Дві дороги. 1966.08

Іванов Порфирій Корнійович

 

1966.08.01 – 1966.08.25

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127).

 

1. Так жити, як ти жила один прекрасний час, не дихала, як це належить, і померла.  І помру обов'язково при такому ділі.  Де б не була, щоб я не робила, все залишилося позаду.  Ми цю місцевість огородили власністю, і ввели в цьому місці діло.  Робимо ми ще краще, щоб ним скористатися.  Я, каже перша і початкова дорога, вона в себе має все, що треба, і ще маємо потрібне, але от таємницю ми не знайшли.  Ми в цьому ділі залишилися бідні люди за те, що не бралися.  А взялися, це наш з вами шлях, один він є між людьми і природою.  Ми не стали пробувати по обох дорогах проходити.  Один шлях хороший і теплий, у ньому є все.  Ми робимо з нього своїми руками.  Це все ми робимо для того,  щоб у нас було.  Без цього всього ми не народилися.  І не будемо в цьому без усього жити.  Нас примусила залежність   на землі робити грядку, а зсередини надр тягнемо.  А я-то такий шлях у природі.

 

2. Від краю до самого краю лежу та дивлюся, тільки сказати не скажу.  Я б людей попередив своїм поняттям.  Я ж зовсім не такий шлях, як себе показав перший.  У нього таких манер немає, як є вони в мене.  Я народжений в такий час, як це треба.  Люди вже нажилися і наробили.  Вони цим не залишилися задоволені.  Як був у природі між людьми нестаток своє незнання.  Прогресував ворог, і буде прогресувати на нас за наше небажання.  Ми з вами не навчилися пробувати по другому шляху, по тому шляху, де дуже погано в природі і дуже холодно.  Як би ми не ховалися в наш одяг, і як би до тепла не одягалися, ми не залишилися цим задоволені.  Нас з вами за це природа не любить, і не хоче, щоб в цьому всьому люди жили.  Будь-якими засобами їм заважала за те, що вони самі себе в природі озброювали.  Природа мертве жене від себе.

 

3. Нас усього два шляхи в природі.  У всіх людях залежність у природі підтримують, крім одного.  Всі люди нашої землі нужденні, у нестатку.  Їм треба одяг, їжа і житловий дім.  Та вся зброя, що належить до всього наявного багатства, з котрим вчені люди не навчилися в прогресі. З квітами та багатьма автомашинами тягнуть за собою магнітом вчені невчених своєї війною, боротьбою з природою.  Люди штучно – по природі, а природа людей буде стьобати природно.  Природа – повітря, вода, земля –  людьми вживається.  Вона жила, живе, і буде це все жити, також змінювати себе.  Вмирають, народжуються без кінця і краю.  А на це все, зроблене людьми, оголосив на собі інший шлях незалежність, з ким один чоловік Іванов Порфирій Корнійович взявся практично довести і природі, і людям.

 

4. Той буде у перемозі, хто заслужить своїм вчинком, у кого проявиться свідома любов.  А яка може бути перед усіма любов, якщо кожна людина має у себе не малий, а великий апетит для того, щоб чого-небудь поїсти.  Треба для цього що-небудь зробити, потрудитися.  А в праці, як на війні, так і природа живе з людиною.  У природі, як у джерелі, все у неї є.  Вона у себе народжує щохвилини час новий і небувалий людині для життя.  Без одягу не будеш жити, без їжі теж, і без житлового дому ніякого життя.  Так люди всі залежні розучилися шукати по природі життя в якому-небудь ділі.  А в ділі помилилися і погоріли на віки віків, зустрілися зі смертю.  Вона за їхні фокуси не любить тіло людини.  У будь-який час нападає на тіло, у ньому починає заводити маленьку виразку хворобу, ворога природного.  А раз напав ворог, вже війна між людиною і природою.

 

5. Чоловік залежний від природи.  Йому дай, він більше нічого не знає.  Щодня хороший одяг і їжу, і житловий дім.  А це все дає природа.  Справа людини – наука.  Це нескінченне людське діло і вчення.  Навчаються і навчаються, і навчаються.  Цьому всьому кінця не видно.  Сьогодні одне, а завтра інше і так далі і тому подібне.  Так думалося і робилося в природі людиною за рахунок природи.  Помирати не хотіли.  Про це і природа думала, і не хотіла своїми силами ображати за їхню помилку.  А взялася за інше, змінила шлях для людського життя. Залежність призупинила, а ввела незалежність.  Смерть прибрала на людині, а життя дала через любов до природи.  До цього не любила природу, жила однобоко.  Хороше й тепле дай, а холодне і погане не треба.  А природа є природа, той же чоловік. Йому треба давно закинути стару залежність, а взятися за нову незалежність.  Всі дороги, тобто шляхи відкриті для цього.

 

6. Залишається діло за людьми любов у цьому проявити.  Діло не погане, а хороше любити природу, її не потребувати.  У людини сили такі ж самі, як і у природи.  Не весь час поїдати, вимагати від природи, бути у неї на утриманні.  Треба і без цього пожити.  Сили нам природа дає не штучні, а природні.  Чоловік зробиться у всьому господар.  Йому не буде ніякої нужди, у нього все є.  Його близькі рідні друзі – повітря, вода і земля.  Що нам створило все в житті, те й умертвило.  Це її не любов до нас, а великий каприз, ніякої жалості.  Ми не просимо природу, а змушуємо.  Що краще для людини, просити чи примушувати?  Ввічливість, любов будь-які капризи знімає з шляху.  Так і природа, її не треба примушувати так, як ми її весь час примушуємо, щоб вона давала.  Сьогодні треба, завтра теж треба.  Це не новенька історія, а стара, нікуди не годна.  Або природа від цього помре, або людина.  У всьому цьому людина помре через своє незнання.

 

7. Треба змінити свій колишній потік, а взятися за справу, щоб робити і не потребувати від природи милостиню.  Коли вона дасть, ти проковтнув або зносив, дай інше.  А в природі не щорічні є для цього сили.  Буває, а потім зникає через наше незнання.  Хіба природа не мати наша, яку ми попросимо, і скажемо свої слова. Природа, дай мені життя і вчення, щоб навчитися одному для всіх мати здоров'я.  Не таке, як воно було у війні, а з душею і серцем.  Не вбивати так, як ми свого часу женемо від себе.  Що ми робимо.  Хороше – будь з нами, а погане не треба.  Цього хоче людина, але не природа.  Вона нам щосекунди нове і нове.  А ми як народилися з вами, наділи та наїлися досита, а в домі спали, поки кінці не дали.  Це не нове діло, а зовсім старе і непридатне в житті.  А ми, всі люди, це маємо. А от Іванов знайшов вихід: без цього всього залишатися.  Прийшов день сьогодні на арену.  Ти не роби того, що робили весь час.  А роби те, що ти ніколи не робив.  Треба було одягатися – ти не одягайся.  Треба буде їсти – ти не їж.

 

8. Треба житловий дім – ти йди від нього.  Це буде твоє завоювання в природі, незалежно, природно.  Для людини це буде плюс, а не мінус.  Другому чоловікові треба буде знати, як перший початковий чоловік, хто в цьому ділі починав і робив те, чого не роблять тепер.  А ми з вами пішли від нього, не захотіли щось робити і мати.  У чоловіка першого не було того, що маємо зараз.  Боязні не мав, вмирати не збирався.  Її як такої на чоловікові не було, ніякої хвороби не існувало.  І не мучився важко, цього не було.  Ми його вчинком не радувалися, а йшли від нього.  Не стали рахуватися ні з чим.  Чоловік перший мав особисто своє тіло, але думка у нього не була розвинена.  Ми йшли від цього темного діла, що не починав, що він не робив і не думав у тодішньому житті.  Ми тепер не такі зробилися.  У нас день на ніс приходив і відходив.  Ми тоді зовсім не розуміли.  А хто може сказати про минуле, воно так не розмовляло.  А щоб зробити що-небудь за прикладом кого-небудь, ми цього не робили.  Дороги в цей самий час ми не мали.  Чи був тоді такий прекрасний, як він інколи робиться.

 

9. Між нами все це робиться.  Такого відчайдушного озброєння де ти тоді побачиш.  Ми таку систему не проводили.  Особливо на нас старість не поширювалася.  І ніхто один з одною не сходився  і не жив.  Це місцевість, яку люди привласнили та назвали моєю.  Навіть власність не процвітала.  І не було, куди заходити.  Подумай гарненько про це, скажи.  Що було?  Нічого ми не знаємо.  Зараз ми прожили всякого роду покоління, про що нам історія розповідає.  І хто це тоді, а не тепер, так премудро про це сказав.  Хіба він знав.  Або хто може сказати з нас тоді, що ми з вами до того доживемо.  У нас буде перед нами все.  Але щоб здоров'я в житті, такого не буде.  Як народиться в житті такий чоловік з таким до нас усіх поняттям.  Він не буде такий, як ми з вами зустрічаємо і проводжаємо.  Нам буде добре від цієї справи.  У нас зброя величезна.  Але щоб ми з вами чого-небудь зробили на ось тому місці, де ми прожили, та переглянули на ньому таке сонечко.  Ми бачили, коли на це була вранці можливість дивитися.  Як було приємно, тихо, без усякого вітру.

 

10. Ми один з одним зустрічалися.  Визнавали самі себе по нашому викладеному одягу.  Навіть ім'я тоді зовсім не мали.  Зараз у нас якась свобода на нашій землі, і таку власність на цьому місці розводити.  І до того ми з вами в природі дожилися.  Всі хвалилися і робили.  Приходить до нас таких за своїм порядком зима чи літо.  Вона у нас не питає ні у кого, коли їй приходити.  Ми не очікували, а знаємо добре круглий рік з днями, він має у себе 12 місяців.  Якби ми з вами так жили в природі, і нічого не робили, у нас би такого живого факту ніколи перед нами не вийшло.  А то день буває у тижня перший, ми його як понеділок зустріли.  Неділя пройшла, а він тут як тут утворився.  Як нам важко доводилося з ним, та ще в цей час зустрічатися.  Ми його не таким у тому тижні бачили, а також проводили.  Глянули б ви раніше на цю пустинну небувалу в природі на цій землі місцевість.  Вона нас вчила, як нам, всім людям, з людьми обходитися.  Хто як сам себе поведе, і що він іншому за це дасть.  Ми знаємо добре нашу велику таку природу.

 

11. Вона без хорошого ніколи ніде не залишалася на будь-якому цьому місці.  Ми або ви, або хтось, може, з інших людей цього, що ми з вами хотіли, він ніколи б так не погодився.  І не став з нами розмовляти, у кого тоді була його хватка.  Він зі своїм розумом думав дуже сильно і багато про цю справу.  Прагнув давно цією дорогою пройти, але не підказував час.  Обов'язково щось таке в житті завадить.  Скільки раз доводилося намірятися зробити, зовсім підготуєшся і зробиш добре.  Але щоб так вийшло, як спочатку думалося, ми, всі люди, які прожили свій час, цим ніколи не оточували себе.  Хочемо, і добре хочемо, щодня зустрітися з природою так, щоб інші люди цьому вчинку позаздрили.  Раніше нічим було в житті своєму хвалитися.  Людина така сьогодні що-небудь скаже іншій про небувалу хорошу справу.  А інша людина в це втягне себе.  Вона теж хоче такою зробитися.  А знаєте, скільки днів у році, вони між нами проходять.  Ми їх всіх пропустили, ніби їх і не було.  А в кожному дні, що прийшов, не зразу все робилося, а все ледве-ледве рухалося.  Але ніколи не скажеш, що ти або я в цій справі задовольнив себе.  Це ми маємо, і будемо завжди мати.    

 

12. Ми ж такі люди, як всі до одного, народжені природою.  Наперед нам підказано, як людині треба в природі жити, щоб не було в ній погано.  Наше місце не таке, як ваше, розташоване між атмосферою.  У нас не так проходить початковий струмочок, з якого ми всі користуємося самі, і користуються всі наші селянські тварини.  Ми до цього робимо у дворі глибокі колодязі.  Шукаємо для себе небувалі вигоди.  Наша справа було одна, та ще яка вона була в нашій чудовій родині.  Інші люди, такі ж самі, як і ми були, у нас вчилися.  І запитували, як у старших.  Бувало наш дідусь рідний як почне їм минулого торкатися.  Нам з вами доводиться втягуватися, і чекати кінця цього початкового.  Він говорить нам усім.  Ми жили не так, як живете ви зараз.  У вас як на ниві розташований хліб, якого ми з вами обробляємо.  Знаєте, як хочеться цю холодну зиму прогнати.  Вона, діти мої.  Він звертається до нас усіх, починає правду різати.  Як вона холодна нам усім набридла.  По ній тільки граки по самій бурі літають, і нападуть на який-небудь складений стіг соломи.  Особливо у бідняка, він добре не вибив зернятка.

 

13. А його цей птах знаходить, дере своїми кігтями, вони летять, хто його знає, куди.  Руйнівник в деяких випадках.  І буває така штука не взимку, а влітку.  Людина збереться зі своїми силами, підготується, восени зоре свою пайку.  А ми самі знаємо добре і за часом, і за ґрунтом, і за роботою, і за бажанням.  Серце підказує про таку справу, яка за багато і багато років приходить.  Йому треба дуже сильно позаздрити.  А от такій справі, як вона проявила сама себе.  Я теж давнішній мужик, займаюся землеробством, живу, можна сказати, землею.  Зораю восени, під зиму кладу оранку.  По-хазяйськи все роблю з цією землею.  А час не стоїть, змінює сам себе.  Зиму зустрічаємо з усім, щоб було, що одягнути до самого тепла, і наїстися досита.  У хороших умовах у домі спати, в чому все життя проходить між людьми і природою.  Але й це буває, хоч не часто.  Зустрінеш в році таке зроблене місце.  Ти зорав землю, поклав під сніг її, і сам все думав, що нам на ній посіяти.  І ось весна скоро прибрала з землі сніг, сонечко відновилося, оранка просохла.  Ти на неї з усією снастю приїхав.  Два дні по ній кружляв, розкидав, як слід, руками зернини.  Три рази бороною волочив, і впоперек теж.                      

 

14. Зробив, як пух.  Але не знав про місцевість таку.  Тут живе земний сліпець, риє всю землю своєю працею, та наробив купок землі.  Дуже моїй справі завадив.  Все це робиться людиною так цілий рік.  Треба знати, і сильно знати природу.  Вона ж не однакова буває.  Хоче – дощу піднесе, людям дасть.  Не хоче – хоч лоб розбий, молись, Бога проси.  Справа в ній самій, який день підскочить.  А то буває, і ця пшениця сама зіпріє.  Десь появиться дощик, як на гріх, це зерно ... Особливо, дідусь каже, не щастить біднякові.  У багатого багато таких місць.  Не пшениця, так ячмінь, не ячмінь, так жито.  А овес сіють пізніше за всіх, він родить сильно.  Ця робота, як у карти сідаєш грати. Виховання дитя у людини.  Я народжуюся, і народжуються всі наші діти.  Запитайте у самих себе, для чого ми їх народили?  Відповідь.  Нас примусили умови.  Ми з вами опинилися в залежній стороні.   За всім нашим розвитком, нам наша природа у всьому не підкоряється.  Але ми з вами говоримо, примушуємо її, так вона нам буде все давати.

 

15. Ми навіть у себе не запитали, як у людини, у батька свого рідного дитя.  Та навіть самі не подумали і не сказали про цю справу.  Народжувати народжуємо ми дитя, але не знаємо, для чого.  Одні кажуть: треба нам усім народжувати дитя.  А інші отці з матерями, вони б не народжували.  Ми навіть у цій справі не розбираємося, і не хочемо самі просити природу, не хочемо своє хороше міняти на наше погане.  Біжимо від холодного до теплого.  Думаємо так.  Якщо у нас з вами народилося дитя, ми його пестимо, всі йому можливості створюємо.  Ми хочемо, і сильне наше бажання є, перед нами усіма це дитя виросте.  Але біда наша всіх: не знаємо, як, щоб воно жило вільно.  Не лізло на рожен, а заслужило б у природі велику славу, полюбило саме себе.  Перед тими, кого зустрічаєш, дорослішими від тебе, головку свою низько клони і ввічливість представляй.  Ех і життя моє важке для всіх.  Серце своє загартуй, і терпіння май.  Люди, гляньте на сонечко, ви побачите правду, своє одужання.

 

16. Бути завжди Переможцем природи і Вчителем народу.  Ось що ми повинні зробити.  По-новому і небувалому народити дитя і виховати його.  Щоб він був таким дитям, не як ми хочемо, щоб наше дитя було від усіх краще красою і розумом. А природа хоче по-своєму, по природному виховати, по незалежному від неї.  Ці ж якості лежать, ми їх не чіпали в природі. Любов проявити  поганому.  Ніщо таке, зроблене руками, дитині не давати, і не привчати до залежності.  Як нас усіх Іванов учить, щоб ми загартовувалися, і разом з природою рядом ішли.  Енергійно, без усякої боязні і задоволення.  За рахунок того почуття, яке проходить між нами, усіма людьми, по природі.  Вона не стоїть однаково на місці, так і життя.  Маленьку людини виховували по залежному.  Тепер треба молоду людину виховувати так, як хоче сама природа – незалежно від неї.  Вона народила Вчителя, вона показала шлях.  І навчила, як треба буде зробити, щоб від цього всього, зробленого людиною, не було шкідливо.

 

17. Ми з вами шукаємо по природі, будь-якими засобами хочемо скористатися здоров'ям через хороше і тепле проявлення.  А воно виявилося в поганому і холодному.  Зовсім не той шлях, по якому людина перша по землі крокувала.  І знайшла у ній життя тимчасового явища. Треба було народитися, але не виховуватися залежно в природі.  Наша велика в цьому помилка, що ми стали дитя вчити цьому.  Це не природне, а наше, зроблене руками.  І одягли, і нагодували, і спати поклали.  Це не виховання, що пробуджує, а втома, відмирання початку всього життя.  Ми з вами не хотіли розуміти, що ця вся можливість є в природі.  Але ми не хотіли змінювати свій потік, а він між нами розвинений по природі неправильно.  Ми в ньому як такі вмираємо.  Яка мати з усією властивістю багата і велика, але ми з вами не захотіли жити за її прикладом.  Вона нас не вчила одному, не підказувала про це саме, за що ми з вами взялися.  А ми з вами бралися, беремося, і будемо братися за природу, за її якості, за хороше і тепле.

 

18. Наша справа одна – добитися від природи не поганого, а доброго через не тепло, а через холод.  Він відіграє роль велику в цьому.  Це таке дихання між повітрям, водою і землею, що робиться в житті людини.  Він хоче, а йому не дається.  Такого в житті не було, щоб він відмовився від залежності.  Все життя людське в цьому, в теплому і хорошому.  А за Івановим, визначався холод всьому діло.  Якщо Іванова продовжиться життя в цьому ділі.  А це буде, показало на факті.  Всьому світу стало відомо, що тіло Іванова в природі завоювало безсмертя.  Помирати воно не буде, буде жити вічно.  Зима – це щось таке в житті людини.  Треба буде одягатися й їсти, та в домі жити.  А що з цього всього виходить?  Одне нездужання, людина втрачає в цій справі здоров'я своє.  Не прогрес у цьому, а регрес.  Люди незалежно в природі не жили, і не пробували залишатися ними через своє незнання.  Вони думають: якщо будуть залежні від природи, для них буде все, їм природа дасть усе.  Вона за це недолюблює людину.

 

19. І на його тіло накидається, і не дає життя через хороше і тепле.  Ми з вами всі живемо із залежністю.  А з незалежністю живе один чоловік Іванов.  Йде час небувалий новий і друге холодне.  А відходить від чоловіка тепле.  Ми його не тримаємо, воно саме біжить.  А ми між цим часом живемо, і думаємо мати краще.  Йдуть два чоловіки по дорозі.  Кожен з них думає, як без іншого обійтися, і нести своє вміння.  Це все залежні люди робили і роблять.  І буде робити особа, що нападає, вона ніколи не кине цю манеру.  А незалежність, у неї інше, знаєш своє хороше не так.  Розповідай і вчи, щоб не було нікому погано.  Не примушуй, а проси і благай.  Ці сили у наших людей не виникали.  А от це важке і незрозуміле терпіння між собою в природі було.  Їх не відсторонили, як якесь в цій справі життя.  Вона було, люди її проводили у своєму великому не розвитку.

 

20. Якщо людині сказали, тепер можна буде на це місце повернутися.  І робити те, що ти, чоловік, що народився у природі.  Для тебе перший той день, і ті сили, які були в тебе.  Тоді починай ними так оволодівати.  Як тобі доводилося спочатку думати, в які ти тоді потрапив умови.  Небувало погані і холодні.  Науки ніякої.  Я народився вночі.  Нічого мої очі не бачили від лампи 5-дюймового гасового вогню.  Я це побачив.  Мене як живого руки людини підхопили, і почали мене видаляти від поганого і холодного.  Цього я не вимагав від тих людей, від їхніх рук, щоб вони мене в своїх руках любили.  Я їм свою згоду в цьому всьому не давав.  А чути чув їхні слова про мою народжену здібність.  Тоді час між людьми натягнутий був.  Дні свої приходили до кінця.  Зима надворі робилася такою, за всю зиму такого снігу не народжувалося, з вітром, дув.

 

21. Завдяки дню 20 лютого низька температура, на щастя, зникла.  Я так ніколи не збирався думати.  А в природі такий цікавий, про якого всі люди говорили, один одному свої слова передавали.  Це все робилося, як по телефону.  Про мою появу люди дізналися, сказали про те, що Мотря Корнія Нестеренкова в наше таке, що живе в нестатках, піднесла. Священик єдиновірної церкви дав цьому новонародженому чоловікові в природі по святому словнику належне його ім'я Порфирій.  Не який-небудь, а святий.  Це ім'я прозвучало.   У Біблії було написано про нього, зроблене в природі ним: його вчені визнають божевільним.  А село наше, село Оріхівка, всі люди, що живуть тоді і зараз, молодь називають мою появу до них Паршек.  Дуже важке ім'я звучало.

 

22. Про це всім люди говорили.  Та й бачили, як я, такий красень, зростав.  Дні свої, надіслані природою, жодного так не пропустив, щоб нічого не робити і не думати.  Я все бачив і чув.  Практично, можна сказати, не розумів, у цій справі нічого не знав, до чого ці люди моє тіло так зберігають, щоб я жив.  Вони сильно тоді ще помилилися своєю наукою мене оточити.  І з першої години стали мене хорошим, теплим зустрічати і проводжати.  Ніхто з усіх не міг передбачити і сказати, яким я буду після цього всього розвитку всієї нашої залежності.  Вона його зустріла так само, як усіх.  Навчила, як буде треба в природі жити, і разом оточувати себе.  А боятися одного, завжди думати про хворобу, про те незнання, яке було при тобі.  Людина і зараз в даний час нічого не знає, що робити буде треба, щоб твоя хвороба скасувалася від твого тіла.  А здоров'я народилось, і жило без усякої перешкоди.   

'm

 

23. Треба буде зараз у природі практично усно вчитися.  Як мене вчила природа.  Я їй дуже сильно кланявся і просив її сили, щоб вона мені дала життя моє і вчення моє.  Я про це і пишу, говорю руською мовою.  Не треба буде так нам жити, як живуть усі люди, вірять своїй неправді, котра нас оточила.  Перша наша незалежність, вона мене протримала в моєму житті залежно.  35 років я прожив так продумав, та виконав те, що на весь мій організм впливало, тобто шкідливе.  А от не перша, а друга дорога зовсім не така в природі для людини.  Вона ніким не захоплена, як жила, і живе зараз у такий час.  І буде вона невмируща, якщо ми, всі люди, будемо хотіти  бачити це, і визнаємо те, що потрібно робити це реально.  Ми в цій справі не будемо хворіти і застуджуватись, будемо жити впевнено безсмертними.                                 

 

24. Це нам, усім людям, цю правду розкриє Іванов на тілі своєму.  Весною, як тепло, ми в квітах днями, ніякої радості не має.  У природі не дні чоловікові допомагають у його продовженні в житті, а весь чоловік.  Природа наша молода, хороша і тепла, краще не може бути.  Вона любить і розуміє з кругозором.  Її якості не бояться зустрічати вранці й увечері.  Вона народжує діла людини, можливості пізнати з усіх боків холодне і тепле.  Тепле, хороше ми любимо, погане ні.  Ми живемо, ми в цьому робимо, як якусь цінність.  Молодий цей чоловік, йому треба життя не таке, як вона є залежне.  Хоче зробитися холодним та поганим, це найголовніше.  Повітря, вода і земля – милі, дорогі друзі, вічно живуть без кінця і краю.  Корисного боку ми не знаємо і робимо для природи хороше.

 

25. І за це хороше ми в природі хорошим огороджені.  Нас природа огородила холодним і поганим.  Ми з вами полюбили цього хворого, і каліку на ноги поставили, життя дали.  Примусили по-новому жити, і користуватися правами людині в житті, вчитися по-новому.  Все він робить для того, щоб не хворіти і не застуджуватись.  Жити треба вміло по-незалежному за рахунок своїх сил і волі.  Чим хворобу розвиваємо, і скасовуємо.  Вона зникає шляхом свого здорового організму.  Ворог не поширюється.  Ми все зробили на людині будь-якими засобами, дали волю.  Людина не застуджується і не хворіє.  А нова хвороба не прогресує, бо така наука природна.  Лякається і наближається до природи, повітря, води і землі.  Найголовніше, холодом, розумом, яким управляємо.

 

26. Це розум людини, котрий все робить.  Заочно риє організм своїм розумом, якого довелося пробудити.  Він буде жити, процвітати в природі так, як він не жив.  Його природа примусила, він буде жити і жити, і жити. 1 серпня.  Хвороба мене зустріла не за бажанням мого здоров'я.  Я себе навчив, як буде треба незалежним чоловіком, котрий добився в труді своєї страви.  А мене за це люди б'ють.  Вченим я не сподобався за те, що знайшов у природі якості, і застосував їх на собі.  Не хворобу як таку знімати з хворого.  А моє, воно для того чоловіка, хто нічим не хворів.  Він повинен робити, що йому допоможе від природи заслужити увагу.  Людина практично завоює для того, щоб не хворіти і не застуджуватись, що і дасть нам позбутися нашого найлютішого ворога, який отримає реальну відсіч.  Це зробить природа.  Всьому діло вона.

 

27. У неї повітря, вода і земля.  Вони давали життю людини дорогу.  У воді з'явився, з повітрям виштовхнутий.  По землі не відразу став повзати в цих людях для того, щоб знайти для себе чого-небудь, скористатися.  На батьках лежить вина.  Його ніхто не примушував, щоб це робити.  Він почав шукати таємницю.  Він її не знайшов, а знайшов для себе найлютішого ворога, тобто хворобу за те, щоб він цього не робив, і не думав з природою воювати.  Його природа народила для життя незалежного.  Він народився не для смерті.  Кому хочеться пожити та робити, багатством оточити себе, а потім померти.  Він би не народжувався.  Чого хотів, те отримав.  Смерть те, чого ми не хотіли, а між нами вийшло в природі.  З першого дня, з першої години його тіло стало боятися.  Він знайшов хороше і тепле, ним оточив себе один час.  А друге, де поділося холодне і погане.

 

28. Усе людське життя, котре залишили позаду, а взяли і пішли із залежністю, яка примусила трудитися і що-небудь хороше зробити.  Це для людини нехороша сторона, вона сили людини зношує, не дає життя.  М'яз втомлюється, але не пробуджується.  Ми колись цього не мали, жили без речей, нам вони не потрібні, ми без них обходилися, нічого шкідливого для природи.  Не робили хороше, робили погане.  І завжди міняли себе, то в холодному, то в теплому.  Різниці ніякої не було.  Тіло жило, не розвивалося.  Чоловік, як клітина, не шукав у природі таємницю.  Вона була в самому чоловікові.  Він вірив своїм силам, надіявся на них, ними хвалився.  Доти  хвалився, поки не розділився і не став цього робити.  Взяв та відступив, не став з кругозором займатися, а пішов через це все до хорошого.                       

 

29. Природа не заперечила допустити, як експериментальну роботу.  Що вийде в цій справі, ми, самі люди, все розуміємо.  Нас природа примусить, ми для неї не радість робимо, а сльози.  Ми не заслужені, у всьому вбиваємо.  Сировину переробляємо, і хочемо своє хороше зробити і хвалитися.  Чим?  Та штучним, яке не отримало ніякої уваги.  Їй це не по душі і не по серцю, а ненормальне.  Він шукав найкраще, а йому природа не дала.  А підіслала спочатку хворобу, помучила і умертвила.  Ну як, на вашу думку, хороше або тепле з людиною зустрілося?  Неправда влізла в не свої справи, і наших людей валяє.  Треба б жити, та жити, а у нас сил не вистачає.  Поодинці розповзлися, і зробилися маленькими і великими королями.  У нас була і є сімейна індивідуальна потреба і придбання.  Економіка розростається, вона це ... Скільки не живи добре, треба колись здаватися.  У залежності таке право.

 

30. І шлях такий людський неправильний.  Що значить, треба народитися, а потім потрапити в полон, і мучитися доти, поки до тебе твій призначений день або ніч прийде, і з собою забере.  Вже ти не повертаєшся назад, вічно в порохові лежиш.  Це погане і холодне ми з вами в процесі зробили.  Будьте ласкаві, отримаєте ваші заслуги.  Не захотіли берегти природу, пішли фронтом наступати.  Зброю для цього зробили, вона людині не допомагає, щоб через неї скрізь і всюди було добре.  А примушує про час думати і чекати його, і готуватися.  Це велика справа урожай отримати.  Так ці сили у себе не будеш мати, тільки через хороший прибуток.  А в прибутку життєрадісна тварина, і вирощування всякого роду зерна, і овочів з фруктами, чим ми, всі люди, розбагатіли економічно.  Так щоб даром від економіки отримати кошти, ми не до цього себе привели.

 

31. У нас з вами вчені й воїни.  Поки у них сила, щоб людей примушувати, і їх робити не одних.  Як у нас сили кадрів розвиваються, вони планово займають своє призначене місце.  Він є господар цієї справи, а ми всі творці цього добра.  Але щоб задовольнятися, вчені мають свій облік, треба чи не треба.  Про одне не йдеться, і воно в людях ніколи не процвітало.  Багата маюча  особа в цій справі завжди радіє.  А сама природа не допускала, щоб він понад (не) природно радів.  Цього природа не допустить, вона з вами з перших днів першого початку.  У нас в нашому  такому часі нашої держави люди своє належне місце.  Він його даром ніколи не залишить.  Це його від ранку і до самого вечора індивідуальне за своєю спеціальністю життя, щодня у нього проходило так, як завжди.  

 

32. Воно проходить між собою і природою однаково.  Ми на фронт кожну людину посилаємо.  Ти сьогодні виїжджаєш в поля для того діла, щоб своєю призначеною зброєю, якою ти осідлав вміло, став цю місцевість обробляти.  Це автор хоче хвалитися нашим головним у нашому народі хліборобом.  Він у нас тракторист, він у нас і простого колгоспника може замінити.  У нас не така у всіх думка і мета, яку чоловік має.  Ця спеціальність дається.  Сім класів закінчив, будь добрий, дай згоду, якщо зростання заслуговуєш.  На це школа, яка випускає трактористом.  Він робиться своєї роботи фахівець.  Як він хочу іншу спеціальність, яку можна придбавати своїм практичним і розумовим трудом.  Чоловік своє все наявне в житті завойовує, лише б тільки працював і вчився.

 

33. А там вам не доводиться у своєму житті зустрічатися з природою та з нашими керівниками, хто зміг будь-якого чоловіка зробити вченим, якщо тільки він хоче.  Але тому чоловікові, якому довелося в своєму житті побачити своє бажання і велику любов вчитися, а умови не дозволяли, були великі труднощі.  А в труднощах з'явилося бажання вчитися.  А на що доводилося вчитися і як, і де?  І навіщо, якщо у нас усіх один напрямок у своєму ділі один від одного йти.  А щоб чоловік до чоловіка зі своїм знанням, як улюблений друг, близько став.  І не таїв, а розповідав про те, що передбачалося далі в цьому.  Щоб про це діло знав сам винахідник і знав чоловік.  Такі думки у жодного чоловіка не проявлялися, щоб він своє знайдене і корисне багатство так, без всяких винагород залишив.  Ми самі люди цього не дозволили, щоб нашому чоловікові, хто в суспільстві зробив добре діло.

 

34. Люди цього чоловіка піднімають на висоту, і його тримають як ученого в заслугах.  Чоловік старанно розумово добивався від природи, зробив, вносив пропозицію.  Йому це одному далося.  Як це він нам розповість, і буде нас усіх зацікавлено вчити.  А сам буде отримувати не як учень, а як викладач, вчитель.  У природі багато нововведень з'являлося, і багато ще не відкрито.  Таких, як зараз себе примусив бути незалежним чоловіком, загартованим у тренуванні.  Сам зробив, що не застуджується і не хворіє, що кожному чоловікові треба.  Хіба ця  пропозиція, внесена Івановим умом, не зрозуміла.  Саме діло показує, що людині від цього діла, що він робить, добре.  Він ним хвалився.  Круглий рік не одягає на своє тіло різного виду одяг, він йому не потрібний ні влітку, ні взимку.  А їжа.

 

35. Кожен день їли по три рази.  А треба людині кинути, зовсім не їсти.  І на це все є в природі якості, їх можна буде вловити і мати.  Багатств дуже багато лежить для того, щоб багатіти.  Їх треба відшукувати, і ними вміло скористатися для того, щоб вийшла користь для здоров'я.  Тому й шукає в природі інший шлях.  Він не потребує житлового дому.  А чоловік повинен спуститися у воду для того, щоб там енергійно відкрити чоловікові життя.  Якими шляхами? Дуже просто і ясно.  З бережка, та невідривно від повітря із землі у воду.  Якщо тільки чоловік сам себе до цього експерименту підготував, по другому шляху зустрінеться з водою.  У нього дружба, любов на це лежить для того, щоб не боятися своїм тілом ніякого теплого, ніякого холодного.

 

36. У повітрі ми маємо два варіанти: тепле, хороше і холодне, погане.  А у воді немає нашого дому, немає дверей, щоб у кімнату заходити.  І там по-людському, по-залежному, як це робиться в будь-якому домі на своєму місці.  У воді цього добра, що одержали у себе, як якась пані розпорядниця свого добра на землі.  Це тільки люди в це втягнулися, примусили самі все зробити.  Живий факт між ними і природою вийшов.  Якби природа не давала чоловікові своє наявне те, що треба, він би до неї і не ліз.  А то він природу з кінця пізнав.  І до неї зі своєю думкою приготувався.  Для того він народився, щоб ми знали, що завтра будемо робити.  А у воді цього верстата не поставиш.  І не будеш чекати, який предмет.  Там, де чоловік весь свій час небувало.  А зараз я, Іванов, випробувач свого здоров'я, не побоявся зустрітися з Чорноморської хвилею восьми балів.

 

 

37. Я і це пережив, а дочекався, і зустрівся зі спокійною тишею.  Вона мене зустріла, пожаліла мою сміливість, і пішла назустріч, допустила до себе моє випробувальне в цьому ділі тіло.  Ми з вами, всі люди, які прожили на цьому світі, про це діло не чули, що можна легко завойовувати атмосферу, воду.  Це аматорське.  Треба в цьому нерви.  Не бійся себе посилати, як тіло.  А знай, тіло – не пузир з повітрям, а живими порами.  Вмієш тримати у себе повітря всередині – крокуй по воді.  Спочатку по щиколотку, а потім по коліна, по пояс, по грудях, з головою.  Тут потрібно регулювання разом з повітрям.  Я не буду говорити про когось, а скажу про себе.  Це було в Туапсе.  При штормі стовпи телеграфні падали.  Я пробрався 27 листопада.  Не можна було у кого-небудь запитати.  Десь поділися літньої пори люди, які лежали на пляжах.

 

38. Виїхали на північ.  Тут по холоду неприємно було, на такому камінні лежати дуже важко.  Я це робив не для чемпіона. Їдуть залізницею наші люди один з одним, і згадали про природу, про все життя людське.  Вони міркують у своєму зайнятому купе.  Люди начебто свої по життю.  А ось по матеріальності у них між собою велика різниця.  Один одного своїм знанням доганяє, переганяє, і ззаду залишає.  Як важко дивитися збоку на цю всю історію.  І з нашим народом нічого не зробиш.  Кажуть так інші люди.  Цей чоловік багато вчився, знає дуже багато, розумний між нами.  Але от наш маленький народжений чоловік для життя ніким не взятий, крім матері рідної.  Вона його народила, та не одного, вона народила трьох, а то чотирьох.  А щоб була така можливість, вона б робила так, як зробили по сімнадцять пологів.

 

39. Жоден не помер, і не робила абортів.  Для матері нелегко було їх ростити.  Але от у нас в громадськості немає ніякої свідомості такої, яка повинна бути у кожної людини.  У нас поки економіка між собою, вона не в усіх однакова.  Видно з усього за місцевістю твоє тимчасове життя.  Ти сам у цьому всьому винен.  Хіба тобі, такому розумному чоловікові, не доходить, що твій близький друг не так легко живе, як ти?  Він гониться за тобою, всі сили кладе на фронті, але в нього ніяк не виходить, розривається ця тонка нитка.  Йому дуже важко в своєму нестатку оточувати себе.  Ви знаєте чоловіка у нас між нами імущого.  Коли він бачить перед собою чоловіка такого, у кого є те, чого немає в тебе, яке ще гірше переживання.  

 

40. А от без самого цього чоловіка, хто ці здібності має.  Діло за ним самим, у нього сили ці всі, якими можна скористатися.  Але тут щось є якесь інше.  Земля лежить чорноземна, скільки хочеш її, вся вона нам дає через хороший догляд великий урожай.  Ми самі отримуємо щорічно цей урожай.  Ми для цього приклали свої руки, свій розум зосередили для цього.  Прийшов на боротьбу трактор, машина, вона свої сили нам показала.  Ми вміємо чіпляти всякого роду причіп.  Нам на цьому місці доводиться через наш труд багатіти.  У мене для цього діла є здоров'я, я його зберігаю, воно треба на цьому тракторі.  Я на ньому не катався без діла, але є у мене мій покладений такий труд.  Як легко робиться, коли тобі нічого не заважає, все в порядку є.                                              

 

41. Ці люди, які не мовчать про це, у них щось не так, якась між собою незрозуміла річ.  Про цей трактор вже давно так радісно по-новому писали, коли ми зробили його.  Він у нас є.  Та ще не одна марка, різні трактора є спеціальні, як люди фізичної праці.  Йому одне, взявся працювати – не говори погано.  А у трактора теж сила витрачається, зношується деталь через наше вміння.  Ми це побудували, ми її зносили.  Всьому діло ми, між нами ця робота проходить, і буде проходити.  Адже наші тіла живі, і поділені в природі навпіл.  Нам хороша сторона, як джерело, буде скрізь на будь-якому місці треба, без чого ми не навчилися жити.  Так чоловік на місці ніколи не сидів.  Особливо весною при такому хорошому, теплому сонячному дні, коли комашка, і та підняла сама себе, і мушка полетіла.  

 

42. А людина не птах, за рахунок іншого часу проводить свої неприбуткові зимові дні.  Їх би було не можна проводжати.  Як ми навчилися зимою за рахунок літнього часу себе зберігати.  Для цього у нас будується комора загального типу, куди добрий господар насипає зерна.  І там його, як власність свого добра, під замком зберігає.  Він це робить для себе і для інших людей,  на випадок якого-небудь у природі недороду.  А він щорічно не буває, техніка для цього дуже погана.  Ми бідні  люди, знаємо добре багатого сильного чоловіка, у якого є для нашого спасіння це зернятко.  Воно нас зобов'язало, якщо не впораємось, ми цьому господареві повинні робити, та допомагати йому своєю працею.  Йому було легко і добре, але нам було дуже важко і погано.  Мало він нам за це все виділяв, гріб більше для себе.  А що з цього вийшло нам і йому?

 

43. Ми всі отримали одне – свої сили втратили в природі.  Він і ми за це зроблене як ніколи померли.  Що їх примусило це все робити?  Незнання.  Треба було нічого не робити.  По-незалежному пожити ми не хотіли, а взялися за свою залежну смерть.  Її як такої між собою, людьми і природою, ніколи не було, вона не існувала.  А зараз за наш весь такий нехороший в природі вчинок вирішила сама природа природно ввести в тіло людини.  Ми стали вмирати через наше діло, що ми стали робити.  І з цього діла що отримувати?  Нашу втому, а потім хворобу.  Чоловік сам цього добився в природі.  Його не за хороше зроблене що-небудь стьобнула.  А раз виразка, вже вплив.  А раз для чоловіка інше стало, у нього думка не така, як вона була.  Добре приємно було жити.  А коли захворів, погано стало жити.

 

44. До чого чоловік привів?  До одного – треба вмирати.  А от між нами народився чоловік у природі не такий, як усі.  Не думає те, що всі думають.  І не робить того, що всі люди зробили.  У нього народилося своє природне міркування.  Він в одягу не ходить, з нами в цьому поділився, і не хотів більше надягати.  Визнав все наше, що робимо, помилкою.  Якби її не було у нас, ми б з вами живі були.  А то нас з вами втягнула природа, дала нам розум проти неї озброюватися.  І бути сильно озброєними для того, щоб легко, добре і тепло було.  Ми це зробили, і отримали не хороше, а погане і холодне – смерть.  До цього ідея Іванова не веде, і не приведе вона, якщо ми будемо дихати по Іванову.  Це другий небувалий шлях, він веде нас до життя, але не до смерті.  Тоді, коли ми визнаємо діла  всі Іванова, і підтримаємо практично.                    

 

45. Я в кишені своїй не ношу яблуко, і не хочу, щоб його хто-небудь з нужденних брав.  Як була неправда в природі, вона і залишилася неправда.  Добре тоді, коли мама годувала молоком.  А коли мамі довелося здатися, то було дуже недобре всім оточуючим.  Адже через нас вона померла, ми, її залежні люди, примусили свої сили втратити.  А от такого чоловіка між собою і природою не народили.  І не відбувалося в процесі всього цього, щоб такий чоловік прийшов нам на зміну для того, щоб ніякої мами ніяке дитя не вмирало.  Треба нам у цьому духові виховуватися.  У нас народився на чоловікові зовсім інший путь. Ми ним оточили себе, але не хочемо задовольнятися так, як загартувався Іванов зі своїм здоров'ям.  Завжди у нього всередині здоровий дух, що і дає чоловікові життя не таке, як ми її маємо.  Як ледве що-небудь таке, вже згоріли.

 

46. Треба від цього відмовитися, а взятися за діло Учителя.  Про корисну історію, про те, щоб потрапити за це діло у в'язницю.  Щоб проаналізувати, хто там, і за що сидів.  А в лікарню спеціальну лягають люди.  Так же само треба знати, за що його сюди поклали.  Такого не клали, щоб гартувався в тренуванні.  У житті новому чоловікові ворота відчинені, і свобода до життя.  Самому цього всього позбутися, та звідти звільнити мученика.  Невже ми з вами не зможемо зрозуміти, що ми своїм законом тримаємо в умовах людину.  А що, якщо це буде правда.  На мою долю пало зайняти місце, за це діло бути Богом землі.  Те чоловікові залежному зробити, щоб він знав, чи є він, чи його немає.  Якщо ні, то тоді мої сили скасуються, і не буде їх зовсім.  Природа хотіла, щоб був Бог.  Я, за всім висновком, і всьому діло.        

 

47. Мені доводиться така чара, таке діло робити в природі одному, як небувалому чоловікові, котрий не хоче робити те, що роблять усі.  І вони так добре думають зустрітися з холодними зимовими в снігу днями.  Їх зустрічатимуть люди всі, наївшись і одягнувшись, у жилому домі в обстановці.  Це люди залежні зустрічали.  Всю весну топали і готувалися, та робили те, що було потрібно для кожного окремо.  Чоловік робив, у нього виходило живим фактом у природі.  Хіба нам не відома картина, яку робив чоловік всю весну.  Заклали в землю зернятко, і весь час на ріст його дивилися, щоб воно росло, як якась у стеблах гуща.  Вона давала вид для того, щоб ця вся масивність зробила хороший урожай.  

 

48. А в урожаї лежить все багатство, він у нас так без праці не робиться, і нічого не зробиться.  На все треба буде підготовлена техніка, машина, а їй люди з поняттям для того, щоб урожай за короткий час зібрати.  На що і потрібні були в природі дні золоті все це зібрати.  А незалежності нічого цього не треба було, ніяка інша особливість.  Для неї треба природа, щоб від неї чоловікові жодному не йти, і бути разом ближче до неї зі своїм тілом.  Ми, всі люди, зі своїм технічним розвитком.  Ми ці холодні, для нас не придатні зовсім.  А кому ми їх наділимо, якщо вони йдуть по порядку.  Літо не стоїть на одному місці, і не чекає нас зі своїми силами, що прийшли.  У людей свої сили сприймати хороші і теплі якості.  А зима сама не питає ні в кого.

 

49. А потрібна інша, не така атмосфера, як вона була.  Зараз свій ранковий заморозок на землю кладе.  Ми вже без чобота не залишаємося і без теплого одягу нікуди. Ми з тобою удвох разом сидимо і розмовляємо, про те ж саме продовжуємо.  Чому це так виходить між нами, усіма людьми?  Ми, люди, однієї форми, однаково фасон підбираєш, своє прекрасне.  Де народився на місці?  Добре знаю, своє дитинство пустував.  Для мене був кожен день, я його зустрічав.  У мене було достатньо в тілі здоров'я, зі своїми ровесниками мені доводилося не рахуватися.  А от коли себе почне міняти, свої умови, природа.  День у день ніколи не буває однаково.  А ми як підростаючі хлопці, нас вважали вже хлопцями.

 

50. У кого був хороший чистенький одяг, він його одягав.  Хоч у одного він був, показував сам себе нам багатьом без одягу.  Хто як був одягнений, а хтось залишався напівроздягнений.  Робити з природою нічого не доводилося.  Дні її розставлені, один за одним ідуть такі.  Як вона хотіла, такий день для нас, пацанів, і прислала.  Взяла такий у житті своєму підіслала, щоб ми зі своєю матеріальністю ні в якому місці ніколи не ділилися.  А то гра одне, і час нехороший приходить.  А у нас свої власні дома, там наші мами, вони думають, чим сьогодні погодувати своє рідне дитя.  А він там з хлопцями втягнувся у гру, йому не треба діло.  Це діло не втече, так я подумав сам собі.  Мені добре, у мене є, чого поїсти.  А от іншому треба подумати, хліб один, та й той черствий.  Краще на білому світі не жити.

 

51. І не зустрічатися з хлопцями, і не бути разом.  У одного є, а у мене немає. І задумуєшся, візьмеш і скажеш свої слова іншому малюкові, щоб він у цьому ділі розумів. Це час наш не все. Ми тільки самі взялися, і робимо дитячу гру. Нас з вами всіх розгонить наша залежність. Може, не забув, а час піднімає, дає кожній людині свій розум, певне місце. Хто як прилаштувався, і як йому допомогли в житті розібратися і розуміти природу. У неї для людини два шляхи. В одному і в другому людині не можна жити, а треба вибрати, і ним іти прямо. Я зрозумів її, вона підходяща мені давати, щоб на мене чого-небудь одягати, і що-небудь хорошого поїсти, та в домі величатися. Моя робота не така погана, а хороша. Не всім вона така попадається. А є такі в природі дні, а тут праця нелегка, для мого життя важко. А піти куди зможеш, якщо твоя доля випала на цьому місці зустрітися.            

 

52. У житті не думалося, а довелося одному такому зробитися між усіма залежними незалежним у природі, загартованим чоловіком, у кого народяться сили для того, щоб ними хвалитися. Видно з усіх нас, ми одягнені і взуті, як і всі інші люди, яких можна бачити на будь-якій і кожній людині. Ми, як і всі, в суспільстві живемо, і боремося з природою, і воюємо з нею для того, щоб вона нам давала можливість жити, і те протягом цього часу робити. Ми з вами навчилися зустрічати, особливо для себе особисто, для свого тіла. Треба б цього не робити, що день, що прийшов, нашого брата примусив. Йому це не мода залишатися без усього. Нічого не будеш робити – тебе твої близькі люди не приймуть за стіл цього місця сідати, щоб його зайняти, і в ньому приготоване нами все вживати. Це робиться тільки між природою і трудящими. Їм природа своє наявне віддає.

 

53. У нас час не стоїть, рухається, показує, що треба робити. Наше діло одне – займай своє місце, і вибирай ложку більшу, та надійся на свою внутрішність. Це люди робили, і будуть робити своїм умінням. У них одне, щоб узяти в природі. Ми з вами не навчалися цього. Нам природа показала першу дорогу, по якій весь час чоловік крокував, і придивлявся до життя не поганого, а хорошого. Завжди до цього він горнувся. У нього одне виходило – прибуток. А в прибутку будь-яке діло, щоб чого-небудь робити. А в ділі якому-небудь, кажуть, чоловік збагатився. У нього є не те, що мають усі. Він цього не потребує, і не хоче з нами разом по одній дорозі йти. Якщо треба за його багатством, він зможе від нас піти. Але у нього сил не знайдеться без усіх нас, людей, залишатися. Йому треба люди для того, щоб їх усіх залишати позаду. Ми такого чоловіка не бачили.

 

54. Йому, як якомусь щасливчику, як по річці пливло, так і йому в його господарство. Він був на всю місцевість сам зі своєю економікою. Але щоб він у цьому всьому себе уберіг, цього ми від нього не дочекалися. Він коли втратив свої сили, своє в цьому здоров'я, його з усіх ніхто не похвалив, що він був такий. А сказали, як і всім людям: він був, а тепер не стало, помер, немає. Це робилося, і робиться в даний час перед усіма нами такими, що стоять в природі і ждуть свого дня. А він десь був, і він є в природі. Ми з вами готувалися зустрітися з ним зі своїми силами, перед ними хвалитися. Особливо ми, всі люди, одягаємося, і один від одного біжимо, не хочемо залишатися в одягу та формі так, як усі. А їжа смачна, солодка. Чоловік це робив, а потім у цьому всьому втратив здоров'я, як і всі залежні воюючі люди. Їх вона примусила робити для того, щоб він у цьому ділі загинув.

 

55. Ми, всі люди, розповзлися, і всі свої сили направили. Всю свою техніку на колеса поставили, і мотор завели. Людина все це осідлала, і створює все те, що робиться людиною. Одного немає – особистого здоров'я, щоб його більше не втрачати. Цього ми з вами не добилися в природі, нам природа не дає. У нас велике безсилля є в цьому ділі. Як ледве що-небудь таке, вже хлопець погорів, його якась оточила хвороба. Він попався або за якісь витівки хуліганські, або за фізичний занепад у природі. А за це вчені люди себе оточили військовим озброєнням. На них велика надія, вони допомагають створеному закону, який людьми вводиться і за твоє, зроблене людиною. Він хорошого хотів, а потрапив на погане. Людям треба по землі слати килим. Наука сама одна з усіх небувала – це по- моєму жити, і вчитися у мене, як в Учителя по новому  партизанському.

 

56. Вчитися треба кидати свої всі в природі дні зустрічати, ними користувалися, як і завжди. А ми тепер цього не будемо робити. У нас руки зміняться, від цього всього собі відмовлять, не робитимуть, що робили люди всі. Вони собі щодня думали, гадали. У них у своєму житті нічого такого цікавого не вийшло. Один єдиний перед усіма програш. Чоловік у природі ніколи не завойовував свого наявного в житті. Він хотів, і сильно хотів життя. Жодний чоловік не хотів помирати. А сам брався за те, за що не слід, і в цьому всьому горів. Він озброювався, хотів бути в природі від усіх людей розумнішим. Він хотів інших людей цьому ділу вчити. А у нього своє вчення навпіл рвалося й учні. Один за це брався, у нього виходило, він вчився, ставав ученим, у природі переганяв інших. Сам сідав на призначене місце, і ним розпоряджався, як господар, або, можна сказати, король.                 

 

57. Це все зробила людину наука, вона вчить цьому. А незалежність – інший зовсім шлях. Вона так, як залежність, і не бралася вчитися знати те, чого не слід.  Що з цього всього. Ми в цьому ділі тільки можемо від свого близького друга піти, і зробитися розумним чоловіком. Що ти в цьому виграєш. Не треба б цього робити. А в тебе на це діло народилося вміння свого друга по життю примушувати. Йому ця постановка не до душі, але введено в цьому ділі. Я вчений чоловік, а ти не вчився – велика між собою різниця. Вже для тебе від суспільства довіра, і зміст не такий, як незнаючому чоловікові, хто не хотів вчитися. Він перед усіма виявився ледар, не хотів вчитися в цей час. Він робив для себе неприємність. А крім фізичного труда, йому більше нічого не довірялося.

 

58. А от саме життя в тілі людини прогресувало за рахунок фізичного здоров'я. Людина користувалася не зовсім природою. У неї всі її якості для того, щоб легко довелося дихнути. Чоловік нічого такого не робив, щоб йому було від цього діла добре і тепло. У чоловіка сили вироблялися в природі свої індивідуальні і штучно вироблені. Ми з вами в цьому ділі не навчилися жити, а навчилися зі своїм апетитом, зі своїм розвитком вмирати. У нас така доля. Ми не навчилися для цього діла робити, не вміємо з вами думати, щоб цього в природі не отримувати. Ми безсилі жити. Наша наука нас не залишила без чого-небудь, а вручила в руки палицю, щоб інша тварина боялося нашої хоробрості. У природі для чоловіка це не одне, він у руки бере не одну голку, або, скажімо, шило гостре. А ніж для чого він узяв або пилу.

   

59. Якщо розібратися зі здоров'ям, яке він тоді в цьому місці здобув. Це був воїн з воїнів, гріб до себе. А у воїна, як у майстра на долоні. Він без косинця не майстер, без аршину не знавець цього дубця, який перед тобою стояв, красувався всю свою пору. Бачив свої дні, що прийшли і пішли, хороші, погані, для нього ніякої різниці. А зараз дочекався до самого, якраз прийшов час сили людини. Він до нього прийшов, облюбував, сказав: це річ. Вона буде треба для його потреби, яка в господарстві людині треба. Він його підпиляв, йому дав свою силу повалити на землю. А потім за розміром, що буде треба робити. Чоловік сокирою, пилкою обробляв, дав знати всім, що він вміє робити. Ну що ж ти поробиш у цьому царстві державі. Поки робить діло чоловік, у нього здоров'я тремтить, йому впину немає. Є одна його надія на те, що йому доведеться щось зробити у природі, не одні справи ці.              

 

60. Він і це робить, і зробить. Колодязь поставить громадський, хутір або село поставлять. Шахту будь-яку викопають, їм треба буде вугілля. Люди лише б побачили, для них це недовга картина почати і зробити. А от самого зберегти вічно в житті, ми з вами не зацікавлені шукати по природі. У нас з вами поки шлях один перший залежний, нікуди не придатний до життя. Як ледве що-небудь таке в житті, не так повернувся, не так чого-небудь зробив, уже кажуть: помилився. А раз в цій справі помилився, нестаток життєвий, щось в боці всередині заболіло, закололо. Треба допомога. А раз у цьому ділі є погано, чому треба інша допомога, треба буде її шукати. А от незалежна інша сторона цього не потребувала. Циклон у природі робиться в житті, один раз на цьому місці проходить, вдруге він на цьому місці не з'являється.   

 

61. Так і хвороба проходить по тілу. Тієї хвороби, яка була, більше на цьому місці не буде. Треба знати природу і самого себе. Ми не знаємо і не відаємо, за що нас турбує природа, за які потреби. Ми в цьому всьому винні, не зможемо свою розпочату війну замирити. Хто винен, і кому буде треба. Це нам, але не йому, капіталу. У природі такий шлях єдиний, якого не замінити нічим. Я нічого не роблю, не хочу, щоб хто-небудь з вас робив. Якщо в цьому знайшли ми не шкідливе, а тривале життя, визнане є. Що людина не робила у себе, це все впливає в житті. Як же мені жити, якщо мені всі не дали робити. Це добре, мені інші якості введені, я ними навчив сам себе. Роблю, що всім людям добре. Всі люди не робили і не хотіли робити. Їх до цього нелюбов один холод сприймати. Від нього йдуть, як ми, всі люди, від нього йшли.     

 

62. Якби люди цього навчилися, і не робили того, що вони роблять, у них була б велика подяка в житті. Люди нічого, зробленого мною, не роблять і нічим не користуються. Для мене такі дні приходили, вони до мого тіла приходили, без усякого прибутку не залишався. На це є в природі повітря, вода і земля, з ким чоловік навчився все робити. А про здоров'я не забув, щоб вона припинила, і не стала давати чоловікові в цьому всьому життя. Чоловікові треба було робити, що слід.  Щодня кожного разу він робив, і старався не кидати. У цьому всьому без діла не залишався і не буде залишатися. Як Іванову довелося залишатися без жодних зусиль. Не дали йому вчені, втрутилися в його діло, котре могло обходитися і без цього всього. Треба мати своє таке велике терпіння, яке чоловік не зміг зберігати. Він робив те, що доводилося всім, не залишатися без цього. У Іванова явилася така довіра до всього.

 

63. Він по природі не шукає таємницю. А у себе її шукає для того, щоб знайти, і розвинути її треба у себе такою, як вона повинна бути в природі. Робити чоловіка такого ми з вами не повинні, і не треба буде робити. Без чого можна було в природі отримувати, ми з вами також повинні кинути, особливо бути в партизанському напрямку. Вони роблять самі. Їх, та й тих людей, хто страшиться в природі чого-небудь зробити. Це не наше все, а тільки стомлення. Ми не відтворюємо сили, а їх втрачаємо. Ми б своєю заздрістю не одну весну зустрічали з таким нашим апетитом. Завжди були енергійні зустріти, і своє зробити, до чого ми прагнули. Це наша велика в цьому ділі підготовка, яку ми самі робили і робимо. Наша думка веде по дорозі. Ми не сидимо і не чекаємо від природи милостині, а ми весь свій такий час робили, робимо. Для цього всього у нас щорічно виходить, день нас рік годує. Ми цим задовольняємося на багато часу. 

 

64. У нас, людей, не стоїть на місці думка. Час проштовхують, женуть від себе, це все для них минуле, воно їм не до душі. Сам природі зробив недобре, а чому йому буде добре, якщо природа зазнала від нього крах. Ми вбиваємо час, і хочемо сказати: у цьому ми праві. Але про холодну пору, про погане, ніхто про це не думав і не мріяв, саме воно прийшло. Як вчитися, щоб навчитися чого-небудь, але хорошого. Всі люди за це діло бралися, один від одного йшли для того, щоб краще від усіх жити, більше нічого. І не хоче себе примушувати ніякий народжений чоловік. У нього одне, як би примусити самого себе у своєму особисто здоров'ї. Але воно в нього таким ніколи не було, і не є. А от хотів, щоб легко жилося, і від цього було добре. Ми, люди, ніколи не йшли від хорошого і теплого, а більше його трималися і тримаємося. Але погане і холодно не показуйте, щоб на очах було. 

 

65. Ми для цього огороджуємося. У нас і дні бувають не такі, як це треба. Всі ми, люди, до одного не хочемо залишатися в житті перед усіма поганою людиною. Щоб ти, як людина, у себе особисто не мав того, що буде треба для життя. Ми всі такі люди, що зародилися в цьому ділі, один від одного пішли, не хочемо рахуватися з такими ділами, які треба у себе мати. А їх навколо не було, де взяти. Наша всіх така бідність створена для того, щоб у природі в життя своєму не поспішав, від інших людей зі своїм умінням не йшов. Від іншого, такого ж самого, як і він. Народжений чоловік усі свої сили пустив у природі для того, щоб зробити цю річ, яка буде треба в житті. Ми нею тоді радіємо, говоримо, хвалимось, ледве не танцюємо через це діло. Як же нам, таким людям, природа допомогла.

 

66. І дала всі свої можливості мати їх, щоб вони були в природі. Як добре для цього діла, що є між нами і природою. Така є річ ніч, вона приходить і починає своє місце і час займати для того, щоб у ній людині добре і тепло спати. І те не завжди з кожним чоловіком не так добре буває. А такий час приходить, або умови попадаються, від чого треба буде відмовитися, і більше до цього місця не підходити і не зустрічатися. Буває, час такий день неприємний із собою приведе, і надвір виглянути не хочеться, оком подивитися, вийти. Дуже нехороша погода в природі народжується для того, щоб цей час разом проводити. Всю свою охоту в житті відбирає, і швидше за все людина від цього всього ховається в побудовані умови, яку-небудь будову.

 

67. Чоловік не згодний зі своїм тілом цей час проводити. Бере і йде. І куди, навіщо він залишає це місце? Йому робиться тут не до душі. У природі для людей, що живуть на білому світі, не завжди робиться, щоб було добре від того, коли дує зі свого боку будь-який вітер. Він теж розділяє свою атмосферу, і вводить в життя свою недовіру до нього, людині робиться недобре. А коли з вітром дощ по природі прослизає, і починає заважати цьому озброєному чоловікові, хто природи ніяк не хоче, щоб вона така була в житті все свій час. Чоловік цього місця радіє, на якому йому доводиться за своє життя бути не важко, а легко. Він про це забуває, не хоче. А от зараз серпень, останній у житті для людей літній час. Він примушує людину вставати з самого ранку, і думати доводиться про минуле, такий минулий час, який приходив і йшов із землі геть.           

 

68. Та щоб цим днем також задовольнили себе, цього жодного дня не приходило, щоб чоловік у себе не бачив у природі стихію. Вона робиться спочатку, як циклон у житті свій розвиток. Цього люди даного місця не хотіли, і не чекали такого циклону, якого нам самим піднесла природа. Все діло залежить від неї самої. Вона у нас ставить на свої ноги день. І хоче, щоб у ній пройшов такий час, як зараз. Одне додає своє тепло для людського побуту для того, щоб люди були цим задоволені. У природі не зможе чоловік залишатися таким, як це завжди здається. Бути таким здоровим, прийнятим чоловіком для того, щоб на весь день, що прийшов, бути задоволеним, і не причиняти в житті ніякої своєї образи. А то ж у тебе зосереджується думка через твою всю здібність у цьому ділі. І як твоє серце щемить, якщо добре з усіх твоїх сторін.

 

69. Що можна буде в цьому ділі сказати? Я не зміг забути про цю молодецьку молодість. Вона мене в селі оточувала. За свого рідного батька господарство, якому треба було раду знаходити, і ним користуватися. З ранку і до самого вечора доводилося крутитися. Особливо в серпні відбувалася на токах молотьба. Хліб був привезений зі степу для того, щоб його катком молотити на конячці. А обмолочену солому по порядку збирати від дрібної полови   і чистого зерна. Для цього клався стіг соломи для збереження, на цілу зиму для корму. А з полови робився оберемок для того, щоб віялкою віяти. І зернятка – собі, а полову – на корм. Все це робилося людиною для того, щоб жити і творити діла в житті. Дні належні цього року зустрічати, і щоб їх проводжати без жодної претензії. Лише б було добре від цього, що ти робив.

 

70. А ти вже себе вів до вересня, свою думку наближав. Вже час такий, про який не забути. Ранки прийдуть, і твоєму тілу зроблять свої морозні почуття. Для тебе вже не буде хорошого і теплого, як останні дні серпневі проскакували. За них таких ніхто так не брався, і не хотів у природі такі спекотні дні бачити. У природі нормально щоб було, цей час не підібрати і не побачити. І не хотілося, щоб воно жарило. А сам час нашу людину тягнув, і тягне туди. Це щорічно примушувало завжди готуватися цим шляхом наближатися. І думати те, що кожного чоловіка примушувало прощатися на віки віків. Уже не видно, і не доводиться зустрічатися з таким часом. Ми цей урожай зробили протягом цих минулих днів. Вони між нами швидко, ми не побачили, як вони скоро сховалися. Їх більше нам не побачити такими. Урожай ми зібрали, степ приготували до оранки.

 

71. Прогноз сказав про сьогоднішню погоду.  Буде спека 24 – 26 градусів.  Ми ці слова почули о 7 годині 10 хвилин ранку по Казані.  Люди в цей самий кипучий час ділилися.  Одні духу набиралися в своє тіло для того, щоб було, чим хвалитися.  І сказати кому-небудь, щоб він послухав.  Це все я зробив.  І вийшов у цьому ділі свій маленький запас, на що я дуже сильно надіявся.  Жити б, жити, але біда одна була, така зустрілася.  Чоловік в цьому ділі останні свої сили закладав.  А йому, як на якесь горе, хто-небудь під ноги підкинув, і сказав свої слова.  За це все, що ти все літо робив, буде для тебе одна твоя неприємність.  Вона тебе повинна помучити силами твоїми доти, поки зробиться для тебе погано.  Ти сам це все погане відчуєш.  Це не твоє буде в природі хороше, а буде твоє найгірше, холодне.  Для тебе наступають такі дні нехороші.

 

72. У природі буде добре, коли буде в природі тепло.  А зараз всі люди зі своєю думкою і надією, і вірою.  Їм доводиться одне залишати позаду, а інше проводжати.  Це робилося людьми, і робиться зараз.  Без будь-якої підготовки чоловік не зможе жити, і без будь-якої думки він не зможе зустрічати і проводжати.  Бо це все робиться чоловіком.  Він хоче бачити і чути в природі не таке, як було, а таке, як воно не було в житті.  Такого холодного з першого дня і початку.  Тільки це десь вже робиться, на землю лягає ця температура на такому місці.  І в цей час, коли чоловік  починає від першого друге чути.  Це все по природі проштовхується, воно дає знати людині почуття для того, щоб це діло в житті з одного в інше змінювалося, і робилося іншим.  Ми з вами одне погане і холодне проводили, а зустріли хороше і тепле.  Як нам приємно довелося в природі разом бути, та робити те, що все життя робили.

 

73. У природі, хоч з нехорошим думкою, залишали літо, а наближалися до зими.  Не хотіли.  Але щоб зробити, що довелося, у нас на це сил своїх не народжувалося.  І не народиться, щоб думати про погане, хороше.  Це тільки незалежність, вона має у себе такі сили, яких людина жодна не має.  А зараз дивишся на таке в останньому дні першого десятка серпня місяця.  Він свої перші дні почав такими, як і завжди робилося.  З ранку піднімалося сонечко, і обігрівало цю місцевість, яка бачила ясне і тепле сонечко, яке приємно пекло.  Ми, люди, робили, робимо, і зробили все те, чого слід було робити.  Ми до цього вели без усякої такої особливості, котра чоловікові  допомагала бути таким, як належить у природі бути.  Ми залишили літо, тепер його більше не буде.

 

74. А займе свій не початий час зима, і стане робити по-своєму.  У природі є, поряд вони поставлені для життя, щоб обов'язково жити в них.  Це в році бувають дні, вони себе народжують через думку чоловіка.  Вона його до себе тягне, хоче у себе бачити чоловік.  Якби він був безсилий це зробити, у нього нічого не вийшло в житті.  Хіба це не сила розуму нашого чоловіка.  Якщо в природі були такі дні, як вони не потрібні в житті, такий нехороший час, якому чоловік своїм умінням кланяється.  Зі своїм умінням до цього дня за деякий час готується.  Для нього треба буде хороший зшитий одяг, фасонний у формі.  А яка їжа на стіл поставлена для їжі, один запах, що робить у своєму прекрасному домі. Людині треба для цього діла земля, площа, на котрій доводиться людині щодня весь рік безперервно.

 

75. Все думати, та все краще робити руками та головою. Робилася для цього машина, інвентар, зброя для того, щоб на землі довелося легше і швидше управлятися. На це йде, як на рахівниці рахується, і чекають хороші і погані всі дні. Ми, як люди цієї землі, можемо їх зустріти і проводити, як якусь перед собою іграшку. Ми з вами його чекали довго, він би сам до нас не прийшов, ми його магнітом притягли. І як хотіли, так і примусили, щоб він був такий, як ми його дочекалися. Він нас як таких примусив весь день безперервно на собі тягати одяг. Та ще ним, як зробленою руками річчю, перед усіма хвалитися. Це у кожного чоловіка його думка примушує слова свої сказати: от, мовляв, я є такий у житті ділок, із ділків ділок. Зумів цю річ зробити, і її на собі носити доти, поки не розлізеться.

 

76. А їжа готується, яка вона і для чого? Вона така свіжа м'яка готується, щоб її більше поїсти та ситніше. Все це треба людині, без чого життя не виходить у природі. А те, хоч і маєш це все, але зате вмираєш скоро.  Питається у людини. Для чого це тобі все? У тебе машина, це, найголовніше, робить легко діло. Особливо хороший природний день, приємна погода, по якій удача завжди відбувалася. Треба було зробити, зробили, склали, вийшло. Це все розум людини створив. І машина вийшла, і плуг орав, і комбайн молотив, всі електростанції запрацювали. На такій енергії земля стала родити, кучею дає врожай. Якби ми з вами цього не отримували, ми б з вами так ніколи не жили, і нічого не робили. Наше з вами діло одне – зробити в природі таке добре діло, через що один час можна втратити своє особисте здоров'я.

 

77. Ось що ми робили, робимо. І зробили ніколи не зникаючу смерть. Чоловік не вміє жити, у нього всі свої направлені можливості, вся сила в руках. Він вміє робити для самого себе таку зброю, котрою треба навчитися володіти. Вона зроблена людиною для того, щоб нею себе рятувати від будь-якого віроломного ворога, що нападає. Це у кожної людини є. Людина в природі боїться, щоб без зброї в будь-якому місці жити через свої наявні зроблені цінності. Чоловік чоловікові не довіряється своїм поняттям, і не надіється на це все, що його сусід, близька до нього людина, не зможе накинутися на його наявне. У людини так і живе велика його особиста недовіру. Як у самого себе горить завжди на чуже, як би ним випадково довелося скористатися. Такі народилися у людини легкі думки для того, щоб у житті своєму легко довелося придбавати.                                  

 

78. На це народжується чоловік, всьому цьому діло, сміливий у житті воїн. Він перш ніж іти наступати на цю всю чужу територію, спочатку подумає, та свої всі плани щодо цього піднесе. Дуже сильно озброїться. І коли всі виходи цього чоловіка пізнає, що він у цьому ділі виявиться такий, що чинить опір сильний. Він його ненавмисно своїми силами наявними приборкає. У нього тактика зовсім небувала нова, убивча і руйнівна. Такого в людях в природі не відбувалося, щоб мирне населення від воюючих терпіло крахом. Для природи таке переживання від чоловіка чоловікові в житті не зустрічалося, щоб за політичне своє, зроблене чоловіком, за його віху, за його каяття. Теперішній чоловік за правду, зроблену в людях, перед цим воїном сильно відповідав суворим покаранням. Особливо партія фашистів, самостійних в цьому ділі войовничих німців, які створені на своєму вмінні, яке їм у своєму житті не давало спокою.

 

79. Вони дуже багато думали про це діло, вони знаходили винуватця в житті, хто породив між собою. Між такими, як німці себе вважали. Люди цивілізованої сторони. Вони тільки жили між маленькими і неозброєними країнами своїм розвитком, умінням воювати. Їхньому строю заважав шлях далі своє просувати. У них одна і найрішучіша дорога, по якій вони завжди без промаху проходили, і в усьому своєму надуманому вигравали. Вони не хотіли, щоб між ними, такими німцями, розумно розвиненими за їхнім власницьким бажанням. У них народилося небажання, щоб допустити у себе таке право, де немає в житті ніякої зацікавленості в німецькому ділі. У їхньому товаристві не повинно бути стану небувалого. У природі чоловік ім'я здобув комуніст, це слово міжнародне, воно було заразне між німцями, хто зі злістю не хотів, щоб між ними це відбувалося. У них мета була одна – не допустити цього розвитку, щоб німці перебудовувалися на новий шлях.

 

80. У них через це народилася нацистська німецька фашистська партія. У неї до всіх партій довіри немає. А вони боролися з цим, у них думка підказувала, що вони повинні зробитися в людях найвища людська раса, культурна і цивілізована, у всіх відносинах передова. За своїм знанням повинна всіх одному вчити. Так німці завжди думали, і думають зараз. І думають всі наявні люди, що живуть на землі, у яких є своя національність. Вона не хоче потрапляти під вплив зовсім інших розумників. Як в один час оголосили себе у Вітчизняну війну непереможеними у всьому світі воїнами. Організовано зосередився зі своїми технічними силами німець, предковий воїн. У німця вся історія ззаду лежить войовнича. Йому хотілося давно за рахунок цього діла зруйнувати свою територію, але таких удач, як вони весь час мріяли, йому природа не давала і не дасть.            

 

81. Через неправильний свій перший в природі самовільно захоплений шлях, в якому німці зараз опинилися. Між ними тепер не народжується яка-небудь мила в цьому ділі думка, щоб згодом зробитися одним, як у природі всій зробився один з усіх людей. Це чоловік належить не німецькій фашистській партії, і не був ні в якій такій народженій партії. Чоловік з такою розвиненою новою думкою про нашого рідного початкового першого чоловіка, хто народився в природі незалежно, як усі народжувалися не для смерті своєї. Вони народжувалися, як усі, незалежно в природі, щоб жити, і продовжувати свої призначені роки. Ми, як і всі люди, у себе не мали такої думки, яка б хотіла на білому світі вмирати, щоб не жити. Як це хочеться в житті жити, і діло не для самого себе особисто творити. Треба навчитися в природі такі діла творити, щоб ними перед усіма хвалитися.

 

82. У природі є все, лише б людина захотіла, і робила у себе те, від чого зробилося всім добре. Те, що робили всі люди. З природою воювали. І досі вони через це діло воюють. Хочуть природі своєю технікою і своєю зброєю довести. Перед природою кожен день, що прийшов, він і до нас прийшов вчасно. І свій час розташувався таким днем, в якому вся природна сила, в якій є повітря, що йде. А вода своїми річками не зупиняється, а йде, і все йде по своєму руслу для того, щоб життя жило, а не стояло тихо, в котрому можна було спокійно заснути. А сон людський, він не дає доброго, тільки погане в житті. Не пробудження, а стомлення. Це ми спимо, та нічого не робимо. І уві сні нічого не виходить, крім одного нездужання, безсилля. А коли чоловік безсилий у цьому ділі, йому не до життя.

 

83. Він ці сили шукає в природі, думає їх у неї знайти. А виходить, не так це робиться, як треба буде робити. Від усього наявного не робиться і не зробиться. Як був залежний у природі чоловік, так він і залишився безсилий боротися з природою. Вона всьому діло. А от чоловік не отримує цього в житті і не отримає. Як хворів, хворіє, і буде хворіти. А щоб цього не отримував, життя його дряхле. Я, Іванов Порфирій Корнійович, для чого гартувався. Я загартувався в природі не для того, щоб мене за мою таку роботу, за мій важкий труд, котрий я робив сам, мене психіатри визнали за моє загартування. Я перед ними виявився психічно хворий. Я нікому в житті своєму не зробив у цьому ділі поганого. І не хотів, щоб будь-хто це робив. Сам я загартувався в природі для того, щоб природу знати з ніг до голови.

 

84. А коли я буду про неї знати, як це годиться в житті, то мені доведеться легко з нею разом близько так дружити, і як з рідними разом бути. Я через загартування-тренування з природою подружив, зробився в процесі другом, проявив у цьому ділі любов свою. Я пізнав природу не так, як усі люди. Її час чекають, і до нього готуються, як до якогось великого річного свята. Так і всі люди чекають у себе дня такого теплого і хорошого в житті. І в ньому зробити таке діло, від якого доведеться отримати великий прибуток. Для цього чоловік залежно живе. Щоб у природі час дарма не проходив, він у ньому навчається. Хоче технічно навчитися, як буде треба сьогодні зробити в природі таке діло, щоб це все зберегло. Щоб за рахунок цього була можливість рік прожити, і нічого не потребувати.

 

85. Що нам по природі шукає теорія. Вона жити без цього не навчилася. У неї такого гарту на чоловікові не виявлялося. Чоловік не хотів бачити у себе цього діла. Його одне діло – боятися природи, запасатися в житті, чим краще. А моє на мені таке загартування-тренування у людини добилося не того, що здобула теорія. Я, говорить практика, для того гартувався, щоб бути загартованим чоловіком. Щоб не чекати в році приємних теплих весняних днів. І не готуватися до цього часу так, як усі. Люди цей час дочекалися зі своєю снастю, зі зброєю в руках з природою почати воювати. За землею доглядати так, як вона хоче, щоб з неї вийшла в ділі хороша грядка, в яку доводиться, як у пушок, зерно посадити. А потім сил набратися, і чекати того дня, коли заговорить з нами чисте зріле зерно.

 

86. Це людини все багатство, вся природна економіка для тіла людини, залежність у фізичній і розумовій праці. Все це з зерном робиться, з нього мелють борошно, а потім у виробництво хлібопечення, звідки хліб печений надходить. І його розбирають по торгуючих точках, а потім його реалізують за гроші, людина його продає. Людина його купує, і до цього зубами фізично кусає, а зі слиною цю всю суміш з повітрям ковтає. А потім ця суміш потрапляє в цех, перегорає, і робиться на непридатність, і як непридатна викидається в природу. Це зерно дає людині через це все здоров'я, яке йде через людину відходами, і потрапляє в море, переробляється, і нам знову в природі новим урожаєм родить. Ми його зустрічаємо і проводжаємо в нашому розвиненому труді.

 

87. Зерно – це хліб людини. Наші це заводи, наші фабрики, транспорт, шахти наші і сільське господарство. Належить нам вся наша економічна, і надійна сила у всьому. Не бути цього зерна – не бути ніякого діла в житті. Ми це діло робимо руками, у нас виходить живий факт. Ми цей живий факт народжуємо в цьому всьому ділі. Живого чоловіка народжуємо, і ростимо його, пхаємо його в життя, і примушуємо, щоб він жив без усякого гарту. А без усякого гарту чоловік живе, він не гарантований від застуди та захворювання. У нього час на обліку, щоб у ньому жити, і всяке діло творити. А потім за це все зроблене діло, якщо воно непридатне зроблено, доводиться в людях відповідати. Люди не хочуть, щоб у них хто-небудь з усіх у своєму ділі помилявся. У них на це все діло розвинений суд.

 

88. Людям треба годити зі своїм вчинком. Залежна сторона, вона не загартована сторона, може застуджуватись, і може хворіти. Вона сама з цього всього не зможе викручуватися. Їй треба наука медична обов'язково. Для будь-якої хвороби призначений за своєю спеціальністю свій лікар. Він на це діло навчався технічно бути над цим захворюванням. Лікар – чоловік не загартований, поки не відіграє ролі над хворобою. Поки відіграє ролі над людиною хвороба. За цим всім розвитком у природі такий закон. Якщо що-небудь зробиться з людиною в природі, на це запрошується лікар. Швидка допомога виїжджає на територію, де цей чоловік захворів, і йому в цей час створюють допомогу. Це буде залежати від хворого чоловіка, поки він вірить силам лікаря, як вченому чоловікові. Вони розвинені ним для того, щоб не сказали. Мій вчився на лікаря, а як лікар, не розумів. Ця система проходила між людьми, вона проходить між людьми. 

 

89. У випадку будь-якого спалаху, з яким не розбираємося, чоловік сам нічого не зможе зробити. Його природні сили оточили. У нього якесь органічне запалення. Йому треба лікарська система, і в штучному. Все це робить сам лікар. Якщо він серйозно захворів, за його висновком, він має право його забрати в лікарню, і там з ним по-своєму займатися. Так що хвороба розвивається природно, вона нікому не відома, навіщо розкрила свою форму, щоб чоловік нею хворів або не хворів. Ворог, тобто хвороба, вона ніким не пізнана, як слід, на людині. І ніхто не має повного права про цю хвору людину знати, бо між людиною і природою велика розташована таємниця. Вона людині в будь-якому місці заважала, і перешкодить через наше незнання. Ми з вами ним огороджені в природі, думаємо про час, який прийшов до нас. Ми в ньому не збираємося хворіти. Наша мета і все завдання, щоб людині жити, і не погано, а добре жилося. А йому, також усім залежним людям, одна викладена в усьому ділі петрушка.

 

90. Який би ти не був чоловік, лише б від природи був залежний, вже не загартований чоловік. Не навчений, що буде треба робити у своєму житті, щоб не стояти в черзі, і не чекати свого дня, що прийшов, в якому доводиться всім нам занедужати і застудитися. Я гартувався не для цього. У мене тіло не теоретичного духу, а практичного духу. Я навчився сам себе передчасно запобігати, на випадок чого-небудь, якогось віроломного прориву на моє тіло. Буває, ворог накидається, я його тілом почую, і зараз же почну йому допомогу створювати не технічну, а пробуджуючу в природі. Найголовніше, повітря, вода і земля, чому теорія не довіряється. А бере, по-своєму робить будь-якому ворогові шприц, добре чи погано від цього. Але раз захворів, ти повинен у цьому ділі сильно терпіти. Всякого роду є хвороба, і її не вигнати чим-небудь. Для цього є ліки, що зупиняють. Щоб зовсім зігнати від людини будь-яку хворобу, такі ліки не народжувалися, і не народиться таке діло.

 

91. А от я для цього і загартувався. У мене хвороба буває, але вона легко відходить. А як не хочеться потрапляти з волі в лікарню, в якій не всі люди відразу отримують допомогу. А буває, і продовжить ця хвороба, яка скоро не виліковується лікарями. Є таке захворювання, яке не піддається ніякому лікуванню. Їх, як і всіх хворих, що сильно розклалися, свої близькі забирають. І вони вдома лікуються, хто як.   Вдома доти ці люди страждають, поки їх тіло не замучить смерть, і з собою забирає. Людина закінчує своє життя, яка йде на віки віків у землю. А є й такі хворі, як ніколи. Вони похворіють, і тут же вони повертаються з лікарні назад додому. Йдуть зі своїм здоров'ям у працю, також починають трудитися, і забувають своє хворобливе діло. Починають жити так, як вони не жили до цього. Але як людям треба їхнє здоров'я, вони тоді живуть по-старому, про все забуваються. 

 

92. А от я не забуваю. Я не для цього всього гартувався, про що йшла мова. А треба купатися у воді чистим тілом. Видозмінювати всі дії, і бурхливе, і всякого роду глибина. Це людиною, крім мене одного, не випробувалося. У будь-який час року ти позивач всьому цьому ділу. Твоя діло – щупати.  А вода сама дає, що буде треба зробити. Тільки не купатися, як ми з вами звикли купатися. Це нам не літньою порою, а зимою при будь-якому холоді. Чоловік примушує сам себе у воді вивчати, для нього ніякої небезпеки немає. Є один той шлях, по якому чоловік не намагався пробувати так, як я себе примушую у воді бувати. У природі, найголовніше, треба пройтися по повітрю, що видозмінюється, це твої залишаться сили. Вони дадуть великі надії бути у воді так, як хочеться один час органічному тілу. У воді руки піднімай, і йди, за можливістю твоєю туди, куди є можливість.                                   

 

93. Чоловік іде по дорозі іншій. Він займається з водою, чим і фіксує свою загартовану дорогу. Вона його вела до того, щоб не боятися в природі залишатися своїм тілом при будь-яких обставинах, при будь-якій погоді. Що й примусило мене, як завзятого в цьому ділі, описувати про чоловіка нового. Я всі приклади свого загартування людям хотів показати, як елемент життя чоловіка. Чому це не так, або це буде неможливо зробити в природі те, що чоловік у житті своєму не робив. Це все зробило для цього моє загартування. Воно мене запевнило, і показало свою практичну дорогу, щоб її робити. Я чоловік такий, як і всі залежні люди на нашій землі, кому не давалося повного права без усякого труда залишатися. Це діло рук старого чоловіка, без цього діла зовсім не лишатися.                        

 

94. Я практично це робив. Хіба мені такому чоловікові, як я був тоді в природі. Моє тіло ніколи ніяк не потребувало, щоб я це надумав з самого себе без усякого діла описати. Я бачив на собі, і завжди тримав усно в своїй голові. А що буде треба робити для того, щоб ця система вийшла на мені. Я ніколи в житті без головного убору при будь-якій погоді і в кожному своєму місці не зміг сам себе показати. Бо це була шапка або картуз, або кепка, форма чоловіка. Вона прикрашала його голову. Мені здавалося раніше, що якщо я не одягну на себе цю річ, уже я не людина в житті. І так мені східний чоловік грузин Леон Федотович Еліава показав свій приклад без головного ходити, без усякої шапки. Я став цим користуватися зимою і влітку. Влітку, зимою ходжу без шапки.

 

95. А у самого розвивається небувала думка. Я побачив у цьому ділі на тілі людини неправду. Вона почалася мною робитися з голови. Це гнилий був східний вітер в Армавірі при 30 градусах з гаком, була розвинена температура. Мені по ній доводилося експериментувати над самим собою. Я ніколи не ходив так. А зараз пішов, та ще як холодно було. Я проти вітру цього розвиненого йшов. Всі люди, що оточували мене, на весь голос говорили. Це буде моя картина, що згадую, яку я на собі робив один. Страх перед усіма залишався, але я це діло не боявся в природі робити. Я це робив не яку-небудь з усіх приватновласницьку річ. Я про це думав дуже багато, і брався за це діло. То наступав, то відступав. А коли доводилося вже останній раз. Я зимою всі дні, що зустрічаються, намагався робити, у цьому ділі практично випробував.  

 

96. Я теж такий чоловік з таким безсиллям почав робити, і робив. І буду це робити не для самого себе особисто будь-яке хороше. Це життєвий такий загартований момент. Я загартовувався, загартовуюся, і буду загартовуватися для майбутньої молоді. Я знаю добре, що наша молодь, вона наша є майбутня молодь. Вона до нас прийшла на зміну наших тіл зношених. Вони народжені нами для життя нашого. Але, за всім висновком, у практичному ми волі, сили їм не дали. Наш юнак, молодий чоловік у свої молоді роки виховувався при бідності, недостатньому матеріальному забезпеченні. У народженого чоловіка не було того, що буде треба. Мати його народила, але недостатньо виховала, вона засобів таких у себе не мала. А природа на все була багата, без усього цього була можливість будь-яке дитя почуттями зберігати.

 

97. Але чоловік наш початковий цього не хотів. Шукати таке важке перед нами довголіття, терпіння, яке вимагалося від кожної матері і батька виховання. Не треба було народжувати по всьому цьому. Як же я для цього діла гартувався? Я почав робити з голови. За законом всього розвитку, самозахист голови скинув, один час поносив, своєю шевелюрою потріпав. А потім думка моя народилася для того, щоб скинути з ніг взуття. Я про цю дорогу вже писав, розповідав про віхи, що мене примусило це робити. Бо це все було на мені чуже, нікуди не придатне. А все ж таки довелося цього діла досягти, бо це все було у світі страшно. Але нічого не поробиш ти від природи, вона цього діла роділля і зберігає в усьому. У неї, найголовніше, в житті є повітря, вода і земля. Що нам всім все породило, воно і збереже живим. 

 

98. У природі ці якості є, треба вміти їх знайти і скористатися. Хіба маленьке дитя на це все наявне у своєму житті претендувало? У нього в голові і не складалася така думка, таке здоров'я, яке б фізично почало робити за природою своїм тілом. Мало чого, що дитя, він або вона, не потребувало. По-вашому, йому треба давати. Ні, шановні батьки і матері. Ви його народили, так ви зумійте його і виховати. Це не виховання: індивідуально по своєму вмінню йому давати. Це буде добре тій дитині, у кого джерело таке багате є. По-вашому, у нього буде. А як же той хлопчик, у якого цього всього не знайдеться, і немає, де взяти? Він теж народжений так само, як і всі інші. Він не має повного права у себе цього мати. Як, по вашу всьому висновку, це все народжене нам усім у суспільстві. А ми, одні мають, інші ні. Одні веселяться, інші плачуть.         

 

99. Про це ніхто не думає, і не хоче це видозмінювати. Хіба дитя не можна в житті, та при такому наявному багатстві зустріти так, як належить у світі. У природі між людьми проходить легенда така. Сказано в словах, нібито прийде такий час, що людина не буде вмирати. Це вже давно думка народжена в житті, і вона не погана. А хороша в житті відбувається історія, раз люди хочуть це в житті своєї отримати, щоб це робити перестати. Особливо чоловікові такому, як він є в даний час, що родився. Він у нас для цього діла не народжувався, щоб такою людиною в природі вмирати. Про це діло давно говориться, багато років слухається між такими людьми, які в даний час живуть на землі. А от живий факт у себе ніяк не зроблять.

 

100.   Заважає всьому ділу природа. А в цьому ділі вина всіх самих людей. Вони з першого дня своєї початкової життя не хотіли крокувати по матінці нашій землі. А взяли дорогу свою самовільну, необдуману, але вбивчу, але злодійську дорогу, по якій довелося ступати нам чудово. Ми своїм організмом не виробили у себе сили, волі для того, щоб не робити того, що нас з вами примусили умови робити. Ми в природі стали залежні. Нам з першого дня народження треба був одяг, їжа і житловий дім. Що ми стали шукати по природі. Це життя в нашому викладеному труді. Хоч і важко доводилося людям трудитися в житті.  1966 рік себе закінчує. Люди у війні й боротьбі за своє улюблене існування.

 

101. Чоловік, за всім ділом його такого життя, вмирати не хоче, а фактично він помирає. Безсилий у цьому ділі, пішов по землі, в повітрі, у воді своїм умінням життя шукати зі зброєю в руках. А от наткнувся на свою належну смерть. Яке горе у себе здобув, узяв та помер. Ніхто про це не потурбувався, і не сказав свої слова людині: що ти така людина робиш? Адже є вся можливість у цьому ділі жити. А ми з вами не захотіли жити. Пішли по своїй першій дорозі залежній. А в природі, та ще такій, як вона сама себе нам показала, два шляхи. Один, як уже нами всіма зроблено в ній, ми, всі люди, залежні стали жити, щоб нам було від цього всього добре і тепло. Ми на це діло поклали сили всі, зосередилися умами своїми.    

 

102. Це життя ми обґрунтували. Живемо один раз у природі, а другий раз ми з вами вмираємо. Не хотіли жити, і не стали навіть про це думати. А дорога викладена інша була, є. І буде вона, якщо ми будемо братися за неї, і почнемо на її манер проходити.   Зробимо слід, ми зробимо не такий, як він був до цього часу. Наступ по природі зміниться. То смерділа, а тепер буде пахнути. То природі було погано від чоловіка, а тепер від нього природа отримає хороше. Не буде людина жити по-залежному, щоб вмирати весь свій час. Людина візьме іншу, зовсім нову дорогу, незалежну, що зовсім не вмирає, за природний шлях. Він людину стане вчити життя, але не смерті. У кругозорі буде показувати людині обидві дороги. Хочеш – залишайся, по старому шляху йди.            

 

103. А хочеш – стань збоку. І починай робити те, що навчився робити Іванов, автор цих слів, цієї всієї історії, яка робиться в бажанні і в любові. Ніхто цього не примушує, ніхто не просить. Бачиш, що робиться природою. Адже вона не однакова перед усіма. Хороша і тепла, холодна і погана. Вибирай з двох  будь-яку. Хочеш хороше і тепле любити – від тебе такого права ніхто не відбирав, живи, як ти жив. А не хочеш це хороше, тепле поважати – ось нам збоку поряд є і холодне, і погане, займайся. Місця і часу для людини вистачить, лише б твоє бажання, любов. Близько до цього всього стань, і терпи так, як терпить сам особисто в природі Іванов. Це його загартування, він у ньому для цього всього загартувався, підготував сам себе в цьому ділі.     

 

104. Йому в цьому ділі природа допомагає, вона не хоче жити по-старому, по-залежному. Треба буде жити по-новому, зовсім небувалому. Свою любов проявити до природи близько, як до рідної матері. Добре жити і погано жити, тепло і холод не відганяти від себе, однаково все рахувати. А ми з вами поділили природу навпіл. Хороше й тепле тягнемо, а від поганого і холодного біжимо. Тобто ми воюємо з природою, хочемо їй довести штучно, а вона нам природно. Ми адже природа, а для себе зробили з природи зброю, нею один час оволоділи. І нею по ній стріляємо, хочемо цим довести, що ми сильні, і вміємо все робити. Старе зруйнувати, а нове поставити. У природі одне ніколи не буває. Жило, живе, і видозмінюється.

 

105. І буде змінюватися в природі. То любили і жили в хорошому та теплому. А тепер треба пожити да полюбити холодне і погане, щоб воно дало хороше і тепле. А ми ж всю зиму думаємо, та готуємося до теплих, хороших весняних днів. Як не хочеться залишатися при холоді. Одне холод і холод. Що може бути гірше від цього. А холод був холод, він і залишився холодом. А от тепло для всіх добре. І трава зазеленіє, і почнуть дерева родючі цвісти, один аромат у житті з'явиться. Та жучки, бджілки будуть дзижчати. А пташки високо підніматися, і свої пісні будуть співати. Люди візьмуть свій час, який дочекалися, у хід пустять зброю, всю створену техніку, яка почне обробляти по природі, по землі свій догляд. Техніку людина осідлає, і буде нею керувати, щоб легко довелося зробити своє діло для того, щоб із цього діла вийшов у процесі великий урожай.

 

106. Ми з вами в природі цього добиваємося, нам з вами набридло в нестатку жити. Ми раніше жили важко і погано. У нас не було, чого їсти, і не було, у що одягатися. Та й дому житлового не було. А от зараз ми з вами, всі люди, готувалися всю нашу холодну зиму, та продумали весь час про землю. А що нам доведеться робити, коли наш білий сніг піде, а почне травичка зеленіти? Ми будемо до діла за землею доглядати, та робити з неї хорошу грядку, щоб посіяти в неї зерно, та виростити за цей час хороший урожай. Нехай прибуток зростає, та додається щодня багатство. Ми з вами для цього діла працюємо, створюємо для себе життя. Один час живемо та користуємося правами в житті залежно, що нам не допоможе, а завадить у нашому житті. Бере нас, і своїми силами всіх по порядку шмагає, наносить на наші тіла хворобу. Надсилає свого для нас невідомого ворога, він нападає, і починає від нас відбирати сили. 

 

107. Ми в цьому ділі не збільшуємося, а скасовуємося через нашу з вами війну, через боротьбу, з якою ми живемо. Коли сніг із землі йде, ми з хати в степ вибираємося. А коли сніг на землю лягає, ми заїжджаємо в двір, і наш степ нічим не тривожиться. А наше діло. Як ледве що-небудь таке, вже в хаті опинився, і там ми ховаємося від холоду, від поганого. А у самих розум: швидше тепле та хороше. Це все ми цілий рік безперервно робимо, всі працюємо, і отримуємо те, що буде нам для життя нашого треба. Ми, люди, цим усім у природі хворі. У нас у наших тілах така зараза, щодня кожен раз їмо не один раз. А по кілька раз на день їмо не погану, а хорошу і смачну їжу. А одяг хочемо, щоб він був новенький, як з голочки, фасонний, хороший. І також дім житловий. Це все дається нам через нашу працю. Ми цю працю робимо і творимо, все руками робимо, ногами носимо, начебто це нам треба.

 

108. А раз треба нам, ми з природою кожен раз за це воюємо. І говоримо про те, про що треба. Але у нас у природі ніяк не виходить. Наше бажання діркою рветься. Ми дечого хотіли. Хіба природа допустить. Ми хіба заперечили, щоб від цього діла далі пожити та робити. Ми це робили. Але природа щодо цього для нас є природа. Ми у неї поки такими безсилими живемо. У нас з вами в цьому ділі велика розвинена хвороба. А немає поки лікаря такого позбутися цього діла. Ми з вами не знаємо, що робити для того, щоб завтра не вийшло від цього погано. Ми не хочемо, а воно саме лізе. Хіба ми хворіли або застуджувалися, у нас такого бажання не народжувалося. А от чому не виходить? Ми з вами про це зовсім не знаємо.         

 

109. Все таке бажання є, і було до цього діла. Поки не хворів у природі, жив добре. А коли напала природна хвороба, оточила неміч, то тут вже немає, чого нам робити. Раз хвороба ввійшла в тіло, треба по-нашому тепер вболівати. Ми з вами таких засобів не маємо, щоб від цього всього, зробленого природою, відбитися. Ми з вами з природою не живемо, як це годиться, а воюємо. Боремося з нею своїм зробленим ділом. У нас руки для цього будуть треба. А в природі повітря, вода і земля, що нам щохвилини міняє, не стоїть на одному місці. Зранку одна атмосфера, а до вечора ми з вами нічого такого діла не знаємо. За цей час, в якому ми живемо, завжди зможемо померти. Наші тіла не підготовлені до життя. Всі до одного чекають хорошого і теплого часу, їм не треба холодно і погано. У природі немає поганого і немає хорошого. Є одне й друге,   що з'являється, зникає.

 

110. Але як був між нами, людьми, світила день, так він невмирущий залишився. Для нас щодня з'являється, і від нас він, як день, що прийшов зі своїми ділами. А скільки їх у природі людиною робиться на білому такому світу. А скільки їх ще не почато, треба буде робити. А без усякого діла в такому житті нічого не виходить. У ділі будь-якому чоловік помиляється. Він його робить, кожен день на собі носить свою сорочку, зроблену для самозахисту і краси. Що ти є чоловік у червоній або в білій сорочці, у своїх зроблених шкіряних чоботах. Та якій-небудь шапці на голові. А піджак з чого тільки не шиємо, лише б надів на свої плечі, та застебнувся на гачки або на ґудзики. Чоловік у формі, щодня на собі це все носить. І сам нікому не каже: йому легко чи важко. Але носити треба. Такий закон, введений людьми в природі.       

 

111. Цього діла не хотіла вона, щоб чоловік втрачав своє здоров'я. Чоловікові треба буде жити, і сильно здорово. А йому умови створені, він вірить ділу. Всі свої сили направляє для того, щоб це діло не забути. А одягнутися, як і завжди одягається. І ходити в одягу весь день. А на ніч роздягається, і в перину ховається тепліше. Людина не живе вночі, а спить, на 50% мертвий. Вважає, це його тимчасово зроблений відпочинок. А коли встаєш з ліжка, який буваєш в житті млявий, не енергійний. Все це веде людину до загибелі, до втоми. Кажуть всі люди. Без цього діла, що він робив у природі щодня, особливо взимку без теплого одягу чоловік не зможе бути надворі при морозній температурі. У людини зароджена віра у своє зроблене діло. Щоб вийти надвір на холод, треба буде до тепла одягнутися. Людина на це все надіється, людина цьому одягу сильно вірить, робить його, як би краще да красивіше.

 

112. Ця система введена у всіх людей через природу, через день, що прийшов, до чого людина вчора за кілька днів готується своє я показати. І раптом дочекалася, прийшов річний день. А він у всьому суспільстві заслужене у предків свято, до чого люди готуються. Ріжуть якусь тварину, до цього часу йдуть. Чого-небудь надіти стараються, гарний одяг, якій люди зиму і літо одягають. Перед усіма кожна людина хвалилася і хвалиться. Це така система проходила і проходить. І буде проходити доти, поки не зміниться між людьми і природою потік. Ми, всі люди, цим огороджені. Завжди чекав і думав, і готувався дочекатися. Дочекався, прийшов такий час. А без цього часу не обійтися. Він один не буває. І не буде таке економне і багате в житті. Як над чоловіком і природою зростає, і робиться таким, як воно і робилося, буде робитись. Це людьми введено перший розпочатий шлях, який примусив людину жити один час, один раз оточити себе власністю.

 

113. У чоловіка був розум сильний це зробити. Він робив усе своє діло, ріс, багатів вгору, розширював свою площу. Йому було мало. А щоб відмовитися від цього всього, чоловік не зміг, і не кидав. А от зараз природа перебудовується, починає чоловікові служити користю. То чоловік не знав, що буде треба робити в природі, щоб не хворіти і не застуджуватись. Він без цього діла гинув. А зараз чоловік розумів, і знайшов у природі ці якості, ними обгородився. Добився сам у цьому ділі, зробився загартованим. Вчені за це саме визначили благо лікарню в психічних умовах, де ліжко примусило чоловіка це писати. І багато про це діло думати, як буде треба нічого не думати і нічого не робити. І не одягатися, не їсти, і в домі не жити.  Це буде, і обов'язково буде. Цей чоловік є зі своїми силами. Він не думає так, як думав всю зиму і літо для того, щоб зустрітися і їх проводити. Чоловік не зацікавлений хороше бачити.     

 

114. Він зацікавлений зустрічатися з поганим, холодним. Ми з вами, всі добрі люди, що живуть на землі, і зустрічають час, і проводжають, добре знаємо, які вони такі хороші дні серпня. У них і сонечко пекло жаром, приємно було в кожному місці засмагати. Ми з вами любимо літній час, теплу хорошу пору, як у нас у Казані. Ми до 14 серпня не відчували ніякої зниженої температури, а було тепло і добре. Не хотіли, щоб така природа себе міняла на холодну і погану. Ми з вами дочекалися разом обидві сторони, залежні люди і незалежний чоловік, хто свої сили представив до цього почуття, які прийшли до нас на двір для прогулянки. Він декого примусив бушлат одягнути. У нього, як залежного чоловіка, запитують, на ім'я називають: «Миколо, що ж ти робиш, зима де, а ти вже одягнувся».

 

115. Він каже: «Замерз». 1966 року в серпні місяці 14 дня. Ця температура всім дала знати, ми її зустріли з душею і любов'ю, з думкою, як це треба. Вона в другій половині дня до нас прийшла, і дала знати про те, що ця температура і не йшла. Чоловік цього життя, кому доводилося від цього всього огороджуватися. Це час, він нікого не красить. Маленькі й великі люди робляться не таке, як це треба. У них, таких людей, безсилля виходить. Якби людина мала в запас де-небудь таке місце без цього всього залишатися, він би туди поїхав, і не приїхав до самого свого кінця краю в житті. А то ж так природою, і хороше вона сама робить між собою і людьми. Де тільки людина не перебувала зі своїм багатством, і яка б не була там місцевість, у неї не наші сили є. Вона на це називається недарма природою.

 

116. На своєму одному не стоїть. То вона робиться для людини хорошою стороною, а то вона візьме і зробиться назавжди поганою. Жити всі хочуть, як люди живі в природі. Особливо тоді це діло відбувається, коли по землі доводиться ходити легко. А ми знаємо добре, але не одягаємо на себе зайвий одяг, не запасаємося на багато часу, як ми робимо у себе. Зима – це час зниженої температури. Всі люди знають про нього, і сильно ми в ньому відчуваємо. Не так весь час проходить, як ми з вами робили в наш літній час. Чого ми тільки новенького не бачили, і на землі росло, створювалося, і також виростало на деревах. А як це все перед нами усіма починалося. Якщо тільки розповідати про все те, що робилося вдень і робилося вночі. Був один від квітів квітучих аромат. А який цвіт, він недовго тримався, скоро йому прийшов час все це скинути, а оточити себе одними зростаючими плодами, що треба людині.

 

117. А їх отримували із землі. Без усякої вологи ніде не обходилося. А сонечко щоранку сходило, будило нас усіх, щоб ми в цьому не лежали і не потягувалися. А поспішали скоріше туди, де тебе твій час очікує. Ми знаємо добре це все, що ми робимо в природі. Воно для нас є чужим. Нам це діло треба. Ми б не хотіли це бачити, але сам час у нас питає. Хоче бути ясним теплим днем, але це розжарюється спека, вона по землі розсіюється не однаково, щоб скрізь було тепло. Земна куля, вона велика кругла махина. По ній дуже багато різної площі лежить. Один час прибуток наростає, а потім зріє, і робиться на попіл. Йому допомагає обмиватися вода та, яка лягає на білу скатертину, зроблену зі снігу, яка вкриває її. І лежить біла. Все літо бідняк трудиться, цю живу річ вирощує, а потім їй у горло ніж.

 

118. Хороша, погана для нього вона була, лише б вона не була остання. Або буває, чоловік ріже тварину тоді, коли йому стукне в голову. Він нею розпоряджається, як сам собою. Вдень спить, не спить, а трудиться. А коли ніч прийде, він тут ні в кого не питає, швидше в м'які подушки, в теплу перину з пташиного пера. Неначе це штучна піч топиться. А це пташине перо, яке зовсім не пропускає холод. Наше в цьому ділі робиться, начебто від цього всього добре і тепло. Хіба нам весняний довгий день, в ньому так наробишся, як ніхто ніяк втомишся. А ніч прийшла, ти прагнеш зі своїм тілом в сон. Тебе примушує твоя втома. Раніше була особливо важка робота в усьому, у всякого роду на землі ділі. Треба зорати, треба волочити, треба посіяти. І потім скажемо: «Слава тобі, Господи». І більше нічого не доводиться робити, крім як за землею доглядати. Вона нам давала, дає свій урожай, і буде вона давати. Це така система.

 

119. Так перед нами поставлено питання в житті. Ми про що думаємо і чекаємо, як добрий і теплий час. Робимося в цьому ділі вмілі. Ми вивчаємо становище всієї ґрунтової землі, яка вона є, і що на ній можна в цей час цього літа, весною посіяти. Ми з вами, всі люди, такі. Хто б ти в природі не був, і як би ти на своїх ногах не ходив швидко або вміло, але все одно було важко носити на собі хоч легке взуття. А важке тепле одягають люди ті, які бояться природи. Вони її таку злісну очікують, у них створена підготовка до цього часу. Вони нічого не знають, крім цього діла. Не буде у тебе нічого з цього всього, що треба для людини. Особливо зимою по снігу, по холодному морозу людина придбаває в природі шубу для порятунку свого тіла. А якщо захворіє або простудиться, то в природі вистачить сил. По паркетній підлозі будеш іти, і обов'язково ти втратиш здоров'я. Щось у тебе в боці закололо.        

 

120. Це буває перед усіма. У нас з вами в будь-яких людей знаходиться своє власницьке місце, по якому проходять в природі, атмосфері всякого роду почуття. Це все діло створює в природі клімат. Який і коли буває прийдешній день, або яка буде погода, залежить від вітру, з якого боку і як він дує. Ми в цьому ділі свідки будь-якої стихії, що народилася на землі. Ми добре знаємо тиждень, він нам приніс після своєї неділі. Перший день для всіх людей був важкий. Ми його починали робити не так. Це легко думку свою побудувати, і почати про це писати. Краще буде в природі що-небудь починати робити. То ти думаєш про цей час не один раз, і дивишся на це діло, як на живий факт. Особливо в хлібороба або сільського чоловіка росте в природі якийсь прибуток природний. Він його береже в природі, як око, і жаліє, як своє дитя. Він йому дає в деякий час користь.               

 

121. Від цієї користі який-небудь один вихід – або жити будеш, або захворієш. Швидше від усього погане буде накривати, а хороше піде при поганому. Жити не навчилися, а хороше тримаємо в пазусі. Ми звикли з самого ранку нашу природу розуміти, чи буде вона для нас хороша. Ми ведемо самі себе по такому настрою. А він не щодня буває. Встанеш з ліжка, а у тебе руки не як руки, навіть не беруть робити. А тут по-людському півень прокричить не так. І все одне до одного вийде в житті не те, що треба. Чоловік чекає, йому природа нажене синіх з вітром хмар. І почне мрячити не теплий, а холодний дощик осінньої пори. Він почне мокро. А потім робиться сніжне, тобто землю вкриє білим снігом. Люди не привчилися по снігу ходити роззутим. А більше від усього, хоч порване, але одягнути було треба. А хороше надівається, але чобіт. Це достаток все робить, а в нестачі чоловік плаває.   

 

122. Біда бідному незнаючому нічого не робити. А раніше, до цього часу, що починається, ми, люди, у великому нестатку оточувалися. У нас і одного не було, і другого не було. Щоб сказати, було в цьому ділі добре. Що ми з вами на сьогодні робимо. Ми для цього всього сильно озброюємося. Ми це все робимо для того, щоб ніхто з усіх інших людей не сказав нам, що ми для цього дуже сильно працюємо, а от живемо погано. Як раніше не всі однаково мали в себе достаток, так і зараз. Раніше такого світла електричного, та ще в селі, не було. Також такого автобуса далекого прямування зі зручністю не було. І не так, як зараз, носили на людях хороший одяг. А ми що з вами починали робити в цьому всьому, що їли. А що у нас було із зручності? Навіть не було, в чому жити. Ні конячки, ні корівки. Навіть нема, чим землю орати. Це робила соха або одна борона.

 

123. Зараз ми на зміну всього поставили, ввели в життя свою машину, яка стала свою назву мати. Ім'я одне придумується, й інше теж ставиться на колесо. Одне місце в природі пізнається і примушується руками людини. Все це робиться для продовження в житті, щоб людині в житті своєму так не доводилося сидіти без нічого. Наша наука геологорозвідка у себе мала таку силу, яка бурить, і знаходить нам наші необхідні в землі поклади. І це все нам звідти тягаємо, качаємо. Живимо думку чоловіка, він думає, і примушує будувати, робити те, чого у нас між нами і природою не було. Як ми навчилися самі собою розпоряджатися, і навчати людину не на те, що було раніше. Зараз ми з вами учимося, пишемо про наше все з вами зроблене хороше і тепле, і зручне, чим людина даного часу хвалиться. Як же раніше ми такого м'якого і білого шматка хліба не ковтали. Ми цим були не задоволені.              

 

124. Знаю, я був маленьким учнем. А у нас було сільське управління, був староста на все тодішнє село, він господарював селом. А земське начальство ні в що не втручалася, отримувало тільки за податі недоїмку, чим воно розпоряджалося. І тоді між нами всіма будували люди або церковну школу, або земську, куди нас не просили. Ми, як діти цього краю, або цієї вулиці Гори, всі до одного за віком одним ходили вчитися. Нас примушувала це робити наша бідність. А люди дев'ятнадцятого століття жили на своєму належному паю землі. Вона у його була як така, але на ній не було, чого робити. Дуже важкий розвиток був будь-якого початкового селянина хлібороба. Він свої сили всі на це діло клав, старався з цієї бідності вибратися. Його примушувала тодішня обстановка. А тоді можна було вільно за копійку самого себе продавати. І на це люди тоді були з великою кишенею, гроші у них були. А на землі були надра. Він ставив на фундаменті завод чи фабрику якогось цікавого діла.

 

125. А діло все робив у природі чоловік, він і командував, він і підкорявся. Пам'ятаю як зараз, був виборний на всю волость. А тоді волость була якась велика, куди входили навіть і села інші, і хутори. Чим люди тільки жили? Землею. Вона нас всіх годувала й одягала, і клала в ліжко спати. Щоб сказати, всім було добре від цього, що зробили ми. Зараз треба буде відмовитися і сказати прямо, що ми отакі люди сильно помилилися, що стали так однобоко жити. Це не наше таке було робити діло, за рахунок якого ми з вами відкрили таке хороше в природі життя. І дочекалися свого хорошого і теплого часу, в якому ми по всьому нашому бажанню. Як ми це життя починали з предків робити. Воно у нас від сонця до сонця красувалося. І ми тільки знали, милувалися своїм придбанням свого здоров'я в багатстві. Ми з вами, всі люди, тоді вірили одному Богу. Як ми молилися сильно йому, і його просили дуже мило, щоб він нам давав і додавав потроху, зробив багато. Це наше у всіх було таке.        

 

126. Чудові сили, ми ними перед усіма дуже хвалилися. Одні любили, старалися прийти. А від поганого і холодного ми йшли як тоді, так і зараз. Ми хвалилися своїм добром, придбаним у природі. Вона за наше все, що ми в ній самі робимо, не відмовила нам. А все нове і нове давала, дає, і буде нам давати. Ми ж бажаємо не бачити погане, а ми хочемо бачити хороше. Тому ми робимо хороше для себе. А от для природи ми робимо погане. Я, як цього всього діла практичного автор, бачу далеко, але скажу прямо. Я вже у своїх написаних працях писав, говорив про природу, як про друга свого. І близькому такому чоловікові, хто в природі не народжувався для того, щоб від іншого чоловіка знанням іти, і робити те, що йому подобалося. Вчений чоловік, як і невчений, хотів і хоче, і буде хотіти у себе бачити те, що йому до душі. Він не хоче жити погано. У нього вся думка зосередилася з хорошим у природі зустрічатися.

 

127. Тому він робить машину і її сідлає, і хоче її примусити, як привід, робити. Ми з вами не шукаємо в цьому ділі погане. Каже секретар партійного осередку. Цього хлопця з хорошого боку можна прийняти до лав нашої комуністичної партії Радянського Союзу. Він своїм вчинком заслужив уваги. Людину виховати не так, як ми, всі люди, з вами народжені в природі такими. Як це вийшло між нами такими людьми, хто народився для життя, а в процесі всього цього він не став жити, своє наявне здоров'я у всьому своєму втратив. Його, як нашого залежного чоловіка, стьобнула, він застудився, захворів. А раз це в тебе вийшло, вже недобре вийшло у людини. Він тільки народився, він тільки прийшов на білий світ в життя своє, йому в природі зробилося погано. А не потребував для себе цей захисний одяг, який став своїм почуттям заважати.

 

128. З першого дня стало в природі недобре. А раз погано зробилося людині, він став шукати свій вихід у природі, своє спасіння, щоб жити за рахунок цього, що зробив для чоловіка чоловік. Хіба він хотів у природі. Тільки що народитися в природі, йому, як чоловікові новонародженому, не те, що треба. Він від своїх близьких рідних людей отримав свою недовіру до життя. Взяв і поділився з природою навпіл. Взяв собі залежну безсилу вмираючу сторону, яка стала примушувати чоловіка одне, щоб він своїм тілом придбавав належне до життя, своє наявне для свого життя. Чоловік став боятися природи, їй не довірився зі своїм здоров'ям, став відступати. Не з природою рядом жити, а обрав для себе шлях не такий, який був потрібний у житті.                  

 

129. Життя живе, але не мертве. А ми вишукали в природі мертве. Хіба це добре в пелюшках такого маленького чоловіка ростити, або годувати чимось. У природі повинно ароматом пахнути, але не смердіти. Це природне все живе і енергійне повинно жити довго. Ми, всі люди, у своєму шляху робимо недобре діло. Нам треба жити, а ми не гарантовані, вмираємо в цьому ділі, що ми робимо. Це наше не спасіння в житті, а нехороше в житті чоловіка. Він би жив, якби не робився в природі залежним чоловіком. Він живе за рахунок природи. Це недобре з її боку, що одним хорошим оточила, а від поганого йдемо. Хіба дитині у своєму віку не воювати і не пустувати, як це годиться в природі. Це прийнято, і робиться всіма, але нас з вами до цього діла не допускають.     

 

130. Хочуть, щоб наші діти з перших кроків свого життя були через це все розумні. Ми з вами сильно помилилися, що дитя в цьому ділі по своєму вмінню стали вчити. Ми з вами не хочемо залишатися такими, як нас народила природа. Вона нас практично фізично проявила, і повинні вічно без усякого такого діла. У людини інтерес у житті, але не смерті. А він зі своїм вченням йде далі. Від кого? Та від свого близького рідного одного. Людині вчення нелегко дається, і не кожен цього досягає, на шляху цього всього горить. Яке-небудь стихійне нещастя в житті потрапляє під ноги, і бац – вже твого козиря немає. Ти від цієї хвороби сильно погорів, твоє діло виявилося безсиле. Латку треба більшу, щоб залатати. Так і це діло людини. Навчається без жодної мети.  Для чого? Він не знає. Він каже: «Мені пробратися до диплома, а тоді я голову будь-кому зверну у своїй практичній роботі».

 

131. А робота фізична або розумова, вона живе один раз. Ну навчився, отримав диплом, зробився спеціалістом, це не все. Треба сім’ю придбавати, як це всіма робилося, і зараз робиться всіма ученими і невченими. Говориться так. Женитися не напасть, якби від цього не пропасти. Ми з вами ведемо не до хорошого, а до поганого. Ми не знаємо, що завтра буде з нами. Я, говорить чоловік, для цього діла народився, щоб у природі так нелегко доводилося зростати. А коли піднявся на ноги, то мені доводилося на них назад, вперед бігати. Біг, куди не треба було. Я біг та придивлявся як ніколи там бути. Хоч і погано було цьому початку, але зате я був тоді вільний. Моє тіло робило без усякого примусу, а сам проявляв охоту. А от вчення було тяжке для мене. Говорить чоловік. Я бажання мав велике спочатку, а потім у голову не йшло ніяк.

 

132. Ми з вами це все робили до самого дорослого віку, а потім бралися за фізичний непосильний  труд. А в фізичному тяжкому труді дуже тяжко доводилися бути. Ми так робили. Хоч і погано виходило потім, але робити було треба в житті. Женишся, візьмеш близького друга для себе, будеш мати діток своїх. Як жити так тяжко, але зробити нічого не зробиш, крім як живеш, а потім закінчуєш своє життя. Нехороша ця перша з усіх дорога нами всіма пізнана. Ми з вами весь час бігли, і йшли від цього, від поганого і холодного. А от фактично ми від нього не пішли. Як ми хотіли це робити, щоб не робити в себе поганого. Але от ми з вами не навчилися від цього, що ми робимо, щоб було в нашому житті добре, тобто корисно.  Ми з вами не хотіли і не хочемо все робити для того, щоб нам було добре.

 

133. Одна сторона. Другий шлях не пішов так, як перша дорога взялася за своє діло, і робила весь час. І буде робити до того часу, поки люди прийдуть до свідомості. І визнають ідею Іванова. Вона їм допоможе позбутися від усього свого важкого в житті. Люди так не будуть народжуватися, як вони народилися в своєї матері рідної. Як довелося залишитися на своєму утриманні, і так в нестатку жити, як жив у цьому наш залежний чоловік. Він весь час свій у природі ріс, піднімався вгору, і робився таким як ніколи. Йому ніколи не було добре. Він від природи отримував за своє зроблене погане в житті, він отримав погане.  А ось Іванова думка. Вона гуде і лізе по шляху своєму, хоче змінити залежність на незалежність. Яка вона в природі смілива, і бадьора в житті, хоче від природи свого діла добитися. Так чоловік говорить. Був час такий, чоловік мучився, страждав, думав, хворів.

 

134. А щоб у процесі цього всього сам позбавлявся, і не піддавався ніякому захворюванню. У незалежності такий свій шлях. Вчить сам себе по природі своїм тілом рухатися без усякого самозахисту, вміло практично. Ми повинні вчитися не одному своєму особисто поняттю, яке дуже багато знає. Але одне в природі не пізнане. Ця таємниця, або вона в природі є зі своїми силами, або вона є в самому чоловікові. Всі ми, вчені люди, вчимося на нашій землі, дуже багато знаємо, але одного ворога не зможемо пізнати, він звідки і до нас прослизає. І, найголовніше в житті, ми не маємо на це своїх засобів, щоб ми з вами зуміли йому дати відсіч. Щоб він на нас не поширював свої в нашій думці коріння. Ми з вами цього не маємо.

 

135. І не зможемо з вами по природі знайти своєю технікою, своїм розумом, і всім розвитком. Як був між нами цей невиліковний рак, так він між нами, вченими людьми, залишився. І він між нами буде. Ми з вами поки нічого не зробили хворобі рак, і не зробимо своєю теоретичною системою. Вона поки на людях безсила все це зробити. У неї поки немає практики, яка допомогла. Але практика є зосереджена в природі загартування-тренування. Це чоловік незалежний, один поки істину свою описує, як про користь свою, але не що-небудь. Про практичну природну сторону, що можна зробити в цьому ділі. Якщо я, Іванов, ділок за своїм висновком. Ролі не хвороба грає над людиною, а грає ролі людина над хворобою.            

 

136. Тому мене, як практика загартованого, треба всім людям сильно просити. У Москві на вулиці Станіславського, будинок 8, кв. 5, проживає Сергій Іванович Качалін. Інтелігентна людина, інженер, плановик, у міністерстві шляхів сполучення працює. Хто нам людям всім зацікавленим розповість живий факт, зроблений на Сергію Івановичу. Кого треба просити, щоб захворювання ракове зникло з чоловіка? У Сергія Івановича знайдеться знання про це нове, зроблене в природі, розповісти. Цього раніше не народжувалося, що народилося зараз безболісно. Чоловік хворів будь-якою хворобою, він же сам будь-якими властивими силами за допомогою одних рук Іванова Порфирія Корнійовича. «Він тільки допомагає», – говорить Сергій Іванович.

 

137. Мені не вірите, як одному такому чоловікові, хто не мовчить, а говорить на весь світ про допомогу Іванова. У Ростовській області, Гуковская є станція. Оглядач вагонів Олексій Сироваткін. Я, він говорить, теж підтримую допомогу Іванова, як знаючого. Треба його просити, здоров'я у тебе буде.   Вчені вміють все робити, всякого діла виробництва, і також будувати для людей благо. Дороги, транспорт, сильну машину, все це швидке і зручне. Чому це не можна буде зробити, на собі випробувати в природі всі наявні захворювання, які прогресують на будь-якому нашому чоловікові. Ми можемо це діло в природі навчитися, зробити свій природний експеримент. 17 серпня вранішня атмосфера вже не така була надворі. Це вже не асфальтована дорога, а природна. По колючках доводиться ходити босими ногами.         

 

138. Не завод який-небудь будувати, не який-небудь супутник у космос пускати в атмосферу, а треба буде зберегти за вченням Іванова своє особисте здоров'я, щоб ні в кого з усіх людей воно не втрачалося. Ось це буде добре не одному йому, як загартованому чоловікові. Це здоров'я треба ввести всім людям, що живуть. Це робить сам Іванов, він вже зустрічається з природою один на один, каже їй. У тебе є все на це, щоб створити на Іванову будь-яку хворобу. Цього Іванов сам хоче отримати. Але на ньому всі ці неприємності довго не живуть, і не хочуть, щоб тіло його, таке загартоване, довго боліло. Ворог не спить, він пробує по тілу проскочити. Але природа сильна, вона зберігає тіло Іванова за те, що він один такий у природі робить діло. Він не один хоче кататися на такому льоду на ковзанах, щоб не падати, а завжди на ногах. Цього Іванов досяг, ворогу будь-якому давати відсіч, як і дають ці два пацієнти Іванова.

 

139. У Іванова, хто знає добре його, руки не прості, а золоті. Кланятися йому треба. Він навчився не дорогу по землі асфальтовану прокладати, і не заводи різного виду будувати, або хімію в природі застосовувати, щоб був у нас з вами щорічний врожай без усякої стихії. Ми з вами якраз дуже сильно озброєні технікою. Швидко і добре за землею доглядаємо, ми її примушуємо. Поки вона нам дає все своє те, що треба. Це хліб, якого мало ми отримуємо. Нам треба буде такий час, і людей створити, щоб без хорошого не обходилися. Нам треба продукт, одяг і житловий дім. Це все нам дає природа через наші руки через наш труд. Ми все це в природі добуваємо, нам дає природа. А чому нам не взяти за кругозір у природі. Треба любити все, що робиться нею добре. Хорошим, теплим задовольняй, і погано, холодно не йди. Говори теж добре.

век, без этого всего оставаться не хочу, их служить.

 

140. Ми ж живі люди, все на землі робимо. Треба чоловіка народити – ми його народжуємо. І вбиваємо абортом, що не можна матері робити. Але поки закон такий. Треба буде жити не холодно і не погано, а добре і тепло. Ось чого ми з вами навчилися. З природою воювати, одного. Живемо, а потім вмираємо. Це не наші заслуги. Ми з вами повинні заслужити від природи, щоб вона все наявне у себе перебудувала. І погодилася з нашою просьбою, котрою ми з вами, всі люди, попросимо тіло Іванова. Він нам допоможе, і все зробить, що буде треба в нашому житті. Іванов упросив природу, вона для нього друг. Він так однобоко не буде жити, і не буде вірити нісенітниці. Він вірить істині не якій-небудь з усіх. Повітрю, воді й землі. Чого ми тільки в цьому ділі не навчилися хорошого робити. Ми з вами навчилися і робимо те, що нас примушує бути в природі залежними людьми. Я тільки, каже один чоловік, без цього всього залишатися не хочу, їм служити.

 

141. А служив самому собі, і буду служити. Ніхто цього не робив, що роблю я. Осінь за горами, але атмосфера приблизна налазить холодно. Люди наші між собою в природі не одного хорошого навчилися робити. У них було й таке діло. Бувало, живуть в одній місцевості на одному шматку землі, не однаково   думають. Всю природу в році на дні поділили, як час свій. І на це було спільне діло, ввести у себе таке діло, один одного кулаками бити. Спочатку поділилися край на край, або вулиця на вулицю. З одного маленького чоловіка починається, заводиться, а потім ці кулачки азартні досягають до старих. Жаліти доводилося свого близького сусіда, якщо його в аматорському бою б'ють. Він на очах у мене, як у сусіда, разом живемо, і один одного в нужді виручаємо. А зараз проходять такі в році дні.

 

142. Ми їх предками назвали м'ясоїдні святки, коли люди абсолютно нічого такого не робили. А цим ділом чесали свої здорові кулаки на інших тілах. Це їхня була в природі таємниця бійка випробування, хто сильніше від себе вдарить. Це не жалість була людського життя. Все це робилося людиною за допомогою Бога. Він людині давав не для того, щоб берегти. А швидше за все в цьому всьому втратити своє наявне здоров'я. Кулак – це чоловіка природна в одній і другій руці фізична зброя, котрою чоловік чоловіка зможе зі шляху знімати. Війна буває аматорська до самої крові. Взялися за це діло – тут вже не жалій волосся. Раз обличчя розбили, кров іде, а в боку закололо. Це не бачити. Така система на людях проходила. Люди випробували на своїх життєвих тілах у своєму багатстві.

 

143. Люди людей ніколи ніде у своєму житті не жаліли. Йшли в бій зі своїми руками, на ногах все це робили. Зброєю хотіли в цьому ділі свою правоту довести. А хто цього початку буде правий? Ми про це діло добре знаємо, що хорошого ми не отримаємо, а буде гірше, ніж було. Це не рідне серце жаліти. Інші наявні сили на чоловікові, ми з вами навчилися в процесі їх зі шляху знімати. Це наш фізичний в бою розвиток. У цьому ділі народжується для подальшого життя вожак, тобто ділок не цьому залежному в природі ділу. А ми за це все, що ми робили в природі, воювали, вбивали. Вважали, в житті закон. Зробити таку вогнепальну зброю, і нею полоскати направо, наліво. Для того це все робили люди, між нами в природі народився ворог. Він віроломно на нас напав, а ми цього не хотіли.

 

144. У нас з вами створювалася між собою в природі не така думка, коли ворог нападав на наше створене життя. Чи це не війна в природі кулак на кулак на любителя. Вдарити по боку зі всієї сили людської. Це війна не корисна між собою, а шкідлива для будь-якого чоловіка в його житті. Прицільно вдарити. Що може в цьому ділі вийти. Якщо чоловік не пробував робити. А думка свою вже проклав за час, якого він не бачив, і з ним не зустрічався. А всі свої сили представив, всю свою можливість на колесо поставив. Ракетою летить в життя живе. А сам природно природою був убитий. Ми з вами навчилися в природі все від неї брати. І весь час беремо те, що буде треба для свого життя. Ми озброюємося недарма, робимо в природі всю нашу створену для нас техніку, яка буде треба.                        

 

145. У природі місць вистачить цьому природному ділу. Ми з нею воюємо, хочемо їй довести своїми силами, що ми вміємо, і робимо те, що слід. Тільки що сьогодні посіяний урожай, що зародився, із землі зібрали. Скосили, обмолотили, солома лежить без усякого такого діла. А плуг п'яти-лемішний з трактором, на ньому чоловік, ним керує. Він не хоче зі своїм розвиненим знанням, зі своєю роботою без всякого діла сидіти. Спокою землі немає, її треба буде перевертати з місця одного в інше. Нам треба, щоб багато було у нас зерна, чистого зерна. Це все наше золото, через що нас з вами зберігає природа один раз у житті своєму. Ми з вами на це діло трудимося весь період часу. Самі себе не примушуємо на одному місці сидіти. Одне кінчаємо, а друге беремо. Тільки що ми, люди, народились. Ще на ногах не вміємо ходити, вже сміятися, фізичне явище вчимо. 

 

146. Дитя в житті цього діла не бачило, і не хотіло, щоб на собі ці всі якості носити. Ми з вами, предки, цьому ділу вчимо. Чоловік ще не оточив сам себе силою і волею, не досяг свого мужності, щоб бути чоловіком фізичного здоров'я. А ми його волю відбираємо, чого він не хоче робити у себе. Це належна в природі його робота, яка не одного вже нас повалила, не дала можливості цьому чоловікові далі  робити. Він від цього діла втомився. А раз у нього сил немає, що може бути від цього діла гірше. Якщо чоловікові не дано право продовжувати, він помирає в цьому ділі. Чи це не фронт війни. Чоловік учиться, а потім недоучується. Або навчається, але не навчився, щоб знати, що треба буде зробити для того, щоб ми з вами в житті шкідливого не отримували. Хіба це між нами, такими молодими людьми, не фронт на війні зробитися через діло своє злочинцем. Ти ж це все зробив зі своїм близьким рідним другом, кого ти образив.

 

147. Чи це не фронт у своєму житті. Треба буде матері дитя народити, як народжують всіх дітей. А його в утробі вбила сама мати. Хіба це не війна на фронті отримати повне право в житті всім самовільно розпоряджатися. Як молодому чоловікові взяти в руки ніж, і близького свого друга в якому-небудь житті зарізати. А хіба це не людський фронт. Матір свою, жінку свою і діток трьох ломом повбивати. А потім прийти, куди слід, і заявити: я вбив їх за те, що подумав, чим ж я їх буду годувати? Порахував: це для мене легше буде в житті з ними розправитися жорстоко. Так, як ця вся думка чоловіка, вона зроблена початком. Зараз це діло не припиняється, а, навпаки, в цьому ділі розвивається. Син свого батька вбив, а батько сина вбив. Чому чужий чужу людину не вб'є. Чоловік зброєю допомагає чоловікові цим ділом вільно оволодіти. У нього є своя думка, вільно доступна, все цією зброєю зробити.             

 

148. У цьому ділі народився чоловік, щоб це робити. Він мені правнук, говорить дідусь. Він мені каже, щоб я йому купив рушницю. Я йому купив цю рушницю. Тепер він мені каже: «Знаєш що, мій дідусь, я тобі скажу». Я його слухаю, що ж він мені скаже. Він каже: «Дай тебе цією рушницею вб'ю». Виявляється, він правий. Щоб я йому це не купував. Як в один час стояло перед мною, і військовим начальником призовного пункту на війну. Мені, як хворому чоловікові, робиться пропозиція в шашки на інтерес з начальником пограти. Він вибрав, щоб мене послати окопи копати. А я обрав, щоб усіх людей, яких він мобілізував, розпустити. Начальник у цьому ділі програв, не забажав таку гру зіграти. Ми воюємо і вчимося тут же рядом з природою. Ще десь є весна, тепла, ясна у своїх днях. А ми приготувалися робити в них те, що нас рік цілий годує. Ми це і робимо.

 

149. Із землею борсаємося. Зорали восени при сонечку, під сніг ми цю оранку поклали. Це ми вже поставили знову цього року фронт діла, який ми щодня до себе своїм розумом тягнемо. До нього ми готуємося, коли це треба, ми з вами зробимо. У нас сьогодні день з усіх днів. Ми в ньому, як одному небувалому дні, весь рік безперервно ділом придбавали. У нас є, чим поласувати, чим хвалитися. Але одного ми в природі не завоювали, того, чого ми хочемо. А у нас не виходить через наше одне глибоке незнання. Ми в себе у цьому фронті маємо якесь діло, його хочемо зробити. А потім у ньому ми помиляємося, швидко згораємо. Ми застудилися, ми захворіли. І не можемо свої засоби мати, щоб цього всього позбутися. Як ми з вами народжувалися і жили, так само, як всі люди, на фронті свого життя застудилися, захворіли. Лежимо в ліжку, хворіємо і вмираємо. Померли на віки віків.           

 

150. Це не життя наше, а фронт нашого всього життя. Ми з природою воюємо. 18 і 19 серпня 1966 року стояла чиста атмосфера, у синьому небі жодної хмаринки не показувало. Ось це чиста природна атмосфера, в якій холод, іній на землі з'являвся. А я пишу вченій медичній раді. Це вам пише практичний загартований чоловік Іванов Порфирій Корнійович. Він хоче нам, ученим, сказати про наше бажання. Ми з вами в природі добре і тепло вміло живемо. На це все наше зроблене – однобока любов. До чого? Та до життя. Ми з вами не живемо, як це треба в природі. Яке у нас з вами одне для всіх таке особисте бажання? Щоб легко, без хвороби залишатися в природі. А чому виходить, ми з вами живемо важко? Всі до одного чоловіка, вчені та невчені люди, залежні в природі. Стоїмо на черзі, і чекаємо свого для, що прийшов. І готуємося з думкою для того, щоб зустрітися чоловіком здоровим.      

 

151. А нам завадила природа, тобто завадило хороше і тепле. Озброїлися сильно, але вона на наше не подивилася. Накинулася і відібрала наші сили. Ми цього не хочемо, а вдіяти. Нічого ми в цьому ділі не зробили, а померли. Які ж ми з вами люди, якщо не живемо ми з кругозором. Ми не любимо природу холодну і погану, не хочемо загартовуватися. Які ж ми є люди. Вважаємося, вояки, борці з природою. Якщо ми боїмося час, ми йому низько кланяємося. Одягаємося, їмо смачно. Ми живемо один час. Нас час турбує, примушує важко жити в природі, як теоретика, що не знає повітря, воду і землю. Вважаємо, це все для нас ворог. Проти всього ми озброюємося, і робимося вояками. Але не так, як я, Іванов, практик своєї ідеї. Не боюсь ні часу, ні природи. Не боюся в природі смерті.  Ролі не відіграє хвороба над людиною, а відіграє ролі людина над хворобою. Тому я був правий всюди над природою. Я загартувався, а ви ні. Я незалежний чоловік, мені в цьому добре.      

 

152. А ви, всі залежні люди, що безсило борються, вам буде погано. Ви, шановні, якщо підете по моїй дорозі, то вам жити нічим, ви помрете. А я, як жив, і буду жити, і мені кінця в цьому не видно. Жити, і жити, і жити. А природа ця не пізнана для людини. Багатство щодня робиться, і думається про нього. А от щоб його, як хорошу цінність, зберегти. І зробитися в цьому всьому хорошою людиною, що не руйнує своє здоров'я, а зберігає. Знання нам допомагає в житті нашому. А незнання втрачає в житті своє наявне здоров'я. Він нічого не робить, і не знає, що робити в природі, щоб не хворіти і не застуджуватись. Це чоловікові треба в природі. А він не хоче робитися хорошим загартованим чоловіком.

 

153. Цьому наш Іванов навчився, сприйняв ці хороші якості. Можна сказати, Бога всі улюблені якості. Бог не наша людина, нашої землі, йому не треба погане. А всі люди хочуть у себе бачити в природі хороше і тепле. Бог, по-нашому, особа, що не існує, за його ділом, а якщо тільки він і є на нашій землі, він не цікавиться людськими ділами. Бог не борець з природою, і не вояк він з людьми, щоб їх ображати в розпочатому ділі. Людей Бог і зараз не примушує, щоб вони робили те, що їм подобається. Будь-яке діло рук чоловіка, воно йому шкідливе. Чоловік в цьому своєму ділі втомлюється, стомлюється навіть так жити, як живе в даний час наш земний чоловік важко. Йому придбавати все це наявне треба, фізичну праця закладати, і свою енергію скасовувати.     

 

154. Це не Бога дорога – сатани. Не робити те, від чого робиться добре. Ми, всі люди, робимо в житті своєму те, від чого отримуємо в цьому всьому погано. Бог говорить. Для чого я так загартовувався. Ви бачили, як ви над ним сміялися. Холод був, а ви в шубі. Бог, по-вашому, по вченому висновку, є хвора людина, не пізнаний нами. Ми з вами всі цьому ділу не віримо, і не хочемо, щоб він був таким між нами. Він же чоловік Переможець природи, Учитель народу хорошому здоров'ю, але не поганому. А нездоров'я жене він від себе. Хіба нам всім цим людям буде погано, якщо між нами буде природний чоловік Богом. Він нашим не цікавиться, йому наше нічого не треба. Він хороше і тепле любить так само, як і холодне і погане в житті однаково.

 

155. Це мудрість, через погане дісталося бути на землі Богом. 19 серпня 1966 року радіо по маяку. Прогноз сказав одну з усіх точну правду, що зробилося в природі. Радість перед ділом Бога. У Красноярську впали на землю заморозки, що і треба одному Богу. Ця загартована сила, вона у нас буде трохи пізніше. Бог говорить. Любов до цього всього чоловіка робить у природі Богом. Бог то Бог, але не будь у природі сам поганий. Дорога Бога не до багатства, а до однієї бідності. У Бога немає нічого, крім трусів. І ті не потрібні будуть тоді, коли Бог спуститься у воду. Він нас з вами, багатих людей, що мають все у себе, назавжди залишить. Не хоче нашу заздрість у себе бачити, і не хоче, щоб ми були над народом книжниками, фарисеями.           

 

156. У Бога дорога не така, як у наших людей. Їй треба самозахист і задоволення нутрощів, та житловий дім з вигодами. Цього Бог не любив і не любить, і не хоче любити. Його любов своїм живим тілом до природи, до повітрю, води і землі. Три найулюбленіших рідних друга, які і зробили чоловіка Богом. Він був, є і буде. Його сили не те в природі роблять. Його діло між людьми одне. Діло Бога – самому скривдженому, хворому, забутому всіма треба безболісно допомогти. Хіба це нам, усім людям живим на білому світі, та ще залежним у природі, хто в даний час стоїть у черзі, чекає свого дня. А він є, десь там іде, і наближається зі своїми силами. І накинеться на нас, і повалить нас на наше зроблене ліжко, ми будемо лежати, стогнати.   

 

157. А Бог зі своїми силами прийде, і нас за руки візьме, і підніме, поставить на ноги. І скаже нам, всім людям, своїм голосом. Що ми робимо, або що для цього діла ми самі робили? Ми будемо виправдовуватися у своєму житті, що ми з вами, всі люди такі, робили для себе, щоб було добре. А він теж людина, такий же самий, як усі люди, у нас усіх запитає. Що ви зробили мені за мою діяльність? Що ми скажемо Богу, ми ж повинні зізнатися про свою правду, якою обгородилися самі в природі. Шукаємо таємницю, хочемо на хорошому і теплом ці якості розкрити. А нам холодне і погане заважає, не дає нам жити наша смерть. Ми вмираємо. Так це наше хороше й тепле: один час пожити, а другий час треба померти. Сторона Бога цього не приносить із собою, а прибирає з дороги.     

 

158. А породжує у себе життя вічного порядку. Бог невмируща особа, а випала чара ним бути Іванову. Що ми з вами тепер скажемо, науковці та невчені люди? Як нам бути, по Богу робити, або по-своєму? Що ми робили, і що ми отримували. І що робив для нас Бог, і те виходило від його діла згодом. Бог на ногах завжди стояв, стоїть, і буде стояти доти, поки ми йому, всі люди, повіримо як хорошій стороні. І будемо Боже діло робити. Життя вийде не перше, яку ми, всі люди, робили, і в ньому померли. Шлях Бога інший буде, за яким ми з вами не проходили. А прийде час такий, що повіримо Богу, але буде це все для нас пізно. Ми б раді зробитися самі Богом, але нас не допустить зі своїм безсиллям природа. Вона нас познімає з нашого шляху за наше нехороше.     

 

159. Ми, всі люди, у природі робимо нехороше. Ще десь цей час, а ми наводимо знаряддя, беремо точно приціл, і вбиваємо навколишнє. Хто нам дозволив це робити? Сам розум людський. Так він нам скаже: живіть ви без Бога, як жили до цього. А хто з Богом, той вмирати ніколи не буде. Ось вам Яшка, він же мені дитя, ви з нього вже смієтеся. Він же сила моя невмируща. Він все розуміє, що я пишу. І те робить, що я роблю в природі. Він є Бог життя, але не сатана смерті. Це наше в цьому ділі незнання вмирало і вмирає, і буде вмирати. А Бога це незалежна в природі сторона, вона на будь-якому чоловікові не буде вмирати. Це природа, вона чоловіка зберігала, зберігає, і буде зберігати, якщо він буде робити діло Бога. Любити природу, і хороше, і тепле, і холодне, і погане. Буде чоловік не однобокий, а з кругозором у всьому напрямку, тоді-то буде Бог землі. 

 

160. Бог говорить нам усім. Треба таємницю шукати не в природі, як ми шукаємо в природі зі своєю зброєю. А треба таємницю шукати в самому собі без усякої зброї. Ось які сили треба отримати, Бога, але не перші людські. Це дорога неправильна. Ми, всі люди на нашій землі, хочемо і шукаємо своїм розумом у природі, щоб людині жилося легко і добре. Ми на це учимося, для цього діла робимо все, лише б у нас між нами це виходило. У нас під нашими руками лежить все. Якби не наші з вами руки, у нас не було того, що в даний час маємо. Ми кожного чоловіка окремо в природі добре і тепло зберігаємо для того, щоб він на нас, старих людей, не ображався. І не сказав: що ж ви за такі люди були. Ви живете, у вас під руками все лежало. А от те, що нам, найголовніше, в житті треба.

 

161. А в житті чоловікові треба не багатство штучне. А чоловікові в його житті треба мати у себе в своєму тілі здоров'я, фізичне природне практичне явище. Не зі зброєю в руках на фронті воювати. Завойовувати в природі у чоловіка чоловікові життя таке ж саме, як воно починалася з предків. Воно і робиться нами всіма, лише б мені було в природі добре. А мій близький сусід, він як хоче. У нас усіх життя таке. Коли у тебе є, у сусіда немає, вже ти цим ховаєшся. Ти ж чоловік який не був багатий в житті, своє все в тебе є. Але природа для багатого і для бідного залежного чоловіка сильна зі своїми ділами. У неї їх не почато. А чоловік не знає, що він робить сьогодні, а завтра що з цього твого хорошого і теплого вийде.

 

162. Ти ж помилився народити на зміну свою другого чоловіка. Він не народився вмирати. Ми його навчили, озброїли, і послали самі на наш зроблений нами фронт. Він не навчений, щоб знати природу так, як потрібно її від людини. Вона не хоче чоловіка примушувати, щоб він з хорошим ішов від неї. У природі обидві сторони: хороші і приємні, і неприємні. Вона має у себе багато непочатих днів, всі вони йдуть новими небувалими живими природними. А чоловік хорошого боку від природи отримав, і ним тепер хвалиться. Не говорить, що це мені дала природа. Я сам в ній зробив, у природі, з нею воюю, від неї найкращі якості відбираю. І сам від природи ховаюся. Боюся природи, як би вона своїми силами на мене не напала. Тому я і зробив одяг, їжу та житловий дім. Це все моє зроблене мене не спасло. А я застудився і захворів. Мене природа в хорошому і теплом вбила, не дала життя.                

 

163. Це все наробила нам ґрунтова чорноземна хороша земля, або ж лежать піски безводні. А ми їх напоїли, і взяли від неї багато прибутку. І також болота меліорацією зробили для того, щоб ця земля нам давала хороший урожай. Мати рідна своїм молодим все робить, лише б діти були живі да підростали. Як вона ніколи не подумала у своєму житті, що її діти при її старості відмовляться бути рідними дітьми. Старі люди непридатні до життя, вони нікому не треба, їх природа тягне до себе в землю. За законом усього життя людського, хорошого і теплого, вона нас усіх веде до життя холодного та поганого. Це треба померти на віки віків, лягти в могилу в землю прахом. А от загартовуватися не хотіли, робитися незалежними людьми. Пішли дорогою однієї залежної, яка дала життя хороше і тепле, через що людина загинула, померла на віки віків.  А незалежність говорить. Не треба спішити жити так, як жив перший чоловік.

 

164. Він біг, захоплював, робився хорошим, красивим в формі чоловіком. Сам собою гордився, і не хотів дивитися на бідних людей, на неімущих, сміявся з них, не хотів їм допомагати, а гнав їх із землі. Говорив: вони не вміють жити. Всі вміють жити, лише б була зброя. Вбивати чоловіка чоловіком не велика наука, а одне тільки – натиснути курок, або навести знаряддя, і потрапити на приціл. Це ми робили, робимо, і будемо робити в нашому хорошому житті доти, поки ми не візьмемо другий шлях, який холодний і поганий, що нам дасть хороше і тепле. Не штучне, а природне життя не буде таке, як воно була до цього. Один чоловік живе добре, вміє користуватися правами один раз пожити в природі, а потім померти. Це не нове, а старе, не придатне до життя, а веде нас усіх до одного – до смерті. Це вже гірше не може бути. Питається у чоловіка хорошого боку. Для чого ти таким народився, і так сам себе примусив жити?

   

165. Ми цього не робили, але ми не вчилися цьому, чому треба бути. Ми всі учимося в природі, щоб добре жити. А про цю смерть, руйнівницю, ми навіть нічого не думали, і не гадали, що нам так чи інакше доведеться помирати. Ми ж жили добре і тепло. А в природі говориться так. Перш ніж бути розумним, треба побути дурнем. Так і це погане і холодне завойовується людиною. А ми з вами в цьому всьому ділі ступаємо по дорозі до чого? Ми поспішаємо не так на північ, не до холоду, щоб босими ногами по снігу йти. Це людини в цьому ділі страх, та ще й яка важка дорога, не тепла. Ми від чого не біжимо, а наближаємося. Особливо теплі розв'язні дні, сонячні весняні. А зима – це не економна, і не зберігає, а важка і неприємна. А раз не сприяла, вже чоловікові недобре, він хоче від цього часу піти. У нього до цього діла недовіра.

 

166. А коли чоловік веде час хороший вперед, він його чекає, йому воно буде треба готуватися. І все він не один про це діло думає, а думають всі люди про природу хорошу і теплу, щоб бути чоловіком здоровим і вмілим. Всі люди хочуть цього, і для себе роблять, щоб у них до цього діла було. Вони у себе мають, і роблять те, що століттями введено. Хіба ми не хочемо хорошого і теплого. Але біда одна, це наша природа зі своїми силами заважає. Медичній вченій раді при Міністерстві охорони здоров'я СРСР. Це вас, як вчених, називає бідними людьми за те, що ви десь зі своїми сніговими днями, часом. А ви приготувалися обдумано, як буде треба чоловікові озброєному зустріти холодний, поганий час. А запитайте у нього, чи буде він у ньому жити? Він вам точно про це не скаже. Він, як і всі люди, не гарантований від цього діла, що він робить.

 

167. Це його велика-превелика помилка. Люди цим всі займаються. Один живе добре і тепло, оточив себе. А от іншому не пощастило. Він би і радий жити, але не довелося жити, природа завадила йому. А що, якби його по незалежній дорозі послати, жив би він чи ні? Він непідготовлений помре, і кожна людина в цьому ділі. А як же живе наш Іванов? Він адже ці якості завоював, загартувався тренуванням, Учителем зробився. Вчить чоловіка, щоб він знав, що буде треба зробити в природі, щоб самому запобігти застуді та захворюванню. Треба буде загартовуватися, як наш Іванов. Всі люди поспішають зробити все, щоб у них було, що одягнути, що поїсти. І був житловий дім з усіма вигодами. Це хороша сторона, з усіх сторін сторона. Але це все не спасіння в житті, залежна сторона. Вона в природі вмираюча і не завойована в природі.

 

168. Життя провоював чоловік, вмирає. Чому нам усім за це не взятися, за незалежну сторону, за холодну, погану. Тебе ніхто не примушує це робити, що робить Іванов. Він у нас один зустрічає в природі дні зимові, холодні морозні, природно огороджений. А ми йому не допомагаємо, а заважаємо, тримаємо в лікарні, як хвору людину. Де ви бачили такого хворого чоловіка, хто не застуджується і не хворіє, крім одного Іванова. Він з душею і з серцем хоче нам усім своє знайдене передати. Він Учитель в хорошому, але не в поганому. Прошу це довести до самого кінця краю життя, щоб жити. А ми з вами солдати, покликані в армію служити. Для того ми є солдати. Нас з вами навчили наші вчителі, як буде треба зброєю володіти, і вбивати чоловіка ворога, хто нападає на нашу батьківщину. Ми молоді люди, служимо для свого народу, наша вся опора в цьому ділі. Нам сказали, що ось цього чоловіка треба вбивати.

 

169. Ми своє діло знали раніше, і знаємо зараз. Ми люди озброєні. Між нами і ними є фронт боротьби. Ми його через щось побудували. Нас наші офіцери примушують, а їх примушують їхні офіцери, щоб ми один в одного стріляли. А щоб ми розбиралися, за що, ми в цьому ділі нічого не знаємо, що нашому і їхньому закону треба. У законі сидить чоловік, кому право дано цим усім займатися, тобто робити те, що робили всі люди. Раніше привласнювали це все життя, яке було в природі. Він нею користувався, і хотів,

щоб вона була його. Але іншій людині зовсім не такої нації, люди у них інші, політика. Ним свого мало, що вони мають, а у сусіда є, і багато. Чому не спробувати, і не піти на цю штуку, яку роблять всі за законом діяльності. Сильний будеш у цьому – доведеш свою правоту, яку почав. Ти не будеш сильний –  провалишся, своє наявне втратиш.                  

 

170. У природі одне на місці не стоїть. Люди воюють з людьми за велике право, не хочуть один одному підкорятися, робляться воїнами, хочуть озброюватися. Ми з вами знаємо сусіда добре, як залежного в природі чоловіка. Він живе сам, свої думки в природі розпростер. Ще хто його знає, цей час, до якого він готується сам. Всі люди з цією думкою йдуть по своїй дорозі. У них час іде цілий рік по одному дню, свої тижні по природі проходять, і місяці, вони свій час заповнюють. Люди добре знають, до нього всі як один чоловік по-своєму готуються. Він і також другий чоловік хоче від іншого чоловіка не відстати. У цій державі є свої люди зі своїми минулими мудрецями, які робили її раніше. Вони її покращують, роблять те, що буде треба. Своє наявне багатство в природі своїми силами зберігають.

 

171. Як зберігав господар хороший своє господарство. Він його обгородив неймовірно високо, поставив стіни. Він живе в природі не один такий, як він на цьому місці розташувався. А між ними живуть такі ж самі люди. Може бути, вони не такі, як цей сусід, бідніші, не з такою особливістю, не з такою думкою, не з таким ділом, як є в цього чоловіка. Ми добре знаємо про цього чоловіка, хто все своє життя заклав у своєму фізичному і розумовому труді. Йому це нелегко дісталося поставити все на своє колесо. І зробити своє ім'я краще від усіх, що живуть багатими людьми. Він жив посередині багатьох інших, сильно беріг своє наявне, що у нього було. У нього було живого дуже багато голів. І таким, яке зберігалося ним, він не хотів поділитися з іншими бідняками. Та й навіщо це все потрібно, якщо можна все придбавати і в себе мати.

 

172. Природа всім людям однаково не давала, вона одному давала, а в іншого відібрала. Так що своє доводилося від інших нехороших людей берегти. Господар мав сторожа дворову собаку. Ворота поставив дощані, що не прохідні ніким. А в будинок купив централку рушницю, ... він може на чужу людину стріляти. У природі цей закон запровадив сам чоловік. А бідний чоловік жив без усякого наявного багатства, з одними дітьми. На його боці була вся природа. Він би теж жив багато, і, може бути, скупіше і жадібніше від цього багатія. А природа не робила людей через свою залежність, яка оточувала одного одним, а іншого іншим. Війна для всіх війною в житті буває, але одного солдата вбивають, а інший залишається в живих. Так і люди цієї місцевості живуть, не так, як жили двоє. Один багатий, інший бідний між ними.

 

173. Люди проживали з різними шляхами. Їм треба було це місце, і сильно вони в ньому жили. Та творили для себе те, що було потрібно для нашого земного чоловіка, хто своє економічне життя всякими манерами для себе обробляв. Йому було потрібно у своєму житті те, що було треба знаходити і робити в природі, без чого людина не змогла залишатися. Він не один для себе особисто сильно думав, думали дуже багато, і по-різному зі своїми шляхами. Шлях по природі усіма прокладався залежний, для всіх він бореться з природою, як з джерелом. Чоловік пізнавав природу, вивчав її, і примушував, щоб вона йому давала щодня прибуток. Особливо чоловікові потрібно одяг, їжа, житловий дім для свого життя. Він без землі, без повітря і води не залишався. На землі повзав, і намагався знайти всі наявні в сировині якості, і ними скористатися.           

 

174. Він господар був цьому добру. Він для цього діла відкривав надра і промисли. Йому треба для цього пальне, йому треба була руда залізна, йому треба в цьому ліс і кар'єри всякого будматеріалу. У природі людина стала йти від поганого і холодного, а приходити до величезної економічної будови. Для нього треба буде одне в житті в цьому ділі продовження. Він цього й добивається від природи. Не хоче хворіти, не хоче застуджуватись. А хоче всі свої сили направити, і то від неї отримати.  Що ми з вами робимо? У нас не було такого швидкохідного автобусного і залізничного транспорту на нашій землі, ми його за останнім словом зробили. У нас з вами заводи чавуноливарні, ми маємо машинобудівні. І електричну мережу для того, щоб з природою легко справлятися в будь-який  її час, що прийшов. Скажемо, щоб взимку і влітку колесо у нас крутилося швидко.

 

175. Ми для цього дороги маємо. І надіємося на наших людей, що вони ще краще від цього всього нам піднесуть, хороше й якісне в легкому вигляді і красивому життя. Ми з вами для цього діла не перестаємо вчитися для того, щоб технічно з усіма ділами розбиратися, і з усіма математичними розрахунками все це в житті робити. Наше з вами в цьому діло – зробити з хутору місто. Для нас буде не страшна в природі стихія, ми її не визнаємо. Цю ось латку, яка проривається у нас, у таких людей, хто у своєму житті її отримав. Ми туди несемо силу, на цей фронт посилаємо, і робимо з людей одних патріотів. І робимо те, що ми вже з вами побудували, і робили, і робимо. Не було морів, вони тепер є. Не було електричних станцій, вони є, на річках стоять загачені греблями. Здавалося б, для нашого цього залежного в природі чоловіка вистачить. Ми люди багаті в усьому.

 

176. Але тільки одного ми з вами не визнаємо в природі, що нам треба буде загартовуватися в тренуванні. Робитися чоловіком загартованим у тренуванні, незалежним у природі. Зробитися одному для цього діла чоловікові, і на собі робити те, що треба нам, усім людям. Ми з вами всі залежні люди, безсилі у цьому ділі. Наша це дорога, по якій ми з вами в цьому ділі живемо. Це наше незнання народити одного чоловіка, і не виховати його, як це треба для живого чоловіка. Ми його, як природу, зробили, і оточили його в природі природою. І навчили самі себе в цьому ділі стріляти, вбивати нас. Ми ж природа, і природою заряджені, і в природу стріляємо. Наша діло – це робити, людину вбивати. Ми між собою і природою поставили у ділі фронт, і на цьому фронті боремося, воюємо, доводимо свою правоту природі. Вона нас до себе очікує.

 

177 Ми з вами від природи в цьому застуджуємося, хворіємо. Нас ніхто в цьому не жаліє. Ми з вами прожили перший шлях однобоко. Нас природа примусила мало знати. Ми з вами прагнемо до хорошого і теплого. Нас з вами умови примушують одну сторону любити, а от незалежність ми з вами не хочемо сприймати. Ми такі люди, звикли всі до одного чоловіка стояти в черзі, і готуватися зі своїми ділами, зі своїм розумом думати про завтрашній день. Ми хочемо зустрітися з цим днем не погано, а добре, щоб було все для життя. А от щоб було здоров'я в цьому ділі, ми з вами цього не отримали. Взяли і захворіли зі своїм тілом, втратили у себе здоров'я через цю боротьбу, через цю війну, яка нами в природі робилася. Вони і будуть робитися.                  

 

178. А як умирав у цьому чоловік, так він і буде в цьому ділі вмирати. Гори високі снігові стоять на своєму вічному місці, а ліси дрімучі оточили їх. Рівнина є між морями, річками та озерами. Тут живуть в цьому місці всі свої близькі рідні люди в хуторах, селах і станицях. У містах зі своїми багатствами з трудом розташувалися. Їм треба буде знати про час, його дочекатися таким, як він має бути. У природі повітря, воду і землю, як джерело усього їхнього життя, без яких вони не зможуть щодня сонечко таке вранці зустріти, і ввечері його також проводити. Воно нам показує діло, і примушує його робити, тобто трудитися не погано, а добре. Це все не сприяє, для нашого тіла важко.     

 

179. Ми з вами робимо те, що треба в нашому початому житті. Ми з поганого і холодного стали все належне робити. У нас на це все є руки. Ми з вами цю особливість розвинули. Ми цієї землі люди, у нас з вами є все, що хочеш. Ми в природі найшли і оточили себе, для нас це все потрібно. Ми в цьому ділі своєму стоїмо і на весь всесвіт хвалимося. І говоримо всім, щоб вони знали. Це все зроблено чоловіком, він цього потребує. Якщо у нього цього не буде, у нього великий нестаток. А раз його нестаток у цьому, він хвора людина. А лікуватися буде матеріальністю. Треба буде мати продукт, і ним задовольнятися, коли буде в тебе необхідність. Вже здоров'я робиться у людини, рятує запас, те, чого є багато.  

 

180. 20 серпня. Моя суботу – це є свято наше, незалежне в природі. Ми в ньому робимо в житті те, чого ніхто не брався робити. Ми не їмо їжу, не одягаємося, у дім не заходимо. Вся наша система робиться для того, щоб не хворіти і не застуджуватись. Бути в цьому всьому господарем для того, щоб природа була вічно милим другом, щоб чоловікові допомагати в його житті. Природа – мати для нашого тіла, вона народила його таким, як він зробився в процесі. У нього всі достоїнства для цього є, і одяг, і їжа, і житловий дім з усіма вигодами. Чоловік живе, царює в усьому ділі. Він зробив свою арену, свій обов'язок у цьому ділі. Йому треба життя, та ще яке буває в природі. Вона його зберігає, вона жаліє, і хоче сказати людині одне.    

 

181. Сьогодні, на наше щастя, випала доля зустрітися з хорошим дощиком. Наше тіло удовольнилося, як ніколи, і теплим дощем. Ми з вами бачили, чули, і хотіли скористатися. Ми такі люди, у нас є сили, якими треба буде робити це. Природа була задоволена цим ділом. Вона двічі це робила, і великим холодом обгородила. Вечір закінчувався холодом, погане робилося. А от 21 серпня було чисте блакитне небо. Дуже тепло було, відбирало в очах видимість. 22 серпня був у хмарах весь день, нехороша погода, було потрібно для тепла сонечко. Ми, люди, цьому зачинателі готувати для дня. 23 серпня сонечко закрило, не видно його. А мене ця хвороба оточила, з чим я зміг оголосити для себе. Не їм і нічого не п'ю, живу за рахунок одного – незалежної сторони. Вона дала всі свої можливості, якими чоловік у новому ділі представляв. Я не зміг навіть писати.

 

182. Я хворобою губився, не знав, і не зміг нічого робити. У вівторок бритва робила, брила людей. А я заснув міцно. Десь поділася хвороба, вона зникла тільки через це діло. Моя здібність примусила самого себе зробити від цього діла чоловіком, хто не став свідомо хворіти. Тіло зажадало життя, але не смерті, яка робила погано. Я з прогулянки коли йшов, то мене Римма ... зустріла з ногою. Мені права нога сильно заважала, я не знаходив собі спокою. Вона примусила мене лякатися Алмаза, як якогось нехорошого чоловіка. Він не помічник життя – провідник смерті. Припиняти на будь-якому хворому чоловікові. Його діло – тримати, але не допомагати людині. Це тільки моя така на мені розвинена загартована ідея. Сам ледве-ледве прогулянку прогуляв на ногах.

 

183. Чого тільки про це все не думав. А лікаря діло, нянечка розвідку прокладе на хворій людині, вона зараз же сестрі доповість. А у сестри своя зброя. Вона прибігла, ставить термометр, їй більше нічого не треба. Температура є – дай на це лікаря. Діло лікаря – знайти ворога, і по ньому стріляти прямо в ціль. Придуманим стандартом хімія введена, вона живому тілу, та ще хворому не допомагає, і одне призупиняє, інше руйнує. Це у кожного фахівця медицини. Особливо хірургія, остання наука. Вона своїм ножом робить не одне, одного ріже, іншого залишає. Це наші справи фахівців. Він у районі в цьому господар будь-якого тіла, що стихійно захворіло всередині. Це хвороба, за медичним визначенням. Не грає ролі людина над хворобою, а грає ролі хвороба над людиною.

 

184. Чоловік чоловіка жаліє, він хоче будь-якими засобами допомагати. Помирати ні в кого бажання не проявлялося, щоб не жити. Ми люди всього розуміння нашого. Що робимо в природі, тим хвалимося. Кажемо: хіба це не річ наша з вами зроблена. На нас який блищить одяг. Або їжа, яка нас годує. А дім житловий. Що це за така картина в цьому домі, вся обстановка створена людиною. Віха не до життя, а до смерті. Ми марно хвалимось одягом, що він такий хороший для нас. Або їжа смачна проходить через наше тіло. Ми знищувачі, ми і зберігаємо в цьому ділі самих себе. Це наше з вами не спасіння в житті. Нам треба перемінити всю цю діяльність, піти від нашого створеного гроба. Хіба можна замінити будь-кого за повітря, за воду, за землю.   

 

185. Нам треба взятися за діло всього життя в природі. Особливо за повітря, в якому всі особливості, і за воду, яка на землі може зробити і хороше, і погане. А земля приймає у себе людину для нашої користі в житті. А ми не захотіли, пішли по тій дорозі, по якій не слід. Нам з вами треба хвалитися природою. Повітрям, водою, землею, що нам і дає все. А ми його на своїх тілах знищуємо, а воно нас тисне. Нам з вами треба, і сильно, взятися не за те, що нас губить. А нас з вами губить одна сторона. За іншу ми не бралися і не беремо. Вважаємо, неможливо. То ми з вами жили один час так, нам від цього було добре і тепло. Ми це зробили самі, у нас недовіра спочатку проявилася. Ми думали, що ми жити не будемо. А спробувати, ми для випробування спробували.

 

186. Стали по природі шукати життя, а натрапили на смерть. У селі живуть люди, однаково користуються землею, а багатства у всіх різні. А два мужика, один бідний, другий багатий. Багатий від бідного йде, а бідний гониться за ним. Це психічна зроблена людиною на землі краса ненормальність. Треба нам таке життя розкрити в природі, у котрому не робили, і не кидали темного чоловіка позаду. А один з одним разом спробували, і стали ближче до природи. Ми суспільство нове, хочемо сказати, заслужене, кому треба довіритися. Вчений над вченими ставить свою сторону, що він навчився, і хоче свій закон перед людиною поставити. А я невчений, цього не хочу. Мені треба такого життя в природі добитися. Від самої людини добитися одного.

 

187. У кого треба вчитися, і треба навчитися не кулачки створювати в селі, і не треба сусіда ненавидіти. А треба буде так своє вчення людям представити, щоб вони не йшли фізично і розумово від безсилих людей, шукали їх, знаходили між собою, і робили практично, чого людина потребує. Хіба чоловік цим усім задоволений. Його діло одне – рости до одного часу по залежному. А потім цю всю петрушку він залишає, як непридатну до життя, і йде з колії. У чоловіка незалежного це діло інакше йде. Він не хоче одягом хвалитися, або хорошим столом гордитися, що ти чи я це зробив. Ти чоловік, на своє зроблене здатний, тобі все дається. А от цього ми з вами не хотіли, погордилися. Як я, Іванов, не потребую нічого такого в житті, як себе показувала залежність. Краще нам так не жити. 

 

188. А Іванова ідея правильна. Нікому не заважати в його житті, а своє, що знайшов у природі, станови. Це буде найсправедливіше. Не треба нам так у м'якому і теплому спати. Треба навчитися всім жити по-новому, щоб не одягатися і не їсти нічого. Чи було добре від цього? Це ж саме холодне і погане, чим наш Іванов хвалиться, говорить. Жити треба нам уміти не по-старому, так по-новому. Ми будемо жити дуже багато років. Перш ніж матері народити дитину, треба нам усім подумати, яким він народився, і яким він пішов. Ми його не виховали, щоб він жив. Ми його примусили, послали, щоб він нас з вами від найлютішого ворога захистив. Кому ця нісенітниця буде придатна, якщо треба рано встати. Та швидше зробити те, що нас усіх цілий день зберігає в продукті ... трудом. А потім у чоловіка забере його життя. Ми таке життя не хотіли б, але знайшли самі.

 

189. Хіба не можна залишатися без усякого чужого природного? Можна, почни робити. Не прикривається своє тіло, щоб воно не жило разом з мертвим, а процвітало разом з повітрям та водою в землі. Іванов просить нас, благає своїм наміром. Навіщо мучите мої природні сили в цьому ділі. Ви подумайте гарненько, що нас у процесі всього рятує? Та наша з вами природа. А що ми робимо в ній? Та погане собі тягнемо, а її сили відбираємо. Якій матері довелося від своїх дітей отримати те, що вона хотіла? Її діти закопали в землю за те, що вона народила їх. Бідні ви бідні люди зі своїм повним знанням, і нехорошою історією, яка примусила нас жити, а ми в цьому померли. Треба нам усім від цього убитого діла відмовитися, а взятися за життя живе. Які ми з вами учені, якщо нас така природа вбиває. Яка вона добра і красива для нас усіх.                  

 

190. Цього не може бути, щоб ніяка людина цього не добилася. Раз я це почав, і зробив на користь всього нашого людства. Нам треба визнати Іванова, і погодитися з його практичними висновками. Він від нас ні від кого не йде. Якщо я тільки почну від людей це приховувати, то мене природа не пошкодує. Каже Іванов. Я хочу, щоб ми добилися легкого в природі, не хворіти і не застуджуватися. А ви мене взяли як гренадера. Я був людиною, я і буду людиною, якщо ви, такі люди, не будете моєму життю заважати. Мені треба воля, щоб користуватися нею повітрям і водою. Та по землі не літати, а бігати. Ось що нам для людини треба. Щоб не природа усіма нами розпоряджалася, а ми нею. Досить вмирати, треба жити. А ми ж, за всім цим висновком, не віримо, і не хочемо розуміти. Що чоловік хоче, то він зробить, лише б для всіх була користь.       

 

191. Це якраз моїй ідеї доводиться починати, і як ділку другого шляху робити. Що ми за 2000 років придбали. Якщо ми з вами почали боротися з природою, і зараз боремося. Ми з вами такі люди, яких не можна буде завернути назад. У них треба поспішати, як буде треба жити. Це наше на сьогодні незнання. Що ми з вами робимо в природі? З природою господарюємо. Можемо продавати, і купуємо для того, щоб за рахунок цього довелося один час пожити да покористуватися правами. Що ми робили, робимо, це наші не успіхи, не щось таке для природи, як погане. Ми з вами і зробили. Іванов не першого шляху чоловік. Він крокує по природі не для того, щоб своє здоров'я в природі втрачати. Іванов для цього діла бігає. І буде бігати доти, до того часу, поки своє знайдене не введе в життя своє, тобто людське.

 

192. Було і є, і буде обов'язково це, що ми вам, людям, написали. Ми це будемо шукати. Скажіть мені, будь ласка, кому доводилося в холодному без усякого самозахисту заснути. Цього ми не хотіли і не хочемо. Страшимся і йдемо від самого основного, від тих життєрадісних умов, що будуть нам треба. Хіба холод і погане не система в житті. А ми з першого дня народження стали шукати по природі хороше і тепле, а привели до холодного і поганого. Треба не вмирати. А ми нею дуже хвалимось. Кажемо: це неможливо зробити. Ми не бралися і не робили того, що зробив наш Іванов. У нього одна думка. Від землі треба прогнати залежність, а приймати незалежність.

 

1966 рік 25 серпня. Іванов

 

:6608.25 Тематичний покажчик

:Залежність   5, 129, 168

:Незалежність   6, 35, 44, 133

:Що треба    7

:Перша людина    8

:Виховання дитя   14-130

:Хороше й тепле    19

:Народження Вчителі    20

:Корній Нестеренко батько Порфирія 21

:Шлях людини неправильний    30

:Завоювання води   36, 37

:Наука Вчителі   55, 56

:Учитель: молодість    69

:Думкою тягнути день    75

:Німці    80

:Сон   82,111

:Визнати загартування Вчителя   83, 84

:Хвороба    89

:Загартування    92

:Виховання дитя, рівність   98, 129

:Перша людина    100

:Дві сторони   102-105, 109, 164, 165

:Жити по-новому    104

:Одяг    111

:Визнання ідеї Іванова    133

:Здоров'я    138

:Не життя, а фронт   149, 150

:Лист вченим   150, 151

:Учитель Бог   153-158

:Перемінити діяльність    184

:Ідея Іванова    188

:Мати і діти    189

:Що нам треба    190

:Таємниця в собі    160