Вересень. 1966.09

Іванов Порфирій Корнійович

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. 1 вересня 1966.  Ми в цей самий приходящий, для нас бажаний в нашому радісному навчанні.  Ми, діти всього світу, крокуємо по дорозі тій, по котрій не одні ми з вами прагнули пройти.  Для нас це вчення не нове, а давно розвинене, для нас це робиться.  Ми ніколи, може, і не робили, але наше невміння примушує нас усіх вчитися.  Ми це вчення не всі однаково придбаваємо в процесі цього всього.  Один сильний, інший ні, одному удача, іншому її немає.  Де ти до цього жив, і що тебе примусило народитися таким, як ти народився тепер ...

 

2. У тебе проявилася любов до життя такого.  Треба було по предковому не вчитися, а по всьому цьому новому.  Все діло підказувало: треба обов'язково вчитися, і сильно пізнати природу для того, щоб нею скористатися не на погану сторону, а на хорошу.  Ми, всі діти, повинні вчитися, і розуміти так, як це вимагається від людини всього знання.  Наше, всієї дітей, одне таке бажання в природі не відстаючим близьким рідним товаришам, що втекли від усіх швидше в усіх своїх напрямках, у всіх ділах рук.  Вони роблять, у них виходить.  Якщо тільки хоче чоловік душу свою прикласти.

 

3. Любов перед собою поставив.  Треба нам, дітям, вчитися не теоретичному поняттю, а треба нам, всім дітям, вчитися кругозору, щоб перед нами не робилося і погане, і хороше.  Практичне вчення так нас, всіх дорослих, просить своїм умінням, дитячою ввічливістю низько кланятися головою.  І розповісти нам, народженим на цій землі, правду, як наші предки не хотіли по тій.  Не по цієї, яка нас з вами, як дітей, закликала для науки для того, щоб ми з вами навчилися.  І на віки віків ми один від одного пішли.

 

4. Це наша теперішня дорога.  А от дорога друга ніким не зайнята.  Лежала, лежить, і буде лежати до того часу, коли ми з вами, діти, закричимо в один прекрасний день.  І скажемо в один голос: нам смерть не треба.  А нам треба буде життя.  Хочу вам сказати, діти мої.  Я на собі не випробував, я б вам про це діло ніколи не побоявся розповісти.  Мої рідні на мені сильно помилилися, що стали показувати цукерку.  А потім прийшов такий час, в якому треба було слухатися не погано, а добре.  Я так жив, як є такі між вами хлопці, хто хотів, а йому не давали.  Не тому, що воно було.

 

5. А тому, що у моїх батьків не було того, що було в школі треба.  Наше, всіх дітей, діло одне, раз посилаємо для чого-небудь вчитися.  Я був дикий, нічого подібного, як Іван, не розумів.  Мене прийняла школа церковно-приходська.  Гнатися за двома зайцями, або я повинен навчитися чотирикласного знання, або ж прийняти церковного якогось служителя.  Я вам, діти, скажу: ні в ту, ні в іншу прірву не потрапив.  Я і сам зі своїм швидким тілом не знав, куди потраплю.  Все в житті успішно пройшло на користь мою.  Мій рідний батько намітив через свій нестаток Чивілкін бугор.

 

6. Я вам, діти, це не останнє.  Мене на це народила природа, не для того, щоб я мовчав.  Я кричав, кричу і буду кричати. Не вмієш виховувати – не народжуй.  Легше і тобі буде, і легше твоїй дитині.  Ось що нам наші батьки і матері представили: треба пожити і повчитися, а потім треба померти.  Ви своїх батьків запитаєте, для чого вони тебе народили?  Для того, щоб примусити на це число в школі вчитися, щоб легко жити.  Велике і превелике в цьому ділі незнання.  Хто може навчитися, щоб знати все.  Лев Миколайович чоловік російської нації, вчений чоловік, він так один час сказав: «Вік живи, вік учись, а дурнем треба помирати».

 

7. У цьому всьому нашому розвиток.  А от сам у природі нічого не зробив, і не залишив своє знання.  За висновком, нам він був бідний.  Я коли зростав у дитинстві, то мене один нестаток примушував так жити, як я жив у природі.  Навіть не знав, що з себе представляє хороше і погане.  Я жив для одного Бога.  Дуже йому вірив, але за його анітрохи не робив.  Як і всі діти, без своїх пустощів не залишалася.  Робив те, що робилося погане зараз в даний час для природи.  Вона не хотіла, щоб я тоді одягався і їв, та в хорошому домі пожив.  Я не Даллас, американського Білого дому секретар, зі своїм добром бігати навколо того, звідки радянська влада з'явилася.

 

8. Його ці задуми не врятували.  А як вмирали люди, так і помре Даллас.  Питається, за що мої сили впадуть, за те, що я, як практик, знайшов дорогу не таку, і до кого вів?  Всі біжіть.  Це, діти, не моя сторона вас примушує.  Ви ж народилися для нашої зміни.  Хіба вам хочеться такого прикладу.  Раніше старих людей, непридатних до життя, за законом вивозили всі.  Але не всім так виходило.  Отець одного сина свого дідуся поклав у корзину.  Чого він бажав, про це ніхто не знає.  По дорозі, коли їхали додому батько з сином, то син здивовано запитав: «А навіщо залишили корзину?»

 

9. Батько цього дідуся став розповідати, як треба.  А син йому, як батькові, говорить: «Якщо ти помреш, в чому я тебе повезу?»  Багато такого в процесі життя робилося і робитися буде.  Не всі ви, діти, отримаєте те місце, звідки можна буде перед усіма виявитися завойовником або командиром народу.  Це було, є, і буде воно між нами, діти, проходити.  А ось те, що я для вас знайшов, і хочу вам з душею і серцем передати.  Моє – це ваше. Не бути вченим, а бути здоровою людиною, мудрецем.  Не заважати своїм наявним, а допомагати іншому, щоб і другий робився таким, як і всі люди.

 

10. Щоб були з вами серцем і здоров'ям.  Я не політик, не економіст, і не воїн з природою.  Не очікую того часу, до чого готувався.  А жити не довелося.  Ось ця наша і помилка.  Перш ніж нам усім так жити, як ми живемо, ми готуємося.  Нас умова примушує.  Ми з вами, діти, не живемо, а вмираємо.  Моє знайдене в цьому практичному ділі до цього, діти, не веде.  А веде нас усіх до життя.  Це між нами всіма не фронт, щоб із природою так ми боролися.  І те робили, що я робив з вами разом.  Залежним від природи я був нарівні з іншими.  Я не хочу сказати про свою чесність, яка сама без усякого попиту лізе.

 

11. А вбив інших тварин.  Дуже багато я робив.  Я був у житті вбивця.  А все ж за мною не пропала доля свого зробленого.  Я робив не для самого себе особисто, а це треба буде всім.  Це здоров'я, його маю сам.  Але хочу, щоб люди це діло зрозуміли і звернули увагу. У цьому всьому немає смерті.  Я-то жива людина, віха всього цього, я, а ніхто інший.  Всі вчені і невчені бояться зустріти природний час для того, щоб близько стати до природи, і через це зробитися самородком у природі.  Саме положення примусить, щоб це робити.  У цьому ділі треба перед природою заслужити. Праці мої є не яка-небудь фантастична теорія.

 

12. Вони є практика, і круглого значного діла.  Я ж не падав з неба, кого чекають наші віруючі.  Вони бояться, що їм буде непростимо відповідати перед ним.  Сильно вони вірять.  Але щоб так, як годиться, виконувати.  Краще говориться так: помри ти сьогодні.  А я по тобі перемогою скажу слова: хороший ти був мужик, але не заслужив того, що це треба.  Хіба б ми всі з вами не були над усіма королями або царями.  Так що ж усіх не допускає?  А ось це, є два чоловіки у всіх національностей, неімущий та імущий.  Чоловік один своїм радіє, другий своїм плаче.                

 

13. Це не наша з вами на землі життя, яке ми побачили в процесі.  Хто б ти не був, ти залежний чоловік.  Природний чоловік, йому не треба нічого мати, як зброї.  Кого він буде вбивати?  Він про це не думає, і не знає, під яку руку потрапить.  І людину людина вбиває, але це робиться без участі природи.  А ми з вами разом цю дорогу освоїли.  Дехто вже з цим світом розлучився, а комусь доводиться задуматися.  І сказати самому собі: для чого доводилося народжуватися, і навіщо все це, і кому робив?  Якщо останні роки нас з вами залишають на цій землі кому?  Нам хочеться цей час дочекатися.

 

14. А він не за горами, там десь засидівся.  Цьому часу все одно бути між нами.  Ми для цього не сиділи, а що-небудь робили.  Особливо в наші молоді роки наші руки.  Ними можна буде хороше зробити, а можна зробити і погане.  Погане не за горами.  А от хороше, воно без нашого вчення ніде не дається, і не буде даватися ніякому дурню.  А от щоб ми з вами мудрість яку-небудь здобули.  Через цей весь час, що прожили, ніхто з нас не мав і мати не буде без покаяння своєї грішної душі.  У природі по снігу, по низькій температурі, в морозі без усякого такого не ступиш жити.       

 

15. Щоб навчитися так нам, таким дітям, мабуть не доведеться.  А от цього ми з вами вчилися, і навчилися захворіти і застудитися.  Всякого роду буває, кому пощастить, але на пораненому конем не завоюєш.  Перше, ми з вами далеко пішли.  Треба було починати, а ми з ділом Іванова не пішли, і не стали цікавитися.  А він у цьому ділі не програв, а виграє.  Йому обстановка людини нехороша всім, особливо дітям.  Вони всі народилися для участі в цьому початому ділі.  Але всі ми з вами не задоволені.  Як є люди інші, вони це не визнають, що в тебе немає, а в мене є.

 

16. Всіх нас примушує необхідність, та ще яка.  Я вам, як дітям, хочу про своє не це розповісти. Я вам скажу про життя минулого часу.  Не хотів би бачити, умови примусили, батьківський нестаток.  Нічого не навчився, крім однієї шахти.  А в неї декілька спеціальності.  У мене була кінська, на кого надягали хомут і засупонювали.  А на мене наділи лямку з чіпкою через поперек і через ноги.  Не возили їх порожніх, під гору зумій ... на щастя.  Так вже це саночнику щастило.  Він знав у фізичному більше, ніж знає теоретичний інженер.

 

17. У мене народилося ще там, що я буду колись не таким.  Взявся за 1 вересня недарма описати.  У мене на це є природні якості.  Я повинен їх там заслужити.  Давно мудрецями сказано про нього, про того чоловіка, хто зі своєю дорогою прийде вивчати природу.  Зрозуміє світ, до чого вони ведуть, і що, головне, їм треба.  Самого народ виявить, і засудять, як хворого, примусово тримати.  Ми, діти, не навчені вірити неправді.  Вона з нами живе, і вчить усіх нас, щоб ми не вірили Богу, як небувалій особі в житті.  Він з нами, такими невіруючими, говорити не бажає.         

 

18. Ми зовсім не його люди.  Він на землю приходить один раз багатомилостивим, але багато карає.  Хіба він із собою введе для нас смерть? Він не хоче, щоб ми, як діти життя, вмирали.  Я перед вами вибачаюся лише тому: мої сили закінчуються, а ваші сходять на дорогу.  Але ми з вами повинні обов'язково зустрітися.  Який старий, а я, діти, буду ступати босою ногою зиму і літо.  А вам, як дітям своїм, батьки не дозволять.  Ти що, мовляв, надумав, хочеш померти.  Вона, як мати свого дитя, права.

 

19. Вона не народжувала для залежного шляху.  Вона народила, як і всі народжувалися, для залежності.  Це в дорозі в природі не одна сторона.  Є хороше, і є погане.  Всі діти привчені до хорошого.  А я, як чоловік, можна сказати, свої роки закінчую, і хочу дітям своє вчення передати.  Нехай вони помалу пробують.  А про зустріч нашу з вами.  Ви зі своєю технікою штучно зі зброєю в руках стріляти будете.  Чи попадете, про це історія може.

 

20. А ось перед вами нова, ніколи не роблена ніким дорога.  Я її зайняв, іду поки один.  Ніхто з моїми силами не погоджується, що я виявлюсь від дітей сильнішим.  За 60 – 70 років цих діток не стане.  А що ми з вами тоді скажемо в один голос.  Наші сили пали.  Так навіщо буде нам ця технічна зброя.  Якщо Учитель у нас чоловік нової дороги.  Треба нам жити, він говорить.  У нас є діла, та ще не початі ніким.  Вони тільки для життя людини знайшли.  

 

21. Ми, як діти, його повинні запитати.  Він нам зобов'язаний з душею і серцем розповісти.  Його на це діло народила природа.  Він зобов'язаний це для нас.  Нелегкий шлях буде з вами.  Я, він говорить, діти мої, учні моєї ідеї, ніколи не думав таким бути, як я перед вами опинився.  Мене природа на моє прохання, вона навчила, як буде треба виходити молоде серце і свою клітину.  Вона писати мене навчила.  Я не був такий, з вами разом виріс.  Ви мене бачили, як я на свої ніжки невмирущі ставав.  А ви дивилися і сміялися, як з нерозумного.  А я на цей наступ на мене тільки ласкаво скажу.  З кого ви сміялися, мені ж холодно і погано, що дає людині погане.          

 

22. А мені за мою справедливість природа визначила не погане, а хороше.  Що можна їй сказати?  Поклонитися голівкою, і сказати: за ваше все зроблене дякую.  Цього мало, що мені одному від цього добре.  І іншому від мого практичного вчення зробилося добре. А згодом буде для нас невмируще життя, багате здоров'ям.  А ми самі у себе будуємо.  Для чого ж ми живемо?  Він нам правду сказав, що наше тіло є тимчасове у природі, що не любить життя, однобоке.  Ми живемо, йдемо один від одного.  Вже сказано, у своїх працях нісенітницею не горожу, і не роблю якогось козла.  А кую на чоловікові його волю і силу, що йому потрібно.    

 

23. Всі ви будете хотіти, але буде це пізно. Я нікого не прошу, нікого не примушую, і не хочу, щоб хто-небудь за мною йшов. Але не забороняю теж нікому.  Таких місць можна знайти, у будь-якому родовищі вистачить, лише б людина захотіла.  А в наш даний час, діти, вони цьому не вірять.  І не хочуть зрозуміти, що ми однією дорогою йдемо, а він другою.  Він нам своїм ділом хоче хорошого.  Хіба це погане в житті, якщо він робить ображеному, хворому, забутому всіма допомогу.  Хіба це погано, якщо він хоче, щоб ми не хворіли.  Це його обидві для нас золоті руки, через серце струмом все створювати.  Яке тут може бути ненормальне явище.

 

25. Якщо він доводить, що холод є і найгірший початок у ділі людини.  А ми не хочемо підтримувати.  А чоловік-то на ногах своїх.  Він же з нами не однобоко розмовляє, а говорить нам, дітям, з кругозором, щоб ми любили своїм вчинком природу, і тепло, і також холод.  Досить підготовляти своєю нелюбов'ю ґрунт в природі для того, щоб померти скоріше.  Ось це ж він і намагається своїми силами довести про те, що йому на собі довелося зробити, моя слава.  Я сиджу в примусових умовах за те, що я ніколи не думав лікувати.

 

26. А мене зробили, ніби я продавав здоров'я, якого нікому не дано права робити.  Тоді можна купити все.  А от ваша, здорового чоловіка і хворого, домовленість робити те, що в природі треба робити, і в чому отримаєш здоров'я. Природа не любить неправду, жене з колії її геть, а за правдою вона гониться.  Каже: хто мене любить з обох сторін, і зберігає моє тіло, того й я буду берегти.  Я, каже, не людина живого тіла.  Моє діло – забезпечити всякого чоловіка нашого роду.  Кому це мало, він би не це хотів, але йому природа не дає.  Людина для природи висунула всю зосереджену в розумі техніку.

 

27. Вона воює з природою своїм штучним, стріляє по ній.  Робить моря, гатить греблі. Тягнуть дротяний струм, з'єднують станції, заводи, шахти.  Машинобудівні виробництва, комбайни, організовують все для людини.  А між нами, дітьми, як була бідність, так вона залишилася.  Всі діти не однаково живуть.  Один задоволений, інший ні.  Що можна для подальшого зробити цій людині кращого.  Якщо він не згоден сприйняти незалежну сторону.  По ній ніхто не ходив, та й хто по ній піде, такій гостро колючій для людини.

 

28. Дуже холодно, мороз надворі, спати-то треба.  От, якщо сильний у цьому ділі, спробуй, зробиш?  Без одягу та без їжі в ліжку заснути.  Для тебе збережеться в народі слава.  Хто це хоче?  Ми, всі діти, навчені без усякого сніданку.  Нам не потрібна на перше вересня ніяка школа.  Ми звикли від природи брати, щоб вона нас з вами задовольняла.  Ось що ми, діти, хочемо.  А природа бере, наше дитя ображає.  Чим?  Та хворобою.  От ми тут зі своїм вченням, зі своїм знанням нічого такого хорошого в засобах не знайшли.  А як була хвороба, вона приходила з новим розвитком.

 

29. Зі своєю новою хворобою раком.  А за ним між нами пішли всякого роду на інших тварин пошуки.  Але природа нам на цю хворобу не посилає свої природні сили.  У ній треба буде чоловікові заслуженому незалежному, кому природа допомагає.  А ми всі безсилі в цьому.  Мені, як хворому, не вірять.  Кажуть, я хворий.  Про що не соромлюся написати.  25 і 26 серпня не мала прохолодність була, а хороша.  Я лежав біля ковдри на простирадлі без усякого одягу.  Лежу на животі вниз головою.

 

30. А все навколо застигає, тобто робиться холодно, але терплю.  У тебе місце не чуже, своє заслужене в уряді.  І на це здоров'я не погане, а хороше.  Не треба нічого, як всі обставини перевертали на чотири сторони.  З одного на інше ... Що воно давало?  Найголовніше, останні слова в двох шляхах.  Я не зрозумію, такого захворювання я в житті ніколи не мав.  У мене ж серце виходжене на молодого 25-річного чоловіка.  Я – самородок, у ділі.  Джерело – загартування.  А от потрапив в умову.  Кажуть, терпи.

 

31. Терплю, і сильно, діти.  Терплю, але недаремно все робиться, і чекаю моменту. Наше з вами, що ми маємо, від нас свідомість відбере, введе сторону Іванова.  Не вищим і гордим чоловіком треба робитися.  Треба зробитися нижче від усіх.  Ось тоді різниці між нами не буде.  А так, як ми з вами, нам нова економічна політика створила шлях.  Ми з вами не жили тоді рівно.  А себе в цьому тримали, ніби всім добре.  Ми були залежні тоді, і зараз не пішли, крім одного мене.  Я вас, діточки, прошу своїм поняттям.  За що мене сюди поклали?

 

32. Я тут вчуся на собі практично.  Ніхто б не взявся в такому вигляді, як я.  Тільки  взявся за це.  Мені б спати разом з ковдрою.  Минулу зиму я випробував на собі під двома ковдрами.  Не доходило до розуму, щоб сказати правду нам, дітям.  Були такі дні, в яких доводилося відчувати холодно.  А от зараз мої проходять останні дні серпня.  Деколи і подекуди вже проходять заморозки.  Люди чують, чую по радіо «Маяку», що робиться нашими дітьми.  Вони підготували всі наявні і ненаявні свої сили, і йдуть придбавати своє знання.

 

33. На фронтах люди не перестали так з природою воювати, як вони почали з першого дня весняного тепла.  Їм треба виходити не поганий, а хороший урожай.  Все залежить від нас, діти.  Ми вчимося на це, живемо, нас годують наші люди, ми заміна їх.  Вони – з колії, а ми з вами – у колію.  Це не нова сторона, а зовсім стара.  Наше дитя, народжене між нами, ми не хочемо його визнати.  А кому він народжений.  Завтра він через це залишить свою школу, і піде відшукувати між нами це місце, яке його сили.  Він кинув через це школу, пішов до своїх дітей разом будувати благополуччя в житті.                

 

34. Такого ми ще не робили, щоб ми любителя назад повертали.  А вчили: роби, твори і живи.  Я, діти, пішов працювати в найми з 14 років.  Моє в наймах до 35 років.  Я шукав у труді таємницю, а виявилася в самому собі.  Ми, такі діти, забули зовсім.  А воювати з іншою якою-небудь національністю ми не боялися, йшли в  бій через когось.  Ми клали голови за землю, за наше багатство, за те, що ми зробили.  Ми присвоїли до свого імені, і говоримо: це наше.  Але нашого нема у самовільному порядку.  А все було, є чуже.  Для того щоб заручитися своїм, цього природа не дає.     

 

35. Ми люди порядку, як ніби своєї землі господарі, капіталістів прогнали, а самі господарювати залишилися.  На нас не подивилися, як на завойовників приватної власності.  Англія нападала, Америка висаджувалася, і Японія на горі Х ... І також інші частково.  А от напав віроломно німець.  Тут і ми були винуваті, що ми торгівлю зі своїм багатством ... Ця війна всіх нас примусила навику набратися, і в себе мати силу.  Більше не робити, що нам наш німець зробив.  Він не пожалів ні мирних, ні військових, а зі своєю стратегією, зі своїм розумом і переконанням.

 

36. Всі фронти за ним залишалися, крім Московського да Волгоградського.  Завдав німцеві нищівний розгром.  І німець повалив назад, але з великими для руських втратами, куди я зі своєю незалежністю втрутився.  А тут, можна сказати, сам народ не хотів воювати.  Дуже страшна і руйнівна.  Я був перед народом один.  Мене люди за мою роботу, за загартування любили, і хотіли, щоб я поїхав до Москви до самого Сталіна в 1943 році.  Я і це не відмовився зробити, для мене не важко доводилося народу допомагати.  Я міркував логічно.  По-моєму, краще б ми жили з німцями, якби ми за його помилку велику простили.

 

37. І зробили свідомо домовленість про мир.  Сам Ленін не заперечував про те, що війна нікому користі не давала.  Так вона і нам не дала.  Ми зробили для багатьох багато хорошого діла, але за це для нас є.  Він залишився маленький для цього ворог.  Ми думали, це руки в брюки, нічого не робити.  Без великої економіки на нашій руській землі не обійдешся.  Людей ще сильніше примусили працювати, щоб залатати латку.  А в цієї латки нескінченний конвеєр.  Нам сама природа допомагає нашому труду.

 

38. Нашим дітям дасть урожай, щоб не жили так погано, як жили раніше.  Сталін ніколи так не думав.  Помирати ліг в хорошу і теплу.  З думкою нехорошою він у 1951 році з Берією мене поклав у Ленінградську лікарню.  Я і там, діти, свої природні здібності показував для того, щоб лікарі моєму ділу повірили і зважилися моєму ділу допомогти.  Я нічого не потребував.  У мене тоді грошей не було.  Мене поклав акт Введенського, він мене захищав один час.  А в Москві на Казанському вокзалі мене Литвиненко начальник вокзалу прибрав з такою думкою, щоб не говорив про народ, про мир.

 

39. Він мене не знав, йому всі його близькі.  Я про це вже писав, але не писав вам про нашу кращу лікарню в місті Казані.  Спеціально це для нашого російського психічно хворого примусова.  Сюди потрапляють за спеціальними та дозвільними путівками. Це філія Московського інституту імені  Сербського.  Він цю точку тримає, і хоче сказати, вона повинна надалі для цього народу розвиватися.  Наша воля руського народу і душею і серцем не чесна, а замазана своїми руками у ділі.

 

40. Не тільки зробив, чим себе на ... Знає добре свою дорогу вільну з дому на виробництво, а з виробництва додому.  Але вдіяти не зміг, в інший час ларьок пивний з напоєм притягнув.  Як у получку робиться, один раз працівник.  А коли вип'єш, та не погано, а добре, у тебе на недобре слово знайдеться недобре що-небудь зробити по-хуліганському.  І от тобі, як на яке-небудь горе, що вперше трапилося, міліціонер нас, обох винуватців, в міліцію.  Там розкладають всі карти, і сідає між нами двома слідчий.

 

41. Він визначить винуватця, у справі його покарає.  А в степу торохтить комбайн, під час дозрівання зерно збирають через конвеєр.  І про це вже написано, що щорічно придбаваємо, та в купку по-хазяйському робиться все для залежного в природі чоловіка.  Вся хімія, вся металургія, всі промисли, ліси, гори і моря завойовуються нашими вченими.  А от це, що я знайшов і зробив не для самого себе.  Я робив, роблю і буду робити дітям.  Вони ці квіточки, які я бачив.  І масивність між маленькою зеленою травичкою очікують.  Але їх така індивідуальність поки примушує свого близького рідного товариша на віки віків залишати.

 

43. Вчені люди мою практику повинні самі на собі випробувати.  А потім моє все хороше Президії для дозволу мені зайняти своє на будь-якому місці нашої країни, хоча і за кордоном.  Тут ролі не грає, яка національність.  Людина не навчилася так жити.  А раз не навчилася, її треба навчити.  А перш ніж вчити людину, треба навчитися самому.  У природі це є не почате.  Діти ви мої дорогі, ніхто вам про це хороше не розповість.  Вони самі, як і ви, не хочуть бачити холодне і погане.  А всі хочуть тепле і хороше.

 

44. 100% не зайнято ніким, цвіте різнобарвними квітками.  А люди, крім одного мене, всі залишаються позаду зі своїми захворюваннями.  Вони не хочуть вчитися, їм це не до душі, кепсько робиться.  Вони вірять не природного, а своєму штучному.  Їхнє це діло вірити.  А на незалежну дорогу їх не загониш.  А як же зважився сам на собі я випробувати кожну хворобу, практично на собі вивчити.  А люди себе ставлять вченими через свої розрахунки ставлять на ...

 

45. І почали чужим оком розглядати.  Діти, ми з вами засуджувати не будемо, але скажемо: наука є великий розвиток.  З нашого сміятися не велено.  Один раз на рік падає сніг на нашу землю.  Ми не можемо точно знати, коли і як може сам себе білою скатертиною показати.  Ми знаємо цей час, чи то вдень, чи то вночі.  А як його кладе тихо, як крадькома, щоб нас сплячих не потурбувати.  Діти, це мої в духові дари.  Я по цього біленькому пухнастому сніжку свідомо ходжу роззутий, і не одягаюся.  Вважав, вважаю, це в природі для всіх все.          

 

46. Раз ліг сніг на землю, люди сказали: значить, зима прийшла.  Людей цих домашнє оточило.  Степ весь з голови пішов.  А прийшло: треба відпочити.  Літо нам підкинуло свого.  Можна, діти, і хвалитися.  Наше з вами, воно давно не нами самими введено.  Ми з вами це повземо по слідах наших давно минулих предків.  Вони нам цю дорогу залишили, як буде треба за землею доглядати, грядку робити.  Що давало можливості прийти до небувалого нового.  Діти, нам з вами вносить Іванов.  Те, що ми зробили, це наше.

 

47. І те, що нам вносять, теж наше.  Ми чимало з вами маємо.  Особливо повітря, вода і земля, що нам допомогло стати на колесо.  Діти, нікому не повірив, і не став нікого слухатися.  І бачити нікого не хочу, крім однієї найменшої живої, що без кінця і краю рухається в природі, і змінюється щохвилини кожного разу.  Я біля цього не побоявся стати, і не побоюся разом бути.  Любив це, і буду любити.  Що може бути поганого в цьому холодному, поганому і хорошому, теплому?  Ми з вами не побажали бачити одну сторону найгіршу для нас.  Це холод і погане, і найшкідливіше не зможемо переживати.

 

48. Наше з вами – це сонечко, зелена травичка, між нами квіти.  Словом, хороше живе яке-небудь, літаюче або плазуюче.  Воно ж один час не було, а потім з'являється.  Яке воно не таке, як і все.  Воно ж без білого світла не обійшлося.  А чоловік зі своїм розумом зможе зустрічатися однаково, як і вранці раніше, і ввечері пізніше.  Для нього, діти, можна все зробити однаково і неоднаково, лише б він хотів.  Залежить від нього.  Природа своєю чергою рухається, але не однаково дні свої ставить по нашому сонечку завжди.  А по-природному, у неї свої справи з днями.       

 

49.  У неї для нас не те, що потрібно.  Вчора близький сусід захворів, похворів, похворів, і помер.  А ми з вами які, пообідати пообідали.  А от цьому допомогти, ми з вами і не стали.  На кожному місці в кожної людини це є.  Але ми з вами за це діло не бралися, і не можемо братися, не вміємо.  А раз не вміємо, вже для нас горе.  Ми не збережемо і нікуди не дінемося.  Як близький сусід, так і я, й інший.  У нас у природі кожному за це магніт.  Не хотів би, але зробити не зробиш.  Час такий, прийшов час.  Не треба вмирати, та помреш.  А от ідея Іванова всіх нас повертає назад, та скоріше в землю не понесуть.

 

50. Продовжують не один рік, а тривало.  Видно з усього, більше 30 років вже на ногах бігає.  Не страждає.  Мене образила в цьому лікарня, а в лікарні лікарі.  Їм треба давати душ, а у них його немає.  Він є, тільки немає доступу.  Це у них лікування проходить.  А мені, як загартованому чоловікові, треба такий розмах в розвитку.  Треба буде в природі знати, а що відбувається в природі з тими людьми.  Або тими дітьми, які вперше сідають за парту. У них не такі думки прийшли, як у тих дітей, які хочуть не на цей поріг ступити, а інший.

 

51. У них розуміння не таке, як у початківців дітей. Це вже зробилося людьми, у них думка така. Я повинен чим вчитися. Далі треба було своє щастя мати. Цьому малюкові або студенту доводиться вчитися. А знаєте, думки дитя про що? Та свої дитячі турботи. 1-го вересня починає цей весь час зустрічати і проводжати. Такі дитячі дні, за ними доводилося гнатися своєї успішністю. Вона кожного окремо примушувала. Кожний окремо тиждень доводилося рахувати і придивлятися, як на яку-небудь особливість. Ти перший раз у цю місцевість потрапляєш, і на всю цю обстановку дивишся. Вона перед тобою в очах. Дивишся, тобі здається, що це проходить особлива іграшка. Ми, діти, в цьому ділі копаємося.    

 

52. І копаються всі наші старші, яких ми будемо в цьому ділі міняти, їх закопаємо в землю. А що думають ті хлопці, які біжать від відстаючих. Їм ці люди виявилися чужі, непридатні. А раз вони для них чужі, не свої. Якщо ми з вами, особливо вчені люди, будемо з людьми ділитися, то нас природа з собою поділить. Вона від нас відбере дні з тижнями, а буде вказувати неприємний час, який буде показувати своє безсилля. Ми, люди, не отримаємо того, що було намічено датися. Ми з вами хіба думали те, що нам наш день підніс. У природі не наші з вами сили, у неї свої природні. Якщо хоче, все вона зробить.

 

53. Краще згадати про того, хто тільки починає вчитися. А ті, у кого нестаток великий. Він добре про нього знає, але не хоче сказати. Йому теж була така чара, по котрій доводилося вгору підніматися. Природа дні не давала, особливість. Перший день початковий першого тижня. А він починався важко, і робити нелегко. Зустрітися чоловікові треба буде такому, як він причепурився. Його до себе природа не чекала. Він це зробив за своїм бажанням. А хіба чиєсь бажання в цьому ділі можна призупинити?  Ні. У кожного початківця чоловіка, який би він не був, він своє починання зробив, а довести до кінця ніяк не зміг.        

 

54. Хіба я, як чоловік, залежний у природі, перший у цьому ділі або останній. У мене день не перший і не останній. А чоловік буде першим незалежним у природі. Ніхто цього діла не робив. Август не дочекався вересня, свої сили, свої можливості пустив у хід. Діти не пішли до школи, і не зайняли своє місце. Ті, кому доводилося свої класи кинути, і зробити крок вперед. Для того це людиною робилося або робиться, щоб так без усього історія не залишалася. Ми з вами, хлопці, що починали і пішли, хто старається сам собою вчитися, і йти зі своїм ділом. А в ділі одне ніколи не буває. Ми завжди так думаємо, але не кожному дається. 

 

55. У нас з вами, як новонароджених людей. Ми себе ведемо до найголовнішого командира, тобто хочемо стати на свої ноги такою людиною ученою. Знати про все те, що ми з вами не знали. Який буде в цьому році врожай, на якісь особливості. Я, каже той, що відстає, не зможу зробити в своїх книжках уроки, задані вчителем. Ми в цьому місяці прийшли, тільки починали по одній букві, по одному номеру. Я, каже учню вчитель, пройшов інститутські кафедри. У нас всіх студентів, які отримали права на те завоювання балів. Нам довелося вчитися по-новому по небувалому. Нам усім нелегко зі своїм зустрічатися. Нас зустріли в навчанні такі дні, нас зустріла осінь ...

 

56. Цей місяць, цей день ми, учні, взяли. Треба обов'язково знати, що ми повинні знати на наш такий свій обов'язок і своє бажання в нашому житті. Ми не повинні забувати те, що нам цей рік. Ми взялися за наше могутнє вчення. Нас з вами готують для того, щоб ми озброювалися, і робилися в природі вояки, тобто борці з кожним днем. Я перший у цьому році початковий осінній місяць вересень, якому довелося примусити літній час в купу зовсім згорнути. І весь свій прибуток припинити, щоб він більше не розростався, і не красувався в своїх умовах.

 

57. Ми, такі всі хлопці, це життя між собою в природі провели. Як же небувало до нас прийшов такий час. Ніяк не можна було ні в якому хорошому саду цю красу забути. Ми востаннє з вами попрощалися. Були всі до одного нашого молодого чоловіка, хто готував сам себе до цього дня, якого довелося записати. Ми, всі до одного учня, його чекали. А як він до нас, таких хлопців та дівчат, повільно в умовах наближався. Ми всі свої ноги ледве не порозбивали. Хто який, і де бував. Одні купалися. Ми на морі радувалися таким сяючим сонечком на пляжі Чорного моря. Хлопці одні всім нам розповідають. Але тепер вже, можна сказати, був не початок цього дня.   

 

58. Оточив нас, був практично фізичний і важкий для нас похід. З нами люди були розуміючі, нам все про це розповідали. Ми ніби в чому-небудь такому себе готували. У нас на спині літній весь приготовлений провіант. Вся належна для нас, кожної окремо чоловіка, їжа. Хоч було незручно, але зате нам було тут добре. Ми самі обрали для себе за часом місце. Яке воно тут між такими приємними умовами. Ми тут розташувалися, і змусили самі себе задовольнятися. Ми хотіли їсти, у нас запитали нашу відповідь? Ми бажали це зробити.

 

59. Хоч і без усякої звички, ми це все робили. Спочатку ми один з одним зустрілися і познайомилися. Дали своє слово один від одного не відставати і не йти. Ми з вами були з однієї вулиці різних будинків. У нас з вами не одні батьки, і не однакове виховання. В одних вище, а в інших нижче. А у нас в сумках накладалася не сама їжа. Якщо гроші є, то тобі дадуть і допоможуть, покладуть. Треба буде здоров'я не втрачати в цьому, щоб у тебе, як у будь-якого жадаючого чоловіка, був хороший апетит. Ми з вами і там, і тут, якщо добре, в житті не губимося. А завжди один одному підкажемо.

 

60. Навіщо ми сюди ось в це місце прийшли? Нас з вами примусив зростаючий час. Ми для цього народилися, щоб нас з вами ці ось представлені народом вчителя вчили, показували свою дорогу змінити наявне здоров'я. Вони не дотягнуть свої сили, через нас, таких важких хлопців, втратять. Сили їхні в цьому ділі спіткнуться. І також наші з вами ряди піонерські зрідіють. Нас з вами природа потурбує. Вона нас зустріне, і не дасть нашому братові далі своїм безсилим серцем бігати. Ми з вами не з любов'ю своєю робимо, у нас є своя домашня лінь. Вона ніколи не була добра. У неї велика перед цим ділом втома.

 

61. Нас примусила наша з вами обстановка. Ми були там і зараз за своїм початковим таким ділом, що треба нам усім хвалитися. Ми ж вчимося на що? На майбутнього такого чоловіка. Хто це місце займе, той ним буде хвалитися. Час наш весь поки попереду. Ми його не очікуємо у себе поганим, він у нас зустрінеться не таким, як зараз. Ми один одного не знаємо. А як нам хочеться пізнати і подружити, щоб разом вчитися, й іншому так треба допомагати, щоб ми обох друзів знали, на добре і відмінно все своє на уроку знали. Ось тоді можна не нам одним між собою хвалитися. Коли ми будемо дружити так, як це треба в природі. 

 

62. Вона нас народила однакових. Ми народилися не в сорочці, не з шматком хліба, і не в ліжку сплячим. Ми народилися з повітрям, водою. Земля нас прийняла, і примусила нас з вами по ній повзати. Ми з вами місця свої зайняли без жодної мети. Ми з вами учимося, і учимося завжди хвальбою. Нас в будь-якому місці люблять, як троянду квітку. З нас хочуть зробити небувалого чоловіка, такого, можна сказати, ніколи не бувалого ватажка. Як їх нам природа садить, і хоче, щоб він між нами був такий. А хто хоче таким чоловіком у житті зробитися, щоб за його все, зроблене ним, кланялися і дякували. Він хорошого багато між нами посіяв, його такі добрі зернини.

 

63. До нас воно прийшло зі своєю якістю, і з таким ділом, якого не доводиться робити. Це не наша з вами така дорога, по якій ми проходили. Але нема чим-небудь хвалитися. І сказати: ну ми, такі діти, недарма взялися за своє для нас принесене вчення. Ми його з давніх літ намітили. Якби не наші люди, яким довелося ступати по ній, та вчитися у неї того, що ми в цей час самі втратили. Цей місяць щасливий у нашому житті. Треба нас, всіх таких хлопців, попередити. А самі ми в цьому ділі не навчилися одному тому чоловікові, котрого нам природа не давала. Ми взялися за те, чого не слід у нашому житті. Без колючки добре, спритно не довелося навчитися, і отримати для самого себе те, що всім подобалося.           

 

64. Наше бажання кожен рік, кожен день у тижні отримує. А людина сама себе навчила отримувати від природи хороше і тепле. Ми з вами свої сили представили в природі, і по міцно натягнутій мотузці наближали цей наш час, якого чекали. Ми його таким ніколи не бачили, не хотіли такого нехорошого бачити. Якби не ми з вами все це робили, у нас би не було ні ранкової, ні вечірньої зорі. А то у нас з вами проходить не однаково сонечко, і не однакова його сторона хороша і погана. Ми з вами нічого не знаємо, і не хочемо ми з вами знати про найгірше і холодне, яке не прикрашає нам усім. Ми звикли б нічого не робити, але на нас таких природа не дивиться. А в природних днями велика і різна атмосфера. Вона не стоїть на одному місці, завжди коливається з одного в інше.

 

65. А нам, таким молодцям, хто хотів би бачити у себе те, що треба. Ми з вами свою молодість показали перед усіма нами. Це час, вже він до нас так тихо, як на воді, прийшов. Ми народжені в цьому ділі. Побачили такого чоловіка, хто виявився між нами корисний. Він не для нас, таких молодців, зробив. Ми з вами не такі хлопці. У нас з вами фасонний і хороший одяг, чим ми один перед одним хвалимось. На весь голос говоримо про це, що завтра прийде такий час, нам буде удача, тобто ми в ньому не будемо жити важко. Це буває, але рідко. Йде по своїй дорозі чоловік. А йому під ноги камінь, він оступився, і не сказав доброго слова про те, що мені, такому молодому чоловікові, завадило. Він цим став незадоволений.

 

66. Ми всі думаємо про хороше таке діло, якого між нами не було. І буде нашому учневі відомо про нашу велику природу. Ми в ній як такій живемо і пізнаємо її, як нашу живу. Але не хочемо самих визнати, що ми в цій справі самі винуваті. Нас люди предкові вчать, а самі не знають про природу так, як це слід. У природи дві дороги. Одна залежна від нас, ми по ній ходимо.   А по другій дорозі ми боїмося, думаємо, що вона нас приведе до холодного і поганого. Діти, ви учні, ви бачили такого чоловіка другого. Як ви знаєте про Іванова, що він вам зробив погане або нехороше?

 

67. Він хоче сказати всім нам, як учням.  Ми не тією дорогою пішли. Нас, усіх учнів, примусили вчитися для розвитку свого мозку для того, щоб багато знати, і в природі більше зробити. А потім такий час прийде, і це все наше відбере, і зробить безсилля мозку мислити. І серце через що зупиниться працювати. Тіло наше всіх призупинить своє життя. Ми не одні такими помираємо, нас природа турбує. І вмирали ми маленькими, і вмирали ми такими, як є зараз. І будемо ми помирати зовсім старими, непридатними до життя. Ми вмираємо через дорогу, котру не знаємо, яка нами не випробувана.

 

68. У нас, наших людей, завжди таке в житті буває. Завжди почнуть робити те, що буде треба, і швидко все почате створювати. А в самому ділі, що прийшло, ми з вами починаємо губитися, у нас діра починає прориватися, і робиться великою дірою. А коли опинилася на якомусь місці велика дірка, її вже таку, як вона була, не залатаємо. Сили в житті на ній не такі тримаються, як це було потрібно чоловікові. У нього всі свої сили спрямовані для того, щоб латаного не було. А все, як з голочки, новеньке, чистеньке й енергійне. Ніколи до цього діла себе ніяка річ, зроблена руками, не приводить. Це все зроблено самими нами для нас зберігати себе.

 

69. Ми це в природі знайшли, і самі з природи, як природу, зробили. Говоримо, без цього всього вчення ми з вами не зможемо життя своє продовжувати. Нам треба обов'язково для цього діла зброю, і потрібна всякого роду снасть, сила, чим це життя треба робити. Тобто, щоб воно рухалася не таким, як воно була до цього початку. Ми з вами того не мали, що маємо зараз. Ми своїм здоров'ям дуже сильно хвалимося. Кажемо: цю річ або машину ми спорудили, поставили на колеса. А потім її осідлали, вивчили, зрозуміли, і примусили працювати так само, як ми чоловіка спочатку зловили, а потім примусили. Він у нас таким працює, уже нам є якась частка користі. Ми з вами для цього діла що робимо? У цьому навчанні вчимося, придбаваємо для себе знання, яке не пришивається. А навпаки, ми його в шляху свого розвитку втрачаємо, і походимо в непридатність свою. Ми для себе не зробили хороше і тепле, а прийшли до поганого і холодного наші тіла.

 

70. У цьому вченні ми втратили здоров'я.  А коли його чоловік у себе має, то йому і на гору легко підійматися.  Але коли це здоров'я людина втратить, тут вже і машина не помічниця, і ніякий препарат.  Накинувся ворог на тіло, і свою силу чоловікові підніс.  Його чоловік був радий позбутися, але можливостей у себе не мав.  Ми цьому самі себе так не вчимо, і не вчили нас наші предки.  Їхнє діло була нас так народити, як ми з повітрям були виштовхнуті, а водою облили, земля прийняла нас усіх однаково.  Піднесла нам дорогу одну, щоб ми по ній повзали, і шукали для себе хороше і тепле.  Як це робилося, робиться тепер нами.  І буде робитися усіма тими, хто не хоче по іншій дорозі йти.

 

71. У нього до іншого кращого немає довіри.  Ми всі ті, хто від життя відстав.  А інші від цього всього йдуть.  Вона всіх однаково чеше під гребінку.  Раз ти так народився між нами в природі, то вже такий же, як усі: що живуть один раз, а в другий вмирають.  Для тебе гріш ціна в твоїх кроках.  Ти зі своєю думкою прийшов до того, щоб захворіти і застудитися.  У тебе немає того, що треба в житті.  Ти нічого не робиш у природі.  Твоє, як людини, діло була за людиною гнатися.  І йти від людини, щоб вона не догнала.  А потім довелося зі своїм хорошим і теплим йти від холодного і поганого.  Природа не така, котра гладила по голівці за твоє зроблене.  Ми в природі живемо не однаково.  Один має, інший не має.

 

72. Природа одна землю має, з нею разом і вода вирує, а саме повітря оточує.  Все це є одне і велике, до життя нас веде.  Ми з вами так не хотіли випробовувати дві дороги, що прокладені, по яких треба буде йти.  А ми вишукали дорогу одну хорошу і теплу.  А твоє погане з холодним нам не треба.  У нас під руками з життя.  Кимось написано.  Поставлю правильно букви, а з букв слова.  А зі слів складається фраза якогось героя, про якого мова одна йде.  Це між нами в природі робиться небувало чоловіком незалежним.  Тобто небувалий той чоловік, хто взяв свою силу, думка.  Говорить про це саме, що перша дорога наша залежна наробила поганого і холодного.

 

73. Ми з вами такі люди всі. Коли нам добре, що можна сказати. А коли погано, вже говорити нічого. Береш на себе це, і кидаєш робити, йдеш. Наше невміння в природі жити. А коли ми з вами навчимося, як буде треба жити не погано, холодно, а добре і тепло, про це жоден учень, жоден вчитель не викладав. А життя, або дорога була і є, і буде вона, якщо ми візьмемо це. Ми, всі діти, яким доводиться від своїх рідних відриватися. Нас з вами примусила наша необхідність. Ми були не вчені зовсім, того не знали, що нам у своїх шляхах піднесли наші предки отці. Вони не хотіли в житті, щоб ми не були вчені. Вони для цього навчили чоловіка такого, щоб він отримав у себе таке знання.

 

74. Щоб наших дітей в цей самий час, як бажаючих вчитися в цій нашій школі ... Я, як учень, вчився, і далі зі своїм поняттям пробирався. Це мої були такі зацікавлені сили мого індивідуального розуму. Я цю спеціальність сам обрав від першого дня. Своє таке початкове я став розуміти, вивчати перед собою таким маленьким чоловіком. Це наше практично поставлено в букварі, у першій нашій книзі. Вона наші тіла примусила щодня це місце, це діло своїми очима охопити.

 

75. А назвати по імені. Це наша для всіх окремо буква. Вона починала робити в слові, першому складі для того, щоб назвати перше ім'я своє рідне «мама». Вона примусила свій дитячий голос вимовити по всьому нашому класу, щоб інші чули. І робили те, що було нам, всій учнівської молоді, треба. Нас перша сторінка цієї написаної книги задовольнила одним. Ми свою маму навчилися по теоретичному поняттю. Перед нами так і залишилася мама. А друга сторінка до себе додала тата. Вони нам не себе стали показувати, а форму, фасон, свою зроблену красу.

 

76. Вони перед нами самі собою не хвалилися, а показували на собі своє штучне, за чим наша молодь билася, бігла. І хотіла цим усім догнати. Наука людину одягала. Вона боялася, щоб людина у своєму житті, хорошому і теплому, не застудилася і не хворіла, у чому ми, всі учні, були втягнуті. Ми від своїх рідних це вимагали. Нас, як своїх дітей, готували, не живим фактом вчили, а нам усім показували, і називали все це мертве, до якого ми горнулися.                           

 

77. Нам треба був кашкет, котрий я з голови не знімав, а носив щохвилини кожного разу. Без цього кашкета між людьми я не був за красою чоловік. Мене ставили на ноги, щоб я носив чобіт, або не залишався без сорочки і штанів. Все наше з вами, діти, життя таке навчене. Ми без чого ні кроку. Нас, всіх учнів, вчить наша дитяча обстановка. Ми на це діло діти ваші. Ми у вас просимо, а ви нам даєте за своєю можливістю. Який ви батько, або яка мати, якщо не вмієте своє дитя забезпечити.  

 

78. Ми такого голосу від такого учня ніколи не чули, щоб він у нас, таких предків старших людей, просив. Чому це так вийшло, що я такий учень зародився. Хіба у мене сил не було таких, щоб самого себе зберегти не так, як ви мене, такого молодого чоловіка, стали своєю прикрасою старою. Хіба ви самі хотіли, і зробили мені те, що в житті своєму завадило. Я ж природа. А ви чим мене огородили, і для чого? Ми тебе огородили тим, розповідають старші люди, щоб ти знав сам.

 

79. Що це все, що ми для цього робимо, це для тебе шкідливо. Але ми самі цього побоялися зробити. Думали, якщо ми зі своїм умінням не втрутимося в це діло, чоловік не буде між нами, такими самовільно захищеними, жити, зараз він помре. Ми цього самі не хотіли, щоб ти жив так, як хотіла природа. Ми в цьому ділі були віха. Усіх вас, дітей, як ми хотіли, так і повели, вас пити в став. Ви ж не люди, як це говориться нами всіма, ми поки вважаємося вівці. Лише б хто-небудь тебе пхнув, ти іншого пхнеш. Нас з вами примушують умови, ми в цьому ділі опинилися.        

 

80. Які ми з вами є люди. Якщо нас з вами примушують, говорять інші, старші від нас. У них до цього більше розуму, їх по всьому закону доводиться слухатися. А коли людина людину примушує, людина людину слухається. Він хоче зробити те, що робимо всі ми, діти. Нам сказали: треба одягати сорочку або штани. Ми, всі учні своєї школи, один перед одним хочемо сказати про те, що ми живемо, а ти такий не вмієш жити. За одягом жили, а за розумом тримали. Це наше не те, що ми хотіли. У нас, діток таких, як ми всі учимося. І хочемо сказати: наше вчення нас усіх веде до того, до чого треба.

 

81. Ми, всі вчені, не любимо погане діло і холодну пору. У них до цього діла всі ведуть у природі, до холодного і поганого. Вони так швидко забралися з шляху. Ми, діти всі як один учень, самі себе примусили вчитися. Ми учимося не для того, щоб не розкривати належну сторінку. Вона нам своє фото показала, і розповіла, що це таке є в нашому житті. Ми ще такого не мали, у нас на нашій землі не було. А от зараз ми такі люди для себе це зробили. Нам історія всієї природи це право чоловіка такого, як між нами, усіма такими учнями, залишився у своєму природному тілі. Він у нас такий один не чекає час.

 

82. У цього чоловіка таємниця, але не в природі. Як ми її до себе тягнемо, і хочемо, щоб цей час був. Наше бажання. Нам природа давала, дає, і буде давати. А за це все наше хороше й тепле вона нас і умертвляє, і вб'є. Ми ж робимо природі погане і холодне, знесилюємо її. А раз вона знесилюється, вона нам зробить погане. Як би ми з вами не училися і ні учимося, а приходить кінець усього життя. Нас ніщо наше не рятує і не буде рятувати. Наше це не вчення таке в природі. Ми вчимося, дуже багато чому навчилися. Дуже добре знаємо, як ним користуватися. У нас на це все є. Лише б тільки не так вчинив, зробив у природі, а за твоє в природі, та перед нами, такими учнями, як ми, всі люди.

 

83. Ми, всі учні, не відмовляємо собі в цьому ділі. Ми винні за те, що ми очікуємо час. Він до нас без усякого діла не приходив. З собою якесь представить, або хороше, або погане. А чоловік любить завжди хороше, а від поганого біжить. У природі ніколи це не пропадає. Жило, живе, і буде жити доти, поки ми з вами так живемо і учимося. Хочемо навчитися і зробитися такими ділками, які живуть так само, як усі залежні, і дочекаються свого часу. Їх природа своїми силами покарає. Вона ні з ким з нами не рахується, а своє все має.              

 

84. У природи ми учимося, але не вона у нас учиться. У неї чоловік такий же самий, як і був. Він таким і буде через своє невміння. Він хоче від природи отримати те, чого вона йому не в силах дати. Чоловік не хоче бути підлеглим, а хоче командувати. З простого ланкового, а потім у бригадира, у майстра, і в директора. Це все робилося, робиться, і буде це все в природі робитися. Це все залежить від науки, вона вчить теоретично чоловіка. Вона показує йому дорогу, якою треба йти. А тебе тримає, не пускає. Чоловік у себе свої сили втратив, і зробився непридатним. Хіба ми цьому вчилися, або цій справі навчилися, що ми з вами і досі не узнали найшкідливішого ворога. Всі ми пізнали, і все зробили.

 

85. Є, на що дивитися, як на небувалу найкращу річ. І у себе мати. Особливо ми в цей час. У нас нами зроблені машини і електростанції, які дають енергію, струм. Можна сказати, все для нас є. А немає між нами усіма, учнями і не учнями. Ми як мали внутрішнього ворога і зовнішнього ворога, як були ми оточені, ми і залишилися в оточенні цього ворога. Ми ніхто від цього не гарантований, а був і буде. Як вся наша історія говорила і робила нашими людьми, і буде вона робитися між нами такими, як зараз.

 

86. Вчені навчили самі собою розбиратися з природою, в якій треба нам розбитися, і добитися від неї таємниці. Ми її для цієї справи шукаємо, і хочемо знайти, і збагатитися нашою всією могутньою економікою, яка нам у житті не дає нічого новенького. Для нас таких, як ми вчилися, і навчилися ми. Нам земля нашому усьому не те, що було до цього. Нам площа ця мала. У нас на це є могутня техніка, котрою ми посилаємо розвідку, яка шукає те, що буде треба.

 

87. Але ніяк не знайде вона в природі таке діло, щоб ми з вами, всі до одного чоловіка, навчилися природою користуватися не так, як ми такі вчимося. Кожен собі захоплює своє належне місце, про яке наш учень будь-який думав, думає, і хоче його своїм умінням зайняти. Природа ці індивідуальні якості має, тільки їх не всі захоплюють, і не всі цим місцем розпоряджаються. Ми, учні люди такі, учимося для самого себе, і цим займаємося.

 

88. У нас, учених, все представлене життя, хороше й тепле місце. У нас, руських чи американців, хоча візьмемо будь-яку національність, яка живе через своє місце. Він боїться холодного і поганого. Це у науки політичної ми шукаємо дві сторони. Одна по-старому експлуатаційному примушує, щоб чоловік робив в житті те, що хоче сам цей господар, у кого всі засоби виробництва. У цьому себе чоловік продав для того, щоб за ці якості жити.

 

89. А у нових соціалістичних вчених теж така стратегія людини. Може бути, краща економіка, сам побут людського життя, хто створює все те, що йому буде треба. У них різні політичні погляди.  Ми поділилися навпіл. Одні найсильніші люди, це ділки свого діла. Американці, вони вчать по-своєму, по-капіталістичному жити треба. Це сторона старого напрямку. А нові соціалістичні люди керують колективом.

 

90. У одних росте розум, і для цього розвивається технічна частина за рахунок легкої й важкої праці. Люди роблять, люди навчаються, люди за рахунок цього всього живуть. Обидві сторони залежні в природі. Вони мають землю, свій народ. Що потрібно, вони придбавають. У них займає місце своє президентське. А у нас, росіян, генеральний секретар. В американців капіталістичні права, а в росіян комуністичні. Великі дві різниці в обох, щоб своє місце віддати.

 

91. Ні за що, а за це місце. Обидві сторони мають величезну техніку. Свої фахівці народ обрушили на одну таку, вигідно для обох сторін. Це сторона, яка не хотіла по-старому жити, а взялася за нове. І поділилися навпіл. Одні схильні до Америки, а нові до Радянського союзу. Американці доводять свою сторону, як ображених захищають. А Радянський союз повинен своїх захищати, як сила розуму. Так воно робилося, робиться, і буде робитися. За сільським розвитком, той буде правий, у якого будуть створені вмілі сили.

 

92. Зброя є в житті людини, а не помічник, щоб з ним мирно жити. Зброя – це розвиток розуму людських рук. Ми для того цю зброю робимо, щоб нею воювати, і нею людям заважати. Зброя є. Ми з вами природа, поділена навпіл. У одних розум, і у других розум режимного діла. А от без цього діла людина не народилася. А зараз між нами всіма всього нашого земного людства не народився таким чоловіком, котрого ми з вами з першого класу для цього діла озброюємо. Говоримо нашому учневі, що ми такі-то люди, а от американці не такі.

 

93. В обох сторін людина вчилася, вона вчиться тепер, і буде вчитися не на старе, а на нове, небувале. Зроблено двома сторонами, що не домовилися і не домовляться. Це не капіталіст з капіталістом воюють, а капіталісти з комуністами. У них місця не однакові, а живуть, користуються природою, залежні від неї. У нас в Росії є земля, і у них в Америці є земля, як джерело один для всіх людей. Вона їх годує, і збагачуються через землю, робляться вченими. Для того ми і вони також учяться, щоб іншого нужденного чоловіка за його невміння.

 

94. Як буде треба в природі від цього діла швидше захворіти. Ми з вами вчилися, вчимося, і будемо вчитися всі до одного чоловіка в своїх школах. Ми дуже багато дечого навчилися, тепер робимо під указкою теорії. Вона нам допомагає хвалитися економікою. Ми її маємо, і вони теж мають. Але от одного ми і вони не навчилися – узнавати в собі та в природі ворога, який народжується для будь-якого діла стихією. Ми з вами і вони від цього діла терпимо. Нас і їх – обох не жаліє природа. І не буде жаліти за наше ненормальне вчення.

 

95. Ми і вони учимося наявну хворобу, що напала на чоловіка, котру час йому підніс. Він зовсім не хотів цього бачити. А це все наробила за наше вчення, піднесла таку хворобу, за яку ми, вчені, взялися. І хочемо чоловікові допомогти, щоб він її позбувся. А у нас, у них так, як це потрібно буде, людині не допомагає. Ми шукаємо в природі хороше і тепле. Це таємниця, яку ми не пізнали. І не зможемо знати, де ця таємниця буде. На Місяці, чи на Марсі, можливо, там ця таємниця нам розкриється. Якщо ми прожили скільки років на ось цій матері Землі, яка нас усіх з вами прийняла, щоб ми по ній повзали для того, щоб шукати життя. Нам не треба погане і холодне, це для нас смерть.

 

96. Від чого ми зав'язуємо очі рушником, і біжимо, ідемо. Думаємо піти від цього, це наше велике в цьому незнання. Ми біжимо, самі не знаємо, від чого. Нам життя дає природа, холодне і погане, а ми це не любимо. А для нас і для них, і для всіх нас решти народилася така для цього діла практика на одному чоловікові незалежному, хто не до цього берега прибивається. Він беріг свій має. Для нього треба і не треба. Він зможе одягатися в одяг, він може і роздягненим бути. Йому все одно, хоч їсти, хоч і не їсти. Різниці немає в цьому. А ми, всі люди, придатні до цього діла. Хочемо сказати про те, що робиться нами.              

 

97. Ми з вами не такі є люди. Ми залежні, а я один-єдиний між нами чоловік у природі незалежний. Мені наше не треба, що ви маєте. Я не такий, як усі живущі люди. Я того робити не збираюся, і не хочу, щоб хтось щось робив. Треба нам, усім людям, на землі ніякими особливістями не озброюватися, і не треба ніякий самозахист той, котрий повинна наша людина мати. У природі є все. Ми з вами це не знайшли. Нам буде треба, але ми з вами не вміємо, і не хочемо за це все знайдене братися. Хіба нам, всім учням, хто вчиться, і хоче вчитися. Я не вчусь.      

 

98. Я зробився своєї ідеї вчений чоловік. Моя робота буде треба всім нам і їм. Через мою таку роботу, яку сам роблю, і хочу її всім передати. Вона – це загартування. Вона скрізь і всюди визнається і робиться всіма нами, учнями та вченими. Ми добре знаємо про природу. А в неї друзі, в природі – це повітря, вода і земля, яка своєю ванною живить. Для живого тіла людини – найголовніше, без якого ніхто не зможе жити. Для того щоб жити в природі, кожен день треба буде для живого тіла повітряна ванна. А ми від цього всього тікаємо. Ми бідні, відірвалися від поганого і холодного.

 

99. І біжимо, учимося як ніколи. Від поганого і незнаючого біжимо. Ми з вами нічого не знали, погано в житті своєму жили. А зараз духу набралися, пішли в школу вчитися. Нас стали теоретично кувати, а практично робити. Ми з вами, всі учні, учимося, і знайомимося з життям людини, як вона себе примусила прикріпитися до землі своїм домобудуванням. Яке було прагнення що-небудь у дворі мати, і яку-небудь спеціальність для свого діла у дворі здобути. Час показував особливість. Стояло поселення людей, вони самі себе обгородили наявними багатством.

 

100. Наша діло своє на уроку прочитати, і написати пропозицію свою. Ми жили всі, по-над рікою обгородилися садибою, сільським господарством, на полі працювали. Учні нашого села про це діло почули, стали думати про своє вчення. Ми не один  день учимося, і не один рік по цій дорозі ходимо назад і вперед. Свої думки кидаємо на свій урок. Вони нас учать, щоб ми з вами вміли що-небудь прочитати. Ми є в природі технічними помічниками у своєму ділі. Ми теоретично самі собі допомагаємо у справі.                     

 

101. А от коли зі своїм вченням приходимо до місця, і починаємо робити практично свою покладену роботу. Нам, як дипломованим, довірили робити. Ми конструктора, ми винахідники, ми будівельники, і ми всякого роду ділки. Що ми з вами не беремо і не робимо, у нас, таких ділків, не зривається з рук. Ми, всі люди вчені, читаємо книги, їх розуміємо, а що вони отакі нам свої фрази про героя нашого часу написали. Ми добре розбираємося з минулим, що наші люди робили тоді, коли у них не було.

 

102. Як вони обходилися у важкому некультурному труді. Вони не вміли жити в природі, кустарно воювали, їх природа коміками представляла. А герой завжди робив у себе яку-небудь стихійну перемогу. Ми з цією стихією багато раз зустрічалися, і з нею розбиралися. Оцінювали ми з вами, що наша людина між нами, такими людьми, як ми тоді були, всі не вміли майструвати. Адже прийшов час, нашій людині довелося кататися на колесі, вже велика зміна в житті сталася.

 

103. Люди наші не стали бичувати. Це все нам дало практично здійснити. А теоретично підрахувати своїм не розвиненим тоді розумом. Довго ми з вами назад і вперед це колесо живими силами крутили, воно наші пожитки перевозило. Ми з вами були такі вчені, як зараз будь-яка наша людина. Майже всі мають середню освіту. Добре розбираються з історією нашою, як вона між нами в природі виникала. Важко нам доводилося сім'ями гинути тоді, коли ми з вами не мали приватного місця в житті. Ми кочували, рухалися за нашими небесними світилами.

 

104. На них ми дивилися всі, на будь-яку нашу зірку, яка сама себе показувала кожну свою ніч, що прийшла, у нашій природній дорозі. Ми у себе мали велику родину, з нею про це розмовляли. Слухали завжди старшого свого ватажка, як предкового старожила. Він нас водив, він нас природній зміні вчив. Ми з вами про це дуже багато розуміли, завжди старалися, в цьому ділі ми робили, у нас виходило. Помилка зустрічалася в дорозі, ми її виправляли. Але коли природа оточить нас усіх, ми сім'єю попалися.

 

105. То тут вже й не питай ні в кого, щоб отримати будь-яку в природі допомогу, яка була потрібна людям. А її ніхто з нас не отримував, всі спільною сім'єю гинули. І такий час проходив між нами по історії. І буде він проходити між нами, учнями. Ми з вами всі учні. У багатьох нас, вчених людей, хто для цієї справи вчиться, всі свої сили зосереджував. І їх направляє в природу, відшукує такого героя, таку-то славу, яка повинна прийти до нас, людей. І свою таємницю показати для того, щоб ми за неї взялися, і стали вивчати, зрозуміли. І застосували до того, щоб вона нам допомогла в житті.              

 

106. Нам, таким вченим людям, всьому світу чоловік знайшов, вивчив, перевірив на живих фактах, що можна залишатися і без думки вчених. Вченим треба буде час, щоб він був у них приємний, хороший. Вчені без хорошого місця у природі нічого не роблять. Вони в природі шукають хороше для того, щоб отримати для себе з цього всього хороший прибуток. Вчені для цього діла навчаються, готуються для цього зі зброєю в руках. Хочуть природі теоретично довести, що ми, люди всієї нашої землі, знаємо добре один час, знаємо й інший. Один час чекаємо, щоб він у нас такий був, а от інший не хотіли б. Але не в силах ми це в житті зробити.

 

107. Не ми природою розпоряджаємося, а сама природа ставить дні свої в природі. Для життя всього  нашого розташовані діла, які треба нам усім. Ми їх робимо, і ми в цих ділах помиляємося. Хіба ми точно можемо сказати, а що з тобою вийде завтра? Він, чоловік, думає, але у нього не виходить. Про природу знати – дуже багато треба пройти практично. Теорія фантастично робить, точно не знає. А погане, холодне – це початкове, від чого доводиться йти. Ми що робимо, що творимо, це не все наше. А практика на людині доводить, що є можливість нічого не робити, нічого не вживати, а будеш жити.

 

108. У залежної людини все зношування є, і все зникає. Вона не виправдала вчених лише тому, що вчені всі наші, і учні, і вчені люди не хочуть у себе в житті бачити погане. Бо хороше треба буде в будь-якому місці й на кожну окрему річ. Ми не розділяємо ні живе і ні мертве. А раз воно не заслуговує поставити на місце своє і хвалитися цим. Сама природа себе цим розділяє, і хоче примусити чоловіка, щоб він погодився з цим нехорошим в природі днем, що прийшов. А його чоловік не очікував таким. Чоловіка всі сили спрямовані для того, щоб йому було добре в будь-який день, що прийшов.

 

109. Ми знаємо його, скільки чекали, як він до нас повільно ліз. Але ніколи не подумали, щоб його початок вранішнього сонечка, що сходить. Ми завжди його бачили таким приємним, теплим промінням. І всі належні тварини повернулися, і стало прекрасно на волі тримати. У себе побачили цей час. І звідкись набралися такі згустки з дощем, з холодним вітром для нашого учня. А хто свій ніс повернув до цієї справи не так. Ми завжди непогано за будь-яким нашим учнем доглядали.   

 

110. Кого-кого, а школяра в люди посилали, готували. І штани щоб були, як штани, чистенькі, добре прасовані. Це ж наш хлопчик. А дівчинці теж свій належний костюмчик на себе повісити. Я, каже учень, або ж найвищий у світі. Нічого такого хорошого видатного не зробив для того, щоб ним людині користуватися. Моя така нехороша голова не надумала, і не примусила свої руки, щоб вони цю річ робили. Ми поки ні від учня, ні від вченого чоловіка не отримали, щоб нам усім від цього вийшло добре.           

 

111. Куди ми не прокладемо своє око, що швидко бачить, воно не може охопити так, як це хоче наша людина. Обов'язково щось з усіх завадить, і більше не буде жити. Особливо за нами, людьми, за тими людьми, хто хоче у себе бачити хороше. Хіба ми учні минулого чи даного часу нашого життя. Або наші вчені, які хочуть, щоб з двору нашого вилетіла пара хороших голубів. Це дитяча забава перед нами. Вона може нас, таких дорослих, такою штукою зайняти. Це наше всіх бажання.

 

113. Особливо кожен з нас хоче показати себе тоді, коли ти парою зі своєю дружиною зібрався. І нарядився в найкращий одяг. Чи це не наша така з вами хвала, вона може нас, будь-якого чоловіка, оточити. І бути на ньому, як на одному показнику. У цьому ми одні з усіх таких маємо свою добре діло. Ми це робимо для того, щоб люди всі таку річ побачили, і сказали, що я за такий між нами такими людьми зародився молодець. Таку пару одномісну в такій снасті спорядив, та запряже в лінійку, і ними, як змій, вискочить. Нехай скажуть услід мені ці їхні слова, не в моді. Говорили, говорять, і будуть наші цій місцевості про таке діло говорити.

 

114. Ми це самі хотіли, щоб після такого тривалого часу на нашій цій землі погода не така. Як буде нам треба, вона не стояла.  А проходила, як якийсь бурхливий та холодний вітер, чому не треба було нам, таким людям, своєю головкою кланятися.  Ми ж з вами для цього діла добре і сильно одягалися.  А час той, котрий нам треба, він ніколи не прийде.  Він як тут вже у нас на порозі стоїть.  Чекає, поки ми з вами після такої ночі, в яку доводилося спати.  Не один я такий чоловік, якому треба б ще повалятися та спати.  Але такий прекрасний сьогоднішній ранок, я зроду не бачив його.  Як в якомусь сходило сонечко.

 

115. Ми так ще не бачили і не чули, як наші ці дитячі учні, їм не до цього.  Вони прийшли вчора, по негоді  топтали зі своїм уроком.  І зараз вони це ж саме вчать.  Як же ти не будеш втомлюватися з цієї м'якої постелі, в якій ти був під теплою ковдрою.  Ти не один тут був, з тобою поруч лежала твоя любима дружина, з якою ти не погано живеш, а добре.  Про що даремно ти з нею не розмовляв.  У тебе і в неї не було не зацікавленого даремного слова.  Ми двоє знаємо себе, і добре знаємо, для чого ми сходилися жити.  Це наша людська така звичка.  На будь-якому кутку нашого двору поставити свій власний дім, якого без усяких засобів ти не збираєшся побачити.

 

116. Ми з тобою недарма удвох домовлялися, один одному давали свої слова жити по-небувалому, по-хорошому.  Про що-небудь даремно ніколи з тобою удвох не розмовляти.  Це наша двох таємниця, вона нас оточила, і тримає нас двох такими, як ми себе навколо показали.  І надалі наші з тобою кроки такі швидко прокладаються.  Ми не хочемо так з тобою жити, щоб не було добре.  У нас на це є все, щоб примусити природу так, щоб вона нам давала і давала не погане, а хороше.  Наші з вами уми зосереджені не кидати думати про це.  Ми не одне думаємо, робимо для себе це хороше, але без помилки ніколи не залишаємося.               

 

117. Завжди якщо їдеш в яку-небудь далеку дорогу, а вона обов'язково буває, їй потрібен ножик. Рукою своєю цап за кишеню, а часто така картина буває, ніж залишився вдома. Ми в цьому нашому рідному селі в таких умовах по-різному кожен собі жив, і тим він огороджував себе. Видно було по цьому селу, здалеку визначали, яка раніше стояла церква за всім обрядом. Скажімо, що люди тут живуть, працюють, всі селяни. Вони добре знають цю ґрунтову землю, до неї всі до одного чоловіка в один час готуються. Свій корінь закладає, що йому треба для цього, вже він для себе придбав. А хвалитися ним не поспішає, тримає в умі, не хоче це все іншому передавати.

 

118. Тому й бачиш не однаковий на хатах дах, який давав знати, хто і як живе. Хитрість не така, щоб за предковим початком доводилося все знати. І селянство примушувало, час не давав, щоб нічого не робити. А жити так, як ніколи в природі це не бувало. Чоловік наш цього змісту живе, і показує сам себе на ось цьому місці. Ми всі самі цю справу розвинену бачимо. Але щоб нам сказати про це діло і задуматись. Чому це так, що я збоку такий же самий чоловік, хто теж так думає. Але от у мене не виходить, як у цього щасливчика.

 

119. Скрізь лізе вгору. І показує нам усім, що ми, отакі хлопці, такого ж самого діла. Ми робимо, але у нього виходить, а у нас ні. Це природний щасливчик. Хіба ми одні на цій місцевості живемо, або з вами не так працюємо, або у нас земля не така, або не така снасть. А от колись і буває такий час, який перевалюється на іншого чоловіка, котрий не чекав цього. А у нього, як небувалого чоловіка, хто стане рости. А в цьому зростанні грає таке, якщо хоче в природі в днях, які лягають на землю і проходять. Ми хочемо, щоб було добре, а природа нам не дає, вона нас накриває ділами поганими. Ми терпимо дуже сильно.     

 

120. У людини такого ніколи в житті своєму не боліло і не мучило, а от сьогодні щось завадило. І зараз я хворію, важко мені такому жити стало. То я був здоровий чоловік, а зараз не те оточило. Наша наука не навчилася це зробити. І немає такого знахаря, щоб наш учений чоловік не хворів. Цього ще у нас не виходить, і не вийде через наше незнання. Ми з вами нічого не знаємо, що буде зранку. Ми з вами для цього учимося, щоб чоловік так не хворів, як він сам себе примушував. Він до цього часу навіть не думав хворіти, його здоров'я цього не хотіло бачити. Вийшло перед ним не те, природа підіслала свої сили, і ними такими розпоряджається.     

 

121. Чоловік у житті цього не отримував. Ми, всі учні, не для поганого уроку себе готуємо. Це не наші сили отримувати від викладача цю найцікавішу задачу, або чистописання, яке вимагає одне. Ми всі учні не для того, щоб на нас не подивилася вся обстановка чоловіка, котру ніхто з учених не робить. А робити треба, і обов'язково робимо, та ще й як, щоб такий живий факт у нашому всьому не відбирався. Хіба пташка наш маленький соловей в цій місцевості, де він зі своїм голосом в лісі розташувався. І також пісні різні співає в цій місцевості в такій густоті. Хіба не чути, особливо тому, хто випадково потрапив туди? Він цим не нарадується слухати.

 

122. Каже свої слова: ну і птиця така є в нашому лісі. Не пішов би, жив та слухав цього солов'я. А він тут не один  розташувався, недалеко від цього солов'я такий же соловей співає, не такі пісні співає, вже він розташувався в іншому умовному місці. А що ми, отакі люди, зі своїм розумом. Ми з вами вчилися, провчилися не один рік, свою мозкову систему розвивали. Одне накопичували своє знання, щоб обов'язково знати. Ми з вами того навчилися теоретично, чим ми зробили гірше. У нас прекрасно прокладена своя залежна дорога. Дочекалися ми намічений час, він нас загнав у будинок. Ми не потребуємо ніяких умов.

 

123. Ми з вами учимося знати, будемо в природі створювати для нас цю будівельну частину. Вода з повітрям начебто робить в цьому всьому далеко. Ми стіни вводимо, і на це все давнє, введене між нами, надіємося, як на якусь гору. Ми давно знаємо про це діло, що нам всім, хто тільки в будинку оточує себе, і довго живе у цих умовах. Ми знаємо добре про це діло. А це таке зроблене в житті діло, в чому ми намагаємося, як би тепло і добре пожити. Ми в цих умовах і народжуємося, і вмираємо. Нас наша природа своїм страхом злякала.

 

124. Поклала в ліжко маленького чоловіка народити, і йому розкрити для боротьби і війни дорогу. Вона чоловіка робить будь-яким нашим ділком. Він в цьому будинку вчиться, його природа заряджає, робить чоловіком знаючим, як буде треба в цих умовах чоловіка примушувати, щоб він у будинку наївся і в будинку одягнувся. І по своєму розуму пішов по дорозі своїй шукати те, що всім треба щодня. Потрібно поснідати, до столу треба, як звикли, самого себе підвести і посадити, та понюхати своїм носом, що це приготовлено, в чашку налили. Ми знаємо, бачимо, це все приготовлено кимось. А ложка з шматком хліба – все це людину чекає. 

 

125. Чекає їх гарним апетитом, прибирається. Цьому столу ніколи просихати, і ніколи байдикувати. Стіл потрібен, щоб на ньому працювати тому чоловікові, хто отримав від усієї цієї сім'ї довіру. Вона господиня усього, у неї від різних умов десь лежить продукт. А він під замком у цього господаря, цю штуку не зробиш без ключа. Господар зберігає все, і ліквідує він. Природа не стоїть на одному місці, в природі працюють по годинах, хвилини проштовхують себе. Одна йде, друга приходить. Так і цей стіл. Він нам потрібен тоді, коли ми хочемо їсти. Його накривають усякого роду нашою їжею, і оголошують нам, жадаючим людям.                 

 

126. А люди зі своїми животами, з хорошим апетитом. З часом вони його зробили. Так що людей за щось у сім'ї годують, в те, що треба, одягають. Приходить час такий, стелять постіль за його заслугами, і вкривають, як господаря. І він в цій постелі вмирає. Наш колишній вождь Сталін не такий розумний чоловік був, свого часу не те зовсім їв, і не так одяг шив, і його на собі носив. Його оточувала найкраще простирадло, м'яка подушка, а ковдра найкраще. Один з усіх політик, з політиків політик. Всіх наших в Росії перебудував, примусив усіх по-новому мислити, по-новому робити. А от по-старому всі його підлеглі вмирали, і він від цього не пішов. Один час командував усіма науками.

 

127. Всі розумні люди Сталіну поклонялися. Раз царя немає, прогнали, зробили Радянську владу, її огородили зброєю. Раз зброю зробили, навчилися нею стріляти, і вказали, на кого треба цю зброю використовувати. У всьому грала рука Сталіна, хто свої сили для народу клав. Ним, як продуктом, розпоряджався, чого хотів у природі над будь-якою людиною. Танцювати і співати чоловікові велів, смішити в цій справі давав вказівку, чоловіка будь-якого вбивав. Сам цього дуже сильно боявся. Сам був міцний і великий, але не знав, що вийде зі сну. Лягав спати з думкою, з такою думкою, яка не до душі природі, не до душі всьому. А як хотіла, вона робила і робить перед усіма.

 

128. І зробить своїми силами за те, що чоловік у природі сам заслужив. Якби він був прав своїм значенням, його природа, такого величезного, сильного у всьому, не повалила. А то він зробив дуже багато, в цю хвилину безвинного зовсім чоловіка Іванова поклав у спеціальну лікарню. Це чоловік такий один, що зародився в цьому ділі, у цій усій нашій роботі, що не робилася в лісі, як співав у лісі соловей. Іванов свої сили клав не для самого Сталіна, щоб він жив таким, як хотів Сталін. Не це робити, що зробив над собою Іванов. Він хоче самого себе представити, як небувалого нового чоловіка, хто повинен зробити в природі все те, що треба.    

 

129. Хіба це буде погано нам, усім людям, якщо ми від природи своїми силами розуму її якості. Тобто людина повинна зробитися такою людиною, якої в житті не бувало, як себе примусив Іванов. Робить в природі не те, що слід. Ходить роззутим, ходить без головного убору, і ходить в одних трусах. Не по теплому та по хорошому ходить Іванов. По холодному, по снігу, по морозу погано, і ввів у цю справу пропозицію, яке треба нам усім. Ми, як вчені, повинні цю справу перевірити і вивчити. Зрозуміти і застосувати для того, щоб чоловік між нами виявився новим чоловіком, щоб він не застуджувався і не хворів ніколи ніяк.

 

130. Ось чого нам, учням, треба навчиться, і це діло Іванова підтримати, як і зроблено Івановим. Залежність скасована, а незалежність введена. Всю систему, яка робилася людьми, тепер не будуть робити. Час примушував чоловіка йти, і приходити до іншого через нехороше. А коли оточує чоловіка хороше, то чоловікові не хочеться йти. Ми з вами звикли дивитися на красиве, і в цьому бути завжди. Але природа цього призначення не хоче, щоб чоловік це робив. Вона завдає тілу його збиток, жене таке діло, їй цей вчинок не до душі. Вона вводить свої якості.

 

131. Ми з вами звикли своє хороше ставити. Завжди хочемо, щоб природа була чиста, ясна, без усяких хмар, що йдуть. Кожний наш чоловік хотів у його житті, щоб продовжувалося без усяких перешкод. Хіба нам погано після цього, коли земля дала нам урожай. Ми цією матеріальністю задоволені, що природа нам дає, і багато. Але от коли вона наші сили у наших людей відбирає. Ми з вами учимося, пізнаємо природу, але цієї справи ніяк не придбаємо у себе, щоб нас з вами природа не турбувала. Ми цього на собі не шукаємо, і не хочемо шукати. Наша справа одна – дочекатися часу, і в ньому обов'язково робити те, що ми робимо завжди.

 

132. День наш однаково прийшов зі своєю якістю. Він з собою нічого такого не приніс, і нас нікого не примушує, щоб ми з вами готували і робили те, що ми завжди робимо. Нам би не треба собі збирати що-небудь їсти, або на себе одягати і носити, та цим усім хвалитися. У нас цей розвиток не однаковий, і ми не зможемо самі рівно жити через наш нестаток. У одного він є, а другий нічого не потребує. Все це нам робить наше справжнє місце. Воно нам представило такий у цьому ділі ґрунт, і показало, що треба буде на цьому місці й у цьому часі, що дасть нам це в прибутку. 

 

133. Хіба це буде погано нашому чоловікові, якщо він у природі доб'ється цієї якості, у котрій він примусить сам себе без цього всього, що він має. Він без цього всього буде жити, і в природі не буде своїм тілом енергійно трудитися, а жити буде. Це все робиться нами, хіба буде від цього діла погано. Ну що ж, тепер ми з вами зробили, отримали. Бачимо, що це є якась особлива цінність. Ми ж з вами, всі вчені люди, від цього діла не відмовимося, що це нам не треба. А може бути, ці цінності комусь і потрібні. Нехай він ними продовжує.

 

134. Хіба ми з вами не бачили, або ми з вами не робили в цьому ділі. У нас з вами в деякий час вийшло і вийде. Але хіба можна буде від цього знайденого нового відвертатися. Якщо ми з вами по одній дорозі однаково і довго крокували. А перед нами в нашій дорозі виявився будинок з усіма зовнішніми вигодами, ми його оточили. Так же само, як у всіх, є вікна, і задні двері для нашого входу. Ми подивилися від самої землі до самої верхньої труби. Значить, хтось тут у ньому живе. Ми наважилися в нього зайти.

 

135. І своїм знанням переконатися, як житловий. Хтось побудував будинок, а до нього ніякого сліду, що йде. Нас, як шукачів, зацікавило випробувати це все всередині. Ми перші двері відчинили, нам показалися двері другі. Ми і ці двері відкрили. А направо і наліво був довжелезний коридор. Ми знайомилися з положенням цієї місцевості. Виявилося, направо є двері і наліво для входу в кімнату. Ми торкнулися правого боку. До дверей, тут ми побачили напис. Пишуть. У ці двері можна буде заходити будь-якій людині, і в будь-яку кожну пору року.       

 

136. Ми зважилися після цього читання, в якому було сказано. У цій кімнаті можна буде жити один час за рахунок того, що буде нами в природі приготовлено трудом. За рахунок цього всього ми повинні пожити та покористуватися, а згодом із цим усім розпрощатися, померти в цьому ділі. Ми зупинилися, не пішли через цей напис. Звернули увагу на те, що було написано на других, по лівій стороні. Коли прийшли ми до дверей лівого боку, нам видно, що тут написали. У ці двері теж можна буде заходити будь-якій людині. І буде можливість тут жити не так, як у першій кімнаті.

 

137. На готовий розвиток у природі чоловік почав свою історію звеличувати, у цьому залежному в природі духу робити. Хіба це не життя наше, усіх наших учнів, які цей рік почали вчитися. І ті учні, які вже не один рік навчаються, і розуміють про це їхнє вчення, яке проводиться ними весь час. Вони поспішають у цьому ділі, і своє намічене не кидають робити. У цій області самі закінчують свою намічену справу в цьому.

 

139. Старина, в яку ми не дали свою згоду, щоб це діло підтримати, і його, як уже розпочате діло, продовжувати. Ми з вами не на це почали своє вчення робити, щоб нас з вами, таких людей, які задалися мети не це шукати, не це робити. І не це отримувати в природі, що не самі люди цього боку отримували. Ми з вами зрозуміли, як нашого брата, тобто чоловіка, природа в цьому ділі тягне за ніс. Вона втягує його дуже сильно, але він не зрозумів.

 

140. І не став із цим ділом розбиратися, а почав робити те, що роблять всі ці люди. І вони за це все, ними зроблене в природі, лежать до одного чоловіка в землі в могилі. Вони свою історію чимало років пропустили між собою в природі. Але на такий дім вони не нападали. І це, що написано, вони не прочитували. Їхнє діло одне – почати робити це діло здоровою людиною. А потім зробитися в процесі цього діла непридатним зовсім до життя. Його природа за це діло.

 

141. Що у нього вийшло перед своєю старістю. У нього мозок призупинився, не став далі мислити, і серце призупинилося працювати. Кров по тілу стала, не рухається. Чоловік наш цього боку помер, не став з нами нарівні робити те, що ми продовжуємо своє це початок. Ми, як і всі люди, що тут живуть, повинні віддати свій людський обов'язок, цього чоловіка з пошаною за його все хороше поховати. Ми з вами це робили, робимо, і будемо з вами робити це діло наше.

 

142. Не все так гладко, що цій людині болісно довелося в цій кімнаті помирати. Тут так і сказано в написаних словах. Ми зрозуміли, і не погодилися з цим ділом, в якому людина сама себе примусила через це все закінчити це почате життя. Ми з вами кинули, пішли, не захотіли це діло продовжувати. Бо треба все це будувати, побудувати, а потім передати тим нашим учням, які першого вересня цього року. Нехай вони навчаються, нехай вони це роблять, і в цьому ділі нехай вони всі помруть. Вони цього не знають, що ми зрозуміли, і не стали між нами в природі робити, як їхні предки.

 

143. Ми зацікавилися другими з лівого, зовсім не тим боком, котрий навчив людину залежно в природі помирати. Коли ми стали читати ці букви, ці слова, то нам це дало друге, зовсім не те, що показала перша права сторона. Ліва сторона нам говорить прямо про те, що є можливість будь-якій людині в цій кімнаті жити. Тільки в ній треба нам з вами вчитися, щоб знати в природі, що буде треба зробити, щоб людина не захворіла і не застудилася. 

 

144. А хто цьому ділу зможе вчити, якщо всі люди, що живуть на землі, стоять на своїх місцях. І своїми заслугами очікують час свого дня. Він нікуди не дінеться зі своїми силами, з волею своєї, все одно в його ділі завадить, і не дасть людині далі крокувати. Цього ніхто не хоче, і не хотів бачити. Але раз це діло між людьми в природі розвилося, то його вже не зупинити. Ця ж історія, розпочата в природі, непридатна до життя. Жити б, жити, а тебе примушують природні сили вмирати.   

 

145. А коли чоловік практично доб'ється в природі на цій стороні, його природа навчить, він вмирати не буде. Яка буде слава цієї не початої ніким. А прийде цей час, люди приведуть до своєї свідомості, візьмуться за це діло. І почнуть не по залежному в природі жити, а візьмуться за незалежне діло, у природі стануть жити. І добиватися такого права, щоб перед природою заслужити. І отримати те, що тут на цій стороні в останніх словах сказано. Коли ти, людино, навчишся цього усього, то тоді ти вмирати не будеш.

 

146. Твої слова в думках будуть з кругозором, але не однобокі, щоб жити, як сказано. У першій кімнаті живеш да сваволиш добре і тепло, а потім дубу даси, прийдеш до поганого і холодного. У природі, як на хорошій груші зі смачними грушами. Так у цьому хорошому кинутому нами будинку. Ми ним не задовольнили себе своїм заходом, нас ця система не зацікавила. Ми з вами шукаємо не те, що слід було в нашому житті. Ми з вами хочемо закинути земельний побут, котрого колесо з чотирма спицями крутиться.

 

147. Воно себе тримає часто міцніше. Як економіка наша зростає за рахунок нашого часу. Вона зростає для нас, щоб ми з вами збагачувалися, давали свою волю кожній людині. А виходить, навіть у вченні своїх днів, з якими учень недосипає, а про свій урок не забуває зубрити. Читає, пише чисто, вирішує. А звітувати доводиться за все зроблене після. Як ми, шукачі, які шукаємо в природі те, що ми не втрачаємо. А хочеться його в природі знайти. Воно є і буде, якщо ми з вами за це діло будемо братися.

 

148. Нам треба, як видно з усього цього, що ми з вами робимо у своїй дорозі. З неба впадуть буханки, і тоді важко доведеться їх підбирати. А от вчитися в нове, небувале в природне діло ми не захотіли. Будинок – це природа з двома сторонами. Одна сторона хороша і тепла, та сторона, яка дає нам все те, що нам розповідає перша кімната. Вона прибуткова річ, і зацікавлена в усьому. Життя дуже цікаве пожити в ній, щоб було добре і тепло. А потім на віки покладе в погане і холодне.

 

149. Це сторона не смачна нам лише тому, що сам чоловік не хоче так народжуватися, як йому довелося. А от мети в житті не добитися. Пожив, та пожив, а потім і помер. Це не наше з вами, шукачів, хто шукає, і не знайде того, чого треба. У природі ми з вами шукаємо життя хороше і тепле. Ми не вміємо його створювати через наше одне хотіння. Ми любимо те, що нам добре. А коли з нами зустрічається погане і холодне, ми ці природні якості не чекаємо. Швидко кидаємо, біжимо від них. Куди?  Самі не знаємо. Це буває з кожним нашим чоловіком.      

 

150. Як ми не захотіли бачити ці якості, а вони в будинку розташувалися. Ми не захотіли їх сприйняти. Що в цьому ділі поганого. Ми з вами по всій цій справі знаємо добре, що наші учні пішли вчитися цей рік з цього першого вересня. Учні першого класу. Учимося ми з вами, завойовуємо ми з вами роки, своє знання. Його направляємо для інтересу навчитися, нам всім отримати місце за право твого навчання. Ти, чоловік, для цього вчився.

 

151. На руки дали вам диплом не для того, щоб своїх близьких рідних і улюблених друзів позаду залишати, як ми з вами робимо. Нам, ученим людям, треба своє власницьке індивідуальне і наше завойоване працею місце, ми його отримали в природі між людьми. Питається у вченого чоловіка будь-якої науки, для чого воно потрібно нам? Воно нас усіх вчить практично, як буде треба навчитися так в нашому суспільстві, щоб вчити людей поняттю з кругозором.

 

152. Ми з вами йдемо по одному шляху, прокладаємо розвідку на всіх фронтах. Для того ми з вами туди посилаємо могутню техніку, щоб знайти там таємницю. Ми всі вчені люди. Подумайте ви гарненько, і запитайте себе. За вашим висновком і визначенням, де вона повинна виявитися, і яка вона повинна бути?   Ми з вами, всі вчені і всі невчені, крокуємо по одній дорозі. Вона нас веде однобоко.

 

153. У нас між усіма не однакова любов до природи. А природа наша – не однакова сторона, різна для нас усіх. Ми любимо і знаємо хороше і тепле. Якими засобами це все придбаваємо, як матерію, її зберігаємо для свого життя. Ми з вами не любили природу, найголовніше в нашому житті. Близькі рідні друзі: повітря, вода і земля – це наші помічники в житті. А ми від них біжимо. Зав'язали очі свої, не хочемо на це все дивитися. Заткнули вуха, не хочемо слухати їх. Це наші помічники, без них ні туди, ні сюди.

 

155. Для нас з вами найгірше в житті – це наш природний холод. Ми, всі люди, не любимо і не хочемо, щоб він між нами був. Ми з вами люди всі залежні, йдемо по одній дорозі. Для нас ворота відчинені до життя. Але ми з вами не пішли по дорозі тій, де черги немає, щоб ми з вами очікували завтрашнього дня. Ми з вами не знаємо, що з нами буде. Ми ж не гарантовані від самого поганого і холодного. А нас усіх природа туди веде. Ми безсилі люди через наше незнання.

 

156. Що ми з вами робимо в природі, це наша велика всіх помилка. Треба природу любити, а ми не любимо. Хто воїн у природі, боягуз, боязкий чоловік чи сміливий? Хто, за своїм ділом, самородок? Я. Джерело в природі – загартування-тренування. Працюю сам на благо всього нашого життєрадісного людства, його здоров'я  Учусь у природі, хвалюся перед світом. Хочу правду всім сказати про самозбереження клітини. Моє молоде серце, здорове, загартоване 25-річної людини.  Мій вихід у світлі.  Я не боюся ворога, не боюся нічого, навіть своєї смерті.

 

157. Якби цього не було в мене, життя мого не було б.  Я людина землі, дихаю дуже сильно. А говорю різко не про якесь чудо, а про природу, про фізичне практичне явище. Найголовніше – чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження, миттєве одужання центральної нервової частини мозку. Хазяїн усього органічного тілу. Люблю і вболіваю, але ніколи не забуваю про хворого. Душу добре знаю, хочу допомогти, через свої руки струмом убиваю будь-який біль. Це нам не слова кажуть, все це робиться ділом. Рука пише владика, ніколи про це не забути.

 

158. Яка є просьба. Мене треба просити, будеш завжди здоровий. Кому це не треба буде, нашому юнакові, молодій людині?  Так ні.  Шановні, це світове значення. Нам усім треба природу велику любити. І не мовчати в словах, завжди правду говорити. Не хвороба грає ролі над людиною, грає ролі людина над хворобою. Нам треба вчитися, розуміти і знати вчення Іванова, щоб ми з вами не сідали у в'язницю і не робилися злочинцями, і не лягали в лікарню.                   

 

159. Ми жити повинні вільно, а не лізти на гострий рожен. Яка нам буде слава любити самих себе, низько кланятися голівкою, ввічливість представляти будь-якій людині. Ех і життя моє таке перед усіма. Потрібно терпіння мати, щоб загартувати своє серце. Всім залежним в природі людям сказати треба. Любі мої всі люди, гляньте на сонечко, ви побачите правду, своє одужання. Бути завжди таким в природі, Переможець природи, Учитель народу.  Нам треба такого сильного вільного чоловіка. Нехай він людей учить здоров'ю.

 

160. Наші з вами тіла за цей час пристосувалися. Навчилися не легке придбавати, а ми важким оточили себе. Нам треба, а ти, природа, дай. А так це нам, людям, все своє в житті з першого дня нічого не давалося і не дається. Природа любить, щоб за нею так доглядати, щоб у ній працювати не одними руками. А треба для цього мати у себе снасть, тобто техніку, машину. Вона спочатку у нас на борозні не була, а все це починалося з лопати. Кустарно всі працювали фізично. Дуже (важко) було розвивати спочатку цю всю систему, яка робилася для цього діла чоловіком. Він цього діла потребував, і хотів, щоб без цього не залишатися.    

 

161. Раз чоловік у цій атмосфері народився, йому для його життя треба був одяг, який він став, як форму свою, у фасоні носити. І зношувати на собі, як непридатність. Чоловікові було мало, він не задовольняв себе. Він своє життя починав з нічого, а потім змінював у себе форму життя. Між 19 і 20 століттям виявилося перед людьми не таке, як воно була. Люди по-власницькому поділилися, стали вводити життя між собою по-старому, по-капіталістичному. Це вічно треба працювати, і придбавати для себе свою власність, яка росла за рахунок своїх засобів виробництва.

 

162. І є нове соціалістичне в колективі. Будують по науковому ділу державу, і звеличують через свою політику так само, як і до цього було чоловікові. Він свого часу чекав, і про нього думав, готувався до нього, і весь час робив різні діла для того, щоб від природи отримати енний прибуток. Чоловік в природі за рахунок цього важкого фізичного труда все придбавав. І робив для того, щоб було і росло вгору, щоб (можна) було подивитися на все і хороше, і погане. Жити було треба. Всі свої сили зосереджуються.   

 

163. І всю техніку в борозну посилають. Люди рано встають, пізно для цього лягають. Вони поспішають рано попрацювати, і рано забратися для того, щоб було, на що дивитися. І це все наявне, як своє добро, зберігати, щоб із цим усім можна було жити. Чоловік навчився з давніх років так себе огороджувати власністю, свого розуму ділом, він залежний від цього. Якщо він не буде це робити, що його примусила, як такого, цим добром зберігатися. Чоловік цього всьому вірив, і вірить зараз, на це все сильно надіється, і він ним хвалився, що він за рахунок цього живе.

 

164. Він же від цього діла залежний, без цього всього жити неможливо. Так себе людина привчила, і все це робить. У неї виходить. Одна людина за одною на своїх ногах стоять, і чекають свого нехорошого холодного дня. Чоловік у ньому своє здоров'я втратив. Йому стало не так, як раніше було добре і тепло. Він був зі своїм тілом здоровий і сильний. У чоловіка почалося інше, він не в силах, щоб жити. А природа йому не дає, він перед нею не заробив.

 

165. І не може себе примусити по-колишньому, щоб жити, як він жив до цього. У нього думки не такі, як були до цього. Він жив, він радів здоров'ям, а його давала чоловікові природа. А зараз вона перемінилася, пішла на іншу, не на таку хорошу і теплу, яку мав чоловік. Природа свої сили направила, вона зробила для того, щоб з шляху прибрати людину. А раз у людини немає здоров'я, вже хана, треба буде з білим світлом розпрощатися, як було сказано в першій двері. Ми ж з вами прочитали, що там було написано.

 

166. А там точно було про це діло викладено. Скільки не трудися і ні роби своє діло, а все одно в капкан попадеш. Для чого ми з вами так учимося. Нам треба знати природу, вона між нами зі своїми силами продовжує свої обидві сторони. Ми з вами весь час зустрічали по природі життя щодня. А потім проводжали смерть. Тепер ми не будемо цього робити через наше пізнання природи. Ми через це діло, яке нам принесло з собою нове небувале в житті. Ми з вами старе кинемо робити, бо воно нам у житті ніякої користі не дало.

 

167. Як ми вставали рано для того, щоб у природі попрацювати. А потім в цьому ділі так наробитися, як це було. Ми лягали пізно спати через наше з вами вчення. Ми учимося, намагаємося навчитися, щоб більше в цій справі знати, і краще від цього діла робити. А то нам доводиться цим ділом не хвалиться. Як ми з вами жили в природі, так ми і зараз живемо. Відриваємося від холодного і поганого, самі особисто біжимо, йдемо.

 

168. А разом з хорошим і теплим живемо. І робимо всякого роду, що нам дає природа. Ми з вами для цього діла трудимося енергійно, свої сили рвемо через наше з вами діло. Хіба нам, таким людям вченим, як ми з вами навчилися, ми природу не пізнали. Як жили однобоко, так і зараз живемо. пізнали хорошу сторону, нею ласуємо. Говоримо, хвалимось, що ми живемо, і задовольняємося в природі краще не може бути. У нас є тепер, у що одягатися, і що поїсти, та в чому жити.

 

169. Ми економічно стали жити багато, кланятися до сусіда просити не ходимо. У нас є руки, наш з вами мозок, очі й вуха. Ми ходимо на ногах, придивляємося да прислухаємося, від свого діла не йдемо. Як воно було перед нами, так воно і залишилося. Ми з вами як помилялися в ньому, так ми з вами помиляємося через це діло, яке нам далося в залежному життя в природі навчитися. У нас раніше в природі таких вчених не було, щоб люди додумалися своїм розумом кинути свою рідну землю, на якій людина весь час живе.

 

170. А щодо користі нічого не зробив. Задумав своїм виробом, своїм розумом землю, як матір рідну, залишити, а на Місяці через невагомість життя знайти. Тоді коли земля сама має дорогу таку, яка ніким нами, людьми, не зайнята. А в повному порядку в природі природно фізично незалежно чоловіка вчити з кругозором розуміти природу, щоб знати її не так, як ми зробили і недоробили.

 

180. Померли з вами, немає в живих тих, яким доводилося робити ракету. Учні не по тій дорозі, по котрій вимагалося йти. Ми з вами не пішли. А пішли по тій дорозі слідом за вченими. Нам за їхнім викладом жити не треба. Ми з вами учимося жити в природі для того, щоб оточити себе хорошим і теплим. Так воно і виходить у житті нашому. Ми з вами живемо дуже добре, а закінчуємо зовсім погано. Жити б, жити нам, але природа нам не дала, взяла й вкоротила наше життя.

 

181. Добре нас навчила жити залежно. Ми в ній природу так добре не знаємо, як доводиться знати. А в ній же дві сторони. Одна хороша, друга погана. Ми від неї йдемо в невагомості. А фізично практично не випробуємо незалежно жити. Це не наша з вами знайдена дорога, яку нам підсовує Іванов. Він у нас хворий, ми його ідею не визнаємо. Він у нас один. У нас багато таких вояк, воюємо. Ми зі зброєю в руках вбиваємо. Ми природою природу за свою смерть, в якій ми з вами гинемо. Через це все наше, зроблене нами, зручне і швидке.

 

182. Ми з вами не тією дорогою пішли, і не те стали робити. Хіба нам, таким безсилим людям, в цьому ділі доводиться з природою, такою махиною, воювати. Вона ж не така, як ми індивідуально у власності розсипані. Самі себе обгородили, як природу, природою. Вона адже була над нами силою, і буде вона своїм ділом сильна. Вона нас учить, і навчила нас з вами одному хорошому.

 

183. А коли чоловік будь-який наш між нами всіма зі своїм багатством у природі живе добре, хіба він не може сам збанкрутувати, як це робиться. Живе чоловік на своєму місці багатим в цьому суспільстві. У нього все є. Він цим багатством ні нарадується. Йому воно везе, він щодня росте, і звеличується за рахунок цього діла, що він робить. А в природі два кінці. В одному прибуток, а в другому кінці народжується збиток. А коли тільки до будь-якому господареві прийде ця сторона, він стихійно зникає через нещастя в житті.

 

184. Коли не поталанить з ним дуже важко боротися. Іванов не вчений чоловік, практично добився цих сил. Не став іти від природи, не став з нею так воювати, боротися перестав. А зустрівся з думкою тієї, яка його зустріла, і розповіла про своє діло, що робив в житті чоловік. Він за це діло бився, як риба об лід, але свого в цьому ділі не завоював. І нічого він у житті не навчився, і не зробив такого, щоб сказати про це діло. Ось, мовляв, я знайшов у природі те, чого в житті не було.

 

185. Таке практичне в природі явище фізично треба буде робити, чим треба природу любити. Ми чого, найголовніше, в житті не любимо? Це холод, найгірше в житті. А от хороше, солодке, жирне дай нам. Ми на цьому апетит розвинемо, і смачно поїмо, та на собі в непридатність зробимо. А в домі помремо. Нас в труні, як звичайно всіх, зі сльозами винесуть ... із квітами віднесуть на цвинтар. І там закопають на віки віків.

 

186. Чим можна нам з вами хвалитися, коли ми з вами не навчилися, як буде треба без хвороби, без застуди жити? Ми з вами для цього діла палець об палець не вдарили, і нічого не зробили для нашої природи, яка не хотіла ображати нас. Але ми зі своїм серцем, зі своєю душею лізли на гострий рожен. Нам з вами не треба було чекати час завтрашній день. І не стояли в черзі для того, щоб чоловік був у своєму ділі гарантований у житті. Ніколи і ніяк не був залежним чоловіком.

 

187. Не таким, як він сам себе в природі представив. Без одягу ніде, ні на якому місці він не зможе залишатися. Він боїться умов. У нього в голові так вже побудовано. Якщо в мішку борошна не буде, і нема, де його дістати, то людині вже кінці. Він далі нічого не знає. Його в цьому стихійно народжується смерть. Хіба нам, учням, вчитися на цю справу. Або нам, ученим, це отримувати. Що ми за своє вчення згодом отримали? Наше велике незнання. Ми з вами захворіли, та ще якою серйозною хворобою.

 

188. Ми хворіємо раком, або склерозом серця, більше від усього вчений гине від цього діла. А щоб нам, ученим всім, погодитися з висновками Іванова, котрі він своєю практикою пропонує. Не треба жити так, як ми привчили самі собі, горнутися до хорошого і теплого. Ми боїмося природи, не дай бог для нас це холод і погана неімуща сторона, яку Іванов вносить. Це не наша з вами сторона. Ми навчилися робити в природі будь-яке діло.                  

 

189. Хіба нам буде погано, якщо ми визнаємо весь зроблений кругозір Іванова. Він між нами таким виріс, і не хоче продовжувати наше. Взявся за своє незалежне живе діло, котре ніколи ніяк не вмирає. Ось чого хочуть наші люди. Вони не нажилися, як хотіли. Хороше й тепле, воно в житті в природі дається, ми б з вами особисто не відпускали від себе. Саме в природі робиться усіма, між людьми змінюється. А чоловікові небажано у себе бачити холодне. Він хотів, його бажання, щоб щодня приходив такий час хороший і теплий.

 

190. Особливо в домі за умов, коли при холоді робиться погано. Не хотіли, але нічого не зробиш.     Ми так з вами звикли показувати природі, щоб вона на наше все зроблене дивилася недобре за те, що ми від неї отримуємо все своє необхідне. Ми так, як Іванов в природі навчився, і став робити не по-нашому. Природа дала їм можливість у природі огородитися, щоб за рахунок її якості один час прожити, та користуватися тим, що є в природі.

 

191. А вона нашому тілу не такий день в атмосфері піднесла. Людина готується наїстися досита, і одягнутися краще та красивіше, щоб показувати не погано, а добре. Природа ці всі якості має. Вона хоче, щоб чоловік не ділив одного того, що робилося весь час.  Він був залежний від природи. А зараз Іванов другу дорогу в природі знайшов, і ворота відчинив.                    

 

192. Не такі, як вони нашого чоловіка пропускали для того, щоб він у природі залишався без усякого діла. Іванов каже перше. Хіба день як такий хотів у себе бачити такого чоловіка, хто потребував того, чим його доводилося годувати. Він погане не любить, а за хорошим лізе. А хороше так даром, і просто так у природі не дається. На це діло доводиться трудитися комусь. Це добре, що у людини для цього робиться любов і бажання своє цих людей добре, як годиться, задовольнити. Їжа така не вариться з чого-небудь, і не з однієї води готується.

 

193. Треба буде їжу іншим людям готувати, і на це потрібно практичне знання для того, щоб сніданок готувати. Треба буде людей своїх знати з усіх боків, ззовні і зсередини. І заслужити увагу від них, довіру свою. Чоловік чоловікові довіряється, один одного знає, близько з ним живе, і один одному допомагає. Тому приймається в цій родині не погане, а хороше і тепле. Треба свою роботу знати, і готуватися до цього дня. Людям добре знати весь час, що проходить по природі, він не однаковим буває для цієї людини.                    

 

194. Не хоче, щоб прийшов день з нехорошою якістю. А завжди людина тягне до себе, щоб була така погода, яку люблять люди. а в природі навпіл це діло живе. Один час тепле, інший холодне. До тепла лізуть всі люди, залежні від природи. Їм погані люди не звикли і не хочуть, щоб було всім добре.   А природа каже: я не така, як ви. Приходить день будь-якого напрямку. Людина без всякого діла жити не буде. Ми з вами не повинні думати так, як примушуємо, щоб через цю хорошу думки ми завтра жили краще, ніж ми живемо сьогодні.

 

195. І так само з вами повинні робити наше діло, котре ми краще повинні зробити, щоб через нього краще і довше прожити за рахунок нашого зробленого продукту. Його стараємося зробити в природі краще не може бути, щоб їжа була свіжа і смачна. Також одяг був новий, чистий і красивий для того, щоб ним перед іншими людьми хвалитися.

 

196. І свій власницький дім побудувати такий, щоб у інших не було. Така у нас з вами зародилася замашка. Ми з вами на цю справу починаємо вчитися, щоб навчитися свого знання. І за рахунок цього треба буде жити в природі не погано, а добре. Тоді людина навчиться, і буде в природі більше від усіх знати у своїй спеціальності, яку їй інші предкові люди зроблять. Чоловік навчиться теорії, і зробиться між нами знаючим.

 

197. І за це все своє вчення отримає диплом. Житиме краще від усіх відстаючих. А потім зі своїми силами, які він отримає в природі технічно, так само саме, як і всі люди, дочекається свого дня. Він обов'язково прийде до нього, і поділиться з ним так, як чоловік ділився з природою. Від неї забирав хороше і тепле, і від холодного і поганого йшов. Так з ним природа, врешті решт, вчинить. Вона сили чоловіка хороші й теплі відбере.

 

198. І без них не зможемо далі продовжувати. Підемо холодними на віки віків у прах. За що нас природа такими зробила? За те, що ми з вами лізли на рожен. І робили те, чого не слід. Народжували для життя чоловіка, а потім у нього це право відбирали, а вводили в його тіло смерть. Ми його озброювали, ми його заряджали, вчили тому, чому не слід. Наше діло було одне. Краще не народжуватися так, як ми народилися, та своє діло робили.   

 

199. І в ньому ми сильно помилилися, що слідом ми пішли за залежністю. Вона нас змалечку повела на фронт свого життя, і примусила зробленою зброєю стріляти по природі природою, щоб своїм розумом вбивати те, що було треба. Ми з вами дійшли до того, що нам не сподобалося так жити, як ми з вами примусили оточити себе. Ми з вами однією дорогою пішли, і робити стали те, що нам завадило. Ми думали, якщо ми народимо чоловіка, він нас замінить у цьому ділі. 

 

200. А він нас не замінив. По слідам взяв свої сили вченого чоловіка. Не допоміг йому від нас іти, а навпаки, допоміг йому розлучитися з нами на віки віків через своє безсилля. Коли ми з вами почали вчитися, то у нас наша думка підказувала. Ось ми навчимося, будемо вченими багато знати, інших будемо вчити, як буде треба жити, щоб було йому добре і тепло. А сам же вчений на цю дорогу потрапив, на яку і невчений теж.

 

201. Зі своїм незнання прийшов у глухий кут, і втратив свої наявні сили, з якими він все своє життя боровся, та практично вчився. Хотів він добре і тепло жити. Іванов від цього всього відмовився, а взявся за новий шлях, за незалежний шлях. Якщо це треба буде для природи. Що цій людині треба буде? Як Іванов робить. Він це робить не для себе. Він своє тіло гартує для науки, щоб навчитися одному – не хворіти, не застуджуватись, що найголовніше.

 

202. Треба нам, усім людям, здоров'я, з чим легко доведеться з природою справлятися. Різниці для людини в природі не буде. Війна помре, народиться між людьми і природою мир. Те, що робив чоловік, не буде він цього робити. Він перестане трудитися, і буде жити без труда. Помирати ніколи не буде. Ось це буде наша слава. Із слави славу нам несе Іванов.

 

1966 рік 20 вересня

 

Ця праці пишеться і самим Івановим діло робиться. Він для цього народився, щоб життя завоювати, і жити безсмертним.  Це буде, і обов'язково буде. Іванов.

 

:6609.26  Тематичний покажчик

:Виховання дітей 6,9,198

:Праці Вчителя    22

:Дві сторони 26,47,72,82,135,142,148

:Нижче всіх - не буде різниці   між нами 31

:Учитель війна 41г.    36

:Учитель практика вчення    43

:Сніг - дух    45

:Бажання і сонце    64   

:Ми вмираємо    67

:Таємниця в людині    82

:Винні, очікуємо час    83

:Залежність   90,108

:Зброя    92

:Холодне, погане   96,98,188

:Життя без потреби 108

:Сталін    126

:Незалежність 143, 145.

:Як вмирає людина   141,197

:Два будинки зал. і незал.  135, 146

:Наша помилка    156

:Космос, Місяць    170

:Іванов   184, 201

:Не хворіти, не застуджув.   201.