Один чоловік у полі воїн. 1966.09

Іванов Порфирій Корнійович

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

    

1. Сонечко, ти наше рідне сонце.  Ти нам скажи, всім нам людям твоїм близьким на землі.  Ми всі хочемо, щоб ти нам розповіло про свою правду, яка не живе з нами.  Ми адже такими народилися, яких сама природа представила, щоб нашому чоловікові жити.  А вийшло в процесі всього життя, чоловік не здержав і помер, його не стало.  А хто цій справі став винним, що між нами всіма і природою зародилася смерть?  Про це  все нам говорить сонечко. У Казані є така лікарня психіатрична спеціальна.  Вона очолюється головним лікарем Ганною Іванівною Балошовою, у неї всіх одинадцятеро відділень.  А пятим відділенням керує Алмаз Разаевич.  У нього хворий Іванов Порфирій Корнійович, 68 років, лежить у палаті № 15. Один з усіх нам, усім людям, пише.  І запевняє в цьому, що ми, люди, у природі це все для людини отримаємо.  Зробимо все це чоловікові, котрого не було в нашому житті, а зараз буде.     

 

2. Завідувач 5-м відділенням Алмаз розповідає про його все те, що він робив, робить, і буде робити між нами в цих умовах.  Нам народ його прислав, ми за законом його тримаємо.  Він такий один у людях.  Каже нам сам Алмаз.  Та й до мене були лікарі.  Між ними і природою за це діло, яке він зробив, йому не лежати.  Ми з вами всі політичні люди.  Якщо людина робить на людині які-небудь експерименти, йому від цього діла корисно.  Я, каже лікарям Іванов, такий один у цьому напрямку.  Мені все рівно, який  день і який тиждень у році.  Всьому діло я.  А лікарі всього цього колективу не погодилися з ділом Іванова.  Його в цьому ділі одне – по природі за будь-якої погоди в одних трусиках.  Це буде живе енергійне між людиною і природою.  А в природі для людини дві дороги.  За висновком Іванова, одна дорога людьми використовується.  А другу зайняв, і нею йду.  Хочу цю дорогу ввести, і треба робити чоловікові те, що буде йому добре.   

 

3. За словами Алмаза, він  його зрозумів, і читає його всю писанину, яка протилежна.  Від чого одягаємося, і чому їмо, і в домі для чого живемо?  Нас з вами примусила необхідність.  Ми стали йти зі своїм хорошим і теплим, яке ми зробили в процесі, від холодного і поганого.  Можна буде нам від цього відмовлятися, якщо ця дорога є, нею йде Іванов.  Він за собою нікого не веде, і не хоче, щоб хто-небудь ішов.  А сам це все не кидає.  Робить у природі для того, щоб не сказали про його діло, що він нічого не робить.  По всьому видно з прогулянки, із-за гуляння, раніше від його ніхто не зможе свою ногу підняти.  Щоб хто-небудь виявився попереду, цього не проявлялося.  І не буде повторно  такого чоловіка, щоб він сказав, а потім зробив.  У Іванова молоде загартоване, здорове серце 25-річної людини.  Цього в житті ніколи такого не було, щоб це у себе мати.  Ми, говорить лікуючий лікар Алмаз Разаєвич.

 

4. У нього вся думка не та, яку ми проводимо між собою.  У нас з вами про смерть, ми йдемо від життя.  Від самого, що треба, ми йдемо.  А приходимо до того, чого не треба.    Коли народився, мені не було добре, а було погано.  Як зараз відбувається по всьому правильному.  Треба буде в цьому ділі спокій, а в Іванова робиться природне пробудження.  Треба буде захищати самого себе, робити хороше і тепле, а я, Іванов, навпаки роблю.  Треба добре і тепло укласти себе в ліжко, а ти лягаєш без усякого вкриття чистим тілом.  Це чоловікові тому, хто це робить, той оточує себе не хорошим, а поганим.  Чоловік виявився в неспокої.  А не спиться через холод і погане.  Цього не можна уві сні отримати.  Але зате я своєю думкою лажу по всіх тих місцях, де я не відмовляв бувати.  І для чого там сам себе примушував бути, і для чого практично це робив.

 

5. Я один такий хворий нешкідливий між нами всіма чоловік.  Мені ваші всі умови не треба.  Я себе не веду до хорошого і теплого, а веду себе до кругозору.   Однобоке життя таке, як усі проводять,  я його не роблю.  Для мене таке місце, яке всі наші люди займали.  Усім треба було таке  місце, в якому був прибуток.  Не місце життя людини в природі завойовує.  А тіло у ділі робить у природі погане і холодне.  Воно не потребує такого штучного вчення, йому треба для тіла єство в природі.  Його діло в тілі може прогресувати без усякого, заочно допомагати будь-якому горю, а радість навіки закладати через думку свою.  Я, говорить Іванов, не ви є, технічні лікарі, кому це завоювання давно треба підхопити.  І це все робити для ображеного, хворого, забутого всіма.

 

6. Що на мій такий поклик лікуючий лікар Алмаз сказав.  Я поки живу за те, що сам зароблю.  Моє загартування він визнає, а сам його боїться, як вогню.  У Алмаза колеться і хочеться, але сам ці якості не бажає сприймати.  Хто ж буде такий, як Іванов?  Хіба це погано буде, якщо Алмаз зі своїм знанням це діло візьме і зробить.  Не для самого себе він буде робити, він зробиться через це все те, чого він навчиться у вчення Іванова практично.  І буде людям допомагати не технічно, як допомагає лікар, а як природа природним порядком.  Повітрям, водою і землею.  Цього Алмаз через діло Іванова навчиться, і буде свою форму носити як лікаря, і буде народним учителем для того, щоб вчити в будь-якому місці в природі будь-якого нашого земного чоловіка.  А Іванов ці якості не тримає у себе таємницею.  Казав, кажу, і буду говорити всім.

 

7. У мене як у людини таємниці немає, у мене є істина одна для всіх.  Перш ніж комусь допомагати, треба навчитися в природі допомогти собі.  А Алмаз не вміє ходити по природі своїми босими ногами – вже у полі не вояк, а простий звичайний залежний  чоловік, хто так само, як і всі люди, стоїть у черзі і чекає свого дня.  Так само хоче захворіти, застудитися, похворіти, похворіти і померти.  Цього Алмаз хотів, хоче, і буде у себе мати.  Не один цьому ділу винуватий, скажімо, Алмаз.  Він щодня крутиться, але не знайде таких засобів цю хворобу видалити.  Вона поки є одна на такому чоловікові, як Іванов, розвинена, жива, і добре знає відповідь, для чого це все треба.  Іванов відповідає, для чого ти як лікар вчений  чоловік у природі живеш?  Тобі хочеться пожити тепло і добре. А кому ми з вами залишимо погане і холодне?

 

8. Алмаз розуміючий чоловік, береже сам себе.  Йому навіщо хтось.  Він добре знає по діло його, Іванова, що він один для всіх протилежний.  Йому не треба буде ніяка технічна допомога.  Іванов знає природу.  У цій лікарні у цих лікарів не їхня медична практика.  Вона робилася ними, вдень і вночі проходить, і бачить, як хворий лежить і чекає до себе душу з серцем життя людського лікаря.  Це його покладена робота, а він від неї біжить.  Він добре хворобу мою особисто на мені.  Я це все розвиваю між нами для того, щоб таким чоловіком між нами всіма не бути.  Видно всьому персоналу, залежному від цього, палати не порожні, з хворими ліжка стоять за підбором самих розуміючих хворих.  Вони так роблять діло лікаря одне.  За характером хвороби спитати.                

 

9. Звертається до хворого лікар.  Він добре знає хворого з ніг до голови і практично, і теоретично.  Його справа лікаря, він цим всім розпоряджається.  Його слово, сказане по відділенню, звучить, як у завідувача відділенням.  А хворий – це хворий, він хоче допомоги.  Ми такій хворобі, яку має Іванов, не вміємо допомагати.  У нас засобів немає.  Ми не навчилися з ним розмовляти.  У нас усіх наша залежність, а в його незалежність.  Ми зовсім не ті люди, як він.  Скільки тут у цьому відділенні лежить хворих.  Вони у вересневі знижені дні без ковдри не залишаються, всі вкриваються.  Їм від цієї температури, яка стояла в середній ... 9 градусів тепла.  Людині в нетопленій кімнаті не тепло було.  Іванов 21 серпня відчинив нам ворота до незалежного життя.  Ми з ним розмовляємо на цю тему.  Якщо ми з вами це будемо робити, що Іванов досяг в природі.

 

10.    Він може одягатися, і може без одягу залишатися в будь-який час року.  Він може їсти, і може не    їсти, і також дім не треба.  І в домі зможу бути не в холодному, а теплом.  Це не наша, всіх людей, залежність, кому доводилося вчитися.  Вона нас усіх вчила, не примушувала залишатися без одягу, без дому.  Це дорога лежить по землі незалежної сторони, яка вчить людину без цього залишатися.  Тому він і не одягається, і не їсть, дому не потребує.  Це живий факт між всіма хворими, говорить Алмаз.  У нього доказ один – загартовування.  Не так треба в природі виховувати нашого новонародженого чоловіка, хто не народжувався  тілом  для смерті.  А чоловік народжувався для життя.  Ми з вами, предки, за це взялися, і стали природу самі захищати природою.

 

11. Частка людське тіло, воно побажало себе обгородити.  Вибрали в природі таку сировину, з неї зробили товар, якість.  Одяг належний пошили, і наділи по фасонній формі, як якусь красу.  Чоловік у чому і показав себе між людьми.  Вони зробили собі їжу смачну, жирну і солодку, чим чоловік свою внутрішність задовольняв досита.  А дім з матеріалів будівельних зробили, чим можна людині в природі за все хвалитися, і доводити свою правоту.  Яка вона є у нас, ця могутня техніка.  Вона нам в цей час багато нового зробила.  У нас на арені є, що і дає нам легко отримати від природи.  Все це зробили своїми умами вчені.  Ми цим гордимося, і на весь світ і всю природу кричимо.  Але от одного ми не пізнали в природі – це нашого зовнішнього і внутрішнього ворога.  І не зможемо для нього знайти засобів, щоб зробити зброю і нею його вбити, щоб він більше на людях не прогресував.

 

12. Ми цю таємницю шукали, шукаємо і будемо шукати в природі своїм умінням, силами своїми, але не знайшли, крім як зброю створили з природи.  І навчилися цією зброєю в природі обробляти.  Для того ця зброя  робилося людиною, вивчали, розуміли, і заряджали, і уміючи стріляли в ціль, і убивали.  Питається, кого і чим?  Природою природу.  А от такого в природі не знайшли, і не вивчили, і не зрозуміли, як  буде треба в природі людині зробити для того, щоб природа своєю якістю могла послужити користю.  Не мачухою бути над нашою людиною, котра втягувала, примушувала бути підлеглим.  А треба зробитися в природі близьким рідним другом, що і допоможе людині позбутися самого поганого і холодного.  Ми з вами, люди, через це все не будемо так вмирати, тобто не будемо гинути так, як ми з вами весь час гинули.

 

13. І будемо  ми гірше від цього гинути за нас, за таких вояк або борців, хто в цьому ділі не жаліє сам себе.  Йде по своїй дорозі, і своє таке бажання сильне не кидає думати.  Це було так.  Мій батько  вічного покрою шахтар, його спеціальність зарубник по породі між вугіллям ж ... Така була зброя, чим мій батько нікому не кланявся, лише б 2 карбованці за зміну свою заробити.  На його ім'я все писалося, а в місяці було 24 дні робочих, в якому і як буває менше.  Мій батько, його звали Корній, а по батькові Іванович, прізвище Іванов.  Трудівник не любив дні втрачати.  Багато не брав, а одну паличку.  Коли місяць проходить, а за получку давали завжди зароблене.  Мій батько – без двох карбованців півсотні.  А раніше платили робочим золотими карбованцями по десять карбованців чотири штуки з п'ятіркою, а три карбованці по карбованцю срібному.  Це гроші такі ніхто, треба їх заробити.

 

14. У батька мого було залежне здоров'я.  Він зимові місяці в шахті ці рублі вибиває, а літній час хлібороб.  Він і там встигав.  Але кажуть, коли будеш гнатися за двома зайцями, і одного не впіймаєш.  У батька в цей час руки золоті, а серце дороге, здорове.  На це він був обдарований природою, діти у нього через рік народжувалися.  Щоб йому щастило в багатстві, природа заважала.  Одна була пара нехороших конячок, і тих украли.  Що доводилося робити нам двом, з сусідом Дмитром Сергійовичем.  У нього теж взяли пару конячок.  Я, як підліток, 15-річний хлопчик.  Це було в 1913 році.  На Успенське село на Мемокі ми пішли вдвох, а з Мемоков по балках на Вінокосовскі йдемо і горюємо.  Які були конячки, та свої.  А що, якби ми знайшли 1000 карбованців, ми так подумали, ми не таких купили конячок.  А коли ми прийшли з нічим додому, то батько мій пішов на ярмарські рудники.

 

15. Його запросили в Петропавловку.  Заєць напав на антрацитні пласти на новій проходці.  Куди я, як підліток, слідом покрокував?  Туди.  Мене скоро там зустріли в шахті камерою ручною качати.  140 копійок мені поклали зарплату.  А це не борщ ковтати, треба сила.  Я до батька в ветерб у  вентиляційні штреки для повітря, проходили у воді.  Я відкидав вугілля, а батько рубав.  Ми там багато не працювали, два місяці.  А потім батько отримав за нашу роботу 150 карбованці.  І поїхав на ярмарок у Білу, купив конячок.  Це мій для всіх спогад на цьому місці, у цій лікарні за таке важке фізичне явище проводиться.  Лікарі цьому не вірять, між таким хворим проходять мовчки.  Їх це не стосується.  Їхній хворий робить те, що всі.  Хворі і самі лікарі відвертаються.  Їм це не треба.  Їм треба яблуко з'їсти, а в ньому буде смак, та ще який.

 

16. Вони знайдуть для цього місце, і люди виявляться, і почнеться робота фізична.  А за її треба платити і отримувати.  Ми садимо сад не на один рік, а на декілька.  А хіба чоловік лежить в ліжку не так, як усі.  Він би стояв, це було б краще, ніж лежати та спати. Іванов не птах перелітний, на зразок нашого природного найменшого солов'я.  Йому не треба таке захоплене місце, шматок хорошої ґрунтової землі, щоб від когось обгородити і на ній розпоряджатися.  Індивідуального, власницького імені.  Я тут в цих умовах живу.  І це моє завойоване моїми силами, вічно не вмираюче  в природі, залежне місце життя.  Дім мій на розі поставлений, до нього інші маленькі будови для іншої якої-небудь тварини.  Її теж треба деякий час зберігати.  Це хазяйське око.

 

17. А у доброго господаря не одне це спасіння і самого зберігання в його житті.  В нього розум на це однобокий, як у всіх людей, залежних від природи.  Від чого і життя ніякого, крім як треба в цьому всьому зброю мати для того, щоб нею по цій місцевості стріляти.  Чоловікові такому, як Іванов, цих іграшок, цього діла не треба, щоб у цьому скарбі помилятися.  Не я тут в цьому місці  цього господарства ділок і хранитель здоров'я людей.  Відмовтеся від цього діла, а візьміться за незалежність, за її діло.  Їй не треба буде в цих стінах лікаря, щоб сюди посилати поранену з фронту людину.  Треба навчитися    природу пізнавати.  І виявити всередині і ззовні ворога.  А ворог – це ми, всі люди, кому треба    вся необхідність.  Нас вони народили для життя, а змінили на все те, що зробилося смертю.    

 

18. Навіщо так вчити було або озброювати, або заряджати.  А потім примушувати: іди з природою воювати, відбирай у неї якості.  Це буде треба робити чоловікові.  Вона право дала з нею воювати, він пішов, і там його поранили чи вбили.  А то за яке-небудь здійснене діло посадили у в'язницю або поклали в лікарню, і це буває в житті.  А ось це між нами не буває.  Природа – багата мати, всіх до одного чоловіка вона за собою  повела, і вказала свою одну дорогу.  І сказала: йдіть і шукайте для себе життя тимчасового явища.  Хто чим хоче займатися, діл знайду і дам кожному окремо.  Це буде треба робити.  Рік кругла одиниця йде за своїм порядком.  А їх люди чекають, тягнуть до себе всякого роду дні, що прийшли, їх треба зустрічати і проводжати без усякого капризу.  Якщо ми не будемо  цим зацікавлені, то і до нас нічого не прийде.

 

19. Ми всьому нашому діло.  Наше адже це було бажання розвинути між собою людьми технічне знання.  Ми, люди, своїм вчинком поділили навпіл наш рік, тобто природу.  Взяли своїм бажанням, і зробили одну сторону хорошу, а другу погану.  Одна тепла сторона, друга холодна.  У цьому всьому нам довелося придбавати, що людині треба.  Раз народився чоловік у природі, знаходь йому життя.  Тому він взявся сам за це діло.  Робив, робив, а потім помилився.  Його природа стьобнула, він захворів, довго не хворів, помер.  За цю історію, за погану і холодну, ніхто не брався, бо вона дуже важка.  А всі люди заперечили, не захотіли по найголовнішій дорозі йти.  Ми пішли по хорошій та теплій.  А холодну, погану всі люди не любили, і не хотіли, щоб вона була.  А за  висновком всім Іванова, ця історія була, вона є, і вона повинна бути межу нами всіма.  Раз можна буде робити людині, це треба буде пробувати.

 

20. Це штука непогана в холоді загартовуватися.  Ми ж з вами люди всі однакові, хочемо жити по-новому, по-небувалому.  Як роблю я, Іванов?  Не одягаюся, і не кушаю, дім не потребую.  Цього не було і не буде в природі.  Чоловік, він цим вчинком зацікавився, роблюся таким.  Сплю чистим тілом.  Я роблю тому, щоб бути тілу здоровим і міцним для прийняття такого холодного діла, яка буде нам усім однаково.  Ми з вами звикли жити в природі по-різному.  Один кутається по-своєму, а інший по-своєму.  Кінця краю цьому не знайдеш.  У людей народився свій індивідуальний самозахист, збагачення тими дарами, які добувають працею.  Ми живемо і виробляємо свої власницькі сили, які треба нам.  А ми бачимо такі напружені сили Іванова, які доводиться в цих можливостях виробляти як ніколи хорошими і сильними.

 

21. Для того я роблю це все, переді мною стоїть інше.  Я попрошу людей цієї землі цього атмосферного явища, щоб люди знали про це, і не заперечували ділу Іванова.  Воно робиться не для того, щоб пропало даром.  Мої сили – це сили є всіх.  Вони повинні загартовуватися.  Робити те, що потрібно всім нам, здоров'я.  А ми з вами не хочемо його мати, і не хочемо, щоб робив сам Іванов.  Він ці якості знайшов, визнав їх реальними.  Не спати так, як ми з вами хочемо індивідуально спати, і ніхто не заважав яким-небудь стуком.  Як це помітив, що він спить, і не можна хропіти.  На що це є організм чоловіка, він спокійно не живе.  Він повинен відчувати все своє важке і легке переживання.  А хорошим і теплим – це не задоволення.  Ми б з вами хотіли таку природу мати у себе, щоб ніколи не було в природі холодного і поганого.

 

22. У нас бажання одне, щоб було нам добре і тепло.  Ми з вами цього не отримуємо через час один холодний і поганий.  Запитайте ви, всі люди, у самих: чи добре буває вам завжди?   Ні.  Тому що сам час змінюється.  Те, що ми зробили і від природи отримали, це не все знайдене в природі, і ми не задоволені цим.  А Іванов каже.  Моїй ідеї, тобто моєму тілу це діло, що роблю зараз, дуже мало я зробив.  А робити дуже багато.  Але наші люди мене не розуміють.  Те, що я шукаю в природі, цього між нами немає.  А от це є.  Як ледве що-небудь не так, температура на людині з'явилася, вже треба їй градусник.  А після цього треба укол або таблетка.  Що це таке?  По-медичному, по-науковому, призупиняється ця хвороба.  Наука стріляє по ворогу, і тут же його вбиває, а іншому воно заважає.  Милі ви люди, це зроблено з хімічної речовини.

 

23. Ми з вами звикли вірити вченим.  Віримо тому, чому нас учені вчать теоретично.  Ми, значить, учимося в інших, а інші навчилися теж в інших.  Чого?  Та тому, що тимчасово призупиняє.  Нам треба навчитися такої якості, якої не було між нами, такими людьми, які сьогодні не вірять як такій практиці.  Іванов потрапив в це місце до цього лікаря Алмаза для того, щоб в їхньому відділенні узнати про практичну працю всього персоналу.  А його роблять люди, яких час не тримає.  То вони сюди до нас у лікарню приходять, то від нас тікають.  Ми, хворі люди цієї спеціальної лікарні, добре бачимо, що по нашому коридору можуть усі проходити.  І бачити в кожній палаті діло, що робить сам хворий.  Він на своєму ліжку розташувався.  Лежить та думає своє, але не чиєсь.  За те, що він зробив, йому створили режим.  Ми не тримаємо, каже, під своїм наглядом людину безвинну.  А тримаємо ту людину, хто закону ненормальності дотримується.           

 

24. Ми, кажуть самі лікарі, знаємо і бачимо, відповідаємо за кожну людину, хто у нас є.  А Іванов не такий, як всі інші.  Сам себе представляє всьому колективу цієї лікарні, і самому Лунца, голові комісії.  Він знає добре по зустрічі з Івановим у Москві.  Каже Лунц: «Я питав у нього про таємницю, яку хотіли схопити наші вчені».  Вони дуже багато знають, але робити не хочуть, я йому говорив. Лунц сказав: «Якщо ти помреш, твоя таємниця куди подінеться?» Недовго лазив у кишеню за словами.  Я, говорить Іванов, не маю ніякої таємниці, а ось істина є.  Я хочу, щоб ви таким зробилися, і пішли слідом за мною.  Ви теж будете такими героями, як і я, себе навчив від усякого ворога відбиватися.  А потім іншим людям хворим треба допомагати.  Це була і буде правда в природі – у повітрі, у воді, і на землі – що і створило працею всю цю річ.  Ми ж з вами воювали, з природою боролися.

 

25. Ми її вбивали штучно, а вона нас стьобала природно.  У природі сила – це холод, він нас оточує поганим, ми вмираємо.  Що може бути від цього гірше.  Смерть – холодне і погане.  Ми з вами ці якості не хочемо мати.  Але нас природа сама поранила, ми захворіли, і з цією хворобою сюди потрапили.  Я, Іванов, цим ділом не займався, і не хочу, щоб інші люди цим займалися.  Він у ці умови хотів потрапити для цього діла, люди не зрозуміли мій кругозір мого здоров'я.  Воно ж не робить у природі ніколи ніде поганого.  Сприймає природно погане і холодне, чим люди всі не радіють, і не хочуть, щоб це було.  Як же так я зі своїм тілом до природи?  Так весну теплу ясну не очікую, щоб був такий теплий день, як він цього року 1966 року 1 травня проходив.  Я в цій установі захворів такою хворобою, яка створила температуру.  Мене лікар Алмаз оточив термометром.

 

26. Він до мене, а в мене температура 39,6 градуса.  Це мені каже Алмаз, лікуючий лікар.  Ніяких розмов, а треба буде застосувати уколи для того, щоб убити ворога, що напав віроломно.  А ворога треба буде знати, звідки він з'явився, і для чого моє тіло примусив лякатися.  Мені укол в сідницю ввели.  А моє тіло виділення, створилася на ногах по коліна червоність.  Мені книжку в цьому ділі показали, щоб я прочитав.  Це, за всім висновком, усім їхнім визначенням, рожа.  Від чого мені довелося   злякатися, і я сильно через це задумався.  Значить, я доносився, мене природа обдурила.  Ці стіни моє здоров'я поглинуть.  А на мене моя неміч більше поширилася, і стала сильніше тиснути.  Я від цього всього не розгубився.  Не таких людей піднімав, не такі люди піднімалися.  Каліки, хворі, які потребують сильно допомоги, забуті всі нами.  Я від цієї паніки йду, беру своє все для того, щоб зробитися в природі одним воїном.

 

27. За моїм висновком, не хвороба відіграє ролі над людиною.  А, за висновком Іванова, відіграє ролі людина над хворобою.  Я беру на себе це і починаю займатися сам особисто своїм особисто трудом.  Я більше надіявся на повітря, воду і землю.  Ніхто, як це.  Та хоч би швидкістю, чим розвивається сила і воля.  Я всякого роду хворобу, що зародилася в тілі, шляхом вправи, вдиху і видиху чистого повітря, миттєвого одужання.  Це не моє одне, я його не привласнюю, щоб ним розпоряджатися.  Це не продаж природного тіла.  А навпаки, будь-якою людиною робиться для всіх однаково.  Немає ніякої між нами, усіма людьми, хто повинен в цьому всьому проявити любов до всієї природи, котра робиться всіма людьми не однаково, а по-різному.  Одному подобається, іншому ні.  Як же природі доводиться сприймати у себе, як живе з мертвим.  У природі між собою і також час.

 

28. Повітря, вода і земля, ні для кого це все разом прогресує.  І те робить, чого хочуть люди, але не задовольняються.  Ми, всі люди, ідемо по одній дорозі.  Всі люди не хочуть, за всім висновком, щоб чоловік захворів і заслаб так, як доводиться в природі хворіти.  Ми хворіли, хворіємо, і будемо хворіти в своїх умовах, які робляться людьми.  У першому відділенні теж два лікаря, вони приймають, як і годиться.  Вивчають окремо кожного чоловіка, йому дають повне право своєю хворобою хворіти.  Я, говорить Іванов, ніколи не говорив, і не скажу, що я у природі чоловік здоровий, такий, як думають усі люди, що вони здорові в цьому ділі.  Ми з вами залежні люди,  потребуємо в природі всі як один чоловік.  Хочуть по-своєму вчити.  Хіба психіатрія наука не однакова.  Хіба людина не хоче  у себе бачити хороше.

 

29. Якщо надворі лежав білий сніг, холод стояв, морози.  Усім хотілося одягатися, і тепліше. У перше відділення потрапив хворий зі своєю простої селянської головою.  Вона зустрілася з Маргаритою вперше.  Такого не було, щоб потрапив з таким наміром сюди в цю лікарню вдруге.  Я, він говорить лікареві, самій завідуючій, яка запитала, як у хворого.  Чоловік думав не те, що отримав.  Я, говорить Іванов Маргариті, сюди потрапив правильно.  Мене з інституту імені Сербського Тетяна Миколаївна сюди поклала.  Я повинен вам своє початкове довести.  Взялися за мене, такого чоловіка, хто народився для цього.  Це буде моя мудрість.  Практично без усякої науки по-природному став користуватися правами.  Не воювати з природою, і не робити те, чого люди всі так роблять, як у них виходить.        

 

30. Я Сталіна вчив через Введенського, хто зі мною зустрічався, і щодо мене залишився таким.  У Введенського залишилася думка така: «Чи то я був святий, чи то я був дурний».  А я був такий, як мене народила природа не шкідливим.  Я народився в природі корисним не для того, щоб ми, всі люди, жили так, як доводилося.  Їхнє хороше і тепле на їхніх тілах під час війни отримували.  Люди людей вбивали на розвиненій війні, яку ввели.  Як буде важко збоку дивитися на бомбардування, і на те, що робилося людьми.  Їм було це починання, тільки не було, кому починати.  Щоб цю бійню закінчити, була велика розвинена між людьми ненависть.  Я приїхав від усього народу всієї нашої Землі до Сталіна.  Його як вождя просити, щоб він погодився з думкою моєю.  Треба не перемогу над ворогом робити, яку робили всі люди до цього.  Вони не вигравали, а програвали.

 

31. Мене як такого мудреця сама природа вчила, що треба було зробити цій бойні.  Я цю картину знав, і передбачав на бійні Ісуса Навина.  Він сонечко призупиняв для того, щоб закінчити ворога.  Цьому бути, тому я через це опинився в Москві.  Я не боявся за свої слова, вони вели мене до істини.  Треба нам не воювати так азартно, як довелося Гітлера добивати з великими втратами для нас, руських.  Я був на боці цього. Хотів, щоб люди кинули воювати, а замирилися, пробачили один одному. А через це зробили друзі.  Я як з природою до цього часу жив, чого тільки я не робив з природою.  Я був злодій і вбивця, самовільний, нехороший у теплі чоловік, кому прийшла думка одна для всіх.  Треба буде нам, усім людям, вибачитися перед природою, як я сам зробив.  І попросив природу, щоб вона мені дала життя не старе і минуле між нами, яке залишилася позаду.

 

32. Я упросив її, вона мене навчила про це всім словами писати.  Чи це не моє було залишити позаду    все те, що я мав до цього.  Тепер відмовився, а взявся за нове і небувале в житті. Не воювати з природою, не боротися з нею.  А я, як чоловік незалежний в природі, подружив, зробив між собою і природою любов.  Вона мене одного цією думкою обдарувала.  Я став практично робити.  Я почав з самого півдня цією роботою займатися. Мені в житті моєму природа підказала, щоб я в процесі цього всього виявився один у полі воїн. У1936 році в листопаді місяці 25 дня в Москві з’їжджався народ на з’їзд 8-й Надзвичайний утверджувати Сталінську тоді конституцію.  Я був своїм загартованим тілом.  Не хотів, щоб наші люди були в природі від неї залежні.  Я по природі бігав зимою і влітку при будь-якій атмосфері роззутим, для цього гартувався.  Робився для всього в природі Переможцем природи і Учителем у цьому, Учителем народу.

 

33. Хіба не знаю, куди і навіщо потрапив, і з ким розмовляв.  Мене колись привели в цю лікарню, та посадили на стілець голити, стригти, то в цей час сестра маленького зросту, на обличчя рябенька біленька своїм словом кричить на того перукаря, хто свою зброю вже направив.  Каже: «Стійте, не стрижіть його».  Це слова були лікаря.  А лікар всьому діло.  Тут він зі мною розмовляв про мою хворобу.  Я не побоявся зустрічатися в кабінеті першого відділення з начальником Глібом Глібовичем та головним лікарем Ганною Іванівною.  Вона мене зустріла своєю впевненістю за те, що я потрапив удруге.  Я потрапляю за одне діло, мене звинувачують.  Краще треба  померти, якщо хтось із людей, що живуть на землі, будуть моєму проти.  Це не моє, мною завойовано в природі.  Це наше всіх любителів, наших людей, хто зацікавиться цією штукою займатися, загартовуватися в тренуванні для того, щоб не захворіти і не застудитися в природі.            

 

34. Цього мало мені, що я здобув.  Я навчився інших позбавляти від усякого роду захворювання.  Я був покладений в Ленінградську лікарню, спеціальну психіатричну.  Вона мене такого, як і зараз, прийняла.  І на цю ж саму ідею вели розмову.  Ми з вами, вчені та невчені люди, всі вклоняємося будь-якому і кожному дню.  Він нас примушує зберігати, ми до нього готуємося.  Будуємо з продукту сніданок за нашою розвиненою на нас потребою.  Ми не одні з вами це все робимо.  Перед нами лежить діло, його треба зробити.  А в цьому ділі все вміння чоловіка. Він у цей час для життя  людини насіннячко закладає, для нього повне задоволення.  Він своє діло на іншій людині використовував.  Сам не знає, а що ж буде далі.  Його в цьому ділі велике незнання  в природі, а чоловік вже закладений.  Діло матері одне – це дитя виходити, вигодувати і виростити, щоб людина жила так, як прожили всі наші померлі люди.              

 

35. А всі люди в природі народжувалися залежні.  Для них треба було одне, друге і третє.  Але щоб сказати: це все, більше не треба нічого.  Я, мовляв, добився від природи, вона мене обдарувала силами, чим я залишився задоволений.  А то я в житті хотів ще хорошого, і необхідно треба воно.  Я це хотів привласнити до свого імені, і назвати: це все моє.  А сам у цю хвилину, у цей час помер.  Кому це все дісталося, і хто цим усім був задоволений?  Якщо це  час, якого чекає весь світ, від цього всього діла залежить все життя людини.  Він у цьому ділі народився, і в цьому ділі живе, і з цим ділом умирає.  Ми з вами багато років прожили та проробили.  А ще скільки діл у природі не зроблено, і ще не пізнане це діло.  Ми всі сили самі люди для цього діла кладемо.  Ми хочемо, щоб нам було всім добре.  Ми цим ділом зацікавлені зустріти сьогоднішній день, щоб він був між нами усіма хороший.  Як же його такому не дякувати, і не робити те, що ми зробили добре.

 

36. А збоку живе сусід, вже не те, що ми з вами на сьогодні маємо.  У нас є все для того, щоб дочекатися, і в цей день зробити, чим весь рік треба користуватися.  А рік треба жити, треба нам і трудитися не легко, а важко.  В якомусь зробленому ділі втомишся.  Ляжеш у постіль приготовлену, хорошу, теплу, у чому заснеш.  Отримаєш задоволення, про яке ніхто не знає. Життя створює не сон, а дія.  А уві сні гине герой.  Так і ми робимо щодня.  Не погано їмо, дуже добре і досита.  А прикрашаємося в наш прекрасний одяг, який у формі фасону показує чоловік чоловікові.  Дім побудований для того, щоб у ньому жити літо і зиму.  Та робити те, що поки таємницею живе.  Ми не знаємо, чому помираємо від цього дня, що прийшов?  Ми з вами його, цей час, тягнули.  Не один я особисто, а всім воно було потрібно.  Ми його дочекалися.  Рано до сонечка приїхали на це місце, де чимало закладалася весь час думка.

 

37. Земля, не завжди вона була людині джерело.  Земля є фронт, розташований по всьому людському ділу.  Людина робить те, що треба в житті, щоб зробити без усякої помилки.  За землею доглядають.  Землю вчасно орють, заздалегідь кладуть під сніг, і лежить всю зиму в холодні морози.  Ми про це все кругле колесо пам'ятаємо, це перше.  А друге, ми про це діло дуже сильно думаємо.  Це все наше подальше життя.  Живий факт – це наша людська нива, поля.  Природа, а в ній дві сторони.  Одна – тепла і хороша, чим всі люди зацікавилися, і в себе тримали.  Вони хотіли, щоб цей час довго від них не йшов для того, щоб в цей час люди робили те, що їм було потрібно.  Я, говорить чоловік, один з усіх нас, що живе в природі, упорався, вчасно зробив те, що треба в природі.  Ранньою порою зорав свою землю, оранку поклав під зимовий сніг.  А в самого думка, не кидаю про цей початок мислити, що я повинен робити далі, тобто завтра.                         

 

38. А в мене мій весь уклад у цьому всьому природному ділі.  Ми, всі люди, залежні від цього всього.  Це робили і робимо щодня.  А до нас, як по книжці перегортаються листи, так і наші дні з'являються.  А ви самі знаєте про появу і до нас нашої весни.  Ми її проводили, ми з вами і провели наше літо, яке примусило з ним розпрощатися.  І взятися за зустріч нашої осені, вона нам свої дні по одному такому сухому, ясному, в сяючому сонечку, про що в усіх ішла мова.  І були люди задоволені всім, забратися треба і готуватися до холодного і поганого часу зі своїми силами.  Треба робота нелегка і чимала, лежала між нами і природою.  Нас з вами час вів.  Ми крокували по природі по землі на відпочинок.  Ми всю землю свою залишали на всю зиму без усякого діла.  А самі забралися в будинки, і там для себе створили умови за рахунок придбаного нами.  Ми з вами на це все наше діло все літо провоювали.   

 

39. Та проробили те, що нас примушувало літо, придбавати свій належний продукт нам, самим людям.  Ми не губилися, поспішали, робили, творили щодня.  А у нас фонд вийшов, зараз у будинку ми є, та за іншими тваринам, як силою, доглядаємо.  Та женемо від себе цей холодний, поганий наш час, котрого ми з вами не любимо.  Наша чоловік своє життя свій час проживає не так, як це треба.  В одного сусіда, хоч відбирай у нього здоров'я, а в іншого немає його.  Захворів, хворіє, стогне.  Кому це треба в житті?  Він щасливець, живе, робить те, що треба.  А тому, хто був у цьому ділі нещасливий, цю зиму сам втратив, і в цьому ділі нічого в житті не завоював.  Всі люди не вояки, не ділки свого діла. У своєму зробленому ділі, котре чоловік робив, в ньому помилився, на віки віків загинув.  Шкода було такого діла, в якому ми всі залишилися, і не здобули такого блага, щоб не хворіли і не застуджувалися.  У природі всі люди залежно живуть.

 

40. Так жили всі в цьому ділі, і померли назавжди, їх не врятувало.  Провоювали вони в природі.  Те вони зробили, чого не треба було робити, померли в цьому. А зараз між нами народився воїн.  Чому відокремила від нього нас?  Ми не воїни всі в природі через нашу зброю.  А він вояк один без зброї.  Він – береже природу, а ми ні.  Ми з вами – нехороші люди, а він ні.  Ми однобоко живемо, добре і тепло, а він – з кругозором, холодно і погано.  Він – Переможець природи, а ми ні.  А Переможцеві не треба в дорозі ніж, або шило з голкою, він не будівельник своєму індивідуальному тілу.  Самозахист йому не треба.  Йому треба, і близько, його невмирущий друг у природі: повітря, вода і земля.  Не один я цього потребую.  Люди наші без чого не залишаються самі бути?  Їм треба площа землі, як якесь виробництво, в якому доводиться вчепитися.

 

41. І ногами своїми повзати, та собі що-небудь з хорошого пошукати.  Земля дещо таке для людини виявилося в житті джерело.  Вона стала народжувати те, що потрібно.  А людині треба не одне дикоросле або дика тварина.  Людині потрібно поля, фронт роботи, де людині буде потрібно всякого роду зброя.  Залежному чоловікові буде потрібно і ніж, і шило, і голка, і пила, і будматеріал.  Також треба було колесо, воно закрутилося, як якась звичайність.  Стало катати, що завгодно.  Чоловік зрозумів, що йому це буде треба.  А от мені, такому залежному чоловікові, довелося між живими людьми зробитися не таким, як вони зробилися.  Вони не йдуть з колії, займають своє могутнє місце, стараються на ньому жити.                   

 

42. Як би вони не жили, і що вони не робили, їх природою не виправдано через одну нелюбов.  Чоловік любить все тоді, коли йому від цього робиться добре.  А коли природа себе поміняє, зробиться не такою, як вона була, чоловікові доводиться від цього йти. Незалежний чоловік – це буду я, Іванов.  Ні вязниці, ні лікарні не побоявся, навіть природи, що вона мене стьобане.  Природа – це той ж чоловік.  Маргарита лікар мій лікуючий, вона зустріла мене зі своїм психіатричним знанням, вона випробувач мого здоров'я.  Якби вона не дозволила у своєму відділенні писати, я б не писав.  А то я їй написав про любиме здорове серце.  Я написав і «Моя перемога».  І не побоявся природних днів під час холодної морозної зими.  Я ж не кращий від усіх, але в мене не їхня дорога.  У мене загартований шлях.  Мене у себе у відділенні Маргарита і місяця не протримали, як підняли на третій етап у 5-е відділення до Алмаза Разаєвича.

 

43. Але, думаю, тепер моє взяло, лікарі погодилися, дали мені волю полежати.  Я так було подумав, і без дозволу став сам застосовувати всякого роду діло.  На прогулянку вийшов не наряджений, як і всі люди, залежні від одягу свого.  А на прогулянку без усякого привів до трусів одних.  Як мені подобалося, так я і робив.  Думав, що це все для мене тут пляж.  Побігав назад, вперед, з мене посміялися, як з чумового.  Але я не звертав ніякої уваги, робив своє.  А хворі теж стали робити, це мої сили, не чиїсь, це розвивати.  Я до відділення до завідуючого, до Алмаза.  А він запитав мене, де я є?  Я знав, а він мені каже: «Ти перебуваєш у нас в психіатричній спеціальній лікарні.  Що ми скажемо, те будеш робити.  А це твоє самовілля».  Сказав мені Алмаз: «Я від цього вчинку, який мені залишив, я тебе за це   поголю, постригу, і прив'яжу до ліжка».    

 

44. Але, думаю, пропав, тут з'їдять.  Особливо я подумав на Алмаза.  І став із цього всього вилазити.  І видираюся на верх гори своїм ввічливим вчинком.  Моє взяло.  Я нижче від усіх став, особливо перед персоналом, перед першою нянечкою.  Я своєю зрілістю їм батько, а я їм низько кланявся, вважав, це їхнє все.  Та й з хворими знайомився, особливо, хто кого вбив, або кого обікрав.  Тут без діла не лежать, а з яким-небудь, хоч маленьким ділом, але є воно.  Я всім казав, кажу і буду казати про свою правду, про загартування-тренування, яке я роблю тут.  Чому?  Та тому що це сили не мої, а чужі людські.  Здоров'я це буде все наше.  Якщо ми будемо такі, як я, Іванов, то ми не будемо  тут у цих умовах у цій лікарні.  Як я не заслуговував, але мене люди не зрозуміли, і в цьому ділі помилка, вони винні.  Ну що ж, поки я буду винен.    

 

45. Відповідаю я поки за те, що я був тоді хворий, за висновком самих лікарів.  Але хвороба є хвороба, вона ні з ким не рахується.  Моя хвороба, говорить Іванов, з нею і горілку можна буде пити, але я свідомо цього не роблю.  А дивлюся, вивчаю і розумію, як за цими хворими доглядають.  Це робота їхня, треба любити її.  А ми любимо гроші, за них працюємо, і ними живемо.  А допомога – це стандарт, це таблетка, або різні уколи шприців, та ніж операційний.  Все це технічно, але не природно.  У мене запитують, як я лікую рак.  Всі це хотіли знати, цю таємницю Іванова, Іванов у цьому ділі яку заграв роль.  Воно просто робиться, так чоловік сам у природі робить.  Якщо чоловік добився своїм умінням у природі, не хворіє і не застуджується.  Це чоловік зробив, значить, він цим хвалиться.  Не те, що хвалиться  в будь-якому місці, і в будь-якому ділі своє це показує.  Іванов каже, це моє таке знання, це знання на мені.

 

46. А раз моє знання, що потрібно робити, я в цьому ділі навчився.  Мені природа підказала, що треба буде робити в природі чоловікові, щоб ніякої хвороби, яка заважає.  А моє загартування-тренування це не моє.  А всього людства наука фізичного явища.  Найголовніше, це чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження, миттєве одужання.  Що може бути від цього краще і здоровіше.  Мій організм, він же робив.  Питається, для чого це я ходжу на прогулянку в такому тілі.  Хто це діло міг дозволити, якщо у мене не було  мого здоров'я.  Я надіюся на своє молоде, здорове, загартоване серце.  Воно мене в природі зберігає.  Для чого, питається, що я краще від усіх?  Я так ходжу, як жодний чоловік не пробував ходити.  Всі люди, крім мене одного, залежні в природі.  Їм треба шапка, їм треба чоботи не погані, а хороші.

 

47. Їм треба білизна, їм треба верхня сорочка, штани хороші і теплий піджак.  Це не все, для денного прожитку, та ще в яку пору року.  Треба не один шматок білого або житнього хліба, і не одне блюдо приготовлене, з хорошого, свіжого смачна їжа.  Три рази, чотири рази сідати за стіл.  І не одну ложку вживає приготовленого людина, не один день це робить.  У році 365 днів.  А скільки років чоловік проживає.  Він без цього діла сам себе не залишає.  Щорічно трудиться, щорічно працює, придбаває те, що йому треба в його житті. Ми з вами цим живемо один раз у природі за рахунок цього, що ми знайшли, зробили своїми руками.  І вжили самі, але не врятувалися в цьому ділі, взяли безсило померли.  Нас це все зроблене не вберегло.  Які ми люди.  Вчили, навчилися, вчені стали.  Що буде з тобою завтра?  Ти залежна людина в природі, нічого не знаєш.

 

48. Яка зустрінеться з тобою погода?  Ти в цьому бідний, незнаючий чоловік.  У тебе твій технічний розвиток розуму, яким ти, такий вчений, хвалишся.  Ти ж цього ворога, який оточив тебе раком, нічого не знаєш.  А він на тебе напав, що ти для цього робиш практично.  Ти ж теоретик, віриш штучній якості.  Для тебе живе тіло не чоловік.  Він же один у полі воїн через свою любов, що створена в природі, яка любить холодне і погане і хороше та тепле.  Жоден наш залежний чоловік цього не робив і не збирався робити.  Це тільки далося Іванову, одному в природі, загартувався в тренуванні, обгородився в природі так природно, але не штучно.  Чоловік я живий, а ви закутані в мертве.  Нам треба наша проблема і мета добитися в природі вчинком чоловіка.  Його треба в житті виходити, зробити таким чоловіком, як я зробився, Іванов.  Ви думаєте, всі люди, я не вмію добре і тепло жити.  

 

49. Я вмію добре і тепло жити, але і вмію холодно і погано жити. Ось яке моє завдання і мета –  стати в полі одним воїном.  Я хочу свою якість добитися, щоб взагалі щезнув ворог наше ракове захворювання.  Ми з вами по дорозі одній ступаємо. Не по такий, по якій іде один з усіх чоловік, навчений нашою природною, холодною і поганою стороною, котрою я весь час займаюся, і буду в цьому ділі займатися.  Всім здається, що мені в цьому ділі недобре.  Якщо дивитися збоку.  Я роблю не те, що роблять усі люди.  Для мене день однаково в будь-який час приходить.  І наказує всім робити те, що наші предки залишили нам, свій такий важкий розвиток у житті.  Природа недарма сама себе змінила, стала не такою, як була.

 

50. Вона лежала снігом на землі, і збільшувалася до часу.  У природі як була, так вона й залишилася, велика для людини зміна.  Такий сильний час наскочив, сонечко своє тепло додало.  А сніг від цього у воду перетворився.  Нам ця сторона не треба, нам треба скоріше позбутися від того, що було.  Ми не хочемо сидіти вдома, нам треба степ.  Нам фронт всюди робиться різного виду роботи. Людині доводиться поспішати на цьому місці, зробити те, що треба для нашого життя.  Ми за землю всі вхопилися, з неї робити оранку.  А з оранки – грядку, у грядку кидаємо зерно, примушуємо його сходити не погано, щоб добре наше діло чекати.  А поки воно візьметься за свою густу силу, воно себе покаже, і зробить колос.  Потім його нал'є багатьма зернятками.  Слідом за цим настане пора цьому всьому дозрівати в червоне тверде стигле зерно.        

 

51.Чоловік цього очікував весь час.  Дочекався врожаю, і підготував сам себе цей урожай зібрати, як якесь добро.  Вважається, для життя золото, воно збирається по зернятку, робиться багато.  Все це роблять руки чоловіка, його труд гроші, на все робиться чоловіком.  Один досягає, а інший не отримує того, чого слід.  Природа сама неоднакова, приходять дні, вони ніколи на землі однаково не стоять, а робляться по-природному.  Не по людині, а по повітрю, воді й землі відбувалося.  Так, як робилося за думкою людини, не робиться природою.  А по природному завжди чоловік робить.  Він боїться залишатися без усякого одягу, він його придбаває.  І одяг, і їжу, і житловий дім, але нічого це не дало.  Одні з усіх люди.  Ми навчилися в природі робити все для того, щоб легко жилося.  А природа на легке не звертала увагу.

 

52. Вона любила, любить, і буде любити того чоловіка, хто багато в ній працює, щоб швидше  забратися з життя?  Я чоловік не такий, як усі.  Навіть не так думаю про природу.  І чекаю не так, і роблю не за таким, як усі люди.  Шапку, брюки, сорочку вранці після глибокого сну, і також чоботи треба на ноги надіти.  На це треба закласти працю, а в праці треба час. Я незалежний чоловік, не потребую і не чекаю так час, як всі його чекають.  Це людська бажана хвиля, вона цей час до себе багатьма умами тягне.  Якби ми з вами не думали і не робили, у нас би нічого не виходило.  Всі люди весь рік безперервно самі себе примушують.  І роблять вони все те, що їм подобається і виходить живим фактом.  У природі час, як по порогах.  День за днем приходив, і кожен день те само робив, що всі робили.  Одяг носили, чоботи носили і шапку теж.  Це ж мертва річ, якої створюють тони.  А тони це все мертве тисне чоловіка у нас.

 

53. Ми з вами заслужили від природи, знаємо добре про це діло.  Не треба б робити, працювати, а час сам примушує і показує діло.  А в ділі все життя прогресує.  Людині не один треба час, в чому людина придбаває що-небудь.  На це потрібно для цього діла місце і сировину. Її теж працею створюють, і роблять через якусь здібність у природі, без чого людина не живе, і не зможе без цього жити. А в незалежного чоловіка це не проявляється. А то в житті чоловіком робиться в природі, що шкідливо йому. Він одягнувся, як слід, в хороший одяг, котрий прикрасив тіло людини. Це впав на землю сильний дощ, наробив води, бруду, вже недобре. Я не думав так, як думали і чекали всі. Я без одягу повсякчас перебуваю тепло і добре, у холодному і поганому роблю. Хочу, щоб люди цьому не заперечили. Прийняли так, як вони чекають і хочуть, щоб це у них було. А інший чоловік і думає, він і робить той же самий час і те ж саме діло. Треба б перегнати розумника вченого чоловіка, але щось заважає.

 

54. І час один, і діло одне, руки такі, очі теж, вуха, ноги. Але щоб вийшло, цього немає. Чоловік незалежний у світі один. Я роблю для того, щоб вчені цим ділом зацікавилися і стали робити. Але в учених своя недовіра. Вони бачать правду, але не хочуть визнавати за істину. Їм треба яблуко, яке росте на дереві, і свою красу, щоб люди дивилися, і свій апетит на це діло розвивали.   Ми коли скуштували, узнали смак і наслідки, ми починаємо ці яблука розводити. А от це, що дає нам погане через це діло, ми з вами йдемо, біжимо. Все це зробила наша залежність, що дорогу указує. Вона розділила між людьми природу, і не захотіла, щоб люди легко жили. Взяла і примусила цілий рік трудитися, та робити те, що було треба. Ми не хочемо розуміти чоловіка, хто бачить далеко. Але сказати кому-небудь про це правду, яка показує на себе. Я незалежний чоловік, щоб по своєму вмінню примушувати чоловіка, щоб він робив те, що доводилося робити чоловікові, що не знає природи.

 

55. Чоловік зробився новим, не визнав старе. А ось зима, та ще ніколи не бувала вона в цьому році. А вперше приходить свій час, наближає. Він по всій нашій земній кулі міняє, і хоче тепле прибрати, а холодне проявити небувало. Ми, всі сили кладемо зустрітися з холодом своєю залежністю. Вона нам багато діл дала, щоб ми з нею пожили, а потім так само, як усі люди, залишили своє діло. Недоробили, а пішли в область переказу. Треба було б жити так, як хотіла природа. Вона не хотіла, щоб чоловік з природою воював. Вона хотіла, щоб мирно жив, і показував у природі живим, енергійним. Це зробив тільки Порфирій. Він зустрічає холод, спеку, голод, погану сторону, що не визнається вченими. Я роблю сам свідомо, не визнаю одне тепле і хороше в цьому ділі. Ми не хотіли, щоб від нас ішло тепле, хороше, як воно і робиться перед нами.          

 

56. Мало того, що було і є у нас приготоване, що їсти й одягатися. Ми, люди, боїмося залишатися без усього цього. Ми з вами хотіли, щоб природа давала безперестанку, але це не вийшло. Природа сама взяла і прогнала всіх зі степу, а загнала в будинки, щоб від поганого і холодного йти і не бачити це. Незалежний чоловік проявив сам себе в чистому повітрі через вдих і видих, і сніжну холодну пору. Ми в цьому ділі не пробували і не робили того, що треба. Ми по-новому боялися залишатися, і не хочемо погано жити, у нас з вами такі люди. Я можу сам себе назвати: істинний Бог усієї Землі. Не прийшов за тим, чого потребують усі люди. Вони йдуть своїми дорогами, хочуть, щоб у них було все для того, щоб один час цим добром користуватися, як своїм багатством. А щоб задовольнити себе назавжди, цього не довелося отримати.

 

57. Даремно він пішов по цій дорозі. І став робити, що йому від цього діла стало шкідливо. У чоловіка стали рости його потреби для того, щоб за рахунок цього довелося рости вгору. Моя така дорога, каже чоловік. На досягнутому я не зупиняюся, мене природа не забуває. Лише б тільки я хотів, і в цьому проявив своє бажання, поставив свою любов, яка метою візьметься зробити це, що ми, всі люди, почали робити, і досі не перестаємо. Щодня ми робимо, у нас із цього діла робиться хороше і тепле. Як же нам з вами цього не робити, якщо у нас виходить живий факт. Нас з вами земля не збагатила.

 

58. Ми не знайшли для життя того, що треба. У нас з вами існує прогрес. Ми сьогодні одне робимо, завтра робимо інше, цьому ділу немає кінця і краю. Ми з вами технічно сильні виявилися, в природі на всіх фронтах ми досягаємо, і те ми маємо, що нам треба з сировини. А потім робимо продукцію, з чого деталь споруджуємо. І творимо машину, і пускаємо її в наш простір, по нашій землі і в повітрі. Вся наша в цьому здібність робити розвідку для того, щоб завойовувати у себе природну таємницю, котрій немає кінця це робити в природі. Сьогодні Місяць буде потрібно людям, завтра Маркс, і так далі і тому подібне. Треба людині це діло продовжувати і продовжувати. Ми ж з вами народжуємо джерело людині як природу, і її природою озброюємо. Кажемо: треба зарядити, а потім навчитися цим зарядом стріляти.

 

59. Ми стріляємо в природу природою через те, щоб вбивати свого ворога. Хто ж, за нашим усім ділом, ворог? Чоловік зі своїм ділом помилився, і отримав у цьому ділі смерть. Помер, але за нього залишився інший, такий же чоловік, як і він є. З таким наміром, з такою політикою, і такою економікою, котра чоловікові як богу душі й серцю не допомагає. А примушує робити в природі дуже багато. Немає кінця і краю ділам, їх не переробити руками людини. Це все чуже природне, але не людини, хто задався мети це все, зроблене ним, на собі витрачати. Як це виходить у житті. Одягу мало, їжа нехороша, мало. І в домах хороших не всі живуть. Є люди такі, чогось іншого вони потребують. Вони шукають вихід цього всього позбутися. Їх це штучне не задовольнило. Їхнє бажання: чоловік хоче зробитися безсмертним. Чоловік хоче бути над всесвітом, природою Богом, але в нього не виходить.

 

60. Бути Богом землі – треба навчитися не робити того, що роблять усі люди. Їхні багатства, в яких вони оточили себе. Сплять у ковдрах, вони в них задихнуться, помруть, як і не жили. У Бога, незалежного чоловіка, по природі лежить своя дорога. Не штучно зручна, а природна. За рахунок холоду і поганого треба буде жити. Хороше й тепле один час визнається Богом без усякого штучного.     Бог каже: і навіщо я є Бог. Хіба мені треба буде одяг, або треба буде їжа, або треба житловий дім. Якщо мені треба природа. Яка б вона на землю ні прийшла, вона для мене близький улюблений і рідний друг. Я, каже Бог, люблю, для мене в природі нема ніякої різниці між зимою і літом. Літо приносить плоди, їх треба буде людині поїдати. Це такий закон залежної людини.

 

61. А в законі є обхід. Можна буде його обійти і залишитися без їжі. Що з себе представляє ця вода? Зовсім інше, чим повітря. Вода кип'ятиться, ложечками сьорбаємо. Вода одна не їжа, їй треба приварок, у воді теж життя. Словом, також хліб печений без води не продукт. Це деталь, чим можна буде людину вбити. А пишно спечене хвалимо, та ще живемо за рахунок його. Це дорога лежить вся знайдена людей. Вони без неї не залишаться в житті. У них ця звичка введена. Бог по снігу, по морозу, по холоду в чистому тілі, без усякого самозахисту йде босими ногами. Без усякої їжі. Не потребує свого дому, в якому живуть усі люди. Кажуть: нам тепло і добре. А Богу ніколи не робиться тепло і добре. Завжди йому погано і холодно, але зате чудово здорово.  

 

62. Бог не збирається так жити. У нього права широкі. Він сьогодні прожив погано, а завтра теж. Для нього не треба буде те, що робиться людиною. Він на землю не прийшов з природою воювати. Його діло одне – між собою і природою дружбу і любов мати. Богу був такий час, якого чекав і думав про нього чоловік. Богу весна зі своїми днями не відокремлювалася. Зима взимку, а літо теж спекою. Тіло Бога не ховається, природи Бог не боїться. У нього серце молоде, загартоване, здорове. Для того воно таке, щоб через свої руки струмом вбивати  в іншого, хворого, забутого всіма. Бог про це не забуває. Він для цього прийшов на землю улагодити всіх життя. Війни ніякої, в'язниці не буде, лікарня зникне, праці ніякої. Тіло Бога завоює все в повітрі, у воді і на землі. Не буде ніякої своєї власності. Місця не буде. Буде людина Богом природи.

 

63.   Природа не буде нічим заважати тілу Бога. Буде жити за Богом. Нічого ніяк ніде не потребувати. А бути Переможцем природи і Вчителем народу, щоб люди вчилися і робилися всі Богами. Чоловік не буде таким, як усі люди зі своїм апетитом, зі своєю красотою. Це буде для нього найкраща сторона, вона не буде потрібна Богові. Він так говорить. Як робиться Івановим. Ще десь цей час, який ми хочемо по-нашому, по-людському зустріти. Чоловік хоче, щоб у нього було, і на ньому хороше, і в ньому. Щоб досита наївшись, а в домі щоб кругом було добре. Із цього всього хорошого зробиться погане і холодне. У природі робиться все залежним чоловіком, вмирає від цього всього, що він робить у житті своєї. Богу це, що ми робимо, буде не треба. У нього в тілі сила, воля є одна для всіх життєрадісна.        

 

64. Для залежної людини все треба: і повітря, і вода, і земля. А Богу це не потрібно. Йому потрібно велике терпіння у всьому. Треба було одягатися в хороший фасонний одяг, і їсти досита, похвалитися. Це було добре через це діло. Бог не народжувався для того, щоб пожити один час, а потім своє тіло прибрати на віки віків. Це діло Бог відхилив від себе, ввів важке в цьому ділі терпіння і холоду, і голод, від чого робиться погано. Ми, всі люди, не такі є, як Бог себе в цьому підготував. Природа така зі своїми днями і ночами. Вона тримає чоловіка в умовах, яким він довіряється, сну, бездіяльному в житті. Час, який змінює сам себе як небувало. По-старовинному робити весь день безперервно в чоловіка, його час проходить. Він у ньому так даром не проходить. Його діло одне – треба було зробити. А потім поїсти досита, потім одягнутися до краси, потім похвалитися перед іншими людьми.

 

65. Ця манера у кожної людини залишилася. А в Бога холодне і погане, хвалитися нічим. Тільки думає сам Бог: а що якщо це буде правда. Невже я сам себе марно за мою таку діяльність назвав Богом землі. Я не помилився у цьому ділі, сам себе поставити і сказати про те, що я вмію будь-якого ворога відвернути від людини. Зараз у цей самий час, у цю хвилину забута всіма людьми Люба. Молода людина проживає в місті Миколаєві, вулиця 8 Березня. Де вона тільки не була, кого не просила, ніхто їй не допоміг, і не видалив їй біль. Вона почула про того чоловіка, хто в цьому ділі вболіває, тобто навчився таким людям допомагати. Я, каже Люба, довго шукала, мені добрі люди дали адресу. Казань ... Іванов. Я, каже Люба, знала, знаю, в це впевнена, що він мене поставить на ноги. Ніхто з всіх фахівців. Ми, люди всі, що живуть на білому світі, безсилі в цьому ділі.

 

66. Це правильно говориться нею, що це правда. Ми будемо проти Бога всі, але зробити не в силах.  Ми бідні люди. Він нам своїм не заважає, а своє наявне вводить. Любіть ви, як любили, хорошу, теплу сторону, як це все вами робилося і творилося. Я, каже Бог, вашого не потребую, і не хочу, щоб ви продовжували це діло, що весь час робили. Нічого не вийшло, крім одного – довелося втратити своє здоров'я. Втрачали своє здоров'я і втрачаємо, і будемо втрачати через наше все. Ми всі, крім одного Бога, помремо. А слава Бога буде жити. Жив Бог, живе він, і буде він жити в умовах свого діла. Він живе не так, як ми з вами. Спершу самі себе захищаємо, зберігаємо самого себе. Хочемо, щоб нам було весь час добре і тепло. Це наша всіх людей велика помилка, вона нас примусила народжуватися в цьому ділі. Ми вчитися стали, навчилися, як буде треба озброюватися проти ворога, котрого не знаємо, хто не питає ні в кого.

 

67. А сам накидається на чоловіка будь-якого, лише б йому перешкодити. Це вже дія перед Богом. Хворіти, застуджуватися не будуть люди, за Божим розсудом. Чоловік залежний ніколи не зможе заслужити від природи ім'я Бога. А незалежність будь-якої людини може навчити бути Богом. У неї сили не штучні для людини, а природні, які не заважають, а допомагають робити живе тіло, але не мертве. Природа не що-небудь таке, а повітря, вода і земля. Що, найголовніше, в житті зробила природа. Вона свої сили для чоловіка представила, щоб він ішов по шляху своєї. Це був треба час з ділом зустрітися. А коли чоловік зустрівся з ділом, йому стало важко продовжувати свої природні дні, в яких виявилися неприємності. Це буде велике прибуткове в економіці багатство. Сказано вченими в кіно «Людина амфібія». Ніякі гроші, ніяка особливість не допоможе. А чоловік живий, та ще він Бог зі своєю ідеєю представив у життя.

 

68. Ми живемо один раз за рахунок природи. Треба буде так пожити, як не жив чоловік. Він живе у ділі Бога, йому не дають волі. Треба на це діло люди, щоб вони узнали про нашу теорію, і узнали про практику. Перед ними обома лежить дівиця, що потребує в своєму нестатку допомоги. А у нас, учених, немає такого знання, таких засобів, щоб ця ображена, забута всіма позбулася цих мук. Ми з вами нічого не зробили, і не зробимо своїм знанням нічого такого хорошого, що буде треба цій Любі. Вона в «Ізвєстія» останній лист написала. Просить собі допомогти від своїх медичних фахівців, які хваляться, що ми всім хворим допомагаємо. Треба Миколаївському міському відділу здоров’я  визнати самих себе, що ми цій хворій не зможемо нічого зробити. Відмовтеся і визнайте самі, що ми такій хворобі нічого не зможемо робити. А практика наша, куди за ці якості загнали. Вона отримала від Люби письмове прохання, як Бога.

 

69. Вона просить практику Іванова загартування-тренування, щоб вона його навчила: а що буде треба зробити, щоб Люба була, цього діла позбулася. Цей лист отримав у проханні Іванов. Дав слово своє Бога допомогти їй до одного прийому. Треба фізично їй свої сили в словах і в ділі передати струмом через свої і її руки, що може запобігти всьому її стомленню, нервовості. Вона пробудиться снігом, холодом і морозом, що тільки дасть цьому всьому розв'язатися з такою хворобою, яка вселилася у Люби. Ми добре знаємо про цього чоловіка, що він недарма в таких умовах ходить, як наш Іванов. Йому природа своїми силами, своєю волею віддала все своє. І хоче, щоб Іванов залишився перед усіма протилежний. Не те нам з вами допомагає, що ми зробили своїми руками. Це вся сировинна продукція, а вона з природи взята, як якась штучна річ. Природа поки свої сили передала Богу, діло тому чоловікові, хто навчився в природі брати природно.

 

70. Хто з усіх нас, людей, таким ділом займається? Та ніхто, крім одного Іванова. 20 вересня 1966 року при низькій холодній температурі по дощу і по глибокій з водою грязі я ходив. А брат Віктор був для мене сторож. У мене в цей час набиралися свої природні сили. Я вже готувався, щоб зустрітися хоч зараз зі снігом. Моя думка, моє діло ніколи ніде не пропадало і не пропаде. З усіх боків, найгірших і холодних, робилося, робиться, і буде робитися. Ми з вами проти одного воїна виявилися на своєму шляху. Ми сьогодні такий рік зі своїм знанням, зі своєю технікою свій належний урожай зібрали добре. Але не позбулися від ворога. Ми з вами, всі вчені люди, повинні зізнатися в тому, що дуже багато зробили, і можна дуже сильно хвалитися. Але одного з усіх ми не зробили. Це найголовніше, що буде   потрібно для нас. Це захворювання рак, ми з вами нічого не зробили, крім історії, яка залишилася позаду.

 

71. За висновком практичного знання Іванова, немає того, що б не зробив у природі чоловік, лише б він хотів за своїм розвитком. Чоловік живе як у нас, у такому стародавньому селі. Сам себе хазяїн зберігав, він же жив за рахунок свого вміння. Без конячки він не залишався, а то пару, хоч невеликі ростом. Але господарював, свою землю наділену щороку отримував за жеребом. Вона в нього, як за плечами, допомагала бути в природі здоровим таким чоловіком. Як у нас був Іван Іванович Носов. Більше від нього за ростом не було такого чоловіка. Хіба тільки він у нашому селі був бідняк один. Якби не Морденські рудники, а вони не вдома були. До них треба своїми кроками крокувати 15 верст. А там наша вся біднота тинялася.

 

72. Жити-то було треба за рахунок чогось. Це добре Григорію Івановичу Бочарову мужику, сам розумів без усяких інших помічників. На вигоні поставив з дерева вітряк, і на каміні молов зерно на борошно. Мужичок був на все село один такий. А Василь Леонтійович Волков, не нашого зовсім села чоловік був. А приїхав, на Клима Захар'єва доньці, на Дарині одружився. Йому тесть невелику хатинку біля старообрядницької церкви побудував для того, щоб у ній жити та творити діток. Сам був невеликим чоловічком, невеликі і діти народжувалися. Для того щоб жити, йому доводилося, треба було найматися до такого багатія як був Амілеха. Він жив багато, пошту земську на конях возив. Наймався, гроші заробляв, та своїх дітей вчив на вчителів, та на агрономів. Він цим возився, як свого наймав на термін, і розпоряджався, як своїм сім'янином. Йому гроші платили.

 

73. Та хіба таких підходящих хліборобів мало знайдеться у нас у селі Оріхівці. Мужик з товстим черевом Омелян Дем'янович хліб завжди і вчасно все робив з працівниками, та свій прихід старообрядницький не забував. Його парафіяни, як чесну людину, поставили на свої ноги за святкові копійки. Він їх ніколи ніде не потребував. Люди в свято до Бога приходили помолитися. Свою останню копійку ніс для того, щоб її подати без усякої свічки на свято. Ця копійка не одна тоді була, її можна будь-якому мужику заробити. Артільником був на всю Гору один чоловік Павло Олексійович Бочаров. Держав під своїм умінням багато робітників. Брав уступ і набирав людей, йому господар, як слузі, довіряв, платив гроші. Цим самим трудом самі себе багато зберігали за рахунок цієї копійки. Жили люди самі собі. Хто як і де цю копійку придбавав, і за неї до багача йшли, купували зайвий пуд хліба для прогодування себе і своєї сім'ї.  

 

74. Кирюха Савінов, мужик був такий. Як і всім, не хотілося добре в житті трудитися. Землю свою віддавав на скупщину, і за рахунок цього жив. У шахті працювала найбільше молодь, відірви голова. Як Колгонята були близнюки, Трегубов, ... Гавро ... Карпо Бочаров. Я їх записав лише тому, що вони прожили так, як хотіли самі. Але нічого в житті не зробили, щоб хвалитися чим-небудь. Я один Іванов за них усіх залишився, і взяв на себе цю ініціативу зробитися не таким, як вони були. І зараз є люди, всі від природи в умовах залежні. Їм треба земля, їм треба вода, їм потрібне повітря. Для того вони це все вивчили і підпорядкували під свої руки це. Промислове джерело земля родить щорічно свій урожай. А вода рибу приносить, повітря виходжує в себе всякого роду тварин.                 

 

75. З чим наш чоловік земний нерозлучно вгору росте, у нього придбавається фізичною працею. Чоловік живе, трудиться, робиться фізично розвинений. А потім приходить такий час, що треба з цим зовсім на віки віків розпрощатися, тобто померти треба. Хіба це тільки люди всі, скільки їх народжувалося, а скільки їх померло, всі вони лежать у землі із залежності, вони мене до себе чекають. Тут вже їхня велика помилка. Я не по їхній дорозі йду тепер. Вони йшли і йдуть по тій дорозі, яка не звертає, а йде прямо в ціль для своєї смерті. Я цю дорогу знав, по ній пробирався 35 років. Трохи мене природа самотужки не обплутала. Якби я пішов далі по ній, то мої ноги мене не носили так, як я без втоми бігаю. Моє серце не таке, як у них.

 

76. Воно було, воно й зараз залишилося.  Таких виходжених людей, як я серце своє виходив, не було, і немає зараз.  Всі хочуть бути героями, але природа їм не дає.  У них апатія, вони бояться того, чого не знають.  Люди всі, про які йшлося, вони хіба хотіли йти зі свого життя, або хотіли їхні тіла вмирати.  У них була забезпеченість, яка примушує жити, але природа їм того не дала, що належало їм.  Не треба було вмирати, як вони самі себе примусили вмирати.  Їх залишалося жаліти, але нічого не поробиш.  Всі люди залежні в природі, жоден не залишився, всі покинули це життя.  Непростимо, їм було, через що вмирати.  Чого буде вмирати незалежність, у якої нічого із залежності не залишилося.  Не було, чого залишати, і немає, чого горювати.      

 

77. Треба було давно вже через це діло вмирати.  Таких людей природа, за нашою розповіддю, зовсім не тримає.  А от  таких, як себе показав я, ще не було.  Своє здоров'я я де і кому тільки не давав.  По всьому Радянському союзу всім не жалів, хто звертався, просив, йому доводилося поклонятися в ноги.  Чоловік будь-який приходив, цілував, просив, щоб йому дав здоров'я.  За що доглядав, мив ноги, вчив, що треба було робити, щоб своє здоров'я не втрачати.  Ми, всі люди, що живуть, залежні в моєму тілі.  Просили, благали, щоб я вас учив, і робив те, щоб ви були здорові  в своєму житті.  Я до вас, як до добрих людей, і до таких, хто потребував моє здоров'я.  Я не жалів сам себе, їхав у таких незвичайних умовах вас усіх зустрічати.  Як і мене зустрічав, і зустрічаю чоловіка, котрий мене як не такого чоловіка чекав, і хотів через моє знання отримати своє хороше і тепле.  Я цього не вчив, і не хотів, щоб люди жили однобоко, і робили те, що їм подобалося.  

 

78. Навіщо мене такого природа зробила таким, як я зробився воїн, з воїнів воїн.  Люблю, кожного з усіх цілую, через руки передаю їм своє здоров'я. Ми з вами такі люди, яких можна  буде  зустріти скрізь і всюди. А нашому такому чоловікові мало. Він дивиться вдалину, і бачить  дуже багато всяких діл, але не зможе їх охопити. Вони такі лежать, які треба буде робити. А в цьому ділі не під силу людині робити. Він своє тіло навпіл рве. Здоров'я з нездоров'ям зустрілося. Цьому всьому перешкодила природа, вона не хотіла, щоб чоловік цього отримував. А вдіяти нічого не зміг проти цього всього. У чоловіка сили не такі змінилися на іншу зовсім, погану сторону, яка сильно себе показала. Вона хоче, щоб чоловік своє хороше і тепле залишив позаду. А став сам себе представляти до того, щоб чоловік отримав холодне і погане.

 

79. А до цього діла ніхто не привчав сам себе, щоб свідомо вмирати, як він безсило вмирав. Давайте ми добре розберемося з цим ділом, і скажемо самі собі, чому це так робиться, що чоловік сьогодні жив, а завтра він помер. Що йому це діло завадило. Ми ж з вами за ці сили не бралися і не шукали їх. Вони лежали в природі. Треба буде зробити, щоб вони більше цього не робили. У чоловікові самому ця таємниця лежить, але ми її не знаємо, і не хочемо розуміти. Не треба було від природи ховатися, і не треба було її як холодну і погану боятися. У природі для цього дві сторони. Одну ми хочемо, щоб вона була. А іншу ми не хочемо бачити. За це все в природі зроблене, чого ми не хочемо самі, воно нас сама веде, і робиться силою волею. Робить те, чого ніколи б не хотів у себе бачити чоловік. За висновком Іванова, давно б зробився таким, як усі зробилися. Але тільки правда заперечує, вона не дає людині жити.       

 

80. А жити всім хочеться, тільки як жити. А наша молодь, для чого ми її так готуємо. Ми їх самі вчимо для того, щоб наша молодь жила від цього вчення добре і тепло. Для цього ми їх озброюємо, робимо їх воїнами, і даємо в руки інструмент для всякого роду діла. А молодий чоловік пішов за природою і там загинув. Хто в цьому ділі винен. Якщо ми з вами не гарантовані від цієї стихії. А стихію народжує в дорозі природа. Вона примусила чоловіка, щоб він з нею воював, і боровся за те, щоб нашій людині жилося добре. Це все наробила не природа, а сама залежність. Вона свою дорогу проклала до того, щоб за рахунок природи багатіти, і рости зі своєю економікою доти, поки не з'явиться між людиною і природою ворог. А ми, люди, весь час самі з собою за природу воюємо. І хочемо сказати самі собі про це, що ми робимо, це правильно. Самі себе від природи природою захищаємо, і робимо життя хороше і тепле.

 

81. Що нам ця війна в природі людьми. А вона як природа у ділі руйнується, і робиться для життя людського погано. Через це все погане чоловік у нестатку вмирає. Цього тільки побажала природі залежність, вона сильна втягувати чоловіка в себе особисто. Вона народила для людини будь-яке діло, а у ділі будь-якому людина помирає. Подумайте гарненько: навіщо нам так народжуватися, як ми всі народилися, а жити не довелося, як ми хотіли? Нас з вами зустріла, втягнула природа. Вона дала всі свої можливості чоловікові робити і в ньому помилятися. Не треба було з нею воювати і її якості турбувати. Якщо це буде треба природі, що треба жити чоловікові не так, як він жив до цього, то природа йому покаже свою незалежну сторону. Чоловік не буде жити по-залежному, візьметься за незалежність, якій не буде потрібно ніяка особливість. Чоловік не буде потребувати нічого, тільки стане близько до природи, до повітря, до води, до землі. І буде через почуття близький.

 

82. Це не війна з природою, а терпіння тіла чоловіка. Не треба до себе тягнути хороші і теплі дні, з якими людина привчилася зустрічатися, і на землі щоб не робити нічого. Треба зробити з природи, щоб вона не ображалася на людей. Людям треба перестати жити так, як зараз живуть всі. Без одягу і їжі, та дому не залишаються. Людям треба не одне це. Людині треба час день і ніч, тиждень і місяць, цілий рік. У ньому наші люди працюють, одне гонять, інше приймають. На все наше зроблене буде ображатися наша молодь. Якщо вона дізнається про дорогу Бога, що вона є така, яку розкрив Іванов. Він усьому нашому протилежний. А діяч, з діячів діяч новому незалежному чоловікові. Один у полі воїн за життя, за те, щоб люди всі жили легко і добре. А зараз ми з вами не живемо, щодня вмираємо. Ніхто з усіх людей не допомагає. Особливо хворим, забутим усіма людьми, хто втратив надію свою, що хтось такий чоловік у світі знайде і вирішить наперед ....         

 

83. Навчить чоловіка не воювати з природою. А треба перестати жити по-залежному. Треба вчитися за вченням Іванова. Воно нас вчить одному життєрадісного. Ми з вами дітям не знайшли життя, а знайшли смерть. Створили фронт, навчили: мовляв, іди, тобто пхнули в життя. Як хочеш сам там живи, і здобувай те, що для тебе треба. А хіба нашому молодому не навченому чоловікові це вистачить, якщо він одне придбав, друге буде треба, і третє теж треба. А в тебе нема, за що придбавати. А діло-то відоме, можна буде на це руку простягнути, і нею зробити, що треба. Ми і на це діло навчилися нелегально привласнювати. Але от щоб не замазатися, ми не навчилися. І не зробили навколо цього, щоб не відповідати. У житті дуже багато хорошого і поганого. Хтось взяв, а комусь довелося відшукувати. І на це люди знайшлися. Зробилися ділками, детективами узнали погане, закону піднесли, суди такого чоловіка. А щоб навчити чоловіка до того, щоб він цього не робив, не можна буде зробити. 

 

84. Залежність – велика сторона. Вона до цього всього веде молодь, яка зробила в людях погану і холодну сторону. Ми з вами в природі не навчилися робити хороше. І не навчилися, як буде треба зробитися в природі, щоб допомагати іншим хворим, ображеним, забутим усіма нами. Ми нічого не знали в природі. А ці якості є, їх треба знайти, і вміло на це витрачати на тих людях, хто зацікавиться цим. Іванов Порфирій Корнійович. Кому, як чоловікові залежному, залишити все те, чим люди один час живуть та користуються цими правами. А потім здатися в житті своєму. Це не система у нас нами розвинена між природою і людьми. Що значить це життя, а ми в ньому не навчилися жити так, як себе навчив Іванов, собі від природи брати те, що треба чоловікові, щоб він не хворів і не застуджувався. У нас перед чоловіком у природі є її якості, тільки треба їх вивчити.       

 

85. Наш для людей у природі холод. Ми з вами не бажаємо, і не знаходимо потрібним відшукувати в природі те, чого ми не хочемо, щоб між нами виходило. Ми на це діло самі наткнулися, нам природа не дала енергійного життя, взяла та відібрала сили, ввела безсилля. Людина померла, зробилася холодною і поганою. Ми з вами нічого не зробили і не навчилися.  По імені свого знання взявся за це холодне діло в природі. Знайшов життя невмираюче, за рахунок свого тіла жити. Виступив. Доводжу, що тільки в холоді є життя наша невипробуване.  Це дорога не ваша, а моя дорога, яка не обійшлася без міністерства охорони здоров'я СРСР. У вас у справі є на мою адресу лист, щоб я про своє діло описав, як я над собою ворога переміг, і зробився Переможець природи, Учитель народу.

 

86. Про це все створив працю, написав. Перша по запису. 200 аркушів зошит, фраза написана 1965 р. 14 вересня. Чівілкін бугор – це мені мій життєвий дім. Батько обіцяв від бідності своєї виділити. Я його незалежно обґрунтував. Визнав, це буде наш початок життя. 2) 1965 р. 25 вересня. Вони про мене розповідають народові, щоб вони знали цей новий шлях цього чоловіка, котрий представила в життя бджола. 3) Що буде треба зробити, щоб чоловік не застуджувався і не хворів. 1965 р. 14 червня. Їх практикували всі для цього діла, щоб чоловік це життя завойовував сам. 4) Перевлаштування лікаря штучного на лікаря природного. 1965 року 25 березня. Тут доводиться, хто де яку допомогу на людині створює. І хто в цьому ділі, найголовніше, буде сильний, залишиться в природі.

 

87. 5) Новий чоловік, незалежний у природі. Переможець природи. Це моя ідея написана. 200 аркушів. 1965 рік 17 липня. Самородок і Учитель всього народу. Цей зошит малює про всі його такі якості, які він робив. 6) Партія. 1965 рік 7 червня. Як так вийшло, що цей чоловік тут народиться і буде корисним у всьому. 7) Сонечко. Написане мною 1965 року 26 липня. Воно про героя розповідає, як про знаючого чоловіка. І яку роль він буде в цьому ділі відігравати. 8) Бідні всі люди. 1965 року 19 липня. Як вони себе примусили в природі жити, що вони поділили природу. Одну сторону любили, а друга залишилася позаду. Вина вся їхня. 9) Катя. Це племінниця, яка працює бухгалтером в Донбасі. Вона зрозуміла, що цей герой не проста людина, а з якимись особливостями.

 

88. Вона про нього розповідає не як про якогось видатного, а нового в цьому ділі чоловіка, хто сіє в цьому для людей користь. 1965 року 9 травня. 10) Бог. Автор Іванов. 1965 року 14 березня. Іванов у природі діло своє порівнює, і показує живі факти цього діла. 11) Муха. 1965 року 6 жовтня. Вона побачила цю людину, злякалася, і не стала більше його тіло кусати. 12) Комісія. 1965 1 травня. Ця людина розповідає про своє життя і буття, але не проситься до виписки. Його лікарі представляють самі.

13) Як я зустрічав своїм загартуванням всі наші дні 1965 – 1966 рр. І що з цього отримав на користь. 1965 рік 1 березня. За природу, за час, що видозмінюється, за літо, за зиму. 14) Сокіл. Прокричав по всій природі про цього нового чоловіка, загартованого в тренуванні. 15) Теорія і практика. 1965 рік 1 листопада. Одна другій своє наявне доводить в природі, справедливість. 16) Тракторист. 1966 рік 7 січня. Теж розповідь веде не про своє, а про природу, все те, що ми робимо. Це шкідливе.

 

89. 17) Ми. 1966 10 січня. Як ми себе посадили на землю і стали рости, і що з цього діла вийшло. Ми в цьому винні чи природа? 18) Дві зустрічі. 1966 рік 5 березня. Це в природі зустрілися двоє. Один про одне, про старе доводить. Другий доводить про нове. Перемога залишиться за новим. 19) Король. 1966 рік 17 грудня. Як йому доводилося жити і міняти свою в природі форму. 20) Найгірша дорога, (гірше) не може бути. 1965 року 8 грудня. Вона каже, ніхто не хотів, щоб з нею жити, крім одного Іванова. Він дав свою згоду з нею жити. Хоч холодно, але зате здорово.

 

90. 21) Маяк. 1966 рік 27 вересня. Він свої сили поки не застосував. Мовчить, нічого про це не говорить.

22) Доктор буде лікувати. 1966 рік 24 квітня. Де чоловік свою здібність перед природою і людьми. 23) Змія. 1966 рік 24 квітня. Вона повинна всім за цього чоловіка довести своєю появою живою. 24) 20 лютого 67 років. 1965 року. Як я стався в природі. 25) Це буду я. 1966 рік 20 лютого. Що відвідує моє життя в цьому. 26) Здоровий дух, здорове тіло. 1965 рік 15 листопада. Що нам розповідає за те здоров'я, яке людині далося. 27) Неділя. 1965 рік 17 вересня. Вона як свято себе не виправдала.

 

91. 28) Народилася думка написати. Життя незалежного чоловіка. 1965 рік 27 травня. Це, найголовніше, розповість про нове і небувале в житті. 29) Людина. 1965 рік 20 травня. Не стара людина буде грати роль, а нова людина доб'ється всього. 30) Історія людського життя. 1966 рік 25 лютого. Це вже про зростання економіки розповість нам. 31) Ми. 1966 рік 20 січня. Самі себе звинувачуємо. 32) Орел. 1966 1 травня. Пролітав, побачив цього чоловіка, не став на нього накидатися. 33) Я ними ріс. 1966 рік 27 березня. Людини досягнення. 34) Прохання найголовніше. 1966 рік 1 квітня.

 

92. Я своїм ділом прошу всіх, ввічливістю. Мені не треба нічого. Моє місце ніхто не займе. Воно було, є і буде. Воно моє завжди. Я ці написані праці повинен довести до найточнішого кінця. Нехай люди скажуть, що я робив для цього діла, щоб воно жило. Моя просьба перед усіма така. Тільки треба буде описати так, як це треба, щоб зрозуміло було. Моєму початку не треба заважати. Треба всім живим у цьому ділі допомагати. Ми у своєму сильно помилилися, що на білий світ народили для зміни в допомогу. А в процесі цього всього виявилося, він же своїми силами зарив тебе на все життя. Чи це хотіли, воно вийшло, і буде в цьому ділі. Ми навчилися самі в цьому ділі вмирати. Як це хочеться в природі смертність з життя прогнати, а життєвість ввести, як якусь на людині особливість. Це буде, і обов'язково.

 

93. Ось чого хочуть люди всі й Іванов.  Життя, але не смерті. Ми з вами, всі люди, залежні, в цьому ділі примусили вмирати. А по-новому, небувалому, по-незалежному ми ще не вчилися, і не бралися вчитися на це. Важко, краще і легше померти. Ми всі хворі люди, нам мало, треба багато. А от одного ми не хочемо, братися, дорогу Бога не хочемо вивчати, і те робити, що буде треба. А нам треба від природи отримати довіру, щоб ми з вами не були ображені нею. Вона нас не примушувала, щоб ми з нею так воювали. Сьогодні ми – її, завтра вона – нас. Цьому ділу кінця і краю не видно. Сьогодні того, чого ми не побачимо. Сьогодні вже ми з вами не знаємо, що ми втратили. Які важкі дні зустрічаємо. А які вони будуть завтра ... Ми думаємо, від цього всього треба  буде жити. Ми живемо і хочемо, щоб сусід не був винен, а був народом покараний, якщо він чоловік такий байдужий ... 

 

94. Іванов вірить істинно природі, але нікому. Якщо не природа така, як вона виявилася перед Івановим, найхолодніша і погана, яка примушує чоловіка любити і відчувати сильно холод. І не йти від хорошого і теплого. А ми з вами не такими зробилися або виявилися, щоб ми з вами робили для самого себе свідомо в природі погано, холодно. Ми з вами до цього не звикли, і не навчалися залишатися і робити те, що не було тобі від цього добре. Ми завжди чекаємо на завтра. Ми повинні зустріти завтра краще, ніж сьогодні. А по природному всьому ділу виявилося, ми дочекалися час, що прийшов, а він зробився гірше, ніж було вчора. Наше тіло зробилося не таким, як воно було енергійне вчора, незважаючи на наше все те, що ми краще приготували. І нам хотілося зустрітися ще краще, ніж було. А виявилося, в природі нестаток якийсь оточив.      

 

95. Тіло наше не отримало, чого треба. А природа по-своєму свої сили повернула, і зробила чоловікові його неприємність. То він до цього нічим не хворів, був здоровий. А от зараз вийшло не те, що було. Хвороба, і велика, оточила. Чоловік опинився в незручній стороні. Як це і було до цього, воно й залишилося перед чоловіком. Він цього не думав, у нього це не зустрічалося. А зараз вийшло не те, чого не було. Ми з вами всі думали, і все робимо будь-яке діло, щоб з цього вийшло добре, наше все йде тільки до цього діла. Ми з вами отримали, і задовольняємося, але не зовсім. Ми не живемо погано, а ми всі прагнемо тільки для себе отримати хороше і погане. Це сторона залежна, не виправдана, а покарана всіма силами природного розуму. Природа робить, природа хоче, щоб чоловік сам це зробив, що робить сам Іванов. Його зустріч така, щоб була тілу велика чутливість для того, щоб тілу не було втоми, а холодне, і велике пробудження.

 

96. Ми всі з вами не хочемо, щоб таким Іванов між нами усіма в природі залишався. Він не хоче по нашій дорозі йти. По нашій дорозі треба буде йти, до кінця доберешся. А коли підеш по дорозі Іванова незалежно? Це дорога така, треба буде вчитися по-природному жити. Ми всі живемо по-своєму, по-залежному, нас природа калічить. Ми бідні люди, у цьому ділі вмираємо, ми з вами не воїни. А Іванов, за всім цим поданням, чоловік у природі один воїн. Вбивати не хоче, красти теж, а от жити хоче за своїм знайденим у природі. Він воїн один.

 

1966 рік 24 вересня. Іванов

 

:6609.24   Тематичний покажчик

:Істина оздоровлення    7

:Холод, погана   19,95

:Сон   20, 36

:Вчення    23

:Хворобу на ногах    26

:Війна 41г.    30, 31

:Історія: один у полі воїн   32, 40, 49

:8-йс'езд    32

:Учитель незалежний    52

:Залежність    54

:Бог землі   60-67

:Що буде    62

:Незалежність     67

:Природа   67, 81

:Учитель історія    75