Доктор буде лікувати. 1966.05

Іванов Порфирій Корнійович

 

66.04.24 66.05.20

 

Редактор, перекладач – Ош. Редагується з благословення Іванова.  (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. 1966 року 21 квітня написана стаття у  «Вістях»  «Доктор буде лікувати».  Автор зрозумів так, як всі читачі її прочитали і зрозуміли з усього цього написаного.  Не одного Олексія Онисимовича, як медпрацівника, стосується, інших наук.  Успіху досягає лише той, хто шукає, дерзає, творить.  І нехай вчені, практики йдуть різними шляхами.  Нехай експериментують і відшукують нове, лише б це приносило користь людям.

 

2. На цьому можна, як кажуть, поставити крапку.  Залишається лише побажати не одному доктору Олексію Онисимовичу Васильєву і його пацієнтам великих успіхів.  А збоку стоїть поруч загартований у тренуванні чоловік, практик, випробувач на собі в природі всіх наявних захворювань.  Іванов Порфирій Корнійович, 67 років, руський, народився в Луганській області, Успенського району, село Оріхівка.  Проживає в Ростовській області, місто Красний Сулін, Перша Кузнечна, 12. За всім цим ділом, самородок.  Джерело – загартування.  Працюю я один на благо здоров'я всіх.  Навчаюся у природі, хвалюся перед світом.

 

3. Правду свою хочу сказати про самозбереження клітини.  Моє серце здорове, загартоване, молоде 25-річної людини.  Мій вихід у світлі.  Я не боюся ворога, і не боюсь нічого, навіть своєї смерті.  Якби цього не було на мені, життя мого не було.  А то я чоловік землі, дихаю дуже сильно.  Кажу різко не про якесь чудо, а про природне фізичне і практичне явище.  Найголовніше, це чисте повітря, та вода з землею, вдих і видих, снігове пробудження, миттєве оздоровлення центральної нервової частини мозку.  Люблю і вболіваю, але ніколи не забуду про хворого.  Душу його знаю, хочу допомогти, через руки струмом убиваю біль.               

 

4. Це нам не одні слова говорять, а все робиться ділом.  Пише рука владика, ніколи про це не забути, дуже справедливе.  А прохання яке.  Мене треба просити – будеш здоровий.  Кому це буде не треба, юнакові молодому?  Та ні.  Шановні, це світове значення.  Рак виліковується й інші хвороби.  Нам треба кланятися природі, любити її, як велику.  Нам не мовчати словами, правду говорити.  Не хвороба над людиною ролі відіграє, а відіграє ролі людина над хворобою.  Нам треба вчитися у Іванова, розуміти його вчення, щоб не потрапляти у в'язницю і не лягати в ліжко в лікарню.  Жити треба вільно, не лізти на рожен.     

 

5. Буде велика нам слава, самих себе любите.  Іншим, старшим від себе голівкою кланяйтеся низько, і свою ввічливість представляйте.   Ну і життя моє важке для всіх.  Зрозумійте моє терпіння, серце своє загартуйте.  Милі люди, гляньте на сонечко.  Ви побачите правду, своє оздоровлення.  Свій обов’язок таким бути, Переможець природи,  Учитель народу. 

 

Неправда.  Я хотів сильно жити, але не давала природа.  Раніше я працював, а тепер відпочиваю.  Наші вчені люди на мені помилилися сильно.  Визнали свою хворобу параноя розвиток особистості, шизофренія.  Яка моя була молодість, жаліти доводиться її.  Але зате я хвалюся, його ім'я ціную.  Він дорогоцінний чоловік, корисним мене створив.  Мої руки золоті, а розум дорогий.

 

6. Якщо знаєш моє тіло, хвалися перед усіма.  І до мене звертайся, проси мене сильно: «Учителю мій дорогий, дай мені моє здоров'я».  Коли упросиш мене з душею і серцем, ніколи не будеш в образі.  А то ти отримаєш, що слід.  Природа багата мати – повітря, вода і земля.  Найближчі рідні милі незабутні друзі.  З ними можна навчитися для самого себе і для іншого.  Треба буде трудитися загартовуватися в природі, сили волі набиратися, щоб вони були в тебе.  А потім сіяти це маленьке зернятко.  Ми звикли хворіти і застуджуватись самі.  А вчителя на це немає, щоб вчити людей, крім одного руського простого чоловіка.

 

7. Хто свої сили перед усіма поставив.  Не лікаря і не знахаря, а свої особисто загартовані.  Йому хочеться передати нашому народові, самому ображеному чоловікові, хворому, забутому всіма.  Він сильно хоче бути в житті здоровим, але чоловіка не знайшлося, щоб він був такий.  Щоб у житті вболівати і сильно думати, як треба буде йому вміло допомогти.  Він щодня хворіє і страждає про це.  Просить сам природу, щоб вона відчинила ворота для цього самого, щоб людина назад повернула здоров'я.  Що найголовніше в житті.  Їй сказати спасибі за її турботу, за незалежність свою, яка їй допомогла.  Людина стала здорова, вже хвороби немає.  Є життя одне здорове і міцне.               

 

8. Життя і смерть. Товариші, друзі, вчителі, вчені люди, весь народ нашої землі!  Нам треба знати природу.  Вона нас народила однаково від неї незалежно.  Але ми не захотіли по цій дорозі йти, а взялися за свою, зроблену нами.  Ми поставили себе в чергу, і чекаємо свого дня.  Він для нас природою представлений.  Ми до нього безсило прийшли, у процесі життя втратили здоров'я.  Але от знаходити не зуміли, тобто повертати назад.  Такої людини між нами і природою не знайшлося.  Немає вболівальника, щоб він знав про свого ворога, і навчився йому відсіч давати.  А пораду може давати та особа, хто навчилася держати перемогу над собою.  Ми для цього нічого не зробили, щоб за наш вчинок природа подякувала і змінила свій напрямок.  А проявила любов у дружбі.

 

9. А ми з вами не дружимо, боремося, воюємо з всесвітом, ліземо на рожен.  Землю примусили народити урожай.  Ми з вами зробили, отримали швидке і зручне.  Що може бути краще від цього.  Ми обманюємо самі себе.  Хвалимось, що ми живемо добре.  Це наша в природі неправда.  Ми в природі працюємо і вчимося не для того, щоб іти від інших друзів, і робитися ділком, командиром.  І свого по дитинству товариша залишити позаду, щоб він нічого не знав.  А весь свій час за своєю свідомістю робив.  А в ділі ми гинемо.  Теорія не хоче відшукувати хворобу.  Для того її треба пізнати.  Звідки вона взялася, і навіщо до мене прийшла.  До чоловіка примусило пробратися його діло.  Він став іти від природи.  Залежність примусила, його багатство, в котре чоловік втягнувся.  Став ним користуватися, як продуктом.

 

10. І сам у цьому продукті щезнув.  Чоловіка природа забрала.  Він не помер через те, що у нього не було того, з чим він свої сили втратив.  Війна з природою примусила здатися.  Він безсилий далі жити.  Серце зносилося, мозок зупинився мислити.  А раз це на шляху в людини з'явилося, це вже нестаток.  Людина старіє, і себе в непридатність приводить.  Серце перестає битися, мозок зупиняється мислити.  І от настає кінець життя.  Ми, люди залежні, це самі завоювали.  Тепер тільки знайшовся наш руський чоловік, добився своїми силами.  Іванов хвалиться ними, кричить на весь голос на всю природу.  Просить, благає нас усіх, вчених, щоб вони погодилися з його думкою.

 

11. І перестали шукати по природі життя.  Треба нам усім шукати смерть на своїх тілах для того, щоб її знайти.  І з нею ближче разом порозмовляти.  У неї запитати, як живої й енергійної в природі, що я тобі зробив поганого.  Природа говорить.  Ти мене формою лякаєш, а зброєю у мене стріляєш, вбиваєш мене.  Вчинок нехороший, самовільний і вбивчий.  Я на всіх фронтах усюди стала природно на них нападати.  Мене вони штучно від джерела тягнуть.  А я їхні тіла з дороги прибираю, щоб вони цього не робили.  У них проявився азарт мені своїми силами довести.  У них зброя, машина зручна і швидка для праці, щоб я їм давала за ранній посів хороший урожай.  Як це робилося господарями на мені індивідуально.

 

12. Я з ними впоралася, як з розумниками.  Де 19-го століття люди поділися?  Хіба вони по-їхньому не хотіли жити, або у них не було сил.  Які були воли рогаті, де поділися?  Хіба революція забрала.  Ми хочемо, як нові люди, новою економічною політикою примусити землю народжувати так само, як народжувала людина.  Він психічно на свою власницьку землю напав.  І став у свій двір тягнути гірше, ніж було.  Мене з усіх кінців приборкали люди.  Не звернули уваги на війни, що створилися за моє добре.  Сутички між заходом і сходом ввели.  Ворога били і били, хотіли знищити.  Думали, фашистське керівництво винувате.  Домовилися народом засудити.

 

13. Ні, це розправилася з невинними людьми юстиція.  А ворог як був між людьми, залежними від мене, так він на таких людях і залишився.  Він більше в прогресі розвився.  І у кожному господарстві бунт, невдоволення.  Розлючений чоловік на чоловіка.  Своїм розумом зробили капіталісти таку продукцію.  Цьому народу не доведеш.  Створили для себе особисто, обгородилися.  Навпіл зробилися, і соціалістичні, і капіталістичні.  Одні вояки зі мною.  Тепер прийшла на допомогу практика фізичної праці.  Вчені люди стали робити цяцьку, машину, і знайшли колодязь без дна.  По суті всього людського життя, в одному господарстві два протилежні розуму не повинно бути.  А у нас не народ взяв гору над багатьма, а вчені.

 

14. Люди своєю потребою не економні.  Вчені шукають вихід у мене в космосі.  Знайшли простір, стали мацати інші планети.  Бачать з усім розмахом і всією діяльною технікою.  Вона рветься вгору, хоче приладами підказати людині, щоб людина погодився разом з технікою залишити нашу стареньку землю.  Вона на виході втратити свої наявні сили.  Вони перестануть такі вимоги задовольняти.  Вченим мало, але зізнатися за свою помилку бояться.  Не говорять про природу, про іншу зовсім сторону, про незалежність.  А вона ніким не зайнята, погана і холодна, з ким зустрівся Іванов.  Він добре оточував себе.  Не побажав іти слідом за нами, повернув зовсім в живу сторону.  Туди, де смерті ніколи не буває.

 

15. Невже Іванов неправильно робить.  Він же між нами виріс.  Практично розпрощався із залежністю.  Не відразу скинув те, що заважало жити.  Спочатку шапку скинув, а потім взуття, і все інше не став носити.  Вчені та кореспонденти, поети, інженера, письменники, нічого не пишуть про це непочате багатство.  А от про природу, про загартування мовчать, як Іванов себе привів, і ним оточив себе в тренуванні незалежно.  Нам, ученим, доводить своєю правотою.  Не багатство нас з вами спасе, а наше тіло.  Не буде нас – не буде нічого.  Іванов, по всьому розвитку, хвора людина.  А чому він не хворіє і не застуджується. Він вносить свою пропозицію.  Нам треба одного чоловіка такого народити спільними силами, кого завгодно, лише б він загартовувався, та нам про свої дії розповідав.  Не мовчу, говорить Іванов, а кричу на весь голос сам.                                    

 

16. І інші люди не мовчать, про користь пишуть.  А нашим ученим треба економіка.  Їм не треба здоров'я, яке нам вносить Іванов.  Хіба він не бачить, які ми вояки або борці до одного дня.  А ми його боїмося, сильно віримо зробленому нами всіма, воно нас спасе.  Де ж наші предки поділися?  Історія забрала.  Ми шукаємо життя в цьому ділі, а самі наткнулися на смерть.  Чому так виходить, якщо ми всьому господарі?  У нас з вами зброя.  А ворог як був між нами і природою, так він і залишився.  Через наше невміння прогресує.  Ми ворога не знаємо, не хочемо його шукати, щоб вміло його знайти, і дати йому відсіч, щоб більше не з'являвся.  Він природа, і ми природа.  Вона – нас, а ми – її.  Зброя наша не допомагає, а навпаки, примушує робити діло його.  А як же ідея Іванова.  Доведено, без усякого можна жити.  Нехай скажуть психіатри про Іванові, що неправда є перед нами, що він загартовується.

 

17. А його охоронці тримають, як злочинця.  Він не вбивця, не розкрадач.  А що йому дають, він не просить.  Це запитайте у того, хто і за що шле.  Шановні люди, гляньте на сонце, ви побачите правду.  Я, може, нічого не знаю і не вмію.  А що, якщо вмію або знаю, тоді що скажете.  Ми, всі люди, бідні цим.  А Іванова в законі тримаємо.  Питається, за що?  Та за хороше загартування і тренування.  Він своїм тілом довів, йому треба воля.  Його всі висновки приводять до того, щоб від природи добитися успіхів.  Треба практично працювати, а Іванову не дають.  Він просить від народу допомоги, щоб його вчення між нами прозвучало червоними літерами про його діяльність.  Для нього не треба ніяка хвороба. Чоловіка треба навчити, щоб він робив фізично і розумово, допомагав собі відбиватися від ворога.

 

18. І від внутрішнього, і від зовнішнього.  Тоді сильний будеш світоглядом, Переможець природи.  Це правда.  Доктора заслужив не один Олексій Онисимович Васильєв.  Хто своїм умінням цю роботу показав, а пацієнти схвалили своїми листами.  Хіба можна забути.  Редакція «Ізвєстій» про це розповідає читачеві.  Хто цьому може заперечувати.  Хіба відділу здоров’я кореспонденту «Вечірки»,  Москви невідома робота чи праця. На провулку Тополева, 8, кв. 11, у Марії Матвіївни Аралушкіной самі пацієнти особисто усно розповідали про те, що нам зробив Іванов Порфирій Корнійович.  Бере слово Сергій Іванович Качалін.  У нього була на губі хвороба рак, злоякісна пухлина.

 

19. Про фахівців говорить, про лікарів.  Не відмовлялися, приймали, розбиралися, вивчали.  Давали пораду верхню щелепу зубів видалити, і зробити вирізку.  Але Іванова пробудження, хоча воно і важкувате.  Кожен день треба мити ноги холодною водою по коліна.  Я встаю з ліжка, ні за що не берися, а за свої ноги.  Біжу під кран, швидше мию по коліна.  Холодно, і сильно холодно.  Але що ж, взявся за гуж – говори, що не дужий.  Так же само лягаю в ліжко – теж мию.  Але зате я отримую задоволення.  Мої ноги горять від тепла, і мені приємно.  А от я коли йду по дорозі, зі мною зустрічаються люди, що йдуть проти.  Я нікого не проходжу мовчки.  Головкою вклоняюся їм низько, кажу слова: «Здрастуй».  Дідусь або бабуся, або дядько з тіткою, молодий чоловік.  Так Учитель навчає нас.

 

20. Знайомий або незнайомий, а ввічливість.  Душа і серце потрібна.  Я так і роблю, говорить Сергій Іванович, інженер плановик, працює в міністерстві шляхів сполучення.  Проживаю в Москві, вул.  Станіславського, 8, кв.  5. Чекалін.  А от допомога дається людині.  Треба шукати самому нужденного.  Тому, хто просить, йому не давати, він професіонал.  А тому треба дати, хто не просить, а живе погано.  Його треба знайти, і обов'язково допомогти зі словами: «Я даю ці гроші для того, щоб мені було добре».  Віддай без усякого осуду, це теж треба.  А суботній день до неділі не їсте.  У п'ятницю в 6 годин повечеряв.  І чекай, коли пройде 42 години, це в 12 годин дня у неділю.  Їсти не поспішаю так, а виходжу надвір, і там займаюся фізично.  Через гортань тягну повітря.

 

21. Поповнюю внутрішні умови для того, щоб продукт не впливав.  І тут же прошу Учителя: «Учителю, дай мені здоров'я».  Три рази роблю.  А потім сідаю їсти.  Це роблю на тиждень один раз, як свято, з душею і серцем.  Харкати, плювати на землю не рекомендується.  Пити вино не можна, також курити тютюн не можна.  Все це чоловікові будь-якому дає нове.  Він через це все зроблене в природі заслуговує увагу більше нічим не хворіти і не застуджується.  Я людина інтелігентна, вірю життя, але вмирати зарано, хочеться жити.  Це все не дається хворобі, дається людині, щоб людина це робила з душею і серцем.

 

22. Ніколи ніде ніяк не захворіє.  Гостра хвороба зникає від цього.  І, як розумієте ви, я пробував це залишити – ворог знову збудився.  Коли знову продовжив цим займатися, ворог пішов.  Не один я, і моя сім'я цим проявляється, теж відчуває добре.  Як нам всією сім'єю якості Іванова не хвалити і не дякувати, якщо він нами не погребував, не відмовився.  Це не моє, він нам говорить.  Я не хочу ніякої подачки від людей, мені не треба ніяка нічия допомога.  Я для цього не народжувався, щоб робити свою особисто економіку.  Мені це старе гниле не треба.

 

23. Я, каже, добре розумів, багато розмовляв, був у нього в Червоному Суліні в гостях.  Він заслуговує бути Учителем.  Він до себе це все не привласнює.  Каже всім. Досить нам жити бідно в нестатку.  Ми ж, він говорить, живемо з вами, і цим, що маємо, не задоволені.  Поки не придбали золотий одяг, і ще немає моди носити годинник на обох руках.  І ними хвалитися, що вони хвилина в хвилину ходять.  А як радіо сигналить, так господар їх підводить.  А в сільському господарстві ми не агрономи.  Нам з такою технікою минулого мужика, та з такою мудрість, ми б не такі врожаї знімали, і не таку економіку мали.  А от як ми не хвалимось колективно, але нам того, що треба, в житті не дається.        

 

24. Величезне ніколи не показувало хорошого жодному керівникові, примушують чоловіка.  Де б він не був зі своїм розвитком, він залежна людина, я йому вірю.  А ось Учитель незалежний від природи, з кругозором, мудрець.  Він говорить.  Те, що він мені передав, не всі.  Тільки квіточки ми бачимо, ягідки далеко від нас.  Комбінати, радгоспи, мільйонери колгоспи, сільськогосподарські машини, електростанції на річках і створене море – не порятунок життя людини.  У Румунії був багач такий.  99 мав господарств, а сто уряд не дозволив.  Він хотів сто мати, але йому не давали.  А коли помирав, він подивився на це, слова залишив нам усім.  Так він сказав: «Даремно я клав камінь на камінь».         

 

25. І помер.  Його не стало, як не стане нашого ракетника Корольова.  Всі ми такі отримаємо заслуги від природи.  Що ми за вчені, якщо ми вчимося добре, а живемо за рахунок цього однобоко.  Я Вчителя призупинив, хотів своє йому сказати.  Він мені так сказав.  67 років прослухав, але такого вчення не зародилося, щоб довести юстиції та медицині.  Для чого вона вчить людей?  А в'язниця як стояла на місці, так там бідняк, ображений природою, забутий усіма, думає про волю.  А йому 25 років сидіти.  А в лікарні лежати безстроково.  Відбудовують колонії, або сидять на прив'язі.  Куди ж ми дивимося, і що ми робимо.  Сьогодні я його закопаю, як непридатного до життя.  Втратив здоров'я в боротьбі –  у землю в могилу.  Нехай він там лежить в прахові.

 

26. Звертається до Сергія Івановича Учитель, його називає милим чоловіком.  Показує на місце, ніким воно не зайняте, порожнє.  Каже Учитель мені.  Знаєш, скільки в тебе життя, щоб продовжувати своє життя.  Але у нас ноги непридатні, хворі у всіх.  А які безпорадні серця.  Всьому ділу винуваті ми.  Робити треба, Сергій Іванович.  А ми з вами нічого не робимо, поспішаємо жити.  Час тільки на поріг заступив, а ми швидше від нього втекти.  Одягнемо який-небудь одяг, лише б прикритися.  А так без нього ми не звикли залишатися.  А снідати треба і обідати треба, і вечеряти треба.  А десь додають і полуденок.  Що ми робимо?  Поблажку мозку не думати.  А спав би, спав, та час жене на роботу.  Яке є життя.  Щось тебе примушує, щось треба робити.

 

27. Це говорить Учитель Сергію Івановичу.  Наша мучителька залежність, вона такі дні хоче у себе бачити, треба до них готуватися за деякий час.  Хіба б ми з вами всю нашу зиму це робили, що ми щорічно робимо.  Треба б змінити своє старе, а у нас боязкість.  Ми боїмося холоду, і сильно від нього самі себе захищаємо тим, чим можливо.  Це не виправдання, на один рік все робиться.  Це було, воно і є, заміни ніякої.  Щоб близьким другом і помічником у всьому, чоловік наш не робить.  А от про весну, про теплі дні, та належну роботу на землі, ум свій не зупинить.  Ця робота у кожної людини на своєму місці проявляється, і буде проявлятися.  Ми женемо із землі сніг.

 

28. Зима користі ніякої не дає, а відбирає.  Ми ж до цього дня весни все робимо для того, щоб наше діло себе проявило, щоб у нас кожен гектар давав не менше, а більше.  Ти це завдання і мету розкусив?  Запитує Учитель у Сергія Івановича.  А Сергій Іванович запитує в Учителя: «Скажіть мені, будь ласка, де ви це все берете?» А Учитель став йому говорити.  Ти інженер, та ще плановик роботи.  А от свого ворога, тобто хворобу, сам не видалив.  Що цьому заважало, скажи?  Наш Сергій Іванович не знає – вже його хвороба.  Я, говорить Учитель, на це названий народом Учителем.  Чому я вчу, і що несу, як ти про це думаєш, сказав Учитель Сергію Івановичу.

 

29. Сергія Івановича діло одне – добре скинути шапку, вклонитися, і сказати «спасибі».  Це не все, говорить Учитель.  Він цю майстерність не привласнює до імені свого.  На цю справу відчинені ворота, місця вистачить.  Запрошує, просить навіть наука є одна для всіх нас.  Особливо молоді давно треба на руках носити.  Він у нас такий один, хто не побоявся залишатися на шляху свого розвитку, а взявся шукати, в дерзання творити, ніхто йому не допоміг.  Сам без вчителя і викладача загартувався в тренуванні.  Свідомо в природі робилося без будь-якої оплати.  А критику переніс зі своєю славою.  А своє знайдене не жаліє, свою таємницю передати.  Вмієш все робити, роззувайся, роздягайся, і головний убір геть.  Практика, вона всім відома.

 

30. Тільки треба буде до цього щось зробити, коли все це прочитаєш, що наш Учитель про все написав.  Є, що читати.  Природа навчила, все вона зробила.  Те писали погано, а тепер писанина ясна, відома.  Даремно на сторінки такі літери чорні і великі не поставили.  Доктор буде лікувати.  Якщо журналіст за цю діло буде братися, допоможе діло Іванова через «Маяк» народові розповісти.  Зміняться слова, тим більше червоні напишуть, що не чому такому, а здоров'ю.  Вчителеві за це нічого не треба.  Він незалежний чоловік.  Зі своїми дорослими роками треба готуватися до здачі сил, а в нього вони лізуть вгору.  Я, говорить Іванов, себе не веду до чемпіона, вмирати не збираюся.  Все моє хороше підказує місце своє призначене отримати.

 

31. Вчити нашу молодь. Лише б вона захотіла, свій вічно розвинений потік ми змінимо разом.  Одному неможливо.  Сонечко всім промені посилає, але от ними користується один Іванов. Здрастуйте, дорогий шановний друг моєму серцю Учитель.  Вітаю Вас зі святом 1 Травня.  Бажаю Вам здоров'я, багато років життя, удачі в житті.  Щоб Ви, дорогий Учитель, добре провели свято.  Пишу про себе.  Я живий, здоровий, почуваю себе добре, за що вам щиро вдячний.  За вашу батьківську турботу про мене.  Ви перший прийшли мені на допомогу, і надали мені допомогу.  Я від усього чистого серця вам дякую.  О, мій дорогий і найближчий до серця Учитель.  В ім'я Вас я став справжнім чоловіком.  Ще раз дякую вам за вашу надану допомогу.  Юра.  

 

32. Дорогий мій Учитель.  Прийміть цю посилочку, як подарунок скромний, від Тані.  Бажаю Вам успіху у Ваших трудах.  І дякую за вашу корисну пораду.  Я вилікувалася від своєї хвороби.  Вибачте мене за те, що я вас називаю Учителем.  Та ви своїм вченням допомогли мені позбутися від жахливої хвороби, ось тому я вас називаю Учителем.  Ви вчите людей, щоб вони були здорові.  Дякую і дякую за ваше вчення.  Таня.  Бажаю вам здоров'я і щастя.  Читачу, це нам розповідає в цьому листі юнак, який ображений, забутий усіма за своє народження від матері.  Його природа не зробила чоловіком справжнім.  У нього зріст маленький, і на спині горбок, начебто карлик.  Ми з ним не зустрічалися, а листами робили переписку.

 

33. Юра почув про такого Учителя, а, видно, не бачив, але хочеться узнати.  Бере і пише Вчителеві лист, про все своє нездужання описує.  Найголовніше, ображається.  На що, на кого, сам не знає?  Я, каже Юра, і не знав, і не думав, про що хотів.  Але раз воно зародилося.  А тут одна матір, батька забрала війна, і ображатися нікому.  А люди чужі, їм не до мене.  Мої ровесники з такої справи сміялися.  Я це бачив, за цим спостерігав, ставало шкода.  А щоб допомогти цьому.  І душа одна, мабуть не народжувалася для цього.  Це моєму горю відгукнулася природа, зі своїми силами довірилася одному чоловікові, хто на це пішов, не побоявся  нічого.

 

34. Став вчитися, навчився сам себе зберігати.  Він багато ходив по землі.  А не знав, про що думати.  І от на це діло довірилася Учителеві.  Він не розумів природу, не знав, що вона буде йому мати.  А повітря, вода і земля – брат і сестри.  Все наробив час і життєвий прогрес.  Всі люди горнулися і робилися одними.  Хіба це життя живому чоловікові попадати в мертвий полон.  Щохвилини тебе може зустріти стихія, твій найшкідливіший, злий ворог.  Від хвороби ніхто не гарантований, жодна людина в житті.  Всі ми від природи залежні, я і ти, нас так виховали.  Без сорочки не форма, без їжі не людина, а дім треба.

 

35. Цьому знайшовся протилежний, себе примусив не таким бути, як ми.  Сьогодні одягаємося, завтра теж, а їсти по три, чотири рази.  А з дому виходити не хочемо з теплого і хорошого.  А це все дає нашому братові нехороше, погане, смерть.  Юра каже, вмирати так не можна.  Треба пожити в природі, та подумати, і діло зробити. А час сам підскочить, і візьме та завадить жити, яку-небудь небувалу хвороба нав'яже.  А з нею спробуй розлучитися.  У неї природні сили.  Вона з нами, азартними, не рахується.  Йде і валяє наші ноги, як курей, не підготовлених у цьому ділі.  Нам мало, і хочеться більше.  А самі не знаємо, будемо жити чи ні?

 

36. Не чекаємо сходу сонечка, біжимо, наше таке діло.  Ми з мамою проживаємо: Ош область, Фрунзівський район, с.  уч.  Карган, лікарня.  Мама сама розповість про свою хворобу, але мені наші люди не вірять.  А я дивлюся по народу: дуже багато хворих.  У мене теж була хвороба не гірше від всіх.  Якщо зацікавиться людина моїм одужанням, то мені напише.  А моя порада одна – ні на що не дивись, а старайся зустрітися з Учителем.  Тоді мені скажеш, навіщо говорила.  Хворіти не будеш.  У тебе, як у мене, нове буде.  Я одна один раз була.  І то вважаю це щастям.  Я духом його слів насичена.  Він говорить.  Правду мою з листа мого треба зрозуміти.

 

37. Нічого не шкодуйте.  Після мене були інші, цікавіші від моєї хвороби, і то одужали.  Як Фекла Стогнева, Луганської області, Свердловськ, хутір Кондрючий.  40 років під себе мочилася.  А як зустрілася з Учителем, десь поділося.  Я тоді була мучениця, а тепер тільки дякую і ціную.  Не знаю, яке це щастя наше всіх хворих побувати в Учителя, і повчитися його вчення.  Він у нас один такий любитель хворих, нікому ніколи не відмовить, а прийме і розповість.  Будеш робити – хворіти не будеш.  Ось який наш Учитель, один з усіх уболівальників.  Я, Текля Нікофоровна Бароніченко, Луганської області, місто Червонопартизанськ, 2-й Провальський провулок, 17. Пишу лист у Казань дідусеві Учителю.

 

38. 25.12.1965.  Привіт з Червонопартизанська.  Здрастуйте, дорогий дідусь Порфирій Корнійович.  Відомо Вам Фекла Нікоферовна і Кондрат Павлович Бароніченко.  Дідусь, дорогий мій Учитель Порфирій Корнійович.  Дозвольте вам повідомити про мій стан здоров'я.  Здоров'ям я хвалитися не можу, так як у мене з'явилася нова хвороба.  Раніше у мене боліла голова, і нападала жахлива чорна біль, а тепер цього у мене немає.  Я страждаю шлунком.  Як тільки щось поїм, що моєму шлунку не підходить, то є гостра біль у шлунку.  А потім і спина болить.  І це є дуже часто.  А буває і день, і п'ять днів пройде, а потім знову хворію.  А триває по-різному, буває, триває півгодини, а то й більше, половина доби.

 

39. Режим поста я припинила, так як мій чоловік Кіндрат Павлович весь час наполягав на припиненні.  Але йому з боку деякі люди в цьому ось сильно заважали, тому я припинила, щоб уникнути сварки в родині.  А тому я прошу у вас, дорогий мій Учитель, вибачення.  І побажайте мені колишнього здоров'я.  У мене ж того болю головного, від якого я страждала, вже не було, тобто зникло.  То дозвольте мені виконувати все те, що вами дано в пораді.  Кондрат Павлович теж просить у вас вибачення.  Пробачте нас, Порфирій Корнійович.  Ми одного разу вислали вам посилочку скромну, і досі не знаємо, дійшла вона до вас.  Ось все.    

 

40. Шлемо ми вам свій гарячий привіт.  Доброго здоров'я, і швидкого повернення додому в свою рідну сім'ю.  Ось таке наше побажання.  Дідусь Порфирій Корнійович, пише вам Кондрат П., і звертається до вас з великою просьбою.  Вибачте мене за мій грубий вчинок з приводу режиму моєї Теклі Никифорівни.  Я зрозумів, що коли вона постила, то відчувала себе дуже добре.  Але я втрутився не в своє діло, і тому прошу вибачення.  А поки до побачення.  Чекаємо відповіді.  Бароніченко. Читачу, це вже правда пацієнтів.  Вони живі люди.  І вам вперед про це розповідали, а скільки будуть розповідати.  Це чисте людське здоров'я, яке Учитель сіє на людях з душею і серцем.

 

41. Виступає Марія Володимирівна Помазан.  Дніпропетровської області, Васильківського району, ст.  Чапліна, колгосп Шевченко.  Пише в листі.  Здрастуйте, дорогий і незабутній Учителю Порфирій Корнійович!  Дозвольте вас привітати з великим в чужому краю святом 1 Травня.  Бажаю вам самого найкращого, швидше повернутися у свій рідний дім.  Щастя та здоров'я.  І приїхати до нас у гості, то і нам було б свято.  Дорогий Учителю.  Прийміть від Марусі, Ксенії великий привіт.  Учителю, ви, може, ображаєтеся, що я вас називаю Учителем.  Але я не можу інакше вас назвати, тому що ви мені дійсно дали на все життя велике і щасливе вчення.  І ви мене зробили щасливою.  Скільки ми вас з сестрою згадуємо.  Що б ми робили, якби не Учитель.  Ви ж знаєте, який був цей рік.  Кожен день дощі.  Погода, як вона мене крутила, і яка була біль.  А то весь час виконую ваші дорогі поради.

 

42. Всі виконую.  Купаюся два рази на день холодною водою при будь-якій температурі.  Відчуваю дуже добре.  Все кушаю підряд, не дивлюся ні на що.  Кисле, солоне, все байдуже.  Ніколи нічого не болить.  Ви ж знаєте і бачили мене, Учитель, які у мене були руки і ноги покручені.  А тепер все стало на місце.  Хіба це не щастя.  А я 20 років мучилася по лікарнях, і як вони мене цькували, весь мій організм.  Яке вони мені каміння вішали, я ревіла, ледве не голосом.  А ніяких результатів я не отримувала, тільки одна мука.  Я вашу пораду прийняла 28 лютого 63 року, і виконую.  На сьогодні я не випила жодного порошку, і не п'ю.  Вони, кляті ліки, тільки людину мучать, і заганяють у труну навіки.  Я це на собі випробувала.  Яке у мене серце хворе було, напади серцеві, все.

 

43. А повітря, вода, земля мені поставили все на місце.  Ніякої нервової системи немає.  Сплю міцно і нормально.  Я не знаю, як людина їсти хотіла, у мене ніякого апетиту не було.  А зараз купаюся холодною водою, і подивлюся на будь-що, хліб, цибулю.  Як тіло труситься, їсти хочеться, і відразу починаю їсти.  І їм багато, не так, як раніше.  Учителю, ви це не повірите, що ви бачили мене, одну кульгавість.  А тепер Марія Володимирівна відчуває добре.  Приїжджайте до нас у гості, ви переконаєтеся точно.  Учителю, якщо можна, дайте мені фотокартку.  Я вас дуже прошу.  Скучила за вами, чекаю з нетерпінням вашого приїзду.  Вибачте, може чимось образила.  Вам всі бажаємо найкращого здоров'я.  1966 рік 19 квітня.  Зі святом вас, Учителю.  З повагою, Маруся і Ксеня.

 

44. Шановні ви читачі!  Не повірите моїм словам.  Пишіть їй листи, як живій людині.  Факт мій те, що я зробив, і як робив.  Треба буде будь-якій людині померти від цієї допомоги, а я її побачив на Марусі.  А мене районна міліція і відділ здоров’я забирають, і везуть в район у міліцію.  Там зі мною поговорили і відпустили.  Я до Марусі для відновлення її житті не раз приїжджав, фізично з нею займався.  Робив нам не за якісь гроші, а за любов до хворого.  Я уболівальник цього діла.  Немає того, щоб я не зробив на іншій людині. У Москві до мене звертається жінка молода, називає мене Учителем.  Я її слухав уважно.  Вона мені розповідала про свою народжену хвороба між двома рідними сестрами.    

 

45. Я, вона каже, маю квартиру, а сестра працює бухгалтером.  Біда між нами одна.  Я кажу: «Ти живеш у мене на квартирі».  А вона каже: «Я тебе годую грошима».  І у нас до бійки.  Це відбувається один та другий.  Я починаю її вчити, говорю.  Ти винна, твоя помилка, що ти не доглядала за сестрою, а сестра за тобою.  Я, Учитель, прошу тебе, першою починай це робити.  Приходить вона додому, ти помічай, що їй треба робити.  Ти не чекай, починай сама робити – у вас піде на лад.  Так сестра зробила, сестрі стала допомагати, а сестра їй.  У них проявилася в цьому дружба і любов, один одному допомагають.  І стало життя їм інше, нове небувале.  І мені, як Учителю, добре.     

 

46. Я вам цим не хвалюся.  А подивіться далі.  Ви, всі здорові, будете самі біля моїх ніг кланятися і просити мене.  Я вам про ваше все, що ви зробили з мене.  Я вас не хотів приймати, а ви голову просили, щоб я, як хворих, прийняв.  У мене до вас серце і душа.  Я хвора людина.  Лише б побачити хворого, моя в цьому вся ініціатива.  Я вас приймав, а секретар сільради, ваш добрий чоловік, подзвонив у район в Бобренец з хутора Свердловська, звідки і приїхала міліція.  Вона задалася мети взяти мої якості, які я маю, їх проявляю, як знахар.  А я, перш ніж їх приймати, їм розповів докладно.  Що я говорю.  Не подумайте, і не скажіть кому-небудь, що я цим хвалюся, навчився вас обманювати.

 

47. Я не застуджуються і не хворію, це мої заслуги перед природою.  А зараз із цього всього навчився, вчу інших загартовуватися.  А мене вчені за це всі вважають хворою людиною, але не шкідливою.  Моя хвороба не входить в рамки вчених.  Мою хворобу сам академік Микола Миколайович Введенський не визначив точно.  Я перед ним стояв на арені не чоловік даної землі.  Він так сказав.  Ні то я святий, ні то я дурний.  А я у нього запитав, як у світила Радянського союзу: «Скажіть, до кого мені приєднуватися». За всім моїм ділом, я Бог землі, господар природи.  Мені не потрібен, хто живе добре, і тепло обгороджений.

 

48. Я отримав довіру, лист з міністерства охорони здоров'я СРСР від фахівця з ракового захворювання.  Угренович пише, мені в листі дає рекомендацію, щоб я свою правду описав, тобто знайдене в природі.  Для всіх вона таємниця, але для мене мій фізичний практичний труд.  Ці всі виступають, мою роботу схвалюють, мене в цьому підносять Учителем. Який я Учитель, якщо мені учнів не дають, ховають їх.  Мені треба давно їм розповідати, але я ще право від президії не отримав.  Коли мою здібність підтримає народ, Президія попросить, я знайду слова, як буде треба запобігти будь-якому ворогові, що прогресує.

 

49. Моя мета мого вчення – допомогти людям, як буде треба чоловікові допомогти, щоб він не попадав у в'язницю і не лягав у лікарню.  Ніж і шприц не треба.  Іванов добився з Угреновіч, і Подоксік домовився, щоб від ракового захворювання представити особисто в Москву.  Я на себе взяв ініціативу цих людей, які вилікувалися вченням Іванова.  Він у хутір Свердловськ у будинок приїхав до хворого злоякісним захворюванням.  Павло лист писав у Червоний Сулін, вул.  Перша Ковальська, 12, щоб Учитель приїхав.  Я до нього на його прохання приїхав, а люди повалили хворі і не хворі.  Для Вчителя різниці немає.

 

50. Сьогодні не хворий, завтра захворіє.  А коли Вчителя підтримуєш, вчення робиш, вже хворіти, застуджуватись не будеш, що найголовніше в житті людини. Ось тут-то я зустрівся, як незалежний чоловік, із залежним чоловіком, з озброєним.  Мене і прибрали до рук.  Міліція Бобренська тут як тут, на машині приїхала гасити вогонь.  Я приймав людей, трудився фізично, їх вчив.  Вони, як вівці, думали: я – Бог, дмухнув і готово.  Ви запитайте у Колиша в Бобренцях, вул.  Комсомольській, 47.  Вона мене три рази приймала в будинку.  Я її навчив, вона ногами не ходила три роки, зараз ходить.  Що ви, отакі люди, зібралися в чергу.  Кричить міліція зараз з району: «Буду викликати пожежну, і розганяти вас».

 

51. Народ хворий, хоче бути здоровим.  А їм не дають, міліція розганяє, Іванова не пускають.  Вже я їм зобов'язаний.  Я, Іванов, вже сам це діло припинив, зупинив прийом, і все стало тихо.  А мене, як порушника цього всього, в районну міліцію.  До мого чемодана, відібрали його, відкрили самі, знайшли гроші 1318 рублів.  Начальник закричав: «Ти наших людей грабуєш, шахрай».  Ну що йому скажеш.  Його район, він охоронець порядку, треба мовчати.  Вина була природи дати людям зробитися залежним законником, хто зайняв своє місце, і своїми руками, голосом діяв.  Іванова одне було – назвати начальника Бобренецкого району бідним чоловіком.  За однобоку науку тримається.

 

52. Бити словами чоловіка не треба.  По снігу роззуті не всі ходять, і по морозу в трусах ніхто не залишається.  Та й цим ніхто не займався.  Начальник помилився, і сильно став сваволити.  Допомоги хорошому дерзанню, творінню не знайшлося.  А прив'язався.  Він думав, що він є господар.  Але злочинець, що знову народився в його районі, назвав хворого чоловіка лікарем.  Лікарі не зробили те, що зробив Іванов.  Його люди надіслали листа для того, щоб Учитель приїхав у район Бобренецький.  Навіщо, питається?  А Учитель як їздив, і їздить по хворим, їм дає здоров'я.  А перш ніж їхати, треба дозвіл.  Іванов попросив, щоб вони пішли у виконком до голови і запитали.  Ініціатор була Олександра Хорошева, проживає в Бобренцах, вулиця Комсомольська, 35.                                

 

53. Вона мені допомагала, як Вчителю.  Їй голова сказав: «Хорошим людям ніхто ніколи не забороняв».  А виявилося, нібито я сказав: десь лікар, а сам не лікарським ділом займається, будь-який біль виганяє з будь-якої людини.  Начальник багато на себе взяв, він думав: дійсно чоловік я, Іванов, заслуговую кари, з життя його прибрати.  А виявилося, воно не те.  Треба було Іванова пізнати, йому створити умови.  Привезли до Знам'янки, в спеціальний приймач визначили, а з приймача в КПЗ.  По сходам, але в міліції, вона мене тримає.  А слідчий апарат на всі сторони запрацював.  Як же, незрозумілий чоловік.  За начальником, я, Іванов, шахрай, нехороша людина, кого треба прибрати.  А за висновком Іванова, треба Іванову допомагати, щоб Іванов привчив людей до того, щоб у нас не було ні тюрми і ні лікарні.

 

54. Ось що Іванов на людях сіє.  Гроші тут не треба.  Багато хворих, і серйозно хворі.  Наші люди вчені не задовольнили населення хорошим і теплим.  Самі стоять на черзі, і всіх інших поставили в чергу для того, щоб дочекатися свого дня і в ньому захворіти.  Я, Іванов, цього не побоявся, що мене міліція оточила.  Наші люди, все це буде добре. Буде всім добре, не одному начальнику, хто хоче Іванова вбити.  Іванов – це є загартування-тренування, шлях-доріженька до незалежності.  А мені акт санкції прокурора Бобренецкого піднесли, щоб я його підписав.  У лікарню Одеську в експертизу, треба буде і там полежати.  Етап по ізоляторам.  Спочатку з КПЗ в вагон залізничний, до Кіровограда провезли.

 

55. Здали конвою кіровоградському в вовчок з іншими ув'язненими.  Сам пропагандист проти цього всього, щоб нашу молодь більше не садили.  А самому доводиться терпіти.  Подекуди треба сказати, особливо адміністрації всього цього.  Мій дух був не такий.  Я потрапив до в'язниці за загартування. А воно вчить усіх, як буде треба уникнути від в'язниці та лікарні.  Коли тільки народ від мого поганого і холодно не відійде, а візьмуть всі до одного і стануть вчитися у мене, ми доб'ємося одного.  Я копаюся в народі, ображеному природою.  Мені хочеться їм допомогти, але вони мене не розуміють.  Я у нього стану питати, як у молодої людини, щоб він зізнався і сказав, що його примусило сюди потрапити.  А він, ображений, у тебе, як старого, запитує: а ти чого сюди потрапив?  Що йому збрехати, нібито непристойно.               

 

56. Правду почнеш говорити, теж недобре.  Скажуть: який же ти Учитель, якщо ти шахрай.  Мовчати краще.  Я не відмовлявся від цього.  Може, і шахрай, є частка якась.  Але ніхто не знає, що я по психіатричному хвора людина.  Мене лікарі з карантину підняли в камеру ізолятора.  Стіни великі, а сам нижче води, ні слова.  Нічого, сиди.  Кажуть, Одеський ізолятор в лікарню доставляє в четвер.  Я знову вагоном до Одеси.  Тут мене образили, моє волосся обстригли.  Зняли з мене сан моєї особистості.  А як я просив лікарів, щоб вони мене не стригли.  Постригли – і зробили здоровою людиною, фокусником, неробою.  А я ображений, хворий чоловік.  Психіатрія, вона це Одеса, що не подивилася, своє визначення винесла.  Мене у в'язницю назад у Кіровоград.  Слідчий 215 статтю підносить з юристом, я підписав.  

 

57. Але тепер доводь суду, що ти не винен.  Я став правду суду описувати.  Мене примусили умови це робити, що я зробив у вас у вашому районі.  Моє вам усім буде треба це здоров'я. А суд моє прохання свідків не виставив, а своїх дюжину написав оброблених. Я дочекався, приїхали до мене на суд в Бобренець 9 серпня 1964 року. Мені адвокат Лінніков сказав: «Не розмовляй». Коли везли, сказали мені, щоб я тримав, як слід. Я вчинив так, як мені сказали. Ні слова нікому. Суд опитав свідків, і виніс рішення: на повторну в Москву в інститут імені Сербського. Через Харківську в'язницю, через Московську Бутирку потрапив у друге відділення, де зі мною зустрілися лікарі. І стали розмовляти так, як вийшло. У лікарів своє, а у мене своє. Я тут себе не виправдовував, вина моя була. Брати, я цим займався. А якщо правда є, куди її дінеш.

 

58. Вона наша людська, нікому не хочеться хворіти. Луганська область, місто Ровеньки, станція Дар'ївка, вулиця Пітомная. Ольга Йосипівна Котанова. Пише лист. Я згадую свої важкі роки життя, як я страждала, хворіла. І, ви, дорогий чоловік, дали мені життя, здоров'я. Я зрозуміла, як треба жити, щоб не хворіти. Я приношу вам свої думки і почуття добрі. Я завжди поруч з природою. Вона дорога мати моя мила. Завжди вчить мене, в ім'я вашого, що робити, щоб не було страху, що завтра захворієш і кінець. Жити, жити – це ваші милі слова. Не хворіти. Я вам низько вклоняюся, і бажаю вам успіху доброго для людства усього світу. До зустрічі, дорогий Учитель. Привіт від маленького Андрійка, пішов до школи в перший клас. Звелів вам написати і просити. Міцно вас обіймаємо і цілуємо. Привіт від старших. Всі, хто вас знає, просять вам передати привіт.

 

59. Трохим Олексійович у Москві. З 24 серпня чекаю, ніяк не дочекаюся. Я сама вдома. Сьогодні 14 вересня. У чому прошу. Напишіть мені, ми чекаємо ваших золотих слів. Це немолода жінка, вона має вік 60 років. А як вона хворіла своїм серцем, вона була не людина. Де вона тільки не була зі своїм тілом. Ніде вона не отримала доти, поки вона не взялася за природу, за повітря, воду і землю. Вона їх визнала за улюблених, милих, незабутніх близьких рідних друзів, у кого вона вчилася і навчилася. Вона водою обливається при будь атмосфері, і на будь-якому морозі роззута вона ходить по снігу. Я ж, вона говорить, людина, та ще яка. Зможу сказати будь-якій людині. Пишіть на адресу, я вам скажу тільки правду. Це Учитель, він нас не вчить, щоб ми лікувалися. Він нас, усіх хворих і не хворих людей, щоб ми з вами більше ніякими іншими хворобами не хворіли і не застуджувалися. Ось що нам треба в нашому житті.

 

60. Ми з вами живемо один раз, а як хочеться жити здоровим і міцним. Звідки взялася ця вся історія. Іванов на арені виступає, говорить. Якби залежність була права, наш чоловік ніколи не хворів і не мучився. Він і зараз думає про те, що його це Бог покарав. А от пробачити, не прощає. Хворіють і хворіють, а допомоги ніхто з усіх не знайшов. Багато сліз минуло, багато образ у людях відбувалося. Але такий день не приходив і не народжувався на білий світ, як він випав на мою таку долю. Все відбулося через маленького хлопчика, через грудне дитя. Він у матері на руках криком кричав, це у вагоні. Прийшов поїзд місцевого значення Котдаг – Білоріченська. У Майкопі ми робили посадку.

 

61. Я вперед зайшов. Місць не було, без купейного значення. Став якраз біля віконця. А за мною увійшла ця мати з цією дитинкою. Він у неї кричить, не замовкає, і кричить, і кричить. Ніхто з інших не заспокоює. Я знайшовся цьому ділу ініціатор, примусив на цьому ділі прозвучати. Бачу цю обстановку, яка навколо всіх відбувалася. Думаю сам собі, для чого ж ми з вами живемо на білому світі. Народжуваність є, а от виховання цих дітей. Ми не навчилися, щоб воно між нами мовчало. У нас усіх, що сиділи, не знаходилося сил. Вони брали, але у них не виходило.

 

62. А хто міг би це подумати, що в нашому такому загальному вагоні ненароджений чоловік з такими силами. Він перед собою поставив мету показати їх народові. Сам собі говорить: якщо я цього хлопчика заспокою своїми руками, то я буду та людина, яку чекають усі люди, тобто моя ідея правильна. Звертаюся до матері, вибачаюся перед нею. А у самого думка висока, на мою долю випало це робити. Я кажу: дозвольте мені вашого хлопчика взяти. Вона ні слова не сказала, взяла і віддала. Він перестав від цього діла плакати.

 

63. Чи не творіння в природі. Всі в один голос підтвердили: це чоловік не такий, як усі. За що я і схопився. Це чоловік здоров'я, воно випало на мою долю. А раз природа дозволила свою атмосферу змінити в цій справі, треба буде трудитися. А без жодних зусиль нічого не виходить. Це теж наука, у природі випробовувати своє тіло. Проходити всі негаразди, всю неприємність. Було від цього всього дуже погано, без всякої звички дуже погано. Це все робилося мною.                               

 

64. Усім здавалося, не так. Я тоді ходив тільки без головного убору. Але був молодий, всі мої сили фізичні при мені залишалися. Розум свій у цьому ніколи не втрачав. А от діло попалося під руки те, про що Сергій Іванович нам розповідав. Це його чиста правда, і не його одного. Після теж будуть розповідати. Але це не все. Треба вченим давно кинути однобоко дихати. Треба розуміти природу всім однаково, з світоглядом, щоб людині залишатися в природі з користю у себе. Треба навчитися перемагати  ворога, будь-яке захворювання у себе.

 

65. Оголосити переможцем, як зробив у всьому ділі Іванов. Він не відразу вивчив природу, не разом став близьким другом. Поступово і нелегко доводилося, і зараз важко, гірше не може бути. Ці люди, які сказали в один голос, не з одного будинку, і не з одного села. Вони роз'їхалися по своїх місцях, про це розповіли. Це творіння невмируще, між людьми слово і діло, яке на нас, людях, робиться. Ми самі цього діла свідки і пацієнти до цього щастя. Але щоб цьому не бути. Я, каже мати двох синів, яких втратила на фронті вітчизняної війни.

 

66. Без них мене оточила астма бронхіальна. У мене серце не було придатне до життя. Я без «швидкої» не залишалася. Каже Марія Матвіївна Аралішкіна. Я проживаю в Москві, пров. Тополева, 8, кв. 11. Спасибі лікарям, що ви приймали, для мене робили свої процедури. Хто вам за це залишив погане. Але з цього, що ви робили, мені ставало не краща, а гірше. Я через людей знайшла Вчителя. Ми його прозвали за його скромність. Я ніколи не думала, щоб цей мій вік робив те, чого мене навчив робити він. Мене не лікував від хвороби, а вчив мене загартовуватися від інших захворювань, щоб вони не нападали більше.

 

67. Сам нічого не робить, крім одного – холодною водою ноги мої помив. Вони в мене розгорілися, як полум'я. Через руки передав свою силу, навчив усно, що робити. Я запам'ятовувала, сама роблю. Хіба це погано ноги мити холодною водою вранці і ввечері. Встала – помила, лягаю – мию. Все це не так роблю, проявляю любов, душу з серцем. Сама роблю. А коли йдеш по дорозі, особливо у нас у Москві. Є люди з високим розумінням. Йому головкою поклонишся низько, скажеш: «Здрастуй, шановний». А він зупиниться, та ще перепитає у мене.

 

68. Незнайома, а здоровкаєшся. Тут мої йому темні слова, як у воду дивляться, йому скажуть. Моє діло – вам сказати, а ваше діло – ви як хочете. Це слова Вчителя. Він нас усіх так одному вчить, хто робить. Це між людьми не погано, а добре обом сторонам, і мені, і вам, шановні ви вчені. І усмішка у нас залишається при собі. Що ж роблю я далі за вченням Вчителя. Не треба бути господинею над тим чоловіком, що просить, хто стоїть на своєму місці і просить. Йому через одного потрапляє, вже його хвороба. Ви його примушуєте своїми копійками засуджувати вас. А я так не роблю. Це професіонал цьому місцю. Учитель такому не допомагає. Він вважає, це теж вояк цьому місцю.

 

69. Він його захопив. Спробуй, стань біля нього, що він тобі скаже? Він тобі зі злом. Знаєш, що зробить. Краще буде. Якщо ти цій людині даси, ніякої допомоги ні від кого не отримаєш. Учитель за ту людину, хто сам шукає цю бідну людину, хто не просить, а потребує допомоги. Ось цьому треба допомагати. Навпіл поділи рубль. Собі полтинник, і йому полтинник. Зі словами говори: «Я цій людині даю ці 50 копійок для того, щоб мені було добре, щоб я не хворіла нічим». Так я роблю, не отримую збиток, а додаю. А от не вживаю їжу свідомо. У п'ятницю ввечері поїв, а в неділю в 12 годин дня їм. Без усякого повітря не їм, а виходжу надвір.

 

70. Там займаюся. Бажано всім це робити. Я проявляю любов у цьому. Роззутим виходжу, і тягну повітря, роблю глибокий вдих і видих. Без Вчителя не залишаюся, кажу: «Учителю, дай мені здоров'я». Скажу три рази. Можна більше про це говорити, але достатньо. Моє це свято для здоров'я ні на що я не проміняю. Я не плюю слину і не харкаю, і не курю, і не п'ю вина. Через це діло не боюся виходити надвір, і водою обливатися при будь-якій атмосфері. Я вже нічим не хворію. Пам'ятаю, як сестра жінка, і не можу про його діло, котре я сама роблю. І дуже добре після цього робиться. Це природна ванна. Я вам розповім, за що його в 1951 році 11 лютого від моєї квартири відібрали.

 

71. За таку роботу, яку в мене в квартирі робив. А його по 58-й пункт 10 прибрали до рук, поклали, як хворого, в Ленінградську психіатричну спеціальну лікарню. А у нього як було загартування-тренування, так вона і залишилося. Він його робити почав, Вчителю було 35 років, вся повноцінність при ньому. Він пішов шукати на своєму тілі не життя, а смерть. З цього всього вийшла перемога над природою. Не вона його, а він її упросив просьбою, щоб вона йому дала життя і вчення. Він робить і її описує, всю молодь запрошує це робити. Але молодь цього не навчена, її веде залежність за собою. З ділом молодь піднімається на ноги.

 

72. З чимось щось зробив, у цій справі втратив здоров'я. І з цим нездоров'ям ми, все залежні люди, які не виграємо, а програємо. Не продовжуємо, а укорочуємо своє життя. За всім висновком, Іванов цю сторону залишає, а починає братися за свою незалежну сторону загартування-тренування, яке у себе здобуло користь. Це здоров'я людини. Воно є у Іванова. Проявилася сила протилежна взяти на себе ініціативу, довести людям, що ми йдемо не по тій дорозі. Не так ми воюємо з ворогом. Ми для цього діла запросили на допомогу свою юстицію.                                                        

 

73. Помилка юстиції. З ватажком за його режимний вчинок розбиратися не стане. Яка це наука, якщо вона придумує, ображеного чоловіка судять. У неї, як сили, довіреність є розвивати між собою злочинний світ. Чимось незадоволений він, у цій політиці народження. Ми без цього ворога життя не зможемо продовжувати. Юстиція зберігається бездіяльними грошовими військами. Тими захисниками, які бояться внутрішнього ворога. Не дай цьому ділу розвитку, що тоді буде людям, які роблять над цим ображеним народом, він томиться.  

 

74. Через цей порядок у нас ображений чимось, хвора людина зі своїм розвитком. Він помилявся і помиляється в цьому. Яка кара розстріл введений. Здавалося б, не треба цій людині народжуватися. А він народився, не хотів такого порядку слухатися. Сама природа допомагає, ми її примушували все робити. Вбивали, вбиваємо, і будемо вбивати через нестаток. Хороше нам не робить хороше, а робить погане. Ми це бачимо самі, але не хочемо визнати самих себе, що ми винуваті. Робимося злочинцями, за що нас карає сама природа.  

 

75. Самопожертва чому в наших деяких керівників. Є Нефедов, Рязінський секретар та інші. Це можна робити. А чому це людина помирає. Нам сказали вчені, вони не вчилися для поганого, їм дай умови. Де ж свідомість, народити людину, а потім її примусити воювати з природою. Вона йому на це дала розум, щоб жити добре. А це хороше примусило жити погано. Помер чоловік, це його огородила його зброя. Ви мені покажіть цього вбивцю, який вбивав рушницею своєю слона, змію, крокодила, навіть замучив орла. Як він помирав.

 

76. Я знаю добре про його діло в природі, що робить чоловік. Вона його без муки не покладе в могилу. Що ви робите, отакі люди? Ви лізете самі на рожен. Один одного садите, вбиваєте за природне багатство.  За що? Не знаєте самі. Убив чоловік чоловіка. Починаємо розбиратися. Що його примусило? Не погане, а хороше. Хто за станом здоров'я живе гірше від всіх? Іванов. Його сили в природі рвуться не лікувати наших хворих, які в процесі свого життя втратили здоров'я. Треба наукою науку зробити, щоб не примушувати їх йти в бій для того, щоб там падати жертвою.

 

77. Це не наука нашої молоді, не жити, а вмирати. Треба нам усім через вчення Іванова від природи добитися, щоб вона нам не заважала в нашому житті, а допомагала. Вчення Учителя одне, обов'язково треба навчитися, щоб знати і робити все усно. Це твій, молода людина, буде в природі вчинок, від чого люди зробляться свідомими. Свою приватновласницьку звичку закинуть, один від одного йти. Вони будуть братися за корисну допомогу. І почнуть вчитися не у теорії, а у практики, яка їх попросить, щоб вони любили свою працю. І до неї бігли з душею і серцем, якщо це буде треба. А може, ми з вами пориємося практично фізично, нам природа допоможе залишити стару стратегію.            

 

78. Ми жовтневу не завойовували для того, щоб по-старому жити. У нас було гасло, щоб зробитися господарем не над землею, як джерелом. Ми цілий рік дні зустрічаємо і їх проводжаємо. А щоб у цій справі задовольнити себе, цього ми не отримали. А от втрачали, втрачаємо, і будемо втрачати через це. Ми люди несвідомі в природі. Можна сказати, торгаші, комерсанти, життя продавці, залежні люди. Нам треба одяг, ми придбаваємо за труд, себе в неволі продаємо. Чия це дорога стара, непридатна. А якби ми навчилися залишатися без праці, пішли ми в працю?

 

79. Звичайно, не пішли. Ми не хочемо відшукувати господаря, у нас до природи недовіра. Ми не вчимося корисному, а нас вчать шкідливому. Ми з вами раби. Нам дім, житлова площа не дається. Це твоє підпорядкування. Ти бідний, хворий, без цього всього жити не зможеш, тому ти і озброївся в природі це все отримувати. Тобі все це даром не приходить. У природі є сили природні для нас, залежних людей. Нас через піввіку рідко побачиш. Випадково інвалід праці, і той буде готовий здатися. Така наша дорога, по землі повзати.

 

80. Ми з вами бідні, хворі люди. Не задоволені ми сьогоднішнім днем, щоб навчити самого себе залишатися без цього. Нам бери, де хочеш, а щоб був сніданок. Навіщо ти, їдальня. Є директор, персонал, різні комісії, що перевіряють. Людину треба нам годувати, у нас він працівник, гроші на це має. А ми майстри з продукту виробляти. Що хочеш, замовляй. Є на це меню, підписане шеф-кухарем, хто смак підносить. Це добре, що ми з вами навчилися легко робити, і таку продукцію купувати і продавати. Нам хтось довірив, ми самі наш закон мірило, ріст нашої економіки.

 

81. Ми з вами живемо, поки так гроші заробляємо працею. Хто їх нам оплачує? Довірена особа, підпис директора. Це вся розплата людини. У тебе не така душа з серцем, мозок не так мислить, як у вченого. Він фізично лопату не тримає, і не натискає ногою. У природі живе поки легше вчений, він не менше отримує. Щоб хвалитися здоров'ям від цього вчинку, не доводиться. Вченому і невчених хочеться хорошого і теплого, а більше нічого, вся гонитва за цим. Ми не хто-небудь, а люди. Але поки у нас свідомості немає, всім однакове життя надати багате.

 

82. Здорове, міцне, загартоване, незалежне, живе, природне, в єстві. Якщо ми в цьому ділі не виявилися господарі, і не навчилися в природі жити, і не хворіти, не застуджуватись. Ми з вами всі залежні люди, нічого не робимо, щоб нашим тілам була користь. Нам не дає наш одяг тепла. Щоб наїстися досита, ми не наїдаємося. Ми б ще їли, та нема. Краще, якщо є хороше. Нема грошей. І так ми не задоволені домом. То атмосфера, що не придатна серцю. Потрібно повітря, а воно у нас іде по землі, по природі без всякого не йде від нас. А ми від нього ховаємося.

 

83. Якщо нехороша погода – дощ чи вітер, чи мороз, чи холод – ми це не хвалимо. Кажемо: це погано. А коли тепло, сонце, ми до нього біжимо. Кажемо: добре. А те не знаємо, що ми вмираємо і при сонці, і без сонця. Ми ж з вами безсилі. Жити так, як живе Іванов, ми не бралися. Так говоримо, що ми дикуни. Хіба ми не вміємо робити це, або ми не вміємо хвалитися. Ми такі люди, як і були до цього. Ми не хотіли визнавати природу, що вона найголовніше. Це повітря, вода і земля. Що нам усім і родила для цього думка, а потім діло. А в ділі ми помилилися і померли, як і не жили.  

 

84. Це все наробила залежність.  Вона нас примушує, пхає: йдіть, робіть шкідливе, а не корисне.  Що ми з вами робимо?  Одну неприємність.  Ми з вами шукаємо в природі життя, а в цьому вийшла смерть.  Хто цьому винен?  Ми не гартувалися, щоб було для нас джерело.  Ми з вами не трудилися для блага всього людства.  Ми з вами в природі не вчилися.  Похвалитися нічим.  У нас не зародилася правда, вона нами не підтверджена.  Наша клітина органічного тіла не виходжена, щоб сказати свою правду.  У нас не загартоване, не здорове, не молоде серце.   

 

85. Не скажемо, як у 25-річної людини.  Не такий, як слід, на своєму місці вихід.  Ми боялися, боїмося, і будемо боятися свого невпізнаного ворога, тобто хвороби.  Вона нас мучить.  Ми, всі люди, боїмося смерті сильно.  Якби ми з вами не вмирали, ми б з вами жили.  А то ми не люди на нашій землі.  А от тихо навчилися, пошепки визнали чудом, ним хвалимося.  А не хочемо зрозуміти природу, фізичні сили, прояв.  Не визнаємо, найголовніше, чисте повітря в цьому ділі.  Боїмося зайвий раз зробити вдих і видих, щоб між нами вийшло миттєве одужання.

 

86. А сніжне пробудження, холодне і погане ніхто не хоче.  І недобре почуває, безсило залишається нервова центральна частина мозку.  Ми з вами не проявляємо до цього любов, і не хочемо знати про хворого, не хочемо душу його розуміти.  Саме становище змінювалося на іншу зовсім форму.  То люди вірили одному розвитку, у них була велика віра.  Вірити Богові, і з ним зустрічати день, що прийшов зі своїми розташованими силами.  Чоловік їм поклоняється.  Діло є, без слави Господа Бога не починає нічого такого в житті робити.  Все це їм вважалося: Бог у цьому ділі допомагав.  Бо так сказано: без Бога ні до порога.  Все це робилося за раннього розвитку Богом.               

 

87. Тільки що-небудь намітиш робити руками своїми, зараз же своє слово говориш до Бога.  Мовляв, Господи, благослови і допоможи в цьому зробити.  Ми знаємо, як наша індивідуальна власність росла.  Коли прибуток додавався, ми дякували, раділи.  Збиток страшно заважав, особливо людське здоров'я.  Якщо у нього курочка зайва по двору заходила, або конячка в хомуті зародилася, або ж пару биків виростив у ярмі для того, щоб обробляти із землі грядку.  І по ній сіяти зерно для вирощування його багато, щоб господарювати не погано, а добре.  З цим свою гордість будеш мати, і будеш нею між іншими козиряти.

 

88. Хвалишся, що ти вмієш жити, і вмієш боротися з природою, самовільно воювати. У тебе на це є вміння. За що не береться людина, її руки це все роблять. Роботу коваля робить, слюсарну робить, теслярства, чоботи шиє, і шиє одяг. Що за така людська мудрість, якою люди не стали вірити комусь, а змінили свій потік на інший. Зробили верстат, інструмент, ввели в життя машину, мотор. Посадили людини на неї, і стали нею всілякі справи робити. Треба орати землю вчасно. Ми цього з вами добилися, нам машина замінила багато нового.

 

89. На колесо себе поставила, і крутиться швидко і зручно. Ми з місця одного в інше перебираємось. Говоримо, ми не такі зробилися люди зі своїм вчинком. На кожному своєму місці заробляли для самого себе від природи належний прибуток, чим ми були один час задоволені. Ми вважали самі себе в цій справі заслуженими, у нас щодня своє намічене росло, і показувало гідність свою. Ми були впевнені в тому, що нас за це все наше, зроблене нами, люблять. І за це ми живемо добре. А за всім висновком його особистих слів, сказаних раніше. Я, каже, цим, що ми робимо, не радію. Що ви робите свавіллям.

 

90. У мене ви всі однаково для життя народжені. Але чоловік сам собі обрав, зробився озброєним. Ловить мислячого коня, і ним своїм умінням розпоряджається, як хоче. Хто кому таке право давав. Робити капкан, і на коня надягати вуздечку з грузділями, і на спину класти сідло, і попругами підв'язувати. А потім сідати самому чоловікові. Або ж хомут з гужами, та дугу з голоблями драги. А на них класти вантаж, і сам сідає. Віжки та батіг – це людське знущання. А пару волів викладених на налигачі в ярмі, теж треба щось за собою тягти. І все інше життєрадісне народилося не для того, щоб його різав ножом, і кров геть випускав. Цього жодна тварина людині права не давала, як не давала права поверхня земля.

 

91. Ми чуємо, чим вона дихає, і як вона на нас дивиться, і очікує догляду людини за грядкою. Силу вона хоче показати в рості, чим зацікавиться. Земля нам покаже, особливо зробить дорідний в колосі урожай. А з цього врожаю труд, діло, котре нам покаже продукцію, чим ми один час будемо жити, користуватися, як якоюсь особливістю, що нас задовольнить.   Ми в цьому почнемо прокладати розвідку. Насамперед думаємо, до себе час тягнемо, щоб він таким прийшов, як ми хотіли. Ми його таким чекали. А зараз не рахуємося ні з чим, ні з якими силами, ні з якою можливістю. Якщо ми цього робити не будемо, або думати про це не будемо, у нас життя такого не вийде, яке до цього було.

 

92. У ній були великі природні нестатки, чим доводилося користуватися. А у нас сил не вистачало це робити, ми важко переживали. Природа від краю до краю лежала, від нас чекала нашого вміння її примусити, щоб вона нам давала те, що треба в нашому житті. Ми жили, Богу вірили, але бідно і важко. А ви самі знаєте, як з природою воювати. У неї справ є, щодня можна на цій землі скільки знайти справ. І в цих справах можна помилитися, і отримати не те, що ми отримуємо щорічно. На нашій землі народжується щастя і нещастя. Хороше нам не дасть хороше. А от найгірше, холодне обдаровує кращим. Ми з вами не хочемо зустрічатися з холодним і поганим. Ми з вами звикли зустрічати хороше і тепле, що нас розв'язувало і давало доступ до життя.                                     

 

93. Ми не на одній землі, і не одне зерно сіяли. Ми ліс виявили, ми надра знайшли, камінь, пісок, що і було потрібно в житті. Чоловік все це сам зробив. Йому знадобилася від землі весь самозахист, весь рятувальний момент. У природі час не один, а їх два в дорозі. Хороше й тепле легше сприймати. Але хорошому і теплому теж не можна довірятися, як і холодному і поганому, як якійсь неприємності, яка може в будь-яку хвилину накинутися і спаплюжити. Як я всю зиму провів у холоді, в морозі, в чистому снігу. Почуття було дуже приємне.

 

94. Я свідомо терпів, і чекав у себе від цього, що може бути з поганого. Так ні, це не вийшло, крім хорошого, в цьому місці, де я перебуваю зараз. А тоді мене, як хворого, політично неблагонадійного, поклали в Ленінградську психіатричну спеціальну лікарню, Універсальна, 2. Мене Москва Таганка туди такого бравого, визнавали після визначення Введенського. Я тоді 53 роки мав, у мене були сили видатні. Якби мені лікарі психіатри не заважали, а допомагали. Я це і в себе бачив, і на інших. Це все визначав. Я не боявся, не соромився залишатися в будь-якому холоді й будь-якому обряді.                  

 

95. Для мене був відомий чоловік будь-якої професії, він хотів жити не погано, а добре. Три роки і десять місяців у таких умовах треба ж прожити та терпіти. Хоч було б за що, а то ні за яку особливість. А от коли потрапив в цю установу, мене зустрів лікар зі своїми словами. Мене привели, як і зазвичай водять, щоб люди знали, що їх водять недарма. У них проявлялася яка-небудь невизначена хвороба, з якою чоловік, як порушник в житті, отримав цю путівку. Як і я її очікував. Сидів у Таганці, мені навіть було цікаво про свої якості розповісти, як небувало народжені.

 

96. Особливо я викликав між людьми про ось цього чоловіка, котрий між нами повинен природою зародитися, і своїх прав земних добитися. Жити не краще від усіх, а гірше. Не добре, як ми живемо, всіма правами користуємося. Хочеться загальний закон порушити – ми це робимо. Теплу сторону любимо, для нас погане не показуй. Ми в нього пробираємося, ліземо, намагаємося це тепле утримати. Також на собі з поганого женемо. А їжу їмо, хоч один раз доводиться. У житті ми не забуваємо, де б і як не були. Смачне, жирне, солодке лізе в горло саме. Ми не розбираємося ні з чим, яке, чиє, лише б було, що їсти.

 

97. Потреба не порушення, ніхто заборони не зробить. Що буде після? Про цю справу скаже наша громадськість, яка охороняє наш порядок. У природі дві сторони, яких дотримуємося. Ми всі вчимося, розуміємо, розбираємося, особливо з вчинком. Волочимося в хвості. Треба буде не робити того, що нас змушує. Ми зробимо, а потім в цій справі розбираємося, коли нас осудить народ. Ми своїм колегам розповідаємо, ніби це треба обов'язково зробити. За що тебе, як молодого і невихованого в цій справі, сюди посадили. А ти як навмисне цей свій час пропускаєш.

 

98. Воно у тебе проскочило. Ти нічого не робив, щоб про тебе сказати одне слово. І за що б люди поручилися, як за людину. У цій стороні вхопилися всі, як магніт, своє нехороше розвивають. Не треба було потрапляти в КПЗ. Не треба так зустрічатися, як ми навчили самі себе гордо, невміло і неввічливо говорити, особливо з міліцією. Вони для цієї справи вчилися, їх для цього практично готують. Злочинця, як це треба, ніколи не візьмеш. Він сильний у всіх відносинах, ворог незламний, а такий, що робить. У нього свій розум, а у міліції свій. На цю справу по всіх місцях, і всюди на фронтах розташовані розумні люди.

 

99. У них немає того, що має природа. Для чого я народився таким, як є перед вами. Для мене така зима, від якої ми всі біжимо. А вона на наше небажання, що ми ховаємо, це для неї магніт, вона своє бере. Свої біленькі мухи підсилає. Починає землю прикрашати, робити сніжною білою. А ми цей килим, цю атмосферу, як прорвану діру не зможемо залатати. Холод є холод, для нього дорога одна. Почуття, та ще яке, є у зими. Вона нас ділить за засобами. Одяг придбаваємо, особливо тут у цій справі не грає ролі наша бідність. У неї завжди не малий, а великий нестаток турбує з усіх боків. Усередині шлунок турбує, і також неспокійна зовнішність, розірвана висить на ньому.

 

100. А жити-то доводиться не однієї нашій землі. Хіба не будеш заздрити і втягуватися. Твоя рука владика красти. Як я обікрав англійця Пусселя і француза Еміля, яким було мало. Вони прийшли в найжаркіший час розширювати будівлю нашої роботи. Амонал, шнедеріт порох для артилерійських снарядів. Я був старший апаратник, стежив за вивантаженням. А в природі зробилася на це революція між землею, повітрям і водою. Людям перегородили дорогу. Вони в цей час не вийшли на цей завод для того, щоб причину знайти, прогнати моє тіло з цієї заготовки. Мені відкрили дорогу цим. Або груди в хрестах, або голова в кущах. А то мене в'язали, як брати людей, нікому завантажений в бігунки амонал вивантажувати, крім однієї пари. Я їх хочу з собою примусити, щоб час їхній не йшов, і не перемоловся порох.

 

101. Моє було в цьому одне. А в природі не таке зосередилося. Вона не хотіла, щоб я цю штуку продовжував. Взяли поляки, полячку налаштували звернутися до директора Пусселя. Вона про себе розповісти толком не змогла, а заплакала. Я їй не заподіював нічого. Вона своїми сльозами прогнала мене з заводу. Що я тільки не робив, повернути собі успіх не отримав. Був у інспектора з праці, він так сказав: «Ми більше віримо англійцю, ніж віримо російському робітникові». Я у себе мав друга по дитинству. Якщо він мені скаже, я його слухався. Кажу я Івану: знаєш що. Він не знав це. Магазин обібрати – наше завдання. От тут мені допомагала сама природа. Вона з мене зробила останнього призовника у царя. І цар в цьому накрився. Йому дорогу показали не ту, яку він мав до цього.       

 

102. Зі мною жартувати нікому не треба. Бо я самородок, за ділом.  Джерело – гартування. За що я зробився білий. Раніше мене ніяка команда не бачила у себе чоловіка, як я себе показував. Але мені, як чоловікові, не вірили. Вважали мене неповноцінним чоловіком. А я сиджу. Знаю добре, що мені непогано. Мені лікар Андрій Павлович так сказав: «Знаєш, куди потрапив». Ми з вами вчимося теоретично, розуміємо кожне місце в житті. Я перебуваю, де не слід.  Миколаїв, 8-го Березня, 15. Котюк Л. Д. Здрастуйте, дорогий Учитель. Вибачте, що пишу не вчасно. Спасибі вам за ваше все хороше, що бажаєте для всіх хворих і даєте здоров'я. Я не писала, бо виконую заочно. Я ж вас навіть не бачила, тільки на фото.

 

103. І все ж з любов'ю і надією звертаюся до Вчителя, Вас. І з вірою на ваше милосердя прошу здоров'я. Для мене було дуже важко, ніхто не хотів мені допомогти. Я ж сама не можу зробити. Мені все треба подати, прийняти. Зараз я повністю виконую. Сподіваюся, Учитель почує, дізнається, що я пишу правду від усієї душі і серця. Дорогий Учитель, вірте мені, що у мене немає більше сил писати. Я безсила. Я в березні написала листа в «Ізвєстія». Мені 01.05.66 прийшла відповідь, що вони мій лист направили в міський відділ здоров’я, і просили мені допомогти. Але з відділу повинні до мене прийти. Прийдуть, у мене до них одне прохання – побачити того, хто прикував до ліжка.  

 

104. І буду просити письмовий дозвіл на ваш приїзд. Інакше я буду всюди писати, турбота про хвору. Мені Марія Володимирівна писала, що Учитель – це мій єдиний спаситель. Хоча я в скрутному стані, але виконую з вірою. Бог не без милостині. Світ не без добрих людей, так говориться. Я вірю, сподіваюся на хороше. У моїх справах і прохання Вчителя допомагає.  Дякую. Дуже прошу Вас, не забувайте хвору дівицю Любу. Я дуже вдячна Вашій Тані, що не гордилася мені відповісти на мій лист. Бажаю їй здоров'я. І також бажаю вам всього найкращого, щастя, здоров'я. Швидше бути на батьківщині, і сіяти здоров'я для стражденних, хворих, нещасних, таких, як я та інших, що ходять.

 

105. Ви від мене Тані передайте подяку велику і сердечну за її увагу до мене, і також Марії Володимирівні. І всілякі добрі побажання. Будьте здорові. З щирою повагою до вас, Люба. 8 травня 1966. Вибачте тисячу раз, може, щось не так. Прошу і чекаю вашої допомоги.  А наші всі вчені вчилися, і будуть вчитися пізнавати ворога. І так ми не навчилися і не пізнали цього ворога, якого на собі несе Люба. Ми не знаємо і не вміємо, як буде треба цьому ворогові нанести такий для нього пахучий удар, щоб він від цього всього щез. Ми в цій справі бідні люди, безсилі допомагати таким, як Люба. Вони у нас забуті нами усіма. Ми цій справі, може бути, і вчилися, і навчилися цьому. Але треба це все покладене полюбити, і це все у себе в ділі берегти.                

 

106. Це тільки практиці довелося такі якості у себе для цієї справи мати. У природі близькі, рідні милі незабутні друзі – повітря, вода і земля. Що й примусило 3 травня 1966 року, мене накрило через нестаток. Я просив у лікарів душ, вони мені не дали. Температура недарма у мене підвищилася. Це наука лікарям, вони три рази кров брали, і один діагноз залишився. Нібито через тріщину пролізла жаба, і почала прогресувати через ноги, це моє здоров'я. Я просив, щоб уколами не лізли, і нічого не робили. У них свій спеціальний вихід у режимі. Вони теж сидять, і за кожного хворого за його викладом відповідають. Ми звикли скаржитися, і любимо, щоб нам без болю допомагали.                   

 

107. У природі сам захворів, і сам повинен видужати. Болю ніякого, але запалення було. Наука вдарила по голові, запалення. А це так не обходиться, щоб нічого не було. Почервоніння збільшилася, тому лікарі злякалися. А, найголовніше, це людина. Він знав, що робити цьому захворюванню, і робив своїми напруженими силами, якими володів. Якби не зміг чоловік сам себе зберігати в природі, природа б з ним вчинила так, як і завжди вона чинить з безсилим чоловіком. Якщо він знає ворога, і навчився ним володіти, у цього чоловіка є всі вироблені сили, з якими він завжди виступає.

 

108. І в природі терпить для загартовування, щоб не застуджуватися і не хворіти. Люди отримали допомогу від ракового захворювання. Люди написали листа Хрущову, хто цей лист спустив в міністерство Урабіновічу. З ним втрьох була домовленість цих хворих, які позбулися ракового захворювання. Я в цю саму хвилину був прибраний. А подавець цього листа, який бачив правду, пише лист. Здрастуй, дорогий Учитель. Це пише Римма. Дорогий Учителю, була в міністерстві охорони здоров'я СРСР, говорила з Урабіновічем.   Я йому дала життя. Я кажу: «Прийшла поговорити з приводу Іванова П. К.». Він мені каже: «Цей підкорювач природи». Я кажу так. Куди ви його заховали, і що ви від нього хочете? 

 

109. Ви ж самі, кажу, порадили щодо ракових хворих. І сама з ним у вас була. Обіцяли перевірити хворих, які вилікувалися. І хотіли дати йому ракових хворих. А спеціальність його заховала, і поставила такий діагноз. Ви, я кажу, не зацікавлені, щоб наша медицина завоювала перше місце у світі. Саме, я кажу, треба зараз взятися за нього лікарям в капіталістичному світі, щоб наша медицина завоювала весь світ. А ви ізолювали його, заховали від страждаючих. Він мені каже, що він не проти ракових хворих, щоб видали матеріал обґрунтуванням.   І він зацікавлений, щоб наша медицина завоювала перше місце у світі. «У нього, – каже, – немає диплома».

 

110. Я кажу, а на всесвітньому конгресі не підкоряються. Значить, на папері у вас правда. Я кажу: він самородок, відкрив лікування раку. Саме він може лікувати рак. І вона повинна вирішуватися заради людства. У нас, каже, ще самородки не народжуються, а він народився. А Ціолковський не самородок, відкрив шлях у космос. А він відкрив життя в природі. Він мені каже, що він не проти ракових хворих. Діагноз його йому не ставили. А інститут Сербського ховає. Ми його взяли, щоб його вивчити. Ось, дорогий Учитель, я написала інституту ім. Сербського про ваше звільнення, і щоб спростували поставлений ними діагноз. Але відповіді ще не отримувала. Професора Достоєвського ще не знайшла, де він працює. Шукаю його, дзвонила в деякі місця, там його немає. Постараюся знайти. З повагою, Римма.  

 

111. Шановні вчені! Того, що Римма бажає, вона вже отримала свою допомогу. Вона не знає, що в мене немає того, що хоче бачити у природі людина залежної сторони. Йому треба наука, щоб за рахунок її доводилося грошово жити, тобто добре і тепло. Римма мою ідею не знає. У неї такої зацікавленості немає. У природі знайти не життя, щоб жити. А знайшли вічно розвинене на людині життя, яка задарма не дається. А треба в дерзанні потрудитися, заслужити в природі такий час, який не буде тілу людини заважати.

 

112. Чоловік повинен зробитися зовсім не таким, як він був до цього часу. Він більше не буде вірити нісенітниці, буде вірити істині. Римма правильно написала про мене. Їй хочеться, щоб люди не хворіли і не застуджувалися. Це найголовніше. Вона сама сестра туберкульозників. Їй не хочеться горіти так, як перед її очима з цією хворобою вмирають. Вона знає Вчителя не один рік, і не про одного пацієнта, хто приймає його вчення.

 

113. А їх не треба писати золотими літерами для того, щоб читати, і розуміти, що там було написано. У природі одне на місці не стоїть, рухається без кінця і краю. Так і наука теоретична жодної людини не вивчила, щоб він знав про свого ворога. І йому дав таку відсіч, щоб він більше не повертався. Ми ж з вами не вояки, боїмося природи. У той час не підемо, нас природа, як непідготовлених людей, своїми силами вб'є і не спитається. Вона сила, а у неї воля, а не у нас. Вона не вірить мертвому, вона вірить і зберігає живе і енергійне, як моє заслужене перед усіма тіло. Воно пахне. 

 

114. Римма не помилилася сказати Урабіновічу, що Іванов П. К. самородок. Це живий факт, від якого ти нікуди не дінешся. Треба нам усім погоджуватися, і подати свій голос. Не одне це за ним числиться. А джерело є в його тілі – загартування-тренування. Воно його практично навчило, як буде треба трудитися одному поки в житті на благо свого здоров'я. Моя праця робиться в природі не на яку-небудь шкоду, а на саму велику у всьому людстві користь. Я вчуся в природі, але не в написаних кимось психічно книгах.           

 

115. Мені допомагають вчитися практично повітря, вода і земля. Якщо ви цьому вірите, що у них можна вчитися, і можна навчитися, чим я один час перед світом хвалюся. Це мої дари, плоди невмирущі. Їх треба на своїй клітині зберегти, щоб у мене було молоде здорове, загартоване серце 25-річної людини. Це тільки у мене такого похилого віку. 67 років від роду прожив. Який мій вихід у світлі. Я ворога так не боюся, як бояться всі люди. Не дай Бог, ракове захворювання. Це для мене дрібниці з його силами впоратися. Він же природний. У нього струм, магніт.

 

116. А раз у нього природність. А у мене поки вважається зброєю їжа. Римма від Міністерства потребує, як пацієнт, який одужує в цьому ділі. Це не ніж, не якесь штучне, яке може й добре бути, і може бути погане. Наука однобока не впевнена у собі, може відрізати, може не дорізати. А Іванова вчення народу. Лише б тільки чоловік хворий зі своєю нав'язаною хворобою вченням Учителя займався. Вам Сергій Іванович Качалін всю точну правду розповів. Чоловік буде це діло робити не так даром, а з душею і серцем – чоловік більше не буде ніякою новою хворобою хворіти, а старе саме в цій справі зникає, і не побачиш, як.

 

117. Римма – борець за це діло. Вона отримала на руки копію, щоб Іванов виступив з обґрунтованими матеріалом, хто б дав нашій медицині зернятко-зіницю. Це любов, і велике бажання зустрітися з поганими, холодними в морозі днями не так, як ми щорічно зустрічалися, і ми їх проводжали. Як хотів навчитися цей чоловік бути у всіх людських справах. Це бути вболівальником, і любителем самого поганого і холодного в житті. Не обирати в природі, що краще. Нехтувати часом, що приходить. Вибирати одне, сприймати, а інше не хотіти в природі. Рік має 365 днів, всі вони в році неоднаково народжені. І не в один час, він прийшов.

 

118. Я народився для цього часу. Для мене немає того, що люди хочуть. У нас медицина є наука, вона створена на умах, продовжується знанням тіла людини. Воно у себе здобуло не болячу температуру. Це був нестаток у тілі. Пробудження не втома. Хворий перед лікарем плакав, не хотів приймати уколи. Хворому відомо, не шприц народив чоловіка, а чоловік народив ці властивості. Вони не допомагають, а заважають. Це говорить ініціатор у себе викликати будь-яку хворобу в будь-якому місці, і в кожний час. Лікар не став більше говорити старшій сестрі, Риммі Усмановні. Вони обидва взяли на себе цю для мене важку ініціативу колоти мене.                                                

 

119. Я їм на щодо цього шукав світил, найвидніших людей: Павлова, Введенського, Філатова, Коргана.  Словом, я їх змушував звернути увагу на їхнє відмирання, на їхню таку для них бідність.  Вони не знали свого ворога і не озброювалися.  Навіть те, що було потрібно для будь-якої людини, що живе на білому світі.  Він не збирався сам себе примушувати зустрітися з природою один на один.  Будь-який день вибирає, і починає робити те, що зробив за цю зиму на очах лікарів.  Не думайте, що я не підготовлений зустрітися з будь-яким і кожним в році новим днем.  У мене здоров'я готове показати, і терпіти весь час в будь-якій температурі.  Вона мною вивчена.  Знаю добре весну, як милу дівчину.

 

120. Знаю прекрасне літо, і знаю брудну по коліна осінь.  А зиму з голови ніколи не викидаю, думаю про неї.  Ніхто про неї так не думав і не збирався, як зібрався зустрітися я.  Для мене немає такого місця або часу, щоб я його не полюбив сприйняти.  Я думаю марно про свій попередній програш.  Хто за мене заступається, і хто мене зберігає в цій справі.  Я один такий чоловік.  Кому довірила цю справу робити?  Мені, хто на себе візьме цю покладену хвороба і любов.  Не сидіти за столом на стільці, і чекати до себе того бідного, хворого чоловіка, хто боїться, як би гірше і більше не захворіти.  Це може бути у кожного лікаря перед хворим.

 

121. Він випадково це через деякий час отримує в природі. Здоров'ю допомагає не діло людських рук, а природа, повітря, вода і земля.  Такого чоловіка жодна мати не народила.  І в природі таких людей не народжувалося, і не було їх, щоб до 35 років прожити та провоювати і боротися, а потім все своє наявне придбане залишити позаду, і взятися за нове небувале без усякої економіки.  Вона не треба тілу.  Тіло посилилося правдою, воно не стало вірити мертвому.  А взялося за живу енергійну в єстві природу.  Вона відчинила всьому цьому ворота.

 

122. Не економіка створила руки чоловіка, а руки – людське діло.  Воно примусило чоловіка трудитися лише тому, що йому потрібна була економіка.  Мені в цій справі недарма такі листи люди пишуть.  Вони були усіма нами забуті, ми тільки самих себе огороджували.  Навіщо ці люди будуть треба, якщо ми для них не помічники.  Якщо ми самі в цих умовах перебуваємо.  Хіба ми вчимося знати.  Ми навчилися добре інтелігентно за це діло отримувати гроші.  Вся сила в цьому.  Ми поки віримо мірилу.  Вони нам даються за нашу працю.

 

123. Ми з вами рукою не візьмемо заразне.  У нас до цього звичка відсутня. Ми самі гидуємо, в рукавичках копаємося.  Ми на це роки провчилися, але щоб ворога в природі на людині упізнали.  Наше діло було слово.  Раз воно написано кимось, то треба самому писати про те, що роками робилося.  А ворог між нами як прогресував, так він і залишився позаду.  Навіщо ви лізете до чоловіка, який робить.  Те, що люди не навчили себе бути таким впевненим у ділі для всіх.

 

124. Я зможу зустрічати будь-який час в природі не так, як ми його зустрічаємо.  Ми готуємося.  У нас було те, що потрібно.  А якщо не було, у нас жити нічим.  Іванов каже. Це не порятунок – твоя їжа з одягом, та дім житловий.  Не задоволення.  Збоку краще від твого, і сусід живе краще.  А так жити, як живуть деякі.  Вони не крадуть, як слід, а ловляться.  А раз піймався, зізнався, значить, суд для цієї справи треба.  Ідеї Іванова не буде треба економіка.  Буде треба свідомість не робити, чим ми зацікавлені.  У нас сорочка одна, треба іншу, а взяти ніде.  А тут умови підскочили.  Кажуть, треба.                

 

125. Я ж людина.  Чому не спробувати таке щастя випробувати.  Пугачов, і той сидів, прикутий на ланцюгу.  А за мене, як за тюремника, та ще в перший раз сюди потрапив.  Йому заохочення.  Не треба було починати, і вчитися цьому, щоб за тобою люди ходили, і тебе в цьому берегли.  Така наука непридатна до життя, всім важка до вивчення, вчити людину марно.  Краще було б будь-якій людині про це не розповідати, а треба не робити, зовсім не братися за це.  Тоді й нема, для чого писати, нема, чого писати.  От де скромність виявиться в людині.  Не буде хворіти, і не буде застуджуватися.  Тюрма зникне.  Люди добре знають про це.       

 

126. Марія Володимирівна завжди скаже, що я той чоловік, котрий своїм багатством обдаровує. Якщо народ вести, треба дорогу, треба багатство з ділом. Примушувати – це не нове, бути залежним чоловіком, вояком, борцем, економістом. Моя ідея не пускала розвідку цього, і не шукала життя таке багате, хороше і тепле. Таке життя ми з вами давно ввели. Тільки з цього всього ми отримували, отримуємо, і будемо отримувати вічне в землі місце. Це наша могила. Ми для цього діла озброїлися, з природою воюємо, боремося, хочемо від природи взяти якісне. А от дати їй мертве, що ніколи не бажане для неї.      

 

127. Ми через своє тіло перекидаємо все те, що ми зробили руками. А по-незалежному ми не пробували, і не знаходимо потрібним жити так, як себе примусив у природі терпіти, як обрав Іванов. Найгірше – зимове сніжне морозне, з яким я в будь-який час підготовлений зустрітися один на один через цих стражденних, в яких живе моє побажання. Вони мені дякують, і обіцяють мені своє здоров'я. Скажуть люди, що треба буде йти. У циклон будь-якого розвитку я піду тілом чистим. Давайте будь-якого за спеціальністю робітника з будь-якими розвиненими силами. А я їх зробив на своєму тілі рідному.      

 

128. Врахуйте положення, де і за що перебуваю. І то в добу 40 хвилин робив та терпів, для мене краще не може бути. Я не знайшов кращого від цього, і не хочу до старого повертатися. Я ваше не забираю, не бажаю, і не прошу місце, де, можливо, треба щось зробити. Я не визнаю ніяке діло, і не хочу, щоб більше люди помилялися. Мене люди пацієнти свого нездоров'я вважали, вважають і будуть вважати незалежним чоловіком, хто хороше і тепле одне в природі не визнає за науку в житті. Це однобоке. Вони не за те стояли. Люди не за те, щоб у природі народжувався ворог людського життя.    

 

129. Ми не хочемо над собою займатися так, як потрібно. Ми, всі люди, не хочемо свій колишній потік змінювати. Ми навчилися по-старому жити. Нас з вами війна, боротьба не задовольнила. Хоча ми з вами сильно озброїлися, і зробили в допомогу собі техніку, пустили на колеса машину. Куди пробрався наш вчений світ, став цьому всьому допомагати. Вчився, вчиться, і буде вчитися. Знати точно, що з тобою завтра вийде. Ми з вами стихійно в природі нападаємо на неприємність, про яку пише Люба з Миколаєва, вул. 8 Березня, 15. А як вона надіється на моє таке здоров'я, яке я мав.

 

130. Мене чекала Марія Володимирівна 20 років щохвилини кожен день і ніч. Я з апетитом добре без болю не спала, болісне було життя. Де тільки не була, всі старалися допомогти своїм хорошим інструментом. Але щоб отримати допомогу від тих, хто клав сили свої, я не отримувала. А ось коли мій брат рідний дізнався про Учителя, взяв точну адресу, привіз, мені дав. І сказав: «Тільки він тобі допоможе». Я стала бити своєю українською мовою, стала писати. Пишу і прошу: «Учителю, дай мені здоров'я». Він зі своєю душею відгукнувся. У нього любов серцева всім ображеним, забутим допомагати. Як ось Люба, вона тільки пише.

 

131. Їй Марія Володимирівна так написала. Це наша дійшла велика просьба в цьому ділі. Природа на наше таке горе відгукнулася, і дозволила нам у наших муках допомагати. Люба впевнено залишається, що вона чекає приїзду тільки Вчителя. Він її надія. І Марії Володимирівни слова, якими вона зараз собою хвалиться. Вчителя кличе в гості, сама собою красується. Я, вона каже, не та Маруся, яку Учитель бачив. Ні на кого не надіюся я, як на здоров'я Вчителя. Зі слів Марії, я для неї небувалий чоловік у житті. За самим хорошим в житті не женусь. Знаю добре сторону в природі хорошу.      

 

132. Знаю і погану сторону. Для будь-якого чоловіка, хто з усіх людей ховається, боїться залишатися при поганому, йому робиться погано. Він не навчився зустрічатися з самими поганими в природі людьми. Він своїм вчинком їх вчить, щоб вони йому зробили погане. Хіба можна біля живої людини проходити мовчки, та ще свій гордий чуб нести на боці. Скільки за життя твого на землі проходило між тобою днів білого кольору. Ти всю ніч безперервно з боку на бік повертався. Ти хотів по-ведмежому міцно спати.

 

133. Це твоє одне з усіх задоволення, сон згадай. Що тебе змушувало в це лігво лягати? Твоя неміч, твій труд. Ти пам'ятаєш, як сонце твоє заднє місце підігрівало. Ти б не встав, але тебе гнали умови. Ти добре знав про природу, про наш час. Він до нас ніколи даром не приходить. У неї, як у красуні, все під боком виникає. Вона людей, що не роблять,  не приймає, щоб вони в ній жили і нічого не робили. День на землю так не лягає, промені сонячні даром на землю не пали. Зорю початкову породило нам сонечко. Якби була можливість жити, і не вставати з ліжка.

 

134. Каже чоловік. Я маю центнер, це шість пудів, чимала махина. Щоранку підніматися, а ввечері лягати, на все буває час. Не хочеться, але нічого не поробиш. Жарко надворі – погано. І холодно надворі – теж погано. Хорошого одного дня не було в житті. Людина 50% часу спить, з боку на бік кидає. Йому не хочеться вставати. Він на своє придбане надію має, і ним один час живе, поки є сили, це все зберігає. Тому й спиться. Спи, поки є сили. Станеш на ноги, будеш огороджений  не поганим, а хорошим і теплим.

 

135. Це твоя обережність, самозахист живого від мертвого. Треба тримати собі живе й енергійне, та до того треба мертве, холодне. Це ж погане для тіла. Ми тепло отримуємо не від чобота, а навпаки, ми чобіт обігріваємо. Цілий день носимо на собі цей прекрасний у фасоні одяг. Він не допомагає, а заважає.  Що може бути від цього гірше. Але ми звикли вмирати в цьому. Простимо померти чоловікові незалежному. Чому помирає залежний чоловік? У нього є, що одягати, що їсти. І в дім житловий він заходить.

 

136. Здавалося б, треба продовжити, отримати в цьому допомогу, а більше від усього втрачаємо. Ми озброєні для життя від природи брати щодня прибуток. Яка б була краса, гроші і гроші. Мені як такому не треба було, як треба всім його вказане місце. Він для цього вчився, ні з чим не рахувався, чекав і думав дочекатися. А у мене світоглядне поняття. Якщо я буду потрібний, якщо моя ідея, а я її не пришиваю до себе. Це дорога, яку доводиться займати. Вона продовжується мільйони років. А от це хороше і тепле. Воно знайдено людиною і прийнято в цей технічний час тоді, коли людина від холодного і поганого йшла своїм розвитком.

 

137. Для нього не було одного дня хорошого. Він не живим зустрічався з будь-яким часом. Йому важко доводилося на собі це наявне нести і хвалитися ним. Природа любить чоловіка не мертвого. Коли чоловік вмирає, то йому люди знаходять дорогу. Свій чи близький, чи заслужений, ми навчилися поплакати, а потім йому вічний будинок могила. Іванов показує правою рукою пальцем, нам говорить своєю простотою. Що ми з вами робимо, воюємо, боремося. Самі не хочемо потрапляти ні в тюрму, ні в лікарню. А самі вчимося, прогресуємо, як уміло без усякої помилки протримати людину в режимі.

 

138. Не хотіли, і не в моді це мати нашій молодій державі, котра навчена жити економічно. Вона говорить. Яка я держава, зі своїм напрямком лізу вгору. Державу роблять люди. Кому і для чого ми вчимося окремими діячами. Професорами, академіками, президентами, Генеральними секретарями, вище не знайдеш такого чину. Усім не хочеться важко жити, а щоб легко. Але природа з чинами не рахується. У неї гребінка одна чесати всіх підряд, залежних від неї. Вона поки володар і розпорядник зі своєю однобокою наукою.

 

139. Вона вчить всіх одному – не любить один одного через запах одягу. Твій на тобі висить одяг, не мій, він тебе захищає. А мене – мій. Так ми самі себе обігріваємо. І сили на це втрачаємо, одяг обігріваємо, у чому ми згораємо.  Хіба Римма каже, що Іванов не людина, не зможе домовитися з довіреною особою. Про що мова йде. Я сама цей лист писала не Іванову, а Хрущову. А тоді він спустив цей лист в міністерство охорони здоров'я СРСР. Потрапило Угреновичу, фахівцеві з ракового захворювання. Він же оригінал спустив Іванову і мені, як подавцю цього листа.

 

140. Угренович дипломник, йому не треба людина, хто робить користь людям. Сам Угренович написав у листі Іванову, щоб Іванов описав усю історію, яка повинна підтвердитися практикою. А в цьому відіграє ролі людина не з минулими словами, хто їх колись десь написав, а ми повинні вчитися у них, це чужа, не твоя наука. Твоя наука усна в голові. Нам можна писати з слів Качаліна С. І. Це буде не лікування. Мозок повинен, як фундамент, це у себе мати. Ворог зникає від думки твоєї переданої через руки Іванова. Будь-яка хвороба на таку людину не нападає, і в будь-якої людини будь-яка хвороба зникає.

 

141. Ось що Іванов вносить нам. І ми повинні не домовлятися, а визнавати це все. Ми добре знаємо, цінуємо Іванова, що він цього добився, тепер йому треба допомогти.  Москва Ж 141. До запитання. Токарева Антоніна. За порадою лікаря 6 дітей вбила в утробі свого тіла. А за вченням Іванова, хвороба зникла, двох здорових дітей народила. Що може бути краще. Вона пише в листі. Здрастуй, шановний Порфирій Корнійович. Вона тут відступає, не хоче Учителем називати. Люди наші не звикли вірити істині. Бажаю вам здоров'я. Дякую від душі, серця, Порфирію Корнійовичу, я про вас і про те, що отримала здоров'я.          

 

142. Виконую ваші поради. Писала Мікояну, Косигiну, Брежнєву. Писала на засідання Верховної Ради СРСР. І дали телефон, за яким я розмовляла з одним товаришем. Він так сказав. Щоб ви писали в міністерство охорони здоров'я СРФСР. Я думаю пізніше туди писати, думаю, прямо на міністра адресувати. Треба говорити родичам, клопотатися. Це не люди сидять на своїх місцях. Я не борюся за економіку, мені вона не потрібна. Я ж не грабіжник і не вбивця ніякий. Мені не треба матеріальна частина. Вашому не заважаю. Робіть, ідіть, крокуйте, отримуйте, хваліться. На моїй дорозі палицю не кладіть. Моя дорога не ваша. Ви хочете в землю лягати, в прахові лежати. 

 

143. Вам вільна дорога. Ви не люди є істини. Ми вбивці, злодії. Для нас введено самовілля. Хотів навчитися бути яким-небудь фахівцем, тобі як ділку за це гроші платять. Ти їх отримуєш за твою зроблену роботу. Ти її робив, але не з великою душею. Ти не уболівальник, цим гидуєш. Тому я і звертаюся до молоді. Це нам своє пише Іванов Порфирій Корнійович. Проживає в Ростовській області, місто Червоний Сулін, Перша Ковальська, 12. 67 років. У тренуванні загартований, відчуваю на собі 32 роки, працюю над собою. 35 років боровся та воював з природою, був від неї залежний. Весь час продумав да проробив, щоб добре мені було в житті і тепло.

 

144. Тобто, щоб був хороший фасонний у формі одяг. Смачна жирна, солодка їжа, та зручний був дім. Як це людьми усіма робилося, і робиться. А щоб успіхи були в цьому, ми не отримали. Щоб у природі жити, і не отримувати застуди та захворювання. А як ми з вами жили, вчилися в цій справі, нічого не навчилися, окрім як хворіти і застуджуватись. Ми не живемо, а відмираємо. Ніякі особливості нам не допомагають. А от я вже живу не так, як усі люди живуть і борються з природою. Всі вчені люди для цієї справи зосередилися, хочуть цьому всьому допомагати. І поставили на колесо, завели мотор в техніці. І направили для того, щоб легко жити, і продовжувати в цій справі  свої роки. І тут ми не отримали успіхів. Природа нас своїми силами як стьобала, так вона і стьобає.

 

145. З нашим хорошим і теплим не погодилася. Як ми свої серця не виходили, вони у нас в процесі всього попсувалися і постаріли, зробилися непридатними до життя. Нехай вже раніше в нестатках це все виходило. Ми з вами зараз живемо краще і багатше, а здоров'я своє втрачаємо. Не бачимо, як у нас недобре працює серце, не задовольняє мозкову систему, яка хворіє і перестає мислити. Все залежить від нашого серця, воно у нас робиться старим. Ми, молоді люди і також дорослих років, довго не живемо, нас забирає з собою смерть. Це все ми з вами отримали незнання. Ми ворога не пізнали. І не робимо в природі своїми тілами те, що їй подобається. Вона говорить. Чоловіка не вчила, щоб ти однобоко жив, і користувався теплими і хорошими правами.

               

146. Вона дає рік неоднаково, і в ньому дні не одні. І в цій справі люди не з одними силами, і не рівно живуть. Вони всі нові і невідомі, можна сказати, погані. Ми за розвитком усім озброюємося. Але щоб вгадати точно, ми можемо програти. У нас немає того, чого треба. Ми з вами не робили. Але щоб в житті не отримати такої хвороби, ми не огороджені від цього. Можемо покінчити своє життя тільки через це. Але ми з вами робимо в природі, ми застуджуємося і хворіємо. А от я, Іванов, знайшов свій вихід у природі цього всього позбутися. І не чекаю, і не думаю, і не роблю для себе хороше і тепле. Оточив сам себе незалежно. Не ділю на природу, на час, що йде, який не стоїть на місці. 

 

147. І не однаковий буває для мого тіла. Все одно, що тепле, і холодне зустрічати треба не в красивому фасонному одягу, а чистим тілом. Чоловік завжди підготовлений зі своїми силами дати відсіч наступаючому ворогові. У цьому допомагає загартування. Людина з природою не боїться зустрічатися один на один, щоб ніхто нікому.  Дружба і любов. Я прошу це діло між людьми продемонструвати, щоб у нас вийшло життя, а зникла смерть. Живий факт на мені. Я роблю для користі в житті. Жовтенята, піонери, комсомольці життя, патріоти діла. Овечок вбивай, але в море не загониш. Вони чують загибель.

 

148. А от вкинеш одну – жодна не залишиться. Ми ж люди всі залежні від природи. Тільки народ свою чергу зайняв дня свого чекати, щоб ми його дочекалися. І застудилися, захворіли, похворіли, і померли. Це наш такий потік. Ми з вами нічого не робимо, щоб цього не було. А навпаки, робимо, що нашій природі недобре. Вона чоловіка вчить, щоб він залишив своє діло робити, у природі бути залежним. Природа нам усім показує, ледве вона не скаже. Чого ви лізете на рожен? Але наша справа – слухати старших, батьків, старих. Хіба ми, діти, не бачили, як вони свої роки доживали, як з ними природа вчинила. У баранячий звертає, це їхні такі заслуги. Вони нас народили для життя, а в процесі пхнули в бій, послали на фронт.

 

149. Ми вояки з природою. За сто років вона нас усіх забере, покладе в землю. А ось як воно було. Свої роки продовжують зі своїми днями. І нас, вояк, поодинці з собою свій день забере. Він так даром не приходить. А народжує чоловіка енергійного. А умертвляє мучеників, втомлених, що втратили здоров'я. Чоловік залежний довго не живе. Йому природа знаходить кінець у житті, знімає із шляху, як борця за своє право. Чоловік помирав, вмирає, і буде вмирати таким, як він є. А ось інший чоловік, народжений природою таким, як і всі народжені. 35 років був у природі залежний. Самовільний, вбивця, злодій, розкрадач цього добра, знищувач самого себе. А в процесі всього цього відмовився бути в доброму та теплому. А взявся загартовуватися в холодному і поганому. І робиться незалежним чоловіком.

 

150. Не жалію сам себе, що я прожив 67 років. 35 років на вітер викинув, всю належну історію, яка залишилася позаду. А взявся за те, що нашу молодь спасає. Вона не піде на фронт, і не стане воювати з природою. У молоді є Учитель, буде навчати здоров'ю.  Нам не потрібно такий поганий, холодний в снігу день. Він нас не буде одягати і годувати досита. Ми потребувати дому не будемо. Це наше з вами в природі завоювання. Можна сказати, заслуги без цього всього залишатися. Ми з вами, діти, не пробували цього відшукувати. А от Іванов відшукав, наше фронтове не визнає. Він відчиняє ворота на собі до життя, але йому мало, хто вірить, і не хоче підтримати. Бояться залишатися без цього всього. Іванов хоче експеримент сам на собі нам показати. Не економіка народила людину, а людина зробила руками економіку.

 

151. Все це лежить на наших плечах. Хто не хоче хорошого. Всі хочуть, але не всі його мають через свій проступок. Ми, всі люди, не такі, як це треба в житті. Всі в природі народжені по-природному. Вона всім очі відкрила, щоб дивитися, а вуха ввела, щоб чути. Почуття створила для того, щоб знати про живе. Один розум залишила для його індивідуальних хитрощів. Він не пішов по поганій дорозі. І не хотів він бачити в природі поганого, нехорошого дня. Людина погналася за хорошим, небувало теплим, приємним часом. Він багато не стояв, побув, покрасувався, своє місце зайняв, а потім пішов на віки віків. Вже не те, а інше, зовсім не таке. Треба було самого себе захищати.

 

152. Чоловік не такий, як це треба. Немає, кого боятися. Близька мати природа зі своїми рідними близькими друзями, яких благаємо. Я, каже незалежність, прямо ще не жила з чоловіком, і не допомагала йому в житті. Він привчив себе жити залежно за рахунок живого. Робилося мертве і погане, холодне. А живе хороше, тепле жило один час, боролося, воювало, робило, а потім помилилося. Залежність чоловіка технічно розвинена. Інженером робитися в природі, лікарем, асистентом, професором, академіком, президентом. Йому треба для справи земля, площа, надра, промисли, шахти, кар'єри, ліси, заводи. Машинобудування, електростанції, моря, кораблебудування, поїзди, автобуси, всякого роду машини. 

 

153. Ми не так в нестатках себе примушуємо жити. У нас земля спільна. Ми колективно придбаваємо все, а от здоров'я втрачаємо, кожен себе. Які ми вчені і розумно розвинені люди в усьому. Цілимося за відстань, попадаємо в ціль, іншій людині заважаємо. А от своє багате здоров'я не вберегли. Ми захворіли, застудилися, нас природа в цьому мучить. Доти вона наші кісточки ламає, вже стають частинки відмирати, доти це діло робиться. Повітря відмовиться задовольняти. Скаже: писав, співав, танцював своєю майстерністю. До чого себе привів і приводить.

 

154. У цьому ділі помилився. Не треба було теоретично самого себе піднімати, робитися від іншого ділком. У цьому вся помилка твоя. Каже нам практика. Незалежна безграмотна сторона взяла на себе роботу. Вона чоловіка навчила з кругозором жити. Природа не боїться, і не стоїть у черзі. Йому всі дні, що йдуть в році по природі, друзі, улюблені товариші. Не заважають жити, а навпаки, допомагають. Вчать, як буде треба навчитися в природі практично на собі випробувати всякого роду захворювання. Особливо цей ворог, котрому не заборонено напасти.    У 1966 році 3 травня мене зустрів теплий весняний в сонці день. Моя хвороба, стало температурити. Я знав, що моєму тілу нестаток холодної води.

 

155. Треба було душ. А його в цій установі не так просто можна отримати. Лікар Алмаз не пішов назустріч моєму тілу, а змінив свій напрямок. Моє прохання не задовольнив, відмовив душ. А на 4-е травня баня. Я сильно попарився, а холодної води немає. Баня без холодної води – не моя баня. Сам чую, по тілу нестаток, він мене тисне, а пробудження немає. Значить, прогулянка прогулянкою, але озноб тисне. Я цьому ділу не піддаюся. Хочу сказати. Не хвороба повинна наді мною ролі грати, але повинен я грати над цим. А хто його знає, може, це кінці прийшли. Попова хворого залікували, відвезли на кладовище. А чому не можуть повезти мене. Я не кращий від усіх, такий же самий, як і всі.       

 

156. Тільки роблю не те, що всі роблять. Ворог віроломно на людину напав природними силами. Ніхто не знає, навіщо він пробрався до такої людини. А для науки це треба, своє в цьому ділі багаття розкласти. Вони з таким запаленням, з такою температурою до себе не клали. А зараз у них в лікарні у лікарів на очах виявилося.  Чоловіка знати всередині і ззовні, треба багато в цьому ділі попрацювати над собою, особливо як працював і випробовував у природі Іванов. Він на ногах без усякої самозахисту, без зброї в природі природно.

 

157. Оголосив війну природі: від неї не брати її якості, як ми їх брали для себе, і ними весь час користувалися. Цього Іванов не хотів. Він визнавав природу близьким рідним другом, на кого надіявся, що вони не будуть ображати. Тому йому був потрібний душ, вода. А лікарі в цьому себе вважають. Ми учимося, для чого нас історія навчила. Якщо допустимо розпоряджатися, у нас сваволили практиці, і в неї без нашої участі людина помре, що нам наша громадськість скаже? Ми медична наука. Наше діло. Поки віримо термометру, нам чоловік не треба, як його вважають Іваном. Ми лише б визнали.

 

158. Діагноз, він вже є, Іванова тіло виявилося не таким енергійним, як воно було. Значить, сестри, як аналізатори, у віконечка підглядають, хто як на це число веде. Всім показався і хворим, кволим вчинком. Іванов хоч і вийшов у садок передчасно, хотів відбутися без душа. Але щоб йому пощастило в цьому, він не отримував на тілі своєму легкого. Алмаз його прямий лікуючий лікар про це дізнався, йому назустріч зі своєю силою. А вона в нього від заходу до сходу фізична, команда лише б подалася. Вони вважають, без їхньої участі людина не повинна вмирати. А Іванов не вважає потрібним їм всім про це сказати.

 

159. Якби Іванов не хворів, вони б нічого свого не робили. А то раптом зимою по снігу, по морозу не хворів, а зараз захворів. Щось не так. Алмаз перед собою поставив питання, себе вважав у цій справі помічником. А Іванова сила була одна – просити Алмаза, як вченого лікаря. Він же не послухав, і не став вірити Іванову. Живий факт, треба була медицина. Загартування загартуванням, а лікар є лікар. У нього більше до народу довіри, йому віри більше від народу. Він вчився не просити Іванова, не доводити йому, а підняти свою режимну спеціальну команду в кабінет процедурний. Іванов про це давно знає, але у нього, як практика, була ввічливість. 

 

160. Вона Алмаза благала своїм, щоб Алмаз не торкався до тіла. А у Алмаза режим охоронців. Лише б сказав, йому старша сестра капітан по чину режиму, вона військова людина, не захищає всякого роду беззаконня. Ми поки в Казані, 5-м відділенням розпоряджаємося. У нас головлікар Ганна Іванівна по чину полковник, військова особа. Ми всі їй, як головлікарю, підкоряємося. У нас захворів Іванов, ми винні, допустили велику помилку. Він ходив таким, а нам доводиться його лікувати. Які ми з вами лікарі, коли не знаємо, з якого боку прийшов ворог. І, найголовніше, не знаємо, навіщо. Наша справа – лікар, його військова команда. На шляху стоїть одне – цього хворого треба відразу ізолювати. У нас місця для цього дуже багато є.

 

161. Ми своїм всім не допомагаємо, а заважаємо. Іванова оточила неправда. Він ставить перед собою. Невже вона буде сильніше прохання Іванова. Згадав Алмаз слова, сказані Івановим. «Ви не лізьте до мене», – просив Алмаза Іванов. Алмаз вчений чоловік, а що Іванов? За їхнім всім, дерево, що лежить на землі. У Іванова мудрість, винахідливість. Він не думає, як ми визначаємо, а точно не знаємо. Наше діло – команда. «Я, лікар, не зумів тягти за руку Іванова», – говорить Алмаз. Я послав за Івановим Римму Усмановну. Вона вершник. Прийшла, стала просити. А сама руки щупальця законні пускає, і бере за руки самостійно, хочеться їй зробити. Що знає Іванов давно про вашу лікарню, як про баз. Але щоб ви своїми силами допомогли, у вас вони не народжувалися.

 

162. Раз сестра старша за це вчепилася, то тут не виграш, а програш. Вся надія була не на лікарів, а на природу, на дні, що йдуть. Вони по природі лізли вгору, у них народжувалися сили для мого збереження. Римма в процедурну, Алмаз з термометром суєт під пахви рук, йому треба температура. Він на це диплом отримав. А щоб знати діагноз, йому це навіщо. У Алмаза пеніцилін, найпростіше і пряме на будь-яке захворювання. Укол не один, це не допоможе. Треба колоти, так колоти. Ворог вуха підняв, хоче в тілі розпоряджатися. А моя справа, лікаря, я повинен штучно з ним поборотися. Ця процедура не допоможе, щось міцніше застосуємо. А зараз нам скаже наш термометр. «Ми дізнаємося, – говорить Алмаз Риммі,– я на сторожі науки».                

 

163. У Алмаза Іванов питає. Ти знаєш, як Введенський помер, помреш і ти гірше. Мені вмирати давно, говорить Іванов, мене нікому захищати. Чого ви вмираєте отакі? Термометр беруть, виявляють 39. «Смертельна річ», – сказав Алмаз. Я тут. Він закрутив ногами і руками. «Крім уколів, ні на що не піду». А у Іванова перед ними прохання одне: «Не лізьте до мене». Хіба вони поступляться, це їхня справа, на що і сестра. Це твій фронт, твоя зброя, стріляй. Самі не знають, куди, навіщо, і як? Алмаз не погодився терпіти над проханням Іванова, зробив свої уколи через 4 години цілодобово. Такий наказ отримала Римма Усманова. Вона нікому не підпорядковується, як завідувачу самому.    

 

164. Раз сказав Алмаз, що уколи, значить у цьому психічна атака, бій по ворогу. Температура, вона даремно на людині не буває. У Іванова є. Цього мало, що Римма в тіло всадила голку, і туди напустила рідини, це не все. На фронт зі своєю зброєю прийшов терапевт, він свої руки пустив у хід, всю свою техніку наявну представив шукати цієї температури причину. Алмаз задзвонив у всі свої дзвони. Зве своїх парафіян, йому одному життя немає. Іванов, загартований чоловік, захворів. Що за ворог? Ми його не знаємо, він новим до нас прийшов. Ганна Яківна законний терапевт штату, він зобов'язаний це зробити, на людині з'ясувати діагноз. А тоді ми, як лікарі, за цю справу будемо братися. У нас всі права на цю справу дані народом.

 

165. Ми служимо народу, і акуратно. Лише б діагноз, ми не пожаліємо спалити цього чоловіка. Я розгубився, збився зі шляху, забув, що треба робити для цього. Дивлюся і спостерігаю, що робить Алмаз, і що говорить йому Яківна. У мене після уколів виділення червоності, і чутливість не в добру сторону. Я сам після уколів відчув. А у них з'явилася така думка. Я ходжу без взуття роззутий, у мене потріскалися ноги. Вони з землі потягнули пику, і я заразився цим. Мені Алмаз підносить свою теорію, написану в книзі. Я необдумано за Алмазом ступив, повірив йому, він розцвів. Я погодився, думати про дорогу Попова, як йому довелося мучитися для того, щоб померти. Чого тільки не робили над тілом. Можна записати прямо: сміялися над цим.         

 

166. Я в цю хвилину в цю годину згадав, кому я вірю, за ким я пішов. Це люди все залежні. Вони стоять на черзі, самі чекають свого дня, щоб захворіти. А лізуть до тієї людини, хто сам всі хвороби відчуває, їх пізнає, а потім ними опановує і жене від себе. Я їм кинув вірити написаному, а взявся за своє. Це мої були ноги, їх я зберігав, і на це все сподівався. Тільки вони мене позбавлять. А Яківна своїми руками б'є по моєму організму, та слухає наукових, їй хочеться зачепитися за внутрішність. Вона шукала в легенях, але удачі, їй природа замазала її розум, і не дала виявити ворога. Алмазу хочеться бути цій справі помічником. Але у них нічого такого не виходить. Вперлися, як бики з рогами, і косяться на свою помилку, це «рожа», яку вони зробили через уколи.

 

167. Це почервоніння не зараза, а їхній розвиток на мені. Я свої сили став примушувати, і пускати їх у хід, щоб ворог від мене щезнув. Я цього хотів, і за моїм всім розвитком, я більше 15 днів ні з якою особливістю не займався. Перемога моя була за будь-яким ворогом. Це моє вміння, моя ідея. А що знає стосовно цього Алмаз, або Римма Усманова, та хоч Яківна терапевт. Вони ж люди такі, як і всі, хто живе. У них усіх один напрямок – краще від іншого пожити, та по чину себе показати. Це їхня усіх боротьба за своє місце, він чи вона ним дорожить. Нехай вони такими спробують хоч на один день залишитися, у них сил не вистачить. А я, Іванов, їх мав, і завжди буду їх мати. У мене свої сили. Сказав Алмазу, щоб не лізли. Я сам це все дефектне відновлю.

 

168. І відновив. Мене проти ночі після медового чаю піт пробрав. Вся наявна неприємність пішла. А лікарі не вчепилися, не знають, що за діагноз. На рентген, а у мене внутрішність – зелений часник. Рентген каже: навіщо таких надсилають, якщо людина не хворіє. Це підготовлено моїм тілом, це ж загартування моє 30-річне. Практично те, що зробив на собі Іванов, і ще робити доводиться. Ніхто не хоче запах такий мати. Це найгірше хворіти. Хвороба така, як Іванов здобув, це все нове випробування. Як у природі прийшов час, той день, якого ми з вами не зустрічали. Особливо середу в травні 18-го дня, котрий у нас у Казані проходив з таким швидким холодним вітром.

 

169. Ця температура нікому не подобалася. А я, Іванов, сприйняв так, як сприймав взимку. Щодня зустрічався з будь-якою зниженою температурою, яка лізла з холодом вгору. Яка б не була атмосфера у всьому році, який би не був день, я зустріну і проводжу, тільки ви мені не заважайте. Це я звертаюся до молоді. Це вам пише Іванов Порфирій Корнійович, загартований у тренуванні чоловік, незалежний у природі. З кругозором розуміє життя для продовження. Ми, вся молодь, не по тій дорозі пішли. Однобоко стали вчитися і розуміти природу. Хороше й тепле сприймати, а від поганого і холодного йти. Ми не підготували самі себе, щоб з природою зустрічатися, як вона хоче. У неї природні якості.

 

170. Ми озброєні проти, вбиваємо їх. Не хочемо, щоб вони між нами жили такими, як вона хоче. У неї нове й нове. А у нас одне – ми одягаємося, ми їмо, і в домі живемо. Але цим ми не задовольнили себе. Нас природі застуджує, ми хворіємо, і в цьому ділі помиляємося, і весь час гинемо. Ми не отримуємо порятунок у житті. Ми нічого не робили, щоб ми не застуджувалися і не хворіли. За практичним вченням Іванова, треба буде загартовуватися в тренуванні. Вчитися трудитися не для самого себе. Твій труд повинен робитися для блага всіх, що живуть на білому світі. Хто не хоче розуміти Іванова. А він вчить здоровому тілу, котре має жити. А ми з вами нічого не робимо. Вважаємо, вчинок Іванова неправильний. Ми, вчені люди, його оточили за те, що він один чоловік у світі зустрічається з будь-якими роками і днями, що йдуть, які нам несуть не старе, а нове.                                

 

171. Хіба це буде погано Іванову, якщо він загартовується, не боїться залишатися при будь-яких обставинах будь-якої погоди, яка нас усіх примушує одягатися, їсти, і в домі жити. Іванову ці якості не потрібні. Іванов може залишатися в трусах. А ми все це приберігаємо, вважаємо, це дикість, не цивілізованість. Ми таємницю повинні знайти не в природі, як ми її шукаємо. Вона повинна виявитися в чоловікові. Чоловік повинен зробитися в цьому ділі хазяїн, не повинен мати ніякого захворювання. Ось що вносить нам Іванов, і хоче продемонструвати ці якості на собі, що буде нам треба. Життя, але не смерть. Чому це так виходить. Якщо ми, люди, одному не віримо. Ми його бачили.

 

172. Раніше яким він був, і що він робив до цього часу? Він же був залежним чоловіком. Стояв так само, як ми зараз стоїмо, і очікуємо день завтрашнього порядку. А він до нас довго не приходив. Наша діло одне було – надіятися на цей час, у якому ми з вами в житті не бували. І не бачили таким, як він і до нас прийшов. Це рідкість, таке з'явилося перед нами, ми до цього часу не були. Ми ображені, так як нас покарав цей час, що прийшов. Він з нами не порахувався, що ми люди не такі, як до цього часу жили.   

 

173. Ми не були такими вченими. Ми не знали того, що тепер ми пізнали. Це все наробила наша в цьому любов, бажання. Ми раз захотіли, все для цього віддали і зробили самі. У нас вийшло одне для всіх нас озброєння. Ми тепер не боїмося ніякого агресивного в природі ворога. Ми його знаємо, готуємося своїм законним режимом зберігати. Хіба ми не знаємо про минуле, що між нами, такими безграмотними і бідними, було. У нас на нашій стороні не стояла жодна в'язниця. Все було царське.

 

174. А наше діло було одне – не хотіти туди нам попадати. Ми туди через своє незнання потрапляли самі. У одного було, а в іншого не було. Ви пам'ятаєте свою дитячу історію. А вона тебе оточувала, коли у тебе не було, і не було у твого батька. Що ти бачив? Збоку твій близький за віком стоїть і їсть. Що ти в цей час зробив. А в тебе сила більше від його, але закон був весь за нього. Нашого брата саджали за це у в'язницю. Ми там сиділи довго, думали. Це право було, а потім воно зруйнувалося. Ким? Та нами. Цар цього не думав, що його спихнуть з життя більшовики, незаможні хворі в думках люди. 

 

175. Хіба між нами цього зараз немає, або ми не бачимо. Між нами, може, хоч один чоловік є, він не задоволений цим. Мислить про нас усіх, хто добре і тепло живе. А один, може, між нами не має. Як він живе? Ми давайте подумаємо, як йому одному між нами усіма, життєрадісними здоровими людьми. Хто теж обирався такими ж самими людьми, як герой будівник комунізму, як ми всі.   Такий мандат отримав, але на живому факті в житті не довелося цей мандат рукою своєї підняти. Йому, як комуністу, господареві цього з'їзду, природа завадила.

 

176. Взяла та підіслала несподіваний день для цього господаря в житті. Хіба ми були в цій справі без сил. У нас на очах на сторожі стояла, стоїть і досі медицина. Вона була і є безсила цьому чоловікові допомогти, примусити пробудити його якості, щоб вони були такими, як він обирався. Це був наш, а зараз належить лікарні, палата і ліжко. За ним, як за депутатом, і нянечка не така представлена, і сестра героїня. А лікарю так само доручено цього товариша в цій лікарні зберігати. Вже він підпорядкований умовам. А ці умови хіба тільки почалися, їх також ми з вами всі закладали фундамент, щоб для цієї справи була наша з вами лікарня, в яку потрапив господар.

ся с этим делом.

 

177. І в цю хвилину став інший обстановці вірити, і вже надіятися на порятунок, що його лікар відірве від цього стихійного ворога. Цей ворог, він був і є, і він буде перед такими вояками, як ми всі виявилися перед днем. Він же є наш перший початок усього життя, котре нас усіх приведе до одного цього діла. Ми в своєму дні, як захворів наш товариш на з'їзді. А ми приїдемо зі з'їзду, теж захворіємо. Нас, може бути, зустріне природа гірше від нього. Але ми поодинці за 50 років умремо, нас з вами не буде. Ми всі до одного розпрощаємося з цим ділом.

 

178. Нас замінять інші такі ж самі герої, які і зараз стоять за свій режимний найважчий закон. Він кричить на весь свій голос. Йому треба в'язниця, йому треба лікарня. А сам нічого не робить у своєму житті, щоб не сідати в тюрму, не лягати в лікарню. Лізе на рожен, і буде лізти, тому що жодна людина від цього не гарантована. Всі стоїмо на черзі так само, як стояв наш господар на з'їзді. Він просив, принижувався перед лікарем, який був безсилий цьому горю допомогти. Він не мав у себе таких сил. Треба було не лікувати його, коли він захворів. А треба було його до цього вчити, щоб він робив те, що йому допомогло бути здоровим чоловіком, а не хворим.

 

179. Як господар сам себе примусив, захворів. А хвороба – це є ворог. Він був і буде над нами, такими залежними людьми, що безсило борються. Ми живемо однобоко, одним хвалимось, а іншим плачемо. Коли ми з вами здорові, ми кричимо криком: нам дай того-то. Ми хочемо їсти, ми одягаємося, а в домі живемо. Але коли до нас прийде ворог, він з нами не буде рахуватися, у нас відбере всі наявні сили. Ми ж живемо за рахунок природи. Ми для чого вчилися, або ми для чого учимося? Це наше знання. Воно нас примушує бути комерсантами, ми командири діла, купуємо, продаємо, за що хочемо. У нас усіх на це сили інших примушувати, щоб вони робили.

 

180. І в них залишалося зайве. Це продукт, а в продукті сила жива енергійна в самому тілі. Ми з вами хвалимося зброєю, що вона у нас хороша. І вміємо нею стріляти, і знаємо, кого стріляти. Це природа, і в природу природою через природу стріляє. Ми в природі живемо, і в природі придбаваємо природу. Ми ж природа, та ще яке самовілля. Захоплюємо собі, щоб було своє. Чужим ми цікавимося, а своє ми не убережемо. Ми своє наявне здоров'я в нашому ділі втратили. Щоб знайти, ми не навчилися. У нас з вами велике незнання. Ми знаємо одне –час зустрічаємо, ним радіємо, як хорошим і теплим.

 

181. Воно нас примушує цей час тягнути до себе, щоб швидше прийшов. Ми багато час чекаємо, і прийшов час такий. Ми дочекалися, він прийшов. У нас для цього часу зброю, вся наша техніка пущена в хід. Наша земля, площа для цього зроблена, щоб по ній доводилося весь рік топати, всі дні зустрічати і проводжати з тією особливстю, яка була до цього діла. Ми робили, ми отримували, але нам цього мало. Нам треба багато, щоб пожити один час, ним користуватися, а потім померти. Помирає чоловік у природі залежний. Чоловік незалежний не жив і не користувався ще. Жити так, як не жив чоловік залежний.

 

182. У залежного чоловіка, день для нього повинен прийти таким, як він раніше до нас приходив. Ми за своє взялися, хто за що. Але от нашому сусідові Івану в житті не пощастило. Його день прийшов повалити його, не дати йому далі, щоб він топав. Ця наука перед кожним чоловіком стала, його як такого оточила, вчила, буде треба жити. Перемога одна. Це хвороба мучить, нападає, у неї сили над залежним чоловіком нападати на нього зненацька, і мучити днями. Вона мучить Любу. А от науки на це не виявилося і не виявиться такого ворога прогнати. У Люби писанина одна, вона просить будь-якої чоловіка, що зустрічається, який би він не був перед нею. Вона йому кланяється в пояс, просить, говорить.

 

183. Ти ж, милий чоловік, сам себе почуваєш здоровим, але не хочеш мені повірити, що я прив'язана до постелі. Ти ж, адміністратор, начальник міліції, на моє прохання поставився недобре. Як я його просила, щоб він дав Вчителю своє право приїхати в його район, і мене підняти на ноги. Я будь-якого прошу, але у них немає свідомості до мене, до моєї хвороби. Я хочу бачити Іванова Порфирія Корнійовича. Ми його за хороше прозвали Учителем. Він учить нас, щоб ми робили те, від чого отримували хороше. Він практично відчував сам на собі всі наявні хвороби, які є в природі. Якщо ми будемо не за ідеєю Учителя жити, нас завжди будуть зустрічати наші на нас розвинені хвороби.

 

184. А от Учителя вони бояться. Його запах не такий, як у нас усіх. На нас одяг щохвилини висить, особливо ми одягаємося до тепла зимою. Чому це так робиться? Ми всі одягаємося, їмо, в домі живемо. А як вмирали, вмираємо, і будемо вмирати. Висновки Іванова доводять. Якщо ми з вами будемо братися за незалежність у природі, наш вчинок у природі. Люди всі наші не хочуть того, що зробив у своєму житті Іванов. Йому не захотілося далі продовжувати те, що робилося минулими людьми. Вони примушували себе стояти в черзі, і чекати своє те, що робиться в природі. Боротьба за своє діло.

 

185. Залежний чоловік був безпомічний. Такий чоловік просить сильно інших людей. Якщо ви, вчені люди, не вмієте зробитися помічником цієї хворої дівиці, яка пише в листі. І просить Учителя, щоб він не відмовився від цього, що вміє робити. Люди ображені, хворі, страждаючі, забуті розумними вченими людьми. І не отримали від науки медицини, яка у себе має всякого роду спеціальності. Але щоб були в цьому сильні, у них немає на це вміння. Чоловік як був у природі залежним, так він і залишився. І буде таким, як він починав своє життя в боротьбі з природою.

 

186. Чоловік хоче отримати від природи те, що вона не хоче йому дати. А в природі є все, лише б чоловік хотів, він знав і робив. У нього вийде, як вийшло в Іванова. Він не побоявся залишатися на всю минулу зиму 1965 року, котра починалася у перших днях холодно, морозно. Я не злякався зустрітися з цим призначеним часом небувало так, як не робив жоден чоловік. Я віддався природі. Якщо тільки я прав за те, що я робив для всіх, я не боявся залишатися чистим тілом. І не боявся, що мене стьобане природа за мою таку хоробрість. Я цим хвалився, що моя робота мене виправдала. Я був такий один.

 

187. Не став іти по тій дорозі, по якій наші всі люди проходили. Їм дорога була одна – робити те, що зробили вони для всіх. У них навіть не знайшлося сміливості виступити в природі для того, щоб дати відсіч цьому ворогові, який завжди турбував людину. Як турбує бідну нашу Любу цей ворог. Наші вчені не знайшли для нього таку зброю, через яку він відступив би від неї. Ми з вами тільки вчимося і озброюємося проти природи, яка нам все в житті давала і дає, і дасть, якщо ми тільки правильно  робити. Хіба це є нісенітниця? Якщо на дворі сніг, мороз, холод, зимовий час, а я залишаюся без всякого одягу на чистому снігу роззутим в трусиках.

 

188. Для чого це я робив? Ви думаєте, що мені не холодно було, або мені було добре від цього вчинку. Я йшов на жертву для того, щоб померти за чисту правду. Якби я не вмів воювати з цим найлютішим ворогом, я б за це все не брався. А то я добре знав про свої наявні сили і волю, що вони в мене були. Я їх мав для будь-якого свого фронту. Якби знали люди ті, які мене випроваджували у своїх шубах. Вони добре знали, що мені було дуже сильно холодно. Гірше не може бути в житті від цього. Але я був незалежний чоловік у природі, один з усіх на земній корі.                                            

 

189. Мене вважали і вважають усі люди Переможцем природи. Це невірно сказано для мене слова. Я любитель цього всього. Сам своїми силами йшов. І робив для того, щоб люди, які не знали мене, погодилися зі мною. Я це роблю не для того, щоб похвалитися. Я робив для того, щоб люди знали, що я був сильний дати відсіч наступаючому ворогу в природі. Я вчився в природі пізнавати ворога, яким він є між нами в природі. Я це все пізнав, що ворог сам не приходить до людини. Він для того на людині довго живе, і мучить молоді сили будь-які, щоб ми знали про них.

 

190. І з ними все своє життя воювали, а знищити не довелося. Наша військова та збройна сила, весь народ так озброєний, так себе примусив стояти на захисті свого першого ворога, що напав. Але самі нічого не знають зі своїм азартом, звідки він прийде, і як він почне свою розвинену війну. Раз сусід у своєму житті не з хорошою думкою близько живе, він має в цьому ділі велику образу. Його уряд убили. За що, питається? За війну. Вона починалася людьми, і закінчувалася людьми тими, які колись були ватажками. Вони домовилися між собою це діло зробити.

 

191. Подумай гарненько, військова сторона навіщо? Ти тримаєш у себе в'язницю і лікарню. Ви ж вчені люди, самі стоїте на арені, чекаєте завтрашнього дня. А він обов'язково прийде зі своїми силами, з тією думкою, якої не було. А Іванов її має. Що ви скажете тоді, коли прийде такий час, Учителю дадуть право вчити молодь, щоб вона навчилася, і сама оволоділа ворогом до того часу, поки вони не хворіли. Молодь наша переконається на живому факті, коли дадуть Іванову зробити на Любі експеримент. Він це покаже на ній, як небувале в житті діло. Учитель – чоловік спільного характеру, що не застуджується і не хворіє. Проходять на ньому всі викладені хвороби.          

 

192. Він сам ними вмів володіти. І дає нам слово своє підняти на ноги цю Любу для того, щоб його, як Учителя, слава засяяла, і жила між нами в природі безсмертна.  

 

1966 рік 20 травня. Іванов

 

:6605.20  Тематичний покажчик

:Пропозиція Іванова    15

:Що треба народу    17

:5 заповідей   19-22, 68, 69

:Рак    22

:Хороше - погане   35, 83, 92, 132, 135

:Причина смерті   35, 153

:Допомога нужденному    45

:Бог Учитель    47

:Учитель історія: Бобренці   50, 51

:Хвора Маруся    43

:Загартування    55

:Історія Учителя: Майкоп    62

:Юстиція    73

:Здоров'я    121

:Ідея Учителя    126

:Залежність, незалежність    135

:Ми не живемо    144

:Учитель про себе    146

:Учитель: Казань, нога   160-169

:Таємниця    171

:Ми    180

:Ворог    189