Ученим людям. 1966.10

Іванов Порфирій Корнійович

 

1966.09.20 – 1966.10.21

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Три роки 10 місяців був у цих умовах.  А зараз два роки за що?  Подумайте і скажіть.  За природу, за матір рідну.  Вона нас народила всіх однаковими живими для чого, питається?  Щоб ми з вами жили.  А ми взяли та звернули з правильної дороги. А пішли по дорозі неправильній.  Нас з вами час зустрів не однакових усіх.  Ми цього не хотіли робити.  Нас учила обстановка, наша з вами боязнь.  Ми побоялися природи, одяглися тепліше, добре.  Смачного солодкого наїлися.

 

2. Це наше є все?  Та домом житловим задовольнили себе.  Це все не наше.  Наша дорога одна – від холодного йти, а до теплого, хорошого нам ходити.  Ми, всі люди, залежні, стоїмо і чекаємо час.  Який він прийде?  Не знаємо.  А він на рік один раз приходить.  У нас є зброя, ми зробили самі.  Якщо хороший час, ми до нього біжимо. Поганий – ховаємося. А в природі дві сторони.  Одну ми очікуємо, а від другої йдемо ми.  Щоб любити обидві сторони, це було б краще.

 

3. А хороше в природі довго не живе.  І знання мало знає.  А більше незнання.  Так і ми з вами, всі люди, які не знають у природі, що треба зробити, щоб не застуджуватися і не хворіти.  Ми з вами однобоко живемо. А природа багата.  Все вона зробить, лише б хотіла.  Треба вчитися у неї пізнавати якості.  Особливо ворога, хто нападає, особливо будь-яку хворобу.  А ми від цього не огороджені.  Завтрашній день нічого нового не дає, крім старого.

 

4. Ми встали з ліжка, глянули на світ.  А надворі живе все.  Ми стали поспішати.  А час нас не чекає.  Ми думали одне, а вийшло інше.  Хіба ми хотіли кинути в природі холодне.  Ми пішли шукати хороше і тепле.  Життя, але не смерть.  Ми, люди всі, одного напрямку.  Це те, що ми знаємо і робимо для того, щоб у нас було.  Ми з вами живемо в природі так, щоб було нам добре і тепло.

 

5. Наше таке діло – не жаліти самих себе на гострий рожен лізти.  Правди ніякої, як вона не була.  Так вона і нас жаліє, наша неправда.  Ми з вами не любимо зовсім природу.  Дивимося не так, думаємо не за цим.  Чоловіка народити в життя, а потім не дати життя.  Це наша невмируща чергу, ми з вами зробили її, поставили збоку.  Вона від нас не йде.  Ми очікуємо, і сильно надіємося.  Наш для нас день.

 

6. А в цьому ми народилися.  Як було легко.  Життя додавалося одне.  А коли вмирає, то тут життя немає, оточила нас смерть.  Ми з вами жити не хочемо.  У нас усіх дорога лежить по землі одна.  Ми залежні в природі.  Дай, і дай, і дай.  А у нас місця такі, ми на це поселилися.  Користуємося землею, про неї думаємо сильно.  Не забувають про час, який він хороший, і який він поганий.  А жити треба в цьому всьому не погано, а добре.

 

7. Нас з вами не зберігає, а бере і карає.  Вважає себе сильною, а ми всі безсилі.  А природа нескінченна, а чоловік у ній зовсім не він.  Як це починалося?  Не вчилися в природі, а себе примусили не любити її.  А ми з вами від холоду йдемо, звертаємося до тепла.  Яке наше життя.  Ми з вами менше знаємо, чим доводиться знати.  Легше б довелося в природі прожити без усякого захисту.

 

8. Не боятися ворога, страшитися нічого.  А в природі багато такого, яке треба буде.  Ми з вами хочемо цього, але не досягаємо.  Завжди ми думаємо, і говоримо багато.  Але от отримати нам не вдається.  Ми знаємо менше, ніж доводиться знати.  Не те робимо, що буде треба.  Нам дорога не показана.  А ми свавільні.  Те, що не треба, самі особисто зробили.  Одружилися навіщо?  Та самі не знали, на що?

 

9. Всю зиму продумали, з голови не клали.  Це земля під головами.  А грунт який.  Саме початкова зернятко.  Милий чоловік, він народився для життя, смерть вбила його.  Але щоб йому зважитися, цього права не далося зробитися в природі незалежним чоловіком.  Цей час не заперечує, і сонечко не відвернулося.  Любов і дружба, війни ніякої не робити людина з природою.  Ми не будемо такі. Нас природа полюбить.  Скаже за нашу витівку: молодці.                 

 

10. Вона довго лежала, нічого не думала.  А от природа сказала нам усім про Бога.  Це хороша дорога, наш людський шлях.  Мені здавалося, що наші люди знають про сьогоднішній день.  Він адже недарма в ці кипучі умови. Сьогодні 11 жовтня.  Потрапила на нашу вчену сторону якась незрозумілість.  У ненормальності зробилося.  Волоссю моєї голови треба буде злякатися, особливо в цьому ділі, де не один режим, є надійні стіни.  Алмаз сам подумав про це всім.    

 

11. Наш чоловік Іванов не з таких, щоб про це все подумати.  І сказати міністерству для цього не погані, а хороші слова.  Не Алмазу займатися цим фізичним ділом.  Що тут такого, якщо правда розкривається.  Смерть іде з дороги, а життя саме приходить.  Сонечко ти наше, скажи ти нам свою на собі розкриту правду.  У цю саму хвилину, коли холодно нам через маленьку температуру, нижче нуля.

 

12. А коли ти з'явишся на це ось місце, і нам робиться тепло.  Як добре, чим можна хвалитися.  Ми ж, вчені, бачимо, дивимося у віконце самі, як це виходить.  Наш, нашого відділення хворий Іванов, всю прогулянку на ногах бігає назад і вперед.  Йому, як чоловікові не такому, як ми всі, дуже сильно холодно.  Зимовий час підходить, наше з вами йде геть.  А комусь радість несподівана наступає.  Це Іванову, нашому руському практичному чоловікові.

 

13. Він в цей час не чекав такої у себе пронизливої розвідки.  Іванов за своє діло кладе, працю пише.  Алмаз терпить з вишки, не так треба вчинити.  Кіно показало правду.  Людина у воді амфібія, як йому довелося залишитися в живих після бочки.  Або фантазія була один час Тарзана, він молодий чоловік.  Іванов прожив 68 років.  З цього всього ми беремо половину, живу природну незалежну сторону.  Він сам це робить, його в цій справі б'ють.

 

14. Перший лікуючий лікар Алмаз Разаєвич, він виявився не вчений, щоб допомагати хворому за своєю спеціальністю, перукар виявився.  Їх усіх, таких вчених, великих вчених, це все лякало: не дай Бог сприйняти нашому цьому народові діло це Іванова.  Ні то святе, ні то дурне.  А щоб погодитися з природою. Ми Іванова за це саме обстригли, зробили справжньою людиною, як подумав Алмаз.  Він не знає його як випробувача, нітрохи не очікує цього дня без сонця.

 

15. А він же не такий, як усі. Дуже холодний. Щоб з вами погодитися, відступити від свого, не пізно лягти в труну живим.  І наказати, кришкою накрити.  А потім живого закопати, зробити живу могилу.  Алмаз, Алмаз, озвися, піди назустріч молоді, зрозумій у природі життя.  Це наше всіх загартування-тренування наука.  Що ми, лікарі, робимо?  Стрижем його волосся, щоб він не був таким.  Його люди Богом визнають не за волосся з бородою.  У нього таке є діло – запобігти всім будь-якому захворюванню.

 

16. Ця історія є не у Іванова особисто.  Це сила волі природна.  Повітря, вода і земля.  Нам, ученим, це відомо.  Але не зрозуміла нам ще Іванова на ньому ідея.  Зрозумієте, стрижіть більше.  А тіло його живе, і як ніколи енергійне.  Воно вам не робило поганого.  Робить, і буде робити хороше.  Ви ж не знаєте, що буде далі.  Ми за 50 років помремо всі, нас не стане.  А що, якщо тіло Іванова буде і буде жити, що ви тоді скажете?  Вашій історії буде не плюс у цьому, а мінус.

 

17. Ми зі своїм ділом дуже помилилися, що Іванова обстригли.  Він свого розвитку Бог.  Йому доводиться робити те, чого ми всі не зможемо зробити.  Він проситься, благає кого?  Наш народ.  А в народі вчених.  А вони цієї практики не визнають, бутять, говорять про себе.

 

18. Погане і холодне ми, всі вчені, не шукаємо, це недобре.  Ми знайшли, зробили добре, а теплим обгородилися.  Є такі люди, які не роблять у природі для себе хороше.  А всі вони хочуть, щоб їм було погано.  Одягатися треба, і як треба одягатися.  Всі сили кладуть на те, щоб було добре.  А воно псується, вже погано робиться.  Краще ніяк не одягатися, ніж одягатися погано.  А раз одягатися, значить, треба одягатися добре і тепло все своє життя.   

 

19. Не зможеш жити, і не зможеш робити, щоб було добре. Тобі багато заважає природа, вона палицю в ноги кидає, і вона хворобу створює за твоє одне хороше.  Навіщо тобі думати про найгірше діло, якщо в природі є дуже цікаве не почате, і багато.  Ми з вами не знаємо і не шукаємо таємницю.  Всі до одного чоловіка маємо таке бажання легко жити в природі.  А доводиться в житті, хоч раз на віку, перед собою підняти важко.  А раз не підняв, вже тілу погано.

 

20. Треба чоловікові робити, у цьому він і гине.  Ризик – благородна справа.  Чоловік живе на світі один раз у житті.  Він про це добре знає, але не хоче шукати те, що було потрібно в його кроках по природі.  Ми навчилися хвалитися, особливо своєю зброєю.  Це наше таке діло ми руками змайстрували.  Поставили на колеса, мотор завели, сила в ній гарчить.  На щастя сідай, людина.  Подивимося слідом, а що вийде далі?  Ми нічого не знаємо, бачимо хороше.

 

21. Натще не одягнешся, а наївшись важко.  Повний живіт набитий, вже всім робиться погано самій людині.  На своє добро дутися нелегко доводиться.  Та ще буде де.  Швидше за все в домі.  Яка може бути від цього всього на білому світі краса.  Зі столу та в туалет дорога одне лежить.  Все проходить за рахунок води.  Ми знаємо добре це, але міцно робимо.  Сьогодні робимо те, що робили вчора.  І знову робимо сьогодні.  Може бути, ми жили тривало свій цей час.       

 

22. Але наші діла нескінченні, ми без них ні кроку. Порожні так не ходимо. Вважаємо, що не пристойно.  Хоч сорочку, на себе обов'язково одягнемо.  Ви бачили коли-небудь енергійну квітку, яка вона пахуча, ароматом дихає.  А коли впаде на нього яка-небудь неприємність, вже вона в'яне.  Де життя є, в мертвому чи живому?  Куди ми з вами ліземо, наше все недобре.  Що ти мені кажеш, розуміюча    жінка Маргарита Іванівна.

 

 

23. Вчений чоловік, вирішіть наперед здоров'я.  Ви самі хворий чоловік.  Подумайте гарненько, що ви мені говорите: щоб назад повернутися.  Краще буду жити, ніж я не буду жити.  Природа командує тобою і мною завжди.  А ми, люди маленькі, воюємо  з нею.  Для чого ми це робимо?  Для свого життя.  Якби я був таким, як мене вела наша всіх залежність, я б лежав у землі давно заритий.  Я незалежна людина.

 

24. Можу хвалитися, що мене рятує в цьому ділі.  Якщо я не такий, як усі люди.  Я прошу вас, а ви мене не розумієте, що до вас іде.  Прохання моя – це ввічливість одна для нас усіх.  А ми її не розуміємо, женемо від себе.  Ви хочете, щоб я розмахнувся кулаком, і вдарив по обличчю.  Кого?  Та вас.  Що я тоді наживу, крім карцеру.  Ви хочете це, але у мене свідомість є.

 

25. Любов до природи.  Я не чекаю погане, а оточений їм.  Якщо мені сказали про те, що я генеральний секретар комуністичної партії. Я, ви думаєте, дав свою особисто згоду зайняти це місце, а потім примушувати природного чоловіка?  Я незалежний у природі, воїн у людях, роблю один з усіх, але не якась особливість.  Моє бажання не те, яке мають усі люди.  Не хочуть хворіти, безсилі вони.  Хочуть жити, але їм це не дається.    

 

26. Які ми люди, не досягаємо все.  А ось бідність, яка не має нічого, це краса в житті.  Мій такий порядок – не чуже брати, а своє ставити треба.  Так свідчить природа.  Вмієш робити – роби.  Не вмієш – відмовся.  Хіба це не життя.  Людині хворій допомагати.  Хіба це погано буде тоді, коли людина буде здорова не за якісь гроші, а за чисту природу.  За повітря, за воду, за землю, що найголовніше.

 

27. Ми думаємо, мірило – наші з вами гроші.  Це тимчасове явище для нас усіх життя.  Нас з вами вб'ють.  Ми чужі люди. А свої близькі розправляться. Це не хороша дорога, а гірше не може бути. Краще буде для тебе і для іншого, якщо ти, людино, відмовишся. І не будеш робити.  У природі є все, зовсім не така дорога, якою йдуть люди.  Без місця свого робити буде нічого.  Заплюють, і не дадуть у природі жити.

 

28. А природа не щось таке є людині – мати рідна дитині.  Вона нас усіх народила, тільки кишені не шила, і не вводила мішки.  Поля зеленої трави, ми їх бачили, і намагалися зрозуміти.  Це той час, наш з вами клімат.  Є чиста джерельна вода, вже це джерело, без чого ми жити не будемо.  Не буде шматка землі – не буде, де жити.  Ми не навчилися, і такої науки немає.  І не буде її через чисте повітря, без чого не робиться нічого.

 

29. Людині треба буде головою думати, а робити, найголовніше.  Про попередній час.  Хто його знає, де він, а ми всі умами до себе тягнемо.  Ми його чекаємо, як якусь особливість.  Це наш час, ми готуємося до нього, зі своїми силами зосереджуємося.  Рано до сонечка себе піднімаємо.  У нас у руках зброя, уся зроблена снасть, щоб це робити.  Ми все робимо, а з усього зробленого виходить живий факт, або ж хороше.

 

30. А буває і погане.  Якщо чоловік не хоче, а йому це саме лізе.  А хто хоче, йому це не дається.  Всі до одного ми стоїмо в черзі, свого дня дочекаються.  А в ньому вся сила, його вся воля.  У природі немає того, що треба людині.  Вона не хоче, щоб люди це робили.  Вона проти цього.  Не хоче, щоб чоловік так важко жив, у цьому всьому через це вмирав.

 

31. Ми весь день своїми ногами, і той, хто допомагає з цієї землі з оранки грядку хорошу зробити.  Та зернятка посадити, щоб у вологу землю для того, щоб ми швидше від усього побачили сходи не погані, а хороші й густі.  А потім треба погода.  Для цього треба будуть вологі дні.  Всьому діло природа, вона господиня цього.  А людини праця і велике в цьому щастя, якщо людина цю роботу робить з душею і з серцем.

 

32. Він добре обробить, йому і природа не завадить.  А все життя у днях, що зустрічають, та й трудящих руках.  Все це робилося і робиться чоловіком.  Він про це думає, і на це все зроблене доводилося дивитися, від чого свою радість за рахунок цього діла чекати.  У нас день показує свій прибуток.  Люди вперед рахували.  І то ми отримували, що було треба.  Багатство створювалося за рахунок розуму в природі.             

 

33. Так нічого не робилося.  Один тиждень прожив, та працював шість днів, а сьомий вже відпочинок.  Вже не такий день, як всі були дні.   Ми в неділю не працюємо, і не те їмо, що їли в минулий понеділок.  Як час буденний не скоро між нами проходить.  А свято ми не бачимо.  Так і наші сходи швидко виростуть, і весь урожай дозріє.  Та вся літня польова робота зі степу піде, настане збирання.  Зерно буде сипатися конвеєром.  А люди почнуть поспішати, гарячий час настав.

 

34. За що пробився майже весь рік.  Треба звертати увагу, як на майбутнє, ми що чекали.  Не такий був час, як він починався.  Ми не пропустили одного дня так.  Наше було діло одне, і думати про це.  А ми робили, не переставали, і, врешті-решт, у нас всіх.  Ми від природи взяли те, що для нас треба.  Одного ми з вами не добилися.  Вміємо ми все робити, своїми руками зробили.  Яка краса, якщо здалеку подивитися.

 

35. Все це людині.  Польова квіточка стоїть між густими і багатьма зеленими травами.  Вона ж була, її не стало.  А нашого того сильного чоловіка, від чого вся історія почалася.  Ми від цього особисто самі відірвалися.  Це ж наш початок.  Холодне і погане залишилося позаду.  Ми бралися, і хотіли від цього піти далі, але у нас нічого не вийшло.  А між нами як був сильний ворог, котрого не знаємо, так він і залишився.  Ми в цьому ділі нічого не зробили, щоб було добре.

 

36. Весна, теплий день він залишив.  Позаду зима залишилася, як і не було.  Ми з вами про це саме діло, яке нами почато фізичним трудом, що й наробив нам в наших таких днях.  Ми їх чекали не такими, як вони нас з вами своїми силами оточили.  Наш близький сусід з якоїсь причини сильно захворів.  Чи знав він про це.  У нас таких людей немає.  І ми на це не вчилися, щоб про це діло знати.

 

37. У природі скільки таких ще для нас діл.  Вони у нас почалися з першого дня нашого небувалого життя, яке ми в природі між повітрям і водою на землі почали.  Вона нас примусила, їй довго довелося не тривожною лежати.  Що ми з вами до цього знали, і ми щось робили.  Ми ж з вами не вміли ходити по землі.  А думати ми не знали, як і де. Ми жили по-важкому, але не по-легкому. У нас на землі такої психічної атаки не було.

 

38. І ми, вчені, цього не робили, щоб у природі шукати своїм розумом хороші для людини якості.  Ми живемо добре, і ми живемо погано.  Але щоб сказати, що ми будемо жити від цього всього добре.  Між нами, людьми, і всією природою за наш створений і великий режим стоїть кам'яна велика і міцна технічна в'язниця.  Вона магніт є, ми самі туди ліземо.

 

39. Не вміємо жити.  Ягідка як висить.  А чоловік одягається, він у нас не вояк у нашому житті.  Кого, питається, боїшся?  Великої природи.  Що ти від неї отримав, або у неї сам зробив.  Сонечко вранці сходило, чоловік не вставав би, так саме положення так чи інакше примусило.  Робити треба.  День єдиний, так він не приходив, а завжди з собою приносив сили свої.  Він ними завжди хвалився.  Говорив нам вголос, ех ти машина.        

 

40. Ти нами зроблена, нами ти осідлана, але не вік ти живеш.  З нами ти розмовляєш.  Лише одна біда.  Ми не знаємо досі, чим ти, красуня, сама у нас захворіла.  Лікарі ми самі, руки роблять усе.  А води можна напитися там, де ключ б'є, звідки струмочок починався.  А життя людське яке.  Воно хороше тоді, коли в тілі здоров'я.  А коли захворієш, вже не питай.  Можливостей немає, як буде треба жити без усякої помилки, і без усякого такого.

 

41. До нас прийшов час, він же представив діло.  Весь день безперервно доводилося працювати своїм рідним тілом.  Жодний чоловік не сказав, що я таке робив.  Все це було не те.  А от якби мені прийшли такі люди, які знають про це, не мовчали, а все робили.  Далеко тебе чути.  Ти не мовчиш на цьому місці.  Ходиш, щось говориш.  Торкаєшся сильно своєї початкової молодості, яка вона в тебе є.  Ти про неї нічого не знаєш.  Запитай у самого нашого завідувача відділенням, що буде сьогодні ось із цим хворим.

 

42. З цим чоловіком, хто у нас лежить давно мовчки, нічого з нами не говорить.  Наше з вами глибоке в цьому ділі незнання, навіщо до нас сьогодні день цей прийшов, чи ніч проскочила.  Ми з вами знаємо, в природі страшимося хороше таке зробити.  А природа взяла і перешкодила нашому такому ділу.  Ця ґрунтова земля сьогодні цю хвилину вимагає на цьому місці не маленький, а великий дощик.

 

43. Для чого він проходить на ось цьому місці?  Ми самі цього хочемо.  У нас такі думки не погані, а хороші.  Хіба це наш урожай, якщо нам мало.  Нам треба не минуле.  Ось тепер на ось цьому місці ніколи небувале в нашому житті нове.  Ми ж з вами самі це ось робимо.  Ідеш  по дорозі прямо, ні за кого не чіпляєшся, а в тебе всередині щось і зробилося.  Ти ж жива людина, що тебе оточує?  Не живе, а мертве.

 

44. Про що ти мислиш? Не про погане, а хороше. У тебе звичка що-небудь таке зробити.  Хіба природа не така, або у неї немає того, чим тебе по голові вдарити.  Ти ж мислитель, учений чоловік один з усіх.  Тобі цим займатися.  Боїшся його.  Знай, ти не виграєш, а програєш.  Твоя мода така, все робиться сокирою, і скоріше треба буде зробити.  Тільки зернятка посіяв, жодного разу не волочив.  А десь хмаринки взялися, замрячив невеликий дощик.  Ми спочатку подумали, а потім погодилися.

 

45. Нічого ми не зробимо, крім як своїм завадимо.  Це тільки наші думки.  Де вони не бувають, що вони не роблять, а як швидко літають.  Вголос нам не говорять.  А живий свій факт в будь-який час покаже.  Ну і день сьогоднішній до нас прийшов.  Повну автомашину комбайн сам насипав зерна.  Путівка є у шофера по цій місцевості бігати.  Збирання почалася наше не таке яке-небудь, а колективне місцеве.  Знаючі люди в природі це все робили, дочекалися часу.

 

46. Курець старого звання, якщо треба йому закурити, він ні в кого не питався.  Треба, не треба робити.  А от зараз час прийшов, любо на нього дивитися.  Чисте інвентарне зерно котиться, як золото.  Наша з тобою мета – побачити перед собою, його примусити розмовляти.  Ми багато років у цій місцевості прожили, але ніякого хорошого в житті не знайшли.  Дуже багато з ними говоримо.  Щоб до чого-небудь ми самі не прийшли. Раніше яка була старовинна пошта.

 

47. З дзвіночком їхала.  А інших будь-яких предметів мало було.  Але такого в житті не було.  Він же наш чоловік, чому не хотів жити.  З нами поділився навпіл, не став по-нашому робити.  Ми всі дорогою йдемо.  А він обрав свою дорогу.  Краса, форма пішла, не стала носитися ним.  Від самого листка і до близької квітки, звідки починається ягідка.  Ми на неї дивимося, бачимо добре, але самим собі в цьому не допомагаємо.  Йде наш час.

 

48. Шумить і крутиться земля, а температура змінюється.  Ні на якому місці рівно не стоїть.  Ми її самі зробили, примусили, щоб вона була між нами така.  Що ми хочемо, цього нам нестаток.  А чого не хочемо, саме вгору ломиться.  Хіба рідна мати хотіла, щоб рідне дитя так себе ростило.  Йому треба загартування-тренування, а він боїться його.  З першого дня слухається, робить те, що йому люди    скажуть.                  

 

49. Вони туди пішли, і він слідом за ними.  Така всіх наука, битися з природою, її примушувати, і щось робити, що треба.  Від чого доводиться нам усім вмирати.  Наша дорога одна – своє нікому не дати, а чуже відібрати і скористатися ним.  Це не твоє буде, а природне.  Ми з вами не вчимося в природі, і не хвалимося з вами.  А час наш іде.  Ми з вами на одному місці не стоїмо, ростемо сильно.                 

 

50. Хочемо більше пізнати.  А знання буде наше не у воді в глибині, або в повітрі у висоті.  На нашій землі, і  в такому догляді, як ми з вами для цього дня зі своїм умінням готуємося.  Сили на це робимо для того, щоб природа знала.  А природі чоловік.  Коли ти йому не будеш робити погане, він тобі теж не буде погане робити.  Кому моє тіло що-небудь зробило в природі нехороше?

 

51. У природі її дні атмосферне явище щохвилинна зміна.  Ми того не знаємо, що треба буде знати, з якого боку буде дути вітер.  У чому, найголовніше, знаходиться таємниця, у природі чи в людині?  За всім нашим, господар є чоловік.  А раз він є господар, що може бути від цього діла краще.  Він не пішов по дорозі разом з нами, і не став вірити, надіятися на все те, чому ми з вами віримо.    

 

52. Ми жити хочемо.  Дорога не така рядом по рівнині.  А якщо по лісі, по бездоріжжю нам доводиться хворіти, у нього дорога укоротилася.  Далі йому ходу немає, кінець виявився.  Не знає, що робити.  Далеко пробрався, сама порожнеча, безлюдність зовсім.  Допомоги, щоб отримати повітря з водою на володарці землі.  Щоб людину побачити, велика трудність.  Друга немає близько.  Земля рівнина, немає    кінця.

 

53. Наша така практика.  У нас довіра до того, щоб жити.  Але у нас довіри немає до нашої розвиненої смерті.  А серце б'ється нескінченно і завжди.  Думка триває, шукає найкраще.  Ми з вами прожили, та вірили в Бога.  Знали добре поріг, до нього приходили.  Голову нагинали, у гості заходили.  Ми рахували дні, слідом проходили ночі.  Як було важко тоді, коли не красило.  Хотіли не захворіти.  Природа підскочила.

 

54. І не гострі колючки, квіти залишилися позаду.  Багато трави зібрали, сіно в копицях лежало.  Скирти робилися, економіка росла.  А наш чоловік дивився, милувався щосили.  Але щоб йому більше не знадобилося, руки він не приклав.  Одна і велика в цьому є потреба.  Ми з вами почули голос у висоті птиці, очі туди направили.  Яке наше щастя.  Ми з вами дочекалися час інший, холод пішов, а тепло зародилося.

 

55. Для нас це не все, господиня кричить, запрошує нас снідати.  Ми б не пішли, час нас жене.  Земля парує туманом.  Все тремтить, лізе, готується до бою.  Ми це все робимо любов'ю.  Мені в голову прийшло, і про це минуле написати.  А зараз ця система вмирає, її вже немає.  Щоб у домі в кімнаті де-небудь стояла зроблена з дерева скриня, а на ній лежало три папірці грошей даного характеру.  Два папірці були по десять карбованців.

 

56. А збоку лежав червонець тридцять карбованців.  За ці гроші можна життя тимчасове створити.  А можна за них дочекатися найгіршої смерті.  Ці гроші нового характеру, за них будується дім і риється льох не так це як-небудь.  Викладається зі склепінням з хорошого каміння.  Роблять вихід поріжки.  Двері ставлять  з двох половин.  Вони щодня вранці то відчиняються, а то зачиняються.  Туди приходить хазяйка, їй треба продукт не поганий, а хороший.

 

57. Гігієну вона там робить, це все береже.  Там капуста кисне, огірки в окремій бочці, помідорів бочка.  І того, і сього потроху.  Картопля насипана, буряк з морквою лежать.  Це все треба, не в одне свято це все буде треба, і в будній день.  Про це все. Господар спить, але не забиває сказати своїй дружині, щоб вона завтра йому приготувала такий смачний сніданок, улюблений в житті, якого ще не було.

 

58. Дружина кохана не спить, думає, що ж чоловікові приготувати, щоб чоловік не образився.  Сама не знає, як хочеться догодити своєму чоловіку.  А становище є одне, є й інше, не таке, як думалося.  У людини господиня природа сама.  Що хоче, те і зробить.  Наша господиня захворіла.  Господар розвиває апетит на хороший сніданок.  А господиня лежить хвора.  І гніватися на кого буде?  На Бога, на природу.  Ось тобі і думка, сказав сам собі цей господар.         

 

59. Краще б я не говорив, і не примушував робити. Наші гроші нехороші.  Якби їх не було, мене б на цьому місці люди зі своїм домом не бачили.  Я всім потрібен буду тоді, коли у мене будуть не ці гроші, які примусили дружину мою хворіти.  Краще б ми цього не робили, і не запасалися цим добром.  Це вина не грошей, вина самого чоловіка.  Він у цьому ділі втратив своє здоров'я через ці гроші, через цю славу.

 

60. Чоловік недаремно ці двері в льох відчиняв.  Все зробили гроші.  Будинок за гроші зроблено, льох виритий за гроші.  І все те, що було, приготовлено за гроші, і людині дали життя  гроші.  А природа не любить ці належні гроші.  Армія людей на армію наступає через ці гроші.  Ми таке на землі життя зробили, стали залежні від них.  Щоб ми чого-небудь зробили без усяких грошей, тоді можна було сказати.

 

61. І хвалитися такою наукою і таким вченням.  Зброя всякого роду зроблена руками, людині ніякої користі вона не дає, і не дасть вона через мертве явище.  Вона примусила людину її робити і нею володіти, але ніякої допомоги зброя не дала, і ніколи вона не дасть.  Ворог був між нами, він і залишився в природі. Ми умами своїми із землі гонимо зиму.  Нам треба буде літо для того, щоб з природою воювати.  Скоріше час убити.

 

62. Всю нашу техніку, всі наші уми зосередилися в одне для того, щоб воювати з часом і землею.  Вона нас примусила грядку хорошу робити.  Це ми самі поспішали потрапити, щоб зерно наше потрапило у велику вологу.  А для цього повітря тягне стовбур угору, щоб маса росла, і зробила колос, радувала нас цим.  До чого ми готувалися, і те ми зробили, що на нас вплинуло.  Тому чоловікові в цьому стало легше, хто не дожив до цього часу.

 

63. Він прибрався від нас.  Природа така мати.  Вона, якщо хоче, в баранячий ріг зверне.  А хоче – обдарує великими засобами цю людину.  А ми всі живемо, та думаємо про той час, який буде треба.  Як хочеться дочекатися, щоб у ньому своє те, що треба, зробити.  Ми люди в природі, та ще й які.  Нам скажуть, щоб ми танцювали – ми будемо танцювати.

 

64. Річки не одні, а їх багато, і різні, як породи в лісі.  Так на людях відбувається фасонний одяг.  Так проходять по природі дні.  І також робиться між умінням діло, воно створює машину.  Без пального і без мастила ніщо не працює.  Осідлають по-різному, робота не одна, і якість інша.  Прибирає зі шляху всі атмосферні умови щохвилинна зміна.  Дорога хороша, а погода тим краще.  Довіри ніякої ніхто з усіх.

 

65. Ми не так піднялися, по дорозі пішли, зустрілися, з чим треба.  І сонечко в цей час нікому в житті, щоб легко було.  Під ногами лежала грязь, навколо оточувало повітря.  Земля у нас головою вниз, як кліщів, тримала.  Не хотіла вона, щоб люди робили  те, чого не слід було. Проти була завжди природа і земля.  Колесо ламалося, людина хворіла, довго в ліжку стогнала.  Щоб природа погодилася в цьому, взяла і героя створила, цього не вийшло.

 

66. Як було місце, так воно і залишилося.  Куди чоловік дінеться, якщо йому треба огорожа, на розі житловий дім.  Двір – його вічна таємниця.  Хоч скільки тягни туди, наповнити не можна, тільки буде рости, рости вгору.  А потім буде падати, сили підуть.  Не стане, перше, а друге, замінить, як непридатна штука.  Ніяка особливість, ніяке діло в силах штучне нам не дасть, щоб добре було.  Краще хороше, з ким доводиться розпрощатися.

 

67. Таке, як воно було, ніколи не буде.  Завжди нове прийшло змінити старе.  Колесо не витримає, рама поламається, а мотор не буде працювати. Поки молоде, здорове. У коли постаріє, серце непридатне стане, і мозок мислити не буде, як це досі робилося.  У людини тоді радість, коли у нього сила.  Або вона впала, або вона збільшується у людини. Хороше, тепле для всіх.  А хороше, воно в природі живе    мало.

 

68. Особливо у людини її особисте здоров'я.  Ми ніби у свого брата.  Хотів я обідати, йшов я до дому свого ... борщу поїсти.  А опинився у Єгора.  Питаю що-небудь у цьому ділі.  Про це здоров'я можна буде  сказати, що воно в мене одного не таке, як у всіх.  У мене воно випробуване від початку і до кінця, перевірено самим собою.  І встановлено вченими.  Це не їхнє, а моє.  У них не самородка, і джерело не загартування.  Трудяться не так, не знають, для чого і як.

 

69. І не навчаються вони, щоб хвалитися чим-небудь перед світом.  Немає, кому правду говорити про свою особисто клітину.  Їхнє не здорове, загартоване, не молоде серце.  Не вихід у світлі.  Ворог може    образити.  Боязнь якась, може з'явитися смерть.  Це є і було, воно може бути.  Ми нічого такого не робимо, і не зможемо сказати.  Хіба не чоловік я особисто?  Хіба не дихаю, або різко не кажу про такі якості, як є в природі?  Їх можна буде отримати.

 

70. І робити можна через чисте повітря, і через вдих і видих.  Сніжне пробудження, і миттєве одужання через нервову центральну частину мозку.  Хіба можна забути про хворого?  Не можна.  Знаю душу хворого.  Наші слова говорять, а діло все робиться.  Рука пише справедливо.

 

71. По-історичному правди немає.  Ролі відіграє хвороба, а не людина сама,  вчитися не треба ні в якого Іванова,  а в'язниця повинна бути і лікарня також.  А рожен був і буде, ми повинні лізти на нього.  Не буде, кого за щось хвалити.  Горді люди будуть.  Ніякої ввічливості, життя не важке буде, терпіння ніякого.  Серце не буде загартоване, і люди не будуть милі.

 

72. Ніякого одужання не буде, такого, щоб у природі бути переможцем.  І не буде ні перед ким народний учитель за свою залежність.  Чоловік не мислимий буде.  Дорога одна буде, від порога треба відриватися. А коли незалежність себе проявить.  А от таке серце треба проявити.  Як тільки побачив підозрілого чоловіка.  А він вже хворий, у нього свій наявний нестаток.  Велике наявне незнання, де і як взяти, щоб нічого не потребувати.

 

73. Це самородка своє особисте діло.  У природі поки джерело загартування.  Праця закладається для цього, щоб було благо всьому людству.  Треба обов'язково всім вчитися у природи, щоб було, чим хвалитися перед світом.  Та щоб кому-небудь правду треба сказати не про що-небудь, а про свою особисто клітину.  Моє молоде загартоване здорове серце 25-річної людини.  Мій у світлі вихід.  Не боюсь я ворога, не боюсь нічого, навіть своєї смерті.

 

75. Якби цього не було в моєму тілі, мене вже б не було.  Я чоловік землі, дихаю дуже сильно, різко кажу не про якесь чудо, а про природу, про фізичне практичне явище.  Найголовніше, чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження, миттєве одужання нервової центральної частини мозку.  Люблю я і вболіваю, про хворого не забуваю, душу я знаю його, хочу йому допомогти.  Через свої руки будь-яку хворобу уб'ю струмом,  біль.

 

76. Це нам не слова кажуть, робиться все ділом.  Рука пише владика дуже справедливо, ніколи не забути. Прохання яке буде?  Мене треба просить, будеш завжди здоровий.  Кому це буде не треба, нашому юнакові молодому? Та ні, шановні. Це світове значення.  Нам треба всім любити і знати велику природу.  Не мовчати словами, а правду говорити.  Не хвороба відіграє над людиною, а ролі відіграє людина над хворобою.  Вчитися нам треба по Іванову.

 

77. У в'язницю не потрапляти, і не лягати в лікарню.  Через вільне життя на рожен не лізти.  Велика буде слава любити самих себе.  Головкою кланятися будь-якій людині, ввічливість представляти.  Ех, і життя важке для всіх. Зрозумійте терпіння, своє серце загартуйте. Милі мої люди, гляньте на сонце, ви побачите правду, своє одужання, бути таким усюди.  Переможець природи і Учитель народу. 

 

78. Слова мої – правда є, зброя моя є.  Раз кажу про це, діло робиться мною.  Не я сам, люди мене за діло моє виявили, назвали, що я Учитель.  До мене жодний чоловік марно не звертався, він бачив на мені правду, що я один такий не застуджуюся, не хворію.  Він і вірить мені, і надіється на мене, що я вмію все зробити.

 

79. Він же все літо прожив та продивився.  По-своєму говорив, а все він бачив.  Зараз не зміг втриматися.  А пав на землю свою, як і чоловік у природі ходить на ногах.  Він нічого не бачить такого, і не чує нічого.  А в природі є це.  Звідки у мене беруться слова, хто мені їх дає, якщо не природа, так не практика моя.  Ми ж цього не робимо, що робить діло моє.  Це не фунт ізюму поїдати.  Треба в холоді копатися, так ще як терпіти.  Велике дуже знання про повітря, воду і землю.

 

80. Дружба і любов.  Треба бути чистим тілом щодня в природі.  Це не яка-небудь деталь, або, скажімо, сировина.  Яка-небудь комашка або жучок, а може, трудова мураха.  Це наш чоловік, хто не навчився по-новому жити.  Він живе по-старому.  Чисте нове береже, а замазане старе носить.  Якщо в поганому, напівроздягненому залишатися, не отримувати задоволення, так краще і економніше буде для тебе зовсім без нічого.

 

81. Але ми з вами до цього діла не підготовлені.  І до того не знаємо, що в природі сильніше, єство чи штучне?  У єстві, в природі всі діла живі.  Повітря, вода і земля, в чому струм, електрика.  А в штучному немає нічого живого.  Зроблено руками будь-яке діло, а в ділі неживе, мертве зовсім.  Краще було б чоловікові нашому живому вірити, що він робить.  У нього є все.  День приходить живий, ніч теж жива.  А сам чоловік у цьому робиться мертвий.  У нього не сили є.

 

82. А безсиллям оточений.  Він не зможе зустрічатися ні з тим, ні з другим.  У природі жарко – чоловік біжить у кущі.  Холодно дуже – він ховається в кожух.  Ні те, ні друге не рятує людину.  А от тіло саме має сили свої з кругозором сприйняти і те, і друге.  Приходить спека – ти в ній енергійно живеш.  Приходить холод – ти теж живеш.  Навіщо відступаєш?  Треба робитися Богом всієї нашої землі, не взутим по ній ходити, а роззувшись повзати.

 

83. Це наше вміння, любов усім нам.  Хіба буде погано, якщо природа наша буде не впливати на тіло, а буде в цьому користь.  Надворі холодно, сніг іде.  Яка краса прийшла сьогодні в нашу Казань в Середнє Поволжя.  1966 рік 26 жовтня.  Я через скло вікна побачив білий встелений сніг.  Мене це обрадувало до самої крайності.  Мене примушувало до цього небувало готуватися. У мене був свій продукт.  Я попросив у нянечки тарілку для того, щоб у ній приготувати ковбаси.

 

84. На маслі яєчню трьом людям.  По парі круглого шматочка, і по одному яєчку.  Сам це зробив, і попросив їх, щоб вони цю їжу поїли.  Це моя була в цьому небувала обіцянка.  Мій був такий борг перед природою, вона цього від мене чекала.  Я зустрів людей з новими думками.  Мене цікавила прогулянка.  Особливо мені, моєму костюму.  Прийшов черговий Володя, і санітар Григорій Федорович.  Він мені не дав   своє слово бути рано надворі.  Це був не мій дух.

 

85. Я до цього не готувався.  Уже не моя допомога.  Я знаходжуся не вдома, не у мами з татом.  Мене тримають випробувачі за моє порушення закону.  Нібито я лікував, а диплома не маю.  Я не хочу його, щоб інші мали. Диплом чоловіка не робить повним мудрецем, щоб він навчився бути в житті з кругозором.  У нього однобоке поняття жити добре і тепло.  Так він прагнув, як усі минулі люди над собою все зробили.  Вони для цього озброїлися, і зробилися над природою свого роду діячами.

 

86. Вони цьому навчилися, їх примусила обстановка, вона їм показувала, як буде треба жити, і огороджувати себе в цьому.  Їм треба була для цього діла не одна шапка, яка їм голову прикрашала.  Бути людиною – не одні черевики або чоботи, чим людина повинна хвалитися перед іншими людьми.  І не одна сорочка з хорошими брюками, та ще тепле пальто.  Словом, обплутано все, і важке не до душі всій природі.  Вона від нас очікує небувале нове, а ми з вами робимо зовсім не те.

 

87. Ми народилися до життя, а ми злякалися його своїм тілом. Ми готуємося до прогулянки.  А час своє брав, всіх підряд одягали.  А мені хіба одягати, або на мою долю не було того, що одягнути, або я краще від усіх.  У нас люди одні, поки нікому не відмовляли.  Та це організація така обов'язкова, буде одягати.  Медицина така, і відділення таке лікуюче.  Нікому не дозволяється без одягу по холоду ходити.  А мені, як хворому такому, якого не було в Казанській лікарні.                         

 

88. За якимсь ділом, я сам про це не знав.  Довго з цим ділом я боровся тут.  З інституту так в трусиках в Бутирку вільно без усякого відправили ... Там ходив на прогулянку з попередженням.  Не давали мені цього робити, щоб я ходив так, як мене природа сама навчила, щоб зробився таким, як ось бачите.  Для мене не знайшлося  людини, щоб моє довести.  І ніхто за мною не хоче мою ідею розуміти.  А яка вона хороша для кожної людини.

 

89. Одне з усіх наук загартування-тренування.  Ніхто так не хоче сам себе загартовувати.  Ми з вами не звикли ходити по дорозі такий, по якій наш Іванов ходить.  Він обрав іншу дорогу небувало нову.  Все наше руйнує.  Залишає позаду таке, чим ми всі своє життя продовжуємо.  Це наше не все те, чого ми хотіли.  Ми всі воїни з природою, наше одне бажання у всіх людей, хто б ти не був.  У яких умовах не перебував, на півдні або на півночі живеш.

 

90. А природа, вона не така для нас, особливо в Казані, у стороні середнього Поволжя.  Тут люди татари і росіяни, словом, з усього союзу.  Непогана місцевість для свого тимчасового життя. Ми в природі живемо один раз зі своїми силами, зі своїм багатством.  Це в природі не порятунок.  І не дорога наша, всім добре і тепло жити.  Невже Іванов у цьому ділі помиляється?  Ми ж від цього, це холод і погане позаду нас залишається.  Ми біжимо від нього, ідемо подалі.  Які ж ми люди?

 

91. Нас з вами магнітом саме від цього тягне.  Не хоче, щоб ми з вами жили добре і тепло.  Чому так виходить, що чоловік живе краще від усіх нас?  У нього небувале багатство, він цього гідний, що йому випала чара керувати народом, примушувати людей.  Люди живі як воду пускають у меліорації по всяких умовах.  Ми ж від цього отримуємо великий прибуток.  Чого?  Та продукту, що нам і допомагає один час жити, та користуватися правами.  Ми так робимо.

 

92. Учимося всі, але розуміти не хочемо справу Іванова.  Начальник режиму, начальник лікарні, завідувачі відділеннями та лікуючі лікарі, брати з сестрами, нянечки.  І порядок охоронців та у’вязнений  допомагає, весь технічний народ над нами, хворими, хто скоїв через хворобу злочин.  Приїжджає з центру Москви голова комісії.  Чоловік заслужений до виходу – будь добрий, виходь.  Ні – лежи, лікуйся.  Як професор Рибкін запитав у Алмаза: «Він не збудливий?»

 

93. Йому відповів Алмаз: «Такого не спостерігається».  Що і виправдовує Іванова.  Він не такий, як усі.  Це буде добре нам, усім, що живуть, якщо Іванов помре, як ми всі до одного в природі вмираємо?  А що, якщо він залишиться.  Йому місце наше ніяк не треба.  Йому треба життя вічного характеру.  Те, що ми з вами мали, це нам нічого не дало.  А от Чівілкін бугор, ніким він не зайнятий, всіх нас зацікавить, і дасть нам силу волі.  Ми пізнаємо природу.

 

94. А в природі є все.  І є для нас життя, і є нам смерть, яка нами всіма не визнається як така.  Але вона наша.  Всі ми до неї йдемо.  А  вона йде до нас сама.  Ми в цьому ділі самі робимо в природі, творимо на собі.  Не треба б думати, як ми всі думаємо, а потім ми робимо.  Хоч сорочку, а одягнеш.  Або шматочок хліба, але вкинемо ми всередину.  А в дім ми заходимо, там ми свою таємницю своїм умінням розводимо.  Це наша важливість, що ніколи не досягається.

 

95. Лежу в ліжку, боляче моїм бокам.  І не хочу, щоб я на цьому місці лежав.  Вже набридло не мені одному, оточуючим усім.  Жодна людина, ніхто не хоче помирати.  А фактично що між нами виходить, і в природі робиться на наших людях в цій місцевості?  Земля, як і була вона.  Вода нікуди не поділася.  А де сам чоловік подівся?  Кажуть всі люди.  Він жив добре, багатий мужик.  Чого у нього не було, одного пташиного молока.  А сам себе сильно беріг.

 

96. Їв більше від усіх.  Чого він хотів, він цим був не ображений.  Не сам все це придбавав, люди йому допомагали.  А розпоряджався сам усім до того часу і години, коли прийшов його день.  Невмирущий час, сила з волею в природі почала ділитися з ним.  Природа його брала до себе.  А він залишав природу.  Щоб один одному допомогти, цього в житті не вийшло.  А от це зробилося.  Мертве живе задушило, не дало далі життя.  Все це наробила дорога залежного боку, вона цьому вчила, і навчила всіх умирати.

 

97. Люди все винуваті, що стали робити.  У природі пішли шукати для самих себе життя.  А фактично ми наткнулися на смерть.  Сьогоднішній день 17 жовтня 1966 року понеділок, перший день цього тижня.  Ми з вами із-за хмар не бачили, як сходило наше невмируще сонечко.  А вітер через умови ми не знаємо, звідки дує.  Для нас все рівно.  Особливо мені, такому загартованому в тренуванні чоловікові. Без усякого самозахисту перед ним у холод швидко вискочу.

 

98. Шлях ясний для всіх.  А ми не хочемо, і не любимо природу, особливо чоловіка не розумного, а дурного.  Ми не навчилися його пізнавати, і не хочемо його слово написане прочитувати.  Іванов    говорить нам.  Я не останнє пишу про нашого рідного чоловіка, і не про одну природу, про повітря, воду і землю.  Наше все діло в цьому.  Ми з вами в цьому всьому не живемо, а вмираємо.  Коли це буде, що між нами, людьми, цього всього не буде.  Сама природа цим, що ми робимо, не радіє.

 

99. Сама природа від нас сильно терпить.  Починаємо з весни обробіток ґрунту, посів зерна.  І думка про це, як би сходи не пропали, не зійшли.  Вся рання надія на це, і виглядає добре.  А більше від усього розвиваєш у цьому думку.  Не це, що робиться, майбутньому ведеться, а про багатство не забувається.  Треба те й інше, і до цього всього третє.  Зброя, вся снасть.  Треба в цьому машина, та ще яка вона є, будь-якої марки.  Бажання людини не погане, а хороше.               

 

100. Хочеться, щоб непридатність даром не лежала, а давала що-небудь.  Урожайність, і велику, найкращу з усіх.  Це наші думки такі.  Навіщо даремно думати, якщо без праці не обходишся.  Треба на цій землі борсатися.  Груша не просте дерево, родюче, запашне, гарне.  Чоловікові це треба, він недарма трудиться.  Перед його очима така річ живе, за чим доводиться доглядати, і берегти її умови.  Вона багата один час так само, як і земля.  За нею робиться догляд сильною технікою.  

 

101. Вона створена руками, робилася   народом, пущена в хід для того, щоб чоловікові допомагати в його наступаючому житті.  Дні теплої весни, не природа нам їх дає, ми самі, люди.  Нам набридло це час холодної пори.  Зима холодна морозна, вона для нас не груша і не земля не зачеплена.  Земля мерзла і в снігу, вона людину не радує.  Ідуть від неї все.  Але біда одна лежить перед нашими людьми – немає, куди подітися.  Приходить не такий час короткий у житті.   

 

102. Чого нам треба, ми не отримуємо.  Тепло відсутнє, ми робимо штучно, хочемо і чекаємо, тягнемо умами своїми.  Бажання наше одне, все в цьому життя.  Працюємо, створюємо  базу в цьому.  Але щоб сказати.  Це наше з вами все.  Не одна весна приходила.  Не один день такий у році.  І не одна людина поспішала рано піднятися і пізно лягати.  Тільки що зняли річний урожай, ми взялися за оранку.  Що ми робимо в цьому?  Природу примушуємо.  

 

103. Може бути, і не приходила зима, не лягав білий сніг.  Нас примусили умови, що ми готували для наших тіл.  Ми боялися холоду, білого морозного снігу з боку дивитися.  Це наша не стійкість, і не наша віра в це.  Ми повірили неживому, мертвому зовсім.  Треба ж тягати одяг з ранку і до самого вечора, ту ж саму форму.  Вона мертва.  Що вона робить?  Без всякого діла висить.  Не обігріває  тіло, а навпаки, відбирає сили енергійні.

 

104. Це живий факт. Тіло за весь день своєї роботи втомлюється, і вимагає в природі свій відпочинок.  Настає ніч для нашого чоловіка.  Він весь одяг денний скидає, а в нічний закутується.  Для чоловіка робиться спеціально ліжко, щоб було м'яко, добре і тепло.  Він знає  довготу ночі, лягає в подушки.  Під боками, і в головах одягається ковдрами, чому він сильно вірить, і на що він надіється.  У нього кімната така, яку він хотів.

 

105. Він же в цій місцевості не один такий чоловік.  У нього сила – це мозок.  Він думає про це, і сам це все робить.  Ніч прийшла, а в нього безсилля народилося.  Треба нам спати по-різному, всю ніч з боку на бік ворочатися.  Ви без своєї думки ніколи не лягаєте спати, і не відразу всі засинали.  На одному боці не лежали.  Кров тебе примушувала.  А розум через серце примушував ворочатися.  Для тебе сон – це все твоє в природі щастя.  Ти всю ніч спиш, але про сонечко не забував.  Спати завжди не доводиться.

 

106. Треба буде вставати.  Деякі люди з ліжка встали рано.  Вони хочуть жити, вони тягнуть до себе зоряницю.  Навіщо себе веде сонечко, воно нас своїм приходом будить.  Можливо, хтось і не піднявся, але його піднімає умова.  Жити треба буде.  А в житті весь інтерес вся діяльна робота, непосильний труд.  Ми його робимо самі, і в ньому помиляємося.  Природа така є.  Не зробиш це – жити не будеш, помреш.  Сьогодні це число заслужило уваги.  На мою думку таке щастя.

 

107. Мій у природі дух, радість моя, чого я очікував усе літо, не кидав, про це думав. Холоднішого від снігу немає нічого, і білішого від нього немає нічого.  Вся енергія людини у своєму  тілі.  А яка любов у всьому, небувале життя.  І не вмираюче воно для мене і для всіх.  Любити природу, її сильно зберігати, як око своє.  Ніколи природа не буде нами усіма ображена.  Руський чоловік і всі національності людства.    

 

108. У них одне – мати те, чим доводиться користуватися і бачити його.  Це наша земля, за якою ми доглядаємо.  Вона нас тримає всіх свій час, що проходить.  Ми з вами сильні.  І бажаємо у себе мати такі природні умови, в яких ми були.  Наше початкове діло, хоча ми візьмемо ранок.  Який він починаючий. Спочатку не розв'язаний. Ми з вами в ньому жили.  І хотіли, щоб такий час знову через деякий час приходив.  Ми це чекаємо.  Наш людський обов'язок цього діла дочекатися.

 

109. Ми цю пору любимо, щоб на площі нашого цього місця, особливо вдень робилося. Хорошого нема, ми його до себе тягнемо.  Ми сильні в усьому.  Одному треба вода, інший хоче вітру. А природа дає те, що треба всім.  Весняні дні теплі проходять між нами.  Ми їх такими народжуємо.  Щоб був сон нічний і тривалий.  Така атмосфера повинна бути для землі, південний теплий вітер.  Хто у себе не хоче, щоб його діло, зроблене ним, нічого не дало корисного.   

 

110. Ми не хочемо, щоб так, без нічого проходило.  Який-небудь прибуток треба.  Без усякого прибутку ти не господар, і ніякий ділок.  Для чого ти живеш, навіщо ти народився?  Жити треба в природі між повітрям, водою і землею.  А ти нарядився, це не твоє, а чуже.  Та ще взяв, наївся.  Та зайшов у дім, йому не хочеться вилазити, дуже погана, холодна надворі погода.  Як сьогодні сніжок мізерний падав на моє незахищене енергійне тіло.  Я цю якість люблю.

 

111. Ніколи не відвертаюся, завжди йду прямо по-незалежному, по-природному.  У кому все життя проходить, це чоловік сам.  Його сили спрямовані відібрати вміло без усякої зброї, словами і ділом.  Ніхто цього не робить, і не брався, і не береться. Це найперше і початкове в житті бути нижче від усіх.  Низько всім кланятися.  Холодне і погане любити, від хорошого і теплого не відвертатися.  Та чужим не хвалитися, а своє показувати.

 

112. Ось це радість буде перед усіма.  Сили мої будуть заслужені в нашої матері природи.  Люди дізнаються, прийдуть, будуть просити, як Учителя знаючого.  Він буде на арені, у нього всі сили є.  За наше хороше нагородить усіх.  А за наше погане нас усіх покарає.  Ми йому права дамо самі.  Він своїм учинком між нами заслужить.  Це будуть на це сили його особисто.  Які-небудь чудеса він буде    творити.  Цього мало він зробив.

 

113. У нього сили будуть на все наше страшне.  Це буде, і обов'язково перед нами буде.  Природа за це не простить.  Тоді не просіть мене, бо я довго терпів.  Не хочу карати.  Хочу, щоб ви зрозуміли про моє  здоров'я.  Він тільки це не робіть.  У нього свій намір.  Місце не зайняте ніким, воно буде, ми його побачимо, це місце.  Кожному буде можливість це робити.  Будьте добрі, робіть, місць таких вистачить, лише б твоє бажання.       

 

114. Не робити те, що ми, всі люди, робимо.  Ми людей народжуємо по нашому усьому, це наша заміна.  Вона нас закопає.  Ми в цьому ділі безсилі.  Прийде наша старість, самі будемо просити у природи смерті, а її нам не буде.  Будемо жити ми до цього часу, сил у нас не буде жити.  Кому ти будеш треба, природі чи людям?  Природа любить живих, мертвих жене від себе.  А людям треба здоров'я, хворих вони женуть далі геть.  Їм треба допомагати, фізично трудитися.

 

115. А ми непридатні вмираючі люди.  Нас природа жене в вічно розвинені системи.  Ми з вами так не чекаємо і не думаємо про діло.  Наша апатія, нічого не зробиш, у себе чекаємо смерті.  Хто це зробив?  Та ми самі.  У нас була така річ.  А зараз і не подумаєш продовжувати свій час, своє таке життя.  Ми його залишаємо позаду своїм дітям.  Нехай вони чекають, як ми з вами дочекалися.  Сили загубилися, немає сили, ноги не носять.

 

117. Серце не працює, кров не рухається.  До поганого і холодного йдемо, краще не народжуватися.  А ми народили своїх дітей, цією дорогою пішли, нашою старою. Хорошого, теплого шукали, а від поганого йшли.  Природу не обдуриш.  Вона не хотіла старого, непридатного до життя.  Ми чекаємо, і радіємо новому знову народженому.  А він приходить не таким, як хотіли.  Ми не дочекалися.  Це буде добре, якщо удача буде.  А удачу отримує людина заслужена, у такому буде жити.

 

118. Де довіриться своїм ділом у природі. Вона полюбить чоловіка за його вчинок.  Люди ви, всі люди, зрозумійте моє народження.  Я до вас попався в полон.  Скрізь і всюди бездоріжжя.  А по ньому треба пройтися, щоб своїм тілом не зачепитися ніде.  Милі мої ви вчителі, що направляють.  Як ви хочете, щоб я був таким, як вам думається.  Я не вашої дорогою, не вашим розумом живу.  У мене кожен день небувалий такий новий.  Я думав так, а сонечко не так зійшло.

 

119. То ми його бачили, інакше воно сходило.  А зараз хмари закрили, стало зовсім прохолодно.  Треба буде хороший і теплий одяг.  А їжу мені представили зовсім не ту, яка для мене була треба.  Я в цьому ділі розгубився.  Не став думати те, чого мене вчили.  Я свою дорогу взяв, і нікому такого не сказав.  Треба було не робити, а я себе не втримав.  Пішов та порушив.  Мене за це взяли, стали моє тіло вивчати.  Мені створили свій режим, вони хотіли мене знати.

 

120. Я народився таким, як усі.  Але батьки мене примусили своєю неімущою кишенею.  У них не було, що треба.  Я зустрівся з природою не так, як усі зустрічалися.  У них достаток оточував, а в мене його не було. Моє тіло в нестатку.  Я не зміг обійтися без цього чужого.  Мені довелося зі своєю однією конячкою туди поїхати верхи, де була можливість побачити зелену травичку.  Я був посланий батьком погодувати конячку.  Я вибрав місце найбагатшого мужика.  Був скошений ячмінь, лежали копи.                  

 

121. Я розташувався між ними один.  Думав, що конячка, не буде їсти сухий ячмінь, а буде ходити по траві.  А у самого дитяча сила, захотілося спати, від чого не відбитися мені.  Я заснув, як удома.  А конячка моя – до ячменю.  На це моє таке щастя десь узявся сам господар.  Не до конячці прийшов, вона не винувата голодна, а до мене прийшов.  А біля мого тіла лежала з грузделями вуздечка.  Він її взяв, як свою, і став нею по спині бути.  Так мене нею бив, я не знав спросоння, що було робити.  

 

122. Ну і нагодував конячку, за що я сильно потерпів від залізних грузделів.  Ця власність, ці мужики, у яких була можливість все робити такому хлопчикові, як я був у той час.  Мужики жили і багатіли, у них був достаток побудувати вітряк, млин.  А до нього, як господаря, люди не бідні, багаті, хто завозити став.  А ті люди, яким треба, цю муку взяли, як свою.  Хто взяв, по-їхньому?  Як сказали мужики, взяв борошно з вітряка я.  Значить, треба комусь відповідати.  Мені довелося відповідати, як безвинній особі.

 

123. А раз мужики сказали, найголовніше, ці засновники всього села, сам старшина з них і урядник їхній: «Що нам варто цього Паршека закликати.  Ми можемо борошно у нього вибити.  Він нам скаже після бою над ним. Він, ніхто, крім його». Я слухався закону, за мною десятник Андрій Холоміда прийшов, він мені сказав: «Тебе кличе урядник».  А з урядником старшина.  А з старшиною всі мужики.  Їхнє борошно поплило, про що я не знав, і не зміг говорити.

 

124. Мужиків помилка на мені велика урядника примусити, щоб на мені борошно вибити.  Урядник мене посадив туди, де це йому було бити зручно.  Він мене став бити по хоботу.  Зірочки падали на землю з моїх очей.  Але борошно не вибив.  А борошно забрали хлопці на конях Івана Івановича.  Я марно відповів, мене випускають.  Я бачу свого друга по дитинству своєму.  Він мені каже: «Ми забрали борошно, підемо горілку пити, раз ти за нас відповів».  І це було зі мною.  Я дружив з Маркою.

 

125. Вона зберігала кімнату в земській школі вчительки.  Я там, як вдома.  А хтось черешню поламав.  Мене виявили, стали за це діло заарештовувати в кардігардію.  Це добре, Марка заступилася, сказала: «Не він».  Я був звільнений.  І от із цього всього моє життя.  Ображався за це саме.  За мене вчепилася природа, піднесла мою думку.  Через це саме зробитися небувалим в житті чоловіком, загартованим для цього в тренуванні бути, щоб не застуджуватися і не хворіти.     

 

126. Що і потрібно нам, усім нашим людям.  Я це діло розвинув на самому собі.  Трудився один я на благо всього народу.  Навчався сам у природі.  Правду свою говорив про самозбереження своєї клітини.  Про моє молоде здорове загартоване серце 25-річної людини.  Про мій вихід у цьому світі.  Не боюсь я ворога, не боюсь нічого, навіть своєї смерті.  Якби цього не було в мене, не було мого життя.  Я чоловік землі, дихаю дуже сильно, різко кажу не про якесь чудо, а про самого себе.

 

127. Все одно це буде, чоловіка одне діло.  Не він сам особисто, а сама є природа, вона зробить усе.  Всі ми люди залежні, у природі живемо.  Сьогодні добре прожили.  Завтра у всіх бажання, краще треба жити.  Для цього готуємося вперед ще за рік часу, що треба буде робити.  Особливо із землею, її оремо добре.  Поспішаємо вчасно, наша така мета, перед нами завдання із цим ділом впоратися.  Всі люди цього хочуть.     

 

128. Вони хочуть, щоб земля була така, як і робилося до цього.  Ми з вами із землею близькі рідні.  Один без одного жити ніде не змогли.  Все час примушував.  Сонечко ще не сходило, люди поспішали потрапити в степ, їх примушувало життя.  Давно наш шпак чорний птах прилетів.  Вона білий сніг з землі прибрала, наш вигін зазеленів.  Люди бралися за роботу.  Земля відкрила поля, стала пробиватися зелень.  Треба було копати, а інші люди сильніші плугом орали.

 

129. Кожний хотів догодити природі за його хорошу роботу.  Він зробив на цьому місці, цибулю ранню посадив, розсаду капусти і гіркий перець.  Все це треба нам, сказав господар.  У степу посіємо зерна, шапку скинемо, подякуємо.  А самі скажемо: «Спасибі своєму здоров'ю, не довелося захворіти».  А городи ми орали під різні культури, поспішали не запізнитися від раннього посіву.  Треба було посадити добре картоплю, ми це робили, огірок з помідором садили.

 

130. І не забули про капусник.  Без води і дощу нічого так не родило.  На все треба був день хороший.  Сьогоднішня весна молоком облила квіти.  Наше діло впоратися.  А потім можна і Богу до церкви.  Якщо здоров'я, можна помолитися.  Тебе ніхто не примушує, це предковий борг.  Віра така людини, і діло таке її.  День великий надворі.  А робота нелегка, сам себе носиш, та ще одяг свій.  А їсти сідаєш деколи чотири рази, треба і втомлюватися.

 

131. Якби один день, а їх не перелічити.  Один за одним приходять і йдуть, а нам доводиться зустрічатися.  Живемо всі селом.  Встанеш рано вранці до колодязя, води треба: умиваємося щодня.  І сусід прийде теж, і перекинимося словами.  А новини будуть після, сусід сусідові скаже.  А у випадку якогось нещастя, хто-небудь помер, нам дзвони будуть дзвонити.  По мертвій людині дзвонять з маленького і до великого.  А потім, якщо дорослому, три рази б'ють дзвони, а маленькому один раз.

 

132. Слідом за цим скажуть: «Царство небесне».  Йому або їй.  А ховають всіх на кладовищі.  Хоч і шкода, але нічого не поробиш.  Всі ми там будемо, нас природа забере за наше все зроблене. Ми робимо природі погано, знесилюємо.  Квітка принесла ягідку.  Вона довго зростала на своєму дереві, красувалася, визрівала, поки прийшла в зрілість.  Ми нею втягнулись, зірвали з дерева, та в рот.  Наша здібність така.  Свіжий огірок, стиглий помідор – це перша їжа.             

 

133. Вишні, сливи, груші, яблука ... нам це дрібниці.  Ми все ростимо, у праці отримуємо.  Цим рік проживаємо.  Один час збираємо, інший час знищуємо.  Влітку працюємо, взимку відпочиваємо.  Те, що робили влітку, взимку не робимо.  А одягаємося добре і тепло.  А весна приходить – ми з вами роздягаємось.  Такий між нами в природі наш закон.  А в природі порядок ми хороший очікуємо зимової початкової Пилипівки.  Без усяких свят проходять, а потім Різдво свято.

 

134. Предковому початку м'ясоїд зі святками.  Новий рік першого дня, Хрещення і Стрітення.  Потім масниця, після чого пост, він за собою Великдень приводить.  А люди в цьому ласують, без м'яса не зустрічають великих річних днів через свою гордості.  Тиждень себе не показує, домашню роботу робить, але зате свята дотримується, церкву не забуває.  У ньому готується по-старовинному добре, щоб борщ був з м'ясом.  А наряджаються напоказ.    

 

135. На вулицю виходить до мужиків, намагається послухати, і сам щось скаже.  Особливо хвалилися тим, що мали.  У одного бики були, та хороші коні, вся його в цьому упряж.  А за нею доводилося доглядати не так, як інші.  Вранці й увечері поїш.  А кладеш корм частіше і менше.  Я, каже Омелян, одним відром воду від колодязя не ношу, а чотирма відрами.  За його думки і його здоров'ю, було мало.

 

135а. У багатія Петра Микитовича Абрамченка сім пар биків, та четверо коней.  За ними сам не доглядав, наймав працівника.  Не одного, а двох, або трьох.  Господарство не так росло, як неімущі жили, та дивилися на його працю.  Він ніколи, як інші, не вийшов до людей, сам себе не показав.  А таким тяжким трудом не хотів розповідати, тому його не хотіли слухати.  Всім людям ця робота не красила.  А от вчинком деякі себе показували яку-небудь дорогу, як Іван Іванович Зеля.

 

136. Робочий чоловік. В низах під горами не було нікого, хто бідніше від нього жив. Треба було йти на рудник прямо на состави. А він ходив на Рибалкіно через Петропавлівку, Колпаково. З нього всі сміялися, а самі жили гірше. Другий такий був Кузьма Іванович Водінов, мав у себе пару волів. Пошти раніше не було, до поїзда возив листи. А він листа написав, поклав за пазуху. І запряг пару волів, і повіз в Колпаково 12 верст до станції. Коли він їхав, у нього питали люди: «Кузьма, куди їдеш?» 

     

137. А коли повертався, у нього запитали люди, він стомлено відповідав: «Лист возимо на станцію».  Це я розповів про бідних невмілих людей.  А вмілі мали у себе, вони йшли від них.  Організували групу столипінського закріплення дільничної землі.  Вони хорошу землю захопили, зроблено за гроші все.  А в іншій групі вже не те, люди отримали нехороше, це все не задовольнило.  Люди багато хто цього не хотіли, суспільством залишилися.  Тут війна російсько-німецька.

 

138. На війну брали всіх: багатих і бідних.  Не знали, що робити.  Поділила людей усіх революція.  Вчені собі пішли.  А темні відстають від вчених.  Треба було не це робити.  Чоловіка одного навчити, щоб він зробився не таким, як ми свого місця господар.  Чоловікові це право дати, щоб він працював і вчився, загартувався в тренуванні.  За те йому треба мати, щоб змінити потік, а народити потік інший.  Залежність природну прибрати, а незалежність ввести.  Цього жоден учений не придумав, щоб загартовуватися.  Бути людиною правди.

 

139. Хіба буде погано, якщо зміниться в природі.  Людина не буде такою, як була до цього, радянська влада цю людину виховала, навчила. Не по-старому жити, по залежному, а по-природному. Але не по власницькому уму.  По-незалежному, по дорозі новій, спільній, гідній, життєрадісній, продовженій.  Треба буде загартовуватися, вміти в природі жити.  Не треба так думати, і робити так не треба.  А прийшов день будь-якого виду, ти в ньому не борець, не воюй, а свідомо терпи на своє особисте здоров'я.

 

140. Твій буде виграш.  Стара дорога не дала нічого, крім загибелі. Я не знав про економіку, і ніколи не був продавцем, щоб важити м'ясо, задовольняти споживача.  Може бути, не був за своїм розвитком в трудовій колонії в Холмогорках, на нижніх і верхніх Левашках, в житті не був лісорубом.  А то все практика навчила, як буде треба розбиратися з шпальником і будматеріалом.  І на дрова штабеля класти, здавати і приймати за кубатурою.

 

141. Уміння і спритність.  На всю другу колонію був переможець лісоруб, начальник Цвєтаєв.  А обробка на баланс, і розпилювання, пропил.  Бути керівником сплаву, і облік деревини в кубатурі.  А потім бригадир самого хворого народу, хто працював за командою одного Іванова.  Його любили всі.  Тільки дільничний начальник хотів його сили вбити, як куркуля чужака.  Але й тут не довелося вбити.  Скоро спостережна комісія: достроково виконав і звільнений. Вдома фізично працював у транспортному цеху, вантажив вагони.

 

142. І тут природа допомогла, два ребра переламала лівого боку, 8 і 9. Після чого довелося влаштуватися комірником, або завскладом.  Де я став вчитися під указкою техніка Воронцова, будівельник Звірівського елеватора.  І тут мої заслуги тверезої людини виграли.  Мене взяв директор радгоспу Червоний партизан Суязов.  Експедитор і завгосп господарства.  Там довелося господарювати, щоб знати свою роботу.  Я її знав.  Але одне, мій облік змусив сісти у в'язницю.  Але скоро мене, як заслуженого чоловіка, звільнили.

 

143. Я був посланий на Кавказ в місто Армавір.  Мене міжрайонна контора сінного пункту взяла, як експедитора, тобто приймальника комбікормів і відправника по радянському союзу.  Ось тут я вже дізнався дуже багато нового.  І бачив, як керівництво командує своїм місцем.  Я боявся працювати з ними, але мене люди тягнули, довіряли роботу робити.  Я ні від якої не відмовлявся.  Тільки в порту Новоросійському експорту лісу бракувальником моя недосвідченість.  Треба буде попросити, а я не попросив.  Не знав, як з крюком працювати.

 

144. Спеціальності ніякої, крім підземного шахтаря.  Я вирішував назад ступити.  А по дорозі моїй я був запрошений Армдревпром союзом в Армавірі по вулиці Урицького, 53. Для постачання 23 артілі.  Я заготовляв клепку, фрезу і дошку матеріал.  Ось тут я практично в природі в кліматі сам собі розвинув знання про цього чоловіка, хто повинен бути один з усіх протилежним усьому, і воїн своєму природному ділу. Я зустрівся з думкою.  Чому це так, що люди такими були?  Добре одягалися і тепло, їли смачно і досита.

 

145. А в домі жили достатньо.  Але застуджувалися і хворіли.  Їм нічого не допомагало, а навпаки, заважало.  Я пізнав природу і самого себе особисто.  У природі не став шукати таємницю, а взявся шукати в собі.  Почав ходити по природі назад і вперед своїми ногами, і дійшов до того.  Побачив грузина Аліаво Федота Тимофійовича, що ходить.  Східний чоловік ходив без головного убору зовсім, зимою без шапки.  Я в житті цього не бачив, злякався цього вчинку.  А потім я сам це зробив, став пробувати, я сам привчився ходити без головного убору.

 

146. Я вже добився нового.  А потім мене примусило залишатися без їжі.  Я це почав робити свідомо.  А зі мною зустрілася сила волі.  Я опинився в цьому корисна людина для наших людей.  А на шляху цього всього розвитку зустрів матір зі своїм дитям.  Воно у неї грудне кричало.  Ніхто з інших матерів його не заспокоїв.  Воно кричить, і сильно кричало.  Я беру це на себе.  Якщо моя ідея ця правильна, то я повинен його взяти на руки, воно повинно замовкнути.  Я цим заручився правильно, дитя на руках моїх замовкло.  Моя ідея стала навколо мене розвиватися.

 

147. На дорослих людях я став свої руки застосовувати.  Люди стали повертати своє колишнє здоров'я.  Я став писати вченим лікарям медицини про це.  І практично експериментував у лікарнях. Моє не сподобалося. Треба спочатку самого себе вилікувати, а потім іншого.  А чим будеш лікуватися, якщо штучне не допомагає?  У цьому ділі природа допомагає, природна сторона, але не яка-небудь хімія.  Для цього застосовується повітря, вода і земля.  Я приймаю людину: словами вбиваю (біль), а потім доглядом.  Ноги мию сам холодною водою до колін.

 

148. Прошу будь-якого чоловіка, щоб він моє вчення робив.  Вранці і ввечері мити ноги щодня кожен раз.  Це буде перше.  Друге за цим йде.  Треба буде зустрічатися з дорослими людьми, їм голівкою кланятися, говорити слова свої: «Здрастуйте».  Дідусю і бабусі, або дядькові з тіткою, і молодій людині.  Ніколи не пропускай.  Це твоє щастя, заслуги в цьому. Третє.  Сам шукай чоловіка, чого він потребує.  Якщо потребує, йому треба допомогти.  Без усякого діла не давати, дається з метою.

 

149. Добре узнай, а потім зі словами дай: я, мовляв, даю, щоб мені не хворіти, тобто було завжди добре через це діло. Четверте.  У п'ятницю о 6 годині вечора поїж, а потім лічи 42 години, у неділю о 12 годині будеш  їсти.  Коли будеш сідати, виходь надвір, поверни вгору обличчя і тягни зверху вдихом і видихом три рази.  Це найголовніше.  Кому віриш, якщо це правда, проси з душею і серцем.  Це твоя субота свято.  Щотижня будеш робити. П'яте.  Не плювати слину, не харкати на землю, не курити тютюн і не пити вино.

 

150. Це п'ятикутна зірка, людське діло нового комуніста, хто в житті допомагає чоловікові за його все хороше.  А раз ти це будеш робити, то це комуністичне вчення не економікою збагачується, а ділом у вчинку.  Показуєш твоє особисте здоров'я.  Торкнулося моєї думки допомогти цьому ділу розібратися, щоб з цього не було такого бою між людьми безвинного характеру в житті.  Все це зроблена боротьба між людьми марно.

 

151. Треба було вченим політичної сторони не ділити в природі людей навпіл.  І не робити одних іншими, а інші, мовляв, не ті, не заслуговують на увагу, а ось це люди господарі.  Вина всьому життя людського тіла.  Воно стало шукати по природі хороше і тепле.  Один винахідник сидів і думав дуже багато.  Минув такий час, в якому він заклав багато праці.  Він сидів, а його думка приводила до сну, він у цьому ділі засинав, і забував про діло своє.            

 

152. А в ділі був факт.  Що робити, він думає?  І придумав для того, щоб йому не спати.  Щоб його пробуджувало, він перед собою в столі пробив цвях для того, щоб цвях чоловіка допомагав будити.  Чоловік засипає, схиляє свою голову прямо на гострий цвях. То йому доводилося на столі приємно спати, а тепер його будить цвях, лоб вдаряється об цвях і будить  від свого улюбленого сну.  А запам'ятати засинав.  І все ж чоловік з трудом своїм добився.  

 

153. Йому як винахіднику довелося скласти своє діло.  Він винайшов машину, у нього вийшло.  Хотів в журнал представити.  Став шукати адресу про це, як треба буде писати.  Кинувся в журнал.  А там вже ця машина на арені стояла.  Він, виявляється, йшов слідами чужим.  Тепер йому здається, він марно пропрацював.  У нього з'явилася недовіра до всього цього.  Він тоді думає, що ж зробити в житті цього всього винахідництва?  Йому приходить в голову думка.

 

154. Треба щось робити.  І взяв свою справу надуману поширити і лаятися в бога невидимого чоловіка.  Ця лайка допомогла зав'язувати вузлик для того.  Люди це роблять, нічого не дороблюють своє діло почате.  У нього нічого не вийшло.  А раз нічого не вийшло, у нього ці слова є, в бога лаятися.  Чоловік нічого не зробив.  Значить, одне – треба в бога лаятися.

 

155. Людина лається, цим задовольняється.  А Карл Маркс свою зброю всю писанину направив у люди, у вічно розвинену боротьбу, тобто треба в цьому воювати.  І от ця зброя примусила ображених цих людей. Стали люди на людей накидатися самовільно, і робилися вояки, в цьому ділі стали по залежному ділу робити. Сильний безсилого шукав, знаходив, і з ним у природі розправлявся.  Так і перед вченими стояла мета, завдання своє.

 

156. Ця мета стоїть і зараз перед вченими.  Але вони не знайшли нічого.  У них вся мета стоїть.  Їм треба знайти таємницю.  Вони приклонились до чоловіка, ображеного в природі, до завойовника народного діла, хто в державі відібрав віжки.  Сам їх узяв, а правити не навчився.  Дорогу бачить, а сил немає.  Куди, і навіщо, і як їхати?  Він кинувся шукати людей.  Кого він знайшов?  Комерсанта, торгаша сірників, хто нічого не зміг робити ... А на нього набрів Ленін.  Він дізнався, що цей чоловік вчений інженер, його треба примусити працювати.

 

157. Люди здібні все робити, лише б їм було, за що жити.  Тоді грав ролі хліб, а його отримував той, хто близький був до цього хліба.  У Леніна вся Росія, всі люди, і  вся земля, заводи, фабрики, шахти, все сільське господарство.  Армія нова Червона революцію завоювала.  Ленін був цьому всьому господар.  Він вів людей по цій дорозі.  Він не хотів робити погане, але його діло саме примушувало це зробити.  Він був проти старого, виступав, нове ставив.

 

158. А в новий народ йому хорошого інженера, розумних людей треба було шукати.  Вони були.  Ці вчені Леніна вбили за його створену дорогу. Ленін чуже капіталістичне зруйнував, а своє соціалістичне не поставив. Леніна підстрелила Каплан, вона пішла на цю справу. Це було, хто кого. Кому хотів Ленін довести? Природі, людям, хто цього не бачив нового. Треба було інженерів. Вчені люди пустили шахти, заводи. Треба буде електризація. Треба буде і сільське господарство. Значить, треба гроші.

 

159. У цю хвилину Ленін свої сили втрачає. На його шляху розвитку стає Сталін. Про якого я писати не буду, хай пише історія. Я був проти Сталінської конституції. На 8-й Надзвичайний з'їзд приїхав взимку в листопаді місяці в Москву в трусах. Добрався до площі в дім союзу № 3. А мене ГПУ запросило, як підозрюваного в цьому. Що я був за чоловік, ніхто в цьому не знав. Я написав пропозицію. Один просив народ, щоб мою думку допустили робити діло. Знайти такого чоловіка.

 

160. А чоловік був я. Я хотів свою здібність представити людям. А ці люди в цьому не навчилися жити мирно. Через природу воюють самі з собою. Хочуть довести. Кому? Самі не знають, кому. Їм треба не життя здорового характеру. Вони один одного вбивають за своє зроблене діло. Вони не друзі природи, а свідомі вбивці і природи, і самих себе. А от мир і дружбу вони не вміють завойовувати. Для цього у них немає жодної науки, яка б думала у себе зробити безкоштовно.           

 

161. Всі люди живуть у природі за гроші. Немає в них своєї розвиненої свідомості. У них введено самовільний продаж. Вони природу купують, продають, і в цьому ділі продають за гроші самі себе. Своє особисте здоров'я купують у природі. Їм природа джерело щорічно давати плоди. А за це все придбання ми збираємо базу, і на неї накидаємося, як сильний на безсилого. Що хочемо, те й робимо над живою людиною в природі.  

 

162. Нехай вже люди старого покрою, які не знають життя. Молоді вчені, розвинені люди знають добре, що нас з вами примусила природа бути в ній залежними. Ми жити не навчилися. Нас природа навчила економічно вмирати. Ми шукаємо в природі життя, хочемо в ньому знайти хороше і тепле. А зустрілася з нами за наше все зроблене нами озброєння смерть. Ми цього не чекали, і не хотіли починати. Воно саме прийшло.

 

163. Розумники все це зробили. Хіба магніт бажання людини не притягне і не зробить. Смерті спочатку ніякої не було, зброї ніякої. Життя тривало між людиною і природою не таке вбивче, як його розвинули ми у В'єтнамі на таких людях, хто від такого озброєння сильно терпить. Це обидві сторони, старі люди і нові люди винуваті. Якби сказали: от ми живемо.

 

164. Ми навчилися жити. У нас з вами люди зробилися іншими людьми, що знають у цьому ділі, мудрецями, що допомагають людям. Людьми з кругозором, загартованими в тренуванні, людьми, що не бояться, котрі навчилися жити. Ми з вами тепер сказали б, вмирати не будемо. Наші сили піднеслися, завоювали в цьому ділі.  Не хвороба грає ролі над людиною. А грає ролі над хворобою людина.

 

165. Тоді можна застосувати атомну енергію на тих людях. Хто цього не хоче у себе мати. Це загартування-тренування наука всіх. Стань у природі збоку повітря, води і землі, як джерела в житті. І роби сам, якщо хочеш жити по-незалежному,  як живе наш Іванов. Він робить сам те, що буде треба всім. Він вірить своїм силам. Не просить Бога і не проживає економікою.   

 

166. Каже у ділі. За своїм розвитком я навчився в природі допомагати ображеній природою людині. Я вчу людину не по-старому жити і не по-новому жити, а по-незалежному в природі. Моя ідея не американська, не радянського союзу, а всього на землі народу. Досить вмирати через золото і срібло. Давайте ж ми будемо жити через нічого, через знання своє. Любити треба природу, але не йти від неї.

 

167. Любов твоя – це твоє життя, ніколи не вмираюче, що береже Іванова, що він такий є. Він завжди і скрізь живий. Чому ми не робимо, і не хочемо довірятися сусід сусідові своє наявне віддати. Не таїти у себе, а розповісти всім про своє наявне економічне багатство. Яке воно не було у тебе особисто, ти з ним поділишся. Для себе візьмеш смерть, помреш у цьому ділі.

 

168. А твоє зроблене іншому, не такому чоловікові дістанеться. Він теж буде жити так та ласувати. Цю ж саму силу буде мати в природі. І не побачить, як закінчить своє життя, помре. Через що Іванов буде вмирати, якщо він не має нічого? Нічого він не потребує. Він протилежний усьому. Сорочка не треба, брюки теж не треба. Хороше, тепле пальто не треба йому, і також шапка.

 

169. У нього не краса форми і не фасон. У нього чисте енергійне тіло живе за рахунок себе. Це його сили, прогрес цей робити, і ні від кого не йти, всім розповідати про це діло. Хіба я за те, хто життя вбиває? Я за того, хто ображений, безпорадно лежить, і стогне в умовах. Йому треба в цьому допомогти, щоб він не стогнав, і не був цим огороджений. Це було б добре в нашому житті.  

 

170. Бог не за в'язницю, не за лікарню, щоб вона стояла між людьми в природі. Я за те, щоб природа не терпіла від рук людини. Треба мати руки не такі, як вони зараз у людей роблять. Вони в них не прості. Роблять зброю від природної сировини. Я цього не робив і не роблю в природі, і не хочу, щоб природа природою вбивала. Або природа природою з місця знімала, не давала людині вільно жити.

 

171. Це не природа, не людина людині. Я не хочу, щоб відбувалося в природі найгірше і холодне. Цього не мої сили чекають. Мої сили ведуть через це все до життя, але не смерті. Хіба юстиція не знає, кого вона у справі судить? Вона не хвора в нестатку. А той, хто цього не думав в законі потрапляти, оточив себе незнанням. Чоловік не думав і не гадав цього зробити. Воно з хорошого і теплого зробилося погане і холодне. Зробив злочин, незаконне явище.      

 

172. Свої пір'я юстиція розпростерла. Вона шукає чоловіка, їй треба на комусь розвинути справу. Це наука не хороша, злодійська для всіх. Свій зроблений закон іншому нав'язуєш, говориш йому: «Людині робив, признавайся? Ти це зробив? За твоє визнання менше буде покарання». Чоловік не зізнався, але він це зробив сам. Думав так, а вийшло інакше. Суд не пробачив, покарав.

 

173. У суді закон, обов'язково треба людину засудити, і посадити на термін того часу, в чому людині доводиться довго сидіти. Я цій справі проти. Не хочу, щоб люди сиділи, мучилися, а інші співали і танцювали, тобто веселилися. Моє було за те, щоб між нами і природою не був ув’язнений, не був хворий, що і треба нам, усім людям. Хто показується на мені особисто.

 

175. Чому я не застуджуюся і не хворію, а ми всі не такі, котрі в цьому ділі падають? Не отримують того, що треба. Треба чоловікові робити, щоб зробитися не таким підлабузником, не таким знаючим про нашу природу. Треба буде загартовуватися, щоб не боятися природи, ніякого ворога. І не думати так про завтрашній день. Думати доводиться про чоловіка, що зустрічається. Думаєш, що він хороший. А він виявився поганий.

 

176. Ніколи не вважай природу хорошою. А в ній ідуть дні, з яких складається весь рік, що приходить. У ньому дві сторони. Одна всім нашим старим і молодим людям, вони хороше і тепле чекають, але не дочекаються. До нього готуються. Їхня думка одна – отримати прибуток хороший і багато. Це у кожної людини такі думки. Ми зробили гармату, установили, обстріляли в приціл.

 

177. Коли треба було точно стріляти, то наші снаряди падали не в ціль. Зробили ми машину. Зовні, як це буде треба, одна краса. У ділі не те, у неї швидкість не та. Словом, скажу точно. Зброя робиться для знищення ворога. А ми не знаємо, який він є, і звідки візьметься, і яким себе покаже. Наша зброя не допомагає, а чоловіка примушує.         

 

178. Він боїться в природі жити. Він думає про ворога. У випадку нападу, я йому дам відсіч. У природі початківців успіхів не отримує. Розум увів у життя матеріалізм і діалектику. Звинуватив власника, індивідуаліста за його таку здібність. А якби не він, була б така економіка? І знали б ми, що буде треба для цього зробити?

 

179. Розвивалася в природі рука і розум людини. А зараз навчилися люди, визнали, що це треба буде. Перед природою виявилися повної форми господарі. Чоловік довго думав, читав дуже багато. Але більше хорошого у себе не навчив. Зробився в природі господар. Запросив на допомогу будови держави колективного господарства вчених людей. Їм за це все оплачується грошима.

 

180. У природі стару форму багатого чоловіка власника вбивали, а бідного поставили на ноги. Але вчення тривало за рахунок людського нестатку. Ввели військову академію, юстицію, медицину, будівельну, педагогічну, геологорозвідувальну. Хімію, чорну металургію, сільське господарство, заводи, фабрики, шахти, машинобудування державі.

 

181. Земля державі, радгоспи державні, комуни державні. Люди свого дорученого місця, роби, твоє діло роби. Зробиш у житті добре – нагородять. Зробиш у житті погано – покарають, засудять, не побояться нікого. У цьому ділі захворієш. Для цієї людини інститути випускають сестер і братів, і лікарів, професорів. Будуються лікарні, клініки і поліклініки. Таке ж саме, як раніше розвивалося, розвивається і зараз.

 

182. І будемо розвиватися через наше незнання. Я вже сказав. А ми ворога не знаємо. А чоловік народиться для цього, добитися свого, зробитися практичним чоловіком. Милі ми люди, глянемо на сонце. Побачимо свою правду, для всіх одужання. Бути завжди і скрізь. Переможець природи,  Учитель народу. Ми будемо дивитися на його діло, якщо воно буде для нас усіх хороше.  

 

183. Ми ж, люди, які розуміють у всьому. Буде нам добре. Ні – нас ніхто не примусить своє кинути. Ворога ніякого ніде не буде. Тихо стане на землі. Війни не стане. Будуть люди, які знають про все. Ватажок буде віха наша всіх. Різниці ніякої. Чекати час не будемо. Готувати себе ми не станемо. Шанувати Учителя будемо.

 

184. Він поганого не скаже. Самі будемо бачити. Хороше з теплим за заслугами отримаємо. Яка буде душа з серцем!   Якщо сумніваєшся в цьому всьому, краще не починай і не рушай з місця. Живи по-своєму. Роби те, що робив. Тебе ніхто не примушує. Вбивав час – вбивай. Крав в іншого – кради. Обманював – обманюй. Недобре жив – живи.

 

185. Застуджувався – застуджуйся. Хворів – хворій. Стогнав у ліжку – продовжуй стогнати. Сидів у в'язниці – сиди. Словом, у своє задоволення робив – роби. Народжував чоловіка – народжуй його. А прийде такий час, він у тебе не запитає, сили твої відбере. Ти станеш старий. У тебе здоров'я не буде. Тіло твоє зробиться непридатним, мозок не буде мислити.

 

186. Серце призупиниться, битися перестане. Кров зупиниться. Помреш на віки віків. Все це дасть тобі хороше і тепле. Ти б цього не робив, але твоє все пізно. Не хотів слухатися Іванова. Він Бог землі, прийшов до нас для нашого спасіння. Легкому вчить, важке жене від себе. Любов проявляє.

 

187. Від часу не йде ні від якого, вважає живим, близько стає своїм тілом. Струмом обігрівається. Повітря, вода і земля, що нас зустрічало. Вона нас буде проводжати не за погане, а за хороше. Ми жити будемо всі однаково, якщо нам природа дозволить. А не дозволить, ми всі помремо.          

 

188. В один час, коли радянської влади на землі не було, всі не хотіли царя. Коли царя прибрали, народ прийшов до влади. Люди інші цього не хотіли, воно саме прийшло. Таке ж саме діло, як і було. А зараз між нами і природою не буде війни, і не буде боротьби.

 

189. Зброя відпаде, як шкідлива природі. Життя розквітне. Будуть всі люди природно жити. Без важкого залишаться. Команди ніякої. Дружба буде. Зберігати, як око своє. Тільки треба заслужити, щоб потрапити. Залежить від самого. Вся сила твоя. Ніхто тобі не допоможе. Сам особисто чоловік.                 

 

190. Господар ти, воля твоя буде, сила теж твоя. Ніхто тобі не завадить в твоєму такому ділі. Ти будеш природа. Природа оточить тебе, і з природою будеш жити разом. Вона вихователька буде сама. Ні повітря не буде тобі заважати. Але вода тебе забере, і земля прийме тебе, як живу людину.

 

191. Помирати не буде людина через народжені сили. Розум буде помагати думати про одне. Милі ми люди. Не вірили Іванову, не слухалися Іванова. Так, будьте ласкаві, читайте, розумійте. Сніг падав уже. Ми його бачили, мізерно лягав. Дочекаємося іншого, він ніколи не був.  

 

192. Таким не приходив, як він прийде не для нас особисто. Він прийде до Іванова, хто любить природу, холодне і погане. Іванову буде нелегко, а важко, але зате буде здорово. Він обігріється духом. Їжа не помічниця, а шкідлива річ. Найголовніше – білий сніг.

 

193. Холодний струмінь і погане життя, що Іванова спасає одного. А ми всі помремо. Ми лякаємо природу. Вона б від нас забігла, але нікуди подітися. Треба чоловіка тримати до часу на ногах, треба йому показувати Іванова, але йому віри немає.

 

194. Повірите, дізнаєтеся, хто він є такий, це не щось таке, а людська рука. Вона пише головою. Хто їй допомагає мислити?  Природа. А раз вона каже, діло буде після. Що ви робили? Ви не всі жили добре і тепло. Іншому не допомагали. Один радів, жив, а інший плакав. 

 

195. А раз йому жилося погано, недобре, що можна сказати. Скаржитися не доводилося. А жити треба    

було. Жили одні та інші. У одних все було, а в інших не було. Вина була самих, один від одного йшли. Не хотіли жити за Божим явленням. Не хотіли любити велику природу, вважали її нехорошою, і йшли від неї.    

 

196. А Іванов не пішов, свою любов проявив, у цьому ділі створив. Не став робити те, що робили всі. Особливо народжувати чоловіка такого, як він народився. А от виховувати стали не по-природному, а по-своєму, по-залежному. Стали думати про час, чекали його, щоб він був на арені. Довго вони чекали.

 

197. Дочекалися його. А він не таким прийшов, взяв і стьобнув, захворів чоловік. А щоб допомогти, таких людей не народжувалося. Всі люди пхаються. Хочеш, не хочеш, а йти буде  треба. Робота ніщо таке. Ну що, по-вашому, або по-нашому всіх з вами, тепер будемо робити. Дороги дві виявилися. Одна веде нашого брата до життя вічного характеру. Друга дорога багата всіма життєвими ділами. Все для цього є у цієї половини.

 

198. І в що одягнутися, і чим наїстися, і в домі жити добре. Але от життя немає, людина помирає, не закінчує свого діла початого. А тією дорогою вони не пішли, не захотіли. Ця дорога треба. Вона була і є, і буде між нами. Якщо ми за її візьмемо, ми обов'язково це в природі завоюємо. Як, по-вашому, тепер будемо ми братися, або зможемо вчитися. Для цього стоїть дім.

 

199. Або, можна сказати, весь наш всесвіт, мати природа, вона навпіл себе нам показує. Одна сторона хороша, затишна, тепла. Через це все наявне чоловік не доживає свій час. Він своє це життя в природі закінчує холодним і поганим. За це все, що він робив, з ним природа сама розрахувалася, як це слід.

 

199а. Людині не дали можливості на це діло вчитися. А зараз у природі розчиняються ворота. Вони показують дорогу ту, яку треба нам, усім людям. Не для того, щоб ми з вами знову йшли по тій старій дорозі, яка нас з вами весь час примушувала, щоб ми робили, і в цьому ділі помилялися. Ми до цього самі себе привели.

 

200. Стоїмо і дивимося, яка вона, ця мати багата природа. А ми з вами зробили те, що не подобається природі. Найкращого, білішого не може бути від цього енергійного снігу. Ми недолюблюємо, ідемо від нього, ховаємося в умовах. Вже ми не хочемо жити. І не хочемо ми вчитися в цих холодних, поганих якістях. Вони нам несуть невмираюче життя.

 

201. Людина практично цією думкою оточила себе. Нам треба давно вже це робити, що від нас сама природа чекає. Вона хоче, щоб люди за це діло взялися. І робили для того, щоб вийшло. Хіба нам не можна це зробити, що буде можливо. Чоловік переродиться зі старого на молодого чоловіка, зробиться мислителем одним з усіх.

 

202. Ми цього не хочемо, щоб чоловік став між нами і природою незалежним. Щоб він не був бідним чоловіком, а зробився через своє здоров'я багатим чоловіком. Досить нам таким бути, як ми є. Ще час не настав, а мене, чоловіка, стало розбурхувати. Щось не так, ймовірно, щось у тілі захворіло. Вже природа стьобнула.

 

203. Значить, зміна інша. Щось таке чоловік у себе відчув, він не знає. Він робить, а у нього не виходить те, що буде треба. Я скажу одне. Де бачили ви, щоб хороше погодилося з поганим. У кімнаті ми зробили свою атмосферу. А кватирку зробили для вентиляції, щоб чисте повітря хорошої якості погодилося з нашою неприємністю. У наших умовах вони нам нехороші, а ми примушуємо хороші.  

 

204. Хто вам дасть свою згоду в поганому своє хороше тримати. Це таке ж саме і всередині в шлунку. Ми так робимо хороше, смачне кидаємо, а там закваска непридатна. Що вам дасть хороше? Природа, повітря, вода і земля. Вона так, хороша. Але ми зі своїм поганим ліземо їй в очі. У неї чисте енергійне. А у нас непридатне, це нами зроблене.

 

205. Ми зробили одяг, ми одяглися самі. Нам від цього тепло, і дивитися на це добре. А як наїлися досита, нам чутно повно. А в дім зайшли: одна краса. Ми це зробили самі.  Для кого? Та для природи. Вона не любить на нас мертве, своїми силами гноїть. Ми ж природа, та ще яка хороша. А природі робимо нехороше все, за це отримуємо нехороше.

 

206. На нас накидається хвороба і застуда. Ми безсилі залишаємося в цьому ділі. А коли ми з вами всі до одного чоловіка візьмемо, і будемо робити незалежно, то у нас зробляться сили, воля спільні. Нас природа не буде так ображати, як вона нас ображала весь час. Ми з незалежного діла поганого, холодного не отримаємо.       

 

207. А хороше ми отримаємо. Це буде наше діло в цьому всьому. Ми люди будемо такі, як хоче сама природа. Вона не хоче, щоб ми одягалися в одяг. Вона за це все нас не хоче в житті такими здоровими тримати. Природа не хоче, щоб ми її продукт поїдали. Природа не хотіла, щоб тіло наше входило в дім, і там задовольнялися своєю таємницею.

 

208. Жодного чоловіка не пожаліла вона за його хорошу хватку, яку чоловік на собі показував. Що він фасоном одягнувся, наївся, ледве не лопається. А в домі своєму жив. Це не його особисте, як він привласнив своїм це природне. А ми, як природа, цим добром скористалися. Одяглися красиво, сито наїлися, зручно обгородилися.

 

210. Смерть не красить людину. І не хоче природа, щоб людина цим ділом займалася. У людини залежної руки нехороші, ноги теж такі, і весь організм незаслужений у цьому. Природа одного чоловіка поставила для цього. Іванову випала чара цим ділом займатися. Загартування-тренування неоплачувана річ, але зате справедлива.

 

211. У природі довго не живе неправда. Вона бідна в цьому за рахунок хорошого і теплого. Тривало жити, хто тобі це дасть. У природі, як матері рідної, треба заслужити. Від неї щоб отримати для себе хороше, хто тобі дасть за твоє зроблене нехороше природі. Цього людина не отримувала і не отримає. А от Іванов, тільки його тіло живе енергійне природі треба.

 

212. Вона цього часу чекала, щоб тіло було в природі здорового духу. Природа не любить нас, і не хоче нас бачити. Тому ми з вами не живемо, а вмираємо. Іванов по-нашому так жити не буде, як ми всі живемо. У нас не природне, а самовільне, вбивче, злодійське, шахрайське, несправедливе. Якщо ти чоловік живий енергійний.

 

213. Ти ж природа. Куди чим ідеш у природу? Не природою. Ти лякаєш своїм. Те, що на тобі, це мертве, не твоє, чуже неживе. А от Іванова, його особисте своє пахуче для природи. Здоровий дух, здорове тіло. Що може бути краще від цього в природі, від цього всього, якщо природа сама жива й енергійна.

 

214. Вона не така є, як ми думали, що завтра нам буде добре. За що, питається? Якщо ми в природі не зробили хороше. Природа любить любов. У природі на це є всі надії. Вона вірить чоловікові, йому створює сили, і їх зберігає.  Він не такий, як усі. Окремо від усіх.

 

215. У Іванова сили природні, він не лякає природу. І не хоче таким залишатися, як залишилися всі. Він не любить природу, особливо холод і погане. Природа любить хороше, енергійне, тепле. А чоловік сам захищений, він напівмертвий, померлий зовсім. Одягнув на себе не живе. А поїв таке, та зовсім неживе мертве непридатне.

 

216. У Іванова все природне своє приватне енергійне живе. Людське природне. А раз природне, значить, енергійне. Ніколи ніким не тривожне, а вмираюче на віки віків.  Іванов каже. Я, як митар, зі своєю молитвою фарисей багато обіцяв. А от дати, не дав нічого подібного.

 

217. А митар говорить. Я в цьому грішний тому, що нічого нікому не зробив доброго. Не дав нічого нікому. А Іванов поставив на ноги тисячу чоловік. Вже діло таке, що зробив іншому хороше. А раз хороше, то і для тебе буде хороше.

 

1966 рік 21 жовтня. Іванов

 

:6610.21  Тематичний покажчик

:Хороше людина помирає 19

:Думка змушує робити 48

:Думкою женемо зиму 61

:Чувілкін бугор 93

:Залежність і смерть 96,209

:Сон 105

:Сніг дух мій 107, 200

:Хорошого немає тягнемо 109

:Народимося для життя 110

:Бути нижче від усіх 111

:Учитель 112,140,145

:Учитель перша думка 145

:Людина вмирає 114,115

:Природа любить за вчинок  118

:Стара дорога 140

:Незалежність139,166,200

:Оздоровлення прийом 147

:5 порад 148

:5-кінцева зірка 149

:Ленін система смерть 158-162

:Загартування наука всіх 165

:Вчителя ідея166-170

:Юстиція 172

:Що буде 183

:Хороше тепле 186

:Від часу не йти 187

:Природа любить любов 214