20 лютого 67 років. 1966.04

Іванов Порфирій Корнійович

 

Редактор, перекладач – Валентин Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Я встав, піднявся з ліжка,  мені сказали про природу, про погоду надворі. Що мене цікавило?  День мого народження.  Коли я народжувався в цей час,  був великий бурхливий сніг.  Вулицями були замети.  67 років уже минуло.  Я і не бачив, як вони пішли.  Не однакові дні,  не  з одною погодою.  А зараз 20 лютого.  Це небувалий в сонечку,  з теплими променями.   Можна буде похвалитися,  чудовий теплий день.  Це доводить мій час,  і моє таке життя.     

 

2. На прогулянку двічі ходив.  Так мене Григорій Федорович,  санітар цього відділення,  брав робітників і взяв мене.  Він так сказав:  «Взяти треба, зважаючи на день народження».  А для мене дух ця прогулянка.   Я кругом по прогулянковому  двору бігав.  Моя швидкість.  А який білий пухнастий сніг. Як по хорошому килиму,     доводилося ступати ногою.  А сонечко тепло гріло, ясно було днем.   Земля кругла куля.  Для життя людини одна з частин.  Ми не знаємо кінця, краю.     

 

3. З перших своїх кроків шукаємо весь час життя.  Важко доводилося починати.  Знаємо твої перші початки, вони такі були невмирущі.  Про всі добре знаємо.  Хоча для нас мати рідна, адже ми  народилися на тобі.  Своєю дорогою пішли.  Слухатися тебе не захотіли.  У нас нічого такого не було.  Як своїми очима бачимо, своїми руками зробили.  А тепер тобою хвалимось,  яка ти для всіх розумниця, як кліщиків тримаєш.

 

4. Я б, як автор такий,  не погодився руки докласти, та дуже цікаво.  Для твого життя ми люди.  По одному камінцю та по іншому,  вже наша хата стоїть  на ось цьому місці.   Побачили не такого чоловіка.  У нього запитали: хто ти є?  Він нам радісно сказав.  Нас всіх таких людей назвав: бідні ми всі.  Ось це спритна штука,  критик який знайшовся.  Звідки привалився?  Марс на землю викинув. 

 

5. Я вам як своїм хлопцям  зізнаюся докладно про все,  як ми від своєї матері відірвалися,  і в цей полон попалися.  Примусило нас наше самовілля.  Які ми з вами зробилися. Треба низько вклонитися голівкою.  У нас на боці голови чуб.  Знаєш, про що я думаю?  Про природне багатство.  Лягаю в ліжко спати,  під голову кладу землю.  Цілий день по ній ходив  назад і вперед, та все думав.  А от зараз в цей час  я ліг до цього придумати.  Немає того, що треба.

 

6. І моя головка захворіла сильно.  А тут треба зізнатися, розум зупинився  мислити.  У нас на ось цьому місці  розчинило ворота небо.  Скільки років ми живемо,  але такого дня не зустрічали.  Один раз і до нас він приходить  зі своїми сонячними променями.  Дороги, які тут лежать,  від села до села всякого роду.  У цьому місці якраз  жив борець і вояк з природою у своєму хорошому домі. Накритий стіл всякими стравами.  Ну що ж, це не завжди буває.  У цей час людина помирає.  Що тільки не робили.

 

7. А от для себе особисто не знайшли  у природі за цей час таємниці.  Йде чоловік по своїй дорозі.  Дізнайся, що він думав.  Цьому час не настав.  Зараз живуть індивідуально всі.  Особливо кожний чоловік  про це говорить свої слова.  Побачив, як якийсь предмет,  і тут же поруч у книжку записав   наш живий народжений факт.   Які у нас хороші кінчики.  Ми з вами за них ще не бралися руками.  А час такий не за горами.  Жити на землі ми не навчилися,  і не бажаємо з вами за все братися.  Перед нами стоїть велика мета, обов'язково треба добитися.   З нашої такої землі, яка сильно крутить себе.           

 

8.  А ми з вами не живемо тут,  але важко уявляємо,  як на якомусь іншому місці,  де не проходив струмінь.  Я на землі народився, процес мій виховав.  Дуже хотів,  щоб жилося добре.  Наш народ не такий,  як у них була сторона.  На землі у людей не така,  і не такий може дух.  Всі ми йдемо до хорошого,  а під ноги лягає погане.  До поту трудився ти,  а яка із цього користь.  

 

9. Говориться дуже багато, наш язик у роті без кісток.  Чоловік ображений до крайності,  вина залишається за ним.  Справа, та ще вона яка, якщо з нею добре розібратися.   Вмієш дмухнути у висоту,  значить, визначиш правду.  Який ми сад посадили,  можна сказати, на все село.   А знаєш ти що-небудь?  Відповідає: ні, нічого не знаю.  А хочеш граком бути,  у висоті літати на крилах?   Зроблена нами кружка,   а ти з неї зможеш напитися.

 

10. Що за такий час,  нове і нове дає.   Вчора тут лежав сніг,  а сьогодні зелена трава, і сонечко зовсім не таке.  А от сьогодні радий чоловік чому був, не зрозуміло.  Своїй красивій шапці.  Весна на дворі прозвучала.  А як птахи пісні співають,  небувала картина.  Між нами, людьми,  не таке, як треба,  Вузлики несли в руках.   Атмосфера дула  зовсім не з того боку.

 

11. Яблуко на дереві висіло, але людина його прозівала.  Як будинок складний з каміння,  всі чотири сторони.  Треба давно поспішити,  та розуму такого не було.   Всі ми котимося з гори.  Щоб на гору, важко.  Бенкет на це створювався не так,  щоб із цього погано було. Запрягли в лінійку конячку. Гуж у хомуті треба волові.  Що нам робити доводилося  з такою злою собачкою. Хоч не дивися очима, все одно діра буде.

 

12. Людини по землі кроки робить, вони стеляться один за одним, не минуть, а попадуть на море.  Яка лежить у цій справі далечінь, можна буде оком подивитися.  Це робиться в природі кимось.  День і ніч триває без кінця.  Зростає кожна окрема річ, маленька і велика, хоче показати.  Ми, люди, живемо по різних місцях, самі з собою говоримо не про що-небудь таке в житті, що було погане.  Ми з вами робимо, щоб було нам усім добре.  Зроду вводимо міста, села,  хутори й аули зі своїм порядком.  Відходить геть наша справа, яку ми робимо.  Поки це буде для нас треба.

 

13. Це буде нам усім добре тоді, коли нам земля урожай не дасть.  Більше не буде хліба, і не буде турботи.  1966 рік пішов зі своїми днями, які вчасно приходили.  Такими їм довелося нас залишити.  А ми з вами не вчилися жити, а навчилися залежно залишатися.  Наше з вами незнання примусило.  До зими від літа три місяці, а можна буде десять раз померти.  Наша з вами одна справа.  Прийшла на землю тепла весна.  А ми її чекали всю зиму, та готувалися до нашої сівби.  На ноги всіх людей поставили.  Всю силу до того піднесли.  І зробили ремонт машин, і всю снасть озброїли.

 

14. Що й робилося щорічно, і кожен день працювали.  Те робилося, що робиться всіма.  Ми намагаємося не упустити дня.  Цього одного труда нам мало.  Ми за природу завжди думаємо, завжди на своє місце тягнемо дощ для того, щоб мочити землю.  Для того думалося, щоб був урожай.  Ми вгору з цим ростемо, бралися, не шкодували себе в цій справі.  Рано вставали, а пізно лягали.  Тільки про прибуток завжди мріяли.  Але щоб секунду, хвилину, годину,  цього ми з вами не забували.  Хіба можна було забувати, якщо кожен день і ніч наше з вами багатство додається.  Це наше з вами є життя.     

 

15. Ми з вами сідаємо за стіл, нам як працюючим приготовлено.  У нас на столі все наше.  Те, що ми з вами робимо, те ми і їмо.  Нас природа не забуває.  У неї йдуть по порядку дні, вони своєчасно проходять.  Про це все ми знаємо вперед.  Тільки народилися на білий світ, зараз же час наш.  Ми дивимося, ми знаємо.  Зазвичай народжується людина завжди в свій призначений час.  На мою долю випав час найвеселіший прощальний масляна перед великим постом.

 

16. Люди зиму проводжали, а до весни наближалися.  Вся зима безперервно пролетіла.  Пилипівка довга була, м'ясоїд зі своїми днями пройшов.  А дні якого часу пройшли.  Найголовніше в нашому житті – це річне свято предків між груднем і січнем.  Рік старого типу кінчається, а першого січня починається.  Хто про цей час не забув, йому завжди так здається.  Він історію знає добре, і минулий, і сей рік, хвалити їх не доводиться.  Це добре, мені пощастило, я впорався зі своїми справами.

 

17. У мене як такого є в коморі насипані засіки, в погребі насолені діжки.  А в домі живе всіх таємниця.  Ми в цій справі все залежні.  Без свого дня народженого не живемо добре, знаємо про інші дні.  Особливо введений предками Новий рік, перший день цього року.  Ми з вами його зустрічали, старому року помахали.  І не зуміли навіть рукою помахати, як до нас небувало ввалився наш час, котрого ми зустрічаємо, він прийшов.  Ми й не бачили.  Старалися ради його приходу зробити тост, налите вино.  Це ми з вами зробили для своїх спогадів.     

 

18. Ми не одні такі люди, що мають у себе матеріальність.  І не однаково всі ми живемо.  Земля тримає імущого.  І немає, на кого ображатися, якщо у тебе немає того, що треба.  Ми ж з вами провели новий рік.  А скільки таких днів у році.  Це добре нам усім здоровим людям, що тут живуть, які весь свій день веселилися.  Навіть пісні проспівали і танцювали.  А є такі люди  між нами, цим часом незадоволені залишилися.  Це добре вам, усім людям, кому давалося право робити.  А ми добре знаємо про життя, воно нам дається один раз.  Ми з вами в цьому році живемо, які ми з вами задоволені.

 

19. Це тільки нам подумати.  Постав ці дні рядом.  І кожному дню знайди, що ти повинні в ньому робити.  І, найголовніше, що їсти, і що будеш на себе вдягати.  Дні неоднакові приходять, і не з одним у всіх багатством.  У той день в моєму році і партія комуністична була організована у Білорусії в місті Мінську.  Важко мені доводилося підніматися на свої довгі ноги, що будять.  Я ж не з першого дня став ходити, мене зберігали батьківські руки.  Я був огороджений багатством.  Коли хотіли, тоді годували.  Чули на мені сморід – одягали, якщо тільки було, чого одягнути.

 

20. У нашому такому селі сімсот одних господарів.  А землі було сім тисяч десятин.  Вся вона кругом розташувалася.  Ми нею жили, за нею доглядали, вона нас усіх цілий рік годувала.  Зручна чорноземна місцевість, і була багато незручною.  Вихід у всьому знаходили самі.  У природі такий час прийшов, треба було їхати в степ.  А в тебе як неімущої людини немає нічого: ні конячки, і немає, у що запрягати.  Земля лежала сама мертва.  А коли за нею будеш доглядати, та з нею всю зиму будеш спати.  Ти ж людина, лягаєш для того, щоб спати та подумати сам собою.     

 

21. Не будеш думати – не будеш серед нас у селі багач.  Краще померти в своєму житті.  Коли кинувся, а в тебе немає того, що треба на сьогодні.  Особливо тому господареві, хто навчив сам себе хвалитися.  Ми з вами люди одні ті ж самі, але не однакові з правами.  У старих людей капіталістів свої закони експлуататорські.  А у молодих людей комуністів доброзичливі, вільні закони.  Ті й інші без землі ні кроку.  Тим треба площа землі, й іншим теж треба земля.  Вона не така, як ми думаємо.  Завжди називаємо своєю землею.  Вона для нас служить джерелом, мати всієї природи. 22.?

 

23. Що хоче, вона і зробить.  В руках у неї всі сили.  Хотіла того, і нам зробила.  Землю поділила між нами навпіл, в руки дала свою зброю.  Ми з вами своєю зброєю лякали, а вони лякають нас своєю зброєю.  А самі без весни, без теплого дня не йшли.  А як же мені, такій людині?  Мені зрівнялося тридцять п'ять років.  Якби вам довелося подивитися.  Я не просився, щоб мені дали для моєї якоїсь втоми небувалий хороший відпочинок.  Мені санаторна путівка не треба.  Я просився, низько кланявся, щоб мені в цьому допомогли.  У мене народилося бажання вчитися, а можливостей не бачив.    

 

24. Таку роботу робив.  Кавказькі ліси і гори практично на ногах вивчав.  Мені підказала природа.  Я напирав на свою голову, організм був повноцінний.  Я передбачав у себе це.  Мені потрібні були люди, які пухли з голоду в Кубанському саботажі, коли дисципліну вводили.  Я  теж не був краще від них.  Всі ми були хлопці хороші.  Слухали, як прокурор вимагав вищу міру покарання.  Запитаєте у нього, за що?  Він вам скаже: «За зерно».

 

25. Його примусили умови.  А ми з вами це бачили, як нашого чоловіка живого робили в природі мертвим.  Запитайте у себе: за кілограм хліба?  Ми з вами про це не думали, а в історії дні такі проходили.  Хтось залишився в живих. Можна про це не сказати, якщо був у житті живий факт.  Місто Армавір добре знає біля вокзалу площу.  Цей саме час примушував усе кидати надворі у себе.  А йшли з села в місто, порятунок життя в природі.  Тоді, коли земля лежала, ніким вона не чіпалася.

 

26. Люди – це не птах літаючий.  Чоловік як ватажок родини.  А у нього дружина красуня, діти.  Жити б, жити, але час завадив.  Хіба він або вона в голові тримав, що на цьому місці доведеться з природою ділитися.  Вона сильна була перед людьми зненацька на них нападати.  Вони не їхали сюди, щоб умирати.  Для чого природа нам змінює себе.  То була зима, сніг лежав на землі.  А зараз все змінилося на інше, зовсім не схожий цей час.  Звідки взялося таке тепло?  За предковим історичним, хто вірить сильно в цьому Богу, у нього одне розвивається – дав Бог.  Ми про це не будемо говорити.  А от це ми з вами скажемо, чого ми поспішаємо жити.

 

27. Прийшов наш такий час, ми не чекали.  Дивишся вдалину, навіть бачиш, чуєш перед собою, як наше сонечко сьогодні свої теплі промені розкидало.  Тут цьому ділу ніхто не винен, ображатися ні на кого не доводиться.  Вчора була на арені п'ятниця.  А я в неї якраз і народився, цього дня.  Вже останній день суботи, а у неділю добрі люди відпочивають.  Шість днів рано вставати, пізно лягати.  А щоб усі свої діла поробити, такої людини між нами немає.  Я народився таким, як усі, прожив з людьми 35 років.  Не жив, як це буде треба.  Не треба було так народжуватися.  Я і на це рукопис маю.

 

28. А от про це не писав.  Сьогодні вранці сонечко не піднімається.  Я стою і пишу свої особисті слова.  Моя велика образа перед усіма.  Хіба ви не знаєте, який день. По нашу всьому  вівторок 29 березня.  Сьогодні в Москві збирається з'їзд партійний комуністичний.  Як ви думаєте, чи не будеш ображатися на все зроблене людьми в природі.  Я теж людина цьому всьому.  Хіба я роблю не те, що треба?  У нашому такому людському житті кому з нас не буде треба здоров'я?  Якщо я його таке у себе маю.  Такий мій народжений час кожній людині не залишився в душі.  Він хотів з ним розпрощатися на віки віків.

 

29. Людина не народжена для цього всього, щоб зустрічати у себе свідомо неприємність.  А перед нами два часи, котрі приходять, і тут же вони збираються і йдуть.  Щоб на одному місці стояла атмосфера і не міняла свою форму, цього ми, всі люди, від природи не отримуємо.  Наше з вами діло – не зівати в природі.  Ми добре вивчили цей час, і таким його чекаємо.  Він, це сонечко не за горами саме себе підняти, і своїми променями всю не свою атмосферу із землі прибрати, а свою дати.  Хай люди самі себе примушують здійснювати своє діло, що дочекалися.  У них своя думка  в голові усно лежить, яку нікому не призупинити.

 

30. Це той же фронт, та ж війна з природою.  Ми її фізично зі зброєю в руках.  Нам здається, легко нам доводиться із землею управлятися.  Це наша робота, наш такий обов’язок.  Ми для цього себе навчили.  Від цього дня, що прийшов, ми відбираємо сили.  Він нам допомагає ростити прибуток, який нам треба на один час задовольнити себе.  Така потреба людини, чим вона живе один час.  Цьому всьому сильно вірить, і на це надіється, як на якусь особливість, яка робиться щодня не один раз.  А багато раз у нього колесо крутиться.

 

31. Час іде, проходить, і свої всі можливості з собою забирає.  А чоловік не навчив сам залишатися без усякої справи.  А у справі, виходить, і вода треба, і вогонь треба.  І щоб із чогось виходила в цьому їжа, щоб цим нагодувати людину.  Все в цьому завдання.  Ми вже знаємо, закінчується час, це закінчується зима.  Сніг робиться водою, і спускається струмочками у великі і сильні річки.  Там піднімає лід, і разом з водою іде в моря знову.  А вітер зі своїми можливостями по землі, та ще по оранці, свої сили кидає і сушить ґрунт, допомагає людям для їхнього обробітку.  У цю хвилину чоловік не спить, у нього всі хвилини на обліку.

 

32. Якщо він цього в житті не зробить, всьому діло цей день.  А до нього будь-який маленький і великий господар готується, або приготувався за цією землею доглядати.  У нього зброя є.  Сила така, щоб зробити із землі хорошу грядку, у чому весь виграш виходить.  Природа без праці людських рук мертва, не дає нічого хорошого.  А людині треба, щоб земля гола і без усякого прибутку не лежала.  Чоловік навчив сам себе примушувати землю.  Щоб вона одна, без повітря і води, теж не виходить.  А коли ці три друга візьмуть, і стануть допомагати чоловікові робитися економістом, тобто багатим чоловік.  У нього вся ця гідність, і вся розвинена істина в праці росте і розвивається прибутком.              

 

33. У нього, як чоловіка, доброго господаря, все кучею росте.  І розвивається великий прибуток, чим чоловік хвалився.  Він і зараз цим хвалиться, і береже це, як око.  Гребля загачена міцно для збору води.  А хіба і там на одному місці стоять.  А ми з вами це зробили, не краще буде, а гірше.  От би чим ми з вами похвалилися –  зовсім новим чоловіком, що прийшов, хто зі своїми силами не визнав наше все зроблене  і болісне діло.  Зима іде від нас навіки, ми такого не побачимо.  Весна зі своїм перед нами усіма.  Свої зелені килими стелить, поспішає сама себе залишити в ароматі в квітках.

 

34. Ми ж, люди, цьому ділу проти.  Наше одне діло.  Ти знала, для чого вчила, або зароджувала хворобу.  Так роби те, чого ти завжди чоловікові готуєш.  Він народився зовсім не для цього.  Якби йому сказали про ось цю дорогу, по якій ми з вами йдемо, і до кінця не доходимо, свої сили втрачаємо, і на віки віків розлучаємося.  А інша дорога залишається ніким не зайнята.  А є можливість її зайняти нашому непідготовленому чоловікові.  Він не хоче кругозору, живе однобоко.  Він поважає хороше і тепле.  А холодне і погане кому?  Іванову.  Він для цього загартувався, не хоче наш час так, як ми зустрічаємо.  Від нас терпить земля майже весь рік, ростуть густі, великі хліба.  Птах місця не знаходить своєму гнізду, їй же треба яєчко нести і вивести діточок.  Ми не визнаємо нічого, лише б нам була можливість жити, як живемо.    

 

35. Як ми взялися за залежність, думаємо, нам краще буде від цього.  Для осудження за все наше народився чоловік, ми його із землі не проженемо.  Він міцно вхопився за природу не для того, щоб примушувати землю, щоб вона давала врожай. Незалежному чоловікові і весна не треба.  Краще і легше зустрічати зиму, ніж ми зустрічаємо літо.  Все літо ми б'ємося, воюємо з природою.  Наша думка не кидає думати про прибуток щорічний.  Нам цього мало.  Ми так бажаємо, щоб у нас у всьому було добре і тепло.  А от  погане і холодне ніхто не хоче.  А воно йде по природі.  Ми звикли радіти такому часу, особливо жаркому літньому довгому дню.

 

36. А він однаково себе показує в будь-якому місці.  Бідні люди можуть свою бідність показувати і в місті, і в селі.  Ми з вами повз них проходили, у нас в цей час розум відсутній.  Якщо на це звертати увагу, і це, що маєш, втратиш.  Літо не зима, голим деревам бути на холоді.  Але зате на сонечку обростає за своєю породою.  А людині перш  ніж обрости або яку-небудь річ у себе мати, щоб вона в тебе була, і ти нею радів.

 

37. Бідний чоловік, він не бачив, як прийшла зима, і як приходить літо.  Ні взутися, як це слід;  немає, у що одягнутися.  І після чого одягатися.  Напівголодний зимою в нетопленій халупі в чому-небудь завернеш себе, жива людина.  Не вірю природі, вірю тому, чому всі люди вірять і роблять по-своєму.  Є – хваляться, немає – сидять, чекають.  Самі не знають, чого.  Все його бідняцьке життя в холоді.  Але він літа як-небудь дочекався, не живе енергійним живим тілом, а лякає своєю розірваної формою, одягом.  Від нього і сонечко відвернулося, не хоче на таку річ звертати увагу.       

 

38. Сонце іде до живого енергійного.  Сонечко любить єство, до повітря, води, до землі пробиратися.  І дає в цій справі прибуток тій людині, хто на землі не сидить так, а трудиться, бореться, б'ється.  Воює для того, щоб у нього було, чого одягти, поїсти, і жити в домі.  Це для бідного чоловіка легше буде в природі померти.  Якщо у людини немає, а люди своє не дають, що ти поробиш.  Доводиться живій людині здаватися.  Такого, як треба, немає, тільки треба вмирати.  А тіло-то живе, воно не навчене до життя, а навчене до смерті.  Сьогодні або завтра, або післязавтра помре і багата людина.  Його природа знайде.

 

39. Він зі своїм апетитом наскочить.  Особливо в літній час на свіжину, яку-небудь ягоду вкине.  А на ній може бути будь-яка отрута, і от раптова смерть, від чого не сховатися і багатому.  У нього свій день, а у бідного свій.  Так що життя людини і взимку хороше.  Мерзнеш і влітку.  Спека, води пиття сильне, користі дуже мало дає воно.  Я, як автор сільський хлопець, як не крутився, а бідний був, він і буде.  Це ображений природою чоловік, хворий, що не має того, чого здоровий має.  У здорового чоловіка, хто не уболівальник. Хворий чоловік навіщо йому, його невміння.  Якщо чоловік у цьому втрачається будь-який і кожен.  Чоловіка це порятунок у цьому самого себе – треба буде навчитися, щоб ховатися від інших або від природи.   

 

40. А треба ближче до природи, до людини.  Ми які були при завоюванні жовтня, а зараз які. У нас між нами в природі немає бідних.  Їх нам не видно далеко.  Далеко позаду так само, як і ми чекаємо.  Винятку ніякого нікому, всі стоїмо, чекаємо дня.  А він ніколи не обходить, своїми силами прийде і накинеться, і повалить.  Та похворієш, похворієш, а потім помреш.  Бідному, не розвиненому в політиці у вченні простимо.  Ми, знаючі, сильні примусити іншого.  Він іде на жертву, нас усіх захищає.  А ми, гірші і безсилі, відмираємо.  Особливо командний склад, котрий не знайде чоловіка такого сильного, хто послухався і пішов у природу для того, щоб знайти засоби, чим можна було запобігти будь-якому захворюванню.

 

41. Такого чоловіка не знайшлося, і немає, щоб він погодився і послухався зі своїм знанням.  У природі гордість ніде не вигравала, і ніколи чин себе не виправдав.  А завжди давалося і дається практичному і фізичному чоловікові в природі.  Він сили завоює, волю, дасть новому чоловікові жити. Моя робота, мій труд природно в природі показав на тілі Іванова продовження життя.  І це буде живий факт.  Я ж живий чоловік, для цього ще мало зробив.  Буду сильно просити народ і вчених, щоб мені, моєму початку ніхто ніяк ніде не заважав.  Бо це моє належить всьому нашому залежному народові.

 

42. Ми з вами безсилі, щоб це мені заборонити. У природі таке зроблено в перший раз.  Тіло, якому випало на долю в житті.  Вона веде мене, піднімає на північ для випробування.  Це буде, і обов'язково буде.  На це народилося в радянської влади.  Хто примусив сам себе це зробити, йому природа довірилася цими силами розпоряджатися.  Це не перша і не остання можливість виявилась.  Любов до природи, до повітря, до води і землі.  У них, як у близьких, рідних і милих друзів, можна тільки вчитися, і можна буде навчитися, лише б хотів.  Воля твоя через свою вишукану силу волі твого народженого здоров'я.

 

43. Ти поки у мене такий чоловік, та ще руський Іванов.  Одні виходжені для цього показання твої сили, одні з усіх любительські.  Ніхто тебе в цій справі не показував.  Та хто зможе ці якості показати, якщо всі люди залежні їх бояться.  Вони не бояться смерті, за гроші помирають.  У них апатія і недовіра до природи.  Вона ж нас незнаючих усіх до одного народила.  Ми ж самі навчилися, як буде треба ходити назад і вперед, щоб шукати для себе життя.  Нас з вами думка і зараз примушує розвідувати.    

 

44. Всю землю буравили, нам треба копалини, поклади.  Тому геологорозвідка хвалиться своїм ростом, що вона багата.  У неї 800 вишок стоїть на нашій території, на землі.  І дурню буде зрозуміло, за що ви гроші отримуєте.  Ви люди не душі, у вас серця немає зізнатися, що ви жити не зможете без золота вашого і срібла.  Вам треба знахідка не мала, а велика.  Нею хвалилися і примушували своїм умінням  іти на цей фронт вбивати самих себе.  Без усякої жертви ніде нічого не робиться.  Ми з вами навчені для того, щоб нам за цю справу платити гроші.

 

45. І навчені за природу, котру ми трудом придбаваємо.  Робимо продукцію щодня, продаємо.  Вважаємо, це здоров'я чоловіка.  Гроші і те, що ми придбаваємо, в чому ми за це живемо культурно.  Ми цьому віримо, робимо самі.  Хіба можна продавати природу або купувати.  Де написано, щоб за гроші купувалося і продавалося здоров'я.  А ми його купили і продали.  Усі санаторії та будинки відпочинку рядом з морем, де буває тепло і добре.  А ми на пляжах лежимо, засмагаємо.  Нас примусив труд, у котрому ми втратили здоров'я.  А зараз знаходимо, не працюємо і не думаємо про це, а відпочиваємо на півдні.  Значить, для нас, для грошовитих людей, для вчених людей, випробуване діло їздити по цих теплих місцях.

 

46. А чому ж ми з вами не застосували кругозір свій, і не набралися сил розбиратися?  У нас вся північ, весь холодний струмінь не випробуваний, і погане не досліджене.  Залишатися в природі таким чоловіком, як себе примусив в Казані, всю зиму безперервно проаналізував на своєму тілі.  І добився того, чого слід.  Не один південь виявився хорошим і теплим.  Через загартування свого тіла Іванов здобув  своє здоров'я, не таке, як ми його маємо.  Ми, всі люди, не Іванови.  Він для цього працював уже 32 роки, не рахувався із цим, ішов на смерть.  Цього він добився від повітря на землі терпіти чистим тілом, душею і серцем.

 

47. Для нього лежить сувора і страшна дорога, по якій Іванову доведеться чистим тілом спускатися у воду.  І там вивчати те, чого треба чоловікові для його життя.  Ми, всі люди, вперше цього чоловіка бачимо, хто своїм життям не хвалиться.  А говорить нам: як холодно мені одному між нами всіма.  А дивитися на моє тіло гірше не може бути.  Хто так ходить, якщо всі цивілізовано одягнені, досита наїлися.  А Іванов – у трусах і не ївши.  Що може бути гірше від цього всього.  Ми дивитися не хочемо.  І не хотіли дивитися, як для нас радянська влада, і її народ примусили.  Час звершився цьому бути. А зараз це все робиться чоловіком.  Не заважати іншому, а своя незалежна в природі справа повинна жити, і міцно жити.

 

48. Незалежність народжується землею, вона хоче дочекатися позбавлення від праху, що вічно лежав у труні.  Це колись були такі люди, яким доводилося жити.  Вони не знають через це все, зроблене нами, що, і яке буде діло.  Ми з вами забули вже про нашого чоловіка, що відстає в усьому в житті.  А як він хоче нас, що пішли, догнати, а сил нема.  А у нас  на це свідомості немає, щоб зі своїм розвитком звернутися і запитати, а що йому в цьому заважає?  Він ніколи за своє зроблене не відмовиться, і скаже: але раз він цього не робив, навіщо йому розповідати.  Якщо його діло оточило, він не зміг від цього піти.  Його природа зачепила, він зачепився недарма.

 

49. Його за це за законом юстиція покарала.  У неї як у науки немає меж.  Вона себе не навчила свою ввічливість злочинцеві дати.  Не буде зростання економіки.  А раз на арені економіка, то й життя між людьми різне.  У одного є, за що.  Можна сказати, що він на землі живе.  І про нього можна сказати, як про якусь залежну особистість, кому природа допомогла бути таким чоловіком видатним.  У нього є все те, що буде треба в житті.  Один час за рахунок цього пожити, а потім свої сили втратити.  Також втрачає свої сили неімущий чоловік, якому доводилося за цим чоловіком гнатися.  Він його не догнав, а зі своїм нестатком не зумів продовжувати роки свої, і помер так само, як померли всі залежні в природі люди.

 

50. Їм щось з усього цього завадило.  На арену виходить сама  незалежність на чоловікові.  Хоче сказати, я з вами живу всього на одному чоловікові.  Бачу на вас неправду.  Але не зможу набратися таких сил, щоб перед вами виступити і сказати обплутаним людям, щоб вони схаменулися.  І подивилися на те, що між ними в природі виходить.  Гляньте вгору, подивіться на сонечко, яка правда є, своє оздоровлення.  Лежимо в могилі через залежність.  А я бачу і кричу на весь свій голос, вказую пальцем.  Але мене ніхто з усіх не хоче, мою правду загартовану підтримувати.  Я поки один вважаюся таким.  Треба давно народу розповісти.  А вчені мовчать, однобоко до мого ставляться.

 

51. Для них практика моя важка, не хочуть підтримувати.  У них до мого довіри немає.  Вони не зацікавлені, щоб люди були такими загартованими і повноцінними людьми в їхній користі.  А незалежність говорить.  Невже вам не видно або вам не чутно.  Як не шкода вам один одного закопувати.  Сльози ваші ллються марно.  Якщо можливість є це отримати, від чого дорога є, від чого можна піти.  А люди не хочуть підтримувати незалежну ідею.  Вона народилася не для того, щоб втрачати здоров'я.  А навпаки, збільшується через це.  Незалежність не родила сама себе вмирати, а всі свої сили заклала, щоб жити.  І є надія, велика віра в цьому, що людина не буде такою, як усі безсилі, з природою воюють у цих холодних, морозних, у снігу днях.

 

52. Незалежний чоловік не чемпіон і не грошовий, щоб за це все отримувати.  Моя правда цим доводить.  Ні застуди і ні захворювання, а є правда  одна.  Ролі не відіграє над людиною хвороба, а відіграє ролі людина над хворобою.  Чому така історія слів написана на ось цій сторінці.  Це буде одне й інше перед чоловіком.  Люди поділилися в природі.  Той чоловік, кому доводилося цей розвиток починати, він на першому придбаному не зупиняється.

 

53. Він для цього й ім'я має чоловіка.  Від цього, що він захопив у природі, він залежний.  А раз він від цього залежний, він хворий чоловік.  Над ним відіграє ролі хвороба, він потребує.  Він не хоче жити на цьому місці, він вважає його нещасливим.  Йому в його житті не щастить.  І в хуторі не щастило, і в селі теж, і в місті не пощастило.  Він своїм здоров'ям не задовольнив себе.  Йому треба було легке, а вийшло в житті важке через свою розвинену думка.  Він на це діло багато вчився.

 

54. Щоб у своєму вченні розвинув фізичне природне в практиці своє явище, він не зміг.  Він у цьому, як і всі вчені, у своїй залежності здався, не отримав свою довіру жити.  Роль зіграла над ним хвороба. А от сторона,    народжена в природі на чоловікові, незалежність.  Іванов прав.  Каже, що наді мною ролі не відіграє хвороба.  Я не вчений, як усі вчилися, і лежать давно в могилі через їхнє надбання.  У них не було того, чого я їм зараз пишу.  Моя практика над цим фізично довела перед природою.

 

55. Ви теж люди вчені, всі люди, візьміть мою сторону.  На собі випробуйте те, що випробував Іванов.  Це живий на ньому факт.  Ти нікуди не дінешся.  Він переможець над своїм ворогом.  Його за це все природа не стьобає.  Він не піддається будь-яким захворюванням.  Він в школі не вчився.  Йому дана садиба Президією міської ради Червоного Суліна, не йому особисто, а дружині через хворобу одну, яку ніхто не хоче сприйняти.  Все від неї ховаються, а самі один за іншим лягають у могилу в труну.  У вічне життя пішли, котрому кінця не видно.

 

56. Залежність все це наробила, на людині розвинула цю здатність, від якої Іванов утік.  Пішов від цього розвитку, а прийшов до життя невмирущого.  Створюєте смерть, в чому ви гинете, а я вам своє дав.  Я не по вашій дорозі крокую, і не вашою думкою живу.  Хочу вам сказати. Між нами велика є різниця. Ви йдете по протоптаній дорозі, своєю залежною, а я йду по непротоптаній. Мені важко одному доводити.  Ви бачите мою таку здібність, але погоджуватися як з істиною не бажаєте.  Хочете закопувати своїх людей.  Це ваша велика в цьому помилка, та ще яка.  Бачимо чоловіка, але йому ніяк не віримо.

 

57. Вважають його в цій справі неповноцінним.  Самі кричать про закони, а самі кажуть: ти отакий переборщив, багато зробив.  Я зробив те, чого хотіла природа.  Того вона й отримала від мене життя, але не смерть.  Ми самі це створили.  Оточили себе, створили штучну хворобу, котра не дала життя, а помер назавжди.  Хіба чоловікові можна жити однобоко.  Треба вчитися в природі, і з кругозором у холоді поритися, та повчитися.  І пізнати так природу, і в неї навчитися, як буде треба узнати ворога.  Звідки він виникає, і для чого він приходить?  Ми повинні пізнати, і як такому запобігти, щоб більше їх не було.  Ось що Іванов знайшов, і хоче  собі показати.  Він мало прожив, всього 32 роки.  Буде жити більше, далі буде видно.

 

58. А зараз за цей час, в якому незалежно прожив, можна померти тисячу раз.  Але життя незалежне завоювало всі свої можливості, щоб жити.  І буду жити, як говорить природа.  Вона більше не бажає у себе тримати в порохові тіла.  Це все наробила залежність.  А незалежність говорить. Танцювали, співали, дочекалася свого часу, думали, зробили.  А тепер із цього всього отримуй заслуги.  Та ще вони які зробилися, треба вмирати.  А коли заслужиш, будеш жити.  Для цього Учитель буде чоловік, у нього вчення до життя.  А ми відвертаємося, і не хочемо рахуватися з його справою.  Він всьому нашому не проти. Погоджується, що воно хороше і тепле.  А з нього виходить холодно і погано.           

 

59. Живи, живи, а потім треба вмирати.  Ми нічого не зробили, крім цього.  А Іванов каже.  Якщо я не отримував у природі впливу, мені не було шкідливо.  А з цього холодного і поганого буде хороше і тепле.  Що може бути краще, це життя невмируще.  А вона про нашу таку давно розвинену систему, котра вбивала і примушувала природу.  А зараз не буде робити.  Люди зрозуміють і погодяться з таким завоюванням.  Більше не будуть застуджуватись і хворіти.  Через те, що не буде у людини такої думки, у людини такої віри не стане.  І не буде вперед думати, як він починає з половини зими час від себе гнати, і своїм бажанням весну треба тягнути.  Це все робиться нами, людьми, хто не хоче саме добро мати.

 

60. Нам з вами цей час зустрівся спочатку, коли ми народилися.  Ми за рахунок свого тіла жили.  У нас із собою ні шматка ніякого, і води не було.  Все це привчене в процесі цього всього.  Якби нас з вами як народили, так енергійно і виховували, у нас було б зовсім інше.  А то ми розвилися нашою технікою, вона примусила нас рости так, як ми себе примусили і при приватній власності.  Коли самі себе вели до індивідуальності.  Ми працювали і потребували місце землі, на якому ми намагалися придбати собі які-небудь особливості.  Без іншої якої-небудь тварини ми не залишалися жити.  Ми навчили себе придбавати і робити, що нас обстановка примушувала робити.  Ми робили, нам доводилося вчитися на нашій дорозі, яка показувала, і хотіла, щоб лише так не залишатися.

 

61. Нас примушували.  І хотіли, щоб у нас була якась зацікавленість, яку робив чоловік.  Ми цей шматок, цю ганчірку придбавали не як-небудь так.  У цій справі хоч кустарний і незрозумілий труд робили, і робити хотіли  У цій справі життя розвивалася.  Особливо початкові дні, в яких нелегко доводилося час зустрічати і проводжати.  Рік у нас міняв у себе клімат один раз своїм часом.  До нас приходив один раз  день, ми його зустрічали.  І готувалися не так просто для того, щоб одне зустрічати, а інше проводжати.  Велика й інша погода, що видозмінювалася в кліматі.  А скільки ми їх бачили.  Відчували цим, та все ж ми ці сили стали мати.  І хочемо, щоб вони залишилися при кожній людині.

 

62. Які були наші необтесані предки, ми їх не захопили.  Але добре знаємо, що вони наші були нащадки.  Вони насіння залишили, і, хоч важко  було, але зробилося державне господарство.  Засоби виробництва були капіталістичні.  Це все старе, воно поки в житті розвинене і не зжите.  А інша нова соціалістична сторона, колективного вченого труда.  Хто не погодився з працею експлуатації, яка примушує бідних людей продаватися.  Бо життя саме примушує людину за рахунок цього зберігати себе.  І так само залежність природна не задовольнила ні ту сторону і ні цю.  Вони обидві оголосили своєю зброєю природі війну, вони на неї наступають з усіх боків фронтом, і роблять свою економіку багатою стороною.     

 

63. У одного під руками лежить мертва земля, і в другого теж.  Вони її вміло силою своєї примушують щорічно, щоб вона їм давала врожай.  Це залежність, яка не зможе людей іншому чому-небудь з усіх навчити хорошому і теплому.  Народжуємо ми живе, але робимо ми все на мертве.  Треба буде жити і продовжувати свої роки, а нас природа за наше нехороше до неї зустрічає на дорозі нашого життя, і завдає свій природний удар по нашому тілу.  Ми ж або інші люди в природі своїм тілом залежні.  Те, що знайшли, його зробили, і ним хвалимось, що у нас ця зброя є.  Але ми не знаємо в цій справі, що воно у нас саме тілу чоловіка не допомагає.    

 

64. А ми його зробили для того, щоб ним оволодіти, і примусити вміло стріляти.  Ми ж природа, і зброя є природа.  Ми цю сировину знайшли, і з неї зробили те, що нам потрібно.  І ним як інструментом оточили.  Ця штука, вона розпочата, і зараз прогресує в природі на людині ворог.  Природа свої дні поставила поряд.  І зараз ні з якою особливістю не рахується, хто ти такий є.  Для мене природа говорить.  Я не рахуюся ні з чим.  Якщо хочу, у баранячий ріг зверну.  А ти не знаєш, куди кидатися зі своїми цяцьками.  У мене справ вистачить.  Я вас протягом цього століття всіх заберу, у мене ви на черзі.

 

65. Я всьому діло, але не ви. 20 лютого, він з першого року починався.  Теж був, як всі дні свого числа.  Ні на що не звертав увагу, а примушував людину залежною залишатися.  І те, що було потрібно.  Чоловікові в його технічному житті всі числа допомагали придбавати те, що слід.  Всі люди були зосереджені на одне – не забувати про себе особисто.  Кому був свій двір не по нутру, взяв би та переїхав   зі своїм наявним.  Це робилося тільки при зраді батьківщини національної, у кого наболіло створене.  Він це не зробив, а зашкодив своєму життю.

 

66. Хіба б було погано в житті нашому початому, щоб було всім добре в ті дні, яким доводилося один раз з'явитися на землю нашу, і бути на нашій землі в житті один раз, і не однаково.  Особливо мій, що належить моєму імені.  Він не задовольнив себе своїм перебуванням, хоча він і на рахунку.  Але у нього сила індивідуальна була, вона залишилася за началом предків.  А коли ні, ви пробували з ним залишатися.  А я, каже мій день, був у снігу.  Зимовий мій місяць, але останній.  Через мене буває дням ріст, звідки приходить день останній зими.

 

67. Але весна починається, вона не рахується ні з яким часом, бере і ставить сили свої.  Побув, налітався, іди.  Там ідуть конвеєром, самі себе представляють.  А людині доводилося не спати  в цій справі, дні такі всі, треба нам економіка.  У кожної людини була своя не дурна, а хороша хазяйська.  А в нашому селі, каже автор, багатший від усіх абрамченок Петро Микитович Бочаров.  А бідним жив на світі без землі Волков Василь Леонтійович, кому було погано.  А всім було добре.  Радянська влада, вона порівняла найголовніше.  Взяла в свої руки землю, і ввела загальний фонд колективу.

 

68. А як були дні, так вони залишилися днями.  І Петра не стало, і немає Василя.  Навіщо це пишеться і говориться про старе історичне.  Якби цього не було, між нами, такими днями бачили ми всю цю петрушку, яка робилася людьми.  Хіба вони не думали або не робили, у них не виходило із-за їхнього чину?  Форма прикрашала чоловіка.  Краще бути боярином, або князем, або лицарем, ніж бути простим неімущим і невченим чоловіком, але залежним від природи.  Без земельки і без свого місця  і життя не створиш.  Таємниці ніякої в природі на людині не виходить.    

 

69. Багато нас жило в селі, і по-різному по-своєму жили.  Але щоб щастям оточили себе, я таких з історії та в інших селах не бачив.  А це було, воно подекуди і залишилося.  На середині стояла церква, богу вірили люди, ходили молитися через дзвін дзвону.  І от бувало, помре чоловік, по ньому дзвонять не так, як це треба дзвонити заради якогось річного свята.  По мертвому дзвонили однаково, різниці ніякої. По дорослому три рази били в дзвони, один за одним, а по молодому один раз. Як щось не так з людиною робилося.  І як хотіла природа, так вона і зробила.  Не чесала по-різному під гребінку.

 

70. Однаково в свої дні точно укладала.  Вона ні в кого не питала, і нікому нічого про це не говорила.  Кладовище одне, туди багатого і бідного.  Правда, спогади, що не одні кошти, цим не доведеш.  Одного світилу ховали, килими клали під ноги, дуже така слава. А смерть ніякого у себе не пропускала. Вона панувала до цього часу.  І панування проявила в даний час зараз.  Коли наші нові люди, соціалістичної, комуністичної партійної назви проявили свою пильність.  У своїй державі зробили велику економіку.  Зібралися на з'їзд 23-й партійний послухати самого центрального чоловіка, в цій справі що ми зробили.  Він нам виклав на стіл.

 

71. Ми зробили дуже багато.  Навіть супутник посадили № 10 на Місяць.  Це все зробили вчені, і всі робітники, котрих стосується.  Поки сила є, і, найголовніше, з чого робиться вся ця петрушка.  У природі і місць вистачить, і час є, і справ не початих.  Роби, чоловік, роби, але сам не помиляйся.  А ми добре знаємо, той не помиляється, хто нічого не робить.  Весь всесвіт у ділі залежний.  А раз залежний у природі, значить, вмираючий.  Ми з вами робимо те, від чого нам у житті шкідливо.  І от ми цим багатством хвалимося.  Кажемо: наша партія успіх здобула.  У цій справі сильна з будь-яким агресором впоратися.  Як приємно це бачити, чути.  А перед нами стоїть велике завдання.                        

 

72. Більше нам доводиться зробити.  Інші керівники виступають  з ученими вимогливо.  Хочуть з народом добитися одного, щоб усім жилося добре і тепло.  На що потрібно не сидіти на місцях нічого не робити.  А треба розвивати техніку, і примушувати людей, щоб вони були на боці того, чого ми всі хочемо. Хороше і тепле – це ж наша з вами помилка однобоко жити.  А інша сторона не така, як наша.  Вона загартована, тренувальна, незалежна, зовсім не така, а холодна і погана.  Чоловік у цьому ділі нам же показує, робить на наших очах.  Ми ніхто з нас не підготовлені і не робимо.  Це холодне і погане діло ми не сприймаємо.

 

73. Кажемо: ми не дикуни, а цивілізовані люди.  Від вас це ніхто не відбирає, це все ваше.  А незалежність не заважає нічим ніде ніяк.  Вона свої сили на одному чоловікові визначила, нехай він продовжує, він же не отримує від цього всього поганого.  Йому робиться після холодного і поганого тепло і добре.  Ми з вами не пробували відшукувати ці якості.  Вони були для немовляти як ніколи хороші.  Якщо тільки застосували це виховання, нашої всієї історії мінус.  Ми менше їмо.  Чим живемо?  Та повітрям.  І не завжди урожай буває.  Таку історію, яку доводилося робити практично, і також описувати, як одну з усіх правду, вона тільки буде в житті на землі.  Треба незалежність.  

 

74. Це місце, на якому чоловік своїм тілом або своєю ногою не ступав.  А зараз доводиться цьому тілу досягти, і при такій зниженій холодної морозної атмосфері робити.  Я це не роблю даром, щоб все пройшло.  А свідомо по природі шукаю те місце, на якому по міцному морозу, чистому місцевому сніжку.  Який би він не був при температурі, я завжди до нього своїм духом, любов'ю.  Чистими роззутими ногами терплю, і дуже мені холодно, доводиться чути.  Я у себе таке терпіння зародив, воно мені дає силу волі.  А яка розумова робота мого мозку, чую своє рідне серце, що працює.  У мене вся на це надія.  А яка віра у мене вироблена між собою і природою.   

 

75. Я цього не думаю, що думає залежний чоловік.  Перш ніж робити, він подумає, а потім починає робити.  Він жодного дня не пропустив, щоб не подумати про хороше.  У нього усно склалося в голові.  Якщо він це не буде тримати у себе, він жити не буде.  У нього так побудовано.  Ще хто його знає, де цей час, а ми шукаємо місце.  Надумувала план, як цю надуману будова додати.  І так її іншим людям показати, щоб вони вчилися і робили не по-своєму, а по-моєму.  Моє таке завдання, мій такий обов’язок перед усіма.  Залежний від іншого неімущий і відсталий чоловік, навіщо він треба.  Якщо я живу добре, мені в цій справі тепло, нехай він сам це зробить.  У нас усіх така мета залежного чоловіка вміти, як у власника, індивідуаліста, вченого, хто своїм теоретичним знанням козиряє.

 

76. Він навчився робити те, що сьогодні прийнято в людях.  Для того людина вчиться і озброюється своїм знанням, щоб уміти, як за собою вести армію людей.  Щоб вони йшли і робили в своєму житті те, що їм шкідливо.  Хіба не видно здалеку, до чого ми з вами молодь ростимо, і по якому шляхи їх посилаємо.  І що ми від них чекаємо?  Таке ж саме вчення та практику, яка в силах примушує нас усіх залежних людей.  Перед нами справа, у цій справі ми як такі не знаємо, що ж з неї буде.  Думаємо і робимо самі на хороше, і добре будемо жити.  Але от кінець усьому цьому початку приходить.  Жодне діло штучне, зроблене руками, не довго тривало, а швидше за все призупинилося, і зникло, як не бувало.

 

77. А от природне можна все очікувати, фізично практично на собі відчувати це можливо. Воно на одному місці не стоїть, і не показується однаково. А от діло, яке зроблено людиною, і користується ним однаково. Сьогодні піднялося сонечко в той  час, в який воно ніколи себе не показувало, як воно показувало раніше до цього. Зараз промені закриті величезною небувалою хмарою, це нашому місцю випало таке діло. Але ми з вами знаємо добре, що ця хмара не вічна на одному місці, але рухається. Ця хмара в своєму ходові змінить свою форму атмосфери, що створилася. А вона сьогодні так показує, а завтра не так. Може дути вітер і не з того боку. Ми знаємо сторону, яка вона є, ми її називаємо по імені.

 

78. Це все зробив слід. Чоловік, він сюди приходив не так, щоб нічого не зробити. Його розвідка правильна, сюди свої ноги прокласти, ступити. Він нам робить одне те, чому і природа не заперечить своїм близьким друзям, щоб вчитися у них, і розуміти це все, що треба буде робити. Хіба погано буде, якщо людина придбає ці сили. Сам себе навчить, як буде треба, щоб у природі за своє зроблене отримати довіру без усякої помилки. Людина вчиться спочатку поганому і холодного, а потім теплому і хорошому, чого ми всі прагнемо. І хочемо, щоб це все на нас залишилося. Ми з вами цього не робимо. Вимагається від нас любов близька, чутливість, яку я, Іванов, весь час відчуваю. Моя в цьому любов зустріти будь-який і кожен день і ніч, що приходить.

 

79. А вони до нас приходили і йшли не так дарма. І приходять недарма, а завжди з якоюсь своєю якістю. Мій день з усіх днів виявився таким днем, в якому я народився не для того, щоб бути в природі залежним, і ним же померти. Я зустрівся на 35 році з незалежністю, став її особливості вивчати. З важкими труднощами не рахувався, всю свою енергію направив випробувати погане і холодне. Не рахувався ні з чим, навіть зі смертю. А отримав хороше, тепле. Ми знаємо, яка природа зі своїми днями, а нас вона не навчила жити в кругозорі, а примусила однобоко залишатися. Навіщо нам бути такими життєрадісними в красі і в ситості. Неначе назавжди одягнувся і назавжди наситився, більше ти нічого не будеш робити.

 

80. Тютюну куріння в нас. Так же само їжа, теж з повітрям ковтаємо. Можна все зробити, лише б хотів чоловік, природа відгукнеться і дасть всі можливості отримати. Цей день, в якому я народився, він випав на долю для того, щоб незалежність взяла свої сили. І довела всім, що треба людині не в природі таємницю шукати для продовження життя, а треба шукати таємницю в людині. Не в хорошому, теплому випробовувати, задовольнятися. А треба буде відчувати холодне і погане, щоб не отримувати ще гірше і холодніше.

 

81. Треба в цьому всьому знайти якості, і ними оточити себе для того, щоб тіло у себе виробило таке задовільне тепло, котрому ніяка інша властивість, яка є в природі, не може перешкодити. Ми з вами вивчили і сприйняли хороше і тепле. Пожили та покористувалися один час, нам далося скористатися цим, чим не задовольнили себе. Холод до нас прийшов в наші тіла, нам від цієї атмосфери довелося йти. Ми побоялися залишатися в тому, в чому ми залишалися при хорошому, теплому. Ми не повірили, і у нас надії немає на природу, на повітря, воду і землю.                             

 

82. Яка змінювала себе з теплого в холодне, для чого ми одержали самозахист. Ми відійшли зовсім від природи. Нам треба одяг хороший і теплий. Але у незалежності, котра чоловіка навчила залишатися і при холоді, і при теплі, сили ті ж самі бадьорі хороші для того, щоб не застуджуватися і не хворіти. Що може бути краще від цього всього чоловікові, якщо чоловік сили не штучно завоював. А природним порядком вміє з другом життєвим, з повітрям, водою і землею. Що й породило чоловіка, і воно його в цій справі збереже. Живий чоловік енергійним народився, і він зробився таким, як і повинен бути.

 

83. Сили не в природі повинні бути для людини, а у людині через випробувальний вчинок, як воно і робилося мною, Івановим. Я пішов на жертву своєї індивідуальної клітини, по бездоріжжю ступав, і хотів. На мою сміливість природа відчинила ворота, щоб я того, чого намітив, досяг. Моє здорове серце виходжене для цієї зустрічі. Я ним хвалюся, воно мене примусило зробитися таким, як і вийшло на живому факті. Тут у цій справі не грає ніяка матеріальність, щоб у цій справі була потрібна економіка. Я її мав не через те, що вона мене рятує.  Ні. Я вмів самого себе примусити і без цього всього залишатися.      

 

84. Я вмію жити і по-старому, і по-новому, щоб не впливала природа на моє здоров'я, ні холод, ні спека. Щоб мої сили і примусили в природі перемогти ворога, моє тіло зробилося загартоване.  Я не застуджуюся і не хворію. Що може від цього всього легше і краще. Хіба можна буде нам, таким вченим людям, з цією справою не погодитися. Якщо моїй роботі зрівнялося 32 року. Я проходив практично і фізично завойовував. На собі все робив не для того, щоб це все моє зроблене прожило даром. Мої сили при мені. Вони були і є зараз, і будуть надалі. Ми не йдемо життям своїм від природи, а навпаки, наближаємося. Ви будете по-старому зустрічати час, що йде, а я буду зустрічати по-новому, небувалому.

 

85. Мені не буде треба те, що нам усім потрібно в житті. Я і без цього буду жити. А ви без цього всього помрете. Ви залежні всі люди в природі. Я один незалежний чоловік. Весь виграш залишається за мною. Здоров'я моє, а не ваше. Я не збираюся в природі здаватися, відступити від свого всього, зробленого мною. Я в природі загартувався. За всім ділом, зробленим мною, я самородок. Для мене земля в будь-який час року є джерело. Моя праця одного особисто. Я все це роблю на благо всього людства, щоб всі мали таке здоров'я, яке я маю. Чим і хвалюся, і вчуся в природі. Для того я вчуся, щоб пізнати природу, і про неї сказати свою в цьому правду, що моя клітина, мій організм збережено у своєму житті.      

 

86. Я маю серце молоде здорове, загартоване 25-річної людини. А який мій у природі вихід на місці. Не боюся свого ворога, не боюся нічого, навіть своєї смерті. Якби цього в житті моєму не було, і не було б мого життя. Я чоловік такий самий у житті, як усі люди. Тільки дуже сильно дихаю своїм тілом, а про це всім різко кажу, не про якесь диво. Я завжди говорив, говорю про нашу природу та практичне і фізичне явище. Найголовніше – чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження. Це холод, що сприяє, примушує пробуджувати центральну нервову частину мозку. Це все робиться чоловіком у природі.

 

87. Вона своїм сильним страхом допомагає. Якщо вмієш робити в природі, то тобі дано право цю роботу на інших людях, що мають нужду. Ображеному, хворому, забутому всіма доводиться допомагати. Це не чоловіка справи робити. Любить і вболіває за це, і не забуває про хворого. Треба буде свою думка завжди тримати, там копатися, де це потрібно, для того чоловіка, хто чим-небудь хворіє. Потрібно знати добре його душу. І завжди думати про це, що ти як людина здорового характеру зможеш свої сили передавати через свої руки струмом.

 

88. Це про це діло не слова одні говорити, а потрібно все робити. Це не дунути з рота, а треба буде трудитися. І про це треба писати своєю правою рукою владикою, про що ніколи ніяк не можна забути. Дуже справедливе. А яке може бути в цій справі чоловіка до чоловіка прохання? Та особа, яка знає, що буде треба робити, щоб у природі ніколи нічим не хворіти, він говорить. Мене треба буде сильно з душею, з серцем просити, як ученого чоловіка, який знає в цій справі. Кому це буде треба, як не чоловікові, та ще молодому.

 

89. Хто повинен цим ділом займатися, і добиватися через це все свого здоров'я. Це треба не одному юнакові, це світове значення. Природу велику всю треба нам усім любити. Словами про це не мовчати, треба про це говорити, і говорити правду. Не про що-небудь, а про хворобу людини. У цій справі не відіграє ролі хвороба над людиною, а відіграє ролі людина над хворобою. Тільки треба усно знати напам'ять, і вчитися моїм всім вченням для того, щоб робити те, що пізнаєш. Ніколи думки не будеш у себе мати, щоб зробитися злочинцем.

 

90. Все це буде робити сам чоловік думкою, щоб не було на тобі через твоє загартування і тренування, яке для тебе зробиться вченням. Ти будеш на це вчитися, і навчиш себе так. Сама наша в'язниця відпаде від нас. Ми в природі завоюємо сили, волю. Ніколи не будемо потребувати допомоги медицини, нам не буде треба лікарня. Ми самі все скажімо в один голос, щоб жити в природі вільно, не лізти своїм серцем на гострий рожен. За що нам скажуть люди, і за це будуть посилати свою велику подяку. За те, що ми між собою таку любов проведемо. І будемо самих любити, що і примусить нас усіх один одному головку хилити низько в пояс, і ввічливість в природі представляти всім. Ех, ну і життя моє для всіх, воно таке важке.

 

91. Зрозумійте ви, яке треба мати своє терпіння, щоб серце загартувалося, було завжди благородне. Милі ми всі люди, вас просять усіх, щоб ви подивилися на сонечко, і там побачили свою невмирущу правду. Це буде ваше одне для всіх оздоровлення. І бути таким завжди скрізь і всюди на нашій землі, Переможцем природи і Вчителем народу. Що й буде треба кожному мати, щоб навчитися хорошому. І це хороше сіяти на людях. Ми знаємо, але не робимо. Друг по всьому життю є природа, повітря, вода і земля. Хіба у них мало того, у що треба навчитися. І бути в цьому вченим, щоб інших цій справі вчити.

 

92. Це може бути кожному чоловікові, перед кожним чоловіком.  Не треба спати, потягатись, і чекати час, поки він один від нас іде, а інший приходить. Ми з вами як спали, спимо, і будемо так само спати. Як і починалося завжди. А кінець цьому всьому прийде, він уже на арені. Тільки треба робити, і так треба людині робити, щоб ми всі виявилися непоганими.  Давайте ми з вами робити, почнемо з ніг, а до цього скинемо головний убір. Найголовніше, голову розкриємо, і її примусимо в природі побути без усякого іншого залежного захисту. Як буде добре, то скинемо і взуття з ніг, і почнемо їх водою пробуджувати. Як тільки треба буде вставати на ноги, щоб на них ходити, зараз же їх треба холодною водою мити по коліна.

 

93. Ноги пробудив, а потім у цьому треба ходити по землі. І не думати про сніданок, що треба його поїдати. Або ж ти йдеш, а з тобою люди зустрічаються. З ними треба обов'язково вітатися, як з близькими і своїми для того, щоб через це не робитися чужими і шкідливими. День весь прожив та зробив, що буде треба. А коли лягаєш, то для сну мий ноги так холодною водою по коліна. Але ніколи з голови не викидай про бідних, хворих, забутих усіма. А йому треба в цьому ділі допомогти. Ти повинен про його хвороби дізнатися і запитати: що тобі в твоєму житті заважає? Коли дізнаєшся, і зможеш допомогти, своїми словами скажи: я цій людині допомагаю через те, щоб мені було добре.   

 

94. І віддай з душею і серцем, тобто допоможи. Це буде твоя заслуга. А потім на тиждень один раз візьми 42 години підряд, і не їж, води не пий. У п'ятницю о шостій годині вечеряй. А потім будеш їсти в неділю в 12 годин дня. Коли будеш їсти, то треба тягнути повітря через гортань. Потягни три рази і скажи своєму Вчителю: «Учителю, дай мені здоров'я». І це будеш робити щотижня в суботу. Останнє. Не пити вина, не курити тютюну, і не плювати, не харкати. Все це діло тобі зробити не на шкоду, а на користь. Хіба це буде нам таким людям залежність у природі. То ми з вами вола запрягали в ярмо, ним тільки орали землю.

 

95. Весною робили з оранки хорошу грядку, і садили в землю сівалкою зерна. Коли родило врожай, його доводилося возити возами у двір. А зараз на це все на зміну прийшов залізний трактор. Він зайняв борозну і нею тепер хвалиться. Наші прадіди ніколи не клали під свою голову таку думку, щоб зараз це все фактом живим здійснилося. Косою ручною косили, робили, сніп в'язали, і копицю клали. А молотили ціпом і катком. Зараз цю роботу замінив комбайн. А машина чисте зерно возить в елеватор для створення бази загальної колективної праці. Особливо випічка хліба заводом, і всякої праці заміна машиною і струмом.

 

96. Якби встали наші дідусі, і глянули на свій степ, вони б не впізнали його. Як він швидко змінює себе в іншу форму. Це все зробили тепер без приватновласницької експлуатації. Самі люди це зробили, без усякої залежності ми ж народжені люди, у цій справі фізично в природі практично проявилися. Нас примусила зробити відсталість, погане і холодне. Ми стали цього всього нестатку своєю економікою уникати. Ми раніше таку матерію на своїх тілах не носили, а тепер подивіться. А їжу, різну продукцію нам кондитер представляє за нашу з вами.

 

97. Ми ж робити навчилися із сировини. Робимо торт, робимо шоколад, робимо мармелад. Ми без молока і масла, всяких жирів не залишаємося. А подивіться всі на нашу житлову площу. Особливо проекти розробляються на нові міста, на нові села. Це все робиться людьми вченими. Якщо людина в цьому всьому помилиться. Не так по-нашому скаже, чи, може, зі своєї шкідливої системою візьме і що-небудь не те, що слід, принесе в наше життя. А ми виявимо, як це буває з будь-якою людиною на будь-якому своєму місці. Ми тоді з ним будемо займатися, коли дізнаємося. А у нас на цю помилку прокурорське життя завжди бере участь, як нагляд юстиції нашого закону.

 

98. Хоч суди, хоч не суди, а чоловік зробила, ввів у життя. Особливо наші науки служать народові, вони даром нічого не роблять, всі трудяться за належну копійку. Автор запитує у тебе, як ученого чоловіка. Яким ти в житті своєї народжувався, а що тебе отакого примусило вчитися? Ти хоч трошки подумав про це. Хто тебе вчив, і для чого ти вчився, і чому ти навчився? Відповідай ти народові. Якщо ти вчився і навчився бути командиром в природі. А чому не зізналися і не взялися за загартування-тренування. Воно ж наука є для будь-якого нашого чоловіка, тільки ніким вона не оплачується, вона не випускає ніякої продукції.

 

99. І не робить ніякого матеріалу. А вчить людину, як буде треба залишатися в природі без усякої природної залежності. Вона вчила чоловіка вченого, як буде треба йти від невченого. Вчені мають повне право палицю робити в будь-якому місці і на кожну тварину. Нам, як людям залежним, вченому і невченому, треба умови хороші й теплі. Ми на це озброєні, зробили зброю. Машину поставили на колеса, привід струму працює, робить. Допомагає агрегат, тобто той кран, який людині в його руках допомагає багатоповерхові будинки ставити. Ми в них заходимо не з порожніми руками.

 

100. У нас вся обстановка під лаком, м'яка, під склом. А от ображеному природою, хворому, забутому всіма. Ми, вся медична наука, втратили міністра, доктора наук Карташева. Він навіть їздив до Ізраїлю, хотів від раку позбутися. Ми з вами не в силах проти такої хвороби допомагати, і не допоможемо ми. Лежача хвора Любов Дмитрівна Миколаївської області, Варварівського району, вул. 8 Березня, 15. Вона пише лист на ім'я автора. Вона кого тільки перед собою не бачила з фахівців лікарів, професорів. Хіба в Миколаївській області немає світил науки медичної? Або немає такого чоловіка, хто взявся і довів до точного кінця? Хвороба Любу мучить день і ніч. Вона не знає, кого просити.

 

101. Почула цю справу Марія Володимирівна Помазан хутору Шевченка, Васильківського району, станція Чаплине. Вона теж так само мучилась, як мучиться Люба зараз у природі. Люба почула від своєї подруги про хворобу. Як Марія позбулася своєї недуги, і написала їй свій викладений лист. А Марія такою хворобою хворіла 20 років, теж ніхто з фахівців не зміг знайтися і допомогти Марії позбутися такої муки. Вчення Вчителя їй допомогло позбутися, хоча було важко. Учителеві допомагати довелося, але він не залишив. Сам себе показує в природі не так, як себе показує перед хворим лікар.

 

102. Учитель по снігу по морозу пробирався до мене, каже Марія, в одних трусиках, роззутим. Не рахувався з собою. Сам для цього всього Учитель сил волі в холоді набирався. І через руки свої мені на прийомі в перший раз всю біль струмом зняв. Я зараз же змінила сама собі. Вчителю не дала доробити мені до того здоров'я. Я не змогла повністю позбутися. Вчителя забрали в район, відпустили. Він мене не кидав. Доти він до мене приїжджав, поки мене не зробив здоровою, не хворою людиною. Я вже не мучусь, як мучила мене природа. Марія Любі пише, і запевняє Любу, що тільки Учитель тобі допоможе. Він не одну мене підняв. Моя сестра старша була до життя негідна.

 

103. А зараз вона із сином живе, і готує їсти їм. А скільки інших відновив. Я добре їх знаю, вони здорові зробилися від вчення Учителя. Ніякого немає медичного застосування, немає ніякого знахарства. Допомагає кожному хворому. Йому не треба його хвороба, він не визнає хворобу чоловіка. Лише б йому сказали: ось, мовляв, вас просить хворий, що лежить у ліжку. Він просить вас як Учителя, щоб ви його відвідали, тобто дали йому здоров'я. Учитель ні від кого ніколи ніяк не відмовлявся, а завжди пробирався за адресом з листом. Він його отримав так само, як отримує листи від Люби.

 

104. Вона знає, вона не вірить нікому, у неї лист від Марії, вона описує Любі про свою хворобу і про Учителя. Люба сподівається, що Учитель своє здоров'я має не тільки одній мені. Він здоров'я має для всіх тих, хто його не знає, а мучиться в науці так, як мучуся я, каже Люба. А є такі люди, Учитель як хворих приймав один раз, вчилися. Але виконувати за його вченням, їм міліція розбила. Хворим сказали неправду, нібито він шахрай, ніякий загартований або хворий у цьому чоловік. Всім він про себе особисто розповідає. Я, говорить Учитель хворим, котрих приймає. Мене назвали люди Учителем за те, що я вчу людей здоров'ю. Я цим ділом хворий.

 

105. Не шкідливий хворий, а корисний. Будь-яку хворобу від людини виганяю шляхом одного пробудження через холод. Вам Марія Володимирівна розповість, як мені сказали про Учителя, що він може будь-якій людині від будь-якої хвороби допомогти. Я була, каже Марія, хвора. Ніхто мені з учених не допоміг. Я звертаюся до жінок, хто співчуває моїм 20-річним мукам і хворобі. Як я мучилася, страждала, куди мене не клали, що мені не робили, і лікарі хотіли моєму горю допомогти, але успіхів не отримали. Я ж жива людина, каже Марія Володимирівна. Молода я в усьому жінка, за мною сестра середня доглядала.                  

 

106. А вам не розповідати: як захворієш, не милий навіть світ. А я 20 років не знала вдень і вночі спокою, а все думала про оздоровлення. А воно гірше і гірше робилося. Що за така причина? Моє тіло робилося склянкою. І мене крутило в купу. До тіла доторкнутися не можна було. Чому це так вийшло? Учитель так мені сказав. Для інших таких людей, хто здоровий, а сам себе бадьоро відчуває. Він ніколи не думає цією хворобою хворіти. А в природі ця хвороба ніким не виліковна, вона на людях є. Хіба ти одна. 

 

107. Каже мені Учитель про твою хворобу. Немає на білому світі, щоб чоловік їй чим-небудь допоміг. У всіх людей своя і показова хвороба. Чоловік танцює або співає, це його горе в природі. Він же такий, як і всі люди, залежні від природи. Вона поки над людиною що хотіла, те і зробила. Якщо чоловік хотів їсти, і сильно хоче їсти. А їжі не виявилося, або їжа не така – вже людина противиться. Йому дай те, чого він хоче. А ви самі знаєте, які ми маємо животи. Смачніше, солодке, жирніше та більше. А потім став на стіл і запрошуй. 

 

108. Все це робилося у праці людиною на нашій землі в цьому будинку, куди ми живе своє добро вважаємо, і тримаємо його живим на прив'язі доти, поки воно не буде потрібно для життя. Живою твариною розпоряджається чоловік, сам себе назвав щодо цього господарем. Він у праці в природі придбав його, виростив, має повне право і продати, і купити, і вбити. По шматочку варити і їсти. Людина каже: я для цього живу. Мої сили в цій справі не розвиваються, як це мені хочеться, а мої сили в природі щохвилини губляться.

 

109. Ми з вами в природі заслужили своєю працею пожити да поласувати. У цій справі ми помилилися своїм розумом, що себе примусили хворіти. Хіба це не хвороба людська: хочеться, а його немає. Ти думаєш, а в тебе нічого не виходить. Людині будь-якій не гріх яблуко антонівське сьогодні з'їсти, а його немає. Або людина людину дуже сильно любить, а вона не любить. Хіба це не хвороба людини. Сьогодні свято річне, а у тебе немає костюма. Господар свого господарства, добро зберігає, як око. І хоче, щоб воно на місці не стояло. Кожному господарю хочеться, щоб щодня додавалося.

 

110. Хіба Марія не була доярка, вона колгоспниця була перша в колгоспі. Що поспівати або потанцювати, за нею це не захопиш. А тепер, коли я захворіла, лежу в ліжку, нікому я не потрібна. Мої сили всі йдуть до могили, до смерті. Я це заслужила сама. Не треба ображатися ні на кого. Ми, люди, самі ліземо на рожен. Нас природа примушує. Ми всі залежні. Ми нічого не знаємо, нам дай. Лежить зима, та ще холодна цей рік. Є, чим жити, ми хвалимось. А Марія каже: хвалилася, танцювала, співала. А зараз пишу, благаю Учителя, як рідного батька. А що може батько зробити або мати, якщо я хвора.

 

111. Ми, всі люди, хворі, тільки як хворіємо. У одного є, він хвалиться. А в іншого немає, він скаржиться. Що робити в житті своєму, якщо нестаток додав. Людині хворіти фізично чи матеріально гірше не може бути. Якщо чоловік у себе має це знання, що з ним робити будеш. Він знає, він і вміє. А ми не вміємо, треба буде його просити. Як Любочка, вона хвора впевнена чому в Учителя, і бажає, щоб Учитель зберігся. Це хвороба народжена така, любити хворого і йому допомагати. А сам природно відчуває, всі негаразди проходять живим тілом. Добивається сам, щоб не було ніякого нестатку.

 

112. Я тільки цього діла ініціатор. Він для цієї справи народився, його люблять всі хворі люди. Хіба це не хвороба загальна. Якщо ми хочемо в природі отримувати, а вона нам не дає. Хіба погано нам було, якби дні прийшли такі, як ми хотіли, за нашим розумом. Що нам треба, то природа давала. Ми хотіли, щоб теличка народилася, чи хлопчик. А це не хвороба наших учених. Розвідка робиться на Місяць. Треба чоловіка підготувати, щоб його направити, і щоб благополучно. Ми з вами не зможемо Люби хвороби позбутися, у нас на це засобів немає. Ми не знаємо її початок.       

 

113. Які ж ми вчені, все ми маємо, а от цього ми не маємо. Люба як хворіла, вона хворіє і зараз. Вона, бідненька, давно пише листи і просить мене. А я їй настанови роблю, щоб вона попросила начальника міліції, щоб він допоміг мені до неї приїхати вільно і дати допомогу, щоб вона не хворіла. Вона так вчинила, викликала начальника, перед ним поставила питання, щоб він дозволив приїхати, їй дати здоров’я. Начальник цього права їй не дав. А хто їй дасть повне право цим ділом займатися, як це і треба для хворого. Хто, як і чим дав, тим лікуватися.

 

114. А хіба це не хвороба в житті. Не так, як треба, зварене яйце. Мені сказали, воно варене. Я – до нього, як і всі люди роблять. Поб’ють його, і починають чистити. Я його побив, став чистити, а воно не очищується. У воду холодну після варіння не поклали. Я був у цьому ділі незадоволений. Як же хочеш, не виходить. Умови різні у всіх, а щоб одні. Ми не хотіли бути в природі незалежними. Це наша хвороба, котру ми стали мати в природі. Боїмося залишатися без усякої помилки, щоб у природі ні в чому не мати нужди. Для чого чоловікові такого дня чекати, щоб у ньому одягатися і їсти, і в домі жити. Це все тимчасове явище, один раз у цьому пожити.   

 

115. А все рівно умреш, і будеш умирати в цьому ділі. Задумав чоловік на землі хазяйнувати, та що-небудь інтересне вибрати. Таке діло, як мені один раз запропонували бідні люди бути ходаком. А ми взяли та ще малу ділянку землі, але влаштувалися багачі. І мені з ними довелося на арену вийти разом з допомогою їх. І стало на пам’ять моє прізвище Іванов. Хутір – це теж була переді мною хвороба. А в сільському господарстві хіба все на землі гладко. Між людьми в житті в прибутку дуже велика різниця. Те ж само у чоловіка здоров’я, одне ж залежне. Чекають час, не хотіли б, але він сам лізе, цей тяжкий нестаток, особливо у чоловіка. Він сьогодні не так піднявся, і не так з ноги на ногу ступив, або не так повернувся.        

 

116. А тут не та природа на місце прийшла. Звідки взявся над нами і між нами, всіма живущими людьми. Вони стали свою культуру на землі, як джерелі,  практично вченими бути. Через своє створене економічне достоїнство народився в природі невчений. Чоловік своє вміння розвинув у процесі. Йому треба потреба. А вона придбавалася на землі в природі людьми сильними, вожаками сімейств, у котрий підлеглі.

 

117. Вони хорошому і теплому тоді кланялися. Хотіли своє на місці цього двора удержати. Ніхто з живущих на білому світі не хотів свої природні сили губити. А природа, що нескінченно рухається, вона таку хвилю принесла, вона свій день небувалий ввела. А ти як чоловік свою форму не міняєш, а робиш те діло, від чого жилось тобі хоч мало, але зате було добре і тепло. Тебе навчила спати твоя розвита на тобі обстановка.

 

118. Ти потрапив у неї через своїх рідних. Вони це зробили між собою не з поганого і холодного діла. Їх примусила добитися у себе обстановка, вона розвивалася бажанням і прибутком. Чоловік у природі не просив, щоб вона йому давала те, чого він хотів. Вона йому свої якості показувала і давала можливість їх у себе придбати. Одне, а потім інше, і так цьому початку немає кінця. Прожили ми, промучились 1965 років. Самі себе закопали, як непридатних у природі.

 

119. Сильні безсилих самі закопують. А самі на рожен серцем своїм ліземо. Ні з ким не рахуємося, беремо і починаємо робити. Ми з вами що робимо, все це для нас колесо, а його треба крутити. Ми його крутимо в повітрі, у воді, на землі всіма можливостями. Доти це все робиться руками, поки є сили. А сили, ми їх отримуємо в природі через нашу їжу. Ми в процесі цього навчилися робити, нам природа все це дає через працю. Вона робить чоловіка залежним, він потребує. 

 

120. А раз нужда йому, значить, життя шукає, і робить щодня хороше і тепле. А хворобу, чоловік і не думав її від себе проганяти. Вона йому в житті робилася поганою і холодною. Хороший господар все має, і робить все добре, але що-небудь не так, недоробить. Особливо він розмовляє із землею, вона в нього лежить під головами. Він її бачить, як перед собою добре накритий стіл. І чекає в цей час хороших гостей. А господар цього дня не нарадується, у нього в домі це його хороша система бенкету.

 

121. Перед цим столом по чарці вина для веселощів, щоб ще краще ми з вами подружили. Це не говорять за цим столом бідні, що зібралися. За цей стіл зібралися всі люди на запрошення багаті. Якщо, може, з якої нагоди прийде один чоловік зі своїм нестатком, він обов'язково про це подумає: а чому це так робиться в природі, що в нього такий достаток є, він ним розпоряджається, а у мене немає? А якби він знав про ці балачки, ніколи не запрошував. Ця думка йому не подобалася.

 

122. Якби ми, отакі люди, зійшлися, та взяли б чарки вина. А у самих слова народилися цьому господареві бенкету сказати спасибі, і побажали йому доброго, ще більше придбати, краще від цього пожити. А він хоче, щоб у нього було все. За що б не взявся господар, і що б не зробив, він сам уміє, у нього все виходить. Так воно робиться в природі будь-яким і кожним чоловіком. Але от як він завжди думає, у нього не виходить. Весь рік безперервно думав та все робив. Хотів усім своїм суперникам у своєму житті довести, що він вміє жити не так, як усі.

 

123. У нього з голови не виходила ця природа, він нею не задовольнявся. Він хотів хоч один рік довести своїй хваткою, що він не спить, а робить своєму господарству хороше. Раніше від усіх хотів вкинути зерно в землю. А такий-то поспішив, вже захопив вчорашній день, а я такий прозівав. Це вже не мої якості в моєму житті. Я повинен бути такий між усіма господар, попереду мене ніхто ніде ніяк. Ось тоді-то скажуть люди всі в один голос. Хіба можна буде сказати такій людині, що він жив погано. У нього господарство як господарство, коні, корови.

 

124. А які воли. Ну і прихід, він у нас у церкві по-старому. Ця копійка йому допомагає. А от так жити, як жив у нашому селі Петро Микитович Бочаров. Він мучив себе, і мучили інші, які йому заздрили. Таких людей немає, щоб нічого не робити. І була природа не яка-небудь річ, вона не любить неробу. Для цього всього існує людська думка, опрацьовується вперед, а потім роблять, не наказом, а фізично. Жодне господарство в природі людині не далося за рахунок ... А у нього вийшло. Найголовніше, це руки та ноги.

 

125. Десь по якій земельці ти пройшов, і що ти своїми руками зробив. Ми всі хотіли б зробитися шапкою невидимкою. Або таким господарем, щоб у тебе було все, ти нічого не потребував. А то день сьогодні прийшов не такий, як думалося. Я думав одне, а вийшло інше. Кажуть: навіщо вчення чи вчений чоловік. У нього під руками лежить вся земля, все повітря, вся вода, належна нам. Ми добре знаємо, що нам потрібно економіка, те багатство, котре треба чоловікові. Він для цього працює. Йому треба допомога, щоб він легко придбавав те, чого у нього немає. Він хоче хороше і тепле, так жити, як не жили всі добре і тепло.            

 

126. Навіщо ми хвалимося своїм добром? Це не наше, все природне. Залежні ми від цього всього. Ми ж з вами жити не зможемо без повітря, без води і без землі. Земля – це найголовніше в житті, нам дає свої різні зміни. Одне ми чекаємо, інше женемо геть. Що за така причина в житті? Сніг не потрібен нікому, а от трава – це є продукт. Ми цю продукцію у двір тягнемо, тобто запас створюємо. Кажемо: це наше добро, ми його придбали, і повинні ним користуватися, як своїм. Самі, що краще, а для тебе – гірше. Земля цього нам не говорила, щоб вибирати. Прийшла зима – радій нею, не йди зі своїм чистим тілом.

 

127. Приходить весна – теж їй радій. Говори: ти теж саме, така, як і зима. Полежала, бурувала, свій холод в атмосфері показала. Ми від неї поховалися, боялися, як би не загинути в житті своїми непідготовленими тілами. А як же весною по теплу ти роздягаєшся. У тебе до тепла більше довіри. Все літо ходиш в легкому, а важке лежить прибрано, свого часу чекає. Цього нам нікому природа не підказувала, щоб ми, живі люди, від живого духу йшли. Нас так привчили, щоб ми ховалися. Нам така атмосфера не потрібна. А якщо буде треба, то у нас для цього є шуба, валянки, рукавиці. Ми досита сильно наїдаємося, а до тепла одягаємося. І спека, і холод дрібниці.  

 

128. А в свій час пробирався в дім. Ми для цього обгородилися, зробили з природи житловий дім, і в ньому час цей рятуємо. Не краще буде нам, і не легше залишатися без усякого одягу, і не харчуватися нічим, навіть не потрібен буде дім? От це так людина, можна позаздрити і сказати. Це народжені сили такі в природі не для минулій історії, яка до цього часу була. Ми її проводили. Вона вимагала та вимагає зараз цю продукцію, яку нам природа давала, дає. І буде повинна давати, поки ми будемо сильні від неї отримувати. У неї такі можливості є. Лише б не забували про цей час, в якому доводилося жити. Ми такого дня не ждали, він сам ввалився, прийшов з нами проводити своє життя.   

 

129. Не хотіли бачити погане, не хотіли відчувати холодного. А воно саме, це час, до нас прийшло, ми його зустріли на порозі. Куди подінешся, якщо природа така. І ми такі люди: без їжі – ні кроку, і без одягу – нікуди. А в будинку звикли сидіти, без усякої справи важко тілу. А не краще і не легше було зустрічати без усякого самозахисту, без залежності. Природа сама нічого не поїдає, і все має. І прибирає це все часом, але не одягається шубою. І потрібно розвитку залишатися. Він всю зиму безперервно лежить. Хіба йому було добре. Він же жив живий, терпів по тому часу, по якому не доводилося розвиватися. А потім приходить час такий для нього приємний, він почне робитися життям, ростом і квіткою, навіть виходить смачна ягідка.    

 

130. Буває і таке діло. Природа візьме і не дасть плодів. Як і не дає людині мати своїх дітей. Знову він хоче одного, це теж від нестатку хвороба. Як вчені примушують у природі відшукувати те, що буде треба. Воно дає дуже багато того, чого потрібно людині. Це продукція, яку нам дає через нашу працю земля. Вона нам народила чоловіка не такого слабкого і залежного, як ми всі до одного. Через це все на землі стоїмо в черзі, очікуємо свого дня, в якому доведеться своєю хворобою захворіти. Ми всі неоднаково жили і користувалися правами. Ми тільки народжувалися такими, а коли росли, ми не однаковою дорогою йшли, у нас були різні умови. Один обдаровувався, а інший попадався. Одна бідність була перед ними.

 

131. А от таке не давалося в житті, щоб нічого не потребувати. Такого чоловіка в житті не народжувалося. Він хоче цей рік прожити, і без прибутку не залишитися. У нього в голові тримається одне багатство. А от ця справа народилася на чоловікові, хто ображається на всіх учених, хто не рахується ні з якою особливістю. Вона чоловікові показала дорогу, по ній став ступати своєю ногою. Це ж, можна сказати, з поганого і холодного тіла в тіло тепле вчинком нога ніколи не ступала. Це теж малюка нога. Це життя, воно починалося з важкого початку. Не було, кому підказувати. А загартування є по-науковому загартування наука.

 

132. Вона в житті своєму була, тільки тримали її усно в голові. Але щоб нею хто-небудь з людей робив так, як довелося в свої наймужніші роки мені. Каже Іванов. Було 35 років, я цю роботу в природі свідомо провів між усіма людьми. Вони були свідки цього всього діла і великі помічники. Їх у цьому було самозбереження. Вони мене відвертали від холодного і поганого. А в історії є такі слова: розум розвивається в правді. Перш ніж бути розумною людиною, треба похвалитися людям неповноцінністю.

 

133. Звідки ми з вами йдемо, і куди ми приходимо зі своїм розвитком? Наша теорія, її практичний труд не одного вченого поклала в призначену їм могилу. Він або вона все одно, від природи робився залежний трудяга. Вона або він не хотіла бачити у себе це безсилля, але вони прийшли в процесі життя. Жоден учений не хотів бачити у себе поганого і холодного. А життєвий шлях примусив усіх учених і невчених. Хороша і тепла сторона повалила людину, і не дала їй по землі повзати.

 

134. І до чого її природа веде зі своїм непридатним серцем? До зупинки. Свої сили серце втратило, битися воно не стало, кров зупинилася, а мозок не став мислити. Вчений і невчений від цього  вмирає. Щоб він взявся за загартування, за тренування, як взявся Іванов. Йому кажуть: «Ти чума, неповноцінний у цій справі чоловік». Іванов так відповідав. Я хворий, за вашим висновком, чоловік. Мені вже давно треба прибратися. Я не так живу, як усі. Чого ви, такі вояки, вмираєте? Хіба ви на це сил не мали, або ви не були живими.

 

135. Чоловік був озброєний з ніг до голови, заряджений повно продуктами, а в домі спав без просипу. Спав і спав, не вставав, добре. А примушує життя робити все, у чому і помилився чоловік. Цим самим проспав царство своє. 50% життя уві сні, а 50% праці. Ось нам і полон. Наше з вами незнання, чим ми оточили себе, те ми й отримали. Хороше не дає хороше, а з хорошого можна потрапити в погане. А погане дає людині холодне. Життя людини зникає через це хороше і тепле. Робиться чоловік мертвий, він холодний, і в погані, найгірші умови попав.

 

136. Одна всім дорога – від порога до кладовища. Кажуть: всі ми будемо там. Іванов погоджується, говорить. Ті люди помирають у природі, у кого мозок не працює, призупинив свою роботу через своє серце. А та людина, яка його виходила здоровим, загартованим, молодим серцем, ця людина не буде вмирати. Живий невичерпний факт і підтвердження. Іванов Порфирій Корнійович, 67 років, він бігає легше молодого. Ми в свої молоді роки як росли, і робилися людьми? Нас примушували. Ми ледве туди бігли, але не з любов'ю, а зі своєю лінню. Ми не розвивалися, а в хвості плелися. Для нас день цей прийшов, він із собою приволік температуру, що не зупинялася, яка з повітрям бігла. 

 

137. У неї зупинки не було. А чоловік її гнав від себе. Він хотів сильно дочекатися ранку сьогодні. Свої очі промив, а в самого в руках зробити яке-небудь діло, щоб була опора проти. Давати тій людині, хто думає своїм розумом: а чим вона буде сьогодні годувати своїх людей. Вона на це все отримала довіру від усіх. Ніхто не буде відвертатися від будь-якої їжі, яка б вона не була. Ми придбавали, ми і будемо їсти. Наша діло, один шлях – приготувати, запросили. Ми готові зустрітися з будь-якими шматками хліба та великою ложкою, лише б у чашці було. Ми це все прибирали, і зараз прибираємо, і будемо ми прибирати своїми тілами. Але от втомлюватися важко не треба. 

 

138. Ця любов не в кожного виявлялася. Біжимо туди, де це смачне, жирне і солодке, що нам дає в житті. Ми ним цікавимося, завжди зустрічаємося з хорошим, зручним і теплим. Хто може про це сказати, якщо ми з вами дім будуємо, і в ньому один час живемо. І будемо так добре жити, як нас з вами примусили. Ми робимо, що нам треба робити. Ми самих не жаліємо, ліземо на гострий рожен, всі свої сили, всю свою можливість у природі проявляємо. Можливо, природа і не прийшла такою, але ми за своїм розвиненим розумом прийшли. Ми, всі люди, по цій дорозі пішли. Їм усім така дорога думати, чекати. А в природі так це не робиться. Сонечко є, ми його народжуємо щоранку.

 

139. Сонечко заходить не саме, ми його своїми втомленими силами садимо. Його адже в природі колись не було, а народилося чоловіком першим. Вся атмосфера народжена. Цього, чого ми хотіли, ми не отримали. А те, чого ми не хотіли, воно вийшло. Ми всі хотіли в цих днях очима дивитися і бачити. За ним гнатися і привласнювати, сваволили, народжувати дітей на землі, вбивати. Ми це робили самі. Вони нас будуть закопувати, а їх закопають інші. Бо не хотів, але саме вийшло, процес примусив вмирати людину. Хіба він хотів при землі, і по ній так ходити і думати про інше, щоб ним так скористатися, як ми спочатку бралися й робили, як робимо тепер у природі.          

 

140. Для чого ми з вами зробилися в природі споживачі, зберігаємося за рахунок цього часу, що прийшов. Ми його один раз в році отримуємо через свій певний труд. Природа нам не показувала своє на землі джерело, в природі не було зернятка, природа не мала різниці між собою. Навіщо людині треба був дощик на землю. Було потрібно життя людини за рахунок чого-небудь іншого, щоб одягнутися і наїстися, та загорнутися в що-небудь, і найгіршу погоду прожити. Ми знаємо день, і ми знаємо ніч, коли звір накидається на безсилого. А чоловік не примушував іншого, щоб воно давало йому життя. У чоловіка віра така проявилася. 

 

141. Він сьогодні прожив, очікує час інший не такий вже, як він був до цього. Людина думає, і додає ще чого-небудь такого зробити, чого не було. Дві людини різні в один час не народжувалося. Ми з вами не хотіли, щоб між нами в природі розвивала себе в'язниця. Вона безсила зробити чоловіка не злочинним. У ній розростається науково юстиція. І хоче вона сказати, що вона робить над людиною за його порушення   правильно. Якщо тільки люди змінять цей потік, чим вони зацікавлені самі собі шкодити. Їх примусили законом це робити. Якби юстиція погодилася з чоловіком злочинцем за все його зроблене, що це він робив не з власної вини.

 

142. Ми його хворобу не вивчали, і не знаємо його в цій справі казок. Чоловік цю справу народжується, він вчиться в обстановці. А її зробив чоловік, це професіонал бути між багатьма меншістю. А ця меншість сидить, як соловей сидів у клітці і свої пісні співав. А його слухали ті, хто посадив. У них народилося в душі і серці цього солов'я випустити. Яка в природі для солов'я створена принадність. Так і наша караюча юстиція. Що з цього всього отримала за своє все залежне життя, в котрому ти як наука на досвіді вчишся? І хочеш своїм режимним строком позбутися злочину.

 

143. Треба буде відмовитися від свого, і кинути своє все наявне робити. Не треба вчитися бути прокурором, щоб чоловіка невихованого в його житті звіром робити. Треба буде відмовитися від такого голосу, щоб він вимагав суворого покарання. Це прокурорів гострий рожен для серця. У нашому селі я вже писав про такий живий факт. І пристойна порядна з синами сім'я, невістки. А ми, свекри, розумники. Нап'ється п'яним десь, додому йде з ножом. Йому треба свою сім'ю полякати, щоб вона знала і боялася. Дружина його не знає, що робити, розказала між людьми. А у нас є мудреці, підказали, щоб дружина приготувала ніж.

 

144. А коли він буде кричати: де ніж? Я вас таких-то заріжу. А ти йому в руки дай ніж. Що робити, сама не знає. Звірячий чоловік, а як нап'ється, гірше не може бути. Жене всіх з двору. Але, думає, спробую, говорить дружина. Розоритель пішов напився, іде кричить, дайте йому ніж, він усіх заріже. А йому дружина на його крик в руки ніж дає і каже: «Отримай». А він узяв цей ніж і сказав: «Значить, здогадалися, більше різати не стану». Ворог – це ми, люди. Самі не вчилися такого вчення, щоб робити, і з цього діла не вийшов злочинець. І також чоловік робився таким чоловіком, котрому ми своїм дозволом дамо право всім користуватися.

 

145. Те робити, що було треба, щоб чоловік навчитися бути таким чемним і приниженим, що низько кланяється іншому і йому допомагає. Щоб чоловік чоловіка розумів і в усьому йому допомагав, але не заважав. Цього чоловіка сама громадськість знайшла і поклала його сили зберігати. Він вчиться, свої сили буде показувати практично. Йому дозволила медицина своє знайдене застосовувати, якщо воно буде корисне людям. Вчителю підносять статтю, написану редакцією «Известия» за 21 квітня 1966 року «Доктор буде лікувати». Ми з вами всі живемо в природі. Не гарантовані зі своїм здоров'ям лише тому, що ми люди бідні.

 

146. Не зможемо залишатися без чужого. А воно треба, і необхідно треба чоловікові. Він сил не має залишатися без цього всього. Будь непідготовлений, не тренований у загартуванні, він не зможе жити без залежності. Він не зможе свого ворога перемагати. А завжди бідні навчаються у багатих. А просити треба знаючого чоловіка, що перемагає, хто сам себе в природі зберігає, щоб не захворіти і не застудитися. Ці сили маю я, Іванов, у цій справі. Мене треба просити, щоб я через свої руки, як живий факт, струмом зміг убити природно ворога, тобто хворобу. Мої сили виходжені для цієї справи. І я проявив на інших багатьох людях свою здібність від будь-яких і всяких захворювань.       

 

147. А вони дуже важко піддаються будь-якому штучному лікуванню. Це не доктор буде лікувати, а робиться, в цьому всьому допомагає природа. А в природі – повітря, вода і земля. Найближчі милі рідні друзі людини. У кого можна вчитися, і можна навчитися у них брати сили практично, і з цими силами іншим людям хворим, ображеним природою, забутим усіма. А Іванов подружив з природою, вона йому допомагає в цій справі. Не лікар буде лікувати, а Іванов. Чоловік загартований не хворіє, не застуджується, з кого треба брати приклад. Як інші люди були хворі, і важко, серйозно страждали, навіть раком хворіли, а зараз живуть.

 

148. Не знають, чим дякувати. І мене за це назвали Учителем. Я Учитель їм чому називаюся? Тому що я вчився в природі. Практично виходив своє серце, що мені допомагає жити в природі, любити. І будь-якому захворюванню треба допомагати своїм вченням, яке повинно зберегтися усно у тієї людини, у якого знайдеться любов діло Учителя наслідувати і продовжувати. Щоб ми не лікувалися у доктора, а вчилися в Учителя безболісно повертати своє здоров'я назад. Ось чого нам треба добитися в природі, щоб зробитися всьому бути вчителями, як навчив сам себе Іванов. У нього повчитися, і у нього виходить. Він Учитель, вчить всіх загартовуватися. У медицині так само, як і в будь-якій науці інший. Успіхи досягає лише той, хто шукає, дерзає, творить. І нехай вчені практично йдуть різними шляхами.

 

149. Експериментатори відшукують нове, щоб це приносило користь людям. На цьому можна, як кажуть, поставити крапку. Залишається лише побажати доктору Олексію Олексійовичу і його пацієнтам великих успіхів. Хіба це Іванова не нове, хіба це не дерзання і не творіння самого себе вивчити. І пізнати природу, яка навчила фізично в природі практично пробуджувати через холод всякого роду захворювання. Я теж Учитель, маю повне право сказати: Учитель я, і повинен вчити людей одного загартування, щоб не хворіти і не застуджуватись. Це є у мене, Іванова, мої здібності. Хіба це не наука і не вчення буде практичне терпіння залишатися при будь-якому розвитку холоду. 

 

150. Особливо зимою по снігу, по морозу, та чистим тілом, роззутим, і без головного убору, в трусиках – це практика. Я себе примусив дерзати. Всі люди від вчинку відвернулися. Мій такий обряд, нікому він не потрібний, всіх він лякає. Цього мало, що не треба буде одягатися, без головного убору залишатися. А взуття – це продукція нехороша, через неї можна застудитися і захворіти. А людина змінює свою життєрадісну місцевість, особливо зараз при такому своєму праві. Ми господарі цієї землі. Ми на ній причепилися. Нам хочеться хоч трошки в цих умовах пожити, та подумати, поки мозок не призупинився.

 

151. Серце своїми клапанами кров приймає і розподіляє по всьому тілу. Каже Люба. Я хвора, хворію вже давно сама. Іншим людям, хто ходить на ногах, працює, їм дуже не хочеться так хворіти, як я хворію. І йому розповідаю про таке теперішнє щастя. А воно є в нашій землі. Я хворію, сама себе показую всім. Дивіться, яка я молода. А мені заборонила природа своє життя продовжувати. Як мені хочеться не хворіти.

 

152. А між нами наука медична на землі багата, щоб допомагати хворим таким, як я лежу. Ви всі думаєте, не будете такими, як я мучусь вже багато років для показання іншому. Але він не хоче бути таким. Як я хочу бути здоровою. Слухаю радіо, читаю газети. Дуже цікаво жити в такій природі. Вона нас усіх народила однаково. Але ось це щастя земля не дала мені, такій нещасливій. Куди я зверталася, хто тільки з лікарів мене не дивився.

 

153. У кого я не була, всі від мого тіла відмовилися. У них такого засобу немає, зброю не зробили. Всі роблять машину, живу ракету, літаючу станцію, супутник зробили, послали. Знаю добре, каже Люба. Там ради цього народженого він пише свої поетичні слова. А як на сцені розвивається голос Лемешева. А танцівник своїми ногами вибиває «Яблучко». Тільки природа не підкоряється, себе змінює щорічно. Для того лягає на землю сніг, приходить зима, холод настає.

 

154. А людині доводиться ховатися. Каже Люба. Боїшся, одягаєш шуба, валянки на ноги. А що краще, смачніше їси. І то не хвалишся. На колеса сядеш, з дому виїдеш, ось тобі і зупинка. А от фахівця вченого такого не виявилося. Є санаторії в Сочі, в Криму в Ялті, Євпаторії з усіма природними явищами. Але от мене, таку хвору, всі вивчили. Навіть не заперечив би вчений Павлов, якому довелося дуже багато зробити по своєму поняттю. І не відвернувся Введенський психіатр, також інші фахівці вчені.

 

155. У них сил не знайшлося, і не знайдеться самих себе призупинити, свій потік. Довго вони між нами не живуть. За те, що вони погоджуються зі мною рядом говорити. Мені, хворій, що страждає, як їм хочеться допомогти. Але у них і зараз в інших сил немає моєму цьому горю допомогти. Я на них, як на вчених, не ображаюся. Вони не винні за своє слабке вчення. Ми учимося для того, щоб жити добре і тепло, щоб ми задовольнялися. І наш уряд за наше все, що ми зробили, заохочував. Ми ж зі своїм розумом, зі своєю хитрістю навіть перемогу завоювали на деяких ділянках фронту.

 

156. Поставили пам'ятники, особливо пам'ятник видатному генералові Ватутіну. Він цього заслужив у Вітчизняну війну. Багато героїв залишилося в живих, вони дуже багато зробили для цього. Але от одного не перемогли. Люба ображається перед усіма. Я, каже Люба, хочу бути здоровою, але природа не народжує на це між нами, вченими, чоловіка. Не дає і знання, щоб вони моїй хворобі допомогли. Прямо скажу: і не заперечують самі вчені, що вони  в цій справі нічого не знають.

 

157. Самі чекають свого дня. Їм хочеться жити, але вони не навчилися жити. Їх теж забере природа так само, як забрала всіх інших. Люба ні на кого не ображається, як вона свою образу кладе на генерального секретаря Брежнєва. Вони можуть все зробити, але не в силах цього зробити. Вони вчені, вони політично грамотні робити хороше. Хіба я погане пишу. Я написала в Казань у лікарню психіатричну. Я дізналася через багату людину, через Помазан Марію Володимирівну, яка 20 років лежала качаном. Не одна вона, багато інших не такою хворобою, як Марія лежала. На паличках весь день вона страждала, бідна.

 

158. А зараз як вона радіє, як вона мені пише. Не так, як про Олексія Олексійовича Васильєва, хірурга. Операційним шляхом виразку виліковує. Це добре, що Васильєв доктор, вчений медик. І тоді йому гальмували, не давали його ідеї процвітати. Марія мені в листі своєму пише. Тільки Учитель тобі, Любочка, допоможе. Там все одно йому дозволять. Васильєв отримав доктора, котрий буде лікувати. Редакція «Известий» побажала йому і пацієнтам успіху. А хіба наш Учитель. Я, каже Люба, хочу, щоб він не втратив своє здоров'я. А воно є у нас. Знають про Іванова всі, як загартованого чоловіка.

 

159. Не про такого, як всі вчені теоретики, живуть добре і тепло. Вчитель Іванов не боїться залишатися ні при холоді, ні при поганому вигляді. Він так не вірить хорошому і поганому, а вірить своїм силам. Ручається за будь-яку хворобу. Він її навчить, що треба робити, щоб Люба була здорова. Учитель рак вилікував, він не визнає ніяке захворювання на людині. І не хоче ні з чим рахуватися. Як знає одну природу, повітря, воду і землю. Це його рідні друзі, у кого він щохвилини вчиться. Нам пише про це, і запевняє Васильєва визнати. А що я не чоловік. Я Іванов, руський чоловік, Учитель. За те лише прозвали люди, що я вчу хорошому здоров'ю.

 

160. Це я пишу, а нас таких дуже багато на білому світі, хто хоче своє серце і душу дати Учителеві. Люба, це не одна вона хвора лежить у ліжку, знає про Учителя, давно чує не через своїх адміністративних законників. Я, каже Люба, листами давно з Учителем мову веду про нашу зустріч. Але у нас люди такі, як ось начальник міліції Варварівської. Він же знає мене як хвору. Я його закликала, просила дуже сильно, щоб він не заперечував приїзду до мене в дім. Начальник з моїм проханням не погодився, не дозволив Іванову приїжджати. Він злякався, що його будуть за це саме бити ті, хто вище його, область.

 

161. Які ж ми начальники, бачимо правду на Іванові, а не хочемо визнати. Психіатри, ви ж радянські лікарі. Чому мовчите, що за причина ваша Іванова тримати в лікарні? Подумайте гарненько, чи він убив кого, пограбував кого? Він хвора людина, руку не простягає. Та причому тут гроші. Якщо не буде у Іванова здоров'я, з нього хана одна буде. А коли у нього буде його колишнє здоров'я, яке він до цього мав. Він же знайшов у природі, ним оточив себе, йому хочеться передати народові. А ти, комісія в особі голови професора Лунца, перед собою не бачив його. Немає такого хворого, хто не сказав, що він тут живе погано.

 

162. 32 роки на цю справу пропрацював, та провчився на білому світі загартовуватися. І я загартувався не для самого себе. Люба права критикувати Лунца, нехай він чекає від Учителя, від Іванова неповноцінності. У Іванова здоров'я невмируще, воно жило і буде жити. Не одному Лунца буде тяжче, а багатьом іншим. Хіба Одеська експертиза не лікарі з професорами, вони чимало відправили на той світ. Їм вірили, а чому не повірив Бобренецкий суд. Направив на повторне в інститут. Іванова муки, його обстригли, поголили і доставили в Москву для того, щоб відбитися від неприємності, від юстиції. Як захотілося Бобренецкому прокурору хворого чоловіка засудити. Не гірше буде від Богородської справи Шіпашева за прийомну дівчинку.

 

163. Чоловік доріс до свого віку, треба було кудись дівати. Дівчинка зникла, немає і немає. Заявили постраждалі: немає людини. А на нема й суду нема. Що з цієї справи вийшло? Труп жіночий випливає наверх. А міліція, слідчому органу цю справу. Раз людини немає, заявили, значить, він це зробив, втопив, і робить над заявником спробу. Шіпашев зізнається. Я, каже, це зробив. Але раз це зробив ти, розстріляти його треба. І ось суд виносить вирок до розстрілу. А дружина знає, що це неправда якась є, до адвоката в Москву. Відбив розстріл, не чіпають, опитування слідчі знову робляться. Таким вже допомогла газета «Ізвестія», за це взялася. І відбили чоловіка від смерті. Чоловік поїхав до сестри в гості в іншу місцевість.

 

164. Зустрічався з цією, що вигодувала, яка судила. Тоді вони їдуть в Белград, вже тоді-то починають суддю, слідчих, прокурорів судити терміном. Якби ця штука не вийшла. Лікарем я себе не оголошував ніде, і не лікував по лікарському. А лікував по-народному, як умів. Але визнати це лікуванням прокурору такого вимогливому не можна було ніяк. А тільки треба його покласти в лікарню в Казань. Сам Іванов Лунцу сказав, що мені тут добре. Але якщо Лунца на це ліжко, йому буде біда. У нас немає того, що має в народі Іванов. Одна популярність. Питається, його люди люблять за що? Та за хороше.                         

 

165. Де б ти не був, на тебе міліцією ніж гострий готувався за твої витівки. Це Бобренецкая наробила, начальника Учитель назвав «бідним чоловіком». А як же я не назву жовтневу комісію щодо мого здоров'я. Про нього знає не одна нянечка, не одна сестра 5-го відділення, де завідувач Алмаз. Він не один представник на комісії, і не одного питала головний лікар Ганна Іванівна. Вона, мабуть, Іванова не знала, вдруге сюди потрапляє.  За що? Та за те ж саме, що і зараз. Раніше за політику, а зараз за шахрайство. А у мене шлях, одне вчення, щоб людина навчилася бути такою людиною, вихованою в дусі Іванова, щоб не потрапляти у в'язницю і не лягати в лікарню.

 

166. Це все наробила в Одесі Алла Павлівна, вона як майор міліції працює. Тільки вона взяла туз, король і даму не козирні в цьому, а прості. Тим-то вона і засипалася. Що вона зробила як психіатр? Зробила мене здоровою людиною за те, що я був дармоїд. Фокусником представила в суді. Яка вона мислитель, якщо хвора людина просить, благає одне, а вона робить інше. Іванов їй сказав сам, що люди вчені на мені помилилися. Називає як лікуючого лікаря, Алли Павлівни просить папір написати про загартування-тренування. Ви, читачу, знаєте, що вона мені в своїх умовах режимних сказала: «Мені твоя писанина не треба, і не треба твоє загартування, мені потрібен ти». Ось ліжко, їдальня, їж, лягай спи. Я це від тебе.

 

167. 35 днів був, як у льоду. Завжди робив те, що треба. Пробіжку з одного місця в інше, хоч босим. Для мене не ясно. Я хотів, щоб вона вчинила по-моєму, як я думав, як я робив. Вона мені не вірила. Вона хотіла викрити, як циганського барона, щоб мою здібність, мою роботу зняти зі шляху. Вона мене знала по Ростову через Миколу Миколайовича Корганова. Він був мій професор психіатр. Його справа перша моя. Зі мною він спочатку не погоджувався, що я хочу на собі такого чоловіка, якого не було в житті, хто нічого не потребує. Корганов моє загартування визнавав, а хвороба залишав за мною через те, що я ходив без одягу. Алла Павлівна одягла, взула, шапку наділу. Словом, зробила папугою.     

 

168. Вона моєму здоровому серцю повірила, погодилася, як я хотів, щоб був таким, як моя логіка підказувала. Я не зміг викласти, що треба. Вона молодець, всіх учених від себе спростувала, а прийняла, як це і було, нічим. Я як Іванов добився, щоб бути здоровим повноцінним чоловіком, щоб своїм здоров'ям допомагати хворому. Але вона мені на моє все сказане не змогла навіть відповісти. Я без питань на обході ніколи не був, а завжди знав і старався її зустріти як лікаря. Вона була одна на нас, 20 чоловік, з нами розбиралася. Як ледве що-небудь таке, у неї, як по колесу. У четвер вона свою продукцію оброблену здає, а нова до неї надходить. Вона зі мною розмовляла на всі задумані теми. Я її просив, тільки на неї надіявся, як на якусь особливість.

 

169. Але вона мене випробувала, що я за такий чоловік. Я її більше, в її мозку копався. І хотів, щоб залишилася зі своєю бідністю позаду. Я дочекався, поки вона з усіма довідками впоралася. І ні з ким вона не погодилася, ні з Москвою, ні з Казанню, ні з Новочеркаськом. А взяла на себе цю ініціативу, і бахнула по всіх швах. Я у неї виявився здоровий чоловік. Вона так мені сказала, що я не був хворим, за її висновком. Вона коли мені це сказала, я був цьому дуже радий. Не зміг знайти, чим їй віддячити. Коли був у неї на випробуванні, а у неї була їжа, як і завжди, буває свіжа і смачна така, як її готують. Для мого стану було мало.

 

170. Я економив на сніданку, а обід ділив, але мене примус їхній не брав. Я боявся інсуліну, якого Боря один льотчик приймав. Без всякого йому робили сніданок, він робився чумним, тобто в цей час тримали руки і ноги санітари. Він міг все те, що робив на волі. А тут він язиком проявляє. Він любив в шашки, там прийнято на висадку, хто кого. Костя – Адама, а Адам – Костю. Грали в телефон. А потім чогось пішло на завідувачку. Вона ж начальник, сказала підлеглим, а в неї на це підібрані хлопці. Можна буде сказати, такі підготовлені боксери. З ними лад та лад, інакше вони до рук беруть. Скаже лікар – його закон, підлеглі тут як тут, десь вони взялися.           

 

171. Такі служили, які у себе мали свій політичний розбір. Я їх вважав, так ніхто їх не вважав. Завжди просив, благав їх, щоб вони мене розуміли. А у них було до мене вовче прагнення. Я до них з душею і серцем, а вони рожен ставили. Я у них вода, а у них кулак. Я прошу що-небудь зробити загартуванням-тренуванням, вони мене називають «чума». Словом, був у неї в полоні, але зате вона мені своє залишила навіки. І посадила в Одеську в'язницю, яка довго не тримала. А годували сушеної картоплею, і рибним супом годували. Та доглядали своїм режимом. Я їм говорю правду, а у них, як образа до людини, та ще до злочинця недовіра, та ще яка. Раз начальник у мене запитав: за що я сиджу? Знаю.

 

172. Я добре знав і знаю. І коли був у Алли Павлівни, з нею однією говорив про те, чого мені довелося сюди потрапити. Я запитав у прокурора області Кіровоградської, щоб вони мене пізнали таким, як це треба, як я заслуговував. І хто повинен залишитися в перемозі, начальник Бобренецкої міліції чи моя буде перемога над ним? Я свої слова дотримав правильно, його за це назвав, бідний він чоловік. Він хотів, щоб мої гроші залишилися державі, а він за це своє звання підвищить. Дуже він помилився, що своїх людей підготував. Не знав, на кого. Треба вміти жити. А таких, як Іванов, їх визнають. Доктор буде лікувати. Ця система, цей шлях не підтвердився на мені особисто. 

 

173. Я збоку стояв, як практик. А мене не бачили, як корисного чоловіка. Оточили лікарем, і нібито я їх обіцяв вилікувати. Я не лікую, а вчу. Не хворобу наявну. А вчу, щоб людина більше не страждала від будь-якого захворювання. Ми є люди мислителі всього створеного життя, яке ми з вами знайшли. Зробили руками, поставили на колеса, завели мотор, біля керма посадили самі себе, оволоділи. Навчився, можна сказати, цьому вишукано. Господарем оголосив сам, чоловік на це отримав законне право прогресувати між людьми незнаючими.

 

174. Це діло людини, а в неї нестаток – це хвороба. Незнання того, що людина може що-небудь придумати нове. Це все у нас старе – у природі своє здоров'я втрачати. Добре було народжуватися в житті, але піднімати себе дуже важко в такому нестатку. Ми добре знаємо, будь-якого чоловіка візьми, у нього є він. А раз він живе поряд, разом по землі рухається, йому хочеться цієї діри позбутися. А природа не допомагає, а заважає. Не підсилає свого дня, щоб він прибуток дав.

 

175. А раз такого фізичного явища чоловік не отримав. Йому повітря з водою не дало щастя, здоров'я, на землі чоловік не задоволений цим днем. Ображається на кого, сам не знає. Взяв і пришив слова нехороші. Бога ніхто в житті живим не бачив. А усно тримають у себе, мовляв, це Бог за щось покарав. Якщо він є, по всьому розвитку, то він навіть не радіє. Що ми робимо? Це ми самі одяглися й наїлися, і в дім зайшли. У ньому жили доти, поки нас не закопали в могилу. Хіба цим Бог радується.

 

176. У нього такої зброї немає, яку зробив чоловік з природи. І його зарядив, і самого себе навчив стріляти.  Питається, за що? Та право в житті. Я хочу тобою розпоряджатися, не хочу, щоб ти мною розпоряджався. Люди наші в природі втягнулися, у цьому померли. Такого доктора не народжувалося, щоб уникнути від цього всього. Всі ми живемо за рахунок природи. Як ми хвалимося хорошим і теплим. Це мода, побудована за рахунок розуму людини. Він у нас хворіє, і може в природі застудитися через своє знання. Він хоче, він у цьому себе народжує.

 

177. І хоче сказати за Божим велінням. Сам себе примусив, свою волю представив хворобі. Не хотів жити по людськи, щоб не потребував нічого, цієї справи він не хотів у себе мати. І не став вчити всіх новонароджених. Природа така ж сама від роду багата з усякою якістю. Вона не бажала у себе народжувати людину таку безсилу, кому треба був свій фасонний у формі одяг. Кого вона тільки не одягала, і як одягала. А годувала, ледве сама в рот клала, йому смак створювала.

 

178. А він ще за це клав образу. Читали рибку золоту. Не гірше зараз хворіють ці наші люди. Ви з історії прочитували про Вавилонську вежу. Вони чимало праці в цій справі поклали. Все це була їхня помилка. Наше все щастя є в нашій землі. Ми по ній повзаємо, боремося зі зброєю в руках. Добуваймо в цій справі свій прибуток. За нашим висновком, ми самі себе спасаємо, щорічно кидаємо землю в різні боки. Її готуємо вчасно, як тільки почне пахнути осінню. Ми ж рахуємо по порядку дні. У них так даром не сиділи, щоб чого-небудь не зробити.              

 

179. Пройтися по своїй дорозі, і тоді потрібна молода сила. А ти її не хотів у житті виходжувати, у тебе батькова лінь. Він теж хвора людина був у своїх справах. Некрасов писав про тата. Людину запрошували молотити, раніше найважча була робота, але нічого не поробиш. Старенький чоловік нам все говорить. Ми його слухали, і всю свою молодість на це прошукав. От зловили, взяли за хвіст. Але ми тепер тебе отаку прив'яжемо. Кинулися до неї, а в неї і голови немає розуміти наше те, чого ми хочемо. У неї розуму немає, а ми, такі люди, вчимо. А самі нічого не знаємо, що ж буде завтра в нашому народі. Автор Учитель, його вчення для всіх одне.

 

180. Так у природі навчитися природному, фізичному. Практично треба робити, щоб в'язниця не була магнітом. І теж не будувалася лікарня. Треба науку природного, незалежного в природі створити, щоб вона не вчила старому гнилому. А вчила новому небувалому, пробудженню свого мозку. Не бути таким чоловіком, як він до цього був. Нам треба чоловіка нового зробити спільними силами. Люди, народ, науковці та невчені, до вас звертається Учитель зі своєю ідеєю, із загартуванням-тренуванням. А воно нашим людям треба для того, щоб ми з вами набралися сил. І зосередилися умами для того, щоб нам пізнати природу не так, як ми землю примусили бути джерелом.   

 

181. Вона не іграшкова перед усіма. Як кліщиків тримає вниз головами. Вона не просила нікого сваволити, захоплювати місце і на ньому своє видумане будувати. Це вина самого чоловіка, він таку силу у себе здобув. Ніхто йому таке право не давав, щоб він був. Олексій Онисимович Васильєв, яку роботу він зробив чоловікові народженому, щоб він не застуджувався і ніякою хворобою не хворів. А хворому не люди роблять операцію, половину паху розрізати. Чоловік сильний, і хоче жити. Хвороби не хоче, щоб вона була, хоче не хворіти. Як Васильєв, а сам стоїть на черзі. Щоб ніколи не хворіти, цього нічого ніхто не робить. І не відшукує людині ці якості, які можна було спустити на люди, лише б від цього була людині користь. Іванов знайшов ці якості в природі.

 

182. Він каже. Не хворого треба лікувати. А треба вчити людей, щоб вони вчилися, як буде треба, щоб людині не застуджуватись і не хворіти. Це хоче мати кожна людина, але біда наша – медицина та інші науки не шукають у природі таємницю. І примушують чоловіка своїм умами, щоб він звертався до фахівців за допомогою. Треба буде доктора навчити в природі робити те, що робиться чоловіком Івановим. Він відшукав ці якості не собі особисто на своєму тілі, це діло оформив. Добре йому, він не застуджується і не хворіє. Що може бути від цього краще, якщо чоловік навчив сам себе ніяким захворюванням не хворіти. Тому наші здорові люди не хочуть вважати самі себе цивілізованими людьми в цій справі. У них одяг придбавається легко, і їжа теж конвеєром іде.     

 

183. А будинки ставляться, корпуси. Здавалося б, не треба нічого, як це життя, зроблене людьми. А от про наше здоров'я мовчать усі вчені, їм навіщо ця історія. У них колесо, залежні, безсилі борються в природі. Хто – кого, вона чи він? Так між людиною і природою не заводилася дружба і любов, такої дороги люди не відшукували. А вона і раніше була, загартування-тренування з усіх. Він пішов шукати на собі смерть, а знайшов у процесі цього всього життя. Навчився в природі, як буде іншого чоловіка здорового, щоб він робив, і у нього виходило. Ми лише б на це все мали одного чоловіка. А коли у нас чоловік буде здоровий і міцний, ми зробимося такими. Ось що нам всім потрібно. Запобігання, лише б ніколи нічим не хворіти. Іванов до цього всього закликає. Не війну з природою, любити її, а не йти від неї.     

 

184. Що тільки не приходить сьогодні. Для Іванова все одно відчувається сильно почуття те, котре йде по природі. Воно нікуди не відвертається от чоловіка, і не створює йому його хворобу. Ми на землі люди, що розклалися і всі хворі. Нам не одне сонечко потрібно. Ми хочемо завжди його бачити таким, як воно і не було, хорошим, теплим. Тоді, коли воно нам потрібно. Особливо після поганої якоїсь погоди. А сонечка всі хотіли, щоб воно з нами невідривно було. І воно є наше, вічно показується для нашого життя. Ми з вами без нього нікуди, не робимося з ним близькі в тілі брати без сонечка. 

 

185. Це таке вогняне тіло для нашої землі віха. Що хоче в свою хвилину, те і зробить. Воно міняє в атмосфері свої сили. Йому поклоняються всі, що живуть у природі. Маленька пташка жайворонок, вона, бідненька, до сонечка піднімається, і своїм голосом почне у висоті виспівувати. Їй хочеться бачити його в перший раз, вона його таким не бачила. І ніхто цю пташку не зустрічав, щоб вона в холоді в зимовий час піднялася і заспівала. А більшість їм доводиться на своєму місці там, де їм подобається. У неї ж ніжки не підуть у валянках, і вона не живе без холодного снігу. Як вона живе, нам розповість наш новий чоловік Іванов.   

 

186. Йому як небувало довелося, 35 років жив, а ось що примусило. Ніякої хвороби, а свідомо все доводилося робити, шукати в дерзання для того, щоб добитися свого. Я ж народився, як і всі народилися. У чому я тільки не ходив, і чого я не хотів з хорошого одягу надіти. Я цих сил тоді не мав. Всі ми до одного чоловіка не так однаково в природі терпіли. А ось ця маленька пташка, про яку ми з вами проговорили, вона у своєму житті живе в природі ніяк не залежно. Якби її спіймали, як інших пташок ловлять. Роблять їй клітку, тримають у ній.  

 

187. Ви думаєте, що вона задоволена нашим з вами придуманим вчинком. Що-небудь в житті своєму хороше не придумали. Ми з вами не подумали про те, що кожна літаюча пташка, вона людини не потребує, а бачить її часто, але от говорити вона не вміє. Особливо наш повсякчасний гість сорока, якій не заборониш. Вона прилетить і зможе на будь-якому місці  сісти. По-своєму вона щось цьому господареві говорить. Ми про це зовсім ніколи не брались.

 

188. А от про свою роботу, про свій труд, котрий ми у своєму житті для самих себе ввели, без якого дороги не знайдемо. Кожен день туди йдеш і звідти йдеш. Милий чоловік, про що ти думаєш, коли тільки прийшов час. Тебе примушують умови. Ти ж за рахунок цього дому готуєш, що поїсти. Тебе чекає твій хороший одяг, чим ти один час хвалишся, порядний чоловік. З тебе люди інші беруть свій приклад, і хочуть такими зробитися. Але у нього не така любов своя до життя.

 

189. Ми ж з вами вчимося в те, що було раніше. Чим тільки чоловік не жив, чого він не робив. І скільки б він не отримував для себе в житті допомоги, це його належні і зароблені гроші, мірило у всьому. Цього людині не вистачає, він шукає інше. А хто може втратити, це з тисячі один чоловік. А от знайти треба, мати щастя. Я, каже, для цієї справи трудився і вчився. Для того я це все робив, щоб за цю справу пожити добре. А хіба кустарь-одинак, майстер раніше, або інженер, учені люди хотіли погано жити?

 

190. Всі люди на землі не хотіли жити погано. Але він такою дорогою пішов, і своїм умінням робив його. Навіть вчені, їм підлеглі, шприцом кололи. Я чую, мені кажуть: «Помер Микола Миколайович Корганов». Світило був Ростовської області, психіатр, Ростовського державного інституту професор. Йому зробили показові похорони організацією. Я про це навіть не знав, говорить автор. Але як він був мій професор, я приїхав до його дружини, яка стала мені розповідати.

 

191. Я думав, що вона мене побачить, і як знаючого обійме, стане плакати. Я цього не отримав навіть слова. А от це вона мені сказала, назвала мене на прізвище Іванов. А які були похорони, це, треба сказати, одне щастя нашого Миколи Миколайовича. Я тут-то зрозумів, що йому треба було вмирати. У нього негідне було професорське серце. Мені сама завідувачка лабораторії жінка говорить, який був Микола Миколайович впевнений у медицину. У самого вже пульс призупинився, серце не працює, а він примушує, щоб йому робили шприцом.    

 

192. Про Миколу Миколайовича я тільки думав. Коли високі люди помирають, їм роблять неймовірний похорон, навіть ставлять на цьому місці пам'ятник. Мій батько помер від закінчення крові, зійшла через рот вся кров, він помер. Тоді його ховали, коли Кірову теж робили похорон. І все за те, щоб закопати в землю. Мій батько завжди говорив своїм дітям. «Коли я, – він каже, – помру, то мене не ховайте, а викинете собакам, хай вони мене з'їдять». Я як син цього батька не був заслужений, щоб батька ховати.

 

193. У цій книзі нового чоловіка треба буде зробити спільними силами, щоб він цього досяг.

 

1966 рік 24 квітня. Іванов

 

:6604.24 Тематичний покажчик

:Голодомор 33г.    24, 25

:Незалежність   35, 47,48,94,99

:Залежність   55, 56

:Вчителі життя   57, 79, 85

:Що зробило Вчителі    59

:Хороше, тепле, холодне, погане 59, 72,79,135

:Народження Вчителі    79, 80

:Початок з ніг    92

:5 порад, гарт   92-94

:Излечение   100, 101

:Здоров'я   109, 148, 173, 182

:Хвороба   109, 111,112

:Мозок, серце    136

:Сонечко   138, 139

:Юстиція, в'язниця    142

:Звірів звільнити    143

:Стати вчителями    148

:Тюрма    160-172

:Що треба    180

:Медицина   182.