Це буду я. 1966.04

Іванов Порфирій Корнійович

 

Редактор, перекладач – Валентин Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Моя робота, моя це праця, як комуністи працюють.  Ми, люди партійні і всі безпартійні, не народжувалися, щоб хвалитися своєю незалежністю.  Вона нас поставила кожного окремо на ноги.  І ми стоїмо на своєму місці, очікуємо свого дня.  Він обов'язково до нас прийде, і нам своє діло піднесе.  А ми, комуністи, знаємо добре, що яке б діло не була перед нами, ми з вами в ньому помилилися.

 

2. Ми з вами в ньому жертвою через хороше і тепле в житті.  Ми з вами все це в природі завоювали.  Послідовність одна – це наша необхідна смерть.  Вона нам несе погане і холодне, чому ми з вами не раді.  Але у нас це не виходить.  Ми з вами цього добиваємося, і з ділом у природі помилилися.  Не тією дорогою пішли.  А взялися за війну з природою, ми боремося з нею.  Нас саме діло примушує бути в природі чоловіком залежним, вмираючим, що безсило бореться.

 

3. А щоб хто-небудь знайшовся ентузіаст, вирішив цю проблему, котра примусила чоловіка, щоб він взявся за природу не так, як ми її знайшли.  І зробили, зрозуміли, і своїми силами і технікою примусили нам давати те необхідне для нашого життя.  Ми з вами не задоволені, нам цього мало.  Це дорога наша залежна сторона не забута, ми по ній крокуємо.  А от друга дорога незалежної сторони, за котру ми не бралися.  І не знаходили з вами своєї свідомості взятися за це діло.

 

4. А воно між нами, усіма людьми, в природі є, погане і холодне.  Немає гірше від усього, як є воно в природі, наша на нас смерть.  Ми ж усі люди, які не були на білому світі професіонали, науковці та невчені, робимо одне в природі, щоб нам було добре.  А погане женемо подалі.  Ні капіталісти, ні комуністи не погодяться взяти на себе таке терпіння, яке взяв наш руський чоловік Іванов Порфирій Корнійович,  67 років.  Своїми силами взявся випробовувати в природі її всі в році дні.               

 

5. Які вони не були перед нами, я їх зустрів і проводив не так, як ми, всі люди залежні.  А він незалежний.  Йому не треба буде те, без якого ми з вами жити не зможемо.  Нам лікар капітан Алмаз Резаевіч завідувач 5-го відділення підтвердить всю мою зимову холодну в морозі роботу.  Вона мене 32 роки на це вчить, щоб у природі ці якості завоювати, і зробитися над будь-яким ворогом Переможцем.  Досить кланятися кожному дню, досить боротися з природою.

 

6. Давайте випробувати її на собі, ми від неї отримаємо, що треба.  Ми через це все, що знайшов Іванов.  Хоче його передати нам, всім ученим.  Нехай вони оформляють у цій справі без усякої помилки.  Робиться все це не на шкоду своєму здоров'ю, а на користь здоров'ю.  Ніхто інший, крім мене одного.  Я ініціатор всієї системи в природі робити, і робити дуже багато.  І треба нам усім робити живе.  Ми доб'ємося своїх результатів.  Серафим Петрович, це вам, як професору фізичного спорту.    

 

7. Хочу нагадати про те здоров'я, а ми з вами його шукаємо по природі.  І хочемо його мати через наш ріст, наше наявне багатство.  А ми з вами по історії росли, і більш голосно в режимі.  Самодержавна Російська держава царя Романових, це старе капіталістичне виробництво, залежне від засобів.  Чоловік сам себе не виправдав через нестаток один.  У нього не було джерела, за що вчепитися, щоб краще жити.  Йому землю цар не давав.  А раз він між людьми своїми сіяв таке зернятко.

 

8. А урожай не його вийшов, а народ заволодів.  Люди знайшлися, довели правоту, хто ж господар над людьми.  За всім висновком у природі, за матеріалістичним визначенням, продукт є чоловік, господар усього.  Він своїми руками робить, відтворює будь-яку справу, але і те буває, помиляється в будь-якій справі.  Він потребує, йому треба, а не знає, де взяти.  Думає, і разом з нею помирає.  Це не наша економічна і політична народна держава.  А в ній відіграє ролі над людиною багатство.

 

9. Лише б напало своїми силами, не дасть життя людині.  Чоловік не навчився, як буде треба жити, щоб у природі не застуджуватися і не хворіти.  Ми з вами і раніше не гартувалися.  Боїмося поганого, в холоді залишатися.  Прагнемо всі до тепла, до хорошого.  Любимо хвалитися в природі тим, що надягли та поїли, та домом житловим.  А от здоров'ям в тілі забули похвалитися.  Безсилі з природою воювати.  Ми навчилися самі собі робити з природи зброю, і по ній стріляти, і вбивати її нею.  Чоловік вбиває чоловіка, природу.

 

10. Своїм незнанням поділилися.  Ворога з себе зробили, пішли від природи.  Не стали дружити, любити один одного, разом жити.  Чоловікові дай, він нічого не розуміє, крім одного природного багатства.  А щоб він свідомо від усього наявного загартувався в тренуванні, зробив над собою так, як я, Іванов. Не пішов по залежній дорозі, а взявся за дорогу незалежної сторони.  Навчився зберігати своє здорове серце.  Бути переможцем у природі над будь-яким ворогом, над будь-яким захворюванням. Я загартувався.  Мені не треба економіка з політикою.  Я не потребую одягу й їжі, не потребую дому житлового.

 

11. А здоров'я природно зберігаю.  Мені природа не впливає.  Що може від цього краще, якщо я не хворію і не застуджуюся.  Це наше продовження життя.  Як комуністи працюють.  Ми, комуністи, не одні в природі залежні від природи.  Капіталісти теж не сиділи на місці.  Їх примушували умови накопичувати засоби виробництва приватною власністю.  Економіка на людях ображених росла.  І говорила мовою в природі, що це все зробив господар без інших яких-небудь найнятих експлуатуючих людей.  Вони їх не бачили, і не намагалися своїми засобами задовольнити.

 

12. Вони були в природі залежні від неї так само, як капіталіст господар.  У природі свого діла різниці ніякої немає між економікою, що розростається.  Запитайте у самих себе, звідки вона надходить, ким дається, і для кого?  Природа через працю нас нагородила людською потребою.  А чи всі люди цим вчинком задоволені, ми у них запитали.  А як він помилився у своєму ділі.  Не те, що треба, зробив у нашому законі.

 

13. Ми його народом засудили, покарали, дали строк непосильний труд.  Він залежний від нас, ми його тримаємо в умовах, він сильний нас до себе тягнути.  Ми від цього діла всі не гарантовані.  Завтра не так повернешся, до нас теж не побоїться міліціонер появитися.  Його права на беззаконня широкі, все робити над будь-якою людиною.  У нас, незалежних людей, природа не народжувала, щоб чоловік нічого не робив, і ні за що не відповідав.  У нас всі люди залежні від природи.  У праці будують економіку не однаково у труді важкому.

 

14. Хитрують, хочуть руки в брюки.  Нічого не робити, ні за що не відповідати.  Нехай, мовляв, машина    працює.  Ми для цього зробили для природи, її опанували. Природу примусили, особливо чоловіка.  Він у нас, як нових господарів, які знають, випробуваних людей.  Нудяться, думають, свої уми кладуть, що йому потрібно зробити, щоб більше сюди не попадати.  Ми винні самі, тримаємо, як злочинця.  Наша велика помилка чоловіка тримати під замком. Ми його боїмося, не дай Бог він подужає.  Це ворог наш внутрішній, він нас, таких економістів, вб'є.    

 

15. Ми присвоїли до свого імені, назвали своїм.  Народ примусили, він помилився, ми його посадили.  Хіба він не думає про свободу.  Хіба ми з вами не сиділи, або ми забули, як нас тримала в'язниця і висилка.  Ми думали, і чекали такий час, в якому знайдеться чоловік.  Напише своє прохання, попросить весь народ, щоб вони змінили свій потік.  Пішли на поступки ображеному, бідному, хворому. Тюремнику пробачити за його зроблене.  Нехай він отримає свободу.  І за це винагородиться, як і всі люди, однією низькою оплатою 30 карбованців.       

 

16. Мій день у житті залишився на найближчому краю.  Чоловік я один таким у цьому  народився.  Мене природа пізнала через любов свою, свідомо мене оточила погано холодом своїм.  З'явилися сили мої по білому снігу ступати.  І сказати їй спасибі за її лише дружбу.  Полюбила сама мене, і оточила багатством.  Не одне сонечко привела, слідом за собою і ніч прихилилася.  Ну і мати ти, мати, зробила в себе діло.  

 

18. Хто мені, і за що мені ці сили дає?  За одну мою перед усіма невмираючу справедливість.  Гуляв я по полю, кричав голосом сильно.  Проситися просився в природі, в ноги їй вклонився за те, що вона не забула.  Віху поставила далеко.  Гора висока, ти серце зрозумій моє.  Люди наші всі молоді, згадайте про старих.  Порятунку їм не знайшли, зарили всіх в могилу.  Ну, і життя, предкова система наша, з нею попрощатися треба.  А з природою треба давно подружитися в любові.

 

19. Війну з дороги, а мир у наявності. Визнати нам усім незалежність одну.  Кинути думати про завтра, краще робити сьогодні.  Тільки що почалося, час прийшов.  Ми купили дешево, а продали за ціною.  Краса є птах, але зате собака зла.  Федір шапку скинув.  А забути свою дружину.  Діти нас оточили.  Бідність наша була, навіть врожай не вродив.  Карта за мастю не прийшла.

 

20. От зібралися в четвер, карти в руки взяли.  Порядок наш такий.  Ми не знайшли вихід.  Який день прекрасний.  Сам час пробіг.  Нам проїхати по дорозі, місця зовсім не стало.  Площа великий простір.  Такому лише назву.  Що ми зробили тут, здається, все дрібниці.  Село наше велике з багатьма своїми ділами.  А порядок не до душі, все робили самі.  Триста років одному дому Романових кланялися.  У самих не було нічого зачепитися за бугор.    

 

21. Ми джерело зібрали, ввели в цьому праця.  Вся земля лежала навколо села.  Але жереб, як дістанеться, буде наше щастя.  Попрацювали, поорали, легше від усього впоралися.  Що за день сьогодні нам час піднесе.  Ми як один по порядку з села бризнули.  Хто за що бралися, а самі не відставали.  Час прийшов такий, і птахи всі закричали.  Наше діло селянина,   доводилося багато думати.  То про свято небувале свою таку пісню заспіваєш.

 

22. На нашому білому світі й річка прошуміла.  Не глянув і не побачив, а саночки прокотилися.  Ми любили це зробити, але лише було важко.  Моє ім'я було таке, на всю вулицю прогриміло.  Не спитали ні в кого, тільки повз проскочили.  Знаємо місце добре, а по бруду проїжджаємо.  Ніяким боком не можна отакому сказати слова, коли його мета пішла.  Подивилися, але наздогнати не зуміли.  Мабуть такому бути.

 

23. Місце кругле лежало, подивилися на нього.  Позаздрили і сказали.  Тут природа така, нехотя слова скажеш про самий випадок.  Не навчилися ми з вами, як треба буде жити. Своє рідне побудувати, але чужому не перешкодити.  Таке наше щастя.  Їхали весь час на конячці в хомуті.  А ось зараз прийшов, на машині проїжджаємо.  За собою слід залишили, непогано подивитися.  Землю чорну зорали.

 

24. Землю накрив сніг.  Не почули це діло, як пробрався сюди він, і без всякого сонця загорілося дров багаття.  Ми вдіяти не змогли такої нагоди, коли день такий.  Хоч і важко нам на світі, але вміло прожили.  Не працювали сильно, а отримали прибуток.  Значить, щастя не пропало.  У лісі довелося жити.  Повз нас проходять звірі, своїм не визнають за один вчинок.

 

26. Я не вбивця людини, а зберігаю здоров'я.  Люди не зрозуміли мене, а я міг би вбити?  Мені вічна дорога лікарня, я цього в природі не заслужив.  Візьміть слова свої.  Я не лікар і не знахар, хворий чоловік, якого не знає наука. Чи було це коли-небудь на іншому такому чоловікові, щоб нову справу загартування-тренування народному суду, як фокусника.

 

27. Так представити, як Одеська психіатрія, 14-е відділення, представила.  Я цьому був радий, як радий був своєму сонячному дню 20-го лютого 1966 року.  Я коли перед сонцем так спокійно стояв, і думав про природу, та про цей самий час.  Це добре, що мене за це ж саме діло, два рази в цьому ділі буваю.  Раз – за політику.

 

28. Інший раз кримінально.  Спасибі треба сказати мені особисто за таку роботу, за великий труд.  Я взяв це діло не з природою воювати, як воюють люди.  Я став практично любов, дружбу показувати.  Ворога бачив попереду, готував йому ввічливість, проханням у природі оточив себе, а ввічливість представив.  Ніколи цього не буде, щоб перемога не була переді мною.  А переможе неправда – візьміть, заберіть моє все нажите.

 

29. Нехай воно буде ваше.  Але моє здоров'я, мій такий дух.  А ми його побачили в спеціальному приймальнику, у своїх умовах, у важкому поданні.  Діти навіть бачили, яку швидкість я робив.  Дитсадок збоку і Знам'янська міліція тут же поряд.  Можна написати дечого багато, і не зупинятися такому дулу.  Є, що написати.  Треба тільки на це вміння.

 

30. Лише б розум був повноцінного порядку.  Говорити вмів, але щось заважало.  Чи то треба це, а може, не треба.  Сам прокурор області, генерал міліції Скірко запитував про мене: хто ж я був такий.  Шахтар Донбасу, бідняка син.  Вчитися не довелося, а трудився чесно.  Поважав сам себе.  Сил своїх не шкодував.  Залізничний вагон ми вантажили вдвох.  А от здоров'я ніколи не втрачалося.

 

31. Не наш брат, а кінська робота.  Тюрма не для нас, потрібно руйнування.  Ми її побудували для самих себе.  Очікуємо всі кращого, а робиться гірше.  Папіроска з тютюном скурилася до останнього.  Дорога по асфальту, там машини біжать.  Села позаду з хуторами.  А ми все бігли, вперед дивилися.  Не траплялося такого дня зимового, щоб час.  Перед сонцем стояти, і бачити ворону на сосні, як вона там кричала.                   

 

32. Голосом своїм віщала, просила сніг, щоб він на землю лягав тихо.  Холод, погане – діло не тепле, непридатне.  Хіба це не хвороба наша, всіх людей.  Залишатися чоловікові, бідному з усіх, свідомий вчинок.  Природу треба любити своїм живим тілом, близьким рідним тілом.  Холодно тобі, але зате не голод.  Без одягу залишатися і їжі не потребувати для людини – ніким не вивчене.

 

33. Воно зроблене чоловіком, йому це не впливає.  Вже, можна сказати, мені від цього добре.  Наша всіх хвороба ніким не виліковна, всі не хочуть мати.  Вона не заразна, а найкраща, для людини корисна.  Поганого не дає вона, а хорошого багато.  Хворий чоловік, що розклався зовсім, йому все одно вмирати.  Ніхто не допомагає йому бути здоровим.

 

34. Йде на це, все для нього є.  Природний злочин, котрий не подобається в природі таким бідним залишатися.  Жодна людина в житті цього не робить.  У чоловіка все є, лише б він хотів, це така справа.  Хочеш жити не по залежному – дорога не зайнята.  Віха своя стоїть.  Іди по ній, своє діло роби.  Але нікому не заважай, а своє став.

 

35. Це сторона незалежна, нічого ніде ніяк не потребувати.  Найбіднішому не життям цікавитися.  А треба визнати нашу велику помилку.  Ми з вами всі до одного чоловіка на землі бідні до крайності.  Багато дечого маємо, але це все не наше – природне багатство.  Ми в процесі знайшли і цим огородилися.  Навіщо для тебе садиба потрібна, або для тебе дім, все твоє належне.

 

36.  Ти це сам зробив.  Коли цієї дороги не було, сусід збоку не жив, розмовляти не вміли.  Робити в процесі навчилися.  А діл по природі, лише б твоє здоров'я.  Земля, ніким не зайнята, лежить, чекає до себе.  Особливо зимою по морозу, по холоду не вимагається нічого.  Все навколо тебе енергійне живе.  Не чіпай сам, не заважай іншому, не бійся нікого.  Природа мила мати.

 

37. Твоє тіло не лякає, воно не озброєне в природі.  Непочатий іде час.  Ми з вами менше прожили, ніж доводиться жити.  Тільки наше незнання мучить нас усіх.  Ми цим не задовольнили себе, що на нас висить одяг.  Він нас не обігріває.  Форма людська, хвалиться нею, що вона така є.  Чоловік називається.  А от цього немає.  Чоловік видний зі своїм одягом.      

 

38. Він і озброєний для природи.  У Мічуріні є церква, а в Москві теж.  У будь-якому обласному місті стоїть церква.  А на селі, в селі прогнали богослужіння.  Яка може бути перед чоловіком радість, якщо він вчиться, розуміє нове.  Старе кидає, а корисне не починає.  Народження наше, яке найважче в житті.  А раз треба народитися, природа допомагає.    

 

39. Не треба  людина для такого життя.  Воно мертвим народжує.  А раз треба людина, її обмиває вода, повітря оточує, а земля приймає.  Живи і вчись.  На рожен не лізь.  Сам себе люби.  Від найпершого друга не йди, а з ним близько. Завжди роби для того, щоб жити і жити, і жити.  Наша всіх таке завдання стоїть перед нами.

 

40. Ми всі здоровими і сильними народжувалися.  А от в процесі життя ми цього не отримали.  Ворога у себе створили, дуже захворіли ми.  Хто нас таких вчив, якщо предки не знали, навіть цього не мали, що ми на сьогодні маємо.  Хіба була ракета, або такий автомат, конвеєр на землі.  Вся земля зорана, і всі піски зрошені, а все одно нам мало.  Яка відстань до Місяця.

 

41. Ми з вами проклали такт, це наша з вами війна, та ще яка вбивча війна.  Треба буде квітці рости, а їй там посіяли буряки.  Нам треба цукор, а з цукру вино робимо.  Зустрічаємо свято річне.  У нашої людини розум лазить по природі, шукає собі життя.  Люди вчені всім, а людей примушують самі.  У них великий досвід практично робити війну між Індією і Пакистаном.

 

42. Можна було замирити, а от науки такої не знайшли, щоб людям сказати, що ви в цій справі виграєте.  Якщо природа терпить від цього, вона народжує людину, а ми по предковому вчимо.  Які ж ми вчені, не знаємо природу.  Самого найлютішого ворога не хочемо відчувати.  Це наше нехороше, погане і холодне. На тваринах прищеплюємо, а самих людей ріжемо.  Де ж наша правда, якщо ми з неправдою живемо.

 

43. Зробили зброю з природи, не рахуємося з нею.  Людину вважаємо життям, а з землі женемо.  Ми хочемо людину замінити зробленою машиною.  Самі не бажаємо, щоб важко працювати.  А розумно жити хочемо.  Вчені та невчені – велика різниця.  Скажіть мені, будь ласка: хто з них цінніший.  Розумний знає, а нерозумний робить.  Обидва залежні, вмирають на фронті. Природа любить незалежність, від себе жене неправду.

 

44. Сонечко світить.  Вчені хірурги, професора, асистенти лікарі.  На вашу статтю в медичній газеті 25 лютого 1966 року «Холод – помічник хірургії».  Читач зацікавився цим добром.  Тепер хоче своїм поділитися, що сам чоловік розвинув свої здібності, сили.  А ми його знаємо добре, Іванова Порфирія Корнійовича, 67 років.  З них 32 роки на собі випробував будь-які якості в температурі.  У нього тіло не захищене, котрому повітря, вода і земля ніколи ніяк не впливають.

 

45. Цю всю зиму провів експеримент, щодня на прогулянці фізично в холоді на морозі.  Почуття мого здоров'я.  Я виходив серце загартоване в тренуванні 25-річної людини.  Вихід мій у світлі.  Я не боюся ворога, не боюсь нічого, навіть своєї смерті.  Якби цього в житті не було, не було мого життя.  Воно всю зиму випробовувалося.  Жодного дня не минуло, щоб пропустити.  Та по будь-якій розвиненій атмосфері в цьому холоді тривале випробування провів чудово.  Не вийшло ніякого збитку у своєму здоров'ї.        

 

46. Почуття було тисячу голок.  Але тіло було бадьоре, і швидкість свою має, небувале бажання бігати.  Почуття хороше, є прагнення в житті.  Це буде ... першого чоловіка в продовження вічного життя.  Треба буде народу розповісти.  Нехай такі сили прогресують без жодної шкоди.  Проси поради у того, хто може здобувати перемогу над собою.  Леонардо Да Вінчі  італійський художник сказав ці слова.  Практично знайшов і зробив у природі.  Про мою якість знають багато людей.

 

47. І намагаються підтримати Іванова Порфирія Корнійовича, 67 років.  А його ідея – треба трудитися.  Завоювати ці сили, їх мати.  Фізичне явище через чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження.  Миттєве оздоровлення центральної нервової частини мозку.  Хворіти і любити, не забувати про хворого.  Душу знаю, хочу допомогти.  Своїми руками струмом вбиваю будь-який біль.  Це нам не слова говоряться, а все робиться ділом.  Пише рука владика дуже справедливо.  А прохання яке.  Мене треба просити, будеш здоровий.

 

48. Нам треба вчитися, розуміти моє вчення, щоб у в'язницю не потрапляти, у лікарню не лягати.  Вільно треба жити, на рожен не лізти.  Велика буде слава самих себе любити, низько головкою кланятися, ввічливість представляти.  Ех ти моє життя важке для всіх.  Зрозумій моє терпіння, загартуй своє серце.  Любі мої люди, гляньте на сонце.  Побачите там правду, своє оздоровлення.  Бути таким, як я, Переможець природи і Учитель    народу.  Товариші, ви ж друзі і вчителі не поганому, а хорошого.

 

49. Проявити сили волі.  Вони нас допустять до продовження життя.  Ми не будемо хворіти і застуджуватись.  А ці якості були, і вони є.  Якщо ми всі за це будемо братися, і станемо випробовувати в природі те, чого ми не робили.  І не бралися за цю справу, яка лежить між людьми і природою, їх фронт війни та боротьби на нашій землі за їхнє багатство.  А його знайшла залежна сторона, і не перестає тягти до себе, і робитися в цьому економічно збагаченими.  У них є все.  Тільки немає кругозору, спробувати свідомо в поганому і холодному пожити, тобто незалежним, як себе примусив хворіти Іванов.  У нього віра не в штучне, зроблене нами.  Він знає, найголовніше – це природність, природа.  Повітря, вода і земля, в кому є дві сторони.  Одне тепле, друге холодне.   

 

51. Чоловіка між собою в природі не знайшлося.  І немає вболівальника, щоб він знав про свого ворога, і  навчився давати йому відсіч.  А пораду щодо цього може давати та особа, хто сам навчився здобувати перемогу над собою у своєму житті, свободу давати.  Ми для цього нічого не зробили, щоб нас за наш вчинок благородний природа пожаліла, змінила ворожий свій напрямок, а проявила любов і дружбу.  А ми воюємо, боремося із всесвітом своїми тілами, ліземо на рожен.  Землю примусили, щоб вона нам давала все необхідне.  Ми з вами зробили, отримали.  У нас це є швидке і зручне.  Що може бути від цього краще.

 

52. Ми обманюємо самі себе, хвалимось, що ми живемо добре.  Це наша в природі неправда.  Ми в природі, одні трудяться, а інші навчаються.  Не для того, щоб від свого близького друга йти, і зробитися командиром, ділком.  І цього товариша по дитинству залишити позаду за те, що він нічого не знає.  А весь свій час свідомо робив, а в ділі ми з вами гинемо.  Теорія не хоче в природі відшукувати хворобу на собі, або ворога.  Його треба впізнати, звідки він взявся, і навіщо він сюди прийшов.  його примусило пробратися до людини діло.  Він став іти від природи.  Його примусила залежність, його багатство, в яке чоловік втягнувся.

 

53. І став ним користуватися, як продуктом, і сам від продукту помер.  Його як чоловіка прибрала природа через те, що в чоловіка не було того, з чим він сили втратив.  Війна, боротьба з природою примусила здатися.  Він безсилий далі жити.  Серце зносилося, мозок призупинив мислити.  А раз це на шляху в людини з'явилося, вже нестаток.  Людина старіє, і себе в непридатність приводить.  Серце битися перестає, а мозок більше не мислить.  І от настає кінець життя.  Ми залежні люди, самі це завоювали.  Тепер тільки наш руський чоловік Іванов добився своїми силами, хвалиться ними, кричить на весь голос на всю природу.  Просить нас, благає всіх нас, щоб ми погодилися з його думкою.

 

54. І перестали по природі шукати життя. Треба нам усім шукати смерть на своїх тілах для того, щоб її знайти, і з нею ближче і разом порозмовляти.  У неї запитати, як живої, енергійної в природі.  Що я тобі зробив погане, говорить їй чоловік?  Природа йому говорить.  Ти мене лякаєш формою.  А зброєю стріляєш і вбиваєш – твій нехороший вчинок, самовільний і вбивчий.  Я стала природно всюди на них нападати.  Вони штучно як від джерела тягнуть.  Я їхні тіла з дороги прибираю, щоб вони цього не робили.  У них азарт проявився мені довести.  У них в хід пущено зброю, машина для зручності і швидкої праці.

 

55. Щоб за їхню ранню роботу давала не поганий, а хороший урожай, як це робилося на мені індивідуально господарями.  Я з ними впоралася, як з розумними.  Де люди 19-го століття поділися?  Хіба вони не хотіли жити, або у них сил не було?  Які рогаті воли були, і де поділися?  Революція прибрала.  Ми, нові люди, ввели економічну політику.  Примусили землю родити так само, як народжував усе для себе чоловік.  Він психічно на землю напав, як на свою власність завойовану.  І став у свій двір тягнути гірше, ніж було.  Мене з усіх кінців приборкали.  Люди не звернули уваги на створені війни за моє добро між заходом і сходом.  Ворога били, били, хотіли знищити.  Думали, винуватий уряд фашистський.

 

56. Домовилися засудити його народом.  Це все зробила юстиція.  А як був між людьми ворог у природі, він і залишився на залежних людях.  Ще більше і зліше зробився за це.  Він в процесі розвився в кожному господарстві, бунт і невдоволення.  Розлючений чоловік на чоловіка своїм розумом зробився для знищення ворога, щоб він злякався і капітулював.  Такою продукцією цьому народові не доведеш.  Теорія практику випередила, створила для себе особисто, огородилися, навпіл поділилися.  Соціалістичні і капіталістичні люди, одні вояки зі мною.  Тепер на допомогу прийшла теорія практичного фізичного труда.  Вчені люди стали робити цяцьку машину.  І знайшли колодязь невичерпний.  Вода є, але відра немає.

 

57. По суті всього людського життя, в одному господарстві двох протилежних розумів не повинно бути.  А у нас не народ взяв верх наді мною, а вчені, кому люди своєї потребою не економні.  Вчені шукають вихід.  У мене в космосі знайшли простір, стали мацати інші планети.  Вчені бачать по всьому розмаху всій діяльної техніки, вона рветься вгору.  Хоче приладами підказати людині свою згоду, щоб чоловік наш з технікою разом залишив стареньку землю, яка закінчується.  Втратить свої всі наявні сили, які перестануть такі вимоги задовольняти.  Вченим мало, вони бачать, але сказати про свою помилку бояться.  Не говорять про природу, про іншу зовсім незалежну сторону, яка ніким не зайнята.

 

58. Погана і холодна, з ким зустрівся Іванов.  Він добре так, як ми, оточив себе.  Не побажав слідом за нами ступати.  Звернув у зовсім іншу сторону, у живу.  Там смерті ніколи не буває.  Невже Іванов неправильно робить.  Він же між нами виріс.  Практично сам себе примушує із залежністю розпрощатися.  Не відразу з себе все скинув, що заважало жити.  Спочатку шапку скинув, а потім і взуття, і    все інше не став носити.  Вчені, письменники, кореспонденти, інженера, та художники, режисери про це не написали.  Не розповіли, і не проспівали, не протанцювали про природу, про початок природний, холодний і поганий.  Нічого не створили про незалежність, як Іванов створив, оточив себе загартуванням у тренуванні.

 

59. Тепер нам, ученим, доводить своєю правотою.  Не багатство нас з вами рятує, а наше тіло.  Не буде його – не буде нічого.  Іванов за нашим всім розвитком не пішов.  Він у нас «хворий» чоловік.  А чому він не хворіє і не застуджується.  Він зробив нам свою пропозицію.  Нам треба одного такого чоловіка народити спільними силами.  Кого завгодно, лише б він гартувався, та нам, ученим, свої дії розповідав.  Я не мовчу, кричу на весь голос сам, і інші про це не мовчать, пишуть про користь.  А нашим ученим треба економіка.  Їм не треба здоров'я, яке вносить нам Іванов.  Хіба він нас не бачить, які ми з вами вояки, або борці до одного дня.  А ми його боїмося.  І сильно віримо всьому, надіємося на все наше зроблене, що нас спасе   

 

60. Де ж наші предки поділися, де історія поділася?  Ми з вами шукаємо життя в цій справі, а самі з вами всі наткнулися в природі на смерть.  Чому так, хто цьому завадив, якщо ми всьому господарі?  У нас з вами зброя.  А ворог як був між нами, людьми, в природі, так він і залишився.  Прогресує через наше невміння.  Ми ворога не знаємо, і не хочемо його шукати, щоб його впізнати, і вміло дати відсіч, щоб його більше не з'являлося.  Він же природа, і ми природа.  Вона – нас, а ми – її.  Зброя наша не допомагає, а навпаки, примушує робити.  А як же ідея Іванова, без всякого такого жити доведено.  Нехай скажуть психіатри про Іванова, що неправда є перед нами, що він загартовується.  Його тримають охоронці, як злочинця.  Він же не вбивця, не розкрадач.                  

 

61. А що йому дають, він не просить.  Запитайте у того, хто за щось шле.  Шановні люди, гляньте на сонце, ви побачите правду.  Я, може, нічого не знаю і не вмію.  А що, якщо вмію і знаю, що тоді скажете?  Ми бідні всі цим люди.  А Іванова в законі своєму тримаємо.  Питається, за що?  Та за хороше, за загартування-тренування.  Він своїм тілом довів.  Дайте йому волю, якщо всі висновки приводять до цього.  Щоб від природи добитися успіхів, треба практично працювати, а мені не дають.  Прошу допомогти мені в цьому.  Я в цій справі марно говорю.  Головкою низько вклоняюся, ледве не плачу.  Навіщо це я принижуюсь, кому це моє не треба.  Це сторона, за яку я взявся, став її сприймати, її ніхто не робив.  Мої сили на цю справу випали.     

 

63. Отримав хороше і тепле, ним один час  користувався.  І в цьому всьому хорошому і теплом зробився фізично слабкий і старий.  А щоб холодне і погане взялися вивчати, і визнали все це другом, близько стали, як рідні, близькі своїм живим тілом.  Для того це треба зробити, щоб не застудитися і не захворіти.  Це нам холод на чоловікові розкрив.  І хоче Іванов нам, ученим, своє практичне діло ввести, як живий факт на собі особисто.      Товариші, друзі, вчені та невчені всі наші люди зі своїм поняттям.  Я визнав, і роблю свідомо, загартовуюся в природі в тренуванні.  Пішов на жертву, став вивчати холодну, погану сторону.  Вона мене навчила залишатися незалежним від хорошого і теплого.   

 

64. Я оточив себе не так, як ми всі.  Живемо однаково.  Нам дай, ми більше нічого не знаємо.  Наша діло – трудитися, примушувати природу, щоб вона нас не забувала збагачувати силою і волею, і всіма достоїнствами.  Пожити один час не завжди добре буває, і прослизає між природою і людьми погана сторона, з якою ми не ладнаємо, а ділимося.  Хороше йде – собі, а погане – тобі.  З хорошим залишаються живі люди, а з поганим місцем зайняли мерці, хто з нас всіх утікає.  Ми живемо добре.  А потім погано, йде наш поганий день.  Ми його дочекалися, він нас оточив хворобою, нашим незнанням.  Ми не знаємо, чому ми захворіли, і як хворіємо.    Знаємо добре, що це все веде до поганого.  А вчителя немає, щоб ми вчилися.    

 

65. У нас немає засобів таких, щоб позбутися цього поганого.  Нам хороше не допомогло, щоб продовжувало в житті, завадило.  Це все наробила наша всіх залежність.  Вона не любила холодне і погане.  А в процесі наткнулася, і застудилася, захворіла.  Холод перешкодив хорошому погано.  Ми з вами помилилися, стали шукати по природі хороше і живе.  А про погане, мертве зовсім забули.  Нам всім нагадує чоловік гарту.  Іванов каже. Нам не треба таке хороше і тепле.  Нам треба не боятися холодного і поганого.  А спочатку взятися за це, у ньому гарненько поритися не зі зброєю в руках, а своїм живим енергійним тілом.  Почуттям ближче до повітря, воді й землі, що нам дало хороше і тепле. Погане прибрало людину з дороги.

 

66. Чоловіка немає, щоб він із цією якістю народився, і став вивчати своїм тілом знижену температуру, для людини зовсім погану і холодну, з якою наш чоловік не пробував залишатися, крім нашого руського Іванова.  Йому чара випала в цьому всьому копатися.  Він знайшов ці якості в холоді й у поганому ділі, хороше і тепле.  Моя перемога усно в голові.  А от діло в природі в тілі, яка дружба, яка любов.  Між одним і другим різниці немає для живого загартованого чоловіка, хто виходив своє серце, на весь світ хвалиться, трудиться, говорить.  Якби цього на мені, Іванову, не було, то не було б такого життя, яке я придбав у холоді і поганому.  Гірше немає від мого вчинку, якщо дивитися збоку на все це погане.  Але зате, якщо розглянути, і прислухатися до цього всього створення.

 

67. Чоловік примусить сам себе не хворіти і не застуджуватися.  Що може бути від цього краще.  Жити, жити добре і тепло, а через це все померли. Або жити погано і холодно, з його холодного і поганого – хороше і тепле.  До цього всіх Іванов запрошує.  І хоче всіх просити, щоб вивчати знижену температуру.  Вона дає хороше і тепле, що нам усім потрібно.  Для загартовування потрібна підготовка.  Природу не знатимеш, що вона є така жива.  Вона на людині створює віру і надію, щоб купатися у ванні холодній і теплій.  Любов'ю сприймай обов'язково те й інше через діло.  А раз чоловік буде загартовуватися, він не буде ту якість мати.  Я, Іванов Порфирій Корнійович, 67 років, заявляю про свій вихід серця, як хорошого ключа, що не псується, на що вся надія.  Я ці сили, які шукав, придбав.

 

68. Низька температура не впливає на мене через загартування.  Мій шлях ближче до природи. Я будь-яке пониження знаю, як з ним справитися, як з другом, ближче побувати, та в атмосфері сил набратися.  А холод через почуття міцно проходить, і тут же тепло народжує.  Боятися не доводиться.  А треба йти, як у бій ідеш зі страхом.  А в цьому ділі отримуєш сильне життя. Треба буде довіритися, що природа твоєму хорошому ніколи не завадить.  А навпаки, допомагає, завжди з холоду тепле з'являється, з твого поганого тепле буде.  Я коли виходжу з будинку, занурююся в знижену температуру, я іду в вогонь.  Але мої сили вже це знають і роблять.  А робити не будеш – у тебе нічого не вийде.  Я роблю, загартовуюся, і для себе отримую.  Після чого мені робиться не погано, а добре.     

 

69. Вчені, до вас звертається чоловік практик, випробувач на собі холодного, поганого.  А воно дало мені, Іванову, при будь-якій зниженій температурі незахищеному тілу живому.  Я отримав від цього всього теплі і хороші якості.  Я в цій справі не застудився і не захворів.  А навпаки, набрався сил, своєї волі, більше і краще впевнений, став зустрічатися зі своїми природними силами, котрих довелося пізнати не так, як ми розуміємо.  Повітря вода і земля не друг у житті.  А зробили джерело, від чого стали користуватися сировиною.  І з неї стали робити зброю, продукцію, і нею стали задовольнятися, щоб із цього всього наш чоловік отримав хороше і тепле.  І ним один час покористувався.  І в цьому всьому хорошому і теплом зробився фізично слабкий і старий.  А щоб холодне і погане зрозуміти і визнати все це другом близьким. Треба робити, щоб не застуджуватися і не хворіти.

 

70. І хоче нам, ученим, Іванов своє практичне діло ввести, як живий факт на собі особисто.  Як треба позбутися людині від захворювання?  Довго думав, все ж надумав, як буде треба написати, щоб люди зрозуміли, що людині не довелося шукати життя в природі, а довелося знайти смерть.  Довго з нею доводилося розбиратися.  І все ж, нарешті, прийшло в голову про ту таємницю, яку бралися люди відшукувати.  Вона виявилася не в природі, а в людині.  Збоку рядом на своєму місці стоїть у вчинку людського життя.  Слід великий догляд за собою. Перше.  Треба холодною водою мити по коліна ноги щодня вранці і ввечері.  Бажано себе до обливання довести всього.

 

71. Це живе пробудження. Друге.  Не треба проходити мовчки повз будь-якого чоловіка, що зустрічається.  І не чекай від нього, щоб він для тебе свої слова сказав ввічливо: «Здрастуй».  Це буде твій у всьому програш.  Ти повинен поспішити, захопити своїм словом.  Йому треба сказати: «Здрастуй».  Дідусь чи бабуся, дядько з тіткою і молода людина.  Твоя справа – сказати.  А його справа – він як хоче. Третє.  Треба не чекати, поки людина протягне свою руку, і буде у тебе просити милостині.  А ти йому в цю хвилину – бах сто карбованців.  Це не допомога твоя.  Ти за це все не будеш мати подяку від природи.  Ти повинен сам у людях бачити, і знаходити такого чоловіка, якому треба обов'язково допомогти, бо він потребує.  Так не треба давати.  А якщо зі своєю душею, серцем йому допомогти, то дай зі своїми словами.

 

72. Я, мовляв, цій людині даю за те, щоб мені нічим ніде ніяк не хворіти.  Віддай без жодної задньої думки. Четверте.  Це стосується твого прагнення.  Ти намічає свій час, 42 години повинен свідомо протерпіти, не їсти і не пити води.  Це час в короткий день.  Ти повинен заради свого здоров'я не споживати всю суботу до обіду в неділю.  Треба буде сідати їсти – без усякого вдиху і видиху чистого повітря не робиться.  Вчителя треба просити під час цієї дії, говорити слова.  Тягни повітря, вдих і видих, а сам говори: «Учителю, дай мені здоров'я».  Три рази скажи, і сідай, їж.  Це будеш робити щотижня один раз щосуботи. П'яте.  Не плюйся слиною, і не харкай, тютюн не кури, і вина не пий.  Все це треба отримати через руки від довіреного сильного здорового чоловіка усно.   

 

73. Не через писанину, це теорія.  А практика – це чоловіка тіло, котре виходило у себе здорове молоде серце.  Воно сильне вбити твою будь-яку хворобу, яка тебе мучить.  Коли ти це все вивчиш напам'ять, і зрозумієш, що це не чоловік допомагає в цьому твоєму бідному ділі.  Це все залежить від тебе особисто. Ти чоловік, ображений природою.  Тебе твій день покарав.  Ти цю хворобу отримав, не знаєш, за що.  І звідки вона взялася, ти теж не знаєш.  А почув про такого чоловіка, хто у нас один такий.  Він у нас для цього практично випробує своїм енергійним тілом.  Хоче в природі загартовуватися для того, щоб не хворіти і не застуджуватися.  Для цього все робиться, щоб люди не сказали про нього, як незаслуженого між ними в природі чоловіка.  Він навчився, як буде треба чоловікові допомогти, щоб не застуджувався і не хворів.

 

74. Цьому він і вчить.  Хто це розуміє, бере і робить те, що йому треба навчитися від вчення Вчителя, і практичного діла.  Все це залежить від самого особисто чоловіка.  Не будеш з душею і серцем ставитися до вчення Учителя – нічого ти не отримаєш, помреш безслідно.  Учитель жив, живе і буде жити не так, як ми всі живемо.  Він нас своїм здоров'ям осудить.  Ми бідні всі люди, в цій справі помираємо. А Учитель ніколи не помре через істину свою, що він не такий, як усі люди.

 

Перемога моя.  Самородок я, за ділом.  Джерело – загартування.  Працюю я один на благо здоров'я.  Вчуся в природі.  Перед світом хвалюся.  Правду сказати хочу про самозбереження клітини.  Моє загартоване здорове серце 25-річної людини.  Вихід у світлі мій.  Я не боюся ворога.

 

75. Нічого не боюся, навіть своєї смерті.  Якби цього не було в мене, не було мого такого життя.  Чоловік я землі, дихаю сильно. А говорю різко не про якесь диво, а про природу, про фізичне практичне явище.  Найголовніше, про чисте повітря, вдих і видих, про сніжне пробудження, про центральну нервову частину мозку.  Люблю і вболіваю, але не забуваю про хворого.  Душу його знаю, допомогти  хочу, через свої руки струмом убиваю будь-який біль.  Це нам не слова говорять, а робиться все ділом.  Пише рука владика, ніколи про це не забути, дуже справедливе.  А яке прохання.  Мене треба просити, будеш здоровий.  Кому це не буде треба, юнакові молодому?  Так ні.  Шановні, це світове значення.

 

76. Нам з вами треба любити велику природу.  Не мовчати, правду говорити.  Ролі не відіграє хвороба над людиною, а відіграє ролі людина над хворобою.  Нам треба вчитися, розуміти моє вчення, у в'язницю не сідати, і не лягати в лікарню.  Живіть вільно, не лізьте на рожен.  Велика буде слава любити самих себе, голівкою низько кланятися, ввічливість проявити.  Ех, життя моє важке для всіх.  Зрозумійте моє терпіння, серце загартуйте.  Любимі мої люди, гляньте на сонце, ви побачите правду, своє оздоровлення.  Бути таким, як я, Переможець природи і Учитель народу.

 

Неправда.   Жити хотів сильно я, але природа не давала.  Раніше я працював, а зараз відпочиваю.  Наші люди вчені помилилися на мені, визнали свою хворобу.  Параноя розвиток особистості, шизофренія.  Ох, як молодість моя, жаліти доводиться її.  

 

77. Але зате я хвалюся, ціную його ім'я.  Він хороший розумний чоловік, зробив корисним мене.  Руки мої золоті, а розум дорогий.  Якщо знаєш моє тіло, хвалися перед усіма.  Звертайся до мене і проси сильно: «Учителю мій дорогий, дай мені моє здоров'я».  Коли упросиш мене з душею і з серцем, ніколи не будеш в образі.  А ти отримаєш те, що слід.  Природа багата матір: повітря, вода і земля – найближчі, рідні милі незабутні друзі.  З ними можна вчитися, і можна у них навчитися для себе і для іншого.  Треба буде трудитися, загартовуватися в природі.  Сили волі набиратися, щоб вони були в тебе.  А потім сіяти це маленьке зернятко.  Ми звикли хворіти і застуджуватись самі.  А вчителя немає на це, щоб вчити людей, крім одного тільки руського простого чоловіка, хто сили свої перед усіма поставив.

 

78. Не лікаря і не знахаря, свої особисто загартовані.  Йому хочеться передати нашому народові, ображеному чоловікові, хворому, всіма забутому.  Він дуже хоче бути в житті здоровим.  Але чоловіка ще не знайшлося, щоб він був такий, щоб про це вболівати.  І сильно думати, як буде треба йому вміло допомогти.  Він щодня хворіє, просить природу сам, щоб вона відчинила ворота для цього самого, щоб чоловік назад повернув здоров'я.  І, найголовніше, в житті їй сказати спасибі за її турботу, за незалежність свою, яка йому допомогла.  Чоловік став здоровий, вже хвороби немає, є життя одне здорове і сильне.  29 березня 1966 року з'їзд КПРС, і комуністів усіх інших країн, які перед усім світом своєю справою хваляться, що зробили.

 

79. Це не користь людського життя, а шкода всього нашого народу.  Ми з вами, всі люди, для природи чужі.  Чий одяг є, на твоєму живому тілі висить.  Ти ним один час хвалишся, красивим чином.  Ти пішов від близького своїм знанням, примусив його йти на фронт для того, щоб він з природою воював.  Боровся і доглядав за землею, робив грядку, і в неї садив зерно.  Це все робиться чоловіком для того, щоб за рахунок цього зерна черево напхати.  Природа так не вчила, із смачного смердюче робити, і кинути в бруд на квітку.  Ми ж робимо природі цим самим погане.  А хороше незалежне природне залишили позаду.  Холодне, погане і голод не визнали.  А взялися за хороше і тепле, за обжерливість.  Джерело життя холод, погане примусило все робити в природі.  І одягатися, і їсти, і в домі жити.  З цього всього нічого не вийде, крім як прийшла незалежність до нас.

 

80. Смерть руйнує людське життя.  Вона чоловікові не дала далі думати і робити.  Він безсилий виявився перед природою зі своєю зброєю, в бою свого діла загинув.  У нього не стало битися серце.  Мозок припинив свою думку через нестаток до тіла почуття повітря, що йде.  Тому ми, всі воюючі люди, виявилися не свого тіла, оточили себе залежністю.  Ми чужі люди, не хочемо вірити істині природі, і не відчуваємо живим тілом холодне.  Для нас залишатися без одягу і їжі – це погано.  Ми некрасиві, хвалитися нічим.  А як же Іванов своїм тілом і серцем перед усіма нами хвалиться, і правду говорить про самозбереження клітини?  У Іванова серце не таке, як у нас. Загартоване, здорове, молоде серце.  Не вмре воно.  Що ми тоді скажемо, наша історія відімре.  А незалежність свої сили людині представить по Іванову жити.

 

81. Не буде треба чоловікові ні одяг, не буде треба їжа, також житловий дім.  Не будемо чекати весняний час.  Всі ми будемо мислити про наш холод, про зиму, про морозні справи, які нам всім відчиняють ворота до життя, але не смерті.  У природі не треба бути розумними людьми не дружними.  Треба пожити між людьми нерозумними, а потім дочекатися їхнього слова.  Нехай вони скажуть, визначать моє тіло, що воно своїм вчинком заслужить.  І хто я такий буду між ними. 

Прохання.  Не знаю, як голівонькою кланятися, чи то в пояс, або до землі.  Коли в селі такий великий ріс, вона мене вчила, як нас усіх інших індивідуальних власників.  То ми робили самі.  Рано вставали до сонця, а лягали пізно після сонця.  Яка була молодість, цього нема, де пошукати.

 

82. Води цілі стави стояли.  У кожного був сад.  Тільки була одна земля вічним джерелом.  Хто тільки не народжувався на ній.  І чого не було в цьому житті за всю мою бутність.  35 років на одному місці.  Від свого рідного щодня відривався і приходив.  Для чого це я робив?  Сам не знаю, навіщо.  Зуби були сталеві.  А потім проживання змінив.  Коли їхав по дорозі, два здорових зуба вирвав.  Треба було не це шукати.  А я нічого про це не знав, що зі мною зустрінеться нове й небувале життя.  Я зате брався робити, що в житті не думав.  Спосіб вів такий, як усі поводилися.  У природі хороше шукали, а про погане не думали.  Чого я сильно боявся?  Холоду, і смерті, і поганого.  Два ребра лівого боку на виробництві поламав.

 

83. Не бачив і не чув, як воно в мене зажило.  Що й примусило в природі вчитися.  Між мною і природою жоден день не пройшов так.  Змушували мріяти умови.  Ніким не зайнята незалежність, вона зустрілася зі мною, призупинила мене одного.  По землі довго ходив назад і вперед, та все думав.  Як же так доводилося мені, такому молодцеві, поділиться з людьми.  Їм залишив хороше і тепле, а собі взяв холодне і погане.  Мене за це все діло визнали неповноцінним.  Я цього не злякався, сприйняв, як хвороба.  Поганого в житті не робив, а хороше в природі творив.  Мене треба дякувати за цю знахідку, яка сіяла користь, а шкоду гнала із землі.  Гартувався в тренуванні, з природою не воював, а дружбу, любов закладав.     

 

84. Не таку, як вона була до цього часу, або вона є зараз, люди її роблять.  Вона була безсила, і так залишилася без сил.  У капіталістів своя економіка, а у соціалістів своя.  Там примушують народ, а у нас те ж само.  Закон один у нас і у них, залежимо в природі.  Без землі не хазяїн, а без повітря і води життя немає.  Людині треба багатство: одяг, їжа і житловий дім.  Що і отримується працею, це найголовніше.  У нашій природі так не будеш жити.  У нас один рік, і той поділений на чотири частини.  Південь собі сторону обрав, а північ свою взяла.  А схід із заходом землею поділився.  Між цим всім виявилося чотири пори.  Перша сторона весна, друга сторона літо, третя осінь, а четверта сторона зима.  Чоловік взяв і поділився своєю любов'ю.

 

85. Пізнав природу, без неї нікуди й кроку.  Одна сторона прибуткова, а інша збиткова.  Чоловікові живому тілу не цікава бідність, без усякого багатства бути енергійним тілом.  Він пішов у природу життя для себе шукати.  Знайшов ягоди, сад, став ними користуватися.  Після вчепився за хвіст, прив'язав тварину.  І разом з нею жив, себе примусив мучитися.  Сам вмирає і тварина.  Це ярмо, цей хомут скинули.  А взявся за землю технікою.  Ми її примушуємо, щоб вона давала нам урожай не малий, щоб був великий.  Ми всі сили кладемо, всю можливість представляємо.  Весну ми любимо і чекаємо, а от осінь сама йде.  Ми б не хотіли цього робити, а самі безсилі.  Пішли дорогою не тієї, взялися за дорогу залежну.  Нам потрібна була продукція, без якої жити не навчилися.  А стали вчитися примушувати повітря, воду і землю.

 

86. Що нам і дало в житті, ми від них отримали.  У нас є все, що одягнути і поїсти, і в домі пожити.  Це проблема не остання.  Ми повинні навчитися жити, цю важку дорогу закинути.  А взятися за нову дорогу, за живу, за природну, за природну сторону.  Не за мертву, а за живу невмираючу.  Довго ми з вами жили, і нарешті, ми прийшли, зробилися таким чоловіком, котрого хотіла природа.  Вона його народила, і ввела в нього розум, щоб він думав, а брався за справу і робив.  Ту любов залишив позаду, а взявся за дружбу і любов.  Жити – не воювати з природою, не примушувати собі кланятися.  Ми бідні люди за те, що не знаємо природу.  Не за ту сторону взялися, не в те діло зовсім втягнулися.  Для нас треба хороше і тепле.  А де ж поділося холодне і погане.  Ми з вами живемо і боремося в природі за життя, але не за смерть.  Думаємо, що ми йдемо, а ми наближаємося до смерті.

 

87. Вільно ми не живемо.  Ми з вами ліземо на рожен.  Ніякої нам у цьому слави.  Ми не любимо самі себе, і не хочемо поклонятися головкою, ввічливості ніякої.  Яка може бути сила, якщо для нас природа ворог.  Одну дуже любимо і чекаємо її, а от на іншу дивитися не хочемо.  Те, що ми хотіли отримати, нам не дає природа.  Наші дні, що йдуть один за одним, ми зустрічаємо і проводжаємо.  У чому були, в тому і залишилися.  Без своєї зробленої зброї ми боїмося залишатися.  У нас наші дні не такі приходять на землю, що вони для нас народжували, чого б ми не хотіли.  А природа є природа, не щось таке.  Для нас народився чоловік не такий, як усі.  А взяв і показав дорогу зовсім не таку, а іншу.  Чоловік переробився із залежності в незалежність.  То чоловік весну чекав.        

 

88. А тепер осінь чекає.  Хотів бачити тепле літо, а зараз чекає зиму.  Та не так очікує – чистим енергійним тілом, без усякого самозахисту, без жодного зброї.  Досить воювати, вбивати.  Давайте ж просити, кого слід.  У нас з вами на землю прийшов чоловік зі своїми силами.  Не побажав за нами ступати, не визнав наше життя істиною.  А пішов у природу на жертву.  А вийшло навпаки, життя.  Все це зробила природа.  Вона навчила, як треба загартовуватися.  У неї для цього сили виявилися все зробити для Іванова.  Він у ділі самородок.  Джерело – загартування.  Трудиться він на благо здоров'я.  Навчається в природі.  А перед світом хвалюся.  Як буде уникнути весни, а наблизитися до осені.  Лето не треба наслідувати, а треба наслідувати зиму за її здорове повітря, та білий морозний сніг.

 

89. Життя людини змінилася зовсім не в той бік.  Всі на 23-й партійний з'їзд приїхали благополучно, крім одного.  Так і в житті зробилося.  Всі люди за те взялися, в якому живуть, живуть, а потім і відмирають через свою дорогу, через залежність.  Одного чоловіка в незалежному житті залишила.  Себе не виправдала залежність, а здала свої сили.  Без сил залишився в життя наш земний чоловік.  Одна сторона хороша, а інша сторона погана.  Влітку дається прибуток, а зима збиткова.  Так і здоров'я людини живе і росте між нами і природою.  Одне таке буває, хорошим показує, і погане буває.  За добрим всі люди гоняться, а от погане від себе женуть.  У природі нічого не зробиш, крім як це буде весна, яку ми тягнемо.

 

90. А зима йде, вона сама не хоче, щоб вона була.  Природа така.  Сьогодні сонечко ясне, а завтра не буде.  Чому це так робиться.  Хочеться дуже їсти.  А ти не їси, перевіряєш сам себе в цьому, чи можна бути незалежною людиною.  Це не сила буде.  Ми в природі продукт, і продукт природа, вона народила людей, і сама їх зберігає.  А ми її знищуємо.  За наше хороше ми обдаровуємося хорошим.  А ми смачне поїдаємо, а смердюче робимо.  Ми себе вважаємо природою, а самі в природі боїмося.  Чому ми в своєму житті не боїмося хорошого.  Буває на білому світі, закохається дівчина в хлопця.  А хлопець про це нічого не знає, вже це її є хвороба, та ще яка.  Не піде і не скаже йому, а в самої в душі й серці.  Не можна нікому про це сказати.  «Дурненька отака», – мене назвуть.  Не хлопець у дівчинку врізався, та сама дівчинка в хлопця.  Ну що ж, як хочете, кажіть, але моя така перед ним любов.

 

91. Це одне моє таке щастя.  Сама знайшла зроду, з душею і серцем полюбила.  А от його серце і душу я не знаю.  Мені здається, він чоловік, про цю справу не знає.  Ходить вона по цій землі, та думає на цьому місці про це.  А в природі зарите щастя треба заслужити самій.  Ось це і біда є одна для всіх лежить перед усіма людьми.  Не так ми з вами робимо, і у нас з вами не така справа.  Хіба чоловіка діло не любов.  Людина любить і жаліє.  Але от природа не така, щоб людям у ній вийшло.  Хіба люди вчені не на землі.  У них в їхніх умах небувале нове, а робиться все старе.  Лежить шматок землі, та ще яким він є.  Подивитися і обдумати з усіх боків.  Вона сама нічого не дає, їй треба буде розум.  А до розуму велика сила, з нетривожної землі зробити оранку.      

 

92. Цю оранку зорали рано, а потім поклали під сніг.  Землі природна обробка, про неї чоловік знає, і про неї забути не зможе.  У ній все людське багатство.  Чоловік про неї порожньо не думає, йому треба великий прибуток.  Все життя робиться в природі із-за цього всього діла.  Ми всі робимо. Хочемо – то зробимо.  А от одного ми не зробимо.  Ворога ми з вами не знаємо, коли він до нас прийде, і в який час, і яким він є.  У нас з вами немає найголовнішої зброї.  Ми, всі люди, не знаємо нічого, ніяких засобів не маємо.  А от на землі прицінилися не одні самі особисто.  Захопили город, своїм ім'ям назвали.  Огородили з чотирьох кінців, на розі поставили дім.  Для виходу диму наверх витягли трубу.  Вікна зовнішні засклили для того, щоб видно було.  А двері які поставили, щоб відчиняти і зачиняти.

 

93. Невмілі й однакові, кращі, гірші є дома.  Але ніхто з усіх бідних людей, як у цьому багач хвалитися.  А ворота для в'їзду які, видно збоку все, у цьому дворі не чоловік живе, а господар свого добра.  А в добрі не одна тварина, особливо ріст всьому чоловік роздає, без усякого труда нічого не буває.  А в природі в голові усно з самого початку в житті.  Мені, каже князь Воронцов, ця економія дісталася.  Прадід був завойовник, а цар його нагородив.  У князя запитує солдатів.  А де ж лежить мій прадід, він теж був вояк, тільки не в чину, а простий солдат?  Всі ми народили для життя на землі живе енергійне тіло.  Вчилися, трудилися багато, зробилися ділками, зараз живуть добре.  А як ви в цьому робите.  Невже я не народився таким, як всі народжені.  Не таке зовсім місце, у всіх час свій проходив.  Мій батько був шахтар ручного фізичного труда.  А от мати моя була сама прачка, ткала полотно.

 

94. Тому я не такий, як усі є люди.  Не для самого себе загартувався в тренуванні.  Навіть не думав нічого, щоб чого-небудь привласнити до себе.  Природа, вона наша всіх.  Нікому ніяк ніде не продається.  Я не за те, щоб тягнути нашу таку ясну весну.  Не моє це діло, від себе гнати холодну зиму.  Я не радію один з усіх хорошому і теплому.  Для мене є природа: повітря, вода і земля, що нам дало в житті.  Навчаємося ми і працюємо.  А от того, що слід, ми з вами нічого не отримали.  Труд не такий, як він нам потрібен.  Не таке вчення, нема, чим нам хвалитися.  Це тільки ми читаємо.  Доказ весь у ділі.  Нам не потрібно безсилля, або те, що заважає.  Я, за своєю хворобою, не комуніст, і не будівельник цього всього.  Саме життя показує нашу з вами неправду.  Ми її знайшли в природі, вона нас з вами б'є по обличчю.            

 

95. Вояки, борці за життя, як один винуваті.  Хочемо другу дорогу, залежно залишатися в природі, однобоко міркувати, кругозір не визнаємо.  Ми не господарі природи, не зберігаємо її.  Природа сильна нас усіх поставити поруч.  Всі як один чоловік від землі залежні.  Вона нас годує, в ній ми одягаємося.  А що ми робимо в домі?  Живу людину народжуємо, а мертву виносимо.  Хіба це наша робота матеріалістична.  Ми її захопили в природі, нам усім гріш ціна.  Інша дорога, зовсім не така, лежить на нашій землі, вона чекає нас до себе.  Це незалежна дорога.  Ми з вами хвалилися не новим, а старим.  У нас працює машина.  Руки в брюки, нічого не робити.  Хіба нам невідомо, що любить природа.  Вболівальника правди.  А ми стали в чергу.  Ми не знаємо, що робили раніше, і зараз робимо.

 

96. Сніг іде від нас щорічно так само, як і завжди.  Що ми з вами робимо?  Психічно нервуємо.  Сьогодні думаємо, завтра робимо.  1966 рік пішов по землі, ми поспішаємо жити.  Так ми жити поспішаємо.  Треба цей час тримати, а ми його женемо від себе.  Трудимося сильно.  На сонечко не глянемо, і правди не побачимо,    де наше оздоровлення.  Ми не переможці природи.  Бути таким, як я, Учитель народу.  Де це так було.  Хворий чоловік мерзне від холоду.  А ми його в шубі бережемо.  Наш з вами сміх розвивається.  35 градусів нижче нуля.  Не у воді купатися, а відкритим стояти, чистим тілом на снігу на холодному морозі.  Пошкодуємо чим-небудь.  Завжди йому добре.  Він загартувався в тренуванні.  У нього на це сили є.  Він надіється на сили, найголовніше, природи.

 

97. Холодний, поганий час я, як чоловік, добре відчуваю.  Я не застуджуюся і не хворію.  Що може бути краще.  Моя черга пішла із землі, а зайняла вічне життя.  Я не радію весною.  Не встиг сніг піти, ми з вами швидше в поле, живе і мертве волочимо.  Думаємо, що це треба.  Жоден рік не пропустили, і не сказали: нехай відпочине наша годувальниця земля.  Вона нас усіх тримає у себе на черзі.  Ми не її друзі, не любимо і не поважаємо.  Живемо по-своєму, і вмираємо з вами.  Нас природа не шкодує, а бере і шмагає.  Ми холод і погане не любимо – наша з вами велика помилка.  Навіть автору не хочеться свої нові слова писати.  Не наше діло воювати.  А ми з вами воюємо, вбиваємо на фронті.  Що ми з вами робимо.  

 

98. Для нас треба дощик не поганий, як це робиться, а такий, щоб був урожай.  Ми для цього з вами час цей дочекалися, щоб все літо працювати.  Наша справа – доглядати за землею.  І наша справа – чекати прибуток.  Земля, вона для того у нас, щоб народжувати у себе нове.  Що ми з нею зустрічали.  Каже історія біблійна.  Сам Господь ходив по землі.  А щоб чого-небудь легкого в життя ввів.  Цього люди нічого не роблять.  Треба другом бути.  А ми, сусіди близькі, один одному не довіряємо.  Ворота для в'їзду свої маємо.  Що доведеться в природі знайти, у свій двір волочимо.  Та ще пізніше, щоб не бачити.  Крадене саме життя між природою і людиною проходить.   

 

99. Люди дуже сильно вірять Богові.  Але щоб вони робили по Божому, жити ніяк не буде можна.  Бога заповіді важкі.  Проходять дуже холодні дні.  У них тиждень цілий лягає у своєму власному труді.  Все літо напролом.  З дому вранці виходиш, а ввечері зі степу йдеш.  Такий самий запит.  Не гірше той сьогодні, у кого було все те, що  треба.  Він мовчки хитрував, ліз зі своїми словами вгору.  Вночі потихеньку збирався, щоб сусіди не знали, куди і навіщо виїжджає.  Йому треба бігти і йти зі своїм наявним багатством.  Він вчора з церкви прийшов, там все Богу молився.  Просив, щоб він пішов назустріч, і дозволив йому право дочекатися на іншу сотню хоч одну поки додати.  

 

100. Сам молився для цього завжди.  А у самого звичка погана, щоб бідного знайти.  Між собою і природою узнати, чого ж він потребує.  Йому треба допомогти в цьому.  У нього думка така не народжується.  Він для цього і ховає, щоб його крадене не вкрали.  У людини думка така.  Йде по небу хмара з дощем.  А раз дощику час приходить, як хочеться, щоб сильніше, щоб мою землю змочити для швидкого росту.  На це діло кожен чоловік думає.  І мисливець з рушницею йде на зайчика, а у самого думки про ведмедя.  А господареві цієї пайки мало, у нього таких шматків багато, та всі оброблені добре.  Каже сам собі: діло за явленням Бога.  Лише б тільки вродило, знаю, що робити.  Каже господар.

 

101. Шматок хліба їм треба, цим самим хлібом люди багатіли всі.  Торговець мануфактури аршином натягував.  Йому багато не треба, копієчку на копієчку.  А господар великого села був без упину.  Хоче, щоб у нього була власна земля, по якій він не мовчав, а ходив.  Та все продумував плани, що на ось цьому місці поставити, що з тваринного придбати, та яку снасть зробити.  Потрібно знати цю місцевість.  А коли людині щастить, у нього власне життя.  Він з козирями ходить, від інших відвертається.  Йому здається, що він вміє жити, а всі не вміють.  Земля та ж сама, по ній проходить повітря.  Не орати – травою заросте.  А зимою сніг лежить, і це в природі треба.  Без зими і літо не буває.  А от бідність розростається, вона нікому не подобається.                      

 

102. Також і робить чоловіка іншим.  У багатія процвітає турбота, він без думки не лягає спати.  У бідного зовсім не те.  Він не чекає свята, і не готується до нього, щоб чудово показати.  Або їжу хорошу приготувати, яку люди не мали.  У бідного справа не народжується, з чого бенкет створити.  У нього одна неміч, спати більше не доводилося.  А от придбавати треба, в цій справі голова треба.  Товариші!  Звідки сонечко променями світить, і звідки вітер дує.  Ми з вами взялися звідки, що ми не підготувалися до того, щоб жити в природі.  Нічого не робили, і не збиралися зробити для  того, щоб чоловік завоював право таке силами своїми від черги, щоб бути гарантованим від захворювань.  Ми з вами ворога не перемогли, а як застуджувалися, так і хворіємо.  А от наш Іванов.

 

103. Він переможець природи, зберігає клітину.    У нього здорове, загартоване серце 25-річної людини.  Вихід у світлі.  Він ворога не боїться, нічого не боїться, навіть своєї смерті.  Якби цього не було, не було мого життя.  Я переможець над ворогом своїм та іншого ображеного, хворого чоловіка, забутого всіма.  Мене треба просити, будеш здоровий.  А раз я переможець ворога над собою, я і Учитель народу.  Я вчу порадою, щоб людині не застуджуватися і не хворіти.  Що в цьому краще від цього вчення.  Чоловік не брався, і не хоче зрозуміти моє здоров'я.  Воно завойовано мною в природі працею.  32 роки займаюся, роблю користь собі й іншому, не шкодую передати, тільки з душею і серцем.  Ніколи, ніде ніяк хворіти чоловік не буде, якщо буде вчення Учителя підтримувати.  Вчення природне. Повітря, вода і земля.  Що накинулося, воно й саме збереже.

 

104. Ніяка особливість, крім самого в цьому ділі чоловіка.  Помилилися ми.  Давайте звернемо увагу.  Якби запропонувати будь-якому чоловікові, щоб він погодився сприйняти те, що я, Іванов, зробив за 67 років.  Таких не було, щоб чоловік зважився, і хотів на собі випробувати.  Знайти таємницю, яка повинна бути не в природі, а в чоловікові.  Хто повинен змінити свій напрямок, щоб не примушувати сили природні для того, щоб вони служили плодами.  Чоловік цим помилився, що почав себе годувати, одягати, і в домі жити.  Краще і легше було б, якби ми з вами взялися виховувати молоде тіло природно, по природному, фізично, незалежно.  У повітрі, воді і землі, що найголовніше в житті.  Нам через діло штучне рук, чим ми себе примусили робити для свого задоволення.  Ми з вами все робимо в природі, що нам в житті треба, через нашу фізичну і розумову працю.     

 

105. Нам природа дає одне, друге і третє.  Цим ми не задоволені, і не можемо залишатися задоволеними.  Ми в цьому ділі не знайшли таємницю, яка не отримала продовження життя.  Ми в цій справі помилилися, і загинули на віки віків.  Наше завдання одне – щоб добре і тепло жилося.  А холодне і погане нам не показуй.  Ми з вами живемо однобоко, любимо одну сторону, що не пробуджує людське тіло.  А навпаки, тіло нудиться, і не зможе сприйняти холодне і погане.  Чоловік цим не обдарований, і не отримав собі цих сил, без них помер. А таємниця в людині в її вчинку.  Треба любити і холод, і погане, хороше і тепле.  Тоді не будеш помилятися, а будеш вигравати.  Твоє діло будуть у цьому хвалити.  Я автор і любитель слів своїх писати про правду.  Мені жінки пишуть теж правду, яка нам потрібна, здоров'я, чому не вірять лікарі.

 

106. Вважають, що неможливо робити людині.  Днями з Москви пише дівчина в житті Олександра Олексіївна Кулакова з Н. Черемушки, кв-л.24, кор.  214, кв.76.  Москва М 469. Вона мене привітала з 23 з'їздом партійним, і, як віруюча, не забула про Пасху.  А потім про все наболіле своє, як у дідуся запитує, що буде треба зробити з цим ділом.  Я хочу те, а в мене не виходить.  А те, що не хочу, і не думаєш, виходить.  Я їй написав, правильно відповів, що для тебе цікавіше, холодне і погане, або хороше і тепле?  Всі ми, як один чоловік, хвалимось своєю красою, і досита наїдаємося, в домі зручному живемо.  Тільки такий я один, хто не забув про погане і холодне і про хороше і тепле.  Для мене одного холодно сильно, і погано одному мені.  Я думаю те, що виходить, як буде треба добитися від природи одного, зжити із землі геть.

 

107. Ми з вами з хорошого і теплого потрапляємо в холодне і погане, вмираємо ми.  Що може бути від цього (гірше).  Ми з вами даремно в природі своїм зробленим славимося.  Ми ж робимо, а в ділі своєму через природу гинемо.  Ми природу не любимо, і не хочемо знати її сили.  Народу всього земного життя.

 

Прохання. Ви теж люди зі своїм тілом.  Ваше тіло безсиле залишатися без самозахисту і всякого роду потреб.  Вам треба штучна допомога в житті.  А мені не треба ніяка допомога.  Я не вірю мертвому, і не збираюся зустрічатися з ним.  Хочу у вас запитати, де мені зупинитися, і на якому місці, щоб люди до мене не приходили, і не розпитували про такий випадок, в якому опинилися ми.  Ця установа нашу підтримує правду.

 

108. А про неї можна всім розповідати, як ви, лікарі, моє таке тіло загартоване лікували при будь-якому холоді. Всі лікарі залишилися, а одного санітара Тимофєєва примушували, щоб він у шубі вів мене на випробування зимою по морозу.  Всі дні провів Іванов, але щоб застудився, захворів.  У нього сили, воля для того представлені робити те, що нам усім у житті треба здоров'я.  Товариші, ми всі залежні люди, добре живемо і тепло.  А самі не гарантовані, стоїмо на черзі, і чекаємо певного природного дня, в якому ми зможемо захворіти і застудитися, що нам і заважає нашому житті.  А от цього уникнути ми себе не навчили.  І немає того засобу, чим би була можливість запобігти, щоб людина не отримувала цього.  Ми з вами не бажаємо вчитися в Іванова.

 

109. Якості він своїм умінням розвинув, зробив сам без вчителя і викладача, загартувався.  Не застуджується, і не хворіє.  Що може бути від цього краще.  Ми ж ці якості шукаємо, і хочемо, щоб вони у нас були.  Ми не хочемо, щоб ідея Іванова процвітала.  Іванов просить, благає, робить між нами, свою користь сіє.  Хіба нам не треба здоров'я, а він нас цьому вчить.  Ми йому не віримо, і не хочемо його розуміти, що він тільки відкрив якості, і ними володіє.  І йому цього не дають зробити, щоб народ цим скористався.  А нам ці можливості у себе мати, це найкраща робота в людському житті.  Ми доб'ємося від природи, вона нас простить.  У нас сила, воля буде.  Більше не будемо вмирати, а будемо завойовувати, будемо впевнені в перемозі нам цим ворогом, більше не стане нападати.  Сонечко, яке ти добре для нас на своєму місці, завжди приходиш.

 

110. Обов'язково свої енергійні сили нам показуєш.  А ми маленькі люди, всі від тебе залежні.  Якби не ти зі своїми променями, у нас ні в кого нічого не було.  А то ти наша віха.  Коли ближче проходиш, нам свій прибуток залишаєш.  Наша справа одна – поспішай, роби.  А на землі такій при твоєму світлі не наробити.  Нам мало.  Ми віримо  твоїм силам.  Якщо хочеш нам дати тепло, ми йому раді.  Але в тебе це не одне є на білому світі.  Ти не дихаєш однаково.  Твій дух буває різним.  Тому для нас усіх приємно одне.  Коли ти дихаєш теплом, ми тобі раді.  А от коли ти дихаєш холодом, ми не в силах з тобою водитися, у нас велика до тебе недовіра.  Ми звикли, від тебе біжимо.  Нам холодно, нам голод.  Ми звикли досита їсти, а до тепла одягатися.  Це все нам не допомогло.

 

111. Нас не врятувало.  Ми застудилися і захворіли.  Чому так вийшло.  А ми самі можливості, що стали йти, чи, може, ти, як сонечко, не хочеш обігрівати.  Життя таке не вийде.  А то сьогодні сніг, а завтра не маємо права, і те згодилося продуктом тваринам.  А сніг вода, сьогодні тут, а завтра там, за ним не наганяєшся.  А йде, ми всі від нього йдемо.  А в траві ягідка і квітка від роси лежить, що нас примушує жити раз.  А другий, ми і при сонечку вмираємо.

 

Генеральному секретарю. До вас, як шановного, звертається хворий чоловік зі своєю особливістю.  Іванов Порфирій Корнійович.  Проживає в Червоному Суліні, Ростовської області, Вулиця Перша Кузнечна, 12.

 

Прохання. Я загартувався в тренуванні, не застуджуються, не хворію.  Ніякої допомоги не прошу.                        

 

112. Мені матеріальність, штучне не потрібно.  Я чоловік, незалежний від природи ніде ніяк.  Переможець ворога над собою.  Скажіть місце, де цьому чоловікові перебувати, щоб був вільний доступ в природі для того, щоб зняти з черги своє тіло, і нічим ніколи ніяк не хворіти.  32 роки цією справою займаюся, відчуваю весь час прекрасно, не погано і не холодно від цієї справи.  Нехай випробувачі вам напишуть мою правду, вона восторжествує на мені особисто.  ... Експеримент.

 

113. Журнал здоров'я. Вчені люди пишуть статтю про голод, а інший не погоджується з практикою.  Вона не побоялася залишатися чистим тілом без взуття, нічого не їсти і не пити. Природним організмом довелося зустрітися зі зниженою температурою 46 градусів морозу, і підвищеною температурою.  Здоров'я залишається прекрасне.  Нічого не потребую, ні їжі, ні одягу, не треба житловий дім.  А ви, вчені, розводьте теорію щодо голодування.  Особливо підкреслили здорового чоловіка, а його такого немає. Раз він не задоволений цим, він йде на смерть, чим виграє.  Це його примусила хвороба, вона йому в цьому допомогла свій біль видалити.  Це, можливо, не диво, а природне фізичне практичне явище.  Чисте повітря, вдих і видих через гортань, найголовніше в житті людини.  Миттєве оздоровлення центральної нервової частини мозку.  Найкраще пробудження в будь-якому тілі.

 

114. Перш ніж голодувати, треба тілу пройти, як проходив Іванов.  Залишив зиму позаду, а взявся за теплі дні.  Це була підготовка.  Без усякої мрії жодного дня.  Щоб сам себе перевірив практично, хоч на чотири дні пороби все свідомо.  Не тому, що нічого їсти, а тому, що це все робилося через незалежність, що створилася на чоловікові.  Вона чоловікові зародила сили волі залишатися без усякого зброї, і задоволення самозахистом, щоб у природі не робився залежним.  Він же психічно хворий. Йому треба одяг, йому треба їжа, і потрібен житловий дім.  Все це не рятує тіло людини в природі, а більше руйнує особисто своїм трудом, що і викликає стомлення.  Людина нічого не робить, щоб своє тіло пробуджувати.     

 

115. А от моя незалежна сторона 32 роки практично це діло робить.  Йому легко доводиться залишатися і без їжі.  Зі своїм здоров'ям не втрачає нічого, тільки корисним наповнює свою внутрішність.  Ніякої ні нудоти, а більше і краще працює серце, і більше мислить мозок.  Про що писав, пишу. Я хочу представитися в народі новим і небувалим чоловіком.  Раз не отримую впливу, тепло отримую в природі, користь.  Ворог мною переможений.  Моя перемога написана, і усно живе в голові.  Ми, всі люди, чому бідні?  Нічого не робили самі собі особисто.  За хороше взялися, а теплим оточили себе.  Це кругозір наш усіх?  Це не ми будемо.  Одягли, нагодували себе.  А іншого близького далеко-далеко залишили.

 

116. Він не такого духу, як мають вчені.  Не забута історія.  Причому тут хтось, якщо ми до одного всі від природи залежні.  А природа не одна, у неї дві сторони.  Зима і літо, холодно і жарко.  Ми хороше любимо, а від поганого відвертаємося.  Наша з вами велика помилка.  Не віримо старикам, їх із землі женемо.  Що робимо ми з вами?  До них всі йдемо.  Невже ви не будете такими, як старі.  Доти я буду жити, поки визнаєте мене ви.  І всім скажете в один голос слова свої.  Ми, психіатри, помилилися, дорогою не тією пішли.  Нам вчитися треба у нашої природи.  Всім треба трудитися, загартовуватися треба на благо здоров'я.  Що ми це робимо, для нас не все.

 

117. Пускаємо ми розвідку, шукаємо таємницю.  Вона десь є, на Місяці чи на Марсі.  Ми з вами не віримо Землі.  Вона нам нічого не дала, що буде треба.  Нам всім треба зізнатися, ми не шукали це.  Воно збоку поряд, його ми не знаємо.  Наше це місце, на ньому простоювати.  Про всесвіт думати, але не про житловий дім.  І не про одяг красивий, і не про їжу смачну.  Ми з вами ще не думали про життя наше. Таємниця не в природі є, вона є в людині.  Не треба хороше любити, і не треба теплим оточувати себе.  А треба любити і погане, і не йти від холодного.  Ми вчені люди, нас історія навчила.  З чим розбиратися.  З усіма видами речовин.  А ми п'ємо різного виду вина, і куримо тютюн отруту.  Нам всім ясно, що робимо ми.  

 

118. Яке у нас серце і душа непридатна.  Отримати в природі молоде, здорове серце.  Де наука наша з вами?  Гроші наші не помічники.  Здоров'я купити, або його продати – такого не народжувалося ще.  Без всякого грошового засобу дозволила природа.  Я не така хороша і погана.  Ви як мене придбали.  Хіба я для вас народжувалася.  Ви щоб хвалили, а потім тут же корили.  Хто ввів базари, продаж мою.  Ви себе продаєте, і купуєте себе.  Вас ніхто не вчив цьому, ви все наробили самі.  Дитя народили самі, і самі не виховали.  Де лежить історія?  У землі в прахові.  Що вона від нас чекає?  Нового, але не старого.  Життя, але не смерті.  А ми навчилися вмирати.  Щоб жити, ми за це не бралися.  Нехай робить Іванов, він наш дикий чоловік.

 

119. Сказати, люди цивілізовані.  Один задоволений, інший ні.  Щоб не потребувати нічого ніяк, цього ще не було.  Знаю, як терплю.  Але нікому не зізнаюся, що в природі живу гірше від усіх.  Засміють тебе, як нерозумного.  Які ми люди.  З рукою ми просимося, прийміть мене на роботу.  А коли помреш, тоді люди допомагають, щоб мертве не заважало.  Ось які справи святі, але не грішні.  Потрібно загартовуватися всім, а ми не хочемо загартовуватися.  Для чого ми живемо?  Не знаємо, для чого.  Краще не народжуватися, запитує один в іншого.  А можна це зробити, інший йому відповідає.  Хіба ти не знаєш, що ми маємо.  Треба б народитися людині, а його убили, як непридатного.    

 

120. Не так возилися саночки.  А на гору важко було возити.  Давайте кататися, і давайте возити.  Буде краще для нас самих.  Ми з вами будемо братися за нашу природу.  Переробимо самі себе на нову людину.  З черги будемо знімати чекати більше не будемо.  Яка буде радість, господарями зробимося.  Застуди не стане, хворіти більше не станемо, як почнемо сприймати повітря, воду і землю.  Найближчі друзі, товариші, вчителі, у кого доводиться вчитися, і практично навчитися.  У них вся зміна, і у них сила і воля, але не у нас самих.  Загальне, складне в житті.  Хіба можна йти від головного.  Воно родило нас, дороги дві показало, щоб ми з вами, близькі по дитинству, захотіли разом продовжувати свою намічену дорогу.  А яка вона славна, коли ми разом.

 

121. А яка вона погана, коли окремо живемо.  Ми були діти, а зараз люди похилого віку.  Невже ви не бачили, і не чули ви.  У такій справі ми розібралися.  Ще думали про це, а з фактом не вийшло.  І ім'я забули, і прізвища не згадали з вами.  Коли втратили сили, вже не повернеш.  Навіщо ж природа, щоб бути таким, як вона себе показала нехорошою мачухою.  Щосекунди думаємо.  День, що приходить, ми робимо.  Як думаєте ви про те досягнення.  Раніше цього не було, а от на сьогодні є.  Хіба ми люди такі.  Ще час десь, а ми з вами готуємося, чистимо зброю.  Але коли час прийшов, час настав, а в тебе апатія, ти безсилий виявився.   Йде час весни, нас не втримати вдома.

 

122. Зима йде – гонимо час геть.  Які ми з вами люди, не віримо природі.  Ми робимо руками діло.  Без їжі і води не залишаємося, без одягу не підемо, а в будинку жити будемо.  Гірше від цього діла не може бути.  Даремно цей час не приходить, ми його чекаємо обов'язково.  У нас така думка хорошому ділу, ми йому дякуємо.  А що можна сказати поганого.  Весною день весь безперервно, нам часу цього мало.  Восени бувають дощі.  А у господаря хорошого в шапці.  А в бідного чоловіка нестаток завжди свій.  Ви пробували в ньому жити, коли ти не знаєш, де цю річ взяти.  Згадай ти сам, коли солі немає на столі.  Або під гаряче діло води у відрі не виявилося.  Скажу   прямо вам усім.  Я придбав здоров'я, але ви його втратили через свою залежність.            

 

123. Вона відома людині, тій людині, хто не любить природу.  Ти не виграєш нічого.  Господар хорошого діла не спить, а думає.  А от поганому господареві все життя не щастить.  Скажіть мені, будь ласка, що можна сказати про це.  Скинеш шапку для чесання потилиці.  У природі сльоз немає, у неї сили одні є.  Якщо вона хоче, все зможе зробити.  А ми, скільки нас є, але всі боїмося природи, не хочемо її розуміти.  А вона нас не забуває.  Всіх веде до одного.  Що ми з вами робимо.  Чим-небудь завадимо, та що-небудь зробимо.  Я теж є чоловік не з таким умінням, не з такою рукою про життя наше.  Яке воно важке, якщо його не знаєш. Скільки за природою доріг, всі вони не такі, як треба. Тільки виїдеш зі свого двору. Не встиг продумати якусь справу, от і горе підскочило, не доїхав до місця.   

 

124. Ну і життя людське. Нам що-небудь треба, або те, або інше. Але мені знати не дозволяє природа. Візьме, що-небудь своє введе в життя. А яке життя може бути без такого всього. Не вчився б зовсім, а примусили умови.  Треба було б жити, але самих умов не дала. Якби не це багатство, і тиждень не той, у котрому всі шість днів один за одним проходять. Спробуй не погодитися, що-небудь не зроби – вже скажуть: відстаєш від свого життя. Ти знаєш, яке воно є довге для всіх. Якщо подивитися гарненько, і кінця у ньому не видно. Ми, всі селяни цієї ось місцевості, навіть з вами не знаємо, забули зовсім, яке сьогодні свято.  Люди всі готуються, майструють, що краще.  А от про здоров'я мовчать. Я їм кажу всім: мені простимо буде умерти.  Мене ніщо не захищає. Я не такий, як усі.   

 

125. У природі призначено всім. А от мені навіть сорока не сказала. Як тобі не шкода зі своїми такими силами, а вони були в тебе, ти їх втратив. Бідний чоловік жив, а потім помер. Все твоє залишилося з виду.  А от моє незалежне. Люди прочитають, дізнаються, хто я такий є. Одна-єдина   особистість, та ще яка корисна.  Навіщо ви мені треба у своєму такому житті. Жили та так-то хвалилися. А люди зовсім не отримали, не вийшло зовсім. Гроші збирали весь час, а віддати довелося самим. За один час, що прийшов, сама прийшла міліція, в один голос сказала. А час був ніч, не було, куди бігти, і довелося повернути назад. За те взятися, що робили. На нашій землі проходила залізниця рукав. Що ми робили, як діти, життя їй давали.   

 

126. Ми, діти, зовсім пацани, вилізли самі на стовп, як якась кішка, і чашечки збиваємо. Що ж ми з вами робимо, в'язницю показуємо. Один раз у житті стіну майже склали через усю дорогу. Хіба поїзд не зупинили.   А ми хто куди. Я опинився не один в балці. Це нам добре всім, є, куди ховатися. Непогана місцевість.  З нами такими жартують. А закон, він який, лише б ти хотів.  Роки мої підросли, треба кидати дитинство.  А краще буде всім, якщо ми за це будемо братися. Вчилися ми, не вчилися.  Щоб зовсім навчилися, ми цього не добилися. А щось забули. А плюнув слину зі рота, сказав: «Будь неладно». Це така моя одна лайка.

 

127. Вершина.  Я про це все довго думав. Але щоб забути про це все. Дорога навіть моя не така, щоб про це все говорити. Не праця всього нашого життя. Як пройшов цей вчорашній час, про це все ми з вами не забули. Шлях-доріжка нелегка лежала, і сонце перед нами не сходило. А площа землі поширювалася. Ми мріяли про це давно. Всі свої близькі хлопці зростали, гуляли разом. Але щоб одного ми добилися, наша з вами всіх не слава. Хіба це, що ми з вами знайшли, це останнє для нас є? Вершина велика не розпочата лежить у наших ніг. Ми з вами зовсім не брались. Яка може бути причина?

 

128. Про це все наше не дати судити. А ми з тобою разом бачили, як весна починала вирувати. Це гори не наші з вами без усякого і всього руху. Ми ось тут на цьому місці селище якесь поставимо. Не таке, яке буде не треба. На все це підкаже вершина. Вона в сріблястих хмарах далеко. Бачити тільки одним оком. А трава під ногами все шумує, як про це народ говорить. У нас усіх є душа і серце. Жити нам всім давно добре. Щоб ми про це не знали, завжди починали з вершини. Маленького або великого задовольняли. І обов'язково це прийде.

 

129. У нас з вами шанси є, ми про них давно вже знаємо. Від самого ранку і до самого вечора скрізь на ось цій землі робиться. Ми, люди все, самі це зробимо. Не було цього глибокого колодязя, а зараз у нас він є таким. Час ми всі так не чекали, як його тепер чекаємо. Він, може бути, і до нас не прийшов, побоявся нашого такого бою, так ми його самі сюди притягли. Яка сила наша у всіх нас, не подумати і не гадати. А раз цьому бути, ти нікуди не дінешся. Всю зиму безперервно сніг пролежав. А який стояв весь час холод, від чого і граки наші полетіли. Ми з вами тепер багатії.

 

130. Дочекалися свого часу. Хоч за часом рано прийшли, але так чи інакше все ж дочекалися. Весна свої сонячні дні ввела, які вони світлі, теплі, без хмар. Можна їм за все хороше поклонитися. Як же так вийшло на білому світі. Товариш своєму товаришеві говорить. Не побачили, як це все вийшло. День один, другий, третій, а от немає і немає зовсім дощу. Ми не в силах його сюди притягти. Хіба, ви думаєте, його немає у неї. Сади всі зеленим листям росли. А хліборобів сільське управління і вся ця багата, велика техніка нітрохи від важкого не звільнила. Дуже великий розмах проходить нашою всією цією місцевістю.    

 

131. Куди не глянеш своїм оком, машина за машиною біжить. Та вже тиха погода давно стоїть. Ніякої такої другої зміни, щоб після такого тепла гарного літнього, як і завжди буває. Не встигнеш зернятка в землю посадити, на небі візьмуть грати хмаринки. Вітер не того зовсім боку повіє. Це час якраз, і бджілка не загасить велику таку небувалу зміну. Не те, що в повітрі робиться в одному. А на воді в морі хвиля розвивається. Самій землі люди не дають спокою, а скаржаться на такий випадок, як він себе нам усім показав. Це в житті ніколи ніде не бувало, щоб таку хорошу ідею ніхто із нас усіх не визнавав. Річка велика і швидка така.

 

143. Про найнеобхідніше все. Такі дні до нас прийшли, за собою думку свою притягли. Це наша була і буде історія. Лежить від самого півдня до півночі. Скільки такої зовсім іншої місцевості. А от зимою все лежить під снігом, в літній час росте під зеленою травою. Без усякої квіточки не обійдеться, та щоб не було такого дощу, від чого грязь починається на землі. А перш ніж їхати в степ наш, треба буде глянути на сонечко, як воно сходить і відривається від землі. Все буває на ось цьому шляху. Десь появиться така хмара велика, все небо заволочить. А буває, і однією хмаринки не побачиш. Життя те час сам змінює. Бере і приходить похолодання через дощ.

 

144. А коли дощ приходить по землі, не скоро приходять до почуття. Бджола не скоро вилітає. А от людині у всьому якраз, це йому на прибуток велика радість. Він за якоюсь справою до сусіда прийшов. Каже: але ми тепер озолотимося. Такий час в травневі такі дні. Пройти сильному дощу – це небувале наше з вами зроду в житті щастя. А що якщо тільки в якийсь бік все це поверне і подує якийсь вітер, він зможе нашій справі перешкодити. Особливо буває суховій, він ні на кого не дивиться. А бере свою сторону, проривається, і робить те, чого не слід. А буває, і такий час проходить. Звідкись появиться сире, і почне дощик, він змінить до самого сильного дощу, буде лити.   

 

145. Як воно буває, хотів би, але не вдається. Я, каже, раніше були баришники, подібні до хорошого цигана по конях. Я умілий на все діло хлопець. Якщо куплю коня, щоб він був звір, не який-небудь кінь, не заслужений їздити верхи під сідлом. А хлопець той самий вміє їздити. Особливо нам таким на будь-якій війні доводилося воювати. Ми ж з природою воюємо. Хочемо, щоб вона нам всю таємницю розкрила. Вона нам каже. Не у мене особисто для вас таємниця. А таємниця є в будь-якого і кожного чоловіка. Якщо він хоче змінити своє все старе, а взятися за нове. І буде робити, щоб не вийшло по їхньому залежному.

 

146. А треба так зробити, щоб потік іншим зробити. А ми з вами щодня відриваємося. Не проблема лікувати рак. Треба навчити чоловіка, щоб він нічим не захворів. У природі не таємниця знаходиться для того, щоб відшукувати засоби для будь-якого захворювання, допомога. Ці сили, всі можливості є в чоловіка, якщо він підтримає з кругозором розуміння природи. І проявить свою любов до тепла і холоду, як себе проявив Іванов своїм загартуванням. Воно навчило не готуватися, і не чекати цього часу, в якому доводилося робити зі зброєю в руках, з самозахистом зустрічатися з атмосферою. Воно лякається, і найякісніші сили з мертвим близько не стикаються. А навпаки, відбирають в цей час в тілі сили.

 

147. І можуть у будь-якому місці зачепитися за кожну неприємність, а вона знаходиться в повітрі, у воді, та на землі, з ким ми воюємо. Наше вміння доводити природним силам штучно. А в ній для цього поширюється природно. Чоловік думає, і надіється на справу. А сам робить для природи шкоду, і за це він гине в природі, як безсиле незагартоване тіло. А за висновком та визначенням Іванова, не так робиться в природі тілом любов'ю, загартуванням, прийняттям. Це найбільше і краще не може бути від цієї справи. Всі сили в цій людині залишаються, і йому допомагають набиратися, щоб позбутися від будь-якого ворога. що нападає. У будь-якому місці, де б він не був, і як себе не показав, з ним поводитися ввічливо, але в поєдинку не доводиться.

 

148. Ворог – це природа, а в природі люди, їх не вб’єш усіх. А от ворога зробити любимим другом, ні в кого це право не відбиралося. Між людьми і природою чоловік чоловікові ворог. А ми його, як бунтівника або революціонера, будемо громадськістю, і по закону своєму визначаємо. А в природі треба буде будь-якій людині жити. Не треба себе оголошувати свавільним свого власного місця, і ним розпоряджатися, як своїм. Через це робиться між собою війна. На цю приватну власність нападають ворожі люди воюючі. Хто кого. Це система, вона ніколи не проситься без усякої війни, а думає відбитися. А нам з вами, як новим людям, і чоловікові, ображеному чоловіком, далося взяти віжки у самодержавного царя. Ми праві, за нас завжди природа. Ми не ліземо.

 

149. А на нас накидаються люди свого боку, їм не подобається, у них даремна помста. Пам'ятаєте Далласа капіталіста протилежного, хто хотів своє панування ввести. Хотів Гітлер німець, фашистське прагнення не на своє добро, себе показали жертвою. У них неправда стелиться на землі. Ми безсилі перед цим, ні те, ні інше не вміємо зжити. Безсилі, раз вмираємо на фронті своєї боротьби. Ми з вами не знаємо, хто буде в силах, старий чи новий. В одному і в другого неправда.

 

150. Ніхто не хоче рахуватися з життям, що у нього душа і серце. Треба нам усім зізнатися, вченим, хто не пішов від невченого. Його економіку поділили. Вона всіх тримає на своїх ногах у своїй формі. Ти себе назвав чином із-за народу. Він вірить поки тобі, що ти є над ним начальником. Примушуєш його, щоб він ішов на фронт, і там воював, тобто вбивав іншого, або працював на честь своєї залежності. Кожного не просять, а кожного чоловіка примушують, щоб він працював доти, поки не помре. Це така природна в природі дорога. Як не живи, і що не роби, а вмирати буде. У природі такий залежний діалектичний закон. Не самостійний. Треба жити, і перед старістю хочеться дуже жити, а воно не дається. Серце припиняє битися, мозок не мислить, далі життя зникає.

 

151. Ми з вами не кидаємо одну свою розпочату по молодості похіть, робили, і хочеться її продовжувати, ніби це нашій людині треба. У природі треба пожити, та користуватися правами в житті корисними, але не шкідливими. А залежна сторона вчить не живому, а мертвому. Кимось десь було сказано, або було написано, що людина повинна їсти таку-то їжу, і стільки раз. А про одяг, або яким по чину повинен бути цей чоловік, котрого народила мати. Це його одне – народитися живим. А от він зробився в процесі цього всього сам, йому його вчення допомогло бути фахівцем діла. Він на це багато провчився, теорію розумів. Його перевіряли довірені люди, йому дали диплом, як теоретично розуміти.

 

152. У нього в руках діло, та ще яке, він до нього готувався. Він знав: якщо він це зробить, у нього вийде живим фактом. У кожного чоловіка, що живе на землі, своє діло непогане задумано. Він вважає, це йому дає в житті реальні результати. Все добре робиться будь-яким вченим чоловіком, його вчені підтримують. Хіба можна не визнавати вченим таке практичне діло, зроблене в природі фізично через повітря, воду, на землі. Все це зроблено свідомо, щоб чоловік не жив однобоко: дотримувався теплого і доброго. А від поганого доводилося бігти. Це було і залишилося холодним для чистого енергійного тіла, яке завоювало сили. Не при одному холоді залишатися, і при спеці теж.    

 

153. Треба буде випробувати і погане, і хороше, і холодне, і тепле. Тоді-то будеш людина з кругозором в природі. А що це за чоловік, він не зможе залишатися без діла всякого? А якщо почне, і зробить неприємність собі й іншому. Ми з вами економічно сильні зброєю. У нас велика споруджена техніка, будь-яку річ ми зробимо легко. А от одного не добилися в природі – за рахунок себе продовження. Загартовуватися ми не хочемо, у нас до природи велика недовіра. Ми віримо штучному, справі своїх рук, а не віримо повітрю, воді, землі. Які вони є для людського тіла друзі, у кого немає кінця і краю, у них вчитися фізично. Це вчення практично не шкідливе, а корисної якості в житті.

 

154. Вона змінить перед людиною свою сувору гордість. Себе вона назве не мачухою в своїх днях, а рідною матір'ю. Вона не буде чоловіка, його тіло, ділити своїми силами навпіл. А примусить чоловіка вірити одному і другому. У природі для людини зробиться прилавком у хорошому магазині. Стоїть і відпускає, на метр міряє штучний матеріал. А як отримував чоловік задоволення. Навіщо ми для себе робимо на нашій землі хорошу грядку, або готуємо зерно якісне для посіву. Ми ж хочемо сказати, що від нас цього вимагає вся наша обстановка, щоб у борозну завжди заходив трактор не з поганим трактористом.     

 

155. Ми з вами за хорошу роботу і чоловіка не забуваємо відзначати нагородами. Якщо у нас хороший керівник, він керує для того, щоб у нашому господарстві розросталося. І економічно ми з вами жили добре для того, щоб колгоспники під час своєї роботи були енергійні, і розумно завжди представляли себе в будь-якому своєму труді. Ми з вами, вчені, для чого шукаємо те, що нам треба. У нас немає, а ми розбиваємося своїми пошуками. Хочеться за природою знайти те, чого в житті нашому не було. Ми ж, люди всі, народжуємося предковими людьми маленькими онуками міцними, але не розумними. Ми його навчаємо не просьбою, а примушуємо. Може бути, він не для цього всього, що йому треба, закричав. А матері, як матері, дуже шкода його.

 

157. Вона своїми силами, всіма можливостями найкращими робить його з перших днів залежним від природи. Вона цього чоловіка втягнула, і примусила, щоб він їв. Ви простежте за тими діями, які проходять між дитям, що  народили, і тим, хто дитя народив. Воно від матері не вимагало, щоб вона до появи в атмосферу приготувала весь самозахист і примусила. Ніколи не робилося маленькою людиною, щоб смоктати материнські груди для поповнення її нутрощів. Нехай вже мислитель, фізичного труда чоловік, він себе примусив зробитися голодним. Він час цей був, так щось робив, його праця примусила зголодніти. Його треба годувати не якою-небудь їжею. А треба йому давати за його розвитком. Що він зробив їм хороше, то і хороша їжа.         

 

158. А ми з вами не початого чоловіка. Нічого він не зробив, він не вміє, і не знає, що хороше, а що погане. Йому дай у цей час палець, він буде смоктати. Клади в цей час землю, він буде ковтати. А ми ж з вами розумні в цій справі, та ще які. Матері завжди хочеться нагодувати краще. Наша така на землі розвідка шукати і робити, що краще да зручніше. Ми з вами раніше весну не однаково зустрічали. Всі індивідуально дуже важко думали. У одного було, а в іншої людини не було. Як ви думаєте про ту людину. І що скажете, якщо він хоче сьогодні їсти, а у нього її на столі немає. Або йому доводиться сьогодні одягтися, а у нього одягу немає. Або в хорошому домі пожити, а він живе в чужому. Хіба б він не думав про сьогоднішній день, такий для нього багатий, який рік годує.

 

159. А у нього навіть немає сторожа пса у дворі. Сам пішов у світ найматися за цей шматок хліба строком жити. А у нього голова – підкорятися чоловікові, тому чоловікові, хто його взяв у своє господарство допомагати. А ви що думаєте, його це примусила його бідна необхідність. Хіба це все, що ми з вами зробили взимку, підготувалися зустріти дні перші зі своїм технічним розвитком. У нас все для цього є, ми готові воювати зі зброєю в руках. Люди навчені, є, чим все робити, і зробимо вчасно свою покладену роботу, яка робиться нами щорічно один раз. У нас на це велика розвинена на землі техніка, ми озброєні всім землю примушувати, щоб вона нас з вами годувала урожаєм. Ми на цей нестаток не ображаємося. 

 

160. А от між нами, людьми, і всією природою є недостатньо розвинене фізичне явище в природі на людині. Хто народжений незалежний, а коли став в процесі себе показувати, йому, як людині, нав'язали самі люди свою зроблену залежність, яка поставила людину на свою чергу. Ми ж у цій справі не гарантовані. Ми для чого дім найкращий на землі з усіма вигодами ставимо? Ми цим хочемо хвалитися. Це наша мета: у хорошому швидкому поїзді їхати зі своєю хорошою обслугою. Все це робиться для людини. Для чого ж ми користуємося в році один раз відпусткою, та з будинком відпочинку.

 

161. Хочемо, щоб тебе послали в санаторій підлікуватися. Ти за свою роботу втомився. От якби на південь до Криму, або на Кавказ в Сочі, в Сухумі, або в Кисловодськ, де люди відпочивають. У законі це молодь прийняти. А хіба це буде погано. Наш чоловік руський народився так, як усі. Ми дитинство своє провели не в місті, а в селі. Не в багатій родині виховувалися, а в шахтарській в Донбасі. Батько за фахом робив те, що робили інші. Любив сам себе показати, особливо у випивці, вбратися.

 

162. Та похвалитися, як йому доводилося хороший фасонний одяг купувати, і на собі зношувати. Сильно я йому вірив, завжди шив кравець, щоб за фасоном, і також чоботи. Думав, що це все тебе рятувало в житті. Як робить зараз молодь у своєму прогресуючому житті. Воно ж робилося, і робиться зараз, та й до того студентське життя у своїх роках проводять. Якби я в цей час своєю молодістю зростав, я б зроду таким життєрадісним не був. Я б намагався оточити себе вченими.

 

163. Усіх оточила теорія. А ми знаємо добре наших добрих студентів, хто сам себе присвятив бути таким загартованим видатним чоловіком. Він хотів себе показати в середовищі, що він живий і життєрадісний. У воді взимку купається, по снігу ходить босою ногою. Словом, не старий, а новий чоловік. Іванов взявся  перевіряти свої сили, які ж вони проходять на ньому. А у нього в тілі нестаток. Він живе і випробує себе не по Іванову. Перш ніж бути таким чоловіком, як себе примусив Іванов. Це рідкість з рідкості, не з вчення, а з практики.

 

164. Любив все робити, а потім відмовився все робити заради свого здоров'я. Я хочу в природі навчитися, як у друга близького, рідного, у повітря, води, і на землі. Фізично на своїх ногах. Найголовніше, я, як людина, пробуджую в холоді свої ноги, і примушую на них сідати. Це мої сили – все робити тільки на ногах. Це моє таке перше досягнення бути в природі таким чоловіком. Як себе хоче, свій вихід показати. Це найкраще одне з усіх, отримане в природі, серце моє і мислитель мозок. Він усю історію поставить на ноги.       

 

165. Все перегорнув. Шукав по природі такого чоловіка, хто навчився бути таким, як зараз себе показує Іванов. Він своєю поведінкою повертає сам себе назад, а своїм виходжених серцем усіх б'є. Будь-які умови у нього проходять. Між ними він зробився чоловіком одним незалежним у житті. Хіба це погано, якщо людина доб'ється такого продовження. Хіба погано він себе веде, або не так про це пише. Він не потребує того, що ми. І не хоче, щоб на ньому щось мертве висіло. Він визнає своїм тілом живе, природне.

 

166. Всі дні, що прийшли і пішли, які доводилося бачити і їх чути, які вони для його тіла були енергійні, холодні, і були жаркі. Щоб у них чим-небудь доводилося захворіти, цього не виходило жодного разу. А робити робилося для того, щоб люди знали, що треба, не говорили. До мого нового діла таке свідомо відбувалося, це все робилося раніше весь час так само, як зараз в таких умовах. Я не рахувався ні з якими труднощами, став робити на собі експерименти. Якби вони були непридатні до життя, що я краще від усіх. Всі люди одягалися, всі люди боялися, бояться природи, хоч якої.  

 

167. До вживання непридатна. Її ж, хімічну, із сировини змайстрували, особливо одяг. Він якось фізично на землі робився, щоб вийшла бавовна. Хворий, не хворий, а збирати треба. Люди це вимагають, така ж сама потреба. У чоловіка в його тілі, можна сказати, діра прорвана. Він не одягне, у нього є засоби.  Він говорить, ви мені по моїм грошам завжди такий одяг робіть, як я хочу. У Льва Миколайовича Толстого була розповідь, як люди живуть на землі. Ангела за непослух послали переконатися. Йому довелося потрапити до шевця, і робили разом з хазяїном чоботи. А пан про їхню хорошу роботу почув, привіз сам набір найкращий шкіряний.

 

168. 25 рублів коштує. Хотів, щоб сам хазяїн йому зшив такі чоботи хороші й міцні, щоб йому вистачило на цілий рік, щоб не покривилися і не поржавіли. Господар не брав, боявся, і не відмовився. А взяв і склав на ангела, нехай, мовляв, він відповідає. І каже панові: «Буде тобі шити чоботи цей майстер». Вказав. А діло пана яке було, зопалу бах його по плечу, і каже: «Дивись, ти так зший, щоб на рік вистачило». А ангел подивився і посміхнувся, він побачив ангела, який прийшов у цей час за його душею. Майстер сказав: «Добре». Пан поїхав додому. А майстер поспішав шити йому не чоботи, а черевики. Господар був засмучений, але вдіяти не зміг, як шив добре майстер чоботи.

 

169. Коли дивляться: знову чогось кучер один повернувся. Він дав команду не шити чоботи, а шити черевики. Пан уже помер. А кучерові дали в руки не чоботи, а готові черевики. Ось як люди залежні живуть на нашій землі. Чого тільки вони не роблять. Земля від їхнього вчинку терпить. Вона якби вміла людським голосом говорити, знаєте, як би йому своїм земельним голосом прокричала. Щоб чоловік злякався, і більше він цього не робив, що робить над землею. Яка тепер зроблена з заліза машина. Вона тепер з людиною не розмовляє. У машини своє, а у людини своє. Люди зробили руками цю машину. Всю для неї ввели технічну роботу. Чого тільки вони не зробили.

 

170. І мотор, електроенергія, і саме запалювання. Все робиться через кнопку, або машинний ключ. Лише б було пальне, а повітря допоможе. А хіба це не почуття, і не чутливість є одна для всіх. Таке зроблено мною самим, Івановим. Я не ховався ні від сильного дощу з вітром, або граду. Навіть у таких умовах сам себе примушував просити природу вбити грозою моє тіло, щоб воно не робило того, що всі люди бояться. Особливо глибокої холодної в снігу осені. Чоловік кожен, що живе, знає свою межу, і себе сам захищає від усіх нехороших в природі справ. Природа не однакова завжди буває. У неї чотири сторони із зовсім різною атмосферою. Усіх їх треба сприйняти, і тілом своїм полюбити.    

 

171. Не те, що робиться людиною, є порятунок у житті. А то порятунок в житті є, що нам кожен день приносить з повітрям, водою на землі. Без чого машина не машина, і будинок не будинок, і людина не людина. А коли чоловік за це все взявся, став вчитися в природі фізично практично трудитися не для того, щоб пропало це все так даром. Треба виходити своє таке серце, щоб воно заслужило хорошого і теплого, (зробитися) загартованим, здоровим, молодим серцем.   Щоб не зробитися, і попросити в Кисловодськ у санаторій зі своїм серцем. Треба буде рватися до півдня, так само саме і на північ, щоб була у людини одна любов до всіх чотирьох сторін.

 

172. Це буде не однобоко, як ми живемо всі. І хочемо, щоб продовжувати і продовжувати в природі, як ми весь час робимо для себе, щоб прийшов день не поганий, а хороший. Ми його зустрічали, і будемо зустрічати щорічно з такою ж думкою, і з такою справою, і з підготовкою, і своїм очікуванням, з вірою і надією. Хочеться отримати, як ми отримували. А ось те, що було потрібно робити кожній людині. Він не думає, щоб на нього накинулася якась нехороша в житті річ. А вона хоч рідко, але зустрічається з людиною. Візьме і пришле ближче не таке почуття, як воно було до того самого часу.   

 

173. А людина не звикла з кругозором в природі жити. Любити доводилося і погане, і хороше. Їх два буде шляхи для життя людини. Холод вимагає одне задоволення. А у залежності немає цього, вони пошуки продовжують. Вченим треба буде щось шукати в природі, щоб скоріше йти із землі. У них мета одна поставлена перед собою. Або вони у славі, або у природі чоловік за висновком всього не хоче шукати продовження. Йому треба сонечко. Він прагне до теплого, до прибуткового, до зростання всієї економіки. Вона дає розвиток у житті.

 

174. А який би не був ріст, або значна придбана цінність, колись виявиться нестаток. Цей ріст ми маємо, поки наша техніка сильна це робити. Але ми зі своїм здоров'ям губимося. Я протилежний всьому цьому.    Товариші!   Це до вас звертається хворий чоловік, ображений вами за те, що він проти цього. Ображений, хворий, забутий вами, хто від нас, ділків і фахівців не отримав ніякої допомоги, щоб бути залежним здоровим чоловіком у природі. Гляньте ви назад, ви побачите правду, що з усього задуманого вийшло. Не думайте, що вони жити не хотіли. Вони такі ж самі вояки, як і ми.

 

175. Всі до одного чоловіка безсилі жити. Ми магнітом тягнемо до себе смерть через нашу справу. Ми помилилися своїм озброєнням і самозахистом. Не любимо найголовніше: повітря, воду, землю. Це наші помічники у всьому. А ми однобоко до цього поставилися. Нам снігові поля не треба. Їх водою забирають із землі. Ми чекаємо наше сонечко, зміну в природі. Нам з вами треба весна зі своїми теплими днями. У нас на це приготована зброя, сильна техніка, яка все робить, щоб за час отримати гори зерна. Це нам природа створила за нашу фізичну і розумову працю, яку ми не любимо, як і не любила вся історія предків. Вона непогано жила, можна позаздрити. Хіба жили погано бояри, або князі, хоч царська самодержавна система. Хіба ми не свідки сутички між ними і нами.

 

176. Як зараз хвалимось добром, що ми це зробили. Я буду з вами згоден, якщо ви своїми штучними силами допоможете хворим. Миколаївська область, Варварівський район. 8 Березня, 15. Коток Любов. Я в цій справі не забутий нею. Пише вона мені в листі. Бажає, щоб я здоров'я не втратив. Я відновив, допоміг позбутися від такої ж хвороби. Хворіла Марія Володимирівна Помазан. Хутір Шевченкове, Василівського району, Дніпропетровської області. Якщо ваша техніка цю хворобу скасує, допоможе їй позбутися її хвороби, тоді з вами погоджуся, і скажу, що я помилявся зі своїм розвитком. Більше робити цього не буду. Вибачуся, і скажу: покладіть за це все, зроблене мною, живого в труну, і закопайте мене.

 

177. Я знаю добре, вона чекає мої сили. Ви для неї зі своєю технікою безсилі. Так же само ви безсилі боротися з природою. Ви отримуєте це життя в природі через свій залежний самозахист. Ви вірите цьому і сподіваєтеся. А самі всі до одного стоїте в черзі і чекаєте свого дня. Може, гірше від Люби захворіємо. Ми не гарантовані від цього. А чому я гарантований від будь-якого захворювання. Знаю добре, що ви зі своєю технікою і своїм знанням перед обличчям своєї премудрості програли. Давайте експеримент проведемо. Спочатку ви, як фахівці, своє лікування застосуєте, щоб обов'язково такої хвороби не було, як добилася Марія Володимирівна Помазан. Вона допомогу отримала від мене. І якщо ви не допоможете самі своєю системою, то тоді треба мене просити.

 

178. Не вченим людям, а президією мене треба просити. Я тоді скажу, що буде треба зробити не однієї Любі, щоб позбутися від цієї хвороби. І ніколи ніяк не хворіти нікому. Це моя мета, і моє загартування все це зробить. Прошу, робіть. Нехай Люба буде здорова від вашого методу. Я тоді відмовлюся від усього. Це, що написано словами, говорить правда.  Не хвороба відіграє ролі над людиною, а відіграє ролі людина над хворобою. Ми тільки бажання таке маємо, і хочемо своїм умінням допомогти. Ми ж безсилі самих себе вилікувати. Наше з вами незнання, що буде треба зробити, щоб людина від свого незнання не хворіла.

 

179. Правда свій час візьме, і доведе свою правоту. Буду і буду жити. А всі люди будуть і будуть відмирати. Видно з усього цього, що між залежністю і незалежністю. Сторона перша розвинена в боротьбі, у війні. А друга нова сторона говорить інше. Що це дасть, якщо жити доводиться за рахунок природи? Треба буде пожити за рахунок себе. Це буде найкращий доказ. Ми природу з мачухи переробимо в природну матір. Ми з вами не будемо полювати, і не будемо час так очікувати, як ми його до себе тягнемо. І хочемо, щоб природа по-нашому робила.  Що ми з вами робимо? Та те ж саме, що робили на землі. Наша справа – крокувати та думати про небувалий прибуток.

 

180. Він виходить і робиться вчасно. Ми йому віримо, збираємо, із цього всього робимо те, що треба. Ми зібрали корм, тобто солому, погодували худобу. Це наше щастя дождатися трави, пустити тварин. Самі себе без тварин не привчили. Треба буде вірити іншому, але не одному. Зимою спасаємося за рахунок приготовленого. А вже літо прийшло, легше стало. Хоч трава, або що-небудь інше. Чоловік новим задовольняється. А зимою сніг їсти не будеш, як і землю. А те, що дає природа. У неї хіба мало того, від чого можна вмерти. Ми з вами по залежному прожили дуже багато років, промучилися. А якщо треба, то народилося на це все замінити цю борозну іншим.         

 

185. А кому не дається таке право, або не можна буде цього робити. Будь-який і кожний чоловік зможе в будь-якому місці сам себе примусити в будь-який час своє наявне серце загартовувати, і це все прийняти в житті людському. Також ніхто не зможе про це всім сказати, якщо чоловік свідомо це робить між нами всіма. Він не хоче красуватися, не хоче хвалитися, і не хоче на собі зайвого на своєму тілі носити. Ходить весь без одягу не так, як усі свій обряд проводять. На нього не так добре людям дивитися. Йому холодно, йому жарко, він важко переживає від цієї справи.

 

186. Чоловік сам собі робить погано. Якщо він завчив сам, все це робить свідомо. А якщо так між нами прийнято це все робити, що робить чоловік. Своєю голівкою низько вклонитися, це вже перед іншою людиною його ввічливість. Не можна сказати, праця. Я б, як чоловік, за це все зроблене на такий вчинок ніколи не сказав. Та хіба можна на це діло сказати погано. Нас закидають люди камінням. У природі люблять самі себе за ті свої тіла. Вони хороше що-небудь в цій справі зробили, і вони для цієї справи роблять. А на них дивляться люди.

 

187. Починають теж робити, і у них якось добре виходить. Це вже вважається ними зроблена любов. Вона примусила в цій справі. Що він хороше зробив, сам себе любить. Ніхто про це не скаже, що це хороше є поганим. А коли люди кажуть, свої люди іншим людям хочуть хорошого багато. Від них цю заслужену славу велику ніхто ніколи не відбере. Це їхні усіх великі заслуги за те, що вони жили самі добре, і побажали своє хороше передати, і сказати своє слово вам про цю справу. І за це ніхто не скаже в житті погане, а тільки можна сказати хороше.       

 

188. Такі в природі є люди, вони бачать, і визначають своїм поняттям, до всього ставляться добре. Все видно з практики. Чому не можна про це їм сказати. Так ви ж люди цієї місцевості, живіть собі, та інших так вчіть, як ви вільно живете, не лізете на рожен. А цьому всьому не можна сказати погано, а можна буде про це все сказати всім хороше, що роблять людям тільки добре. А хіба хтось здоровий повноцінний чоловік хоче сам лягати в цю нашу лікарню, яка нам побудована для самих нас через те, що ми з вами для цього нічого не робимо в житті.  

 

189. Щоб із цього вийшло між нами всіма таке хороше здоров'я, від якого і природа не відмовилася дати нам таку атмосферу, яка не потурбувала нічим цього заслуженого чоловіка. Хто сам би робив, у нього виходило, і йому було завжди добре, тобто здорово і легко. Він би не застуджувався і не хворів, був би загартований чоловік. Хто б ліг у цю лікарню?  Та ніхто. Хіба це було б погано зроблено в житті людиною? Тільки було добре. А тепер скажемо про нашу вічну побудовану самими в'язницю, яка дуже багато людей, і високих, тримає за їхню зроблену неприємність, яка народилася у нього.

 

190. Він нічого не навчився між нами всіма робити хорошого, щоб про його хороше люди інші сказали. Це ось чоловік, ніколи не зробив поганого. А завжди він буде робити сам іншому чоловікові тільки хороше. Хто ж про це скаже погане, якщо він своїм вчинком виправдав свою всю довіру перед усіма людьми. Він ніколи не пройшов повз іншу людину мовчки. Та ще йому голівкою своєї поклониться. З душею і серцем йому скаже: «Здрастуйте».  Дідусеві або бабусі, дядьку з тіткою, і молодій людині. З ким він дружить у своєму такому житті, в яке він потрапив між ними. Вони теж від нього не відвернулися, а сказали свої ласкаві слова теж.

 

191. Але не думки ти до нього як-небудь без усякого хазяйського слова промовить. Це тільки твоє добре спитається. У тебе це право ніхто не відбирав і не відбере. Ти за це слово ніколи і ніким не будеш ображений. Ти ж не зробив іншому нічого поганого. А в'язниця, вона побудована нами не для хороших людей за те, що вони робили в народі хороше. Вони йшли по тій дорозі, по якій треба буде всім людям йти. А саме положення в законі юстиції примушує народитися для них злочинність. Вона природою обдарована через господаря економіки.

 

192. Він її створив, поставив, один час користувався, та за рахунок її жив, як це слід. Її берег, і нікому даром не зміг дати. Це приватне капіталістичне багатство, що накопичується в природі. У одного пана була належна земля, на котрій щорічно доводилося все робити, щоб на цій землі виросли колосся з зернами пшениці або жита для того, щоб людські руки робили. Косили, молотили, і зернятка складали в засіки. А господареві доводилося за все те, що люди у нього робили, розплачуватися.

 

193. А раніше сім'я, а підпорядкування – рабство. Все це робилося. А хтось за що-небудь забунтує, не послухається цих прав. Почне своїх добиватися загальних народних, щоб люди самі все це робили на цій землі. Придбавали, робили, і самі цим добром розпоряджалися. Таке було у всіх тих бунтівників, які знали природну дорогу, яка змогла міняти свою форму. Для таких людей сама держава побудувала в'язницю. Військовий режим, щоб людину там тримати. А інший на це важке явище дивився і не робив. Природа не дурна, сама ці якості людині нав'язала. Лише б один чоловік був таким, всі зробляться такими, як один хворий.

 

194. Ми всі були зібрані похвалитися. За це все наше, що ми в природі зробили, природа не посадить у в'язницю, як комуніста. Вона вас усіх поодинці кожного дня свого покладе в ліжко, і буде тримати не гірше, а краще і серйозніше через ваш вчинок. Якими б чесними, добрими ви не були, яку б форму ви не одягали, вона грошова. Ви її купили для того, щоб нею хвалитися в природі, що ви це придбали чесно. Ви всіх в особі природи обдурили.

 

195. Ви ж хочете сказати про свій вихід у природі. У вас серце не хворе, і ви такий чоловік, кому природа допомагає дні продовжувати. А природа на твою всю велич ніяк не підбере свої такі сили. Вона вже давно  намітила зняти тебе з путі. Ти ж уже без здорового серця, сам чуєш про нього, що воно в тебе барахлить. Але зізнатися не хочеш, що це твоя чара прийшла на тебе. Може, гірше, ніж перший один захворів. Ви всі такі ж, як він. Під час з'їзду не втримався, його природа не допустила. А ми всі до цього діла ведемо себе. Після з'їзду почнемо займати своє місце. Вже через 50 років ми так не виступимо. І не скажемо гордо, що це ми. А природа поступово нас візьме в свої руки. 

 

196. У природі це не у самих. Ми чоловіка, якщо він чим-небудь помилився в житті, беремо до рук. У нас слідчий орган. Люди всі юстиції вчать чоловіка, роблять освіченим для того, щоб людині створити справу, і цю справу направити в народний суд. Нехай народ за його порушення осудить. Ми його судимо з ганьбою, що він зробив. Ми його зараз на лаву підсудних посадили, хочемо його покарати. Він, бідолаха, помер. Знає добре, що народ про це не мовчить, по зав'язку судить. Те, що треба, строком наділяє. Це магніт, природа все робить. Вона нас народила не такими, як ми зараз зробилися. У нас для цього всього вчений чоловік генеральний прокурор.

 

197. Таких людей своїм словом судить, карає. Але він їх судить, а сам їх боїться, як якогось вогню. Адже вони не мертві люди, томяться в умовах. І ми, що залишилися, свою займаємо чергу. До нас, як командирів, приходить свій. Про цю справу, що я роблю, каже прокурор. Я суджу, щодня розбираюся зі злочинцем, і зараз розбираємося. А він як був між нами, так і залишився. Якщо злочинцеві треба померти в наших таких умовах. Нас з вами теж природа не шкодує, перекручує, не рахується ні з яким чином. Прокурор ти, начальник міліції, генерал військ, або який-небудь вожак, під одну гребінку чеше.

 

198. Лише тільки людина зробила своїми руками не з серцем, не з душею в природі на цей каприз. Вона чоловікові робить стихію, на ньому розвиває, і як сердечника зі шляху знімає, з дороги. Особливо зараз найцінніші дорогі винахідники вмирають раком. У нас в'язниця на місці стоїть. І юстиція не така, як буде треба для кожної людини, хто тільки намічається зробитися. Його умови якісь примусили. Нам, як вченим, не доходить у голови. Ми падаємо жертвою тільки через це все. Якби ми правильно робили у своєму законі, злочинця не було. І ми б з вами так не вмирали. 

 

200. Ми з вами живемо за рахунок того, що робимо. Це наша діло, яке дала нам природа. Ми ним починаємо користуватися і помиляємося. Ми думаємо, що нам дало це хороше, що ми за рахунок цього живемо добре. Нам природа нічого не давала і не дасть за наше життя таке, яке ми з вами побудували на нашій землі. Ще десь час, а ми його тягнемо до себе. Навіщо? Щоб воно проявлялося в природі спочатку квіткою. А потім робиться, зростає ягідка, яка один час висить і додається, робиться справжньою ягідкою, яка згодом сама по собі дозріває.

 

201. І показує людині, і на ній будує найбільший апетит. Хоче цю ягідку проковтнути, апетит розвивається. Але біда одна, це все чуже природне. А природа не хоче, щоб чоловік це робив. Він сам це діло розвиває. І розвине не так на користь, а на шкоду. 

 

1966 рік 17 квітня. Іванов

 

:6604.17  Тематичний покажчик

:Учитель загартувався   9,10

:Тюрма   14, 15

:Тюремникові пробачити    15

:Одна зарплата 30р.    15

:Здоров'я   17, 113, 146, 166

:Незалежність   43, 81

:Дві сторони   49, 116

:Ворог    52

:Знайти смерть    54

:Хороше й тепле, холодне і погане   65-69а

:Холод   69, 69а

:5 порад    70

:Таємниця в людині   105, 117, 145

:Прохання    112

:Хворий    113

:Смерть    147

:Залежність, діалектика    150

:Похіть    151

:Визнання вчення Учителя    152

:Залежність діалектика    150

:Ноги    164

:Серце, мозок    164

:Учитель буде жити    179

:Моя перемога    76

:Неправда    77