Я чи ви? 1966.03. Просьба. 1966.04

Іванов Порфирій Корнійович

 

Редактор, перекладач – Валентин Ош. Редагується з благословення Іванова. (Див. Паршек. 1981.02, с. 115, 127)

 

1. Сьогодні вівторок, він свій час заповнив у 1966 році 22 березня один раз у житті.  Тихо без усякого вітру на землю на давнішній сніг поклав собі новий небувалий пухнастий сніг.  Товщина його один вершок.  Атмосфера оточила нульова.  Між нами і природою в цьому місці баня.  А коли люди купаються, то їм прогулянка не вводиться.  А я один цій справі наслідувач, любитель спорту.  Загартований, незалежний чоловік у природі.  Це діло роблю всю зиму, жодного дня не пропустив.

 

2. Свій час 40 хвилин зустрічав і проводжав не так, як ми з вами всі.  По такому сніжку та по приємній погоді.  На кінці вся остання зустріч була зі мною, з таким переможцем у природі, хто переміг свого ворога.  Знайшов засоби, знайшов зброю, дав відсіч по цьому часу, по такому сніжку.  Ось, ось, настане такий час, який піде від нас.  І більше ми такий для мене присланий день.  Я б від нього не пішов, а разом з ним так, як почав ходити своєї босою ногою.  Не так, як було при 35 градусів нижче нуля.

 

3. Говорити треба правду.  Зараз далеко і далеко не те, що було.  А зараз не січень, місяць зимового часу.  Весна, день перевищив ніч.  Я в цій ванні, в цьому дні купаюся.  Бігаю навколо скверика, щохвилини думка моя новонароджена в моїй голові. Я чи ви будете у перемозі? Починаю в цій справі ритися.  Згадую минулі 35 років.  Робилося, творив я в природі так само, як і ви.  Був самовільний, у мені обертався розбійник, не рахувався ні з якою особливістю.  Рвав грань порохом або динамітом.  Життя від усіх нас вимагає.

 

4. Так не годують і не одягають, в дім гуртожиток не приймають, чужим визнають.  А і тоді приходила думка, коли я в шахті 30-пудові вагони ганяв.  Під землею я був кінь, їх теж запрягали в хомут люди.  А хто мене в ті роки молоді, сік на губах?  Підприємець шахтовласник, пан.  Я був, як і всі, Христа шанувальник.  Вірив і молився Богу.  Мій вагон зіскочив з рейок.

 

5. Та ще у воді.  Треба допомога друга чоловіка, а він слідом гонить.  Сиджу, думаю, думка не погана, золота.  Чому в шахті Христос не працював, а інших примушував.  Йому було потрібно в житті один раз в Єрусалим іти, він учня Марка послав: «Іди, візьми осла, бо хлібороб дасть».  Я тоді з такою проблемою не раз розбирався.  Весь тиждень не купався, чекав суботу.  За 15 верст мама жила.  Крім неї, хто нагріє води, та ще чим.

 

6. Згадайте, це були не наші роки, не наш час.  Капіталіст не в силах був баню зробити.  А в бій на фронт, лише б ноги тримали та руки були.  Приймуть в артіль, на другий поверх нар чоловіка покладуть.  Гудок в 4 години піднімає.  Хочеш, не хочеш, таке життя.  Час був між людьми такий, залежність введена предками.  Хочеш жити – іди працюй.  Не хочеться роздягненим ходити і голодним бути.  Три десятини мав наділу.

 

7. І земля хліборобна, але одна біда – немає, кого і в що запрягати.  Хліб не родив так.  Якби 19-го століття встали мужики бородачі, бояри на свої ноги, і глянули на всі землі, що пустують.  Вовкові без лісу місця немає.  П'ять леміш за собою на колесах залізних тягає, і волочить, сіє не руками.  Родить хліб не гірше по агрономії.  Коса не треба, комбайн рядочками робить.  Сохне зерно, а потім комбайн молотить і чистить.  Солому з половою за собою залишає, а зернятка в автомашину, і на елеватор у заготовку зерна.

 

8. Система інша.  Скоро руки людини не будуть треба, такого потоку більше не побачимо, зміниться. На арену прийде незалежність.  Цю безладну психічну ненормальність прожене із землі.  Все це робиться чоловіком марно.  Його в цій справі розвиток – з природою воювати.  Обрав середні три місяці, теплу і визріваючу сторону.  Зосередив розум, всю техніку, ледве не за хвіст бере і до голови тягне.  Як овечку долають, так і землю.  Не встигли зняти хліб, як уже роблять оранку під зиму.  А коли зима ляже, та ще яка вона без снігу буває.

                

9. Мати своє дитя народжує в рік один раз, якщо вона хоче.  Більшість, як зараз, матері не дивляться на своє здоров'я.  Життя – це красива жінка.  А красивіше від неї ми не бачили, як і не бачили задоволення.  Нам цього мало, дуже велика потреба в похоті, людину природно робимо.  Катаємося на санчатах з гори швидко, але от ці саночки возити важко.  Добре все робити, але чоловіка народити за рахунком зайвого, на це у нас процвітає для цієї справи аборт.  Такий же самий, як і на землі, робиться сівба, закладається зернятко для обробітку багато зерна.  Гонимо умами із землі зиму.  А на землю пускаємо зброю.

 

10. Ми з вами, вчені, зробити розмах своєму новому ділу, закон людині конституцію.  У 1936 році 25 листопада українець Любченко по цій новій історії промову робив, що нам за радянської конституції набагато краще мирне господарство розвивати.  Зброя, військових з бюджету не зняли, а сильніше ввели.  Дали можливість не падати духом, озброюватися, і сильно.  До цьому не викинули охорону здоров'я, всю медицину і освіту, просвіту.  І так само не забули юстицію, сищика, і покараного чоловіка.                              

 

11. Багатством залишилася земля, повітря, вода, з чим ми живемо.  На сусіда не довірятися.  Всіх учених знаходили, їм давали все, лише б у нас робили те, що робили старі стародавні люди.  Я це все передбачав, своє писав.  Не в природі лазити, і шукати для людини життя, щоб себе оточити залежним багатством, і за рахунок цього жити.  Це все по-старому робилося за рахунок природи.  Людині треба був хліб, одяг і будівельний матеріал.  Тобто треба було те, що ми знайшли, на те саме натрапили.  

 

12. Війна з німцем не така, а більш розвинена, ніж була за нашу рібентропську торгівлю.  Ми не капіталісти, на нас віроломно і несподівано напав, і став громити.  Ми ж з самими капіталістами вникали, погодилися ворога лютого знищити.  Потсдамська угода – це гірше Керенського призову до перемоги. Я був за те, що нам не треба старе, залежне від когось, щоб нас примушували.  Де в цей час стояли вчені, і що вони зробили з фашизмом.  Це їхнє хороше.  Людей зовсім невинних послали в розвідку.

 

13. Так і те саме залежне природне багатство хорошого явища.  Як і зараз, робиться всіма погоня.  А от друга любимого, одного між нами, не зроблять в природі такого, хто зі своїм здоров'ям виступив і всім ученим сказав.  Що ви робите, і що ви по землі шукаєте?  Вам треба життя, а ви в цьому всьому знайшли смерть.  Своєю зброєю людина людину знімає з дороги.  І також природно нападає природа на тіло, і йому не дає життя, умертвляє.  Що по цій частині доброго зробили?  Як за багатство природне воювали, і будуть люди воювати.

 

14. У них гра азартна за столом.  Не вчать гравця, а вчать, як буде треба обіграти свого партнера.  У нього гроші свої придбані, а в мене свої.  Економіка будь-яка не лягає в кишеню і з мішка не сиплеться.  Її кують люди руками, ногами.  У природі ловлять, прив'язують, і для себе самі вбивають.  За це все, зроблене нами, ми довго не живемо.  Ми з вами люди залежного боку, хочемо хорошого і теплого. Боїмося залишатися, базу будуємо, хочемо комунізм людям залишити.  Нехай вони, як хочуть, малоосвічені, лише б я розпоряджався виробництвом і засобами.  Нехай мені буде гірше від цього.

 

15. Дорога одна веде від порогу до кладовища, умови одні.  Але от ми не знайшли таємницю, і не примусили її шукати там, де це треба, щоб жити, а не вмирати. Ця таємниця є не в природі, і не в техніці нашій, і не в зброї, а в людині.  Якщо розібратися гарненько, не природа повинна зберігати, а треба природу зберегти. Не треба в цій справі залежність, яка примушує робити будь-якого чоловіка, а він у необхідності робить.  Вважає, неможливо жити в незалежності.  Ми всі з вами не попрощалися зі своєю залежністю.  Як ми жили, так і будемо жити в природі за рахунок праці.  Горіли, і будемо горіти доти, поки ми всі не будемо братися за незалежність.               

 

16. Вона вирішує наперед у всьому, сказала і зробила, видно з усього цього.  Ми з вами люди все залежні.  Робимо те, що нам треба, лише б було нам добре, людям.  А природі від цього діла що доводиться?  Терпіти.  Тому ворог не пізнаний, і ніким він не попереджений.  Засобів немає.  Та й на кого будеш стріляти, якщо не знаємо чоловіка.  Чоловік з чоловіком поділився.  Один навчив сам себе в природі зберігати.  І вчить іншого, щоб він теж вчився, і також себе зберігав, і вченого під своїм крильцем.  А вчений вчить невченого.  Куди ти дивишся, у тебе люди не такі, як це треба.

 

17. Треба робити всім, що ми робимо.  Прийшла весна, за свою справу треба братися.  Землю треба робити грядкою.  Зерно садити, родити більше.  Хвалитися треба, що ми вміємо, і зробили самі.  А ось що треба, ми не бралися.  Смерть не шукали, і не хотіли з нею розмовляти.  А вона – природна сторона.  А в природі холод і погане на першому місці стоїть.  Тільки з ним розібратися, і робити те, що треба не для смерті, як ми з вами зробили.  Від цього не пішли, а по своїй дорозі наблизилися.  А я один чоловік у світі.  Прожив свій час, а потім собі відмовив.  Взяв і пішов не по їхній дорозі, обрав свою.

 

18. Треба було йти разом, я не хотів продовжувати з ними воювати з природою.  Вона наш по життю друг.  А всі її назвали «стара відьма».  А я у неї навчився незалежно жити.  Для мене не фронт, з ким доводиться воювати.  Це не моє прагнення таке, щоб жити за рахунок своїх зубів, яких не стало.  Треба цю звичку або розвиток призупинити.  Давайте всі свідомість введемо в життя свідомо, оголосимо себе не таким чоловіком. А зробимося рівними від старого до малого з найнижчою оплатою 30 карбованців.  А якщо мало, дамо, не одному, а всім.  Доводиться вірити практиці, вона себе вчить без природного продукту, який ми отримуємо через працю.

 

19. А якби ми спробували хоч один день залишитися без їжі, води, одягу та житлового дому.  Начебто наше не краса.  Це не що-небудь з цього поганого і холодного і голодного, яке для людини одне з усіх, краще не може бути.  Та здоров'я, тільки треба робити.  Наче ти не їв їжу весь час, це твоє в житті продовження.  А твоя їжа.  Якої-небудь їжі ти наїсися, а більше своє тіло заразиш хворобою, що й поведе ближче до смерті.  Я почав цю історію проводити з того часу, коли шапку зняв.  Вже я знав, і упевнено робив сам.  Я міг їсти, і міг зовсім не їсти.  Особливо взимку їсти не потрібно в природі.    

 

20. Цією свідомістю не одна тварина не пробувала таку історію випробувати свідомо. І холодно, і голод, а ти на погане не дивишся, а йдеш зі своїм усім до хорошого.  Я жодного дня, щоб у мене не було цієї думки, з якою мені довелося бути.  І я не обдумав свій час, в якому доводилося їсти, як я їв, і що мене примушувало.  Я сідав не один раз на день, і не на тому ж місці, а забути, не забував ні про одні свої сили.  Брав й інших таких людей, які ніколи у себе таку думку не тримали.  А хто цього б захотів, і навіщо?  Я сам не їв, і не прагнув такого робити.  А в житті все траплялося.

 

21. Я сів у КПЗ в Моздоку, в районі Кавказу.  Мене посадили, як диверсанта, в компанію Бухаріна і Зінов'єва.  А тоді що робилося з цією справою, не зрозумієш.  Бери з мене першого.  Я вже вдруге, це бувалий випадок.  Розповім, як я жінку позбавив від холоду.  Вона мерзла, їй треба було в літній час шуба, і та не допомагала.  Мерзла, і все.  Вона з радгоспу імені Балтійського флоту, Моздокского району.  Я їхав за домовленістю з нею.  Вона через чоловіка комуніста комбайнера змогла путівку придбати для того, щоб в Євпаторії їй допомогли.  А я її зустрів по проїзду поїзда Київ-Баку між Ясинуватою і Ростовом.  Моя це була практична робота, без чого однієї хвилини не залишався, щоб про це не думав.          

 

22. Нехай, по-вашому, це знахарство, або не наука, як ви всі думаєте.  Це не якесь чудо, а природне фізичне практичне явище.  Найголовніше, чисте повітря, вдих і видих, і прохання її Вчителя.  Вона мене просила.  Я вчу всіх хорошому здоров'ю.  Ця хвора, вона жива, і район буде знати, та і дирекція.  Повно, комбайнер живий, кому ця путівка виділялася.  І вони чекали мене, за домовленістю з хворою.  Вона мені на руки повинна дати зі своїх слів і практичного діла на ній.  Я до неї, як хворий, по всій зовнішності, вона була хвора.  Я перед нею вибачився, вона не відвернулася від мене, що я був у трусах, чистим тілом.  Я їй сказав: мила ти для мене жінка.

 

23. Вона мене слухала.  Я їй кажу, як чоловік, що не знає, та ще в такому фасонному одягу я був.  Вперше вона мене такого в трусах зустріла.  Але, якщо вона хворіє, не на користь, а на шкоду.  Так в народі прозвучали слова.  Голова болить, а її треба вдарити цеглою, щоб вона не боліла.  Так і цій жінці, якої я навіть не знав ім'я, і мені воно не потрібно зараз.  Мені треба живий факт, на цій людині я його зробив, він зі мною.  Я їй сказав.  Ти винувата, що на тебе ця хвороба напала.  Ніхто тебе не позбавить від цього, крім мене одного.  Я такий чоловік.

 

24. Їй правду кажу, хвалюся перед нею.  Вона мені повірила, погодилася з моєї правдою.  Я її переконав, що вона сама буде все робити в природі, і вона сама відновить себе через природу.  Повітря, а в ньому вода на тому місці, де буде робити вдих і видих.  Шуба знімиться, вона не буде потрібна через моє вчення.  Вона за це вчепилася, зробила, їй не треба була шуба.  Вона ж людина, і я не впав з неба.  За хороше вона хотіла обдарувати мене, я її це діло призупинив.  Я хотів, щоб вона взяла у дирекції довідку, від чого не відмовилася, дала своє слово.

 

25. У неї чоловік комбайнер комуніст, близький до дирекції.  Просить вона мене, щоб я до них в радгосп «Балтійський флот» в Моздок приїхав.  Раз я зробив хороше людині, то і мені буде добре.  Я дав свою обіцянку, приїду.  Коли, не сказав їй.  Вона поїхала здорова, шуба не потрібна їй.  А моє діло це не перше і не останнє.  Раз я не потребую одягу, мені не треба їжа, не стараюся попасти в дім житловий.  А для мене природа, а в ній повітря, вода і земля.

 

26. У ній можна вчитися, і можна навчитися для того, щоб знати, що буде треба робити, щоб не хворіти і не застуджуватися.  Я цього діла навчився, і обдарував сам себе природою.  Вона роль усьому мені допомагати і іншій людині.  Я і зараз заявляю, всім скажу свої слова, з якими хвалюся.  Кажу правду про самозбереження клітини.  У мене здорове загартоване серце.  А зі здоровим серцем  можна їхати в будь-який час і кожен раз.  Прийшов час, я надумав поїхати.  Їду в пальто осінньому, але роззутим.  Сорочка сіренька, брюки в смужку.

 

27. Чин чином.  А шевелюра була, примусила органи помилитися.  Вони мене взяли на вивчення в КПЗ, де було набито повно, і мене туди 151-го додали.  Я своїм вчинком примусив обох начальників міліції і НКВС.  Вони взялися за мене.  Я був у трусах.  Одяг кинули під ноги, з ним не стали нічого робити, потягнули по руках.  Я стою день, не приймаю ніякої їжі.  Старостою був Карамзін шпана.  Він сказав, щоб одяг був на місці біля моїх ніг.  І раптом я надумав свій одяг використовувати, зробитися, як й інші.

 

28. Порахував я, у цьому виграю.  Але мене примусила обстановка, що склалася, порозмовляти із затриманими.  А хто ж тут лежав біля моїх ніг, що стояли.  Мало того, що я не лягаю.  Я стою без свого одягу, котрий по команді був принесений, і збережене все покладено.  Думають, один день не покладуть, другий день.  Нічого не говорять.  А їжі мені не показуй, я до цього приготовлений.  А у самого всі почуття прокладені, адже такт життєвий у себе, я його маю козирний.

 

29. Де я в той час не був, і чого я тільки не думав.  А у самого велика віра в сили свої.  Особливо я надіявся на природу, на дні, що йдуть.  У них сили всі природні, незалежні ні від кого ніяк.  А чекав, прийде мій день, вибачиться.  А зараз я у кожного, що тут сидів, заочно риюся в голові в мозку, про це ніхто нічого не знає.  А хто може знати.  У кожної чоловіка своя думка дочекатися, коли його назвуть на прізвище.  Він уже готовий, як тут, виходити.         

 

30. Але його тримали, так само займалися, як зі мною.  Кому я був потрібен?  Я не місцевий, з Ростовської області, місто Красний Сулін, жив по вулиці Леніна, 80. Люди всі були, і я людина, не з неба впав.  Набридло стояти мовчки, примусив одяг мій все розповісти цим людям.  Як в стінку горохом, так і мої були слова їм.  Я коли не їв, не розмовляв, то у них була якась добродушність, з яким я брався і доводив.  Я їм одну-єдину свою правду малював про все між ними.  Хотів, щоб ухопилися.  Я був у світі напівмертвих людей, тих, які боялися одного розстрілу за свою зраду радянської влади.

 

31. Серед них був голова виконкому, секретарі партії, комуністи, агрономи, голови колгоспів, заготівельної системи, директора МТС.  І сиділи між ними злодюжки, та релігійні люди, що заблудилися.  Словом, я один між ними такий, з ким начальство рахувалося.  Я день стою.  Коли їм, а коли і не їм.  Вечір на колеса – я в ліжку сплю.  Мені на це амністія була.  А от людей розділили, їхню таку цінність між комуністами і простими людьми.  Я всіх по кісточках перечитав.  Добре жилося тому, у кого була передача.  А у мене ніякої.  Їли все наявне колгоспом.

 

32. Знали всі своїх, але чужі здалеку дивилися.  Я тільки не мовчав, їм сказав на їх вільну команду, як їм доводилося влаштовувати свою нараду.  Нічний час, як вони кидали все, і їхали на полювання.  На волі їхнє було право.  Лише б хотів, їм недовго команду подати.  Збоку на столі телефонна трубка, такий автомат.  Тільки підняв, візьмеш до вуха, представиш комутатор – вже біля телефону слухає дівчина.  Каже голова райвиконкому – дівчина такій людині всі свої послуги, вона рада прислужитися.  А голові треба шофер їхати туди, куди наказали.

 

33. Хлопці свої, разом творили ці чудеса.  Били дрохв, їх називали.  А зайцю спокою не давали.  Озимі хліба зелено себе показували, як килим.  А ми автомашиною туди на рівнину.  Світло вдалину прокладуть, видимість краще, ніж вдень.  І ми виявимо сіренького куцого зайця, це здобуток наш, ми його не упустимо з очей.  Не доженемо, руками не візьмемо – націлимося вб’ємо.  А між нами один не такий, як вони.  Такі собі хлопці тримали довіру від народу.  Що хотіли, те й робили в своєму районі.  А я не доїхав до свого вказаного місця.

 

34. Мій шлях, загородили дорогу люди.  Це що я хотів своє хороше ввести в народі в природі.  Якби ми з вами навчилися це робити.  Хіба погано нам було б, якби чоловік наш між нами в природі зміг добитися такої якості.  А вона є, ми з вами не знаємо її і не хочемо вірити.  Це ж було в 1937 році, я і тоді ці сили мав.  Мене природа зберігала.  Я з такою думкою не переставав і думати, і робити.  Коли я не їв, мене всі жаліли і запрошували до себе за стіл, я не сідав.  А коли привів себе в порядок, одягнувся, на мені людська форма.  Красою хвалився між ними.

 

35. Я до них зі своєю жадібністю, яку розвинув у цій справі сам.  І хочу, щоб вони своїм достатком підтримали.  А у них змінилася до мене їхня жалість.  Я для них був не свій.  Вони –  не я, а не я – вони.  Їх надвір при 17 градусів у трусах нікого не виводили.  А мене для якої мети виводили?  Самі начальники з колодязя воду тягали, і на голову лили.  Волосся замерзло, а тіло парило парою.  Де сили бралися?  Я не міг і тоді з цією справою розібратися, що за така справа була на мені і також на іншому.  Секретар комуністичної партії з району одного Кононов їв добре і багато, у нього живіт часто турбував.  Він виклав своє бажання перевірити сили мої на собі.

 

36. Ось це вже моє діло.  Я повинен цьому ображеному природою чоловікові, хто з проханням звернувся до мене.  Він хоче узнати на мені мою правду, чи зможу я йому допомогти, щоб у нього живіт не болів.  Медицина не в силах.  Я йому пообіцяв зробити на ньому цю свою практику, котрій повірив він.  Так, слухаючи, я йому кажу.  У природі дві сторони: хороша і погана.  До чого ти дотримуєшся?  Мені каже    секретар: «Як і всі, до хорошого».  Значить, будеш хворіти доти.  Я йому розповідаю про погану сторону, а її треба випробувати.  Бачив мене, коли не їв і не одягався, і не спав.  Як думаєш, мені було добре?  Він погодився зі мною, що мені було погано.

 

37. Але зате мені буде зараз добре.  Моя правда переможе.  Не я тобі буду допомагати, а ти сам собі.  Моя справа одна перед тобою.  Ти чоловік дефектний, у тебе нестаток твоя хвороба.  Ти її сам робиш, а от скасувати не в силах.  Я йому кажу.  Я тільки це зроблю, у мене на це сили є. Його примушую всередину дивитися своєю думкою уважно, невідривно в саму біль, і зосередитися добре туди.  А потім повітря тягни туди.  У повітрі є в будь-якому місці будь-які мінерали, такі корисні речовини, які це діло розтинають.  Секретарю дійшло, він зрозумів, що в цій справі енна правда.

 

38. За неї вхопився.  І те, чого я його вчив, він сам став робити.  А у нього вийшло вдало, добре.  Я йому ввів свідому голодовку.  Тобто його попросив, щоб він мої слова в цьому підтримав.  А коли він мою ідею підтримав, у нього вийшла користь.  Секретар отримав покращення.  Це мене тоді тримала КПЗ, що вона не творила наді мною.  Я в ній був три місяці, як один день.  Дочекався небувалого дня, мені передача кимось, хтось передав.  Я думаю, що за політика така.  Але щоб з будинку, це не було слушно.  А думати доводилося.  Коли треба було садити, не саджали.  А коли треба хвалити, взялися заважати.                               

 

39. Це все придбано мною в природі, в умовах на землі, у повітрі й у воді.  А зараз, де я не був, але про це забути не можу.  У голові база створилася.  Підтримали, дізналися, хто я є.  Начальник викликав, вибачився переді мною, сказав: «Буває, і ми помиляємося».  Дав мені волю.  Звідки йшов, і куди їхав, ворота розчинилися.  Я і пурхнув по своїх слідах.  Там, де я думав ступити, я на це місце ногу свою поставив.  І хотів своє не упустити, а іншому не перешкодити.  Я і зараз.  Хто за що, а я за своїм писанням, за своєю працею зустрів день весняної пори.  За хвіст тримаю.  А час такий не стоїть на місці, а рухається, швидко йде з сонцем і без сонечка.

 

40. А дні йдуть, а приходять інші небувалі дні.  З чистеньким снігом, м'яким, білим, але зате холодним, не таким, як це літо.  Я радий був, щоб по цьому сніжку закінчилися ці весняні дні, що прийшли.  Таких більше не буде, ми їх не побачимо, і не зможемо.  Так свідомо терпів це не один день такий, і не один такий час.  Він з осені починався, і робилося справжньою зимою.  До чого люди всієї землі не вчилися, щоб навчитися розбиратися з усіма історичними справами.  Нас природа так не народжувала, щоб людина від людини йшла через індивідуальне вчення.

 

41. Людина вчиться не для того, щоб за хорошим гнатися, однобоко жити, і самому від інших своїх товаришів.  Я живу для того, щоб було добре йому.  Цього жодний чоловік у своєму житті не робив.  Його розумним народили, дурнем він жив, навчався в будь-якій справі.  І міг помилитися, і на віки віків загинути за те, що він не хотів жити погано.  У нього всі сили вели до того, щоб бути в природі.  Те зробила в житті, чого хотіла, те ввела.  Посадила на землю клітину, і дала право своє сваволити.  Це перший чоловік у житті.

 

42. Він не вмів жити.  Його примусив час, що прийшов.  У нього розвивалася своя потреба, виробилося таке бажання.  Про нього ми з вами залишимо розмовляти.  Ми не знаємо, хто чоловіка, і якого посадив, і для чого йому таке право давав самому захоплювати, називати своїм іменем.  Чужого не було, і свого теж не було.  По чому повітря носилося, від краю до краю берега, води з морів не випускалися.

 

43. До цього ми не мали ... ні сонечка.  Кому воно було потрібне, якщо на землі розум людини, думки не розвивалися.  А все це наробила клітина.  Перед нею було дві дороги.  Одна мала свою сторону, інша свою.  Хто ж був цьому ініціатор зберігати ці народжені якості.  Можна було залишатися при своїй думці.  Вона не вимагала хорошого.  Це все наробив чоловік, і той чоловік, хто тоді був сильний все зробити.    

 

44. Він любив те й інше.  У нього мануфактури не було, продовольчої бази не було, будівельний матеріал зовсім не був потрібен.  Чоловік був друг природи, найближчий до повітря, води, землі.  Треба було не думати про іншого чоловіка.  А перший ступав по землі, і він побачив сонечко.  Він розділив природу, день ввів і ніч.  Та й кому це було потрібно, і навіщо, якщо не було цього чоловіка.

 

45. Йому допомагали друзі: повітря, вода і земля.  У них чоловік примусив по природі шукати життя.  Зустрівся з нею, і розвинув на землі своїм ділом, від якого треба відмовитися, як собі відмовляю я.  Ви всі свою дорогу залежну маєте, а я свою дорогу здобув між усіма вами в природі.  Не таку, нову, зовсім незалежну.  Вам треба дім – ви його будуєте.  Вам треба одяг – ви його шиєте.  Треба їжа – ви її куховарите.  Вашою працею, руками, ногами.

 

46. А головою думаєте.  Ніхто це від вас не відбере.  Робіть, ви ж цього всього господарі.  Живіть, просувайте, для вас все.  І танцюєте, і співаєте.  У вас є все хороше і тепле.  А моє погане і холодне від мене не відбирайте.  Я ці якості сам знайшов, або обгородив себе.  Сам живу, не заважайте мені.  Моя любов, у цьому моє бажання.  Я люблю природу, а ви ні.  Любов не та, якою ми, двоє, один одного за щось полюбили, і в цьому сім'ю створили.  І за це життя своє втратили, нас ця любов у землю закопала.

 

47. Ми неправильно любов у себе стали мати.  Хороше й тепле любимо, горнимося до цього, щоб жити багато самому собою.  На інших бідних не дивитися.  «А навіщо вони для мене,  живу добре, у мене є все, а в тебе немає нічого, ти жити не вмієш».  Моя в цій справі така гордість.  Я в своєму житті нічого не потребую, живу поки сам, люблю своє.  А на чуже, що краще, поглядаю привласнити до свого імені.  Любов у кожної людини – думати про хороше і тепле.  Все життя побудовано, з холоду воно починається.  Для холоду не те в житті потрібно.  Вже любові такої, яку ти мав при сонечку, немає її такої, як вона була.   

 

48. Чоловік до тепла йшов, чистим енергійним тілом засмагав, апетит свій у цій справі розвивав.  І хотів, щоб він був завжди не таким, а додавався.  Є, що їсти, із-за фізичного труда, який робиться нами важко.  Але більше немає таких доріг у житті, щоб залишатися без праці.  Такий заклад, предки це все нам залишили.  У них сміливості не знайшлося, щоб іншим чим-небудь зайнятися, а не тим, що ми з вами зробили.  Всі по одній дорозі крокуємо, нас примушує природа.  Якби ми не боялися часу, ми б і не озброювалися, і не робили для себе захисний одяг.  Нас усіх зима жене в хату.  Ми там робимо все, що хочемо.

 

49. Народжується в цьому ділі чоловік живого, такого енергійного, як огірок.  Він від матері відривається, і починає криком кричати.  А у матері традиція материнська.  Вона його народила через батька.  Якого?  Це таємниця людського життя.  А факт живий у природі вийшов.  Я не буду про той початок перший описувати, як це було тоді, коли не було, з чого готувати весь убір для немовляти.  А про дане вміння рідних, вони у предків всі навчилися не по 17 дітей у своєму житті народжувати, і над ними бути матір'ю.  Всі ми слухалися.  В одну купу все, що було потрібно в житті, волокли.  Кожен собі, у людей тоді не було.  Родини були великі, ватажки були розумні старі люди.  Свій вік він прожив на землі, а розум був.

 

50. Техніка, вчені озброєні люди зі зброєю в руках.  Якщо він зробить помилку на людині, вони знайдуть своє виправдання.  Людина природно гине в будь-якому ділі, у будь-якій історії життя. Але щоб ми з вами не знали про своє призначене діло, що ми його робимо для своєї шкоди.  Ми народжуємо людину.  Тільки насіннячко посадили в матку, сприйняла своїм ділом, чоловіка примусило коробити.  Більшість нудить, або викликає потребу кислого або гіркого.  Це переробка природою дається, значить, що в тобі, в такому тілі зародилося інше тіло зі своїм мислячим шляхом.                      

 

51. Цей ще не жив, буде народжуватися в природі тілом материнським з повітрям і водою.  А земля буде приймати, як новонародженого, до себе на ноги.  Але ми цих сил чоловікові не ввели, а стали  його жаліти своїм умінням.  Начебто ми це самі захотіли і зробили, у нас вийшло це.  По теперішньому ділу, як ми з вами стали заводити свою індивідуальну любов.  Ми добре знаємо, що ми з тобою зійшлися не для того, щоб нічого не вийшло.  А що буде нападати погане, ми його вмінням уникаємо.

 

52. Особливо про зайвого чоловіка, якого робимо ми для життя.  А ми ж, батьки і матері, повинні бачити, вперед і назад дивитися, поганого уникнути.  На це у нас вміння, зброя, фронт.  Не рахуємося з життям.  Піду на смерть, а це зроблю.  Щоб чоловік погодився з природою, і її вважав матір'ю своєї.  І просив, як матір, так став просити природу.  Я, Іванов, не хотів бачити того, чого бачать в природі всі люди своїм бажанням.  Я тут чоловік такий, як усі люди, але не з таким наміром.  Привезли конвой.  30 градусів морозу, холодно, зима.

 

53. Все літо готувався, і робив те, що треба нам усім давно почати робити.  А ми ділу Іванова противимося, відвертаємося, не хочемо по його такій колючій холодній дорозі слідом крокувати.  Ми його не визнаємо за повноцінність у житті.  Він хвора людина, хіба можна з ним погодитися.  Надвір до нас прийшла зима 1965 року.  Останній місяць осені листопада  притягнув сніг і мороз за собою.  Ми всі його зустрічаємо по людському, на себе одяг одягаємо який-небудь теплий та хороший.  Якщо немає хорошого, ми одягаємо порваний поганий.  І хвалимось, що ми живемо добре.

 

54. У одного є, а в іншого немає.  Що можна буде зробити в природі між нами, такими безсилими людьми, що борються, хто не хоче жити погано.  Я цю доріжку знайшов, цією якістю оточив себе, зробився незалежним чоловіком.  Всі за те, щоб природа змінилася, і стала робити на нашій землі те, що ми з вами продумали та приготувалися.  Всю зиму робили, і чекаємо зараз цього весняного дня, і цю теплу атмосферу, яка котиться з колії.  У житті сніг водою від сонечка робиться, і з землі швидко біжить.

 

55. А ми дивимося, бачимо своїми ясними очима, як наша оранка земляна сохне.  Ми не зіваємо.  Це кипуче один раз в році.  А цей рік в житті один раз буває.  Так і наше життя живе, зроблене технічно знанням, залежне в природі.  Пожити один час, та це діло робити, і в ньому помилитися.  Але це все, зроблене нами усіма, ми не забуваємо.  Заради цього хочемо більше зробити, і більше мати, щоб матеріальність зросла.  І ми нею будемо користуватися так, як ми і раніше їли, одягалися, і в домі жили.  І зараз ми не змінили свій потік, і не хочемо цю залежність залишити позаду.

 

56. А взятися за незалежність, яку не пробував ніхто.  Ми не любимо, вона холодна і погана сторона, чому ми всі не довіряємо.  Кажемо: ця сторона для нас неприйнятна.  Ми так себе не вчили.  Як довелося з цим ділом розбиратися.  Наші всі люди такі, яких навчила обстановка, вони роблять. Вже давно, давно з цим ділом треба всім погодитися, і визнати дорогу Іванова.  Вона така ж сама дорога.  Без жодних зусиль нічого не робиться.  Тільки різниця одна – у всьому труд не такий, як першою системою розвинений.

 

57. У першій стороні, залежній, яка себе навчила шаблонно жити недобре, тобто важко.  Як ви думаєте, ви ж є люди. Народилися в природі на цій землі.  Не навчилися жити, а навчилися вмирати.  Яка перед нами всіма така мета, а вона нами продовжується.  Ми з вами на сьогодні живемо на землі.  Але щоб навчили себе розпізнавати в природі свого внутрішнього і зовнішнього ворога.  Ми ж з вами всі добре знаємо, що ворог наш сильний і прогресуючий.

 

58. Ми з вами для цієї справи ніде нічого такого не зробили.  Як були людьми, так ми і залишилися ними, хто у нас ззаду волочиться зі своїм відставанням.  Це ж наше, нами народжене дитя.  Йому в голову не входить те знання, яке потрібно нам, як вченим, підказати без усякого такого.  А ми з вами самі не знаємо, що ж буде завтра з тобою.  А чого ж ти збоку вміле і розумне дитя кидаєш позаду, поспішаєш захопити чемпіонство.  А чому ж ти не допоміг йому, щоб він не зробився таким, як зробився чорного племені хлопчик, якому не давали права вчитися, і бути між нами розуміючою особою.

 

59. Він не пішов зі своїм знанням місце займати, як у нас робиться.  Лише б я вчився добре, або я жив добре, а ти сам із цього всього викручуйся.  У тебе є руки, ноги і голова, як у всіх відстаючих хлопців.  А їх чимало є на білому світі.  Вони живуть не так, як видатний чоловік вчений, який багато знає в цій частині.  Психолог знає, вивчає, розуміє, шукає.  Але от причини в цьому ділі і раніше, і зараз ніяк не знайдуть.  Як біг, і зараз біжить зі своїм умінням, він через це не зупиниться.

 

60. Як робилося будь-яким чоловіком, так і буде робитися між нами усіма, чемпіонами, або ж вченими.  Ми з вами до самого відстаючого хлопчика прийшли, вибачилися перед ним, ввічливо запитали?  У нього є душа і серце для того, щоб вчитися і добре жити, як наш учений.  Він багато знає, особливо хімію, вона в моді.  Економіку на ноги ставить.  І за рахунок її не всім добре і тепло жити.  Хіба вчені не знають, куди їхній розвиток веде.  Чи вони не бачать природу, що вона має дорогу одну хорошу, і дорога є погана.  Ніхто не хоче бути не чемпіоном і не вченим.  Всі люди поспішають захопити місце своє.

 

61. І на цей рік поїхати відпочити на південь на Чорне море, в Сочі, в Ялту, та на будь-які створені пляжі.  Ви запитали цього хлопчика, що він хоче?  Він тільки народився, не зумів очима проглянути, як його оточила вся зроблена нами атмосфера, в якій він народився і закричав.  Чому ми самі не знаємо і не вивчали, чого він закричав?  Ми з вами не знаємо, хто з цією справою  буде розбиратися.  Якщо я говорю про цю справу, як уболівальник.  Починаю шукати найпершу причину.  Вона ж як, і навіщо народжена.  І чому зроблена такою, як вона себе привела напівмертвим чоловіком.  Якщо всі тварини розвинені так, як не хотіла у себе бачити природа.

 

62. Вона людині не підказувала, щоб батьки цієї дитини боялися, і повернули самі по цій дорозі.  Вони за це взялися, і зробилася в природі незалежними.  Хто хлопчикові допоміг, що його тіло вилізло вгору, тобто на своє місце, де його доводилося виявити на своїх ногах.  Що за така плазуюча тварина, така ніжна, що їй треба була не одна річ, в якій він опинився.  Його в цьому предки по своєму розвитку навчили боятися в природі часу, що по землі проходить.  Він примусив на голову надіти шапку, він примусив шити чоботи, сорочку, брюки і піджак.

 

63. Цьому початку кінця не видно із-за нашого хорошого багатства.  Воно нас веде, щоб ми з вами не сиділи на місці, і не спали, як ми спимо.  Треба раніше вставати, пізніше лягати – така наша людська мета.  Ми з вами для цього народилися, щоб цей весь одяг робити руками, а головою думати.  Як ось наш чистого тіла хлопчик оточив сам себе залежністю, яка не шкодує, а примушує ногами ходити не роззутими, взутими, одягненим, у шапці.  На кого не було схоже.  Чучельне і ватяне діло.  Тому ми погане робимо, і за це всі отримуємо погане.  Ми всі живемо добре.  А от я живу погано і холодно, і в голоді.  Але зате не застуджуюся і не хворію.

 

64. Хочу, щоб усі зробилися такими, як я.  Але ніхто не бажає.  Я і не хочу, щоб інші бралися.  А неминуче від цього вмирати не буде.  Жити треба, а ми не навчилися.  Всі зараз зосередилися зі своєю думкою.  Вони тільки й думають, як би скоріше прогнати цю зимову, таку сніжну  і холодну пору.  А собі мати час теплий весняний для того, щоб у ньому почати підготовчу роботу.  З такою технікою накинутися для того, щоб скоріше впоратися з цією землею.  Зробити з неї грядку, і посадити в землю зерно.  Із цією справою ми справляємося швидко, діло за самою природою, вона допомагає своїми хорошими кліматичними і небувало новими днями.

 

65. Якщо нам природа – на нашу розвинену хворобу, ми жити зовсім перестанемо.  Природа через живу якість нам дає час пожити, та так важко.  А своє не кидає робити, у неї колесо крутиться.  Свій день не забуває підіслати, поступово кожного чоловіка, як пана, зі свого місця прибрати.  Вона не рахується ні з якою особливістю, не допомагає.  Весь рік безперервно думають про одне, як би отримати від цього шматка землі більше зерна, тобто того, чого треба.  Люди навчилися від землі отримувати всілякі матеріальності, які необхідно треба для того, щоб день свій, якого доводилося чекати, один час дочекатися.  А він прийшов зі своєю якістю, які треба було мати, і з ними приготуватися, і щось зробити.

 

66. Які б люди не були, їм доводилося діло своє робити, яке б воно не було перед ними.  Вони в ньому помилилися, і на віки віків поклала в могилу.  Їх усіх умови залежні примусили.  Вони не робили те, що їх у цьому спасло.  Вони всі зі своїми тілами лізли на рожен.  Так вони хотіли землю зорати.  І з нею попрацювати так, як чоловік сам себе примусив у цьому ділі.  Свій фізичний труд майже не кладе, а все робить сама машина.  Природа не машина, дає свій такий урожай.  Це чоловік навчився за рахунок природи звільнитися.  Сам себе в цій справі береже, а з природи зробив зброю те, що йому треба.  Людина без цього не залишається, а все продумує.  І все робить, щоб було добре і тепло.  Це все робиться людиною.

 

67. А від поганого і холодного йде.  За багато часу шиє шубу, заготовлює продукт.  Він у цьому програє, і за те, що озброюється проти природи.  І за те, що він жене із землі сніг, зиму.  А раз чоловік не бажає, у нього вже до цього немає любові.  А раз людина не любить найголовніше, що в житті починається, і цим же самим кінчається в житті один раз.   Я один цього не побоявся, проявив всю свою в цій справі любов.  Все своє бажання представив, ніколи ніким не робилося, що я в природі зробив сам собі.  І вчу іншого, кажу. Якщо ми, всі люди, свідомо це все холодне і погане візьмемо і станемо робити, ми через це все доб'ємося того, чого ми в житті своєму не отримували.

 

68. Ми від природи отримаємо те, що випросимо.  Природа на наше прохання буде відзиватися.  І нам створить те, що ми весь час хотіли.  Ми з вами не хотіли помирати, але безсилі в цьому залишатися за нашу війну, за нашу боротьбу.  І за наш каприз, нелюбов до природи.  Вона нам за це все не давала спокою, всіх людей за це клала в ліжко, і тримала, тобто мучила до самої смерті.  Ми вмирали без своїх сил.  А зараз у нас між нами такими людьми в залежній від природи системі чоловік, народжений природою, навчений загартуванням-тренуванням від холоду та спеки.

 

69. Він це упізнав, як друга свого, у нього вчився.  Навчився хорошому, як ці якості сприймати.  Як сприймаю я особисто?  Ходжу без усякої краси, природний, і незахищений.  Бідніше від мене, і гірше за мене ніхто в природі не живе.  І не думає ніхто, як думаю я.  Це моє свідоме діло.  Треба буде в природі пожити дурнем, та зробити, як нерозуміючий чоловік те, що роблять у природі всі.  Вони роблять, хороше створюють собі особисто.  Вони не хочуть, щоб природа свій час на землі лежала.

 

70. А на їхнє все бажання не дивиться вона, свої сили тримає в будь-якій стихії.  Вона якщо хоче для страху у нас в цій атмосфері народити крокодила, у неї це знайдеться.  Це всесвіт, в чому ми дуже і дуже багато не знаємо.  Для нас усіх рік наш всі свої здібності з собою приносить.  Поки так робиться в наших попередніх днях.  У них є багато хорошого.  Але й багато такого, що може довіритися своїми силами, і введе їх у життя.  Особливо я маю для цього не думку одну.

 

71. Вже є саме природне діло.  Для чого я ці сили набираю, або навіщо вони в мене такими робляться?  Якщо всі як один одягаються, своєю формою хваляться.  А потім такий час для цієї краси приходить, гниль, цей одяг зникає, і йде в область переказу.  Ми в ній робимося не енергійні, як були діти.  Колись лякалися цього життя.  А зараз бачиш, а сказати не зможеш про наступаючу свою старість або хворобу. У кожної чоловіка, залежного в природі, серце непридатне в житті за його одну витівку, яка робиться ним у природі.

 

72. Вона не хоче, щоб люди це робили.  З їхнього діла може в будь-який час зробитися над будь-якою людиною велика помилка.  Ворог поки не пізнаний, і ніхто не знає його, яким він до нас і де, як прийде.  Ми ж у природі робимо, щоб він прийшов.  І за наше все нехороше, нами зроблене, засудить. Ми ж не любимо найбіднішого, незнаючого трудівника.  А у нього ж серце таке ж саме, б'ється: тук, тук.  А душа яка?  Така.  Ми з ним у природі поділилися через наше з вами знання.

 

73. Ми люди все високого знання.  А що він знає?  Да нічого.  Він вічний у нас працівник.  Ми йому без диплома нічого не довіримо.  Наше діло – це наш теоретичний диплом, за що людина своє життя кладе в труну.  Але нехай вже можна сказати про працівника, хто важко живе.  Він, бідолаха, безслідно гине.  Про нього забули всі, що він у нашому селі був без землі.  А сім'ю народів для показання всім.  Ось хто був сильний, його прізвище Волков.  Руський чоловік, такий же, як я був практик.  Зі мною працював, точив вугілля.  Сам помер, а мене залишив воювати з ученим народом.                                                                              

 

74. Їм треба сказати про їхню таку бідність, в якій вони опинилися.  Йому якщо повітря не дасть своїх сил для того, щоб у нього легені працювали, він же зараз без кисню гине.  Серце не задоволене, щоб працювати, а мозок у цей час припиняє мислити.  І ось ваші всі гроші, які ви б отримували, а вас природа вбила за вашу нелюбов до бідної людини.  Ми з вами багато робимо шкідливого для самих себе.  Думаємо сильно, а у нас не виходить.  Всьому діло – наша природа, яку хочемо ми з колії прогнати.  Лежить на землі старий сніг, набридло топтати своїми чоботами.

 

75. А новий лягає востаннє.  Йому не втриматися так саме, як не втримається будь-який чоловік у своєму залежному житті.  Він не господар у житті, а слуга.  Йому годи, годи, а то він і стане лаятися, у що завгодно.  У нього це є.  Він може психувати, нервувати.  Це вже хвороба, не любов, а каприз.  А йому дай весну скоріше, він її чекає.  Я перебігаю на іншу вулицю, на іншу дорогу, а собачка вхопила мою праву руку, один раз і другий.  Я ледве відбився шубою.  Це, що вони думають і хочуть.  У них великі сили спрямовані для того, щоб дочекатися, і своє це задовольнити.  Так воно робилося і робиться.

 

76. Він близький до цього всього постільки, оскільки він не зовсім задоволений.  Йому, як господарству розвиненого типу, мало росте.  На весь час все одно не вистачає, все одно буде потрібно цю систему продовжувати щодня щороку.  Перед будь-якою людиною стоїть питання на це вчитися, і знати всю природу.  І до неї зі своїм умінням готуватися і в сільському господарстві, і в промисловості.  Вона людину примусила в цій справі не спати, і не прозівати час, поспішати треба.  І на виробництво бігти, і треба сонце.  Не треба чекати.  У селянстві є такі сказані слова: хто рано встає, тому Бог дає.  Як ви думаєте, я зі своєю ідеєю сплю.  На ваш розсуд, або суворий час, холодне, погане для нас усіх, убоюсь?  Ні.  Я народжений до правди.  Не хочу сам себе примушувати так, як ви всі себе примушуєте.

 

77. Поля від снігу розкриваєте.  І хочете на них все літо, всі теплі дні використовувати себе в труді, та ще якому важкому.  І хочеться швидше зробити, і щоб було не мало, а багато.  Цього хоче сам для себе чоловік.  У нього одна думка перед собою – це все зроблене треба продовжувати.  До якого часу?  Про це жодна людина не знає.  А навіщо йому це потрібно з ним розбиратися, якщо природа над усім хазяйнує.  У неї на все є сили, на все є і воля.  Ти був коли-небудь картяр, у цьому всьому уболівальник.  Навіщо ти сідаєш у карти грати, і свого друга, такого вболівальника, хочеш обіграти?  Це твоя така непогана для себе думку.  А у нього яка є?  Теж він має таку велику думка.  А хто опиниться у перемозі.  Знає людина своє щастя, яке дається кимось.  А було в житті таке, щоб ти сідав грати, і обов'язково для задоволення свого партнера.

 

78. Для того щоб гроші не виграти, а їх свідомо гравцеві програти, а здоров'я своє придбати.  Щоб воно таким не було, і не буде.  Це тільки для цього діла робив Іванов удвох з Мойсеєм.  Він завжди з ним на цю тему грав, завжди з думкою: якщо я програю, то моя справа виграє.  Я задовольняв хворого чоловіка, щоб він не був ображеним у своєму азарті.  А от у моєму ділі, я завжди до нього приходив  і йшов при будь-яких обставинах погоди в будь-який час року, дня.  Але у самого не було такої думки, щоб збирати гроші, тобто робитися такою людиною, як були всі.  Їм лише б Іванова обіграти.  У нього грошей вистачає.  Народ ви не обіграєте.  У нього люди, вони за це все отримують від Іванова своє здоров'я.  У Іванова серце небувале, молоде загартоване,  серце зі своїми силами.  Він не образиться, і не скаже своєму чоловікові погане.  А завжди у нього в душі був і є Мойсей, він лише допомагав Іванову практикуватися.                    

 

79. Тобто робитися ділком у житті через свідомий людський програш. Гроші давалися людьми, а це задовольнялося хворим. Ніхто цього права у мене не відбере. Як було моє здоров'я, так воно і буде завжди. Я ці дари отримував для хворого. Ніхто не має права сказати, чому я граю і програю завжди. Це теж моя хвороба. А здоров'я, яке на інших виграю, треба мати, ці якості завоювати. Я ж жив гірше від усіх, і біднішого від мене не було. Я не працював ніде, не крав, і не просив ні в кого. Мене вчені визнали психічно ненормальним. Я по ненормальному і робив. У мене такі до іншої людини зароджені сили. Розум мій розвинений, вся воля фізична природою. Причому тут хтось, якщо моя думка одна – зробити чоловікові ображеному, хворому, забутому всіма. Особливо була забута своєю хворобою Марія Володимирівна Помазан з хутору Шевченкова, Дніпропетровської області, Василевський район.

 

80. Де я в житті своєму не був би, якби не її 20-річна хвороба. Вона ж мучилася, у неї була біль жахлива, вона не могла з боку на бік. До неї доторкнутися не можна було. Вона не знаходила місця свого вдень і вночі. Я її не знав, вона мою адресу узнала. У листі пише, просить своїм невгамовним проханням, називає Учитель. Приїжджай і дай мені своє здоров'я. А я його вже мав на собі, зиму і літо всім показую. Ви люди всі не загартовані, а я загартувався в тренуванні. Себе навчив, як буде треба не застуджуватись, не хворіти. Це мені добре, а іншому теж треба. Він пропав, захворів, виявив бажання повчитися. Що я повинен мовчати.

 

81. Якщо мені в цьому ділі добре, я повинен йому розповісти про все своє наявне. Як ви вважаєте цю Марію. Вона доярка була перша. Танцювала, співала пісні, дівчина з дівчат. Вона ж людина, як і всі люди. Зустрічається зі своїм ворогом хворобою, і похворіє, а потім помре. А Марія зустрілася з таким суворим ворогом, не вмирає, і немає ніякого життя. А хвороба продовжується, і робиться гірше, у купу її згортає. За що, про що? І вчені не прийдуть до своїх висновків. А висновки такі, як ніколи безсилі, не допомагає. Вчені, лікарі, вся наша медицина, вона Марії не відмовлялася допомагати, бралася. Але щоб були якісь успіхи, їх вона не отримувала. Де тільки вона не була, і не лежала зі своїм захворюванням, ніхто нічого не зробив. Каже своїми словами Марія нам усім, щоб ми знали про цю справу. Завтра ти захворієш, може бути гірша хвороба. І будеш також розвідкою шукати, щоб цього позбутися.

 

82. Щоб отримати для себе допомогу, ніхто ніде не отримає. Немає у нас людей заслужених, щоб він був такий, як до мене приїхав Учитель. Мені мій брат привіз, він їздив у Жданов. А Учитель їхав в одних трусах взимку. Розповідав про самого себе, що мені довелося зустрітися з цими силами. Хто мені їх передав? Найменший хлопчик, той, якого мати народила. А от не навчилася йому допомагати, щоб він так сильно не кричав. Ніхто йому не допоміг. А Учитель взяв його на руки – він замовчав, ворог убитий. І давав усім свою адресу. Каже Марія. А мій брат взяв і привіз, мені дав його. Я почала Вчителю листи писати. Та заради Господа просити, щоб він приїхав. Він відгукнувся, і дав слово своє: приїду, чекай. Ти не одна така, дочекайся свого дня. Мовляв, дав слово, приїду. Коли? Точно не сказав. А я така хвора. Хоч би зараз, лише б тільки мені одужати.

 

83. Моє у мене одне таке життя. Радісна думка мене примусила чекати. І я не чекала, а писала, і все просила та просила. А він не їде і не їде, це його було діло. Я не змогла його примусити. А от моя просьба упросила. Надіслав Учитель на мої листи відповідь, щоб я його приїзду чекала. Я їду, пообіцяв приїхати. Не я одна така була хвора, до мене приєдналися ще інші хворі з іншим захворюванням. Дізналися, і до мене всі, до моєї української хати. Чекають якогось Учителя, який взимку ходить по снігу роззутим, без усякого одягу. Ти йому будеш вірити, як небувалому такому чоловікові.

 

84. Хоча він не падав з неба, а народився таким, як і всі люди, живим енергійним. Але їхнє життя залежне привело до безсилля. Чоловік не хотів по землі, та ще по снігу, та по холоду і морозу ходити своєї босою ногою. У природі є все на це діло будь-якій людині зробитися і бути таким, як я. Іванов – уболівальник таких людей, як була Марія. Якби я цього не знав, або не міг від такого захворювання допомагати, я б не ходив, і не мучив сам себе в таких умовах. Я щодня не пропускаю, щоб від цього часу піти. Ніколи я від холоду не йшов, а все ближче і ближче ставав. І разом з холодом стояв і все сприймав.

 

85. І електризуватися, набирався своїх сил. І їх у себе закріплював для того, щоб сили ці при мені залишалися. Я їх у холоді отримував природно, вони у мене залишалися струмом. Я був у цьому сильний самого себе зберігати, щоб у природі не застудитися і не захворіти. Я цього в природі добився, зробився я загартований. Не боюсь свого призначеного дня, що він прийде і мене так покарає, як він усіх нас карає. Ми всі маємо свої дні, і їх до себе тягнемо. Хоч і повільно вони йдуть один за одним, але свого часу не упустять. Раз призначено час зустрічі з хворобами людині, то від цього не піти нам, як залежним людям, які не хочуть хворіти.

 

86. А в хворобі є все погане. А в поганому оточений Іванов. Він ні за які особливості не одягнеться так, як ми з вами одягаємося, і красуємося, хвалимось цим добром. Це все люди роблять, до цього часу готувалися. Учитель ніколи не думав про цю справу, і не хотів зустрічати, як усі люди самі себе примусили зустрічати час. Який би він не був у природі, холодний або спекотний, хороший і поганий. Ми всі навчили себе цікаво примикати до хорошого, теплого. А я від цього пішов, не хотів  іти по дорозі, вічно розвиненій залежною.

 

87. Взяв, і пішов шукати по природі своїм тілом смерть. Так сказала сестра хазяйка, яка чимало везла на могилу цих людей, хто помер тут через умови. А ці умови мої ні на кому не були такі енергійні, живі. Всю зиму проходив а гартувався по-своєму, по незалежному при будь-яких холодних і морозних днях, які я простежив, на своєму тілі випробував. Не захворів, не застудився. Сестра Надя свої слова взяла назад. Перемога моя залишилася, вона і буде на мені за це діло, яке я роблю. Марія вам сама правду розповість, як до неї перший раз приїхав Учитель, і яку він дав допомогу.

 

88. Ви ж, люди, всі на черзі стоїте і чекаєте свого дня, обов'язково захворієте своєю хворобою. А ми з вами засобів таких не маємо. А щоб такий чоловік, як Іванов. Він не шептанням і не травами, і не водою поїть – це не його якість. У нього – практичне фізичне природне явище. Чисте повітря, вдих і видих, та через свої   руки у хворого вбиває біль. Це мої такі передумови. У своїй голові треба не думати того, що думають і роблять всі люди під час того, коли їм робиться погано. Це говориться про те, що ми всі шукаємо хороше.

 

89. А хороше в природі – здоров'я. А здоров'я дається людині не через спеку. А здоров'я дає холод. Вони люблять чоловіка, добре одягненого в хороший і теплий одяг, котрий один час зберігає. А за одним висновком Іванова, не одяг, їжа і житловий дім рятує. А більше від усього примушує це все придбавати в природі в той час, який чекають усі живі істоти для того, щоб скористатися цим часом. Чоловік чекає, готується, йому дається  в цьому ділі прибуток.

 

90. А за прибутком люди йдуть у ліс, на шахту, і в морі запливають, ловлять рибу вчасно. Чекають дні, в яких люди не сплять, а щось майструють. У них якийсь великий нестаток. Треба мати цю річ, але нема, де її взяти, і ніхто не зможе це зробити. А у природі чоловік господар природи, все він робить, у нього виходить, все у нього є. А от цього у нього немає. Як захворіє чоловік хворобою рак, а цю хворобу ніхто з нас не вилікує. Зі мною зустрівся чоловік, що працює на транспорті, майстер поїздів дальніх. Від Должанка до Лихий водив поїзд.

 

91. А зараз він працює в Ростовській області, станція Гуково. Олексій Сироватка. Я був, як відомо всім, на станції Должанська, а паровоз ішов на Червону могилу під склад. Я ним їхати зібрався за дозволом механіка. Уперед мене влазив, видно з усього, залізничник. Тільки він був марлею закутаний через голову і бороду. Я цій справі уболівальник, мене зацікавило. У нього, як чоловіка, питаю: в чому справа, ця твоя перев'язка? Ми один одного не знали. Він мені став розповідати, як це вийшло. Ми в Лихій завжди відпочиваємо. Каже Сироватка. Я в перукарні поголився. А у мене теча утворилася. Сьогодні і завтра тече і тече.

 

92. А я до лікарів своїх районних у Дебальцеве поїхав. Визнають це діло: на мені розвинений рак. А допомоги ніхто не дає. Кажуть, що це нами не вилікується. І ось молодий чоловік. А вмирати не хочеться, жити хочу. Якби у мене не було цих сил, я б його не примусив до фахівців їхати у Харків. Знаєш що, я хочу знати, яке захворювання. Сироватка мене слухав і намагався зробити. Я йому рекомендую узнати точно, що буде рак, тоді до мене в Сулін. Я йому кажу: я можу запобігти цьому ворогові, що віроломно напав на тебе. Ти тільки отримаєш здоров'я моє.

 

93. Я видалю хвороба від тебе, так сказав йому, тільки поїздь по фахівцям. А коли вони не допоможуть, тоді я допоможу. Я роблю не те, що роблять усі. Про весну так не думаю, і не готуюся зустрічатися з теплими днями в такій праці. І не хочу придбавати для себе продукт, або товар, з якого доводилося майструвати те, що було треба для життя людини. Я кажу: не те життя, котре роблять люди на нашій землі. Вони радіють, танцюють, пісні співають, бенкети за рахунок цього влаштовують. Один на одного накидаються, робляться в цих боях герої.

 

94. Хто свої в цьому сили показав, своїм завоюванням підпорядкував чужих людей під своє володіння. Здавалося б, більше такого між людьми не вийде. Всі люди підпорядковані одному напрямку. Більше не буде між нами такого ворога, такого поділу, котрий у природі був. І вони через природу, через багатство не припинялися. Сусід сусідові ніколи не довіряв, а завжди від сусіда ховався, робив те, чого сусід і не знав. А у сусіда виявилася краща від нього річ, чим його зацікавило у себе мати. А сам не зможе.

 

95. Треба сили проявити, напасти на ці сили, і відібрати у цього чоловіка, скористатися цим завойованим шматком. Що й примусило чоловіка в цій боротьбі, в цій війні не за це діло отримати захворювання. І похворіти, похворіти в природі, і померти. Це все наробила між нами залежність. Вона свою дорогу не виправдала, примусила людину розпрощатися з білим світлом. Так навіщо тоді доводилося в природі у своєму призначеному дні й місці народжуватися. І для чого такою людиною народжуватися, якщо не хочемо ми з вами вірити, що в природі є дві дороги. Одна хороша і тепла, друга дорога погана і холодна. Всі люди радіють, живуть, хваляться.     

 

96. Ледве не кричать на весь свій голос. Вони до 20 років живуть, ростуть, навчаються, а потім за своїм здоров'ям або вмінням займають місце своєї роботи, свого діла. У ньому помиляються, і на віки свого життя втрачають здоров'я, більше в житті своєму таким не повертаються. Нас примусило це зробити наше діло, у чому ми всі оточили себе, і робили все те, що нам створило шкоду. Ми не навчилися жити, а всі свої сили зосереджені втратили, у природі своє здоров'я. Щоб знайти його, і з ним залишитися жити так, як взявся за це все наш руський чоловік Іванов.

 

97. Він пішов по природі шукати своїм тілом не життя, а пішов своїм ділом на смерть, і знайшов у цьому ділі. З нею домовився не по-старому жити, як жили всі залежні добре і тепло. Іванов на себе взяв холодне і погане. Мені не треба ні така думка, ні така зброя, ні такий самозахист, яка в природі за рахунок природи придбавається і для природи. Це все, що люди роблять, Іванову не треба. Щоб трудитися, і цим трудом обробляти те, що треба людині.  Іванов каже. Навіщо я буду витрачати сили в цьому ділі, і придбавати все це для життя, щоб ним хвалитися, берегти, і направо, наліво міняти, тобто своє наявне продавати в природі.

 

98. У природі нічого не продається і не купується, а все по Іванову незалежному дозволяється. Нікому не заважати своїм вчинком, а своє не кидати. А стояти на місці не одному, а все рухатися без кінця і краю все новим і новим, ніколи не вмираючим місцем так, як себе Іванов всім показав без усякого природного багатства.  Іванов каже. Мені не треба природа, щоб я її чекав, як ми її тягнемо для свого труда. І трудимося так дуже важко. І в цьому не живемо, а вмираємо. Краще і легше буде за висновком Іванова в природі жити. Іванов живе не так, як усі живуть, а по-своєму, по незалежному.

 

99. А вона проявила себе жити в холоді й у поганому вигляді, що і дало чоловікові нове в житті. Чоловік завоював свою нову здібність, котра показала свої сили жити, не застуджуватися і не хворіти, що й потрібно всім заслужити. Ми з вами своє не виправдали, померли. А він це завоював, і залишився переможцем над ворогом. Ворог убитий на віки віків. Тільки я це зробив своїм умінням. Я залишився в житті виправданий, довірився цьому всьому.  

 

1966 року 27 березня. Іванов

 

6603.27 Тематичний покажчик

: Таємниця в людині    15

: Природу зберегти    15

: Залежність   15, 71, 84, 94

: Незалежність    15

: Зарплата однакова 30 крб.     18

: Їжа    19

: Холодне, погане   20, 67, 68

: Лікування жінки в шубі   23, 24

: Допомога хворому   36, 37

: Перша людина   41, 42

: Вчителі життя   45, 46, 69, 84, 85

: Любов один одного    46

: Боротьба з природою    68

: Серце    71

: Ворог 72

: Суд Бога, не любимо близького, бідного  72

: Їжа, одяг, будинок   89

: Рак     92

: Вчителя ідея    98

 

 

Просьба

 

1. Не знаю, як голівонькою кланятися, чи то в пояс, або до землі. Коли ріс у селі, та в такому великому, воно мене вчило, як нас усіх інших індивідуальних власників. То ми робили самі. Рано до сонця вставали, а лягали пізно після сонця. Яка була молодість, цього не знайти ніде. Вода, цілі стави стояли. Сади у кожного були. Тільки одна земля була вічним джерелом.

 

2. Хто тільки не народжувався на ній. І чого не було в цьому житті за все життя моє. 25 років на одному місці. Від свого рідного місця щодня відривався і приходив. Для чого я це робив? Сам не знаю, навіщо. Зуби були, як сталеві. А потім місце проживання змінив.

 

3. Спосіб вів такий, як усі у своєму житті. У природі хороше шукав, а про погане не думав. Чого в житті я сильно боявся? Холоду і смерті – погане. Два ребра лівого боку на виробництві поламав. Не бачив, не чув, як воно зажило у мене. Що й примусило в природі вчитися. Між мною і природою жоден день не пройшов так. Примушували мріяти умови. Ніким не зайнята незалежність, вона зустрілася зі мною, призупинила мене одного. 

 

4. По землі довго ходив назад, вперед, та думав. Як же так доводилося мені, такому молодцю, зі своїм здоров'ям поділитися з усіма людьми. Їм залишив хороше і тепле. А собі взяв холодне і погане. Мене за це все діло визнали неповноцінним. Я від цього не злякався, як хвороби, сприйняв. Погане в житті не робив, а хороше в природі творив. Мені треба дякувати за цю знахідку, котра сіяла користь. А шкідливе гнати із землі. Загартувався в тренуванні.

 

5. З природою не воював, а дружбу, любов закладав, не таку, як вона була до цього часу, або вона є зараз. Люди її роблять. Вона була безсила, і так без сил залишилася. У капіталістів своя економіка, а у соціалістів своя економіка. Там примушують народ, і у нас примушують народ. Закон один у нас і у них – залежні від природи. Без землі не хазяїн. А без повітря і води не жити. Людині треба багатство, одяг, їжа і житловий дім, що і придбавають працею. Це найголовніше в нашій природі.

 

6. Так не будеш жити. У нас один рік, і той поділений на чотири частини. Південь свою сторону взяв, а північ свою сторону взяла. А схід із заходом поділили землю навпіл. Між цим усім і виявилося чотири часи. Перша сторона весна, друга сторона літо, третя сторона осінь, а четверта сторона зима. Чоловік взяв і поділився своєю любов'ю, пізнав природу. Без неї нікуди ні кроку. Одна сторона прибуткова, інша сторона збиткова.

 

7. Чоловіковому живому тілу не цікаво жити бідно, без усякого багатства бути енергійним тілом. Чоловік пішов у природу життя для себе шукати. Знайшов ягоди, сад, став ними користуватися. Після вчепився за хвіст, прив'язав її на линву, і разом з нею жив. Себе примушував мучитися, і примушував умирати тварин. Це ярмо, цей хомут скинули, взялися технікою за землю. Ми її примушуємо, щоб вона давала нам урожай. Ми всі сили кладемо, всю можливість проявляємо.  

 

8. Весну ми любимо і чекаємо. А от осінь сама йде. Ми б не хотіли цього зробити, та самі безсилі. Пішли дорогою не тією, взялися за дорогу залежну. Нам потрібна була продукція, без якої жити не навчилися. І стали вчитися, і примушувати повітря, воду і землю, що нам і дало в житті. Ми від них отримали. У нас є все, що одягнути і поїсти, та й у домі пожити. Це проблема не остання. Ми повинні навчитися жити. Цю важку дорогу закинути. А взятися за нову дорогу, живу, природну, за природну сторону.

 

9. Не за мертву сторону, а за живу, за невмираючу сторону. Довго ми з вами жили. І, нарешті, ми прийшли, зробилися таким чоловіком, котрого хотіла природа. Вона народила його, і ввела в нього розум, щоб він не думав, а брався за справу і робив. Ту любов залишив позаду, а взявся за дружбу і любов. Жити, не воювати з природою, не примушувати себе кланятися. Ми бідні люди за те, що не знаємо природу. Не за ту сторону взявся, не в те діло зовсім втягнувся. Для нас треба хороше і тепле. А де ж холодне і погане?

 

10. Ми з вами живемо, і боремося в природі за життя, але не за смерть. Думаємо, що ми йдемо, а ми наближаємося до смерті. Вільно ми не живемо, ліземо з вами всі на рожен. Ніякої нам у цьому слави, ми не любимо самі себе, і не хочемо вклонитися голівкою. Ввічливості немає ніякої. Яка може бути сила, якщо для нас природа ворог. Одну дуже любимо і чекаємо її. А от на іншу дивитися не хочемо. Те, що ми хочемо отримати, нам дулю дає природа. Наші йдуть один за одним дні, ми зустрічаємо і проводжаємо. У чому були, у тому і залишилися.  

 

11. Без своєї зробленої зброї ми боїмося залишатися. У нас наші дні не такі на землю приходять. І вони для нас народжують те, чого б ми не захотіли. А природа є природа, не щось таке. Для нас народився чоловік не такий, як усі. А взяла йому показала дорогу зовсім не таку, іншу. Чоловік переробитися із залежності в незалежність. То людина чекала весну, а тепер чекає осінь. Хотів бачити тепле літо, а зараз чекає зима. Та не так очікується, а чистим енергійним тілом.

 

12. Без усякої самозахисту і без усякого зброї. Досить воювати і вбивати. Давайте будемо просити, кого слід. У нас з вами на землю прийшов чоловік зі своїми силами, не побажав за нами ступати. Не визнав наше життя істинною. Пішов у природу на жертву, а вийшло навпаки, життя. Все це зробила природа, вона навчила, як треба загартовуватися. У неї для цього сили виявилися все зробити для Іванова. Він же по ділу самородок.  Джерело – загартування. Трудяга один є на благо здоров'я. Навчається в природі. А перед світом хвалиться.

 

13. Як буде уникнути від весни, а наблизитися до осені. Літу не треба наслідувати. А треба зимі наслідувати за її таке здорове повітря, за білий морозний сніг. Людське життя змінилася зовсім не в ту сторону. Всі на 23 партійний з'їзд приїхали благополучно, крім одного. Так і в житті зробилося. Всі люди за це взялися, у котрому живуть, живуть, а потім і відмирають через свою дорогу, через залежність. Одного чоловіка в природі в незалежному  житті залишили. Себе не виправдала залежність, і здала свої сили.

 

14. Без сил залишився в природі наш земний чоловік. Одна сторона хороша, друга сторона погана. Влітку дається прибуток, а зима залишається в збитку. Так і здоров'я людини живе і росте. Між нами і природою одне таке буває. Хорошим показує, і буває поганим. За хорошим всі люди гоняться, а от погане женуть від себе. У природі нічого не зробиш, крім як це буде. Весна тягнемо ми, а зима йде до нас сама. Не хочемо, щоб природа була така.

 

15. Сьогодні сонечко ясне, а от завтра його немає. Чому це так робиться? Хочеться, і сильно, їсти. Але ти свідомість маєш до цього всього діла. Треба буде їсти, а ти не їси. Перевіряєш у цьому сам себе, чи можна незалежною людиною. Це не сила буде – їсти і їсти людині. А псуватися треба буде. Ми в природі продукт, і продукт природа. Вона народила людей, і сама їх зберігає. А ми її знищуємо. За наше все хороше ми обдаровуємося хорошим.                      

 

16. А ми смачне поїдаємо, а   смердюче робимо. Ми себе вважаємо природою, а самі в природі боїмося. Чому ми з вами не боїмося хорошого у своєму житті. Буває на білому світі, дівчина закохається в хлопця, а хлопець про це нічого не знає. Вже це її хвороба, та ще яка. Не прийдеш і не скажеш йому. А в самій на душі і серці. Не можна нікому про це сказати. Дурна така, мене назвуть. Не хлопець у дівчисько врізався, та сама дівчина в хлопця. Ну що, як хочете, говоріть. Але моя така перед ним любов. Це одне моє таке щастя, сама зроду знайшла.

 

17. З душею і серцем полюбила. А от його я серце і душу не знаю. Мені здається, що він чоловік, про це діло не знає. Ходить вона по цій землі, думає на цьому місці про нього. А в природі зарите щастя, треба буде заслужити самій. Ось це і біда є одна для всіх лежить перед усіма людьми. Не так ми з вами робимо, і у нас не таке зовсім діло. Хіба людині діло не любов. Людина любить і бажає. Але от природа не така, щоб людям у неї виходило. Хіба люди вчені не на землі, у них в умах небувало нове, а робиться все старе.

 

18. Лежить шматок землі, та ще який він є. Подивитися і обдумати з усіх боків. Вона сама нічого не дає, їй треба буде розум. А до розуму велика сила з тривожної землі зробити оранку. Для продовження часу цю оранку зорали рано. А потім поклали під сніг. Земля в природній обробці, про неї людина добре знає, і про неї забути не зможе. У неї все багатство чоловіка. Чоловік про неї порожньо не думає, йому треба прибуток, і великий. Все життя робиться в природі, із-за цього всього робиться діло. Ми всьому діло є. Хочемо того – зробимо.     

 

19. А от одного ми з вами не зробимо. Ворога ми свого не знаємо, коли він до нас прийде, і в який час, і яким він є. У нас з вами немає, найголовніше, зброї. Ми, всі люди, не знаємо нічого, ніяких засобів не маємо. А от на землі причепилися не самі особисто, захопили город, своїм ім'ям назвали. Обгородилися з чотирьох кінців, на розі поставили дім. Для виходу диму на верх витягли трубу. Вікна зовнішні засклили для того, щоб видно було. А двері які поставили, щоб відчиняти і зачиняти.

 

20. Не у мене одного є такий дім. Краще і гірше будинки є. Але ніхто з усіх бідних людей, як у цьому багач хвалиться. У нього дах не такий, пофарбований. А ворота для в'їзду які. Видно збоку все, у цьому дворі не людина живе, а господар свого добра. А в добрі не одна тварина. Особливо зростання, всьому людина дає вихід. Без жодних зусиль нічого не буває. А природа в голові усно з самого початку в житті. Мені, каже князь Воронцов, ця економія дісталася. Прадід був завойовник, а цар його нагородив.  

 

21. У князя запитує солдатів: «А де ж мій лежить прадід». Він теж був вояк, не в чину тільки, а простий солдат. Всі ми народили для життя живі енергійні тіла. Вчимося, працюємо, багато зробилися ділками. Зараз живуть добре. А як ви про це думаєте. Невже я не народився таким, як усі народжені. Не таке зовсім місце. У всіх час свій проходив. Мій батько був шахтар ручного фізичного труда. А от моя мати сама була пряха і ткаля полотна. Тому я не такий, як усі до одного є люди.

 

22. Не для самого себе в тренуванні загартувався. Навіть не думав нічого, щоб до себе що-небудь привласнити. Природа, наша вона всіх, нікому ніде ніяк не продається. Я не за те, щоб тягнути нашу ясну, теплу весну. Не моє для всіх є діло від себе гнати холодну зиму. Я один з усіх не радію хорошому і теплому. Для мене є природа: повітря, вода і земля, що нам у житті дало. Вчимося ми і працюємо. А от того, чого слід, ми з вами нічого не отримали. Труд не такий, як він нам треба.     

 

23. Не таке у нас з вами вчення. Нічим нам хвалитися. І правду ми не скажемо про самозбереження клітини. У нас з вами не таке серце, не загартоване, не здорове і не молоде 25-річної людини. Краще не може бути.  А вихід мій у світлі. Я не боюся ворога і не боюсь нічого, навіть своєї смерті. Якби цього не було в житті, не було давно мене.  Я чоловік землі, дихаю дуже сильно. А різко я говорю не про якесь чудо, а про природне фізичне явище. Найголовніше, чисте повітря, вдих і видих, снігове пробудження нервової центральній частині мозку.

 

24. Люблю і вболіваю, але про хворого я не забуваю. Душу його я знаю, хочу йому допомогти, через свої руки струмом убиваю біль. Це нам не слова говорить, а робиться все діло. Пише рука владика, ніколи про це не забути, дуже справедливо.  А прохання яке? Мене треба просити, будеш здоровим. Кому це не треба буде, юнакові нашому молодому?  Та ні.  Шановні, це світове значення.

 

25. Нам всім треба любити велику природу.  Не мовчати словами, а говорити правду.  Не хвороба відіграє над людиною, а відіграє ролі людина над хворобою. Нам треба вчитися, розуміти моє вчення, щоб не попадати у в'язницю і не лягати в лікарню.  Живіть вільно, не лізьте на рожен. Велика вам слава любити самих себе, голівкою низько кланятися, ввічливість представляй. Ех життя моє яке важка.  Зрозумій моє терпіння, серце своє загартуй. 26. Милі ви люди, гляньте на сонечко, побачите правду, своє оздоровлення. Бути завжди таким, як я, Переможець природи, Учитель народу.   

  

Неправда

 

Жити хотів я, але природа не давала. Раніше я працював, а тепер відпочиваю. Учені люди помилилися, на мені визнали свою хворобу. Параноя розвиток особистості, шизофренія. Ох, як молодість моя, жаліть доводиться її. Зате я хвалюся, ціную ім’я його. Він хороший розумний чоловік, зробив корисним мене.

 

27. Руки мої золоті, а ум дорогий. Якщо знаєш моє тіло, хвались перед усіма, звертайся до мене і проси сильно: «Учителю мій дорогий, дай мені моє здоров’я». Коли упросиш мене з душею і серцем, ніколи в образі не будеш. А отримаєш, те що слід. Природа багата мати. Повітря, вода і земля – найближчі рідні милі незабутні друзі. З ними можна учитися, і можна у них научитися для самого себе і для другого.

 

28. Треба буде трудитися, загартовуватися в природі, силі волі набиратися, щоб вона була у тебе. А потім сіяти це маленьке зернятко. Ми звикли хворіти і простуджуватися самі. А учителя на це нема, крім одного тільки руського простого чоловіка, хто сили свої перед усіма поставив. Не лікаря і не знахаря, а свої особисто загартовані. Він хоче передати нашому народові, самому ображеному чоловікові, хворому, забутому всіма.

 

29. Він сильно хоче бути в житті здоровим. Але чоловіка не знайшлось, щоб він був такий, щоб про це сильно вболівати і думати, як буде треба йому вміло допомогти. Він щоденно вболіває, страждає за це. Просить природу сам, щоб вона відчинила ворота для цього, щоб чоловік повернув своє здоров’я. Що найголовніше в житті. Їй сказати спасибі за її турботу, за незалежність свою, котра йому допомогла. 30. Чоловік став здоровий, уже хвороби нема. Є життя одне здорове і сильне.         

 

Як треба позбутися людині від хвороби?

 

Довго думалося, і все ж надумалось, як буде треба написати, щоб люди зрозуміли. Що людині довелося шукати життя по природі, а довелося знайти смерть. Довго з нею доводилося розбиратися. І все ж прийшло, нарешті, в голову про ту таємницю, яку люди бралися відшукувати. Вона виявилася не в природі, а в людині. Збоку рядочком на своєму місці стоїть у вчинку людини життя.

 

31. За ким треба великий догляд? За собою. Перше. Треба холодною водою мити по коліна ноги щодня вранці і ввечері. Бажано довести себе до обливання всього. Це живе пробудження. Друге. Зустрічаєш мовчки будь-якого чоловіка. І не чекай від нього, щоб він для тебе свої слова сказав ввічливо: «Здрастуй». Це твій буде у всьому програш. Ти повинен поспішити, захопити свої слова. Йому треба сказати: «Здрастуй».

 

32. Дідусь або бабуся, дядько з тіткою і молода людина. Твоє діло – сказати, а його діло – він як хоче. Третє. Треба не чекати, поки свою руку протягне людина, і буде у тебе просити милостиню. А ти йому в цю хвилину – бах, сто карбованців. Це не допомога твоя. Ти за це не отримаєш подяку від природи. Ти повинен сам по людях бачити і знаходити цього чоловіка, якому треба обов'язково допомогти, бо він потребує. Так не давати. А якщо намітиш своєю душею і серцем йому допомогти, ти дай зі своїми словами. 

 

33. Я, мовляв, цій людині даю за те, щоб мені ніяк ніде не хворіти. Віддай без жодної задньої думки. Четверте. Це стосується твого прагнення. Ти намічаєш свій час, 42 години робиш свідомо, терпіти не їсте і не пити води. Це час у суботній день. Ти повинен заради свого здоров'я не вживати всю суботу до обіду неділі. Треба буде сідати їсти. Без всякого вдиху і видиху чистого повітря не робити. Вчителя треба просити під час цієї дії. Говори слова, сам тягни повітря. Вдих і видих, а сам говори: «Учителю, дай мені здоров'я».   

 

34. Три рази скажи, сідай їж. Це будеш робити щотижня, один раз щотижня. Субота – твоє це свято. П'яте. Не плюйся слиною і не харкай на землю. Тютюн не кури, і вина ніякого не пий. Все це треба отримати через руки від довіреного сильного здорового чоловіка усно, не через писанину, це теорія. А практика – тіло людини, яке виходило в собі здорове загартоване молоде серце. Воно сильне вбити твою будь-яку хворобу, яка тебе мучила. Коли це все ти вивчиш напам'ять, і зрозумієш, що не людина допомагає в цьому твоєму бідному ділі. Це все залежить від тебе особисто. Ти чоловік, ображений природою. 

 

35. Тебе твій день покарав, ти цю хворобу отримав. Не знаєш, за що? І звідки вона взялася, ти теж не знаєш? А почув про такого чоловіка, хто у нас один такий. Він для цього практично випробує своїм енергійним тілом. Хоче в природі загартуватися для того, щоб не хворіти і не застуджуватись. Для цього всього і робиться, щоб люди не сказали, як про незаслуженого чоловіка між нами в природі. Він навчився, як буде треба людині допомогти, щоб він не застуджувався і не хворів.       

 

36. Цьому він вчить. Хто це розуміє, бере і робить те, що йому буде треба. Навчитися від вчення Учителя та практичного діла. Все це залежить від самого особисто чоловіка. Не будеш з душею і серцем ставитися до вчення Учителя – нічого ти не отримаєш, помреш безслідно. Учитель жив і живе, і житиме не так, як ми всі живемо. Він нас своїм здоров'ям осудить. Ми бідні всі люди, в цьому ділі помремо. А Учитель ніколи не помре через істину свою, що він не такий, як усі люди.

 

37. Це тільки ми читаємо, доказ весь у ділі. Нам не потрібно безсилля, або те, що нам заважає. Я, за своєю хворобою, не комуніст, і не будівельник цього всього. Саме життя показує нашу з вами неправду. Ми її знайшли в природі, вона нас з вами б'є по обличчю. Вояки, борці за життя як один винуваті. Хочемо стару дорогу, залежними в природі залишатися, однобоко міркувати, кругозір не визнаємо. Ми ж не господарі природи, не бережемо її. Природа сильна, всіх нас поставить рядом.

 

38. Як одна чоловік від землі залежні. Вона нас годує, у неї ми одягаємося. А що ми робимо в домі? Живого чоловіка народжуємо, а мертвого виносимо геть. Хіба це наша дорога матеріалістична? Ми її захопили в природі, нам усім гріш ціна. Друга дорога зовсім не така лежить на нашій землі. Вона чекає нас до себе. Це незалежна дорога. Ми з вами похвалилися не новим, а старим. У нас працює машина. Руки в брюки, нічого не робити.

 

39. Хіба нам невідомо, що любить природа? Вболівальника правди. А ми стояли в черзі. Ми не знаємо, що робимо, що робили раніше і зараз робимо? Сніг іде від нас щорічно так само, як і завжди.  Що ми з вами робимо? Психічно нервуємо. Сьогодні думаємо, завтра ми робимо. 1966 рік пішов по землі. Як поспішали жити, так ми жити поспішаємо. Треба цей час тримати, а ми його женемо від себе, трудимося сильно. На сонечко не дивимося, і правду не бачимо, де ж наше оздоровлення.

 

40. Ми не переможці природи. Бути таким, як я, Учитель народу. Де це так було. Хворий чоловік мерзне від холоду, а ми його в шубі бережемо. Наш з вами сміх розливається. 35 градусів нижче нуля. Не в воді купатися. А відкрито стояти чистим тілом на снігу, на холодному морозі. Пожалілися  чим-небудь, завжди йому добре, він загартувався в тренуванні. У нього на це сили є, він надіється на тіло. Найголовніше – природа, холодний, поганий час.

 

41. Я, як чоловік, добре відчуваю. Я не хворію, не застуджуюся. Що може бути краще. Моя черга із землі пішла, а зайняла вічне життя. Я весною так не радію. Не встиг сніг піти, ми з вами швидше в поле живе і мертве волочимо. Думаємо, що це треба. Жоден рік не пропустили, і не сказали: нехай відпочине наша годувальниця земля. Вона нас усіх до одного тримає у себе на черзі. Ми не її друзі, не любимо, і не поважаємо, живемо по-своєму, і вмираємо з вами.

 

42. Нас природа не жаліє, а бере і шмагає. Ми з вами холод, погане не любимо – наша велика помилка. Навіть і в спеку не хочеться свої нові слова писати. Не наше діло воювати, а ми з вами воюємо, вбиваємо на фронті. Що ми з вами робимо самі особисто? Смерть. А жити ніяк не хочемо. Ми з вами зробили погано, хороше і тепле створили. Свій фізичний труд у землю заклали. А самі пустили свою думку. Для нас треба дощик не поганий, як це робиться. А такий, щоб був урожай.

 

43. Ми з вами для цього час дочекалися, щоб все літо працювати. Наша справа – доглядати за природою. І наша справа – чекати прибуток. Земля у нас для того, щоб народжувати у себе нове. Чого ми тільки на ній зустрічали. Каже історія біблійна. Сам Господь ходив по землі. А щоб чого-небудь легкого у це життя ввів, цього люди нічого не роблять. Треба буде другом бути, а ми, сусіди близькі, один одному не довіряємо. Ворота для в'їзду свої маємо. Що доведеться знайти в природі, у свій двір волочить. Та ще пізніше, щоб не бачили.

 

44. Злодійське саме життя між природою і людиною проходить. Люди дуже сильно вірять у Бога, але щоб вони робили по Божому. Жити не можна буде ніяк, заповіді Бога важкі. Дуже холодні дні приходять. У нього тиждень цілий вважається у своєму особистому труді. Все літо безперервно з дому вранці виходиш, а зі степу ввечері йдеш. Така ж сама заправка, не гірше цієї сьогодні. У кого було все те, що треба, він мовчки хитрував. Лез зі своїми словами вгору. Вночі потихеньку збирається, щоб сусіди не знали, куди і навіщо виїжджає.

 

45. Йому треба бігти, йти зі своїм наявним багатством. Він вчора з церкви прийшов, там Богу все молився. Просив Бога, щоб він пішов йому назустріч. І дозволив йому права дочекатися на іншу сотню вівцю хоч одну поки додати. Сам молиться для цього завжди. А у самого звичка погана. Щоб бідного знайти між собою і природою, дізнатися, чого же він потребує. Йому треба допомогти в цьому, у нього такої думки не народжувалося. Він для цього і ховається, щоб його крадене не вкрали. У людини думка така. Йде по небу хмара з дощем.

 

46. А раз дощик вчасно находить, як хоче, щоб сильніше, щоб моя земля змочилася для швидкого росту. На це діло у кожного чоловіка, у мисливця, він з рушницею йде. А сам думає про ведмедя. А господареві цієї пайки мало, у нього таких шматків багато, та всі добре оброблені. Каже сам собі, справа за Божим явищем. Лише б тільки вродило, знаю, що робити. Каже господар. У нашому селі бідноти багато, шматок хліба їм треба. Цим самим люди всі багатіли. Торговець мануфактури аршином натягував. Йому багато не треба, копієчка на копієчку.

 

47. І це в природі треба. Без зими і літа не буває. А от бідність розростається, вона нікому не подобається. Так же само свої ряди заповнює, і робить чоловіка іншим. У багатія процвітає турбота, він без думки не лягає спати. А у бідного зовсім не те, він не чекає святковий день. І не готує сам себе, щоб чудово показати. Або таку гарну їжу приготувати, яку люди не мали. У бідного діло не народжувалося, з чого б бенкет створити. У нього одна неміч. Спати більше не доводилося. А от придбавати треба, у цьому ділі голова треба.

 

1966.04.07. Іванов

                 

6604.07  Тематичний покажчик  

: Природа    22

: Чи не тягнути час    22

: Холодне і тепле    22

: Моя перемога    25

: Неправда    26-30

: 5 заповідей   31-

: Комунізм    37

: Холод, погана    42