами істина: дочекатися сьогоднішнього дня, і в ньому треба розпрощатися.  Ми ж, всі люди розуму, свою дорогу знаємо добре, з нею погоджуємося, як з однією дорогою.  Вона нас усіх примусила.  Ми з вами в ній зробили те, що не доводиться математично врахувати.  Скільки ми своїми горбами перетаскали.  Ми знаємо з перших кроків, що робиться природою.

 

51. Але не знайшлося чоловіка, такого сміливця, все це наше закинути.  Ми з вами весь час йшли, і сильно вірили своєму старожилові, пораду брали у нього.  Віра велика була, щоб нам вірити, як зараз ми віримо прогресу, ділу наших рук.  Вони нам багато зробили, а роблять ще більше від цього.  Цей наш такий у природі розвиток ми не зможемо призупинити.  Від сходу і до заходу багато місцевості, а людей населення ще більше.  Ми з вами сильно помилилися в житті тим, що по природі стали різного виду робити.  Воно нас усіх втягнуло.  Як було раніше?  Жив наш чоловік.  Йому була придатна ця дорога Бога, на яку напав наш руський чоловік.  Він не для самого себе це все залишив позаду.  

 

52. Це все старе і непридатне – жити на білому світі добре і тепло, а потім через якесь своє діло нам треба втратити здоров'я.  Куди ж ми дивимося, кого ми слухаємо, і навіщо ми йдемо, і що відшукуємо?  Для нашого тіла, для серця стоїть гострий селянський рожен.  Ми з вами підняли догори голови.  Нам не треба нічого, тільки важку вагу перед собою підняти.  Це моя сила, говорить людина людині.  А у чоловіка не в одного є ці сили, їх дуже багато на білому світі робиться, і в непридатність свою виробляють.  Ми свої сили на це діло самі витрачали.  Для нас не один день приходить.  Запитайте в нього, навіщо він до нас з вами прийшов?  Він нашого брата зранку годує досита.  У нього лежить дорога така мисливця.

 

53. Без чого-небудь туди не підеш.  Людині треба буде одяг, шапка на голову.  Це вага вічно лежить на волоссі.  Що вона під собою робить?  Пріє від поту волосся, вмирають його якості.  А чоботи, та ще які, носили спочатку, не легені, а важкі, по кілограму вага.  Він же в них не стояв, а рухався з місця одного в інше.  По тисячу раз на день зробить крок, вже тони однією ногою, та другою тони.  А одяг висить на тілі не кілограм, а більше обплутав.  Ось де народжується неміч, людина не живе, а відмирає дуже швидко.  Без цього всього можна обходитися.  Ми ж з вами бачимо ці якості, вони на людині є.  Їх у себе має Іванов.  Чому він таким залишився?  А чому він не пішов по дорозі всіх, обрав свою дорогу?

 

54. А вона не така лежить перед ним, як наша з вами.  Треба встати з ліжка, це раз, прибрати за собою, та треба фізично одягнутися.  Куди людина легко так легко піде від нас.  Іванова, його ж з нами не зрівняти.  У нього рожен пішов, життя триває.  Він вночі не задихається, і не робить по-нашому.  Швидше за сніданок, за хліб, досита наївся, ні повернутися, і не зробити нічого, навіть в цьому добра думка не прийде в голову.  А от мені, такому незалежному в природі, лягає на моє волосся, що вирують на голові, і на моє тіло.  Це атмосферна ванна вічно змінюється без кінця і краю.  Моя думка – це користь людини. Нова дорога Бога – нічого не робити, ні за що не відповідати.  Гроші, це діло робиться усіма людьми.                   

 

55. А ми, люди, це робимо.  Купуємо для свого життя хороший, теплий одяг.  Це значить, ми купили здоров'я за рахунок цього.  Або побудували будинок, теж ми купили в природі затишок, через який отримуємо здоров'я своє.  А всякого роду готуємо, квасимо та варимо в окропі, а печемо хліб у вогні.  Ми ж живі якості вбиваємо, самі мертве поїдаємо.  Це внутрішня сторона, а зовнішня, з чого зроблений одяг.  Ми його купили за гроші.  Може, з тваринної шкіри, а ми надягли чуже.  Ми через це чуже ввели і розвинули сільське господарство.  Поставили колеса, за рахунок мотора вбивчу війну розвивали.  А щоб дорогу Бога підняли, і стали нею займатися так, як робить у себе Іванов.

 

56. У нього немає того, що є у всіх.  У Іванова одягу немає, він його не потребує.  Зустрічає осінні дні не так, як усі.  Намагається в холоді бути важним, як в кип'яченій воді у ванні.  Ця людина не йде від хвороби, а навпаки, бажання у себе мати хворобу.  Через це треба буде перебудувати думку.  Не вважати користю в житті їжу, не треба користуватися домом, що вас, тобто людину, тягне до хвороби.  Коли ми з вами це життя починали, у нас не було того, що ми маємо зараз.  Ми в даний час навчилися, як за нашою землею доглядати, щоб вона нас своїм вчинком не ображала.

 

57. А давала нам свій урожай, щоб ми не мали в неї нестатку.  Ми зробили техніку для того, щоб справлятися, від неї отримувати те, що буде нам треба в житті.  Ми, люди, адже учимося на наше хороше і тепле, холодне і погане не сприймаємо.  А між нами всіма і природою як був ворог зовнішній і внутрішній, так він і не пішов за наше невміння.  Ми його своїм вчинком розвивали, розвиваємо, і будемо розвивати через нашу бідність.  Ми не вміємо ладити з природою, один з одним, людина з людиною.

 

58. Не вміємо, і не навчалися, і не бралися.  А все це можна зробити.  Нам треба у всьому просити чоловіка, і розуміти його з усіх боків, щоб знати в усьому його нужду і горе.  Коли ти це все дізнаєшся, а ти живеш краще від нього, то твоє все в цьому діло – йому треба допомогти, щоб він свої сили зробив, як ти сам живеш.  Він коли побачить твій цей нестаток, буде старатися його на тобі скасувати.  Ми, всі наші люди, повинні це не забувати, будь-якою річчю допомагати.  Тоді нам ніхто з усіх наших людей не скаже.  Як це так виходить у нашому такому розвиненому житті в природі, ми живемо на одній землі в одному місці, а у кожного в дворі різне.

 

59. Ми з вами будемо не по старій дорозі ходити.  А візьмемо такий порядок, ми з вами будемо жити однією думкою, не будемо ми йти своїм знанням.  Бог – це небувала в житті істота.  Але якщо нам розібратися, що це буде для нас Бог.  Чоловік наш, народжений матір'ю і батьком.  Ми його ростили, виховували, так йому силу і волю давали, він нас слухався.  Нам, як і всі, один час вважав і допомагав.  А потім він пішов сам, став вчитися писати на створеній своїй історії.  Став своїм умінням залишати позаду всі залежне в природі.  Він народжений для зустрічі з такою думкою, яка повинна зробити в житті нового, зовсім не такого чоловіка.

 

60. Ми все зможемо зробити, лише б хотіли.  Хіба для нас це одна є наша дорога, по якій ми всі йдемо і робимо.  А от почате доробити, ми в цьому виявилися безсилі.  Справа, розпочата нами, залишилася.  Ми доручили робити так само, як робимо ми.  І ми хочемо, щоб наша молодь не кидала, навпаки, бралася і робила так само, як і ми.  Нас природа народила, і за це все, нами зроблене, вона ж умертвила.  Не дала зробитися у всесвіті Богом, щоб завоювати природу, і бути її переможцем, і зберігати своє тіло, щоб у цьому зробитися Учителем.  Ми з вами такого Учителя не хочемо, щоб він нас, які не вміють і не знають, своїм знанням вчив.  Ми всі, хто живе в природі, маємо велику різницю.                

 

61. Ми всі до одного чоловіка одягаємося, їмо досита щодня по кілька раз.  А в будинок ми заходимо, всю ніч безперервно спимо.  Нам важко повертатися, ми укриті, нам всім треба спокій.  Тому ми день у праці в турботі, у задоволенні працюємо, робимо, в чому помиляємося на віки віків.  Приходить ніч, ми на всю ніч робимо притулок, і в ньому добре, тепло одягаємося, і так ми спимо солодко.  Якби це одну ніч, діло було друге.  Іншу ніч б це не зробив, може бути, і не вийшло в житті одне, через це все вмирати.  У нас всередині їжа пріє, як у печі тліє всякого роду пальне, воно в сажі проявляється.  Так і в людині в його організмі кисне, пріє, робиться непридатним там.

 

62. А воно не встигло в непридатність прийти, ми туди вже кидаємо нове, свіже, пахуче, солодке і жирне.  Ти туди накидаєш повний шлунок.  Він не переробив, як слід, а викидати треба.  А там же якості тільки додані.  Треба буде їх так зробити, щоб це все було негожим.  Як ми на тілі носимо сорочку або штани, хоча чоботи, шапку.  Якщо немає новенького, немає чистого, так і будеш залишатися в розірваному вигляді.  А коли в тебе є чого-небудь новеньке, у тебе на це і час.  А в часі не один день однаковий.  Якби день прийшов, і один у всьому напрямок, одна атмосфера, сонечко без хмари.  Не таке воно без хмари.  Так і чоловік, він без одягу, та ще хорошого і теплого, не такий.

 

63. Бога не одяг робить, і їжа з домом не робить. А Бога робить бідність свідома.  Нею ніхто не користувався, і не хоче робитися в природі неімущим, в нестачі чоловіком.  Хіба не можна буде залишатися в будь-який час, щоб не було на тобі і в тобі.  Це ж не твоє, а природне, зовсім інше, зроблене із сировини, як продукт, як товар, з чого будуємо дім.  І в будинку живемо.  Це вже хороше і тепле, вже не таке, як є холодне і погане.  А наше тіло, коли не їсте і не одягається, що може бути від цього?  Погано і холодно.  А ми йдемо від цього в хороше і тепле, що нас один час задовольняє.  А от в інший час ми цього не отримуємо, ми в цьому мремо.  Чому ми не врятувалися в цьому ділі.

 

64. Значить, не Бога дорога, яка робиться всіма.  А от ту дорогу, яку нам залишив Бог, ми не визнали, і не хочемо робити, вона без цього себе веде.  У Бога природа без усякого наявного багатства.  Він не має ні одягу, ні їжі, ні житлового дому.  Як же йому доводиться в цьому всьому жити?  А він живе і робить іншому ображеному, хворому, забутому всіма допомогу, і видаляє від нього ворога.  Чоловік робиться здоровим, міцним, як і був.  Ось чого це робиться для нас.  Це дорога наша всіх, не така, як вона була до цього діла.  Це чоловік завойовник, Переможець у цьому ділі природи, Бог землі.  Не примушую природу, і не маю права примушувати.  А от хочу її просити, щоб вона зберігала в цьому ділі.  Це вже не людина відіграє в цьому ділі ролі, відіграє ролі над людиною природа.

 

65. А ми, всі люди, в природі хворіємо, і хочемо дочекатися від неї допомоги, щоб чоловік такий народився, пізнав природу.  І в ній навчився це робити, щоб людина не хворіла.  Люди ці страждаючі допросилися проживати свій вік і закінчувати, особливо ми, народжені в 19-му столітті.  Хіба я один був такий зі своїм здоров'ям.  Зі мною були багато, та ще які люди.  Я вам частково про них розповім.  Особливо в моєму дитинстві був ровесник Мартіан Семенович Полєхін по всьому нашому в селі розвитку.  Ми з ним були, однаково починали шахтарську працю ще у підприємця великого господарства Павла Васильовича Мордіна, цивільного радника.

 

66. Наверху вугілля сіяли на решето, карбованець в день заробляли, своїй бідності допомагали.  За 15 верст ходили додому в суботу, а в неділю приходили.  Мішок харчів на плечах приносили для того, щоб харчуватися.  А потім по східцям ми спустилися в шахту, працювали в лавах в артілі.  Санки тягали, вагони ганяли, були підземні коні.  Весь час життя змінювалося.  Особливо у мене через моє життя, котре взялося за це нашому народові довести, не одному Мартияну Трохиму Ісидоровичу.  Іванову, близькому другові теж по роботі в шахті, з ким не раз доводилося за столом сидіти, чарками поздоровляти.

 

67. Все це робилося, начебто нам потрібно було.  Ми не шкодували самі себе в усьому, але у нас отці були різного характеру.  Платон Ілліч Бочаров від нашого вчинку не йшов, як Васильович Бочаров, це були багатшими від нас.  Але з ними як хлопцями водився.  І так він раз піднімався, від наших пустощів не відставав.  Треба було що-небудь зробити, щоб нашим мужикам того часу було недобре.  Ми були такі, всі знали один одного.  Особливо з нами водився Колгонята і Мишка, ровесник мій, з ким я в шахті плитовим на штреку стояв.  Його брат Кирюха з Яшкою був, з нами завжди ходив, грав нам на балалайці.  Авраам Федорович Іванов син великого господаря, свій цегельний завод, до кого нашого брата не прирівняти.

 

68. А село було тоді селом, хто жив як, і в той час багатів.  А от Іван Олексійович, він був у дружбі найближчий.  Але, як вже я про нього написав, є в рукопису.  Ми з ним ще поки не розлучилися.  Леон Васильович Кобяков, Фрол Кобяков.  Їх усіх поки не перелічиш.  Одні вже пішли з колії в житті своєму, лягли навіки в землю.  Інші залишилися, добре знають моє це діло.  Я з ними зустрічався, вів щодо цього свою розвинену розмову.  Особливо Яшка Колган, йому в шахті вибило очі.  Він зробився через шахту навіки, не бачить очима добре.  Він знає даного часу мужиків, що проживають.  

 

69. Вони, бідні, за своє все лежать біля Немихіних.  Гарне обгороджене кладовище, жодному нашому чоловікові не відмовило в його місці.  Всіх мерців приймає за нашу всю дію в природі.  Вона нас народила, вона нас ростила, але не виховала в цьому духові, в якому я себе.  Мене звали між ними Паршек.  Яшка по колишньому обряду добре мене знав.  Всього своїми руками обмацав, і всім сказав.  Це, за всім висновком всієї такої роботи, не належить нікому з нас, хоча у нас є люди.  Як став Яшка розповідати про свого зятя Івана Єгоровича Слєсарєва.  Він був мужик начитаний, вірив сильно Богу, молився, перейшов у баптисти.  Ні, згорів, помер, ніхто йому в цьому ділі не допоміг.

 

70. Ми його, як усіх наших.  Кого ти знаєш з друзів, лежать. Акіл Гаврилович Полєхін, Гнат Федорович Заярнік, теж по молодості себе зіпсував.  А хіба Карпушкін, хто прожив над крутою горою в садах.  Що він за своє життя бачив, і що він зробив зі своєю люлькою тютюну, з чим він не прощався, а курив міцно.  Але зате він нам залишив своє плем'я донечку Настю, за Петра вона вийшла, довго теж не прожив він, від сухот помер.  А хіба ми не знали нашого Олександра, вічно працюючого в наймах, збоку батька Сергія прожив, пропотів потім, і так помер, бідолаха.  І померли майже всі цього століття.  Але щоб залишитися між нами таким, як залишився я, Іванов Порфирій Корнійович, ніхто з усього цього села згоди не дав.  Ну що ж ти тепер поробиш з нашим таким народом, хто не шкодує сам себе за своє зроблене діло вмирати.              

 

71. Це смерть, яку в процесі всього ми на людях розвинули.  Якби не було між нами введена залежність, ми б з вами ніколи не жили так важко.  Як ми з вами закінчуємо своє життя, якого довелося торкнутися.  А вони були, тільки їх не стало.  Та хіба тільки ми, люди, це отримали.  Я вам уже сказав.  Від сонця до сонця скільки відстані, де люди наші проживали.  Вони будували на нашій землі своє невмируще довге, життя вічне, котре нами в цей час вводилося.  Ми цим самим один час раділи, але, мовляв, ми тут живемо та ласуємо.  Це ми всі продумували, та у себе кращого очікували  кожного дня.  Тільки в різному вигляді до нас приходило і йшло сонечко, неоднаково нас своїми променями обгороджувало.  Не на одному місці була для нас з вами атмосфера.

 

72. Ми тільки однаково свій одяг на собі носили доти, поки він непридатним стане.  А ми йому сильно вірили через одне, що він нас з вами обігріє.  Ми таку якість не отримали.  Особливо від нашого вічно розвиненого приходу важко доводилося справлятися.  Хоче, не хоче, а час який прийшов.  У мене, говорить людина, немає ніякого запасу.  Як тільки намічається ця історія, то чекати не доводиться, а шукаєш місце швидше це діло провернути.  Сподіваєшся на своє здоров'я.  Як я кидав всередину.  Не вмів оком оглянути і рукою взяти, як треба було подати в рот, та з жадібністю вкусити, щоб це жування з повітрям проковтнути.  У мене, як у всіх, на хороше, смачне, солодке і жирне, не питай про апетит, лише б було на столі та в чашці.      

 

73. Тіло моє для цього діла народилося, і показало себе між нами всіма таким.  Не я був у житті один-єдиний чоловік.  Багато їх прожило тут на ось цьому місці, де доводилося не раз помислити, а робити безперестанку.  Ми так і робили, у нас у природі виходило як ніколи.  Один раз живеш та поробиш зі своєю думкою, а потім твій час приходить.  Ти або ми його чекали і чекаємо, і будемо чекати з вами на ось цьому своєму місці.  День такий на рік приходить один раз, і ламає наші стіни.  Ми впадемо   від цього діла, що ми робимо в природі.  Думали: добре провели сьогодні цей день, завтра ще краще проведемо по приходу його до нас.  У нас на це діло всього вистачить, хай іде, здоров'я хороше.

 

74. Лише б було, чого  нам їсти і одягати, та в домі пожити.  А для природи ця залежність не до душі.  Дорога не та, по котрій нам потрібно всім іти.  Ми з вами помилилися, що така система між нами в природі проходить, і буде проходити.  Ми вмирали і вмираємо, і будемо вмирати.  Ми з вами робили і робимо.  Але час прийшов такий, перестанемо ми це робити, а візьмемо ми своє незалежне життя.  Воно нам відчинить ворота для життя людини.  А друга незалежна сторона Бога небувала в житті, за яку ми з вами, всі люди, не брались.  Нас з вами на цю дорогу Бога ніхто не готував.  А всі люди примусили самі себе не робити того, що слід було.

 

75. У природі хіба не можна буде робити, що зробив сам без учителя Іванов.  Хіба не була така дорога, яку довелося розкрити Іванову.  Бути людиною незалежною в природі ніде ніяк.  Хіба не можна буде робити, що весь час робив у природі Іванов.  Він же не потягнувся так, як усі люди стали робити в природі.  Вони з першого дня стали йти від холодного і поганого.  Але до хорошого, теплого зверталися за рахунок живого життєрадісного чоловіка.  Особливо у нас, у таких залежних політичних людей.  Ми добре знаємо, що дитя народили правильно за допомогою природи.  Водою обмила, повітрям виштовхнула, земля прийняла.

 

76. Тільки жодне дитя не претендувало своїм батькам на те, щоб для нього готувався зовсім не живий, а мертвий самозахист.  Дитя не просило ні в кого, щоб чоловік дорослий маленькому чоловікові готував передчасно погодувати.  Були й такі випадки в житті, у природі народжувалося дитя, і не бралося ні до якої їжі, воно через деякий час вмирало.  Ми з вами його не пробудили, і не вміємо його зберігати без цього всього.  А так ми навчилися одягати, годувати і спати, без чого чоловік не зможе продовжувати.  Ми з вами це діло ввели, примусили, в чому не слід було.  Дитя наше зростало, і по нашому залежному виховувалося.  Ми з вами його примусили в цьому всьому.

 

77. Хіба це було погано, якщо ми спробували, і дитя своїми силами незалежно виховали, тобто ми його, уміючи, у природі пробудили.  Залежне життя мене, Іванова, оточувало 35 років.  Плентався туди, де це нам усім доводилося бути.  Я за ними йшов, і можу зараз кинути все своє почате.  Ми хіба з вами не бачилися і не зустрічалися.  Він же був, як ми з вами зараз, те робимо в житті.  Ми робили, робимо, і будемо на себе і в себе шкідливо.  Як же тіло Іванова це виробило, і зробило те, що наш чоловік у своєму житті нічого не зробив.  Він не вмів так робити, і не хотів робити.                       

 

78. Як це зробив між нами всіма, як це вийшло з його розумом і думкою?  Він не хотів нашою дорогою продовжувати наш весь намір.  У нього виявилася дорога своя природна, сильна в любові до поганого і холодного.  Іванов цю всю систему, весь наш побут догори дном перекидає.  Каже, це ж такий чоловік, на котрого природа в деякий час впливає.  І вона буде на тіло впливати за твою боязнь, раз ти не знаєш природу, та до того її недолюблюєш, ідеш від неї.  Вона тебе буде доганяти, і спалювати за твій весь каприз.  Ти чоловік, така річ жива і природна.

 

79. Природа по-природному природно повинна через твої босі ноги живитися.  Це все зробив сам чоловік, він став порушувати ці стіни, цю річ, яка його апетит смаком примусила задовольнятися.  У чоловіка час був спочатку такий ж само збитковий і прибутковий.  А у чоловіка не було зшитого мішка, не було засіків, не було всякого такого місця, в якому зберігся запас з одного часу й іншого.  У чоловіка був малий розвиток на будь-яке створене діло, він спочатку не вмів.  А раз він не зміг робити, йому доводилося жити в природі не так.  У нього в тілі не було безсилля.

 

80. Чоловік зі своїм організмом був сильний, від усякого створеного діла в нестатку терпів.  У нього були сили, розум його не думав про те, що йому завтра доведеться жити ще краще, ніж сьогодні, за рахунок придбаного продукту, як це робиться чоловіком зараз.  Майте на увазі, він не один думає в природі про це діло, і не один готується до цього часу.  А в природі не щоразу це буває в році, один раз даються.  Ці плоди, ця можливість не сипалася з мішка, а збиралася по зернятку, по штучці, і складалася стадом.  Його треба зберігати, і за ним треба доглядати.

 

 81. Бути в цьому ділі залежним.  Чоловік жив спочатку холодно і дуже погано.  У нього такого достатку не було.  Колесо не крутилося, мотор не гарчав, та й не вмів цим володіти.  По-вашому, як це царство людського життя піднімалося, і як воно в стихійні роки жило.  Природа не один день, і не однакова буває, час не стояв на одному місці.  Чоловік був живий, легкий.  Міг бути в повітрі і у воді, і на землі, що і дало чоловікові розвиток поступово в цьому ділі.  Він же раніше, коли перед ним перший день понеділок себе в житті  чоловікові свої сили атмосферні розкрив.  У цей час якраз було.

 

82. Без усього він жив, і користувався правами природними.  Вона нічого такого йому не робила, і він у ній нічого не робив.  А життя їх обох тривало за рахунок єства.  Почуття природне тілу чоловіка завадило.  А у чоловіка на все було своє терпіння, він тоді міг обходитися в природі тим, що було в ній. А в природі не початій було джерело.  День в році йому перший розкрився, і робив незахищеному тілу в перший раз.  Це найулюбленіше в дружбі життя, яке між чоловіком і природою починалася.  Не було ніякого поганого і холодного, а було без усякої війни, без усякої боротьби, а була одна любов для обох сторін.

 

83. Чоловік не потребував ніяку природну живу річ, що зустрічалась, у природі цього не було.  А коли у чоловіка народилася безсила думка, він за неї міцно вхопився.  Йому, як чоловікові, довелося від цього всього відступити.  Він вже пішов своїм розумом не так на гору, щоб цим багатством користуватися, а став у цьому всьому програвати.  Він не був задоволений днем народженим одним, з ким чоловік вперше зустрівся.  І в нього проявилася початкова думка зробити те, чого в житті він не зустрічав.  А до нього сама природа атмосферою показалася, і зробилася перед ним тьма, нічний час, котрого зовсім не знали.  А тоді і вогню ніякого, щоб був притулок.  Цього чоловік перший не мав.

 

84. А життя живе природне тривало, чоловік вихід для себе кращий шукав.  Йому на його такий важкий час, в якому він опинився, природа пішла назустріч його думці, щоб далі продовжувати почате.  Не забуло сонечко себе повторити, і за собою атмосферу для цього діла представило.  Чоловікові це не все, він став шукати інше, не таке, як робилося вчора.  Тепер робиться інше.  Чоловік узнав і став очікувати інше.  Стало з'являтися те, чого в житті не було.  У чоловіка сила була розуму.  Розумом він примушував, щоб природа своїми природними силами першому чоловікові давала і давала.  І вона дотепер своє наявне, що треба для життя його, дає.

 

85. Бо чоловік цього в процесі свого життя не хотів бачити і чути.  Та й до того він все, що потрібно було для його життя, робив.  Він даром світло першого дня виявив, йому це все далося природою.  Вона стала йому показувати все те, що було в неї.  Вона раз йому дала своє сонячне світло в променях.  Чому вона не зможе в іншому духові показати зі своїми такими силами, які сам чоловік на землі визнав, і в них прожив, і вивчив, зрозумів, як своє життя, яке дано Богом.  Так у нього склалася така народжена сильна думка, що ніколи не зупиняється ні перед ким.  Вона притягнула недарма до першого початкового небувалого дня цей другий день.  І назвали його загальні вже вчені сили, з якими по шляху своєму такому чоловік, що поступово народжувався у своєму житті.

 

86. Він за це все, що створено самим ним, вхопився, став їх один за одним родити, і поряд їх таких ставити.  Бо вони були треба не кому-небудь іншому, який в природі живе, і не огороджується так, як себе примусив перший чоловік.  Він отримав від неї своє право з нею на своїй мові так ясно розмовляти, як це в його житті робилося.  За ці два дні він пізнав свої сили, і їх двинув далі.  Йому далося закрутити це небувале колесо, яке стало у себе чекати те, що зробилося перед нашим чоловіком, що народився, хто сам себе показав, і став рухатися далі.                

 

87. Це сили, котрих ми беремо розбиратися, і хочемо їх з першого дня пізнати.  Вони торкалися самої природи.  Вона чоловіка примусила своїми силами, щоб робилося те, що бажав і хотів робити в цих двох народжених днях.  Чоловік у них сам, без кого-небудь прожив.  Та продумав сам без всякого всього.  Йому допомагала в цьому ділі його особиста сила, воля, яку він тоді у себе мав.  Йому це все відкрилося, і давалося у себе мати, раз він причепився до землі своїм організмом для того, щоб повзати.  Він вже здобув у цьому ділі, і став своєю думкою шукати життя не другого дня, а він хотів дочекатися у самого себе третього дня, якого він ніколи таким не бачив, і не знав його сили.

 

88. А раз чоловік намітив своїм розумом це життя зустріти, то чому йому це діло не буде даватися.  Природа щодо цього була бідна, у неї ці сили тільки починали у себе народжуватися.  А раз народилося два дні, то буде і третій, не такий, а зовсім іншого виду.  Хоч на трошки, але за часом менше або більше.  Вже якась є в цьому ділі різниця.  А людині треба час, йому треба в ньому жити.  Він його чекав і дочекався для того, щоб у ньому прожити, та що-небудь такого зробити, щоб у природі ззаду залишився від цього будь-який слід.  Так воно і вийшло, слід великий і ясний, у цьому два дні пройшло.

 

89. А третій настав, вже пройшла середина тижня, її назвали, за законом усього, середа.  Вона будувала семиденний тиждень, за третє днем тягнула четвертий день.  І дала йому ім'я четвер.  Він теж без усякого приходив, його притягли ці три дні.  А слідом за четвертим днем йшла велика п'ятницю, п'ятий день.  За нею себе розкрила субота, це шостий останній робочий день.  А за нею прийшла неділя, в яку люди жили не так, як в робочі дні.  Особливо люди даного часу, хто дочекався у себе бачити на столі не одну ложку і не одну чашку, і не один шматок хліба.  Дуже багато на столі стоїть усього, що належить людині.

 

90. Ми самі це все в тиждень зробили, провели як-небудь ці сім днів, які не одні в році людині зі своїми капризними днями йдуть.  Їх усіх дуже багато, недорахуватися, 365 днів, а тижнів 52, місяців 12. Це не перші й не останні, в них треба людині прожити, та ласувати  за цим столом, який потрібен був усім нам нужденним, хто почав це життя.  Він не один стіл перед собою поставив.  У нього не одне це зроблене ним тільки їсти та їсти.  Кожен день його примушує по кілька раз зустрічатися з цим накритим столом.  Цей стіл людину в один час чекає для того, щоб нагодувати, напоїти.

 

91. А потім навчився чоловік у процесі всього робити й одягатися.  І в домі він визначався для того, щоб у ньому не один день пожити.  Він цими всіма роками хвалиться, іншому чоловікові хоче своїм умінням своє діло довести.  Я, говорить цей чоловік, це своє почате життя сам почав, і зробив усе те, що було треба.  Я на цій землі не один рік прожив, роки пройшли.  Я їх провів, як ніби у мене ж цього й не було.  А за рахунок цього свою старість привів.  Треба б жити цьому чоловікові, цьому ділку в цих своїх днях, а він у них з природою всю свою бутність провоював, та боровся з нею.  Думав, їй як такій довести, що він сильний все зробити.

 

92. Чоловік цього зовсім не знав, але робив.  Йому ці дні своє діло для цього представляли, його нужденне діло.  Чоловікові як такому доводилося щодня робити.  Він робив до того часу, поки до нього його такий день не прийшов, і його сили відібрав.  Він у цьому став безсилий природно жити.  Його від цього зробленого діла оточили нестатки.  Він з ними не зміг далі продовжувати.  Це його вся манера підвела.  Зробитися чоловікові не молодому, як це думалося.  А неждано прийшла ця старість і піднесла своє безсилля.  З ким природа не стала сама рахуватися, а як свою зароджену негожість із землі проганяла.  Чоловік сам себе від другого чоловіка, не такого, як він був.

 

93. Народився не він у природі, як первонароджений чоловік, а вона народилася після.  Здавалося б, йому треба над нею панувати.  А за її силами, за її розумом, вона стала першому чоловікові за своїм вмінням, щоб не жити так, як він жив один.  Нічого не робив, а тільки думав, у нього народжувалося.  А зараз у нього зовсім не такий чоловік, як він був перед нею невмілий робити.  Він навіть не знав, і не бачив того, чого знала і примушувала першого чоловіка робити.  Я, каже вона, не раніше тебе народжена.  А прийшла для тебе в допомогу цю систему разом з тобою розвинути.  Без мене ти нічого не знав.  А в природі, та в такому часі, коли це починалося, вони чоловіка народили.  І навчили, як буде треба в природі захворіти в цьому дні через його діло, зроблене руками.

 

94. Бажання чоловіка було все це зробити.  Ніхто цьому ділу не винен у природі, крім першого чоловіка.  Якби він цього не хотів бачити в природі, або не думав цього, що вийшло, то ми з вами ніколи такими вбивцями в природі не були, щоб фронт між людьми і природою побудувати.  А ми його з першого дня це все ввели, чоловіка примусили, щоб він робив і розумів, що буде треба робити в природі ... Він робить для того, щоб йому було добре і тепло.  День за днем, тиждень за тижнем, місяць за місяцем і рік за роком нам усім давалося прогресувати, нам технічно давалося робити.

 

95. Ми самі це отримували.  А от довести, особливо іншою дорогою треба буде людині йти.  А ми, вчені всі люди, не визнали загартування-тренування, всю роботу діла Іванова.  Він же сам ці якості в природі знайшов, і їх фізично зробив, загартувався в тренуванні.  Не застуджуюся, не хворію.  Це мені добре, що може бути від цього краще.  Я не відмовився від хорошого і теплого.  Також зможу свій час проводити, як проводять час усі люди. Вони не хочуть визнати Іванова, що він зможе і холод сприйняти, і погане так само, як сприймається Івановим хороше і тепле.

 

96. Чому люди всі, що живуть на білому світі, залежні в природі?  Їм це все, що треба в природі, дай.  Вони не чекають час без прибутку.  Вони до цього всього зі своїми силами, з усіма зосередженими умами, це діло в природі чекають.  І будуть руками чоловіка робити для свого здоров'я.  А воно не завжди на людині хорошим буває.  Людині не треба нездоров'я.  А хороше і тепле розвиває хворобу та застуду.  Це важко переживати.  Є такі хвороби на людині, народжуються для того, щоб людину зі шляху зняти.  Це все зробила залежність.

 

97. Вона між людьми і природою ввела хороше і тепле, якому чоловік із самого початку життя свого став кланятися.  І з природою за це між ними пішла вогнепальна війна не на життя, а на смерть.  Чоловік не стала жаліти природу, почав всякими шляхами на неї своїм умінням наступати.  І зі зброєю в руках став діло всякого роду робити в природі.  Через це все, зроблене людиною, стало виходити це початкове діло.  Чоловік став від цього діла отримувати для себе живий факт.  Це було в природі, відбувалися перші дні.

 

98. Вони зустрілися з чоловіком небувало як ніколи.  Чоловік з чоловіком зустрівся для того, щоб у природі щось робити.  А якщо два чоловіки народилися, і різні у них життя, то тут виявилася різниця така, яку не можна буде залагодити, щоб вона така мирила життя між собою.  Один у природі народився чоловіком, другий народився слідом.  Один другого став учити, у них між собою пішло розвиватися знання.  І велика недовіра в тому, що з ними щоранку початкового дня стало нове і нове перед ними з'являтися.  Ці люди стали жити і користуватися цими правами.

 

99. У природі не одне для людини було треба.  Воно й народжувалося, як це треба.  Спочатку представилася чоловікові ягідка, чоловік нею зацікавився, став нею користуватися.  І її руками рвав.  В рот клав для того, щоб цю ягідку спробувати, пожувати, і з повітрям, зі слиною цю суміш проковтнути.  Що збиралося всередині?  Каша, тобто цех, такий скарб,  з яким чоловік став впевнено це робити.  У нього стало виходити.  Начебто вони в цьому ділі придбавають своє особисте здоров'я.  Їх ця віра примусила робити.                        

 

100. Один одного учить.  І один одному стали доводити, що це все наше є, і ми цим повинні задовольнити себе.  Один другого примушують вірити.  Що він скаже, це його була правда.  А вона між ними проходила, і примушувала чоловіка чоловікові вірити.  Вона – йому, а він – їй.  І так у них вийшло, що треба було один одного слухатися.  І робити те, що між ними скажуть.  Я, каже вона, прийшла після твого приходу.  Ти, вона йому говорить, господар цього всього добра.  А я у тебе помічниця.  Якщо тільки щось потрібно, я підкажу.

 

101. Треба буде ось це зробити, я твоя в цьому помічниця.  Ми двоє господарі всієї природи, вона нам повинна давати те, що ми побажаємо.  Побачили ягідку – з'їли.  Це наші плоди, ми їх самі знайшли.  Вивчили, зрозуміли, і цим задовольнили себе.  Це наше життя, воно в природі свої якості зробило.  Ми цього не подумали, а ми дочекалися такого для нас ясного і теплого дня, в якому не ми одні оточили себе.  З нами зустрілися.  Ми з тобою двоє, нас колись не було.  Ми жили, ти собі, а я собі.  Нас наш час поєднав і показав нам шлях, щоб ми жили, і в себе плодили своїх рідних дітей.  Це час не за горами.    

 

102. Каже вона йому.  Знав ти, чого робив, отримуй.  Ти хотів бачити чоловіка такого точно, як ти.  А тобі природа не пішла назустріч, взяла, та по-своєму зробила.  Не такого, як ти, прислала.  А я ось перед тобою стою.  Я особисто не чоловік, а жінка.  Не думай, милий мій чоловік першого викладу, що я буду твого характеру в житті.  Характер мій, але не твій.  Ти думаєш, що якщо твоя за законом дружина є, так я тобі буду підкорятися, перед тобою ходити навшпиньки.  Цього тобі, милий друг, не доведеться від мене отримати.  Ти знаєш, що я для тебе чужа, чоловік, якого зовсім не знаєш.  

 

103. А ти зробився любимим другом.  Що ти в житті для мене доброго зробив, скажи?  Ти мою кров для чого зробив, для свого життя чи смерті, що ти заклав у моє таке енергійне тіло насіннячко?  Я його сама виходила, цього маленького чоловіка.  Він у нас двох на очах народився для життя свого, щоб жити.  Ми з тобою що зробили вдвох.  Його як виростили і поставили на ноги, його взяли та пхнули.  Куди, скажи ти мій милий чоловік?  У природу, навчили ми його, як буде треба в ній жити, щоб не помилитися.  Ми з тобою двоє були.  І коли зробили велику помилку.

 

104. Отакого маленької чоловіка народили, а от виховати ми з тобою не вчили.  Не знали, що робити, щоб наше дитя маленьке не було таке психічно ненормальне, а мудре в свою сторону.  Став слухатися нас, і став робити те, що нам у житті стало приємно.  Неробою не став він робитися, а пішов по батьківській дорозі залежній.  Став шукати життя своє таке ж саме, яке ми з тобою разом удвох зробили смертне.  Нас з тобою наші діти рідні.  Як це робилося, робиться, і буде дітьми робитися.  Вони своїх батьків зарили в землю за те, що їм, як дітям, робили добре.                

 

105. Хороше в теплому, а погане в холодному.  Ми ж з тобою двоє були спочатку. Хіба ми з тобою хотіли поганого в житті.  Воно саме через наших з тобою рідних дітей прийшло. Ми ж з тобою жили, не втрачали самі себе доти, поки не зробили статеві зносини.  Це наша, і дуже велика в природі є помилка.  Ми не народили в себе життя, а народили у себе свою рідну смерть.  Ми для цього на зміну народили чоловіка не для життя свого, а для нашої двох з тобою смерті.  Ми з тобою померли через своїх рідних дітей.  Їх треба виховувати.  А ми не вміли, не вміємо, і не будемо вміти.   

 

106. Це наше незнання було, втягнуло нас з тобою в похіть.  Ми зробили, а у нас вийшов чоловік.  Ось я його народила, хотіла, щоб він був таким, як я хочу.  А у нього своя самовільна залежна дорога.  Як ми жили з тобою, кого послухали?  Та нікого.  Ми зробили те, що не треба.  Це чоловік другий, каже, чоловікові дружина.  Кого ти за себе взяв?  Самого поганого в природі чоловіка.  Це твоя дружина, вона друг твій один час.  А інший час вона твій ворог.  Вона для тебе в природі невідомий чоловік. Знаєш казку про зачароване кільце, яке Івану руському чоловікові попалося в руки.  Я про це вам, як людям усім, розповім.

 

107. Це було так.  У селі жив коваль.  Кував залізо, і робив людям кочерги, за це брав копійки.  Не одні кочерги, робив ножі, сокири, сапи.  Словом, він людям робив те, що було треба.  Породив сина, у цьому ділі нажив грошей, а сам помер.  Сина не навчив кувати, а по-іншому господарювати.  Ці гроші, які були у матері, треба витрачати.  Я, він говорить своїй матері, а мати, як звичайно, слухає.  Син їй став свої слова представляти.  Він узнав, що батько заробив гроші, вони зараз у матері.  Жити-то доводилося, і треба чимось синові починати ... А грошей було всього три сотні.

 

108. Мама його не пожаліла на перший раз свого життя.  Коли син побажав господарювати, вона витягла зі скрині, і дала синові їх для того, щоб син пішов на базар, і чого-небудь з живого купив.  Син ніби зацікавився цим ділом.  Рано встав до самого сонечка, і пішов пішки на базар.  Не доходячи до самого базару, з ним зустрівся старий, ніс на собі в мішку старого кота.  Молодий чоловік перед ним вибачився, і запитав: «Що ви несете?» Він йому сказав: «Кота».  То молодому чоловікові це було перший початок у житті розводити з кішки.  «Ви його не продаєте», – сказав старому цей молодий чоловік.  «Як же не продам, продам». – «Скільки».–  «Та сто карбованців», – йому відповів старий.

 

109. Цей молодий чоловік не знав, що старий цього кота ніс, як непридатного, в степ позбутися від нього. Він вже старий, та й шкідливий. Молодий чоловік по-новому став господарювати. Не став торгуватися, витягнув сто карбованців, взяв у мішку цього кота від старого, і поніс його до себе додому. Думає, гарний початок. Є, кому миш ловити. А їх у них не було, немає, через що розводитися. Одне залишалося залізо, і те поржавіли. Коли приносить кота, пускає під ноги своїй матері, і каже їй: «Це ось наш початок є». Мати здивувалася, але нічого не змогла синові сказати. Кіт – це є перший початок у житті. Хто його не знає, він може за негарне діло й очі у людини видирати. Це велика сила кіт. Матері, хоч і не так треба життя своє заводити, кішку прийняла, як свою в цьому ділі рідну.

 

110. Що їла сама, те давала коту. А діло сина було думати інше. За другу сотню купити треба що-небудь цікавіше. Дочекався іншої неділі, знову йому мати дає сто карбованців. Не вчить що-небудь купити, він сам знає. А на його щастя, теж старий на линві вів старого сірого пса. Собаку він у нього купив. Тепер забезпечений усім. У господаря є, чим хвалитися, а годувати нічим. Мати знову йому, як рідному синові, нічого не сказала. А якби вона знала, що її син зробив у цьому ділі. Вона і так боялася йому перебити. Чекає, за третю сотню що він купить. А синові щастя таке, у природі пощастило.

 

111. Він попав випадково в дім божевільних. Там лежала хвора, спала. А в неї кільце золоте, ніхто про нього не знав, що воно чаклунське. А цей молодий чоловік його у неї зняв, і став його розглядати з руки на руку, та придивлятися, куди і за що його посадили. Йому десь на цю справу взялися 12 молодців, у нього запитали: «Що ти хочеш, ми твої слуги. Все, що хочеш, дамо досита». Молода людина хоче з цих умов вибратися, треба додому господарство берегти. Він врятував у житті кота і собаку, а природа його за це цим кільцем нагородила. Молодий чоловік  з 12 молодцями тепер живе, нікому про це не говорить. Молодці його годують, його поять, він через них одягається. Живе сам, і годує кота і собаку, та матір свою.   

 

112. Здавалося б, не треба нічого. А збоку жив король, у нього дочка красуня. А до нього приїхали інші королі свататися, хочуть забрати цю красуню. А цей молодий чоловік цим втягнувся і побажав. Свою матір після цього всього. Мати не заперечила це зробити синові. Пішла, як і зазвичай люди сільські ходять, і дістала. Про це знав материн син. У нього за спиною кіт да собака, хто молодців представив. Вони примусять короля погодитися, щоб красуня на стороні залишилася за молодим чоловіком. Роль вся була у кота і собаки, хто їх врятував у житті, у того і молодці.

 

113. Стару жінку прийняли, як сваху. Про свого сина вона вела мову. І раптом король від усіх відмовляється, і говорить всім: «Хто найкращий подарунок представить дочки нареченій, за того дочка буде віддана». Так і вчинив король. А молодому чоловікові – це молодці. На що вірив і надіявся? На сили молодців. Мати в газети загорнула подарунки. Коли треба було, вона цей подарунок нареченій представила. Вона розтанула, вчепилася. Та король бачить виграш цієї простої сільської старенької жінки. Ставить у цьому наказ: «Хто зможе побудувати дім такий, як у короля, і з таким ганком».

 

114. Для того щоб позбутися від старенької. А старенької жінки справа – прийти додому, синові доповісти. Чим треба послужити для короля, щоб наречена залишилася за нами. Так молодці самі собі сказали: «Все буде для цієї справи». А наш господар, він все життя початкове від загибелі врятував у природі. За того вона стоїть, хто за нею стоїть. Хіба мої якості, говорить Іванов, можна забути. Всьому  діло – природа, а в природі забули всі самого хворого, кому я, Іванов, допомагав, допомагаю і буду допомагати. Це не я в цьому ділі граю ролі, і не молодий чоловік, хто у себе здобув 12 молодців. Задумав одружитися.

 

115. Йому допомагали і допоможуть молодці. Не люди, це природа. Вона за молодого чоловіка заступилася, і через кільце обдарувала молодцями. Вони не для цього діла далися. Але молодий чоловік пішов не по тій дорозі, по якій довелося йти Іванову, по поганій і холодній. Без усякого кільця, без молодців, а з холодом і поганим ділом. Молодий чоловік добився свого діла, і будинок королю поставив для доказу. Король погодився, взяв молодого чоловіка в зяті. Молодий чоловік майже король маєтку. Англієць на це діло обрушився, пішов війною довести силами. І тут молодці заступилися, парубка врятували. Десь взялася армія, піхота, кавалерія, артилерія.

 

116. А сам вперед на сірому коні поїхав ворога перемагати, і переміг, знищив армію свого суперника. А раз молодий чоловік не до душі нареченій, він чужий, не свій коханий чоловік, той, кому це буде треба. Душа вся англійця, наречена не любить свого сміливця, а любить англійця. І свого добилася ця красуня. Вона узнала таємницю, чим молодий чоловік володів. У нього на це було кільце. А в кільці діло з руки на руку кидати в цей час. На це було потрібно, і треба людині за що-небудь заслужити від природи. А цей молодий чоловік врятував життя двом тваринам. Тільки він не за призначенням цей метод, ці сили пустив, на своє задоволення і своє спасіння.                          

 

117. І іншому комусь корисне дісталося. Це кільце з молодцями зробило те, чого люди в процесі свого життя не заслужили. Ця красуня, дружина молодого чоловіка, за свою любов до англійця змінила і зруйнувала життя цього молодого чоловіка. Їй цей Іван розповів, що має у себе кільце. І ним користується тоді, коли він його з руки на руки кидає. А молодці до нього являються, запитують. Що треба буде, те й проси у них. Вони зроблять все. А коли Іван лягав спати, він кільце клав під голову. Дружина цю роботу не заслужила, а привласнила злодійськи обманом. Свого чоловіка обдурила, і вночі це все зробила. Король кинувся, дома не стало.

 

118. А Іван, це молодий чоловік, виявився винен перед законом короля. У Івана запитує: «Де дочку дів, або жінку заховав?» А він же був безсилий про це діло зізнатися, промовчав. Його король посадив до в'язниці. Що зробила мати з кішкою і собакою? Від такого діла пішла в своє домашнє життя, сина втратила. А що кішка зробить з собакою, годувати нічим. Тоді кішка каже собаці. Знаєш що, мила моя дорога собака, ти велика, а я маленька господиня. Йдемо добиватися від природи, від тих людей, хто заховав нашого спасителя. Собака від цієї пропозиції не відмовилася, а обидва разом по дорозі рушили воювати з природою. Уміло пішим ходом дісталися до моря. А коли морем треба плисти, взяла, на себе собака посадила кішку, і поплила.

 

119. З трудом, але добралися в королівський дім. Кішка вчить собаку, як у дворі заслужити господарювати, щоб собаку з двору не прогнали. Треба робити зубами ..., що вмієш робити, щоб люди собаку полюбили. А я, каже кішка, все зроблю, очі видеру, але кільце заберу. Прийшли звірі воювати за порятунок людини. Кільце не жінки, щоб вона ним володіла, як вона вчинила. Вона своїм незнаючим вчинком чоловіка, заслуженого в природі, обдурила. У кішки був природний підхід. Уміло вона обробляла всі королівські необдумані думки. Кішка правильно вчинила. У кішки дорога одна лежить, як треба обробити королівський дім.

 

120. Собака двір стала обробляти, а кімнату обслужила служниця кішка. Вона для цього зберігала ключі, і показувала їх, для довіри робила. А королева не очікувала цього наступу, як вона не хитрувала. Її хитрість – кільце класти в рот для того, щоб ним володіти. Кішка своїм умінням пролізла. Свою позицію зайняла в кімнаті там, де злочинниця розташувалася. Але кільце в роті зберігається. Перед кішкою чимале завдання це кільце забрати. Чого тільки вона не думала, і чого вона не робила, в цей час кільце залишалося в роті. Приходить останній і рішучий час, треба кільце у цієї людини з рота брати. На себе бере кішка сили.      

 

121. Каже: загину тут, або очі видеру, але кільце візьму. Напоготові. А в цей час якраз десь взялася миша. Кішка хотіла її з'їсти, вона їй стала говорити: «Ти мене не їж, я знаю, чого ти хочеш. Кільце ти без мене не візьмеш. А я прийшла твоєму горю допомогти. Я злегка влізу на бороду, і хвостом ткну в ніздрі. Вона чхне, і кільце ти візьмеш». І вийшло в миши і кішки. Миша залишилася живою, а кільце кішка вхопила. І надвір швидше служниця випровадила кішку, був привілей, вона отримала дорогу. Вона собаці сповістила: треба бігти, кільце у кішки. Кішка і собака в дорозі.

 

122. Знову треба собаці перевозити кішку через море. А кільце у кішки, вона буде перша перед господарем. А господар сидить, він про цю штуку і не подумав, що кішка і собака цього добилися, кільце йому представляють. Собака поставила своє: «Дай мені кільце, я ж усьому діло». А у кішки така згода: «На, бери в рот». Стала передавати, а кільце пішло в море, все діло пропало. Але знала, що це кільце ніде не повинно дітися, як людям воно треба. І от кішка до рибалок, собаку примусила допомагати в сітях копатися. А сама в гуртожиток для обслуговування. Кішка і тут не прозівала. Рибак знайшов кільце, і поклав на банті.

 

123. Як взяти? Треба гру затіяти. Кішка стала гратися, з місця одного в інше, і стрибнула, на банті взяла кільце. Швидше надвір. Їй двері відчинили, і нехай кішка йде. Кішка знову з кільцем. Собаці довелося рити нору в темницю. А кішка молодому чоловікові представила, щоб він розправився з усіма. Хто винен, того Іван знищив. Став жити сам з матір'ю, кішкою, собакою. Я до них заходив, мед пив, солодко було. Але користі іншим він не зробив. І так кільце сили ніякої не дало. А з дружиною такою розпрощався. Ось як між чоловіком залежним і природою вийшло.  

 

124. Ми цю картину зробили вдвох. Від нас з тобою ця війна із золота починалася, руки наші це діло придбали. Це добре, що Івану випала така певна у своєму шляху доля. Вона себе примусила зробити цю бувальщину в природі. Копійка людських рук допомогла людині зробити все це. Якби не ми з тобою двоє, цього в житті не було. Молодці в кільці не сиділи, вони природою зберігалися. І в природі люди через залежність ділилися, один від другого чоловіка йшли, не визнавали своїм. Їх така несправедлива любов оточила. Хіба король може дихати разом з простими звичайними людьми.

 

125. У них дорога своя, а у простих незнаючих Іванів своя. Це все зробили в природі мідні, срібні, золоті гроші. Ця казка не була. Вона людьми недарма зроблена, щоб люди про неї знали, і не робилися такими людьми, як це в природі вийшло. Тоді потрібна допомога людині, коли їй добре. Старий недарма кота продав молодому чоловікові, і недарма стару собаку, на мотузці прив'язану, продав за сто карбованців. Це ж гроші, він їх сам не придбавав. Придбали батьківські руки, він був коваль на все село із заліза робити різну річ за гроші.

 

126. А в цих грошах все наші люди співучасники. Якби не гроші, чи був між нами якийсь король. Він грошима виріс, і красуню створив. Івану це все як спадок дісталося. Якби не природа, старого такого не зустрічалося, хто свого близького друга хотів з життя прогнати. А молодому чоловікові народжено це в природі таке щастя, через кота і собаку йому довелося в дім божевільних потрапити. Хіба можна гроші за це все такі розкидати, за два дні двісті карбованців. Він образив свою матір. Це добре, що його визнали божевільним і посадили в цей дім.       

 

127. Він не розгубився, побачив сплячу красуню. А на ній було кільце не просте, а золоте. Ніхто про нього не знав, що в ньому були такі молодці, кому природа допомагала все робити. Хіба молодий чоловік погано зробив, якщо він від смерті врятував кота, а собаку теж врятував. Хотів було останню сотню куди-небудь діти, а його в цю хвилину люди визнали не таким, як вони. Взяли і вкинули туди, де нероби, хворі люди лежать. У них це багате і томливе кільце зберігалося для використання. Цих хворих треба молодцям лікувати.

 

128. А молодий чоловік їх примусив самого себе, як залежного чоловіка, треба рятувати. З цього будинку піти. Вони Івана зараз же прибрали звідти, на його руку. Що зробило кільце? Та навчило Івана ним володіти. Це кільце люди зробили, і через це кільце ця дівчинка красуня була в цьому будинку. Її кільце зробило хворою. Але вченим це не зрозуміти, що природа робила, вона людей карала, вона і обдаровувала людей. Як обдарувала молодого чоловіка не для того, щоб себе прибрати із цього дому. За всім цим розвитком кільце цих молодців представило, щоб цих людей всіх хворих вивести, щоб вони тут не лежали, і не мучилися, і не стогнали в цих умовах.            

 

129. Молодий чоловік безграмотний, він це кільце пустив у хід цих молодців не для того, щоб жити погано, і нічого такого чудесного в природі не зробити. Це щастя не за призначенням попало. Івана життя, сама обстановка примусила це зробити. Він хотів королям довести, що вони такі ж само безсилі люди. Живуть між нами, нічого не знають, навчаються. А того, що Іван отримав у природі, їм не доведеться навчитися бути через це кільце. Можна сказати, це молодці, 12 чоловік, Бог був природи. Він це щастя не зміг утримати, а пустив це все в бій з природою. 

 

130. Цього природа не хотіла було робити. Кільце призначалося вченим людям для тієї таємниці, яка була у простого зовсім пошарпаного молодого чоловіка. Йому треба було довести, що я є теж з молодцями король. Він ж матір ні з чим не послав свататися. У Івана ролі відіграли кішка з собакою. А за це все природа обдарувала Івана не одружуватися і не вбивати, як це вийшло. Навіщо Івану ця красуня, або королівський маєток, що він його став захищати. Це добре, що природа була на боці Івана. Дружина тільки зроблене Іваном зруйнувала, а сама нічого не зробила Івану, щоб він не жив.

 

131. Королю було зробити тільки одне – за дочку свою рідну посадити до в'язниці. Король цієї його таємниці не знав. Вона була у Івана, але Іван не зміг перед королем відзвітувати за його дочку, що вона його, як чоловіка, зрадила. Вона в Англії в улюбленця. А природа бачить, що Іван у в'язниці сидить. Кішка підказала: ви що ж сидите, не йдете рятувати господаря. Ви вільні живі, можете з людьми вміло воювати по-природному. Вона вам все допоможе. Ви тепер всьому діло. Ідіть, пливіть через море, пробирайтеся. Кішка, у тебе вся ініціатива. Миша допоможе, це природа, яка від вас терпить. Ви її не будете їсти – вона сприяти буде в цьому кільці. 

 

132. Кільце з молодцями. Не по тій дорозі пішли, де вони попадали через нехороше. Між собакою та кішкою народилася ворожнеча через свого господаря, що він сам цього не робив. А кільцю доводиться в море потрапити. Якби Іван не сказав про кільце своїй дружині, цього не вийшло. А то всьому діло природа, кільце у рибалок виявилося на банті. А молодці в природі. Ніхто не знав, як ним користуватися. А то б хіба це кішка зробила. Вона примусила собаку рити нору під темницю. Собака вирила, але не кішка. Собака переплила. Всьому діло є природа. Вона навчила кішку, що зробити, щоб викрити цю природну таємницю, яка вбила свою дружину, і вбила безсилого короля.

 

133. І це кільце втратило цих молодців. Вони зараз, ці молодці, 12 осіб, перебувають у поганому і в холодному вигляді. Стоїть питання у людини в житті. Нам треба їх знайти, і зробити їх природними, не потріпаними нічим ніяк ніде. Щоб вони були такими людьми, як був один час зі своєю думкою молодий чоловік. І перед життєрадісними тваринами як він вчинив, і зробив на всю історію справу. А сам мало не залишився на віки віків божевільним. У природі люди такі вчені зробили техніку, зброю, снасть.

 

134. Нею легко придбавають від природи те, що потрібно. За це саме, за що вбивав, воював, і сам залишився без усякого кільця. Не стали ці молодці, не став більше з'являтися сам Іван. Як і всі перші були люди, вони дожили до свого часу. Щоб корисного для майбутнього чоловіка, для молодого чоловіка не знайшов новенького, помер за це Іван. А молодці живі є в природі. Їх слід нам витягти. Зробити їх, щоб з'являлися не з золота, а з живих людей таких, як один між нами всіма навчився в природі бути загартований у тренуванні Іванов.         

 

135. Він поки один риється в природі, шукає ці якості, щоб для людини не створювати. Що молодці не робили, те зараз роблять наші ці всі люди, які багатіють за рахунок природи, а самі від незнаючого чоловіка йдуть. Не розуміють, а заважають. Примушують іншого, щоб він теж це робив, як зробив з кільцем Іван. Це конвеєр, колесо, мотор, струм, електрика, пальне, хімія, будова, реконструкція, метал. І діло те ж саме, чим хвалився. Іван помер, немає. Так і ми помремо в цьому. З цим інші ті такі люди народяться, кинуть дорогу залежного боку, візьмуть незалежність, погане і холодне.

 

136. Молодцям дорога ця була не до душі. У них серця не такі, як у Іванова серце сприймати і погане, і холодне, що не дає ніякого багатства, щоб ним хвалитися. Хваляться, що у нас дуже багато хліба, і багато бавовни, багато металу. Скільки енергії, вона у нас в цьому ділі зникає. Вмирають люди. Нічого не зробило це все, щоб ми не вмирали. А в природі, та ще такій, як вона є, треба любити обидві сторони.   Але не одну, як ми любимо хороше і тепле, а холодне і погане гонимо від себе. Цього не робить Іванов. Для нього все однаково. Що холод, то і тепло, однакова природа.

 

137. У нього перші люди зі своєю діяльністю, яким довелося один з одним. Це кільце, ці молодці, і цей молодий чоловік, не вчений до життя спільного блага. Він в природі показав свої небувалі заслуги якомусь старому, що противився, котрі в житті чоловіка були потрібні. Вони допомагали, і в будь-яку хвилину на добру справу уміло допоможуть. Особливо природа, в ній же давно було це кільце, яке нічого не показувало в житті. А природа примусила з найменшої копієчки. Все це робилося людиною. Трудяга кував людям річ, і ці гроші створював.           

 

138. Не бути цих грошей – не бути цього Івана, і природа не та. А раз вона народила молодого чоловіка, йому його дорогу показала не ту, якою треба йти. А природа йому кільце дала, і представила молодців таких, яких наші вчені добилися своїм розумом в природі огородити. За своє вміння отримати те, що їм народ. Це природа їх обдарувала для того, щоб чоловік з нею за право своє, давала кільце. Якби вони зі своїм умінням не це створювали, чого у нас багато є. 

 

139. Ми з вами по цій дорозі йдемо, і таку штуку, як це кільце, творимо. Ми з вами навчилися, і так нас предки вчили, щоб сильний безсилого перемагав. Яку б ми у себе не мали економіку, але найголовніше – це природа. Вона давала молодцям. Молодці в природі грали ролі. Вони допомагали цій людині будувати благополуччя своє, як і вчені наші уми. Кому вони пишуть про минуле? Нам, усім людям. Особливо молодь примушують читати і розуміти цю могутню систему, яка воювала з природою і зараз воює.       

 

140. Природа не дає щастя вченому, вона бажає робити, що буде треба нашій молоді. Вона поки зацікавлена цим, щоб у неї було на сьогодні, що з хорошого одягнути і також поїсти, та й зручно в домі пожити. Всі умови на колесо на землі, на воді і в повітрі представити. Це наші вчені шукали, шукають і будуть шукати. Кому спочатку забезпеченість? Ініціатору вченому. За його розум, що він зробив у суспільстві, обдаровували, обдаровують, і будуть обдаровувати. А як була таємниця в чоловікові не розкрита, так вона залишилася. Його бажання, що хоче мати, вчені не розкрили.

 

141. І не знають, що зробити, щоб не вкорочувалося життя, а продовжувалося. Ми, всі люди залежного боку, цим кільцем здивовані. А от цього воно не зробило нам, і ніяка техніка нічого не відкрила в цьому, щоб наша людина не хворіла і не застуджувалася, вічне життя завоювала. Цього діла кільце не в силах без людини в природі зробити. І також наші всі вчені теоретично багато зробили в цьому, але зачинателя немає між вченими. Треба практика, щоб чоловік нею володів. І сам зробився таким чоловіком, котрого треба давно між нами, людьми.

 

142. Не кільце з молодцями чекати, коли ця фантазія звершиться. І не наша вся техніка, яка пущена в хід. Ми її зробили для того, щоб базу створювати, щоб у нас все було. І одягнути, і їсти, і в чому жити.   А от людини у нас немає це все довести, що це не порятунок у житті. А примушували ми, примушуємо, і будемо ми примушувати природу, щоб вона нам давала, і давала нам необхідне. Вона давала кільцю і цим молодцям. Тільки за що вона давала, і за що вона нам дає?

 

143. Автор не знає, що писати в цій відповіді. Ми ж бідні люди, просимо, щоб вона нам давала. Вчені морочать голову не для когось, а для себе. А ти, Іване, зі своїм кільцем почекай. Чимало людей вбили і вбивають вчені своєю справою. Чоловіка примушують, щоб він робив. А в ділі кожен помиляється і гине. Це чоловіка не таємниця, є смерть, яку створює в природі ворог наше незнання. Тому і кільце нічого не зробило, і не зробить нічого наша вся техніка в природі. Вона вигадана людиною для своєї мети.

 

144. Він хоче в природі жити, щоб у нього все було, а нічого не робити. Чоловік хоче примусити і техніку, і природу, під своє вміння підкорити. Нічого не робити, руки в брюки, а на столі було все. Це дорога кільця, або другого чоловіка з розвитку життя в природі. Перший чоловік нічого не знав без другого, що робити. А коли не він, а вона до нього прийшла, збоку стала на арені, то першому чоловікові довелося здатися. У першого чоловіка не було того, що вона у своїй голові мала. Вона зробилася господиня.

 

145. У неї прав більше, ніж у першого. Вона йому говорить, як першій людині. Навіщо ми двоє з тобою є, нас для чого створили? Ми ж всього цього, що є в природі, господарі, розпорядники цього всього діла. Для нас все є і буде, якщо ми візьмемо це діло, що ми будемо робити. У нас вийде. Ми живі люди, від нас живе повинно зародитися для того, щоб наше життя продовжувати. Будуть нові люди з новим мисленням. Вони зроблять те, що буде треба для нашого життя. Ми коли не жили разом, ми не зустрічалися з тобою, і нічого не говорили про це.                        

 

146. Наше було – поодинці мовчати. Я була собі, а ти собі. Що ми знали?  Та нічого. А тепер, коли ми зустрілися, діло вже інше. Ми стали думати про майбутнє. Стали час знати, і тягнути його до себе. Ми знаємо добре, що час наш примушує робити. Все, що ми хочемо, зробимо. Це улюблене наше бажання. Куди ми з тобою удвох не ходили, і чого ми з тобою удвох не робили, ми без цього товариства не обійшлися, в якому себе показало кільце з 12 молодцями. Та й ця вся техніка, весь учений народ зі своїм ділом, вони самі себе привели до загибелі. Їх залежність примусила у себе мати.

 

147. Люди одержали те, чим вони один час хваляться. Це їхня зброя, вона не допомагає, а примушує їх, щоб вони що-небудь хороше робили. І цим хорошим жили один час. А від поганого вони не пішли, і не хотіли йти. Їх природа накрила за їхнє зроблене в природі хороше і тепле, яке чоловіка умертвило, не дало йому життя. Природа сама цим ділом не радіє і не раділа, що чоловік з нею так воював, як він все своє життя воює. Одне народив, а те, що зроблене було в природі, померло.       

 

148. А те, що зробили, його вже немає. Цьому кінця немає. День вмирає, ніч наступає. І так наша людина. Ми двоє розвинули цю думку в природі, і стали говорити, вчити один одного. Я одне тобі представляю. А ти у себе маєш своє те, від чого все життя почалося. Ти найголовніше, я тобі у всьому помічниця. А от життя, яке ми почали удвох робити, воно не корисне, а шкідливе. Ми з вами тільки в природі думаємо про життя, і сильно робимо для цього. Але фактично нам це все, такому озброєному хитрунові, що безсило бореться, у цьому всьому не пощастило.

 

149. Хоч і кільце чаклунське приходило на допомогу життю трудящому чоловікові з ділками молодцями. А як була залежність в природі, чоловік воював з кожним днем, що прийшов, він воює і зараз вченими людьми. З природою воюють, вони шукають таємницю, але не знають, де вона. Не в кільці, не в молодців є ця таємниця, яка треба всім людям. Її і вчені наші неправильно шукають, і неправильно техніка вводиться. І вся зброя людині не допомагає, а примушує природу силою розуму людини, щоб природа нам, усім людям, давала безперестанку цю економіку, яка нами всіма робиться.     

 

150. Ми живемо в природі не для того, щоб ділитися нам, людям, у своєму ділі навпіл. Одні наші люди вміють, інші не вміють. Хто нам про це сказав у природі такі людські слова. Таку думку свою проклав, яка нам усім сказала: «Здоров'я можна купити, і можна його продавати». Це робилося, робиться, і буде весь час між людьми в природі робитися.

 

151. Це не проблема – хороше і тепле, технічне на колесо ставити, мотор заводити. І швидко по землі і по воді, і в повітрі свою швидкість розвиваємо. Об скелю розбиваємося, у хвилях тонемо, а в повітрі перекидаємося. Погано тому буде в цьому ділі, що він багато думав, а робити доводилося більше. Але щоб яка-небудь користь людині, ми ні від кого не отримали. Наша, всіх людей, дорога на землі робиться не так, як треба. У природі дві протилежні сторони, і велика між усіма людьми лежить різниця, між північчю і півднем.

 

152. Ми з вами не думаємо, і не чекаємо нічого в своєму житті, крім хорошого і теплого півдня. Сама природа показує нам усім живе, що північ важка сторона в людському житті. Треба мішок, а на півдні зовсім у трусах. А наші люди, вони не навчилися зустрічати холодне і погане. Всі люди йдуть за хорошим і теплим. А самі своїми   руками роблять, ногами носять, щоб втратити здоров'я. А хто з нас, залежних людей, не вояк і не борець. Всі ці люди втратили здоров'я, в цьому всьому лежать у могилі. Так і ці вчені і невчені.

 

153. І їм погане і холодне не треба, вони йдуть, у них до цього недовіра. Їм не треба істина, вони оточили себе неправдою. Через свою зроблену економіку вмирають. А по другій, не по такій хорошій і теплій, вони не підуть, у них безсилля. Люди здоров'я втратили в процесі. А процес чоловіка оточив нестатком. Він через це захворів, похворів, і помер. Всі люди не хотіли цього отримувати, а фактично не отримує у природі чоловік життя. Він не знайшов цю таємницю, його незнання в природі, і нелюбов до неї.

 

154. А раз ти чоловік. Найголовніше, для чоловіка повітря неприємне. Набиралася через насосну трубку вода. А Яшка, мій син, бажав пити, і я йому води набрав. А її через зручність зроблену добре набирати, а погано випивати. І не довелося води напитися. Я тоді зажадав кухоль. Вода була у чавуні, як це завжди робилося. Дівчинка маленька у своєму синтетичному платті стала хвалитись мені, що у неї така шовкова річ. Вона мені не дала і сказала. Це ось збоку стояла старша набагато, її ім'я Наташа. Коли вона сказала: це стрічечки Наташі. Але ця Наташа стала говорити про цю скупу дівчину, яка нікому нічого не дає, тільки сама бере.

 

155. Я йду в хорошому молодому віку в кашкеті зустрічати людей, що йдуть з копальні. Думав, що там хтось із наших. А воно виявилося, ззаду знову йде син Яшка. Я його став проганяти, щоб він слідом не йшов. Він так і не послухався. По такій траві на вигоні маленькі хлопці збирали ... для топки. А збоку гуляли дівчатка, убрані в червоні сукні. Визнали мене за дядька Пилипа.

 

156. Я з хлопцями пробирався в чоботах по розлитій воді, щоб не замазатися. І так потрапив на ... У той час там нікого не було. А на пісках біля вітряка дідуся Гриші в одному такому місці, в якому вся молодь збиралася щось робити. Або влаштовувала свій молодіжний вечір, і їжею так вони хвалилися. А я у них запитую, як у діток: пан хороший чи ні? Цю таємницю, це діло, потрібно в природі чоловікові не так жити, як себе він залежно примусив по цій дорозі йти, тобто воювати в природі за рахунок зробленого руками і розумом.

 

157. Людина стала це все берегти, зберігати. Чому ж незалежна сторона? Теж людина має руки, ноги, голову очі, вуха. Відчуття не таке маленьке, а велике. Хочеться сказати, природне. За всім висновком, невмируще, раз людина не отримує застуди та захворювання. Треба йти від такого безсилого народу. Куди ти від такого озброєного зі своєю розвідкою, зі своїм розумом, від нього не втечеш в іншу національність.

 

158. Або в ліси, або в морі сховаєшся.  Від кого, питається? Від чоловіка хворого, забутого всіма нами. Він у нас лежить безпомічно в місті Миколаєві, вулиця 8 Березня. Котак Люба. Думав чи хто-небудь з людей наших їй своїм умінням або засобами допомогти? Всі пішли від цієї хвороби, відмовилися від дівчини, не стали близько дружити, як з рідними. Ми з вами їй зробилися чужі, не вміємо робити цю таємницю і це небувале діло. Таємниця є я, каже Іванов П. К. Мене треба просити, благати. Моє робити діло. Я з ним не ховався, і не став іти від Люби.

 

159. Давав до цього діла, був на волі. Нехай начальник Варварівського району дасть своє слово, щоб охоронець порядку дозволив, мені не заважав у цьому ділі. Люба ходила так само, як ходить Марія Володимирівна Помазан Дніпропетровської області, Василевський район, хутір Шевченка. Чому такій людині не допомогти, і не зробити їй здоров'я. Щоб допустив начальник. Вона тут цю таємницю знайшла, розшукала, пише, що тільки одна надія лежить. Вона мене називає Учителем. Я дійсно Учитель. Не одну таку Любу з ліжка підняв, живуть, хай живуть здорові і міцні.

 

160. Я і зараз даю свою обіцянку Любу підняти на ноги. Вона буде не болісна. Навіщо мені це діло на собі показувати людям тим, які пішли по вмираючим дорогам. А ця дорога, яка лежала, з нею ніхто не хотів займатися. Всі обирали хорошу і теплу дорогу, яка не пропускала чоловіка без усякої зброї. Господарювати доводилося кожному самому з силою і вміння. Людина повинна знати про землю, коли і як її орати. Що в житті потрібно, щоб у природі вигравати, а не програвати. Треба час знати і до нього готуватися.                          

 

161. У природі дві пори, і по-різному до неї чоловік готується. Думає вперед рік, і готує себе для того, щоб у нього ніякий день даром без усякої роботи не пройшов. У чоловіка всі дні на пальцях. Що за такий день проходить один раз у році? Він годує весь рік, якщо вгадаєш вчасно всю цю роботу належну на цьому місці для цього зробити. Думка людину мучить, не дає про все це забути. Це твій мінімум у житті для цього діла. У твоїй голові мозок, який пов'язаний з однією внутрішньою частиною всього органічного тіла через нитки провідники. Кожна мізерна нитка обслуговує м'язи там, де кров через цю дію жила. А інша сторона пов'язана з волоссям.   

 

162. А волосся вже вирує, з повітрям разом стикається з безліччю видів. Вони свою форму міняли і робилися  в цьому всьому. Я був у ванні в природі. Вона мене своїми природними силами зберігає, мою живу енергійну розташовану всередині кров, що ходить по м'язам. Вона потрапляла в легені, де з повітрям з киснем обмінювалася, і проходила по своєму каналу аортою в серце. А серце цю кров переробляло клапанами, і відраховувало для задоволення мозок, щоб він живився і цим усім розвивався. І робився в людині господарем тіла через природу.    

 

163. А в природі три природні тіла, з ким доводилося через пори разом близько, як рідні по суті друзі, улюблені помічники один одному. Тут вже не буде потрібно тілу те, що було потрібно до цього, коли людина жила за рахунок матеріалу, зробленого руками, і придбаного продукту. Ми його змогли для свого тіла в природі працею зібрати. І витрачати так, як ми це все вживали, як продукт. Чоловік зовсім не такий був, як зараз він сам себе в цьому представив. Це пізнання говориться істинно для того, щоб у природі будь-якій людині зробитися в своїй роботі героєм.  

 

164. Цар Іван Грозний був князь, з усіх князів цар. Він хотів грецьку наречену свого життя силою забрати, а природа цей початок не дала. Греки були сильні руським свою віру православну нав'язати. Так вони, як воно вийшло в житті. Руських примусили в Дніпрі топитися, як належало. Православна церква у руських так і залишилася без усякої користі. Так і зараз гримить, гуркотить по землі наша вся зроблена техніка. Всі вчені примусили жити в цьому ділі. Природу приборкали, примусили, щоб вона нам давала плоди.   

 

165. Що з цього всього вийде, якщо ми з вами в нашому домі, у пристойних квартирах. Буде все для того, щоб людині жити, а в самому тілі в організмі не буде здоров'я, вже є нестаток. Ти, чоловік, перестаєш думати, і твоє серце не б'ється. Що ти в цьому ділі отримуєш? Всі твої прекрасні цяцьки, вони ж залишилися, а тебе, людини такої, у житті не стало. Навіщо тобі таке життя і таке діло, якщо тобі в цьому робить природа.

 

166. Ти для цього діла не народжувався. У тебе твоя дорога народила, щоб жити. Але твої предки батьки помилилися сильно на тобі це все розвинути. За всім цим розвитком і досвідом виведено, нічого, ніяка особливість нежива не допоможе, щоб ми з вами, всі ці люди, які оточили себе всією цією гідністю залежно, примусили самі себе в цьому всьому залишитися. Це їхня дорога, вони по ній ідуть для свого тяжкого життя.    

 

167. Перед ними війна, боротьба їхня. Вони цьому вчать молодь. Примушують, можна сказати прямо, за цукерку. Малий чоловік, як і старий є, один іде, другий насідає. Щоб їм обом легко було, у них і серце не таке, як слід. Хворе і негідне. Рідкість, але воно успіху в процесі не отримує. Серце для життя свого треба мати не старе, а молоде, щоб воно ніякого ворога ніяк не боялося, і нічого не боялося. З голови викинути все.

 

168. На це діло народиться чоловік не такий, як ми з вами є. Він народиться в природній формі, як практик своєї справи. Він між нами один буде Переможець природи, Учитель народу. У нього будуть свої сили, все він буде робити для життя користь. У нього потік буде свій. По своїй дорозі він піде. Йому як такому не буде потрібен ніякий одяг, не буде треба їжа, і дім житловий.    

 

169. Тим більше чоловік загартування-тренування не боїться природи, друг їй скрізь і всюди. Ось чого треба нам, усім людям, добитися в природі. Не життя, котре ми всі шукаємо. А, в кінці кінців, ми з вами наткнулися на нашу смерть. Ми своїм тілом помилилися, що цим ділом стали займатися. Це наше не спасіння і не задоволення, а в цьому всьому програш. Ми не хочемо, щоб нам хворіти, а на нас це налазить. Ми безсилі від цього відбиватися. Нас природа за це стьобає. У нас з вами дорога захисна самих себе. 

 

170. А раз самозахист, значить, безсила. У нас для нас інше чуже. Цей чоловік, хто доб'ється від природи одного свого життєвого, він не буде час так чекати, як ми всі до одного чоловіка живемо і надіємося на інше яке-небудь, лише б на себе натягнути. Хочуть всі, як би краще та чистіше від іншого. А сам не знає про це хороше, воно робиться на чоловікові поганим. Людина цю шкіру або одяг носить, поки вона не зникне, зробиться непридатною. У природі чоловікові, і в духові йому хороше допомагає. Але на ньому і в ньому робиться сморід. Вона непридатна і собі, й іншому.

 

171. Хіба це не твоє бажання, не твоя любов. Розгадати, що погане і що хороше. А в природі продукт хіба знятий із землі поганий. Смачне, солодке і хороше їсти і їсти б, та не пускає те, що накидано. А ми це все робимо своїм тілом на смердюче. Чому незалежність цього не хоче бачити, і цього робити в природі. Вона не любить ту людину, хто чужим ділом займається. У неї своє. Нічого в природі шкідливого для себе не роби: відповідати ні перед ким не будеш. У природі своє бережи, а чуже не бери. А ми всі до одного чужим живемо.   

 

172. Чуже – це природне, не наше зовсім. Коли ми двоє були, я і ти, що нам було треба. Нас дві людини було на землі, ми цього не потребували, що людині тепер було треба. Зараз ложка, вона необхідно треба, і також вилка треба. А як же ми з тобою це все починали. Ми не думали, що у нас будуть свої рідні маленькі діти. Нас з тобою ніхто не вчив, що їх треба чимось одягати, або годували ми дітей. У нас з тобою цього і в голові не було. Ми на землі стояли і дивилися вдалину. Навіть дороги не було видно. Які ми були тоді незнаючі у своїх кроках.

 

173. Нас з вами навчила залежність. Ми не вміли жити. Це наші діти в процесі заробили. Про це все, про всю цю розвинену в природі на людині історію. Вона недарма таку штуку на собі зробила. Це наука з наук, сама одна з усіх наук відкрила ворота цьому всьому, за що наші вчені теоретично беруться. У них до цього бажання не знайшлося підтримати Іванова працю в природі. Навіщо він її робить. Пише не про кого-небудь, а про істину між природою і людьми. Вона поки залишається для всього людства таємницею.   

 

174. Ми пішли зовсім не по тій дорозі. Для свого тіла ми нічого не робимо, щоб нас з вами природа по-старому не стьобала. Ми в цьому ділі залишилися позаду бідні люди. Не хочемо зізнатися, що в природі лежить для нас, усіх живучих людей, у самій людині таємниця. Його особисте здоров'я, яке буде треба нам усім. Якщо ми це все візьмемо, і станемо робити не для самих себе особисто. Ми повинні зробити це все для нас усіх. Особливо наша молодь, яку ми з вами не хочемо направити, щоб вона за це діло взялася, і стала робити на собі.

 

175. Хіба нам буде погано, якщо ми навчимося в природі робити те, що зробив за тридцять з гаком років Іванов. Він між нами один у природі, і у нього думка для життя не така. У нього схильність одна – треба примусити людину любити природу не так, як ми з вами однобоко прожили. А в цьому ділі нічого корисного для здоров'я людині не зробили. Хіба немає у нас з вами днів, що йдуть в році, чи немає місяців, які складалися тижнями. Це все потрібно для людини залежної в цьому всьому. До хорошого і теплого ми поспішаємо потрапити.

 

176. А от для поганого і холодного ми самі себе не підготували. Ми ж від цього діла відірвалися. І весь час не йдемо вгору, як це буде треба нам іти. А ми зі своїм хорошим і теплим вниз по дорозі спускаємося. Не ми молодь вчимо хорошому, а нас молодь вчить поганому. Ми в цьому знайшли цю дорогу, цей такт. Стали вчитися на теорії. І свого близького по життю рідного одного залишили, як незнаючого в цьому ділі. А примкнули до тих людей, які нічого не знають у природі, що буде завтра.       

 

177. Завтра увіллється між природою і цими людьми незалежність природна. І почне вчити по-своєму по-природному. Також почне трудитися для блага здоров'я. І буде вчитися в природі, щоб навчитися такому, щоб хвалитися перед світом. І правду свою сказати про самозбереження всієї особисто своєї клітини. Особливо це моє молоде здорове загартоване серце 25-річної людини. Наша всіх така молодість, такий час, в якому ми з вами опинилися, це половина всього нашого прожитого життя.

 

178. Мені, такому народженому чоловікові, перед кимось, особливо перед природою треба було своїми силами відступати. Це мої наявні сили. Моє таке здоров'я, воно стало падати. Я цю дорогу не побажав проводити, щоб у мене стало гірше і гірше. А взявся за дорогу нову небувалу на людині. Вона мені прийшла в голову думкою. Чому це так, що людина одягається не погано, а добре, і їдять непогано, а в домі живуть багато. Здавалося б, треба від цього діла ще краще жити. А вийшло в процесі нас усіх, ми починаємо здаватися. У нас відходить те, що було.

 

179. А те, що ми не хотіли б мати, воно саме розвивається. Наше для всіх безсилля. Ми не йдемо від нашої розвиненої на нас смерті, а ми приходимо ближче. У нас все робиться не таким, як це буде треба розвивати сили. А ми їх втрачаємо, у нас з вами робиться великий нестаток. Ми того у себе не отримуємо, і не зможемо через це все отримати. Як і всякого роду рослина. Давайте брати дерево, що довго живе, або траву рослину. У них своє явище. А людина не дерево і не трава, і не інша якась тварина безсловесна. З ними не говорить, а своїм тілом нам допомагає.      

 

180. Ми, люди, цю тварину всякими шляхами примушуємо. Не вона нас, а ми її. Виявляється, чоловік своїм розумом і бажанням для себе свого задоволення відкрив те, що йому в житті треба було. І відкриває на сьогодні все нове і нове. Перед людьми виявляються дороги, вони їх захоплюють, і хочуть у  цих умовах один час пожити да поласувати. А потім все це залишити, а сам навічно в прах перетворитися. Цього заслуговували через діло своє. Вони робили, а потім в цій справі не закінчили своє намічене, і померли.  

 

181. Це не таємниця людського життя, і не живий факт для поняття людини, а велике своє незнання в цьому. Чоловік не прагнув від цього всього відірватися, і кинути все те, що йому доводилося весь час робити. Я, говорить чоловік, не звикнув до того, щоб нічого не робити, а жити. Природа таких людей у себе не тримає. Бере, у них свою неміч підносить. Чоловік вже отримує не те, що він отримував у праці один час. А потім він піде вниз, і буде здаватися, не буде сам цього робити. У нього сили не будуть в тіло додаватися, а будуть відходити.

 

182. А раз вони йдуть від людини, що є можливість отримати. Якщо ми для цього нічого не робили, і не робимо практично. Усім нам робиться добре тоді, коли надвір приходить хороша погода. Вона нам нашій людині в усьому ділі допомагає думати про те, що буде в природі відбуватися ще краще від цього діла. Ми з вами цього в природі завтра чекаємо, і надіємося на природу, що вона з нашою думкою погодиться, і більше в нашому житті поганого не буде. Це у нас у кожної людини проходить.

 

183. Ми з вами не кидаємо про це думати, і навіть хочемо у себе мати. Але сам час на цьому місці, де ми з вами розташувалися, і кожний окремо робить, змінюється, і він хорошим ніколи не стоїть. Особливо щоб було чоловікові добре від цього діла, що він робить у природі. Жодний чоловік цього не отримав у своєму зробленому і вмілому ділі. Він своїм вчинком у своєму житті не заслужив за те, що він таким перед іншим чоловіком у природі зробився. Він одного духу не любить іншого чоловіка, хто цього не знає, а хоче знати, що знає сусід.

 

184. Як він хоче від його життя не відстати. А йому, як навмисне, робиться, навіть не такі дні проходять по природі, не щастить у житті. Хоч нічого не роби, кинь, і живи так, як не жив ще чоловік. Та так не хотів у  природі жити. Хотів і хоче будь-якій чоловік, щоб робив будь-яке діло, а в цьому ділі розвивалося добре, щоб за рахунок цього придбання було жити не погано, а добре. Нашій людині в нашому житті завжди треба буде жити добре, а виходить погано, ми цього в природі заслужили.

 

185. Наше з вами в цьому ділі велике незнання примушує на цьому місці жити погано. Ми про це не думали. Хіба тут не такий у природі час проходить. Хіба не такі дні на землю лягають, або не такий робиться тиждень, у котрому чоловік шість днів підряд може робити свою роботу, як всі люди це діло роблять. А хіба не такий місяць зі своїми днями проходить між нами всіма. Ми ж живемо в ньому кожен собі, і дуже важко доводиться ці довгі дні тягнути через нестаток свого. Може бути, і погодився так важко жити, як нам доводиться в цьому місяці в нестатку проживати.        

 

186. Ми не знаємо, як цього часу дочекатися, коли він прийде до нас, і нас своїм наявним в житті оточить.  Не одному про це діло доводиться думати.  А якщо в усьому році, та кожен день, що прийшов, такий же нестаток тебе, як незаслуженого чоловіка, оточив.  А рік – це не один місяць, і не один тиждень, і не 12 годин день, а 365 днів.  Його ж доводиться людині зустріти, проводити.  І сказати самому собі: як же довго доводиться чекати.

 

187. А ми з вами жили погано у великому нестатку, або, можна сказати, добре.  А от щоб ми бачили цей час, і сказали самі собі.  Він який би не був, цей час, але ми в ньому не нажилися.  Майте на увазі, не один рік попереду йде, а їх сила-силенна, цих років.  Ми їх зустрічаємо і проводжаємо.  У нас на це сили є, ми цими силами живемо, і дуже сильно в цей час з вами хвалимось, що ми прожили добре чи погано.  Ми цим не задовольнили себе.  Нас з вами зустріло нещастя, небувала в житті стихія.           

 

188. Хіба чоловік у цьому всьому хотів це бачити.  Він не клав у голові, щоб із цим зустрічатися.  У нього одне було, щоб жити і жити.  А природа сама велика, в ній немає кінця і краю у своєму житті, яке почалося.  Ми не знаємо, як це вийшло, що людині треба бути в цьому всьому.  Ми не знаємо свого кінця, і не хочемо його у себе мати.  Раз ми народилися в природі для життя, ми про це все і думаємо.  Ми хочемо жити.  Ми живемо не так, як ми хочемо.  А ми живемо так, як нас природа обдаровує.  

 

189. Один раз у житті пожили, а потім цього вже не буде, умираєш навіки.  Тільки зараз, тільки тепер відчинилися двері на те: так, як ми прожили в природі важко в такому великому нестатку, ми не будемо вже зустрічатися і про це думати.  А від природи, від її умов ми своїм учинком заслужимо великої уваги, і так більше жити перестанемо.  Не будемо робити те, що ми з вами завжди робили.  Але у нас не вийшло, що хотіли отримати.  Ми з вами хіба до цього прийшли зі своєю думкою.

 

190. У нас з вами життя в думках багате, але у ділі нашому бідне.  Ми не хочемо вмирати, а фактично вмираємо.  Нас з вами веде наше незнання.  Ми хочемо, але не отримуємо.  Безсилі в цьому ділі жити.  Нам природа для цього діла підіслала чоловіка.  Він перед нами всіма стоїть на ногах, нам про це все описує, що ми з вами в цьому всьому сильно помилилися.  Не треба було так з природою чинити, не треба з нею так воювати.  І її сили примушувати, щоб вони нам, людям, давали без кінця і краю, як ми хочемо.

 

191. Ми цього часу дочекалися, стали робити те, що нам у житті буде треба.  Це те життя, за яке ми з вами не бралися і не беремося, щоб нам у цьому ділі, яке ми будемо робити всі однаково, і будемо в цьому жити всі рівно.  Не будемо йти один від одного, а будемо близького свого неімущого шукати.  І знайдемо його, узнаємо, у чому він буде мати потребу, і йому в цьому ділі допоможемо.

 

192. Ось чого ми знайдемо в природі.  Більше не будемо в нестатках важких жити.  Нас обгородить усіх неочікуваним створеним у природі багатством.  Ми не будемо так важко жити, як до цього часу жили.  Будемо жити легко по Іванову.            

 

1966 рік 11 жовтня. Іванов

 

:6610.11  Тематичний покажчик

:Якості Бога Вчителя    2-6, 17, 72, 73

:Дитя    7

:Без грошей, незалежність    17

:Будинок Вчителя - три друга    18

:Завдання Бога    18

:Загартування     30, 31

:Перша людина    80-83-100, 145

:Погане, холодне    105

:Статеві зносини    105

:Казка «Зачароване кільце»    106-144

:Гроші    125, 126

:Таємниця в Вчителя    158

:Незалежна людина    168, 171, 177

:Помилка людей    190

:Всім одне    191