Ворог. 1966.07

Іванов Порфирій Корнійович

 

1966.06.12 — 1966.07.09

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Одяг, їжа, житловий дім – це умови життєві.  Тепле і хороше, через яке ми з вами попадаємо самі в холодне і погане.  Це наша нами зроблена смерть, яка має у себе залежність.  Вона не вчила людину світоглядному поняттю про природу, в ній чотири сторони.  Про хороше, про тепле, і холодне і погане.  Залежність поділила це все пополам.  Із собою взяла хороше і тепле.  А холодне і погане кинула позаду, не стала це все у себе сприймати.  А сказала: це все мені непридатне.  Я поки не буду користуватися, нехай люди живуть та думають, та роблять, а потім свідомість прийде.

 

2. Це хороше й тепле узнають в природі між людьми, що це, що ми з вами зробили, наша велика помилка.  Нам, всім людям, треба не однією дорогою йти, по якій ми залежно пішли, і наткнулися ми з вами на нашого невмирущого ворога.  Що може бути від цього всього.  Ми народилися всі однаково енергійно живими, енергійно придатними, як це і було. Людина народилася до того, щоб жити не один час і не хорошим і теплим користуватися.  Ми народилися з хорошого, затишного, через великі й важкі труднощі пробралися, з повітрям і водою доводилося спуститися на землю.  Якщо дитині добре, а не погано, то що можна було робити.  А ми зі своїм розумом вирішили це маленьке живе і енергійне тіло оточити.

 

3. Думали, від цього всього буде краще.  Ми йому створили на ньому.  А воно вийшов в цьому нестаток.  Йому це не задоволення, а хвороба.  Хвороба наша всіх на сьогодні перед нами розвинена на нас, велике незнання – наш суворий ворог.  Ми свою любов не туди посилаємо.  Не любимо з вами, а трудимося.  Кожний труд, який би він не був, треба про нього знати, його робити, з ним разом близько робити.  Ми любимо хороше один раз через своє бажання, і то ти гидуєш, ненавидиш свою покладену роботу.

 

4. Я вам розповім про мою на мені хворобу, яку сама природа нав'язала.  Хвороба, котру доводилося з температурою отримати.  Після такого терпіння і любові до природи, до холоду, до морозу, до снігу.  Я довів своїм організмом, і доведу вперед.  Будуть зими, не одна буде, як зустрічав, і буду зустрічати завжди своїм тілом.  Більше ворога в природі не буде перед чоловіком.  А він виявився через таке тепло, на мій місяць мене ворог оточив.  Мені як загартованому треба холодна вода для пробудження.

 

5. А мені її не давав лікар Алмаз, що лікує.  Мене ворог тисне.  Немає, за що взятися, щоб ворогові цьому довести.  Одна залишилася холодна вода, ніщо інше.  Моє тіло не стало так жити енергійно, як я себе примушував.  Це така ж сама війна вітчизняна.  Фашисти віроломно напали на нас, на росіян, непідготовлених з німцем воювати.  Ворог був сильний і озброєний, підготовлений був нападати і руйнувати мирне населення таке, як виявилося у росіян.

 

6. Німець зі своєю технікою своїх німців запевнив  своєю силою.  Він до цього прибрав до рук дрібні держави, і примусив їх підкорятися.  І разом з ними пішов не на Росію.  А фашистська партія хотіла довести своїм умінням, що німці вміють воювати, і вони повинні панування своє перед усім світом показати.  Їм був Радянський Союз.  На кого він надіявся?  Як на себе, так і на руських людей.  Якби йому ця удача звершилася, своєю зброєю підпорядкувати руських.  Йому дрібниці була Англія і Америка.  Як і я, теж воював з природою, з холодом, з голодом.

 

7. Я всю зиму провоював з ворогом, в чому ніхто з усіх не хотів і не хоче воювати.  Як я оголосив цьому всьому.  Мені пішли назустріч, відчинили ворота тілом йти на ворога.  Усім не вірилося, всі говорили, закопували мене в могилу за те, що я робив.  Я у цій справі був не так підготовлений  зі своїми силами.  Моя війна не шкідлива.  Я ніякого чоловіка не вбивав, і не сваволив, не захоплював.  А сам без усіх один проти природи, один на один.  У неї сили свої, а в мене свої.  У неї природні, і в мене природні.

 

8. Вона чистим енергійним живим рухомим, що не зупиняється.  Як і я не зупинявся, а пішов зі своїми силами.  Кожен день будь-які умови розвинені змінювалися з одного в інше.  Чоловік будь-який сам захищений залежний у природі, не рятувався і не врятується від цього ворога, який починається з природи.  Ми з вами і досі не гарантовані, можемо в будь-який час захворіти.  Ворог поки сильний.  Ми з вами не маємо зброї, і не можемо знати.  Навіщо він нас турбує?  Ми не знаємо. А Іванов на собі виявив ворога.  Це ми самі не вміємо користуватися, дружно жити з природою.

 

9. А воюємо, між нами і нею фронт великого погляду.  Починається і закінчується колесо.  Тільки що отримали з цього місця із землі прибуток, а нову підготовку пускаємо в хід.  Земля нашим вчинком не рада, що ми по ній робимо.  Це наш виріб, особливо зараз, в даний час.  Про той період всього життя, про минуле, ми не будемо розповідати.  І тоді люди жили.  Форма не така була, засоби виробництва не були наші.  А зараз ми самі їх відібрали.  Особливо земля стала наша, куди на зміну конячки прийшов залізний трактор.  І взявся за допомогою людини за обробіток грядки.

 

10. З агрономом разом стали готуватися, круглий рік безперервно тупають.  Для сільського господарства знаходять такі руки, щоб вони замінилися машиною.  Те кустарно практично, з великим в нестатку трудом все це робилося важко.  Бідняком доводилося жити.  А природа, вона й тоді такою була.  Повітря, вода і земля, які були потрібні.  І зараз ми з вами ще ці сторони не пізнали.  Найбільше науково стали від землі брати прибуток, і ним ростемо вгору.  Робітники заводів, фабрик, шахт і комбінатів день і ніч майструють, роблять у житті те, що потрібно нам.  А нам треба буде легке.  Ми, всі вчені, вся інтелігенція, інженери, техніки, лікарі, асистенти, професори, академіки всіх різних наук з пошуками все робимо.

 

11. У нас такі є права.  Лише б захотіли, то ми зробимо, доб'ємося від природи.  Вона нам дає, лише б ми робили, та у нас на це була любов, бажання.  Справ дуже багато перед нами.  Всі вони різні, і не в одному місці.  Дуже багато басейнів, і всяких покладів багато.  На все потрібен труд людини, і енергійний труд.  Для того щоб його робити, вчені на допомогу прийшли, розрахували.  Зробили для людини таку машину, яка багато і багато замінила колишнього.  Ми маємо своє народне, в природі огородилися самі, і назвали своїм ім'ям державу.  То було капіталістів, а зараз соціалістів.  Велика превелика між ними різниця.

 

12. А от це не змінилося, виховання людини те ж саме.  Наші вчені нічого не знають, що буде треба зробити здоровому чоловікові й енергійному, щоб він не страждав від різних захворювань.  Це прогресує між нами і природою, в цій справі немає ніякої заміни.  Чоловік як хворів, застуджувався, так і зараз застуджується і хворіє різними захворюваннями.  У нас науки великі, медична армія фахівців.  Ми вчимося, пізнаємо людину, різними шляхами відшукуємо і експериментуємо.  Наша таке завдання і мета – допомогти чоловікові, лише б йому зробилося від цього легко.  А ми з вами цього поки не маємо.

 

13. Людина наша дівиця Люба прикута до ліжка.  Місто Миколаїв, вулиця 8 Березня, 15. Котюк.  Ворог ніким не попереджений.  Вона пише, вона шукає, але не знає початок, як позбутися від ворога.  Хіба одна тільки Люба лежить у ліжку на дому, їх дуже багато.  І ми всі стоїмо на черзі, до нас наш день наближається.  Він даром до нас не приходить, когось із нас забере.  Людина вмирає.  Шкода, але нічого ми з вами не поробимо.  Не знаємо, що робити, щоб такі дні не приходили і не забирали нас із собою.  Ми з вами нічого не робимо.  У нас з вами до цього дня велика недовіра.  Ми боїмося, і для нього озброюємося.

 

14. Хочемо себе показати краще від усіх, а від поганого йдемо.  Весну теплу чекаємо, а зиму із землі проганяємо.  Нам потрібно життя сидіти в будинку і не бути в степу, це не прогрес. Ми з вами робимо шкідливе, судимо самих себе.  Юстиція величезна наука, дійшла до генерального прокурора.  А як був ворог над нашим добром, так він і залишився чоловік.  Виховання таке.  Нічого ми не робимо з нашим вченим, щоб не було між нами хворого чоловіка в природі.  Він зробив, ми його зловили, дізналися, що він це зробив.  А раз він зробив, вже злочин, ми його судимо за справу.  Якби правда була у юстиції, чоловік цього не робив.  Хіба людині сидіти добре у в'язниці, або відбувати в колонії.

 

15. Врахуйте, він наш ворог вічний.  Він був, є, і буде доти, до того часу, поки ми з вами не відмовимося від однобокої науки.  Ми любимо хороше, і думаємо про хороше, і робимо хороше.  Ми ж вчені люди з вищим поняттям.  Знаємо добре, що ми безвинного засудили.  Ми цим радіємо, говоримо: добре нам, що ми їх засудили.  А вони знову народжуються, та цікавіший робиться злочин.  А його зробила людина, таке виховання не треба нашій стороні охоронців.  Це добре, що за вас стоять, охороняють вас воїни зі зброєю в руках.  Ви за ними живете.  А що, якщо знайдеться такий чоловік, хто це доведе.  Він навчить чоловіка, що буде треба робити, щоб не попадати у в'язницю і лікарню.                    

 

16. Буде дуже важко тому чоловікові, хто це робить.  І не хоче зрозуміти, що він робить іншому недобре.  Показує свій шлях, щоб інші вчилися і робили те, що він зробив.  Він вважає себе, що він засудив іншого, він добре комусь зробив.  А у того, хто отримав покарання, не зупиняється думка цьому ділу помститися.  У ображеного залишається назавжди зло, з чим він щодня просто думає, та сниться за це помститися.  От і ворог наш вічно з нами жив, живе і житиме.  Ми його своєю справою створили через наші цінності, які у себе створили між людьми в природі.  Ми це самі зробили руками, як хорошу річ полюбили.

 

17. У нас з вами виявилося зайве, воно не потрібне. Треба знайти хворого, і цим усім допомогти свідомо.  І віддати без жодної задньої думки.  Якщо ти, людина, людині будеш в житті це робити по природі між людьми, ти ніколи ніким, ні природою, ні людьми не будеш ображений. Ти заслужиш довіру зробитися в природі переможцем, учителем людей.  Досить себе озброювати і заряджати, щоб природою в природу природа стріляла.  Чоловік цим вчинком ворог природи через своє озброєне діло, чим і завинив чоловік перед природою своїм штучним, зробленим руками.

 

18. Воно не допомогло живому тілу, а завадило, примусило, оточило неприємним відчуттям.  Людина не так, як природа хотіла  Природа не хотіла, щоб чоловік був безсилий, залежний від неї.  Він не хотів запахом в природі енергійно і незалежно бути.  Взяв науку теоретично розуміти природу хорошу і теплу, яка однобоко примусила людину природу чекати і її любити.  Ганятися за нею, очікувати цей час.  Поспішати в ньому зробити те, щоб за це діло один рік прожити.  Що чоловік збирав, запасався, не любив безприбутковий, збитковий час.  Він не хотів, щоб холод, сніг, мороз в природі проявлявся, тобто був між нами.  

 

19. Як людина боїться залишатися в природі.  У людини незагартоване в тренуванні тіло, воно живе за рахунок природи.  А кому давалося любити хороше і тепле.  Шукали, ловили, прив'язували, і для свого тіла убивали, різали і задовольнялися.  Як це буде для природи добре, якщо її з усіх боків приборкали, примусили фізіологічно служити продуктом?  Ми фізичною, розумовою працею придбаваємо в природі, щоб воно було.  А в природі на це діло штучне є всесвіт невмирущий, простір.

 

20. Щорічно зміна, на одному місці ніколи не стоїть.  То воно підвищується, то воно знижується.  А ми з вами поставили стіну, зшили сорочку, спекли хліб.  І хотіли ми від ворога позбутися.  Ми в природі зробили голку сталеву, і пустили в тіло.  Вона довго ходила по крові, а своє знайшла серце, потрапила вона в ціль.  Не дала вона серцю спокійно попрацювати, життя людині призупинила.  Так само і все наше розвивається.  І робить нам наша наукова техніка, вона росте і відмирає в природі так само, як помирає в процесі наш чоловік.  Він же технічно навчений і озброєний чим?  Природою.  Проти кого?      

 

21. Проти природи.  Чим?  Та природою.  Вона ж допомогла і прийняла чоловіка для того, щоб чоловік був природи господар.  Він розумів, знайшов для його потреби джерело.  Найголовніше, для його життя для тіла треба було як провідник у всьому повітря, без чого ніяка особливість жива не зможе на нашій землі своє одноденне життя проводити.  Повітря – наповнює і зберігає органи живі, природно задовольняє.  Це вже інша в природі з'явилася для тіла чоловіка потреба.

 

22. Він знайшов джерело на землі, іншу тварину.  І став в природі природою розводити стадо овечок, і ними став чоловік задовольнятися.  Він не зупинявся на цьому досягнутому.  Його примусило по землі пошуки прокладати, діло рук він шукав.  Йому земля, вода і повітря перед ним поставила фронт вчитися, як буде треба зробити те, від цього не було в природі добре.  Чоловіка ніхто не вчив сваволили, а він це зробив раніше.  І зараз сам оточив себе кров'ю.

 

23. Та ще він хотів, щоб Бог, кому чоловік тоді вірив, погодився з жертвопринесенням.  І прийняв ці дари, які він став один час робити, і користуватися добром.  У Біблії сказано словами, записано людиною в історії.  Цим, що людина в природі робить, Бог не радіє.  Природа відкрила фронт ділу.  Ніхто не примушував чоловіка робити.  Він сам через задоволення своєї розвиненої спраги.  Така в ньому була хвороба чекати хорошого і теплого дня, і в ньому бенкетувати за рахунок іншої тварини, що і зараз робиться чоловіком.  Він свої сили на фронті через це втрачає.

 

24. Він злодій, він убивця природи.  Так чому природа не зможе бути такою, як і він?  За його зроблене – по голові.  Так в природі робилося, робиться, і буде робитися між людьми і природою.  Сьогодні ми – її, а завтра вона – нас.  Історія біблійна не вчить нас, щоб ми крали і вбивали, і цим ласували.  Слова їх.  Хтось і навіщо примусив так, так було сказано.  Бога ніхто не бачив, і не може бачити, а ми віруючі в Бога.  Коли народжується, це Бог дав, а коли вмирає, сатана покарав.  Хто нам таку любов прищепив.  Весною і влітку радіти.  А восени, взимку щоб не було холодно і погано.

 

25. У чому чоловік живе так, як він літо зустрічає і проводжає весь час у природі на землі з повітрям, з водою зустрічає ранок, а проводжає вечір.  І так цього всього кінця і краю немає.  Що чоловік розвинув?  Треба народитися, а потім померти.  За цю справу, зроблену людиною, і Бог не дав свою згоду милувати. Бог – це чоловік, він прийде на землю для того, щоб пізнати природу, як свого близького друга.  Йому руку протягнути, і з ним домовляться, що більше ми шкідливого на землі, у повітрі, у воді не будемо робити.  У нас цей чоловік, котрому природа відчинить ворота.  І йому покаже багатство, чим треба буде жити, щоб більше на шляху не зустрічатися з ворогом.

 

26. І не примушувати його, щоб він злився на нас.  Ми з вами неправильно вчинили, що між нами, усіма людьми, жив, він живе зараз. Бог – це такий же самий чоловік, як і ми.  Тільки він не нашою дорогою ступає.  Ми користуємося в природі хорошим і теплим, а він це все наше не визнає.  Куди ви діваєте погане, холодне.  Це теж природа, така ж сама.  Ми, всі люди, цьому не віримо.  А він вже між нами живе, в не такій формі ходить.  І не чекає свого дня.  Нам усім доводиться дочекатися свого дня.  Він каже: я не заслужив перед природою відповідати.                              

 

27. Моя дорога – всіх нас.  А ваша – кожного індивідуальність, це моє.  А у Бога місця вистачить, лише б чоловік погодився зробити те, що добре всім.  Бог був, є і буде з нами.  Він не прийде до нас, і не буде нас судити за наше погане, зроблене нами.  Ми повинні зізнатися, що ми нічого не робили хорошого, щоб з нами погодився Бог, і в нас не запитав.  А що ми робили в природі, щоб нам було самим добре?  Ми з вами робимо все, нам від цього робиться недобре, ми хворіємо і застуджуємося.  Якби ми робили по Божому, ми б з вами не боялися природи, і не ховалися в будинку.  Ми боїмося, що нас природа застудить.

 

28. Ми з вами захворіємо.  Бог нам говорить свої слова.  Бог то Бог, але не будь сам поганий.  Що такого хорошого зробили, щоб нас природа не карала?  Та нічого, крім поганого.  Ми бачили де-небудь у природі за весь час, що прожили між собою, щоб Бог жив і нас по-своєму вчив.  У нас агітація гнила, мовляв, Бога немає, ми йому не віримо.  Він вас і не просив, і не просить, щоб ви йому так вірили, а діло не хотіли робити.  Він говорить нам всім свої слова.  Навіщо одягаєтеся, навіщо їсте, або в домі живете?  Може вас це рятує в житті.  Ви ж загарбники свого місця. За що вб'єте іншого чоловіка?        

 

29. За такий вчинок.  А самі місце землі огородили.  Будинок на розі поставили, двері зробили, поріг показали.  Милості просимо, заходьте живі люди.  Якщо ви помрете в ньому, ми за законом, як усіх, у труні винесемо туди, куди це слід.  І на віки віків закопаємо.  Хіба цього Бог заповідав, щоб ми, молодь, народжена в житті, старих людей виносили, і закопували в землю?  Це такий людей потік.  Всі люди залежні від цього.  А от Бог незалежний.  Він з нами поділився, не хотів йти по дорозі нашій, свою взяв погану і холодну.  А ми його виявили між собою на людях.  Він сіяв своє зернятко, як чоловік, хворий у цій справі.  Він народився допомогти ображеному.

 

30. У Бога і думка не така, як ми її маємо.  Ми з вами тільки піднялися з ліжка на свої довгі ноги, що будять, стали ходити назад, вперед.  На нас висить наш зроблений нами одяг.  Ми його повісили від природи, щоб він не допускав свої природні сили, котрі через живе тіло живлять.  А ми цьому не віримо, намагаємося нагодувати себе через зуби, через рот.  Ми ковтаємо живе і мертве, що краще, жирніше, солодше.  Ось що ми з вами робимо.  Хороше й тепле – на себе і в себе.  А що виходить згодом?  Ми природі в очі робимо погане, що Богом не рекомендувалося.  Та самій людині цей запах не подобається ні в якому місці.           

 

31. Чоловік від поганого біжить, а сам це все робить для природи.  Тому ми з вами залишаємося ображені хворі, що не виліковуються.  А Бог цього діла має свої сили природні, загартовані.  Їх на цих людях застосував, допоміг їм від цього ворога позбутися.  Вже цього не буде, що ми до цього мали.  Ми билися з природою.  Вона – нас, а ми – її.  Вона невмируще джерело незалежності.  Нічого не потребує ніколи від природи, живе сам своїми силами.  У цього чоловіка така замашка робитися Богом.  Ніхто так не думає і не робить, щоб було від цього діла чоловікові іншому недобре.

 

32. А раз чоловікові від цього діла, що він робить у природі, добре, ну що ти зробиш цьому всьому.  Чоловікові цієї всією системою доводилося 30 років з гаком займатися, у природі готувався це місце зайняти.  Своїм вчинком показати себе, і зробити те, що чоловік не робив і робити не збирався.  У природі так копатися, і не заважати іншим своїм.  Ось це є Бога дорога.  А нею наш чоловік не ходить, про своє зроблене не забуває, і отримує в цьому всьому цього Бога.  Бог є наше для всіх здоров'я.  А ми з вами це здоров'я щодня втрачаємо.  А от знаходити ми не знаходимо.  Немає таких сил, які знайшов у природі, сам практично озброївся, і зробився Богом.

 

33. А його манера є одна для всіх озброєна для того, щоб таємницю у себе розкрити.  Щоб це здоров'я ніколи і ніяк не втрачати, а збільшувати за рахунок повітря, води і землі.  Це тільки перемога над собою, над своїм ворогом.  Хто може це зробити, він робить.  Для цього сам в природі загартовується, трудиться сам на благо свого здоров'я, навчається в природі.  Цим хвалиться перед світом.  Правду має намір сказати про своє зберігання в природі клітини.  Він має молоде здорове загартоване серце 25-річної людини.  Мій вихід у світлі.  Я не боюся, не створюю у себе ворога.

 

34. І нічого не боюся, навіть своєї смерті, яка завжди чоловіка знімає з життя.  А тепер у цьому всьому ворог не сильний.  Якби цього не було між людьми в природі, я б не був у житті.  Я на землі чоловік дихаю дуже сильно.  А говорити доводилося різко не про якесь чудо, а про практику свою, природне фізичне явище.  Найголовніше, це буде треба людині чисте повітря, вдих і видих, і сніжне пробудження.  Миттєве оздоровлення центральної нервової частини мозку.  Як я люблю і вболіваю, не зможу забути про хворого, його душу знаю.  Хочу допомогти, як ображеному чоловікові.

 

35. Через свої руки струмом убиваю біль.  Це не слова говорять, а все робиться ділом.  Рука пише владика, про це саме ніколи не забути.  Дуже справедливе.  А прохання яке в цьому ділі буде.  Мене треба просити і благати, щоб я цього не кидав робити.  Ворога треба давно прогнати із землі.  Треба ввести мир на землі, щоб чоловік жив, і діла свої невмирущі творив. Досить вірити неправді, це нашій умираючій на землі залежності.  Вона людині нав'язала всю боротьбу.  Людина з природою воює не так на користь свою, а на саму нехорошу для людини шкоду.            

 

36. Ми з вами думаємо не те, що слід.  Нам з вами треба наша красуня земля.  Вона була облита вся молоком росою, а квітами як цвіла, бур'яном різним заростала.  Щорічно це все старе йшло разом з водою, і годувало цим моря.  Ми десь взялися з вами, стали підкорятися залежності, яка примусила людину по природі шукати те, що йому не дано знаходити.  Він на собі за це діло, що він робить у природі, на своєму тілі розвинув ворога, що не вмирає.  Чоловіка ніхто не примушував цього робити.  Сам він взявся з природою воювати зі зброєю в руках.

 

37. Він виступив, хотів своє я показати, що він вміє на землі все хороше і тепле робити.  А навіщо йому треба братися за холодне і погане?  Це теж є життя  природне, не залежна ніким ніде ніяк.  Ми з вами про це не знали.  Наше діло було одне – стояти.  Ми не стояли, бігали з місця одного в інше по землі.  Ми знайшли джерело у самій землі, надрах всякого роду поклади.  І плаща не пішла від наших тіл.  Ми з вами себе примусили проти рожна йти.  Ми, люди, захворіли цим.  Нам треба був у великій кількості продукт, товар і будматеріал, з чим ми добре зажили.

 

38. Чого у нас на землі ти не побачиш?  Немає одного пташиного молока.  Ми все беремо в природі на землі і в землі.  Куди ми це все зроблене нами діваємо?  На самих себе одягаємо, робимося в цьому чином.  А скільки ми самі щодня поїдаємо.  Нам мало того, що ми за рік придбаваємо.  Чоловік каже: більше треба.  Ми з вами є на землі поки господарі на один час пожити.  Цим хвалитися, що ми можемо будувати для себе прекрасні будинки.  Ми всі це вміємо в них свою таємницю створювати.  Взимку холодно, а влітку жарко.  Куди дінешся.  Ніч наша, ми повинні цей час спати, якщо тільки не на роботі.  Ми так себе примусили жити.  Не бачиш, як твій час у житті проскочив.

 

39. День твій прийшов на нашу цю землю, свої килими розкидав.  А твоє діло – їх збирай і зберігай.  Твоя це вся техніка, вона нами готувалася, всю зиму безперервно прокопалися над нею.  Скільки праці ми заклали, а всього ми не зробили.  Забули про що?  Найголовніше.  А воно потрібно нашому юнакові.  Це світове значення мати своє здоров'я.  Нам треба низько себе ставити в любові до великої природи.  Ми не мовчимо словами, говоримо правду.  Це все, що маємо, воно піде, відімре, а народиться нове, небувале.  Хвороба в житті не буде грати ролі над людиною, а буде грати ролі людина над хворобою.  За вченням Іванова треба нам усім вчитися.

 

40. І навчитися треба так, щоб не було в'язниці та лікарні.  Ми в цьому всьому винуваті, вчимося неправильно.  Йдемо від близького друга, не хочемо жити вільно.  Ліземо з вами на рожен.  Ніякої не буде слави.  Це не любов у природі.  Один буде злочинцем, а інший чесний.  Це не низько ти кланяєшся головкою старому або старенькій, дяді з тіткою або молодому чоловікові.  Треба буде зрозуміла для всіх ввічливість.  Ех і життя моє важке для всіх, терпіння мати, а серце загартувати.  Ніякий ворог до тебе не пробереться.  Ви, милі все на землі люди, гляньте на сонце, ви побачите правду, це ваше одужання.  Бути таким,  Переможець природи і Учитель народу.

 

41. Це все практично зробив сам в природі для користі всіх Іванов.  Будь-якими шляхами і засобами з будь-якої людини прожене ворога.  Треба буде не вчитися, як ми учимося на трудівника.  А треба ближче до практики, її голос чути.  Вона всьому діло, природа.  У ній дві сторони.  Холодна, за нашим визначенням, погана в житті.  А от тепле – це для всіх, і жучків, комашок, хороший час, чому радіють все.  А як же наш руський простий, але загартований у тренуванні чоловік прогнав від себе ворога.  І прогнав від іншого ображеного чоловіка, хворого, забутого всіма.  Йому, як злочинцеві, не вірять, не хочуть, щоб він цим займався.  Це експеримент природи.  Джерело в ній повітря, вода і земля, в чому вся життєрадісна слава.

 

42. Винен у всьому ділі чоловік.  Він народився в природі живим енергійним.  А в процесі всього свого життя виховався.  Не по тій дорозі пішов.  Треба б не по протоптаній дорозі йти.  А чоловік чоловіка став слухатися у всьому.  Сказав, що треба їсти, одягатися та в домі жити.  Відмовлятися не доводиться, раз це треба.  А якби він знав, що з цього всього вийде, він би за ним не пішов, і не став слухатися.  Кому це треба, і навіщо це.  Чоловік природа, і природа те, чим він задовольняється.

 

43. Це продукт, який працею здобувають і обробляють руками.  Вже війна, фронт.  Чоловік – ворог природі, а природа – ворог чоловікові.  Питається у чоловіка.  Хто ти такий у житті?  Частинка природи у всесвіті.  І також частинка той, кого годуєш.  І чим годуєш.  Природа в природі для природи.  Ми все це робимо, і природу з'їдаємо.  А природа – нас, як непідготовлених людей, безсилих у природі, воюючих з природою.  Ми штучно стріляємо по ній, вона – по нас.

 

44. Стьобає природно.  Ми мирно не живемо через наше незнання.  Найголовніше, ми не знаємо ворога.  Чи він людина, чи то він природа?  І навіщо він прийшов, і як ішов?    Нас цьому не вчили.  А хто знає?  Всі ми як один, на землі живуть, від природи залежні.  Нам дай.  Ми більше не навчилися нічого, крім як чекаємо свого дня, в якому втратимо своє здоров'я.  А воно між нами, людьми, в природі коливається.  То приходить воно, то йде з-за того, що ми для цього нічого не робимо.  У цьому не проявляємо свою любов, і не хочемо вчитися, щоб знати природу з кругозором.

 

45. Не ділити її між собою.  Треба знати не так, як ми з неї зробили джерело для того, щоб ним користуватися хорошим і теплим.  А холодне і погане нам не треба.  Ми себе вважаємо не другом її, а ворогами, вояками.  У нас на це є зброя, ми її зробили, ми нею оволоділи, природу стріляти в самих себе.  Хіба це доказ між нами в природі вчитися однобоко.  Сам учений знає, як нами командувати, і за це діло задовольнятися краще від нас.  А потім ми, темні, нерозвинені люди, разом з ним помираємо.  Це наша з вами не наука, яка примушує в природі розпрощатися на віки віків з білим світом.  

 

46. Ми з вами знаємо, але не хочемо переключатися на інший лад, на незалежність.  А він був між нами, і є в природі, тільки ми не зацікавлені братися.  Всі вміють залишатися без головного убору.  Всі можуть ходити роззутими, і без всякого одягу залишатися, в одних трусах, як це нами не робилося.  Без їжі все сприймати, холод і тепло однаково.  Це ми з вами вважаємо в цій справі наш програш у всьому.  Ми робимо для себе легке, не важке для природи.  Ми цим звільняємо природу, і робимося через це все рідними і близьким другом.  Між нами мир, любов і дружба, всі наявні почуття.

 

47. А будеш без усякого нестатку оточувати себе.  Через це все, зроблене людиною в природі природою, ворога не буде.  Він не буде нами, людьми, робитися між собою своїми тілами.  І також не будуть примушувати природу, щоб вона давала нам, людям, для життя продукт.  У цьому ділі народився між нами чоловік, у нього така зародилася думка цю дорогу зайняти.  І цим ділом оточити себе в природі, як природа природою.  Ми заслужимо увагу від природи, як природа для природи робитися.  Чоловік змінить форму.  Більше не буде від природи, як природа, каратися хворобою і простудою.  А раз природа людині цього не стане робити, вже буде добре природі.

 

48. Природа буде природно свою форму міняти без усякої будови людських рук.  На чоловіка природа не буде впливати ні на землі, ні у воді, ні в повітрі.  Чи можна цього домогтися, щоб чоловік отримав через це все зроблене користь, щоб мав ці якості?  Якщо чоловік зрозуміє, що це все доступно людині в природі робити, він зацікавиться це у себе зробити, як зробив я, Іванов.  Всі люди залежні цього не зуміють, холод зустріти щодня, в будь-який час року ванною повітряною користуватися.  Ворог у цьому ділі забрався, вже його між людьми в природі немає, зникнув.

 

49. Тільки не дають вчені й не визнають.  Струм, електрика, магніт найголовніше є в кліматі, це здоров'я.  А воно тільки природно в природі купується не ким-небудь, а природою.  Не де-небудь, а в природі.  І не як-небудь, а природою.  Ми знаємо добре про ці якості, які робляться в природі самою природою і для природи.  У природі є у кожного індивідуума ці здібності, якими орган живе, і надіється на сили свої.  А вони живі, можуть там бути, де є ці ж якості, з чим будь-яка жива органічна клітина пристосується.

 

50. І вона може на цьому місці залишатися живою, бо повітря, вода і земля самі провідники в цій справі.  Не буде повітря, цієї самої атмосфери, і не буде води – на нашій землі життя ми такого розвиненого не отримаємо, яке примусила людину про це думати багато.  Про це доводилося мріяти чоловікові живому в природі.  Вона не заперечила чоловікові дати.  Чоловік отримав у житті своєму нездоров'я.  Він цим, що він зробив на землі, не задовольнив себе.  Теорія пошуки свої має по природі.

 

51. А от такого знання не одержали, щоб зі своїм вченням виступити перед нашою молоддю зі своїми словами.  І сказати їм: діти, це перед вами чоловік виступає.  І хочеться вам своє знайдене в природі, зроблене природою для того, щоб наша молодь вхопилася, як природа, за природу.  І стала робити для природи.  Чоловік наш, перевірений нами, випробуваний нами.  Для цієї справи ще мало зроблено.  Але є практичне фізичне в природі явище.  Ми цьому живому факту в природі, як природі, не довіряємо.  Говорить професор Наталія Миколаївна.

 

52. Ми, вчені люди, ваше, зроблене вами, не підхопимо, а своє ми упустимо.  Що ж ваше, а що моє?  Ваше при вас все.  А моє – при мені.  Ви озброєні проти природи, залежні від неї.  Без мертвого, неживого жодного кроку.  Без одягу ми не вчилися сил набиратися.  А без їжі так само одного дня не зможемо залишатися.  Ми для цього діла учимося, стараємося йти від холодного і поганого, а прийти до найкращого, до теплого.  1966 рік нас ця дорога веде в дім.  Що ми завоювали невмирущого, що вічно живе?

 

53. Від порога до кладовища дорога наша сильно натоптана нами самими.  Це все зробила для нас теорія, наука людського життя.  Ми в цьому живемо один раз, а інший раз умираємо.  Ми не знаємо, що робимо.  Горнимося до сонечка, до теплого затишного дня.  Навіщо нам себе коробити в цьому холоді або в снігу по морозі, не одна проходить для цього година або час.  Але нехай тиждень або місяць, а то три місяці, та ще із збільшеннями осінні дні.  Спочатку як з ними доводилося зустрічатися, якби не було одягу.  А то на це є і черевики, і валянки, і бушлат, фуфайка і шапка.  Це не порятунок, а примус.  У житті незалежному носити нічого не хочу.

 

54. І не бажав би, щоб хто-небудь з інших цим фасоном займався.  Та навіщо це все потрібно.  Якби я, чоловік, одягався, їв, і в домі жив, від цього мені робилося б добре і тепло.  А то нам не тепло робиться, ми в одягу замерзаємо.  Це не піч тепла, і також їжа не годує досита.  А в будинку вмираюча атмосфера, шкідлива для життя.  Ми з вами не живемо так, як подобається в природі.  А в природі є не такі справи, і не те.  Зовсім інша дорога, зовсім не за вітром, а проти вітру.  Не за весною з літом.  У чому ми весь свій час у степу борсаємося в землі.  Нас примусили самі умови.  Ці умови ми самі здобули в процесі життя.                   

 

55. Ми ж такими не народжувалися, нас природа такими не зустрічала.  І вона нас не примушувала, щоб ми думали так, як ми думаємо.  Весна зі своїм часом, до неї три місяці, а господар готується.  Йому треба буде вкластися в те, у що він хотів.  А господарство не що-небудь, а для утримання всього економіка потрібна.  Вона яка б не була велика і розвинена, але людині вона треба з хорошим.  І щоб люди були, як люди.  І також техніка не погана, а хороша, яку ми в даний час маємо.  І хочемо краще і цікавіше мати.  Ми в цій справі штучно робимо, у нас виходить.  Але щоб з цим самим природа погодилася.

 

56. Ми ще такого дня не зустрічали, щоб у ньому не було кому-небудь з стихії.  І не бачили такої людини, щоб вона була не такою, як усі люди.  Не навчилися жити, а навчилися не жити.  Своїм ділом захопили місце, і на ньому ми діждалися свого дня, в якому ворог накинувся, і став тіло його турбувати.  Вже стало не те, що було до цього часу.  Адже ми не хворіли так до цього, і нас з вами не турбувала природа.  Ми з вами народжували в природі не ворога, а чоловіка.   Не того самого, про котрого ми не думали, і не хотіли, щоб ворог на нас нападав.  Ми з вами в цьому ділі виявилися вояки, борці, озброєні для того, щоб природа на нас не нападала.  Наша зброя, і вся наша техніка зроблена нами для знищення цього ворога.   

 

57. Ми по ньому стріляємо хімічним зарядом, зробленим нашими руками.  Ми не це одне робимо для людського нездоров'я.  Ми з вами вчимося так, проходимо знання те, яке нас примушує злочинний світ за їхню  справу, зроблену між людьми.  А її треба обґрунтувати так, щоб інший боявся, і покарати.  Тепер сусід сусідові мстить за його зроблене погане, і хоче помститися тому, хто зробив іншому погане.  А за погане, зроблене людьми людям.  Незалежність народжена для виправдання людського життя, яке вело всіх нас по шляху неправильно і помилково.

 

58. Ми з вами взялися за природу. Ми з вами є природна сила тоді, коли не будемо самі себе захищати індивідуально від природи.  Ми боїмося самі.  Не знаємо, що говоримо.  Бога немає, значить, господар – чоловік.  Він все це зробив сам.  Тому він і помилився, що не хотів по природному жити.  Господарювати, бути в природі в підпорядкуванні.  Ми весь час кланяємося природі.  А вона мачуха наша, що дуже втягує, хорошим і теплим не дає довго користуватися.  Вона за наше нехороше до неї себе нам рідною матір'ю не визнає.  Ми своїх батьків не шанували, самі своїми силами всіх рідних батьків, матерів закопали.

 

59. Нам було добре, коли вони нас грудями годували.  Найкращий шматочок маленькому залишали, боялися, як би воно не померло.  Прочитай ти ці добре написані слова.  Як не хотів старий безсилий чоловік, що бореться, залишати своє зроблене.  Але нічого не зміг зробити.  Він із своїм сином в яр возив свого батька умирати.  Коли онук із сином залишили в балці дідуся, з батьком їдуть по дорозі.  А батькові син каже: навіщо залишив?  Батько став йому культурно доводити, дідусь наш буде сам вмирати в ній.  А син каже батькові, а коли ти станеш старою людиною, я тебе привезу теж сюди?

 

60. Син батька пожалів, повернувся і взяв цього батька.  Цей батько на очах свого сина закінчив своє життя, як ми всі.  Залежні люди побудували хороше місце в чистенькому м'якому, у ліжку помер наш старожил.  Це такий шлях по природі за наше нехороше, що ми зробили на нашій землі.  Ми трудилися, придбавали, бенкетували, веселилися, співали, танцювали.  Нам було добре і тепло.  Час проходив такий ж самий, як він був.  Ми своїх прадідів, дідусів, батьків зарили всіх, ми самі.  Закопають і нас з вами, цей час не за горами.  А за ваш бенкет хороший, теплий.  Будьте ласкаві знати.

 

62. Кого ви посадили в тюрму?  А з в'язниці ви привезли в спеціальну лікарню ображеного, хворого, всіма забутого.  Він хворіє через нашу побудову.  Він не хоче один у світі помирати.  Свою правоту на факті живому собі показує.  Все своє мертве видалив, оточив себе живим, не став свідомо собі цією зброєю добувати.  35 років мені було, я цю картину передбачав між нами.  Взявся за неї, не мовчав, а робив, практично гартувався.  Ви ж, люди, з мене сміялися тоді, коли я з вами разом крав.  А от людину  зброєю вбивати, я цього не робив.  Й іншому не наказую, щоб він це робив.  Тепер добився від природи.

 

63. Навчився бути Вчителем для всього народові, щоб їх вчити для того, щоб вони не хворіли і не застуджувалися.  А юстиція, вона чоловіка навчила бути тимчасово на своєму місці прокурором.  Його справа була сміятися.  Він же не хотів, щоб я був Учителем таким, якого не народжувала природа.  А він між нами народився для того, щоб ми кинули співати, танцювати, хвалитися тим, що ми зробили.  Хіба вам історія не говорила про той час, який має бути?  Він прийшов.  Чоловік вже народився нашому всьому бути протилежним.  Що ми з вами зробили в природі доброго для живого чоловіка?  Та нічого, крім поганого.  Ми думаємо, що мир в Ташкенті неправильно зроблений.

 

64. Між одними та другими стала дружба, добре, не стали вбивати.  А з іншого боку ми не в силах.  У нас природа джерело найперше.  Це власник, а тепер колектив.  Природа, особливо земля, вона послала чоловіка вченого практичного, щоб вчити людей для того, щоб вони не саджали себе у в'язницю і не лягали в лікарню.  Цей чоловік мовчав перед народом, про своє вчення нічого не говорив.  А прокурору дано право говорити на цього чоловіка хворого, хто зі своєю хворобою не шкідливий, а корисний.  Він робить за природу, а природа за нього.  Хіба чоловік залежний від природи.  Він же сам себе в цій справі не підготував так зустрічати час, як зустрічає час  будь-який наш незалежний у природі чоловік.

 

65. Він навчався тридцять років на цю справу, мислив і практично робив.  Ми з вами свідки.  Бачили, як йому доводилося в цьому всьому, у холоді, у снігу, у морозі терпіти.  Це, що він нам показував, є істина, одна з усіх правда, що ніде ніяк не вмирає.  Хто-небудь попробує, хоч один день побуде без задоволення себе свідомо.  А я, Іванов, це робив, роблю, і буду робити.  Моя незалежність така, чекаю не хороше, а теплим огороджуватися.  Моя думка є про холодне і погане, до чого себе готую.  Весь рік безперервно все робив.  І хочу, щоб це все у мене було, і в запасі лежало, як багатство, чим доводилося один час жити.

 

66. А потім так чи інакше від цього всього зіпсуватися, як і не жив у цьому.  Ми залежні такі люди, без пісень не залишаємося, і без танцю не буваємо.  А от коли стихія накидається на всю нашу місцевість, тут вже ворог внутрішній і зовнішній заважає чоловікові.  Не дає добре поїсти, щоб досита було, і до тепла одягнутися добре.  Ворог сильний, своє коріння закладає залежності.  А їй треба в житті чоловікові не один одяг з їжею.  Йому обов'язково потрібна земля власного імені, огород, котрого чоловік має.  У нього на цьому місці поставлений дім для його життя.  А до дому житлового, де розташувалося тіло в хороші умови в постелі.                                     

 

67. Де він зі своєю думкою не розлучається.  Залежному чоловікові треба буде не одна думка в цьому.  Йому треба одне й інше, дуже багато треба буде, щоб зберегти цю історію, якій дає право вирувати, тобто воювати з природою, не з однією землею.  Людині для цього, щоб вийшов урожай не малий, а великий, треба повітря і вода, та ще скільки буде треба атмосфери, переборщити того або іншого.  От тобі і ворог твоєму очікуванню, без якого життя чоловіка не буде, як він мислив.  Дуже багато треба буде розбиратися з природою, з тим прибутком, котрий земля дає.  Багато треба фізично працювати, і в цьому ділі себе зношувати.  

 

68. Ми б, може, від свого всього цього відмовилися, але ми себе до іншого не підготували.  Можемо загинути без усякої слави.  Ми всі до одного маємо свій намічений день.  Він може в житті підвищуватися, і в будь-який час понизити себе.  Йому як власнику природа своїми силами не допомагає, а будь-якими засобами заважає.  Природа ворога жене із землі, не дає повного права вкорінюватися.  Вона свої сили, всю свою можливість направляє себе захистити.

 

69. Вона не наважилася, ніколи не підібрала такого справедливого чоловіка в усьому його шляху.  Він хотів своїм тілом хвалитися.  Це є правда незалежного чоловіка, хто не має ніякого права, щоб повернути назад, і робити те, що зробили все люди.  У них своя велика природна помилка проти.  Найголовніше, в природі неживим, мертвим оточити себе.

 

70. Хіба не видно і не чутно, як людині залежній не хочеться померти.  А вдіяти нічого в цій справі не зможуть.  Чого тільки окремі люди не знаходили.  Хотіли своє в житті ввести, їхнє не пройшло.  Користі ні собі, і ні іншому.  А от незалежний чоловік цю користь на собі створив.  Вона на ньому ніколи не вмираюча.  Незалежність – це не минуле, котре без ворога не зможе життя ніякого побудувати.  Особливо чоловіка зсередини і ззовні може в будь-який час віроломно накрити ворог.                              

 

71. Як накриває природа, будь-яке господарство може розорити. А от незалежності килим стелить для такого тіла, яке не пахне чужим, кровним.  Це тільки запах свого життя здобула залежність, що безсило бореться.  У неї армія людей на армію наступає.  Бояться вони залишатися без шматка землі.  Це грядка, яку треба буде зробити, це одне.  Друге, треба вгадати час, коли і як посіяти.  А найголовніше, це виходити.  А ми, всі люди, залежні в природи, не маємо здорового, молодого серця.  Кінець всім нам.

 

72. Не молодіють, а старіють, псуються, не на користь свого здоров'я працюють.  Хіба це серце?  Як ледве що-небудь таке, вже склероз.  А з цією хворобою важкувато жити. Все це робить залежність, вона зможе нападати на мирне населення.  Бо вона знає не про дружбу свою між людьми і природою.  Ніколи мирно не жили, завжди на будь-якому місці війна.  Мертве з живим спокою не має.  А ми хочемо задовольнити свій шлунок, який розвинений на скасування смачного, свіжого, жирного, солодкого.  А щоб наїстися і більше не їсти, цього шлунок не робив.

 

73. У нього потреба залежна вовча, одне дай.  А свідомості, щоб кинути, а не робити – цієї думки у нас усіх не народжувалося.  А це ось є.  Тільки що піднявся на ноги, а сніданок перед тобою.  Поснідав, ще апетиту немає.  А час обідній на столі, хочеш, не хочеш їсти, а своє робиться.  Потім вечеря перед сном.  Це колесо вічного початку, котрому кінця не видно.  Ображатися на все це не доводиться, бо це зробив сам чоловік.  Була вся його можливість цього не робити.  Але наші предки ввели, хоч рік пожити, та по нашому хотінню.  Всі знають про те, що це не досягнення, що ми всі зробили.

 

74. Це тільки наші квіточки жити на утриманні батьків.  Помирати цьому все одно.  Наше таке недовговічне.  Ми, каже наша красуня, яку ми сприйняли.  Поки вона панує, вчить людей, як швидше забратися з колії життя, залежна сторона.  А незалежна сторона поки на одному чоловікові, право своє не отримала зайняти своє покійне місце.  Всі вчені стоять на боці старого, продовжують боротьбу, воюють з природою.  Хочуть довести частковими проривами, що вони праві в цьому.  А самі один за одним відриваються, і йдуть у своє вічне місце.

 

75. Незалежність їх своєю свідомістю зупиняє.  Показує пальцем: куди ви претесь?  А їхнє діло – робити.  Правильно, неправильно, вони сильно вірять предкам.  А предки самі закопали своїх батьків, і їхні сини закопали.  І так цей потік не зупиняється, іде собі.  Сьогодні ми – природу своїм умінням.  Завтра нас, як ділків, природно – природа.  Немає, кому скаржитися.  Немає, кому заперечити такому, зробленому нами всіма, особливо в нашому початковому захворюванні.  Лише б тільки тіло у себе особисто почуло, вже не те стало думати.  Ми боїмося цього ворога цієї хвороби, вона не дає людині спокою.                     

 

76. Все своє життя не давала і не дає.  Вона починається з природи за наше зроблене.  Ми наїлися не так, як слід, і одяглися неприємно.  А в будинку не нажилися.  Нас природа поділила, наші тіла забрала.  А це все залишилося в природі.  Я практик у природі.  Нічого я не знаю того, що знає теоретик.  Він економіст, в людському житті на землі помічник, вчитель хорошому і теплому.  Це не все для нас.  Ми з вами не знаємо, що хоче сказати наша для всіх практика.  Вона нами випробовується в наших психіатричних умовах.  Ми для неї є.

 

77. Наука не вільна, а примусова.  У чому я, як загартована людина, був в 1965 році в жовтні місяці, цим колективом лікарів Казанської лікарні представлений комісії для виписки.  Але доктор Лунц Данило Романович свою мету залишив.  Майте на увазі, цей чоловік даром тут не сидів, а писав свою історію, яка зроблена ним.  Це Іванов Порфирій Корнійович очікував другу комісію.  Вона починає працювати з 20 червня 1966 року.  Я повинен перед нею виступити, і в Данила Романовича запитати дозволу.

 

78. А скільки він виділить часу для того, щоб своє зроблене викласти.  Мені дають годину, мало.  Дають дві, цього часу мені вистачить.  Хай тільки слухають і відповідають.  Я у вас одне запитав, а інше буду розповідати про нове небувале.  Нове між нами, усіма людьми, у природі живе.  Два чоловіки на землі не по одній дорозі ходять, і неоднаково думають, і різне у них діло.  Перший незалежний зовсім від природи чоловік.  У нього здоров'я, він живе, не потребує нічого, не хворіє, не застуджується, живе вічно.

 

79. Добре знає про другого чоловіка.  У нього одного пташиного молока немає.  Всім він розпоряджається.  Повітрям, водою і землею.  У нього і тварин вистачає інших, і всякого роду є машина.  Словом, озброєний для того, щоб у природі легко жити.  А от одного немає, найголовніше, здоров'я.  Сильно хворію. а щоб повернути здоров'я назад, такого засобу немає.  Данило Романович, куди зі своїм знанням будеш кидатися наслідувати, до першого чи до другого, скажи.  Данило Романович, кому зі своїм знанням будеш наслідувати, першого чи другого?  Перший чоловік жив, і живе зараз зі своїми силами.

 

80. Цей чоловік буде жити без усякої смерті.  А от другий не побажав так холодно і погано жити, пішов у природу шукати хороше і тепле.  Знайшов, оточив себе ним.  Але щоб воно його врятувало.  Через це все він помер.  Дай відповідь, ми чекаємо.  Друга буде пропозиція про саме небувале хороше.  Хто універсал, тобто той, що знає, що творить?  Це Бог Землі.  Ми, Данило Романович, передаємо вам ці якості.  Ви перед нами Бог землі.  Скажи, що цьому народові будеш робити?  Ми тебе слухаємо.  А ось я такої думки про вас особисто.  Ви доктор цієї системи, їздите сюди допомагати цим людям.  Давайте не їздити і не допомагати цій людині, яка захворіла.

 

81. Давайте ж ми з вами навчимося спочатку самі, що буде треба робити, щоб ми не хворіли і не застуджувалися.  Для того ми ці навички зробимо, щоб нашу молодь вчити, щоб вони не робилися більше такими, як ми всі.  Хочемо жити, і живемо, ідемо по дорозі другого чоловіка.  Ми з вами по природі не шукаємо поганого і холодного.  Воно і до нас іде саме по природі. А от треба свідомо це холодне і погане шукати, і їм огородитися.  От тоді-то будуть сили твої.  Ти будеш переможець природи і Учитель народу.  Вчити не до багатства, а бідності, свідомості до поганого і холодного.  Це небувалому, загартованому тренуванням, незалежному.

 

82. А у нас з вами це діло не проходить.  Нам треба одяг хороший і теплий.  Нам треба їжа хороша і смачна.  Також непоганий дім житловий з усіма вигодами.  А раз це все хороше є в цього господаря, то у нього не буде поганого, а буде хороше.  А от це все його примусило захворіти.  У нього неправильна думка оточила.  Він нічого не робив, щоб йому було від цього сильно холодно і погано.  Цього ніхто не хоче у себе мати, всі йдуть.  А перший чоловік у холодне і погане потрапив зі своїм теплим здоров'ям.  Він злякався, закричав криком своїм.  Ми думали, що йому холодно і голод.  

 

83. Ми йому назустріч.  Він у нас не просив, і не наполягав, на це не претендував.  Ми його народили в ці умови, ми його стали у своєму ділі рятувати.  А він народився для життя незалежного.  А ми цього не хотіли на собі бачити.  Для нас ця історія важка здалася. Та ми не вміємо.  Як ми стали по-своєму, хто як у себе виростив. А за законом природи, людина повинна бути вихована в природі природно.  Воно відірвалося від тіла живого, потрапляє в природне куди?  У нашу зроблену температуру, тобто в умови.  Чоловік маленький народився живий енергійний, він небувало сюди потрапив.  А ми його як небувало новим зустріли.  Звідки взяли цю науку від холодного і поганого йти?  Ми не стали так, як природа нас зустріла.  У неї всі властивості були дитя зберегти.

 

84. Вона водою обмила, повітрям оточила.  Справа за землею, на ноги треба стати і ними ходити.  А ми цьому не допомогли, а завадили.  Взяли та наділи на живе енергійне тіло сорочку.  Скажіть, навіщо, хіба він у нас просив, або йому не було можливості дихати?  Він у нас не просив їсти.  А ми це все самі придумали, і примусили його робити те, що ми показали.  Він цього і боявся, на що потрапив.  Він одягнувся, він наївся, і ліг у ліжко спати.  Він оточив себе ворогом, від чого став пріти, киснути і смердіти.  Хіба йому від цього приємно.  Або добре тілу, коли доводиться на собі мати, і в собі, і в будинку, але не в природі.  Від природи чоловік став іти, а приходити до багатства.  І в ньому захворів, і помер від цього, що не врятувало.

 

85. Природа цього чоловікові не хотіла.  Вона говорить: чи думав це, чим треба чоловіка зберегти від смерті.  А ти не чоловіка народив, а смерть.  Богом зробитися перед народом такій людині, як усі.  Люди, залежні від природи, безсило борються з природою, навчаються однобоко.  Озброюються знанням не так, як треба, пізнають природу.  І її примушують, щоб вона давала їм хороші якості, чим би вони покористувалися да поласували один час.  А потім захворіли і застудилися.

 

86. Похворіли, похворіли, і померли.  Не врятувало їх наявне те, що вони знайшли.  На віки віків померли.  Це все наробив другий, що прийшов до першого чоловіка, хто побажав у себе побачити іншу людину, про якого мова пройшла.  Він забрався з життя, лежить вічно в землі в прахові.  Пробудження всього в природі життя.  Перший чоловік незалежний природний живий, енергійний у тілі.                     

 

87. Має своє здоров'я, не піддається ніякому захворюванню і не застуджується, з кругозором.  По природі став шукати таємницю.  А вона виявилася у вчинку людського життя.  Чоловік практично навчився, пізнав природу не так, як другому довелося озброїтися.  Першому чоловікові довелося другом зробитися повітрю, воді й землі.  Подружив з ними, близько став жити.  Він – до них, а вони – до нього, як рідні нероздільні брати.

 

88. Природно живуть без боротьби і війни з природою.  Своїм тілом у кліматі не переможений.  А раз чоловіка природа не перемагає, він навчився жити не однобоко.  Любити хороше і тепле – це не наука людського життя, фількина грамота.  Наука людського життя – це практика з кругозором розуміти природу. Найголовніше, треба любити природу хорошу, теплу, холодну і погану.

 

89. Ось це буде наша з вами сила, зроблена нами, щоб жити.  Не хворіти і не застуджуватись.  Це не все є для людського першого життя, яке я, Іванов, здобув.  Мені добре.  А тим, хто не хоче це на собі відчувати, ці всі наявні в природі природні невмирущі якості.  Їх теж треба буде цій справі вчити, щоб наша молодь знала.  І робила те, що треба буде для життя їх.

 

90. У нас на це діло є народжений у природі чоловік, робить сам.  Круглий рік ходить для цієї справи по природі.  Не боїться ні спеки, ні холоду.  Завжди в одному Адамовському костюмі хвалиться здоров'ям.  А коли ми будемо мати своє здоров'я, з котрим можна буде йти на будь-яку гору для того, щоб воювати з будь-яким ворогом.  Які ми вояки, такі люди, з природою, якщо ми боїмося холоду і поганого.  Ми намагаємося від цього всього сховатися і піти, цю якість не чути.

 

91. Ми з вами не заслужені життям, а оточені смертю.  Це все тривало болісно.  Під 21 червня 1966 року сниться сон для того, щоб його знати, чого він ішов.  Як взимку все відбувалося.  Їхали ми.  З ким, точно не пояснювалося?  Але довелося у зворотний бік сани по снігу, по заметах здавати.  Ледве-ледве їх довелося здавати, а потім під гору спускав.  Я особисто в снігу ініціатором був.  Як пробрався на дійсну дорогу, я легко біг попереду.  А за мною навантажені підводи з борошном теж рухалися.  Не відомо, куди і як.  А через дорогу забрели в проритий рів.

 

92. І їхати їм було нікуди.  То підвода була борошна, а то туман повний.  Я зважився повернутися додому назад, щоб цьому допомогти.  З цих умов треба вибратися.  То я пробирався до поїзда по дорозі, а то я по лівій стороні. Начебто десь люди живі.  А я над складеними стінами пробирався.  Дуже було тісно, добрався разом з молоддю.  Вони мені допомогли в цій справі, щоб я пробрався, з ними разом виліз.  Двері відчинив чоловік, що знає цю місцевість, яка показувала.  Якщо я побіжу прямо, там елеватор зерно. Скажуть: звідки ти взявся?  А тут же поруч маслобойка, де насіння насипано по самий паркан.  Я через ці умови переліз і пішов із цих умов.

 

93. Думаю легко.  А сам прокинувся.  Запам'ятав цей сон.  Дійсністю може це все опинитися.  Можна другий сон. Косу ручну доводилося ховати.  Від кого, сам не знаю?  А виявилося, вона так і залишилася в руках.  Думаю, що я своїм умінням доведу. Моя справа одна – запитати у завідувача відділення Алмаза Разаєвича, у головлікаря Ганни Іванівни, і начальника цієї лікарні Гліба Глібовича, і доктора психіатричних наук Данила Романовича Лунца.  А що я вам у вас зробив неповноцінного, скажіть мені, будь ласка?  У цій справі між нами одне мовчання, і слова відповіді.  Та нічого.  А як же Одеська лікарня такого ж типу тримала у себе 35 днів?

 

94. Скажіть мені. Якби вони написали правду, що я в цьому ділі зробив? Я загартувався. А мене за це психіатри визнали чумним. Суд би ніколи не судив хворого, та ще корисного. Він же між нами всіма не такий, як ми всі з вами теоретики. Ми боїмося природи, щоб залишатися хоч на один день без їжі й одягу, і без житлового дому. У нас нам це місце підібрано. Ми не підготовлені в цьому ділі. Наші тіла навчені, щоб одягати, їсти, в домі жити. Це наша всіх красота, з красот красота, хорошого і теплого держатися. Ми на це трудимося.    

 

95. Робимо все, що нам треба.  Ми озброїлися, у нас на це велика техніка.  Особливо зброю для внутрішнього ворога і зовнішнього.  Дуже хороші закони, якими ми зустрічаємо і проводжаємо чоловіка будь-якого, лише б він помилився чим-небудь.  У нас вчені є, які розбираються з усіма справами, і ті помиляються.  Хіба мене, з кругозором, розуміючого природу, можна вважати неповноцінним?  Я такий один у природі не вояк з природою, а любитель природи і хранитель тіла свого.  Особливо мій вихід мого серця, це мій ключ всьому ділу.  Воно здорове, загартоване, молоде 25-річної людини.                

 

96. Хіба можна буде від цієї справи відступити.  У цьому всьому є нове, небувале.  Нове, за нього треба триматися.  Це не ворог, шкідливий для природи, а хвороба, для вчених корисна.  Про що писати, писати, і кілька разів писати про такі якості в природі.  Вони знайдені чоловіком, і зроблені для життя, але не для смерті, котра не ганьбить поганим.  А хороше було показання для того, щоб ми про це знали, що наші всі люди зариті в землю нами за їхнє хороше. Що вони робили в природі для себе?   

 

97. Хороше і тепле, яке згодом виявилося перед нами усіма, це все знайдено ними найгірше.  Бути в природі чоловіком залежним, всім розпоряджатися, у себе все мати.  Словом, ділком із ділків стати на землі, але без народу, і ти не чоловік.  А от по незалежному всьому, я повинен сказати правду про того чоловіка, хто став за все зроблене в природі Переможцем природи, Учителем народу.  Це чоловік загартований у тренуванні, практик, у всьому вчиться у природи.  Набирається знань для того, щоб ними володіти.

 

98. І добре знати свою мову, і нею розмовляти не на шкоду, а на користь свого здоров'я.  Ось що нам буде треба.  З нічого щось треба зробити. А здоров'я є в природі, у повітрі, воді й землі.  З ким треба буде вчитися, щоб так навчитися, як буде треба знати це діло, щоб хороше, цінне сіяти на інших таких людях, як ми самі є в природі.  Тільки не треба буде цього думати, що ми з вами зробили.  Нам треба хороше і тепле, яке треба буде мати.  Кожен чоловік це хотів отримати, але йому це все не давалося.  Природа не така, як буде треба.

 

99. Ми хочемо, щоб сьогодні день був хорошим.  А щоб його зустріти холодним, поганим, цього не треба.  Ми з вами весь цей час дуже не поважаємо, женемо подалі.  Від себе зиму женемо, а радіємо навесні та її теплими днями.  Від однієї роботи відходимо, а до іншої приходимо.  Нас примушує щорічно не забувати про кожен день, і кожен раз про їжу й одяг.  Все це для чоловіка другого зроблена дільба з першим незалежним чоловіком, хто нічого не потребував, крім як хвалився здоров'ям.  На першого чоловіка природа не впливала.

 

100. І не хотіла вона, щоб народжувався чоловік у природі таким, як його прийняла.  Водою обмила, повітрям охопила.  А земля не заперечила прийняти, щоб чоловік по ній ходив і шукав, що йому не було треба в природі.  Вона хліба не пекла, борщу не варила, одягу не шила, і дому не будувала.  А без цього всього представила в життя чоловіка.  Йому нічого не було потрібно.  Він не потребував їжі і не потребував одягу, і не був потрібен житловий дім.  Йому не пішла на користь природність, і не став він холодному і поганому довірятися.  Ступив по землі так, як це треба.  Побоявся того, що було в природі.  А в неї було одне, друге і третє, без якого життя не було.

 

101. Хіба чоловік перший хотів одягати на себе сорочку.  Це його примусили, привчили як ніколи.  Чоловік цього не носив і не хотів у себе це бачити.  Але нічого ти не поробиш, такий час підскочив.  Треба було від цього відмовлятися.  Але предки рідні не стали виховувати по природному явищу.  А взялися по-своєму, по задуманому і придуманому, нібито у них це дитя просило.  Воно ж нічого не розуміло, щоб на своє тіло одягнути якусь придуману зшиту ганчірку або сорочку.  Або годувати дитя, починаючи з самого початку.  Як почав робити, і зараз чоловік робить.  А щоб була в цій справі якась користь, ніякої, крім шкоди.

 

103. Чоловік чомусь став на собі привчати тіло своє за рахунок одного непорозуміння.  Тому став вчитися і відшукувати для себе необхідне.  Природа пішла назустріч, і стала в необхідності давати те, що було потрібно другому чоловікові.  Перший не потребував і не хотів у себе розвивати свого зовнішнього і внутрішнього ворога.  Це добре, що є, чим задовольнятися, і чим користуватися один час.  А якби природа не дала, та не було нічого в природі такого, щоб задовольнятися, чим був задоволений чоловік?  Тим, що є в природі вічного характеру видозмінюється.  Повітря, в ньому тепло, в ньому холод.  Тепло свій прибуток має, а холод свій.

 

104. Чоловікові обидва потрібні: і холод, і тепло.  У теплі чоловік помирає, а в холоді живе.  Люди не стали наслідувати першому чоловікові незалежному.  Відмовилися від холодної пори і поганого діла.  Взялися за природу, щоб вона за собою поволокла.  І стала задовольняти тіло людини із зовнішності товаром, зробленим руками, і всередині продуктом.  Це не природне, щоб було живе, а вирощене в природі для вживання.  І одяг не обійшовся без праці людських рук.  І також їжа потребувала людські руки в цьому ділі.  Перш ніж дім мати, треба потрудитися.  А коли будується, то тоді-то людина трудиться.

 

105. А в труді мало хто ним задовольняється.  Люди наші всі втрачають своє здоров'я.  Через наше виховання неправильно по землі пішли.  Взялися її вивчати і розуміти, і нею користуватися для задоволення свого тіла всередині і ззовні.  Це найгірше для життя.  Чоловік про що думав, і робив навіщо.  Хворів, хворіє, і буде хворіти через таке діло і задоволення.  Ми з вами спочатку цього не мали, і ми нічого не потребували.  У нас вся надія була.  Ми бачили і не хотіли розлучитися із цим ділом, але нас примусило саме положення.  Ми перестали вірити найосновнішому.

 

106. Це повітря, вода і земля.  Чому ми, всі розвинені технічно люди, не довірилися.  Стали йти від першого чоловіка, хто хотів жити і нічого не потребувати, а жити здорово сильно для того, щоб не хворіти, не застуджуватись.  Але другому чоловікові не захотілося бачити і чути природні, самі невмирущі якості, холодні й погані, з чим чоловік другий не був згоден.  І став пробувати по природі дорогу, вона його повела прямо до того, щоб у цьому ділі втратити себе на віки віків.  Чоловік перший, котрому не було потрібно, він нічого не потребував.

 

107. Його справа була в цьому – вірити природі, близько до неї стояти, і разом з нею нарівні жити.  І дружити для того, щоб між людиною і природою не було ніякої бійки, а була одна любов.  А в другої людини вже не те, між людиною і природою фронт.  Людина – по ній, а вона – по ній.  У людини народилася традиція: не жаліти природу, від неї брати все.  А природа ввела свої сили природні, не стала жаліти за це людину.  Стала на ній розвивати хворобу, тобто ввела свого природного ворога, який жив на людині.

 

108. І зараз він між природою і людиною прогресує.  І буде він вічно на людині прогресувати через незнання людського розуму.  Неправильно людина природою в природі озброювалася для того, щоб за рахунок цього жити.  Один час пожити да подумати, робити.  Ми без зброї нікуди.  Зброя нам допомагає легко придбавати те, що треба.  Ми хочемо в цьому ділі жити, але нас природа застуджує, ми хворіємо і вмираємо.  А от першого чоловіка форма, за котру взявся наш чоловік.  Він недарма таким зробився.  35 років разом з нами жив.

 

109. Все робив те, що робили ми.  Хіба можна кидати те, що раніше перший чоловік мав.  Одна була радість хвалитися духом свого здорового життя.  Чоловік перший не мав смерті, він її знайшов у процесі.  Якби він не робив діла, він би не помилявся.  Його примусила залежність другого чоловіка.  Вона його оточила, і з ним стала орудувати.  Якби не залежність наша з вами, ми б такими однобокими ніколи не були.  Ми б з вами теоретиками не хотіли жити.  А взялися за практику першого чоловіка.  Духом оточили себе, знали повітря, воду і землю.  На що була велика надія? На кожен день будь-якого часу, що прийшов.

 

110. І в ньому нічого не робити.  Найголовніше, не розпоряджатися природою.  І її не примушувати, щоб вона давала свій прибуток, і нею як своєю в будь-якому місці розпоряджатися.  Ми з вами можемо купити, можемо продати.  Один час хвилимо, як придбаваємо.  А коли не треба, коримо.  Хороше, пахуче, смачне – на стіл.  А непридатне – зі столу.  Тепле треба, а холодне не треба.  Як же так, що ми з вами любимо хороше, красиве, а не любимо погане і некрасиве.  Живемо ми в суспільстві одному там, де живуть люди багаті, бідні, середняки. Всі люди за рахунок землі, що навколо села.

 

111. Користуємося трьома смугами.  Одну оремо восени, під зиму під сніг кладе будь-який хазяїн оранку, крім бідняка.  У нього сил на це не вистачило, він без цього залишився.  Йому міцну з під толоки наволоком, як це роблять інші.  Весняна дільба стернових посівів.  Чисто добре зорана стерня.  Чоловікові небагатому випало щастя цією землею скористатися. Він її посіяв наволоком, та й до цього дощик вчасно пролив, у нього зародило. Він не знав, що з цим врожаєм робити. Сил не було зернятко чисте зробити. Це жахлива картина між людиною і природою.

 

112. Вона допомагала зробити багатше через придбане діло. Вона чоловіка не готує, а примушує, він у цьому втрачається. Хороше, багате ніколи не створює хороше, краще, ніж було. Швидше від усього розсипається будь-якими засобами, як у природі чоловік, що народився. Він зі своїм здоров'ям лізе вгору, хоче ще кращим зробитися, здоровішим від іншого. Це у всіх така думка зародилася. Вона не стоїть на місці, він сили кладе на це, щоб зробитися розумнішим, здоровішим і красивішим. Але успіхів цього не доводиться отримувати. Заважає цьому чоловікові природа.

 

113. Вона за це все не заохочує, а навпаки, звеличує і відразу вниз посилає. Природу не обдуриш і не проведеш. Вона народжує якості недарма. Перший чоловік був таким природним, незалежним від неї. Вірив і надіявся на те, що було в неї. Саме пробудження одне для всіх, це холодне і погане. Вона не захотіла продовжувати через свою слабкість. Життя припинилася, зайняла цю дорогу смерть. Чоловік другий не хотів першому чоловіку  наслідувати, а пішов по природі шукати життя. А вийшла смерть ворог, зустріло незнання. Хто боїться, той не живе, вмирає від цього. Хіба холод людині не любити, і не робити те, що робилося небувало чоловіком.

 

114. У природі захопив перший життєве, а не мертве. Ми з вами не підтримали першого історичного чоловіка, хто сильний був жити. А пішли слідом за другим чоловіком, хто порушив. Зробив собі село, хатами населив, городами наділив, іншими тваринами збагатив. Чого тільки немає у цього господаря. Є в нього живе і мертве, що й допомагало в житті, і заважало. Примушувало чоловіка щодня трудитися, робити те, що треба було в житті його. Ми огородилися землею, вона нам стала давати всі свої можливості, у нашому важкому труді плоди. Вона нас, людей, примусила на ній робити інструментом грядку.

 

115. Моя була робота людська знаходити в цьому всьому життя. Із землі все бралося, земля все давала, чоловік на ній все робив, розвивав сам себе. З хутору робив село, з села місто. З бідного господаря росли багатії, з багатіїв виходили пани великого звання. Пан економіст, у нього була, найголовніше, лежала нерухома земля, він був господар її. А навколо її були безземельні люди, яким треба було придбавати хліб, чим жити. Треба була земля, чоловік її брав, обробляв, і робився господарем, що йому одне давало розвиватися, багатіти. І в цій справі губитися, тобто здоров'я втратити. Це вже привело незнання. Чоловік захворів, похворів, похворів, і помер назавжди.

 

116. Це не життя чоловіка в цьому ділі. Ворог напав, відібрав чоловіка. А ми з вами не для цієї справи загородили садибу, поставили на розі дім. У будинку ми зробили чоловіка, він у нас народився. Ми його у всьому своєму зробленому. Народився і зростав, довго ніжками не ходив, а потім пішов. І буде ходити один час свій, а потім помре. Адже був такий початковий час, в якому чоловік за своє все те, що він робив. У нього виходило добре, він не хворів, не застуджувався. Жив він надією, вірив природі, вона його берегла, як око. І хотіла, щоб він жив так, як це було. На першому чоловікові ворога не було. Перший чоловік з другим чоловіком не зустрічався. Чоловік перший жив, радів, ніколи не хворів.

 

117. Стихії ніякої не було, смерті на чоловікові не розвивалося через дух у природі.  Він нічого не робив шкідливого.  У нього самовільного захоплення не було, зброї ніякої.  Одне тіло було, якому тоді нічого не було потрібно: ні одяг, ні їжа, ні житловий дім.  А він же жив.  Як він жив, але людей не садив на землю для того, щоб вони народилися, пожили один час і померли.  Це спочатку не народжувалося.  Народилася смерть вже через другого чоловіка.  Вона примусила сама собі вірити першого чоловіка, робити не на користь свого здоров'я.  Вона цього в природі не знала, і не могла знати, що у неї в утробі зародиться дитинча, а вона його повинна народити важко.  А от ростили обидва.  Вони хотіли, щоб їхнє дитя робило те, що вони робили.

 

119. А вони вже порушили своє раннє життя першого чоловіка, хто цього всього не потребував, жив силами своїми.  У нього також були ноги, він на них ходив.  У нього були руки, він ними нічого так не робив, що робить зараз.  Були очі, так вони не дивилися, як зараз.  Він ними далеко не бачив, а те, що було перед очима.  Слух вух був багатий.  Рот був, але їжі ніякої, крім як жив і милувався часом.  Дочекався такого стихійного часу, чоловік з чоловіком зустрівся на ліжку, що вічно не знаємо, і на ньому всю свою систему він розвинув.  Йому не одна хата в житті треба була, і не одна будова, без якої він не зміг залишатися в житті.  Він прибудовував, і росло одне за одним.  Він хотів, щоб його господарство всюди росло.

 

120. І показувало те, що було треба.  Люди на землі розмножувалися за рахунок природи.  У них було одне, друге, і було третє.  А от найголовнішого не було.  Він хотів, і всі свої сили клав мати, а йому природа не давала.  І не дасть за його провину, він неправильно став робити у себе.  Хіба чоловік не народжений у природі, вона його своєю властивістю зустріла.  Винні батьки, заклали насіннячко в піхву.  Все це наробив другий чоловік.  Йому важко було, що перший чоловік себе тримав по-своєму по природному, не хотів її закон порушувати.  А другий чоловік, що прийшов на допомогу першому чоловікові, хотів.  

 

121. Другу людину, її підіслала природа в допомогу першій людині. Вона стала жінкою вчити, як і зазвичай жінкою робиться. Через неї багато чоловіків свого не досягає. Дружина є мати дітей, вона їх виходжувала в утробі, вона їх і народила на білий світ. Але от виховати, і досі вони в цій справі плутаються своїми вигадками, цяцьками і хімією, своїми руками. Не пробуджувалися, а через це діло, що вони дитині робили, вони утомлювалися. Ми, батьки, матері, за цим побігли. Думали, що доженемо, що це треба буде. Наша з вами думка одна – цій маленькій дитині зробити в житті легке, хороше.

 

122. А виявилося не те. У процесі всього життя ми з вами ворога на дитині створили. Наше з вами незнання. Ми цього навчилися і зробили те, що вийшло. Ми не знали, а зробили нашу захисну сорочку, на живе енергійне тіло наділи. А шматком хліба з водою нагодували. Це не тепла сторона, а холодна. Не порятунок у житті і не задоволення в житті. Ми не попросили дитину, а примусили все це робити, що йому в його житті шкідливо. А раз дитя цим оточило себе, вже не користь у житті, а природна шкоду. Це те, чого ми дитя навчили робити, не порятунок у житті, а турбота одна.

 

123. Вона нашого новонародженого чоловіка примусила втягнутися в діло. Він робив те, що шкідливо нам усім. Ми в природі думаємо і робимо те, від чого в житті нам усім буде погано. За свою роботу, яка робиться нами, ми один час будемо покарані тим чоловіком, кому буде довіра від природи зроблена. Вже частково дії відбулися в побуті. Садив мене в 1951 році Сталін, Берія. Вони мене запроторили до Ленінграда, посадили в таку лікарню, і там тримали під режимом лікарів. Я зі своїм загартуванням до природи, а вони до мене з ножом. Кажуть мені: «Ти знаєш, куди потрапив».

 

124. Лікарня Ленінградська – це місце для політичних людей, для ворога уряду. Я був вилучений, і тоді за таку справу, як і зараз. На мене накинулися за те, що у мене народилася думка. Так думалося, я повинен приїхати в цю лікарню. А в ній радянські вчені лікарі до такого хворого, як мене за мою пропозицію зробили. Я якби знав, що зі мною, з таким чоловіком, вчинять так вчені, як довелося на живому факті між собою і ними бачити і чути. Я у своєму тілі їм підніс героя, сам себе поставив, і говорю. Милі ви наші вчені люди, я своїм вчинком не хотів вас образити. Що в мене така думка зародилася, я тут нітрохи не винен у природі. А ви самі знаєте, одне ніколи не буває в нашому такому важкому житті в природі.

 

125. Ми її самі зробили на самому собі. Ми розвинули цю справу, і в цій справі сильно помилилися. Нас природа за це своє переживання стьобнула. Я зрозумів це, і почав тікати від цієї справи. Знайшов я такі якості в природі, ними обгородився, як істиною. Загартувався, стояв перед ними новим свідомим чоловіком, у природі переможцем її. Я в них попросив вибачення. І ввів себе в житті, як такого небувалого нового чоловіка, хто залишив усе позаду. Залежного в природі чоловіка, хто боровся, воював з природою. А сам за цю справу він потрапляв своїм серцем на гострий рожен. Його примусило незнання йти від природи, і робитися в ній такий вояком, як були між нами давно в історії стародавні воїни.

 

126. Ми про них читали, нам розповідала про це теорія. Був Ісус Навин, хотів свого ворога знищити. І просив криком, зупинявся перед сонечком, щоб воно не заходило, поки він не закінчить свого, їм розбитого ворога. Хіба не було таких вояк, в народі народжених, хто підпорядкував своїм умінням людей, і накидався на безвинних неозброєних людей. У них відбирав своє національне право. Були такі воїни, народжувала природа нашестя татар. Як вони руських завоювали, 300 років були, над ними панували, поки Донський не організував, і пішов війною на татар. Їх розбив, як ворога народженого. Вже Єрмак Тимофійович татар добивав, а сам потонув у річці Іртиш. Був у цій справі Наполеон, хто палив Москву.

 

127. І той помирав від руських, від Кутузова поразка. Невський вояк славився. Суворов гартувався, і гартував солдатів, теж вражав ворога. Але щоб його із зовнішності вбити, як я переміг його, і дав йому нищівну в природі відсіч. Сказав ще Леонардо да Вінчі, художник, вчений: «Проси поради у того, хто може свого ворога перемагати». Я його, як найлютішого в природі, практично над собою переміг. Кажу ученим: нам треба цього чоловіка в наше життя, який хоче нам усім його показати. Ось він є. Це я особисто, Іванов, кому доводилося в 1933 році зустрітися з ученим світом у місті Ростов на Дону. Мене як такого, одного з усіх людей, не таких, як були всі в природі залежні, і безсило боролися з ворогом, з природою воювали.

 

128. Я перед ними стояв і доводив, свої сили над ворогом показував. Просив, благав над цим ділом робити самому. А мені як безграмотному чоловікові не повірили, а взяли свої уми направили. І сказали троє: доктор Артемов, психіатр Покровський, і професор Н. Н. Корганов. Психіатр Ростовського державного інституту, світило, хто сказав на моє народжене тіло так: «Параноя розвиток особистості, шизофренія». Я від цієї хвороби, від цього ворога, що мені створили, ніде ніяк не відмовлявся. А сказати так сказав їм. Перш ніж бути між людьми і природою, чоловіком неповноцінним це буде краще для мене. А потім ми зробимося, практично доведемо, як буде треба боротися в природі з ворогом, тобто з незнанням.                                                               

 

129. Я сказав їм, як психіатрам розвиненого розуму, на їхнє. Тільки я в природі завоюю самого найлютішого ворога, хто нашій людині своїми силами заважав і заважає. І буде заважати доти, до того часу, поки ми не будемо братися за самих себе. Ми ж, люди, оточені ворогом нашим, незнанням. Ми природу знаємо однобоко, і любимо в ній хороше і тепле. А від холодного і поганого, як від ворога біжимо. Я їм сказав. Я з кругозором, знаю добре природу, знаю її добре з усіх боків, і з залежного боку, і з незалежного боку. Ворог не спить, він і наді мною намагається фізично себе на тілі розвинути. Але за мене природа, вона у себе має на це діло якісні природні сили. Вона мене за мою любов так цінує, і зберігає мене в природі, як око.              

 

130. Я добре знаю ворога минулого. А він же не сам приходить до людини. Ми його самі в природі знаходимо і тягнемо до себе. Він до нас би сам особисто в наше тіло ніколи не забрався, якби ми робили те, що для тіла свого треба. Ми не пішли без усякого ворога по своїй дорозі, по якій треба було йти нам усім.   А у нас народилося незрозуміла зовсім для нас така перед людиною робота, яку ми з першого дня народження не вміли робити, щоб маленькому важке робилося.

 

131. Ложка, і та треба була не маленька, і не погана, а хороша, як воно і робилося людиною в природі. Перш ніж доводилося на білому світі жити, треба було придбати зброю, не яку-небудь погану. Кожний чоловік від цієї справи біг, а наближався до хорошого. Звареного супу або борщу, та до спеченого білого пшеничного хліба в буханці, котру пекли в печі, розжареній у вогні. Цим чоловік так скоро наїдався, у нього на це діло апетит був, перед таким хлібом апетит розвивався.

 

132. І тільки він цього хліба в свій шлунок напхав, повний робився. Туди треба була потім холодна вода. Її чоловік пив для задоволення, щоб це все, накидане своїми руками, там всередині киснуло, перегоріло. І зробилося непридатним бути в тілі, найгірше. Не те, що було тоді, коли кусали, жували, зі слиною і повітрям ковтали. Це було таке фізичне в тілі діло, треба було досита наїдатися, а водою запивати. Все це робилося чоловіком за його міркуванням, добре і тепло ставало йому від цього.

 

133. Це ж хімічні властивості, зовсім мертві, зроблені майстринею, якою-небудь практичною кухаркою, яка в процесі цього всього сама себе навчила це робити. Нічого ти не поробиш у цій справі, якщо їй на віку довелося людей інших цією їжею годувати, яку вона робила зі зброєю в руках. Там не обходилася без усякого ножа. Вона мала право розпоряджатися всією природою. У неї під руками не одна картопля чи вода, з чим доводилося робити якусь суміш, щоб перед чоловіком, перед голодуючим стояла чашка, наповнена якимось запахом. Вона для людини була потрібна поповнити своє порожнє місце, в якому не стояло на одному місці, а вирувало. І робилося після всього зовсім непридатне таке в запаху.

 

134. Тіло людини було в той час непоганим зовсім огороджене. На ньому було чистеньке новеньке, тільки що зшите кимось. Це сорочка, вона його в цій справі примушувала сильно радіти. І перед усіма, як найкращий заслужений в цій сім'ї чоловік, чим він гордився. І хвалився своєю красотою перед іншим чоловіком, хто в це все зроблене втягувався. І став робити те, що чоловікові зробилося від іншого чоловіка добре, краще не може бути. Коли людина людину своїм лігвищем примушує сильно і солодко відчувати, це робилося людьми для своїх статевих зносин. Задовольнялися вони двоє, самець і самка закладали зернятка для того, щоб у природі народилася людина. Чоловік через його діло один час помирав, коли з нього виходила з члена плоть, у чоловіка губилося відчуття.   

 

135. Він тоді в цю хвилину робився сам бабою, а в цю хвилину потрапляла в матку плоть. Якщо це було потрібно, то після чого зароджувався чоловік. Як його народила мати? Вона його дев'ять місяців проносила у своєму животі, зберігала. І за допомогою повітря і води земля цього чоловіка притягнула. Він став жити, і тими правами користуватися, які були між людьми в природі. Він потрапив в умова інші, можна сказати, незрозумілі. Він недарма закричав. Ми його голос почули, подумали самі: це він просить у нас одяг з їжею. Ні, він на це діло не претендував. Він був живий енергійний і міцний у тілі хлопчик. А ми йому свою практику стомлюючу представили. Багато років думали, а робити не переставали. Все робили, і вчили самі, до того часу ми вчили, поки ми не побачили перед собою цього хлопчика не таким, як він народжувався природою.

 

136. А ми для цього не один день робили над ним практику. Вчили його, як буде треба залишатися один час у хорошій чистенькій, новенькій сорочці. Одна принадність була дивитися на цю красу, на цього убраного у форму фасонну. І як він навчився сам за допомогою батьків з повітрям ковтати. Згодом не оправдалося це діло, і замазалося, і стало смердіти це все одіяння, і сам став смердіти живий хлопчик. Це добре, що мати від такого запаху не відмовилася, а взялася за цим ділом сама дивитися і виходжувати. Та водити це дитя до дорослого, і йому як дорослому шлях доріжку показати. Ми так робили, ми так робимо. Ми і будемо так робити завжди з такими дітьми, яких ми самі народили і ростили доти, поки він зміцнів. Йому роки такі прийшли. Ми його до часу прогодували, та до розуму довели його так, як всіх живих людей у природі поставили.

 

137. Він зараз перед нами стоїть, робить те, що йому було в житті цікаво. Але від одного він не пішов, від свого дня, в якому він своїм тілом застудився, захворів. Його народили самі люди, але не навчили його іншому, не такому, за що ми всі взялися і робимо по залежному ділу. Робимо те, чого не треба було робити. А ми цього діла самі навчилися. Ми якби знали про іншу не таку дорогу, по якій всі пішли. І ніхто з нас не зачепився за життя так, щоб залишитися в житті, щоб не померти. Такого діла ми від природи не отримали. А от цього діла, що зацікавились, ми з вами навчилися, як буде треба в природі придбавати одяг, їжу та житловий дім. Цим чоловік покористувався, пожив один час, а потім залишив своє здоров'я, а сам пішов з нездоров'ям у землю.

 

138. Хоча і недобре це все, але в природі це все вийшло на людині. Він не жив, а взяв і помер. Все це наробила в природі залежна сторона, в якій розвився цей ворог. Він хворобою завадив в житті чоловікові, через що помер чоловік, його не стало в цій справі. А зараз народилася чоловік один з усіх, хто із цим ворогом впорався. Знайшов, які для нього треба мати засоби, щоб він більше не з'являвся. Треба нам усім переробитися в природі на інших, на нові шляхи, щоб чоловік в природі жив не так, як він жив до цього часу. Йому знайшлася нова дорога, не така вона, як зараз знайшли і вводять в життя людині. То була залежна, самовільна, убивча і злодійська. А тепер треба все закинути, відмовитися від своєї неправди, що ти є чесна людина в житті.                  

 

139. Ти ж вбивця часу. Коли тобі добре, ти на завтра запасаєшся. Хочеш, щоб день інший був такий хороший, як учора. Ти по ньому ходив у тільній сорочці. А зараз день прийшов такий, хоч кожух одягай, вже тілу не той запах і не так легко.  Я ніколи не чекав цього, що мені довелося бачити. Це перша спостережна палата хворого, що надходить. Як робиться з усіма? Купають, і надягають на тебе як хворого білизну. За просьбою моєї не погодилися в цій лікарні, щоб я ходив у своїх трусах. Я всі свої сили на це клав, і намагався атмосферу між мною і лікарем змінити. А на мене, як на політично неблагонадійного, весь персонал з адміністрацією дивилися, і зі мною вели розмову.

 

135а. Я думав весь час, як хворого поклали. Лежу, а у самого думка: що ж буде, як з хворим чоловіком. Яка розмова, і чим будуть мене, і для чого лікувати. І що їм для цього діла відповідати. Я себе їм так поклав у цій палаті, як і всі тут лежали. Нічого не говорили один з одним, проходили такий перший карантин 11 днів. І я лежу, на прізвище викликають. Прийшла і моя черга на те, щоб у мене для аналізу взяли кров. Я думаю: навіщо, якщо я в цій справі нічого не потребую? У мене все гаразд, я так думав. Мене лікар буде викликати, і зі мною почне, щодо моєї хвороби буде розмовляти. А я йому буду розповідати, як це зі мною в житті вийшло. Але моя думка марно сама зосереджувалася.

 

136а. І хотіла своєї зробленою практикою, яка для цієї справи. Я був у цьому ділі. Але мене, як ворога народу. А у мене моє загартування, яке я у себе здобув. Це мої в моїй справі труди. Я для цієї справи загартувався, зробився в природі через свою роботу, яку мені дала. Я знайшов у природі ці якості. Цього мало, що я в природі не застуджувався і не хворів. Це мої були якості, чим я перед усіма хвалився, як небувало новим чоловіком. Я думаю одне, а виходить у лікарів інше. Їм треба кров, вони для цього лікарі, медичної спеціальності психіатри. Що вони можуть сказати на моє все бажання. Я хотів, щоб лікарі погодилися зі мною, і не стали брати в мене кров. Я в кабінет зайшов бадьоро, як і завжди в будь-який кабінет заходив, і відповідав про загартування.

 

137а. А мене Введенський Микола Миколайович в інституті імені Сербського проявив за мою небувалу здібність. Я свідомо перед ним своє тіло, як загартоване. Тримав мене, як того, що ходить по снігу, по такому холоду в нетоплених палатах. Я у нього терпів без усякої захисної сорочки. А ви знаєте, як холодно живому тілу. А тоді були з нашого боку. Ми були у нашій справі на війні ворога. Але ворог був дуже сильний і озброєний, відступав для нас важко. А я вважався, з точки зору вчених, хворою людиною. Мене за ростом треба було на війну взяти, але акт Введенського від себе всіх людей гнав. Мені його на руки сам інститут не давав. У Ростовському обласному відділі здоров'я лікар Шней був заступник завідувача обласного відділу здоров'я, добре мене знав з точки зору загартування.

 

138а. Я його попросив, щоб він затребував про мене висновок самого Введенського. Шней не відмовився, затребував. Йому відповідають Актом, він мені копію дав на руки, від кого треба всім бігти. Я за те, що ходив по снігу і по морозу, по холоду в трусах. Я не боявся ні з ким зустрічатися, мене вчила обстановка. Я вчився писати, і, найголовніше, про правду. Мене народ просив, щоб я поїхав у Москву, і звернувся до Сталіна, як вождя і генія всього народу. Мені було доручено народом сказати про військовий такий важкий час. Треба було так зробити, між двома розвиток ворога, і той сильний, і другий не відступає. А у мене народилася на це мудрість допомогти обом сторонам.

 

139а. Мені обидві сторони не треба, треба до однієї якої-небудь сторони звернутися. Для мене більше нічого не треба. Мене треба просити. Коли упросить мене якась сторона, то виграє. Мене попросили безвинні люди, які не хотіли, щоб війна тривала. А ви самі знаєте, коли людину ображають, він з цієї образи вилазить, вони ніколи не прощає йому, як ворогові нападаючому. Я Введенського, як психіатра академіка, світилу Радянського союзу, щоб він узяв на себе, як психіатр. І звернувся до Сталіна для того, щоб йому дати пропозицію таку.

 

140. Зробити не перемогу над ворогом, а дружбу з ворогом. Подружити, і міцно дружбу укласти між двома сторонами. І пробачити за все це тій людині, хто цю бійню почав. Я просив Введенського, щоб я в цій справі виявився помічник. Знаєте, що мені Микола Миколайович Введенський сказав: «Мене теж Сталін визнає і покладе сюди». Де я за цю справу лежав. Не боявся в цій установі з лікарями розмовляти. Я від народу посланий для того, щоб хороше між ворогом зробити. А мене як такого хворого, за мій цей висновок, що я такий знайшовся помічник.              

 

141. З ворога зробити друга. У мене тільки було на цю справу. Я тільки був цьому всьому ініціатор. Але мені за це все приписали неосудність, вона мене оточила. Я з цим актом приїхав до Ленінграда. Мене спочатку зустрів лікар Андрій Павлович Майер своєї справи. Він мене приймав не як загартованого чоловіка, а як ворога Радянської влади. Я до Андрія Павловичу, як до близького радянського лікаря. Став його просити, щоб він на мені спочатку вивчив хворобу мою. Точно визначив за моєю поведінкою та зверненням моїм між усім лікарським персоналом.

 

142. Я був такий для нього один, у кого, як не винного в усьому, проявилася просьба, щоб кров не брали. Він мені багато не говорив, а сказав: «Ти знаєш, куди потрапив». Я знаю, що мене люди вчені не розуміють, і не хочуть мою діяльність зрозуміти. Я від цього несамовитого діла стою зі своїм тілом дуже далеко. Який я неосудний чоловік, якщо я запропонував таку пропозицію зі своєї такої роботи, що нам, всьому народові, треба Учителя для того, що він нас усіх вчив. Щоб ми вчилися у нього для того, щоб обов'язково в природі навчитися так, як навчився я, Іванов. Добре знаю, куди і за що потрапив. Тільки Андрій Павлович мене, як ворога, зрозумів.

 

143. Йому треба кров, він по крові визначає стан. А тоді Сталін усіх таких прибрав, особливо мене, у кого державна безпека розкрила в процесі моєї практичної корисної роботи людям. Я хворим допомагав. А акт, мене Введенський прибрав до рук. Я кажу їм, що це, що роблю, моя сторона біла. А вони мені зі свого боку кажуть, що чорна. Я практично рвуся до природи, а вони мене вважають хворим. Я бачу їх, але вони мені не вірять, і не хочуть розуміти, як я хотів. Я вже тоді про це саме писав.     

 

144. І пишу зараз про природу, найголовніше, про людину, її здоров'я, життя. А як же я не буду про це писати, якщо це є правда одна для всіх. Я ці сили знайшов у природі, розкрив таємницю, яка виявилася не в природі, а в самому собі, в людині. Лікарям треба людина хвора. А такий, як я, їм не треба. Вони для цього збудували лікарню, яка тримає у себе таких людей. А може за нездоров'ям гірше. 900 осіб чотирьох етапів, де всього набереш, життя і смерті, без чого лікарня не буває. Пам'ятаю, самі хворі оточували себе спостереженням через вовчок.

 

145. Ми лежали в першій спостережній, де діагноз перевірявся.  Я був між ними одинадцятий.  А в правій стороні в кутку лежав, його називали капітан служака.  Він придумав по старому воювати з нами.  Вночі, коли хворі спали, він піднімається, бере свій черевик, і ним від себе вправо одному сонному розбив обличчя і другому.  Я цю картину в цій справі розгадав.  Він нам усім порозбиває морди, а ми будемо без усякого спостереження.  У мене народився свідомо самозахист ображеного чоловіка.  Я за ним дивлюся, спостерігаю.  День спить, а ніч воює з людьми.  На четвертому чоловікові я йому його апетит зігнав.            

 

146. Він за свій черевик, а я за свій.  Він іде до хворого, а я навпроти нього.  Не для того, щоб побитися, один одного побити.  Цього я не допускав у себе, я не з таких був, але попередив.  Я йому кажу: куди ж ти лізеш?  Він мого вчинку послухався, і не став більше робити цього.  Після чого цього капітана від нас прибрали.  Куди вони його поділи, я більше з ним не зустрічався.  А нас усіх за своїми заслугами визначили.  Я потрапив до політичних    проти політики, до таких людей.  Сиділи різні люди, але я їх знання і вміння сам себе показувати своєї ввічливістю не боявся.  

 

147. А намагався прослухати, що ж він знає, і що він робив не в лікарні, коли був на волі.  Він був не такою людиною, як я сам себе тоді показував.  У мене були здібності на все, у мене було дійсне здоров'я.  Кому доводилося низько кланятися за це діло, яке я в природі зробив?  Йому треба.  А природі такій, як вона була переді мною.  Де б я не був, вона зі своїми такими днями одне тільки самозбереження підсилала.  Я на ногах тоді вже зрозумів, що вони в мене довільні служать користю.  Я ніколи ніяк не йшов до лікаря, за допомогою не звертався, собі в цьому вважав приниженням.  Але розмову вів.  Вони думали на мене, що це чума.  Я йду в баню командою по кілька чоловік з 11 відділення.

 

148. Старався завжди не заднім, а переднім.  Любив і люблю швидко бігати, що мені в цьому ділі дуже допомагало.  Я був не задумливий.  Посадили, але нехай посадили, тільки за що посадили.  Мені тому ніхто не вірив, що я такий.  З лазні виходиш, у мене весь одяг летить геть, а я роблюся в одній білизні.  Я до зимового холоду, хочеться холод Ленінградський випробувати.  Я його там з великими труднощами, старався по снігу роззутим пройтися.  Це мій був для життя дух.  Мене оточували такі охоронці, яким я, крім хорошого, нічого не чинив.  Моя була на прогулянці швидкість.  Я любив пробігти так пробігти, що-небудь такого сказати.  Я пішов вже, кажуть.

 

149. У мене там моя думка даром ніколи не проходила.  Я був відданий одному – природі, вся моя мрія була в цьому.  Мене в цьому ніхто з усіх не міг переговорити.  Я був один з усіх вогонь, з вогнів вогонь.  У мене десь про це бралися слова.  Я був усій справі протилежний.  Я тоді не розумів, що з себе представляє для будь-якої людини залежність.  Я так природу не знав, як доводиться її знати зараз.  У мене тоді кругозору не було.  Я був безсилий з ворогом боротися.  Не знав, що робити, щоб ворог до мене не прослизав і до іншої людини.  Ворог поки сам в природі через наше зроблене діло сильний напасти на чоловіка, і йому вчинити нестаток.  Я тоді з цим ділом не розбирався.  А зараз в даний час ідуть по природі.

 

150. Тоді вони на місці не стояли, рухалися.  Роки росли і на мені, і також на інших.  Щоб своє наявне здоров'я втратити, як інша людина,  цього у мене і зараз не трапляється.  Тоді мені було піввіку.  Найголовніше, я був чоловік.  Не думав я про життя, про природу, щоб з нею довелося боротися так, як усі люди борються.  Я себе в цій справі відділив, і став на арені не таким любителем у житті.  Я не любив неправду яку-небудь на собі розповідати.  Моя душа і серце – це природний дух, холод і спека, без якого я ні в якому випадку не залишався і не залишуся.  Йшов я попереду всіх, і буду своїм здоров'ям йти.  Для того це все робив, щоб не сказали на моє тіло, що воно не загартоване.

 

151. У мене тіло одне, воно завжди таким і буде.  Йому зносу ніде не буде, воно робить.  Те, що зробив я, це для всіх є благо.  Сам лежу в цьому місці, а у самого лазить думка по тих місцях, куди я зі своїм тілом намагався потрапити.  І там на цьому місці що-небудь таке для всіх оточуючих, з ким я зустрічався, і з ким старався розмовляти про моє, всім зроблене в природі.  Я чоловікові будь-кому, хто б він не був, з душею, з таким серцем старався.  Тільки те, що я зміг сам зустрітися.  Не сам, а з нашого всесвіту в атмосфері в природі з будь-якими почуттями зустрічався, зустрічаюся, і буду таким зустрічатися на будь-якому місці в природі.  Я одне – в ній своїм тілом терплю і переживаю, як ніколи ніхто.

 

152.  День сьогодні, скажемо, між нами ясний, хороший і теплий.  А чому він повинен на завтра сам себе змінити не в кращу сторону, а в гіршу.  Ти ж є чоловік, кому ця кліматична погода своєї чутливістю заважає.  А щоб вона мені завадила, цього я перед собою такого випадку не бачив.  Кажуть про мене люди різною мовою, але щоб точно знати про мене, у них таке не складалося.  І ніколи він сам про мій характер не узнає.  Він мене знає, як чоловіка такого.  На нашій землі ніколи такого сина природа не народжувала, щоб у нього такі сили народжувалися, як вони у мене представилися.  Я зараз лежу в Ленінграді в такій лікарні, в якій міг себе втратити моментально.  Але я знав, я й пильнував побувати там, де не ступала ще нога людини.

 

153. І зробити те, чого ніхто не зміг зробити, я вмію. А раз я вмію, то тоді для всіх все. Людина лежить удома в ліжку своєму, мучиться своїм ворогом, своєю хворобою. А допомогти ніхто не навчився, щоб його ворога прогнати. Моя тільки здібність, вона проганяла і проганяє, і буде проганяти з колії розвиненого ворога на будь-якій людині. А ми його за це тримаємо. Природу не обдуриш, вона нас обдурить. Не вірите силам Іванова. Повірте, це стихія правильна робиться, у неї руйнівні частини на землі. Це землетрус робиться через наше незнання. Люба хвора лежить, ніхто не може її від цього ворога. Ми з ним не можемо в природі зробити. Відмовтеся від цього діла.                       

 

154. Ми з вами недарма пісні співаємо різні, і створюємо різного роду танці. А як був між нами в природі ворог. Він на мені недарма визнаний, і я лежу тут правильно. Мої сили – це сили всього нашого народу. А у них немає того, що треба для нашого життя. Ми помилилися тримати, і ми тримаємо. Хочемо на ньому довести, що він є ворог всього нашого життя. Він нам в природі не заважав і не заважає, наше не привласнює. А робить те, що треба. У холоді тримати, як себе тримає незалежність. Вона знайшла те, що буде треба для продовження в житті. Якщо нам природа ці якості відмовить.

 

155. А ми з вами повинні їх знайти. Нам залежність не дала нічого подібного, крім тільки кожну людини примусила по природі шукати для себе хорошого і теплого дня. І в ньому один час розв'язним пожити, та задовольнятися плодами, що зародилися. Це наше з вами бажання і любов своє вживати, що нам хочеться. Свою потребу задовольнити. Ми для цього живемо, і робимо по природі свою залежну розвідку. Вона нам відкриває своє природне джерело. Особливо нам дає наша земля. Ми знаємо, що робити над нею. У нас для цього є зроблена нами машина, поставлена на колеса. І заведений мотор, і осідлана людиною, щоб нею робити те, що нам потрібно.

 

156. Щогодини ми про це діло повинні знати, і не забувати про свою щорічну підготовку. Ми своїм розумом від себе женемо час один, а інший ми тягнемо, що нам дає прибуток. Ми цим часом цікавимося, з ним кожен раз зустрічаємося, і в ньому ми без усякого праці не залишаємося. А скільки нам у природі доводиться за кожен день нового приходу. Ми намагаємося в ньому свій улюблений труд заложити. Ми з вами для цього живемо, для свого тіла справу робимо в природі. Ми ж у цьому залежні люди програли, всі ми померли. А от щоб жити, цього ми не завоювали. А дорога є, по якій доводилося нам усім іти. Ми не хочемо заразу видаляти хворобу свою, тобто незнання наше, як буде треба зустріти найхолодніше і погане.

 

157. І до нас звертається Іванов. Вже 33 зима мною зустрічається. І проводив я їх з хорошим переживанням. Йде зима останнього часу 1966 року. Початкові холодні дні, вони будуть цього року в останніх числах. Розгориться для людини залежної ця холодна, в морозі, в снігу зима. Вона мною ніколи так не приймалася, і не бачила такого чоловіка, хто не став вірити старому. Від хорошого і теплого прийшов до холодного і поганого. Це робиться ним, незалежним чоловіком. Він вже готовий зустрітися з усіма зимовими холодними, в снігу та морозі днями, якими б вони не були в природі. Я, Іванов, готовий у будь-який час бути без усякого самозахисту, і нічим не задовольняти тіло.

 

158. Без усякого житлового дому. Цього жоден залежний чоловік не намагався спробувати, і зробити те, що зробив я цю зиму. У природі на землі між повітрям і водою живе два чоловіки. Перший з них є незалежної сторони, а другий залежної сторони, кому всі люди наслідують і живуть разом. Поки користуються правами своїми. Для них природа поки не пізнана так, як доводиться знати людині. Без ворога залежна людина не залишається. Як він прогресував між людиною всередині і ззовні, так він і буде прогресувати за рахунок свого незнання. Що будете робити в природі, щоб не було між людьми ворога.            

 

159. Як він був у залежного чоловіка в природі, так він і залишився. Ніяка особливість у цьому не допомогла. А от незалежний чоловік зовсім інший, і велика різниця між ними. Залежному чоловікові треба, а незалежному не треба. У залежного своє власне, вибране по любові своїй місце. Для цього він його обирав, і на ньому розташувався, щоб чого-небудь з усього робити. А незалежний чоловік цим навіть не зацікавлений. У природі захоплений, свого імені йде день свій. Залежний від нього чоловік народився, щоб на землі жити і користуватися правами всіма. Пожив, поласував, спробував. Не отримав у цьому удачі – переходь на інше.

 

160. А навіщо так жити, як себе примусив другий чоловік, залежний у природі. Хто не вчився жити без шматочка землі. І без одного вдиху і видиху повітря. А воду, як щось, направо і наліво розливають, миють і полоскають. А сам боїться залишатися без цього всього. Вважає: якщо він не буде користуватися цим усім, він себе в природі передчасно втратить. Для залежного чоловіка треба не одна земля, яку він до себе привласнив. І на ній, як власності, став все робити для того, щоб у цій справі один час пожити та подумати. А потім зробити у себе яку-небудь цяцьку, нею покористуватися один час. А потім і вона свою форму змінює, і людина в цій справі змінюється.

 

161. Йому ця залежність не допомогла, а сильно перешкодила в природі так жити. Як вона сама себе примусила чоловіка своїм неживим обплутати. Чоловік таким не народжувався, це він у процесі свого життя придбав. Він не хотів дружити з природою. Сам себе вкутав, сховався в дім там свою таємницю робити. А собаку, друга людського, залишив на подвір'ї. Нехай вона береже мене в холоді та голоді. Хіба б вона з ним не погодилася разом бути і в холоді, і в голоді, і в хорошому теплі. Але чоловік не хотів з нею дружити, не став їй вірити, пішов у своє зроблене. Не став дружити, жити так, як вимагала природа. Разом удвох залишатися.

 

162. При будь-яких чотирьох сторонах пожити, як жила. День і ніч терпіла без усякого свого власницького самозахисту. І не мав у себе ніякого запасу для задоволення. Хто це діло зробив? Сам залежний чоловік. Я перший початковий раз у житті пустив у хід свою розвідку для пошуку на собі іншого. Мені підказала природа про цей небувалий в житті випадок, чим чоловік примусив себе оточити. Йти став від природи, не став вірити другу по життю своїй собаці, яка зі мною зустрілася. Я її не бачив у природі, вона мене не бачила. Але я йшов своєю дорогою по бездоріжжю, тримався на північ. А у самого народилася думка просити природу, щоб вона мені в цьому початковому ділі що-небудь з живого показала.

 

163. Природа мене не залишила одного, щоб я після такого прохання залишився один самотній. Вона мені вдалині далеко-далеко показала друга собаку. Залежному чоловікові цього не бачити. І він цього діла не втримався випросити у природи. Щоб вона йому такий живий факт показала, треба було в природі заслужити. Я чоловік незалежний у природі навколо такого простору є в атмосфері. Мене люди залежні мученики, хворі, забуті всіма, безпорадні в природі своїм здоров'ям жити. Я вночі пробирався, входив у природу незалежно, шукав що-небудь у житті в природі таке, щоб в історії було живим фактом.

 

164. Це було в Новочеркаську. Я від нього вночі відірвався і зробився незалежним чоловіком. Я опинився під Грушевською станцією. А дві молочниці на горбах несли по два відра білого кольору молоко в місто. Сонечко тільки піднімалося, і недалеко від них їхав командир кавалерист. Вони коли мене такого в'язня. Мене не знали, а сміх свій розвинули через мене, такого чоловіка, хто ринувся в природу за їхнім здоров'ям, його шукати по природі. Тобто це вже в моїх працях написано. Ця фраза включається для підтвердження одного чоловіка і другого. Я йшов, думав, а вони несли і сміялися. Їм було важко. А я через річку Тузловку перебрався, начебто по посланому килиму. Ні за що я не зачепився. На мене накинувся в цю хвилину зараз же після води густий струмінь туману.

 

165. Я по ньому йшов навмання. Чув голос людської мови, але не розбирався, що їм було сказано. А пташки жайворонки у висоті, вони пісні свої співали, мене в цьому веселили. Я скоро від цього туману позбувся, мене освітило в цю хвилину саме сонечко. Де я опинився? Між рядочками на посіві пшеничного сходу. А я йшов у трусах. Думав, куди йти і навіщо такому незалежному чоловікові? Кому я буду треба? У мене було живе, тільки й надійне тіло свого організму, хто роззутий по бездоріжжю пробирався. І все думав, хто його зустріне такого за видом усього життя. Це йшов, брався своєї думкою від Новочеркаська до Новошахтинська один, без кого-небудь, крім дня. Тихо деколи теплий вітер. Я пробирався вперед, нічого не бачив. Тільки сказав свої слова, звернувся до природи, щоб природа мені, як такому чоловікові, хто кинув позаду всю свою залежність.

 

166. І з нею в степу йшов. Хотів побачити в цьому свого друга. Мені природа і на цю справу підіслали. Я побачив, попереду по путівцю від Персияновки на Родіонівського району бігла сірого кольору собака. Теж вона була незалежна від кого-небудь. В цей час я до неї, її називаю Мальчик. Він послухався, зараз же зупинився, і став махати хвостом. Значить, по природі друг. У обох ніякого запасу не було. Була природа, нас подружила. Я до нього, він мене як Хлопчик чекав. Я перед ним таким виявився в перший раз. Є, з ким розмовляти, і що-небудь таке робити. Мій в дорозі даний природою друг собака Хлопчик. Я без Хлопчика нікуди, а Хлопчик без мене нікуди.

 

167. Я вже всім керую, Хлопчик мене слухає. І туди він біжить, куди я його примушую. Він з доброю душею це робить. Бачить, що пташка з висоти спускається на землю, після свого високого злету хоче сісти. Я Хлопчика посилаю туди, він до неї. Це наше було перше заняття. Ми з ним чимало пройшли з цим. А у мене десь взялася така думка жалості. Я був голодний, ситий природою, і Хлопчик теж. Він не претендував, щоб я його годував. Але я був перед ним чоловік, хто подумав це в степу зробити. А трактор загарчав, десь узявся його моторний гул, і мене примусив туди звернути увагу.  Що це таке? Трактор орав землю під пар не з радгоспу, а з військового. На тракторі сидів червоноармієць, він ним керував. А біля цієї оранки недалеко показався намет.

 

168. Я до неї, моє бажання як тут не виконати. З цього намету вийшов лейтенант, офіцер Червоної армії. Я до нього зі своїм небувалим вибаченням. Йому про все своє в дорозі коротко розповів. Він мені охоче повірив, пішов у намет,  два шматки хліба виніс на прохання моє, щоб собаку погодувати. Собака, не ми були двоє. Це був мій у природі незалежний дар. Я беру ці два шматки, і віддаю їх собаці, вона з ними впоралася моментально. Але після цього перестала мені вірити, і не стала мене слухатися, залишилася при наметі. Я пішов. А ви говорите, це не живий є факт для цієї справи. Я любив природу, але не любив того, що зробилося через нас двох. Я подумав не те, що слід було.

 

169. Тому мені, як незалежному чоловікові, не треба була в житті ніяка хороша, тепла місцевість. Мене оточувало, оточує, і буде завжди оточувати холодне і погане. Я і до цього всього наближаюся. Я один такий, поки немає наслідувача. Є всі люди, мене за це порахували ворогом. А я незалежний найперший той чоловік, котрому не було кінця і краю життя. Я цим добром, цим часом і ділом, як потребує наш залежний чоловік у природі. Йому треба в дорозі палиця, а мені, говорить незалежний чоловік, вона не треба. Я не озброювався, не озброююся, щоб нашого сіренького пухнастого зайця вбивати. Я його бачив, як він від мене такого, як я тоді був чоловік незалежний, хто боявся сам зайця, як би він на такого чоловіка беззахисного не напав.

 

170. І став би заєць своїми стрибками, нікуди подітися. А залежний чоловік на це діло озброєний, він камінням уб'є, а рушницею тим більше. Я зайчику, як незалежний чоловік, слідом криком кричу: «Куди ти біжиш, і навіщо біжиш від мене, такого незалежного чоловіка?» Залежна людина цього не скаже, щоб таким в природі з такою думкою залишитися. У залежної людини таких сил нема, щоб людині хворій яким-небудь захворюванням. Чоловік, залежний у природі, своїм хорошим і теплим цю хворобу, цього ворога розвинув. Він нічого такого не робив, щоб у нього не було ворога. А те він робив, і хотів бачити у себе хороше і тепле на собі через своє діло.

 

171. Чоловік будь-який і кожен своє здоров'я втрачає в хорошому і теплому. Я незалежний чоловік у природі, не такий, як усі люди. Жарко від сонечка – він уже прокладає свою розвідку, шукає в природі вихід, порятунок за рахунок чогось і когось. А я незалежний, цього зовсім не потребую. Прийшло літо зі своїми днями різними, я їх зустрічаю всіх незалежно. Приходить зима зі своїми холодами, з морозними снігами – я їх зустрічаю і проводжаю не так, як усі залежні люди. Хочуть, щоб зимові дні зовсім не приходили. А якщо приходили, то не з такими холодами і не з такою завірюхою. Цього в себе навіть в думці не мала незалежність. Він і до цього всього розвиненого холоду бігом біжить, та не таким одягненим, як ми всі.

 

172. Він одягнений по-своєму. Якби нам, ми б без цього всього померли. А він, як незалежний чоловік, був, є, і буде між нами таким у природі. Ми, люди, з вами не зможемо так жити, і так думати, як думає наш незалежний чоловік. Це Іванов. Хіба він думає один сам це місце захопити в природі, що він робить сам. У цьому ділі він не ховається, а запрошує всіх. Це справа без усяких грошей. Стань збоку, якщо цікавишся моїм, і починай робити, щоб ти став таким, як зробився я. Я уболівальник один у природі холоду, найгіршого діла. Не одягаюся, живим тілом живу при будь-яких обставинах у природі.

 

173. Я маю час спекотний липень, мої дні літні, в яких доводиться моєму тілу пектися в такому атмосферному явищі. Я ці дні не боюся, що вони мене так уб'ють, як вбивають інших людей. Вони хіба не захотіли жити. Всі померлі люди сильно хотіли жити в природі не так, як вони самі себе в цій справі примусили робити. А в ділі самі вони помилилися. Їм не треба було робити, але вони злякалися, що їх, таких   маленьких неозброєних, природа забере і вб'є. Ні, вони не захотіли так жити, як наш Іванов нас учить. Перш ніж чоловіка народити, треба нам подумати, для чого ти його таким маленьким і невмілим в природі виховуєш.

 

174. Ти мати, його народила, але не навчила ти в природі, як треба буде жити. Ми з вами навчилися ще з маленького помирати. Хіба ви, як батьки, не хочете, щоб ваше дитя своє життя в природі продовжувало. Ти ж батько цієї рідної дитини, яку зуміли своїм ділом зробити. Заклали зернятко для того, щоб бути в природі людиною. Хоч важко, але вийшли пологи. Повітря допомогло з водою викинути на нашу землю. Вона прийняла його й примусила по ній повзати. Він усе своє життя продумав та виконав те, що було не треба. А він спочатку думав, а потім робив. А в справі йому довелося помилитися і загинути на віки віків.

 

175. Це не наше батьківське залежне і померле явище на людині. Ось вчення і великий труд, створений мною, Івановим, на благо здоров'я. Своїм особисто здоров'ям, особливо молодим серцем, буду я хвалитися на все природне життя, яке робилася мною. І буде робитися в будь-який час, щогодини і щохвилини. У будь-який час щорічним явищем для нас таких, як ми такі залежні люди, хто не довіряє цьому ділу. Особливо я отакий чоловік в цьому природному житті, яке буде робитися. Я собака та, яку люди не полюбили. За розумну, скромну тварину. Я теж тварина, яка робить те, що всім шкідливо.

 

176. Хіба хто-небудь з усіх борців і вояк хоче себе примушувати, щоб так холод, зиму морозну зустрічати. Як я думаю. Це ніколи ніким не робилося в нашому земному природному, щоб чоловік своїм чистим тілом сприйняв ванну холодного виду. Та ще так думати, так робити без усякої їжі. Я, Іванов, хочу основного не того, що ми з вами всі робимо. З цього всього ми отримуємо, це наша в природі така важка смерть. Діло Іванова – це пробудження своєї думки, яка вела мене з одного по шляху тому, по якому доводиться весь рік загартовуватися. Проходить аналіз щодня, це найкращі почуття.                                                         

 

177. Воно мені дає сприймати струм, електрику і магніт. Одне саме будить явище, в якому доводиться моєму тілу купатися. А коли ти, як чоловік, завжди в цьому купаєшся, то тільки робиться тілу завжди добре. А коли від цього діла добре, то що може бути від цього всього краще. Я знаю, і в природі роблю те, що треба буде. Я спеку приймаю, і холод так само приймаю. Від цього стає в житті, краще не може бути. Ми з вами всі залежні люди, боїмося робити, що робить нам незалежність. Вона так не їсть, як ми всі до одного їжу їмо. Його в цьому ділі розвантаження.

 

178. Хіба не можна буде нам усім цього спробувати. Ми зустрічаємо кожен день різний. А до осені вже готуємося, одяг у нас робиться тепліший та й кращий. А осінь, вона не весна початкова до літа, яка робиться  провідником до теплої пори, до якого ми стараємося легко потрапити. А осінь сира холодна, жене всіх з двору в дім. Люди звикли самі себе ховати від цього діла в теплих умовах, зроблених руками. А як же мені цю штуку на собі відчувати. І робити для свого особисто здоров'я, яке буде треба для того, щоб його в природі ніколи ніяк не втрачати.

 

179. А навпаки, його зберігати шляхом вміння нашого. У цій справі, що ми самі робимо, ми завжди програємо. Що б ми з вами не робили, чого не творили ми весь час для цього, а самі в цьому ділі хворіємо і застуджуємося. Як же так виходить, у моєму тілі ніякого немає, щоб була якась різниця між мною одним і всіма іншими людьми. Вони теж живуть так само, як я живу. Тільки робимо ми між собою різне. Вони без усякої такої зброї не підуть у природу, і не стануть терпіти так, як доводиться терпіти Іванову. Він знає природу, і до неї зі своїм здоров'ям готується.             

 

180. Хіба не можна буде будь-якому і кожному чоловікові це робити, що робив весь час Іванов. Він зимові дні зустрічав і проводжав не так, як ми, всі люди. Людина живе в природі добре. У нього на це народилося вміння це хороше в себе зберігати. А раз у нього проходить час хороший у житті, йому це дає природа, у нього росте це хороше. А раз добре, що може бути краще для людини. А у нього сили є, і думає він в природі це діло розвивати більше і краще. Він ще не пробував жити так добре, як він живе в даний час.

 

181. Він поганих днів у себе не зустрічав. Сам у природі все думає, і щорічно прибуток новий і новий. Він цим прибутком хвалиться перед усіма, говорить усім. Я в природі живу добре, можна сказати, краще від усіх. У мене сила – це розум мій. Що хочу зробити в природі, поки природа мені йде на моє все хороше, додає. Я ще живу, краще не може бути. Все у мене є. Кожен день зустрічаю і проводжаю влітку і зимою добре. У мене немає дня поганого.

 

182. Всі мої дні йдуть такі хороші, як ніколи. Я їх зустрічаю і проводжаю. І той, хто біля мене, по-моєму живе в моєму, не можна сказати, господарстві. Це господарство будується і робить все хороше в природі всім. Всі ми живемо і задовольняємося хорошим. Як нам за це діло хороше не дякувати цьому чоловікові, хто це хороше знайшов і ввів в життя людям. А про погане люди забули, що воно є в природі, і живе між людьми. Мовчить, нікому нічого не говорить. Всі на землі в природі люди живуть дуже добре, і стараються ще краще і розумніше жити.

 

183. Це все хороше розкрив нам у цій справі Ленін, один з усіх теоретик. Так себе навчив добре розуміти народ, примусив своєю силою відібрати у капіталістів, у буржуазії їхнє хороше. І це хороше в природі став усім робити. Хотів народові про це хороше розповісти Ленін. А в цьому народі хорошому виявилося погане. Каплан була чимось поганим ображена цим хорошим. Взяла і це хороше попередила. В упор вона стріляла в Леніна, щоб цього доброго не було на очах у людей, хто в той час жив. Всі слухали і робили добре по Ленінському. Ніхто не скаже погано, крім одного Леніна. Це хороше на людині ранили.

 

184. У природі людьми робилося, людиною вводилося це хороше. А природа мала силу в себе погану цьому хорошому перешкодити, що робили самі люди. Без в'язниці вони не залишалися. У в'язниці сидів чоловік, і сидить з поганими думками до цього хорошого. Хто ввів це все людині кайдани. Ленін про це хороше став розповідати людям. А в людях народилося природою для цього хорошого погане, чим ми хвалилися. Не може бути гірше від цього. Ніяке хороше в цьому ділі не допомогло. Помер цей чоловік, який хотів це хороше між такими людьми утримати.

 

185. Ленін свої сили, спрямовані в народ про хороше, в природі не довів до самого хорошого, як він хотів, щоб люди так добре жили. Як він людям своє хороше всім не ввів. Знайшлася погана жінка, підстрелила. Ми з вами всі хороші люди, живемо добре. Але одного найкращого ватажка в цьому хорошому ділі хороші люди не вберегли. Наше хороше не утрималося. Ворог проліз в хорошу людину, у нього відібрав його хороші сили. І не дав далі хорошій людині, щоб він добре жив, і вчив хорошому всіх. Ворог виявився над хорошим сильнішим, чим хороше на людині, котре жило і робило добре.

 

186. Ленін це хороше взяв на себе. Він не знав, що в природі живе сила поганої сторони, холодна зовсім. Недобре було і Леніну, хто ховався від поганого, як хороша людина, хто хотів сам жити добре, і вчив своїх близьких хорошому. А у в'язниці тримав чужих, в лікарню відвозив стогнати своїх тих, хто в хорошому житті не заслужив хорошу довіру в цьому ділі. На нього напала погана сторона хвороба, ворог людський незнання. Так само, як Ленін, хороша людина в хорошому житті своє життя закінчив через поганих людей. Ленін про цих поганих людей знав, але не застеріг себе від кулі, вона його вбила. А Ленін хорошого не довів людям. Як він хотів, щоб це хороше не вмирало, а жило. Ленін не знав природу, і не робив те, що треба.

 

187. Щоб людині в природі жилося завжди добре, Ленін це хороше в природі не шукав. Він своїми словами не довів, і зброєю не постріляв усіх своїх ворогів, що протистояли, які теж жили в природі добре. А самі у себе тримали в руках цю зброю і нею вбивали хорошого ватажка. Хороша людина від такого замаху, як на неї напало погане, і не дало далі хорошому цьому пожити добре. Значить, природа у себе має дві сторони в житті. Є одна сторона хороша, а друга погана. Для людини є хороше, це залежність є одна для всіх. Ми з вами всі жили, живемо і будемо жити один час залежні в природі. Ми це життя вважаємо хорошим. У нас його поки ніхто не відбере.

 

188. Ми це хороше не вміємо зберігати через наше з вами погане. Що може бути для людини гірше нашої в'язниці? А ми її маємо через те, що нам заважає погане. Ми людям не зробили, щоб було всім добре, як хотів Ленін. Щось примусило людей цьому хорошому не повірити, а взявся чоловік за погане. І сів у в'язницю, став працювати в колонії, де труд не врахований для чоловіка, а насильницький. Ми ж з вами хороше продовжуємо, щодня пісні, танці ведемо. І чуємо про хороше життя. А у поганому житті лежать у ліжку хворі, сидять у в'язниці злочинці нашому хорошому. А природа сила, має стихію, вона погана, гірше не може бути.

 

189. Від хорошого виходить погане. Це наша в хорошому житті хвороба, котру не знаємо. Ворог нашого хорошого життя поки заважав, заважає, і буде заважати доти, поки ми не візьмемо погане і холодне. І почнемо його вивчати так, як це буде нам треба. А ми для цього всі живемо добре, але от коли на нас нападає на наші тіла хвороба ворог людської хорошого життя рак, один з усіх у природі ворог. Йому не знайшли люди хорошої і теплої сторони, щоб від цього ворога довелося хорошій людині в природі відбитися. Ми всі хороші люди, живемо добре, а не навчилися хорошими засобами, щоб між нами, усіма людьми, хорошої і теплої сторони, допомогли цього ворога позбутися.

 

190. Не треба хвалитися, що ми хороші люди, проти ворога озброїлися, і йому дамо відсіч. Хороше і тепле як вмирало, так вмирає, і буде вмирати доти, поки не візьмуться люди за ворога, і не дадуть йому нищівну відсіч. Це зробить все холодне і погане. А хороше і тепле – це залежне вмираюче життя, зовсім погане. А хороше життя виявилася холодне, чим я, Іванов, і козиряю перед усіма, хто живе добре. Він вмирає, я живу погано, але живу краще від усіх.

 

1966 рік 9 липня. Іванов

 

:6607.09   Тематичний покажчик

:Хороше і погане    1

:Холодне і погане    81

:Ворог хвороба   8, 47, 107

:Юстиція    14, 15

:Тюрма    16

:Допомога хворому    17

:Бог людина    25-30

:Моя перемога   33-35

:Залежність   35, 72

:Немає в'язниці та лікарні, виховання 39, 40

:Природа   43, 47, 88

:Незалежність   70, 71, 106

:Серце   71, 72

:Виховання ч.   83, 84, 88

:Здоров'я   98, 171

:Початок життя людини 104, 105

:Залежний і незалежний ч. 105,106,156,159,171

:Перший і другий чоловік 107-119, 121

:Народження дитя залежного 121-123,134, 135, 174

:Ленінградська лікарня 1951р. 124

:Що треба робити 138

:З ворога зробити друга 1941р. 138-144

:Учитель пише  144

:Учитель про себе 148, 149

:Хороше й тепле 171

:Запрошує всіх  172

:Ленін і хороше 183-185

:Дві сторони природи 187-190